Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 387 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.24  N 387  (қолданысқа енгізілу тәртібін  10-тармақтан  қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449  Жарлығына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрiне екі вице-министрi болуына рұқсат етілсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.02.27. N  134  қаулысымен.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1119 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігi туралы
ережe
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi (бұдан әрi - Министрлiк) басшылықты, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте оның құзыретіне жатқызылған қызмет саласында салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
Министрлiктiң негiзгі мiндеттерi:
мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы, кедендiк, салықтық бақылау, iшкi қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу, темекi өнiмдерiнiң, этил спирті мен алкоголь өнiмдерiнiң, мұнай өнiмдерінің жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен оның айналымын мемлекеттiк реттеу, банкроттық (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсiмi, сырттан байқау, дәрменсiз борышкерлерге қатысты оңалту рәсiмдерi, мемлекеттiк меншiктi басқару, бухгалтерлiк есеп, қаржылық есептілік және аудит саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыруды және iске асыруды қамтамасыз ету;
мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы, бюджеттік есепке алу, кедендiк, салықтық бақылау, iшкi қаржылық бақылау және мемлекеттiк сатып алу, темекi өнiмдерiнің, этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң, мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен оның айналымын мемлекеттiк реттеу, банкроттық (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкердi таратудың соттан тыс рәсiмi, сырттан байқау, мемлекеттiк меншікті басқару, дәрменсiз борышкерлерге қатысты оңалту рәсiмдерi, бухгалтерлiк есеп, қаржылық есептілiк және аудит саласындағы салааралық үйлестiру мен әдiстемелiк басшылық жасау болып табылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.04.27.   333  қаулысымен.

Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года N 387.
Сноска.   Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 утратило силу постановлением Правительства РК от 24.04.2008  N 387  (порядок введения в действие см.  п.10 ).
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве финансов Республики Казахстан;
2) перечень организаций, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Разрешить Министру финансов Республики Казахстан иметь двух вице-министров.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 февраля 2006 года N  134 .
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1119
Положение
о Министерстве финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство финансов Республики Казахстан (далее - Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере деятельности, отнесенной к его компетенции.
Основными задачами Министерства являются:
обеспечение формирования и реализация государственной политики в области исполнения государственного бюджета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, внешнего наблюдения, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, управления государственной собственностью, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита;
межотраслевая координация и методологическое руководство в сфере исполнения государственного бюджета, бюджетного учета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, внешнего наблюдения, управления государственной собственностью, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 апреля 2006 года N  333 .

2. Министрлiктiң мынадай ведомстволары бар: Қазынашылық комитеті, Кедендiк бақылау комитетi, Салық комитетi, Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетi, Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс комитеті, Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетi.
3. Министрлiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясы  мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Yкіметiнiң кесiмдерiне, өзге де нормативтiк құқықтық кесімдеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлiк мемлекеттік мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тілде өз атауы бар мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегі бланкiлерi, сондай-ақ заңнамаға сәйкес Министрлiктiң қазынашылық органдарында шоттары және Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексiнде , Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда өзге де шоттары болады.
Министрлiк азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
Министрлiктiң, егер ол заңнамаға сәйкес осыған уәкiлетті болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
5. Министрлiктiң штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
6. Министрлiктiң заңды мекен-жайы: 473000, Астана қаласы, Жеңiс даңғылы, 11.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.22. N  1063  қаулысымен.
7. Министрлiктiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгі" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Министрлiктiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Министрлiктiң қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен ғана жүзеге асырылады.
