Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан согласно приложениям 569, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 569
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 569 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 391340 тысяч тенге (триста девяносто один миллион триста сорок тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата и территориальных органов Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата и территориальных органов Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 569, 570, 571, 572, 573, 574 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
569-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Әкiмшiлiк шығындар"
001 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
Құны: 391340 мың теңге (үш жүз тоқсан бip миллион үш жүз қырық мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; 1999 жылғы 1 сәуiрдегi "Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 25 наурыздағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудің бiрыңғай жүйесi туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң сұрақтары" N 1173 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2003 жылғы 1 сәуiрдегi "Штаттық есептегi лимиттердi бекiту туралы N 314 қаулысы. <*>
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау министрлiгінің аймақтық ұйымдары және орталық аппараты қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау министрлiгi аймақтық ұйымдары мен орталық аппаратын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
Р|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
/| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
с| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
N| |дар. |қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | лардың) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
001 Админист-
ративные
затраты
1 001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата Министерства чение терство
ного охраны окружающей среды года охраны
органа Республики Казахстан окру-
согласно утвержденному жающей
лимиту численности в среды
количестве 107 единиц. Респуб-
лики
Казах-
стан
2 002 Аппараты Содержание аппаратов В те- Минис-
террито- территориальных органов чение терство
риальных Министерства охраны года охраны
органов окружающей среды окру-
Республики Казахстан жающей
согласно утвержденному среды
лимиту штатной числен- Респуб-
ности в количестве 805 лики
единиц. Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов функций.
Приложение 570
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка
кадров" на 2003 год
1. Стоимость: 1 353 тысячи тенге (один миллион триста пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
001 Әкiмшiлiк
шығындар
1 001 Орталық Қазақстан Республи. жыл Қазақстан
органның касы қоршаған ортаны бойы Республика.
аппараты қорғау министрлігі. сының
нiң орталық аппара. Қоршаған
тын 107 бiрлiк ортаны
көлемiндегi бекiтiл. қорғау
ген лимит санына министрлігі
сәйкес қамсыздан.
дыру. <*>
2 002 Аумақтық Қазақстан Республи. жыл Қазақстан
органдар. касы қоршаған ортаны бойы Республика.
дың аппа. қорғау министрлiгi сының
раттары аймақтық органдарының Қоршаған
аппаратын 805 бiрлiк ортаны
көлемiндегi бекiтiл. қорғау
ген штаттық лимит министрлігі
санына сәйкес
қамсыздандыру.
___________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне және оның аймақтық органдарына жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
570-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылғы "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау" 010 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 353 мың теңге (бiр миллион үш жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 6 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау Министрлiгiнiң сұрақтары" N 1173 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қызметкерлердiң кәсiптiк шеберлiгiн арттыру және кәсiптiк қызмет саласында білімділік бағдарламалар бойынша квалификациялық шараларға сәйкес мiндеттерiн тиiмдi орындау, теориялық және практикалық бiлiмiн, шеберлiгiн жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: мемлекеттiк қызметкерлерiнің кәсiптiк бiліктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | лардың) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
010 Повышение
квалифика-
ции и
перепод-
готовка
кадров
1 005 Повышение Приобретение услуг по Фев- Минис-
квалифика- повышению квалификации раль- терство
ции государственных служащих ноябрь охраны
государст- согласно утвержденному окружаю-
венных плану повышения квалифи- щей
служащих кации, в том числе среды
обучение государственному Респуб-
языку. Среднегодовое лики
количество государствен- Казах-
ных служащих, проходящих стан
курсы: повышения квалифи-
кации - 270, обучения
государственному языку -
64.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы в современных экономических условиях.
Приложение 571
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 571 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Проведение экологического мониторинга и охрана
окружающей среды" на 2003 год
1. Стоимость: 136200 тысяч тенге (сто тридцать шесть миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 18 марта 1997 года "Об экологической экспертизе"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; Закон Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона"; Программа действий Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; Указ Президента Республики Казахстан от 28 июня 1995 года "О нефти", постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 1346 "О создании закрытого акционерного общества "Казахский институт нефти и газа", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1996 года N 745 "Об утверждении Единых правил разработки нефтяных и газовых месторождений Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 105 "Об утверждении положения о порядке проведения нефтяных операций на море и внутренних водоемах Республики Казахстан".

1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
010 Кадрлардың
бiлiктi.
лiгiн
арттыру
және
оларды
қайта
даярлау
1 005 Мемлекет. Мамандардың білiктi. ақпан Қазақстан
тік қыз. лiгiн арттыру үшiн - қа. Республика.
метшiлер. бекiтiлген жоспарына раша сының
дің сәйкес мемлекеттiк Қоршаған
біліктi. қызметкерлердiң ортаны
лiгiн бiлiктiлiгiн арттыру қорғау
арттыру және мемлекеттiк министрлігі
тiлге үйрету жөнінде
қызмет көрсету.
Жылына орташа есеп.
пен көрсеткiштер,
оның ішінде:
- бiлiктiлiгiн көте.
ру курстарын өткізу
бойынша - 270;
- мемлекеттiк тiлге
оқыту бойынша - 64.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiң мүмкiншiлiгiне және қазiргi экономикалық шарттарға және мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкec сапалы білiмнің бiркелкi жүйесiн жетілдiру мен қалыптастыру мақсатында қызметкерлердің бiлiм деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
571-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған ортаны қорғау" 031 республикалық бюджеттiк бағдарламасының ПАСПОРТЫ
1. Құны: 136200 мың теңге (бiр жүз отыз алты миллион екi жүз мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексі ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 18 наурыздағы "Экологиялық сараптау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Ерекше қорғалатын табиғи аймақтары туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қарашадағы "Жануарлар әлемiн қорғау, қайта өндiру және қолдану туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173 "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң сұрақтары" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885 "Табиғи ресурстар және қоршаған орта мониторингiсiн бiрыңғай мемлекеттік жүйеде жүргiзу және ұйымдардың Ережесiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Казгидромет" және "Казавиамет" республикалық мемлекеттiк кәсіпорынын құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121 "Арал аймағын дамыту және қолдау шаралары туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентi 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiткен Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2002-2004 жылдардың iс-шаралар Бағдарламасы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы Жарлығы ", "Қазақ мұнай және газ институты" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 1346 қаулысы ", "Қазақстан Республикасының Мұнай және газ кен орындарын игерудiң бiрыңғай ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы N 745 қаулысы , " Қазақстан Республикасының теңiздерi мен iшкi су қоймаларында мұнай операцияларын жүргiзудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 105 қаулысы.
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана окружающей среды, предупреждение возможного отрицательного антропогенного воздействия на окружающую среду, создание Региональной системы экологического мониторинга и прогнозирования казахстанского сектора Каспийского моря.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, пресечение и предупреждение нарушений экологических требований в области охраны, воспроизводства и использования животного и растительного мира, а также природоохранного режима особо охраняемых природных территорий;
проведение государственной экологической экспертизы;
проведение экологического мониторинга, информационное обеспечение государственных органов в части состояния загрязнения основных компонентов природной среды и оценки эффективности природоохранных мероприятий;
разработка концепции Региональной системы экологического мониторинга и прогнозирования ситуации природной системы казахстанского сектора Каспийского моря (далее - КСКМ);
создание проекта приборно-методической базы проведения экологического мониторинга КСКМ по определению степени загрязнения морской экосистемы";
разработка компьютерных моделей природных экосистем Каспийского моря, прибрежной зоны и побережья.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
031 Проведение Минис-
экологи- терство
ческого охраны
мониторин- окружаю-
га и охра- щей
на окру- среды
жающей Респуб-
среды лики
Казах-
стан
1 030 Оператив- 1. Оперативные мероприя- март- Минис-
ные меро- тия по проверке соблюде- май терство
приятия ния экологических требо- охраны
по охране ваний в период весеннего окружаю-
окружаю- нереста ценных видов рыб щей
щей среды на крупных рыбохозяйст- среды
венных объектах. Респуб-
2. Оперативные мероприя- ав- лики
тия по проверке соблюде- густ- Казах-
ния экологических требо- ок- стан
ваний в ленточных борах тябрь
Павлодарской и Восточно-
Казахстанской областей,
предусмотренных лесным
законодательством.
3. Оперативные мероприя- ап-
тия по проверке соблюде- рель-
ния экологических требо- май
ваний при изъятии из
природы редких видов ок-
животных, находящихся тябрь-
под угрозой исчезновения, ноябрь
а также их ввоза в страну
и вывоза за ее пределы.

