2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
369, 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377, 378-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiнiң;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
369-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi
органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 325931 мың теңге (үш жүз жиырма бес миллион тоғыз жүз отыз бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  9-бабы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  кодексi ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  8,    18,   21-24-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 724  қаулысы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттiк органдарының аппаратын орналастыруға арналған алаңдардың нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тiркеудің, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 26 қаңтардағы N 114  қаулысы ; "Бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарға электроэнергия, жылу, ыстық пен суық су және тағы басқа коммуналдық қызметтердi қолданудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 2 қарашадағы
N 1118  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсетуге арналған арнайы көлiк құралдарын пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерiнің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи согласно приложениям
369 369-1 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 369
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области информатизации и связи" на 2006 год
1.  Стоимость: 325931 тысяча тенге (триста двадцать пять миллионов девятьсот тридцать одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статьи 8 18,   21- 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О концепции обучения государственных служащих",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114 "Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттандыру және байланыс саласының дамуын және жетiлдiруiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ұлттық ақпараттық инфрақұрылымы мен байланыс және ақпараттандыру саласының дамуын және жетiлдiруiн қамтамасыз ету;
ақпараттандыру және байланыс саласындағы нормативтiк құқықтық негiзiн жетiлдiру;
өз құзыретi шегiндегi қызмет түрлерiн лицензиялау;
байланыс және ақпараттандыру саласындағы және радиожиiлiк өрiсiн пайдаланудағы жеке және заңды тұлғалардың қызметiне мемлекеттiк техникалық бақылау мен қадағалауды қамтамасыз ету;
радиожиiлiк өрiсінің мониторингінің толық түрде қызмет ететiн жүйесінің құрылуы;
мемлекеттiк органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк регистрiн сүйемелдеу;
ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің қызметiн техникалық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
саласын-
дағы
уәкiлетті
органның
қызметiн
қамта-
масыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
66 бiрлiк мөлшерiндегi
штат санының лимитiне
сәйкес Қазақстан
Республикасы
Ақпараттандыру және
байланыс агенттігінің
орталық аппаратын
ұстау.
Қатаң есептік бланктерiн, лицензиялау және рұқсат бланктерiн
дайындау үшін
қызметтер сатып алу.
Автокөлiктi ұстау
және жалға алу.
2 тақырып бойынша
нормативтiк құқықтық
құжаттар әзiрлеу.
Деректер беру
желiлерiне қол жеткізу
жөнiндегі және
телефондық қызметтер
үшін абоненттік және
жалдық төлемдердi
қамтитын ақпараттық-
телекоммуникациялық
жүйелерiн қамтамасыз
ету.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппарат-
тары
113 бiрлік мөлшеріндегi штат
санының лимитiне
сәйкес Қазақстан
Республикасы
Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгiнiң
аумақтық органдарын
ұстау.
Автокөліктi ұстау және жалға алу.
Компьютерлiк және
ұйымдастыру
техникасына техникалық
қызмет көрсету.
Деректер беру
желiлерiне қол жеткізу
жөнiндегі және
телефондық қызметтер
үшін абоненттiк және
жалдық төлемдердi
қамтитын ақпараттық-
телекоммуникациялық
жүйелерiн қамтамасыз
ету.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
4
007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шiлердiң
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
Мемлекеттiк және
ағылшын тiлдерiн
оқыту қызметтерiн
сатып алу.
2006
жылдың
ақпан-
жел-
тоқсан
айлары
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
5

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение развития и совершенствования отрасли информатизации и связи в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение развития и совершенствование национальной информационной инфраструктуры отрасли связи и информатизации;
совершенствование нормативно-правовой основы сферы информатизации и связи;
лицензирование видов деятельности в пределах своей компетенции;
обеспечение государственного технического контроля и надзор за деятельностью физических и юридических лиц в области связи и информатизации и использования радиочастотного спектра;
создание полноценно функционирующей системы мониторинга радиочастотного спектра;
сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов; техническая поддержка функционирования межведомственных информационных систем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
информатиза-
ции и связи
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание центрально-
го аппарата Агентства
Республики Казахстан
по информатизации и
связи согласно лимиту
штатной численности в
количестве - 66 единиц.
Приобретение услуг по
изготовлению бланков:
строгой отчетности;
бланков лицензий, раз-
решений.
Содержание и аренда
автотранспорта.
Разработка нормативно-
правовых документов по
2 темам.
Сопровождение информа-
ционно-телекоммуника-
ционных ресурсов, вклю-
чающее в себя абонентс-
кую и арендную плату
за услуги телефонной
связи и по доступу к
сетям передачи данных.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание территориа-
льных органов Агентства
Республики Казахстан по
информатизации и связи
согласно лимиту штатной
численности в количест-
ве - 113 единиц.
Содержание и аренда
автотранспорта.
Техническое обслужива-
ние компьютерной и
оргтехники.
Сопровождение информа-
ционно-телекоммуника-
ционных ресурсов, вклю-
чающее в себя абонент-
скую и арендную плату
за услуги телефонной
связи и по доступу к
сетям передачи данных.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение услуг по обучению государственному и английскому языкам.
фев-
раль-
де-
кабрь
2006
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5

009
Мемле-
кеттiк
орган-
дарды
материа-
лдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Қостанай облысы үшін
техникалық
радиобақылаудың
жылжымалы бекетiн;
Оңтүстiк Қазақстан
облысы үшін стационар-
лық радиобақылау
бекеттерiн;
қуаттылық өлшеуіште-
рiн;
өрiс анализаторларын;
өріс анализаторларының
антенналар жинақтарын,
пеленгациялық
антенналар жинағы бар
портативтік тестілеу
қабылдағыштарды;
орталық аппарат және
аумақтық органдар
үшін жиһаздар мен
ұйымдастыру техникасын сатып алу.
Өткен жылдардың мiндеттемелерiн өтеу.
2006
жылғы
ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
6
017
Ақпа-
раттық
жүйелер-
дiң жұмыс
iстеуiн
қамта-
масыз
ету және
мемле-
кеттiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамта-
масыз ету
Компьютерлiк есептеу
техникасына техникалық
қызмет көрсету.
Интернет жүйесiне
кiру қызметi.
Шығын материалдарын
сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ақпараттандыру және байланыс саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру - 2 тақырып бойынша нормативтiк құқықтық құжаттар әзiрлеу; мемлекеттiк тiлдi оқыту - 38 адам; ағылшын тiлдi оқыту - 18 адам; ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің кідiрiссiз жұмыс iстеуiн ұйымдастыру - 100%-ға орындау;
Агенттiктің орталық аппараты мен оның аумақтық органдары үшiн жиһаздар, шкаф-сейфтерiн және ұйымдастыру техникасын сатып алу;
лицензиялық заңдардың орындалмауын және радиожиілік өрiс пен радиоэлектрондық құралдармен заңсыз қызмет атқаратын пайдаланушыларды жедел түрде анықтау және оған жол бермеу - 100%-ға орындау.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасында ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің тиiмдi және кідiрiссiз қызмет етуiн қамтамасыз ету; Агенттiктің мамандарын мемлекеттiк тiлге оқыту қажеттiлiктерiн 21,2%-ға орындау;
Агенттiктің мамандарын ағылшын тiлге оқыту қажеттiлiктерiн 10%-ға орындау;
Агенттiктің орталық аппараты мен оның аумақтық органдарын жиһаздармен қамту пайызы - 60% (Қазiргi уақытта Агенттiк ҚР Көлiк және коммуникация министрлiгінің жиһаздарын қолданады), шкаф-сейфтерiмен - 50%, ұйымдастыру техникасымен - 44%.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:
орталық аппаратының 1 штат бiрлiгiне кететiн орташа шығыны 1359,9 мың теңге, аумақтық органның 1 штат бiрлiгiне - 831 мың теңге құрайды;
Агенттiктiң 1 маманын мемлекеттiк тiлге оқытуға кететiн орташа шығын - 10 315 мың теңге;
Агенттiктің 1 маманын ағылшын тiлге оқытуға кететiн орташа шығын - 17111 мың теңге;

009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Приобретение: передвиж-
ной станции техническо-
го радиоконтроля для
Костанайской области;
стационарного радио-
контрольного пункта
для Южно-Казахстанской
области; измерителей
мощности, анализаторов
спектра, комплектов
антенн для анализаторов
спектра, портативных
тестовых приемников c
комплектом пеленгацион-
ных антенн; мебели и
оргтехники для
центрального аппарата
и территориальных
органов.
Погашение обязательств прошлых лет.
фев-
раль-
де-
кабрь
2006
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое обслужива-
ние средств вычислите-
льной техники.
Услуги доступа к сети Интернет.
Приобретение расходных
материалов.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: совершенствование нормативно-правовых актов в области информатизации и связи - разработка нормативно-правовых документов по 2 темам; обучение государственному языку - 38 чел.; обучение английскому языку - 18 чел.;
организация бесперебойной работы информационно-телекоммуникационных систем - 100 %;
приобретение мебели, шкафов-сейфов и оргтехники для центрального аппарата Агентства и территориальных органов;
оперативное выявление и пресечение нарушений лицензионного законодательства, незаконно действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств - 100 %.
Конечный результат: обеспечение эффективного и бесперебойного функционирования информационно-телекоммуникационных систем в Республике Казахстан; обеспечение потребности в обучении государственному языку специалистов Агентства на 21,2 %; обеспечение потребности в обучении английскому языку специалистов Агентства 10 %; процент обеспечения центрального аппарата Агентства и территориальных органов мебелью - 60 % (в настоящее время Агентство пользуется мебелью Министерства транспорта и коммуникации РК); шкафов-сейфов - 50 %; оргтехникой - 44 %.
Финансово-экономический результат: средние затраты на 1 штатную единицу центрального аппарата - 1359,9 тыс. тенге, на 1 штатную единицу территориального аппарата - 831 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного специалиста Агентства 10 315 тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного специалиста Агентства 17 111 тенге;

Радиобақылау жабдығының 1 бiрлiгiне - 5750 мың теңге.
Уақтылығы: жасасқан келiсiм-шарттарға және бекiтiлген қаржыландыру жоспарларға сәйкес iс-шаралардың уақытылы орындалуы.
Сапасы: мемлекеттiк тiлге оқыту курстарын өткеннен кейiн iс-жүргiзудi мемлекеттiк тiлде жүргізген мемлекеттiк қызметкерлер үлесi 55%-ды құрайды;
ағылшын тiлге оқыту курстарын өткеннен кейiн iс жүргізудi ағылшын тiлде жүргiзген мемлекеттiк қызметкерлер үлесi 27%-ды құрайды;
ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің кідiрiссiз жұмыс iстеуiн ұйымдастыру - 100%-ды құрайды;
лицензиялық заңдардың орындалмауын және радиожиілік өрiс пен радиоэлектрондық құралдармен заңсыз қызмет атқаратын пайдаланушыларды жедел түрде анықтау және оған жол бермеу деңгейi - 100%-ды құрайды;
жоспарланған нормативтiк-құқықтық құжаттарды бекiтуi - 100%-ды құрайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
369-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 369-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
002 "Электрондық үкiметтi" қалыптастыру шеңберiнде
мемлекеттiк меншiкке қатысу" деген республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

на 1 ед. радиоконтрольного оборудования - 5750 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное выполнение мероприятий в соответствии с заключенными договорами и утвержденными планами финансирования.
Качество: доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 55 %;
доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 27 %;
организация бесперебойной работы информационно-телекоммуникационных систем - 100 %;
уровень оперативного выявления и пресечения нарушений лицензионного законодательства, незаконно-действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств - 100 %; утверждение запланированных нормативно-правовых документов - 100 %.
Приложение 369-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 369-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Участие в государственной собственности
в рамках формирования "электронного правительства"
на 2006 год

1. Құны: 1425000 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз жиырма бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында "электронды үкiметтi" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

1. Стоимость:  1425000 тысяч тенге (один миллиард четыреста двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: KAZSAT спутнигi базасында мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелерiнiң өзара әрекет етуi үшiн бiрыңғай көлiктiк ортаны қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы, Өскемен, Шығыс Қазақстан облысының 19 аудан орталықтары мен қалаларын қамтитын телекоммуникациялық инфрақұрылым құру. Алматы, Өскемен қалаларында қалалық талшықтық-оптикалық сақина құру. Ақпараттық құрылымның Астана қаласындағы мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк ортасының пилоттық аймағымен ықпалдасуы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Кіші бағдарламалардың  атауы
Бағдарламаны  іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  формирование единой транспортной среды для взаимодействия информационных систем государственных органов на базе спутника KAZSAT.
5. Задачи бюджетной программы:  создание телекоммуникационной инфраструктуры; интеграция созданной информационной структуры с пилотной зоной ETC ГО в г. Астана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

002
"Электрондық үкімет" қалыптастыру шеңберінде мемлекеттік меншікке қатысу
2
100
Мемлекеттік органдардың біріңғай көлік ортасының спутниктік сегментін құру
"KazSatNet" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
Жыл ішінде
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: Астана қаласында деректер берудiң орталық жер станциясының жерсерiктiк желiсiн, Алматы қаласындағы, Өскемендегi, Павлодар облысының 4 аудандарындағы, 19 орталық аудандар мен Шығыс Қазақстан облысы қалаларындағы мемлекеттiк органдардың ЕТС ГО-ға жердегi жерсерiктiк станциялары мен желiнiң қолжетiмдiлiгiн қосатын, ЕТС ГО жерсерiктiк сегментiнiң пилотты аймақ жобасын iске асыру үшiн АО "KazSatNet" кәсiпорнын құру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
370-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 29313 мың теңге (жиырма тоғыз миллион үш жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы ; "Республикалық бюджет есебiнен қаржыландырылатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламасын құру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстанның бәсекелестiк экономикасын одан әрi құрудың негізгi жағдайларының бiрi ретiнде инфо-коммуникациялық сектордың озып дамуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу, саланың нормативтiк құқықтық базасын жетiлдiру және дамыту; саланың инновациялық-технологиялық базасының дамуын және техникалық базамен қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасындағы инфо-коммуникациялық саланың дамуын ғылыми және бiлiм берумен қамтамасыз ету жүйесінің құрылу тенденциясын және осы заманғы жағдайын талдау; радиожиілік спектрдi бөлудi жетiлдiру; Қазақстан Республикасында инфо-коммуникациялық технологиялардың даму тенденциясын және жағдайын және оның әлемдiк қауымдастығына кiру жолдарын талдау.

002
Участие в
государст-
венной
собственнос-
ти в рамках
формирования
"электрон-
ного прави-
тельства"
2
100
Создание
спутникового
сегмента
единой
транспортной
среды
государст-
венных
органов
Формирование
уставного
капитала АО
"KazSatNet".
в
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по
информати-
зации и
связи.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: создание предприятия АО "KazSatNet" для реализации проекта пилотной зоны спутникового сегмента ETC ГО, включающего центральную земную станцию спутниковой сети передачи данных в г. Астана, земные спутниковые станции и сеть доступа государственных органов к ETC ГО в г. Алматы, Усть-Каменогорск, 4 районных центрах Павлодарской области, 19 районных центрах и городах Восточно-Казахстанской области.
Конечный результат: в рамках единой транспортной среды будут обеспечены услугами телекоммуникаций 80 % государственных органов в г. Алматы, Усть-Каменогорск, 4 районных центрах Павлодарской области, 19 районных центрах и городах Восточно-Казахстанской области.
Финансово-экономический результат: снижение затрат государственных органов на закуп услуг телекоммуникаций в г. Алматы, Усть-Каменогорск, 4 районных центрах Павлодарской области, 19 районных центрах и городах Восточно-Казахстанской области; затрат государственных органов на системно-техническое обслуживание и администрирование корпоративных сетей передачи данных, экономия трудовых ресурсов государственных органов на предоставление услуг населению за счет внедрения передовых технологий.
Своевременность: выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленного срока в соответствии с утвержденными графиками.
Качество: 100 %-ое обеспечение потребности в телекоммуникационных ресурсах, необходимых для функционирования информационнных систем е-правительства.
ПРИЛОЖЕНИЕ 370
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области
информатизации и связи" на 2006 год
1. Стоимость:  29313 тысяч тенге (двадцать девять миллионов триста тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение опережающего развития инфо-коммуникационного сектора, как одного из основных условий дальнейшего формирования конкурентной экономики Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований, совершенствование и развитие нормативной правовой базы отрасли; инновационно-технологическое развитие и обеспечение технической базы отрасли: анализ современного состояния и тенденции формирования системы научного и образовательного обеспечения развития инфо-коммуникационной отрасли Республики Казахстан; совершенствование распределения радиочастотного спектра; анализ состояния и тенденции развития информационно-коммуникационных технологий в Республике Казахстан и пути ее интеграции в мировое сообщество.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
сала-
сындағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер
1. Ақпараттандыру және
байланыс саласындағы
6 тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргізу,
оның ішінде:
1) байланыс
операторлары
мүмкiндіктерінің және
ақпараттық қоғамның
техникалық
негіздерінің
құрылуындағы
қажеттiліктердi
қамтамасыз ету
есебiмен жалпы
қолданыстағы
телекоммуникация
желілерінің цифрлеу
деңгейінің жағдайын
зерттеу және
Тұжырымдамасын әзiрлеу;
2) Қазақстан
Республикасының
инфо-коммуникациялық
саласының озып
дамуының ғылыми және
білiм берумен
қамтамасыз ету
жүйесінің құрылу
тенденциясы мен
жағдайын зерттеу
және Тұжырымдамасын
әзiрлеу;
3) ырықтандыру
жағдайында
телекоммуникация
саласындағы
мемлекеттік реттеудi
жетiлдiрудің
проблемалары мен
жолдарын зерттеу;
4) республиканың
радиожиiлік спектрiн
пайдалану тиiмдiлігін
қамтамасыз ету жөнiнде
ұсыныстарды өңдеумен
бiрге жан-жақты
талдау жүргізу;
5) жаңа
телекоммуникациялық
технологияларды
енгізу мақсатында
жиiліктердi босату
механизмiн анықтау
мақсатында зерттеу
жүргiзу және
ғылыми-негізделген
ұсыныстар әзiрлеу;
6) Қазақстан
Республикасында
ақпараттық-
коммуникациялық
технологиялардың даму
тенденциясы мен
жағдайын және оның
әлемдік қауымдастыққа
кiру жолдарын бағалау.
2. Мемлекеттік
ғылыми-техникалық
сараптама жүргізу
қызметтерiне төлеу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: барлығы 6 ғылыми-зерттеу есеп беру әзiрленедi, оның iшiнде: байланыс саласында - 3, мемлекеттік қадағалау және лицензиялау саласында - 2, ақпараттандыру саласында - 1.
Соңғы нәтиже:
Байланыс саласында:
телекоммуникация және ақпараттандыру саласындағы мемлекеттiк реттеудің ғылыми-әдістемелiк және нормативтiк базасы жақсарады; республикада телекоммуникация желiлерiн цифрлеудің экономикалық және техникалық жағынан тиiмдi деңгейi, сонымен қатар инфо-коммуникациялық саланың ғылыми-бiлiм потенциалының деңгейi анықталады;
мемлекеттiк бақылау және лицензиялау саласында:
Қазақстан Республикасында радиожиілік өрiсiн пайдалану тиiмдiлiгi жоғарылайды;
ақпараттандыру саласында:
Қазақстан Республикасында әлеуметтiк-экономикалық салада алдыңғы қатарлы ақпараттандыру-коммуникациялық технологияларды қолданудың мүмкiндiктерi мен даму перспективалары анықталады.
Қаржы-экономикалық тиiмділігi: қолданбалы ғылыми зерттеулердің 1 тақырып бойынша орташа құны 3771 мың теңгенi;
мемлекеттiк бақылау және лицензиялау саласында - 5 500 мың теңгенi, ақпараттандыру саласында - 7 000 мың теңгенi құрайды.
Уақыттылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапасы: телефондық қондырғылардың, берiлетiн рұқсат қағаздар мен лицензиялардың, сонымен қатар ақпараттық ресурстардың саны көбейедi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
371-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Байланыс пен хабар таратудың ұлттық спутниктiк жүйесiн дамыту"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные
исследования
в области
информатиза-
ции и связи
1. Проведение прик-
ладных научных иссле-
дований в области
информатизации и
связи по 6 темам, в
том числе:
1) исследование сос-
тояния уровня цифро-
визации сетей теле-
коммуникаций общего
пользования с учетом
возможностей операто-
ров связи и обеспече-
ния потребности
формирования техни-
ческих основ информа-
ционного общества с
дальнейшей разработ-
кой Концепции;
2) исследование сос-
тояния и тенденции
формирования системы
научного и образова-
тельного обеспечения
опережающего развития
инфо-коммуникационной
отрасли Республики
Казахстан с дальней-
шей разработкой Кон-
цепции;
3) исследование проб-
лем и путей совершен-
ствования государст-
венного регулирования
отрасли телекоммуни-
каций в условиях
либерализации;
4) проведение комп-
лексного анализа
использования радио-
частотного спектра
республики с выработ-
кой рекомендаций по
обеспечению его
эффективности;
5) исследование по
определению механиз-
ма высвобождения час-
тот с целью внедрения
новых телекоммуника-
ционных технологий и
разработка научно-
обоснованных рекомен-
даций;
6) оценка состояния
и тенденции развития
информационно-комму-
никационных техноло-
гий в Республике
Казахстан и пути ее
интеграции в мировое
сообщество.
2. Оплата услуг по
проведению государст-
венной научно-техни-
ческой экспертизы.
в те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  прямой результат: будут разработаны всего 6 научно-исследовательских отчетов, из них: в области связи - 3, в области госнадзора и лицензирования - 2, в области информатизации - 1.
Конечный результат:
в области связи:
усовершенствуется научно-методическая и нормативная база государственного регулирования отрасли телекоммуникаций и информатизации; определятся оптимальный с экономической и технической стороны уровень цифровизации сетей телекоммуникаций в республике, а также уровень начально-образовательного потенциала инфо-коммуникационной отрасли;
в области госнадзора и лицензирования:
повысится эффективность использования радиочастотного спектра Республики Казахстан;
в области информатизации:
будут определены перспективы развития и возможности применения передовых информационно-коммуникационных технологий в социально-экономической сфере Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по 1 теме в области связи составит 3771 тыс. тенге, в области госнадзора и лицензирования - 5500 тыс. тенге, в области информатизации - 7 000 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования.
Качество: повысится количество телефонных установок, количество выданных разрешений и лицензий, а также информационных ресурсов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 371
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Развитие национальной спутниковой системы
связи и вещания" на 2006 год

