2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:  407 ,  408 ,  409 ,  410 ,  411 ,  412 ,  413 ,  414 ,  415 ,   416-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
407-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   569276 мың теңге (бес жүз алпыс тоғыз миллион екі жүз жетпіс алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының  9-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан
Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  21-24-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының  8-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет"
қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы  Жарлығы ;»"Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тіркеудің, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден
әкелудің ережесін бекіту туралы"»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін радиосәуле шығаратын құралдардың деректерін есепке алудың бірыңғай жүйесін құру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26
қаңтардағы N 114  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724  қаулысы .
3.   Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи согласно приложениям  407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 407
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области информатизации и связи"
на 2007 год
1. Стоимость:  569276 тысяч тенге (пятьсот шестьдесят девять миллионов двести семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи  21- 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года
"О государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств";
постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114 "Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасында ақпараттандыру және байланыс   салаларының кезеңмен дамуы және жетілдіруі.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   халықаралық тәжірибені зерттеуге және халықаралық стандарттарды енгізуге негізделген байланыс және ақпараттандыру салаларының нормативтік құқықтық негізін жетілдіру;
өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.

4. Цель бюджетной программы:  поэтапное развитие и совершенствование отрасли информатизации и связи в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  совершенствование нормативной правовой основы отрасли связи и информатизации, основанной на изучении международного опыта и внедрении международных стандартов;
обновление теоретических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Байланыс және ақпараттандыру саласының нормативтік-құқықтық негізін жетілдіру;
өз құзыреті шегінде қызмет түрлерін лицензиялау;
байланыс және ақпараттандыру саласындағы және радиожиілік өрісін пайдаланудағы жеке және заңды тұлғалардың қызметіне мемлекеттік техникалық бақылау мен қадағалауды қамтамасыз ету;
радиожиілік өрісінің мониторингінің толық түрде қызмет ететін жүйесінің құрылуы;
мемлекеттік органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік регистрін сүйемелдеу;
ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің қызметін техникалық қолдау;
деректер беру желілеріне қол жеткізу жөніндегі және телефондық қызметтер үшін абоненттік және жалдық төлемдерді қамтитын ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерін сүйемелдеу;
2 тақырып бойынша нормативтік құқықтық құжаттар әзірлеу:
1) телекоммуникация желілерінің ортақ пайдаланудағы телекоммуникация желілеріне қосылу және Қазақстан Республикасының ортақ пайдаланудағы телекоммуникация желілерімен трафикті өткізуді реттеу мәселесі бойынша зерттеу жүргізу;
2) РЖС конверсиялауды жүргізудің нәтижелері бойынша халықаралық электробайланыс кеңесінің ұсыныстарға байланысты радиожиілік спектрді пайдаланудың гармонизациясы бойынша зерттеулер жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
Байланыс және ақпараттандыру саласының нормативтік-кұқықтық негізін жетілдіру;
өз құзыреті шегінде қызмет түрлерін лицензиялау;
байланыс және ақпараттандыру саласындағы және радиожиілік өрісін пайдаланудағы жеке және заңды тұлғалардың қызметіне мемлекеттік техникалық бақылау мен қадағалауды қамтамасыз ету;
радиожиілік өрісінің мониторингінің толық түрде қызмет ететін жүйесінің құрылуы;
компьютерлік және ұйымдастыру техникасына техникалық қызмет көрсету;
деректер беру желілеріне қол жеткізу жөніндегі және телефондық қызметтер үшін абоненттік және жалдық төлемдерді қамтитын ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерін сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
4
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Мемлекеттік және   ағылшын тілдерін      оқыту жөніндегі қызметтерді сатып алу.
Ақпан-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
5

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
информатиза-
ции и связи
2
001
Аппарат
центрального
органа
Совершенствование
нормативной правовой
основы отрасли связи и
информатизации;
лицензирование видов
деятельности в
пределах своей
компетенции;
обеспечение государс-
твенного технического
контроля и надзор за
деятельностью
физических и юриди-
ческих лиц в области
связи и информатизации и использования радио-
частотного спектра;
создание полноценно
функционирующей системы
мониторинга радио-
частотного спектра;
сопровождение
Государственного
регистра информационно-
телекоммуникационных
ресурсов государст-
венных органов;
техническая поддержка
функционирования
межведомственных
информационных систем;
сопровождение
информационно-
телекоммуникационных
ресурсов, включающее в
себя абонентскую и
арендную плату за
услуги телефонной
связи и по доступу к
сетям передачи данных;
разработка нормативных
правовых документов по
2 темам:
1) проведение
исследования по вопросу
присоединения сетей
телекоммуникаций к сети
телекоммуникаций общего
пользования и
регулирования пропуска
трафика по сети
телекоммуникаций общего
пользования Республики
Казахстан;
2) по итогам проведения
конверсии РЧС
проведение исследова-
ния по гармонизации
использования
радиочастотного спектра
в соответствии с
рекомендациями
международного союза
электросвязи.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Совершенствование
нормативной правовой
основы отрасли связи и
информатизации;
лицензирование видов
деятельности в пределах
своей компетенции;
обеспечение государс-
твенного технического
контроля и надзор за
деятельностью
физических и
юридических лиц в
области связи и
информатизации и
использования радио-
частотного спектра;
создание полноценно
функционирующей
системы мониторинга
радиочастотного
спектра;
техническое обслужи-
вание компьютерной и
оргтехники;
сопровождение
информационно-
телекоммуникационных
ресурсов, включающее в
себя абонентскую и
арендную плату за
услуги телефонной
связи и по доступу к
сетям передачи данных.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение услуг
по обучению
государственному и английскому языкам.
Фев-
раль-
де-
кабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5

009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Алматы қаласы үшін стационарлық радиобақылау бекеттерін; Орал, Қызылорда, Павлодар, Тараз қалалары үшін 30 МГц-2 ГГц диапазондағы  жылжымалы өлшеу-пеленгациялық кешендер; Ақтөбе, Ақтау, Петропавл, Талдықорған, Көкшетау, Жезқазған, Семей, Тараз қалалары үшін аз шулайтын күшейткіш; Ақтөбе, Ақтау, Петропавл, Талдықорған, Көкшетау, Жезқазған, Семей, Тараз қалалары үшін әртүрлі жиілілік  диапазондарға бағытталған айықтырғыштар жинағын; Ақтөбе, Ақтау, Қарағанды, Петропавл, Тараз, Шымкент қалалары үшін көп функционалды  тестілеу қабылдығышын (портативтік); Алматы, Талдықорған, Астана, Көкшетау, Атырау, Ақтау, Семей, Өскемен, Қарағанды, Жезқазған, Павлодар қалалары үшін аумақтық органдардың жабдықтарын Радиожиілік өрісінің мониторинг орталығының орталық серверімен түйістіру үшін жүйелік жабдықтар жинағын сатып алу.
Орталық және аумақтық органдардың қызметін материалды-техникалық қамту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
6
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Ақпараттық жүйелерді техникалық, технологиялық және бағдарламалық қамтамасыз ету;
интернетке кіру қызметтері;
компьютерлік техниканы сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: байланыс қызметі нарығының және ақпараттандыру саласының тиімді қызмет етуі үшін ақпараттық-коммуникациялық саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, байланыс операторларының қызметін реттеу және бақылау жүргізу, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заң мүдделерін, сонымен қатар мемлекеттің ұлттық мүдделерін қорғау; мемлекеттік тілге 99 адамды оқыту, ағылшын тіліне 20 адамды оқыту.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы ақпараттық-коммуникациялық секторының тиімді қызмет етуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: радиожиілік өрісін пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетті түсімдермен толтыру.
Бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытудың орташа шығыны - 12,5 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметшіні ағылшын тіліне оқытудың орташа шығыны - 20,6 мың теңге.
Уақтылығы: мемлекеттік органға жүктелген міндеттерді уақытылы орындау.
Сапасы: мемлекеттік тілге оқыту курсынан өткеннен кейін мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі 60 пайызды құрайды;
ағылшын тілге оқыту курсынан өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі 30 пайызды құрайды;
радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық құралдарды заңсыз қолданушыларды, лицензиялық заңды бұзуларды кесіп өту және оперативті ашу, байланыс саласының қызметі нарығының және ақпараттандыру саласының мемлекеттік реттеуін дамыту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
408-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Приобретение:
стационарных
радиоконтрольных
пунктов для Алматы,
передвижных измеритель-
но-пеленгационных
комплексов в диапазоне
30 МГц для
г.г. Уральск,
Кызылорда,
Павлодар, Тараз,
малошумящих усилителей
для г.г. Актобе, Актау,
Петропавловск,
Талдыкорган, Кокшетау,
Жезказган,
Семипалатинск, Тараз,
комплекта направленных
ответвителей на
различные частотные
диапазоны для г.г.
Актобе, Актау,
Петропавловск,
Талдыкорган, Кокшетау,
Жезказган,
Семипалатинск, Тараз,
многофункциональных
тестовых приемников
(портативный) для
г.г. Актобе, Актау,
Караганда,
Петропавловск, Тараз,
Шымкент, радиостанций
с расширенным
диапазоном для г.г.
Алматы, Талдыкорган,
Астана, Кокшетау,
Актобе, Атырау, Актау,
Уральск, Караганда,
Жезказган, Костанай,
Петропавловск, Тараз,
Семипалатинск, Шымкент,
сетевого комплекта
аппаратуры для
стыковки оборудования
территориальных
органов с центральным
сервером Центра
мониторинга радио-
частотного спектра для
г.г. Алматы,
Талдыкорган, Астана,
Кокшетау, Атырау,
Актау, Семипалатинск,
Усть-Каменогорск,
Караганда, Жезказган,
Павлодар.
Материально-техническое
оснащение деятельности
центрального и  терри-
ториальных органов.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое,
технологическое и
программное обеспечение
информационных систем;
услуги доступа
Интернет;
приобретение компьютерной техники.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7.   Ожидаемые результаты   выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: осуществление государственной политики в области инфокоммуникационного сектора для эффективного функционирования рынка услуг связи и сферы информатизации, регулирование и контроль за деятельностью операторов связи, защита прав и законных интересов физических и юридических лиц, а также национальных интересов государства; обучение государственному языку - 99 чел.; обучение английскому языку - 20 чел.
Конечный результат: обеспечение эффективного функционирования инфокоммуникационного сектора Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: полнота поступлений в государственный бюджет за использование радиочастотного спектра.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 12,5 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 20,6 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное выполнение функций, возложенных на государственный орган.
Качество: доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения курсов обучения государственному языку - 60 процентов;
доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 30 процентов;
оперативное выявление и пресечение нарушений лицензионного законодательства, незаконно-действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств, совершенствование государственного регулирования рынка услуг отрасли связи и сферы информатизации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 408
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области
информатизации и связи"
на 2007 год