Министрлiкке өзiнiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлiкке заңнамалық кесiмдермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлген болса, онда мұндай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Министрлiктiң функциялары мен құқықтары
10. Министрлiк заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мемлекеттiк саясатты қалыптастыруды қамтамасыз ететiн стратегиялық функцияларды:
тиiсті қаржы жылына арналған республикалық бюджет, бюджетке өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заңдардың жобаларын әзiрлеуге, сондай-ақ тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын әзiрлеуге қатысуды;
мемлекеттік және өзге де бағдарламаларды, Қазақстан Республикасының стратегиялық жоспарларын және Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын, негiзгi макроэкономикалық көрсеткiштердi әзiрлеуге қатысуды;
бюджетке түсiмдердi болжауға және мемлекеттiк бюджетке кiрiс түсiмдерi саласында мемлекеттік саясат мақсаттары мен басымдықтарын анықтауға қатысуды;
заңнама қолдану практикасына талдауды, оны жетілдiру жөнiндегi ұсыныстарды дайындауды, өз құзыретi шегiнде нормативтік құқықтық кесiмдердің жобаларын әзiрлеудi және дайындауды (немесе қабылдауды);
өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк, салалық (секторалдық) бағдарламаларды әзiрлеу мен iске асыруды қамтамасыз етудi;

2. Министерство имеет ведомства: Комитет казначейства, Комитет таможенного контроля, Налоговый комитет, Комитет финансового контроля и государственных закупок, Комитет по работе с несостоятельными должниками, Комитет государственного имущества и приватизации.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с  Конституцией  и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в органах казначейства Министерства и в случаях, предусмотренных  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, иные счета.
Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
5. Лимит штатной численности Министерства утверждается Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Министерства: 473000, город Астана, проспект Победы, 11.  <*>
Сноска. В пункт внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 октября 2005 года N  1063 .
7. Полное наименование Министерства - государственное учреждение "Министерство финансов Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
9. Финансирование деятельности Министерства осуществляется только из республиканского бюджета.
Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Функции и права Министерства
10. Министерство в установленном законодательством порядке осуществляет:
1) стратегические функции, обеспечивающие формирование государственной политики:
участие в разработке проектов законов о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также в разработке проекта постановления Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
участие в разработке государственных и иных программ, стратегических планов Республики Казахстан и среднесрочных планов социально-экономического развития Республики    Казахстан, основных макроэкономических показателей;
участие в прогнозировании поступлений в бюджет и определении целей и приоритетов государственной политики в сфере поступления доходов в государственный бюджет;
анализ практики применения законодательства, подготовку предложений по его совершенствованию, разработку и подготовку в пределах своей компетенции проектов (или принятие) нормативных правовых актов;
разработка и обеспечение реализации государственных, отраслевых (секторальных) программ в пределах своей компетенции.

2) мемлекеттiк саясатты iске асыруды қамтамасыз ететін функцияларды:
республикалық бюджеттің атқарылуын қамтамасыз етудi және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуына қызмет көрсетудi;
түсiмдердiң жиынтық жоспарын бекiту мен оған өзгерiстер енгізiлуiн және республикалық бюджеттi қаржыландыруды қамтамасыз етудi;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнен қарыз алуды, пайдалануды, тiркеудi, өтеудi және қызмет көрсетудi, бағалы қағаздарды ұйымдастыру рыногiне олар шығарған мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды сатып алу мен сатудың жүзеге асырылуын, сондай-ақ мемлекет кепілдiк берген мемлекеттiк емес қарыздар бойынша мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз етудi;
ұтымды үкiметтiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыз алуды, сондай-ақ мемлекеттік борыштың басқарылуын қамтамасыз етудi;
