Успен ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 27/3 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 26 сәуірде № 7263 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 70/12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.12.2023 № 70/12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Успен ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Успен аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Успен аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Успен аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Каримова
Успен аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Бараисов
Успен аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 сәуірдегі
№ 27/3 шешімімен
бекітілген
Успен ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 130/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Осы Успен ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді және Успен ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 12 апреля 2021 года № 27/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 апреля 2021 года № 7263. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 70/12
Сноска. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.12.2023 № 70/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Успенского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Успенского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Успенского районного маслихата Ж. Каримова
Секретарь Успенского районного маслихата Ж. Бараисов
Утвержден
решением Успенского
районного маслихата
от 12 апреля 2021 года
№ 27/3
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района
Сноска. Приложение - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 25.11.2022 № 130/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района
1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Успенского района.

1-тарау. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Успен ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірдегі қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
9) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
3. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

Глава 1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Успенского района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой Республиканским государственным учреждением "Департамент Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по Павлодарской области";
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района";
8) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
9) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
3. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее – МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к праздничным дням.

4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларымен белгіленген мерзімге ақшалай нысандағы әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктер немесе банктік операциялардың тиісті түрлеріне лицензиялары бар ұйымдар арқылы алушының шотына аудару жолымен беріледі.
5. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында және 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы қағидаларда белгіленген тәртіпте көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетіледі.
7. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мереке күндерінің тізбесі:
1) Халықаралық әйелдер күні – 8 наурыз;
2) Қазақстан халқының бірлігі мерекесі – 1 мамыр;
3) Отан қорғаушы күні – 7 мамыр;
4) Жеңіс күні – 9 мамыр;
5) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні – 30 тамыз;
6) Тәуелсіздік күні – 16 желтоқсан.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
8. Әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына көрсетіледі:
1) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, атап айтқанда:
оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлерге;
Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне;
бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі – КСР Одағы) аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмалармен ұшқан ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне;
Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлерге;
1992 жылғы қыркүйек – 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне;

4. Социальная помощь в денежной форме предоставляется через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций путем перечисления на счет получателя в срок, установленный правилами оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации под № 22394).
5. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан", подпунктом 2) статьи 10, подпунктом 2) статьи 11, подпунктом 2) статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.
6. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
7. Перечень праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) Международный женский день – 8 марта;
2) Праздник единства народа Казахстана – 1 мая;
3) День защитника Отечества – 7 мая;
4) День Победы – 9 мая;
5) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа;
6) День Независимости – 16 декабря.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
8. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) ветеранам боевых действий на территории других государств, а именно:
военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР);
рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;
военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года;

2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, атап айтқанда:
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға;
3) еңбек ардагерлеріне, атап айтқанда:
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға;
4) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға, атап айтқанда:
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың зайыбына (жұбайына);
1988-1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға;
5) Сотпен немесе "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген басқа тәртіпте саяси қуғын-сүргіндердің құрбандары немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккендер деп танылған азаматтарға;
6) мүгедектігі бар адамдарға, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға;
бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға;
кәмелетке толмаған балалары бар бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
санаторлық-курорттық емделуге мұқтаж бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
гемодиалезге мұқтаж бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
балалардың церебралдық параличімен, парезбен, гидроцефалиямен, бастапқы иммун тапшылығымен және аутизммен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалары бар отбасыларға;
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында және колледждерінде оқитын, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының кәсіби бөлігінен көшірмесі бар мүгедектігі бар адамдарға, мүгедектігі бар балаларға;

2) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, а именно:
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях;
3) ветеранам труда, а именно:
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) другим лицам, на которых распространяется действие Закона, а именно:
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) гражданам, признанным в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий;
6) лицам с инвалидностью, а именно:
детям с инвалидностью до 18 лет;
лицам с инвалидностью первой и второй групп;
лицам с инвалидностью первой, второй и третьей группы, имеющим несовершеннолетних детей;
лицам с инвалидностью третьей группы;
лицам с инвалидностью первой группы, нуждающимся в санаторно-курортном лечении;
лицам с инвалидностью первой группы, нуждающимся в гемодиализе;
семьям с детьми с инвалидностью до 18 лет больными детским церебральным параличом, парезом, гидроцефалией, первичным иммунодефицитом и аутизмом;
семьям, воспитывающим детей с инвалидностью до 18 лет;
лицам с инвалидностью, детям с инвалидностью, имеющим выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации инвалида, обучающимся в высших учебных заведениях и колледжах Республики Казахстан;

