О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 339/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 16 тамыздағы № 339/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі:

дополнить пунктом 36-1 следующего содержания:
"
36-1.
00101012
Подключение абонентского номера к учетной записи веб-портала "электронного правительства"
МЦРИАП
";
пункты 51 и 52 изложить в следующей редакции:
"
51.
00201001
Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан
МВД
52.
00201001-1
Временная регистрация по месту временного пребывания (проживания) граждан Республики Казахстан
МВД
";
дополнить пунктами 52-1-52-3 следующего содержания:
"
52-1.
00201001-2
Постоянная регистрация по месту жительства иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МВД
52-2.
00201001-3
Временная регистрация по месту жительства иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МВД
52-3.
00201001-4
Временная регистрация по месту жительства иностранцев и лиц без гражданства, получивших статус беженца
МВД
";
пункты 60-68 дополнить пунктом 68-1 следующего содержания:
"
660.
00201007
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Выдача повторного свидетельства о рождении
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
661.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
МЮ
662.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
МЮ
663.
Выдача повторного свидетельства о смерти
МЮ
664.
Выдача справки о рождении
МЮ
665.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
МЮ
666.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
МЮ
667.
Выдача справки о брачной правоспособности
МЮ
668.
Выдача справки о смерти
МЮ
668-1.
Выдача уведомления о регистрации смерти
МЮ
";
пункты 129-134 дополнить пунктами 134-1 и 134-2 следующего содержания:
"
129.
00203002
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан в связи с воссоединением семьи
МВД
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.

мынадай мазмұндағы 36-1-тармақпен толықтырылсын:
"
36-1.
00101012
Абоненттік нөмірді "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу
ЦДИАӨМ
";
51 және 52-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
51.
00201001
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
ІІМ
52.
00201001-1
Қазақстан Республикасы азаматтарының уақытша болатын (тұратын) жері бойынша уақытша тіркеу
ІІМ
";
мынадай мазмұндағы 52-1-52-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
52-1.
00201001-2
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрғылықты жері бойынша тұрақты тіркеу
ІІМ
52-2.
00201001-3
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрғылықты жері бойынша уақытша тіркеу
ІІМ
52-3.
00201001-4
Босқын мәртебесін алған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрғылықты жері бойынша уақытша тіркеу
ІІМ
";
60-68-тармақтар мынадай мазмұндағы 68-1-тармақпен толықтырылсын:
"
60.
00201007
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген
61.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
62.
Некені (ерлі-зайыптыболуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
63.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
64.
Туу туралы анықтама беру
Әділетмині
65.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
Әділетмині
66.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
Әділетмині
67.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманы беру
Әділетмині
68.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
Әділетмині
68-1.
Өлімді тіркеу туралы хабарлама беру
Әділетмині
";
129-134-тармақтар мынадай мазмұндағы 134-1 мен 134-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
129.
00203002
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға отбасының бірігуіне байланысты Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді

130.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления трудовой деятельности
МВД
131.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для получения образования в казахстанских учебных заведениях
МВД
132.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для прохождения стационарного лечения в казахстанских медицинских учреждениях
МВД
133.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления миссионерской деятельности
МВД
134.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления предпринимательской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан (бизнес-иммигрантам)
МВД
134-1.
Выдача разрешения на временное проживание иммигрантам, выявленных и идентифицированных в качестве жертв торговли людьми на территории Республики Казахстан
МВД
134-2.
Выдача разрешения на временное проживание в Республике Казахстан иммигрантам, обратившихся в органы внутренних дел за разрешением на постоянное проживание в Республике Казахстан
МВД
";
пункты 136 и 137 изложить в следующей редакции:
"

130.
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға еңбек қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
131.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық оқу орындарында білім алу үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
132.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық медициналық мекемелерде стационарлық емдеуден өту үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
133.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыру үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
134.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру (бизнес-көшіп келушілерге)
ІІМ
134-1.
Қазақстан Республикасының аумағында адам саудасының құрбаны ретінде анықталған және сәйкестендірілген көшіп келушілерге уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
134-2.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін ішкі істер органдарына жүгінген көшіп келушілерге Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
";
136-137-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

136.
00203004
Выдача удостоверений лиц
ам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан
МВД
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
137.
00203004-1
Выдача видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
МВД

136.
00203004
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелді
137.
00203004-1
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге тұруға рұқсат беру
ІІМ

195.
00402008
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.

