О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 28 октября 2019 года № 195.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 28 октября 2019 года № 195
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан",
"заведующий Социально-экономическим отделом Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан",
"заведующий Отделом социально-культурного развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан";
после строки "Министр национальной экономики Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан",
"Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, утвержденный вышеназванным Указом:
Мажитова Саттара Фазыловича
-
директора республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава вышеназванной Комиссии Таракова А.Ю.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 28 қазандағы № 195 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
(үзінді)
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 28 қазандағы
№ 195 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссияның құрамында:
мына жолдар:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Әлеуметтік-экономикалық бөлімінің меңгерушісі"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрі",
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Әлеуметтік-мәдени даму бөлімінің меңгерушісі";
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі",
"Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі".
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
3. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., №32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына енгізілсін:
Мәжитов
Саттар Фазылұлы
-
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры (келісім бойынша);
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан А.Ю.Тараков шығарылсын.

4. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426):
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Кушербаева Крымбека Елеуовича
-
Государственного секретаря Республики Казахстан, председателем;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Тажина М.М.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92):
состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям.
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
пункт 13 Положения о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:

4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 41, 426-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Көшербаев
Қырымбек Елеуұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан М.М. Тәжин шығарылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегi комиссия туралы ереженің 13-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Информационно-аналитическое и организационное обеспечение деятельности Комиссии осуществляется Отделом по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан.
Отдел по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента оказывает также организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы Республики, в ведении которых находятся вопросы прав человека и рассмотрения обращений физических и юридических лиц.";
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Ахметжанова Марата Муратовича
-
заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан,
Нурымбетова Биржана Бидайбековича
-
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан,
Жаркенову Светлану Бахытовну
-
профессора кафедры трудового, гражданскогои экологического права Евразийского национального университета имени Л.Н.Гумилева (по согласованию),
Райымкулову Актоты Рахматуллаевну
-
Министра культуры и спорта Республики Казахстан,
Таймерденова Мейрамбека
-
председателя Судебной коллегии по гражданским делам Верховного Суда Республики Казахстан,
Тлеуберди Мухтара Бескенулы
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Тугжанова Ералы Лукпановича
-
председателя Федерации профсоюзов Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Абишев Тастемир Даутович
-
заведующий сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии",
"Лукин Андрей Иванович
-
заместитель Генерального прокурора Республики Казахстан",
"Айтимова Бырганым Сариевна
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абишев Тастемир Даутович
-
заведующий сектором Отдела по контролю за рассмотрением обращений Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии",
"Лукин Андрей Иванович
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Айтимова Бырганым Сариевна
-
общественный деятель (по согласованию)";
вывести из состава вышеназванной Комиссии: Абдыкадырова Е.Н., Абдираима Б.Ж., Атамкулова Б.Б., Кима Г.В., Сапарбаева Б.М., Шаханову Н.Ж.
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 1074 "Об утверждении Правил определения приоритетности рассмотрения проектов законов" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 169):
пункты 4 и 5 Правил определения приоритетности рассмотрения проектов законов, утвержденных вышеназванным Указом, исключить.

"13. Комиссияның қызметін ақпараттық-талдау және ұйымдық қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөлімі жүзеге асырады.
Президент Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөлімі адам құқықтары мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мәселелері құзырында болатын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен Республика астанасының әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарына ұйымдастыру-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсетеді.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Адам құқықтары жөніндегi комиссияның құрамына енгізілсін:
Ахметжанов
Марат Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары,
Нұрымбетов
Біржан Бидайбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Жаркенова
Светлана Бақытқызы
-
Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің еңбек, азаматтық және экологиялық құқық кафедрасының профессоры (келісім бойынша),
Райымқұлова
Ақтоты Рахматоллақызы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі,
Таймерденов
Мейрамбек
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Азаматтық істер жөніндегі Сот алқасының төрағасы,
Тілеуберді
Мұхтар Бескенұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Тоғжанов Ералы Лұқпанұлы
-
Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар федерациясының төрағасы (келісім бойынша);
мына жолдар:
"Әбішев
Тастемір Дәуітұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі – Адам құқықтары жөніндегі комиссия хатшылығының меңгерушісі, Комисссия хатшысы",
"Лукин
Андрей Иванович
-
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары",
"Әйтімова
Бірғаным Сарықызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Әлеуметтік даму және ғылым комитетінің төрайымы (келісім бойынша)"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбішев
Тастемір Дәуітұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Өтініштерді қарауды бақылау бөлімінің сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы",
"Лукин
Андрей Иванович
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Әйтімова
Бірғаным Сарықызы
-
қоғам қайраткері (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Е.Н. Әбдіқадыров, Б.Ж. Әбдірайым, Б.Б. Атамқұлов, Г.В.Ким, Б.М.Сапарбаев, Н.Ж. Шаханова шығарылсын.
7. "Заңдар жобаларын қараудың басымдығын белгiлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі № 1074 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 17, 169-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Заңдар жобаларын қараудың басымдығын белгiлеу ережесiнің 4 және 5-тармақтары алып тасталсын.

8. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39):
в составе Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Абдыкаликова Гульшара Наушаевна
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель",
"Сулеймен Ляззат Жанылыскызы
-
член Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, заместитель председателя",
"Азимова Эльвира Абилхасимовна
-
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан",
"Иксанова Гульнар Мустахимовна
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)",
"Туткушев Бексултан Серикпаевич
-
председатель Совета директоров акционерного общества "Национальный центр нейрохирургии" (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдыкаликова Гульшара Наушаевна
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию Мажилиса Парламента Республики Казахстан, председатель (по согласованию)",
"Сулеймен Ляззат Жанылыскызы
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)",
"Азимова Эльвира Абилхасимовна
-
Уполномоченный по правам человека в Республике Казахстан (по согласованию)",
"Иксанова Гульнар Мустахимовна
-
общественный деятель (по согласованию)",
"Туткушев Бексултан Серикпаевич
-
председатель Совета директоров акционерного общества "Национальный научный кардиохирургический центр" (по согласованию)".
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Жиенбаева Ержана Нурлановича
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителем председателя;
вывести из состава вышеназванной Комиссии Ракишеву А.Г.
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и республиканском конкурсе-выставке "Лучший товар Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 418):
в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Лучший товар Казахстана", образованной вышеназванным Указом:
после строки "Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан".

8. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөнiндегi ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
мына:
"Әбдіқалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрайым",
"Сулеймен
Ляззат Жаңылыскызы
-
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының мүшесі, төраға орынбасары (келісім бойынша)",
"Азимова
Эльвира Әбілқасымқызы
-
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары",
"Ықсанова
Гүлнар Мұстахимқызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрайымы (келісім бойынша)",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамының директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдіқалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің төрағасы, төраға (келісім бойынша)",
"Сулеймен
Ляззат Жаңылыскызы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты, төраға орынбасары (келісім бойынша)",
"Азимова
Эльвира Әбілқасымқызы
-
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)",
"Ықсанова Гүлнар Мұстахимқызы
-
қоғамдық қайраткер (келісім бойынша)",
"Тұтқышев
Бексұлтан Серікбайұлы
-
"Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы" акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)".
9. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кешiрiм жасау мәселелерi жөнiндегi комиссияның құрамына енгізілсін:
Жиенбаев
Ержан Нұрланұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, төраға орынбасары;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Ә.Ғ. Рақышева шығарылсын.
10. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы № 194 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 418-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты атағын және "Қазақстанның үздік тауары" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі" деген жолдан кейін:
"Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі" деген жолмен толықтырылсын.

11. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421):
ввести в состав Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Волкова Владимира Васильевича
-
председателя Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
строку:
"В состав Комиссии входят по должности Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан, Министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министр национальной экономики Республики Казахстан, председатель Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан." изложить в следующей редакции:
"В состав Комиссии входят по должности Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министр иностранных дел Республики Казахстан, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан, Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, председатель Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан.";
вывести из состава вышеназванной Комиссии Кима Г.В.
12. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, cт. 332):
в составе Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "председатель молодежного крыла "Жас Отан" партии "Hұp Отан" (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель молодежного крыла "Жас Отан" партии "Nur Otan" (по согласованию)".
14. ДСП.
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
строку "Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" изложить в следующе редакции:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан";
вывести из состава вышеназванной Комиссии Жусипа Н.

11. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Волков
Владимир Васильевич
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша);
мына:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің төрағасы кіреді." жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитетінің төрағасы кіреді.".
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Г.В. Ким шығарылсын.
12. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
13. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамында:
"Нұр Отан" партиясы "Жас Отан" жастар қанатының төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Nur Otan" партиясы "Жас Отан" жастар қанатының төрағасы (келісім бойынша)".
14. ҚБП.
15. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Мемлекеттік рәміздер және ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан Н.Жүсіп шығарылсын.

