Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Қаулысы.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөніндегі шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ереже;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.03.02 N 164 қаулысымен;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
4) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
6) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
7) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
8) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
9) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
10) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
11) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
12) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен;
13) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.03.02 N 164; 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2013 N 237 қаулыларымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 434-28), 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) және 434-45) тармақшаларын және 17-тармағының 364) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.

Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) исключен постановлением Правительства РК от 02.03.2007 № 164;
3) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
4) исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995);
5) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
6) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
7) исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995);
8) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
9) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
10) исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995;
11) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
12) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237;
13) исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.03.2007 № 164; от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления); от 13.03.2013 № 237.
2. Исключен постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 434-28), 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) и 434-45) пункта 16 и подпункта 364) пункта 17 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.03.2019 № 131 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 6 сәуірдегі
№ 310 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.06.2022 № 418 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) агроөнеркәсіптік кешен;
2) суармалы егіншілік және агромелиорация;
3) жер ресурстары;
4) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру;
5) сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін сақтау және өсімін молайту бөлігінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтар;
5-1) органикалық өнім өндірісі және айналымы;
6) заңнамада көзделген шекте өзінің құзыретіне жатқызылған қызмет саласында мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.02.2024 № 68 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.09.2024 № 811 (12.12.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті" мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.02.2024 № 68 қаулысымен.
3. Министрлік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның рәміздері мен айырым белгілері (бар болса), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері мен өзінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі атауы жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 19.03.2019 № 131.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года № 310
Положение о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Положение – в редакции постановления Правительства РК от 23.06.2022 № 418 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах:
1) агропромышленного комплекса;
2) орошаемого земледелия и агромелиорации;
3) земельных ресурсов;
4) охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры;
5) особо охраняемых природных территорий в части сохранения и воспроизводства редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных;
5-1) производства и оборота органической продукции;
6) в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию государственных органов в сфере деятельности, отнесенной к его компетенции;
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 05.02.2024 № 68; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.09.2024 № 811 (вводится в действие с 12.12.2024).
2. Министерство имеет ведомства:
1) республиканское государственное учреждение "Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
3) республиканское государственное учреждение "Комитет по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
4) республиканское государственное учреждение "Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 05.02.2024 № 68.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия (при их наличии), печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Министрліктің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілсе, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Министрліктің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, № 3 кіреберіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.10.2022 № 834 (ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Министрліктің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Министрлікке кәсіпкерлік субъектілерімен Министрліктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) мемлекеттің аграрлық саясатын, реттелетін салаларда даму жоспарларын, ұлттық жобаларды қалыптастыру;
2) бәсекеге қабілетті ауыл шаруашылығы тауарының өндірісін құру негіздерін қалыптастыру, Қазақстан Республикасының азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету;
3) агроөнеркәсіптік кешенді ақпараттық-консультациялық қамтамасыз ету;
4) реттелетін салаларда салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
5) өз құзыреті шегінде өзге мемлекеттік органдардың қызметіне әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
6) жер ресурстарын ұтымды және тиімді басқаруды қамтамасыз ету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
7) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру;

5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Министерства: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", подъезд № 3.
Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления Правительства РК от 19.10.2022 № 834 (водится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
10. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
11. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
13. Задачи:
1) формирование аграрной политики государства, планов развития, национальных проектов в регулируемых сферах;
2) формирование основ создания конкурентоспособного сельскохозяйственного товаропроизводства, обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационной готовности Республики Казахстан;
3) информационно-консультационное обеспечение агропромышленного комплекса;
4) осуществление межотраслевой координации и государственное управление в регулируемых сферах;
5) осуществление методического руководства деятельностью иных государственных органов в пределах своей компетенции;
6) формирование государственной политики в сфере обеспечения рационального и эффективного управления земельными ресурсами;
7) формирование и реализация государственной политики в сфере охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры;

8) өз құзыреті шегінде Министрлікке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.02.2024 № 68 қаулысымен.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы қолдану жөнінде түсіндірмелер мен түсініктемелер беру;
Министрлік қызметкерлерінің біліктілігі мен даярлығын арттыруды жүзеге асыру;
Еңбек кодексінде және мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайда және тәртіппен жұмыскерлерді көтермелеу, оларға тәртіптік жаза қолдану, жұмыскерлерді материалдық жауаптылыққа тарту;
құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
Министрліктің құзыретіне кіретін қызмет саласындағы халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;
ведомстволардың аумақтық бөлімшелеріне орындауға міндетті нұсқаулар беру;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Министрліктің құқықтары мен мүддесін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап арыздар беру;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген жағдайларда өз құзыреті шегінде әкімшілік органдарға, лауазымды адамдарға жәрдем көрсету;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша әкімшілік рәсімге қатысушының құқықтарын іске асырудан бас тарту;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
2) міндеттері:
өз құзыреті шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, арыздары мен шағымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарау;
жолданымдарды қабылдау және тіркеу, оларды және оларға қоса берілген құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу, формалды қателерді жоюға және қоса берілетін құжаттарды толықтыруға мүмкіндік беру;
әкімшілік рәсімге қатысушыға оның әкімшілік рәсімді жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша құқықтары мен міндеттерін түсіндіру;
әкімшілік рәсімге қатысушыны өткізілетін тыңдау орны мен уақыты туралы күні бұрын хабардар ету;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген жағдайларды қоспағанда, әкімшілік рәсім бойынша шешім қабылдау алдында әкімшілік рәсімге қатысушыны тыңдау;
әкімшілік актіні Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік рәсімге қатысушының не оның өкілдерінің назарына жеткізу;
ведомстволардың, олардың аумақтық органдарының, сондай-ақ Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға арналған заң жобалау жұмыстарының жоспарларын уақтылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

8) осуществление иных задач, возложенных на Министерство, в пределах своей компетенции.
Сноска. Пункт 13 – в редакции постановления Правительства РК от 05.02.2024 № 68.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
осуществлять повышение квалификации и подготовки сотрудников Министерства;
поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе;
участвовать в пределах компетенции в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан;
участвовать в деятельности международных организаций в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства;
давать обязательные для исполнения указания территориальным подразделениям ведомств;
обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Министерства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
оказывать содействие в пределах своей компетенции административным органам, должностным лицам в случаях, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
отказывать в реализации прав участника административной процедуры в случаях и по основаниям, которые установлены Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
2) обязанности:
принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
принимать и регистрировать обращения, содействовать их оформлению и приложенных к ним документов, предоставлять возможность устранять формальные ошибки и дополнять прилагаемые документы;
разъяснять участнику административной процедуры его права и обязанности по вопросам, связанным с осуществлением административной процедуры;
заблаговременно уведомлять участника административной процедуры о месте и времени проводимого заслушивания;
заслушивать участника административной процедуры перед принятием решения по административной процедуре, за исключением случаев, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
доводить административный акт до сведения участника административной процедуры либо их представителей в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
осуществлять координацию и контроль деятельности ведомств, их территориальных органов, а также подведомственных организаций Министерства;
обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.

15. Функциялары:
1) мынадай салаларда мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді:
астықты өндіруді және оларды жүзеге асыруды ұйымдастыруды мемлекеттік қолдау;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы техникалық саясат;
2) мынадай салаларда халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады:
өсімдіктер карантині;
өсімдіктерді қорғау;
селекция және тұқым шаруашылығы;
ветеринария;
балара шаруашылығы;
жайылымдарды пайдалану және қорғау;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру;
2-1) Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен өсімдіктер карантині саласындағы өзара қарым-қатынасын дамытуды қамтамасыз етеді;
2-2) агроөнеркәсіптік кешен және ауылдық аумақтар саласындағы халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастырады;
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен;
3-1) агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және кадрлар даярлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады, оның ішінде ведомстволық бағынысты жоғары оқу орындарын, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-эксперименттік ұйымдарды дамыту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;
3-2) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
4) мынадай салаларда мемлекеттік саясатты қалыптастырады және іске асырады:
жайылымдарды басқару, суландыру, пайдалану және оларды жүзеге асыруды ұйымдастыру;
машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі;
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту;
тұқым шаруашылығы;
балара шаруашылығы;
ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі;
өсімдіктер карантині;
өсімдіктерді қорғау;
ветеринария;
асыл тұқымды мал шаруашылығы;
органикалық өнім өндірісі және айналымы;
биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу және қолдау;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру;
4-1) азаматтар мен заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды, жолданымдарда, хабарларда, үн қатуларда, ұсыныстарда, сұраныстарда халық көтеретін жүйелі проблемаларды уақтылы және толық қарауды, талдауды, мониторингтеуді және анықтауды, олар бойынша шешімдер қабылдауды жүзеге асырады;
5) ауыл шаруашылығы өнiмiнің нақты түрлерiн өндiру үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарын оңтайлы пайдалану бойынша өңiрлердi мамандандырудың ұсынылатын схемаларын әзiрлейді және бекiтеді;
6) ауыл шаруашылығы дақылдары егіс алаңдарының құрылымын әртараптандыру мәселесі жөніндегі келісімнің (меморандумның) үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;
7) ауыл шаруашылығы дақылдары егіс алаңдарының құрылымын әртараптандыру мәселесі жөнінде келісім (меморандум) жасайды;

15. Функции:
1) разрабатывает основные направления государственной политики в области:
государственной поддержки производства зерна и организации их осуществления;
технической политики в области агропромышленного комплекса;
2) осуществляет международное сотрудничество в области:
карантина растений;
защиты растений;
селекции и семеноводства;
ветеринарии;
пчеловодства;
использования и охраны пастбищ;
охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры;
2-1) обеспечивает развитие взаимоотношений Республики Казахстан с иностранными государствами в области карантина растений;
2-2) организует международное сотрудничество в области агропромышленного комплекса и сельских территорий;
3) исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598;
3-1) реализует государственную политику в области научного обеспечения агропромышленного комплекса и подготовки кадров, в том числе организует мероприятий по развитию подведомственных высших учебных заведений, научно-исследовательских и опытно-экспериментальных организаций;
3-2) реализует государственную политику в области регулирования земельных отношений;
4) формирует и реализует государственную политику в области:
управления, обводнения и использования пастбищ и организует их осуществление;
безопасности машин и оборудования;
развития агропромышленного комплекса;
семеноводства;
пчеловодства;
безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
карантина растений;
защиты растений;
ветеринарии;
племенного животноводства;
производства и оборота органической продукции;
государственного регулирования и поддержки производства и оборота биотоплива;
охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры;
4-1) осуществляет прием граждан и представителей юридических лиц, своевременное и полное рассмотрение, анализ, мониторинг и выявление системных проблем, поднимаемых населением в обращениях, сообщениях, откликах, предложениях, запросах, принятие по ним решений;
5) разрабатывает и утверждает рекомендуемые схемы специализации регионов по оптимальному использованию сельскохозяйственных угодий для производства конкретных видов сельскохозяйственной продукции;
6) разрабатывает и утверждает типовые формы соглашения (меморандума) по вопросу диверсификации структуры посевных площадей сельскохозяйственных культур;
7) заключает соглашения (меморандумы) по вопросу диверсификации структуры посевных площадей сельскохозяйственных культур;

8) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың үлгілік қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
9) агроөнеркәсiптiк кешен саласындағы мемлекетаралық экономикалық байланыстардың басым бағыттарын тұжырымдайды, өз құзыретi шегiнде агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы халықаралық жобаларды iске асырады;
10) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ветеринария, өсiмдiктердi қорғау және олардың карантинi жөніндегi мемлекеттiк iс-шараларды ұйымдастырады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды, карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды, фитосанитариялық бақылауды жүзеге асырады;
12) қарсы күрес бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын зиянды организмдердің тізбесін және фитосанитариялық іс-шаралар жүргізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
13) мыналардың:
агроөнеркәсiптiк кешендi дамытудың;
азық-түлік тауарларының бағалары мен нарықтарының;
азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің мониторингін жүргізеді;
14) өңірлер бойынша азық-түлік тауарларының қорларын есепке алу нысандарын және есептілікті ұсыну тәртібін әзiрлейдi және бекітеді;
15) агроөнеркәсіптiк кешен субъектiлеріне өтеусiз негізде берілуге жататын ақпарат пен көрсетiлетiн қызметтердің тiзбесiн әзiрлейді;
15-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің өзара іс-қимылының оңтайлы нысандарын дамыту үшін агроөнеркәсіптік кешен салаларын айқындайды;
15-2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес агроөнеркәсіптік кешенде және ауылдық аумақтарда қалыптасатын жер қатынастарын реттейді;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-3) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15-3) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті бағаларды белгілеу жөніндегі шараларды қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыратын мамандандырылған ұйымдардың тізбесін бекітеді;
15-4) Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланудағы мүліктің жекелеген түрлері туралы заңдарына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша жалпы пайдаланудағы мүлікті пайдалану қағидаларын бекітеді;
15-5) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асырады;
16) өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
17) кепілдендірілген сатып алу бағасы мен сатып алу бағасы белгіленетін ауыл шаруашылығы өнімдерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;

8) разрабатывает и утверждает типовые правила выпаса сельскохозяйственных животных;
9) вырабатывает приоритетные направления межгосударственных экономических связей в области агропромышленного комплекса, реализует международные проекты в области развития агропромышленного комплекса в пределах своей компетенции;
10) организует государственные мероприятия по ветеринарии, защите и карантину растений в соответствии с законами Республики Казахстан;
11) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор, карантинный фитосанитарный контроль и надзор, фитосанитарный контроль в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
12) разрабатывает и утверждает перечень вредных организмов, борьба с которыми осуществляется за счет бюджетных средств, и порядок проведения фитосанитарных мероприятий;
13) проводит мониторинг:
развития агропромышленного комплекса;
цен и рынков продовольственных товаров;
состояния продовольственной безопасности;
14) разрабатывает и утверждает формы учета запасов продовольственных товаров по регионам и порядок представления отчетности;
15) разрабатывает перечень информации и услуг, подлежащих предоставлению субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе;
15-1) определяет отрасли агропромышленного комплекса для развития оптимальных форм взаимодействия субъектов агропромышленного комплекса;
15-2) регулирует земельные отношения, складывающиеся в агропромышленном комплексе и сельских территориях, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 15-3) предусмотрен в редакции постановления Правительства РК от 16.07.2024 № 563 (вводится в действие с 31.12.2025).
15-3) утверждает перечень специализированных организаций, реализующих механизмы стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары, за исключением мер по установлению предельных цен на социально значимые продовольственные товары;
15-4) утверждает правила пользования имуществом общего пользования по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию в соответствии с законами Республики Казахстан об отдельных видах имущества общего пользования;
15-5) осуществляет государственное регулирование в области карантина растений;
16) разрабатывает и утверждает правила субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
17) разрабатывает и утверждает перечень сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена;

18) нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, баға, техника, кеден, салық, кредит, сақтандыру қызметi, сондай-ақ агроөнеркәсіптiк кешен саласындағы техникалық реттеу және мемлекеттің саясаты саласындағы мәселелер бойынша ұсыныстар енгiзеді;
19) агроөнеркәсiптiк кешен субъектілерін техникалық жарақтандыру және ауыл шаруашылығы машиналарын жасауды дамыту жөніндегі іс-шараларды әзірлейді;
20) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
20-1) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру кезінде комиссияның бір бөлігін және қарыздарын сақтандыру кезінде сақтандыру сыйлықақыларының бір бөлігін өтеуді қамтамасыз етеді;
21) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
21-1) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
22) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
23) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
24) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
25) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәлiктер беру қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;

18) вносит предложения по вопросам совершенствования нормативной правовой базы, ценовой, технической, таможенной, налоговой, кредитной, страховой деятельности, а также в сфере технического регулирования и политики государства в области агропромышленного комплекса;
19) разрабатывает мероприятия по техническому оснащению субъектов агропромышленного комплекса и развитию сельскохозяйственного машиностроения;
20) разрабатывает и утверждает правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
20-1) обеспечивает возмещение части комиссии при гарантировании займов и части страховых премий при страховании займов субъектов агропромышленного комплекса;
21) разрабатывает и утверждает правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
21-1) разрабатывает и утверждает правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства при инвестиционных вложениях;
22) разрабатывает и утверждает правила государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
23) разрабатывает и утверждает правила государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
24) разрабатывает и утверждает правила ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
25) разрабатывает и утверждает правила приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости;

26) топырақты агрохимиялық зерттеп-қарауды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
27) Қазақстан Республикасында суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйінің мониторингі мен оны бағалауды және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің мелиорациялық жай-күйі туралы ақпараттық деректер банкін мемлекеттік жүргізу қағидалары мен тәртібін әзірлейді және бекітеді;
28) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ауыл шаруашылығы өндірісіне агрохимиялық қызмет көрсетудің заттай нормаларын әзiрлейдi және бекітеді;
29) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша:
суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізуге арналған заттай нормаларды;
суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйін бағалау жөніндегі жұмыстарды орындау кезінде пайдалану шығындарына арналған материалдар шығыстарының заттай нормаларын әзірлейді және бекітеді;
30) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің агрохимиялық жай-күйі туралы ақпараттық деректер банкін құру және жүргізу қағидаларын бекітеді;
31) ауыл шаруашылығы өнімдерінің және оны өңдеуден алынған өнімдердің табиғи кему, кебу, азаю, бұзылу нормаларын әзiрлейдi және бекітеді;
32) агроөнеркәсiптiк кешенді ақпараттық-маркетингтік қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
33) климаттың өзгеруіне осалдықты бағалауды өз құзыреті шегінде жүргізеді;
34) климаттың өзгеруіне бейімделу жөніндегі басымдықтар мен шараларды өз құзыреті шегінде айқындайды;
35) климаттың өзгеруіне бейімделу жөніндегі шараларды өз құзыреті шегінде жүзеге асырады;
36) өз құзыреті шегінде айқындалған, климаттың өзгеруіне бейімделу жөніндегі шаралардың тиімділігіне мониторинг пен бағалауды жүзеге асыру және мониторинг пен бағалау нәтижелері негізінде осы шараларды түзетеді;
37) ауылдық елді мекендерге тартылатын агроөнеркәсіптік кешен мамандары лауазымдарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;
38) реттелетін салаларда жергілікті атқарушы органдарды үйлестіреді және оларға әдістемелік басшылық жасайды;
39) нарыққа реттеушілік ықпал жасау үшін мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтар шығару туралы және мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығаруға қатысушы ұйымдардың тізбесі, шығарылатын материалдық құндылықтың көлемі мен бағалары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізеді;
40) агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің тауар қозғалысы жүйесін ұйымдастырады;
41) салалық көтермелеу жүйесін әзірлейді және бекітеді;
42) "Агроөнеркәсіптік кешендегі үздік кәсіп иесі" конкурсын өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

26) разрабатывает и утверждает правила проведения агрохимического обследования почв;
27) разрабатывает и утверждает правила и порядок государственного ведения мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель в Республике Казахстан и информационного банка данных о мелиоративном состоянии земель сельскохозяйственного назначения;
28) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральные нормы агрохимического обслуживания сельскохозяйственного производства;
29) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию:
натуральные нормы на проведение мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель;
натуральные нормы расходов материалов для эксплуатационных затрат при выполнении работ по оценке мелиоративного состояния орошаемых земель;
30) утверждает правила создания и ведения информационного банка данных об агрохимическом состоянии земель сельскохозяйственного назначения;
31) разрабатывает и утверждает нормы естественной убыли, усушки, утряски, порчи сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки;
32) организует информационно-маркетинговое обеспечение агропромышленного комплекса;
33) проводит в пределах своей компетенции оценку уязвимости к изменению климата;
34) определяет в пределах своей компетенции приоритеты и меры по адаптации к изменению климата;
35) осуществляет в пределах своей компетенции меры по адаптации к изменению климата;
36) осуществляет мониторинг и оценку эффективности мер по адаптации к изменению климата, определенных в пределах своей компетенции, и корректировку этих мер на основе результатов мониторинга и оценки;
37) разрабатывает и утверждает перечень должностей специалистов агропромышленного комплекса, привлекаемых в сельские населенные пункты;
38) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в регулируемых сферах;
39) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения о выпуске материальных ценностей из государственного резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок и по перечню организаций, участвующих в выпуске материальных ценностей из государственного резерва, объемам и ценам выпускаемых материальных ценностей;
40) организует систему товародвижения продукции агропромышленного комплекса;
41) разрабатывает и утверждает отраслевую систему поощрения;
42) разрабатывает и утверждает правила проведения конкурса "Лучший по профессии в агропромышленном комплексе";

43) агроөнеркәсіптік кешен өнімінің республикалық көрмелерін, жәрмеңкелерін ұйымдастырады;
44) субсидияларды алушы міндеттемесінің нысанын әзiрлейдi және бекітеді;
45) мамандандырылған мемлекеттiк мекемелердiң суармалы жерлердiң мелиорациялық жай-күйiнің мониторингi мен оны бағалауды жүргiзуін ұйымдастырады;
46) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен;
47) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асырудың үлгілік қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
48) ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
49) ауылдық жерлерде микрокредит беру жүйесін дамыту мониторингін жүзеге асырады;
49-1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жобаларға кредит беру, сондай-ақ ауылдық елді мекендерде және шағын қалаларда микрокредит беру және лизинг қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
50) суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізу кезінде республикалық мемлекеттік мекеменің ақылы қызмет түрлерін көрсету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
51) суармалы жерлердің мелиорациялық жай-күйіне мониторинг және бағалау жүргізу кезінде республикалық мемлекеттік мекеме көрсететін ақылы қызмет түрлеріне арналған тарифтерді әзірлейді және бекітеді;
52) мыналарды:
мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды;
акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру шаруашылығын дамытуды;
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын;
ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын;
отандық ауыл шаруашылығы өнімін өңдеу үлесін ұлғайтуды;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
52) тармақшаның оныншы абзацы жаңа редакцияда көзделген – ҚР Үкіметінің 30.09.2024 № 811 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін;
облигациялар бойынша купондық сыйақыны;
ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды әзірлеуге және ендіруге арналған шығындардың құнын субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

43) организует республиканские выставки, ярмарки продукции агропромышленного комплекса;
44) разрабатывает и утверждает форму обязательства получателя субсидий;
45) организует проведение специализированными государственными учреждениями мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель;
46) исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598;
47) разрабатывает и утверждает типовые правила реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары;
48) разрабатывает и утверждает правила субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
49) осуществляет мониторинг развития системы микрокредитования в сельской местности;
49-1) разрабатывает и утверждает правила кредитования проектов в сфере агропромышленного комплекса, а также микрокредитования и лизинга в сельских населенных пунктах и малых городах;
50) разрабатывает и утверждает правила оказания платных видов услуг республиканским государственным учреждением при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель;
51) разрабатывает и утверждает тарифы на оказываемые платные виды услуг республиканским государственным учреждением при проведении мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель;
52) разрабатывает и утверждает правила субсидирования:
повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
развития племенного животноводства;
повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства;
повышения урожайности и качества продукции растениеводства;
стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте;
увеличения доли переработки отечественной сельскохозяйственной продукции;
ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
Примечание ИЗПИ!
Абзац десятый подпункта 52) предусмотрен в редакции постановления Правительства РК от 30.09.2024 № 811 (вводится в действие с 01.01.2025).
развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции;
ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
купонного вознаграждения по облигациям;
стоимости затрат разработки и внедрения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;

53) ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
54) өз мүшелері үшін жұмыстарды (қызметтерді) орындау (көрсету) бойынша ауыл шаруашылығы кооперативтерінің қызметі түрлерінің тізбесін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы кооперативі өз мүшелеріне өткізетін тауарлардың тізбесін әзірлейді және бекітеді;
55) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ауыл шаруашылығы малдарының табиғи кему (өлу) нормаларын бекітеді;
56) агроөнеркәсіптік кешендегі сақтандыру саласындағы операторды айқындайды;
57) сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
58) сақтандыру өнімдерін әзірлеу және бекіту тәртібін айқындайды;
59) агроөнеркәсіптік кешен үшін кадрлар даярлауды жүзеге асыратын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыруға қатысады;
60) агроөнеркәсіптік кешен үшін кадрлар даярлауды жүзеге асыратын, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысының бөлінуі мен орналастырылуын бекітеді;
61) стандарттарды, нормативтерді, нұсқаулықтарды, әдістемелерді, ұсынымдарды әзірлеуі арқылы агроөнеркәсіптік кешенді нормативтік-әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
62) тұқым шаруашылығы саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
63) селекция, сортты сынақтан өткiзу және тұқым шаруашылығы жөнiндегi ғылыми-техникалық бағдарламаларды әзiрлейдi және iске асырады;
64) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын ауылшаруашылық өсiмдiктерi сорттарының тұқымдарын өндiру және сату көлемiне болжам жасайды;
65) бiрегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
66) патент қабілеттілігі мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттік сынақтың немесе өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
67) мыналарды:
Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізу тәртібін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорт сынағы мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережені;
ауыл шаруашылығы өсімдіктеріне сорт сынағын жүргізудің әдістемесін;
тұқым шаруашылығының аттестатталған субъектілері үшін субсидиялауға жататын бірегей тұқымдарды өндіруге және элиталық тұқымдарды өткізуге жыл сайын квота белгілеудің тәртібін;
сортты егiстердi байқаудан өткізу тәртібін бекітеді;