7) отбасының бір мүшесіне шаққандағы табысы облыс бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен аспайтын, жоғары оқу орындарында оқитын аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттеріне, жетім балаларға және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
8) аз қамтамасыз етілген азаматтарға, атап айтқанда:
бір айдан астам ұзақ аурудың салдарынан өмірлік қиын жағдайда жүрген азаматтарға;
табысы облыс бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің жетпіс пайызынан төмен аз қамтамасыз етілген отбасыларға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтамасыз етілген отбасыларға;
жан басына шаққандағы орташа табысы облыс бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын, жасанды тамақтанатын 1 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларға;
жан басына шаққандағы орташа табысы облыс бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен аспайтын 12 аптаға дейінгі жүктілік мерзімі бар жүкті әйелдерге;
18 жасқа дейінгі балалары бар атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналарға;
9) әлеуметтік мәні бар аурулары бар азаматтарға, атап айтқанда:
онкология ауруларымен зардап шегетін тұлғаларға;
туберкулез ауруы бар тұлғаларға;
адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған тұлғаларға;
адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған 18 жасқа дейінгі балаларға;
10) зейнеткерлік жасқа толған адамдарға, атап айтқанда:
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатындарға;
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатын 80 жастан бастап және одан жоғары (асқан) жастағыларға;
11) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға;
12) табиғи зілзаланың немесе өрттің туындаған сәтінен бастап үш ай ішінде осы жағдай салдарынан зардап шеккен адамдарға.
9. Уәкілетті орган табысты есепке алмай көрсетеді:
1) мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмек:
Халықаралық әйелдер күніне орай, уәкілетті органның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 8) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Қазақстан халқының бірлігі мерекесіне орай, уәкілетті ұйымның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
Отан қорғаушы күніне орай, уәкілетті ұйымның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасының алтыншы абзацында, 4) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Жеңіс күніне орай, уәкілетті ұйымның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 1) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші, бесінші абзацтарында, 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;

7) студентам, обучающимся в высших учебных заведениях из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной по области величины прожиточного минимума, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
8) малообеспеченным гражданам, а именно:
гражданам, находящимися в трудной жизненной ситуации, вследствие длительной болезни более одного месяца;
малообеспеченным семьям, с доходами ниже семидесяти процентов от установленной по области величины прожиточного минимума;
малообеспеченным семьям, получающим государственную адресную социальную помощь;
малообеспеченным семьям, имеющим детей в возрасте до 1 года, среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума, находящимся на искусственном вскармливании;
беременным женщинам со сроком беременности до 12 недель, среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума;
многодетным матерям из числа получателей адресной социальной помощи, имеющих детей до 18 лет;
9) гражданам, имеющим социально значимые заболевания, а именно:
лицам, страдающим онкологическими заболеваниями;
лицам, с заболеванием туберкулез;
лицам, инфицированным вирусом иммунодефицита человека;
детям до 18 лет, инфицированным вирусом иммунодефицита человека;
10) лицам, достигшим пенсионного возраста, а именно:
получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
от 80 лет и более (старше), получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
11) лицам, освободившимся из мест лишения свободы;
12) лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара в течении трех месяцев с момента наступления данной ситуации.
9. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням:
к Международному женскому дню, для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 8) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченного органа;
к Празднику единства народа Казахстана, для категории, указанной в подпункте 5) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню защитника Отечества для категорий, указанных в абзаце шестом подпункта 1), в абзаце втором подпункта 4) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Победы, для категорий, указанных в абзацах втором, третьем, четвертом, пятом подпункта 1), подпунктах 2), 3), 4) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченной организации;

Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне орай, уәкілетті органның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының тоғызыншы, оныншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін;
Тәуелсіздік күніне орай, уәкілетті ұйымның тізімі негізінде осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында, 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
2) бір жолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші, үшінші, бесінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде сауықтыруға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 55 (елу бес) АЕК (санаторлық-курорттық емделуге еріп жүретін адамның жол жүруіне, тұруына және тамақтануына) мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК (абилитациялауға және оңалтуға) мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Успен аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – аудандық аурухана) ай сайын айдың 10-күніне ұсынатын тізім негізінде 7 (жеті) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 7 (жеті) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде;

ко Дню Конституции Республики Казахстан, для категорий, указанных в абзацах девятом, десятом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню Независимости, для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 6), подпункте 10) пункта 8 настоящих Правил на основании списка уполномоченной организации;
2) единовременную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем, пятом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, в размере 7 (семь) месячных расчетных показателей (далее – МРП) на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, в размере 5 (пять) МРП на оздоровление на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанных в абзацах втором, шестом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, в размере 55 (пятьдесят пять) МРП (на проезд, проживание и питание сопровождающего лица на санаторно-курортное лечение) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце восьмом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, в размере 20 (двадцать) МРП (на абилитацию и реабилитацию) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, в размере 7 (семь) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Успенская районная больница" (далее – районная больница) ежемесячно к 10 числу месяца;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, в размере 7 (семь) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в подпункте 11) пункта 8 настоящих Правил, социальная помощь в размере 5 (пять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;

