О вопросах Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2006 года № 166. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2011 года № 139
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.08.2011 № 139.
Подлежит опубликованию в
Собрании актов Президента
и Правительства
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Агентстве Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство);
2) структуру Агентства.
3) перечень организаций, находящихся в ведении Агентства.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 27.04.2010 № 977.
2. Внести в некоторые указы Президента Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизаций системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 2; 2000 г., N 54, ст. 593; 2001 г., N 1-2, ст. 2;
N 4-5, ст. 43; 2002 г., N 26, ст. 272; N 45, ст. 445; 2003 г., N 12, ст. 130; N 16, ст. 160; 2004 г., N 13, ст. 166; N 21, ст. 267; N 27, ст. 344; N 48, ст. 590; 2005 г., N 16, ст. 189; N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; N 49, ст. 623; 2006 г., N 7, ст. 50):
приложение 1 к вышеназванному Указу дополнить строкой следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра
города Алматы                                               100";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года N 55 "Об Агентстве Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 5, ст. 38):
в пункте 1 слова "как центральный исполнительный орган, не входящий в состав Правительства Республики Казахстан" заменить словами "как государственный орган, непосредственно подчиненный и подотчетный Президенту Республики Казахстан".
3. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 августа 2006 года N 166
ПОЛОЖЕНИЕ
об Агентстве Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города Алматы

Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 тамыздағы N 166 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 12 тамыздағы № 139 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.08.12 N 139  Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңының 17-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi (бұдан әрi - Агенттiк) туралы ереже;
2) Агенттiктiң құрылымы;
3) Агенттіктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2010.04.27 № 977 Жарлығымен.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 1, 2-құжат; 2000 ж., N 54, 593-құжат; 2001 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4-5, 43-құжат; 2002 ж.,  N 26, 212-құжат; N 45, 445-құжат; 2003 ж., N 12, 130-құжат; N 16, 160-құжат; 2004 ж., N 13, 166-құжат; N 21, 267-құжат; N 27, 344-құжат; N 48, 590-құжат; 2005 ж., N 16, 189-құжат; N 27, 329-құжат; N 30, 380-құжат; N 49, 623-құжат; 2006 ж. N 7, 50-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi                         100";
2) "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 ақпандағы N 55 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 5, 38-құжат):
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң құрамына кiрмейтiн орталық атқарушы орган ретiнде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттік орган ретiнде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Үкiметi осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жүктелсiн.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 28 тамыздағы
N 166 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қызметiн реттеу агенттiгi туралы
ЕРЕЖЕ

Глава 1. Общие положения
1. Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство) является государственным органом, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, осуществляющим
государственное регулирование функционирования регионального финансового центра города Алматы (далее - финансовый центр).
2. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы", настоящим Положением и иными нормативными правовыми актами.
3. Агентство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения , имеет печать со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Агентство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Агентство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Положение об Агентстве, а также его структура и штатная численность утверждаются   Президентом Республики Казахстан по представлению Председателя Агентства.
5. Юридический адрес Агентства: 050010, город Алматы, улица Кунаева, 181.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 27.04.2010 № 977.
6. Полное наименование Агентства - государственное учреждение "Агентство Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы".
7. Учредительным документом Агентства является настоящее Положение.
8. Финансирование деятельности Агентства осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
Агентству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Агентства.
Если Агентству законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
Глава 2. Основные задачи Агентства
9. Основными задачами Агентства являются:
осуществление государственных полномочий, определенных Законом Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы";
дальнейшее развитие финансового центра.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi (бұдан әрi - Агенттiк) Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн, Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының (бұдан әрi - қаржы орталығы) жұмыс iстеуiн мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган болып табылады.
2. Агенттiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымдағы Заңына, осы Ережеге және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес жүзеге асырады.
3. Агенттiк мемлекеттiк тiлде өз атауы көрсетiлген мөрi, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң органдарында шоттары бар мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады.
Агенттiк өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастар жасайды.
Егер Агенттiкке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, оның мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастар тарапы болуға құқығы бар.
4. Агенттiк туралы ереженi, сондай-ақ оның құрылымын және штат санын Агенттiк Төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бекiтедi.
5. Агенттiктiң заңды мекенжайы: 050010, Алматы қаласы, Қонаев көшесі, 181.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2010.04.27 № 977 Жарлығымен.
6. Агенттiктiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығының қызметiн реттеу агенттiгi" мемлекеттiк мекемесi.
7. Осы Ереже Агенттiктiң құрылтай құжаты болып табылады.
8. Агенттiктiң қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет есебiнен жүзеге асырылады.
Агенттiкке өзiнiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiне орай кәсiпкерлiк субъектiлермен шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде Агенттiкке кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыруға құқық берiлсе, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджет кiрiсiне жiберiледi.
2-тарау. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi
9. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi:
"Алматы қаласының өңiрлiк қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымдағы Заңында айқындалған мемлекеттiк өкiлеттiктердi жүзеге асыру;
қаржы орталығын одан әрi дамыту болып табылады.