1. Құны : 1680000 мың теңге (бiр миллиард алты жүз сексен миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ғарыштық аппараттарды және байланыстың мониторинг жүйесiн басқаруда қатысатын жоғарғы біліктi мамандарды тарту арқылы байланыс пен хабар таратудың ұлттық спутниктiк жүйесiн дамытуды қолдау, байланыс және телехабарларын тарату инфрақұрылымын жедел дамыту, қатынау қиын аудандарды байланыспен қамтамасыз ету, байланыс пен телехабарларын таратудың халықаралық спутниктiк жүйелерiмен үйлесiмдiлiк, Қазақстан Республикасының жер үстi байланыс инфрақұрылымымен келiсудi, спутниктiк байланыстың жаңа технологияларын енгiзу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жер үстi басқару кешенi мамандары үшiн тұрғын үй-тұрмыс жағдайларын жасау, "Kazsat-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшыру жөнiндегi бастапқы жұмыстарды қамтамасыз ету.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Байланыс
пен
хабар
таратудың
ұлттық
спутник-
тік
жүйесiн
дамыту
Ғарыштық аппараттарды
және байланыстың
мониторинг жүйесiн
басқарудың жердегі
кешенiнің мамандары
үшін және "Kazsat-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасау және ұшыру жөнiндегi жұмыстар жүргiзу үшiн тұрғын-үй
кешенiн құру
мақсатында "Ғарыштық
байланыс және
радиоэлектрондық
құралдардың электр
магниттік
үйлесімділігі
республикалық
орталығы" АҚ-тың
жарғылық капиталын
ұлғайту.
Жыл бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жоғары бiлiктi мамандар үшiн 2,0 мың шаршы метр тұрғын-үй iске қосылады, "Kazsat-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасауға және ұшыруға арналған келiсiм-шарт жасалады және нобайлық жобасын әзiрлеу басталатын болады.
Соңғы нәтиже: Ғарыштық аппараттарды және байланыстың мониторинг жүйесiн басқарудың жердегi кешенінің мамандарын тұрғын-үймен қамтамасыз ету 50%-ды құрайды; байланыс және хабар тарату ұлттық спутниктiк жүйесiн дамыту Қазақстанға ғарыштық байланыс қызметтерiнiң әлемдiк нарығына шығуға мүмкiндiк бередi, сондай-ақ "Қазақтелеком" АҚ, "Кателко" АҚ, "Астел" АҚ, "Қазтранском" АҚ, "Жарық" ЖШС, "Нұрсат" АҚ, "TNS Plus" АҚ, "Sa-Telcom" ЖШС, "Арна" АҚ телекоммуникациялық байланыс арналарын қорғанысты күшейту үшiн ақпаратты қорғау құралдарын енгiзе отырып, ұлттық ғарыш аппараттарына көшiруге, ұлттық және ақпараттық қауiпсiздiк проблемаларын шешуге мүмкiндiк бередi.

1. Стоимость: 1680000 тысяч тенге (один миллиард шестьсот восемьдесят миллионов тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  поддержка развития национальной спутниковой системы связи и вещания посредством привлечения высококвалифицированных специалистов, участвующих в управлении космическими аппаратами и системы мониторинга связи, ускоренное развитие инфраструктуры связи и телевещания, обеспечение связью труднодоступных районов, совместимость с международными спутниковыми системами связи и телевещания, согласованность с наземной инфраструктурой связи Республики Казахстан, внедрение новых технологий спутниковой связи.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
5.  Задачи бюджетной программы: создание жилищно-бытовых условий для специалистов наземного комплекса управления, обеспечение начальных работ по созданию и запуску национального геостационарного спутника связи и вещания "KazSat-2".  <*>
Сноска. Пункт 5 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Развитие
национальной
спутниковой
системы свя-
зи и вещания
Увеличение уставного
капитала АО "Республи-
канский центр космичес-
кой связи и электромаг-
нитной совместимости
радиоэлектронных
средств" с целью созда-
ния жилого комплекса
для специалистов назем-
ного комплекса управле-
ния космическим аппара-
тами и системы монито-
ринга связи и для проведения работ по созданию и запуску национального геостационарного спутника связи и вещания "Kazsat-2".
В тече-
ние года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будет введено 2,0 тыс. кв. м. жилья для высококвалифицированных специалистов, будет заключен контракт и начата разработка эскизного проекта на создание и запуск национального геостационарного спутника связи и вещания "Kazsat-2".
Конечный результат: обеспеченность жильем специалистов наземного комплекса управления космическими аппаратами и системы мониторинга связи составит 50 %; развитие национальной спутниковой системы связи и вещания позволит Казахстану выйти на мировой рынок услуг космической связи, а также позволит перевести телекоммуникационные каналы связи АО "Казахтелеком", АО "Кателко", АО "Астел", АО "Казтранском", ТОО "Жарык", АО "Нурсат", АО "TNS Plus", TOO "Sa-Telcom", АО "Арна" на национальные космические аппараты с внедрением средств защиты информации для усиления обороны, решения проблем национальной и информационной безопасности.

Қаржы-экономикалық тиiмділігi: тұрғын-үй кешенінің 1 шаршы метрiне кететiн шығын - 51,4 мың теңге; техника-экономикалық негiздемесiне сәйкес хабар тарату байланыс спутнигiн пайдаланудың барлық мерзiмi iшiнде жобаның бюджеттiк тиiмдiлiгi 125 %-ды, экономикалық тиiмдiлiгi 129 %-ды құрауға тиiс.
Уақтылығы: жұмыстардың кестесiне сәйкес тұрғын-үй жайларын пайдалануға дайындығы 100% құрайды; Kazsat-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасауға және ұшыруға арналған келiсiм-шартта айқындалған жасау және ұшыру кезеңдерiне сәйкес.
Сапасы: Ғарыштық аппараттарды және байланыстың мониторинг жүйесiн басқарудың жердегi кешенiнiң тұрғын-үй кешенінің сапасымен қанағаттандырылған мамандардың пайызы 100% құрайдыҚазақстан Республикасының аумағын бiрыңғай спутникпен қамту қабылдау нүктелерiн барынша азайтуға байланысты кiдiру уақытын қысқартуға мүмкiндiк бередi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
372-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Радиожиiлiк өрiсiнiң және радиоэлектрондық құралдардың
мониторинг жүйесiн техникалық сүйемелдеу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 168284 мың теңге (бiр жүз алпыс сегіз миллион екi жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Өлшеулердiң бiркелкiлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 7 маусымдағы  Заңы ; "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылдың 5 шiлдедегi  Заңы ; "Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасау және ұшырудың кейбiр мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылдың 30 желтоқсандағы N 1355  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : радиожиiлiк спектрi мониторингi жүйесi қызметінің үзіліссіз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : радиобақылау және радиоөлшегiш жабдықтарын, арнайыкөлік, сондай-ақ радиобақылау пунктiлерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Радио-
жиілік
өрiсiнiң
және
радио-
элект-
рондық
құрал-
дардың
мони-
торинг
жүйесiн
техни-
калық
сүйе-
мелдеу
Радиожиiлік спектрi
мен радиоэлектрондық
құралдардың
мониторингi жүйесiн
техникалық қамтамасыз
етуiн жүргізу: 18
тұрақты радиобақылау
пунктілерінің (бұдан
әрi - ТРБП) жайларын
қорғау;
ТРБП үшін жайларды
жалға алу;
арнайыкөлiктер үшін бокстарды жалға алу;
азаматтық-құқықтық
жауапкершілiктi сақтандыру;
коммуналды қызметтердi
төлеу;
электрлік энергияны төлеу;
жылуды төлеу;
ЖМЗ, өзге шығын заттарын сатып алу;
байланыс қызметтері;
штаттан тыс қызметкерлерге төлеу;
өлшеу құралдарын
тексеруден өткізумен
байланысты іссапарлық
шығындарды төлеу;
өлшеу құралдарын метрологиялық
қамтамасыз ету - 30
бiрлік;
радиожиілік спектрi
мен радиоэлектрондық
құралдардың мониторин-
гі жүйесiн қоғаммен
инженерлiк-техникалық
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi

Финансово-экономический результат: затраты на 1 кв. метр жилого комплекса - 51,4 тыс. тенге; в соответствии с технико-экономическим обоснованием бюджетная эффективность проекта должна составить 125 % за весь срок эксплуатации спутника связи вещания, экономическая эффективность - 129 %.
Своевременность: % готовых к использованию жилых помещений согласно графику работ составит 100 %; согласно этапам создания и запуска, определенным контрактом на создание и запуск национального геостационарного спутника связи и вещания "Kazsat-2".
Качество: % специалистов наземного комплекса управления космическими аппаратами и системы мониторинга связи, удовлетворенных качеством жилого комплекса составит 100 %; покрытие территории Республики Казахстан единым спутником позволит сократить время задержек в связи с минимизацией точек приема.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 372
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Техническое сопровождение системы мониторинга
радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств"
на 2006 год
1. Стоимость:  168284 тысячи тенге (сто шестьдесят восемь миллионов двести восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение бесперебойной деятельности системы мониторинга радиочастотного спектра.
5. Задачи бюджетной программы:  содержание радиоконтрольного и радиоизмерительного оборудования, спецавтотранспорта, а также радиоконтрольных пунктов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Техническое  сопровожде-
ние системы
мониторинга
радиочастот-
ного спектра
и радио-
электронных
средств
Проведение техническо-
го сопровождения сис-
темы мониторинга
радиочастотного спект-
ра и радиоэлектронных
средств: охрана 18 по-
мещений стационарных
радиоконтрольных пунк-
тов (далее - СРКП);
аренда помещений для
СРКП;
аренда боксов для
спецавтотранспорта;
страхование граждан-
ско-правовой ответст-
венности;
оплата коммунальных
услуг;
оплата за электроэнер-
гию;
оплата за отопление;
приобретение ГСМ,
товаров и прочих рас-
ходных материалов;
услуги связи;
оплата внештатных
сотрудников;
командировочные расхо-
ды, связанные с повер-
кой средств измерений;
метрологическое обслу-
живание средств изме-
рений - 30 единиц;
инженерно-техническое
обслуживание обществом
системы мониторинга
радиочастотного спект-
ра и радиоэлектронных
средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан  по инфор-
матизации
и связи

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесiмділігi республикалық орталығы" акционерлiк қоғамымен 18 тұрақты радиобақылау пунктiлерiн (ТРБП) техникалық қамтамасыз ету; өлшеу құралдарын тексеруден өткiзу және инженерлiк-техникалық қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: радиожиiлік спектрi мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесi қызметiнiң нақтылы жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиiмділігi: 18 ТРБП қамтамасыз ету үшін кететін орташа шығын - 36 274 мың теңге, өлшеу құралдарын тексеруден өткізуге - 2 000 мың теңге, жылына мониторинглеу жүйесін инженерлiк-техникалық қамтамасыз етуге - 130010 мың теңге.
Уақыттылығы: жасасқан шарттарға сәйкес.
Сапасы: радиожиілік спектрi мен радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесiнiң қызметiн пайдаланушылардың жұмыс сапалығымен қанағаттандырылуы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
373-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң
жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 269459 мың теңге (екi жүз алпыс тоғыз миллион төрт  жүз елу тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5,    7-баптары ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында "электрондық үкiметтi" қалыптастырудың шеңберiнде ведомстволық және ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымында бiрiктірiлетiн мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу және техникалық жүйесiне бағдарламалық-аппараттық құралдармен қызмет көрсетудi жүзеге асыру, мемлекеттiк ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердi қалыптастыруды, дамытуды және сүйемелдеудi ұйымдастыру-техникалық қолдауды жүзеге асыру, мемлекеттік ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстардың өзара iс-қимылының жүйесiн және бiрыңғай коммуникациялық ортаны құру және техникалық қолдау, мемлекеттiк ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзудi техникалық қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды орындау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: техническое сопровождение 18 стационарных радиоконтрольных пунктов (СРКП); проверка средств измерений и инженерно-техническое обслуживание АО "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств" системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Конечный результат: обеспечение надлежащего функционирования системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание 18 СРКП - 36 274 тыс. тенге; затраты на проверку 30 единиц средств измерений 2 000 тыс. тенге; затраты в год на инженерно-техническое обслуживание системы мониторинга в 130 010 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение пользователей качеством работы системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 373
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение функционирования межведомственных
информационных систем" на 2006 год
1. Стоимость:  269459 тысяч тенге (двести шестьдесят девять миллионов четыреста пятьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  статьи 5 7    Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";   Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования информационной инфраструктуры "электронного правительства" Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление системно-технического обслуживания программно-аппаратных средств и сопровождение государственных информационных систем, интегрируемых в национальную информационную инфраструктуру Республики Казахстан, осуществление организационно-технической поддержки формирования, развития и сопровождения государственных информационных ресурсов и информационных систем, создание и техническая поддержка единой коммуникационной среды и системы взаимодействия государственных информационных систем и информационных ресурсов, выполнение работ по техническому обеспечению ведения государственного регистра информационных ресурсов и информационных систем.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Ведомст-
воаралық
ақпа-
раттық
жүйе-
лердiң
жұмыс
iстеуiн
қамта-
масыз ету
1. Мемлекеттiк
органдардың
электрондық құжат
айналымының бiрыңғай
жүйесiн (басқару)
сүйемелдеу.
2. Мемлекеттік
органдардың ақпараттық
ресурстары мен ақпараттық жүйелерiнің
Мемлекеттік тiркелiмiн
сүйемелдеу.
3. Жүйелерді,
сараптауды сүйемелдеу,
оның iшінде сынақ
зертханасын сүйемелдеу.
4. Бағдарламалық
кодтар депозитарийiн
және нормативтiк
техникалық құжаттарды
сүйемелдеу.
5. "Жеке тұлғалар"
мемлекеттiк деректер
қорының қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз етуiн
сүйемелдеу:
1) қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз етуiн
орталық байланыста
сүйемелдеу;
2) АЖАЖ тiркеу
пунктерінің қолданбалы
бағдарламалық қамтама-
сыз етуiн сүйемелдеу.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметi
мен мемлекеттік
органдардың Веб-сайтын
сүйемелдеу.
7. Интернет-ресурстар-
дың мониторингі.
8. Телекоммуникациялық
қызметтер.
9. Жабдықтарға,
жүйелер мен желілерге
жүйелік-техникалық
қызмет көрсету:
1) жабдықтарды,
операциялық жүйелердi
және деректер қорын
жүйелік-техникалық
қызмет көрсету;
2) мемлекеттік
органдардың электрон-
дық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiнiң байланыс орталығы (ЭҚАБЖ-О);
3) мемлекеттік
органдардың электрон-
дық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiнің ведомстволық байланысы
(ЭҚАБЖ-В);
4) "Жеке тұлғалар"
мемлекеттік деректер
қорының (МДҚ) байланыс
орталығы;
5) "Заңды тұлғалар"
мемлекеттік деректер
қорының (МДҚ) байланыс
орталығы;
6) мемлекеттік орган-
дардың веб-порталы (е-үкiмет);
7) Қазақстан Респуб-
ликасы Үкiметінің веб-сайты;
8) ақпараттық ресурс-
тар мен ақпараттық жүйелердің Мемлекеттiк
тiркелiмі;
9) сараптау жүйесi;
10) "Мекен жай
тiркелімі" мемлекеттік
деректер қорының
байланыс орталығы;
11) бағдарламалық
кодтар депозитарийi
және нормативтік
техникалық құжаттар.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1. Сүйемелдеу (ЭҚАБЖ басқару).
63 мемлекеттік органдарда iс-жүргізудің үзіліссіз жұмысын қолдау мақсатында мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiн (басқару) сүйемелдеу.
2. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерiн Мемлекеттiк тiркелiмiн сүйемелдеу.
Тiркелген өнiмдердің жалпы саны:
1) ДҚ, БӨ, Веб-сайттары, деректердi беру желiсі - 550 бiрлiк;
2) ақпараттық есептеу құралдары (АЕҚ) - 78000 бiрлік.
3. Жүйелердің сараптауды сүйемелдеу, оның ішінде сынақ зертханасын.
Тестіленген құжаттардың жалпы саны (бiрлiк) - 18 бiрлiк.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
функциониро-
вания меж-
ведомствен-
ных информа-
ционных
систем
1. Сопровождение
(администрирование)
ЕСЭДО государствен-
ных органов.
2. Сопровождение
Государственного
регистра информа-
ционных ресурсов и
информационных сис-
тем государственных
органов.
3. Сопровождение
системы экспертизы,
в том числе испыта-
тельной лаборато-
рии.
4. Сопровождение
Депозитария прог-
раммных кодов и
НТД.
5. Сопровождение
прикладного прог-
раммного обеспече-
ния Государственной
базы данных "Физи-
ческие лица":
1) сопровождение
прикладного прог-
раммного обеспече-
ния на центральном
узле;
2) сопровождение
прикладного прог-
раммного обеспече-
ния Регистрацион-
ного пункта ЗАГС.
6. Сопровождение
Web-сайта Правите-
льства РК и госу-
дарственных
органов.
7. Мониторинг
Интернет-ресурсов.
8. Телекоммуника-
ционные услуги.
9. Системно-техни-
ческое обслуживание
оборудования, сис-
тем и сетей:
1) системно-техни-
ческое обслуживание
оборудования, опе-
рационных систем и
баз данных;
2) центральный узел
Единой системы еди-
ного документообо-
рота государствен-
ных органов
(ЕСЭДО-Ц);
3) ведомственные
узлы Единой системы
единого документо-
оборота государст-
венных органов
(ЕСЭДО-В);
4) центральный узел
Государственной
базы данных "Физи-
ческие лица";
5) центральный узел
Государственной
базы данных "Юриди-
ческие лица";
6) Web-портал госу-
дарственных органов
(е-Правительство);
7) Web-сайт Прави-
тельства РК;
8) государственный
регистр информа-
ционных ресурсов и
информационных
систем;
9) система экспер-
тизы;
10) центральный
узел Государствен-
ной базы данных
"Адресный
регистр";
11) депозитарий
программных кодов
и нормативно-техни-
ческой документа-
ции.
в те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан  по инфор-
матизации  и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. Сопровождение (администрирование) Единой системы электронного документооборота государственных органов в целях поддержки бесперебойного функционирования делопроизводства 63-х государственных органов.
2. Сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов.
Общее число зарегистрированных продуктов:
1) БД, ПП, Web сайты, Сети передачи данных - 550 единиц;
2) информационные вычислительные средства (ИВС) - 78000 единиц.
3. Сопровождение системы экспертизы, в том числе испытательной лаборатории.
Общее количество тестируемых документов к концу 2006 года составит 18 единиц.

