250
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
02
2
250
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
02
2
250
103
Трансферттер жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін
02
2
250
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
02
2
250
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
02
2
250
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және түзету және оның сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуге
02
2
250
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
02
2
250
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
02
2
250
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
02
2
250
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
02
2
250
116
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
02
2
250
121
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
02
2
250
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
02
2
250
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
02
2

250
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
02
2
250
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
02
2
250
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
02
2
250
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
02
2
250
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
02
2
250
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
02
2
250
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
02
2
250
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
02
2
250
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
02
2
250
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
02
2
250
116
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
02
2
250
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
02
2
250
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
02
2
250
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
02
2

374
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
07
1
382
Астана қаласының тұрғын үй инспекциясы басқармасы
07
1
382
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
07
1
382
002
Ақпараттық жүйелерді құру
07
1
382
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07
1
382
006
Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
07
1
382
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
382
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
382
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
382
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
07
1
382
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
382
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
07
1
382
123
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар өткізу
07
1
382
124
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар өткізу
07
1
383
Алматы қаласының Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
07
1
383

374
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
07
1
382
Управление жилищной инспекции города Астаны
07
1
382
001
Услуги по реализации государственной политики в области жилищного фонда на территории города республиканского значения, столицы
07
1
382
002
Создание информационных систем
07
1
382
005
Капитальные расходы государственного органа
07
1
382
006
Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
07
1
382
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
07
1
382
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
07
1
382
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
07
1
382
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
07
1
382
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
07
1
382
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
07
1
382
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
07
1
382
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
07
1
383
Управление жилья и жилищной инспекции города Алматы
07
1
383

001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
07
1
479
002
Ақпараттық жүйе құру
07
1
479
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
07
1
479
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
479
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
479
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
479
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
07
1
479
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
07
1
479
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
07
1
479
123
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар өткізу
07
1
479
124
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар өткізу
07
1
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
07
1
619
007
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу іс-шараларын жүргізу
07
1
619
008
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
07
1
619
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
07
1
619
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
07
1

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
07
1
479
002
Создание информационных систем
07
1
479
005
Капитальные расходы государственного органа
07
1
479
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
07
1
479
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
07
1
479
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
07
1
479
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
07
1
479
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
07
1
479
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
07
1
479
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
07
1
479
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
07
1
619
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
07
1
619
007
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
07
1
619
008
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
07
1
619
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
07
1
619
011
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
07
1

002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
003
Облыстық түрлі спорт түрлері бойынша құрама командалардың мүшелерін республикалық және халықаралық спорт жарыстарына дайындау және қатыстыру
004
Ақпараттық жүйелерді құру
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115
Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
121
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы орган төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар өткізу
124
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі даму шығыстарына арналған іс-шаралар өткізу

002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по
различным видам спорта на республиканских и международных
спортивных соревнованиях
004
Создание информационных систем
005
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва
Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на
проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва
Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на
проведение мероприятий за счет резерва местного
исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного
исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного
исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка технико-экономического
обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и
концессионных проектов и проведение его экспертизы,
консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства
Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по
решениям судов за счет средств резерва местного
исполнительного органа
116
Трансферты другим уровням государственного управления на
проведение мероприятий за счет резерва Правительства
Республики Казахстан на неотложные затраты
121
Трансферты другим уровням государственного управления на
проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного
исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации
последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера, устранению ситуаций, угрожающих политической,
экономической и социальной стабильности
административно-территориальной единицы, жизни и здоровью
людей, общереспубликанского либо международного значения за
счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов
республиканского значения, столицы
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации
последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера, устранению ситуаций, угрожающих политической,
экономической и социальной стабильности
административно-территориальной единицы, жизни и здоровью
людей, общереспубликанского либо международного значения за
счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов
республиканского значения, столицы

125
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою жөніндегі даму шығыстарына арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
08
2
359
Астана қаласының туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы
08
2
359
001
Жергілікті деңгейде туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
08
2
359
003
Республикалық маңызы бар қала, астана деңгейінде спорттық жарыстар өткiзу
08
2
359
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша республикалық маңызы бар қала, астана құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
08
2
359
005
Ақпараттық жүйелер құру
08
2
359
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
08
2
359
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
08
2
359
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
2
359
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
2
359
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
2
359
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
08
2
359
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
2
359
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
08
2
359
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
08
2

125
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов
областного значения) на текущие расходы по ликвидации
последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера, устранению ситуаций, угрожающих политической,
экономической и социальной стабильности
административно-территориальной единицы, жизни и здоровью
людей, общереспубликанского либо международного значения за
счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов
республиканского значения, столицы
126
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов
областного значения) на расходы развития по ликвидации
последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера, устранению ситуаций, угрожающих политической,
экономической и социальной стабильности
административно-территориальной единицы, жизни и здоровью
людей, общереспубликанского либо международного значения за
счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов
республиканского значения, столицы
359
Управление туризма, физической культуры и спорта города Астаны
08
2
359
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма, физической культуры и спорта
08
2
359
003
Проведение спортивных соревнований на уровне города республиканского значения, столицы
08
2
359
004
Подготовка и участие членов  сборных команд города республиканского значения, столицы по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
08
2
359
005
Создание информационных систем
08
2
359
008
Капитальные расходы государственного органа
08
2
359
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
08
2
359
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
08
2
359
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
08
2
359
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
08
2
359
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
08
2
359
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
08
2
359
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
08
2
359
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
08
2

124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
08
3
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Құрылыс басқармасы
08
3
373
016
Мұрағат объектілерін дамыту
08
3
378
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту, мұрағаттар және құжаттама басқармасы» бюджеттік бағдарламасы
08
3
378
001
Жергілікті деңгейдегі тілдерді дамыту, мұрағаттар басқармасы бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
08
3
378
002
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
08
3
378
003
Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету
08
3
378
004
Ақпараттық жүйені құру
08
3
378
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
08
3
378
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
08
3
378
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше жағдайлар резерві есебінен іс-шараларды өткізу
08
3
378
106
Табиғи төтенше мен техногендік характердегі жағдайларды жою үшін жергілікті атқару органдардың төтенше жағдайларды іске асыру резерві есебінен іс-шараларды өткізу
08
3
378
107
Кезек күттірмейтін шығындарға жергілікті органдарға атқарушы органның резервінің есебінен іс шаралар өткізу
08
3
378
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларының және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесіне әзірлеу және түзету, оған сараптама жасау, концесссиялық жобаларға кеңестік ілестірме
08
3
378
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кезек күттірмейтін шығындар есебінен іс-шаралар өткізу
08
3
378
115
Жергілікті атқарушы органдардың резерві есебінен сот шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттерін орындау
08
3
378
123
Әкімшіліктік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою бойынша ағымдағы шығындарға, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шараларды облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің нысаналы трансферттері есебінен жүргізу
08
3
378
124
Әкімшіліктік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою бойынша дамыту шығындары, ал жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шараларды облыс, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің нысаналы трансферттерінің есебінен жүргізу
08
3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
08
3
455

124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
08
3
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
08
3
373
016
Развитие объектов архивов
08
3
378
Управление по развитию языков, архивов и документации города республиканского значения, столицы
08
3
378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков, по управлению архивным делом
08
3
378
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
08
3
378
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
08
3
378
004
Создание информационных систем
08
3
378
005
Капитальные расходы государственного органа
08
3
378
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
08
3
378
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
08
3
378
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
08
3
378
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
08
3
378
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
08
3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
08
3
455

106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
08
9
478
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
9
478
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
08
9
478
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
08
9
478
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
08
9
478
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
08
9
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
08
9
694
015
Щучье-Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
08
9
696
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
08
9
696
001
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
08
9
696
001
100
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясат жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
08
9
696
001
103
Әлеуметтік, сараптамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету
08
9
696
001
104
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
08
9
696
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, жаңадан іске қосылатын спорт объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
08
9
696
007
Спорттың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстары
08
9
696
008
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің күрделі шығыстары
08
9
696
009
Спорт саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
08
9
696
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
08
9

106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
08
9
478
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
08
9
478
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
08
9
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
08
9
694
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
08
9
696
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
08
9
696
001
Формирование государственной политики в сфере физической культуры и спорта
08
9
696
001
100
Обеспечение деятельности уполномоченного органа государственной политики в сфере физической культуры и спорта
08
9
696
001
103
Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
08
9
696
001
104
Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
08
9
696
006
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов спорта
08
9
696
007
Капитальные расходы подведомственных организаций спорта
08
9
696
008
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
08
9
696
009
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
08
9
696
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей
08
9

106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
10
5
354
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
10
5
354
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
10
5
354
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
10
5
354
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
10
5
354
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
10
5
354
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
10
5
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
10
5
694
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
10
6
Жер қатынастары
10
6
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
10
6
212
210
Ақмола облысының бюджетіне жер пайдаланушылары немесе жер учаскелерінің меншік иелеріне Астана қаласының жасыл аймағын құру үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп оқшаулау кезінде келтірілген шығындарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10
6
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
10
6
251
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10
6
251
002
Ақпараттық жүйелер құру
10
6
251
003
Жер қатынастарын реттеу
10
6
251
007
Жер учаскелерiнiң меншiк иелерiне немесе жер пайдаланушыларға келтiрiлген залалдарды өтеу
10
6
251
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10
6
251
015
Ақмола облысының бюджетіне Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10
5
354
015

106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
10
5
354
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
10
5
354
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
10
5
354
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
10
5
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
10
5
694
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
10
6
Земельные отношения
10
6
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
210
Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
10
6
251
Управление земельных отношений области
10
6
251
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
10
6
251
002
Создание информационных систем
10
6
251
003
Регулирование земельных отношений
10
6
251
007
Возмещение убытков, причиненных собственникам земельных участков или землепользователям
10
6
251
010
Капитальные расходы государственного органа
10
6
251
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) Акмолинской области на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
10
6
251
015

