Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын жүргізу (мерзiмдiк және жылдық) жөнiндегі қаржылық рәсімдердің ережесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832 қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық  кодексiне  (Жалпы бөлiм), Қазақстан Республикасының  "Бюджет жүйесi туралы"  1999 жылғы 1 сәуiрдегi және  "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш туралы"  1999 жылғы 2 тамыздағы Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн бюджеттiң атқарылуы және есептілік нысандарын жүргiзу (мерзiмдiк және жылдық) жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесi бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң
2002 жылғы 25 шілдедегi
N 832 қаулысымен
бекiтілді
Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшін бюджеттiң атқарылуы және есептілік (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргiзу жөнiндегi қаржылық рәсімдердің ережесi
Ескерту. Мәтiндегі "Тапсырыс", "Тапсырысты", "Тапсырыстың", "Тапсырысқа", "Тапсырыстар", "Тапсырыстарды", "Тапсырысын" деген сөздер "Хабарлама (Тапсырыс)", "Хабарламаны (Тапсырысты)", "Хабарламаның (Тапсырыстың)", "Хабарламаға (Тапсырысқа)", "Хабарламалар (Тапсырыстар)", "Хабарламаларды (Тапсырыстарды)", "Хабарламасын (Тапсырысын)", "Сатып алуға арналған тапсырыс" деген сөздер "Мiндеттемелердi тiркеу туралы хабарлама (Тапсырыс)" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
1-бөлiм. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық Кодексiне (Жалпы бөлiм), "Бюджет жүйесi туралы" (бұдан әрi - бюджет жүйесi туралы заң) 1999 жылғы 1 сәуiрдегi және "Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алу мен борыш туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы Заңдарына сәйкес әзiрлендi.
2. Осы Ереже бюджет жүйесi туралы заңда белгiленген кезеңдерге сәйкес бюджеттiң атқарылу рәсiмдерiн анықтайды.
3. Бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi қаржылық рәсімдер - мемлекеттiк мекемелер өз құзыретi шегiнде жүзеге асыратын және қолданылып жүрген заң актiлерiне сәйкес бекiтiлген республикалық және жергiлiктi бюджеттерге атқаруға бағытталған iс-әрекеттер.

Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 5 февраля 2005 г. N 110 (P050110)
В соответствии с K941000_  Гражданским кодексом Республики Казахстан (Общая часть) от 27 декабря 1994 года, Законами Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_  "О бюджетной системе" и от 2 августа 1999 года Z990464_  "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2002 г. N 832
Правила
финансовых процедур по исполнению бюджета
и ведению форм отчетности (периодической и годовой)
для государственных учреждений, содержащихся за счет
государственного бюджета <*>
Сноска. В тексте Правил:
слова "Заказ", "Заказа", "Заказы", "Заказу", "Заказом" заменены словами "Уведомление (Заказ)", "Уведомления (Заказа)", "Уведомления (Заказы)", "Уведомлению (Заказу)", "Уведомлением (Заказом)";
слова "Заказ на приобретение" заменены словами "Уведомление (Заказ) о регистрации обязательств" - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Раздел 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с K941000_  Гражданским Кодексом Республики Казахстан (Общая часть) от 27 декабря 1994 года, Законами Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990357_  "О бюджетной системе" (далее - закон о бюджетной системе) и от 2 августа 1999 года Z990464_  "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге".
2. Настоящие Правила определяют процедуры исполнения бюджета в соответствии со стадиями, установленными законом о бюджетной системе.
3. Финансовые процедуры по исполнению бюджета - действия государственных учреждений, осуществляемые ими в пределах их компетенции, и направленные на исполнение утвержденных республиканского и местных бюджетов в соответствии с действующими законодательными актами.

4. Бюджеттi атқару жөнiндегi қаржылық рәсімдер сол сияқты бюджет жүйесi туралы заңға сәйкес алдағы қаржы жылының 1-тоқсанына арналған республикалық қаржы жоспарының және тиiстi қаржы жылының 1-тоқсанына арналған жергілікті бюджеттi қаржыландыру жиынтық жоспарының атқарылуына қолданылады.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық бөлiмшелерiнiң бюджеттің атқарылу процесiндегi iс-әрекеттерi, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң бухгалтерлiк есеп жүргiзу және республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы жөнінде есептiлiктi жасау тәртiбi Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен анықталады.
2-бөлiм. Қазақстан Республикасының Yкiметi мен жергiлiктi атқарушы органдардың актiлерді дайындау рәсiмдерi
1-тарау. Республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiн дайындау және бекiту рәсiмдерi
6. Тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңы бекiтiлгеннен кейiн бес жұмыс күнiнiң iшiнде оның iске асырылуы туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiсi қабылданады.
7. Республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң актiсi (бұдан әрi - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiсi):
кiрiстердiң, алынған ресми трансферттердiң көлемдерiн, республикалық бюджеттен берiлген несиелердiң қайтарылуын, бюджеттің шығындарын, несиелерi мен тапшылығын (профицитiн), республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыруды (профициттi пайдалануды);
функционалдық топтар, iшкi функциялар, республикалық бюджеттік бағдарламалар, бағдарламалар және кiші бағдарламалар әкiмшiлерi бойынша республикалық бюджеттiң шектi шығыстарының тiзбесiн;
<*>
республикалық инвестициялық жобалардың тiзбесiн;
мемлекеттiк мекемелерге республикалық бюджет туралы заңды iске асыру жөніндегi тапсырмаларды қамтиды.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
8. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiсiн әзiрлеудi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қаржы министрлiгiмен келiсiм бойынша Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi (бұдан әрi - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi) жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 8-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
2-тарау. Мәслихаттың шешiмiн iске асыру туралы жергiлiктi атқарушы органдардың актiсiн дайындау және бекiту рәсiмдерi
9. Тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi бекiту туралы мәслихаттың шешiмi қабылданғаннан кейiн жетi жұмыс күнiнiң iшiнде жергiлiктi атқарушы орган оның iске асырылуы туралы актiнi қабылдайды.

4. Финансовые процедуры по исполнению бюджета также распространяются на исполнение республиканского финансового плана на 1 квартал предстоящего финансового года и сводного плана финансирования местного бюджета на 1 квартал соответствующего финансового года, в соответствии с законом о бюджетной системе.
5. Действия Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений в процессе исполнения бюджета, также порядок ведения государственными учреждениями бухгалтерского учета и составления отчетности по исполнению республиканского и местных бюджетов регулируются в установленном Министерством финансов порядке.
Раздел 2. Процедуры подготовки актов Правительства Республики
Казахстан и местных исполнительных органов
Глава 1. Процедуры подготовки и утверждения акта
Правительства Республики Казахстан о реализации
Закона Республики Казахстан о республиканском бюджете
6. В течение пяти рабочих дней после утверждения Закона Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год (далее - закон о республиканском бюджете) принимается акт Правительства Республики Казахстан о его реализации.
7. Акт Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете (далее - акт Правительства Республики Казахстан) содержит:
объемы доходов, полученных официальных трансфертов, возврата кредитов, выданных из республиканского бюджета, затрат, кредитов и дефицита (профицита) бюджета, финансирования дефицита (использования профицита) республиканского бюджета;
перечень предельных расходов республиканского бюджета по функциональным группам, подфункциям, администраторам республиканских бюджетных программ, программам и подпрограммам;
перечень республиканских инвестиционных проектов;
поручения государственным учреждениям по реализации закона о республиканском бюджете. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
8. Разработка акта Правительства Республики Казахстан осуществляется Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - Министерство экономики и бюджетного планирования) по согласованию с Министерством финансов в соответствии с законодательством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 2. Процедуры подготовки и утверждения актов местных
исполнительных органов о реализации решения маслихата
9. После принятия решения маслихата об утверждении местного бюджета на соответствующий финансовый год местным исполнительным органом в течение семи рабочих дней принимается акт о его реализации.

10. Тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi бекiту туралы мәслихаттың шешiмiн iске асыру туралы жергiлiктi атқарушы органның актiсi (бұдан әрi - жергiлiктi атқарушы органның актiсi):
кiрiстердің, алынған ресми трансферттердің көлемдерiн, жергiлiктi бюджеттен берiлген несиелердің қайтарылуын, бюджеттiң шығындарын, несиелерi мен тапшылығын (профицитiн), жергiлiктi бюджеттің тапшылығын қаржыландыруды (профициттi пайдалануды);
функционалдық топтар, ішкі функциялар, жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар және кiші бағдарламалар әкімшілерi бойынша жергіліктi бюджеттiң шектi шығыстарының тiзбесiн;
жергілікті ағымдағы бюджеттік бағдарламалар және кiші бағдарламалар, дамытудың бюджеттiк бағдарламалары мен кiшi бағдарламаларының тiзбесін;
жергiлiктi инвестициялық жобалардың тiзбесiн; <*>
мемлекеттік мекемелерге тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi бекіту туралы мәслихаттың шешiмiн iске асыру жөнiндегi тапсырмаларды қамтиды.
Ескерту. 10-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
11. Жергiлiктi бюджеттi атқару барысында жергiлiктi атқарушы органның актiсiне өзгерiстер ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттi бекіту туралы мәслихаттың шешiмiн iске асыру туралы жергіліктi атқарушы органның бекітілген актiсiнің көрсеткіштерi өзгерген жағдайда енгiзіледi.
3-тарау. Бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту және нақтылау рәсiмдерi
12. Бюджеттiк бағдарламалардың паспорты (бұдан әрi - паспорт) бюджеттiк бағдарламалардың мониторингiн қамтамасыз ету, iске асыруды бағалау және тиімділiгі бақылау, сондай-ақ бюджеттің атқарылу сатысында бюджет қаражатының мақсатты жұмсалуын бақылау мақсатында әзiрленедi және бекiтiледi.
Егер Қазақстан Республикасының Парламенті бекіткен шартқа (келісімге) сәйкес үкіметтік сыртқы заемның қаражаты бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзі болып табылса, онда оның паспортында міндетті түрде жылдар бойынша бөле отырып үкіметтік заемның жалпы құны қосымша көрсетіледі. <*>
Ескерту. 12-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
13. Паспорт күтілетiн нәтижелер көрсетiле отырып, мақсатын және мерзiмдерi, ресурстары және iс-шаралардың атқарушылары бойынша келiсiлген кешенiн анықтайды. Бұл ретте бағдарламаның мақсаты елдiң экономикалық дамуының стратегиялық басымдықтары ескерiле отырып, қойылуы тиiс.
14. Бюджеттiк бағдарламаның объективтiк мониторингiн, оның тиiмдi iске асырылуын бағалауды және тиiмдiлiгiн бақылауды қамтамасыз ету үшiн паспорт бюджеттiк бағдарлама туралы толық ақпаратты қамтуы тиiс.

10. Акт местного исполнительного органа о реализации решения маслихата об утверждении местного бюджета на соответствующий финансовый год (далее - акт местного исполнительного органа) содержит:
объемы доходов, полученных официальных трансфертов, возврата кредитов, выданных из местного бюджета, затрат, кредитов и дефицита (профицита) бюджета, финансирования дефицита (использования профицита) местного бюджета;
перечень предельных расходов местного бюджета по функциональным группам, администраторам местных бюджетных программ, программам и подпрограммам;
перечни местных текущих бюджетных программ и подпрограмм, бюджетных программ и подпрограмм развития;
перечень местных инвестиционных проектов;
поручения государственным учреждениям по реализации решения маслихата об утверждении местного бюджета на соответствующий финансовый год. <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
11. Изменения в акт местного исполнительного органа в ходе исполнения местного бюджета вносятся в случае изменения показателей утвержденного акта местного исполнительного органа о реализации решения маслихата об утверждении местного бюджета на текущий финансовый год.
Глава 3. Процедура утверждения и уточнения паспортов
бюджетных программ
12. Паспорт бюджетной программы (далее - паспорт) разрабатывается и утверждается в целях обеспечения мониторинга, оценки реализации и контроля эффективности бюджетных программ, а также контроля целевого расходования бюджетных средств на стадии исполнения бюджета.
В случае, если источником финансирования бюджетной программы являются средства правительственного внешнего займа, в соответствии с договором (соглашением), ратифицированным Парламентом Республики Казахстан, то в ее паспорте в обязательном порядке, дополнительно указывается общая стоимость правительственного займа с разбивкой по годам. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
13. Паспорт определяет цель и комплекс согласованных по срокам, ресурсам и исполнителям мероприятий, с указанием ожидаемых результатов. При этом цель программы должна ставиться с учетом стратегических приоритетов экономического развития страны.
14. Для обеспечения объективного мониторинга, оценки реализации и контроля эффективности бюджетной программы паспорт должен содержать полную информацию о бюджетной программе.

15. Паспортты тиiстi қаржы жылына арналған республикалық немесе жергiлiктi бюджетте көзделген әрбiр бюджеттiк бағдарлама бойынша жыл сайын бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілері әзiрлейдi.
16. Паспорттарды Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган Республикалық және жергiлiктi бюджеттердің жобаларын әзiрлеу ережесiмен анықталған нысан бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттердің жобаларын және республикалық және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерiнiң бюджеттiк өтiнімдерiн әзiрлеу сатысында әзiрленген жобалардың негiзiнде Yкімет немесе жергiлiктi атқарушы орган бекiтедi. Бұл ретте, бюджеттердiң жобаларын тиiстi бюджет комиссиясында Қазақстан Республикасының Үкiметiнде, жергiлiктi атқарушы органда, Қазақстан Республикасының Парламентiнде және мәслихаттарда қарау нәтижелерi ескеріледi.
17. Паспорттар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кесiмi және жергiлiктi атқарушы органдардың кесiмдерi қабылданғаннан кейiн, бiрақ қаржы жылының басталуынан кешiктiрмей он жұмыс күнi iшiнде бекітілуi тиiс. <*>
Мәслихаттар тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттер бекiтiлгенге дейiн жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу сатысында әзiрленген паспорттардың жобалары жергілiктi бюджеттерді атқару үшiн пайдаланылады.
Ескерту. 17-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
18. <*>
Ескерту. 18-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
18-1. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын нақтылауды бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өтінімі негізінде Бюджет комиссиясы қарайды.
Бюджет комиссиясы:
негізінде бағдарлама іске асырылатын нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізуге байланысты бюджеттік бағдарлама паспортының өзгерістерін;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Президенті актілерінің негізінде мемлекеттік органдарды қайта ұйымдастыруға байланысты бюджеттік бағдарлама паспортының өзгерістерін қарамайды.
Мұндай жағдайда бюджеттiк бағдарламаның паспортына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының немесе жергiлiктi атқарушы орган шешiмiнiң жобасын заңнамада белгіленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламаның әкімшісі әзiрлейдi.
Ескерту. 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 18-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
3-бөлiм. Қаржыландыру жоспарларын жасау және бекiту
19. Бюджеттi атқару үшiн қаржыландырудың мынадай түрлерi жасалады:
мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландырудың жоспарлары;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарлары;
қаржыландырудың жиынтық жоспары.

15. Паспорт разрабатывается администраторами бюджетных программ ежегодно по каждой бюджетной программе, предусмотренной в республиканском или местном бюджете на соответствующий финансовый год.
16. Паспорта утверждаются Правительством Республики Казахстан или местными исполнительными органами на основе проектов паспортов, разработанных на стадии разработки проектов республиканского и местных бюджетов и бюджетных заявок администраторов республиканских и местных бюджетных программ, по форме, определяемой Правилами разработки проектов республиканского и местных бюджетов. При этом, учитываются результаты рассмотрения проектов бюджетов на соответствующей бюджетной комиссии, в Правительстве Республики Казахстан, местных исполнительных органах, Парламенте Республики Казахстан и маслихатах.
17. Паспорта должны быть утверждены в течение десяти рабочих дней после принятия акта Правительства Республики Казахстан и актов местных исполнительных органов, но не позднее начала финансового года.
До утверждения местных бюджетов маслихатами на соответствующий финансовый год проекты паспортов, разработанных на стадии разработки проектов местных бюджетов на соответствующий финансовый год, используются для исполнения местных бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
18. (Пункт 18 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
18-1. Уточнение паспортов республиканских бюджетных программ рассматриваются Бюджетной комиссией на основании заявки администратора бюджетных программ.
Бюджетной комиссией не рассматриваются:
изменения паспорта бюджетной программы, связанные с внесением изменений и дополнений в нормативные правовые акты, на основании которых реализуется программа;
изменения паспорта бюджетной программы, связанные с реорганизацией государственных органов на основании актов Президента Республики Казахстан, в целях дальнейшего совершенствования системы государственного управления Республики Казахстан.
В таких случаях проект постановления Правительства Республики Казахстан или решения местного исполнительного органа о внесении изменений и дополнений в паспорт бюджетной программы разрабатывается администратором бюджетной программы в установленном законодательством порядке. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 18-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  . Новая редакция - от 15 марта 2004 г. N 320  .
Раздел 3. Составление и утверждение планов финансирования
19. Для исполнения бюджета составляются следующие виды планов финансирования:
планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам государственных учреждений;
планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ;
сводный план финансирования.

20. Мәслихат тиiстi қаржы жылына арналған жергіліктi бюджеттi бекiткенге дейiн бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерi мен мемлекеттік мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарлары тиiстi қаржы жылына арналған жылдық жергiлiктi бюджет жоспарының 1/4 бөлiгi шегiнде қалыптасады.
21. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландырудың жоспарлары, мемлекеттiк мекеменің мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарлары және қаржыландырудың жиынтық жоспарлары республикалық бюджет туралы заңға және тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттардың шешiмдерiне, Қазақстан Республикасы Үкiметi мен жергiлiктi атқарушы органдардың актілеріне, паспорттарға, Бiрыңғай бюджетi сыныптамаға, Шоттардың бiрыңғай стандарттық жоспарына сәйкес және осы Ережеде белгiленген тәртiппен әзiрленедi.
22. Мемлекеттiк мекеменің мiндеттемелерi бойынша Бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарлары (бұдан әрi - мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерi бойынша қаржыландырудың жоспары) және мемлекеттiк мекеменің төлемдерi бойынша (бұдан әрi - төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары) бюджеттi атқару жөнiндегi мемлекеттiк мекеменiң негiзгi құжаттары болып табылады.
23. Мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспары қаражаттың көлемдерiн анықтайды, оның шегінде мемлекеттiк мекеме бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көзделген іс-шараларды iске асыру үшiн мiндеттемелер қабылдауға құқығы бар.
Мемлекеттiк мекеменің мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспарының сомасын ай сайын бөлу тиiстi ағымдағы жыл iшiнде оның паспортында көзделген әрбiр бюджеттік бағдарлама және кiшi бағдарлама бойынша iс-шараларды iске асыру мерзiмдерiне сәйкес мiндеттемелердi қабылдау мерзімдеріне сәйкес келуi тиiс.
24. Мемлекеттік мекеменiң мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспары мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк бағдарламаның паспортында көзделген iс-шараларды жүргiзумен байланысты мiндеттемелердi қабылдауына рұқсаттар беру үшiн, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң мiндеттемелерi бойынша бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспарын қалыптастыру үшiн пайдаланылады.
25. Мемлекеттiк мекеменің төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспары қаражаттың көлемдерiн анықтайды, олардың шегiнде мемлекеттік мекеменің бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көзделген iс-шараларды iске асыру үшiн қабылданатын мiндеттемелер бойынша төлемдер жүргiзуге құқығы бар.
Мемлекеттiк мекеменің төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарының жылдық сомасын ай сайын бөлу паспортта көзделген әрбiр бюджеттiк бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша iс-шараларды iске асыру мерзiмдерiне сәйкес тиiстi қаржы жылы iшiнде алынатын тауарлар, (жұмыстар және қызметтер) бойынша төлемдердi жүзеге асыру мерзiмдерiне сәйкес келуi тиiс.

20. До утверждения местного бюджета маслихатом на соответствующий финансовый год планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ и государственных учреждений формируются в пределах 1/4 части проекта годового местного бюджета на соответствующий финансовый год.
21. Планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ, планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам государственных учреждений и сводные планы финансирования разрабатываются в соответствии с законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов об утверждении местных бюджетов на соответствующий финансовый год, актами Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, паспортами, Единой бюджетной классификацией, Единым стандартным планом счетов и в установленном настоящими Правилами порядке.
22. План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам государственного учреждения (далее - план финансирования по обязательствам государственного учреждения) и платежам государственного учреждения (далее - план финансирования по платежам государственного учреждения) являются основными документами государственного учреждения по исполнению бюджета.
23. План финансирования по обязательствам государственного учреждения определяет объемы средств, в пределах которых государственное учреждение имеет право принимать обязательства для реализации мероприятий, предусмотренных в паспортах.
Помесячное распределение годовых сумм плана финансирования по обязательствам государственного учреждения должно соответствовать срокам принятия обязательств согласно срокам реализации мероприятий по каждой бюджетной программе и подпрограмме, предусмотренных в ее паспорте в течение соответствующего финансового года.
24. План финансирования по обязательствам государственного учреждения используется для выдачи разрешений на принятие государственным учреждением обязательств, связанных с проведением мероприятий, предусмотренных в паспорте, а также для формирования плана финансирования бюджетной программы (подпрограммы) по обязательствам администратора бюджетных программ.
25. План финансирования по платежам государственного учреждения определяет объемы средств, в пределах которых государственное учреждение имеет право проводить платежи по принимаемым обязательствам для реализации мероприятий, предусмотренных в паспортах.
Помесячное распределение годовых сумм плана финансирования по платежам государственного учреждения должно соответствовать срокам осуществления платежей по получаемым товарам (работам, услугам) согласно сроку реализации мероприятий по каждой бюджетной программе и подпрограмме, предусмотренных в паспорте, в течение соответствующего финансового года.

26. 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекеме мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын:
республикалық немесе жергiлiктi бюджеттердi бекіту немесе нақтылау кезiнде болған өзгерiстердi ескере отырып, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмiнде ұсынылған бюджеттiк бағдарламалар бойынша шығыстар есептемесiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы Заңын iске асыру туралы Yкiметтiң және жергiлiктi атқарушы органдар актiлерiнiң және тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы шешiмнiң (бұдан әрi - есептеме);
бюджеттiк бағдарламалардың кiшi бағдарламалары бойынша iс-шараларды iске асыру мерзiмдерi,  "Мемлекеттiк сатып алу туралы"  Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңына (бұдан әрi - мемлекеттiк сатып алу туралы заң) сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурстарды жүргiзу, тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiлермен шарттар жасасу сияқты бюджеттік бағдарламалар паспорттарының көрсеткiштерiн, сандық көрсеткiштердi ескере отырып;
бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) нормативтiк құқықтық негiздерiне сәйкес;
мемлекеттiк мекемелердің Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы Заңын iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің және жергілiктi атқарушы органдардың актiлеріне және тиiстi қаржы жылына арналған жергілiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттың шешiмдерiнде берiлген тапсырмаларды iске асыруына байланысты нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес;
Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы шығыстарының экономикалық  сыныптамасына  (бұдан әрi - шығыстардың экономикалық  сыныптамасы ) сәйкес;
шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң құрылымына сәйкес әзiрлейдi.
27. Мемлекеттiк мекеменің мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларына, сондай-ақ оларға есептемелерге мемлекеттiк мекеменiң бiрiншi басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға, және ол бас бухгалтер қол қояды және оның мөрімен расталады, одан кейін бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерiне беріледi.
28. Мемлекеттiк мекеме Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын жасаудың дұрыстығы үшiн және оларды бюджеттік бағдарламалардың тиiстi әкімшілерiне уақтылы тапсырмағаны үшiн жауап бередi.
29. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларын 3 және 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандар бойынша қаржыландыру жоспарларын тиiсiнше мiндеттемелер және төлемдер бойынша мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарын жинақтау жолымен бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi қалыптастырады.

26. Планы финансирования по обязательствам и платежам разрабатываются государственным учреждением по формам согласно приложениям 1 и 2:
на основании расчетов расходов по бюджетным программам, представленных в бюджетной заявке администраторов бюджетных программ, с учетом изменений, произошедших при утверждении или уточнении республиканских или местных бюджетов, а также актов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов (далее - расчеты);
с учетом показателей паспортов, таких как сроки реализации мероприятий по подпрограммам бюджетных программ, проведения конкурсов по государственным закупкам товаров (работ, услуг) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2002 года Z020321_  "О государственных закупках" (далее - закон о государственных закупках), заключения договоров с поставщиками товаров (работ, услуг), количественных показателей;
в соответствии с нормативными правовыми актами по бюджетным программам (подпрограммам);
в соответствии с нормативными правовыми актами, связанными с реализацией государственными учреждениями поручений, данных в актах Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;
в соответствии с экономической классификацией расходов V991058_  Единой бюджетной классификации Республики Казахстан (далее - экономическая классификация расходов);
в соответствии со структурой специфики экономической классификации расходов.
27. Планы финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения, а также расчеты к ним подписываются первым руководителем или лицом, им уполномоченным, и главным бухгалтером государственного учреждения и заверяются его печатью, затем передаются администратору бюджетных программ.
28. Государственное учреждение несет ответственность за правильность составления планов финансирования по обязательствам и платежам и за несвоевременное представление их соответствующему администратору бюджетных программ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
29. Планы финансирования по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ формируются по формам согласно приложениям 3 и 4 путем свода планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений соответственно по обязательствам и платежам.

30. Бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерiнің мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларының жылдық жоспары Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың актiлерiмен бекiтiлген бюджеттiк бағдарламалар және кiшi бағдарламалар бойынша сомаға сәйкес келуi тиiс.
31. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерiнiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарлары қаржыландырудың тиiстi жиынтық жоспарларын қалыптастыру үшiн пайдаланылады. <*>
Ескерту. 31-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
31-1. Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру үшiн Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тиiстi жылға арналған бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы кесiмi қабылданғаннан кейiн бес жұмыс күнi iшiнде бюджеттiк бағдарламалардың, кiшi бағдарламалардың әкiмшілерi және бiрыңғай бюджеттiк сыныптама шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бөлiнiсiнде республикалық бюджеттiң шығыстарына арналған жылдық бюджеттiк тағайындаулардың жиынтығын бекiтедi және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бередi. <*>
Ескерту. 31-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 31-1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
32. Мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларын бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бiріншi басшысы немесе оларға уәкiлеттiк берген тұлға бекiтедi.
Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң бiрiншi басшысы болмаған жағдайда, Мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларын оларға осындай мiндеттемелердi жүктеу туралы бұйрыққа сәйкес оның жауапты тұлғалары бекiтедi.
33. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кесiмi қабылданғаннан кейiн бес жұмыс күнi iшiнде тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бекітiлген жоспарларды, олар бойынша Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен келiсiлген жылдық соманы, оларға есептеулердi, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердiң бекiтілген қаржыландыру жоспарларын Қаржы министрлiгiне бередi.
Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарлары Қаржы министрлiгi белгiлеген форматта қағаз және электрондық түрде, ал мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарлары - магниттік түрде ғана беріледi.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жергiлiкті атқарушы органның кесiмi қабылданғаннан кейiн бес жұмыс күнi iшiнде тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бекiтілген жоспарларды, оларға есептеулердi тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органға бередi.
Барлық деңгейдегi қаржыландыру жоспарларының шынайылығына, ресiмделу дұрыстығына және уақытылы берiлуiне бюджеттiк бағдарламалардың әкімшiлерi жауап бередi. <*>
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

30. Годовые суммы планов финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ должны соответствовать суммам по бюджетным программам и подпрограммам, утвержденным актами Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
31. Планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ, подведомственных государственных учреждений используются для формирования соответствующих сводных планов финансирования. <*>
Сноска. В пункт 31 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
31-1. Для формирования сводного плана финансирования по обязательствам и платежам Министерство экономики и бюджетного планирования утверждает и представляет Министерству финансов в течение пяти рабочих дней после принятия акта Правительства Республики Казахстан об утверждении паспортов бюджетных программ на соответствующий год свод годовых бюджетных назначений на расходы республиканского бюджета в разрезе администраторов бюджетных программ, программ, подпрограмм и специфик экономической  классификации расходов единой бюджетной классификации.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 31-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
32. Планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений утверждаются первым руководителем администратора бюджетных программ или лицом, им уполномоченным.
В случае отсутствия первого руководителя администратора бюджетных программ планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений утверждаются его ответственными лицами в соответствии с приказом о возложении на них таковых обязанностей.
33. Администратор республиканских бюджетных программ в течение пяти рабочих дней после принятия акта Правительства Республики Казахстан представляет в Министерство финансов утвержденные планы по обязательствам и платежам администратора республиканских бюджетных программ на соответствующий финансовый год, годовые суммы по которым согласованы с Министерством экономики и бюджетного планирования, расчеты к ним, а также утвержденные планы финансирования подведомственных государственных учреждений.
Планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов республиканских бюджетных программ представляются в установленном Министерством финансов формате на бумажных и магнитных носителях, планы финансирования государственных учреждений - только на магнитных носителях.
Администратор местных бюджетных программ в течение пяти рабочих дней после принятия акта местного исполнительного органа представляет в соответствующий местный уполномоченный орган утвержденные планы финансирования по обязательствам и платежам администратора местных бюджетных программ на соответствующий финансовый год, расчеты к ним.
Ответственность за достоверность, правильность оформления и своевременность представления планов финансирования всех уровней несут администраторы бюджетных программ. <*>
Сноска. Пункт 33 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

34. Қаржыландыру жиынтық жоспарының мынадай құрылымы бар:
бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспары:
кiрiстер;
алынған ресми трансферттер;
несиелердi қайтару;
бастапқы қаржы жылына арналған бюджет қаражатының бос қалдықтарын ескере отырып, бюджеттің тапшылығын қаржыландыру көздерi;
міндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары:
шығындар;
несиелер;
үкіметтік борышты өтеу немесе жергiліктi атқарушы органның борышын өтеу.
35. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi органдар Қазақстан Республикасы Yкiметiнің және жергiлiктi атқарушы органдардың тиiстi қаржы жылына арналған актiсi бекiтiлгеннен кейiн екi аптаның iшiнде қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды және бекiтедi.
36. Бюджетке түсетiн түсiмдердiң жиынтық жоспары заң актілерiне сәйкес бюджетке төленетін төлемдердiң мерзiмдерi, алдағы жылы бюджетке түсетiн түсiмдердiң серпiнi, мемлекеттiк бағалы қағаздардың табыстылық серпiнiнің талдауы және бағалы қағаздар рыногында сұраным және ұсыныс деңгейi, 5-қосымшаға сәйкес белгiленген нысанда жасалған заемдар туралы несие келiсiмдерi мен шарттарының (келiсiм-шарттарының) жағдайлары негiзге алына отырып республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарларының негiзiнде жасалады. <*>
Ескерту. 36-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
36-1. Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарлары республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарларының жобаларына негiздей отырып, 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстардың, Астана, Алматы қалаларының бөлiнiсiнде қалыптастырылады. <*>
Ескерту. 36-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
37. Міндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарлары 6 және 7-қосымшаларға сәйкес белгiленген нысандар бойынша мынадай тәртiппен қалыптасады:
мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарлары Қаржы министрлiгiне және жергiлiктi уәкiлеттi органдарға бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi ұсынған мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша бекiтілген тиiстi қаржыландыру жоспарының сомасы болып табылады;
бюджеттiк бағдарламалардың, бағдарламалар және кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi бойынша мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарларының жылдық сомасы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың актiсiмен бекiтілген сомаға бюджеттiк бағдарламалардың, кішi бағдарламалардың әкiмшілерi және Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың бағдарламалары мен шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бөлiнiсiнде республикалық бюджеттiң шығыстарына арналған жылдық бюджеттiк тағайындаулар жиынтығының сомасына сәйкес келедi; <*>
жоғары тұрған бюджеттерден төмен тұрғандарға берiлетiн ресми трансферттердің және несиелердiң жылдық сомасын ай сайынғы бөлу мемлекеттiк басқарудың төмен тұрған деңгейлерiнiң ұсыныстары бойынша көзделедi;
жоғары тұрған бюджеттерден төмен тұрғандарға берілетiн ресми трансферттердің сомасы және несиелердi қайтару жоғары тұрған бюджеттердiң түсiмдерi жөнiндегi жиынтық жоспарындағы сияқты сондай көлемдерде және сол айларда төмен тұрған бюджеттердің міндеттемелері және төлемдерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарында ескеріледi;
бюджетке түсетiн түсімдердiң жиынтық жоспары және төлемдерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары бюджетке түсетiн ақша түсiмдерінің күтілетін көлемiн ескере отырып, жыл басынан үдемелi өсу қорытындысымен жыл бойынша және айлар бойынша теңдестiрілуi тиiс, бұл ретте өсу қорытындысымен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының жылдық сомасын айлар бойынша бөлу көлемi өсу қорытындысымен бюджетке түсетiн жиынтық түсiмдердiң жиынтық жоспарының сомасын айлар бойынша бөлу көлемiнен аспауы тиiс. <*>
Ескерту. 37-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

34. Сводный план финансирования имеет следующую структуру:
сводный план поступлений в бюджет:
доходы;
полученные официальные трансферты;
возврат кредитов;
источники финансирования дефицита бюджета с учетом свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года;
сводные планы финансирования по обязательствам и платежам:
затраты;
кредиты;
погашение правительственного долга или долга местных исполнительных органов.
35. Министерство финансов и местные уполномоченные органы составляют и утверждают сводный план финансирования в течение двух недель после утверждения актов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
36. Сводный план поступлений в бюджет составляется по форме согласно приложению 5 на основе планов поступлений в республиканский бюджет, установленных исходя из сроков уплаты платежей в бюджет в соответствии с законодательными актами, динамики поступлений в бюджет в предыдущие годы, анализа динамики доходности государственных ценных бумаг и уровня спроса и предложения на рынке ценных бумаг, условий заключенных кредитных соглашений и договоров (соглашений) о займах. <*>
Сноска. В пункт 36 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
36-1. Планы поступлений в республиканский бюджет формируются в разрезе областей, городов Астаны, Алматы по форме согласно приложению 5-1, исходя из проектов планов поступлений в республиканский бюджет.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 36-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
37. Сводные планы финансирования по обязательствам и платежам формируются по формам согласно приложениям 6 и 7 с учетом следующих условий:
сводные планы финансирования по обязательствам и платежам являются суммой утвержденных планов финансирования соответственно по обязательствам и платежам, представленных администраторами бюджетных программ в Министерство финансов и местные уполномоченные органы;
годовые суммы сводных планов финансирования по обязательствам и платежам по администраторам бюджетных программ, программам и подпрограммам должны соответствовать суммам, утвержденным актами Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, суммам свода годовых бюджетных назначений на расходы республиканского бюджета в разрезе администраторов бюджетных программ, программ, подпрограмм и специфик экономической классификации расходов Единой бюджетной классификации;
помесячные распределения годовых сумм официальных трансфертов и кредитов, передаваемых из вышестоящих бюджетов в нижестоящие, предусматриваются по предложениям нижестоящих уровней государственного управления;
суммы официальных трансфертов и возврата кредитов, передаваемых из нижестоящих бюджетов в вышестоящие, учитываются в сводном плане финансирования по обязательствам и платежам нижестоящих бюджетов в таких же объемах и в те же месяцы, как и в сводном плане по поступлениям в бюджет вышестоящих бюджетов;
сводный план поступлений в бюджет и сводный план финансирования по платежам с учетом ожидаемого объема поступлений денег в бюджет должны быть сбалансированы по году и по месяцам с нарастающим итогом с начала года, при этом, объемы помесячного распределения годовой суммы сводного плана финансирования по платежам нарастающим итогом не должны превышать объемов помесячного распределения годовой суммы сводного плана поступлений в бюджет нарастающим итогом. <*>
Сноска. В пункт 37 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

38. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн ресми трансферттердiң бекiтiлген сомасын, республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджетіне берілетiн бюджеттiк несиелер сомасын, республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджетiне бұрын берiлген несиенi қайтару сомасын ай сайын бөлудi тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттi бекіткеннен кейiн бес жұмыс күнi iшiнде Қаржы министрлiгiне бередi.
39. Аудандардың (қалалардың) жергiлiктi уәкiлеттi органдары облыстық бюджеттен аудандардың (қалалардың) бюджетiне берiлетiн ресми трансферттердiң сомасын бөлудi облыстық бюджеттер бекiтiлгеннен кейiн бес жұмыс күнi iшiнде облыстардың жергiлiктi уәкілеттi органына бередi.
39-1. Мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк орган және кеден iсiне басшылық етудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кесiмi қабылданғаннан кейiн бес жұмыс күнi iшiнде Қаржы министрлiгiне 5-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарларының жобаларын және оларға есептеулердi ұсынады. <*>
Ескерту. 39-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
39-2. Қаржы министрлiгi осы Ереженiң 35-тармағында көрсетiлген мерзiмге дейiн екі жұмыс күнiнде мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органға және кеден iсiне басшылық етудi жүзеге асыратын орталық атқарушы органға олар жiберген тиiстi түсiмдер жоспарларының жобалары қабылданбаған жағдайда себептерiнiң негiздемесiмен республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жиынтық жоспарын қалыптастыру үшiн берiлген республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарларының жобаларын жiбередi. <*>
Ескерту. 39-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
40. Қаржы министрлiгi және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары республикалық бюджет туралы заңмен және тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттардың шешімдерімен бекiтiлген көлем шегіндегi бюджеттік алымдардың сомасын бөлудi тиiстi бюджеттер бекiтiлгеннен кейiн жетi жұмыс күнi iшiнде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың (қалалардың) жергiлiктi уәкiлеттi органдарына ұсынады.
41. Республикалық бюджет бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын және республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жоспарларын Қаржы министрлiгiнiң бiрiншi басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға, жергiлiктi бюджеттер бойынша - тиiстi жергiлікті уәкілеттi органның бiрiншi басшысы бекiтедi, олардың әзiрленуіне жауапты бөлімшенiң бiрiншi басшысы қол қояды және олардың мөрімен расталады. <*>
Қаржы министрлiгiнiң немесе ол уәкiлеттiк берген тұлғаның және жергiлiктi уәкілеттi органдардың бiрiншi басшылары болмаған жағдайда, қаржыландырудың жиынтық жоспарын оларға мiндеттердi жүктеу туралы бұйрыққа сәйкес жауапты тұлғалар бекiтедi.
Ескерту. 41-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

38. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы в течение пяти рабочих дней после утверждения республиканского бюджета на соответствующий финансовый год передают в Министерство финансов помесячное распределение утвержденных сумм официальных трансфертов, передаваемых из республиканского бюджета бюджетам областей, городов Астаны и Алматы, сумм бюджетных кредитов, выдаваемых из республиканского бюджета бюджетам областей, городов Астаны и Алматы, сумм возврата кредитов, ранее выданных из республиканского бюджета бюджетам областей, городов Астаны и Алматы.
39. Местные уполномоченные органы районов (городов) в течение пяти рабочих дней после утверждения областных бюджетов передают в местный уполномоченный орган областей помесячное распределение сумм официальных трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов (городов).
39-1. Государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство таможенным делом, в течение пяти рабочих дней после принятия акта Правительства Республики Казахстан представляют в Министерство финансов проекты планов поступлений в республиканский бюджет по форме согласно приложению 5-2 и расчеты к ним. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 39-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
39-2. Министерство финансов за два рабочих дня до срока, указанного в пункте 35 настоящих Правил, направляет в государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство таможенным делом, проекты планов поступлений в республиканский бюджет, переданных для формирования сводного плана поступлений в республиканский бюджет, с обоснованием причин, в случае непринятия направленных ими проектов соответствующих планов поступлений.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 39-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
40. Министерство финансов и местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы в течение семи рабочих дней после утверждения соответствующих бюджетов представляют в местные уполномоченные органы областей, городов Астаны и Алматы, районов (городов) помесячное распределение сумм бюджетных изъятий в пределах объема, утвержденного законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов об утверждении местных бюджетов на соответствующий финансовый год.
41. Сводные планы финансирования по республиканскому бюджету и планы поступлений в республиканский бюджет утверждает первый руководитель Министерства финансов или лицо, им уполномоченное, по местным бюджетам - первый руководитель соответствующего местного уполномоченного органа, подписываются первым руководителем подразделения, ответственного за их разработку, и заверяются их печатью.
В случае отсутствия первого руководителя Министерства финансов или лица, им уполномоченного, и местных уполномоченных органов сводные планы финансирования утверждаются ответственными лицами в соответствии с приказом о возложении на них обязанностей. <*>
Сноска. В пункт 41 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

42. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшілерiне шығыстардың ведомстволық және экономикалық сыныптамасы бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарларының бекiтілген сомасын, ал бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерi - ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерге бередi.
43. Жергiлiктi уәкілеттi орган жергіліктi бюджеттi қаржыландыру жиынтық жоспарының бiр данасын ол бекiтілгеннен кейiн екi жұмыс күнi iшiнде қазынашылықтың аумақтық органына ұсынады.
Жергiлiкті бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспарын қазынашылықтың аумақтық органдарына уақытылы беруге тиiстi уәкiлеттi жергiлiктi органның басшысы бередi.
44. Қаржыландырудың жиынтық жоспары бекiтiлгеннен кейiн Қаржы министрлiгi мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органға және кеден iсiне басшылық етудi жүзеге асыратын орталық атқарушы органға республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жоспарын жібередi. <*>
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
45. Мемлекеттік мекеме қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекіткеннен кейiн бес жұмыс күнi ішiнде бекітілген мемлекеттiк мекеменің мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларын қазынашылықтың аумақтық, органына жiбередi. <*>
Ескерту. 45-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
46. Қазынашылықтың аумақтық органдарына бекiтiлген мемлекеттiк мекеменiң мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларын уақытылы ұсынуға Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тиiстi мемлекеттiк мекеменiң басшысы жауап бередi.
4-бөлiм. Бюджетке түсетiн түсімдер бойынша және мемлекеттiк мекемелердiң түсiмдерi бойынша бюджеттiң атқарылу рәсiмдерi
4-тарау. Ұлттық валютада түсетiн түсiмдер бойынша бюджеттiң атқарылу рәсімдерi
47. Бюджет жүйесi туралы заңға, "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексiне , республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының заңына және тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттардың шешiмдерiне және Қазақстан Республикасының басқа да заң актiлерiне сәйкес ұлттық валютада бюджетке түсетiн түсiмдер Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптамасының  бекiтiлген кiрiстер сыныптамасы кодтарына сәйкес Бiрыңғай қазынашылық шотына (бұдан әрi - БҚШ) есептеледi.

42. Министерство финансов и местный уполномоченный орган передают администраторам бюджетных программ утвержденные суммы сводных планов финансирования по ведомственной и экономической классификации расходов, а администраторы бюджетных программ - подведомственным государственным учреждениям.
43. Местный уполномоченный орган один экземпляр утвержденного сводного плана финансирования по местному бюджету представляет в течение двух рабочих дней после его утверждения в территориальный орган казначейства.
Ответственность за несвоевременное представление сводного плана финансирования по местному бюджету в территориальные органы казначейства несет руководитель соответствующего местного уполномоченного органа.
44. После утверждения сводного плана финансирования Министерство финансов направляет в государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством и центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство таможенным делом, план поступлений в республиканский бюджет. <*>
Сноска. Пункт 44 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
45. Государственное учреждение в течение пяти рабочих дней после утверждения сводных планов финансирования передает в территориальный орган казначейства утвержденные планы финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения. <*>
Сноска. В пункт 45 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
46. Ответственность за несвоевременное представление в территориальный орган казначейства утвержденных планов финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения несет в соответствии с законодательством Республики Казахстан руководитель соответствующего государственного учреждения.
Раздел 4. Процедуры исполнения бюджета по поступлениям в
бюджет и по поступлениям государственных учреждений
Глава 4. Процедуры исполнения бюджета по поступлениям в
национальной валюте
47. Поступления в бюджет в национальной валюте в соответствии с законом о бюджетной системе, Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее - Налоговый кодекс), законом о республиканском бюджете и решениями маслихатов об утверждении местных бюджетов на соответствующий финансовый год и другими законодательными актами Республики Казахстан, зачисляются на Единый казначейский счет (далее - ЕКС) в соответствии с утвержденными кодами классификации доходов V991058_  Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.

48. БҚШ-ға бюджеттен түсетiн түсiмдердi аудару Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi (бұдан әрi - ҚҰБ) белгiлеген нысанда төлем құжатының негiзiнде жүзеге асырылады. "Бюджеттiк сыныптама кодтары" жолындағы деректемелердi төлеушiлерге Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен аумақтық салық органдары жеткiзедi.
49. Қаржы министрлiгi облыстық, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен алынатын бюджеттiк алымдарды республикалық бюджетке аударудың күн сайынғы мөлшерiн анықтайды.
Облыстың жергiлiктi уәкiлеттi органы аудандық (қалалық) бюджеттен алынатын бюджеттік алымдарды тиiстi қаржы жылына арналған облыстық бюджеттi бекiту туралы мәслихаттың шешiмiмен бекітілген соманың шегiнде облыстық бюджетке аудару сомасын анықтайды, бюджеттiк алымдарды күн сайын аударудың ақпаратын қазынашылықтың тиiстi аумақтық органына жеткiзедi.
50. Қаржы министрлiгi:
күн сайын уақыттың нақты режимiнде заңдарда белгiленген тәртiппен Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы (бұдан әрi - ҚБЕО) арқылы екiншi деңгейдегi банктерден және банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардан бюджетке түсетiн түсiмдер бойынша электронды төлем құжаттарын қабылдайды;
күн сайын белгiленген тәртiппен кiрiстердi бөлудiң нормативтерi бойынша республикалық бюджет пен облыстардың, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнің арасындағы бюджетке түсетiн iс жүзiндегi түсiмдердi бөлудi жүргiзедi;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы  Жарлығымен  (бұдан әрi - Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы) белгiленген тiзбе бойынша шикiзат секторы ұйымдарынан (Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тiзбе бойынша) (бұдан әрi - шикiзат секторының ұйымдары) республикалық бюджетке түсетiн бекiтiлген жылдық көлеммен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына оларға бекiтілген жергiлiктi бюджетке түсетiн
тоқсандағы көлемнен үдемелi қорытындымен асып түсетiн салық және бюджетке төленетiн өзге де төлемдердiң бөлiгiн аударады; <*>
шикiзат секторы ұйымдарынан жергiлiктi бюджеттерге түсетiн түсiмдердiң бекiтiлген тоқсандық көлемдерi болмаған жағдайда республикалық бюджет туралы заңда белгіленген жылдық сомалар шегiнде түсiмдердің бөлігін аударады. <*>
Ескерту. 50-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
51. Қазынашылықтың аумақтық органы кiрiстердi бөлудiң нормативтерi бойынша облыстық бюджет пен аудандардың (қалалардың) бюджеттерi арасындағы облыстың бюджетiне түсетiн iс жүзiндегi түсiмдердi бөлудi жүргiзедi.
Егер, тиiстi қаржы жылының басына дейiн облыстық бюджет бекiтiлмеген жағдайда, бөлу алдағы қаржы жылына арналған облыстық бюджет туралы мәслихаттың шешiмiмен белгіленген кiрiстердi бөлудің нормативтерi бойынша жүргiзiледi.

48. Перечисление поступлений в бюджет на ЕКС осуществляется на основании платежного документа по установленной Национальным Банком Республики Казахстан (далее - НБК) форме в установленном Министерством финансов порядке. Реквизиты в поле "Коды бюджетной классификации" платежного документа до плательщиков доводятся территориальными налоговыми органами.
49. Министерство финансов определяет ежедневный размер перечисления бюджетных изъятий из областного, городов Астаны и Алматы бюджетов в республиканский бюджет.
Местный уполномоченный орган области определяет сумму перечисления бюджетных изъятий из районного (городского) бюджета в областной бюджет в пределах сумм, утвержденных решением маслихата об утверждении областного бюджета на соответствующий финансовый год.
50. Министерство финансов:
ежедневно в реальном режиме времени принимает электронные платежные документы по поступлениям в бюджет от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, через Казахстанский центр межбанковских расчетов (далее - КЦМР) в установленном законодательством порядке;
ежедневно в установленном порядке производит распределение фактических поступлений в бюджет между республиканским бюджетом и бюджетами областей, городов Астаны и Алматы по нормативам распределения доходов;
перечисляет часть поступлений налогов и иных обязательных поступлений в бюджет по перечню, установленному Указом Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года U010543_  "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" (далее - Указ Президента Республики Казахстан), от организаций сырьевого сектора (юридических лиц по перечню, устанавливаемому Правительством Республики Казахстан) (далее - организации сырьевого сектора), превышающую их утвержденный годовой объем в республиканский бюджет и утвержденные квартальные объемы в местные бюджеты нарастающим итогом в Национальный фонд Республики Казахстан (далее - сверхплановые поступления);
в случае отсутствия утвержденных квартальных объемов поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора перечисляет данные поступления в местные бюджеты в пределах годовых сумм, установленных законом о республиканском бюджете. <*>
Сноска. В пункт 50 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
51. Территориальный орган казначейства производит распределение фактических поступлений в бюджет области между областным бюджетом и бюджетами районов (городов) по нормативам распределения доходов.
В случае, если до начала соответствующего финансового года не утверждаются областные бюджеты, то распределение производится по нормативам распределения доходов, установленными решением маслихата об областном бюджете на предыдущий финансовый год.

52. Бюджетке артық төленген, қате немесе дұрыс түспеген соманы қайтару, аумақтық салық органдарының арасында кiрiстердiң бiр сыныптама кодынан екiншiсiне түсiмдердi көшiру (бұдан әрi - қайтару және/немесе көшiру) Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен аумақтық салық органдары қорытындыларының және төлем құжаттарының негiзiнде жүргiзiледi.
Қайтаруға немесе көшiруге арналған құжаттар аудан, қала бойынша Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптама  бюджеттiң кiрiс сыныптамасының тиiстi iшкi сыныбы бойынша жылдың басынан бастап iс жүзiнде түскен сома шегiнде қабылданады.
Егер, бюджет кiрiстерiнiң тиiстi сыныптама ерекшелiгi (iшкi сыныбы) бойынша қаланың, ауданның бюджетiне түсетiн түсiмдердiң iс жүзiндегi көлемi қайтаруды немесе көшiрудi жүзеге асыруға жол бермесе, онда аумақтық салық органы тұтастай алғанда облыс бойынша бюджет кiрiстерiнiң тиiстi сыныптама ерекшелiгi (ішкi сыныбы) бойынша жылдың басынан бастап бюджетке түскен iс жүзiндегi түсiмдердiң сомасы шегiнде қайтаруды және көшiрудi жүзеге асыруға арналған жоғары тұрған салық органының шешiмiн тиiстi аумақтық қазынашылық органына ұсынады. Егер, қайтару немесе көшiру сомасы тұтастай алғанда облыс бойынша бюджет кiрiстерiнiң тиiстi ерекшелiгi (iшкi сыныбы) бойынша жылдың басынан бастап бюджетке iс жүзiнде түскен түсiмдердiң сомасы артық болса, онда қайтару немесе көшiру тұтастай алғанда республика бойынша бюджет кiрiстерiнің тиiстi ерекшелiгiмен (iшкi сыныбымен) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң рұқсаты бойынша жүзеге асырылады, бұл ретте, бюджет кiрiстерiнiң осы сыныптама ерекшелігi (iшкi сыныбы) бойынша дебеттiк қалдықтарға жол берiледi. <*>
Ескерту. 52-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
5-тарау. Шетел валютасында түскен түсімдер бойынша бюджеттiң атқарылу рәсiмдерi
53. Шетел валютасындағы бюджетке түсетiн түсiмдер ҚҰБ келiсiм бойынша Қаржы министрлiгi анықтайтын тәртiппен Қаржы министрлiгiнiң ҚҰБ шетел валютасындағы корреспонденттiк шоттарына есептеледi. <*>
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
54. Қаржы министрлiгiнiң шетел валютасындағы корреспонденттiк шоттарынан кейiннен БҚШ аудара отырып, шетел валютасын айырбастауды ҚҰБ келiсiм бойынша Қаржы министрлiгi анықтайтын тәртiппен ҚҰБ жүргiзедi. <*>
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
55. Несие шотынан мемлекеттiк (үкiметтiк) сыртқы заемдар қаражатын алу бюджеттi атқару кезiнде мынадай түрде:
инвестициялық жобаның арнайы шотына аударған кезде Бiрыңғай бюджеттiк сыныптама кiрiстерiнің бюджеттiк сыныптамасына сәйкес түсiмдер түрiнде;
берушiге тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) аударған кезде Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы кiрiстерiнiң сыныптамасына (бұдан әрi - кiрiстер сыныптамасына) сәйкес түсiмдер түрiнде ескерiледi.

52. Возврат излишне уплаченных, ошибочно или неправильно поступивших сумм в бюджет, перенос поступления с одного кода классификации доходов бюджета на другой, между территориальными налоговыми органами (далее - возврат и/или перенос) производится на основании заключения и платежного документа территориальных налоговых органов в установленном Министерством финансов порядке.
Документы на возврат или перенос принимаются в пределах сумм, фактически поступивших с начала года по соответствующему подклассу классификации доходов бюджета V991058_  Единой бюджетной классификации по району, городу.
Если фактический объем поступлений в бюджет города, района по соответствующей специфике (подклассу) классификации доходов бюджета не позволяет осуществить возврат или перенос, то территориальный налоговый орган представляет в соответствующий территориальный орган казначейства разрешение вышестоящего налогового органа на осуществление возврата и переноса в пределах сумм фактических поступлений в бюджет с начала года по соответствующей специфике (подклассу) классификации доходов бюджета в целом по области. Если сумма возврата или переноса превышает суммы фактических поступлений в бюджет с начала года по соответствующей специфике (подклассу) классификации доходов бюджета в целом по области, то возврат или перенос осуществляются по разрешению Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан с соответствующей специфики (подкласса) классификации доходов бюджета в целом по республике, при этом, по данной специфике (подклассу) классификации доходов бюджета по области допускаются дебетовые остатки. <*>
Сноска. В пункт 52 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 5. Процедуры исполнения бюджета
по поступлениям в иностранной валюте
53. Поступления в бюджет в иностранной валюте зачисляются на корреспондентские счета в иностранной валюте Министерства финансов в НБК в порядке, определяемом Министерством финансов по согласованию с НБК. <*>
Сноска. Пункт 53 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
54. Реконвертация иностранной валюты с корреспондентских счетов в иностранной валюте Министерства финансов с последующим переводом на ЕКС производится НБК в порядке, определяемом Министерством финансов по согласованию с НБК. <*>
Сноска. Пункт 54 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
55. Снятие средств правительственных внешних займов со ссудного счета учитывается при исполнении бюджета следующим образом:
при перечислении на специальный счет инвестиционного проекта как поступление в соответствии с бюджетной классификацией доходов Единой бюджетной классификации;
при перечислении поставщику товаров (работ, услуг) как поступление в соответствии с классификацией доходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан (далее - классификация доходов).

56. Осы Ережеде көзделген инвестициялық жобаның арнайы шотына қаражатты аударуды заем туралы шарттың (келiсiмнің) ережелерiне сәйкес несие шотынан алуға арналған бюджеттiк бағдарлама әкімшісінің өтiнiмi негiзiнде Yкiметке заем қаражатын немесе кепілдер беретiн шетел несие берушiсi немесе донор жүргiзедi.
57. Инвестициялық жобаның арнайы шотына осы шоттан бұрын жүргiзiлген шығыс операциялары бойынша қаражатты қайтару жағдайларын қоспағанда, заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес көрсетілген шотты толықтыруға арналған мемлекеттiк заем қаражатынан басқа, өзге қаражат есептеле алмайды.
58. Шоттарға инвестициялық жобаның арнайы шотының валютасынан өзгешеленетiн валютада тек инвестициялық жобаның арнайы шотынан айырбасталған қаражат қана есептеледi.<*>
Ескерту. 58-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
59. Шоттан осы шоттардан бұрын жүргiзiлген шығыс операциялары бойынша қаражатты қайтару жағдайларын қоспағанда, ұлттық немесе шетел валюталарындағы инвестициялық жобалармен байланысты бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) қаржыландырылады.
Ескерту. 59-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
60. Бюджетке түсетiн түсiмдер қолма-қол ақшаның тиiстi бақылау шоттарында көрсетiледi.
6-тарау. Зат түрiндегi түсiмдер бойынша бюджеттiң атқарылу рәсiмдерi
61. Зат түрiнде бюджетке түсетiн түсiмдер заң актiлерiне сәйкес қазынашылық органдарында ашылған бюджеттiк шоттарда ақшалай нысанда көрсетіледi.
62. Бюджетте зат түрiндегi түсiмдердi көрсету үшiн заңдарда бюджеттердiң алдында тауар немесе зат түрiндегi мiндеттемелердi орындайтын заңды және жеке тұлғалардың тiзбесi және бюджет алдындағы мiндеттемелердiң сомасы анықталады.
63. Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес зат түрiнде бюджеттердiң алдында мiндеттемелердi орындайтын заңды тұлғалар (бұдан әрi - заңды тұлға) қазынашылықтың аумақтық органдарына олардың бюджет алдындағы мiндеттемелердi орындағанын растайтын олардың мемлекеттiк мекемелерге жеткiзiп берген тауарлары (жұмыстары, қызметтерi) бойынша төлеуге шот түрiнде ұсынады.
64. Қазынашылықтың аумақтық органдары мемлекеттiк мекемелерге тауарларды (жұмыстарды және қызметтердi) заңды тұлғалардың бюджет алдындағы мiндеттемелерiн растайтын беруi бойынша ақы төлеуге берiлген Шоттың негiзiнде оларды Қаржы министрлiгiнде ашылған шотта көрсетедi.

56. Перечисление средств на специальный счет инвестиционного проекта, предусмотренный настоящими Правилами, производится иностранным кредитором или донором, предоставляющим заемные средства или гранты Правительству Республики Казахстан, на основании заявки администратора бюджетных программ на снятие со ссудного счета в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе.
57. На специальный счет инвестиционного проекта не могут быть зачислены иные средства, кроме средств государственного займа, предназначенных для пополнения указанного счета в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, за исключением случаев возврата средств по ранее проведенным расходным операциям с этого счета.
58. На счета в валюте, отличающейся от валюты специального счета инвестиционного проекта, зачисляются только средства, конвертированные со специального счета инвестиционного проекта. <*>
Сноска. В пункт 58 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
59. С счета финансируются бюджетные программы (подпрограммы), связанные с инвестиционными проектами, в национальной или иностранной валютах, за исключением случаев возврата средств по ранее проведенным расходным операциям с этих счетов. <*>
Сноска. В пункт 59 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
60. Поступления в бюджет отражаются на соответствующих контрольных счетах наличности.
Глава 6. Процедуры исполнения бюджета по поступлениям в
натуральном выражении
61. Поступления в бюджет в натуральном виде в соответствии с законодательными актами отражаются в денежной форме на бюджетных счетах, открытых в органах казначейства.
62. Для отражения в бюджете поступлений в натуральном выражении законодательством определяется перечень юридических и физических лиц, выполняющих обязательства перед бюджетами в натуральном выражении, и суммы обязательств перед бюджетами.
63. Юридические лица, выполняющие обязательства перед бюджетами в натуральном выражении в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - юридическое лицо), представляют в территориальные органы казначейства документ, подтверждающий выполнение ими обязательств перед бюджетами в виде счета к оплате по поставке ими товаров (работ, услуг) государственным учреждениям.
64. Территориальные органы казначейства на основании счета к оплате по поставке юридическими лицами товаров (работ, услуг) государственным учреждениям, подтверждающего выполнение их обязательств перед бюджетами, отражают их на счете, открытом в Министерстве финансов.

7-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң түсiмдерi бойынша операцияларды көрсету рәсiмдерi
65. Мемлекеттiк мекемелер заң актiлерiне сәйкес ақылы қызметтi, демеушілiк және қайырымдылық көмектi iске асырудан түскен қаражатты алады және депозиттік қаражатқа иелiк етедi.
66. Мемлекеттiк мекемелерін ақылы қызметтi, демеушiлiк және қайырымдылық көмектi iске асырудан түскен қаражат, депозиттiк қаражат Бiрыңғай шоттар жоспарының стандарттарына сәйкес тиiстi шоттарға есептеледі.
67. Ақылы қызмет, демеушiлiк және қайырымдылық көмек көрсетуден түскен қаражатты аудару "Ақша төлемi мен аударымы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы  Заңына  сәйкес жүзеге асырылады.
68. Төлеу құжатында ақылы қызметтi, демеушiлiк және қайырымдылық көмектi iске асырудан алынған қаражатты, депозиттiк қаражатты алушының деректемелерi төлеушілерге дейiн мемлекеттiк мекемелерге жеткізіледi.
69. Мемлекеттiк мекемелердің ақылы қызметтердi iске асырудан түскен қаражаты (бұдан әрi - ақылы қызметтен түсетiн қаражат), демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражат, депозиттік қаражат берушіден аудару арқылы, не қолма-қол ақшаны мемлекеттiк мекеменiң кассасына тiкелей енгiзуi арқылы түседi.
70. Ақылы қызмет демеушiлiк және қайырымдылық көмектiң және депозиттiк қаражаттың қаражаты есебiнен қате жүргiзiлген төлемдердi қайтару (бұдан әрi - қалпына келтiру) бюджетке қаражатты өтеу жолымен жүзеге асырылады.
71. Мемлекеттiк мекеменiң қолма-қол ақшасын кассаға қабылдауды мемлекеттiк мекеменің басшысы тағайындаған жауапты тұлға жүзеге асырады. Қолма-қол ақшаны қабылдау туралы төлеушiлерге мемлекеттік мекеме төлеу құжаттарымен бiрдей сақтайтын қолма-қол ақшаның тағайындалуын көрсете отырып, кассалық кiрiс ордерлерiне белгiленген үлгідегi түбiртектер немесе түбiртек түбiршектерi берiледi. Мемлекеттiк мекеме кассаға қабылдаған қолма-қол ақша қабылданған күннен бастап үш банктiк күннен кешiктiрiлмей БҚШ-ның тиiстi шоттарына есептелуi тиiс.
Мемлекеттiк мекемелерге кассадан қолма-қол ақшаны оларды тиiстi шоттарға алдын ала тапсырмастан жұмсауға тиым салынады.
72. Ақылы қызметтен, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражатты және депозиттiк қаражатты аудару және қолма-қол ақшаны БҚШ-ның тиiстi шоттарына есептеу үшiн төлем құжаттарының дұрыс ресiмделуiне мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерi жауап бередi.
73. Бюджетке түсетiн түсiмдер қолма-қол ақшаның тиiстi бақылау шоттарында (бұдан әрi - ҚБШ) көрсетiледi.

Глава 7. Процедуры отражения операций по поступлениям
государственных учреждений
65. Государственные учреждения в соответствии с законодательными актами получают средства от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и распоряжаются депозитными средствами.
66. Средства от реализации государственными учреждениями платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, депозитные средства перечисляются на соответствующие счета в соответствии с Единым стандартным планом счетов.
67. Перечисление средств от оказания платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 июня 1998 года Z980237_  "О платежах и переводах денег".
68. Реквизиты получателя средств от реализации платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, депозитных средств в платежном документе до плательщиков доводятся государственными учреждениями.
69. Средства от реализации государственными учреждениями платных услуг (далее - средства от платных услуг), средства от спонсорской и благотворительной помощи, депозитные средства могут поступать от плательщиков либо перечислением, либо внесением наличных денег непосредственно в кассу государственного учреждения.
70. Возврат неправильно произведенных платежей за счет средств платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и депозитных средств (далее - восстановление) осуществляется путем восстановления средств на соответствующие счета.
71. Прием наличных денег в кассу государственного учреждения осуществляется ответственным работником, назначенным руководителем государственного учреждения. О приеме наличных денег плательщикам выдаются установленного образца квитанции или корешки квитанции к приходным кассовым ордерам с указанием назначения наличных денег, которые хранятся государственным учреждением наравне с платежными документами. Принятые государственным учреждением в кассу наличные деньги должны не позднее трех банковских дней со дня приема зачисляться на соответствующие счета ЕКС.
Государственным учреждениям запрещается расходовать наличные деньги из кассы без предварительной их сдачи на соответствующие счета.
72. Ответственность за правильность оформления платежных документов для перечисления средств от платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и депозитных средств и зачисления наличных денег на соответствующие счета на ЕКС несут руководитель и главный бухгалтер государственного учреждения.
73. Поступления в бюджет отражаются на соответствующих контрольных счетах наличности (далее - КСН).

5-бөлiм. Рұқсаттар беру, мiндеттемелер қабылдау, төлемдерді жүзеге асыру рәсiмдерi
Шығыстары бойынша бюджеттiң атқарылуы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы актiлерiне және тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекіту туралы шешiмдерге, бекiтiлген бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарына, Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптамасына  және қаржыландырудың жиынтық жоспарына, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердің мiндеттемелерi және төлемдерi бойынша тиiстi қаржыландыру жоспарларына және оларға есептемелерге сәйкес жүзеге асырылады.
8-тарау. Бюджетке ақша түсiмдерiнің күтiліп отырған көлемiн анықтау
74. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган кезеңдер бойынша ағымдағы қаржы жылына бюджетке ақшалай түсiмдердiң күтiлiп отырған көлемiн мына деректер негiзiнде айқындайды:
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiнiң статистикалық деректерi;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен анықталған валюта айырбасының рыноктық бағамы; <*>
капитал рыногында сатылатын мемлекеттiк бағалы қағаздардың пайыздық ставкасы;
тиiстi қаржы жылына арналған, бекiтiлген немесе нақтыланған бюджет;
үкiметтiк заемдар туралы келiсiмдер (негiзгi үкiметтiк борышты өтеу, үкiметтiк борышқа қызмет көрсету кестесi);
жеке және заңды тұлғаларды бюджет қаражаты есебінен кредиттеу туралы келiсiмдер (бюджет алдындағы борыштың негiзгi сомасын өтеу, сыйақыларды (мүдделердi) төлеу кестесi);
мемлекеттiк меншiктi жекешелендiру кестелерi туралы ақпарат;
тиiстi бюджеттердiң ҚБШ-дағы қаражаттардың қалдығын;
келесi айлардағы бюджетке түсетiн түсiмдердiң ай сайынғы жоспарын.
Ескерту. 74-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
75. Бюджетке түсетiн ақшалай түсiмдердің күтiлiп отырған көлемi Қаржы министрлiгi мен жергiлiктi уәкiлеттi орган осы Ереженiң 9-тарауының 5-Бөлiмiне сәйкес рұқсаттар берудiң жалпы сомасын анықтау және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын жүргізу үшін пайдаланылады.
76. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган:
республикалық және тиiстi жергiлiктi бюджеттерге ақша түсiмдерiнiң күтiлiп отырған көлемiн ай сайын нақтылайды;
ағымдағы айдың аяғында тиiстi бюджеттердiң мiндеттемелерi бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына сәйкес келесi айда мемлекеттiк мекемелер қабылдайтын көлемiн нақтылайды;
төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес алдағы айлары төлемдер жүргiзу үшiн алдағы айларда бюджетке ақша түсiмдерiнен күтілiп отырған көлемi жеткілiксiз болған жағдайда мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiру, қарыз алу және бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды сату арқылы ақша таратудың процесiн ұйымдастырады;

Раздел 5. Процедуры выдачи разрешений, принятия обязательств,
осуществления платежей
Исполнение бюджета по расходам осуществляется в соответствии с законом о республиканском бюджете и решений об утверждении местных бюджетов на соответствующий финансовый год, актами Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, утвержденными паспортами, V991058_  Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан и сводным планом финансирования, также соответствующими планами финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и расчетами к ним.
Глава 8. Определение ожидаемого объема поступлений
денег в бюджет
74. Министерство финансов и местный уполномоченный орган определяют ожидаемые объемы поступлений денег в бюджеты на текущий финансовый год по периодам на основании следующих данных:
статистических данных Агентства Республики Казахстан по статистике;
рыночного курса обмена валют, определенного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
процентной ставки государственных ценных бумаг, реализуемых на рынке капитала;
утвержденного или уточненного бюджета на соответствующий финансовый год;
соглашений о правительственных займах (графики погашения основного правительственного долга, обслуживания правительственного долга);
соглашений о кредитовании физических и юридических лиц за счет средств бюджета (графики погашения основной суммы долга перед бюджетом, выплата вознаграждений (интересов);
информации о графиках приватизации государственной собственности;
остатков средств на КСН соответствующих бюджетов;
ежемесячного плана поступлений в бюджеты на следующие месяцы. <*>
Сноска. В пункт 74 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
75. Ожидаемые объемы поступлений денег в бюджеты используются для определения общей суммы выдачи Министерством финансов и местными уполномоченными органами разрешений в соответствии с Главой 9 Раздела 5 настоящих Правил и ведения планов финансирования по платежам.
76. Министерство финансов и местные уполномоченные органы:
ежемесячно уточняют ожидаемые объемы поступлений денег в республиканский и в соответствующие местные бюджеты;
в конце текущего месяца уточняют объемы принимаемых государственными учреждениями обязательств в следующем месяце в соответствии со сводным планом финансирования по обязательствам соответствующих бюджетов;
в случае недостаточности ожидаемого объема поступлений денег в бюджет на предстоящий месяц для проведения платежей в предстоящие месяцы в соответствии со сводными планами финансирования по платежам организовывает процесс привлечения денег путем приватизации государственного имущества, заимствования и продажи государственных эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг;

мемлекеттік мүлiктi жекешелендiру, қарыз алу және бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында мемлекеттiк бағалы қағаздарды сату арқылы ақша тарту процесін ұйымдастыру мүмкiн болмаған жағдайда осы Ереженiң 5 және 6-Бөлiмдерiнде белгiленген тәртiпте қабылдаған мiндеттемелердi және жасалған төлемдерді ескере отырып, тиiстi бюджеттердi қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу қажеттiлiгi туралы бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерiне ақпарат бередi. <*>
Ескерту. 76-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
9-тарау. Рұқсаттар беру рәсiмдерi
77. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган ағымдағы қаржы жылының бiрiншi және соңғы айын қоспағанда, ай сайын ағымдағы айдың 10-күнiне дейiн:
тиiстi бюджеттерге ақшаның күтiлетiн түсу көлемiн ескере отырып, тиiстi бюджеттердiң бекiтiлген паспорттары және мiндеттемелерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарлары болған кезде 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың әкімшiлерiне рұқсаттар бередi; <*>
Ағымдағы қаржы жылының бiрiншi айында Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкілеттi орган қаржыландырудың жиынтық жоспарларының бекiтілуiне қарай бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне рұқсаттар бередi. <*>
Ағымдағы қаржы жылының соңғы айында Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкілеттi орган ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанына дейiн тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне рұқсаттар бере алады. <*>
Ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерiне сәйкес Қаржы министрлiгi және жергілiктi уәкілеттi орган ағымдағы айдың 10-күнiнен кейiн, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кейiн рұқсаттар бере алады. <*>
оларды Қаржы министрлiгiнің аумақтық органдары арқылы бюджеттік бағдарламалардың тиiстi әкімшiлерiне жеткiзедi.
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджет қаражатын мақсатқа сай пайдаланбағаны үшiн нұсқамалар түсуiне қарай Қаржы министрлiгi және жергiліктi уәкілеттi орган тиiстi бюджеттердiң мiндеттемелерi бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi әкiмшiлерiне рұқсаттар бередi.
Ескерту. 77-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
78. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган оларға рұқсаттар бергеннен кейiн үш жұмыс күнi iшiнде 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерге рұқсаттар бередi.
Мемлекеттiк мекемелерге рұқсаттар бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшілерiнің мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспарына, паспорттарына сәйкес бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерінің рұқсаттары шегiнде берiледi және қазынашылықтың аумақтық органдарына жеткiзiледi.

в случае невозможности организации процесса привлечения денег в предстоящем месяце путем приватизации государственного имущества, заимствования и продажи государственных эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг передают информацию администраторам бюджетных программ о необходимости внесения изменений в сводные планы финансирования соответствующих бюджетов с учетом принятых обязательств и проведенных платежей в порядке, установленном в Разделах 5 и 6 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 76 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 9. Процедуры выдачи разрешений
77. Министерство финансов и местный уполномоченный орган ежемесячно, за исключением первого и последнего месяцев текущего финансового года, до 10 числа текущего месяца:
выдают разрешения соответствующим администраторам бюджетных программ по форме согласно приложению 8 при наличии утвержденных паспортов и сводных планов финансирования по обязательствам соответствующих бюджетов с учетом ожидаемого объема поступлений денег в соответствующие бюджеты;
доводят их до соответствующих администраторов бюджетных программ через территориальные органы Министерства финансов.
В первом месяце текущего финансового года Министерство финансов и местный уполномоченный орган выдают разрешения администраторам бюджетных программ по мере утверждения сводных планов финансирования.
В последнем месяце текущего финансового года Министерство финансов и местный уполномоченный орган могут выдавать разрешения соответствующим администраторам бюджетных программ до 20 декабря текущего финансового года.
В исключительных случаях в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов Министерство финансов и местный уполномоченный орган могут выдавать разрешения соответствующим администраторам бюджетных программ после 10 числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года после 20 декабря текущего финансового года.
По мере поступления предписаний за нецелевое использование бюджетных средств по форме согласно приложению 9 Министерство финансов и местные уполномоченные органы выдают разрешения соответствующим администраторам бюджетных программ в соответствии со сводным планом финансирования по обязательствам соответствующих бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 77 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
78. Администраторы бюджетных программ в течение трех рабочих дней после выдачи Министерством финансов и местными уполномоченными органами им разрешений выдают разрешения подведомственным государственным учреждениям по форме согласно приложению 10.
Разрешения государственным учреждениям выдаются в пределах разрешений администратора бюджетных программ в соответствии с планом финансирования по обязательствам администратора бюджетных программ, паспортами и доводятся до территориальных органов казначейства.

