Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 18 ақпан N 228
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-33-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.10. N 228a  қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Әкiмшiлiк шығындар" 001 республикалық бюджеттік
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 345 544,0 мың теңге (екi миллиард үш жүз қырық бес миллион бес жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңының 21, 25 баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1731  қаулысы ; "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi орталық аппаратына және оның аумақтық бөлiмшелерiне жүктелген функциялардың мейлiнше тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппаратын және оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      ! ---------------------------------------------------------------------------

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2002 года N 228
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-33.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 апреля 2002 г. N 228a .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 2345544 тысячи тенге (два миллиарда триста сорок пять миллионов пятьсот сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21, 25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 г. N 1731 "Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
--------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1  001          Әкімшілік
шығындар
001   Орталық органның   Қазақстан Республи.   Жыл   Қазақстан
аппараты           касы Ауыл шаруашы.   бойын. Республика.
лығы министрлігінің   да    сының Ауыл
орталық аппаратын           шаруашылығы
258 бірлік санында          министрлігі
бекітілген штат
санының лимиті
шегінде ұстау.
002   Аумақтық           Қазақстан Республи.   Жыл
органдардың        касы Ауыл шаруашы.    бойын.
аппараттары        лығы министрлігінің   да
аумақтық бөлімшеле.
рін 5657 бірлік
санында бекітілген
штат санының лимиті
шегінде ұстау.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне және оның аумақтық бөлімшелеріне жүктелген функциялардың сапалы және уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Кадрлардың бiлiктiлігін арттыру және қайта даярлау" 010
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 011,0 мың теңге (бiр миллион он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 8-бабы; "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1731 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ауыл шаруашылығы министрлігінiң мемлекеттiк қызметшiлерiнiң кәсiби деңгейiн жоғарылату.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өсiмдiктердi қорғау және карантин, мал тұқымын асылдандыру iсi, ветеринария, тұқым және астық инспекциялау салаларында шағын мамандандыру курстарын жүргiзу және оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  001         Администра-
тивные
затраты
001   Аппарат      Содержание центрального      В     Министерство
центрального аппарата Министерства      течение сельского
органа       сельского хозяйства        года    хозяйства
Республики Казахстан в             Республики
пределах утвержденного             Казахстан
лимита штатной численности
в количестве 258 единиц.
002   Аппараты     Содержание территориальных   В
территориа-  подразделений Министерства течение
льных        сельского хозяйства        года
органов      Республики Казахстан в
пределах утвержденного
лимита штатной численности
в количестве 5657 единиц.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных подразделений функций.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год
1. Стоимость: 1011 тысяч тенге (один миллион одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1731 "Об утверждении положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих Министерства сельского хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы: проведение узкоспециализированных курсов, обучение в областях защиты и карантина растений, племенного дела, ветеринарии, семенного и хлебного инспектирования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   010         Кадрлардың        Ауыл шаруашылығы       Жыл    Қазақстан
біліктілігін      министрлігі маманда.  бойында Республика.
арттыру және      рының біліктілігін            сының Ауыл
қайта даярлау     арттыруды және қайта          шаруашылығы
даярлауды ұйымдастыру         министрлігі
және қамтамасыз ету,
сонымен бірге:
- ветеринариялық
инспекторлар - 125
адам;
- мал тұқымын
асылдандыру ісі
бойынша инспекторлар
- 50 адам;
- өсімдіктерді қорғау
және карантин бойынша
инспекторлар - 100
адам;
- тұқым және астық
инспекторлары - 50
адам.
005   Мемлекеттік       Ауыл шаруашылығындағы
қызметшілердің    көкейкесті мәселелер
кәсіби            бойынша ұйымдастыру-
біліктілігін      әдістемелік жұмыс.
арттыру
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелер:
өсімдіктерді қорғау және карантин, мал тұқымын асылдандыру ісі, ветеринария, тұқым және астық инспекциялау салаларында мамандардың кәсіби деңгейін жоғарылату.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы саласындағы қолданбалы ғылыми
зерттеулер" 030
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 36 800 мың теңге (отыз алты миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсіп кешені салаларына несие беру және мемлекеттік іс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуірдегi  Заңының 4-бабы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығын қолданбалы ғылыми зерттеулермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге жарамдылығын арттыру үшін ауыл шаруашылығында қолданбалы ғылыми зерттеулер әзірлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   010        Повышение    Организация и обеспечение   В      Министерство
квалификации повышения квалификации    течение  сельского
и перепод-   специалистов Министерства  года    хозяйства
готовка      сельского хозяйства,               Республики
кадров       в том числе:                       Казахстан
-ветеринарные инспектора
125 человек
-инспектора по племенному
делу 50 человек
-инспектора по защите
и карантину растений
100 человек
005  Повышение    -хлебные и семенные
квалификации  инспектора 50 человек.
государст-    Организационно-методи-
венных        ческая работа по
служащих      актуальным проблемам
сельского хозяйства
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня специалистов в областях защиты и карантина растений, племенного дела, ветеринарии, семенного и хлебного инспектирования.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
030 "Прикладные научные исследования в области
сельского хозяйства"
на 2002 год
1. Стоимость: 36 800 тысяч тенге (тридцать шесть миллионов восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сельского хозяйства прикладными научными исследованиями.
5. Задачи бюджетной программы: разработка прикладных научных исследований в сельском хозяйстве для повышения конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   030         Ауыл шаруашылығы  Мына салаларда шамамен  Жыл   Қазақстан
саласындағы       30 қолданбалы ғылыми  бойында Республика.
қолданбалы        зерттеулер (ұсынымдар,        сының Ауыл
ғылыми            ережелер, нұсқаулықтар,       шаруашылығы
зерттеулер        бағдарламалар,                министрлігі
нормативтер, МЕМСТ-тар)
әзiрлеу:
- өсiмдiктердi қорғау         Ғылыми
және карантин;                ұйымдар
- астық өндiрiсi;             "Мемлекет.
- ветеринария;                тік сатып
- селекциялық мал             алу туралы"
тұқымын асылдандыру           Қазақстан
жұмысы және мал               Республика.
шаруашылығы өнiмiн            сының
өндiру;                       Заңына
- ауыл шаруашылығы            сәйкес
өндiрiсiнiң бәсекеге
жарамдылығын арттыруға,
ауыл шаруашылығы
өндiрiсiнiң тиiмдi
жүйесiн және ауыл
шаруашылығы саласын
қолдаудың тетiктерiн
құруға бағытталған
ауыл шаруашылығын
экономикалық дамыту;
- ауыл шаруашылығы
дақылдарын егiп
өсiрудi жетiлдiру және
жер ресурстарын тиiмдi
пайдалану.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: шамамен 30 қолданбалы ғылыми зерттеулердің тақырыбын іске асырудың нәтижелері бойынша алынған, ауыл шаруашылығы саласындағы ұсынымдар, ережелер, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер, стандарттар, ғылыми әзірлемелер, МЕМСТ-тар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Суармалы жерлердiң мелиорациялық жай-күйiн бағалау"
032 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 55 827 мың теңге (елу бес миллион сегiз жүз жиырма жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Агроөнеркәсiп кешенi салаларына несие беру және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi Заңының 4-бабы; "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы  Заңының 115, 116, 117-баптары; "Қазақстан Республикасының орталық органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   030        Прикладные    Разработка порядка 30      В      Министерство
научные       прикладных научно-       течение  сельского
исследования  исследовательских         года    хозяйства
в области     проектов (рекомендаций,           Республики
сельского     правил,инструкций,                Казахстан,
хозяйства     программ, нормативов,             научные
ГОСТов) в области:                организации
-защиты и карантина               в соответс-
растений;                        твии с
-зернового производства;          Законом
-ветеринарии;                     Республики
-селекционно-племенной            Казахстан
работы и производства            "О государ-
животноводческой                 ственных
продукции;                       закупках"
-экономического
развития сельского
хозяйства, направленного
на повышение
конкурентоспособности
сельскохозяйственного
производства,
создание эффективной
системы сельскохозяй-
ственного производства
и механизмов поддержки
сельскохозяйственной
отрасли;
-совершенствования
возделывания сельско-
хозяйственных культур
и рационального
использования
земельных ресурсов.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: рекомендации, правила, инструкции, программы, нормативы, стандарты, ГОСТы в области сельского хозяйства, полученные по результатам реализации порядка 30 прикладных научно-исследовательских тем.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
032 "Оценка мелиоративного состояния орошаемых земель"
на 2002 год
1. Стоимость: 55827 тысяч тенге (пятьдесят пять миллионов восемьсот двадцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статьи 115, 116, 117 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: суармалы жерлердiң мелиоративтiк кадастрын жүргізудi ақпараттық қамтамасыз ету үшiн республикадағы суармалы жерлердiң мелиоративтiк жай-күйiн бағалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: суармалы жерлердiң мониторингi мен мелиоративтiк кадастрын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   032        Суармалы жерлердің
мелиорациялық
жай-күйін бағалау
030  Жетісу гидрогеоло. Мынадай мақсатта штат  Жыл    Қазақстан
гия-мелиоративтік  саны 68 адамдық       бойында Республика.
экспедициясы       мемлекеттік мекемені          сының Ауыл
ұстау:                        шаруашылығы
- 700 мың га суармалы         министрлігі
жерлерді агромелиора.
тивтік тексеруді,
соның ішінде Алматы
облысында - 672 мың
га, Жамбыл облысында
- 38 мың га;
- ыза суының деңгейлік
-тұздылық режимін
стационарлық гидрогео.
логиялық бақылаудың
шамамен 6 мыңнан
көбірек өлшеуін;
- корректорлық-дренаж
жүйелерінің ағынын
гидрологиялық - 150
шартты бақылаулары
өлшеуін;
- 400 дана скважинаны
ағымдағы жөндеудi;
- 13 мың гектардан
топырақ-тұздылығының
алымдарын;
- 3150 шартты бiрлiк
зертханалық талдаулар;
- суармалы жерлердiң
картографиялық
материалдарын есептерiн
және кадастр жасау;
- суармалы жерлердiң
мелиоративтiк жай-күйi
мен мониторингін
бағалауды әдiстемелiк
қамтамасыз ету.
031  Суармалы жерлердің - 895 мың га. суармалы  Жыл   Қазақстан
мелиорациялық      жерлердi агромелиора. бойында Республика.
жағдайын бағалау   тивтiк тексерудi,             сының Ауыл
соның iшiнде - 300 мың        шаруашылығы
га Қызылорда облысында;       министрлігі
- 95 мың га Жамбыл
облысында;
- 500 мың га Оңтүстiк
Қазақстан облысында;
- ыза суының деңгейлiк
-тұздылық режимiн 13
стационарлық алаңдарда
гидрогеологиялық
бақылаудың шамамен 3,5
мың өлшеуiн;
- коллекторлық-дренаж
жүйелерiнiң ағынын
бақылау гидрологиялық
жұмыстары - 2,2 шартты
бақылауларын;
- 900 дана скважинаны
ағымдағы жөндеудi;
- 9 мың гектардан
топырақ-тұздылығының
алымдарын;
- 6 мыңнан артық
шартты бiрлiк
зертханалық талдаулар;
- суармалы жерлер
бойынша есептер және
картографиялық
материалдар, кадастрлар
жасау.
---------------------------------------------------------------------------