440
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
2
04
450
441
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерін дамытуға арналған нысаналы трансферттер
2
04
450
Шетелге күрделi трансферттер
2
04
460
451
Халықаралық ұйымдарға және шетелдiк мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi трансферттер
3
Бюджеттiк кредиттер
3
05
Бюджеттiк кредиттер
3
05
510
Iшкi бюджеттiк кредиттер
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 1 сәуірдегі
№ 141 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрiнiң 2012.10.11 № 457 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі),  өзгеріс енгізілді - 2012.12.05 № 532 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БЮДЖЕТ ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ
СЫНЫПТАМАСЫ ЕРЕКШЕЛIГIНIҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
Кіші сынып
Ерекшелiк
Атауы
Анықтама
Шығындардың тiзбесi
110
Жалақы
111
Еңбек ақы
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне лауазымдық мiндеттемелерiн орындағаны үшiн ақшалай төлемдер, лауазымдық жалақыға тұрақты сипаты бар және заңнамамен белгiленген, сондай-ақ мемлекеттiк мекеме басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыс үшiн қосымша ақылар, үстемеақылар және көтерiлiмдер. Жеке табыс салығын, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын және жалақыдан алынатын өзге де ұстап қалуларды осы ерекшелiктен аударған жөн.
Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақылары, «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 жарлығымен белгiленген әскери және арнаулы атақтар бойынша жалақылар, қосымша ақылар мен үстемеақылар;
«Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысымен белгiленген азаматтық қызметшiлердiң лауазымдық жалақылары, қосымша ақылары мен үстемеақылары;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексiне сәйкес мерзiмнен тыс жұмысқа, түнгi уақыттағы, мереке күндерi мен демалыс күндерiндегi жұмыстарға ақы төлеу, жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысының пайдаланылмаған күндерiне өтемақы төлемдері.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 131-бабына сәйкес белгіленген қосымша ақылар: лауазымдарды бірлесіп атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңеюі) немесе уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін қосымша ақы.
112
Қосымша ақшалай төлемдер
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне берiлетiн ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай-ақ мемлекеттiк мекеме басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыс iстегенi үшiн ақшалай төлемдер. Жеке табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары және басқа ұстаулар.
Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы № 3038 Жарлығының күшi жойылды деп тану туралы» 2002 жылғы 21 наурыздағы № 825 Жарлығының 1-тармағы 5) тармақшасының 3-абзацына сәйкес мемлекеттiк органдардың орталық аппараттарының әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiнiң сыйлықақысы. Қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Палаталары Төрағаларының шешiмiмен төленетiн сыйлықақылар. Басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiне қосымша ақшалай төлемдер: қызметкерлердiң лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақылар, қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен берiлетiн сыйақылар, 2013 жылғы 1 қаңтарға дейiн жасасқан келiсiмшарттың мерзiмiне қарай солдат (матростар), сержант (старшиналар) лауазымында келiсiмшарт бойынша әскери қызметке бiрiншi рет келген азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақылар.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына сәйкес функцияларына халықаралық төрелік соттарында және шетелдік соттарда мемлекеттің мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету болып кіретін салық қызметі органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне сыйлықақылар.

440
Целевые трансферты на развитие
441
Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления
450
Капитальные трансферты за границу
451
Капитальные трансферты международным организациям и правительствам иностранных государств
3
Бюджетные кредиты
05
Бюджетные кредиты
510
Внутренние бюджетные кредиты
511
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
512
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
513
Бюджетные кредиты специализированным организациям
514
Бюджетные кредиты физическим лицам
519
Прочие внутренние бюджетные кредиты
520
Внешние бюджетные кредиты
521
Бюджетные кредиты иностранным государствам
530
Поручительство государства
531
Поручительство государства
540
Государственная гарантия
541
Государственная гарантия
4
Приобретение финансовых активов
06
Приобретение финансовых активов
610
Приобретение финансовых активов
611
Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических
лиц
612
Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора
620
Приобретение финансовых активов за пределами страны
621
Приобретение акций международных организаций
5
Погашение займов
07
Погашение займов
710
Погашение основного долга по внутренним займам
711
Погашение основного долга перед вышестоящим бюджетом
712
Погашение основного долга по государственным
эмиссионным ценным бумагам, размещенным на
внутреннем рынке
713
Погашение основного долга по внутренним договорам
займа
714
Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов
715
Возврат сумм нецелевого использования бюджетных
кредитов
720
Погашение основного долга по внешним займам
721
Погашение основного долга по государственным
эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внешнем рынке
722
Погашение основного долга по внешним договорам займа
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 апреля 2010 года № 141
СТРУКТУРА
СПЕЦИФИКИ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ КЛАССИФИКАЦИИ
РАСХОДОВ БЮДЖЕТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Сноска. Структура специфики экономической классификации расходов бюджета в редакции приказа Министра финансов РК от 11.10.2012 № 457 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 05.12.2012 № 532 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.01.2013 № 22.
Под-
класс
Специ-
фика
Наиме-
нование
Определение
Перечень затрат
110
Заработная плата
111
Оплата
труда
Денежные выплаты работникам
государственных учреждений за
исполнение должностных
обязанностей, доплаты, надбавки
и повышения к должностному
окладу, носящие постоянный
характер и установленные
законодательством, а также за
дополнительную работу по решению
руководителя государственного
учреждения. Индивидуальный
подоходный налог, обязательные
пенсионные взносы в
накопительные пенсионные фонды и
другие удержания из заработной
платы следует перечислять с
данной специфики.
Должностные оклады работников
органов Республики Казахстан,
содержащихся за счет
государственного бюджета,
оклады по воинским и
специальным званиям, доплаты и
надбавки, установленные Указом
Президента Республики
Казахстан от 17 января 2004
года № 1284 «О единой системе
оплаты труда работников
органов Республики Казахстан,
содержащихся за счет
государственного бюджета и
сметы (бюджета) Национального
Банка Республики Казахстан»;
должностные оклады гражданских
служащих, доплаты и надбавки,
установленные постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 29 декабря 2007
года № 1400 «О системе оплаты
труда гражданских служащих,
работников организаций,
содержащихся за счет средств
государственного бюджета,
работников казенных
предприятий»;
оплата сверхурочной работы, работы в ночное время, в праздничные дни и выходные дни, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан
доплаты, установленные
согласно статьи 131 Трудового
кодекса Республики Казахстан
от 15 мая 2007 года: доплата
за совмещение должностей
(расширения зон обслуживания)
или выполнение обязанностей
временно отсутствующего
работника.
112
Дополни-
тельные
денежные
выплаты
Денежные выплаты работникам
государственных учреждений
стимулирующего, поощрительного
характера, а также за
дополнительную работу по решению
руководителя государственного
учреждения. Индивидуальный
подоходный налог, обязательные
пенсионные взносы в
накопительные пенсионные фонды и
другие удержания.
Дополнительные денежные
выплаты политических и
административных
государственных служащих,
судей, Чрезвычайных и
Полномочных Послов Республики
Казахстан в странах дальнего и
ближнего зарубежья, работников
учреждений Министерства
иностранных дел Республики
Казахстан за границей,
военнослужащих, сотрудников
специальных государственных
органов, сотрудников
правоохранительных органов,
государственной
противопожарной службы
Министерства по чрезвычайным
ситуациям и органов
прокуратуры: надбавки к
должностным окладам,
установленные по решению
руководителя государственного
органа за счет экономии
средств, предусмотренных на
содержание соответствующего
органа по плану
финансирования; премия
административных
государственных служащих
центральных аппаратов
государственных органов,
согласно абзаца 3 подпункта 5
пункта 1 Указа Президента
Республики Казахстан от 21
марта 2002 года № 825 «О
внесении изменений и
дополнений в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан и признании
утратившим силу Указа
Президента Республики
Казахстан от 18 июня 1996 года
№ 3038». Премии, выплачиваемые
по решению руководителя
государственного органа, а
также Председателей Палат
Парламента Республики
Казахстан за счет экономии
средств, предусмотренных на
содержание соответствующего
органа по плану
финансирования. Дополнительные
денежные выплаты работников
других государственных
учреждений: стимулирующие
надбавки к должностным окладам
работников, премии, по решению
руководителя государственного
учреждения, за счет экономии
средств, предусмотренных на
содержание соответствующего
государственного учреждения по
плану финансирования;
единовременные денежные
вознаграждения гражданам,
впервые поступившим на
воинскую службу по контракту
на должности солдат
(матросов), сержантов
(старшин) до 1 января 2013
года в зависимости от срока
заключенного контракта.
Премии работникам органов
налоговой службы и работникам
структурного подразделения
Министерства юстиции
Республики Казахстан, в
функции которого входит
обеспечение защиты интересов
государства в международных
арбитражных и иностранных
судах, в соответствии с Указом
Президента Республики
Казахстан от 17 января 2004
года № 1284 «О единой системе
оплаты труда работников
органов Республики Казахстан,
содержащихся за счет
государственного бюджета и
сметы (бюджета) Национального
Банка Республики Казахстан».

113
Өтемақы төлемдерi
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне берiлетiн өтемдiк сипаттағы ақшалай төлемдер
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақы;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақы төлемдерi, бiржолғы жәрдемақылар;
Бюджет қаражатын үнемдеу есебiнен мемлекеттiк мекеме басшысының шешімі бойынша төленетiн материалдық көмек.

113
Компен-
сацион-
ные
выплаты
Денежные выплаты
компенсационного характера
работникам государственных
учреждений.
Пособие на оздоровление
государственным и гражданским
служащим, установленные
законодательством Республики
Казахстан.
Компенсационные выплаты,
единовременные пособия,
предусмотренные
законодательством Республики
Казахстан.
Материальная помощь,
выплачиваемая по решению
руководителя государственного
учреждения за счет экономии
бюджетных средств.

114
Қосымша белгіленген мiндеттi зейнетақы жарналары
Осы ерекшелiк бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын, 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылдан аз әскери қызмет, құқық қорғау органдарында қызмет өтiлi бар әскери қызметшiлердiң, арнайы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің, прокуратура, ішкі істер қызметкерлерінің, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнің ақшалай қамту мөлшерiнiң 20%-ы мөлшерiнде мемлекеттiк және мемлекеттiк емес жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары көрсетiледi. Жинақтаушы зейнетақы қорына судьяның ай сайынғы кiрiсiнiң 10 % мөлшерiнде қосымша зейнетақы жарналары.
120
Жұмыс берушiлерлердiң жарналары
121
Әлеуметтiк салық
Мемлекеттiк мекемелер бюджетке жүргізетін аударымдар, уақытша жұмысқа жарамсыздығы бойынша жәрдемақы төлеу
122
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
«Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттiк мекемелердiң Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына төлейтiн әлеуметтік аударымдары және әлеуметтік аударымдарды уақтылы төлемегені үшін өсімпұл

114
Дополни-
тельно
устано-
вленные
обяза-
тельные
пенсион-
ные
взносы
По данной специфике отражаются
обязательные пенсионные взносы в
государственные и
негосударственные накопительные
пенсионные фонды в размере 20 %
от размера денежного содержания
военнослужащих, сотрудников
специальных государственных
органов, сотрудников органов
прокуратуры, внутренних дел,
Комитета уголовно-исполнительной
системы Республики Казахстан,
органов финансовой полиции и
государственной противопожарной
службы, содержащихся за счет
республиканского и местных
бюджетов, имеющих по состоянию
на 1 января 1998 года стаж
военной службы, службы в
правоохранительных органах менее
10 лет. Дополнительные
пенсионные взносы в
накопительный пенсионный фонд в
размере 10 % от ежемесячного
дохода судьи.
120
Взносы работодателей
121
Социаль-
ный
налог
Отчисления, производимые
государственными учреждениями в
бюджет, выплата пособий по
временной нетрудоспособности.
122
Социаль-
ные
отчис-
ления в
Государ-
ственный
фонд
социаль-
ного
страхо-
вания
Социальные отчисления,
уплачиваемые в Государственный
фонд социального страхования и
пеня за несвоевременную уплату
социальных отчислений
государственными учреждениями в
соответствии с Законом
Республики Казахстан «Об
обязательном социальном
страховании».