79. Қазақстан Республикасының орталық сайлау комиссиясы "Сайлаулар жүргiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес рұқсат бередi.
80. <*>
Ескерту. 80-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
81. Есептi кезеңде қаржыландырылатын бюджеттiк бағдарламалар (кiшi бағдарламалар) жөнiндегi рұқсаттардан басқа рұқсаттар ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейiн әрекет етедi.
10-тарау. Мiндеттемелердi қабылдау және тiркеу рәсiмдерi
82. Мемлекетке қызмет көрсететiн заңды және жеке тұлғалардың алдындағы мемлекеттiк мекемелердің мемлекеттiк бюджет есебiнен (бұдан әрi - бюджет қаражатын алушылар) мiндеттемелерi Қазақстан Республикасының Азаматтық  Кодексiне  сәйкес қабылданады.
83. Бекiтiлген паспорттарға сәйкес бюджет қаражатының пайдаланылуын бақылау және бюджеттiк бағдарламалардың, мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспарлардың және мемлекеттiк мекемелерге берiлген рұқсаттардың бекiтiлген сомадан тыс мiндеттемелерiн қабылдауға жол бермеу мақсатында мемлекеттiк мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiлермен жасасқан шарттарына (бұдан әрi - берушiлер) қабылданған мiндеттемелердi тiркеудi жүргiзедi.
84. <*>
Ескерту. 84-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 84-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
85. Мiндеттемелердi тiркеу рәсiмi шығыстардың мынадай топтасуын көздейдi:
бiрiнші топ - өтеусiз негізде мемлекеттiк мекеме мен жеке тұлғалардың - бюджет қаражатын алушының арасындағы азаматтық құқықтардың және мiндеттемелердiң туындауына әкеп соқтыратын шығыстардың түрлерi;
екіншi топ - стипендияларды, зейнетақыларды және жәрдемақыларды қоса алғанда, оның қызметкерлерiнен басқа, мемлекеттiк мекеме мен бюджет қаражатының алушыларының арасындағы шарт жасалмайтын азаматтық құқықтар мен мiндеттемелердiң туындауына әкеп соқтыратын шығыстардың түрлерi;
үшiншi топ - тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) алуға арналған шарттарды (бұдан әрi - шарт) жасаса отырып және көрсетілген шарттың талаптарына сәйкес "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  27-1-бабына  сәйкес мемлекеттiк сатып алу мәнi болып табылмайтын тауарларды (жұмыстарды және қызметтердi) сатып алуға мiндеттемелердi қоса алғанда, өтеусiз негiзде мемлекеттiк мекеме мен бюджет қаражатын алушылардың арасындағы азаматтық құқықтар мен мiндеттемелердiң туындауына әкеп соқтыратын шығыстардың түрлерi; <*>
төртiншi топ - Қазақстан Республикасының Yкiметi немесе жергiлiктi атқарушы органның шешiмi негiзiнде қайтарымды негiзде шарт жасасу жолымен және көрсетiлген шарттың ережелерiне сәйкес Қаржы министрлiгi немесе жергiлiктi уәкiлеттi орган мен бюджет қаражатын алушылардың арасында азаматтық құқықтар мен мiндеттемелердiң туындауына әкеп соқтыратын шығыстардың түрлерi. <*>
шығыстардың бесiншi тобы - шарттар жасалмастан, олардың арасында бюджетаралық қатынастар туындайтын, жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджетке бөлiнген Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнiң қаражатын қоса алғанда, ресми трансферттер. <*>
Мемлекеттiк талаптар тiзiлiмi Қазақстан Республикасының Үкiметi мен жергiлiктi атқарушы органдар талаптарының тiзiлiмiн қамтиды, олар уәкiлеттi орган мемлекеттiк кредиттер бойынша мiндеттемелердi орындауға байланысты бюджеттен берілген кредиттер бойынша бюджетке қаражатты және бюджеттен алынған қаражатты қайтару жөнiндегі Қазақстан Республикасының Үкiметi мен жергiлiктi атқарушы органның талаптарын тiркеудi жүргiзетiн құжат болып табылады.
Ескерту. 85-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 2004.10.27. N  1101   қаулыларымен.

79. Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан по республиканской бюджетной программе "Проведение выборов" выдает разрешение в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан в установленном Министерством финансов порядке.
80. (Пункт 80 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
81. Разрешения действительны до 31 декабря текущего финансового года, кроме разрешений по бюджетным программам (подпрограммам), финансируемым в счетном периоде.
Глава 10. Процедуры принятия и регистрации обязательств
82. Обязательства государственных учреждений за счет средств государственного бюджета (далее - получатели бюджетных средств) перед юридическими и физическими лицами, оказывающими им услуги, принимаются в соответствии с K941000_  Гражданским кодексом Республики Казахстан.
83. С целью контроля за использованием бюджетных средств в соответствии с утвержденными паспортами и недопущения принятия обязательств сверх утвержденных сумм бюджетных программ, планов финансирования по обязательствам государственных учреждений и выданных разрешений государственными учреждениями производится регистрация обязательств и договоров, заключаемых государственными учреждениями с поставщиками товаров (работ, услуг) (далее - поставщики).
84. (Пункт 84 исключен - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  )
85. Процедура регистрации обязательств предусматривает следующую группировку расходов:
первая группа - виды расходов, на основании которых возникают гражданские права и обязанности между государственным учреждением и физическими лицами - получателями бюджетных средств на безвозвратной основе;
вторая группа - виды расходов, на основании которых возникают гражданские права и обязанности между государственным учреждением и получателями бюджетных средств, кроме его работников, включая стипендии, пенсии и пособия, без заключения договоров;
третья группа - виды расходов, на основании которых возникают гражданские права и обязанности между государственным учреждением и получателями бюджетных средств на безвозвратной основе с заключением договора на получение товара (работ, услуг) (далее - договор) и в соответствии с условиями указанного договора, включая обязательства на приобретение товаров (работ и услуг), не являющихся предметом государственных закупок, в соответствии со статьей 27-1 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках;
четвертая группа - виды расходов, производимых на основании решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, в соответствии с которыми возникают гражданские права и обязанности между Министерством финансов или местными уполномоченными органами и получателями бюджетных средств путем заключения договора на возвратной основе и в соответствии с условиями указанного договора (далее - Реестр государственных требований);
пятая группа расходов - официальные трансферты, включая средства резерва Правительства Республики Казахстан, выделенные из вышестоящего бюджета нижестоящему бюджету, по которым возникают межбюджетные отношения между ними, без заключения договоров.
Реестр государственных требований включает реестры требований Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, которые являются документами, где производится уполномоченным органом регистрация требований Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов по возврату средств в бюджет по кредитам, выданным из бюджета и средствам, отвлеченным из бюджета в силу исполнения обязательств по государственным гарантиям. <*>
Сноска. В пункт 85 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

85-1. Мемлекеттiк мекемелердiң шығыстардың бiрiншi және екiншi топтары бойынша мiндеттемелерiн тiркеудi жүзеге асыру рәсімі мемлекеттiк мекемелердiң ақы төлеуге шоттарын, ал үшінші және төртiншi топтар бойынша - 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекеме ұсынатын Мiндеттемелердi тiркеуге арналған өтiнiмдi және 12-1, 12-2, 12-3, 12-4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша бюджет қаражатын алушылар алдындағы Міндеттемелерді тiркеу туралы хабарламаны (Тапсырысты) (бұдан әрi - Өтінiм және Хабарлама (Тапсырыс) бекiтуге негiзделедi.
Ерекше және өзге ағымдағы шығындарды жүзеге асыру, атқару құжаттарын орындау, сондай-ақ шығындарды жабуға заңды тұлғаларға ағымдағы трансферттердi, заңды тұлғаларға мақсатты ағымдағы трансферттердi, заңды тұлғаларға күрделі трансферттердi, өзге де күрделі трансферттердi мемлекеттiк мекемелер тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) берушілерге немесе үш миллион теңгеден асатын сомаға бюджет қаражатын алушыларға бөлу кезiнде аумақтық қазынашылық органдары мемлекеттiк мекеменiң ақы төлеуге шотының негiзiнде 12-1, 12-2, 12-3, 12-4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Өтінiмдi және Хабарламаны (Тапсырысты) қалыптастырады
Ескерту. Жаңа 85-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
86. Шарт жасасуды талап ететiн шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша шығыстардың тiзбесiн және олар бойынша шарттар жасасуды талап етпейтiн шығыстардың тiзбесiн Қаржы министрлiгi белгiлейдi. <*>
Ескерту. 86-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
87. Бірінші және екінші топтардың мiндеттемелерiн тiркеу қазынашылықтың аумақтық органдары оны Өтiнiм түрiнде қабылдау жолымен мемлекеттiк мекемелердiң ақы төлеуге берiлген Шотының негiзiнде жүзеге асырылады. Бұл ретте, мемлекеттiк мекеме оны Ақы төлеуге шот қалыптастыру кезінде пайдалану үшiн Өтiнiмге нөмiр бередi. <*>
Ескерту. 87-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
88. Үшінші топтың шығыстары бойынша мiндеттемелердi тіркеу мемлекеттік мекеме мемлекеттік сатып алу туралы заңға сәйкес мемлекеттiк сатып алу рәсiмдерiн мемлекеттiк мекеме жүргiзгеннен кейiн басталады. <*>
Мемлекеттiк сатып алу мәнi болып табылмайтын тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алуға үшіншi топтың шығыстары бойынша мiндеттемелердi тiркеу мемлекеттiк мекеме бюджет қаражатын алушымен шарт жасасқаннан кейiн басталады. <*>
Мемлекеттiк сатып алу жөніндегi рәсімдерге дайындалу кезiнде конкурстың мiндеттi шарттарының құрамына рәсiмдердің қатысушыларына сатып алынатын тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) ұсынылатын бағалардың негiзi туралы талаптар енгiзiлуi тиiс.
Ескерту. 88-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 2004.10.27. N  1101   қаулыларымен.

85-1. Процедура осуществления регистрации обязательств государственных учреждений по первой и второй группам расходов заключается в утверждении счетов к оплате государственных учреждений, а по третьей и четвертой группам - Заявки на регистрацию обязательств предъявляемой государственным учреждением по форме согласно приложению 11 и Уведомления (Заказ) о регистрации обязательств по формам согласно приложениям 12-1, 12-2, 12-3, 12-4 перед получателями бюджетных средств (далее - Заявка и Уведомление (Заказ).
При осуществлении особых и прочих текущих затрат, исполнении исполнительных документов, а также при выделении текущих трансфертов юридическим лицам на покрытие убытков, целевых текущих трансфертов юридическим лицам, капитальных трансфертов юридическим лицам, прочих капитальных трансфертов государственными учреждениями поставщикам товаров (работ и услуг) или получателям бюджетных средств на сумму свыше трех миллионов тенге, территориальными органами казначейства на основании счета к оплате государственного учреждения формируются Заявка и Уведомление (Заказ) по формам согласно приложениям 12-1, 12-2, 12-3, 12-4. <*>
Сноска. Дополнены пунктом 85-1 - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
86. Перечень расходов по экономической классификации расходов, требующих заключения договоров, и перечень расходов, по которым не требуется заключения договоров, устанавливается Министерством финансов. <*>
Сноска. В пункт 86 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
87. Регистрация обязательств первой и второй групп осуществляется на основании счета к оплате государственных учреждений путем принятия его территориальными органами казначейства в качестве Заявки. При этом государственным учреждением присваивается номер Заявки для использования его при формировании счета к оплате. <*>
Сноска. В пункт 87 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
88. Регистрация обязательств по расходам третьей группы начинается после проведения государственным учреждением процедуры государственных закупок в соответствии с законом о государственных закупках.
Регистрация обязательств по расходам третьей группы на приобретение товаров (работ, услуг), не являющихся предметом государственных закупок, начинается после заключения договора государственным учреждением с получателем бюджетных средств.
При подготовке к проведению процедуры по государственной закупке в состав обязательных условий конкурса должны быть включены требования к участникам процедур об обосновании предлагаемых цен на приобретаемые товары (работы, услуги). <*>
Сноска. В пункт 88 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .

88-1. Төртiншi топтың шығыстары бойынша қабылданған мiндеттемелердi тiркеу мыналарға бюджеттiк кредит беру кезiнде жүзеге асырылады:
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi жүргiзген конкурстық iрiктеудiң нәтижелерi бойынша екiншi деңгейдегi банктi немесе банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға ҚҰБ лицензиясы бар ұйымдарға. Конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптар осы Ережеде анықталады;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның шешiмi негiзiнде "Қазақстанның Даму Банкi" жабық акционерлiк қоғамын (бұдан әрi - Қазақстанның Даму Банкi);
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi екіншi деңгейдегi банктердiң, банктiк операциялардың жекелеген түрлерiне ҚҰБ лицензиясы бар ұйымдар арасында кредит шарттарын жасасуды, кредит беруді, мiндеттемелердi орындаудың және кредиттердi қайтарудың мониторингiн жүзеге асыруды қоса алғанда агент қызметтерiн көрсетуге конкурс өткiзгеннен кейiн Қазақстан Республикасының азаматтарын. Қазақстан Республикасының азаматтарына кредит беру жөнiндегi агенттер "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес анықталады;
үкiметтiк сыртқы қарыздардың қаражаты есебiнен инвестициялық жобаларды iске асыру кезiнде шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi - Қазақстан Республикасының резиденттерiн;
мәслихат жергiлiктi атқарушы орган кредит, оған қызмет көрсету жөнiндегi мiндеттемелердi қабылдағаны туралы шешімдi бекiткеннен кейiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде жергiлiктi атқарушы органға. <*>
Ескерту. 88-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
88-2. Шығыстардың бесiншi тобының мiндеттемелерiн тiркеу Өтінiм ретiнде аумақтық қазынашылық органдарының төлеуге арналған шотты қабылдауы арқылы жүргізіледі. <*>
Ескерту. 88-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
89. Мемлекеттiк мекеменiң тиiстi берушімен немесе бюджет ақшасын алушымен шарттар (бұдан әрi - Шарт) жасасуы Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне және мемлекеттiк сатып алу туралы заңға сәйкес мынадай деректемелердi ескере отырып, берiлген рұқсаттар шегiнде жүзеге асырылады:
шарт бойынша міндеттемелердің қатысушылары;
тараптардың толық атауы және мекен-жайлары;
бюджеттiк бағдарламаның атауы;
шарт жасасу мәнi;
тараптардың міндеттемелерiн атқару нәтижелерiн кiм қабылдайтыны;
мiндеттемелердi мерзiмiнен бұрын атқару мүмкiндiктерi туралы;
міндеттемелердi атқару барысы туралы ақпаратты беру туралы;
мiндеттемелердi атқарудың бiр қалыптылығын талап ету;
ақшалай мiндеттемелердiң мөлшерi;
төлемдер мен есептемелердi жүзеге асыру тәртiбi және тәсілдерi;
Салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (бұдан әрi - СТН), жеке бiрегей коды, банктік бiрегей коды және тараптардың толық мекен-жайы;
шарт бойынша мiндеттемелердi атқару күнi немесе ол атқарылуы тиiс уақыт кезеңi, бұл ретте шарт бойынша міндеттемелердi атқару мерзімдерi бюджеттiк бағдарлама паспортында көрсетiлген бюджеттiк бағдарламаның кiшi бағдарламасы және бюджеттiк бағдарламаларды орындау нәтижелерi бойынша iс-шараларды iске асыру мерзімдеріне сәйкес келуi тиiс;
шарт бойынша мiндеттеменi орындау орны;
Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен үкіметтік сыртқы заем жөнiндегi шарт (келiсiм) шеңберiнде қолданылу мерзiмi бiр қаржы жылынан асатын Шартты жасасу кезiнде шарт шеңберінде сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) құны (бұдан әрi - Шарт сомасы), сомаларды тиiстi қаржы жылдарына бөле отырып, Шарттың жалпы сомасы көрсетiледi, валютада және немесе өтiнiмнiң жалпы сомасының пайыздарында алдын ала төлеу мөлшерiн көрсете отырып, ақы төлеудiң схемасы және шарты; <*>
сандық (табиғи) және құндық түрде орындалатын жұмыстар мен қызметтердiң көлемi. Құндық түрде орындалатын жұмыстар мен қызметтердiң айлар бойынша көлемдерi тиiстi бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларындағы көрсетілген сомаларға сәйкес келуi тиiс;
шарттың ережелерiн орындау үшін тараптардың жауапкершілігі;
орындалған жұмыстардың (берулердiң, көрсетілген қызметтердің) кесiмiн мiндеттi жасауды көздейтiн шарт;
тараптардың оның шарттарын орындамау кезiндегi iс-әрекетi және шарттың екiншi тарапының айыппұл мен өсiмақыны бюджетке есептеуi;
Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен үкiметтiк сыртқы заем жөнiндегi шарттың (келiсiмнiң) шеңберiнде мемлекеттiк мекеме мен тауарларды (жұмыстарды және қызметтердi) берушiнiң арасында жасалған Шарт бойынша мiндеттемелердi орындау мерзiмi бiр қаржы жылынан асқан кезде Шарт бойынша мiндеттемелердiң сомасы мемлекеттiк мекемеге жыл сайын бөлiнетiн рұқсаттардың шегінде тиiстi қаржы жылдарына бөлiнеді.
Ескерту. 89-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 89-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .

88-1. Регистрация принятых обязательств по расходам четвертой группы осуществляется при бюджетном кредитовании:
банков второго уровня или организаций, имеющих лицензию НБК на осуществление отдельных видов банковских операций, по результатам конкурсного отбора, проведенного администратором бюджетной программы. Требования к участникам конкурса определяются настоящими Правилами;
закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (далее - Банк Развития) на основании решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа;
граждан Республики Казахстан после проведения конкурса администратором бюджетной программы среди банков второго уровня, организаций, имеющих лицензию НБК на осуществление отдельных видов банковских операций, на предоставление агентских услуг, включая заключение кредитных договоров, осуществление кредитования, мониторинга исполнения обязательств и возврата кредитов. Агенты по кредитованию граждан Республики Казахстан определяются в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках";
хозяйствующих субъектов - резидентов Республики Казахстан при реализации инвестиционных проектов за счет средств правительственных внешних займов;
местного исполнительного органа после утверждения маслихатом решения о принятии обязательств местным исполнительным органом по кредиту, его обслуживанию и на основании решения Правительства Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 88-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
88-2. Регистрация обязательств пятой группы расходов производится путем принятия счета к оплате территориальными органами казначейства в качестве Заявки. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 88-2 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
89. Заключение государственным учреждением договоров с соответствующим поставщиком или получателем бюджетных денег (далее - Договор) осуществляется в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан и законом о государственных закупках в пределах выданных разрешений с учетом следующих реквизитов:
участников обязательства по договору;
полного наименования и адресов сторон;
наименования бюджетной программы;
предмета заключения договора;
кем принимаются результаты исполнения обязательств сторонами;
возможности досрочного исполнения обязательств;
предоставления информации о ходе исполнения обязательства;
требования к равномерности исполнения обязательства;
размера денежных обязательств;
порядка и способов осуществления платежей и расчетов;
регистрационного номера налогоплательщика (далее - РНН), индивидуального идентификационного кода, банковского идентификационного кода и полного адреса сторон;
день исполнения обязательства по договору или период времени, в течение которого оно должно быть исполнено, при этом сроки исполнения обязательств по договору должны соответствовать срокам реализации мероприятий по подпрограмме бюджетной программы и результатам выполнения бюджетной программы, указанным в паспорте;
места исполнения обязательства по договору;
стоимости товаров (работ, услуг), приобретаемых в рамках договора (далее - сумма Договора), при заключении Договора в рамках договора (соглашения) по правительственному внешнему займу, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, срок действия которого превышает один финансовый год, указывается общая сумма Договора с разбивкой сумм по соответствующим финансовым годам, схемы и условий оплаты с указанием размера предоплаты в валюте или в процентах от общей суммы Заявки;
объема выполняемых работ и услуг в количественном (натуральном) и стоимостном выражении. Объемы выполняемых работ и услуг в стоимостном выражении по месяцам должны соответствовать суммам, отраженным в планах финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения по соответствующей программе (подпрограмме);
ответственности сторон за выполнение условий договора;
условия, предусматривающего обязательное составление акта выполненных работ (поставок, оказанных услуг);
действий при невыполнении сторонами его условий и зачисления штрафа и пени второй стороной договора в бюджет.
При превышении сроков выполнения обязательств более одного финансового года по Договору, заключенному между государственным учреждением и поставщиком товаров (работ и услуг) в рамках договора (соглашения) по правительственному внешнему займу, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, суммы обязательств по Договору распределяются на соответствующие финансовые годы в пределах ежегодно выделяемых государственному учреждению разрешений. <*>
Сноска. В пункт 89 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .

89-1. Агенттiк келiсiм мыналарды қамтуы тиiс:
тараптардың толық атауы мен мекен-жайлары;
бюджеттiк бағдарламаның атауы;
агенттiк келiсiмдi жасасу мәнi;
агент функцияларының, ол орындайтын жұмыстар мен қызметтердiң құрамы мен мазмұны;
агент орындайтын жұмыстар мен қызметтердiң құны;
жұмыстар мен қызметтердi орындау мерзiмi;
жобаны қаржыландыру жөнiндегi төлемдер мен есеп айырысуларды, бюджеттiк кредиттi беру мен қаражатты бюджетке қайтаруды (қайтарымды қаржыландырған жағдайда) жүзеге асырудың тәртiбi мен тәсілдерi;
бюджет қаражатын агент шотына аудару кестесi;
агенттiң бюджет қаражатын пайдалануды растайтын құжаттарды беру тiзбесi, тәртiбi және мерзiмi;
қаржы агентiнiң қызметтерiне ақы төлеу көздерi мен тәртiбi;
агенттiк келiсiм тараптарының өзара мiндеттемелерi;
тараптардың агенттiк келiсiмнiң шарттарын орындамағаны немесе тиiсiнше орындамағаны үшiн жауапкершілiгi. <*>
Ескерту. 89-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
90. Осы Ережеде мынадай түсiнiктер пайдаланылады:
кредит берушi - Қазақстан Республикасының Yкiметi немесе жергіліктi атқарушы органдар;
бюджеттiк несие - мерзімділік, ақылық және қайтарымдылық жағдайларында тиiстi бюджеттерден кредит берушiлер ұсынатын, сондай-ақ мемлекеттiк кепілдiк жөнiндегi мiндеттемелердi орындауға оқшауландырылатын ақшалар; <*>
заем алушы - тиiстi бюджет алдында кредиттi қайтару жөнiнде тiкелей мiндеттемелерi бар бюджет қаражатынан кредит алушы; <*>
банк-заемшы - Даму Банкі, банктiк операциялардың жеке түрлерiн жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар, түпкi заемшыларды одан әрi несиелендiру үшiн тиiстi бюджеттерден бюджеттiк кредит алатын екiншi деңгейдегi банк немесе ұйым; <*>
түпкi заемшы - банк-заемшы арқылы бюджеттік кредит алатын заңды немесе жеке тұлға;
Агент - екiншi деңгейдегi банк, банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға ҚҰБ лицензиясы бар ұйым немесе агенттiк келiсiмнiң негiзiнде Даму Банкi. <*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің (жергiлiктi атқарушы органның) актiсiне республикалық бюджет туралы заңға және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешiмiне сәйкес қайтарымды негiзде бюджеттен жеке және заңды тұлғаларды, төмен тұрған бюджеттердi қаржыландыру үшін тағайындалған бюджеттік бағдарламалар бойынша төртiншi топтың (бұдан әрi - кредит алушылар) мiндеттемелерiн тiркеу үшiн Қаржы министрлiгi мен жергiлiктi атқарушы органдар арасында шарт жасалады, ал банктер-қатысушылар арасындағы конкурстың нәтижелерi бойынша:
кредиторлар мен банктер-заемшылар;
банктер-заемшылар және түпкі заемшылар арасында шарт жасалады.
Бюджеттiк кредит беру оларды түпкi заемшыларға кейіннен бере отырып банк-заемшыларға бюджеттік кредит беру жолымен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың кредиттерін банк-заемшыларға беру жөнiндегi рәсімдер осы Ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
Республикалық бюджет ақшаларының есебiнен бюджеттік кредиттер беру туралы шарттар (келiсiмдер) жасасу Қазақстан Республикасының Yкiметi атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жүзеге асырады.
Жергiлiктi бюджет ақшаларының есебiнен бюджеттiк кредиттер беру туралы шарттар (келiсiмдер) жасасу жергілiктi атқарушы орган атынан әкiм немесе оларды ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
Кредитор мен кредит алушы арасындағы шартта мыналар:
шарт бойынша мiндеттеменiң қатысушылары - кредитор және кредит алушы;
толық атауы, СТН, және тараптардың мекен-жайы;
бюджеттiк бағдарламаның атауы;
шарт жасасудың мақсаты;
ақшалай мiндеттеменiң (кредиттiң) мөлшерi;
кредит валютасы;
кредит беру нысаны;
сыйақы ставкасы;
борыштың негiзгi сомасын өтеу мерзiмi;
борыштың негiзгi сомасын өтеу кестесi және сыйақы;
міндеттемелердi кредит алушылардың мерзiмiнен бұрын пайдалану мүмкiндiгi туралы;
кредит қайтарымдылығын қамтамасыз ету;
борыштың негiзгi сомасын өтеу және сыйақы төлеу жөнiндегi жеңiлдiк кезеңiнiң болуы (болмауы);
кредиттi қамтамасыз ету (кепiл түрi);
шарт талаптарын орындағаны үшін тараптардың жауапкершiлiгi;
оның талаптарын тараптар орындамаған кезде iс-әрекеттер және айыппұл мен шарттың екiншi тарабының өсiмiн есептеу ескерiледi.
Бұл ретте:
бюджеттік бағдарламаның атауы, шарт жасасудың мақсаты, ақшалай міндеттемелердің (кредиттің) мөлшерi паспортқа сәйкес көрсетіледі;
бюджеттік кредиттің мөлшері абсолюттiк шамада қалай болса, сомада да, шетелдік валютадағы баламалы анықталған сомада айқындалуы мүмкін;
кредит валютасы ұлттық валютада айқындалады;
кредит беру нысаны төлемдердi жүзеге асыру тәсiлiне және тәртiбiне тәуелдi болады;
бюджеттiк кредиттер тiркелмеген (құбылмалы), және сыйақының тiркелген ставкасы болып берiлуi мүмкiн;
Тiркелген сыйақы ставкасы - мөлшерi бюджет кредитiнiң бүкiл мерзімiне өзгерiссiз белгiленетiн сыйақы ставкасы. <*>
Өзгермелi сыйақы ставкасы - капитал рыноктарындағы конъюнктураға байланысты өзгеретiн сыйақы ставкасы; <*>
Бюджет кредитiнiң мерзiмi бюджет кредитiн қарыз алушының шотына аударған күннен бастап есептеледi. <*>
Республикалық бюджет қаражаты есебiнен кредит бойынша жоғарыда аталған шарттың талаптары жергілікті атқарушы органдардың шешімдерiмен - жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiмен анықталады.
Мемлекеттiк мекемелердi қайта ұйымдастыру және тарату кезiнде құқық мирасқорлары Қаржы министрлiгiнiң органдарында тiркелген шартқа өзгерiстер енгiзуге өтiнiм бередi.
Ескерту. 90-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

89-1. Агентское соглашение должно содержать следующее:
полное наименование и адреса сторон;
наименование бюджетной программы;
предмет заключения агентского соглашения;
состав и содержание функций агента, выполняемых им работ и услуг;
стоимость выполняемых агентом работ и услуг;
сроки выполнения работ и услуг;
порядок и способы осуществления платежей и расчетов по финансированию проекта, предоставления бюджетного кредита и возврата средств в бюджет (в случае возвратного финансирования);
график перечисления бюджетных средств на счет агента;
перечень, порядок и сроки предоставления агентом документов, подтверждающих использование бюджетных средств;
источники и порядок оплаты услуг финансового агента;
взаимные обязательства сторон агентского соглашения;
ответственность сторон за невыполнение или ненадлежащее выполнение условий агентского соглашения. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 89-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
90. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
кредитор - Правительство Республики Казахстан или местные исполнительные органы;
бюджетный кредит - деньги, предоставляемые кредиторами из соответствующих бюджетов на условиях срочности, платности и возвратности, а также отвлекаемые на исполнение обязательств по государственной гарантии;
заемщик - получатель кредита из средств бюджета, имеющий обязательства непосредственно перед соответствующим бюджетом по возврату кредита;
банк-заемщик - Банк Развития, банк второго уровня или организация, имеющая лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций, которые получают бюджетные кредиты из соответствующих бюджетов для дальнейшего кредитования конечных заемщиков;
конечный заемщик - юридическое или физическое лицо, получатель бюджетного кредита через банк-заемщик;
Агент - банк второго уровня, организация, имеющая лицензию НБК на осуществление отдельных видов банковских операций, или Банк Развития на основании агентского соглашения.
Для регистрации обязательств четвертой группы по бюджетным программам, предназначенным для финансирования физических и юридических лиц, нижестоящих бюджетов (далее - получатели кредита) из бюджета на возвратной основе в соответствии с актом Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа), законом о республиканском бюджете и решением Правительства Республики Казахстан заключаются договора между Министерством финансов и местными исполнительными органами, а по результатам конкурса среди банков-участников заключаются договора между:
кредиторами и банками-заемщиками;
банками-заемщиками и конечными заемщиками.
Бюджетное кредитование осуществляется путем предоставления бюджетных кредитов банкам-заемщикам с последующим предоставлением их конечным заемщикам.
Процедуры по предоставлению банкам-заемщикам кредитов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов осуществляются в соответствии с настоящими Правилами.
Заключение договоров (соглашений) о предоставлении бюджетных кредитов за счет денег республиканского бюджета осуществляется от имени Правительства Республики Казахстан Министерством финансов Республики Казахстан.
Заключение договоров (соглашений) о предоставлении бюджетных кредитов за счет денег местных бюджетов осуществляется от имени местного исполнительного органа акимом или лицом, им замещающим.
В договоре между кредитором и получателем кредита учитывается следующее:
участники обязательства по договору - кредитор и получатель кредита;
полное наименование, РНН и адреса сторон;
наименование бюджетной программы;
цель заключения договора;
размер денежных обязательств (кредита);
валюта кредита;
форма предоставления кредита;
ставка вознаграждения;
срок погашения основной суммы долга;
график погашения основной суммы долга и вознаграждения;
о возможности досрочного использования обязательств получателями кредита;
обеспечение возвратности кредита;
наличие (отсутствие) льготного периода по погашению основной суммы долга и выплате вознаграждения;
обеспечение кредита (вид залога);
ответственность сторон за выполнение условий договора;
действия при невыполнении сторонами его условий и зачисление штрафа и пени второй стороной договора.
При этом:
наименование бюджетной программы, цель заключения договора, размер денежных обязательств (кредита) указываются в соответствии с паспортом;
размер бюджетного кредита может быть выражен как в абсолютной величине, так и в сумме, эквивалентной определенной сумме в иностранной валюте;
валюта кредита выражается в национальной валюте;
форма предоставления кредита зависит от способа и порядка осуществления платежей;
бюджетные кредиты могут предоставляться как с нефиксированной (плавающей), так и с фиксированной ставкой вознаграждения.
Фиксированная ставка вознаграждения - ставка вознаграждения, размер которой устанавливается неизменным на весь срок бюджетного кредита.
Плавающая ставка вознаграждения - ставка вознаграждения, изменяющаяся в зависимости от конъюнктуры на рынках капитала.
Срок бюджетного кредита исчисляется со дня перечисления бюджетного кредита на счет заемщика.
Вышеперечисленные условия договора по кредиту за счет средств республиканского бюджета определяется решениями Правительства Республики Казахстан, за счет средств местных бюджетов - решениями местных исполнительных органов.
При реорганизации государственных учреждений правопреемники представляют заявку на внесение изменений к зарегистрированному в органах Министерства финансов договору. <*>
Сноска. В пункт 90 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

91. Шарттың сомасы мемлекеттiк мекеменiң қабылдаған мiндеттемелерiн және жылдың басталуынан тиісті айдағы керi қайтаруды шегерiп тастағаннан кейiн және Қазақстан Республикасы Бiрыңғай бюджеттiк жiктемесi шығыстарының бюджеттiк жіктемесінің тиiстi кодтары бойынша мемлекеттiк мекемелерге бөлiнген рұқсаттардың мөлшерінен аспауы тиiс.
Егер Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен үкiметтiк сыртқы заем жөнiндегi шарттың (келiсiмнiң) шеңберiнде мемлекеттiк мекеме мен тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) берушiлер арасындағы Шарт бiр қаржы жылынан асатын мерзiмге жасалса, онда мiндеттемелердi тiркеу ағымдағы қаржы жылына арналған Шарт шеңберiнде мiндеттемелердiң мөлшерiне сәйкес мемлекеттік мекемеге берiлген рұқсаттардың шегiнде жүзеге асырылады. <*>
Егер бiр бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) орындау үшiн Шарттар бiрнеше берушiлермен жасалса, мұндай шарттардың жалпы сомасы берiлген рұқсаттардың сомасынан аспайды, оның шегiнде осы бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша шарттар жасасуға жол беріледi.
Шарт сомасының берiлген рұқсаттардың сомасынан асып түсуi қосымша сомаға рұқсаттар беру жолымен бюджеттiк бағдарлама және кiші бағдарлама жөнiндегi мемлекеттік мекеменiң мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспары шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша сомалар шегiнде жол берiледi.
Қосымша сомаға рұқсаттар жылдың басынан бастап ағымдағы айға арналған тиiстi кодтар бойынша мемлекеттiк мекемеге берiлген рұқсаттарды шегере отырып, бағдарлама, кiшi бағдарлама және мемлекеттік мекеменiң міндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспары шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша сомалар шегiнде берiлуi мүмкiн.
Егер бағдарлама, кiшi бағдарлама кодтары және жылдың басынан бастап ағымдағы айға арналған тиiстi кодтар бойынша мемлекеттік мекемеге берiлген рұқсаттарды шегере отырып, бағдарлама, кiшi бағдарлама және мемлекеттiк мекеменiң міндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспары шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша сома қосымша сомаға рұқсаттар беруге мүмкiндiк бермесе, онда осы Ережеде белгiленген тәртiппен мемлекеттiк мекеменiң міндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы ұсыныс енгiзiледi.
Ескерту. 91-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 91-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
92. Бiрiншi және екiншi топтардың шығыстары бойынша мемлекеттiк мекеме қазынашылықтың аумақтық органдарына Ақы төлеуге шот ұсынады.
93. Екiншi және үшiншi топтардың шығыстары бойынша мемлекеттік мекеме қазынашылықтың аумақтық органдарына тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң) бiр және одан көп атаулары үшiн бюджет қаражатын әрбiр алушыға жеке Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк жiктемесiнiң әрбiр коды бойынша өтінімдi (мекеме/бағдарлама/кішi бағдарлама/ерекшелiк), сондай-ақ мемлекеттiк сатып алу туралы шартты немесе Қаржы министрлiгi (жергiлiктi уәкiлеттi орган) мен несие алушы арасында жасалған шартты бередi.
Қазынашылық органдары Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен және осы ережеге сәйкес Өтiнiмдi және шартты тексередi.

91. Сумма Договора не должна превышать выделенных государственному учреждению разрешений за вычетом принятых государственным учреждением обязательств и отзывов на соответствующий месяц с начала года и по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов V991058_  Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.
Если Договор между государственным учреждением и поставщиком товаров (работ и услуг) в рамках договора (соглашения) по правительственному внешнему займу, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, заключается на срок более одного финансового года, то регистрация обязательств осуществляется в пределах выданных разрешений государственному учреждению в соответствии с размером обязательств в рамках Договора на текущий финансовый год.
Если для выполнения одной бюджетной программы (подпрограммы) Договора заключаются с несколькими поставщиками, общая сумма таких договоров не может превышать сумму выданных разрешений, в пределах которой допускается заключение договоров по данной программе (подпрограмме).
Превышение суммы Договора над суммой выданных разрешений допускается в пределах сумм по специфике экономической классификации расходов плана финансирования по обязательствам государственного учреждения по бюджетной программе и подпрограмме путем выдачи разрешений на дополнительную сумму.
Разрешения на дополнительную сумму могут выдаваться в пределах сумм по программе, подпрограмме и специфике экономической классификации расходов плана финансирования по обязательствам государственного учреждения за вычетом выданных разрешений государственному учреждению по соответствующим кодам на текущий месяц с начала года.
В случае, если сумма по кодам программы, подпрограммы и специфике экономической классификации расходов плана финансирования по обязательствам государственного учреждения за вычетом выданных разрешений государственному учреждению на текущий месяц с начала года не позволяет выдать разрешения на дополнительную сумму, то вносится предложение о внесении изменений в план финансирования по обязательствам государственного учреждения в порядке, установленном настоящими Правилами. <*>
Сноска. В пункт 91 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .
92. По расходам первой и второй групп государственное учреждение представляет в территориальные органы казначейства счет к оплате.
93. По расходам третьей и четвертой групп государственное учреждение представляет в территориальные органы казначейства Заявку по каждому коду Единой бюджетной классификации Республики Казахстан (учреждение/программа/ подпрограмма/специфика) отдельно на каждого получателя бюджетных средств для одного и более наименований товаров (работ, услуг), также договор о государственных закупках или договор, заключенный Министерством финансов (местным уполномоченным органом) и получателем кредита.
Органы казначейства проверяют Заявку и договор в установленном Министерством финансов порядке и в соответствии с настоящими Правилами.

94. Өтiнiмдi қалыптастыру мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерiн тiркеудің бiрiншi сатысы болып табылады. Өтiнiмдердi нөмiрлеудi мемлекеттiк мекемелер жүзеге асырады.
95. Өтiнiмнің бiрiншi бөлiмiнде мынадай деректемелер:
мемлекеттiк мекеменiң коды;
мемлекеттiк мекеме берген Өтiнiмнің нөмiрi:
санаты:
01 - республикалық бюджет;
02 - облыстық бюджет және Астана және Алматы қалаларының бюджеттерi;
03 - аудандық (қалалық) бюджет;
05 - арнайы;
қаржыландыру көзi:
1 - үкiметтiк сыртқы заемның қаражатынан басқа, бюджеттiң есебiнен;
2 - үкiметтiк сыртқы заемдардың есебiнен;
мемлекеттік мекеменің атауы;
шығыстардың сипаттамасы;
бюджеттiк сыныптаманың кодтары (мекеме/бағдарлама/кiшi бағдарлама) ерекшелiк);
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) берушiнiң коды, атауы, CTH-i және мекен-жайы, беруші банктің (бюджет қаражатын алушының) атауы және БCК; <*>
бiр бiрлiк үшiн атауы, саны, бағасы және тауарлар (жұмыстар, қызметтер) топтарының жалпы құны және Өтiнiмнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Өтiнiмнiң жалпы сомасы жылдың басынан бастап тиiстi айға қабылданған міндеттемелер мен қайтарып алулардың сомасын шегере отырып және Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптамасы  шығыстарының бюджеттiк сыныптамасының тиiстi кодтары бойынша мемлекеттiк мекемелерге берілген рұқсаттардан аспауы тиiс.
Ескерту. 95-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N  320 , 2004.10.27. N  1101   қаулыларымен.
96. Өтiнiмнiң бiрiншi бөлiмiнiң "Шығыстардың сипаттамасы" алаңында Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi бекiткен экономикалық сыныптаманың құрылымына сәйкес келетiн шығындардың түрi, тауардың (жұмыстар мен қызметтердiң) шығу тегi туралы ақпарат мемлекеттiк сатып алу туралы заңға сәйкес және заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес мемлекеттiк сатып алудың тәсілдерi келтiрiледi, тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiнің немесе бюджет қаражатын алушының ЖБК.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң (жергiлiктi атқарушы органдардың) шешiмдерiне сәйкес мемлекеттiк мекемелер мiндеттемелер қабылдаған жағдайда мемлекеттік мекемелердiң мiндеттемелерiн тiркеу үшiн Өтiнiмдер қалыптастырған кезде сол сияқты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң (жергiлiктi атқарушы органдардың) шешiмiнiң нөмiрi және күнi "Шығыстардың сипаттамасы" алаңында көрсетiледi.
Ескерту. 96-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 96-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
97. Өтiнiмнiң "Төлемдер кестесi" бөлiмiнiң "Негiздеме-құжат" алаңында құжаттың атауы көрсетiледi, оның негiзінде төлем жүргізіледі.
Мұндай құжаттар Шарт, берушінің алынған тауарлар (жұмыстар және қызметтер) үшін төлемдерiн жүзеге асыруға арналған шот-фактурасы, тауарды, орындалған жұмыстарды және/немесе көрсетілген қызметтерді қабылдау-беру актісі, қолма-қол ақы төлеу нысаны кезiнде төлемдердi жүзеге асыруға арналған чек және оның негiзiнде мемлекеттiк мекеме ақы төлеуге шотты қалыптастыратын басқа да құжаттар болуы мүмкiн. <*>
Ескерту. 97-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.

94. Формирование Заявки является первым этапом регистрации обязательств государственных учреждений. Нумерацию Заявок осуществляют государственные учреждения.
95. В Заявке указываются следующие реквизиты:
код государственного учреждения;
номер Заявки, присваиваемый государственным учреждением;
категория:
01 - республиканский бюджет,
02 - областной бюджет и бюджеты городов Астаны и Алматы,
03 - районный (городской) бюджет,
05 - специальный;
источник финансирования:
1-за счет бюджета, кроме средств правительственных внешних займов;
2 - за счет правительственных внешних займов;
наименование государственного учреждения;
описание расходов;
код бюджетной классификации (учреждение/программа/подпрограмма/специфика);
код, наименование, РНН и адрес поставщика товаров (работ, услуг), наименование и БИК банка поставщика (получателя бюджетных средств);
наименование, количество, цена за единицу и общая стоимость группы товаров (работ, услуг) и общая сумма Заявки.
Общая сумма Заявки не должна превышать выданных государственным учреждениям разрешений за вычетом сумм принятых обязательств и отзывов на соответствующий месяц с начала года и по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов V991058_  Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 95 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .
96. В поле "Описание расходов" первого раздела Заявки приводится вид затрат, соответствующий структуре специфики экономической классификации, утвержденной Министерством экономики и бюджетного планирования, информация о происхождении товара (работы, услуги), способы государственных закупок в соответствии с законом о государственных закупках или в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, ИИК поставщика товаров (работ, услуг) или получателя бюджетных средств.
В случае принятия обязательств государственными учреждениями в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан (местных исполнительных органов), то при формировании Заявки для регистрации обязательств государственных учреждений в поле "Описание расходов" также указываются номер и дата решения Правительства Республики Казахстан (местных исполнительных органов). <*>
Сноска. В пункт 96 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .
97. В поле "Документ - обоснование" раздела "График платежей" Заявки указывается наименование документа, на основании которого производится оплата.
Такими документами могут быть Договор, счет-фактура поставщика для осуществления платежей за полученные товары (работы и услуги), акт приема-передачи товара, выполненных работ и/или оказанных услуг, чек для осуществления платежей при наличной форме оплаты и другие документы, на основании которых государственным учреждением формируется счет к оплате. <*>
Сноска. В пункт 97 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

98. Өтiнiмнiң "Төлемдер кестесi" бөлiмiнiң "Төлем күнi" және "Сомасы" алаңдарында төлемнiң жоспарланған күнi мен сомасы көрсетіледi. "Сомасы" бағанындағы жалпы сома Өтiнiмнің жалпы сомасына сәйкес келуі тиіс.
99. Өтінімнің "Төлемдер кестесi" бөлiмiнiң "Өтiнiмнiң %" алаңында қажет болған кезде түпкi төлемнің сомасы көрсетiледi. Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беру туралы шарттың ережелерiне сәйкес валютамен және Өтiнiмнің жалпы сомасының пайыздарымен алдын ала төлеудiң мөлшерi көрсетiледi.
Алдын ала төлеу шығыстардың экономикалық сыныптамасының мынадай ерекшелiктерi үшiн мүмкiн.
100. Yшiншi топтың қабылданған мiндеттемелерiн төлеу үшiн:
Ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 50 процентiнен аспайтын мөлшерде шығыстардың экономикалық сыныптамасының мынадай ерекшелiктерi үшiн алдын ала ақы төлеуге рұқсат етiледi:
131 "Тамақ өнiмдерiн сатып алу",
132 "Дәрi-дәрмектердi және медициналық сипаттағы өзге де құралдарды сатып алу",
134 "Мүлiктiк керек-жарақ заттарын және басқа пiшiмдiк және арнайы киiм-кешектердi сатып алу, тiгу және жөндеу",
135 "Ерекше жабдықтар мен материалдарды сатып алу",
139 "Өзге тауарларды сатып алу",
411 "Активтердi сатып алу",
412 "Ғимараттар мен үй-жайларды сатып алу";
138 "Yй-жайларды жалға алуға ақы төлеу", 141 "Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу" және 144 "Электр энергиясы үшiн ақы төлеу", 145 "Жылу үшiн ақы төлеу" шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi үшiн алдын ала ақы төлеуге рұқсат eтiлмейдi;
145 "Жылу үшiн ақы төлеу" шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiгi бойынша алдын ала ақы төлеу ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 30 процентiнен аспайтын мөлшерде отын сатып алу бөлiгiнде ғана рұқсат етiледi;
жоғарыда санамаланған тiзбеге кiрмейтiн шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша Ағымдағы қаржы жылына арналған шарт сомасының 30 процентiнен аспайтын мөлшерде алдын ала ақы төлеуге рұқсат етiледi;
Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
100-1. Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру үшiн астықты мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру кезiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi астықты мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шараларды қаржыландырудың арнайы тәртiбiн белгiлеуi мүмкiн. <*>
Ескерту. 100-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.05.12. N 522  қаулысымен .
101. Өтiнiмге мемлекеттiк мекеменiң бiрiншi басшысы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға және/немесе бас бухгалтерi қол қояды, олар оның дұрыс ресiмделуiне жауап бередi. Өтiнiм мемлекеттiк мекеменiң мөрiмен куәландырылады.
Бiрiншi басшы немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға және/немесе бас бухгалтер болмаған жағдайда бiрiншi басшының оларға мiндеттер жүктеу туралы бұйрығына сәйкес жауапты тұлғалар қол қояды.

98. В полях "Дата оплаты" и "Сумма" раздела "График платежей" Заявки соответственно указываются планируемые дата и сумма платежа. Общая сумма в графе "Сумма" должна соответствовать общей сумме Заявки.
99. В поле "% Заявки" раздела "График платежей" Заявки при необходимости указываются суммы окончательной оплаты. В соответствии с условиями договора о поставке товаров (работ, услуг) указывается размер предоплаты в валюте или в процентах от общей суммы Заявки.
100. Для оплаты принятых обязательств третьей группы разрешается предоплата:
в размере не более 50 процентов от суммы Договора на текущий финансовый год для следующих специфик экономической классификации расходов:
131 "Приобретение продуктов питания",
132 "Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения",
134 "Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования",
135 "Приобретение особого оборудования и материалов",
139 "Приобретение прочих товаров",
411 "Приобретение активов",
412 "Приобретение зданий и сооружений";
предоплата для специфик экономической классификации расходов 138 "Оплата аренды помещения", 141 "Оплата коммунальных услуг" и 144 "Оплата за электроэнергию" не разрешается;
по специфике экономической классификации расходов 145 "Оплата за отопление" предоплата разрешается только в части приобретения топлива в размере не более 30 процентов от суммы Договора на текущий финансовый год;
предоплата разрешается в размере не более 30 процентов от суммы Договора на текущий финансовый год по спецификам экономической классификации расходов, не входящим в вышеперечисленный перечень. <*>
Сноска. Пункт 100 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
100-1. При осуществлении государственных закупок зерна для формирования государственных ресурсов зерна Правительством Республики Казахстан может быть установлен специальный порядок финансирования мероприятий по осуществлению государственных закупок зерна. <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 100-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2004 года N 522 .
101. Заявка подписывается первым руководителем или лицом, им уполномоченным, и главным бухгалтером государственного учреждения, которые несут ответственность за ее правильное оформление. Заявка заверяется печатью государственного учреждения.
В случае отсутствия первого руководителя или лица, им уполномоченного, и/или главного бухгалтера Заявка подписывается ответственными лицами в соответствии с приказом первого руководителя государственного учреждения о возложении на них обязанностей.

102. Мемлекеттiк мекеме қол қойылған және мөрмен куәландырған шартты және Өтiнiмдi Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртіппен қазынашылықтың тиiстi органдарына берiледi. Тауарды (жұмысты, қызметтi) бiр көзден сатып алған жағдайда мемлекеттiк мекеме мемлекеттiк сатып алу туралы заңға сәйкес бiр көзден сатып алуға рұқсат туралы мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi тиiстi уәкiлеттi органның басшысының қолымен хат бередi.
Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен үкiметтiк сыртқы заем туралы шарт (келiсiм) шеңберiнде тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алуға арналған мiндеттемелердi тiркеу кезiнде мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық органына 12-5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiлген өтінiмдi бередi.
Ескерту. 102-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
102-1. Берушiнi таңдау үшiн негiз болып табылған сапаның, көлемнiң өзгермеуі шартымен және басқа шарттарда Шарттың сомасын бағаны азайту бөлігінде азайтқан жағдайда мемлекеттік мекеме Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органына азайту сомасына арналған негiзгi Шартқа қосымша келiсiмдi және бұрын орындалған міндеттемелерді ескере отырып, Шарттың жаңа сомасына Өтінiм береді. <*>
Ескерту. 102-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 102-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
103. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 12-6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекеме аумақтық қазынашылық органына ұсынатын Берушiнi (бюджет қаражатын алушыны) енгізуге арналған өтiнiмге сәйкес бюджет қаражатын берушілер мен алушылардың анықтамалығын қалыптастырады және жүргiзедi.
Мемлекеттiк мекеме Берушiнi (бюджет қаражатын алушыны) енгiзуге арналған өтiнiмдi толтырудың дұрыстығына жауап бередi.
Аумақтық қазынашылық органы бюджеттен төлемдердi қайтаруды жүзеге асыру кезiнде бюджет қаражатын берушілер мен алушылардың анықтамалығын қалыптастыруды салық органдары берген төлем құжаты негiзiнде жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 103-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
Ескерту. 103-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
104. Өтiнiмнен басқа мемлекеттiк мекемелер қазынашылық органдарына заем туралы шарт (келiсiм) бойынша төртiншi топтың мiндеттемелерiн тiркеу үшiн заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) берушiлерге аудару туралы қарыз шотынан көшiрме ұсынады.

102. Государственным учреждением подписанные и заверенные печатью договор и Заявка передаются соответствующим органам казначейства в установленном Министерством финансов порядке. В случае приобретения товара (работ, услуг) из одного источника государственным учреждением представляется письмо за подписью руководителя соответствующего уполномоченного органа по государственным закупкам о разрешении закупа из одного источника в соответствии с законом о государственных закупках.
При регистрации обязательств на приобретение товаров (работ, услуг) в рамках договора (соглашения) о правительственном внешнем займе, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, государственным учреждением представляется заявка в территориальный орган казначейства, согласованная с Министерством финансов Республики Казахстан по форме согласно приложению 12-5. <*>
Сноска. В пункт 102 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
102-1. В случае уменьшения суммы Договора в части уменьшения цены при условии неизменности качества, объемов и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, государственное учреждение представляет в территориальный орган Министерства финансов дополнительное соглашение к основному Договору на сумму уменьшения и Заявку на новую сумму Договора с учетом ранее исполненных обязательств.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 102-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  . Новая редакция - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
103. Министерство финансов формирует и ведет справочник поставщиков и получателей бюджетных средств, в соответствии с Заявкой на введение поставщика (получателя бюджетных средств), представляемой государственным учреждением в территориальный орган казначейства, по форме согласно приложению 12-6.
Государственное учреждение несет ответственность за правильность заполнения Заявки на введение поставщика (получателя бюджетных средств).
Территориальным органом казначейства формирование справочника поставщиков и получателей бюджетных средств при осуществлении возвратов платежей из бюджета осуществляется на основании платежного документа, предоставленного налоговыми органами. <*>
Сноска. Пункт 103 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
104. Кроме Заявки государственные учреждения в органы казначейства для регистрации обязательств четвертой группы по договору (соглашению) о займе представляют выписки со ссудного счета о перечислении денег поставщику товаров (работ, услуг) в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе.

105. Аумақтық қазынашылық органдары Өтінімнiң:
"Мемлекеттiк мекеменiң атауы" жолының деректемелерімен Шарт бойынша Тапсырысшының толық атауының;
"Шығыстардың сипаттамасы" және "Бюджеттiк сыныптаманың коды" жолдарының деректемелерінен Шарт жасасу мәнi мен нөмiрiнiң;
"Бюджеттің түрі", "Қаржыландыру көзi" және "Бюджеттік сыныптаманың коды" жолдарының деректемелері мен Шарт бойынша бюджеттiк бағдарлама атауының;
"Барлығы" жолындағы сомамен Шарт бойынша ақшалай мiндеттемелер мөлшерінің;
"Берушінiң атауы және мекен-жайы" жолының деректемелерімен Шарт бойынша бюджет қаражатын берушінің немесе алушының толық атауы мен мекен-жайының;
"Тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердің) атауы" жолының деректемелерiмен Шарт бойынша тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң) атауының;
"Саны" және "Бағасы" жолдарының деректемелерімен Шарт бойынша орындалатын жұмыстардың және қызметтердiң бiрлігi үшін сан (заттай) және құн түріндегi көлемiнің;
"Сомасы" жолының деректемелерімен Шарт бойынша орындалатын жұмыстардың құн түріндегі көлемiнiң;
"Төлемдер кестесі" бөлiмiнiң "Төлеу күні" жолының деректемелерiмен Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімдерi мен төлеу кестесiнiң;
Тауарларға (жұмыстар мен қызметтерге) ақы төлеу схемасы мен шарттарының, бұдан басқа, "Төлемдер кeстeci" бөлiмiнің "Негiздемелiк құжат" жолының деректемелерiмен Шарт бойынша тауарларды (орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтерді) беру актiсiнің мiндетті түрде жасалуын көздейтiн шарттарының;
"Басшының қолы" бөлiмiнiң деректемелерiмен бiрiншi басшының (ол уәкілеттік берген тұлғаның) және бас бухгалтердiң (уәкiлеттi тұлғаның) қолдарының үлгілерi мен мемлекеттiк мекеменiң мөрi бедерiнiң және мемлекеттік мекеме атынан Шартқа қол қойған тұлғаның деректерi мен Шарттағы мөр бедерiнiң;
берiлген рұқсаттар немесе олардың қалдық сомасымен Шарт сомасының сәйкестiгiн тексередi.
Бұдан басқа, үшінші топтың мiндеттемелерiн тiркеу кезiнде берушінi жүргiзуге мемлекеттiк мекеменiң Өтінімi негiзінде қалыптасқан Қазынашылық комитетiнiң деректерiмен берушілер туралы деректердiң сәйкестігі тексерiледi.
Егер жоғарыда санамаланған шарттардың бipeуi орындалмаса, онда аумақтық қазынашылық органы Өтінiмдi қайтару себебiн көрсете отырып, қатені жою үшiн орындамастан мемлекеттiк мекемеге қайтарады. <*>
Ескерту. 105-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
106. Аумақтық қазынашылық органдары осы Ереженiң 105-тармағында санамаланған шарттарды мемлекеттiк мекеме сақтаған кезде Мiндеттемелердi тiркеуге арналған өтінімдi қабылдайды және оның негізiнде Хабарлама (Тапсырыс) қалыптастырады.
Ескерту. 106-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.

105. Территориальные органы казначейства проверяют Заявку на соответствие:
полного наименования Заказчика по Договору с реквизитами поля "Наименование
государственного учреждения";
предмета заключения и номера Договора с реквизитами полей "Описание расходов" и "Код бюджетной классификации";
наименования бюджетной программы по Договору с реквизитами полей "Вид бюджета", "Источник финансирования" и "Код бюджетной классификации";
размера денежных обязательств по Договору с суммой в поле "Всего";
полного наименования и адреса поставщика или получателя бюджетных средств по Договору с реквизитами поля "Наименование и адрес поставщика";
наименования товаров (работ и услуг) по Договору с реквизитами поля "Наименование товаров (работ и услуг)";
объемов выполняемых работ и услуг в количественном (натуральном) и стоимостном выражении за единицу по Договору с реквизитами полей "Количество" и "Цена";
объемов выполняемых работ в стоимостном выражении по Договору с реквизитами поля "Сумма";
сроков исполнения и графика оплаты обязательств по Договору с реквизитами поля "Дата оплаты" раздела "График платежей";
схемы и условий оплаты товаров (работ и услуг), кроме того, условий, предусматривающих обязательное составления акта поставок товаров (выполненных работ и оказанных услуг) по Договору с реквизитами поля "Документ обоснование" раздела "График платежей";
образцов подписей первого руководителя (лица, им уполномоченного) и главного бухгалтера (уполномоченного лица) и оттиска печати государственного учреждения и данных лица, подписавшего Договор от имени государственного учреждения, и оттиска печати на Договоре с реквизитами раздела "Подпись руководителя";
суммы Договора с суммой выданных разрешений или их остатка.
Кроме того, при регистрации обязательств третьей группы проверяются данные о поставщиках на соответствие с данными Комитета казначейства, сформированными на основании Заявки государственного учреждения на ведение поставщика.
Если одно из вышеперечисленных условий не выполняется, то территориальным органом казначейства Заявка возвращается государственному учреждению без исполнения для устранения ошибок с указанием причины возврата. <*>
Сноска. Пункт 105 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
106. Территориальные органы казначейства при соблюдении государственным учреждением условий, перечисленных в пункте 105 настоящих Правил, принимают Заявку на регистрацию обязательств и на ее основании формируют Уведомление (Заказ). <*>
Сноска. Пункт 106 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

107. Хабарламаны (Тапсырысты) қалыптастыру мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерiн тiркеудің екiншi сатысы болып табылады. Мемлекеттiк мекемелердiң Өтiнiмдерi негiзiнде Хабарлама (Тапсырыс) қалыптастырылады.
108. Хабарлама (Тапсырыс) республикалық бюджет туралы заңның және ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттардың шешімдерiнің шеңберінде және бюджеттiк бағдарламаның паспортына, мiндеттемелер мен төлемдер жөнiндегi қаржыландырудың егжей-тегжейлi жоспарына, берілген рұқсаттарға және Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексiне сәйкес қабылданатын мемлекеттік мекемелердiң мiндеттемелерiн тiркеудi растайтын құжат болып табылады.
109. Мемлекеттiк мекеме осы Ереженiң 85-1-тармағында көзделген құжаттарды аумақтық қазынашылық органына берген сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық органы 12-1, 12-2, 12-3, 12-4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша төрт данада тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушінің немесе бюджет қаражатын алушының атауын, CTH-iн және ЖБК-сiн көрсете отырып Хабарлама (Тапсырыс) қалыптастырды.
Барлық даналарға аумақтық қазынашылық органының жауапты орындаушысы бұрыштама қояды, оның бiрiншi басшысы күнiн көрсете отырып қол қояды және мөрмен расталады. 12-4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Хабарламаның (Тапсырыстың) төртiншi данасы және шарттың көшiрмесi аумақтық қазынашылық органында қалады, бiрiншi, екiншi, үшiншi даналары 12-1, 12-2, 12-3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттiк мекемеге беріледі.
Ескерту. 109-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 109-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
110. Хабарламаның (Тапсырыстың) алынған даналарына мемлекеттік мекеменiң бiрiншi басшысы және бас бухгалтер қол қояды және мемлекеттiк мекеменiң мөрiмен расталады.
Мемлекеттiк мекеме Хабарламаның (Тапсырыстың) бiрiншi және екiншi даналарын 12-1, 12-2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) тиiстi берушіге немесе бюджет қаражатын алушыға бередi.
Егер Хабарламаның (Тапсырыстың) сомасы үш миллионнан асатын болса, онда Хабарламаның (Тапсырыстың) бiрiншi данасын 12-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) беруші немесе бюджет қаражатын алушы екiншi деңгейдегi банкке немесе оның банктік шоты ашылған банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға бередi.
Мемлекеттiк мекемелер ақы төлеуге шотты қалыптастыру кезiнде "төлемнiң тағайындалуы" деген бағанда оның негізiнде ақшаны аудару жүзеге асырылатын құжаттың атауынан, нөмiрi мен күнiнен басқа, Хабарламаның (Тапсырыстың) нөмiрi мен күнін, сондай-ақ төлемнiң "ағымдағы" немесе "түпкі" мәртебесiн көрсетедi.

107. Формирование Уведомления (Заказа) является вторым этапом регистрации обязательств государственных учреждений. На основании Заявки государственных учреждений формируется Уведомление (Заказ).
108. Уведомление (Заказ) является документом, подтверждающим регистрацию обязательств государственного учреждения, принимаемых в рамках закона о республиканском бюджете и решений маслихатов об утверждении местных бюджетов на текущий финансовый год и в соответствии с паспортами, планами финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения, выданным разрешениям и Гражданским кодексом Республики Казахстан.
109. В течение трех рабочих дней с момента представления государственным учреждением в территориальный орган казначейства документов, предусмотренных в пункте 85-1 настоящих Правил, территориальным органом казначейства формируется Уведомление (Заказ) с указанием в нем наименования, РНН и ИИК поставщика товаров (работ, услуг) или получателя бюджетных средств в четырех экземплярах по формам согласно приложениям 12-1,12-2, 12-3,12-4.
Все экземпляры визируются ответственным исполнителем территориального органа казначейства, подписываются его первым руководителем с указанием даты и заверяются печатью. Четвертый экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-4 и копия договора остаются в территориальном органе казначейства, первый, второй и третий экземпляры по формам согласно приложениям 12-1, 12-2, 12-3 передаются государственному учреждению.  <*>
Сноска. Пункт 109 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
110. Полученные экземпляры Уведомления (Заказа) подписываются первым руководителем государственного учреждения и главным бухгалтером и заверяются печатью государственного учреждения.
Государственное учреждение первый и второй экземпляры Уведомления (Заказа) по формам согласно приложениям 12-1, 12-2 передает соответствующему поставщику товаров (работ и услуг) или получателю бюджетных средств.
В случае, если сумма Уведомления (Заказа) свыше трех миллионов тенге, то первый экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-1 поставщиком товаров (работ, услуг) или получателем бюджетных средств передается в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, в котором у него открыт банковский счет.
Государственные учреждения при формировании счета к оплате указывают в графе "назначение платежа" помимо наименования, номера и даты документа, на основании которого осуществляется перевод денег, номер и дату Уведомления (Заказа), а также статус платежа "текущий" или "окончательный".

Хабарламаның (Тапсырыстың) екiншi данасын тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) берушi немесе бюджет қаражатын алушы 12-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды түпкі беру (жұмыстарды орындау және қызметтердi көрсету) кезiнде басшының қолын қойып және бюджет қаралатын берушінің немесе алушының мөрiн басып, мемлекеттік мекемеге бередi.
Ескерту. 110-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
Ескерту. 110-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
111. <*>
Ескерту. 111-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен
112. Хабарламаларды (Тапсырысттарды) мемлекеттiк мекемелердiң міндеттемелері және тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) түпкi төлеу кезiндегi төлемдер жөнiндегi қаржыландыру жоспарын орындау бойынша бухгалтерлiк есептi жүргiзу үшiн пайдаланады.
Ескерту. 112-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
11-тарау. Төлемдердi ұлттық және шетел валютасында ақы төлеудiң қолма-қол емес және қолма-қол түрiнде жүзеге асыру рәсімдерi
113. Бюджет қаражатының есебiнен, осы Ережеде айтылған ақылы қызметтерден, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттың және депозиттiк қаражаттың есебiнен төлемдердi ақы төлеудiң қолма-қол емес және қолма-қол түрiнде жүзеге асыру рәсiмдерi Ақы төлеуге шоттары және төлем құжаттарын қалыптастыру мен бекiтудi қамтиды.
114. Ақы төлеуге шот - мемлекеттiк мекемелер қабылдаған және қазынашылық органдары тiркеген мiндеттемелердiң орындалғанын растайтын құжат, оның негiзінде қазынашылық органдары ақы төлеудiң қолма-қол емес және қолма-қол түрiнде төлемдердi жүзеге асырады.
Мемлекеттiк мекеме - ақшаны жiберушi - Ақы төлеуге шотты белгiленген нысанның бланкілерінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлемнiң негiздiлiгiн растайтын тиiстi құжаттарды міндеттi қоса бере отырып, екi данада Қазынашылықтың аумақтық органдарына ұсынады.
Ақы төлеуге шот қолдар мен мөр бедерiнің үлгiлерiне сәйкес мемлекеттiк мекеменiң уәкiлеттi органдарының және оның мөр бедерiн қамтуы тиiс.
Ақы төлеуге шотты онда көрсетiлген күнiнен он күнтiзбелiк күн iшiнде қазынашылық органдары қабылдауы мүмкiн. <*>
Ақы төлеуге шот мемлекеттiк мекеме оны аумақтық қазынашылық органына ұсынған күннен бастап үш жұмыс күні iшiнде орындалады. <*>
Ақы төлеуге ағымдағы шот - бұл алдын ала төлеудi қоса алғанда, мемлекеттік мекемелердiң тиiстi мiндеттемесiн аралық төлеудi жүзеге асыру үшін қалыптастырылатын ақы төлеуге шот.
Ақы төлеуге түпкi шот - бұл мемлекеттiк мекеменiң тиiстi мiндеттемесiн түпкi төлеудi жүзеге асыру үшiн қалыптастырылатын ақы төлеуге шот.
Ескерту. 114-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
Ескерту. 114-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.

Второй экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-2 поставщиком товаров (работ и услуг) или получателем бюджетных средств передается государственному учреждению при окончательной поставке товаров (выполнении работ и оказании услуг) с подписью руководителя и печатью поставщика или получателя бюджетных средств.  <*>
Сноска. Пункт 110 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
111. (Пункт 111 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
112. Уведомления (Заказы) государственными учреждениями используются для ведения бухгалтерского учета по исполнению плана финансирования по обязательствам государственного учреждения и платежам при окончательной оплате товаров (работ и услуг). <*>
Сноска. В пункт 112 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
Глава 11. Процедуры осуществления платежей в национальной
и иностранной валюте в безналичной и наличной формах оплаты
113. Процедуры осуществления платежей в безналичной и наличной формах оплаты за счет средств бюджета, средств от платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и депозитных средств, изложенных в настоящих Правилах, включают в себя формирование и утверждение счетов к оплате и платежных документов.
114. Счет к оплате - документ, подтверждающий выполнение принятых государственными учреждениями и зарегистрированных органами казначейства обязательств, на основе которого органы казначейства осуществляют платежи в безналичной и наличной формах оплаты.
Государственное учреждение - отправитель денег - предъявляет в территориальные органы Казначейства счет к оплате на бланках установленной формы в 2-х экземплярах с обязательным приложением, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, соответствующих документов, подтверждающих обоснованность платежа.
Счет к оплате должен содержать подписи уполномоченных лиц государственного учреждения и оттиск его печати в соответствии с документом с образцами подписей и оттиска печати.
Счет к оплате может приниматься органами казначейства в течение десяти календарных дней от указанной в нем даты.
Счет к оплате исполняется в течение трех рабочих дней со дня представления государственным учреждением его в территориальный орган казначейства.
Текущий счет к оплате - это счет к оплате, формируемый для осуществления промежуточной оплаты соответствующего обязательства государственных учреждений, включая предоплату.
Окончательный счет к оплате - это счет к оплате, формируемый для осуществления окончательной оплаты соответствующего обязательства государственного учреждения. <*>
Сноска. В пункт 114 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .

115. Ақы төлеуге шотты мынадай құжаттардың:
мiндеттемелердің бiрiншi тобы үшiн Қаржы министрлiгi белгiлеген нысандар бойынша мемлекеттiк мекеменiң төлем және есеп-төлем ведомостерінің;
бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерінің стипендияларды, мемлекеттiк білім және студенттік несиелердi аударуын қоспағанда, бюджет қаражатын алушының шот-фактурасының және міндеттемелердің үшiншi тобы үшiн орындалған жұмыстар актiсiнiң;
кредитордың банк-заемшылардың қаражатын алуға арналған өтінiмi;
міндеттемелердiң төртiншi тобы үшін заем туралы шарттың (келiсiмнің) ережелерiне сәйкес республикадан тыс жерде ашылған банктiк шоттар арқылы тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн ақы төлеу қажет болған жағдайда, кредит шотынан көшiрменің;
мiндеттемелердiң төртiншi тобы үшiн тауарларға (жұмыстарға, қызметтерге) ақы төлеу кезiнде заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде ашылған банк шоттары арқылы тауарларға (жұмыстар мен қызметтерге) ақы төлеу қажет болған жағдайда инвестициялық жобаның арнайы шотынан көшiрменің;
оны ұсынған жағдайда, инкассалық өкiмнiң;
қолма-қол ақы төлеу нысаны болған кезде төлемдердi жүзеге асыру үшін чектердің негiзінде белгiленген 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық валютада мемлекеттiк мекемелер қалыптастырады.
116. Ақы төлеуге шоттарда мiндеттi тәртiппен мынадай деректемелер көрсетіледi:
ақы төлеуге шоттың нөмiрi;
Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы бойынша мемлекеттiк мекеменiң коды, ҚҰБ белгілеген ақшаны жіберушiнің коды, салық төлеушiнiң толық атауы және СТН;
мемлекеттiк мекемеге есеп-кассалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын қазынашылық органының атауы;
қаржыландыру көзi:
1 - үкiметтік сыртқы заемдардың қаражатынан басқа, бюджеттің есебінен,
2 - үкiметтiк сыртқы заемдардың есебiнен;
3 - ақылы қызметтерден түсетін қаражаттың есебiнен,
4 - демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттың есебінен,
5 - депозиттiк қаражаттың есебiнен,
8 - ерекше шығыстардың есебінен,
S - есептік кезеңде бюджеттік бағдарламалардың шығыстарына жұмсалатын бюджет қаражатының есебiнен,
І - Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық жүйесiнде ашылған аккредитивтiң есебінен;
санат:
01 - республикалық бюджет,
02 - облыстық бюджет және Астана және Алматы қалаларының бюджеттерi,
03 - аудандық (қалалық) бюджет,
05 - арнайы;
Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кодында мыналар:
бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнің коды (үш белгi),
бюджеттiк бағдарламаның коды (үш белгi),
бюджеттiк кiшi бағдарламаның коды (үш белгi),
бюджет қаражатының есебiнен төлемдердi жүзеге асыру үшiн - шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiгiнiң коды (үш белгi),
немесе ақылы қызметтерден түсетiн қаражаттың есебiнен төлемдердi жүзеге асыру кезiнде:
ақылы қызметтер түрiнiң коды (екi белгi);
тиiстi Өтiнiм нөмiрлерi және күндерi; <*>
берушiнің толық атауы, ҚҰБ белгiлеген бенефициардың коды, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
банктiң атауы және коды (банктiк сәйкестендiру коды), банк шотының коды (жеке сәйкестендiру коды), делдал банктiң (банктiк сәйкестендiру коды) және делдалдың банктiк шотының коды (жеке сәйкестендiру коды);
Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптама  шығыстарының жiктеу коды;
ҚҰБ бекiткен Бiрыңғай төлемдi тағайындаудың  сыныптаушысына  сәйкес төлемдi тағайындаудың коды;
тиiстi Хабарлама бойынша соңғысы төлеген ақы төлеуге шоттың нөмiрi мен күнi;<*>
тауардың (жұмыстардың, қызметтердiң) атауы;
тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) өлшем бiрлiктерi;
Хабарламаға (Тапсырысқа) сәйкес тауардың әрбiр түрiнiң (жұмыстың, қызметтің) саны, бiр бiрлiгi үшiн немесе тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң) тобы үшiн бағасы, тауардың (жұмыстың, қызметтің) әрбiр түрi бойынша немесе тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң) әрбiр тобы бойынша теңгедегi құны және ағымдағы және түпкi төлемнің сомалары көрсетіледi.<*>
Ақы төлеуге шоттың "Тауардың (жұмыстың және қызметтiң) атауы" алаңында қосымша мыналар:
төлемдi жүргiзу үшiн негiз болып табылатын құжаттың түрi (орындалған жұмыстардың кесiмі, шот-фактура, чек, инкассалық өкiм және т.с.с.);
төлем жүргiзу үшін негiз болып табылатын құжаттың атауы; <*>
төлемдi жүзеге асырудың мақсаты көрсетiледi.
Ақы төлеуге шоттың "Қазынашылық жүргіздi" алаңында төлемдi жүзеге асырудың күнi, ал мемлекеттiк (үкiметтiк) сыртқы заемның қаражаты есебiнен операцияны жүргiзген жағдайда - қаражатты несие шотынан алу көрсетiледi. <*>
Ақы төлеуге көрсетiлген шығыстардың бюджеттiк жiктелiмiнiң коды Өтiнiмде және Хабарламада (Тапсырыста) көрсетілген шығыстардың бюджеттiк жіктелiмiнiң кодына ұқсас болуы тиiс, ақы төлеуге шотта көрсетілген төлемдi iске асыру мақсаты бюджет шығыстарының экономикалық ерекшелiгi құрылымы шығыстарының тiзбесiне сәйкес келуi тиiс.
Төлемнiң тағайындауында міндетті түрде мемлекеттiк мекеме мен бюджет қаражатын алушы арасындағы Шарттың және мемлекеттiк мекеменiң Хабарламасының (Тапсырысының) нөмiрлерi мен күнi, сондай-ақ "ағымдағы" немесе "түпкi" түрінде ақы төлеуге шоттың мәртебесi көрсетiледi.
Ескерту. 116-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 ,
2004.03.15. N  320 , 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.

