Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложениям  170,   171,   172,   173,   174,   175,   176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области транспорта и коммуникаций"
на 2007 год
1. Стоимость : 1991673 тысячи тенге (один миллиард девятьсот девяносто один миллион шестьсот семьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 5  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  Закон  "Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 28  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации";  Закон  Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";  статья 13  Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 714 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов железнодорожным транспортом в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2005 года N 29 "Об утверждении Правил лицензирования в сфере автомобильного транспорта, в том числе квалификационных требований к лицензиатам";  Конвенция  о международной гражданской авиации (Чикаго, 7 декабря 1944 г.).

2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
170-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1991673 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз тоқсан бір миллион алты жүз жетпіс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  5-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  28-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңы ; "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы  Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының  13-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы теңіз және өзен көлігінде жолаушылар мен жүк, қауіпті жүктер тасымалын лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында темір жол көлігімен жолаушыларды және жүктерді, қауіпті жүктерді тасымалдауды лицензиялау туралы тәртіпті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 714  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232  қаулысы ; "Автомобиль көлігі саласында лицензиялау ережесін, соның ішінде лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 қаңтардағы N 29  қаулысы ; 1944 жылғы 7 желтоқсандағы халықаралық азаматтық авиация туралы Конвенция.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание эффективного и технологически обновленного транспортно-коммуникационного комплекса для удовлетворения потребностей экономики и общества в транспортных и коммуникационных услугах.
5. Задачи бюджетной программы : разработка государственных и отраслевых (секторальных) программ развития транспортно-коммуникационного комплекса; разработка законодательных актов, предложений по совершенствованию применения законодательства, а также разработка и принятие нормативных правовых актов, технических условий и иных нормативов в области транспортно-коммуникационного комплекса по вопросам, входящим в компетенцию Министерства; разработка прогнозов и своевременное качественное обеспечение потребностей государственных нужд и экономики в перевозках и коммуникациях; по решениям Правительства осуществление функций, связанных с владением и пользованием государственными долями и пакетами акций юридических лиц транспортно-коммуникационного комплекса; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
транспорта и
коммуникаций
2
001
Аппарат
центрального
органа
Межотраслевая
координация
реализации единой
государственной
политики в
сфере транспорта
и коммуникаций;
пределах своей
компетенции
осуществление
международного
сотрудничества в
сфере транспорта
и коммуникаций,
представление
интересов
Республики
Казахстан в
международных
организациях и
иностранных
государствах, а
также
осуществление
подготовки и
заключение
международных
договоров;
защита интересов
Республики
Казахстан в
области
транспорта и
коммуникаций;
формирование
рынка услуг и
содействие
развитию
конкурентной
среды в сфере
транспорта и
коммуникаций;
организация в
пределах своей
компетенции
мобилизационной
работы и работы
по обеспечению
государственных
секретов;
внедрение
европейских
авиационных
требований JAR;
государственный
контроль за
обеспечением
безопасной
эксплуатации
воздушного
транспорта.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   экономиканың және қоғамның көлік және коммуникация қызметтеріне деген қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін тиімді әрі технологиялық жаңартылған көлік-коммуникация кешенін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : көлік-коммуникация кешенін дамытудың мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламаларын әзірлеу; заңнамалық кесімдерді, заңнаманың қолданысын жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу, сондай-ақ Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша көлік-коммуникация кешені саласындағы нормативтік құқықтық кесімдерді, техникалық шарттарды және өзге де нормативтерді әзірлеу және қабылдау; болжамдар әзірлеу және мемлекеттік мұқтаждардың және экономиканың тасымалдар мен коммуникацияларға деген қажеттіліктерін уақтылы сапалы қамтамасыз ету; Үкіметтің шешімі бойынша көлік- коммуникация кешенінің заңды тұлғаларының акциялардың мемлекеттік пакеттеріне және үлестеріне иелік етумен және пайдаланумен байланысты қызметтерді жүзеге асыру; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес-кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Көлік және коммуникация саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясаттың іске асырылуын салааралық үйлестіру;
өз құзыретінің шегінде көлік және коммуникация саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, халықаралық ұйымдарда және шет мемлекеттерде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру, сондай-ақ халықаралық шарттарды дайындауды және жасасуды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация саласындағы мүдделерін қорғау;
қызмет рыногын қалыптастыру және көлік және коммуникация саласында бәсекелестік ортаны дамытуға қолдау көрсету;
өз құзыретінің шегінде жұмылдыру жұмысын және мемлекеттік құпияларды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
JAR еуропалық авиациялық талаптарды енгізу;
әуе көлігін пайдалану қауіпсіздігін қамтамасыз етуді мемлекеттік бақылау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
3

002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Государственный
контроль за
обеспечением
безопасной
эксплуатации и
деятельностью на
всех видах
транспорта,
кроме
воздушного, а
также в пределах
своей
компетенции,
осуществление
государственного
регулирования
деятельности в
сфере
транспортных
услуг;
реализация
государственной
политики и
контроль в сфере
развития сети
автомобильных
дорог и
строительства
магистральных
железных дорог,
а также
содержание
обслуживаемых
автомобильных
дорог и
сооружений на
них в состоянии,
обеспечивающим
бесперебойный и
безопасный проезд
транспортных
средств.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение услуг по повышению квалификации государственных служащих по 7 темам:
1) процессный
подход в
интегрированной
системе
менеджмента по стандартам ISO 14000HOHSAS 18001;
2) управленческий
учет. Финансовый
учет. Налоги и
право;
3) международные
автомобильные
перевозки;
4) юриспруденция;
5) современные
методы изыскания
и проектирования
автомобильных
дорог;
6) особенности
эксплуатации
автомобильных
дорог;
7) прогрессивные
технологии и
организация
строительства,
реконструкции,
ремонта
автомобильных
дорог.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
008
Капитальный ремонт зданий помещений и сооружений государствен-
ных органов
Капитальный
ремонт зданий
территориальных
подразделений
Комитетов -
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан для
создания
нормальных
трудовых и
социально-бытовых
условий
государственных
служащих.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Материально-тех-
ническое
оснащение и
приобретение
основных средств
для обеспечения
деятельности
центрального
аппарата
комитетов и их
территориальных
подразделений
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем и
информационно
-техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение
телекоммуникаци-
онных услуг,
расходных
материалов,
запасных частей,
комплектующих,
технических
средств и
лицензионных
программных
продуктов.
Системно-техни-
ческое
обслуживание и
ремонт
системно-вычисли-
тельной техники.
Администриро-
вание,
сопровождение
локально-вычисли-
тельной сети,
информационных
систем
программных
продуктов.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

002
Аумақтық органдардың аппараттары
Әуе көлігінен басқа көліктердің барлық түрлерін қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз етуді және олардың қызметін мемлекеттік бақылау, сондай-ақ өз құзыретінің шегінде көлік қызметтерін көрсету саласындағы қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
автомобиль жолдары желісін дамыту мен магистральдық темір жол құрылысы саласында мемлекеттік саясат пен бақылауды іске асыру, сондай-ақ қызмет көрсетілетін автомобиль жолдарды және олардағы құрылыстарды көлік құралдарының үзіліссіз және қауіпсіз жүріп өтуін қамтамасыз ететін жай-күйде ұстау
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрлігі
4
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөнінде көрсетілетін қызметтерді төмендегі 7 тақырып бойынша сатып алу:
1) ISO 14000 және ОНSАS 18001 стандарттары бойынша менеджмент жүйесі;
2) басқарушы және қаржылық есеп. Салықтар мен құқық;
3) халықаралық автомобиль тасымалдары;
4) юриспруденция;
5) автомобиль жолдарын іздестірудің және жобалаудың қазіргі заманғы әдістері;
6) автомобиль жолдарын пайдаланудың ерекшеліктері;
7) автомобиль жолдарын салудың, қайта жаңартудың, жөндеудің прогрессивті технологиялары және оларды ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
5
008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Мемлекеттік қызметшілерге қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау үшін
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің комитеттері аумақтық бөлімшелерінің ғимараттарын күрделі жөндеу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
6
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі комитеттерінің және олардың аумақтық бөлімшелерінің орталық аппаратының қызметін қамтамасыз ету үшін негізгі құралдарды сатып алу және материалдық-техникалық жарақтандыру
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Телекоммуникациялық қызметтерді, шығыс материалдарын; қосалқы бөлшектерді; жинақтаушы, техникалық және лицензиялық бағдарламалық өнімдерді сатып алу. Жүйелік техникалық қызмет көрсету және жүйелік-есептеу техникасын жөндеу. Әкімшілік жасау және төңіректік-есептеужелісін және ақпараттық жүйелер мен бағдарламалық өнімдерді сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: мониторинг, прогноз и выполнение ряда мероприятий по укреплению и развитию действующего транспортно-коммуникационного комплекса;
повышение профессионального уровня - 76 человек, в том числе территориальных органов - 44 человека; обучение государственному языку - 387 человек; обучение английскому языку - 41 человек.
Конечный результат: достижение максимально эффективного выполнения возложенных функций и задач реализации государственной политики в сфере транспорта и коммуникаций.
Финансово-экономический результат:
оптимизация и эффективность расходования средств республиканского бюджета;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 28,0 тыс. тенге, на обучение государственному языку - 22,1 тыс. тенге; на обучение английскому языку - 17,7 тыс. тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами, утвержденными планами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку порядка 30 процентов; доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку порядка 4 процентов; доля государственных служащих, которые могут быть назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации порядка 1-3 процента; функционирование (создание) глобальной системы информационного обеспечения транспортных процессов, а также внедрение современных технических средств контроля и управления движением.
ПРИЛОЖЕНИЕ 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от  15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
на 2007 год
1. Стоимость:  86249200 тысяч тенге (восемьдесят шесть миллиардов двести сорок девять миллионов двести тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о намерении предоставления Японским Банком Международного Сотрудничества займа Правительству Республики Казахстан для осуществления проекта реконструкции дорожной сети Западного Казахстана";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции дорожной сети Западного Казахстана между Японским Банком Международного Сотрудничества и Правительством Республики Казахстан";  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные Операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы - Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау - Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: қызмет ететін көліктік-коммуникация саласын нығайту және дамытуға байланысты бірқатар іс-шараларды мониторингілеу, болжау және орындау; 76 мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру, оның ішінде аумақтық органдардан 44 адам, 387 адамды мемлекеттік тілге оқыту; 41 адамды ағылшын тіліне оқыту.
Түпкі нәтиже: көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру үшін жүктелген функциялар мен міндеттерді барынша тиімді орындалуына қол жеткізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
республикалық бюджет қаражаттарын тиімді шығындау және оңтайландыру;
бір мемлекеттік қызметшіге жұмсалатын орташа шығын: біліктілікті арттыруға - 28 мың теңге, мемлекеттік тілді оқытуға - 22,1 мың теңге және ағылшын тілін оқытуға 17,7 мың теңге.
Уақтылығы: бекітілген жоспарлармен, жыл бойы жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсіптік мемлекеттік қызметтің талаптарына сай мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін жоғарылату; мемлекеттік тілді оқыту курсынан кейін қазақ тілі бойынша іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі шамамен 30 пайыз; ағылшын тілін оқыту курсын өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі шамамен 4 пайыз; біліктілікті арттыру курстарынан өткеннен кейін жоғары лауазымдарға тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесі шамамен 1-3 пайыз; көлік процестерін ақпараттық қамтамасыз етудің жаһандық жүйесінің (құру) жұмыс істеуі, сондай-ақ қозғалысты бақылау мен басқарудың қазіргі заманғы техникалық құралдарын енгізу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
171-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   86249200 мың теңге (сексен алты миллиард екі жүз қырық тоғыз миллион екі жүз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкінің арасындағы (Жол көлігі саласын қайта құрылымдау жобасы) Заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шілдедегі  Заңы ,»Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапония Үкіметінің арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкінің заем беру ниеті туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ;»Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасы бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ;»"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөніндегі заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы Заем туралы келісімді (Қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы-Бішкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасы мен Еуропа қайта Құру және Даму Банкі арасындағы»Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" қарызы туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ;»"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : восстановление и развитие сети автомобильных дорог республиканского значения, отвечающей современным требованиям, для безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы : строительство, реабилитация, реконструкция автодорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Развитие
автомобильных
дорог на
республикан-
ском уровне
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Реализация
инвестиционных
проектов,
направленных на
развитие
автомобильных
дорог на
республиканском
уровне в
пределах сумм
согласно
приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006
года N 1204 "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2007 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
1) Реконструкции
автодороги
Актау - Атырау на
участке
"Карабатан -
Бейнеу (приказы
Комитета по
делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан N 185
ПИР от 23.04.04
г., N 186 ПИР
от 23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
23.04.04 г.,
N 188 ПИР от
23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N 190 ПИР от
23.04.04 г.,
N 191 ПИР от
23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.,
Заключение
экспертизы N 7-296-1/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-2/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-3/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-4/06 от
09.06.06 г.):
надзор за
строительством
реконструкция
автодороги Актау
- Атырау согласно
проектно-сметной
документации
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками;
2) Развитию
автодорожной
отрасли
(Алматы - Бишкек
приказы Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан N 361
ПИР от
18.09.2003 г.,
N 372 ПИР от
25.09.2003 г.,
N 373 ПИР от
25.09.2003 г.,
заключения
государственной
экспертизы
N 7-332/06 от
28.06.06 г.,
N 7-570/06 от
02.11.06 г.):
реабилитация
автодороги
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
консалтинговые
услуги, надзор за
строительством;

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   көлік құралдарының қауіпсіз, үздіксіз жүруін қамтамасыз ету үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін республикалық маңызы бар автомобиль жолдары желісін қалпына келтіру және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автожолдарды салу, қалпына келтіру, қайта жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Төмендегі іс-шараларға арналған, белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес, "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес сомалардың шегінде автомобиль
жолдарын республикалық деңгейде
дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру:
1) Ақтау-Атырау автожолының "Қарабатан-Бейнеу" учаскесін қайта жаңарту (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 185 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 186 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 187 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 188 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 189 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 190 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 191 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 192 ЖІЖ бұйрықтары, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-1/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-2/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-3/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы 7-296-4/06 сараптама қорытындылары):
белгіленген тәртіппен мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес Ақтау-Атырау автожолын салу, қайта жаңарту барысын қадағалау.
2) Автожол саласын дамыту (Алматы-Бішкек (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2003 жылғы 18 қыркүйектегі N 361 ЖІЖ, 2003 жылғы 25  қыркүйектегі N 372 ЖІЖ, 2003 жылғы 25 қыркүйектегі N 373 ЖІЖ бұйрықтары, 2006 жылғы 28 маусымдағы N 7-332/06, 2006 жылғы 2 қарашадағы N 7- 570/06 мемлекеттік сараптама қорытындылары):
белгіленген тәртіппен мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес автожолды қайта жаңарту, құрылыс барысын қадағалау;

3) Реабилитации
автодороги
Алматы - Астана в
том числе на
участке
"Алматы - Гульшад
и Акчатау -
Караганда":
услуги
консультанта по
надзору за
строительством,
реконструкция
автодороги
согласно
детальному
проекту и
контрактам с
подрядчиками.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
005
Реализация
проекта за
счет
внутренних
источников
Реализация
инвестиционных
проектов,
направленных на
развитие
автомобильных
дорог на республиканском уровне в
пределах сумм
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря. 2006
года "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2007 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
1) реконструкции
автодороги
граница
Российской
Федерации на
Самару - Шымкент,
через города
Уральск, Актобе,
Кызылорда на
участке граница
Российской
Федерации -
Уральск - Актобе
(заключения
экспертизы
N 7-229/2003 от
27.05.03 г.,
N 14-225/04 от
09.12.2004 г.);
2) реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам
автодороги
Астана -
Костанай -
Челябинск
(заключения
экспертиз:
N 14-06-03 от
19.05.03 г.,
N 2-646/03 от 13.12.03 г.,
N 14-189/04 от 18.10.04 г.,
N 14-209/04 от 29.11.04.г.,
N 2-23/05 от 18.01.05
N 7-599/05 от 28.11.05 г.,
N 7-604/05 от 01.12.05 г.,
N 2-837/05 от
08.12.05 г.,
N 2-839/05 от
08.12.05 г.,
N 2-884/05 от
15.12.05 г.,
N 2-931/05 от
26.12.05 г.,
N 2-961/05 от
29.12.05 г.);
3) реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам автодоро-
ги граница
Российской
Федерации (на Омск) -
Майкапшагай
(выход на Китайскую
Народную
Республику),
через города
Павлодар, Семипалатинск
(заключения экспертиз:
N 2-302/03 от 19.06.03. г.,
N 16-384/03 от
22.12.03 г.,
N 2-10/06 от
13.01.06 г.,
N 2-53/06 от
02.02.06 г.,
N 2-54/06 от
02.02.06 г.,
N 2-64/06 от
03.02.06 г.,
N 2-65/06 от
03.02.06 г.);
4) реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам по
автодороге
Астана -
Петропавловск,
через город Кокшетау на
участке "Астана -
Щученск"
(заключение экспертизы:
N 2-124/05 от
12.03.2005 г.)
N 2-732/06 от
29.12.06 г.,
N 2-733/06 от
29.12.06 г.,
N 2-741/06 от
30.12.06 г.,
N 2-751/06 от
30.12.06 г.,
N 2-86/07 от
28.02.07 г.;
5) реконструкции
и проектно-
изыскательским
работам по
автодороге
Астана -
Петропавловск,
через город
Кокшетау на
участке "Щучинск
- Кокшетау -
Петропавловск - граница Российской
Федерации"
(заключения
экспертиз:
N 17-644/24 от
19.11.2004 г.,
N 2-690-Д/04 от
20.12.2004 г.)
N 12-118/07 от
14.05.2007 г.;