123
Мiндеттi сақтандыру жарналары
Осы ерекшелiк бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актiлерiнде белгiленген көлiк құралдары иелерiнiң мiндеттi азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру, мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң мемлекеттiк мiндеттi жеке сақтандыру шығындары көрсетiледi
130
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару

123
Взносы
на
обяза-
тельное
страхо-
вание
По данной специфике отражаются
затраты на обязательное
страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
транспортных средств, на
государственное обязательное
личное страхование работников
государственных учреждений,
установленных действующими
законодательными актами
Республики Казахстан.
130
Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления
взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан

131
Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу
Техникалық қызметті көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерді, тұлғаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес еңбек шарты бойынша қабылданған қызметкерлерге ақшалай төлемдер, сондай-ақ жеке тұлғалардан алынатын табыс салықтары, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары және төлемдерге есептелетін басқа жалақыдан ұстаулар.

131
Оплата
труда
техни-
ческого
персо-
нала
Денежные выплаты работникам,
принятым по трудовому договору в
соответствии с Трудовым кодексом
Республики Казахстан, включая
работников, лиц, осуществляющих
техническое обслуживание и
обеспечивающих функционирование
государственных органов и не
являющихся государственными
служащими, а также подоходный
налог с физических лиц,
обязательные пенсионные взносы в
накопительные пенсионные фонды и
другие удержания из заработной
платы, начисляемые на выплаты.

132
Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу
Осы ерекшелік бойынша патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.
Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу «Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына сәйкес мемлекеттік білім мекемелері тәрбиешілерінің еңбегіне ақы төлеу шарттарына ұқсас анықталады.
133
Негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу
Осы ерекшелік бойынша негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.
134
Алқа билерге сыйақылар төлеу
Осы ерекшелік бойынша алқа билерге сыйақылар төлеу, төлемдерден ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.

132
Оплата
труда
патро-
натных
воспита-
телей
По данной специфике
осуществляется оплата труда
патронатных воспитателей,
перечисление удержаний из
заработной платы и отчислений,
предусмотренных
законодательством Республики
Казахстан, производимых
государственными учреждениями.
Оплата труда патронатных
воспитателей определяются
аналогично условиям оплаты
труда воспитателей
государственных учреждений
образования в соответствии с
постановлением Правительства
Республики Казахстан от 29
декабря 2007 года № 1400 «О
системе оплаты труда
гражданских служащих,
работников организаций,
содержащихся за счет средств
государственного бюджета,
работников казенных
предприятий».
133
Возмеще-
ние
средней
заработ-
ной
платы
депу-
татам
масли-
хата по
их
основ-
ному
месту
работы
По данной специфике
осуществляется возмещение
средней заработной платы
депутатам маслихата по их
основному месту работы,
перечисление удержаний из
заработной платы и отчислений,
предусмотренных
законодательством Республики
Казахстан, производимых
государственными учреждениями.
134
Выплата
возна-
гражде-
ний
присяж-
ным
заседа-
телям
По данной специфике
осуществляется выплата
вознаграждений присяжным
заседателям, перечисление
удержаний из выплат и
отчислений, предусмотренных
законодательством Республики
Казахстан, производимых
государственными учреждениями.
Выплата вознаграждений
присяжным заседателям
осуществляется в соответствии
с Законом Республики Казахстан

Алқабилерге сыйақылар төлеу «Алқабилер туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
135
Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары
Мемлекеттік мекемелер әлеуметтік салық бойынша бюджетке жүргізетін аударымдар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, уақытша жұмысқа қабілетсіздігі бойынша жәрдемақылар төлеу
«Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес мемлекеттік мекемелер Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлейтін аударымдар.
136
Техникалық персоналдың ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтiк жол жүрулері
Техникалық қызметті көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерді, тұлғаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес еңбек шарты бойынша қабылданған қызметкерлердің Қазақстан Республикасы шегіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығындар.
Іссапарда болған уақытына тәуліктік;
баратын жеріне және кері қайтуға жол жүру бойынша шығыстар;
тұрғын үй-жай жалдау бойынша шығыстар;
заңнамада белгіленген басқа да шығындар.
137
Алқабилердің іссапарлық шығыстары
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алқабилердің іссапарларына шығындар
140
Қорлар сатып алу
141
Азық-түлiк өнiмдерiн сатып алу
Мемлекеттiк мекемелердiң жеткiзушiлерге немесе бөлшектеп сатушыларға жеке қажеттілік үшiн сатып алынған тамақ өнiмдерi үшiн ақы төлеуi.
Жекелеген мекемелердiң асханаларда тамақтанғанына ақы төлеу.
Контингент (оқушылар, мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерi, курсанттар) көшпелі iс-шараларға қатысқан кезде оларды тамақтандыруға арналған шығындар 169-ерекшелiк бойынша жүзеге асырылады.
Жеке пайдалану үшiн мемлекеттiк мекемелердiң азық-түлiк өнiмдерiн сатып алуы және сақтауы;
арнайы тағам;
жануарлардың тағамы;
құтқару және кезек күттiрмейтiн жұмыстарды жүргiзу кезiнде кәсiби және ерiктi апаттан құтқару қызметтерiнiң және құрылымдардың құтқарушылары үшiн тағам сатып алу;
мерзiмдi әскери қызметшiлердiң, әскери оқу орындары, iшкi iстер органдарының оқу орындары курсанттарының, «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 44-бабында көзделген жағдайларда басқа әскери қызметшілердің, сондай-ақ сотталғандардың, қылмыс жасауда күдiктiлер мен айыпталушылардың тамақтануына ақы төлеу;
казармалық жағдайдағы оқу орындарында арнаулы (әскери) қурсанттарды және «Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттiк органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің жекелеген санаттарын азық-түлікпен қамтамасыз ету;
мемлекеттік мекеменің штат санында аспаздар көзделген жағдайда мектеп асханаларында тамақ өнімдерін сатып алу;
егер штат санында аспаздар көзделмеген болса, онда оқушылар үшін тамақтануды ұйымдастыру бойынша қызметтерді шарт бойынша басқа заңды тұлға жүзеге асырады және бұл шығындар 159-ерекшелiк бойынша көрсетiледi.

от 16 января 2006 года «О
присяжных заседателях».
135
Взносы
работо-
дателей
по тех-
ничес-
кому
персо-
налу
Отчисления, производимые
государственными учреждениями в
бюджет по социальному налогу,
социальные отчисления в
Государственный фонд социального
страхования, выплата пособий по
временной нетрудоспособности.
Отчисления, уплачиваемые в
Государственный фонд
социального страхования
государственными учреждениями
в соответствии с Законом
Республики Казахстан от 25
апреля 2003 года «Об
обязательном социальном
страховании».
136
Команди-
ровки и
служеб-
ные
разъезды
внутри
страны
техни-
ческого персо-
нала
Затраты на служебные
командировки в пределах
Республики Казахстан работников,
принятых по трудовому договору в
соответствии с Трудовым кодексом
Республики Казахстан, включая
работников, лиц, осуществляющих
техническое обслуживание и
обеспечивающих функционирование
государственных органов и не
являющихся государственными
служащими.
Суточные за время нахождения
в командировке;
расходы по проезду к месту
назначения и обратно;
расходы по найму жилого
помещения;
прочие затраты, установленные
законодательством.
137
Команди-
ровочные
расходы
присяж-
ных
заседа-
телей
Затраты на командировки
присяжных заседателей в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
140
Приобретение запасов
141
Приобре-
тение
продук-
тов
питания
Оплата государственными
учреждениями поставщикам или
розничным продавцам за
приобретенные продукты питания
для собственных нужд.
Оплата питания отдельных
учреждений в столовых.
Затраты на питание контингента
(учащихся, военнослужащих
срочной службы, курсантов) при
их участии в выездных
мероприятиях осуществляются
по 169 специфике.
Приобретение и хранение
продуктов питания
государственными учреждениями
для собственного
использования;
специальное питание;
питание животных;
приобретение питания для
спасателей профессиональных и
добровольных
аварийно-спасательных служб и
формирований в период
проведения спасательных и
неотложных работ;
оплата питания военнослужащих
срочной службы, курсантов
военных учебных заведений,
учебных заведений органов
внутренних дел, других
военнослужащих в случаях,
предусмотренных статьей 44
Закона Республики Казахстан от
16 февраля 2012 года «О
воинской службе и статусе
военнослужащих», а также
осужденных, подозреваемых и
обвиняемых в совершении
преступлений;
обеспечение продовольствием
курсантов специальных
(военных) учебных заведений,
находящихся на казарменном
положении и отдельные
категории сотрудников
специальных государственных
органов в соответствии с
Законом Республики Казахстан
«О специальных государственных
органах Республики Казахстан»;
приобретение продуктов питания
в школьных столовых в случае,
если в штатной численности
государственного учреждения
предусмотрены повара. Если по
штатной численности не
предусмотрены повара, то
услуги по организации питания
для учащихся осуществляются по
договору со сторонним
юридическим лицом и данные
затраты отражаются по
специфике 159.

142
Дәрi-дәрмектер және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алу
Мемлекеттiк мекемелердiң дәрi-дәрмектер мен бiр жолғы және бiрнеше рет пайдаланылатын медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алуға арналған шығындары;
Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша ветеринарлық препараттар, атрибуттар мен ветеринарлық мақсаттағы заттарды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.
Дәрi-дәрмектер мен байлап-таңу құралдарын, медициналық құрал-саймандарды және өзгелердi сатып алу;
қан сатып алу;
биопрепараттар сатып алу;
ветеринарлық препараттар мен ветеринарлық мақсаттағы заттарды сатып алу.
143
Заттық мүлiктердi, нысанды және Арнаулы киiм-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеу
Нысанды киiм және айыру белгiлерiн сатып алуға, тiгуге және жөндеуге арналған шығындар және басқа заттай мүлiктi, нысанды және арнаулы киiм-кешектердi, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, сондай-ақ заттай мүлiктi, нысанды және арнаулы киiм-кешектердi сатып алудың орнына ақшалай өтемақылар.
144
Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алу
Барлық отын түрлерiн сатып алуға, тасымалдауға, тиеуге, түсiруге және сақтауға арналған шығындарды қоса алғанда, отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған шығындар.
149
Өзге де қорларды сатып алу
141-144-ерекшелiктер бойынша көзделмеген материалдар мен басқа да қорларды сатып алуға арналған шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы заттар мен материалдар сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.
Құрылыс материалдарын, оқу, ғылыми-зерттеулер мен басқа да мақсаттар үшін материалдар, шаруашылық материалдары мен кеңсе заттарын, қосалқы бөлшектер, басқа да қорлар сатып алу.
150
Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
151
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Коммуналдық қызметтерге (суға, газға, электр энергиясы және жылытуға) төлеуге арналған шығындар. Мемлекеттiк мекемелер ғимараттар мен үй-жайларды, мемлекеттiк мекеме болып табылмайтын ұйымдардан (теңгерiм ұстаушыдан) жалға алған жағдайда, мемлекеттiк мекеме (жалгер) осы ерекшелiк бойынша коммуналдық қызметке ақы төлеуге арналған қаражатты теңгерiм ұстаушының шотына аударады.
Ыстық, суық суға, кәрiзге ақы төлеу;
газға, электр энергияға ақы төлеу;
тұтынылған; қызметтерге уақтылы ақы төлемегенi үшiн өсiмпұл.
152
Байланыс қызметтерiне ақы төлеу
Байланыстың барлық түрлерiнiң қызметтерiне, оның iшiнде байланыс қызметтерiн жеткiзушi көрсететiн байланыс арналарын орнату (қосу), үзiп тастау жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу.
телефондар үшiн абоненттiк ақы;
қалааралық сөйлесу;
ұялы байланыс;
почта-телеграф шығындары;
үкiметтiк байланыс;
факс;
электронды почта;
арнайы байланыс;
спутниктi байланыс;
телетайп;
радио және байланыстың басқа да түрлері.