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау, қоршаған ортаға мүмкiн болатын терiс антропогендiк әсер етудiң алдын алу, экологиялық мониторингтiң өңiрлiк жүйесiн құру және Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын болжау. <*>
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттері: қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық талаптардың бұзушылығын анықтау мен оларды тоқтату, ерекше қорғалатын аймақтарды пайдалану, өсімдік және жануарлар әлемін көбейту, мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу, экологиялық мониторингті жүргізу, мемлекеттiк ұйымдарды мәліметтермен қамту және табиғи ортаны негізгі ластайтын компоненттерін басқару және табиғатты қорғаудағы іс-шаралардың нәтижелігін бағалау.
Экологиялық мониторингтiң өңiрлiк жүйесi тұжырымдамасын әзiрлеу және Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторы (бұдан әрi - КТҚС) табиғи жүйесiнiң жағдайын болжау;
теңiз экожүйесiнiң ластануы деңгейiн айқындау бойынша КТҚС-қа экологиялық мониторинг жүргiзудiң аспаптық-әдiстемелiк базасының жобасын құру;
Каспий теңiзiнiң, жағалау аймағының және жағалауының табиғи экожүйелерiнiң компьютерлiк моделдерiн әзiрлеу. <*>
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
6. Бюджеттік бағдарламаның iс-шараны iске бойынша жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
031 Экология. Қазақстан
лық мони. Республика.
торинг сының
жүргiзу Қоршаған
және ортаны
қоршаған қорғау
ортаны министрлігі
қорғау
1 030 Қоршаған 1. Экологиялық наурыз Қазақстан
ортаны талаптарды сақтау - ма. Республика.
қорғау мен жануарларды, мыр сының
жөніндегі балықтар қорын, Қоршаған
шұғыл ірі балық шаруа. ортаны
іс-шара. шылығындағы қорғау
лар суаттарда уылды. министрлігі
рық шашу кезеңінде
оларды қорғау
бойынша жедел iс-
шаралар ұйымдас.
тыру.
2. Павлодар және тамыз
Шығыс Қазақстан -
облыстарының орман қазан
аймақтарында орман
заңдылығында ескер.
тілген экологиялық
талаптарын сақтау
үшін жедел iс-шаралар
ұйымдастыру.
3. Тұяқты жануарларды сәуір -
олардың жер бетiнен мамыр
жоғалу, басқа мекен.
дерге жер ауысуы
бойынша экологиялық қазан -
талаптардың сақта. қараша
луында жедел iс-
шаралар ұйымдастыру.

4. Оперативные мероприя- июнь-
тия по проверке соблюде- сен-
ния природоохранного тябрь
режима особо охраняемых
природных территорий.
5. Внеплановые рейды по в те-
проверке и проведению чение
экспертно-аналитического года
контроля при экстремаль-
ных экологических
ситуациях.
2 031 Проведе- Проведение государствен- фев- Минис-
ние ной экологической экспер- раль- терство
государ- тизы до 105 проектов, де- охраны
ственной инициируемых государст- кабрь окружаю-
экологи- венными органами. щей
ческой среды
экспертизы Респуб-
лики
Казах-
стан
3 032 Проведе- 1. Проведение: в те- Минис-
ние- - мониторинга загрязнения чение терство
экологи- атмосферного воздуха в 20 года охраны
ческого населенных пунктах, на 52 окружаю-
монито- постах наблюдений по 16 щей
ринга показателям; загрязнения среды
атмосферных осадков на 40 Респуб-
метеостанциях по 10 лики
показателям; загрязнения Казах-
поверхностных вод суши стан
на 60 водных объектах (на
44 реках, 6 озерах, 10
водохранилищах), 2 кана-
лах, 1 море, 165 гидро-
створах (ежемесячный отбор
проб до 50 показателей);
загрязнения почв в 10
населенных пунктах на 10
метеостанциях (два раза
в год);
- ежедневных замеров
гамма-фона на 65
метеостанциях;
- отбора проб атмосферных
выпаданий для определения
бета-активности на 40
метеостанциях;
2. Фоновый мониторинг на
станции комплекса
"Боровое";
3. Сбор, обработка
информации, сопровождение
базы данных мониторинга
загрязнения окружающей
среды;
4. Информационно-
техническое обеспечение
системы мониторинга.
5. Разработка концепции
Региональной системы
экологического мониторинга
и прогнозирования ситуации
природной системы КСКМ.
6. Разработка проекта
программы приборно-
методической базы
проведения экологического
мониторинга КСКМ:
по определению степени
загрязнения морской воды,
морской фауны, флоры,
планктона и бентоса;
по определению степени
загрязнения атмосферного
воздуха компонентами
попутного газа, пылении
токсичных производственных
отходов;
степени загрязнения
нефтепродуктами и деградация растительно-почвенного покрова.
7. Приобретение оборудования
для экспериментальной
лаборатории в соответствии с вышеопределенной программой
приборно-методической базы
проведения экомониторинга и
прогнозирования природной
системы КСКМ.
Список оборудования:
10 компьютеров, 5 лазерных
принтеров, 1 сканер, 2 газовых
хроматографа, 2 дистиллятора,
2 вытяжных шкафа,
2 спектрофотометра,
2 радиометра-дозиметра,
2 нефелометра,
5 газоанализаторов,
4 иономера, 4 весов
лабораторных, 2 камеры
сушильные.
8. Проектирование системы
экологического мониторинга
в части космического,
воздушного и наземного
базирования и коммуникационной
системы передачи данных.
9. Разработка компьютерных
интегральных моделей
природных экосистем
Каспийского моря,
прибрежной зоны и побережья,
модели расчета
распространения локальных
техногенных выбросов и
сбросов. Определение
структуры, функции,
параметров и форматов
банка данных состояния
экологических систем.

4. Ерекше қорғалатын маусым -
аймақтардың табиғат қыркүйек
қорғау заңдылығын
сақтау жөнінде
iс-шаралар
ұйымдастыру.
5. Жедел экологиялық жыл бойы
жағдайларда сарапта.
ма-аналитикалық
бақылау жүргiзу,
табиғи қорғау
заңдарын өрескел
бұзғандарды бұлтарт.
пау және табу бойынша
жоспардан тыс рейдтер
жүргізу.
2 031 Мемлекеттік 105 жобаға мемлекет. ақпан Қазақстан
экологиялық тiк ұйымдармен бiрге - жел. Республика.
сараптама экологиялық сараптама тоқсан сының
жүргізу жүргізу. Қоршаған
ортаны
қорғау
министрлігі
3 032 Экологиялық 1. Жүргізу: жыл Қазақстан
мониторинг - ауа атмосферасының бойы Республика.
жүргізу ластану мониторингiсi сының
20 елдi мекендерде, Қоршаған
16 көрсеткіштер бойынша ортаны
52 бақылау бекеттерi; қорғау
жауын-шашынның министрлігі
атмосфералық ластану
мониторингiсi
40 метеостансаларда
10 көрсеткiштер
бойынша; жер бетіндегi
сулардың 60 су
объектiлерінде (44
өзендердi, 6 көлдерді,
10 су қоймаларында),
2 каналда, 1 теңiзде,
165 гидрожармаларда
(ай сайын 50 көрсет.
кiшке дейiн жинау,
сынау); топырақтың
ластану мониторингiсi
бойынша
10 метеостансаларда,
10 елдi мекеннен
(жылына 2 рет);
- 65 метеостансаларда
күнделiктi гамма-фо.
наны өлшеу;
- 40 метеостансада
бета-активтi анықтау
үшiн атмосфералық
қозғалысты жинау,
сынау;
2. Комплекстi
"Бурабай" стансасында
бедерсiз мониторинг;
3. Мәлiметтердi жинау,
өңдеу, ластанған
табиғи орта жөнiнде
келіп түскен мәлiмет.
тер базасын жасау;
4. Мониторинг жүйесiн
ақпаратты-техника.
лық қамтамасыз ету.
5. Экологиялық монито.
рингтiң өңiрлiк жүйесi
тұжырымдамасын әзiрлеу
және КТҚС табиғи жүйесi.
нiң жағдайын болжау.
6. КТҚС-қа экологиялық
мониторинг жүргiзудiң
аспаптық-әдiстемелiк
базасы бағдарламасының
жобасын әзiрлеу:
теңiз суының ластану
деңгейiн, теңiз фаунасын,
флорасын, планктонын
және бентосын айқындау
бойынша;
атмосфералық ауаның
iлеспе газдың құрамдас
бөлiктерiмен ластану
деңгейiн, өндiрiстiк
улы қалдықтардың
шаңдануын айқындау
бойынша;
мұнай өнiмдерiмен
ластану деңгейiн және
өсiмдiк-топырақ бетiнiң
деградациясы.