53) разрабатывает и утверждает правила субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов;
54) разрабатывает и утверждает перечень видов деятельности сельскохозяйственных кооперативов по выполнению (оказанию) работ (услуг) для своих членов, а также товаров, которые сельскохозяйственный кооператив реализует своим членам;
55) утверждает нормы естественной убыли (падежа) сельскохозяйственных животных по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
56) определяет оператора в сфере страхования в агропромышленном комплексе;
57) разрабатывает и утверждает правила субсидирования страховых премий;
58) определяет порядок разработки и утверждения страховых продуктов;
59) участвует в формировании государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием в организациях образования, осуществляющих подготовку кадров для агропромышленного комплекса, финансируемых из республиканского бюджета;
60) утверждает распределение и размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием в организациях образования, осуществляющих подготовку кадров для агропромышленного комплекса, финансируемых из республиканского бюджета;
61) осуществляет нормативно-методическое обеспечение агропромышленного комплекса посредством разработки стандартов, нормативов, инструкций, методик и рекомендаций;
62) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области семеноводства;
63) разрабатывает и реализует научно-технические программы по селекции, сортоиспытанию и семеноводству;
64) прогнозирует объемы производства и реализации семян сортов сельскохозяйственных растений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;
65) разрабатывает и утверждает правила аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян;
66) разрабатывает и утверждает перечни родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность оцениваются по данным государственного испытания или заявителя;
67) утверждает:
порядок ведения Государственного реестра селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;
положение о республиканской комиссии по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
методики проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
порядок установления ежегодных квот производства оригинальных и реализации элитных семян, подлежащих субсидированию, для аттестованных субъектов семеноводства;
порядок проведения апробации сортовых посевов;

68) сорттық және тұқымдық бақылауды, жерге егiп бағалауды, зертханалық сорттық сынақтардан өткiзудi, тұқым сапасына сараптама жасауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
69) тұқым шаруашылығын мемлекеттік қолдаудың бағыттарын, тұқымдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тізбесін және оларға бөлінетін субсидиялардың нормативтерін айқындайды;
70) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
71) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiн сорттық сынақтан өткiзу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
72) тұқымдардың, оның iшiнде отандық ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнiң егуiне арналған тұқымдардың сорттық және егiстiк сапасына сараптама жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
73) сортты сынақтан өткiзу мен тұқым шаруашылығы мәселелерi бойынша нормативтiк құқықтық актiлердi және тұқымға арналған құжаттаманың нысандарын әзiрлейдi және бекiтедi;
74) құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарайды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар енгізеді;
75) табиғи-климаттық жағдайлар бойынша қолайсыз жылдарда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының өтініштері негiзiнде тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттарда және стандарттау жөніндегі өзге де құжаттарда белгiленген тұқым сапасының көрсеткiштерiн бiр жылдан аспайтын мерзімге төмендетуді келіседі;
76) бастапқы, элиталық және өнеркәсіптік (жаппай) тұқым шаруашылығын жүргізудің схемалары мен әдістерін әзірлейді және бекітеді;
77) отандық және шетелдік селекция сорттарына мемлекеттік сынақ ұйымдастырады;
78) уәкілетті орган бекіткен сорттар оригинаторларын тіркеу ережелеріне сәйкес сорттар оригинаторларын тіркейді;
79) республиканың тұқым ресурсының мониторингiн жүзеге асырады;
80) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен;
81) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетiстiктердiң мемлекеттiк тiзiлiмiн және ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң перспективалы сорттарының тiзбесiн бекiтедi;
82) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығы саласындағы қажетті ақпаратты жергілікті атқарушы органдардан сұратады;
83) республика бойынша тұқымдар балансын жасайды;
84) патент беруге арналған қорытындысымен қоса сорт сипаттамасының, сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын белгілейді;

68) разрабатывает и утверждает правила осуществления сортового и семенного контроля, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;
69) определяет направления государственной поддержки семеноводства, перечень сельскохозяйственных растений, семена которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств, и нормативы субсидий на них;
70) разрабатывает и утверждает правила субсидирования развития семеноводства;
71) разрабатывает и утверждает правила проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
72) разрабатывает и утверждает правила проведения экспертизы сортовых и посевных качеств семян, в том числе семян, предназначенных для посева отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями;
73) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты по вопросам сортоиспытания, семеноводства и формы документации на семена;
74) рассматривает проекты документов по стандартизации в пределах компетенции, а также готовит предложения по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;
75) согласовывает снижение показателей качества семян на срок не более одного года, установленных национальными стандартами и иными документами по стандартизации в области семеноводства, на основании обращений местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы в неблагоприятные по погодно-климатическим условиям годы;
76) разрабатывает и утверждает схемы и методы ведения первичного, элитного и промышленного (массового) семеноводства;
77) организует государственные испытания сортов отечественной и иностранной селекции;
78) регистрирует оригинаторов сортов в соответствии с правилами регистрации сортов, утвержденными уполномоченным органом;
79) осуществляет мониторинг семенных ресурсов республики;
80) исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598;
81) разрабатывает и утверждает государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, и перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений;
82) запрашивает необходимую информацию в области семеноводства сельскохозяйственных растений от местных исполнительных органов;
83) составляет баланс семян по республике;
84) устанавливает формы описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о патентоспособности сорта;

85) Қазақстан Республикасының тұқым шаруашылығы туралы заңнамасының талаптарын бұзуды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын әзірлейді және бекітеді;
86) сорт сынағын өткізу саласындағы мемлекеттік мекемелер өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасын белгілейді;
87) технологиялық талаптарды, өндiрiс схемаларын, тұқымның саны мен сапасы жағынан сақталуын қамтамасыз ететін оларды сақтау және сату қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
88) сорттың жаңартылуын және сорттың алмастырылуын жүргiзу тәртібі мен мерзімін белгілейді;
89) ауыл шаруашылық өсімдіктерінің тұқымдарын дайындауды, өңдеуді, сақтауды және пайдалануды ұйымдастыру тәртібін белгілейді;
90) астық нарығы саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
91) астық нарығы жөніндегі операторды айқындайды;
91-1) тіркеушіні айқындайды;
92) астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
93) Қазақстан Республикасы астық туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандарын әзірлейді және бекітеді;
94) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар береді, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды;
95) астық нарығының мониторингін жүзеге асырады;
96) астық сапасына сараптама жүргізу тәртібіне және астық сапасы паспортын беруге қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді;
97) астыққа және оның өмiрлiк циклiнiң процестерiне техникалық регламенттердi әзірлейді және бекiтеді;
98) құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарайды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар дайындайды;
99) мынадай:
астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу;
астықты сақтау;
астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды жүргізу;
астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
100) мыналарды:
астық нарығына мониторинг жүргізу қағидаларын;
астық қабылдау кәсіпорындары есептілігінің үлгілік нысандарын;
мемлекеттік астық инспекторлары туралы ережені әзірлейді және бекітеді;

85) разрабатывает и утверждает формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о семеноводстве, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении;
86) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания;
87) разрабатывает и утверждает технологические требования, схемы производства, правила хранения и реализации семян, обеспечивающие их количественную и качественную сохранность;
88) устанавливает порядок и сроки проведения сортообновления и сортосмены;
89) определяет порядок организации заготовки, обработки, хранения и использования семян сельскохозяйственных растений;
90) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области зернового рынка;
91) определяет оператора по зерновому рынку;
91-1) определяет регистратора;
92) разрабатывает и утверждает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности, с выпуском зерновых расписок;
93) разрабатывает и утверждает формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении;
94) выдает предписания о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне, рассматривает дела об административных правонарушениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
95) осуществляет мониторинг зернового рынка;
96) разрабатывает и утверждает требования к порядку экспертизы качества зерна и выдаче паспорта качества зерна;
97) разрабатывает и утверждает технические регламенты к зерну и процессам его жизненного цикла;
98) рассматривает проекты документов по стандартизации в пределах компетенции, а также готовит предложения по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;
99) разрабатывает и утверждает правила:
ведения количественно-качественного учета зерна;
хранения зерна;
проведения временного управления хлебоприемным предприятием;
формирования и ведения государственного электронного реестра держателей зерновых расписок;
100) разрабатывает и утверждает:
правила проведения мониторинга зернового рынка;
типовые формы отчетности хлебоприемных предприятий;
положения о государственных зерновых инспекторах;

101) астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді берудің нысандарын, көлемін және мерзімділігін әзірлейді және бекітеді;
102) астық қабылдау кәсіпорнын зерттеп-тексеру актісінің нысанын әзірлейді және бекітеді;
103) астық қабылдау кәсiпорны мен астық иесi арасындағы жария шарттардың үлгiлік нысанын әзірлейді және бекiтеді;
104) астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорларын құруға, олардың жұмыс iстеуі мен таратылуына қойылатын талаптарды, астық қабылдау кәсiпорындарының астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру жүйесiне қатысу шарттарын, астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорының (қорларының) кепiлдiктер алу тәртiбiн, астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорының (қорларының), астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi өтеу тәртiбiн әзірлейді және бекітеді;
105) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
106) тіркеушіні айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
107) астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
108) астық нарығы жөніндегі операторға астықтың резервтік қорын сақтау бойынша шығыстарды өтейді;
109) ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
110) жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
111) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
112) профилактикасы, диагностикасы мен жойылуы бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тiзбесiн әзірлейді және бекітеді;
113) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды бекітеді, ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
114) Қазақстан Республикасының аумағын басқа мемлекеттерден жануарлардың жұқпалы және экзотикалық ауруларының әкелінуі мен таралуынан қорғауды ұйымдастырады;
115) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық препараттарды және оларды сақтау, тасымалдау (жеткізу) және пайдалану жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;

101) разрабатывает и утверждает формы, объем и периодичность передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок;
102) разрабатывает и утверждает формы акта обследования хлебоприемного предприятия;
103) разрабатывает и утверждает типовую форму публичных договоров между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна;
104) разрабатывает и утверждает требования к созданию, функционированию и ликвидации фондов гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, условия участия хлебоприемных предприятий в системе гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, порядок получения гарантий фонда (фондов) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, порядок погашения обязательств по зерновым распискам фондом (фондами) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам;
105) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о зерне;
106) разрабатывает и утверждает правила проведения открытого конкурса по определению регистратора;
107) разрабатывает и утверждает правила по управлению резервным запасом зерна;
108) возмещает оператору по зерновому рынку расходы по хранению резервного запаса зерна;
109) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области ветеринарии;
110) организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии;
111) организует и осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии;
112) разрабатывает и утверждает перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляются за счет бюджетных средств;
113) утверждает, организует и обеспечивает ветеринарные мероприятия по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;
114) организует охрану территории Республики Казахстан от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других государств;
115) осуществляет государственный закуп ветеринарных препаратов и услуг по их хранению, транспортировке (доставке) и использованию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

116) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринария саласындағы ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды және басқа да нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
117) ветеринария саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
118) ветеринариялық ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және ветеринария саласындағы мамандарды, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды қайта даярлайды;
119) эпизоотиялық мониторинг жүргізеді;
120) ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын, аспаптарды, құрал-саймандарды бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізуді, тіркеу сынақтарынан өткізуді ұйымдастырады және олардың мемлекеттік тізілімдерін жүргізеді;
121) жаңа ветеринариялық препараттарға, жемшөп пен жемшөп қоспаларына қорытындылар береді;
122) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринария саласындағы халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етеді, сондай-ақ олармен ынтымақтастықты ұйымдастырады;
123) басқа елдердің ветеринариялық-санитариялық шараларының, егер бұл шаралар Қазақстан Республикасының аумағындағы салауаттылықтың тиісті деңгейін қамтамасыз ететін болса, баламалылығын таниды;
124) экспорттаушы елдің ғылыми негіздемесі жеткіліксіз болған жағдайда, халықаралық ұйымдардан алынған ақпаратты қоса алғанда, қолда бар тиісті ақпараттың негізінде уақытша ветеринариялық-санитариялық шараларды енгізеді;
125) ауру таралмаған немесе ауру аз таралған аумақты немесе оның бөліктерін айқындайды, осы аумақтардан экспортталатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады, импортталатын елге растауды береді және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда, оның өкілдерінің осы аумақтарда инспекция жүргізуге қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
126) жеткілікті ғылыми негіздемеге негізделген және жануарлар мен адам өміріне және денсаулығына тигізетін салдарлары ескерілген, сондай-ақ халықаралық талаптарға сай келетін ветеринариялық нормативтерді бекітеді;
127) ветеринария саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді және бекітеді;
128) құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарайды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар дайындайды;

116) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила и другие нормативные правовые акты в области ветеринарии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
117) разрабатывает и утверждает квалификационные требования, предъявляемые к деятельности в области ветеринарии;
118) организует ветеринарные научные исследования и переподготовку специалистов в области ветеринарии, физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
119) проводит эпизоотический мониторинг;
120) осуществляет контроль ветеринарных препаратов, кормовых добавок, приборов, инструментов, а также организует проведение апробации, регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок и ведение их государственных реестров;
121) выдает заключения на новые ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки;
122) представляет Республику Казахстан в международных организациях в области ветеринарии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также организует сотрудничество с ними;
123) признает эквивалентность ветеринарно-санитарных мер других стран, если эти меры обеспечивают надлежащий уровень благополучия на территории Республики Казахстан;
124) вводит временные ветеринарно-санитарные меры в случаях, когда научное обоснование экспортирующей страны является недостаточным на основе имеющейся надлежащей информации, включая информацию, полученную от международных организаций;
125) определяет территории или ее части свободной от болезней или с незначительной распространенностью болезней, осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за экспортируемыми перемещаемыми (перевозимыми) объектами из этих территорий, предоставляет подтверждения импортирующей стране и обеспечивает доступ ее представителям для проведения инспектирования этих территорий в случаях, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
126) утверждает ветеринарные нормативы, основанные на достаточном научном обосновании и с учетом последствий для жизни и здоровья животных и человека, а также соответствующие международным требованиям;
127) разрабатывает и утверждает технические регламенты в области ветеринарии;
128) рассматривает проекты документов по стандартизации в пределах компетенции, а также готовит предложения по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;

129) өңірлендіру, аумақты аймақтарға, компартментке бөлу тәртібін айқындайды;
130) аумақты компартментке бөлу туралы, өңірлендіру туралы шешім шығарады;
131) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жоспарын келіседі;
132) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қалыптастыру, пайдалану және оларды есептен шығару тәртібі мен нормативін бекітеді;
133) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын мемлекеттік сатып алуды, сақтауды, пайдалануды және оларды есептен шығаруды ұйымдастырады;
134) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын пайдалану кезінде оларды есептен шығару, сондай-ақ оларды сақтау мерзімдері өткеннен кейін жою немесе зертханалық зерттеу нәтижелері бойынша мақсатына қарай пайдалануға жарамсыз деп тану тәртібі мен нормативін бекітеді;
135) Қазақстан Республикасының аумағында орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды жүзеге асыру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
136) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
137) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау жүргізу туралы және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің импортына рұқсат беретін ұйымдарды айқындау туралы шешім шығарады;
138) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
139) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөпті және жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру және олардың тізілімін жүргізеді;
140) ұйымдарда ветеринария саласында пайдаланылатын жануарлар ауруларын қоздырушылары штаммдарының пайдаланылуына, тасымалдануына (жеткізілуіне), сақталуына және жойылуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
141) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң және биологиялық материалдың сынамаларын алу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

129) определяет порядок регионализации, деления территории на зоны, компартмент;
130) выносит решения о делении территории на компартмент, регионализации;
131) согласовывает план ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
132) утверждает порядок и норматив формирования, использования и списание республиканского запаса ветеринарных препаратов;
133) организует государственный закуп, хранение, использование и списания республиканского запаса ветеринарных препаратов;
134) утверждает порядок и нормативы списания ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок при их использовании, а также уничтожения по истечении сроков их хранения или признания не пригодными для использования по назначению по результатам лабораторных исследований;
135) разрабатывает и утверждает порядок осуществления транспортировки перемещаемых (перевозимых) объектов на территории Республики Казахстан;
136) разрабатывает и утверждает порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
137) выносит решение о проведении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и определении организаций, из которых разрешается импорт перемещаемых (перевозимых) объектов;
138) разрабатывает и утверждает порядок присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
139) присваивает учетные номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и ведет их реестр;
140) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за использованием, транспортировкой (доставкой), хранением и уничтожением используемых в области ветеринарии штаммов возбудителей болезней животных в организациях;
141) разрабатывает и утверждает правила отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала;

142) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдар мен әдістемелік нұсқауларды бекітеді;
143) жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелері туралы үлгі ережені әзірлейді және бекітеді;
144) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
145) процессингтік орталықтың жұмыс істеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
146) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
147) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерек базасын қалыптастыру, жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру ережелерін бекітеді;
148) жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтейді;
149) жеке және заңды тұлғаларға экспорттау, импорттау және транзиттеу еліндегі эпизоотиялық жағдай туралы ақпарат береді;
150) кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
151) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) нормаларды, ветеринариялық есепке алу мен есептілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
152) ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жүргізу, ұсыну тәртібін әзірлейді және бекітеді;
153) жануарларды өсіруді, өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді және бекітеді;
154) жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (жануарларды сою), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді және бекітеді;
155) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды әзірлейді және бекітеді;
156) ветеринариялық құжаттарды беру тәртібін және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді;
157) жануарлардың аса қауiптi ауруларына қарсы ветеринариялық iс-шараларды жоспарлау және өткізу қағидаларын бекiтеді;
158) жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу тәртібін бекітеді;
159) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес ветеринариялық мақсаттағы препараттар өндіруді лицензиялайды;

142) утверждает рекомендации и методические указания по осуществлению ветеринарных мероприятий;
143) разрабатывает и утверждает типовые положения о подразделениях местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
144) разрабатывает и утверждает порядок идентификации сельскохозяйственных животных;
145) разрабатывает и утверждает правила функционирования процессингового центра;
146) разрабатывает и утверждает правила регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей;
147) утверждает правила формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее;
148) возмещает владельцам стоимость изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
149) предоставляет физическим и юридическим лицам информацию об эпизоотической ситуации в стране экспорта, импорта и транзита;
150) разрабатывает и утверждает порядок организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации;
151) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) нормы, формы ветеринарного учета и отчетности;
152) разрабатывает и утверждает порядок ведения, представления ветеринарного учета и отчетности;
153) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к объектам производства, осуществляющим выращивание, реализацию животных;
154) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к объектам производства, осуществляющим заготовку (убой животных), хранение, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения;
155) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования к организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
156) разрабатывает и утверждает порядок выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам;
157) утверждает правила планирования и проведения ветеринарных мероприятий против особо опасных болезней животных;
158) утверждает порядок согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки;
159) осуществляет лицензирование производства препаратов ветеринарного назначения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;

160) мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар желісінің мемлекеттік нормативін әзірлейді және бекітеді;
161) биологиялық қалдықтарды кәдеге жарату, жою тәртібін әзірлейді және бекітеді;
162) тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік мониторингтің жоспарын бекітеді;
163) сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
164) ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
165) ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
166) жануарларды өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
167) жануарларды карантиндеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
168) дезинфекция, дезинсекция, дератизация жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
169) эпизоотиялық мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
170) ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
171) жануарларға қарау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
172) шектеу іс-шараларын және карантинді белгілеу немесе алып тастау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
173) мемлекеттік органдардың ветеринариялық іс-шаралар өткізу кезінде өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
174) диагностикалық зерттеулер жүргізу қағидаларын бекітеді;
175) ветеринария саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама нысанын, сондай-ақ оны толтыру және шығару тәртібін әзірлейді және бекітеді;
176) ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау үшін ветеринария саласындағы нысаналы индикаторларды есептеу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
177) өңірлер бөлінісінде ветеринария саласындағы нысаналы индикаторлардың жоспарлы мәндерін бекітеді;
178) ветеринария саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
179) мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
180) мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізеді;
181) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде фото- және бейнетүсірілімдер үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
182) ветеринариялық бақылау бекеттерін ұйымдастырады;
183) ветеринариялық бақылау бекеттеріндегі мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларды нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлейді және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;

160) разрабатывает и утверждает государственный норматив сети государственных ветеринарных организаций;
161) разрабатывает и утверждает порядок утилизации, уничтожения биологических отходов;
162) утверждает план государственного мониторинга по обеспечению пищевой безопасности;
163) разрабатывает и утверждает правила выдачи акта экспертизы (протокола испытаний);
164) разрабатывает и утверждает правила проведения ветеринарно-санитарной экспертизы;
165) разрабатывает и утверждает правила проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок;
166) разрабатывает и утверждает правила реализации животных;
167) разрабатывает и утверждает правила карантинирования животных;
168) разрабатывает и утверждает правила проведения дезинфекции, дезинсекции, дератизации;
169) разрабатывает и утверждает правила проведения эпизоотического мониторинга;
170) разрабатывает и утверждает правила проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок;
171) разрабатывает и утверждает правила обращения с животными;
172) разрабатывает и утверждает правила установления или снятия ограничительных мероприятий и карантина;
173) разрабатывает и утверждает правила взаимодействия государственных органов при проведении ветеринарных мероприятий;
174) утверждает правила проведения диагностических исследований;
175) разрабатывает и утверждает формы протокола об административных правонарушениях в области ветеринарии, а также порядок его составления и вынесения;
176 разрабатывает и утверждает методику расчета целевых индикаторов в области ветеринарии для оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
177) утверждает плановые значения целевых индикаторов в области ветеринарии в разрезе регионов;
178) разрабатывает и утверждает правила формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в области ветеринарии;
179) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра скотомогильников (биотермических ям);
180) ведет реестр скотомогильников (биотермических ям);
181) разрабатывает и утверждает правила использования технических средств для фото - и видеосъемки при осуществлении государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
182) организует ветеринарные контрольные посты;
183) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральные нормы обеспечения государственных ветеринарно-санитарных инспекторов на ветеринарных контрольных постах форменной одеждой (без погон);

184) ветеринариялық бақылау бекеттеріндегі мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оларды киіп жүру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
185) ветеринариялық бақылау бекеттерінде мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртiбiн әзірлейді және бекітеді;
186) ветеринария саласындағы нұсқамалар нысандарын, оларды жасау және беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
187) мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау туралы ереженi әзірлейді және бекітеді;
188) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты міндетті түрде алып қою және жою жүргізілетін жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесін бекітеді;
189) ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары және (немесе) антибиотиктері, гормондары және биологиялық стимуляторлары бар ветеринариялық препараттар, жемшөп пен жемшөп қоспалары серияларының (партияларының) ветеринариялық нормативтер талаптарына сәйкестігін айқындау тәртібін белгілейді;
190) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының ветеринариялық нормативтер талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында олардың қауіпсіздігін мониторингтеуді жүзеге асыру тәртібін белгілейді;
191) жеке және заңды тұлғаларға жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, тамақ өнімін, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіруге арналған нормативтік-техникалық құжаттаманы келіседі;
192) мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
193) жергілікті атқарушы органдардың өсімдіктер карантині саласындағы қызметін үйлестіруді және оған әдістемелік басшылықты жүзеге асырады;
194) карантиндi объектiлермен залалданған, зарарсыздандыруға немесе қайта өңдеуге келмейтін карантинге жатқызылған өнiмдi алып қою және жою жөніндегі қағидаларды әзірлейдi және бекітеді;
195) карантиндік фитосанитариялық талаптарды, оның ішінде Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы заңнамасының талаптарын ескере отырып әзірлейді және бекітеді;
196) карантинге жатқызылған өнімнің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
197) Қазақстан Республикасының аумағын карантинді объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
198) жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіруге жұмсаған шығындарын өтеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
199) фитосанитариялық тәуекелге талдау жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