16. В Указе Президента Республики Казахстан от 14 марта 2012 года № 285 "О Нефтегазовом совете при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 477):
в составе Нефтегазового совета при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Министр финансов Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
17. В Указе Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319):
в должностном составе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы" изложить в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы".
18. В Указе Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588 "Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 39, ст. 563):
в Положении об Антитеррористическом центре Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 6:
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) Министр торговли и интеграции Республики Казахстан;";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, председатель комиссии;";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;".
19. Утратил силу Указом Президента РК от 03.03.2025 № 805.
20. В Указе Президента Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 823 "Об образовании Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 33, ст. 293):
в Положении о Совете по переходу к "зеленой экономике"при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рабочим органом Совета является Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – рабочий орган).";

16. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 14 наурыздағы № 285 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мұнай-газ кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі".
17. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі, әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік етуші" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары".
18. "Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 39, 563-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережеде:
6-тармақта:
мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі;";
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, комиссия төрағасы;"
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
"16-1) Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі;".
19. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.03.2025 № 805 Жарлығымен.
20."Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 823 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 33, 293-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңес туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кеңестің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі - жұмыс органы) болып табылады.";

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Заместителем председателя является Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
10. Секретарем Совета является Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.";
в составе Совета по переходу к "зеленой экономике" при Президенте Республики Казахстан, образованного вышеназванным Указом:
после строки "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председателя" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, секретарь";
строки:
"Министр энергетики Республики Казахстан, секретарь",
"помощник Президента Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр энергетики Республики Казахстан",
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы";
после строки "председатель правления "Ассоциация экологических организаций Казахстана" (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"руководитель некоммерческого акционерного общества "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" (по согласованию)".
21. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"помощник Президента Республики Казахстан по экономическим вопросам" изложить в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы".
22. Утратил силу Указом Президента РК от 26.04.2023 № 202.
23. В Указе Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2017 года № 462 "О Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 13, ст. 87):
ввести в состав Национальной комиссии по реализации программы модернизации общественного сознания при Президенте Республики Казахстан, образованной вышеназванным Указом:
Кушербаева Крымбека Елеуовича
-
Государственного секретаря Республики Казахстан, председателем,
Тлеуберди Мухтара Бескенулы
-
Министра иностранных дел Республики Казахстан,
Касымбека Жениса Махмудулы
-
акима Карагандинской области,
Жоламанова Абила Тауфиковича
-
директора Национального архива Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Балаева Аида Галымовна
-
помощник Президента Республики Казахстан – заведующий Отделом по контролю за рассмотрением обращений, секретарь",
"Ныгыметов Гани Сактаганович
-
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Балаева Аида Галымовна
-
помощник Президента Республики Казахстан – заведующий Отделом по контролю за рассмотрением обращений",
"Ныгыметов Гани Сактаганович
-
заведующий Отделом внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь";
вывести из состава вышеназванной комиссии: Атамкулова Б.Б., Кошанова Е.Ж., Манкеева М.Н., Махашова Ж.М., Тажина М.М.

9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары төрағаның орынбасары болып табылады.
10. Кеңестің хатшысы Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі болып табылады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі, хатшы";
мына жолдар:
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрі, хатшы",
"Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Энергетика министрі",
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары";
"Қазақстанның экологиялық ұйымдарының қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі төралқасының төрайымы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басшысы".
21. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президентінің экономикалық мәселелер жөніндегі көмекшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары".
22. Күші жойылды – ҚР Президентінің 26.04.2023 № 202 Жарлығымен.
23. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 462 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 жыл, № 13, 87-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын іске асыру жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына енгізілсін:
Көшербаев
Қырымбек Елеуұлы
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, төраға,
Тілеуберді
Мұхтар Бескенұлы
-
Сыртқы істер министрі,
Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қарағанды облысының әкімі,
Жоламанов
Әбіл Тауфикұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық архивінің директоры;
мына жолдар:
"Балаева
Аида Ғалымқызы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі – Өтініштерді қарауды бақылау бөлімінің меңгерушісі, хатшы",
"Нығыметов
Ғани Сақтағанұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Балаева
Аида Ғалымқызы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі – Өтініштерді қарауды бақылау бөлімінің меңгерушісі",
"Нығыметов
Ғани Сақтағанұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі, хатшы";
жоғарыда аталған комиссия құрамынан шығарылсын: Б.Б. Атамқұлов, Е.Ж.Қошанов, М.Н.Манкеев, Ж.М. Махашов, М.М.Тәжин.