3) Алматы -Астана автожолын қалпына келтіру, соның ішінде "Алматы-Гүлшат және Ақшатау- Қарағанды учаскесінде:
нақты жобаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес автожолды салу, қайта жаңарту барысын қадағалау жөніндегі кеңесші қызметтері.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
3
005
Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру
Төмендегі іс-шараларға арналған, белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес, "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сай сомалар шегінде автомобиль жолдарын республикалық деңгейде дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру:
1) Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға)-Орал, Ақтөбе, Қызылорда қалалары арқылы Шымкент автожолының Ресей Федерациясының шекарасы-Орал- Ақтөбе учаскесін қайта жаңарту (2003 жылғы 27 мамырдағы N 7- 229/2003, 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 14-225/04 сараптама қорытындылары);
2) Астана-Қостанай-
Челябі автожолын
қайта жаңарту
және жобалау-
іздестіру
жұмыстары (2003 жылғы 19 мамырдағы N 14-06/03, 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N 2-646/03, 2004 жылғы 18 қаңтардағы N 14-189/03, 2004 жылғы 29 қарашадағы N 14-209/04, 2005 жылғы 18 қаңтардағы N 2- 23/05, 2005 жылғы 28 қарашадағы N 7-599/05, 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 7-604/05, 2005 жылғы 8 желтоқсандағы N 2-837/05, 2005 жылғы 8 желтоқсандағы N 2-839/05, 2005 жылғы 15 желтоқсандағы N 2-884/05, 2005 жылғы 26 желтоқсандағы N 2-931/05, 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 2-961/05 сараптама қорытындылары);
3) Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға)-Павлодар, Семей қалалары арқылы Майқапшағай (Қытай Халық Республикасына шығу) автожолын қайта жаңарту (2003 жылғы 19 маусымдағы N 2-302/03, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 16-384/03, 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 2-10/06, 2006  жылғы 2 ақпандағы N 2-53/06, 2006 жылғы 2 ақпандағы N 2-54/06, 2006 жылғы 3 ақпандағы N 2-64/06, 2006 жылғы 3 ақпандағы N 2-65/06 сараптама қорытындылары);
4) Көкшетау қаласы арқылы өтетін Астана-Петропавл автожолының "Астана-Щучин" учаскесін қайта жаңарту (2005 жылғы 12 наурыздағы N 2-124/05, 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 2-732/06, 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 2-733/06, 2006 жылғы 30 желтоқсандағы N 2-741/06, 2006 жылғы 30 желтоқсандағы N 2-751/06, 2007 жылғы 28 ақпандағы 2-86/07 сараптама қорытындысы);
5) Көкшетау қаласы арқылы өтетін Астана-Петропавл автожолының "Щучи н-Петропавл-Ресей Федерациясының шекарасы" учаскесін қайта жаңарту (2004 жылғы 19 қарашадағы N    17-644/24, 2004 жылғы 20 желтоқсандағы N 2-690-Д/04, 2007 жылғы 14 мамырдағы N 12-118/07 сараптама қорытындылары);

6) реконструкции
автодороги
Аксай - Чунджа - Кольжат-граница
Китайской
Народной
Республики на
участке "Чунджа
- Кольжат"
граница Китайской
Народной
Республики)
(заключения
экспертиз
N 7-627/05 от
09.12.05 г.,
N 7-628/05 от
09.12.05 г.);
7) реконструкции
автодороги
Таскескен - Бахты
(граница
Китайской
Народной
Республики)
(граница
Китайской
Народной
Республики)
(заключения
экспертиз
N 9-891/05 от
29.12.05 г.,
N 9-892/05
от 29.12.05 г.,
N 9-498/06 от
18.05.06 г.);
8) строительству
объездной
дороги Южный
обход города
Астаны
(заключение
экспертизы
N 2-203/06 от
26.04.06 г.);
9) строительству
моста через
реку Кигач на
автомобильной
дороге Актобе -
Атырау - граница
Российской
Федерации (на
Астрахань) и
переносу линий
электропередач
(заключение
межгосударствен-
ной экспертизы
N 2-95/06/119-
06/ГГЭ-3683/04 от
23.02.06 г.);
10) реконструкция
автодороги
Карабутак -
Иргиз - граница
Кызылординской
области
(заключение
экспертизы
N 2-582/06 от
01.11.06 г.,
N 2-630/06 от
30.11.06 г.,
N 2-82/07 от
28.02.07 г.,
N 2-126/07 от
26.03.07 г.,
N 2-194/07 от
14.04.07 г.;
11) разработка
проектно-сметной
документации по
проекту
"Строительство
автодороги
граница
Узбекистана -
Шымкент - Тараз
- Алматы -
Хоргос";
12) разработка
проектно-сметной
документации и
выкупу земельных
участков по
проекту "Большая
Алматинская
кольцевая
автомобильная
дорога (БАКАД)";
13) разработка
проектно-сметной
документации по
проекту
"Реконструкция
автодороги
Алматы -
Талдыкорган";
14) разработка
проектно-сметной
документации
автодороги
"Ушарал-Достык".
В текущем году
будут проведены
следующие виды
работ: разборка
существующего
дорожного
покрытия,
земляные работы,
укрепление
грунтов земляного
полотна,
заготовка
материалов,
подстилающий
слой,
переустройство
коммуникаций,
устройство и
переустройство
искусственных
сооружений,
основания дороги,
асфальтобетонного
покрытия обочин,
работы по
разметке,
обстановке пути
и обустройству
дорог,
устройство и
содержание
объездных дорог,
электроснабжение
и освещение
светофорная
сигнализация
снегозадерживаю-
щие заборы и
посадка
лесозащитных
полос,
компенсация за
снос, оформление
отвода земли,
подготовка
документации на
разработку
карьеров, посты
дорожной полиции
с оборудованием,
разработка и
перерасчет
проектно-сметной
документации
рекультивация
карьеров,
резервов и
объездных дорог,
отвод земли,
возмещение
убытков и потерь
сельскохозяйст-
венных
производителей,
осуществление
технологического
сопровождения,
авторского и
технического
надзора за
строительством,
реконструкцией,
научно-
техническое
сопровождение
проектов,
государственная
экспертиза
рабочего
проекта,
технической
спецификации и
другие работы в
соответствии с
проектно-сметной
документацией,
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу.
Тиражирование
ведомостей
объемов работ и
паспортизация
вновь отведенных
участков земли
под строительство
автомобильных
дорог.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
4

6) Ақсай-Шонжы-Көлжат-ҚХР шекарасы автожолының»Шонжы- Көлжат" (Қытай Халық Республикасының шекарасы)" учаскесін қайта жаңарту (2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 7-627/05, 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 7-628/05, сараптама қорытындылары);
7) Таскескен-Бақты (Қытай Халық Республикасының шекарасы) автожолын қайта жаңарту (2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 9-892/05, 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 9-891/05, 2006 жылғы 18 мамырдағы N 9-498/06 сараптама қорытындылары);
8) Астана қаласының Оңтүстік айналымы автожолының  құрылысы (2006 жылғы 26 сәуірдегі N 2-203/06 сараптама қорытындысы);
9) Ақтөбе-Атырау-Ресей Федерациясының шекарасы
(Астраханға) автомобиль жолындағы Қиғаш өзені арқылы өтетін көпірдің құрылысы және
электр беру
желілерін ауыстыру
(2006 жылғы 23 ақпандағы N 2- 95/06/119-06/ГГЭ-3683/04 мемлекетаралық сараптама қорытындысы);
10) Қарабұтақ - Ырғыз - Қызылорда облысының шекарасы
автожолын қайта
жаңарту (2006 жылғы 1 қарашадағы N
2-582/06, 2006
жылғы 30 қарашадағы N
2-630/06, 2007
жылғы 28 ақпандағы N 2-82/07, 2007 жылғы 26 наурыздағы N 2-126/07, 2007 жылғы 14 сәуірдегі N 2-194/07 сараптаманың қорытындысы);
11) "Өзбекстанның
шекарасы - Шымкент
- Тараз - Алматы
- Қорғас автожолын
салу" жобасы
бойынша жобалау-
сметалық құжаттама
әзірлеу;
12) "Үлкен Алматы
айналмалы
автомобиль жолы
(ҮАААЖ)" жобасы
бойынша жобалау-
сметалық құжаттама
әзірлеу және жер
учаскелерін сатып
алу;
13) "Алматы -
Талдықорған
автожолын қайта
құру" жобасы
бойынша жобалау-
сметалық құжаттама
әзірлеу;
14) "Үшарал -
Достық автожолын
салу" жобасы
бойынша жобалау-
сметалық құжаттама
әзірлеу.
Ағымдағы жылы мынадай жұмыс түрлері жүргізіледі: қолданыстағы жол жамылғысын бұзу, жер жұмыстары, жер төсемінің топырағын бекіту, материалдарды дайындау, төсеу қабаты, коммуникацияларды қайта жайғастыру, жасанды құрылыстарды, жол негізін, асфальт-бетон жамылғыны, жол жиегін жайғастыру және қайта жайғастыру, таңбалау жөніндегі жұмыстар, жол жағдайы және жолды жайғастыру жөніндегі жұмыстар, айналма жолдарды жайғастыру және күтіп ұстау, электрмен қамтамасыз ету және жарықтандыру, бағдаршам сигнализациясы, қар тоқтатқыш қоршаулар және орман қорғау жолағын отырғызу, бұзылған құрылыстар үшін төлем, жер бөлуді ресімдеу, орларды әзірлеуге арналған құжаттаманы дайындау, жабдықталған жол полициясы бекеті, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу және есептеу, орларды, кесінділерді және айналма жолдарды рекультивациялау, жер бөлу, ауыл шаруашылығы өндірушілерінің зияндары мен шығындарын толықтыру, салу, қайта жаңарту барысын технологиялық қамтамасыз етуді, авторлық және техникалық қадағалауды жүзеге асыру, жұмыс жобасына мемлекеттік сараптама, жобаларды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, белгіленген тәртіпте мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес басқа да жұмыстар. Жұмыстар көлемі ведомостерін тарамдау және автомобиль жолдарын салуға жаңадан бөлінген жер учаскелерін паспорттау.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік коммуникация министрлігі
4

016
Реализация
проекта за
за счет
софинансиро-
вания
внешних
займов из
республикан-
ского
бюджета
Реализация
инвестиционных
проектов,
направленных на
развитие
автомобильных
дорог на
республиканском
уровне в
пределах сумм
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006
года "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" в
соответствии с утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией нa
мероприятия по:
1) Реконструкции
дорожной сети в
Западном
Казахстане
(приказы Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан N 252
ПИР от
27.06.2003 г.,
N 257 ПИР от
30.06.2003 г.):
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дорог,
реконструкция
автодорог
Западного
Казахстана
согласно
проектно-сметной
документации
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками;
оплата
технических
переводчиков;
2) Реконструкции
автодороги
Актау - Атырау на
участке
"Карабатан -
Бейнеу" (приказы
Комитета по делам
строительств
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан N 185
ПИР от 23.04.04
г.,
N 186 ПИР от
23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
23.04.04 г.,
N 188 ПИР от
23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N 190 ПИР от
23.04.04 г.,
N 191 ПИР от 23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.
Заключение
экспертизы
N 7-296-1/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-2/06 от
09.06.06г.,
N 7-296-3/06 от
09.06.06 г.,
N 7-296-4/06 от
09.06.06 г.):
реконструкция
автодороги
Актау - Атырау
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
надзор за
строительством,
выплата налогов,
связанных с
надзором за
строительством,
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дороги;
3) Развитию
автодорожной
отрасли
(Алматы - Бишкек
(приказы
Комитета по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
N 361 ПИР от
18.09.2003 г.,
N 372 ПИР от
25.09.2003 г.,
N 373 ПИР от
25.09.2003 г.,
заключения
государственных
экспертиз
N 7-332/06 от
28.06.06 г.,
N 7-570/06 от
02.11.06 г.):
реабилитация
автодороги
согласно проектно-сметной документации, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и контрактам с подрядчиками, выплата налогов, связанных с реабилитацией дороги, оплата налогов, связанных с надзором за строительством; 4) Реабилитации автодороги Алматы - Астана
в том числе на
участках "Алматы
- Гульшад и
Акчатау -
Караганда" -
выплата налогов, связанных с реконструкцией дорог, реконструкция автодороги согласно детальному проекту и контрактам с подрядчиками,
приобретение
оборудования.
Разработка ПСД
по проекту
"Большая
Алматинская
кольцевая
автомобильная
дорога (БАКАД)".
Январь-
декабрь
Минис-
терство
транс-
порта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Төмендегі іс-шараларға арналған, белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес,»"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сай сомалар шеңберінде автомобиль жолдарын республикалық деңгейде дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру:
1) Батыс Қазақстандағы жол желісін қайта жаңарту (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2003 жылғы 27 маусымдағы N 252 ЖІЖ, 2003 жылғы 30 маусымдағы N 257 ЖІЖ, бұйрықтары):
жолдарды қайта жаңартуға қатысты салықтарды төлеу, белгіленген тәртіпте мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес Батыс Қазақстанның автожолдарын қайта жаңарту; техникалық аудармашыларға төлем жүргізу;
2) Ақтау-Атырау автожолының "Қарабатан-Бейнеу" учаскесін қайта жаңарту (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 185 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 186 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 187 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 188 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 189 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 190 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 191 ЖІЖ, 2004 жылғы 23 сәуірдегі N 192 ЖІЖ бұйрықтары, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-1/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-2/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-3/06, 2006 жылғы 9 маусымдағы N 7-296-4/06 сараптама қорытындылары): белгіленген тәртіппен мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес Ақтау-Атырау автожолын салу, қайта жаңарту барысын қадағалау;
3) Автожол саласын дамыту (Алматы-Бішкек (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс істері жөніндегі комитетінің 2003 жылғы 18 қыркүйектегі N 361 ЖІЖ, 2003 жылғы 25 қыркүйектегі N 372 ЖІЖ, 2003 жылғы 25 қыркүйектегі N 373 ЖІЖ бұйрықтары, 2006 жылғы 28 маусымдағы N 7-332/06, 2006 жылғы 2 қарашадағы N 7-570/06 мемлекеттік сараптама қорытындылары):
белгіленген тәртіппен мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес автожолды қайта жаңарту, жолды қалпына келтірумен байланысты салықтарды төлеу, құрылысты қадағалау барысын қадағалаумен байланысты салықтарды төлеу; 4) Алматы-Астана автожолын қалпына келтіру, соның ішінде "Алматы-Гүлшат және Ақшатау-Қарағанды учаскесінде - жобалық-сметалық құжаттамаға және мердігерлермен келісім-шарттарға сәйкес қайта жаңартуға байланысты салықтарды төлеу, жабдықтар сатып алу. Үлкен Алматы айналма автомобиль жолы (ҮАААЖ) жобасы бойынша ЖСҚ әзірлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: проведение дорожно-строительных работ на автомобильных дорогах республиканского значения с вводом в эксплуатацию.
Конечный результат: ввод объектов в эксплуатацию для повышения качества технико-эксплуатационного состояния автодорог, обеспечения безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств на автомобильных дорогах республиканского и международного сообщения; сокращение времени проезда.
Финансово-экономический результат: сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения; снижение себестоимости товаров за счет сокращения транспортно-составляющих затрат.
Своевременность: согласно графика производства работ, заключенных договоров, а также принятых обязательств по заключенным контрактам.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание,
озеленение, диагностика и инструментальное обследование
автодорог республиканского значения"
на 2007 год
1. Стоимость:  20 376 916 тысяч тенге (двадцать миллиардов триста семьдесят шесть миллионов девятьсот шестнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 423 "Об утверждении нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автомобильным дорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы : проведение работ по капитальному, среднему и текущему ремонту, озеленению, содержанию, управлению эксплуатацией автомобильных дорог республиканского значения, проектно-изыскательские работы по капитальному ремонту аварийных мостов и прохождение государственной экспертизы, капитальный ремонт мостов.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында пайдалануға енгізу арқылы жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу.
Түпкі нәтиже: автожолдардың технико-экономикалық жай-күйінің сапасын жоғарылату, республикалық және халықаралық қатынастардағы автомобиль жолдарында көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету үшін объектілерді пайдалануға енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: белгіленген орынға дейін жүктер мен жолаушыларды жеткізу мерзімін қысқарту, көліктік-құрылымдау шығындарын қысқаруы есебінен тауардың өзіндік құнының қысқаруы.
Уақтылығы: жұмыс өндірісінің кестесіне, жасалған келісім-шарттарға, сондай-ақ жасалған келісім-шарттар бойынша қабылданған міндеттемелерге сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
172-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностика
және аспаптық құралдармен тексеру" деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   20 376 916 мың теңге (жиырма миллиард үш жүз жетпіс алты миллион тоғыз жүз он алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ;»"Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп ұстауға арналған қаржыландыру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 423  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, көгалдандыру, күтіп ұстау, пайдалануды басқару жөніндегі жұмыстарды, авариялық көпірлерді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу және мемлекеттік сараптамадан өткізу, жол-құрылыс және мемлекеттік сараптамадан өту, көпірлерді күрделі жөндеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Капитальный,
средний и
текущий
ремонт,
содержание,
озеленение,
диагностика
и инструмен-
тальное
обследование
автодорог
республикан-
ского
значения
Затраты на
авторский
надзор, отвод
земель,
регистрацию
недвижимости,
подготовку
проектно-сметной
документации на
капитальный
ремонт дорог и
дорожных
сооружений,
мостов, зданий,
производственных
баз, заготовка
материалов,
устройство
освещения,
проведение
государственной
и экологической
экспертизы,
технологическое
сопровождение,
технический
надзор,
испытание мостов
возмещение
убытков и потерь
сельскохозяй-
ственных
производителей,
тиражирование
ведомостей
объемов работ
разработка и
переработка
нормативных
документов.
1. Проведение
работ по
капитальному
ремонту
автодорог,
дорожных
сооружений,
зданий и
производственных
баз, заготовка
материалов в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и
договорами,
проведение
проектно-изыска-
тельских работ
на капитальный
ремонт дорог,
мостов и
освещение.
2. Проведение работ по среднему
ремонту в
соответствии со
сметными
расчетами и
договорами.
3. Проведение
работ по текущему
ремонту,
содержанию,
озеленение,
управление
автомобильными
дорогами,
диагностика и
инструментальное
обследование
автодорог
республиканского
значения,
регистрацию
недвижимости,
оформление
технических
паспортов и
государственных
актов постоянного
землепользования
на производ-
ственные базы
автомобильные
дороги
республиканского
значения,
включая
лесополосы,
разработка
и переработка
нормативных
документов в
соответствии с
дефектной
ведомостью и
договорами.
В
течение
года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение дорожно-ремонтных работ на автомобильных дорогах республиканского значения, в том числе:
1) капитальный ремонт 108 км автодорог и  10 мостов;
2) проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт дорог;
3) проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт аварийных мостов;
4) средний ремонт не менее 1589 км. с ремонтом труб и мостов;
5) текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика, оформление отвода земельных участков под автомобильные дороги и производственные комплексы на дорогах республиканского значения.
Конечный результат:
1) обеспечение безопасного и бесперебойного проезда;