4. Бағдарламалық кодтар депозитарийін және нормативтiк техникалық құжаттарды сүйемелдеу.
Бағдарламалық өнiмдi сертификаттау, мемлекеттiк тiркелiмнiң жұмысына нормативтiк құжат.
Документтер мен кодтар - 127 бiрлiк.
5. "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорының қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуiн сүйемелдеу.
АЖАЖ-ның 35 бөлiмдерiнде "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорының қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуiн пайдалану.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен мемлекеттiк органдардың Веб-сайтын сүйемелдеу (мемлекеттiк органдардың саны):
1) мемлекеттiк органдардың Веб-сайтын сүйемелдеу, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнің Веб-сайтын сүйемелдеу;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметінің Веб-сайтын дамыту;
3) 4 мемлекеттiк органдарда сайттарды құру мен дамыту.
7. Интернет-ресурстардың мониторингi:
1) Қазақстандағы Интернеттi пайдаланушылар аудиториясының саны мен құрылымын зерделеу;
2) Қазақстанда Интернет қызметтерiне сұраныстар мен пайдаланушылар аудиториясының санының динамикасын болжамдау.
8. Жабдықтарды, операциялық жүйелердi және деректер қорын жүйелiк-техникалық қызмет көрсету.
Жабдықтардың үзіліссіз жұмысы мен базалық бағдарламалық қамтамасыз ету қызметтерiне 128 серверлер болжануда.
9. Телекоммуникациялық қызметтер (қосылған ақпараттық жүйелердiң саны):
1) интернетке бөлiнген арналарды қосу - 4;
2) бөлiнген арналарға қосу - 3;
3) VPDN қызметiне қосу - 434.
Соңғы нәтиже:
1. Сүйемелдеу (ЭҚАБЖ басқару).
Тiркеу құжаттарына уақытында және жедел қол жетiмдiлiктi 67% қамтамасыз ету.
2. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерінің Мемлекеттiк тiркелiмiн сүйемелдеу.
ДҚ, БӨ, Веб-сайты, деректердi беру желiсi және ақпараттық есептеу құралдарын (АЕҚ) сүйемелдеу мен өзектiлеу мемлекеттiк органдардың жалпы санынан 84% жүргiзiледi.
3. Жүйелердi, сараптауды сүйемелдеу, оның iшiнде сынақ зертханасын. Мемлекеттiк тiркелiмдегi (барлығы - 180 бiрлiк) жалпы санынан ақпараттық жүйенi сынау процентi - 10.
4. Бағдарламалық кодтар депозитарийiн және нормативтiк техникалық құжаттарды сүйемелдеу.
Мемлекеттiк ұйымдардың 40-тан 80% құрайды.
5. "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорының қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуiн сүйемелдеу:
16,3 % мемлекеттiк органдарды, ведомстволарды Қазақстан Республикасында тұратын және уақытша тұратын халықтар туралы өзектiленген және шынайы ақпаратпен қамтамасыз ету.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен мемлекеттiк органдардың Веб-сайтын сүйемелдеу.
Мемлекеттiк органдардың Веб-сайтын сүйемелдеу, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметінің Веб-сайтын сүйемелдеу. Мемлекеттiк органдардың заңнамалық сипаттағы ақпараттық хабарламалары мен құжаттарына қол жеткізу мүмкiндiгi - 4%.

4. Сопровождение Депозитария программных кодов и НТД.
Нормативный документ функционирования Государственного регистра, сертификации программной продукции, депозитария. Документов и кодов - 127 единиц.
5. Сопровождение прикладного программного обеспечения Государственной базы данных "Физические лица".
Использование прикладного программного обеспечения Государственной базы данных "Физические лица" в 35 отделах ЗАГСа.
6. Сопровождение веб-сайта Правительства РК и государственных органов (количество государственных органов):
1) сопровождение веб-портала государственных органов, в том числе сопровождение веб-сайта Правительства Республики Казахстан.
2) развитие веб-сайта Правительства Республики Казахстан;
3) создание и развитие веб-сайтов 4 государственных органов.
7. Мониторинг Интернет-ресурсов:
1) изучение численности и структуры аудитории пользователей Интернета в Казахстане;
2) прогнозирование динамики численности аудитории пользователей и спроса на услуги Интернета в Казахстане.
8. Системно-техническое обслуживание оборудования, операционных систем и баз данных.
Для обслуживания базового программного обеспечения и бесперебойной работы оборудования предполагается 128 серверов.
9. Телекоммуникационные ресурсы (количество подключенных информационных систем):
1) выделенных каналов подключения к Internet - 4;
2) подключения к выделенным каналам - 3;
3) подключения к услуге VPDN - 434.
Конечный результат:
1. Сопровождение (администрирование ЕСЭДО).
67 % обеспечение своевременного и оперативного доступа к регистрационным документам.
2. Сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов.
Процент от общего количества государственных органов, по которым проводятся сопровождения и актуализация Д, ПП, Web сайты, Сети передачи данных и ИВС составит 84 %.
3. Сопровождение системы экспертизы, в том числе испытательной лаборатории
Процент испытания информационных систем от общего количества (всего - 180 шт.) имеющихся в Государственном регистре составит 10 %
4. Сопровождение Депозитария программных кодов и НТД.
Процент охвата государственных организаций составит от 40 до 80 %.
5. Сопровождение прикладного программного обеспечения Государственной базы данных "Физические лица"
16,3 % обеспечения государственных органов, ведомств актуальной и достоверной информацией о населении, проживающем и временно пребывающем в РК.
6. Сопровождение веб-сайта Правительства РК и государственных органов.
Обеспечение 70 % возможности доступа к информации и документам законодательного характера, расположенных на веб-сайте Правительства и государственных органов.

7. Интернет - ресурстардың мониторингi.
Интернет - ресурстарының жүргізiлген iс-шараларының мониторингінің деректерiн пайдаланудың өсуiн ескере отырып (жылына 2 рет) осы iс-шараның құны жарты жылда 1025 млн. теңгенi құрайды. Iс-шараның бiр жылғы құны 2050 млн. теңге.
8. Жабдықтарды, операциялық жүйелердi және деректер қорын жүйелiк-техникалық қызмет көрсету.
Операциялық жүйелердi және деректер қорының жұмыс істеуi үшiн жағдайларды сақтау жабдықтардың жұмыс істей алмау қаупiн төмендету 90%.
9. Телекоммуникациялық қызметтер (қосылған ақпараттық жүйелердің саны).
Уақытты үнемдеу, шығынды төмендету.
Уақтылығы: бекiтiлген графиктерге сәйкес iс-шаралар белгiленген мерзiмде жүзеге асырылатын болады.
Сапасы:
1. Сүйемелдеу (ЭҚАБЖ басқару).
Электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiнің сапалы және қол жетiмдi бағдарламалық қамтамасыз етуiне мемлекеттiк органдарды 90% қанағаттандырады.
2. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерінің Мемлекеттiк тiркелiмiн сүйемелдеу:
1) ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерi туралы ақпаратты 100 % жүйелеу (АР мен АЖ)
2) ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердi бiрегейлендiрудi ұйымдастыру үшін АР мен АЖ әзiрлеушiлерiне 100% ақпаратты ұсыну.
3. Жүйелерді, сараптауды сүйемелдеу, оның ішінде сынақ зертханасын.
Бағдарламалық құралдар мен деректер қорының сапасын 100% бағалау.
4. Бағдарламалық кодтар депозитарийiн және нормативтiк техникалық құжаттарды сүйемелдеу.
Мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық-телекоммуникациялық құжаттары мен кодтарының депозитарийiн 100% сақтау.
5. "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорының қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуiн сүйемелдеу:
1) Мемлекеттік органдар мен жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарына жүгiнген кездегi уақытын қысқарту және халыққа көрсетiлетiн ақпараттық қызметтi 100% жақсарту;
2) Мемлекеттік органдарды және халықтың арнайы категориядағы есебiмен айналысатындарды Қазақстан Республикасына уақытша келгендердi және тұратын халықтар туралы өзектiленген және шынайы ақпараттар туралы қамтамасыз ету.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметi мен мемлекеттiк органдардың Веб-сайтын сүйемелдеу (мемлекеттiк органдардың саны).
Әрбiр мемлекеттiк органды 100% ақпаратының ашықтығы мен қол жетiмділігi.
7. Интернет-ресурстардың мониторингi.
Интернет саласын дамыту туралы талдау есебiмен 100 % қанағаттандыру.
8. Жабдықтарды, операциялық жүйелердi және деректер қорын жүйелiк-техникалық қызмет көрсету.
Техникалық жабдықтар мен базалық бағдарламалық қамтамасыз етудің үздіксiз 100% жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
9. Телекоммуникациялық қызметтер (қосылған ақпараттық жүйелердің саны).
Ақпараттық жүйелердің жұмыс iстеуiне қажеттi телекоммуникациялық ресурстардағы қажеттiлiктi 100% қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
374-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Байланыс және хабар таратудың ғарыштық аппараттарын
басқаруды қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 549451 мың теңге (бec жүз қырық тоғыз миллион төрт жүз елу бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ; "Байланыс және хабар таратудың ұлттық геостационарлық спутниктi құру және ұшыру туралы кейбiр мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы
N 1355  қаулысы .

7. Мониторинг Интернет-ресурсов:
4 % пользователей от общего количества населения Казахстана 15 074,2 млн.
8. Системно-техническое обслуживание оборудования, операционных систем и баз данных.
83 % гарантированного обслуживания оборудования, операционных систем и баз данных.
9. Телекоммуникационные ресурсы (количество подключенных информационных систем).
70 % информационных систем обеспеченных услугами телекоммуникаций.
Финансово-экономический результат:
1. Сопровождение (администрирование ЕСЭДО).
Снижение затрат времени сотрудника на регистрацию и поиск документов на 60 %.
2. Сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов.
Экономия финансовых средств от технического сопровождение оборудования, задействованного в Государственном регистре ИР и ИС:
Расход одного ГО на сопровождение оборудования 306 294 тг. на год, Всего 34 ГО. Экономия финансовых средств 34 * 306 294 = 10 414 тыс. тенге.
3. Сопровождение системы экспертизы, в том числе испытательной лаборатории
Процент снижения риска от вредоносного внедрения ПО и БД - 68 %.
4. Сопровождение Депозитария программных кодов и НТД.
Процент снижения риска и оценки сбоя информационных систем обслуживания персоналом и эксплуатации - 15 %.
Процент снижения риска использования чужого идентификатора - от 28 до 50 %.
5. Сопровождение прикладного программного обеспечения Государственной базы данных "Физические лица".
50 % сокращения потерь времени при обслуживании граждан государственными органами при осуществлении документирования и регистрации населения.
6. Сопровождение веб-сайта Правительства РК и государственных органов.
4 % эффективного информационного межведомственного обмена государственных органов.
7. Мониторинг Интернет-ресурсов
Непрерывный рост использования Интернет-ресурсов (2 раза в год), и как следствие стоимость за полугодие составит 1 025 млн. тенге. Стоимость мероприятия за год будет составлять 2 050 млн. тенге.
8. Системно-техническое обслуживание оборудования, операционных систем и баз данных.
90 % снижения риска простоя оборудования, сохранения условий для функционирования операционных систем и баз данных.
9. Телекоммуникационные ресурсы (количество подключенных информационных систем).
Экономия времени, снижение затрат.
Своевременность:
Выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленного срока в соответствии с утвержденными графиками.
Качество:
1. Сопровождение (администрирование ЕСЭДО).
Удовлетворение 90 % госорганов качеством и доступностью ПО ЕСЭДО.
2. Сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов:
1) 100 % систематизация информации об информационных ресурсах и информационных системах (ИР и ИС);
2) 100 % предоставления информации разработчикам ИР и ИС для организации интеграции ИР и ИС.
Сопровождение системы экспертизы, в т.ч. испытательной лаборатории.
100 % оценка качества программных средств и БД.
4. Сопровождение Депозитария программных кодов и НТД.
100 %-ая сохранность депозитария документации и кодов государственных информационно-телекоммуникационных систем государственных органов.
5. Сопровождение прикладного программного обеспечения Государственной базы данных "Физические лица"
1) 100 %-ое улучшение информационного обслуживания населения и сокращение потерь времени при обращении в государственные органы и органы местного самоуправления;
2) 100 %-ое обеспечение государственных органов, занимающихся учетом отдельных категорий населения, актуальной и достоверной информацией о населении, проживающем и временно пребывающем на территории РК.
6. Сопровождение веб-сайта Правительства РК и государственных органов (количество государственных органов)
100 %-ая доступность и открытость информации о государственных органах.
7. Мониторинг Интернет-ресурсов:
100 %-ое удовлетворение аналитическим отчетом о развитии сферы Интернет.
8. Системно-техническое обслуживание оборудования, операционных систем и баз данных.
100 %-ое обеспечение бесперебойной работы базового программного обеспечения и технического оборудования.
9. Телекоммуникационные ресурсы (количество подключенных информационных систем).
100 %-ое обеспечение потребности в телекоммуникационных ресурсах, необходимых для функционирования информационных систем.
ПРИЛОЖЕНИЕ 374
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Обеспечение управления космическими аппаратами
связи и вещания" на 2006 год
1. Стоимость: 549451 тысяча тенге (пятьсот сорок девять миллионов четыреста пятьдесят одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "О некоторых вопросах создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты :   байланыс және хабар тарату ұлттық спутник жүйесінің қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : қазақстандық спутниктің орбиталды позициясын басқа елдермен - Байланыстың халықаралық электркеңесінің мүшелерiмен халықаралық координациялау жөнiндегi жұмыстар жүргiзу;
байланыс және хабар таратудың ұлттық геостационарлық спутниктің, жердегi ғарыштық инфрақұрылымының сақтандыруын қамтамасыз ету, ғарыштық инфрақұрылымын басқарудың жердегi кешенiнiң қызметiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаның iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Байланыс
және
хабар
таратудың
ғарыштық
аппарат-
тарын
басқаруды қамта-
масыз ету
Қазақстандық
спутниктің орбиталды
позициясын халықаралық
координациялауды
iске асыруға,
байланыс және хабар
таратудың ұлттық
геостационарлық
спутниктің, жердегі
ғарыштық инфрақұры-
лымының сақтандыруын
қамтамасыз ету және
"Метеостанция-2", спутниктiк байланыстың 2 арнасын жалдауға
мүліктік кешенiн
ұстау үшін "Ғарыштық
байланыс және
радиоэлектрондық
құралдардың электр
магниттік үйлесiмдi-
лiгі республикалық
орталығы" АҚ-ға
әртүрлi ағымдық
трансферттер аудару.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1) жиілік-орбиталды жоспарларды таңдау, негiздеу және талдау, КАZSАТ жүйесінің жиiлiлiк иеленудi халықаралық координациялау;
Тапсырушының Байланыс әкiмшілігіне және тiкелей Тапсырушыға тапсыру үшiн жоспарлы және жоспардан тыс жиілік белдеулерінің халықаралық тапсырыс құжаттарының жобаларын дайындау, өңдеу және әзiрлеу, Зерттеу комиссияларда сәйкес жиiлiк белдеулердi регламентациялаудың проблемаларын шешу кезiнде ұсыныстарды өңдеу және негiздеу; координацияға ақпараттық-талдау қамтамасыз етудi жүргiзу; жүйенің жиілік иеленудi халықаралық координациялау және тiркеу жөнiнде есеп берулердi жүйелi түрде дайындау және тапсыру; арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi өңдеу (модификация);
2) Байланыс және хабар таратудың ұлттық геостационарлық спутниктi, жердегi ғарыштық инфрақұрылымын сақтандыру;
3) "Метеостанция-2" мүлiктiк кешенiн ағымдық ұстау;
4) спутниктiк байланыстың 2 арнасын жалдау.
Соңғы нәтиже: байланыс және хабар таратудың ұлттық спутниктiк жүйесiнiң сенiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: қолданыстағы заңдарға сәйкес мемлекеттiк сатып алуларды жүргiзу.
Уақтылығы: бекiтiлген қаржыландыру жоспарымен сәйкес.
Сапасы: қазақстандық спутниктің меншік орбиталды позициясын халықаралық құқықтық қорғауды қамтамасыз ету;
сақтандыру жағдайы келген кезде қорғауды қамтамасыз ету, "Метеостанция-2" мүлiктiк кешенінің тиесiлі қызмет етуiн қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
375-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Почта-жинақтау жүйесiн дамыту"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение работ по международной координации орбитальной позиции казахстанского спутника с другими странами-членами Международного электросоюза связи; обеспечение страхования национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры, обеспечение деятельности наземного комплекса управления космической инфраструктуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Обеспечение
управления
космическими
аппаратами
связи и
вещания
Перечисление различ-
ных прочих текущих
трансфертов акционер-
ному обществу "Рес-
публиканский центр
космической связи и
электромагнитной сов-
местимости радио-
электронных средств" на осуществление
координации орбиталь-
ной позиции казахс-
танского спутника,
страхование национа-
льного геостационар-
ного спутника связи
и вещания, наземной
космической инфраст-
руктуры и содержание
имущественного комп-
лекса "Метеостанция-
2", аренду 2-х каналов спутниковой связи.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) анализ, обоснование и выбор частотно-орбитальных планов, международная координация частотных присвоений системы KAZSAT; разработка, оформление и подготовка для представления в Администрацию связи Заказчика и непосредственно Заказчику проектов международных заявочных документов в плановых и неплановых полосах частот, проведение международной координации частотных присвоений системы KAZSAT; обоснование и разработка предложений при рассмотрении проблем регламентации соответствующих полос частот в Исследовательских комиссиях; информационно-аналитическое обеспечение координации; подготовка и представление на регулярной основе отчетов по международной координации и регистрации частотных присвоений системы; разработка (модификация) специального программного обеспечения;
2) страхование национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры;
3) текущее содержание имущественного комплекса "Метеостанция-2";
4) аренда 2-х каналов спутниковой связи.
Конечный результат: обеспечение надежного функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
Финансово-экономический результат: проведение процедур государственных закупок в соответствии с действующим законодательством.
Своевременность: в соответствии с утвержденным планом финансирования.
Качество: обеспечение международной правовой защиты собственной орбитальной позиции казахстанского спутника, обеспечение защиты при наступлении страхового случая, обеспечение надлежащего функционирования имущественного комплекса "Метеостанция-2".  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 375
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Развитие почтово-сберегательной системы"
на 2006 год

1. Құны: 900000 мың теңге (тоғыз жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 23 қазандағы   N 1015 қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының дамыту бағдарламасын бекiту туралы" 2004 жылғы 20 қазандағы N 1077  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халыққа және экономиканың нақты секторына жоғары сапалы деңгейде почта және қаржылық қызметтердің кең спектрiне еркiн қолжетiмдiлiктi қамтамасыз етуге қабiлеттi, тиiмдi почта-жинақтау жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : ауылдық және қалалық жерде 80 өндiрiстiк объектілер көлемiнде филиалдық почта-жинақтау жүйесiн капиталдық және техникалық жарақтандыру; ауылдық жерде 15 ауылдық байланыс бөлiмшелерiн салу арқылы меншіктiк филиалдық жүйе құру; ауылдық жерде почта байланыс бөлiмшелерінің операциялық залдарын 37 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһаздармен жабдықтау.
Ескерту. 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006 жылғы 23 қазандағы   N 1015 қаулыларымен.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Почта-
жинақтау
жүйесiн
дамыту
Ауылдық жерде және қалаларда почта инфрақұрылымын дамыту үшiн "Қазпочта" акционерлiк қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
2006 жылдың 1-тоқсаны
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006 жылғы 23 қазандағы   N 1015 қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 44 аудандық тораптар және 36 қалалық почта байланысы бөлiмшелер ғимараттарын күрделi жөндеуден өткізу; 15 ауылдық почта байланысы бөлiмшелерінің құрылысын салу, почта салу және Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi және Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi техникалық нығайту талаптарына сәйкестiкке келтiру; ауылдық почта байланысы бөлiмшелерiн 37 комплект көлемiнде өндiрiстiк жиһаздармен жабдықтау.
Соңғы нәтиже: 95 жаңадан жарақтандырылған почта байланысы бөлiмшелерiнде компьютерлiк және банктік жабдықтардың бiрыңғай инфо-коммуникациялық кеңiстiкте технологиялық қызметтерге нақты уақыт режимiнде пайдаланушылардың еркiн қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшiн базалық алғы шарттарды құру.