4. Цель бюджетной программы: оценка мелиоративного состояния орошаемых земель республики для информационного обеспечения ведения мелиоративного кадастра орошаемых земель.
5. Задачи бюджетной программы: ведение мониторинга и кадастра орошаемых земель.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   032        Оценка мели-
оративного
состояния
орошаемых
земель
030  Жетысуская    Содержание государствен-    В     Министерство
гидрогеоло-   ного учреждения со        течение сельского
гомелиора-    штатной численностью-     года    хозяйства
тивная        68 человек с целью                Республики
экспедиция    осуществления:                    Казахстан
-агромелиоративного
обследования орошаемых
земель - 700 тысяч
гектар, в том числе
в Алматинской области-
672 тысяч гектар,
Жамбылской области - 38
тысяч гектар;
- стационарных гидро-
геологических наблюдений
за уровенно-солевым
режимом грунтовых вод-
более 6 тысяч замеров;
- гидрологических
наблюдений за стоком
коллекторно-дренажных
систем - 150 замеров;
- текущего ремонта
скважин - 400 штук;
- почвенно-солевых
съемок на 13 тысячах
гектар;
-лабораторных анализов-
3150 условных единиц;
-составление кадастра,
отчетов и картографи-
ческого материала
орошаемых земель;
-методического
обеспечения оценки
мелиоративного состо-
яния и мониторинга
орошаемых земель.
031  Оценка        Осуществление:            в те-   Министерство
мелиоратив-   -агромелиоративных        чение   сельского
ного состоя-  обследований орошае-      года    хозяйства
ния орошаемых мых земель-895 тысяч              Республики
земель        гектар, в том числе               Казахстан
в Кызылординской
области - 300 тысяч
гектар, Жамбылской
области - 95 тысяч
гектар, Южно-
Казахстанской
области - 500 тысяч
гектар;
-стационарных
гидрогеологических
наблюдений на 13
стационарных
площадках за
уровенно-солевым
режимом грунтовых
вод - порядка 3,5
тысяч замеров;
-гидрогеологических
работ за стоком
коллекторно-дренаж-
ных систем -2,2 тысяч
условных наблюдений;
-текущего ремонта
скважин - 900 штук;
-почвенно-солевых
съемок - 9 тысяч
гектар;
-лабораторных
анализов - более
6 тысяч условных
единиц;
-составление
кадастров, отчетов
и картографического
материала по
орошаемым землям.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйі туралы суармалы жерлердің мелиоративтік кадастрын, есептерін, картографиялық материалдарын жасау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Мал ауруларының диагностикасы" 034
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 569 541,0 мың теңге (бес жүз алпыс тоғыз миллион бес жүз қырық бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ветеринария туралы" 1995 жылғы 25 шiлдедегi Заң күшi бар  Жарлығының 8-бабы; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205   қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң "Республикалық ветеринариялық лаборатория" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1957     қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: малдар мен құстардың жұқпалы ауруларының таралуын болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: дұрыс диагноздың уақытылы қойылуы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары: ---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      ! ---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   034         Мал ауруларының
диагностикасы
030  Республикалық     Мынадай іс-шараларды  Жыл     Қазақстан
мал-дәрігерлік    орындау бойынша       бойында Республика.
зертхана          қызметтер көрсетуге           сының Ауыл
ақы төлеу мақсатында          шаруашылығы
мемлекеттік мекемені          министрлігі
84 адамдық штат               "Республи.
санымен ұстау:                калық вете.
- мал аурулары                ринариялық
диагностикасын                лаборато.
әдістемелік                   рия"
қамтамасыз ету (20            мемлекеттік
құжат);                       мекемесі
- жабайы фаунаның
індетіне қарсы
мониторинг жүргізу;
- ветеринариялық
дәрі-дәрмектер
серияларына,
топтамаларына
наразылық шағымталап
кезінде оларды
зерттеу;
- басқа ветеринария.
лық лабораторияларда
диагноз қоюдың даулы
жағдайларында немесе
қиындығы кезiнде
тиянақты диагноз
белгiлеу;
- жануарлар
шикiзатында және
өнiмдерiнде, жануарлар
организмiнде радиоактивтi
жоғарғы уытты заттарды
анықтау;
031  Жануарлар          - Қазақстан Республи.  Жыл   Қазақстан
ауруларының        касының Үкiметі      бойында Республика.
диагностикасы      бекiткен тiзбеге             сының Ауыл
сәйкес жануарлар             шаруашылығы
мен құстардың                министрлігі
аурулары бойынша
барлығы 7 млн.
диагностикалық зерттеу
жүргізу шараларының
орындалуы бойынша
қызметтi төлеу,
солардың ішiнде:
- 26 ауру бойынша
серологиялық зерттеу;
- 21 ауру бойынша
бактериологиялық
зерттеу;
- 15 ауру бойынша
вирусологиялық зерттеу;
- 11 паразиттiк ауруы
бойынша зерттеу.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: составление мелиоративного кадастра орошаемых земель, отчетов, картографических материалов о мелиоративном состоянии орошаемых земель.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
034 "Диагностика заболеваний животных"
на 2002 год
1. Стоимость: 569541 тысяча тенге (пятьсот шестьдесят девять миллионов пятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 июля 1995 года "О ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205  "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1957  "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканская ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение распространения инфекционных и заразных заболеваний животных и птиц.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная постановка правильного диагноза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  034         Диагностика
заболеваний
животных
030  Республикан-  Содержание государствен-    В     Министерство
ская ветери-  ного учреждения со        течение сельского
нарная лабо-  штатной численностью-84   года    хозяйства
ратория       человека с целью оплаты           Республики
услуг по выполнению               Казахстан,
мероприятий:                      Государст-
-методологического                венное
обеспечения диагностики           учреждение
заболевания животных              "Республи-
(20 документов);                  канская
-проведения эпизооти-             ветеринар-
ческого мониторинга               ная лабора-
дикой фауны;                      тория"
-исследования партий,
серий ветеринарных
препаратов при их
рекламации;
-установления оконча-
тельного диагноза в
спорных случаях или
при затруднении
постановки диагноза
в других ветеринарных
лабораториях;
-определение высоко-
токсичных или радио-
активных веществ в
организме животных,
продуктах и сырье
животного происхож-
дения.
2         031  Диагностика   Оплата услуг по             В     Министер-
заболеваний   выполнению мероприя-     течение  ство
животных      тий по проведению         года    сельского
порядка 7 млн.                    хозяйства
диагностических                   Республики
исследований по                   Казахстан
болезням животных
и птиц в соответствии
с перечнем, утвержден-
ным Правительством
Республики Казахстан,
из них:
-серологические
исследования по 26
болезням;
-бактериологические
исследования по 21
болезни;
-вирусологические
исследования по 15
болезням;
-исследования по
паразитарным болезням
по 11 болезням.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: жануарлар мен құстар ауруларына диагноз қоюдың қолданыстағы әдiстерiн жетiлдiру, жануарлар мен құстардың аса қауiптi жұқпалы аурулары таралуының алдын алу үшiн оларды уақытылы анықтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған
"Эпизоотияға қарсы шаралар" 035 республикалық бюджеттік
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 050 000,0 мың теңге (бiр миллиард елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ветеринария туралы" 1995 жылғы 25 шiлдедегі Заң күшi бар Жарлығының 11, 28-баптары; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 12 қазандағы N 1205 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада ауыл шаруашылығы малдары мен құстарының инфекциялық және жұқпалы аурулары бойынша қолайлы эпизоотиялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: малдар мен құстарды аса қауiптi жұқпалы аурулардан қорғау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары: ---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
035         Эпизоотияға       Қазақстан Республика.        Қазақстан
қарсы шаралар     сының Yкiметi                Республика.
анықтаған аса қауiптi        сының Ауыл
малдар мен құстардың         шаруашылығы
тiзбесi бойынша              министрлігі
iндетке қарсы шаралар        және оның
жүргізудi қамтамасыз         аумақтық
ету, сонымен бiрге:          басқармалары
- жануарлардың аса
қауiптi ауруларының
алдың алу үшiн
барлығы 40 ветерина.
риялық дәрi дәрмектер,  1-
аллергендер сатып алу; тоқсан
- ветеринариялық дәрi
-дәрмектердi сақтау     Жыл
және белгiленген       бойында
орынға дейiн жеткiзу;
- ветеринариялық дәрi-  Жыл
дәрмектердi жергiлiктi бойында
орындарда 72 млн-ға
дейiн егу;
- серологиялық зерттеу  Жыл
үшiн қан сынамасын алу бойында
және жеткiзу барлығы
7 млн. сынама.
-ветеринариялык        жыл бойына
препараттардың
республикалық қорын жасау
және сақтау <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.11. N 228в  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование существующих методов диагностики заболеваний животных и птиц, своевременное выявление особо опасных заразных болезней животных и птиц для предотвращения их распространения.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
035 "Противоэпизоотия"
на 2002 год
1. Стоимость: 1 050 000 тысяч тенге (один миллиард пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 11, 28 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 июля 1995 года "О ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 1996 года N 1205 "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благополучной эпизоотической ситуации по инфекционным и заразным болезням сельскохозяйственных животных и птиц в республике.
5. Задачи бюджетной программы: защита животных и птиц от особо опасных заразных болезней.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   035        Противоэпизо- Обеспечение проведения           Министерство
отия          противоэпизоотических            сельского
мероприятий против особо         хозяйства
опасных болезней животных        Республики
и птиц по перечню,               Казахстан
определенному Правитель-         и его терри-
ством Республики                 ториальные
Казахстан, в том числе:          управления
-закуп ветеринарных
препаратов для профилак-   1
тики особо опасных       квартал
болезней животных
порядка 40 наименований
ветеринарных препаратов,
аллергенов;
-доставка до места         В
назначения и хранение    течение
ветеринарных препаратов; года
-применение ветеринарных   В
препаратов на местах     течение
до 72 млн. прививок;     года
-взятие и доставка проб    В
крови для серологического течение
исследования - порядка 7  года
млн.проб.
- формирование и хранение в течение года
республиканского запаса
ветеринарных препаратов
______________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 ноября 2002 г. N 228в .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: республика аумағында эпизоотиялық қолайлы жағдайды сақтау; мал басының азаюын болдырмау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Тұқымдық және отырғызу материалдарының
сорттық және себу сапаларын анықтау" 037 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35 098,0 мың теңге (отыз бес миллион тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы   Заңының 8-бабы; "Агроөнеркәсiп кешенi салаларына несие беру және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi  Заңының 4-бабы; "Республикалық астық сараптамасы" және "Қазақтұқымсараптама" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 2 наурыздағы N 342   қаулысы ; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсімділігін арттыру және еліміздің азық-түліктік қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін ауыл шаруашылығы дақылдарының, тұқымдық және егілетін материалдың сорттық және егістік сапасын анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: мемлекеттік астықтың тұқымдық ресурстары, мемлекеттік сорт сынайтын учаскелер мен станциялар, элиталық тұқым шаруашылықтары үшін тұқым сапасының сараптамасын уақытылы және біліктілікпен жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   037         Тұқымдық және     Астық сапасын анықтау   Жыл   Қазақстан
отырғызу          бойынша 65 мыңға      бойында Республика.
материалдарының   дейін ауыл шаруашылығы        сының Ауыл
сорттық және      дақылдарының астығына         шаруашылығы
себу сапаларын    зерттеу жүргізу:              министрлігі
анықтау           тазалығын, өсімталдығын,
зиянкестермен залал.
данғандығын, өсу күшін,
түпнұсқалығын және
басқа қолданылып жүрген
мемлекеттік стандарттарға
сәйкес зерттеулер.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение благополучной эпизоотической обстановки на территории республики;
предотвращение потерь поголовья животных.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
П аспорт
республиканской бюджетной программы
037 "Определение сортовых и посевных качеств
семенного и посадочного материала"
на 2002 год
1. Стоимость: 35098 тысяч тенге (тридцать пять миллионов девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года  "О зерне"; статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года  "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2000 года N 342  "Вопросы республиканских государственных предприятий "Республиканская хлебная экспертиза" и "Казсемэкспертиза"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 P010394_ "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала сельскохозяйственных культур для повышения урожайности сельскохозяйственных культур и обеспечения продовольственной безопасности страны.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное и квалифицированное проведение экспертизы качества семян для элитно-семеноводческих хозяйств, государственных сортоиспытательных участков и станций, государственных ресурсов семенного зерна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   037        Определение   Проведение до 65 тысяч      В     Министерство
сортовых и    исследований семян       течение  сельского
посевных      сельскохозяйственных     года     хозяйства
качеств       культур по определению            Республики
семенного и   качества семян: чистоты,          Казахстан
посадочного   всхожести, заселенности
материала     вредителями, зараженности
болезнями, силы роста,
подлинности и других
исследований в соответ-
ствии с действующими
государственными
стандартами.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: сапалы тексерілген тұқымдарды себудің есебінен ауыл шаруашылығы дақылдарының түсімділігін орта есеппен 15-20% ұлғайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Элиталық тұқым өсiру және асыл тұқымдандыру
iсiн сақтау және дамыту" 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 491 000,0 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз тоқсан бiр миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шiлдедегi  Заңының 15-бабы; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңының 4, 10-баптары; "Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң, малдарының және микроорганизмдерiнiң гендiк қорын сақтау, дамыту және пайдалану" Республикалық мақсаттық 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 1 тамыздағы N 1167  қаулысы ; "Үлкен қалаларда, қала маңындағы аймақтарда сүт өндiрiсiн дамытудың 2000-2002 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 15 қарашадағы N 1719  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң және малдарының гендiк қорын сақтау және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің элиталық тұқым және асыл тұқым материалдарына қол жеткізуін қамтамасыз ету жолымен ауыл шаруашылығы өсімдіктері мен жануарларының гендік қорын дамыту және сақтау және коллекциялық табындар құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарлама. ! Бағдарламаны (кіші бағ. ! Іске  !  Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші   !  дарламаны) іске асыру  ! асыру.!атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама. !  жөніндегі іс-шаралар   !  дың  !
!ның  !лама.!ның атауы)  !                         !мерзім.!
!коды !ның  !            !                         ! дері  !
!     !коды !            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение урожайности сельскохозяйственных культур в среднем на 15-20% за счет высева качественными проверенными семенами.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
038 "Сохранение и развитие элитного семеноводства
и племенного дела"
на 2002 год
1. Стоимость: 1 491 000 тысяч тенге (один миллиард четыреста девяносто один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года  "О племенном животноводстве"; статьи 4, 10 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года  "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2000 года N 1167  "Об утверждении Республиканской целевой программы "Сохранение, развитие и использование генофонда сельскохозяйственных растений, животных и микроорганизмов на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2000 года N 1719  "Об утверждении отраслевой программы развития молочного производства в пригородных зонах крупных городов на 2000-2002 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений и животных.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений и животных путем обеспечения доступности элитных семян и племенного материала отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям и создания коллекционных стад.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации !Сроки !Ответственные
!про- !под- !программы   !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
!грам-!про- !(подпрограм-!                          !зации !
!мы   !грам-!мы)         !                          !      !
!     !мы   !            !                          !      !
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________
1 !  2  !  3  !      4     !              5           !  6   !      7
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________

1  038        Элиталық     Элиталық тұқым шаруашылығы  Жыл     Қазақстан
тұқым өсiру  мен мал тұқымын асылдан.    бойында Республика.
және асыл    дыру ісін Қазақстан                 сының
тұқымдандыру Республикасының Yкiметi             Ауыл
iсiн сақтау  бекiтетiн тәртiппен,                шаруашылығы
және дамыту  мыналарды қоса, қаржылан.           министрлігі
дыру:
- элиталық тұқым
шаруашылықтары өндiрiсiн
және асыл тұқымды малдарды
өсiрудi қаржыландыру
(отандық ауыл шаруашылығы
тауарын өндiрушiлер өткiзе.
тін элиталық тұқымды және
асыл тұқым өнiмдерiн
iшiнара арзандату);
-селекциялық-генетикалық
орталықтарда коллекциялық
табындар қалыптастыру үшін
арнаулы жабдықтарды, отандық
селекцияның саны аз және
жоғалып бара жатқан асыл
тұқымды малдар түрлерін
сатып алуға жұмсалатын
шығындарды қаржыландыру;
- асыл тұқымды бұқаларды
күтiп бағуға және олардың
ұрығын сақтауға, сонымен
қатар асыл тұқымды құстарды
күтiп бағуға кеткен шығын.
дардың орнын толтыру;
- асыл тұқымды бұқаларды
сатып алуға арналған
шығындардың орнын толтыру. <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.10. N 228a  қаулысымен
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 228g  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің элиталық тұқымға және асыл тұқымдық өнімдерге қол жеткізуі, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерде сорт жаңарту және табынды жоғары өнімді малдармен жаңартуды қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің және жануарларының гендік қорын сақтау және дамыту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Ауыл шаруашылық тауар өндірушілерін
минералдық тыңайтқыштар сатып алуға субсидиялау"
045 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400 000,0 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі
"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы   Заңының 4-бабы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының түсімділігін арттыру, топырақтың құнарлылығын қалпына келтіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: отандық ауыл шаруашылық тауар өндірушілеріне минералдық тыңайтқыштардың құнын арзандату.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1   038        Сохранение   Субсидирование элитного     В те-  Министерство
и развитие   семеноводства и племенного  чение  сельского
элитного     дела в порядке,             года   хозяйства
семеновод-   устанавливаемом                    Республики
ства и       Правительством Республики          Казахстан
племенного   Казахстан, включая:
дела         - субсидирование
производства элитных семян
сельскохозяйственных
культур и выращивания
племенных животных
(частичное удешевление
стоимости элитных семян и
племенной продукции,
реализованных отечественным
сельскохозяйственным
товаропроизводителям);
- финансирование затрат на
приобретение спецоборудования,
малочисленных и исчезающих
видов племенных животных
отечественной селекции для
формирования коллекционных
стад в селекционно-генетических
центрах;
- возмещение затрат по
содержанию племенных быков
производителей и хранение
их семени, а также по
содержанию племенной птицы;
- возмещение затрат на
приобретение племенных
быков производителей.
______________________________________________________________________
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 10 апреля 2002 г. N 228a   . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 декабря 2002 г. N 228г
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: доступность для сельскохозяйственных товаропроизводителей элитных семян и племенной продукции, обеспечение сортообновления и обновления стада высокопродуктивными животными у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей, сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных растений и животных.
Приложение 9
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
045 "Субсидирование сельскохозяйственных товаропроизводителей
на приобретение минеральных удобрений"
на 2002 год
1. Стоимость: 400 000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: увеличение урожайности сельскохозяйственных культур, восстановление плодородия почвы.
5. Задачи бюджетной программы: удешевление отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   045         Ауыл шаруашылық   Қазақстан Республика.  Жыл    Қазақстан
тауар өндіруші.   сының Үкіметі белгі.  бойында Республика.
лерін минералдық  леген тәртіппен ауыл          сының Ауыл
тыңайтқыштар      шаруашылығы тауарын           шаруашылығы
сатып алуға       өндірушілер сатып             министрлігі
субсидиялау.      алған минералдық
тыңайтқыштардың құнын
арзандату.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: ауыл шаруашылық тауар өндірушілерінің минералдық тыңайтқыштарға қол жеткізуі.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Мемлекеттiк резервтегі астықты сақтау"
047 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 740 460,0 мың теңге (жетi жүз қырық миллион төрт жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 3, 4, 10, 11, 12-баптары; "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастырудың, сақтаудың және пайдаланудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының
жұмылдыру қажеттiктерiн және азық-түлiк қауiпсiздiгін қамтамасыз ету үшiн мемлекеттік астық резервтерiн сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк астық резервтерiн сақтау және өңдеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   045        Субсидирова-  Удешевление стоимости      В      Министерство
ние сельско-  приобретенных отечествен- течение сельского
хозяйственных ными сельскохозяйствен-   года    хозяйства
товаропроиз-  ными товаропроизводите-           Республики
водителей на  лями минеральных удобре-          Казахстан
приобретение  ний в порядке, установ-
минеральных   ленном Правительством
удобрений     Республики Казахстан.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: доступность для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей минеральных удобрений.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
047 "Хранение зерна государственных резервов"
на 2002 год
1. Стоимость: 770 460 тысяч тенге (семьсот семьдесят миллионов четыреста шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3, 4, 10, 11, 12 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года  "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394  "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: хранение государственного резерва продовольственного зерна для обеспечения мобилизационных нужд и продовольственной безопасности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: хранение и подработка зерна государственных резервов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1   047         Мемлекеттік       Лицензияланған астық    Жыл   Қазақстан
резервтегі        қабылдау кәсіпорында. бойында Республика.
астықты сақтау    рында мемлекеттік             сының Ауыл
астық резервтерін             шаруашылығы
өңдеу және сақтау             министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: еліміздің жұмылдыру қажеттіктерін және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен белгіленген көлемде мемлекеттік азық-түліктік астық резервінің көлемін 100% сақтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Ауыл шаруашылық дақылдарын тұқымдық сынау"
048 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 56 828 мың теңге (елу алты миллион сегiз жүз жиырма сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi  Заңының 3-бабы; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң "Селекциялық жетiстiктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердің штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229  қаулысы
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат берiлген селекциялық жетістiктердiң мемлекеттiк тізiлiмiн ауыл шаруашылығы дақылдарының жоғары өнiмдi дақылдарымен толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өнiмдi және сапасы бойынша құнды жаңа соттарды анықтау, селекциялық жетiстiктiң патенттiк қабiлеттiлiк шарттарына сәйкестiгi жөнiнде қорытындылар беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1   047        Хранение     Хранение и подработка       В      Министерство
зерна госу-  зерна государственных     течение  сельского
дарственных  резервов на лицензирован- года     хозяйства
резервов     ных хлебоприемных                  Республики
предприятиях.                      Казахстан
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
100% сохранность установленного решением Правительства Республики Казахстан объема государственного продовольственного резерва зерна для обеспечения мобилизационных нужд и продовольственной безопасности страны.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
048 "Сортоиспытание сельскохозяйственных культур"
на 2002 год
1. Стоимость: 56828 тысяч тенге (пятьдесят шесть миллионов восемьсот двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года  "Об охране селекционных достижений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204  "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229  "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, высокопродуктивными сортами сельскохозяйственных культур.
5. Задачи бюджетной программы: выявление продуктивных и ценных по качеству новых сортов, выдача заключений по соответствию селекционного достижения условиям патентоспособности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   048         Ауыл шаруашылық
дақылдарын
тұқымдық сынау
030  Ауыл шаруашылық   Мемлекеттiк мекеме.     Жыл   Қазақстан
дақылдарын        лерді ұстау:          бойында Республика.
тұқымдық сынау    штат саны 34 адамдық          сының Ауыл
жөнiндегi         "Ауыл шаруашылығы             шаруашылығы
мемлекеттiк       дақылдарының сорт             министрлігі
комиссия және     сынағы жөнiндегі
облыстық          мемлекеттiк комиссия",
инспектуралар     селекциялық
жетiстiктердi
мемлекеттiк тiзілiмге
енгiзу мақсатында,
шаруашылық пайдалылығына
және патенттік
қабілеттілігiне арнап,
шамамен 5 мың сорт
сынағын жүргізе отырып
73 ауыл шаруашылығы
дақылы бойынша ең өнiмдi
және сорттарының сапасы
бойынша құндыларын
анықтау үшiн 16000 га
алаңда агротехникалық
iс-шаралар кешенiн
орындау арқылы ауыл
шаруашылығы дақылдарының
мемлекеттік сорт сынағын
өткiзу үшiн штат саны
214 адамдық 12 облыстық
және 3 аймақтық ауыл
шаруашылығы дақылдарының
сорт сынағы жөнiндегi
инспектуралар ұстау.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетін нәтижелерi: ауыл шаруашылығы дақылдарының ең өнiмдi және сапасы бойынша құнды жаңа сорттарын анықтаудың нәтижесiнде өсiмдiк өсiру шаруашылығы өнiмiнiң түсiмдiлігі мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Карантинге жататын өнiмдердi зертханалық
фитосанитариялық талдау" 049 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8 356 мың теңге (сегіз миллион үш жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы  Заңының 3, 4-баптары; "Ауыл шаруашылығы министрлігі жүйесiнде мемлекеттiк мекемелер құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегi ережелердi және Карантиндiк объектілердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1960  қаулысы