115. Счет к оплате формируется государственными учреждениями в национальной валюте по форме согласно приложению 13 на основе следующих документов:
платежной и расчетно-платежной ведомостей государственного учреждения по установленным Министерством финансов формам для обязательств первой группы;
счета-фактуры получателя бюджетных средств и акта выполненных работ для обязательств третьей группы, кроме перечисления администраторами бюджетных программ стипендий, государственных образовательных и студенческих кредитов;
заявки на снятие средств банков-заемщиков кредитором;
выписки со ссудного счета, в случае необходимости оплаты за товары (работы, услуги) через банковские счета, открытые вне республики в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, для обязательств четвертой группы;
выписки со специального счета инвестиционного проекта, в случае необходимости оплаты товаров (работ, услуг) через банковские счета, открытые в банках второго уровня Республики Казахстан в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе при оплате товаров (работ, услуг) для обязательств четвертой группы;
инкассового распоряжения, в случае его выставления;
чека для осуществления платежей при наличной форме оплаты.
116. На счетах к оплате в обязательном порядке указываются следующие реквизиты:
номер счета к оплате;
код государственного учреждения по Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, его код отправителя денег, установленный НБК, его полное наименование и РНН;
наименование органа казначейства, осуществляющего расчетно-кассовое обслуживание государственного учреждения;
источник финансирования:
1 - за счет бюджета, кроме средств правительственных внешних займов,
2 - за счет правительственных внешних займов,
3 - за счет средств от платных услуг,
4 - за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи,
5 - за счет депозитных средств,
8 - за счет особых расходов,
S - за счет средств бюджета, направляемых на расходы бюджетных программ в счетном периоде,
I - за счет аккредитива, открытого в системе Казначейства Министерства финансов;
категория:
01 - республиканский бюджет,
02 - областной бюджет и бюджеты городов Астаны и Алматы,
03 - районный (городской) бюджет,
05 - специальный;
в коде Единой бюджетной классификации, указываются:
код администратора бюджетной программы (три знака),
код бюджетной программы (три знака),
код бюджетной подпрограммы (три знака),
код специфики экономической классификации расходов (три знака) - для осуществления платежей за счет средств бюджета,
или при осуществлении платежей за счет средств от платных услуг:
код вида платных услуг (два знака);
номера и даты соответствующей Заявки;
полное наименование поставщика, код бенефициара, установленного НБК, РНН;
наименование и код (банковский идентификационный код) банка, код банковского счета (индивидуальный идентификационный код), код банка посредника (банковский идентификационный код) и банковского счета посредника (индивидуальный идентификационный код);
код классификации доходов V991058_  Единой бюджетной классификации;
код назначения платежа, согласно V991011_  Единому классификатору назначения платежа, утвержденному НБК;
номер и дата счета к оплате, оплаченного последним по соответствующему Уведомлению;
наименование товара (работы, услуги);
единицы измерения товаров (работ, услуг);
количество, цена за единицу каждого вида товара (работы, услуги) или за группу товаров (работ и услуг), стоимость в тенге по каждому виду товара (работы, услуги) или каждой группе товаров (работ и услуг) и суммы текущей или окончательной оплаты в соответствии с Уведомлением (Заказом).
В поле "Наименование товара (работ, услуг)" счета к оплате дополнительно указываются:
тип документа, являющегося основанием для проведения платежа (акт выполненных работ, счет-фактура, чек, инкассовое распоряжение и т.д.);
название документа, являющегося основанием для проведения платежа;
цель осуществления платежа (назначение платежа).
В поле "Проведено казначейством" счета к оплате указывается дата осуществления платежа, в случае проведения операции за счет средств правительственного внешнего займа - дата снятия средств со ссудного счета.
Код бюджетной классификации расходов, указанный в счете к оплате, должен быть идентичным коду бюджетной классификации расходов, указанному в Заявке и Уведомлении (Заказе), цель осуществления платежа, указанная в счете к оплате, должна соответствовать перечню затрат структуры специфики экономической классификации расходов бюджета.
В назначении платежа в обязательном порядке указываются номера и даты Договора между государственным учреждением и получателем бюджетных средств и Уведомления (Заказа) государственного учреждения, также статус счета к оплате в виде "текущий" или "окончательный". <*>
Сноска. В пункт 116 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .

117. Ақы төлеуге шотта төлемдердi шетел валютасында жүзеге асыру үшiн тауардың (жұмыстар мен қызметтердiң) әрбiр түрiнiң бiрлiгi үшiн немесе тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң) тобы үшiн бағасы, ондағы құны және жалпы сомасы төлем күнiне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен анықталған валюта айырбасының рыноктық бағамы бойынша ұлттық валютаға қайта есептеледi. <*>
Ескерту. 117-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.
118. Ақы төлеуге шотта бюджетке түсетiн түсiмдердi және мiндеттi зейнетақы жарналарын жинақтаушы зейнетақы қорына аудару бойынша сома тұтастай теңгеде көрсетіледi, тиындармен түпкi есеп айырысу жылына бiр рет желтоқсан айында жүргiзiледi.
119. Барлық топтардың тіркелген мiндеттемелерi бойынша төлемдердi жүзеге асыру үшін мемлекеттік мекеме Ақы төлеуге шотты, шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының нөмiрi, күнi, коды, сомасы көрсетiлген, мемлекеттiк мекеме басшысының қолы қойылған және мөрi басылған Ақы төлеуге шоттардың тiзiлiмiн Қаржы министрлiгiнiң органдарын ұсынады. <*>
Бұдан басқа, тауарларды беруге (жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге) түпкі ақы төлеу кезiнде мемлекеттiк мекеме Қаржы министрлігінiң аумақтық қазынашылық органына, басшының қолын қойып және бюджет қаражатын берушiнiң немесе алушының мөрiн басып, 12-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Хабарламаның (Тапсырыстың) екiншi данасын бередi. <*>
Жергілікті бюджеттердiң қаражаты есебiнен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекеме Хабарламаның (Тапсырыстың) бiрiншi данасының көшірмесін тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы жөнiндегі бухгалтерлік есепті жүргізу үшін жергiлiктi уәкілеттi органға  береді.<*>
Ескерту. 119-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 ,  2004.03.15. N  320 , 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.
120. Бiрiншi топтың қабылданған міндеттемелерi бойынша төлемдердi жүзеге асыру үшiн Ақы төлеуге шотқа міндетті зейнетақы жарналарын жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару үшiн - белгiленген тәртiппен екi данада Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына сәйкес қалыптастырылған мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнің тізімі қоса берiледi. <*>
Жоғарыда санамаланған тiзiмдердiң жасалуының және қалыптастырылуының дұрыстығына мемлекеттiк мекеменің басшысы жауап бередi.
Мiндеттi зейнетақы жарналарын жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару жөніндегi тiзiмнің бiр данасында оның қабылданғандығы туралы қазынашылықтың аумақтық органы қызметкерлерiнiң белгiсi қойылады және мемлекеттiк мекемеге қайтарылады.
Ескерту. 120-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.

117. В счете к оплате для осуществления платежей в иностранной валюте цена за единицу каждого вида товара (работ и услуг) или за группу товаров (работ и услуг), стоимость и общая сумма в нем пересчитываются в национальную валюту по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на дату оплаты. <*>
Сноска. В пункт 117 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .
118. В счете к оплате по перечислению поступлений в бюджет и обязательных пенсионных взносов в накопительный пенсионный фонд указывается сумма в целых тенге, окончательный расчет с тиынами производится один раз в год в декабре месяце.
119. Для осуществления платежей по зарегистрированным обязательствам всех групп государственное учреждение представляет счет к оплате, Реестр счетов к оплате с указанием номера, даты, кода бюджетной классификации расходов, суммы с подписью руководителя и печатью государственного учреждения в органы Министерства финансов.
Кроме того, при окончательной оплате поставки товаров (выполнения работ и оказания услуг), государственное учреждение представляет второй экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-2 с подписью руководителя и печатью поставщика или получателя бюджетных средств  в территориальный орган казначейства Министерства финансов.
Государственное учреждение, финансируемое за счет средств местных бюджетов, копию первого экземпляра Уведомления (Заказа) передает местному уполномоченному органу для ведения бухгалтерского учета по исполнению соответствующих местных бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 119 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .
120. Для осуществления платежей по принятым обязательствам первой группы к счету к оплате прилагаются для перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды - список работников государственных учреждений, сформированный в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в установленном порядке в двух экземплярах.
За правильность составления и формирования вышеперечисленных списков ответственность несет руководитель государственного учреждения.
В одном экземпляре списка по перечислению обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды ставится отметка работника территориального органа казначейства о его принятии и возвращается государственному учреждению. <*>
Сноска. В пункт 120 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 27 октября 2004 г. N 1101  .

121. Субсидияларды төлеудi жүзегe асыру үшiн бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi Қазынашылық органдарына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актiлерiмен белгiленген құжаттарды береді. <*>
Субсидияларды төлеу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтайды. <*>
Заңды тұлғалардың шығындарын жабуға байланысты қабылданған мiндеттемелер бойынша төлемдердi жүзеге асыру үшiн бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарына сәйкес Ақы төлеуге шотқа бюджеттiк бағдарламаны және кiшi бағдарламаны орындауға пайдаланылған жалпы сома туралы ақпарат, сондай-ақ заңды тұлғалардың кiрiстерi есебiнен бюджеттiк бағдарламаның және кiшi бағдарламаның жалпы құнын жабуға пайдаланылған сома туралы ақпарат қоса берiледi.
Ескерту. 121-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
122. Шетел валютасындағы төлемдердi жүзеге асыру үшiн мемлекеттiк мекемелер ақы төлеуге арналған шоттан басқа, 13-1 және 14-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Шетел валютасын айырбастауға және аударуға өтiнiм бередi. <*>
Шетел валютасында төлемдердi жүргiзу мемлекеттiк мекеменiң сыртқы экономикалық қызметiмен байланысты және бюджеттiк бағдарламаның паспортында сипатталған iс-шараларға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 122-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
123. Қазынашылық органдары Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен:
мемлекеттік мекемелердің Ақы төлеуге шоттарының тiзілімiне сәйкес ақы төлеуге шотты қабылдайды, сол жақ жоғарғы бұрышына жауапты қабылдайтын қызметкер қол қояды, ағымдағы күндi көрсетедi және тиiсiнше мөртабан басады; <*>
"Тауардың (жұмыстар мен қызметтердiң) атауы" жолында нөмiрi көрсетілетін Хабарламаның (Тапсырыстың) деректерi бар шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының кодтары бойынша ақы төлеуге шоттың деректерiн салыстырады; <*>
берушінің деректерiн тексередi;
осы Ереженің 5-бөлiмiнiң 11-тармағында санамаланған мемлекеттiк мекемелер ұсынған құжаттарды тексередi.
Алдын ала төлеу нысанында төлемдердi жүзеге асыру үшiн қазынашылық органдарына Ақы төлеуге шот қана ұсынылады.
Белгiленген талаптарға сәйкес келген кезде ақы төлеуге шоттарды аумақтық қазынашылық органдары Ақы төлеуге шоттардың тізілімiне сәйкес мемлекеттiк мекемелерден оларды қабылдаған күннен бастап үш банктiк күн iшiнде орындайды. Осы нормалар сақталмаған жағдайда, жою үшiн қатесi көрсетіліп, аумақтық қазынашылық органының бiрiншi басшысының қолы қойылған хатымен ақы төлеуге шоттар мемлекеттік мекемеге қайтарылады. <*>
Ескерту. 123-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.

121. Для осуществления выплаты субсидий администраторы бюджетных программ представляют в органы Казначейства документы, установленные нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Порядок выплаты субсидий определяется Правительством Республики Казахстан.
Для осуществления платежей по принятым обязательствам, связанным с покрытием убытков юридических лиц в соответствии с паспортами к счету к оплате, прилагаются информация об общей сумме, использованной на выполнение бюджетной программы и подпрограммы, а также информация о сумме, использованной на покрытие общей стоимости бюджетной программы и подпрограммы за счет доходов юридических лиц. <*>
Сноска. В пункт 121 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
122. Для осуществления платежей в иностранной валюте государственные учреждения представляют, кроме счета к оплате, Заявления на конвертацию иностранной валюты и перевод по формам согласно приложениям 13-1 и 14.
Проведение платежей в иностранной валюте осуществляется в соответствии с мероприятиями, связанными с внешнеэкономической деятельностью государственного учреждения и описанными в паспорте. <*>
Сноска. В пункт 122 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
123. Органы казначейства в установленном Министерством финансов порядке:
в соответствии с Реестром счетов к оплате государственных учреждений принимают счета к оплате, на левом верхнем углу ответственный принимающий работник подписывает, указывает текущую дату и ставит соответствующий штамп;
сверяют данные счета к оплате по кодам бюджетной классификации расходов с данными Уведомления (Заказа), номер которого указывается в поле "Наименование товара (работ и услуг);
проверяют данные поставщика;
проверяют документы, представленные государственными учреждениями, перечисленные в Главе 11 Раздела 5 настоящих Правил.
Для осуществления платежей в форме предоплаты представляется органам казначейства только счет к оплате.
При соответствии установленных требований счета к оплате территориальными органами казначейства исполняются в течение трех банковских дней со дня приема их от государственных учреждений в соответствии с Реестром счетов к оплате. В случае несоблюдения данных норм, счета к оплате возвращаются государственному учреждению письмом территориального органа казначейства с подписью его первого руководителя с указанием ошибок для их устранения. <*>
Сноска. В пункт 123 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

124. Ақылы қызметтерден, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттың, депозиттiк қаражаттың есебiнен барлық топтардың қабылданған міндеттемелерi бойынша төлемдердi жүзеге асыру үшiн төлем құжаттары тиісті ҚБШ бос қалдықтардың шегiнде қазынашылықтың аумақтық органдарында, ал үкіметтік борышқа, республикалық бюджеттен несиелендіруге және ресми трансферттерге байланысты мiндеттемелер бойынша - Қазынашылық комитетінде қалыптастырылады.
Тиiстi ҚБШ ақша жетпеген жағдайда қазынашылық органдары Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың шешімдерімен анықталған бюджет шығыстарының басым бағыттарына сәйкес немесе төлем құжаттары түсiмдерiнiң кезектiлiгi тәртiбiмен анықталған басымдықтарға сай төлемдердің пакеттерiн қалыптастырады.
125. Қазынашылық комитетi қалыптастырылған төлемдердi оларға белгiленген тәртiппен тауар және заттай түрде бюджетке түсетiн түсiмдердiң есебiнен жүзеге асырылатын төлемдердi қоспағанда, ҚБШ-тен қаражатты бюджет қаражатын алушылардың тиiстi банк шоттарына аудару үшiн төлем жүйесiне жiбередi.
126. <*>
Ескерту. 126-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
127. Мемлекеттiк мекемелердің жалақысы бойынша және жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша төлемдердi жүргiзу кезiнде төлем құжатымен бiрге Қазақстан Республикасының төлем жүйесiне мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнің тiзімi берiледi.
128. Төлемдердi жүргiзгеннен және төлем жүйесi расталғаннан кейiн жүргiзiлген операциялар туралы ақпарат Шоттардың бiрыңғай стандартты жоспарына сәйкес тиiстi ҚБШ-да көрсетiледi.
129. Келесi банк күнi төлем жүргiзу күнi көрсетiле отырып, Ақы төлеуге шоттың екiншi данасын және бiр күнде жүргiзiлген төлемдер бойынша қалыптастырылған есептердi қазынашылықтың аумақтық органының жауапты атқарушысының қолымен және мөртабанымен куәландырылады және мемлекеттiк мекемеге берiледi.
Түпкi" мәртебесi бар ақы төлеуге шот жүргiзу кезiнде аумақтық қазынашылық органдары 12-3, 12-4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Хабарламаның (Тапсырыстың) қосымша даналарын қалыптастырады. 12-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Хабарламаның (Тапсырыстың) бiр данасына аумақтық қазынашылық органының бiрiншi басшысы немесе ол уәкiлеттік берген тұлға қол қояды, мөрмен расталады, орындалған және қазынашылық органдарында тiркелген мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерiн есепке алуды жүргізу үшiн мемлекеттiк мекемеге берiледi. 12-4-қосымшаға сәйкес Хабарламаның (Тапсырыстың) екiншi данасы аумақтық қазынашылық органының жауапты орындаушысының қолымен және мөртабанымен расталады және мемлекеттiк мекемелердiң орындалған мiндеттемелерiн жабу үшін аумақтық қазынашылық органында қалады.
Ескерту. 129-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .

124. Платежные документы для осуществления платежей по принятым обязательствам всех групп за счет бюджетных средств, средств от платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи и депозитных средств формируются в пределах свободных остатков на соответствующих КСН в территориальных органах казначейства, а по обязательствам, связанным с правительственным долгом, кредитованием и официальными трансфертами из республиканского бюджета - в Комитете Казначейства.
В случае недостаточности денег на соответствующих КСН органами казначейства формируются пакеты платежей в соответствии с приоритетными направлениями расходов бюджетов, определенными решениями Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, или в порядке очередности поступления платежных документов.
125. Комитет казначейства сформированные платежи, в установленном им порядке, для перечисления средств с ЕКС на соответствующие банковские счета получателей бюджетных средств, кроме платежей, осуществляемых за счет поступлений в бюджет в натуральном выражении, отправляет в платежную систему.
126. (Пункт 126 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
127. При проведении платежей по заработной плате и по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды работников государственных учреждений вместе с платежным документом в платежную систему передаются списки работников государственных учреждений.
128. После проведения платежей и подтверждения платежной системой информация о проведенных операциях отражается на соответствующем КСН в соответствии с Единым стандартным планом счетов.
129. На следующий банковский день второй экземпляр счета к оплате, с указанием даты проведения платежа, и сформированные отчеты по проведенным за день платежам заверяются подписью и штампом ответственного исполнителя территориального органа казначейства и передаются государственному учреждению.
При проведении счета к оплате со статусом "окончательный" территориальными органами казначейства формируются дополнительные экземпляры Уведомления (Заказа) по формам согласно приложениям 12-3, 12-4. Один экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-3 подписывается первым руководителем территориального органа казначейства или лицом, уполномоченным им, заверяется печатью, передается государственному учреждению для ведения учета выполненных и зарегистрированных обязательств государственных учреждений в органах казначейства. Второй экземпляр Уведомления (Заказа) по форме согласно приложению 12-4 заверяется подписью и штампом ответственного исполнителя территориального органа казначейства и остается в территориальном органе казначейства для закрытия выполненных обязательств государственного учреждения. <*>
Сноска. В пункт 129 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .

130. Дұрыс жүргiзiлмеген төлемдердi қалпына келтiру және берушiлердiң мемлекеттiк мекемелерге ағымдағы жылдың дебиторлық берешегiн өтеуi (бұдан әрi - қалпына келтiру) бiр қаржы жылы шегiнде Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы шығыстардың бюджеттiк сыныптамасының тиiстi кодтары бойынша орындалмаған мiндеттемелердің сомасын арттыру және кассалық шығыстарды азайту жолымен жүзеге асырылады. <*>
Қалпына келтiруге арналған төлем құжатын қазынашылықтың аумақтық органы тиiстi мемлекеттiк мекемеге бередi.
Бюджет шотына арналған қалпына келтiрудi жүзеге асыру үшiн мемлекеттік мекеме қалпына келтiруге арналған төлем құжатын алған күннен бастап 3 күннiң iшiнде қазынашылықтың аумақтық органына негiздемелiк-хатты әкелiп бередi.
Өткен жылдардың дебиторлық берешегiн өтеу сомасы Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен кiрiстердiң бюджеттiк сыныптамасының тиiстi коды бойынша бюджетке есептеледi.<*>
Ескерту. 130-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
131. "Сайлауларды өткiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламасы бойынша төлемдер Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртіппен Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес жүзеге асырылады.
132. Қаржы министрлiгi және оның аумақтық органдары жүргiзiлетiн төлемдердiң сомалары тиiстi бюджеттiк бағдарлама, кiшi бағдарлама, ерекшелік бойынша қабылданған мiндеттемелерге сәйкес келмеген жағдайда мемлекеттiк мекемелердi қаржыландыруды тоқтатады.
133. Мемлекеттiк мекемелердiң кассалары арқылы ақы төлеудiң қолма-қол түрiндегi төлемдер Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен жүзеге асырылады.
12-тарау. Инкассалық өкiмдердi орындау рәсiмдерi
134. Мемлекеттiк мекемелердiң шотынан олардың келiсiмiнсiз ақша алу Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген негiздемелер бойынша кассалық өкiмдердi пайдалана отырып жүргізіледі.
Инкассалық өкiм салық қызметi және кеден органдарының инкассалық өкiмдердi беру жағдайларын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген нормалардың негiзiнде атқарушы құжаттардың түпнұсқаларын не олардың көшiрмелерi қоса беріле отырып Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органына ұсынылады.
Инкассалық өкiмде төлем тағайындауы көрсетіледi және ақша жіберушінің келісімінсіз ақша алу құқығын көздейтiн заң актiсіне сілтеме жасалады.
135. Ақшаны жiберушiнiң келiсiмiнсiз ақша алу үшiн инкассалық өкiм соттардың атқарушы парақтары немесе шешімдерi, үкiмдерi, анықтаулары және қаулылары бойынша берiлетiн атқарушы парақтарының немесе бұйрықтарының немесе ақшаны өндiрiп алу туралы сот бұйрығының негiзiнде көрсетiледi.

130. Восстановление неправильно произведенных платежей и погашение поставщиками государственным учреждениям дебиторской задолженности текущего года (далее - восстановление) осуществляется путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан в пределах одного финансового года.
Платежный документ на восстановление территориальным органом казначейства передается соответствующему государственному учреждению.
Государственное учреждение для осуществления восстановления на бюджетный счет приносит в территориальный орган казначейства письмо-обоснование в течение 3-х дней со дня получения платежного документа на восстановление.
Сумма возврата дебиторской задолженности прошлых лет зачисляется в бюджет по соответствующему коду бюджетной классификации доходов в порядке, установленном Министерством финансов. <*>
Сноска. В пункт 130 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
131. Платежи по республиканской бюджетной программе "Проведение выборов" осуществляются в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан в установленном Министерством финансов порядке.
132. Министерство финансов и его территориальные органы приостанавливают финансирование государственных учреждений в случае несоответствия сумм проводимых платежей принятым обязательствам по соответствующей бюджетной программе, подпрограмме, специфике.
133. Платежи в наличной форме оплаты через кассы государственных учреждений осуществляются в установленном Министерством финансов порядке.
Глава 12. Процедуры исполнения инкассовых распоряжений
134. Изъятие денег со счетов государственных учреждений без их согласия производится с использованием инкассовых распоряжений по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан.
Инкассовое распоряжение представляется в территориальный орган казначейства с приложением оригиналов исполнительных документов либо их копий, подтверждающих обоснованность данного взыскания на основании норм, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, за исключением случаев представления инкассовых распоряжений органов налоговой службы и таможенных органов.
В инкассовом распоряжении указывается назначение платежа и делается ссылка на законодательный акт, предусматривающий право изъятия денег без согласия отправителя денег.
135. Инкассовое распоряжение для изъятия денег без согласия отправителя денег предъявляется на основании исполнительных листов или приказов, выдаваемых по решениям, приговорам, определениям и постановлениям судов или судебного приказа о взыскании денег.

136. Салық берешегiнiң сомасын өндiрiп алуға арналған инкассалық өкiм бiрiншi кезектегi тәртiппен және көрсетілген өкімдi алған күннен кейiнгi бiр операциялық күннен кешiктiрiлмей бюджеттік сыныптаманың тиiстi коды бойынша бөлiнген лимиттердiң қалдығы шегiнде орындалады.
137. Мемлекеттiк мекемелерге қойылған талаптарды қанағаттандыруды ағымдағы қаржы жылына бөлiнген бюджет қаражатының есебiнен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес инкассалық өкім қойылған шығыстардың сыныптамасының бағдарламасы, кіші бағдарламасы және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының 155 ерекшелiгi бойынша - атқару құжаттары бойынша, салық және кеден органдарының инкассалық өкiмдерi бойынша - шығыстардың бюджеттік сыныптамасының тиiстi кодтары бойынша ақылы қызметтерден мемлекеттiк мекемелер алатын қаражаттың есебiнен соңғысы жүргiзедi.
138. Атқарушы құжаттар бойынша инкассалық өкiмдi алып Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдары үш банк күнi iшiнде атына өкiм қойылған мемлекеттiк мекеменi (бұдан әрi - Борышкер), ал соңғысы - өзінiң жоғары тұрған мекемесiн - бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiн (егер Борышкер бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi болмаса) жазбаша хабардар етедi.
Қабылданған мiндеттемелердi не бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 155 ерекшелiгi бойынша ақылы қызметтердi көрсетуден түсетiн қаражатты шегере отырып берiлген рұқсаттар болған кезде Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдары Борышкердi хабардар еткен күннен бастап нұсқау ережелерiмен өзге мерзiм қойылмаса, нұсқау акцептiнен кейiнгi операциялық күннен кешiктiрмей өкiмдi орындайды.
Болмаған жағдайда, бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының 155 ерекшелiгi бойынша бөлiнген рұқсаттарды шегере отырып жоспарлы сомалар (бұдан әрi - жоспардың қалдығы) болған кезде Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдары өкiмдi орындайды.
155 ерекшелiк бойынша жоспарлы сомалар жетiспеген не жоқ болған жағдайда инкассалық өкімнiң атқарылуы шығыстардың экономикалық сыныптамасының осы ерекшелiгi бойынша мемлекеттік мекеменің мiндеттерi мен төлемдерi жөнiнде қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу жолымен мүмкiн болады.
139. Үшiншi тұлғалар үшiн бюджетке түсетiн төлемдер бойынша салық органдарының инкассалық өкiмдерiн қабылдау тiркелген шарттар болған кезде ғана жүзеге асырылады. Үшiншi тұлғалар үшiн бюджетке түсетiн төлемдер бойынша салық органдарының инкассалық өкiмдерi бөлiнген лимиттер қалдығының (не ол болмаған жағдайда бөлiнген бюджет қаражатының) және оған шарт жасалған және мемлекеттiк мекеменiң дебитор алдындағы берешегi пайда болған шығыстардың тиiстi ерекшелiгi бойынша ақылы қызметтердің шоты бойынша бос қаражаттың және мемлекеттiк мекеменiң дебитормен салыстыру актiсiнiң шегінде орындалады.

136. Инкассовое распоряжение на взыскание сумм налоговой задолженности исполняется в первоочередном порядке и не позднее одного операционного дня, следующего за днем получения указанного распоряжения, в пределах остатка выделенных лимитов по соответствующему коду бюджетной классификации расходов.
137. Удовлетворение предъявленных государственным учреждениям требований производится последними за счет выделенных на текущий год бюджетных средств, а также средств, получаемых государственными учреждениями от платных услуг, по программе, подпрограмме функциональной классификации расходов и 155 специфике экономической классификации расходов бюджета - по исполнительным документам, по инкассовым распоряжениям налоговых и таможенных органов - по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов, на которые выставлено инкассовое распоряжение в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
138. Получив инкассовое распоряжение по исполнительным документам, территориальные органы Министерства финансов в течение трех банковских дней письменно ставят в известность об этом государственное учреждение, на имя которого выставлено распоряжение (далее - Должник), а последний - свое вышестоящее учреждение - администратора бюджетных программ (если Должник не является администратором бюджетной программы).
При наличии выданных разрешений за вычетом принятых обязательств либо средств от оказания платных услуг по 155 специфике экономической классификации расходов бюджета территориальные органы Министерства финансов исполняют распоряжение не позднее операционного дня, следующего за днем акцепта указания, если условиями указания не установлен иной срок, со дня уведомления Должника.
В противном случае, при наличии плановых сумм за вычетом выделенных разрешений (далее - остаток плана) по 155 специфике экономической классификации расходов бюджета территориальные органы Министерства финансов исполняют распоряжение.
В случае недостаточности либо отсутствия остатка плановых сумм по 155 специфике исполнение инкассового распоряжения возможно путем внесения изменения в планы финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения по данной специфике экономической классификации расходов.
139. Принятие инкассовых распоряжений налоговых органов по платежам в бюджет за третьих лиц должно осуществляться только при наличии зарегистрированных договоров. Инкассовые распоряжения налоговых органов по платежам в бюджет за третьих лиц исполняются в пределах остатка выделенных лимитов (либо выделенных бюджетных средств в случае его отсутствия) и свободных средств по счету платных услуг по соответствующей специфике расходов, по которому заключен договор и образовалась задолженность государственного учреждения перед дебитором, и акта сверки государственного учреждения с дебитором.

139-1. Атқарушы құжаттар бойынша, салық және кеден органдарының инкассалық өкiмдерi аумақтық қазынашылық органдарында инкассалық өкiмдердi тiркеу журналына тiркеледі. <*>
Ескерту. 139-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
13-тарау. Мiндеттемелердi қабылдау және тiркеу және құпиялық грифi бар төлемдерi жүзеге асыру рәсімдерi
140. Өздерiне қаржыландырудың ерекше тәртiбi белгiленген мемлекеттiк органдардың міндеттемелерiн қабылдау мен төлемдердi жүзеге асыру Қаржы министрлiгi тиiстi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп анықтаған тәртiпке сәйкес жүргiзіледi.
14-тарау. Бюджеттік алуларды аудару тәртiбi
141. Қазынашылықтың аумақтық органы күн сайын тиiсті бюджетке күн сайын түсетiн түсiмдер туралы ақпараттың негiзiнде 14-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бюджеттiк алулар туралы анықтаманы қалыптастырады және оны тиiстi жергiлiктi уәкiлеттi органға жеткiзедi.
Облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергiлiктi уәкiлеттi органы күн сайын Облыстық бюджеттен, Астана, Алматы қалаларының бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттік алулар туралы анықтаманың негiзiнде жергілiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен төлемдердi жүзеге асырғанға дейiн Қазынашылықтың аумақтық органына ақы төлеуге шот табыс етедi.
Бюджеттiк алулар республикалық бюджет туралы заңда және мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес бюджеттiк алуларды айлар бойынша бөлуде белгiленген соманың шегінде қаржы жылының iшiнде жүргiзіледi. Бiр айдың iшінде республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттiк алулар сомасы мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық, жоспарында анықталған бюджеттiк алулардың сомасынан асқан жағдайда осы Ережеде белгiленген тәртiппен мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерiстер енгiзiледi.
Тиiстi жергiлiктi бюджеттiң кiрiс бөлiгi жете атқарылмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттiк алулар Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен келiсiлген тиiстi бюджеттiң кiрiс бөлiгiнiң атқарылу процентiне тепе-тең жүргiзiледi.
Тиiстi жергiлiктi бюджеттiң ҚБШ қаражат және жергiлiктi бюджеттiң қаржыландырудың жиынтық жоспарында анықталған бюджеттiк алулар бойынша жоспарлы тағайындаулар болған кезде қаржы жылының ағымдағы айында бюджеттік алуларды республикалық бюджетке мерзiмiнен бұрын аударуға жол берiледi.
Ағымдағы қаржы жылында бюджеттiк алулар бойынша түпкi есеп айырысу ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша ағымдағы қаржы жылында тиiстi жергiлiктi бюджеттерге iс жүзiнде қалыптасқан түсiмдердi ескере отырып, есептiк кезеңде жүргiзiледi.<*>
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ай сайын бюджеттік алулардың жете төленбеген сомаларын айқындайды және үш күн мерзiмде оларды тиiстi аумақтық қазынашылық органдарына хабарлайды.
Аумақтық қазынашылық органдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінен өткен айдың соңындағы есеп айырысулар бойынша бюджеттiк алулардың жете төленбегені туралы ақпарат алғаннан кейiн ағымдағы күннің басында жете төленбеген соманы қоса алғанда, ағымдағы күн үшін аударуға жататын бюджеттік алулар туралы анықтама жасайды. Бұл ретте күн сайын ақы төлеуге шоттың сомасы ағымдағы күннің басында тиiстi жергіліктi бюджеттің қолма-қол ақшасының бақылау шотындағы қалдықтарының 50 пайызынан төмен болмауы тиіс. Өткен ай iшiнде жете төленбеген мөлшердi қалпына келтiргеннен кейін бюджеттік алулар дағдылы тәртiппен жүргiзіледi.
Аумақтық қазынашылық органдары тиiсті жергiлiктi уәкiлеттi орган қол қойған рұқсаттар мен аудандардың (қалалардың) бюджетiнен облыстық бюджетке бюджеттік алуларды аударуға арналған ақы төлеуге шоттардың негiзiнде аудандардың (қалалардың) бюджеттерiнен облыстық бюджеттерге берілетiн бюджеттік алулар бойынша қолданыстағы заңнамада көзделген рәсiмдердi орындайды. <*>
Ескерту. 141-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 141-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.

139-1. Инкассовые распоряжения по исполнительным документам, налоговых и таможенных органов регистрируются в территориальных органах казначейства в журнале регистрации инкассовых распоряжений. <*>
Сноска. Дополнены пунктом 139-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Глава 13. Процедуры принятия и регистрации обязательств и
осуществления платежей с грифом секретности
140. Принятие и регистрация обязательств и осуществление платежей государственных органов, для которых определен особый порядок финансирования, производится в соответствии с порядком, определяемым Министерством финансов совместно с соответствующими государственными органами.
Глава 14. Порядок перечисления бюджетных изъятий
141. Территориальный орган Казначейства ежедневно на основании информации о ежедневном поступлении в соответствующий бюджет формирует Справку о бюджетных изъятиях по форме согласно приложению 14-1 и доводит ее до соответствующего местного уполномоченного органа.
Местный уполномоченный орган области, городов Астаны, Алматы на основании Справки о бюджетных изъятиях из областного бюджета, бюджетов городов Астаны, Алматы в республиканский бюджет ежедневно, до осуществления платежей за счет средств местных бюджетов, предоставляет в территориальный орган Казначейства счет к оплате.
Бюджетные изъятия производятся в течение финансового года в пределах сумм, установленных законом о республиканском бюджете и помесячным распределением бюджетных изъятий согласно сводным планам финансирования по обязательствам и платежам. В случае превышения в течение месяца суммы бюджетных изъятий, подлежащей перечислению в республиканский бюджет над суммой бюджетных изъятий, определенной сводными планами финансирования по обязательствам и платежам, в установленном настоящими Правилами порядке вносятся изменения в сводные планы финансирования по обязательствам и платежам.
В случае недовыполнения доходной части соответствующего местного бюджета бюджетные изъятия в республиканский бюджет производятся пропорционально проценту исполнения доходной части соответствующего бюджета, согласованного с Министерством экономики и бюджетного планирования.
При наличии средств на КСН соответствующего местного бюджета и плановых назначений по бюджетным изъятиям, определенных в сводном плане финансирования местного бюджета, допускается досрочное перечисление бюджетных изъятий в республиканский бюджет в текущем месяце финансового года.
Окончательный расчет по бюджетным изъятиям за текущий финансовый год производится в счетный период, исходя из фактически сложившихся поступлений в соответствующие местные бюджеты за финансовый год по состоянию на 31 декабря текущего финансового года.
Министерство финансов Республики Казахстан ежемесячно определяет суммы недоплаты бюджетных изъятий и в трехдневный срок доводит их до соответствующих территориальных органов казначейства.
Территориальные органы казначейства после получения информации от Министерства финансов Республики Казахстан о недоплате бюджетных изъятий по расчетам на конец предыдущего месяца формируют справку о бюджетных изъятиях, подлежащих перечислению за текущий день, включая суммы недоплаты на начало текущего дня. При этом сумма ежедневно представляемого счета к оплате должна быть не ниже 50 процентов от остатков, находящихся на контрольном счете наличности соответствующего местного бюджета на начало текущего дня. После восстановления размера недоплаты за предыдущий месяц бюджетные изъятия производятся в обычном порядке.
Территориальные органы казначейства выполняют процедуры по бюджетным изъятиям, передаваемым из бюджетов районов (городов) в областные бюджеты, предусмотренные действующим законодательством, на основании разрешений, подписанных соответствующим местным уполномоченным органом, и счета к оплате на перечисление бюджетных изъятий из бюджета районов (городов) в областной бюджет. <*>
Сноска. Пункт 141 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

142. Бюджеттiк алулардың сомасын есептеу кезiнде бiр күннiң қорытындысы бойынша мыналардың:
жергiлiктi инвестициялық жобаларға берiлген кредиттep бойынша сыйақылардың (мүдделердiң);
бұрын жергiлiктi бюджеттен алынған пайдаланылмаған қаражаттың қайтарылуының түсiмi ескеріледi. <*>
Ескерту. 142-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
142-1. Бюджеттiк алулардың толық және уақытылы аударылуын бақылауды аумақтық қазынашылық органдары жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 142-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
15-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң кассалары арқылы қолма-қол ақшаны пайдалану рәсімдерi
143. Қаржы министрлiгi мемлекеттiк мекемелердің кассалары арқылы қолма-қол ақшаны пайдалану үшiн:
тиiстi шектеумен қолма-қол ақшаны пайдалана отырып, төлем жүргiзу рұқсат етiлетiн шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тiзбесiн;
қолма-қол ақшаны алуға шектеу қойылмайтын шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн;
қолма-қол ақшаны қабылдау, беру және кассалық құжаттарды ресімдеу тәртiбiн;
мемлекеттiк мекемелердің кассасындағы қолма-қол ақша қалдығының лимитiн;
қолма-қол ақшаның кассада сақталу мерзiмiн анықтайды.
16-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне және стипендиаттарға жалақы, стипендия және басқа ақша төлемдерiн төлеудiң рәсiмдерi
144. Алушыларға жалақы, стипендиялар және басқа ақшалай төлемдердi (бұдан әрi - ақшалай төлемдер) төлеудi алушы олардың сомаларын салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарға есептеу жолымен алушының таңдауы бойынша екіншi деңгейдегi банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекемелер ағымдағы айдың 25-і күніне дейiн қызметкерлердiң жалақысын есептеудi жүзеге асырады, ал қаржы жылының соңғы айында - 20-сы күніне дейiн жалақының есептелген сомасына арналған ақы төлеуге шоттарды жасайды және ағымдағы ай аяқталғанға дейiнгі үш жұмыс күнінің iшiнде оларды аумақтық қазынашылық органдарына ұсынады. <*>
Ескерту. 144-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
145. Ақшалай төлемдердi алушы Банк/Агентпен салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарға есептеу жолымен оған тиесiлi соманы төлеу жөнiнде шарт жасайды.
Шарт екі данада жасалады, оның бiреуi алушыда қалады, ал екiншiсi Банк/Агентте қалады.
Банк/Агент жалақыны, стипендияны алушыға қызметтердi ұсыну жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру тәртiбiн, сондай-ақ Банк/Агенттiң карточкаларын пайдалану тәртiбiн толық түсiндiредi.
Банк/Агенттің ақшалай төлемдердi және басқа ақшалай төлемдердi салымдар бойынша дербес шоттарына немесе алушылардың карт-шоттарына есепке алу жөнiндегi қаржылық қызметтерi мемлекеттiк бюджеттен төленедi.

142. При расчете сумм бюджетных изъятий по итогам дня не учитываются поступления:
вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным на местные инвестиционные проекты;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета. <*>
Сноска. Пункт 142 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
142-1. Контроль за полнотой и своевременностью перечисления бюджетных изъятий осуществляется территориальными органами казначейства.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 142-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 15. Процедуры использования наличных денег через кассы
государственных учреждений
143. Для использования наличных денег через кассы государственных учреждений Министерством финансов определяется:
перечень специфик экономической классификации расходов, по которым разрешается провести платежи с использованием наличных денег с соответствующим ограничением;
перечень специфик экономической классификации расходов, по которым не устанавливается ограничение на получение наличных денег;
порядок приема, выдачи наличных денег и оформления кассовых документов;
лимит остатка наличных денег в кассе государственных учреждений;
срок хранения наличных денег в кассе.
Глава 16. Процедуры выплаты заработной платы, стипендий и других
денежных выплат работникам государственных учреждений и стипендиатам
144. Выплата заработной платы, стипендий и других денежных выплат (далее - денежные выплаты) получателям осуществляется через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (далее - Банк/Агент) по выбору получателя путем зачисления их суммы на лицевые счета по вкладам или на карт-счета.
Государственные учреждения осуществляют начисление заработной платы работников до 25 числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года - до 20 числа, формируют и представляют счета к оплате на начисленную сумму заработной платы в территориальные органы казначейства за три рабочих дня до окончания текущего месяца. <*>
Сноска. В пункт 144 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
145. Получатель денежных выплат самостоятельно заключает с Банком/Агентом договор по выплате сумм, причитающихся ему, путем зачисления на лицевые счета по вкладам или на карт-счета.
Договор заключается в двух экземплярах, из которых первый остается у получателя, второй остается у Банка/Агента.
Банк/Агент подробно разъясняет получателю заработной платы, стипендии весь порядок организации работы по предоставлению услуг, а также порядок использования карточек Банка/Агента.
Финансовые услуги Банка/Агента по зачислению денежных выплат на лицевые счета по вкладам или на карт-счета получателей оплачиваются из государственного бюджета.

146. Алушы Банк/Агентте ашылған салымдар бойынша дербес шотының нөмірлерін немесе карт-шоттардың нөмiрлерiн, Шарттың нөмiрлерiн және күнiн және Банк/Агенттiң деректемелерiн көрсете отырып, тиесiлi ақшалай төлемдердiң сомаларын аударуға өтiнiш ұсынады.
147. Мемлекеттiк мекеме Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен алушыларға қызмет көрсету бойынша әрбiр Банк/Агентпен Агенттiк келiсiм жасасады және оған қол қою құқығы бар лауазымды тұлғалар қолдарының үлгiлерi және мөр бедерi бар құжатты ұсынады.
148. Мемлекеттiк мекеменiң басшысы ақша алушыларды жалақыны, стипендияларды салымдар бойынша дербес шоттарына немесе карт-шоттарына аудару туралы ақпараттандыратын жауапты тұлғаларды анықтайды.
149. Алушыларға қызмет көрсету жөнiндегi агенттiк келiсiм жасасқаннан кейiн мемлекеттiк мекеме Банк/Агенттермен келісiлген нысан бойынша ақшалай төлемдердің тиесілi сомасын салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға есепке алу үшін өтiнiш берген өз қызметкерлерінің тізімдерін қалыптастырады.
150. Ақшалай төлемдердi салымдар бойынша дербес шоттарға немесе карт-шоттарға аудару тәртiбiн Қаржы министрлiгi белгiлейдi.
150-1. Аумақтық қазынашылық органының басшысы бекiткен және аумақтық қазынашылық органының әрбiр жауапты орындаушысына жеке жасалған мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсету кестесiне сәйкес аумақтық қазынашылық органдары жалақы төлеу жөнiндегi операцияларды жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 150-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
17-тарау. Үкiметтiк сыртқы заемдардың қаражаты есебiнен қаржы операцияларын жүзеге асыру тәртiбi
151. Үкiметтiк сыртқы заемдардың қаражаты есебiнен қаржы операцияларын жүзеге асыру тәртiбiн сипаттау үшiн мынадай ұғымдар пайдаланылады:
несие шоты - заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi заемының сомасы көрсетiлетiн шот, оның есебiне Қазақстан Республикасының Үкiметi инвестициялық жобаны қаржыландыру мақсатында үкiметтiк сыртқы заемның қаражатын алуға құқылы;
уәкілеттi банк - Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкі, онда инвестициялық жобаның арнайы шотына қызмет көрсетiледi;
шетелдiк несие берушiнің арнайы міндеттемесi - заем туралы шарт (келiсiм) шеңберiнде жасалған келiсiм-шарттың ережелерiн орындау үшiн бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi осы банкте ашқан аккредитивтi қамтамасыз ету мақсатында заем туралы шарттың (келiсiмнің) талаптарына сәйкес екiншi деңгейдегi банкке берiлетiн шетелдік несие берушiнің кепілдігi.

146. Получатель представляет государственному учреждению заявление на перечисление причитающихся сумм денежных выплат с указанием в нем номера лицевого счета по вкладам или номера карт-счета, открытого в Банке/Агенте, номера и даты Договора и реквизитов Банка/Агента.
147. Государственное учреждение заключает Агентское соглашение в установленном Министерством финансов порядке с каждым Банком/Агентом по обслуживанию получателей и представляет ему документ с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи, и оттиском печати.
148. Руководитель государственного учреждения определяет ответственных лиц, которые будут информировать получателей денег о перечислении заработной платы, стипендий на лицевые счета по вкладам или на карт-счета.
149. После заключения Агентских соглашений по обслуживанию получателей государственное учреждение формирует по согласованной с Банками/Агентами форме списки своих работников, которые предоставили заявление для зачисления причитающейся суммы денежных выплат на лицевые счета по вкладам или карт-счета.
150. Порядок перевода денежных выплат на лицевые счета по вкладам или карт-счета устанавливается Министерством финансов.
150-1. Территориальные органы казначейства осуществляют операции по выплате заработной платы согласно графику обслуживания государственных учреждений, утвержденному руководителем территориального органа казначейства и составленному отдельно по каждому ответственному исполнителю территориального органа казначейства. <*>
Сноска. Дополнены пунктом 150-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Глава 17. Порядок осуществления финансовых операций за
счет средств правительственных внешних займов
151. Для описания порядка осуществления финансовых операций за счет средств правительственных внешних займов используются следующие понятия:
ссудный счет - счет, на котором отражается сумма займа Правительства Республики Казахстан в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, в счет которого Правительство Республики Казахстан вправе снимать средства правительственного внешнего займа в целях финансирования инвестиционного проекта;
уполномоченный банк - банк второго уровня Республики Казахстан, в котором обслуживается специальный счет инвестиционного проекта;
специальное обязательство иностранного кредитора - гарантия иностранного кредитора, выдаваемая банку второго уровня в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе в целях обеспечения аккредитива, открываемого в этом банке администратором бюджетной программы для выполнения условий заключенного в рамках договора (соглашения) о займе контракта.

152. Несие шотынан үкiметтiк сыртқы заемдардың есебiнен қаржы операцияларын нысан бойынша және заем туралы шартта (келiсiмде) көзделген қаржы рәсiмдерiне сәйкес, сондай-ақ осы ережеге сәйкес шетелдiк несие берушiнiң атына жiберілген қаражатты алуға арналған өтiнiмдердiң негiзінде бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi жүзеге асырады. Бұл ретте үкiметтiк сыртқы заемдардың қаражатын бюджеттік бағдарламаның әкімшiсi тиiстi заем туралы шартта (келiсiмде) көзделмеген мақсаттарға ала алмайды.
153. Несие шотынан қарыз алуға арналған өтiнiмдерге қолдардың екi топтары бұрыштама қояды, онда бiрiншi тобы Қаржы министрлiгiне, ал қолдардың екiншi тобы бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне бекiтiлген. Бұл ретте қолдардың бiрiншi тобының мәртебесi бюджеттiк бағдарламалардың шеңберiнде үкiметтiк сыртқы заемы қаражатының пайдаланылуын реттеумен және олардың мақсатты пайдаланылуын бақылаумен, қолдардың екiншi тобының мәртебесi - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың мақсатты пайдаланылуына толық жауап берумен анықталады.
154. Бiрiншi топтың қолын алу үшiн несие шотынан үкiметтiк сыртқы заем қаражатын алуға өтiнiмде бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi қаражатты алуға өтiнiммен бiрге Қаржы министрлiгiне:
төлемнiң тағайындалуын көрсете отырып iлеспе хатты;
заем туралы шарт (келiсiм) шеңберiнде жасалған келiсiм-шарттар бойынша төлемдердi жүргiзген жағдайда құжаттардың көшiрмесін, олардың негiзiнде осы келiсім-шарттарға сәйкес ақы төлеу жүргiзiледi, олар бойынша бастапқы ақы төлеудi жүргiзу кезiнде осы келiсiм-шарттардың көшiрмесiн, сондай-ақ егер бұл заем туралы шарт (келiсiм) бойынша ресiмдерде көзделсе келiсiм-шарттарды жасасуға шетелдік несие берушiнiң ресми мақұлдауының көшiрмесiн;
келiсiм-шарттар жасамастан жүргiзiлетiн шығыстар бойынша бiр жолғы төлемдердi жүргізген жағдайда бастапқы құжаттардың көшiрмелерiн (шот-фактуралар, үстеме, кiрiс кассалық ордерлерi, түбiртектер, қолхаттар және т.с.с.);
заем туралы шарт (келiсiм) бойынша қабылданған қаржы ресiмдерiне сәйкес шетелдiк несие берушiге беруге міндеттi құжаттардың көшiрмелерiн;
15-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша берiлген рұқсаттар туралы анықтаманы;
Қаржы министрлiгiнiң сұрау салуы бойынша есеп беретiн сомалар жөнiндегi қосымша ақпаратты табыс етедi.
155. Қаржы министрлiгi 10 күннiң iшiнде несие шотынан үкіметтік сыртқы заемның қаражатын алуға арналған өтiнімнiң заемдар туралы шарттардың (келiсiмдердiң) талаптарына, сондай-ақ бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсiне бөлiнген тиiстi кезеңге арналған рұқсатқа сәйкестiгiн тексередi, қол қояды және шетелдік несие берушiге беру үшiн оны бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсiне қайтарады.

152. Финансовые операции за счет правительственных внешних займов со ссудного счета осуществляются администратором бюджетной программы на основании заявок на снятие средств, направляемых в адрес иностранного кредитора по форме и в соответствии с финансовыми процедурами, предусмотренными договором (соглашением) о займе, также в соответствии с настоящими Правилами. При этом средства правительственных внешних займов не могут быть сняты администратором бюджетной программы на цели, не предусмотренные соответствующим договором (соглашением) о займе.
153. Заявки на снятие средств со ссудного счета визируются двумя группами подписей, где первая группа подписей закреплена за Министерством финансов, вторая группа подписей за администратором бюджетной программы. При этом статус первой группы подписей определяется регулированием использования средств правительственного внешнего займа в рамках бюджетных программ, и контролем за их целевым использованием, статус второй группы подписей - полной ответственностью за их целевое использование в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
154. Для получения подписи первой группы в заявке на снятие средств правительственного внешнего займа со ссудного счета, администратор бюджетной программы вместе с заявкой на снятие средств предоставляет в Министерство финансов:
сопроводительное письмо с указанием назначения платежа;
в случае проведения платежей по заключенным в рамках договора (соглашения) о займе контрактов, копии документов, на основании которых в соответствии с этими контрактами производится оплата, копии этих контрактов при проведении первоначального платежа по ним, а также копии официальных одобрений иностранного кредитора на заключение контрактов, если это предусмотрено процедурами по договору (соглашению) о займе;
в случае проведения разовых платежей по расходам, производимым без заключения контрактов, копии первичных документов (счета-фактуры, накладные, приходные кассовые ордера, квитанции, расписки и т.п.);
копии документов, обязательных к предоставлению иностранному кредитору согласно принятым финансовым процедурам по договору (соглашению) о займе;
справку о выданных разрешениях по форме согласно приложению 15;
дополнительную информацию по подотчетным суммам по запросу Министерства финансов.
155. Министерство финансов в течение 10 дней проверяет заявку на снятие средств правительственного внешнего займа со ссудного счета на соответствие условиям договоров (соглашений) о займах, также выделенному администратору бюджетной программы разрешению на соответствующий период, подписывает и возвращает ее администратору бюджетной программы для передачи иностранному кредитору.

156. Егер уәкiлеттi банкте ашылған аккредитив арқылы үкiметтiк сыртқы заемдардың қаражаты есебiнен қаржы операцияларын жүзеге асыру үшiн шетелдiк несие берушiнiң арнайы мiндеттемесiн алу қажет болған жағдайда, бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi Қаржы министрлiгiне заем туралы шартта (келiсiмде) көзделген қаржы ресiмдерiне сәйкес нысан бойынша арнайы міндеттеме алуға өтінімдi табыс етедi.
157. Шетелдiк несие берушiнің арнайы мiндеттемелерiн алуға арналған өтiнiмге бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң Қаржы министрлiгiне мынадай құжаттарды:
жүргiзiлген аккредитивтi операцияның тағайындалуын көрсете отырып ілеспе хатты;
заем туралы шарттың (келiсiмнің) шеңберiнде жасалған келiсім-шарттың көшiрмесiн, оған сәйкес ақы төлеу аккредитив арқылы жүргiзiлуi тиiс;
келiсім-шартты жасасуға арналған шетелдiк несие берушiнiң ресми мақұлдауының көшiрмесiн;
уәкілеттi банкте ашылған аккредитивтiң көшiрмесiн;
заем туралы шарт (келiсiм) бойынша қабылданған қаржы ресурстарына сәйкес шетелдiк несие берушiге ұсынуға мiндеттi өзге құжаттардың көшірмелерін;
және Қаржы министрлiгiнiң сұрауы бойынша қосымша ақпаратты ұсынуымен ғана осы Ереженің 153-155-тармақтарына сәйкес ұқсас тәртiппен бұрыштама қойылады.
158. Несие шотынан аванс беру қаражаты ретiнде үкiметтiк сыртқы заемдар қаражатының түсуi жөнiндегi операцияны және бұл қаражатты кейіннен жұмсауды Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi жүзеге асырады.
159. Егер:
жүргiзілетiн қаржы операциясы заем туралы шарттың (келiсiмнiң) немесе заем туралы шарттың (келiсiмнің) шеңберiнде жасалған келiсiм-шарттың ережелерiне қайшы келген;
тиiстi рұқсатпен республикалық және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi үшiн бекiтiлген лимиттер жоқ болған немесе аз болған;
бюджеттік бағдарлама әкiмшiсi Қазақстан Республикасының заңдарында немесе заем туралы шартта (келiсiмде) көзделген тиiстi ережелер мен ресімдерді бұзған;
бюджеттiк бағдарламалар әкімшілерi оларды жойғанға дейiн жүргiзiлетiн қаржы операциялары жөнiндегi құжаттарда сәйкессiздiктер мен қателер бар болған жағдайда несие шотынан қаражатты алуға арналған немесе 153-155 және 157-тармақтарға сәйкес қол қою үшiн бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнің ұсынған шетелдiк несие берушiнiң арнайы мiндеттемесiн алуға арналған өтiнiмдi Қаржы министрлiгi қабылдамауға құқылы.
Бұдан басқа, Қаржы министрлiгi жоғарыда аталған жағдайларда несие шотынан қаражат алуға арналған өтiнiмге тиiстi түзетулер енгiзуге немесе бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсiнен түзетулер енгiзудi талап етуге құқылы.

156. В случае если для осуществления финансовых операций за счет средств правительственных внешних займов посредством открытого в уполномоченном банке аккредитива необходимо получение специального обязательства иностранного кредитора, то администратор бюджетной программы предоставляет в Министерство финансов заявку на получение специального обязательства по форме согласно финансовым процедурам, предусмотренным договором (соглашением) о займе.
157. Заявка на получение специального обязательства иностранного кредитора визируется в аналогичном порядке согласно пунктам 153-155 настоящих Правил, только с предоставлением администратором бюджетной программы в Министерство финансов следующих документов:
сопроводительное письмо с указанием назначения проводимой аккредитивной операции;
копию заключенного в рамках договора (соглашения) о займе контракта, в соответствии с которым оплата должна производиться посредством аккредитива;
копию официального одобрения иностранного кредитора на заключение контракта;
копию открытого аккредитива в уполномоченном банке;
копии иных документов, обязательных к предоставлению иностранному кредитору согласно принятым финансовым процедурам по договору (соглашению) о займе;
и дополнительную информацию по запросу Министерства финансов.
158. Операции по поступлению средств правительственных внешних займов в качестве средств авансирования со ссудного счета на специальный счет инвестиционных проектов и последующее расходование этих средств осуществляются администратором бюджетной программы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
159. Министерство финансов вправе отклонить заявку на снятие средств со ссудного счета или на получение специального обязательства иностранного кредитора, представленную администратором бюджетной программы для визирования согласно пунктам 153-155 и 157, в случае:
если проводимая финансовая операция противоречит условиям договора (соглашения) о займе или заключенного в рамках договора (соглашения) о займе контракта;
отсутствия или недостаточности лимитов, утвержденных для администратора республиканской или местной бюджетной программы соответствующим разрешением;
нарушения администратором бюджетной программы соответствующих правил и процедур, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или договором (соглашением) о займе;
наличия несоответствий и ошибок в документах по проводимой финансовой операции до устранения их администратором бюджетной программы.
Кроме того, Министерство финансов вправе вносить или требовать от администратора бюджетной программы внесения в заявку на снятие средств со ссудного счета соответствующих корректировок в вышеперечисленных случаях.

17-1-тарау. Ресми трансферттерді төмен тұрған бюджеттерге беру рәсімдері
Ескерту. 17-1-тараумен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
159-1. Қазақстан Республикасы Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдар резервiнiң қаражатын қоса алғанда, ресми трансферттердi тиісті бюджеттiк бағдарламаның әкімшісi белгiленген тәртiппен бекiтілген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және Қазақстан Республикасының Үкiметi немесе жергiлiктi атқарушы орган бекіткен актіге сәйкес трансферттердiң жалпы сомасын төмен тұрған бюджеттерге бөлу арқылы төмен тұрған бюджеттерге аударады.
Аудару ақы төлеуге шот негізiнде және төлем мақсатын белгiлеу үшiн Бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың "Жоғары тұрған мемлекеттік басқару органдарынан алынатын трансферттер" кiрiстерiнің 4-санаттағы, 02-сыныптағы кодтарын қолдана отырып, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі беретiн деректемелер бойынша жүргізіледi.
159-2. Субвенцияларды және олардың есебiнен төмен тұрған бюджет бағдарламаларының әкімшiсi олардың бiрiншi және екiншi топтарына жататын шығыстарды жүзеге асыратын басқа да трансферттердi аудару жоғары тұрған бюджет бағдарламалары әкiмшiсінің ақы төлеуге шоты негiзiнде жүргізіледi. Олардың есебiнен төмен тұрған бюджет бағдарламаларының әкiмшiсi үшiншi топқа жататын шығыстарды жүзеге асыратын мақсатты инвестициялық трансферттердi аударуды төмен тұрған бюджет бағдарламалары әкiмшiсiнің төлемнiң негiздiлігін растайтын тиiсті құжаттардың көшiрмелерiн мiндеттi түрде қоса бере отырып, ақы төлеуге шот негiзiнде де жоғары тұрған бюджет бағдарламаларының әкiмшісi жүргізеді.
159-3. Жоғары тұрған бюджет бағдарламалары әкiмшiсi трансферттерiнiң есебiнен iске асырылатын жергілiктi бюджеттік бағдарламалар бойынша төмен тұрған бюджет бағдарламалары әкiмшілерiнiң шығыстары осы Ережемен белгiленген тәртiппен бiрiнші, екiншi және үшіншi топтардың шығыстары үшiн олардың бiрiне тиістілігіне сәйкес жүзеге асырылады.
18-тарау. Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың несиелердi беру жөнiндегi ресімдерi
160. Осы бюджеттердің қарыз алуы болып табылатын республикалық бюджеттен жергiлiкті бюджеттердi бюджеттiк несиелендiру "Қазақстан Республикасының үкiметтiк қарыз алуын және жергiлiктi атқарушы органдардың қарыз алуын жүзеге асыру ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 маусымдағы N  874  және Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнiң қаражатын пайдалану ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 18 қыркүйектегi N  1408  қаулыларымен сәйкес анықталады.
Ескерту. 160-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

Глава 17-1. Процедуры представления официальных трансфертов                            нижестоящим бюджетам.
159-1. Официальные трансферты, включая средства резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, нижестоящим бюджетам перечисляются администратором соответствующей бюджетной программы в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по платежам и утвержденным актом Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа распределением общей суммы трансфертов по нижестоящим бюджетам.
Перечисление производится на основании счета к оплате и по реквизитам, представляемым Министерством финансов Республики Казахстан, с применением для обозначения назначения платежа кодов доходов Единой бюджетной классификации категории 4, класса 02 "Трансферты вышестоящих органов государственного управления".
159-2. Перечисление субвенций и других трансфертов, за счет которых администратором программ нижестоящего бюджета осуществляются расходы, относящиеся к первой и второй их группам, производится на основании счета к оплате администратора программ вышестоящего бюджета. Перечисление целевых инвестиционных трансфертов, за счет которых администратором программ нижестоящего бюджета осуществляются расходы, относящиеся к третьей группе, производится администратором программ вышестоящего бюджета также на основании счета к оплате с обязательным приложением копий соответствующих документов, подтверждающих обоснованность платежа администратора программ нижестоящего бюджета.
159-3. Расходы администраторов программ нижестоящего бюджета по местным бюджетным программам, реализуемым за счет трансфертов администратора программ вышестоящего бюджета, осуществляются в порядке, устанавливаемом настоящими Правилами для расходов первой, второй и третьей групп, в соответствии с принадлежностью к одной из них. <*>
Сноска. Дополнены главой 17-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Глава 18. Процедуры по предоставлению кредитов Правительством
Республики Казахстан и местными исполнительными органами
160. Порядок бюджетного кредитования из республиканского бюджета местных бюджетов, являющегося заимствованием этих бюджетов, определяется в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2000 года N 874 P000874_  "Об утверждении Правил осуществления правительственного заимствования и заимствования местными исполнительными органами Республики Казахстан" и от 18 сентября 1999 года N 1408  "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан". <*>
Сноска. В пункт 160 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

160-1. Даму Банкiнiң бюджеттiк кредит беру тәртiбi мен шарты "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 12 қыркүйектегi N  1187  қаулысымен бекiтiлген Даму Банкiнiң Кредит саясаты туралы меморандумына және осы ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң немесе жергiлiкті атқарушы органның шешiмi негiзiнде анықталады.
Ескерту. 160-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
161. Бюджеттiк несиелендiрудің мiндеттi шарты несие берушiнің мүддесiн қорғауды қамтамасыз ету, несие тәуекелiнiң туындауын барынша болдырмау болып табылады.
Берiлген бюджеттiк несиелердiң талап етiлетін тиiмдiлiгiне және республикалық және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды (бұдан әрi - тиiстi бюджеттiк бағдарламаларды) iске асыру кезiнде олардың уақытылы қайтарылуына қол жеткiзу мақсатында, банк-заемшыға қойылатын мәселелердi шешумен қатар нақтылы бюджеттік бағдарламалардың сипатына тәуелдi несие берушінiң талаптары:
түпкi заемшыларды бюджеттiк несиелендiру кезiнде банк-заемшылардың тиiстi кiрiстердi алу мүмкiндiгi мәселелерiн шешудi қарайды.
Қарыз алушы-банктерге түпкi қарыз алушыларға бюджеттiк кредит беру нәтижесiнде туындаған операциялық шығыстарды бюджет кредитiнiң есебiнен өтеу жүргiзілмейдi. <*>
Ескерту. 161-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
162. Республикалық және жергiлiктi бюджеттерде көзделген бюджеттік несиелендiрудің негiзгi бағыттары:
республикалық және жергілiктi жобаларды iске асыру;
экономиканың салаларын мемлекеттiк қаржылай қолдау;
шағын кәсiпкерлiкті аймақтық қолдау бағдарламасын орындау болып табылады.
163. Нысан бойынша берiлген бюджеттiк несие:
барлық бюджеттiк несиенің сомасын заемшының шотына бiржолғы аудару арқылы ұсынылатын мерзiмнен тыс несие не оның төлем құжаттарын бiржолғы төлеу;
несиелік желiлер - аудару кестесiне сәйкес заемшының шотына бюджеттік несие сомасын кезеңдiк аудару арқылы берiлетін несие не оның төлем құжаттарын бiржолғы төлеу болып бөлiнедi.
Бюджеттiк несиелендiру кезінде несие берушi мен банк-заемшы заң актiлерiне және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің шешiмдерiне сәйкес несиелердi берудің басқа да нысандарын пайдалана алады.
164. Мерзiмдерiне байланысты бюджеттiк несиелердi беру:
қысқа мерзiмдi - 1 жылға дейінгi мерзімдi несие;

160-1. Порядок и условия бюджетного кредитования Банка Развития определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", Меморандумом о кредитной политике Банка Развития, утвержденным постановлением  Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года N 1187 и настоящими Правилами.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 160-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
161. Обязательным условием бюджетного кредитования является обеспечение защиты интересов кредитора, сведение к минимуму возникновения кредитного риска.
В целях достижения требуемой эффективности предоставленных бюджетных кредитов и своевременности их возврата при реализации республиканских и местных бюджетных программ (далее - соответствующих бюджетных программ), наряду с решением вопросов по предъявляемым к банкам-заемщикам требованиям кредитором в зависимости от характера конкретных бюджетных программ рассматривается решение вопросов:
возможности получения банками-заемщиками соответствующих доходов при бюджетном кредитовании конечных заемщиков.
Возмещение банкам-заемщикам операционных расходов, возникающих в результате бюджетного кредитования конечных заемщиков за счет бюджетного кредита, не производится. <*>
Сноска. В пункт 161 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
162. Основными направлениями бюджетного кредитования, предусматриваемыми республиканским и местными бюджетами, являются:
реализация республиканских и местных инвестиционных проектов;
государственная финансовая поддержка отраслей экономики;
выполнение программ региональной поддержки малого предпринимательства.
163. По форме предоставления бюджетные кредиты делятся на:
срочные кредиты, которые предоставляются путем единовременного перечисления всей суммы бюджетного кредита на счет заемщика либо единовременной оплаты его платежных документов;
кредитные линии - кредиты, предоставляемые путем периодического перечисления суммы бюджетного кредита на счет заемщика согласно графику перечисления либо периодической оплаты его платежных документов.
При бюджетном кредитовании кредитором и банком-заемщиком могут быть использованы и другие формы предоставления кредитов в соответствии с законодательными актами и решениями Правительства Республики Казахстан.
164. В зависимости от срока предоставления бюджетные кредиты подразделяются на:
краткосрочные - кредиты сроком до 1 года;

орта мерзiмдi - 1 жылдан жоғары, бiрақ 3 жылдан артық емес мерзімдегi несие;
ұзақ мерзiмдi - 3 жылдан жоғары мерзiмдегi несие болып бөлiнедi.
164-1. Ұлттық валютадағы сыйақы ставкасы өтеуге дейiн бюджет кредитiнiң мерзiмiне тең мерзiммен Қаржы министрлiгi эмиссиялаған ұлттық валютадағы мемлекеттiк орта мерзiмдi индекстелмейтiн бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздардың ұйымдасқан қайталама рыногындағы операциялардың нәтижелерi бойынша алдағы тоқсанда қалыптасқан кiрiстiлiктiң орта өлшемдiк ставкасына тең болып белгіленедi. <*>
Ескерту. 164-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
164-2. Шетел валютасындағы сыйақы ставкасы өтеуге дейiн бюджет кредитiнiң мерзiмiне тең мерзiммен Қаржы министрлiгi эмиссиялаған ұлттық валютадағы мемлекеттiк орта мерзiмдi индекстелмейтiн бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздардың ұйымдасқан қайталама рыногындағы операциялардың нәтижелерi бойынша алдағы тоқсанда қалыптасқан кiрiстiлiктiң орта өлшемдiк ставкасына тең болып белгiленедi. <*>
Ескерту. 164-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
164-3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 шiлдедегi N 889 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы шеңберiнде жүзеге асырылатын бюджеттiк кредит беру кезiндегi сыйақы ставкасының мөлшерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен анықталады. <*>
Ескерту. 164-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
164-4. Қазақстан Республикасының азаматтарына кредит беру кезiнде сыйақы ставкасының мөлшерi 164-1, 164-2-тармақтарға сәйкес анықталатын тиiстi валютадағы сыйақы ставкасының 0,5 (нөл бүтiн оннан бec) есебiнен аспауы тиiс. <*>
Ескерту. 164-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
164-5. Түпкi қарыз алушы үшiн сыйақы ставкасының мөлшерi 164-1, 164-2-тармақтарға сәйкес анықталатын тиiстi валютадағы сыйақы ставкасының 1,5 (бiр бүтiн оннан бec) есебiнен аспауы тиiс. <*>
Ескерту. 164-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
164-6. Егер Қаржы министрлiгi эмиссиялаған бағалы қағаздардың ұйымдастырылған қайталама рыногындағы операциялар ағымдағы кезеңде жүргiзiлмеген жағдайда, сыйақы ставкасы өткен кезеңдегi тиiстi валютадағы сыйақы ставкасына тең белгiленедi. <*>
Ескерту. 164-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

среднесрочные - кредиты сроком свыше 1 года, но не более 3 лет;
долгосрочные - кредиты сроком свыше 3 лет.
164-1. Ставка вознаграждения в национальной валюте устанавливается равной сложившейся в предыдущем квартале по результатам операций на организованном вторичном рынке ценных бумаг средневзвешенной ставке доходности по государственным среднесрочным неиндексируемым ценным бумагам, эмитированным Министерством финансов в национальной валюте, со сроком до погашения равном сроку бюджетного кредита. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
164-2. Ставка вознаграждения в иностранной валюте устанавливается равной сложившейся в предыдущем квартале по результатам операций на организованном вторичном рынке ценных бумаг средневзвешенной ставке доходности по государственным среднесрочным ценным бумагам, эмитированным Министерством финансов в иностранной валюте, со сроком до погашения равном сроку бюджетного кредита. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
164-3. Размер ставки вознаграждения при бюджетном кредитовании, осуществляемом в рамках Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной Указом  Президента Республики Казахстан от 5 июля 2002 года N 889, определяется решением Правительства Республики Казахстан. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-3 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
164-4. Размер ставки вознаграждения при кредитовании граждан Республики Казахстан должен быть не более 0,5 (ноль целых пять десятых) кратной ставки вознаграждения, определяемой в соответствии с пунктами 164-1, 164-2 в соответствующей валюте. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-4 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
164-5. Размер ставки вознаграждения для конечного заемщика не может превышать 1,5 (одна целая пять десятых) кратной ставки вознаграждения, определяемой в соответствии с пунктами 164-1, 164-2 в соответствующей валюте. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-5 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
164-6. В случае если операции на организованном вторичном рынке ценных бумаг, эмитированных Министерством финансов, в текущем периоде не производились, ставка вознаграждения устанавливается равной ставке вознаграждения в предыдущем периоде в соответствующей валюте. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 164-6 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

165. Бағдарламалар әкiмшiлерi тиiстi бюджеттердi қабылдағаннан кейiн екi айдан аспайтын мерзiмде қарыз алушы-банктердi анықтауға үмiткерлерге қойылатын талаптар анықталады. <*>
Қарыз алушы-банктердi анықтауға үмiткерлерге қойылатын негiзгi талаптарға:
бұған дейiн республикалық және/немесе жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен алынған несиелер бойынша берешектердiң болмауы;
конкурс өткiзiлген күннен кейiнгi соңғы үш ай iшiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң пруденциялық нормативтерiн сақтау;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi белгiлеген жарғылық және меншiктi капиталдардың ең аз мөлшерiнiң лимиттерiн сақтау;
бюджеттiк несиелердi уақытылы қайтару бойынша тиiстi қамтамасыз етудің бар болуы;
қажет болған жағдайда филиалдық желiнiң және/немесе корреспонденттік желінің бар болуы;
қажет болған жағдайда ақпараттарды берудiң халықаралық электрондық жүйесiнiң (SРRINТ, SWIFТ, REUTER) бар болуы жатады.
Ескерту. 165-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
166. Бағдарламалардың әкiмшiлерi екiншi деңгейдегi банктер мен банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыруға арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi берген лицензиясы бар ұйымдар (бұдан әрi - банктер-қатысушылар) бойынша сұрауды бұрын республикалық және/немесе жергiлiктi бюджеттердiң ақшасы есебiнен алынған кредиттер бойынша берешектiң және бюджеттiк кредиттердi уақытылы қайтару жөнiндегi тиiстi қамтамасыз етудiң болуы жөнiндегi талаптарды қоспағанда, нақтылы бюджеттік бағдарламаларды iске асыру шеңберiнде несиелердi алу үшiн олардың арасында конкурс өткiзу үшiн негiзгi талаптарды қоса Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне жолдайды. <*>
Ескерту. 166-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
167. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi бес мерзiмдiк күн iшiнде конкурсқа қатысу үшiн белгiленген талаптарға сәйкес банктердiң-қатысушылардың тiзбесiн даярлайды және бағдарламалардың әкiмшілеріне жолдайды.
Қаржы министрлiгi және/немесе жергiлiктi атқарушы органдар бағдарламалар әкiмшiлерiнiң сұрау салулары бойынша бұрын республикалық және/немесе жергiлiктi бюджеттердiң ақшасы есебiнен алынған кредиттер бойынша қарыз алушы-банктердi анықтауға үмiткерлер берешегiнiң бар-жоғы туралы ақпаратты жiбередi. <*>
Ескерту. 167-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
168. Бағдарламалардың әкiмшiлерi тiзбеге сәйкес өтiнiш білдiрген мерзiмiн көрсете отырып нақтылы бюджеттiк бағдарламаларды iске асыру шеңберiнде олардың несиелердi алуы үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң оң қорытындысы бар банктер-қатысушылар арасында конкурс жариялайды.