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностика және аспаптық құралдармен тексеру
Авторлық қадағалауға, жер бөлуге, қозғалмайтын мүлікті тіркеу, жолдарды және жол құрылыстарын, көпірлерді, ғимараттарды, өндірістік базаларды күрделі жөндеуге арналған жобалық-сметалық құжаттаманы дайындауға, материалдарды дайындауға, жарықтандыру құрылғысына, мемлекеттік және экологиялық сараптама жүргізуге, технологиялық қамтамасыз етуге, техникалық қадағалауға, көпірді сынауға, ауыл шаруашылығы өндірушілерінің шығындары мен залалдарын өтеуге, жұмыстар көлемдері ведомостарын таралымдауға, нормативтік құжаттарды әзірлеуге және өңдеуге арналған шығындар.
1. Жобалық-сметалық құжаттамаға және шарттарға сәйкес автожолдарды, көпірді, жол құрылыстарын, ғимараттарды және өндірістік базаларды күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарды жүргізу, жолды күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу, жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу және жарықтандыру.
2. Сметалық есептерге және шарттарға сәйкес орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды жүргізу.
3. Ақаулық ведомость пен шарттарға сәйкес республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы жөндеу, күтіп ұстау және көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргізу, автомобиль жолдарын басқару, диагностика және аспаптық құралдармен тексеру, өндірістік базаларға орман алқаптарын қоса алғандағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына техникалық паспорттар мен тұрақты жер пайдаланудың мемлекеттік актілерін ресімдеу, нормативтік құжаттарды әзірлеу және өңдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына арналған жол-жөндеу жұмыстарын жүргізу, соның ішінде:
1) 108 км автожолдарды және 10 көпірді күрделі жөндеу;
2) жолды күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
3) авариялық көпірді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
4) құбырлар мен көпірлерді жөндеумен кемінде 1589 км орташа жөндеу;
5) ағымдағы жөндеу, күтіп ұстау, көгалдандыру, диагностика, республикалық маңыздағы жолдарда автомобиль жолдарына және өндірістік кешендерге жер учаскелерін бөлуді ресімдеу.
Түпкі нәтижесі:
1) қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуді қамтамасыз ету;

2) сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения;
3) снижение транспортно-составляющих затрат;
4) снижение аварийных участков на автомобильных дорогах республиканского значения;
5) сокращение количества аварийных мостов на дорогах республиканского значения.
Финансово-экономический результат: обеспечение эффективности использования бюджетных средств осуществляется путем:
1) проведения конкурса в соответствии с законодательством о государственных закупках по капитальному и среднему ремонту;
2) проведения контроля за качеством ремонта и содержание дорог в соответствии с действующими нормами.
Своевременность: в течение финансового года, в соответствии с условиями заключенных договоров.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Обеспечение водных путей в судоходном
состоянии и содержание шлюзов"
на 2007 год
1. Стоимость : 3320865 тысяч тенге (три миллиарда триста двадцать миллионов восемьсот шестьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 декабря 1994 года N 1429 "Об утверждении положения о государственных внутренних водных путях Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2003 года N 901 "Некоторые вопросы обеспечения безопасности объектов, подлежащих государственной охране";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 105 "Об утверждении Правил отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей, открытых для судоходства".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления (снятия) и содержания знаков навигационного оборудования; выполнения дноуглубительных (землечерпательных), выправительных, дноочистительных и тральных работ; содержания судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном рабочем состоянии.

2) жүктер мен жолаушыларды белгіленген жерге дейін жеткізу мерзімдерін қысқарту;
3) көлік-құрамдас бөліктік шығындарды қысқарту;
4) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарындағы авариялық учаскелерді азайту;
5) республикалық маңызы бар жолдарда авариялық көпірлердің санын қысқарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бюджеттік қаражатты тиімді пайдалануды қамтамасыз ету мынадай жолдармен жүзеге асырылады:
1) күрделі және орташа жөндеу бойынша мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес конкурс өткізу;
2) қолданыстағы нормаларға сәйкес жолдарды жөндеу және күтіп ұстау сапасына бақылау жүргізу.
Уақтылығы: жасалған шарттардың талаптарына сәйкес қаржы жылының ішінде.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
173-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі  Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Су жолдарының кеме жүретін жағдайда
болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   3320865 мың теңге (үш миллиард үш жүз жиырма миллион сегіз жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  9-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік ішкі су жолдары туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 21 желтоқсандағы N 1429  қаулысы ; "Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз етудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 қыркүйектегі N 901  қаулысы ; "Су объектілерін кеме жүзетін су жолдары санатына жатқызу ережесін және кеме жүзуі үшін ашық кеме жүретін су жолдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы N 105  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ішкі су жолдарында кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   навигациялық жабдықтарды қою (алып тастау) және күтіп ұстау, түбін тереңдету (жер қарпу), түзету, түбін тазарту жұмыстарын орындау арқылы кеме жүрісінің кепілдендірілген көлемдерін қамтамасыз ету; кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстарын (шлюздерді) қауіпсіз жұмыс жағдайында күтіп ұстау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Обеспечение
водных путей
в судоходном
состоянии и
содержание
шлюзов
Павлодарская
область:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
634 км;
работы по
дноуглублению
(землечерпанию)
в объеме 1500
тыс.м3;
дноочистительные
работы - 5500 т.;
тральные работы
188 кв.км;
ремонт флота:
текущий ремонт
12 (ед.);
средний ремонт
7 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
обновление и
модернизация
государственного
технического
речного флота, в
том числе:
обстановочный
флот (1 ед.)
Восточно-Казах-
станская область:
Восточно-Казах-
станское ПВП:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
796 км;
работы по
дноуглублению
(землечерпанию)
в объеме 150
тыс.м3;
проведение
русловых
проектно-изыска-
тельских работ
на участках реки
Иртыш и Черный
Иртыш
протяженностью
469 км;
содержание и
текущий ремонт
Усть- Каменогорского,
Бухтарминского и
Шульбинского
шлюзов;
обеспечение
безаварийной
работы и
проведение
антитеррористи-
ческих
мероприятий на
Усть-Каменогор-
ском,
Бухтарминском и
Шульбинском
шлюзах;
мероприятия по
охранному
оснащению Усть-
Каменогорского,
Бухтарминского и
Шульбинского
шлюзов;
мероприятия по
устранению
замечаний
госкомиссии по
приемке
Шульбинского
шлюза в
эксплуатацию;
ремонт флота:
текущий ремонт
27 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
обновление и
модернизация
государственного
технического
речного флота, в
том числе:
обстановочный
флот (2 ед.)
вспомогательный
флот(1 ед.);
проведение
первого этапа
строительства
(проектирование,
подготовительные
работы и начало
строительства)
земкаравана в
составе:
несамоходный
земснаряд
(1 ед.);
мотозавозня
(1 ед.);
вспомогательный
флот (4 ед.).
Семипалатинское
ПВП:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью
288 км;
работы по
дноуглублению
(землечерпанию)
в объеме 448
тыс.м 3 ;
выправительные
работы - 55
тыс.м 3 ;
ремонт флота:
текущий ремонт
18 (ед.);
средний ремонт
6 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
мероприятия по
проведению
аттестации
производственных
объектов по
условиям труда;
обновление и
модернизация
государственного
технического
речного флота,
в том числе:
карчекран (1 ед.)
Западно-Казах-
станская область:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках реки
Урал - 623 км;
работы по
дноуглублению
(землечерпанию)
- 240 тыс.м 3 ;
дноочистительные
работы 5200 т;
проведение
русловых
проектно-изыска-
тельских работ
на участках реки
Урал
протяженностью
120 км;
ремонт флота:
текущий ремонт
19 (ед.);
средний ремонт
5 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
обновление и
модернизация
государственного технического речного флота, в том числе:
плавкран
(1 ед.)
Атырауская
область:
выставление
(снятие) и
(обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках реки
Урал - 333 км;
работы по
землечерпанию
(дноуглублению) -
500 тыс. куб.м;
ремонт флота:
текущий ремонт
8 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря
имущества
Алматинская
область:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
реке Или и
Капчагайском
водохранилище -
330 км;
проектно-изыска-
тельские работы
на реке Или и
Капчагайском
водохранилище -
330 км;
ремонт флота:
текущий ремонт
4 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
приобретение
основных средств,
в том числе:
автомобиль
"Нива" (1 ед.);
радиостанция (4
ед.)
сварочный
трансформатор -
1 компл.;
передвижной
сварочный
агрегат - 1
компл.
Карагандинская
область:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
оз. Балхаш - 978
км;
ремонт флота:
текущий ремонт
4 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
приобретение
основных средств
в том числе:
автомобиль
"Нива" (1 ед.);
спасательный
плот - 4 шт.;
навигационное
оборудование - 8
шт.
В
течение
года;
в
течение
периода
навига-
ции
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 ноября 2007 года N  1150 .