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   048        Сортоиспыта-
ние сельско-
хозяйственных
культур
030  Государствен- Содержание государствен-   В      Министерство
ная комиссия, ных учреждений:           течение сельского
областные     "Государственная          года    хозяйства
инспектуры    комиссия по сортоиспы-            Республики
по сорто-     танию сельскохозяйствен-          Казахстан
испытанию     ных культур" со штатной
сельскохозяй- численностью 34 человека,         Государст-
ственных      12 областных и 3 регио-           венная
культур       нальных инспектур по              комиссия,
сортоиспытанию                    областные и
сельскохозяйственных              региональ-
культур со штатной                ные инспек-
численностью 214 человек          туры по
для проведения государс-          сортоиспы-
твенного сортоиспытания           танию сель-
сельскохозяйственных              скохозяйст-
культур на хозяйственную          венных
полезность и патенто-             культур
способность путем
выполнения комплекса
агротехнических меро-
приятий на площади
16000 га для опреде-
ления наиболее продук-
тивных и ценных по
качеству сортов по 73
сельскохозяйственным
культурам с проведением
порядка 5 тысяч сорто-
опытов с целью внесения
в государственный реестр
селекционных достижений.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты: повышение урожайности и качества растениеводческой продукции в результате выявления наиболее продуктивных и ценных по качеству сортов сельскохозяйственных культур.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
049 "Лабораторный фитосанитарный анализ подкарантинной продукции"
на 2002 год
1. Стоимость: 8356 тысяч тенге (восемь миллионов триста пятьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3, 4 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года  "О карантине растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941  "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960  "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229  "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағын шетелдерден немесе карантиндiк аймақтардан карантиндiк объектiлердiң әкелiнуiнен немесе өздiгiнен келуiнен қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: карантиндік объектілерді уақытылы жою мақсатында оларды анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді тексеру және ауыл шаруашылығы өнімдерінің шығынын болдырмау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   049         Карантинге
жататын өнімдерді
зертханалық
фитосанитариялық
талдау
030  Республикалық     Карантинге жатқызыл.   Жыл    Қазақстан
карантин          ған материалда каран. бойында Республика.
лабораториясы     тиндік объектілер             сының Ауыл
болуын және олардың           шаруашылығы
түрлік құрамын                министрлігі
анықтауға 24 мың дана
көлемінде зертханалық         "Республи.
фитосанитарлық                калық ка.
талдаулар жүргізу үшін        рантиндік
штат саны 35 адамдық          лаборато.
мемлекеттік мекемені          рия"
ұстау                         мемлекеттік
кәсіпорны
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: карантиндік объектілерді уақытылы жою мақсатында оларды анықтау үшін карантинге жатқызылған өнімді лабораториялық фитосанитариялық талдауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Құнарлылық мониторингін жүргiзу және
топырақтың химиялық құрамын анықтау" 052 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20 000,0 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы  Заңының 115-бабы; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңының 10-бабы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана территории Республики от занесения или самостоятельного проникновения из зарубежных стран или из карантинной зоны карантинных объектов.
5. Задачи бюджетной программы: проверка подкарантинной продукции на выявление карантинных объектов с целью своевременной их ликвидации и недопущения потерь сельскохозяйственной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   049        Лабораторный
фитосанитарный
анализ под-
карантинной
продукции
030  Республикан-  Содержание государствен-   В      Министерство
ская каран-   ного учреждения со       течение  сельского
тинная лабо-  штатной численностью     года     хозяйства
ратория       35 человек для проведения         Республики
порядка 24 тысяч штук             Казахстан
лабораторных фито-
санитарных анализов               Государст-
подкарантинного материала         венное уч-
на наличие в них каран-           реждение
тинных объектов и                 "Республи-
определения их видового           канская
состава                           карантинная
лаборатория"
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение
лабораторного фитосанитарного анализа подкарантинной продукции для
выявления карантинных объектов с целью их своевременного уничтожения.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
П аспорт
республиканской бюджетной программы
052 "Проведение мониторинга плодородия и определение
химического состава почв"
на 2002 год
1. Стоимость: 20 000 тысяч тенге (двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 115 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года "О земле", статья 10 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: топырақта қоректік заттардың қозғалмалы нысандары болуын анықтау, минералды тыңайтқыштарды тиiмдi пайдалану үшiн келесi жылға арналған болжамды мәлiметтердi жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: топырақты қоректiк элементтермен қамтамасыз етудi ескере отырып, минералды тыңайтқыштарды енгiзу нормаларын анықтау үшiн топырақтық-агрохимиялық зерттеулер өткiзу, топырақта қоректiк заттардың қозғалмалы нысандары болуын анықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   052         Құнарлылық        Топырақта 557,5 мың    2, 3-  Қазақстан
мониторингін      га алаңда қоректік    тоқсан. Республика.
жүргізу және      заттардың жылжымалы     дар   сының Ауыл
топырақтың        нысандарының болуына          шаруашылығы
химиялық құрамын  талдау жасау үшін             министрлігі
анықтау           топырақ сынамаларын
іріктеу.
Тиісті зертханаларда   2, 4-
талдау үлгілері       тоқсан.
дар
Зерттелетін алаң
бойынша агрохимиялық   3, 4-
картограммалар        тоқсан.
құрастыру               дар
Топырақ құнарлылығын    3-4
арттыру және минералды тоқсан.
тыңайтқыштарды тиімді    дар
пайдалану жөніндегі
ұсыныстарды әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: топырақтық-агрохимиялық зерттеулердің нәтижелері бойынша алынған мәліметтер негізінде минералдық тыңайтқыштарды тиімді пайдалану жөніндегі ұсыныстар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру" 054 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение в почве подвижных форм питательных веществ, составление прогнозных данных на будущий год для рационального использования минеральных удобрений.
5. Задачи бюджетной программы: проведение почвенно-агрохимических исследований, определение содержания в почве подвижных форм питательных веществ для установления норм внесения минеральных удобрений с учетом обеспеченности почв элементами питания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   052        Проведение    Отбор почвенных проб для  2-3     Министерство
мониторинга   проведения анализа на    кварталы сельского
плодородия и  содержание в почве                хозяйства
определение   подвижных форм питательных        Республики
химического   веществ на площади                Казахстан
состава почв  порядка 557,5 тысяч
гектар.
Анализ образцов в         2-4
лабораторных условиях.    кварталы
Составление агрохими-     3-4
ческих картограмм по      кварталы
обследуемой площади.
Разработка рекомендаций   3-4
по повышению плодородия   кварталы
почв и рациональному
использованию минеральных
удобрений
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: рекомендации по рациональному использованию минеральных удобрений на основании данных, полученных по результатам почвенно-агрохимических исследований.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
054 "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем"
на 2002 год

1. Құны: 1 569 503 мың теңге (бiр миллиард бес жүз алпыс тоғыз миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң арасындағы қарыз туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ (Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру жобасы) келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң арасындағы Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру жобасы бойынша қарыздар туралы" 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ келiсiмнiң күшiне енуiне арналған шарттарды iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты, үкiметтік сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында жердi суландыру және дренаж жүйелерiн қайта құру есебiнен ауыл шаруашылығының суарылатын тұрақты өндiрiсiнiң дамуына жағдай жасау, оларды пайдалану мен жөндеудi жетiлдiру, фермерлер үшiн ақпараттар қызметiн құру, ауыл шаруашылығы тәжiрибесiнiң мейлiнше тиiмдi және өнiмдi әдiстерiн енгiзу, Қарызгердiң ұйымдары мен ведомстволарының қоғамдық институттарға байланысты мүмкiндiктерiн нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, ауыл шаруашылығы өндiрiсi мен суармалы жүйенi пайдалануды ескере отырып қазiргі жердi суландыратын және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту жолымен суармалы егiншілiктiң тиiмдiлігін 32 090 га. алаңда қалпына келтiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 1 569 503 тысячи тенге (один миллиард пятьсот шестьдесят девять миллионов пятьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашение о займе от 25 июня 1996 года N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе N 4041-KZ (Проект усовершенствования ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237  "О мерах реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствования ирригационной и дренажной систем".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: способствование развитию устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан за счет реконструкции ирригационной и дренажной систем, совершенствование их эксплуатации и ремонта, создание службы информации для фермеров, введение более эффективных и производительных методов сельскохозяйственной практики, укрепление институциональных возможностей организаций и ведомств Заемщика.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 га путем реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом внедрения экологических норм и требований, совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем, оказание информационных услуг, а также обучения передовым приемам агротехники и орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1   054         Жерді суландыру
және дренаж
жүйелерін
жетілдіру
101  Ішкі көздер        Жобаны іске асыру      Жыл   Қазақстан
жобасын басқаруда  үшін саны 17 адам    бойында Республика.
көмек көрсету      жергілікті кеңесші.          сының Ауыл
үшін жергілікті    лерді қатыстыру;             шаруашылығы
кеңесшілердің                                   министрлігі
көрсететін                                      мемлекеттік
қызметін сатып                                  сатып алу
алу.                                            туралы
заңдарға
сәйкес
сатып алуды
жүргізеді
081  Жобаны ішкі        Тауарларды, жұмыс.     Жыл   Қазақстан
көздердің          тарды және көрсеті.  бойында Республика.
есебінен іске      летін қызметтерді            сының Ауыл
асыру.             сатып алу бойынша            шаруашылығы
ҚҚС ,кедендік баждар         министрлігі
мен төлемдерді өтеу;
Мынадай қалпына              Қазақстан
келтіру объектілері          Республика.
бойынша құрылыс-             сының Ауыл
монтаждау                    шаруашылығы
жұмыстарын аяқтау:           министрлігі
- Алматы облысындағы   IV-   "Еділ-Ақсу"
"Кербұлақ"            тоқсан консорциумы
(2 602 га);
- Павлодар облысын.    IV-   "Шетелсу.
дағы "Октябрьдің 60   тоқсан құрылыс" ММ
жылдығы" (3 574 га);
- Ақмола облысындағы   V-   "Имперджило"
"Қайсар" (1 170 га);  тоқсан
- Жамбыл облысындағы   ІІІ- "Имперджило"
"Жамбыл" (1 144 га);  тоқсан
- Шығыс Қазақстан      ІІІ-
облысындағы           тоқсан
"Приречное"
(1 574 га);
Мынадай қалпына       Жыл    Қазақстан
келтіру объектілері   бойы   Республика.
бойынша құрылыс-             сының Ауыл
монтаждау                    шаруашылығы
жұмыстарын жалғастыру:       министрлігі
- Шығыс Қазақстан           "Имперджило"
облысындағы "Күршім"
(3 037 га);
- Қарағанды                  "Қытай
облысындағы "Красная         Геоинженер.
Поляна" (915 га);            лік корпо.
рациясы"
- Батыс Қазақстан            "Тоған"
облысындағы "Шаған/          ЖАҚ
Жайық" (1 224 га);
- Алматы облысындағы         "Бюлент
"Дархан" (867 га);           Каракоч"
компаниясы
080 Жобаны сыртқы      "Дусупово" объектісі    І-   Қазақстан
қарыздар           бойынша құрылыс-      тоқсан Республика.
есебінен іске      монтаждау жұмыстар.          сының Ауыл
асыру.             ының (991 га)                шаруашылығы
басталуы;                    министрлігі
"Тоған" ЖАҚ
Құрылыс-монтаждау       Жыл  Қазақстан
жұмыстарының барысын    бойы Республика.
техникалық қадағалауды       сының Ауыл
жүзеге асыру және            шаруашылығы
қабылданған жобалық          министрлігі
шешімдердің орындалуын       "МоттМак-
бақылау.                     Дональд
Темельсу"  БК
Экологиялық мониторинг
жүргізу үшін Бағалау
есебінің негізінде
зертханалық, компьютерлік
және географиялық-ақпараттық
жүйелік жабдықтар, гидро-
геологиялық-мелиоративтік
экспедициялар үшін автома-
шиналар (6 дана) сатып алу. <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.20. N 228e   қаулысымен.

