2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
323-қосымша
ЕСКЕРТУ. 323-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
001 "Әкiмшiлiк шығындар" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Құны: 1338311 мың теңге (бiр миллиард үш жүз отыз сегiз миллион үш жүз он бір мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  1-30-баптары, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекет бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы , "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 маусымдағы N 771 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 151 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 29 наурыздағы N 411 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы . <*>

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство юстиции Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложениям 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 323 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты"
на 2003 год
1. Стоимость: 1338311 тысяч тенге (один миллиард триста тридцать восемь миллионов триста одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 771 "Вопросы Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2001 года N 151 "Некоторые вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 411 "Вопросы Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына жету үшiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi орталық аппаратының, оның комитеттерiнiң, аумақтық бөлiмшелерiнің қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің орталық аппаратын, оның комитеттерін, аумақтық бөлiмшелерiн ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  001      Әкiмшілік                            Жыл    Қазақстан
шығындар                             ішінде Республика.
сының
001  Орталық органның Бекiтiлген штат            Әділет
аппараты.        санының лимитiне           министрлігі
сәйкес 264 бiрлiк
санында Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрлiгiнiң
орталық аппаратын
және оның Тiркеу
қызметi, Санаткерлiк
меншiк құқығы
жөнiндегі, Нашақор.
лыққа және есiрткi
бизнесiне қарсы
күрес жөнiндегi
комитеттерiн ұстау.
002  Аумақтық         Бекiтiлген штат
органдардың      санының лимитіне
аппараттары.     сәйкес 1632 бiрлiк
санында Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрлiгінің
аумақтық органдарын
ұстау. <*>
030  Қылмыстық-       Бекiтiлген штат
атқару жүйесi    санының лимитiне
комитетiнiң      сәйкес 167 бiрлiк
аппараты.        санында Қазақстан
Республикасы Әдiлет
министрлігінің
Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетін
ұстау.
031  Қылмыстық-       Бекітілген штат
атқару жүйесі    санының лимитіне
аумақтық         сәйкес 1024 бірлік
органдарының     санында Қылмыстық-
аппараттары және атқару жүйесі
бөлімшелері.     комитетінің аумақтық
органдарын ұстау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақытылы орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
324-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
007 "Орта кәсіптiк бiлімдi мамандар даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, его комитетов, территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан, его комитетов, территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 001 Админи- В те- Минис-
стративные чение терство
затраты года юстиции
001 Аппарат Содержание центрального Респуб-
централь- аппарата Министерства лики
ного юстиции Республики Казах-
органа Казахстан и его комите- стан
тов: регистрационной
службы, по правам
интеллектуальной
собственности, по борьбе
с наркоманией и наркобиз-
несом согласно утвержден-
ному лимиту штатной
численности в количестве
264 единиц.
002 Аппараты Содержание территориаль-
террито- ных органов Министерства
риальных юстиции Республики
органов Казахстан согласно
утвержденному лимиту
штатной численности в
количестве 1632 единицы.
030 Аппарат Содержание Комитета
Комитета уголовно-исполнительной
уголовно- системы Министерства
исполни- юстиции Республики
тельной Казахстан согласно
системы утвержденному лимиту
штатной численности в
количестве 167 единиц.
031 Аппараты и Содержание территориаль-
подразде- ных органов Комитета
ления уголовно-исполнительной
террито- системы согласно утверж-
риальных денному лимиту штатной
органов численности в количестве
уголовно- 1024 единицы.
исполни-
тельной
системы
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство юстиции Республики Казахстан функций.
Приложение 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием" на 2003 год

1. Құны: 79 189 мың теңге (жетпiс тоғыз миллион бiр жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң Қылмыстық-атқару комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесiне орта бөлiм мамандарын даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесiнің мамандарын сапалы даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  007      Орта кәсiптiк                        Жыл    Қазақстан
бiлiмдi мамандар                     ішінде Республика.
даярлау.                                    сының
030  Павлодар заң     Қылмыстық-атқару           Әділет
колледжi.        жүйесiне орта бөлiм        министрлігі
мамандарын даярлау         Қазақстан
жөнiндегi мекемеге         Республика.
жүктелген функция.         сы Әділет
ларды орындау үшiн,        министрлігі.
218 бiрлiк штат            нің Қылмыс.
саны бар Павлодар          тық-атқару
заң колледжін              жүйесі
ұстауды қамтамасыз         комитетінің
ету.                       Павлодар
Оқыту мерзімi 2 жыл        заң колледжі
күндізгі оқыту
нысаны бойынша - 300
адам, оқыту мерзiмi
3 жыл сырттай оқыту
нысаны бойынша - 600
адам курсанттарды
оқытып шығару.
Қылмыстық-атқару
жүйесiнің 1100
қызметкерiн бастапқы
даярлау және 150
қызметкерiн қайта
даярлау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесiне орта кәсіптiк бiлiмi бар мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету, сондай-ақ қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiн бастапқы даярлауды және қайта даярлауды жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
325-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 79 189 тысяч тенге (семьдесят девять миллионов сто восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка специалистов среднего звена для уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 007 Подготовка В те- Минис-
специалис- чение терство
тов со года юстиции
средним Респуб-
профессио- лики
нальным Казах-
образова- стан.
нием. Павло-
030 Павлодар- Содержание Павлодарского дарский
ский юри- юридического колледжа со юриди-
дический штатной численностью 218 ческий
колледж. единиц для выполнения колледж
возложенных на учреждение Комитета
функций по подготовке уголов-
специалистов среднего но-ис-
звена для уголовно- полни-
исполнительной системы. тельной
Выпуск курсантов по очной системы
форме обучения со сроком Минис-
обучения 2 года - 300 терства
человек, по заочной со юстиции
сроком обучения 3 года Респуб-
- 600 человек. лики
Первоначальная подготовка Казах-
- 1100 и переподготовка - стан
150 сотрудников уголовно-
исполнительной системы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки специалистов со средним профессиональным образованием для уголовно-исполнительной системы, а также проведение первоначальной подготовки и переподготовки сотрудников уголовно-исполнительной системы.
Приложение 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год

1. Құны: 2494 мың теңге (екi миллион төрт жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 3-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiнің лауазымдық міндеттерін тиімдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетілдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiктi және дағдыны жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  010      Кадрлардың                           Жыл   Қазақстан
біліктiлiгін                        ішінде Республика.
арттыру және                               сының
оларды қайта                               Әділет
даярлау.                                   министрлігі
005  Мемлекеттiк      Бiліктiлiктi арт.
қызметшiлердің   тырудың, оның iшiнде
бiлiктiлiгiн     мемлекеттiк тiлдi
арттыру.         оқытудың бекiтiлген
жоспарына сәйкес
мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң бiлiктiлi.
гiн арттыру жөнiн.
дегi қызмет көрсету.
лердi сатып алу.
Бiлiктiлiктi арттыру
курсынан өтетiн
мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң орташа
жылдық саны 221.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қазiргi заманғы экономикалық жағдай мен мемлекеттiк ресурстық мүмкiндiгіне сәйкес, кәсiби мемлекеттiк қызметтік талаптарына жауап беретiн, мемлекеттік қызметшiлердi сапалы оқытудың сындарлы жүйесiн жасау және дамыту жолымен мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
326-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
032 "Сот сараптамаларын жүргiзу"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2494 тысячи тенге (два миллиона четыреста девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 010 Повышение Приобретение услуг по В те- Минис-
квалифика- повышению квалификации чение терство
ции и государственных служащих года юстиции
переподго- согласно утвержденному Респуб-
товка плану повышения квалифи- лики
кадров. кации, в том числе Казах-
обучение государственному стан
005 Повышение языку. Среднегодовое
квалифика- количество государствен-
ции госу- ных служащих, проходящих
дарствен- курсы повышения
ных слу- квалификации 221.
жащих
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
032 "Проведение судебных экспертиз"
на 2003 год

1. Құны: 315054 мың теңге (үш жүз он бес миллион елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы Заңының 1-27-баптары , "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 17-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің сот сараптамасы орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 11 тамыздағы N 1245 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сот сараптамаларын жүргiзудi толық және уақытылы қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының сот iсiн жүргiзудiң қылмыстық, азаматтық iстердiң және әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердің материалдары бойынша сот сараптамасындағы талаптарын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының сот-сараптама қызметiн толық ғылыми және әдiстемелiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 032       Сот сараптама.                       Жыл   Қазақстан
ларын жүргізу                       ішінде Республика.
030  Сот сараптамасы  Ұйымға жүктелген          сының
орталығы.        сот сараптамасы           Әділет
саласындағы негізгi       министрлігі.
функцияларды opындау      Қазақстан
үшiн штат саны 609        Республикасы
адам Сот сараптамасы      Әділет
орталығын және оның       министрлігі.
17 ғылыми-өндiрiстiк      нің Сот
лабораториясын ұстау.     сараптамасы
Сараптамалар саны         орталығы.
сот сараптамаларының
43 түрi бойынша
кемiнде 75000
құрайды. Астана
қаласының сот
сараптамасының
аймақтық ғылыми-
өндiрiстiк лаборато.
риясы үшін ғимарат
сатып алу.
Сарапшылық зерттеулердi
жүзеге асыру үшiн
электронды таразыларды
сатып алу. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.19. N 150е қаулысымен .