6.1. КТҚС-тың табиғи
жүйесiне экомониторинг
жүргiзу мен оны болжаудың
аспаптық-әдiстемелiк
базасының жоғарыда
анықталған бағдарламасына
сәйкес экспериментальдық
зертхана үшiн жабдық
сатып алу.
Жабдық тiзiмi: 10 компьютер,
5 лазерлiк принтер, 1
сканер, 2 газ хроматографы,
2 дистиллятор, 2 созу
шкафы, 2 спектрофотометр,
2 радиометр-дозиметр,
2 нефелометр, 5 газ
талдағыштар, 4 иономер,
4 зертханалық таразы,
2 кептiру камералары.
6.2. Деректердi берудiң
ғарыштық, әуе және жерде
орналасу және коммуника.
циялық жүйесi бөлiгiндегi
экологиялық мониторингтiң
жүйесiн жобалау.
6.3. Каспий теңiзiнiң,
жағалау аймағының және
жағалаудың табиғи эко.
жүйелерiнiң компьютерлiк
интегралдық моделдерiн,
жергiлiктi техногендiк
қалдықтар мен тастанды.
лардың таралу есебiнiң
моделiн әзiрлеу Эколо.
гиялық жүйелер жағдайының
деректер банкiнiң құрылымын,
функциясын, параметрлерi
мен форматтарын айқындау. <*>

4 033 Мониторинг Организация и ведение в те- Минис-
охраны ок- мониторинга на территории чение терство
ружающей города Кызылорда по 6 года охраны
среды и показателям: загрязнение окружаю-
здоровья атмосферного воздуха, щей
населения поверхностных и подземных среды
в городе вод, почв, радиационный Респуб-
Кызылорде фон (замеры гамма-фона и лики
бета-активности), состоя- Казах-
ние здоровья городского стан
населения.
Сбор, обработка информа-
ции, сопровождение базы
данных мониторинга.
Составление информационных
материалов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- выявление, пресечение и предупреждение нарушений экологических требований в области охраны, воспроизводства и использования животного и растительного мира, а также природоохранного режима особо охраняемых природных территорий;
- заключения государственной экологической экспертизы;
- получение системы показателей, характеризующих состояние окружающей среды, выработка рекомендаций по улучшению состояния окружающей среды.
Концепция Региональной системы экологического мониторинга казахстанского сектора Каспийского моря;
проект системы экологического мониторинга Каспийского региона и методологию аналитических исследований состояния окружающей среды, позволяющей обеспечить государственные органы и других пользователей информацией о состоянии природных ресурсов и компонентов природной среды Каспийского региона;
создана экспериментальная лаборатория, оснащенная современными приборами и методикой определения степени загрязнения окружающей среды.
Приложение 572
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Экологические исследования, разработка стандартов
и нормативов в области охраны окружающей среды"
на 2003 год
1. Стоимость: 40 000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; План мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.

4 033 Қызылорда Қызылорда қаласының жыл Қазақстан
қаласында елдi мекенiнде 6 көр. бойы Республика.
қоршаған сеткiш мониторингтi сының
ортаны енгізу және Қоршаған
қорғау мен ұйымдастыру: ортаны
халық ден. ауа атмосферасының қорғау
саулығын ластану мониторин. министрлігі
сақтау гiсiн жүргізу және
мониторин. ұйымдастыру, жер
гi бетiндегi және жер
асты сулары,
топырақтар, радиа.
циондық мониторингтi
(гамма-фона және
бета-активтiк өлшеу),
қаладағы елдi
мекеннің денсаулық
жағдайы
Мәлiметтердi өңдеу,
жинау келiп түскен
мәлiметтер бойынша
мониторинг базасын
жасау.
Ақпараттық материал.
дар құру.
___________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалу нәтижесінің күтілуі:
- жануарлар және өсімдiк әлемiнің, ерекше қорғалатын аймақтарды қорғау және көбейту саласында экологиялық талаптарды бұзушылықты анықтау және тоқтату;
- мемлекеттiк экологиялық сараптаудың қорытындысы;
- көрсеткіштер жүйесiн алу, қоршаған ортаның жағдайын сипаттайтын және қоршаған ортаның жақсаруы бойынша ұсыныс жасау.
Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторының экологиялық мониторингi өңiрлiк жүйесiнiң тұжырымдамасы;
Каспий өңiрiнiң экологиялық мониторингi жүйесiнiң және Каспий өңiрiнiң табиғи ресурстарының және табиғи ортасының құрамдас бөлiктерiнiң жағдайы туралы мемлекеттiк органдарды және басқа да пайдаланушыларды ақпаратпен қамтамасыз етуге мүмкiндiк беретiн қоршаған орта жағдайының талдама зерттеулерi әдiстемесiнiң жобасы;
қоршаған ортаның ластану деңгейiн айқындаудың қазiргi заманғы аспаптарымен және әдiстемесiмен жарақтандырылған эксперименталдық зертхана құрылды. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
572-қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150ад қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық зерттеулер, стандарттар мен нормативтер әзiрлеу" 032 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 40 000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған Бағдарламасын iске асыру шаралар Жоспары.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение состояния окружающей среды.
5. Задачи бюджетной программы: исследование экологического состояния объектов окружающей среды, разработка нормативов и стандартов в области охраны окружающей среды, выработка рекомендаций по улучшению состояния окружающей среды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Экологи- 1. Обследование террито- март- Минис-
ческие рии военно-испытательного ноябрь терство
исследова- полигона "Капустин Яр" охраны
ния, раз- по 5 районам Западно- окружаю-
работка Казахстанской области. щей
стандартов 2. Корректировка и март- среды
и нормати- разработка нормативов ноябрь Респуб-
вов в и стандартов в области лики
области охраны окружающей среды. Казах-
охраны 3. Инвентаризация выбро- март- стан
окружающей сов парниковых газов в ноябрь
среды Республике Казахстан за
2002 год.
4. Оценка радиоэкологи- март-
ческой обстановки ноябрь
Курчумского района
Восточно-Казахстанской
области.
5. Сбор и анализ данных IV
для разработки отраслевой квар-
программы "Охрана тал
окружающей среды на
2004-2006 годы".
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2003 г. N 150ад .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- отчеты по экологическим исследованиям;
- выработка рекомендаций по улучшению состояния окружающей среды;
- разработка нормативов и стандартов в области охраны окружающей среды.
Приложение 573
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Ведение гидрометеорологического мониторинга"
на 2003 год
1. Стоимость: 467 145 тысяч тенге (четыреста шестьдесят семь миллионов сто сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к конвенции Всемирной метеорологической организации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 года N 38 "Об утверждении Положения о статусе наблюдательной станции за состоянием природной среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 1998 года N 160 "Об утверждении Положения о порядке государственного учета вод и их использования"; Соглашение о взаимодействии в области гидрометеорологии (город Москва, 8 февраля 1992 года).

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаның жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: қоршаған ортаның объектiлерiнің экологиялық жағдайын зерттеу, қоршаған ортаны қорғау саласы стандарттары мен нормативтерiн өңдеу, қоршаған орта жағдайын жақсарту бойынша сипаттамалар мен ұсыныстар жасау, нормативтi-құқықтық құжаттарды өңдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
032 Қоршаған 1. "Капустин Яр" наурыз Қазақстан
ортаны қор. әскери-сынақ поли. - қа. Республика.
ғау сала. гон аймағын Батыс раша сының
сындағы Қазақстан облысы. Қоршаған
экология. ның 5 ауданы бойынша ортаны
лық зерт. зерттеу. қорғау
теулер, 2. Қоршаған ортаны наурыз министрлігі
стандарт. қорғау саласындағы - қа.
тар мен нормативті құжаттар раша
норматив. мен стандарттарды
тер жасау және түзету
әзiрлеу 3. Қазақстан наурыз
Республикасындағы - қа.
2002 жылғы парниктiк раша
газдар тасталымен
есептеу.
4. Шығыс Қазақстан наурыз
облысы Күршім ауданы. - қа.
ның радиоэкологиялық раша
жағдайын бағалау.
5. "2004-2006 жылдар. IV
ға қоршаған ортаны тоқсан
қорғау" салалық
бағдарламаны дамыту
үшiн мәлiметтердi
талдау және жинау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
- экологиялық зерттеулер бойынша есеп беpу;
- қоршаған ортаны жақсарту бойынша ұсыныстар жасау;
- табиғатты пайдалану мәселелерi бойынша нормативтер мен стандарттық құжаттар жасау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
573-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Гидрометеорологиялық мониторингтi жүргiзу" 033 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 467 145 мың теңге (төрт жүз алпыс жетi миллион жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексi ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Казгидромет" және "Казавиамет" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынын құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 13 сәуiрдегi N 296 "Бүкiл әлемдiк метеорологиялық конвенциясына қосылу туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1996 жылғы 10 қаңтардағы N 38 "Табиғи ортаның бақылау стансаларының жағдайы бойынша Ережесiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 15 ақпандағы N 160 "Суды мемлекеттiк есепке алу және оны пайдалану тәртiбi бойынша Ереженi бекiту туралы" қаулысы ; 1992 жылғы 8 ақпанда Мәскеу қаласындағы облыстық гидрометеорологияның бiр-бiрiмен келiсу туралы Келiсiмi.

