Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан согласно приложениям  332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ,
346 347 348 349 350 351 352 353 353-1 , 354 (совершенно секретно),  354-1 354-2 354-3 ;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере
энергетики и минеральных ресурсов"
на 2007 год
1. Стоимость:  887 653 тысячи тенге (восемьсот восемьдесят семь миллионов шестьсот пятьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2.   Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статьи 21 - 24 Закона  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1105 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от
28 октября 2004 года N 1106 "Вопросы Комитета по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября
2004 года N 1108 "Вопросы Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  формирование государственной политики и координация процесса управления в сферах энергетики, включая атомную, минеральных ресурсов, нефтехимической и атомной промышленности.

2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354  (өте құпия)-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
332-ҚОСЫМША
Ескерту. 332-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Энергетика және минералдық ресурстар саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   887 653 мың теңге (сегіз жүз сексен жеті миллион алты жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңы ;»"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  21-24-баптары ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1105  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Мемлекеттік энергетикалық қадағалау комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1106  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Атом энергетикасы комитетінің мәселелері" 2004 жылғы 28 қазандағы N 1108  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Энергетика саласында, атом, минералдық ресурстар, мұнай-газ және атом өнеркәсібін қоса алғанда, мемлекеттік саясатты қалыптастыру және басқару процесін үйлестіру.

5. Задачи бюджетной программы:  реализация государственной политики, обеспечение государственного регулирования и совершенствование процесса координации управления в сферах энергетики и минеральных ресурсов, включая атомную, нефтехимической и атомной промышленности; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в сфере
энергетики и
минеральных
ресурсов
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение
функционирования
Аппарата
центрального
органа для
реализации единой
государственной
политики в сфере
энергетики и
минеральных
ресурсов для
развития
топливно-
энергетического
комплекса,
нефтехимических
производств,
обеспечения
энергетической
безопасности и
независимости
радиационной
безопасности,
воспроизводства
минерально-
сырьевой базы и
рациональное
использование
минеральных
ресурсов.
Обеспечение
выдачи лицензий,
контроль за
соблюдением
лицензионных
условий и правил;
проведение
инспекций на
подтверждение
квалификационных
требований по
видам
деятельности в
области энергетики
и минеральных
ресурсов.
Выполнение
функций
лицензиаров:
- проведение
инспекций
субъектов,
претендующих на
занятие
лицензируемыми
видами
деятельности;
- проведение
проверок
(инспекций)
выполнения
лицензиатами
лицензионных
условий и правил;
- приобретение
бланков лицензий
с приложениями.
Предоставление
права недрополь-
зования в
Республике
Казахстан,
включая права на
государственное
геологическое
изучение недр,
разведку, добычу,
совмещенную
разведку и
добычу полезных
ископаемых, в
том числе из
техногенных
образований,
находящихся в
государственной
собственности.
Проведение
конкурса по
предоставлению
права недро-
пользования:
- объявление
конкурса через
средства массовой
информации по
перечню участков
недр, подлежащих
выставлению на
конкурс,
утвержденному
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан;
- уведомление
участников
конкурса о
приобретении
геологической
информации и
подачи конкурсных
предложений;
- организация
работы комиссии
по проведению
конкурсов подведе-
ние результатов
конкурса и их
публикация.
Осуществление
государственного
мониторинга недр.
Организация и
проведение
государственной
экспертизы
запасов полезных
ископаемых,
геологической и
экономической
информации о
предоставляемых
в пользование
участках недр
проектно-сметной
документации на
проведение работ
по государственно-
му геологическому
изучению недр и
мониторингу,
утверждение
запасов полезных
ископаемых.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
3

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Энергетика және минералдық ресурстар саласында мемлекеттік реттеу мен басқарудың үйлестіру процесін жетілдіруді қамтамасыз ету, атом, мұнай-химия және атом өнеркәсібін қоса алғанда мемлекеттік саясатты іске асыру; өзінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Энергетика және минералдық ресурстар саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Отын-энергетикалық кешенді, мұнай-химия өндірісін, энергетикалық қауіпсіздік пен тәуелсіздікті, радиациялық қауіпсіздікті, минералдық-шикізаттық базаны және минералдық ресурстарды ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету үшін энергетика және минералдық ресурстар саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру үшін орталық орган аппаратты Энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлері бойынша біліктілік талаптарын бекітуге инспекция жүргізу;
лицензиялық шарттар мен ережелердің сақталуын бақылау, лицензиялар беруді қамтамасыз ету.
Лицензиарлардың функциясын орындау:
- лицензияланатын қызмет түрлерімен айналысуға үміттенуші субъектілерге инспекция жүргізу;
- лицензиялық шарттар мен ережелерді лицензия алушылардың орындалуына тексеріс (инспекция) жүргізу;
- лицензиялық бланкілерді қосымшаларымен сатып алу.
Қазақстан Республикасында, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге құқықты қоса, пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлескен барлау мен өндіруге, оның ішінде мемлекет меншігіндегі техногендік түзілістерді жер қойнауын пайдалану құқығын беру;
Жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі конкурсты өткізу:
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі жөнінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы конкурсты жариялау;
- геологиялық ақпаратты сатып алу және конкурстық ұсыныстарды беру туралы конкурсқа қатысушыларды хабардар ету;
- конкурстарды өткізу жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру, конкурс нәтижелерін шығару және оларды жариялау.
Жер қойнауына мемлекеттік мониторинг жүргізу.
Пайдалы қазбалар қорларына, пайдалануға берілетін жер қойнауы учаскелерін туралы геологиялық және экономикалық ақпаратқа, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу жөнінде жұмыс жүргізуге жобалау-сметалық құжаттамаға және мониторингке мемлекеттік сараптама ұйымдастыру және жүргізу, пайдалы қазбалар қорын бекіту.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
3

002
Аппараты
территориа-
льных
органов
Осуществление
мониторинга
недропользования.
Обеспечение
функционирования
территориальных
фондов
геологической
информацией о
недрах.
Участие в
разработке и
реализации
государственных
и отраслевых
программ в
пределах своей
компетенции.
Осуществление
функций
государственного
заказчика на
проведение
геологических
исследований для
государственных
нужд, включая
научно-исследо-
вательские и
опытно-
конструкторские
работы, и
контроль их
выполнения.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалифика-
ции госу-
дарственных
служащих
Приобретение ус-
луг по повышению
квалификации
государственных
служащих по
следующим
направлениям:
- нефтегазовой
отрасли;
- электро-
энергетики;
- изучению
международных
стандартов по
соответствующим
отраслям.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государстве-
нных органов
Капитальный
ремонт служебного
здания ТУ
"Востказнедра"
в городе Усть-
Каменогорске,
кровли и фасада
здания ТУ
"Запказнедра" в
городе Актобе.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
оснащение
деятельности
министерства,
ведомств и
территориальных
органов.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое,
технологическое
и программное
обеспечение и
сопровождение
информационных
систем:
- WEB-сайта
министерства
- "1С-Бухгалтерия"
- ИИС
"Формирование и
уточнение планов
финансирования".
Приобретение
расходных
материалов,
комплектующих и
запасных частей.
Системно-
техническое
обслуживание и
ремонт средств
вычислительной
техники и
оборудования.
Монтаж локальных
сетей.
Приобретение,
установка, монтаж
вычислительного,
сетевого, теле-
коммуникационного
и электрического
оборудования и
программных
продуктов для
министерства,
ведомств и
территориальных
управлений.
Оплата телекомму-
никационных услуг.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- реализация государственной политики и государственное регулирование в сферах энергетики, включая атомную, минеральных ресурсов, нефтегазовой, нефтехимической и атомной промышленности, в области энергосбережения, использования возобновляемых и нетрадиционных источников энергии;
- повышение профессионального уровня - 27 человек;
- обучение государственному языку - 190 человек;
- обучение английскому языку - 24 человека.
Конечный результат: обеспечение устойчивого развития в сферах энергетики, включая атомную, минеральных ресурсов, нефтегазовой, нефтехимической и атомной промышленности, в области энергосбережения, использования возобновляемых и нетрадиционных источников энергии.
Финансово-экономический результат:

002
Аумақтық
органдардың аппараттары
Жер қойнауын пайдалану мониторингін жүзеге асыру.
Жер қойнауы туралы геологиялық ақпараттың аумақтық қорларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Өз құзыретінің шегінде мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу.
Ғылыми-зерттеу және тәжірибе-конструкторлық жұмыстарды және олардың орындалуын бақылауды қоса алғанда мемлекеттік қажеттілікке арналған геологиялық зерттеу жүргізуге арналған тапсырыс берушінің мемлекеттік функцияларын жүзеге асыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
4
007
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер көрсетуді мына бағыттар бойынша сатып алу:
- мұнай-газ саласы,
- электр энергетикасы,
- тиісті салалар бойынша халықаралық стандарттарды үйрету.
Мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
5
008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен
құрылыстарын күрделі жөндеу
Өскемен қаласында "Востказнедра" АБ қызметтік ғимаратын, Ақтөбе қаласында "Запказнедра" АБ ғимаратының төбе жабындысы мен қасбетін күрделі жөндеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
6
009
Мемлекеттік органдарды
материалдық-
техникалық
жарақтандыру
Министрліктің, ведомстволар мен аумақтық органдардың қызметін материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
7
017
Ақпараттық жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз ету
және
мемлекеттік органдарды
ақпараттық-техникалық
қамтамасыз ету
Ақпарат жүйелерін техникалық, технологиялық және бағдарламалық қамтамасыз ету және алып жүру:
- Министрліктің WEB-сайтын;
- "1С-Бухгалтерия";
- "Қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру және нақтылау" ИИС-і Шығыс материалдарды, жинақтаманы және қосалқы бөлшектерді сатып алу.
Есептеу техникалары мен жабдықтарды жүйелік-техникалық қызмет көрсетуі және жөндеу.
Жергілікті желілерді монтаждау.
Министрлік, ведомство және аумақтық басқармалар үшін есептеу, желілік, телекоммуникациялық және электр жабдықтары мен бағдарламалық өнімдерді сатып алу, орнату, монтаждау.
Телекоммуникациялық қызметтерді төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: энергетика саласында, атом, минералдық ресурстар, мұнай-газ, мұнай-химия және атом өнеркәсіптерін қоса алғанда, энергия үнемдеу, жер қойнауын пайдалану саласында жаңартылатын және дәстүрлі емес энергия көздерін пайдалану саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және мемлекеттік үйлестіру;
- кәсіби деңгейін көтеру - 27 адам;
- мемлекеттік тілде оқыту - 190 адам;
- ағылшын тілінде оқыту - 24 адам.
Түпкі нәтиже: энергетика саласында, атом, минералдық ресурстар, мұнай-газ, мұнай-химия және атом өнеркәсібін қоса алғанда, энергия үнемдеу саласында орнықты дамуды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:

средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 31,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 22,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 23,3 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий согласно утвержденным срокам.
Качество: выполнение возложенных на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан функций; доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 9 %; доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 3 %; доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящую должность после прохождения курсов повышения квалификации - 1 %; соблюдение действующего законодательства о лицензировании и уменьшение нарушений лицензиатами; оперативное проведение инспекций субъектов, претендующих на занятие лицензируемых видов деятельности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 333
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Обеспечение ведения учета государственного имущества,
право пользования которым подлежит передаче
подрядчикам по нефтегазовым проектам"
на 2007 год
1. Стоимость:  17598 тысяч тенге (семнадцать миллионов пятьсот девяносто восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года N 422 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению";  постановление
Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 240 "О создании государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение компетентного органа информацией  о  наличии и состоянии государственных активов, используемых в рамках нефтегазовых проектов, в целях своевременного принятия мер по обеспечению их сохранности; учет государственных активов, используемых в рамках нефтегазовых проектов.

бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға арналған орташа шығын - 31,1 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқытуға арналған орташа шығын - 22,1 мың теңге;
бір мемлекеттік қызметшіге ағылшын тілін оқытуға арналған орташа шығын - 23,3 мың теңге.
Уақтылығы: кестемен бекітілген мерзімдерге сәйкес жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне жүктелген функцияларды орындау; мемлекеттік тілді үйрету курсынан өткеннен кейін мемлекеттік тіл бойынша іс жүргізуге көшкен мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 9%; ағылшын тілін үйрету курсынан өткеннен кейін ағылшын тілінде құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 3%; біліктілікті арттыру курстарынан өткеннен кейін жоғары лауазымға тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 1%; лицензиялау туралы қолданыстағы заңнаманы сақтау және лицензия алушылардың жолсыздықтарын азайту; лицензияланатын қызмет түрлерін алуға үміткер субъектілерге оперативті инспекция жүргізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
333-ҚОСЫМША
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары жөніндегі мердігерлерге берілуі тиіс мемлекеттік мүлікті есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету" деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   17598 мың теңге (он жеті миллион бес жүз тоқсан сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерінің тізбесі туралы" 2000 жылғы 28 шілдедегі N 422  Жарлығы ; "Қарашығанақ мұнайгаз конденсаты кен орны бойынша Өнімді бөлу туралы түпкілікті келісімнің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің "Мұнай-газ капиталы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 13 наурыздағы N 240  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   уәкілетті органды олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды уақтылы қабылдау мақсатында мұнайгаз жобалары шеңберінде пайдаланылатын мемлекеттік активтердің болуы және жай-күйі туралы ақпаратпен қамтамасыз ету; мұнай-газ жобалары шеңберінде пайдаланылатын мемлекеттік активтердің есебін жүргізу.

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение бухгалтерского учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам и принятие на учет имущества, передаваемого подрядчиком государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Обеспечение
ведения учета
государствен-
ного имущест-
ва, право
пользования
которым под-
лежит переда-
че подрядчи-
кам по нефте-
газовым
проектам
2
100
Капиталнефте-
газ
1. Содержание
государственно-
го учреждения в
пределах утверж-
денной штатной
численности - 16
единиц.
2. Учет государ-
ственных
активов, право
пользования
которым подлежит
передаче подрядчикам по нефтегазовым
проектам.
3. Разработка
процедуры по
дальнейшей
передаче непри-
годного или
старого
оборудования
выведенного из
эксплуатаций от
Подрядчика на
баланс
Учреждения.
4. Защита госу-
дарственного
имущества на
судебных разби-
рательствах,
касательно
претензий
третьих лиц по
присвоению
газопроводов,
находящихся в
государственной
собственности
закрепленного
за Учреждением
на праве
оперативного
управления.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: ведение учета государственных активов, подлежащих передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам, ведение реестра государственных активов, стоимостью 65 млрд. тенге.
Передача материальных ресурсов снятых с эксплуатации, в коммунальную собственность Западно-Казахстанской области для нужд социального характера.
Конечный результат: надлежащий учет государственного имущества, используемого подрядчиками в нефтегазовых проектах.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание одного служащего - 1100 тыс. тенге; эффективность для Республики Казахстан достигается посредством выполнения обязательств по передаче активов согласно условиям окончательного соглашения о разделе продукции и договора концессии.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования.
Качество: ведение учета в соответствии с инструкцией "По ведению бухгалтерского учета государственного имущества, находящегося в эксплуатации у подрядчика по Окончательному соглашению о разделе продукции Карачаганакского месторождения и переданного концессионеру по договору концессии внутренней и международной газотранспортных систем и хозяйственной деятельности Республики Казахстан".
ПРИЛОЖЕНИЕ 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области
геологии использования недр"
на 2007 год

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары бойынша мердігерлерге берілуге жататын мемлекеттік мүліктің бухгалтерлік есебін қамтамасыз ету және мұнай-газ операциялары бойынша шығындар өтелгеннен кейін мемлекетке мердігер беретін мүліктің есебін қабылдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары жөніндегі мердігерлерге берілуі тиіс мемлекеттік мүлікті есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
2
100
Капиталмұнайгаз
1. Мемлекеттік мекемені бекітілген штат саны - 16 бірлік шегінде ұстау.
2. Мұнай-газ жобалары бойынша мердігерлерге пайдалану құқығы берілуге жататын мемлекеттік активтердің есебін жүргізу.
3. Мекеменің балансына Мердігердің пайдалануынан шығарылған жарамсыз немесе ескі жабдықты одан әрі беру жөніндегі рәсімді әзірлеу.
4. Жедел басқару құқығында Мекемеге бекітілген мемлекеттік меншіктегі газ құбырын игеру жөніндегі үшінші тұлғалардың талап-арыздарына қатысты сот талқылауларында мемлекеттік мүлікті қорғау.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мұнай-газ жобалары бойынша мердігерлерге берілуге жататын мемлекеттік активтердің есебін жүргізу; құны 65 млрд. теңге мемлекеттік активтердің тізілімін жүргізу.
Пайдаланудан алынған материалдық ресурстарды әлеуметтік сипаттағы мұқтаждығы үшін Батыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне беру.
Түпкі нәтиже: мұнай-газ жобаларында мердігерлер пайдаланылатын мемлекеттік тиісті мүліктің тиісті есебін жүргізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір қызметкерді ұстауға арналған шығын - 1100 мың теңге; Қазақстан Республикасы үшін экономикалық тиімділікке өнімді бөлу туралы түпкілікті келісімнің шарттарына және концессияның шартына сәйкес активтерді беру жөніндегі міндеттерді орындау жолымен қол жеткізіледі.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Сапасы: "Қарашығанақ кен орнының өнімін бөлу туралы түпкілікті шешім бойынша мердігердің пайдалануында тұрған және Қазақстан Республикасының газ-көлік жүйесі мен шаруашылық қызметінің ішкі және халықаралық концессиясының шарты бойынша концессионерге берілген мемлекеттің мүліктің бухгалтерлік есебін жүргізу" нұсқаулығына сәйкес есепке алуды жүргізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
334-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  93347 тысяч тенге (девяносто три миллиона триста сорок семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание и совершенствование эффективной системы геологических исследований, направленных на выявление дополнительных запасов полезных ископаемых для действующих горнорудных и нефтеперерабатывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы:  выявление региональных и локальных закономерностей размещения углеводородного сырья, крупных и богатых месторождений меди, свинца, цинка, золота, редких металлов; разработка новых образцов техники для проведения геологоразведочных работ; разработка новых научных концепций и подходов при проведении геологоразведочных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные исс-
ледования в
области гео-
логии испо-
льзования
недр
Проведение при-
кладных научных
исследований в
области геоло-
гии использова-
ния по трем
направлениям:
1. Оценка сос-
тояния и прогноз
развития мине-
рально-сырьевой
базы и ее инфор-
мационное обес-
печение.
2. Разработка
концепций геоло-
гического разви-
тия территории
Казахстана.
3. Разработка
новых технологий
геолого-разведо-
чных работ.
4. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-техничес-
кой экспертизы.
В тече-
ние года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: тектоническая карта Республики Казахстан масштаба 1:1000000; оценка металлоносности основной сутурной зоны Казахстана и научно обоснованные рекомендации по проведению в ее пределах поисковых работ на золото, медь, полиметаллы; новые методы использования аэрокосмических данных для оценки недр; пополнение коллекции ископаемой фауны геологического музея Республики Казахстан.
Конечный результат: тектоническая основа для выявления месторождений полезных ископаемых; укрепление минерально-сырьевой базы Прибалхашского региона путем выявления месторождений полезных ископаемых в пределах основной сутурной зоны Казахстана; новая методика использования аэрокосмических данных для оценки недр.
Финансово-экономический результат: общая стоимость проведения прикладных научных исследований в области геологии использования недр (включая оплату услуг по проведению государственной научно-технической экспертизы) составляет:
- по направлению "Оценка состояния и прогноз развития минерально-сырьевой базы и ее информационное обеспечение" - 53857 тыс. тенге;
- по направлению "Разработка концепций геологического развития территории Казахстана" - 25267 тыс. тенге;
- по направлению "Разработка новых технологий геологоразведочных работ" - 14223 тыс. тенге.
Своевременность: соответствие фактических и установленных сроков проведения научно-технических разработок.
Качество: выявление труднооткрываемых месторождений важнейших видов минерального сырья и углеводородов путем создания научной основы для их открытия; сокращение сроков и затрат геологоразведочных работ при выявлении месторождений полезных ископаемых.
ПРИЛОЖЕНИЕ 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Прикладные научные исследования технологического характера
в области топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов"
на 2007 год

1. Құны :   93347 мың теңге (тоқсан үш миллион үш жүз қырық жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  18-бабы ;»"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  3-бабы ;»"Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қолданыстағы тау-кен және мұнай өңдеу кәсіпорындары үшін пайдалы қазбалардың қосымша қорларын анықтауға жіберген геологиялық зерттеулердің тиімді жүйесін құру және жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   көмірсутегі шикізаттарының, ірі мыс кен орындарының, қорғасын, мырыш, алтын, сирек кездесетін металдарын орналасуының өңірлік және локалды заңдылықтарын анықтау; геология барлау жұмыстарын жүргізу үшін техниканың жаңа үлгілерін әзірлеу; геология барлау жұмыстарын жүргізу кезінде жаңа ғылыми концепциялар мен тәсілдемелерді әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласында қолданбалы ғылыми зерттеулерді үш бағыт бойынша жүргізу:
1. Минералдық-шикізат базасының жай-күйін бағалау мен дамуын болжамдау және оны ақпараттық қамтамасыз ету.
2. Қазақстан аумағының геологиялық дамуының тұжырымдамаларын әзірлеу.
3. Геологиялық-барлау жұмыстарының жаңа технологиясын әзірлеу.
4. Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу жөніндегі қызметке ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7.   Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 1:1000000 масштабында Қазақстан Республикасының тектоникалық картасы; Қазақстанның негізгі сутуралар аумағының металдылығын бағалау және оның шегінде алтынды, мысты, полиметалдарды іздестіру жұмысын жүргізу жөнінде ғылыми негізделген ұсыныстар; жер қойнауын бағалау үшін аэроғарыштық мәліметтерді пайдаланудың жаңа әдістері; Қазақстан Республикасы геологиялық мұражайының қазбалар фаунасының коллекциясын толықтыру.
Түпкі нәтиже: пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау үшін тектоникалық негіз: Қазақстанның негізгі сутуралар аймағы шегінде пайдалы қазбаларды анықтау арқылы Балқаш маңы өңірінде минералды-шикізат базасын нығайту; жер қойнауын бағалау үшін аэроғарыштық мәліметтерді пайдаланудың жаңа әдісі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жер қойнауын пайдаланудың геология саласында қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің жалпы құны (мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу бойынша қызметіне ақы төлеуді қоса алғанда) мынаны құрайды:
- "Минералды-шикізат базаларын дамытудың және оны ақпаратты қамтамасыз ету жағдайы мен болжамын бағалау" бағыты бойынша - 53857 мың теңге;
- "Қазақстанның аумағын геологиялық дамыту концепциясын әзірлеу" бағыты бойынша - 25267 мың теңге;
- "Геологиялық барлау жұмыстарының жаңа технологиясын әзірлеу" бағыты бойынша - 14223 мың теңге.
Уақтылығы: ғылыми-техникалық әзірлемелерді жүргізудің нақты және белгіленген мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы: минералды шикізаттар мен көмірсутектерінің маңызды түрлерінің қиын ашылатын кен орындарын олардың ашылуы үшін ғылыми негізін құру жолымен анықтау; пайдалы қазбалардың кен орындарын анықтау кезінде геологиялық жұмыстардың мерзімдері мен шығындарын қысқарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
335-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Отын-энергетика кешені, мұнай-химия және минералдық ресурстар
саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  843044 тысячи тенге (восемьсот сорок три миллиона сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года N 405 "Об утверждении научно-технической программы "Развитие атомной энергетики в Республике Казахстан" на 2004-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2005 года N 927 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  разработка наукоемких ядерных технологий, методов и систем, направленных на развитие и повышение безопасности и эффективности атомной энергетики. Достижение устойчивого развития страны путем диверсификации отраслей экономики, способствующей отходу от сырьевой направленности, подготовка условий для перехода в долгосрочном плане к сервисно-технологической экономике; разработка
наукоемких технологий, новых методов и систем, направленных на развитие комплексных научных исследований в области физики, химии, биологии с использованием тяжелых ионов.
5. Задачи бюджетной программы:  научно-техническая поддержка атомной отрасли в Казахстане на основе передовых технологий с учетом опыта ведущих атомных держав, развития аппаратурной и методической базы радиоэкологических исследований, создание эффективной системы обращения с радиоактивными отходами и отработанным ядерным топливом на уровне современных международных требований, создание национальной отрасли производства радиофармпрепаратов, испытания и исследования материалов, узлов, элементов и конструкций для ядерной и термоядерной энергетики и промышленности в штатных и экстремальных условиях эксплуатации, разработка рекомендаций по выбору конструкционных материалов и режимам испытаний их в токамаке КТМ, привлечение инвестиций и обеспечение международного сотрудничества по проблемам термоядерной энергетики, отработки новых технологических решений и конструкций ядерных и термоядерных установок, дальнейшее развитие сети геофизического мониторинга в составе глобальной международной системы, замещение импорта электроэнергии и энергоносителей, совершенствование методов комплексной оценки слабо изученных и трудно извлекаемых средних, малых рудных и нерудных объектов.