142
Приобре-
тение
медика-
ментов и
прочих
средств
медицин-
ского
назна-
чения
Затраты государственных
учреждений на приобретение
медикаментов и прочих средств
медицинского назначения
одноразового и многоразового
использования.
Также по данной специфике
отражаются затраты на
приобретение ветеринарных
препаратов, атрибутов и изделий
ветеринарного назначения.
Приобретение медикаментов и
перевязочных средств,
медицинских инструментов и
прочие;
приобретение крови;
приобретение биопрепаратов;
приобретение ветеринарных
препаратов и изделий
ветеринарного назначения.
143
Приобре-
тение,
пошив и
ремонт
пред-
метов
вещевого
имущес-
тва и
другого
формен-
ного и
специ-
ального
обмунди-
рования
Затраты на приобретение, пошив и
ремонт предметов вещевого
имущества и другого форменного и
специального обмундирования,
предусмотренные
законодательством Республики
Казахстан, форменного и
специального обмундирования.
144
Приобре-
тение
топлива,
горюче-
смазоч-
ных
мате-
риалов
Затраты на приобретение топлива,
горюче-смазочных материалов,
включая затраты на приобретение,
перевозку, погрузку, разгрузку и
хранение топлива всех видов.
149
Приобре-
тение
прочих
запасов
Затраты на приобретение
материалов и других запасов не
предусмотренных по спецификам
141-144. Также по данной
специфике отражаются затраты на
приобретение предметов и
материалов военного назначения.
Приобретение строительных
материалов, материалов для
учебных, научных исследований
и других целей, хозяйственных
материалов и канцелярских
принадлежностей, запасных
частей, прочих запасов.
150
Приобретение услуг и работ
151
Оплата
комму-
нальных
услуг
Затраты на оплату коммунальных
услуг (за воду, газ,
электроэнергию и отопление).
В случаях аренды
государственными учреждениями
зданий, помещений у организаций,
не являющихся государственными
учреждениями (балансодержатель),
государственное учреждение
(арендатор) средства на оплату
за коммунальные услуги
перечисляет на счет
балансодержателя по данной
специфике.
Плата за горячую, холодную
воду, канализацию;
плата за газ, электроэнергию;
плата за теплоэнергию;
пеня за несвоевременную оплату
коммунальных услуг.
152
Оплата
услуг
связи
Оплата услуг всех видов связи, в
том числе услуги по установлению
(подключению, расширению),
отключению каналов связи,
оказываемые поставщиком услуг
связи.
абонентная плата за телефоны;
междугородние переговоры;
сотовая связь;
почтово-телеграфные затраты;
правительственная связь;
факс;
электронная почта;
спец связь;
спутниковая связь;
телетайп;
радио;
и другие виды связи.

153
Көлiктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Темiр жол, теңiз, жүк, әуе және автомобиль көлiгiнiң қызметтерiне арналған шығындарды қоса алғанда, мемлекеттiк мекемелерге заңды және жеке тұлғалар көрсететiн көлiктiк қызметтерге арналған шығындар. Бұған, сондай-ақ тасымалдау үшiн заттарды дайындауға арналған шығындар кiредi.
Көлiктi жалдау;
жабдықтарды, материалдарды, арнайы контингенттi, қару-жарақ, әскери техниканы, әскерге шақырылғандарды тасымалдауға ақы төлеу және өзге де тасымалдар.
154
Үй-жайды жалға алу төлемдерi
Бұл ерекшелiк бойынша үй-жайларды, ғимараттарды жалға алғаны үшiн төлемақы көрсетiледi. Жалға алынған үй-жайды, ғимаратты ұстауға, коммуналдық қызметтерге арналған шығындар, электр энергиясына, жылуға арналған шығындар тиiстi ерекшелiктер бойынша жiктеледi.
155
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде қызметтерге ақы төлеу
Әлеуметтiк бағдарламалар мен жобалар бойынша үкiметтiк емес ұйымдар көрсететiн мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiндегi қызметтерге ақы төлеу.
156
Консалтингтік қызметтер мен зерттеулерге ақы төлеу
Мемлекеттік орган қызметінің үдерісінде туындайтын проблемаларды, мүмкіндіктерді анықтау және бағалау жөніндегі не ахуалды егжей-тегжейлі талдау; жұмыстың қаржылық және басқарушылық тиімділігін (мынадай негізгі қызмет түрлері шеңберінде: басқару консалтингі, ІТ-консалтинг, заң консалтингі, мамандандырылған консалтинг, қорғаныс саласында консалтинг, техникалық консалтингтік қызметтер) арттыру үшін одан әрі іс-қимылдарды түзету жөніндегі консалтинг қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ зерттеулерге (оның ішінде әлеуметтік, талдамалы және ғылыми зерттеулер) ақы төлеуге арналған шығындар
159
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу

153
Оплата
тран-
спортных
услуг
Затраты на транспортные услуги,
оказываемые государственным
учреждениям юридическими и
физическими лицами, включая
затраты на услуги
железнодорожного, морского,
грузового, воздушного и
автомобильного транспорта. Сюда
также входят затраты на
подготовку предметов для
транспортировки.
аренда транспорта;
оплата за перевозку
оборудования, материалов,
специального контингента,
вооружения, военной техники,
призывников и прочие
перевозки.
154
Оплата
аренды
за
помеще-
ние
По данной специфике отражается
плата за аренду помещений,
зданий. Затраты на содержание
арендуемого помещения, здания
коммунальные услуги, затраты на
электроэнергию, отопление
классифицируются по
соответствующим спецификам.
155
Оплата
услуг в
рамках
государ-
ствен-
ного
социаль-
ного
заказа
Оплата услуг в рамках
государственного социального
заказа, оказываемых
неправительственными
организациями по социальным
программам и проектам.
156
Оплата
консал-
тинговых
услуг и
исследо-
ваний
Затраты на оплату консалтинговых
услуг по определению и оценке
проблем, возможностей,
возникающих в процессе
деятельности государственного
органа либо по детальному
анализу ситуации; по разработке
эффективных рекомендаций по
коррекции дальнейших действий
для повышения финансовой и
управленческой эффективности
работы (в рамках следующих
основных видов услуг:
управленческий консалтинг,
административно - кадровый
консалтинг, финансовый
консалтинг, IT-консалтинг,
юридический консалтинг,
специализированный консалтинг,
консалтинг в области обороны,
технические консалтинговые
услуги), а также затраты на
оплату исследований (в том числе
социологические, аналитические и
научные исследования).
159
Оплата
прочих
услуг и
работ
По данной специфике отражаются
затраты по оплате услуг, работ,
оказываемых юридическими и
физическими лицами, не

Осы ерекшелiк бойынша 151-156 ерекшелiктерде көрсетiлмейтін, заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға ақы төлеу жөніндегі шығындар көрсетiледi, оның ішінде:
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, көлiк және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер;
республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған ғимараттар мен үй-жайларды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәрiз жүйесiн ағымдағы жөндеу, сондай-ақ жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу.
Заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтердің, жұмыстардың құнына тауарларды, материалдарды сатып алу кіретін жағдайларды қоспағанда, ғимараттарды, үй-жайларды, көлік және басқа да негізгі құралдарға қызмет көрсету және ұстау және оларды ағымдағы жөндеу үшін қажетті тауарларды, материалдарды сатып алу 149 «Басқа қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша көрсетіледі. Бұл жағдайларда тауарларды, материалдарды сатып алу 159 «Басқа қызметтерді сатып алу» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.
Бұдан басқа, осы ерекшелік бойынша жоғары білімді төлеу жөніндегі білім беру гранты, «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшiн Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының «Өркен» бiлiм беру гранты және инновациялық гранттар беріледі.
160
Басқа да ағымдағы шығындар
161
Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Қазақстан Республикасы шегiндегi қызметтiк iс-сапарларға арналған шығындар.
Iс-сапарда болған уақыт үшiн тәулiктiк шығыстар;
баратын жерге және керi жол жүру жөнiндегi шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар;
заңнамада белгiленген басқа да шығыстар
162
Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге қызметтiк iс-сапарларға арналған шығындар.
Iс-сапарда болған уақыт үшiн тәулiктiк шығыстар;
баратын жерге және керi жол жүру жөнiндегi шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар;
заңнамада белгiленген басқа да шығыстар
163
Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
«Бiлiм туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттiк жалпы бiлiм беретiн мектептердегi аз қамтылған отбасылардан шыққан аса мұқтаж оқушыларға қаржылық және материалдық көмек көрсетуге арналған шығындар.
Киiмдердi, аяқ киiмдердi, оқулықтарды, оқу құралдарын, мектеп жазба керек жарақтарын сатып алу;
ақшалай көмек көрсету;
санаторий-курорттық мекемелерге және демалыс лагерлерiне жолдамалар сатып алу;
оқушылардың мәдени бұқаралық және спорттық iс-шараларға қатысуын қаржылық қамтамасыз ету.