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гидрометеорологической информацией центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: проведение наблюдений, сбор, анализ и обобщение гидрометеорологических данных, составление прогнозов погоды и гидрометеорологическое обслуживание.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 033 Ведение 1. Проведение стандартных В те- Минис-
гидроме- и дополнительных гидроме- чение терство
теорологи- теорологических наблюде- года охраны
ческого ний для получения окружаю-
мониторин- ежедневной гидрометеороло- щей
га гической информации на 244 среды
метеостанциях, 23 метео- Респуб-
постах, 9 агрометеорологи- лики
ческих постах, 5 пунктах Казах-
озонометрических наблюде- стан
ний, 14 пунктах актиномет-
рических наблюдений, 7
пунктов теплобалансовых
наблюдений, 206 гидропос-
тах, 16 снегомаршрутах, 2
снеголавинных станциях,
а также одноразового
зондирования атмосферы на
8 аэрологических станциях.
2. Сбор и обработка
гидрометеорологической
информации.
3. Разработка и составле-
ние краткосрочных, долго-
срочных метеорологических,
гидрологических и агроме-
теорологических прогнозов.
4. Штормовые предупрежде-
ния об угрозе и факте
возникновения опасных и
стихийных гидрометеороло-
гических явлений.
5. Климатологическая
обработка.
6. Обеспечение центральных
и местных исполнительных
органов гидрометеорологи-
ческой информацией.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения программы:
- ежедневный метеорологический бюллетень по территории Казахстана в количестве 253 штук, представляемый 10-и государственным органам;
- ежемесячный метеорологический бюллетень погоды по территории Казахстана в количестве 12 штук представляемый 4-м государственным органам;
- прогноз погоды на 2 и 3 суток по 14 областям в количестве 5110 штук, представляемый 10-ти государственным органам;
- прогноз погоды на неделю по 14 областям в количестве 728 штук, представляемый 10-ти государственным органам;
- штормовые предупреждения о возможности возникновения опасных и стихийных гидрометеорологических явлений по областям и административным центрам Казахстана в случае угрозы или факта возникновения, представляемый 26-ти государственным органам.
Приложение 574
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Техническое перевооружение служб
гидрометеорологического наблюдения"
на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының орталықтағы және жергілікті орындаушы ұйымдарын гидрометеорологиялық мәлiметтермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: бақылауды жүргiзу, жинау, келiп түскен гидрометеорологиялық мәлiметтердi талдап қорыту, ауа райын жасау және гидрометеорологиялық қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаның iске асыру бойынша шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама. |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| ның |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| коды |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
033 Гидро. 1. Қосымша және стан. жыл Қазақстан
метеоро. дартты күнделікті бойы Республика.
логиялық гидрометеорологиялық сының
монито. мәліметтерді алу үшін Қоршаған
рингті - 244 метеостансадан, ортаны
жүргiзу 23 метеобекеттен, 9 қорғау
агрометеорологиялық министрлігі
бекеттен, 23 метео.
бекеттен, 5 озоно.
метрлiк бақылау
пунктiнің, 14
актионметриялық
бақылау пунктiнен,
7 жылыбаланс бақылау
пунктiнен, 206
гидробекеттен, 16 қар
бағытынан, 2 қар
көшкiнi стансасынан,
сонымен қатар
aтмосфералық қабат.
тарды зерттеу бiр
рет 8 аэрологиялық
стансалардан.
2. Мәлiметтердi жинау
және өңдеу.
3. Қысқа мерзiмде,
ұзақ мерзiмде
метеорологиялық,
гидрологиялық және
агрометеорологиялық
ауа райын өңдеу және
жасау.
4. Қауiптi және
көптеген гидрометео.
рологиялық құбылыс
апаты болған жағдайда
алдын-ала дабылды
ескерту.
5. Климатологиялық
өңдеу.
6. Гидрометеорология.
лық мәлiметтермен
қамту
___________________________________________________________________
7. Бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер:
- Қазақстан аймақтары бойынша күнделiктi метеорологиялық бюллетень 253 дана 10 мемлекеттiк ұйымдарға ұсынылады;
- Қазақстан аймақтары бойынша күнделiктi метеорологиялық бюллетень 12 дана 4 мемлекеттiк ұйымдарға ұсынылады;
- 14 облыс бойынша 2 және 3 тәулiкке ауа райы 5110 дана 10 мемлекеттік ұйымдарға ұсынылады;
- 14 облыс бойынша бiр аптаға ауа райы 728 дана 10 мемлекеттiк ұйымдарға ұсынылады;
- қауiптi және гидрометеорологиялық апатты құбылыстар болған жағдайда алдын-ала дабыл беру Қазақстанның әкiмшiлiк орталықтарына және облыстар бойынша 26 мемлекеттiк ұйымдарға ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
574-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылғы "Гидрометеорологиялық байқау қызметтерiн техникалық қайта жарақтандыру" 034 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 43 000 тысячи тенге (сорок три миллиона тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к конвенции Всемирной метеорологической организации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 года N 38 "Об утверждении Положения о статусе наблюдательной станции за состоянием природной среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 1998 года N 160 "Об утверждении Положения о порядке государственного учета вод и их использования"; Соглашение о взаимодействии в области гидрометеорологии (город Москва, 8 февраля 1992 года).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гидрометеорологического мониторинга на территории Республики Казахстан, улучшение качества наблюдений и гидрометеорологических прогнозов.
5. Задачи бюджетной программы: приведение оснащенности гидрометеорологических станций и постов в соответствии с нормативными требованиями Всемирной метеорологической организации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 034 Техничес- Замена радиолокационной В те- Минис-
кое пере- системы на 3 действующих чение терство
вооружение аэрологических станциях. года охраны
служб Приобретение: 3-х вычис- окружаю-
гидроме- лительных систем АВК-1; щей
теорологи- барометров БРС - 25 среды
ческого комплектов; поверочного Респуб-
монито- барометрического комплекса лики
ринга -1 комплект; анеморумбо- Казах-
метров М-63 - 69 комплек- стан
тов; радиостанций - 6
штук; аэрологического
комплекса.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты: модернизация и эффективное использование гидрометеорологических станций, ожидается 80% укомплектованности и плановая замена морально устаревших и вредных для здоровья приборов и оборудований.
Приложение 575
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Мониторинг экологического состояния участков
территории Республики Казахстан, подверженной
воздействию ракетно-космической деятельности"
на 2003 год

1. Құны: 43 000 мың теңге (қырық үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексi ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Казгидромет" және "Казавиамет" Республикалық мемлекеттік кәсiпорындарын құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1993 жылғы 13 сәуiрдегi N 296 "Дүниежүзiлiк метеорологиялық ұйымының конвенциясына қосылу туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1996 жылғы 10 қаңтардағы N 38 "Табиғи ортаның жағдайын бақылау станциясы дәрежесi туралы Ереженi бекiту туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 15 ақпандағы N 160 "Судың мемлекеттiк есебi және оны пайдаланудың тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" қаулысы ; Гидрометеорология саласындағы өзара әрекеттер туралы Келiсiм (Мәскеу қаласы, 1992 жылғы 8 ақпан).
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы аймағында гидрометеорологиялық мониторингтi қамтамасыз ету, гидрометеорологиялық болжаулар мен бақылаулар сапасын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: гидрометеорологиялық станциялар мен бекеттердің жабдықталуын дүниежүзiлiк метеорологиялық талаптары нормативтерiне сәйкестендiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 034 Гидрометео. Аэрологиялық 3 станция. жыл Қазақстан
рологиялық да жұмыс iстеп тұр. бойы Республика.