1. Құны :   843044 мың теңге (сегіз жүз қырық үш миллион қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамытудың 2004-2008 жылдарға арналған ғылыми-техникалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысы ; "Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 қыркүйектегі N 927  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   атом энергетикасын дамытуға және қауіпсіздігі мен тиімділігін арттыруға бағытталған ғылымды қажетсінетін ядролық технологияларды әзірлеу. Шикізаттық бағыттан алшақтауға ықпал ететін экономиканың салаларын әртараптандыру жолымен елдің орнықты дамуына қол жеткізу, ұзақ мерзімді жоспарда сервистік-технологиялық экономикаға өту үшін шарттар әзірлеу, ауыр иондарды пайдаланумен физика, биология саласында кешенді ғылыми зерттеулерді дамытуға бағытталған ғылымды қажетсінетін технологияларды, әдістер мен жүйелерді әзірлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жетекші атомдық державалардың тәжірибесі есебінен озық технологиялар негізінде Қазақстанда атом саласын ғылыми-техникалық қолдау, радиоэкологиялық зерттеулердің аппаратуралық және әдістемелік базаларын дамыту, қазіргі халықаралық талаптар деңгейінде радиоактивті қалдықтармен және ядролық отынмен игерілген тиімді айналыс жүйесін құру, радиофармпрепараттары өндірісінің ұлттық саласын құру, пайдаланудың штаттық және экстремалдық жағдайында ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсіп үшін материалдарды, тораптарды элементтер мен құралымдарды сынау және зерттеу, КТМ Тоқамақта оларды құралымдық материалдарды таңдау және сынау режимі бойынша ұсыныстар әзірлеу, термоядролық энергетиканың проблемалары бойынша инвестиция тарту және халықаралық ынтымақтастықты қамтамасыз ету, жаңа технологиялық шешімдер мен ядролық және термоядролық қондырғылардың құралымдарын меңгеру, жаһандық халықаралық жүйенің құрамында геофизикалық мониторинг желілерін одан әрі дамыту, электр энергиясы мен электр тасымалдаушыларды импорттың орнына қолдану, нашар зерттелген және қиын алынатын орташа, шағын кенді және кені жоқ объектілерді кешенді бағалау әдістерін жетілдіру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Прикладные
научные
исследования
технологи-
ческого
характера в
области топ-
ливно-энер-
гетического
комплекса,
нефтехимии и
минеральных
ресурсов
1. Реализация
научно-техничес-
кой программы
"Развитие атомной
энергетики в
Республике
Казахстан".
2. Научно-техни-
ческая поддержка
создания и экс-
плуатации казах-
станского термо-
ядерного материа-
ловедческого
реактора Токамак
в городе
Курчатове.
3. Развитие гео-
технологии при
освоении и пред-
тендерной подго-
товке средних,
малых месторожде-
ний полезных ис-
копаемых Респуб-
лики Казахстан.
4. Развитие
комплексных
научных
исследований в
области физики,
химии, биологии
и передовых
технологий на
базе ускорителя
тяжелых ионов
ДЦ-60.
5. Перечисление
капитальных
трансфертов
научным
организациям,
осуществляющим
прикладные
научные
исследования,
согласно перечня
приобретаемого
оборудования,
утвержденного
приказом Министра
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан.
6. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-
технической
экспертизы.
В
течение
года
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. проведение прикладных научных исследований по программе "Развитие атомной энергетики в Республике Казахстан":
создан информационный портал www.nuclearenergy.kz как единая точка входа в Интернет по проблемам развития атомной науки в Казахстане;
получены экспериментальные данные по влиянию времени предварительного облучения в реакторе ВВР-К в напряженном состоянии на предел текучести, микротвердость и скорость ползучести конструкционных материалов, экспериментально установлены закономерности структурно-фазовых превращений в образцах конструкционной стали 12Х18Н10Т, эксплуатировавшихся в атомном реакторе БН-350;
получена информация о физических характеристиках активной зоны реактора ИВГ.1М с топливом низкого обогащения, состоянии и свойствах конструкционных материалов ТВС после их работы на эксплуатационных и нештатных режимах. Технические характеристики перспективной активной зоны с топливом низкого обогащения для реактора ИВГ.1М;
получены утвержденные на республиканском уровне паспорта объектов, комплекс аналитических методик и нормативная документация принятая на уровне отрасли, областных и Республиканских органов; количественные данные, характеризующие процесс миграции естественных и искусственных радионуклидов в системе "почва-растение" для различных видов почв и растений. Прогноз развития радиационной обстановки в районе действующих установок. Акты, протоколы, отчет;

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Отын энергетика кешені, мұнай-химия және минералдық ресурстар саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1. "Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамыту" ғылыми-техникалық бағдарламаларын іске асыру.
2. Курчатов қаласындағы Токамак Қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасау мен пайдалануды ғылыми-техникалық қолдау.
3. Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларының орташа, шағын кен орындарын игеру және тендер алдындағы дайындық кезіндегі геотехнологиясын дамыту.
4. ДЦ-60 ауыр иондарды жеделдеткіш базасында физика, химия, биология және озық технологиялар саласында кешенді ғылыми зерттеулерді дамыту.
5. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің бұйрығымен бекітілген, сатылып алынатын жабдықтар тізбесіне сәйкес қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарға күрделі трансферттерді аудару.
6. Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1.»"Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамыту» бағдарламасы бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу:
Қазақстанда атом ғылымының даму проблемалары жөнінде Интернетке кірудің жалғыз нүктесі ретінде www.nuclearenergy.kz ақпараттық порталы құрылды;
конструкциялық материалдардың ағуы, қаттылығы және жайылу жылдамдығы шектеріне қысылтаяң жағдайында ВВР-К реакторында алдын ала сәулеленудің уақыт әсері бойынша эксперименттік деректері алынатын, БН-350 атом реакторында пайдаланылатын 12Х18Н10Т конструкциялық болат үлгілерде құрылымдық-фазалық өзгертулердің эксперименттік заңдылықтары белгіленді;
жеткіліксіз байытылған отынмен ИВГ.1М реакторының белсенді аймағының физикалық сипаттамалары, оларды пайдалану және штаттық емес режимдерде жұмыс істеуден кейін ТВС конструкциялық материалдарының жағдайы мен ерекшеліктері туралы ақпарат алынатын болады. ИВГ.1М реакторы үшін жеткіліксіз байытылған отынмен перспективалы белсенді аймағының техникалық сипаттамалары;
республикалық деңгейде бекітілген объектілердің паспорттары, талдамалық әдістемелер кешені және облыстық және республикалық органдар салалары деңгейінде қабылданған нормативтік құжаттама; топырақ пен өсімдіктердің әр түрлері үшін "топырақ-өсімдік" жүйесінде табиғи және жасанды радионуклидтердің көшу процесін сипаттайтын сандық деректер алынды. Жұмыс істейтін қондырғылар ауданында радиациялық жағдайды болжау. Актілер, хаттамалар, есептер;
геоэкологиялық мониторингтің аппаратуралық-бағдарламалық кешені үшін принциптік схемалардың түзетілген жинағы, аппараттық-бағдарламалық құралдардың жұмыс істейтін кешені жасалды.

создан скорректированный комплект принципиальных схем, для аппаратурно-программного комплекса геоэкологического мониторинга, работающий комплекс аппаратно-программных средств. Получены результаты пробной эксплуатации на 1-2 объектах ПЯВ;
созданы массивные образцы материалов с термически стойкими покрытиями, полученные формированием глубинных захороненных барьерных слоев при имплантации тяжелых ионов. На основе подходов термодинамики неравновесных процессов;
разработана теория формирования захороненных барьерных слоев при ионной имплантации;
установлена роль предварительного легирования гелием и последующего воздействия имплантации тяжелых ионов (Fe, Ni) на структуру и механические свойства модельных чистых металлов (Fe, Ni) и нержавеющих сталей (04Х16Н11МЗТ, 12Х13М2БФР);
выявлены закономерности коррозионной повреждаемости и деградации структуры приповерхностных слоев нержавеющих хромоникелевых сталей 12Х18Н10Т, 04Х16Н11МЗТ и алюминиевого сплава САВ-1, в результате воздействия тяжелых ионов (Fe, Ni, Kr, Xe);
проведено экспериментальное исследование амплитудного дефекта (разницы энергий легких заряженных частиц и тяжелых ионов при равенстве амплитуд детекторных импульсов) для тяжелых ионов от С до Fe при различных энергиях ионов в планарных ионно-пассивированных силиконовых (ПИПС) детекторах; определены калибровочные уравнения, связывающие амплитуду импульса с массой и энергией тяжелых ионов для ПИПС детекторов;
разработана методика измерения удельных тормозных потерь на основе спектрометрии тяжелых ионов; проведены измерения удельных тормозных потерь ионов от С до Fe в углероде;
измерены дифференциальные сечения упругого и неупругого рассеяния углерода на ядрах углерода и кислорода с возбуждением низколежащих состояний ядер при энергиях вблизи и ниже кулоновского барьера; измерены функций возбуждения резонансного рассеяния углерода на легких ядрах методом обратной геометрии;
получен комплекс физико-химических данных, характеризующих формы нахождения искусственных и естественных радионуклидов в некоторых типах реальных сточных вод; исследованы процессы преобразования форм нахождения ряда радионуклидов в различных процессах технологической обработки сточных вод, их содержащих; разработаны основные элементы технологии очистки сточных вод ИЯФ НЯЦ РК и уранового производства АО "УМЗ" от основных радионуклидов;
разработаны методы холодной стерилизации материалов, требующих щадящей термической обработки, в том числе реагентов, использующихся для генетического анализа биологического материала;
разработаны методы очистки микробиологических субстратов, составляющих компоненты питательных сред;
изучены бактерицидные свойства мембранных фильтров; разработаны методы выделения и очистки геномной и плазмидной ДНК с использованием мембранных фильтров.

ПЯВ-тің 1-2 объектілерінде сынамалы пайдаланудың нәтижелері алынды;
Ауыр иондарды имплантациялау кезінде тереңде көмілген кедергілік қабаттардың қалыптасуынан алынған термикалық берік жабындылармен көлемді материалдар үлгілері жасалды. Салмағы тең емес процестердің термодинамика тәсілдері негізінде;
иондық имплантациялау кезінде көмілген кедергілік қабаттардың қалыптасу теориясы әзірленді;
модельдік таза металдар (Ғе, Ni) мен тоттанбайтын болаттардың (04Х16Н11М3Т, 12Х13М2БФР) құрылымы мен механикалық қасиеттеріне гелиймен алдын ала қоспалау рөлі және ауыр иондарды (Ғе, Nі) имплантациялаудың кейінгі әсері белгіленді;
ауыр иондардың (Ғе, Ni, Кr, Хе) әсер ету нәтижесінде 12Х18Н10Т, 04Х16Н11М3Т тоттанбайтын хром-никель болаттардың және САВ-1 алюминий қорытпасының үстіңгі қабаттары құрылымының тоттану зақымдануы мен деградацияға ұшырау заңдылықтары анықталды;
планарлық иондық-пассивтелген силиконды (ПИПС) детекторларда иондардың әртүрлі энергиялары кезінде С-тен Ғе-ге дейінгі ауыр иондар үшін амплитудалық ақауды (жеңіл зақымданған бөліктер мен детекторлық импульстар амплитудаларының тең кезіндегі ауыр иондардың энергияларының айырмашылықтары) эксперименттік зерттеу жүргізілді; ПИПС детекторлар үшін ауыр иондардың массасымен және энергиясымен импульс амплитудасын байланыстыратын калибрлік теңдеу белгіленді;
ауыр иондардың спектрометриясы негізінде үлестік тежеу шығындарын өлшеу әдістемесі әзірленді; көміртекте С-тен Ғе-ге дейінгі иондардың үлестік тежеу шығындарын өлшеу жүргізілді;
таяудағы және кулондық кедергіден төмен энергиялар кезінде ядролардың төмен жатқан күйлерін қозғаумен көміртек пен ауа ядроларында көміртектің тығыз және бос шашырауының дифференциалдық қималары өлшенетін; кері геометрия әдісімен жеңіл ядроларда көміртектің резонанстық шашырау қозғалу функциялары өлшенді;
нақты ағын сулардың кейбір типтерінде жасанды және табиғи радионуклидтердің болу нысандарын сипаттайтын физикалық-химиялық деректер кешені алынатын; ағын суларды технологиялық өңдеудің әртүрлі процестерінде, олардың құрамында бірқатар радионуклидтердің болу нысандарын түрлендіру процестері зерттелетін; ҚР ҰЯО ЯФИ-дің ағын суларын тазалау технологиясының және негізгі радионуклидтерден "УМЗ" АҚ-тың уран өндірісінің негізгі элементтері әзірленді;
термикалық қорғаумен өңдеуді, оның ішінде, биологиялық материалды генетикалық талдау үшін пайдаланатын реагенттерді талап ететін материалдарды суықпен стерилдеу әдістері әзірленді;
қоректену орталарының компоненттерін құрайтын микробиологиялық субстраттарды тазалау әдістері әзірленді;
мембраналық сүзгілердің бактерицидтік қасиеттері зерттелді; мембраналық сүзгілерді пайдаланумен геномдық және плазмидтік ДНК-ні бөлу және тазалау әдістері әзірленді.

2. проведение прикладных научных исследований по научно-технической поддержке создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора:
смонтировано оборудование и технологические системы имитационной установки, входящей в состав стенда для имитационных испытаний элементов диагностических систем и образцов материалов КТМ;
завершен монтаж и пуско-наладочные работы на экспериментальных стендах по испытанию системы гашения плазмы, физической диагностики и по исследованию свойств пристеночной и пылевой плазмы;
выполнена методическая отработка методов управления и диагностики плазмы, необходимые для обеспечения оптимальных режимов испытаний экспонируемых материалов на КТМ;
выполнена методическая отработка методов исследования экспонированных материалов на КТМ;
получены расчетно-теоретические модели взаимодействия плазмы с материалами в штатных условиях эксплуатации и режиме срыва плазмы, включая накопление изотопов водорода, сравнены с полученными экспериментальными данными;
разработана единая система ввода, хранения и отображения документов, отражающая ход работ по созданию токамака КТМ в форме Web-сайта;
3. проведение прикладных научных исследований по развитию геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых:
разработка новых методов и математических моделей для моделирования и оценки слабоизученных объектов, в том числе малых и средних по размерности;
разработка современных технологий для получения дополнительной геологической информации на объекты недропользования при минимальных затратах на проведение геологоразведочных работ, а также техническая документация на опытные образцы по отбору ориентированного керна;
разработка математических моделей, позволяющих с высокой степенью достоверности заблаговременно и оперативно выявлять обогатительные характеристики руд на основе ограниченного числа рудных проб изучаемого объекта недропользования;
установка связи протекания процессов гидрометаллургического обогащения в зависимости от вещественных и энергетических характеристик руд;
оценка основных технологических параметров для применения скважинного способа добычи с непрерывным отбором керна;
разработка методики для оценки физико-химических свойств добываемых руд для их последующей металлургической переработки;
разработка методики оценки конкурентоспособности слабоизученных малых и средних месторождений в рыночных условиях;
создание методики определения критериев оптимальности отработки месторождений и компьютерные модели геолого-экономической оценки месторождений;
выдача рекомендаций по учету вероятностного характера основных параметров месторождений и связанного с этим экономического риска капитальных вложений в их промышленное освоение;
разработка организационно-технических систем подготовки малых и средних рудных и нерудных объектов к освоению, обеспечивающих повышение их инвестиционной привлекательности;
выявление основных направлений для совершенствования законодательных актов Республики Казахстан по правовому обеспечению недропользования на стадии предтендерной подготовки и освоения слабоизученных малых и средних месторождений.
Конечный результат:
- по прикладным научным исследованиям в области атомной энергетики: научно-техническая и технологическая поддержка и сопровождение большого комплекса работ, направленных на сопровождение дальнейшего роста промышленного производства, импортозамещения и организацию выпуска экспортоориентированной продукции, создание новых наукоемких и высокотехнологичных производств и в целом на инновационное преобразование экономики;
- по развитию геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых: Республики Казахстан: геолого-технолого-экономическая оценка и разбраковка недоизученных рудных объектов, требования к оценке запасов и новые технологии моделирования объектов, совершенствование оценки обогатимости руд;
- по развитию комплексных научных исследований в области физики, химии, биологии и передовых технологий на базе ускорителя тяжелых ионов ДЦ-60: развитие передовых наукоемких технологий и интеграция науки с образованием.
Финансово-экономический результат: стоимость прикладных научных исследований (включая проведение научно-технической экспертизы) по направлениям:
развитие атомной энергетики - 610 259 тыс.тенге; научно-техническая поддержка создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора - 74 394 тыс. тенге; развитие геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых Республики Казахстан - 32 330 тыс. тенге; развитие комплексных научных исследований в области физики, химии, биологии и передовых технологий на базе ускорителя тяжелых ионов ДЦ-60 - 100 000 тыс. тенге; оплата услуг по проведению государственной научно-технической экспертизы - 1100 тыс. тенге.
перечислены капитальные трансферты научным организациям для приобретения научного оборудования в сумме 24961 тыс. тенге, в том числе по направлениям: развитие атомной энергетики - 5537 тыс. тенге; научно-техническая поддержка создания и эксплуатации казахстанского термоядерного материаловедческого реактора - 12 957 тыс. тенге; развитие геотехнологии при освоении и предтендерной подготовке средних, малых месторождений полезных ископаемых Республики Казахстан - 6 467 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение уровня безопасности и эффективности ядерной и термоядерной энергетики и промышленности; усовершенствованные методики оценки рудных и нерудных объектов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак"
на 2007 год

2. Қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасауға және пайдалануға ғылыми-техникалық қолдау жөнінде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу:
КТМ материалдарының үлгілері мен диагностикалық жүйелерінің элементтерін имитациялық сынауларға арналған стенд құрамына кіретін имитациялық қондырғының жабдықтары мен технологиялық жүйелері жөнделді; плазманы сөндіру, физикалық диагностика мен қабырғалық және тозаңдық плазманың қасиеттерін зерттеу бойынша жүйені сынау жөніндегі эксперименттік стендтерде монтаж және іске қосу-жөндеу жұмыстары аяқталды;
КТМ-да көрмеге қойылатын материалдарды сынаулардың оңтайлы режимдерін қамтамасыз ету үшін қажетті плазмалардың диагностикасы және басқару әдістерінің әдістемелік әзірленімі орындалды;
КТМ-да көрмеге қойылатын материалдарды зерттеу әдістерінің әдістемелік әзірленімі орындалды;
сутек изотоптарының жиналуын қоса алғанда, плазманың тоқтау режимі мен пайдаланудың штаттық жағдайларында материалдармен өзара іс-қимылдың есептік-теориялық үлгісі алынды, алынған эксперименттік деректермен салыстырылды;
Web-сайт нысанында токамак КТМ-ны құру жөнінде жұмыс барысын бейнелейтін құжаттарда сақтау мен бейнелеудің, іске қосудың бірыңғай жүйесі әзірленді.
3. Пайдалы қазбалардың орта, шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезінде геотехнологияларды дамыту жөнінде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу:
жете зерттелмеген, оның ішінде көлемі шағын және орта объектілерді үлгілеу және бағалау үшін жаңа әдістер мен математикалық үлгілерді әзірлеу;
геологиялық барлау жұмыстарын жүргізуге арналған ең аз шығын кезінде жер қойнауын пайдалану объектілеріне қосымша геологиялық ақпаратты алу үшін қазіргі заманғы технологияларды әзірлеу, сондай-ақ бағдарлы керінді іріктеу бойынша тәжірибелік үлгілерге техникалық құжаттама;
зерттелетін жер қойнауын пайдалану объектісінің кеніштік сынамаларының шектеулі саны негізінде кендердің байыту сипаттамаларын уақытынан бұрын және жедел табудың сенімді жоғары дәрежесіне мүмкіндік туғызатын математикалық үлгілерді әзірлеу;
кендердің заттай және энергетикалық сипаттамаларына байланысты гидрометаллургиялық байыту процестерінің өту байланысын орнату;
керінді үздіксіз іріктеумен ұңғымалық өндіру тәсілін қолдану үшін негізгі технологиялық параметрлерді бағалау;
оларды кейін металлургиялық қайта өңдеу үшін өндірілетін кендердің физикалық-химиялық қасиеттерін бағалау үшін әдістемені әзірлеу;
нарықтық жағдайларда жете зерттелмеген көлемі шағын және орта кен орындарының бәсекеге қабілеттілігін бағалау әдістемесін әзірлеу;
кен орындарын игерудің оңтайлы өлшемдерін анықтау әдістемесін құру және кен орындарын геологиялық-экономикалық бағалаудың компьютерлік үлгілері;
кен орындарының негізгі параметрлерінің ықтимал сипатын есепке алу және осыған байланысты оларды өнеркәсіптік игеруге күрделі қаржы салудың экономикалық тәуекелгі жөнінде ұсынымдар беру;
олардың инвестициялық тартымдылығының артуын қамтамасыз ететін шағын және орта кенді және кені жоқ объектілерді дайындаудың ұйымдық-техникалық жүйелерін әзірлеу;
тендер алдындағы дайындық кезеңінде жер қойнауын пайдалануды құқықтық қамтамасыз ету жөнінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерін жетілдіру үшін негізгі бағыттарды анықтау және жете зерттелмеген орта және шағын кен орындарын игеру.
Түпкі нәтиже:
- атом энергетикасы саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер бойынша: өнеркәсіптік өндірісті одан әрі өсіруге бағытталған жұмыстардың ірі кешенін ғылыми-техникалық және технологиялық қолдау, импортты алмастыратын және сараптық бағдарланған өнімдерді шығаруды ұйымдастыру, жаңа ғылымды қажетсінетін және жоғары технологиялық өндірістерді құру және тұтас экономиканы инновациялық қайта құру;
- пайдалы қазбалардың орта және шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезінде геотехнологияларды дамыту жөнінде: Қазақстан Республикасының: жете зерттелмеген кен объектілерін геологиялық-технологиялық-экономикалық бағалау және ақауға шығару, қорлар мен объектілерді үлгілеудің жаңа технологияларын бағалауға қойылатын талаптар, кендердің байытылуын бағалауды жетілдіру;
- ДЦ-60 ауыр иондарды жеделдеткіш базасында физика, химия, биология және озық технологиялар саласында кешенді ғылыми зерттеулерді дамыту бойынша: ғылымды қажетсінетін озық технологияларды дамыту және жоғары біліммен ғылымды интеграциялау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бағыттар бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулердің құны (ғылыми-техникалық сараптауды қоса алғанда):
атом энергетикасын дамытуға - 610259 мың теңге; қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасау және пайдалануды ғылыми-техникалық қолдауға - 74394 мың теңге; Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларын орташа, шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы дайындық кезінде геотехнологияларды дамытуға - 32330 мың теңге; ДЦ-60 ауыр иондарды жеделдеткіш базасында физика, химия, биология және озық технологиялар саласында кешенді ғылыми зерттеулерді дамытуға - 100 000 мың теңге; мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге - 1100 мың теңге;
ғылыми жабдықтарды сатып алу үшін ғылыми ұйымдарға 24961 мың теңге сомада күрделі трансферттер аударылды, оның ішінде бағыттар бойынша: атом энергетикасын дамытуға - 5537 мың теңге; қазақстандық термоядролық материалтану реакторын жасауды және пайдалануды ғылыми-техникалық қолдауға - 12957 мың теңге; Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларын орта және шағын кен орындарын игерудің және тендер алдындағы геотехнологияларды дамытуға - 6467 мың теңге.
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсіптің қауіпсіздігі мен тиімділігін арттыру;
кенді және кенді емес объектілерді бағалаудың әдістемелерін жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
336-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану реакторын құру"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  801809 тысяч тенге (восемьсот один миллион восемьсот девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-Р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения 6 сессии Совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в
Международный проект термоядерного реактора".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание первой в Республике Казахстан термоядерной установки Токамак (КТМ) для реакторного материаловедения, развитие наукоемких и ядерных технологий в Республике Казахстан, развитие научного потенциала в Республике, проведение исследований конструкционных материалов термоядерных реакторов, отработка новых комплексных методов исследований материалов.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для разработки и освоения методик и систем физических диагностик для проведения исследований, отработки методов испытаний конструкционных материалов; создание методической базы измерений; проведение организационных мероприятий создания международной лаборатории для проведения исследований в области управляемого термоядерного синтеза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Создание
Казахстанс-
кого термо-
ядерного
материало-
ведческого
реактора
Токамак
Выполнение
мероприятий по
созданию Казах-
станского термо-
ядерного мате-
риаловедческого
реактора Токамак
в соответствии
с утвержденной
в установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-сметной
документацией:
1. Завершение
строительства
зданий и
сооружений.
2. Завершение
изготовления
установки КТМ.
Сборка и
заводские
испытания
установки.
Демонтаж и
поставка
установки КТМ в
г.Курчатов.
3. Продолжение
создания
вспомогательных
технологических
систем
установки КТМ.
4. Продолжение
создания системы
высокочастотного
нагрева плазмы.
5. Продолжение
создания
физических
диагностик
установки КТМ.
6. Продолжение
создания систем
вакуумной
откачки,
газонапуска и
гашения плазмы.
7. Продолжение
создания
технологического
охлаждения.
8. Продолжение
создания системы
автоматизации
экспериментов.

1. Құны :   801809 мың теңге (сегіз жүз бір миллион сегіз жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасының Индустриалдық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясының квотасы бойынша Халықаралық термоядролық реактор жобасына енгізу туралы ІТЭР Кеңесінің 1994 жылғы 28 шілдедегі 6-сессиясы шешімдерінің шеңберіндегі қызметті дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 1998 жылғы 22 шілдедегі N 143-Ө  өкімі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   реакторлық материалтану үшін Қазақстан Республикасында бірінші Токамак термоядролық қондырғыны (КТМ) құру, Қазақстан Республикасында ғылымды қажетсінетін және ядролық технологияларды дамыту, Республикада ғылыми әлеуетті дамыту, термоядролық реакторлардың конструкциялық материалдарын зерттеулерді жүргізу, зерттеу материалдарының жаңа кешенді әдістерін пысықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   зерттеу жүргізу, конструкциялық материалдарды сынау әдістерін пысықтау үшін физикалық диагностикалар әдістемелері мен жүйелерін әзірлеу және игеруге арналған жағдайларды қамтамасыз ету; өлшемдердің әдістемелік базасын құру; басқарылатын термоядролық синтез саласында зерттеулерді жүргізу үшін халықаралық зертхананы құрудың ұйымдық іс-шараларын жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Қазақстандық Тоқамақ термоядролық материалтану реакторын құру
Белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамалық тәртіпке сәйкес Тоқамақ Қазақстан термоядролық материалтану реакторын құру жөніндегі іс-шараларды орындау:
1. Ғимараттар мен құрылыстар салуды аяқтау.
2. КТМ қондырғысының дайындауын аяқтау.
Қондырғыны жинау және зауыттық сынау. Демонтаж және КТМ қондырғысын Курчатов қаласына жеткізу.
3. КТМ құрылғысының қосымша технологиялық жүйесін құруды жалғастыру.
4. Плазманы жоғары жиілікте қыздыру жүйесін құруды жалғастыру.
5. КТМ құрылғысының физикалық диагностиканы құруды жалғастыру.
6. Вакуумдық сорып алу, газ жіберу және сөндіру жүйесін құруды жалғастыру.
7. Технологиялық салқындату жүйесін құруды жалғастыру.
8. Автоматтандыру тәжірибелер жүйесін құруды жалғастыру.

9. Продолжение
создания системы
импульсного
электро-
снабжения.
10. Обеспечение
эксплуатации
инженерных
систем и охраны
комплекса КТМ.
Закупка топлива.
11. Продолжение
работ по
разработке
эксплуатационной
документации и
подготовке
персонала.
Февраль-
декабрь
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведены заводские испытания установки КТМ в сборе с подвижным диверторным устройством, транспортно-шлюзовым устройством, электромагнитной системой, упаковка и транспортировка установки КТМ на площадку в г. Курчатове. Завершено строительство зданий и сооружений. Частично: закуплены оборудование и материалы, выполнены работы по сборке и настройке вакуумных постов системы вакуумирования, по сборке и настройке подсистем автоматизированного управления комплекса и установки КТМ. Выполнены работы по изготовлению отдельных систем: высокочастотного нагрева плазмы, прогрева и кондиционирования вакуумной камеры. Продолжены работы по разработке эксплуатационной документации на системы комплекса КТМ. Закуплено топливо для отопительного сезона, обеспечена эксплуатация инженерных систем и охрана комплекса КТМ.
Конечный результат: заводские испытания и поставка установки на комплекс КТМ.
Финансово-экономический результат: экономическая эффективность для Республики Казахстан достигается посредством реализации новых технологических укладов, развития национального научно-технического персонала, преодоление разрыва между наукой и производством, стимулирования инновационной деятельности.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание технопарка "Парк ядерных технологий"
в городе Курчатове"
на 2007 год
1. Стоимость:  3470000 тысяч тенге (три миллиарда четыреста семьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2005 года N 832 "О создании акционерного общества "Парк ядерных технологий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".