195.
00402008
Бала туғанда берілетін және бала күтіміне байланысты жәрдемақыларды тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді

196.
00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающим ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), государственного пособия лицам, осуществляющим уход за лицом с инвалидностью первой группы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32851.
";
пункт 198 изложить в следующей редакции:
"
198.

196.
00402009
Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар бала) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақы, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын адамдарға берілетін мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32851 болып тіркелді
";
198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
198.

00402011
Назначение государственного пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.
";
пункт 200 изложить в следующей редакции:
"
200.
00402014
Назначение пособия многодетной семье
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.
";
дополнить пунктом 210-1 следующего содержания:
"
210-1.
00403009 -1
Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования
МП
";
пункт 212 изложить в следующей редакции:
"
212.
00403011
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования
МП
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2023 года № 32226.
";
в пункте 221 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

00402011
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған аналарға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді
";
200-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
200.
00402014
Көпбалалы отбасыға жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді
";
мынадай мазмұндағы 210-1-тармақпен толықтырылсын:
"
210-1.
00403009 -1
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету
ОАМ
";
212-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
212.
00403011
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32226 болып тіркелді
";
221-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
221.
00404001
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
";

пункты 222 и 223 изложить в следующей редакции:
"
222.
00404002
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении правил в сфере семьи и детей" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2023 года № 33011.

222 және 223-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
222.
00404002
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласындағы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 шiлдеде № 33011 болып тіркелді.

223.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
МП
"Об утверждении правил в сфере семьи и детей" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2023 года № 33011.
";
пункт 227 изложить в следующей редакции:
"

223.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласындағы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 шiлдеде № 33011 болып тіркелді.
";
227-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

227.
00404006
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении правил в сфере семьи и детей" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2023 года № 33011.
";
пункты 255-258 дополнить пунктами 258-1 и 258-2 следующего содержания:
"

227.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласындағы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 шiлдеде № 33011 болып тіркелді.
";
255-258-тармақтар мынадай мазмұндағы 258-1-258-2-тармақтармен толықтырылсын:
"

255.
00501009
Государственная регистрация (перерегистрация), снятие с регистрационного учета тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости и выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для них
Регистрация машин
МСХ
"Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11702.
256.
Перерегистрация машин
МСХ
257.
Снятие с регистрационного учета машин
МСХ
258.
Получение дубликата регистрационного документа и (или) новый номерной знак
МСХ
258-1.
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственной технике
МСХ
258-2.
Предоставление информации о наличии (отсутствии) залога (или иных обременений) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственны, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
МСХ
";
пункт 259 исключить;
дополнить пунктами 315-1-315-8 следующего содержания:
"

255.
00501009
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), тіркеу есебінен алу және олар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру
Машиналарды тіркеу
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11702 болып тіркелді
256.
Машиналарды қайта тіркеу
АШМ
257.
Машиналарды тіркеу есебінен шығару
АШМ
258.
Тіркеу құжатының телнұсқасын және (немесе) жаңа нөмірлік белгіні алу
АШМ
258-1.
Ауыл шаруашылығы техникасы туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
АШМ
258-2.
Тракторлар мен олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілінің (немесе өзге де ауыртпалықтардың) болуы (болмауы) туралы ақпарат беру
АШМ
";
259-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 315-1-315-12-тармақтармен толықтырылсын:
"

315-1.
00601012-1
Регистрация цены на лекарственные средства и медицинские изделия
Регистрация цены на лекарственные средства для отечественных производителей в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
МЗ
315-2.
Перерегистрация цены на лекарственные средства для отечественных производителей в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
МЗ
315-3.
Регистрация цены на лекарственные средства для иностранных производителей в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
МЗ
315-4.
Перерегистрация цены на лекарственные средства для иностранных производителей в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
МЗ

