Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының осы қаулының қосымшасына сәйкес қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулы қосымшасының 26 - 34, 36 - 43-тармақтарын қоспағанда, қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Заң департаменті (Өртембаев А.Қ.) осы қаулы қабылданған күннен бастап жеті күндік мерзімде:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне осы қаулының қосымшасында көрсетілген қаулылардың күші жойылды деп танылғандығы туралы хабарласын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
Ұлттық Банк Төрағасы                       Г. Марченко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі агенттігі
Төрайым Бахмутова Е.Л.
2010 жылғы "__" қараша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2010 жылғы 1 қарашадағы
N 88 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Басқармасының күші жойылды деп танылатын
қаулыларының тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы" Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 1997 жылғы 27 қазандағы N 380 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 67 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Шет ел валюталарын пайдалануға байланысты қызметті лицензиялау тәртібі туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту жөнінде" 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 29 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 72 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 23 ақпан — 1 наурызда жарияланған).

О признании утратившими силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 года № 88
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия, за исключением пунктов с 26 по 34, с 36 по 43 приложения к настоящему постановлению, которые вводятся в действие с 1 июля 2011 года.
3. Юридическому департаменту (Уртембаев А.К.) в семидневный срок со дня принятия настоящего постановления:
1) уведомить Министерство юстиции Республики Казахстан о признании утратившими силу постановлений, указанных в приложении к настоящему постановлению;
2) довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
"СОГЛАСОВАНО"                           Верно:
Агентство Республики Казахстан по       Секретарь Правления АФН
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций          В. Рыбакова
Председатель Бахмутова Е.Л.
Верно:
Секретарь Правления
и Совета директоров НБ РК               А. Дупленко
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 1 ноября 2010 года № 88
Перечень постановлений Правления Национального
Банка Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 1997 года № 380 "О внесении изменений и дополнении в Положение "О пруденциальных нормативах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 67).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 29 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение "О порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 72, опубликованное 23 февраля - 1 марта 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").

3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1998 жылғы 6 мамырдағы N 101 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 85 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 9 - 15 қарашада жарияланған).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту жөнінде" 1998 жылғы 19 маусымдағы N 119 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 557 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 17 - 23 тамызда жарияланған).
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы" ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1998 жылғы 28 тамыздағы N 157 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 600 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 24 - 30 тамызда жарияланған).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтыруды бекіту жөнінде" 1998 жылғы 28 тамыздағы N 158 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 599 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 24 - 30 тамызда жарияланған).
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне толықтыруларды бекіту туралы" 1998 жылғы 29 қыркүйектегі N 189 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 654 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1998 жылғы 30 қараша - 6 желтоқсанда жарияланған).
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноттарын орналастыру, айналысқа шығару және өтеу ережесіне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 360 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 857 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 19 шілде - 1 тамызда жарияланған).

3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 мая 1998 года № 101 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 85, опубликованное 9-15 ноября 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 июня 1998 года № 119 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение "Об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 557, опубликованное 17-23 августа 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
5. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 1998 года № 157 "Об утверждении изменений и дополнений в "Положение о пруденциальных нормативах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 600, опубликованное 24-30 августа 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
6. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 1998 года № 158 "Об утверждении дополнения в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 599, опубликованное 24-30 августа 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
7. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 сентября 1998 года № 189 "Об утверждении дополнений в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 654, опубликованное 30 ноября - 6 декабря 1998 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 360 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила размещения, обращения и погашения краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 857, опубликованное 19 июля - 1 августа 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").

9. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне өзгерістерді бекіту туралы" 1999 жылғы 19 ақпандағы N 16 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 729 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 29 наурыз - 11 сәуірде жарияланған).
10. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы қолма-кол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 709 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 29 наурыз - 11 сәуірде жарияланған).
11. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысына өзгерістерді бекіту жөнінде" 1999 жылғы 20 мамырдағы N 113 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 808 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 21 маусым - 4 шілдеде жарияланған).
12. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа толықтырулар мен өзгерістерді бекіту жөнінде" 1999 жылғы 21 маусымдағы N 137 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 820 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 21 маусым - 4 шілдеде жарияланған).
13. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Шетел валютасын пайдалануға байланысты қызметті лицензиялау тәртібі туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1999 жылғы 23 қыркүйектегі N 304 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 983 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2000 жылғы 14 - 27 ақпанда жарияланған).
14. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Тауар (жұмыс, қызмет) экспортынан шетел валютасымен түскен түсімді міндетті түрде сатуды тоқтату туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 346 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 978 тіркелген).

9. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года № 16 "Об утверждении изменений в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 729, опубликованное 29 марта - 11 апреля 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "бюллетень Национального Банка Казахстана").
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года № 17 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 709, опубликованное 29 марта - 11 апреля 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
11. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 мая 1999 года № 113 "Об утверждении изменений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан и в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года № 17" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 808, опубликованное 21 июня - 4 июля 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
12. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июня 1999 года № 137 "Об утверждении дополнений и изменений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 820, опубликованное 21 июня - 4 июля 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
13. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года № 304 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение о порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 983, опубликованное 14-27 февраля 2000 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
14. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 346 "Об отмене обязательной продажи выручки в иностранной валюте от экспорта товаров (работ, услуг)" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 978, опубликованное 2 декабря 1999 года в газете "Казахстанская правда" № 279 (22996).

15. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 401 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1008 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 1999 жылғы 20 - 31 желтоқсанда жарияланған).
16. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу ережесіне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 209 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1165 тіркелген).
17. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысымен бекітілген Пруденциалдық нормативтер туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 265 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1197 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2000 жылғы 17 - 30 шілдеде жарияланған).
18. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Шетел валютасын пайдалануға байланысты қызметті лицензиялау тәртібі туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі N 308 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1208 тіркелген).
19. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Шетел валютасын пайдалануға байланысты қызметті лицензиялау тәртібі туралы ережеге өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі N 309 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1207 тіркелген).
20. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Валюталық құндылықтарды пайдалануға байланысты қызметті лицензиялау ережесіне толықтыруларды бекіту туралы" 2000 жылғы 30 қазандағы N 413 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1362 тіркелген, 2001 жылы "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінің" N 13 жарияланған).

15. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 401 "Об утверждении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года № 17 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1008, опубликованное 20-31 декабря 1999 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
16. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 мая 2000 года № 209 "О внесении изменений и дополнения в Правила проведения валютных операций в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1165, опубликованное 4 июля 2000 года в газете "Казахстанская правда" № 166-167 (23179-23180).
17. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года № 265 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила о пруденциальных нормативах, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 мая 1997 года № 219" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1197, опубликованное 17-30 июля 2000 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
18. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года № 308 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение о порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1208, опубликованное 10 августа 2000 года в газете "Казахстанская правда" № 199-200(23212-23213).
19. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года № 309 "Об утверждении изменений и дополнений в Положение о порядке лицензирования деятельности, связанной с использованием иностранной валюты" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под, № 1207, опубликованное 10 августа 2000 года в газете "Казахстанская правда" № 199-200(23212-23213).
20. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 октября 2000 года № 413 "Об утверждении Дополнений в Правила лицензирования деятельности, связанной с использованием валютных ценностей" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1362, опубликованное в 2001 год) в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан № 13).

21. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы" ереже туралы" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысымен бекітілген Пруденциалдық нормативтер туралы ережеге өзгерісті бекіту туралы" 2000 жылғы 25 қарашадағы N 435 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1345 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2001 жылғы 1 - 14 қаңтарда жарияланған).
22. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі бухгалтерлік есептің есепшот жоспарын бекіту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 419 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі бухгалтерлік есептің есепшот жоспарына толықтыруларды бекіту туралы" 2001 жылғы 9 сәуірдегі N 90 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1467 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2001 жылғы 23 сәуір - 6 мамырда жарияланған).
23. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған бухгалтерлік есептің толық есепшот жоспарын бекіту туралы" 2000 жылғы 24 тамыздағы N 325 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған бухгалтерлік есептің толық есепшот жоспарына толықтыруларды бекіту туралы" 2001 жылғы 9 сәуірдегі N 91 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1468 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2001 жылғы 9 - 22 сәуірде жарияланған).
24. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының банктерінде статистикалық есеп беруді ұйымдастыру ережесін бекіту туралы және есеп берудің жаңа үлгілеріне көшу мерзімі туралы" 1999 жылғы 15 қарашадағы N 347 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының банктерінде статистикалық есеп беруді ұйымдастыру ережесіне өзгерістерді бекіту туралы" 2001 жылғы 14 қыркүйектегі N 354 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1677 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2001 жылғы 19 қараша - 2 желтоқсанда жарияланған).

21. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 ноября 2000 года № 435 "Об утверждении Изменения в Правила о пруденциальных нормативах, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 мая 1997 года № 219 "О Положении "О пруденциальных нормативах" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1345, опубликованное 1-14 января 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
22. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года № 90 "Об утверждении дополнений в План счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан,  утвержденный постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 2000 года № 419 "Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1467, опубликованное 23 апреля - 6 мая 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
23. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года № 91 "Об утверждении дополнений в Детализированный План счетов бухгалтерского учета для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, утвержденный постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2000 года № 325 "Об утверждении Детализированного Плана счетов бухгалтерского учета для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1468, опубликованное 9-22 апреля 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").
24. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года № 354 "Об утверждении изменений в Правила организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 347 "Об утверждении Правил организации статистической отчетности в банках Республики Казахстан и о сроках перехода на новые формы отчетов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1677, опубликованное 19 ноября - 2 декабря 2001 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана").

25. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Пруденциалдық нормативтер туралы ереже жөнінде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 219 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 23 қарашадағы N 460 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1768 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" ресми басылымында 2002 жылғы 25 ақпан - 10 наурызда жарияланған).
26. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2003 жылғы 25 шілдедегі  N241 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2467 тіркелген).
27. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің жылдық қаржылық есебін ұсыну тәртібі, нысандары мен мерзімдері туралы" 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 442 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2639 тіркелген, 2004 жылғы 14 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінің N 8 (23646) жарияланған).
28. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 22 қарашадағы N 160 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3307 тіркелген, 2005 жылғы 12 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінің N 6 (23964) жарияланған).
29. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының жылдық қаржылық есебін ұсыну және жариялау тәртібі, нысандары мен мерзімдері туралы" 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 442 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 22 қарашадағы N 161 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3290 тіркелген, 2005 жылғы 7 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінің N 3 (23961) жарияланған).
30. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3384 тіркелген).

25. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 ноября 2001 года № 460 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "О Положении о пруденциальных нормативах" от 23 мая 1997 года № 219" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1768, опубликованное 25 февраля - 10 марта 2002 года в официальном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник-Национального Банка Казахстана").
26. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2467).
27. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года № 442 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2639, опубликованное 17 января 2004 года в газете "Казахстанская правда" № 10 (24320).
28. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 ноября 2004 года № 160 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3307, опубликованное 13 января 2005 года в газете "Казахстанская правда" № 8 (24618).
29. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 ноября 2004 года № 161 "О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года № 442 "О порядке, формах и сроках представления и публикации годовой финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3290, опубликованное 7 января 2005 года в газете "Казахстанская правда" № 4 (24614).
30. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3384).

31. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің жылдық қаржылық есебін ұсыну және жариялау тәртібі, нысандары мен мерзімдері туралы" 2003 жылғы 6 желтоқсандағы N 442 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы N 68 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3746 тіркелген).
32. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 174 қаулысына және "Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 18 ақпандағы N 9 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4128 тіркелген) 2-тармағы.
33. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзара сақтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 9 қазандағы N 103 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4450 тіркелген, 2006 жылғы 17 қарашада "Заң газеті" газетінің N 201 (1007) жарияланған).
34. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Арнайы қаржы компанияларының және исламдық арнайы қаржы компаниясының жылдық қаржылық есебінің тізбесі және нысандары туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 110 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4482 тіркелген).
35. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ақша-кредит саясаты жөніндегі кеңесі туралы ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 9 шілдедегі N 86 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 26 желтоқсандағы N 134 қаулысы.
36. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті электрондық тасымалдауыштарда ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4640 тіркелген, 2007 жылы Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдары актілерінің жинағында (наурыз-сәуір) жарияланған).

31. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2005 года № 68 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 декабря 2003 года № 442 "О порядке, формах и сроках представления и публикации годовой финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3746).
32. Пункт 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 февраля 2006 года № 9 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" и от 15 декабря 2004 года № 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4128).
33. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 103 "О внесении изменений и дополнении в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам взаимного страхования" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4450, опубликованное 17 ноября 2006 года в газете "Юридическая газета" № 201 (1181).
34. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года № 110 "О перечне и формах годовой финансовой отчетности специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4482).
35. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 134 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 09 июля 2005 года № 86 "Об утверждении Положения о Совете по денежно-кредитной политике Национального Банка Республики Казахстан".
36. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года № 27 "О внесении изменений и дополнении в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления финансовой отчетности финансовыми организациями на электронных носителях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4640. опубликованное в 2007 году в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан (март-апрель).

37. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 44 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4702 тіркелген) қосымшасының 8-тармағы.
38. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына ипотекалық ұйымдардың, арнайы қаржы компанияларының және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 20 шілдедегі N 84 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4905 тіркелген).
39. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 20 шілдедегі N 86 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4906 тіркелген).
40. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есептілігі бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 21 шілдедегі N 61 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5298 тіркелген, 2008 жылғы 15 қазанда Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағының N 10 жарияланған).
41. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына исламдық арнайы қаржы компанияларының бухгалтерлік есебі және қаржылық есептілікті жасауы мәселелері жөнінде толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2009 жылғы 20 наурыздағы.N 24 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5637 тіркелген) 1 -тармағы.
42. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 174 және "Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 9 шілдедегі N 61 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5745 тіркелген) 2-тармағы.

37. Пункт 8 приложения к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 44 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности" (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4702).
38. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 84 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности ипотечных организаций, специальных финансовых компаний и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под 4905).
39. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 86 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4906).
40. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июля 2008 года № 61 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по финансовой отчетности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5298, опубликованное 15 октября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 10).
41. Пункт 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 24 "О внесении дополнений и изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам бухгалтерского учета и составления финансовой отчетности исламскими специальными финансовыми компаниями" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5637).
42. Пункт 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 61 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" и от 15 декабря 2004 года № 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5745).

43. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті жариялау тәртібі мен мерзімдері және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" 2009 жылғы 24 тамыздағы N 84 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5801 тіркелген) 8-тармағы.

43. Пункт 8 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2009 года № 84 "О порядке и сроках публикации финансовой отчетности финансовыми организациями Республики Казахстан и внесении изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5801).