165. После принятия соответствующих бюджетов администраторами программ в срок не более двух месяцев определяются требования к претендентам на определение банков-заемщиков.
К основным требованиям, предъявляемым к претендентам на определение банков-заемщиков, относятся:
отсутствие задолженности по кредитам, полученным ранее за счет денег республиканского и/или местных бюджетов;
соблюдение пруденциальных нормативов НБК в течение трех последних месяцев, предшествующих дате проведения конкурса;
соблюдение установленных НБК лимитов минимального размера уставного и собственного капиталов;
наличие соответствующего обеспечения по своевременному возврату бюджетных кредитов;
при необходимости наличие филиальной сети и/или корреспондентской сети;
при необходимости наличие международных электронных систем передачи информации (SРRINТ, SWIFТ, RЕUТЕR). <*>
Сноска. В пункт 165 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
166. Администраторы программ направляют в НБК запросы по банкам второго уровня и организациям, имеющим лицензию НБК на осуществление отдельных видов банковских операций (далее - банки-участники), с приложением основных требований для проведения конкурса среди них на получение кредитов в рамках реализации конкретных бюджетных программ за исключением требований по отсутствию задолженности по кредитам, полученным ранее за счет денег республиканского и/или местных бюджетов, и наличию соответствующего обеспечения по своевременному возврату бюджетных кредитов. <*>
Сноска. В пункт 166 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
167. НБК в пятидневный срок согласно запросам подготавливает и направляет администраторам программ перечень банков-участников, соответствующих установленным требованиям для участия в конкурсе.
Министерство финансов и/или местные исполнительные органы согласно запросам администраторов программ направляет информацию о наличии задолженности претендентов на определение банков-заемщиков по кредитам, полученным ранее за счет денег республиканского и/или местных бюджетов. <*>
Сноска. В пункт 167 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
168. Администраторы программ в соответствии с перечнем объявляют конкурс среди банков-участников, имеющих положительное заключение НБК, для получения ими кредитов в рамках реализации конкретных бюджетных программ с указанием срока предоставления заявок.

169. Бағдарламалардың әкiмшiлерi белгiлеген конкурс өткiзу мерзiмiнде банктер-қатысушылар конкурстың шарттарына сәйкестiгiн растайтын және бюджеттiк несиелердi алудың шарттары мен нақтылы бюджеттiк бағдарламаларды iске асыру шеңберiнде түпкi заемшыға олардың несие беруiн жүзеге асыру бойынша ұсыныстары бар құжаттарды қоса конкурсқа қатысу үшiн өтініш бередi.
170. Конкурсқа қатысуға жiберiлген банктер-қатысушылардың ішiнен банк-заемшылардың құжаттарын қарау және iріктеу үшiн бағдарламалардың әкiмшiлерi конкурстық комиссия құрады.
Бюджеттiк бағдарламалардың орындалуын және бюджеттiк қаражаттың үнемделуiн қамтамасыз ететiн жеткiлікті несиелендіру мақсатында конкурстық комиссия банктер-қатысушылардың өтiнiштерiн қарайды және оларды:
түпкi қарыз алушылардың бюджеттiк несиелендiруге байланысты шығыстарының ең аз деңгейiне; <*>
қамтамасыз ету сапасына (көлемiне, нысанына, өтiмдiлiгiне);
банктердің қарыз ақша портфелiнiң сапасына;
банктердің меншік капиталдарының көлемiне;
банктердің несиелендiру саласындағы жұмыс тәжiрибесiне негiздей отырып iрiктейдi.
Ескерту. 170-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
171. Конкурстың қорытындылары бойынша бағдарламалардың әкiмшiлерi белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнің немесе жергiлiктi атқарушы органның тиiстi шешімдерiне жобалар енгiзедi. Несие берушiлер нақтылы бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруға банк-заемшылар, олардың қатысу шарттары мен дәрежелерi анықталатын түпкiлiктi шешiм қабылдайды.
172. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның оң шешiм қабылдауы негiзiнде, қажет болған жағдайда бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң қатысуымен банк-заемшылармен бiрлесе отырып несиелiк шарттарды және оларға байланысты құжаттарды (кепiл, кепiлдiк туралы шарт, төлемдердiң кестесi және басқалар) жасасуды жүргiзедi.
Несие берушi терiс шешiм қабылдаған жағдайда бағдарламалардың әкiмшiлерi қайта конкурс өткiзудi ұйымдастырады.
173. Жасасқан күннен бастап үш күндiк мерзiмде:
республикалық бюджет қаражаты есебiнен бюджеттiк несиелер бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен;
жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен бюджеттiк несиелер бойынша жергiлiктi атқарушы органдармен жасасқан несиелiк шарттар тiркеуге жатады.
174. Несиелiк шарттар тiркелгеннен және несие берушi мен банк-заемшы арасындағы міндеттемелер тiркелгеннен кейiн несие берушi банктердің-заемшылардың қаражатын алуға арналған өтінім және 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің өтiнімi және 12-1, 12-2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қабылданған мiндеттемелерге арналған Хабарлама (Тапсырыс) негiзiнде және осы Ереженiң 11-тарауында сипатталған тәртiппен жүзеге асырады.
Ескерту. 174-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

169. Банки-участники в определенные администраторами программ сроки проведения конкурса подают заявки на участие в конкурсе с приложением документов, подтверждающих их соответствие условиям конкурса и содержащих предложения по условиям получения бюджетных кредитов и осуществления ими кредитования конечных заемщиков в рамках реализации конкретных бюджетных программ.
170. Для рассмотрения документов и отбора банков-заемщиков из числа допущенных к участию в конкурсе банков-участников администраторами программ создаются конкурсные комиссии.
Конкурсная комиссия в целях надлежащего кредитования, обеспечивающего выполнение бюджетных программ, и экономии бюджетных средств производит рассмотрение заявок банков-участников и осуществляет их отбор исходя из:
наименьшего уровня расходов конечных заемщиков, связанных с бюджетным кредитованием;
качества обеспечения (объем, форма, ликвидность);
качество ссудного портфеля банков;
объема собственного капитала банков;
опыта работы в области кредитования. <*>
Сноска. В пункт 170 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
171. По результатам конкурса администраторы бюджетных программ в установленном порядке вносят проекты соответствующих решений Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов. Кредиторами принимаются окончательные решения, в которых определяются банки-заемщики, условия и степень их участия в реализации конкретных бюджетных программ.
172. На основании принятых положительных решений Правительства Республики Казахстан или местных исполнительных органов кредитором совместно с банками-заемщиками с участием, при необходимости, администраторов бюджетных программ производится заключение кредитных договоров и связанных с ними документов (договора о залоге, гарантии, графики платежей и другие).
В случае принятия кредитором отрицательного решения администраторы программ организуют повторное проведение конкурса.
173. Заключенные кредитные договора в трехдневный срок со дня заключения подлежат регистрации:
Министерством финансов по бюджетным кредитам за счет денег республиканского бюджета;
местными исполнительными органами по бюджетным кредитам за счет денег местных бюджетов.
174. После регистрации кредитных договоров и регистрации обязательств между кредитором и банком-заемщиком платежи осуществляются на основании заявок на снятие средств банков-заемщиков кредитором и Заявки администраторов бюджетных программ по форме согласно приложению 11 и Уведомления (Заказа) на принятие обязательств по форме согласно приложениям 12-1, 12-2 и в порядке, описанном в Главе 11 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 174 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

175. Тараптардың бюджеттiк несиелендiру кезiнде туындаған барлық даулары мен пiкiр қайшылықтары жасасқан несиелiк шарттардың талаптарымен және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешіледі.
176. Несиелiк ресурстардан түпкi заемшылардың бюджеттiк несиелерiн банк-заемшыларға беру қолданылып жүрген заңдарға, несие берушiмен жасасқан несиелiк шарттарға және банк-заемшының iшкi несиелiк саясатына сәйкес жүзеге асырылады.
177. Банк-заемшы түпкi заемшының несиелiк ұсыныстарына: түпкi заемшының төлем қабiлетiне және өтелмеген бюджеттiк несие тәуекелiнің дәрежесiне талдау, жобаның экономикалық тиiмдiлiгiне, техникалық-экономикалық және қаржылық көрсеткiштерiне талдау, көздердің бар-жоғын және несиенi өтеудiң қамтамасыз етiлуiне тексеру жүргiзу арқылы сараптама жүргiзедi.
178. Бағдарламалар әкiмшілерiнің келiсiмi бойынша банк-заемшылардың несиелiк ұсыныстарының сараптамасы нәтижесінде түпкi заемшыны несиелендiру туралы шешiм қабылданады, олармен несиелiк шарттар және бюджеттiк несиелерге байланысты басқа құжаттар жасасады.
179. Несиелiк шарттар және оларға байланысты құжаттар жасасқаннан кейiн банк-заемшылар түпкi заемшының атына қарыз ақша шотын ашады, оған несиелiк шарттарға сәйкес бюджеттiк несиелердің сомасы есептеледi. Көрсетiлген шоттан түпкi заемшының есеп шотына ақшаны аудару арқылы несиелердi беру жүргiзiледi.
180. Негiзгi борышты өтеудi және есептелген сыйақыны төлеудi жасасқан несиелiк шартқа сәйкес заемшы жүзеге асырады.
Бұл орайда, төлемдердің мынадай кезегi белгiленедi:
есептелген айыппұлдар мен өсiмдер;
есептелген сыйақылар;
негiзгi борышты өтеу.
180-1. Бюджеттiк кредиттiң негiзгi борышының жеңілдiктi кезеңiнiң ұзақтығы қарыз алушы мен бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң тиiстi есептеулерiмен расталады. Бұл ретте жеңілдiктi кезеңнiң ұзақтығы кредит мерзiмi ұзақтығының 1/3 (үштен бiрi) аспауы тиiс. <*>
Ескерту. 180-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
180-2. Бюджеттiк кредиттi пайдаланғаны үшiн сыйақы есептеу тиiстi шарттарға қол қойған күннен бастап бюджеттік кредиттi құрылымдау кезiнде бюджеттiк кредиттiң қаражатын бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнің шотынан қарыз алушының шотына аударған күннен бастап жүзеге асырылады. Кассалық алшақтықты жабуға берiлген кредиттердi қоспағанда, бюджеттiк кредит бойынша сыйақы төлеу бюджет кредитiн беру кестесiне сәйкес бiрiншi күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей жүзеге асырылады. <*>
Ескерту. 180-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

175. Все споры и разногласия сторон, возникающие при бюджетном кредитовании, разрешаются на условиях заключенных кредитных договоров и в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
176. Банками-заемщиками предоставление бюджетных кредитов конечным заемщикам из кредитных ресурсов кредитора осуществляется в соответствии с действующим законодательством, заключенными с кредитором кредитными договорами и внутренней кредитной политикой банков-заемщиков.
177. Банки-заемщики производят экспертизу кредитных предложений конечных заемщиков путем проведения: анализа платежеспособности конечных заемщиков и степени риска непогашения бюджетного кредита, анализа экономической целесообразности, техническо-экономических и финансовых показателей проекта, проверки наличия источников и обеспечения погашения кредита.
178. На основании результатов экспертизы кредитных предложений банками-заемщиками по согласованию с администраторами программ принимается решение о кредитовании конечных заемщиков, заключаются с ними кредитные договора и другие документы, связанные с бюджетными кредитами.
179. После заключения кредитных договоров и связанных с ними документов банками-заемщиками открываются на имя конечных заемщиков ссудные счета, на которые в соответствии с кредитными договорами зачисляются суммы бюджетных кредитов. С указанного счета производится выдача кредитов путем перечисления денег на расчетный счет конечного заемщика либо оплаты его платежных документов.
180. Погашение основного долга и выплата начисленного вознаграждения осуществляется заемщиком в соответствии с заключенным кредитным договором.
При этом устанавливается следующая очередность платежей:
начисленные штрафы и пени;
начисленное вознаграждение;
погашение основного долга.
180-1. Продолжительность льготного периода основного долга бюджетного кредита подтверждается соответствующими расчетами заемщика и администратора бюджетной программы. При этом продолжительность льготного периода не должна превышать 1/3 (одной трети) продолжительности срока кредита. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 180-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
180-2. Начисление вознаграждения за пользование бюджетным кредитом осуществляется с даты перечисления средств бюджетного кредита со счета администратора бюджетной программы на счет заемщика, при реструктуризации бюджетного кредита с даты подписания соответствующих договоров. Выплата вознаграждения по бюджетному кредиту, за исключением кредитов, выданных на покрытие кассового разрыва, осуществляется не позднее первого календарного года в соответствии с графиком предоставления бюджетного кредита. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 180-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

181. Банк-заемшы несиелiк шарттың талаптарын бұзған жағдайда несие берушi несиелiк шартты мерзiмiнен тыс бұзуға және есептелген сыйақылармен және айыппұлдармен бiрге несиенiң iс жүзiндегi ұсынылған сомасын қайтаруға құқылы.
182. Бюджеттiк кредиттi мақсатсыз пайдалану фактiлерi анықталған кезде кредит берушi Қаржы министрлiгi анықтайтын тәртiппен кредит шартында айтылған мөлшерде айыппұл сала отырып, заңсыз пайдаланылған кредит сомасын өндiрiп алуға құқылы. <*>
Ескерту. 182-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
183. Заемшы несиелiк шартта белгiленген мерзiмде негiзгi борышты өтемеген және/немесе бюджеттiк несие бойынша сыйақыны төлемеген жағдайда жинақтаған берешектерге айыппұл проценттерi есептеледi.
184. Бюджеттiк несие бойынша заемшының берешектерi пайда болған және несиелiк шарттың талаптарымен анықталған мерзiм iшiнде ол өтелмеген жағдайда республикалық және жергiлiктi бюджеттен берiлген несие бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi және жергiлiктi атқарушы органы не банк-заемшы (түпкi заемшы жағдайында) берешектердi қайтаруды қамтамасыз ететiн мынадай:
жергілiктi атқарушы органдардың жоғары тұрған бюджеттерге бұрын берiлген кредиттер бойынша негiзгi борышты өтегенге және мақсатына сай пайдаланылмаған қаражатты қайтарғанға дейiн қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының бос қалдықтарын өзге мақсаттарға жұмсауына тыйым салу; <*>
заңдарда белгiленген тәртiппен заемшының берешектерiн өтеу жөнiндегi олардың міндеттемелерiн орындауы туралы құжаттарды гарантқа (алушыға) жiберу;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес кепiл туралы шарттың негiзiнде заемшының салған мүлкiн сату;
заемшы несие берушiнің не банк-заемшының пайдасына берген басқа тұлғаға заемшының талаптарын төлеуге ұсыну;
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы "Банкроттық туралы"  Заңына  сәйкес соттың заемшыны банкрот деп жариялауға дейiн сот тәртiбіне өндiріп алу жүзеге асыру шараларын қолданады.
Ескерту. 184-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
185. Республикалық және жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен берiлген несие банк-заемшы тиiстi бюджетке негiзгi борыштың сомасын қайтару және сыйақыларды және айыппұлдарды қоса алғанда осы несиелерге байланысты басқа iлеспе төлемдердi толық көлемде төлеген жағдайда өтелген болып есептеледi.
186. Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен берiлген несиелердi қайта құрудағы өзгерiстер:
сыйақылардың ставкалары;
несиенi өтеудiң немесе кезектi төлемнiң мерзiмi;
несие валютасы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің немесе тиiстi әкiмияттардың шешiмдерi негiзiнде жүзеге асырылады.
Кредиттi қайта құрылымдау кезiнде кредит берушi мен қарыз алушы арасында қайта құрылымдау туралы келiсiм (шарт) жасалады.
Бұл ретте кредит беруші:
сыйақы ставкасын белгiлеудi осы Ереженiң 90-тармағына сәйкес жүзеге асырады. <*>
Бұл орайда, несиенi өтеудің немесе кезектi төлемнiң мерзiмiн өзгерту, сондай-ақ сыйақылардың ставкасы тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен немесе жергiлiктi бюджет туралы мәслихат шешiмiмен бекiткен бюджеттің кiрiс бөлiгiнің мөлшерiне ықпал етпеуi тиiс.

181. Кредитор имеет право на досрочное расторжение кредитного договора и возврат фактически предоставленных сумм кредита с начисленными вознаграждением и штрафами в случае нарушения банком-заемщиком условий кредитного договора.
182. При выявлении фактов нецелевого использования бюджетного кредита кредитор вправе взыскивать с заемщика неправомерно использованные суммы кредита с взиманием штрафа в размере, оговоренном в кредитном договоре, в порядке, определяемом Министерством финансов. <*>
Сноска. Пункт 182 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
183. В случае непогашения заемщиком основного долга и/или невыплате вознаграждения по бюджетному кредиту в срок, установленный в кредитном договоре, на образовавшуюся задолженность начисляются штрафные проценты.
184. При образовании у заемщика задолженности по бюджетному кредиту и ее непогашении в течение срока, определенного условиями кредитного договора, Министерством финансов и местными исполнительными органами соответственно по кредитам из республиканского и местных бюджетов либо банком-заемщиком (в случае с конечным заемщиком) принимаются соответственно следующие меры, обеспечивающие возврат задолженности:
исключение расходования свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года на иные цели до погашения местными исполнительными органами вышестоящим бюджетам задолженности по основному долгу по ранее выданным кредитам и возврата средств, использованных не по целевому назначению;
направление гаранту (поручителю) документов об исполнении им обязательств по погашению задолженности заемщика в установленном законодательством порядке;
реализация заложенного имущества заемщика на основании договора о залоге в соответствии с действующим законодательством;
предъявление к оплате требований заемщика к другому лицу, которые заемщик уступил в пользу кредитора либо банка-заемщика;
осуществление взыскания в судебном порядке, вплоть до объявления судом заемщика банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_  "О банкротстве". <*>
Сноска. В пункт 184 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
185. Кредит, выданный за счет денег республиканского и местных бюджетов, считается погашенным при возврате банком-заемщиком в соответствующие бюджеты суммы основного долга и уплате в полном объеме вознаграждения и других сопутствующих платежей, связанных с этим кредитом, включая штрафы.
186. Реструктуризация кредитов, предоставленных за счет средств республиканского и местных бюджетов, как то изменение:
ставки вознаграждения;
срока погашения кредита или очередного платежа;
валюты кредита;
осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан или решения акиматов соответственно.
При реструктуризации кредита между кредитором и заемщиком заключается договор (соглашение) о реструктуризации.
При этом кредитором:
установление ставки вознаграждения осуществляется в соответствии с пунктом 90 настоящих Правил.
При этом изменение сроков погашения кредита или очередного платежа, валюты кредита, а также ставки вознаграждения не должно влиять на размер доходной части бюджета, утвержденного законом о республиканском бюджете или решением маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год. <*>
Сноска. В пункт 186 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

186-1. Даму Банкiне берiлген кредиттердi қайта құрылымдау шарты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның шешiмi негiзiнде анықталады.<*>
Ескерту. 186-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
186-2. Даму Банкiн және Қазақстан Республикасының азаматтарын қоспағанда, қарыз алушыларға кредиттердi қайта құрылымдау кезiнде сыйақы ставкасы тиiстi валютада 164-1, 164-2-тармақтарға сәйкес анықталады. <*>
Ескерту. 186-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
187. Республикалық бюджет қаражаты есебiнен берiлген несиелердi қайта құру туралы шешiмдi "Республикалық бюджеттен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекет берген кепiлдiгi бар, мемлекеттiк емес сыртқа заемдар шеңберiнде республикалық бюджеттен бөлiнген қаражаттан берiлген несиелердi қайтару және қайта құру жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 21 маусымдағы N 813  қаулысына  сәйкес құрылған Ведомствоаралық комиссияның ұсынысы негiзiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiм қабылдайды.
187-1. Бюджеттiк кредит беру туралы ақпаратты Қаржы және экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiктерi арасында келiсілген нысан бойынша және мерзiмде Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне Қаржы министрлiгi бередi. <*>
Ескерту. 187-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
19-тарау. Мемлекет кепiлдiк берген заемдар алған заңды тұлғалардың қаржылық, жағдайы және төлем қабiлетi мониторингiнiң ресiмдерi
$1. Мемлекет кепілдiк берген заемдар алған заңды тұлғалардың қаржылық жағдайы мониторингiнiң ресiмдерi
188. Мемлекет кепiлдiк берген заемдар алған заңды тұлғалардың қаржылық жағдайы мониторингiнiң ресiмдерi Қазақстан Республикасының мемлекет кепiлдiк берген мемлекеттiк емес сыртқы заемдар алған заңды тұлғалардың қаржылық жағдайы мониторингiнің ақпараттық қамтамасыз етiлуiн және мониторингтi (бұдан әрi - мониторингі) жүзеге асырудың тәртiбiн анықтайды.
189. Мониторинг - мемлекет кепілдік берген заемдар алған заңды тұлғалардың қаржылық жағдайын анықтауға арналған іс-шараларын кешенi және Қаржы министрлiгi алған ақпараттардың жиынтығы.
190. Мониторинг базалық талдаудан (заңды тұлғаның басшысы, қызметтердiң, салалардың түрлерi, бәсекелестiк және рынок, нормативтiк құқықтық орта туралы ақпарат) және қаржылық ақпараттан (қаржылық есептi, бизнес-жоспарды талдау) тұрады, сондай-ақ мониторингтi қамтамасыз ету жүйесі үшін ақпараттарды беру мақсатында мониторинг құрылуы тиiс.

186-1. Условия реструктуризации кредитов, предоставленных Банку Развития определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 186-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
186-2. При реструктуризации кредитов заемщикам, за исключением Банка Развития и граждан Республики Казахстан, ставка вознаграждения определяется в соответствии с пунктами 164-1, 164-2 в соответствующей валюте.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 186-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
187. Решение о реструктуризации кредита, предоставленного за счет средств республиканского бюджета, принимается Правительством Республики Казахстан на основании предложений Межведомственной комиссии, созданной согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 июня 1999 года N 813 P990813_  "О создании Межведомственной комиссии по возврату и реструктуризации кредитов, выданных из республиканского бюджета, а также средств, отвлеченных из республиканского бюджета в рамках негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан".
187-1. Информация о бюджетном кредитовании предоставляется Министерством финансов в Министерство экономики и бюджетного планирования по форме и в сроки, согласованные между министерствами финансов и экономики и бюджетного планирования. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 187-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 19. Процедуры мониторинга финансового состояния и
платежеспособности юридических лиц, получивших
гарантированные государством займы
Параграф 1. Процедуры мониторинга финансового состояния
юридических лиц, получивших гарантированные государством займы
188. Процедуры мониторинга финансового состояния юридических лиц, получивших гарантированные государством займы определяют информационное обеспечение мониторинга и порядок осуществления мониторинга финансового состояния юридических лиц, получивших негосударственные внешние займы под государственную гарантию Республики Казахстан (далее - мониторинг).
189. Мониторинг - комплекс мероприятий для определения финансового состояния юридических лиц, получивших гарантированные государством займы, и обобщения полученной информации Министерством финансов.
190. Мониторинг должен включать в себя анализ финансового состояния заемщиков, состоящий из анализа базовой (информация о руководстве юридического лица, видах деятельности, отрасли, конкурентах и рынках, нормативно-правовой среде) и финансовой информации (анализ финансовых отчетов, бизнес-плана), также мониторинг должен создаваться в целях предоставления информации для системы обеспечения мониторинга.

191. Мемлекет кепiлдiк берген заемдар алған барлық заңды тұлғалар мониторинг жасауға жатады.
192. Заемшының қаржылық коэффициентiн талдау басқа заңды тұлғалар бойынша ұқсас көрсеткiштердi және салалар бойынша жалпы деректердi салыстыру арқылы жүргiзiледi. Қаржылық коэффициенттер заңды тұлғалардың қаржылық көрсеткiштерiнiң ара қатынасын бiлдiредi. Әрбiр коэффициент үшiн оңтайлы мән осы заңды тұлғаның басқа қаржылық коэффициенттерiн ескере отырып, заемшыға жататын салаға тәуелдi айқындалады. Талдауды жүргiзу үшiн негiзгi көрсеткiштердің екi тобы:
табыстылық көрсеткiш;
капиталға айналатын көрсеткiш пайдаланылады.
193. Қаржылық коэффициенттер кәсiпорынның қаржылық жағдайының көрсеткiштерiне негiзделе отырып, тоқсан сайын есептеледi (кәсiпорын балансының баптары және табыстар мен залалдар туралы есеп).
194. Мониторингтi iске асыру кезiнде мынадай қаржылық коэффициенттер:
өтiмдiлiк коэффициентi - қысқа мерзiмдi мiндеттемелердiң көлемiне ақшалай қаражаттың және қысқа мерзiмдi дебиторлық берешектiң қатынасы;
жабу коэффициентi - қысқа мерзiмдi мiндеттемелерге ағымдағы активтердiң қатынасы;
заемдық және меншік қаражатының қатынасы - меншiк капиталының көлемiне ағымдағы міндеттемелердiң қатынасы;
тарту коэффициентi - ағымдағы және ұзақ мерзiмдi активтердiң сомасына міндеттемелердің қатынасы;
табыс нормасы - сату көлеміне салық салғанға дейiнгi жиынтық кірiстің қатынасы;
меншiк капиталының рентабелдiлiк коэффициентi - меншiк капиталының көлемiне салық салғанға дейінгi жиынтық қатынасы;
несиелiк берешектің айналымдық коэффициентi - несиелiк берешекке сату көлемiнің қатынасы;
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгiнiң қалауы бойынша басқа коэффициенттер назарға алынады. <*>
Ескерту. 194-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
195. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгi мониторингке жататын заңды тұлғалардың тiзiмдерiн анықтайды және оны Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiне жiбередi. <*>
Ескерту. 195-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
196. Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердің шаруашылық қызметтерi туралы статистикалық есептi жасауды аяқтағаннан кейiн он күндiк мерзiм iшiнде, тiзiмде анықталған шаруашылық жүргiзушi субъектiлердің қаржылық жағдайының көрсеткiштерiн Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгiне тоқсан сайын ұсынады. <*>
Ескерту. 196-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

191. Мониторингу подлежат все юридические лица, получившие гарантированные государством займы.
192. Анализ финансовых коэффициентов заемщиков проводится путем сопоставления с аналогичными показателями по другим юридическим лицам и данными в целом по отрасли. Финансовые коэффициенты означают соотношение показателей финансовой отчетности юридических лиц. Оптимальное значение для каждого коэффициента определяется в зависимости от отрасли, к которой принадлежит заемщик с учетом других финансовых коэффициентов данного юридического лица. Для проведения анализа используются две группы основных показателей:
показатели прибыльности;
показатели оборачиваемости капитала.
193. Финансовые коэффициенты вычисляются, исходя из показателей финансового состояния организации, ежеквартально (статей баланса организации и отчета о прибылях и убытках).
194. Следующие финансовые коэффициенты принимаются во внимание во время осуществления мониторинга:
коэффициент ликвидности - отношение денежных средств и краткосрочной дебиторской задолженности к величине краткосрочных обязательств;
коэффициент покрытия - отношение текущих активов к краткосрочным обязательствам;
соотношение заемных и собственных средств - отношение текущих обязательств к величине собственного капитала;
коэффициент привлечения - отношение обязательств к сумме текущих и долгосрочных активов;
норма прибыли - отношение совокупного дохода до налогообложения к объему реализации;
коэффициент рентабельности собственного капитала - отношение совокупного дохода до налогообложения к величине собственного капитала;
коэффициент оборачиваемости кредиторской задолженности - отношение объема реализации к кредиторской задолженности;
другие коэффициенты по усмотрению Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан и Министерства финансов. <*>
Сноска. В пункт 194 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
195. Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан определяют список юридических лиц, подлежащих мониторингу, и направляют его в Агентство Республики Казахстан по статистике. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
196. Агентство Республики Казахстан по статистике ежеквартально, в десятидневный срок после завершения составления статистического отчета о финансовой деятельности хозяйствующих субъектов в Республике Казахстан представляет в Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан показатели финансового состояния хозяйствующих субъектов, определенных в списке. <*>
Сноска. В пункт 196 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

197. Қажет болған жағдайларда Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгi мемлекет кепілдік берген заемдар бойынша міндеттемелерi бар шаруашылық жүргiзушi субъектілерден олардың қаржылық көрсеткiштерi туралы қосымша ақпараттарды сұрауға құқылы. <*>
Ескерту. 197-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
198. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгi ұсынылған көрсеткiштердің негiзiнде анықталған қаржылық коэффициенттердi осы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердің өткен кезеңдегi ұқсас коэффициентiмен, басқа шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң ұқсас профилдi қызметтерiмен және осы коэффициенттердің жалпы қабылданған нормаларымен салыстыру арқылы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердің төлем қабiлеттерiне сараптама жүргiзедi. <*>
Ескерту. 198-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
199. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгi мемлекет кепiлдiк берген заемдар бойынша заемшы ретінде әрекет ететiн шаруашылық жүргiзушi субъектiлердің қаржылық жағдайы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын ақпарат бередi. <*>
Ескерту. 199-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
200. Ықтимал төлем қабiлетi дәрменсiз заемшы анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi мен Қаржы министрлiгi бұл туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiне хабарлайды және мемлекеттiк берген заемдар бойынша заемшының берешектерiн жабу үшiн республикалық бюджеттен қаражатты бөлудiң алдын алу бойынша заңдарда көзделген шараларды ұсынады. <*>
Ескерту. 200-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
$2. Мемлекет кепілдiк берген заемдар алған заңды тұлғалардың төлем қабiлетi мониторингiнің ресімдерi
201. Мына төмендегiлермен акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi, көрсетілген заңды тұлғалардың мемлекет берген кепiлдігі заемдарын тарту бойынша міндеттемелерiн атқару кезеңінде төлем қабілетi мониторингiн қамтамасыз ететiн, мемлекет берген кепiлдiгi бар заемдар алған және (немесе) үмiткер, жарғылық капиталына немесе акционерлiк қоғамға мемлекеттiң жүз проценттiк қатысуы бар заңды тұлғаларға қойылатын қосымша талаптар анықталады.
202. Осы параграфта пайдаланылатын ұғымдар мыналарды білдiредi:
жарғылық капиталында мемлекет берген кепілдiгi бар заемшы - мемлекет кепілдiк берген заемдар алған, бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi, жарғылық капиталына немесе акционерлiк қоғамға мемлекеттiң жүз проценттiк қатысуы бар заңды тұлғалар;
мемлекет кепiлдiк берген заемдар бойынша күтiлетiн төлемдердi қамтамасыз ету жүйесi - Қаржы министрлiгiнің келiсiмi бойынша жарғылық капиталына мемлекеттің жүз проценттiк қатысуы бар заемшылардың шартты салымның арнаулы шотын, сондай-ақ резервтiк шотын құруы не белгiленген мерзімде олардан алынатын соманы мемлекеттiк емес заем бойынша заемшы төлемеген жағдайда оларға Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнің не шетел банктерiнiң кепілдерiн беру;
шартты салымның арнаулы шоты (қызмет көрсету шоты) - банк-агентте ашылған және Қазақстан Республикасының мемлекет берген кепiлдігiмен тартылған, мемлекеттiк емес заемдар бойынша күтiлетiн төлемдердi өтеудi қамтамасыз ету үшiн ғана арналған шартты салымның арнаулы шотындағы ақшаның бөлiгiн кезең-кезеңде төлеу арқылы жарғылық капиталға мемлекеттің қатысуы бар заемшылардың мiндеттi жинақтауы;
резерв шоты (депозиттi шот) - заем туралы шартқа (келiсiмге) сәйкес қызмет көрсету шотынан кезектi төлемдердi төлеу үшін банк-агент жарғылық, капиталында мемлекет берген кепiлдiгi бар заемшылар ашқан Қаржы министрлiгiнiң бақылауындағы шот. Резерв шотының жинақтаушы ақшасының сомасы есептелген проценттермен (сыйақылармен), сондай-ақ заем туралы шартқа (келiсiмге) сәйкес өзге төлемдермен негiзгi борыштың күтiлетiн төлемдерiнен 110 (жүз он) процент мөлшерiнде белгiленедi. Резерв шотының ақшасын қалыптастырудың және пайдаланудың шарттарын Қаржы министрлiгi тағайындайды;
банк-агент - мемлекет берген кепілдіктен тартылған мемлекеттiк емес сыртқы заемдарға қызмет көрсететiн екіншi деңгейдегі банк. Жарғылық капиталға мемлекеттiң қатысуы бар заемшылар Қаржы министрлiгi мен ҚҰБ анықтайтын екiншi деңгейдегi банктердiң тiзбесiнен банк-агенттi таңдайды;
банк-кепiл - белгiленген мерзiмде олардан алынатын соманы мемлекеттiк емес заем бойынша заемшы төлемеген жағдайда берешектердi өтеуге кепілдiк беретiн Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкi не шетел банкi. ҚҰБ ұсынған тiзбеден Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерi ішінен банк-кепiлдi анықтайды. Жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар, "Жоғары" деңгейден төмен емес, мерзiмнен тыс деген рейтингi бар шетел банктерiнiң iшiнен Қаржы министрлiгiнің келiсiмiмен заемшы банк-кепiлді анықтайды;
жыл сайынғы бизнес-жоспар - табыс көздерiн көрсете отырып заемдардың күтiлетiн төлемдерi бойынша нақтылы сандарды қамтитын, күтiлетiн қаржы жылына арналған заемшы әзiрлейтiн бизнес-жоспар.

197. В случае необходимости Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан вправе в установленном порядке запрашивать у хозяйствующих субъектов, имеющих обязательства по гарантированным государством займам, дополнительную информацию об их финансовых показателях. <*>
Сноска. В пункт 197 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
198. Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан проводят экспертизу платежеспособности хозяйствующих субъектов путем сравнения финансовых коэффициентов, определенных на основании представленных показателей, с аналогичными коэффициентами этих хозяйствующих субъектов за предыдущие периоды, других хозяйствующих субъектов с аналогичным профилем деятельности и общепринятыми нормами данных коэффициентов. <*>
Сноска. В пункт 198 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
199. Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан ежеквартально информируют Правительство Республики Казахстан о финансовом состоянии хозяйствующих субъектов, выступивших в качестве заемщиков по гарантированным государством займам. <*>
Сноска. В пункт 199 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
200. В случае определения потенциально неплатежеспособного заемщика Министерство финансов и Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан уведомляют об этом Правительство Республики Казахстан и предлагают предусмотренные законодательством меры по предотвращению отвлечения средств республиканского бюджета для погашения задолженности заемщика по гарантированным государством займам. <*>
Сноска. В пункт 200 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Параграф 2. Процедуры мониторинга платежеспособности
юридических лиц, получивших гарантированные государством займы
201. Нижеследующим определяются дополнительные требования, предъявляемые к юридическим лицам со стопроцентным участием государства в уставном капитале, или контрольный пакет акций которых принадлежит государству, получившим и (или) претендующим на получение гарантированных государством займов, которые обеспечивают мониторинг платежеспособности указанных юридических лиц в период исполнения обязательств по привлеченным гарантированным государством займам.
202. Понятия, используемые в настоящем параграфе, означают следующее:
заемщик с государственным участием в уставном капитале - юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале или контрольный пакет акций которого принадлежит государству, получившее гарантированные государством займы;
система обеспечения предстоящих платежей по гарантированным государством займам - создание заемщиком с государственным участием в уставном капитале по согласованию с Министерством финансов специального счета условного вклада, а также резервного счета либо предоставление им гарантии банка второго уровня Республики Казахстан или иностранного банка перед Министерством финансов погасить задолженность в случае неуплаты заемщиком по негосударственному займу причитающейся с него суммы в установленный срок;
специальный счет условного вклада (счет обслуживания) - обязательное накопление заемщиком с государственным участием в уставном капитале, посредством периодических платежей части денег на специальном счете условного вклада, открытом в банке-агенте и предназначенном исключительно для обеспечения погашения предстоящих выплат по негосударственному займу, привлеченному под государственную гарантию Республики Казахстан;
резервный счет (депозитный счет) - счет, подконтрольный Министерству финансов, открытый заемщиком с государственным участием в уставном капитале в банке-агенте для обеспечения выплат очередных платежей со счета обслуживания в соответствии с договором (соглашением) о займе. Сумма накопления денег резервного счета устанавливается в размере 110 (сто десять) процентов от предстоящей выплаты основного долга, начисленных процентов (вознаграждения), а также иных платежей в соответствии с договором (соглашением) о займе. Условия формирования и использования денег резервного счета устанавливаются Министерством финансов;
банк-агент - банк второго уровня, обслуживающий негосударственный внешний заем, привлеченный под государственную гарантию. Заемщиком с государственным участием в уставном капитале выбирается банк-агент из перечня банков второго уровня, определяемых Министерством финансов совместно с НБК;
банк-гарант - банк второго уровня Республики Казахстан или иностранный банк, гарантирующий погашение задолженности в случае неуплаты заемщиком с государственным участием в уставном капитале, по негосударственному займу причитающейся с него суммы в установленный срок. Банк-гарант из числа банков второго уровня Республики Казахстан определяется Министерством финансов из перечня, предоставляемого НБК. Банк-гарант из числа иностранных банков с досрочным рейтингом не ниже уровня "Высокое" определяется заемщиком с государственным участием в уставном капитале по согласованию с Министерством финансов;
ежегодный бизнес-план - разрабатываемый заемщиком бизнес-план на предстоящий финансовый год, который должен содержать конкретные числа по предстоящим платежам по займу с указанием источников доходов.

203. Жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшыларға қойылатын қосымша талаптар Қаржы министрлiгiнiң жарғылық капиталда мемлекеттік қатысуы бар заемшылармен және мiндеттi түрде мыналарды қамтитын:
1) мемлекет берген кепiлдiгi бар заемдар алуға арналған үмiткер, жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшының мiндеттемесi заем бойынша өзiнiң ағымдағы мiндеттемелерiн қамтамасыз ету үшiн қажеттi ақшаның кезеңдiк төлем сомаларының есебiнен жинақтауды жүргiзетiн;
жарғылық капиталында мемлекеттік қатысуы бар заемшының заңдарда белгiленген тәртiппен банктiк, оның iшiнде ҚҰБ және екiншi деңгейдегi банктердегi шоттар туралы мәлiметтердi Қаржы министрлiгiне және банк-агентке ұсыну міндеттемесiн;
жарғылық капиталында мемлекеттік қатысуы бар заемшының заемды толық өтегенге дейiнгi жыл сайынғы бизнес-жоспарын банк-агентке ұсыну мiндеттемесiн;
2) Қаржы министрлiгi мен банк-агенттiң резерв шотындағы (депозиттi шотындағы) шартты салымның арнаулы шоттың есебiн жүргiзу, сондай-ақ екi данада акт жасай отырып ұсынылған құжаттарды кезең-кезеңде салыстыруды жүргiзу мiндеттемесiн;
банк-агенттiң жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшының қаржы-экономикалық жағдайына талдау жүргiзу міндеттемесін;
3) ҚҰБ және екiншi деңгейдегi банктерде ашылған, мемлекеттiң қатысуы бар заемшының банктiк шоттары туралы мәлiметтердi кезең-кезеңде ұсыну;
шартты салымның арнаулы шотындағы ақшаны кезең-кезеңде жинақтау;
жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшының қаржылық есептiлiктiң үлгiлiк нысанын (бухгалтерлiк баланс, қаржы-шаруашылық қызметтердiң нәтижелерi туралы есеп) банк-агентке ай сайын ұсыну мiндеттемесiн;
банк-агенттiң жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшының қаржылық жағдайына талдау жүргiзу және талдау қорытындылары бойынша Қаржы министрлiгiне ақпаратты ұсыну мiндеттемесiн;
4) Iшкi несиелiк келiсiмдегi тиiстi мiндеттемелердi енгiзу арқылы Қаржы министрлiгiнің келiсiмiмен мемлекет кепiлдiк берген заемдар алған жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы күтілетін төлемдердi қамтамасыз етудiң кез-келген мынадай жүйесін:

203. Дополнительным требованием, предъявляемым к заемщикам с государственным участием в уставном капитале, является система обеспечения предстоящих платежей по гарантированным государством займам, которая включает в себя заключение Министерством финансов с заемщиками с государственным участием в уставном капитале и банком-агентом соглашения об условиях предоставления государственной гарантии Республики Казахстан по негосударственному займу (далее - Внутреннее кредитное соглашение), которое в обязательном порядке должно содержать:
1) обязательство заемщика с государственным участием в уставном капитале, претендующего на получение гарантированного государством займа, проводить накопление за счет периодических платежей суммы денег, необходимой для обеспечения своих текущих обязательств по займу;
обязательство заемщика с государственным участием в уставном капитале представлять сведения Министерству финансов и банку-агенту об имеющихся банковских счетах в том числе в НБК и банках второго уровня в установленном законом порядке;
обязательство заемщика с государственным участием в уставном капитале предоставлять банку-агенту ежегодный бизнес-план до полного погашения займа;
2) обязательства Министерства финансов и банка-агента вести учет специального счета условного вклада резервного счета (депозитного счета), а также проводить периодические сверки предоставляемой документации с составлением акта в двух экземплярах;
обязательства банка-агента проводить анализ финансово-, экономического состояния заемщика с государственным участием в уставном капитале;
3) периодически предоставлять сведения о банковских счетах заемщика с государственным участием, открытых в НБК и банках второго уровня;
периодически аккумулировать деньги на специальном счете условного вклада;
обязательства заемщика с государственным участием в уставном капитале ежемесячно представлять в банк-агент типовые формы финансовой отчетности (бухгалтерский баланс, отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности) и другие необходимые документы, определяющие финансовое состояние;
обязательства банка-агента проводить анализ финансового состояния заемщика с государственным участием в уставном капитале и по итогам анализа предоставлять информацию в Министерство финансов;
4) заемщик с государственным участием в уставном капитале, получивший гарантированный государством заем, по согласованию с Министерством финансов путем внесения соответствующих обязательств во Внутреннее кредитное соглашение имеет право выбрать любую из следующих систем обеспечения предстоящих платежей:

1) резерв шотын (депозиттi шотты);
2) несие берушiлерге кезектi төлемдердi өтеуге кепiлдiк беретiн банк-кепiл ұсынған кепiлдi таңдауға құқығы бар мемлекеттiк емес заемдар бойынша Қазақстан Республикасының мемлекет берген кепілдiктердi ұсыну шарттары туралы банк-агентпен келiсiм жасасуды қосатын мемлекет кепiлдiк берген заемдар бойынша күтiлетiн төлемдердi қамтамасыз ету жүйесiн қамтиды.
Егер, резерв шотын (депозиттi шотын) пайдалануды қамтамасыз ету жүйесi анықталған жағдайда жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшы шартты салымның арнаулы шотынан кезектi төлемдi жүргiзудің сақтандыру резервiн (резерв шотын) қамтамасыз ететiн алдын ала жинақтау қаражатын жүргiзудің сөзсiз мiндеттемесiн қабылдайды және мемлекет берген кепiлдiкпен берілген мемлекеттiк емес заем бойынша мемлекет берген кепілдікті толық кепiлдікпен қамтамасыз етудi, сондай-ақ кезектi төлемнің сомасына екiншi деңгейдегi банктiң ұсынатын алдын ала кепiлдiктi ұсынады. Банк-кепілдiң кепiлдікті ұсыну мерзімі мен шарттарын мемлекет берген кепілдiкпен берiлген мемлекеттiк емес заемды ұсынудың шарттарына тәуелдi Қаржы министрлiгi белгiлейдi.
Банк-агент пен банк-кепілдің жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшымен Қаржы министрлiгi арасындағы жасасқан шартта екiншi деңгейдегi банктердiң кепiлдiктерiн ұсынуды қамтамасыз ету жүйесi анықталған жағдайда шартты салымның арнаулы шотында қаражат жоқ болған жағдайда мемлекет берген кепілдiкпен берілген мемлекеттік емес заем бойынша жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшының күтілетін мiндеттемелерiнiң атқарылуын қамтамасыз ететiн банк-кепiлдiң сөзсiз және кезек күттiрмейтiн мiндеттемесi бар болуы тиiс.
Банк-кепiл банк активтерi сыныптамаларының тәртiбi мен шартты мiндеттемелерiн және олар бойынша провизиялардың есептерiн-реттейтiн ҚҰБ нормативтiк-құқықтық актiлерiне сәйкес берiлетiн кепілдiктердiң провизияларын қалыптастыруы тиiс.
Олар Қазақстан Республикасының мемлекет берген кепілдігімен тартылған мемлекеттік емес заемды толық өтегеннен кейiн резерв шотының ақшасы мемлекет кепiлдiк берген заемдар алған жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшыға қайтарылады.
Шартты салымның арнаулы шоты және резерв шотына ақшаны аударудың нормасы мен кезең-кезеңдiгiн (кестесiн) мемлекет кепiлдiк берген заем алған жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшымен бiрлесе отырып Қаржы министрлiгi және банк-агент анықтайды.
Жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да міндетті төлемдердi төлегеннен кейiн Iшкi несиелiк келiсiмнiң сомасына сәйкес тиiстi соманы тұрақты аудару арқылы ақшаны шартты салымның арнаулы шотына және резерв шотына аударады.
Мемлекет кепілдiк берген заемдар алған жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы Қазақстан Республикасының мемлекет берген кепілдiгiмен тартылған мемлекеттiк емес заемның мерзiмi өткен төлемдерiн өтеу үшiн резерв шотынан ақшаны толық немесе бiр бөлiгiн пайдаланған жағдайда резерв шотын толықтыру резерв шотынан ақша алынған 3 (үш) айдан кешiктiрiлмей жүзеге асырылуы тиiс.

1) резервный счет (депозитный счет);
2) гарантию, предоставленную банком-гарантом, которая гарантирует погашение очередных платежей кредиторам.
В случае, если определена система обеспечения использования резервного счета (депозитного счета), заемщик с государственным участием в уставном капитале, принимает безусловное обязательство провести предварительное накопление средств, обеспечивающее страховой резерв (резервный счет) проведения очередной оплаты со специального счета условного вклада и предоставляет Министерству финансов полное залоговое обеспечение государственной гарантии по негосударственному займу, гарантированному государством, а также предварительное предоставление гарантии банка второго уровня на сумму очередного платежа. Сроки и условия предоставления гарантии банка-гаранта устанавливается Министерством финансов в зависимости от условий предоставления негосударственного займа, гарантированного государством.
В случае, если определена система обеспечения предоставления гарантии банка второго уровня, в договоре, заключенном между Министерством финансов, заемщиком с государственным участием в уставном капитале, банком-агентом и банком-гарантом, должно содержаться безусловное и безотзывное обязательство банка-гаранта обеспечивать исполнение предстоящих обязательств заемщика с государственным участием в уставном капитале по негосударственному займу, гарантированного государством в случае отсутствия средств на специальном счете условного вклада.
Банк-гарант должен формировать провизии под выдаваемые гарантии в соответствии с нормативными правовыми актами НБК, регулирующими порядок классификации активов банка и условных обязательств и расчета провизии по ним.
Деньги резервного счета возвращаются заемщику с государственным участием в уставном капитале, получившему гарантированный государством заем, после полного погашения им привлеченного под государственную гарантию Республики Казахстан негосударственного займа.
Норма и периодичность (график) перечисления денег на специальный счет условного вклада и резервный счет определяются Министерством финансов совместно с заемщиком с государственным участием в уставном капитале, получившим гарантированный государством заем, и банком-агентом.
Деньги перечисляются заемщиком с государственным участием в уставном капитале на специальные счета условного вклада и резервный счет путем регулярного отчисления соответствующих сумм согласно Внутреннему кредитному соглашению, после уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет.
В случае полного или частичного использования заемщиком с государственным участием в уставном капитале, получившим гарантированный государством заем, денег резервного счета для погашения просроченного платежа негосударственного займа под государственную гарантию Республики Казахстан, пополнение резервного счета должно осуществляться не позднее 3 (трех) месяцев после изъятия денег с резервного счета. В первую очередь, восстанавливаются деньги резервного счета.

204. Мемлекет берген кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердiң атқарылуы үшiн республикалық бюджеттен қаражат бөлiнген жағдайда егер iшкi кредит келiсiмiнде өзгеше көзделмесе, Iшкi несиелiк келiсiмге республикалық бюджеттен бөлiнген қаражатты қайтару туралы қосымша келiсiм (бұдан әрi - Қосымша келiсiм) жасалады. <*>
Ескерту. 204-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
205. Қосымша келiсiмде республикалық бюджеттен бөлiнген мемлекет кепiлдiк берген қарыз бойынша мiндеттемелердi орындау кезiнде бюджеттiк кредит болып табылатын қаражатты қайтарудың шарттары, мерзiмi, тәртiбi анықталады (нақтыланады). <*>
Ескерту. 205-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
206. Мемлекеттің қатысуы бар заемшы Қосымша келiсiм бойынша міндеттемелерiн орындаған жағдайда төлемнiң мынадай:
1) айыппұлдар менi өсiмдердi есептеу;
2) сыйақыларды есептеу;
3) негізгі борышты өтеу кезектiлiгi белгiленедi.
207. Тараптардың қалауы бойынша Қосымша келiсiмде жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшының сыйақылар мен айыппұлдарды есептей отырып республикалық бюджеттен бөлiнген ақшаны мерзiмнен тыс қайтару құқығы көзделуi мүмкін.
Iшкi несиелiк келiсiмнiң және Қосымша келiсiмнің шарттарын жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы бұзған жағдайда Қаржы министрлiгi олардан сыйақылар мен айыппұлдарды есептей отырып республикалық бюджеттен бөлiнген ақшаны мерзiмнен тыс қайтаруды талап етуге құқығы бар.
208. Жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы негiзгi борышты және/немесе Қосымша келiсiмде белгiленген сыйақыларды мерзіміне төленбеген жағдайда пайда болған берешектерге айыппұл проценттер мерзімінде.
209. Республикалық бюджеттен бөлiнген қаражат бойынша берешек пайда болған жағдайда және жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшы Қосымша келiсiмнің шарттарында белгiленген мерзiм ішінде өтемеген жағдайда Қаржы министрлiгi немесе банк-агентке өкілдік берген жағдайда берешектердi қайтаруды қамтамасыз ететiн мынадай:
1) берешектердi қайта құру;
2) қолданылып жүрген заңдарға сәйкес кепiл туралы шарт негiзiнде салынған мүліктi сату;
3) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы "Банкроттық туралы"  Заңына  сәйкес жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар заемшыны және/немесе банк-кепiлдi банкрот деп сот хабарлағанға дейін сот тәртiбiмен өндiріп алу шараларын қолдануы мүмкін.

204. В случае отвлечения средств из республиканского бюджета в силу исполнения обязательств по государственной гарантии к Внутреннему кредитному соглашению заключается дополнительное соглашение о возврате отвлеченных из республиканского бюджета денег (далее - Дополнительное соглашение), если иное не предусмотрено внутренним кредитным соглашением. <*>
Сноска. В пункт 204 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
205. В Дополнительном соглашении определяются (уточняются) условия, сроки и порядок возврата отвлеченных из республиканского бюджета денег, которые являются бюджетным кредитом при исполнении обязательств по гарантированному государством займу. <*>
Сноска. В пункт 205 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
206. При выполнении обязательств заемщиком с государственным участием в уставном капитале по Дополнительному соглашению устанавливается следующая очередность платежей:
1) начисленные штрафы и пени;
2) начисленное вознаграждение;
3) погашение основного долга.
207. В Дополнительном соглашении по усмотрению сторон может быть предусмотрено право на досрочный возврат заемщиком с государственным участием в уставном капитале денег, отвлеченных из республиканского бюджета с начисленным вознаграждением и штрафами.
В случае нарушения заемщиком с государственным участием в уставном капитале условий Внутреннего кредитного соглашения и Дополнительных соглашений к нему Министерство финансов имеет право на требование досрочного возврата денег, отвлеченных из республиканского бюджета с начисленными вознаграждением и штрафами.
208. В случае непогашения заемщиком с государственным участием в уставном капитале основного долга и/или невыплате вознаграждения в срок, установленный в Дополнительном соглашении, на образовавшуюся задолженность начисляются штрафные проценты.
209. При образовании задолженности по средствам, отвлеченным из республиканского бюджета, и непогашения ее заемщиком с государственным участием в уставном капитале в течение срока, установленного условиями Дополнительного соглашения, Министерством финансов или, в случае предоставлении полномочий банком-агентом могут приниматься соответственно следующие меры, обеспечивающие возврат задолженности:
1) реструктуризация задолженности;
2) реализация заложенного имущества на основании договора о залоге в соответствии с действующим законодательством;
3) осуществление взыскания в судебном порядке вплоть до объявления судом заемщика с государственным участием в уставном капитале и/или банком-гарантом банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_  "О банкротстве".

210. Мемлекет берген кепілдiк бойынша мiндеттемелердi орындау үшiн жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысуы бар заемшы және/немесе банк-кепiл негiзгi соманы республикалық бюджетке және айыппұлдарды қоса алғанда сыйақыларды және басқа iлеспе төлемдердi толық көлемде төлесе республикалық бюджеттен бөлінген қаражат қайтарылған болып есептеледi.
211. Жарғылық капиталына Қазақстан Республикасының мемлекеттің қатысуы бар заемшыға беру кезiнде туындаған даулар мен пікірқайшылықтары мүмкіндігінше келiссөз арқылы шешедi немесе Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешiмiн табады.
6-бөлiм. Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудің ресімдерi және бюджеттi нақтылау
20-тарау. Бюджеттік бағдарламаның iске асырылуын бағалау
212. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру:
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бекiтiлген құжат;
бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi ұсынған бюджеттiк бағдарламаның iске асырылу барысы туралы есеп;
мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларының атқарылуы туралы есеп негiзiнде жүзеге асырылады.
Бюджеттiк бағдарламаның iске асырылуын бағалау құжатта көрсетiлген деректермен бюджеттік бағдарламалардың iске асырылу барысы туралы есептiк деректерiмен салыстыру арқылы жүргiзiледi.
213. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемелердің ұсынған, бағдарламалардың iске асырылу барысы туралы есеп негiзінде бюджеттік бағдарламалардың iске асырылу мониторингiн және бағалауды тұрақты жүргiзедi.
214. Қаржы министрлiгi:
тоқсан сайын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ұсынған бюджеттiк бағдарламаның iске асырылу барысы туралы есеп негiзiнде бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылуын бағалауды жүргiзедi;
бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылуының нәтижелерi туралы ақпаратты және құжаттарды нақтылау және бюджеттiк бағдарламаны одан әрi iске асыру жөнiндегi ұсыныстарды республикалық бюджеттiк комиссияға ұсынады.
215. Жергiлiктi уәкiлеттi орган:
тоқсан сайын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi ұсынған бюджеттік бағдарламаның iске асырылу барысы туралы есеп негiзiнде бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылуын бағалауды жүргiзедi;
бюджеттiк бағдарламалардың iске асырылуының нәтижелерi туралы ақпаратты және құжаттарды нақтылау және бюджеттiк бағдарламаны одан әрi iске асыру жөнiндегi ұсыныстарды жергiлiкті бюджеттiк комиссияға ұсынады.
21-тарау. Қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу

210. Средства, отвлеченные из республиканского бюджета в силу исполнения обязательств по государственной гарантии, считаются возмещенными при возврате заемщиком с государственным участием в уставном капитале или банком-гарантом в республиканский бюджет суммы основного долга и уплате в полном объеме вознаграждения и других сопутствующих платежей, включая штрафы.
211. Споры и разногласия, возникающие при предоставлении заемщикам с государственным участием в уставном капитале государственных гарантий Республики Казахстан, решаются по возможности путем переговоров либо разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Раздел 6. Процедуры изменений и дополнений сводных планов
финансирования по обязательствам и платежам, актов
Правительства Республики Казахстан и местных
исполнительных органов и уточнение бюджета
Глава 20. Оценка реализации бюджетных программ
212. Оценка реализации бюджетной программы производится на основании:
паспорта, утвержденного в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
отчетов о ходе реализации бюджетной программы, представляемых администраторами бюджетных программ;
отчетов об исполнении планов финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения.
Оценка реализации бюджетных программ производится путем сопоставления отчетных данных о ходе реализации бюджетной программы сданными, предусмотренными в паспортах.
213. Администратор бюджетных программ постоянно ведет мониторинг и оценку реализации бюджетных программ на основании отчетов о ходе их реализации, представляемых государственными учреждениями.
214. Министерство финансов:
ведет оценку реализации бюджетных программ на основании отчетов о ходе реализации бюджетных программ, представляемых администраторами республиканских бюджетных программ ежеквартально;
представляет в республиканскую бюджетную комиссию информацию о результатах реализации бюджетных программ и предложения по уточнению паспортов и дальнейшей реализации бюджетных программ.
215. Местный уполномоченный орган:
ведет оценку реализации бюджетных программ на основании отчетов о ходе реализации бюджетных программ, представляемых администраторами местных бюджетных программ ежеквартально;
представляет в местную бюджетную комиссию информацию о результатах реализации бюджетных программ и предложения по уточнению паспортов и дальнейшей реализации бюджетных программ.
Глава 21. Внесение изменений и дополнений
в сводный план финансирования

216. Қаржыландырудың жиынтық жоспарына, мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына, республикалық бюджетке түсетiн түсiмдер жоспарларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу қажеттiлiгi ағымдағы қаржы жылының iшiнде қабылданатын: <*>
Қазақстан Республикасының заң актiлерi, Yкiметтің және жергілiктi атқарушы органдардың актілерi;
жергiлікті өкілеттi және атқарушы органдардың нормативтiк құқықтық актілерi;
Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық индикативтiк жоспары көрсеткiштерiнің, аумақтардың экономикалық және әлеуметтiк бағдарламаларының дамуының және ағымдағы жылдың бюджетi негiзiнде жасалған, ағымдағы жылға арнап Yкiмет және жергiлiктi өкiлеттi және атқарушы органдар бекiткен үш жылдық кезеңге арналған республикалық және Жергiлікті бюджеттердің болжамдық көрсеткiштерiнiң өзгеруi;
бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын нақтылау жөнiндегi және бюджеттiк бағдарламаларды одан әрi iске асыру жөнiндегi республикалық және жергiлiктi бюджеттiк комиссиялардың ұсыныстары;
соттардың шешiмiне, үкiмiне, анықтауына және қаулысына сәйкес берiлген ақшаны өндiріп алу туралы атқарушы парақтарды немесе соттардың бұйрықтарын;
және нәтижесiнде;
ағымдағы қаржы жылында бюджетке түсетiн бекiтiлген соманың күтілетiн жылдық көлемдегi бюджетке түсетiн ақша түсiмiнiң сәйкессiздiгi;
бюджеттiк бағдарлама бойынша iс-шаралар жоспарының өзгеруi;
бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруды бағалауды жүргiзу;
бюджетке ай сайын түсетiн түсiмдерге ықпал ететiн факторлардың өзгеруi негiзінде туындайды.
Ескерту. 216-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
216-1. Бюджетке түсетiн түсiмдердiң жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзудi 15-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтамалар бойынша Қаржы министрлiгi және уәкiлеттi орган жүргiзедi.
Тиiстi қаржы жылының өткен айларындағы (есептi кезеңдегi) түсiмдердiң бекiтiлген жиынтық жоспарына өзгерiстер мен толықтыруларға жол берiлмейдi. Заң кесiмдерiне сәйкес өзгерiстерден және Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасына өзгерiстерден басқа, ағымдағы қаржы жылының соңғы айында түсiмдердiң жиынтық жоспарын нақтылауға жол берiлмейдi. <*>
Ескерту. 216-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
217. Қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзудiң тәртiбi мемлекеттiк мекемелердің 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекемелердiң міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарларын өзгертуге арналған Хабарламаны (Тапсырысты) (бұдан әрi - Мемлекеттiк мекемелердiң өтiнiмiн) қалыптастырудан басталады, одан кейiн оның негiзiнде бюджеттік бағдарламалардың тиiстi әкiмшiсi 17-қосымшаға сәйкес Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жоспарларын өзгертуге арналған Хабарламаны (Тапсырысты) (бұдан әрi - Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмi) қалыптастырудан басталады.

216. Необходимость внесения изменений и дополнений в сводный план финансирования, планы финансирования по обязательствам и платежам, планы поступлений в республиканский бюджет возникает на основании принимающихся в течение текущего финансового года:
законодательных актов Республики Казахстан, актов Правительства и местных исполнительных органов;
нормативных правовых актов местных представительных и исполнительных органов;
изменений показателей индикативного плана социально-экономического развития Республики Казахстан, экономических и социальных программ развития территорий и прогнозных показателей республиканского и местных бюджетов на трехлетний период, утвержденных Правительством Республики Казахстан и местными представительными и исполнительными органами на текущий финансовый год, на основе которых разработаны бюджеты текущего года;
предложений республиканской и местных бюджетных комиссий по уточнению паспортов и по дальнейшей реализации бюджетных программ;
исполнительных листов или приказов судов о взыскании денег, выдаваемых в соответствии с решением, приговором, определением и постановлением судов;
и в результате:
несоответствия ожидаемого годового объема поступлений денег в бюджет с утвержденной суммой поступлений в бюджет на текущий финансовый год;
изменения плана мероприятий по бюджетной программе;
проведенной оценки реализации бюджетных программ;
изменения факторов, влияющих на помесячное поступление в бюджет. <*>
Сноска. В пункт 216 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
216-1. Внесение изменений в сводный план поступлений в бюджет производится Министерством финансов и местным уполномоченным органом по справкам по форме согласно приложению 15-1.
Изменения и дополнения в утвержденный сводный план поступлений за предыдущие месяцы (за отчетный период) соответствующего финансового года не допускаются. Не допускаются уточнения сводного плана поступлений в последнем месяце текущего финансового года, кроме изменений в соответствии с законодательными актами и изменений в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 216-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
217. Порядок внесения изменений в сводный план финансирования начинается с формирования государственными учреждениями Заявок на изменение планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений по форме согласно приложению 16 (далее - Заявка государственного учреждения), затем на ее основе соответствующий администратор бюджетных программ формирует Заявки на изменение планов финансирования по обязательствам и платежам по форме согласно приложению 17 (далее - Заявка администратора бюджетных программ).

Мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк орган және кеден iсiне басшылық етудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган ұсынылатын өзгерiстердiң есептеулерi мен себептерiн көрсете отырып, 17-1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жоспарларына өзгерістер енгiзу үшiн Өтiнiм бере алады. <*>
Ескерту. 217-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
218. Мемлекеттiк мекемелердiң Хабарламаны (Тапсырысты) 16-қосымшаға сәйкес міндеттемелер немесе төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларының бекiтiлген шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктерінің сомасы шегiнде қалыптастырылады.
Мемлекеттiк мекемелердiң Хабарламасын (Тапсырысын) қалыптастыру кезінде мынадай нормаларды сақтау керек:
Мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларының сомасына өзгерiстер енгiзуге, Қазақстан Республикасының заң актiлерiне және Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптамасына  өзгерiстер енгiзуге сәйкес мемлекеттiк мекемелердің ұйымдық құрылымы өзгертiлген жағдайды қоспағанда тиiстi қаржы жылының алдындағы айлары үшiн рұқсат етуге және кассалық шығыстарға жол берiлмейдi;
жоспарлы мақсаттар, рұқсаттар және кассалық шығыстар сомаларының арасындағы сәйкестiктi сақтау;
қабылданған, бiрақ орындалмаған міндеттемелердің есебi;
инкассалық өкімдердің есебi;
осы Ережеде көзделген, бюджеттiк ақшаны қайтаруға арналған алғы шарттардың есебi;
ағымдағы айда шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктерi бойынша жоспарлы берiлген сомалар мен рұқсаттарды азайту қабылданған мiндеттемелердi шегере отырып жоспарлы мақсаттардың сомасына жүргiзiледi. Бюджеттiң тиiстi шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жоспарлы сомасының артуы және рұқсаттар беру басқа ерекшелiктер бойынша оларды азайту есебiнен бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жылдық сома шегiнде жүзеге асырылуы мүмкiн. <*>
Мемлекеттiк мекемелердің өтiнiмiне басшы қол қояды және енгiзілген өзгерiстердің тиiстi есептемелермен қоса тиiстi бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсiне берiледi.
Ескерту. 218-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
219. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмiн бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi Ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердің өтiнiмiне сай және шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiктерi бойынша бекiтiлген сома шегінде 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi қалыптастырады.
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің өтiнiмiн қалыптастыру кезінде:
бюджеттік бағдарламалардың әкімшiсінiң міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларының сомаларына өзгерiстер енгiзуге Қазақстан Республикасының заң актілерiне және Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасына өзгерiстер енгiзуге сәйкес мемлекеттiк мекемелердің ұйымдық құрылымы өзгертiлген жағдайды қоспағанда тиiстi қаржы жылының алдындағы айлары үшiн рұқсат етуге және кассалық шығыстарға жол берiлмейдi;
жоспарлы мақсаттар, рұқсаттар және кассалық шығыстар сомаларының арасындағы сәйкестiктi сақтау;
қабылданған, бiрақ орындалмаған міндеттемелердің есебi;
инкассалық өкімдердің есебi;
осы Ережеде көзделген, бюджеттiк ақшаны қайтарып алуға арналған алғы шарттардың есебi;
ағымдағы айда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жоспарлы берiлген сомалар мен рұқсаттарды азайту қабылданған міндеттемелердi шегере отырып жоспарлы мақсаттардың сомасына жүргiзiледi. Бюджеттің тиiстi шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жоспарлы сомасының артуы және рұқсаттар беру басқа ерекшелiктер бойынша оларды азайту есебiнен бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жылдық сома шегінде жүзеге асырылуы мүмкiн; <*>
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша республикалық бюджет шығыстарының жылдық сомасына өзгерiстер енгiзу ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген бағдарламалар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген кiшi бағдарламалар бойынша бекiтiлген сомалар шегiнде жүзеге асырылады;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жергiлiктi бюджет шығыстарының жылдық сомасына өзгерiстер енгiзу ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджет туралы мәслихат шешiмінде көзделген бюджеттiк бағдарламалар және ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi атқарушы органның актiлерінде көзделген кiшi бағдарламалар бойынша бекітiлген сомалар шегінде жүзеге асырылады.

Государственный орган, обеспечивающий налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство таможенным делом, могут подавать Заявку на внесение изменений в планы поступлений в республиканский бюджет согласно приложению 17-1 с указанием расчетов и причин предлагаемых изменений. <*>
Сноска. В пункт 217 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
218. Заявка государственного учреждения формируется государственным учреждением согласно приложению 16 в пределах сумм по спецификам экономической классификации расходов утвержденных планов финансирования по обязательствам или по платежам государственного учреждения.
При формировании Заявки государственного учреждения необходимо соблюдать следующие нормы:
недопущение внесения изменения сумм планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений, разрешений и кассовых расходов за предыдущие месяцы соответствующего финансового года, кроме случая изменения организационной структуры государственного учреждения в соответствии с законодательными актами и внесения изменений в V991058_  Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан;
соблюдение соответствия между суммами плановых назначений, разрешениями и кассовыми расходами;
учет принятых, но не выполненных обязательств;
учет инкассовых распоряжений;
учет предписаний на отзыв бюджетных денег, предусмотренных настоящими Правилами;
уменьшение плановых сумм и выданных разрешений по спецификам экономической классификации расходов в текущем месяце может производиться на сумму плановых назначений за вычетом принятых обязательств. Увеличение плановых сумм и выдача разрешений по соответствующим спецификам экономической классификации расходов бюджета может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме) за счет их уменьшения по другим спецификам.
Заявки государственных учреждений подписываются руководителем и передаются соответствующему администратору бюджетных программ с соответствующими расчетами к изменениям. <*>
Сноска. В пункт 218 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
219. Заявка администратора бюджетных программ формируется администратором бюджетных программ по форме согласно приложению 17 в соответствии с Заявками подведомственных государственных учреждений и в пределах утвержденных сумм по подпрограммам бюджетной программы по каждой специфике экономической классификации расходов.
При формировании Заявки администратора бюджетных программ необходимо соблюдать следующие нормы:
недопущение внесения изменений сумм планов финансирования по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ, разрешений и кассовых расходов за предыдущие месяцы соответствующего финансового года, кроме случая изменения организационной структуры государственного учреждения в соответствии с законодательными актами и внесения изменений в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан;
соблюдение соответствия между суммами плановых назначений, разрешениями и кассовыми расходами;
учет принятых, но не выполненных обязательств;
учет инкассовых распоряжений;
учет предписаний на отзыв бюджетных денег, предусмотренных настоящими Правилами;
уменьшение плановых сумм и выданных разрешений по спецификам экономической классификации расходов бюджета в текущем месяце может производиться на сумму плановых назначений за вычетом принятых обязательств. Увеличение плановых сумм и выдача разрешений по соответствующим спецификам экономической классификации расходов бюджета может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме) за счет их уменьшения по другим спецификам;
изменение годовой суммы расходов республиканского бюджета по спецификам экономической классификации расходов бюджета осуществляется в пределах утвержденных сумм по программам, предусмотренным в законе о республиканском бюджете на текущий финансовый год, и подпрограммам, предусмотренным в акте Правительства Республики Казахстан;
изменение годовой суммы расходов местного бюджета по спецификам экономической классификации расходов бюджета осуществляется в пределах сумм по бюджетным программам, предусмотренным в решении маслихата о местном бюджете на текущий финансовый год, и по подпрограммам, предусмотренным в акте местного исполнительного органа.