1. Стоимость: 315 054 тысячи тенге (триста пятнадцать миллионов пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-27 Закона Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе", статьи 3 и 17 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1997 года N 1245 "О создании Государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным государственным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полное и своевременное обеспечение проведения судебных экспертиз.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе по материалам уголовных, гражданских дел и дел об административных правонарушениях, полное научное и методическое обеспечение судебно-экспертной деятельности Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Проведение В те- Минис-
судебных чение терство
экспертиз. года юстиции
030 Центр Содержание Центра Респуб-
судебной судебной экспертизы и его лики
экспер- 17 научно-производствен- Казах-
тизы. ных лабораторий со стан.
штатной численностью 609 Центр
единиц для выполнения судебной
возложенных на учреждение экспер-
основных функций в облас- тизы
ти судебной экспертизы. Минис-
Количество экспертиз терства
составит не менее 75000 юстиции
по 43 видам судебных Респуб-
экспертиз. Приобретение лики
здания для региональной Казах-
научно-производственной стан
лаборатории судебной
экспертизы города Астаны.
Приобретение электронных
весов для осуществления
экспертных исследований.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2003 г. N 150e .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының сот iсiн жүргiзудің сот сараптамасындағы талаптарын қамтамасыз ету. Арнаулы ғылыми білім-бiлiк негiзінде қылмыстық, азаматтық немесе әкiмшiлiк iс жүргiзудің қатысушысы болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету мақсатында сот сараптамасын жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
327-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
035 "Заң жобалау жұмыстары"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 154100 мың теңге (бiр жүз елу төрт миллион бiр жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 15-бабы , "Нормативтiк құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 10, 22-баптары , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қыркүйектегi N 1376 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қолданылып жүрген заңдарды жүйелеу және талдау, Республикадағы заң жобалау және сараптамалық, жұмыстарын жетілдiру, қолданылып жүрген нормативтiк құқықтық актілер нормалары арасындағы қайшылықтарды алып тастау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: заң жобаларын әзiрлеу, оның iшiнде консультациялық және сараптамалық жұмыстарын жүргiзу, қолданылып жүрген заңдарды жүйелеу, нормативтiк құқықтық актiлерге сараптама жасау, қолданылып жүрген заңдарды түсіндiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  035      Заң жобалау                          Жыл   Қазақстан
жұмыстары.                          ішінде Республика.
030  Қолданыстағы     1000 заңға тәуелдi        сының
заңдарға талдау  актiлер бойынша           Әділет
жасау.           қолданылып жүрген         министрлігі.
заңдарға талдау
жүргiзу.
Жасалған шартқа
сәйкес қызмет
көрсетулерге ақы
төлеу.
Бұқаралық ақпарат
құралдарында
жүргiзiлген талдау
нәтижелерi жөнінде
материалдарды
жариялау және
ғылыми-әдiстемелiк
әдебиеттердi шығару.
031  Заң жобаларын    Жобаның сапасын
әзiрлеу          бағалау, оның
жөнiндегi        негiздемесi,
консультациялық  заңдылығы үшін,
және             жобаны қабылдаудың
сараптамалық     болуы мүмкiн
қызметтер.       тиiмдiлiгiн анық-
тау және болуы
мүмкiн терiс
зардаптарды айқындау
үшiн консультациялық
қызметтердi, ғылыми
сараптаманы ұйымдас.
тыру және жүргiзу.
Қырық заң жобасын
әзірлеу үшін заң.
гер-ғалымдар мен
тәжiрибе алып жүрген
заңгерлердi қатыстыру.
Елу заң жобасын
ғылыми caраптамадан
өткiзу.
Алты конференция
мен дөңгелек үстел
өткiзу. Жасалған
шарттарға сәйкес
қызмет көрсетулерге
ақы төлеу. Таралымы
2500 дана қабылданған
заңдарға конференция
материалдарын,
нормативтiк құқықтық
актiлер жобаларын,
сондай-ақ ғылыми-
тәжiрибелiк
түсiнiктемелердi
басып шығару.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение потребности судопроизводства Республики Казахстан в судебной экспертизе. Проведение судебной экспертизы в целях обеспечения прав и законных интересов лиц, являющихся участниками уголовного, гражданского или административного процесса, средствами специальных научных знаний.
Приложение 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
035 "Законопроектные работы"
на 2003 год
1. Стоимость: 154 100 тысяч тенге (сто пятьдесят четыре миллиона сто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 и 15 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", статьи 10 , 22 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: систематизация и анализ действующего законодательства, совершенствование законопроектной и экспертной работы в Республике, устранение противоречий между нормами действующих нормативных правовых актов.
5. Задачи бюджетной программы: разработка законопроектов, в том числе проведение консультационных и экспертных работ, систематизация действующего законодательства, экспертиза нормативных правовых актов, разъяснение действующего законодательства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 035 Законо- В те- Минис-
проектные чение терство
работы года юстиции
030 Ведение Проведение анализа дейст- Респуб-
анализа вующего законодательства лики
действую- по 1000 подзаконным Казах-
щего актам. Оплата услуг стан.
законода- согласно заключенному
тельства договору. Опубликование в
средствах массовой инфор-
мации материалов по
результатам проведенного
анализа и выпуск научно-
методической литературы.
031 Консуль- Организация и проведение
тационные консультационных услуг,
и эксперт- научной экспертизы для
ные услуги оценки качества, обосно-
по разра- ванности, правомерности
ботке проекта, определения
законо- возможной эффективности
проектов и выявления возможных
отрицательных последст-
вий принятия проекта.
Привлечение ученых-пра-
воведов и практикующих
юристов для разработки
40 законопроектов.
Проведение научной
экспертизы 50 законо-
проектов. Проведение 6
конференций и круглых
столов. Оплата услуг
согласно заключенным
договорам. Опубликова-
ние материалов конфе-
ренций, проектов
нормативных правовых
актов, а также научно-
практических коммента-
риев к принятым
законам, тиражом 2500
экз. Подготовка и
издание свода законо-
дательных актов
Республики Казахстан.
Подготовка и издание
собраний законода-
тельных актов
Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қолданылып жүрген заңдар нормаларын өзара сәйкес келтiру, қолданылып жүрген заң және заңға тәуелдi нормативтiк құқықтық актілердегi нормалардың қайшылықтарын алып тастау, заң шығармашылығына кешендi келуiн iске асыруға бағытталған заң шығармашылық қызметiн реформалауды және жүйелеудi қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
328-қосымша
ЕСКЕРТУ. 328-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
037 "Сотқа қатысқаны үшiн адвокаттарға еңбекақы төлеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 86394 (сексен алты миллион үш жүз тоқсан төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясының 13-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының  1-34-баптары, "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 19-бабы,  "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 223 қаулысы , "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен адвокаттар көрсететiн заң көмегiне ақы төлеу және қорғау мен өкілдiк етуге байланысты шығыстарды өтеудiң ережелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 26 тамыздағы N 1247 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтардың бiлiктi тегiн заң көмегiн алуына конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: заңнамада көзделген жағдайларда сотқа міндетті қатысқаны үшiн адвокаттарға уақытылы және толық еңбекақы төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приведение норм действующего законодательства в соответствие между собой, устранение противоречий действующих норм в законодательных и подзаконных нормативных правовых актах, обеспечение реформирования и систематизации законотворческой деятельности, направленной на реализацию комплексного подхода к законотворчеству.
Приложение 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 328 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
037 "Оплата труда адвокатов за участие в суде"
на 2003 год
1. Стоимость: 86394 тысячи тенге (восемьдесят шесть миллионов триста девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13 Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года, Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статьи 1-34 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1999 года N 1247 "О Правилах оплаты юридической помощи, оказываемой адвокатами, и возмещения расходов, связанных с защитой и представительством, за счет средств республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение конституционного права граждан на получение квалифицированной бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной и полной оплаты труда адвокатов за обязательное участие в судах в случаях, предусмотренных законодательством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 037       Сотқа қатысқаны  Заңнамада көзделген Жыл    Қазақстан
үшiн адвокаттар. жағдайларда сотқа   ішінде Республи.
ға еңбекақы      міндеттi қатысқаны         касының
төлеу.           үшiн адвокаттар            Әділет ми.
алқасының өтiнiмдерi       нистрлігі,
бойынша адвокаттарға       оның аумақ.
уақытылы еңбекақы          тық бөлім.
төлеудi ұйымдастыру.       шелері.
Жасалған шарттарға         Аумақтық
сәйкес адвокаттардың       адвокаттар
сотқа қатысқаны            алқалары
үшiн қызметтерiне
ақы төлеу.
Адвокаттардың жұмыс
iстеген адам/сағаты
саны 363 мыңды
құрайды.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: заңнамада көзделген жағдайларда азаматтарға тегiн заң көмегiн көрсету туралы мемлекеттің конституциялық міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
329-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
040 "Сотталғандарды ұстау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7571726 мың теңге (жетi миллиард бес жүз жетпiс бiр миллион жетi жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiнiң 2-21-баптары , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерінде сотталғандарды ұстауды қамтамасыз eту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерінде құқықтық тәртiптi және сотталғандарды ұстауды қамтамасыз ету, әлеуметтік әділеттілiктi қалпына келтiру, сотталғандарды түзеу, сотталғандардың да, өзге адамдардың да жаңа қылмыстар жасауын алдын алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 037 Оплата Организация своевремен- В те- Минис-
труда ной оплаты труда адвока- чение терство
адвокатов тов по заявкам коллегий года юстиции
за участие адвокатов за обязательное Респуб-
в суде. участие адвокатов в суде лики
в случаях, предусмотрен- Казах-
ных законодательством. стан,
Оплата услуг адвокатов его
за участие в суде соглас- террито-
но заключенным договорам. риальные
Количество отработанных органы.
адвокатами чел/часов Террито-
составит 363 тысячи. риальные
коллегии
адвока-
тов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение выполнения конституционного обязательства государства об оказании гражданам бесплатной юридической помощи в случаях, предусмотренных законодательством.
Приложение 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
040 "Содержание осужденных"
на 2003 год
1. Стоимость: 7 571 726 тысяч тенге (семь миллиардов пятьсот семьдесят один миллион семьсот двадцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 2-21 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение содержания осужденных в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение правопорядка и содержания осужденных в учреждениях уголовно-исполнительной системы, восстановление социальной справедливости, исправление осужденных, предупреждение совершения новых преступлений как осужденными, так и иными лицами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 040       Сотталғандарды                       Жыл   Қазақстан
ұстау.                              ішінде Республи.
030  Түзеу            Қылмыстық-атқару          касының
мекемелерi.      жүйесiнiң қызметкер.      Әділет
лердің штат саны          министрлігі.
12900 бiрлiк 81           Қазақстан
түзеу мекемелерiнде       Республикасы
78400 сотталғандарды      Әділет мини.
және республикалық        стрлігінің
психиатриялық             Қылмыстық-
емханасының қорғау        атқару
және қадағалау            жүйесі
бөлiмiн ұстау.            комитеті
және оның
аумақтық
органдары,
мемлекеттiк
түзеу
мекемелерi.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: орындалуы түзеу мекемелерiндегi тiршiлікті және құқықтық тәртiптi қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
330-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
041 "Жедел-iздестiру қызметi"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 28604 мың теңге (жиырма сегiз миллион алты жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiнің 79-бабы , "Жедел-iздестiру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 15 қыркүйектегi Заңының 6-бабы,  "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 20-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелеріндегі құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелеріндегi құқықтық тәртiптi жедел-іздестіру қызметінің әдістерімен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 040 Содержание Содержание 78 400 осуж- В те- Минис-
осужден- денных в 81 исправитель- чение терство
ных. ном учреждении и отдела года юстиции
030 Исправи- охраны и надзора респуб- Респуб-
тельные ликанской психиатрической лики
учрежде- больницы уголовно-испол- Казах-
ния. нительной системы со стан.
штатной численностью Комитет
сотрудников 12900 единиц. уголов-
но-ис-
полни-
тельной
системы
Минис-
терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан и
его
террито-
риальные
органы,
госу-
дарст-
венные
исправи-
тельные
учрежде-
ния.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение позволит обеспечить жизнедеятельность и правопорядок в исправительных учреждениях.
Приложение 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
041 "Оперативно-розыскная деятельность"
на 2003 год
1. Стоимость: 28604 тысячи тенге (двадцать восемь миллионов шестьсот четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 79 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, статья 6 Закона Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности", статья 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение правопорядка в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение методами оперативно-розыскной деятельности правопорядка в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  041      Жедел-iздестiру                      Жыл    Қазақстан
қызметi.                             ішінде Республи.
030  Қылмыстық-атқару Қылмыстық-атқару           касының
жүйесі орган.    жүйесiнің 81 түзеу         Әділет ми.
дарының жедел-   мекемелердегi              нистрлігі.
iздестiру        құқықтық тәртiбiн          Қазақстан
қызметi.         қамтамасыз ету,            Республи.
78400 сотталған.           касының
дарды ұстау                Әділет ми.
тәртiбiн қолдау.           нистрлігі.
Түзеу мекемелерiнде        нің Қылмыс.
дайындалатын және          тық-атқару
жасалатын қылмыс.          жүйесі
тарды және жазалауды       комитеті
өтеудің белгiленген        және оның
тәртiбiн бұзушылық.        аумақтық
тарды анықтау, ашу,        органдары,
жолын кесу және            мемлекеттік
алдын алу. Түзеу           түзеу
мекемелерiнен қашу         мекемелері
жасаған сотталған.
дарға, сондай-ақ
жазалауды өтеуден
жалтаратын соттал.
ғандарға iздеу салу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: құқықтық тәртiптi қамтамасыз ету, түзеу мекемелердегi сотталғандарды ұстау тәртiбiн, қызметкерлердің және өзге де адамдардың қауiпсiздiгiн қолдау, сондай-ақ түзеу мекемелерінде дайындалатын және жасалатын қылмыстарды және жазалауды өтеудің белгiленген тәртiбiн бұзушылықтарды анықтау, ашу, жолын кесу және алдын алу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
331-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
042 "Түзеу мекемелерiнде СПИД індетiне қарсы әрекет"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3000 мың теңге (үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасында СПИД iндетiне қарсы iс-әрекет жасау жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: түзеу мекемелерiнде СПИД-тің таралуын болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: түзеу мекемелерiнде СПИД-тiң таралуын болдырмау және қылмыстық жазасын өтеп жатқан, СПИД-пен ауыратын сотталғандарды ұстау үшiн жағдайлар жасау жөнiндегi қажеттi шаралар кешенiн қамтамасыз ету.

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 041 Оператив- В те- Минис-
но-розыск- чение терство
ная дея- года юстиции
тельность Респуб-
030 Оператив- Обеспечение правопорядка, лики
но-розыск- поддержание режима содер- Казах-
ная дея- жания 78 400 осужденных в стан,
тельность 81 исправительных Комитет
органов учреждениях уголовно- уголов-
уголовно- исполнительной системы. но-ис-
исполни- Выявление, раскрытие, полни-
тельной пресечение и предупрежде- тельной
системы. ние готовящихся и совер- системы
шаемых в исправительных Минис-
учреждениях преступлений терства
и нарушений установлен- юстиции
ного порядка отбывания Респуб-
наказания. Розыск осуж- лики
денных, совершивших Казах-
побег из исправительных стан и
учреждений, а также его
осужденных, уклоняющихся террито-
от отбывания наказания. риальные
органы,
госу-
дарст-
венные
исправи-
тельные
учрежде-
ния
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение правопорядка, поддержание режима содержания осужденных, безопасности осужденных, персонала исправительных учреждений и иных лиц, а также выявление, раскрытие, пресечение и предупреждение готовящихся и совершаемых в исправительных учреждениях преступлений и нарушений установленного порядка отбывания наказания.
Приложение 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
042 "Противодействие эпидемии СПИДа
в исправительных учреждениях" на 2003 год
1. Стоимость: 3000 тысячи тенге (три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение комплекса необходимых мер по предотвращению распространения СПИДа в исправительных учреждениях и созданию условий для содержания осужденных больных СПИДом, отбывающих уголовное наказание.

1 042       Түзеу мекемеле.  СПИД-тің таралуын   Жыл    Қазақстан
рiнде СПИД       81 түзеу            ішінде Республи.
iндетiне қарсы   мекемелерiнде              касының
әрекет.          болдырмау және             Әділет ми.
қылмыстық жазасын          нистрлігі.
өтеп жатқан СПИД-пен       нің
ауыратын сотталған.        Қылмыстық
дарды ұстау үшін           -атқару
жағдайлар жасау            жүйесі
жөнiндегi қажеттi          комитеті,
шаралар кешенiн            мемлекеттік
қамтамасыз ету.            түзеу
АИТВ-инфицирленген.        мекемелері.
дерге симптомати.
калық емдеудi
өткiзу үшiн
медикаменттер,
бiржолғы және
бiрнеше жолғы
пайдаланудың
медициналық мақсат.
тағы хлоры бар
дезинфектанттарды
және өзге де
құралдарды сатып алу.
Бейнетектер жасау
үшiн 750 плакаттар,
1800 буклеттер және
40 бейнефильмдер сатып
алу. СПИД-тiң алдын
алу жөнiнде
бейнефильмдердi
көрсету үшiн 29
бейнеаппаратура толық
жиынтығын сатып алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түзеу мекемелерiнде СПИД-тің таралуына жол бермеуге жәрдемдесетiн салауатты өмiр салтын насихаттау жүйесi құрылады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
332-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
043 "Санаткерлiк меншiк құқығын iске асыру жөніндегi жиынтық
бағдарлама" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4408 мың теңге (төрт миллион төрт жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнің 125, 961-1016-баптары,  "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 1-49-баптары,  "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi Заңының 1-29-баптары , "Патент заңы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегi Заңының 1-38-баптары , "Taуap таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атаулары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шiлдедегi Заңының 1-48-баптары  және "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы Заңының 1-16-баптары , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 21-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 223 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Санаткерлiк меншiк құқығы жөнiндегi комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 наурыздағы N 411 қаулысы .