1. Құны : 32500 мың теңге (отыз екі миллион бес жүз мың теңге).
2.   Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының  8-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы
10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын қолданбалы ғылыми зерттеулер құру мен іске асырудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында телекоммуникация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған
бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 маусымдағы N 519  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің   қаражаты.

1. Стоимость:  32500 тысяч тенге (тридцать два миллиона пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 8  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и
реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2006 года N 519 "Об утверждении Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4.   Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстанның бәсекелестік экономикасын одан әрі құрудың негізгі жағдайларының бірі ретінде инфо-коммуникациялық сектордың озық дамуын қамтамасыз ету, ақпараттандыру үрдістері мониторингінің ғылыми-әдістемелік базасын құру, оның ішінде Қазақстан халқының компьютерлік сауаттылығын және оның»"электрондық үкімет" қызметтерін пайдаланудың дайындығын жоғарылату.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   транзиттік телекоммуникациялық мүмкіндіктерін дамыту және отандық байланыс операторларын шетел нарығына шығару ұсыныстарын әзірлеу және зерттеулер жүргізу; телекоммуникация саласының инновациялық-техникалық дамуына зерттеу жүргізу; радиожиілік спектрінің конверсия шығындарының технико-экономикалық негіздемесінің әдістемесін әзірлеу жөніндегі зерттеулер жүргізу; радиожиілік спектрінің конверсия бойынша шаралар жүргізуге кететін шығындарды өтеу жөніндегі әдістемеге зерттеулер жүргізу; әртүрлі мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың негізгі бағыттағы радиотолқындар жолақтарын пайдалануды анықтау үшін ғылыми-негізделген пікірлер жөнінде зерттеулер жүргізу; жиілік-аумақтық таратудың нормаларына және жиіліктің жалпы өрістерін азаматтық және әскери радиожүйелерімен бірлесе пайдалануының ғылыми-негізделген нормаларына зерттеулер жүргізу; халықтың компьютерлік сауаттылық иңдикаторларын анықтау және ақпараттандыру саласындағы тіркеу және баға беру жөніндегі статистикалық есеп беруді әзірлеу жөніндегі зерттеу жұмыстарын жүргізу; Қазақстанның ақпараттық қоғамға дайындығы ретінде Қазақстан Республикасы аймақтарының»электрондық үкіметке» дайындығының ғылыми негізделген зерттеу жұмыстарын жүргізу.

4. Цель бюджетной программы:  обеспечение опережающего развития инфокоммуникационного сектора, как одного из основных условий дальнейшего формирования конкурентной экономики Казахстана, создание, научно-методической базы мониторинга процессов информатизации, в том числе компьютерной грамотности населения Казахстана и его готовности к использованию услуг "электронного правительства".
5. Задачи бюджетной программы:  проведение исследования и выработка предложений по развитию транзитного телекоммуникационного потенциала и продвижения отечественных операторов связи на зарубежные рынки; проведение исследования по инновационно-техническому развитию отрасли телекоммуникаций; проведение исследования по разработке методики технико-экономического обоснования затрат конверсии радиочастотного спектра; проведение исследования по разработке методологии компенсации затрат на проведение мероприятий по конверсии радиочастотного спектра; проведение исследования по разработке научно-обоснованных рекомендаций по определению основных направлений использования полос радиочастот радиоэлектронных средств различного назначения; проведения исследования по определению частотно-территориального разноса и условий совместного использования общих полос частот гражданскими и военными радиосистемами для установления научно-обоснованных норм; проведение исследовательских работ по определению индикаторов компьютерной грамотности населения и разработка статистической отчетности для учета и оценки в сфере информатизации; проведение исследовательских работ по научному обоснованию готовности регионов Республики Казахстан к внедрению системы "электронного правительства", как составляющей готовности Казахстана к информационному обществу.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1. Ақпараттандыру және байланыс саласындағы 8 тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу,
оның ішінде:
1) транзиттік телекоммуникациялық мүмкіндіктерін дамыту және отандық байланыс операторларын шетел нарығына шығару ұсыныстарын әзірлеу және зерттеулер жүргізу;
2) телекоммуникация саласының инновациялық-техникалық дамуына зерттеу жүргізу;
3) радиожиілік спектрінің конверсиясы шығындарының техникалық-экономикалық негіздемесінің әдістемесін әзірлеу жөніндегі зерттеулер жүргізу;
4) радиожиілік спектрінің конверсиясы бойынша шаралар жүргізуге кететін шығындарды өтеу жөніндегі әдістемеге зерттеулер жүргізу;
5) әртүрлі мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың негізгі бағыттағы радиотолқындар жолақтарын пайдалануды анықтау үшін ғылыми-негізделген пікірлер жөніндегі зерттеулер жүргізу;
6) жиілік-аумақтық таратудың нормаларына және жиіліктің жалпы өрістерін азаматтық және әскери радиожүйелерімен бірлесе пайдалануының ғылыми-негізделген нормаларына зерттеулер жүргізу;
7) халықтың компьютерлік сауаттылық индикаторларын анықтау және ақпараттандыру саласындағы тіркеу және баға беру жөніндегі статистикалық есеп беруді әзірлеу жөніндегі зерттеу жұмыстарын жүргізу;
8) Қазақстанның ақпараттық қоғамға дайындығы ретінде Қазақстан Республикасы аймақтарының "электрондық үкіметке"»дайындығының ғылыми негізделген зерттеу жұмыстарын жүргізу.
2. Мемлекеттік ғылыми-техникалық экспертизаны іске асыру жөніндегі қызметтерін төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: барлығы 8 ғылыми-зерттеу есеп беру әзірленеді.
Түпкі нәтиже: республикада ақпараттық-коммуникациялық саладағы нормативтік құқықтық базасын жетілдіруді қамтамасыз ету, ақпараттандыру үрдістерін, оның ішінде Қазақстан халқының компьютерлік сауаттылық деңгейін талдау және сапалы мониторинг жүргізу жүйесін құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: қолданбалы ғылыми зерттеулердің 1 тақырып бойынша орташа құны 4062,5 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес - 100 пайыз.
Сапасы: радиожиілік спектрін пайдаланудың және Қазақстан Республикасының транзиттік телекоммуникациялық мүмкіндіктерінің тиімділігі жоғарылайды; Қазақстан Республикасында ақпараттандыру үрдістерінің динамикасын тексеру мүмкіндіктері жоғарылайды және сонымен қатар, Агенттіктің басқару шешімдерін қабылдау үшін аналитикалық база жақсарады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
409-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Байланыс пен хабар таратудың ұлттық спутниктік жүйесін дамыту" деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные
исследования
в области
информатиза-
ции и связи
1. Проведение прик-
ладных научных иссле-
дований в области
информатизации и
связи по 8 темам, в
том числе:
1) проведение
исследования и
выработка предложений
по развитию
транзитного
телекоммуникационного
потенциала и
продвижения
отечественных
операторов связи
на зарубежные рынки;
2) проведение
исследования по
инновационно-
техническому
развитию отрасли
телекоммуникаций;
3) проведение
исследования по
разработке методики
технико-
экономического
обоснования затрат
конверсии радио-
частотного спектра;
4) проведение
исследования по
разработке
методологии
компенсации затрат на
проведение
мероприятий по
конверсии радио-
частотного спектра;
5) проведение
исследования по
разработке
научно-обоснованных
рекомендаций по
определению
основных направлений
использования полос
радиочастот радио-
электронных средств
различного
назначения;
6) проведение
исследования по
определению частотно-
территориального
разноса и условий
совместного
использования общих
полос частот
гражданскими и
военными радио-
системами для
установления научно-
обоснованных норм;
7) проведение
исследования по
определению
индикаторов
компьютерной
грамотности населения
и разработка
статистической
отчетности для учета
и оценки в сфере
информатизации;
8) проведение
исследования по
определению научной
обоснованности
готовности регионов
Республики Казахстан
к внедрению системы
"электронного
правительства", как
составляющей
готовности Казахстана
к информационному
обществу.
2. Оплата услуг по
проведению
государственной
научно-технической
экспертизы.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будут разработаны всего 8 научно-исследовательских отчетов.
Конечный результат: обеспечение совершенствования нормативной правовой базы в инфокоммуникационной области в республике, создание системы качественного мониторинга и анализа процессов информатизации, в том числе уровня компьютерной грамотности населения Казахстана.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по 1 теме составит: 4 062,5 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования - 100 процентов.
Качество: повысится эффективность использования радиочастотного спектра и транзитного телекоммуникационного потенциала Республики Казахстан; появится возможность отслеживания динамики процессов информатизации в Республике Казахстан и свою очередь улучшится аналитическая база для принятия управленческих решений Агентства.
ПРИЛОЖЕНИЕ 409
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Развитие национальной спутниковой системы связи и вещания"
на 2007 год