9. Импульсті электрмен жабдықтау жүйесін құруды жалғастыру.
10. Инженерлік жүйелерді пайдалану және КТМ кешенін күзетумен қамтамасыз ету. Отын сатып алу.
11. Пайдалану    құжаттамаларын әзірлеу мен персоналды дайындау жөніндегі жұмыстарды жалғастыру.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жылжымалы диверторлық құрылғымен, транспортты-шлюздік құрылғымен, электр магниттік жүйемен жинақта ҚТМ қондырғысын зауыттық сынау, Курчатов қаласының алаңына ҚТМ қондырғысын тасымалдау және буып-түю жүргізілді. Ғимараттар мен құрылыстар салу аяқталды. Ішінара: жабдықтар мен материалдарды сатып алынды, Вакуумдық жүйелерінің вакуумдық постарын қалыпқа келтіру және жинау, ҚТМ қондырғысы мен автоматты басқару кешенінің кіші жүйелерін қалыпқа келтіру және жинау бойынша жұмыстар орындалды. Жекелеген жүйелерді дайындау бойынша: плазманы жоғары жиілікте қыздыру, вакуумдық камераны қыздыру және кондицирлеу жұмыстары орындалды. ҚТМ кешені жүйесіне пайдалану құжаттамаларын әзірлеу бойынша жұмыстар жалғастырылды. Жылыту маусымы үшін отын сатып алынды, инженерлік жүйелерді пайдаланумен қамтамасыз ету және КТМ кешенін күзету.
Түпкі нәтиже: КТМ кешеніне қондырғыларды зауыттық сынау және жеткізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы үшін экономикалық тиімділік жаңа технологиялық дағдыларды іске асыру, ұлттық ғылыми-техникалық персоналды дамыту, ғылым мен өндіріс арасындағы алшақтықты жеңу, инновациялық қызметті ынталандыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
337-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар паркі" технопаркін құру"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   3470000 мың теңге (үш миллиард төрт жүз жетпіс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ядролық технологиялар паркі" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 тамыздағы N 832  қаулысы ;»Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламаларын жалпыұлттық жоспарын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание и внедрение новых технологий и высокотехнологичных разработок в сфере ядерной энергетики.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение создания современной инфраструктуры для продвижения высокотехнологичных разработок на рынок, внедрения их в промышленное производство.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Создание
технопарка
"Парк
ядерных
технологий"
в городе
Курчатове
Увеличение устав-
ного капитала АО
"Парк ядерных тех-
нологий" для соз-
дания технопарка
"Парк ядерных тех-
нологий" на
мероприятия по:
1. обеспечению
функционирования
АО "Парк ядерных технологий";
2. началу
строительства
комплекса
радиационных
технологий;
3. началу
приобретения и
монтажа
оборудования
комплекса
радиационных
технологий;
4. разработке
проекта ядерного
реакторного
комплекса;
5. разработке
проектно-сметной
документации
наукоемких
производств;
6. продолжению
работ по
строительству и
реконструкции
зданий и
сооружений
административно-
производственного
сектора,
восстановлению и
ремонту инженерных
сетей и
коммуникаций;
7. разработке
проектно-сметной
документации на
создание сети
информационно
телекоммуника-
ционной связи;
8. началу работ
по созданию сети
информационно-
телекоммуника-
ционной связи;
9. внедрению
инноваций путем
долевого участия
в уставном
капитале фондов и
компаний,
реализующих
инновационные
проекты на базе
технопарка "Парк
ядерных
технологий",
созданию
наукоемких
производств, в том
числе совместных;
10. началу
подготовки и
переподготовки
специалистов.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
обеспечение функционирования АО "Парк ядерных технологий";
выполнение объема работ по строительству комплекса радиационных технологий;
начало приобретения и монтажа оборудования комплекса радиационных технологий;
выполнение объема работ по проекту ядерного реакторного комплекса;
утвержденная проектно-сметная документация по созданию наукоемких производств;
продолжение работ по строительству и реконструкции зданий и сооружений административно-производственного сектора, восстановлению и ремонту инженерных сетей и коммуникаций;
создание наукоемких производств;
начало подготовки и переподготовки специалистов;
утвержденная проектно-сметная документация по созданию сети информационно-телекоммуникационной связи;
выполнение объема работ по созданию сети информационно-телекоммуникационной связи.
Конечный результат: создание к 2011 году инфраструктуры технопарка "Парк ядерных технологий" позволит развить наукоемкие производства на основе отечественных разработок в сфере ядерных и сопутствующих технологий и обеспечить использование в полной мере имеющегося в республике научно-технического потенциала.
Финансово-экономический результат: развитие инновационных производств с использованием ядерных и сопутствующих технологий.
Своевременность: согласно плану-графику.
Качество: соответствие выполненных работ строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 338
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Консервация и ликвидация урановых рудников,
захоронение техногенных отходов"
на 2007 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ядролық энергетика саласында жаңа технологиялар мен жоғары   технологиялық әзірлемелерді құру және енгізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жоғары технологиялық әзірлемелерді нарыққа шығаруды жылжыту үшін осы заманғы инфрақұрылым құруды қамтамасыз ету, оларды өнеркәсіптік өндіріске енгізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар паркі" технопаркін құру
"Ядролық технологиялар паркі технопаркін құру үшін төмендегі іс-шаралар бойынша жарғылық капиталын ұлғайту:
1. Ядролық технологиялар паркі АҚ-тың жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
2. радиациялық технологиялар кешенінің құрылысын бастау;
3. радиациялық технологиялар кешенінің жабдықтарын сатып алу мен монтажды бастау;
4. ядролық реакторлық кешеннің жобасын әзірлеу;
5. ғылымды қажетсінетін өндірістердің жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу;
6. әкімшілік-өндірістік сектордың ғимараттары мен құрылмаларының құрылысы және қайта құру жөніндегі жұмыстарды жалғастыру, инженерлік желілер мен коммуникацияларды қайта қалпына келтіру және жөндеу;
7. ақпараттық-телекоммуникациялық байланыс желісін құруға арналған жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
8. ақпараттық-телекоммуникациялық байланыс желісін құру жөніндегі жұмысты бастау;
9.»Ядролық технологиялар паркі технопаркі базасында инновациялық жобаларды іске асыратын қорлар мен компаниялардың жарғы капиталына үлестік қатысу арқылы инновацияны енгізу, ғылымды қажетсінетін, оның ішінде бірлескен өндірістерді құру;
10. мамандарды даярлау және қайта даярлауды бастау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:»"Ядролық технологиялар паркі" АҚ-тың жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
радиациялық технологиялар кешенінің құрылысы бойынша жұмыс көлемінің орындалуы;
радиациялық технологиялар кешенінің жабдықтарын сатып алу мен монтаждың басталуы;
ядролық реакторлық кешеннің жобасы бойынша жұмыс көлемінің орындалуы;
ғылымды қажетсінетін өндірістерді құру жөніндегі бекітілген жобалық-сметалық құжаттама;
әкімшілік-өндірістік сектордың ғимараттары мен құрылмаларының құрылысы және қайта құру, инженерлік желілер мен коммуникацияларды қайта қалпына келтіру және жөндеу жөніндегі жұмыстардың жалғасуы;
ғылымды қажетсінетін өндірістерді құру;
мамандарды даярлау мен қайта даярлаудың басталуы;
ақпараттық-телекоммуникациялық байланыс желісін құру жөніндегі жобалық-сметалық құжаттама;
ақпараттық-телекоммуникациялық байланыс желісін құру бойынша жұмыс көлемінің орындалуы.
Түпкі нәтиже: 2011 жылға қарай»"Ядролық технологиялар паркі" технопаркінің инфрақұрылымын құру ядролық және ілеспе технологиялар саласындағы отандық әзірленімдер негізінде ғылымды қажетсінетін өндірістерді дамытуға және республикада бар ғылыми-техникалық әлеуетті барынша пайдалануды қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ядролық және ілеспе технологиялар көмегімен инновациялық өндірістерді дамыту.
Уақтылығы: жоспар-кестеге сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
338-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Уран кеніштерін тұмшалау және жою, техногендік қалдықтарды көму" деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  606308 тысяч тенге (шестьсот шесть миллионов триста восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1998 года N 1311 "О создании Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1006 "Об утверждении Программы консервации уранодобывающих предприятий и ликвидации последствий разработки урановых месторождений на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение радиационной безопасности населения и окружающей среды в районах ликвидируемых уранодобывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы:  консервация и ликвидация урановых рудников, рекультивация территорий и захоронение техногенных урановых отходов, размещенных на промплощадках рудников и прилегающей к ним территории.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Консервация
и ликвидация
урановых
рудников,
захоронение
техногенных
отходов
1. Завершение
ликвидации
промплощадок
месторождений
Балкашинское,
Дергачевское,
Ольгинское и
Аккан-Бурлук.
2. Ликвидация
Западного рудника
(месторождение
Кызылсай) -
продолжение работ.
3. Рекультивация
двух радиационно
опасных участков
хвостохранилища
"Кошкар-Ата" -
начало работ.
4. Разработка
рабочего проекта
ликвидации
Карасайского
рудника
(месторождения
Джидели, Костобе, Безымянное).
5. Разработка
рабочего проекта
рекультивации
урановых объектов
прошлой геолого-
разведочной
деятельности на
территории
Восточно-
Казахстанской и
Павлодарской
областей.
6. Разработка
рабочего проекта
рекультивации
урановых объектов
прошлой геолого-
разведочной
деятельности
на территории
Карагандинской и
Акмолинской
областей.
7. Разработка
рабочего проекта
рекультивации
урановых объектов
прошлой геолого-
разведочной
деятельности на
территории
Жамбылской и
Кызылординской
областей.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) Завершение ликвидации промплощадок месторождений Балкашинское, Дергачевское, Ольгинское и Аккан-Бурлук.
Объект будет ликвидирован и сдан Государственной комиссии.
2) Ликвидация Западного рудника (месторождение Кызылсай) - продолжение работ: выполнение объема работ не менее 50 %   в 2007 году и 76,4 % от общей стоимости объекта в соответствии с рабочим проектом.

1. Құны :   606308 мың теңге (алты жүз алты миллион үш жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Уранликвидрудник" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 желтоқсандағы N 1311  қаулысы ; "Уран өндіретін кәсіпорындарды консервациялаудың және уран кен орындарын өндірудің салдарларын жоюдың 2001-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 шілдедегі N 1006  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   таратылатын уран өндіруші кәсіпорындар аудандарындағы тұрғындар мен қоршаған ортаның радиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   уран кеніштерін консервациялау және жою, аумақты шұрайландыру және кеніштердің өнеркәсіптік алаңдары мен оған жалғасып жатқан аумақта орналасқан техногендік уран қалдықтарын көму.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Уран кеніштерін тұмшалау және жою, техногендік қалдықтарды көму
1. Балқаш, Дергачев, Ольгин және Аққан-Бұрлық кен орындарының өнеркәсіптік алаңдарын таратуды аяқтау.
2. Батыс кенішін тарату (Қызыл сай кенорны) - жұмысты жалғастыру.
3. "Қошқар Ата" қалдық қоймасының екі радиациялық қауіпті учаскелерін шұрайландыру - жұмыстың басталуы.
4. Қарасай кенішін таратудың жұмыс жобасын әзірлеу (Жиделі, Қостөбе, Безымянное кенорындары).
5. Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасын әзірлеу.
6. Қарағанды және Ақмола облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасын әзірлеу.
7. Жамбыл және Қызылорда облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасын әзірлеу
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1) Балқаш, Дергачев, Ольгин және Аққан-Бұрлық кен орындарының өнеркәсіптік алаңдарын таратуды аяқтау. Объект таратылады және Мемлекеттік комиссияға тапсырылатын болады.
2) Батыс кенішін (Қызылсай кен орнын) тарату - жұмыстың жалғастырылуы, жұмыс көлемінің орындалуы 2007 жылы - 50% кем емес және жұмыс жобасының іске асырылуының басталуынан 76,4% кем емес.

3) Рекультивация двух радиационно опасных участков хвостохранилища "Кошкар-Ата" - начало работ, выполнение объема работ не менее 10 % от общей стоимости объекта в соответствии с рабочим проектом.
4) Разработан рабочий проект ликвидации Карасайского рудника (месторождения Джидели, Костобе, Безымянное), прошедший государственную экспертизу.
5) Разработан рабочий проект рекультивации урановых объектов прошлой геологоразведочной деятельности на территории Восточно-Казахстанской и Павлодарской областей, прошедший государственную экспертизу.
6) Разработан рабочий проект рекультивации урановых объектов прошлой геологоразведочной деятельности на территории Карагандинской и Акмолинской областей, прошедший государственную экспертизу.
7) Разработан рабочий проект рекультивации урановых объектов прошлой геологоразведочной деятельности на территории Жамбылской и Кызылординской областей, прошедший государственную экспертизу.
Конечный результат: уровень радиационного загрязнения территории после окончания работ не должен превышать проектных показателей в соответствии с проектно-сметной документацией.
Финансово-экономический результат: реализация проекта в пределах утвержденной стоимости проектно-сметной документации.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: в соответствии с проектами.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 339
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна"
на 2007 год
1. Стоимость:  533499 тысяч тенге (пятьсот тридцать три миллиона четыреста девяносто девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1995 года N 1415 "О вопросах реорганизации структуры Государственной холдинговой компании "Карагандауголь";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 1479 "О дальнейшем закрытии нерентабельных шахт Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения Карагандинской области от возможного отрицательного воздействия закрываемых газообильных шахт.
5. Задачи бюджетной программы:  выполнение технических мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна и рекультивация нарушенных горными работами земель.

3) "Қошқар Ата" қалдық қоймасының екі радиациялық қауіпті учаскелерін шұрайландыру - жұмыстың басталуы, жұмыс көлемінің орындалуы - жұмыс жобасына сәйкес объектінің жалпы құнынан 10% кем емес.
4) Мемлекеттік сараптамадан өткізілген Қарасай кенішін таратудың жұмыс жобасы әзірленді (Жиделі, Безымянное, Қостөбе кенорындары).
5) Мемлекеттік сараптамадан өткізілген Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасы әзірленді.
6) Мемлекеттік сараптамадан өткізілген Қарағанды және Ақмола облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасы әзірленді.
7) Мемлекеттік сараптамадан өткізілген Жамбыл және Қызылорда облыстарының аумағында бұрын геологиялық барлау қызметі болған уран объектілерін шұрайландырудың жұмыс жобасы әзірленді.
Түпкі нәтиже: жұмыс аяқталғаннан кейін аумақтың радиациялық ластану деңгейі жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес жобалық көрсеткіштерден аспауы тиіс.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жобаны бекітілген жобалық-сметалық құжаттаманың құны шегінде іске асыру.
Уақтылығы: күнтізбелік жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: жобаларға сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
339-ҚОСЫМША
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын жабу"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   533499 мың теңге (бес жүз отыз үш миллион төрт жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қарағандыкөмір" мемлекеттік холдингтік компаниясының құрылымын қайта ұйымдастыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 1 қарашадағы N 1415  қаулысы ; "Қарағанды көмір бассейнінің тиімсіз шахталарын одан әрі жабу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 қыркүйектегі N 1479  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жабылатын газы мол шахталардан болуы мүмкін жағымсыз әсерлерден Қарағанды облысы тұрғындарының өмір тіршілігін қауіпсіз жағдайлармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын тарату жөніндегі техникалық іс-шараларды орындау және тау-кен жұмыстарынан бүлінген жерлерді қайта өңдеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Закрытие шахт Кара-
гандинского угольного
бассейна
1. Закрытие шах-
ты N 1 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие;
3) проектно-
изыскательские
работы.
2. Закрытие шах-
ты N№2 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие;
3) проектно-
изыскательские
работы.
3. Закрытие шах-
ты N№3 АООТ "Ка-
рагандакомир":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные
и прочие;
3) проектно-
изыскательские
заботы.
4. Закрытие
шахты N 1 ТОО
"Арман":
1) проведение
ликвидационных
работ;
2) общешахтные и
прочие;
3) проектно-
изыскательские
работы.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: продолжение ликвидационных работ по четырем шахтам в соответствии с проектами с объемом выполненных ликвидационных работ по шахтам с начала их закрытия: шахта N 1 АООТ "Карагандакомир" - 45,2 %; N 2 АООТ "Карагандакомир" - 62,7 %; N 3 АООТ "Карагандакомир" - 41,1 %; полная ликвидация шахты N 1 ТОО "Арман".
Конечный результат: площадь рекультивированных земель, переданных местным исполнительным органам по Акту в 2007 году - 56,1 га и с начала реализации программы - 3097 га.
Финансово-экономический результат: финансирование работ осуществляется в соответствии с утвержденными проектно-сметными документами; возврат земель в хозяйственный оборот.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: выполнение работ в соответствии с проектно-сметной документацией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 340
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Развитие топливно-энергетического комплекса"
на 2007 год
1. Стоимость:  59920 тысяч тенге (пятьдесят девять миллионов девятьсот двадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 8  Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии";  статьи 7 11 Закона  Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении",  статья 5  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике"; статьи  18,   21,   22,   26 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства от 20 августа 2002 года N 926 "О Концепции развития урановой промышленности и атомной энергетики Республики Казахстан на 2002-2030 годы".

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Қарағанды көмір бассейнінің шахталарын жабу
1. "Қарағанды көмір" АҮАҚ N 1 шахтасын жабу:
1) тарату жұмыстарын жүргізу;
2) жалпы шахталық және басқа;
3) жобалау-іздестіру жұмыстары.
2. "Қарағанды көмір" АҮАҚ N 2 шахтасын жабу:
1) тарату жұмыстарын жүргізу;
2) жалпы шахталық және басқа;
3) жобалау-іздестіру жұмыстары.
3. "Қарағанды көмір" АҮАҚ N 3 шахтасын жабу:
1) тарату жұмыстарын жүргізу;
2) жалпы шахталық және басқа;
3) жобалау-іздестіру жұмыстары.
4. "Арман" ЖШС N 1 шахтасын жабу:
1) тарату жұмыстарын жүргізу;
2) жалпы шахталық және басқа;
3) жобалау-іздестіру жұмыстары.
Қаңтар - желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жобаға сәйкес төрт шахта бойынша тарату жұмыстарын жалғастыру, оларды жабу басталғаннан бастап шахталарда тарату жұмыстарының орындалған көлемі: "Қарағандыкөмір" АҮАҚ N 1 шахтасында - 45,2%; "Қарағандыкөмір" АҮАҚ N 2 - 62,7%; "Қарағандыкөмір" АҮАҚ N 3 - 41,1%; "Арман" ЖШС N 1 шахтасын толық тарату.
Түпкі нәтиже: Акті бойынша жергілікті атқарушы органдарға тапсырылған шұрайландырылған жердің көлемі 2007 жылы - 56,1 га және бағдарламаны іске асырудан бастап - 3097 га.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жұмыстарды қаржыландыру бекітілген жобалау-смета құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады; жерді шаруашылық айналымға қайтару.
Уақтылығы: күнтізбелік жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмыстарды орындау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
340-ҚОСЫМША
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жылу-энергетика кешенін дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   59920 мың теңге (елу тоғыз миллион тоғыз жүз жиырма мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуірдегі Заңының  8-бабы ; "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының  7 ,   11-баптары ; "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының  5-бабы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  18,   21,    22,   26-баптары ; "Қазақстан Республикасының уран өнеркәсібін және атом энергетикасын дамытудың 2002-2030 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 20 тамыздағы N 926  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  1) создание условий для повышения качества и конкурентоспособности угольной продукции и перехода угольной отрасли на международные стандарты;
2) создание системы постоянного контроля за качеством электрической и тепловой энергии в Республике Казахстан, обеспечение надежности энергоснабжения и безопасности при эксплуатации установок энерго предприятиями;
3) создание системы постоянного надзора за использованием атомной энергии.
5. Задачи бюджетной программы:  1) гармонизация нормативных документов угольной отрасли с международными требованиями;
2) разработка и пересмотр нормативно-технических документов в области электроэнергетики;
3) разработка нормативно-технических документов по расследованию и учету нарушений, на объектах использования атомной энергии.
6.   План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Развитие
топливно-
энергетичес-
кого
комплекса
2
101
Обеспечение
перехода
угольной
отрасли на
международ-
ные стандар-
ты
1. Разработка
государственных
стандартов:
1). СТ РК Угли
Казахстана для
пылевидного
сжигания.
Общие технические
требования.
2). СТ РК Угли
Казахстана для
коксования.
Общие технические
требования.
3). СТ РК Угли
Казахстана для
производства
цемента.
Общие технические
требования.
4). СТ РК Угли
Казахстана для
производства
извести.
Общие технические
требования.
5). СТ РК Угли
Казахстана для
производства
кирпича.
Общие технические
требования.
6). СТ РК Угли
Куу-Чекинского
месторождения.
Технические
условия.
7). СТ РК Угли
месторождения
Борлы.
Технические
условия.
8). СТ РК Угли
Майкубенского
бассейна.
Технические
условия. Часть 1.
Шоптыкольское
месторождение.
9). СТ РК Угли
Майкубенского
бассейна.
Технические
условия. Часть 2.
Сарыкольское
месторождение.
10). СТ РК Угли
Майкубенского
бассейна.
Технические
условия. Часть 3.
Талдыкольское
месторождение.
11). СТ РК
Топливо твердое.
Определение
гранулометри-
ческого состава.
12). СТРК Уголь.
Петрографический
анализ. Часть 1.
Словарь терминов.
13). СТ РК Уголь.
Петрографический
анализ. Часть 2.
Подготовка
образцов.
14). СТ РК Уголь.
Петрографический
анализ. Часть 3.
Определение
состава
мацеральных
групп.
15). СТ РК
Классификация
углей
2. Разработка
изменения N 1 к
действующему
стандарту:
СТ РК 1248-2004
Топливо твердое
минеральное.
Правила приемки
по качеству.
3. Разработка
каталогов и
классификаторов
угольной
продукции:

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   1) көмір өнімдерінің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру және көмір саласының халықаралық стандарттарға көшуіне жағдай туғызу;
2) Қазақстан Республикасында электр және жылу энергиясының сапасына тұрақты бақылау жүйесін құру, энергия кәсіпорындарының қондырғыларын пайдалану кезінде энергиямен жабдықтау сенімділігін және қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
3) атом энергиясын пайдалану үшін тұрақты қадағалау жүйесін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   1) көмір саласының нормативтік құжаттарын халықаралық талаптармен үйлестіру;
2) электр энергетика саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу және қайта қарау;
3) атом энергиясын пайдалану объектілерінде тергеу және бүліну есебі бойынша нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Жылу энергетика кешенін дамыту
2
101
Көмір саласының халықаралық стандартқа көшуін қамтамасыз ету
1. Мемлекеттік стандарттарды әзірлеу:
1) ҚР СТ. Шаң-тозаң түрінде жағуға арналған Қазақстанның көмірлері.
Жалпы техникалық талаптар.
2) ҚР СТ. Кокстауға арналған Қазақстанның көмірлері.
Жалпы техникалық талаптар.
3) ҚР СТ. Цемент өндірісіне арналған Қазақстанның көмірлері.
Жалпы техникалық талаптар.
4) ҚР СТ. Әк өндірісіне арналған Қазақстанның көмірлері.
Жалпы техникалық талаптар.
5) ҚР СТ.
Кірпіш өндірісіне арналған Қазақстанның көмірлері.
Жалпы техникалық талаптар.
6) ҚР СТ. Қу-Шоқы кенорнының көмірлері.
Техникалық шарттар.
7) ҚР СТ. Бөрлі кенорнының көмірлері.
Техникалық шарттар.
8) ҚР СТ. Майкөбе бассейнінің көмірлері.
Техникалық шарттар.
1-бөлім. Шөптікөл кенорны.
9) ҚР СТ. Майкөбе бассейнінің көмірлері.
Техникалық шарттар. 2-бөлім. Сарыкөл кенорны.
10) ҚР СТ. Майкөбе бассейнінің көмірлері.
Техникалық шарттар. 3-бөлім. Талдыкөл кенорны.
11) ҚР СТ. Қатты отын.
Гранулометрикалық құрамын анықтау.
12) ҚР СТ. Көмір.
Петрографикалық талдау. 1-бөлім.
Терминдер сөздігі
13) ҚР СТ. Көмір.
Петрографикалық талдау. 2-бөлім.
Үлгілерді дайындау.
14) ҚР СТ. Көмір.
Петрографикалық талдау. 3-бөлім.
Мацеральдық топ құрамын анықтау.
15) ҚР СТ. Көмірлерді жіктеу.
2. Қолданыстағы стандарттарға N 1 өзгерістерді әзірлеу:
1248-2004 ҚР СТ. Қатты минералдық отын. Сапасы бойынша қабылдау тәртібі.
3. Көмір өнімінің каталогтары мен жіктеуіштерін әзірлеу:

1) месторождения
"Борлы"
2) месторождения
"Талдыкольское"
3) месторождения
"Сарыкольское".
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
3
102
Разработка
нормативно-
технической
документации
в области
электро-
энергетики и
нефтедобычи
1. Разработка
нормативно-тех-
нической доку-
ментации в
области электро-
энергетики в
соответствии с
требованиями:
1) методические
рекомендации по
организации
обследования
состояния охраны
труда в
подразделениях и
организациях
Министерства
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан;
2) методические
указания по
инвентаризации
угля на тепловых
электрических
станциях
Республики
Казахстан;
3) методические
указания по
контролю и
анализу качества
электрической
энергии в
электрических
сетях общего
назначения;
4) типовая
инструкция по
приемке и
эксплуатации
башенных
градирен;
5) типовая
инструкция по
эксплуатации
топливоподачи
тепловых
электростанций;
6) руководящие
указания по
осмотру и приемке
внутрикотловых
устройств;
7) методические
указания по
консервации
паротурбинного
оборудования
тепловой
электрической
станции и АЭС
подогретым
воздухом;
8) методические
указания по
организации и
объему
химического
контроля водно-
химического
режима на
тепловых
электростанциях;
9) методические
указания по
модернизации
деарационных
колонок
атмосферного
повышенного
давления;
10) методические
указания по
входному
контролю качества
твердого топлива,
поступающего на
электростанции с
использованием
механических
пробоотборников;
11) методические
указания по
нормализации
тепловых
расширений
цилиндров паровых
турбин тепловых
электростанций;
12) методические
указания по
обследованию
строительных
конструкций
производственных
зданий и
сооружений
тепловых
электростанций.
Часть 1.
Железобетонные и
бетонные
конструкции;
13) методические
указания по
обследованию
строительных
конструкций
производственных
зданий и
сооружений
тепловых
электростанций.
Часть 2.
Металлические
конструкции;
14) инструкция по
эксплуатации
железобетонных
дымовых труб и
газоходов на
тепловых
электростанциях;
15) рекомендации
по повышению
пожарной
безопасности
кровельных
покрытий главных
корпусов
действующих
тепловых
электрических
станций;
16) типовая
инструкция по
эксплуатации
металлических
резервуаров для
хранения жидкого
топлива и воды;
17) методические
указания по
определению
характера
коррозионного
повреждения
металла
трубопроводов
тепловых сетей;
18) методика
оценки
технического
состояния
паротурбинных
установок до и
после ремонта и
в период между
ремонтами;
19) рекомендации
по ремонту и
безопасной
эксплуатации
металлических и
железобетонных
резервуаров для
хранения мазута;