келiссөздер жүргiзудi, Қазақстан Республикасының Үкiметi қарыздарының шарттарына қол қоюды, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруды, мемлекеттiк емес қарыздары бойынша мемлекеттік кепiлдiктер берудi ұйымдастыруды;
мемлекеттiк кепiлдiктермен тартылған үкiметтік қарыздар, мемлекеттiк емес қарыздардың және жергiлiктi атқарушы органдар қарыздарының шарттарына қаржылық сараптама жүргiзудi;
республикалық бюджетте көзделген және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмдерiне сәйкес инвестициялық жобаларға, мемлекеттiк бағдарламаларға және өзге де iс-шараларға кредит берудi;
үкіметтiк сыртқы қарыздар туралы келiсiмдердi бекiтуге қажеттi құжаттарды дайындауды;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiмен келiсiм бойынша конкурстық негiзде үкiметтік қарыздарға мемлекет кепiлдiк берген мемлекеттiк емес қарыздарға және кейіннен үкiметтік қарыз алуға байланысты гранттарға қызмет көрсету үшiн екiншi деңгейдегi банктердi, бастапқы дилерлердi, лид-менеджерлердi және мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару жөнiндегi басқа да әрiптестердi iрiктеудi;
уәкiлеттi банк-агенттермен бiрлесіп республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражатты өндiрiп алу жөнiнде түпкi қарыз алушылармен жұмыстарды ұйымдастыруды және жүргiзудi;
түпкі қарыз алушылар мен екiншi деңгейдегi банктердiң үкiметтік қарыздардың қаражатын және Қазақстан Республикасы Үкiметінің бiрлесiп қаржыландыру үлесiн республикалық бюджетке қайтару туралы iшкi кредит келiсiмдердiң жобаларын дайындауды;
республикалық бюджет қаражаты есебiнен бюджеттiк кредиттердiң берiлуiн, қызмет көрсетілуiн және мақсатты пайдаланылуын бақылауды, олардың есебiн, мониторингі мен қайтарылуын қамтамасыз етудi;
республикалық бюджеттің атқарылуы барысында республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тиiмділігiн бағалауды;
бюджеттiң атқарылуы жөнiндегі есептіліктi жасауды, сондай-ақ мемлекеттік қаржы және меншiк бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптасуы және пайдаланылуы туралы статистикалық есептердi жасауды;
бюджет есебiнiң жүргiзiлуiн қамтамасыз етудi;
бюджет жүйесiнде бюджеттiк және бухгалтерлiк есеп пен есептiлiктi дамытуды және жетілдiрудi;
қаржылық бақылау мәселелерi бойынша есептілiк нысандарын, оны жасау мен берудiң тәртiбiн әзiрлеудi;
бухгалтерлiк есеп пен аудит саласындағы, оның iшiнде өз құзыретi шегінде аудиторлық қызметтi лицензиялау саласындағы функцияларды орындауды;
мемлекеттік сатып алу процесiн үйлестiрудi және мемлекеттiк сатып алудың ұйымдастырылуы мен өткiзiлуiн, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамаларының сақталуын бақылауды қамтамасыз етудi;
салықтар, алымдар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсiмдерiн және бюджетке түсетiн өзге де түсiмдердi, мiндеттi зейнетақы жарналарының және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдардың толық және уақытылы аударылуын, шикiзат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетiн түсiмдер бөлiгiнiң Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорына аударылуын қамтамасыз етудi;
этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң, темекi өнiмдерiнiң, мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен айналымының мемлекеттік реттелуiн және салықтық бақылауды қамтамасыз етудi;
республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылуы жөнiндегі есеп пен есептіліктің атқарылуы, жүргізiлуi, олардың атқарылуына баға беру, гранттардың, мемлекет активтерiнiң, мемлекет кепiлдiк берген қарыздардың, мемлекеттiк мекемелердiң иелігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатудан түскен ақшаның пайдаланылуы бөлiгiнде мемлекеттік қаржылық бақылау объектiлерi қызметiнiң Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес келуiн тексерудi қамтамасыз етудi;
республикалық бюджеттiң түсiмдерi мен оны қаржыландырудың жиынтық жоспарларын бекіту және оларға өзгерiстер енгiзу, республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерiне рұқсаттар беру, мемлекеттiк мекемелердiң азаматтық-құқықтық мәмiлелерiн тiркеу, мемлекеттік мекемелердiң мiндеттемелерi бойынша төлемдердi жүзеге асыру жөнiндегі жұмыстарды ұйымдастыруды;
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердi қаржыландыру жоспарларын жасаудың дұрыстығын мемлекеттік бақылауды және бекiтілуiн қамтамасыз етудi;