1 042 Противо- Обеспечение комплекса В те- Комитет
действие необходимых мер по чение уголов-
эпидемии предотвращению распрост- года но-ис-
СПИДа в ранения СПИДа в 81 испра- полни-
исправи- вительных учреждениях и тельной
тельных созданию условий для системы
учрежде- содержания осужденных Минис-
ниях. больных СПИДом, отбываю- терства
щих уголовное наказание. юстиции
Приобретение медикаментов Респуб-
для проведения симптома- лики
тического лечения ВИЧ- Казах-
инфицированным, хлорсо- стан,
держащих дезинфектантов государ-
и прочих средств меди- ственные
цинского назначения исправи-
одноразового и многора- тельные
зового использования. учрежде-
Приобретение 750 ния
плакатов,
1800 буклетов и 40
видеофильмов для
создания видеотек.
Приобретение 29 комплек-
тов видеоаппаратуры для
демонстрации видеофильмов
по профилактике СПИДа.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будет создана система пропаганды здорового образа жизни, способствующая недопущению распространения СПИДа в исправительных учреждениях.
Приложение 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
043 "Сводная программа по реализации прав
интеллектуальной собственности" на 2003 год
1. Стоимость: 4408 тысяч тенге (четыре миллиона четыреста восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 125 , 961-1016 Гражданского кодекса Республики Казахстан, статьи 1-49 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском и смежных правах", статьи 1-29 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", статьи 1-38 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон", статьи 1-48 Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 1-16 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статьи 3 и 21 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 411 "Вопросы Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: авторлық және сабақтас құқықтар, өнеркәсіптiк меншiк туралы заңдардың, санаткерлiк меншiк жөнiндегi халықаралық шарттар мен тұжырымдамалардың iске асырылуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылым, әдебиет және өнер шығармаларын, өнеркәсіптік меншіктің объектiлерiн жасауға және пайдалануға байланысты пайда болатын авторлық құқық, өнеркәсіптiк меншiк құқығы саласындағы қатынастарды реттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  043      Санаткерлiк      Шетелдiк делегация. Жыл    Қазақстан
меншiк құқығын   ның, сарапшылардың  ішінде Республи.
iске асыру       қатысуымен,                касының
жөнiндегi        сабақтас құқықтар          Әділет
жиынтық          шығармалары мен            министрлігі.
бағдарлама.      объектiлерiне, өнер        Қазақстан
-кәсiптiк меншiк           Республика.
объектiлерiне,             сы Әділет
селекциялық                министрлі.
жетiстiктерге,             гінің Са.
интегралдық микро.         наткерлік
схемалар топология.        меншік
ларына құқықтарды          құқығы
қорғау мәселелерi          жөніндегі
жөнiндегi аймақтық         комитеті.
семинарларды
мынадай:
- Үй-жайларды және
көлiктiк құралдарды
жалға алу;
- Iлеспе аударманы,
стенографиялық
жазбаны қамтамасыз
ету;
- буфет қызметiн
көрсету;
- полиграфиялық
өнiмдi дайындау;
- 100 дана санында
брошюраларды шығару;
- кеңсе және өзге
де тауарларды сатып
алу шараларымен
ұйымдастыру және
жүргізу.
Санаткерлік меншiкке
құқықтарды тiркеу
туралы куәлiк
бланкiлерiн 2500
дана көлемiнде
дайындау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республиканың ғылыми-техникалық және мәдени әлеуетiн нығайту, шығармашылық қызметiн ынталандыру, санаткерлiк меншiктің iшкi және сыртқы рыногын қалыптастыру, iшкi рыногын контрафактiлiк тауарлардан қорғау, адал бәсекелестiктi нығайту және көтермелеу. Санаткерлiк меншiктің рөлiн күшейту және осы салада құқықтық қамтамасыз ету, авторлардың және өзге де құқық иелерінің мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарын құқықтық қорғау деңгейін арттыру, халықаралық тәжірибелерімен алмасуды кеңейту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение реализации законодательства об авторском и смежных правах, промышленной собственности, международных договоров и конвенций по интеллектуальной собственности.
5. Задачи бюджетной программы: регулирование отношений в области авторского права, права промышленной собственности, возникающих в связи с созданием и использованием произведений науки, литературы и искусства, объектов промышленной собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 043 Сводная Организация и проведение В те- Минис-
программа 6 региональных семинаров чение терство
по реали- с участием зарубежных года юстиции
зации прав делегаций, экспертов по Респуб-
интеллек- вопросам охраны прав на лики
туальной произведения и объекты Казах-
собствен- смежных прав, объекты стан.
ности промышленной собственнос- Комитет
ти, селекционные по пра-
достижения, топологий вам ин-
интегральных микросхем с: теллек-
- оплатой аренды туальной
помещений и транспортных собст-
средств; венности
- обеспечением Минис-
синхронного перевода, терства
стенографической записи; юстиции
- буфетным обслуживанием; Респуб-
- изготовлением полиг- лики
рафической продукции; Казах-
- выпуском брошюр в стан
количестве 100 экземпля-
ров;
- приобретением канцеляр-
ских и прочих товаров.
Изготовление бланков
свидетельств о регистра-
ции прав на интеллек-
туальную собственность в
количестве 2500 штук.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление научно-технического и культурного потенциала республики, стимулирование творческой деятельности, формирование внутреннего и внешнего рынка интеллектуальной собственности, защита внутреннего рынка от контрафактных товаров, укрепление и поощрение добросовестной конкуренции. Усиление роли интеллектуальной собственности и правовое обеспечение в этой сфере, повышение уровня правовой защиты имущественных и личных неимущественных прав авторов и иных правообладателей, расширение международного обмена опытом.

332-1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 332-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 044 "Жылжымайтын мүлiкке және
олармен мәмiле жасау құқығын мемлекеттiк тiркеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 333 941 мың теңге (үш жүз отыз үш миллион тоғыз жүз қырық бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 18-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеу туралы" 1995 жылғы 25 желтоқсандағы Заң күшi бар Жарлығының 5-бабы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы наурыздағы N 223 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз ету, құқықтық кадастрды жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тiркеушi органдардың жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелердi мемлекеттiк тiркеуге байланысты шығындарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.|  Бағдарламаны (кіші | Іске |  Жауапты
|лама   |бағ. |малардың | бағдарламаны) іске  |асыру |орындаушылар
| коды  |дар. | (кіші   |   асыру жөніндегі   | мер. |
|       |лама |бағдарла.|      іс-шаралар     | зімі |
|       |коды |малардың)|                     |      |
|       |     | атауы   |                     |      |
-------------------------------------------------------------------
1|   2   |  3  |    4    |          5          |  6   |     7
-------------------------------------------------------------------
1   044         Жылжымай.  Жылжымайтын мүлiкке  Жыл    Қазақстан
тын мү.    құқықтарды және      ішінде Республика.
лiкке      онымен жасалатын            сының Әділет
және       мәмiлелердi                 министрлігі,
олармен    мемлекеттiк тiркеудi        Қазақстан
мәмiле     қамтамасыз ету.             Республикасы
жасау      Қазақстан Республи.         Әділет мини.
құқығын    касы үшiн бiрыңғай          стрлігінің
мемлекет.  жүйе бойынша                Тіркеу
тiк тiркеу құқықтық кадастрды          қызметі
жүргiзу. Жылжымайтын        комитеті.
мүлiкке құқықтарды
және онымен жаса.
латын мәмiлелердi
мемлекеттiк тiркеу.
дiң саны - кемiнде
450 000. Жасалған
шарттарға сәйкес
қызмет көрсетулерге
ақы төлеу.
------------------------------------------------------------------

Приложение 332-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 332-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Государственная регистрация прав на недвижимое имущество
и сделок с ним" на 2003 год
1. Стоимость: 333 941 тысяча тенге (триста тридцать три миллиона девятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 и 18 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статья 5 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 декабря 1995 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним, ведение правового кадастра.
5. Задачи бюджетной программы: возмещение затрат регистрирующих органов, связанных с государственной регистрацией прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 044 Государ- Обеспечение государствен- В те- Минис-
ственная ной регистрации прав на чение терство
регистра- недвижимое имущество и года юстиции
ция прав сделок с ним. Ведение Респуб-
на недви- правового кадастра по лики
жимое иму- единой для Республики Казах-
щество и Казахстан системе. стан.
сделок с Количество государствен- Комитет
ним ных регистраций прав на регист-
недвижимое имущество и рацион-
сделок с ним - не ной
менее 450000. Оплата службы
услуг согласно заключен- Минис-
ным договорам. терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмiлелердi уақытылы мемлекеттiк тiркеу, құқықтық кадастрды жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
333-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
046 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің, орталық мемлекеттiк
органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң соттардың шешімдерi бойынша міндеттемелерiн өтеуге арналған резервi"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 230913 мың теңге (екi жүз отыз миллион тоғыз жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi резервiнің қаражатын пайдаланудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 18 қыркүйектегi N 1408 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Үкiметiнің, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнің соттардың шешімдерi бойынша міндеттемелерін өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Үкiметтiң, орталық мемлекеттiк органдардың және олардың аумақтық бөлiмшелерiнің мiндеттемелерi бойынша соттардың шешімдерiн орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  046      "Қазақстан       Үкiметтің шешiм.    Жыл    Қазақстан
Республикасы     дерiне сәйкес       ішінде Республи.
Үкiметiнің,      Қазақстан Республи.        касының
орталық          касының резервiнен         Әділет
мемлекеттiк      қаражат бөлудi             министрлігі
органдардың және қамтамасыз ету.
олардың аумақтық
бөлiмшелерiнің
соттардың
шешімдерi
бойынша мiндет.
темелерiн өтеуге
арналған резервi.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная государственная регистрация прав на недвижимое имущество и сделок с ним, ведение правового кадастра.
Приложение 333
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
046 "Резерв для погашения обязательств
Правительства Республики Казахстан, центральных
государственных органов и их территориальных
подразделений по решениям судов" на 2003 год
1. Стоимость: 230913 тысяч тенге (двести тридцать миллионов девятьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1999 года N 1408 "Об утверждении Правил использования средств резерва Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: погашение обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений по решениям судов.
5. Задачи бюджетной программы: исполнение решений судов по обязательствам Правительства, центральных государственных органов и их территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 046 Резерв для Обеспечение выделения В те- Минис-
погашения средств из резерва чение терство
обяза- Правительства Республики года юстиции
тельств Казахстан в соответствии Респуб-
Правитель- с решением Правительства лики
ства Рес- Казах-
публики стан
Казахстан,
централь-
ных госу-
дарствен-
ных
органов и
их терри-
ториаль-
ных под-
разделе-
ний по
решениям
судов.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Үкiметiнің, орталық мемлекеттiк органдардың және оның аумақтық бөлiмшелерiнің міндеттемелерiн өтеу бойынша соттардың шешімдерiн орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
334-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
048 "Құқықтық насихат"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20000 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  мен 19-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: құқықтық насихаттауды ұйымдастыруды ведомствоаралық үйлестiру, заңдарды түсіндіруге қатысу, азаматтардың құқықтық мәдениетiн көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: құқықтық көмек берудi ұйымдастыру және құқықтық насихаттауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  048     Құқықтық насихат. Құқықтық насихат.   Жыл    Қазақстан
тауды ұйымдастыру,  ішінде Республи.
заңдарды түсіндiруге       касының
қатысу. Алты               Әділет
семинар мен төрт           министрлігі.
конференцияны
мынадай:
- үй-жайларды,
көлік құралдарын
және жабдықтарды
жалға алу;
- буклеттердi,
бағдарламаларды
және шақыруларды
дайындау;
- буфет қызметтерiн
көрсету;
- мемлекеттiк
бейнелемесi бар
өнiмдер дайындау
жөніндегi қызмет
көрсетулерге ақы
төлеу;
- әдiстемелiк
ұсыныстарды басып
шығару;
- кеңсе және өзге
де тауарларды
сатып алу
шараларымен өткiзу.
Орта жылдық саны
60 адам/сағат
iссапарлық шығындар.
ды төлеу.
Мерзiмдi баспа
басылымдарында құқықтық
тақырып бойынша тұрақты
айдарлар ашу, теле-
және радиобағдарлама-
ларды дайындау; құқықтық
мазмұндағы жарнамалық-
имидждiк роликтердi
әзiрлеу және шығару.
Құқықтық пәндер бойынша
оқу құралдарын, бағдар-
ламаларды, әдiстемелiк
құралдар мен әзiрлемелердi
дайындау және шығару. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.19. N 150е қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение решений судов по погашению обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений.
Приложение 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
048 "Правовая пропаганда" на 2003 год
1. Стоимость: 20000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 и 19 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: межведомственная координация организации правовой пропаганды, участие в разъяснении законодательства, повышение правовой культуры граждан.
5. Задачи бюджетной программы: организация правовой помощи и обеспечение правовой пропаганды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 048 Правовая Организация правовой В те- Минис-
пропаганда пропаганды, участие в чение терство
разъяснении законодатель- года юстиции
ства. Проведение 6 Респуб-
семинаров и 4 конференций лики
с: Казах-
- арендой помещений, стан.
транспортных средств и
оборудования;
- изготовлением буклетов,
программ и приглашений;
- обеспечением синхрон-
ного перевода, аудиоза-
писи;
- буфетным обслуживанием;
- оплатой услуг по изго-
товлению продукции с
государственной
символикой;
- изданием методических
рекомендаций;
- приобретением канцеляр-
ских и прочих товаров.
Оплата командировочных
затрат при среднегодовом
количестве 60 человеко/
дней.
Создание постоянных рубрик
по правовой тематике в
периодических печатных
изданиях, подготовка теле-
и радиопрограмм; разработка
и выпуск рекламно-имиджевых
роликов правового содержания.
Подготовка и выпуск учебных
пособий, программ, методических
пособий и разработок по правовым
дисциплинам.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2003 г. N 150e .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының үстемдiгiн, Қазақстан Республикасының егемендiгiн қамтамасыз етуге бағытталған ұлттық заңнаманы қалыптастыруға қатысу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
335-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
050 "Құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 59062 мың теңге (елу тоғыз миллион алпыс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 15-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнің мемлекеттiк реестрi және оларды мемлекеттiк тiркеудi ретке келтiру жөніндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерінің мемлекеттiк тiзiлiмi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 1680 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік органдарды Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнің дерекқорларымен қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актiлерiнің мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  050     Құқықтық ақпарат.                     Жыл    Қазақстан
пен қамтамасыз                        ішінде Республи.
ету.                                         касының
030 Нормативтiк       Нормативтiк құқықтық       Әділет
құқықтық          актiлердiң мемлекет.       министрлігі
актілердің        тiк тiзiлiмiн жүргiзу
мемлекеттiк       жөнiндегi қызмет
тiзiлiмiн         көрсетулерге ақы
жүргізу.          төлеу. Мемлекеттік
тiзiлiмге 2900
нормативтiк құқықтық
актiлердi енгізу.
031 Құқықтық          Құқықтық ақпаратты
ақпаратпен        берудi қамтамасыз
қамтамасыз ету.   ету. Мемлекеттiк
органдарға, аумақтық
бөлiмшелердi қоса
алғанда, жаңарту
мерзiмдiлiгi айына
кемiнде 1 рет,