Алдағы айдағы қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзуге арналған Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің өтінімiне бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi басшы қол қояды және енгiзiлген өзгерiстердiң тиiстi есептемелерiмен қоса Қаржы министрлiгiне немесе жергiлiктi уәкiлеттi органға ағымдағы айдың 20 күнiне дейiнгi, ал Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергілiктi атқарушы органның шешiмдерi бойынша - сол сияқты және ағымдағы айдың 20-күнiнен кейiн мерзiмде берiледi. <*>
Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi алдағы айларға арналған Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзуге тиiстi өтiнiмдердi Қаржы министрлiгiне бередi. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзуге арналған өтiнiм қағаз және магниттiк түрде, ал мемлекеттiк мекемелердiң қаржыландыру жоспарларына - магниттiк түрде беріледі. <*>
Ағымдағы қаржы жылының соңғы айында мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзу Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмдерi бойынша ұсынылатын өзгерiстерге тиiстi есептеулермен ағымдағы қаржы жылының 15 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi Қаржы министрлiгiне немесе жергiлiктi атқарушы органға берген Өтiнiмнiң негiзiнде - ағымдағы қаржы жылының 15 желтоқсанынан кейiн жүзеге асырылады. <*>
Бюджеттiк бағдарламалардың әкімшiлерi және ведомстволық бағыныстағы мекемелер алдағы айға арналған тиiстi қаржыландыру жоспарларына айына кемiнде бiр рет өзгерiстер енгiзе алады. <*>
Ескерту. 219-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
220. Міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу үшiн Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң өтiнiмiн қарайды және 18-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтаманы (бұдан әрi - Анықтама) қалыптастырады.
Анықтаманы қалыптастыру кезінде мынадай нормаларды сақтау керек:
қаржыландырудың жиынтық жоспарларының сомаларына өзгерiстер енгiзуге Қазақстан Республикасының заң актiлерiне және Бiрыңғай бюджеттiк  сыныптамасына  өзгерiстер енгiзуге сәйкес мемлекеттiк мекемелердің ұйымдық құрылымы өзгертiлгенiн қоспағанда тиiстi қаржы жылының алдындағы айлары үшiн рұқсат етуге және кассалық шығыстарға жол берiлмейдi;
жыл басынан берi өсу қорытындысымен жыл бойынша және жылдың әр айы бойынша жалпы тепе-теңдiктi немесе шығыстардан жоғары түскен түсiмдердің аспауын сақтау;
жоспарлы мақсаттар, рұқсаттар және кассалық шығыстар сомаларының арасындағы сәйкестiктi сақтау қабылданған, бiрақ орындалмаған мiндеттемелердiң есебi;
инкассалық өкiмдердің есебi;
осы Ережеде көзделген, бюджеттік ақшаны қайтарып алуға арналған алғы шарттардың есебi;
ағымдағы айда шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жоспарлы берiлген сомалар мен рұқсаттарды азайту қабылданған мiндеттемелердi шегере отырып жоспарлы мақсаттардың сомасына жүргiзiледi. Бюджеттiң тиiстi шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жоспарлы сомасының артуы және рұқсаттар беру басқа ерекшелiктер бойынша оларды азайту есебiнен бюджеттiк бағдарлама (кiшi бағдарлама) бойынша жылдық сома шегiнде жүзеге асырылуы мүмкiн;  <*>
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша республикалық бюджет шығыстарының жылдық сомасына өзгерiстер енгiзу ағымдағы қаржы жылына арналғалы республикалық бюджет туралы заңда көзделген бағдарламалар, Үкiмет актiлерiнде көзделген кiші бағдарламалар бойынша бекiтілген сомалар шегiнде жүзеге асырылады;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша жергiлiктi бюджет шығыстарының жылдық сомасына өзгерiстер енгiзу ағымдағы қаржы жылына арналған жергілiктi бюджет туралы мәслихат шешiмiнде көзделген бюджеттік бағдарламалар және ағымдағы қаржы жылына арналған жергiлiктi атқарушы органның актiлерiнде көзделген кiшi бағдарламалар бойынша бекiтiлген сомалар шегiнде жүзеге асырылады;
түсiм көлемiнiң өзгеруi және бюджет тапшылығын қаржыландыруды өтеу (профициттi пайдалану) тек бюджет тапшылығын қаржыландыруды өтеудiң (профициттi пайдаланудың) бекiтiлген көлемiн сақтаған жағдайда ғана жүзеге асырылуы мүмкiн.
Ескерту. 220-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

Заявки администратора бюджетных программ на изменение планов финансирования на предстоящие месяцы подписываются руководителем администратора бюджетных программ и в срок до 20 числа текущего месяца передаются в Министерство финансов или в местный уполномоченный орган с соответствующими расчетами к предлагаемым изменениям, а по решениям Правительства Республики Казахстан и местного исполнительного органа также и после 20 числа текущего месяца.
Администратор республиканских бюджетных программ представляет в Министерство финансов соответствующие Заявки на внесение изменений в планы финансирования администратора республиканских бюджетных программ и его подведомственных государственных учреждений на предстоящие месяцы. Заявка на внесение изменений в планы финансирования администратора республиканских бюджетных программ представляется на бумажных и магнитных носителях, а в планы финансирования государственных учреждений - на магнитных носителях.
Внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам в последнем месяце текущего финансового года осуществляется на основании Заявки, представленной администратором бюджетных программ в Министерство финансов или местный уполномоченный орган в срок до 15 декабря текущего финансового года с соответствующими расчетами к предлагаемым изменениям, по решениям Правительства Республики Казахстан и местного исполнительного органа - после 15 декабря текущего финансового года.
Администраторы бюджетных программ и подведомственные государственные учреждения могут вносить изменения в
соответствующие планы финансирования на предстоящий месяц не более одного раза в месяц. <*>
Сноска. В пункт 219 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
220. Для внесения изменений в сводные планы финансирования по обязательствам и платежам Министерство финансов и местный уполномоченный орган рассматривают Заявки администраторов бюджетных программ и формируют Справки о внесении изменений к сводному плану финансирования по обязательствам и платежам (далее - Справка) по форме согласно приложению 18.
При формировании Справки необходимо соблюдать следующие нормы:
недопущение внесения изменений в суммы сводных планов финансирования, разрешений и кассовых расходов за предыдущие месяцы соответствующего финансового года, кроме изменения организационной структуры государственного учреждения в соответствии с законодательными актами и внесения изменений в V991058_  Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан;
соблюдение равенства или превышения поступлений над расходами в целом по году и по каждому месяцу года с нарастающим итогом с начала года;
соблюдение соответствия между суммами плановых назначений, разрешениями и кассовыми расходами;
учет принятых, но не выполненных обязательств;
учет инкассовых распоряжений;
учет предписаний на отзыв бюджетных денег, предусмотренных настоящими Правилами;
уменьшение плановых сумм и выданных разрешений по спецификам экономической классификации расходов бюджета в текущем месяце может производиться на сумму плановых назначений за вычетом принятых обязательств. Увеличение плановых сумм и выдача разрешений по соответствующим спецификам экономической классификации расходов бюджета может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме) за счет их уменьшения по другим спецификам;
изменение годовой суммы расходов республиканского бюджета по спецификам экономической классификации расходов бюджета осуществляется в пределах утвержденных сумм по программам, предусмотренным в законе о республиканском бюджете на текущий финансовый год, и подпрограммам, предусмотренным в акте Правительства Республики Казахстан;
изменение годовой суммы расходов местного бюджета по спецификам экономической классификации расходов бюджета осуществляется в пределах сумм по бюджетным программам, предусмотренным в решении маслихата о местном бюджете на текущий финансовый год, и по подпрограммам, предусмотренным в акте местного исполнительного органа;
изменение объемов поступления и погашения финансирования дефицита (использования профицита) бюджета может осуществляться только при условии сохранения утвержденного объема финансирования дефицита (использования профицита) бюджета. <*>
Сноска. В пункт 220 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

220-1. Қаржы министрлiгi Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жоспарларына өзгерiстер енгiзуге арналған өтiнiмдердi қарайды. Егер өзгерiстер түсiмдердiң жиынтық жоспарына енгiзiлген жағдайда Түсiмдердiң жиынтық жоспарына өзгерiстер енгiзу туралы анықтама қалыптастырылады.
Қаржы министрлiгi Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жоспарларына өзгерiстер енгiзуге арналған өтiнiмдi қабылдамаған кезде жiберiлген ұсыныстарды қабылдамау себептерiнiң негiздемесiмен Өтiнiм берген мемлекеттiк органды бас тарту туралы хабардар етедi. <*>
Ескерту. 220-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
221. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсінiң өтiнiмдерiн Қаржы министрлiгiне олардың түскен күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен артық емес мерзiмде Қаржы министрлiгi қарайды.
Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсiнiң өтiнімдерiн уәкiлеттi органға олардың түскен күнiнен бастап бес жұмыс күнiнен артық емес мерзiмде уәкiлеттi орган қарайды.
Мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органның және кеден iсiне басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы органның өтiнiмдерiн Қаржы министрлiгi бес жұмыс күнiнен аспайтын мерзiмде қарайды. <*>
Қаржы министрлiгi немесе жергілiктi уәкiлеттi орган осы Ереженің 200-тармағында белгiленген ұсынылатын өзгерiстер бойынша және тәртiптi сақтай отырып негiздеменi және есептемелерді тексередi.
Егер Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi өтiнiмдерiнiң сомасы бюджеттiк бағдарламалардың кiшi бағдарламалары бойынша бекітілген жылдық соманың ұлғаюына және жыл басынан берi түзетiлетiн айға күтiлетiн бюджеттiк түсімдердiң артуына әкелсе, онда Қаржы министрлiгi немесе жергiлiктi уәкiлеттi орган олардың кейiнге қалдырылғаны туралы бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне хабарлайды.
Ескерту. 221-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
222. Осы Ереженiң 220-тармағында көрсетiлген нормалар сақталған жағдайда Қаржы министрлiгi немесе жергiлiктi уәкiлеттi орган Анықтаманы беттедi. Жергiлiктi уәкiлеттi орган бекiткен Алдағы ай қаржыландыру жоспарларын өзгертуге арналған анықтама қазынашылықтың тиiстi аумақтық органына ағымдағы ай аяқталғанға дейiн үш жұмыс күнiнен кешiктiрмейтiн мерзiмде ұсынылады. <*>
Ескерту. 222-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
223. Қаржы министрлiгi бекiтілген Анықтаманың негiзiнде 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мiндеттемелер мен төлемдер жөнiндегi қаржыландырудың жиынтық жоспарларына және Өтiнiмдердiң негiзiнде 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк мекемелер-республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзедi.
Жергiлiктi уәкiлеттi орган бекiтiлген Анықтаманың негiзiнде 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерiстердi мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына енгiзедi.

220-1. Министерство финансов рассматривает Заявки на внесение изменений в планы поступлений в республиканский бюджет. В случае, если изменения вносятся в сводный план поступлений, формируется Справка о внесении изменений в сводный план поступлений.
Министерство финансов при отклонении Заявки на внесение изменений в планы поступлений в республиканский бюджет информирует об отказе государственный орган, представивший Заявку, с обоснованием причин непринятия направленных предложений. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 220-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
221. Заявки администратора республиканских бюджетных программ Министерством финансов рассматриваются в срок не более пяти рабочих дней со дня поступления их в Министерство финансов.
Заявки администратора местных бюджетных программ местным уполномоченным органом рассматриваются в срок не более пяти рабочих дней со дня поступления их в местный уполномоченный орган.
Заявки государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и центрального исполнительного органа, осуществляющего руководство таможенным делом, рассматриваются Министерством финансов в срок не более пяти рабочих дней.
Министерство финансов или местный уполномоченный орган проверяет обоснование и расчеты по предлагаемым изменениям и соблюдение порядка, установленного пунктом 220 настоящих Правил.
Если суммы Заявки администраторов бюджетных программ приводят к увеличению утвержденных годовых сумм по подпрограмме бюджетной программы и к превышению ожидаемого поступления в бюджет на корректируемые месяцы с начала года, то Министерство финансов и местный уполномоченный орган сообщают администраторам бюджетных программ об их отклонении. <*>
Сноска. В пункт 221 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
222. При соблюдении норм, перечисленных в пункте 220 настоящих Правил, Справки утверждаются Министерством финансов или местным уполномоченным органом. Утвержденные местными уполномоченными органами Справки на изменение планов финансирования на предстоящие месяцы представляются в соответствующие территориальные органы казначейства в срок не позднее трех рабочих дней до завершения текущего месяца. <*>
Сноска. В пункт 222 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
223. Министерством финансов на основании утвержденной Справки по форме согласно приложению 18 вносятся изменения в сводные планы финансирования по обязательствам и платежам и на основании Заявок по форме согласно приложению 16 - в планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений администратора республиканских бюджетных программ.
Местным уполномоченным органом на основании утвержденной Справки по форме согласно приложению 18 изменения вносятся в сводные планы финансирования по обязательствам и платежам.

Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерi Өтiнiмдердiң негiзiнде 16 және 17-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкімшiлерiнiң және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер енгiзедi. <*>
Ескерту. 223-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
224. Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерiнiң және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерiстер Жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және олардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң Өтiнiмдерi негiзiнде 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi қалыптастыратын Анықтамаларға (бұдан әрі - Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң анықтамалары) сәйкес енгiзiледi. <*>
Ескерту. 224-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
225. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң анықтамасын қалыптастыру кезінде мынадай-талаптар:
құжатпен бекiтiлген iс-шаралардың жоспарын сақтау;
азайтылатын ерекшеліктер бойынша не өзгерiстiң қатысы жоқ басқа ерекшелiктер бойынша орындалмаған мiндеттемелер жоқ болған жағдайда;
азайтылған сомаға азайтылатын ерекшелiктер бойынша тiркелген міндеттемелер жоқ болған жағдайда;
мемлекеттiк мекемелердің белгiленген тәртiппен тiркелген міндеттемелерiнің атқарылуына байланысты емес жоспарлы сомасы қалдықтарының бар-жоғы сақталуы тиiс.
226. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң анықтамаларын осы Ереженiң 225-тармағында санамаланған нормалар сақталған кезде жергiлiктi бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi бекiтедi және ағымдағы ай аяқталғанға дейiн үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей аумақтық қазынашылық органдарына қағаз және магниттiк түрде беріледi. <*>
Ескерту. 226-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
227. Қазынашылықтың аумақтық органы Бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсінің анықтамасы негiзінде:
мемлекеттiк мекемелердің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарына өзгерiстер енгiзедi;
мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының бюджеттiк сыныптамасы шығыстарының тиiстi кодтары бойынша сомасына мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарының бюджеттiк сыныптамасы шығыстарының тиiстi жергiлiктi кодтары бойынша сомасының сәйкестiгін тексередi. Жоғарыда сипатталған сәйкестiктер сақталмаған жағдайда Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнің анықтамасы тиiстi бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiне қайтарылады. <*>
Ескерту. 227-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

Администраторами республиканских бюджетных программ и их подведомственными государственными учреждениями на основании Заявок по форме согласно приложениям 16 и 17 изменения вносятся в планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов республиканских бюджетных программ и их подведомственных государственных учреждений. <*>
Сноска. Пункт 223 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
224. Изменения в планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов местных бюджетных программ и их подведомственных государственных учреждений вносятся в соответствии со Справками, формируемыми администраторами местных бюджетных программ (далее - Справки администраторов бюджетных программ) по форме согласно приложению 18 на основании Заявок администраторов местных бюджетных программ и их подведомственных государственных учреждений. <*>
Сноска. Пункт 224 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
225. При формировании Справки администраторов бюджетных программ должны соблюдаться следующие требования;
соблюдение плана мероприятий, утвержденного паспортом;
отсутствие невыполненных обязательств по уменьшаемым спецификам либо по другим спецификам, которых изменение не касается;
отсутствие зарегистрированных обязательств по уменьшаемым спецификам на сумму уменьшения;
наличие остатков плановых сумм, не связанных с исполнением зарегистрированных в установленном порядке обязательств государственного учреждения.
226. Справки администраторов бюджетных программ при соблюдении норм, перечисленных в пункте 225 настоящих Правил, утверждаются администраторами местных бюджетных программ и передаются на бумажных и магнитных носителях в территориальные органы казначейства не позднее трех рабочих дней до завершения текущего месяца. <*>
Сноска. Пункт 226 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
227. Территориальные органы казначейства на основании Справки администраторов бюджетных программ:
вносят изменения в планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений;
проверяют соответствие сумм по кодам бюджетной классификации расходов планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений суммам по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов сводного плана финансирования по обязательствам и платежам. При несоблюдении вышеописанного соответствия Справки администраторов бюджетных программ возвращаются обратно соответствующему администратору местных бюджетных программ. <*>
Сноска. В пункт 227 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

22-тарау. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
228. Бюджеттiк бағдарламалардың құжаттарына сәйкес және кiшi бағдарламалар бойынша және кiшi бағдарлама бойынша бекiтiлген жылдық сома шегiнде iс-шараларды iске асыру мүмкiн болмаған жағдайда бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттiк бағдарламалардың кiші бағдарламалары арасындағы соманы қайта қарау жөнiндегi ұсынысты (бұдан әрi - актiлерге енгiзiлген өзгерiстер бойынша ұсыныс) Қаржы министрлiгiне немесе жергiлiктi атқарушы органға жолдайды.
Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi және жергiлiктi атқарушы орган актiлерге енгiзiлген өзгерiстер бойынша ұсынысты қарайды және олардың негiзiнде тиiстi Бюджет комиссиясына республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қолданылып жүрген актiлерге және жергiлiктi атқарушы органның актiлерiне өзгерiстер енгiзу туралы ұсыныстарды жолдайды. <*>
Ескерту. 228-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
229. Қазақстан Республикасы Үкiметінің қолданылып жүрген актілеріне және жергіліктi атқарушы органның актілеріне өзгерiстер енгiзу Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүргiзiледi.
230. Бюджеттiк бағдарламалардың құжаттарына сәйкес және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi бағдарламасы бойынша бекiтілген жылдық сома шегінде бюджеттiк бағдарламалардың мақсатына жетуiне мүмкiндiгi болмаған жағдайда Yкiметке және тиiстi жергiлікті атқарушы органға хабарланады.
23-тарау. Бюджеттi нақтылау
231. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің және жергiлiктi атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламалардың iске асырылуы туралы ақпараты негiзiнде бюджеттiк комиссия заңдарда белгiленген тәртіппен бюджеттi нақтылау, бюджеттiк бағдарламалардың құжаттары және оларды одан әрi iске асыру жөнiнде қарайды және ұсыныс әзiрлейдi.
232. Бюджет нақтыланған жағдайда Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi және жергiлiктi атқарушы органдар бюджетi бағдарламалардың әкiмшiсiмен бiрлесе отырып, Бюджет жүйесi туралы заңға сәйкес тиiстi актiлердiң жобаларын әзiрлейдi. <*>
Ескерту. 232-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
233. Қазақстан Республикасының Yкiметi ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға өзгерiстер енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Заңының жобасын Қазақстан Республикасының Парламентіне енгiзедi, ал жергілікті атқарушы органдар тиiстi Бюджеттiк комиссияның ұсыныстарына сәйкес тиiстi жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы шешімге өзгерiстер енгiзу туралы ұсынысты тиiстi мәслихаттарға енгiзедi.

Глава 22. Внесение изменений и дополнений в акты Правительства
Республики Казахстан и местных исполнительных органов
228. При невозможности реализации мероприятий по подпрограмме в соответствии с паспортом и в пределах утвержденных годовых сумм по подпрограмме администраторы бюджетных программ направляют в Министерство экономики и бюджетного планирования или местные уполномоченные органы предложения по пересмотру сумм между подпрограммами бюджетной программы (далее - предложение по изменению в акты).
Министерство экономики и бюджетного планирования и местные уполномоченные органы рассматривают предложения по изменению в акты и на их основании направляют в соответствующую Бюджетную комиссию предложения о внесении изменений в действующие акты Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов. <*>
Сноска. В пункт 228 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
229. Изменения в действующие акты Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
230. При невозможности достижения цели бюджетной программы в соответствии с ее паспортом и в пределах утвержденных годовых сумм по программе администраторы бюджетных программ информируют Правительство Республики Казахстан и соответствующие местные исполнительные органы.
Глава 23. Уточнение бюджета
231. Бюджетные комиссии на основе информации Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов о результатах реализации бюджетных программ рассматривают и подготавливают предложения по уточнению бюджета, паспортов и дальнейшей их реализации в установленном законодательством порядке.
232. При уточнении бюджета Министерство экономики и бюджетного планирования и местные уполномоченные органы совместно с администраторами бюджетных программ готовят проекты соответствующих актов в соответствии с законом о бюджетной системе. <*>
Сноска. В пункт 232 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
233. Правительство Республики Казахстан вносит в Парламент Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан о внесении изменений в закон о республиканском бюджете на текущий финансовый год, местные исполнительные органы вносят в соответствующие маслихаты предложение о внесении изменений в решение об утверждении соответствующих местных бюджетов в соответствии с предложением соответствующей Бюджетной комиссии.

234. Бюджеттi нақтылау Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес басқа заң шығарушылардың бастамасының негiзiнде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу кезінде қаржы жылының iшiнде жергiлiктi бюджеттердi нақтылау жүргiзiлмейдi. <*>
Ескерту. 234-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
235. Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджеттi нақтылау кезінде:
егер бюджеттi нақтылау құнға мақсатқа, міндетке және iс-шараларға, сондай-ақ бюджеттiк бағдарламалардың күтiлетiн нәтижелерiне ықпал етсе нақтыланған құжаттарға өзгерiстер енгiзiледi;
мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарын мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi - бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсiнің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарын, ал Қаржы министрлiгi және жергiлiктi атқарушы органдар - қаржы жылына арналған қаржыландырудың жиынтық жоспарын нақтылайды.
Егер ағымдағы жылға арналған республикалық бюджет туралы заңды немесе жергiлiктi бюджеттердi бекiту туралы мәслихаттың шешiмiн нақтылау кезiнде жоспарлы сомаларды, берiлген рұқсаттардың және жасалған төлемдердің сомаларын - кассалық шығыстарды бiр бағдарламадан, кiшi бағдарламадан, экономикалық сыныптаманың ерекшелiктерiнен басқасына жылжыту талап етіледi, яғни мемлекеттiк мекеменің, ұсынысы бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен шарттарды қайта тiркеу жүзеге асырылады.
Белгiленген тәртiппен бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi енгiзген ұсыныс негiзiнде Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдары жоспарлы сомаларды, берілген рұқсаттардың және жасалған төлемдердің сомаларын - кассалық шығыстарды бiр бағдарламадан, кiші бағдарламадан, экономикалық сыныптаманың ерекшелiктерiнен басқасына жылжытуды жүзеге асырады.
236. Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет нақтыланған жағдайда бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың құжаттарын, мемлекеттiк мекемелердiң міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарын және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспарын, Қаржы министрлiгi және жергiлiктi атқарушы орган - осы Ережеге сәйкес оларға өзгерiстер енгiзу арқылы қаржыландырудың жиынтық жоспарын нақтылайды.
Бұл орайда:
міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарының жоспарлы сомасы жасалған төлемдердің - кассалық шығыстар сомасынан аз болмайды;
бюджеттiк бағдарламалардың кiшi бағдарламалары бойынша, бұрын бекiтiлген мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінің мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары өзгертілмеген жылдық жоспарлы сомалар алдыңғы айлар ішінде оларды ай сайын бөлудi нақтылау қажет етiлмейтiн болса нақтыланбайды;
жылдық жоспарлы сомалар өзгертiлген бюджеттiк бағдарламалардың кiшi бағдарламалары бойынша Анықтама жасалады және бекiтiледi, осы Ереженің 219-тармағына сәйкес оларға сай міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсінің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары нақтыланады;

234. Уточнение бюджета может осуществляться на основании других законодательных инициатив в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
При выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан местным бюджетам в течение финансового года уточнение местных бюджетов не производится. <*>
Сноска. В пункт 234 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
235. При уточнении бюджета на текущий финансовый год:
вносятся изменения в утвержденный паспорт, если уточнение бюджета влияет на стоимость, цели, задачи и мероприятия, а также на ожидаемые результаты бюджетных программ;
государственные учреждения уточняют планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений, администраторы бюджетных программ - планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ, а Министерство финансов и местные уполномоченные органы - сводные планы финансирования на текущий финансовый год.
Если при уточнении закона о республиканском бюджете или решения маслихата об утверждении местных бюджетов на текущий финансовый год требуется перенос плановых сумм, сумм выданных разрешений и произведенных платежей - кассовых расходов с одной бюджетной программы, подпрограммы, специфики экономической классификации на другую, то, по предложению государственного учреждения, осуществляется перерегистрация договоров в установленном законодательством порядке.
На основании внесенного администратором бюджетных программ в установленном порядке предложения, территориальные органы Министерства финансов осуществляют перенос плановых сумм, разрешений и произведенных платежей - кассовых расходов с одной бюджетной программы, подпрограммы, специфики на другую бюджетную программу, подпрограмму, специфику.
236. В случае уточнения бюджета на текущий финансовый год администраторы бюджетных программ уточняют паспорта соответствующих бюджетных программ, планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ и расчеты к ним, Министерство финансов и местные уполномоченные органы - сводные планы финансирования путем внесения в них изменений в соответствии с настоящими Правилами.
При этом:
плановые суммы сводного плана финансирования, плана финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения не могут быть меньше суммы произведенных платежей - кассовых расходов;
по подпрограммам бюджетных программ, годовые плановые суммы по которым не изменились, ранее утвержденные планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ не уточняются, если не требуется уточнение их помесячного распределения в течение предстоящих месяцев;
по подпрограммам бюджетных программ, по которым изменились годовые плановые суммы, составляются и утверждаются Справки, в соответствии с ними уточняются планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ в соответствии с пунктом 219 настоящих Правил;

қосымша бюджеттiк бағдарламалар бойынша мiндеттемелер мен төлемдер бойынша мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары және бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнің мiндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландырудың жоспары осы Ереженiң 26-32-тармақтарына сәйкес жасалады және бекiтiледi.
237. Қаржы министрлiгi мемлекет алдында салық мiндеттемелерiнiң орындалуын салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк органға және кеден iсiне басшылық етудi жүзеге асыратын орталық атқарушы органға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң нақтыланған жоспарын жеткiзедi. <*>
Ескерту. 237-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
238. Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық органдары бюджеттiк бағдарламалардың әкімшілерiн қаржыландыруды оның мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарлары Шығыстардың бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының кодтары бойынша да және айлар бойынша да оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң тиiстi жоспарларының сомасына сәйкес келмеген жағдайда тоқтатуға құқығы бap. <*>
Ескерту. 238-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
7-бөлiм. Операцияларды есепке алу
24-тарау. Бюджеттiң атқарылуы бойынша операцияларды есепке алу
239. Операцияларды есепке алу - бюджеттің және мемлекеттiк мекемелердің міндеттемелерi мен төлемдерi бойынша қаржыландыру жоспарларының атқарылуын, кiрiстер жоспарының және ақылы қызметтердiң қаражаты есебiнен қаржыландырудың атқарылуын, демеушілік пен қайырымдылықтан түсетiн қаражаттың және депозиттiк қаражаттың түсуiн және жұмсалуын есепке алуды қамтамасыз ететiн рәсімдердiң жиынтығы.
240. Республикалық бюджеттiң, үкiметтiк борыштың және мемлекет кепiлдiк берген мемлекеттiк емес борыштың, қайтарымды негiзде республикалық бюджет қаражатын алушылар борышының атқарылуы бойынша операцияларды есепке алуды Қаржы министрлiгi, жергiлiктi бюджет бойынша жоғарыда аталған операциялар бойынша есепке алуды - Қаржы министрлiгi органдарының ақпараттары негiзінде жергiлiктi уәкілеттi органдар жүргiзедi.
Мемлекеттік мекемелердің мiндеттемелерi мен төлемдерi, мемлекеттiк мекемелердің қабылдаған міндеттемелерi мен кредиторлық берешегi, бюджет қаражатын алушылардың мемлекеттік мекемелер алдындағы орындалмаған мiндеттемелерi бойынша қаржыландыру жоспарларының, ақылы қызметтер қаражаты есебiнен кiрiстер мен қаржыландыру, демеушiлік көмектен және қайырымдылық көмектен түсетiн қаражаттың, депозиттiк қаражаттың, бюджет қаражатының есебiнен де, сол сияқты ақылы қызметтер, демеушiлiк және қайырымдылық көмек қаражаты есебiнен де сатып алынған активтер мен материалдық құндылықтар есебiнен түсiмдер мен жұмсалу бойынша жоспардың атқарылуы жөнiндегi операцияларды есепке алуды мемлекеттiк мекеме жүргiзедi.

по дополнительным бюджетным программам планы финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений и планы финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ составляются и утверждаются в соответствии с пунктами 26-32 настоящих Правил.
237. Министерство финансов доводит государственному органу, обеспечивающему налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, и центральному исполнительному органу, осуществляющему руководство таможенным делом, уточненный план поступлений в республиканский бюджет, по форме согласно приложению 5-1. <*>
Сноска. Пункт 237 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
238. Министерство финансов и его территориальные органы вправе приостановить финансирование администратора бюджетных программ в случае несоответствия его планов финансирования по обязательствам и платежам сумме соответствующих планов его подведомственных государственных учреждений, как по кодам Единой бюджетной классификации расходов, так и по месяцам. <*>
Сноска. Пункт 238 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Раздел 7. Учет операций
Глава 24. Учет операций по исполнению бюджета
239. Учет операций - совокупность процедур, обеспечивающих учет исполнения бюджета и планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений, исполнения плана доходов и финансирования за счет средств платных услуг, поступления и расходования средств от спонсорской и благотворительной помощи и депозитных средств.
240. Учет операций по исполнению республиканского бюджета, правительственного долга и гарантированного государством долга, долга получателей республиканских бюджетных средств на возвратной основе ведет Министерство финансов, по местным бюджетам учет по вышеперечисленным операциям - местные уполномоченные органы на основании информации органов Министерства финансов.
Учет операций по исполнению планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений, принятых обязательств и кредиторской задолженности государственных учреждений, невыполненных обязательств получателей бюджетных средств перед государственными учреждениями, плана по доходам и финансирования за счет средств платных услуг, поступлений и расходования за счет средств от спонсорской помощи и благотворительной помощи, депозитных средств, активов и материальных ценностей, приобретенных как за счет бюджетных средств, так и за счет средств платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи ведет государственное учреждение.

241. Қаржы министрлiгi жоғарыда аталған операцияларды есепке алуды мемлекеттiк мекемелер деректерiнің, БҚЖ бойынша, ҚҰБ, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде ашылған шоттар бойынша және елiмiзден тыс жерлердегi банктерде ашылған шоттар бойынша электрондық төлем құжаттары мен жазбалары негiзiнде жүргiзедi.
Жергiлiктi атқарушы органдар жергiлiктi бюджеттердің атқарылуы бойынша операцияларды есепке алуды қазынашылықтың аумақтық органдары мен мемлекеттiк мекемелердің ақпараттары негiзiнде жүргiзедi.
Мемлекеттiк мекемелер бюджеттің атқарылуы және мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары жөнiндегi операцияларды есепке алуды:
мемлекеттiк мекемелердiң мiндеттемелер мен төлемдер бойынша бекiтiлген қаржыландыру жоспарының көрсеткiштерi;
берiлген рұқсаттар туралы, қазынашылық органдарында тiркелген мiндеттемелер туралы, бюджет қаражаты есебiнен де, ақылы қызметтер, демеушiлiк және қайырымдылық көмектің қаражаты есебiнен де сатып алынған активтер мен материалдық құндылықтар туралы қазынашылық органы ақпараты;
мемлекеттiк мекеменiң кассасында бар қолма-қол ақша түрiндегi бюджет қаражатын есепке алу негiзiнде жүргiзедi.
242. Мемлекеттiк мекемелердегi есептi жүргiзуге жауапты адамдар оның басшысының бұйрығымен тағайындалады және мемлекеттiк мекемелердегi операцияларды есепке алудың уақытылы және дұрыс жүргiзiлуiне жауап бередi.
243. Бюджеттің атқарылуы жөнiндегi операцияларды есепке алу Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен жүргiзiледi.
244. Қаржы министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен, өзiнiң құзыретi шегiнде бухгалтерлiк есептi жүргiзу жөнiндегi нормативтiк-құқықтық актiлердi әзiрлейдi, бюджеттiң атқарылуы және мемлекеттiк мекемелердегi есепке алу бойынша операцияларды есепке алуды жүргiзу мәселелерi бойынша нормативтiк құқықтық актiлер шығарады.
25-тарау. Мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген заемды және кредит берудi есепке алу рәсiмдерi
245. Мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген заемды, бюджеттерден кредит берудi есепке алу мемлекеттiк және мемлекет кепілдік берген борышты уақытылы басқару үшін және мемлекеттiк функцияларды орындау үшiн жүргiзiледi.
Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген борышты, бюджеттерден кредит берудi есепке алуды жүргiзу үшiн мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген заемдар мен бюджеттен кредит берулердi тiркеу және есепке алу жүргiзiледi.
246. Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген заемдарды және олардың нәтижесінде туындаған борыштарды тiркеудi және есепке алуды Шоттардың бiрыңғай стандарты жоспарына сәйкес Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен өзi жүргiзедi.

241. Министерство финансов учет вышеперечисленных операций ведет на основании данных государственных учреждений, электронных платежных документов и выписок по ЕКС, по счетам, открытым в НБК, банках второго уровня Республики Казахстан и по счетам, открытым в банках за пределами страны.
Местные уполномоченные органы учет операций по исполнению местных бюджетов ведут на основании информации территориальных органов казначейства и государственных учреждений.
Государственное учреждение учет операций по исполнению бюджета и планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений ведет на основании:
показателей утвержденных планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений;
информации органов казначейства о выданных разрешениях, о зарегистрированных обязательствах в органах казначейства, о проведенных платежах и приобретенных активах и материальных ценностях как за счет средств бюджета, так и за счет средств платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи;
учета бюджетных средств в наличной форме, имеющихся в кассе государственного учреждения.
242. Ответственные лица за ведение учета в государственных учреждениях назначаются приказом его руководителя и несут ответственность за своевременное и правильное ведение учета операций в государственных учреждениях.
243. Учет операций по исполнению бюджета ведется в установленном Министерством финансов порядке.
244. Министерство финансов разрабатывает нормативные правовые акты по ведению бухгалтерского учета в пределах своей компетенции в установленном законодательством порядке, издает нормативные правовые акты по вопросам ведения учета операций по исполнению бюджета и учета в государственных учреждениях.
Глава 25. Процедуры учета государственного и гарантированного
государством займа и кредитования
245. Учет государственного и гарантированного государством займа, кредитования из бюджетов ведется для своевременного управления государственным и гарантированным государством долгом и для выполнения государственных функций.
Для ведения учета государственного и гарантированного государством долга, кредитования из бюджетов осуществляется регистрация и учет государственных и гарантированных государством займов и кредитов из бюджета.
246. Регистрация и учет государственных и гарантированных государством займов и возникающего в результате них долга осуществляются Министерством финансов в установленном им порядке в соответствии с Единым стандартным планом счетов.

247. Мыналар тiркеуге және есепке алуға жатады:
Қазақстан Республикасының Yкiметi,
ҚҰБ,
Қазақстан Республикасының жергіліктi атқарушы органдары тартқан:
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк заемдары (бұдан әрi - мемлекеттiк заемдар);
Қазақстан Республикасының мемлекет кепiлдiк берген заемдары (бұдан әрi - мемлекет кепiлдiк берген заемдар).
248. Заем туралы шарт (келiсiм) жасасу нысанында тартылған мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеу кезiнде Қаржы министрлiгi 19 және 20-қосымшаларға сай нысанда тiркеу куәлiктерiн бередi.
249. Тiркелген құжаттарға, мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеуге өздерi негiз болған құжаттарға енгiзiлген өзгерiстер туралы ақпараттарды заемшы мұндай өзгерiстер енгiзiлгеннен кейiн 10 күн iшiнде Қаржы министрлiгінде есепке алу үшін ұсынуы тиіс.
26-тарау. Yкiметтiк заемдарды тiркеу және есепке алу
250. Қазақстан Республикасының Yкіметі тартқан заемдарды тiркеу және есепке алу:
заем туралы шарт (келiсiм) жасасу нысанында - заем туралы шарт (келiсiм) негiзiнде жүзеге асырылады;
Капиталдың халықаралық рыноктарында орналастырылған бағалы қағаздар эмиссиясы нысанындағы - мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы және оларды орналастыру нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысының негiзiнде жүзеге асырылады;
капиталдың iшкi рыноктарында орналастырылған мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясы нысанында - аукцион жүргiзу немесе жазылу әдiсi және мемлекеттiк заемдарды орналастырудың көлемiн "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi" жабық акционерлiк қоғамының қуаттауы арқылы мемлекеттiк бағалы қағаздарды бастапқы орналастырудың нәтижелерi негiзiнде жүзеге асырылады.
251. Қазақстан Республикасының Үкiметi тартқан заемдарды тiркеу заемға тiркеу номерiн беру және оны мемлекеттiк заемдар тiзiлiмiне енгiзу арқылы жүзеге асырылады.
252. Қазақстан Республикасының Үкiметi тартқан заемдарды есепке алу заем туралы шарттың (келiсiмнің) немесе мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының (заемды ресiмдеудің номерi және күнi, заемның түрi, несие берушi, заемның валютасы және сомасы, заемның мерзiмi, сыйақылардың ставкасы) негiзгi есептiк сипаттамасын дерекқорға енгiзу арқылы жүргiзiледi.
253. Мынадай нысанда Қазақстан Республикасының Үкiметi тартқан үкiметтiк заемдарды тiркеу:
заем туралы шарт (келiсiм) жасасу - заем туралы шартқа (келiсiмге) қол қойылған күннен кейiн 15 күн iшiнде жүзеге асырылады;
Мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы - Қаржы министрлiгі эмиссияларды жүргiзгеннен кейiн 5 күн iшiнде жүзеге асырылады.

247. Регистрации и учету подлежат:
государственные займы Республики Казахстан (далее - государственные займы), привлекаемые:
Правительством Республики Казахстан,
НБК,
местными исполнительными органами Республики Казахстан;
гарантированные государством займы Республики Казахстан (далее - гарантированные государством займы).
248. При регистрации государственных и гарантированных государством займов, привлеченных в форме заключения договора (соглашений) о займе, Министерством финансов заемщику выдается регистрационное свидетельство по формам согласно приложениям 19 и 20.
249. Информация об изменениях, вносимых в зарегистрированные документы, в также в документы, на основании которых была произведена регистрация государственных и гарантированных государством займов, должна быть представлена заемщиком для учета в Министерство финансов в течение 10 дней после внесения таких изменений.
Глава 26. Регистрация и учет правительственных займов
250. Регистрация и учет займов, привлеченных Правительством Республики Казахстан:
в форме заключения договора (соглашения) о займе - осуществляется на основании договора (соглашения) о займе;
в форме эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на международных рынках капитала, - осуществляется на основании постановления Правительства Республики Казахстан об эмиссии государственных ценных бумаг и результатов их размещения;
в форме эмиссии государственных ценных бумаг, размещаемых на внутренних рынках капитала, - осуществляется на основании результатов первичного размещения государственных ценных бумаг посредством проведения аукциона или методом подписки и подтверждения закрытым акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг" объемов размещения государственных ценных бумаг.
251. Регистрация займов, привлеченных Правительством Республики Казахстан, осуществляется путем присвоения займу регистрационного номера и внесения его в реестр государственных займов.
252. Учет займов, привлеченных Правительством Республики Казахстан, производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик договора (соглашения) о займе или эмиссии государственных ценных бумаг (номер и дата оформления займа, вид займа, кредитор, валюта и сумма займа, срок займа, ставки вознаграждения).
253. Регистрация правительственных займов, привлеченных Правительством Республики Казахстан, в форме:
заключения договора (соглашения) о займе - осуществляется в течение 15 дней после подписания договора (соглашения) о займе;
эмиссии государственных ценных бумаг - осуществляется в течение 5 дней проведения эмиссии Министерством финансов.

27-тарау. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң заемдарын тiркеу және есепке алу
254. ҚҰБ тартқан заемдарды тiркеу және есепке алу:
заем туралы шарт (келiсiм) жасасу нысанында - заем туралы шарттың (келiсiмнің) көшiрмесiн нотариалды растау негiзiнде;
мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы нысанында - ҚҰБ мемлекеттiк бағалы қағаздарды орналастырудың көлемiн "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi" жабық акционерлiк қоғамының қуаттауы негiзiнде жүзеге асырылады.
255. ҚҰБ тартқан (айналымдағы ақша базасын реттеу үшiн шығарылған қысқа мерзiмдi ҚҰБ ноталарынан басқа) заемдарды тiркеу заемға тiркеу номерiн беру және оны мемлекеттік заемдар тiзiлiмiне енгiзу арқылы жүзеге асырылады.
256. ҚҰБ тартқан заемдарды есепке алу (айналымдағы ақша базасын реттеу үшiн шығарылған қысқа мерзiмдi ҚҰБ ноталарынан басқа) заемдарды тiркеу заем туралы шарттың (келiсiмнің) немесе мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының (заемды ресiмдеудiң номерi және күнi, заемның түрi, несие берушi, заемның валютасы және сомасы, заемның мерзiмi, сыйақылардың ставкасы) негiзгi есептiк сипаттамаларын дерекқорға енгiзу жолымен жүргiзiледi.
257. Өздерi тартқан заемдарын тiркеу үшiн заемдарын тiркеу үшiн ҚҰБ осы ереженiң 254-тармағында көрсетiлген құжаттарды заем туралы шартқа (келiсiмге) қол қойғаннан немесе мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы жүргiзiлгеннен кейiн 15 күн iшiнде Қаржы министрлiгiне ұсынады.
258. ҚҰБ заемдарын тiркеу тиiстi құжаттар ұсынылғаннан кейiн 10 күн iшінде жүзеге асырылады.
28-тарау. Жергiлiктi атқарушы органдардың заемдарын тiркеу және есепке алу
259. Жергілiктi атқарушы органдардың заемдарын тiркеу және есепке алу:
заем туралы шарт (келiсiм) жасасу нысанында - заем туралы шарттың (келiсiмнiң) көшiрмесiн нотариалды куәландыру негiзiнде;
мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы нысанында - аймақтық инвестициялық бағдарламаны келiсу туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы және жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттiк бағалы қағаздарды орналастырудың көлемiн "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийi" жабық акционерлiк қоғамның қуаттауы негiзiнде жүзеге асырылады.
260. Жергiлiктi атқарушы органдар тартқан заемдарды тiркеу заемға тiркеу номерiн беру және оны мемлекеттiк заемдар тiзiмiне енгiзу арқылы жүзеге асырылады.
261. Жергiлiктi атқарушы органдар тартқан заемдарды есепке алу заем туралы шарттың (келiсiмнiң) немесе мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының (заемды ресiмдеудiң номерi және күнi, заемның түрi, несие берушi, заемның валютасы және сомасы, заемның мерзiмi, сыйақылардың ставкасы) негiзгi есептiк сипаттамасын дерекқорға енгiзу арқылы жүргiзiледi.

Глава 27. Регистрация и учет займов Национального Банка
Республики Казахстан
254. Регистрация и учет займов, привлеченных НБК осуществляется:
в форме заключения договора (соглашения) о займе - на основании нотариально засвидетельствованной копии договора (соглашения) о займе;
в форме эмиссии государственных ценных бумаг - на основании подтверждения закрытым акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг" объемов размещения государственных ценных бумаг НБК.
255. Регистрация займов, привлеченных НБК (кроме краткосрочных нот НБК, выпускаемых для регулирования денежной базы в обращении), осуществляется путем присвоения займу регистрационного номера и внесения его в реестр государственных займов.
256. Учет займов, привлеченных НБК (кроме краткосрочных нот НБК, выпускаемых для регулирования денежной базы в обращении), производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик договора (соглашения) о займе или эмиссии государственных ценных бумаг (номер и дата оформления займа, вид займа, кредитор, валюта и сумма займа, срок займа, ставки вознаграждения).
257. НБК для регистрации привлеченных им займов предоставляются в Министерство финансов документы, указанные в пункте 254 настоящих Правил, в течение 15 дней после подписания договора (соглашения) о займе или проведения эмиссии государственных ценных бумаг.
258. Регистрация займов НБК осуществляется в течение 10 дней после предоставления соответствующих документов.
Глава 28. Регистрация и учет займов местных
исполнительных органов
259. Регистрация и учет займов, привлеченных местными исполнительными органами, осуществляется:
в форме заключения договора (соглашения) о займе - на основании нотариально засвидетельствованной копии договора (соглашения) о займе;
в форме эмиссии государственных ценных бумаг - на основании постановления Правительства Республики Казахстан о согласовании региональной инвестиционной программы и подтверждения закрытым акционерным обществом "Центральный депозитарий ценных бумаг" объемов размещения государственных ценных бумаг местного исполнительного органа.
260. Регистрация займов, привлеченных местными исполнительными органами, осуществляется путем присвоения займу регистрационного номера и внесения его в реестр государственных займов.
261. Учет займов, привлеченных местными исполнительными органами, производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик договора (соглашения) о займе или эмиссии государственных ценных бумаг (номер и дата оформления займа, вид займа, кредитор, валюта и сумма займа, срок займа, ставки вознаграждения).

262. Өздерi тартқан заемдарын тiркеуi үшiн жергiлiктi атқарушы органдар Заем туралы шартқа (келiсiмге) қол қойғаннан немесе мемлекеттiк бағалы қағаздардың эмиссиясы жүргiзiлгеннен кейiн 15 күн iшiнде, осы Ереженің 259-тармағында көрсетiлген құжаттарды Қаржы министрлігiне ұсынады.
263. Жергiлiктi атқарушы органдардың заемдарын тiркеу тиiстi құжаттар берiлгеннен кейiн 10 күн iшінде жүзеге асырылады.
29-тарау. Мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеу және есепке алудың рәсімдерi
264. Мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеу және есепке алу заем туралы шарттың (келiсiмнің) нотариалды куәландырылған көшiрмесiнiң негiзінде жүзеге асырылады.
265. Өздерiнің тартқан мемлекет кепiлдiк берген заемдарын тiркеу үшiн заемшылар заем туралы шартқа (келiсiмге) қол қойылғаннан кейiн 15 күн iшiнде заем туралы шарттың (келiсiмнiң) нотариалды куәландырылған көшiрмесiн Қаржы министрлiгiне ұсынады.
266. Мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеу заемға тiркеу номерін беру және оны мемлекеттік заемдар тiзiмiне енгiзу арқылы жүзеге асырылады.
267. Мемлекет кепілдiк берген заемдарды есепке алу заем туралы шарттың (келiсiмнiң) немесе мемлекеттiк бағалы қағаздар эмиссиясының (заемды ресiмдеудiң номерi және күнi, заемның түрi, несие берушi, заемның валютасы және сомасы, заемның мерзiмi, сыйақылардың ставкасы) негiзгi есептiк сипаттамасын дерекқорға енгiзу арқылы жүргiзiледi.
268. Мемлекет кепiлдiк берген заемдарды тiркеу тиiстi құжаттар ұсынылғаннан кейiн 10 күн iшiнде жүзеге асырылады.
30-тарау. Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген борышты есепке алу
269. Мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген мемлекеттiк емес борышты (бұдан әрi - борыш) есепке алу борышты басқару мақсатында жүргiзiледi.
270. Борышты есепке алу Қаржы министрлiгi анықтаған, ол белгiленген тәртiппен мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген борыштың бухгалтерлiк есебi шоттарының жоспарына сәйкес жүргiзiледi.
271. Қаржы министрлiгінде тiркелген заем туралы шарттың (келiсiмнiң) талаптарына сәйкес борыш сомасы, борыштың негiзгi сомасын өтеу, сыйақыларды (мүдделердi) төлеу мөлшерiн есепке алу жүргiзiледi.
272. Мемлекеттiк борыштың бухгалтерлiк есебi шоттарының жоспарына сәйкес келетiн борыш көлемiнің өзгеруiн есепке алу Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен мыналардың негiзiнде жүргiзiледi:
қарыз ақша шотынан алынған қаражатты растайтын шетел несие берушiсiнің көшiрмесi. Мұндай көшiрме есептік деректерде мемлекеттiк сыртқы борыштың негiзгi сомасын арттыру үшiн негiздеме болып табылады;
iшкi несие берушiнің төлем құжатын. Мұндай құжат есептiк деректерде мемлекеттiк iшкi борыштың негiзгi сомасын арттыру үшін негiздеме болып табылады;
мемлекеттiк сыртқы борышты өтеу және қызмет көрсету мақсатында ашылған Қаржы министрлігінiң валюталық шотынан ҚҰБ көшiрмесi. Бұл орайда, есептiк деректердегi мемлекеттiк сыртқы борыштың негiзгi сомасын азайту және ол бойынша сыйақыларды (мүдделердi) төлеудi есепке алу ол бойынша мемлекеттiк сыртқы борыштың негiзгi сомасын өтеу және қызмет көрсету есебiне тиiстi төлемдер туралы шетел несие берушiсiнің хабарламасы негiзінде жүргiзiледi;
iшкi борыштың негiзгi сомасын өтеу және ол бойынша сыйақыны (мүдденi) төлеу жөнiндегi төлем құжаты. Мұндай құжат есептi деректерде мемлекеттiк iшкi борыштың негiзгi сомасын азайтуға және ол бойынша сыйақыны төлеудi есепке алуға негіз болып табылады.

262. Местными исполнительными органами для регистрации привлеченных ими займов предоставляются в Министерство финансов документы, указанные в пункте 259 настоящих Правил, в течение 15 дней после подписания договора (соглашения) о займе или проведения эмиссии государственных ценных бумаг.
263. Регистрация займов местных исполнительных органов осуществляется в течение 10 дней после предоставления соответствующих документов.
Глава 29. Регистрация и учет гарантированных государством займов
264. Регистрация и учет гарантированных государством займов осуществляется на основании нотариально засвидетельствованной копии договора (соглашения) о займе.
265. Заемщиками для регистрации привлеченных ими гарантированных государством займов предоставляется в Министерство финансов нотариально засвидетельствованная копия договора (соглашения) о займе в течение 15 дней после подписания договора (соглашения) о займе.
266. Регистрация гарантированных государством займов осуществляется путем присвоения займу регистрационного номера и внесения его в реестр гарантированных государством займов.
267. Учет гарантированных государством займов производится путем внесения в базу данных основных учетных характеристик договора (соглашения) о займе (номер и дата гарантии, номер и дата оформления займа, вид займа, кредитор, валюта и сумма займа, срок займа, ставки вознаграждения).
268. Регистрация гарантированных государством займов осуществляется в течение 10 дней после предоставления заемщиком соответствующих документов.
Глава 30. Учет государственного и гарантированного
государством долга <*>
Сноска. В заголовок главы 30 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
269. Учет государственного и гарантированного государством долга (далее - долг) ведется с целью управления долгом.
270. Учет долга ведется в соответствии с планом счетов бухгалтерского учета государственного и гарантированного государством долга, определяемым Министерством финансов, в установленном им порядке.
271. Ведется учет суммы долга, погашения основной суммы долга, размера выплаты вознаграждений (интересов) в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, зарегистрированного в Министерстве финансов.
272. Учет изменения объема долга на соответствующих счетах плана счетов бухгалтерского учета государственного долга ведется в установленном Министерством финансов порядке на основании:
выписки иностранного кредитора, подтверждающие снятие средств со ссудного счета. Выписка является основанием для увеличения основной суммы государственного внешнего долга в учетных данных;
платежного документа внутреннего кредитора. Такой документ является основанием для увеличения основной суммы государственного внутреннего долга в учетных данных;
выписки НБК с валютного счета Министерства финансов, открытого в целях погашения и обслуживания государственного внешнего долга. При этом, уменьшение основной суммы государственного внешнего долга в учетных данных и учет выплаты вознаграждения (интереса) по нему производится на основании извещения иностранного кредитора о соответствующих платежах в счет погашения и обслуживания основной суммы государственного внешнего долга;
платежного документа по погашению основной суммы внутреннего долга и выплате вознаграждений (интересов) по нему. Такой документ является основанием для уменьшения основной суммы государственного внутреннего долга в учетных данных и учета выплаты вознаграждения (интереса) по нему.

273. Есепке алу заем валютасында жүргiзiледi. Мемлекеттiк және мемлекет кепілдiк берген борыштың жағдайы туралы есептiлiк нысаны белгiлi бiр күнге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен анықталған валюта айырбастаудың рыноктық бағамы бағамы бойынша АҚШ доллары және/немесе ұлттық валютада берiледi. <*>
Ескерту. 273-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
31-тарау. Бюджеттен кредит берудi тiркеу
274. Бюджеттен кредит берудi есепке алу шартқа сәйкес оның негiзгi сомасының бюджеттiк қаражатын өтеу мен ол бойынша сыйақыларды (мүдделердi) төлеуге Қаржы министрлiгi мен республикалық бюджеттен қаражат алушы арасындағы, жергiлiктi уәкiлеттi орган мен шартқа сәйкес тиiстi жергiлiктi бюджеттік қаражаттарды алушы арасындағы шарт жағдайының сақталуын бақылау мақсатында жүргiзiледi.
275. Бюджеттен алынған кредит сомасын есепке алу, бюджетке өтеу және сыйақыларды (мүдделердi) төлеу Қаржы министрлiгiнде тiркелген Шарт жағдайларына және белгiленген тәртiпте Қаржы министрлiгiмен анықталатын мемлекеттiк және мемлекет қарызымен кепілденген бухгалтерлiк есепке алу есептерiнің жоспарымен жүргiзiледi.
276. Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген борыштың бухгалтерлiк есебiнiң шоттары жоспарының тиiстi шоттарында кредиттер көлемiнiң өзгеруiн есепке алу Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiп:
тиiстi бюджеттен кредит бөлу жөнiндегi төлемдердi жүзеге асыру Қаржы министрлiгi мен жергiлiктi уәкiлеттi органның төлем құжаты негiзiнде жүргiзiледi. Бұл ретте осындай құжат есепке алынған деректердегi кредит беру көлемiнiң артуы үшiн негiз болып табылады;
бюджет қайтарымдық негiзде бюджеттiк қаражатты алушының төлем құжаты негiзiнде жүргiзiледi. Бұл ретте есепке алынған деректердегi кредит беру көлемiнiң азаюы және тиiстi кредит беру бойынша сыйақыны (мүдденi) төлеудi есепке алу үшiн негiз болып табылады.
32-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң активi бойынша операцияларды есепке алу
277. Активтер - құндық бағасы бар мемлекеттiк мекеменің мүлiктерi.
Мемлекеттiк мекемелердiң активтерi мемлекеттiк басқарудың қызметтерiн және мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi шараларды жүзеге асыруға пайдаланылады.
278. Қаржы министрлiгi:
мемлекеттiк мекемелер активтерiнің бiрыңғай жiктелiмiн әзiрлейдi және бекiтедi;
өзi бойынша тозу есептемейтiн активтердiң тiзбесiн және активтердi есептен шығару тәртiбiн анықтайды.
Қазынашылықтың аумақтық органдары:
мемлекеттiк мекемелер активтерiне жүйелi түгендеу нөмiрiн бередi;
мемлекеттiк мекемелер активтерiнiң болжамын және олардың тозуын есептеуді жүзеге асырады. Тозу активтер санаты бойынша олар есептi жылдың қандай айында сатып алынғанына немесе белгiленген нормаларға сәйкес пайдаланылуға берiлгенiне қарамастан толық күнтiзбелiк жылға анықталады. Активтер құнының 100 процентiнен артығына тозуды есептеу жүргiзiлмейдi;

273. Учет ведется в валюте займа. Формы отчетности о состоянии государственного и гарантированного государством долга предоставляются в долларах США и/или в национальной валюте с пересчетом по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на определенную дату. <*>
Сноска. В пункт 273 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 31. Учет кредитования из бюджета
274. Учет кредитов, выданных из бюджета, ведется с целью контроля соблюдения условий договора между Министерством финансов и получателем средств из республиканского бюджета, между местными уполномоченными органами и получателем средств из соответствующего местного бюджета в соответствии с договором, погашения получателем бюджетных средств основной суммы кредитования и выплаты вознаграждений (интересов) по нему.
275. Учет суммы кредитов из бюджета, погашение в бюджет и выплаты вознаграждений (интересов) ведется в соответствии с условиями договора, зарегистрированного в Министерстве финансов, и планом счетов бухгалтерского учета государственного и гарантированного государством долга порядке, определяемом Министерством финансов.
276. Учет изменения объема кредитов на соответствующих счетах плана счетов бухгалтерского учета государственного и гарантированного государством долга ведется в установленном Министерством финансов порядке на основании:
платежного документа Министерства финансов и местного уполномоченного органа на осуществление платежей по кредитованию из соответствующего бюджета. Такой документ является основанием для увеличения объема кредитования в учетных данных;
платежного документа получателя бюджетных средств на возвратной основе из бюджета. Такой документ является основанием для уменьшения объема кредитования в учетных данных и учета выплаты вознаграждения (интереса) по соответствующему кредитованию.
Глава 32. Учет операций по активам государственных учреждений
277. Активы - имущество государственного учреждения, имеющее стоимостную оценку. Активы государственных учреждений используются для осуществления мероприятий по реализации функций государственного управления и государственной политики.
278. Министерство финансов:
разрабатывает и утверждает единую классификацию активов государственных учреждений;
определяется перечень активов, по которым не начисляется износ, и порядок списания активов;
Территориальные органы казначейства:
присваивают системный инвентарный номер активам государственных учреждений;
осуществляют прогноз и начисление износа активов государственных учреждений. Износ определяется по категории активов за полный календарный год, независимо от того, в каком месяце отчетного года они приобретены или сданы в эксплуатацию в соответствии с установленными нормами. Начисление износа свыше 100 процентов стоимости активов не производится;

тозудың белгiленген нормасына 100 проценттiк қатынас ретiнде мемлекеттiк мекемелер активтерiнің қызмет мерзiмiн (пайдалы) анықтайды. Құнның 100 проценттiк мөлшерiнде тозуды есептеу немесе оларды одан әрi пайдалану мүмкін болған жағдайда активтің қызмет мерзiмiнiң (пайдалы) асып түсуi есептен шығаруға негiз болып саналмайды;
мемлекеттiк мекемелер активтердiң бар-жоғын және оның қозғалысын есепке алуды жүзеге асырады.
279. Мемлекеттiк мекемелер Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртіппен нысандар бойынша қазынашылықтың аумақтық органдарына:
мемлекеттік мекемелердің автивтері бойынша ақпаратты;
заңды және жеке тұлғалардың мемлекеттiк мекемелерге өтеусiз негiзде берілген активтердi қоса алғанда олардың мемлекеттiк мекемелер алғаннан кейiн 10 күн iшiнде мемлекеттiк мекемелерге түскен активтер туралы ақпаратты;
есептен кейiнгi келесi айдың 5-i күнi мемлекеттiк мекемелердің активтерi туралы ақпаратты беруге міндеттi.
Қаржыландырудың ерекше тәртiбi белгiленген мемлекеттiк мекемелер активтер жөнiндегi ақпаратты аумақтық қазынашылық органдарына бермейдi, олардың активтерiн есепке алу тиiстi мемлекеттік органдармен бiрлесiп Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртіппен басқа мемлекеттік мекемелердiң активтерiн есепке алудан бөлек жүргiзiледi. <*>
Ескерту. 279-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
280. Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдарына берiлген активтер бойынша ақпараттың дұрыстығына және оның мемлекеттiк мекеменің бухгалтерлік есебінің деректерiне салыстырмалылығына мемлекеттiк мекеменiң басшысы жауап бередi.
33-тарау. Құпиялық белгісi қойылған бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi операцияларды есепке алу
281. Өздерi үшiн қаржыландырудың ерекше тәртiбi белгiленген мемлекеттiк органдардың бюджеттің атқарылуы бойынша ақпарат беру, операцияларды есепке алу және есептiлiк Қаржы министрлiгi тиiстi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп айқындайтын тәртiппен жүргiзiледi.
8-бөлiм. Мемлекеттік мекемелер үшін есептілік (мерзiмдiк және жылдық) нысандарын жүргізудiң рәсiмi
282. Бюджеттiң атқарылуы бойынша есептілік нысандарының тiзбесiн, олардың нысандарын, мерзiмділігін, оларды қалыптастыру тәртiбi мен мерзiмiн Қаржы министрлiгi белгiлейдi.
283. Қазынашылықтың аумақтық органдары заңдарда белгiленген тәртiппен есептiк нысандарды күн сайын, ай сайын және тоқсан сайын қалыптастырады.
284. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi органдар бюджет жүйесi туралы заңға сәйкес Қаржы министрлiгi бекiткен нысандар бойынша бюджеттiң атқарылуы туралы есептiлiктi ұсынады.

определяют срок службы актива (полезный) государственных учреждений как отношение 100 процентов к установленной норме износа. Начисленный износ в размере 100 процентов стоимости или превышение срока службы (полезного) актива в случае возможного их дальнейшего использования не может служить основанием для списания;
осуществляют учет наличия и движения активов государственных учреждений.
279. Государственные учреждения обязаны предоставлять в территориальные органы казначейства по установленным Министерством финансов порядку и формам:
информацию по активам государственных учреждений;
информацию о поступивших в государственные учреждения активах в течение 10 дней после их получения, включая активы, переданные государственным учреждениям юридическими и физическими лицами на безвозмездной основе;
информацию о движении активов государственных учреждений - на 5 число следующего за отчетным месяца.
Государственные учреждения, для которых определен особый порядок финансирования, информацию по активам в территориальные органы казначейства не представляют, учет их активов ведется отдельно от учета активов других государственных учреждений в порядке, установленном Министерством финансов совместно с соответствующими государственными органами. <*>
Сноска. В пункт 279 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
280. Ответственность за достоверность и сопоставимость информации по активам с данными бухгалтерского учета государственного учреждения, представленными в территориальные органы Министерства финансов, несет руководитель государственного учреждения.
Глава 33. Учет операций по исполнению бюджета с грифом секретности
281. Представление информации, учет и отчетность операций по исполнению бюджета государственными органами, для которых определен особый порядок финансирования, производится в соответствии с порядком, определяемым Министерством финансов совместно с соответствующими государственными органами.
Раздел 8. Процедура ведения форм отчетности
(периодической и годовой) для государственных учреждений
282. Перечень отчетных форм по исполнению бюджета, их формы, периодичность, сроки и порядок их формирования устанавливаются Министерством финансов.
283. Территориальные органы казначейства ежедневно, ежемесячно и ежеквартально формируют отчетные формы в установленном законодательством порядке.
284. Министерство финансов и местные уполномоченные органы представляют отчеты об исполнении бюджета по формам, утвержденным Министерством финансов, в соответствии с законом о бюджетной системе.

285. Қазынашылық комитеті мен оның аумақтық органдары жергілiктi уәкілетті органдар үшiн қаражатты тиiмдi пайдалану және олардың төлемдердi жүзеге асыру жөнінде шешiм қабылдауы мақсатында 30-3-қосымшаға сәйкес 5-34-нысан бойынша "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" жасайды. <*>
Ескерту. 285-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
286. Қаржы министрлiгi мен оның аумақты органдары салық және жергiлiктi уәкілетті органдар үшiн күн сайын мынадай:
22-қосымшаға сәйкес 2-08-нысаны бойынша шикiзат секторының ұйымдарынан алынатын түсiмдер туралы;
23 және 24-қосымшаларға сәйкес 2-15 және 2-16 нысандары бойынша Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының  кірiстер жіктелiмiнің кодасы бойынша бюджетке түскен түсiмдер туралы;
25-қосымшаға сәйкес 2-19 нысаны бойынша республикалық облыстық, Астана және Алматы қалалары және аудандық (қалалық) бюджеттердiң арасындағы бюджетке түсетiн түсiмдердi бөлу туралы;
26-қосымшаға сәйкес 2-30 нысаны бойынша Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының кiрiстер жiктелiмі кодтарының арасындағы түсiмдердi көшiру туралы;
27-қосымшаға сәйкес 2-31 нысаны бойынша салық органдарының арасындағы түсiмдердi көшiру туралы;
28-қосымшаға сәйкес 2-29 нысаны бойынша салық төлеушiлерге бюджеттен түсiмдердi қайтару туралы есептiлiк нысандарын қалыптастырады.
287. Аумақтық қазынашылық органдары мемлекеттiк мекемелер үшін мынадай есеп нысандарын:
21-1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттiк мекемелер бойынша төлемдер тiзiлiмi" 5-15-нысанын;
21-2-қосымшаға сәйкес "Төлемдер тiзiлiмi" 5-17-нысанын;
30-2-қосымшаға сәйкес "Ақылы қызметтер бойынша шоттардағы қалдықтар туралы есеп" 5-33-нысанын;
21-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттiк мекеменiң шотынан үзiндi көшiрме" 5-20-нысанын;
29-қосымшаға сәйкес "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" 4-20-нысанын;
31-қосымшаға сәйкес "Орындалмаған міндеттемелердiң егжей-тегжейi" 4-12-нысанын;
31-1-қосымшаға сәйкес "Ақы төлеуге қойылған төленбеген шоттар бойынша жиынтық есеп" 4-13-нысанын;
30-қосымшаға сәйкес "Шығыстарды талдау жөнiндегi есеп" 5-25-нысанын;
32-қосымшаға сәйкес "Ақы төлеуге шоттар бойынша талдау" 5-26-нысанын;
30-1-қосымшаға сәйкес "ақылы қызметтер шоттарындағы қалдық" 5-30-нысанын қалыптастырады. <*>
Ескерту. 287-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
288. Жоғарыда санамаланған есептiлiк нысандары бюджет ақшалары тиiмді басқару үшiн, мемлекеттiк мекемелердің қаржыландырылуын егжей-тегжейлi жоспарларын орындау жөнінде бухгалтерлiк есептi жүргiзу және олардың активтерiн есепке алу үшiн пайдаланылады.

285. Комитетом казначейства и его территориальными органами для местных уполномоченных органов с целью эффективного использования средств и принятия ими решения по осуществлению платежей формируется "Отчет об остатках на счетах" по форме 5-34 согласно приложению 30-3. <*>
Сноска. Пункт 285 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
286. Министерством финансов и его территориальными органами формируются следующие ежедневные отчетные формы для налоговых и местных уполномоченных органов:
о поступлениях от организаций сырьевого сектора по форме 2-08 согласно приложению 22;
о поступлениях в бюджет по кодам классификации доходов V991058_  Единой бюджетной классификации Республики Казахстан по формам 2-15 и 2-16 согласно приложениям 23 и 24;
о распределении поступлений в бюджет между республиканским, областными, городов Астаны и Алматы и районными (городскими) бюджетами по форме 2-19 согласно приложению 25;
о переносе поступлений между кодами классификации доходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан по форме 2-30 согласно приложению 26;
о переносе поступлений между налоговыми органами по форме 2-31 согласно приложению 27;
о возврате поступлений из бюджета налогоплательщикам по форме 2-29 согласно приложению 28.
287. Территориальные органы казначейства формируют следующие отчетные формы для государственных учреждений:
форму 5-15 "Реестр платежей по государственным учреждениям" согласно приложению 21-1;
форму 5-17 "Реестр платежей" согласно приложению 21-2;
форму 5-33 "Отчет об остатках на счетах по платным услугам" согласно приложению 30-2;
форму 5-20 "Выписка со счета государственного учреждения" согласно приложению 21;
форму 4-20 "Сводный отчет по расходам" согласно приложению 29;
форму 4-12 "Детали невыполненных обязательств" согласно приложению 31;
форму 4-13 "Сводный отчет по неоплаченным счетам к оплате" согласно приложению 31-1;
форму 5-25 "Отчет по анализу расходов" согласно приложению 30;
форму 5-26 "Анализ по счетам к оплате" согласно приложению 32;
форму 5-30 "Остаток на счетах платных услуг" согласно приложению 30-1. <*>
Сноска. Пункт 287 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
288. Вышеперечисленные отчетные формы используются для эффективного управления бюджетными деньгами, для ведения государственными учреждениями бухгалтерского учета по исполнению планов финансирования по обязательствам и платежам государственного учреждения и учета их активов.

289. Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджет жүйесi туралы заңға сәйкес Қаржы министрлiгiне немесе жергiлiктi уәкiлеттi органға есептер ұсынады.
9-бөлiм. Бюджеттiң атқарылуын бақылау
290. Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық органдарының және жергiлiктi атқарушы органдардың бақылау жүргiзуi нәтижесiнде мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттен бөлiнген қаражаттарды бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) мақсаттарына сәйкес келмейтiн мақсаттарға пайдалануының анықталған фактiлерi бойынша мынадай құжаттар толтырылады:
34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екi данада бақылау жүргiзу актiсi; <*>
нұсқама - төрт данада мемлекеттiк мекемелердiң лауазымды тұлғаларының мiндеттi түрде орындауы үшiн жiберiлетiн 9-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы құжат (бұдан әрi - нұсқама).
Бақылау жүргiзу актiсi мен нұсқаманың бiрiншi данасы бақылауды iске асыратын мемлекеттiк органда қалады, тексеру актiсi мен нұсқаманың екіншi данасы бақылау объектiсінде қалады, нұсқаманың үшiншi және төртінші даналары тиiсiнше бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсiне және бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi беретiн рұқсатнамалар шегінде бюджеттiк қаражатты қайтарып алу жөнінде міндеттемелер қабылдауға арналған өтiнiмдi қалыптастыратын мемлекеттiк мекемеге жiберiледi. <*>
Республикалық бюджеттiң қаражатын қайтарып алуды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар Қаржы министрлiгi, жергiлiктi бюджеттердiң қаражатын қайтарып алуды жүзеге асыратын мемлекеттiк орган жергілікті уәкілеттi органдар болып табылады.
Нұсқамада көрсетiлген мақсатқа сай пайдаланылмаған қаражат сомасы республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражатын қайтарып алуды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдардың қайтарып алуын жүзеге асыру үшiн міндеттi болып табылады.
Республикалық немесе жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен берiлген кредиттердi мақсатқа сай пайдаланбаған жағдайда заемшы мақсатқа сай пайдаланылмаған қаражаттың сомасын қайтарады және мақсатқа сай пайдаланылмаған соманың 25% мөлшерiнде айыппұл төлейдi.
Мақсатқа сай пайдаланылмаған кредиттiң сомасына, сол сияқты бюджетке қайтарылуға жататын және заемшының осы Ережелерге сәйкес кредит шартында белгiленген игерiлу мерзiмiнен кейiн пайдаланылған сомаларда жатады.
Ескерту. 290-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
290-1. Жергілiктi атқарушы орган мақсатты инвестициялық трансферттерді, Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнiң қаражатын мақсатсыз пайдаланған кезде, Қаржы министрлігі мақсатсыз пайдаланылған сомалар республикалық бюджетке толық аударылғанға дейiн жергілiктi атқарушы органның шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Жергiлiктi атқарушы органның шығыс операцияларын тоқтата тұру олар бойынша қаражаттың мақсатсыз пайдаланылуына жол берілген сомалар мен Бiрыңғай бюджеттік сыныптаманың кодтары көрсетiле отырып, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегі есеп комитетінiң ұсынымдары, Қаржы бақылау комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының бақылау жүргiзу актісі мен ұйғарымы негiзiнде жүргізіледi.
Трансферттер ретінде бөлiнген қаражатты мақсатсыз пайдалану фактiлepi анықталған жағдайда, қаражатты қайтару оларды жергілiктi атқарушы орган резервiнен оның шешімі негiзiнде бөлу және республикалық бюджетке Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың "Республикалық бюджетке түсетiн салыққа жатпайтын басқа да түсiмдер" кодына жергіліктi атқарушы органның аударуы жолымен жүзеге асырылады.
Қаржы жылы iшiнде пайдаланылмаған (жете пайдаланылмаған, конкурстық рәсiмдердiң нәтижелерi бойынша үнем) мақсатты инвестициялық трансферттердiң сомалары, Қазақстан Республикасының Үкіметі резервiнiң қаражаты ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейiн аталған трансферттердi бөлген жоғары тұрған бюджетке мiндеттi қайтаруға жатады. <*>
Ескерту. 290-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.