Қазақстан Республикасында кеден iсінің басшылығын жүзеге асыруды және Қазақстан Республикасының кеден және орындалуын бақылау кеден органдарына жүктелген өзге де заңнамасының сақталуын қамтамасыз етудi;
банкроттық саласын басқаруды;
дәрменсiз борышкерге қатысты оңалту рәсiмiн қолдануды келiсу тәртiбiн айқындауды;
бiлiм беру ұйымдары арқылы сырттан байқау әкiмшiлерiн, оңалту және конкурстық басқарушыларды дайындау ережесiн бекiтудi;
сырттан байқау әкiмшiсiн тағайындау тәртiбiн бекiтудi;
оңалту басқарушысының есеп нысанын және оны келiсу тәртiбiн бекiтудi;
конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тiркеу тәртiбiн белгiлеудi;
конкурстық басқарушының есеп нысанын және оны келiсу тәртiбiн бекiтудi;
мемлекеттік меншіктi басқару және жекешелендiру жүйесiн ұйымдастыруды;
мемлекеттiк кiрiстер бойынша мемлекеттік есептілік алымының нысандары мен әдiстерiн жетiлдiрудi;
өз құзыретi шегiнде жұмылдыру жұмыстары мен мемлекеттiк құпияларды қорғауды қамтамасыз етудi;
Министрлiк ведомстволарының мiндеттерi мен функцияларының орындалуын үйлестіру мен қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.04.27.   333  қаулысымен.

2) функции, обеспечивающие реализацию государственной политики:
обеспечение исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов;
обеспечение утверждения и внесения изменений в сводные планы поступлений и финансирования республиканского бюджета;
обеспечение получения, использования, регистрации, погашения и обслуживания займов Правительства Республики Казахстан, осуществления покупки и продажи выпущенных им государственных эмиссионных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг, а также выполнения обязательств по государственным гарантиям негосударственных займов;
обеспечение рационального правительственного и гарантированного государством заимствования, а также управление государственным долгом;
организация ведения переговоров, подписания договоров займов Правительства Республики Казахстан, выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан, предоставления государственных гарантий по негосударственным займам;
проведение финансовой экспертизы условий правительственных займов, негосударственных займов, привлекаемых под государственные гарантии, и займов местных исполнительных органов;
кредитование инвестиционных проектов, государственных программ и иных мероприятий, предусмотренных в республиканском бюджете, и в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан;
подготовка документов, необходимых для ратификации соглашений о правительственных внешних займах;
отбор на конкурсной основе, по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан, банков второго уровня для обслуживания правительственных займов, негосударственных займов, имеющих государственную гарантию, и грантов, связанных с последующим правительственным заимствованием, первичных дилеров, лид-менеджеров и других партнеров по выпуску государственных ценных бумаг;
организация и проведение совместно с уполномоченными банками-агентами работы с конечными заемщиками по взысканию отвлеченных из республиканского бюджета средств;
подготовка проектов внутренних кредитных соглашений о возврате конечными заемщиками и банками второго уровня средств правительственных займов и доли софинансирования Правительством Республики Казахстан в республиканский бюджет;
обеспечение предоставления, обслуживания и контроля за целевым использованием бюджетных кредитов за счет средств республиканского бюджета, их учет, мониторинг и возврат;
оценка эффективности республиканских бюджетных программ в ходе исполнения республиканского бюджета;
составление отчетности по исполнению бюджета, а также составление статистических отчетов по государственным финансам и собственности, а также о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
обеспечение ведения бюджетного учета;
развитие и совершенствование бюджетного и бухгалтерского учета и отчетности в бюджетной системе;
разработка форм отчетности по вопросам финансового контроля, порядок ее составления и представления;
выполнение функций в сфере бухгалтерского учета и аудита, в том числе в сфере лицензирования аудиторской деятельности в пределах своей компетенции;
координация процесса государственных закупок и обеспечение контроля за организацией и проведением государственных закупок, соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;