байқау ған радиолокациялық сының
қызметте. жүйесін ауыстыру. Қоршаған
рін техни. 3 санау жүйесін ортаны
калық АВК-1; БРС барометрi қорғау
қайта - 25 жинақ; М - 63 министрлігі
жарақтан. анеморумбометр - 69
дыру жинақ, барометрлік
кешенi - 1 жинақ;
радиостанциялар - 6;
аэрологиялық
комплекстi сатып aлу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: гидрометеорологиялық станцияларды тиiмдi пайдалану, 80% жинақтастыру, адам денсаулығына зиян келтiретiн және ескі құралдарды жаңарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
575-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Зымыран-ғарыштық қызмет әсерiне ұшыраған Қазақстан Республикасы аумағындағы учаскелердiң
экологиялық жағдайының мониторингi"
036 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 40 000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; Концепция общественной и экологической безопасности, утвержденная распоряжением Президента от 30 апреля 1996 года N 2967; Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 4 октября 1997 года по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" в условиях его аренды; План реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по экологии и природопользованию на территории комплекса "Байконур" в условиях его аренды от 18 ноября 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение экологической безопасности эксплуатации ракетно-космических комплексов и снижение их влияния на окружающую среду и здоровье населения на территориях, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: организация системы экологического мониторинга на космодроме "Байконур" и в районах падения отделяющихся частей ракет-носителей, проведение космического и наземного мониторинга процессов, происходящих в различных слоях околоземного космического пространства, физико-химическая диагностика содержания компонента ракетного топлива и продуктов их разложения в различных компонентах окружающей среды, комплексная экологическая оценка состояния территорий, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 036 Мониторинг Разработка программы I Минис-
экологи- организации и функциони- квар- терство
ческого рования системы экологи- тал охраны
состояния ческого мониторинга на окружаю-
участков космодроме "Байконур" и щей
территории районах падения отделяю- среды
Республики щихся частей ракет-носи- Респу-
Казахстан, телей. лики
подвержен- Проведение исследований В те- Казах-
ной воз- состояния окружающей чение стан
действию среды (синоптические года
ракетно- ситуации, атмосферный
космичес- воздух, поверхностные и
кой дея- подземные воды, почвы,
тельности растительный и животный
мир) территорий,
подверженных воздействию
ракетно-космической
деятельности (Караган-
динской, Кызылординской,
Костанайской, Восточно-
Казахстанской областей).
Организация и проведение В те-
физико-химической чение
диагностики атмосферного года
воздуха, почв, воды,
растений в районах паде-
ния отделяющихся частей
ракетоносителей и
космодрома.
Комплексная экологическая IV
оценка состояния террито- квар-
рий, подверженных воздей- тал
ствию ракетно-космической
деятельности.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 40 000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы "Атмосфералық ауаны қорғау" Заңы Президент жарлығымен бекiтiлген 1996 жылғы 30 сәуірдегi N 2967 қоғамдық және экологиялық қауiпсіздік Концепциясы ; Қазақстан Республикасы Yкіметi және Ресей Федерациясы арасындағы 1997 жылғы 4 қазандағы жалға беру жағдайындағы "Байқоңыр" кешенi аумағындағы табиғатты пайдалану және экология бойынша Келiсiмi; Қазақстан Республикасы Үкіметi және Ресей Федерациясы арасындағы 1999 жылғы 18 қарашадағы жалға беру жағдайындағы "Байқоңыр" кешенi аумағындағы табиғатты пайдалану және экология бойынша Келiсiмiн тарату жоспары.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: космостық-зымыран кешендерiн пайдаланудың экологиялық қауіпсіздігi және космостық-зымыран әрекетiнiң осы аймақ тұрғындары денсаулығы, қоршаған ортаға әсерiн төмендету тәжiрибелiк шараларын жасау және таратуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: "Байқоңыр" космодромы экологиялық мониторингi және зымырандардан бөлiнiп шыққан бөлшектердің құлау аймағы жүйесiн ұйымдастыру, жер жаны космостық әртүрлі қабаттарда болатын әрекеттер мониторингiн өткiзу, зымыран отыны және одан шыққан әртүрлi заттар құрамының қоршаған ортаға әсерiн физика-химиялық диагностикасын жасау, космостық-зымыран әрекетiне ұшыраған аймақтарды кешендi экологиялық бағалау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 036 Зымыран- "Байқоңыр" космодро. І Қазақстан
ғарыштық мы және зымыран. тоқсан Республика.
қызмет дардан бөлiніп сының
әсерiне шығатын бөлшектер. Қоршаған
ұшыраған дің құлау аудан. ортаны
Қазақстан дары экологиялық қорғау
Республи. мониторингі қызметі министрлігі
касы аума. жүйесін және ұйым.
ғындағы дастыру бағдарлама.
учаскелер. сын жасау.
дің эколо. Зымыран-ғарыштық жыл
гиялық әрекетiне ұшыраған бойы
жағдайының аймақтардың (Қараған.
монито. ды, Қызылорда,
рингi Қостанай, Шығыс
Қазақстан облыстарын.
дағы) және қоршаған
ортаның жағдайын
(синоптиктiк жағдай.
лар, атмосфералық
ауа жер үсті және
жер асты сулар,
топырақ, өсiмдiк
және жануарлар әлемi)
мониторингтік зерттеу.
Космодром және жыл
зымырандардан бөлiн. бойы
ген бөлшектердің
құлау аймағы атмос.
фералық ауасын,
топырақ, су,
өсiмдiктерiн физика-
химиялық диагностика.
лауды ұйымдастыру
және өткiзу.
Зымыран-ғарыштық
әрекетiне ұшыраған
аймақтардың жағдайын ІV
экологиялық бағалау. тоқсан
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное обеспечение организации и функционирования системы мониторинга экологического состояния космодрома "Байконур" и районов падения отделяющихся частей ракет-носителей, комплексная оценка экологического состояния территорий, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности.
Приложение 576
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 576 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Проект реабилитации залежных земель Шетского
района Карагандинской области" на 2003 год
1. Стоимость: 12320 тысяч тенге (двенадцать миллионов триста двадцать тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение, восстановление и устойчивое использование природных ресурсов на территориях с трудными для зернопроизводства условиями.
5. Задачи бюджетной программы:
- внедрение устойчивых систем землепользования в засушливых условиях;
- осуществление мероприятий, способствующих получению доходов фермерами от реализации сельскохозяйственной продукции;
- оценка уровня поглощения углерода для определения возможности участия Республики Казахстан в международной торговле "углеродными квотами";
- разработка стратегии репликации результатов проекта в другие регионы Казахстана и Средней Азии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
037 Проект Минис-
реабилита- терство
ции залеж- охраны
ных земель окружаю-
Шетского щей
района среды
Караган- Респуб-
динской лики
области Казах-
стан
1 029 Реализация Оплата налога на добав- июль-
гранта за ленную стоимость и де-
счет внут- таможенных пошлин кабрь
ренних
источников
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: "Байқоңыр" космодромы және зымырандардан бөлінген бөлшектердің құлау аудандары экологиялық мониторингі қызметі жүйесін және бағдарламасын сапалы және уақытында ұйымдастыру, зымыран-ғарыштық әрекетiне ұшыраған аймақтардың экологиялық жағдайын бағалау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
576-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Қарағанды облысы Шет ауданының тыңайған жерлерiн оңалту жобасы" 037 республикалық бюджеттiк бағдарламасының ПАСПОРТЫ
1. Құны: 12320 мың теңге (он екi миллион үш жүз жиырма мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылдың республикалық бюджетi жөнiнде" Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дән өндіруге қиын аймақта табиғи ресурстарды сақтау, қалпына келтiру және тұрақты пайдалану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi:
- қуаңшылық жағдайда жер пайдаланудың тұрақты жүйесiн ендіру;
- фермерлердің ауыл шаруашылық өнiмдерiн таратылуынан табыс алуына жәрдем ететiн iс-шараларын iске асыру;
- Қазақстан Республикасының көмiртек квотасы атты халықаралық саудада қатысу үшiн көмiртегiнің сіңiрiлуiн бағалау;
- жобаның нәтижелерiн Қазақстан мен Орта Азияның басқа аймақтарына тарату стратегиясын жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
037 Қарағанды Қазақстан
облысы Республика.
Шет ауда. сының
нының Қоршаған
тыңайған ортаны
жерлерiн қорғау
оңалту министрлігі
жобасы
1 029 Iшкi көз. Қосымша құнға шілде -
дердің салынатын салықтары желтоқсан
есебiнен мен кеден салығын
грантты төлеу
iске асыру
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: восстановление 500 гектаров залежных земель и 3,5 тысяч гектаров деградированных пастбищ; закладка питомников для производства саженцев-кустарников, установление 1-го ветроагрегата. В 2-х населенных пунктах будут организованы центры по закупу молока от фермеров и населения. Проведение подготовительных работ для последующих лет реализации проекта (подготовка почвы, приобретение семян и оборудований).