отражаемых в спецификах 151-156,
в том числе:
услуги по содержанию,
обслуживанию зданий, помещений,
оборудования, транспортных и
других основных средств;
текущий ремонт зданий,
помещений, системы
теплоснабжения, водоснабжения и
канализации, находящихся в
республиканской или коммунальной
собственности, а также текущий
ремонт оборудования,
транспортных и других основных
средств.
Приобретение товаров,
материалов необходимых для
обслуживания и содержания
зданий, помещений, транспортных
и других основных средств и их
текущим ремонтом отражаются по
специфике 149 «Приобретение
прочих запасов», за исключением
случаев, когда в стоимость
услуг, работ, оказываемых
юридическими и физическими
лицами, входит приобретение
товаров, материалов. В данных
случаях приобретение товаров,
материалов осуществляется по
специфике 159 «Оплата прочих
услуг и работ».
Кроме того, по данной
специфике предоставляется
образовательный грант по оплате
высшего образования,
образовательный грант Первого
Президента Республики Казахстан
– Лидера Нации «Өркен» для
оплаты обучения одаренных детей
в специализированных
организациях образования
«Назарбаев Интеллектуальные
школы» и инновационные гранты.
160
Другие текущие затраты
161
Команди-
ровки и
служеб-
ные
разъезды
внутри
страны
Затраты на служебные
командировки в пределах
Республики Казахстан.
Суточные за время нахождения в
командировке;
расходы по проезду к месту
назначения и обратно;
расходы по найму жилого
помещения;
прочие затраты, установленные
законодательством.
162
Команди-
ровки и
служебные
разъезды
за
пределы
страны
Затраты на служебные
командировки за пределы
Республики Казахстан.
Суточные за время нахождения в
командировке;
расходы по проезду к месту
назначения и обратно;
расходы по найму жилого
помещения;
прочие затраты, установленные
законодательством.
163
Затраты
Фонда
всеобщего
обяза-
тельного
среднего
образо-
вания
Затраты на оказание финансовой и
материальной помощи остро
нуждающимся учащимся
государственных
общеобразовательных школ из
числа малообеспеченных семей в
соответствии с Законом
Республики Казахстан «Об
образовании».
Приобретение одежды, обуви,
учебников, учебных пособий,
школьно-письменных
принадлежностей;
обеспечение питания в школах;
оказание денежной помощи;
приобретение путевок в
санаторно-курортные учреждения
и лагеря отдыха;
финансовое обеспечение участия
в культурно-массовых и
спортивных мероприятиях
школьников.

164
Шетелдегi стипендиаттардың оқуына ақы төлеу
Шетелде кадрларды даярлаудың халықаралық бағдарламасын iске асыру бойынша шетелдегi стипендиаттардың оқуына ақы төлеу.
Шетелде кадрларды даярлаудың халықаралық бағдарламасы шеңберінде стипендиаттарды оқыту және тағылымдамадан өту ақысын төлеу, оның ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы бойынша оқу ақысын төлеу.
165
Атқарушылық құжаттарының, сот актiлерiнiң орындалуы
Бұл ерекшелiк бойынша атқару құжаттарын орындау жөнiндегi шығындар көрсетiледi.
Тартылатын заңгерлерге, консультанттарға ақы төлеу жөнiндегi шығындар 159-ерекшелiк бойынша көрсетiледi, мемлекеттiк баж төлеу 169-ерекшелiкте көрсетiледi.
166
Нысаналы салым
Дербес бiлiм беру ұйымдарының қызметтерін және олардың ұйымдастырылуын қаржыландыруды қамтамасыз ету үшiн айрықша қордың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымға және (немесе) бiлiм берудiң дербес ұйымының қызметiне бюджеттен өтеусiз және қайтарымсыз төлемдер.
167
Ерекше шығындар
Құқық қорғау органдарындағы, ұлттық қауiпсiздiк, қорғаныс органдарындағы ерекше шығындар.
Мемлекеттiк құпиялар, жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыру, елдiң қорғаныс қабiлетi мен ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерiн реттейтiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген мiндеттер мен өкiлеттiктерге сәйкес мемлекеттiк органдар iске асыратын iс-шараларға арналған шығындар
168
Сатып алынатын тауарлар, қызмет көрсетулер мен жұмыстар бойынша ҚҚС сомасын өнім берушіге аудару
140 «Қорларды сатып алу», 150 «Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу», 410 «Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу», 420 «Негізгі құралдарды күрделі жөндеу» (418 «Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру» ерекшелігін қоспағанда) және 430 «Дамуға бағытталған күрделі шығындар» (435 «Мемлекеттік мекемелердің жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау» ерекшелігін қоспағанда) кіші сыныптары, сондай-ақ 169 «Өзге де ағымдағы шығындар» ерекшелігі бойынша сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша өнім берушіге қосылған құн салығының сомасын аудару жөніндегі шығындар.
ҚҚС төлеуші болып табылатын өнім берушіден сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы өнім берушіге аударылады. Мемлекеттік мекеме осы ерекшелік бойынша алынған тауарлар, көрсетілген қызметтер мен жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасын бюджет кірісіне аударатын Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайлардан басқа.
Осы ерекшелік міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, міндеттемелерді қабылдау және төлемдерді жүзеге асыру кезінде бюджетті атқару шеңберінде пайдаланылады.

164
Оплата
обучения
стипен-
диатов
за
рубежом
Оплата обучения стипендиатов за
рубежом по реализации
международных программ
подготовки кадров за рубежом, в
том числе международной
стипендии Президента Республики
Казахстан.
Оплата обучения и прохождения
стажировок стипендиатов в
рамках международных программ
подготовки кадров за рубежом,
в том числе оплата обучения
международной стипендии
Президента Республики
Казахстан «Болашак».
165
Исполне-
ние
исполни-
тельных
доку-
ментов,
суденых
актов
По данной специфике отражаются
затраты по исполнению
исполнительных документов.
Затраты по оплате привлекаемых
юристов, консультантов
отражаются по специфике 159,
уплата государственной пошлины в
бюджет отражается по специфике
169.
166
Целевой вклад
Безвозмездные и безвозвратные
платежи из бюджета в
деятельность автономных
организаций образования и (или)
в некоммерческую организацию,
создаваемую в
организационно-правовой форме
фонда исключительно для
обеспечения финансирования
деятельности автономных
организаций образования и их
организаций.
167
Особые
затраты
Особые затраты в
правоохранительных органах,
органах национальной
безопасности, обороны.
Затраты на мероприятия,
реализуемые государственными
органами в соответствии с
задачами и полномочиями,
предусмотренными
законодательными актами
Республики Казахстан,
регулирующими вопросы
государственных секретов,
осуществления
оперативно-розыскной
деятельности, обеспечения
обороноспособности и
национальной безопасности
страны.
168
Перечис-
ление
постав-
щику
суммы
НДС, по
приобре-
таемым
товарам,
услугам
и
работам
Затраты по перечислению суммы
налога на добавленную стоимость
по приобретаемым товарам,
услугам и работам по подклассам
140 «Приобретение запасов», 150
«Приобретение услуг и работ»,
410 «Приобретение основных
средств, нематериальных и
биологических активов» (за
исключение специфики 418
«Материально-техническое
оснащение государственных
предприятий»), 420 «Капитальный
ремонт основных средств» (за
исключением специфики 423
«Капитальный ремонт, помещений,
зданий, сооружений
государственных предприятий») и
430 «Капитальные затраты,
направленные на развитие» (за
исключением специфики 435
«Строительство новых объектов и
реконструкция имеющихся объектов
государственных предприятий»),
а также по специфике 169 «Прочие
текущие затраты».
По приобретаемым товарам,
услугам и работам у поставщика,
являющегося плательщиком НДС,
сумма налога на добавленную
стоимость перечисляется
поставщику. Кроме случаев,
предусмотренных
законодательством Республики
Казахстан, когда государственное
учреждение перечисляет по данной
специфике сумму налога на
добавленную стоимость по
полученным товарам, услугам и
работам в доход бюджета.
Данная специфика используется
в рамках исполнения бюджета при
формировании планов
финансирования по обязательствам
и платежам, принятии
обязательств и осуществлении
платежей.

169
Өзге де ағымдағы шығындар
Бұл ерекшелiкте басқа ерекшелiктерге жатқызылмаған ағымдағы шығындар көрсетiледi.
Әскери қызметшілерді, арнаулы мемлекеттiк органдардың, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының қызметкерлерiн және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар;
халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорындағыларды жерлеуге арналған шығындар;
өкiлеттiк шығындар;
жеке табыс салығын уақтылы аудармағаны үшiн өсiмпұл, айыппұл;
мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл;
айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кiру жарналары;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төленетiн төлемақы, мемлекеттiк баж, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, олар бойынша өсiмпұл және айыппұлдар (121-ерекшелiгі бойынша төленетiн әлеуметтiк салықтан басқа);
саяси партиялардың қызметiн қаржыландыру.
сайлаулар өткiзу:
кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуi;
кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шаралар өткiзуi және үгiттеу материалдарын шығаруы;
кандидаттардың көлiктiк шығындары (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары);
заңнамалық актiлерге сәйкес мәдени, спорттық және басқа да iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер;
бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшiн тұратын жерiне дейiн жол жүру билеттерiн сатып алу;
мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің iссапар шығыстарынан басқа, көшпелі iс-шаралар өткізуге байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану);
облыстық (республикалық маңызы қаланың, астананың) жинақтау пункттерінде әскерге шақырылғандарды тамақтандыру бойынша шығындар;
мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңiнде жеңiлдiкпен жүруiн өтеуге арналған шығыстар;
«Үздік орта білім беру ұйымы» грантын беру;
«Бизнестің жол картасы 2020» Бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру;
Ұлт Көшбасшысы - Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң қорын толықтыру мен ұстауға, жеке кiтапханасы мен жеке мұрағатын сақтауға көзделген шығыстарды қаржыландыру;
автокөлік құралдарының міндетті техникалық тексеру бойынша шығындар;
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011–2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетелдік мамандарды тартуға арналған шығыстар;
басқа ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн өзге де шығыстар.

169
Прочие
текущие
затраты
В данной специфике отражаются
текущие затраты, не отнесенные к
другим спецификам.
Затраты на погребение
военнослужащих, сотрудников
специальных государственных
органов, органов внутренних
дел, финансовой полиции и
осужденных;
затраты на погребение
опекаемых домов-интернатов
органов социальной защиты
населения;
представительские затраты;
пеня, штраф за
несвоевременное перечисление
индивидуального подоходного
налога;
пеня за несвоевременную
уплату обязательных пенсионных
взносов;
штрафы, неустойка,
комиссионные платежи,
вступительные взносы;
плата за эмиссии в
окружающую среду,
государственная пошлина,
налоги и другие обязательные
платежи в бюджет, пеня и
штрафы по ним (кроме
социального налога,
уплачиваемого по 121
специфике);
финансирование деятельности
политических партий;
проведение выборов:
выступления кандидатов в
государственных средствах
массовой информации;
проведение публичных
предвыборных мероприятий
кандидатов и выпуск
агитационных материалов;
транспортные затраты
кандидатов (аренда транспорта,
горюче-смазочные материалы);
призы, памятные подарки,
денежные вознаграждения
победителям и участникам
культурных, спортивных и
других мероприятий в
соответствии с
законодательными актами,
другие денежные выплаты
физическим лицам;
приобретение проездных
билетов для лиц, освобождаемых
от отбывания наказания в виде
ограничения свободы, ареста
или лишения свободы, до места
жительства;
затраты, связанные с
проведением выездных
мероприятий (проезд,
проживание, питание), кроме
командировочных расходов
работников государственных
учреждений;
затраты по питанию
призывников на областных
(города республиканского
значения, столицы) сборных
пунктах;
расходы на компенсацию
льготного проезда в
каникулярный период отдельным
категориям обучающихся в
рамках государственного
образовательного заказа;
предоставление гранта
«Лучшая организация среднего
образования»;
предоставление
государственных грантов
субъектам частного
предпринимательства в рамках
Программы «Дорожная карта
бизнеса 2020»;
финансирование расходов на
пополнение и содержание фонда
Первого Президента Республики
Казахстан, хранение личной
библиотеки и личного архива
Первого Президента Республики
Казахстан – Лидера Нации;
затраты по обязательному
техническому осмотру
автотранспортных средств;
расходы на привлечение
зарубежных специалистов в
высшие учебные заведения
Казахстана, в рамках
Государственной программы
развития образования
Республики Казахстан на
2011-2020 годы, утвержденной
Указом Президента Республики
Казахстан от 7 декабря 2010
года № 1118;
прочие затраты, не
классифицируемые по другим
спецификам.