обеспечение поступления налогов, сборов и других обязательных платежей в бюджет и иных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, перечисление в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора;
обеспечение государственного регулирования оборота и производства этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, отдельных видов нефтепродуктов и налогового контроля;
обеспечение проверки соответствия законодательству Республики Казахстан деятельности объектов государственного финансового контроля в части исполнения, ведения учета и отчетности по исполнению республиканского и местных бюджетов, оценки их исполнения, использования грантов, активов государства, гарантированных государством займов, денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
организация работ по утверждению и внесению изменений в сводные планы поступлений и финансирования республиканского бюджета, выдаче разрешений администраторам республиканских бюджетных программ, регистрации гражданско-правовых сделок государственных учреждений, осуществлению платежей по обязательствам государственных учреждений;
обеспечение государственного контроля за правильностью составления и утверждения планов финансирования государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета;
осуществление руководства таможенным делом в Республике Казахстан и обеспечение соблюдения таможенного и иного законодательства Республики Казахстан, контроль за исполнением которого возложен на таможенные органы;
руководство сферой банкротства;
определение порядка согласования применения реабилитационной процедуры в отношении несостоятельного должника;
утверждение правил подготовки администраторов внешнего наблюдения, реабилитационных и конкурсных управляющих через организации образования;
утверждение порядка назначения администратора внешнего наблюдения;
утверждение формы отчета реабилитационного управляющего и порядка его согласования;
установление порядка назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего;
утверждение формы отчета конкурсного управляющего и порядка его согласования;
организация системы управления государственной собственностью и приватизации;
совершенствование форм и методов сбора государственной отчетности по государственным доходам;
обеспечение в пределах своей компетенции мобилизационной работы и защиты государственных секретов;
координация и обеспечение выполнения задач и функций ведомств Министерства.  <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 апреля 2006 года N  333 .

11. Министрлiктiң:
мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдардан және жеке тұлғалардан Министрлiкке жүктелген функцияларды жүзеге асыруға қажеттi ақпараттарды сұратуға және алуға;
өз құзыретi шегінде барлық мемлекеттiк органдардың, өзге де ұйымдардың және жеке тұлғалардың орындауы үшiн мiндеттi нормативтiк құқықтық кесiмдердi шығаруға;
Министрлiктiң қарамағындағы комитеттер мен мемлекеттiк ұйымдардың бұйрықтарын, өзге де кесiмдердi жоюға немесе тоқтата тұруға;
акционерлiк қоғамдардағы мемлекеттік үлеске және республикалық меншiктегi басқа да мүлiкке иелік етуге, пайдалануға, сондай-ақ заңнамалық кесiмдермен және Қазақстан Республикасының Үкiметі белгілеген жағдайларда билiк етуге;
Министрлiктiң қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыруға;
бюджеттік заңнамада көзделген жағдайларда бюджет қаражаттарын қайтарып алуды және қаржыландыруды тоқтата тұруды қамтамасыз етуге;
жергілікті атқарушы органдардан облыстың, Астана және Алматы қалаларының бекiтілген бюджетi туралы жиынтық деректер мен олардың атқарылуы туралы ай сайынғы есептердi, сондай-ақ республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерден - шығыстар сметаларының атқарылуы туралы ай сайынғы есептердi алуға;
республикалық және жергілікті бюджеттердiң атқарылуы туралы Қазақстан Республикасының бюджет заңнамаларының талаптарының бұзылу себептерiне баға, сондай-ақ бекiтiлген республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) тиiмділiгi мен орындылығына баға беруге;
Министрлiктiң құзыретi шегiнде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Министрлiктiң мүлкі
12. Министрлiктiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
Министрлiктiң мүлкi өзiне мемлекет берген мүлiктiң, сондай-ақ құны Министрлiктiң теңгерiмiнде көрсетілетiн өзге де мүлiктiң есебiнен қалыптасады.