315-1.
00601012-1
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға бағаны тіркеу
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде отандық өндірушілер үшін дәрілік заттардың бағасын тіркеу
ДСМ
315-2.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде отандық өндірушілер үшін дәрілік заттардың бағасын қайта тіркеу
ДСМ
315-3.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде шетелдік өндірушілер үшін дәрілік заттардың бағасын тіркеу
ДСМ
315-4.
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде шетелдік өндірушілер үшін дәрілік заттардың бағасын қайта тіркеу
ДСМ

315-5.
Регистрация цены на медицинские изделия для изделий медицинского назначения, производимых на территории Республики Казахстан
МЗ
315-6.
Перерегистрация цены на медицинские изделия для изделий медицинского назначения, производимых на территории Республики Казахстан
МЗ
315-7.
Регистрация цены на медицинские изделия для изделий медицинского назначения, ввозимых на территории Республики Казахстан
МЗ
315-8.
Перерегистрация цены на медицинские изделия для изделий медицинского назначения, ввозимых на территории Республики Казахстан
МЗ
";

315-5.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін медициналық мақсаттағы бұйымдарға арналған медициналық бұйымдардың бағасын тіркеу
ДСМ
315-6.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін медициналық мақсаттағы бұйымдарға арналған медициналық бұйымдардың бағасын қайта тіркеу
ДСМ
315-7.
Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін медициналық мақсаттағы бұйымдар үшін медициналық бұйымдардың бағасын тіркеу
ДСМ
315-8.
Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін медициналық мақсаттағы бұйымдар үшін медициналық бұйымдардың бағасын қайта тіркеу
ДСМ
";

дополнить пунктом 357-1 следующего содержания:
"
357-1.
00603006-1
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных в учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
МВД
";
пункт 371 изложить в следующей редакции:
"
371.

мынадай мазмұндағы 357-1-тармақпен толықтырылсын:
"
357-1.
00603006-1
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің мекемелерінде орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру
ІІМ
";
371-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
371.

00701001
Регистрация лиц, ищущих работу
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32850.
";
пункт 374 изложить в следующей редакции:
"

00701001
Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32850 болып тіркелді
";
374-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

374.
00701003
Регистрация безработных
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32850.
";
в пункте 375 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 375-1 следующего содержания:
"
375-1.
00701004-1
Тестирование социальных работников в сфере социальной защиты населения
МТСЗН
";
пункты 376-381 изложить в следующей редакции:
"
376.
00702001
Выдача или продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы
Выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы по первой, второй, третьей, четвертой категориям и для сезонных иностранных работников
МТСЗН
"Об утверждении Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода"

374.
00701003
Жұмыссыздарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32850 болып тіркелді
";
375-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
375.
00701004
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
";
мынадай мазмұндағы 375-1-тармақпен толықтырылсын:
"
375-1.
00701004-1
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік қызметкерлерді тестілеу
Еңбекмині
";
376-381-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
376.
00702001
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру немесе ұзарту
Бірінші, екінші, үшінші, төртінші санаттар бойынша және маусымдық шетелдік қызметкерлер үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
Еңбекмині

Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32977.
377.
Переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
378.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
379.
Получение или переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
380.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
381.
Переоформление разрешения в связи с изменением фамилии, имени, отчества, номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранного работника и в случае реорганизации работодателя-юридического лица Республики Казахстан или филиала (представительства) иностранного юридического лица в форме слияния, присоединения, разделения, выделения или преобразования, а также в случае изменения его наименования или реквизитов, указанных в разрешении на привлечение иностранной рабочей силы
";
Пункты 382-385 изложить в следующей редакции:
"
382.
00702002
Выдача или продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
МТСЗН
"Об утверждении Правил выдачи или продления справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей экономики (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32887.
383.
Продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
МТСЗН
384.
Переоформление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии), номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранца или лиц без гражданства
МТСЗН