1  054         Усовершенст-
вование
ирригационных
и дренажных
систем
101  Приобретение   Привлечение местных       В      Министерство
услуг местных  консультантов для       течение  сельского
консультантов  реализации проекта      года     хозяйства
для оказания   в количестве 17 человек.         Республики
содействия в                                    Казахстан
управлении
проектом
внутренних
источников
081  Реализация     Возмещение НДС,           В      Министерство
проекта за     таможенных пошлин        течение сельского
счет внутрен-  и платежей по            года    хозяйства
них источников закупкам товаров,                Республики
работ и услуг                    Казахстан
Завершение строительно-          Министерство
монтажных работ по               сельского
объектам реконструкции:          хозяйства
Республики
Казахстан,
-"Кербулак" Алматинской  IV кв.  Консорциум
области                          "Идил-Аксу"
(2 602 га);
-"60 лет Октября"        IV кв.  Консорциум
Павлодарской                     "Идил-Аксу"
области (3 574 га);
-"Кайсар" Акмолинской    IV кв.  ГП "Зарубеж-
области (1 170 га);              водстрой"
-"Жамбыл" Жамбылской     III кв. Компания
области (144 га);                "Импреджило"
СпА
-"Приречное" Восточно-   III кв. Компания
Казахстанской области            "Импреджило"
(1 574 га);                      СпА
Продолжение строительно-   В     Министерство
монтажных работ по       течение сельского
объектам реконструкции:  года    хозяйства
-"Курчум" Восточно-              Республики
Казахстанской области            Казахстан,
(3 037 га);
-"Красная Поляна"                Компания
Карагандинской области           "Импреджило"
(915 га);                        СпА,
-"Чаганский/Жаик"                "Китайская
Западно-Казахстанской            Гео-Инженер-
области (1224 га);               ная
-"Дархан" Алматинской            Корпорация",
области (867 га);                ЗАО "Тоган",
Компания
"Бюлент
"Каракоч"
Начало строительно-       I кв.  Министерство
монтажных работ по               сельского
объекту "Дусупово"               хозяйства
(991 га).                        Республики
Казахстан,
ЗАО"Тоган"
080  Реализация     Осуществление техни-       В     Министерство
проекта за     ческого надзора за       течение сельского
счет внешних   ходом строительно-       года    хозяйства
займов         монтажных работ и                Республики
контроль за                      Казахстан,
соблюдением принятых             СП "Мотт
проектных решений.               МакДональд/
Темельсу"
Приобретение лабораторного,
компьютерного и географо-
информационного системного
оборудования для ведения
экологического мониторинга,
автомашин для гидрогеолого-
мелиоративных экспедиций
(6 штук) на основании
Оценочного отчета
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 января 2003 г. N 228е .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: суарылатын жерлерді қайта қалпына келтіру, қалпына келтірілген жерлердің өнімділігін көбейту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және
жердi қалпына келтiру" 055 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 989 657,0 мың теңге (тоғыз жүз сексен тоғыз миллион алты жүз елу жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы қарыздар туралы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SҒ)-КАZ келiсiмдер; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы қарыздар туралы" 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SF)-KAZ ("Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) келiсiмдердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 маусымдағы  Заңы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты, үкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: суармалы және дренаж жүйелерiн қайта құру, оларды пайдалануды және жөндеудi жетiлдіру, су пайдаланушылардың, фермерлiк шаруашылықтардың бiрлестiктерiнiң және су ресурстарын басқару органдарының қоғамдық институттарға байланысты мүмкiндiктерiн нығайту есебiнен Қазақстан Республикасындағы суармалы егiншiлiктi тұрақты дамытуға ықпал ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды ескерiп суармалы және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту, қайта құрылған суармалы және дренаж жүйелерiн басқаруды су пайдаланушылардың бірлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, суландыру және агротехника әдiстерiн оқыту арқылы Оңтүстiк Қазақстан облысының Мақтаарал ауданында 39,2 мың га. алаңда суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кіші|  Бағдарламаның  | Бағдарламаны |Іске  |  Жауапты
|дар.|бағ.|  (кiшi бағдар.  | (кiшi бағдар.|асыру |  орындау.
|лама|дар.|    ламаның)     | ламаны) іске | мер. |   шылар
|коды|лама|     атауы       |    асыру     | зім. |
|    |коды|                 |  жөніндегі   | дері |
|    |    |                 | іс-шаралар   |      |
__________________________________________________________________
1   2     3         4                 5         6        7
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
восстановление орошаемых земель, увеличения продуктивности восстановленных земель.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
055 "Совершенствование управления водными
ресурсами и восстановление земель" на 2002 год
1. Стоимость: 989 657 тысяч тенге (девятьсот восемьдесят девять миллионов шестьсот пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашения о займах от 25 марта 1998 года N 1592/1593 (SF)-KAZ между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года  "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Совершенствования управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: способствование развитию устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан за счет реконструкции оросительной и дренажной систем, совершенствование их эксплуатации и ремонта, укрепление институциональных возможностей объединений водопользователей, фермерских хозяйств и органов управления водными ресурсами.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тыс. га в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
____________________________________________________________________
N !Код  !Код  ! Наименование ! Мероприятия   ! Сроки  !Ответственные
!прог-!под- ! программы    ! по реализации !реализа-!исполнители
!рам- !прог-!(подпрограммы)! программы     !ции     !
!мы   !раммы!              ! (подпрограммы)!        ! --!-----!-----!--------------!---------------!--------!-------------
1 !  2  !  3  !       4      !      5        !    6   !     7     --!-----!-----!--------------!---------------!--------!-------------

1  055        Су ресурстарын
басқаруды және
жердi қалпына
келтiрудi
жетiлдiру
101    Жобаны басқару.  Жобаны iске     Жыл    Қазақстан
ға iшкi көздер.  асыру үшiн 9   бойына  Республикасы.
ден жәрдем     адам санында           ның Ауыл
көрсету үшiн    жергілікті             шаруашылығы
жергiлiктi     консультант.           министрлiгi
консультанттар.  тарды тарту
дың қызмет
көрсетулерiн
сатып алу
102    Егжей-тегжейлi      Мотт         Жыл    Қазақстан
жобалауды, құры.  МакДональд    бойына  Республикасы.
лыс уақытында     фирмасының            ның Ауыл
техникалық қада. консультация.          шаруашылығы
ғалауды және     лық қызметi            министрлігі
iшкi көздерден   (құрылысты             "Мотт
қызмет көрсету    қадағалау,            МакДональд/
мерзiмiн жүзеге  инспекторлар,          Темельсу" БК
асыру үшiн       клерктер
консультациялық  ұстау, қолдау
қызмет көрсету.    тобының
лермен       жұмысы, оқыту)
қамтамасыз ету
081    Ішкi көздер есе. 1. Тауарларды   Жыл    Қазақстан
бiнен жобаны    (зертханалық,  бойына  Республикасы.
iске асыру      компьютерлiк           ның Ауыл
жабдықтарды,           шаруашылығы
автомашиналар.         министрлігі
ды), жұмыстар.
ды және қызмет
көрсетулердi
сатып алу
бойынша қосыл.
ған құн салы.
ғын, кедендiк
бажды, кеден.
дiк алымдарды
өтеу.
2. Жетiсай      ІІІ
қаласындағы    тоқсан
зертхана ғима.
ратын қайта
құру және
жөндеу.
3. Жергiлiктi
консультанттар
салығын төлеу.
ге жұмсалған
заем қаражат.
тарын өтеу.
080    Сыртқы қарыз.     1. Негiзгi     ІІІ    Қазақстан
дар есебiнен      жабдықтарды   тоқсан  Республикасы.
жобаны iске       сатып алу            ның Ауыл
асыру         (автомашина 5)         шаруашылығы
2. Жобаның     ІІІ    министрлігі
1-кезеңi     тоқсан
құрылысының
басталуы
3. Жобаның    III-IV
1-кезеңi     тоқсан
бойынша 23868
га алаңда құры.
лыс жұмыстары
4. Жобаның     III
2-кезеңi     тоқсан
құрылысының
басталуы
5. 2-кезеңде  III-IV
15391 га     тоқсан
алаңда құры.
лыстың
жалғасуы
6. Жетiсай     III
қаласындағы   тоқсан
зертханаға
компьютерлер
мен зертхана.
лық жабдықтар.
ды сатып алу
7. Жетiсай     III
қаласындағы   тоқсан
зертхана ғима.
ратын қайта
құру және
жөндеу.
__________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.11.11. N 228в  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: егіннің түсімділігін арттыру, жоба есептесулері бойынша таза пайданы 28%, халықты еңбекпен қамтуды 21% ұлғайту, күрделі жұмсалымдардың тиімділігі жоба бойынша 26% болуы тиіс. Мақтаның түсімділігі 15,5-тан 28 ц/гектарға дейін, күзгі бидайдікі 25-тен 40 ц/гектарға дейін, жүгері дәні 32-ден 60 ц/гектарға дейін, жоңышқа 34,3-тен 100 ц/гектарға дейін ұлғаяды. Су ресурстарын үнемдеу кезең-кезеңмен 16,9-тан 23,1 млн. шаршы метрге дейін құрайды. Жүйенің пайдалы әрекет коэффициенті 0,60-тан 0,80-қа дейін жеткізілетін болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Жекешелендiруден кейiн ауыл шаруашылығын
қолдау" 057 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1   055        Совершенство-
вание управ-
ления водными
ресурсами и
восстановление
земель
101  Приобретение    Привлечение     В тече-  Министерство
услуг местных   местных кон-    ние года сельского
консультантов   сультантов               хозяйства
для оказания    для реализа-             Республики
содействия в    ции проекта              Казахстан
управлении      в количестве
проектом из     9 человек
внутренних
источников
102  Обеспечение     Консультаци-    В тече-  Министерство
консультаци-    онные услуги    ние      сельского
онными услу-    фирмы Мотт      года     хозяйства
гами для        МакДональд               Республики
осуществления   (надзор за               Казахстан,
детального      строительст-             СП "Мотт
проектирова-    вом, содержа-            МакДональд/
ния, техни-     ние инспекто-            Темельсу"
ческого         ров, клерков,
надзора во      работа группы
время строи-    поддержки,
тельства и      обучение)
срока обслу-
живания из
внутренних
источников
081  Реализация      1. Возмещение   В тече-  Министерство
проекта за      НДС, таможен-   нии      сельского
счет внутрен-   ные пошлины,    года     хозяйства
них источников  таможенные               Республики
сборы по за-             Казахстан
купкам това-
ров (лабора-
торное, ком-
пьютерное
оборудование,
автомашины),
работ и услуг.
2. Реконструк-  III
ция и ремонт    квартал
здания под
лабораторию
в городе
Жетысае.
3. Возмещение
средств займа,
израсходованных
на выплату
налогов местных
консультантов.
080  Реализация     1. Приобретение  III      Министерство
проекта за     основного обору- квар-    сельского
счет           дования          тал      хозяйства
внешних        (5 автомашин).            Республики
займов         2. Начало строи- III      Казахстан
тельства 1 фазы  квартал
проекта.
3. Строительные  III-IV
работы по 1 фазе кварталы
проекта на пло-
щади 23 868 га.
4. Начало строи- III
тельства 2 фазы  квартал
проекта.
5. Продолжение   III-IV
строительства    кварталы
2 фазы на площа-
ди 15391 га.
6. Приобретение  III
лабораторного    квартал
оборудования и
компьютеров для
лаборатории в
городе Жетысае
7. Реконструкция III
и ремонт здания  квартал
под лабораторию
в городе Жетысае
------------------------------------------------------------------ <*>
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 11 ноября 2002 г. N 228в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%. Урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 28 ц/га, озимой пшеницы с 25 до 40 ц/га, кукурузы на зерно с 32 до 60 ц/га, люцерны с 34,3 до 100 ц/га. Экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 млн. куб.м в год. Коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
057 "Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства" на 2002 год

1. Құны: 59 514 мың теңге (елу тоғыз миллион бес жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - КZ келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы" 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - KZ келiсiмдi (Жекешелендiруден кейiн ауыл шаруашылығын қолдау жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi  Заңы
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты, үкіметтiк сыртқы қарыздың қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда ауыл кәсiпорындарының өндiрiстiк қызметін жақсарту. Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң, басқа қаржы институттарының несие ресурстарына қол жетуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: а) жаңадан қалыптасушы ауылдық кәсіпорындар үшін ақпаратқа, консультацияларға және оқытуға қол жетуін қамтамасыз ету; ә) коммерциялық банкілердің несие ресурстарына ауыл кәсіпорындарының қол жеткізе алуына көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   057         Ауыл шаруашылығын
жекешелендіруден
кейінгі қолдау
0101  Ішкі көздердің    Құрамында 4 адам бар   Жыл   Ауыл
жобасын басқару   жергілікті кеңесші.    бойы  шаруашылығы
үшін жергілікті   лердің жобаны іске           министрлігі
кеңесшілердің     асыруды қамтамасыз           мемлекеттік
қызметтер         етуі;                        сатып алу
көрсетуін сатып                                туралы
алу.                                           заңнамаға
сәйкес сатып
алуды
жүргізеді
081   Жобаны ішкі       (Тауарлар және         Жыл   Ауыл
көздер есебінен   кеңесшілердің қызмет.  бойы  шаруашылығы
іске асыру        тер көрсетуін сатып          министрлігі
алу бойынша ҚҚС өтеу)
080   Жобаны сыртқы     Бизнес-жоспарлау       I-IV  Ауыл
қарыздар          бойынша қызметтер     тоқсан шаруашылығы
есебінен іске     көрсету үшін шағын           министрлігі
асыру             гранттар бағдарламасын
іске асыру;
Фермерлерге арналған    І-   Ауыл
оқыту семинарларын    тоқсан шаруашылығы
жүргізуге жергілікті         министрлігі
кеңесшілерді тендер
бойынша таңдап алу;
Экономикалық және     ІІ-IV  Тендерде
технологиялық         тоқсан таңдап
мәселелер бойынша            алынған
фермерлерге арналған         жергілікті
оқыту семинарларын           консалтинг
жүргізу;                     компаниялары
Жоба бойынша         ІІ, ІІІ Ауыл
жарнамалық компания  тоқсан  шаруашылығы
жүргізу.                     министрлігі
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 59 514 тысяч тенге (пятьдесят девять миллионов пятьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашение о займе от 23 июня 1998 года N 4331-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года Z980261_ "О ратификации Соглашения о займе N 4331-KZ (Проект постприватизационной поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 23 июня 1998 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета, средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: улучшение производственной деятельности сельских предприятий в Казахстане. Обеспечение доступа к кредитным ресурсам Международного Банка Реконструкции и Развития, других финансовых институтов.
5. Задачи бюджетной программы:
а) обеспечение доступа к информации, консультациям и обучению для новых формирующихся сельских предприятий;
б) помощь сельским предприятиям в получении доступа к кредитным ресурсам коммерческих банков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   057        Постпривати-
зационная
поддержка
сельского
хозяйства
101  Приобретение  Привлечение местных      В тече-  Министерство
услуг мест-   консультантов для        ние      сельского
ных консуль-  реализации проекта в     года     хозяйства
тантов для    количестве 4 человек.             Республики
оказания                                        Казахстан
содействия в
управлении
проектом
внутренних
источников
081  Реализация    Возмещение НДС по за-    В тече-  Министерство
проекта за    купкам товаров и услуг   ние      сельского
счет          консультантов.           года     хозяйства
внутренних                                      Республики
источников                                      Казахстан
080  Реализация    Реализация программы     I-IV     Министерство
проекта за    малых грантов для        квартал  сельского
счет          услуг по бизнес-                  хозяйства
внешних       планированию.                     Республики
займов                                          Казахстан
Проведение тендера по    I        Министерство
отбору местных консуль-  квартал  сельского
тантов на проведение              хозяйства
обучающих семинаров для           Республики
фермеров.                         Казахстан,
отобранные
Проведение обучающих     II-IV    на тендере
семинаров для фермеров   квартал  местные
по экономическим и                консалтин-
технологическим вопросам.         говые
компании
Проведение рекламной     II-III   Министерство
компании по проекту.     квартал  сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: ауылдық жерлерде консультациялық желілердің негізін құру, экономикалық тұрақты меншікті ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының санын ұлғайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының
туберкулез және бруцеллез ауруларына қарсы күрес" 066
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 34 800,0 мың теңге (отыз төрт миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ветеринария туралы" Заң күшi бар 1995 жылғы 25 шiлдедегi  Жарлығының 11, 28-баптары; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205  қаулысы ; "1999-2003 жылдарда ауыл шаруашылығы малдары мен құстарының туберкулезiнiң және бруцеллезiнiң алдын алу және оларға қарсы қарсы күрес жөнiндегi бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 9 наурыздағы N 215   қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жануарлар мен құстарды туберкулезден және бруцеллезден қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауру тараған жерлердi туберкулезден және бруцеллезден сауықтыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   066         Ауыл шаруашылығы  Туберкулез және        Жыл    Қазақстан
жануарлары мен    бруцеллез бойынша 20  бойында Республика.
құстарының        ауру тараған пункт.           сының Ауыл
туберкулез және   терді белгіленген             шаруашылығы
бруцеллез         талаптарға сәйкес:            министрлігі
ауруларына        - екі дүркін теріс
қарсы күрес       нәтиже алғанға дейін
малдарды зерттеуді;
- малдарды
вакцинациялауды;
- мал ұсталған
жерлерде жайларды
уытсыздандыруды
өткізуді қоса
сауықтыру.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание основ консультационной сети в сельской местности, увеличение числа экономически устойчивых частных сельских предприятий.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
066 "Борьба с туберкулезом и бруцеллезом
сельскохозяйственных животных и птиц" на 2002 год
1. Стоимость: 34 800 тысяч тенге (тридцать четыре миллиона восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 11, 28 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 июля 1995 года  "О ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205  "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1999 года N 215 "Об утверждении Программы по профилактике и борьбе с туберкулезом и бруцеллезом сельскохозяйственных животных и птиц в 1999-2003 гг.".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита животных и птиц от туберкулеза и бруцеллеза.
5. Задачи бюджетной программы: оздоровление неблагополучных пунктов от туберкулеза и бруцеллеза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  066        Борьба с ту-   Оздоровление 20-ти не-   В тече-  Министерство
беркулезом и   благополучных пунктов    ние      сельского
бруцеллезом    по туберкулезу и бру-    года     хозяйства
сельскохозяй-  целлезу сельскохозяй-             Республики
ственных       ственных животных и               Казахстан
животных и     птиц в соответствии с
птиц           установленными требо-
ваниями, включая
проведение:
- исследований животных
до получения двукратного
отрицательного результата;
- вакцинаций животных;
- дезинфекций помещений,
где содержались
животные.
---------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының туберкулезі және бруцеллезі бойынша қолайсыз пункттерде ветеринариялық шектеулердің барлығын тоқтатып, толық айықтыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
18-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Жануарлар мен құстардың қауiптi жұқпалы
ауруларының ошақтарын жою" 067 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 22 077,0 мың теңге (жиырма екi миллион жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ветеринария туралы" Заң күшi бар 1995 жылғы 25 шiлдедегi Жарлығының 11, 28-баптары; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: малдар мен құстардың жiтi жұқпалы ауруларының тұтанған ошақтарын оқшаулау және жою, шекаралас мемлекеттердiң аумағынан олардың Қазақстан Республикасы аумағына әкелiнуiне жол бермеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: малдар мен құстардың жiтi жұқпалы ауруларының тұтануы ошақтарын жою және одан әрi таралуының алдын алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   067         Жануарлар мен     1. Қазақстан Респуб.   Жыл   Қазақстан
құстардың қауіпті ликасы Үкiметi         бойы  Республика.
жұқпалы аурулар.  белгiлеген тiзбе             сының Ауыл
ының ошақтарын    бойынша малдар мен           шаруашылығы
жою               құстардың жiтi               министрлігі
жұқпалы ауруларының
10 тұтану ошақтарын
оқшаулау және жою
жөнiндегi iс-шараларды
ұйымдастыру:
- ветеринариялық
препараттармен
дезинфекциялағыш
құралдарды жеткiзу;
- өлген малдар мен
құстардың өлексесiн
өртеу арқылы жою;
- малдар мен құстарды
мәжбүрлеп
вакцинациялау;
- малдар мен құстар
ұсталған орындарды
дезинфекциялау;
- карантиндiк постар
мен дезинфекциялық
бөгеттердi қондыру
және карантин
уақытында тәулiк бойы
кезекшілік ұйымдастыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
полное оздоровление неблагополучных пунктов по туберкулезу и бруцеллезу сельскохозяйственных животных и птиц со снятием всех ветеринарно-ограничительных мер.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
067 "Ликвидация очагов острых инфекционных
заболеваний животных и птиц" на 2002 год
1. Стоимость: 22 077 тысяч тенге (двадцать два миллиона семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 11, 28 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 июля 1995 года "О ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205 "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: локализация и ликвидация очагов вспышек острых инфекционных заболеваний животных и птиц, недопущение их заноса на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств.
5. Задачи бюджетной программы: ликвидация очагов и предотвращение дальнейшего распространения острых инфекционных заболеваний животных и птиц.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  067         Ликвидация    1. Организация мероприя- В тече-  Министерство
очагов        тий по локализации и     ние      сельского
острых        ликвидации ожидаемых     года     хозяйства
инфекционных  10 очагов вспышек                 Республики
заболеваний   острых инфекционных               Казахстан
животных      заболеваний животных
и птиц        и птиц по перечню,
определенному
Правительством
Республики Казахстан:
- доставка ветери-
нарных препаратов и
дезинфицирующих
средств;
- уничтожение трупов
павших животных и
птиц путем сжигания;
- вынужденная
вакцинация животных
и птиц;
- дезинфекция поме-
щений, где содер-
жались животные и
птицы;
- установка
карантинных постов,
дезинфекционных
барьеров и органи-
зация на них
круглосуточного
дежурства на время
карантина.