13. Министрлiкке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
14. Министрлiктiң өзiне бекiтiлген мүлiктi және егер заңнамалық кесiмде өзгеше белгiленбесе, оған қаржыландыру жоспары бойынша бөлiнген қаражаттың есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiнше иелiктен шығаруға немесе өзге де тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
4. Министрлiктiң қызметiн ұйымдастыру
15. Министрлiк пен олардың аумақтық бөлiмшелерiн қоса алғанда оның ведомстволары Министрлiктiң бiрыңғай жүйесiн құрайды.
16. Министрдi Қазақстан Республикасының Президентi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады. Министрдiң орынбасары (орынбасарлары (вице-министрлері) болады. Министрдiң орынбасарларын қызметке тағайындауды және қызметтен босатуды Министрдiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi жүзеге асырады.

11. Министерство имеет право:
запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций и физических лиц информацию, необходимую для осуществления функций, возложенных на Министерство;
издавать в пределах своей компетенции нормативные правовые акты, обязательные для исполнения всеми государственными органами, иными организациями и физическими лицами;
отменять или приостанавливать приказы, иные акты комитетов и государственных организаций, находящихся в ведении Министерства;
владеть, пользоваться, а также в случаях, установленных законодательными актами и Правительством Республики Казахстан, распоряжаться государственной долей в акционерных обществах и другим имуществом, находящимся в республиканской собственности;
осуществлять функции органа государственного управления республиканскими государственными предприятиями, находящимися в ведении Министерства;
обеспечивать отзыв бюджетных средств и приостановление финансирования в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством;
получать от местных исполнительных органов сводные данные об утвержденном бюджете области, городов Астаны и Алматы и ежемесячные отчеты об их исполнении, а также от государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, - ежемесячные отчеты об исполнении смет расходов;
давать оценку причинам нарушений требований бюджетного законодательства Республики Казахстан об исполнении республиканского и местных бюджетов, а также оценку экономической эффективности и целесообразности утвержденных республиканских бюджетных программ (подпрограмм);
осуществлять международное сотрудничество в пределах компетенции Министерства.
3. Имущество Министерства
12. Министерство имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему государством, а также иного имущества, стоимость которых отражается в балансе Министерства.
13. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
14. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательным актом.
4. Организация деятельности Министерства
15. Министерство и его ведомства, включая их территориальные подразделения, образуют единую систему Министерства.
16. Министр назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан. Министр имеет заместителя (заместителей (вице-министров)). Назначение заместителей Министра на должности и освобождение от должностей осуществляется Правительством Республики Казахстан по представлению Министра.

17. Министр Министрлiктiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және Министрлiкке жүктелген мiндеттердiң орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн дербес жауап бередi.
18. Министр осы мақсаттарда:
өзiнiң орынбасарлары мен Министрлiктiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттіктерiн айқындайды;
заңнамаға және Қазақстан Республикасы Қаржы министрi бекiтетiн Министрлiк жүйесiнiң органдары қызметкерлерiнiң лауазымдар номенклатурасына сәйкес салық және кеден органдарын қоспағанда, оның ведомстволары аумақтық органдарының басшыларын қоса алғанда Министрлiктiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
заңнамада белгiленген тәртiппен Министрлiктiң қызметкерлерiне тәртiптiк жаза қолданады;
Министрдiң бұйрықтарына қол қояды;
өз құзыретi шегiнде Министрлiктiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
Қазақстан Республикасының Үкiметі бекiткен штат саны лимитiнің шегiнде Министрлiктің құрылымы мен штат санын бекiтедi;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда Министрлiктi бiлдiредi;
Қазақстан Республикасының Президентiне кеден органдары қызметкерлерiне жоғары басқарушы құрамның арнайы атақтарын беру туралы ұсыным енгiзедi.
19. Министрлiк қабылдаған шешiмдер Министрдiң немесе оны ауыстыратын тұлғаның бұйрықтарымен ресiмделедi.