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: участие в формировании национального законодательства, направленного на обеспечение верховенства прав и свобод человека и гражданина, суверенитета Республики Казахстан.
Приложение 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
050 "Обеспечение правовой информацией"
на 2003 год
1. Стоимость: 59062 тысячи тенге (пятьдесят девять миллионов шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 и 15 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", Указ Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 3379 "О государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 года N 1680 "Об утверждении Положения о Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение правовой информацией государственных органов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственных органов базой данных нормативных правовых актов Республики Казахстан; ведение Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 050 Обеспече- В те- Минис-
ние право- чение терство
вой ин- года юстиции
формацией. Респуб-
030 Ведение Оплата услуг по ведению лики
Государ- Государственного реестра Казах-
ственного нормативных правовых стан
реестра актов согласно заключен-
норматив- ному договору. Внесение в
ных пра- Государственный реестр
вовых 2900 нормативных правовых
актов. актов.
031 Обеспече- Обеспечение предоставле-
ние право- ния правовой информации.
вой ин- Ежегодная установка и
формацией. актуализация базы данных
"Закон" с количеством
рабочих станций не менее

кемiнде 1700-ден 651
жұмыс станциялары
санымен "Заң"
дерекқорын орнату
және өзектi ету.
Шарт бойынша
құқықтық ақпаратпен
қамтамасыз ету
жөнiндегi қызмет
көрсетулерге ақы
төлеу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерін бiрыңғай мемлекеттiк есепке алуын толық қамтамасыз ету, заңдарды жүйелеу, нормативтік құқықтық актілердi тiркеу, компьютерлік технологияларды пайдаланып, мемлекеттік органдардың құқықтық ақпаратта қажеттілiктерiн қамтамасыз eту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
336-қосымша
ЕСКЕРТУ. 336-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
051 "Соттарда мемлекеттiң мүддесін қорғау"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 125000 мың теңге (бiр жүз жиырма бес миллион теңге).<*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 3-бабы  және 16-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерінің соттарында мемлекеттің мүддесiн құқықтық қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкіметiнің тапсырмалары мен мемлекеттiк органдардың жасаған өтініштерi бойынша Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерiнің соттарында мемлекеттің мүддесiн құқықтық қорғауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------

1700 по 651 государствен-
ным органам, включая
территориальные подразде-
ления, с периодичностью
обновления не реже 1 раза
в месяц. Оплата услуг по
обеспечению правовой
информацией по договору.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полное обеспечение единого государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан, систематизация законодательства, регистрация нормативных правовых актов, обеспечение потребности государственных органов в правовой информации на государственном и русском языках с использованием компьютерных технологий.
Приложение 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 336 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
051 "Защита интересов государства в судах"
на 2003 год
1. Стоимость: 125000 тысяч тенге (сто двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 и 16 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: правовая защита интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение правовой защиты интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств по поручению Правительства Республики Казахстан и обращениям государственных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1 051       Соттарда                             Жыл    Қазақстан
мемлекеттің                          ішінде Республи.
мүддесiн                                    касының
қорғау.                                     Әділет
030 Қазақстан        Қазақстан Республи.        министрлігі.
Республикасының  касының соттарында
соттарында       мемлекеттің мүд.
мемлекет         десін тиімді
мүддесін қорғау. құқықтық қорғауды
қамтамасыз ету;
Орталық атқару
органдарына құқық.
тық мәселелер
жөнiндегi консуль.
тациялық қызмет
көрсетулер
практикасын ретке
келтiру. Соттарда
мемлекеттің мүдде.
сiн қорғау жөнiн.
дегi iстелген жұмыс
сағатының жылдық
орташа саны 525
құрайды. Шартқа
сәйкес қызмет
көрсетулерге ақы
төлеу.
031 Шет мемлекет.    Шетелдiк соттарда,
тердің соттарын. сондай-ақ
да мемлекет      халықаралық төрелiк
мүддесін қорғау. соттарда мемлекеттiң
мүддесiн жан-жақты
көрсету. Шетел
мемлекеттерiнің
соттарында және
халықаралық төрелiк
соттарда мемлекеттің
мүддесін қорғау
жөніндегі істелген
жұмыс сағатының
жылдық орташа саны -
1500. Жасалған
шарттарға сәйкес
қызмет көрсетулерге
ақы төлеу. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының және шетел мемлекеттерiнің соттарында, халықаралық төрелiк соттарда мемлекеттің мүддесiн тиімді құқықтық қорғау, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің тапсырмалары мен мемлекеттiк органдардың жасаған өтiнiштерi бойынша мемлекет атынан сот iстерiн дайындаудың және жүргiзудiң жоғарғы деңгейi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
337-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
053 "Қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнің бюджетке түсетiн салықтарды жөніндегi берешегiн өтеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1114516 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз он төрт миллион бес жүз он алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнің бюджетке түсетiн салықтары жөніндегi берешегiн өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнің бюджетке түсетiн салықтары жөніндегi берешегiн өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------

1 051 Защита В те- Минис-
интересов чение терство
государст- года юстиции
ва в судах Респуб-
030 Защита Обеспечение эффективной лики
интересов правовой защиты интересов Казах-
государст- государства в судах стан
ва в судах Республики Казахстан;
Республики упорядочение практики
Казахстан. оказания консультационных
услуг по правовым
вопросам центральным
исполнительным органам.
Среднегодовое количество
отработанных часов по
защите интересов государ-
ства в судах составит
525. Оплата услуг
согласно договору.
031 Защита Всестороннее представле-
интересов ние интересов государ-
государ- ства в иностранных судах,
ства в а также в международных
судах ино- арбитражах. Среднегодовое
странных количество отработанных
государств часов по защите интересов
государства в судах
иностранных государств и
в международных арбит-
ражах - 1500. Оплата услуг
по заключенным договорам.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективная правовая защита интересов государства в судах Республики Казахстан и иностранных государств, международных арбитражах, высокий уровень подготовки и ведения судебных дел от имени государства по поручению Правительства Республики Казахстан и обращениям государственных органов.
Приложение 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
053 "Погашение задолженности по налогам
в бюджет учреждений уголовно-исполнительной
системы" на 2003 год
1. Стоимость: 1 114 516 тысяч тенге (один миллиард сто четырнадцать миллионов пятьсот шестнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: погашение задолженности по налогам в бюджет учреждений уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение погашения задолженности по налогам в бюджет учреждений уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 053       Қылмыстық-атқару Қылмыстық-атқару    Қаңтар Қазақстан
жүйесi           жүйесi мекемелер.   айында Республи.
мекемелерiнің    інің 752022 мың            касының
бюджетке түсетiн теңге республикалық        Әділет
салықтары        бюджетке түсетiн           министрлігі.
жөнiндегi        салықтар бойынша           Қазақстан
берешегiн өтеу.  және 362494 мың теңге      Республикасы
жергiлiктi бюджетке        Әділет мини.
түсетiн салықтар           стрлігінің
бойынша берешегiн          Қылмыстық-
өтеу.                      атқару
жүйесi
комитетi
және оның
аумақтық
органдары,
мемлекеттiк
түзеу
мекемелерi.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнің бюджетке түсетiн салықтары жөніндегi берешегiн өтеу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
338-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1720 мың теңге (бiр миллион жетi жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 9-10-баптары , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 19-бабы  және 22-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы және "Мүліктi бағалау жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1389 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лицензиялау қызметiн көрсету саласында лицензиялауды ұйымдастыру және заңдылықты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Нотариалдық және адвокаттық қызметпен, мүлiктi бағалау жөніндегi қызметпен және адвокаттық қызметпен байланысы жоқ ақылы заң қызметiн көрсету жөніндегi қызметпен, сондай-ақ есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметтiң жеке түрлерiмен айналысу құқығына лицензияларды берудi қамтамасыз ету.

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 053 Погашение Погашение задолженности В Минис-
задолжен- учреждений уголовно- январе терство
ности по исполнительной системы по месяце юстиции
налогам в налогам, поступающим в Респуб-
бюджет республиканский бюджет лики
учреждений 752022 тысячи тенге и в Казах-
уголовно- местный бюджет 362494 стан.
исполни- тысячи тенге. Комитет
тельной уголов-
системы но-ис-
полни-
тельной
системы
Минис-
терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан и
его
террито-
риальные
органы,
государ-
ственные
исправи-
тельные
учрежде-
ния.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение задолженности по налогам в бюджет учреждений уголовно-исполнительной системы.
Приложение 338
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
079 "Выполнение функций лицензиаров"
на 2003 год
1. Стоимость: 1720 тысяч тенге (один миллион семьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 9 , 10 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании", статьи 19 и 22 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1389 "Вопросы лицензирования деятельности по оценке имущества".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация лицензирования и обеспечение законности в сфере лицензированных услуг.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выдачи лицензий на право занятия нотариальной и адвокатской деятельностью, деятельностью по оценке имущества и оказанию платных юридических услуг, не связанных с адвокатской деятельностью, а также отдельных видов деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.

1  079      Лицензиарлардың  Нотариалдық және    Жыл    Қазақстан
функцияларын     адвокаттық қызмет.  iшiнде Республи.
орындау.         пен, жылжымайтын           касының
мүлiктi бағалау            Әділет
және адвокаттық            министрлігі,
қызметпен байланысы        Тіркеу
жоқ ақылы заң              қызметі
қызметiн көрсету           комитеті,
жөнiндегi қызметпен,       Нашақорлық.
сондай-ақ есiрткi          қа және
құралдарының,              есірткі
психотроптық               бизнесіне
заттардың және             қарсы күрес
прекурсорлардың            жөніндегі
айналымы саласындағы       комитет.
қызметтің жеке
түрлерiмен айналысу
құқығына лицензиялар
бepу. Қызметтің
барлық түрлерi
бойынша мемлекеттiк
лицензиялардың
14700 бланкiлерiн
даярлау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қолданылып жүрген заңдар талаптарына заңды және жеке тұлғалар қызметi мен жеке iс-әрекеттерiн лицензиялаудың түрлерi сәйкес келуiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
339-қосымша
ЕСКЕРТУ. 339-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 қарашадағы N 150 п қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
104 "Нашақорлық пен есiрткi бизнесіне қарсы күрес мемлекеттiк
бағдарламасы" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 75750 (жетпiс бес миллион жетi жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Ел Президентiнiң "Қазақстан - 2030. Барлық қазақстандықтардың өсіп өркендеуi, қауiпсiздiгi және әл-ауқатының артуы" 1997 жылғы 10 қазандағы Қазақстан халқына жолдауы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестің 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы, "Есiрткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдалануына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 қазандағы Заңы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 22-бабы , "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған басым iс-шараларының жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176 қаулысы  және "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2002-2003 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 шілдедегi N 736 қаулысы .