2. Шекаралас
мемлекеттерде малдар
мен құстардың жiтi
жұқпалы аурулары пайда
болғанда аурудың
республикаға әкелiнуiне
жол бермеу жөнiндегi
50 уақытша шекаралық
карантиндiк посттарды
ұйымдастыру;
- дезқұралдарын жеткізу;
- уақытша дезинфекциялық
бөгеттер салу және
карантин уақытында
көлiк құралдарының
дезинфекциясы үшiн
оларда тәулiк бойы
кезекшiлiк ұйымдастыру.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: малдар мен құстардың жіті жұқпалы ауруларының тұтану ошақтарын 100% жою. Шекаралас мемлекеттерден жұқпалы аурулар әкеліну қаупін азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
19-қосымша
ЕСКЕРТУ. 19-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 228д   қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Аса қауiптi карантиндiк зиянкестер мен
арамшөптердiң ошақтарын жою" 068 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 160 000,0 мың теңге (жүз алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Агроөнеркәсiп кешенi салаларына несие беру және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуiрдегi  Заңының 4-бабы; "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы  Заңының 18-бабы; "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден қорғаудың ережесiн және карантиндiк объектiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1960  қаулысы
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Карантиндiк объектiлер ошақтарын оқшаулау және жою, Қазақстан Республикасының аумағында қолайлы фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: карантиндік объектілер ошақтарын табу, оқшаулау және жою, олардың одан әрi таралуын болдырмау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

2. При возникно-
вении в сопредельных
государствах вспышек
особо опасных инфек-
ционных заболеваний
животных и птиц
организация порядка
50 временных при-
граничных карантин-
ных постов по
недопущению
инфекции в республику:
- доставка дезинфици-
рующих средств;
- сооружение временных
дезинфекционных
барьеров и
организации на них
круглосуточного
дежурства на время
карантина для
дезинфекции
транспортных средств.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 100% ликвидация очагов вспышек особо опасных инфекционных заболеваний животных и птиц. Снижение вероятности заноса инфекции из сопредельных государств.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
068 "Ликвидация очагов особо опасных
карантинных вредителей и сорняков" на 2002 год
1. Стоимость: 160 000 тысяч тенге (сто шестьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года  "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий"; статья 18 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года  "О карантине растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960  "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: локализация и ликвидация очагов карантинных объектов, обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выявление, локализация и ликвидация имеющихся очагов карантинных объектов и предотвращение их дальнейшего распространения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   068         Аса қауiптi       Қазақстан Республика.        Қазақстан
карантиндiк       сының Үкiметi анықта.        Республика.
зиянкестер мен    ған тiзбе бойынша            сының Ауыл
арамшөптердiң     карантиндiк                  шаруашылығы
ошақтарын жою     объектілердiң таралу         министрлігі
ошақтарын табу,
оқшаулау және жою
жөнiндегi iс-шараларды
жүзеге асыру, оның
ішiнде:
- 30 кәсiпорындарда      1, 3-
500 мың гектар алаңда  тоқсандар
нақты карантиндiк
объектiлердi зерттеу;
- химиялық
препараттарды:
- 300 килограмм
фумиганттарды;
- 2,5 мың литрге дейiн   жыл
инсектицидтердi;        бойында
- 170 мың литрге дейiн
гербицидтердi сатып алу;
- химиялық                Жыл
препараттарды сақтау;    бойында
- химиялық
препараттарды белгiленген
орынға жеткiзу;
- карантиндiк зиянкестер  Жыл
мен арамшөптерге қарсы   бойында
химиялық күрес:
- 100,2 мың текше метрге  1, 3-
дейiн;                   тоқсандар
- шамамен 32 мың
гектарға дейiн.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: карантиндiк зиянкестер мен арамшөптердiң таралу ошақтарын жою, егiндi сақтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
079 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 19 458 мың теңге (он тоғыз миллион төрт жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi  Заңының 10-бабы; "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңы ; "Астық және оны қайта өңдеу өнiмдерiн элеваторларға қабылдау, сақтау, қайта өңдеу жөнiндегі қызметтi лицензиялаудың жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 22 ақпандағы N 243 қаулысы; "Ветеринариялық қызметтi лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 20 тамыздағы N 1272  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: лицензиялау қызметi бойынша қызметтер көрсетуді дамыту.

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  068         Ликвидация    Осуществление мероприя-           Министерство
очагов        тий по выявлению,                 сельского
особо опасных локализации и ликвида-            хозяйства
карантинных   ции имеющихся очагов              Республики
вредителей и  распространения                   Казахстан
сорняков      карантинных объектов
по перечню, определен-
ному Правительством
Республики Казахстан,
в том числе:
- проведение обследо-    1-3
ваний на наличие         кварталы
карантинных объектов
на 30 предприятиях и
площади порядка 500
тысяч гектар;
- закуп химических       в течение
препаратов:              года
фумигантов порядка
300 килограмм;
инсектицидов до 2,5
тысяч литров;
гербицидов до 170
тысяч литров;
- хранение               в тече-
химических препа-        ние
ратов;                   года
- доставка               в тече-
химических               ние года
препаратов до места
назначения;
- химическая борьба      1-3
против карантинных       кварталы
вредителей и
сорняков:
до 100,2 тысяч
кубических метров;
порядка 32 тысяч
гектар.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 228д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ликвидация очагов распространения особо опасных карантинных объектов, сохранение урожая.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
079 "Выполнение функций лицензиаров"
на 2002 год
1. Стоимость: 19 458 тысяч тенге (девятнадцать миллионов четыреста пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 10 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи 4, 6 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 243 "Отдельные вопросы лицензирования деятельности по приемке, хранению, переработке зерна и продуктов его переработки на элеваторах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 1272 "Положение о лицензировании ветеринарной деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие услуг по лицензионной деятельности.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы саласындағы заңнамаға сәйкес лицензиялауға жататын қызметтің түрлерiн белгiленген тәртiппен лицензиялау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1    079        Лицензиарлардың   Саны 464 650 дана      Жыл    Қазақстан
функцияларын      бланк өнімін (лицен.  бойында Республика.
орындау           зиялар) дайындау              сының Ауыл
бойынша қызметтер             шаруашылығы
көрсетуге ақы төлеу;          министрлігі
Өтініш берушінің
лицензиатқа қойылатын
талаптарға сәйкестігін
анықтау - 1858 іссапар
(7432 адам/күн).
Лицензиялауды жүзеге
асыру үшін қажетті
кеңсе тауарларын сатып
алу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: ветеринариялық қызметті, элеваторлардың қызметін толығымен лицензиялау, малдан және өсімдіктерден жоғары сапалы өнім алу, өнімнің сақталуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
21-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн
жетілдiру жобасына несие беру" 082 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 171 108 мың теңге (Төрт миллиард жүз жетпiс бiр миллион жүз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң арасындағы қарыздар туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң арасындағы қарыздар туралы 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ (Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру жобасы) келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қыркүйектегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң арасындағы Жердi суландыру және дренаж жүйелерiн жетiлдiру жобасы бойынша қарыздар туралы" 1996 жылғы 25 маусымдағы N 4041 - КZ келiсiмiнiң күшiне енуiне арналған шарттарды іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 1237  қаулысы

5. Задачи бюджетной программы: лицензирование в установленном порядке видов деятельности, подлежащих лицензированию согласно законодательству в сфере сельского хозяйства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
079         Выполнение   Оплата услуг по изготов-   В тече- Министерство
функций      лению бланочной продукции  ние     сельского
лицензиаров  (лицензии) в количестве    года    хозяйства
464 650 штук.                      Республики
Командировки, связанные            Казахстан
с проверкой соблюдения
квалификационных
требований, предъяв-
ляемым к лицензиату -
1858 командировок
(7432 чел/дней).
Приобретение канцеляр-
ских товаров,
необходимых для
осуществления
лицензирования.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полное лицензирование ветеринарной продукции деятельности, деятельности элеваторов, получение доброкачественной продукции животного и растительного происхождения, обеспечение сохранности продукции.
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
082 "Кредитование проекта усовершенствования
ирригационных и дренажных систем" на 2002 год
1. Стоимость: 4 171 108 тысяч тенге (четыре миллиарда сто семьдесят один миллион сто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашение о займе от 25 июня 1996 года N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года "О ратификации Соглашения о займе N 4041-KZ (Проект усовершенствования ирригационной и дренажной систем) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 25 июня 1996 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 1237  "О мерах реализации условий для вступления в силу Соглашения о займе N 4041-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по Проекту усовершенствования ирригационной и дренажной систем".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: үкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында жердi суландыру және дренаж жүйелерiн қайта құру есебiнен ауыл шаруашылығының суарылатын тұрақты өндiрiсiнiң дамуына жағдай жасау, оларды пайдалану мен жөндеудi жетiлдiру, фермерлер үшiн ақпараттар қызметiн құру, ауылшаруашылығы тәжiрибесiнiң мейлiнше тиiмдi және өнiмдi әдiстерiн енгізу, Қарызгердiң ұйымдары мен ведомстволарының қоғамдық институттарға байланысты мүмкiндiктерiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Экологиялық нормалар мен талаптарды енгiзудi, ауыл шаруашылығы өндiрiсi мен суармалы жүйенi пайдалануды ескере отырып қазiргi жердi суландыратын және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту жолымен суармалы егiншiлiктiң тиiмдiлiгiн 32 090 га алаңда қалпына келтіру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   082         Жерді суландыру
және дренаж
жүйелерін
жетілдірудің
жобасына несие
беру.
080  Жобаны сыртқы      Мынадай қалпына              Ауыл
қарыздар           келтіру объектілері          шаруашылығы
есебінен іске      бойынша құрылыс-             министрлігі
асыру.             монтаждау
жұмыстарын аяқтау:
- Алматы облысындағы         "Еділ-Ақсу"
"Кербұлақ"
(2 602 га);
- Павлодар облысын.    IV-   "Еділ-Ақсу"
дағы "Октябрьдің 60   тоқсан
жылдығы" (3 574 га);
- Ақмола облысындағы   IV-
"Қайсар" (1 170 га);  тоқсан
- Жамбыл облысындағы   IV-   "Шетелсу.
"Жамбыл" (1 144 га);  тоқсан құрылыс"
- Шығыс Қазақстан      ІV-  "Имперд.
облысындағы           тоқсан  жило"
"Приречное"
(1 574 га);
Мынадай қалпына       ІІІ-  "Имперджило"
келтіру объектілері   тоқсан
бойынша құрылыс-
монтаждау
жұмыстарын жалғастыру:
- Шығыс Қазақстан      ІІІ- "Имперджило"
облысындағы "Күршім"  тоқсан