1) "Бөрлі" кенорны
2) "Сарыкөл" кенорны
3) "Талдыкөл" кенорны.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
3
102
Электроэнергетика және мұнай өңдеу саласында нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу
1. Электр энергетикасы саласындағы нормативтік-техникалық құжаттамаларды талаптарға сәйкес әзірлеу.
1) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің бөлімшелері мен ұйымдарында еңбекті қорғау жай-күйін зерттеуді ұйымдастыру бойынша әдістемелік ұсыныстар;
2) Қазақстан Республикасы жылу электрлік станцияларында көмірді түгендеу жөніндегі әдістемелік сілтемелер;
3) жалпы мәнді электр жүйелеріндегі электр энергиясының сапасын бақылау мен талдау жөнінде әдістемелік сілтемелер;
4) мұнара градиренін қабылдау мен пайдалану жөніндегі типтік
нұсқаулық;
5) жылу электр станцияларының отын беруін пайдалану жөніндегі
типтік нұсқаулық;
6) ішкіқазандық қондырғыларын тексеру және қабылдау бойынша
басқарушы сілтемелер;
7) жылу электр станциясының бу турбиналық жабдықтарын және АЭС қыздырылған ауамен консервациялау бойынша әдістемелік сілтемелер;
8) жылу электр станцияларында су-химия режимін химиялық бақылауды ұйымдастыру және көлемі бойынша әдістемелік сілтемелер;
9) атмосфералық және жоғары қысымдағы деарациялық бағаналарды жаңарту жөніндегі әдістемелік сілтемелер;
10) электрстанцияларына механикалық сынама алғыштарды пайдаланумен түсетін қатты отынның сапасын кіріс бақылауы бойынша әдістемелік сілтемелер;
11) жылу электр станцияларының бу турбиналық цилиндрлердің жылулық ұлғаюын нормаландыру жөнінде әдістемелік сілтемелер;
12) өндірістік ғимараттарды салу конструкциялары мен жылу электр станцияларының ғимараттарын зерттеу бойынша әдістемелік сілтемелер. 1-бөлім. Темір бетонды және бетонды конструкциялар;
13) өндірістік ғимараттарды салу конструкциялары мен жылу электр станцияларының ғимараттарын зерттеу бойынша әдістемелік сілтемелер. 2-бөлім. Металл конструкциялар;
14) жылу электр станцияларында темір бетонды бу трубалары мен газ тасушыларды пайдалану жөніндегі сілтеме;
15) қолданыстағы жылу электр станцияларының басты корпустарының кровелді
жабындарының өрт қауіпсіздігін арттыру жөніндегі ұсыныстар;
16) сұйық отын мен суды сақтау үшін метал резервуарларды пайдалану жөніндегі типтік нұсқаулық;
17) жылу желілері құбыр жолдарының коррозиялық зақымдану сипатын анықтау
жөніндегі әдістемелік сілтемелер.
18) бу турбиналық қондырғылардың техникалық жай-күйін жөндеуге дейін және кейін және жөндеу аралық кезеңде бағалау әдістемесі;
19) мазут сақтау үшін металл және темір бетон сұйыққоймаларды жөндеу мен қауіпсіз пайдалану жөніндегі ұсыныстар;

20) руководящие
указания по
анализу качества
пуска (останова)
основного тепло-
энергетического
оборудования
тепловой
электрической
станции.
2. Разработка
нормативно-
технической
документации по
расследованию и
учету нарушений,
включая
радиационные
аварии и
происшествия при
обращении с
источниками
ионизирующего
излучения на
объектах
использования
атомной энергии:
1) правила
расследования и
учета нарушений
в работе ядерных
реакторных
установок;
2) правила
расследования и
учета нарушений
в работе
предприятий
ядерного
топливного цикла;
3) правила
расследования и
учета нарушений
при обращении с
радиоактивными
веществами
применяемые в
хозяйственной
деятельности;
4) требования к
программе
обеспечения
качества для
исследовательских
ядерных
установок;
5) требования к
содержанию отчета
по обоснованию
безопасности
исследовательских
ядерных
установок.
Январь-декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) 15 государственных стандартов и 1 изменение к действующим стандартам в 2007 году и с начала выполнения программы 24 стандарта и 5 изменений к действующим стандартам;
2) разработаны каталоги и классификаторы угольных продукций месторождений Борлы, Талдыкольское, Сарыкольское;
3) разработано 20 нормативно-технических документов в области электроэнергетики в 2007 году и с начала выполнения программы - 123;
4) разработано 5 нормативно-технических документов по расследованию и учету нарушений на объектах использования атомной энергии.
Конечный результат:
1) угольная отрасль в целом будет обеспечена стандартами, соответствующими международным требованиям на 21,3 %;
2) электроэнергетика в целом будет обеспечена нормативно-технической документацией на 13,7 %;
3) атомная энергетика в целом будет обеспечена нормативно-технической документацией на 2,5 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость разработки: государственного стандарта - 1466 тыс. тенге; изменения к действующему стандарту - 1011 тыс. тенге; каталога и классификатора - 2140 тыс. тенге; нормативно-технического документа в области электроэнергетики - 1430 тыс. тенге, разработка нормативно-технического документа - 500 тыс. тенге.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: нормативно-правовое, научно-техническое обеспечение конкурентоспособности продукции топливно-энергетического комплекса в соответствии с международными требованиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 341
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Обеспечение радиационной безопасности"
на 2007 год

20) жылу электр станцияларының негізгі жылу энергетикалық жабдықтарын жіберу (тоқтау) сапасын талдау жөніндегі басқарушы сілтемелер.
2. Атом энергиясын пайдалану объектілерінде орынданушы сәулелену көздерімен айналысу кезіндегі радиациялық авария мен оқиғаларды қоса бүлінгендерді тергеу мен есепке алу жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттаманы әзірлеу:
1) ядролық реактор қондырғылар жұмысындағы бұзылымдарды тексеру және есепке алу тәртібі;
2) ядролық отын циклді кәсіпорындардың жұмысында бұзылымдарды тексеру және есепке алу тәртібі;
3) шаруашылық қызметінде пайдаланылатын радиактивті заттектерімен жұмыс істеу кезінде бұзылымдарды тексеру және есепке алу тәртібі;
4) зерттеушілік ядролық қондырғылар үшін сапаны қамтамасыз ететін бағдарламаға талап қою;
5) зерттеушілік ядролық қондырғылардың қауіпсіздігін дәлелдеу жөніндегі есептің мазмұнына талап қою.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
1) 2007 жылы және бағдарламаны орындаудан бастап 15 мемлекеттік стандарт және қолданыстағы стандарттарға 1 өзгеріс, 24 стандарт және қолданыстағы стандарттарға 5 өзгеріс әзірленді;
2) Бөрлі, Талдыкөл, Сарыкөл кен орындары көмір өнімдерінің каталогтары мен жіктеуіштері әзірленді;
3) 2007 жылы және бағдарламаның орындалуынан бастап - 123 және электр энергетикасы саласындағы 20 нормативтік-техникалық құжат әзірленді;
4) атом энергиясын пайдалану объектілерінде бұзылушылықтарды тергеу және есепке алу жөніндегі 5 нормативтік-техникалық құжат әзірленді.
Түпкі нәтиже:
1) тұтастай алғанда, көмір саласы тиісті халықаралық талаптарға 21,3% стандарттармен қамтамасыз етілетін болады;
2) тұтастай алғанда, электр энергетикасы нормативтік-техникалық құжаттамамен 13,7%-ға қамтамасыз етілетін болады;
3) атом энергетикасы нормативтік-техникалық құжаттамамен 2,5% толық қамтамасыз етіледі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: әзірленімнің орташа құны: мемлекеттік стандартқа - 1466 мың теңге, қолданыстағы стандартты өзгертуге - 1011 мың теңге, каталог пен жіктеуішке - 2140 мың теңге; электр энергетикасы саласындағы нормативтік-техникалық құжатқа - 1430 мың теңге, нормативтік-техникалық құжатты қайта әзірлеуге - 500 мың теңге.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтізбелік жоспарларына сәйкес.
Сапасы: отын-энергетикалық кешен өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігін халықаралық талаптарға сәйкес нормативтік-құқықтық, ғылыми-техникалық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
341-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  456000 тысяч тенге (четыреста пятьдесят шесть миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 4 ,  5,   13 Закона  Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии";  Закон  Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2005 года N 927 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем бывшего Семипалатинского испытательного ядерного полигона на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение радиационной и ядерной безопасности территорий Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы:  оценка современной радиационной обстановки на территории Республики Казахстан и радиологической ситуации для населения; зонирование радиационно-загрязненных территорий и площадей для проведения последующего радиоэкологического мониторинга; подготовка по результатам исследований рекомендаций по реабилитации загрязненных радионуклидами территорий и защите населения от случаев сверхнормативного радиационного облучения; предотвращение неконтролируемого распространения радиоактивных веществ и отходов на территориях, прилегающих к Иртышскому химико-металлургическому заводу (далее - ИХМЗ); обеспечение радиационной и ядерной безопасности бывшего Семипалатинского испытательного полигона (далее - СИП) для ведения хозяйственной деятельности с учетом особенностей его территории, оценка запасов отходов ядерной оружейной деятельности на территории СИП, изучение текущей сейсмической обстановки мест проведения подземных ядерных испытаний на территории бывшего СИП, информирование и просвещение по вопросам радиоэкологии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Обеспечение
радиационной
безопасности
1. Изучение ра-
диационной обс-
тановки на тер-
ритории
Республики:
1) региональная
радиогидролито-
химическая
съемка масштаба
1:1000000 на
площади 185,0
тыс. км 2 ;
2) среднемасш-
табные радио-
экологические
исследования в
масштабе
1:200000 -
1:100000 на 1-м
типовом участке
в Атырауской
области и 1-м
типовом участке
в Мангистауской
области площадью
- 2,3 тыс. км 2
каждый;
3) детальные
радиоэколо-
гические
исследования в
масштабе 1:5000
- 1:500 на
участках в
основном
техногенного
радиоактивного
загрязнения на 5
объектах
горнорудных
отвалов и 15
локальных
участках
радиоактивного
загрязнения на
территории
Западного
Казахстана.

1. Құны :   456000 мың теңге (төрт жүз елу алты миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының  4 ,   5 ,   13-баптары ; "Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы" 1998 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы; "Бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 қыркүйектегі N 927  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстанның радиациялық және ядролық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының аумағындағы қазіргі радиациялық жағдайды және халық үшін радиологиялық ахуалды бағалау; кейінгі радиоэкологиялық мониторингті жүргізу үшін радиациялық-ластанған аумақтар мен алаңдарды белдемдеу; зерттеулер нәтижелері бойынша радионуклидтермен ластанған аумақтарды оңалту және нормативтен жоғары радиоактивтік сәулелену жағдайларынан халықты қорғау жөніндегі ұсыныстарды дайындау; Ертіс химия-металлургия зауытына (бұдан әрі - ЕХМЗ) іргелес аумақтарда радиоактивтік заттар мен қалдықтардың бақылаусыз таралуын болдырмау; оның аумағының ерекшеліктерін ескерумен шаруашылық қызметін жүргізу үшін бұрынғы Семей сынақ полигонының (бұдан әрі - ССП) радиациялық және ядролық қауіпсіздігін қамтамасыз ету, ССП аумағындағы ядролық қару-жарақ қызметі қалдықтарының қорларын бағалау, бұрынғы ССП аумағында ядролық жерасты сынақтарын өткізу орындарының ағымды сейсмикалық жағдайын зерттеу, радиоэкология мәселелері жөнінде ақпараттандыру және түсіндіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
1. Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық жағдайды зерделеу:
1) 185,0 мың км 2  алаңда масштабы 1:1000 000 өңірлік радиогидролито-химиялық түсіру;
2) әрбірінің алаңы  2,3 мың км 2  Атырау облысының 1-ші  типтік учаскесінде және Маңғыстау облысының 1-ші типтік учаскесінде масштабы 1:200 000 -1:100 000 орта масштабты радиоэкологиялық зерттеулер;
3) Батыс Қазақстанның аумағында 5 радиоактивтік ластану учаскесінде және 15 жоғары радиациялық тау-кен үйінділері бар учаскелерде 15000-1500 масштабты егжей-тегжейлі радиоэкологиялық зерттеулер.

2. Проведение
работ по
ликвидации
радиационно-
опасной ситуации
на территориях
бывшего
Иртышского
химико-металлур-
гического завода
(ИХМЗ), пунктах
захоронения
радиоактивных
отходов и
прилегающей к
нему
территориях:
1) окончание
радиационного
обследования
территорий
Первомайского
сельского
округа, очистка
ее от источников
ионизирующего
излучения (далее
- ИИИ) и радио-
активных отходов
(далее - РАО)
высокой и
средней
активности;
2) природо-
охранные и
восстановитель-
ные мероприятия
на траншейных
захоронениях,
обнаруженных в
2005 году;
3) разработка
рабочей
документации и
создание
технологических
участков.
3. Обеспечение
безопасности
бывшего СИП:
1) Ревизия и
обустройство
границ
территории
бывшего СИП.
Разработка
системы
ограничений
несанкционирова-
нного доступа на
территории
основных
площадок
проведения
ядерных
испытаний.
Уточнение границ
радиационно-
загрязненных
участков.
Создание
(восстановление)
физических
препятствий вне
основных путей
проезда на
территорию
огражденных
объектов.
Установка
предупреждающих
знаков.
2) Разработка
нормативно-
технической базы
регламентирующей
порядок
безопасности
проведения
хозяйственных
работ на
территории СИП.
Разработка
инструкций и
требований при
проведении
различных видов
работ.
Разработка
типового
санитарно-
гигиенического
паспорта для
территории СИП.
Согласование
подготовленных
документов в
контролирующих
органах.
3) Мониторинг
хозяйственной
деятельности на
территории СИП.
Контроль санк-
ционированной
хозяйственной
деятельности,
включая
контроль
соответствия
мест проведения
работ с
заявленными
территориями,
согласно
документам,
подтверждающим
разрешение на
недрополь-
зование.
Согласование
маршрутов
передвижения
автотранспорта
по территории
полигона;
Выявление
несанкциони-
рованной
хозяйственной
деятельности.
Информирование
контролирующих
органов;
Разработка и
осуществление
системы мер по
снижению
масштабов
несанкциониро-
ванной
хозяйственной
деятельности;
Развитие базы
данных
хозяйствующих
субъектов;
4) Обеспечение
безопасности
ядерных и
радиационно-
опасных
объектов.
Модернизация
систем
физической
защиты
реакторных
комплексов,
расположенных
на территории
бывшего СИП;
моделирование и
прогнозирование
возможных аварий
на ядерных и
радиационно-
опасных
объектах,
разработка
системы
мониторинга
ядерной и
радиационной
безопасности
объектов;
5) Изучение
современной
сейсмической
обстановки мест
проведения
подземных
ядерных
испытаний на
территории
бывшего СИП.
Организация и
проведение
полевых
исследований по
изучению
природно-
техногенной
сейсмичности
площадки
Сары-Узень.
Мониторинг
природно-
техногенной
сейсмичности
площадок
Балапан и
Дегелен. Анализ
результатов.
6) Паспортизация
боевых скважин
на площадке
Балапан и
Сары-Узень.
Организация и
проведение
полевых
исследований
поствзрывных
явлений в
окрестности
ряда боевых
скважинах.
Камеральные
работы.
Создание базы
данных по боевым
скважинам.
Занесение
результатов в
ГИС.

2. Бұрынғы Ертіс химия-металлургия зауытының (ЕХМЗ), радиоактивті қалдықтарды көму пункттерінде және оған іргелес аумақтардағы радиациялық қауіпті жағдайларды жою жөніндегі жұмыстарды жүргізу:
1) Первомай ауылдық округының аумағын радиациялық зерттеу аяқтау, оны белсенділігі жоғары және орташа иондаушы сәуле көздерден (ИСК) және радиоактивті қалдықтардан (РҚ) тазарту;
2) 2005 жылы табылған траншеялық көмулерде табиғатты қорғау және қалпына келтіру іс-шаралары;
3) жұмыс құжаттамасын әзірлеу және технологиялық учаскелерді құру.
3. Бұрынғы ССП-ның қауіпсіздігін қамтамасыз ету:
1) бұрынғы ССП-ны аумағының шекараларын тексеру және жайластыру; ядролық сынақтар жүргізілген негізгі алаңдарда бұрынғы ССП аумағына рұқсатсыз кіруді шектеу жүйесін әзірлеу.
Радиациялық-ластану учаскелерінің шекараларын нақтылау. Қоршалған объектілердің аумағына негізгі өту жолдарынан тыс кедергілерді құру (қалпына келтіру). Ескерту белгілерін орнату;
2) ССП аумағында шаруашылық жұмыстарын жүргізудің қауіпсіздік тәртібін регламенттейтін нормативтік-техникалық база әзірлеу.
Әртүрлі жұмыс түрлерін жүргізу кезінде нұсқаулықтар мен талаптарды әзірлеу. ССП аумағы үшін типтік санитарлық-гигиеналық паспортты әзірлеу.
Бақылаушы органдарда дайындалған құжаттарды келісу;
3) ССП аумағындағы шаруашылық қызметінің мониторингі.
Жер қойнауын пайдалануға рұқсатты растайтын құжаттарға сәйкес мәлімделген аумақтармен жұмыс жүргізу орындарына орай бақылауды қоса алғанда, рұқсат етілген шаруашылық қызметті бақылау. Полигон аумағы бойынша автокөліктің қозғалу бағыттарын келісу;
Рұқсат етілмеген етілген шаруашылық қызметін табу.
Бақылаушы органдарды хабардар ету;
Рұқсат етілмеген етілген шаруашылық қызметінің масштабтарын азайту жөніндегі шаралар жүйесін әзірлеу және жүзеге асыру;
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің дерекқор базасын дамыту;
4) Ядролық және радиациялық қауіпті объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Бұрынғы ССП аумағында орналасқан реакторлық кешендердің физикалық қорғаныш жүйесін жаңғырту;
ядролық және радиациялық қауіпті объектілерде болуы мүмкін аварияларды үлгілеу және болжамдау, объектілердің ядролық және радиациялық қауіпсіздік жүйесі мониторингін
әзірлеу;
5) ССП аумағында жерасты ядролық жарылыстар жүргізілген орындардың қазіргі сейсмикалық жағдайын зерттеу.
Сары-Өзен алаңының табиғи-техногендік сейсмикалығын зерттеу жөніндегі далалық зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу. Балапан және Дегелең алаңдарының табиғи-техногендік сейсмикалығының мониторингі.
Нәтижелерді талдау;
6) Балапан және Сары-Өзен алаңдарының бұрғылау ұңғымаларын паспорттау.
Бірқатар бұрғылау ұңғымаларының маңайында жарылыс құбылыстарынан кейін далалық зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу. Камеральдық жұмыстар. Бұрғылау ұңғымалары бойынша дерекқор құру. ГИС-ке нәтижелерді енгізу;

7) Проведение
исследований и
организация
работ по нерасп-
ространению и
предотвращению
незаконного
оборота ядерных
и радиоактивных
материалов.
Организация и проведение
мероприятий,
направленных на
противодействие
незаконному
обращению с
радиоактивными и
ядерными
материалами.
Разработка
системы мер,
технических
решений и
методов
противодействия
незаконному
обращению
радиационных и
ядерных
материалов на
территории
Республики
Казахстан и в
поддержание
режима нерасп-
ространения.
8) Разработка
технологий,
обеспечивающих
безопасное
обращение с
отходами и
токсичными
отходами.
Разработка
методов
мониторинга
объектов
хранения
радиоактивных и
токсичных
отходов и
отходов ядерной
деятельности.
Проведение
исследований в
обоснование
безопасного
долговременного
их хранения на
территории СИП
учетом специфики
его инфраст-
руктуры.
9) Оценка
запасов отходов
ядерной
оружейной
деятельности на
территории СИП.
Определение
расположения
радиационно-
опасных
объектов, статус
которых
обусловлен
наличием отходов
ядерной
оружейной
деятельности
(ОЯД).
Проведение
полевых
исследований по
инвентаризации
радиоактивного
загрязнения на
участках
местности в
районе этих
объектов и
оценки запасов
ОЯД.
Проведение
мониторинга,
заключающегося
в изучении
изменений
радиационной
обстановки в
случае нарушения
целостности
этих объектов.
Создание
радиационно-
гигиенических
паспортов на
радиационно-
опасные объекты.
Развитие базы
данных
радиационно-
опасных
объектов.
10) Дополни-
тельные радио-
экологические
исследования с
целью создания
достоверных карт
радиационной
обстановки на
территории
бывшего СИП.
Детализационные
исследова-
тельские работы
для инвента-
ризации ранее
выявленных
участков
радиоактивного
загрязнения.
Сгущение сети
обследования на
малоизученных
территориях с
площадным
радиационным
загрязнением.
Исследование
уровней и
характера
загрязненности
различных
объектов
окружающей
среды тритием.
Исследование
уровней
загрязненности
объектов
окружающей
среды ранее не
изучавшимися
радионуклидами
(хлор-36,
технеций-99,
плутоний-241 и
др.).
Составление
карт площадного
распределения
радионуклидного
загрязнения.
11) Создание
системы
мониторинга
радионуклидного
загрязнения
грунтовых вод
бассейнов мест
проведения
подземных
ядерных взрывов.
Создание сети
водного
мониторинга (1
очередь).
Проведение
исследований и
уточнение
гидрологии и
гидрогеологии
территории.
Построение общей
гидрогеоло-
гической модели
СИП.
Создание
пунктов сети
мониторинга
радионуклидного
загрязнения
поверхностных
вод в местах
проведения
подземных
ядерных взрывов.
Проведение
водного
мониторинга
поверхностных
водотоков на
базе созданной
системы
мониторинга.
Создание
системы и
проведение
мониторинга
состояния
водных объектов
водопользования.
Развитие базы
данных водного
мониторинга.

7) ядролық және радиоактивті материалдарды таратпау және заңсыз айналымын болдырмау жөнінде зерттеулер жүргізу және жұмыстарды ұйымдастыру.
Радиоактивтік және ядролық материалдармен заңсыз айналысуға қарсы әрекетке бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу. Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық және ядролық материалдармен заңсыз айналысуға қарсы әрекеттердің және таратпау режимін ұстау шаралары, техникалық шешімдері мен әдістері жүйесін әзірлеу;
8) қалдықтармен және уытты қалдықтармен қауіпсіз айналысуды қамтамасыз ететін технологияларды әзірлеу;
Радиоактивтік және улы қалдықтарды және ядролық қызметтің қалдықтарын сақтау объектілерінің мониторингі әдістерін әзірлеу. Оның инфрақұрылымының ерекшеліктерін ескерумен ССП аумағында оларды ұзақ уақыт сақтаудың қауіпсіздігінің негіздемесіне зерттеулер жүргізу;
9) ССП аумағындағы ядролық қару-жарақ қызметі қалдықтарының қорларын бағалау.
Мәртебесі ядролық қару-жарақ қызметі қалдықтарының болуымен шарттасатын радиациялық-қауіпті объектілердің орналасуын анықтау құрамын анықтау (ЯҚҚ). Осы объектілердің ауданында және ЯҚҚ қорларын бағалаудағы жергілікті учаскелерінде радиоактивтік ластануды түгендеу бойынша далалық зерттеулерді жүргізу. Осы объектілердің тұтастығы бұзылған жағдайда радиациялық жағдайды өзгертулерді зерттеуді қорытындылайтын мониторингті жүргізу. Радиациялық-қауіпті объектілерге радиациялық-гигиеналық паспорттарды құру. Радиациялық-қауіпті объектілердің дерекқор базасын дамыту;
10) Бұрынғы ССП аумағындағы радиациялық жағдайдың шынайы картасын жасау мақсатында қосымша радиоэкологиялық зерттеулер.
Радиоактивтік ластанудың бұрын табылған учаскелерін түгендеу үшін егжей-тегжейлі зерттеу жұмыстары.
Алаңдық радиациялық ластанумен аз зерттелген аумақтарда тексеру желісін жиілету.
Қоршаған ортаның әртүрлі объектілерінің тритиймен ластану деңгейі мен сипатын зерттеу. Қоршаған орта объектілерінің бұрын зерттелмеген
радионуклидтермен (хлор-36, технеций-99, плутоний -241 және т.б.) ластану деңгейін зерттеу.
Радионуклидтік ластанудың алаңдық бөліну картасын жасау;
11) Жерасты ядролық жарылыстарды өткізу орындары бассейндерінің сарқынды суларының радионуклидтік ластануының мониторингі жүйесін жасау.
Су мониторингі желісін құру (1 кезек).
Зерттеулерді жүргізу және аумақтың гидрологиясы мен гидрогеологиясын анықтау.
ССП-нің жалпы гидрогеологиялық үлгісін жасау. Жерасты ядролық жарылыстарды өткізу орындарында жер бетіндегі сулардың радионуклидтік ластануының мониторингі желісінің пункттерін құру. Құрылған мониторинг жүйесі базасында үстіңгі су ағындарының су мониторингін жүргізу. Су пайдаланудың су объектілерінің жағдайының жүйесін құру және мониторинг жүргізу. Су мониторингін дерекқор базасын дамыту;