1. Стоимость:  900000 тысяч тенге (девятьсот миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 23 октября 2006 года N  1015  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 1077 "Программа развития почтово-сберегательной системы Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  формирование эффективной почтово-сберегательной системы, способной обеспечить свободный доступ населению и реальному сектору экономики широкий спектр почтовых и финансовых услуг на повышенном качественном уровне.
5. Задачи бюджетной программы:  капитальное и техническое обустройство розничной сети почтово-сберегательной системы в сельской и городской местности в количестве 80 производственных объектов; воссоздание собственной розничной сети в сельской местности путем строительства 15 сельских отделений почтовой связи; оснащение операционных залов отделений почтовой связи производственной мебелью в сельской местности в количестве 37 комплектов.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 23 октября 2006 года N  1015  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. План мероприятий по реализаций бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Развитие
почтово-
сберегатель-
ной системы
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества "Казпочта"
на развитие почтовой
инфраструктуры в
сельской местности и городах.
1
квар-
тал
2006
года
Агентство
Республики
Казахстан  по инфор-
матизации
и связи
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 23 октября 2006 года N  1015  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: капитальный ремонт 44 зданий районных узлов и 36 городских отделений почтовой связи; строительство 15 сельских отделений связи и приведение их в соответствие требованиям Национального банка Республики Казахстан и Министерства внутренних дел Республики Казахстан по техукрепленности; оснащение 37 комплектами производственной мебели сельских отделений связи, а также обновление парка почтовых вагонов, обеспечение функционирования вычислительного центра в г. Астане.
Конечный результат: создание базовых предпосылок для функционирования компьютерного и банковского оборудования в 95 вновь обустроенных отделениях почтовой связи в едином инфо-коммуникационном пространстве для обеспечения свободного доступа потребителей к технологичным услугам в режиме реального времени.

Қаржы-экономикалық нәтижесi: көрсетiлетiн қызметтердің спектрiн кеңейту почта-жинақтау жүйесінің жалпы табысын 5-8 % өсiруге, және сәйкесiнше Қоғам жұмыскерлерінің еңбек ақысының 7-9% өсуiне, бюджеттің салықтық түсiмдерiн 3-5% өсуiне ықпал етедi.
Уақтылығы: жасалған келiсiм-шарттар мен құрылыс кестелерiне сәйкес. Сапасы: нақты уақыт режимiнде қаржылық қызметтер көрсету, пайдаланушылардың Интернетке бағытталған қызметтерге қолжетуi, жаңадан жарақтандырылған почта-жинақтау жүйесінің 95 бөлiмшелерiнде көрсетiлетiн қызметтердің спектрiн 10%-ға кеңейту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006 жылғы 23 қазандағы   N 1015 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
376-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс
қызметтерiн ұсыну жөнiндегi залалдарына өтемақы"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3268183 мың теңге (үш миллиард екi жүз алпыс сегiз миллион бiр жүз сексен үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 2004 жылғы 5 шiлдедегi "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының  34-бабы ; "Халыққа телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсететiн байланыс операторларының шығындарын өтеу үшiн телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 7 қазандағы N 1039  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ауылдық елдi мекендерде телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiне және ақпараттық ресурстарға халықтың қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ауылдық елдi мекендерде қызмет көрсететiн байланыс операторларының шығынсыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, оның iшiнде ауылдық елдi мекендердi 2006 жылы телефондандыру бойынша.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

Финансово-экономический результат: расширение спектра оказываемых услуг будет содействовать наращиванию совокупного дохода почтово-сберегательной системы на 5-8 % и, соответственно, повышению заработной платы работников Общества на 7-9 %, росту налоговых поступлений в бюджет на 3-5 %.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиками строительства.
Качество: оказание финансовых услуг в режиме реального времени, доступ потребителей к Интернет-ориентированным услугам, расширение на 10 % спектра услуг, оказываемых во вновь обустроенных 95 отделениях почтово-сберегательной системы.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 23 октября 2006 года N  1015  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИЛОЖЕНИЕ 376
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Компенсация убытков операторов сельской связи по
предоставлению универсальных услуг связи"
на 2006 год
1. Стоимость: 3268183 тысячи тенге (три миллиарда двести шестьдесят восемь миллионов сто восемьдесят три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 34  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 866 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года N 1039 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций для компенсации убытков операторам связи, оказывающим универсальные услуги телекоммуникаций населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступа населения в сельских населенных пунктах к универсальным телекоммуникационным услугам и информационным ресурсам.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение безубыточного функционирования операторов связи, предоставляющих услуги в сельских населенных пунктах, в том числе по телефонизируемым в 2006 году сельским населенным пунктам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

017
Ауылдағы
байланыс
оператор-
ларының
әмбебап
байланыс
қызмет-
терiн
ұсыну
жөнiндегi
залал-
дарына
өтемақы
Субсидиялау ережесiне
сәйкес ауыл халқына
телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерiн
ұсыну бойынша ауылдық
байланыс
операторларының
залалдарына өтемақы.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiн көрсетушi ауылдық байланыс операторлары шығындарының өтемақысы 3268183 мың теңге көлемiнде.
Соңғы нәтиже: жалпы саны 7660 ауылдық елдi мекендерден 5257 телефондандырылған ауылдық елдi мекендерде (саны 50 адам және одан жоғары) телекоммуникацияның әмбебап қызметтерiне халықтың үздiксіз қолжетiмділігiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: ауылдық 1 абонентке шаққанда шығатын шығын есебiнен төленген субсидияның көлемi жылына 6948 теңге.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес уақытылы субсидияларды төлеу. Сапасы: телекоммуникацияның әмбебап қызмет көрсету сапасымен ауылдық абоненттердің қанағаттануы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
377-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне қалалық телекоммуникациялық желiлердiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнiң көтерiлуiн өтеуге берiлетiн
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 73387 мың теңге (жетпiс үш миллион үш жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының  97-бабы ; "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шiлдедегi Заңының  34-бабы ; "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тарифтерiн ребаланстау жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 21 тамыздағы N 884  қаулысы ; "Телекоммуникацияның қалалық желiлерiнің абоненттерi болып табылатын әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшiн төлем тарифтерiн өтеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегi N 949  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : телекоммуникация қызметтерінің тарифтерiн жоғарылату жағдайында телекоммуникациялық қалалық желiлерінің абоненттерi болып табылатын аз қамтылған азаматтарды әлеуметтiк қорғау.

017
Компенсация
убытков
операторов
сельской
связи по
предоставле-
нию универ-
сальных
услуг связи
Компенсация убытков
операторов сельской
связи по предостав-
лению универсальных
услуг телекоммуника-
ций сельскому насе-
лению в соответствии
с Правилами субсиди-
рования.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: компенсация убытков операторов сельской связи, оказывающих универсальные услуги телекоммуникаций в объеме 3268183 тыс. тенге.
Конечный результат: обеспечение бесперебойного доступа населения к универсальным услугам телекоммуникаций в 5257 телефонизированных сельских населенных пунктах (с численностью 50 человек и свыше) из общего количества 7660 сельских населенных пунктов.
Финансово-экономический результат: объем выплаченных субсидий из расчета на одного сельского абонента - 6 948 тенге в год.
Своевременность: своевременная выплата субсидий в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение сельских абонентов качеством универсальных услуг телекоммуникаций.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 377
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения
тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым
гражданам, являющимся абонентами городских сетей
телекоммуникаций" на 2006 год
1. Стоимость:  73387 тысяч тенге (семьдесят три миллиона триста восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 97  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях";  статья 34  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 884 "Об утверждении Плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение социальной защиты малообеспеченных граждан, являющихся абонентами сетей телекоммуникаций при повышении тарифов на услуги телекоммуникаций.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абонентi болып табылатын әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерінің жоғарылауын өтеу ережесiне сәйкес осы қызметтерге тарифтер жоғарылаған жағдайда әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерінің төлемақысын өтеуге төлемдердi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
қалалық
телеком-
муника-
циялық
желi-
лердiң
абонент-
терi
болып
табыла-
тын,
әлеу-
меттiк
қорға-
латын
азамат-
тарға
телефон
үшiн
абонент-
тiк
төлем
тариф-
терiнiң
көтерi-
луiн
өтеуге
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттерiне қалалық
телекоммуникациялық
желiлерінің
абоненттерi болып
табылатын әлеуметтік
жағынан қорғалатын
азаматтарға тоқсан
сайын Әкімшіліктердің
тапсырыстар ұсынуы
бойынша тұрғын үй
жәрдемақысы тетiгі
арқылы телефон үшiн
абоненттік төлем
тарифiнiң көтерiлуiн
өтеуге арналған
мақсатты ағымды
трансферттер аудару.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi,
Облыс-
тық және
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкім-
дері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 63040 телекоммуникациялық қалалық желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға компенсация төлеудi қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: тұрғын үй қатынастары саласында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тұрмысы төмен азаматтарды әлеуметтiк қорғауын қажеттi деңгейде ұстау.
Қаржы-экономикалық тиiмділігi: қалалық телекоммуникация желiлерінің әлеуметтiк қорғалатын 1 абонентiне шаққанда шығатын шығын - айына 97 теңге және соған сәйкес, жылына 1164 теңге.
Уақыттылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес мақсатты ағымды трансферттер аудару.
Сапасы: абоненттiк төлемдерге тарифтi көтеру бөлiмiнде қалалық телекоммуникациялық желілердiң абоненттерi болып табылатын әлеуметтiк қорғалған азаматтардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
378-ҚОСЫМША
Ескерту. 378-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.30. N  470H қаулысымен.
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
""Электрондық үкiмет" құру"
деген 112 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение выплаты компенсации социально защищаемым гражданам на оплату услуг телекоммуникаций при повышении тарифов на эти услуги в соответствии с Правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
компенсацию
повышения
тарифов
абонентской
платы за
телефон
социально
защищаемым
гражданам,
являющимся
абонентами
городских
сетей теле-
коммуникаций
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на
компенсацию повышения
тарифа абонентской
платы за телефон
социально защищаемым
гражданам, являющимся
абонентами городских сетей телекоммуника-
ций, через механизм
жилищных пособий по
представлению еже-
квартальной заявки
акиматов.
В те-
чение
года
Агентство Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение выплат порядка 63040 социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.
Конечный результат: поддержание необходимого уровня социальной защищенности малообеспеченных граждан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищных отношений.
Финансово-экономический результат: затраты на одного социально защищаемого абонента городских сетей телекоммуникаций составит - 1164 тенге в год, и соответственно в месяц 97 тенге.
Своевременность: перечисление целевых текущих трансфертов в соответствии с планом финансирования.
Качество: удовлетворение потребностей социально защищаемых граждан, являющихся абонентами городских сетей телекоммуникаций в части повышения тарифа на абонентскую плату.
ПРИЛОЖЕНИЕ 378
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание "электронного правительства"
на 2006 год

1. Құны : 2790034 мың теңге (екi миллиард жетi жүз тоқсан миллион отыз төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ;
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5,    7-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің "Салық төлеушiлердің және салық салу объектiлерінің тiзілімiн ендiру туралы" 2002 жылғы 31 наурыздағы N 308с қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес сәйкестендiру нөмiрiне) көшу бағдарламасын бекіту туралы" 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламасының мақсаты : Азаматтар мен ұйымдардың мемлекеттік қызмет көрсетулерге жылдам әрi сапалы қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды кеңiнен қолдану жолымен мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеу тиiмдiлiгін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Мемлекетке, азаматтар мен ұйымдарға ақпараттық қоғам жағдайында жұмыс iстеуге мүмкiндiк беретiн нормативтiк құқықтық және әдiснамалық база құру; мемлекеттiк органдардың электрондық қызмет көрсетулерiн қалыптастыру және дамыту;
"электрондық үкiметтің" қызмет көрсетулерiне қолжетiмдiлiктi қамтамасыз ету, ақпараттық теңсіздiктi жою және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында бiлiм деңгейiн көтеру жөнiнде жұмыстар ұйымдастыру;
электрондық-үкiмет инфрақұрылымының базалық құрамдас бөлiктерiн қалыптастыру және мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын оңтайландыру;
"электрондық үкiметтің" ақпараттық инфрақұрылымын қорғауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Стоимость: 2790034 тысячи тенге (два миллиарда семьсот девяносто миллионов тридцать четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  статьи 5 7    Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";   Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение граждан и организаций быстрым и качественным доступом к государственным услугам, повышение эффективности функционирования государственных органов путем широкого применения информационно-коммуникационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы:  создание нормативной правовой и методологической базы, позволяющей государству, гражданам и организациям функционировать в условиях информационного общества;
формирование и развитие электронных услуг государственных органов;
обеспечение доступа к услугам "электронного правительства", организация работ по ликвидации информационного неравенства и повышению уровня образования в сфере информационно-коммуникационных технологий;
формирование базовых компонентов инфраструктуры электронного правительства и оптимизация информационной инфраструктуры государственных органов;
обеспечение защиты информационной инфраструктуры "электронного правительства".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

112
"Элек-
трондық
үкімет"
құру
2
100
Мемле-
кеттік
дерекқор
құру
"Жеке тұлғалар"
мемлекеттік деректер
қорын дамыту (ЖТ МДҚ):
1) "Жеке тұлғалар"
мемлекеттiк деректер
қорын дамыту және
енгiзу;
2) ЖТ МДҚ ағымдағы
кезеңiн іске асыру
үшін техникалық
құралдарды сатып алу;
3) ЖТ МДҚ ағымдағы
кезеңiн іске асыру
үшін лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу;
4) жобаны басқару;
5) консалтингтік қызметтер;
6) АТ-консалтингалық
жүйесi.
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер
қорын (ЗТ МДҚ) дамыту:
1) ЗТ мемлекеттік деректер қорын дамыту
және енгізу;
2) ЗТ МДҚ дамыту және енгізу үшін техникалық
құралдарды сатып алу;
3) жобаны басқару;
4) консалтингтік қызметтер;
5) АТ-консалтингтік
жүйесi.
"Жылжымайтын мүлік тiзiлімі" (ЖМТ МДҚ)
мемлекеттік деректер
қорының ақпараттық
жүйесiн дамыту:
1) Пилоттық аумақта
"Жылжымайтын мүлік
тiзілімі" МДҚ дамыту
және енгiзу;
2) жобаны басқару;
3) консалтингтік қызметтер;
4) АТ-консалтингалық
жүйесi;
5) "Жылжымайтын мүлік
тізілімі" МДҚ дамыту
және енгізу үшін
техникалық құралдарды
сатып алу;
6) "Жылжымайтын мүлік тізілімі" МДҚ дамыту
және енгізу үшін
лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу;
"Мекен жайы тiркелімі"
ақпараттық жүйесiн дамыту (МЖТ АЖ):
1) "Мекен жай тiркелiмi" ақпараттық
жүйесiн дамыту және
енгiзу;
2) "Мекен жай
тiркелімі" ақпараттық
жүйесiн құру ағымдағы
кезеңiн іске асыру
үшін техникалық
құралдарды сатып алу;
3) лицензияланған
бағдарламалық қамта-
масыз етудi сатып алу;
4) жобаны басқару;
5) консалтингтік
қызметтер;
6) АТ-консалтингтік
жүйесi.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
3
101
Мемле-
кеттік
орган-
дардың
бiрыңғай элект-
ронды
құжат
айналымы
жүйесiн
құру
1. Электрондық құжат
айналымының бiрыңғай
жүйесінің бағдарлама-
лық қамтамасыз етуiн
дамыту.
2. 7 мемлекеттік
органдарда электрондық
құжат айналымының
бiрыңғай жүйесiн
бағдарламалық қамта-
масыз етуiн енгізу.
3. Электрондық құжат
айналымының бiрыңғай
жүйесінің жобасы
бойынша үйретілетiн
бағдарламаны әзiрлеу.
4. Жобаны басқару.
5. Консалтингтік қызметтер.
6. Электрондық құжат
айналымының бiрыңғай
жүйесi үшін лицензия-
ланған бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу.
7. Электрондық құжат
айналымының бiрыңғай
жүйесiн дамыту үшін
техникалық құралдарды
сатып алу.
8. ЭҚАБЖ пайдаланушы-
ларды оқыту.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
4
102
Мемле-
кеттiк
орган-
дардың
ақпа-
раттық
инфрақұ-
рылымын
құру
1. Қазақстан Респуб-
ликасының "электрондық
үкiмет" порталы мен
шлюзiн дамыту:
1) Қазақстан Республи-
касының "электрондық үкiмет" порталы мен шлюзінің 2-кезеңiн iске асыру;
2) Қазақстан Республи-
касының "электрондық үкiмет" порталы мен шлюзiн дамыту үшін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудi
сатып алу;