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: способствование развитию устойчивого орошаемого сельскохозяйственного производства в Республике Казахстан за счет реконструкции ирригационной и дренажной систем, совершенствование их эксплуатации и ремонта, создание службы информации для фермеров, введение более эффективных и производительных методов сельскохозяйственной практики, укрепление институциональных возможностей организаций и ведомств Заемщика.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление эффективности орошаемого земледелия на площади 32 090 га путем реконструкции и улучшения существующих ирригационной и дренажной систем с учетом внедрения экологических норм и требований, совершенствования методов ведения и управления сельскохозяйственным производством и эксплуатации оросительных систем, оказание информационных услуг, а также обучения передовым приемам агротехники и орошения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
082        Кредитование
проекта
усовершенст-
вования ир-
ригационных
и дренажных
систем
080  Реализация    Завершение строительно-           Министерство
проекта за    монтажных работ по                сельского
счет внешних  объектам реконструкции:           хозяйства
займов                                          Республики
Казахстан,
- "Кербулак" Алматинской   IV кв. Консорциум
области (2 602 га);             "Идил-Аксу"
- "60 лет Октября"         IV кв. Консорциум
Павлодарской области            "Идил-Аксу"
(3 574 га);
- "Кайсар" Акмолинской     IV кв. ГП
области (1 170 га);             "Зарубеж-
- "Жамбыл" Жамбылской             водстрой"
области (1 144 га);     III кв. Компания
"Импреджило"
СпА
- "Приречное" Восточно-   III кв. Компания
Казахстанской области           "Импреджило"
(1 574 га).                     СпА
Продолжение строительно-    В     Министерство
монтажных работ по        течение сельского
объектам реконструкции:   года    хозяйства
Республики
- "Курчум" Восточно-              Казахстан,
Казахстанской области             Компания

(3 037 га);
- Қарағанды                  Ауыл
облысындағы "Красная   Жыл   шаруашылығы
Поляна" (915 га);      бойы  министрлігі
- Батыс Қазақстан           "Имперджило"
облысындағы "Шаған/
Жайық" (1 224 га);
- Алматы облысындағы         "Қытай
"Дархан" (867 га);         Геоинженерлік
корпорациясы"
"Дусупово" объектісі         "Тоған"
бойынша құрылыс-
монтаждау жұмыстар.
ының (991 га)
басталуы;
"Бюлент"
Каракоч"
Ауыл
шаруашылығы
министрлігі
№І-   "Тоған" ЖАҚ
тоқсан ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: суарылатын жерлерді қайта қалпына келтіру, қалпына келтірілген жерлердің өнімділігін көбейту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және
жердi қалпына келтiру" 083 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1 085 292,0 мың теңге (бiр миллиард сексен бес миллион екi жүз тоқсан екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы қарыздар туралы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SҒ) - КАZ келiсiмдер; Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы қарыздар туралы 1998 жылғы 25 наурыздағы N 1592/1593 (SҒ) - КАZ ("Су ресурстарын басқаруды жетiлдiру және жердi қалпына келтiру" жобасы) келiсiмдердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 маусымдағы  Заңы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: үкiметтiк сыртқы қарыз қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: суармалы және дренаж жүйелерiн қайта құру, оларды пайдалануды және жөндеудi жетiлдiру, су пайдаланушылардың, фермерлiк шаруашылықтардың бiрлестiктерiнiң және су ресурстарын басқару органдарының қоғамдық институттарға байланысты мүмкiндiктерiн нығайту есебiнен Қазақстан Республикасындағы тұрақты суармалы егiншiлiктi дамытуға ықпал ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: экологиялық нормалар мен талаптарды ескерiп суармалы және дренаж жүйелерiн қайта құру және жақсарту, қайта құрылған суармалы және дренаж жүйелерiн басқаруды су пайдаланушылардың бiрлестiктерiне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, суландыру және агротехника әдiстерiн оқыту арқылы Оңтүстік Қазақстан облысының Мақтаарал ауданында 39,2 мың га. алаңда суармалы егiншiлiктi қалпына келтiру.

(3 037 га);                       "Импреджило"
- "Красная Поляна"                СпА
Карагандинской области            "Китайская
(915 га);                         Гео-
- "Чаганский/Жаик"                Инженерная
Западно-Казахстанской             Корпорация"
области (1 224 га);               ЗАО "Тоган"
- "Дархан" Алматинской            Компания
области (867 га);                 "Бюлент
Каракоч"
Начало строительно-       I кв.   Министерство
монтажных работ по                сельского
объекту "Дусупово"                хозяйства
(991 га).                         Республики
Казахстан,
ЗАО "Тоган"
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
восстановление орошаемых земель, увеличения продуктивности восстановленных земель.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
083 "Кредитование проекта совершенствования управления
водными ресурсами и восстановления земель"
на 2002 год
1. Стоимость: 1 085 292 тысячи тенге (один миллиард восемьдесят пять миллионов двести девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашения о займах от 25 марта 1998 года N 1592/1593 (SF)-KAZ между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашений о займах N 1592/1593 (SF)-KAZ (Проект "Совершенствование управления водными ресурсами и восстановление земель") между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: способствование развитию устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан за счет реконструкции оросительной и дренажной систем, совершенствование их эксплуатации и ремонта, укрепление институциональных возможностей объединений водопользователей, фермерских хозяйств и органов управления водными ресурсами.
5. Задачи бюджетной программы: восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тыс.га в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кіші|  Бағдарламаның  | Бағдарламаны |Іске  |  Жауапты
|дар.|бағ.|  (кiшi бағдар.  | (кiшi бағдар.|асыру |  орындау.
|лама|дар.|    ламаның)     | ламаны) іске | мер. |   шылар
|коды|лама|     атауы       |    асыру     | зім. |
|    |коды|                 |  жөніндегі   | дері |
|    |    |                 | іс-шаралар   |      |
__________________________________________________________________
1   2     3         4                 5         6        7
__________________________________________________________________
1  083        Су ресурстарын
басқаруды және
жерлердi қалпына
келтiрудi жетіл.
дiру жобасын
несиелендiру
80    Сыртқы қарыздар   8. Жобаның     III    Қазақстан
есебiнен жобаны    1-кезеңi     тоқсан  Республикасы.
iске асыру      құрылысының           ның Ауыл
басталуы            шаруашылығы
9. Жобаның    III-IV  министрлігі
1-кезеңi     тоқсан
бойынша
23868 га
алаңда құрылыс
жұмыстары
8. Жобаның     III
2-кезеңi     тоқсан
құрылысының
басталуы
9. 2-кезеңде  III-IV
15391 га.   тоқсан
алаңда құры.
лыстың
жалғасуы
__________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.11.11. N 228в  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелері: егіннің түсімділігін арттыру, жобалық есептесулер бойынша таза пайданы ұлғайту 28%, халықты еңбекпен қамтудың өсуі 21%, күрделі жұмсалымдардың тиімділігі жоба бойынша 26% болуы тиіс. Мақтаның түсімділігі 15,5-тан 28 ц/гектарға дейін, күзгі бидайдікі 25-тен 40 ц/гектарға дейін, жүгері дәні 32-ден 60 ц/гектарға дейін, жоңышқа 34,3-тен 100 ц/гектарға дейін ұлғаяды. Су ресурстарын үнемдеу кезең-кезеңмен 16,9-тан 23,1 млн. шаршы метрге дейін құрайды. Жүйенің пайдалы әрекет коэффициенті 0,60-тан 0,80-қа дейін жеткізілетін болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Жекешелендiруден кейiн ауыл шаруашылығын қолдау" 086 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 793 098 мың теңге (Жетi жүз тоқсан үш миллион тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - КZ келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы қарыз туралы" 1998 жылғы 23 маусымдағы N 4331 - KZ келiсiмдi (Жекешелендiруден кейiн ауыл шаруашылығын қолдау жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегi  Заңы

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  ! Наименование ! Мероприятия   ! Сроки  !Ответственные
!прог-!под- ! программы    ! по реализации !реализа-!исполнители
!рам- !прог-!(подпрограммы)! программы     !ции     !
!мы   !раммы!              ! (подпрограммы)!        ! --!-----!-----!--------------!---------------!--------!-------------
1 !  2  !  3  !       4      !      5        !    6   !     7     --!-----!-----!--------------!---------------!--------!-------------
1   083         Кредитование
проекта совер-
шенствования
управления
водными ресур-
сами и восста-
новления
земель
080   Реализация     1. Начало       III      Министерство
проекта за     строительства   квартал  сельского
счет внешних   1 фазы проекта           хозяйства
займов         2. Строитель-   III-IV   Республики
ные работы по   кварталы Казахстан
1 фазе проекта
на площади
23868 га.
3. Начало       III
строительства   квартал
2 фазы проекта
4. Продолжение  III-IV
строительства   кварталы
2 фазы на пло-
щади 15391 га.
-------------------------------------------------------------- <*>
____________________________________________________________________
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 11 ноября 2002 г. N 228в .
7. Ожидаемые результаты: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28%, рост занятости населения на 21%, эффективность капитальных вложений по проекту должна составить 26%. Урожайность хлопка возрастет с 15,5 до 28 ц/га, озимой пшеницы с 25 до 40 ц/га, кукурузы на зерно с 32 до 60 ц/га, люцерны с 34,3 до 100 ц/га. Экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 млн. куб.м в год. Коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
П аспорт
республиканской бюджетной программы
086 "Кредитование проекта по постприватизационной поддержке
сельского хозяйства"
на 2002 год
1. Стоимость: 793 098 тыс. тенге (семьсот девяносто три миллиона девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: соглашение о займе от 23 июня 1998 года N 4331-KZ между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе N 4331-KZ (Проект постприватизационной поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 23 июня 1998 года".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты, үкіметтік сыртқы қарыздың қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда ауылдық кәсiпорындардың өндiрiстiк қызметін жақсарту. Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнiң, басқа қаржы институттарының несие ресурстарына қол жетуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: а) коммерциялық банкiлердiң несие ресурстарына ауыл кәсiпорындарының қол жеткiзе алуына көмек көрсету; ә) ауылдық аудандарда меншiк секторын дамыту және нарықтық экономиканы нығайту; б) ауыл шаруашылығына несие берудiң құқықтық және қоғамдық институттарға байланысты негiздерiн нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   086         Екінші деңгейдегі
банкілер арқылы
ауыл шаруашылығын
жекешелендіруден
кейінгі қолдау
бойынша жобаға
несие беру
080   Жобаны сыртқы     4 150 мың АҚШ доллары  І-IV  Қатысушы
қарыздар есебінен сомасына 30 қосалқы   тоқсан қаржылық
іске асыру        жобаға, сонымен бірге        мекемелер,
лизингілік бағдарлама        Ауыл шаруа.
шеңберінде несие беру        шылығы
министрлігі,
Дүниежүзілік
банк ($ 350
мыңнан
жоғары
қосалқы
несиелер
бойынша)
089   Жобаны кері       980 мың АҚШ доллары    І-IV  Қатысушы
активті несие     сомасына 20 қосалқы   тоқсан қаржылық
берудің негізінде жобаға несие беру            мекемелер,
іске асыру                                     Ауыл шаруа.
шылығы
министрлігі,
Дүниежүзілік
банк ($ 350
мыңнан
жоғары
қосалқы
несиелер
бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: 5 130 мың АҚШ доллары сомасына несие беру; экономикалық тұрақты меншікті ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының санын ұлғайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
24-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Ауылдық несиелiк серiктестiктерi арқылы ауыл шаруашылық өндiрiсiн несиелендiру" 087 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства правительственного внешнего займа.
4. Цель бюджетной программы: улучшение производственной деятельности сельских предприятий в Казахстане. Обеспечение доступа к кредитным ресурсам Международного Банка Реконструкции и Развития, других финансовых институтов.
5. Задачи бюджетной программы:
а) помощь сельским предприятиям в получении доступа к кредитным ресурсам международных финансовых организаций;
б) развитие частного сектора в сельских районах и укрепления рыночной экономики;
в) укрепление правовых и институциональных основ сельскохозяйственного кредитования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   086        Кредитование
проекта по
постприватиза-
ционной подде-
ржке сельско-
го хозяйства
080  Реализация    Кредитование 30 суб-      I-IV    Участвующие
проекта за    проектов на сумму 4150    квартал финансовые
счет          тыс. долл. США, в том             учреждения,
внешних       числе в рамках лизинго-           Министерство
займов        вой программы.                    сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
089  Реализация    Кредитование 20 суб-      I-IV    Всемирный
проекта на    проектов на сумму 980     квартал банк (по
основе рет-   тыс.долл.США.                     суб-кредитам
роактивного                                     свыше $ 350
кредитования                                    тысяч)
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выдача кредитов на сумму 5 130 тысяч долларов США, увеличение числа экономически устойчивых частных сельских предприятий.
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 Февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
087 "Кредитование сельскохозяйственного производства
через систему сельских кредитных товариществ"
на 2002 год

1. Құны: 641 340,0 мың теңге (алты жүз қырық бiр миллион үш жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Аграрлық секторға несие беру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 137  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiктi атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1440  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң мемлекеттiк қаражат құралдарын пайдалануына қол жеткiзуiн қамтамасыз ету және тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: ауылдық несиелік серіктестіктерінің жүйесі арқылы ауыл шаруашылық өндірісін несиелендіру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   087         Ауылдық несиелік  Қазақстан Республика.  Жыл    Қазақстан
серiктестiктерi   сының Yкiметi анық.   бойында Республика.
арқылы ауыл       тайтын ауылдық несие.         сының Ауыл
шаруашылық        лiк серiктестiктерiнiң        шаруашылығы
өндiрiсiн         жүйесi арқылы ауыл           министрлігі,
несиелендiру      шаруашылық өндiрiсiн          Қаржы
несиелендiру ережесiне        министрлігі
сәйкес несие
ресурстарын бөлу.
Ауылдық несие           Жыл   Қазақстан
серiктестiктерiнiң    бойында Республика.
жарғылық капиталындағы        сының Ауыл
"Аграрлық несие               шаруашылығы
корпорациясы" ЖАҚ-ның         министрлігі
қатысуымен құрылған
ауылдық несиелiк
серiктестіктерiн
несиелендiру. ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлігін арттыру, несиенiң мақсатты және тиiмдi пайдаланылуы және уақытылы республикалық бюджетке қайтарылуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
25-қосымша
ЕСКЕРТУ. 25-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002.05.28. N 576   қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Мал шаруашылығы өнiмiн өндiрудi және оны сатып алуды несиелендiру" 088 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 641 340 тысяч тенге (шестьсот сорок один миллион триста сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440  "Об утверждении Правил представления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности и повышения эффективности использования государственных финансовых средств сельхозтоваропроизводителями.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование сельскохозяйственного производства через систему сельских кредитных товариществ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  087         Кредитование  Выделение кредитных ре-  В тече-  Министерство
сельскохозяй- сурсов в соответствии с  ние      сельского
ственного     Правилами кредитования   года.    хозяйства
производства  сельскохозяйственного             Республики
через сис-    производства через сис-           Казахстан
тему сель-    тему сельских кредитных
ких кредит-   товариществ, определяемыми
ных товари-   Правительством Республики
ществ         Казахстан.
Кредитование сельских     В тече- Министерство
кредитных товариществ,    ние     сельского
созданных при участии     года.   хозяйства
закрытого акционерного            Республики
общества "Аграрная кре-           Казахстан
дитная корпорация" в
уставном капитале сель-
ских кредитных товариществ.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства, целевое и эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
088 "Кредитование производства животноводческой
продукции и ее закупа"
на 2002 год