12) Проведение
исследований и
работ по
снижению и
исключению
возможности
миграции
радионуклидов
за пределы СИП.
Изучение
загрязнения
бассейна
подземных вод
радионуклидами.
Составление
гидрогеоло-
гических моделей
для определения
вероятных путей
миграции
радионуклидов с
подземными
водами в область
разгрузки.
Обоснование
методик
нейтрализации
возможного
поступления
радионуклидов
за пределы СИП;
13) Развитие
информационных
систем и
создание системы
принятия решений
по управлению
территорией СИП.
Векторизация
топографических
карт масштаба
1:100000 на
территорию СИП.
14) Информацион-
ное обеспечение
результатов
работ по
Программе.
Проведение
работ по
информированию
и просвещению
населения по
вопросам
радиоэкологии и
возможности
использования
территории СИП.
Информационное
освещение
результатов
работ.
15) Секретно.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1. Изучение радиационной обстановки на территории Республики Казахстан:
1) по региональным исследованиям будет выполнена радиогидролитохимическая съемка м-ба 1:1000 000 на площади 185 000 кв. км по территории Мангистауской, Атырауской, Западно-Казахстанской областей, будут завершены все лабораторные анализы по полевым работам 2006 г., составлены карты радиационных нагрузок на население Республики Казахстан с учетом завершения всех лабораторных анализов по полевым работам 2006 г.;
2) по среднемасштабным исследованиям будет завершено всестороннее изучение 1-го типового участка в Атырауской области и 1-го типового участка в Мангистауской области для оценки их радиационной напряженности по сумме радиационных факторов с составлением макетов радиационных паспортов на эти участки, а также составлены 2 радиационных паспорта на типовые участки по работам 2006 г. (Актюбинская и Южно-Казахстанская области);
3) будут детально обследованы 5 горнодобычных объектов и 15 участков радиоактивного загрязнения в Западном Казахстане и составлены макеты радиационно-гигиенических паспортов на эти объекты;
4) будут составлены карты радиационно-химического загрязнения почв и вод м-ба 1:1 000 000 по 4 областям Казахстана, всего 45 карт;
5) по выполненным работам будет составлен информационный отчет с приложением упомянутых карт и паспортов.
2. Проведение работ по ликвидации радиационно-опасной ситуации на территориях бывшего Иртышского химико-металлургического завода (ИХМЗ), пунктах захоронения радиоактивных отходов и прилегающей к нему территориях:

12) ССП шегінен тыс радионуклидтердің көшу мүмкіндігін азайту және болдырмау жөніндегі зерттеулер мен жұмыстарды жүргізу.
Жерасты сулары бассейнінің радионуклидтермен ластануын зерттеу.
Жүк түсіру саласында жерасты суларымен радионуклидтердің көшуінің мүмкін жолдарын анықтау үшін гидрогеологиялық үлгісін жасау.
ССП шегінен тыс радионуклидтердің түсу мүмкіндігін бейтараптандыру әдістемесін негіздеу;
13) Ақпараттық жүйелерді дамыту және ССП аумағын басқару жөніндегі шешімдерді қабылдау жүйесін құру.
ССП аумағында 1:100 000 масштабында топографиялық карталарды векторлау;
14) Бағдарлама бойынша жұмыс нәтижелерін ақпараттық қамтамасыз ету.
Халықты радиоэкология мәселелері және ССП аумағын пайдалану мүмкіндігі жөнінде ақпараттандыру және түсіндіру жөніндегі жұмыстарды жүргізу. Жұмыс нәтижелерін ақпараттық түсіндіру;
15) Құпия.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1. Қазақстан Республикасының аумағындағы радиациялық жағдайды зерттеу:
1) өңірлік зерттеулер бойынша Маңғыстау, Атырау және Батыс Қазақстан облыстарының аумағы бойынша 185 000 мың шаршы км. алаңда масштабы 1:1000 000 радиогидролитохимиялық түсіру орындалатын болады, 2006 жылдың далалық жұмыстары бойынша барлық зертханалық талдаулар аяқталатын болады, 2006 жылдың далалық жұмыстары бойынша барлық зертханалық талдаулардың аяқталуын ескерумен Қазақстан Республикасының тұрғындарына радиациялық жүктеме картасы жасалынатын болады;
2) орта масштабты зерттеулер бойынша радиациялық факторлар жиынтығы бойынша олардың радиациялық кернеуліктерін бағалау үшін осы учаскелерге радиациялық паспорттардың макеттерін жасаумен Атырау облысының 1-ші типтік учаскесінде және Маңғыстау облысының 1-ші типтік учаскесінде жан-жақты зерттеу аяқталатын, сондай-ақ 2006 ж. жұмыстар бойынша (Ақтөбе және Оңтүстік Қазақстан облыстары) типтік учаскелерге 2 радиациялық паспорт жасалатын болады;
3) Батыс Қазақстанда 5 тау-кен өндіруші объекті және 15 радиоактивтік ластану учаскесі егжей-тегжейлі зерттелетін және осы объектілерге радиациялық-гигиеналық паспорттардың макеттері жасалатын болады;
4) Қазақстанның 4 облысы бойынша масштабы 1:1000 000 топырақ пен судың радиациялық-химиялық ластану карталары, барлығы 45 карта жасалатын болады;
5) орындалатын жұмыстар бойынша санамаланған карталар мен паспорттардың қосымшасымен бірге ақпараттық есеп жасалатын болады.
2. Бұрынғы Ертіс химия-металлургия зауыты (ЕХМЗ) аумағында, радиоактивтік қалдықтарды көму пункттері мен оған іргелес аймақтарда радиациялық-қауіпті жағдайларды жою жөніндегі жұмыстарды жүргізу:

проведение радиационного обследования территорий Первомайского сельского округа, поиск и очистка от ИИИ и РАО территории села Барашки, поселка Северный, подхоза поселка N 5, территории, прилегающие к пос. Первомайский; разработка инфраструктуры радиационного мониторинга грунтовых и сточных вод; приведение траншейных захоронений (9 единиц) в радиационно-безопасное состояние в соответствии с проектом 2006 года; разработка рабочей документации на нестандартное оборудование для производства по демонтажу загрязненного технологического оборудования цеха 22а и его изготовление, поставка, приемные испытания, по которым будет разработан регламент работ, оборудования для дезактивации, дефрагментации, упаковке твердых радиоактивных отходов (ТРО), переработке жидких радиоактивных отходов (ЖРО), размещению РАО на длительное безопасное хранение на территории пункта хранения радиоактивных отходов в соответствии с проектом 2006 года.
3. Обеспечение безопасности бывшего СИП:
Создана система ограничений несанкционированного доступа на территории основных площадок проведения ядерных испытаний Обозначение в натуре границ 3-х испытательных площадок (10 участков общей площадью 10 000 м. кв). Восстановление нарушенных знаков, установленных ранее.
- разработаны инструкции и требования при проведении различных видов работ:
- регламент мониторинга водных объектов;
- инструкция по обследованию безградиентных участков на территории СИП;
- инструкция по обследованию градиентных участков на территории СИП;
Разработан типовой санитарно-гигиенический паспорт для территории СИП;
разработана концепция рационального использования природных ресурсов бывшего СИП и осуществление на нем допустимой и эффективной хозяйственной деятельности;
новые данные мониторинга обеспечения требований радиационной безопасности при проведении хозяйственной деятельности;
развитие банка данных хозяйствующих субъектов;
выполнены мероприятия по частичной модернизации существующей системы физической защиты реакторного комплекса Байкал и получены результаты в области безопасности ядерных объектов, моделирования и прогнозирования возможных видов аварий на ядерных и радиационно-опасных объектах;
новые данные радиологических исследований, уточненные карты радионуклидного загрязнения;
создана сеть водного мониторинга территории бывшего СИП и разработана общая гидрогеологическая модель миграции радионуклидов с грунтовыми водами;
выполнено техническое задание на создание системы нейтрализации возможного поступления радионуклидов с подземными водами в область разгрузки;
получены новые данные о современной сейсмической обстановке площадки Сары-Узень новые данные мониторинга сейсмической обстановки площадок Балапан и Дегелен;
выполнена паспортизация боевых скважин площадки Балапан и создана база данных по боевым скважинам площадки Балапан;
получены новые данные по нахождению на территории бывшего СИП отходов ядерной оружейной деятельности в местах проведения ядерных испытаний;
разработаны методы и проекты локализации отходов ядерной деятельности;
выполнены технико-экономические исследования возможности ремедиации локальных участков наиболее загрязненных и потенциально опасных территорий;
выполнены технико-экономические исследования в обоснование долговременного хранения отходов ядерной оружейной деятельности, радиоактивных и токсичных отходов;
ГИС, как часть системы принятия решений, пополнен новыми информационными слоями;
информирование и просвещение населения региона бывшего СИП.
Конечный результат: защита населения от случаев сверхнормативного облучения на территории площадью не менее 37 % всей территории Казахстана с начала реализации программы;
ликвидация в 2009 году радиационно-опасной ситуации на территориях бывшего Иртышского ИХМЗ, пунктах захоронения радиоактивных отходов и прилегающих к нему территориях;
восстановлены и натурно обозначены границы СИП, созданы карты радиационного загрязнения технических площадок; сформированы нормативная правовая база, регламентирующая порядок проведения хозяйственной деятельности на территории СИП и система мониторинга этой деятельности.
Финансово-экономический результат: приведение радиационной обстановки в соответствии с установленными нормами и обеспечение ее комплексом мероприятий, ограничивающих радиационное воздействие на население и окружающую среду.
Своевременность: соответствие календарным планам работ.
Качество: обеспечение радиационной безопасности населения района.
ПРИЛОЖЕНИЕ 342
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Формирование геологической информации"
на 2007 год

Первомай ауылдық округының радиациялық зерттеуді, Первомай кентіне іргелес Барашки ауылының, Северный кентінің, N 5 кенті қосалқы шаруашылығының аумағын ИСК-тен және РАҚ-тан тазартуды және іздестіруді жүргізу; жер астындағы және ағын сулардың радиациялық мониторингінің инфрақұрылымын әзірлеу; 2006 жылғы жобаға сәйкес траншеялық көмулерді (9) радиациялық-қауіпсіз жағдайға келтіру; 22а цехының ластанған технологиялық жабдығын бұзу және оны дайындау, жеткізу, қабылдау бойынша өндіріске арналған стандарттық емес жабдыққа жұмыс құжаттамасын әзірлеу және 2006 жылғы жобаға сәйкес сынақтары радиоактивтік қалдықтарды сақтау пунктінің аумағында ұзақ қауіпсіз сақтауға РАҚ-ты орналастыруға, сұйық радиоактивтік қалдықтарды (СРҚ) қайта өңдеуге, қатты радиоактивтік қалдықтарды (ҚРҚ) буып-түюге, дезактивтендіруге, дефрагментациялауға арналған жабдықтар, жұмыс регламенттері әзірленетін болады.
3. Бұрынғы ССП-ның қауіпсіздігін қамтамасыз ету:
Ядролық сынақтар жүргізілген негізгі алаңдардың аумағына рұқсатсыз кіруді шектеу жүйесі құрылды. 3 сынау алаңының шекараларын белгілеу (жалпы ауданы 10 000 м.кв. 10 учаскені). Бұрын орнатылған, бұзылған белгілерді қалпына келтіру.
- әртүрлі жұмыс түрлерін жүргізу кезінде нұсқаулықтар мен талаптар әзірленді;
- су объектілері мониторингінің регламенті;
- ССП аумағында градиентсіз учаскелерді зерттеу жөніндегі нұсқаулық;
- ССП аумағында градиентті учаскелерді зерттеу жөніндегі нұсқаулық;
- ССП аумағы үшін типтік санитарлық-гигиеналық паспорт әзірленді.
Бұрынғы ССП-тің табиғи ресурстарын ұтымды пайдаланудың және онда шаруашылық қызметінің рұқсат етілетін және тиімді тұжырымдамасы әзірленді;
шаруашылық жұмыстарын жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздіктің талаптарын қамтамасыз ету мониторингінің жаңа деректері;
шаруашылық жүргізуші субъектілердің дерекқорын дамыту;
Байкал реакторлық кешенін физикалық қорғаудың қазіргі жүйесін ішінара жаңғырту бойынша іс-шаралар орындалды және ядролық объектілердің қауіпсіздігі, ядролық және радиациялық-қауіпті объектілерде авариялардың мүмкін болатын түрлерін үлгілеу мен болжамдау саласында нәтижелер алынды;
радиологиялық зерттеулердің жаңа деректері, радионуклидтік ластанудың анықталған карталары;
бұрынғы ССП аумағында су мониторингінің желісі құрылды және жер астындағы суларымен радионуклидтердің көшуінің жалпы гидрогеологиялық үлгісі әзірленді;
Сары Өзен алаңының қазіргі сейсмикалық жағдайы туралы, Дегелең және Балапан алаңдарының қазіргі сейсмикалық жағдайының мониторингі туралы жаңа деректер алынды;
Балапан алаңының бұрғылау ұңғымаларын паспорттау орындалды және Балапан алаңының бұрғылау ұңғымалары бойынша дерекқор құрылды;
бұрынғы ССП аумағында ядролық сынақтар өткізілген жерлердегі ядролық қарулану әрекетінің қалдықтарын табу жөнінде жаңа деректер алынды;
ядролық қызмет қалдықтарын оқшауландырудың әдістері мен жобалары әзірленді;
барынша ластанған және әлеуетті қауіпті аумақтардың оқшауланған учаскелерін ремедиациялау мүмкіндігін техникалық-экономикалық зерттеу орындалды;
ядролық қару-жарақ қызметінің қалдықтарын, радиоактивтік және уытты қалдықтарды ұзақ уақыт сақтау негізіне техникалық-экономикалық зерттеу орындалды;
ГАЖ шешім қабылдау жүйесінің бір бөлігі ретінде жаңа ақпараттық қабаттармен толықтырылды;
бұрынғы ССП өңірінің тұрғындарын ақпараттандыру және түсіндіру.
Түпкі нәтиже: бағдарламаны іске асырудан бастап, Қазақстанның барлық аумағының 37% кем емес алаңында нормативтен жоғары сәулелену жағдайларынан халықты қорғау;
2009 жылы бұрынғы Ертіс ЕХМЗ аумағында, радиоактивтік қалдықтарды көму пункттерінде және оған іргелес аумақтарда радиациялық-қауіпті жағдайды жою;
ССП шекаралары қалпына келтірілді және белгіленді, техникалық алаңдардың радиациялық ластану картасы жасалды; ССП аумағында шаруашылық қызметін жүргізу тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық база және осы қызметтің мониторинг жүйесі қалыптастырылды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: радиациялық жағдайды белгіленген нормаларға сәйкес келтіру және оны халыққа және қоршаған ортаға радиациялық әсерді шектейтін іс-шаралар кешенімен қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жұмыстардың күнтізбелік жоспарына сәйкестігі.
Сапасы: аудан халқының радиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
342-ҚОСЫМША
Ескерту. 342-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Геологиялық ақпаратты қалыптастыру"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  82 943 тысячи тенге (восемьдесят два миллиона девятьсот сорок три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106 "Об утверждении Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение государственных органов и недропользователей полной и достоверной информацией о недрах и недропользовании в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  учет недр и выполнение условий недропользования; анализ инвестиций в минерально-сырьевой комплекс Республики Казахстан; сбор, хранение и предоставление в пользование геологической информации; техническое и технологическое администрирование компьютерного банка данных о недрах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Формирование геологи-
ческой
информации
Обеспечение дея-
тельности Рес-
публиканского
центра геологи-
ческой информации
(РЦГИ "Казгеоин-
форм") для выпол-
нения возложенных
на него задач и
функций в преде-
лах утвержденной
штатной числен-
ности - 71 едини-
ца.
1. Учет недр и
выполнение усло-
вий недропользо-
вания:
- ведение госу-
дарственного ба-
ланса запасов
месторождений
полезных ископае-
мых;
- ведение госу-
дарственного ка-
дастра месторож-
дений и
проявлений
полезных
ископаемых;
- формирование
перечней объек-
тов, выставляемых
на открытый кон-
курс инвестицион-
ных программ на
предоставление
права недрополь-
зования;
- геоинформацион-
ное обеспечение
и регистрация
объектов недро-
пользования,
участие в согла-
совании проектов
контрактов на
недропользование;
- организация и
осуществление
учета выполнения
недропользовате-
лями лицензионно-
контрактных
условий;
- статистическая
обработка резуль-
татов недрополь-
зования по формам
1-4 ЛКУ;
- подготовка и
выдача горных и
геологических
отводов.

1. Құны :   82 943 мың теңге (сексен екі миллион тоғыз жүз қырық үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттік мониторингі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысы ; "Елдің минералдық-шикізат кешенінің ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасында мемлекеттік органдарды және жер қойнауын пайдаланушыларды жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылардың толық және сенімді ақпараттарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жер қойнауының есептілігі және жер қойнауын пайдаланушылардың шарттарын орындау; Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат кешенінде инвестицияларды талдау; геологиялық ақпаратты пайдалануда жинақтау, сақтау және беру; жер қойнауы туралы компьютерлік банк дерекқорын техникалық және технологиялық әкімшілік ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
Бекітілген штат санының шегінде оған жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін республикалық геологиялық ақпарат орталығының ("Казгеоинформ" РГАО) қызметін қамтамасыз ету - 71 бірлік.
1. Жер қойнауының есебі мен жер қойнауын пайдалану шарттарының орындалуы:
- пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттік балансын жүргізу;
- кен орындары мен байқалған пайдалы қазбалардың мемлекеттік кадастрын жүргізу;
-  жер қойнауын  қорғау құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалардың ашық конкурсына шығарылатын объектілердің тізбесін жасау;
- геоақпараттық қамтамасыз ету және жер қойнауын пайдалану объектілерін тіркеу, жер қойнауын пайдалануда келісім-шарт жобаларын келісуге қатысу;
- жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық-келісім шарттық ережелерін орындау есебін ұйымдастыру және жүзеге асыру;
- 1-4 ЛКШ нысаны бойынша жер қойнауын пайдалану нәтижелерінің статистикалық айналымы;
- тау-кен және геологиялық бөліністерді дайындау мен тапсыру.

2. Анализ инвес-
тиций в минера-
льно-сырьевой
комплекс
Республики
Казахстан:
- анализ инвести-
ций по видам ми-
нерального сырья;
- анализ инвести-
ций по админис-
тративным облас-
тям.
3. Сбор, хранение
и предоставление
в пользование
геологической
информации:
- принятие на
хранение в
республиканский
геологический
фонд отчетов о
результатах
работы на
объектах недро-
пользования;
- подготовка сог-
лашений о кон-
фиденциальности
геологической
информации,
разрешений на вы-
воз геологической
информации за
пределы Республи-
ки Казахстан,
пакетов геологи-
ческой информа-
ции;
- государствен-
ная регистрация
работ по геологи-
ческому изучению
недр, ведение
геологической и
геофизической
изученности тер-
ритории Республи-
ки Казахстан.
4. Техническое и
технологическое
администрирование
компьютерного
банка данных о
недрах.
5. Осуществление
в пределах своей
компетенции мето-
дического руко-
водства деятель-
ностью террито-
риальных управле-
ний геологии и
недропользования.
6. Компьютерная
архивация
текстовых
геологических
отчетов,
хранящихся в
геологическом
фонде Республики
Казахстан.
7. Компьютерная
архивация
графических
геологических
материалов,
хранящихся в
геологическом
фонде Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: ведение государственных балансов запасов месторождений полезных ископаемых - 108 балансов; обслуживание государственного геологического фонда с использованием ГИС-технологий и предоставление в пользование геологической информации; согласование проектов контрактов на недропользование, подготовка и выдача горных и геологических отводов; подготовка ежеквартальных обзоров результатов инвестиционной деятельности недропользователей - 4 обзора; заархивировано за период с 2002 года по 2007 год:
- 12203 текстовых геологических отчета, в том числе в 2007 году - не менее 608 отчетов, что составляет 34,6 % от общего количества отчетов;
- графических приложений по 1763 отчетам, в том числе в 2007 году - не менее 882 отчетов, что составляет 5 % от общего количества отчетов, содержащих графические приложения.
Конечный результат: своевременное обеспечение пользователей полной и достоверной геологической информацией по состоянию изученности на 1 января 2007 года.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание одного сотрудника - 1020 тыс. тенге; поступление в республиканский бюджет платы за реализованную геологическую информацию;

2. Қазақстан Республикасы минералды-шикізат кешенінде инвестицияларды талдау:
- минералдық шикізат түрлері бойынша инвестицияларды талдау;
- әкімшілік облыстар бойынша инвестицияларды талдау.
3. Геологиялық ақпараттарды пайдалануда жинақтау, сақтау және беру:
- жер қойнауын пайдалану объектілерінде жұмыстың нәтижелері туралы есептердің республикалық геологиялық қорларын сақтауға қабылдау;
- геологиялық ақпараттың құпиялылығы туралы келісімдерді, геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығаруға рұқсатты, геологиялық ақпарат пакеттерін дайындау;
- Геологиялық зерттеу жөніндегі жұмыстарды мемлекеттік тіркеу, Қазақстан Республикасының геологиялық және геофизикалық зерттелуін жүргізу.
4. Жер қойнауы туралы компьютерлік банк дерекқорын техникалық және технологиялық әкімшілік ету.
5. Өзінің құзыреті шегінде геология және жер қойнауын пайдалануды аумақтық басқару қызметіне әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру.
6. Қазақстан
Республикасының
геологиялық қорында
сақтаулы мәтіндік
геологиялық есептерді
компьютерлік
мұрағаттау.
7. Қазақстан
Республикасының
геологиялық қорында
сақтаулы графикалық
геологиялық
материалдарды
компьютерлік
мұрағаттау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттік балансын жүргізу - 108 баланс; геологиялық ақпаратты қолдануда технология мен беру ГЗҰ-ны пайдаланумен мемлекеттік геологиялық қорға қызмет көрсету; жер қойнауын пайдалануда келісім-шарт жобаларын келісуге; Тау-кен және геологиялық бөліністерді дайындау және беру; жер қойнауын пайдаланушылардың инвестициялық қызметі нәтижелерінің тоқсанаралық шолуларын дайындау - 4 шолу;
2002 жылдан бастап - 2007 жыл кезеңінде:
- 12203 мәтіндік геологиялық есеп, оның ішінде 2007 жылы - есептердің жалпы санының 34,6%-ын құрайтын кемінде 608 есеп;
- 1763 есеп бойынша графикалық қосымшалар, оның ішінде 2007 жылы - графикалық қосымшаларды қамтитын есептердің жалпы санының 5%-ын құрайтын кемінде 882 есеп мұрағатталды.
Түпкі нәтиже: 2007 жылғы 1 қаңтардағы зерделеудің жай-күйі бойынша пайдаланушыларды толық, уақтылы және сенімді геологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір қызметкерді ұстауға арналған шығын - 1020 мың теңге; іске асқан геологиялық ақпарат үшін республикалық бюджетке төлемдердің түсуі;

затраты на компьютерную архивацию текстовых данных геологических отчетов составят в среднем за 1000 стр. формата А4 - 11549,19 тенге;
затраты на компьютерную архивацию графических приложений составят в среднем за 1 кв.м черно-белых носителей - 170,44 тенге, цветного - 224,87 тенге;
Своевременность: сдача установленной отчетности в определенные сроки.
Качество: отчетность, подготовленная на основе полной и достоверной информации.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 343
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Государственное геологическое изучение"
на 2007 год
1. Стоимость:  3 372 769 тысяч тенге (три миллиарда триста семьдесят два миллиона семьсот шестьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3.   Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  укрепление и расширение минерально-сырьевой базы страны.
5. Задачи бюджетной программы:  создание современной картографической основы для поисков месторождений полезных ископаемых; определение прогнозных ресурсов различных видов минерального сырья; создание прогнозно-минерагенической основы для определения направлений поисков полезных ископаемых; прирост запасов твердых полезных ископаемых, углеводородного сырья, подземных вод; выявление и исследование перспективных водоносных горизонтов на геотермальные воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Государст-
венное гео-
логическое
изучение
2
100
Региональные
и геолого-
съемочные
работы
1. Геологическое
доизучение масш-
таба 1:200000 на
площади 38,98
тыс. кв. км.

А4 форматтағы орта есеппен 1000 астам беттен тұратын геологиялық есептердің мәтіндік деректерін компьютерлік мұрағаттауға арналған шығындар - 11549,19 теңге;
орта есеппен 1 шаршы м қара-ақ жеткізгіштерден тұратын графикалық ережелерді компьютерлік мұрағаттауға арналған шығындар - 170,44 теңгені, түрлі түсті - 224,84 теңгені құрайды.
Уақтылығы: белгіленген есептерді белгіленген мерзімінде өткізу.
Сапасы: толық және сенімді ақпарат негізінде дайындалған есептілік.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
343-ҚОСЫМША
Ескерту. 343-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік геологиялық зерделеу"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   3 372 769 мың теңге (үш миллиард үш жүз жетпіс екі миллион жеті жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының  18-бабы ;»2002-2010 жылдарға арналған»"Ауыз су салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысы ;
"Елдің минералдық-шикізат кешені ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   елдің минералдық-шикізат базасын нығайту және кеңейту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   пайдалы қазбалардың кен орындарын іздестіру үшін қазіргі картографиялық негіз құру; минералдық-шикізаттың әртүрлі түрлерінің болжамды ресурстарын анықтау; пайдалы қазбаларды іздестіру бағытын анықтау үшін болжамды-минерагеникалық негіз құру; қатты пайдалы қазбалар, көмірсутек шикізатының және жер асты суларының қорларының өсуі; геотермальды суларға арналған перспективалық сулы горизонттарды табу мен зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Мемлекеттік геологиялық зерделеу
2
100
Өңірлік және геологиялық түсіру жұмыстары
1. 1:200000 масштабта 38,98 мың шаршы км алаңда геологиялық жете зерттеу;

2. Гидрогеоло-
гическое
доизучение недр в
масштабе 1:200000
и гидрогеоло-
гические и
инженерно-
геологические
исследования на
площади 13,323
тыс. кв. км.
3. Геолого-
минерагеническое
картирование
рудных районов
на площади 6500
кв.км.
4. Подготови-
тельные
мероприятия при
проведении
региональных и
геологосъемочных
работ (подготовка
мелкомасштабных
карт опережающие
геофизические
геохимические
работы разработка
инструктивных,
методических и
нормативных
документов).
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
3
101
Поисково-
оценочные
работы
1. Проведение
поисково-
оценочных
работ на твердые
полезные ископае-
мые на площади
300 кв. км.
2.  (исключен -   от
13 июля 2007 г.
597)
3. Завершение
комплексной
интерпретации
геолого-
геофизических
материалов в
пределах
Шалкарской зоны.
4. Продолжение
поисково-
оценочных работ
на углеводородное
сырье в пределах
участка Музбель
в юго-восточной
части Тенизской
впадины.
5. Начало
проведения
поисково-
оценочных работ
в пределах
участка
Бекет-Бесоба в
Центральной части
Прикаспийской
впадины.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
4
102
Поисково-
разведочные
работы
1. Завершение
поисково-
разведочных
работ для 152
сельских
населенных
пунктов
Республики
Казахстан.
2. Начало
проведения
поисково-
разведочных
работ для 197
сельских
населенных
пунктов
Республики
Казахстан.
3. Начало
проведения
поисково-
разведочных
работ для
выявления и
оценки эксплуата-
ционных запасов
геотермальных
вод на участке
Жаркент.
Январь-
декабрь
Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: геологическая основа нового поколения масштаба 1:200000 на площадь 38,98 тыс. км 2 ; выделение участков общей площадью не менее 800 кв.км, перспективных на выявление месторождений полезных ископаемых; гидрогеологическое доизучение недр в масштабе 1:200000 и гидрогеологические и инженерно-геологические исследования на площади - 13,323 тыс. км 2  с выделением перспективных водоносных горизонтов и участков на поиски подземных вод с целью водоснабжения населения; геолого-минерагеническое картирование рудных районов на площади 6500 кв.км.; подготовительные мероприятия при проведении региональных и геолого-съемочных работ - 4 отчета-рекомендации; поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые на площади 300 кв.км. в пределах 14 участков; выявление перспективных нефтегазоносных структур и предварительная оценка прогнозных ресурсов на участке Шалкар; оценка перспектив нефтегазоносности юго-восточной части Тенизской впадины; подготовка структур под глубокое бурение на участке Бекет-Бесоба; водообеспечение 152 сельских населенных пунктов запасами питьевой воды и начало проведения поисково-разведочных работ для 197 сельских населенных пунктов; вскрытие и исследование перспективных водоносных горизонтов на геотермальные воды на участке Жаркент - 40 % от общего объема работ.