210
Iшкi қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi
211
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iшкi қарыздары бойынша сыйақыларды төлеу
Iшкi капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшiн сыйақы төлемдерi (мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарды, екiншi деңгейдегi банктерден алынған кредиттердi орналастыру нысанында және басқа да нысандарда).
212
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi.
220
Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделердi) төлеу
221
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдерi
Сыртқы капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшiн сыйақы төлемдерi (мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарды, халықаралық қаржы ұйымдарынан, шетел мемлекеттерiнiң үкiметтерiнен, шетелдiк коммерциялық банктер мен фирмалардан алынған кредиттердi орналастыру нысанында).
310
Заңды тұлғаларға ағымдағы трансферттер
311
Заңды тұлғаларға соның iшiнде шаруа (фермер) қожалықтарына берiлетiн субсидиялар
Мемлекеттiк мекеме және қоғамдық бiрлестiк болып табылмайтын заңды тұлғаларға және шаруа (фермер) қожалықтарына берiлетiн субсидиялар.
320
Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер

210
Выплаты вознаграждений по внутренним займам
211
Выплаты
возна-
гражде-
ний по
внутрен-
ним
займам
Прави-
тельства
Респу-
блики
Казахстан
Выплаты вознаграждений за
пользование средствами,
заимствованными на внутренних
рынках капитала (в форме
размещения государственных
эмиссионных ценных бумаг,
кредитов от банков второго
уровня и других формах).
212
Выплаты
возна-
гражде-
ний по
займам,
получен-
ным из
выше-
стоящего
бюджета
местными
исполни-
тельными
органами
Выплаты вознаграждений по
займам, полученным из
вышестоящего бюджета местными
исполнительными органами.
220
Выплаты вознаграждений по внешним займам
221
Выплаты
возна-
гражде-
ний по
внешним
займам
Прави-
тельства
Респу-
блики
Казах-
стан
Выплаты вознаграждений за
пользование средствами,
заимствованными на внешних
рынках капитала (в форме
размещения государственных
эмиссионных ценных бумаг,
кредитов от международных
финансовых организаций,
правительств иностранных
государств, иностранных
коммерческих банков и фирм)
310
Текущие трансферты юридическим лицам
311
Субсидии
юриди-
ческим
лицам,
в том
числе
кресть-
янским
(фермер-
ским)
хозяй-
ствам
Субсидии крестьянским
(фермерским) хозяйствам и
юридическим лицам, не являющимся
государственными учреждениями и
общественными объединениями
320
Трансферты физическим лицам

321
Арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері
Осы ерекшелік бойынша «Қазақстан Республикасының арнайы мемлекеттік органдары туралы» 2012 жылғы 13 ақпандағы және «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері бойынша шығындар көрсетіледі.
322
Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер
Жеке тұлғалардың иелiгiндегi кiрiстi ұлғайтуға, не шығындардың немесе зияндарының белгiлi бiр түрлерiн толық немесе iшiнара өтеуге арналған ақшалай нысандағы төлемдер. Жергiлiктi өкiлеттi органдар жеке тұлғаның (алушының) жазбаша өтiнiшi бойынша жәрдемақыларды қызметтердi жеткiзушiлердiң шотына аударуды көздейтiн тұрғын үй көмегiн көрсету тәртiбiн белгiлеген кезде бұл шығындар осы ерекшелiк бойынша жүзеге асырылады. Өтемақылардан алынатын ұстап қалулар осы ерекшелiк бойынша аударылады.
Әлеуметтiк төлемдер;
әлеуметтiк көмек;
заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшiлерге олардың еңбек мiндеттерiн атқаруға байланысты мертiгуден не денсаулығының өзге де зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру; мерзiмдi әскери қызметшiлерге,әскери (арнайы) оқу орындарының курсанттарына демалысқа (каникулға) кеткен кезде азық-түлік үлесінің орнына берілетін ақшалай өтемақы;
«Әскери қызмет және әскери қызметшiлердiң мәртебесi туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы және «Қазақстан Республикасының арнайы мемлекеттік органдары туралы» 2012 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңдарда көзделген жағдайларда шығындар мен өтемақылардың орнын толтыру;
жеке тұлғаларға берiлетiн басқа да трансферттер.

321
Жилищные
выплаты
сотруд-
никам
специ-
альных
государ-
ственных
органов
По данной специфике отражаются
затраты по жилищным выплатам
сотрудникам специальных
государственных органов в
соответствии с Законами
Республики Казахстан от 13
февраля 2012 года «О специальных
государственных органах
Республики Казахстан» и от 16
апреля 1997 года «О жилищных
отношениях».
322
Тран-
сферты
физичес-
ким
лицам
Платежи физическим лицам в
денежной форме, предназначенные
для увеличения их располагаемого
дохода, либо для полной или
частичной компенсации
определенных видов затрат или
ущерба.
При установлении местными
представительными органами
порядка оказания жилищной
помощи, предусматривающего
перечисление пособий по
письменному заявлению
физического лица (получателя) на
счета поставщиков услуг, данные
затраты производятся по данной
специфике.
Удержания из компенсации
перечисляются по данной
специфике.
социальные выплаты;
социальная помощь;
возмещение ущерба,
причиненного рабочим и
служащим увечьем либо иным
повреждением здоровья,
связанного с исполнением ими
трудовых обязанностей, в
соответствии с
законодательством;
денежная компенсация взамен
продовольственного пайка,
выплачиваемая военнослужащим
срочной службы, курсантам
военных (специальных) учебных
заведений при убытии в отпуск,
на каникулы;
возмещение затрат и
компенсации, в случаях
предусмотренных Законами
Республики Казахстан от 16
февраля 2012 года «О воинской
службе и статусе
военнослужащих» и от 13
февраля 2012 года «О
специальных государственных
органах Республики Казахстан»;
другие трансферты физическим
лицам.

323
Зейнетақылар
Бұл ерекшелiк бойынша зейнетақы төлемдерi көрсетiледi.
324
Стипендиялар
Бұл ерекшелiк бойынша стипендиялар, iшкi iстер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамы қатарынан күндiзгi оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердiң, магистранттардың, докторанттардың стипендияларын, ақшалай жабдықталуын төлеу жөнiндегi шығындар көрсетiледi.
Iшкi iстер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамының және басшы құрамының қатарынан күндiзгi оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердiң, магистрантарының, доктаранттарының ақшалай жабдықталуы мөлшерiнiң 20%-ы мөлшерiндегi міндетті зейнетақы жарналарын аудару;
Әскери (арнайы) оқу орындарының (әскери факультеттердің) курстанттарының 20% мөлшеріндегі лауазымдық жалақысын (стипендияларын) аудару осы ерекшелiк бойынша жүргiзiледi.

323
Пенсии
По данной специфике отражаются
выплаты пенсии.
324
Стипен-
дии
По данной специфике отражаются
затраты по выплате стипендий,
денежного довольствия
слушателей, магистрантов,
докторантов военных
(специальных) учебных заведений,
обучающихся по очной форме
обучения из числа офицерского
состава органов внутренних дел,
Вооруженных Сил, других войск и
воинских формирований.
Перечисление обязательных
пенсионных взносов в размере 20%
от размера денежного содержания
слушателей, магистрантов,
докторантов военных
(специальных) учебных заведений,
обучающихся по очной форме
обучения из числа офицерского
состава и начальствующего
состава органов внутренних дел,
Вооруженных Сил, других войск и
воинских формирований.
20 % размера должностного оклада
(стипендии) курсантов военных
(специальных) учебных заведений
(военных факультетов)
производиться по данной
специфике.

330
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер
331
Субвенциялар
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне, облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар.
332
Бюджеттiк алып қоюлар
Аудандық (қалалық) бюджеттен облыстық бюджетке немесе облыстық бюджеттен және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiнен республикалық бюджетке алынатын бюджеттiк алып қоюлар.
339
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер
Бюджеттердiң 341, 342-ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн әр түрлi деңгейлерi арасындағы трансферттер.
340
Шетелге берiлетiн ағымдағы трансферттер

330
Текущие трансферты другим уровням государственного управления
331
Субвен-
ции
Субвенции из республиканского
бюджета областным бюджетам,
бюджетам города республиканского
значения, столицы, из областного
бюджета бюджетам районов
(городов областного значения).
332
Бюджетные
изъятия
Бюджетные изъятия из бюджетов
районов (городов областного
бюджета) в областной или из
областного бюджета и бюджетов
города республиканского
значения, столицы в
республиканский бюджет.
339
Текущие
транс-
ферты
другим
уровням
государ-
ственного
управ-
ления
Трансферты между различными
уровнями бюджетов, не
классифицируемые по спецификам
331, 332.
340
Текущие трансферты за границу

341
Шетелдегi ұйымдарға ағымдағы трансферттер
Республиканың халықаралық ұйымдардағы мүшелiгiне байланысты шығындар.
Халықаралық ұйымдарды үлестiк ұстау;
мүшелiк жарналар;
донорлық жарналар;
халықаралық ұйымдарға кiру жарналары және көпжақты конвенциялар.
350
Өзге де ағымдағы трансферттер
359
өзге де ағымдағы трансферттер
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 42-бабы 3-тармағында көзделген жағдайларда облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерiне берiлетiн трансферттер.

341
Текущие
транс-
ферты за
границу
Затраты, связанные с членством
республики в международных
организациях.
долевое содержание
международных организаций;
членские взносы;
донорские взносы;
вступительные взносы в
международные организации и
многосторонние конвенции.
350
Прочие текущие трансферты
359
Прочие
текущие
транс-
ферты
Трансферты из областного
бюджета, бюджета города
республиканского значения,
столицы другим областным
бюджетам, бюджетам города
республиканского значения,
столицы в случаях,
предусмотренных пунктом 3 статьи
42 Бюджетного кодекса Республики
Казахстан.

410
Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу
411
Жер сатып алу
Мемлекеттік жердің, ормандардың, ішкі сулардың және пайдалы қазбалардың кен орындарының кез келген түрлерін сатып алуына жұмсалатын шығындар.
Егер мемлекет сатып алған жерде құрылыс тұрған болса, құрылыстың құны жердің құнынан бөлек бағалануы тиіс, құрылысты сатып алуға жұмсалатын шығындар 412 ерекшелікке жатқызылуы тиіс.
Егерде құрылысты сатып алуға жұмсалатын шығындарды жерді сатып алуға жұмсалатын шығындардан бөлу мүмкін болмаса жердің және құрылыстың құнын не осы ерекшелікке, не жердің немесе құрылыстың бағасы неғұрлым құнды болуына қарай, 412 ерекшелікке жатқызылуы қажет.
Құрылыс жобасының құнына енгізілген мемлекет қажеттілігі үшін жер телімдерін сатып бойынша өтемақыға жұмсалатын шығындар және осымен байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру осы ерекшелік бойынша көрсетіледі.