1. Құны : 8510000 мың теңге (сегіз миллиард бес жүз он миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 "Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған ғарыштық қызметті дамыту туралы"  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы  N 1355» "Байланыс және
хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Байланыс және телехабар тарату инфрақұрылымын жеделдете дамыту, қатынасу қиынға түсетін аудандарды байланыспен қамтамасыз ету, байланыс және телехабар таратудың халықаралық спутниктік жүйелерімен үйлесімділік, Қазақстан Республикасының жердегі инфрақұрылымымен келісе қызмет көрсету, спутниктік байланыстың жаңа технологияларын енгізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :»"КаzSаt"-2 екінші ұлттық геостационарлық байланыс және хабар тарату спутнигін жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
004
Байланыс пен хабар таратудың ұлттық спутниктік жүйесін дамыту
"КаzSаt-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшыру бойынша жұмыстарды жүргізу үшін "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
» 7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жалпы көлемнен»"КаzSаt-2" байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық екінші спутнигін құру және ұшыру жөніндегі жұмыстардың 50 пайыз орындалатын болады.
Түпкі нәтиже:»"КаzSаt-2"»байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық екінші спутнигін құру және ұшыру жөніндегі жұмыстардың дайындығын жүргізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жоба аяқталғаннан кейін байланыс және хабар тарату спутнигін пайдаланудың барлық мерзімінде бюджеттік тиімділік 125 пайыз құрайды, экономикалық тиімділігі 129 пайыз құрайды.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарымен сәйкес.
Сапасы: деректерді беру қызметтері тарифтерінің төмендеуі 5-10 пайыз, бүкілдүниежүзілік Интернет желісіне қол жеткізу мүмкіндігінің сапасын жақсарту, байланыстың жаңа түрлерін дамыту, телекоммуникациялық қызметтерді кеңейту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
410-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесін техникалық сүйемелдеу"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  8510000 тысяч тенге (восемь миллиардов пятьсот десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года  N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Ускоренное развитие инфраструктуры связи и телевещания, обеспечение связью труднодоступных районов, совместимость с международными спутниковыми системами связи и телевещания, согласованность с наземной инфраструктурой связи Республики Казахстан, внедрение новых технологий спутниковой связи.
5. Задачи бюджетной программы:  создание второго национального геостационарного спутника связи и вещания "KazSat-2".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Развитие
националь-
ной
спутниковой
системы
связи и
вещания
Увеличение уставного
капитала АО "Республи-
канский центр космичес-
кой связи и электромаг-
нитной совместимости
радиоэлектронных
средств" для проведения
работ по созданию и запуску национального геостационарного спутника связи и вещания "Kazsat-2".
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будет выполнено 50 процентов работ по созданию и запуску второго национального геостационарного спутника связи и вещания "KazSat-2" от общего объема.
Конечный результат: проведение подготовительных работ по созданию и запуску второго национального геостационарного спутника связи и вещания "KazSat-2".
Финансово-экономический результат: по завершению проекта бюджетная эффективность составит 125 процентов за весь срок эксплуатации спутника связи и вещания, экономическая эффективность составит 129 процентов.
Своевременность: в соответствии с планом финансирования.
Качество: снижение тарифов на услуги передачи данных на 5-10 процентов, улучшение качества доступа к всемирной сети Интернет, развитие новых видов связи, расширение телекоммуникационных услуг.
ПРИЛОЖЕНИЕ 410
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств"
на 2007 год

1. Құны :   121195 мың теңге (бір жүз жиырма бір миллион бір жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:» "Өлшеулердің біркелкілігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 7 маусымдағы  Заңы ; "Байланыс туралы"»Қазақстан Республикасының 2004 жылдың 5 шілдедегі  Заңы ;»"Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін
жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылдың 30 желтоқсандағы N 1355  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  121195 тысяч тенге (сто двадцать один миллион сто девяносто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   радиожиілік спектрі мониторингі жүйесі қызметінің үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   радиобақылау және радиоөлшегіш жабдықтарын, арнайы көлік, сондай-ақ радиобақылау пунктілерін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесін техникалық сүйемелдеу
Радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық қамтамасыз етуін жүргізу:
тұрақты радиобақылау пунктілерінің (бұдан әрі - ТРБП) жайларын қорғау;
ТРБП үшін жайларды жалға алу;
арнайы көліктер үшін бокстарды жалға алу;
азаматтық- құқықтық жауапкершілікті сақтандыру;
коммуналды қызметтерді төлеу;
электрлік энергияны төлеу;
жылуды төлеу;
ЖМЗ, өзге шығын заттарын сатып алу;
байланыс қызметтері;
штаттан тыс қызметкерлерге төлеу;
өлшеу құралдарын  тексеруден өткізумен байланысты іссапарлық шығындарды төлеу;
өлшеу құралдарын  метрологиялық қамтамасыз ету - 30 бірлік;
радиожиілік спектрімен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін қоғаммен инженерлік-техникалық қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" акционерлік қоғамымен 12 тұрақты радиобақылау пунктілерін (ТРБП) техникалық қамтамасыз ету; өлшеу құралдарын тексеруден өткізу және инженерлік-техникалық қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесі қызметінің нақтылы жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 12 ТРБП қамтамасыз ету үшін кететін орташа шығын - 23 341 мың теңге, өлшеу құралдарын тексеруден өткізуге - 2 000 мың теңге, жылына мониторингтеу жүйесін инженерлік-техникалық қамтамасыз етуге - 95 854 мың теңге.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес.
Сапасы: радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесінің қызметін пайдаланушылардың жұмыс сапалығымен қанағаттандырылуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
411-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету" деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4. Цель бюджетной программы:  обеспечение бесперебойной деятельности системы мониторинга радиочастотного спектра.
5. Задачи бюджетной программы:  содержание радиоконтрольного и радиоизмерительного оборудования, спецавтотранспорта, а также радиоконтрольных пунктов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Техническое
сопровожде-
ние системы
мониторинга
радиочастот-
ного спектра
и радио-
электронных
средств
Проведение техническо-
го сопровождения сис-
темы мониторинга
радиочастотного спект-
ра и радиоэлектронных
средств:
охрана помещений
стационарных
радиоконтрольных
пунктов (далее -
СРКП);
аренда помещений для
СРКП;
аренда боксов для
спецавтотранспорта;
страхование
гражданско-правовой
ответственности;
оплата коммунальных
услуг;
оплата за
электроэнергию;
оплата за отопление;
приобретение ГСМ,
товаров и прочих
расходных материалов;
услуги связи;
оплата внештатных
сотрудников;
командировочные
расходы связанные с
поверкой средств
измерений;
метрологическое
обслуживание средств
измерений - 30 единиц;
инженерно-техническое
обслуживание обществом
системы мониторинга
радиочастотного спект-
ра и радиоэлектронных
средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: техническое сопровождение 12 стационарных радиоконтрольных пунктов (СРКП); поверка средств измерений и инженерно-техническое обслуживание АО "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств" системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Конечный результат: обеспечение надлежащего функционирования системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание 12 СРКП - 23 341 тыс. тенге; затраты на проверку 30 единиц средств измерений 2 000 тыс. тенге; затраты в год на инженерно-техническое обслуживание системы мониторинга 95 854 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение пользователей качеством работы системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 411
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение функционирования межведомственных
информационных систем"
на 2007 год