1 079 Выполнение Выдача лицензий на право В те- Минис-
функций занятия нотариальной и чение терство
лицен- адвокатской деятельнос- года юстиции
зиаров тью, деятельностью по Респуб-
оценке имущества и оказа- лики
нию платных юридических Казах-
услуг, не связанных с стан,
адвокатской деятельностью, Комитет
а также отдельных регист-
видов деятельности в рацион-
сфере оборота наркотичес- ной
ких средств, психотропных службы,
веществ и прекурсоров. Комитет
Изготовление 14700 по борь-
бланков государственных бе с
лицензий по всем видам наркома-
деятельности. нией и
нарко-
бизнесом
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение соответствия лицензируемых видов деятельности и отдельных функций юридических и физических лиц требованиям действующего законодательства.
Приложение 339
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
104 "Государственная программа борьбы
с наркоманией и наркобизнесом" на 2003 год
1. Стоимость: 75750 тысяч тенге (семьдесят пять миллионов семьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Послание Президента страны народу Казахстана "Казахстан-2030. Процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев" от 10 октября 1997 года, Стратегия борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394, Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статья 22 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2002 года N 736 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2002-2003 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлықтың және есiрткi бизнесiнің одан әрi таралуына қарсы тиiмді мемлекеттiк және қоғамдық iс-қимыл жүйесiнің негiзгi буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы iс-қимыл тетiгiн нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 104       Нашақорлық пен   Есiрткiге қарсы     Жыл   Қазақстан
есiрткi          тақырыптар жөнiнде ішінде Республика.
бизнесiне қарсы  конкурстар ұйым.          сының
күрес            дастырып, есiрткiнің      Әділет
мемлекеттiк      залалы туралы             министрлігі,
бағдарламасы     фильмдердi, бейне-        Қазақстан
роликтерді, теле-         Республикасы
бағдарламалар мен         Әділет мини.
мультфильмдерді           стрлігінің
жасай және көрсете        Нашақорлыққа
отырып, Халықаралық       және есірткі
нашақорлыққа және         бизнесіне
есiрткi бизнесiне         қарсы күрес
қарсы күрес күнiне        жөніндегі
(26 маусым)               комитеті,
арналған 30 акцияны       Сот
өткiзу.                   сараптамасы
Бас бостандығын           орталығы
айыру орындарында
наркологиялық
қызметтi ұйымдастыру
және (аппараттар:
ультрадыбысты
терапия үшiн
әмбебапты - 16 дана;
электрлі түс арқылы
терапия үшiн - 16
дана; диадинамикалық
тоқпен емдеу үшiн -
16 дана; гальвани.
зация және дәрiлiк
электрофорез үшiн -
16 дана; организмдi
тiкелей емес
электрохимиялық
детоксикациялау үшiн
(ЭНДО-3) - 20 дана;
эхоэнцефалограф - 6
дана) 90 бiрлiк
санында медициналық
жабдықтармен, 32 бір-
лік санында бейнеап-
паратурамен (теледи-
дарлар - 16 дана,
бейнемагнитафондар -
16 дана) жарақтанды-
руды жақсарту.
Жалпы таралымы
4900 дана
нашақорлыққа және
есiрткi бизнесiне
қарсы күрес
проблемаларына
арналған мерзiмдi
журналды тоқсан
сайын шығару (басып
шығару).
Он үш семинар, алты
"дөңгелек үстел",
он конференция өткiзу.
Жалынды-ионизациялы
детекторымен және
газдардың генератор.
ларымен 3 газ
хроматографын, 3
ИК-Фурье спектрометрiн
сатып алу.
Прекурсорларды
дайындайтын және
пайдаланатын
кәсiпорындарда
өндiрiстің және
оларды пайдаланудың
мониторингін өткiзу
шеңберінде техникалық
тапсырманы және
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу, деректерді
бұдан кейін абоненттік
төлеммен берудің
ведомстволық желісін
ұйымдастыру, компьютер-
лік жабдыққа құрамдас
бөліктерді сатып алу.
Есiрткi құралдарын,
психотроптық заттарды
және прекурсорларды
айқындау үшiн
жабдықтарды, техниканы,
химиялық препараттарды
дайындау бойынша
отандық өндiрiстi
дамыту. Әдiстемелiк
оқулық құралдарды
600 дана санында
шығару үшін және
ecipткi құралдарын,
психотроптық заттарды
және прекурсорларды
айқындау үшiн
жабдықтар мен
көмекшi құралдарды
әзiрлеу үшiн
материалдар сатып алу.
Eciрткi құралдарды,
психотроптық заттар
мен прекурсорларды
және олардың
имитаторларын айқындау
үшiн 2836 дана
санында жабдықтарды,
көмекшi құралдарды
дайындауға және
сатып алуға шарттарды
жасау. Аталмыш
құралдарды
пайдаланудың дағдыларын
әдеттеу үшiн оқыту
семинарларын жүргізу.
Нашақорлық пен
есiрткi бизнесіне
қарсы күрестiң
ақпараттарымен,
тәжiрибесiмен және
әдiстерiмен алмасу
мақсатында ТМД-ның
арнайы бөлiмшелерiнің
өкiлдерi қатысып,
халықаралық конференция
өткiзу.
Жоғарыда аталған
iс-шараларды
ұйымдастыруды қамтамасыз
ету мақсатында:
iссапарлық және
өкілдiк шығыстарды,
байланыс қызметтерге
ақы төлеу; плакаттарды,
брошюраларды,
буклеттердi және
жарнамаларды дайындау;
әдiстемелiк әдебиеттi
(журналдарды),
өткiзілген iс-шаралар
материалдарын басып
шығару; кеңсе және
өзге де тауарларды,
соның iшiнде аудио
және бейнекассеталарды,
естелiк базарлықтарды
сатып алу, буфет
қызметтерiн көрсетудi
ұйымдастыру;
үй-жайларды, көлiктік
құралдарды жалға алу. <*>
------------------------------------------------------------------

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 104 Государст- Проведение 30 акций, В те- Минис-
венная посвященных Международно- чение терство
программа му дню борьбы с наркома- года юстиции
борьбы с нией (26 июня), с органи- Респуб-
наркома- зацией конкурсов на лики
нией и антинаркотическую Казах-
наркобиз- тематику, спортивных стан.
несом мероприятий, созданием и
демонстрацией фильмов,
видео-роликов, телепере- Комитет
дач и мультфильмов о вреде по
наркотиков. Улучшение борьбе
организации и оснащения с нарко-
наркологической службы в манией и
местах лишения свободы нарко-
медицинским оборудованием бизнесом
в количестве 90 единиц Минис-
(аппараты: для ультра- терства
звуковой терапии универ- юстиции
сальный - 16 штук; терапии Респуб-
электросном -16 штук; лики
лечения диадинамическими Казах-
токами -16 штук; гальва- стан
низации и лекарственного
электрофореза - 16 штук;
непрямой электрохимичес-
кой детоксикации
организма (ЭНДО-3) - 20
штук; эхоэнцефалограф -
6 штук), видеоаппаратурой
в количестве 32 единиц
(телевизоры - 16 штук,
видеомагнитофоны -
16 штук).
Выпуск (издание)
периодического журнала
ежеквартально, посвящен-
ного проблемам борьбы с
наркоманией и наркобиз-
несом общим тиражом 4900
экземпляров.
Проведение 13 семинаров,
6 "круглых столов", 10
конференций.
Приобретение 3 газовых
хроматографов с пламенно-
ионизационным детектором
и генератором газов,
ИК-Фурье спектрометра - 3.
Разработка технического
задания и программного
обеспечения, организация
ведомственной сети передачи
данных с дальнейшей
абонентской платой,
приобретение комплектую-
щих частей к компьютерн-
ому оборудованию в рамках
проведения мониторинга
производства и использо-
вания прекурсоров на
предприятиях, их изго-
тавливающих и использую-
щих.
Развитие отечественного
производства по изготов-
лению оборудования,
техники, химических пре-
паратов для обнаружения
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров. Приобретение
материалов для выпуска
методических учебных
пособий в количестве 600
экземпляров и разработки
оборудования, вспомога-
тельных наборов для
определения наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров.
Заключение договоров на
изготовление и приобрете-
ние оборудования, вспомо-
гательных наборов для
определения наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров и
их имитаторов в количест-
ве 2836 экземпляров.
Проведение обучающего
семинара для приобретения
навыков пользования
данными наборами.
Проведение международной
конференции с участием
представителей специаль-
ных подразделений СНГ с
целью обмена информацией,
опытом и методами борьбы
с наркоманией и наркобиз-
несом.
В целях организационного
обеспечения вышеперечис-
ленных мероприятий:
оплата командировочных и
представительских
расходов, услуг связи;
изготовление плакатов,
брошюр, буклетов и
памяток; издание
методической литературы
(журналы), материалов
проведенных мероприятий;
приобретение канцелярских
и прочих товаров, включая
аудио-, видеокассеты,
памятных сувениров,
организация буфетного
обслуживания; аренда
помещений, транспортных
средств.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 вносятся изменения - постановлением Правительства РК от 12 ноября 2003 г. N 150п .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: нашақорлықтың алдын алу тиімділігін арттыру, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылау жүйесін нығайту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
340-қосымша
ЕСКЕРТУ. 340-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 27 қарашадағы N 150 щ қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
200 "Қылмыстық-атқару жүйесiн жабдықтармен, мүкаммалмен, арнайы мақсаттағы құралдармен және көлік құралдарымен жарақтандыру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 150000 мың теңге (бip жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiнің 78, 81, 95-97 , 163-баптары , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 20-баптары,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, "Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерiнiң материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: түзеу мекемелерінде жазасын өтеу кезінде сотталғандарды ұстаудың, сондай-ақ түзеу мекемелерi қызметкерлерiнің қауіпсiздігiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: түзеу мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайту, жабдықтарын, мүкаммалын, арнайы мақсаттағы құралдарын және көлiк құралдарын жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 200       Қылмыстық-атқару Қылмыстық-атқару    Жыл   Қазақстан
жүйесiн          жүйесiнің 81 меке. ішінде Республика.
жабдықтармен,    месiн жабдықтармен,       сының
мүкаммалмен,     мүкаммалмен, арнайы       Әділет
арнайы           мақсаттағы құрал.         министрлігі,
мақсаттағы       дармен және көлiк         Қазақстан
құралдармен және құралдарымен, оның        Республикасы
көлiк            iшiнде:                   Әділет мини.
құралдарымен     арнайы құралдардың        стрлігінің
жарақтандыру.    (оқ-дәрiсi бар қару)      Қылмыстық-
200 бiрлiгiмен;           атқару
медициналық жабдық-       жүйесі
тардың 66 бiрлiгiмен      комитеті,
(автоклавтар - 4,         оның аумақ.
құрғақтай қуыру           тық органда.
шкафтары - 6, тер         ры, мемле.
мостаттар - 12,           кеттік түзеу
дистилляторлар - 4,       мекемелері.
тоңазытқыштар - 14,
центрифугалар - 2,
бинокулярлық микрос-
коптар - 4, бактери-
цидтi лампалар - 12,
аналитикалық таразылар
- 2, 12Ф7 - флюорог-
рафы - 6);
коммуналдық-тұрмыстық
жабдықтардың 213 бiр-
лiгiмен (пiсiру қазан-
дықтары - 55, электр
плиталары - 22, тоңа-
зытқыш шкафтары - 28,
тоңазытқыш камералар
- 26, қуыру шкафтары
- 26, кiр жуатын маши-
налар - 32, центрифу-
галар - 22, дизельдiк
электр станциялары -
2);
бактериологиялық
зертханалар үшiн мү-
каммалдың 36503 бiр-
лiгiмен;
29 автомобильмен
(арнайы автокөлiк -
5 бiрлiк, су тасығыш
- 2 бiрлiк, автобустар
- 6 бiрлiк, санитарлық
машиналар - 3 бiрлiк,
азық-түлiк таситын
машина - 1 бiрлiк,
ВАЗ автомобилi - 10
бiрлiк, вакуумдық
тазалауға арналған
автомашина - 2 бiрлiк);
жергiлiктi учаскенi
қайта жабдықтауға
арналған арнайы құ-
ралдар мен байланыс
құралдарының 12 бiр-
лiгiмен ("Барьер-500"
периметрiнiң күзетi -
10, радиоұзартқыш -
1, автомобильдiк
радиостанция - 1);

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности профилактики наркомании, укрепление системы государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Приложение 340
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
200 "Оснащение уголовно-исполнительной системы
оборудованием, инвентарем, средствами
специального назначения и транспортными
средствами" на 2003 год
1. Стоимость: 150 000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 78 , 81_ , 95-97 , 163 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, статьи 10 , 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение безопасности содержания осужденных в исправительных учреждениях при отбывании наказания, а также персонала исправительных учреждений.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление материально-технической базы исправительных учреждений, обновление оборудования, инвентаря, средств специального назначения и транспортных средств.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 200 Оснащение Оснащение 81 учреждений в тече- Министер-
уголовно- уголовно-исполнительной ние ство
исполни- системы оборудованием, года юстиции
тельной инвентарем, средствами Респуб-
системы специального назначения и лики
оборудова- транспортными средствами, Казах-
нием, ин- в том числе: стан,
вентарем, 200 единиц специальных Комитет
средствами средств (оружия с уголов-
специаль- патронами); но-ис-
ного наз- полни-
начения и 66 единиц медицинского тельной
транспорт- оборудования (автоклавы системы
ными сред- - 4, шкафы сухожаровые - 6, Минис-
ствами термостаты - 12, терства
дистилляторы - 4, юстиции
холодильники - 14, Респуб-
центрифуги - 2, микроскопы лики
бинокулярные - 4, Казах-
бактерицидные лампы - 12, стан,
весы аналитические - 2, его
флюорограф - 12Ф7-6); терри-
тори-
213 единиц коммунально-бытового альные
оборудования (варочные котлы - органы,
55, электроплиты - 22, государ-
холодильные шкафы - 28, ственные
холодильные камеры - 26, шкафы исправи-
прожарочные - 26, машины тельные
стиральные - 32, центрифуги - 22,учрежде-
дизельэлектростанции - 2); ния
36503 единицы инвентаря для
бактериологических лабораторий;
29 автомобилей (спецавто-
транспорт - 5 единиц, водовоз
- 2 единицы, автобусы -
6 единиц, санитарные машины -
2 единицы, продуктовоз -
1 единицы, автомобиль ВАЗ -
11 единиц, автомашина для
вакуумной очистки - 2 единицы);
12 единиц спецсредств и средств
связи для переоборудования
локального участка (охрана
периметр "Барьер-500" - 10,
радиоудлинитель - 1,
радиостанция автомобильная
- 1);
1 единица трансформатора