184) разрабатывает и утверждает образцы форменной одежды (без погон) государственных ветеринарно-санитарных инспекторов на ветеринарных контрольных постах и порядок ее ношения;
185) разрабатывает и утверждает порядок осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на ветеринарных контрольных постах;
186) разрабатывает и утверждает формы предписаний в области ветеринарии, порядок их составления и выдачи;
187) разрабатывает и утверждает положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре;
188) утверждает перечень особо опасных болезней животных, при которых проводятся обязательное изъятие и уничтожение животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
189) устанавливает порядок определения соответствия серий (партий) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и (или) ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, содержащих антибиотики, гормоны и биологические стимуляторы, требованиям ветеринарных нормативов;
190) устанавливает порядок осуществления мониторинга безопасности ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок с целью определения их соответствия требованиям ветеринарных нормативов;
191) согласовывает нормативно-техническую документацию на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, на производство пищевой продукции, кормов и кормовых добавок физическим и юридическим лицам;
192) осуществляет государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор;
193) осуществляет координацию и методическое руководство деятельностью местных исполнительных органов в области карантина растений;
194) разрабатывает и утверждает правила по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции, зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке;
195) разрабатывает и утверждает карантинные фитосанитарные требования, в том числе с учетом требований законодательства Республики Казахстан в области биологической безопасности;
196) разрабатывает и утверждает перечень подкарантинной продукции;
197) разрабатывает и утверждает правила по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов;
198) разрабатывает и утверждает правила возмещения физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых;
199) разрабатывает и утверждает правила проведения анализа фитосанитарного риска;

200) есепке алу нөмірлерін береді, қолданылуын тоқтата тұрады және кері қайтарып алады;
201) мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде материалдық құралдарды, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдарды пайдалану тәртібін әзірлейді және бекітеді;
202) өздеріне қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
203) таралу ошақтарын оқшаулау мен жою жөніндегі іс-шаралар бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлердің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
204) екі немесе одан көп облыс аумағында (облыстардың аумағында карантинді объектінің жергілікті таралу жағдайларын қоспағанда) карантиндік режим енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу немесе оның күшін жою туралы шешім қабылдайды, сондай-ақ осы аймақтарда өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу тәртібін әзірлейді және бекітеді әрі олардың жүргізілуін бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
205) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін пестицидтердің қорын құру және сақтау тәртібін әзірлейді және бекітеді;
206) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
207) өздеріне қатысты өсiмдiктер карантинi жөнiндегi iс-шаралар белгiленетін және жүзеге асырылатын карантиндi объектiлер тiзбесiн айқындайды;
208) Қазақстан Республикасында және басқа да мемлекеттерде карантиндi объектiлердiң болуы мен таралуы, оларға қарсы күрес жөнiндегi шаралар мен iс-шаралар туралы дерекқор құрады, ақпаратты ресми интернет-ресурста орналастырады және сұрау салу бойынша оны мүдделi адамдарға бередi;
209) карантинді объектілер және (немесе) бөтен текті түрлер таралмаған немесе шектеулі таралған карантинге жатқызылған объектілерді, аймақтарды, орындарды, өндіріс учаскелерін айқындайды, импорттаушы елге растауды береді және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда импорттаушы елдің өкілдеріне инспекциялау жүргізу үшін қолжетімділікті қамтамасыз етеді;
210) өсiмдiктер карантинi жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлар туралы ережені әзірлейді және бекiтедi;
211) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырудың тәртібі мен тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды әзірлейді және бекітеді;
212) ғылыми-зерттеу ұйымдарымен бiрлесiп, фитосанитариялық тәуекелге талдау жүргізу қағидалары негізінде, оның ішінде Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы заңнамасына, халықаралық нормалар мен ұсынымдарға сәйкес биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесін ескере отырып, карантиндік фитосанитариялық шараларды әзiрлейдi, жеке және заңды тұлғалардың оларды орындауын тұрақты бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;

200) выдает, приостанавливает действие и отзывает учетные номера;
201) разрабатывает и утверждает порядок использования материальных средств, технических средств для фото - и видеофиксации при осуществлении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора;
202) разрабатывает и утверждает перечень карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений;
203) разрабатывает и утверждает перечень карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым мероприятия по локализации и ликвидации очагов распространения осуществляются за счет бюджетных средств;
204) принимает решение об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима или его отмене на территории двух или более областей (за исключением случаев локального распространения карантинного объекта на территории областей), а также разрабатывает и утверждает порядок проведения мероприятий по карантину растений в этих зонах, осуществляет контроль и надзор за их проведением;
205) разрабатывает и утверждает порядок создания и хранения запаса пестицидов для проведения мероприятий по карантину растений;
206) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области карантина растений местными исполнительными органами;
207) определяет перечень карантинных объектов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений;
208) создает базу данных о наличии и распространении карантинных объектов в Республике Казахстан и других государствах, мерах и мероприятиях по борьбе с ними, размещает информацию на официальном интернет-ресурсе и предоставляет ее по запросу заинтересованным лицам;
209) определяет подкарантинные объекты, зоны, места, участки производства, свободные или имеющие ограниченное распространение карантинных объектов и (или) чужеродных видов, предоставляет подтверждение стране-импортеру и обеспечивает доступ представителям страны-импортера для проведения инспектирования в случаях, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
210) разрабатывает и утверждает положение о государственных инспекторах по карантину растений;
211) разрабатывает и утверждает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления мероприятий по карантину растений;
212) разрабатывает совместно с научно-исследовательскими организациями карантинные фитосанитарные меры на основе правил проведения анализа фитосанитарного риска, в том числе с учетом методики управления биологическими рисками в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области биологической безопасности, международными нормами и рекомендациями, осуществляет постоянный контроль и надзор за их выполнением физическими и юридическими лицами;

213) Өсімдіктер карантині жөніндегі бас мемлекеттік инспектор және өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлар лауазымдарына орналасуға біліктілік талаптарын белгілейді;
214) өз құзыреті шегінде өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастырады және олардың жүргізілуін бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
215) карантинге жатқызылған өнімдер транзитінің шарттарын айқындайды;
216) Қазақстан Республикасының аумағын карантинді объектілер мен бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларға сәйкес уақытша карантиндік фитосанитариялық шараларды енгізеді және олардың күшін жояды;
217) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін пестицидтерді, оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
218) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшiн Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пестицидтердiң қорын құрады;
219) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөледі;
220) фитосанитариялық бақылау бекеттерінде әкелінетін, әкетілетін және транзиттік карантинге жатқызылған өнімге, көлік құралдарына және тасымалдауға арналған бейімдемелерге (оның ішінде көлік құралдарының кабиналарына, салондарына, багаж және жүк бөлімшелеріне, контейнерлерге), жеке тұлғалардың қол жүгі мен багажына бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды, қажет болған кезде үлгілерді іріктей отырып, карантиндік фитосанитариялық сараптама және (немесе) зертханалық сараптама жүргізеді, карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды, ілеспе тауар-көлік құжаттарына мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылаудан және қадағалаудан өткені туралы белгіленген үлгідегі тиісті мөртабан басады;
221) карантинге жатқызылған өнімнің межелі пунктінде көлік құралдарын және тасымалдауға арналған бейімдемелерді (оның ішінде көлік құралдарының кабиналарын, салондарын, багаж және жүк бөлімшелерін, контейнерлерді), жеке тұлғалардың қол жүгі мен багажын қайталама карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды, үлгілерді іріктеуді, қажет болған кезде аумақтың фитосанитариялық сипаттамасын және оның шыққан жерін, межелі пунктін, сондай-ақ карантинді объектілер және (немесе) бөтен текті түрлер таралмаған немесе шектеулі таралған аймақтарды, орындарды, өндіріс учаскелерін есепке ала отырып, карантиндік фитосанитариялық сараптама және (немесе) зертханалық сараптама жүргізеді, карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды, ілеспе тауар-көлік құжаттарына мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылаудан және қадағалаудан өткені туралы белгіленген үлгідегі тиісті мөртабан басады;

213) устанавливает квалификационные требования на занятие должности главного государственного инспектора по карантину растений и государственных инспекторов по карантину растений;
214) организует проведение мероприятий по карантину растений и осуществляет контроль и надзор за их проведением в пределах своей компетенции;
215) определяет условия транзита подкарантинной продукции;
216) вводит и отменяет временные карантинные фитосанитарные меры в соответствии с правилами по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов;
217) осуществляет государственные закупки пестицидов, работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
218) создает запас пестицидов для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
219) распределяет по территории Республики Казахстан пестициды, приобретенные за счет бюджетных средств, для проведения мероприятий по карантину растений;
220) проводит на фитосанитарных контрольных постах первичный карантинный фитосанитарный контроль и надзор за ввозимой, вывозимой и транзитной подкарантинной продукцией, при необходимости – ее карантинную фитосанитарную экспертизу и (или) лабораторную экспертизу с отбором образцов, за транспортными средствами и приспособлениями для перевозки (в том числе кабинами, салонами, багажными и грузовыми отделениями транспортных средств, контейнерами), ручной кладью и багажом физических лиц, составляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора, проставляет на сопроводительных товаротранспортных документах соответствующий штамп установленного образца о прохождении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора;
221) проводит в пункте назначения подкарантинной продукции вторичный карантинный фитосанитарный контроль и надзор, отбор образцов, при необходимости – ее карантинную фитосанитарную экспертизу и (или) лабораторную экспертизу с учетом фитосанитарной характеристики территории и места ее происхождения, пункта назначения, а также зон, мест, участков производства, свободных или имеющих ограниченное распространение карантинных объектов и (или) чужеродных видов, за транспортными средствами и приспособлениями для перевозки (в том числе кабинами, салонами, багажными и грузовыми отделениями транспортных средств, контейнерами), ручной кладью и багажом физических лиц, составляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора, проставляет на сопроводительных товаротранспортных документах соответствующий штамп установленного образца о прохождении государственного карантинного фитосанитарного контроля и надзора;

222) әкетілетін карантинге жатқызылған өнімді тиеп-жөнелту орындарында тұрақты карантиндік жете тексеруді, қажет болғанда – үлгілерін алу арқылы карантиндік фитосанитариялық сараптаманы және (немесе) зертханалық сараптаманы және фитосанитариялық сертификаттауды жүргізеді;
223) фитосанитариялық бақылау бекеттерінде әкелінетін, әкетілетін және транзиттік карантинге жатқызылған өнімге құжаттамалық мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізеді;
224) Қазақстан Республикасының ішкі сауда объектілерінде және ұйымдарында карантинге жатқызылған өнімді тұрақты жете тексеруді, қажет болғанда – үлгілерін алу арқылы оған карантиндік фитосанитариялық сараптаманы және (немесе) зертханалық сараптаманы жүргізеді және карантиндік құжаттарды қарайды;
225) өсімдіктен алынатын өнiмдi өсiретiн, дайындайтын, қоймаға жинайтын, қайта өңдейтiн және өткiзетiн ұйымдардың, ішкі сауда объектілерінің, шаруа немесе фермер, үй жанындағы және саяжай қожалықтарының аумағы мен үй-жайларына, ауыл шаруашылығына, орманға, суға және басқа да мақсатқа арналған жерлерге тұрақты ішінара бақылау зерттеп-қарауды жүргiзедi;
226) анықталған Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын бұзушылықтарды жою және өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды орындау туралы нұсқамалар береді және олардың орындалуын бақылайды;
227) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен және негіздерде дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың қызметіне тыйым салу немесе оны тоқтата тұру туралы сотқа талап арыз жібереді;
228) уәкілетті ұйымда импорттық себу материалдары мен отырғызылатын материалдардың карантиндi объектiлермен және бөтен тектi түрлермен жасырын залалданған-залалданбағанын зерттеу жөнiндегi iс-шараларды ұйымдастырады және бақылайды;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
229) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
229) карантинге жатқызылған өнімге фитосанитариялық және карантиндік сертификаттар береді;
230) халықаралық нормалар мен талаптардың өсiмдiктер карантинi саласында жасалған келiсiмдерге сәйкес орындалуын қамтамасыз етедi;
231) өз құзыретi шегiнде өсiмдiктер карантині саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi және бекітеді;
232) өсімдіктер карантині саласындағы заттай нормаларды әзірлейді және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;
233) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар лауазымды адамдардың тізбесін, нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оларды киіп жүру тәртібін айқындайды;

222) проводит в местах отгрузки вывозимой подкарантинной продукции постоянный карантинный досмотр, при необходимости – ее карантинную фитосанитарную экспертизу и (или) лабораторную экспертизу с отбором образцов и фитосанитарную сертификацию;
223) проводит документарный государственный карантинный фитосанитарный контроль на фитосанитарных контрольных постах ввозимой, вывозимой и транзитной подкарантинной продукции;
224) проводит постоянный досмотр подкарантинной продукции, при необходимости – ее карантинную фитосанитарную экспертизу и (или) лабораторную экспертизу с отбором образцов, рассматривает карантинные документы на объектах внутренней торговли и в организациях Республики Казахстан;
225) проводит постоянные контрольные выборочные обследования территорий и помещений организаций, объектов внутренней торговли, крестьянских или фермерских, приусадебных и дачных хозяйств, выращивающих, заготавливающих, складирующих, перерабатывающих и реализующих продукцию растительного происхождения, земель сельскохозяйственного и другого назначения;
226) выдает и контролирует исполнение предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области карантина растений и выполнении мероприятий по карантину растений;
227) направляет исковое заявление в суд о запрещении или приостановлении деятельности индивидуальных предпринимателей и юридических лиц в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
228) организует и контролирует мероприятия по исследованию импортного посевного и посадочного материалов в уполномоченной организации на наличие скрытой зараженности карантинными объектами и чужеродными видами;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 229) предусмотрен в редакции постановления Правительства РК от 16.07.2024 № 563 (вводится в действие с 01.01.2025).
229) выдает фитосанитарные и карантинные сертификаты на подкарантинную продукцию;
230) обеспечивает выполнение международных норм и требований в соответствии с заключенными соглашениями в области карантина растений;
231) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты в области карантина растений;
232) разрабатывает и утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральные нормы в области карантина растений;
233) определяет перечень должностных лиц, имеющих право на ношение форменной одежды (без погон), образцы форменной одежды (без погон) и порядок ношения;

234) өз құзыретi шегiнде өсiмдiктердi қорғау саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi және бекітеді;
235) өсімдіктерді қорғау саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылықты жүзеге асырады;
236) аса қауiптi зиянды организмдер тiзбесiн әзірлейді және бекітеді;
237) өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) қауіпсіздігі туралы техникалық регламентті әзірлейді және бекітеді;
238) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және (немесе) ғылыми зерттеулерді жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) береді;
239) өсімдіктерді қорғау құралдарын (пестицидтерді) импорттауға лицензия береді;
240) мынадай:
пестицидтер өндіру (формуляциялау);
пестицидтер өткізу;
пестицидтерді аэрозольдық және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
241) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келісу бойынша пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
242) пестицидтерді мемлекеттік тіркеу және пестицидтерге арналған тіркеу куәліктерін береді;
243) пестицидтер тізімін әзірлейді, бекітеді және жүргізеді;
244) фитосанитариялық іс-шараларды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
245) хаттамалар мен нұсқамалар нысандарын, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасау мен шығару тәртiбiн әзірлейді және бекітеді;
246) фитосанитариялық іс-шараларды ұйымдастырады;
247) мемлекеттiк органдардың, жеке және заңды тұлғалардың фитосанитариялық iс-шараларды жүргiзудегi қызметiн үйлестіреді;
248) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пестицидтердi, оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөнiндегi жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырады және өткiзеді, сондай-ақ пестицидтердiң қорын жасайды;
249) фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды ұсыну тәртібін әзірлейді және бекітеді;
250) зиянды және аса қауіпті зиянды организмдер бойынша фитосанитариялық мониторинг ұйымдастырады;
251) пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және мемлекеттік тіркеуді ұйымдастырады;
252) өсімдіктерді қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге тапсырыс берудi ұйымдастырады және үйлестіреді, жүзеге асырады;

234) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты в области защиты растений;
235) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области защиты растений;
236) разрабатывает и утверждает перечень особо опасных вредных организмов;
237) разрабатывает и утверждает технический регламент о безопасности средств защиты растений (пестицидов);
238) выдает заключение (разрешительный документ) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями коллегии Евразийской экономической комиссии;
239) выдает лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов);
240) разрабатывает и утверждает квалификационные требования, предъявляемые к следующим подвидам деятельности по:
производству (формуляции) пестицидов;
реализации пестицидов;
применению пестицидов аэрозольным и фумигационным способами;
241) разрабатывает и утверждает правила проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
242) осуществляет государственную регистрацию пестицидов и выдачу регистрационных удостоверений на пестициды;
243) разрабатывает, утверждает и ведет список пестицидов;
244) разрабатывает и утверждает правила проведения фитосанитарных мероприятий;
245) разрабатывает и утверждает формы протоколов и предписаний, а также порядок их составления и вынесения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
246) организует фитосанитарные мероприятия;
247) координирует деятельность государственных органов, физических и юридических лиц в проведении фитосанитарных мероприятий;
248) организует и проводит государственный закуп пестицидов, работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению, а также создает запас пестицидов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
249) разрабатывает и утверждает фитосанитарные нормативы, формы фитосанитарного учета, а также порядок их представления;
250) организует фитосанитарный мониторинг по вредным и особо опасным вредным организмам;
251) организует регистрационные (мелкоделяночные и производственные) испытания и государственную регистрацию пестицидов;
252) организует и координирует, осуществляет заказы на прикладные научные исследования в области защиты растений;

253) бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді фитосанитариялық мониторинг деректеріне және қалыптасатын фитосанитариялық ахуалға қарай Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөледі;
254) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен;
255) пестицидтердің түрлері бойынша қор нормативін және оны пайдалану тәртібін белгілейді;
256) мемлекеттік фитосанитариялық бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
257) құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарайды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар дайындайды;
258) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау туралы заңнамасын сақтауына бақылауды жүзеге асырады;
259) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келісу бойынша пестицидтерді залалсыздандыру тәртібін, сондай-ақ арнаулы сақтау орындарын (көмінділерді) тиісті жағдайда күтіп-ұстау шаттарын айқындайды;
260) фитосанитариялық іс-шараларды жүзеге асырудың тәртібін, тәсілдерін регламенттейтін әдістерді, әдістемелерді, ұсынымдарды әзірлейді және бекітеді, өсімдіктерді қорғау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды, сондай-ақ өсімдіктерді қорғау бойынша мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқыту бағдарламаларын (оқу бағдарламаларын) келіседі;
261) фитосанитариялық есептілік түрлерін, оларды ұсыну нысандары мен мерзімдерін айқындайды;
262) жер заңнамасын қолдану іс-тәжірибесін қорытады және оны жетілдіреді;
263) жер қатынастарын реттеу саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
264) жер қатынастарын реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне енгізеді;
265) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді ұтымды пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
266) жерді резервте қалдыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
267) жер комиссиясы туралы үлгі ережені әзірлейді және бекітеді;
268) шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгі шартын әзірлейді және бекітеді;

253) распределяет пестициды, приобретенные за счет бюджетных средств, по территории Республики Казахстан в зависимости от данных фитосанитарного мониторинга и складывающейся фитосанитарной обстановки;
254) исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598;
255) устанавливает норматив запаса по видам пестицидов и порядок его использования;
256) организует и осуществляет государственный фитосанитарный контроль;
257) рассматривает проекты документов по стандартизации в пределах компетенции, а также готовит предложения по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;
258) осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о защите растений местными исполнительными органами;
259) определяет порядок обезвреживания пестицидов, а также условия содержания специальных хранилищ (могильников) в надлежащем состоянии по согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
260) разрабатывает и утверждает методы, методики, рекомендации, регламентирующие порядок, способы осуществления фитосанитарных мероприятий, организует, координирует и контролирует проведение прикладных научных исследований в области защиты растений, а также согласовывает программы обучения (учебные программы) по подготовке и повышению квалификации специалистов по защите растений;
261) определяет виды фитосанитарной отчетности, формы и сроки их представления;
262) обобщает практику применения земельного законодательства и совершенствует его;
263) осуществляет координацию и методическое руководство местных исполнительных органов в области регулирования земельных отношений;
264) разрабатывает и вносит на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов в области регулирования земельных отношений;
265) разрабатывает и утверждает правила рационального использования земель сельскохозяйственного назначения;
266) разрабатывает и утверждает правила резервирования земель;
267) разрабатывает и утверждает типовое положение о земельной комиссии;
268) разрабатывает и утверждает типовой договор временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства;

269) шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
270) шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
271) шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін – Қазақстан Республикасының азаматында, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғасы мен оның үлестес тұлғаларында болуы мүмкін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшерлерін айқындау әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
272) Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысанын әзірлейді және бекітеді;
273) жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға берудің) үлгілік шартын әзірлейді және бекітеді;
274) жер учаскесін сатып алудың-сатудың үлгілік шартын әзірлейді және бекітеді;
275) Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаудың нысанын әзірлейді және бекітеді;
276) жерге орналастыру, мемлекеттiк жер кадастры және жер мониторингі жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлер мен нормативтік құжаттарды, әдістемелерді әзірлейді және бекiтеді;
277) әкімшілік-аумақтық бірліктердің шекараларын белгілеу және өзгерту жөніндегі жобаларды жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
278) жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
279) шаруашылықішілік және шаруашылықаралық жерге орналастыру жобаларын жасау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
280) Қазақстан Республикасының табиғи жем-шөп алқаптарының ірі масштабты (1:1000 – 1:100 000) геоботаникалық іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
281) жердің ірі масштабты топырақ іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
282) жерге мониторинг жүргізу жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
283) электрондық жер-кадастрлық карталарды жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
284) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу және жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау саласындағы қызметті мемлекеттік реттеуді және бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органмен бірлесіп, жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесін жүргізу және пайдалану тәртібін әзірлейді және бекітеді;

269) разрабатывает и утверждает правила организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства;
270) разрабатывает и утверждает правила организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства;
271) разрабатывает и утверждает методику определения предельных (максимальных) размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения, которые могут находиться у гражданина Республики Казахстан для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, негосударственного юридического лица Республики Казахстан и его аффилированных лиц для ведения сельскохозяйственного производства;
272) разрабатывает и утверждает формы предписания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении;
273) разрабатывает и утверждает типовой договор временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка;
274) разрабатывает и утверждает типовой договор купли-продажи земельного участка;
275) разрабатывает и утверждает формы указания об устранении нарушений требований земельного законодательства Республики Казахстан;
276) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты и нормативные документы, методики по землеустройству, государственному земельному кадастру и мониторингу земель;
277) разрабатывает и утверждает правила составления проектов по установлению и изменению границ административно-территориальных единиц;
278) разрабатывает и утверждает правила составления землеустроительного проекта по формированию земельных участков;
279) разрабатывает и утверждает правила составления проектов внутрихозяйственного и межхозяйственного землеустройства;
280) разрабатывает и утверждает методику по проведению крупномасштабных (1:1000 – 1:100 000) геоботанических изысканий природных кормовых угодий Республики Казахстан;
281) разрабатывает и утверждает методику по проведению крупномасштабных почвенных изысканий земель;
282) разрабатывает и утверждает методику по проведению мониторинга земель;
283) разрабатывает и утверждает инструкцию по созданию электронных земельно-кадастровых карт;
284) разрабатывает и утверждает совместно с государственным органом, осуществляющим государственное регулирование и контроль деятельности в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество и государственного технического обследования недвижимого имущества, порядок ведения и использования информационной системы единого государственного кадастра недвижимости;

285) цифрлық ауыл шаруашылығы карталарын жасау кезіндегі фотограмметриялық жұмыстар жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
286) жерге орналастыру, жерді мемлекеттік есепке алу және жер кадастры мақсаттары үшін 1:10 000, 1:25 000 және 1:50 000 масштабтарында цифрлық ауыл шаруашылығы карталарын жасау үшін аэрофотосуреттер шифрын ашу жөніндегі әдістеме мен шартты белгілерді әзірлейді және бекітеді;
287) электрондық топырақ карталарын жасау жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
288) топырақты бонитирлеуді жүргізу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
289) электрондық геоботаникалық карталар жасау жөніндегі әдістемені әзірлейді және бекітеді;
290) жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
291) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, республикалық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізеді;
292) орталық және жергiлiктi атқарушы органдармен жер қатынастарын реттеу мәселелерi бойынша өзара iс-қимыл жасайды;
293) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері паспортының нысанын бекітеді;
294) өтініштің, келісуші мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдар қорытындысының, жер учаскесін таңдау актісінің, жер учаскесін бөліп беру схемасының және жер-кадастрлық жоспардың нысандарын әзірлейді және бекітеді;
294-1) жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысанын келіседі;
295) жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымын, құрамын, мазмұнын және нысандарын белгілейді;
296) жер мониторингін жүргiзудi ұйымдастырады;
297) мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудi ұйымдастырады және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жер балансының деректерi негiзiнде Қазақстан Республикасының жер балансын жасайды;
298) өз құзыретіне кіретін жер учаскелерін беру және алып қою, соның ішінде мемлекет мұқтажы үшін алып қою, жерді бір санаттан басқасына ауыстыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің құқықтық актілерінің жобаларын дайындайды;
299) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;
300) жердің пайдаланылуы мен қорғалуына мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады;
300-1) бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
300-1) мемлекеттік жер кадастрын және жерге мониторинг жүргізудің дұрыстығына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
300-2) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 148-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген мәселелер бойынша сотқа талап арыз дайындайды және береді;