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
Павлодар облысы: Ертіс өзенінің ұзақтығы 634 км. учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
1500 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар;
түбін тазалау жұмыстары - 5500 т;
тазарту жұмыстары 188 текше метр;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 12 (бірлік);
орташа жөндеу 7 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу;
мемлекеттік техникалық өзен жабдығын жаңғырту және жаңарту, соның ішінде: жабдық флоты (1 бірлік)
Шығыс Қазақстан облысы: Шығыс Қазақстан СЖК: Ертіс өзенінің ұзақтығы 796 км. учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
50 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар;
Ертіс және Қара Ертіс өзендерінің ұзындығы 469 км. учаскелерінде арналық жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін күтіп ұстау және ағымдағы жөндеу жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерінің авариясыз жұмысын қамтамасыз ету және терроризмге қарсы іс-шаралар жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін қорғау жабдықтарымен жарақтау жөніндегі іс шаралар;
Шулба шлюзін пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік комиссияның ескертулерін жою бойынша іс шаралар;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 27 (бірлік);
орташа жөндеу 4 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу;
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту, соның ішінде:
жабдық флоты (2 бірлік)
қосалқы флот (1 бірлік)
бірінші этаптағы құрылысты жүргізу  (жоспарлау, дайындық жұмыстары және құрылысты дайындау) жер караваны құрамында: өздігінен жүрмейтін жер снаряды (1 бірлік), мотозавозня (1 бірлік), қосалқы флот (4 бірлік)
Семей СЖК:
Ертіс өзенінің ұзақтығы 288 км. учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
448 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар;
түзету жұмыстары 55 мың текше м.;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 18 (бірлік);
орташа жөндеу 6 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу;
еңбек жағдайлары бойынша өндірістік объектілерге аттестация жүргізу жөніндегі іс шаралар;
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту, соның ішінде:
карчекран (1 бірлік).
Батыс Қазақстан облысы: Жайық өзенінің ұзақтығы 623 км учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
240 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар;
түбін тазалау жұмыстары - 5200 т;
Жайық өзенінің ұзындығы 120 км учаскелерінде арналық жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 19 (бірлік);
орташа жөндеу 5 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу;
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту, соның ішінде:
жүзу краны (1 бірлік).
Атырау облысы:
Жайық өзенінің ұзақтығы 333 км.
учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
500 мың текше м. көлемінде жер қарпу (түбін тереңдету) жөніндегі жұмыстар флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 8 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу.
Алматы облысы:
Іле өзені мен Қапшағай су қоймасында 330 км. учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
Іле өзенінің ұзындығы 330 км учаскелерінде арналық жобалау- іздестіру жұмыстарын жүргізу;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 4 (бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау және жөндеу;
негізгі құралдарды сатып алу, соның ішінде:
"Нива" автомобилі (1 бірлік);
радиостанция (4 бірлік);
дәнекерлеу трансформаторы (1 жиынтық);
Жылжымалы дәнекерлеу агрегаты (1 жиынтық);
Қарағанды облысы:
Балқаш өзенінде 978 км. учаскесінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 4(бірлік);
жабдықтау мүкәммалы мен мүліктерін жасау  және жөндеу;
негізгі құралдарды сатып алу, соның ішінде:
"Нива" автомобилі (1 бірлік);
құтқару шеңбері - 4 бірлік;
навигациялық жабдық - 8 бірлік
Жыл бойы; дейін навигация кезеңінде
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.29.  N 1150  Қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках водных путей протяженностью 3982 км;
работы по дноуглублению (землечерпанию) в объеме 2838 тыс.м3;
выправительные работы в объеме 55 тыс.м3;
дноочистительные работы в объеме 10700 т;
тральные работы 188 кв.км;
содержание и текущий ремонт Усть-Каменогорского, Бухтарминского и Шульбинского шлюзов;
обеспечение безаварийной работы и проведение антитеррористических мероприятий на Усть-Каменогорском, Бухтарминском и Шульбинском шлюзах;
мероприятия по охранному оснащению Усть-Каменогорского, Бухтарминского и Шульбинского шлюзов;
мероприятия по устранению замечаний госкомиссии по приемке Шульбинского шлюза в эксплуатацию;
проведение русловых проектно-изыскательских работ на участках реки Иртыш, Черный Иртыш, Урал, Или и Капчагайском водохранилище протяженностью 919 км;
ремонт флота: текущий 92 ед., средний 22 ед. приобретение основных средств: автомобиль "Нива" - 2 ед.; сварочный трансформатор - 1 компл.; передвижной сварочный агрегат - 1 компл; спасательный плот - 4 шт.; навигационное оборудование 8 шт.; радиостанция - 4 шт.;
обновление и модернизация государственного технического речного флота, в том числе:
обстановочный флот (3 ед);
карчекран (1 ед.);
плавкран (1 ед.);
вспомогательный флот (1 ед.);
проектирование, подготовительные работы и начало строительства (1 этап) земкаравана в составе: несамоходный земснаряд (1 ед.); мотозавозня (1 ед.); вспомогательный флот (4 ед.).
Конечный результат:
снижение количества аварийных случаев связанных с обеспечением безопасности судоходства; отсутствие жалоб на неудовлетворительное содержание судоходных водных путей;
Финансово-экономический результат:
затраты на 1 км по обеспечению водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов - 303,3 тыс. тенге;
затраты на содержание Усть-Каменогорского шлюза - 148 939 тыс. тенге;
затраты на содержание Бухтарминского шлюза - 163 707 тыс. тенге;
затраты на содержание Шульбинского шлюза - 168 736 тыс. тенге;
Качество и своевременность:
увеличение объема перевозимых грузов к предыдущему году на 40 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие инфраструктуры воздушного транспорта"
на 2007 год
1. Стоимость:  4831542 тысячи тенге (четыре миллиарда восемьсот тридцать один миллион пятьсот сорок две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
ұзындығы 3982 км су жолдары учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
2838 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар;
55 мың текше м. көлемінде түзету жұмыстары;
10700 тонна көлемінде түбін тазалау жұмыстары;
188 текше км. көлемінде тазалау жұмыстар;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін ұстау және ағымдағы жөндеу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерінің авариясыз жұмысын қамтамасыз ету және терроризмге қарсы іс-шаралар жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін қорғау жабдықтарымен жарақтау іс-шаралар;
Шульба шлюздерін пайдалануға қабылдау жөніндегі мемлекеттік комиссияның ескертулерін жою бойынша іс шаралар;
Ертіс, Қара Ертіс, Жайық, Іле өзендері және Қапшағай су қоймасының ұзындығы 1249 км учаскелерінде арналық жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
флотты жөндеу: ағымдағы жөндеу 92 бірлік; орташа жөндеу 22 бірлік;
негізгі құралдарды сатып алу "Нива" автомобилі - 2 бірлік; дәнекерлеу трансформаторы - 1 жиынтық; жылжымалы дәнекерлеу агрегаты - 1 жиынтық; құтқару шеңбері - 4 дана; навигациялық жабдық - 8 дана; радиостанция - 4 дана;
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту бойынша, соның ішінде:
жабдық флоты (3 бірлік);
карчекран (1 бірлік);
жүзу краны (1 бірлік);
қосалқы флоты (1 бірлік);
жоспарлау, дайындық жұмыстары және құрылысты бастау (1 этапы) жер караваны құрамында: өздігінен жүрмейтін жерснаряды (1 бірлік), мотозовозня (1 бірлік), қосалқы флот (4 бірлік).
Соңғы нәтиже:
кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз етумен байланысты авариялық жағдайлар санының төмендеуі; кеме қатынасы су жолдарын қанағаттанарлықсыз күтіп ұстауға арыздардың болмауы.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
су жолдарының кеме қатынасы жағдайында болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп ұстау жөніндегі шығын 1 км-ге - 303,3 мың теңге;
Өскемен шлюзін күтіп ұстау шығыны - 148 393 мың теңге;
Бұқтырма шлюзін күтіп ұстау шығыны - 163 707 мың теңге;
Шулба шлюзін күтіп ұстау шығыны - 168 736 мың теңге.
Сапасы және уақтылығы:
алдыңғы жылға қарағанда тасымалданатын жүк көлемінің 40 % өсуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
174-ҚОСЫМША
215 ң Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі  Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылғы арналған
"Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   4831542 мың теңге (төрт миллиард сегіз жүз отыз бір миллион бес жүз қырық екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие объектов инфраструктуры аэропортов.
5. Задачи бюджетной программы : осуществление модернизации и развития объектов наземной инфраструктуры аэропортов Республики Казахстан для приведения в соответствие с международными требованиями по обеспечению безопасности полетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Развитие
инфраструк-
туры
воздушного
транспорта
2
005
Реализация
проекта за
смет
внутренних
источников
Реализация
следующих
инвестиционных
проектов,
направленных на
развитие
инфраструктуры
воздушного
транспорта в
пределах сумм
согласно
приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006
года N 1204 "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией:
1) реконструкция
международного
аэропорта
Актобе.
Аэровокзал.
(приказ Комитета
по делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
N 186-ПИР от
01.07.2005 года);
2) реконструкция
аэродрома в
аэропорту города
Шымкент" (приказ
Комитета по
делам
строительства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
N 224-ПИР от
28.07.2005 года);
3) разработка
проектно-сметной
документации по
реконструкции
искусственной
взлетно-
посадочной
полосы аэропорта
города Костаная;
4) разработка
проектно-сметной
документации по
реконструкции
взлетно-
посадочной полосы
и переоснащению
сервисной и
аэродромной
спецтехникой
аэропорта
"Коркыт Ата"
города Кызылорды.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   әуежайлар инфрақұрылымы объектілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық талаптармен сәйкестікке келтіру үшін Қазақстан Республикасы әуежайларының жердегі инфрақұрылым объектілерін жаңғырту және дамытуды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту
2
005
Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру
Белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес сомалар шегінде әуе көлігі инфрақұрылымын дамытуға бағытталған мынадай инвестициялық жобаларды іске асыру:
1) Ақтөбе халықаралық әуежайын қайта жаңарту. Аэровокзал. (Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің 2005 жылғы 1 шілдедегі N 186-ЖІЖ бұйрығы);
2) Шымкент қаласының әуежайындағы әуеайлақты қайта жаңарту. (Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің 2005 жылғы 28 шілдедегі N 224- ЖІЖ бұйрығы);
3) "Қостанай
қаласы әуежайының
жасанды ұшу-қону
жолағын қайта
жаңарту" жөнінде
жобалау-сметалық
құжаттама әзірлеу;
4) Қызылорда
қаласының "Қорқыт
Ата" әуежайының
ұшу-қону жолағын
қайтадан жаңарту
және сервистік
және әуеайлақ
арнаулы
техникасымен қайта
жарақтандыру
жөнінде
жобалау-сметалық
құжаттама әзірлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: реконструкция аэровокзального комплекса аэропорта в городе Актобе согласно графику работ - общая площадь 7888 м2, в том числе площадь существующего аэровокзала - 5000 кв. м. и площадь вновь проектируемая - 2888 кв. м.; реконструкция взлетно-посадочной полосы в аэропорту города Шымкент - протяженность ИВПП - 3300 м, площадь искусственных покрытий 376901,7 кв. м.
Конечный результат: создание сети аэропортов гражданской авиации Республики Казахстан, способной обеспечить развитие транзитного потенциала Казахстана, удовлетворить нарастающую потребность как авиакомпаний, так и пассажиров в качественных аэропортовых услугах, обеспечить надлежащий уровень безопасности полетов за счет реконструкции и  обновления основных производственных фондов аэропортов; увеличение пассажиропотока и грузопотока через аэропорты Республики Казахстан; увеличение географии как международных, так и внутренних полетов, выполняемых отечественными и зарубежными авиакомпаниями; повышение уровня наземной инфраструктуры, отвечающей международным нормам в аэропортах Республики Казахстан;
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров;
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП) и норм Международной организации гражданской авиации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Обязательства прошлых лет по представленным
льготам по оплате проезда отдельных категорий граждан"
на 2007 год
1. Стоимость:  1192 тысячи тенге (один миллион сто девяносто две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год"
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обязательства прошлых лет по представленным льготам по оплате проезда отдельных категорий граждан.
5. Задачи бюджетной программы : погашение кредиторской задолженности предприятиям, оказывавшим льготные услуги.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жұмыс кестесіне сәйкес Ақтөбе қаласындағы әуежайдың аэровокзал кешенін қайта жаңарту - жалпы ауданы 7888 шаршы метр, соның ішінде қолданыстағы аэровокзал ауданы - 5000 шаршы метр және жаңадан жобаланған ауданы - 2888 шаршы метр;  Шымкент қаласы әуежайында ұшу-қону жолағын қайта жаңарту - ЖҰҚЖ ұзақтығы 3300 метр, жасанды жамылғылар ауданы 376901,7 шаршы метр.
Түпкі нәтиже: Қазақстанның транзит әлеуетін дамытуды қамтамасыз етуге, авиакомпаниялардың да және жолаушылардың да сапалы әуежайлық қызметтеріне өсіп отырған қажеттіліктерін қанағаттандыруға, әуежайлардың негізгі өндірістік қорларын қайта жаңарту және жаңарту есебінен ұшу қауіпсіздігінің тиісті деңгейін қамтамасыз етуге  қабілетті Қазақстан Республикасының азаматтық авиация әуежайларының желісін құру; Қазақстан Республикасының әуежайлары арқылы жолаушылар ағынын және жүк ағынын ұлғайту; отандық және шетелдік авиакомпаниялар орындайтын халықаралық та және ішкі де ұшулардың географиясын ұлғайту; Қазақстан Республикасының әуежайларында халықаралық нормаларға жауап беретін жердегі инфрақұрылым деңгейін көтеру.
Уақтылығы: жұмыстар жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) және Халықаралық азаматтық авиация ұйымының нормаларына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220каулысына
175-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және   коммуникация министрлігі  Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Азаматтардың жекелеген санаттарына жол жүру төлемдерінің ұсынылған жеңілдіктері бойынша өткен жылдардың міндеттемелері"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1192 мың теңге (бір миллион бір жүз тоқсан екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері  : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік   бағдарламаның мақсаты : жеңілдік қызметтегі кәсіпорындардың несиелік берешегін өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

008
Обязательства
прошлых лет
по
представлен-
ным льготам
по оплате
проезда
отдельных
категорий
граждан
Погашение
кредиторской
задолженности
предприятиям,
оказывавшим
льготные услуги,
в том числе:
1) (исключен -   от 6 ноября 2007 года N  1052 ) ;
2) ОАО
"Иртыш-Авиа";
3)  (исключен -
от 13 июля 2007 г. N  597)
В течение года
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: погашение кредиторской задолженности предприятиям, оказывавшим льготные услуги;
Конечный результат: улучшение состояния предприятий.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок
по социально значимым межобластным сообщениям"
на 2007 год
1. Стоимость : 9430276 тысяч тенге (девять миллиардов четыреста тридцать миллионов двести семьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001" года "О железнодорожном транспорте";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1185 "Об определении социально значимых межобластных сообщений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятии по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.

008
Азаматтардың жекелеген санаттарына жол жүру төлемдерінің ұсынылған жеңілдіктері бойынша өткен жылдардың міндеттемелері
Жеңілдік қызметтегі кәсіпорындардың несиелік берешегін өтеу, соның ішінде:
1)  (алынып
тасталды - 2007.11.06. N1052)
2) ААҚ "Ертіс-Авиа";
3)  (алынып тасталды - 2007.07.13. N 597)
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Жеңілдік қызмет көрсеткен кәсіпорындардың несиелік берешегін өтеу.
Түпкі нәтижесі: кәсіпорындардың жағдайларын жақсарту.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
176-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі  Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   9430276 мың теңге (тоғыз миллиард төрт жүз отыз миллион екі жүз жетпіс алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексі ; "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің" Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының темір жол көлігін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1185  қаулысы ; "Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол тасымалдарына қажеттіліктерін қанағаттандыру.

5. Задачи бюджетной программы : покрытие убытков перевозчиков, связанных с организацией железнодорожных пассажирских перевозок по социально-значимым сообщениям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Субсидирова-
ние железно-
дорожных
пассажирских
перевозок по
социально
значимым
межобластным
сообщениям
Субсидирование убытков перевозчиков, связанных с осуществлением пассажирских перевозок в межобластных и международных сообщениях, в соответствии с порядком, определенным Правительством Республики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
тран-
спорта и
коммуни-
каций
Республи-
ки
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: осуществление перевозок пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым межобластным и международным сообщениям, определенным Правительством Республики Казахстан.
Конечный результат: удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
Финансово-экономический результат: обеспечение покрытия убытков пассажирских перевозчиков и доступности для населения проезда железнодорожным транспортом. Увеличение доходности пассажирских перевозок.
Своевременность: в течение года в соответствии с планом финансирования.
Качество: бесперебойное и безопасное обслуживание пассажиров в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан, утвержденных  Приказом  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 122-1.
ПРИЛОЖЕНИЕ 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Прикладные научные исследования в области
транспорта и коммуникаций"
на 2007 год
1. Стоимость : 108142 тысячи тенге (сто восемь миллионов сто сорок две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 апреля 2006 года N 86 "О Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 566 "О Концепции развития международных транспортных коридоров Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726 "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 801 "Об одобрении Концепции государственной транспортной политики Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 487 "О плане проведения сфокусированных исследований потребностей отечественного, регионального и глобального рынков, определение производств товаров и услуг, которые могут быть развиты в республике в среднесрочной и долгосрочной перспективе на 2007-2008 годы".

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын жабу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіпке сәйкес облысаралық және халықаралық қатынастарда жолаушы тасымалдарын жүзеге асыруымен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен әлеуметтік мәні бар облысаралық және халықаралық қатынастар бойынша жолаушыларды темір жол көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру.
Соңғы нәтижесі: Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол көлігімен тасымалдарға қажеттіліктерін қанағаттандыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жолаушы тасымалдаушылардың шығындарын өтеуді және тұрғындардың темір жол көлігімен жүруге қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдау ережесіне сәйкес жолаушыларға үздіксіз және қауіпсіз қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
177-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   108142 мың теңге (бір жүз сегіз миллион бір жүз қырық екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 сәуірдегі N 86  Жарлығы ; "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының халықаралық көлік дәліздерін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 сәуірдегі N 566  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мемлекеттік көлік саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 801  қаулысы ; "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  Қаулысы ; "Отандық, өңірлік және жаһандық нарықтардың қажеттіліктеріне бағытталған зерттеулерді жүргізудің, орта мерзімді және ұзақ мерзімді перспективада республикада дамытылуы мүмкін тауарлар мен қызметтер өндірісін айқындаудың 2007-2008 жылдарға арналған жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 487  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : определение и реализация комплекса актуальных взаимоувязанных мер правового, организационного, технического, экономического и финансового характера, направленных на совершенствование и развитие транзитно-транспортного потенциала Казахстана для увеличения объема и повышения эффективности транзитных и экспортно-импортных перевозок по транспортным магистралям республики, а также конкретизация действий по реализации этих мер и определение целесообразной этапности их осуществления; повышение эффективности функционирования автодорожной и автомобильной отрасли; повышение качества и эффективности обслуживания населения и отраслей экономики Республики Казахстан при оказании услуг железнодорожным транспортом; повышение качества и эффективности обслуживания населения и отраслей экономики Республики Казахстан при оказании услуг автомобильным транспортом.
5. Задачи бюджетной программы : финансирование работ по анализу современного состояния транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, выработке основных направлений и мероприятий по развитию транзитно-транспортного потенциала; проведение прикладных научных исследований, переработка и совершенствование национальных нормативно-технических документов в автодорожной и автомобильной отрасли в соответствии с международными требованиями; проведение прикладных научных исследований для повышения качества обслуживания и повышения безопасности перевозок при выполнении железнодорожных перевозок; проведение прикладных научных исследований для повышения качества обслуживания, повышения безопасности перевозок и экологической безопасности при выполнении автомобильных перевозок, совершенствования нормативной правовой базы функционирования автомобильного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Прикладные
научные
исследования
в области
транспорта и
коммуникаций
1. Проведение
прикладных
научных
исследований в
автодорожной
отрасли по 9
темам, в том
числе:
1) обследование
и испытание
(мониторинг)
участков
автомобильных
дорог
построенных с
применением
новых материалов
и технологий с
целью уточнения
расчетных
показателей и
сроков службы в
натурных
условиях для
проектирования
автомобильных
дорог;
2) разработка
технических
решений по
предотвращению и
замедлению
образования
отраженных
трещин при
устройстве
асфальтобетонных
покрытий по
существующим
трещинопораженным
покрытиям;

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республиканың көлік магистралдары бойынша транзиттік және экспорттық-импорттық тасымалдардың көлемін көбейту және тиімділігін арттыру үшін Қазақстанның транзит-көлік әлеуетін жетілдіру мен дамытуға бағытталған құқықтық, ұйымдастырушылық, техникалық, экономикалық және қаржылық сипаттағы өзекті өзара байланысқан шаралардың кешенін белгілеу және іске асыру, сондай-ақ осы шараларды іске асыру жөніндегі іс-қимылдарды нақтылау және оларды жүзеге асырудың орынды кезеңділігін белгілеу; автожол және автомобиль саласы қызметінің тиімділігін арттыру; темір жол көлігімен қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының тұрғындарына және экономика салаларына қызмет көрсету сапасын және тиімділігін жоғарылату; Қазақстан Республикасының экономика салаларына және халыққа автомобиль көлігімен қызметтер көрсету кезінде қызмет көрсетудің тиімділігі мен сапасын арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетінің қазіргі жай-күйін талдау, транзит-көлік әлеуетті дамыту бойынша негізгі бағыттар мен іс-шараларды пысықтау жөніндегі жұмыстарды қаржыландыру; қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу, халықаралық талаптарға сәйкес автожол және автомобиль саласындағы ұлттық нормативтік-техникалық құжаттарды пысықтау және жетілдіру; темір жол тасымалдарын орындау кезінде қызмет көрсету сапасын арттыру және тасымалдау қауіпсіздігін арттыру үшін қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу; қызмет көрсету сапасын арттыру үшін қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, автомобиль тасымалдарын орындау кезінде тасымалдау қауіпсіздігін және экологиялық қауіпсіздікті жоғарылату, автомобиль көлігі қызметінің нормативтік құқықтық базасын жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1. Автожол саласында 9 тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, соның ішінде:
1) автомобиль жолдарын жобалау үшін табиғи жағдайлардағы есептік көрсеткіштер мен қызмет мерзімін нақтылау мақсатында жаңа материалдар мен технологияларды пайдалану арқылы салынған автомобиль жолдары учаскелерін зерттеу және сынау (мониторинг);
2) жарықтары бар жабындар бойынша асфальт-бетон жабынды жайғастыру кезінде анық білінетін жарықтарды болдырмаудың алдын алу және баяулату жөніндегі техникалық шешімдерді әзірлеу;