630 гВА 10/04 күшi бар
трансформатордың 1
бiрлiгiмен жарақтандыру.<*> ------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайту, жабдықтарын және мүкаммалын, арнайы мақсаттағы құралдарын және арнайы түрін қоса алғанда көлік құралдарын жаңарту.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
341-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
201 "Түзеу мекемелерiн инженерлiк-техникалық күзет құралдарымен жарақтандыру" республикалық бюджеттік  бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 89000 мың теңге (сексен тоғыз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінiң 77, 99-баптары,  "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 20-баптары,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерінің материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сотталғандар арасындағы қылмыстар санын азайту, күзетілетін түзеу мекемелерiнен қашуды болдырмау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: түзеу мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайту, күзеттiң инженерлік-техникалық құралдарын жаңарту, қайта жаңарту және күрделi жөндеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  201     Түзеу мекемелерiн Түзеу мекемелерiнің  Жыл   Қазақстан
инженерлік-техни. 6-ын (OB-156/2,     ішінде Республи.

силового 630 гВА 10/04
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 ноября 2003 г. N 150щ .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление материально-технической базы учреждений уголовно-исполнительной системы, обновление оборудования и инвентаря, средств специального назначения и транспортных средств, включая специальные.
Приложение 341
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Оснащение исправительных учреждений
инженерно-техническими средствами охраны"
на 2003 год
1. Стоимость: 89 000 тысяч тенге (восемьдесят девять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 77 , 99_ Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, статьи 10 , 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: снижение количества преступлений среди осужденных, предотвращение побегов из охраняемых исправительных учреждений.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление материально-технической базы исправительных учреждений, обновление, реконструкция и капитальный ремонт инженерно-технических средств охраны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 201 Оснащение Оснащение 6 исправитель- В те- Минис-
исправи- ных учреждений (ОВ-156/2, чение терство

калық күзет       OB-156/14, УK-161/4,       касының
құралдарымен      АК-159/21, ЛА-155/8,       Әділет
жарақтандыру.     ЛА-155/14) күзеттің        министрлігі,
инженерлiк-техника.        Қазақстан
лық құралдарымен:          Республикасы
толық жиынтығы 70          Әділет мини.
мөлшерінде "Пион-ТМ"       стрлігінің
"Мимоза" желілік           Қылмыстық-
бөлiгiмен "Ночь-12"        атқару
- толық жиынтығы 6         жүйесі
мөлшерінде жарақ.          комитеті
тандыру. Осы меке.         және оның
мелерде табу және          аумақтық
хабарлау құралдарын        органдары,
жабдықтау монтажы          мемлекеттік
бойынша құрылыс-           түзеу
монтаж жұмыстары           мекемелері.
және реттеушi
жұмыстар.
Екi мекеме бойынша
жобалау-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу
және сол бойынша
мемлекеттiк
сараптама жүргізу.
Төрт мекемеде
күзеттiң инженерлiк
құралдарын қайта
жаңарту бойынша
жөндеу-құрылыс
жұмыстарын аяқтау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түзеу мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын нығайту, күзеттің инженерлiк-техникалық құралдарын жаңарту, қайта жаңарту және күрделi жөндеу, бас бостандығынан айыру орындарында тұрақты және болжамды ахуалды қолдауға жәрдемдесетiн түзеу мекемелерi қызметкерлерi қауiпсiздігінің қажеттi деңгейiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
342-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
303 "Қызылорда қаласында қабырға материалдарын жасайтын зауытты жалпы режимдегi түзеу колониясы етiп қайта жаңарту"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 310000 мың теңге (үш жүз он миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексiнің 68-бабы , "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары,  "Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .

тельных ОВ-156/14, УК-161/4, АК- года юстиции
учреждений 159/21, ЛА-155/8, ЛА- Респуб-
инженерно- 155/14) инженерно-техни- лики
техничес- ческими средствами Казах-
кими охраны: "Пион-ТМ" в стан,
средствами количестве 70 комплектов, Комитет
охраны "Ночь-12" с линейной уголов-
частью "Мимоза" - 6 но-ис-
комплектов. полни-
Строительно-монтажные тельной
работы по монтажу системы
оборудования средств Минис-
обнаружения и оповещения терства
и пусконаладочные работы юстиции
в этих учреждениях. Респуб-
Разработка проектно- лики
сметной документации по Казах-
двум учреждениям и стан,
проведение по ней его
государственной террито-
экспертизы. риальные
Завершение ремонтно- органы,
строительных работ по государ-
реконструкции инженерных ственные
средств охраны в четырех исправи-
учреждений. тельные
учрежде-
ния
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение материально-технической базы исправительных учреждений, обновление, реконструкция и капитальный ремонт инженерно-технических средств охраны, обеспечение необходимого уровня безопасности персонала исправительных учреждений, способствующих поддержанию стабильной и прогнозируемой ситуации в местах лишения свободы.
Приложение 342
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
303 "Реконструкция под исправительную колонию
общего режима на базе завода стеновых материалов
в городе Кызылорде" на 2003 год
1. Стоимость: 310 000 тысяч тенге (триста десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 68 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сотталғандарды ұстаудың коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес келтiру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: сотталғандарды ұстаудың орналасу тығыздығын азайту; сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегінде жазасын өтеу үшiн жағдайлар жасау; сотталғандарды Республика бойынша тасымалдау санын азайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 303       Қызылорда        Жобалау-сметалық    Жыл    Қазақстан
қаласында        құжаттамаға сәйкес  ішінде Республи.
қабырға          Қызылорда қаласын.         касының
материалдарын    дағы түзеу                 Әділет
жасайтын         мекемесiнде объек.         министрлігі,
зауытты жалпы    тілердi қайта              Қазақстан
режимдегi түзеу  жаңарту мен                Республикасы
колониясы етiп   құрылысты, оның            Әділет мини.
қайта жаңарту.   iшiнде:                    стрлігінің
1. Аумақтарды қайта        Қылмыстық-
жаңартуға дайын.           атқару
дауды өткiзу               жүйесі
жөніндегi жұмыстарды:      комитеті,
- жер учаскесiн            оның
бөлiп берудi;              аумақтық
- құрылыс салу             органдары,
аймағына кiретiн           мемлекеттік
ғимараттар мен             түзеу
құрылыстарды өтеп          мекемелері.
алуды;
- бұзылатын және
көшiрiлетiн
ғимараттарға,
құрылыстарға және
әр түрлi мақсаттағы
инженерлік желiлерге
өтемақыны;
- бар ғимараттардың
және құрылыстардың
iстегi қабiлетiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына тексеру
жұмыстарын;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзудi;
- инженерлiк-
геологиялық iздеулер
өткiзудi;
- жобаны затқа
шығаруды;
- жобалау-сметалық
құжаттамаларды
әзiрлеу және оны
сараптамадан өткiзудi;
2. Құрылыстық-
монтаждық, санитарлық
-техникалық, электрлi
монтаж жұмыстарын.
3. Насостық
станцияларды,
санитарлық-техникалық,
технологиялық,
асханалық, монша-кiр
жуу жабдықтарын,
сигналдама мен
байланыс жабдықтарын,
қазандық жабдықтарды,
бейнебақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесiн сатып алуды
және монтажын.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приведение коммунально-бытовых условий содержания осужденных в соответствие с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: снижение плотности содержания осужденных; создание условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста; уменьшение количества перевозок осужденных по Республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 303 Рекон- Продолжение реконструкции В те- Минис-
струкция и строительства объектов чение терство
под испра- в исправительном учрежде- года юстиции
вительную нии в городе Кызылорде в Респуб-
колонию соответствии с проектно- лики
общего сметной документацией, в Казах-
режима на том числе: стан,
базе 1. Работы по проведению Комитет
завода подготовки территории к уголов-
стеновых реконструкции: но-ис-
материалов - отвод земельного полни-
в городе участка; тельной
Кызылорде. - выкуп зданий и системы
сооружений, попадающих в Минис-
зону застройки; терства
- компенсация за сносимые юстиции
и переносимые здания, Респуб-
сооружения и инженерные лики
сети различного Казах-
назначения; стан,
- обследовательские его
работы на несущую террито-
способность и сейсмичес- риальные
кую стойкость существую- органы,
щих зданий и сооружений; государ-
- проведение топографо- ственные
геодезических работ; исправи-
- проведение инженерно- тельные
геологических изысканий; учрежде-
- вынос проекта в натуру; ния
- разработка проектно-
сметной документации и
проведение ее экспертизы.
2. Строительно-монтажные,
санитарно-технические,
электромонтажные работы.
3. Приобретение и монтаж
насосных станций,
санитарно-технического,
технологического,
кухонного, банно-прачеч-
ного оборудования,
оборудования сигнализации
и связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
спецоборудования.

4. Мемлекеттiк сәулет
-құрылыс бақылауын
жүзеге асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеудi:
- техникалық
қадағалауды ұстауды
(жеке тұлға ретiнде);
- авторлық құқықты
жүзеге асыруды;
- алаңды және
инженерлiк желiлердi
атқарушы суретке
түсiрудi;
- Жылжымалы мүлiк
орталығында жылжымалы
мүлiктi тiркеу және
қызметтер көрсету
қызметiн;
- реттейтiн жұмыстарды,
3-тармақта көрсетiлген
жабдықтарды жүзеге
асыруды жалғастыру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: бюджеттiк бағдарламаларды iске асыру жөніндегі iс-шараларды - құрылыстың басынан бастап сметаның құнынан 45 % орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
343-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
304 "Жамбыл облысында психоневрологиялық интернат үйiн
жалпы режимдер түзеу колониясы етіп қайта жаңарту"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару Кодексiнің 68-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы, "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары,  "Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерінің материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнің 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы  және "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сотталғандарды ұстаудың коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: сотталғандарды ұстаудың орналасу тығыздығын азайту; сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегінде жазасын өтеу үшiн жағдайлар жасау; сотталғандарды Республика бойынша тасымалдау санын азайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------