1. Құны: 500 000,0 мың теңге (бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мал өнiмдерi корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қыркүйектегi N 1168  қаулысы;   "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және Қазақстан Республикасы жергiлiкті атқарушы органдарының несие беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1440  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мал шаруашылығының өнiмдерiн өндiрудi ұлғайтуды ынталандыру, мал өнiмдерiн сатып алудың бағаларын қымбаттату, мал шаруашылығы салаларының тиiмдiлігін арттыру, мал шаруашылығы өнiмдерiн қайта өңдеудiң деңгейiн халықаралық стандарттарға дейiн жеткiзу, жаңадан жұмыс орындарын ашу, халықтың кедейлену деңгейiн азайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: мал өнімдерін және тірілей мал дайындауға несие беру; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуге несие беру; мал өнімдері мен тірілей малды экспортқа және ішкі рынокқа жеткізуге несие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   088         Мал шаруашылығы   Қарызгер-банктi        Жыл   Қазақстан
өнiмiн өндiрудi   анықтау мақсатында   бойында Республика.
және оны сатып    конкурс өткiзу               сының Ауыл
алуды             Мал шаруашылығы              шаруашылығы
несиелендiру      өнiмiн өндiруге және         министрлігі
оны сатып алуға арнап
несие ресурстарын бөлу  ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi: импортты ығыстырып шығару мақсатында iшкi рынокты жергiлiктi, бәсекеге жарамды, жоғары сапалы өнiммен қанықтыру; мал шаруашылығы өнiмдерiнiң экспорттық әлеуетiн арттыру; әлемдiк рынокта Қазақстан Республикасын мал шаруашылығы өнiмдерiнiң экспортшысы ретiнде бекiту; несиенiң мақсатты және тиiмдi пайдаланылуы және республикалық бюджетке уақытылы қайтарылуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
26-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Республикалық мал-дәрiгерлiк зертханасын материалдық-техникалық жарақтандыру" 200 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 500 000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168  "О создании закрытого акционерного общества "Мал онiмдерi корпорациясы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1440  "Об утверждении Правил предоставления кредитов Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: стимулировать рост производства животноводческой продукции, поднять закупочные цены на животноводческую продукцию, повысить эффективность отраслей животноводства, довести уровень переработки животноводческой продукции до международных стандартов, создать новые рабочие места, снизить уровень бедности населения.        5. Задачи бюджетной программы:
- кредитование заготовки животноводческой продукции и живого скота;
- кредитование переработки животноводческой продукции;
- кредитование поставки на экспорт и внутренний рынок животноводческой продукции и живого скота.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1   088        Кредитование  Проведение конкурса в    В тече-  Министерство
производства  целях определения        ние года сельского
животновод-   банка-заемщика.                   хозяйства
ческой про-   Выделение кредитных               Республики
дукции и ее   ресурсов для                      Казахстан
закупа        производства животновод-
ческой продукции и ее за-
купа
_________________________________________________________________________
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 мая 2002 г. N 576   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
насыщение внутреннего рынка собственной, конкурентоспособной, высококачественной продукцией с целью вытеснения импорта;
увеличение экспортного потенциала животноводческой продукции, утверждение Республики Казахстан на мировом рынке как экспортера животноводческой продукции;
целевое и эффективное использование и своевременный возврат кредитов в республиканский бюджет.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
200 "Материально-техническое оснащение
Республиканской ветеринарной лаборатории"
на 2002 год

1. Құны: 27 663,0 мың теңге (жиырма жетi миллион алты жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 25 шiлдедегi Заң күшi бар  Жарлығының 8-бабы; "Ветеринария бойынша нормативтiк құқықтық және басқа актiлердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 2 қазандағы N 1205   қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Республикалық ветеринариялық лабораториясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1957  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Республикалық ветеринариялық лаборатория" мемлекеттiк мекемесiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту және жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Республикалық ветеринариялық лаборатория" мемлекеттiк мекемесiнiң ғимаратын күрделi жөндеу, жабдықтармен және техникамен жарақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   200         Республикалық     Құрал-жабдықтар мен    1, 3- Қазақстан
ветеринариялық    техникалар:           тоқсан Республика.
лабораторияны     - иммуноферменттiк           сының Ауыл
материалдық-      талдауыш - 2 дана;           шаруашылығы
техникалық        полемирация тiзбектi         министрлігі
жарақтандыру      реакция - 2 дана;
- радиология үшiн
бета-спектрометр - 1
дана;
- радиология үшiн
альфа-спектрометр -
1 дана;
- сұйық газды
хроматограф - 1 дана;
- кiшi фон қондырғысы
- 2 дана;
- ауыр металл тұздарын
анықтайтын құрал - 1
дана;
- радиология үшiн
альфа спектрометрлер
- 1 дана;
- жедел көлiк
лабораториясы - 1 дана;
- тербелмелi шошақ
диiрмен-уатқыш - 2 дана;
- тоңазытқыш
қондырғылары - 2 дана;
- компьютерлер - 6 дана;
- модем - 1 дана;
- сканер - 1 дана;
- принтер - 2 дана;
- ксерокс - 2 дана;
- басқа лабораториялық
құрал сатып алу.
Лаборатория ғимаратын,
вивария мен гаражды
күрделi жөндеу.
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 27 663 тысячи тенге (двадцать семь миллионов шестьсот шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 июля 1995 года  "О ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205  "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1957  "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Республиканская ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление и обновление материально-технической базы государственного учреждения "Республиканская ветеринарная лаборатория".
5. Задачи бюджетной программы: оснащение оборудованием и техникой, капитальный ремонт зданий государственного учреждения "Республиканская ветеринарная лаборатория".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   200        Материально- Приобретение оборудования  1-3     Министерство
техническое  и техники:                квартал  сельского
оснащение    - иммуноферментный анали-          хозяйства
Республикан- затор - 2 штуки;                   Республики
кой ветери-  - полемирация цепная               Казахстан
нарной       реакция - 2 штуки;
лаборатории  - бета-спектрометр для
радиологии - 1 штука;
- альфа спектрометры для
радиологии - 1 штука;
- газожидкостный хрома-
тограф - 1 штука;
- установка малого
фона - 2 штуки;
- оборудование для
определения солей тяжелых
металлов - 1 штука;
- альфа спектрометры для
радиологии - 1 штука;
- мобильная транспортная
лаборатория - 1 штука;
- вибрационные конусные
мельницы-дробилки - 2 штуки;
- холодильные установки -
2 штуки;
- компьютеры - 6 штук;
- модем - 1 штука;
- сканер - 1 штука;
- принтер - 2 штуки;
- ксерокс - 2 штуки;
- прочее лабораторное
оборудование.
Капитальный ремонт зданий
лаборатории, вивария и гаража.
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: ветеринариялық лабораторияны қажетті құрал-жабдықтармен және техникамен қамтамасыз ету және оның ғимаратын күрделі жөндеуден өткізу нәтижесінде қызметін жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
27-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Ауыл шаруашылық дақылдарын тұқым сынау жөнiндегi мемлекеттік комиссиясын, облыстық инспектураларын материалдық-техникалық жарақтандыру" 201 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7649,0 мың теңге (жетi миллион алты жүз қырық тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi  Заңының 3-бабы; "Селекциялық жетiстiктердi сынау және қорғау" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөнiндегi мемлекеттiк мекемелердiң: мемлекеттiк комиссияның, облыстық инспектуралардың базаларын нығайту және жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сорттарды сынау жөнiндегi мемлекеттiк мекемелердi: мемлекеттiк комиссияны, облыстық сорт сынағы жөнiндегi облыстық инспектураларды материалдық-техникалық қамтамасыз ету және жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
201         Ауыл шаруашылық    Т-25 тракторы - 5    Мамыр- Қазақстан
дақылдарын тұқым   бірлік, "Сампо"      маусым Республика.
сынау жөніндегі    комбайндары - 4             сының Ауыл
мемлекеттік        бірлік, дәнді -             шаруашылығы
комиссиясын,       бұршақ, дәнді               министрлігі
облыстық           дақылдарға арналған
инспектураларын    "ССК-1" комбайнын -
материалдық-       7 бірлік, ЮМЗ
техникалық         тракторы - 2 бірлік
жарақтандыру       сатып алу.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение деятельности ветеринарной лаборатории в результате обеспечения необходимым оборудованием и техникой и проведение капитального ремонта зданий.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
П аспорт
республиканской бюджетной программы 201 "Материально-техническое
оснащение Государственной комиссии, областных инспектур по
сортоиспытанию сельскохозяйственных культур"
на 2002 год
1. Стоимость: 7649 тысяч тенге (семь миллионов шестьсот сорок девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года  "Об охране селекционных достижений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204  "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление и обновление базы государственных учреждений: государственной комиссии, областных инспектур по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение и оснащение материально-технической базы государственных учреждений: государственной комиссии, областных инспектур по сортоиспытанию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   201        Материально-  Приобретение тракторов    Май-    Министерство
техническое   Т-25-5 единиц,            июнь    сельского
оснащение     комбайнов "Сампо"-4               хозяйства
Государствен- единицы, "ССК-1" для              Республики
ной комиссии, зерновых, зернобобовых            Казахстан
областных     культур - 7 единиц,
инспектур по  тракторов ЮМЗ - 2 единицы.
сортоиспытанию
сельско-
хозяйственных
культур
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын жақсарту нәтижесінде функциялардың орындалу тиімділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
28-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Республикалық карантиндiк зертханасын
материалдық-техникалық жарақтандыру" 202 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7530,0 мың теңге (жетi миллион бес жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы  Заңының 3-бабы; "Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегi ережелердi және Карантиндiк объектiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 ақпандағы N 1960 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Республикалық карантиндiк лаборатория" мемлекеттiк мекемесiнiң материалдық-техникалық базасын жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Республикалық карантиндiк лаборатория" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген функциялардың орындалуы үшін қажетті құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1   202         Республикалық     5 бірлік - арнайы      Жыл    Қазақстан
карантиндік       автокөліктер, 5       бойында Республика.
зертханасын       бірлік - компьютер,           сының Ауыл
материалдық-      5 бірлік - принтер, 8         шаруашылығы
техникалық        бірлік - тартпалы             министрлігі
жарақтандыру      лабораториялық шкаф
сатып алу.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности выполнения функций государственных учреждений в результате улучшения материально-технической базы.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 202 "Материально-техническое
оснащение Республиканской карантинной лаборатории"
на 2002 год
1. Стоимость: 7530 тысяч тенге (семь миллионов пятьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года  "О карантине растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление материально-технической базы государственного учреждения "Республиканская карантинная лаборатория".
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учреждения "Республиканская карантинная лаборатория" необходимым оборудованием и техникой для выполнения возложенных функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
-------!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------
1   202        Материально-  Приобретение специали-     В      Министерство
техническое   зированного автотранс-   течение  сельского
оснащение     порта - 5 единиц,        года     хозяйства
Республикан-  компьютеров - 5 единиц,           Республики
ской          принтеров - 5 единиц,             Казахстан
карантинной   вытяжных лабораторных
лаборатории   шкафов - 8 единиц и
прочего лабораторного
оборудования.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері: карантиндік лабораторияның материалдық-техникалық базасын жасақтау нәтижесінде функциялардың орындалу тиімділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
29-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Республикалық интродукциялық-карантиндiк
питомниктi материалдық-техникалық жарақтандыру"
203 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 728,0 мың теңге (жетi жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 3-бабы; "Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүйесiнде мемлекеттiк мекемелер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 26 маусымдағы N 941 қаулысы; "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден қорғау жөнiндегі ереженi және Карантиндiк объектiлердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1960 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Республикалық
интродукциялық-карантиндiк питомник" мемлекеттiк мекемесiнiң-материалдық техникалық базасын нығайту және жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Республикалық
интродукциялық-карантиндiк питомник мемлекеттiк мекемесiне жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн қажетті құралдармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   203         Республикалық     Т-25 тракторы - 1      Сәуір  Қазақстан
интродукциялық-   бірлік, микроскоп - 1  -шілде Республика.
карантиндік       бірлік, термостат - 1         сының Ауыл
питомникті        бірлік, шағын трактор         шаруашылығы
материалдық-      - 1 бірлік сатып алу.         министрлігі
техникалық
жарақтандыру ---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности выполнения функций, в результате укомплектования материально-технической базы карантинной лаборатории.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 203 "Материально-техническое
оснащение Республиканского интродукционно-карантинного питомника"
на 2002 год
1. Стоимость: 728 тысяч тенге (семьсот двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 941 "О создании государственных учреждений в системе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1960 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и Перечня карантинных объектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление и обновление материально-технической базы государственного учреждения "Республиканский интродукционно-карантинный питомник".
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учреждения "Республиканский интродукционно-карантинный питомник" необходимым оборудованием для выполнения возложенных функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  203         Материально-  Приобретение трактора     Апрель- Министерство
техническое   Т-25 - 1 единица, микрос- июль    сельского
оснащение     копа - 1 единица, термо-          хозяйства
Республикан-  стата - 1 единица, мини-          Республики
ского интро-  трактора - 1 единица              Казахстан
дукционно-
карантинного
питомника
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтілетін нәтижелері:
"Республикалық жерсіндіру-карантиндік көшеттік" мемлекеттік мекемесінің материалдық-техникалық базасын жақсарту нәтижесінде функцияларының орындалу тиімділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы
18 ақпандағы N 228 қаулысына
30-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
----------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Гидрогеология-мелиоративтiк экспедицияларды
материалдық-техникалық жарақтандыру" 204 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15528 мың теңге (он бес миллион бес жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Агроөнеркәсiп кешенi салаларына несие беру және мемлекеттік iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 13 сәуiрдегi  Заңының 4-бабы; "Жер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы  Заңының 115-117-баптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициялардың материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жайларды жөндеудiң, жаңғыртудың және сатып алудың нәтижесінде гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициялардың қызметiн жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламаның    !Бағдарламаны (кіші   ! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаны) іске   !асыру.!атқарушылар
с!коды   !дар. !ның атауы)       !асыру жөніндегі      !дың   !
N!       !лама.!                 !    іс-шаралар       !мерзі.!
!       !ның  !                 !                     !мдері !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   204         Гидрогеология-    Қызылорда облысындағы  1, 3-   Қазақстан
мелиоративтiк     гидрогеологиялық-     тоқсан. Республика.
экспедицияларды   мелиоративтiк           дар   сының Ауыл
материалдық-      экспедицияның                 шаруашылығы
техникалық        лабораториялық жайын          министрлігі
жарақтандыру      күрделi жөндеу.
Алматы облысындағы
гидрогеологиялық-
мелиоративтiк
экспедицияның
лабораториялық жайын
жаңғырту.
Ақмола облысында
гидрогеологиялық-
мелиоративтiк
экспедиция үшiн жай
сатып алу және жөндеу.
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности выполнения функций государственного учреждения "Республиканский интродукционно-карантинный питомник" в результате улучшения материально-технической базы.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 204 "Материально-техническое
оснащение гидрогеологомелиоративных экспедиций"
на 2002 год
1. Стоимость: 15528 тысяч тенге (пятнадцать миллионов пятьсот двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года  "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансирования государственных мероприятий"; статьи 115-117 Закона Республики Казахстан от 24 января 2001 года  "О земле".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы гидрогеологомелиоративных экспедиций.
5. Задачи бюджетной программы: улучшение деятельности гидрогеологомелиоративных экспедиций в результате проведения ремонта, реконструкции и приобретения помещений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   204        Материально-  Капитальный ремонт        1-3     Министерство
техническое   лабораторного помещения  кварталы сельского
оснащение     гидрогеологомелиоративной         хозяйства
гидрогеолого- экспедиции в Кызылордин-          Республики
мелиоративных ской области.                     Казахстан
экспедиций    Реконструкция лаборатор-
ного помещения
гидрогеологомелиоративной
экспедиции в Алматинской
области.
Приобретение и ремонт
помещения для
гидрогеологомелиоративной
экспедиции в Акмолинской
области.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: Қызылорда облысындағы гидрогеологиялық-мелиоративтiк экспедициялардың лабораториялық жайын күрделi жөндеудiң, Алматы облысындағы лабораториялық жайды жаңғыртудың, Ақмола облысында жай сатып алудың және жөндеудiң нәтижесiнде гидрогеологиялық экспедициялардың қызметiн жақсарту.
Ескерту. 31-33-қосымшалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.10. N 228a  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң 2002 жылғы 18 ақпандағы
N 228 қаулысына
31-қосымша
Ескерту. 31-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.02. N 228б  қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 31-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 18 желтоқсандағы N 228д   қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
---------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Өсiмдiктердi қорғау" 033
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2 811 836,0 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз он бiр миллион сегіз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзі: "Агроөнеркәсiп кешенi салаларына несие беру және мемлекеттiк iс-шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 12 сәуірдегі  Заңының 4-бабы; "Агроөнеркәсіп кешені салаларына несие беру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 13 тамыздағы N 697  қаулысы ; "Ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіптi зиянкестерi мен ауруларының жаппай көбеюi мен таралуының алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегі республикалық бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 22 мамырдағы N 772  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикада қолайлы
фитосанитариялық жағдайды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен ауруларының жаппай дамуы мен таралу мониторингінiң ошақтарын анықтау, пестицидтер сатып алуды, сақтауды, тасымалдауды ұйымдастыру және өсiмдiктердiң аса қауiпті зиянкестерi мен аурулары жайлаған алаңдарда химиялық өңдеу жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарлама. ! Бағдарламаны (кіші бағ. ! Іске  !  Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші   !  дарламаны) іске асыру  ! асыру.!атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама. !  жөніндегі іс-шаралар   !  дың  !
!ның  !лама.!ның атауы)  !                         !мерзім.!
!коды !ның  !            !                         ! дері  !
!     !коды !            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение деятельности гидрогеологомелиоративных экспедиций в результате капитального ремонта лабораторного помещения в Кызылординской области, реконструкции лабораторного помещения в Алматинской области, приобретение и ремонт помещения в Акмолинской области.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033 "Защита растений"
на 2002 год
1. Стоимость: 2 811 836 тысяч тенге (два миллиарда восемьсот одиннадцать миллионов восемьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 1993 года  "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 августа 1993 года N 697  "О реализации постановления Верховного Совета Республики Казахстан "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий", постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2000 года N 772  "О Республиканской программе по профилактике массового размножения и распространения особо опасных вредителей и болезней сельскохозяйственных культур и борьбе с ними".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы: мониторинг выявления очагов массового развития и распространения особо опасных вредителей и болезней сельскохозяйственных культур, организация закупа, хранения, транспортировки пестицидов и проведение химических обработок площадей заселенных особо опасными вредителями и болезнями растений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации !Сроки !Ответственные
!про- !под- !программы   !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
!грам-!про- !(подпрограм-!                          !зации !
!мы   !грам-!мы)         !                          !      !
!     !мы   !            !                          !      !
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  033        Өсiмдiктердi
қорғау
030   Ауыл         Iс-шаралардың орындалуы     жыл     Қазақстан
шаруашылығы  бойынша көрсетiлген         бойында Республика.
дақылдары.   қызметтерге ақы төлеу:              сының
ның аса      - ауыл шаруашылығы                  Ауыл
қауiптi      дақылдарының аса қауiптi            шаруашылығы
зиянкестерi  зиянкестерi мен аурулары            министрлігі
мен аурула.  тарлаған (залалданған)
рын анықтау. 28572 мың. га. алаңда
дың          болжамның 87%-ға дейiнгі
мониторингі  дәлдiгiмен пайдаланылатын
жерде зерттеу жүргiзу.
031   Өсiмдiктердi Iс-шаралардың орындалуы     1-4     Қазақстан
жаппай       бойынша көрсетiлген         тоқсан  Республика.
зиянкестер.  қызметтерге ақы төлеу:      дар     сының
ден және     - 1,7 млн. га алаңда жерді          Ауыл
аурулардан   химиялық өңдеудi қамтамасыз         шаруашылығы
қорғау       ететiн республикада қолдану         министрлігі
үшiн тiркелген пестицид.
тердi, соның ішінде
пестицидтердiң қорын құру
үшiн сатып алу;
- кедендiк процедураларды
ресiмдеу;
- арнайы автокөлiкпен       1-4     Қазақстан
пестицидтердi белгіленген   тоқсан  Республика.
орынға дейiн жеткiзу;       дар     сының Ауыл
- сатып алынатын пестицид.  жыл     шаруашылығы
тердi тиiсті жағдайларда    бойында министрлігі
сақтау;
- 2001 жылғы пестицидтер.   2-3     Қазақстан
дiң қалдықтарын есепке      тоқсан  Республика.
алып Қазақстан Республика.          сының Ауыл
сының Үкiметi бекiткен              шаруашылығы
тiзiлiмде анықталған                министрлігі
зиянкестер мен ауруларға
қарсы шамамен 2,8 млн.
га алаңда биологиялық
тиiмдiлiк 80-85%
химиялық өңдеу жүргiзу;
- 268 мың литр көлемiндегi  3-4     Қазақстан
тыйым салынған және         тоқсан  Республика.
жарамсыз пестицидтердiң             сының
қалдықтары мен олардың              Ауыл
ыдыстарын кәдеге жарату.            шаруашылығы
министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтілетiн нәтижелерi:ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауiптi зиянкестерi мен аурулары таралған (залалданған) алаңдарды азайту және егіндi сақтау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 18 ақпандағы
N 228 қаулысына
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
---------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылық техникасының лизингi бойынша сыйақылар (мүдделер) ставкаларының орнын толтыру" 042 республикалық бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 !  2  !  3  !      4     !              5           !  6   !      7
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________
033         Защита
Растений
1         030  Мониторинг   Оплата услуг по выполнению  В те-  Министерство
выявления    мероприятий:                чение  сельского
очагов особо - проведение обследований   года   хозяйства
опасных      угодий на наличие                  Республики
вредителей   заселенности (зараженности)        Казахстан
и болезней   особо опасными вредителями
сельскохо-   и болезнями сельскохозяйст-
зяйственных  венных культур с
культур      достоверностью прогноза до
87 процентов на площади
28572 тысяч гектар;
2         031               Оплата услуг по выполнению  1-4    Министерство
мероприятий:                квар-  сельского
Защита       - закупка пестицидов,       талы   хозяйства
растений от  зарегистрированных для             Республики
массовых     применения в республике,           Казахстан
вредителей   обеспечивающих химическую
и болезней   обработку земель на площади
порядка 1,7 млн. гектар,
в том числе для создания
запаса пестицидов;
- оформление таможенных     1-4    Министерство
процедур;                   квар-  сельского
талы   хозяйства
Республики
Казахстан
- доставка пестицидов до    в те-  Министерство
места назначения на         чение  сельского
специализированном          года   хозяйства
автотранспорте;                    Республики
Казахстан
- хранение закупаемых       в те-  Министерство
пестицидов в соответст-     чение  сельского
вующих условиях;            года   хозяйства
Республики
Казахстан
- проведение химических     2-3    Министерство
обработок против вредителей квар-  сельского
и болезней, определенных    талы   хозяйства
перечнем, утвержденным             Республики
Правительством Республики          Казахстан
Казахстан, с биологической
эффективностью 80-85
процентов на площади порядка
2,8 млн. гектар с
учетом остатков пестицидов
2001 года;
- утилизация остатков       3-4    Министерство
запрещенных и пришедших     квар-  сельского
в негодность пестицидов и   талы   хозяйства
тары из-под них в объеме           Республики
268 тысяч литров.                  Казахстан
________________________________________________________________________ <*>
Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 2 августа
2002 года N 228б   ; от 18 декабря 2002 г. N 228д .
7. Ожидаемые результаты: снижение площадей, заселенных (зараженных) особо опасными вредителями и болезнями сельскохозяйственных культур и сохранение урожая.
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
-----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042 "Возмещение ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники,
осуществляемого за счет средств республиканского бюджета" на 2002 год

1. Құны: 147 000 мың теңге (бiр жүз қырық жетi миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының 2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы  Заңы ; "2001 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылық техникасының лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының орнын толтырудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 қарашадағы N 1491  қаулысы ; "Ауыл шаруашылығында лизинг ұйымдастырудың 2001 жылға арналған ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 наурыздағы N 405  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен берiлетiн несиелер бойынша, сондай-ақ мемлекеттiк кепiлдер бойынша мiндеттемелердi орындау мақсатында республикалық бюджеттен тартылған сомалар бойынша сыйақы ставкасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 қыркүйектегi N 1131  қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылық тауарын өндiрушiлердi қолдау, ауыл шаруашылық өндiрiсiнiң тиiмдiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылық тауарын өндiрушiлер үшiн ауыл шаруашылық техникасының құнын арзандату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарлама. ! Бағдарламаны (кіші бағ. ! Іске  !  Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші   !  дарламаны) іске асыру  ! асыру.!атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама. !  жөніндегі іс-шаралар   !  дың  !
!ның  !лама.!ның атауы)  !                         !мерзім.!
!коды !ның  !            !                         ! дері  !
!     !коды !            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5            !   6   !      7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  042        Республика.  Ауыл шаруашылығы техникасы. Жыл     Уәкілетті
лық бюджет   ның лизингi бойынша         бойында ұйым
қаражаты     сыйақыны (мүдденi) жауапты
есебiнен     орындаушының (уәкiлеттi
жүзеге       ұйымның) республикалық
асырылатын   бюджетке аударуы.
ауыл
шаруашылық   Қазақстан Республикасы      Жыл     Қазақстан
техникасы.   Үкiметiнiң қаулысымен       бойында Республика.
ның лизингі  бекiтiлген 2002 жылға               сының
бойынша      арналған республикалық              Ауыл
сыйақылар    бюджет есебiнен жүзеге              шаруашылығы
(мүдделер)   асырылатын ауыл шаруашы.            министрлі.
ставкасының  лық техникасының лизингі            гі,
орнын        бойынша сыйақы ставкасы.            Уәкілетті
толтыру.     ның орнын толтырудың                ұйым
ережесiне және Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 19 қарашадағы
N 1491 қаулысымен
бекiтiлген, 2001 жылға
арналған республикалық
бюджет қаражаты есебiнен
жүзеге асырылатын ауыл
шаруашылық техникасының
лизингі бойынша
сыйақыларының (мүдделе.
рiнiң) ставкасының орнын
толтырудың ережесiне
сәйкес ережесiн бекiту.
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 147 000 тысяч тенге (сто сорок семь миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года  "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2001 года N 1491  "Об утверждении Правил возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств республиканского бюджета на 2001 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2001 года N 405 "Об утверждении Правил организации лизинга в сельском хозяйстве на 2001 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2001 года N 1131  "О ставке вознаграждения по кредитам, предоставляемым из республиканского бюджета, а также по суммам, отвлеченным из республиканского бюджета в целях выполнения обязательств по государственным гарантиям".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержка сельхозтоваропроизводителей, повышение эффективности сельскохозяйственного производства.
5. Задачи бюджетной программы: удешевление стоимости сельскохозяйственной техники для сельхозтоваропроизводителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации !Сроки !Ответственные
!про- !под- !программы   !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
!грам-!про- !(подпрограм-!                          !зации !
!мы   !грам-!мы)         !                          !      !
!     !мы   !            !                          !      !
__!_____!_____!____________!__________________________!______!____________
1   042        Возмещение    Перечисление в             в те-  Уполномочен-
ставки        республиканский бюджет     чение  ная
вознагражде-  ответственным исполнителем года   организация
ния (инте-    (уполномоченной организа-
реса) по      цией) вознаграждения
лизингу       (интереса) по лизингу
сельскохо-    сельскохозяйственной
зяйственной   техники.
техники,
осуществляе-  Возмещение ставки          в те-  Министерство
мого за счет  вознаграждения (интереса)  чение  сельского
средств       в соответствии с Правилами года   хозяйства
республикан-  возмещения ставки                 Республики
ского         вознаграждения (интереса)         Казахстан,
бюджета       по лизингу сельскохозяйст-        уполномочен-
венной техники,                   ная
осуществляемого за счет           организация
средств республиканского
бюджета на 2002 год,
утвержденными постановле-
нием Правительства
Республики Казахстан
и Правилами возмещения
ставки вознаграждения
(интереса) по лизингу
сельскохозяйственной
техники, осуществляемому
за счет средств
республиканского бюджета
на 2001 год, утвержденными
постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 19 ноября
2001 года N 1491
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: сыйақы ставкасын өтеу, лизингке берiлетiн ауыл шаруашылық техникасының құнын арзандату.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 18 ақпандағы
N 228 қаулысына
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
---------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
2002 жылға арналған "Көктемгi дала және егiн жинау жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыруға жергілiктi бюджеттердi несиелендiру бойынша сыйақылар (мүдделер) ставкаларының орнын толтыру" 046 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 195 000 мың теңге (бiр жүз тоқсан бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңы ; "2002 жылғы көктемгi дала және егiн жинау жұмыстарын жүргiзудi ұйымдастыруға жергiлiктi бюджеттердi несиелендiрудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 20 ақпандағы N 229   қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң тиiмдiлігін арттыру, ауыл шаруашылығы өнiмiнiң бәсекеге жарамдылығын қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық бюджеттен бөлiнетiн несиенi пайдаланғаны үшiн жергілiктi бюджеттердiң республикалық бюджетке төлейтiн сыйақылар (мүдделер) сомасының орнын толтыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N !Бағ. !Кіші !Бағдарлама. ! Бағдарламаны (кіші бағ. ! Іске  !  Жауапты
!дар. !бағ. !ның (кіші   !  дарламаны) іске асыру  ! асыру.!атқарушылар
!лама.!дар. !бағдарлама. !  жөніндегі іс-шаралар   !  дың  !
!ның  !лама.!ның атауы)  !                         !мерзім.!
!коды !ның  !            !                         ! дері  !
!     !коды !            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5            !   6   !      7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  046        Көктемгi     Жергілiктi бюджеттердi      Жыл     Қазақстан
дала және    несиелендiру бойынша        бойында Республика.
егін жинау   сыйақыны тиiсті облыстар.           сының Ауыл
жұмыстарын   дың Әкiмдерiнiң республи.           шаруашылығы
жүргізудi    калық бюджетке аударуы              министрлігі,
ұйымдасты.                                       жергілікті
руға                                             атқарушы
жергiлiктi                                       органдар
бюджеттердi
несиелен.    Қазақстан Республикасы      Жергі.  Қазақстан
дiру         Үкiметiнiң қаулысымен       лікті   Республика.
бойынша      бекiтiлген 2002 жылғы       атқару. сының
сыйақылар    көктемгi дала және егін     шы ор.  Ауыл
(мүдделер)   жинау жұмыстарын            гандар. шаруашылығы
ставкалары.  жүргiзуді ұйымдастыруға     дың     министрлігі
ның орнын    жергiлiктi бюджеттердi      негізгі
толтыру      несиелендiру бойынша        қарызды
сыйақы ставкасының          және
(мүдденiң) құнын өтеудiң    несие
ережесiне сәйкес сыйақы     бойынша
ставкасының (мүдденiң)      сыйақы.
құнын өтеу.                 лар
(мүдде.
лер)
ставка.
лары.
ның
орнын
толтыр.
ғаннан
кейiн
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: возмещение ставки вознаграждения, снижение стоимости сельскохозяйственной техники, передаваемой в лизинг.
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2002 года N 228
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 046 "Возмещение ставки
вознаграждения (интереса) по кредитованию местных бюджетов на
организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ" на 2002 год
1. Стоимость: 195 000 тысяч тенге (сто девяносто пять миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года  "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2002 года N 229 "О некоторых вопросах кредитования местных бюджетов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2002 года".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности сельскохозяйственного производства, поддержание конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции.
5. Задачи бюджетной программы: возмещение сумм вознаграждения (интереса), уплачиваемых местными бюджетами в республиканский бюджет за пользование кредитами, выделяемыми из республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
__________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации !Сроки !Ответственные
!про- !под- !программы   !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
!грам-!про- !(подпрограм-!                          !зации !
!мы   !грам-!мы)         !                          !      !
!     !мы   !            !                          !      !
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________
1 !  2  !  3  !      4     !              5           !  6   !      7
__!_____!_____!____________!__________________________!______!_____________
1   046        Возмещение    Перечисление в            до 1    Министерство
ставки        республиканский бюджет    декаб-  сельского
вознагражде-  Акимами соответствующих   ря      хозяйства
ния (инте-    областей вознаграждения   2002    Республики
реса) по      по кредитованию местных   года    Казахстан,
кредитованию  бюджетов                          местные
местных                                         исполнитель-
бюджетов на                                     ные органы
организацию
проведения
весенне-
полевых и                               после
уборочных                               погаше-
работ         Возмещение ставки         ния     Министерство
вознаграждения (интереса) местны- сельского
в соответствии с          ми ис-  хозяйства
Правилами возмещения      полни-  Республики
ставки вознаграждения     тельны- Казахстан
(интереса) по             ми ор-
кредитованию местных      ганами
бюджетов на организацию   основ-
проведения весенне-       ного
полевых и уборочных работ долга и
2002 года, утвержденными  возна-
постановлением            гражде-
Правительства Республики  ния (ин-
Казахстан.                тереса)
по
кредиту
________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудың күтiлетiн нәтижелерi: сыйақы ставкасының орнын толтыру, ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында несие ресурстарының құнын арзандату.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: возмещение ставки вознаграждения, снижение стоимости кредитных ресурсов в целях поддержки сельхозтоваропроизводителей.