1. Құны :   1731390 мың теңге (бір миллиард жеті жүз отыз бір миллион үш жүз тоқсан мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; "Ақпараттандыру туралы"»2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының  5 ,   7-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында электрондық үкімет» қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің»"Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44  қаулысы ; Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының»электрондық үкімет»ақпараттық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымында біріктірілетін мемлекеттік ақпараттық жүйелерін сүйемелдеу және бағдарламалық-аппараттық құралдарына жүйелік-техникалық қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
010
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1. Электрондық»үкіметтің ақпараттық жүйелерін сүйемелдеу.
2. Жабдықтарға, жүйелер мен желілерге жүйелік-техникалық қызмет көрсету, соның ішінде алаңдарды жалға алу.
3. Сервер орталығының пайдаланушылық шығындары.
4. Мемлекеттік органдарда АТ-бөлімшелерін құру.
5. Жабдықтарға техникалық және жүйелік қызмет көрсету.
6. Техникалық құралдарды сатып алу.
7. Лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
8. Телекоммуникациялық қызметтерді сатып алу.
қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : » Электрондық үкімет»шеңберінде құрылған ақпараттық жүйелердің, деректер қорының және ақпараттық ресурстардың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
жабдықтардың, операциялық жүйелердің және деректер қорының жұмысқа қабілеттілігін қолдау және олардың кенеттен бұзылуын болдырмау;
мемлекеттік органдардың Серверлік орталығының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
412-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Байланыс және хабар таратудың ғарыштық аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  1731390 тысяч тенге (один миллиард семьсот тридцать один миллион триста девяносто тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  статьи 5 ,  7  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования информационной инфраструктуры "электронного правительства" Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  системно-техническое обслуживание программно-аппаратных средств и сопровождение государственных информационных систем, интегрируемых в национальную информационную инфраструктуру Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
функциониро-
вания меж-
ведомствен-
ных информа-
ционных
систем
1. Сопровождение
информационных
систем
"электронного
правительства".
2. Системно-
техническое
обслуживание
оборудования,
систем и сетей, в
том числе аренда
площадей.
3. Эксплуатационные
расходы Серверного
центра.
4. Создание
ИТ-подразделений в
государственных
органах.
5. Техническое и
системное
обслуживание
оборудования.
6. Приобретение
технических
средств.
7. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
8. Приобретение
телекоммуникаци-
онных услуг.
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  обеспечение бесперебойной работы информационных систем, баз данных и информационных ресурсов, созданных в рамках "электронного правительства";
поддержание оборудования, операционных систем и баз данных в работоспособном состоянии и предотвращение неожиданного выхода их из строя;
обеспечение функционирования Серверного центра государственных органов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 412
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Обеспечение управления космическими аппаратами связи и вещания"
на 2007 год

1. Құны : 729836 мың теңге (жеті жүз жиырма тоғыз миллион сегіз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы "Сақтандыру қызметі туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N 1513 "Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған ғарыштық қызметті дамыту туралы"  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355»"Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" туралы  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  729836 тысяч тенге (семьсот двадцать девять миллионов восемьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2.  Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";  Указ  Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 1513 "О развитии космической деятельности в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного
спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   байланыс және телехабар тарату ұлттық спутнигінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   басқа елдермен - Халықаралық Электр байланыс Одағының мүшелерімен қазақстандық спутникке орбиталық позицияларды халықаралық үйлестіру бойынша жұмыстарды жүргізу; байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін, жердегі ғарыштық инфрақұрылымды сақтандыруды қамтамасыз ету, ғарыштық инфрақұрылымның жерден  басқару кешенінің қызметін қамтамасыз ету.

4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение работ по международной координации орбитальной позиции казахстанского спутника с другими странами - членами Международного Союза Электросвязи; обеспечение страхования национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры, обеспечение деятельности наземного комплекса управления космической инфраструктуры.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Байланыс және хабар таратудың ғарыштық аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
Қазақстандық спутниктің орбиталық позицияларын үйлестіруді жүзеге асыру, байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін, жердегі ғарыштық инфрақұрылымды сақтандыру, ғарыштық қызмет нәтижесінде залал келтірген үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру және "Метеостанция-2" мүліктік кешенін ұстау үшін "Ғарыштық байланыс радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" акционерлік қоғамына түрлі басқа ағымдағы трансферттерді аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
1) талдау, жиілікті-орбиталық жоспарларды негіздеу және талдау, КАZSАТ жүйесіне жиіліктер беруді халықаралық үйлестіру; Тапсырыс берушінің Байланыс әкімшісіне және тікелей Тапсырыс берушіге беру үшін жиіліктердің жоспарлы және жоспарланбаған жолақтарына халықаралық өтінімдік құжаттар жобаларын талдау, ресімдеу және әзірлеу, КАZSАТ жүйесіне жиіліктер беруді халықаралық үйлестіруді жүргізу; Зерттеу комиссияларында жиіліктердің тиісті жолақтарын регламенттеу мәселелерін қарау кезінде ұсыныстарды негіздеу және жасау; үйлестіруді ақпараттық-аналитикалық қамтамасыз ету; жиіліктерді беру жүйесін халықаралық үйлестіру және тіркеу бойынша есептерді жүйелі негізде әзірлеу және ұсыну; арнаулы бағдарламалық қамтамасыз етуді жасау (түрлеу);
2) байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін, жердегі ғарыштық инфрақұрылымды сақтандыру, ғарыштық қызмет нәтижесінде залал келтірген үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру;
3) "метеостанция - 2"   мүліктік кешенінің ағымдағы ұсталуы.
Түпкі нәтиже: байланыс және хабар тарату ұлттық спутниктік жүйесінің сенімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету. Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік сатып алу үдерістерін қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жүргізу.
Уақтылығы: қаржыландырудың бекітілген жоспарына сәйкес.
Сапасы: қазақстандық спутниктің меншікті орбиталық позицияларын халықаралық құқықтық қорғауды қамтамасыз ету, сақтандыру оқиғасы туындағанда қорғауды қамтамасыз ету, "Метеостанция-2" мүліктік кешенінің қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
413-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарына өтемақы"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Обеспечение
управления
космическими
аппаратами
связи и
вещания
Перечисление различ-
ных прочих текущих
трансфертов акционер-
ному обществу "Рес-
публиканский центр
космической связи и
электромагнитной сов-
местимости радио-
электронных средств" на осуществление
координации орбиталь-
ной позиции казахс-
танского спутника,
страхование национа-
льного геостационар-
ного спутника связи
и вещания, наземной
космической инфраст-
руктуры, страхование
гражданской
ответственности за
нанесение ущерба в
результате
космической
деятельности и
содержание имущест-
венного комплекса
"Метеостанция-2".
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1) анализ, обоснование и выбор частотно-орбитальных планов, международная координация частотных присвоений системы KAZSAT; разработка, оформление и подготовка для представления в Администрацию связи Заказчика и непосредственно Заказчику проектов международных заявочных документов в плановых и неплановых полосах частот, проведение международной координации частотных присвоений системы KAZSAT; обоснование и разработка предложении при рассмотрении проблем регламентации соответствующих полос частот в Исследовательских комиссиях; информационно-аналитическое обеспечение координации; подготовка и представление на регулярной основе отчетов по международной координации и регистрации частотных присвоений системы; разработка (модификация) специального программного обеспечения;
2) страхование национального геостационарного спутника связи и вещания, наземной космической инфраструктуры, страхование гражданской ответственности за нанесение ущерба в результате космической деятельности;
3) текущее содержание имущественного комплекса "Метеостанция-2".
Конечный результат: обеспечение надежного функционирования национальной спутниковой системы связи и вещания.
Финансово-экономический результат: проведение процедур государственных закупок в соответствии с действующим законодательством.
Своевременность: в соответствии с утвержденным планом финансирования.
Качество: обеспечение международной правовой защиты собственной орбитальной позиции казахстанского спутника, обеспечение защиты при наступлении страхового случая, обеспечение надлежащего функционирования имущественного комплекса "Метеостанция-2".
ПРИЛОЖЕНИЕ 413
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Компенсация убытков операторов сельской связи
по предоставлению универсальных услуг связи"
на 2007 год

1. Құны : 3 623 633 мың теңге (үш миллиард алты жүз жиырма үш миллион алты жүз отыз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының  34-бабы ; "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 тамыздағы N 866  қаулысы ; "Халыққа телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерін көрсететін байланыс операторларының шығындарын өтеу үшін телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 қазандағы N 1039  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауылдық елді мекендерде телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне және ақпараттық ресурстарға халықтың қол жетімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ауылдық елді мекендерде қызмет көрсететін байланыс операторларының шығынсыз жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оның ішінде ауылдық елді мекендерді 2007 жылы телефондандыру бойынша.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
017
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарына өтемақы
Субсидиялау ережесіне сәйкес ауыл халқына телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін ұсыну бойынша ауылдық байланыс операторларының залалдарына өтемақы.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсетуші ауылдық байланыс операторлары шығындарының өтемақысы 3623633 мың теңге көлемінде.
Түпкі нәтиже: жалпы 70-80 пайыз ауылдық елді мекендерден 7 660 телефондандырылған ауылдық елді мекендерде (саны 50 адам және одан жоғары) телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне халықтың үздіксіз қолжетімділігін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауылдық 1 абонентке шаққанда шығатын шығын есебінен төленген субсидияның көлемі жылына 5928 теңге.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес уақытылы субсидияларды төлеу. Сапасы: телекоммуникацияның әмбебап қызмет көрсету сапасымен ауылдық абоненттердің қанағаттануы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
414-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалық телекоммуникациялық желілердің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  3 623 633 тысячи тенге (три миллиарда шестьсот двадцать три миллиона шестьсот тридцать три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 34  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 866 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года N 1039 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости универсальных услуг
телекоммуникаций для компенсации убытков операторам связи, оказывающим универсальные услуги телекоммуникаций населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступа населения в сельских населенных пунктах к универсальным телекоммуникационным услугам и информационным ресурсам.
5. Задачи   бюджетной программы:  обеспечение безубыточного функционирования операторов связи, предоставляющих услуги в сельских населенных пунктах, в том числе по телефонизируемым в 2007 году сельским населенным пунктам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Компенсация
убытков
операторов
сельской
связи по
предоставле-
нию универ-
сальных
услуг связи
Компенсация убытков
операторов сельской
связи по предостав-
лению универсальных
услуг телекоммуника-
ций сельскому насе-
лению в соответствии
с Правилами субсиди-
рования.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: компенсация убытков операторов сельской связи, оказывающих универсальные услуги телекоммуникаций в объеме 3623633 тыс. тенге.
Конечный результат: обеспечение бесперебойного доступа населения к универсальным услугам телекоммуникаций в 70-80 процентов телефонизированных сельских населенных пунктах (с численностью 50 человек и выше) из общего количества 7 660 сельских населенных пунктов.
Финансово-экономический результат: объем выплаченных субсидий из расчета на одного сельского абонента - 5928 тенге в год.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение сельских абонентов качеством универсальных услуг телекоммуникаций.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 414
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов
абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам,
являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций"
на 2007 год