3) обоснование
расчетных
температур
асфальтобетона
для различных
регионов
республики с
разработкой
рекомендаций по
районированию
территорий
Казахстана и исследование
реологических
свойств
асфальтобетона с
учетом
климатических
особенностей
республики;
4) разработка
научно-
обоснованной
методики,
регламентирующий
состав и порядок
подготовки
технико-
экономического
обоснования
строительства и
реконструкции
автомобильных
дорог с
представлением
соответствующего
программного
обеспечения;
5) разработка
новых технологий
по защите
железобетонных и
металлических
мостовых
конструкций от
коррозии с
выработкой
научно-методичес-
ких рекомендаций
по их применению;
6) научно-
техническое
обоснование по
определению
сметной стоимости
дорожно-
строительных
работ с учетом
специфики
дорожной отрасли
и согласно
международным
требованиям;
7) научные
исследования по
совершенствованию
и разработке
технических
регламентов в
автодорожной
отрасли
Республики
Казахстан с
учетом
гармонизации и
совершенствования
нормативно-техни-
ческой базы и
согласно
международным
требованиям;
8) зонирование
участков
автомобильных
дорог общего
пользования по
степени их
влияния на
загрязнения
окружающей
природной среды
(продолжающаяся
тема);
9) разработка
региональных
конструкций
усовершенствован-
ных покрытий
автомобильных
дорог для
климатических
условий
Казахстана с
использованием
цементов и
промышленных
отходов
неорганического
происхождения.
2. Проведение
прикладных
научных
исследований в
области
автомобильного
транспорта по 8
темам, в том
числе:
по переходящим
темам:
1) изучение
проблем
диспетчерского
управления
перевозками
пассажиров в
межобластном
сообщении и
разработка
системы
согласования
расписания движения на
пригородном,
междугородном
внутриобластном и
межобластном
сообщениях;
2) исследование
проблем
информатизации
автомобильного
транспорта и
разработка путей
развития
информационных
систем
управления в
отрасли;
3) научное
обоснование
повышения
экологической
безопасности
автомобильного
транспорта и
разработка
научно-
обоснованных
рекомендаций,
учитывающим
международные
стандарты в
области
технических
требований к АТС
и автомоторным
топливам;
4) исследовать
состояние и пути
усиления
конкурентоспособ-
сти отечественных
операторов на
рынке
международных
автомобильных
перевозок в
условиях
вступления
Казахстана в ВТО;
по новым темам:
1) исследование
экономической
зависимости
уровня
автотранспортных
издержек от
технического и
транспортно-
эксплуатационного
состояния дорог;
2) исследование
состояния рынка
автотранспортных
услуг по регионам
Казахстана и
разработка
рекомендаций по
созданию системы
мониторинга
внутриреспубли-
канских грузовых
автомобильных
перевозок;

3) республиканың климаттық ерекшеліктерін ескере отырып асфальт-бетонының реологиялық қасиеттерін зерттеу және Қазақстанның аумағын аудандастыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлей отырып, республиканың әр түрлі аумақтары үшін асфальт-бетонның есептік температурасын негіздеу;
4) тиісті бағдарламалық қамтамасыз етуді ұсына отырып автомобиль жолдарын салу мен қайта жаңартудың техника-экономикалық негіздемесін дайындаудың құрамы мен тәртібін реттейтін ғылыми- негізделген әдістеме дайындау;
5) темір-бетон және металл көпір құрылыстарын коррозиядан қорғау жөнінде оларды пайдаланудың ғылыми-әдістемелік ұсынымдар даярлаумен қоса жаңа технологияларды әзірлеу;
6) жол саласы спецификасын ескере отырып және халықаралық шарттарға сәйкес жол-құрылыс жұмыстарының сметалық құнын анықтау бойынша ғылыми- техникалық негіздеме;
7) нормативтік-техникалық базаны үйлестіру мен жетілдіруді ескере отырып және халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасы автожол саласында техникалық регламенттерді жетілдіру мен әзірлеу бойынша ғылыми зерттеулер;
8) жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары учаскелерін қоршаған табиғи ортаның ластануына ықпал ету деңгейіне байланысты аумақтарға бөлу (жалғасатын тақырып);
9) қазақстанның климаттық жағдайына арналған автомобиль жолдарының жетілдірілген жамылғысының өңірлік құрылымдар цемент және органикалық емес өндіріс қалдықтарын қолдану арқылы әзірлеу.
2. Автомобиль көлігі саласында 8 тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, соның ішінде:
ауыспалы тақырыптар бойынша:
1) облысаралық қатынастарда жолаушыларды тасымалдауды диспетчерлік басқару мәселелерін зерделеу және қала маңындағы, қалааралық, облыс ішіндегі және облысаралық қатынастардағы қозғалыс кестесін келісу жүйесін әзірлеу;
2) автомобиль көлігін ақпараттандыру мәселесін зерттеу және саладағы басқарудың ақпараттық жүйелерін дамыту жолдарын әзірлеу;
3) автомобиль көлігінің экологиялық қауіпсіздігін арттырудың ғылыми негіздемесі және АКҚ-пен автомоторлы отынға қойылатын техникалық талаптар саласындағы халықаралық стандарттарды ескеретін ғылыми негізделген ұсынымдар әзірлеу;
4) ДСҰ-ға Қазақстанның кіруі жағдайын да халықаралық автомобиль тасымалы рыногындағы отандық операторлардың жай-күйін және бәсекелестікке қабілеттігін күшейту жолдарын зерттеу;
жаңа тақырыптар бойынша:
1) автокөлік шығындары деңгейінің жолдардың техникалық және көлік- пайдаланымдық жай-күйіне экономикалық тұрғыдан тәуелдігін зерттеу;
2) қазақстан өңірлері бойынша автокөлік қызметі рыногының жай- күйін зерттеу және республикаішілік жүк автомобилі тасымалының мониторингі жүйесін құру жөнінде ұсынымдар әзірлеу;

3) проведение
оценочных
исследований
уровня качества
автотранспортных
услуг по
перевозке
пассажиров и
грузов,
разработка
научно-обоснован-
ных рекомендаций
по созданию
единой системы
стандартов
качества
транспортного
обслуживания с
учетом
международных
стандартов ИСО;
4) исследование
потребности
перевозках на
рынке
автотранспортных
услуг по
регионам
Казахстана в
среднесрочной и
долгосрочной
перспективе и
разработка
рекомендаций по
основным
направлениям
мероприятий по
удовлетворению
потребности в
автоперевозках.
3. Проведение
прикладных
научных
исследований в
области
транзитного
потенциала: по
продолжающей 1
теме:
1) исследование
условий формиро-
вания и разра-
ботка научно
обоснованных
рекомендаций по
снижению
транспортной
составляющей в
ценах на
отечественную
продукцию и в
валовом
внутреннем
продукте (ВВП)
для обеспечения
ее конкуренто-
способности.
по новым 4 темам:
2) исследование
условий
функционирования
сети
мультимодальных
перевозок и
разработка
научно-обоснован-
ных рекомендаций
по ее развитию.
3) научное
обоснование
региональной
интеграции
транспортной
системы в рамках
ЕЭП и разработка
научно-обоснован-
ных рекомендаций
по ее дальнейшему
развитию.
4) разработка
научных основ
построения
региональных
информационных
баз данных
транспортного
сектора на
примере
ПРГ-ТПГ-Транспорт
и пересечение
границ СПЕКА,
определение
принципов их
создания и
функционирования.
5) разработка
научно-
обоснованных
мероприятий по
совершенствованию
транспортного
сотрудничества в
рамках
Международного
транспортного
коридора
Европа - Кавказ -
Азии (ТРАСЕКА) и
повышение его
эффективности.
Проведение
государственной
научно-техничес-
кой экспертизы
тематики научных
исследований и
отчетов
научно-исследова-
тельских работ
4. Проведение
прикладных
научных
исследований в
области
железнодорожного
транспорта по 2
темам, в том
числе:
1) исследование
перспектив
перевозок
нефтеналивных
грузов
железнодорожным
транспортом;
2) исследование
перспектив
развития
скоростного
движения
пассажирских
поездов на
железных дорогах
Республики
Казахстан.
5. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-техничес-
кой экспертизы.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
тран-
спорта и
коммуни-
каций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение прикладных научных исследований в автодорожной отрасли по 9 темам, в области автомобильного транспорта по 8 темам, в области транзитного потенциала по 5 темам и в области железнодорожной отрасли по 2 темам.
Конечный результат: определение транзитных возможностей транспортного сектора, обобщение результатов научных исследований, выработка рекомендаций по дальнейшему развитию транзитно-транспортного потенциала, определение возможностей и путей развития мультимодальных перевозок, рекомендации по снижению транспортной составляющей, снижению себестоимости перевозок, повышению конкурентоспособности отечественных товаров на внутреннем и международных рынках; снижение стоимости дорожных работ и повышение качества строительства, реконструкции и эксплуатации автомобильных дорог; выработка мероприятий по повышению количества перевозок пассажиров и грузов железнодорожным транспортом; повышение объема перевозок пассажиров и грузов автотранспортом на 1,7 %, снижение выбросов вредных газов при эксплуатации автомобилей на 2-3 процента, увеличение количества автотранспортных средств, выполняющих международные перевозки на 5-10 процентов;

3) жолаушылар мен жүктерді тасымалдау жөніндегі автокөлік қызметі сапасының деңгейін бағалау зерттеулерін жүргізу, ИСО халықаралық стандарттарын ескере отырып көліктік қызмет көрсету сапасы стандарттарының бірыңғай жүйесін құру жөнінде ғылыми-негізделген ұсынымдар әзірлеу;
4) ортамерзімді және ұзақмерзімді перспективада Қазақстан өңірлері бойынша автокөлік қызметі рыногында тасымалдарға деген қажеттілікті зерттеу және автотасымалдарға деген қажеттіліктерді қанағаттандыру жөніндегі іс-шаралардың негізгі бағыттары бойынша ұсынымдар әзірлеу.
3. Транзит әлеуеті саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу:
жалғасып отырған 1 тақырып бойынша:
1) көліктік құрауыштың қалыптасу шарттарына ғылыми зерттеулер жүргізу және отандық тауарлар бағасында және жалпы ішкі өнімде (ЖІӨ) оның бәсекелестігін қамтамасыз ету үшін көліктік құрауышты төмендету жөнінде ғылыми ұсыныстар әзірлеу;
жаңа 4 тақырып бойынша:
2) мультимодальды тасымалдау желісінің жұмыс істеу жағдайларына ғылыми зерттеулер жүргізу және оның дамуына ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу;
3) БЭК шеңберінде көлік жүйесінің өңірлік интеграциялануын ғылыми негіздеуді жүргізу және оны одан әрі дамытуға ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу;
4) СПЕКА Көлік және шекарадан кесіп өту - КШӨ - ЖЖТ мысалында көлік секторының өңірлік ақпараттық дерекқорын құрудың ғылыми зерттеулерін жүргізу және ғылыми негіздерін әзірлеу;
5) Еуропа - Кавказ - Азия (ТРАСЕКА) халықаралық көлік дәлізі шеңберінде көлік ынтымақтастығын жетілдіру жөніндегі ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми негізделген іс-шараларды әзірлеу және оның тиімділігін арттыру.
Ғылыми зерттеулер тақырыптарына және ғылыми-зерттеу жұмыстарының есептемелеріне мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу.
4. 2 тақырып бойынша темір жол көлігі саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу, соның ішінде:
1) темір жол көлігімен мұнай құю жүктерді тасымалдау перспективаларын зерттеу;
2) Қазақстан Республикасының темір жолдарындағы жолаушылар поездарының үдемелі қозғалысын дамыту перспективаларын зерттеу.
5. Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: автожол саласында 9 тақырып бойынша, автомобиль көлігі саласында 8 тақырып бойынша, транзит әлеуеті саласында 5 тақырып бойынша және 2 тақырып бойынша темір жол көлігі саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Түпкі нәтиже: көлік секторының транзиттік мүмкіндіктерін анықтау, ғылыми зерттеулер нәтижелерін қорытындылау, транзит-көлік әлеуетін одан әрі дамыту үшін ұсыныстар әзірлеу, мультимодальды тасымалдаудың мүмкіндіктерін және даму жолдарын анықтау, көліктік құрауышты төмендету, тасымалдаудың өзіндік құнын төмендету, ішкі және сыртқы рыноктарда отандық тауарлардың бәсекелестігін жоғарылату жөнінде ұсыныстар; жол жұмыстарының құнын төмендету және автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту және пайдалану сапасын арттыру; темір жол көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау көлемін арттыру жөнінде іс-шаралар дайындау; автокөлікпен жолаушыларды және жүктерді тасымалдау көлемін 1,7 пайызға арттыру, автомобильдерді пайдалану кезінде зиянды газдардың шығарылуын 2-3 пайызға төмендету; халықаралық тасымалдарды орындайтын автокөлік құралдарының санын 5-10 пайызға арттыру.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 4 506 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: разработка научно-обоснованных рекомендаций по дальнейшему оптимальному развитию транспорта и упрощению пересечения границ, а также развитию транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, в том числе внедрение механизмов мультимодальных и интермодальных систем транзитных перевозок.
Качество выполненных работ определяется заключением Научно-экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан; обеспечение безопасности дорожного движения, повышение долговечности и надежности автомобильных дорог и искусственных сооружений; проведение прикладных научных исследований способствует повышению качества перевозок пассажиров и грузов; проведение прикладных научных исследований способствует повышению качества перевозок пассажиров и грузов, что приведет к повышению доходности на 3,2 процента и рентабельности на 2,4 процента автомобильных перевозок и увеличению численности автомобилей на 3,7 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 178
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Разработка стандартов железнодорожной отрасли"
на 2007 год
1. Стоимость : 65077 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов семьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание условий для повышения качества услуг, оказываемых предприятиями железнодорожного транспорта.
5. Задачи бюджетной программы : создание комплекса стандартов и нормативных документов по стандартизации в области железнодорожного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Разработка
стандартов
железнодорож-
ной отрасли
Оплата услуг по
разработке 100
стандартов
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: разработка и утверждение 100 стандартов железнодорожной отрасли.
Конечный результат: обеспечение условий для улучшения качества обслуживания грузоотправителей, пассажиров и других пользователей услуг предприятий железнодорожного транспорта;

Қаржы-экономикалық нәтиже: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 4 506 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес бір жылдың ішінде.
Сапасы: көлікті одан әрі оңтайлы дамыту және шекараны кесіп өтуді оңайлату, сондай-ақ Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамыту, соның ішінде транзиттік тасымалдардың мультимодальды және интермодальды жүйелерінің тетіктерін енгізу жөнінде бес ғылыми негізделген ұсыныс әзірлеу. Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Ғылыми-сараптау кеңесінің қорытындысымен анықталады; жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету, автомобиль жолдарының және жасанды құрылыстардың ұзақтығын және сенімділігін арттыру; қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жолаушылар мен жүктер тасымалының сапасын арттыруға ықпал етеді; қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жолаушыларды және жүктерді тасымалдау сапасын арттыруға ықпал етеді, бұл автомобиль тасымалдарының табыстылығын 3,2 пайызға және пайдалылығын 2,4 пайызға арттыруға және автомобиль санын 3,7 пайызға көбейтуге септігін тигізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
178-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі  Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   65077 мың теңге (алпыс бес миллион жетпіс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   темір жол көлігі кәсіпорындары көрсететін қызметтер сапасын арттыру үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   темір жол көлігі саласындағы стандарттау жөніндегі стандарттар мен нормативтік
құжаттар кешенін жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу
100 стандартты әзірлеу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: темір жол саласының 100 стандартын әзірлеу және бекіту.
Соңғы нәтиже: жүк жөнелтушілерге, жолаушыларға және темір жол көлігі кәсіпорындарының қызметін пайдаланатын басқа да пайдаланушыларға қызмет көрсету сапасын жақсарту үшін жағдайларды қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: средние затраты на разработку одного стандарта составят 657,38 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года.
Качество: соответствие требованиям ГОСТ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 179
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам
на капитальный ремонт автомобильных дорог
областного и районного значения"
на 2007 год
1. Стоимость:  6 000 000 тысяч тенге (шесть миллиардов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы : проведение капитального ремонта участков автомобильных дорог областного и районого значения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам на
капитальный
- ремонт
автомобиль-
ных дорог
областного
и районного
значения
Перечисление
целевых
трансфертов на
проведение работ
по капитальному
ремонту
автодорог,
мостов и,
сооружений
автомобильных
дорог областного
и районного
значения в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и
договорами и на
проведение
проектно-изыска-
тельских работ
В
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: проведение капитального ремонта на автомобильных дорогах областного и районного значения протяженностью 222 км.
Конечный результат: улучшение состояния сети автомобильных дорог областного и районного значения.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 180
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Обеспечение классификации и технической
безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море""
на 2007 год

Қаржы-экономикалық нәтиже: бір стандартты әзірлеуге арналған орташа шығындар 657,38 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: МемСТ талаптарына сәйкес болу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
179-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі             Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге облыстық және аудандық маңызы бар
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   6 000 000 мың теңге (алты миллиард теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   облыстық және райондық маңызы бар автокөлік жолдарының учаскелерін күрделі жөндеу
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Облыстық бюджеттерге облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Автожолдарды, көпірлерді және құрылыстарды, белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеу бойынша жұмыстар жүргізуге арналған мақсаттық трансферттерді аудару.
жыл бойы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі, облыстардың әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтижесі: облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарында 222 км. жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу.
Соңғы нәтижесі: облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдары желісінің жай-күйін жақсарту.
Уақтылығы: жұмыс жүргізу кестесіне және жасалған келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
180-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін жіктеуді және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  44 057 тысяч тенге (сорок четыре миллиона пятьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан N 142 от 1 марта 2006 года "О создании Государственного учреждения "Регистр судоходства" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море".
5. Задачи бюджетной программы : Классификация и обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" независимо от их принадлежности и форм собственности, предназначенных для эксплуатации на внутренних водных путях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Обеспечение
классифика-
ции и
технической
безопасности
судов
внутреннего
водного
плавания
"река-море"
Содержание
государственного
учреждения
"Регистр
судоходства" со
штатной
численностью в
количестве 22
человека для
наблюдения за
техническим
состоянием судов
и разработки
проектов в рамках
реализации
Транспортного
кодекса
Республики
Казахстан,
утвержденного в
соответствии с
планом работы
государственного
учреждения:
положения о
классификации
судов
внутреннего и
смешанного
"река-море"
плавания;
правил
освидетельство-
вания судов в
эксплуатации;
правил
технического
наблюдения за
постройкой,
эксплуатацией,
ремонтом судов и
изготовлением
материалов и
изделий;
правил
классификации и
постройки судов
внутреннего
плавания;
правил
классификации и
постройки судов
смешанного
плавания;
правил
экологической
безопасности
судов.
В
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: содержание штатной численности в количестве 22 единиц; проведение, классификация и освидетельствование судов в количестве порядка 400 единиц; осуществление сотрудничества с иностранными органами технического надзора и классификации, с выездом специалистов за границу.
Конечный результат: обеспечение технической безопасности судов и других инженерных сооружений, участвующих в процессе судоходства.