112
Создание
"электрон-
ного прави-
тельства"
2
100
Создание
государст-
венных баз
данных
Развитие Государствен-
ной базы данных "Физи-
ческие лица" (ГБД ФЛ):
1) развитие и внедре-
ние ГБД ФЛ;
2) приобретение техни-
ческих средств для
реализации текущего
этапа создания ГБД ФЛ;
3) приобретение лицен-
зионного ПО для реали-
зации текущего этапа
создания ГБД ФЛ;
4) управление проек-
том;
5) консалтинговые
услуги;
6) IT-консалтинг
системы.
Развитие Государствен-
ной базы данных
"Юридические лица"
(ГБД ЮЛ):
1) развитие и внедре-
ние ГБД ЮЛ;
2) приобретение техни-
ческих средств для
развития и внедрения
ГБД ЮЛ;
3) управление проек-
том;
4) консалтинговые
услуги;
5) IT-консалтинг сис-
темы.
Развитие информацион-
ной системы Государст-
венной базы данных
"Регистр недвижимости"
(ГБД РН):
1) развитие и внедре-
ние ГБД РН в пилотной
зоне;
2) управление проек-
том;
3) консалтинговые
услуги;
4) IT-консалтинг сис-
темы;
5) приобретение техни-
ческих средств для
развития и внедрения
ГБД РН;
6) приобретение лицен-
зионного ПО для разви-
тия и внедрения ГБД
"Регистр недвижимос-
ти".
Развитие информацион-
ной системы "Адресный
регистр" (ИС АР):
1) развитие и внедре-
ние ИС АР;
2) приобретение техни-
ческих средств для
реализации текущего
этапа развития ИС АР;
3) приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения;
4) управление проек-
том;
5) консалтинговые
услуги;
6) IT-консалтинг
системы.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
101
Создание
единой сис-
темы элект-
ронного
документо-
оборота
государст-
венных орга-
нов
1. Развитие програм-
много обеспечения
единой системы элект-
ронного документообо-
рота.
2. Внедрение програм-
много обеспечения
единой системы элект-
ронного документообо-
рота в 7-ми государст-
венных органах.
3. Разработка обучаю-
щей программы по еди-
ной системе электрон-
ного документооборота.
4. Управление проек-
том.
5. Консалтинговые
услуги.
6. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения для единой
системы электронного
документооборота.
7. Приобретение техни-
ческих средств для
развития ЕСЭДО.
8. Обучение
пользователей ЕСЭДО.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4
102
Создание
информацион-
ной инфра-
структуры
государст-
венных орга-
нов
1. Развитие портала и
шлюза "электронного
правительства" Респуб-
лики Казахстан:
1) реализация 2-го
этапа портала и шлюза
"электронного правите-
льства" Республики
Казахстан;
2) приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения для разви-
тия портала и шлюза
"электронного правите-
льства";

3) Қазақстан Республи-
касының "электрондық үкiмет" порталы мен шлюзiн дамыту үшiн техникалық құралдарды сатып алу;
4) консалтингтік
қызметтер;
5) жобаны басқару.
2. Мемлекеттік органдар үшін куәлан-
дырушы орталықты құру:
1) Мемлекеттiк орган-
дар үшін куәландырушы орталықты құрудың 2-кезеңiн iске асыру:
Куәландырушы орталық-
тың бағдарламалық
қамтамасыз етуiн енгiзу;
Мемлекеттік органдар-
дың куәландырушы орталығын құру үшiн лицензияланған қамтамасыз етудi
сатып алу;
Куәландырушы орталық
құру үшін техникалық
құралдарды сатып алу.
2) Куәландырушы
орталықтың түбiрiн
құрудың 1-шi кезеңi:
Куәландырушы
орталықтың түбiрiн
құру үшін лицензия-
ланған қамтамасыз етудi сатып алу;
Куәландырушы
орталықтың түбiрiн
құру үшін техникалық
құралдарды сатып алу.
3) Консалтингтік
қызметтер.
4) Жобаларды басқару.
3. Серверлік орталықты
техникалық жабдықтау-
дың 1-ші кезеңi:
1) Жобалық жұмыстарды жүргізу;
2) Серверлік орталықты
жабдықтау үшін техникалық құралдар (жабдықтар) сатып алу;
3) Орналастыру жұмыстарын жүргізу - 3-тоқсан.
4. КZ доменін басқару орталығын технологи-
ялық жарақтандыру:
1) техникалық құрал-
дарды сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
5
104
"Элек-
трондық
үкiмет-
тiң"
құзырет
орта-
лығын
құру
1. "Электрондық
үкiметтің" құзырет
орталығын құру
жөнiндегі алдын ала
жұмыстарды жүргізу.
2. Талдау, әдістемелік,
анықтамалық және
зерттеу жұмыстарын
қалыптастыру және
ұйымдастыру.
3. "Электрондық
үкiметтің" құзырет
орталығының
веб-сайтын әзiрлеу.
4. "Электрондық
үкiметтi" қалыптас-
тырудың бағдарламасы-
ның орындалуына қоғамдық қолдауды қамтамасыз ету.
5. "Электрондық
үкiметтiң" құзырет
орталығын құру үшін
лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу.
6. Құзырет орталығын
құру үшін техникалық
құралдарды сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
6
105
Қол
жеткi-
зудiң
және
халықты
элек-
трондық
үкiметпен
өзара
iс-қимыл
жасау
негіз-
дерiне
оқытудың
жалпыға
ортақ
желiлерiн
құру
Электрондық қызметке
қоғамдық қол жеткiзу
пункттерінің желісінің
1-ші кезеңiн iске
асыру:
1) жоба алдындағы
жұмыстарды жүргiзу;
2) консалтингтік
қызметтер;
3) жобаның аудитi;
4) 230 қоғамдық қол жеткiзу пункттерiн жабдықтау үшiн техникалық құралдарды сатып алу;
5) жалпы қол
жеткізілетін
пункттердi қолжеткізу үшін лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу;
6) жобаны басқару.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
7
106
"Gouver-
nement
to
Gouver-
nement",
"Gouver-
nement
to
Consumer"
қызмет-
терiн
көрсе-
тетiн
кешендi
жүйе құру
Мемлекеттік органдардың
Интернет-порталының
1-ші кезеңiн
iске асыру:
1) жоба алдындағы
жұмыстарды жүргізу,
тұжырымдаманы,
техникалық
экономикалық негiзiн,
техникалық тапсырманы
әзiрлеудi қосқанда;

3) приобретение техни-
ческих средств для
развития портала и
шлюза "электронного
правительства";
4) консалтинговые
услуги;
5) управление проектом.
2. Создание Удостове-
ряющего центра для
государственных
органов:
1) реализация 2-го
этапа создания удосто-
веряющего центра для
государственных орга-
нов:
приобретение
лицензионного програм-
много обеспечения для
создания удостоверяю-
щего центра государст-
венных органов;
приобретение техничес-
ких средств для удос-
товеряющего центра;
2) создание Корневого
Удостоверяющего центра
1-ый этап:
приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения для созда-
ния Корневого удосто-
веряющего центра;
приобретение техничес-
ких средств для созда-
ния Корневого удосто-
веряющего центра;
3) консалтинговые
услуги;
4) управление проектом.
3. Технологическое
оснащение Серверного
центра
1-ый этап:
1) проведение проект-
ных работ;
2) приобретение техни-
ческих средств (обору-
дования) для оснащения
Серверного центра;
3) проведение устано-
вочных забот.
4. Технологическое
оснащение Центра
управления доменом KZ:
1) приобретение
технических средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5
104
Создание
центра ком-
петенции
"электрон-
ного прави-
тельства"
1. Проведение
предпроектных работ по
созданию Центра компе-
тенции "электронного
правительства".
2. Формирование и раз-
работка аналитической,
методической, справоч-
ной и исследовательс-
кой работы.
3. Разработка веб-сай-
та Центра компетенции
"электронного прави-
тельства".
4. Обеспечение общест-
венной поддержки
выполнения программы
формирования е-прави-
тельства.
5. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения для созда-
ния Центра компетенции
"электронного правите-
льства".
6. Приобретение техни-
ческих средств для
создания Центра компе-
тенции.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
105
Создание
сетей обще-
доступных
пунктов дос-
тупа и обу-
чения насе-
ления осно-
вам взаимо-
действия с
"электронным
правительст-
вом"
Реализация 1-го этапа
создания сетей пунктов
общественного доступа
к электронным услугам:
1) проведение
предпроектных работ;
2) консалтинговые
услуги;
3) аудит проекта;
4) приобретение технических средств для оборудования 230 пунктов общественного доступа;
5) приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения создания
общедоступных пунктов
доступа;
6) управление проектом.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7
106
Создание
комплексной
системы пре-
доставления
услуг "Go-
vernment to
Government",
"Government
to Consumer"
1. Реализация 1-го
этапа Интранет-портала
государственных
органов:
1) проведение предпро-
ектных работ, включая
разработку Концепции,
ТЭО, технического
задания;

2) техникалық-
жұмыстық жобаны
әзiрлеу, Интернет
порталының пилоттық
жобасын құруды қосқанда;
3) интернет порталын
құру үшiн техникалық
құралдарды сатып алу;
4) лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу;
5) жобаны басқару.
2. Халыққа қызмет көрсету орталығы үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу.
3. Рұқсат беру құжаттарын есепке алу (лицензиялау) саласында Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiнiң ақпараттық жүйесiн құру:
1) ақпараттық жүйелердi құру;
2) техникалық жабдық сатып алу;
3) бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
8
108
Қазақстан
Республи-
касы
ұлттық
бiрiз-
дендiру
жүйесiнiң
ашық
кiлттер
инфрақұ-
рылымын
жасау
Ұлттық сәйкестендiру
жүйесінің ашық кiлт-
терінің инфрақұрылымын
құрудың 1-ші кезеңін
іске асыру, жоба
алдындағы жұмыстарды
жүргізу, Куәландырушы
орталықтың прототипiн
құру (КО ҰСЖ), оның
iшінде:
1) ғылыми-зерттеу
жұмыстарын жүргiзу:
зерттеудi жүргiзу,
техникалық-экономика-
лық негіздеменi әзiрлеу;
жүйе үшін техникалық
тапсырманы әзiрлеу,
цифрлық сертификаттар
үшiн таратқыштар мен
цифрлық сертификат-
тарға қойылатын талаптарды қоса алғанда;
куәландырушы орталық-
тың Ұлттық сәйкестен-
дiру жүйесінің жұмысын
регламенттейтін
құжаттарды әзiрлеу;
2) жобаны басқару;
3) ұлттық сәйкестен-
дiру жүйесінің ашық
кілттерінің инфра-
құрылымын құрудың 1-ші кезеңiн iске асыру үшін техникалық құралдарды сатып алу;
4) ұлттық сәйкестен-
дiру жүйесінің ашық кiлттерінің инфрақұры-
лымын құрудың 1-ші кезеңiн iске асыру үшін бағдарламалық
қамтамасыз етудi сатып алу;
5) КО ҰСЖ жұмысын
ұйымдастыру үшін
тауарларды сатып алу;
6) техникалық жобаны
әзiрлеу (жүйенiң
прототипiн құру).
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
9
109
"Элек-
трондық
үкiмет-
тің" инфрақұ-
рылымын
қорғау
жүйесін
құру
"Электрондық үкiмет"
инфрақұрылымын қорғау
жүйесінің 1-ші
кезеңiн іске асыру:
1) "Электрондық
үкiмет" инфрақұрылы-
мының ақпараттық
қауiпсіздiгінің
тұжырымдамасын әзiрлеу;
2) "Электрондық
үкiмет" ақпаратты
қорғаудың техникалық
жүйесiн құруға
техникалық тапсырманы
және техникалық
жұмыстың жобасын
әзiрлеу;
3) "Электрондық-
үкiмет" құру шеңберiнде ақпаратты
қорғау саласында
халықаралық
стандарттарды қабылдау
және/немесе ұлттық
стандарттарды әзiрлеу;
4) "Open source"
технологиялық
базасындағы ұлттық
операциялық жүйесiн
қорғауды құру
жөнiндегі iс-шараларды
өткізу:
жобаны басқару;
консалтингтік
қызметтер;
техникалық-жұмыс
жобасын әзiрлеу
(тұжырымдама,
техникалық тапсырма).
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
10

2) разработка техно-
рабочего проекта,
включая создание
"пилотного" проекта
Интранет-портала;
3) приобретение техни-
ческих средств для
создания Интранет-
портала;
4) приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения;
5) управление проек-
том.
2. Разработка
программного обеспе-
чения для Центра
обслуживания
населения.
3. Создание инфор-
мационной системы
Агентства Республики
Казахстан по информа-
тизации и связи в
сфере учета разреши-
тельных документов
(лицензирование):
1) создание информа-
ционных систем;
2) приобретение
технического оборудо-
вания;
3) приобретение
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
8
108
Создание
инфраструк-
туры откры-
тых ключей
национальной
идентифика-
ционной сис-
темы
Республики
Казахстан
Реализация 1-го этапа
создания инфраструкту-
ры открытых ключей
национальной идентифи-
кационной системы,
проведение предпроект-
ных работ, создание
прототипа удостоверяю-
щего центра (УЦ НИС),
в том числе:
1) проведение научно-
исследовательских
работ:
проведение
обследования, разра-
ботка технико-экономи-
ческого обоснования;
разработка техническо-
го задания на систему,
включая требования к
цифровым сертификатам
и носителям для цифро-
вых сертификатов;
разработка документа-
ции, регламентирующих
функционирование УЦ
НИС;
2) управление
проектом;
3) приобретение техни-
ческих средств для
реализации 1-го этапа
создания инфраструкту-
ры открытых ключей
национальной идентифи-
кационной системы;
4) приобретение
программного обеспече-
ния для создания
инфраструктуры откры-
тых ключей националь-
ной идентификационной
системы;
5) закуп товаров для
организации работы УЦ
НИС;
6) разработка техни-
ческого проекта (соз-
дание прототипа сис-
темы).
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
9
109
Создание
системы
защиты
инфраструк-
туры "элект-
ронного пра-
вительства"
Реализация 1-го этапа
обеспечения защиты
инфраструктуры
"электронного прави-
тельства":
1) разработка концеп-
ции информационной
безопасности инфраст-
руктуры "электронного
правительства";
2) разработка техни-
ческого задания и
техно-рабочего проекта
на создание системы
технической защиты
информации "электрон-
ного правительства";
3) разработка национа-
льных и/или принятие
международных стандар-
тов в области защиты
информации в рамках
создания "электронного
правительства";
4) проведение меро-
приятий по созданию
защищенной националь-
ной операционной сис-
темы на базе техноло-
гии "open source":
управление проектом;
консалтинговые услу-
ги;
разработка проектно-
технической докумен-
тации (концепция,
техническое задание).
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
10

110
"Мемле-
кеттiк
қызметтер
тiзiлiмi" ақпарат-
тық
жүйесiн
құру
"Электрондық-
үкiметтің" ақпараттық-
әдiстемелік консал-
тингтік жүйесiн
1-ші кезеңiн іске
асыру:
1) ақпараттық және
коммуникациялық технологияларды
енгiзу негiзiнде мемлекеттік басқарудың
жүйесiн модернизация-
лау жөнiндегі әкiмшілік рәсiмдерінің
реинжинирлiгін
жүргізу тетіктерiн
әзiрлеу және ұсыныс-
тарды өңдеу мақсатын-
да мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет-
тердің регламенттерiн
зерттеу;
2) "Электрондық
үкiмет" инфрақұрылы-
мының базалық құрамдас
бөлiктерінің ролiн
және олардың өзара
іс-әрекетiнің қалыптастыру талап-
тарын зерттеу;
3) "Электрондық
үкiмет" инфрақұрылымын
қалыптастырудың
шеңберiнде жергiлiктi
атқарушы органдардың
ақпараттық ресурстары
мен жүйесiн құру
жөнiндегі ұсыныстарды
әзiрлеу;
4) мемлекеттік орган-
дардың электрондық қызмет тізілімін қалыптастыру мен дамыту жолдары;
5) мемлекеттiк
органдардың электрондық қызметi
мен деректердi
бiрегейлендiрудi
бiрыңғай тетiгін
қамтамасыз ететiн
ақпараттық технология-
лар саласындағы ұлттық
стандарттар мен жiктеуіштердi әзiрлеу-
дің тұжырымдамасын
зерттеу;
6) сертификаттау
мәселелері жөнiндегі
мемлекеттік органдар-
дың ақпараттық
ресурстары мен жүйесінің жағдайының мониторингi;
7) "Электрондық
үкiмет" порталы
арқылы мемлекеттiк
органдармен
электрондық өзара
іс-қимыл негізiнде
халықты қашықтықтан
оқытудың бағдарламасын
әзiрлеу.
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Ақпа-
раттан-
дыру
және
бай-
ланыс
агент-
тiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , N  470г қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1. мемлекеттiк деректер қорын құру:
1) "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорын дамыту:
2006 жылғы 4-тоқсанда Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi комитетінің халықты құжаттандыру және тiркеу бөлiмдерiн қосу;
2006 жылғы 4-тоқсанда мемлекеттік органдарға жеке тұлғалардың мәлiметтерiн ұсынуы;
2) "Заңды тұлға" мемлекеттiк деректер қорын құру:
"Заңды тұлға" мемлекеттiк деректер қорын жеткізушiлер мен тұтынушыларды 7 мемлекеттік органдардың ведомстволық ақпараттық жүйелерiмен ЗТ МДҚ бiрiктiру;
үздіксіз қоректендiру көзi мен дискалық массивтi сатып алу есебiмен жүйенің тұрақты және үздіксіз жұмысын қамтамасыз ететiн ЗТ МДҚ аппараттық қуатын көбейту;
3) "Мекен жай тiркелiмi" ақпараттық жүйесiн құру (МЖТ АЖ):
мемлекеттiк органдардың ведомстволық ақпараттық жүйелерiмен МЖТ АЖ бiрегейлендiру;

110
Создание
информацион-
ной системы "Реестр го-
сударствен-
ных услуг"
Реализация 1-го этапа
системы информационно-
методологического кон-
салтинга электронного
правительства:
1) исследование регла-
ментов государственных
услуг с целью разра-
ботки механизмов про-
ведения реинжиниринга
административных про-
цедур и выработка
предложений по модер-
низации системы госу-
дарственного управле-
ния на основе внедре-
ния информационных и
коммуникационных
технологий;
2) исследование роли
базовых компонентов в
инфраструктуре "элект-
ронного правительства"
и формирование требо-
ваний к их взаимодей-
ствию;
3) разработка рекомен-
даций по созданию ти-
пового проекта инфор-
мационных ресурсов и
систем местных испол-
нительных органов в
рамках формирования
инфраструктуры элект-
ронного правительства;
4) создание и развитие
реестра "Электронных
услуг государственных
органов";
5) исследование кон-
цепции разработки
национальных стандар-
тов и классификаторов
в области информацион-
ных технологий, обес-
печивающие единый
механизм интеграции
данных и электронных
услуг государственных
органов;
6) анализ состояния
информационных ресур-
сов и систем государ-
ственных органов по
вопросам сертификации;
7) разработка програм-
мы дистанционного обу-
чения населения осно-
вам электронного взаи-
модействия с государ-
ственными органами
посредством портала
"электронного прави-
тельства".
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 26 октября 2006 года N  470г ; от 30 ноября 2006 года N  470н .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. Развитие государственных баз данных:
1) развитие государственной базы данных "Физические лица":
подключение в 4 квартале 2006 года отделов документирования и регистрации населения Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан;
предоставление сведений физических лиц государственным органам в 4 квартале 2006 года;
2) развитие государственной базы данных "Юридические лица":
интеграция государственной базы данных "Юридические лица" с ведомственными информационными системами 7-ми государственных органов поставщиков и потребителей информации ГБД ЮЛ;
увеличение аппаратной мощности ГБД ЮЛ обеспечивающей устойчивую и беспрерывную работу системы за счет приобретения источник бесперебойного питания и дискового массива.
3) развитие государственной базы данных ИС "Адресный регистр":
интеграция ИС АР с ведомственными информационными системами государственных органов;