1. Құны : 29 673 мың теңге (жиырма тоғыз миллион алты жүз жетпіс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:» "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының  97-бабы ;»"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының  34-бабы ; "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тарифтерін ребаланстау
жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 тамыздағы N 884  қаулысы ;«"Телекоммуникацияның қалалық желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін төлем тарифтерін өтеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 949  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  29 673 тысячи тенге (двадцать девять миллионов шестьсот семьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 97  Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях";  статья 34  Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 884 "Об утверждении Плана ребалансирования тарифов на универсальные услуги телекоммуникаций";  постановление  Правительства Республики
Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : телекоммуникация қызметтерінің тарифтерін жоғарылату жағдайында телекоммуникациялық қалалық желілерінің абоненттері болып табылатын аз қамтылған азаматтарды әлеуметтік қорғау.
5 Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   қалалық телекоммуникация желілерінің абоненті болып табылатын әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің жоғарылауын өтеу ережесіне сәйкес осы қызметтерге тарифтер жоғарылаған жағдайда әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерінің төлемақысын өтеуге төлемдерді қамтамасыз ету.

4. Цель бюджетной программы:  обеспечение социальной защиты малообеспеченных граждан, являющихся абонентами сетей телекоммуникаций при повышении тарифов на услуги телекоммуникаций.
5.   Задачи бюджетной программы:  обеспечение выплаты компенсации социально защищаемым гражданам на оплату услуг телекоммуникаций при повышении тарифов на эти услуги в соответствии с Правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалық телекоммуникациялық желілердің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем тарифтерінің көтерілуін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалық телекоммуникациялық желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтарға тоқсан сайын әкімшіліктердің тапсырыстар ұсынуы бойынша тұрғын үй жәрдемақысы тетігі арқылы телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуін өтеуге арналған мақсатты ағымды трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі, Облыстық және Астана, Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 33 840 телекоммуникациялық қалалық желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға компенсация төлеуді қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: тұрғын үй қатынастары саласында Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тұрмысы төмен азаматтарды әлеуметтік қорғауын қажетті деңгейде ұстау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: қалалық телекоммуникация желілерінің әлеуметтік қорғалатын 1 абонентіне шаққанда шығатын шығын - айына 69 теңге және соған сәйкес, жылына 828 теңге.
Уақтылығы: қаржыландыру жоспарына сәйкес мақсатты ағымды трансферттер аудару.
Сапасы: абоненттік төлемдерге тарифті көтеру бөлімінде қалалық телекоммуникациялық желілердің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалған азаматтардың қажеттілігін қанағаттандыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
415-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   2831158 мың теңге (екі миллиард сегіз жүз отыз бір миллион бір жүз елу сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ;
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің  "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет"»қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің»"Қазақстан Республикасының Ұлттық тізілімдерін жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (сәйкестенгізу нөміріне (бизнес сәйкестенгізу нөміріне) көшу бағдарламасын бекіту туралы"»2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
компенсацию
повышения
тарифов
абонентской
платы за
телефон
социально
защищаемым
гражданам,
являющимся
абонентами
городских
сетей теле-
коммуникаций
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на
компенсацию повышения
тарифа абонентской
платы за телефон
социально защищаемым
гражданам, являющимся
абонентами городских сетей телекоммуника-
ций, через механизм
жилищных пособий по
представлению еже-
квартальной заявки
акиматов.
В те-
чение
года
Агентство Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: обеспечение выплат порядка в среднем 33 840 социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.
Конечный результат: поддержание необходимого уровня социальной защищенности малообеспеченных граждан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищных отношений.
Финансово-экономический результат: затраты на одного социально защищаемого абонента городских сетей телекоммуникаций составит 828 тенге в год, и соответственно в месяц 69 тенге.
Своевременность: перечисление целевых текущих трансфертов в соответствии с планом финансирования.
Качество: удовлетворение потребностей социально защищаемых граждан, являющихся абонентами городских сетей телекоммуникаций в части повышения тарифа на абонентскую плату.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 415
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2007 год
1. Стоимость:  2831158 тысяч тенге (два миллиарда восемьсот тридцать один миллион сто пятьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной   программы:  Статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  статья 5  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007
годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров идентификационных номеров Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в
Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мемлекеттік электрондық қызметтерге халықтың жылдам және сапалы
қолжетімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   е-үкімет инфрақұрылымының базалық құрамдас бөліктерін қалыптастыру және мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын оңтайландыру;
"электрондық үкіметтің" қызметтеріне қолжетімділікті қалыптастыру және қамтамасыз ету;
қазіргі заманғы ақпаратты-коммуникациялық технологияларды пайдалана отырып азаматтарға жаппай тиімді ақпараттық қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
"электрондық үкімет" инфрақұрылымын ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
деректерді беру ашық желісі арқылы қорғалған электрондық төлемдерді жүзеге асыру мүмкіндігімен әртүрлі банкалық төлем жүйелеріне мемлекеттік электрондық қызметтерді пайдаланушылардың бірыңғайландырылған қолжетімділігінің тетігін құру;
жағымды ұстанымдылықтың әйгіленуін және барлық мемлекеттік электрондық қызметтерін пайдалану мүмкіндігін қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населения оперативным и качественным доступом к   государственным электронным услугам.
5. Задачи бюджетной программы:  формирование базовых компонентов инфраструктуры е-правительства и оптимизация информационной инфраструктуры государственных органов;
формирование и обеспечение доступа к услугам "электронного правительства";
организация эффективного массового информационного обслуживания граждан с использованием современных информационно-коммуникационных технологий;
обеспечение информационной безопасности инфраструктуры "электронного правительства";
создание механизма унифицированного доступа пользователей государственных электронных услуг к различным банковским платежным системам с возможностью осуществлять защищенные электронные платежи через открытые сети передачи данных;
обеспечение популяризации, формирование положительного отношения и возможности использования всех электронных государственных услуг.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Электрондық үкімет құру
100
Мемлекеттік дерекқор құру
1. "Жеке тұлғалар", "Заңды тұлғалар", "Адрестік тіркелім" және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі"
МДҚ жобаларды басқару, әзірлеу, дамыту және ендіру бойынша қызметтерді сатып алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электрон-
ного прави-
тельства
2
100
Создание
государст-
венных баз
данных
1. Закуп услуг по
управлению проектом,
разработке, развитию
и внедрению ГБД
"Физические лица",
"Юридические лица",
"Адресный регистр" и
"Регистр
недвижимости".

2.  (алынып тасталды - 2007.11.06.
N 1052)
3. Техникалық құралдарды сатып алу.
4. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
3
101
Мемлекеттік органдардың бірыңғай электронды  құжат айналымы жүйесін құру
1. ЭҚАБЖ бағдарламалық платформаны дамыту бойынша талдаулық жұмыстар.
2. Жеке және заңды тұлғалардың, МО ЭЦҚ қолданумен ЭҚАБЖ тәжірибелік пайдалану нәтижелерінің талдауы және электрондық мұрағаттар, жеке және заңды тұлғалардың және мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының жүйесінде ЭЦҚ қолдану бөлігінде стандарттарды бекіту.
3. Жүйенің өндірімділігін оның ішінде есеп берудің механизмдерін қалыптастыруды оңтайландыру үшін IBM Соntеnt Маnаgеr шешімін
қолданумен ЭҚАБЖ БҚ жетілдіру.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағатында бейімделген СЭА БҚ жетілдіру.
5. Мемлекеттік органдардың арасында ведомстволық электрондық құжат айналымы үшін электрондық  құжаттардың бірыңғай форматтарын пайдалану мүмкіншілігін қамтамасыз ету мақсатында лицензияланған БҚ мемлекеттік органдарды орталықтандырылған қамтамасыз етуінің тұжырымдамасын және жүйесін әзірлеу.
6. ЭҚАБЖ "Сusloner Rеlаtіоnshіp Маnagmеnt" (СRМ) жүйесіне тұжырымдамасын және техникалық тапсырмасын әзірлеу.
7. Мемлекеттік органдардың ЭҚАБЖ жұмыс істеуін қамтамасыз етуінің жобасын басқару.
8. Мемлекеттік органдардың ЭҚАБЖ жұмыс істеуін қамтамасыз етуі бойынша консалтингтік қызметтер.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
4
102
Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
1. Қазақстан Республикасының»"электрондық үкімет"»веб-порталы мен шлюзін дамыту жөніндегі жұмыстарды жүргізу.
2. МО куәландырушы орталығын құрудың жобасын басқару.
3. Рұқсат етілетін құжаттардың (лицензиялау) есеп жүргізуінің саласында АБА АЖ құрудың жобасын басқару, ендіру және дамыту, техникалық тапсырманы және техно-жұмыстық жобаны жетілдіру.
4. МО Серверлік орталығының дизелдік станцияға қарастысының ғимараты Құрылысының жобасы бойынша дизель-генераторларды монтаждауды жүргізу үшін техникалық құжаттаманы сатып алу.
5. Техникалық құралдарды сатып алу.
6. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
7. Негізгі ақпараттарды алып жүрушілерін сатып алу (Пикард).
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
5
104
"Электрондық үкіметтің" құзырет орталығын құру
1. Қазақстан Республикасында ақпараттандыруды дамытудың болашағы мен ахуалының мониторингі.
2. "Электрондық үкіметті" қоғамдық қолдауды қамтамасыз ету және білгірлігін жоғарылату.