1. Құны :   44 057 мың теңге (қырық төрт миллион елу жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 1 наурыздағы N 142  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ішкі суда жүзу кемелерінің және "өзен теңізде" жүзу кемелерінің техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Тиесілігі мен меншік түріне қарамастан, ішкі су жолдарында пайдалануға арналған, ішкі суда жүзу кемелерін және "өзен-теңізде" жүзу кемелерін жіктеу және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін жіктеуді және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Кемелердің техникалық жай-күйін бақылау үшін штат саны 22 адам "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесін күтіп-ұстау және мемлекеттік мекеме жұмысының жоспарына сәйкес бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік кодексін іске асыру аясында жобаларды әзірлеу:
"өзен-теңіз" суларында жүзетін ішкі және аралас кемелерді жіктеу туралы ереже;
пайдалану кезінде кемелерді куәландыру ережелері;
кемелерді салуды, пайдалануды, жөндеуді және материалдар мен бұйымдарды жасап шығаруды техникалық қадағалау ережелері;
ішкі суда жүзетін кемелерді жіктеу мен салу ережелері;
аралас жүзу кемелерін жіктеу мен салу ережелері;
кемелердің экологиялық қауіпсіздігі ережелері
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 22 адам штат санын күтіп-ұстау; шамамен 400 бірлік кемелерді жіктеу және куәландыру; шетелге мамандардың шығуымен бірге шетелдік техникалық қадағалау және сыныптау органдарымен ынтымақтастықты жүзеге асыру.
Түпкі нәтиже: кеме қатынасы процесіне қатысатын кемелердің және басқа да инженерлік құрылыстардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: улучшение деятельности ГУ "Регистр судоходства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"; средние затраты на проведение, классификацию и освидетельствование 1 судна составят порядка 83,8 тысяч тенге.
Своевременность: проведение технического освидетельствования судов, других сооружений и объектов в установленные сроки.
Качество: безаварийная работа судов внутреннего водного плавания и плавания "река-море".
ПРИЛОЖЕНИЕ 181
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Создание информационной аналитической системы
транспортной базы данных и мониторинга динамики
безопасности перевозок"
на 2007 год
1. Стоимость : 172503 тысячи тенге (сто семьдесят два миллиона пятьсот три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2006 года N 377 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Транспортной стратегии Республики Казахстан до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание информационной аналитической системы транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок, реализующей задачи прогнозирования нагрузок на транзитные коридоры и поддержки управленческих решений.
5. Задачи бюджетной программы : сбор, обработка и хранение базы данных по перевозкам всеми видами транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Создание
информацион-
ной
аналитической
системы
транспортной
базы данных и
мониторинга
динамики
безопасности
перевозок
Приобретение
технических
средств. Услуги
по активизации
коммуникаций
телефонных
номеров на
спутниковых
терминалах;
услуги по
инсталляции
FXS карт;
услуги по
разработке
программного
обеспечения
(ПО)
"Прогнозирова-
ние нагрузок
на транзитные
коридоры,
экспортно-
импортным
перевозкам";
услуги по
разработке ПО
"Поддержка
принятия
управленческих
решений";
услуги по
сопровождению
ПО.
В
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан

Қаржы-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің "Кеме қатынасының тіркелімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жақсарту, 1 кемеге жіктеу мен куәландыру жүргізу үшін орташа шығындар шамамен 83,8 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: белгіленген мерзімде кемелерді, басқа құрылыстар мен объектілерді техникалық куәландыруды жүргізу.
Сапасы: Ішкі суларда жүзетін және "өзен-теңізде" жүзетін кемелердің авариясыз жұмыс істеуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
181-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Көліктік дерекқор және тасымалдар қауіпсіздігі серпіні
мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   172503 мың теңге (бір жүз жетпіс екі миллион бес жүз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексі ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  2003 жылғы 7 қаңтар;
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы  2003 жылғы 8 мамырдағы; "Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлерді жасау мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633  қаулысы ;
"Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі көлік стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 мамырдағы N 377  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   транзиттік дәліздерге түсетін жүктемені болжау және басқармалық шешімдерді қолдау мақсатын іске асыратын көліктік дерекқор және тасымалдар қауіпсіздігі серпіні мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   көліктің барлық түрлерімен тасымалдау бойынша деректер қорын жинау, өңдеу және сақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Көліктік дерекқор және тасымалдар қауіпсіздігі серпіні мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру
Техникалық құралдарды сатып алу.
Спутниктік терминалдарда телефон нөмірлерін белсендіру жөніндегі қызмет көрсетулер;
FХS карттарын инсталляциялау жөніндегі қызмет көрсетулер;
Экспорт-импорт тасымалдары бойынша транзиттік дәліздерде жүктемені болжау» деген бағдарламалық қамтамасыз етуді (БҚ) әзірлеу жөніндегі қызмет көрсетулер;
"Басқармалық шешімдер қабылдауды қолдау" деген БҚ-ны әзірлеу жөніндегі қызмет көрсетулер;
БҚ-ға ілесіп жүру жөніндегі қызмет көрсетулер.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: получение оперативной и достоверной информации о транзитных перевозках, осуществляемых на автомобильном транспорте через 42 пункта пропуска, 25 внутренних постов на территории Республики Казахстан; сокращение времени проведения контроля от 3 часов до 45 минут на постах транспортного контроля; автоматизация контроля, учета и ведения отчетности транспортных средств; выявление каботажных перевозок.
Конечный результат: повышение эффективности и уровня безопасности транзитных перевозок на территории республики путем дальнейшего развития централизованной базы данных по перевозкам всеми видами транспорта.
Своевременность: своевременное выполнение в течение года запланированных мероприятий и поставленных задач в соответствии графикам и заключенным договорам.
Качество: предоставление оперативной и качественной информации для всех заинтересованных сторон в области перевозок всеми видами транспорта.
ПРИЛОЖЕНИЕ 182
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Обеспечение качества выполнения
дорожно-строительных и ремонтных работ"
на 2007 год
1. Стоимость : 229365 тысяч тенге (двести двадцать девять миллионов триста шестьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ, контроль за качеством применяемых дорожно-строительных материалов.
5. Задачи бюджетной программы : осуществление контроля за качеством выполняемых работ по строительству, реконструкции, капитальному, среднему, текущему ремонту автомобильных дорог республиканского значения и применяемыми дорожно-строительными материалами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 42 өткізу бекеті, Қазақстан Республикасының аумағындағы 25 ішкі посттар арқылы автомобиль көлігімен жүзеге асырылатын транзиттік тасымалдар туралы жедел, нақты ақпаратты алу; көліктік бақылау посттарында бақылауды жүргізу уақытын 3 сағаттан 45 минутқа дейін қысқарту; бақылауды автоматтандыру, көлік құралдарының есептілігін есепке алу және жүргізу; каботаж тасымалдарын анықтау.
Түпкі нәтиже: көліктің барлық түрлерімен тасымалдау бойынша орталықтандырылған дерекқорды одан әрі дамыту жолымен республика аумағында транзиттік тасымалдар қауіпсіздігінің тиімділігін және деңгейін көтеру.
Уақтылығы: жыл бойында жоспарланған іс-шараларды және кесте мен жасалған шарттарға сәйкес қойылған міндеттерді уақтылы орындау.
Сапасы: көліктің барлық түрлерімен тасымалдау саласындағы барлық мүдделі тұлғалар үшін жедел және сапалы ақпаратты ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
182-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету" деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   229365 мың теңге (екі жүз жиырма тоғыз миллион үш жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық   негізі : "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ; "Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету, қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу жөніндегі орындалған жұмыстардың және қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

016
Обеспечение
качества
выполнения
дорожно-
строитель-
ных и
ремонтных
работ
Содержание
государственного
учреждения по
качеству
выполнения
дорожностроитель-
ных и ремонтных
работ со штатной
численностью 112
человек для
осуществления
контроля за
качеством
выполняемых
работ по
строительству,
реконструкции
капитальному,
среднему,
текущему ремонту
автомобильных
дорог
республиканского
значения и
применяемыми
дорожностроитель-
ными материалами.
Затраты на
содержание
государственного
учреждения,
капитальный
ремонт здания,
поверку,
аттестацию,
монтаж, отладку
дорожных
лабораторий по
качеству
выполнения
дорожно-
строительных и
ремонтных работ
и применяемых
материалов,
регистрацию
недвижимости,
приобретение
химикатов,
лабораторного
оборудования,
пробирок,
оргтехники,
компьютеров,
мебели, запасных
частей,
приобретение
лицензионных
продуктов и
прочих
комплектующих на
конкурсной основе
в соответствии с
договорами
поставок.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение качества дорожно-строительных и ремонтных работ и применяемых дорожно-строительных материалов на вводимых в эксплуатацию реконструируемых участках протяженностью 277 км. и ремонтных работ протяженностью 1697 км., а так же на реконструируемых участках по переходящим проектам.
Конечный результат: обеспечение нормативного срока службы автомобильных дорог за счет повышения качества дорожно-строительных и ремонтных работ, а также качества применяемых дорожно-строительных материалов.
Финансово-экономическая эффективность: затраты на 1 км. автомобильных дорог республиканского значения для проведения контроля качества в среднем составит 9756 тенге.
Своевременность: постоянный контроль качества выполняемых дорожно-строительных и ремонтных работ в установленные сроки в соответствии с заключенными договорами.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 183
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Увеличение уставного капитала АО "Казавиализинг""
на 2007 год
1. Стоимость : 1874425 тысяч тенге (один миллиард восемьсот семьдесят четыре миллиона четыреста двадцать пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2002 года N 601 "О создании закрытого акционерного общества "КазАвиаЛизинг";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации на 2006-2008 годы".

016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу жөніндегі орындалатын жұмыстардың және қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылауды жүзеге асыру үшін штат саны 112 адам жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасы жөніндегі мемлекеттік мекемені ұстау. Жеткізу шарттарына сәйкес конкурстық негізде мемлекеттік мекемені ұстауға,
ғимаратты күрделі жөндеуге жол-құры-
лыс және жөндеу
жұмыстарының орындалу және қолданылатын материалдардың сапасы жөніндегі жол зертханаларын тексеруге, аттестаттаудан өткізуге құрастыруға, жұмысқа дайындауға арналған шығындар, химикаттарды, сынауықтарды, ұйымдастыру іс техникасын, компьютерлерді, жиһазды, қосалқы бөлшектерді сатып алу, лицензиясы бар өнімдерді және басқа да жинақтауыштарды,
зертхана жабдығын
сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының, қайта жаңартылатын пайдалануға енгізілетін учаскелерде, сондай-ақ ауыспалы жобалар бойынша ұзақтығы 277 км. қайта жаңартылатын учаскелерде қолданылатын жол-құрылыс материалдарының және 1697 км. жөндеу жұмыстарының сапасын қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын, сондай-ақ қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын арттыру есебінен автомобиль жолдары қызметінің нормативтік мерзімін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының 1 км. сапасын бақылауды жүргізу үшін шығындар орташа есеппен 9756 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес белгіленген мерзімде орындалатын жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын ұдайы бақылау.
Сапасы: құрылыс нормаларына және ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
183-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
""Қазавиализинг" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1874425 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жетпіс төрт миллион төрт жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "ҚазАвиаЛизинг" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 31 мамырдағы N 601  қаулысы ;
"Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение качества обслуживания воздушных судов, пассажиров, багажа, грузов и обеспечение безопасности полетов.
5. Задачи бюджетной программы : увеличение уставного капитала АО "Казавиализинг"; приобретение специальной техники с последующей передачей в операционный и (или) финансовый лизинг аэропортам Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казавиали-
зинг"
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казавиализинг"
для обеспечения
централизованного
закупа
специальной
техники
Январь-
декабрь
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: приобретение специальной техники, предназначенной для обслуживания воздушных судов и обеспечения безопасности полетов, с последующей передачей в операционный и (или) финансовый лизинг авиакомпаниям и аэропортам Республики Казахстан.
Конечный результат: улучшение качества обслуживания воздушных судов, пассажиров, багажа, грузов и обеспечение безопасности полетов.
Своевременность: мероприятия будут выполнены в сроки, установленные паспортом программы.
Качество: согласно нормам Международной организации гражданской авиации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 184
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок"
на 2007 год
1. Стоимость : 642000 тысяч тенге (шестьсот сорок два миллиона тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 915 "Об утверждении Правил расходования субсидий на авиамаршруты";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   әуе кемелеріне, жолаушыларға, багажға, жүкке қызмет көрсету сапасын арттыру және ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   "Қазавиализинг" АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту; кейіннен Қазақстан Республикасының әуежайларына операциялық және (немесе) қаржылық лизингке берумен арнайы техниканы сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру  жөніндегі іс-шаралар  жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Қазавиализинг" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
Арнайы техниканы орталықтандырып сатып алуды қамтамасыз ету үшін»"Қазавиализинг" АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: кейіннен Қазақстан Республикасының авиакомпаниялары мен әуежайларына операциялық және (немесе) қаржылық лизингке берумен әуе кемелеріне қызмет көрсету және ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған арнайы техниканы сатып алу.
Түпкі нәтиже: әуе кемесіне, жолаушыларға, багажға, жүкке қызмет көрсету сапасын жақсарту және ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Уақтылығы: іс-шаралар бағдарлама паспортында белгіленген мерзімде орындалады.
Сапасы: халықаралық азаматтық авиация ұйымының нормаларына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220қаулысына
184-ҚОСЫМША
Ескерту. 184-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.29.  N 1150  Қаулысымен.
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   642000 мың теңге (алты жүз қырық екі миллион теңге)
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  9-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  7-бабы ; "Авиабағыттарға субсидияларды жұмсау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 17 тамыздағы N 915  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : воздушное соединение столицы Республики Казахстан города Астана с областными центрами и крупными городами Казахстана, а также соединение областных центров Республики Казахстан, обеспечение доступности услуг авиатранспорта по социально-значимым рейсам для среднестатистических потребителей.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 ноября 2007 года N  1150 .
5. Задачи бюджетной программы : Обеспечение доступности услуг авиатранспорта на регулярные внутренние авиаперевозки для среднестатистического потребителя, путем осуществления гибкой тарифной политики, направленной на поэтапное снижение объемов субсидирования и в дальнейшем переход на полную самоокупаемость.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Субсидиро-
вание
регулярных
внутренних
авиа-
перевозок
Субсидирование
регулярных
авиаперевозок по
внутренним
авиамаршрутам в
соответствии с
Правилами,
утвержденными
Правительством
Республики
Казахстан:
Астана - Тараз -
Астана;
Астана - Семей -
Астана;
Астана - Жезгаз-
ган - Астана;
Астана -
Петропавловск -
Астана;
Астана - Павлодар
- Астана;
Астана - Талды-
корган - Астана;
Астана - Костанай
- Астана;
Караганда -
Оскемен -
Караганда;
Караганда -
Кызылорда -
Караганда.
в
тече-
ние
года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 ноября 2007 года N  1150 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: обеспечение регулярных авиаперевозок по:
семи (7) авиамаршрутам, соединяющим столицу Республики Казахстан город Астану с областными центрами и крупными городами Казахстана;
двум (2) авиамаршрутам, соединяющим между собой три (3) областных центра.
Конечный результат: обеспечение стабильного пассажиропотока на внутренних маршрутах и увеличение средневзвешенной пассажирозагрузки до 65-70 процентов при выполнении полетов по связи столицы с областными центрами и 20-25 процентов при выполнении полетов по связи между областными центрами.
Финансово-экономический результат: среднегодовой объем субсидирования на один авиамаршрут из расчета плановой загрузки составляет 100 млн. тенге на рейсах связи с областными центрами и 10,58 млн. тенге на рейсах связи межобластных центров.
Своевременность: осуществления регулярных рейсов по 9 маршрутам в соответствии с расписанием утвержденным уполномоченным органом.
Качество: обеспечение качественного обслуживания в соответствии с правилами обслуживания пассажиров.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 ноября 2007 года N  1150 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 185
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 год N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Развитие инфраструктуры водного транспорта"
на 2007 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның   мақсаты :   Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалалармен әуе бойынша қосу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының облыс орталықтарын қосу орташа статистикалық тұтынушылар үшін әлеуметтік маңызы бар рейстер бойынша авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : орташа статистикалық тұтынушы үшін жүйелі ішкі авиатасымалдарға авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін субсидиялау көлемін кезең-кезеңмен төмендетуге бағытталған икемді тариф жүйесін жүзеге асыру арқылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Ережелерге сәйкес ішкі авиабағыттар бойынша тұрақты авиатасымалдарды субсидиялау: Астана-Тараз-Астана; Астана-Семей-Астана;
Астана- Жезқазған-Астана; Астана-Петропавл- Астана;
Астана-Павлодар- Астана; Астана-Талдықорған-Астана;
Астана-Қостанай- Астана;
Қарағанды-Өскемен-
Қарағанды;
Қарағанды-Қызыл-
орда-Қарағанды.
жыл бойы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалаларымен қосатын жеті (7) авиабағыт;
үш (3) облыс орталығын өзара қосатын екі (2) авиабағыт бойынша тұрақты авиатасымалдарды қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: ішкі бағыттарда тұрақты жолаушылар ағынын қамтамасыз ету және орташа өлшенген жолаушылар сыйымдылығын астананы облыс орталықтарымен байланыс бойынша ұшуларды орындау кезінде 65-70 пайызға және облыс орталықтарын байланыс бойынша ұшуларды орындау кезінде 20-25 пайызға дейін ұлғайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жоспарлы сыйымдылық есебінен бір авиабағытқа субсидияның орташа жылдық көлемі облыс орталықтарымен байланыс рейстерінде 100 млн. теңгені және облысаралық орталықтардың байланыс рейстерінде 10,58 млн. теңгені құрайды.
Уақтылығы: уәкілетті органдар бекіткен кестеге сәйкес 9 авиабағыт бойынша тұрақты рейстерді жүзеге асыру.
Сапасы: жолаушыларға қызмет көрсету ережесіне сәйкес сапалы қызмет көрсетуді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
185-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Су көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 158310 тысяч тенге (сто пятьдесят восемь миллионов триста десять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О Государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие инфраструктуры водного транспорта, отвечающего современным требованиям, для безопасного и бесперебойного обслуживания судов морского и внутренневодного транспорта.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение благоприятных условий функционирования и развития водного транспорта, а также обеспечение экологической безопасности в прибрежной акватории Тупкараганского залива Каспийского моря.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Развитие инфраструк- туры водного транспорта
Реализация
проекта "Создание
системы управле-
ния движением
судов в
Тупкараганском
заливе
Мангистауской
области" в
соответствии с
утвержденным
технико-экономи-
ческим
обоснованием
(приказ
экономической
экспертизы на
ТЭО проекта от
16 мая 2005 года
N 164-1).
Январь-
декабрь
Минис-
терство
тран-
спорта
и
комму-
никаций
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выполнение объема работ по созданию системы управления движением судов в Тупкараганском заливе Мангистауской области:
навигационной башни общей площадью - 153,76 кв. м;
контейнера ЦУ СУДС, общей площадью - 28,8 кв. м;
контейнерного модуля АДЭС - 15,14 кв. м;
мачты метеостанции, общей площадью - 2,25 кв. м;
волномера, общей площадью - 2,25 кв. м.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для развития инфраструктуры водного транспорта.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 186
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
транспортной инфраструктуры"
на 2007 год
1. Стоимость:  78226636 тысяч тенге (семьдесят восемь миллиардов двести двадцать шесть миллионов шестьсот тридцать шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