2006 жылғы 4-тоқсанда МЖТ АЖ-не 187-нен кем емес мемлекеттiк қызметкерлердi қосу;
4) "Жылжымайтын мүлiк тізiлiмi" (ЖМТ МДҚ) мемлекеттiк деректер қорының ақпараттық жүйесiн құру:
ЖМТ МДҚ, "ЖТ", "ЗТ" МДҚ, "Мекен-жай тiркелiмi" АЖ жеткiзушi және тұтынушы 4 мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерiмен бiрегейлендiру;
ЖМТ МДҚ жүйесiне кемiнде 167 жұмыс орнын қосу.
2. Мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiн құру:
1) "Электрондық үкiметтің" интернет-порталымен ЭҚАБЖ бiрiктiру;
2) ЭҚАБЖ iс-жүргiзуiн 7 мемлекеттiк органдарда пайдалануға көшу;
3) ЭҚАБЖ-ғы жұмыстар жөнiнде мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiн оқыту;
4) ЭҚАБЖ пайдаланушыларды оқыту.
3. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру:
1) Қазақстан Республикасы "электрондық үкiметтің" порталы мен шлюзiн дамыту;
Консалтингалық iс-шараларды жүргiзу;
Қазақстан Республикасы "электрондық үкiметтің" порталы 2-шi кезегiн әзiрлеу, Қазақстан Республикасы "электрондық үкiметтің" порталы мен шлюзiн 2-шi кезегiн құру үшiн тұжырымдаманы, техникалық-экономикалық негiздеменi, техникалық тапсырманы техникалық-жұмыстық жобаны әзiрлеу;
2) мемлекеттiк органдар үшiн Куәландырушы орталықты дамыту:
мемлекеттiк органдар yшiн Куәландырушы орталықты құрудың 2-шi кезеңiн iске асыру;
лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу;
техникалық құралдарды сатып алу;
куәландырушы орталықтың түбiрiн құру:
лицензияланған қамтамасыз етудi сатып алу;
техникалық құралдарды сатып алу;
консалтингалық қызметтер;
жобаны басқару;
3) серверлiк орталықты техникалық жабдықтау:
техникалық құралдарды сатып алу;
4) КZ доменін басқару орталығын технологиялық жарақтандыру:
техникалық құралдарды сатып алу.
4. "Электрондық үкiметтің" құзырет орталығын құру:
I-шi кезеңiн iске асыру:
1) "Электрондық үкiметтің" құзырет орталығын құру жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу;
2) талдау, әдiстемелік, анықтамалық және зерттеу жұмыстарын қалыптастыру және ұйымдастыру;
3) "Электрондық үкiметтің" құзырет орталығының веб-сайтын әзiрлеу; 4) "Электрондық үкiметті" қалыптастырудың бағдарламасының орындалуына қоғамдық қолдауды қамтамасыз ету.
5. "Электрондық үкiмет" өзара iс-қимылының негізінде халықты оқыту және оларға қол жеткізу пункттерінің желiсiн құру.
1-шi кезеңiн iске асыру:
1) Қоғамдық қол жеткiзу желiсiн құру бойынша алдын ала жұмыстар;
2) Қазақстанның 2 қаласында қоғамдық қол жеткiзу пункттерінің пилотын құру:
техникалық құралдарды сатып алу;
бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.

подключение в 4 квартале 2006 года не менее 187 государственных служащих к ИС АР.
4) развитие государственной базы данных ИС "Регистр недвижимости":
интеграция с информационными системами 4-х государственных органов поставщиков и потребителей информации ГБД РН, с ГБД "ФЛ", "ЮЛ", ИС "Адресный регистр", в том числе с ГИС-системами;
подключение не менее 167 рабочих мест к системе ГБД РН.
2. Создание единой системы электронного документооборота государственных органов:
1) интеграция ЕСЭДО с интернет-порталом "электронного правительства";
2) переход 7-ми государственных органов на использование в делопроизводстве программного обеспечения ЕСЭДО;
3) создание обучающей программы для работников государственных органов по работе в ЕСЭДО.
4) обучение пользователей ЕСЭДО.
3. Создание информационной инфраструктуры государственных органов:
1) развитие портала и шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан;
проведение консалтинговых мероприятий;
разработка 2-ой очереди ИС ПЭП РК, включая разработку концепции, технико-экономического обоснования, технического задания на создание 2-ой очереди и разработку техно-рабочего проект;
2) развитие удостоверяющего центра для государственных органов:
реализация 2-го этапа создания удостоверяющего центра для государственных органов:
приобретение лицензионного программного обеспечения;
приобретение технических средств;
создание Корневого Удостоверяющего центра:
приобретение лицензионного программного обеспечения;
приобретение технических средств;
консалтинговые услуги;
управление проектом;
3) технологическое оснащение Серверного центра:
проведение предпроектных работ;
приобретение технических средств.
4) технологическое оснащение Центра управления доменом KZ:
приобретение технических средств.
4. Создание Центра компетенции "электронного правительства"
Реализация 1-го этапа:
1) проведение работ по созданию Центра компетенции "электронного правительства";
2) формирование и организация аналитической, методической, справочной и научно-исследовательской работы (НИР);
3) разработка веб-сайта Центра компетенции "электронного правительства";
4) обеспечение общественной поддержки выполнения программы формирования е-правительства.
5. Создание сетей общедоступных пунктов доступа и обучения населения основам взаимодействия с "электронным правительством".
Реализация 1-го этапа:
1) предпроектные работы по созданию сетей общественного доступа;
2) Создание пилотных пунктов общественного доступа в 2 городах Казахстана:
закуп технических средств;
закуп лицензионного программного обеспечения.

6. "Gouvernement to Gouvernement", "Gouvernement to Consumer" ұсынылатын қызметтер жүйесінің кешенiн құру.
Мемлекеттiк органдардың Интранет-порталының 1-шi кезеңiн iске асыру:
1) алдын ала жоба, Интранет-порталдың тұжырымдамасы, Интранет-порталды iске асыруға техникалық-экономиялық негiздеме мен техникалық тапсырма;
2) мемлекеттiк органдарының Интранет-порталының пилотын қосқанда, техникалық-жұмыстық жобаны әзiрлеу;
3) техникалық жабдықтарды сатып алу;
4) лицензияланған арнайы бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.
"Халыққа қызмет көрсету орталығы үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу.
Рұқсат беру құжаттарын есепке алу (лицензиялау) саласында Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiнiң ақпараттық жүйесiн құру:
1) ақпараттық жүйелердi құру;
2) техникалық жабдық сатып алу;
3) бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу.
7. Қазақстан Республикасының ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық
кiлттерінің инфрақұрылымын құру.
Ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық кiлттерінің инфрақұрылымын құрудың 1-ші кезеңiн iске асыру, алдын ала жұмыстарын жүргiзу, зерттеулерiн өткiзу, куәләндiрушi орталықтың прототипiн (үлгiсiн) (КО ҰСЖ) құру, оның iшiнде:
1) ғылыми зерттеулiк жұмыстарды жүргiзу; зерттеуді, техникалық-экономикалық негiздеменi, техникалық тапсырманы әзiрлеудi қосқанда;
2) жоба бойынша консалтингалық қызметтер;
3) жобаны басқару;
4) техникалық жобаны әзiрлеу (жүйенің прототипiн құру).
8. "Электрондық үкiметтің" инфрақұрылымын қорғау жүйесiн құру:
1) "Электрондық үкiметтің" ақпараттық қауіпсiздiгінің инфрақұрылымының тұжырымдамасын әзiрлеу, "Электрондық үкiметтің" ақпаратын техникалық қорғау жүйесiн құру үшiн техникалық тапсырма мен техникалық-жұмыс жобасын әзiрлеудi қосқанда;
2) "Электрондық-үкiмет" құру шеңберiнде ақпаратты қорғау саласында халықаралық стандарттарды қабылдау және/немесе ұлттық стандарттарды әзiрлеу;
3) "Оpen source" технологиялық базасындағы ұлттық операциялық жүйесiн қорғауды құру жөнiндегi iс-шараларды өткiзу, техникалық-жұмыс жобасын әзiрлеу (тұжырымдама, техникалық тапсырма).
9. "Мемлекеттiк қызметтер тізiмi" ақпараттық жүйесiн әзiрлеу.
"Электрондық-үкiметтің" ақпараттық-әдiстемелiк консалтингалық
жүйесінің 1-шi кезеңiн iске асыру:
1) ақпараттық және коммуникациялық технологияларды енгiзу негiзiнде мемлекеттiк басқарудың жүйесiн модернизациялау жөніндегi әкiмшілік рәсiмдерінің реинжинирлігін жүргізу тетiктерiн әзiрлеу және ұсыныстарды өңдеу мақсатында мемлекеттiк көрсетілетiн қызметтердiң регламенттерiн зерттеу;

6. Создание комплексной системы предоставления услуг "Government to Government", "Government to Consumer".
Реализация 1-ого этапа Интранет-портала государственных органов:
1) предпроектное обследование, включая концепцию Интранет-портала, ТЭО реализации Интранет-портала и техзадание на реализацию Интранет-портала;
2) разработка техно-рабочего проекта, включая создание пилота Интранет-портала государственных органов;
3) закуп технических средств;
4) закуп лицензионного программного обеспечения.
Разработка программного обеспечения для Центра обслуживания населения.
Создание информационной системы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи в сфере учета разрешительных документов (лицензирование):
1) создание информационных систем;
2) приобретение технического оборудования;
3) приобретение программного обеспечения.
7. Создание инфраструктуры открытых ключей национальной идентификационной системы Республики Казахстан.
Реализация 1-го этапа создания инфраструктуры открытых ключей национальной идентификационной системы, проведение предпроектных работ, создание прототипа удостоверяющего центра (УЦ НИС), в том числе:
1) проведение научно-исследовательских работ, включая проведение обследования, разработку технико-экономического обоснования, технического задания на систему;
2) консалтинговые услуги по проекту;
3) управление проектом;
4) разработка технического проекта (создание прототипа системы).
8. Создание системы защиты инфраструктуры "электронного правительства".
Реализация 1-го этапа обеспечения защиты инфраструктуры "электронного правительства".
1) разработка концепции информационной безопасности инфраструктуры "электронного правительства", включая разработку технического задания и техно-рабочего проекта на создание системы технической защиты информации "электронного правительства";
2) разработка национальных и/или принятие международных стандартов в области защиты информации в рамках создания "электронного правительства";
3) проведение мероприятия по созданию защищенной национальной операционной системы на базе технологии "open source", включая разработку проектно-технической документации (концепция, техническое задание).
9. Создание информационной системы "Реестр государственных услуг".
Реализация 1-ой очереди системы информационно-методологического консалтинга "е-правительства":
1) исследование регламентов государственных услуг с целью разработки механизмов проведения реинжиниринга административных процедур и выработка предложений по модернизации системы государственного управления на основе внедрения информационных и коммуникационных технологий;

2) ғылымдық ақпараттық қоғамда бiрiктiру жолымен және Қазақстанда
ақпараттық-коммуникациялар технологияларының ағымдағы жағдайын
талдау арқылы "электрондық үкіметтің" қалыптастырудың ақпараттық-әдiстемелiк базасын әзiрлеу.
Соңғы нәтиже:
1. Мемлекеттiк деректер қорын құру:
1) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорын құру:
азаматтарды құжаттандыру мен тiркеу уақыты - 60 күннен 10 күнге
қысқарады, қаралатын құжаттардың саны 25-тен 75-ке дейiн көбейедi;
туылған балаға бiр рет берiлетiн жәрдемақы мен өтiнiштердi қабылдау арасындағы уақыттың кезеңi 30 күннен 3 күнге дейiн қысқарады;
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Тiркеу қызметi
комитетінің халықты құжаттандыру және тiркеу бөлiмдерінің қызметкерлерінің 486 жұмыс орны жабдықпен қамтамасыз етіледi;
2) "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорын құру:
Заңды тұлғалар бойынша шынайы және толық ақпаратпен мемлекеттік
органдардың қызметкерлерiн қамтамасыз ету үшін мемлекеттік органдардың сұранымдар/жауаптарды өңдеу мүмкіндігiмен 7 мемлекеттік органдардың қызметкерлерiн "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорына қосу; ЗТ МДҚ аппаратының қуатын көбейту есебiмен ЗТ МДҚ ақпараттық жобаға қатысушы мемлекеттiк органдардың ақпараттық қызметінің сапасы жақсарады және сұраныстарды өңдеудiң жылдамдығы артады;
3) "Мекен-жай тiркелiмі" мемлекеттiк деректер қорын құру:
мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiн шынайы және толық адрестiк
ақпаратпен қамтамасыз ету үшiн мемлекеттiк органдардың ведомстволық
ақпараттық жүйелерiнде (нен) сұранымдар /өтінімдi өңдеу мүмкiндігімен 96 мо* қызметкерлерiн МЖТ АЖ қосу;
бiрiктiрiлген ведомстволық ақпараттық жүйелерде адрестiк өзектiлiгін дәрежесiн көбейту;
аумақтық орналасуда уақыты шектеусiз нағыз масштабта жобаға
қатысушылар үшiн өзектiленген адрестiк ақпаратқа қол жеткiзу;
4) "Жылжымайтын мүлiк тізiлiмi" мемлекеттiк деректер қорын құру:
мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiн шынайы және толық адрестiк
ақпаратпен қамтамасыз ету үшiн мемлекеттiк органдардың ведомстволық
ақпараттық жүйелерiнде (нен) сұранымдар /өтiнiмдi өңдеу мүмкiндiгiмен 4 мемлекеттiк органдардың қызметкерлерiн "Жылжымайтын
мүлiк тiзiлiмі" мемлекеттiк деректер қорына қосу;
ЖМТ МДҚ-ның жүйелерінің "ЗТ" "ЖТ" МДҚ-мен МЖТ АЖ мен МАЖ
жүйелерiмен өзара iс-қимылы;
жылжымайтын мүлiктің мемлекеттiк бiрыңғай автоматтандырылған есебiн
жүзеге асыру МРК "Жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталықтың" 5
облыстарында, Астана қаласында және 80 аудандық филиалдарында ЖМТ
МДҚ бiрыңғай қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуiне көшу;
аппараттық платформаны дамыту;
бағдарламалық платформаны дамыту.

2) разработка информационно-методологической базы формирования "электронного правительства" посредством анализа текущего состояния информационно-коммуникационных технологий в Казахстане и пути интеграции в мировое информационное сообщество.
Конечный результат:
1. Развитие государственных баз данных:
1) создание государственной базы данных "Физические лица":
сокращение времени регистрации и документирования граждан с 60 дней до 10 дней, увеличение количества рассматриваемых документов с 25 до 75;
сокращение периода времени между приемом заявления и назначением единого пособия при рождении ребенка с 30 дней до 3 дней;
обеспечение оснащения 486 рабочих мест работников отделов документирования и регистрации населения Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) развитие государственной базы данных "Юридические лица":
подключение к Государственной базе данных "Юридические лица" служащих 7-ми гос. органов с возможностью обработки запросов/ответов из/в ВИС ГО для обеспечения служащих ГО достоверной и полной информацией по юридическим лицам;
за счет увеличения аппаратной мощности ГБД ЮЛ увеличения скорости обработки запросов и улучшения качества информационного обслуживания ГО участников информационного проекта ГБД ЮЛ;
3) развитие государственной базы данных ИС "Адресный регистр":
подключение к ИС АР служащих 96-ти гос. органов с возможностью обработки запросов/ответов из/в ВИС ГО для обеспечения служащих ГО достоверной и полной адресной информацией;
увеличение степени актуальности адресных сведений в интегрируемых ВИС;
доступность актуальной адресной информации для ГО-участников проекта в реальном масштабе времени без ограничений в территориальном расположении;
4) развитие государственной базы данных ИС "Регистр недвижимости":
подключение к Государственной базе данных "Регистр недвижимости" служащих 4-х гос. органов с возможностью обработки запросов/ответов из/в ВИС ГО для обеспечения служащих ГО достоверной и полной информацией по недвижимому имуществу;
взаимодействие системы ГБД РН с ГБД "ЮЛ", "ФЛ", ИС "Адресный регистр" и ГИС-системами;
осуществление единого государственного автоматизированного учета недвижимого имущества, переход РГП "Центры по недвижимости" в 5 областях, г. Астане и 80 районных филиалов, на единое прикладное программное обеспечение ГБД РН;
развитие аппаратной платформы;
развитие программной платформы.

2. Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай
жүйесiн құру:
кем дегенде 280 мемлекеттiк қызметкерлердi ЕҚАБЖ-не қосу және
қағазсыз технологияларға көшу;
ЭҚАБЖ оқытылатын бағдарламалық қамтамасыз етуiн пайдалану есебiнен
мемлекеттiк органдарда ЕҚАБЖ жұмысын өздігінен дайындалу жаңадан
келген қызметкерлердің ЭҚАБЖ 100 қамтамасыз ету;
"Электрондық үкiмет" Интернет-порталы арқылы жүгiнген азаматтарды ЕҚАБЖ 100 қол жетiмдiлiгiн ұсыну;
1280 ЭҚАБЖ пайдаланушыларды (мемлекеттік қызметшілерді) оқыту.
3. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру:
1) Қазақстан Республикасының "электрондық үкiмет" порталы мен
шлюзінің 2-кезегiн iске асыру;
анықтамалық-ақпараттық контенiн жариялау және бiрыңғай iздеу жүйесінің тетiгiн құру арқылы мемлекеттiк органдардың "электрондық қызметiне" азаматтар мен ұйымдардың қол жетiмдiлiгiн 30% астамын ұйымдастыру;
2) Мемлекеттiк органдар үшiн куәландырушы орталықты құрудың 2-кезеңiн iске асыру:
ЭҚАБЖ-де жұмыс iстейтiн 23-мемлекеттiк органдарда Куәландырушы
орталықтың қызметiн тираждау;
3) Серверлiк орталықты технологиялық жабдықтау:
салынып жатқан ғимараттың серверлер жайларында "электрондық үкiмет" жүйелерінің мынадай базалық аппараттық бағдарламалық кешенiн орналастыру жоспарлануда: ЭҚАБЖ, МО БКО, ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ, ЖМТ МДҚ, куәландырушы орталық, серверлер орталығы оның ішінде мемлекеттiк органдар резервтерi. "Электрондық үкiмет" барлық жүйелерiнiң есептеу жабдықтарын басқару бiр жерден басқару жүзеге асырылатын болады. Ақпараттық қауiпсiздiктің талаптарын қамтамасыз ету;
4) толыққанды КZ доменін басқару орталығын құру.
4. "Электрондық үкiмет" құзырет орталығын құру:
1) Бизнес пен азаматтарға мемлекеттік қызметтi ұсыну үшін "электрондық үкiметтің" ақпараттық технологияларын жоғарылатуды қолдау - 10%;
2) "Электрондық үкiмет" шеңберiнде халыққа көрсетiлетiн сервистiк қызметiн қолдау - 10%;
3) "Электрондық үкiмет" қалыптастырудың ғылыми-әдiстемелiктi, ақпараттық-талдауды қолдау, компьютерлiк бiлiктілiктi жоғарылатуға семинарлар мен курстарды ұйымдастыру - 12%;
4) "Электрондық үкiмет" әр-түрлi аспектiлерi жөнiндегі ақпаратты
тарату жүйесiн құру, ноу-хау кеңестерiн ұсыну - 10%;
5) Ақпараттық қоғамды дамыту саласында жұмыс iстейтiндермен шетел
ұйымдарымен партнерлiк контактiлерiн белгiлеуде жәрдем ету - 5%.