осы Қағидалардың 8-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 60 (алпыс) АЕК дейінгі мөлшерде әлеуметтік көмек;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағидалардың 8-тармағының 1), 2) тармақшаларында, 3) тармақшасының екінші абзацында, 4) тармақшасының екінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде сауықтыруға 3,6 (үш бүтін оннан алты) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде сауықтыруға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағидалардың 8-тармағының 4) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде сауықтыруға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектігі бар адамдарға) уәкілетті органның тізімі негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат және еріп жүретін адам үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде жол жүру (емделу орнына дейін және тұратын жеріне дейін қайта келу) шығындарын өтеуге жол жүру билеттерінің нақты құны мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 6) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде жол жүру (емделу орнына дейін және тұратын жеріне дейін қайта келу) шығындарын өтеуге 10 (он) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін аудандық аурухана ұсынатын тізім негізінде амбулаториялық емдеу кезеңінде тамақтануға 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;

для категории, указанной в подпункте 12) пункта 8 настоящих Правил, социальная помощь в размере до 60 (шестьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце втором подпункта 3), в абзацах втором, четвертом подпункта 4) пункта 8 настоящих Правил, на оздоровление в размере 3,6 (три целых шесть десятых) МРП на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, на оздоровление в размере 2 (два) МРП на основании списка уполномоченной организации;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 4) пункта 8 настоящих Правил, на оздоровление в размере 10 (десять) МРП на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 6) пункта 8 (лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) не могут обеспечить им постоянную помощь и уход) настоящих Правил на основании списка уполномоченного органа в размере 3 (три) МРП;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил и сопровождающего лица, на возмещение затрат на проезд (до места лечения и обратно до места жительства) в размере фактической стоимости проездных билетов на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 6) пункта 8 настоящих Правил, на возмещение затрат на проезд (до места лечения и обратно до места жительства) в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, на питание в период амбулаторного лечения в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании списка, предоставляемого районной больницей;

осы Қағидалардың 8-тармағының 9) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін аудандық аурухана ұсынатын тізім негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің екі еселенген мөлшерінде.
10. Уәкілетті орган табысты ескере отырып көрсетеді:
1) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Қағидалардың 8-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде Успен ауданының әкімі, жоғары оқу орнының басшысы және студент қол қойған білім беру қызметтерін көрсетуге үшжақты шартта көрсетілген сома төленеді;
осы Қағидалардың 8-тармағының 8) тармақшасының екінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген, жан басына шаққандағы орташа табысы Павлодар облысы бойынша белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын санаттар үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 8) тармақшасының үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде қатты отын сатып алуға 14 (он төрт) АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек;
2) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
осы Қағидалардың 8-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 7 (жеті) АЕК мөлшерінде;
осы Қағидалардың 8-тармағының 8) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, ата-анасының біреуінің әлеуметтік көмек тағайындау туралы өтініші негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде.
11. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін осы Қағидаларға сәйкес арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
12. Мереке күндеріне алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшері облыстың ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
13. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидалардың 12-25-тармақтарына сәйкес айқындалған.
4-тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер

для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 9) пункта 8 настоящих Правил, в размере двукратного прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год на основании списка, предоставляемого районной больницей.
10. Уполномоченный орган оказывает с учетом дохода:
1) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 7) пункта 8 настоящих Правил, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил, оплачивается сумма, указанная в трехстороннем договоре на оказание образовательных услуг, подписанного акимом Успенского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
для категорий, указанных в абзацах втором, шестом подпункта 8) пункта 8 настоящих Правил, среднедушевой доход которых, не превышает величины прожиточного минимума, установленной по Павлодарской области, в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом подпункта 8) пункта 8 настоящих Правил, социальная помощь на приобретение твердого топлива в размере 14 (четырнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
2) ежемесячная социальная помощь:
для категории, указанной в подпункте 7) пункта 8 настоящих Правил, в период обучения на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 7 (семь) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 8) пункта 8 настоящих Правил, в размере 5 (пять) МРП на основании заявления одного из родителей о назначении социальной помощи с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил.
11. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия, в соответствии с настоящими Правилами, и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
12. К праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
13. Порядок оказания социальной помощи определены в соответствии с пунктами 12-25 Типовых правил.
Глава 4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи

14. Әлеуметтік көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Успен ауданының шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдайлар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
15. Артық төленген сомалар ерікті тәртіппен немесе Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі, Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі, Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі нормаларының талаптарына, Қазақстан Республикасының басқа нормативтік құқықтық актілерін сәйкес қайтаруға жатады.
5-тарау. Қорытынды ереже
16. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Успен аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 сәуірдегі
№ 27/3 шешіміне
қосымша
Успен аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3706 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 ақпанда "Сельские будни", "Апта айнасы" аудандық газеттерінде жарияланған).
2. Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 10 сәуірдегі "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған XXXI кезектен тыс сессиясы) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне толықтырулар енгізу туралы" № 160/33 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3774 болып тіркелген, 2014 жылғы 02 мамырда "Сельские будни", "Апта айнасы" аудандық газеттерінде жарияланған).
3. Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 шілдедегі "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған XXXI кезектен тыс сессиясы) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 191/37 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3934 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 тамызда "Сельские будни", "Апта айнасы" аудандық газеттерінде жарияланған).

14. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Успенского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
15. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке или в соответствии с требованиями норм Гражданского кодекса Республики Казахстан, Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан, Уголовного кодекса Республики Казахстан, Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, Кодекса об административных правонарушениях, Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Глава 5. Заключительное положение
16. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение
к решению Успенского
районного маслихата
от 12 апреля 2021 года
№ 27/3
Перечень утративших силу некоторых решений Успенского районного маслихата
1. Решение Успенского районного маслихата от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3706, опубликовано 28 февраля 2014 года в районных газетах "Сельские будни", "Апта айнасы").
2. Решение Успенского районного маслихата от 10 апреля 2014 года № 160/33 "О внесении дополнений в решение Успенского районного маслихата (XXXI внеочередная сессия, V созыва) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3774, опубликовано 02 мая 2014 года в районных газетах "Сельские будни", "Апта айнасы").
3. Решение Успенского районного маслихата от 25 июля 2014 года № 191/37 "О внесении изменений и дополнений в решение Успенского районного маслихата (XXXI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3934, опубликовано 22 августа 2014 года в районных газетах "Сельские будни", "Апта айнасы").

4. Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 қазандағы "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған XXXI кезектен тыс сессиясы) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 218/40 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4170 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 қарашада "Сельские будни", "Апта айнасы" аудандық газеттерінде жарияланған).
5. Успен аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 ақпандағы "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған XXXI кезектен тыс сессиясы) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 233/42 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4353 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
6. Успен аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 сәуірдегі "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған ХХХІ кезектен тыс сессия) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 14/2 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5124 болып тіркелген, 2016 жылғы 23 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
7. Успен аудандық мәслихатының 2016 жылғы 28 маусымдағы "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған ХХХІ кезектен тыс сессия) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 21/3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5164 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
8. Успен аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 қыркүйектегі "Успен аудандық мәслихатының (V сайланған, XXXI кезектен тыс сессия) 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 95/20 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5636 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

4. Решение Успенского районного маслихата от 27 октября 2014 года № 218/40 "О внесении изменений и дополнений в решение Успенского районного маслихата (XXXI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4170, опубликовано 28 ноября 2014 года в районных газетах "Сельские будни", "Апта айнасы").
5. Решение Успенского районного маслихата от 23 февраля 2015 года № 233/42 "О внесении изменения в решение Успенского районного маслихата (XXXI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4353, опубликовано 19 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6. Решение Успенского районного маслихата от 13 апреля 2016 года № 14/2 "О внесении изменений и дополнений в решение Успенского районного маслихата (ХХХI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5124, опубликовано 23 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
7. Решение Успенского районного маслихата от 28 июня 2016 года № 21/3 "О внесении изменений и дополнений в решение Успенского районного маслихата (ХХХI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5164, опубликовано 19 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
8. Решение Успенского районного маслихата от 21 сентября 2017 года № 95/20 "О внесении изменений в решение Успенского районного маслихата (ХХХI внеочередная сессия, V созыв) от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5636, опубликовано 12 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).

9. Успен аудандық мәслихатының 2018 жылғы 5 наурыздағы "Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 124/27 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5923 болып тіркелген, 2018 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
10. Успен аудандық мәслихатының 2018 жылғы 31 шілдедегі "Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне толықтырулар енгізу туралы" № 164/34 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6039 болып тіркелген, 2018 жылғы 24 тамызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
11. Успен аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 наурыздағы "Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 201/43 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6267 болып тіркелген, 2019 жылғы 20 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).
12. Успен аудандық мәслихатының 2020 жылғы 15 мамырдағы "Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 138/31 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 297/60 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6835 болып тіркелген, 2020 жылғы 27 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

9. Решение Успенского районного маслихата от 5 марта 2018 года № 124/27 "О внесении изменений в решение Успенского районного маслихата от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5923, опубликовано 28 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
10. Решение Успенского районного маслихата от 31 июля 2018 года № 164/34 "О внесении дополнений в решение Успенского районного маслихата от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6039, опубликовано 24 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
11. Решение Успенского районного маслихата от 5 марта 2019 года № 201/43 "О внесении изменений и дополнений в решение Успенского районного маслихата от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6267, опубликовано 20 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
12. Решение Успенского районного маслихата от 15 мая 2020 года № 297/60 "О внесении изменения в решение Успенского районного маслихата от 30 января 2014 года № 138/31 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6835, опубликовано 27 мая 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).