2. 1:200000    масштабта жер қойнауын гидрогеологиялық жете зерттеу және 13,323 мың шаршы км. алаңында - гидрогеологиялық және инженерлік-геологиялық зерттеу;
3. 6500 кв.км. алаңда кенішті аудандарды геологиялық-минерагеникалық карталау;
4. Өңірлік және геологиялық-суретке түсіру жұмыстарын жүргізу кезіндегі дайындық іс-шаралары (ұсақ масштабты картаны дайындау; алға кеткен геофизикалық, геохимиялық жұмыстар; инструктивтік, әдістемелік және нормативтік құжаттарды әзірлеу).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
3
101
Іздестіру-бағалау жұмыстары
1. 300 шаршы км. алаңда қатты пайдалы қазбаларға іздестіру-бағалау жұмыстарын жүргізу.
2.  (алынып тасталды
- 2007.07.13. N 597)
3. Шалқар аймақтары шектерінде геология-геофизикалық материалдарды кешенді пайымдаудың аяқталуы.
4. Теңіз ойпатының оңтүстік-шығыс бөлігінің Мұзбел учаскесі шектерінде көмірсутек шикізаттарына іздестіру-бағалау жұмыстарын жалғастыру.
5. Каспий маңы ойысының орталық бөлігінде Бекет-Бесоба учаскесінің шектерінде іздестіру-бағалау жұмыстарын жүргізу басталды.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
4
102
Іздестіру-барлау жұмыстары
1. Қазақстан Республикасының 152 ауылдық елді мекендері үшін іздестіру-бағалау жұмыстарын аяқтау.
2. Қазақстан Республикасының 197 ауылдық елді мекендерін қамтамасыз ету үшін іздестіру-бағалау жұмыстарын бастау.
3. Жаркент учаскесінде геотермальды сулардың пайдалану қорларын табу мен бағалау үшін іздестіру-бағалау жұмыстарын жүргізуді бастау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 1:200000 масштабта 38,98 мың шаршы км 2  алаңда жаңа буынның геологиялық негізі; пайдалы қазбалардың кен орындарын табуға перспективалы жалпы ауданы 800 шаршы км кем емес учаскелерді бөлу; халықты сумен жабдықтау мақсатында жер асты суларын іздестіруге арналған перспективалы сулы горизонттар мен учаскелерді бөлумен 1:200000 масштабта жер қойнауын гидрогеологиялық жете зерттеу және 13,323 мың шаршы км.алаңында - гидрогеологиялық және инженерлік-геологиялық зерттеу; 6500 шаршы км алаңда кенішті аудандарды геологиялық-минерагеникалық карталау; өңірлік және геологиялық-суретке түсіру жұмыстарын жүргізу кезіндегі дайындық іс-шаралары - 4 есеп-ұсынымдар; 14 учаскенің шегінде 300 шаршы км. алаңда қатты пайдалы қазбаларға іздестіру-бағалау жұмыстары; Шалқар учаскесінде мұнай-газ сулы құрылымдардың перспективаларын табу мен болжамдау ресурстарын алдын ала бағалау; Теңіз ойпатының оңтүстік-шығыс бөлігінің мұнай-газ сулы перспективаларын бағалау; Бекет-Бесоба учаскесінде терең бұрғылаумен құрылымды дайындау; 152 елді мекендерін ауыз су қорымен қамтамасыз ету және 197 елді мекендеріне іздестіру-барлау жұмыстарын жүргізуді бастау; Жаркент учаскесінде жұмыстың жалпы көлемінен 40 % геотермальды суларға арналған перспективалы сулы горизонттарды ашу және зерттеу.

Конечный результат: повышение уровня обеспеченности предприятий горнодобывающего и нефтегазодобывающего комплексов сырьевыми ресурсами в результате прироста запасов золота - 3 тонны, серебра - 5 тонн, меди - 200 тыс. тонн, полиметаллов - 100 тыс. тонн; обеспечение 152 сельских населенных пунктов Республики запасами качественной питьевой воды; оценка запасов геотермальных вод на участке Жаркент в 2008 году.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость 1 км 2  геологического доизучения масштаба 1:200000 - 9301 тенге; средняя стоимость 1 км 2  региональных гидрогеологических работ масштаба 1:200000 - 5992 тенге; средняя стоимость одного объекта поисково-оценочных работ на твердые полезные ископаемые - 34240 тыс. тенге; средняя стоимость поисково-разведочных работ для водообеспечения 1 сельского населенного пункта - 5357 тыс. тенге, стоимость одного участка поисково-разведочных работ для выявления и оценки эксплуатационных запасов геотермальных вод - 148220 тыс. тенге.
Своевременность: проведение работ в соответствии с пообъектным планом, утвержденным уполномоченным органом.
Качество: соответствие инструктивным требованиям.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 344
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Мониторинг недр и недропользования"
на 2007 год
1. Стоимость:  702619 тысяч тенге (семьсот два миллиона шестьсот девятнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 58 59,   60 Водного  кодекса Республики Казахстан от 09 июля 2003 года; статьи  56,   58,   59 Закона  Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288 "Об утверждении Правил государственной экспертизы недр Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106 "Об утверждении Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 г. N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1378 "Об утверждении Правил ведения государственного водного кадастра";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 85 "Об утверждении Правил ведения государственного мониторинга водных объектов, государственного учета вод и их пользования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики".

Түпкі нәтиже: алтынның - 3 тонна, күмістің - 5 тонна, мыстың - 200 мың тонна, полиметалдың - 100 мың тонна, қорларының өсуі нәтижесінде тау-кен өндіру және мұнай-газ өндіру кешендері кәсіпорындарын шикізат ресурстарымен қамтамасыз ету деңгейін көтеру; республикасының 152 ауылдық елді мекендерін сапалы ауыз су қорымен қамтамасыз ету; 2008 жылы Жаркент учаскесінде геотермальды сулардың қорларын бағалау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1:200000 масштабта 1 шаршы км. геологиялық жете зерттеудің орташа құны - 9301 теңге; 1:200000 масштабта 1 шаршы км. өңірлік гидрогеологиялық жұмыстардың 1 км орташа құны - 5992 мың теңге; қатты пайдалы қазбаларға іздестіру-бағалау жұмыстарының бір объектісінің орташа құны - 34240 мың теңге; 1 ауылдық елді мекенді сумен қамтамасыз ету жөніндегі іздестіру-бағалау жұмыстарының орташа құны - 5357 теңге; геотермальды сулардың пайдалану қорларын табу мен бағалау үшін іздестіру-бағалау жұмыстарының бір объектісінің құны - 148220 мың теңге.
Уақтылығы: уәкілетті орган бекіткен объектілік жоспарға сәйкес жұмыстарды жүргізу.
Сапасы: нұсқаулық талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
344-ҚОСЫМША
Ескерту. 344-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингі"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   702619 мың теңге (жеті жүз екі миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің  58,    59,   60-баптары ; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  56,    58,   59-баптары ; "Қазақстан Республикасының Жер қойнауын мемлекеттік сараптау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауының мемлекеттік мониторингі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдің минералдық-шикізат кешенінің ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы ; "Мемлекеттік су кадастрын жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1378  қаулысы ; "Су объектілерінің мемлекеттік мониторингін жүргізу, суды мемлекеттік есепке алу және оны пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 85  қаулысы , "Республиканың сейсмикалық қауіпті аймақтарында қиратқыш жер сілкіністерінің залалын төмендету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  определение реального состояния минерально-сырьевой базы (далее - МСБ) основных видов полезных ископаемых Республики Казахстан в современных экономических условиях и прогноз развития минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан на перспективу; информационное обеспечение государственных органов управления данными о состоянии подземных вод Республики Казахстан и опасных геологических процессов.
5. Задачи бюджетной программы:  укрупненная геолого-экономическая оценка месторождений полезных ископаемых с прогнозом развития минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; разработка рекомендаций по дальнейшему направлению развития геологоразведочной службы республики в современных условиях; ведение мониторинговых баз данных и карт по лицензионным и тендерным объектам; моделирование и прогноз геодинамических процессов; создание нормативно-технической документации (методических руководств) для государственной экспертизы недр; подготовка справочника по отраслям производства и ведущим горнорудным предприятиям; создание базы данных и коллекционного фонда минералов, впервые открытых в Казахстане; создание геопарков на территории Республики Казахстан; анализ геохимических полей и аномалий территории Республики Казахстан и выделение перспективных площадей для постановки поисковых работ, анализ мировых и отечественных тенденций развития и мониторинг состояния научно-технологического обеспечения геологической отрасли, наблюдение за состоянием недр, включая подземные воды и опасные геологические процессы; оценка состояния подземных вод и развития опасных геологических процессов; выявление очагов и участков загрязнения и истощения подземных вод, участков активизации опасных геологических процессов; ведение государственного водного кадастра (ГВК) подземных вод, сопровождение проведения мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Мониторинг
недр и недро-
пользования
2
100
Мониторинг
минерально-
сырьевой
базы и недро-
пользования
1. Мониторинг и
прогноз развития
МСБ Республики
Казахстан:
1) 4 переходящих
объекта:
- анализ
геохимических
полей для
постановки
поисковых работ
с целью
расширения МСБ
РК;
- формирование
базы данных
минералов,
впервые открытых
в Казахстане, и
обоснование
создания
геопарков в РК
мониторинг
состояния научно-
технического
обеспечения
геологической
отрасли
(аналитические
отчеты по 4
объектам,
завершающимся в
2007 году);

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қазіргі экономикалық жағдайда Қазақстан Республикасының пайдалы қазбаларының негізгі түрлерінің минералдық-шикізат базасының нақты жай-күйін белгілеу және Қазақстан Республикасының перспективаға минералдық-шикізат кешенін дамытуды болжамдау; мемлекеттік басқару органдарын Қазақстан Республикасының жер асты сулары мен қауіпті геологиялық процестердің жай-күйі туралы деректермен ақпараттық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасын дамыту болжамымен кен орындарының ірілендірілген геологиялық-экономикалық бағалау; қазіргі жағдайларда республикадағы геологиялық барлау қызметін одан әрі дамыту бағыттары жөнінде ұсынымдарды әзірлеу; мониторингтік дерекқор базасын және лицензиялық және тендерлік объектілер бойынша карталарды жүргізу; геодинамикалық процестерді үлгілеу және болжау; жер қойнауын мемлекеттік сараптау үшін нормативтік-техникалық құжаттарды (әдістемелік нұсқауларды) жасау; өндіріс салалары және жетекші тау-кен кәсіпорындары бойынша анықтамалықты дайындау; Қазақстанда алғаш ашылған минералдардың деректер базасын және коллекциялық қорын жасау, Қазақстан Республикасының аумағында геопарктер құру; Қазақстан Республикасының геохимиялық алаңдар мен аумағының ауытқуын талдау және іздестіру жұмыстарын қою үшін перспективалық алаңдар бөлу, геология саласын дамытудың әлемдік және отандық үрдістерін талдау және ғылыми-технологиялық қамтамасыз етудің мониторингі, жер асты суларын және қауіпті геологиялық процестерді қоса алғанда, жер қойнауының жай-күйін бақылау; жер асты суларының және қауіпті геологиялық процестердің дамуының жай-күйін бағалау; жер асты суларының ластану және сарқылу учаскелері мен ошақтарын, қауіпті геологиялық процестерді жандандыру учаскелерін табу; жер асты суларының Мемлекеттік су кадастрын (МСК) жүргізу; жер асты суларының және қауіпті геологиялық процестерінің мониторингін жүргізуді сүйемелдеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингі
2
100
Минералдық-шикізат базасы және жер қойнауын пайдалану мониторингі
1. Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базасын дамыту мониторингі және болжау:
1) 4 көшпелі объектілер:
- ҚР МЕБ кеңейту мақсатында іздестіру жұмыстарын қоюға арналған геохимиялық алаңдарды талдау;
- Қазақстанда алғаш ашылған минералдардың деректер базаларын қалыптастыру, және ҚР-да геопарктерді құрудың негіздемесі, геология саласының ғылыми-техникалық жай-күйін қамтамасыз ету мониторингі (2007 жылы аяқталатын 4 объекті бойынша талдау есептері);

2) планируемые
новые объекты:
- мониторинг МСБ
РК на основе
справочно-
аналитической
системы (нефть,
газ, конденсат и
подземные воды);
- подготовка
системы
требований в
рамках межгосу-
дарственной
программы
"стандартизация,
метрология и
сертификация в
области
геологического
изучения недр";
- прогноз
развития МСК РК
не период до
2030 года (свод
материалов по 30
видам полезных
ископаемых с
отображением
перспектив
развития
горнорудной
промышленности
РК);
- мониторинг баз
данных
лицензионных и
тендерных
объектов,
аналитического
обеспечения и
сданных
контрактных
площадей.
2. Подготовка
справочника по
отраслям
производства и
разработка
нормативно-
технических
документов (1
справочник и 4
методических
руководств с
завершением в
2008 году).
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
3
101
Мониторинг
подземных
вод и опасных
геологических
процессов
1. Мониторинг
подземных вод:
1) продолжение
ведения монито-
ринга подземных
вод на 5005
пунктах наблюде-
ний;
2) ведение
режимных
наблюдений на 3
полигонах
техногенного
загрязнения
подземных вод;
3) ведение
государственного
водного кадастра
(подземные
воды);
4) начало
создания
Рудненско-
Костанайского
полигона
техногенного
загрязнения
подземных вод;
5) создание 2
постов государст-
венной сети по
изучению
предвестников
землетрясений в
Мангистауской и
Атырауской
областях;
6) регистрация
правоудосто-
веряющих
документов на
3786 государст-
венных пунктов
наблюдений в
центрах
недвижимости;
7) сопровождение
проведения
мониторинга
подземных вод и
опасных
геологических
процессов с целью
картографического
и фактологи-
ческого
обеспечения
мониторинга с
использованием
дистанционных
методов
исследований, с
составлением и
выпуском гидро-
геологических,
инженерно-
геологических и
тематических
карт.
2. Мониторинг
опасных
геологических
процессов:
1) создание и
ведение
мониторинга за
опасными
геологическими
процессами на 50
постах;
2) создание и
ведение
мониторинга за
опасными
геологическими
процессами на
Каскелен-
Талгарском и
Иртышском
полигонах.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) 6 (шесть) аналитических отчетов по исследуемым объектам;
2) ведение мониторинга (МСБ) Республики Казахстан по переходящим и новым объектам;
3) 1 (один) справочник по отраслям производства, начало разработки 4 методических руководств;
4) данные наблюдений за количественными и качественными показателями, отбор проб воды на 5005 пунктах государственной сети государственного мониторинга подземных вод (ГМПВ) за режимом и загрязнением подземных вод;

2) жобадағы жаңа объектер:
- анықтамалық-талдау жүйесінің негізінде ҚР МЕБ мониторингі (мұнай, газ, конденсат және жер асты сулары);
-»"жер қойнауын геологиялық зерттеу саласындағы стандарттау, метрология және сертификациялау" мемлекетаралық бағдарлама шеңберінде қойылатын талаптар жүйесін даярлау;
- 2030 жылға дейінгі кезеңге ҚР МШК-ің даму болжамы (ҚР тау-кен өндірісінің даму перспективасын көрсететін пайдалы қазбалардың 30 түрлері бойынша материалдар жиынтығы);
- лицензияланатын және тендерлік объектілердің деректер базасының мониторингі және тапсырылған келісім-шарттық алаңдарды аналитикалық қамтамасыз ету.
2. Өндірістің салалары бойынша анықтамалық дайындау және нормативтік-техникалық құжаттарды әзірлеу (2008 жылы аяқталатын 1 анықтамалық және 4 әдістемелік нұсқауларды әзірлеу).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
3
101
Жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингі
1. Жер асты суларының мониторингі:
1) 5005 бақылау пункттерінде жер асты суларының мониторингін жүргізуді жалғастыру;
2) жер асты суларының техногенді ластанудың 3 полигонында мониторинг жүргізу;
3) мемлекеттік су кадастрын жүргізу (жер асты сулары);
4) жер асты суларының техногенді ластануының Рудный-Қостанай полигонын құрудың бастамасы
5) Маңғыстау және Атырау облыстарында жер сілкіну хабаршыларын зерделеу жөніндегі 2 посты құрудың бастамасы;
6) жылжымайтын мүлік орталықтарында 3786 мемлекеттік қадағалау пунктеріне арналған құқықты куәландыратын құжаттарды тіркеу;
7) дистанциондық әдістемелерді қолдана отырып картографиялық және фактологиялық мониторингті орындау мақсатында гидрогеологиялық инженер-геологиялық және тематикалық карталарды жасап-шығарып жер асты сулары мен қауіпті геологиялық процестер мониторингісін жүргізуді қамтамасыз ету.
2. Қауіпті геологиялық процестердің мониторингі:
1) қауіпті геологиялық процестердің 50 постысында мониторинг жасау және жүргізу;
2) Қаскелең-Талғар және Ертіс полигондарында қауіпті геологиялық процестерді жасау және мониторинг жүргізу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1) зерттелетін объектілер бойынша 6 (алты) талдамалық есеп;
2) көшпелі және жаңа объектілер бойынша Қазақстан Республикасының минералдық-шикізат базаларының мониторингін жүргізу;
3) өндірістің салалары бойынша 1 (бір) анықтамалық, 4 әдістемелік нұсқауларды әзірлеуді бастау;
4) сандық және сапалық көрсеткіштерді бақылау, жер асты суларының режимі мен ластануына жер асты суларының мемлекеттік мониторингі (ЖСММ) мемлекеттік желісінің 5005 бақылау пункттерінде су сынамаларын іріктеу деректері;

5) ведение мониторинга на 3 полигонах техногенного загрязнения подземных вод;
6) ведение банка данных государственного водного кадастра (подземные воды) и государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов;
7) начало создания Рудненско-Костанайского полигона техногенного загрязнения подземных вод;
8) создание 2 постов по изучению предвестников землетрясений в Атырауской и Мангистауской областях;
9) регистрация в центрах недвижимости правоудостоверяющих документов на 3786 государственных пунктов наблюдений;
10) справочник и карта районирования захоронения промышленных стоков;
11) создание и ведение мониторинга за опасными геологическими процессами на 50 постах;
12) создание и ведение мониторинга за опасными геологическими процессами на Каскелен-Талгарском и Иртышском полигонах.
Конечный результат:
1. Обеспечение экономической безопасности государства путем выявления и прироста запасов минерального сырья;
обеспечение недропользователей новыми нормативными правовыми актами (инструкциями), регулирующими Классификацию запасов к месторождениям.
2. Обеспечение пользователей полной, своевременной и достоверной информацией о состоянии подземных вод и опасных геологических процессов в Республике Казахстан по состоянию изученности на 1 января 2007 года.
Финансово-экономический результат:
Средние затраты на проведение работ по одному объекту (подпрограмма 100) - 4985,9 тыс. тенге;
Средние затраты на проведение работ по одному объекту (подпрограмма 101):
1) Мониторинг подземных вод:
- ведение мониторинга подземных вод на 1 пункте наблюдении - 62 тыс. тенге;
- ведение наблюдений на 1 полигоне техногенного загрязнения подземных вод - 8333 тыс. тенге;
- создание Рудненско-Костанайского полигона техногенного загрязнения подземных вод - 25000 тыс. тенге;
- ведение государственного водного кадастра (подземные воды) - 20000 тыс. тенге;
- создание 1 поста по изучению предвестников землетрясений - 37012 тыс. тенге;
- регистрация в центрах недвижимости правоудостоверяющего документа на 1 государственный пункт наблюдений - 5869 тенге
2) Мониторинг опасных геологических процессов:
- создание поста и ведение наблюдений на 1 посту мониторинга опасных геологических процессов - 1250 тыс. тенге;
- ведение наблюдений на 1 полигоне за опасными геологическими процессами - 33150 тыс. тенге.
Своевременность
1. Оперативное обеспечение государственных органов управления РК нормативно-правовой, картографической и справочно-аналитической информацией о состоянии минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых для принятия обоснованных решений по их рациональному использованию и воспроизводству с предложением первоочередных объектов для недропользования, что позволит увеличить объем инвестиций в сферу недропользования.

5) жер асты суларының техногенді ластануның 3 полигонында мониторинг жүргізу;
6) жер асты суларының және қауіпті геологиялық процестердің мемлекеттік мониторингінің және мемлекеттік су кадастрының (жер асты сулары) деректер банкін жүргізу;
7) жерасты суларының техногенді ластануының Рудный-Қостанай полигонын құрудың бастамасы;
8) Атырау және Маңғыстау облыстарында жерсілкіну хабаршыларын зерделеу бойынша 2 постыны ұйымдастырудың бастамасы;
9) 3786 мемлекеттік қадағалау пунктеріне арналған құқықты куәландыратын құжаттарды жылжымайтын мүлік орталықтарында тіркеу;
10) өнеркәсіптік ағымдарын көму аудандарының карталары мен анықтамалары;
11) қауіпті геологиялық процестердің 50 постысында мониторинг жасау және жүргізу;
12) қауіпті геологиялық процестерді зерделеу жөнінде Қаскелең-Талғар және Ертіс полигондарында мониторинг жасау және жүргізу.
Түпкі нәтиже:
1. Мемлекеттің экономикалық қауіпсіздігін минералдық шикізаттардың қорларын табу және арттыру жолымен қамтамасыз ету; жер қойнауын пайдаланушыларды кен орындарының қорлар жіктелімін реттеуші жаңа нормативтік құқықтық актілермен (нұсқаулықтармен) қамтамасыз ету.
2. Пайдаланушыларды 1 қаңтарға 2007 жылы зерттеу жағдайы бойынша Қазақстан Республикасындағы жерасты суларының және қауіпті геологиялық процестердің жай-күйі туралы толық, уақтылы және сенімді ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
- бір объекті (100 шағын бағдарлама) бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған орташа шығындар - 4985,9 мың теңге;
- бір объекті бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған орташа шығындар (101 шағын бағдарлама):
1) Жер асты суларының мониторингі:
- 1 бақылау пунктінде жерасты суларының мониторингін жүргізу - 62 мың теңге;
- жерасты суларының техногенді ластануның 1 полигонында бақылау жүргізу - 8333 мың теңге;
- жерасты суларының техногенді ластануының Рудный-Қостанай полигонын құрудың бастамасы - 25000 мың теңге;
- мемлекеттік су кадастрын (жерасты суларының) жүргізу - 20000 мың теңге;
- жерсілкіну хабаршыларын зерделеу бойынша 1 посты құру - 37012 мың теңге;
- 1 мемлекеттік қадағалау пунктіне арналған құқықты куәландыратын құжатты жылжымайтын мүлік орталықтарында тіркеу - 5869 теңге.
Қауіпті геологиялық процестердің мониторингі:
- қауіпті геологиялық процестердің 1 постысында мониторинг жүргізуді бақылау және посты құру - 1250 мың теңге;
- қауіпті геологиялық процестердің 1 полигонында бақылау жүргізу - 33150 мың теңге.
Уақтылығы:
1. ҚР мемлекеттік басқару органдарын пайдалы қазбалардың негізгі түрлерінің минералдық-шикізаттық базасын ұтымды пайдалану және ұдайы өндіру жөніндегі негіздемелік шешімдерін қабылдау үшін, жер қойнауын пайдалануға арналған бірінші кезектегі объектілерге байланысты ұсыныспен, олардың жағдайы туралы нормативтік-құқықтық, картографиялық және анықтамалық-талдамалық ақпаратпен шұғыл қамтамасыз ету жер қойнауын пайдалану саласында инвестициялардың көлемін ұлғайтуға мүмкіндік береді.

2. Своевременное представление информации о состоянии подземных вод и проявлениях опасных геологических процессов, выявлении истощения запасов и загрязнении подземных вод для принятия управленческих решений по их устранению.
Качество
1. Удовлетворение получателей государственных услуг (геологоразведочных работ, оцененного полезного ископаемого, картографической и справочно-аналитической информации) в области недропользования позволит в условиях рыночных отношений обеспечить экономическую независимость государства.
2. Подготовка отчетности на основании полной и достоверной информации о состоянии подземных вод и опасных геологических процессов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 345
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Ликвидация и консервация самоизливающихся скважин"
на 2007 год
1. Стоимость:  1250830 тысяч тенге (один миллиард двести пятьдесят миллионов восемьсот тридцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 48 56 Закона  Республики Казахстана "О недрах и недропользовании" от 27 января 1996 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 1019 "Об утверждении Единых правил охраны недр при разработке месторождений твердых полезных ископаемых, нефти, газа, подземных вод в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  предотвращение, нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр, потерь естественных водных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы:  ликвидация и консервация нефтяных скважин в зоне затопления, ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических скважин с повышенным содержанием радионуклидов, высокодебитных, изливающих пресные воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Ликвидация и
консервация
самоизливаю-
щихся сква-
жин
1. Ликвидация и
консервация неф-
тяных скважин в зоне затопления
Каспийским морем.

2. Жер асты суларының және қауіпті геологиялық процестердің жай-күйі туралы ақпаратты, оларды жою жөніндегі басқарушылық шешімдерді қабылдау үшін ластануы мен қорларының сарқылуын анықтауды дер кезінде ұсыну.
Сапасы:
1. Жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтерді (геологиялық барлау жұмыстарын, бағаланған пайдалы қазбаларды, картографиялық және анықтамалық-талдамалық ақпаратты) алушыларды қанағаттандыру нарықтық қатынастар жағдайында мемлекеттің экономикалық тәуелсіздігін қамтамасыз етуге мүмкіндік тудырады.
2. Жерасты суларының және қауіпті геологиялық процестердің жай-күйі туралы толық және сенімді ақпараттың негізінде есеп берудің дайындығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
345-ҚОСЫМША
231  ң  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою және тұмшалау"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1250830 мың теңге (бір миллиард екі жүз елу миллион сегіз жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының  56,   48-баптары ; "Қазақстан Республикасында қатты пайдалы қазбалар, мұнай, газ, жер асты сулары кен орындарын әзірлеу жер қойнауын қорғаудың бірыңғай ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 21 шілдедегі N 1019  қаулысы ; "Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жер қойнауын мұнайлық, радионуклидтік және химиялық ластанудың, табиғи су ресурстары ысырабының алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   су басу аймағында мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау, құрамында радионуклидті жоғары, жоғары дебитті, төгілетін тұщы сулы өздігінен ағатын гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Өздігінен төгіліп жатқан ұңғымаларды жою және тұмшылау
1. Каспий теңізінің су басу аймағында мұнай ұңғымасын жою және консервациялау.