2. Создание единой системы электронного документооборота государственных органов:
подключение к ЕСЭДО и переход на безбумажные технологии не менее 280 государственных служащих;
обеспечение возможности 100 % (ста процентам) вновь поступившим работникам в государственные органы подготовиться самостоятельно к работе в ЕСЭДО за счет использования обучающего программного обеспечения по ЕСЭДО;
предоставление 100 % обратившихся граждан через Интернет-портал "электронного правительства" доступа к ЕСЭДО;
обучение 1 280 пользователей (государственных служащих) ЕСЭДО.
3. Создание информационной инфраструктуры государственных органов:
1) реализация 2-ой очереди портала и шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан;
организация доступа граждан и организаций через единый механизм публикации справочно-информативного контента и единой поисковой системы по информационным ресурсам государственных органов к более 30 % государственных "электронных услуг";
2) реализация 2-го этапа создания удостоверяющего центра для государственных органов;
тиражирование услуг Удостоверяющего центра в 23-х госорганах, работающих в ЕСЭДО;
3) технологическое оснащение Серверного центра:
в серверных помещениях строящегося здания планируется разместить базовые аппаратно-программные комплексы следующих систем "электронного правительства": ЕС ЭДО, ETC ГО, ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ГБД РК, удостоверяющий центр, серверные центры, в том числе резервные государственных органов. Управление вычислительным оборудованием всей системы "электронного правительства" будет осуществляться из одной точки. Обеспечение требований информационной безопасности;
4) создание полноценного Центра управления доменом KZ.
4. Создание Центра компетенции "электронного правительства":
1) поддержка продвижения информационных технологий "электронного правительства" для предоставления государственных услуг гражданам и бизнесу, а также взаимодействие с ними на всей территории страны - 10 %;
2) поддержка сервисного обслуживания населения в рамках "электронного правительства" - 10 %;
3) научно-методическая, информационно-аналитическая поддержка формирования "электронного правительства", организация семинаров и курсов повышения компьютерной квалификации - 12 %;
4) создание системы распространения информации по различным аспектам "электронного правительства", в частности предоставление "ноу-хау" консультирования - 10 %;
5) оказание содействия в установлении партнерских контактов зарубежными организациями, работающими в сфере развития информационного общества 5 %.

5. "Электрондық үкiмет" өзара iс-қимылының негiзiнде халықты оқыту
және оларға қол жеткiзу пункттерінің желiсiн құру:
1) қоғамдық қол жеткiзу пункттерiн құруға тұжырымдама әзiрлендi және базасы мен әдiсi анықталды;
2) қазақстанның 2 қаласында қоғамдық қол жеткізудің пункттерінің
универсалдық желiсiн құру;
3) (2-шi кезеңiн iске асыру үшiн) қызмет спектрiн және халықтық
қажеттілігiн қоғамдық пункттердің жұмысының сапасына талдау жүргiзу.
6. "Gouvernement to Gouvernement", "Gouvernement to Consumer" қызметтердi ұсыну жүйесінің кешенiн құру:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметінің және мемлекеттiк органдардың қызметi туралы мемлекеттiк қызметкерлердiң ақпараттандыруын 80% дейiн көтеру;
2) iшкi және сыртқы бизнес процестерінің ақпараттық ресурстарын пайдалану кезiнде еңбекшығыны 50% дейiн қысқартылады. Мемлекеттiк органдардың қызметкерлерінің коллективтiк жұмысы үшiн жағдайларын жақсартуды құру - 50%;
3) жаңадан келген қызметкерлердi оқытуға және үйренуiне, жұмысының ақпараттарына қол жетiмдiлiгiн алу уақыты 50% дейiн қысқартылады;
4) ақпаратты жинау мен өңдеудің уақытының шығыны 70% дейiн қысқартылады.
5) Халыққа қызмет көрсету орталығы үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу;
6) "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн мемлекеттiк органдардың халыққа қызмет көрсетуiнiң тиiмдiлiгiн 80%-ға дейiн арттыру.
7. Қазақстан Республикасы ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық кiлттерінің инфрақұрылымын құру:
1) Ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық кiлттерінің инфрақұрылымына
құжаттар әзiрлендi;
2) Ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық кiлттерінің инфрақұрылымының жүйесiнiң прототипi құрылды.
8. "Электрондық үкiмет" инфрақұрылымын қорғау жүйесiн құру:
мемлекеттiк органдардың ақпараттық ресурстары мен жүйелерінің
қауiпсіздiгiн қамтамасыз ету үшiн үлгілік жоба шешiмдерiн әзiрлеу,
"Электрондық үкiмет" инфрақұрылымының базалық құрамдас бөлiктердiң ақпараттарын заңсыз қол жетiмдiлiктен қорғауды ұйымдастыру әдiстемелiк қамтамасыз етудi әзiрлеу.
9. "Мемлекеттік қызмет тізiмi" ақпараттық жүйесiн құру:
консалтингалық қызметтер көрсетiлген кезде "электрондық үкiмет"  бағдарламасын қалыптастыру шеңберiнде ақпараттық инфрақұрылымды көрсетуге қатысу үлесi - 1,5%.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:
1. Мемлекеттік деректер қорын құру
1) "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорын құру:
ЖТ МДҚ техникалық экономикалық негiздемесiне сәйкес тiркеу рәсiмдерiне кететiн уақыттың шығыны есебiнен ЖТ МДҚ енгізу кезінде экономикалық тиiмділік 344 062 мың теңге/4= бiр жылда 86 015,5 мың теңгенi құрайды. Бланктердi пайдалануды қысқартқаннан экономикалық пайда 31512 мың теңге/4=7878 мың теңге бiр жылда Салық төлеушінің куәлiгi ретiнде ЖСН құжат (ЖСН азаматтың сәйкестендiру СТН) есебiнен экономикалық шығындар анықталады және әлеуметтiк қорғау құжаты сияқты;

5. Создание сетей общедоступных пунктов доступа и обучения населения основам взаимодействия с "электронным правительством":
1) разработана концепция и определена база и подходы к созданию пунктов общественного доступа;
2) создание сети универсальных пунктов общественного доступа в 2 городах Казахстана;
3) проведен анализ качества работы общественных пунктов, потребностей населения и спектра услуг (для реализации 2 этапа).
6. Создание комплексной системы предоставления услуг "Government to Government", "Government to Consumer":
1) повышение до 80 % информативности государственных служащих о деятельности государственного органа и Правительства РК;
2) создание лучших условий для коллективной работы сотрудников государственных органов. Сокращение до 50 % трудозатрат при использовании информационных ресурсов внутренних и внешних бизнес процессов.
3) сокращение до 50 % временных затрат на получение доступа к рабочей информации, обучение и адаптацию новых сотрудников;
4) сокращение до 70 % временных затрат на сбор и обработку информации;
5) разработка программного обеспечения для Центра обслуживания населения;
6) повышение до 80 % эффективности обслуживания населения государственными органами, предоставляющими услуги по принципу "одного окна".
7. Создание инфраструктуры открытых ключей национальной идентификационной системы Республики Казахстан:
1) разработана документация на ИОК НИС;
2) создан прототип системы ИОК НИС.
8. Создание системы защиты инфраструктуры "электронного правительства":
разработка методологического обеспечения организация защиты информации базовых компонентов "электронного правительства" от несанкционированного доступа, разработка типовых проектных решений для обеспечения безопасности ресурсов и информационных систем государственных органов.
9. Создание информационной системы "Реестр государственных услуг":
долевое участие оказание информационной инфраструктуры в рамках формирование программы "е-правительства" при оказании консалтинговых услуг - 1,5 %.
Финансово-экономический результат:
1. Развитие государственных баз данных:
1) создание государственной базы данных "Физические лица":
согласно технико-экономическому обоснованию проекта ГБД ФЛ при внедрении ГБД ФЛ экономический эффект должен составит 344 062 тыс. тенге / 4 = 86 015,5 тыс. тг. в год за счет уменьшения затрат времени на регистрационные процедуры;
экономическая выгода от прекращения использования бланков составила 31 512 тыс. тенге / 4 = 7 878 тыс. тг. в год.
Данные экономические выгоды определяются за счет того, что документ с ИИН будет выступать и в качестве свидетельства налогоплательщика (так как ИИН будет выступать идентификатором гражданина в налоговой системе вместо РНН), и как документ социальной защиты (так как ИИН будет выступать в качестве СИК);

2) "Заңды тұлғалар" мемлекеттiк деректер қорын құру:
техникалық экономикалық негiздiң жобасына сәйкес ЗТ МДҚ құру
техникалық позициямен қажеттi және тиiмдi iс-шаралар болып
табылады. ЗТ МДҚ енгiзуден экономикалық тиiмдiлiк заңды тұлғаларды
тiркеу туралы құжаттардың пакетiн әзiрлеу және берудің уақытын
қысқартумен белгiленедi. "бiр терезеден" үрдiсi бойынша заңды тұлғаларды тiркелген рәсiмдерiнде құжаттарды өңдеу 10 күннен кем болмайды. Осы деректердi өңдеу кезiнде шығындардың сомасы 321926 мың теңгенi құрайды.
ЗТ МДҚ енгiзу кезiнде тiркеу екi есеге қысқарады, шығынның сомасы 160 963 мың теңгенi құрайды.
Заңды тұлғалардың экономиясы заңды тұлғалар үшiн шығатын пакеттердің бланкiсінің санын қысқарту 30*25000= 750 мың теңгенi құрайды.
Әдiлетминi ТҚК қызметкерлерінің жұмыс уақытын үнемдеу реинжиниринг рәсiмi кезiнде өңдеу (Веб-сайтты пайдаланушылар үшiн ақпаратты қолмен енгiзу заңды тұлға туралы берiлетiн толтыру нысандары - ақпараттың электрондық көшiрмесi - ұсынуымен ауысуы мүмкін) 0,5 сағ*25000 =12500 сағат немесе Әділетминi ТҚК бiр қызметкерінің жұмыс уақыты 6 жылға немесе 6*322080=2 миллионға жуық құрайды;
3) "Мекен-жай тiркелiмi" ақпараттық жүйенің мемлекеттiк деректер қорын құру:
МЖТ АЖ енгізу кезiнде МЖТ АЖ техникалық-экономикалық негіздеменің
жобасына сәйкес бiр мемлекеттiк органда экономикалық тиiмділік бiржылға 7105 мың теңгенi құрайтын болады.
96 мемлекеттік органдар үшін экономикалық тиiмділік 96*7105 мың= 682080 мың теңгенi құрайтын болады;
4) "Жылжымайтын мүлiк тiзiмi" (ЖМТ МДҚ) мемлекеттiк деректер қорын құру.
"Жылжымайтын мүлiк тізілімі" (ЖМТ МДҚ) мемлекеттiк деректер қорын құру техникалық позициядан қажеттi және тиiмдi iс-шаралар болып табылады. ЖМТ МДҚ енгiзуден техникалық-экономикалық негiздемеге сәйкес экономикалық тиiмдiлiк жеке меншiк құқығы тiркелмеген жылжымайтын мүлiктi сату, инвестициялық қызметтi кеңейту, жалға беру төлемi, салық төлемдерiнен түскен кiрiстердің өсуiнде басты образбен анықталады. Салық төлемдерiнен бюджетке 40 000 млн. теңге түседi. ЖМТ МДҚ енгізу кезiнде салық түсiмдерi 200 млн. теңгеге, жалдау төлемдерi - 160 млн. теңге, инвестиция - 225 млн. теңгеге өседi. Сонымен, жылдық экономикалық тиiмділік ЖМТ МДҚ-нан 357,0078 млн. теңгенi құрайды.
2. Мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiн құру.
ЭҚАБЖ енгізу кезінде ЭҚАБЖ-ның техникалық-экономикалық негіздеменің жобасына сәйкес бiр мемлекеттік органда экономикалық тиiмділік мемлекеттiк органның қызметкерлерінің орташа бiр айлық жалақысына сәйкес бiр қызметкерге есепте жылына үнемдеу кемінде 47 238 мың теңгенi құрайтын болады ("Қазақстан Республикасы статистика агенттігінің макроэкономикалық көрсеткiштердің негiзiн дамыту") 2006 жылғы бiр тоқсанға нағыз жұмысының экономикалық тиiмділігінің қосындысы 7 мемлекеттiк органдарда ЭҚАБЖ-де iс-жүргiзуде жұмысшылардың 40 адамдай орташа саны әрқайсысы 47238/4*7*40= 330666 теңгенi құрайды.

2) развитие государственной базы данных "Юридические лица".
Согласно Технико-экономического обоснования проекта "Создание ГБД ЮЛ с технических позиций является необходимым и эффективным мероприятием. Экономический эффект от внедрения ГБД ЮЛ определяется сокращением времени на подготовку и выдачу пакета документов о регистрации юридического лица. При существующей процедуре регистрации юридического лица по принципу "одного окна", на обработку документов затрачивается не менее 10 дней. Сумма расходов при данной обработке составляет 321 926 тыс. тенге.
При внедрении ГБД "ЮЛ" продолжительность регистрации сократится вдвое, и сумма затрат составит 160 963 тыс. тенге.
Экономия юридических лиц от сокращения количества бланков в выходном пакете документов для юридического лица составит 30 * 25000 = 750 тыс. тенге в год.
Экономия рабочего времени сотрудника КРС МЮ, достигаемая при реинжиниринге процесса обработки (ручной ввод информации о юридическом лице может быть заменен на предоставление копии информации в электронном виде - заполненные формы, представленные для пользователей на WEB-сайте) составит 0,5 ч * 25000 = 12500 часов или 6 лет рабочего времени одного сотрудника КРС МЮ или 6 * 322 080 = 1 932 480, около 2 млн. тенге;
3) развитие государственной базы данных ИС "Адресный регистр".
Согласно технико-экономическому обоснованию проекта ИС АР при внедрении ИС АР в одном ГО экономический эффект должен составить не менее 7105 тыс. тенге экономии в год.
Для 96 государственных органов экономический эффект будет составлять 96 * 7105 тыс. = 682 080 тыс. тенге;
4) развитие государственной базы данных ИС "Регистр недвижимости".
Создание ГБД РН с технических позиций является необходимым и эффективным мероприятием.
Согласно технико-экономическому обоснованию экономический эффект от внедрения ГБД РН определяется главным образом в росте доходов от налоговых поступлений, арендной платы, расширения инвестиционной деятельности, продажи недвижимости с незарегистрированными правами собственности. При существующей процедуре взимания налоговых поступлений в бюджет поступает около 40 000 млн. тенге. При внедрении ГБД "РН" налоговые поступления увеличиваются на 200 млн. тенге, арендные платежи - на 160 млн. тенге, инвестиции - на 225 млн. тенге.
Таким образом, годовой экономический эффект от внедрения ГБД "РН" составит 357,0078 млн. тенге.
2. Создание единой системы электронного документооборота государственных органов.
Согласно технико-экономическому обоснованию проекта ЕСЭДО при внедрении ЕСЭДО в одном ГО экономический эффект должен составить не менее 47 238 тенге экономии в год в расчете на одного сотрудника при средней месячной зарплате работников госоргана 34 355 тенге ("Основные макроэкономические показатели развития Республики Казахстан" Агентства РК по статистике). Суммарный экономический эффект за один квартал 2006 года фактической работы в ЕСЭДО 7-ми ГО при средней численности занятых работников в делопроизводстве не более 40 человек в каждом составит 47238 / 4 * 7 * 40 = 330666 тенге.

3. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру:
1) Қазақстан Республикасы "электрондық үкiмет" порталы мен шлюзінің 2-шi кезегiн iске асыру:
мемлекеттiк органдардың "электрондық қызмет" iске асырудан экономикалық тиiмдiлiк 30%, анықтамалық-ақпараттық контенiн жариялау және бiрыңғай iздеу жүйесiнiң тетiгiн құру арқылы мемлекеттiк органдардың "электрондық қызмет" жылына 15580610 теңгенi құрайды;
"электрондық үкiмет" порталында азаматтар мен ұйымдардың мемлекеттік қызмет көрсетулерге қолжетiмділігін iске асырудан экономикалық тиiмділігiн бiр жылға 1661931 теңгенi құрайды;
жобаның жалпы тиiмдiлiгi бiр жылда - 51 727 628 теңгенi құрайды;
жобаның стратегиялық тиiмділігiнен экономикалық тиiмділігi 200% және жылына 34 485 085 теңгенi құрайды.
Жобаның жалпы тиiмдiлiгi бiр жылда - 51727628 теңгенi құрайды.
2) Мемлекеттiк органдар үшiн куәландырушы орталықты құрудың 2-шi кезеңiн iске асыру.
Куәландырушы орталықты қосқан кезде техникалық экономикалық негiздемесiне сәйкес құжаттарды жеткiзу мен өңдеуге уақыт 1459 минутке қысқартылады, арнайы байланыс құралдарымен құжаттарды жеткiзу бойынша қағаз алмасудың уақыт 5280 мин, құжаттарды өңдеуге 210 минутке қысқарады. ЭЦҚ енгiзу кезiнде бiр пайдаланушыға экономикалық пайда 37 683 теңгенi бiр мемлекеттiк орган үшiн ЭЦҚ пайдалану есебiмен жылына экономия 7147000 теңгенi құрайтын болады. Шығыстардың өзге де түрлерi бойынша материалдық шығындар (факстық қағаз, ел бойынша ведомствоаралық пошталық жеткізу, қала iшiнде ведомствоаралық пошталық жеткiзу және т.б.) қаражаттың
1 363 550 теңгенi үнемдеудi болжайды. Сонымен болжамды экономикалық тиiмділік бiр жылға 195 742 650 теңгенi құрайды.
3) Сервер орталығын техникалық жабдықтау.
Экономикалық тиiмділік "электрондық үкiмет" жүйесінің iске асырылатын жобаларының экономикалық тиiмділігi серверлiк орталықтың ғимаратын пайдалануға енгізуден тiкелей байланысты болады. Сервер орталығы болып табылатын орталық звеномен елдің ақпараттық жобаларын енгiзуден:
құжаттардың ақпараттық алмасуының құпиялылығын арттыру есебiмен кішкене қаржылық шығынының қаупiнен, электрондық цифрлық қолтаңба мен салттық мөрлердi ауыстыру, персоналдың жауапкершiлiгiн арттырудан қосымша экономикалық пайда болады.
4) "Электрондық үкiмет" құзырет орталығын құру.
Экономикалық тиiмдiлiктi бағалау "электрондық үкiмет" қалыптастыру
шеңберiнде Iс-шаралар жоспарын орындаудың сапалы көрсеткiштерiмен анықталады.
Жоба бойынша шығынды бағалау және қауiп мүмкiндiгiн бағалаудың балын анықтау әдiсi негiзiнде есеп жүргiзiлдi.
Жобаға қауiптің орташа баллы 19,7% құрайды. Осы жобаға қауіптiң әсерiн мынадай:
- бас персоналға;
- материалдарына;
- ғылыми-зерттеу жұмысына;
- жабдықты сатып алуға шығындар қаралды.
Аз ғана баллдық бағалау жобаны енгiзудiң қажеттiгiн куәландырады.