2.  (исключен -   от 6 ноября 2007 г. N  1052 ).
3. Приобретение
технических средств.
4. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
101
Создание
единой сис-
темы элект-
ронного
документо-
оборота
государст-
венных
органов
1. Аналитические
работы по развитию
программной платформы
ЕСЭДО.
2. Анализ результатов
опытной эксплуатации
ЕСЭДО с применением
ЭЦП ГО, физических и
юридических лиц и
утверждение стандартов
в части применения
ЭЦП в системах
электронного
документооборота
госорганов, физических
и юридических лиц и
электронных архивов.
3. Доработка ПО ЕСЭДО
с применением решения
IВМ Content Manager
для оптимизации
производительности
системы, в том -
числе механизмов
формирования отчетов.
4. Доработка
адаптированного ПО
СЭА ГО в Национальном
архиве Республики
Казахстан.
5. Разработка
концепции и системы
централизованного
обеспечения госорганов
лицензионным ПО в
целях обеспечения
возможности
использования единых
форматов электронных
документов для
межведомственного
электронного
документооборота
между госорганами.
6. Разработка
концепции и
технического задания
на систему "Customer
Relationship
Management" (CRM)
ЕСЭДО.
7. Управление
проектом обеспечения
функционирования
ЕСЭДО госорганов.
8. Консалтинговые
услуги по обеспечению
функционирования
ЕСЭДО госорганов.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4
102
Создание
информацион-
ной инфра-
структуры
государст-
венных
органов
1. Проведение работ по
развитию веб-портала
и шлюза "электронного
правительства"
Республики Казахстан.
2. Управление проектом
создания удосто-
веряющего центра ГО.
3. Доработка
технического задания
и техно-рабочего
проекта, развитие и
внедрение и управление
проектом создания ИС
АИС в сфере учета
разрешительных
документов
(лицензирование).
4. Приобретение
технической
документации для
проведения монтажа
дизель-генераторов по
проекту Строительство
здания дизельной
подстанции Серверного
центра ГО.
5. Приобретение
технических средств.
6. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
7. Приобретение
носителей ключевой
информации (Пикард).
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5
104
Создание
центра ком-
петенции
"электрон-
ного прави-
тельства"
1. Мониторинг
состояния и
перспективы развития
информатизации в
Республике Казахстан.
2. Повышение осведом-
ленности и обеспечение
общественной поддержки
"электронного
правительства".

3. Адамзат әлеуетін жоғарылату және дағдыларды дамыту.
4. Ақпаратты-коммуникациялық технологиялардың нарығын маркетингтік зерттеу.
5. Жобаны басқару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
6
105
Қол жеткізудің және халықты электрондық үкіметпен өзара іс-қимыл жасау негіздеріне оқытудың жалпыға ортақ желілерін құру
1. Жобаларды басқару.
2. Жобаның аудиті.
3. Техникалық құралдарды сатып алу.
4. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
5. Санайтын құрылғыларды сатып алу (мультикартридер).
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7
106
"Gоvеrmеnt tо Gоvеrmеnt", "Gоvеrmеnt" to  Соnsumer" қызметтерін көрсететін кешенді жүйе құру
1.«Интранет-порталдың»2-ші кезеңін іске асыру:
1) техникалық тапсырманы жетілдіру;
2) техно-жұмыстық жобаны әзірлеу;
3) Интранет-порталды дамыту (тәжірибелік пайдалануды, әкімшілендіру жүйесін оқытуды, іске қосу-жөндеу жұмыстарын, пайдалануды енгізу);
4)  (алынып тасталды - 2007.11.06.
N 1052)
5) жобаларды басқару;
6) әкімгерлерді және жүйелерді пайдаланушыларды оқыту.
2. Техникалық құралдарды сатып алу.
3. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
8
108
Қазақстан Республикасы ұлттық біріздендіру жүйесінің ашық кілттер инфрақұрылымын жасау
1. Ұлттық куәландырушы орталығының Web-сайтын әзірлеу (ҰКО).
2. Қазақстан Республикасының ұлттық идентификациялық жүйесінің ашық кілттер инфрақұрылымын құрудың жобаларын басқару, ендіру және дамыту.
3. Байланыс қызметтерінің төлем ақысы.
4. Техникалық құралдарды сатып алу.
5. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
9
109
"Электрондық үкіметтің" инфрақұрылымын қорғау жүйесін құру
1. Техникалық тапсырманы және техно-жұмыстық жобаны құру "электрондық үкіметтің"»ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесін құру.
2. Жобаны басқару.
3. Техникалық құралдарды сатып алу.
4. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
10
110
"Мемлекеттік қызметтер тізілімі" ақпараттық жүйесін құру
1. Қазақстан
Республикасы
Қаржы
министрлігінің
ақпараттық
жүйелері базасында
электрондық
қызметтерді іске
асыру жөніндегі
консалтингтік
қызметтер.
2. Жобаларды басқару, фирмалық стилді және электрондық үкіметтің ұстанымдануын әзірлеу, электрондық үкіметтің танымалдығын арттыру және "электрондық үкіметтің» брэндін әзірлеу" жобасы бойынша сәйкес іс-шараларды жүргізу үшін медиа-жоспарды әзірлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
11
110
"Электрондық үкіметтің төлем шлюзі"     автоматтандырылған жүйесін құру

3. Развитие навыков и
повышение человечес-
кого потенциала.
4. Маркетинговые
исследования рынка
информационно-
коммуникационных
технологий.
5. Управление
проектом.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
105
Создание
сетей обще-
доступных
пунктов дос-
тупа и обу-
чения насе-
ления осно-
вам взаимо-
действия с
"электронным
правительст-
вом"
1. Управление
проектом.
2. Аудит проекта.
3. Приобретение
технических средств.
4. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
5. Приобретение
считывающих устройств
(мультикартридер).
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7
106
Создание
комплексной
системы пре-
доставления
услуг
"Government
to
Government",
"Government
to Consumer"
1. Реализация 2-го
этапа "Интранет-
портала":
1) доработка
технического задания;
2) разработка
техно-рабочего
проекта;
3) развитие Интранет-
портала (ввод в
эксплуатацию, пуско-
наладочные работы,
обучение админов
системы, опытная
эксплуатация);
4)  (исключен -   от 6 ноября 2007 г. N  1052 );
5) управление
проектом;
6) обучение
администраторов и
пользователей системы.
2. Приобретение
технических средств.
3. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
8
108
Создание
инфраструк-
туры откры-
тых ключей
национальной
идентифика-
ционной
системы
Республики
Казахстан
1. Разработка Web-
сайта Национального
удостоверяющего
центра (НУЦ).
2. Развитие и
внедрение, управление
проектом создания
инфраструктуры
открытых ключей
национальной
идентификационной
системы Республики
Казахстан.
3. Оплата услуг связи.
4. Приобретение
технических средств.
5. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
9
109
Создание
системы
защиты
инфраструк-
туры "элект-
ронного пра-
вительства"
1. Создание
технического задания
и техно-рабочего
проекта "Создание
системы обеспечения
информационной
безопасности
"электронного
правительства".
2. Управление
проектом.
3. Приобретение
технических средств.
4. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
10
110
Создание
информацион-
ной системы "Реестр го-
сударствен-
ных услуг"
1. Консалтинговые
услуги по реализации
электронных услуг на
базе информационных
систем Министерства
финансов Республики
Казахстан.
2. Управление
проектом, разработка
фирменного стиля и
позиционирование
электронного
правительства,
разработка медиа-плана
для повышения
популярности
электронного
правительства и
проведение
соответствующих
мероприятий по
проекту "Разработка
брэнда "электронного
правительства".
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
11
112
Создание
автомати-
зированной
системы
"Платежный
шлюз
электронного
правитель-
ства"