289. Администраторы бюджетных программ представляют отчеты в Министерство финансов или в местный уполномоченный орган в сроки и порядке, установленных законом о бюджетной системе.
Раздел 9. Контроль за исполнением бюджета
290. В результате проведения контроля Министерством финансов, его территориальными органами и местными исполнительными органами по выявленным фактам использования государственными учреждениями выделенных из бюджета средств на цели, не соответствующие назначению бюджетных программ (подпрограмм), составляются следующие документы:
акт проведения контроля, в двух экземплярах по форме согласно приложению 34;
предписание - документ установленной формы согласно приложению 9, направляемый для обязательного исполнения должностными лицами государственных учреждений, в четырех экземплярах (далее - предписание).
Первые экземпляры акта проведения контроля и предписания остаются у государственного органа, осуществляющего контроль, вторые экземпляры акта проведения контроля и предписания остаются у объекта контроля, третий и четвертый экземпляры предписания соответственно направляются администратору бюджетной программы и государственному учреждению, формирующему заявки на принятие обязательств по отзыву бюджетных средств в пределах выданных разрешений администратору бюджетных программ.
Государственными органами, осуществляющими отзыв средств республиканского бюджета, является Министерство финансов, средств местных бюджетов - местные уполномоченные органы.
Сумма средств, использованных не по целевому назначению, указанная в предписании, является обязательной для проведения отзыва государственными органами, осуществляющими отзыв средств республиканского и местных бюджетов.
В случае использования кредитов, предоставленных за счет средств республиканского или местных бюджетов, не по целевому назначению, заемщик возвращает сумму средств, использованную не по целевому назначению и выплачивает штраф в размере 25% от суммы, использованной не по целевому назначению.
К сумме кредита, использованной не по целевому назначению, также относится сумма, подлежащая возврату в бюджет и используемая заемщиком после срока освоения, определенного в кредитном договоре в соответствии с настоящими Правилами. <*>
Сноска. В пункт 290 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
290-1. При нецелевом использовании местным исполнительным органом средств целевых инвестиционных трансфертов, средств резерва Правительства Республики Казахстан Министерством финансов приостанавливаются расходные операции местного исполнительного органа до полного перечисления сумм нецелевого использования в республиканский бюджет.
Приостановление расходных операций местного исполнительного органа производится на основании представлений Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, акта проведения контроля и предписания Комитета финансового контроля или его территориальных органов с указанием сумм и кодов Единой бюджетной классификации, по которым допущено нецелевое использование средств.
В случае выявления фактов нецелевого использования средств, выделенных в качестве трансфертов, возврат средств осуществляется путем их выделения из резерва местного исполнительного органа на основании его решения и перечисления местным исполнительным органом в республиканский бюджет на код "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет" Единой бюджетной классификации.
Неиспользованные (недоиспользование, экономия по результатам конкурсных процедур) в течение финансового года суммы целевых инвестиционных трансфертов, средств резерва Правительства Республики Казахстан подлежат обязательному возврату в вышестоящий бюджет, выделивший названные трансферты, до 31 декабря текущего финансового года. <*>
Сноска. Дополнены пунктом 290-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

291. Бюджеттiк кредиттердi игеруге, мақсатты пайдалануға, уақтылы және толық өтеуге бақылау жасауды:
Қаржы министрлiгi - тиiстi бюджеттерден берiлген барлық кредиттер бойынша;
жергiлiктi атқарушы орган - жергiлiктi бюджеттерден берiлген кредиттер бойынша;
банк-заемшылар - түпкi заемшыға байланысты жағдайда барлық бюджеттiк кредиттер бойынша жүзеге асырады.
292. Бюджеттiк кредиттердiң тиiмдiлiгiн бағалауды бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жүзеге асырады.
293. Кредит берушi бақылау мақсатында бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшілерінен және банк-заемшылардан бюджеттік кредиттерге байланысты қажеттi ақпаратты талап етуге құқықты.
10-бөлiм. Қаржы жылын аяқтау жөнiндегі және есептiк кезеңде бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi рәсiмдер
294. Қаржы министрлiгi, жергiлiктi уәкiлеттi орган және мемлекеттiк мекеме ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына дейiн және есептiк кезеңде осы Ереже мен Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен бюджеттiң атқарылуы жөнiндегi барлық операцияларды жүзеге асырады.
294-1. Бюджеттiк бағдарламалар бойынша қаржыландыру жоспарларының және мемлекеттiк мекеменiң ақылы қызметтердi iске асырудан алынатын қаражат жөнiндегi қаржыландыру жоспарларының және кiрiстер және шығыстарды қаржыландыру жоспарларының қолданылуы ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанында тоқтатылады.
Бюджеттiк бағдарламалар, тиiстi инвестициялық жобалар бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарлары сомасының қалдықтары Қаржы министрлігi белгiлеген тәртiппен есептiк кезеңнiң ішінде қолданылады. <*>
Ескерту. 294-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
295. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган есептi қаржы жылынан кейiнгi бiріншi банктiк күнi есептiк кезеңде операциялар жүргiзу үшiн тиiстi инвестициялық жобалар бойынша мiндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары қалдығының (бұдан әрi - жоспардың қалдығы) сомасын айқындайды.
Жаңа қаржы жылының бiрiншi қаңтарындағы ҚБШ қалдығы есептiк кезеңде шығыстарға бағытталатын сомалар шегiнде есептік кезеңнiң шотына аударылады.
296. Жаңа қаржы жылының 10 қаңтарына дейiнгi мерзiмiнде Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi органдар бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен келiсiм бойынша мiндеттемелер, тиiстi инвестициялық жобалар, сондай-ақ ресми трансферттер жөніндегi қаржыландырудың жиынтық жоспарының қалдықтары сомасына жоспар қалдықтарының шегiнде және Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен тиiстi ҚБШ рұқсат бередi. <*>
қаржы жылының iшiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен жергiлiктi бюджеттерге бөлiнген, пайдаланылмаған қаражат ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанына дейiн республикалық бюджетке қайтаруға жатады. <*>
Ескерту. 296-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

291. Контроль за освоением, целевым использованием, своевременным и полным погашением бюджетных кредитов осуществляется:
Министерством финансов - по всем кредитам, выданным из соответствующих бюджетов;
местным исполнительным органом - по кредитам, предоставленным из местных бюджетов;
банками-заемщиками - по всем бюджетным кредитам в случае с конечным заемщиком.
292. Оценка эффективности использования бюджетных кредитов осуществляется администраторами бюджетных программ.
293. Кредитор в целях контроля вправе затребовать у администраторов бюджетных программ и банков-заемщиков необходимую информацию, связанную с бюджетными кредитами.
Раздел 10. Процедуры по завершению финансового года
и по исполнению бюджета в счетном периоде
294. Министерство финансов, местные уполномоченные органы и государственное учреждение до 31 декабря текущего года и в счетном периоде осуществляют все операции по исполнению бюджета в установленном настоящими Правилами и Министерством финансов порядке.
294-1. Действия планов финансирования по бюджетным программам и планов доходов и финансирования расходов государственного учреждения по средствам, получаемым от реализации платных услуг, прекращаются 31 декабря текущего финансового года.
Остатки сумм сводных планов финансирования по бюджетным программам, соответствующим инвестиционным проектам, действуют в течение счетного периода в установленном Министерством финансов порядке.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 294-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
295. Министерство финансов и местные уполномоченные органы в первый банковский день, следующий за отчетным финансовым годом, определяют сумму остатка сводного плана финансирования по обязательствам, соответствующим инвестиционным проектам (далее - остаток плана) для проведения операций в счетном периоде.
Остаток КСН на первое января нового финансового года, в пределах сумм, направляемых на расходы в счетном периоде, перечисляется на счет счетного периода.
296. В срок до 10 января нового финансового года Министерство финансов и местные уполномоченные органы по согласованию с администраторами бюджетных программ на суммы остатков сводных планов финансирования по обязательствам, соответствующим инвестиционным проектам, а также по официальным трансфертам выдают разрешения в пределах остатка плана и соответствующих КСН в установленном Министерством финансов порядке.
Неиспользованные средства, выделенные из резерва Правительства Республики Казахстан местным бюджетам в течение финансового года, подлежат возврату в республиканский бюджет до 31 декабря текущего финансового года. <*>
Сноска. В пункт 296 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

297. Қазынашылық органы:
Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдарында тiркелген және орындалмаған мемлекеттiк мекемелердің бюджеттiк бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша мiндеттемелердi Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен есептi қаржы жылының iшiнде қайта тiркейдi; <*>
ағымдағы қаржы жылына берілген рұқсаттардың шегiнде, Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен үкiметтiк сыртқы заемның шеңберiнде қабылданатын мiндеттемелер бөлiгiнде әрекет ету мерзiмi бiр қаржы жылынан асатын шартты тiркейді. <*>
мiндеттемелердi тiркеудi жүзеге асырады және осы Ереженің 5-бөлiмiнiң 10, 11-тарауларына сәйкес төлемдер жүргiзедi.
Ескерту. 297-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 297-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
298. Мемлекеттiк мекемелер:
Қаржы министрлiгiне және жергiлiктi уәкiлеттi органдарға 10 қаңтарға дейiнгi мерзiмде ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша заң актiлерiне және Қазақстан Республикасының Үкiметi мен шетелдiк мемлекеттердiң, халықаралық қаржы ұйымдарының, шетелдiк фирмалардың арасындағы келiсiмдерге сәйкес Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде ашылған шоттарының көшiрмелерiн ұсынады;
төлем құжатында Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде ашылған шоттарынан ақша аудару үшін есептi кезеңнiң шоттарына сәйкес келетiн және Қаржы министрлiгi жеткiзген ИИК-тің деректемелерi көрсетiледi.
299. Есептi кезеңдегi операциялар аяқталғаннан кейiн мемлекеттiк мекемелердiң және аккредитивтердiң шоттарын қоспағанда барлық шоттар жабылуға жатады. Мемлекеттiк мекемелер шоттарының қалдықтарын дербес түрде Қаржы министрлiгi көшiредi және мемлекеттiк мекемелер мынадай тәртiппен: <*>
ақылы қызметтерден түсетiн қаражаттың есебiнен шоттардың қалдықтары ақылы қызметтердiң барлық түрi сақталған жағдайда өздерi жаңа қаржы жылы пайдаланады, ақылы қызметтердің тиiстi түрлерi жоқ болған жағдайда - тиiстi бюджеттің кiрiсiне аударылады;
қаржы жылының аяғында демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың қалдығы келесi қаржы жылында тағайындау бойынша;
жаңа қаржы жылында депозиттiк қаражаттың есебiнен қаражаттың қалдығы депозит шарттарына сәйкес пайдаланады.
Есептiк кезең аяқталғаннан кейiн Қаржы министрлiгi есептiк кезең шоты қалдығының сомасын бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсiнiң өтiнiшi бойынша аккредитивке аударуы мүмкiн.<*>
Ескерту. 299-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
300. Қаржы жылының аяқталуы бойынша операциялар ҚҰБ келiсiм бойынша Қаржы министрлiгi анықтайтын тәртіпте жүзеге асырылады.

297. Орган казначейства:
перерегистрирует невыполненные и зарегистрированные в территориальных органах Министерства финансов обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) государственных учреждений в течение отчетного финансового года в порядке, установленном Министерством финансов;
регистрирует договор в рамках правительственного внешнего займа, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, срок действия которого превышает один финансовый год, в части обязательств, принимаемых в пределах выданных разрешений на текущий финансовый год.
осуществляет регистрацию обязательств и проводит платежи в соответствии с Главами 10, 11 Раздела 5 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 297 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .
298. Государственные учреждения:
представляют в Министерство финансов и местные уполномоченные органы в срок до 10 января выписки со счетов, открытых в банках второго уровня Республики Казахстан в соответствии с законодательными актами и соглашениями между Правительством Республики Казахстан и иностранными государствами, международными финансовыми организациями, иностранными фирмами, по состоянию на 1 января текущего года;
в платежном документе для перевода денег со счетов, открытых в банках второго уровня Республики Казахстан, указываются реквизиты ИИК, соответствующие счетам счетного периода и доведенные Министерством финансов.
299. После завершения операций в счетном периоде все счета, за исключением счетов государственных учреждений и аккредитивов, подлежат закрытию. Остатки счета государственных учреждений переносятся самостоятельно Министерством финансов и используются государственными учреждениями в следующем порядке:
остатки счетов за счет средств от платных услуг в случае сохранения вида платных услуг, используются ими в новом финансовом году, в случае отсутствия соответствующего вида платных услуг - перечисляется в доход соответствующего бюджета;
остатки счетов за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи на конец финансового года - по назначению в следующем финансовом году;
остатки счетов за счет депозитных средств в новом финансовом году - согласно условиям депозита.
По завершении счетного периода Министерством финансов сумма остатка счета счетного периода по заявлению администратора бюджетных программ может быть перечислена на аккредитив. <*>
Сноска. В пункт 299 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
300. Операции по завершению финансового года осуществляются в порядке, определяемом Министерством финансов по согласованию с НБК.

11-бөлiм. Бюджеттi атқарудың қосымша рәсімдерi
34-тарау. Бiрыңғай қазынашылық шот және басқа шоттар <*>
Ескерту. 34-тараудың тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
301. Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҚҰБ-да ұлттық валютада БҚШ және ҚҰБ белгiлеген тәртіпке сәйкес шетелдік валютада корреспонденттік шоттар (бұдан әрi - валюталық шот) ашады. <*>
СБШ - түсiмдер бойынша операцияларды есептеуге және тиiстi бюджеттен жүргiзiлген төлемдердi есептеуге арналған. <*>
БҚШ - барлық СБШ, мемлекеттiк мекемелердiң шоттары және басқа да шоттар қаражатының қалдықтарын қамтиды. <*>
Ескерту. 301-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
302. Мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткен заем туралы шарттың (келiсiмнiң) ережелерiне сәйкес Қаржы министрлiгiнің рұқсаты бойынша Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде мынадай шоттар ашуы мүмкін:
инвестициялық жобаның арнайы шоты - үкiметтiк сыртқы заемның немесе гранттың қаражатынан аванстық төлем арқылы жаңарып отыратын заем туралы шартта (келiсiмде) айтылған заем туралы шартта (келiсiмде) келiсiлген, шетелдiк валютадағы банк шоты. Арнаулы шотты тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатып алуға және заем мен грант туралы тиiстi шартта (келiсiмде) көзделген инвестициялық жобаға әкiмшiлiк жүргiзуге арналған шығыстардың үлесiн мемлекеттiк сыртқы заем немесе грант қаражаты есебiнен өтеу үшiн және белгiленген заңнамалық тәртiппен бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi ашады;
ұлттық валютада төлемдердi жүзеге асыру үшін инвестициялық жобаның арнаулы шотына қосымша шот (бұдан әрi - теңгелiк шот); <*>
инвестициялық жобаның арнаулы шоты жүргiзетiннен бөлек шетелдiк валютада төлемдердi жүзеге асыру үшiн инвестициялық жобаның арнаулы шотына қосымша шот (бұдан әрi - валюталық шот).
Ескерту. 302-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 302-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .
35-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң шоттарын жүргiзу тәртiбi
303. Мемлекеттік мекемелердің бюджеттiк шоттары және Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген жағдайларда мынадай шоттары:
ақылы қызметтер бойынша шоттары;
демеушiлiк және қайырымдылық көмек бойынша шоттары;
депозиттiк қаражат бойынша шоттары;
Алматы қаласы әкiмiнiң бюджеттен тыс қоры бойынша шоты;
басқа да шоттары болады. <*>
Ескерту. 303-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
304. Мемлекеттiк мекемелердің шоттары Шоттардың бiрыңғай стандарттық жоспарына сәйкес жүргiзiледi, Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен ашылады және жабылады.

Раздел 11. Дополнительные процедуры исполнения бюджета
Глава 34. Единый казначейский счет и другие счета <*>
Сноска. В заголовок главы 34 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
301. Министерство финансов в соответствии с законодательством Республики Казахстан открывает в НБК ЕКС в национальной валюте и корреспондентские счета в иностранной валюте (далее - валютный счет) в соответствии с установленным НБК порядке.
КСН - предназначен для учета операций по поступлениям и учета произведенных платежей из соответствующего бюджета.
ЕКС - включает остатки средств всех КСН, счетов государственных учреждений и других счетов. <*>
Сноска. В пункт 301 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
302. Государственные учреждения в соответствии с условиями договора (соглашения) о займе, ратифицированного Парламентом Республики Казахстан, по разрешению Министерства финансов могут открыть в банках второго уровня Республики Казахстан следующие счета:
специальный счет инвестиционного проекта - банковский счет в иностранной валюте, оговоренной в договоре (соглашении) о займе, возобновляемый посредством авансовых выплат из средств правительственного внешнего займа или гранта. Специальный счет открывается администратором бюджетной программы для покрытия за счет средств правительственного внешнего займа или гранта доли расходов на приобретение товаров (работ, услуг) и на администрирование инвестиционного проекта, предусмотренного соответствующим договором (соглашением) о займе и гранте и в установленном законодательством порядке;
счет к специальному счету инвестиционного проекта для осуществления платежей в национальной валюте (далее - тенговый счет);
счет к специальному счету инвестиционного проекта для осуществления платежей в иностранной валюте, отличной от той, в которой ведется специальный счет инвестиционного проекта. <*>
Сноска. В пункт 302 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .
Глава 35. Порядок ведения счетов государственных учреждений
303. Государственные учреждения имеют бюджетные счета и в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан:
счета по платным услугам;
счета по спонсорской и благотворительной помощи;
счета по депозитным средствам;
счет по внебюджетному фонду акима города Алматы;
другие счета. <*>
Сноска. В пункт 303 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
304. Счета государственных учреждений ведутся в соответствии с Единым стандартным планом счетов, открываются и закрываются в установленном Министерством финансов порядке.

305. Мемлекеттiк мекемелер Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдарына:
бюджеттiк шоттарды ашу үшiн мынадай құжаттарды:
шотты ашуға өтiнiш;
қайтадан құрылған мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк тiркелуi туралы куәлiктiң Қазақстан Республикасының заңдарында белгiлеген тәртiппен куәландырылған көшiрмесiн;
Қазақстан Республикасының заңнамасы белгiлеген тәртiппен куәландырылған ереженiң (Жарғының) көшiрмесiн;
бюджеттiң орындалуы жөніндегi мемлекеттiк мекеменiң құжаттарына бiрiншi және екiншi қолдарды қою құқығы оның басшысына және уәкiлеттiк қызметкерге жүктелуi туралы бұйрықтың көшiрмесiн;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi әкiмшiсінің мемлекеттiк мекеменi қайта ұйымдастыру туралы уәкiлеттi органның шешiмi (өкiмi, қаулысы, бұйрығы) бекiтiлгеннен кейiн он жұмыс күнi өткен соң Қаржы министрлігінің аумақтық органына бередi;
салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрiн (СТН) бере отырып, мемлекеттiк мекеменiң салық органында есепке тұру фактiсiн растайтын аумақтық салық органы берген белгiленген нысандағы құжат; <*>
ақылы қызметтер бойынша шоттарды ашу үшiн:
бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi бекiткен, мемлекеттік мекеменi ақылы қызметтi сатудан алған қаражаттың кiрiстер мен қаражаттың шығыстарды қаржыландыру жоспарын;
демеушiлiк және қайырымдылық көмек бойынша шот ашу үшін:
демеушiлiк және қайырымдылық көмектi берушiлердiң өтiнішін;
жергiлiктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын мемлекеттік мекеме үшін жергiлiктi уәкілеттi органның рұқсаты;
Алматы қаласы әкiмiнiң бюджеттен тыс қоры бойынша шот ашу үшiн: <*>
Алматы қаласының өкiлдi органы бекiткен Қор туралы ереженің көшiрмесiн табыс етедi.
депозиттiк шот ашу үшiн:
Қаржы министрлiгiнiң рұқсатын;
аккредитив ашу үшiн:
мемлекеттік мекеменiң өтiнішін және аккредитивтi ашу және жүргiзу қажеттiлiгiн растайтын басқа құжаттарды табыс eтедi. <*>
Ескерту. 305-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
306. Осы Ереженің 305-тармағында санамаланғаннан басқа қазынашылықтың аумақтық органдарына бюджеттік бағдарлама әкiмшiсінің басшысы куәландырған, мөр бедерiмен анықталған немесе нотариалды куәландырылған төлем құжаттарына бiрiншi және екінші қол қою құқығы бар тұлғалардың қолдарының және 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мөр бедерiнiң үлгiсi бар құжаты тапсырылады. Нотариалдық кеңселер жоқ елдi мекендерде құжатты жергiлiктi әкiм куәландырады.
Қазынашылықтың аумақтық органы белгiлеген кезең iшiнде жаңадан құрылған мемлекеттiк мекеменiң мөрi уақытша болмаған жағдайда мемлекеттiк мекемелердiң құжаттарын, егер олар бiр елдi мекенде орналасқан жағдайда тиiстi бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi әкімшiсiнің мөр бедерiмен қабылдауға, болмаған жағдайда құжаттарды мөр бедерiнсiз қабылдауға рұқсат етiледi.
Егер тiптi бiр қолдың ауыстырылған немесе қосылған немесе мөрдi ауыстырған жағдайда Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органына осы Ережеде бекiтiлген тәртiппен куәландырылған қолдың және мөр бедерiнің үлгiлерi бар жаңа құжат тапсырылады.
Бiрiншi және екiншi қол қою құқығы бар тұлғалардың бiреуiнің қолы уақытша ауыстырылған кезде әрекет ету мерзiмі көрсетіле отырып қолдардың тиiстi үлгiлерi бар уақытша құжат ресiмделедi.
Қазынашылықтың аумақтық органына ұсынылатын құжаттың дұрыстығы мен уақтылылығына мемлекеттік мекеменің бiрiншi басшысы жауап бередi.

305. Государственные учреждения представляют в территориальные органы Министерства финансов следующие документы:
для открытия бюджетных счетов:
заявление на открытие счета;
копию свидетельства о государственной регистрации вновь созданных государственных учреждениях, заверенную в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
копию положения (Устава), заверенную в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
копию приказа о возложении права первой и второй подписи на документах государственного учреждения по исполнению бюджета на его руководителя и уполномоченного работника;
решение (распоряжение, постановление, приказ) уполномоченного в соответствии с законодательством Республики Казахстан органа о реорганизации государственного учреждения соответствующим администратором бюджетных программ через десять рабочих дней после утверждения предоставляется в территориальный орган Министерства финансов;
документ установленной формы, выданный территориальным налоговым органом, подтверждающий факт постановки государственного учреждения на учет в налоговом органе, с присвоением регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
для открытия счетов по платным услугам:
план доходов и финансирования расходов средств, полученных от реализации платных услуг государственным учреждением, утвержденный администратором бюджетных программ;
для открытия счета по спонсорской и благотворительной помощи:
заявление вносителей спонсорской и благотворительной помощи;
разрешение местного уполномоченного органа для государственного учреждения, содержащегося за счет местных бюджетов;
для открытия счета по внебюджетному фонду акима города Алматы:
копию положения о Фонде, утвержденную представительным органом города Алматы;              для открытия депозитного счета:
разрешение Министерства финансов;
для открытия аккредитива:
заявление государственного учреждения и другие документы, подтверждающие необходимость открытия и ведения аккредитива. <*>
Сноска. В пункт 305 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
306. Кроме перечисленных в пункте 305 настоящих Правил, в территориальные органы казначейства представляется документ с образцами подписей лиц, имеющих право первой и второй подписи на платежных документах, и оттиска печати государственного учреждения по форме согласно приложению 35, заверенного руководителем администратора бюджетных программ, скрепленный оттиском печати или заверенный нотариально. В населенных пунктах, где отсутствуют нотариальные конторы, документ заверяется местным акимом.
В случае временного отсутствия печати у вновь созданного государственного учреждения в течение периода, установленного территориальным органом казначейства, разрешается принимать документы государственных учреждений с оттиском печати соответствующего администратора бюджетных программ в случае, если они находятся в одном населенном пункте, в противном случае, принимать документы без оттиска печати.
В случае замены или дополнения хотя бы одной подписи или замены печати в территориальный орган Министерства финансов представляется новый документ с образцами подписей и оттиска печати, заверенный в порядке, установленном настоящими Правилами.
При временной замене подписи одного из лиц, имеющих право первой или второй подписи, оформляется временный документ с соответствующими образцами подписей с указанием срока его действия.
Ответственность за достоверность и своевременность представляемого в территориальный орган казначейства документа несет первый руководитель государственного учреждения.

307. <*>
Ескерту. 307-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
308. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемелердi құру туралы нормативтiк құқықтық кесімдердiң негiзiнде Қаржы министрлiгiне құрылған мемлекеттiк мекемелерді мемлекеттік мекемелердiң анықтамасына кiргiзу туралы қолдаухатты бередi.
Жергіліктi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi мемлекеттiк мекемелерді құру туралы нормативтiк құқықтық кесiмдердiң негізінде Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдарына құрылған мемлекеттiк мекемелердi мемлекеттiк мекемелердiң анықтамасына кіргiзу туралы қолдаухатты бередi. <*>
Ескерту. 308-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
309. Шоттардың бiрыңғай стандарттық жоспары бюджеттiк шоттары, ақылы қызметтер бойынша шоттары, демеушілiк және қайырымдылық көмек бойынша шоттары, депозиттiк қаражаттары бойынша шоттары, Алматы қаласы әкiмiнiң бюджеттен тыс қоры бойынша шоттары үшiн осы Ереженiң 305-тармағында санамаланған құжаттар болған жағдайда, депозиттiк қаражаттың шоттары үшiн Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес, ал жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер үшiн жергiлiктi уәкілеттік органдардың рұқсаттары бойынша қалыптастырылады. <*>
Ескерту. 309-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
310. Мемлекеттiк мекемелер Қаржы министрлiгiнің аумақтық органдарына берiлген құжаттардың жалғандығы үшiн жауап бередi және:
шоттар жоспарын қалыптастыру және жүргiзу, төлем құжаттарын ресімдеу, бюджет қаражатын бюджеттiк бағдарламаның паспортында көзделген мақсаттарға пайдалану тәртiбiн сақтауға мiндеттi;
шот жоспарына сәйкес бекiтілген жоспарлық соманың кассалық шығыстардан асып түсуi нәтижесінде пайда болған қаражаттың қалдықтарына билiк етуге және Қаржы министрлiгiнің аумақтық органдарынан шоттардың жоспарларына сәйкес көрсетілген операциялар бойынша қажеттi ақпаратты алуға құқығы бар.
311. Қаржы министрлiгi мен оның аумақтық органдарының:
мемлекеттiк мекемелерден Қаржы министрлігінің аумақтық органдарына ұсынылатын құжаттарды осы Ережеде белгiленген тәртiпке сәйкес ресiмдеудi талап етуге;
мемлекеттiк мекемелердің бюджет қаражатын бюджеттiк бағдарламалардың паспортына сәйкес мақсаттарға пайдалануын тексеруге құқығы бар.
36-тарау. Уақытша бос бюджет ақшасын салымдарға (депозиттерге) орналастыру рәсiмi
312. Уақытша бос бюджет ақшасын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiндегі (бұдан әрі - ҚҰБ) салымдарға (депозиттерге) орналастыруды оларды ұтымды пайдалану және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен ҚҰБ арасында жасалған 2002 жылғы 8 мамырдағы N 230 Салым операцияларын жүзеге асыру кезiнде пайдаланылатын стандартты шарттар туралы бас келiсiм (бұдан әрі - Келiсім) негiзiнде республикалық бюджетке кiрiс алу мақсатында Қаржы министрлiгi жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 312-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.

307. (Пункт 307 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
308. Администратор республиканских бюджетных программ на основании нормативных правовых актов о создании государственных учреждений представляет в Министерство финансов ходатайство о включении созданных государственных учреждений в справочник государственных учреждений.
Администратор местных бюджетных программ на основании нормативных правовых актов о создании государственных учреждений представляет в территориальные органы Министерства финансов ходатайство о включении созданных государственных учреждений в справочник государственных учреждений. <*>
Сноска. Пункт 308 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
309. Единый стандартный план счетов формируется для бюджетных счетов, счетов по платным услугам, по спонсорской и благотворительной помощи, для внебюджетного фонда города Алматы при наличии документов, перечисленных в пункте 305, для счетов депозитных средств в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, а для государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов, по разрешениям местных уполномоченных органов. <*>
Сноска. В пункт 309 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
310. Государственные учреждения несут ответственность за недостоверность предъявленных в территориальные органы Министерства финансов документов и:
обязаны соблюдать порядок формирования и ведения плана счетов, оформления платежных документов, использования средств бюджета на цели, предусмотренные в паспорте;
имеют право распоряжаться остатками средств, образовавшимися в результате превышения утвержденных плановых сумм над кассовыми расходами, в соответствии с планом счетов и получать от территориальных органов Министерства финансов необходимую информацию по операциям, отражаемым в соответствии с планом счетов.
311. Министерство финансов и его территориальные органы имеют право:
требовать от государственных учреждений оформления представляемых в территориальные органы Министерства финансов документов в соответствии с установленным порядком;
проверять использование государственными учреждениями средств бюджета на цели, предусмотренные в паспорте.
Глава 36. Процедура размещения временно свободных
бюджетных денег во вклады (депозиты)
312. Размещение временно свободных бюджетных денег во вклады (депозиты) в Национальном Банке Республики Казахстан (далее - НБК) осуществляется Министерством финансов с целью рационального их использования и получения доходов в республиканский бюджет на основании Генерального соглашения о стандартных условиях, используемых при осуществлении вкладных операций, заключенного между Министерством финансов Республики Казахстан и НБК от 8 мая 2002 года N 230 (далее - Соглашение). <*>
Сноска. Пункт 312 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

313. Ақшаны ҚҰБ-дағы салымдарға (депозиттерге) орналастыру жөніндегі әрбiр операция салымды (депозиттi) әрбiр орналастыру жөнiндегi барлық деректердi: салым (депозит) сомасын, салымды (депозитті) орналастыру мерзiмiн, салымды (депозиттi) орналастырудың басталған және аяқталған күнін, сыйақы ставкасын, сыйақы сомасын, қайтарылатын салым (депозит) пен есептелген сыйақы сомасын, салымды (депозитті) мерзiмiнен бұрын талап еткен кезде қолданылатын сыйақы ставкасын қамтитын мәміле паспортымен ресiмделедi. Салымды (депозиттi) қайтару мерзiмi бұзылған немесе орындалмаған кезде тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсiмақының) мөлшерi көрсетiлуi тиiс. <*>
Ескерту. 313-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
314. Келiсiмнiң мерзiмi аяқталғаннан кейiн ҚҰБ банктiк салымның сомасын Келiсiмдегі келiсiлген деректеме бойынша Қаржы министрлiгiне қайтарады, ал сыйақыны Келiсiмге сәйкес Келiсiмдегі келiсiлген деректеме бойынша республикалық бюджеттiң кiрiсiне аударады.
ҚҰБ-да ашылған Қаржы министрлiгiнiң шоттарында дебеттiк қалдыққа жол бермеу мақсатында Келiсiм Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда бiржақты тәртiппен бұзылуы, және де банктiк салым Қаржы министрлiгiнiң тиiстi шоттарына қайтарылуы мүмкін. <*>
Ескерту. 314-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
12-бөлiм. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына ақша есептеу және оны пайдалану жөнiндегi рәсiмдер
37-тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына ақша есептеу ережесi
315. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры (бұдан әрi - Қор) Қазақстан Республикасы Президентiнің Жарлығымен белгiленген түсімдердің есебiнен қалыптастырылады.
316. Қаржы министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен:
күн сайын шикiзат секторы ұйымдарынан түскен жоспардан тыс түсiмдердi, республикалық меншiктегі және тау-кен өндiру және өңдеу салаларына жататын мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiруден түскен қаражатты және мемлекет ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телiмдерiн жеке меншiкке сатудан түскен қаражатты Қаржы министрлiгiнің Қазынашылық комитетiнде ашылған Қордың арнайы шотына, содан кейiн Қордың арнайы шотынан Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚҰБ шотына;
қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес республикалық және жергiлiктi бюджеттерден ресми транферттердi аударады.
Шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн жоспардан тыс түсiмдердi Қаржы министрлiгi шикiзат секторы ұйымдарынан бюджетке түскен iс жүзiндегi түсiмдердiң жергiлiктi бюджеттердiң, тұтастай алғанда республикалық бюджет бойынша және жеке жергіліктi бюджеттер бойынша бұрын Қорға аударылған соманы және Қордан алынған шығындар өтемақысын ескере отырып, кiрiстер сыныптамасының кодтары бөлiнiсiнде қаржы жылынан бастап өспелi қорытынды республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң бекiтiлген жылдық көлемiнен және жергiлiктi бюджеттерге түсетiн түсiмдердiң бекiтiлген тоқсандық көлемдерiнен артық сомасы ретiнде анықтайды. <*>
Ескерту. 316-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ескерту. 316-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен .

313. Каждая операция по размещению денег во вклады (депозиты) в НБК оформляется паспортом сделки, который должен содержать все данные по каждому размещению вклада (депозита): сумму вклада (депозита), срок размещения вклада (депозита), дату начала и окончания размещения вклада (депозита), ставку вознаграждения, сумму вознаграждения, сумму возвращаемого вклада (депозита) и начисленного вознаграждения, ставку вознаграждения, применяемую при досрочном востребовании вклада (депозита). При нарушении или неисполнении срока возврата вклада (депозита) должен быть указан размер неустойки (штрафа, пени). <*>
Сноска. Пункт 313 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
314. По истечении срока Соглашения НБК возвращает сумму банковского вклада Министерству финансов по оговоренным в Соглашении реквизитам, а вознаграждение в соответствии с Соглашением перечисляет в доход республиканского бюджета по оговоренным в Соглашении реквизитам.
С целью недопущения дебетового сальдо на счетах Министерства финансов, открытых в НБК, Соглашение может быть расторгнут в одностороннем порядке в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и банковский вклад возвращен на соответствующие счета Министерства финансов. <*>
Сноска. В пункт 314 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Раздел 12. Процедуры по зачислению денег в Национальный фонд
Республики Казахстан и его использованию
Глава 37. Порядок зачисления денег в Национальный фонд
Республики Казахстан
315. Национальный фонд Республики Казахстан (далее - Фонд) формируется за счет поступлений, установленных Указом Президента Республики Казахстан.
316. Министерство финансов в установленном законодательством порядке перечисляет:
сверхплановые поступления от организаций сырьевого сектора, средства от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, и средства от продажи государством земельных участков сельскохозяйственного назначения в частную собственность на специальный счет Фонда, открытый в Комитете Казначейства Министерства финансов, затем со специального счета Фонда на счет Правительства Республики Казахстан в НБК ежедневно;
официальные трансферты из республиканского и местных бюджетов в соответствии со сводным планом финансирования.
Сверхплановые поступления от организаций сырьевого сектора определяются Министерством финансов как сумма превышения фактических поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора над утвержденным годовым объемом поступлений в республиканский бюджет и утвержденными квартальными объемами поступлений в местные бюджеты нарастающим итогом с начала финансового года в разрезе кодов классификации доходов с учетом сумм, ранее перечисленных в Фонд и полученных из Фонда компенсаций потерь местных бюджетов, в целом по республиканскому бюджету и отдельно по местным бюджетам. <*>
Сноска. В пункт 316 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  ; от 15 марта 2004 г. N 320  .

317. Шикiзат секторы ұйымдарынан республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң жылдық көлемi тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен бекiтiледi. <*>
Қазақстан Республикасының Үкiметi шикiзат секторы ұйымдарынан жергiлiктi бюджеттерге түсетiн түсiмдердің тоқсандық көлемдерін бекiткенге дейiн шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердi бюджетке есептеу республикалық бюджет туралы заңда белгiленген жылдық соманың шегiнде жүзеге асырылады.
Егер Қазақстан Республикасының Парламентi 15 желтоқсанға дейiнгi мерзімде кезектi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды қабылдамаған жағдайда, шикізат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдердi бюджетке есептеу Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Алдағы қаржы жылының 1-тоқсанына арналған республикалық қаржы жоспары туралы" Жарлығында белгiленген соманың шегiнде жүзеге асырылады.
Ескерту. 317-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
318. ҚҰБ инвестициялық кiрiстердi есепке алуды кастодиандардан алынатын ақпараттың негiзiнде жүргiзедi.
Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынбаған өзге түсiмдер мен кiрiстердi Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң ҚҰБ шотына заңды және жеке тұлғалар аударады.
319. Қазақстан Республикасы Yкiметiнің ҚҰБ шотының деректемелерi заңды және жеке тұлғаларға - резиденттер мен резидент еместерге, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiне хабарланады. Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерi Қазақстан Республикасы Үкiметi шотының деректемелерiн Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiнде сұратады.
38-тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану тәртiбi
320. Қордың қаражаты Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығына сәйкес пайдаланылады.
321. Қаржы министрлiгi өткен тоқсандарда алынған жергiлiктi бюджеттердің шығындарын өтеу сомасын ескере отырып есептi тоқсанның қорытындысы бойынша он жұмыс күнi iшінде шикiзат секторы ұйымдарынан бюджетке күтiлетiн түсiмдердің болжамын ескере отырып, төртiншi тоқсан үшiн де ағымдағы жылдың жиырма бiрiншi тоқсанынан кешiктірмей 36 және 37 қосымшаларға сәйкес 2-35-нысан бойынша жеке жергiлiктi бюджеттердiң шығындарын өтеу көлемдерін анықтайды. <*>
Республикалық және жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеу бұрын алынған жергiлiктi бюджеттердің шығындарын өтеу сомаларын ескере отырып, кiрiстердiң сыныптамасы кодтарының бөлiнiсiнде жергілікті бюджеттер бойынша шикiзат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетін бекітілген және іс жүзіндегі сомалардың арасындағы айырмашылық түрiнде есептеледi. <*>
Республикалық бюджеттiң шығындарын өтеу шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн түсiмдер бойынша және тұтастай алғанда түсiмдер бойынша республикалық бюджет атқарылмаған жағдайда жүргізіледі. <*>
Өтемақы мөлшерi республикалық бюджеттiң түсiмдерi бойынша жете атқарылмаған жалпы сомадан аспайды. <*>
Қордан республикалық және жергiлiктi бюджеттерге берiлетiн мақсатты трансферттер түрiндегi Қордың шығысы тиiстi бюджеттерде бекiтiлген көлемдердiң шегiнде жүзеге асырылады. Қаржы министрлiгi ҚҰБ мыналарды:

317. Годовой объем поступлений в республиканский бюджет от организаций сырьевого сектора утверждается законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
До утверждения Правительством Республики Казахстан квартальных объемов поступлений в местные бюджеты от организаций сырьевого сектора зачисление поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора осуществляется в пределах годовых сумм, установленных законом о республиканском бюджете.
В случае, если Парламентом Республики Казахстан в срок до 15 декабря не будет принят закон о республиканском бюджете на очередной финансовый год зачисление поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора осуществляется в пределах сумм, установленных Указом Президента Республики Казахстан "О республиканском финансовом плане на 1 квартал предстоящего финансового года", который действует до утверждения Парламентом республиканского бюджета. <*>
Сноска. В пункт 317 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
318. НБК ведет учет инвестиционных доходов методом начисления на основании информации от кастодианов.
Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан, перечисляются на счет Правительства Республики Казахстан в НБК юридическими и физическими лицами.
319. Реквизиты счета Правительства Республики Казахстан в НБК сообщаются юридическим и физическим лицам - резидентам и нерезидентам, банком второго уровня Республики Казахстан. Банки второго уровня Республики Казахстан запрашивают реквизиты счета Правительства Республики Казахстан в Комитете казначейства Министерства финансов.
Глава 38. Порядок использования
Национального фонда Республики Казахстан
320. Средства Фонда используются в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан.
321. Министерство финансов по итогам отчетного квартала с учетом сумм компенсаций потерь местных бюджетов, полученных в предыдущие кварталы, в течение десяти рабочих дней, и за четвертый квартал с учетом прогноза ожидаемых поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора не позднее двадцать первого декабря текущего года определяет объемы компенсации потерь местных бюджетов по форме 2-35 согласно приложениям 36 и 37.
Компенсация потерь местных бюджетов рассчитывается как разница между утвержденными и фактическими суммами поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора по местным бюджетам в разрезе кодов классификации доходов, с учетом ранее полученных сумм компенсации потерь республиканского и местных бюджетов.
Компенсация потерь республиканского бюджета производится в случае неисполнения республиканского бюджета по поступлениям от организаций сырьевого сектора и в целом по поступлениям.
Размер компенсации не может превышать общей суммы недоисполнения республиканского бюджета по поступлениям.
Расходование Фонда в виде целевых трансфертов, передаваемых из Фонда в республиканский и местные бюджеты, осуществляется в пределах объемов, утвержденных в соответствующих бюджетах.
Министерство финансов направляет в НБК:

38-қосымшаға сәйкес 2-37-нысан бойынша тиiстi бюджеттердің шығындарын өтеудi жабуға арналған хабарламаны;
төлем құжаттарының көлемдерi мен деректемелерін көрсете отырып 2-37-нысан бойынша Қордан тиiстi бюджеттерге мақсатты трансферттер бөлу туралы хабарламаны жiбередi, олар бойынша ҚҰБ тиiстi бюджеттерге мақсатты трансферттердi аударуды жүзеге асырады.
Хабарламаны Қаржы министрлiгiнiң бiрiншi басшысы растайды және оның мөрiмен куәландырылады. Қаржы министрлiгiнiң бiрiншi басшысы болмаған жағдайда хабарламаны бiрiншi басшының міндеттердi жүктеу туралы бұйрығына сәйкес жауапты тұлға растайды.
Ескерту. 321-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
322. Ағымдағы жыл үшiн республикалық және жергiлiктi бюджеттер арасындағы түпкi есеп айырысуларды Қаржы министрлiгi 39-қосымшаға сәйкес 2-32-нысан бойынша ағымдағы жылғы соңғы жұмыс күнiнде жүргiзедi.
323. ҚҰБ Қаржы министрлiгiнiң тиiстi бюджеттердiң шығындарын өтеудi жабуға арналған және мақсатты трансферттердi бөлу туралы хабарламаларының негiзiнде ҚҰБ мен Қазақстан Республикасының Yкiметi арасында жасалған сенiмдi басқару туралы шартқа (бұдан әрi - сенiмдi басқару туралы шарт) хабарламаны алған сәтiнен бастап он банктiк күн iшінде, ал төртiншi тоқсан үшiн - хабарламаны алған күнi қаражатты тиiстi бюджеттерге аударуды жүзеге асырады.
324. Шикiзат секторы ұйымдарына дұрыс емес немесе артық түскен сомаларды қайтару Қазақстан Республикасы белгiлеген тәртiппен Қордан кейiннен өтей отырып, республикалық және жергiлiктi бюджеттерден жүргiзiледi.
325. Қорды пайдалану жөнiндегi өзге операцияларды жүзеге асыру үшiн ҚҰБ Қаржы министрлiгiне келiсуге мынадай құжаттарды:
сыртқы басқарушыға комиссиялық сыйақының сомасы бар төлем құжатын;
кастодиандардың төленген қызметтерiнiң сомасы бар төлем құжатын;
қажет болған кезде заң кеңесшiсiнiң төленген қызметтерiн қоса алғанда, Қорды сенiмдi басқару кезiнде туындауы мүмкiн басқа шығыстардың сомасы бар төлем құжатын;
сыртқы басқарушылармен басқару жөнiндегi келiсiмдердi мерзiмiнен бұрын бұзу кезiнде пайда болуы мүмкiн шығындардың сомасы бар төлем құжатын;
көрсетiлген сомаға негiзделетiн есептеудi қоса бере отырып, ҚҰБ комиссиялық сыйақысының сомасы бар хабарламаны;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығында және сенiмдi басқару туралы шартта көзделген өзге өкілеттiктерге сәйкес Қордың өзге шығыстарының сомасы бар төлем құжатын жiбередi.

извещение на покрытие компенсации потерь соответствующих бюджетов по форме 2-37 согласно приложению 38;
извещение о выделении целевых трансфертов из Фонда соответствующим бюджетам по форме 2-37 с указанием объемов и реквизитов платежных документов, по которым НБК осуществляет перечисление целевых трансфертов в соответствующие бюджеты.
Извещение подтверждается подписью первого руководителя Министерства финансов и заверяется его печатью. В случае отсутствия первого руководителя Министерства финансов извещение подтверждается ответственным лицом в соответствии с приказом первого руководителя о возложении обязанностей. <*>
Сноска. В пункт 321 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
322. Окончательный расчет компенсации потерь республиканского и местных бюджетов с учетом ранее полученных сумм компенсаций в предыдущие кварталы и фактических поступлений от организаций сырьевого сектора за текущий год производится Министерством финансов в последний рабочий день текущего года по форме 2-32 согласно приложению 39.
323. НБК на основании извещений Министерства финансов на покрытие компенсации потерь соответствующих бюджетов и о выделении целевых трансфертов осуществляет перечисление средств в соответствующие бюджеты в соответствии с договором о доверительном управлении, заключенным между НБК и Правительством Республики Казахстан (далее - договор о доверительном управлении), в течение десяти банковских дней с момента получения извещения, а за четвертый квартал - в день получения извещения.
324. Возврат организациям сырьевого сектора неправильно или излишне поступивших сумм производится из республиканского и местных бюджетов с последующей компенсацией из Фонда в порядке, установленном Министерством финансов.
325. Для осуществления иных операций по использованию Фонда НБК направляет в Министерство финансов на согласование следующие документы:
платежный документ с суммой комиссионного вознаграждения внешнему управляющему;
платежный документ с суммой оплаченных услуг кастодианов;
платежный документ, при необходимости, с суммой других расходов, которые могут возникнуть при доверительном управлении Фондом, включая оплаченные услуги юридического советника;
платежный документ с суммой потерь, которые могут возникнуть при досрочном расторжении соглашений по управлению с внешними управляющими;
извещение с суммой комиссионного вознаграждения НБК с приложением расчета, обосновывающего указанную сумму;
платежный документ с суммой иных расходов Фонда в соответствии с иными полномочиями, предусмотренными Указом Президента Республики Казахстан и договором о доверительном управлении.

326. Қаржы министрлiгi сенiмдi басқару туралы шартта белгiленген мерзiмде ҚҰБ 40-қосымшаға сәйкес 2-36-нысан бойынша Қордың шығыстарын растау туралы хабарлама жiбередi.
327. ҚҰБ Қордың шығыстарын растау туралы хабарламаның негiзiнде және сенiмдi басқару туралы шартқа сәйкес Үкiметтiң ҚҰБ шотынан осы Ереженің 325-тармағында санамаланған шығыстарды өтеу үшiн соманы есептен шығарады.
39-тарау. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚҰБ шоты бойынша операцияларды есепке алу
328. ҚҰБ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнің ҚҰБ шоты бойынша операцияларды iшкi бухгалтерлiк есепке алуды жүргiзедi.
329. Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚҰБ шоты бойынша Қорды қалыптастыру және пайдалану жөнiндегi операцияларды есепке алуды жүргiзедi.
330. ҚҰБ нақты уақыт режимiнде Қорға ақша есептеу және Қордан пайдалану жөнiндегi операцияларды жүзеге асырғаннан кейiн Қаржы министрлiгiне Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚҰБ шоты арқылы операциялардың жүргiзiлуін растайтын төлем құжаттарын жiбередi.
331. Қаржы министрлiгi ҚҰБ алынған төлем құжаттарының негiзiнде Қордың ақшасын есептеу және оны пайдалану жөнiндегi операциялардың бухгалтерлiк есепке алуды Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен жүргiзедi.
332. Қаржы министрлiгi және ҚҰБ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ҚҰБ шоты бойынша салыстыруды жүзеге асырады.
40-тарау. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы есептiлiктi жүргiзу рәсiмi
333. Қорды қалыптастыру және пайдалану туралы есептілік Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығына сәйкес жүргiзiледi.
Қордың түсiмдерi және оны пайдалану туралы есептi есептiден кейiнге тоқсанның 1-i күнiне тоқсан сайын және бiр жылға Қазынашылық комитетi жасайды.
334. Қазақстан Республикасының Үкiметi Қорды қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есептi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығында белгiленген мерзiмде ҚҰБ-мен бiрлесiп жасайды.
Қорды қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есеп мыналарды:
1) 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қордың түсiмдерi және оны пайдалану туралы жылдық есептi;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтілген нысандар бойынша балансты және есептердi;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының активтерiн сенiмдi басқару жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң балансын;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн сенiмдi басқару жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кiрiстерi мен шығыстары туралы есептi;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн сенiмдi басқару жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ақша қозғалысы туралы есептерiн;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерiн сенiмдi басқару жөнiндегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң таза активтерiндегi өзгерiстер туралы есептердi;

326. Министерство финансов в сроки, установленные договором о доверительном управлении, направляет в НБК уведомление о подтверждении расходов Фонда по форме 2-36 согласно приложению 40.
327. НБК на основании уведомления о подтверждении расходов Фонда и в соответствии с договором о доверительном управлении списывает со счета Правительства Республики Казахстан в НБК сумму для покрытия расходов, перечисленных в пункте 325 настоящих Правил.
Глава 39. Учет операций по счету Правительства
Республики Казахстан в НБК
328. НБК ведет внутренний бухгалтерский учет Фонда в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
329. Министерство финансов ведет учет операций по счету Правительства Республики Казахстан в НБК по формированию и использованию Фонда.
330. НБК в реальном режиме времени после осуществления операций по зачислению денег в Фонд и использованию из Фонда направляет в Министерство финансов платежные документы, подтверждающие проведение операций через счет Правительства Республики Казахстан в НБК в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
331. Министерство финансов ведет бухгалтерский учет операций по зачислению денег и использованию Фонда на основании платежных документов, полученных из НБК в установленном Министерством финансов порядке.
332. Министерство финансов и НБК осуществляют сверку по счету Правительства Республики Казахстан в НБК в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 40. Процедура ведения отчетности о формировании и
использовании Национального фонда Республики Казахстан
333. Отчетность о формировании и использовании Фонда ведется в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан.
Отчет о поступлениях и использовании Фонда составляется Комитетом казначейства ежеквартально на первое число квартала, следующего за отчетным, и за год.
334. Годовой отчет о формировании и использовании Фонда Правительство Республики Казахстан составляет совместно с НБК в срок, установленный Указом Президента Республики Казахстан.
Годовой отчет о формировании и использовании Фонда содержит:
1) годовой отчет о поступлениях и использовании Фонда по форме согласно приложению 41;
2) баланс и отчеты по формам, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан:
баланс Национального Банка Республики Казахстан по доверительному управлению активами Национального фонда Республики;
отчет о доходах и расходах Национального Банка Республики Казахстан по доверительному управлению активами Национального фонда Республики Казахстан;
отчеты о движении денег Национального Банка Республики Казахстан по доверительному управлению активами Национального фонда Республики Казахстан;
отчеты об изменениях в чистых активах Национального Банка Республики Казахстан по доверительному управлению активами Национального фонда Республики Казахстан;

3) Қорды басқару жөніндегі өзге де деректердi қамтиды.
Қазақстан Республикасының Үкiметi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығында белгіленген мерзiмде сыртқы аудиттi жүргiзу нәтижелерiмен бiрге Қорды басқару жөнiндегi кеңес мақұлдаған жылдық есептi Қазақстан Республикасы Президентiнiң бекiтуіне енгiзедi. <*>
Ескерту. 334-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
13-бөлiм. Ақылы қызметтi сатудан, демеушiлiк және қайырымдылық көмектен алынатын қаражатты, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң депозиттік қаражатын қалыптастыру және пайдалану
41-Тарау. Ақылы қызметтердi сатудан алынатын қаражат
335. Мемлекеттік мекемелердiң ақылы қызметтердi сатудан алынатын қаражаты Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес көрсетiлетін ақылы қызметтердiң әрбiр түрi бойынша қалыптастырылады.
Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған тәртіппен ақылы қызметтерден түсетiн қаражатты пайдалану рұқсат етілетін мемлекеттiк мекемелердiң тiзбесi тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда анықталады. Қалған мемлекеттiк мекемелер ақылы қызметтердi сатудан түсетiн түсiмдерiн бюджетке есептейді.
336. Тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға сәйкес шығыстардың функционалдық сыныптама кодтарын, ақылы қызметтерiнің түрлерін, түсiмдердің құралу көздерi мен пайдалану бағыттарын көрсете отырып, ақылы қызметтердiң тiзбесiн Қаржы министрлiгi бекiтедi.
337. Ақылы қызметтерден түсетiн қаражаттың есебiнен операцияларды жүргiзу үшiн мемлекеттiк мекеме жыл сайын мынадай тәртiппен 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақылы қызметтердiң әрбiр түрi бойынша кiрiстердiң және шығыстарды қаржыландыру жоспарын (бұдан әрi - жоспар) жасайды. <*>
жоспардың кiрiс бөлігіне мемлекеттiк мекеменiң жылдың басындағы тиiстi ҚБШ-ның қалдықтары және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ақылы қызметтердiң тиiстi түрi бойынша түсiмдер енгiзiледi;
жоспардың шығыс бөлiгiне Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша ақылы қызметтердің түрлерi бойынша шығыстар енгiзiледi.
Мемлекеттiк мекемелер бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне жоспарларды, шығыстардың экономикалық жiктелiмiнiң әрбiр ерекшелiгiнің сыныптамасы бойынша кiрiстер мен шығыстар бойынша есептемелердi, сондай-ақ оған қосымша түсiндiрме жазбаны ұсынады.
Ескерту. 337-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
338. Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi:
мемлекеттiк мекемелердiң жоспарлары негiзiнде 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақылы қызметтердiң әрбiр түрi бойынша кірістердiң және шығыстарды қаржыландырудың жиынтық жоспарын (бұдан әрі - жиынтық жоспар) жасайды және бекiтедi;
мемлекеттiк мекеменiң басшысы мен бас бухгалтерi қол қойған және мөрмен расталған республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкімшісінің жиынтық жоспарын ведомстволық, бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң жоспарларымен бiрге келiсу үшiн ағымдағы қаржы жылының 15 қаңтарына дейiнгi мерзiмде Қаржы министрлiгiне бередi. Жиынтық жоспар қағаз және магниттiк түрлерде, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң жоспарлары - магниттік түрде беріледі;
басшы мен бас бухгалтер қол қойған және мөрмен расталған жергіліктi бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жиынтық жоспарын келісу үшін ағымдағы қаржы жылының 15 қаңтарына дейiнгi мерзiмде тиiстi жергілiктi уәкілеттi органға бередi; <*>
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша кiрiстер мен шығыстардың әрбiр түрi бойынша есептемелердi ұсынады; <*>
жиынтық жоспарға қосымша түсiндiрме жазбаны ұсынады. <*>
Жиынтық жоспар мен оған есептемелердi жасаудың дұрыстығына нормативтiк құқықтық кесiмдерге сәйкес бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жауап бередi. <*>
Ескерту. 338-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

3) иные данные по управлению Фондом.
Правительство Республики Казахстан в срок, установленный Указом Президента Республики Казахстан, вносит на утверждение Президенту Республики Казахстан годовой отчет вместе с результатами проведения внешнего аудита, одобренный Советом по управлению Фондом. <*>
Сноска. Пункт 334 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Раздел 13. Формирование и использование средств, получаемых от
реализации платных услуг, от спонсорской и благотворительной
помощи, а также депозитных средств государственных учреждений
Глава 41. Средства, получаемые от реализации платных услуг
335. Средства, получаемые от реализации государственными учреждениями платных услуг, формируются по каждому виду оказываемых платных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, которым разрешается использовать средства от платных услуг в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, определяется законом о республиканском бюджете. Остальные государственные учреждения поступления от реализации платных услуг зачисляют в бюджет.
336. Перечень платных услуг с указанием кодов функциональной классификации расходов, видов платных услуг, источников образования и направлений использования поступлений в соответствии с законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год утверждается Министерством финансов. <*>
Сноска. В пункт 336 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
337. Для проведения операций за счет средств от платных услуг государственным учреждением ежегодно составляется план доходов и финансирования расходов по каждому виду платных услуг (далее - план) по форме согласно приложению 43 в следующем порядке:
в доходную часть плана включаются остатки соответствующего КСН государственного учреждения на начало года и поступления по соответствующему виду платных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
в расходную часть плана включаются расходы по видам платных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по экономической классификации расходов.
Государственные учреждения представляют планы администратору бюджетных программ, расчеты по доходам и расходам по каждой специфике экономической классификации расходов, а также пояснительную записку к ним. <*>
Сноска. В пункт 337 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
338. Администратор бюджетных программ:
формирует и утверждает сводный план доходов и финансирования расходов по каждому виду платных услуг (далее - сводный план) по форме согласно приложению 44 на основании планов государственных учреждений;
представляет сводный план администратора республиканских бюджетных программ вместе с планами подведомственных государственных учреждений в Министерство финансов для согласования в срок до 15 января текущего финансового года, подписанных руководителем и главным бухгалтером и заверенные печатью государственного учреждения. Сводный план представляется на бумажном и магнитных носителях, планы подведомственных государственных учреждений - на магнитном носителе;
представляет сводный план администратора местных бюджетных программ в соответствующий местный уполномоченный орган для согласования в срок до 15 января текущего финансового года, подписанный руководителем финансовой службы и заверенный печатью на бумажном носителе;
представляет расчеты по каждому виду доходов и расходов по каждой специфике экономической классификации расходов бюджета;
пояснительную записку к сводному плану.
За правильность составления сводного плана и расчетов к нему в соответствии с нормативными правовыми актами ответственность несет администратор бюджетных программ. <*>
Сноска. В пункт 338 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

339. Қаржы министрлiгi және жергiлiктi уәкiлеттi орган жоспардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестiгiн тексередi. <*>
Тексеруден кейiн Қаржы министрлiгi мен жергiлiктi уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы куәландырылған жиынтық жоспарды Қаржы министрлiгiнің басшысы және жергiлiктi уәкiлеттi органның басшысы келiседi және мөрмен куәландырылады. <*>
Ескерту. 339-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
340. Келiсiлген жиынтық жоспардың бiр данасы Қаржы министрлiгiнде (жергiлiктi уәкiлеттi органда) қалады, екiншi данасы мемлекеттік мекемелердiң жоспарларымен бiрге бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне берiледi. <*>
Ескерту. 340-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
340-1. Жоспарланып отырған жылдың 1 қаңтарына дейiн ақылы қызметтер бойынша кірiстер және шығыстарды қаржыландыру жоспарын бекiтпеген жағдайда мемлекеттiк мекемелер ағымдағы қаржы жылының 1 ақпанына дейiнгi мерзiмде есептi жылдың 31 желтоқсанына ақылы қызметтер жөнiндегi қалдықтардың және есептi қаржы жылы жоспарларының шегiнде жүргiзiлген шығыстардың сомасын ағымдағы қаржы жылының жоспарына мiндеттi түрде қоса отырып, шығыстар жүргiзе алады.
Ескерту. 340-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
340-2. Егер жиынтық жоспар ағымдағы қаржы жылының 15 ақпанына дейiн Қаржы министрлiгiне немесе жергiлiктi уәкiлеттi органға келiсу үшiн ұсынылмаса және ағымдағы қаржы жылының 1 наурызына дейiн келiсiлмесе, онда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап 1 наурызына дейiн түскен ақылы қызметтер бойынша қаражат үш жұмыс күнi iшiнде тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударуға жатады.
Ескерту. 340-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
340-3. Жоспарларға немесе жиынтық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу Қаржы министрлiгi анықтайтын тәртiппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 340-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
340-4. Мемлекеттiк мекеме басқа мемлекеттiк мекемелерге ақылы қызметтер көрсете алады.
Мемлекеттiк мекемеге заңнамаға сәйкес оған ашылған бюджеттік шоттан және басқа шоттардан қаражатты өзiнiң ақылы қызметтер шотына аударуға тыйым салынады.
Түзеу мекемелерiне қаражатты депозиттік шоттан ақылы қызметтер шотына аударуға рұқсат етiледi.
Ескерту. 340-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .

339. Министерством финансов и местными уполномоченными органами проверяются сводные планы на соответствие законодательству Республики Казахстан.
После проверки сводный план, заверенный ответственным исполнителем Министерства финансов и местного уполномоченного органа, согласовывается с руководителем Министерства финансов и руководителем местного уполномоченного органа и заверяется печатью. <*>
Сноска. В пункт 339 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
340. Один экземпляр согласованного сводного плана остается в Министерстве финансов (местном уполномоченном органе), второй экземпляр вместе с планами государственных учреждений передается администратору бюджетных программ. <*>
Сноска. В пункт 340 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
340-1. В случае неутверждения плана доходов и финансирования расходов по платным услугам до 1 января планируемого года, государственные учреждения в срок до 1 февраля текущего финансового года в пределах остатков на счетах по платным услугам на 31 декабря отчетного года и планов отчетного финансового года могут производить расходы с обязательным включением сумм произведенных расходов в план текущего финансового года. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 340-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
340-2. Если сводный план не представлен для согласования в Министерство финансов или местный уполномоченный орган до 15 февраля текущего финансового года и не согласован до 1 марта текущего финансового года, то средства по платным услугам, поступившие с 1 января по 1 марта  текущего финансового года, подлежат перечислению в течение трех рабочих дней в доход соответствующего бюджета. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 340-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
340-3. Внесение изменений и дополнений в планы или сводные планы осуществляется в порядке, определяемом Министерством финансов. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 340-3 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
340-4. Государственное учреждение может оказывать платные услуги другим государственным учреждениям.
Запрещается государственному учреждению перечисление средств с бюджетного счета и других счетов, открываемых ему в соответствии с законодательством, на свой счет платных услуг.
Исправительным учреждениям разрешается перечисление средств с депозитного счета на счет платных услуг.  <*>
Сноска. Дополнено пунктом 340-4 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .

341. Ақылы қызметтерден түсетiн шот бойынша қолма-қол ақшаға байланысты операциялар бойынша банктiк қызметтердi төлеудi мемлекеттiк мекеме екiншi деңгейдегi банкпен жасасқан шарт негiзiнде ақылы қызметтерден түсетiн қаражаттың есебiнен жүргiзедi.
42-тарау. Мемлекеттiк мекемелердiң демеушiлiк және қайырымдылық көмектен алатын қаражаты
342. Мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес заңды және жеке тұлғалардың демеушiлiк және қайырымдылық көмегiнен алынатын қаражатты пайдалануға құқығы бар.
343. <*>
Ескерту. 343-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
344. Демеушiлiк және қайырымдылық қаражаттан түскен қаражатты жұмсау қолданылып жүрген заңдарға сәйкес мемлекеттiк мекеменің тиiстi ҚБШ-дағы қалдықтар шегiнде жүзеге асырылады.
345. Демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттардың мақсатты пайдаланылуына мемлекеттiк мекеменің басшысы жауап бередi.
346. Демеушiлiк және қайырымдылық көмектен түскен қаражат есебiнен қолма-қол ақша алуға байланысты операциялар бойынша банктiк қызметтердi төлеудi мемлекеттiк мекеме екіншi деңгейдегi банкпен жасасқан шарт негiзiнде тиiстi қаражаттың есебiнен жүргізедi.
43-тарау. Мемлекеттік мекемелердiң депозиттiк қаражаты
347. Мемлекеттiк мекемелердің қолданыстағы заңдарға сәйкес мемлекеттiк мекемелерге уақытша оларға билiк етуге берiлген депозиттiк қаражатты басқаруға құқығы бар.
348. Қаржы министрлiгi осы Ережеге сәйкес депозиттiк қаражатты басқару үшiн шоттар жоспарын қалыптастырады және жүргiзедi.
349. Мемлекеттiк мекемелердiң депозиттiк қаражатты жұмсау құқығы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бюджетке есептелген немесе енгiзушiге қайтару кезінде басталады.
350. Депозиттiк қаражатты тиiстi алушыларға аударудың дұрыстығына ақы төлеу мерзiмi басталған сәттен бастап мемлекеттiк мекеменiң басшысы жауапты болады.
351. Тиiстi бюджетке аударылуға жататын депозиттiк сомалар үш банктiк күн iшiнде аударылуы тиiс.
352. Шоттарда депозиттiк сомаларды сақтау мынадай мерзiмдермен шектеледi:
жеке тұлғаларға берiлуге жататын депозиттiк сомалар үш жыл бойы сақталады;
заңды тұлғаларға (мемлекеттiк мекемелерден басқа) беруге жататын депозиттiк сомалар бiр жыл бойы сақталады.
Осы тармақта айтылған мерзiмдер депозиттiк сомалар атына енгiзiлген заңды немесе жеке тұлғаларға депозитке тиiстi сомалардың енгiзiлуі туралы хабарлама жiберiлген күннен бастап есептеледi.
Егер атына депозиттiк сомалар енгiзiлген жеке немесе заңды тұлға шетелде тұрып жатқан және осы сомаларға билiк ету үшiн рұқсат алу керек болса, бұл мерзімдер осындай рұқсат алынған күннен бастап есептеледі.
Мемлекеттiк мекемелерге берiлуге жататын депозиттiк сомалар осы сомалар енгiзiлген жылдың 31 желтоқсанына дейiн сақталады. Қарау үшiн сот шешiмi талап етiлетiн депозитке енгiзiлген соманың сақталу мерзімi осындай шешiм қабылданған күнiнен басталады.

341. Оплата банковских услуг по операциям, связанным с наличностью по счету от платных услуг, производится государственным учреждением за счет средств от платных услуг на основе договора с банком второго уровня.
Глава 42. Средства, получаемые государственными учреждениями
от спонсорской и благотворительной помощи
342. Государственные учреждения имеют право использовать средства, получаемые от спонсорской и благотворительной помощи от юридических и физических лиц, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
343. (Пункт 343 исключен - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
344. Расходование средств от спонсорской и благотворительной помощи осуществляется в соответствии с действующим законодательством в пределах остатков на соответствующих КСН государственного учреждения.
345. За целевое использование средств от спонсорской и благотворительной помощи несет ответственность руководитель государственного учреждения.
346. Оплата банковских услуг по операциям, связанным с получением наличности за счет средств от спонсорской и благотворительной помощи, производится государственным учреждением за счет соответствующих средств на основе договора с банком второго уровня.
Глава 43. Депозитные средства государственных учреждений
347. Государственные учреждения имеют право управлять депозитными средствами, передаваемыми государственным учреждениям, согласно действующему законодательству во временное распоряжение им.
348. В соответствии с настоящими Правилами Министерство финансов формирует и ведет планы счетов для управления депозитными средствами.
349. Право осуществления расходования государственными учреждениями депозитных средств наступает при проведении операции по зачислению в бюджет или возврате вносителям согласно законодательству Республики Казахстан.
350. Ответственность за правильность перечисления депозитных средств соответствующим получателям несет руководитель государственного учреждения с момента наступления срока уплаты.
351. Депозитные суммы, подлежащие перечислению в соответствующий бюджет, должны быть перечислены в течение трех банковских дней.
352. Хранение на счетах депозитных сумм ограничивается следующими сроками:
депозитные суммы, подлежащие передаче физическим лицам, хранятся в течение трех лет;
депозитные суммы, подлежащие передаче юридическим лицам (кроме государственных учреждений), хранятся в течение одного года.
Сроки, указанные в настоящем пункте, исчисляются со дня направления извещения физическому или юридическому лицу, на имя которых внесены депозитные суммы о внесении на их имя соответствующих сумм в депозит.
Если физическое или юридическое лицо, на имя которого внесены депозитные суммы, находятся за границей и для распоряжения этими суммами необходимо получить разрешение, то эти сроки исчисляются со дня получения такого разрешения.
Депозитные суммы, подлежащие передаче государственным учреждениям, хранятся до 31 декабря того года, в котором эти суммы были внесены. Сроки хранения сумм, внесенных на депозитный счет, для рассмотрения которых требуется судебное решение, исчисляются со дня вынесения такого решения.

353. Талап етiлмеген депозиттiк сомалар олардың сақталу мерзiмi аяқталғаннан кейiн мемлекеттiк мекеменің өкiмiмен тиiстi бюджеттiң кiрiсiне аударылады.
354. Қайтаруға жататын депозиттiк сомалар бойынша қолма-қол ақшалармен жасасқан операциялар жөнiндегi банктiк қызметтерді төлеу, егер қолданыстағы заңдарда өзгеше көзделмесе, ол мен банктің арасындағы шарт негізінде депозиттік соманы енгiзген тұлғаның есебінен жүргiзiледi.
44-тарау. Алматы қаласы әкiмiнiң жанындағы бюджеттен тыс қор <*>
Ескерту. 44-тараудың тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
355. "Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" 1998 жылғы 1 шілдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Алматы қаласының экономикалық, әлеуметтiк және мәдени дамуы үшiн бюджеттен тыс жинақтарды жинақтау мақсатында Алматы қаласы әкiмiнің жанынан бюджеттен тыс қор құрылады. <*>
Қор туралы ереженi Алматы қаласы атқарушы органының ұсынысы бойынша Алматы қаласының өкiлдi органы бекiтедi.
45-тарау. Операцияларды аккредитивтермен жүргiзу рәсiмдерi <*>
Ескерту. 45-тараумен және 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366-тармақтармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
356. Аккредитив мынадай:
Қарулы Күштер мен құқық қорғау органдарына арналған қару-жарақ пен арнайы техниканы жеткiзгенi үшін Қазақстан Республикасының резидент еместерiмен инвестициялық жобалар бойынша;
тұрғын үй құрылысының объектілерi бойынша;
Республикалық бюджет комиссиясының ұсынысы негiзiнде Қазақстан Республикасы Үкiметінің шешімдері бойынша инвестициялық жобаларды дайындау мен iске асыруға байланысты іс-шаралар бойынша есеп айырысулар кезiнде пайдаланылады.
Аккредитив табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен бөлiнген қаражат есебiнен мемлекеттік мекемелермен жасалатын азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша есеп айырысулар кезiнде пайдаланылады. <*>
Ескерту. 356-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулыcымен.
357. Аккредитив мемлекеттiк мекемелер республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) берушiлермен жасасқан және заңнамада белгiленген тәртіппен тіркелген азаматтық-құқықтық мәмiлелер бойынша ақы төлеу шарттарына сәйкес төлемдердi және (немесе) ақша аударуды жүзеге асыру үшiн ашылады. Шартта тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшiн есеп айырысулар аккредитивтердi пайдалана отырып жүзеге асырылатыны және алдын ала төленген жағдайда бөлiнген сома қандай мақсаттарға пайдаланылатыны айтылуы тиiс.

353. Невостребованные депозитные суммы по истечению сроков их хранения подлежат перечислению по распоряжению государственного учреждения в доход соответствующего бюджета.
354. Оплата банковских услуг по операциям с наличностью по депозитным суммам, подлежащим возврату, производится за счет лица, внесшего депозитную сумму, на основании договора между ним и банком, если иное не предусмотрено действующим законодательством.
Глава 44. Внебюджетный фонд при акиме города Алматы <*>
Сноска. В заголовок главы 44 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
355. В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 июля 1998 года Z980258_  "Об особом статусе города Алматы" с целью аккумулирования внебюджетных средств для экономического, социального и культурного развития города Алматы учреждается внебюджетный фонд при акиме города Алматы.
Положение о фонде утверждается представительным органом города Алматы по представлению исполнительного органа города Алматы. <*>
Сноска. В пункт 355 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Глава 45. Процедуры проведения операций с аккредитивами <*>
Сноска. Дополнено главой 45 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
356. Аккредитив используется при расчетах:
с нерезидентами Республики Казахстан по инвестиционным проектам, за поставку вооружения и специальной техники для Вооруженных Сил и правоохранительных органов;
по объектам строительства жилья;
по мероприятиям, связанным с подготовкой и реализацией инвестиционных проектов по решениям Правительства Республики Казахстан на основании предложений Республиканской бюджетной комиссии.
Аккредитив используется при расчетах по гражданско-правовым сделкам, заключаемым государственными учреждениями за счет средств, выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы. <*>
Сноска. Пункт 356 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
357. Аккредитив открывается для осуществления платежей и (или) переводов денег в соответствии с условиями оплаты по гражданско-правовым сделкам, заключаемыми государственными учреждениями за счет средств республиканского и местных бюджетов с поставщиками товаров (работ, услуг), и зарегистрированным в установленном законодательством порядке. В договоре должно быть оговорено, что расчеты за товары (работы, услуги) будут осуществлены с использованием аккредитивов и на какие цели будет использоваться сумма, выделяемая в случае предоплаты.