Глава 3. Основные функции и полномочия Агентства
10. Агентство в установленном законодательством Республики Казахстан порядке осуществляет:
1) государственную регистрацию (перерегистрацию) юридических лиц - участников финансового центра;
1-1) аккредитацию участников финансового центра; V095633
2) ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в финансовом центре, в порядке, установленном   законодательством Республики Казахстан;
3) содействие участникам финансового центра в подборе работников;
4) разъяснение участникам финансового центра их прав и обязанностей;
5) государственный контроль за соблюдением участниками финансового центра законодательства Республики Казахстан о труде и о занятости населения;
6) представительство финансового центра в государственных органах и иных организациях;
7) ведение государственного реестра участников финансового центра;
8) учет иностранцев и лиц без гражданства, осуществляющих трудовую деятельность в финансовом центре, и ежеквартальное предоставление информации о привлечении иностранной рабочей силы в местный исполнительный орган города Алматы по форме, установленной центральным исполнительным органом, координирующим реализацию государственной политики в сфере занятости населения;
9) (исключен - указом Президента РК от 21 сентября 2007 г. N 414 );
10) разработка и реализация мероприятий по развитию финансового центра;
11) содействие улучшению инфраструктуры рынка ценных бумаг.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными указом Президента РК от 21 сентября 2007 г. N 414 .
11. Агентство для реализации возложенных на него задач и функций обладает следующими полномочиями:
1) выдавать свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, статистические карточки, свидетельства налогоплательщика;
1-1) выдавать свидетельства об аккредитации в качестве участника финансового центра;
2) утверждать правила государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников финансового центра;
2-1) утверждать Правила аккредитации в качестве участника финансового центра;
3) выступать от имени финансового центра в отношениях с третьими лицами;
4) взаимодействовать с государственными органами и иными организациями;
5) по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций устанавливать требования к эмитентам, ценные бумаги которых предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки финансового центра, а также к таким ценным бумагам;

3-тарау. Агенттiктiң негiзгi функциялары мен өкiлеттiктерi
10. Агенттiк Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен мыналарды жүзеге асырады:
1) қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу);
1-1) қаржы орталығына қатысушыларды аккредиттеу; V095633
2) қаржы орталығында қызметiн жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасының аумағына келетiн шетелдiктерге және азаматтығы жоқ тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен виза беру туралы қолдаухат;
3) қаржы орталығының қатысушыларына қызметкерлердi iрiктеуде жәрдем көрсету;
4) қаржы орталығына қатысушыларға олардың құқықтары мен мiндеттерiн түсiндiру;
5) қаржы орталығына қатысушылардың Қазақстан Республикасының еңбек туралы және халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттiк бақылау;
6) мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда қаржы орталығының атынан өкiлдiк ету;
7) қаржы орталығына қатысушылардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу;
8) қаржы орталығында еңбек қызметiн жүзеге асырып жатқан шетелдiктер мен азаматтығы жоқ тұлғаларды есепке алу және халықты жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды үйлестiретiн орталық атқарушы орган белгiлеген нысанда Алматы қаласының жергiлiктi атқарушы органына шетелдiк жұмыс күшiн тарту туралы тоқсан сайын ақпарат ұсыну;
9) Алынып тасталды - ҚР Президентінің 2007.09.21 N 414 Жарлығымен.
10) қаржы орталығын дамыту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және іске асыру;
11) бағалы қағаздар нарығының инфрақұрылымын жақсартуға жәрдемдесу.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2007.09.21 N 414 Жарлығымен.
11. Агенттiк өзiне жүктелген мiндеттер мен функцияларды іске асыру үшiн мынадай өкiлеттiктерге ие:
1) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктi, статистикалық карточкаларды, салық төлеушiнiң куәлiгiн беру;
1-1) қаржы орталығына қатысушы ретінде аккредиттелу туралы  куәліктер беру;
2) қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) ережелерiн бекiту;
2-1) Қаржы орталығына қатысушы ретінде аккредиттеу ережесін бекіту;
3) үшiншi тұлғалармен қатынастарда қаржы орталығының атынан өкiлдiк ету;
4) мемлекеттiк органдармен және өзге де ұйымдармен өзара iс-қимыл жасау;
5) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша бағалы қағаздарын қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тiзiмiне қосу көзделiп отырған немесе қосылған эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгiлеу;