20. Министрлiктiң консультативтiк-кеңесшi орган болып табылатын алқасы болады. Алқаның сандық және жеке құрамын Министрлiктiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының қатарынан Министр бекiтедi.
21. Министрлiктiң қызметiн ұйымдастырудағы өзге де мәселелер, лауазымды тұлғалардың құқықтары мен мiндеттерi, оның қызметiн қамтамасыз ететiн құрылымдық бөлiмшелердiң құзыретi мен өкілеттігі Министрлiктiң жұмыс регламентiмен және белгіленген тәртiппен бекiтiлетiн құрылымдық бөлiмшелер туралы ережелермен белгiленедi.
5. Министрлiктi қайта ұйымдастыру және тарату
22. Министрлiктi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1119 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң
қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N  1377 , 2005.06.03. N  559 , 2005.09.21. N  937 , 2006.01.06.  N 25 ,  2007.07.07. N  624  қаулыларымен.
"Медетші қор" акционерлiк қоғамы
"Қызмет" акционерлiк қоғамы
"Қазақстанның тұрғын үй акционерлiк қоғамы құрылыс жинақ       банкi"
"Қаржы жүйесiн республикалық мемлекеттiк ақпараттандыру орталығы" кәсiпорыны
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлiк қоғамы
Қазақстандық ипотекалық кредиттерге кепiлдiк беру қоры"
акционерлiк қоғамы
"Қаржы жүйесі органдарының мамандарын даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру орталығы" акционерлік қоғамы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1119 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күшi жойылған
кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

17. Министр организует и руководит работой Министерства и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Министр:
определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Министерства;
в соответствии с законодательством и номенклатурой должностей работников органов системы Министерства, утверждаемой Министром финансов Республики Казахстан, назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства, включая руководителей территориальных органов его ведомств, за исключением налоговых и таможенных органов;
в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Министерства;
подписывает приказы Министра;
утверждает положения о структурных подразделениях Министерства в пределах своей компетенции;
утверждает структуру и штатную численность Министерства в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
представляет Министерство во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
вносит Президенту Республики Казахстан представления о присвоении сотрудникам таможенных органов специальных званий высшего начальствующего состава.
19. Решения, принимаемые Министерством, оформляются приказами Министра или лица, его замещающего.
20. Министерство имеет коллегию, которая является консультативно-совещательным органом. Численный и персональный состав коллегии утверждается Министром из числа руководителей структурных подразделений Министерства.
21. Иные вопросы организации деятельности Министерства, права и обязанности должностных лиц, компетенция и полномочия структурных подразделений, обеспечивающих его деятельность, устанавливаются регламентом работы Министерства и положениями о структурных подразделениях, утверждаемых в установленном порядке.
5. Реорганизация и ликвидация Министерства
22. Реорганизация и ликвидация Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1119
Перечень организаций, находящихся в ведении
Министерства финансов Республики Казахстан  <*>
Сноска. Перечень с дополнениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года  N 1377  ; от 3 июня 2005 г.  N 559  ; от 21 сентября 2005 г.  N 937 ; от 6 января 2006 года N  25 ; от 24 июля 2007 года  N 624  .
Акционерное общество            "Реабилитационный фонд"
Акционерное общество            "Кызмет"
Акционерное общество            "Жилищный строительный
сберегательный банк Казахстана"
Республиканское                 "Центр информатизации
государственное предприятие     финансовых систем"
Акционерное общество            "Казахстанская ипотечная компания"
Акционерное общество            "Казахстанский фонд гарантирования
ипотечных кредитов"
Акционерное общество            "Центр подготовки, переподготовки и
повышения квалификации специалистов
органов финансовой системы"
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1119
Перечень утративших силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 6 наурыздағы N 207  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 8, 59-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 9 сәуiрдегi N 392  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 12, 118-құжат).
3. "Жергілiктi қаржы органдары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 6 шiлдедегi N 934  қаулысының  3-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 9 шiлдедегi N 951  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 34, 303-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетін өзгерiстердiң 2-тармағы.