"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32977 болып тіркелді
377.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу
Еңбекмині
378.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты ұзарту
Еңбекмині
379.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу немесе қайта ресімдеу
Еңбекмині
380.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту
Еңбекмині
381.
Шетелдік қызметкердің тегінің, атының, әкесінің атының, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясының өзгеруіне байланысты және Қазақстан Республикасының жұмыс беруші-заңды тұлғасы немесе шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бірігу, қосылу, бөліну, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатта көрсетілген оның атауы немесе деректемелері өзгерген жағдайда рұқсатты қайта ресімдеу
Еңбекмині
";
382-385-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
382.
00702002
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру
Еңбекмині
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32887 болып тіркелді
383.
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы ұзарту
Еңбекмині
384.
Шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясы өзгерген жағдайда өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы қайта ресімдеу
Еңбекмині

385.
Выдача дубликата справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае утери или порчи справки
МТСЗН
";
пункты 386-390 изложить в следующей редакции:
"
386.
00703001
Назначение пенсионных выплат по возрасту
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат по возрасту" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32890.

385.
Анықтама жоғалған немесе бүлінген жағдайда өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманың телнұсқасын беру
Еңбекмині
";
386-390-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
386.
00703001
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің, жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32890 болып тіркелді

387.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат по возрасту" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32890.
388.
00703003
Назначение социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32886.
389.
00703004
Назначение государственных специальных пособий
"Об утверждении Правил назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения государственного специального пособия и пересмотра решения о его выплате" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32961.
390.
00703005
Назначение государственного социального пособия по инвалидности
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, выплаты, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32921.
";
в пункте 391 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

387.
00703002
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің, жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32890 болып тіркелді
388.
00703003
Еңбекке қабілеттіліктен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32886 болып тіркелді
389.
00703004
Мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік арнаулы жәрдемақыны тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны төлеу туралы шешімді қайта қарау қағидаларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32961 болып тіркелді
390.
00703005
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, төлеу, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32921 болып тіркелді
";
391-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
391.
00703006
Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
";

дополнить пунктами 397-1, 397-2 и 397-3 следующего содержания:
"
397-1.
00703008-1
Предоставление информации о пенсионных выплатах и пособиях
МТСЗН
397-2.
00703008-2
Возврат излишне (ошибочно) уплаченных социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений
МТСЗН
397-3.
00703008-3
Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени
МТСЗН
";
пункты 398-404 изложить в следующей редакции:
"
398.
00703009
Выдача участнику системы обязательного социального страхования информации о состоянии и движении социальных отчислений
МТСЗН
"О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере"
приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2023 года № 32897.
399.
00703010
Назначение государственного социального пособия по случаю потери кормильца
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, выплаты, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32921.
400.
00703011
Назначение социальной выплаты по случаю потери кормильца
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32883.
401.
00703012
Назначение социальной выплаты по случаю потери работы
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери работы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32881.

мынадай мазмұндағы 397-1, 397-2 және 397-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
397-1.
00703008-1
Зейнетақы төлемдері мен жәрдемақылар туралы ақпарат беру
Еңбекмині
397-2.
00703008-2
Әлеуметтік аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін артық (қате) төленген әлеуметтік аударымдарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
Еңбекмині
397-3.
00703008-3
Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
Еңбекмині
";
398-404-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
398.
00703009
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыға әлеуметтік аударымдардың жай-күйі мен қозғалысы туралы ақпарат беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 маусымда № 32897 болып тіркелді
399.
00703010
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, төлеу, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32921 болып тіркелді
400.
00703011
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді есептеу, мөлшерлерін айқындау, тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32883 болып тіркелді
401.
00703012
Жұмысынан айырылуы жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32881 болып тіркелді.

402.
00703013
Назначение социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2023 года № 32912.
403.
00703014
Назначение социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2023 года № 32912.
404.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
"Об утверждении Правил назначения и осуществления единовременной выплаты на погребение из средств республиканского бюджета" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32925.
";
пункты 406, 407-426 изложить в следующей редакции:
"
406.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32885.