1. Жоба алдындағы жұмыстарды жүргізу, техникалық тапсырманы әзірлеу, ақылы-ақпараттық түптұлғасының шлюзін және жобаларды басқаруды әзірлеу және ендіру»"Электрондық үкімет" ақылы шлюзінің»автоматтандырылған жүйесін құру.
2.  (алынып тасталды - 2007.11.06.
N 1052).
3. Техникалық құралдарды сатып алу.
4.  (алынып тасталды - 2007.11.06.
N 1052).
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   мекен-жайын өзгерткен, жеке басын куәландыратын құжатты ауыстырған, азаматтық хал актілерін тіркеу кезінде тіркеу рәсімдерін оңайлату; мемлекеттік билік органдарына жүгінген кезінде уақытты қысқарту есебінен халыққа ақпараттық қызмет көрсетуді жақсарту;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында жеке сәйкестендірілген нөмірі бар 12500000 кем емес азаматтардың бар болуы;
заңды тұлғалар туралы жаңа және шынайы мәліметтерді беретін және сақтайтын орталықтандырған деректер қорын құру;
бірлескен кәсіпкерлік нысанында заңды тұлғалар, филиалдар, жеке кәсіпкерліктің өкілдігі үшін 35000 бизнес-сәйкестендірілген нөмірлерді беру;
аймақтық орналасуындағы шектеусіз нақты ауқым уақытында жобаға мемлекеттік органдардың-қатысушылары үшін қолжетімді жаңаланған адрестік ақпараттардың бар болуы;
жылжымайтын мүлік және оған құқықтары туралы орталықтандырылған деректер қорын қалыптастыру;
жылжымайтын мүлік объектілерін және оған құқықтарын тіркеу кезінде еңбек шығынын қысқарту және ақпараттық қызмет көрсетуді жақсарту;
толық электрондық құжат айналымына Астана қаласында орналасқан орталық мемлекеттік органдардың көшуі;
ЭҚАБЖ-мен біріктірілген Ұлттық мұрағат үшін ақпараттық жүйелерді тәжірибелік пайдалануға енгізу;
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік органдардың электрондық қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай нүктесін қамтамасыз ету;
электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын ЭҚАБЖ-не қатысушы-мемлекеттік органдарға, сондай-ақ екі облыстық, екі  қалалық және екі аудандық әкімдіктерге беру;
телекоммуникациялар саласында лицензияларды және рұқсат етілетін құжаттарды беру жөніндегі мемлекеттік қызметтерді көрсету уақытын 30 пайызға қысқарту;
"электрондық үкіметті" қоғамдық қолдауын қамтамасыз ету және сауаттылығын жоғарылату;
ақпаратты-коммуникациялық технологиялар арқылы мемлекеттік және өзге де әлеуметті-маңызды ақпараттық ресурстарға азаматтардың еркін қол жеткізуге құқықтарын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қызметі туралы ақпараттарға халықтың қол жеткізуін қамтамасыз ету;
Пилоттық аумақтағы Қазақстанның жеке және заңды тұлғалары үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның және сенімді аутентификациялаудың құралдарын ұсыну (18 ірі қалаларда);
е-үкімет ақпараттық инфрақұрылымының ақпараттық қауіпсіздігіне қауіпті болдырмау және болжау, анықтау, ескерту мүмкіндіктері және олардың ықпал салдарын жою;
"электрондық үкіметтің" және барлық ілескен жобалардың жағымды беделін құру;
екінші деңгейдегі банкінің есеп шотында орналасқан халықтың және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен "электрондық үкіметтің" шеңберінде көрсетілетін қызметтерге оn-lіnе тәртібінде ақшасыз ақы төлеудің мүмкіншілігі;
Қаржы министрлігі ұсынатын электрондық қызметтердің сапасын арттыру жөнінде шаралар кешенін әзірлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
416-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Проведение
предпроектных работ,
разработка техничес-
кого задания,
разработка и внедрение
прототипа платежно-
информационного шлюза
и управление проектом
"Создание
автоматизированной
системы "Платежный
шлюз электронного
правительства".
2.  (исключен -   от 6 ноября 2007 г. N  1052 ).
3. Приобретение
технических средств.
4.  (исключен -   от 6 ноября 2007 г. N  1052 ).
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  упрощение регистрационных процедур при изменении адреса, замене документа удостоверяющего личность, регистрации актов гражданского состояния;
улучшение информационного обслуживания населения за счет сокращения потерь времени при обращении в органы государственной власти;
наличие в государственной базе данных "Физические лица" не менее 12500000 граждан, имеющих индивидуальный идентификационный номер;
создание централизованной базы данных, хранящей и представляющей актуальные и достоверные сведения о юридических лицах;
присвоение 35000 бизнес-идентификационных номеров для юридических лиц, филиалов, представительств индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства;
наличие доступной актуальной адресной информации для государственных органов-участников проекта в реальном масштабе времени без ограничений в территориальном расположении;
формирование централизованной базы данных о недвижимом имуществе и правах на него;
улучшение информационного обслуживания и сокращение трудозатрат при регистрации объектов недвижимости и прав на них;
переход центральных государственных органов, дислоцирующихся в г. Астана, на полноценный электронный документооборот;
ввод в опытную эксплуатацию информационной системы для Национального архива, интегрированного с ЕСЭДО;
обеспечение единой точки доступа к электронным услугам государственных органов через веб-портал "электронного правительства";
предоставление средств электронной цифровой подписи государственным органам-участникам ЕСЭДО, а также двум областным, двум городским и двум районным акиматам;
сокращение времени оказания государственных услуг по выдаче лицензий и разрешительных документов в сфере телекоммуникаций на 30 процентов;
повышение осведомленности и обеспечение общественной поддержки "электронного правительства";
обеспечение прав граждан на свободный доступ к государственным и иным социально-значимым информационным ресурсам посредством информационно-коммуникационных технологий;
обеспечение доступа населения к информации о деятельности Правительства Республики Казахстан;
предоставление средств надежной аутентификации и электронной цифровой подписи для физических и юридических лиц Казахстана пилотной зоны (18 крупных городов);
возможность прогнозирования, выявления, предупреждения и предотвращения угроз информационной безопасности информационной инфраструктуры е-правительства и устранение последствий их воздействия;
создание позитивного имиджа «электронного правительства» и всех сопутствующих проектов;
возможность безналичной оплаты в режиме on-line за услуги, оказываемые в рамках "электронного правительства" за счет средств населения и юридических лиц, размещенных на счетах в банках второго уровня.
разработка комплекса мер по повышению качества электронных услуг, предоставляемых Министерством финансов.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 416
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
603 -   Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства" на 2007 год

1. Құны : 1719729 мың теңге (бір миллиард жеті жүз он тоғыз миллион жеті жүз жиырма тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  4-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында»"электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендетудің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" 2006 жылғы 13 қазандағы N 995  қаулысы .

1. Стоимость:  1719729 тысяч тенге (один миллиард семьсот девятнадцать миллионов семьсот двадцать девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Статья 4  Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1) Қазақстан Республикасының 14 облыстарында, Астана, Алматы қалаларында халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту;
2) мониторинг жүйесін құру және бағдарламаны іске асырудың мерзімдік талдауын жүргізу;
3) мамандандырылған оқу орталықтарын құру және АТ-мамандарының біліктілігін жоғарылату;

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  снижение информационного неравенства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  1) обучение в 14 областях Республики Казахстан, гг. Астаны, Алматы населения компьютерной грамотности;
2) создание системы мониторинга и проведение периодического анализа реализации программы;
3) создание специализированных центров обучения и повышения квалификации ИТ-специалистов;

4) интернет желісіндегі қазақстандық сегментті толықтыру мақсатында ақпараттандыру саласындағы ақпаратты-танымдық бағдарламаларды әзірлеу;
5) Қазақстан Республикасында мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасының іс-шараларын қоғамдық қолдауды қалыптастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

4) разработка информационно-познавательных программ в сфере информатизации с целью наполнения казахстанского сегмента сети Интернет;
5) формирование общественной поддержки мероприятий Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на государственном и русском языках.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
1. Халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту:
1) "электрондық үкімет" Web-порталында халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту бойынша оқу-әдістемелік құралдарды және электрондық оқулықтарды орналастыру;
2) компьютерлік сауаттылықтың күрделі деңгейлеріне және олардың басып шығарылуына сәйкес компьютерлік сауаттылықты растайтын құжат түрін әзірлеу және бекіту;
3) халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту және сертификаттау жөніндегі жұмыстарды жоспарлау, үйлестіру және бақылау, техникалық құралдарды және лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу және бөлу, жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау;
4) Қазақстан аумағындағы 75 компьютер сыныптарында орталық және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметкерлерін оқыту үшін:
- техникалық құралдарды сатып алу;
- жергілікті есептеу желісін тарту (ЖЕЖ);
- техникалық жабдықтарға жүйелік-техникалық қызмет көрсету (ЖТҚ);
- Интернет желісіне қол жеткізу қызметтері;
5) Әлеуметтік бағдарламалар мен жұмыспен қамту органдарында тіркелген жұмыссыз халықты және бюджеттік ұйымдардың қызметкерлерін Қазақстанның аумағында аумағындағы 300 компьютер сыныптарында оқыту
үшін:
- жергілікті есептеу желісі үшін жиынтықталған компьютерлік, түкпірлік құралдарды сатып алу;
- бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
- жергілікті есептеу желісін тарту;
- техникалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсету;
- Интернет желісіне қол жеткізу қызметтері;
6) Қазақстан Республикасының әскери бөлімдерде әскери қызметшілерді 68 компьютерлік сыныптарда компьютерлік сауаттылыққа оқыту үшін:
- жергілікті есептеу желісі үшін жиынтықталған компьютерлік түкпірлік құралдарды сатып алу;
- бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
- жергілікті есептеу желісін тарту;
- техникалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсету.
7) Балалар үйіндегі 69 компьютер сыныптарда оқыту үшін:
- жергілікті есептеу желісі үшін жиынтықталған компьютерлік түкпірлік құралдарды сатып алу;
- бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
- жергілікті есептеу желісін тарту;
- техникалық құралдарға жүйелік техникалық қызмет көрсету;
- Интернет желісіне қол жеткізу қызметтері.
8) Қазақстан өңіріндегі 2000 компьютер сыныптарында бюджеттен тыс және өзге де санаттағы азаматтарды бір ай ішінде оқыту үшін:
- техникалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсету;
- Интернет желісіне қол жеткізу қызметтері.
2. Мониторингі жүйесін құру және бағдарламаны іске асырудың мерзімдік талдауын жүргізу:
1) Халықтың компьютерлік сауаттылығының көрсеткішін әкімдердің қызметін рейтингілік бағалау жүйесіне қосу;