4. Оплата услуг по
осуществлению государст-
венного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание технического
надзора (как физическое
лицо);
- осуществление автор-
ского надзора;
- исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистрации
и обслуживанию недвижи-
мого имущества в Центре
по недвижимости;
осуществление пускона-
ладочных работ,
оборудования указанного
в пункте 3.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение мероприятий по реализации бюджетной программы - 45% от сметной стоимости с начала строительства.
Приложение 343
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
304 "Реконструкция психоневрологического
дома-интерната под исправительную колонию общего
режима в Жамбылской области" на 2003 год
1. Стоимость: 300 000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 68 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приведение коммунально-бытовых условий содержания осужденных в соответствие с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: снижение плотности содержания осужденных; создание условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста; уменьшение количества перевозок осужденных по Республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 304       Жамбыл облысында Жобалау-сметалық    Жыл    Қазақстан
психоневрология. құжаттамаға сәйкес  ішінде Республика.
лық интернат     Жамбыл облысындағы         сының
үйін жалпы       түзеу мекемесiнде          Әділет
режимдегi түзеу  объектiлердi қайта         министрлігі,
колониясы етiп   жаңарту мен құры.          Қазақстан
қайта жаңарту.   лысты, оның iшiнде:        Республикасы
1. Аумақтарды қайта        Әділет мини.
жаңартуға дайындау.        стрлігінің
ды өткiзу жөніндегi        Қылмыстық-
жұмыстарды:                атқару
- жер учаскесiн            жүйесі
бөлiп берудi;              комитеті,
- құрылыс салу             оның
аймағына кiретiн           аумақтық
ғимараттар мен             органдары,
құрылыстарды өтеп          мемлекеттік
алуды;                     түзеу
- бұзылатын және           мекемелері.
көшiрiлетiн
ғимараттарға,
құрылыстарға және
әр түрлi мақсаттағы
инженерлiк желiлерге
өтемақыны;
- бар ғимараттардың
және құрылыстардың
iстегі қабiлетiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына тексеру
жұмыстарын;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзудi;
- инженерлік-
геологиялық iздеулер
өткiзудi;
- жобаны затқа
шығаруды;
- жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
және оны сараптамадан
өткiзудi;
2. Құрылыстық-монтаждық,
санитарлық-техникалық,
электрлі монтаж
жұмыстарын.
3. Насостық станция.
ларды, санитарлық-
техникалық,
технологиялық,
асханалық, монша-кiр
жуу жабдықтарын,
сигналдама мен
байланыс жабдықтарын,
қазандық жабдықтарды,
бейнебақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесiн сатып алуды
және монтажын.
4. Мемлекеттiк сәулет
-құрылыс бақылауын
жүзеге асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы төлеудi:
- техникалық
қадағалауды ұстауды
(жеке тұлға ретiнде);
- авторлық құқықты
жүзеге асыруды;
- алаңды және
инженерлiк желiлердi
атқарушы суретке
түсіруді;
- Жылжымалы мүлiк
орталығында жылжымалы
мүлiктi тiркеу және
қызметтер көрсету
қызметiн;
- реттейтiн жұмыстарды,
3-тармақта көрсетiлген
жабдықтарды жүзеге
асыруды жалғастыру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі iс-шараларды - құрылыстың басынан бастап сметаның құнынан 55 % орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
344-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
305 "Шығыс Қазақстан облысында Солнечный кентіндегі әскери
қалашықты әйелдерге арналған түзеу колониясы етiп қайта жаңарту" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 304 Рекон- Продолжение реконструкции В те- Минис-
струкция и строительства объектов чение терство
психонев- в исправительном учрежде- года юстиции
рологичес- нии в Жамбылской области Респуб-
кого дома- в соответствии с лики
интерната проектно-сметной докумен- Казах-
под испра- тацией, в том числе: стан,
вительную 1. Работы по проведению Комитет
колонию подготовки территории к уголов-
общего реконструкции: но-ис-
режима в - отвод земельного полни-
Жамбылской участка; тельной
области. - выкуп зданий и соору- системы
жений, попадающих в зону Минис-
застройки; терства
- компенсация за сноси- юстиции
мые и переносимые Респуб-
здания, сооружения и лики
инженерные сети различ- Казах-
ного назначения; стан,
- обследовательские его
работы на несущую террито-
способность и сейсмичес- риальные
кую стойкость существую- органы,
щих зданий и сооружений; государ-
- проведение топографо- ственные
геодезических работ; исправи-
- проведение инженерно- тельные
геологических изысканий; учрежде-
- вынос проекта в натуру; ния
- разработка проектно-
сметной документации и
проведение ее экспертизы.
2. Строительно-монтажные,
санитарно-технические,
электромонтажные работы.
3. Приобретение и монтаж
насосных станций,
санитарно-технического,
технологического,
кухонного, банно-прачеч-
ного оборудования,
оборудования сигнализации
и связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
спецоборудования.
4. Оплата услуг по
осуществлению государст-
венного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание технического
надзора (как физическое
лицо);
- осуществление авторско-
го надзора;
- исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистрации и
обслуживанию недвижимого
имущества в Центре по
недвижимости;
- осуществление
пусконаладочных работ,
оборудования, указанного
в пункте 3.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение мероприятий по реализации бюджетной программы - 55% от сметной стоимости с начала строительства.
Приложение 344
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
305 "Реконструкция военного городка в поселке
Солнечный под исправительную колонию для
женщин в Восточно-Казахстанской области"
на 2003 год

1. Құны: 137900 мың теңге (бiр жүз отыз жетi миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 68-бабы,  2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары , "Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерiнің материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сотталғандарды ұстаудың коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: сотталғандарды ұстаудың орналасу тығыздығын азайту; сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегінде жазасын өтеу үшiн жағдайлар жасау сотталғандарды Республика бойынша тасымалдау санын азайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 305       Шығыс Қазақстан  Жобалау-сметалық    Жыл    Қазақстан
облысында        құжаттамаға сәйкес  ішінде Республи.
Солнечный        Шығыс Қазақстан            касының
кентiндегi       облысындағы түзеу          Әділет
әскери қалашықты мекемесiнде                министрлі.
әйелдерге        объектiлердi қайта         гі,
арналған түзеу   жаңарту мен                Қазақстан
колониясы етiп   құрылысты, оның            Республи.
қайта жаңарту.   ішінде:                    касы
1. Аумақтарды қайта        Әділет мини.
жаңартуға дайындау.        стрлігінің
ды өткiзу жөніндегi        Қылмыстық-
жұмыстарды:                атқару
- жер учаскесiн            жүйесі
бөлiп берудi;              комитеті,
- құрылыс салу             оның
аймағына кiретiн           аумақтық
ғимараттар мен             органдары,
құрылыстарды өтеп          мемлекеттік
алуды;                     түзеу
- бұзылатын және           мекемелері.
көшiрiлетiн
ғимараттарға,
құрылыстарға және
әр түрлi мақсаттағы
инженерлiк желiлерге
өтемақыны;
- бар ғимараттардың
және құрылыстардың
iстегі қабiлетiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына тексеру
жұмыстарын;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзудi;
- инженерлік-
геологиялық iздеулер
өткiзудi;
- жобаны затқа
шығаруды;
- жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
және оны сараптамадан
өткiзудi.

1. Стоимость: 137 900 тысяч тенге (сто тридцать семь миллионов девятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 68 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приведение коммунально-бытовых условий содержания осужденных в соответствие с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: снижение плотности содержания осужденных; создание условий для отбывания наказания всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста; уменьшение количества перевозок осужденных по Республике.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 305 Рекон- Продолжение реконструкции В те- Минис-
струкция и строительства объектов чение терство
военного в исправительном учрежде- года юстиции
городка в нии в Восточно-Казахстан- Респуб-
поселке ской области в соответст- лики
Солнечный вии с проектно-сметной Казах-
под испра- документацией, в том стан,
вительную числе: Комитет
колонию 1. Работы по проведению уголов-
для женщин подготовки территории к но-ис-
в Восточ- реконструкции: полни-
но-Казах- - отвод земельного тельной
станской участка; системы
области. - выкуп зданий и сооруже- Минис-
ний, попадающих в зону терства
застройки; юстиции
- компенсация за сносимые Респуб-
и переносимые здания, лики
сооружения и инженерные Казах-
сети различного назначе- стан,
ния; его
- обследовательские террито-
работы на несущую способ- риальные
ность и сейсмическую органы,
стойкость существующих государ-
зданий и сооружений; ственные
- проведение топографо- исправи-
геодезических работ; тельные
- проведение инженерно- учрежде-
геологических изысканий; ния
- вынос проекта в натуру;
- разработка проектно-
сметной документации и
проведение ее экспертизы.

2. Құрылыстық-монтаждық,
санитарлық-техникалық,
электрлі монтаж
жұмыстарын.
3. Насостық станция.
ларды, санитарлық-
техникалық,
технологиялық,
асханалық, монша-кiр
жуу жабдықтарын,
сигналдама мен
байланыс жабдықтарын,
қазандық жабдықтарды,
бейнебақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесiн сатып алуды
және монтажын.
4. Мемлекеттiк сәулет
-құрылыс бақылауын
жүзеге асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы төлеудi:
- техникалық
қадағалауды ұстауды
(жеке тұлға ретiнде);
- авторлық құқықты
жүзеге асыруды;
- алаңды және
инженерлiк желiлердi
атқарушы суретке
түсіруді;
- Жылжымалы мүлiк
орталығында жылжымалы
мүлiктi тiркеу және
қызметтер көрсету
қызметiн;
- реттейтiн жұмыстарды,
3-тармақта көрсетiлген
жабдықтарды жүзеге
асыруды жалғастыру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Шығыс Қазақстан облысында Солнечный кентіндегі әскери қалашықты әйелдерге арналған түзеу колониясы етiп қайта жаңартуды аяқтау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
345-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
306 "Ақтөбе облысы Жем кентіндегі "Ембi-5" әскери объектiсiн
қатаң режимдегі түзеу колониясы етіп қайта жаңарту"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 68-бабы,  "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 10, 11, 20-баптары,  "Қазақстан Республикасы түзеу мекемелерінің материалдық-техникалық базасын жақсартудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 22 қаңтардағы N 92 қаулысы  және Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: сотталғандарды ұстаудың коммуналдық-тұрмыстық жағдайларын қолданыстағы қылмыстық-атқару заңнамасының талаптарына сәйкес келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: сотталғандарды ұстаудың орналасу тығыздығын азайту; сотталғандардың барлық санаттарына сотталғанға немесе тұтқындалғанға дейiн тұрған аймағының шегінде жазасын өтеу үшiн жағдайлар жасау; сотталғандарды Республика бойынша тасымалдау санын азайту.

2. Строительно-монтажные,
санитарно-технические,
электромонтажные работы.
3. Поставка и монтаж
насосных станций,
санитарно-технического,
технологического,
кухонного, банно-прачеч-
ного оборудования,
оборудования сигнализации
и связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
спецоборудования.
4. Оплата услуг по
осуществлению государст-
венного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание технического
надзора (как физическое
лицо);
- осуществление авторского
надзора;
- исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистрации и
обслуживанию недвижимого
имущества в Центре по
недвижимости;
осуществление пусконала-
дочных работ, оборудования,
указанного в пункте 3.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение реконструкции военного городка в поселке Солнечный под исправительную колонию для женщин в Восточно-Казахстанской области.
Приложение 345
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
306 "Реконструкция военного объекта "Эмба-5"
в поселке Жем под исправительную колонию строгого
режима в Актюбинской области" на 2003 год
1. Стоимость: 300 000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 68 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года, Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", статьи 10 , 11, 20 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 92 "О Программе улучшения материально-технической базы исправительных учреждений Республики Казахстан на 2001-2005 годы" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: приведение коммунально-бытовых условий содержания осужденных в соответствие с требованиями действующего уголовно-исполнительного законодательства.
5. Задачи бюджетной программы: снижение плотности содержания осужденных путем строительства новых, реконструкции и капитального ремонта исправительных учреждений; создание условий для отбывания наказаний всех категорий осужденных в пределах того региона, где они были осуждены или проживали до ареста; уменьшение количества перевозок осужденных по Республике.

1 306       Ақтөбе облысы    Жобалау-сметалық    Жыл    Қазақстан
Жем кентіндегі   құжаттамаға сәйкес  ішінде Республика.
"Ембі-5" әскери  Ақтөбе облысындағы         сының
объектісін       түзеу мекемесiнде          Әділет
қатаң режимдегi  объектiлердi қайта         министрлігі,
түзеу колониясы  жаңарту мен құры.          Қазақстан
етiп қайта       лысты, оның iшiнде:        Республикасы
жаңарту.         1. Аумақтарды қайта        Әділет мини.
жаңартуға дайындау.        стрлігінің
ды өткiзу жөніндегi        Қылмыстық-
жұмыстарды:                атқару
- жер учаскесiн            жүйесі
бөлiп берудi;              комитеті,
- құрылыс салу             оның
аймағына кiретiн           аумақтық
ғимараттар мен             органдары,
құрылыстарды өтеп          мемлекеттік
алуды;                     түзеу
- бұзылатын және           мекемелері.
көшiрiлетiн
ғимараттарға,
құрылыстарға және
әр түрлi мақсаттағы
инженерлiк желiлерге
өтемақыны;
- бар ғимараттардың
және құрылыстардың
iстегі қабiлетiне
және сейсмикалық
тұрақтылығына тексеру
жұмыстарын;
- топографиялық-
геодезиялық жұмыстар
өткiзудi;
- инженерлік-
геологиялық iздеулер
өткiзудi;
- жобаны затқа
шығаруды;
- жобалау-сметалық
құжаттамаларды әзiрлеу
және оны сараптамадан
өткiзудi.
2. Құрылыстық-монтаждық,
санитарлық-техникалық,
электрлі монтаж
жұмыстарын.
3. Насостық станция.
ларды, санитарлық-
техникалық,
технологиялық,
асханалық, монша-кiр
жуу жабдықтарын,
сигналдама мен
байланыс жабдықтарын,
қазандық жабдықтарды,
бейнебақылау және
арнайы жабдықтар
жүйесiн сатып алуды
және монтажын.
4. Мемлекеттiк сәулет
-құрылыс бақылауын
жүзеге асыру жөнiндегi
қызметтерге ақы төлеудi:
- техникалық
қадағалауды ұстауды
(жеке тұлға ретiнде);
- авторлық құқықты
жүзеге асыруды;
- алаңды және
инженерлiк желiлердi
атқарушы суретке
түсіруді;
- Жылжымалы мүлiк
орталығында жылжымалы
мүлiктi тiркеу және
қызметтер көрсету
қызметiн;
- реттейтiн жұмыстарды,
3-тармақта көрсетiлген
жабдықтарды жүзеге
асыруды;
- мекеменiң бiрiншi
бастапқы кешенiнің
құрылысын салу кезiнде
орындалған көлемi
үшiн және алдыңғы
жылдары ақы төленбеген
құрылыстық-монтаждық
жұмыстарға ақы төлеудi
жалғастыру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақтөбе облысы Жем кентіндегі "Ембi-5" әскери объектiсiн қатаң режимдегi түзеу колониясы етiп қайта жаңартуды аяқтау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
346-қосымша
ЕСКЕРТУ. 346-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
500 "Әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйесiн сүйемелдеу" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 306 Рекон- Продолжение реконструкции В те- Минис-
струкция и строительства объектов чение терство
военного в исправительном учрежде- года юстиции
объекта нии в Актюбинской области Респуб-
"Эмба-5" в в соответствии с лики
поселке проектно-сметной Казах-
Жем под документацией, в том стан,
исправи- числе: Комитет
тельную 1. Работы по проведению уголов-
колонию подготовки территории к но-ис-
строгого реконструкции: полни-
режима - отвод земельного тельной
в Актюбин- участка; системы
ской - выкуп зданий и сооруже- Минис-
области. ний, попадающих в зону терства
застройки; юстиции
- компенсация за сносимые Респуб-
и переносимые здания, лики
сооружения и инженерные Казах-
сети различного назначе- стан,
ния; его
- обследовательские террито-
работы на несущую способ- риальные
ность и сейсмическую органы,
стойкость существующих государ-
зданий и сооружений; ственные
- проведение топографо- исправи-
геодезических работ; тельные
- проведение инженерно- учрежде-
геологических изысканий; ния
- вынос проекта в натуру;
- разработка проектно-
сметной документации и
проведение ее экспертизы.
2. Строительно-монтажные,
санитарно-технические,
электромонтажные работы.
3. Приобретение и монтаж
насосных станций,
санитарно-технического,
технологического,
кухонного, банно-прачеч-
ного оборудования,
оборудования сигнализации
и связи, котельного
оборудования, систем
видеонаблюдения и
специального и другого
оборудования.
4. Оплата услуг по
осуществлению государст-
венного архитектурно-
строительного контроля:
- содержание технического
надзора (как физическое
лицо);
- осуществление авторс-
кого надзора;
- исполнительная съемка
площадки и инженерных
сетей;
- услуги по регистрации
и обслуживанию недвижи-
мого имущества в Центре
по недвижимости;
- осуществление
пусконаладочных работ,
оборудования, указанного
в пункте 3;
- оплата за выполненные
объемы строительно-
монтажных работ при
строительстве первого
пускового комплекса
учреждения и неоплачен-
ные в предыдущие годы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение реконструкции военного объекта "Эмба-5" в поселке Жем под исправительную колонию строгого режима в Актюбинской области.
Приложение 346
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 346 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
500 "Сопровождение информационно-справочной
системы органов юстиции" на 2003 год