6) утверждать перечень рейтинговых агентств, рейтинговые оценки которых признаются Агентством;
7) устанавливать требования к рейтинговым оценкам ценных бумаг и их эмитентов для допуска на специальную торговую площадку финансового центра;
8) возмещать затраты на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку финансового центра, в размере и порядке, установленных Правительством Республики Казахстан;
9) для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку финансового центра утверждать квалификационные требования к аудиторским организациям по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченным государственным органом по регулированию в области аудиторской деятельности и контролю за деятельностью аудиторских и профессиональных аудиторских организаций;
10) устанавливать перечень признаваемых финансовым центром фондовых бирж;
11) заключать соглашения с фондовыми биржами иностранных государств по вопросам взаимодействия с финансовым центром;
12) проводить проверки на предмет соблюдения участниками финансового центра законодательства Республики Казахстан о труде и о занятости населения;
13) определять условия и порядок включения финансовых инструментов в список организатора торгов специальной торговой площадки финансового центра и исключения из него по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
14) определять на территории города Алматы фондовую биржу, на которой будет функционировать специальная торговая площадка финансового центра;
15) при необходимости осуществлять перевод с английского языка на государственный и русский языки документации, представляемой участниками финансового центра в государственные органы, за исключением органов финансового центра;
16) рассматривать в отношении участников финансового центра дела об административных правонарушениях, указанных в части первой статьи 550 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года;
17) определять перечень аудиторских организаций, уполномоченных подтверждать налоговую отчетность участников финансового центра, по согласованию с уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и уполномоченным государственным органом по регулированию в области аудиторской деятельности и контролю за деятельностью аудиторских и профессиональных аудиторских организаций;

6) рейтингтiк бағаларын Агенттiк мойындайтын рейтингтiк агенттiктердiң тiзбесiн бекiту;
7) қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жiберу үшiн бағалы қағаздардың және олардың эмитенттерiнiң рейтингтiк бағаларына қойылатын талаптарды белгiлеу;
8) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген мөлшерде және тәртіппен қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жiберiлген қаржы құралдары эмитенттерiнiң аудитiне жұмсалған шығындарды өтеу;
9) қаржы құралдарын қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жiберу үшiн қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен және аудиторлық қызмет саласындағы реттеу мен аудиторлық және кәсiби аудиторлық ұйымдардың қызметiн бақылау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша аудиторлық ұйымдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту;
10) қаржы орталығы мойындайтын қор биржаларының тiзбесiн белгілеу;
11) қаржы орталығымен өзара іс-қимыл жасау мәселелерi бойынша шет мемлекеттердiң қор биржаларымен келiсiмдер жасасу;
12) қаржы орталығына қатысушылардың Қазақстан Республикасының еңбек туралы және халықты жұмыспен қамту туралы заңнамасын сақтауы мәнiне тексерулер жүргiзу;
13) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша қаржы құралдарын қаржы орталығының арнайы сауда алаңының сауда-саттықты ұйымдастырушысының тiзiмiне енгізудiң және одан шығарудың шарттары мен тәртiбiн айқындау;
14) Алматы қаласының аумағында қаржы орталығының арнайы сауда алаңы жұмыс iстейтiн қор биржасын айқындау;
15) қаржы орталығының органдарын қоспағанда, қаржы орталығына қатысушылар мемлекеттiк органдарға ұсынатын құжаттаманы қажет болған жағдайда ағылшын тiлiнен мемлекеттiк тiлге және орыс тiлiне аударуды жүзеге асыру;
16) қаржы орталығына қатысушыларға қатысты Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiнiң 550-бабының бiрiншi бөлiгiнде көрсетiлген әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарау;
17) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен және аудиторлық қызмет саласындағы реттеу мен аудиторлық және кәсiби аудиторлық ұйымдардың қызметiн бақылау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша қаржы орталығына қатысушылардың салық есептiлiгiн растауға уәкiлеттi аудиторлық ұйымдардың тiзбесiн айқындау;