285) разрабатывает и утверждает методику по фотограмметрическим работам при создании цифровых сельскохозяйственных карт;
286) разрабатывает и утверждает методику и условные знаки по дешифрированию аэрофотоснимков для составления цифровых сельскохозяйственных карт в масштабах 1:10 000, 1:25 000 и 1:50 000 для целей землеустройства, государственного учета земель и земельного кадастра;
287) разрабатывает и утверждает методику по созданию электронных почвенных карт;
288) разрабатывает и утверждает методику проведения бонитировки почв;
289) разрабатывает и утверждает методику по созданию электронных геоботанических карт;
290) разрабатывает и утверждает правила переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования;
291) проводит экспертизу проектов и схем республиканского значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
292) взаимодействует с центральными и местными исполнительными органами по вопросам регулирования земельных отношений;
293) утверждает формы паспорта земельных участков сельскохозяйственного назначения;
294) разрабатывает и утверждает формы заявления, заключения согласующих государственных органов и иных организаций, акта выбора земельного участка, схемы отвода земельного участка и земельно-кадастрового плана;
294-1) согласовывает формы кадастрового паспорта объекта недвижимости;
295) устанавливает структуру, состав, содержание и формы земельно-кадастровой документации;
296) организует ведение мониторинга земель;
297) организует ведение государственного земельного кадастра и составление баланса земель Республики Казахстан на основании данных балансов земель областей, городов республиканского значения, столицы;
298) подготавливает проекты правовых актов Правительства Республики Казахстан по вопросам предоставления и изъятия земельных участков, в том числе для государственных нужд, перевода земельных участков, в том числе для государственных нужд, из одной категории в другую, входящим в его компетенцию;
299) осуществляет государственный контроль за использованием и охраной земель;
300) организует государственный контроль за использованием и охраной земель;
300-1) разрабатывает и утверждает инструкцию по разработке проектов рекультивации нарушенных земель;
300-1) осуществляет государственный контроль за правильностью ведения государственного земельного кадастра и мониторинга земель;
300-2) подготавливает и предъявляет иски в суд по вопросам, указанным в подпункте 4) пункта 1 статьи 148 Земельного кодекса Республики Казахстан;

300-3) мақсаты бойынша пайдаланылмай жатқан және игерілмеген не Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылып жүрген жер учаскелерін анықтайды және алып қояды;
300-4) егер құрылыс, пайдалы қазба кен орындарын игеру, объектілерді пайдалану, геологиялық барлау және басқа да жұмыстар Қазақстан Республикасының жер заңнамасын, жер пайдаланудың белгіленген режимін бұза отырып жүзеге асырылып жатса, сондай-ақ егер бұл жұмыстар сараптамадан өтпеген немесе теріс қорытынды алған жобалар бойынша жүргізіліп жатса, оларды тоқтата тұрады;
300-5) салықтардың және бюджетке төленетін төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерін анықтау тәртібін әзірлейді және бекітеді;
301) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының қорғаныс және ұлттық қауіпсіздік мұқтажы үшін жер учаскелерін беру және алып қою мәселелері жөніндегі ұсыныстарын келіседі;
302) жер заңнамасы саласындағы әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды;
303) жер учаскелері мәжбүрлеп алып қойылған тұлғалардың тізілімін қалыптастырады және жүргізеді;
304) көтермелеудің салалық жүйесін әзірлейді және бекітеді;
305) жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының нысанын қоспағанда, жер учаскесіне меншік құқығына және жерді пайдалану құқығына сәйкестендіру құжаттарының нысандарын бекітеді;
306) мемлекеттік жер кадастры мен жер мониторингін жүргізу тәртібін бекітеді;
307) аумақтық сулар алып жатқан жер учаскелерін жасанды ғимараттар салу үшін беру қағидаларын бекітеді;
308) жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелеріне құқықтар беру қағидаларын бекітеді;
309) жер учаскелерін немесе жер учаскелерін жалға алу құқығын сату жөніндегі сауда-саттықты (аукциондарды) электрондық түрде ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
309-1) жер учаскесін бөліп беру схемасын келісу жөніндегі мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың үлгілік тізбесін бекітеді;
310) жер комиссиясының отырысы барысын тіркеуді қамтамасыз ететін аудио-бейнежазба құралдарын техникалық қолдану, аудио-бейнежазбаны сақтау қағидаларын, сондай-ақ аудио, бейнежазбаға қол жеткізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
310-1) орталық уәкілетті органмен және монополияға қарсы органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен жүргізілетін және (немесе) іске асырылатын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды белгілейді;

300-3) выявляет и изымает земельные участки, не используемые по назначению и не освоенные либо используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан;
300-4) приостанавливает строительство, разработку месторождений полезных ископаемых, эксплуатацию объектов, геологоразведочных и других работ, если они осуществляются с нарушением земельного законодательства Республики Казахстан, установленного режима использования земель, а также если эти работы ведутся по проектам, не прошедшим экспертизу или получившим отрицательное заключение;
300-5) разрабатывает и утверждает порядок выявления земельных участков, не используемых в соответствующих целях или используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
301) согласовывает предложения местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы по вопросам предоставления и изъятия земельных участков для нужд обороны и национальной безопасности;
302) рассматривает дела об административных правонарушениях в области земельного законодательства в пределах компетенции;
303) формирует и ведет реестр лиц, у которых принудительно изъяты земельные участки;
304) разрабатывает и утверждает отраслевую систему поощрения;
305) утверждает формы идентификационных документов на право собственности на земельный участок и на право землепользования, за исключением формы кадастрового паспорта объекта недвижимости;
306) утверждает порядок ведения государственного земельного кадастра и мониторинга земель;
307) утверждает правила предоставления земельных участков, занятых территориальными водами, для строительства искусственных сооружений;
308) утверждает правила предоставления прав на земельные участки под индивидуальное жилищное строительство;
309) разрабатывает и утверждает правила организации и проведения торгов (аукционов) по продаже земельных участков или права аренды земельных участков в электронном виде;
309-1) утверждает типовой перечень государственных органов и иных организаций по согласованию схемы отвода земельного участка;
310) разрабатывает и утверждает правила технического применения средств аудио-, видеозаписи, обеспечивающих фиксирование хода заседания земельной комиссии, хранения аудио-, видеозаписи, а также порядок доступа к аудио-, видеозаписи;
310-1) устанавливает по согласованию с центральным уполномоченным органом и антимонопольным органом цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения, созданным по решению Правительства Республики Казахстан;

311) суармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыру жөнiндегi материалдарды келiседі;
312) ауыл шаруашылығын жүргiзумен байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндiрiсiнің шығасыларын өтеу нормативтерiн белгiлейдi;
313) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады және жүргізеді;
314) Қазақстан Республикасында жер кадастрын жүргізуді ұйымдастырады;
315) жерге мониторинг жүргізу және оның деректерін пайдалану тәртібін айқындайды;
316) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;
317) бонитирлеу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
318) мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктерді сынақтардан және байқаулардан өткізу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
319) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын, мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
320) асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлар туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
321) асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оның ішінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың нысанын, оларды жасау және беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
322) асыл тұқымдық кітапты жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
323) асыл тұқымды жануарлардың республикалық тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
324) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеке және заңды тұлғалардан асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы қызметтің басталғаны (тоқтатылғаны) туралы хабарламалар қабылдауды жүзеге асырады;
325) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізеді және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
326) экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану тәртібі туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
327) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.12.2022 № 1101 қаулысымен;
328) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекітеді;
329) асыл тұқымды жануарлардың республикалық тізілімін жүргізуді және оны уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялауды жүзеге асырады;

311) согласовывает материалы по переводу орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий;
312) устанавливает нормативы возмещения потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства;
313) организует и проводит государственный контроль за использованием и охраной земель;
314) организует ведение земельного кадастра в Республике Казахстан;
315) определяет порядок ведения мониторинга земель и пользования его данными;
316) осуществляет координацию и методическое руководство деятельностью местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в области племенного животноводства;
317) разрабатывает и утверждает инструкции по бонитировке;
318) разрабатывает и утверждает методику проведения испытаний и апробаций селекционных достижений в области животноводства;
319) разрабатывает и утверждает правила ведения государственного реестра селекционных достижений в области животноводства, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;
320) разрабатывает и утверждает положение о государственных инспекторах по племенному животноводству;
321) разрабатывает и утверждает формы актов государственного инспектора по племенному животноводству, в том числе форму протокола об административном правонарушении, порядок их составления и выдачи;
322) разрабатывает и утверждает правила ведения племенной книги;
323) разрабатывает и утверждает правила ведения республиканского реестра племенных животных;
324) осуществляет прием уведомлений от физических и юридических лиц о начале (прекращении) деятельности в области племенного животноводства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
325) ведет государственный электронный реестр разрешений и уведомлений в области племенного животноводства и вносит в него изменения и дополнения;
326) разрабатывает и утверждает положение о порядке признания племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран-экспортеров;
327) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2022 № 1101.
328) утверждает по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики формы, предназначенные для сбора административных данных в области племенного животноводства;
329) осуществляет ведение республиканского реестра племенных животных и публикацию его на интернет-ресурсе уполномоченного органа;

330) Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін жүргізеді және басып шығарады;
331) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы селекциялық жетістіктерді сынақтан және байқаудан өткізеді;
332) өткізілетін асыл тұқымды өнімге (материалға) берілетін асыл тұқымдық куәліктер деректерінің дәйектілігіне бақылауды жүзеге асырады;
333) селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық базасын жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекiтедi;
334) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында мемлекеттік қолдаудың бағыттарын айқындайды;
335) мыналарды:
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын;
мал шаруашылығы салалары бойынша асыл тұқымдық өнімді (материалды) есепке алу нысандарын;
асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру (жою) тәртібін;
асыл тұқымдық өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата тұру, күшін жою) тәртібін;
асыл тұқымды жануардың жеке карточкасының, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануары карточкасының нысаны мен оларды толтыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
336) Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы заңнамасының орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
337) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы халықаралық қатынастарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етеді;
338) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
339) берілген өкілеттіктер шегінде балара шаруашылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
340) бал араларды қорғау мен молықтыруға бағытталған ғылыми-зерттеулерді ұйымдастыруды жүзеге асырады;
341) бал шырынды өсімдіктерді өңдеу үшін қолданылатын өсімдіктерді қорғау құралдарының, минералдық тыңайтқыштар мен басқа да препараттардың тізбесін әзірлейді және бекітеді;
342) Қазақстан Республикасында балараларды тұқымдық аудандастыру жоспарын әзірлейді және бекітеді;
343) жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
344) жайылымдық инфрақұрылым объектілерін дамыту мен реконструкциялау және жайылымдарды суландыру жөніндегі іс-шараларды жүргізу жоспарларын әзірлеу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
345) жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормаларын әзірлейді және бекітеді;
345-1) жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды әзірлейді және бекітеді;
346) жайылымдардың, оның ішінде аридтік жайылымдардың тозуымен және шөлейттенуімен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу әдістемесін әзірлейді және бекітеді;

330) ведет и издает государственный реестр селекционных достижений в области племенного животноводства, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан;
331) проводит испытание и апробацию селекционных достижений в области животноводства;
332) осуществляет контроль за достоверностью данных племенных свидетельств на реализуемую племенную продукцию (материал);
333) разрабатывает и утверждает правила ведения информационной базы селекционной и племенной работы;
334) определяет направления государственной поддержки племенного животноводства;
335) разрабатывает и утверждает:
правила субсидирования развития племенного животноводства;
формы учета племенной продукции (материала) по отраслям животноводства;
формы племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и порядок их выдачи (аннулирования);
порядок присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала);
форму и правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс;
336) осуществляет контроль за исполнением законодательства Республики Казахстан о племенном животноводстве;
337) представляет Республику Казахстан в международных отношениях в области племенного животноводства;
338) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты в области племенного животноводства;
339) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты в области пчеловодства в пределах предоставленных полномочий;
340) осуществляет организацию научных исследований, направленных на охрану и воспроизводство пчел;
341) разрабатывает и утверждает перечень средств защиты растений, минеральных удобрений и других препаратов, применяемых для обработки медоносных растений;
342) разрабатывает и утверждает план породного районирования пчел в Республике Казахстан;
343) разрабатывает и утверждает правила рационального использования пастбищ;
344) разрабатывает и утверждает методику разработки планов по развитию и реконструкции объектов пастбищной инфраструктуры и проведению мероприятий по обводнению пастбищ;
345) разрабатывает и утверждает предельно допустимые нормы нагрузки на общую площадь пастбищ;
345-1) разрабатывает и утверждает типовой план по управлению пастбищами и их использованию;
346) разрабатывает и утверждает методику проведения мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ, в том числе аридных;

347) Қазақстан Республикасының Үкіметіне бір облыстың аумағындағы шалғайдағы жайылымдарды басқа облыстың ұзақ мерзімді пайдалануына беру туралы ұсыныс енгізеді;
348) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен;
349) жайылымдарды қалпына келтіру, сақтау, ұтымды пайдалану және түбегейлі жақсарту үшін жайылымдарға геоботаникалық зерттеп-қарау мен мониторингілеуді, ғылыми-зерттеу, іздестіру және жобалау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады;
350) органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
351) органикалық өнім өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
352) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келісу бойынша органикалық өнім өндірісі және айналымы қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
353) органикалық өнім өндіру кезінде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттығы саласындағы мемлекеттік органмен келісу бойынша қолданылатын рұқсат етілген құралдар тізімін әзірлейді және бекітеді;
354) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 30.09.2024 № 811 (12.12.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
354-1) органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізеді;
354-2) органикалық өнім өндіру үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымдары мен ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 354-3) тармақшамен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 30.09.2024 № 811 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
354-4) органикалық өнім өндірушілерге ақпараттық, ұйымдастырушылық-әдістемелік және консультациялық қолдау көрсетуді ұйымдастырады;
355) уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық регламенттерді әзірлейді, бекітеді, күшін жояды, тоқтата тұрады, сондай-ақ техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
356) техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды әзірлеу туралы ұсыныстар дайындайды және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен уәкілетті органға енгізеді;
357) техникалық реттеу саласында сараптамалық кеңестер құрады;
358) белгіленген құзырет шеңберінде тиісті техникалық регламенттер талаптарының сақталуын Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінде айқындалған тәртіппен мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асырады;

347) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения о предоставлении отгонных пастбищ, находящихся на территории одной области, в долгосрочное пользование другой области;
348) исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598;
349) организует проведение геоботанического обследования и мониторинга пастбищ, научно-исследовательских, поисковых и проектных работ для восстановления, сохранения, рационального использования и коренного улучшения пастбищ;
350) осуществляет межотраслевую координацию в области производства и оборота органической продукции;
351) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра производителей органической продукции;
352) разрабатывает и утверждает правила производства и оборота органической продукции по согласованию с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
353) разрабатывает и утверждает список разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции, по согласованию с государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
354) исключен постановлением Правительства РК от 30.09.2024 № 811 (вводится в действие с 12.12.2024).
354-1) ведет реестр семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции;
354-2) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра семян сельскохозяйственных растений и сельскохозяйственных животных, используемых для производства органической продукции;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусмотрено дополнить подпунктом 354-3) в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.09.2024 № 811 (вводится в действие с 01.01.2025).
354-4) организует оказание информационной, организационно-методической и консультативной поддержки производителям органической продукции;
355) разрабатывает, утверждает, отменяет, приостанавливает технические регламенты, а также вносит изменения и (или) дополнения в технические регламенты по вопросам, входящим в компетенцию, по согласованию с уполномоченным органом;
356) подготавливает и вносит в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложения о разработке технических регламентов в уполномоченный орган в области технического регулирования;
357) создает экспертные советы в области технического регулирования;
358) осуществляет государственный контроль и надзор в порядке, определенном Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, за соблюдением требований соответствующих технических регламентов в рамках установленной компетенции;

359) техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлейді және орындайды;
360) техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган бекіткен қағидаларға сәйкес тиісті зертханалық практика қағидаттарын іске асырады;
361) тиісті зертханалық практика саласында нормативтік-әдістемелік базаны әзірлейді (әзірлеуге қатысады);
362) сәйкестігі міндетті растауға жататын өнім бойынша сәйкестікті растау жөніндегі органдарды және зертханаларды құру, жаңғырту және жарақтандыру жөнінде ұсыныстар дайындайды;
363) сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарды Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімдерінің ұлттық бөлігіне (ұлттық бөлігінен) енгізу немесе алып тастау бойынша жұмысқа қатысады;
364) нормативтік техникалық құжаттар техникалық регламенттер талаптарын іске асыру үшін қолданылған жағдайда, оларды Қазақстан Республикасының стандарттау саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық стандарттар ретінде әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізеді;
365) техникалық реттеу саласындағы қызметті жетілдіру, перспективалық бағыттарды дамыту, техникалық регламенттерді қолдануға, мемлекеттік саясат пен мақсаттарға сәйкестігіне талдау жүргізуге байланысты мәселелерді қарау жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу үшін сарапшылық кеңестер құрады;
366) техникалық реттеу саласындағы сараптамалық кеңестердің құрамын және олар туралы ережені бекітеді;
367) ауыл шаруашылығы кооперативтерінің құрылуының және қызметінің тәжірибесін, оның ішінде интернет-ресурстар арқылы тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды әзірлеуде және іске асыруда ақпараттық, консультациялық және әдістемелік көмек көрсетуді жүзеге асырады;
368) мыналар:
ауыл шаруашылығы кооперативтерінің қызметіне қатысты қолайлы салықтық, қаржы-кредиттік, инвестициялық саясатты құру;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы кооперативтерін мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстар тұжырымдайды;
369) ауыл шаруашылығы кооперациясы үшін кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға және ауыл шаруашылығы кооперациясы мәселелері бойынша ғылыми зерттеулер жүргізуге жәрдемдеседі;
370) ауыл шаруашылығы кооперативінің үлгілік жарғысын әзірлейді және бекітеді;
371) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік етеді;
372) мыналарға:
Қазақстан Республикасының ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптардың сақталуына;
тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін айқындау бойынша оларға ветеринариялық-санитариялық сараптаманы жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың қызметін мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастырады, үйлестіреді және жүзеге асырады;

359) разрабатывает и исполняет планы мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;
360) реализовывает принципы надлежащей лабораторной практики в соответствии с правилами, утвержденными уполномоченным органом в сфере технического регулирования;
361) разрабатывает (участвует в разработке) нормативно-методической базы в области надлежащей лабораторной практики;
362) подготавливает предложения по созданию, модернизации и оснащению органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;
363) участвует в работе по включению или исключению органов по оценке соответствия в национальную часть (из национальной части) единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза;
364) в случае применения нормативных технических документов для реализации требований технических регламентов вносит предложения по их разработке в качестве национальных стандартов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в сфере стандартизации;
365) создает экспертные советы для выработки предложений по совершенствованию деятельности, развитию перспективных направлений, рассмотрению вопросов, связанных с применением технических регламентов, проведением анализа на соответствие государственной политике и целям в области технического регулирования;
366) утверждает состав экспертных советов в области технического регулирования и положение о них;
367) осуществляет информационную, консультационную и методологическую помощь в разработке и реализации мероприятий по распространению и внедрению опыта создания и деятельности сельскохозяйственных кооперативов, в том числе посредством интернет-ресурсов;
368) вырабатывает предложения по:
созданию благоприятной налоговой, финансово-кредитной, инвестиционной политики относительно деятельности сельскохозяйственных кооперативов;
государственной поддержке сельскохозяйственных кооперативов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
369) содействует подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров для сельскохозяйственной кооперации и проведению научных исследований по вопросам сельскохозяйственной кооперации;
370) разрабатывает и утверждает типовой устав сельскохозяйственного кооператива;
371) представляет Республику Казахстан в международных организациях по обеспечению безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
372) организует и осуществляет государственный контроль и надзор за:
соблюдением требований, установленных законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
деятельностью физических и юридических лиц, осуществляющих ветеринарно-санитарную экспертизу пищевой продукции по определению ее безопасности;

373) ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімінің қауіпсіздігі саласындағы ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалар мен нормативтерді, нормативтік құжаттарды, ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімінің қауіпсіздігі саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді және бекітеді;
374) Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілетін (дайындалатын) және алғаш рет әкелінетін (импортталатын) азық қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады;
375) Қазақстан Республикасының аумағында өндіруге (дайындауға), әкелуге (импорттауға), қолдануға және өткізуге рұқсат етілген азық қоспаларының мемлекеттік тізілімін жүргізеді;
376) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы ветеринариялық құжаттар береді;
377) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігіне ветеринариялық-санитариялық бақылауды мен қадағалауды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
378) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті қауіпті тамақ өнімдерін анықтау және өткізуге жол бермеу жөніндегі шараларды әзірлеу мақсатында ішкі сауда объектілеріне ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды және мониторингті жүзеге асырады;
379) тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) және айналымы процестерінде (сатыларында) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерінің қауіпсіздігіне ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
380) мыналарды:
тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін айқындау бойынша ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу;
Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілетін (дайындалатын) және аумағына алғаш рет әкелінетін (импортталатын) жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеу тәртібін бекітеді;
381) "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар береді;
382) ветеринариялық-санитариялық бақылануға және қадағалануға тиісті тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру және олардың тізілімін жүргізеді;
383) ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттаманың жобаларын келіседі;

373) разрабатывает и утверждает ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила и нормативы, нормативные документы в области безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, технические регламенты в области безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
374) осуществляет государственную регистрацию впервые производимых (изготавливаемых) и впервые ввозимых (импортируемых) на территорию Республики Казахстан кормовых добавок;
375) ведет государственный реестр кормовых добавок, разрешенных к производству (изготовлению), ввозу (импорту), применению и реализации на территории Республики Казахстан;
376) выдает ветеринарные документы о соответствии пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
377) организует и осуществляет ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соответствием процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
378) осуществляет ветеринарно-санитарный контроль, надзор и мониторинг объектов внутренней торговли в целях выявления и выработки мер по недопущению реализации опасной пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;
379) осуществляет ветеринарно-санитарный контроль и надзор за безопасностью пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, в процессах (на стадиях) производства (изготовления) и оборота пищевой продукции;
380) утверждение порядка:
проведения ветеринарно-санитарной экспертизы пищевой продукции по определению ее безопасности;
государственной регистрации впервые производимых (изготавливаемых) и впервые ввозимых (импортируемых) на территорию Республики Казахстан кормовых добавок;
381) выдает предписания об устранении нарушений требований Закона Республики Казахстан "О безопасности пищевой продукции";
382) присваивает учетные номера объектам производства пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору, и ведет их реестр;
383) согласовывает проекты нормативно-технической документации в области безопасности пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю и надзору;

384) тиісті саладағы мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады, өз құзыреті шегінде тиісті салада мемлекеттік мүлікті басқару аясындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, бекітеді;
385) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің басым бағыттарын және бюджеттен қаржыландырылатын жұмыстарының (көрсететін қызметтерінің) міндетті көлемдерін айқындайды;
386) республикалық мемлекеттік мекеме қызметінің нысанасы мен мақсатын айқындайды;
387) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің нысанасы мен мақсатын айқындау бойынша, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) айқындау жөнінде ұсыныстар енгізеді;
388) республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын және оларды орындау жөніндегі есептерін қарайды, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда келіседі және бекітеді;
389) республикалық заңды тұлғалар мүлкінің сақталуын және республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындауын бақылауды жүзеге асырады;
390) ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының және акционері мемлекет болып табылатын тиісті саладағы ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
391) тиісті саладағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
392) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өзінің шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге келісімін береді;
393) республикалық заңды тұлғаларды басқаруды жүзеге асырады;
394) республикалық мемлекеттік мекемелердің жарғысын (ережесін), оған енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды бекітеді;
395) республикалық заңды тұлғаның жылдық қаржылық есептілігін бекітеді;
396) республикалық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және сататын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) баға белгілейді;
397) республикалық мемлекеттік мекемелерді республикалық бюджеттен қаржыландыру жоспарларын бекітеді;