Приложение 577
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Создание экологического поста на территории
специальной экономической зоны "Морпорт Актау"
на 2003 год
1. Стоимость: 40 100 тысяч тенге (сорок миллионов сто тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 11 марта 2002 года "Об охране атмосферного воздуха"; Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года "О создании специальной экономической зоны "Морпорт Актау"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы комплексных наблюдений за загрязнением окружающей среды для получения регулярной и объективной оценки состояния загрязнений морской акватории и других компонентов природной среды специальной экономической зоны "Морпорт Актау", с целью предупреждения возможного отрицательного антропогенного воздействия на экосистему Каспия.
5. Задачи бюджетной программы: организация экологического поста на территории специальной экономической зоны "Морпорт Актау"; организация работ по проведению экологического мониторинга за состоянием окружающей среды; формирование автоматизированной системы получения, обработки, хранения и распространения информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындауды күтілетін нәтижелер: 500 гектар қуаң жер және 3,5 мың гектар зақымдалған жайлымы қалпына келтіріледі; бұта көшеттерін өндіретін танап жасалады, 1 жел агрегаты орнатылады, 2 eлді мекендe сүт жинайтын орталық ұйымдастырылады. Сонымен қатар жобаны жүзеге асыру үшiн келесi жылдарына дайындық жұмыстары жүргізіледі (топырақты өңдеу, тұқым және жабдықтарды сатып алу).
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
577-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Ақтау Теңiз порты" арнайы экономикалық
аймағының аумағында экологиялық бекет құру"
041 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 40 100 мың теңге (қырық миллион жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: 1993 жылғы 31 наурыздағы Қазақстан Республикасының Су кодексi ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы "Атмосфералық ауаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 26 сәуiрдегi "Ақтау Теңiз порты" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Үкiмi ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 шiлдедегi N 885 "Мекемелердің Ережелерiн және табиғи ресурстар және қоршаған орта мониторингiсiн бiрыңғай мемлекеттiк жүйеде жүргiзудi бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Казгидромет" және "Казавиамет республикалық мемлекеттiк кәсiпорынын құру туралы" қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: "Ақтау Теңiз порты" арнайы экономикалық аймағындағы теңiз акваториялары мен басқа компоненттерiнің ластануын, қоршаған ортаның жағдайын үнемi және әділдікпен бағалау үшiн кешендi бақылау жасау, Каспий теңiзiнің экожүйесiне антропогендiк ықпалы және табиғи ортаның әсер етуiн бағалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ақтау Теңiз порты" арнайы экономикалық аумағында экологиялық бекеттер құрастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру iс-шарасының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
041 Создание Мероприятия по созданию В те- Минис-
экологи- экологического поста: чение терство
ческого 1. Проектирование работ года охраны
поста на по созданию экологическо- окружаю-
территории го поста: щей
специаль- - выбор точек контроля; среды
ной эконо- - выбор определяемых Респуб-
мической параметров и видов лики
зоны анализа; Казах-
"Морпорт - определение объема стан
Актау" передаваемой информации;
- разработка программы
взаимодействия с государ-
ственными органами
управления и контроля.
2. Приобретение:
- лабораторного оборудо-
вания, в том числе:
стационарного поста
наблюдений за состоянием
атмосферного воздуха (ПНЗ)
- 1 пост; портативной
лаборатории для анализа
качества воды - 1 единица;
комплексной химико-
аналитической лаборатории
- 1 единица; иного обору-
дования, вспомогательных
и расходных материалов;
- лабораторной мебели -
12 предметов;
- плавательных средств
(катер разъездной) - 1
единица;
- автомашины - 1 единица;
- служебного здания - 1
здание;
- офисной мебели - 21
предмет;
- оргтехники: 1 штука
компьютера, телефакс и
прочее.
3. Проведение испытатель-
ных работ:
- отбор контрольных проб
воздуха, воды, донных
отложений;
- отработка методики
отбора проб.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание эффективной системы обеспечения объективной информацией центральных и местных исполнительных органов по состоянию окружающей среды на территории специальной экономической зоны "Морпорт Актау".
Приложение 578
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200
"Материально-техническое обеспечение
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 1 210 тысяч тенге (один миллион двести десять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2002 года N 1173 "Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение и укрепление материально-технической базы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
041 "Ақтау Экологиялық бекет жыл Қазақстан
Теңіз құру шаралары: бойы Республика.
порты" 1. Экологиялық сының
арнайы бекет құру мына Қоршаған
экономика. жұмыстар бойынша ортаны
лық жобаланады: қорғау
аймағының - бақылау нүктеле. министрлігі
аумағында рін таңдау;
экология. - белгiленген
лық бекет параметрлер мен
құру талдау түрлерiн
таңдау;
- берiлген ақпарат.
тар көлемiн анықтау;
- мемлекеттiк бақылау
және басқару ұйым.
дарымен өзара
әрекеттесу бағдарла.
масын талдау;
2. Лабораториялық
құралдарды мүлiктену:
- атмосфералық ауаны
бақылау үшiн стацио.
нарлық бекет - 1
бiрлiк, су сапасын
тексеру үшiн порта.
тивтiк лаборатория
- 1 бiрлік, кешендi
химия - аналитикалық
лаборатория - 1 бiр.
лiк және тағы басқа
жабдықтар, жұмсалған
материалдар:
- лабораториялық
жиһазы - 12 зат, жүзу
құралдары катер - 1
бiрлiк, автокөлiк -
1 бiрлiк, жұмыс
ғимараты - 1 бiрлік,
кеңсе жиhазы - 21
зат, ұйымдастыру
техникасы - 1 жинақ
(компьютер, телефакс
және тағы басқа
заттар) сатып алу.
3. Сынақ жұмыстарын
өткiзу:
- су, aуaғa бақылау
сынақтарын өткiзу;
- сынақ өткiзу әдiс.
темесiн қалыптастыру
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: "Ақтау Теңіз порты" арнайы экономикалық аймағындағы қоршаған ортаның жағдайы жөнiнде әділ ақпаратпен қамту үшін тиімді жүйе ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
578-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету"
200 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 210 мың теңге (бiр миллион екі жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкіметінiң 2002 жылғы 6 қарашадағы N 1173 "Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің сұрақтары" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы қоршаған ортаны қорғау министрлiгінің қызметін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау министрлігінің материалдық-техникалық базасын нығайту және жабдықтау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
200 Материаль-
но-техни-
ческое
обеспече-
ние Минис-
терства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан
030 Материаль- Приобретение офисной I Минис-
но-техни- мебели в количестве 22 квар- терство
ческое комплекта (стол письмен- тал охраны
обеспече- ный, тумба выкатная, окружаю-
ние аппар- кресло офисное, шкаф щей
рата цент- для документов). среды
рального Респуб-
органа лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение и укрепление материально-технической базы способствуют эффективной деятельности центрального аппарата Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
Приложение 579
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 203
"Материально-техническое обеспечение центра
мониторинга охраны окружающей среды и здоровья
населения города Кызылорды" на 2003 год
1. Стоимость: 4 300 тысяч тенге (четыре миллиона триста тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Водный кодекс Республики Казахстан от 31 марта 1993 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан "Об охране атмосферного воздуха" от 11 марта 2002 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885 "Об утверждении Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного функционирования Центра мониторинга охраны окружающей среды и здоровья населения города Кызылорды.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
200 Қазақстан
Республи.
касы
Қоршаған
ортаны
қорғау
министр.
лігін
материалдық
-техника.
лық қамта.
масыз ету
1 030 Орталық 22 жинақ кеңсе I Қазақстан
орган жиһазын (стол, тумба тоқсан Республика.
аппаратын кресло құжаттарға сының
материал. арналған шкаф) сатып Қоршаған
дық-техни. алу ортаны
калық қорғау
қамтамасыз министрлігі
ету
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: материалдық-техникалық базаны нығайту мен жабдықтау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің орталық аппараты қызметін жетілдіруге мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
579-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Қызылорда қаласының Қоршаған ортаны және тұрғындар денсаулығын қорғау мониторингi орталығын материалдық-техникалық қамтамасыз ету"
203 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 300 мың теңге (төрт миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 31 наурыздағы Су кодексi ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 наурыздағы "Атмосфералық ауа туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885 "Қоршаған орта және табиғи ресурстар мониторингiнiң ұйымдастыру және Бiрiккен мемлекеттiк жүйесi Ережелерiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121 "Арал аймағын дамыту және қолдау шаралары туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған орта және тұрғындар денсаулығы саласындағы басқармалық шешiмдердi хабарлармен қамтамасыз ету үшiн Қызылорда қаласы тұрғындары мен қоршаған ортаны қорғау мониторингi орталығының тиiмдi жұмыс iстеуін қамтамасыз ету, табиғат қорғау шараларының нәтижелiлiгiн бағалау және қала тұрғындары мен қоршаған ортаға болуы мүмкiн антропогендiк әсерлердің алдын алу.