410
Приобретение основных средств, нематериальных и биологических
активов
411
Приобре-
тение
земли
Затраты на приобретение любого
вида земли, лесов, внутренних
вод и месторождений полезных
ископаемых государством.
Если на приобретенной
государством земле находится
сооружение, и стоимость
сооружения может быть отдельно
оценена от стоимости земли,
затраты на приобретение
сооружения должны быть отнесены
в специфику 412.
Если же затраты на приобретение
сооружения не могут быть
отделены от затрат на покупку
земли, необходимо отнести
стоимость земли и сооружения
либо в данную специфику, либо в
специфику 412 в зависимости от
того, что является наиболее
ценным - земля или сооружение.
Затраты на компенсацию по выкупу
земельных участков для
государственных надобностей и
связанное с этим отчуждение
недвижимого имущества,
включенные в стоимость проекта
строительства, отражаются по
данной специфике.

412
Үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстарды, беру қондырғыларын сатып алу
Үй-жайлар, ғимараттар және құрылыстар, беру қондырғыларын сатып алуға жұмсалатын шығындар, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар орналасқан жердi сатып алуға жұмсалатын шығындар.
Егер сатып алынған үй-жайлардың, ғимараттардың және құрылыстардың құны ғимаратпен бiрге сатып алынған, мысалы жабдықтар, активтердiң құнына енгізілсе, онда оларға жұмсалатын шығындар осында көрсетiледi.

412
Приобре-
тение
помеще-
ний,
зданий и
сооруже-
ний,
переда-
точных
устройств
Затраты на приобретение
помещений, зданий и сооружений,
передаточных устройств, а также
затраты на приобретение земли,
на которой размещены помещения,
здания и сооружения. Если в
стоимость приобретенных
помещений, зданий и сооружений
включается стоимость активов,
приобретенных вместе со зданием,
например, оборудование, то
затраты на них отражаются
здесь.

413
Көлік құралдарын сатып алу
Көлік құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы жабдықтарды сатып алуға жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
414
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы көлік құралдарды сатып алуға жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
416
Материалдық емес активтерді сатып алу
Материалдық емес активтерді сатып алу.
417
Биологиялық активтерді сатып алу
Биологиялық активтерді сатып алуға жұмсалатын шығындар.
418
Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру.
419
Өзге де негізгі құралдарды сатып алу
411-414 ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген өзге де негізгі құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындар
420
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
Бұл кіші сыныпта үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстар мен жолдарды күрделi жөндеуге және қалпына келтіруге арналған шығындар көрсетiледi. Осы шығындар күрделi жөндеумен және қайта жаңартумен айналысатын жұмысшылардың жалақысын (оның iшiнде жалақыдан ұстап қалу), әлеуметтiк салықты, жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетiн жарналарды, күрделi жөндеу және қайта жаңарту үшiн қажеттi заттар, материалдар мен жабдықтар сатып алуды, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына арналған шығындарды, жобаларды сараптауды, инжинирингтік қызметтерді, техникалық қадағалау қызметтерін, сондай-ақ күрделi жөндеу және қалпына келтіру шаруашылық тәсiлмен немесе келiсiм-шарт бойынша жүргiзiлуiне қарамастан, күрделi жөндеумен және қалпына келтірумен тiкелей байланысты басқа да шығындарды қамтуы мүмкiн.
421
Жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды беру қондырғыларын күрделі жөндеу
Жайларды, үйлерді, құрылыстарды, беру қондырғыларын, сумен қамту жүйелері мен желілерін, кәрізді, электрмен қамтамасыз етуді, жылумен қамтамасыз етуді күрделi жөндеуге және қайта жаңғыртуға байланысты шығындар.
422
Жолдарды күрделі жөндеу
Әуеайлақ жолдарын және ұшу-қону жолақтарын күрделі жөндеуге байланысты шығындар. Ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, сондай-ақ орташа жөндеу (ойықтарды толтыру, сүйірленген жол учаскелерінің қайта төсеу) 159-ерекшелікте өзге қызметтер ретінде жіктеледі.
423
Мемлекеттiк кәсiпорындардың жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу
Республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттік кәсіпорындардың жайларын, ғимараттарын, жылумен жабдықтау жүйесінің, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерінің имараттарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу жүргізу үшін қаржыландыру.

413
Приобре-
тение
тран-
спортных
средств
Затраты на приобретение
транспортных средств. Также по
данной специфике отражаются
затраты на приобретение
транспортных средств военного
назначения.
414
Приобре-
тение
машин,
оборудо-
вания,
инстру-
ментов,
произ-
водствен-
ного и
хозяй-
ственного
инвен-
таря
Затраты на приобретение машин,
оборудования, инструментов,
производственного и
хозяйственного инвентаря. Также
по данной специфике отражаются
затраты на приобретение
оборудования военного
назначения.
416
Приобре-
тение
немате-
риальных
активов
Затраты на приобретение
нематериальных активов.
417
Приобре-
тение
биологи-
ческих
активов
Затраты на приобретение
биологических активов.
418
Матери-
ально-
техни-
ческое
осна-
щение
государ-
ственных
пред-
приятий
Финансирование государственных
предприятий, находящихся в
республиканской или коммунальной
собственности для приобретения
основных средств и
нематериальных активов.
419
Приобре-
тение
прочих
основных
средств
Затраты на приобретение прочих
основных средств, не отраженных
по спецификам 411-414.
420
Капи-
тальный
ремонт
основных
средств
В данном подклассе отражаются
затраты на капитальный ремонт и
реставрацию помещений, зданий,
сооружений, дорог. Данные
затраты могут включать
заработную плату рабочих (в том
числе удержания из заработной
платы), занятых в капитальном
ремонте и реставрации,
социальный налог, взносы в
накопительные пенсионные фонды,
приобретение предметов,
материалов и оборудования,
необходимых для капитального
ремонта и реставрации, затраты
на проектную (проектно-сметную)
документацию, экспертизу
проектов, инжиниринговые услуги,
услуги технического надзора, а
также прочие затраты,
непосредственно связанные с
капитальным ремонтом и
реставрацией, независимо от
того, каким способом
производится капитальный ремонт
и реставрация (хозяйственным
способом или по контракту).
421
Капи-
тальный
ремонт
поме-
щений,
зданий,
соору-
жений,
переда-
точных
устройств
Затраты, связанные с капитальным
ремонтом и реставрацией
помещений, зданий, сооружений,
передаточных устройств, систем и
сетей водообеспечения,
канализации, электрообеспечения,
теплоснабжения.
422
Капи-
тальный
ремонт
дорог
Затраты, связанные с капитальным
ремонтом дорог и
взлетно-посадочных полос
аэродромов. Текущий ремонт,
содержание, озеленение, а также
средний ремонт (заполнение
отверстий, повторное покрытие
прохудившихся участков дороги)
классифицируются как прочие
услуги в специфике 159.
423
Капи-
тальный
ремонт
поме-
щений,
зданий,
соору-
жений
государ-
ственных
предпри-
ятий
Затраты по финансированию
государственных предприятий для
проведения реставрации и
капитального ремонта помещений,
зданий, сооружений системы
теплоснабжения, водоснабжения и
канализации государственных
предприятий, находящихся в
республиканской или коммунальной
собственности.

429
Өзге де негізгі қаражатты күрделі жөндеу
421, 422–ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген басқа да объектілерді күрделі жөндеуге арналған шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша машиналар мен жабдықтарды жаңғыртуға арналған шығындар көрсетіледі.
430
Дамуға бағытталған күрделі шығындар
Осы кіші сыныпта қолданыстағы объектілердің (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) жаңаларын салу және (немесе) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау), оларға байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (бұзу), құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды жасау (өндіру), аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын шығарған объектілерді постулизациялау бойынша жұмысты жүзеге асыру арқылы өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру бойынша құрылыс қызметіне байланысты барлық шығындар көрсетіледі, сондай-ақ қайта жаңғырту мен күрделі жөндеуден басқа, сол сияқты ақпараттық жүйелерді құруға, енгізуге және дамытуға және бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды іске асыруға арналған шығындар көрсетіледі. Осы кіші сынып бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар көрсетіледі.
Жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар 159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарды төлеу» ерекшелігі бойынша сыныпталады.

429
Капи-
тальный
ремонт
прочих
основных
средств
Затраты на капитальный ремонт
других объектов, не отраженных
по спецификам 421, 422. Также по
данной специфике отражаются
затраты на модернизацию машин и
оборудования.
430
Капи-
тальные
затраты,
направ-
ленные
на
развитие
В данном подклассе отражаются
все затраты, связанные со
строительной деятельностью по
созданию основных фондов
производственного и
непроизводственного назначения
путем возведения новых и (или)
изменения (расширения,
модернизации, технического
перевооружения, реконструкции)
существующих объектов (зданий,
сооружений и их комплексов,
коммуникаций), монтажа
(демонтажа) связанного с ними
технологического и инженерного
оборудования, изготовления
(производства) строительных
материалов, изделий и
конструкций, а также
осуществления работ по
консервации строительства
незавершенных объектов и
постутилизации объектов,
выработавших свой ресурс, кроме
реставрации и капитального
ремонта, а также отражаются
затраты на создание, внедрение и
развитие информационных систем и
на реализацию концессионных
проектов на условии
софинансирования из бюджета. По
данному подклассу отражаются
затраты на разработку и
экспертизу проектной
(проектно-сметной) документации.
Затраты на разработку и
экспертизу предпроектной
(технико-экономического
обоснования) документации,
классифицируются по специфике
159 «Оплата прочих услуг и
работ».

431
Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау
Жаңа объектілерді салуға және қолдағы объектілерді реконструкциялауға, оның ішінде күрделі жөндеуден және қайта жаңғыртудан басқа әскери мақсаттағы объектілерге арналған шығындар.
432
Жолдар салу
Күрделі жөндеуден басқа жолдарды салуға арналған шығындар.
433
Кемелерді салу және жеткізу
Кемелерді салу және жеткізу.
434
Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту
Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту бойынша қызметтерді төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесінде көзделген негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтерді сатып алу бойынша шығындар.
435
Мемлекеттік кәсіпорындардың жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау
Күрделі жөндеуден және қайта жаңғыртудан басқа ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру.
Осы ерекшелік бойынша мемлекеттік мекемелердің қайта жасаған және бұрын жасаған ұзақ мерзімді шарттары бойынша шығыстарды қаржыландыру жүзеге асырылатын болады.
436
Бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартында концессиялық жобаларды іске асыру
Бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шартында концессиялық жобаларды іске асыруға арналған шығындар.
440
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
441
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерін дамытуға арналған нысаналы трансферттер
Мемлекеттік басқарудың әртүрлі деңгейлерінің трансферттеріне арналған шығындар.
450
Шетелге күрделi трансферттер
451
Халықаралық ұйымдарға және шетелдiк мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi трансферттер
Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi мақсаттар үшiн берiлетiн трансферттерге арналған шығындар.
510
Iшкi бюджеттiк кредиттер
511
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.
512
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді жергілікті атқарушы органдарға бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.
513
Мамандандырылған ұйымдарға бюджеттік кредиттер
Мамандандырылған ұйымдарға қайтарымды негізде бюджет қаражатын беру.
514
Жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер
Жеке тұлғаларға қайтарымды негізде бюджет қаражатын беру.