358. Аккредитив Қаржы министрлiгiнiң аумақтық органдарында тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) берушiлерге жедел аккредитив нысанын пайдалана отырып, оның және мемлекеттiк мекеменiң арасында жасалған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) үшін есеп айырысулар жүргiзу туралы шарттың негiзiнде ашылады.
359. Мемлекеттiк мекеме мен берушiнiң арасындағы тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) беру жөнiндегi шарттың орындалуын ұзартқан жағдайда, бюджет комиссиясының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде аккредитивтiң қолданылу мерзiмi ұзартылады.
360. Республикалық және жергілiктi бюджеттердiң қаражаты есебінен ашылатын аккредитивтi ашу, орындау және жабу тәртiбiн Қаржы министрлiгi анықтайды.
361. Аккредитивтi орындау мақсатында жүзеге асырылатын төлемдер есеп айырысудың қолма-қол ақшасыз нысанында жүргiзiледi.
362. Аккредитивтер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының ұлттық және шетел валютасында ашылады.
363. Аккредитивтi ашу және орындау ақысыз негiзде жүзеге асырылады.
364. Аккредитив осы Ереженiң 356-тармағында көрсетiлген бюджеттiк бағдарламалар бойынша пайдаланылмаған ақшалай қаражаттың қалдығы сомасына ашылады, ақы төлеу аккредитивтiң шарттарын орындау кезiнде жүзеге асырылады.
365. Ағымдағы жыл аккредитивiнiң пайдаланылмаған сомасын қайтару бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының тиісті ерекшелiгi бойынша кассалық шығыстарды қалпына келтiру жолымен жүргiзiледi.
Өткен қаржы жылдарында ашылған қайтарып алынған аккредитивтердiң сомасы ағымдағы жылдың тиiстi бюджетiнiң кірісіне есептеуге жатады.
366. Аккредитивтер бойынша есеп және есептiлiк жүргiзу Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен жүзеге асырылады.
14-бөлiм. Өтпелi жағдайлар <*>
Ескерту. 14-бөлiммен және 367, 368, 369, 370, 371-тармақтармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 371-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N  320 ,  14-бөлiм және 367, 368, 369, 370, 371-тармақтар алынып тасталды 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.
1-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
________________ аты-жөні
М.О.   20__ жылғы "___"_________
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Мемлекеттік мекеменің міндеттемелері бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру
жоспары
Өңiрi ______________________
Бюджеттiң түрi _____________
Кезеңi _____________________
Өлшем бiрлiгi ______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ___________
Мемлекеттiк мекеме _________________________
__________________________________________________________________
Коды         |Атауы|Бiр жылға| оның ішінде айлар бойынша
______________________|     |арналған |___________________________
әкімші|бағ.|кіші|ерек.|     |қаржылық |қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір
|дар.|бағ.|шелі.|     | жоспар  |      |     |      |
|лама|дар.|гі   |     |         |      |     |      |
|    |лама|     |     |         |      |     |      |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
________________________________________________________
оның ішінде айлар бойынша                   |
________________________________________________________|
мамыр|маусым|шілде|тамыз|қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан|
________________________________________________________|
________________________________________________________|
М.О.    Мемлекеттiк мекеменiң басшысы ________________ (Аты-жөнi)
Қаржыландыру жоспарларын жасауға және оның
мониторингіне жауапты құрылымдық бөлiмшенiң
басшысы __________________ (Аты-жөнi)
2-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
________________ аты-жөні
М.О.   20__ жылғы "___"_________
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Мемлекеттік мекеменің төлемдері бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi
бағдарламаларды) қаржыландыру
жоспары
Өңiрi ______________________
Бюджеттiң түрi _____________
Кезеңi _____________________
Өлшем бiрлiгi ______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ___________
Мемлекеттiк мекеме _________________________
__________________________________________________________________
Коды         |Атауы|Бiр жылға| оның ішінде айлар бойынша
______________________|     |арналған |___________________________
әкімші|бағ.|кіші|ерек.|     |қаржылық |қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір
|дар.|бағ.|шелі.|     | жоспар  |      |     |      |
|лама|дар.|гі   |     |         |      |     |      |
|    |лама|     |     |         |      |     |      |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
________________________________________________________
оның ішінде айлар бойынша                   |
________________________________________________________|
мамыр|маусым|шілде|тамыз|қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан|
________________________________________________________|
________________________________________________________|
Мемлекеттiк мекеменiң басшысы ________________ (Аты-жөнi)
Қаржыландыру жоспарларын жасауға және оның
мониторингіне жауапты құрылымдық бөлiмшенiң
басшысы __________________ (Аты-жөнi)
3-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
________________ аты-жөні
М.О.   20__ жылғы "___"_________
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Бюджеттiк бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері бойынша бюджеттік
бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспары
Бюджеттiң түрi _____________
Кезеңi _____________________
Өлшем бiрлiгi ______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ___________
__________________________________________________________________
Коды         |Атауы|Бiр жылға| оның ішінде айлар бойынша
______________________|     |арналған |___________________________
әкімші|бағ.|кіші|ерек.|     |қаржылық |қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір
|дар.|бағ.|шелі.|     | жоспар  |      |     |      |
|лама|дар.|гі   |     |         |      |     |      |
|    |лама|     |     |         |      |     |      |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
________________________________________________________
оның ішінде айлар бойынша                   |
________________________________________________________|
мамыр|маусым|шілде|тамыз|қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан|
________________________________________________________|
________________________________________________________|
Қаржыландыру жоспарларын жасауға және оның
мониторингіне жауапты бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі құрылымдық бөлiмшесінiң басшысы ______________ (Аты-жөнi)
4-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
________________ аты-жөні
М.О.   20__ жылғы "___"_________
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Бюджеттiк бағдарламалар әкімшісінің төлемдері бойынша бюджеттік
бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды)
қаржыландыру жоспары
Бюджеттiң түрi _____________
Кезеңi _____________________
Өлшем бiрлiгi ______________
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ___________
__________________________________________________________________
Коды         |Атауы|Бiр жылға| оның ішінде айлар бойынша
______________________|     |арналған |___________________________
әкімші|бағ.|кіші|ерек.|     |қаржылық |қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір
|дар.|бағ.|шелі.|     | жоспар  |      |     |      |
|лама|дар.|гі   |     |         |      |     |      |
|    |лама|     |     |         |      |     |      |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
________________________________________________________
оның ішінде айлар бойынша                   |
________________________________________________________|
мамыр|маусым|шілде|тамыз|қыркүйек|қазан|қараша|желтоқсан|
________________________________________________________|
________________________________________________________|
Қаржыландыру жоспарларын жасауға және оның
мониторингіне жауапты бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі құрылымдық бөлiмшесінiң
басшысы __________________ (Аты-жөнi)
5-қосымша
"Бекітемін"
Басшысы
_____________ Аты-жөні
20_ жылғы "___" __________
Бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспары
Бюджеттің түрі* ______________________
Кезеңі ______________________________
Күні ________________________________
Өлшем бірлігі _______________________
Санаты|Сыныбы|Ішкі |ерек. |        |Бір жылға |  Айлар бойынша жоспар
|      |сыны.|шелігі| Атауы  |арналған  |----------------------------
|      |бы   |      |        |қаржылық  |қаңтар| ақпан|наурыз| сәуір
|      |     |      |        |жоспар    |      |      |      |
-----------------------------------|          |      |      |      |
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
Айлар бойынша жоспар
____________________________________________________________________
мамыр |маусым|шілде |тамыз | қыркүйек | қазан | қараша | желтоқсан |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
М.О.  Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________/ Аты-жөні
*) - мемлекеттік
- республикалық
- жергілікті

358. Аккредитив открывается в органах Министерства финансов поставщикам товаров (работ, услуг) на основании заключенного договора между ним и государственным учреждением о проведении расчетов за товары (работы, услуги) с использованием аккредитивной формы расчетов.
359. В случае продления исполнения договора по поставке товаров (работ, услуг) между государственным учреждением и поставщиком на основании решения Правительства Республики Казахстан по предложению бюджетной комиссии продлевается срок действия аккредитива.
360. Порядок открытия, исполнения и закрытия аккредитива, открываемого за счет средств республиканского и местных бюджетов, определяется Министерством финансов.
361. Платежи, осуществляемые в целях исполнения аккредитива, производятся в безналичной форме расчетов.
362. Аккредитивы открываются в национальной валюте Республики Казахстан и иностранной валюте в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
363. Открытие и исполнение аккредитива осуществляется на бесплатной основе.
364. Аккредитив открывается на сумму остатка неиспользованных денежных средств по бюджетным программам, указанным в пункте 356 настоящих Правил, оплата осуществляется при выполнении условий аккредитива.
365. Возврат неиспользованных сумм аккредитива текущего года производится путем восстановления кассовых расходов по соответствующей специфике экономической классификации расходов бюджета.
Суммы отозванных аккредитивов, открытых в прошлые финансовые годы, подлежат зачислению в доход соответствующего бюджета текущего года.
366. Ведение учета и отчетности по аккредитивам осуществляется в порядке, установленном Министерством финансов.
Раздел 14. Переходные положения <*>
Сноска. Дополнено разделом 14 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
367-371 (Пункты 367-371 исключены - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  )
Приложение 1 <*>
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ
_____________Ф.И.О.
"__" _________200_г.
М.П.
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм)
по обязательствам государственного учреждения
Регион ________________
Вид бюджета ___________
Период ________________
Ед.измерения___________
Администратор бюджетных программ __________
Государственное учреждение ________________
____________________________________________________________________
Коды      !Наи-!Финан-!      в том числе по месяцам
----------------!ме- !совый !---------------------------------------
ад-!пр-!под-!сп-!но- !план  !ян-!фев-!март!ап-!май!ию-!ию-!ав-!сен-
ми-!ог-!про-!ец-!ва- !на год!ва-!раль!    !ре-!   !нь !ль !гу-!тяб-
ни-!ра-!гра-!иф-!ние !      !рь !    !    !ль !   !   !   !ст !рь
ст-!ммы!ммы !ики!    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
то-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра !   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________
октябрь!ноябрь!декабрь!
----------------------!
----------------------!
----------------------!
Руководитель государственного учреждения __________ (Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения,
ответственного за составление
и мониторинг планов финансирования ________________ (Ф.И.О.)
Приложение 2  <*>
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ                                                         _____________Ф.И.О.                                                        "__" _________200_г.
М.П.
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм)
по платежам государственного учреждения
Регион ________________
Вид бюджета ___________
Период ________________
Ед.измерения___________
Администратор бюджетных программ __________
Государственное учреждение ________________
____________________________________________________________________
Коды      !Наи-!Финан-!       в том числе по месяцам
----------------!ме- !совый !---------------------------------------
ад-!пр-!под-!сп-!но- !план  !ян-!фев-!март!ап-!май!ию-!ию-!ав-!сен-
ми-!ог-!про-!ец-!ва- !на год!ва-!раль!    !ре-!   !нь !ль !гу-!тяб-
ни-!ра-!гра-!иф-!ние !      !рь !    !    !ль !   !   !   !ст !рь
ст-!ммы!ммы !ики!    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
то-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра !   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________
октябрь!ноябрь!декабрь!
----------------------!
----------------------!
----------------------!
Руководитель государственного учреждения __________ (Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения,
ответственного за составление
и мониторинг планов финансирования ________________ (Ф.И.О.)
Приложение 3  <*>
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ
_____________Ф.И.О.
"__" _________200_г.
М.П.
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм)
по обязательствам администратора бюджетных программ
Вид бюджета ___________
Период ________________
Ед.измерения___________
Администратор бюджетных программ __________
____________________________________________________________________
Коды      !Наи-!Финан-!         в том числе по месяцам
----------------!ме- !совый !---------------------------------------
ад-!пр-!под-!сп-!но- !план  !ян-!фев-!март!ап-!май!ию-!ию-!ав-!сен-
ми-!ог-!про-!ец-!ва- !на год!ва-!раль!    !ре-!   !нь !ль !гу-!тяб-
ни-!ра-!гра-!иф-!ние !      !рь !    !    !ль !   !   !   !ст !рь
ст-!ммы!ммы !ики!    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
то-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра !   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________
октябрь!ноябрь!декабрь!
----------------------!
----------------------!
----------------------!
Руководитель структурного подразделения администратора
бюджетных программ, ответственного за составление
и мониторинг планов финансирования ________________ (Ф.И.О.)
Приложение 4 <*>
Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ                                                         _____________Ф.И.О.
"__" _________200_г.
М.П.
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм)
по платежам администратора бюджетных программ
Вид бюджета ___________
Период ________________
Ед.измерения___________
Администратор бюджетных программ __________
____________________________________________________________________
Коды      !Наи-!Финан-!    в том числе по месяцам
----------------!ме- !совый !---------------------------------------
ад-!пр-!под-!сп-!но- !план  !ян-!фев-!март!ап-!май!ию-!ию-!ав-!сен-
ми-!ог-!про-!ец-!ва- !на год!ва-!раль!    !ре-!   !нь !ль !гу-!тяб-
ни-!ра-!гра-!иф-!ние !      !рь !    !    !ль !   !   !   !ст !рь
ст-!ммы!ммы !ики!    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
то-!   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
ра !   !    !   !    !      !   !    !    !   !   !   !   !   !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________
октябрь!ноябрь!декабрь!
----------------------!
----------------------!
----------------------!
Руководитель структурного подразделения администратора
бюджетных программ, ответственного за составление
и мониторинг планов финансирования ________________ (Ф.И.О.)
Приложение 5
"Утверждаю"                                                                 Руководитель
__________________ Ф.И.О.
"___"_________ 20__ г.
Сводный план поступлений в бюджет
Вид бюджета* _____
Период ___________
Дата _____________
Ед.измерения _____
__________________________________________________________________________
Кате- !Класс !Под- !Специ-!Наиме-  !Финансовый!     План по месяцам
гория !      !класс!фика  !нование !  план    !---------------------------
!      !     !      !        ! на год   !январь!февраль!март!апрель
--------------------------------------------------------------------------
1   !  2   !  3  !  4   !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
май ! июнь ! июль !август!сентябрь!октябрь!ноябрь!декабрь!
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
М.П.    Руководитель
структурного
подразделения _________ /Ф.И.О.
*) - государственный
- республиканский
- местный

5-1-қосымша
Ескерту. 5-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
"БЕКІТЕМІН"
Басшысы
_____________ (аты-жөні)
200_ жылғы "___" _______
Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің жоспары
Айы _________________
Күні ________________
Өлш. бірлігі ________
___________________________________________________________________
| Түсімдердің жоспары, оның  | Республика
ББС кодтары        |  ішінде облыстар, Астана,  |  бойынша
|   Алматы қалалары бойынша  |  барлығы
____________________________________________________________________
Са.|Сы.|Кіші|Ерек.|Атауы |Ақмола|Ақтөбе|Алматы |және  |
на.|ны.|сы. |ше.  |      |      |      |       | т.б. |
ты |бы |ныбы|лігі |      |      |      |       |      |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құрылымдық бөлімшенің басшысы ______________ /аты, жөні
5-2-қосымша
Ескерту. 5-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
"БЕКІТЕМІН"
Басшысы
_____________ (аты-жөні)
200_ жылғы "___" _______
Республикалық бюджетке түсетін түсімдер жоспарының жобасы
Айы _________________
Күні ________________
Өлш. бірлігі ________
___________________________________________________________________
| Түсімдердің жоспары, оның  | Республика
ББС кодтары        |  ішінде облыстар, Астана,  |  бойынша
|   Алматы қалалары бойынша  |  барлығы
____________________________________________________________________
Са.|сы.|Кіші|Ерек.|Атауы |Ақмола|Ақтөбе|Алматы |және  |
на.|ны.|сы. |ше.  |      |      |      |       | т.б. |
ты |бы |ныбы|лігі |      |      |      |       |      |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік органның немесе
орталық атқарушы органның
басшысы ____________________________/ аты, жөні
6-қосымша
"Бекітемін"
Басшысы
_____________ Аты-жөні
20_ жылғы "___" __________
Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Бюджеттің түрі ______________________
Кезеңі ______________________________
Күні ________________________________
Өлшем бірлігі _______________________
___________________________________________________________________________
Мекеме|Бағ.  |Кіші |ерек. |        |Бір жылға |  Айлар бойынша жоспар
|дар.  |бағ. |шелігі| Атауы  |арналған  |----------------------------
|лама  |дар. |      |        |қаржылық  |қаңтар| ақпан|наурыз| сәуір
|      |лама |      |        |жоспар    |      |      |      |
-----------------------------------|          |      |      |      |
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
Айлар бойынша жоспар
____________________________________________________________________
мамыр |маусым|шілде |тамыз | қыркүйек | қазан | қараша | желтоқсан |
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
М.О.  Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________/ Аты-жөні
7-қосымша
"Бекітемін"
Басшысы
_____________ Аты-жөні
20_ жылғы "___" __________
Төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Бюджеттің түрі ХХ
Кезеңі ХХХХ
Күні ХХ-ХХ-ХХ
Өлшем бірлігі ХХХХ
___________________________________________________________________________
Мекеме|Бағ.  |Кіші |ерек. |        |Бір жылға |  Айлар бойынша жоспар
|дар.  |бағ. |шелігі| Атауы  |арналған  |----------------------------
|лама  |дар. |      |        |қаржылық  |қаңтар| ақпан|наурыз| сәуір
|      |лама |      |        |жоспар    |      |      |      |
-----------------------------------|          |      |      |      |
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________________
Айлар бойынша жоспар
____________________________________________________________________
мамыр |маусым|шілде |тамыз | қыркүйек | қазан | қараша | желтоқсан |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
М.О.  Құрылымдық бөлімшенің басшысы ________/ Аты-жөні
8-қосымша
N РҰҚСАТ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі:
___________________________________________________________
(атауы)
Рұқсат түрі:
Рұқсатнама күні:
Рұқсаттың мақсаты: ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің
міндеттемелерді қабылдауы үшін оларға рұқсатнама сомасын бөлу.
Рұқсаттың әрекет ету мерзімі:    ______ жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда
Рұқсат берілген күн
Өлшем бірлігі: теңге
Қазынашылық комитетінің басшысы
Жергілікті уәкілетті органның басшысы  ____________
(қолы)
(теңге)
________________________________________________________________________
Бюджеттік   |  ___ жылға   | Алдын-ала |Ағымдағы |  Жыл басынан  |Ескерту.
сыныпта.    | жоспарланған |  рұқсат   | рұқсат  |рұқсат етілгені|  лер
маның коды  |    рұқсат    |           |         |               |
________________________________________________________________________
1               2            3         4             5          6
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
ххх хх хх ххх  хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
Барлығы        хххххх       ххххххх      Ххххххх      Ххххххх
________________________________________________________________________
рұқсатнама ___________________________________________________ жазылған
(парақтар саны санмен және жазбаша)
5-бағанның жалпы сомасына _____________________________________________
(сомасы санмен және жазбаша)
Құрылымдық бөлімше бастығының
қолы ______________________________
Жауапты орындаушының қолы _________________________________
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Мақсатсыз пайдаланылған _______________________ бюджет қаражатын
қайтарып алуға арналған
ЖАЗБАША ӨКIМ
Жазбаша өкiм 20_ жылғы "___" ___________ бақылау жүргiзу актiсi негiзінде
берiлдi.
________________________________________________________________________
(тексеретiн мемлекеттiк мекеменiң (кәсiпорынның) атауы)

Приложение 5-1  <*>
Сноска. Дополнено приложением 5-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
"Утверждаю"
Руководитель
________________(Ф.И.О.)
"__" ___________200_г.
План поступлений в республиканский бюджет
Месяц ______________
Дата _______________
Ед.измерения _______
____________________________________________________________________
Коды ЕБК                !План поступлений, в т.ч. по  !Итого по
!областям, городам Астана,    !респуб-
!Алматы                       !лике
--------------------------------------------------------------------
Кате-!Класс!Под- !Спе-!Наи- !Акмо-  !Актюбин-!Алма-!и т.д.!
гория!     !класс!ци- !мено-!линская!ская    !тинс-!      !
!     !     !фика!вание!       !        !кая  !      !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Руководитель
структурного подразделения ______________ Ф.И.О.
Приложение 5-2 <*>
Сноска. Дополнено приложением 5-2 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Проект Плана поступлений в республиканский бюджет
Месяц ______________
Дата _______________
Ед.измерения _______
____________________________________________________________________
Коды ЕБК                !План поступлений, в т.ч. по  !Итого по
!областям, городам Астана,    !респуб-
!Алматы                       !лике
--------------------------------------------------------------------
Кате-!Класс!Под- !Спе-!Наи- !Акмо-  !Актюбин-!Алма-!и т.д.!
гория!     !класс!ци- !мено-!линская!ская    !тинс-!      !
!     !     !фика!вание!       !        !кая  !      !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Руководитель
государственного органа
или центрального
исполнительного органа _________________/Ф.И.О.
Приложение 6
"Утверждаю"
Руководитель
__________________ Ф.И.О.
"___"_________ 20__ г.
Сводный план финансирования по обязательствам
Вид бюджета _____
Период __________
Дата ____________
Ед.измерения ____
___________________________________________________________________________
Учреж-!Прог- !Под- !Специ-!Наиме-  !Финансовый!     План по месяцам
дение !рамма !прог-!фика  !нование !  план    !----------------------------
!      !рамма!      !        ! на год   !январь!февраль!март!апрель
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
май ! июнь ! июль !август!сентябрь!октябрь!ноябрь!декабрь!
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
М.П. Руководитель
структурного
подразделения  _________ /Ф.И.О.
Приложение 7
"Утверждаю"
Руководитель
__________________ Ф.И.О.
"___"_________ 20__ г.
Сводный план финансирования
по платежам
Вид бюджета ХХ
Период ХХХХ
Дата ХХ-ХХ-ХХ
Ед.измерения ХХХХ
___________________________________________________________________________
Учреж-!Прог- !Под- !Специ-!Наиме-  !Финансовый!     План по месяцам
дение !рамма !прог-!фика  !нование !  план    !----------------------------
!      !рамма!      !        ! на год   !январь!февраль!март!апрель
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
май ! июнь ! июль !август!сентябрь!октябрь!ноябрь!декабрь!
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
М.П.   Руководитель
структурного
подразделения  _________ /Ф.И.О.
Приложение 8
Разрешение N __
Администратор бюджетных программ: _____________________________________
(наименование)
Тип разрешения:
Дата разрешения:
Цель разрешения: распределять сумму разрешения подведомственным
государственным учреждениям для принятия ими обязательств.
Срок действия разрешения: по 31 декабря ___г.
Дата выдачи разрешения
Единица измерения: тенге
Руководитель Комитета казначейства                   _________________
Руководитель местного уполномоченного органа             (подпись)
(тенге)
___________________________________________________________________________
Код бюджетной   !Планируемое!Предвари- !Текущее!Разрешено с!  Замечания
классификации   !разрешение !тельное   !разре- !начала года!
!на __год   !разрешение!шение  !           !
---------------------------------------------------------------------------
1         !     2     !     3    !   4   !     5     !      6
--------------------------------------------------------------------------
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
ххх ххх ххх ххх  ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
--------------------------------------------------------------------------
Всего         ххххххх      ххххххх   Ххххххх   Ххххххх
__________________________________________________________________________
Разрешение выписано на __________________________________________________
(количество листов цифрами и прописью)
На общую сумму графы 5 __________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Подпись начальника
структурного подразделения ______________________________________________
Подпись ответственного
исполнителя                ______________________________________________
Приложение 9 <*>
Сноска. В приложение 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Предписание
на отзыв средств ____________ бюджета,
использованных не по целевому назначению
Предписание выдано на основании акта проведения контроля от "____"________20__г.
______________________________________________________________________
(наименование проверяемого государственного учреждения (предприятия)

Қазақстан Республикасының " Бюджет жүйесi туралы " 1999 жылғы 1
сәуiрдегi және " Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуын
бақылау туралы " 2002 жылғы 29 қаңтардағы Заңдарына,
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(оларға сәйкес тексеру жүргiзiлетiн басқа заңнамалық және нормативтiк
құқықтық актілердiң атауы)
сәйкес және бюджет қаражатының мақсатсыз пайдаланылу фактiлерi
белгiленген, жоғарыда көрсетiлген бақылау жүргiзу актiсi негiзiнде мемлекеттiк
мекемелерден ___________________________________________________________
(бюджеттiң түрiн көрсету)
бюджетке мына сомалар қайтарып алуға жатады:
________________________________________________________________________
Мемлекеттiк | Мекеменiң  |  Бюджеттiк сыныптаманың  |  Сомасы   |Ескерту
Мекеменiң  |   коды     |коды (мекеме, бағдарлама, |(теңгемен) |
Толық    |(анықтамаға |      кiшi бағдарлама,    |           |
Атауы    |  сәйкес)   |        ерекшелiгi)       |           |
____________|____________|__________________________|___________|_______
1            2                    3                   4         5
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Жалпы сомасы ____________________________________________________ теңге
(санмен және жазбаша)
Қаржы бақылау органының
басшысы                     _____________    ___________________________
(қолы)            (лауазымы, аты-жөнi)
20_ жылғы "___" __________
10-қосымша
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ РҰҚСАТНАМАСЫ
Бағдарламалар әкімшісі _________________________________________________
Мем. мекеменің атауы ___________________________________________________
Рұқсатнама түрі ________________________________________________________
Рұқсаттың мақсаты ___________________________________________________
Осы рұқсаттың әрекет ету мерзімі _______________________________________
Рұқсат берілген күн ____________________________________________________
Өлшем бірлігі: теңге
Әкімшінің басшысы ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бюджеттік  | Бір жылға  |Алдын ала | Ағымдағы  | Жыл басынан   |Ескерту.
сыныптаманың |жоспарланған|  рұқсат  |рұқсатнама |рұқсат етілген |  лер
коды     |   рұқсат   |          |           |               |
_____________|____________|__________|___________|_______________|_________

В соответствии с Законами Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года
Z990357_   "О бюджетной системе" и от 29 января 2002 года  Z020286_   "О
контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов", ___________
_________________________________________________________________________
(наименование других законодательных и нормативных правовых актов в
соответствии с которыми производятся проверки)
и на основании вышеуказанного акта проведения контроля, где установлены факты нецелевого использования бюджетных средств, подлежат отзыву в______________________________________ бюджет у государственных учреждений
(указать вид бюджета)
следующие суммы:
_________________________________________________________________________
Полное      !    Код     !Код бюджетной классификации! Сумма !Приме-
наименование   !учреждения  !(учреждение, программа,    !(в тен-!чание
государственного!(согласно   !подпрограмма, специфика)   !  ге)  !
учреждения    !справочнику)!                           !       !
--------------------------------------------------------------------------
1        !     2      !             3             !   4   !    5
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Общая сумма _______________________________ тенге
(цифрами и прописью)
Руководитель органа
финансового контроля ______________   ________________________
(подпись)            (должность, Ф.И.О.)
от "____"_________20__г.
Приложение 10
Разрешение
государственного учреждения
Администратор программ ______________
Наименование госучреждения __________
Тип разрешения ______________________
Цель разрешения _____________________
Срок действия данного разрешения_____
Дата выдачи разрешения ______________
Единица измерения: тенге
Руководитель администратора _________
___________________________________________________________________________
Код бюджетной! Планируемое !Предвари- ! Текущее  ! Разрешено! Замечания
классификации! разрешение  !тельное   !разрешение! с начала !
!   на год    !разрешение!          !   года   !
---------------------------------------------------------------------------

1            2            3          4             5             6
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Барлығы:
__________________________________________________________________________
Рұқсатнама _______________________________________________________________
жазылған             (парақтар саны санмен және жазбаша)
5-бағанның жалпы сомасы __________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Құрылымдық бөлімше бастығының
қолы _____________________________________________________________________
Жауапты орындаушының
қолы _____________________________________________________________________
11-қосымша
N _______ өтінім
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N  320 , 2004.10.27.  N  1101  қаулыларымен.
Берілген күні "___" __________ ж.
Мемлекеттiк мекеме ______________________
Бюджеттің түрі     ______________________
Қаржыландыру көзі   1
______________________
МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІ ТІРКЕУГЕ АРНАЛҒАН ӨТІНІМ
Күні 20__ж. "___" ________
____________________________________________________________________
1. Мемлекеттiк     |Тауарларды   |Тауарлардың |      |      |
мекеменiң атауы    |(жұмыстарды, | (жұмыстар. |Бағасы|Саны  |Сомасы
|қызметтерді) |дың, қызмет.|      |      |
|берушінің    |  тердің)   |      |      |
|(бюджет қара.|  атауы     |      |      |
|жатын алушы. |            |      |      |
|ның) атауы,  |            |      |      |
| СТН-і және  |            |      |      |
| мекен-жайы, |            |      |      |
|   берушi    |            |      |      |
|  банктiң    |            |      |      |
|(бюджет қара.|            |      |      |
|жатын алушы. |            |      |      |
|ның) атауы   |            |      |      |
| және БСК    |            |      |      |
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
Шығыстың сипатта.  |_______________________________________________
масы:              |_______________________________________________
Берушiнiң ЖСК:     |_______________________________________________
___________________|_______________________________________________
Бюджеттiк   |      |
сыныптаманың|      | БАРЛЫҒЫ
коды       |      |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Басшылардың қолы   | 3. Төлемдер кестесі
____________________________________________________________________
ММ басшысының аты-жөні| негіздемелік  | өтiнiм % | төлеу | сомасы
______________________|    құжат      |          |  күні |
Қолы__ күні 20_"_"____ _____________________________________________
____________________________________________________________________
ММ қаржы тобы басшысы. _____________________________________________
ның аты-жөні           _____________________________________________
______________________ _____________________________________________
Қолы__ күні 20_"_"____ _____________________________________________
____________________________________________________________________
М.О.             _____________________________________________
____________________________________________________________________
12-1-қосымша
Ескерту. 12-1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320, 2004.10.27.  N  1101  қаулыларымен.
МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ ХАБАРЛАМА (ӨТІНІМ)
N 4-02 нысан
Есеп жүргізілді:
1 беттің 1-беті
1-дана
____________________________________________________________________
| Мiндеттемелерді тiркеу күні:
N өтінім | N Мiндеттемелердің тiркелгені туралы хабарлама
| (Тапсырыс)
___________|________________________________________________________
Берушi _____________________________________________________________
СТН ________________________________________________________________
Берушінің коды _____________________________________________________
Бөлімше ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сипаттамасы      | Бағасы    |   Саны      |    Сомасы
_________________________|___________|_____________|________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Мемлекеттiк мекеменің коды
Бюджеттік сыныптаманың коды
Мемлекеттiк мекеменiң басшысы                        М.О.
Мемлекеттiк мекеме қаржы тобының басшысы
_______________________________________________________
АЛДЫН АЛА ТӨЛЕМ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ                 |
_______________________________________________________|
Хабарламаның (Тапсырыстың) жалпы сомасы XX,XXX,XXX,XX  |
|

1            2             3          4         5            6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Всего
---------------------------------------------------------------------------
Разрешение выписано на ___________________________________________________
(количество листов цифрами и прописью)
На общую сумму графы 5 ___________________________________________________
(сумма прописью)
Подпись начальника структурного
подразделения          ___________________________________________________
Подпись ответственного
исполнителя            ___________________________________________________
Приложение 11 <*>
Сноска. Приложение 11 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Новая редакция - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Дата представления "___"___________г.                                Заявка N___
Государственное учреждение___________
Вид бюджета__________________________
Источник финансирования  1
ЗАЯВКА НА РЕГИСТРАЦИЮ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ
Дата "___"_________20___г.
__________________________________________________________________________
1. Наименование     |Наименование, РНН  |Наимено-| Цена |Коли-  | Сумма
государственного |и адрес поставщика |вание   |      |чество |
учреждения       |товаров (работ,    |товаров |      |       |
|услуг) (получателя |(работ, |      |       |
|бюджетных средств),|услуг)  |      |       |
|наименование и БИК |        |      |       |
|банка поставщика   |        |      |       |
|(получателя бюджет-|        |      |       |
|ных средств)       |        |      |       |
--------------------------------------------------------------------------
Описание расхода:
ИИК поставщика:
Код бюджетной
классификации          ВСЕГО
--------------------------------------------------------------------------
2. ПОДПИСЬ             3. ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
РУКОВОДИТЕЛЕЙ
--------------------------------------------------------------------------
Ф.И.О. руководителя  |  документ-      | % заявки  | дата оплаты | сумма
ГУ_________________  |  обоснование    |           |             |
|---------------------------------------------------
Подпись ___________  |
Дата "____"______20__|
Ф.И.О. руководителя  |
финансовой группы ГУ |
_____________________|
Подпись ___________  |
Дата "____"______20__|
М.П.          |
__________________________________________________________________________
Приложение 12-1 <*>
Сноска. Приложение 12-1 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Новая редакция - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма N 4-02
Отчет произведен:
Стр. 1 из 1
УВЕДОМЛЕНИЕ (ЗАКАЗ) О РЕГИСТРАЦИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ
Экземпляр 1
__________________________________________________________________________
Заявка  N          | Дата регистрации обязательства:
| Уведомление (Заказ) о регистрации обязательств N
--------------------------------------------------------------------------
Поставщик  _______________________________________________________________
РНН_______________________________________________________________________
Код Поставщика ___________________________________________________________
Отделение_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Описание      |    Цена       |    Количество     |     Сумма
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Всего
__________________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения
Код государственного учреждения
Код бюджетной классификации
Руководитель государственного учреждения                    М.П.
Руководитель финансовой группы государственного учреждения
____________________________________________________
ИНФОРМАЦИЯ О ПРЕДОПЛАТЕ
----------------------------------------------------
Общая сумма Уведомления (Заказа) ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ

Алдын ала төлем сомасы                    0.00         |
|
Teңгеpiм                                XX,XXX,XXX.XX  |
Хабарламаның (Тапсырыстың) жалпы сомасының %-ынан      |
аспайтын)                                              |
Мемлекеттік мекеме қаржы тобының басшысы               |
_______________________________________________________|
Қазынашылық органының басшысы ___________________
(қолы, аты-жөнi)
Жауапты орындаушы ___________________
(қолы, аты-жөні)
М.О.
Берушiге нұсқаулық: тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) берушi
немесе бюджет қаражатын алушының оның банктiк шотына ақшаны есепке
алу кезiнде екiншi деңгейдегі банкке немесе банктiк операциялардың
жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға беруі үшiн
1-данасы - берушiге
12-2-қосымша
Ескерту. 12-2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N  320 , 2004.10.27.  N  1101  қаулыларымен.
N 4-02 нысан
Есеп жүргізілді:
1 беттің 1-беті
МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ ХАБАРЛАМА (ТАПСЫРЫС)
2 дана
____________________________________________________________________
| Мiндеттемелерді тiркеу күні:
N өтінім | N Мiндеттемелердің тiркелгені туралы хабарлама
| (тапсырыс)
___________|________________________________________________________
Берушi _____________________________________________________________
СТН ________________________________________________________________
Берушінің коды _____________________________________________________
Бөлімше ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сипаттамасы      | Бағасы    |   Саны      |    Сомасы
_________________________|___________|_____________|________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң атауы
Мемлекеттiк мекеменің коды
Бюджеттік сыныптаманың коды
Мемлекеттiк мекеменiң басшысы                        М.О.
Мемлекеттiк мекеме қаржы тобының басшысы
_______________________________________________________
АЛДЫН АЛА ТӨЛЕМ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ                 |
_______________________________________________________|
Хабарламаның (Тапсырыстың) жалпы сомасы XX,XXX,XXX,XX  |
|
Алдын ала төлем сомасы                    0.00         |
|
Teңгеpiм                                XX,XXX,XXX.XX  |
Хабарламаның (Тапсырыстың) жалпы сомасының %-ынан      |
аспайтын)                                              |
Мемлекеттік мекеме қаржы тобының басшысы               |
_______________________________________________________|
Қазынашылық органының басшысы ___________________
(қолы, аты-жөнi)
Жауапты орындаушы ___________________
(қолы, аты-жөні)
М.О.
Берушiге нұсқаулық:  осы Мiндеттемелердi тiркеу туралы хабарламаға
(тапсырысқа) сәйкес берушінің тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi)
мемлекеттiк мекемеге бepуi үшiн, тауарды (жұмыстар мен қызметтердi)
түпкiлікті беру кезінде берушi немесе бюджет қаражатын алушы осы
Хабарламаға (Тапсырысқа) сәйкес түпкiлікті төлемдi жүзеге асыру үшiн
екiншi данасымен бiрге оларды мемлекеттiк мекемеге берген күннен
бастап отыз күн iшiнде тауарлардың (жұмыстар мен қызметтердiң)
бepілгендігі туралы растайтын құжаттарды ұсынуы тиіс
2-данасы - берушiге

Сумма предоплаты                      0.00
Баланс                           ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(не более % от общей суммы Уведомления(Заказа)
Руководитель финансовой группы государственного
учреждения
____________________________________________________
Руководитель органа Казначейства _____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель_____________________________________
М.П.                                 (подпись, Ф.И.О.)
Инструкция поставщику: для предъявления поставщиком товаров (работ и услуг) или получателем бюджетных средств в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций при зачислении денег на его банковский счет.
1 экземпляр - поставщику
Приложение 12-2 <*>
Сноска. Приложение 12-2 - в редакции постановления Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Новая редакция - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма N 4-02
Отчет произведен:
Стр. 1 из 1
УВЕДОМЛЕНИЕ (ЗАКАЗ) О РЕГИСТРАЦИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ
Экземпляр 2
__________________________________________________________________________
Заявка  N          | Дата регистрации обязательства:
| Уведомление (Заказ) о регистрации обязательств N
--------------------------------------------------------------------------
Поставщик  _______________________________________________________________
РНН_______________________________________________________________________
Код Поставщика ___________________________________________________________
Отделение_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Описание      |    Цена       |    Количество     |     Сумма
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Всего
__________________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения
Код государственного учреждения
Код бюджетной классификации
Руководитель государственного учреждения                       М.П.
Руководитель финансовой группы государственного учреждения
____________________________________________________
ИНФОРМАЦИЯ О ПРЕДОПЛАТЕ
----------------------------------------------------
Общая сумма Уведомления (Заказа)    ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
Сумма предоплаты                      0.00
Баланс                              ХХ,ХХХ,ХХХ.ХХ
(не более % от общей суммы Уведомления (Заказа)
Руководитель финансовой группы государственного
учреждения
____________________________________________________
Руководитель органа Казначейства _____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Ответственный исполнитель_____________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Инструкция поставщику: для поставки государственному учреждению поставщиком товаров (работ и услуг) согласно настоящего Уведомления (3аказа) о регистрации обязательств, при окончательной поставке товара (работ и услуг) поставщик или получатель бюджетных средств должен предоставить подтверждающие документы о поставке товаров (работ и услуг) в течение тридцати дней со дня их поставки государственному учреждению вместе со вторым экземпляром для осуществления окончательной оплаты в соответствии с настоящим Уведомлением (Заказом).
2 экземпляр - поставщику

12-5-қосымша
Ескерту. 12-5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен
N _______ нысан
Мемлекеттiк мекеме ________________
Бюджет түрі        ________________
Қаржыландыру көзі   2
________________
Міндеттемелерді тіркеуге арналған өтінім
Күні 20__ж. "___" ________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1. Мемлекеттiк   |    |Тауарларды  |Тауарлардың |    |      |
мекеменiң атауы  |Беру|(жұмыстарды,| (жұмыстар. |Саны|Бағасы|Сома.
|шi. |қызметтерді)|дың, қызмет.|    |      | сы
|нің |берушінің   |  тердің)   |    |      |
|коды|   атауы,   |  атауы     |    |      |
|    | СТН-і және |            |    |      |
|    | мекен-жайы,|            |    |      |
|    |   берушi   |            |    |      |
|    |  банктiң   |            |    |      |
|    | (бюджет    |            |    |      |
|    | қаражатын  |            |    |      |
|    | алушының)  |            |    |      |
|    | атауы және |            |    |      |
|    |   БСК      |            |    |      |
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
|_______________________________________________
Шығыстың сипатта.  |_______________________________________________
масы:              |_______________________________________________
Берушiнiң ЖСК:     |_______________________________________________
___________________________________________________________________
Бюджеттiк   |      |
сыныптаманың|      | БАРЛЫҒЫ
коды       |      |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Басшылардың қолы   | 3. Төлемдер кестесі
____________________________________________________________________
ММ басшысының аты-жөні| негіздемелік- | өтiнiм % | төлеу | сомасы
______________________|    құжат      |          |  күні |
Қолы__ күні 20_"_"____ _____________________________________________
____________________________________________________________________
ММ қаржы тобы басшысы. _____________________________________________
ның аты-жөні           _____________________________________________
______________________ _____________________________________________
Қолы__ күні 20_"_"____ _____________________________________________
____________________________________________________________________
М.О.             _____________________________________________

Приложение 12-5 <*>
Сноска. Дополнено приложением 12-5 - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
-----------------
Государственное    |                 |         Заявка N _______
учреждение         |-----------------|
Вид бюджета    -   |        -        |
|-----------------|
Источник           |        2        |
финансирования     |-----------------|
ЗАЯВКА НА РЕГИСТРАЦИЮ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ
Дата "___"___________ 20 __ г.
-------------------------------------------------------------------
1. Наименование  |Код |Наименование, РНН и|Наимено-|Кол-|Цена|Сумма
государственного |пос-|адрес поставщика   |вание   |во  |    |
учреждения       |тав-|товаров (работ,    |товаров |    |    |
|щика|услуг), наименова- |(работ, |    |    |
|    |ние и БИК банка    |услуг)  |    |    |
|    |поставщика         |        |    |    |
|-------------------------------------------------
|-------------------------------------------------
|-------------------------------------------------
-----------------|-------------------------------------------------
Описание расхода:|-------------------------------------------------
ИИК поставщика:  |-------------------------------------------------
-----------------|-------------------------------------------------
Код бюджетной|   |-------------------------------------------------
классификации|   | ВСЕГО
-------------------------------------------------------------------
2. ПОДПИСЬ РУКОВОДИТЕЛЕЙ | 3. ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
-------------------------------------------------------------------
|документ-  | % заявки  |дата оплаты|сумма
Ф.И.О. руководителя ГУ___|обоснование|           |           |
Подпись ______           |           |           |           |
Дата "__" ____ 20___     |           |           |           |
-------------------------------------------------------------------
Ф.И.О. руководителя      |           |           |           |
финансовой группы ГУ     |           |           |           |
______________________   |           |           |           |
Подпись ____________     |           |           |           |
Дата "__" ________ 20__  |           |           |           |
-------------------------------------------------------------------
М.П.          |           |           |           |
-------------------------------------------------------------------

4. Келісілген ________
(қолы)
ҚР ҚМ жауапты
басшысының аты-жөні
____________________________________________________________________
12-6-қосымша
Ескерту. 12-6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.03.15. N 320  қаулысымен
N ____берушіні (бюджет қаражатын алушыны)
енгізуге арналған өтінім
А. Беруші (бюджет қаражатын алушы) туралы жалпы ақпарат:
____________________________________________________________________
1.   Берушінің (бюджет қаражатын  |
алушының) атауы              |
|
2.   СТН                          |
|
3.   Берушінің (бюджет қаражатын  |
алушының) бөлiмшелерi        |
|
4.   Елі                          |
|
5.   Респуб. маңызы бар облыс/қала|
|
6.   Аудан/қала                   |
|
7.   Мекен-жайы                   |
____________________________________________________________________
В. Берушінің (бюджет қаражатын алушының) банктік шоты туралы ақпарат:
____________________________________________________________________
1.   Банктің атауы               |
|
2.   Банк БСК                    |
|
3.   Банк бөлімшесiнiң атауы     |
|
4.   Банк бөлiмшесiнің БСК       |
|
5.   Берушiнiң (бюджет қаражатын |
алушының) ЖСК               |
____________________________________________________________________
Pecпуб. маңызы бар облыс/қала ________ Аудан ________________
Обл. коды ________                     Аудан коды ____________
Жiберiлдi:                             Алынды:
ММ атауы ____________________          Күнi 20__ж. "__" ________
Күнi 20___ж "___" ________
Жауапты орындаушы: ________
ММ басшысы:___________________
(аты-жөнi, қолы)
M.O.
С. Орындалуы
____________________________________________________________________
_         _
|_|       |_|                 Орындалды:
Бекiтiлдi    Бекiтілген жоқ          Күнi 20_ж. "___" ________
Басшының қолы _____________          Жауапты орындаушы: __________
____________________________________________________________________
Берушінің (бюджет қаражат алушының) бiрегей нөмiрi берілді _________
____________________________________________________________________
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
_______________________________
Қазынашылыққа                  |
20__ ж. "__"________ түсті     |
жауапты орындаушы:             |
_______________________________|
АҚЫ ТӨЛЕУГЕ ШОТ N _______
20__ ж. "___"_____________
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеме            |          Беруші
___________________________________|________________________________
Коды        |              Коды   |   Коды     |             |КБе
_____________|______________________________________________________
Атауы                                 Атауы
СТН:                                  СТН
Өңірлік                               Банк
Қазынашылық
Қаржыландыру    1-бюдж, 2-сырт. қ.    БСК
көзі            3-ақы.қ., 4-ар.б,
5-деп.

4. Согласовано _________ |
(подпись) |
_______________________  |
Ф.И.О. ответственного   |
руководителя МФ РК     |
-------------------------------------------------------------------
Приложение 12-6 <*>
Сноска. Дополнено приложением 12-6 - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  .
Заявка на введение поставщика
(получателя бюджетных средств) N ___
А. Общая информация о поставщике
(получателе бюджетных средств):
-------------------------------------------------------------------
1. |Наименование поставщика       |
|(получателя бюджетных средств)|
-------------------------------------------------------------------
2. |РНН                           |
-------------------------------------------------------------------
3. |Отделения поставщика          |
|(получателя бюджетных средств)|
-------------------------------------------------------------------
4. |Страна                        |
-------------------------------------------------------------------
5. |Область/город респ.значения   |
-------------------------------------------------------------------
6. |Район/город                   |
-------------------------------------------------------------------
7. |Адрес                         |
-------------------------------------------------------------------
В. Информация о банковском счете поставщика
(получателя бюджетных средств):
-------------------------------------------------------------------
1. |Наименование банка            |
-------------------------------------------------------------------
2. |БИК банка                     |
-------------------------------------------------------------------
3. |Наименование отделения банка  |
-------------------------------------------------------------------
4. |БИК отделения банка           |
-------------------------------------------------------------------
5. |ИИК поставщика                |
|(получателя бюджетных средств)|
-------------------------------------------------------------------
Область/город респ.знач.________________  Район____________________
Код обл.______                            Код района _____
Отправлено:                               Получено:
Наименование ГУ_______________            Дата "__"_______20_г.
Дата "__"__________20_г.
Руководитель ГУ_______________            Ответ.исполнитель:_______
(Ф.И.О., подпись)
М.П.
С. Исполнение
-------------------------------------------------------------------
___               __        | Исполнено:
Утверждено      Не утверждено  | Дата"__"_________20_г.
Подпись руководителя  _____________  |Ответ.исполнитель:___________
-------------------------------------------------------------------
Присвоен уникальный номер поставщика (получателя бюджетных
средств): _____________
-------------------------------------------------------------------
Приложение 13 <*>
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Поступило в Казначейство
"___"_________ 20__г
ответ. исполнитель:
____________________________
СЧЕТ К ОПЛАТЕ N_____
Дата "___"__________200__г.
__________________________________________________________________________
Государственное учреждение           |     Поставщик
--------------------------------------------------------------------------
Код       |                   |КОд | |    Код       |           |КБе|
--------------------------------------------------------------------------
Наименование                            Наименование
РНН:                                     РНН
региональное
Казначейство                             Банк
Ист.финансиров. 1-бюдж,2-вн.з,3-пл.у,    БИК
4-сп.б,5-деп.

Бюджеттің түрі  01-РБ; 02-Обл.ЖБ;     ЖСК
03-Ауд.ЖБ;
Шығыстардың                           Делдалдың
БСК                                   БСК
Ақылы                                 ЖСК
қызметтер коды
Кірістердің БСК           ТТК
____________________________________________________________________
| Ақы төлеуге ағымдағы шоттар
N ____ өтінім 20__ж."__"_________   |    N _____ 20_ж. "__"_________
____________________________________|_______________________________
____________________________________________________________________
Тауарлардың (жұмыстардың,             | Өлшем | Саны| Бағасы |Сомасы
қызметтердің) атауы                   |бірлігі|     |        |
______________________________________|_______|_____|________|______
Мем. мекеме мен бюджет қаражатын
алушылар арасындағы Шарттың нөмірі,
күні
Хабарламаның (Тапсырыстың) нөмірі,
күні
Төлем мәртебесі (ағымдағы, түпкілікті)
____________________________________________________________________
Ақы төлеуге ЖИЫНЫ
____________________________________________________________________
Сомасы жазумен:
____________________________________________________________________
_______________________________________    _________________________
М.О.  | ММ басшысының аты-жөні        |   | Қазынашылық
| Қолы                          |   | "___"_________ 20__ж.
|-------------------------------|   | жүргізді
| ММ бас бухгалтерінің аты-жөні |   | жауапты орындаушы
| Қолы                          |   |_________________________
______|_______________________________|
13-1-қосымша
Ескерту. 13-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Шетел валютасын айырбастауға арналған
N ___ өтiнiш
_______ жылғы "___" ______
Аумақтық қазынашылық органының атауы: _____________________________
Почталық мекен-жайы: ______________________________________________
Мәмiле жөнiндегi мәселелердi шешуге уәкiлеттiк берілген
қызметкердiң аты-жөнi _____________________________________________
Қазынашылық комитетiнiң
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi
корреспонденттiк шотының N ______________________________________
облыстық қазынашылық басқармасының
Қазынашылық комитетiндегi шотының N: ____________________________
Шетел валютасында қаражатты
пайдалану бағыты: _______________________________
Бiздiң есебiмiзден және бiздiң атымыздан шетел валютасында құралдар сатып алуға мынадай шарттарда мәмiле жасасуды тапсырамыз:
___________________________________________________________________
Валюта түрi |  Сатып алу сомасы  |  Ұлттық Банк  | Бағам бойынша
|                    |    бағамы     | теңгемен сатып
|                                    |   алу сомасы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Өтiнiштiң қолданылу мерзiмi ___ ж. "___" __________ дейiн
Бюджеттiк сипаттағы, ақылы қызметтердiң, демеушiлiк, қайырымдылық көмектiң қаражаты
---------------------------------
(кepeк емесiн сызыңыз).
Басшы:
МО
Бас бухгалтер:
14-қосымша
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Ақша аударуға арналған өтініш
Күні |______
_______________________        __________________________
Ақша аударушы                        Шотты дебеттеу     ЖСК
-----------------------        --------------------------
___________
СТН !                               I  ! II   ! КОд
_________________________         ------------!
_____!______!
I -(1) Резидент; (2) Резидент емес
II - Экономика секторы (0-9)
_________________________         ______________________________
Алушы банк                        Валюталау күні
-------------------------         ------------------------------
БСК
_________________________         ______________________________
_________________________         ______________________________
Валюта         ! Сомасы              Сомасы жазумен
-------------------------         ------------------------------
!     !    !
_________________________         ______________________________
_________________________         ______________________________
Бенефециар                        Шотты кредиттеу    ЖСК
-------------------------         ------------------------------
Елі     !
-------------------------         ______________________________
СТН (егер !
бар болса !                       _____________
_________________________           III  ! IV
------------- КБе
______!______
III -(1) Резидент;  (2)Резидент
емес
IV - Экономика секторы (0-9)
_________________________         _______________________________
Бенефициар банкі                   Банк-делдал
-------------------------         -------------------------------
Елі          ! БСК                            !  БСК
_________________________         _______________________________
_________________________         _______________________________
Алушы Банк Комиссиясы              Делдал Банк Комиссиясы
Ақша жіберушінің есебінен          Ақша жіберушінің есебінен
Бенефициардың есебінен             Бенефициардың есебінен
_________________________          _______________________________
_________________________          _______________________________
Келісім-шарт нөмірі, күні           Төлемді тағайындау
-------------------------          -------------------------------
_________________________            ТТК
---------------
!    !
________________________________
____________________________________________________________________
Ерекше жағдайлар
____________________________________________________________________
_________________________           ______________________________
Ақша жіберушінің қолдары             Алушы банк жүргізген
-------------------------           ------------------------------
Басшының аты-жөні________                 ж. "___"______
М.О.    қолы ____________            жауапты атқарушылардың
Бас бухгалтердің                     қолы ___________
аты-жөні ________
қолы ______________            М.О.
_________________________            _______________________________

Вид бюджета     01-РБ; 02-Обл.МБ;
03-Район.МБ;             ИИК
КБК расходов                             БИК, ИИК
Код платных                              посредника
услуг                                    КБК доходов               КНП
--------------------------------------------------------------------------
Заявка N ______от "___"________20__г.          Текущий счет к оплате
N______ от "___"_______20__г.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Наименование товара (работ, услуг) | Ед.изм. | Кол-во  | Цена    |  Сумма
--------------------------------------------------------------------------
Номер, дата Договора между гос.
учреждением и получателем
бюджетных средств,
Номер, дата Уведомления (Заказа),
Статус платежа (текущий,
окончательный)
--------------------------------------------------------------------------
ИТОГО к оплате
--------------------------------------------------------------------------
Сумма прописью:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М.П.    | Ф.И.О. руководителя ГУ             Проведено Казначейством
| Подпись                            "___"_________20__г.
|-------------------------------     ответисполнитель
| Ф.И.О. главного бухгалтера ГУ
| Подпись
__________________________________________________________________________
Приложение 13-1  <*>
Сноска. Дополнено приложением  13-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Заявление N ____
на конвертацию иностранной валюты
от "___" _______ ___г.
Наименование территориального органа казначейства:__________
Почтовый адрес:________________________
Ф.И.О. сотрудника, уполномоченного на решение вопросов
по сделке _____________________________
N корреспондентского счета
Комитета казначейства
в Национальном Банке Республики Казахстан ___________________
N счета областного управления казначейства
в Комитете казначейства:_____________________________________
Направление использования средств
в иностранной валюте: _______________________________________
Поручаем заключить за наш счет и от нашего имени сделку
на покупку средств в иностранной валюте на следующих условиях:
_____________________________________________________________
Вид валюты ! Сумма покупки !  По курсу  ! Сумма покупки в
!               !  Нацбанка  ! тенге по курсу
-------------------------------------------------------------
_____________________________________________________________
Срок действия заявки по "___"_______ ___г.
Средства бюджетного характера, платных услуг,
спонсорской благотворительной помощи ________________________________
(ненужное зачеркнуть)
Руководитель:
МП                       Гл.бухгалтер:
Приложение 14 <*>
Сноска. Приложение 14 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Заявление на перевод денег
Дата ____!_______
_______________________          __________________________
Отправитель денег                    Дебетовать счет    ИИК
-----------------------          --------------------------
___________
РНН !                                 I  ! II   ! КОд
_________________________           ------------!
_____!______!
I -(1) Резидент; (2) Нерезидент
II - Сектор экномики (0-9)
_________________________           ______________________________
Банк-получатель                      Дата валютирования
-------------------------           ------------------------------
БИК
_________________________           ______________________________
_________________________           ______________________________
Валюта         ! Сумма                Сумма прописью
-------------------------           ------------------------------
!     !    !
_________________________           ______________________________
_________________________           ______________________________
Бенефециар                           Кредитовать счет    ИИК
-------------------------           ------------------------------
Страна     !
-------------------------           ______________________________
РНН (если !
имеется   !                         _____________
_________________________            III  ! IV
------------- КБе
______!______
III -(1) Резидент; (2)Нерезидент
IV - Сектор экномики (0-9)
_________________________           _______________________________
Банк бенефециара                     Банк-посредник
-------------------------           -------------------------------
Страна          ! БИК                             !  БИК
_________________________           _______________________________
_________________________           _______________________________
Комиссии Банка Получателя            Комиссии Банка Посредника
За счет отправителя денег            За счет отправителя денег
За счет бенефициара                  За счет бенефициара
_________________________           _______________________________
_________________________           _______________________________
Номер контракта, Дата                Назначение платежа
-------------------------           -------------------------------
_________________________            КНП
---------------
!    !
________________________________
____________________________________________________________________
Особые условия
____________________________________________________________________
_________________________            ______________________________
Подписи отправителя денег             Проведено банком-получателем
-------------------------            ------------------------------
ФИО руководителя_________            "___"______г.
М.П. подпись ____________            подписи
ФИО гл. бухгалтер________            ответисполнителей _________
подпись______________            М.Ш.
_________________________            _______________________________

14-1-қосымша
Ескерту. 14-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
_____________ жағдай бойынша
___________________________________ бюджеттен
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының атауы)
алынған бюджеттiк алымдар туралы анықтама
теңге
____________________________________________________________________
N                    Атауы                                 Сомасы
____________________________________________________________________
1   Бөлуге болатын қaражаттың қалдығы
2   Барлығы кiрiстердiң 3 санаты бойынша түскенi
Оның ішінде:
Салықтық
Салықтық емес
Капиталмен жасалатын операциялардан түсетiн кiрiстер
3   Бюджеттік алулар процентi (ҚР Қаржы министрлiгiнiң ______ N
бұйрығының 1-қосымшасына сәйкес)
4   Бюджеттік алымдар сомасы (2-жол*3/100 жол)
5   Ағымдағы күннiң басына жете төленбеген сома
6   Жете төленбеген ақыны ескере отырып республикалық бюджетке
аударуға жататын бюджеттiк алулардың сомасы
7   Ағымдағы күннің аяғына жете төленбеген ақының қалдығы
____________________________________________________________________
Қазынашылық
басқармасының бастығы ________________   ________________
(қолы)            (аты-жөнi)
Ескерту:
Анықтамаға енгiзiлетiн деректер мынадай түрде анықталады:
- ағымдағы күннiң басына бөлуге болатын қаражаттың кiрiс қалдығы (1-жол) - ИИСК жүйесi бойынша 5-34 "Шоттардағы қалдықтар туралы есеп" нысаны немесе БАСК-М жүйесi бойынша 115 "Бөлуге жататын қалдықтың қозғалысы жөнiндегі ведомость" нысаны деректерiнiң негізiнде;
- "Салықтық", "Салықтық емес" және "Капиталмен жасалатын операциялардан түсетiн кiрiстер" үш санаты бойынша түсiмдердiң барлығы (2-жол) - ИИСК жүйесi бойынша 2-15 "Түсiмдердiң алымы бойынша жыл сайынғы есеп" нысаны немесе БАСК-М жүйесi бойынша 041 "Бюджет кiрiстерi түсiмдерiнiң күн сайынғы ведомосы" нысаны деректерінің негізiнде;
- Бюджеттік алулар процентi (3-жол) - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң тиiстi бұйрығының негізінде;
- республикалық бюджетке аударуға ұйғарылатын бюджеттiк алулар сомасы (4-жол) - (2-жол* 3/100 жол) сияқты.
Жете төленбеген ақыларды ескере отырып, республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттiк алулардың сомасы, (6-жол) мынадай түрде анықталады:
- егер 4 және 5-жолдардың сомасы аз немесе бөлуге жататын кiрiс қалдықтарының 50 процентiне тең болса (1-жол), онда республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттiк алулар сомасы - 4 және 5-жолдардың сомасына теңестiрiледi;
- егер 4 және 5-жолдардың сомасы бөлуге жататын кiрiс қалдықтарының 50 процентiнен артық болса, онда республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттiк алулар сомасы - 4 және 5-жолдардың сомасы сияқты анықталады, бiрақ бөлуге жататын кiрiс қалдықтарының 50 процентiнен аспайды (1-жол);

Приложение 14-1 <*>
Сноска. Дополнено приложением 14-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Справка о бюджетных изъятиях
из бюджета __________________________________
(наименование области, городов Астаны, Алматы)
по состоянию на _______
тенге
___________________________________________________________________
N !           Наименование                     !   Cумма
-------------------------------------------------------------------
1  Остаток средств, доступных к распределению
2  Всего поступило по 3 категориям доходов
В том числе:
Налоговые
Неналоговые
Доходы от операций с капиталом
3  Процент бюджетных изъятий (согласно приложению
1 приказа Министерства финансов РК N__ от_____)
4  Сумма бюджетных изъятий (строка 2* строка 3/100)
5  Сумма недоплаты на начало текущего дня
6  Сумма бюджетных изъятий, подлежащая перечислению
в республиканский бюджет с учетом недоплаты
7  Остаток недоплаты на конец текущего дня
--------------------------------------------------------------------
Начальник Управления
Казначейства ____________________  ______________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Примечание:
Данные, вносимые в Справку, определяются следующим образом:
- входящий остаток средств, доступных к распределению на
начало текущего дня (строка 1) - на основании данных формы 5-34 "Отчет об остатках на счетах" по системе ИИСК или формы 115 "Ведомость по движению остатка к распределению" по системе БАСК-М;
- всего поступлений по трем категориям "Налоговые", "Неналоговые" и "Доходы от операций с капиталом" (строка 2) - на основании данных формы 2-15 "Ежедневный отчет по сбору поступлений" по системе ИИСК или формы 041 "Ежедневная ведомость поступления доходов бюджета" по системе БАСК-М;
- процент бюджетных изъятий (строка 3) - на основании соответствующего приказа Министерства финансов Республики Казахстан;
- сумма бюджетных изъятий, предполагаемая к перечислению в республиканский бюджет (строка 4) - как (строка 2* строка 3/100).
Сумма бюджетных изъятий, подлежащая перечислению в республиканский бюджет с учетом недоплаты (строка 6) определяется следующим образом:
- если сумма строк 4 и 5 меньше или равна 50 процентам от входящих остатков к распределению (строка 1), то сумма бюджетных изъятий, подлежащих к перечислению в республиканский бюджет - равняется сумме строк 4 и 5;
- если сумма строк 4 и 5 больше 50 процентов от входящих остатков к распределению, то сумма бюджетных изъятий, подлежащая перечислению в республиканский бюджет - определяется как сумма строк 4 и 5, но не более 50 процентов входящего остатка к распределению (строка 1).

- 7-жол (4-жол+5-жол-6-жол) сияқты анықталады.
15-қосымша
Берiлген рұқсаттар туралы анықтама
Әкiмшiнiң атауы ______________ Бюджеттiк сыныптаманың коды ___________
Шетел кредиторының атауы _________________________________________________
Заем нөмiрi ____________________________________________
Жобаның аты ____________________________________________
Арнаулы шот N ______ Банктiң атауы _______________ Валюта түрi ___________
Ай ___________ Жыл ___________
___________________________________________________________________________
|                 |        |        |          |       1 |      |
N |     Сипаты      | алуға  |  алуға |   АҚШ    |теңгемен | Лимит|  Лимит
|                 |арналған|арналған|долларымен|  алуға  |сомасы| қалдығы
|                 | өтiнiм.| өтiнiм.| алуға    |арналған |      |
|                 | нің N  |нің күні|арналған  |өтінімнің|      |
|                 |        |        |өтiнiмнiң | сомасы  |      |
|                 |        |        |  сомасы  |         |      |
__|_________________|________|________|__________|_________|______|________
1         2            3        4          5          6        7      8
___________________________________________________________________________
1. Алдағы ай үшiн
берiлген рұқсат.
2
тардың қалдығы      Х        X         Х           X               Х
2. Ағымдағы айға
берiлген
рұқсат              Х        X         Х           X               Х
3. Жыл басынан
берiлген
рұқсаттардың
жиынтығы            Х        X         Х           X               Х
4. Анықтаманы
жасаған сәтте
Арнайы шоттан
3
төленгенi                                                  Х
5. Арнайы мiндет.
темелер бойынша
ағымдағы айда
4
төленгенi                                                  Х
6. Ағымдағы айда
алуға берiлген
5
өтiнiм                                                     Х
7. Берiлген рұқсаттар
қалдығының
жиынтығы            Х        X         Х           X       Х
___________________________________________________________________________
Анықтамаға әкiмшi қаржы бөлiмшесiнiң басшысы қол қояды
__________________
1  Қаражатты алуға арналған өтінiм күнiндегi ҚР Ұлттық банкiнiң бағамы қолданылады;
2  Несие шотынан әрбiр есептен шығару күнiндегі ҚР Ұлттық банкiнiң бағамы бойынша қаражатты iс жүзiнде есептен шығарумен көрсетiледi;
3  3, 4 және 5-бағаналарда төлем тапсырысының нөмiрi, күнi және сомасы тиiсiнше көрсетiледi;
4  3 және 4-бағаналарда арнаулы мiндеттеменi алуға арналған өтiнiмнiң нөмiрi және күнi көрсетiледi, 5-бағанада несие шотынан осы айдағы есептен шығару сомасы көрсетiледi;
5  Анықтама осы анықтамаға қоса берiлетiн заем қаражатын алуға арналған өтiнiмдi есепке ала отырып, есептi кезең iшiндегi өспелi жиынтықпен толтырылады.

- строка 7 определяется как (строка 4 + строка 5 - строка 6).
Приложение 15
Справка
о выданных разрешениях
Наименование                               Код бюджетной
администратора программ _________________  классификации ________________
Наименование иностранного кредитора _____________________________________
Номер займа _____________________________________________________________
Название проекта ________________________________________________________
Специальный счет N ________ Наименование банка ______ Вид валюты ________
Месяц ____ Год _______
_________________________________________________________________________
N !    Описание    ! N заявки ! Дата !  Сумма ! Сумма  ! Сумма  !Остаток
!                ! на снятие!заявки! заявки ! заявки ! лимита !лимита
!                !          !  на  !   на   !   на   !        !
!                !          !снятие! снятие ! снятие !        !
!                !          !      ! в долл.!в тенге1!        !
!                !          !      !  США   !        !        !
-------------------------------------------------------------------------
1 !       2        !     3    !   4  !   5    !    6   !    7   !   8
-------------------------------------------------------------------------
1. Остаток выданных
разрешений за
предыдущий
месяц2                X        X      X         X                X
2. Выданное
разрешение на
текущий месяц         X        X      X         X                X
3. Итого выданных
разрешений с
начала года           X        X      X         X                X
4. Оплачено со
Специального
счета на момент
составления
справки3                                                  Х
5. Оплачено в
текущем месяце
по специальным
обязательствам4                                           Х
6. Заявлено на снятие
в текущем месяце5                                         X
7. Итого остаток
выданных разрешений   X        X      X         X         X
--------------------------------------------------------------------------
Справка подписывается руководителем финансового подразделения
администратора
___________________
1. Применяется курс Национального Банка РК на дату заявки на снятие
средств;
2. Указывается с учетом фактического списания средств со ссудного
счета по курсу Национального Банка РК на дату каждого списания;
3. В колонках 3, 4 и 5 указываются номер, дата и сумма платежного
поручения соответственно;
4. В колонках 3 и 4 указываются номер и дата заявки на получение
специального обязательства, в колонке 5 указывается сумма списания со
ссудного счета в этом месяце;
5. Справка заполняется с нарастающим итогом в течение отчетного
периода с учетом заявки на снятие средств займа, прилагаемой к настоящей
справке.

15-1-қосымша
Ескерту. 15-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
N ____ АНЫҚТАМА
______ бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық
жоспарына өзгерістер енгізу туралы
______________________________ негізінде
200__ ж. "__" ____________
БЕКІТЕМІН
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі
Жергілікті уәкілетті органның
басшысы ___________(аты-жөні)
20 __ жылғы "___" ________
(мың теңге)
______________________________________________________________
Түсімдердің  |  Бюджеттік сыныптама коды  |Азайтыл.|  Өзгер.
атауы     |____________________________|  сын   | барлығы
|санаты|сыныбы| кіші |ерекше.| немесе |
|      |      |сыныбы| лігі  | көбей. |
|      |      |      |       | тілсін |
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ЖИЫНЫ
______________________________________________________________
МБД директоры _____________         (ККД, МКД, СК,
ММЖК,ХҚКД)директоры _______
Түсімдердің мониторингіне
жауапты жергілікті
уәкілетті орган құрылымдық
бөлімшесінің басшысы __________
таблицаның жалғасы
(мың теңге)
____________________________________________________________________
Оның ішінде айлар бойынша
____________________________________________________________________
қаң.|ақпан|нау.|сәуір|ма.|мау.|шілде|тамыз|қыр. |қазан|қара.|жел.
тар |     |рыз |     |мыр|сым |     |     |күйек|     |ша   |тоқсан
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
16-қосымша
___ жылғы "____" ________ N ____
________________________________
(Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік бағдарламалары
(кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарын өзгертуге
ӨТІНІМІ
______ жылға арналған
_______________________________________________ мына бағдарламалар, кіші
(мемлекеттік мекеме-коды, атауы)          бағдарламалар және
ерекшеліктер бойынша _____________ өзгерістер енгізуді сұрайды:
__________________________________________________________________________
Бюджеттік сыныптаманың коды   |Көбейту/|сомасы |оның ішінде айлар бойынша
------------------------------|азайту  |       |--------------------------
функц.|Бағдар.|кіші   |ерекше.|        |       |  | | |  | | | | | | | |
топ   |лама   |бағдар.|лігі   |        |       |  | | |  | | | | | | | |
|       |лама   |       |        |       |  | | |  | | | | | | | |
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жиынтығы
__________________________________________________________________________
Негіздеме:
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік
мекеменің басшысы            ___________   ________________________
(қолдың мағынасын ашу)
М.О.
Қаржы қызметінің басшысы     ___________   ________________________
(қолдың мағынасын ашу)
17-қосымша
___ жылғы "____" ________ N ____     Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі/жергілікті уәкілетті
орган
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен
төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын өзгертуге
ӨТІНІМ
______ жылға арналған
_______________________________________________ мына бағдарлама, кіші
(бюджеттік бағдарламалар әкімшісі-коды, атауы)  бағдарлама және
ерекшелік бойынша _____________ өзгерістер енгізуді сұрайды:
__________________________________________________________________________
Бюджеттік сыныптаманың коды   |Көбейту/|сомасы |оның ішінде айлар бойынша
------------------------------|азайту  |       |--------------------------
функц.|Бағдар.|кіші   |ерекше.|        |       |  | | |  | | | | | | | |
топ   |лама   |бағдар.|лігі   |        |       |  | | |  | | | | | | | |
|       |лама   |       |        |       |  | | |  | | | | | | | |
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жиынтығы
__________________________________________________________________________
Негіздеме:
__________________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы            ___________   ________________________
(қолды таратып жазу)
М.О.
Қаржы қызметінің басшысы     ___________   ________________________
(қолды таратып жазу)

Приложение 15-1  <*>
Сноска. Дополнено приложением 15-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан
Руководитель местного
уполномоченного органа
________________(Ф.И.О.)
"__" ___________200_г.
Справка N____
о внесении изменений в Сводный план поступлений
___________________ бюджета
на основании _________________от "__"_______ 200_г.
(тыс.тенге)
___________________________________________________________________
Наимено- ! Коды бюджетной      !Уменьшить!Всего! в том числе
вание    ! классификации       !   или   !изме-! по месяцам
поступле-!---------------------!увеличить!нений!-------------------
ния      !Кате-!Класс!Подк!Спе-!         !     !ян- !фев-!март!ап-
!гория!     !ласс!ци- !         !     !варь!раль!    !рель
!     !     !    !фика!         !     !    !    !    !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________________________
май !июнь!июль!август!сен- !октя-!ноябрь!декабрь
!    !    !      !тябрь!брь  !      !
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Директор ДГБ _________    Директор (ДДК, ДГЗ, НК, КГИП, ДМФО)_______
Руководитель структурного подразделения
местного уполномоченного органа,
ответственного за мониторинг поступлений ___________
Приложение 16
"____" ________г. N____
________________________________
(администратор бюджетных программ)
Заявка
на изменение планов финансирования бюджетных программ                   (подпрограмм) государственного учреждения
на ______год
_______________________________________________ просит внести изменения в
(государственное учреждение - код, наименование)
по следующим программам, подпрограммам и спецификам:
__________________________________________________________________________
Коды бюджетной классификации!Увеличить/! Сумма ! в том числе по месяцам
----------------------------!уменьшить !       !--------------------------
функц.!прог-!подпрог!специ- !          !       !  ! ! !  ! ! ! ! ! ! ! !
группа!рамма!рамма  !фика   !          !       !  ! ! !  ! ! ! ! ! ! ! !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого
--------------------------------------------------------------------------
Обоснование:
__________________________________________________________________________
Руководитель
государственного учреждения  ___________   ________________________
(расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель
финансовой службы            ___________   ________________________
(расшифровка подписи)
Приложение 17
"____" ________ N____          Министерство финансов Республики
Казахстан/местный уполномоченный
орган
Заявка
на изменение плана финансирования по обязательствам                  и платежам администратора бюджетных программ                                         на ______год
_______________________________________________ просит внести изменения в
(администратор бюджетной программы - код, наименование)
_______________________по следующей программе, подпрограмме и специфике:
__________________________________________________________________________
Коды бюджетной классификации!Увеличить/! Сумма ! в том числе по месяцам
----------------------------!уменьшить !       !--------------------------
функц.!прог-!подпрог!специ- !          !       !  ! ! !  ! ! ! ! ! ! ! !
группа!рамма!рамма  !фика   !          !       !  ! ! !  ! ! ! ! ! ! ! !
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого
--------------------------------------------------------------------------
Обоснование:
__________________________________________________________________________
Руководитель
администратора бюджетных программ __________   ________________________
(расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель
финансовой службы                ___________   ________________________
(расшифровка подписи)

17-1-қосымша
Ескерту. 17-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
______ж. "____" ________ N __
Республикалық бюджетке түсетін түсімдер жоспарларын
өзгертуге арналған өтінім
__________ мынадай өзгерістерді енгізуді өтінеді
ББС коды ______
Өлш. бірлігі ______
___________________________________________________________________
Облыстардың, |            Өзгерістер            | Өзгерістер
Астана, Алматы|__________________________________|   сомасы-
қалаларының  |айы|сомасы |айы|сомасы| және т.б. |   барлығы
атауы     |   |       |   |      |           |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мемлекеттік органның
немесе орталық
атқарушы органның
басшысы _________________ / Аты-жөні
18-қосымша
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
БЕКІТЕМІН
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі
Жергілікті уәкілетті
органның басшысы
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
______________ (Аты-жөні)
20__ жылғы "___"_________
____ "___"____________ ______________ негізінде
_____ бюджеттің міндеттемелері (төлемдері) бойынша қаржыландыру ______________________ өзгерістер енгізу туралы
(бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жиынтық жоспары,
қаржыландыру жоспары)
N АНЫҚТАМА
(мың теңге)
_______________________________________________________
Бюджеттік |  Бюджеттік сыныптама    |Азайтыл.|Өзгеріс.
бағдарла. |         коды            |  сын   |  тер
малар   |_________________________| немесе |барлығы
әкімшісінің|Әкімші|Бағд.|Кіші |Ерекш.| көбей. |
атауы   |      |     |бағд.|      | тілсін |
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
таблицаның жалғасы:
____________________________________________________________
оның ішінде айлар бойынша                       |
____________________________________________________________|
қаңтар|ақпан|наурыз|сәуір|мамыр|маусым|шілде|тамыз|қыркүйек |
____________________________________________________________|
____________________________________________________________|
таблицаның жалғасы:
__________________________
оның ішінде айлар бойынша |
__________________________|
қазан|қараша|желтоқсан    |
__________________________|
__________________________|
МБД директоры __________ (аты-жөні)    МОКД, МКД, ХКД
директоры _______ (аты-жөні)
Қазынашылық комитетінің
төрағасы _______________ (аты-жөні)
МОКД директорының
орынбасары _______ (аты-жөні)
Анықтама жасауға
жауапты құрылымдық
бөлімшенің басшысы
_______ (аты-жөні)
Бюджеттік бағдарламаның
мониторингіне жауапты
жергілікті уәкілетті
орган құрылымдық
бөлімшесінің басшысы
__________ (аты-жөні)
Бюджеттік бағдарламаның
мониторингіне жауапты
бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі құрылымдық
бөлімшесінің басшысы
__________ (аты-жөні)
19-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
N Тiркеу куәлiгi
_________ қаласы                            ____ жылғы "___" ___________
Осымен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мемлекеттiк заемдар тiзiлiмiнде _____ нөмiрмен мемлекеттiк заем туралы мына келiсiмдi (шартты) тiркейдi
ГКС ИКС __________________ N ______________ ____ жылғы "___" ___________
Кредитор _______________________________________________________________
(кредитордың атауы, орналасқан жерi)
Заемшы _________________________________________________________________
(заемшының атауы, орналасқан жерi)
Несие желiсi ___________________________________________________________
Қарыз алу түрi _________________________________________________________
Қарыз алу мақсаты ______________________________________________________
Заем сомасы ____________________________________________________________
Валютаның атауы ________________________________________________________
Игеру кезеңi ___________________________________________________________
(басталу күнi - аяқталу күнi (пайдалану мерзiмi)
Өтеу кезеңi ____________________________________________________________
(басталу күнi - аяқталу күнi)
Өтеу көздері ___________________________________________________________
(көздiң атауы)
Ілеспе шығыстардың көздерi:
шығыстардың атауы _______________ көзі _______________
шығыстардың атауы _______________ көзі _______________
Осы келiсiмге құжаттардың көшiрмелерi қоса берiледi:
_________________________________________________________________________
N   |    Құжаттың түрi     |     Құжаттың нөмiрi   |    Ресiмдеу күні
____|______________________|_______________________|_____________________
____|______________________|_______________________|_____________________
Казақстан Республикасының
Қаржы вице-министрi ______________________
20-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
N Тiркеу куәлiгi
_________ қаласы                            ____ жылғы "___" ___________
Осымен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мемлекет кепілдік берген заемдар тiзiлiмiнде _____ нөмiрмен мына заем туралы кепілдік беретін келісімді тiркейдi
Несие келісімі ___________ N ______________ ____ жылғы "___" ___________
Мемлекеттік кепілдік _________ N __________ ____ жылғы "___" ___________
Кредитор _______________________________________________________________
(кредитордың атауы, орналасқан жерi)
Заемшы _________________________________________________________________
(заемшының атауы, орналасқан жерi)
Несие желiсi ___________________________________________________________
Заем сомасы ____________________________________________________________
Валютаның атауы ________________________________________________________
Игеру кезеңi ___________________________________________________________
басталу күнi - аяқталу күнi (пайдалану мерзiмi)
Өтеу кезеңi ____________________________________________________________
басталу күнi - аяқталу күнi
Өтеу көздері ___________________________________________________________
(көздiң атауы)
Ілеспе шығыстардың көздерi:
шығыстардың атауы _______________ көзі _______________
шығыстардың атауы _______________ көзі _______________
Осы несие келiсiміне құжаттардың көшiрмелерi қоса берiледi:
_________________________________________________________________________
N  |    Құжаттың түрi     |     Құжаттың нөмiрi   |    Ресiмдеу күні
____|______________________|_______________________|_____________________
____|______________________|_______________________|_____________________
Казақстан Республикасының
Қаржы вице-министрi ______________________
21-қосымша
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27.  N  1101  қаулысымен.