402.
00703013
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32912 болып тіркелді
403.
00703014
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша төленетін әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32912 болып тіркелді
404.
00704001
Жерлеуге арналған бір жолғы төлемді тағайындау
Еңбекмині
"Республикалық бюджет қара жатынан жерлеуге бір жолғы төлемді тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32925 болып тіркелді
";
406, 407-430-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
406.
00704002
Атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32885 болып тіркелді

407.
Назначение специального государственного пособия
Назначение специального государственного пособия ветеранам Великой Отечественной войны
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2023 года № 32659.

407.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 мамырдағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 маусымда № 32659 болып тіркелді

408.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
МТСЗН
409.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны
МТСЗН
410.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
МТСЗН
411.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
МТСЗН
412.
Назначение специального государственного пособия Героям Советского Союза, Социалистического Труда, кавалерам ордена Трудовой Славы трех степеней
МТСЗН
413.
Назначение специального государственного пособия семьям погибших военнослужащих
МТСЗН
414.
Назначение специального государственного пособия лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
415.
Назначение специального государственного пособия лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
416.
Назначение специального государственного пособия лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
МТСЗН
417.
Назначение специального государственного пособия лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, которым назначены пенсионные выплаты по возрасту или пенсионные выплаты за выслугу лет, за исключением получающих доплату к пенсионным выплатам по возрасту до размера государственного социального пособия по инвалидности, а также лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН

408.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
409.
Жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
410.
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
411.
Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан қайтыс болған мүгедектің жұбайына (зайыбына) немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамға екінші рет некеге тұрмаған арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау, ал сондай-ақ, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, жерасты қызметкерінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтың жұбайына (зайыбына), жалпы сырқаттану, еңбек мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қайшы себептерді қоспағанда) салдарынан мүгедектігі бар адамдар деп танылған адамдар
Еңбекмині
412.
Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
413.
Қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
414.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
415.
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
416.
1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарларын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күні құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың (өз еркімен кеткендердің) қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
417.
Жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдеріне мүгедектігі бойынша төленетін айлық жәрдемақы мөлшеріне дейін қосымша төлем алушыларды қоспағанда, жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдері немесе еңбек сіңірген жылдары үшін төленетін зейнетақы төлемдері тағайындалған бірінші, екінші және үшінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині

418.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью до семи лет, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
419.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
420.
Назначение специального государственного пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
МТСЗН
421.
Назначение специального государственного пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
МТСЗН
422.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"
МТСЗН
423.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Халық Қаһарманы"
МТСЗН
424.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Epi"
МТСЗН
425.
Назначение специального государственного пособия ветеранам боевых действий на территории других государств
МТСЗН
426.
00704003-1
Назначение пособия лицу, осуществляющему уход
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающим ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), государственного пособия лицам, осуществляющим уход за лицом с инвалидностью первой группы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32851.
";
в пункты 427, 428, 429 и 430 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 436-442 изложить в следующей редакции:
"
436.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
МТСЗН
"Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32922.
437.
00705002
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью
МТСЗН
"Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32993.
438.
00705003
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами
МТСЗН
"Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32993.
439.
00705004
Оформление документов на обеспечение услугами индивидуального помощника лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении
МТСЗН

418.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
419.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
420.
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
421.
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
422.
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
423.
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
424.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
425.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
426.
00704003-1
Күтім жасайтын адамға берілетін жәрдемақыны тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақы, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын адамдарға берілетін мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32851 болып тіркелді
427.
00704004
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
428.
00704005
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктер беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
429.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктердің телнұсқасын беру
Еңбекмині
430.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу
Еңбекмині
";
436-442-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
436.
00705001
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Еңбекмині
"Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 260 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32922 болып тіркелді
437.
00705002
Мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32993 болып тіркелді
438.
00705003
Мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32993 болып тіркелді
439.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды жеке көмекшінің қызметімен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині

"Об утверждении Правил предоставления услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32994

"Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32994 болып тіркелді

440.
00705005
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью услугами специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления услуг специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 286. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32992.
441.
00705006
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения
МТСЗН