24. В Указе Президента Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 590 "О рейтинге регионов и городов по легкости ведения бизнеса и присуждении специальной премии по его итогам" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 64-65, ст. 382):
в составе Комиссии по подведению итогов рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя Комиссии,
заведующий Центром стратегических разработок и анализа Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии,
помощник Президента Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы, заместитель председателя Комиссии,
заведующий Отделом стратегического планирования Администрации Президента Республики Казахстан, секретарь Комиссии,
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий работу в сфере региональной политики государства".
25. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 621 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан":
в должностном составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя",
"вице-министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь",
"помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя",
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь",
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы";
после строки "Председатель Национального Банка Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)";
после строки "Министр культуры и спорта Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан";
после строки "Министр внутренних дел Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рабочим органом Комиссии является Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.".
26. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Сапарбаева Бердибека Машбековича
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан,
Тлеуберди Мухтара Бескенулы
-
Министера иностранных дел Республики Казахстан,
Исатаева Рустама Маратовича
-
председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
строки:
"Сулейменов Тимур Муратович
-
помощник Президента Республики Казахстан",
"Атамкулов Бейбут Бакирович
-
Министр иностранных дел Республики Казахстан",
изложить соответственно в следующей редакции:
"Сулейменов Тимур Муратович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан",
"Атамкулов Бейбут Бакирович
-
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
вывести из состава вышеназванного Совета: Абдыкаликову Г.Н., Батыршаева Б.Н., Скляра Р.В.

24. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 880 Жарлығымен.
25. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 621 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның лауазымдық құрамында:
мына жолдар:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төраға орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, хатшы",
"Әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрі, төраға орынбасары",
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі вице-министрі, хатшы",
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы";
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі";
"Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады."
26. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Сапарбаев
Бердібек Машбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары,
Тілеуберді
Мұхтар Бескенұлы
-
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі,
Исатаев
Рустам Маратұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестициялар комитетінің төрағасы;
мына:
"Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі",
"Атамқұлов
Бейбіт Бəкірұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі",
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары",
"Атамқұлов
Бейбіт Бəкірұлы
-
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі";
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан: Г.Н.Әбдіқалықова, Б.Д.Батыршаев, Р.В. Скляр шығарылсын.

27. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Жиенбаева Ержана Нурлановича
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председателем Совета;
вывести из состава вышеназванного Совета Ракишеву А.Г.
28. Утратил силу Указом Президента РК от 03.04.2021 № 544.
29. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеназванным распоряжением:
после строки "Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Министр торговли и интеграции Республики Казахстан",
"Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
строку:
"Министр цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
строку "председатель правления акционерного общества "Национальный аналитический центр" (по согласованию)" исключить.
30. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 31, ст. 263):
в составе Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, образованной вышеназванным распоряжением:
строку "помощник Президента Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы".
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
которые
вносятся в некоторые акты
Президента
Республики Казахстан,
утвержденным Указом
Президента
Республики Казахстан
от 28 октября 2019 года № 195
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2 апреля 2002 года № 839
СОСТАВ
Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции
Государственный секретарь Республики Казахстан, председатель Комиссии
помощник Президента – Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан, заместитель председателя Комиссии
заведующий Отделом правоохранительной системы Совета Безопасности Республики Казахстан, секретарь Комиссии
члены Комиссии:
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан
заместители Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Министр юстиции Республики Казахстан
председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента (по согласованию)
председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Уполномоченный по защите прав предпринимателей Казахстана (по согласованию)

27. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамына енгізілсін:
Жиенбаев
Ержан Нұрланұлы
-
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, Кеңес төрағасы;
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан Ә.Ғ. Рақышева шығарылсын.
28. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.04.2021 № 544 Жарлығымен.
29. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда жəне интеграция министрі",
"Қазақстан Республикасының Экология, геология жəне табиғи ресурстар министрі";
мына жол:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі" мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрі";
"Ұлттық талдау орталығы" акционерлік коғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жол алып тасталсын.
30. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 879 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 28 қазандағы
№ 195 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 2 сәуірдегі
№ 839 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Комиссия төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі – Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы, Комиссия төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі, Комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасы
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Қазақстан Республикасының Әділет министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан кәсіпкерлерінің құқықтарын қорғау жөніндегі уәкіл (келісім бойынша)