5. Задачи бюджетной программы: приобретение приборов и оборудований, включая офисное, для организации и ведения мониторинга окружающей среды, здоровья городского населения, формирование информационной автоматизированной системы получения, обработки, хранения и распространения информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 203 Материаль- Приобретение оборудования I-III Минис-
но-техни- для ведения мониторинга: квар- терство
ческое газоанализатор - 1 штука; тал охраны
обеспече- дозиметры - 6 штук; иное окружаю-
ние Центра оборудование. щей
монито- Приобретение компьютеров среды
ринга - 5 штук; принтер - 3 Респуб-
охраны штуки; сканер - 1 штука; лики
окружающей ксерокс - 2 штуки; модем Казах-
среды и - 2 штуки; столы под стан
здоровья компьютеры -5 штук;
населения офисная мебель.
города Приобретение программных
Кызылорды средств ведения автомати-
зированных баз данных на
ГИС (геоинформационная
система) - технологиях и
расходных материалов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение эффективной деятельности Центра мониторинга окружающей среды и здоровья населения города Кызылорды.
Приложение 580
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 300
"Строительство станции биологической очистки
сточных вод в городе Кызылорде" на 2003 год
1. Стоимость: 500 000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение состояния окружающей среды.
5. Задачи бюджетной программы: строительство станции биологической очистки в городе Кызылорде.

5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: қоршаған ортаны және қала тұрғындары денсаулығын қорғау мониторингiн жүргiзу және ұйымдастыру үшiн кеңселiк құрылғыларды қоса, аспаптар мен құрылғылар алу және мониторинг хабарлары мен берілiмдерiн тарату, сақтау, өңдеу, алу информациялық автоматтандырылған жүйесiн түзеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
203 Қызылорда Мониторинг жүргізу І - Қазақстан
қаласының үшін құрылғылар алу: ІІІ Республика.
Қоршаған - газоанализатор - тоқсан сының
ортаны 1 дана, дозиметр - Қоршаған
және тұр. 6 дана және басқа ортаны
ғындар құрылғылар. Дербес қорғау
денсаулы. компьютер - 5, министрлігі
ғын сканер-1, ксерокс -
қорғау 2, модем - 2,
мониторингi компьютер столы - 5
орталығын және кеңсе жиhазын
материал. алу.
дық-техни. Автоматтандырылған
калық берiлiмдер базаларын
қамтамасыз ГМЖ (геомәлiметтер
ету жүйесi)-технология.
сымен жүргiзу бағдар.
ламалық құралдарын
алу.
___________________________________________________________________
7. БЮджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: Қызылорда қаласы тұрғындарының денсаулығын түзету және қоршаған ортаны қорғау мониторингі орталығының тиімді қызметін қамту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
580-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Қызылорда қаласында сарқынды суларды
биологиялық тазалау станциясын салу"
300 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500 000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 "2002-2004 жылдар Қазақстан Республикасы Yкiметінің Бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаның жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қызылорда қаласында биологиялық тазарту станциясын салу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 300 Строитель- Подготовка территории В те- Минис-
ство стан- строительства. чение терство
ции биоло- Строительство объектов года охраны
гической основного производствен- окружаю-
очистки ного назначения: канали- щей
сточных зационного очистного среды
вод в го- сооружения, скважинного Респуб-
роде водозабора в поселке лики
Кызылорде Титова. Казах-
Строительство объектов стан
энергетического хозяйст-
ва: трансформаторных
подстанций ПС-35/6 кв. и
6(10)/0,4 кв., воздушной
линии электропередачи.
Устройство внешних сетей
и сооружений водоснабже-
ния, канализаций, тепло-
фикаций и газофикаций.
Строительство временных
зданий и сооружений.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: начало строительства станции биологической очистки сточных вод, объем выполненных работ по строительству станции биологической очистки сточных вод согласно проектно-сметной документации - 29,8% сметной стоимости объекта.
Приложение 581
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 401
"Целевые трансферты Павлодарскому областному
бюджету для продолжения демеркуризационных
работ на ОАО "Павлодарский химический завод"
на 2003 год
1. Стоимость: 242 000 тысячи тенге (двести сорок два миллиона тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 января 1994 года N 7 "О мерах по улучшению экологической и санитарно-гигиенической обстановки в Павлодарском промышленном регионе (ПО "Химпром")".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ликвидация очага ртутного загрязнения.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
300 Қызылорда Құрылыс аймағын жыл Қазақстан
қаласында даярлау; негiзгi бойы Республика.
сарқынды өндiрiстiк нысандар сының
суларды салу: Қоршаған
биология. Титов елді мекенін. ортаны
лық тазалау дегі канализациялық қорғау
станциясын тазарту құрылысы, министрлігі
салу скважиналық су
құрылысы;
энергетикалық шаруа.
шылық нысандарын
салу: ПС - 35/6 кв
және 6(10)/0,4 кв
трансформаторлық
бағыныңқы станция.
сын, электр
берiлiсінің ауалық
сызығы;
сыртқы торап және
сумен қамтамасыз
ету, канализация,
жылу және газ жiберу
құрылғыларын салу;
уақытша ғимараттар
мен құрылғылар
салу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес сарқынды суларды биологиялық тазарту станциясын салу құрылысының басталуы - объектiнiң сметалық құнының 29,8% құрайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
581-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Павлодар химия зауыты" ААҚ-та демеркуризациялық жұмыстарды жалғастыру үшiн Павлодар облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
401 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 242 000 мың теңге (екi жүз қырық екi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 "Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын тарату шараларының жоспары туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 4 қаңтардағы N 7 "Павлодар өндiрiстiк аймағының санитарлық-гигиеналық және экологиялық жағдайын жақсарту бойынша шаралары туралы ("ХИМПРОМ" ӨБ)" қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сынаптық ластану ошақтарын жою.

5. Задачи бюджетной программы: продолжение выполнения комплекса мероприятий в соответствии с проектом "Демеркуризация выведенного из эксплуатации производства хлора и каустика в городе Павлодаре", демеркуризационных работ на ОАО "Павлодарский химический завод".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 401 Целевые Выделение средств В те- Минис-
трансферты Павлодарскому областному чение терство
Павлодар- бюджету для продолжения года охраны
скому следующих работ в соот- окружаю-
областному ветствии с утвержденной щей
бюджету в установленном порядке среды
для про- проектно-сметной Респуб-
должения документацией: разборка и лики
демерку- демеркуризация бетонных Казах-
ризацион- полов корпуса 31; захоро- стан
ных работ нение отходов в хранилище;
на ОАО строительство противо-
"Павлодар- фильтрационной завесы;
ский хими- изготовление, монтаж,
ческий наладка установки для
завод" демеркуризации грунтов;
демеркуризация грунтов;
мониторинг воздушной
среды в рабочей зоне;
исследование и разработка
проектов II-ой очереди
демеркуризации ртуть-
содержащих прудов,
накопителя Былкылдак;
вертикальная планировка;
ремонт и содержание дорог.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: локализация очага ртутного загрязнения и предотвращение выноса ртути через подземные воды; 100% выполнение работ по первой и второй картам хранилищ, в соответствии с утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документацией - 73% от всей сметной стоимости.
Приложение 582
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 402
"Целевые инвестиционные трансферты
Восточно-Казахстанскому областному бюджету
на строительство сооружения биологической
очистки сточных вод в городе Семипалатинске"
на 2003 год
1. Стоимость: 500 000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; протокол совещания у Премьер-Министра Республики Казахстан Тасмагамбетова И.Н. "Проблемные вопросы Восточно-Казахстанской области" от 15 июня 2002 года N 20-35/4906; Соглашение между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан от 27 августа 1992 года "О совместном использовании и охране трансграничных водных объектов".

5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: кешенді шараларды орындауды жобаға сәйкес жалғастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шаралаpының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
401 "Павлодар Павлодар облыстық жыл Қазақстан
зауыты" бюджетіне мына жұмыс. бойы Республика.
ААҚ-та тарды жалғастыру үшін сының
демеркури. қаржы бөліну: 31- Қоршаған
зациялық бетон еден корпусын ортаны
жұмыстарды сынаптық ластанудан қорғау
жалғастыру тазарту және ажырату; министрлігі
үшiн қалдықтарды қойма.
Павлодар ларда көму.
облыcтық Тазартуға қарсы
бюджетiне кедергi бүркемелерiн
берiлетiн соғу, топырақты
мақсатты сынаптан тазарту
трансферт. қондырғыларын орнату,
тер монтаждау, дайындау;
жұмыс аймағындағы
ауа ортасы монито.