384) осуществляет реализацию государственной политики по управлению государственным имуществом в соответствующей отрасли, в пределах своей компетенции разрабатывает, утверждает нормативные правовые акты в сфере управления государственным имуществом соответствующей отрасли;
385) определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, республиканских государственных предприятий и в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, коммунальных государственных предприятий;
386) определяет предмет и цели деятельности республиканского государственного учреждения;
387) вносит предложения уполномоченному органу по государственному имуществу по определению предмета и цели деятельности республиканского государственного предприятия, а также вида республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность;
388) рассматривает, согласовывает, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", и утверждает планы развития республиканских государственных предприятий и отчеты по их исполнению;
389) осуществляет контроль за сохранностью имущества республиканских юридических лиц и выполнением планов развития республиканскими государственными предприятиями;
390) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, в соответствующей отрасли;
391) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития республиканских государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью в соответствующей отрасли;
392) дает согласие уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
393) осуществляет управление республиканскими юридическими лицами;
394) утверждает устав (положение) республиканских государственных учреждений, внесение в него изменений и дополнений;
395) утверждает годовую финансовую отчетность республиканского юридического лица;
396) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканскими казенными предприятиями;
397) утверждает планы финансирования республиканских государственных учреждений из республиканского бюджета;

398) республикалық мемлекеттік мекемелердің филиалдар мен өкілдіктер құруына келісім береді;
399) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органмен келісім бойынша республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асырады;
400) Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық объектіге ие болудың басым құқығын іске асыру туралы шешімінің жобасын әзірлейді;
401) акциялардың мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқықтары өзіне берілген жағдайларда, мемлекет жалғыз акционері (қатысушысы) болып табылатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тиісті директорлар кеңесінің (байқау кеңесінің) құрамына өз өкілін тағайындайды, ал мемлекет қатысатын өзге де акционерлік қоғамдарда және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде директорлар кеңестеріне немесе байқау кеңестеріне кандидатураны акционерлердің немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысына бекітуге ұсынады;
402) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның өкілін мемлекет қатысатын акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің немесе мемлекет қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесінің құрамына енгізу үшін қажетті шараларды қамтамасыз етеді немесе қабылдайды;
403) мәліметтерді, оның ішінде өзінің басқаруындағы мемлекеттік заңды тұлғалардың және оларға қатысты мемлекеттің акционер (қатысушы) ретінде басқаруға қатысу құқығын өзі жүзеге асыратын мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың атаулы тізбесін, бұл мәліметтерді мемлекеттік мүліктің тізілімінде көрсету үшін дайындайды;
404) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға республикалық мемлекеттік кәсіпорынның өзіне бекітіп берілген мүлікті (өзі өндірген өнімді сатуын қоспағанда) иеліктен шығаруына немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуіне, филиалдарды (өкілдіктерді) құруына келісім беру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
405) Қазақстан Республикасы акционері (қатысушысы) болып табылатын акционерлік қоғамдардың акцияларын және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысу үлестерін және республикалық меншіктегі стратегиялық объектілерді қоспағанда, республикалық мемлекеттік мүлікті акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге не жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына беру туралы шешімді келіседі;
406) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, оның іске асырылу мониторингін және нәтижелерін бағалауды жүзеге асырады;

398) дает согласие на создание республиканскими государственными учреждениями филиалов и представительств;
399) по согласованию с уполномоченным органом по государственному имуществу осуществляет реорганизацию и ликвидацию республиканского юридического лица;
400) разрабатывает проект решения Правительства Республики Казахстан о реализации приоритетного права на приобретение стратегического объекта;
401) в случаях, когда ему переданы права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), назначает своего представителя в состав соответствующего совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является государство, а в иных акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью с участием государства представляет на утверждение общим собранием акционеров или участников товарищества с ограниченной ответственностью кандидатуру в советы директоров или наблюдательные советы;
402) обеспечивает или принимает необходимые меры для включения представителя уполномоченного органа по государственному имуществу в состав совета директоров акционерного общества с участием государства или наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью с участием государства;
403) готовит сведения, в том числе поименный перечень находящихся в его управлении государственных юридических лиц и юридических лиц с участием государства, в отношении которых он осуществляет права государства как акционера (участника) на участие в управлении, для отражения этих сведений в реестре государственного имущества;
404) вносит предложения уполномоченному органу по государственному имуществу по согласованию республиканскому государственному предприятию по отчуждению или распоряжению иным способом закрепленным за ним имуществом (за исключением продажи произведенной им продукции), созданию филиалов (представительств);
405) согласовывает решение о передаче республиканского государственного имущества, за исключением акций акционерных обществ и долей участия в товариществах с ограниченной ответственностью, в отношении которых Республика Казахстан является акционером (участником), и стратегических объектов, находящихся в республиканской собственности, в оплату акций акционерного общества либо уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью;
406) осуществляет формирование, мониторинг реализации и оценку результатов государственного социального заказа в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;

407) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөніндегі кеңестерді құрады;
408) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуы жөнінде ақпарат береді;
409) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланатын тақырыптарын және іске асырылуы жөніндегі ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалауды өзінің интернет-ресурсында орналастырады;
410) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсетеді;
411) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында ұсыныстар әзірлеуге және мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады, тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіреді;
412) тиісті салада іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттарын қалыптастыруға қатысады;
413) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар әзірлеуді және тиісті салада олардың іске асырылуын жүзеге асыруды ұйымдастырады;
414) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті салада орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар жөнінде есептерді бекітеді;
415) мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеуге қатысады;
416) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларын әзірлеуге қатысады;
417) ғылым саласындағы уәкілетті органға "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұлттық ғылыми кеңестердің құрамына қосу үшін кандидатуралар жөнінде ұсыныстар енгізеді;
418) ұлттық ғылыми кеңестер туралы ережені әзірлеуге қатысады;
419) ғылым саласындағы уәкілетті органға "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес базалық қаржыландыру субъектілерінің тізбесін қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
420) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет пен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру, іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарды қаржыландыру қағидаларын әзірлеуге қатысады;
421) облыстардың жергілікті атқарушы органдарымен бірлесіп, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілерге жеткізу үшін қажетті мұнай өнімдерінің көлемін айқындайды;
422) ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілердің мұнай өнімдерімен қамтамасыз етілуіне талдау жүргізеді және оның нәтижелерін мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынады;

407) создает советы по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями;
408) представляет информацию по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
409) размещает на своем интернет-ресурсе планируемые темы и информацию по реализации государственного социального заказа, а также оценку результатов государственного социального заказа;
410) оказывает информационную, консультативную, методическую поддержку неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;
411) участвует в разработке предложений и реализации государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, координирует работы по проведению научных исследований в соответствующей отрасли;
412) участвует в формировании приоритетных направлений фундаментальных и прикладных научных исследований в соответствующей отрасли;
413) организует разработку научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и осуществляет их реализацию в соответствующей отрасли;
414) утверждает отчеты по выполненным научным, научно-техническим проектам и программам в соответствующей отрасли, финансируемым из государственного бюджета;
415) участвует в разработке правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы;
416) участвует в разработке правил аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности;
417) вносит в уполномоченный орган в области науки предложения по кандидатурам для включения в состав национальных научных советов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О науке";
418) участвует в разработке положения о национальных научных советах;
419) вносит в уполномоченный орган в области науки предложения по формированию перечня субъектов базового финансирования в соответствии с Законом Республики Казахстан "О науке";
420) участвует в разработке правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, а также грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансирования научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования;
421) совместно с местными исполнительными органами областей определяет объемы нефтепродуктов, необходимые для поставок производителям сельскохозяйственной продукции;
422) проводит анализ обеспеченности производителей сельскохозяйственной продукции нефтепродуктами и представляет его результаты в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов;

423) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы халықты хабардар етеді, насихаттау және насихаттауға қарсы қызметті жүргізеді;
424) ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
425) ұлттық қауіпсіздік саласындағы заңдардың және өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуын қамтамасыз етеді;
426) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
427) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз етеді;
428) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
429) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда хабардар болуын қамтамасыз етеді;
430) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі жолданымдарын қарайды;
431) көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шаралар қабылдайды;
432) мемлекеттік қызметтер көрсету, мүгедектігі бар адамдармен қарым-қатынас жасау саласындағы жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етеді;
433) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру жөнінде шаралар қабылдайды;
434) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызмет енгізілгеннен кейін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны электрондық форматта көрсетуге ауыстыру жөніндегі шаралар қабылдайды;
435) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалауды жүргізу үшін ақпараттың, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша ақпараттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұсынылуын қамтамасыз етеді;
436) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасына бағалау жүргізу үшін ақпараттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде берілуін қамтамасыз етеді;
437) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге қолжетімділік береді;

423) информирует население о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению, ведет пропагандистскую и контрпропагандистскую деятельность с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов;
424) вносит предложения по совершенствованию системы национальной безопасности;
425) обеспечивает соблюдение законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности;
426) разрабатывает и утверждает подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;
427) обеспечивает повышение качества оказания государственных услуг;
428) обеспечивает доступность подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
429) обеспечивает информированность услугополучателей в доступной форме о порядке оказания государственных услуг;
430) рассматривает обращения услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг;
431) принимает меры, направленные на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
432) обеспечивает повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг, общения с лицами с инвалидностью;
433) принимает меры по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
434) после внесения в реестр государственных услуг новой государственной услуги принимает меры по переводу ее оказания в электронный формат в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
435) обеспечивает представление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг для проведения оценки качества оказания государственных услуг, а также информации по результатам внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
436) обеспечивает представление информации в уполномоченный орган в сфере информатизации для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых в электронной форме, в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
437) предоставляет доступ государственной корпорации "Правительство для граждан" к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;

438) Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына реттелетін салада мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпарат береді;
439) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізеді;
440) көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді сақтауын қамтамасыз етеді;
441) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингі қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру жөніндегі шаралар қабылдайды;
442) өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асырады;
443) агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімде мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бағалау жүргізу үшін ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету сапасын ішкі бақылаудың нәтижелері бойынша ақпаратты беруді қамтамасыз етеді;
444) өз құзыреті шегінде тарифтік квотаны бөлу тәртібіне сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың арасында тарифтік квоталарды бөледі;
445) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыреті шегінде жекелеген тауарларды әкетуге және (немесе) әкелуге тыйым салады және сандық шектеулер енгізеді;
446) сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыреті шегінде сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың арасында жекелеген тауарларды әкетуге және (немесе) әкелуге сандық шектеулерді бөлуді жүзеге асырады;
447) сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыреті шегінде квоталардың мөлшерін және квоталардың қолданылу мерзімін айқындайды;
447-1) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыреті шегінде сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензиялар береді;
447-2) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
447-3) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылауды жүзеге асырады;
447-4) өз құзыреті шегінде тауарлардың нысаналы мақсатына растама береді;

438) представляет информацию о порядке оказания государственных услуг в единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг в регулируемой сфере;
439) проводит внутренний контроль за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
440) обеспечивает соблюдение услугодателями подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
441) принимает меры по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключения общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
442) осуществляет в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;
443) обеспечивает представление информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в области агропромышленного комплекса для проведения оценки качества оказания государственных услуг, а также информации по результатам внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
444) распределяет тарифные квоты между участниками внешнеторговой деятельности в пределах своей компетенции в соответствии с порядком распределения тарифной квоты;
445) вводит запреты и количественные ограничения вывоза и (или) ввоза отдельных товаров в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
446) осуществляет распределение количественных ограничений вывоза и (или) ввоза отдельных товаров между участниками внешнеторговой деятельности в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
447) определяет размер квот и срок действия квоты в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
447-1) выдает лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот) в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
447-2) участвует в реализации государственной политики в сфере контроля специфических товаров;
447-3) осуществляет контроль специфических товаров в пределах компетенции, установленной Законом Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и законодательством Республики Казахстан;
447-4) выдает подтверждение целевого назначения товаров в пределах своей компетенции;

447-5) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша өз құзыреті шегінде тауарлардың нысаналы мақсатын растау тәртібі мен нысанын айқындайды;
447-6) өз құзыреті шегінде сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша квоталарды бөлу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
447-7) өз құзыреті шегінде жекелеген тауар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) импорттауға лицензия беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
448) өз құзыреті шегінде экспортына және (немесе) импортына ерекше құқық берілетін тауарлардың жекелеген түрлерінің тізбесіне ұсыныстар енгізеді;
449) өз құзыреті шегінде Министрлік айқындаған тәртіпке сәйкес тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануын жүзеге асырады;
450) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың, сондай-ақ ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларының сақталуын қамтамасыз етеді;
451) "электрондық үкiметтiң" архитектурасын дамыту жөніндегі талаптардың және Министрліктің архитектурасын әзірлеу, іске асыру, іске асырылуын қолдап отыру, мониторингтеу және дамыту қағидаларының сақталуын қамтамасыз етеді;
452) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құрады және дамытады;
453) электрондық ақпараттық ресурстардың толықтырылуын жүзеге асырады, олардың анықтығы мен өзектілігін қамтамасыз етеді;
454) Министрліктің архитектурасын бекітеді және оны іске асыру мен дамытуды қамтамасыз етеді;
455) "электрондық үкiметтi" дамытуға қатысады;
456) өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы органдардың Министрліктің қарауындағы ақпараттық жүйелерге қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
457) ашық деректердің интернет-порталында қазақ және орыс тілдерінде ашық деректерді орналастырады;
458) "электрондық үкіметтің" архитектуралық порталында "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін есепке алуды және өзектілендіруді жүзеге асырады;
459) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (бар болса), лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау үшін "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторына беруді қамтамасыз етеді;
460) техникалық құжаттаманың қағаз жеткізгіштердегі түпнұсқаларын сақтауды қамтамасыз етеді және оларды "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторына оның сұрау салуы бойынша ұсынады;

447-5) определяет порядок и форму подтверждения целевого назначения товаров в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
447-6) разрабатывает и утверждает порядок распределения квот в пределах своей компетенции по согласованию с уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности;
447-7) разрабатывает и утверждает порядок выдачи лицензии на экспорт и (или) импорт с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров в пределах своей компетенции;
448) вносит предложения в перечень отдельных видов товаров, на экспорт и (или) импорт которых предоставляется исключительное право, в пределах своей компетенции;
449) в пределах компетенции осуществляет маркировку и прослеживаемость товаров в соответствии с определенным Министерством порядком;
450) обеспечивает соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, а также правил реализации сервисной модели информатизации;
451) обеспечивает соблюдение требований по развитию архитектуры "электронного правительства" и правил разработки, реализации, сопровождения реализации, мониторинга и развития архитектуры Министерства;
452) создает и развивает объекты информатизации "электронного правительства";
453) осуществляет наполнение, обеспечивает достоверность и актуальность электронных информационных ресурсов;
454) утверждает архитектуру Министерства, обеспечивает ее реализацию и развитие;
455) участвует в развитии "электронного правительства";
456) обеспечивает доступ местным исполнительным органам в пределах их компетенции к информационным системам, находящимся в ведении Министерства;
457) размещает открытые данные на казахском и русском языках на интернет-портале открытых данных;
458) осуществляет учет и актуализацию сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства" на архитектурном портале "электронного правительства";
459) обеспечивает передачу сервисному интегратору "электронного правительства" для учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии), комплекса настроек лицензионного программного обеспечения объектов информатизации "электронного правительства";
460) обеспечивает хранение оригиналов технической документации на бумажных носителях и представляет их сервисному интегратору "электронного правительства" по его запросу;

461) электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құру және дамыту кезінде стандартты шешімдерді пайдалануды жүзеге асырады;
462) өз интернет-ресурстарында Министрліктің ақпараттық жүйелерін құру мен ақпараттық жүйелерін дамыту жоспарлары және нәтижелері туралы жалпыға қолжетімді ақпаратты орналастырады;
463) интернет-ресурсты Министрліктің интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырады, сондай-ақ олардың анықтығын және өзектендірілуін қамтамасыз етеді;
464) ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің каталогына сәйкес оператордан ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сатып алады;
465) кәсіби стандарттарды әзірлеу және бекіту кезінде тиісті қызмет салалары мамандарының цифрлық сауаттылық деңгейіне қойылатын талаптарды белгілейді;
466) операторға "электрондық үкімет" веб-порталын ақпараттық толықтырып отыру үшін қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды береді;
467) өз құзыреті шегінде ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жататын объектілерді айқындайды;
468) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды және Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарын қоспағанда, Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығының жұмыскерлерін ақпараттандыру объектілеріне қолжетімділік бере отырып, жұмыс орындарымен қамтамасыз етеді;
469) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін қоспағанда, операторға уәкілетті орган айқындаған тәртіппен функцияларды мемлекеттік органдардың іске асыруы мақсатында деректерді талдауды жүзеге асыру үшін электрондық ақпараттық ресурстарға қолжетімділік береді;
470) ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
471) бақылау мен қадағалау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына, тексеру парақтарына қатысты актілерді әзірлейді және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп бекітеді, олар "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінде орналастырылады;
471-1) мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібін, нысандарын, мемлекеттік қаржылай емес қолдауға жататын жеке кәсіпкерлік субъектілері қызметін жүзеге асыратын экономика саласын (салаларын), мемлекеттік қаржылай емес қолдау көрсету үшін тартылатын заңды тұлғаны (тұлғаларды) және мемлекеттік қаржылай емес қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттарды әзірлейді және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша бекітеді;

461) осуществляет использование стандартных решений при создании и развитии объектов информатизации "электронного правительства";
462) размещает общедоступную информацию о планах и результатах создания и развития объектов информатизации Министерства на своих интернет-ресурсах;
463) размещает интернет-ресурс на единой платформе интернет-ресурсов Министерства, а также обеспечивает его достоверность и актуализацию;
464) приобретает информационно-коммуникационные услуги у оператора в соответствии с каталогом информационно-коммуникационных услуг;
465) устанавливает требования к уровню цифровой грамотности специалистов соответствующих сфер деятельности при разработке и утверждении профессиональных стандартов;
466) предоставляет оператору электронные информационные ресурсы, необходимые для информационного наполнения веб-портала "электронного правительства";
467) определяет объекты, относящиеся к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, в пределах своей компетенции;
468) обеспечивает рабочими местами с доступом к объектам информатизации работников национального координационного центра информационной безопасности, за исключением уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и специальных государственных органов Республики Казахстан;
469) предоставляет доступ оператору к электронным информационным ресурсам для осуществления аналитики данных в целях реализации функций государственными органами в порядке, определенном уполномоченным органом, за исключением Службы государственной охраны Республики Казахстан;
470) участвует в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
471) разрабатывает и совместно с уполномоченным органом по предпринимательству утверждают акты, касающиеся критериев оценки степени риска для отбора субъектов (объектов) контроля и надзора, проверочных листов, которые размещаются на объекте информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
471-1) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом по предпринимательству порядок, формы государственной нефинансовой поддержки, отрасль (отрасли) экономики, в которой (которых) осуществляют деятельность субъекты частного предпринимательства, подлежащие государственной нефинансовой поддержке, юридическое (юридические) лицо (лица), привлекаемое (привлекаемые) для оказания государственной нефинансовой поддержки, и другие условия, необходимые для оказания государственной нефинансовой поддержки;

472) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес өз құзыреті шегінде жеке кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестің құрамын бекітеді;
473) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 2-тармағында көзделген, әзірленіп жатқан құжаттар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларына қатысты реттеушілік әсерге талдау жүргізеді;
474) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы есептерді ұсынады;
475) реттелетін салада мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігінің мониторингін жүзеге асырады;
476) ашық бюджеттердің интернет-порталында бюджеттік есептілікті, шоғырландырылған қаржылық есептілікті, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелерін орналастыруды, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалардың жобаларға және бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы есептерге жария талқылау жүргізуді жүзеге асырады;
477) ашық нормативтік құқықтық актілер интернет-порталында заң жобалары тұжырымдамаларының және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын оларға түсіндірме жазбалармен және салыстырма кестелермен бірге (заңнамалық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайларда) олар мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жіберілгенге дейін жария талқылау үшін орналастыруды жүзеге асырады;
478) ақпарат берудің сапасы мен уақтылылығына ішкі бақылау жүргізеді;
479) реттелетін салада біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді, рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келіседі және бекітеді;
480) екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органдарды, екінші санаттағы рұқсаттар беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді және рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келіседі;
481) екінші санаттағы рұқсатты алуға арналған өтініштердің нысандарын, екінші санаттағы рұқсаттардың нысандарын әзірлейді, оларды рұқсаттар мен хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келіседі және бекітеді;
482) реттелетін кәсіптер бойынша сәйкестікті растау және мамандардың біліктілігін беру тәртібін айқындайды;
483) салалық біліктілік шеңберлерін әзірлейді және қайта қарайды;

472) утверждает в пределах своей компетенции состав экспертного совета по вопросам частного предпринимательства в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
473) проводит анализ регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов документов и нормативных правовых актов, предусмотренных пунктом 2 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;
474) представляет отчеты о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в уполномоченный орган по предпринимательству;
475) осуществляет мониторинг эффективности государственного контроля и надзора в регулируемой сфере;
476) осуществляет размещение бюджетной отчетности, консолидированной финансовой отчетности, результатов государственного аудита и финансового контроля, а также проведение публичного обсуждения проектов бюджетных программ и отчетов о реализации бюджетных программ на интернет-портале открытых бюджетов;
477) осуществляет размещение проектов концепций законопроектов и нормативных правовых актов вместе с пояснительными записками и сравнительными таблицами к ним (в случаях внесения изменений и (или) дополнений в законодательные акты) до направления их на согласование в заинтересованные государственные органы для публичного обсуждения на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
478) проводит внутренний контроль за качеством и своевременностью представления информации;
479) разрабатывает, согласовывает с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации, утверждает нормативные правовые акты об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им в регулируемой сфере;
480) разрабатывает и согласовывает с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации проекты нормативных правовых актов об определении органов, уполномоченных на выдачу разрешений второй категории, государственных органов, которые осуществляют согласование выдачи разрешений второй категории;
481) разрабатывает, согласовывает с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации, утверждает формы заявлений для получения разрешения второй категории, формы разрешений второй категории;
482) утверждает порядок подтверждения соответствия и присвоения квалификации специалистов по регулируемым профессиям;
483) разрабатывает и пересматривает отраслевые рамки квалификаций;

484) еңбек жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік заңды тұлғалар көрсететін қызметтерге кәсіптік стандарттарды әзірлейді, бекітеді, ауыстырады және қайта қарайды;
485) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстар дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
486) стандарттау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
487) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
488) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
489) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
490) қоғамдық кеңестердің ұсынымдарын қарайды, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шешімдерді қабылдайды және уәжді жауаптар береді;
491) қоғамдық кеңестің қызметін ұйымдық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
492) биоотын өндірісі бойынша өндірістік қуаттардың шекті көлемдерін айқындайды;
493) биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептердің нысандары мен оларды облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну тәртібін әзiрлейдi және бекітеді;
494) өз құзыреті шегінде биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзiрлейдi және бекітеді;
495) биоотын өндірісі паспортын бекіту үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзiрлейдi және бекітеді;
496) биоотын өндіру көлемі туралы ақпаратты автоматтандырылған түрде беруді қамтамасыз ететін есепке алуды бақылау аспаптарын қолдану қағидаларын әзiрлейдi және бекітеді;
497) азық-түлік қауіпсіздігі қатері болған жағдайда, биоотынға кейіннен өңдеу үшін пайдаланылатын тамақ шикізатына квоталар белгілеу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
498) биоотын өндірісі саласындағы техникалық регламенттерді әзірлейді;
499) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауарларды өңдеу шарттары туралы қорытынды береді;
500) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;

484) разрабатывает, утверждает, заменяет и пересматривает профессиональные стандарты на услуги, оказываемые государственными юридическими лицами, по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
485) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
486) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
487) рассматривает проекты документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
488) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
489) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
490) рассматривает рекомендации общественных советов, принимает предусмотренные законодательством Республики Казахстан решения и дает мотивированные ответы;
491) осуществляет организационное обеспечение деятельности Общественного совета;
492) определяет предельные объемы производственных мощностей по производству биотоплива;
493) разрабатывает и утверждает формы и порядок представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, городов республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива;
494) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты в области государственного регулирования производства биотоплива;
495) разрабатывает и утверждает перечень необходимых сведений для утверждения паспорта производства биотоплива;
496) разрабатывает и утверждает правила применения контрольных приборов учета, обеспечивающих автоматизированную передачу информации об объемах производства биотоплива;
497) разрабатывает и утверждает порядок установления квот на пищевое сырье, используемое для последующей переработки в биотопливо, в случае угрозы продовольственной безопасности;
498) разрабатывает технические регламенты в области производства биотоплива;
499) выдает заключение об условиях переработки товаров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
500) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;

501) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдер тізбесін бекітеді;
502) өндірілетін және (немесе) өткізілетін тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) бағаларын келіседі;
503) өз құзыреті шегінде кәсiпкерлік субъектілерінің мүдделерiн қозғайтын нормативтiк құқықтық актiлердің жобаларына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болуға ниеттенетін халықаралық шарттардың жобаларына сараптама жүргізуге қатысуға үміткер жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерін аккредиттеуді жүзеге асырады;
504) Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарында автомобиль қатынасы шегінде агроөнеркәсіптік кешен өнімдерін мемлекеттік бақылау мен қадағалау жүзеге асырылатын бақылау пункттерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
505) Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарындағы бақылау пункттерінде автомобиль қатынасы шегінде агроөнеркәсіптік кешен өнімдерін мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
506) жартыжылдықтың қорытындысы бойынша – есепті жылдың 15 шілдесіне дейін, жылдың қорытындысы бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін жергілікті атқарушы органдар қалыптастыратын азық-түлік тауарларын есепке алу жөніндегі ақпаратты жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
507) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауарларды кедендік аумақта/аумақтан тыс өңдеу және ішкі тұтыным үшін өңдеу шарттары туралы құжат береді;
508) сәйкестікті растау жөніндегі органдар беретін деректер негізінде органикалық өнім өндірушілер тізілімін жүргізеді;
508-1) өздерінің құзыреті шегінде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор арқылы мемлекеттік гранттар беру және оператордың мемлекеттік гранттардың іске асырылу нәтижелері туралы есебін қарайды;
508-1) өсімдіктер карантині саласында пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-2) мемлекеттік гранттарды қалыптастыру, беру, мониторингтеу және олардың тиімділігін бағалау қағидаларына сәйкес азаматтық қоғам өкілдерін тарта отырып, мемлекеттік гранттардың тиімділігін бағалауды жүзеге асырады;
508-2) биологиялық қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;

501) утверждает перечень измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
502) согласовывает цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые;
503) осуществляет в пределах своей компетенции аккредитацию объединений субъектов частного предпринимательства, претендующих на участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, проектов международных договоров Республики Казахстан, а также международных договоров, участницей которых намеревается стать Республика Казахстан, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства;
504) разрабатывает и утверждает перечень пунктов контроля на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией, на которых осуществляется государственный контроль и надзор за продукцией агропромышленного комплекса в пределах автомобильного сообщения;
505) разрабатывает и утверждает порядок осуществления государственного контроля и надзора за продукцией агропромышленного комплекса в пунктах контроля на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией в пределах автомобильного сообщения;
506) по итогам полугодия – до 15 июля отчетного года, по итогам года – до 15 января года, следующего за отчетным, представляет информацию по учету продовольственных товаров, формируемых местными исполнительными органами, в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки;
507) выдает документ об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
508) ведет реестр производителей органической продукции на основе данных, представляемых органами по подтверждению соответствия;
508-1) предоставляет государственные гранты в пределах своей компетенции через оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций и рассматривает отчет оператора о результатах реализации государственных грантов;
508-1) разрабатывает и утверждает правила формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в области карантина растений;
508-2) осуществляет оценку эффективности государственных грантов с привлечением представителей гражданского общества в соответствии с правилами формирования, предоставления, мониторинга и оценки эффективности государственных грантов;
508-2) участвует в реализации государственной политики в области биологической безопасности;

508-3) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган жанындағы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесінің ұсынымдары негізінде бағыттары мен қаржыландыру көлемі бойынша мемлекеттік гранттарды қалыптастырады;
508-3) Қазақстан Республикасының ақпаратқа қол жеткізу туралы заңнамасына сәйкес жұртшылыққа биологиялық қатерлердің тәуекелдеріне алып келетін жағдайлар туралы хабар береді;
508-4) биологиялық қауіпсіздік саласындағы есепке алуды, мониторингтеуді жүргізу және болжау (модельдеу) қағидаларына сәйкес биологиялық қауіпсіздік саласындағы статистикалық ақпаратты және өзге де есепке алу мен есептік құжаттаманы (ақпаратты) береді;
508-4) стратегиялық әріптестерді конкурстық іріктеуді жүргізу және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес олармен шарттар жасасады;
508-5) биологиялық қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органмен биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелеріне байланысты нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік техникалық құжаттардың, ұлттық және (немесе) мемлекетаралық стандарттардың жобаларын келіседі;
508-5) стратегиялық әріптестердің жасалған шарттарға және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес міндеттемелерді орындауын бағалауды жүзеге асырады;
508-6) биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемелерін әзірлейді және бекітеді;
508-6) жыл сайын 1 желтоқсанға дейін үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы ақпарат ұсынады;
508-7) патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын субъектілердің, ықтимал қауіпті биологиялық объектілердің тізілімдерін жүргізуді жүзеге асырады;
508-8) патогендігі I және II топтардағы патогенді биологиялық агенттердің, патогендігі I және II топтардағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын мамандардың тізілімдерін жүргізуді жүзеге асырады;
508-9) "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес биологиялық қауіпсіздік саласындағы профилактикалық іс-шараларды жүргізуді жүзеге асырады;
508-10) "Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес биологиялық қауіпсіздік саласындағы есепке алуды және мониторингтеуді жүзеге асырады;

508-3) на основе рекомендаций Координационного совета по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе в сфере взаимодействия с неправительственными организациями формирует государственные гранты по направлениям и объемам финансирования;
508-3) информирует общественность о ситуациях, влекущих риски биологических угроз, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о доступе к информации;
508-4) проводит конкурсный отбор стратегических партнеров и заключает с ними договоры в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
508-4) предоставляет статистическую информацию и иную учетную и отчетную документацию (информацию) в области биологической безопасности в соответствии с правилами ведения учета, мониторинга и прогнозирования (моделирования) в области биологической безопасности;
508-5) осуществляет оценку исполнения стратегическими партнерами обязательств в соответствии с заключенными договорами и правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
508-5) согласовывает с уполномоченным органом в области биологической безопасности проекты нормативных правовых актов, нормативных технических документов, национальных и (или) межгосударственных стандартов, связанных с вопросами обеспечения биологической безопасности;
508-6) ежегодно до 1 декабря представляет в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями информацию о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
508-6) разрабатывает и утверждает методики управления биологическими рисками;
508-7) осуществляет ведение реестров субъектов, осуществляющих обращение с патогенными биологическими агентами, потенциально опасных биологических объектов;
508-8) осуществляет ведение реестров патогенных биологических агентов I и II групп патогенности, специалистов, осуществляющих обращение с патогенными биологическими агентами I и II групп патогенности;
508-9) осуществляет проведение профилактических мероприятий в области биологической безопасности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и законодательством Республики Казахстан;
508-10) осуществляет учет и мониторинг в области биологической безопасности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О биологической безопасности Республики Казахстан" и законодательством Республики Казахстан;

508-11) биологиялық қауіпсіздік саласындағы талаптардың сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
508-12) биологиялық қауіпсіздік саласындағы кадрларды кәсіптік даярлаудың, қайта даярлаудың және олардың біліктілігін арттырудың үлгілік бағдарламаларын әзірлеуді және бекітуді жүзеге асырады;
508-13) шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың патогендігі I және II топтардағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын (жұмыс істеуді жүзеге асыру кезінде қосалқы функцияны орындайтын) мамандары мен көмекші персоналының еңбегіне ақы төлеудің үлгілік жүйесін әзірлеуді және бекітуді жүзеге асырады;
508-14) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен биологиялық қауіпсіздік саласында ғылыми зерттеулер ұйымдастыруды жүзеге асырады;
508-15) биологиялық тәуекелдерді сыртқы бағалауды жүзеге асырады;
508-16) коллекциялық қызметті есепке алуды және мониторингтеуді жүзеге асырады;
508-17) референттік (референс-) зерттеулерді жүзеге асыру және жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын әзірлеуді және бекітуді жүзеге асырады;
508-18) патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыруға, жүргізуге және күтіп-бағуға уәкілеттік берілген ұйымдардың қызметін бюджет қаражатының есебінен қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
508-19) патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын ықтимал қауіпті биологиялық объектілерге қатысты мемлекеттік фитосанитариялық бақылау және қадағалау Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы заңнамасында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып жүзеге асырылады;
508-20) патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуді жүзеге асыратын ықтимал қауіпті биологиялық объектілерге қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы заңнамасында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып жүзеге асырылады;
508-21) облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялауды жүзеге асырады;
508-22) индекстік бағалау жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-23) молекулалық генетикалық сараптама жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-24) мамандандырылған зертханаларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
508-25) асыл тұқымды тұқымдық жануарларға ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-26) асыл тұқымды жануарларға өз өнімділігі бойынша бағалау (сынақтар) жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-27) геномдық бағалау жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

508-11) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением требований в области биологической безопасности;
508-12) осуществляет разработку и утверждение типовых программ профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области биологической безопасности;
508-13) осуществляет разработку и утверждение типовой системы оплаты труда специалистов и вспомогательного персонала государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, осуществляющих обращение (выполняющих вспомогательную функцию при осуществлении обращения) с патогенными биологическими агентами I и II групп патогенности;
508-14) осуществляет организацию научных исследований в области биологической безопасности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
508-15) осуществляет внешнюю оценку биологических рисков;
508-16) осуществляет учет и мониторинг коллекционной деятельности;
508-17) осуществляет разработку и утверждение правил осуществления и допуска к осуществлению референтных (референс-) исследований;
508-18) осуществляет обеспечение деятельности организаций, уполномоченных на формирование, ведение и содержание национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, за счет бюджетных средств;
508-19) государственный фитосанитарный контроль и надзор в отношении потенциально опасных биологических объектов, на которых осуществляется обращение с патогенными биологическими агентами, осуществляются с учетом особенностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области биологической безопасности;
508-20) государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор в отношении потенциально опасных биологических объектов, на которых осуществляется обращение с патогенными биологическими агентами, осуществляются с учетом особенностей, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области биологической безопасности;
508-21) осуществляет субсидирование купонного вознаграждения по облигациям;
508-22) разрабатывает и утверждает правила проведения индексной оценки;
508-23) разрабатывает и утверждает правила проведения молекулярной генетической экспертизы;
508-24) разрабатывает и утверждает квалификационные требования к специализированным лабораториям;
508-25) разрабатывает и утверждает правила проведения оценки племенных животных-производителей по качеству потомства;
508-26) разрабатывает и утверждает правила проведения оценки (испытаний) племенных животных по собственной продуктивности;
508-27) разрабатывает и утверждает правила проведения геномной оценки;

508-28) бонитерді (сыныптаушыны), техник-ұрықтандырушыны және эмбриондарды транспланттау (ауыстырып салу) жөніндегі маманды оқыту курстарының үлгілік бағдарламаларын және олардың сағат көлемін әзірлейді және бекітеді;
508-29) бонитердің (сыныптаушының), техник-ұрықтандырушының және эмбриондарды транспланттау (ауыстырып салу) жөніндегі маманның біліктілігін арттыру курстарының үлгілік бағдарламаларын және олардың сағат көлемін әзірлейді және бекітеді;
508-30) ауыл шаруашылығы жануарлары мен өсімдіктерінің генетикалық ресурстары саласындағы генетикалық ресурстарға және пайданы бірлесіп пайдалануға қолжетімділікті, сондай-ақ генетикалық ресурстармен байланысты дәстүрлі білімдерге қолжетімділікті ұйымдастырады;
508-31) генетикалық ресурстарға байланысты өзінің құзыреті және дәстүрлі білімдер шегінде генетикалық ресурстардың пайдаланылуын мониторингтеуді жүзеге асырады;
508-32) ауыл шаруашылығы жануарлары мен өсімдіктерінің генетикалық ресурстарына қол жеткізу үшін негізделген қорытынды береді;
508-33) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 қаулысымен.
508-34) балықтар мен басқа да су жануарларының сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерінің тізбесін әзірлейді;
508-35) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану, сондай-ақ акваөсіру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
508-36) балықтар мен басқа да су жануарларының санын реттеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-37) Қазақстан Республикасының Үкіметіне балықтар мен басқа да су жануарларының сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою және оларды алып қою көлемін бекіту жөнінде ұсыныстар енгізеді;
508-38) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құрметті атақтар, төсбелгілер және құрмет грамоталарын беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-39) су айдындарына балық жіберу, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясы жөніндегі жұмыстарды жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-40) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
508-41) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 қаулысымен.
508-42) ихтиологиялық байқаулар қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-43) балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-44) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 қаулысымен.

508-28) разрабатывает и утверждает типовые программы курсов обучения бонитера (классификатора), техника-осеменатора и специалиста по трансплантации (пересадке) эмбрионов, объем их часов;
508-29) разрабатывает и утверждает типовые программы курсов повышения квалификации бонитера (классификатора), техника-осеменатора и специалиста по трансплантации (пересадке) эмбрионов, объем их часов;
508-30) организует доступ к генетическим ресурсам и совместному использованию выгод в области генетических ресурсов сельскохозяйственных животных и растений, а также к традиционным знаниям, связанным с генетическими ресурсами;
508-31) осуществляет мониторинг использования генетических ресурсов в пределах своей компетенции и традиционных знаний, связанных с генетическими ресурсами;
508-32) выдает обоснованное заключение для доступа к генетическим ресурсам сельскохозяйственных животных и растений;
508-33) исключен постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563.
508-34) разрабатывает перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных;
508-35) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также аквакультуры;
508-36) разрабатывает и утверждает правила регулирования численности рыб и других водных животных;
508-37) вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по изъятию редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных, их частей или дериватов и утверждению объемов их изъятия;
508-38) разрабатывает и утверждает правила присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-39) разрабатывает и утверждает правила проведения работ по зарыблению водоемов, рыбохозяйственной мелиорации водных объектов;
508-40) разрабатывает и утверждает правила проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса;
508-41) исключен постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563.
508-42) разрабатывает и утверждает правила ихтиологических наблюдений;
508-43) разрабатывает и утверждает правила рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах;
508-44) исключен постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563.

508-45) сирек кездесетіндерден және құрып кету қаупі төнгендерден басқа балықтар мен басқа да су жануарларын эпизоотияны болғызбау мақсатында пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-46) балықтар мен басқа да су жануарлары мониторингінің қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-47) балық аулауды жүргізу үшін бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін балық өсіруді (аквашаруашылықты) жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне ауыстыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-48) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан жабайы тірі жануарларды (балық ресурстарын және басқа да су жануарларын), оның ішінде сирек кездесетіндерін және құрып кету қаупі төнгендерін экспорттауға лицензия береді;
508-49) кәсіпшілік күш-жігер нормативтерін әзірлейді және бекітеді;
508-50) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мамандандырылған ұйымдар инспекторларының арнайы құралдар мен қызметтік қаруды қолдану, сондай-ақ қорықшылардың қызметтік қаруды қолдану қағидаларын әзірлейді;
508-51) әкімшілік органның Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балықтар мен басқа да су жануарлары түрлерінің Қазақстан Республикасының аумағына импортына, Қазақстан Республикасының аумағынан экспортына және (немесе) реэкспортына рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-52) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормалар мен нормативтерді әзірлейді және бекітеді;
508-53) әртүрлі технологияларды пайдалана отырып, акваөсірудің негізгі объектілерінің өсімін қолдан молайту, оларды тауарлы өсіру және тасымалдау жөніндегі балық өсіру нормативтерін әзірлейді және бекітеді;
508-54) қорықшы төсбелгісінің және балық шаруашылығы субъектілерінің айырым белгілері бар арнайы киімінің нысанын әзірлейді және бекітеді;
508-55) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды тікелей жүзеге асыратын, айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
508-56) балық шаруашылықтары субъектілерінің қорықшылық қызметі туралы үлгілік ережені әзірлейді және бекітеді;

508-45) разрабатывает и утверждает правила использования рыб и других водных животных, кроме редких и находящихся под угрозой исчезновения, в целях предотвращения эпизоотии;
508-46) разрабатывает и утверждает правила мониторинга рыб и других водных животных;
508-47) разрабатывает и утверждает правила перевода рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных для ведения рыболовства, в рыбохозяйственные водоемы и (или) участки для ведения рыбоводства (аквакультуры);
508-48) выдает лицензию на экспорт с таможенной территории Евразийского экономического союза диких живых животных (рыбных ресурсов и других водных животных), в том числе редких и находящихся под угрозой исчезновения;
508-49) разрабатывает и утверждает нормативы промыслового усилия;
508-50) разрабатывает правила применения специальных средств и служебного оружия государственными инспекторами по охране рыбных ресурсов и других водных животных и инспекторами специализированных организаций по охране рыбных ресурсов и других водных животных, а также применения служебного оружия егерями;
508-51) разрабатывает и утверждает правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
508-52) разрабатывает и утверждает нормы и нормативы в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-53) разрабатывает и утверждает рыбоводные нормативы по искусственному воспроизводству, товарному выращиванию и транспортировке основных объектов аквакультуры с использованием различных технологий;
508-54) разрабатывает и утверждает форму нагрудного знака егеря и специальной одежды со знаками различия субъектов рыбного хозяйства;
508-55) разрабатывает и утверждает перечень должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон);
508-56) разрабатывает и утверждает типовое положение об егерской службе субъектов рыбного хозяйства;

508-57) жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны балық шаруашылықтары субъектілеріне беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-58) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 1-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген санаттарға жатқызылған балықтар мен басқа да су жануарлары түрлерінің тізбелерін айқындайды және сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санатқа жатқызуды қоспағанда, оларды бір санаттан басқа санатқа ауыстырады;
508-59) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-60) балық ресурстары және басқа да су жануарлары дериваттарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;
508-61) балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді, оларды аккредиттеуді жүргізеді;
508-62) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою лимиттерін әзірлейді және бекітеді;
508-63) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын бөлу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-64) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін әзірлейді және бекітеді;
508-65) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 қаулысымен.
508-66) мемлекеттік монополия субъектісінің бекіре тұқымдас балық түрлері өнімін қайта өңдеуі кезіндегі шикізат қалдықтарының, ысыраптары мен шығыстарының нормаларын әзірлейді және бекітеді;
508-67) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерін, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарды және мамандандырылған ұйымдарды материалдық-техникалық құралдармен жарақтандыру нормаларын әзірлейді және бекітеді;
508-68) балық аулау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-69) балық шаруашылығын жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-70) Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның орнын толтыру мөлшерін әзірлейді және бекітеді;
508-71) табиғи мекендеу ортасынан алынған бекіре тұқымдас балықтарды және олардың уылдырығын мемлекеттік монополия субъектісі болып табылатын мемлекеттік кәсіпорынның өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-72) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

508-57) разрабатывает и утверждает типовую форму путевки, а также порядок ее выдачи субъектам рыбного хозяйства;
508-58) определяет перечни видов рыб и других водных животных, отнесенных к категориям, предусмотренным подпунктами 4), 5) и 6) пункта 1 статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", и переводит их из одной категории в другую, за исключением отнесения к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
508-59) разрабатывает и утверждает правила интродукции, реинтродукции и гибридизации рыбных ресурсов и других водных животных;
508-60) разрабатывает и утверждает перечень дериватов рыбных ресурсов и других водных животных;
508-61) разрабатывает и утверждает правила аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проводит их аккредитацию;
508-62) разрабатывает и утверждает лимиты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
508-63) разрабатывает и утверждает правила распределения квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
508-64) разрабатывает и утверждает перечень рыбохозяйственных водоемов международного и республиканского значения;
508-65) исключен постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563.
508-66) разрабатывает и утверждает нормы отходов, потерь и расходов сырья при переработке продукции осетровых видов рыб субъектом государственной монополии;
508-67) разрабатывает и утверждает нормы оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, и специализированных организаций по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию;
508-68) разрабатывает и утверждает правила рыболовства;
508-69) разрабатывает и утверждает правила ведения рыбного хозяйства;
508-70) разрабатывает и утверждает размеры возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-71) разрабатывает и утверждает правила реализации осетровых видов рыб, изъятых из естественной среды обитания, и их икры государственным предприятием, являющимся субъектом государственной монополии;
508-72) разрабатывает и утверждает правила выдачи разрешений на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными;

508-73) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын мемлекеттік қорғау туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
508-74) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуды белгілеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-75) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-76) балық аулау объектілері болып табылатын балықтар мен басқа да су жануарлары түрлерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
508-77) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда ұстау, өсіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-78) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға арналған биологиялық негіздеме дайындаудың тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-79) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оларды жасау мен берудің тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-80) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды тікелей жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру тәртібін және онымен қамтамасыз ету нормаларын әзірлейді және бекітеді;
508-81) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін және Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның орнын толтыру мөлшерлерін айқындау, сондай-ақ шаруашылық қызметі нәтижесінде балық ресурстарына және басқа да су жануарларына келтірілетін және келтірілген зиянды, оның ішінде болмай қоймайтын зиянды өтеу мөлшерін есептеу әдістемелерін әзірлейді және бекітеді;
508-82) балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-83) балық шаруашылықтарын жүргізуге арналған шарттардың үлгілік нысандарын әзірлейді және бекітеді;
508-84) балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын әзірлейді және бекітеді;

508-73) разрабатывает и утверждает положение о государственной охране рыбных ресурсов и других водных животных;
508-74) разрабатывает и утверждает правила установления ограничений и запретов на пользование объектами рыбных ресурсов и других водных животных, их частей и дериватов;
508-75) разрабатывает и утверждает правила ведения государственного учета, кадастра и мониторинга рыбных ресурсов и других водных животных;
508-76) разрабатывает и утверждает перечень ценных видов рыб и других водных животных, являющихся объектами рыболовства;
508-77) разрабатывает и утверждает правила содержания, разведения в неволе и полувольных условиях редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
508-78) разрабатывает и утверждает порядок подготовки биологического обоснования на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными;
508-79) разрабатывает и утверждает формы актов государственного инспектора по охране рыбных ресурсов и других водных животных, порядок их составления и выдачи;
508-80) разрабатывает и утверждает образцы форменной одежды со знаками различия (без погон), порядок ношения и нормы обеспечения ею должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных;
508-81) разрабатывает и утверждает методики определения ставок плат за пользование рыбными ресурсами и другими водными животными и размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также исчисления размера компенсации вреда, наносимого и нанесенного рыбным ресурсам и другим водным животным, в том числе и неизбежного, в результате хозяйственной деятельности;
508-82) разрабатывает и утверждает форму и порядок выдачи удостоверений рыбака и егеря;
508-83) разрабатывает и утверждает типовую форму договора на ведение рыбного хозяйства;
508-84) разрабатывает и утверждает типовую форму плана развития субъектов рыбного хозяйства;

508-85) су тарту және ағызу құрылыстарының балықтарды қорғау құрылғыларына қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді, оларды орнатуды келіседі;
508-86) ғылыми ұйымның ұсынымдары негізінде балық шаруашылығы су айдындарына балық жіберу жоспарын әзірлейді және бекітеді;
508-87) уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде су көлігі қозғалысының тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-88) ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау тәртібін, сыртқы нарықта бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығымен сауда жасауға арналған таңба нысанын әзірлеп, бекітеді және ішкі нарықта саудалауға таңба беруді жүзеге асырады;
508-89) балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің шекаралары аншлагтарының үлгілерін, сондай-ақ балық аулау үшін тыйым салынған мерзімдер мен орындарды, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналының (кәсіпшілік журналдың) нысанын әзірлейді және бекітеді;
508-90) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның I және II қосымшаларына түрлері енгізілген балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асырады;
508-91) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын әзірлейді және бекітеді;
508-92) мемлекеттік монополия субъектілері өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасын монополияға қарсы органмен келісу бойынша белгілейді;
508-93) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағында көзделген нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес берілген рұқсаттар бойынша біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына, жіберілген хабарламалар бойынша талаптарға сәйкестігіне жүргізілетін тексерулер жүргізу графиктерін және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілетін профилактикалық бақылаудың жартыжылдық тізімдерін әзірлейді;
508-94) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды;
508-95) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балықтар мен басқа да су жануарларын түрлерінің Қазақстан Республикасының аумағына импортына, Қазақстан Республикасының аумағынан экспортына және (немесе) реэкспортына рұқсаттар беруді жүзеге асырады;

508-85) разрабатывает и утверждает требования к рыбозащитным устройствам водозаборных и сбросных сооружений, согласовывает их установку;
508-86) разрабатывает и утверждает план зарыбления рыбохозяйственных водоемов на основании рекомендаций научной организации;
508-87) разрабатывает и утверждает порядок движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках;
508-88) разрабатывает и утверждает порядок маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках, форму марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке и осуществляет выдачу марки для торговли ею на внутреннем рынке;
508-89) разрабатывает и утверждает образцы аншлагов границ рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также запретные для рыболовства сроки и места, форму журнала учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал);
508-90) осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению рыбных ресурсов и других водных животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
508-91) разрабатывает и утверждает форму справки о происхождении вылова;
508-92) устанавливает по согласованию с антимонопольным органом цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектами государственной монополии;
508-93) разрабатывает и утверждает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты, предусмотренные пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также графики проведения проверок, проводимых на соответствие квалификационным или разрешительным требованиям по выданным разрешениям, требованиям по направленным уведомлениям в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", и полугодовые списки профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора;
508-94) рассматривает дела об административных правонарушениях в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-95) осуществляет выдачу разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;

508-96) интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды жүзеге асырады және (немесе) ұйымдастырады, сондай-ақ бақылау үшін аулауды жүзеге асырады;
508-97) балықтар мен басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды жүргізуге рұқсаттар береді;
508-98) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;
508-99) балықтар мен басқа да су жануарларын мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді ұйымдастырады;
508-100) балықтардың қырылуына сөзсіз әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілеріне немесе олардың бөліктеріне ағымдағы балық шаруашылық мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қатердің бетін қайтару мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
508-101) су тарту және ағызу құрылыстарын балықтарды қорғау құрылғыларының бар-жоғына және олардың белгіленген талаптарға сәйкестігіне қарап-тексеруді жүзеге асырады;
508-102) балықтар мен басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүзеге асыру тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
508-103) Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуын айқындау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді;
508-104) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
508-105) балық шаруашылығын жүргізу қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
508-106) балық аулау қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
508-107) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормалар мен нормативтердің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
508-108) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
508-109) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалану үшін белгіленген шектеулер мен тыйым салудың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
508-110) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 қаулысымен.