3. Создание информационной инфраструктуры государственных органов:
1) Реализация 2-ой очереди портала и шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан:
экономический эффект от реализации 30 % "электронных услуг" государственных органов, посредством создания механизма публикации справочно-информативного контента и единой поисковой системы, составит 15 580 610 тенге в год;
экономический эффект от реализации доступа граждан и организаций к государственным "электронным услугам" на портале "электронного правительства", составит 1 661 931 тенге в год;
стратегический эффект проекта превосходит экономический эффект в 200 % и составит 34 485 085 тенге в год. Общая эффективность проекта в год составит - 51 727 628 тенге;
2) реализация 2-го этапа создания удостоверяющего центра для государственных органов.
Согласно технико-экономическому обоснованию при развертывании удостоверяющего центра затраты времени на доставку и обработку документов сокращаются до 1459 мин., при бумажном документообороте затраты времени по доставке документов средствами спецсвязи составляли 5280 мин., затраты времени на обработку документов 210 мин.
Экономическая выгода при внедрении ЭЦП на одного пользователя должна составлять 37 683 тенге, экономия в год с учетом использования ЭЦП для одного госоргана составит 7 147 000 тенге. Сокращение материальных затрат по иным видам расходов (факсовая бумага, межведомственная почтовая доставка по стране, межведомственная почтовая доставка внутри города и т.д.), предполагает экономию средств порядка 1 363 550 тенге. Таким образом предполагаемый экономический эффект составит в год 195 742 650 тенге.
3) Технологическое оснащение Серверного центра.
Экономическая эффективность от введения в эксплуатацию здания серверного центра имеет непосредственную связь с экономической эффективностью реализуемых проектов системы "электронного правительства". Косвенная экономическая выгода от внедрения проектов информатизации страны, центральным звеном которых является серверный центр, будет получена от:
минимизации рисков финансовых потерь за счет повышения конфиденциальности информационного обмена документами, замены традиционных печатей и подписей на электронно-цифровую подпись, повышения ответственности персонала.
4. Создание Центра компетенции "электронного правительства".
Оценка экономической эффективности определяется качественными показателями выполнения Плана мероприятий в рамках формирования "электронного правительства".
Расчет проведен на основе методики выявления бальной оценки вероятности наступления риска и оценки ущерба для проекта. Среднее значение рисков проекта составляет 19,07 %. Рассмотрена степень влияния рисков данного проекта на следующие статьи расходов:
на основной персонал;
на материалы;
на научно-исследовательскую работу;
на закуп оборудования.
Сравнительно невысокая бальная оценка проекта свидетельствует о целесообразности проекта к внедрению.

5. "Электрондық үкiмет өзара iс-қимылының негiзiнде оларға қол жеткiзу пункттерiнiң желiсiн құру және халықты оқыту:
1) "Электрондық үкiмет" порталындағы мемлекеттің "электрондық қызметтерге" азаматтардың қол жетiмдiгiн iске асыруынан экономикалық тиiмділік жылына 1000 000 теңгенi құрайды;
2) Қоғамдық қол жеткiзу пункттерi арқылы "Электрондық үкiмет" порталындағы мемлекеттің "электрондық қызметтерге" бүкiл Қазақстанда қоғамдық қол жеткiзу желiлерi құрылғаннан кейiн жүгiнушiлердің 40%-дай пайдалана алады, ол жылына 400 000 теңгенi құрайды;
3) жобаның стратегиялық тиімділігi экономикалық тиiмдiлiгiнен 200%-на кем болды және жылына 800 000 теңге құрайды.
Бүкiл жобаның тиiмділігi жылына 800 000 теңгенi құрайды.
6. "Gouvernement to Gouvernement", "Gouvernement to Consumer" ұсынылатын қызметтер жүйесінің кешенiн құру:
Интернет-порталды 1-шi мемлекеттiк органға енгізуiнен экономикалық тиiмділігi келесiні құрайды:
Ақпаратты іздеуiне уақыттық шығындары 80%-ға дейiн (күнiне 10 минутке) кем болып экономикалық тиiмділігi жылына 568181,82 теңгенi құрайды;
Жинау, талдау және есеп-қисапты қалыптастыру уақыттық шығындарын 50%-ға (күнiне 30 минутке) кем болып жылына 1 704 545 теңге құрайды.
1-шi мемлекеттiк органның қорытынды тиiмдiлiгi 2 272 726,82 теңге   құрайды.
7. Қазақстан Республикасының ұлттық сәйкестендiру жүйесінің ашық кілттерінің инфрақұрылымын құру.
САК ҰСЖ iске асыру пайдаланушылардың аутентификациялау, және де электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы электрондық түрде құжатты заңға келiстiру үшiн талаптарды е-қызметтi iске асыру үшiн мiндеттi негізi болып есептеледi.
8. "Электрондық үкiмет" инфрақұрылымының қорғау жүйесiн құру.
Жобаны iске асыру кезiнде тұжырымдаманың және саясат қауiпсiздiгінің талаптарына сәйкес болуы ақпараттың қорын және ақпараттың жүйесiн қорғауды ұйымдастыру керектi деңгейде мемлекеттiк органдарға қызмет көрсету жағдай жасалынады.
9. "Мемлекеттiк қызметтердің тізiмі".
Әдiстемелік құжаттар және стандарттар және т.б. iздеу: қолмен
өңдеу 1 сағат, автоматтандырылған жұмыс - 0,2 сағат;
Қолмен дайындау - 3 сағат, автоматтандырылған - 0,9 сағат;
Қолмен беру - 4 сағат, автоматтандырылған - 0,5 сағат.
Сонымен қолмен жұмыс iстеу - 8 сағат, автоматтандырылған - 1,6 сағат.
Құжатты автоматтандырылғанмен жұмыс iстеу уақыты 5 есе (8/1,6) кем
неғұрлым құжатты қолмен, бәрi 80%-ға аз уақыт талап етедi.
Қолмен жұмыс iстеу:
8 сағат*22 күн*12 ай = 2112 сағат/жыл; сонда 0,2*(8 сағат*22 күн*12 ай) = 422,4 сағат/жыл құрайды - құжаттарды автоматтандырылғанмен жұмыс iстету жылына уақыттың 0,8*(8 сағат*22 күн*12 ай) = 1689,6 сағат/жыл талап етедi.
Уақтылығы:
Бекiтiлген кестелерге сәйкес iс-шараны орындау белгiленген мерзiмге сәйкес жүзеге асырылады.
Сапасы:

5. Создание сетей общедоступных пунктов доступа и обучения населения основам взаимодействия с "электронным правительством":
1) экономический эффект от реализации доступа граждан к государственным "электронным услугам" на Портале "электронного правительства", составляет 1 000 000 тенге в год;
2) через пункты общественного доступа будут обращаться к государственным "электронным услугам" на Портале "электронного правительства" 40 % всех обратившихся после создания сети общественного доступа по всему Казахстану, что составит 400000 тенге в год;
3) стратегический эффект проекта превосходит экономический эффект в 200 % и составит 800 000 тенге в год.
Общая эффективность проекта в год составит - 800000 тенге.
6. Создание комплексной системы предоставления услуг "Government to Government", "Government to Consumer":
Экономическая эффективность от внедрения Интранет-портала 1-го государственного органа составит:
экономический эффект от сокращения до 80 % (10 минут в день) временных затрат на поиск информации составит - 568181,82 тенге в год;
экономический эффект от сокращения временных затрат до 50 % (30 минут в день) на сбор, анализ и формирование отчетов, составит - 1704545 тенге в год;
Итоговый эффект 1-го государственного органа, составит - 2 272 726,82 тенге.
7. Создание инфраструктуры открытых ключей национальной идентификационной системы Республики Казахстан
Реализация ИОК НИС является обязательным условием для реализации е-услуг, которые требуют аутентификации пользователей, а также для придания легитимности документам в электронном виде посредством электронно-цифровой подписи.
8. Создание системы защиты инфраструктуры "электронного правительства"
Соответствие требованиям концепции и политик безопасности при реализации проектов оказания услуг позволит государственным органам на должном уровне организовать защиту информационных ресурсов и информационных систем от несанкционированного доступа.
9. Создание информационной системы "Реестр государственных услуг".
Поиск методических документов и стандартов и т.д.: ручная обработка 1 час, автоматизированная обработка - 0,2 часа;
Подготовка: ручная - 3 часа, автоматизированная - 0,9 часов;
Выдача: ручная - 4 часа, автоматизированная - 0,5 часов.
Итого: ручная обработка займет - 8 часов, а автоматизированная - 1,6 часов.
Время автоматизированной обработки документа в 5 раз (8 / 1,6) меньше чем время требующееся на ручную обработку документов, что составляет 80 % экономии времени.
Затраты ручного труда составляют:
8 час * 22 дня * 12 мес = 2112 час/год; тогда
0,2 * (8 час * 22 дня * 12 мес) = 422,4 час/год - затраты на
автоматизированную обработку документов, а экономия времени
в год составляет: 0,8 * (8 час * 22 дня * 12 мес) = 1689,6 час/год.
Своевременность:
Выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленного срока в соответствии с утвержденными графиками.
Качество:

1. Мемлекеттiк деректер қорын құру:
1) "Жеке тұлға" мемлекеттiк деректер қорын құру:
бағдарламалық қамтамасыз ету пайдаланушылардың сұраныстарын қанағаттандырудың деңгейi - 60%;
уақытында тiркеу және тұрғындарды құжаттандыру жөнiндегi азаматтардың қанағаттандыру деңгейi - 60%.
2) "Заңды тұлға" мемлекеттiк деректер қорын құру:
заңды тұлғаларды, филиалдарды, өкiлеттердi және жеке кәсiпкерлердің бiрiккен құқық қызметiн (ЖКб) БСН 3-мемлекеттiк органда меншiгін берудi автоматтық тiркеудi қамтамасыз ету;
ЗТ МДҚ ақпараттың тұтынушыларын мемлекеттiк органдардың ақпараттық ведомстволық жүйесінің сұраныстармен жұмыс iстеп 4- мемлекеттік органдағы, Қазақстан Республикасындағы заңды тұлғалардың, филиалдардың және өкiлеттерiн тiркеу ақпараты туралы жұмысты одан да жетiлдiрудi қамтамасыз ету.
3) "Мекенжай тiркелiмі" АЖ мемлекеттiк деректер қорын құру:
адрестiк ресурстарды қалыптастыру саласында жұмыс атқарып жатқан мемлекеттiк органдардың 50%-ын қанағаттандыру;
МЖТ АЖ-дегi мекенжай мәлiметтерінің 100%-дық өзектілігi.
4) "Жылжымайтын мүлiк тiркелiмi" АЖ мемлекеттiк деректер қорын құру
"Жылжымайтын мүлiк тiзiлiмі" мемлекеттiк деректер қорының бағдарламалық қамтамасыз етуiн пайдаланушыларды 60% қанағаттандыру;
Әртүрлi мақсаттарды шешу үшiн осы ақпаратты пайдалынған уәкiлеттi мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың жылжымайтын мүлiкке құқығын және жағдайын талдауын, және де қызметінің тиiмділігiн арттыру.
жақсарту:
толық форматтық-қисап ақпаратын қадағалауды iске асырудағы жылжымайтын мүлiк объектiлерiн есепке алу және оларға құқығын бақылау сапасын; аралас мемлекеттiк деректер қорының негізгi мәлiметтерiн тексеру мүмкiндiгiн; талдау салыстыру және толық тексеру, есептеу және жылда "кесiлiмiнде" және "бөлiктерiнде" әртүрлi ақпаратты шығару, жылдағы динамикасында және де график, диаграмма және т.б. түрiнде ақпаратты рәсiмдеу жағдайы үшiн талдау және ақпаратын беру сапасы шығарылымын және жылжымалы көрсеткiштердің және олардың құқықтарын терең талдау жағдайын қамтамасыз ету есебiнен күнделiктi жұмысты атқаруды бос болу, қадағалау-есептеу және құзыреттi органдардың және басқа мүдделi ұйымдардың жұмысын ұйымдастыруды көтеру үшiн мамандардың жұмысының сапасы.
2. Мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiн құру:
1) ЕҚАБЖ жөнiндегi үйрету бағдарламасын мемлекеттiк органдарда ЭҚАБЖ пайдаланушылардың 100%-ын қанағаттандыру;
2) сапалы басқару шешiмдерінің қабылдануын және жеделдiгін арттыру, сондай-ақ, 63 мемлекеттiк органдарда ЭҚАБЖ қызметкерлерiмен пайдаланушыларды өзектiленген iс-жүргiзудi өзектiлеудi толық қамтамасыз ету есебiмен мемлекеттiк басқарудың тиiмділігiн арттыру;

1. Развитие государственных баз данных.
1) создание государственной базы данных "Физические лица":
уровень удовлетворения потребностей пользователей прикладного программного обеспечения - 60 %;
уровень удовлетворения потребностей граждан по своевременной регистрации и документирования населения - 60 %;
2) создание государственной базы данных "Юридические лица":
обеспечение автоматизации регистрации юридических лиц, филиалов, представительств и индивидуальных предпринимателей на праве совместной деятельности (ИПс) с присвоением БИН в 3-х ГО;
обеспечение более эффективной работы в 4-х ГО посредством обработки запросов от ВИС ГО потребителей информации ГБД ЮЛ, относительно регистрационных данных юридических лиц, филиалов и представительств Республики Казахстан;
3) создание государственной базы данных ИС "Адресный регистр":
удовлетворение 50 % государственных органов, занятых в сфере формирования адресного ресурса;
100 % актуальность адресных сведений в ИС АР;
4) создание государственной базы данных ИС "Регистр недвижимости":
удовлетворение 60 % пользователей программного обеспечения ГБД РН;
повышение эффективности деятельности государственных органов и других организаций, как уполномоченных осуществлять учет и анализ состояния недвижимости и прав на него, так и использующих эту информацию для решения различных задач;
улучшение:
качества контроля и учета объектов недвижимости и прав на нее, заключающееся в реализации дополнительного форматно-логического контроля данных, возможности сверки основных сведений со смежными государственными базами данных.
качества анализа и представления данных за счет возможности выполнения дополнительных сверок, расчетов и вывода информации в различных "разрезах" и "сечениях", в динамике по годам, а также оформления данных в виде графиков, диаграмм и пр. производительности и качества труда специалистов за счет освобождения от выполнения рутинной работы и, как следствие обеспечения возможности углубленного анализа показателей недвижимости и прав на нее, повышение эффективности контрольно-учетной и организационной деятельности уполномоченных органов и других заинтересованных организаций.
2. Создание единой системы электронного документооборота государственных органов
1) удовлетворение 100 % пользователей ЕСЭДО в ГО качеством обучающей программы по ЕСЭДО;
2) повышение оперативности и качества принятия управленческих решений, а также повышение эффективности государственного управления в целом за счет обеспечения автоматизации делопроизводства 100 % служащих-пользователей ЕСЭДО, в 63 государственных органах;

3) ЭҚАБЖ-дегi "электрондық үкiмет" Интернет-портал арқылы жүгiнген азаматтардың сұраныстарын қарамаудың болмағаны;
4) мемлекеттік қызметшілер жұмысының жеделдігін арттыру.
3. Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру:
1) Қазақстан Республикасы "электрондық үкiмет" порталы мен шлюзінің 2-шi кезегiн iске асыру.
"Электрондық үкiмет" порталы тұтынушылардың қызметке қанағаттануының жоғарылағанын қамтамасыз етедi, жалпы қабылданған тетiктерiнен көрсетiлген қызметтердiң жеделдігі, ыңғайлы мен сапасын қамтамасыз ете отырып қанағаттандырудың өсуi - 40%-дан асады.
2) Мемлекеттiк органдар үшiн куәландырылған орталықтың 2-шi кезеңiн құруды iске асыру.
Куәландырушы орталықты пайдаланушылар куәландырушы орталықтың жұмысының сапасына 100%-ға қанағат болуы.
3) Серверлiк орталықты технологиямен жабдықтау.
Сервер орталығы 7 күндiк аптада тәулiктегi 24 сағатта пайдаланылады.
4) КZ доменін басқару орталығының сенімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
4. "Электрондық үкiмет" құзыретiн орталығын құру:
1) Азаматтар мен бизнеске мемлекеттiк қызметтi ұсынуға уақыттың 80%-ға азаюы.
2) "Электрондық үкiмет" қалыптастыру шеңберiнде оқытылатын бағдарламаны оқыту мен кеңестер берудi Орталық құзыретiмен пайдаланушылардың 20%-ға қанағаттандыру.
5. "Электрондық үкiмет өзара iс-қимылының негiзiнде оларға қол жеткiзу пункттерiнiң желiсiн құру және халықты оқыту.
"Электрондық үкiмет" веб-порталы арқылы қызметке жүгiнген азаматтардың 80%-ға қанағаттануы.
6. "Government to Consumer" қызметтерiн көрсетудiң кешендi, жүйесiн құру. Азаматтарды "жалғыз терезе" қағидаты бойынша қызмет көрсететiн мемлекеттiк органдардың қызметтерiмен 100 % қанағаттандыру.
7. Қазақстан Республикасының ұлттық сәйкестендiру жүйесiнің ашық кiлттерiнiң инфрақұрылымын құру. 2006 жылы сапалы нәтижеге жетпейдi.
8. "Электрондық үкiмет" инфрақұрылымының қорғау жүйесiн құру:
Ақпараттық инфрақұрылымды қорғауды қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстарды iске асыру ақпараттық ресурстарды қорғау саласында бiрыңғай саясат жүргiзуге мүмкiндiк бередi. Қорғау жүйесiнің ролi "электрондық үкiмет" дамыту шамасы бойынша жарияланған ақпаратты ұсыну деңгейiнен транзакциялық қызметтердi ұсыну деңгейiне дейiн жоғарылайтын болады, дербес ақпараттарды алу, төлемдердi және басқаларын жүзеге асыру.
9. "Мемлекеттiк қызметтердің тізiмi" ақпараттық жүйесiн құру. Консалтингтiк қызметтер көрсету үшiн 100%-ға азаматтардың жүгiнуiн қанағаттандыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.10.26. N  470г қаулысымен.

3) отсутствие отклонений запросов обратившихся граждан через Интернет-портал "электронного правительства" в ЕСЭДО;
4) повышение оперативности работы государственных служащих.
3. Создание информационной инфраструктуры государственных органов:
1) реализация 2-ой очереди портала и шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан.
Портал "электронного правительства" обеспечит рост удовлетворенности потребителей услуг, более 40 % от общепринятых механизмов, обеспечив оперативность, удобство и качество оказания услуг;
2) реализация 2-го этапа создания удостоверяющего центра для государственных органов.
Удовлетворение 100 % пользователей УЦ качеством работы Удостоверяющего центра;
3) технологическое оснащение Серверного центра.
Серверный центр будет эксплуатироваться 24 часа в сутки 7 дней в неделю;
4) обеспечение надежного функционирования Центра управления доменом KZ.
4. Создание Центра компетенции "электронного правительства":
1) сокращение времени на предоставления государственных услуг гражданам и бизнесу - 80 %;
2) удовлетворение пользователей Центром компетентности качеством обучения и консультаций обучающей программы в рамках формирования "электронного правительства" на 20 %.
5. Создание сетей общедоступных пунктов доступа и обучения населения основам взаимодействия с "электронным правительством".
80 % удовлетворение обратившихся граждан для получения услуг через веб-портал "электронного правительства".
6. Создание комплексной системы предоставления услуг "Government to Consumer". 100 % удовлетворение граждан услугами государственных органов, предоставляющих услуги по принципу "одного окна"
7. Создание инфраструктуры открытых ключей национальной идентификационной системы Республики Казахстан. В 2006 году качественных результатов не достигается.
8. Создание системы защиты инфраструктуры "электронного правительства".
Реализация работ по обеспечению защиты информационной инфраструктуры позволит проводить единую политику в сфере защиты информационных ресурсов. Роль системы защиты будет возрастать по мере развития "электронного правительства" от уровня предоставления публичной информации до уровня предоставления транзакционных услуг, таких как получение персональной информации, осуществление платежей и прочих.
9. Создание информационной системы "Реестр государственных услуг".
100 % удовлетворение обратившихся граждан для получения консалтинговых услуг.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 26 октября 2006 года N  470г ; от 30 ноября 2006 года N  470н .