рингі; сынап байқа.
латын тоғандар,
Былқылдақ жинақта.
ғышын сынап
қалдықтарынан екіншi
кезектi тазарту
жобасын жасау және
зерттеу; жолдарды
жөндеу мен қаржылан.
дыру, тiгінен
жобалау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: сынап ошағын жою және сынапты жерсулары арқылы шығаруды алдын алу, бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес 1 және 2 сақтау карталары 100% жұмыс жасау - объектінің сметалық құнынан 73% құрайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
582-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Семей қаласында сарқынды суды биологиялық жолмен тазарту құрылғысын салуға Шығыс Қазақстан облыстық
бюджетiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
402 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500 000 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының Премьер-министрi И.Н.Тасмағамбетовтегi кеңестің 2002 жылғы 15 маусымдағы "Шығыс Қазақстан облысының проблемалық мәселелерi" туралы N 20 - 35/4906 хаттамасы; 27 тамыздағы 1992 жылғы "Трансшекаралық суларды бiрлесiп пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы мен Ресейдің үкiметаралық келiсiмi.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оздоровление окружающей среды, уменьшение отрицательного на нее антропогенного воздействия, обеспечение биологической очистки сточных вод.
5. Задачи бюджетной программы: проведение комплекса работ по строительству сооружения биологической очистки сточных вод в городе Семипалатинске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
402 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов бюджету Восточно- года охраны
трансферты Казахстанской области для окружаю-
Восточно- строительства сооружения щей
Казахстан- биологической очистки среды
скому сточных вод в городе Респуб-
областному Семипалатинске, согласно лики
бюджету на утвержденной проектно- Казах-
строитель- сметной документации. стан
ство
сооружения
биологи- Акимат
ческой Восточно-
очистки Казахс-
сточных танской
вод в области
городе
Семипала-
тинске
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: объем выполненных работ по строительству станции биологической очистки согласно проектно-сметной документации - 53,4% сметной стоимости объекта.
Приложение 583
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационной базы данных
"Государственные кадастры природных ресурсов"
на 2003 год
1. Стоимость: 39 680 тысяч тенге (тридцать девять миллионов шестьсот восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Лесной Кодекс Республики Казахстан от 23 января 1993 года; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; Закон Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; Закон Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 1995 года N 1153 "Об утверждении порядка государственного учета животных и ведению государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 1995 года N 75 "Об утверждении порядка ведения государственного водного кадастра".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны сауықтыру, аймақ қоғамы қызметінің нәтижесіндегi терiс ықпалды азайту, сарқын суларды толық биологиялық тазартуды қамтамасыз ету және оның тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: Семей қаласындағы сарқын суларды биологиялық тазарту құрылғыларын жобаға сәйкес салу жөніндегi жұмыстар кешенiн жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру iс-шарасының жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
402 Семей Жобалау-сметалық жыл Қазақстан
қаласында құжаттамаға сәйкес бойы Республика.
сарқынды Шығыс Қазақстан сының
суды био. облыстық бюджетіне Қоршаған
логиялық Семей қаласындағы ортаны
жолмен сарқын суларды қорғау
тазарту биологиялық тазарту министрлігі
құрылғысын құрылғысын салуға
салуға арналған мақсатты Шығыс
Шығыс инвестициялық Қазақстан
Қазақстан трансферттерді облысының
облыстық аудару. әкімдігі
бюджетiне
берілетін
мақсатты
трансферт.
тер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес сарқын суларды биологиялық тазарту құрылғы салудың жұмыс көлемi - объектінің сметалық құнының 53,4 % құрайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
583-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкімі
2003 жылға "Табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастры" ақпараттық деректер базасын сүйемелдеу"
500 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 39 680 мың теңге (отыз тоғыз миллион алты жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 23 қаңтардағы Орман Кодексi ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қарашадағы "Жануарлар әлемiн қорғау, қайта өндiру және қолдану туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 "Қазақстан Республикасында геоинформациялық жүйесiнің саны негiзiнде табиғи объектiлердің мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1153 "Қазақстан Республикасы аймағындағы жануарлар әлемiнің мемлекеттік кадастрын жүргiзу және жануарларды мемлекеттiк есепке алу тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 қаңтардағы N 75 "Мемлекеттiк су кадастры тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ведение государственных кадастров природных ресурсов, обеспечение единого государственного учета и оценки природного потенциала Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования информационной системы государственных кадастров природных ресурсов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
500 Сопровож- Сопровождение баз данных: ян- Минис-
дение - внесение информации в варь- терство
информа- базу данных и картирова- ноябрь охраны
ционной ние территорий государст- окружаю-
базы венных учреждений по щей
данных охране лесов и животного среды
"Государ- мира и особо охраняемых Респуб-
ственные природных территорий лики
кадастры (ООПТ) по состоянию на Казах-
природных 1998 год по Актюбинской, стан
ресурсов" Атырауской, Жамбылской,
Западно-Казахстанской,
Кызылординской, Мангис-
тауской, Южно-Казахстан-
ской областям;
- продолжение работ по
созданию топографической
основы Геоинформационной
системы (ГИС) - масштаба
1:200000 по Актюбинской,
Атырауской, Жамбылской,
Западно-Казахстанской,
Кызылординской, Мангис-
тауской, Южно-Казахстан-
ской областям;
- адаптация и включение
в ГИС (геоинформационная
система) данных мониторин-
га загрязнения окружающей
среды;
- организация сети сбора
и пополнения кадастровых
данных;
- разработка подсистемы
запросов, анализа и
представления информации;
- отладка и дооснащение
оборудованием автоматизи-
рованной системы Кадастров
природных ресурсов
Республики Казахстан;
- техническое сопровожде-
ние системы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: действующая единая система государственных кадастров природных ресурсов, кадастров источников загрязнения, а также базы данных состояния окружающей среды на основе ГИС (геоинформационная система) - технологий.

3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджетін қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрларын жүргiзу, Қазақстан Республикасының табиғи потенциалын бағалау және бiрыңғай мемлекеттiк есеппен қамтамасыздандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: табиғи ресурстардың мемлекеттік кадастрлары жүйесін компьютермен қамтамасыздандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
|Бағдар.|Бағы.|Бағдарла.| Бағдарламаны (бағы. |Іске | Жауапты
N| лама |ныңқы|малардың | ныңқы бағдарламаны) |асыру|орындаушылар
| коды |бағ. |(бағының.| іске асыру жөніндегі |мер. |
| |дар. | қы бағ. | шаралар |зімі |
| |лама.| дарлама.| | |
| |ның | ның) | | |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
500 "Табиғи Келiп түскен мына қаңтар Қазақстан
ресурстар. мәлiметтер базасын - қа. Республика.
дың мемле. қоштау: раша сының
кеттiк - ормандарды және Қоршаған
кадастры" жануарлар әлемi ортаны
ақпарат. бойынша мемлекеттiк қорғау
тық мекемелерге мәлiмет. министрлігі
деректер тердi және аумақтық
базасын картаны енгізу және
сүйемелдеу өзгеше қорғалатын
табиғи аумақтарды
(ӨҚТА) 1998 жыл
бойынша Ақтөбe,
Атырау, Жамбыл, Батыс
Қазақстан, Қызылорда,
Маңғыстау, Оңтүстiк
Қазақстан облыстары
бойынша жағдайлары
туралы;
- геомәлiметтер
жүйесiн (ГМС) топогра.
фиялық негiзiнде құру
бойынша жұмыстарды
жалғастыру.
Ақтөбе, Атырау,
Жамбыл, Батыс
Қазақстан, Қызылорда,
Маңғыстау, Оңтүстiк
Қазақстан облыстары
бойынша масштабы
1:200000;
- қоршаған ортаның
ластану мониторингi.
сiнің мәлiметтерiн
ГМС (геомәлiметтер
жүйесi) қocу және
бейімделу;
- кадастрлық мәлiмет.
терiн толықтыру және
жинау жүйесін
ұйымдастыру; мәлімет.
терді ұсыну және
бақылау, жүйе түрін.
дегі сұрақтарды өңдеу;
- Қазақстан Республи.
касының табиғи ресурс.
тарының Кадастрларын
автоматтандыру жүйесi.
мен қамтамасыздандыру
және жабдықтандыру;
- техникалық жүйенi
қоштау.
___________________________________________________________________
. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: табиғи ресурстардың мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiнің әсерi, ластану көздерінің кадастрлары, сонымен қатар, қоршаған ортаның ГМС (геомәлiметтер жүйесi) - технология негiзiнде түскен мәлiметтер базасының жағдайы.