Приложение 17-1 <*>
Сноска. Дополнено приложением 17-1 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
"___"________г. N__
Заявка
на изменение планов поступлений в республиканский бюджет
_______________ просит внести следующие изменения
Код ЕБК ______________
Ед. измерения_________
__________________________________________________________________
Наименование областей, !       Изменения              !Сумма
городов Астана, Алматы !------------------------------!изменений-
!месяц!сумма!месяц!сумма!и т.д.!всего
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
Руководитель
государственного органа
или центрального
исполнительного органа ___________________/Ф.И.О.
Приложение 18 <*>
Сноска. Приложение 18 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Утверждаю
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан
Руководитель местного
уполномоченного органа
Руководитель администратора
бюджетных программ
________________(Ф.И.О.)
"__" ___________200_г.
Справка N____
о внесении изменений в ___________________________ финансирования
(сводный план, план финансирования
администратора бюджетных программ)
по обязательствам (платежам)___________________ бюджета
на основании _________________от "__"_______ 200_г.
(тыс.тенге)
___________________________________________________________________
Наимено- ! Коды бюджетной      !Уменьшить!Всего! в том числе
вание    ! классификации       !   или   !изме-! по месяцам
админис- !---------------------!увеличить!нений!-------------------
тратора  !адми-!прог-!под-!спе-!         !     !ян- !фев-!март!ап-
бюджетных!нист-!рамма!про-!ци- !         !     !варь!раль!    !рель
программ !ратор!     !гра-!фика!         !     !    !    !    !
!     !     !мма !    !         !     !    !    !    !
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_________________________________________________
май !июнь!июль!август!сен- !октя-!ноябрь!декабрь
!    !    !      !тябрь!брь  !      !
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Директор ДГБ _________(Ф.И.О.)
Председатель Комитета
казначейства _____(Ф.И.О.)
Директор ДФГО, ДГЗ, ДМО _______ (Ф.И.О.)
Заместитель Директора ДФГО ____ (Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения,
ответственного за составление Справки
_______(Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения
местного уполномоченного органа,
ответственного за мониторинг
бюджетной программы ________________(Ф.И.О.)
Руководитель структурного подразделения
администратора бюджетных программ,
ответственного за мониторинг
бюджетной программы ________________(Ф.И.О.)
Приложение 19
Министерство финансов
Республики Казахстан
Регистрационное свидетельство N
гор._______                                              от "___"______г.
Настоящим Министерство финансов Республики Казахстан регистрирует в
реестре государственных займов под номером ____ следующий договор
(соглашение) о государственном займе
ГКС, ИКС____________________ N ____________   от "__"_________ ____г.
Кредитор ______________________________________________________________
(наименование, местонахождение кредитора)
Заемщик  ______________________________________________________________
(наименование, местонахождение заемщика)
Кредитная линия _______________________________________________________
Вид заимствования _____________________________________________________
Цель заимствования ____________________________________________________
Сумма займа ___________________________________________________________
Наименование валюты____________________________________________________
Период освоения _______________________________________________________
(дата начала - дата окончания (срок использования)
Период погашения_______________________________________________________
(дата начала - дата окончания)
Источники погашения ___________________________________________________
(наименование источника)
Источники сопутствующих расходов:
наименование расходов ________ источник _______________
наименование расходов ________ источник _______________
К данному соглашению прилагаются копии документов:
_______________________________________________________________________
N  !  Вид документа     !   Номер документа   !  Дата оформления
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан __________________
Приложение 20
Министерство финансов
Республики Казахстан
Регистрационное свидетельство N
гор._______                                              от "___"______г.
Настоящим Министерство финансов Республики Казахстан регистрирует в
реестре гарантированных государством займов под номером ____ следующее
гарантируемое (соглашение) о займе
Кредитное соглашение________ N ____________  от "__"_________ ____г.
Государственная гарантия____ N ____________  от "__"_________ ____г.
Кредитор ______________________________________________________________
(наименование, местонахождение кредитора)
Заемщик  ______________________________________________________________
(наименование, местонахождение заемщика)
Кредитная линия _______________________________________________________
Сумма займа     _______________________________________________________
Наименование валюты____________________________________________________
Период освоения _______________________________________________________
(дата начала - дата окончания (срок использования)
Период погашения_______________________________________________________
(дата начала - дата окончания)
Источники погашения ___________________________________________________
(наименование источника)
Источники сопутствующих расходов:
наименование расходов ________ источник _______________
наименование расходов ________ источник _______________
К данному кредитному соглашению прилагаются копии документов:
_______________________________________________________________________
N  !  Вид документа     !   Номер документа   !  Дата оформления
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан __________________
Приложение 21 <*>
Сноска. Приложение 21 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .

5-20 нысан
Есеп жүргізілді: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕНІҢ
ШОТЫНАН ҮЗІНДІ КӨШIРМЕ
Өңір:
Бюджеттiң түрі:
Қаржыландыру көзi:
Банктiң коды (БСК):
Банктiң атауы:
Банктік шоттың нөмiрi (ЖСК):
Банктік шоттың атауы:
Мемлекеттік мекеменің коды:
Қолма-қол ақшаның бақылау шоты:
ҚБШ сипаттамасы:
Өлшем бiрлiктері:                  теңге
_______________________________________________
ДЕБЕТ             КРЕДИТ
Жыл басындағы қалдық
Кiріс қалдығы
Операциялар саны
____________________________________________________________________
N транз        |    БСК       |    ЖСК      |БІР КҮНДЕГІ АЙНАЛЫМДАР
_______________|______________|_____________|_______________________
|              |             |  ДЕБЕТ    |   КРЕДИТ
_______________|______________|_____________|___________|___________
____________________________________________________________________
ЖИЫНЫ
________________________________________________
Шығыс қалдығы
Басшы __________________________
Жауапты орындаушы  _____________
21-1-қосымша
Ескерту. 21-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27.  N  1101  қаулысымен.
5-15 нысан
Есеп жүргізілді: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
Мемлекеттік мекемелер бойынша
төлемдердің тізілімі
Өңір:
Бюджеттiң түрі:
Қаржыландыру көзi:
Мемлекеттік мекеменің коды:
Мемлекеттік мекеменің атауы:
Кезең 1
Өлшем бiрлiктері: теңге
____________________________________________________________________
N |Төлем |Төлем |Тапсырыс| Ақы   |  Мекеме/  |   Төлем сомасы
|  N   | күні |    N   |төлеуге|Бағдарлама/|_____________________
|      |      |        |шоттың |   кіші    |  Дебет *| Кредит **
|      |      |        |  N    |бағдарлама/|         |
|      |      |        |       | Ерекшелік |         |
__|______|______|________|_______|___________|_________|___________
1 |   2  |   3  |    4   |   5   |     6     |    7    |    8
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
______________________________________
Алушының тетіктері
______________________________________
Коды | СТН | Атауы | Банктің |Шоттың
|     |       |  БСК    |  ЖСК
_____|_____|_______|_________|________
9  | 10  |  11   |   12    |   13
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
Басшы _____________________________
Жауапты орындаушы _________________
Ескерту: * - бюджеттен төлемдер; ** - шығыстардың қайтарылуы
_____________________________

Форма 5-20
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
ВЫПИСКА СО СЧЕТА ГОСУДАРСТВЕННОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
на
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Код банка (БИК):
Наименование банка:
Номер банковского счета (ИИК):
Наименование банковского счета:
Код государственного учреждения
Контрольный счет наличности:
Описание КСН:
Единицы измерения:                 тенге
______________________________________________________________
ДЕБЕТ                       КРЕДИТ
Остаток на начало года
Входящий остаток
Количество операций
_______________________________________________________________
N транз  |   БИК    |    ИИК   |    ОБОРОТЫ ЗА ДЕНЬ
---------------------------------------------------------------
ДЕБЕТ        КРЕДИТ
---------------------------------------------------------------
Итого
_______________________________________________________________
Исходящий остаток
Руководитель__________________________
Ответственный исполнитель_____________
Приложение 21-1 <*>
Сноска. Дополнено приложением 21-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-15
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
Реестр платежей по государственным учреждениям
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Код государственного учреждения:
Наименование государственного учреждения:
Период 1
Единицы измерения: тенге
__________________________________________________________________________
N|  N    |Дата   |N     |N     |Учреждение/| Сумма платежа |  Детали
|платежа|платежа|Заказа|Счета |Программа/ |------------------------------
|       |       |      |к     |под-       |Дебет*|Кредит**| Код | РНН
|       |       |      |оплате|программа/ |      |        |     |
|       |       |      |      |Специфика  |      |        |     |
--------------------------------------------------------------------------
1|   2   |   3   |   4  |   5  |     6     |   7  |    8   |  9  |  10
--------------------------------------------------------------------------
Всего
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
____________________________________________________
получателя
----------------------------------------------------
Наименование | БИК банка |  ИИК счета
----------------------------------------------------
11       |     12    |       13
----------------------------------------------------
____________________________________________________
Руководитель _________________________
Ответственный исполнитель_____________
Примечание:* - платежи из бюджета; ** - возврат расходов
______________________

1  - жыл басынан бастап (10.02.2000) күніне;
- 10.02.2000 бастап 25.02.2000 кезеңіне;
- (10.02.2000) күніне;
21-2-қосымша
Ескерту. 21-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27.  N  1101  қаулысымен.
5-17 нысан
Есеп жасалды: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
ТӨЛЕМДЕР ТІЗІЛІМІ
Өңір:
Бюджеттiң түрі:
Қаржыландыру көзi:
Меммекеменің коды:
Меммекеменің атауы:
Кезең:
Өлшем бiрлiгі: теңге
____________________________________________________________________
Бюджет. |     Үлгісі    |Құжат.|Күні| Дебет | Кредит|Тапсырыс| Ақы
тік    |               |тың   |    |бойынша|бойынша|   N    |төлеу.
сыныпта.|               | N    |    | сомасы| сомасы|        | ге
маның  |               |      |    |       |       |        | шот N
коды   |               |      |    |       |       |        |
________|_______________|______|____|_______|_______|________|______
(1)  |      (2)      |  (3) | (4)|   (5) |   (6) |    (7) | (8)
____________________________________________________________________
Журнал
Төлем тапсырмасы
Журнал
Жиыны
Төлем тапсырмасы
Журнал
Жиыны    Төлем тапсырмасы
Журнал
Төлем тапсырмасы
Төлем тапсырмасы
Жиыны
Барлығы
____________________________________________________________________
Басшы _____________________
Жауапты орындаушы _________
22-қосымша
2-08 нысан
___  жылғы   "___" ___________арналған
ТҮСІМДЕРДІ ЖИНАУ ЖӨНІНДЕГІ КҮН САЙЫНҒЫ ЕСЕП
Аймағы _____________
Күні   _____________
Өлшем бірлігі __________
__________________________________________________________________________
Шикізат секторы |СТН| Кіріс.|Сома.| Төлеуші |Төлеуші.|   Төлем құжаты
ұйымдарының   |   |  тер  | сы  | банктің | нің    |--------------------
атауы        |   | коды  |     |  атауы  | шоты   |  Нөмірі | Күні
|   |       |     |         |        |         |
__________________________________________________________________________
1         | 2 |   3   |  4  |    5    |   6    |    7    |    8
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Барлығы__________________________________________________________________________
Қазынашылық
органының басшысы    _______________
Қазынашылық органының
Жауапты орындаушысы    _______________
23-қосымша
2-15 нысан
__ жылғы "__" ___________ арналған
ТҮСІМДЕРДІ ЖИНАУ ЖӨНІНДЕГІ КҮН САЙЫНҒЫ ЕСЕП
Облыстың атауы ________________
___________________________________________________________________________
Кірістің бюд.|Аудан.|   Түсімдер      |  Қайтарымдар    |  Көшірулер
жеттік сынып.| ның  |---------------------------------------------------
тамасының    |атауы |Мем.  |Рес.|Жерг.|Мем.  |Рес.|Жерг.|Мем.  |Рес.|Жерг.
коды        |      |лекет.|пуб.|     |лекет.|пуб.|     |лекет.|пуб.|
___________________________________________________________________________
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххх
02ххххх
03ххххх
Жиыны
Х-ХХ-Х-ХХ   02ххххх
03ххххх
Жиыны
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххх
02ххххх
Жиыны
___________________________________________________________________________
Облыс бойынша
жиыны
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
________________________
Сальдо
________________________
Мем.  |Рес.|Жерг.
лекет.|пуб.|
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
24-қосымша

1 - с начала года на дату (10.02.2000);
- с 10.02.2000 по 25.02.2000;
- на дату (10.02.2000).
Приложение 21-2 <*>
Сноска. Дополнено приложением 21-2 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-17
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
РЕЕСТР ПЛАТЕЖЕЙ
Регион:
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Код Госучреждения:
Наименование Госучреждения:
Период:
Единицы измерения: тенге
__________________________________________________________________________
Код бюджет|   Тип    | N доку- | Дата |Сумма по|Сумма по| N    | N счета
ной клас- |          | мента   |      |дебету  |кредиту |Заказа| к оплате
сификации |          |         |      |        |        |      |
--------------------------------------------------------------------------
(1)         (2)        (3)      (4)     (5)      (6)     (7)      (8)
--------------------------------------------------------------------------
Журнал
Платежное
поручение
Журнал
Итого
Платежное
поручение
Журнал
Платежное
поручение
Итого
Журнал
Платежное
поручение
Платежное
поручение
Итого
--------------------------------------------------------------------------
Всего
__________________________________________________________________________
Руководитель _________________________
Ответственный исполнитель_____________
Приложение 22
Форма 2-08
Ежедневный реестр поступлений средств
от организаций сырьевого сектора
Регион _____________
Дата   _____________
Единица
измерения __________
__________________________________________________________________________
Наименование !РНН! Код   !Сумма!Наименование! Счет   !Платежный документ
организаций  !   !доходов!     !   банка    !платель-!-------------------
сырьевого   !   !       !     !плательщика ! щика   !  Номер ! Дата
сектора    !   !       !     !            !        !        !
--------------------------------------------------------------------------
1       ! 2 !   3   !  4  !     5      !    6   !    7   !    8
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого
--------------------------------------------------------------------------
Руководитель
органа Казначейства           _______________
Ответственный исполнитель
органа Казначейства           _______________
Приложение 23
Форма 2-15
Ежедневный отчет
по сбору поступлений
на "__" ________ _____г.
Наименование области ________________
___________________________________________________________________________
Код бюджетной!Наименование!  Поступления  !  Возвраты     !  Переносы
классификации!  района    !------------------------------------------------
дохода     !            !гос-!рес-!мест.!гос-!рес-!мест.!гос-!рес-!мест.
!            !уд. !пуб.!     !уд. !пуб.!     !уд. !пуб.!
---------------------------------------------------------------------------
Х-ХХ-Х-ХХ    01ххххххххххх
02ххххххххххх
03ххххххххххх
Итого
Х-ХХ-Х-ХХ    02ххххххххххх
03ххххххххххх
Итого
Х-ХХ-Х-ХХ    01ххххххххххх
02ххххххххххх
Итого
Итого по
области
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________
Сальдо
------------------------
государ.!респуб.!мест.
------------------------
------------------------
------------------------
Приложение 24

2-16 нысан
__ жылғы "__" ___________ жылға арналған
ЖЫЛДЫҢ БАСЫНАН БАСТАП ТҮСКЕН ТҮСІМДІ ЖИНАУ ЖӨНІНДЕГІ ЕСЕП
Облыстың атауы ________________
___________________________________________________________________________
Кірістің бюд.|Аудан.|   Түсімдер      | Қайтарымдар     |  Көшірулер
жеттік сынып.| ның  |---------------------------------------------------
тамасының    |атауы |Мем.  |Рес.|Жерг.|Мем.  |Рес.|Жерг.|Мем.  |Рес.|Жерг.
коды        |      |лекет.|пуб.|     |лекет.|пуб.|     |лекет.|пуб.|
___________________________________________________________________________
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххх
02ххххх
03ххххх
Жиыны
Х-ХХ-Х-ХХ   02ххххх
03ххххх
Жиыны
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххх
02ххххх
Жиыны
___________________________________________________________________________
Облыс бойынша
жиыны
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
________________________
Сальдо
________________________
Мем.  |Рес.|Жерг.
лекет.|пуб.|
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
25-қосымша
2-19 нысан
ТҮСІМДЕРДІ КҮН САЙЫН БӨЛУ ВЕДОМОСЫ
Аймағы: _______________________
Күні: _______________________
Өлшем
бірлігі: теңге
___________________________________________________________________________
Ерек. |Орналас.|  Бір  |  Бір  |  Бір   |Бір күн.   |Түсімдер.|Республика.
шелігі|қан жері|күндегі|күндегі|күндегі |дегі обл./ |   дің   |лық бюджет
|        |түсім. |респу. |аудандық|  Астана   | барлығы |  жылдың
|        |дердің |блика. | бюджет |  немесе   |  жылдың |  басынан
|        |барлығы|лық    |        |  Алматы   | басынан |  бастап
|        |       |бюджет |        |қалалары.  | бастап  |
|        |       |       |        |ның бюджеті|         |
___________________________________________________________________________
1  |    2   |    3  |   4   |    5   |     6     |    7    |      8
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Жиыны
___________________________________________________________________________
_______________________________________
Қолы ______________
таблицаның жалғасы
_______________________________________
Аудандық бюджет | Обл./ Астана немесе
жылдың басынан  |  Алматы қ. бюджеті
бастап       |   жылдың басынан
|       бастап
_______________________________________

Форма 2-16
Отчет по сбору
поступлений с начала года
на "__" ________ _____г.
Наименование области ________________
___________________________________________________________________________
Код бюджетной!Наименование!  Поступления  !  Возвраты     !  Переносы
классификации!  района    !------------------------------------------------
дохода     !            !гос-!рес-!мест.!гос-!рес-!мест.!гос-!рес-!мест.
!            !уд. !пуб.!     !уд. !пуб.!     !уд. !пуб.!
---------------------------------------------------------------------------
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххххххххх
02ххххххххххх
03ххххххххххх
Итого
Х-ХХ-Х-ХХ   02ххххххххххх
03ххххххххххх
Итого
Х-ХХ-Х-ХХ   01ххххххххххх
02ххххххххххх
Итого
Итого по
области
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
________________________
Сальдо
------------------------
государ.!респуб.!мест.
------------------------
------------------------
------------------------
Приложение 25
Форма 2-19
Ведомость ежедневного
распределения поступлений
Регион _______________________
Дата   _______________________
Единица измерения: тенге
___________________________________________________________________________
Специ-!Месторас-!Всего  !Респуб-!Районный!Обл.бюд./!Всего  !Республикан.
фика  !положение!поступ-!ликан- !бюджет  !г.Астаны !поступ-!  бюджет с
!         !лений  !ский   !за день !или г.   !лений с!начала года
!         !за день!бюджет !        !Алматы   !начала !
!         !       !за день!        !за день  !года   !
---------------------------------------------------------------------------
1  !    2    !    3  !   4   !    5   !    6    !   7   !      8
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________________________
Районный бюджет ! Обл.бюджет/
с начала года   ! г.Астаны
! или г.Алматы
! с начала года
---------------------------------------

9        |       10
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
26-қосымша
2-30-нысан
КІРІСТЕРДІҢ БЮДЖЕТТІК СЫНЫПТАМАСЫНЫҢ КОДТАРЫ АРАСЫНДАҒЫ
ТҮСІМДЕРДІ КӨШІРУ
Аймағы*: ________________
Кезеңі: ________________
Өлшем
бірлігі: теңге
ТТБК - 943
___________________________________________________________________________
N  |    Төлем    |    Төлем      |Кодтан есептен| Кодка есепке |  Сомасы
|тапсырысының | тапсырысының  |  шығару үшін |   алу үшін   |
|     Nо      |     күні      |              |              |
___________________________________________________________________________
1  |      2      |        3      |       4     |        5      |    6
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ
___________________________________________________________________________
Қолы: _____________
27-қосымша
2-31-нысан
САЛЫҚ КОМИТЕТТЕРІ АРАСЫНДАҒЫ ТҮСІМДЕРДІ КӨШІРУ
Аймағы:________________
Кезеңі:________________
Өлшем бірл. теңге
ТТБК: 949
___________________________________________________________________________
N |Төлем тапсыр.|Төлем тапсырма.|Есептен шығару үшін| Есепке алу үшін
| масының N   |   сының күні  |-----------------------------------------
---------------------------------|  Салық  | Салық   |  Салық   | Салық
|             |               |комитеті.|комитеті.|комитеті. |комитеті.
|             |               |нің СТН-ы|  нің    |нің СТН-ы |  нің
|             |               |         | атауы   |          | атауы
___________________________________________________________________________
|     2       |        3      |   4     |    5    |    6     |    7
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлығы:
___________________________________________________________________________
Қолы: _________
таблицаның жалғасы
_______________________________
Шығыстардың   |  Сомасы
бюджеттік    |
сыныптамасының  |
коды       |
_______________________________
8          |      9
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
28-қосымша

9        !       10
---------------------------------------
---------------------------------------
---------------------------------------
Подпись ______________
Приложение 26
Форма 2-30
Перенос поступлений между кодами
бюджетной классификации доходов
Регион:________________
Период:________________
Единица
измерения: тенге
ЕКНП - 943
___________________________________________________________________________
N  !N платежного!Дата платежного!Для списания!Для зачисления!  Сумма
!  поручения !  поручения    !  с кода    !    на код    !
---------------------------------------------------------------------------
1  !     2      !        3      !      4     !       5      !     6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Всего
---------------------------------------------------------------------------
Подпись: _____________
Приложение 27
Форма 2-31
Перенос поступлений между
налоговыми комитетами
Регион:________________
Период:________________
Единица
измерения: тенге
ЕКНП - 949
___________________________________________________________________________
N  !N платежного!Дата платежного!    Для списания   !  Для зачисления
!  поручения !  поручения    !-----------------------------------------
---------------------------------!РНН нало-!наимено- !РНН нало- !наимено-
!            !               !гового   !вание на-!гового    !вание на-
!            !               !комитета !логового !комитета  !логового
!            !               !         !комитета !          !комитета
---------------------------------------------------------------------------
1  !     2      !        3      !   4     !    5    !    6     !    7
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Всего
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
_______________________________
Код бюджетной  !   Сумма
классификации  !
доходов      !
-------------------------------
8          !      9
-----------------!-------------
-----------------!-------------
!
-------------------------------
Подпись:_________
Приложение 28

2-29-нысан
БЮДЖЕТТЕН ТҮСЕТІН ТҮСІМДЕРДІ САЛЫҚ ТӨЛЕУШІЛЕРГЕ ҚАЙТАРУ
Аймағы*: ________________
Кезеңі: ________________
Өлшем бірл. теңге
___________________________________________________________________________
N|    Алушы      |Салық коми.| Шығыстардың |    Алушы      |  Қайтару
|               | тетінің   |  бюджеттік  |               |  сомасы
|               |төлем тап. |сыныптамасы. |               |
|               | сырмасы   |  ның коды   |               |
------------------|-----------|             |---------------|
| СТН  | Атауы  | Nо | Күні |             |Банктің| Шоттың|
|      |        |    |      |             |  коды |    N  |
___________________________________________________________________________
1|   2  |   3    |  4 |  5   |     6       |   7   |   8    |     9
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлық қайтарулар
___________________________________________________________________________
Қолы ____________
29-қосымша
4-20-нысан
Шығыстар бойынша жиынтық есеп
200_ ж. ________ бойынша
бюджеттік жіктеме бойынша
Бюджеттің түрі: ___________________
Орналасқан жері: __________________
Қаржыландыру түрі:_________________
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі:__________________________
Өлшем бірлігі:___________________
Мемлекеттік мекеме:__________________________
1-бет.
__________________________________________________________________________
Мекеме |Атауы| Бір жылға  |Жыл басынан |
Бағдар.|     |  арналған  |  бастап    |---------------------------------
лама  |     |міндеттеме. |міндеттеме. |Рұқсат етілгені|  Жыл   |  Жыл
Кіші  |     |лер бойынша |лер бойынша |_______________|басынан |басынан
бағдар. |     |қаржыланды. |қаржыланды. | Жыл  |Ағымдағы|бастап  | бастап
лама  |     |рудың егжей-|рудың егжей-|басы. |  ай    |шақырыл.|барлығы
Ерекше. |     |  тегжейлі  |  тегжейлі  | нан  | үшін   | ғаны   |
лігі  |     |  жоспары   |  жоспары   |бастап|        |        |
__________________________________________________________________________
(1)      (2)      (3)          (4)       (5)     (6)      (7)    (8)=(5)+
(7)
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ
2-бет.
__________________________________________________________________________
Мекеме  |Атауы|Жыл басы. |Кассалық шығыстар| Орындал.|Төленбе.|Қаражат
Бағдарлама|     |нан бастап| (орындалған     |  маған  |  ген   |қалдығы
Кіші   |     |қабылдан. | міндеттемелер)  |міндетте.|міндет. |
бағдарлама|     |ған мін.  |-----------------|  мелер  |темелер |
Ерекшелігі|     | деттеме. |  Жыл  |Ағымдағы |         |        |
|     | лердің   |басынан|   ай    |         |        |
|     | сомасы   |бастап |         |         |        |
__________________________________________________________________________

Форма 2-29
Возврат поступлений из бюджета
налогоплательщикам
Регион:________________
Период:________________
Единица
изм.тенге
___________________________________________________________________________
N!  Получатель   ! Платежное !Код бюджетной!  Получатель   !  Сумма
!               ! поручение !классификации!               ! возврата
!               ! налогового!  доходов    !               !
!               ! комитета  !             !               !
------------------!-----------!             !---------------!
! РНН  !Наимено-! N  ! дата !             !код   ! N счета!
!      !вание   !    !      !             !банка !        !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2  !   3    !  4 !  5   !     6       !  7   !   8    !     9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Всего возвратов
___________________________________________________________________________
Подпись ____________
Приложение 29
Форма 4-20
Сводный отчет по расходам
по _______20__г.
по бюджетной классификации
Вид бюджета: ________________________
Месторасположение: __________________
Источник финансирования:_____________
Администратор
бюджетных программ:__________________
Единица измерения:___________________
Государственное
учреждение:__________________________
Стр.1
__________________________________________________________________________
Учреждение !Наимено-!  План    ! План    !  Разрешено   !
Программа  !вание   !финансиро-!финанси- !--------------!----------------
Подпрограмма!        !вания по  !рования  !  с   !  за   !отозвано! всего
Специфика  !        !об-вам на !по об-вам!начала!текущий!с начала!с начала
!        !  год     !с начала ! года ! месяц !  года  ! года
!        !          !  года   !      !       !        !
---------------------------------------------------------------------------
(1)         (2)       (3)       (4)      (5)    (6)     (7)    (8)=(5)+
(7)
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Всего
Стр.2
__________________________________________________________________________
Учреждение !Наимено-! Сумма  ! Кассовые расходы !Невыпол-!Невыпла-!Остаток
Программа  !вание   !принятых!  (выполненные    !ненные  !ченные  !средств
Подпрограмма!        !обязате-!   обязательства) !обязате-!обязате-!
Специфика  !        !льств с !------------------!льтва   !льства  !
!        !начала  !с начала !текущий !        !        !
!        !года    !  года   ! месяц  !        !        !
---------------------------------------------------------------------------

(1)             (9)       (10)     (11)    (12)=(9)    (13)    (14)=
-(10)             (5)-(9)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ
30-қосымша
Ескерту. 30-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
5-25 нысан
Есеп жүргізілді: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
ШЫҒЫСТАРДЫ ТАЛДАУ ЖӨНІНДЕГІ ЕСЕП
Кезең: ________ бастап ________ кезеңіне
Қор:
Орналасқан жер:            бастап
Орналасқан жер:            дейін
Мемлекеттік мекеме:
____________________________________________________________________
Бюджет.| Жыл   |Қара. | Жыл    |Кезеңге| Кезеңге  | Кезең |Жоспар.
тік   |басынан|жатты |басынан |арнал. |арналған  | ішінде|ланған
сынып. | бергі |қайта.| бастап | ған   |шығыстар. |жұмсал.|қаржы
таманың|жоспар | рып  |рұқсат  |төлем. |ды қалпына|ғанның |бөлудің
коды  |       | алу  |етілгені| дер   | келтіру  |барлығы|   %
_______|_______|______|________|_______|__________|_______|_________
1   |   2   |  3   |   4    |   5   |    6     |    7  |    8
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ЖИЫНЫ
___________________________________________________________________
30-1-қосымша
Ескерту. 30-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
Күні - Уақыты
N бет
Қазақстан Қазынашылығы
Ақылы қызметтер шотындағы қалдық. N 5-30-нысан.
Кезең: _______, Күні: _______
Мем. мекеме
Қаржыландыру көзі - 3 (Ақылы қызметтер)
____________________________________________________________________
Мекеме/Бағ/|Ерек. |Орна. |Мем. | Жыл   |  Жыл  |Тоқ.  |Бір күн|Бос
Кіші бағ   |шелік |ласқан|меке.|басынан|басынан|санға |ішінде.|қара.
|      |жері  |ме   | бергі |бастап |арнал.|гі факт|жат
|      |      |     | смета | факт  | ған  |       |қал.
|      |      |     |       |       |смета |       |дығы
___________|______|______|_____|_______|_______|______|_______|_____
Кірістер БСК
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Түсімдердің
жиыны
____________________________________________________________________
Шығыстар БСК
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шығыстар
жиыны
____________________________________________________________________
ҚБШ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жиыны
ҚБШ-ға
____________________________________________________________________
30-2-қосымша
Ескерту. 30-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
5-33-нысан
Есеп жүргізілді: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
АҚЫЛЫ ҚЫЗМЕТТЕР БОЙЫНША ШОТТАРДАҒЫ
ҚАЛДЫҚТАР ТУРАЛЫ ЕСЕП
Өңір:
Бюджеттiң түрі:
Мемлекеттік мекеменің
коды:
Мемлекеттік мекеменің
атауы:
Кезең:
Өлшем бiрлiгі:
____________________________________________________________________
Күні|Операция.| Ақы   |   Ақылы   |Төлемді    | Дебет|Кредит| Шығыс
|  лар    |төлеуге| қызметтер |алушының   |сомасы|сомасы|қалдығы
| үлгісі  | шот N |    шоты   |және/немесе|      |      |
|         |       |           |жіберушінің|      |      |
|         |       |           |   атауы   |      |      |
____|_________|_______|___________|___________|______|______|_______

(1)                 (9)       (10)     (11)   (12)=(9)   (13)  (14)=
-(10)          (5)-(9)
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Всего
Приложение 30 <*>
Сноска. Приложение 30 - в редакции постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-25
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
ОТЧЕТ ПО АНАЛИЗУ РАСХОДОВ
Период: с _____ по _______
Фонд:
Месторасположение от:
Месторасположение до:
Государственное учреждение:
__________________________________________________________________________
Код      |План с |Отзыв  |Разрешено|Платежи|Восстанов-|Всего    |% запла-
бюджетной|начала |средств|с начала |на     |ление рас-|израс-   |нирован-
классифи-|года   |       |года     |период |ходов на  |ходовано |ных ас-
кации    |       |       |         |       |период    |на период|сигнова-
|       |       |         |       |          |         |ний
--------------------------------------------------------------------------
1     |    2  |   3   |    4    |   5   |    6     |    7    |    8
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого
__________________________________________________________________________
Приложение 30-1 <*>
Сноска. Дополнено приложением 30-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Дата - Время
Страница N
Казначейство Казахстана
Остаток на счетах платных услуг. Форма N 5-30.
Период:______, Дата:______________
Гос. учреждение
Источник финансирования - 3 (Платные услуги)
__________________________________________________________________________
Учр\Пр\  |Специ-|место-  |Гос.  |Смета с|Факт с|Смета на|Факт |Остаток
Подпр    |фика  |располо-|учреж-|начала |начала|квартал |за   |свободных
|      |жение   |дение |года   |года  |        |день |средств
--------------------------------------------------------------------------
КБК
доходов
Итого
поступлений
КБК
расходов
Итого
расходы
КСН
Итого на
КСН
______________________________________________________________________
Приложение 30-2 <*>
Сноска. Дополнено приложением 30-2 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-33
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
ОТЧЕТ ОБ ОСТАТКАХ НА СЧЕТАХ ПО ПЛАТНЫМ УСЛУГАМ
Регион:
Вид бюджета:
Код государственного учреждения:
Наименование государственного
учреждения:
Период:
Единица измерения:
__________________________________________________________________________
Дата | Тип    | N счета |Счет   |Наименование   |Сумма |Сумма  |Исходящий
|операции| к оплате|платных|получателя и   |дебета|кредита|остаток
|        |         |услуг  |или отправителя|      |       |
|        |         |       |платежа        |      |       |
--------------------------------------------------------------------------

1  |    2    |    3  |     4     |     5     |   6  |   7  |   8
____________________________________________________________________
Кіріс қалдығы
____________________________________________________________________
Түсім
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Төлем
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шығыс қалдығының жиыны
____________________________________________________________________
30-3-қосымша
Ескерту. 30-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
5-34-нысан
Есеп жүргізілді: Күні - Уақыты
N беттің 1-беті
ШОТТАРДАҒЫ ҚАЛДЫҚТАР ТУРАЛЫ ЕСЕП
Өңір
Бюджеттiң түрі
Қаржыландыру көзі
Кезеңнен бастап
Өлшем бiрлiктері         теңге
____________________________________________________________________
ЖСК     |Сипаттамасы | Кіріс  |Дебет |Кредит| Кезеңге | Шығыс
Банкішілік |            |қалдығы |      |      |арналған | қалдығы
шот     |            |        |      |      | сальдо  |
___________|____________|________|______|______|_________|__________
1    |     2      |    3   |   4  |   5  |     6   |    7
___________|____________|________|______|______|_________|__________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Басшы ________________________
Жауапты орындаушы _____________
31-қосымша
4-12-нысан
ОРЫНДАЛМАҒАН МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІҢ БӨЛШЕКТЕРІ
Аймағы: ____________
Бюджеттің түрі ________
Бағдарламалардың әкімшісі __________
Мемлекеттік мекеменің атауы ________
Кезеңі __________________________
Өлшем бірлігі: теңге
___________________________________________________________________________
Бюджеттік|Өтінім|Өті.|Өті. |Өті. |Өті. |Тапсырыс|Тағайын.|Тапсы.| Фактура-
сыныпта. |берген|нім.|нім. |нім. |нім  |   N/   |  дау   | рыс  | шоттың
маның   | күні |нің |нің  |нің  |жолы.|Тапсырыс|        |сома. |   N
коды    |      | N  |сома.|түрі |ның  |жолдары |        | сы   |
|      |    | сы  |     | N   |        |        |      |
___________________________________________________________________________
1    |  2   | 3  |  4  |  5  |  6  |   7    |    8   |   9  |   10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________
Фактура-  | Төлем | Төлем |Төлем |Мәртебе
шот бойынша|   N   |  күні |сомасы|
сома     |       |       |      |
___________________________________________

1   |    2   |    3    |   4   |      5        |   6  |   7   |    8
--------------------------------------------------------------------------
Входящий
остаток
Поступ-
ление
Платеж
--------------------------------------------------------------------------
Итого исходящий остаток
__________________________________________________________________________
Приложение 30-3 <*>
Сноска. Дополнено приложением 30-3 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-34
Отчет произведен:
Дата - Время
Страница 1 из N
ОТЧЕТ ОБ ОСТАТКАХ НА СЧЕТАХ
Регион
Вид бюджета
Источник финансирования
Период с
Единицы измерения    Тенге
__________________________________________________________________________
ИИК        | Описание | Входящий | Дебет | Кредит | Сальдо за |Исходящий
Внутренний  |          | остаток  |       |        | период    |остаток
банковский  |          |          |       |        |           |
счет        |          |          |       |        |           |
---------------------------------------------------------------------------
1       |    2     |    3     |   4   |   5    |     6     |     7
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
Руководитель_____________
Ответственный исполнитель______________
Приложение 31
Форма 4-12
Детали невыполненных обязательств
Регион: ____________
Вид бюджета ________
Администратор программ __________
Наименование
государственного учреждения______
Период __________________________
Единица измерения: тенге
___________________________________________________________________________
Код    ! Дата !  N   !Сумма ! Тип  !  N   !   N   !Назна-!Сумма !N счет-
бюджетной!заявки!заявки!заявки!заявки!строки!заказа/!чение !заказа!фактуры
классифи-!      !      !      !      !заявки!строки !      !      !
кации    !      !      !      !      !      !заказа !      !      !
---------------------------------------------------------------------------
1    !  2   !   3  !   4  !   5  !   6  !   7   !   8  !   9  !   10
---------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
___________________________________________
Сумма по !   N   !  Дата  ! Сумма !Статус
счету-   !платежа!платежа !платежа!
фактуре  !       !        !       !
-------------------------------------------

11     |   12  |   13   |  14  |  15
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
Ескерту:
1) З - Өтінім Мәртебесі,
ЗП - Тапсырыс Мәртебесі,
С - Фактура-шот Мәртебесі,
П - Төлем мәртебесі
З_ЗП_С_П форматындағы Мәртебе Өрісі,
2) Алдын-ала төлеуге арналған шоттар жұлдызшамамен белгіленген
Өтінімдер түрі:
1 - Сатып алуға арналған өтінім
2 - Жалпы шығыстарға арн. өтінім
3 - Іссапар шығыстарына арн. өтінім
Өтінімдер мәртебесі:
1 - Енгізілді
2 - Бекітілді
3 - Орындалды
4 - Өзгертілді
Тапсырыстар мәртебісі:
0 - жоқ
1 - Енгізілді
2 - Бекітілді
3 - Орындалды
4 - Күші жойылды
Фактура-шоттар мәртебесі:
0 - жоқ
1 - Банкке жіберілді
2 - көшірмемен салыстырылды
3 - Алдын-ала төлеуге арн. төлем
4 - Күші жойылды
Төлемдер мәртебесі:
0 - жоқ
1 - Банкке жіберілді
2 - көшірмемен салыстырылды
3 - Алдын-ала төлеуге арн. төлем
4 - Күші жойылды
31-1-қосымша
Ескерту. 31-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
N 4-13-нысан
Есеп жүргізілді:......
.....дің 1-беті
Ақы төлеуге қойылған төленбеген шоттар
бойынша жиынтық есеп
Бюджеттің түрі:
Өңір:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Мемлекеттік мекеме:
Кезең:
Күні:
Өлшем бірлігі:           теңге
____________________________________________________________________
Атауы        |Тіркелген|Төлемдер| Тіркелген   | Төленбеген ақы
| міндет. |        |міндеттемелер| төлеуге шоттар
| темелер |        |сомаларының  |__________________
|         |        |  қалдығы    |Жалпы сома| Саны
________________|_________|________|_____________|__________|_______
217 ҚР Қаржы
министрлігі
001 - Әкімшілік
шығындар
001 - Орталық
органның аппараты
111 - Негізгі
жалақы
112 - Қосымша
ақшалай төлемдер
......
Барлығы:
____________________________________________________________________
32-қосымша
Ескерту. 32-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N  816 , 2004.10.27. N  1101  қаулыларымен.
5-26 нысан
Есеп жүргізілді: Күні
N беттің 1-беті
АҚЫ ТӨЛЕУГЕ ШОТТАР БОЙЫНША ТАЛДАУ
Өңір:
Бюджеттiң түрі:
Берушінің нөмірі:
Берушінің атауы:
Берушінің СТН
Кезең:               бастап  кезеңіне
Өлшем бiрлiгі:       теңге
____________________________________________________________________
Мемлекеттік мекеме         | Ақы төлеуге |Төлемдер |  Төленбеген
----------------------------|    шоттар   |         |  ақы төлеуге
Коды  |      Атауы        |             |         |     шоттар
____________________________________________________________________

11     !   12  !   13   !   14  !  15
-------------------------------------------
-------------------------------------------
-------------------------------------------
Примечание:
1) Поле Статус в формате З_ЗП_С_П,
где З - Статус Заявки,
ЗП - Статус Заказа,
С - Статус Счет-фактуры,
П - Статус платежа
2) Счета на предоплату помечены звездочкой
Типы Заявок:
1 - Заявка на приобретение
2 - Заявка на общие расходы
3 - Заявка на командировочные расходы
Статус Заявок:
1 - Введена
2 - Утверждена
3 - Выполнена
4 - Отменена
Статус Заказов:
0 - нет
1 - Введен
2 - Утвержден
3 - Выполнен
4 - Отменен
Статусы Счетов-фактур:
0 - нет
1 - Отправлен в банк
2 - Выверен с выпиской
3 - Платеж на предоплату
4 - Отменен
Статусы платежей:
0 - нет
1 - Отправлен в банк
2 - Выверен с выпиской
3 - Платеж на предоплату
4 - Отменен
Приложение 31-1  <*>
Сноска. Дополнено приложением 31-1 - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .                                                                                                  Форма N 4-13
Отчет произведен:...
Страница 1 из ...
Сводный отчет по неоплаченным счетам к оплате
Вид бюджета:
Регион:
Администратор бюджетных программ
Государственное учреждение:
Период:
Дата:
Единица измерения:   тенге
__________________________________________________________________________
Наименование|Зарегистри-  | Платежи | Остаток сумм | Неоплаченные счета
|рованные     |         | зарегистриро-| к оплате
|обязательства|         | ванных       |----------------------
|             |         | обязательств |Общая сумма|Количество
--------------------------------------------------------------------------
217
Министерство
финансов РК
001 -
Администра-
тивные
затраты
001 -
Аппарат
центрального
органа
111 -
Основная
заработная
плата
112 -
Дополнительные
денежные
выплаты
.....
Всего:
__________________________________________________________________________                                                                                                                                                                                                      Приложение 32 <*>
Сноска. В приложение 32 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  . Новая редакция - постановления Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Форма 5-26
Отчет произведен:
Дата
Страница 1 из N
АНАЛИЗ ПО СЧЕТАМ К ОПЛАТЕ
Регион:
Вид бюджета:
Номер поставщика:
Наименование поставщика:
РНН поставщика:
Период:  с    по
Единица измерения:  тенге
__________________________________________________________________________
Государственное  |  Счета к оплате |  Платежи   | Неоплаченные счета
учреждение       |                 |            | к оплате
------------------|
Код |Наименование|
--------------------------------------------------------------------------

(1)  |        (2)        |      (3)    |    (4)  |       (5)
____________________________________________________________________
ЖИЫНЫ
____________________________________________________________________
33-қосымша
6-11-нысан
АКТИВТЕР БОЙЫНША ШОҒЫРЛАНДЫРМА ЕСЕБІ
Аймағы ________________
Бюджеттің түрі ___________
Бағдарламалардың
әкімшісі _______________
Күні ___________________
Өлшем бірлігі: ____
___________________________________________________________________________
Сынып |  Кіші    |Сипаттама | Алғашқы |  Бір | Жиынтық  |Баланстық
| сынып    |          |  құны   |жылғы |  тозу    |  құны
|          |          |         | тозу |          |
___________________________________________________________________________
1   |     2    |    3     |     4   |   5  |    6     |      7
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Сынып бойынша
жиыны
Бағдарламалар
әкімшісінің коды
бойынша жиыны
АКТИВТЕР ЖИЫНЫ
___________________________________________________________________________
Қазынашылықтың аумақтық оганының
жауапты атқарушысы _____________
34-қосымша
Ескерту. 34-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Бақылау жүргiзу актiсi <*>
20__ ж. "____" ____________
_________________________________________________________________________
(мемлекеттiк мекеменi, кәсiпорынды тексеретiн мамандардың лауазымы,
аты-жөнi, тегi)
қатысуымен ______________________________________________________________
(тексерудi жүргiзу тапсырылған
_________________________________________________________________________
қаржы бақылау органының атауы, тұлғалардың аты-жөнi, тегі)
_________________________________________________________________________
(тексеретiн мемлекеттiк мекеменiң,
_________________________________________________________________________
кәсiпорынның атауы)
бюджеттен ____________ бөлiнген ақшалай қаражаттың мақсатты пайдаланылуына
(бюджеттiң түрi)
тексеру жүргiзiлдi.
______________________________________________________________ рұқсатымен
(тексеретiн мемлекеттiк мекеме, кәсiпорын басшысының лауазымы,
аты-жөнi, тегi)
қаржы бақылау органының 20__ ж. "____" _________ N ________ ұйғарымының
негiзiнде тексеру жүзеге асырылды.
_________________________________________________________________________
Тексерiлетiн кезеңi _____________________________________________________

(1)      (2)            (3)              (4)              (5)
--------------------------------------------------------------------------
Итого
__________________________________________________________________________
Приложение 33
Форма 6-11
Консолидированный
отчет по активам
Регион ________________
Вид бюджета ___________
Администратор
программ_______________
Дата___________________
Единица измерения: ____
___________________________________________________________________________
Класс ! Подкласс ! Описание !Перво-   !Износ !Совокупный!Балансовая
!          !          !начальная!за год!  износ   !стоимость
!          !          !стоимость!      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1   !     2    !    3     !     4   !   5  !    6     !      7
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого по классу
Итого по коду
администратора
программ
Итого активов
---------------------------------------------------------------------------
Ответисполнитель
территориального органа Казначейства ____________
Приложение 34 <*>
Сноска. В приложение 34 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Акт проведения контроля
"____"_________20___г.
___________________________________________________________________________
(наименование органа финансового контроля, должность, Ф.И.О. лиц,
_____________________________________________________________в присутствии
которым поручено проводить проверку)
___________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. специалистов проверяемого государственного учреждения,
предприятия)
проведена проверка целевого использования денежных средств, выделенных из
____________бюджета, в ___________________________________________________
(вид бюджета)              (наименование проверяемого государственного
__________________________________________________________________________
учреждения, предприятия)
Проверка осуществлялась на основании предписания органа финансового
контроля N_____ от "___"___________20 ____г., с ведома ___________________
(должность,
__________________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя проверяемого государственного учреждения, предприятия)
Проверяемый период _______________________________________________________

20___ ж. "___" _________ тексеру басталды және 20__ ж. "___" ____________
аяқталды.
Тексеруде мынадай құжаттар қамтылды (тексерiлген құжаттардың тiзбесiн
көрсетсiн) ______________________________________________________________
Тексерудiң нәтижесiнде бюджет (түрi) ______________________ қаражатын
мақсатты пайдалануда мынадай бұзушылықтар айқындалды (тексерiлген
құжаттарға талдау келтiрiледi, осындай бұзушылықтарды жiберген тұлғаларды
көрсете отырып, бюджет қаражатын, заңнамаларды, нұсқаулықтарды және
басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдердi пайдалануда айқындалған
бұзушылықтарды нақты және дәйектi түрде баяндау):
_________________________________________________________________________
Қаржы бақылау
органының маманы       ______            ________________________________
(қолы)               (лауазымы, аты-жөнi, тегi)
__________________________________________________________________________
Мемлекеттiк мекеменiң
басшысы                ______            ________________________________
(қолы)               (лауазымы, аты-жөнi, тегi)
__________________________________________________________________________
35-қосымша
Қойылған қолдың және мөр бедерінің үлгілеріндегі
ҚҰЖАТ
__________________________________________________________________________
| Кодтары | Қазынашылық белгілері
__________________________________________________________________________
Шот иесі (толық атауы)                 |         |
Шот иесінің почталық мекен-жайы
тел.N
Қазынашылық (толық атауы)                Кодтары
Қазынашылықтың орналасқан жері
(оның почталық мекен-жайы)
тел.N
---------------------------------------------------------------------------
Осы құжатта көрсетілген үлгілер, оның иесінің санкцияларын талап ететін шот бойынша барлық операцияларды жүзеге асыру кезінде міндетті болып саналсын.
(Қазынашылықтық уәкілетті
қызметкерінің қолы)
___________ ж. "___"
___________________________________________________________________________
Лауазымы  |Аты-жөні, тегі |  Қолдың  |  Қолданыстағы   |     Мөр
|               | үлгілері |     мерзімі     |  бедерінің
|               |          | (қолды уақытша  |    үлгісі
|               |          |ауыстырған кезде)|
___________________________________________________________________________
Бірінші
қолы
_________________________________________________________
Екінші
қолы
__________________________________________________________________________
Айналым жағы
__________________________________________________________________________
Үлгілерді  |Үлгілерді куәланды. |Үлгілерді | Үлгілерді куәландыратын
куәландыратын|руға уәкілеттік     |куәланды. | тұлғалардың қолдары мен
органның   |берген тұлғалардың  | ру күні  |       мөрлері
атауы    | аты-жөндері және   |          |   (егер бар болса)
|     тектері        |          |
__________________________________________________________________________
____________________________________________   (қолдар)
____________________________________________     (мөр)
__________________________________________________________________________
Нотариустың куәландыратын жазбасы
Мен, нотариус ______________________________________, ҚР Әділет министрлігінде берілген ____ жылғы "___" ________ N ___ берілген лицензия негізінде қолданылатын менің қатысуымда жасалған азаматтардың _____ қолдарының түпнұсқалығын куәлаймын. Құжатқа қол қойғандардың жеке бас белгілі.
Тізілімде  N _______ тіркелген
______ мемлекеттік баж алынды.
"____"___________ ж.
М.О.                                          Нотариус _________ (қолы)
36-қосымша

Проверка начата "__"________ 20___г. и окончена "___" _________ 20___ г.
Проверкой охвачены следующие документы (указать перечень проверенных
документов)_______________________________________________________________
В результате проверки выявлены следующие нарушения целевого
использования средств_________(вид) бюджета (приводится анализ проверенных
документов, конкретное и последовательное изложение выявленных нарушений
использования бюджетных средств, законодательства, инструкций и других
нормативных правовых актов с указанием лиц, допустивших такие
нарушения):_______________________________________________________________
Специалист органа
финансового контроля _________________    ____________________
(подпись)            (должность, Ф.И.О.)
Руководитель
государственного
учреждения           _________________    _____________________
(подпись)            (должность, Ф.И.О.)
Приложение 35
Документ
с образцами подписей и оттиска печати
Коды        Отметки Казначейства
__________________________________________________________________________
Владелец счета(полное наименование)    !         !
Почтовый адрес владельца счета
тел.N          Коды
Казначейство(полное наименование)
Местонахождение Казначейства
(его почтовый адрес)
тел.N
---------------------------------------------------------------------------
Образцы, указанные в настоящем документе, считать обязательными при
осуществлении всех операций по счету, требующих санкций его владельца
(подпись уполномоченного
работника Казначейства)
"___"____________г.
___________________________________________________________________________
Должность  ! Фамилия, имя, !  Образец  ! Срок действия  ! Образец оттиска
!   отчество    !  подписи  ! (при временной !    печати
!               !           ! замене подписи)!
---------------------------------------------------------------------------
Первая
подпись
----------------------------------------------------------
Вторая
подпись
---------------------------------------------------------------------------
Оборотная сторона
___________________________________________________________________________
Наименование  !Фамилии и инициалы ! Дата    !  Подписи и печати
органа,     !лиц, уполномоченных!удостове-!  (если имеются) лиц,
удостоверяю-  !   удостоверять    !рения    !  удостоверяющих
щего образцы        образцы       !образцов !    образцы
---------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------   (подписи)
--------------------------------------------   (печать)
---------------------------------------------------------------------------
Удостоверительная надпись нотариуса
Я, нотариус ______________________________________, действующий на
(фамилия и инициалы, месторасположение)
основании лицензии N ___ от "___" ________ _____г., выданной Министерством
юстиции РК, свидетельствую подлинность подписей граждан _________________,
которые сделаны в моем присутствии. Личность подписавших документ
установлена.
Зарегистрировано в реестре за N _______
Взыскано ______ тенге государственной пошлины.     "____"____________г.
Нотариус _________ (подпись)
М.П.
Приложение 36

2-35(А) нысан
___ тоқсан үшін Ұлттық қордан _________ бюджеттің шығындарын өтеу
сомасы туралы анықтама
___________________________________________________________________________
Салық немесе бюджетке|____ жылға| Жыл басынан  |   Шығын    |Тоқсан үшін
төленетін басқа да  |бекітілген|бергі бюджетке|  өтемінен  |шығындарды
төлемнің атауы     |  жоспар  |    нақты     |    бұрын   |өтеу сомасы
|          |    түсім     |   алынған  |(2-бағ.-
|          |              |    сома    |3-бағ.-4бағ.)
___________________________________________________________________________
1           |    2     |       3      |      4     |     5
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Республика
бойынша жиыны
___________________________________________________________________________
Қазынашылық комитетінің төрағасы _____________
Қазынашылық комитетінің жауапты орындаушысы _____________
37-қосымша
2-35(Б) ныса
4-тоқсан үшін Ұлттық қордан _________ бюджеттің шығындарын өтеу
сомасы туралы анықтама
Бюджеттің түрі _______________
Бағдарламалардың әкімшісі ______________
Күні __________
Өлшем бірлігі: _________
___________________________________________________________________________
Салық немесе|Бір жылға |Жылдық|Өсу қорытын.|А.ж. 21 жел.|Ағымдағы жылғы
бюджетке  |бекітілген|жоспар|дысы бар 9  |тоқсанындағы| желтоқсанның
төленетін |  жоспар  |      |  ай үшін   |   жағдай   | аяғына дейін
басқа да  |          |      | түскен іс  |  бойынша   |  күтілетін
төлемнің  |          |      | жүзіндегі  | 4-тоқсанда | түсімдердің
атауы   |          |      |   түсім    | түскен іс  |   болжамы
|          |      |            | жүзіндегі  |
|          |      |            |   түсім    |
___________________________________________________________________________
1      |    2     |  3   |     4      |     5      |       6
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Республика
бойынша
жиыны
___________________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________
Бір жыл үшін  |    4-тоқсан үшін
күтілетін   |шығындарды өтеу сомасы
түсімдер    |(2-бағ.-6-бағ.-7-бағ.)
(3-бағ.+4 бағ.+|
5-бағ.)     |
_______________________________________
7       |          8
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
Қазынашылық комитетінің
төрағасы                 ______________
Қазынашылық комитетінің
жауапты орындаушысы      ______________
38-қосымша

Форма 2-35(А)
Справка
о суммах компенсации потерь бюджетов из
Национального фонда за ____ квартал
Вид бюджета ________________
Квартал ____________________
Единица измерения___________
___________________________________________________________________________
Наименование налога !Утвержденный !Фактическое  !Сумма ранее ! Сумма
или другого платежа ! план на ___ !поступление  !полученной  !компенсации
в бюджет        !             !в бюджет     !компенсации !потерь за
!             !с начала года!   потерь   !квартал
!             !             !            !(гр.2-гр.
!             !             !            !3-гр.4)
---------------------------------------------------------------------------
1           !      2      !      3      !      4     !     5
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого по республике
---------------------------------------------------------------------------
Руководитель
Комитета казначейства _____________
Ответственный исполнитель
Комитета казначейства _____________
Приложение 37
Форма 2-35 (Б)
Справка
о суммах компенсации потерь бюджетов из Национального фонда
за 4-ый квартал
Вид бюджета _______________
Квартал____________________
Единица измерения__________
___________________________________________________________________________
Наименование!Утвержден-!Фактическое!Фактическое !Прогноз     !Ожидаемые
налога или  !ный план  !поступление!поступление !ожидаемых   !поступления
другого   ! на год   !в бюджет за!в бюджет в  !поступлений !в бюджет за
платежа в   !          !9 месяцев с!4 квартале  !в бюджет до !год гр.3+
бюджет    !          !нарастающим!по состоянию!конца декаб-!гр4+гр.5)
!          ! итогом    !на 21-е     !ря текущего !
!          !           !декабря т.г.!года        !
!          !           !            !            !
---------------------------------------------------------------------------
1      !     2    !     3     !      4     !     5      !     6
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого по
республике
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
___________________________________________
Сумма ранее ! Сумма компенсации
полученной  ! потерь за 4-ый
компенсации ! квартал (гр.2-гр.6-
потерь      ! гр.7)
-------------------------------------------
7     !           8
-------------------------------------------
-------------------------------------------
-------------------------------------------
Руководитель
Комитета казначейства _____________
Ответственный
исполнитель
Комитета казначейства _____________
Приложение 38

2-37 нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
_________________________ 20___ жылғы
қаражатын пайдалануға хабарлама
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мына деректемелер бойынша ақша аудару қажеттігін хабарлайды:
___________________________________________________________________________
Бюджеттің  |  Бенефициар | Бенефициар |Бюджет      | Төлем      |Теңгедегі
атауы    |   ЖБК-сы    |   ББК-сы   |сыныптамасы.| тағайындау |сома
|             |            |ның коды    | коды       |
___________________________________________________________________________
Жергілікті
бюджеттер,
оның ішінде
___________________________________________________________________________
Республика.
лық бюджет
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
39-қосымша
2-32-нысан
Мемлекеттік бюджет пен Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры
арасындағы түпкілікті есеп айырысу туралы анықтама
_____ жыл үшін
(теңгемен, тиындармен)
__________________________________________________________________________
Ұлттық   |Салық немесе|Бір жылға |    Нақты түсім      |     Ауытқу
қормен есеп |  бюджетке  |бекітілген|---------------------| (6-бағ.-4-бағ.)
айырысу үшін| төленетін  |  жоспар  |Бар.|Бюджетке |Ұлттық|
бюджеттің |  басқа да  |          |лығы|енгізілді|қорға |
деңгейі  |  төлемнің  |          |    |         |ауда. |
|   атауы    |          |    |         |рылды |
__________________________________________________________________________
1      |     2      |     3    |  4 |    5    |   6  |      7
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жиыны
__________________________________________________________________________
таблицаны жалғасы
___________________________________________
Ұлтқордан|   Өтемақыны   |Өтемақыны ескере
алынатын | ескере отырып |отырып Ұлтқорға
шығасының|   бюджетке    |   түсетін
өтемақысы|   түсетін     | түсімдердің
|  түсімдердің  |    жиыны
|    жиыны      |(7-бағ.-9-бағ.)
|(6-бағ.+9-бағ.)|
___________________________________________
8    |      9        |      10
___________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
Қазынашылық комитетінің басшысы ________________
Қазынашылық комитетінің
жауапты орындаушысы             ________________
40-қосымша
2-36 нысан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкi
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
_______________________ 20__ жылғы
шығындарын растау туралы хабарлама
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорындағы басқару және жыл сайынғы сыртқы аудиттi жүргiзу жөнiндегi шығындарды негiздейтiн Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi ұсынған құжаттарды қарап, Үкiмет шотынан мына шығындарды есептен шығаруға келiсетiндігі туралы хабарлайды:
__________________________________________________________________________
Шығындар түрлері                        Теңгедегi сома
__________________________________________________________________________
Ұлттық банкiге комиссиялық сыйақы
Сыртқы басқармаға комиссиялық сыйақы
Кастодиан қызметтерi
Заң кеңесшiсiнің қызметтерi
Сыртқы аудит қызметтерi
Басқа шығындар
Сыртқы басқарушымен келiсiмдi мерзiмiнен бұрын
бұзу кезiнде пайда болған шығындар
__________________________________________________________________________
БАРЛЫҒЫ
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
41-қосымша
Ескерту. 41-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оны пайдалану туралы
ЕСЕП
Күні _________
Өлшем бірлігі _________
____________________________________________________________________
Р/с                                                          Сомасы
N
____________________________________________________________________
1                           2                                 3
____________________________________________________________________
1   Есептi кезеңнiң басына Ұлттық қордың ақшалай қаражаты
БАРЛЫҒЫ
2   Түсiм БАРЛЫҒЫ
Оның iшiнде:
- шикiзат секторы ұйымдарынан түсетiн жоспардан тыс
түсiмдер
- ресми трансферттер
- Қорды басқарудан түсетiн инвестициялық кiрiстер
- Қазақстан Pecпубликасының заңнамасымен тыйым
салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
3   Пайдалану БАРЛЫҒЫ
Оның iшiнде:
- сыртқы басқарушының комиссиондық сыйақысы
- кастодиандардың қызметiне ақы төлеу
- заң кеңесшiсiнiң төленген қызметтерiн қоса алғанда,
Қорды сенiмдi басқару кезiнде буындауы мүмкiн
басқа да шығыстар
- сыртқы басқармаларды басқару жөнiндегi келiсiмдерi
мерзiмiнен бұрын бұзылған кезде пайда болуы
мүмкiн шығын сомалары
- Ұлттық Банкке комиссиондық сыйақы
- Жарлықпен көзделген Қордың өзге де шығыстары
4   Есептi кезеңнiң аяғына Ұлттық қордың ақшалай
қаражаты БАРЛЫҒЫ
____________________________________________________________________
Қазынашылық комитетінің басшысы ________________
Қазынашылық комитетінің жауапты атқарушысы ____________
42-қосымша
Ескерту. 42-қосымша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
43-қосымша
Бекітемін
бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы
"___"_____________ ж.
Ақылы қызметтерді іске асырудан алынатын қаражаттар бойынша
мемлекеттік мекеменің кірістер жоспары және
шығыстарды қаржыландыру
Кодтары           Атауы
Функционалдық топ
Ішкі  функция
Мемлекеттік мекеме
Бюджеттік бағдарламалардың
әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызметтердің түрі                                                            мың.теңге
__________________________________________________________________________
Тоқсандар бойынша сома
__________________________________________________________________________
|                     |Жолдардың  |  1  |  2  |  3  |  4  |   Жиыны
|                     |коды/ерек. |     |     |     |     |
|                     |шілік коды |     |     |     |     |
__________________________________________________________________________
Барлығы кірістер         010
Жыл басындағы
қаражат қалдығы          011
Ағымдағы жылғы
түсімдер                 012
Әрбір ерекшелік
бойынша барлығы          020
шығыстар
Бюджет кірісіне          021
аударуға жатады
__________________________________________________________________________
Қазынашылықтың қызмет көрсететін органы ______________
(атауы)
Басшы                                  Бас бухгалтер
44-қосымша
Ескерту. 44-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.14. N 816  қаулысымен .
Келісілді                              Бекітемін
Қазақстан Республикасының Қаржы         Бюджеттік бағдарламалар
вице-министрі                      әкімшісінің басшысы
(Жергілікті уәкілетті
органның басшысы)
20__ жылғы "__"____________             20__ жылғы "__"____________
М.О.                                   М.О.
Кірістердің және мемлекеттік мекемелердің
ақылы қызметтерді іске асыруынан алынатын
қаражаты бойынша шығыстарды қаржыландырудың
жиынтық жоспары
Функционалдық топ                      Кодтары
Ішкі функция                        _________________
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _________________
Бағдарлама                          _________________
Кіші бағдарлама                     _________________
Ақылы қызмет түрлері                _________________
мың теңге
___________________________________________________________________
| Жол коды/ | Тоқсандар бойынша сомасы | Жиыны
| ерекшелік |__________________________|
| коды      |  1   |  2   |  3   |  4  |
___________________________________________________________________
1               2          3     4      5      6      7
___________________________________________________________________
Кірістер барлығы          010
Жыл басына ақшалай
қаражаттың қалдығы       011
Ағымдағы жылдың
түсімдері                012
Шығыстар барлығы          020
әрбір ерекшелік
бойынша
Бюджеттің кірісіне
аударуға жатады
___________________________________________________________________
45-қосымша
Ескерту. 45-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.10.27. N  1101  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 25 шілдедегі
N 832 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерi
күшi жойылды деп тануға жататын
ТIЗБЕСІ

Форма 2-37
Национальный Банк Республики Казахстан
Извещение
на использование средств
Национального фонда Республики Казахстан
от "__" ________ ____г.
Министерство финансов Республики Казахстан сообщает о необходимости
перечисления денег из Национального фонда Республики Казахстан по
следующим реквизитам:
_________________________________________________________________________
Наименование   !  ИИК  !  БИК  !  Код    !  Код     ! Сумма
бюджета     !бенефи-!бенефи-!бюджетной!назначения! в тенге
!циара  !циара  !классифи-! платежа  !
!       !       !кации    !          !
-------------------------------------------------------------------------
Местные бюджеты,
в том числе
Республиканский
бюджет
--------------------------------------------------------------------------
Министр финансов
Республики Казахстан
Приложение 39
Форма 2-32
Справка об окончательном расчете
между государственным бюджетом и Национальным фондом                                Республики Казахстан
за 20___год
(тенге, тиынах)
__________________________________________________________________________
Уровень    !Наименование!Утвержденный!Фактическое поступление!Отклонение
бюджета для !налога или  !план на год !-----------------------!(гр.6-гр.4)
расчетов с  !другого     !            ! Всего !Зачис-!Перечис-!
Национальным!платежа     !            !       !лено в!лено в  !
фондом      !в бюджет    !            !       !бюджет!Нацфонд !
---------------------------------------------------------------------------
2      !      3     !      4     !   5   !   6  !    7   !     8
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого
---------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
______________________________________
Компенсация!   Итого    !   Итого
потерь из  !поступлений !поступлений
Нацфонда   !в бюджет    !в Нацфонд с
!с учетом    !учетом
!компенсации !компенсации
!(гр.6+гр.9) !(гр.7-гр.9)
---------------------------------------
9      !    10      !     11
---------------------------------------
---------------------------------------
---------------------------------------
Руководитель
Комитета казначейства ______________
Ответственный исполнитель
Комитета казначейства  _____________
Приложение 40
Форма 2-36
Национальный Банк Республики Казахстан
Уведомление о подтверждении расходов
Национального фонда Республики Казахстан
за _______________ 20__года
Министерство финансов Республики Казахстан, рассмотрев представленные Национальным Банком Республики Казахстан документы, обосновывающие расходы по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и проведению ежегодного внешнего аудита, сообщает о согласии на списание со счета
Правительства следующих расходов:
__________________________________________________________________________
Виды расходов                !    Сумма в тенге
--------------------------------------------------------------------------
Комиссионное вознаграждение Национальному Банку
Комиссионное вознаграждение внешним управляющим
Услуги кастодианов
Услуги юридического советника
Услуги внешнего аудитора
Другие расходы
Потери, возникшие при досрочном расторжении
соглашений с внешним управляющим
---------------------------------------------------------------------------
ВСЕГО
---------------------------------------------------------------------------
Министр финансов
Республики Казахстан
Приложение 41 <*>
Сноска. Приложение 41 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Отчет
о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан
Дата ___________________________
Единица измерения ______________
____________________________________________________________________
N !                                                      !  Сумма
п/п!                                                      !
--------------------------------------------------------------------
1 !                          2                           !   3
--------------------------------------------------------------------
1  Денежные средства Национального фонда на начало
отчетного периода Всего
2  Поступление Всего
В том числе:
- сверхплановые поступления от организаций сырьевого
сектора
- официальные трансферты
- инвестиционные доходы от управления Фондом
- иные поступления и доходы, не запрещенные
законодательством Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
3  Использование Всего
В том числе:
- комиссионного вознаграждения внешним управляющим
- оплата услуг кастодианов
- другие расходы, которые могут возникнуть при
доверительном управлении Фондом,
включая оплаченные услуги юридического советника
- суммы потерь, которые могут возникнуть при досрочном
расторжении соглашений по управлению с внешними
управляющими
- комиссионное вознаграждение Национальному Банку
- иные расходы Фонда, предусмотренные Указом
--------------------------------------------------------------------
4    Денежные средства Национального фонда на конец
отчетного периода Всего
--------------------------------------------------------------------
Руководитель Комитета казначейства_________
Ответственный исполнитель Комитета казначейства___________
Приложение 42
(Приложение 42 исключено - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  )
Приложение 43
Утверждаю
Руководитель администратора
бюджетных программ
__________________ Ф.И.О.
"___"_______________ г.
План доходов и финансирования расходов
государственного учреждения
по средствам, получаемым от реализации платных услуг
Коды                   Наименование
Функциональная группа !_____!
Подфункция            !_____!
Госучреждение         !_____!
Администратор         !_____!
бюджетных программ
Программа             !_____!
Подпрограмма          !_____!
Вид платных услуг     !_____!
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
Сумма по кварталам
--------------------------------------------------------------------------
!                     !  Коды     !  1  !  2  !  3  !  4  !   Итого
!                     !строки/код !
!                     !специфики  !
--------------------------------------------------------------------------
Всего доходы            010
Остаток средств на
начало года             011
Поступления
текущего года           012
Всего расходы
по каждой специфике     020
Подлежит перечислению
в доход бюджета         021
--------------------------------------------------------------------------
Обслуживающий орган казначейства ___________________
(наименование)
Руководитель                Главный бухгалтер
Приложение 44 <*>
Сноска. Дополнено приложением 44 - постановлением Правительства РК от 14 августа 2003 г. N 816  .
Согласовано                              Утверждаю
Вице-Министр финансов              Руководитель администратора
Республики Казахстан               бюджетных программ
(Руководитель местного
уполномоченного органа)
"__" _______ 200__ г.              "___"___________ 200__г.
М.П.                                  М.П.
Сводный план доходов и финансирования
расходов по средствам, получаемым от реализации
платных услуг государственных учреждений
Коды
Функциональная группа                            ______
Подфункция                                       ______
Администратор бюджетных программ                 ______
Программа                                        ______
Подпрограмма                                     ______
Вид платных услуг                                ______
тыс. тенге __________________________________________________________________
!Коды    !     Сумма по кварталам        ! Итого
!строки/ !-------------------------------!
!код спе-!    1   !   2   !   3  !   4   !
!цифики  !        !       !      !       !
--------------------------------------------------------------------
1         !    2   !    3   !   4   !   5  !    6  !   7
--------------------------------------------------------------------
Всего доходы          010
Остаток денежных
средств на начало
года                  011
Поступления
текущего года         012
Всего расходы
по каждой специфике   020
Подлежит
перечислению
в доход бюджета       021
--------------------------------------------------------------------
Руководитель финансовой службы
Приложение 45  <*>
Сноска. Дополнено приложением 45 - постановлением Правительства РК от 15 марта 2004 г. N 320  . Приложение 45 исключено - постановлением Правительства РК от 27 октября 2004 г. N 1101  .
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2002 года N 832
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Қазынашылық органының шоттарындағы уақытша бос ақша қалдықтарын салымға орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 20 қазандағы N 1061   қаулысы
2. "Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен республикалық бюджетке бюджеттiк алулардың мерзiмдiлiгiн қамтамасыз етудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 4 мамырдағы N 528  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 17, 175-құжат).
3. "Мемлекеттiк мекемелердiң бюджет ақшасы есебiнен жасалатын азаматтық-құқықтық мәмiлелерiн тiркеу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 5 маусымдағы N 703  қаулысы  1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ.-ы, 1999 ж., N 26, 240-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 4 мамырдағы N 528 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 шiлдедегi N 1083  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 39, 339-құжат).
5. "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелерге арналған бюджеттiң атқарылуы және есептiлiк нысандарын (мерзiмдi және жылдық) жүргiзу жөнiндегi қаржылық рәсiмдердiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 16 ақпандағы N 255  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 8, 96-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 4 мамырдағы N 528 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 10 мамырдағы N 694  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 22, 246-құжат).
7. "Мемлекеттiк тапсырысты орындаудың шеңберiнде қазыналық кәсіпорындармен жасалатын азаматтық-құқықтық мәмiлелердi тiркеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 11 мамырдағы N 702  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 22, 249-құжат).
8. "Мемлекет кепiлдiк берген заемдардың және жекелеген заңды тұлғалар мониторингiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 26 шiлдедегi N 1119
қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 31, 378-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 41, 468-құжат).
10. "Мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде орындалатын республикалық және жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 6 қарашадағы N 1675  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 46, 548-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 1998 года N 1061 P981061_  "О размещении во вклад остатков временно свободных денег на счетах органов казначейства".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1999 года N 528 P990528_  "Об утверждении Правил обеспечения периодичности бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в республиканский бюджет" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 17, ст. 175).
3. Пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1999 года N 703 P990703_  "Об утверждении Правил регистрации гражданско- правовых сделок, заключаемых государственными учреждениями за счет бюджетных денег" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 26, ст. 240).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1999 года N 1083 P991083_  "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1999 года N 528" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 39, ст. 339).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2000 года N 255 P000255_  "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 8, ст. 96).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 694 P000694_  "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1999 год N 528" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 22, ст. 246).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2000 года N 702 P000702_  "Об утверждении Правил регистрации гражданско-правовых сделок, заключаемых казенными предприятиями в рамках выполнения государственного заказа" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 22, ст. 249).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1119 P001119_  "О некоторых вопросах гарантированных государством займов и мониторинге отдельных юридических лиц" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 31, ст. 378).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440 P001440_  "Об утверждении Правил предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 41, ст. 468).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2000 года N 1675 P001675_  "Об утверждении Правил финансирования республиканских и местных бюджетных программ, выполняемых в рамках государственного заказа" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 46, ст. 548).

11. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 16 ақпандағы N 255 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 ақпандағы N 210  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 6, 65-67-құжат).
12. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 9 сәуірдегi N 478  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 14, 168-құжат).
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 мамырдағы N 631  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 18, 255-құжат).
14. "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген заемдарын тiркеу және есепке алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 14 маусымдағы N 819  қаулысының  1-тармағы.
15. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң уақытша бос бюджеттiк ақшаны қазынашылық органдарының шоттарынан Қазақстан Республикасынан Ұлттық Банкiндегi салымдарға (депозиттерге) орналастырудың ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 шілдедегі N 943  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 26, 323-құжат).
16. "Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау мақсатында республикалық бюджеттен берiлген несиелер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен оқшауландырылған сомалар бойынша сыйақы ставкасы туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 қыркүйектегі N 1131  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 31, 404-құжат).
17. "Бюджеттік бағдарламаның паспортын жасау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1743  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 48, 583-құжат).

11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2001 года N 210 P010210_  "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2000 года N 255" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 6, ст. 65-67).
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 478 P010478_  "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 14, ст. 168).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2001 года N 631 P010631_  "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 18, ст. 225).
14. Пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2001 года N 819 P010819_  "Об утверждении Правил регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 22, ст. 278).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2001 года N 943 P010943_  "Об утверждении Правил размещения Министерством финансов Республики Казахстан временно свободных бюджетных денег со счетов органов казначейства во вклады (депозиты) в Национальном Банке Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 26, ст. 323).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2001 года N 1131 P011131_  "О ставке вознаграждения по кредитам, предоставляемым из республиканского бюджета, а также по суммам, отвлеченным из республиканского бюджета в целях выполнения обязательств по государственным гарантиям" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 31, ст. 404).
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1743 P011743_  "Об утверждении Правил составления паспорта бюджетной программы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 48, ст. 583).