1. Құны :   158310 мың теңге (бір жүз елу сегіз миллион үш жүз он мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   теңіз және ішкі су көлігі кемелеріне қауіпсіз және үздіксіз қызмет көрсету үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін су көлігі инфрақұрылымын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   су көлігін дамыту және функциялауды қолайлы жағдайлармен қамтамасыз ету, сондай-ақ Каспий теңізі Түпқараған шығанағының жағалау айдынында экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Су көлігі инфрақұрылымын дамыту
"Маңғыстау облысы Түпқараған шығанағында кемелер қозғалысын басқару жүйесін құру" жобасын бекітілген технико-экономикалық дәйектемеге сәйкес (2005 жылғы 16 мамырдағы N 164-І ТЭД жобасына экономикалық зерттеу бұйрығы) іске асыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Маңғыстау облысы Түпқараған шығанағында кемелер қозғалысын басқару жүйесін құру бойынша жұмыс көлемін орындау:
жалпы ауданы 153,76 шаршы метр навигациялық мұнараны;
жалпы ауданы 28,8 шаршы метр КҚБЖ ОБ контейнерін;
жалпы ауданы 15,14 шаршы метр АДЭС контейнерлік модулін;
жалпы ауданы 2,25 шаршы метр метеостанция мачтасын;
жалпы ауданы 2,25 шаршы метр толқын өлшеуішті салу.
Түпкі нәтиже: су көлігі инфрақұрылымын дамыту үшін объектілерді пайдалануға беру.
Уақтылығы: жұмыс өндірісі кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары және ережелеріне сәйкес
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
186-ҚОСЫМША
215-Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1.   Құны :   78226636 мың теңге (жетпіс сегіз миллиард екі жүз жиырма алты миллион алты жүз отыз алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 12 мая 1997 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту строительства моста через реку Иртыш между Международным Фондом Экономического Сотрудничества Японии и Республикой Казахстан от 12 марта 1997 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 года N 1212 "О реализации Проекта строительства моста через реку Иртыш";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы : восстановление и развитие сети автомобильных дорог, отвечающей современным требованиям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
транспортной
инфраструк-
туры
Перечисление
целевых
трансфертов на
развитие,
направленных на
развитие
автомобильных
дорог в пределах
сумм, согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
Январь-
декабрь
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
строительству
первой очереди
метрополитена в
городе Алматы
(заключения
государственных
экспертиз от 31
декабря 2004 года
N 7-588/2004; от
5 января 2004

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры мен Қазақстан Республикасы арасындағы Ертіс өзеніне салынатын көпір құрылысының жобасы бойынша Қарыз туралы 1997 жылғы 12 наурыздағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 мамырдағы  Заңы ; "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019  Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111  Жарлығы ; "Ертіс өзеніне салынатын көпірдің жобасын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 тамыздағы N 1212  қаулысы ;
"Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227  қаулысы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін автомобиль жолдарын қалпына келтіру және дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2007 жылға арнал-
ған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысына сәйкес
сома шегінде
автомобиль жолдарын дамытуға
жіберілген
нысаналы даму
трансферттерін
мыналар жөніндегі
іс-шараларға
белгіленген
тәртіппен
бекітілген
жобалау-сметалық
құжаттамаға
сәйкес аудару:
Алматы қаласында
метрополитеннің
бірінші кезегін
салу (мемлекеттік
сараптамалардың
2004 жылғы 31
желтоқсандағы N
7-588/2004; 2004
жылғы 5 қаңтардағы

года N 7-3/2004
г.);
строительству
транспортной
развязки на
пересечении
проспекта
Рыскулова -
улицы Кудерина
(Розыбакиева) в
городе Алматы
(заключение
государственной
экспертизы от 23
декабря 2005
года N 7-652/05);
строительству
транспортной
развязки на
пересечении
проспекта
Рыскулова - улиц
Сейфуллина и
Жансугурова в
городе Алматы
(заключение
государственной
экспертизы от 4
ноября 2005 года
N 7-563/05);
строительству
транспортной
развязки на
пересечении
проспекта
Рыскулова и
улицы Бокей-
ханова в городе
Алматы
(заключение
государственной
экспертизы от 4
января 2006 года
N 7-2/06);
строительству
магистральной
автодороги Центр
левого берега -
проспект
Абылайхана с
автодорожным
мостом М-1 через
реку Ишим
(магистральная
автодорога улиц
N 12, N 13) в
городе Астане;
строительству
улицы N 23 от
улицы Сарыарка
до улицы N 36
(на град,
комплексы и к
улице Гастелло)
в городе Астане
(Заключение
государственной
экспертизы от 21
июня 2005 года N
2-361/05);
строительству
транспортной
развязки в
районе улиц А.
Иманова и Л.
Гумилева в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 13
декабря 2005
года N 2-855/05);
реконструкции
моста по
проспекту
Кабанбай-батыра
через реку Ишим
(район ТЦ
"Рамстор") в
городе Астане,
в том числе
авансовой
(предварительной)
оплаты для заказа
материалов и
оборудования в
размере не более
тридцати
процентов от
общей суммы
договора при
условии
обеспечения
подрядной
организацией
безусловного
возврата
Заказчику
выплаченной
суммы аванса, в
случае непоставки
товара,
некомплектной
поставки или
поставки
ненадлежащего
качества, в виде
страхового полиса
или банковской
гарантии,
выданной банком
второго уровня
Республики
Казахстан на имя
заказчика или
залога денег,
размещаемых в
банке на
соответствующий
счет заказчика
на сумму равную
размеру
авансового
платежа;
реконструкции
проспекта
Богенбая на
участке от улицы
Сарыарка до
транспортной
развязки на
Северном объезде
в городе Астане.
3 участок от
начала эстакады
до конца
транспортной
развязки в двух
уровнях на
пересечении с
улицей Угольная
(заключение
государственной
экспертизы от 20
ноября 2006 года
N 2-618/06), в
том числе
авансовой
(предварительной)
оплаты для заказа
материалов и
оборудования в
размере не более
тридцати
процентов от
общей суммы
договора при
условии
обеспечения
подрядной
организацией
безусловного
возврата
Заказчику
выплаченной
суммы аванса, в
случае непоставки
товара,
некомплектной
поставки или
поставки
ненадлежащего
качества, в виде
страхового полиса
или банковской
гарантии,
выданной банком
второго уровня
Республики
Казахстан на имя
заказчика или
залога денег,
размещаемых в
банке на
соответствующий
счет заказчика
на сумму равную
размеру
авансового
платежа;
строительству
участка улицы
Сарыарка от улицы

N 7-3/2004
қорытындылары);
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы
- Кудерин
(Розыбакиев)
көшесі қиылысында
көлік айрығын салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 23 желтоқ-
сандағы N 7-652/05
қорытындысы);
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы
- Сейфуллин мен
Жансүгіров көшеле-
рінің қиылысында
көлік айрығын салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 4 қараша-
дағы N 563/05
қорытындысы);
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы
және Бөкейханов
көшесінің
қиылысында көлік
айрығын салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 4 қаңтардағы
N 7-2/06
қорытындысы);
Астана қаласында
Есіл өзені арқылы
М-1 автожол көпірі
бар Сол жақ жаға-
лаудың орталығы -
Абылай хан даңғылы
магистральды
автожолын салу (N
12, N 13 көшелер-
дің магистральды
автожолы);
Астана қаласында
Сарыарқа көшесінен
N 36 көшеге дейін
N 23 көшені салу
(қала құрылысы
кешендеріне және
Гастелло көшесіне)
(мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 21 маусым-
дағы N 2-361/05
қорытындысы);
Астана қаласында
А.Иманов және Л.Гумилев
көшелерінің
ауданында көлік
айрығын салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 13 желтоқ-
сандағы N 2-855/05
қорытындысы);
Астана қаласында
Есіл өзені арқылы
Қабанбай батыр
даңғылымен көпірді
қайта жаңарту
("Рамстор" СО-ның
ауданы), оның
ішінде
мердігерлік ұйым
Тапсырыс берушіге
тауарды
жеткізбеген,
жиынтықсыз
жеткізген немесе
тиісті сапада
жеткізбеген
жағдайда аванстық
төлемақы мөлшеріне
тең сомаға
сақтандыру полисі
немесе Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банкі тапсырыс
берушінің атына
берген банктік
кепілдік немесе
банкте тапсырыс
берушінің тиісті
шотында
орналастырылатын
ақша кепілдігі
түрінде аванстың
төленген сомасын
сөзсіз қайтаруды
қамтамасыз ету
шартымен
материалдар мен
жабдыққа тапсырыс
беру үшін шарттың
жалпы сомасының
отыз пайызынан
аспайтын аванстық
(алдын ала) ақы
төлеу;
Астана қаласында
Сарыарқа көшесінен
бастап Солтүстік
айналма жолдағы
көлік айрығына
дейінгі учаскеде
Бөгенбай даңғылын
қайта жаңарту. 3
учаске эстакаданың
басынан бастап
Угольная көшесінің
қиылысындағы екі
деңгейдегі көлік
айрығының соңына
дейін (мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 20 қарашада-
ғы N 2-618/06
қорытындысы),
оның ішінде
мердігерлік ұйым
Тапсырыс берушіге
тауарды жеткіз-
беген, жиынтықсыз
жеткізген немесе
тиісті сапада
жеткізбеген
жағдайда аванстық
төлемақы мөлшеріне
тең сомаға
сақтандыру полисі
немесе Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банкі тапсырыс
берушінің атына
берген банктік
кепілдік немесе
банкте тапсырыс
берушінің тиісті
шотында орналасты-
рылатын ақша
кепілдігі түрінде
аванстың төленген
сомасын сөзсіз
қайтаруды
қамтамасыз ету
шартымен материал-
дар мен жабдыққа
тапсырыс беру үшін
шарттың жалпы
сомасының отыз
пайызынан аспайтын
аванстық (алдын
ала) ақы төлеу;
Астана қаласында

N 4 до улицы N 23
в городе Астане
(заключения
государственных
экспертиз от 29
декабря 2004 года
N 2-741/04 и от
21 июня 2005
года N 2-361/05);
строительству
нового моста М-2
через реку Ишим
в городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 24
июня 2005 года N
2-368/05);
строительству
моста М-3 в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 25
декабря 2004
года N 2-721/04),
в том числе
авансовой
(предварительной)
оплаты для заказа
материалов и
оборудования в
размере не более
тридцати
процентов от
общей суммы
договора при
условии
обеспечения
подрядной
организацией
безусловного
возврата
Заказчику
выплаченной
суммы аванса, в
случае непоставки
товара,
некомплектной
поставки или
поставки
ненадлежащего
качества, в виде
страхового
полиса или
банковской
гарантии,
выданной банком
второго уровня
Республики
Казахстан на имя
заказчика или
залога денег,
размещаемых в
банке на
соответствующий
счет заказчика
на сумму равную
размеру
авансового
платежа;
строительству
улицы Гастелло
от улицы N 19 до
аэропорта в
городе Астане;
строительству
транспортной
развязки на
пересечении улиц
19 и Гастелло в
городе Астане;
строительству
улицы Гастелло
на участке от
улицы N 12 - N 1
и улицы N 2 - N
19 в городе
Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 24
декабря 2003
года N 2-677/03);
строительству
улицы Гастелло
на участке от
моста М-2 до
реки Акбулак (с
устройством
шумозащитных
экранов) в
городе Астане;
строительству
моста через реки
Акбулак по улице
Гастелло в городе
Астане
(заключение
государственной
экспертизы от 5
октября 2006
года N 2-526/06);
реконструкции
проспекта
Богенбая на
участке от улицы
Сарыарка до
транспортной
развязки на
Северном объезде
IV-V участок от
конца
транспортной
развязки в двух
уровнях на
пересечении с
улицей Угольная
до транспортной
развязки на
автодороге "Обход
города Астана"
(заключения
государственных
экспертиз от 22
июля 2005 года N
2-471/05 и от 16
сентября 2005
года N 2-657/05);
строительству
улицы N 41 от
улицы Манаса до
улицы N 12 в
городе Астане;
строительству
улицы N 42 от
улицы Манаса до
улицы N 19 в
городе Астане;
реконструкции
проспект
Тлендиева на
участке от улицы
Кумисбекова до
Северо-западного
обхода города
Астаны;
строительству
моста через реку
Иртыш в городе
Семее Восточно-
Казахстанской
области;
продолжению работ
по строительству
мостового
перехода через
реку Урал в
городе Атырау
(заключение
государственной
экспертизы от 16
марта 2006 года
N 2-128/06);
реконструкции
автомобильной
дороги "Петровка
- Каменка -
Острогорка с
выходом на дорогу
Мариновка -
Мадениет" в
Акмолинской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 19/176-2006

N 4 көшеден N 23
көшеге дейін
Сарыарқа көшесінің
учаскесін салу
(мемлекеттік
сараптамалардың
2004 жылғы 29
желтоқсандағы N
2-741/04 және
2005 жылғы 21
маусымдағы N
2-361/05
қорытындылары);
Астана қаласында
Есіл өзені арқылы
М-2 жаңа көпірін
салу (мемлекеттік
сараптаманың 2005
жылғы 24 маусым-
дағы N 2-368/05
қорытындысы);
Астана қаласында
М-3 жаңа көпірін
салу (мемлекеттік
сараптаманың 2004
жылғы 25 желтоқ-
сандағы N 2-721/04
қорытындысы),
оның ішінде
мердігерлік ұйым
Тапсырыс берушіге
тауарды жеткіз-
беген, жиынтықсыз
жеткізген немесе
тиісті сапада
жеткізбеген
жағдайда аванстық
төлемақы мөлшеріне
тең сомаға
сақтандыру полисі
немесе Қазақстан
Республикасының
екінші деңгейдегі
банкі тапсырыс
берушінің атына
берген банктік
кепілдік немесе
банкте тапсырыс
берушінің тиісті
шотында орналас-
тырылатын ақша
кепілдігі түрінде
аванстың төленген
сомасын сөзсіз
қайтаруды
қамтамасыз ету
шартымен материал-
дар мен жабдыққа
тапсырыс беру үшін
шарттың жалпы
сомасының отыз
пайызынан аспайтын
аванстық (алдын
ала) ақы төлеу;
Астана қаласында
N 19 көшеден
әуежайға дейін
Гастелло көшесін
салу;
Астана қаласында
N 19 және Гастелло
көшелерінің
қиылысында көлік
айрығын салу;
Астана қаласында
N 12-N 1 көшесінен
және N 2-N 19
көшесі учаскесінде
Гастелло көшесін
салу (мемлекеттік
сараптаманың 2003
жылғы 24 желтоқ-
сандағы N 2-677/03
қорытындысы);
Астана қаласында М-2 көпірінен Ақбұлақ өзеніне дейінгі учаскеде Гастелло көшесін салу (шудан қорғау экрандарын орнатып);
Астана қаласында
Гастелло көшесінің
бойынан Ақбұлақ
өзені арқылы
көпір салу
(мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 5 қазандағы
N 2-526/06
қорытындысы);
"Астана қаласында
Сарыарқа көшесінен
бастап Солтүстік
айналма жолындағы
ІV-V учаске көлік
айрығына дейінгі
Угольная көшесінің
қиылысындағы екі
деңгейлі көлік
айрығының соңынан
бастап "Астана
қаласын айналу"
автожолындағы
көлік айрығына
дейінгі учаскеде
Бөгенбай даңғылын
қайта жаңарту
(мемлекеттік
сараптамаларын
2005 жылғы 22
шілдедегі N
2-471/05 және
2005 жылғы 16
қыркүйектегі N
2-657/05
қорытындылары);
Астана қаласында
Манас көшесінен
бастап N 12 көшеге
дейін N 41 көшені
салу;
Астана қаласында
Манас көшесінен
бастап N 19 көшеге
дейін N 42 көшені
салу;
Күмісбеков
көшесінен бастап
Астана қаласының
солтүстік-батыс
айналымына дейінгі
учаскеде Тілендиев
даңғылын қайта
жаңарту;
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі
Шығыс Қазақстан
облысының Семей
қаласында Ертіс
өзені арқылы
өтетін көпір салу;
Атырау қаласында
Жайық өзені арқылы
өтетін көпір
өткелін салу жөніндегі жұмыстарды
жалғастыру
(мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 16 наурызда-
ғы N 2-128/06
қорытындысы);
Ақмола облысында
"Мариновка-Мәде-
ниет жолына
шығатын "Петровка
- Каменка -
Острогорка"
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың

от 29.05.06 г.);
реконструкции
мостового
перехода через
реку Уил на
участке 163-169
км автодороги
"Шубаркудук - Уил
- Кобда - Соль -
Илецк"
Актюбинской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 6-111/07
от 19.03.07 г.);
строительству
подъезда к
железнодорожной
станции Хромтау
в Актюбинской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 6-111/06
от 03.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги
"Талдыкорган -
Текели", 0-31 км
в Алматинской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 7-554/06
от 24.10.06 г.);
строительству
автомобильной
дороги "Объездная
дорога города
Риддер", км
0-13,4 в
Восточно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 9-774/05
от 30.11.05 г.);
строительству
автомобильной
дороги
"Каракемер-
Карасай батыра",
0-28,8 км в
Жамбылской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 10-98 от
24.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги
"Просторное -
Жарык - Аксу
Аюлы - Актогай -
Балхаш", 258-265
км в Караган-
динской области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 12-210/06
от 21.09.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги
"Караганда -
Шахтинск -
Есенгельды -
Щербаковский -
Киевка" 106-113
км в Караган-
динской области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 12-209/06
от 21.09.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги "Федоровка
- Ленино -
Вишневка" 0-86 км
в Костанайской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 2-724/05
от 26.10.05 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги "Койбагор
- Карасу -
Севостопольский",
0-63 км в
Костанайской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 2-84/06 от
17.02.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги "Карасу -
Большая
Чураковка",
0-114,09 км в
Костанайской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 2-962/05
от 29.12.05 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги "Узунколь
- Сарыколь",
0-79 км в
Костанайской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 2-963/05
от 29.12.05 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги КНА-9
"М32 Самара -
Шымкент -
Камыстыбас -
Аманоткель -
Бугень", 0-68 км
в Кызылординской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 13-307/06
от 30.10.06 г.);
строительству
автодороги
"Тущыкудук -
Шебир в
Мангистауской
области 17 км"
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 15-088/07
от 14.03.07 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги Ивановка
- Трофимовка,
74-80 км в
Павлодарской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 16-118/06
от 18.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги Шакат -
Восточное -
Шалдай, 82-86 км
в Павлодарской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 16-117/06
от 18.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги КТ-1
"М-51-Петерфельд-
Новокаменка-А-16"
34 км в Северо-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на
ТЭО N 17-699/26

29.05.06 ж. N
19/176-2006
қорытындысы);
Ақтөбе облысының
"Шұбарқұдық - Ойыл
- Қобда - Соль -
Илецк" автожолының
163-169 км
учаскесінде Ойыл
өзені арқылы
өтетін көпір
өткелін қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
19.03.07 ж. N
6-111/07
қорытындысы);
Ақтөбе облысында
Хромтау темір жол
станциясына
кіреберісті салу
(ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
03.03.06 ж. N
6-111/06
қорытындысы);
Алматы облысында
0-31 км "Талдықорған-Теке-
лі" автомобиль
жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
24.10.06 ж. N
7-554/06
қорытындысы);
Шығыс Қазақстан
облысында 0-13,4
км "Риддер қаласы-
ның айналма жолы"
автомобиль жолын
салу (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
30.11.05 ж. N
9-774/05
қорытындысы);
Жамбыл облысында
0-28,8 км
"Қаракемір -
Қарасай батыр"
автомобиль жолын
салу (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
24.03.06 ж. N10-98
қорытындысы);
Қарағанды
облысында 255-265
км "Просторное -
Жарық - Ақсу -
Аюлы - Ақтоғай -
Балқаш" автомобиль
жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
21.09.06. ж. N
12-209/06
қорытындысы);
Қарағанды
облысында 106-113
км "Қарағанды -
Шахтинск -
Есенгелді -
Щербаковский -
Киевка" автомобиль
жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
21.09.06 ж. N
12-209/06
қорытындысы);
Қостанай облысында
0-86 км "Федоровка -
Ленин - Вишневка"
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
26.10.05 ж. N
2-724/05
қорытындысы);
Қостанай облысында
0-63 км "Қойбағар
- Қарасу -
Севастопольский"
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
17.02.06 ж. N
2-84/06
қорытындысы);
Қостанай облысында
0-114,09 км
"Қарасу - Большая
Чураковка" автомо-
биль жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
29.12.05 ж. N
2-962/05
қорытындысы);
Қостанай облысында
0-79 км "Ұзынкөл
- Сарыкөл"
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
29.12.05 ж. N
2-963/05
қорытындысы);
Қызылорда облысында
0-68 км "М32
Самара - Шымкент
- Қамыстыбас -
Аманөткел -
Бөген" КНА-9
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекеттік
сараптаманың
30.10.06 ж. N
13-307/06
қорытындысы);
Маңғыстау облысын-
да Тұщықұдық -
Шебір автожолын
салу (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
14.03.07 ж. N
15-088/07
қорытындысы);
Павлодар облысында
74-80 км Ивановка-
Трофимовка автомо-
биль жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
18.03.06 ж. N
16-118/06
қорытындысы);
Павлодар облысында
82-86 км Шақат -
Восточное - Шалдай
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
18.03.06 ж. N
16-117/06
қорытындысы);
Солтүстік Қазақстан облысында
"М-51-Петерфельд
- Новокаменка
-А-16" КТ-1
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың

от 06.11.06 г.);
строительству
мостового
перехода через
реку Келес на 31
км автодороги
"Дербисек -
Курорт Сарыагаш
- Арынши" в
Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-104/2006 от
17.03.06 г.);
строительству
моста через реку
Келес у поселка
Ушбулак в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-102/2006 от
17.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги ОК-37
"Шымкент - Туетас
- Сарыбулак" в
Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-105/2006 от
17.03.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги "Каратобе
- Г. Муратбаева"
0-8 км в  Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-389/2006 от
16.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги Р/Д А-15
"Бозсу - Куйган
- Кияжол" 0-8 км
в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-386/2006 от
16.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги Р/Д А-2
"Алматы - Ташкент
подъезд к селе
Кызыл -
Саркырама" 0-8,6
км в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-387/2006 от
16.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги ОК-50
"Подъезд к селе
Достык-2" 3-7 км
в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-385/2006 от
16.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги ОК-50
"Подъезд к селу
20 лет
Казахстана" 0-5
км в Южно-
Казахстанской
области
(Заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-384/2006 от
16.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги ОК-52
"Капланбек -
Жибек - Жолы"
4-10,5 км в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-377/2006 от
15.08.06 г.);
реконструкции
автомобильной
дороги ОК-50
"Дербисек -
курорт Сарыагаш
- Канагат -
Арыншы" 41-56 км
в Южно-
Казахстанской
области
(заключение
государственной
экспертизы на ТЭО
N 18-388/2006 от
16.08.06 г.).
Транспортная
развязка на
пересечении улиц
Саина - Шаляпина
в Аэузовском
районе города
Алматы
(заключение
государственной
экспертизы от
21.02.2007 г. N
7-82/07);
строительство
транспортной
развязки на
пересечении улиц
Саина - Жандосова
в городе Алматы;
строительство
транспортной
развязки на
пересечении улиц
Саина - проспекта
Абая в городе
Алматы;
реконструкция
проспекта Абая
от реки Акбулак
до микрорайона
Юго-Восток в
городе Астане,
участок от ручья
Акбулак до улицы
N 12;
строительство
магистральной
дороги,
проходящей по
улицам Угольная,
N 14, N 12 и
Бейсековой в
городе Астане;
реконструкция
транспортной
развязки на
пересечении
проспекта
Республики и
улицы Бараева в
городе Астане.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 10 декабря 2007 г. N  1209 .

06.11.06 ж. N
17-699/26
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында "Дербісек - Сарыағаш шипажайы
- Арыншы" авто-
жолының 31 км-де
Келес өзені арқылы
өтетін өтпелі
көпір салу (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
17.03.06 ж. N 18-104/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында Үшбұлақ
кентінің жанынан
Келес өзені арқылы
өтетін көпір салу
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
17.03.06 ж. N
18-102/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында "Шымкент - Түйетас
- Сарыбұлақ" ОК-37
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
17.03.06 ж. N
18-105/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 0-8 км
"Қаратөбе -
Ғ.Мұратбаев"
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-389/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 0-8 км
"Бозсу - Құйған -
Қияжол" Р/Д А-15
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-386/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 0-8,6
км Алматы -
Ташкент, Қызыл -
Сарқырама ауылына
кіреберіс" Р/Д
А-2 автомобиль
жолын қайта
жаңарту (ТЭН-ге
мемлекеттік
сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-387/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 3-7 км
"Достық-2 ауылына
кіреберіс" ОК-50
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-385/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 0-5 км
"Қазақстанға 20
жыл ауылына
кіреберіс" ОК-50
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-384/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 4-10,5
км "Қапланбек -
Жібек жолы" ОК-52
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
15.08.06 ж. N
18-377/2006
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысында 41-56
км "Дербісек -
Сарыағаш шипажайы
- Қанағат - Арыншы" ОК-50
автомобиль жолын
қайта жаңарту
(ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың
16.08.06 ж. N
18-388/2006
қорытындысы);
Алматы қаласының
Әуезов ауданында
Сайн - Шаляпин
көшелерінің
қиылысындағы
көлік айрығы
(мемлекеттік
сараптаманың 2007
жылғы 21 ақпандағы
N 7-82/07
қорытындысы);
Алматы қаласында
Саин - Жандосов
көшелерінің
қиылысында көлік
айрығын салу;
Алматы қаласында
Саин көшесі - Абай
даңғылы қиылысында
көлік айрығын
салу;
Астана қаласында
Абай даңғылын
Ақбұлақ өзенінен
Оңтүстік Шығыс
шағын ауданына
дейін, Ақбұлақ
өзенінен N 12
көшеге дейінгі
учаскені қайта
жаңарту;
Астана қаласында
Угольная, N 14, N
12 және Бейсекова
көшелерімен өтетін
магистральды жол
салу;
Астана қаласында
Республика даңғылы
мен Бараев көшесі
қиылысындағы
көлік айрығын
қайта жаңарту.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.12.10.  N 1209  қаулыларымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: проведение дорожно-строительных работ на автомобильных дорогах местного значения, объем выполненных работ по строительству первой очереди метрополитена в городе Алматы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для развития сети автомобильных дорог.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 187
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Содержание здания административно-технологического
комплекса "Transport tower""
на 2007 год
1. Стоимость : 320475 тыс. тенге (триста двадцать миллионов четыреста семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1202 "О некоторых вопросах передачи здания административно-технологического комплекса "Transport tower" в республиканскую собственность".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение функционирования административно-технологического комплекса "Transport tower" (далее - Здание), создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
5. Задачи бюджетной программы : техническое и хозяйственное обслуживание, санитарная обработка, проведение профилактических работ системы хладо-теплоснабжения, горячего и холодного водоснабжения Здания, проведение кабеля правительственной связи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Содержание
здания
администра-
тивно-техно-
логического
комплекса
"Transport
tower"
Содержание,
техническое и
хозяйственное
обслуживание,
текущий ремонт
Здания 32294
квадратных
метров, в том
числе:
электротехничес-
кого
оборудования,
инженерных сетей
и коммуникаций,
приточно-
вытяжной системы
вентиляции,
пожарной
безопасности,
пожарной
сигнализации и
дымоудаления,
работы лифтов,
автоматической
телефонной
станции с
внешними и
внутренними
сетями.
Обслуживание
наружных
инженерных и
коммуникационных
сетей.
Проведение
профилактических
работ системы
хладо-теплоснаб-
жения, горячего
и холодного
водоснабжения, а
также проведение
ремонтных
пуско-наладочных
работ и
испытаний,
согласно правил
технической
эксплуатации
электроустановок
потребителей и
других РТМ (руководящие,
технические
материалы)
экспортные и
лицензионные
работы инженер-
ных систем.
Содержание в
чистоте
внутренних
помещений и
фасада Здания,
а также
прилегающей к
нему территории.
Санитарная
обработка
Здания. Вывоз
мусора и снега
с территорий а
также ее
озеленение и
благоустройство.
Проведение
кабеля и
необходимых
работ в
проведении
правительствен-
ной связи. Мойка
витражей - май,
сентябрь.
Другие
необходимые
работы для
обеспечения
нормального
функционирования
здания,
систем доступа,
видеонаблюдения,
систем
звукоусиления в
конференцзалах.
Обеспечение
указанных систем
запасными
частями,
специальными
инструментами,
оборудования,
КИПов,
аппаратуры и
расходными
материалами;
выполнение
снабженческих
функций по
содержанию
Здания.
Приобретение
товаров
необходимых для
обслуживания
Здания. Решение
вопросов
касающихся
проверки
энергосистем,
лифтов и
котлоагрегатов.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
транспорта
и комму-
никаций
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу, Алматы қаласында метрополитен құрылысының бірінші кезегін салу бойынша орындалған жұмыстар көлемі.
Түпкі нәтиже: автомобиль жолдарының желісін дамыту үшін объектілерді пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220каулысына
187-ҚОСЫМША
Ескерту. 187-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
215-Қазақстан Республикасы Көлік   және коммуникация министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   320475 мың теңге (үш жүз жиырма миллион төрт жүз жетпіс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын республикалық меншікке берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1202  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Transport tower" ғимаратына (бұдан әрі - Ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ғимаратқа техникалық және шаруашылық қызмет көрсету, жылумен, суық су, ыстық сумен қамтамасыз ету жүйелеріне профилактикалық жұмыстарын жүргізу, Үкіметтік байланыс кабелін өткізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
Ауданы 32294 шаршы метр ғимаратты, соның ішінде: электртехникалық жабдықтарды, инженерлік желілер мен коммуникацияларды, желдеткіштің сору-шығару жүйесін, өрт қауіпсіздігін, өрт сигналын беру мен түтінді жоюды, сыртқы және ішкі желілері бар автоматты телефон станциясын ұстап тұру, техникалық қызмет көрсету және жөндеу; сыртқы инженерлік желілерге қызмет көрсету; суық-жылумен жабдықтау, ыстық және суық сумен жабдықтау жүйесінің профилактикалық жұмыстарын жүргізу, лифтілер жұмысы; Ғимаратты күзету; Ішкі үй-жайлары мен ғимараттың қасбетін, сондай-ақ оған жапсарлас аумақты таза ұстау, Ғимаратты санитарлық өңдеу, аумақтан қоқыс пен қарды әкету, оны абаттандыру, терезелерді және витраждарды жуу және ғимараттың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін басқа да қажетті жұмыстар; кіруді бейнебақылау жүйесі, конференция залдарындағы дыбыс күшейткіш жүйелері, көрсетілген жүйелерді қосалқы бөлшектермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; ғимаратты күтіп ұстау бойынша жабдықтаушы функциясын орындау, ғимаратқа шаруашылық қызмет көрсетуді қамтамасыз ету. Ғимаратқа шаруашылық қызмет көрсету үшін қажетті тауарларды сатып алу.
Қазандықагрегаттарды, лифттерді, энергожүйелерді тексеруге қатысты сұрақтарды шешу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасын ың Көлік және коммуникация министрлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Получатели государственных услуг: государственные служащие.
Прямой результат: содержание Здания "Transport Tower" площадью 32294 кв.м., обеспечение нормального функционирования здания: своевременное проведение профилактических, ремонтных, инженерных, санитарных работ, озеленения, благоустройства с целью создания необходимых социально-бытовых условий государственным служащим.
Конечный результат: обеспечение функционирования Здания, создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: в течение года.
Качество: в соответствии с техническими нормами.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Мемлекеттік қызметті пайдаланушылар: мемлекеттік қызметкерлер.
Тікелей нәтиже: ауданы 32294 шаршы метр ғимаратты күтіп ұстау, ғимараттың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қажетті әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасау мақсатында ғимаратқа профилактикалық жөндеу жұмыстарын, инженерлік, санитарлық жұмыстарды, көгалдандыру мен абаттандыруды уақтылы жүргізу.
Түпкі нәтиже: ғимараттың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметкерлер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: республикалық бюджет қаражаттарын тиімді шығындау.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: техникалық нормаға сәйкес.