508-96) осуществляет и (или) организует лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, лов в воспроизводственных целях, лов в замороопасных водоемах и (или) участках, а также осуществляет контрольный лов;
508-97) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации рыб и других водных животных;
508-98) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-99) организует ведение государственного учета, кадастра и мониторинга рыб и других водных животных;
508-100) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы, путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;
508-101) осуществляет осмотр водозаборных и сбросных сооружений на наличие рыбозащитных устройств и их соответствие установленным требованиям;
508-102) осуществляет государственный контроль за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных;
508-103) проверяет деятельность пользователей рыбными ресурсами в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-104) осуществляет государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-105) осуществляет контроль за соблюдением правил ведения рыбного хозяйства;
508-106) осуществляет контроль за соблюдением правил рыболовства;
508-107) осуществляет контроль за соблюдением норм и нормативов в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-108) осуществляет контроль и надзор за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию рыбных ресурсов и других водных животных;
508-109) осуществляет контроль и надзор за соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными;
508-110) исключен постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563.

508-111) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 1 және 2-тармақтарында балық ресурстары және басқа да су жануарлары бөлігінде көрсетілген шаруашылық және өзге де қызметті жүзеге асыратын субъектілер әзірлейтін техникалық-экономикалық негіздемені және жобалау-сметалық құжаттаманы келіседі;
508-112) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан жабайы тірі балықтар мен басқа да су жануарларын, оның ішінде сирек кездесетіндерін және құрып кету қаупі төнгендерін әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) береді;
508-113) балық шаруашылығы су айдындарының резервтік қорындағы және (немесе) учаскелердегі балықтар мен басқа да су жануарларының өсімін молайтуды және оларды мемлекеттік есепке алуды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
508-114) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін келіседі;
508-115) балық ресурстары мен басқа да су жануарлары объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйымдарды енгізу туралы шешім қабылдайды, тиісті ғылыми ұйымдар берген биологиялық негіздеме негізінде оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілейді;
508-116) халықаралық, республикалық және жергілікті маңызы бар су айдындарының балық шаруашылығы учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізеді;
508-117) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы жергілікті атқарушы органдарды мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
508-118) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымдардың ұсынымы бойынша тыйым салудың жалпы ұзақтығын өзгертпестен, жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға тыйым салу мерзімін табиғи-климаттық жағдайларға байланысты қайсыбір жағына күнтізбелік он бес күнге ауыстыру туралы шешім қабылдайды;
508-119) балық аулау аймағында және ортақ су кеңістігінде су биологиялық ресурстарын аулау мақсатында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға рұқсат береді;
508-120) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органға республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнінде ұсыныстар енгізеді;
508-121) агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру және лизинг кезінде қаржы институттарының сыйақы мөлшерлемелерін тікелей субсидиялауды жүзеге асырады;

508-111) согласовывает технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность, указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" в части рыбных ресурсов и других водных животных;
508-112) выдает заключение (разрешительный документ) на вывоз с таможенной территории Евразийского экономического союза диких живых рыб и других водных животных, в том числе редких и находящихся под угрозой исчезновения;
508-113) организует и обеспечивает воспроизводство и государственный учет рыб и других водных животных в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участках;
508-114) согласовывает движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
508-115) принимает решение о введении ограничений и запретов на пользование объектами рыбных ресурсов и других водных животных, их частей и дериватов, устанавливает места и сроки их пользования на основании биологического обоснования, выданного соответствующими научными организациями;
508-116) проводит конкурс по закреплению рыбохозяйственных участков водоемов международного, республиканского и местного значения;
508-117) осуществляет государственный контроль и надзор за местными исполнительными органами в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-118) принимает решение о переносе срока запрета на изъятие объектов рыбных ресурсов и других водных животных на пятнадцать календарных дней в ту или иную сторону в зависимости от природно-климатических условий без изменения общей продолжительности запрета по рекомендации аккредитованных научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
508-119) выдает разрешение на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными в целях лова водных биологических ресурсов в рыболовной зоне и общем водном пространстве;
508-120) вносит предложения в уполномоченный орган в области особо охраняемых природных территорий по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения;
508-121) осуществляет прямое субсидирование ставок вознаграждения финансовых институтов при кредитовании и лизинге субъектов агропромышленного комплекса;

508-122) ауыл шаруашылығы саласында табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар нәтижесінде жеке және заңды тұлғаларға келтірілген залалды өтеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
508-123) балықтар мен басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша сотқа талап қою дайындайды және ұсынады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
508-124), 508-125), 508-126) тармақшалармен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
508-127) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру және (немесе) қайта бекітіп беру жөнінде шешімдер қабылдайды;
508-128) балық аулауды жүргізу үшін бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін балық өсіруді (аквашаруашылықты) жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне ауыстыру жөнінде шешімдер қабылдайды;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
508-129) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 563 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
508-130) бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың тізбесін айқындайды, сондай-ақ талаптарды нақты бұзуға қатысты осы шараның қолданыс мерзімін көрсете отырып, жедел ден қою шарасының нақты түрін (қажет болған кезде) айқындайды (бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін талаптардың тізбесіне Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабына сәйкес мемлекеттік бақылау нысанасы болып табылатын талаптар енгізіледі);
508-131) мына:
өсімдіктер карантині;
өсімдіктерді қорғау;
ветеринария салаларында тергеп-тексеру жүргізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;
508-132) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қызметіне балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында мерзімді тексеру жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлейді және бекітеді;
508-133) жедел ден қою шараларын қолдану туралы қаулының нысанын әзірлейді және бекітеді;
508-134) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісуі бойынша ұйымдардың еңбек жөніндегі үлгілік нормалар мен нормативтерді әзірлейді және бекітеді.
509) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.09.2022 № 729 (24.11.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.10.2022 № 834 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.11.2022 № 903; 29.12.2022 № 1101; 16.03.2023 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.05.2023 № 361; 12.06.2023 № 459; 17.07.2023 № 598; 26.09.2023 № 835; 04.10.2023 № 863; 05.02.2024 № 68; 23.04.2024 № 317; 24.04.2024 № 319; 18.06.2024 № 477; 16.07.2024 № 563; 30.09.2024 № 811 (12.12.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

508-122) разрабатывает и утверждает правила возмещения ущерба, причиненного физическим и юридическим лицам в результате чрезвычайной ситуации природного характера, в сфере сельского хозяйства;
508-123) подготавливает и предъявляет иск в суд по вопросам охраны, воспроизводства и использования рыб и других водных животных;
Примечание ИЗПИ!
Положение предусмотрено дополнить подпунктами 508-124, 508-125, 508-126 в соответствии с постоновлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563 (вводится в действие с 01.01.2025).
508-127) принимает решения по закреплению и (или) перезакреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
508-128) принимает решения по переводу рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных для ведения рыболовства, в рыбохозяйственные водоемы и (или) участки для ведения рыбоводства (аквакультуры);
Примечание ИЗПИ!
Положение предусмотрено дополнить подпунктом 508-129 в соответствии с постоновлением Правительства РК от 16.07.2024 № 563 (вводится в действие с 01.01.2025).
508-130) определяет перечень требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также в отношении конкретных нарушений требований конкретный вид меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости) (в перечень требований, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, включаются требования, являющиеся предметом государственного контроля в соответствии со статьей 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан);
508-131) разрабатывает и утверждает порядок проведения расследования в области:
карантина растений;
защиты растений;
ветеринарии;
508-132) разрабатывает и утверждает полугодовые планы проведения периодических проверок в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных за деятельностью местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы;
508-133) разрабатывает и утверждает форму постановления о применении мер оперативного реагирования;
508-134) разрабатывает и утверждает типовые нормы и нормативы по труду организаций по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду.
509) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.10.2022 № 834 (порядок введения в действие см. п.2); от 22.09.2022 № 729 (вводится в действие с 24.11.2022); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.11.2022 № 903; от 29.12.2022 № 1101; от 16.03.2023 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.05.2023 № 361; от 12.06.2023 № 459; от 17.07.2023 № 598 ; от 26.09.2023 № 835; от 04.10.2023 № 863; от 05.02.2024 № 68; от 23.04.2024 № 317 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 24.04.2024 № 319; от 18.06.2024 № 477; от 16.07.2024 № 563; от 30.09.2024 № 811 (порядок введения в действие см. п.2).

3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Министрлікке басшылықты бірінші басшы жүзеге асырады, ол Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болады.
17. Министрліктің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Министрліктің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Министрліктің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) реттелетін салада мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар тұжырымдайды;
2) өз орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) ведомстволардың құзыретін және өзге мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды;
4) ведомстволар актілерінің толық немесе бір бөлігінің қолданысын жояды немесе тоқтата тұрады;
5) Министрдің бұйрықтарына қол қояды;
6) Қазақстан Республикасының Парламентінде, мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Министрлік атынан өкілдік етеді;
7) Министрлікке келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі және оларға қолбелгі қояды;
8) Министрлікте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауаптылықта болады;
9) Қоғамдық кеңес құрады және оның құрамын бекітеді;
10) Қоғамдық кеңесті қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының құрамын бекітеді;
11) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Министрліктің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
21. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аппарат басшысы басқарады.
4-тарау. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мүлкі
22. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
Министрлік өзіне бекітіп берілген, өзінің теңгерімінде тұрған мүлікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын Қазақстан Республикасының атынан өз бетінше жүзеге асырады.

Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство Министерства осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Министерства назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Министерства имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия первого руководителя Министерства:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей;
3) определяет компетенцию и порядок взаимодействия ведомств с иными государственными органами;
4) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов ведомств;
5) подписывает приказы Министра;
6) представляет Министерство в Парламенте Республики Казахстан, государственных органах и иных организациях;
7) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Министерстве, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
9) образовывает и утверждает состав Общественного совета;
10) утверждает состав рабочей группы по формированию Общественного совета;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Министерства в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
21. Аппарат Министерства возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
22. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
Министерство от имени Республики Казахстан самостоятельно осуществляет права владения, пользования и распоряжения закрепленным за ним имуществом, находящимся на его балансе.

23. Министрлікке бекітіп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрлік өзіне бекітіп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату
25. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.11.2022 № 949; 01.09.2023 № 755; 05.02.2024 № 68 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Фитосанитария" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң "Республикалық ветеринариялық зертхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң "Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Ауыл шаруашылығы аэрофотогеодезиялық іздестіру мемлекеттік институты (АШАІМИ)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Жерлерге зерттеп-қарау жұмыстарын жүргізу мемлекеттік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4-2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Петропавл балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4-3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4-4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Атырау бекіре балық өсіру зауыты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. "Қазагрэкс" акционерлік қоғамы.
6. "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы

23. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
24. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
25. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.11.2022 № 949; от 01.09.2023 № 755; от 05.02.2024 № 68.
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Фитосанитария" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный референтный центр по ветеринарии" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный институт сельскохозяйственных аэрофотогеодезических изысканий (ГИСХАГИ)" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4-1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный институт проведения работ по обследованию земель" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4-2. Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловский рыбопитомник" Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4-3. Республиканское государственное казенное предприятие "Камышлыбашский рыбопитомник" Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4-4. Республиканское государственное казенное предприятие "Атырауский осетровый рыбоводный завод" Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Акционерное общество "Казагрэкс".
6. Некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр".

7. "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
8. "Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясаттың талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
9. "Балық шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Министрліктің және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471; 29.12.2022 № 1101; 17.07.2023 № 598; 05.02.2024 № 68 қаулыларымен.
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аршалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Астрахан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атбасар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бұланды аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Егіндікөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ерейментау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
9. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Есіл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жақсы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

7. Акционерное общество "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация".
8. Товарищество с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе".
9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр рыбного хозяйства".
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.07.2022 № 471; от 29.12.2022 № 1101; от 17.07.2023 № 598; от 05.02.2024 № 68.
1. Государственное учреждение "Акмолинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Аккольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Государственное учреждение "Аршалынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
4. Государственное учреждение "Астраханская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Атбасарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
6. Государственное учреждение "Буландинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
7. Государственное учреждение "Егиндыкольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
8. Государственное учреждение "Ерейментауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
9. Государственное учреждение "Есильская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
10. Государственное учреждение "Жаксынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

11. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жарқайың аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қорғалжын аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сандықтау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Целиноград аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шортанды аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Біржан сал ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
17. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зеренді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
18. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
19. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көкшетау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
20. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
21. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Әйтеке би аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
22. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алға аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
23. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Байғанин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

11. Государственное учреждение "Жаркаинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
12. Государственное учреждение "Коргалжинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
13. Государственное учреждение "Сандыктауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
14. Государственное учреждение "Целиноградская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
15. Государственное учреждение "Шортандинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
16. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Биржан сал Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
17. Государственное учреждение "Зерендинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
18. Государственное учреждение "Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
19. Государственное учреждение "Кокшетауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
20. Государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
21. Государственное учреждение "Айтекебийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
22. Государственное учреждение "Алгинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
23. Государственное учреждение "Байганинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

24. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ырғыз аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
25. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарғалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
26. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
27. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мұғалжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
28. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Темір аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
29. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ойыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
30. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қобда аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
31. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
32. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шалқар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
33. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
34. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
34-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жетісу облысы бойынша аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
35. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақсу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

24. Государственное учреждение "Иргизская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
25. Государственное учреждение "Каргалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
26. Государственное учреждение "Мартукская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
27. Государственное учреждение "Мугалжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
28. Государственное учреждение "Темирская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
29. Государственное учреждение "Уилская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
30. Государственное учреждение "Кобдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
31. Государственное учреждение "Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
32. Государственное учреждение "Шалкарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
33. Государственное учреждение "Актюбинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
34. Государственное учреждение "Алматинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
34-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция по области Жетісу Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
35. Государственное учреждение "Аксуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

36. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алакөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
37. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Балқаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
38. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Еңбекшіқазақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
39. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
40. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Іле аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
41. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қаратал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
42. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарасай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
43. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
44. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көксу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
45. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Панфилов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
46. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кеген ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
47. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарқант аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
48. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талғар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

36. Государственное учреждение "Алакольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
37. Государственное учреждение "Балхашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
38. Государственное учреждение "Енбекшиказахская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
39. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
40. Государственное учреждение "Илийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
41. Государственное учреждение "Каратальская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
42. Государственное учреждение "Карасайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
43. Государственное учреждение "Кербулакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
44. Государственное учреждение "Коксуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
45. Государственное учреждение "Панфиловская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
46. Государственное учреждение "Кегенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
47. Государственное учреждение "Саркандская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
48. Государственное учреждение "Талгарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

49. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ескелді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
50. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұйғыр аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
51. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талдықорған қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
52. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атырау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
53. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жылыой аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
54. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Индер аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
55. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Исатай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
56. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
57. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
58. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Махамбет аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
59. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Атырау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
60. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
61. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Абай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

49. Государственное учреждение "Ескельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
50. Государственное учреждение "Уйгурская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
51. Государственное учреждение "Талдыкорганская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
52. Государственное учреждение "Атырауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
53. Государственное учреждение "Жылыойская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
54. Государственное учреждение "Индерская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
55. Государственное учреждение "Исатайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
56. Государственное учреждение "Кзылкогинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
57. Государственное учреждение "Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
58. Государственное учреждение "Махамбетская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
59. Государственное учреждение "Атырауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
60. Государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
61. Государственное учреждение "Абайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

62. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алтай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
63. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
64. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
64-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Абай облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
65. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бородулиха аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
66. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Глубокое аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
67. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жарма аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
68. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Зайсан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
69. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қатонқарағай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
70. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Көкпекті аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
71. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Күршім аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
71-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Самар ауданы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
72. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тарбағатай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

62. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Алтай Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
63. Государственное учреждение "Аягозская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
64. Государственное учреждение "Бескарагайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
64-1. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по области Абай Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
65. Государственное учреждение "Бородулихинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
66. Государственное учреждение "Глубоковская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
67. Государственное учреждение "Жарминская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
68. Государственное учреждение "Зайсанская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
69. Государственное учреждение "Катон-Карагайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
70. Государственное учреждение "Кокпектинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
71. Государственное учреждение "Курчумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
71-1. Государственное учреждение "Территориальная инспекция по району Самар Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
72. Государственное учреждение "Тарбагатайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

73. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
74. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Үржар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
75. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шемонаиха аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
76. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
77. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Өскемен қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
78. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
79. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Байзақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
79-1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен.
80. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
81. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жуалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
82. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қордай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
83. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тұрар Рысқұлов ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
84. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Меркі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
85. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мойынқұм аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

73. Государственное учреждение "Уланская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
74. Государственное учреждение "Урджарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
75. Государственное учреждение "Шемонаихинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
76. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
77. Государственное учреждение "Усть-Каменогорская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
78. Государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
79. Государственное учреждение "Байзакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
79-1. Исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598.
80. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
81. Государственное учреждение "Жуалынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
82. Государственное учреждение "Кордайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
83. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Турара Рыскулова Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
84. Государственное учреждение "Меркенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
85. Государственное учреждение "Мойынкумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

86. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарысу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
87. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Талас аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
88. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
89. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тараз қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
90. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
91. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақжайық аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
92. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бәйтерек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
93. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бөрлі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
94. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңақала аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
95. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жәнібек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
96. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сырым аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
97. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тасқала аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
98. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Теректі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

86. Государственное учреждение "Сарысуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
87. Государственное учреждение "Таласская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
88. Государственное учреждение "Шуйская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
89. Государственное учреждение "Таразская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
90. Государственное учреждение "Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
91. Государственное учреждение "Акжаикская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
92. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Бәйтерек Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
93. Государственное учреждение "Бурлинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
94. Государственное учреждение "Жангалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
95. Государственное учреждение "Жанибекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
96. Государственное учреждение "Сырымская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
97. Государственное учреждение "Таскалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
98. Государственное учреждение "Теректинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

99. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бөкей ордасы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
100. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Орал қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
101. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарағанды облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
102. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Абай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
103. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
104. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
105. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
106. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарқаралы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
107. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Нұра аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
108. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Осакаров аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
109. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлытау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
110. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шет аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
110-1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұлытау облысы бойынша аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

99. Государственное учреждение "Бокейординская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
100. Государственное учреждение "Уральская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
101. Государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
102. Государственное учреждение "Абайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
103. Государственное учреждение "Актогайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
104. Государственное учреждение "Бухаржырауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
105. Государственное учреждение "Жанааркинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
106. Государственное учреждение "Каркаралинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
107. Государственное учреждение "Нуринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
108. Государственное учреждение "Осакаровская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
109. Государственное учреждение "Улытауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
110. Государственное учреждение "Шетская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
110-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция по области Ұлытау Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

111. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарағанды қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
112. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
113. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алтынсарин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
114. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Амангелді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
115. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Әулиекөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
116. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Денисов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
117. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жангелдин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
118. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жітіқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
119. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қамысты аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
120. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарабалық аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
121. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қарасу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
122. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
123. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

111. Государственное учреждение "Карагандинская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
112. Государственное учреждение "Костанайская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
113. Государственное учреждение "Алтынсаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
114. Государственное учреждение "Амангельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
115. Государственное учреждение "Аулиекольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
116. Государственное учреждение "Денисовская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
117. Государственное учреждение "Жангельдинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
118. Государственное учреждение "Житикаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
119. Государственное учреждение "Камыстинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
120. Государственное учреждение "Карабалыкская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
121. Государственное учреждение "Карасуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
122. Государственное учреждение "Костанайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
123. Государственное учреждение "Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

124. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Науырзым аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
125. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарыкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
126. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бейімбет Майлин ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
127. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
128. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Федоров аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
129. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арқалық қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
130. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қостанай қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
131. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылорда облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
132. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
133. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жалағаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
134. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңақорған аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
135. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қазалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
136. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қармақшы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

124. Государственное учреждение "Наурзумская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
125. Государственное учреждение "Сарыкольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
126. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Беимбета Майлина Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
127. Государственное учреждение "Узункольская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
128. Государственное учреждение "Федоровская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
129. Государственное учреждение "Аркалыкская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
130. Государственное учреждение "Костанайская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
131. Государственное учреждение "Кызылординская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
132. Государственное учреждение "Аральская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
133. Государственное учреждение "Жалагашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
134. Государственное учреждение "Жанакорганская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
135. Государственное учреждение "Казалинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
136. Государственное учреждение "Кармакчинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

137. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сырдария аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
138. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шиелі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
139. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылорда қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
140. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
141. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
142. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бейнеу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
143. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жаңаөзен қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
144. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
145. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
146. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Павлодар облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
147. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Баянауыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
148. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Железин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
149. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ертіс аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

137. Государственное учреждение "Сырдарьинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
138. Государственное учреждение "Шиелийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
139. Государственное учреждение "Кызылординская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
140. Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
141. Государственное учреждение "Мангистауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
142. Государственное учреждение "Бейнеуская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
143. Государственное учреждение "Жана-Озенская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
144. Государственное учреждение "Актауская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
145. Государственное учреждение "Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
146. Государственное учреждение "Павлодарская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
147. Государственное учреждение "Баянаульская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
148. Государственное учреждение "Железинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
149. Государственное учреждение "Иртышская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

150. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тереңкөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
151. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аққулы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
152. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Май аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
153. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Павлодар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
154. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Успен аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
155. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
156. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шарбақты аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
157. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
158. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Айыртау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
159. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
160. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аққайың аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
161. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мағжан Жұмабаев ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
162. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Есіл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

150. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Тереңкөл Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
151. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Аққулы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
152. Государственное учреждение "Майская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
153. Государственное учреждение "Павлодарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
154. Государственное учреждение "Успенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
155. Государственное учреждение "Актогайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
156. Государственное учреждение "Щербактинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
157. Государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
158. Государственное учреждение "Айыртауская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
159. Государственное учреждение "Акжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
160. Государственное учреждение "Аккайынская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
161. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Магжана Жумабаева Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
162. Государственное учреждение "Есильская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

163. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
164. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
165. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мамлют аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
166. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шал ақын ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
167. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тайынша аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
168. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тимирязев аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
169. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Уәлиханов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
170. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ғабит Мүсірепов ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
171. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түркістан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
172. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Бәйдібек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
173. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жетісай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
174. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Келес аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
175. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қазығұрт аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

163. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
164. Государственное учреждение "Кызылжарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
165. Государственное учреждение "Мамлютская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
166. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Шал акына Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
167. Государственное учреждение "Тайыншинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
168. Государственное учреждение "Тимирязевская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
169. Государственное учреждение "Уалихановская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
170. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Габита Мусрепова Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
171. Государственное учреждение "Туркестанская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
172. Государственное учреждение "Байдибекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
173. Государственное учреждение "Жетысайская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
174. Государственное учреждение "Келесская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
175. Государственное учреждение "Казыгуртская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

176. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Мақтаарал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
177. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ордабасы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
178. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Отырар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
179. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сайрам аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
180. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Сарыағаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
181. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Созақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
182. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Төлеби аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
183. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түлкібас аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
184. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шардара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
185. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Арыс қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
186. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түркістан қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
187. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шымкент қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
188. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