18) по согласованию с уполномоченным государственным органом по статистике утверждать форму извещения и порядок его представления о произведенной государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц - участников финансового центра органам государственной статистики.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными указом Президента РК от 21 сентября 2007 г. N 414 .
Глава 4. Имущество Агентства
12. Агентство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество государственного органа формируется за счет имущества, переданного ему государством.
13. Имущество, закрепленное за Агентством, относится к республиканской собственности.
14. Агентство не вправе самостоятельно отчуждать закрепленное за ним имущество или иным способом распоряжаться им.
Глава 5. Организация деятельности Агентства
15. Агентство возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Президентом Республики Казахстан.
Председатель имеет двух заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей по его представлению Президентом Республики Казахстан.
16. Председатель организует работу Агентства и несет персональную ответственность за деятельность Агентства.
17. Председатель в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) осуществляет руководство Агентством;
1-1) представляет Агентство в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) без доверенности действует от имени уполномоченного органа в отношениях с третьими лицами;
3) осуществляет прием на работу, перевод работника и расторжение трудового договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) определяет права и обязанности своих заместителей и руководителей подразделений Агентства;
5) в пределах своих полномочий издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками;
6) утверждает штатное расписание Агентства в пределах лимита штатной численности, утвержденного Президентом Республики Казахстан;
7) утверждает регламент работы и положения о структурных подразделениях Агентства;
7-1) утверждает положение о коллегии Агентства и определяет ее состав;
8) выдает доверенности работникам Агентства для представления интересов Агентства;
9) заключает от имени Агентства договоры;
10) подписывает финансовую и иную отчетность Агентства;
11) решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Агентства;
12) вносит Президенту Республики Казахстан представления о награждении работников Агентства государственными наградами и присвоении им почетных званий Республики Казахстан;

18) статистика жөнiндегi уәкілетті мемлекеттiк органмен келiсiм бойынша қаржы орталығына қатысушылар - заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) жүргiзiлгенi туралы хабарламаның нысанын және оны мемлекеттiк статистика органдарына табыс ету тәртiбiн бекiту.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2007.09.21 N 414 Жарлығымен.
4-тарау. Агенттiктiң мүлкi
12. Агенттiктiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады. Мемлекеттік органның мүлкі оған мемлекет берген мүлiк есебiнен қалыптасады.
13. Агенттiкке бекiтiлген мүлік республикалық меншiкке жатады.
14. Агенттiктiң өзiне бекiтiлген мүліктi өз бетiмен иеліктен айыруға немесе оған өзге тәсiлмен иелiк етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Агенттiктің қызметiн ұйымдастыру
15. Агенттiктi Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын Төраға басқарады.
Төрағаның өз ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын екі орынбасары болады.
16. Төраға Агенттiктiң жұмысын ұйымдастырады және Агенттiктiң қызметi үшiн дербес жауапты болады.
17. Төраға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) Агенттiкке басшылық жасауды жүзеге асырады;
1-1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда Агенттік атынан өкілдік етеді;
2) үшiншi тұлғалармен қатынаста уәкiлеттi органның атынан сенiмхатсыз әрекет етедi;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкерді жұмысқа қабылдауды, ауыстыруды және еңбек шартын бұзуды жүзеге асырады;
4) өз орынбасарларының және Агенттiктiң бөлiмше басшыларының құқықтары мен мiндеттерiн айқындайды;
5) өз өкiлеттiктерi шегiнде қызметкерлер орындауға мiндеттi бұйрықтар шығарады және нұсқаулар бередi;
6) Қазақстан Республикасының Президентi бекiткен штат саны лимитiнiң шегiнде Агенттiктiң штат кестесiн бекiтедi;
7) Агенттiктiң жұмыс регламентін және құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
7-1) Агенттіктің алқасы туралы ережені бекітеді және оның құрамын анықтайды;
8) Агенттiктiң мүддесiн бiлдiру үшiн Агенттiктiң қызметкерлерiне сенiмхаттар бередi;
9) Агенттiк атынан шарттар жасасады;
10) Агенттiктiң қаржылық және өзге де есептiлiгiне қол қояды;
11) Агенттiк қызметкерлерiн көтермелеу, оларға материалдық көмек көрсету мәселелерiн шешедi және тәртiптiк жазалар қолданады;
12) Қазақстан Республикасының Президентіне Агенттiк қызметкерлерiн мемлекеттiк наградалармен марапаттау және оларға Қазақстан Республикасының құрметтi атақтарын беру туралы ұсыныстар енгiзедi;