5. "Есеп" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын жекешелендiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 шiлдедегi N 1046  қаулысының  3-тармағының 2) тармақшасы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 тамыздағы N 1093  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 40, 343-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 3-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегi N 1301  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 45, 403-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстердiң 3-тармағы.
8. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 қаңтардағы N 48  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 2, 20-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 6 наурыздағы N 207 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 желтоқсандағы N 1880  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 55, 609-құжат).
10. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 қазандағы N 1127  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 35. 376-құжат) 6-тармағының 1) тармақшасы.

1.  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 1999 года N 207 "Вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст. 59).
2.  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года N 392 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 12, ст. 118).
3. Пункт 3  постановления  Правительства Республики Казахстан от 6 июля 1999 года N 934 "О местных финансовых органах".
4. Пункт 2 Изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 9 июля 1999 года N 951 "О переименовании Республиканского государственного предприятия "Главный вычислительный центр Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 34, ст. 303).
5. Подпункт 2) пункта 3  постановления  Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1999 года N 1046 "О приватизации Республиканского государственного предприятия "Есеп".
6. Пункт 3 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 2 августа 1999 года N 1093 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 40, ст. 343).
7. Пункт 3 Изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1301 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 45, ст. 403).
8.  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 48 "Об утверждении Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 2, ст. 20).
9.  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2000 года N 1880 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 1999 года N 207" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 55, ст. 609).
10. Подпункт 1) пункта 6  постановления  Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1127 "Некоторые вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 35, ст. 376).

11. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң "Медетшi қор" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 тамыздағы N 1101  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 30, 392-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2-тармағы.
12. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 29, 322-құжат) 1-тармағы.
13. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 3 қыркүйектегi N 962 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 7 ақпандағы N 144  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 7, 72-құжат).
14. "Қазақстанның Инвестициялық қоры" акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 мамырдағы N 501  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 23-24, 222-құжат) 5-тармағының 1) тармақшасы.
15. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 қыркүйектегі N 1004  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 39, 414-құжат) 1-тармағының 1) тармақшасы.
16. "Қазақстан Эксимбанкi" ашық акционерлік қоғамының және "Медетші қор" жабық акционерлiк қоғамы қызметiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 желтоқсандағы N 1267  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 46, 522-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 1-тармағы.
17. "Инвестициялық компания: Қазақстанның Инвестициялық Қоры", "Қазақстанның Даму Банкi", "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамдарының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 22 қаңтардағы N 68  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 2, 34-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2-тармағы.
18. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдары - мемлекеттiк мекемелерiн қайта атау, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 маусымдағы N 695  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 25, 328-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 3 және 12-тармақтары.

11. Пункт 2 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2001 года N 1101 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Реабилитационный фонд" Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 30, ст. 392).
12. Пункт 1  постановления  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 29, ст. 322).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2003 года N 144 "О внесении изменения в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 7, ст. 72).
14. Подпункт 1) пункта 5  постановления  Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 501 "О создании акционерного общества "Инвестиционный фонд Казахстана" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 23-24, ст. 222).
15. Подпункт 1) пункта 1  постановления  Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1004 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 39, ст. 414).
16. Пункт 1 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2003 года N 1267 "О некоторых вопросах деятельности открытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" и закрытого акционерного общества "Реабилитационный фонд" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 46, ст. 522).
17. Пункт 2 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 22 января 2004 года N 68 "О некоторых вопросах акционерных обществ "Инвестиционная компания: Инвестиционный Фонд Казахстана", "Банк Развития Казахстана", "Национальный инновационный фонд" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 2, ст. 34).
18. Пункты 3 и 12 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2004 года N 695 "О переименовании государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 25, ст. 328).

19. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне ведомстволық бағынысты ұйымдардың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 3 тамыздағы N 825  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 29, 383-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2-тармағы.

19. Пункт 2 Изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 825 "О некоторых вопросах организаций, подведомственных Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 29, ст. 383).