1. Құны: 59924 мың теңге (елу тоғыз миллион тоғыз жүз жиырма төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: 2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы  және "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әділет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйелерi үзіліссіз және берік жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйелеріне уақытылы және толық техникалық қызмет көрсету және сүйемелдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1 500       Әдiлет органдар. Компьютерлер мен    Жыл   Қазақстан
ының ақпараттық  принтерлердің 1041 ішінде Республика.
-анықтамалық     -ына техникалық           сының
жүйесiн          қызмет көрсету,           Әділет
сүйемелдеу.      тұтас алғандағы           министрлігі.
локальдық желiлерге
және жүйелерге
жүйелiк қызмет
көрсетудi әкiмшiлiк
етудi қоса алғанда
ақпараттық-анықта.
малық жүйесiн
сүйемелдеу жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу; вирусқа
қарсы қызмет
көрсету; қолданбалы
бағдарламалық
қамсыздандыруды
дамыту, бағдарла.
малық қамсызданды.
руды сүйемелдеу;
66 пайдаланушылар
санымен Интернеттi
қоса алғанда әдiлет
органдарының
ақпараттық-анықта.
малық жүйелерi
iшiндегi ақпаратты
беру; 700 адам
санында қызметкер.
лердi оқыту; байланыс
және басқа да
коммуникациялық
жабдықтардың бөлiнген
желiлерiн жалдау;
трафикке ақы төлеу.
Картридждер, тонерлер,
дискілер сатып алу. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: әдiлет органдары ақпараттық-анықтамалық жүйелерiнің және деректер беру жүйелерiнің үзiлiссiз жұмысын қамтамасыз ететін, компьютерлiк техниканы уақытылы және сапалы техникалық қамтамасыз ету және техникалық қолдау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
347-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
501 "Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық жүйесiн
сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 59924 тысячи тенге (пятьдесят девять миллионов девятьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного и надежного функционирования информационно-справочной системы органов юстиции.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное и полное техническое обслуживание и сопровождение информационно-справочной системы органов юстиции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 500 Сопровож- Оплата услуг по техничес- В те- Минис-
дение ин- кому обслуживанию 1171 чение терство
формацион- компьютеров и принтеров, года юстиции
но-спра- сопровождению информа- Респуб-
вочной ционно-справочной лики
системы системы, включая систем- Казах-
органов ное обслуживание, стан
юстиции администрирование локаль-
ных сетей и системы в
целом; антивирусное
обслуживание; развитие
прикладного программного
обеспечения, сопровожде-
ние программного
обеспечения; передача
информации внутри
информационно-справочной
системы органов юстиции,
включая Интернет с
количеством пользователей
66; обучение персонала в
количестве 700 человек;
аренда выделенных линий
связи и другого коммуни-
кационного оборудования;
оплата трафика. Приобре-
тение картриджей, тонеров,
дисков.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное и качественное техническое обеспечение и техническая поддержка компьютерной техники, обеспечивающие бесперебойную работу информационно-справочной системы органов юстиции и системы передачи данных.
Приложение 347
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
501 "Сопровождение информационной системы
Комитета уголовно-исполнительной системы"
на 2003 год

1. Құны: 1000 мың теңге (бip миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң ақпараттық жүйесi үзiлiссiз және сапалы жұмыс icтеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің ақпараттық жүйесiн уақытылы және толық техникалық қызмет көрсету және сүйемелдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  501      Қылмыстық-атқару Локальды-есептеуiш  Жыл    Қазақстан
жүйесi комитет.  желілерінің және    ішінде Республика.
iнің ақпараттық  ұйымдық техниканың         сының
жүйесiн          техникалық қызмет          Әділет
сүйемелдеу.      көрсету және               министрлігі,
әкімшілік ету, 4           Қазақстан
түзеу мекемесiн қоса       Республикасы
алғанда бiр аймақ.         Әділет мини.
тағы ақпараттық            стрлігінің
жүйені сүйемелдеу          Қылмыстық-
жөніндегі қызмет.          атқару
терге ақы төлеу,           жүйесі
ақпараттық жүйе            комитеті,
ішіндегі ақпаратты         оның
беру, сондай-ақ            аумақтық
оны кеңейту.               органдары,
Желiлерге қосу             мемлекеттік
және Интернетті            түзеу
пайдалану.                 мекемелері.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қылмыстық-атқару жүйесi комитеті бөлiмшелерiнің ақпараттық жүйесi, оның аумақтық органдарымен байланысын қоса алғанда, үзіліссiз және сапалы жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету; Комитет бөлiмшелерiнің компьютерлiк ұйымдық техникасын және барлық ақпараттық жүйесiн техникалық қолдау; компьютерлік және ұйымдық техникасына уақытылы техникалық қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
348-қосымша
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
600 "Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінің ақпараттық жүйесiн құру" республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1 000 тысяча тенге (один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного и качественного функционирования информационной системы подразделений Комитета уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное и полное техническое обслуживание и сопровождение информационной системы подразделений Комитета уголовно-исполнительной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 501 Сопровож- Оплата услуг по техничес- В те- Минис-
дение ин- кому обслуживанию и чение терство
формацион- администрированию года юстиции
ной сис- локально-вычислительной Респуб-
темы сети и организационной лики
Комитета техники, сопровождению Казах-
уголовно- информационной системы в стан,
исполни- 1 регионе, включая 4 Комитет
тельной исправительных учрежде- уголов-
системы ний, передача информации но-ис-
внутри информационной полни-
системы, а также ее тельной
расширение. Подключение к системы
сети и использование Министер-
Интернета. ства юс-
тиции
Респуб-
лики
Казах-
стан,
его
террито-
риальные
органы,
государ-
ственные
исправи-
тельные
учрежде-
ния
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение бесперебойного и качественного функционирования информационной системы подразделений Комитета уголовно-исполнительной системы, включая связь с его территориальными органами и исправительными учреждениями; техническая поддержка компьютерной организационной техники и всей информационной системы подразделений Комитета; своевременное техническое обслуживание компьютерной и организационной техники.
Приложение 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание информационной системы Комитета
уголовно-исполнительной системы"
на 2003 год

1. Құны: 5000 мың теңге (бec миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Қылмыстық-атқару жүйесi комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1755 қаулысы  және "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнің 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің ведомстволық бағынысты бөлiмшелерiмен жедел байланысын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің және оның аумақтық органдары мен мемлекеттік түзеу мекемелерінің ақпараттық жүйесін құру үшін жабдықтарды сатып aлу, бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------
1  600      Қылмыстық-атқару Компьютер - 8 дана, Жыл    Қазақстан
жүйесi комитет.  сервер - 4 дана,    ішінде Республика.
iнің ақпараттық  принтер - 4 дана,          сының
жүйесiн құру.    үзiлiссiз жабдықтау        Әділет
көздерi - 12 дана,         министрлігі,
факс-модем - 4 дана        Қазақстан
сатып алу.                 Республика.
Ақпараттық, соның          сы Әділет
iшінде антивирустық        министрлі.
қамтамасыз етудi           гінің
өңдеу және сатып           Қылмыстық-
алу, Қылмыстық             атқару
атқару-жүйесi              жүйесі
комитетінің және           комитеті
түзеу мекемелерiнiң        және оның
аумақтық органдарына       аумақтық
локальдық желiлер          органдары,
құру.                      мемлекеттік
түзеу
мекемелерi.
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 5 000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной структуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов" и постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1755 "Вопросы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение оперативной связи с подведомственными подразделениями Комитета уголовно-исполнительной системы.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение оборудования, разработка и доработка программного обеспечения для создания информационной системы Комитета уголовно-исполнительной системы, его территориальных органов и государственных исправительных учреждений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Создание Приобретение компьютеров В те- Минис-
информа- - 8 штук, серверов - 4 чение терство
ционной штук, принтеров - 4 штук, года юстиции
системы источников бесперебойного Респуб-
Комитета питания -12 штук, факс- лики
уголовно- модемов - 4 штук. Казах-
исполни- Разработка, доработка и стан,
тельной приобретение программного Комитет
системы обеспечения, в том числе уголов-
и антивирусного, создание но-ис-
локальной сети для полни-
территориальных органов тельной
Комитета уголовно- системы
исполнительной системы и Минис-
исправительных учреждений. терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан и
его
террито-
риальные
органы,
государ-
ственные
исправи-
тельные
учрежде-
ния
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Комитеттi, оның аумақтық органдары мен мемлекеттiк түзеу мекемелерiн ақпараттық қамтамасыз ету мақсатында Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің ведомстволық бағынысты бөлiмшелерiмен сапалы жедел байланысын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
349-қосымша
ЕСКЕРТУ. 349-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
____________________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкімшiсi
2003 жылға арналған
601 "Әдiлет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйесiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4967 мың теңге (төрт миллион тоғыз жүз алпыс жетi мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық құрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысы  және "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әдiлет органдарының бiрыңғай ақпараттық-анықтама жүйесiн құру, компьютерлік технологияларды пайдалану арқылы ақпараттың тым сенімдi, өзiне барлығын қамтитын және қазiргi жүйесiне жету үшiн әдiлет органдарының мүмкiндiгiн жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: әділет органдарының ақпараттық-анықтама жүйесiн құру үшiн активтердi, құрал-жабдықтарды сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарламалардың!Бағдарламаны       !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!(кіші бағдарла. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
!лама!дар.!малардың) атауы !іске асыру жөнінде.!мер. ! шылар
!коды!лама!                !гі іс-шаралар      !зімі !
!    !коды!                !                   !     !
------------------------------------------------------------------
1! 2  !  3 !        4       !          5        !  6  !     7
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение качественной оперативной связи с подведомственными подразделениями Комитета уголовно-исполнительной системы с целью информационного обеспечения Комитета, его территориальных органов и государственных исправительных учреждений.
Приложение 349
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 349 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
601 "Создание информационно-справочной
системы органов юстиции" на 2003 год
1. Стоимость: 4967 тысяч тенге (четыре миллиона девятьсот шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной структуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" и постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание единой информационно-справочной системы органов юстиции, улучшение доступа органов юстиции к более надежной, всеохватывающей и современной системе информации посредством использования компьютерных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение активов, оборудования для создания информационно-справочной системы органов юстиции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------

1  601      Әдiлет органдар. Дербес компьютерлер Жыл    Қазақстан
ының ақпараттық  - 15 дана, принтер. ішінде Республи.
-анықтамалық     лер - 15 дана,             касының
жүйесiн құру.    үзілiссiз қоректен.        Әділет
дiру көздерi - 15          министрлігі
дана санында сатып
aлу. Қолданбалы
ақпараттық қамсыз.
дандыруды әзiрлеу
жөнiндегi қызмет.
терге ақы төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: әдiлет органдарын компьютерлiк жабдықтармен жарақтандыру, әділет органдарының ақпараттық-анықтамалық жүйесін құру және дамыту үшін қолданбалы бағдарламалық қамсыздандыруды әзiрлеу.

1 601 Создание Приобретение персональных В те- Минис-
информа- компьютеров в количестве чение терство
ционно- 15 штук, принтеров - 15 года юстиции
справочной штук, источников беспере- Респуб-
системы бойного питания - 15 лики
органов штук. Казах-
юстиции Оплата услуг по разработ- стан
ке прикладного программ-
ного обеспечения.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение органов юстиции компьютерным оборудованием, разработка прикладного программного обеспечения для создания и развития информационно-справочной системы органов юстиции.