13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными указом Президента РК от 21.09.2007 N 414.
17-1. Председатель Агентства обязан принимать меры по противодействию коррупции и несет персональную ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение этой обязанности.
Сноска. Положение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с Указом Президента РК от 27.04.2010 № 977.
18. В случае отсутствия Председателя Агентства его обязанности по приказу Председателя исполняет один из его заместителей.
19. Агентство самостоятельно осуществляет бухгалтерский учет административно-хозяйственной деятельности.
20. При Агентстве создается Международный совет, который является постоянно действующим консультативно-совещательным органом.
21. Основными задачами Международного совета являются:
выработка рекомендаций по использованию мирового опыта в вопросах, касающихся деятельности финансового центра;
рекомендация Председателю кандидатур на руководящие должности Агентства;
участие в разработке стратегии развития финансового центра.
22. В состав Международного совета входят ведущие эксперты финансового сектора. Членами Международного совета могут быть иностранцы.
23. Деятельность членов Международного совета осуществляется за счет средств, предусмотренных на финансирование Агентства.
24. Положение, порядок образования и деятельность Международного совета определяются Агентством.
Глава 6. Реорганизация и ликвидация Агентства
25. Реорганизация и ликвидация Агентства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 августа 2006 года N 166
Сноска. Структура с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 21.09.2007 N 414.
СТРУКТУРА
Агентства Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового
центра города Алматы
Руководство
Департамент регистрации
Департамент развития
Административно-финансовый департамент
Юридическое управление
Управление координации - представительство (город Астана)
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 августа 2006 года № 166
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, находящихся в ведении Агентства
Республики Казахстан по регулированию деятельности
регионального финансового центра города Алматы
Сноска. Указ дополнен Перечнем в соответствии с Указом Президента РК от 27.04.2010 № 977.
Акционерное общество "Региональный финансовый центр города Алматы".

13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Президентінің 2007.09.21 N 414 Жарлығымен.
17-1. Агенттік Төрағасы сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі шаралар қабылдауға міндетті және осы міндетті орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін дербес жауаптылықта болады.
Ескерту. Ереже 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Президентінің 2010.04.27 № 977 Жарлығымен.
18. Агенттiктiң Төрағасы орнында болмаған жағдайда оның мiндеттерiн Төрағаның бұйрығы бойынша орынбасарларының бiрi атқарады.
19. Агенттiк әкiмшiлiк-шаруашылық қызметтiң бухгалтерлiк есебiн өз бетiмен жүзеге асырады.
20. Агенттiктiң жанынан тұрақты жұмыс iстейтiн консультативтiк-кеңесшi орган болып табылатын Халықаралық кеңес құрылады.
21. Халықаралық кеңестiң негiзгi мiндеттерi:
қаржы орталығының қызметiне қатысты мәселелерде әлемдiк тәжiрибенi қолдану жөнiнде ұсынымдарды тұжырымдау;
Төрағаға Агенттiктiң басшы лауазымдарына үмiткерлердi ұсыну;
қаржы орталығын дамыту стратегиясын әзiрлеуге қатысу болып табылады.
22. Халықаралық кеңес құрамына қаржы секторының жетекшi сарапшылары кiредi. Шетелдiктер Халықаралық кеңестiң мүшелерi бола алады.
23. Халықаралық кеңес мүшелерiнiң қызметi Агенттiктi қаржыландыруға көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
24. Халықаралық кеңестiң ережесiн, оны құру тәртiбiн және қызметiн Агенттiк айқындайды.
6-тарау. Агенттiктi қайта ұйымдастыру және тарату
25. Агенттiктi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 28 тамыздағы
N 166 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңiрлiк қаржы
орталығының қызметiн реттеу агенттiгiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Тiркеу департаментi
Даму департаментi
Әкiмшілiк-қаржы департаментi
Заң басқармасы
Үйлестіру басқармасы - өкілдік (Астана қаласы)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы 28 тамыздағы
№ 166 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік
қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Жарлық тізбемен толықтырылды - ҚР Президентінің 2010.04.27 № 977 Жарлығымен.
«Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы» акционерлік қоғамы.