440.
00705005
Естуі бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау тілі маманының қызметімен мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес есту кемістігі бар мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 286 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32992 болып тіркелді
441.
00705006
Мүгедектігі бар адамдарды арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині

00705007
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32988.
";
пункт 447 изложить в следующей редакции:
"
447.
00706002
Предоставление информации, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32885.
";
пункт 449 изложить в следующей редакции:
"
449.
00706004
Предоставление информации о регистрации в качестве безработного
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32850.
";
пункты 463, 464 и 465 изложить в следующей редакции:
"
463.
00802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МП
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 483. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 30833.
464.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
МП
465.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
МП
";
пункт 468 исключить;
пункты 477 и 478 изложить в следующей редакции:
"

00705007
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балаларды санаторийлік-курорттық емделумен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдар мен мүгедектігі бар балаларға санаторийлік-курорттық емдеуді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32988 болып тіркелді
";
447-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
447.
00706002
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын ақпарат беру
Еңбекмині
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32885 болып тіркелді
";
449-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
449.
00706004
Жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы ақпарат беру
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32850 болып тіркелді
";
463, 464 және 465-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
463.
00802001
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ОАМ
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы.
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 483 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қарашада № 30833 болып тіркелді.
464.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОАМ
465.
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОАМ
";
468-тармақ алынып тасталсын;
477 және 478-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

477.
00803004
Признание документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
Признание документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
"Об утверждении Правил признания документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 230.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33219.
478.
Выдачи дубликатов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
";
дополнить пунктом 487-1 следующего содержания:
"

477.
00803004
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ОАМ
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің. 2023 жылғы 28 шiлдедегі № 230 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 33219 болып тіркелген
478.
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
ОАМ
";
мынадай мазмұндағы 487-1-тармақпен толықтырылсын:
"

Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 268. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32800.
498.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО
";
пункт 507 дополнить пунктами 507-1, 507-2 и 507-3 следующего содержания:
"
507.
00901003
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
Выдача справки о регистрации (перерегистрации)
МЮ

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 268 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32800.
498.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
ҒЖБМ
";
507-тармақты мынадай мазмұндағы 507-1, 507-2, 507-3 тармақтармен толықтырылсын:
"
507.
00901003
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Тіркеу (қайта тіркеу)туралы анықтама беру
Әділетмині

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
507-1.
Предоставление информации об учредителях и долях в уставном капитале (в т.ч. долей иностранного участия)
МЮ
507-2.
Выписка из реестра юридических лиц (из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров)
МЮ

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
507-1.
Құрылтайшылар және жарғылық капиталдағы үлестер (оның ішінде шетелдік қатысу үлестері) туралы ақпарат беру
Әділетмині
507-2.
Заңды тұлғалар тізілімінен үзінді (бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімінен)
Әділетмині

507-3.
Предоставление информации об освобождении с должности руководителя юридического лица
МЮ
";
пункты 512-514 дополнить пунктами 514-1 и 514-2 следующего содержания:
"
512.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.

507-3.
Заңды тұлға басшысының лауазымынан босату туралы ақпарат беру
Еңбекмині
";
512-514-тармақтарды мынадай мазмұндағы 514-1 және 514-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
512.
00902001
Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тіркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Таратудың негізі бойынша заңды тұлғаның қызметін тоқтату
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.

513.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс
МЮ
514.
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа
МЮ
514-1.
Выдача копии документа, подтверждающего ликвидацию юридического лица
МЮ
514-2.
Прием заявлений о предстоящей ликвидации юридического лица
МЮ
";
пункты 515-519 дополнить пунктом 519-1 следующего содержания:
"

513.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуды тіркеу
Әділетмині
514.
Мәжбүрлеу тәртібімен қызметті тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі
Әділетмині
514-1.
Заңды тұлғаның таратылғанын растайтын құжаттың көшірмесін беру
Әділетмині
514-2.
Заңды тұлғаны алдағы уақытта тарату туралы өтініштерді қабылдау
Әділетмині
";
515-519-тармақтар мынадай мазмұндағы 519-1 тармақпен толықтырылсын:
"