176. Государственное учреждение "Махтааральская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
177. Государственное учреждение "Ордабасинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
178. Государственное учреждение "Отрарская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
179. Государственное учреждение "Сайрамская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
180. Государственное учреждение "Сарыагашская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
181. Государственное учреждение "Сузакская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
182. Государственное учреждение "Толебийская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
183. Государственное учреждение "Тюлькубасская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
184. Государственное учреждение "Шардаринская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
185. Государственное учреждение "Арысская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
186. Государственное учреждение "Туркестанская городская территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
187. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Шымкенту".
188. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по городу Астане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

189. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
190. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
191. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
192. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аршалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
193. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Астрахан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
194. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атбасар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
195. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Біржан сал ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
196. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бұланды аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
197. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Егiндiкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
198. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ерейментау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
199. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Есіл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
200. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жақсы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
201. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жарқайың аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
202. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қорғалжын аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

189. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по городу Алматы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
190. Государственное учреждение "Акмолинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
191. Государственное учреждение "Аккольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
192. Государственное учреждение "Аршалынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
193. Государственное учреждение "Астраханская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
194. Государственное учреждение "Атбасарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
195. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Биржан сал Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
196. Государственное учреждение "Буландинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
197. Государственное учреждение "Егиндыкольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
198. Государственное учреждение "Ерейментауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
199. Государственное учреждение "Есильская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
200. Государственное учреждение "Жаксынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
201. Государственное учреждение "Жаркаинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
202. Государственное учреждение "Коргалжинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

203. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сандықтау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
204. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Целиноград аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
205. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шортанды аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
206. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зеренді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
207. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бурабай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
208. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көкшетау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
209. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Степногорск қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
210. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
211. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Әйтеке би аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
212. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алға аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
213. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Байғанин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
214. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ырғыз аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
215. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарғалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
216. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
217. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мұғалжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

203. Государственное учреждение "Сандыктауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
204. Государственное учреждение "Целиноградская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
205. Государственное учреждение "Шортандинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
206. Государственное учреждение "Зерендинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
207 Государственное учреждение "Бурабайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
208. Государственное учреждение "Кокшетауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
209. Государственное учреждение "Степногорская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
210. Государственное учреждение "Актюбинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
211. Государственное учреждение "Айтекебийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
212. Государственное учреждение "Алгинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
213. Государственное учреждение "Байганинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
214. Государственное учреждение "Иргизская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
215. Государственное учреждение "Каргалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
216. Государственное учреждение "Мартукская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
217. Государственное учреждение "Мугалжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

218. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Темір аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
219. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ойыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
220. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қобда аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
221. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Хромтау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
222. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шалқар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
223. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтөбе қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
224. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алматы облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
224-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Жетісу облыстық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
225. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақсу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
226. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алакөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
227. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Балқаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
228. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Еңбекшіқазақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
229. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
230. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Іле аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
231. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Қонаев қалалық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

218. Государственное учреждение "Темирская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
219. Государственное учреждение "Уилская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
220. Государственное учреждение "Кобдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
221. Государственное учреждение "Хромтауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
222. Государственное учреждение "Шалкарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
223. Государственное учреждение "Актюбинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
224. Государственное учреждение "Алматинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
224-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция области Жетісу Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
225. Государственное учреждение "Аксуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
226. Государственное учреждение "Алакольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
227. Государственное учреждение "Балхашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
228. Государственное учреждение "Енбекшиказахская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
229. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
230. Государственное учреждение "Илийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
231. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция города Қонаев Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

232. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаратал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
233. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарасай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
234. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Кеген аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
235. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
236. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көксу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
237. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Панфилов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
238. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Райымбек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
239. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарқант аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
240. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талғар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
241. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ескелді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
242. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұйғыр аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
243. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талдықорған қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
244. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Текелі қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
245. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атырау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
246. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жылыой аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

232. Государственное учреждение "Каратальская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
233. Государственное учреждение "Карасайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
234. Государственное учреждение "Кегенская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
235. Государственное учреждение "Кербулакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
236. Государственное учреждение "Коксуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
237. Государственное учреждение "Панфиловская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
238. Государственное учреждение "Райымбекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
239. Государственное учреждение "Саркандская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
240. Государственное учреждение "Талгарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
241. Государственное учреждение "Ескельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
242. Государственное учреждение "Уйгурская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
243. Государственное учреждение "Талдыкорганская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
244. Государственное учреждение "Текелийская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
245. Государственное учреждение "Атырауская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
246. Государственное учреждение "Жылыойская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

247. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Индер аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
248. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Исатай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
249. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылқоға аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
249-1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 598 қаулысымен.
250. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
251. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Махамбет аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
252. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақат аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
253. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Атырау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
254. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
255. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Абай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
256. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қонаев қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
257. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аягөз аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
258. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бесқарағай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
259. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бородулиха аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
260. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Глубокое аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

247. Государственное учреждение "Индерская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
248. Государственное учреждение "Исатайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
249. Государственное учреждение "Кзылкогинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
249-1. Исключен постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 598.
250. Государственное учреждение "Курмангазинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
251. Государственное учреждение "Махамбетская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
252. Государственное учреждение "Макатская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
253. Государственное учреждение "Атырауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
254. Государственное учреждение "Восточно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
255. Государственное учреждение "Абайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
256. Государственное учреждение "Территориальная инспекция города Қонаев Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
257. Государственное учреждение "Аягозская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
258. Государственное учреждение "Бескарагайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
259. Государственное учреждение "Бородулихинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
260. Государственное учреждение "Глубоковская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

261. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жарма аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
262. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Зайсан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
263. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қатонқарағай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
264. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Көкпекті аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
265. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Күршім аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
266. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тарбағатай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
267. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұлан аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
268. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Үржар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
269. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шемонаиха аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
270. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Риддер қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
271. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Семей қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
272. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Курчатов қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
273. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Өскемен қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
274. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
275. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Байзақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

261. Государственное учреждение "Жарминская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
262. Государственное учреждение "Зайсанская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
263. Государственное учреждение "Катон-Карагайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
264. Государственное учреждение "Кокпектинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
265. Государственное учреждение "Курчумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
266. Государственное учреждение "Тарбагатайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
267. Государственное учреждение "Уланская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
268. Государственное учреждение "Урджарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
269 Государственное учреждение "Шемонаихинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
270. Государственное учреждение "Риддерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
271. Государственное учреждение "Семейская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
272. Государственное учреждение "Курчатовская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
273. Государственное учреждение "Усть-Каменогорская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
274. Государственное учреждение "Жамбылская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
275. Государственное учреждение "Байзакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

276. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
277. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жуалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
278. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қордай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
278-1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Абай облыстық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
279. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тұрар Рысқұлов ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
280. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Меркі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
281. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мойынқұм аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
282. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарысу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
283. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Талас аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
284. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
285. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тараз қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
286. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
287. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақжайық аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
288. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бәйтерек ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
288-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Самар аудандық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

276. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
277. Государственное учреждение "Жуалынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
278. Государственное учреждение "Кордайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
278-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция области Абай Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
279. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Т. Рыскулова Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
280. Государственное учреждение "Меркенская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
281. Государственное учреждение "Мойынкумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
282. Государственное учреждение "Сарысуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
283. Государственное учреждение "Таласская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
284. Государственное учреждение "Шуйская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
285. Государственное учреждение "Таразская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
286. Государственное учреждение "Западно-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
287. Государственное учреждение "Акжаикская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
288. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Бәйтерек Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
288-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция района Самар Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

289. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бөрілi аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
290. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңақала аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
290-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақсуат аудандық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
291. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жәнібек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
292. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Казталов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
293. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаратөбе аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
294. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сырым аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
295 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тасқала аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
296. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Теректі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
297. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бөкей ордасы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
298. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шыңғырлау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
299. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Орал қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
300. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарағанды облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
301. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Абай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
302. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

289. Государственное учреждение "Бурлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
290. Государственное учреждение "Жангалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
290-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция района Ақсуат Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
291. Государственное учреждение "Жанибекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
292. Государственное учреждение "Казталовская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
293. Государственное учреждение "Каратобинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
294. Государственное учреждение "Сырымская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
295. Государственное учреждение "Таскалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
296. Государственное учреждение "Теректинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
297. Государственное учреждение "Бокейординская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
298. Государственное учреждение "Чингирлауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
299. Государственное учреждение "Уральская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
300. Государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
301. Государственное учреждение "Абайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
302 Государственное учреждение "Актогайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

303. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
304. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
305. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарқаралы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
306. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Нұра аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
307. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Осакаров аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
308. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұлытау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
309. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шет аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
310. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жезқазған қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
311. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шахтинск қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
312. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарағанды қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
313. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Саран қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
314. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Теміртау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
315. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сәтбаев қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
316. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қаражал қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
317. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Балқаш қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

303. Государственное учреждение "Бухаржырауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
304. Государственное учреждение "Жанааркинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
305. Государственное учреждение "Каркаралинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
306. Государственное учреждение "Нуринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
307. Государственное учреждение "Осакаровская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
308. Государственное учреждение "Улытауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
309. Государственное учреждение "Шетская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
310. Государственное учреждение "Жезказганская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
311. Государственное учреждение "Шахтинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
312. Государственное учреждение "Карагандинская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
313. Государственное учреждение "Саранская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
314. Государственное учреждение "Темиртауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
315. Государственное учреждение "Сатпаевская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
316. Государственное учреждение "Каражалская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
317. Государственное учреждение "Балхашская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

318. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Приозерск қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
319. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
320. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алтынсарин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
321. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Амангелді аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
322. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Әулиекөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
323. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Денисов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
324. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жангелдин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
324-1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Ұлытау облыстық аумақтық инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
325. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жiтiқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
326. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қамысты аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
327. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарабалық аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
328. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарасу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
329. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
330. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Меңдіқара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

318. Государственное учреждение "Приозерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
319. Государственное учреждение "Костанайская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
320. Государственное учреждение "Алтынсаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
321. Государственное учреждение "Амангельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
322. Государственное учреждение "Аулиекольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
323. Государственное учреждение "Денисовская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
324. Государственное учреждение "Жангельдинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
324-1. Республиканское государственное учреждение "Территориальная инспекция области Ұлытау Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
325. Государственное учреждение "Житикаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
326. Государственное учреждение "Камыстинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
327. Государственное учреждение "Карабалыкская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
328. Государственное учреждение "Карасуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
329. Государственное учреждение "Костанайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
330. Государственное учреждение "Мендыкаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

331. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Науырзым аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
332. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарыкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
333. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бейімбет Майлин ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
334. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
335. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Федоров аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
336. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арқалық қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
337. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қостанай қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
338. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Лисаков қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
339. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Рудный қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
340. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылорда облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
341. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
342. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жалағаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
343. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңақорған аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
344. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қазалы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
345. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қармақшы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

331. Государственное учреждение "Наурзумская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
332. Государственное учреждение "Сарыкольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
333. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Беимбета Майлина Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
334. Государственное учреждение "Узункольская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
335. Государственное учреждение "Федоровская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
336. Государственное учреждение "Аркалыкская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
337. Государственное учреждение "Костанайская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
338. Государственное учреждение "Лисаковская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
339. Государственное учреждение "Рудненская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
340. Государственное учреждение "Кызылординская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
341. Государственное учреждение "Аральская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
342. Государственное учреждение "Жалагашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
343. Государственное учреждение "Жанакорганская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
344. Государственное учреждение "Казалинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
345. Государственное учреждение "Кармакчинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

346. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сырдария аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
347. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шиелі аудандық аумақтықинспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
348. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылорда қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
349. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
350. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Маңғыстау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
351. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қарақия аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
352. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түпқараған аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
353. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бейнеу аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
354. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жаңаөзен қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
355. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
356. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мұнайлы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
357. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
358. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аққулы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
359. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Баянауыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
360. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Железин аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

346. Государственное учреждение "Сырдарьинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
347. Государственное учреждение "Шиелийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
348. Государственное учреждение "Кызылординская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
349. Государственное учреждение "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
350. Государственное учреждение "Мангистауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
351. Государственное учреждение "Каракиянская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
352. Государственное учреждение "Тупкараганская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
353. Государственное учреждение "Бейнеуская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
354. Государственное учреждение "Жана-Озенская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
355. Государственное учреждение "Актауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
356. Государственное учреждение "Мунайлинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
357. Государственное учреждение "Павлодарская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
358. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Аққулы Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
359. Государственное учреждение "Баянаульская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
360. Государственное учреждение "Железинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

361. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ертіс аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
362. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Май аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
363. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
364. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тереңкөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
365. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Успен аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
366. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақтоғай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
367. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шарбақты аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
368. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақсу қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
369. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Екібастұз қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
370. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Павлодар қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
371. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
372. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Айыртау аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
373. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ақжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
374. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Аққайың аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
375. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мағжан Жұмабаев ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

361. Государственное учреждение "Иртышская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
362. Государственное учреждение "Майская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
363. Государственное учреждение "Павлодарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
364. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Тереңкөл Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
365. Государственное учреждение "Успенская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
366. Государственное учреждение "Актогайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
367. Государственное учреждение "Щербактинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
368. Государственное учреждение "Аксуская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
369. Государственное учреждение "Экибастузская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
370. Государственное учреждение "Павлодарская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
371. Государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
372. Государственное учреждение "Айыртауская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
373. Государственное учреждение "Акжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
374. Государственное учреждение "Аккайынская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
375. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Магжана Жумабаева Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

376. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Есіл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
377. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жамбыл аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
378. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
379. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мамлют аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
380. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шал ақын ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
381. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тайынша аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
382. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Тимирязев аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
383. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Уәлиханов аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
384. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ғабит Мүсірепов ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
385. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Петропавл қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
386. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Түркістан облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
387. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Бәйдібек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
388. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Жетісай аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
389. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Келес аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
390. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Қазығұрт аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

376. Государственное учреждение "Есильская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
377. Государственное учреждение "Жамбылская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
378. Государственное учреждение "Кызылжарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
379. Государственное учреждение "Мамлютская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
380. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Шал акына Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
381. Государственное учреждение "Тайыншинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
382. Государственное учреждение "Тимирязевская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
383. Государственное учреждение "Уалихановская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
384. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Габита Мусрепова Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
385. Государственное учреждение "Петропавловская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
386. Государственное учреждение "Туркестанская областная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
387. Государственное учреждение "Байдибекская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
388. Государственное учреждение "Жетысайская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
389. Государственное учреждение "Келесская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
390. Государственное учреждение "Казыгуртская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

391. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Мақтаарал аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
392. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Ордабасы аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
393. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Отырар аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
394. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сайрам аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
395. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Сарыағаш аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
396. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Созақ аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
397. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Төлеби аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
398. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түлкібас аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
399. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шардара аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
400. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Арыс қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
401. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Түркістан қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
402. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Шымкент қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
403. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Леңгір қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
404. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Кентау қалалық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
405. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.

391. Государственное учреждение "Махтааральская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
392. Государственное учреждение "Ордабасинская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
393. Государственное учреждение "Отрарская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
394. Государственное учреждение "Сайрамская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
395. Государственное учреждение "Сарыагашская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
396. Государственное учреждение "Сузакская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
397. Государственное учреждение "Толебийская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
398. Государственное учреждение "Тюлькубасская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
399. Государственное учреждение "Шардаринская районная территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
400. Государственное учреждение "Арысская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
401. Государственное учреждение "Туркестанская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
402. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Шымкенту.
403. Государственное учреждение "Ленгерская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
404. Государственное учреждение "Кентауская городская территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
405. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Астане".

406. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
407. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Ақмола облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
408. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Ақтөбе облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
409. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Алматы облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
410. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Атырау облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
411. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Шығыс Қазақстан облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
412. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Жамбыл облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
413. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Батыс Қазақстан облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
414. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Қарағанды облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
415. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Қостанай облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
416. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Қызылорда облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
417. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Маңғыстау облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

406. Государственное учреждение "Территориальная инспекция Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы".
407. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Акмолинской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
408. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Актюбинской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
409. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Алматинской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
410. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Атырауской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
411. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Восточно-Казахстанской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
412. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Жамбылской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
413. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Западно-Казахстанской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
414. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Карагандинской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
415. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Костанайской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
416. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Кызылординской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
417. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Мангистауской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

418. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Павлодар облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
419. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Солтүстік Қазақстан облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
420. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Түркістан облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
421. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Шымкент қаласының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
422. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Астана қаласының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
423. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Алматы қаласының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
450-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Абай облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
456-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Жетісу облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
464-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті Ұлытау облысының жер ресурстарын басқару департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
465. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
466. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
467. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

418. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Павлодарской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
419. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Северо-Казахстанской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
420. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами Туркестанской области Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
421. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами города Шымкента Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
422. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами города Астаны Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
423. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами города Алматы Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
450-1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами области Абай Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
456-1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами области Жетісу Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
464-1. Республиканское государственное учреждение "Департамент по управлению земельными ресурсами области Ұлытау Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
465. Республиканское государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
466. Республиканское государственное учреждение "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
467. Республиканское государственное учреждение "Зайсан-Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

468. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
469. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
470. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
471. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
472. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 755 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.10.2024 № 884 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетiнiң "Республикалық эпизоотияға қарсы отряд" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық өсімдіктер карантині орталығы" мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық фитосанитариялық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Аймақтық гидрогеологиялық-мелиоративтік орталық" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

468. Республиканское государственное учреждение "Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
469. Республиканское государственное учреждение "Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
470. Республиканское государственное учреждение "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
471. Республиканское государственное учреждение "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
472. Республиканское государственное учреждение "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 01.09.2023 № 755; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.10.2024 № 884.
1. Республиканское государственное учреждение "Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение "Республиканский противоэпизоотический отряд" Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Государственное учреждение "Республиканский центр карантина растений" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Республиканское государственное учреждение "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Зональный гидрогеолого-мелиоративный центр" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное учреждение "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің "Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Каспий итбалығы" мемлекеттік табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң
аумақтық органдары - мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.03.02 № 164 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінiң қарамағындағы
ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуiрдегi
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi туралы ереже
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң
құрылымы
Ескерту. Құрылымы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.28 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң аумақтық
органдары - мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінiң
қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінiң Cу ресурстары комитетi туралы
ереже
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 28 қазандағы N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Cу ресурстары комитетiнiң құрылымы
Ескерту. Құрылымы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 28 қазандағы N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Су ресурстары комитетiнiң аумақтық органдары -
мемлекеттік мекемелерiнiң тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Cу ресурстары комитетiнiң қарамағындағы ұйымдардың
тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң
Балық шаруашылығы комитетi туралы ереже
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.10.2007 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Балық шаруашылығы комитетiнiң құрылымы
Ескерту. Құрылымы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.10.007 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдары — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Балық шаруашылығы комитетiнiң қарамағындағы ұйымдардың
тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 237 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң
Ауылдық аумақтар iстерi комитетi туралы
ереже
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.10.2007 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігі
Ауылдық аумақтар істері комитетінің
құрылымы
Ескерту. Құрылымы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.10.2007 N 995 (қол қойылған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 6 сәуірдегі
N 310 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күші
жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

8. Республиканское государственное учреждение "Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция" Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное учреждение "Государственный природный резерват "Каспий итбалығы" Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень государственных учреждений - территориальных органов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 02.03.2007 № 164.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
организаций, находящихся в ведении Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Положение
о Комитете лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 28 октября 2007 г. N 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Структура
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета
лесного и охотничьего хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Положение
о Комитете по водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Структура
Комитета по водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 28 октября 2007 г. N 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
государственных учреждений - региональных органов
Комитета по водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета
по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Положение
о Комитете рыбного хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 28 октября 2007 г. N 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Структура
Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Комитета рыбного хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета рыбного хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 237.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Положение
о Комитете по делам сельских территорий
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Структура
Комитета по делам сельских территорий
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 28.10.2007 № 995 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2005 года N 310
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысының 1 және 3-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 33, 357-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 және 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қарашадағы N 1216 қаулысының 1-тармағы 2) тармақшасының бесiншi, алтыншы, жетінші, сегiзiншi, тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi абзацтары.
3. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 22 қарашадағы N 1239 қаулысы 1-тармағының 1), 2), 3) тармақшалары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 42, 423-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары комитетiнің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 қарашадағы N 1267 қаулысының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 43, 429-құжат).
5. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы жекелеген ұйымдардың мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1431 қаулысы 8-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 49, 486-құжат).
6. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң жекелеген мемлекеттiк мекемелерiн қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 22 қаңтардағы N 75 қаулысының 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 2, 33-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң "Қазоңтүстiкгипросушар" жобалау-іздестіру институты" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 қаңтардағы N 89 қаулысының 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 3, 43-құжат).
8. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары жөнiндегі комитетінiң Оңтүстiк Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" және "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары жөнiндегi комитетiнiң Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициясы" республикалық мемлекеттік кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 ақпандағы N 189 қаулысы 4-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 9, 95-құжат).

1. Пункты 1 и 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 33, ст. 357).
2. Абзацы пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый подпункта 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2002 года N 1216 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 и от 7 октября 2002 года 1096".
3. Подпункты 1), 2), 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2002 года N 1239 "Некоторые вопросы Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 42, ст. 423).
4. Пункт 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2002 года N 1267 "Вопросы Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 43, ст. 429).
5. Подпункт 3) пункта 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1431 "Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 49, ст. 486).
6. Пункт 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2003 года N 75 "О реорганизации отдельных государственных учреждений Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 2, ст. 33).
7. Пункт 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 89 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Проектно-
изыскательский институт "Казюжгипроводхоз" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 3, ст. 43).
8. Подпункт 3) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2003 года N 189 "О реорганизации республиканских государственных предприятий "Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и "Кызылординская гидрогеолого-
мелиоративная экспедиция Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 9, ст. 95).

9. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 шiлдедегi N 714 қаулысының 4-тармағының 1), 2), 2-1), 3) тармақшалары, осы қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2 және 3-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 30, 291-құжат).
10. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 4 тамыздағы N 780 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 31, 315-құжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 19 тамыздағы N 827 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 34, 337-құжат).
12. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерiнде орман пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөнiндегi қызметті лицензиялаудың кейбiр мәселелерi және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 2 қазандағы N 1018 қаулысы 2-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 40, 421-құжат).
13. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 8 қарашадағы N 1119 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 43, 458-құжат).
14. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Шарын мемлекеттiк ұлттық табиғи паркi" мемлекеттік мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 23 ақпандағы N 213 қаулысының 7-тармағы.
15. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Қаратау мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 1 наурыздағы N 249 қаулысының 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 11, 135-құжат).
16. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Балық шаруашылығы комитетiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 мамырдағы N 517 қаулысының 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 21 268-құжат).
17. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ауылдық аумақтар iстерi жөнiндегi комитетiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 16 маусымдағы N 662 қаулысының 2 және 5-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 24, 314-құжат).

9. Подпункты 1), 2), 2-1), 3) пункта 4, пункты 2 и 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2003 года N 714 "Некоторые вопросы Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 30, ст. 291).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 780 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 31, ст. 315).
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2003 года N 827 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 34, ст. 337).
12. Подпункт 3) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2003 года N 1018 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по заготовке древесины на участках государственного лесного фонда, осуществляемой лесопользователями, и внесении дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 40, ст. 421).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2003 года N 1119 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 43, ст. 458).
14. Пункт 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 213 "О создании государственного учреждения "Чарынский государственный национальный природный парк" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
15. Пункт 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 249 "О создании государственного учреждения "Каратауский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 11, ст. 135).
16. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 517 "О некоторых вопросах Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 21, ст. 268).
17. Пункты 2 и 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2004 года N 662 "О некоторых вопросах Комитета по делам сельских территорий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 24, ст. 314).

18. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 7 қазандағы N 1096 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 25 маусымдағы N 704 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 26, 335-құжат).
19. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 қарашадағы N 1267 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 12 шілдедегi N 759 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 27, 357-құжат).
20. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгі Балық шаруашылығы комитетiнiң жекелеген мемлекеттік мекемелерiн қайта ұйымдастыру мен қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 7 қыркүйектегi N 938 қаулысының 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 33, 450-құжат).
21. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары комитетінiң "Жамбылсушар" шаруашылық жүргiзу құқығындағы су шаруашылығы жөнiндегі республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 1318 қаулысы 5-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 49, 625-құжат).

18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 704 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2002 года N 1096" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 26, ст. 335).
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 759 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2002 года N 1267" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 27, ст. 357).
20. Пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 2004 года N 938 "О реорганизации и переименовании отдельных государственных учреждений Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 33, ст. 450).
21. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 1318 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия по водному хозяйству на праве хозяйственного ведения "Жамбылводхоз" Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 49, ст. 625).