431
Строи-
тельство
новых
объектов
и рекон-
струкция
имеющихся
объектов
Затраты на строительство новых
объектов и реконструкцию
имеющихся объектов, в том числе
объектов военного назначения,
кроме капитального ремонта и
реставрации.
432
Строи-
тельство
дорог
Затраты на строительство дорог,
кроме капитального ремонта.
433
Строительство и доставка судов
Строительство и доставка судов
434
Создание,
внедре-
ние и
развитие
информа-
ционных
систем
Затраты на оплату услуг по
созданию, внедрению и развитию
информационных систем, а также
затраты по приобретению основных
средств и нематериальных
активов, предусмотренных в
технико-экономическом
обосновании инвестиционного
проекта.
435
Строи-
тельство
новых
объектов
и рекон-
струкция
имеющихся
объектов
государ-
ственных
пред-
приятий
Финансирование государственных
предприятий, находящихся в
республиканской или коммунальной
собственности, для строительства
зданий и сооружений, кроме
капитального ремонта и
реставрации
По данной специфике будет
осуществляться финансирование
расходов по вновь заключаемым
и по ранее заключенным
государственными предприятиями
долгосрочным договорам.
436
Реали-
зация
конце-
ссионных
проектов
на усло-
вии со-
финанси-
рования
из
бюджета
Затраты на реализацию
концессионных проектов на
условии софинансирования из
бюджета.
440
Целевые трансферты на развитие
441
Целевые
транс-
ферты на
развитие
другим
уровням
государ-
ственного
управ-
ления
Затраты на трансферты различным
уровням государственного
управления.
450
Капитальные трансферты за границу
451
Капи-
тальные
транс-
ферты
между-
народным
органи-
зациям и
прави-
тельствам
ино-
странных
госу-
дарств
Затраты на трансферты
международным организациям и
правительствам иностранных
государств на капитальные цели.
510
Внутренние бюджетные кредиты
511
Бюджет-
ные
кредиты
местным
исполни-
тельным
органам,
за исклю-
чением
бюджет-
ных кре-
дитов на
реализа-
цию бюд-
жетных
инвести-
ционных
проектов
Предоставление бюджетных средств
на возвратной основе местным
исполнительным органам, за
исключением бюджетных кредитов
на реализацию бюджетных
инвестиционных проектов.
512
Бюджет-
ные
кредиты
местным
исполни-
тельным
органам
на реа-
лизацию
бюджетных
инвести-
ционных
проектов
Предоставление бюджетных средств
на реализацию бюджетных
инвестиционных проектов на
возвратной основе местным
исполнительным органам.
513
Бюджетные
кредиты
специа-
лизиро-
ванным
органи-
зациям
Предоставление бюджетных средств
на возвратной основе
специализированным организациям.
514
Бюджетные
кредиты
физи-
ческим
лицам
Предоставление бюджетных средств
на возвратной основе физическим
лицам

519
Өзге де ішкі бюджеттік кредиттер
511-514-ерекшеліктері бойынша сыныпталмайтын қайтарымда негізде берілетін бюджет қаражаты.
520
Сыртқы бюджеттік кредиттер
521
Шетелдiк мемлекеттерге берiлетiн бюджеттiк кредиттер
Шет мемлекеттерге қайтарымды негiзде берiлетiн бюджет қаражаты.
530
Мемлекет кепiлгерлiгi
531
Мемлекет кепiлгерлiгi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлгерлiк шартына сәйкес концессиялық шарт шеңберiнде тартылған, қарыз бойынша қарыз берушi алдындағы қарыз алушының борышын толық немесе iшiнара өтеу мiндеттемесi.
540
Мемлекеттiк кепiлдiк
541
Мемлекеттiк кепiлдiк
Қазақстан Республикасының қарыз алушы резидентi одан тиесiлi соманы белгiленген мерзiмде төлемеген жағдайда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң берешектi толық немесе iшiнара өтеуге қарыз берушiнiң алдындағы мiндеттемесi.
610
Қаржы активтерiн сатып алу
611
Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу
Заңды тұлғалардың қатысу үлестерiн, заңды тұлғалардың бағалы қағаздарын сатып алуға арналған бюджет шығыстары
612
Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту
Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған бюджет шығыстары.
620
Елден тысқары жерлерден қаржы активтерiн сатып алу
621
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алуға арналған бюджет шығыстары.
710
Ішкі қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу

519
Прочие
внутрен-
ние бюд-
жетные
кредиты
Бюджетные средства,
предоставляемые на возвратной
основе, не классифицируемые по
спецификам 511-514.
520
Внешние бюджетные кредиты
521
Бюджетные
кредиты
иностра-
нным
госу-
дарствам
Бюджетные средства,
предоставляемые на возвратной
основе иностранным государствам.
530
Поручительство государства
531
Поручи-
тельство
государ-
ства
Обязательство Правительства
Республики Казахстан перед
заимодателем погасить полностью
или частично долг заемщика по
займу, привлеченному в рамках
договора концессии в
соответствии с договором
поручительства.
540
Государственная гарантия
541
Государ-
ственная
гарантия
Обязательство Правительства
Республики Казахстан перед
заимодателем полностью или
частично погасить задолженность
в случае неуплаты
заемщиком-резидентом Республики
Казахстан причитающейся с него
суммы в установленный срок.
610
Приобретение финансовых активов
611
Приобре-
тение
долей
участия,
ценных
бумаг
юриди-
ческих
лиц
Расходы бюджета на приобретение
долей участия, ценных бумаг
юридических лиц.
612
Формиро-
вание и
увели-
чение
уставных
капи-
талов
субъек-
тов ква-
зигосу-
дарст-
венного
сектора
Расходы бюджета, на формирование
и увеличение уставных капиталов
субъектов квазигосударственного
сектора.
620
Приобретение финансовых активов за пределами страны
621
Приобре-
тение
акций
между-
народных
органи-
заций
Расходы бюджета, на приобретение
акций международных
организации.
710
Погашение основного долга по внутренним займам

711
Жоғары тұрған бюджет алдында негiзгi борышты өтеу
Жоғары тұрған бюджеттен алынатын қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеу сомасы.
712
Iшкi нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу
Iшкi рынокта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.
713
Қарыздың iшкi шарты бойынша негiзгi борышты өтеу
Iшкi қарыз шарты бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.

711
Погашение
основного
долга
перед
выше-
стоящим
бюджетом
Погашение суммы основного долга
по займам, полученным из
вышестоящего бюджета.
712
Погашение
основного
долга по
государ-
ственным
эмисси-
онным
ценным
бумагам,
разме-
щенным
на вну-
треннем
рынке
Погашение суммы основного долга
по государственным эмиссионным
ценным бумагам, размещенным на
внутреннем рынке.
713
Погашение
основного
долга по
вну-
тренним
договорам
займа
Погашение суммы основного долга
по внутренним договорам займа.

714
Бюджет кредиттерiнiң пайдаланылмаған сомаларын қайтару
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң мақсатсыз пайдаланылмаған сомасын қайтару.
715
Бюджеттiк кредиттердi мақсатсыз пайдаланудың сомаларын қайтару
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң пайдаланылған сомасын қайтару.
720
Сыртқы қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеу
721
Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу
Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.

714
Возврат
не ис-
пользо-
ванных
сумм
бюджетных
кредитов
Возврат не использованных сумм
бюджетных кредитов, полученных
из вышестоящего бюджета.
715
Возврат
сумм
нецеле-
вого ис-
пользо-
вания
бюджетных
кредитов
Возврат сумм нецелевого
использования бюджетных
кредитов, полученных из
вышестоящего бюджета.
720
Погашение основного долга по внешним займам
721
Погашение
основного
долга по
государ-
ственным
эмисси-
онным
ценным
бумагам,
разме-
щенным
на внеш-
нем
рынке
Погашение суммы основного долга
по государственным эмиссионным
ценным бумагам, размещенным на
внешнем рынке.

722
Қарыздың сыртқы шарттары бойынша негiзгi борышты өтеу
Сыртқы қарыз шарттары бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.
Ескертулер:
тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша шарттың талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар, өсімақылар) бойынша шығындар жасалған шарттың ерекшелігі бойынша көрсетіледі;
мемлекеттік мекемелерге салынатын шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын (айыппұлдар, өсімақылар) төлеу 169 «Өзге де ағымдағы шығыстар» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 1 сәуірдегі
№ 141 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің
күшін жойған кейбір бұйрықтарының
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылы 29 желтоқсанда № 5429 болып тіркелген);
2. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 қаңтардағы № 8 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылы 1 ақпанда № 6024 болып тіркелген);
3. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 26 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 11 наурызда № 5587 болып тіркелген);
4. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 90 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 30 сәуірде № 5657 болып тіркелген);

722
Погашение
основного
долга по
внешним
договорам
займа
Погашение суммы основного долга
по внешним договорам займа.
Примечания:
затраты по перечислению неустойки (штрафов, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора по приобретению товаров, работ и услуг отражаются по той специфике, по которой был заключен договор;
оплата неустойки (штрафов, пени) за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора, налагаемая на государственные учреждения, осуществляется по специфике 169 «Прочие текущие затраты».
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 апреля 2010 года № 141
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики Казахстан
1. Приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 декабря 2008 года № 5429);
2. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 января 2010 года № 8 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1 февраля 2010 года № 6024);
3. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 26 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 марта 2009 года № 5587);
4. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 апреля 2009 года № 90 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 апреля 2009 года № 5657);

5. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 7 қыркүйектегі № 184 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 21 қыркүйекте № 5798 болып тіркелген);
6. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 23 қыркүйектегі № 203 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 9 қазандағы № 5817 болып тіркелген);
7. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 17 қарашадағы № 229 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 20 қарашада № 5863 болып тіркелген);
8. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 245 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылы 20 желтоқсанда № 5968 болып тіркелген).

5. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 7 сентября 2009 года № 184 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 сентября 2009 года № 5798);
6. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2009 года № 203 «О внесении дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 октября 2009 года № 5817);
7. Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 17 ноября 2009 года № 229 «О внесении дополнений и изменений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 ноября 2009 года № 5863);
8. Приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 10 декабря 2009 года № 245 «О внесении изменений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 декабря 2009 года № 5968).