515.
00903001
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
516.
Выдача лицензии на занятие судебно-медицинской деятельностью
МЮ

515.
00903001
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру
Сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Селекциялық жетістікке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді.
516.
Сот-медициналық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині

517.
Выдача лицензии на занятие судебно-наркологической деятельностью
МЮ
518.
Выдача лицензии на занятие судебно-психиатрической экспертизами деятельностью
МЮ
519.
Переоформление лицензии
МЮ
519-1.
Выдача приложения к лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
МЮ
";
пункт 558 изложить в следующей редакции:
"
558.
00906008
Возмещение затрат на повышение эффективности организации производства
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
";
пункт 559 изложить в следующей редакции:
"
559.
00906009
Возмещение затрат на повышение компетенции работников
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
";
пункт 560 изложить в следующей редакции:
"
560.
00906010
Возмещение затрат на совершенствование технологических процессов
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
";
пункт 561 изложить в следующей редакции:
"
561.
00906011
Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок
МИИР
Об утверждении Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2022 года № 28504.
";
дополнить пунктом 731-4 следующего содержания:
"

517.
Сот-наркологиялық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
518.
Сот-психиатриялық сараптамалармен қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
519.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
519-1.
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензияға қосымша беру
Әділетмині
";
558-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
558.
00906008
Өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді
";
559-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
559.
00906009
Жұмыскерлердің құзыретін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді
";
560-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
560.
00906010
Технологиялық процестерді жетілдіруге арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді
";
561-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
561.
00906011
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгеріту бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
ИИДМ
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 маусымда № 28504 болып тіркелді
";
мынадай мазмұндағы 731-4-тармақпен толықтырылсын:
"

731-4.
01205021-4
Выдача лицензии на добычу общераспространенных полезных ископаемых
МИИР
";
пункты 861-863 изложить в следующей редакции:
"
861.
01404006
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Выдача документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
МИИР

731-4.
01205021-4
Кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге лицензия беру
ИИДМ
";
861-863-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
861.
01601016
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
ИИДМ

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20482.
862.
Выдача документа об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза
МИИР
863.
Выдача документа об условиях переработки товаров для внутреннего потребления
МИИР
";
дополнить пунктом 896-1 следующего содержания:
"
896-1.
01601010-1
Возврат излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов обязательного социального медицинского страхования
МЗ
";
пункт 904 изложить в следующей редакции:
"
904.
01601016
Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
МФ
"Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2014 года № 9479.
";
пункт 905 изложить в следующей редакции:
"

"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелген.
862.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
ИИДМ
863.
Өңдеу шарттары туралы құжат беру тауарларды ішкі тұтыну үшін
ИИДМ
";
мынадай мазмұндағы 896-1-тармақпен толықтырылсын:
"
896-1.
01601010-1
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырудың аударымдарын, жарналарын және (немесе) аударымдары және (немесе) жарналары уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтару
ДСМ
";
904-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
904.
01601016
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу
Қаржымині
Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 3 маусымда № 9479 тіркелді.
";
905-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

905.
01601017
Применение процедуры внесудебного банкротства
МФ
"Об утверждении Правил и форм оказания государственной услуги "Применение процедуры внесудебного банкротства" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31976.
";
пункт 911 изложить в следующей редакции:
"

905.
01601017
Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану
Қаржымині
"Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31976 болып тіркелді.
";
911-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