2. Ликвидация и консервация са-
моизливающихся
гидрогеологичес-
ких скважин.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) ликвидировано и законсервировано с начала выполнения работ 2002-2007 годы 76 нефтяных скважин на суше и в зоне затопления Каспийским морем, в том числе в 2007 году 8 нефтяных скважин, что составляет 82,6 % от общего количества скважин;
2) ликвидировано и законсервировано с начала выполнения работ 2002-2007 годы 360 самоизливаюшихся гидрогеологических скважин, в том числе в 2007 году 117, что составляет 16,3 % от общего количества скважин.
Конечный результат: снижение угрозы нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр, а также сокращение потерь естественных водных ресурсов в объеме 242,2 тыс. куб. м/сут., осушение территории площадью более 1680,3 тыс.кв.м. с начала работ.
Финансово-экономический результат:
средние затраты на ликвидацию одной скважины на море составят 80000 тысяч тенге;
средние затраты на ликвидацию одной гидрогеологической скважины составят 5220,7 тысяч тенге.
Своевременность: проведение работ в соответствии с пообъектным планом, утверждаемым уполномоченным органом.
Качество: работы выполнены в соответствии с проектно-сметной документацией и приняты государственной комиссией, состоящей из представителей МЧС, МООС, санэпиднадзора и других заинтересованных государственных органов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 346
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Представление интересов государства в контрактах на проведение
нефтяных операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов"
на 2007 год
1. Стоимость:  300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 6  Закона Республики Казахстан от 28 июня 1995 года "О нефти";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение открытой политики использования природных ресурсов, соблюдение интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.

2. Өздігінен ағатын гидрогеологиялық ұңғыманы жою және консервациялау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1) құрлықта және Каспий теңізінің су басу аймағында 2002-2007 жылдары істелінген жұмыстардан бастап 76 мұнай ұңғымасы, оның ішінде 2007 жылы ұңғыманың жалпы көлемінен 82,6% құрайтын 8 мұнай ұңғымасы жойылды және консервацияланды;
2) 2002-2007 жылдары істелінген жұмыстардан бастап, оның ішінде 2007 жылы ұңғыманың жалпы көлемінен 16,3% құрайтын 360 өздігінен ағатын 117 гидрогеологиялық ұңғыма жойылды және консервацияланды.
Түпкі нәтиже: жер қойнауының мұнайлық, радионуклидтік және химиялық ластану қауіпін төмендету, сондай-ақ 242,2 мың т.м/күн көлемінде табиғи су ресурстарының ысырабын азайту, алаңы 1680,3 мың ш.м астам аумақты құрғату.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- теңізде бір ұңғыманы жоюға арналған орташа шығын 80000 мың теңгені құрайды;
- бір гидрогеологиялық ұңғыманы жоюға арналған орташа шығын 5220,7 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: уәкілетті орган бекітетін объектінің жоспарына сәйкес жұмыс жүргізу.
Сапасы: жұмыстар жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалды және құрамында ТЖМ, ҚОҚМ, санэпидқадағалау және басқа да мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері бар мемлекеттік комиссия қабылдады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
346-ҚОСЫМША
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттарда, сондай-ақ көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және
өткізу кезінде мемлекет мүддесін білдіру"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Мұнай туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 маусымдағы Заңының  6-бабы , "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  8-бабы ; "Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мұнай операцияларын жүргізуге келісім-шарттарда, сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сату кезінде мемлекеттің мүдделерін сақтау.

5. Задачи бюджетной программы:  организация и совершенствование мониторинга за соблюдением условий контрактов на нефтяные операции, обеспечение соответствия заключаемых контрактов на проведение нефтяных операций законодательству Республики Казахстан, представление интересов государства по вопросам, связанным с реализацией нефтегазовых проектов, а также проектов по транспортировке, переработке и реализации углеводородов, совершенствование нормативной правовой базы в сфере проведения нефтяных операций, безопасности продукции и услуг нефтегазовой отрасли, а также транспортировки, переработки и реализации углеводородов.
6.   План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Представле-
ние интере-
сов государ-
ства в конт-
рактах на
проведение
нефтяных
операций, а
также при
транспорти-
ровке, пере-
работке и
реализации
углеводоро-
дов
1. Консультацион-
ное сопровождение
мониторинга за
соблюдением усло-
вий контрактов на
нефтяные опера-
ции.
2. Подготовка
проектов контрак-
тов на проведениенефтяных опера-
ций, в том числе
соглашений о раз-
деле продукции.
3. Привлечение
консультантов по
совершенствованию
нормативной пра-
вовой базы в
сфере проведения
нефтяных опера-
ций, безопасности
продукции и услуг
нефтегазовой от-
расли, а также
транспортировки,
переработки и
реализации угле-
водородов.
4. Привлечение
консультантов по
разрешению спор-
ных вопросов, вы-
полнению подряд-
чиками условий
проведения нефтя-
ных операций и
другим вопросам
при реализации
нефтегазовых
проектов.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
1) отчеты по результатам мониторинга не менее 70 контрактов на проведение нефтяных операций;
2) обеспечение потребностей компетентного органа по представлению интересов государства при подготовке проектов контрактов на проведение нефтяных операций, в том числе соглашений о разделе продукции, а также при внесении в них изменений и дополнений в количестве не менее 6 контрактов;
3) проекты нормативных правовых актов, рекомендации по совершенствованию нормативных правовых актов в сфере проведения нефтяных операций, технического регулирования операций по недропользованию, а также транспортировки, переработки и реализации углеводородов (не менее 5);

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мұнай операцияларына келісім-шарттардың сақталу мониторингін ұйымдастыру және жетілдіру, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мұнай операцияларын жүргізуге жасалған келісім-шарттарды қамтамасыз ету, мұнай-газ жобаларын сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сату бойынша жобаларды іске асырумен байланысты мәселелері жөнінде мемлекеттің мүдделерін білдіру, мұнай операцияларын жүргізу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, мұнай-газ саласындағы өнімдермен қызметтердің сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сатудың қауіпсіздігі.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттарда, сондай-ақ көмірсутегін тасымалдау, қайта өңдеу және өткізу кезінде мемлекет мүддесін білдіру
1. Мұнай операцияларына келісім-шарттар талаптарының орындалу мониторингін консультациялық сүйемелдеу.
2. Мұнай операцияларын жүргізуге келісім-шарттардың, соның ішінде өнімді бөлу туралы келісімдердің жобаларын дайындау.
3. Мұнай операцияларын жүргізу саласында нормативтік құқықтық базаны жетілдіру бойынша консультанттарды тарту, мұнай-газ саласындағы өнімдермен қызметтердің сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сатудың қауіпсіздігі.
4. Даулы мәселелерді шешу, мұнай операцияларын жүргізудің шарттарын мердігерлердің орындауы және мұнай-газ жобаларын іске асыру кезіндегі басқа мәселелер жөнінде консультанттарды тарту.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
1) мұнай операцияларын жүргізуге арналған кем дегенде 70 келісім-шарттардың мониторинг нәтижелері бойынша есептер;
2) мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттардың, соның ішінде өнімді бөлу туралы келісімдердің жобаларын дайындау кезінде, сондай-ақ саны кем дегенде 6 келісім-шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде мемлекеттің мүдделерін білдіру бойынша құзыретті органның қажеттілігін қамтамасыз ету;
3) нормативтік құқықтық актілердің жобалары, мұнай операцияларын жүргізу, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды техникалық реттеу, сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, өңдеу және сатуды техникалық реттеу, сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, өңдеу және сату саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар (5-тен кем емес);

4) обеспечение интересов государства по спорным вопросам, связанным с реализацией проектов в нефтегазовой отрасли, а также проектов по транспортировке, переработке и реализации углеводородов путем привлечения консультантов.
Конечный результат: обеспечение открытой политики использования природных ресурсов, путем совершенствования нормативной правовой базы в сфере проведения нефтяных операций, безопасности продукции и услуг нефтегазовой отрасли; предотвращение потерь государства при реализации контрактов на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
Финансово-экономический результат: привлечение прямых инвестиций в нефтегазовую отрасль.
Своевременность: в соответствии со сроками, определенными договором и техническими заданиями.
Качество: оказание услуг в полном объеме и в установленные сроки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 347
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт,
переданных в РГСП «Карагандаликвидшахт"
на 2007 год
1. Стоимость:  125 810 тысяч тенге (сто двадцать пять миллионов восемьсот десять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  глава 47  Гражданского кодекса Республики Казахстан (особенная часть) от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  реализация прав граждан на возмещение ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременных выплат возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
6. План   мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Возмещение
ущерба работ-
никам ликви-
дированных
шахт, пере-
данных в РГСП
"Караганда-
ликвидшахт"
1. Выплаты по
возмещению
ущерба работни-
кам ликвидиро-
ванных шахт с
учетом индекса-
ции.
2. Затраты по
доставке и пе-
рессылке сумм.
Еже-
месячно
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан

4) мұнай-газ саласының жобаларын, сондай-ақ консультанттарды тарту жолымен көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сату жөніндегі жобаларды іске асыруға байланысты даулы мәселелер бойынша мемлекеттің мүдделерін қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: мұнай-газ салаларының өнімдері мен қызметтерінің қауіпсіздігін мұнай операцияларын жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жолымен табиғи ресурстарды пайдаланудың ашық саясатын қамтамасыз ету, мұнай операцияларын жүргізуге, сондай-ақ көмірсутектерін тасымалдау, қайта өңдеу және сату келісім-шарттарды іске асыру кезінде мемлекеттің шығындарының алдын-алу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мұнай-газ саласына тікелей инвестициялар тарту.
Уақтылығы: анықталған шарттар мен техникалық тапсырмалар мерзімдеріне сәйкес.
Сапасы: толық көлемде және белгіленген мерзімде қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
347-ҚОСЫМША
Ескерту. 347-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   125 810 мың теңге (бір жүз жиырма бес миллион сегіз жүз он мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының азаматтық кодексінің  47-тарауы  (Ерекше бөлім).
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген залалдың өтемінде азаматтардың құқықтарын жүзеге асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген залалдың өтемін өз уақытында төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
"Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу
1. Жойылған шахталар қызметкерлеріне индексацияны ескере отырып, залалдың орнын толтыру жөніндегі ай сайынғы төлемдері.
2. Сомаларды жеткізу және жіберу шығындары.
Ай сайын
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, переданных РГСП "Карагандаликвидшахт" в количестве 703 человек.
Своевременность: ежемесячно своевременная выплата до 25 числа.
Качество: 100 % выплата возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
ПРИЛОЖЕНИЕ 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Актюбинской области на строительство подводящего
газопровода Мартукского района"
на 2007 год
1. Стоимость:  783215 тысяч тенге (семьсот восемьдесят три миллиона двести пятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 669 "Об утверждении Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населенных пунктов Мартукского района Актюбинской области дешевым видом топлива - попутным газом.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство подводящего газопровода Актобе-Мартук протяженностью 69,8 км.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Актюбинской
области на
строительст-
во подводя-
щего газо-
провода
Мартукского
района
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие областно-
му бюджету
Актюбинской
области в
соответствии с
утвержденным
ПСД (заключение
РГП "Госэкспер-
тиза" от 24
июня 2006
года N№2-313/
06) для реали-
зации проекта
строительства
подводящего
газопровода
Актобе-Мартук.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан;
Акимат
Актюбинской
области.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: объем строительно-монтажных работ по строительству подводящего газопровода Актобе-Мартук.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию газопровода для удовлетворения потребностей населенных пунктов Мартукского района в дешевом топливе (попутном газе).
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством обеспечения населенных пунктов Мартукского района Актюбинской области дешевым видом топлива - попутным газом.
Своевременность: согласно планам - графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительных нормам и правил.
Примечание:
*) Перечень проектов и мероприятия по строительству подводящего газопровода Актобе-Мартук в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, а также количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 349
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Развитие информационной системы
о недрах и недропользователях"
на 2007 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 703 адам санымен "Қарағандышахтатарату" РМБК-ге берілген, жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген залалды өтеу төлемдері.
Уақтылығы: ай сайын 25-дейін уақтылы төлем.
Сапасы: жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген залалды өтеу төлемі - 100%.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
348-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне Мәртөк ауданында жеткізуші газ құбырын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   783215 мың теңге (жеті жүз сексен үш миллион екі жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 669  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  Ақтөбе облысы, Мәртөк ауданының елді мекендерін арзан отын түрімен - ілеспе газбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ұзындығы 69,8 км. Ақтөбе-Мәртөк газ құбырын жүргізу құрылысы.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне Мәртөк ауданында жеткізуші газ құбырын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Ақтөбе-Мәртөк газ құбырын жүргізу құрылысының жобасын іске асыру үшін бекітілген ЖСҚ-ге сәйкес ("Мемсараптама" РМК-нің 2006 жылғы 24 маусымдағы N 2-313/06 қорытындысы) Ақтөбе облысының облыстық бюджетін дамытуға арналған мақсатты трансферттерді аудару.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Ақтөбе-Мәртөк газ құбырын жүргізу құрылысы бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемі.
Түпкі нәтиже: Мәртөк ауданының елді мекендерінің арзан отынға (ілеспе газға) қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін газ құбырларын пайдалануға қосу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республика үшін экономикалық тиімділік Ақтөбе облысы Мәртөк ауданының елді мекендерін отынның арзан түрімен - ілеспе газбен қамтамасыз ету арқылы қол жеткізіледі.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту:
*) Жобалық-сметалық белгіленген заңнамалық тәртіппен бекітілген құжаттамаға сәйкес Ақтөбе-Мәртөк газ құбырын жургізуші жөніндегі жобалар мен іс-шаралардың тізбесі, сондай-ақ күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламаларға сәйкес паспорттардан көрінеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
349-ҚОСЫМША
231 - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар жөнінде ақпараттық жүйені дамыту" деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  211037 тысяч тенге (двести одиннадцать миллионов тридцать семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 55 - 61 Закона  Республики Казахстан от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса
страны на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие Государственного банка данных о недрах.
5. Задачи бюджетной программы:  формирование цифровой геологической информации для принятия оперативных решений государственными органами в сфере недр и недропользования; обеспечение сохранности, возможности накопления, стандартизации и доступности информационных материалов о недрах, включая первичную геолого-геофизическую информацию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Развитие
информаци-
онной
системы о
недрах и
недрополь-
зователях
1. Организация
электронного
архива геолого-
геофизических
материалов в
рамках Банка
данных о недрах
(I этап):
1) разработка
автоматизиро-
ванной системы
поиска и
выполнения
запросов
геологической
информации;
2) приобретение
компьютерного
оборудования
(сервер,
плоттеры);
3) обучение
персонала
работе с
электронным
архивом.
2. Организация
электронного
архива геолого-
геофизических
материалов в
рамках Банка
данных о недрах
(II этап):
1) разработка
и интеграция
программного
обеспечения в
рамках банка
данных о
недрах;
2) создание
банка карто-
графической
информации
Республики
Казахстан;
3) приобретение
компьютерной
техники
(дисковый
массив, сканер,
кросс шкаф);
4) приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
3. Организация
территориальных
компьютерных
банков данных о
недрах
(I этап):
1) приобретение
компьютерной
техники
(источники
бесперебойного
питания,
принтеры,
маршрутизатор,
компьютеры,
ноутбуки);
2) приобретение
лицензионного
программного
обеспечения;

1. Құны :   211037 мың теңге (екі жүз он бір миллион отыз жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  55-61-баптары ; "Елдің минералдық-шикізаттық кешені ресурстық базасын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жер қойнауы туралы деректердің мемлекеттік банкін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік органдардың жедел шешім қабылдауға арналған сандық геологиялық ақпараттарын қалыптастыру; ішіне бастапқы геологтық-геофизикалық ақпараттар ене, жер қойнауы туралы ақпараттық материалдардың бүтіндігін, жинақталу мүмкінділігін, стандарттау және рұқсатпен енуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар жөнінде ақпараттық жүйені дамыту
1. Жер қойнауы туралы деректер Банкі шеңберінде геологтық-геофизикалық материалдардың электрондық архивін ұйымдастыру (I-кезең):
1) геологтық ақпараттың іздеу мен сұранымдарды орындалуының автоматтық жүйесін жасау.
2) компьютерлік жабдықты сатып алу (сервер, плоттерлер).
3) қызметтерді электрондық архивпен жұмыс істеуге үйрету.
2. Жер қойнауы туралы деректер Банкі шеңберінде геологтық-геофизикалық материалдардың электрондық архивін ұйымдастыру (II-кезең):
1) жер қойнауы туралы деректер Банкі шеңберінде бағдарламалық қамсыздандыруларды жасау мен біріктіру;
2) Қазақстан Республикасы картографиялық ақпараттың банкін құру;
3) компьютерлік техниканы сатып алу (табақшалық массив, сканер, кросс-шкафы);
4) лицензиялық бағдарламалық қамсыздандыруларды сатып алу.
3. Жер қойнауы туралы деректердің аумақтық компьютерлік банктерін ұйымдастыру (I-кезең):
1) компьютерлік техниканы сатып алу (үздіксіз қоректену көздері, принтерлер,         бағыттауыш, компьютерлер, ноутбук);
2) лицензиялық бағдарламалық қамсыздандыруларды сатып алу;

3) разработка
специализиро-
ванного
программного
обеспечения для
территориальных
управлений.
4. Разработать
компьютерную
систему
подготовки
данных для
портала
"Электронное
правительство":
1) разработка
специализи-
рованного
программного
обеспечения;
2) проведение
интеграции
информационных
ресурсов и
передача данных
в портал
"Электронного
правительства".
5. Создание
ситуационного
центра Комитета
геологии и
недрополь-
зования:
1) разработка
технического
проекта;
2) приобретение
компьютерного
оборудования
(источники
бесперебойного
питания,
принтеры,
коммутатор,
компьютеры,
ноутбуки);
3) разработка
программного
обеспечения;
4) адаптация
банка информа-
ции о недрах к
комплексу
ситуационного
центра.
В тече-
ние года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: создание системы электронного архива геолого-геофизических материалов; создание территориальных компьютерных центров; разработка компьютерной системы подготовки данных для портала "Электронное правительство"; создание ситуационного центра Комитета геологии и недропользования.
Конечный результат: 2300 доступных к обработке текстов геологических отчетов; 1 территориальное управление, подключенное к центральному банку данных.
Финансово-экономический результат: сокращение затрат на поиск и тиражирование геологической информации на 50 %. Повышение стоимости геологической информации на 5 %, инвестиционной привлекательности объектов недропользования и минерально-сырьевого комплекса в целом.
Своевременность: ввод системы электронного архива в эксплуатацию; подключение территориальных управлений к центральному банку данных; ввод ситуационного центра Комитета геологии.
Качество: создаваемые программные разработки соответствуют международным стандартам, созданы на современной технологической и технической базе. Используемое программное обеспечение является лицензионным;
Наполнение геологических материалов происходит с использованием современных компьютерных технологий и на современные носители.
ПРИЛОЖЕНИЕ 350
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Перевод архива исторических сейсмограмм ядерных взрывов
и землетрясений, зарегистрированных станциями
специального контроля, с бумажных записей на электронные носители"
на 2007 год
1. Стоимость:  26000 тысяч тенге (двадцать шесть миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года "О ратификации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний";  Закон  Республики Казахстан от 3 июня 2002 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Министерством иностранных дел Республики Казахстан и Посольством Соединенных Штатов Америки в Республике Казахстан по вопросу продления Соглашения между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия от 13 декабря 1993 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241 "О Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов".

3) аумақтық басқармаларды арнаулы бағдарламалық қамсыздандырулармен қамтамасыз ету.
4. "Электрондық үкімет" порталы үшін деректер даярлаудың компьютерлік жүйесін жасау:
1) арнаулы бағдарламалық қамсыздандыруларды жасау;
2) ақпараттық ресурстарды біріктіру мен, "электрондық үкімет" порталына деректерді беруді жүргізу.
5. Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің ситуациялық орталығын құру:
1) техникалық проекті жасау;
2) компьютерлік жабдықты сатып алу (үздіксіз    қоректену көздері, принтерлер, бағыттауыш, компьютерлер, ноутбуктер);
3) бағдарламалық қамсыздандыруларды жасау;
4) жер қойнауы туралы деректердің банкін СО-ның комплексіне икемделу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тура нәтиже: Геологтық-геофизикалық материалдардың электрондық архивін құру; аумақтық компьютерлік орталықтарын құру; "Электрондық үкімет" порталы үшін деректер даярлаудың компьютерлік жүйесін жасау; Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің ситуациялық орталығын құру.
Түпкі нәтиже: 2300 өңдеуге мүмкіндіктері бар геологиялық есепнамалар; ОДБ-на қосылған 1 аумақтық басқарма.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Геологиялық ақпаратты іздеу мен көбейту шығындарын 50%-ға қысқарту; геологиялық ақпарат құнын 5%-ға, жер қойнауын пайдалану объектері мен минералдық-кешенінің тартымдылығын бүтіндей жоғарылату.
Уақтылығы: электрондық архив жүйесін пайдалануға жіберу; аумақтық басқармаларды ОДБ-на қосу; геология комитетінің ситуациялық орталығын жіберу.
Сапасы: жасалып жатқан бағдарламалар халықаралық стандарттарға сай, осы заманғы технология мен техникалық база негізінде жасалған; пайдаланатын бағдарламалық қамту лицензиялық болып табылады; геологиялық материалдарды толтыру осы заманғы компьютерлік технологияларды пайдалану мен осы заманғы магниттік тасымалдау негізінде жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
350-ҚОСЫМША
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Арнайы бақылау станцияларында тіркелген ядролық жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи сейсмограммаларының мұрағатын қағаздағы жазбадан электрондық жеткізушілерге көшіру"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   26000 мың теңге (жиырма алты миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ядролық сынақтарға жан-жақты тыйым салу туралы шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңы ; "1993 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттарының арасындағы континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және ядролық қарудың таралуына жол бермеуге қатысты келісімді ұзарту мәселесі жөнінде Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі мен Америка Құрама Штаттарының Қазақстан Республикасындағы Елшілігі арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысымен  бекітілген "Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру мен жүргізудің ережесін бекіту туралы".

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение надежности хранения и передачи информации о ядерных взрывах и землетрясениях.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение инвентаризации архивных записей ядерных взрывов за 1965-1998 годы, хранящихся в подразделениях института геофизических исследований (в Боровом, Курчатове, Актюбинске) и в архиве перешедшем под управление предприятия "Казселезащита" Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Казахстан (станций Семипалатинск, Талгар).
Создание технологических линий для перевода архивных бумажных записей в современные цифровые форматы в ГО Боровое, Курчатове (с учетом специфики аппаратуры, ранее использованной при регистрации архивируемых записей).
Поэтапный перевод архивных записей 1965-1998 годов на новые (электронные) носители в современных международных форматах.
Создание электронных станционных архивов, их интеграция в базу данных Центра сбора и обработки специальной сейсмической информации (далее ЦСОССИ) и ввод в эксплуатацию базы данных по ядерным взрывам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Перевод
архива
исторических
сейсмограмм
ядерных
взрывов и
землетрясе-
ний, заре-
гистрирован-
ных стан-
циями спе-
циального
контроля с
бумажных
записей на
электронные
носители
1. Ревизия,
отбор и доку-
ментирование
архивных
сейсмограмм
ориентировочно
за период с
1965 г. по 1975
г. на бумажных
носителях
(станции
Семипалатинск,
Боровое, Талгар
и др.) и
магнитных
носителях
(станции
Актюбинск,
Курчатов,
Боровое, Талгар
и др.).
2. Создание
аппаратурно-
программного
комплекса для
перезаписи
магнитных
архивных
сейсмограмм
(стандарта
записи 1970 г.)
на новые
носители.
3. Оцифровка
отобранных
архивных
бумажных
сейсмограмм.
Перезапись
архивных
магнитных
сейсмограмм в
современные
форматы.
4. Передача по
каналам связи
данных в
ЦСОССИ, создание
единой базы
оцифрованных и
цифровых записей
подземных
ядерных взрывов,
химических
исследователь-
ских взрывов и
землетрясений,
близких к
испытательным
ядерным
полигонам.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ядролық жарылыстар мен жер сілкіністері туралы ақпаратты сақтау мен берудің сенімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   геофизикалық зерттеулер институтының бөлімшелерінде (Бурабайда, Курчатовта, Ақтөбеде) және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің "Қазселқорғау" кәсіпорнының басқаруына көшкен (Семей, Талғар станциялары) мұрағатта 1965-1998 жылдардағы ядролық жарылыстардың мұрағаттық жазбаларына түгендеу жүргізу.
Бурабайда, Курчатовта АҚ-қа мұрағаттық қағаз жазбаларды қазіргі цифрлық форматтарға көшіру үшін технологиялық желілер құру (бұрын мұрағатталатын жазбаларды тіркеу кезінде пайдаланылған аппаратураның ерекшеліктерін ескере отырып).
1965-1998 жылдардағы мұрағаттық жазбаларды кезең-кезеңмен қазіргі заманғы халықаралық форматтардағы жаңа (электронды) тасығыштарға көшіру.
Электронды станциялардың мұрағаттарын жасау, оларды арнайы сейсмикалық ақпаратты жинау және өңдеу орталығының (бұдан әрі - АСАЖӨО) дерекқорына біріктіру және ядролық жарылыстар жөніндегі дерекқорларды пайдалануға енгізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Арнайы бақылау станцияларында тіркелген ядролық жарылыстар мен жер сілкіністерінің тарихи сейсмограммаларының мұрағатын қағаздағы жазбадан электрондық жеткізушілерге көшіру
1. Шамамен 1965 жылдан 1975 жыл аралығындағы кезеңдердегі қағаз жеткізуішілер (Семей, Бурабай, Талғар станциялары және басқалар) мен магнитті жеткізушілердегі (Ақтөбе, Курчатов, Бурабай, Талғар станциялары және басқалары) мұрағаттық сейсмограммаларды тексеру, іріктеу және құжаттау.
2. Магнитті мұрағаттық сейсмограммаларды (1970 жылғы жазу стандарты) жаңа жеткізушілерге қайта жазу үшін аппаратуралық-бағдарламалық кешен жасау.
3. Іріктелген мұрағаттық қағаз сейсмограммаларды цифрлау. Мұрағаттық магнитті сейсмограммаларды қазіргі заманғы форматтарға қайта жазу.
4. АСАЖӨО-ға деректерді байланыс арналары бойынша беру, ядролық сынақ полигондарына жақын жерасты ядролық жарылыстарының, химиялық зерттеу жарылыстарының және жер сілкіністерінің цифрланған және цифрлы жазбаларының бірыңғай базасын жасау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :

Прямой результат: созданы каталог архивных сейсмограмм ядерных взрывов на бумажных и магнитных носителях по группе станций за 1965-1975 года;
действующие технологические линии для перезаписи сейсмограмм на магнитных носителях в Курчатове и в Боровом (для стандарта записей 1970 г.);
оцифрованные/переформатированные архивные сейсмограммы ядерных взрывов с бумажных и магнитных носителей;
пополненная база записей подземных ядерных взрывов, оцифрованных/переформатированных в 2005-2007 годах.
Конечный результат: единая база оцифрованных и цифровых записей подземных ядерных взрывов, химических исследовательских взрывов и землетрясений, близких к испытательным ядерным полигонам, интегрированная в базу данных ЦСОССИ, имеющего статус национального центра данных с окончанием работ в 2010 году;
оцифрованы архивные записи ядерных взрывов с бумажных носителей.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Финансово-экономический результат: значительное сокращение времени на получение и передачу информации в необходимом объеме.
Качество: достоверность и полнота представляемой информации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 351
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
теплоэнергетической системы"
на 2007 год
1. Стоимость:  31 565 046 тысяч тенге (тридцать один миллиард пятьсот шестьдесят пять миллионов сорок шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение жилых зон и общественных зданий надежным тепло- и электроснабжением.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для расширения и реконструкции тепловых сетей; повышения надежности электроснабжения.