116
Развитие
челове-
ческого
капитала в
рамках
электронного
прави-
тельства
1. Обучение населения
компьютерной
грамотности:
1) размещение
учебно-методического
пособия и электронного
учебника по обучению
населения компьютерной
грамотности на Web-
портале "электронного
правительства";
2) разработка и
утверждение вида
документа, подтверж-
дающего компьютерную
грамотность, в
соответствии с
уровнями сложности.
компьютерной
грамотности и их
изготовление;
3) планирование,
координация и
контроль работ по
обучению компьютерной
грамотности и
сертифицированию
населения, приобре-
тению и распределению
технических средств и
лицензионного
программного
обеспечения;
взаимодействию с
местными исполни-
тельными органами.
4) для обучения в
75-ти компьютерных
классах регионах
Казахстана государст-
венных служащих
центральных и местных
исполнительных
органов:
- приобретение
технических средств;
- прокладка локальной
вычислительной сети
(ЛВС);
- системно-техническое
обслуживание (СТО)
технического
оборудования;
- услуги доступа к
сети Интернет.
5) для обучения в 300
компьютерных классах
в регионах Казахстана
работников бюджетных
организаций и
безработного
населения, зарегист-
рированного в органах
занятости и социальных
программ:
- приобретение
компьютерного,
периферийного
оборудования,
комплектующих для
локальной вычисли-
тельной сети;
- приобретение
лицензионного
программного
обеспечения;
- прокладка локальной
вычислительной сети;
- системно-техническое
обслуживание
технического
оборудования;
- услуги доступа к
сети Интернет.
6) для обучения
компьютерной
грамотности в 68
компьютерных классах
в воинских частях
военнослужащих
Республики Казахстан:
- приобретение
компьютерного,
периферийного
оборудования,
комплектующих для
локальной вычисли-
тельной сети;
- приобретение
лицензионного
программного
обеспечения;
- прокладка локальной
вычислительной сети;
- системно-техническое
обслуживание
технического
оборудования.
7) для обучения в 69
компьютерных классах
в детских домах:
- приобретение
компьютерного,
периферийного
оборудования,
комплектующих для
локальной вычисли-
тельной сети;
- приобретение
лицензионного
программного
обеспечения;
- прокладка локальной
вычислительной сети;
- системно-техническое
обслуживание
технического
оборудования;
- услуги доступа к
сети Интернет.
8) для обучения в
течение одного
месяца работников
внебюджетной сферы и
иных категорий
граждан в 2000
компьютерных классах
региона Казахстана:
- системно-техническое
обслуживание
технического
оборудования;
- услуги доступа к
сети Интернет.
2. Создание системы
мониторинга и
проведение периоди-
ческого анализа
реализации программы:
1) включение
показателя
компьютерной
грамотности населения
в систему рейтинговой
оценки деятельности
акимов;

2) халықты компьютерлік сауаттылыққа оқытудың нәтижесінің талдау және оны одан әрі тиімді оқыту жөніндегі ұсынысты қалыптастыру.
3) Қазақстан халқының өмірінде Интернеттің маңыздылығының дәрежелері мен өлшемдерін анықтау жөніндегі жұмыстарды жүргізу және Интернет қызметтеріндегі халықтың қызығушылығын қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды өңдеу;
4) Қазақстанда ақпараттық теңсіздікті төмендету бойынша іс-шараларды іске асыруға қатысу үшін жеке бизнесті тарту тетігін әзірлеу бойынша жұмыстарды жүргізу.
3. Отандық АТ-мамандарды дайындау:
1) Менеджменттер мен ақпараттық технологиялар саласында қашықтықтан және күндізгі оқытудың оқу-консалтингтік орталығын құру:
- техникалық құралдарды сатып алу;
- бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
- қашықтықтан және күндізгі оқу үшін әдістемелік материалдарды әзірлеу;
2) ақпараттық технологиялардың қазақстандық ақпараттық-білім Интернет-университетін ұйымдастыру:
- сертификатталған электрондық курстардың бағдарламалық қамтамасыз етуін сатып алу;
- веб-сайтты әзірлеу және оның алғашқы толықтырылуы.
4. Ақпаратты-коммуникациялық технологияларды (АКТ) игеруді азаматтардың қызығушылығын қалыптастыру:
1) ақпаратты-танымдық, ақпараттық іздеу порталдарында ақпараттық ресурстардың зияткерлік іздестіру жүйесін әзірлеу және ақпараттық қамтамасыз ету;
2) ақпараттық технологиялар саласында ақпаратты-танымдық веб-порталды құру және жаңалануын қамтамасыз ету.
5. Мемлекеттік және орыс тілдерінде бағдарламаның іс-шараларының орындалуына қоғамдық қолдауды қалыптастыру:
1) Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету жөніндегі халықаралық сарапшылардың қатысуымен бейне конференцияларды, семинарларды өткізу;
2) Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасының іс-шараларын іске асыру барысында БАҚ (жарнамалық материалдар, РR-мақалалар, ТД-роликтері, презентациялық фильмдер, баспаматериалдары - үндеу хаттар, плакаттар және веб-сайттар) Веб-сайттар, "дөңгелек үстел" конференциялар арқылы мемлекеттік және орыс тілдерінде жария етуді ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : 1) Қазақстан Республикасының 14 облыстарында, Астана, Алматы қалаларында халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту 3% кем болмайды;
2) отандық АТ-мамандарының дайындау және біліктілігін жоғарылату үшін жағдай жасау;
3) халық үшін Интернет желісіндегі ақпараттарды ыңғайлы және сапалы іздестіру;
4) веб-портал арқылы ақпараттық технологиялар саласында жаңаланған және танымды ақпараттарды халыққа ұсыну;

2) анализ результатов
обучения компьютерной
грамотности населения
и выработка
предложений по его
дальнейшему
эффективному обучению;
3) проведение работ по
определению критериев
и степени значимости
Интернета в жизни
населения Казахстана и
выработка предложений
по формированию
заинтересованности
населения в услугах
Интернет;
4) проведение работ по
разработке механизма
привлечения частного
бизнеса для участия в
реализации мероприятий
по снижению информаци-
онного неравенства в
Казахстане.
3. Подготовка
отечественных ИТ-
специалистов:
1) создание учебно-
консалтингового центра
дистанционного и
очного обучения в
области информационной
технологии и
менеджмента:
- Приобретение
технических средств;
- Приобретение
программного
обеспечения;
- Разработка
методических
материалов для
дистанционного и
очного обучения;
- Разработка портала
Дистанционного
обучения и его
первичное наполнение.
2) организация
казахстанского
информационно-
образовательного
Интернет-университета
информационных
технологий:
- Приобретение
программного
обеспечения
электронных
сертифицированных
курсов;
- Разработка веб-сайта
и его первичное
наполнение.
4. Формирование
заинтересованности
граждан в освоении
информационно-
коммуникационных
технологий (ИКТ):
1) разработка и
информационное
обеспечение системы
интеллектуального
поиска информационных
ресурсов на
информационно-
познавательных
и поисковых порталах;
2) создание и
обеспечение
актуализации
информационно-
познавательного
веб-портала в сфере
информационных
технологий.
5. Формирование
общественной
поддержки выполнения
мероприятий программы
на государственном и
русском языках:
1) проведение
видеоконференций,
семинаров по снижению
информационного
неравенства в
Республике Казахстан
с участием
международных
экспертов;
2) организация
освещения хода
реализации мероприятий
Программы - снижения
информационного
неравенства в РК
посредством СМИ на
государственном и
русском языках (с
использованием
рекламных материалов,
PR-статей, ТВ-роликов,
презентационного
фильма, печатных
материалов - листовок,
плакатов и т.п.),
Веб-сайтов,
"круглых столов",
конференций.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  1) не менее 3 % обученного компьютерной грамотности населения страны в 14 областях Республики Казахстан, гг. Астаны, Алматы;
2) создание условий для подготовки и повышения квалификации отечественных ИТ-специалистов;
3) удобный и качественный поиск информации в сети Интернет для населения;
4) предоставление населению актуальной и познавательной информации в сфере информационных технологий посредством веб-портала;

5) Қазақстан Республикасында мемлекеттік және орыс тілдерінде ақпараттық теңсіздікті төмендетудің бағдарламасының іс-шараларының іске асыру барысын ірі ауқымды баяндау.

5) крупномасштабное освещение хода реализации мероприятий Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на государственном и русском языках.