911.
01603003
Выдача сертификата государственного аудитора
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
";
пункты 1126-1133 дополнить пунктами 1133-1 и 1133-2 следующего содержания:
"
1126.
00203002
Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
оформление виз для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
МВД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
1127.
оформление виз для деловой поездки (В2, В3)
МВД
1128.
оформление виз для осуществления трудовой деятельности (С3, С4)
МВД
1129.
оформление виз по религиозным мероприятиям (С7)
МВД
1130.
оформление виз для выезда из РК (В14-В22)
МВД
1131.
оформление виз для получения образования (В7, С9)
МВД
1132.
оформление виз для постоянного проживания (В8, С1, С11)
МВД
1133.
оформление виз для воссоединения семьи (С2)
МВД
1133-1.
оформление виз по служебным делам (А3)
МВД
1133-2.
оформление виз на лечение (С12)
МВД
";
дополнить пунктами 1146-1 и 1146-2 следующего содержания:
"
1146-1.
02201001-2
Предоставление копий документов из земельно-кадастрового дела
МСХ
1146-2.
02201001-3
Актуализация (корректировка) сведений государственного земельного кадастра
МСХ
";
дополнить пунктами 1155-1 и 1155-2 следующего содержания:
"
1155-1.
02201016-1
Определение потерь сельскохозяйственного производства при изъятии сельскохозяйственных угодий для целей, не связанных с ведением сельского хозяйства
МСХ

911.
01603003
Мемлекеттік аудитор сертификатын беру
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
";
1126-1133-тармақтар мынадай мазмұндағы 1133-1 мен 1133-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
1126.
01902004
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (А5, С5)
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14531 болып тіркелген.
1127.
іскерлік сапарға визаларды ресімдеу (В2, В3)
ІІМ
1128.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (С3, С4)
ІІМ
1129.
діни іс-шаралар бойынша визаларды ресімдеу (С7)
ІІМ
1130.
ҚР кету үшін визаларды ресімдеу (В 14-В 22)
ІІМ
1131.
білім алу үшін визаларды ресімдеу (В7, С9)
ІІМ
1132.
тұрақты тұру үшін визаларды ресімдеу (В8, С1, С11)
ІІМ
1133.
отбасын біріктіру үшін визаларды ресімдеу (С2)
ІІМ
1133-1.
Қызметтік істер бойынша визаларды ресімдеу (А3)
ІІМ
1133-2.
емделуге виза ресімдеу (С12)
ІІМ
";
мынадай мазмұндағы 1146-1 және 1146-2-тармақтарпен толықтырылсын:
"
1146-1.
02201001-2
Жер учаскесінің кадастрлық ісінен құжаттардың көшірмелерін ұсыну
АШМ
1146-2.
02201001-3
Мемлекеттік жер кадастрының мәліметтерін өзектендіру (түзету)
АШМ
";
мынадай мазмұндағы 1155-1 және 1155-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
1155-1.
02201016-1
Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттар үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қою кезінде ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын айқындау
АШМ

1155-2.
02201016-2
Согласование проектируемых границ административно-территориальных единиц с графическими данными информационной системы единого государственного кадастра недвижимости
МСХ
";
дополнить пунктом 1161-1 следующего содержания:
"
1161-1.
02201016-1
О выдаче дубликата договора аренды на земельный участок
МСХ
";
пункт 1162 исключить;
пункт 1163 изложить в следующей редакции:
"
1163.
02202002
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
МЦРИАП
"Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 90/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32073.
";
пункты 1164 и 1165 изложить в следующей редакции:
"
1164.
02202003
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования"
МЦРИАП
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных"
приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32233.
1165.
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
МЦРИАП
";
пункт 1166 исключить;
пункт 1196 изложить в следующей редакции:
"
1196.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить в РГП на ПХВ "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан".

1155-2.
02201016-2
Әкімшілік-аумақтық бірліктердің жобаланатын шекараларын мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректерімен келісу
АШМ
";
мынадай мазмұндағы 1161-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1161-1.
02201016-1
Жер учаскесіне жалдау шартының телнұсқасын беру туралы
АШМ
";
1162-тармақ алынып тасталсын;
1163-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1163.
02202002
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру
ЦДИАӨМ
Геодезиялық пункттерді корғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 90/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32073 болып тіркелді
";
1164 және1165-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1164.
02202003
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерінде жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы тиісті мәліметтер беру
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЦДИАӨМ
"Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32233 болып тіркелді
1165.
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЦДИАӨМ
";
1166-тармақ алынып тасталсын;
1196-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1196.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
ТЖМ
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті:
1) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" ШЖҚ РМК-ға жіберілсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Б. Мусин

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі Б. Мусин