Тікелей нәтиже: 1965-1975 жылдардағы станциялар тобы бойынша қағаз және магнитті жеткізушілерге арналған ядролық жарылыстардың мұрағаттық сейсмограммаларының каталогы жасалды;
Курчатовта және Бурабайда (1970 жылғы жазу стандартына арналған) магнитті жеткізушілерге сейсмограммаларды қайта жазу үшін қолданылатын технологиялық желілер;
қағаз және магнитті жеткізушілерден ядролық жарылыстардың цифрланған/қайта форматталған мұрағаттық сейсмограммалары;
2005-2007 жылдары цифрланған/қайта форматталған жерастындағы ядролық жарылыстардың толықтырылған жазбалар базасы.
Түпкі нәтиже: 2010 жылы жұмыстарды бітірумен ұлттық деректер орталығы мәртебесі бар, АСАЖӨО дерекқорына біріктірілген ядролық сынақ полигондарына жақын жерасты ядролық жарылыстарының, химиялық зерттеу жарылыстарының және жер сілкіністерінің цифрланған және цифрлы жазбаларының бірыңғай базасы;
қағаз жеткізушілерден ядролық жарылыстардың мұрағаттық жазбалары цифрланды.
Уақтылығы: күнтізбелік жұмыс жоспарына сәйкес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: қажетті көлемде ақпаратты алуға және беруге уақытты едәуір қысқарту.
Сапасы: ұсынылатын ақпараттың сенімділігі және толықтығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
351-ҚОСЫМША
Ескерту. 351-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің   2007.04.09. N  279 , 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   31 565 046 (отыз бір миллиард бес жүз алпыс бес миллион қырық алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
Қазақстан Республикасының»"2007 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы  N 111  Жарлығы; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   тұрғын үй аймақтары мен қоғамдық ғимараттарды сенімді жылу және электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жылу желілерінің жабдықтарын кеңейту және жаңғырту үшін жағдайларды қамтамасыз ету; электрмен жабдықтаудың сенімділігін арттыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
теплоэнер-
гетической
системы
Перечисление це-
левых трансфер-
тов на развитие
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации Зако-
на Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" на реали-
зацию следующих
инвестиционных
проектов в соот-
ветствии с
утвержденной в
установленном
законодатель-
ством порядке ПСД:
1. Расширение и
реконструкция
ТЭЦ-2, тепловых
сетей и электро-
сетевых объектов
города Астаны
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД N 2-705/
05 от 10 октября
2005 года,
N 2-239/2003 от
4 июля 2003
года).
2. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Степная" с
выключателями в
цепи трансфор-
маторов 2*40
МВА и ЛЭП 110 кВ
в городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
на ПСД
N 2-827/05 от
1 декабря 2005
года);
3. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Жилой район
N 17 (Жулдыз) с
трансформаторами
2*40 МВА и ЛЭП
110 кВ" в городе
Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
на ПСД
N 2-145/06 от
28 марта 2006
года);
4. Строительство
ПС 110/10 кВ
"Жилая зона 14
(Жана Жол")" в
городе Астане,
в том числе
перечисление
аванса для
заказа
материалов и
оборудования в
размере не более
пятидесяти
процентов от
его стоимости.
5. Расширение и
реконструкция
ТЭЦ-2 с
установкой
котлоагрегата
ст. N 7, 8,
турбоагрегатов
ст. N 5, 6 и
водогрейной
котельной города
Астаны
(заключения РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО
N 2-364/05 от 23
июня 2005 года,
на ПСД (1 этап)
N 2-331/06 от
30 июня 2006
года);
6. Строительство
тепломагистрали
в левобережную
часть города
Астаны 3-й ввод
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
на ПСД
N 2-338/06 от 6
июля 2006 года);
7.  (исключен -
от 13 июля 2007 г. N  597 )
8. Строительство
ПС 110/10 кв
"Заречная-Новая"
с трансформа-
торами 2*63 МВА
и ЛЭП 110 кВт в
городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ПСД
N 2-932/05 от
26 декабря 2005
года);
9. Реконструкция
и расширение
районной
котельной
"Орбита" в
городе Алматы
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
на ПСД от 19 мая
2005 года
N 7-53-2/2005);
10. Разработка
проектно-сметной
документации и
модернизация
существующих
мощностей
котельных и ТЭЦ,
сохранившихся в
схеме централь-
ного тепло-
снабжения,
реконструкция
тепловых сетей
в городе Семее
Восточно-
Казахстанской
области
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО от 15
марта 2006 г. N

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Облыстық бюджеттеріне, Астана  және Алматы қалаларының бюджеттеріне мақсатты даму трансферттерін "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің сәйкес сомалар шегінде белгіленген заңнамалық тәртіппен бекітілген ЖСҚ тәртібіне сәйкес мынадай инвестициялық жобаларды іске асыруға аудару:
1. Астана қаласының 2-ЖЭО, жылу желілері мен электр желілері объектілерін кеңейту және жаңарту (Мемсараптау» РМК-ның 2005 жылғы 10 қазандағы N 2-705/05; 2003 жылғы 4 шілдедегі N 2-239/2003 ЖСҚ бойынша
қорытындысы);
2. Астана қаласында 2*40 МВА және ЛЭП ПОкВ трансформаторлар тізбегінде айырғыштары бар 110/10 кВ»Степная» ҚС (Мемсараптау РМК-ның 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 2-827/05 ЖСҚ-ка қорытындысы);
3. Астана қаласындағы 2*40 МВА және 110 кв ЛЭП трансформаторлары бар N 17
(Жұлдыз) тұрғын ауданындағы 110/10 ПС-ның кернеулі құрылысы (Мемсараптау РМК-ның 2006 жылғы 28 наурыздағы N 2-145/06 ЖСҚ қорытындысы);
4. Астана қаласында» 14 Тұрғын үй аймағы (Жаңа жол) 110/10 кВ ҚС құрылысы, оның ішінде өз құнының елу пайызынан аспайтын мөлшерде материалдар мен жабдықтарға тапсырыс беру үшін аванс аудару;
5. Астана қаласының N 7, 8 станцияларының қазандық агрегаттарын, N 5, 6
станцияларының құбыр агрегаттарын және су жылыту қазандығын орнатып 2-ЖЭО кеңейту және қайта құру (Мемсараптау» РМК-ның 2005
жылғы 23 маусымдағы N 2-364/05 ТЭН бойынша қорытындысы);
6. Астана қаласының сол жақ жағалау бөлігінде жылу магистралінің құрылысы, 3-іске қосу (Мемсараптау» РМК-ның 2006 жылғы 6 шілдедегі N 2-338/06 ЖСҚ қорытындысы);
7.  (алынып тасталды
- 2007.07.13. N 597)
8. Астана қаласында 2*63 МВА және ЛЭП110 кВ трансформаторлары бар»Заречная-Новая» 110/10 кВ ҚС құрылысы (Мемсараптау» РМК-ның 2005 жылғы 14 шілдедегі N 2-437/05 ТЭН бойынша қорытындысы);
9. Алматы қаласындағы "Орбита" аудандық қазандығын қайта жаңарту және кеңейту ("Мемсараптау" РМК-ның 2005 жылғы 19 мамырдағы N 7-53-2/2005 ЖСҚ қорытындысы).
10. Шығыс Қазақстан
облысының Семей
қаласында орталық
жылумен жабдықтау
схемасында сақталған
жұмыс істеп тұрған
қазандықтар мен
ЖЭО-ның қуаттарының
жобалау-сметалық
құжаттамасын әзірлеу
және оларды жаңғырту,
жылу желілерін қайта
жаңарту ("Мемсараптама"
РМК-нің 2006 жылғы
15 наурыздағы N

2-122/06);
11.  (исключен -
от 13 июля 2007 г. N  597 );
12. Строитель-
ство и
реконструкция
тепловых сетей
города Кентау
Южно-Казахс-
танской области
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
на ТЭО от 7
февраля 2007
года N
18-33/2007);
13. Строитель-
ство объектов
электроснабжения
города Атырау и
Атырауской
области
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО от 6
марта 2006 года
N 2-113/06);
14. Реконст-
рукция тепловых
сетей АО
"Алматинские
тепловые сети"
в городе Алматы.
15. Реконст-
рукция
подстанции ПС
110/10 кВ "ПНФ.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 9 апреля 2007 года N  279 ; от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение объема по проектам:
1) расширение и реконструкция ТЭЦ-2, тепловых сетей и электросетевых объектов города Астаны;
2) строительство 5 подстанций;
3) расширение ТЭЦ-2 с установкой котлоагрегата ст. N 7, 8, турбоагрегатов ст. N 5, 6 и водогрейной котельной города Астаны;
4) строительство тепломагистрали в левобережную часть города Астаны 3-й ввод;
5)  (исключен -   от 13 июля 2007 г. N  597 );
6) реконструкция и расширение районной котельной "Орбита" в городе Алматы;
7) утвержденная ПСД и модернизация существующих мощностей котельных и ТЭЦ, сохранившихся в схеме центрального теплоснабжения, реконструкция тепловых сетей в городе Семее Восточно-Казахстанской области;
8)  (исключен -   от 13 июля 2007 г. N  597 );
9) строительство и реконструкция тепловых сетей города Кентау Южно-Казахстанской области;
10) строительство объектов электроснабжения города Атырау и Атырауской области;
11) реконструкция тепловых сетей АО "Алматинские тепловые сети" в городе Алматы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для обеспечения жилых зон и общественных зданий надежным тепло- и электроснабжением.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по улучшению тепло- и энергоснабжения населенных пунктов.
Своевременность: согласно планам - графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание:
*) Перечень проектов и мероприятия по строительству энергетических объектов в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, а также количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 9 апреля 2007 года N  279 ; от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 352
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Передислокация ведомств Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан"
на 2007 год

2-122/06 қорытындысы);
11.  (алынып тасталды
- 2007.07.13. N 597)
12. Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қаласының жылу желілерін салу және қайта жаңарту (ТЭН-ге "Мемсараптама" РМК-нің 2007 жылғы 7 ақпандағы N 18-33/2007 қорытындысы);
13. Атырау қаласы
мен Атырау облысының
электрмен жабдықтау
объектілерін салу
(ТЭН бойынша
"Мемсараптама"
РМК-нің 2006 жылғы 6
наурыздағы N 2-113/06
қорытындысы);
14. Алматы қаласын-
дағы "Алматы жылу
желілері" АҚ-ның
жылу желілерін қайта
жаңарту.
15. "ПНФ" ПС 110/10 Кв кіші станциясын қайта жаңарту.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, Алматы, Шығыс Қазақстан облыстарының және Астана қаласының әкімдіктері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жобалар бойынша көлемді орындау:
1. Астана қаласының ЖЭО-2, жылу желілері мен энергия желілері объектілерін кеңейту және жаңғырту.
2. 5 қосалқы станция салу.
3. Астана қаласының N 7, 8 станцияларының қазандық агрегаттарын, N 5, 6 станцияларының құбыр агрегаттарын және су жылыту қазандығын орнатып ЖЭО-2 кеңейту және қайта жаңарту.
4. Астана қаласының сол жақ жағалаудағы бөлігінде жылу магистралін салу 3-іске қосу.
5.  (алынып тасталды - 2007.07.13.  N 597 )
6. Алматы қаласындағы "Орбита" аудандық қазандығын қайта жаңарту және кеңейту.
7. бекітілген ЖСҚ және Шығыс Қазақстан облысының Семей қаласындағы орталық жылумен жабдықтау схемасында сақталған жұмыс істеп тұрған қазандықтар мен ЖЭО-ның қуаттарын жаңғырту, жылу желілерін қайта жаңарту.
8.  (алынып тасталды - 2007.07.13. N 597)
9. Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қаласының жылу желілерін салу және қайта жаңарту;
10. Атырау қаласы мен Атырау облысының электрмен жабдықтау объектілерін салу;
11. Алматы қаласындағы "Алматы жылу желілері" АҚ жылу желілерін қайта жаңарту.
Түпкі нәтиже: тұрғын үй аймақтары мен қоғамдық ғимараттарды сенімді жылу және электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету үшін объектілерді пайдалануға қосу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республика үшін экономикалық тиімділікке елді мекендерді жылу және энергиямен жабдықтауды жақсарту жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту:
*) Белгіленген заңнамалық тәртіппен бекітілген жобалық-сметалау құжаттамасына сәйкес энергетикалық объектілердің құрылысы жөніндегі жобалар мен іс-шаралардың тізбесі, сондай-ақ күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
352-ҚОСЫМША
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі ведомстволарын көшіру"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  444756 тысяч тенге (четыреста сорок четыре миллиона семьсот пятьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1108 "Вопросы Комитета по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение эффективности работы комитетов, обеспечение оперативности государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы:  передислокация Комитета геологии и недропользования с его подведомственным государственным учреждением "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" (далее - РЦГИ "Казгеоинформ" и Комитета по атомной энергетике в город Астану.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17 августа 2007 г. N  700 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Передисло-
кация
ведомств
Министерства
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
Обеспечение
передислокации
Комитетов и РЦГИ
"Казгеоинформ в
г. Астану:
1. Расходы по
упаковке,
погрузке-
разгрузке.
2. Установка
телефонов и
каналов связи.
3. Транспортные
расходы по
передислокации.
4. Монтаж и
демонтаж
имеющихся
стеллажей,
изготовление
дополнительных
стеллажей для
геологического
фонда.
5. Расходы на
оплату проезда
сотрудников
комитетов в
г. Астану.
6. Затраты на
выплату
компенсаций
выходного
пособия.
7. Приобретение
жилья (1 этап).
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17 августа 2007 г. N  700 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: передислокация Комитета геологии и недропользования, с его подведомственным государственным учреждением РЦГИ "Казгеоинформ" и Комитета по атомной энергетике в город Астану для обеспечения оперативности государственного управления и повышения эффективности работы комитетов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17 августа 2007 г. N  700 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 353
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Обеспечение стабильного электроснабжения потребителей
южных регионов Казахстана"
на 2007 год

1. Құны :   444756 мың теңге (төрт жүз қырық төрт миллион жеті жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Атом энергетикасы комитетінің мәселелері" 2004 жылғы 28 қазандағы N 1108  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   комитеттер жұмысының тиімділігін арттыру, мемлекеттік жедел басқаруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның   міндеттері :   Геология және жер қойнауы комитеті оның "Қазгеоақпарат" республикалық
геологиялық ақпарат орталығы (бұдан әрі - "Қазгеоақпарат" РГАО)
ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемесімен бірге, және Атом энергетикасы комитетінің Астана қаласына қоныс аударуы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.17.  N 700  Қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі ведомстволарын көшіру
Астана қаласына Комитеттердің "Қазгеоақпарат" РГАО-ның қоныс
аударуын қамтамасыз ету:
1. Буып-түю, тиеу-түсіру бойынша шығын.
2. Телефондар мен байланыс арналарын орнату.
3. Қоныс аударуға байланысты көлік шығыны.
4. Сөрелерді құрастыру және бөлшектеу, геологиялық қор үшін қосымша сөрелерді жасау.
5. Комитет қызметкерлерінің Астана қаласына жол жүру ақысын төлеу шығыны.
6. Өтемақы төлеу шығыны.
7. Тұрғын үй сатып алу (кезең).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.17.  N 700  Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мемлекеттік жедел басқаруды қамтамасыз ету және комитеттер жұмысының тиімділігін арттыру үшін Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті, "Қазгеоақпарат" РГАО мен Атом энергетикасы комитетінің Астана қаласына қоныс аударуы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.17.  N 700  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
353-ҚОСЫМША
Ескерту. 353-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
231 -   Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстанның оңтүстік өңірі тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  6945108 тысяч тенге (шесть миллиардов девятьсот сорок пять миллионов сто восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение покрытия дефицита электроэнергии, возникающего в южных регионах при сохранении стабильного уровня цен на электроэнергию и обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
5. Задачи бюджетной программы:  запуск Жамбылской государственной районной электрической станции им. Т.И.Батурова (далее - ЖГРЭС) и обеспечение ее устойчивой работы в целях покрытия дефицита электроэнергии, возникающего в южных регионах; сохранение устойчивых тарифов на электроэнергию для потребителей Южного Казахстана путем компенсации затрат по поставкам топлива.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Обеспечение
стабильного
электро-
снабжения
потребите-
лей южных
регионов
Казахстана
Перечисление
средств АО "Каз-
ТрансГаз" на:
1) расходы по
компенсации
затрат за постав-
ку топлива
(январь-май,
ноябрь-декабрь
2006 года);
2) расходы для
покрытия разницы
между ценой
покупки топлива
с учетом расходов
на транспортиров-
ку и стоимостью
топлива, необхо-
димого для сохра-
нения устойчивых
тарифов на
электроэнергию
для потребителей
в целях обеспече-
ния стабильной
работы Жамбылской
государственной
районной электри-
ческой станции
им. Т.И.Батурова
с января по май
2007 года.
Январь-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан,
АО
"КазТрансГаз"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: отпуск электроэнергии с шин ЖГРЭС в объеме до 2962 млн. кВтч. при цене природного газа с НДС до 69,63 $/тыс.м.куб. (при расчетном курсе $ 128 тенге) и/или использование резервного топлива (мазут).
Конечный результат: обеспечение стабильного электроснабжения потребителей южного Казахстана в пределах ожидаемого "максимума" нагрузки (2900 МВт).
Финансово-экономический результат: сохранение устойчивых тарифов на вырабатываемую электроэнергию.
Своевременность: в соответствии с договором.

1. Құны :   6945108 мың теңге (алты миллиард тоғыз жүз қырық бес миллион бір жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   электр энергиясының жетіспеушілігін жабу, электр энергиясында бағаның тұрақты деңгейін сақтау кезінде оңтүстік өңірлерде туындаған Оңтүстік Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Т.И. Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттік аудандық электр станциясын (бұдан әрі - ЖМАЭС) қосу және оңтүстік өңірлерде туындаған электр энергиясының жетіспеушілігін жабу мақсатында оның тұрақты жұмысын қамтамасыз ету; Оңтүстік Қазақстанның тұрғындары үшін отын жеткізілімі бойынша шығындардың өтемақы жолымен электр энергиясына тұрақты тарифтерді сақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Қазақстанның оңтүстік өңірі тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету
"ҚазТрансГаз" АҚ қаражаттарын аудару:
1) отын жеткізілімі үшін шығындарды өтеу бойынша шығыстар (2006 жылғы қаңтар-мамыр, қараша-желтоқсан);
2) 2007 жылғы қаңтардан мамырға дейін электр энергиясына белгіленген тарифтерді сақтауға қажетті отынның құны мен тасымалдау шығыстарын ескеріп, Т.И. Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттік аудандық электр станциясының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында тұтынушылар үшін отын сатып алу бағасының арасындағы айырманы жабу шығыстары.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі, "ҚазТрансГаз" АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ҚҚС табиғи газды бағалау кезінде 2962 млн.кВтс-қа дейінгі көлемде ЖМАЭС шиналармен бірге электр энергиясын жіберу 69,63 $/мың.н.м.куб-қа дейін ($ есептеу курсы бойынша 128 теңге) және/немесе резервтік отынды (мазут) пайдалану.
Түпкі нәтиже: (2900 МВт) күтілетін»ең жоғары»жүктеме шектерінде Оңтүстік Қазақстанды тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өндірілген электр энергиясына белгіленген тарифтерді сақтау.
Уақыттылығы: шартқа сәйкес.

Качество: удовлетворение потребностей населения Жамбылской, Алматинской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы электроэнергией в 2006-2007 г.г.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 353-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 353-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Целевые трансферты для организации эксплуатации
тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности
областей или районов (городов областного значения)"
на 2007 год
1. Стоимость : 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год" (второе чтение) от 19 июня 2007 года N 94-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение функционирования объектов теплоснабжения города Аркалыка в отопительный сезон 2007-2008 годов.
5. Задачи бюджетной программы : создать условия для обеспечения топливом объектов теплоснабжения города Аркалыка Костанайской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Целевые
трансферты
для
организации
эксплуатации
тепловых
сетей, нахо-
дящихся в
коммунальной
собственнос-
ти областей
или районов
(городов
областного
значения)
Перечисление
целевых трансфер-
тов областному
бюджету
Костанайской
области на
приобретение
топочного мазута
для ГКП
"Аркалыкская ТЭК"
на отопительный
период 2007-2008
годов.
Июль-
декабрь
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан;
акимат
Костанайской
области,
акимат
города
Аркалыка
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: приобретение топочного мазута в объеме не менее 22,3 тыс. тонн для обеспечения теплоснабжения в городе Аркалыке на отопительный сезон 2007-2008 годов.
Конечный результат: эффективное функционирование и бесперебойное предоставление услуг теплоснабжения ГКП "Аркалыкская ТЭК".
Финансово-экономическая эффективность: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по улучшению теплоснабжения города Аркалыка Костанайской области.
Своевременность: согласно плану-графику работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно нормам и правилам.

Сапасы: 2006-2007 жылдар аралығындағы Жамбыл, Алматы, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары және Алматы қаласының тұрғындарын электр энергиясымен жабдықтау қажеттіліктерімен қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
353-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 353-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
027 "Облыстардың немесе аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)
коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін
пайдалануды ұйымдастыруға арналған нысаналы трансферттер"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 500 000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" (екінші оқылым) 2007 жылғы 19 маусымдағы N 94-ІІІ ҚРҮ Қазақстан Республикасы Парламентінің қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   2007-2008 жылдардағы жылу беру маусымына Арқалық қаласының жылумен жабдықтау объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қостанай облысы Арқалық қаласының жылумен жабдықтау объектілерін отынмен қамтамасыз ету үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама  коды
Кіші бағдарла- малардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушы- лар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Облыстардың немесе аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру-
ға арналған
нысаналы
трансферттер
"Арқалық ЖЭК" МКК үшін 2007-2008 жылдарда жылу беру маусымына отындық мазутты сатып алуға Қостанай облысының облыстық бюджетіне нысаналы трансферттер-ді аудару.
шілде - желтоқ- сан
Қазақстан Республика- сы Энергетика  және минералдық ресурстар министрлігіҚостанай облысының әкімдігі, Арқалық қаласының әкімдігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : тікелей нәтиже: 2007-2008 жылдарда жылу беру маусымына Арқалық қаласында жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету үшін 22,3 мың тоннадан кем емес көлемде отындық мазут сатып алу.
Түпкілікті нәтиже: "Арқалық ЖЭК" МКК-нің тиімді жұмыс істеуі және жылумен жабдықтау қызметтерін үздіксіз ұсынуы.
қаржы-экономикалық тиімділігі: республика үшін экономикалық тиімділікке Қостанай облысының Арқалық қаласын жылумен жабдықтауды жақсарту жөніндегі іс-шараларды іске асыру жолымен қол жеткізіледі.
Уақытылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: нормалар мен ережелерге сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
354-ҚОСЫМША (өте құпия)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

ПРИЛОЖЕНИЕ 354-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 354-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
231  Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Реализация инициативы прозрачности деятельности
добывающих отраслей в Республике Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость : 13 000 тысяч тенге (тринадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 63  Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы", пункт 52. постановления Правительства Республики Казахстан "О сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы" от 31 марта 2006 года N 222.
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : реализация "Меморандума о взаимопонимании в отношении реализации Инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан" от 5 октября 2005 года.
5. Задачи бюджетной программы:  повышение транспарентности деятельности добывающих отраслей и доходов Республики Казахстан, получаемых от добывающих компаний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Реализация
инициативы
прозрачности
деятельности
добывающих
отраслей в
Республике
Казахстан
1. Привлечение
аудиторской
компании для
проведения сверок
отчетов о
поступлениях и
платежах в бюджет,
представленных
добывающими
компаниями и
Правительством
Республики
Казахстан.
Второе
полу-
годие
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: независимый отчет аудиторской компании о поступлениях и платежах в бюджет, представленных добывающими компаниями и Правительством РК, который будет опубликован в прессе.
Конечный результат: повышение транспарентности деятельности добывающих отраслей и доходов Республики Казахстан, получаемых от добывающих компаний.
Финансово-экономическая эффективность: повышение рейтинга страны и привлечение инвестиций в добывающую отрасль.
Своевременность: в соответствии со сроками, определенными договором и техническими заданиями.
Качество: оказание услуг в полном объеме и в установленные сроки.

354-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 354-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
231  Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
029 "Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметтерінің ашықтық бастамаларын іске асыру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 13 000 мың теңге (он үш миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заңының  63-бабы , "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпы ұлттық іс-шаралар жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесінің 52-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : 2005 жылғы 5 қазандағы "Қазақстан Республикасында өндіруші салалар қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   өндіруші салалар қызметінің және Қазақстан Республикасына өндіруші компаниялардан түсетін кірістің транспаренттігін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
№N п/п
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Кіші бағдарлама- лардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
029
Қазақстан Республика- сында өндіру салалары қызметтері- нің ашықтық
бастамала- рын іске асыру
1. Қазақстан Республикасы Үкіметі мен өндіруші компаниялар ұсынған бюджетке түсетін төлемдердің есептерін салыстыруға аудиторлық компания тарту.
Екінші жарты жылдық
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : тікелей нәтиже: баспасөзде жарияланатын Қазақстан Республикасы Үкіметі мен өндіруші компаниялар ұсынған бюджетке түсімдер мен төлемдер туралы аудиторлық компанияның тәуелсіз есебі.
Түпкілікті нәтиже: өндіруші салалар қызметінің және Қазақстан Республикасына өндіруші компаниялардан түсетін кірістің транспаренттігін арттыру.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі: елдің рейтингін көтеру және өндіруші салаларға инвестиция тарту.
Уақтылылығы: шартпен және техникалық тапсырмалармен анықталған мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: толық көлемде және белгіленген мерзімде қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына