Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 30 маусым N 1037. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 578 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы  N 578 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналар:
"Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялаудың тәртiбi(1-қосымша);
экспорты лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын тауарлардың тiзбесi (4-қосымша);
импорты лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын тауарлардың тiзбесi (5-қосымша);
экспорты Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелеріне сәйкес экспортқа арналған құжаттар бойынша жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесі (8-қосымша);
экспорты Қазақстан Республикасының халықаралық мiндеттемелерiне сәйкес лицензиялар бойынша Еуропалық Одақтың елдерiне ғана жүзеге асырылатын тауарлардың тiзбесi (6-1-қосымша).<*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N  1151 , 2000.10.14. N   1526 , 2004.06.16. N  660 ,  7-абзац алынып тасталды - 2005.04.08. N  316 (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2006.01.06. N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулыларымен.
2. Ұйымдастыру-құқықтық нысандары мен тiркелген жерiне қарамастан, шетелдiктердi қоса алғандағы Қазақстан Республикасының барлық заңды және жеке тұлғалары үшiн мiндеттi тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) (бұдан әрi - тауарлар) экспорты мен импортының тәртiбi белгiленсiн. Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялаудың тәртібі этил спиртi мен алкогольді өнімдердің импорты, есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың экспорты мен импорты лицензиялауға қолданылмайды. <*>
Құрып кету қатерi төнген жабайы өсiмдiктер мен жануарлар түрлерiнiң халықаралық саудасы туралы конвенцияның (Вашингтон қаласы, 1973 жылғы 3 наурыз)" күшi қолданылатын жануарлар мен өсiмдiктердiң түрлерiн, олардың бөлiктерiн немесе бөлшектерiн Қазақстан Республикасына әкелу және одан тысқары жерлерге әкету Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен жүзеге асырылады. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2000.07.27. N  1151 , 2003.09.03. N  893 , 2004.06.17. N  663 , 2004.06.22. N  688 қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi осы қаулыға 2-6,8-қосымшаларға сәйкес белгiленген номенклатура бойынша тауарлардың экспорты мен импортына (этил спиртi мен алкогольді өнімдердің басқа) лицензиялар, экспортқа құжаттар берсiн. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1998.01.27.   N 39 3-тармақ өзгерді - 2000.10.14. N   1526 , 2001.04.06. N  451 , 2003.09.03. N  893 , 2003.09.12. N  929 , 2004.06.17. N  663 қаулыларымен.

О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 г. N 1037. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года N 578.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.06.2008 N 578 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить:
Правила о порядке лицензирования экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан (приложение 1);
перечень товаров, экспорт которых осуществляется по лицензиям (приложение 4);
перечень товаров, импорт которых осуществляется по лицензиям (приложение 5);
перечень товаров, экспорт которых осуществляется по лицензиям в соответствии с международными обязательствами Республики Казахстан только в страны Европейского Союза (приложение 6-1);
перечень товаров, экспорт которых осуществляется по документам на экспорт в соответствии с международными обязательствами Республики Казахстан (приложение 8).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.07.2000 № 1151; от 14.10.2000 № 1526; от 16.06.2004 № 660; от 08.04.2005 № 316 (вводится в действие с 01.01.2005); от 06.01.2006 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Установить порядок экспорта и импорта товаров (работ, услуг) (далее - товары), обязательный для всех юридических и физических лиц Республики Казахстан, включая иностранных, независимо от организационно-правовой формы и места регистрации. Правила лицензирования экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан не распространяется на лицензирование импорта этилового спирта и алкогольной продукции, экспорта и импорта наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
Ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, подпадающих под действие "Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (г. Вашингтон, 3 марта 1973 г.)" осуществляются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.12.1998 № 1351 (вступает в силу с 01.01.1999); от 27.07.2000 № 1151; от 03.09.2003 № 893; от 17.06.2004 № 663; от 22.06.2004 № 688.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан выдавать лицензии на экспорт и импорт товаров, документы на экспорт по установленной номенклатуре согласно приложениям 2-6, 8 к настоящему постановлению (кроме спирта этилового и алкогольной продукции).
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 27 января 1998 г. N 39 P980039_ . Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 29 декабря 1998 г. N 1351 (вступает в силу с 1 января 1999 года) P981351_ ; от 14 октября 2000 г. N 1526 Р001526_ ; от 6 апреля 2001 г. N 451 P010451_ ; от 3 сентября 2003 г. N 893 ; от 17 июня 2004 года N 663 .

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнің Салық комитеті этил спирті мен алкогольді өнімдердің импортына лицензиялар берсін. <*>
Ескерту. Жаңа 4-тармақпен толықтырылды, 4-6-тармақтар тиiсiнше 5-7-тармақтар болып саналды - ҚР Үкіметінің 1998.01.27. N   39  , 2,3,4-тармақтар өзгерді - 1998.12.29. N  1351 , 4-тармақ өзгерді - 1999.01.19. N 31 , 2000.11.28. N   1773 ,   2003.01.22. N 72 , 2004.06.17. N  663 қаулыларымен.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 4 желтоқсандағы N 548 өкiмiне:
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасындағы тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулер) экспорты мен импортының тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 наурыздағы N 298 қаулысына сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын.
Ескерту. 5-тармағының 2 және 3-абзацтары алынып тасталды -   ҚР Үкіметінің 1998.03.09. N 186   қаулысымен.
6. 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылған деп танылсын.
7. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап бiр айдан кейiн күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1151  қаулысымен.
Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың,
қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын
лицензиялаудың тәртiбi
1. Осы Тәртіп Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялаудың тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Тәртіптiң күшi ұйымдастыру-құқықтық нысандары мен тiркелген жерiне қарамастан, шетелдiктердi қоса алғандағы Қазақстан Республикасының барлық заңды және жеке тұлғаларына (бұдан әрi - өтiнiм берушi) қолданылады.
3. Лицензиялар берудi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен уәкілетті мемлекеттік органдар (бұдан әрi - Лицензиар) жүзеге асырады.
4. Лицензиялар белгiлеген нысандағы бланкiлерде (3, 4 қосымшалар) ресiмделедi.
Лицензиялар бланкiлерiнiң ұсынушыға бағалы қағаздардың деңгейiнде қорғалу дәрежесi, сондай-ақ есептiк сериясы мен номерi болады және қатаң есептiлiк құжаты болып табылады. Лицензиялардың бланкiлерiн алуды, оларға есеп жүргiзудi және сақтауды Лицензия берушi жүзеге асырады.
Болат және тоқыма өнімдерінің экспортына арналған лицензия белгіленген нысандағы бланкілермен (5 және 6-қосымшалар) ресімделеді.
5 және 6-қосымшалардағы экспортқа арналған лицензия мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдерінде жасалады.
Болат және тоқыма өнімдерінің экспортына арналған лицензиялармен бірге Еуропа Қоғамдастығының уәкілетті органы талап ететін нысан бойынша экспортқа арналған құжат беріледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.06.17. N 666  қаулысымен.
5. Лицензияларды ресiмдеу үшiн өтiнiм берушi Лицензиарға:

4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан выдавать лицензии на импорт этилового спирта и алкогольной продукции.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 4, пункты 4-6 считать соответственно пунктами 5-7 - постановлением Правительства РК от 27 января 1998 г. N 39 P980039_ . Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 1998 г. N 1351 (вступает в силу с 1 января 1999 года) P981351_ ; от 19 января 1999 г. 31 Р990031_ ; от 28 ноября 2000 г. N 1773 P001773_ ; от 22 января 2003 г. N 72 ; от 17 июня 2004 года N 663 .
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 декабря 1996 г. N 548 R960548_ :
в пункте 1 слова "и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1996 г. N 298 "О порядке экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан" исключить.
Сноска. Абзацы второй и третий исключены - постановлением Правительства РК от 9 марта 1998 г. N 186 P980186_ .
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 7.
7. Настоящее постановление вступает в силу через месяц со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Правила
лицензирования экспорта и импорта
товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ .
1. Настоящие Правила определяют порядок лицензирования экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ .
2. Действие настоящих Правил распространяется на всех юридических и физических лиц Республики Казахстан, включая иностранных, независимо от организационно-правовой формы и места регистрации (далее - заявитель).
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ .
3. Выдача лицензий осуществляется уполномоченными государственными органами, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке (далее - Лицензиар).
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ .
4. Лицензии оформляются на бланках установленной формы (приложения 3, 4).
Бланки лицензий имеют степень защищенности на уровне ценной бумаги на предъявителя, а также учетную серию и номер и являются документами строгой отчетности. Приобретение, учет и хранение бланков лицензий осуществляется Лицензиаром.
Лицензия на экспорт стальной и текстильной продукций оформляется на бланках установленной формы (приложения 5 и 6).
Лицензия на экспорт в приложениях 5 и 6 составляется на государственном, русском и английском языках.
Наряду с лицензией на экспорт стальной и текстильной продукций лицензиату выдается документ на экспорт по форме, требуемой уполномоченным органом Европейского Сообщества.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 17 июня 2002 г. N 666 P020666_ .
. Для оформления лицензии заявитель представляет Лицензиару:

а) лицензия алуға арналған белгiленген үлгiде өтiнiш (1, 2-қосымшалар);
б) сыртқы сауда мәмiлелерiне қатысушылардың арасындағы сатып алу-сату келiсiм-шартының (шартының) немесе иелiктен шығарудың өзге де шартының көшiрмесi мен салыстыру үшiн түпнұсқаны;
в) егер өтiнiм берушi ретiнде делдал қатысса, тауарды экспорттаушы және өндiрушi немесе импорттаушы және тұтынушы арасындағы шартты;
г) мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi:
заңсыз тұлғалар үшiн - мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
жеке тұлғалар үшiн - дербес кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (патент);
д) лицензиялық алымды төлегендiгiн растайтын құжатты;
е) қызметтiң белгiлi бiр түрлерiн жүзеге асыруға арналған тиiстi уәкiлеттi мемлекеттiк органның лицензиясын;
ж) тиiстi уәкiлеттi мемлекеттiк органның осы қаулыға 4 және 5 қосымшаларға сәйкес тауарлардың жекелеген түрлерi бойынша рұқсатын;
з) <*>
и) <*>
к) ұсынылатын құжаттардың тiзiмдемесiн;
"в", "д", "г", "e", "ж" тармақшаларында көрсетiлген құжаттар түптелген, мөрмен және бiрiншi басшының немесе оны алмастыратын адамның қолымен расталуы тиiс көшiрме түрiнде беріледi; <*>
Ұсынылған мәлiметтердiң дұрыстығы үшiн жауаптылық өтiнiм берушiге жүктеледi.
Ескерту. 5-тармақ и) тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.10. N 1693  қаулысымен ,   5-тармаққа өзгеріс енгізілді - 2002.01.09. N 13  қаулысымен , 2002.04.02. N 389  қаулысымен , 2002.08.19. N 924  қаулысымен , 5-тармақтың и) тармақшасы алып тасталды - 2003.09.03. N 893  қаулысымен , тармаққа өзгеріс енгізілді - 2003.09.12. N 929  қаулысымен , 2006.01.06.  N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
6. Өтiнiш Лицензиардың деректер банкiнде тiркеуге жатады.
Лицензия немесе лицензия беруден бас тарту туралы дәлелдi шешiм барлық қажеттi құжаттармен бiрге өтiнiш берiлген күннен бастап бiр ай мерзiмде, ал шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн он күн мерзiмнен кешiктiрiлмей берiледi.
7. Лицензия 10 мәндi кодты көрсете отырып, Евразиялық экономикалық қоғамдастығының сыртқы экономикалық қызметiнiң тауарлық номенклатурасына сәйкес, болат өнiмдерi экспортына арналған лицензияны қоспағанда, келiсiм-шартқа (шартқа) енгiзiлген тауар атауларының санына қарамастан, тауардың бiр ғана түрiне ресiмделедi. <*>
Еуропалық Одақтың елдерiне әкелiнетiн болат өнiмдерiнiң экспортына арналған лицензия 10 мәндi кодты көрсете отырып, Еуропалық Одақтың Құрамдастырылған номенклатурасына сәйкес ресiмделедi. <*>
Лицензия ол берiлген күннен бастап бiр күнтiзбелiк жылдан артық емес мерзiмге бiр мәмiле бойынша экспорттық немесе импорттық операцияларды жүзеге асыру үшiн берiледi.
Лицензияның қолданылу мерзiмi келiсiм-шарттық мiндеттемелердi орындауды аяқтағанға дейiн бiрақ, бiр күнтiзбелiк жылдан асырылмай ұзартылуы мүмкiн. Лицензияның қолданылу мерзiмiн ұзарту үшiн оның иесi Лицензиарға жазбаша нысанда себебi көрсетiлген өтiніштi лицензияның қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн
ұсынады. <*>
Лицензияның қолданылу мерзiмiн ұзартуды лицензияға қолымен және мөрiмен расталған тиiстi қосымша жазба енгiзу жолымен Лицензиар жүзеге асырады.
Лицензиар кеден органдарының назарына лицензияны растайтын уәкiлеттi адамдар қолының үлгiлерi мен мөрлерiнiң таңбасын ұсынады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.01.09. N 13  қаулысымен , 2003.09.12. N 929  қаулысымен , 2004.06.16. N 660  қаулысымен .

а) заявление установленного образца на получение лицензии (приложения 1, 2);
б) копию контракта (договора) купли-продажи или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки и оригинал для сличения;
в) договор между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, если в качестве заявителя выступает посредник;
г) свидетельство о государственной регистрации:
для юридических лиц - свидетельство о государственной регистрации;
для физических лиц - свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (патент);
д) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора;
е) лицензию соответствующего уполномоченного государственного органа на осуществление определенных видов деятельности;
ж) разрешение соответствующего уполномоченного государственного органа по отдельным видам товаров согласно приложениям 4 и 5 к настоящему постановлению;
з) <*> (исключен - N 924 от 19.08.2002 г.)
и) <*> (исключен - N 893 от 3.09.2003 г.)
к) опись представляемых документов.
Документы, указанные в подпунктах "в", "д", "г", "е", "ж", представляются в ксерокопиях, которые должны быть сброшюрованы, скреплены печатью и подписью первого руководителя или лица, его замещающего.
Ответственность за достоверность представляемых сведений возлагается на заявителя.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 ноября 2000 г. N 1693 ; постановлением Правительства РК от 9 января 2002 года N 13 ; от 2 апреля 2002 г. N 389 ; от 19 августа 2002 г. N 924 ; от 3 сентября 2003 г. N 893 ; от 12 сентября 2003 года N 929 ; от 6 января 2006 года N 20 ;
6. Заявление подлежит регистрации в банке данных Лицензиара.
Лицензия или мотивированный отказ в выдаче лицензии выдается не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами.
Сноска. Пункт 6 в новой редакции - постановлением Правительства РК от 9 января 2002 года N 13 P020013_ .
. Лицензия оформляется на один вид товара в соответствии с товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества с указанием 10-значного кода, независимо от количества наименований товаров, включенных в контракт (договор), за исключением лицензии на экспорт стальной продукции.
Лицензия на экспорт стальной продукции, вывозимой в страны Европейского Союза, оформляется в соответствии с Комбинированной номенклатурой Европейского Союза с указанием 10-значного кода.
Лицензия выдается для осуществления экспортной или импортной операции по одной сделке на срок не более одного календарного года, начиная с даты выдачи лицензии.
Срок действия лицензии может быть продлен до завершения выполнения контрактных обязательств, но не более, чем на один календарный год. Для продления срока действия лицензии ее владелец представляет Лицензиару в письменной форме мотивированную просьбу, до окончания срока действия лицензии.
Продление срока действия лицензии осуществляется Лицензиаром путем внесения соответствующей дополнительной записи в лицензию, заверенной подписью и печатью.
Лицензиар доводит до сведения таможенных органов образцы подписей уполномоченных лиц и оттиски печатей, заверяющих лицензию.
Сноска. Пункт 7 с изменениями и дополнениями - постановлениями Правительства РК от 9 января 2002 года N 13 P020013_ ; от 12 сентября 2003 года N 929 ; от 16 июня 2004 года N 660 .

8. Лицензияны беруден бас тарту, оның қолданылуын тоқтату, лицензияларды керi қайтарып алу және тоқтата тұру "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2200  Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
9. Лицензия бөлектенбейтiн, яғни лицензиаттың тарапынан басқа жеке және заңды тұлғаларға берiлмейтiн болып табылады. Лицензия тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) бiр түрiнiң экспорты мен импортына онда көрсетiлген мерзiмдерге рұқсат болып табылады және лицензияланған тауарды кедендiк ресiмдеу үшiн негiз болады.
10. Тауардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) бiр түрiн бiр мемлекетке шығаруға берiлген лицензия бұл тауарды (жұмысты, қызмет көрсетудi) басқа мемлекетке шығару үшiн пайдаланыла алмайды.
11. Лицензиар:
лицензиат тиiстi өтiнiш берген;
лицензиат лицензиядағы талаптарды орындамаған;
лицензиат Қазақстан Республикасының заңдарын бұзған;
лицензиар лицензияның қолданылуын тоқтата түрған себептер жойылмаған;
лицензиатқа оның жүзеге асыруға лицензиясы бар қызметтiң түрiмен айналысуға сот тыйым салған жағдайларда тоқтата тұрудың себептерiн көрсете отырып, лицензияның қолданылуын алты айға дейiн мерзiмге тоқтата тұруға құқылы.
Берiлген лицензияның қолданылуын тоқтата тұру туралы шешiм лицензияның қолданылуын тоқтата тұру туралы шешiм қабылданған күннен бастап үш күндiк мерзiм iшiнде жазбаша нысанда лицензиат пен кеден органына хабарланады.
12. Лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған себептер жойылғаннан кейiн, лицензия жаңартылады. Лицензиар үш күндiк мерзiм iшiнде лицензиат пен кеден органына жазбаша нысанда хабарланатын шешiм қабылданғаннан кейiн, лицензия жаңартылған болып саналады.
13. Лицензияның қолданылу мерзiмi аяқталғаннан кейiн, оның түпнұсқасы бар кеден органы 10 күндiк мерзiм iшiнде Лицензиарға мөрмен және бiрiншi басшының қолымен расталған, оның атқарылғандығы туралы тиiстi белгiмен бiрге лицензияның көшiрмесiн жолдайды.
14. Лицензиялық алымның мөлшерi мен оны төлеудiң тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайды.
15. Лицензиардың тауарлардың экспортын/импортын лицензиялауға айланысты шешiмi мен iс-әрекетiне сот тәртiбiмен шағым жасалуы мүмкiн.
16. Лицензия жоғалған кезде лицензиаттың телнұсқаны алуға құқығы бар. Лицензиар лицензиаттың жазбаша өтiнiшi бойынша он күн iшiнде лицензияның телнұсқасын берудi жүргiзедi. Бұл ретте лицензиат қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығына алым төлейдi.
Ескерту. 16-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.09. N 13  қаулысымен.

8. Отказ в выдаче лицензии, прекращение действия, отзыв и приостановление лицензии осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. N 2200 Z952200_ "О лицензировании".
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ .
9. Лицензия является неотчуждаемой, то есть не передаваемой лицензиатом другим физическим или юридическим лицам. Лицензия является разрешением на экспорт и импорт одного вида товара (работ, услуг) в указанные в ней сроки и служит основанием для таможенного оформления лицензируемого товара.
10. Лицензия, выданная на вывоз одного вида товара (работ, услуг) в одно государство, не может быть использована для вывоза этого товара (работ, услуг) в другое государство.
11. Лицензиар вправе приостановить действие лицензии на срок до шести месяцев с указанием причины приостановления в случаях:
представления лицензиатом соответствующего заявления;
неисполнения лицензиатом требований, содержащихся в лицензии;
нарушения лицензиатом законодательства Республики Казахстан;
неустранения причин, по которым Лицензиар приостановил действие лицензии;
запрещения судом лицензиату заниматься тем видом деятельности, на осуществление которого он обладает лицензией.
Решение о приостановлении действия выданной лицензии доводится до лицензиата и таможенного органа в письменной форме в 3-дневный срок со дня принятия решения о приостановлении действия лицензии.
12. После устранения причин, по которым действие лицензии было приостановлено, лицензия возобновляется. Лицензия считается возобновленной после принятия Лицензиаром решения, которое доводится в 3-дневный срок до лицензиата и таможенного органа в письменной форме.
13. По истечении срока действия лицензии таможенный орган, в котором находится ее оригинал, в 10-дневный срок направляет Лицензиару копию лицензии с соответствующей отметкой о ее исполнении, заверенную печатью и подписью первого руководителя.
14. Размер лицензионного сбора и порядок его уплаты определяются Правительством Республики Казахстан.
15. Решения и действия Лицензиара, связанные с лицензированием экспорта/импорта товаров, могут быть обжалованы в судебном порядке.
16. При утере лицензии лицензиат имеет право на получение дубликата. Лицензиар в течение десяти дней производит выдачу дубликата лицензии по письменному заявлению лицензиата. При этом лицензиат уплачивает сбор за право занятия отдельными видами деятельности.
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 16 - постановлением Правительства РК от 9 января 2002 года N 13 P020013_ .

17. Мемлекеттiк органдар Лицензиарға лицензияға өтiнiштi келiсетiн уәкілеттi тұлғалардың мөр бедерлерi мен қолдарының үлгiлерiн ұсынады және уәкiлеттi тұлғалар өзгерген жағдайда Лицензиарды 3 күн iшiнде хабардар етуге мiндеттi. <*>
Ескерту. 17-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.09.12. N 929  қаулысымен .
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.02. N 389  қаулысымен , қосымша жаңа редакцияда - 2003.09.12. N 929  қаулысымен .
Экспорт лицензиясына өтініші
___________________________________________________________________
1.                                     N Лицензия
___________________________________________________________________
2. Өтініш беруші ұйым, оның
мекен-жайы, телефоны, СТТН,
КҰЖК коды
___________________________________________________________________
3. Тапсырма бойынша (ұйым, _________   7. Сатып алушы,   __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 оның мекен-жайы
тел.)
___________________________________________________________________
4. Әзірлеуші (ұйым,        _________   8. Сатып алушының __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 елі
тел.)
___________________________________________________________________
5. Баратын елі             __________  9. Лицензияның    __________
әрекет ету
мерзімі
___________________________________________________________________
6. Кеден                   __________  10. Мәміле сипаты _________
____________________________
11. Төлем
валютасы          __________
___________________________________________________________________
12. Тауардың       13. СЭҚ ТН бойынша   15. Өлшем    17. Тауардың
атауы мен толық    тауардың коды        бірлігі      жалпы құны
сипаттамасы                                              (мың):
14. Бақылау          16. Саны     төлем
тізімдері                         валютасында:
бойынша тауар коды
теңге:
USD долларымен
___________________________________________________________________
18. Лицензия сұрау үшін негіздер       20. Лицензия беру туралы
(ҚР Үкіметі қаулысының,                шешімдерге келісетін ҚР-ның
келісім-шарт, шарт, инвойс N,          мемлекеттік органдары
оған қол қойылған күні)
Аты-жөні:
Лауазымы
Қолы, МО         күні
___________________________________________________________________
19. Өтініш беруші ұйымнан              21. Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
Аты-жөні                               министрлігі
Лауазымы                               200___ ж. "__"__________
Қолы, МО         күні                  өтініш қарауға қабылдады
___________________________________________________________________
22. Есеп айырысу (валюталық) шоттардың нөмірлері, өтініш беруші
ұйымның банк бөлімдерінің атауы
___________________________________________________________________
23. Лицензияның ерекше шарттары
___________________________________________________________________
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.04.02. N 389  қаулысымен .
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.02. N 389  қаулысымен , қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.09.12. N 929  қаулысымен .
Экспортқа лицензия
___________________________________________________________________
1.                                     N Лицензия
___________________________________________________________________
2. Өтініш беруші ұйым, оның
мекен-жайы, телефоны, СТТН,
КҰЖК коды
___________________________________________________________________
3. Тапсырма бойынша (ұйым, _________   7. Сатып алушы,   __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 оның мекен-жайы
тел.)
___________________________________________________________________
4. Тұтынушы (ұйым,         _________   8. Сатып алушының __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 елі
тел.)
___________________________________________________________________
5. Шығу елі                __________  9. Лицензияның    __________
әрекет ету
мерзімі
___________________________________________________________________
6. Кеден                   __________  10. Мәміле сипаты _________
____________________________
11. Төлем
валютасы          __________
___________________________________________________________________
12. Тауардың       13. СЭҚ ТН бойынша   15. Өлшем    17. Тауардың
атауы мен толық    тауардың коды        бірлігі      жалпы құны
сипаттамасы                                              (мың):
14. Бақылау          16. Саны     төлем
тізімдері                         валютасында:
бойынша тауар коды
теңге:
USD долларымен
___________________________________________________________________
18. Лицензия сұрау үшін негіздер       20. Лицензия беру туралы
шешімдерге келісетін ҚР-ның
министрліктері мен
ведомстволары
___________________________________________________________________
19. Өтініш беруші ұйымнан              21. Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
Аты-жөні                               министрлігі
Лауазымы                               Аты-жөні
Қолы, МО         күні                  Лауазымы
Қолы, МО        күні
___________________________________________________________________
22. Есеп айырысу (валюталық) шоттардың нөмірлері, өтініш беруші
ұйымның банк бөлімдерінің атауы
___________________________________________________________________
23. Лицензияның ерекше шарттары
___________________________________________________________________
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.02. N 389  қаулысымен , қосымша жаңа редакцияда - 2003.09.12. N 929  қаулысымен .
Импортқа лицензия
___________________________________________________________________
1.                                     N Лицензия
___________________________________________________________________
2. Өтініш беруші ұйым, оның
мекен-жайы, телефоны, СТТН,
КҰЖК коды
___________________________________________________________________
3. Тапсырма бойынша (ұйым, _________   7. Сатушы,        __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 оның мекен-жайы
тел.)
___________________________________________________________________
4. Тұтынушы (ұйым,         _________   8. Сатушының      __________
кәсіпорын, мекен-жайы,                 елі
тел.)
___________________________________________________________________
5. Шығу елі                __________  9. Лицензияның    __________
әрекет ету
мерзімі
___________________________________________________________________
6. Кеден                   __________  10. Мәміле сипаты _________
____________________________
11. Төлем
валютасы          __________
___________________________________________________________________
12. Тауардың       13. СЭҚ ТН бойынша   15. Өлшем    17. Тауардың
атауы мен толық    тауардың коды        бірлігі      жалпы құны
сипаттамасы                                              (мың):
14. Бақылау          16. Саны     төлем
тізімдері                         валютасында:
бойынша тауар коды
теңге:
USD долларымен
___________________________________________________________________
18. Лицензия сұрау үшін негіздер       20. Лицензия беру туралы
шешімдерге келісетін ҚР-ның
министрліктері мен
ведомстволары
___________________________________________________________________
19. Өтініш беруші ұйымнан              21. Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
Аты-жөні                               министрлігі
Лауазымы                               Аты-жөні
Қолы, МО         күні                  Лауазымы
Қолы, МО        күні
___________________________________________________________________
22. Есеп айырысу (валюталық) шоттардың нөмірлері, өтініш беруші
ұйымның банк бөлімдерінің атауы
___________________________________________________________________
23. Лицензияның ерекше шарттары
___________________________________________________________________
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.06.17. N 666   қаулысымен , қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.16. N 660  қаулысымен .
Болат өнімдерінің экспортына арналған лицензия
____________________________________________________________________

17. Государственные органы представляют Лицензиару оттиски печатей и образцы подписей уполномоченных лиц, согласовывающих заявления на лицензию и в случае изменения уполномоченных лиц обязаны в течение 3-х дней уведомить Лицензиара. <*>
Сноска. Правила дополнены новым пунктом 17 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 929 .
Приложение 1
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта товаров
(работ, услуг) в Республике
Казахстан <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 P020389_ ; в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 929 .
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ЛИЦЕНЗИЮ НА ЭКСПОРТ ____________________________________________________________________
1. ЛИЦЕНЗИЯ N
2. Организация - заявитель, ее адрес, телефон, РНН, код ОКПО
3. По поручению (организации, 7. Покупатель, его адрес
предприятия, адрес, тел.)
4. Изготовитель (организации,
предприятия, адрес, тел.) 8. Страна покупателя
5. Страна назначения 9. Срок действия лицензии
6. Таможня 10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и 13. Код товара 15. Ед. измерения 17. Общая
полная характеристика по ТН ВЭД стоимость
товара товара (в
тысячах) в:
валюте
платежа:
14. Код товара 16. Количество тенге:
по контрольным
спискам долларах
USD:
18. Основание для запроса 20. Государственные органы Республики
лицензии (N постановления Казахстан, согласовывающие решения
Правительства Республики о выдаче лицензии
Казахстан, контракта, Ф.И.О.
договора, инвойса, Должность
дата его подписания) Подпись, МП дата
19. От организации-заявителя 21. Министерство индустрии и торговли
Ф.И.О. Республики Казахстан
Должность Заявление принято к рассмотрению
Подпись, МП дата "____"__________ 200__ г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
организации-заявителя
23. Особые условия лицензии
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта товаров
(работ, услуг) в Республике
Казахстан <*>
Сноска. В приложение 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 P020389_ ; в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 929 .
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ЛИЦЕНЗИЮ НА ИМПОРТ ____________________________________________________________________
1. ЛИЦЕНЗИЯ N
2. Организация-заявитель, ее адрес, телефон, РНН, код ОКПО
3. По поручению (организации, 7. Продавец, его адрес
предприятия, адрес, тел.)
4. Потребитель (организации,
предприятия, адрес, тел.) 8. Страна продавца
5. Страна происхождения 9. Срок действия лицензии
6. Таможня 10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и 13. Код товара 15. Ед. измерения 17. Общая
полная характеристика по ТН ВЭД стоимость
товара товара (в
тысячах) в:
валюте
платежа:
14. Код товара 16. Количество тенге:
по контрольным
спискам долларах
USD:
18. Основание для запроса 20. Государственные органы Республики
лицензии (N постановления Казахстан, согласовывающие решения
Правительства Республики о выдаче лицензии
Казахстан, контракта, Ф.И.О.
договора, инвойса, Должность
дата его подписания) Подпись, МП дата
19. От организации-заявителя 21. Министерство индустрии и торговли
Ф.И.О. Республики Казахстан
Должность Заявление принято к рассмотрению
Подпись, МП дата "____"__________ 200__ г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
организации-заявителя
23. Особые условия лицензии
____________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта товаров
(работ, услуг) в Республике
Казахстан <*>
Сноска. В приложение 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 P020389_ ; в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 929 .
ЛИЦЕНЗИЯ НА ЭКСПОРТ ____________________________________________________________________
1. ЛИЦЕНЗИЯ N
2. Организация-заявитель, ее адрес, телефон, РНН, код ОКПО
3. По поручению (организации, 7. Покупатель, его адрес
предприятия, адрес, тел.)
4. Изготовитель (организации,
предприятия, адрес, тел.) 8. Страна покупателя
5. Страна назначения 9. Срок действия лицензии
6. Таможня 10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и 13. Код товара 15. Ед. измерения 17. Общая
полная характеристика по ТН ВЭД стоимость
товара товара (в
тысячах) в:
валюте
платежа:
14. Код товара 16. Количество тенге:
по контрольным
спискам долларах
USD:
18. Основание для запроса 20. Государственные органы Республики
лицензии Казахстан, согласовывающие решения
о выдаче лицензии
19. От организации-заявителя 21. Министерство индустрии и торговли
Ф.И.О. Республики Казахстан
Должность Ф.И.О.
Подпись, МП Должность
Подпись, МП дата
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
организации-заявителя
23. Особые условия лицензии
____________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам лицензирования
экспорта и импорта товаров
(работ, услуг) в Республике
Казахстан <*>
Сноска. В приложение 4 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1151 P001151_ ; от 21 апреля 2001 г. N 539 P010539_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 Р020389_ ; в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 929 .
ЛИЦЕНЗИЯ НА ИМПОРТ
____________________________________________________________________
1. ЛИЦЕНЗИЯ N
2. Организация-заявитель, ее адрес, телефон, РНН, код ОКПО
3. По поручению (организации, 7. Продавец, его адрес
предприятия, адрес, тел.)
4. Потребитель (организации,
предприятия, адрес, тел.) 8. Страна продавца
5. Страна происхождения 9. Срок действия лицензии
6. Таможня 10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и 13. Код товара 15. Ед. измерения 17. Общая
полная характеристика по ТН ВЭД стоимость
товара товара (в
тысячах) в:
валюте
платежа:
14. Код товара 16. Количество тенге:
по контрольным
спискам долларах
USD:
18. Основание для запроса 20. Государственные органы Республики
лицензии Казахстан, согласовывающие решения
о выдаче лицензии
19. От организации-заявителя 21. Министерство индустрии и торговли
Ф.И.О. Республики Казахстан
Должность Ф.И.О.
Подпись, МП Должность
Подпись, МП дата
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
организации-заявителя
23. Особые условия лицензии
____________________________________________________________________
Приложение 5
Сноска. Правила дополнены приложением 5 - постановлением Правительства РК от 17 июня 2002 г. N 666 P020666_ ; с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2004 года N 660 .
Лицензия на экспорт стальной продукции
___________________________________________________________________________

1. Экспорттаушы            !    Түпнұсқа      !  2  N
(аты, толық                !----------------------------------------
мекен-жайы, елі)           ! 3 Квота жылы     !  4 Өнімнің тобы
!_______________________________________________
___________________________!
5 Алушы (аты, толық        !        Экспортқа арналған лицензия
мекен-жайы, елі)           !             (болат өнімі)
!-----------------------------------------------
! 6 Шыққан елі     ! 7 Жіберілетін елі
___________________________!________________________________________
8 Тиелімнің жері және      ! 9 Қосымша деректер
күні - Тасымалдау құралы   !
!
____________________________________________________________________
10 Маркалар мен нөмірлер - Саны !11 ҚН     !12 Саны (1) !13 Құны (2)
және орау түрі - Тауарлардың    !бойынша   !            !
сипаттамасы                     !тауарлар. !            !
!дың коды  !            !
____________________________________________________________________
14 Құзыретті органның куәлік беруі
Мен, төмендегілерге қол қоюшы жоғарыда аталған тауарлар Еуропа
Экономикалық Қоғамдастығында болат өнімдерінің саудасын реттеу жөніндегі ережелердің негізінде 4-тармақта көрсетілген топқа сәйкес 3-тармақта көрсетілген жыл үшін белгіленген сандық шектеу есебіне жатқызылатынын куәландырамын.
______________________________________
15 Құзыретті орган (атауы, толық !  ___________ арналған
__________________
мекен-жайы, елі)              !
! (Қолы)
(Мөр)
____________________________________________________________________
(1) Таза салмағы (кг), сондай-ақ таза салмақ пайдаланылмайтын
санаты бірлігіндегі сан көрсетіледі.
(2) Сатуға арналған келісім-шарт валютасында (Лицензияның қазақша және ағылшынша мәтінін қағаздағы нұсқадан қараңыз)
(3) ҚН - құрамдастырылған номенклатура. <*>
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.06.17. N 666  қаулысымен.
Тоқыма өнімдерінің экспортына арналған лицензия
____________________________________________________________________
1. Экспорттаушы            !    Түпнұсқа      !  2  N
(аты, толық
!-----------------------------------------------
мекен-жайы, елі)           ! 3 Квота жылы     !  4 Өнімнің тобы
!_______________________________________________
___________________________!
5 Алушы (аты, толық        !        Экспортқа арналған лицензия
мекен-жайы, елі)           !             (тоқыма өнімі)
!-----------------------------------------------
! 6 Шыққан елі     ! 7 Жіберілетін елі
___________________________!________________________________________
8 Тиелімнің жері және      ! 9 Қосымша деректер
күні - Тасымалдау құралы   !
!
____________________________________________________________________

1. Экспортер ! Оригинал ! 2 N
(имя, полный !-----------------------------------------------
адрес, страна) ! 3 Год квоты ! 4 Группа продукции
!_______________________________________________
___________________________!
5 Получатель ! Лицензия на экспорт
(имя, полный ! (стальная продукция)
адрес, страна) !-----------------------------------------------
! 6 Страна происхождения ! 7 Страна назначения
___________________________!_______________________________________________
8 Место и дата ! 9 Дополнительные данные
отгрузки - Средства !
транспортировки !
___________________________________________________________________________
10 Марки и номера - !11 Код товара !12 Количество (1)!13 Стоимость (2)
Количество и тип ! по КН ! !
упаковки - ! ! !
Описание товаров ! ! !
___________________________________________________________________________
14 Выдача свидетельства компетентным органом
Я, нижеподписавшийся, удостоверяю, что вышеописанные товары отнесены
на счет количественного ограничения, установленного для года,
указанного в пункте 3, в соответствии с группой, указанной в пункте
4, на основании положений по регулированию торговли стальной
продукции в Европейском Экономическом Сообществе
______________________________________
15 Компетентный орган (название, ! В ___________ На ________________
полный адрес, страна) ! (Подпись) (Печать)
___________________________________________________________________________
(1) Указывается чистый вес (кг), а также количество в единице предписанной категории, где не используется чистый вес.
(2) В валюте контракта на продажу.
(3) КН - комбинированная номенклатура.
(Лицензию на каз.яз. и англ.яз. см. на бумажном варианте)
Приложение 6
Сноска. Правила дополнены приложением 6 - постановлением Правительства РК от 17 июня 2002 г. N 666 P020666_ .
Лицензия на экспорт текстильной продукции
___________________________________________________________________________
1. Экспортер ! Оригинал ! 2 N
(имя, полный !-----------------------------------------------
адрес, страна) ! 3 Год квоты ! 4 Номер категории
!_______________________________________________
___________________________!
5 Получатель ! Лицензия на экспорт
(имя, полный ! (текстильные изделия)
адрес, страна) !-----------------------------------------------
! 6 Страна происхождения ! 7 Страна назначения
___________________________!_______________________________________________
8 Место и дата ! 9 Дополнительные данные
отгрузки - Средства !
транспортировки !
___________________________________________________________________________

10 Маркалар мен нөмірлер - Саны       !11 Саны (1) !12 Құны (2)
және орау түрі - Тауарлардың          !            !
сипаттамасы                           !            !
!            !
____________________________________________________________________
13 Құзыретті органның куәлік беруі
Мен, төмендегілерге қол қоюшы жоғарыда аталған тауарлар Еуропа
Экономикалық Қоғамдастығында тоқыма өнімдерінің саудасын реттеу жөніндегі ережелердің негізінде 4-тармақта көрсетілген топқа сәйкес 3-тармақта көрсетілген жыл үшін белгіленген сандық шектеу есебіне жатқызылатынын куәландырамын.
______________________________________
14 Құзыретті орган (атауы, толық !  ___________ арналған
__________________
мекен-жайы, елі)              !
! (Қолы)
(Мөр)
____________________________________________________________________
(1) Таза салмағы (кг), сондай-ақ таза салмақ пайдаланылмайтын
санаты бірлігіндегі сан көрсетіледі.
(2) Сатуға арналған келісім-шарт валютасында
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
2-қосымша
Экспорты Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң рұқсаты
негiзiнде лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын
тауарлардың тiзбесi
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.01.06. N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)   қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
3-қосымша
Импорты Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң рұқсаты
негізiнде лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын
тауарлардың тiзбесi
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.01.06. N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)   қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшадан жолдар алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 1998.12.29. N   1347 , 4-қосымша өзгерді және 6-жолмен толықтырылды - 1999.03.02. N   186 , қосымша толықтырылды - 1999.09.21. N   1425 қосымшадан жолдар алынып тасталды - 2000.03.13. N   383 , қосымша толықтырылды - 2000.05.25. N   787 , қосымша өзгерді - 2000.07.27. N   1133 , 2000.11.14. N  1713 , 2000.12.28. N  1913 , 2001.01.30. N  151 2001.03.20. N  372 , 2001.04.21. N  539 , 2001.09.26. N  1247 , 2001.10.05. N   1289 , 2002.04.02. N  389 , 2002.06.17. N  666   - (бұл өзгеріс Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Көмір және Болат жөніндегі бірлестік арасында Болаттан жасалған белгілі бір бұйымдармен сауда жөніндегі келісім күшіне енгенге дейін қолданылады), 2002.07.25. N  830 , 2003.09.03. N   893 , 2003.09.12.  N  929 , 2004.02.12. N   170 , 2004.06.16. N   660 , 2004.06.22. N  688 , 2005.02.18.  N 149 , 2006.01.06.  N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)   қаулыларымен.
Экспорты лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын
тауарлардың тiзбесi
____________________________________________________________________
Тауардың атауы    |  ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН   | Қазақстан
| бойынша тауардың  | Республикасының
|       коды        | лицензия беру
|                   | туралы шешiмді
|                   | келiсетiн мемлекет.
|                   | тік органы
____________________________________________________________________

10 Марки и номера - ! 11 Количество (1) ! 12 Стоимость (2)
Количество и тип ! !
упаковки - ! !
Описание товаров ! !
___________________________________________________________________________
13 Выдача свидетельства компетентным органом
Я, нижеподписавшийся, удостоверяю, что вышеописанные товары отнесены
на счет количественного ограничения, установленного для года,
указанного в пункте 3, в соответствии с категорией, указанной в пункте
4, на основании положений по регулированию торговли текстильной
продукции в Европейском Экономическом Сообществе
______________________________________
14 Компетентный орган (название, ! В ___________ На ________________
полный адрес, страна) ! (Подпись) (Печать)
___________________________________________________________________________
(1) Указывается чистый вес (кг), а также количество в единице предписанной категории, где не используется чистый вес.
(2) В валюте контракта на продажу.
(Лицензию на каз.яз. и англ.яз. см. на бумажном варианте)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Перечень
товаров, экспорт которых осуществляется по лицензиям
на основании разрешения Правительства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 06.01.2006 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Перечень
товаров, импорт которых осуществляется по лицензиям
на основании разрешения Правительства Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 06.01.2006 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Перечень
товаров, экспорт которых осуществляется по лицензиям
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 29 декабря 1998 г. N 1347 P981347_ ; от 25 февраля 1999 г. N 175 P990175_ ; от 2 марта 1999 г. N 186 Р990186_ ; от 21 сентября 1999 г. N 1425 P991425_ ; от 13 марта 2000 г. N 383 Р000383_ ; от 25 мая 2000 г. N 787 P000787_ ; от 27 июля 2000 г. N 1133 Р001133_ ; от 14 ноября 2000 г. N 1713 P001713_ ; от 28 декабря 2000 года N 1913 Р001913_ ; от 30 января 2001 г. N 151 P010151_ ; от 20 марта 2001 г. N 372 (порядок вступления в силу см. п.3) P010372_ ; от 21 апреля 2001 г. N 539 Р010539_ ; от 26 сентября 2001 г. N 1247 P011247_ ; от 5 октября 2001 г. N 1289 Р011289_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 P020389_ ; от 17 июня 2002 г. N 666 Р020666_ ; от 25 июля 2002 года N 830 P020830_ ; от 19 августа 2002 г. N 924 P020924 ; о т 3 сентября 2003 г. N 893 ; от 12 сентября 2003 года N 929 . Новая редакция - от 12 февраля 2004 г. N 170 ; с изменениями - от 16 июня 2004 года N 660 ; от 22 июня 2004 года N 688 ; от 18 февраля 2005 г. N 149 (о введении в действие см. п.2); от 6 января 2006 года N 20 .
-------------------------------------------------------------------
Наименование товара ! Код товара по !Государственные
! ТН ВЭД ЕврАзЭС !органы Республики
! !Казахстан,
! !согласовывающие
! !решения о выдаче
! !лицензии
-------------------------------------------------------------------

1             |         2         |        3
____________________________________________________________________
Маралдың мүйiзi, тұяғы,     0407 00 900 0,       Қазақстан
жас маралдың мүйiзi,        0507,                Республикасының
маржандар және осыған       0508 00 000 0,       Ауыл шаруашылығы
ұқсас материалдар           0604, 0510 00,       министрлігі
(Құрып кету қатерi төнген   0712 31 000 0,
жабайы өсімдіктер мен       0712 33 000 0,
жануарлар түрлерiнiң        0712 39 000 0-ден
халықаралық саудасы туралы  - трюфелдер,

1 ! 2 ! 3
-------------------------------------------------------------------
Рога, копыта, 0407 00 900 0, Министерство
панты марала, кораллы и 0507, сельского хозяй-
аналогичные материалы 0508 00 000 0, ства Республики
(кроме подпадающих под 0604, 0510 00, Казахстан
действие Конвенции о 0712 31 000 0,
международной торговле 0712 33 000 0,
видами дикой фауны и флоры, из 0712 39 000 0-
находящимися под угрозой трюфели,

Сары ("ақ") фосфор          2804 70 001 0        Қазақстан
Республикасының
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi
Қару-жарақ пен әскери       Қазақстан            Қазақстан
техника жасау кезiнде       Республикасының      Республикасының
қолданылуы мүмкін           Үкiметi              Бiлiм және ғылым
шикізаттардың,              айқындаған тiзбе     министрлiгi,
материалдардың              бойынша              Қазақстан
жекелеген түрлерi,                               Республикасының
жабдық, технологиялар                            Ұлттық қауiпсiздiк
және ғылыми-                                     комитетi
техникалық ақпарат
Бейбiт мақсаттағы, бiрақ    Қазақстан            Қазақстан
зымырандық, ядролық         Республикасының      Республикасының
және жаппай қырып-          Үкiметi              Бiлiм және ғылым
жоятын қарудың басқа        айқындаған тiзбе     министрлiгi,
да түрлерiн жасау           бойынша              Қазақстан
кезiнде пайдаланылуы                             Республикасының
мүмкiн материалдар,                              Ұлттық қауiпсiздiк
жабдық пен                                       комитеті
технологиялар
Шифрлеу құралдары           8471 (тек            Қазақстан
(шифрлеу техникасын,        шифрлеу              Республикасының
шифрлеу техникасына         техникасы),          Ұлттық қауiпсiздiк
арналған бөлшектердi        8473 30 (тек         комитетi
және шифрлеуге              шифрлеу
арналған бағдарламалар      техникасына
пакетiн қоса алғанда),      арналған),
шифрлеу құралдарына         8543 90 800 0-ден
нормативтiк-техникалық      (тек шифрлеу
құжаттама                   техникасына
(конструкторлықты және      арналған)
пайдалануға арналғанды
қоса алғанда)
Оқ-дәрi, жарылғыш           3601 00 000 0        Қазақстан
заттар, жару құралдары      (аңшы оқ-            Республикасының
мен пиротехника             дәрiсiнен басқа),    Ішкі істер
3602 00 000 0,       министрлігі
3603 00,
3604
Жартылай қымбат             7103 10 000 0
бағалы тастар және          (тек жартылай
олардан жасалған            қымбат бағалы
бұйымдар                    тастар),
7103 99 000 0
(тек жартылай
қымбат бағалы
тастар),
7105 90 000 0,
7116 20 (тек
жартылай қымбат
бағалы тастардан)
Қызметтiк және              Қазақстан            Қазақстан
азаматтық қару              Республикасының      Республикасының
Үкiметi              Iшкi iстер
айқындаған тiзбе     министрлiгi
бойынша
Әскери улы заттардан        Қазақстан            Қазақстан
қорғану құралдары,          Республикасының      Республикасының
оларға арналған             Yкiметi              Қорғаныс
бөлшектер мен керек-        айқындаған тізбе     министрлiгi
жарақтар                    бойынша
Әскери мақсаттағы                                Қазақстан
өнiмдерге, нормативтiк-                          Республикасының
техникалық құжаттама                             Қорғаныс
(конструкторлық және                             министрлiгi,
пайдалануға арналған)                            Қазақстан
Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi
Сирек, жерде сирек          2611 00 000 0,       Қазақстан
кездесетiн металдар,        2613-2615,           Республикасы
өндiрiске арналған          2804 50,             Энергетика және
шикiзат, қорытпалар,        2804 90 000 0,       минералдық
қоспалар және бұйымдар      2805 12 000 0,       ресурстар
2805 30 100 0,       министрлігінің
2805 40 100 0,       Атом энергетикасы
2825 (ванадийдiң     жөніндегі комитеті
бес тотығынан
басқа),
2826 19 000 0,
2841 70 000 0,
2841 90 900 0,
2846,7110 41 000 0
7405 00 000 0,
7502 20 000 0,
7601 20 100 0,
8101,
8103,
8105,
8106 00,
8108 (титанның
губкасынан
басқа),
8109,
8112,
8113 00
Арнайы жедел-iздестіру      8301 70 000 0,       Қазақстан
iс-шараларын жүргiзуге      8471 30 000 0,       Республикасының
арналған арнайы             8471 41 900 0,       Ұлттық қауiпсiздiк
техникалық құралдар,        8471 49 900 0,       комитетi
ақпарат қорғау              8471 50 900 0,
құралдары, екі ұдай         8473 30 100,
қолданыстағы басқа да       8517 50,
техника (олардың            8517 80 900 0,
бөлшектерiн, қолданбалы     8525,
бағдарламалардың            8526 10 900 0,
пакеттерін қоса алғанда),   8526 91,
арнайы техника              8527,
құралдарына                 8543 89 950 0,
нормативтiк-техникалық      9019 10 900,
құжаттама                   9006,
(конструкторлықты,          9022 19 000 0,
пайдалануға арналғанды      9022 29 000 0 (тек
қоса алғанда)               арнайы техникалық
құралдар, ақпарат
қорғау құралдары
және екi ұдай
қолданыстағы
басқа да техника)
Улар                        Қазақстан            Қазақстан
Республикасының      Республикасының
Үкiметi              Денсаулық сақтау
айқындаған тiзбе     министрлігі,
бойынша              Қазақстан
Республикасының
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгі
Ядролық материалдар,        2612,                Қазақстан
технологиялар, жабдық       2805,                Республикасы
пен қондырғылар,            2841,                Энергетика және
арнайы ядролық емес         2844 (тек табиғи     минералдық
материалдар,                уранның шала         ресурстар
радиоактивтi сәулелену      тотығы-тотығы,       министрлiгiнiң
көздерi, рентгендiк,        235 уран изотопы     Атом энергетикасы
альфа, бета немесе гамма    бойынша 20%-ға       жөнiндегi
сәулелерiн  пайдалануға     дейiн байытылған     комитетi
негізделген аппаратура      уранның
қосылыстары
және құрамында
бөлiнетiн
элементтерi жоқ
иондаушы сәулелену
көздерi)
3801 10 000 0
(ядролық таза
графиттен басқа),

Фосфор желтый ("белый") 2804 70 001 0 Министерство
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан
Отдельные виды сырья, ма- По перечню, опреде- Министерство
териалов, оборудование, ленному Правительст- образования и
технологии и научно-техни- вом Республики Ка- науки Республики
ческая информация, которые захстан Казахстан, Комитет
могут быть применены при национальной безо-
создании вооружения и во- пасности Респуб-
енной техники лики Казахстан
Материалы, оборудование и По перечню, опреде- Министерство
технологии, которые имеют ленному Правительст- образования и
мирное назначение, но могут вом Республики Ка- науки Республики
быть использованы при соз- захстан Казахстан, Коми-
дании ракетного, ядерного тет национальной
и других видов оружия безопасности Рес-
массового уничтожения публики Казахстан
Шифровальные средства 8471 (только шифро- Комитет
(включая шифровальную вальная техника), национальной
технику, части для шифро- 8473 30 безопасности
вальной техники и пакеты (только для шифро- Республики
программ для шифрования), вальной техники), Казахстан
нормативно-техническая до- из 8543 90 800 0
кументация к шифровальным (только для шифро-
средствам (включая конст- вальной техники)
рукторскую и эксплуатацион-
ную)
Порох, взрывчатые вещества, 3601 00 000 0 (кроме Министерство
средства взрывания и пиро- пороха охотничьего), внутренних дел
техника 3602 00 000 0, Республики
3603 00, Казахстан
3604
Полудрагоценные камни и 7103 10 000 0 (только
изделия из них полудрагоценные
камни),
7103 99 000 0 (только
полудрагоценные
камни),
7105 90 000 0,
7116 20 (только из
полудрагоценных
камней)
Служебное и гражданское По перечню, опреде- Министерство
оружие ленному Правительст- внутренних дел
вом Республики Ка- Республики
захстан Казахстан
Средства защиты от боевых По перечню, опреде- Министерство
отравляющих веществ, части ленному Правительст- обороны Респуб-
и принадлежности к ним вом Республики Ка- лики Казахстан
захстан
Нормативно-техническая до- Министерство обо-
кументация к продукции роны Республики
военного назначения (конст- Казахстан, Коми-
рукторская и эксплуатацион- тет национальной
ная) безопасности Рес-
публики Казахстан
Металлы редкие, редкозе- 2611 00 000 0, Комитет по атомной
мельные, сырье для произ- 2613-2615, энергетике Минис-
водства, сплавы, соединения 2804 50, терства энергети-
и изделия 2804 90 000 0, ки и минеральных
2805 12 000 0, ресурсов Респуб-
2805 30 100 0, лики Казахстан
2805 40 100 0,
2825 (кроме пятио-
киси ванадия),
2826 19 000 0,
2841 70 000 0,
2841 90 900 0,
2846,
7110 41 000 0
7405 00 000 0,
7502 20 000 0,
7601 20 100 0,
8101,
8103,
8105,
8106 00,
8108 (кроме губки
титана),
8109,
8112,
8113 00
Специальные технические 8301 70 000 0, Комитет
средства, предназначенные 8471 30 000 0, национальной
для проведения специальных 8471 41 900 0, безопасности
оперативно-розыскных ме- 8471 49 900 0, Республики
роприятий, средства защиты 8471 50 900 0, Казахстан
информации, другая техника 8473 30 100,
двойного применения (вклю- 8517 50,
чая части к ним, пакеты 8517 80 900 0,
прикладных программ), нор- 8525,
мативно-техническая доку- 8526 10 900 0,
ментация к средствам спе- 8526 91,
циальной техники (включая 8527,
конструкторскую и эксплуа- 8543 89 950 0,
тационную) 9019 10 900,
9006,
9022 19 000 0,
9022 29 000 0 (только
специальные техничес-
кие средства, сред-
ства защиты информа-
ции и другая техника
двойного применения)
Яды По перечню, опреде- Министерство
ленному Правительст- здравоохранения
вом Республики Республики
Казахстан Казахстан,
Министерство
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан
Ядерные материалы, техно- 2612, Комитет по атом-
логии, оборудование и уста- 2805, ной энергетике
новки, специальные неядер- 2841, Министерства
ные материалы, источники 2844 (только закиси- энергетики и
радиоактивного излучения, окиси природного ура- минеральных ре-
аппаратура, основанная на на, соединений урана сурсов Республики
использовании обогащением до 20% Казахстан
альфа-, бета- или по изотопу урана 235
гамма- излучений и источники ионизи-
рующего излучения,
не содержащие деля-
щиеся элементы),
3801 10 000 0 (кроме
ядерно-чистого
графита),

7110 11 000 0,
7112 92 000 0,
7112 99 000 0,
7115 10 000 0,
7405 00 000 0,
7502 20 000 0,
7601 20,
7602 00 900 0,
7608 20,
9022
Қылқан жапырақты            4403 10 - 4403       Қазақстан
тұқымдастардың жұмыр        20*-дан              Республикасының
ағаш материалдары                                Ауыл министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi
Қылқан жапырақты            4401 10 000 0*-      Қазақстан
тұқымдастардың бөрене       дан                  Республикасының
түрiндегi отындық сүрегi                         Ауыл министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Қоршаған ортаны                                                      қорғау министрлiгi
___________________________________________________________________
* тауарлар номенклатурасы тауарлардың кодымен де, атауларымен де айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
5-қосымша
Ескерту.    5-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 1998.12.14. N 1283, 1998.12.29. N  1351 , 1999.02.25. N  175 , 2000.07.27. N  1133 , 2000.07.27. N  1151 , 2000.10.24. N  1591 , 2000.11.28. N  1773 , 2000.12.28. N  1913 , 2001.09.26. N  1247 , 2002.04.02. N  389 , 2002.07.25. N  830 , 2002.08.19. N  924 , 2003.01.22. N 72 , 2003.09.03. N  893 , 2003.09.12. N  929 , 2004.02.12. N   170 , 2004,06,17, N  663 , 2006.01.06.  N 20   (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулыларымен.
Импорты лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын
тауарлардың тiзбесi
____________________________________________________________________
Тауардың атауы    |  ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН   | Қазақстан
| бойынша тауардың  | Республикасының
|       коды        | лицензия беру
|                   | туралы шешiмді
|                   | келiсетiн мемлекет.
|                   | тік органы
____________________________________________________________________
1             |         2         |        3
____________________________________________________________________
Пестицидтер (улы            3808 (тек            Қазақстан
химикаттар)                 өсiмдiктердi         Республикасының
қорғауға арналған    Ауыл шаруашылығы
препараттар)         министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
Рентгендiк жабдық,          9022                 Қазақстан
радиоактивтi заттар мен                          Республикасының
изотоптар                                        Денсаулық сақтау
пайдаланылатын аспаптар                          министрлігі
және жабдық
Шифрлеу құралдары           8471 (тек шифрлеу    Қазақстан
(шифрлеу техникасын,        техникасы),          Республикасының

7110 11 000 0,
7112 92 000 0,
7112 99 000 0,
7115 10 000 0,
7405 00 000 0,
7502 20 000 0,
7601 20,
7602 00 900 0,
7608 20,
9022
Круглые лесоматериалы из 4403 10 - 4403 20* Министерство
хвойных пород сельского
хозяйства
Республики
Казахстан,
Министерство
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан
Древесина топливная в виде из 4401 10 000 0* Министерство
бревен хвойных пород сельского
хозяйства
Республики
Казахстан,
Министерство
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Перечень
товаров, импорт которых осуществляется по лицензиям
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 14 декабря 1998 г. N 1283 P981283_ ; от 29 декабря 1998 г. N 1351 ( вступает в силу с 1 января 1999 года) P981351_ ; от 25 февраля 1999 г. N 175 Р990175_ ; от 27 июля 2000 г. N 1133 P001133_ ; от 27 июля 2000 г. N 1151 Р001151_ ; от 24 октября 2000 г. N 1591 P001591_ ; о т 28 ноября 2000 г. N 1773 Р001773_ ; от 28 декабря 2000 г. N 1913 P001913_ ; от 30 января 2001 г. N 151 P010151_ ; от 26 сентября 2001 г. N 1247 Р011247_ ; от 2 апреля 2002 г. N 389 P020389_ ; от 25 июля 2002 года N 830 P020830_ ; от 22 января 2003 г. N 72 ; от 3 сентября 2003 г. N 893 ; от 12 сентября 2003 года N 929 . Новая редакция - от 12 февраля 2004 г. N 170 . Внесены изменения - от 17 июня 2004 года N 663 ; от 6 января 2006 года N 20 .
-------------------------------------------------------------------
Наименование товара ! Код товара по !Государственные
! ТН ВЭД ЕврАзЭС !органы Республики
! !Казахстан,
! !согласовывающие
! !решение о выдаче
! !лицензии
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3
-------------------------------------------------------------------
Пестициды (ядохимикаты) 3808 (только препара- Министерство
ты для защиты расте- сельского хозяй-
ний) ства Республики
Казахстан,
Министерство
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан
Рентгеновское оборудо- 9022 Министерство
вание, приборы и оборудо- здравоохранения
вание с использованием Республики
радиоактивных веществ и Казахстан
изотопов
Шифровальные средства 8471 (только шифро- Комитет
(включая шифровальную вальная техника), национальной

шифрлеу техникасына         8473 30 (тек         Ұлттық қауiпсiздiк
арналған бөлшектердi        шифрлеу              комитетi
және шифрлеуге арналған     техникасына
бағдарламалар пакетiн       арналған),
қоса алғанда), шифрлеу      8543 90 800 0-ден
құралдарына                 (тек шифрлеу
нормативтiк-техникалық      техникасына
құжаттама                   арналған)
(конструкторлықты және
пайдалануға арналғанды
қоса алғанда)
Әскери улы заттардан        Қазақстан            Қазақстан
қорғану құралдары,          Республикасының      Республикасының
оларға арналған             Үкiметі              Қорғаныс
бөлшектер мен керек-        айқындаған тiзбе     министрлiгi
жарақтар                    бойынша
Әскери мақсаттағы                                Қазақстан
өнімдерге нормативтік-                           Республикасының
техникалық құжаттама                             Қорғаныс
(конструкторлық және                             министрлiгi,
пайдалануға арналған)                            Қазақстан
Республикасының
Ұлттық қауiпсiздiк
комитетi
Оқ-дәрі, жарылғыш           3601 00 000 0        Қазақстан
заттар, жару құралдары      (аңшы оқ-дәрісінен   Республикасының
мен пиротехника             басқа),              Iшкi iстер
3602 00 000 0,       министрлiгi
3603 00,
3604
Өнеркәсіптiк қалдықтар      2618 00 000 0-2620,  Қазақстан
3915                 Республикасының
Қоршаған ортаны
қорғау министрлiгi
Апиын шикiзаты              121190 908 0         Қазақстан
Республикасының
Денсаулық сақтау
министрлiгi
Қызметтік және               Қазақстан           Қазақстан
азаматтық қару               Республикасының     Республикасының
Үкiметi             Ішкі істер
айқындаған тiзбе    министрлігі
бойынша
Ядролық материалдар,         2612,               Қазақстан
технологиялар, жабдық        2844 (тек табиғи    Республикасы
пен қондырғылар, арнайы      уранның шала        Энергетика және
ядролық емес                 тотығы-тотығы,      минералдық
материалдар, екі ұдай        235 уран изотопы    ресурстар
пайдаланудағы                бойынша 20%-ға      министрлiгiнiң
материалдар,                 дейін байытылған    Атом энергетикасы
радиоактивтi сәулелену       уран қосындылары    жөнiндегi комитетi
көздерi, рентгендiк,         және құрамында
альфа, бета немесе гамма     бөлiнетін
сәулелерiн пайдалануға       элементтерi жоқ
негізделген аппаратура       иондаушы
сәулелену көздерi)
3801 10 000 0
(ядролық таза
графиттен басқа),
8101 10 000 0,
8103,
8104 11 000 0,
8106 00 100 0,
8108,
8109,
8112,
9022
Сусындарды өндiру            2106 90 200 0       Қазақстан
кезiнде пайдаланылатын                           Республикасының
жұпар иiстi заттардың                            Қаржы министрлiгi-
негiзiндегi өнiмдерден                           нің Салық комитеті
басқа, құрамдас спирттiк
шала өнiмдер
Уытты сыра                  2203 00
Шарап                       2204,
2205,
2206
Этил спирті                 2207
Спирттiң қоюлығы            2208
кемiнде 80 айн. % iшуге
жарамды этил спиртi;
спирттік тұнбалар,
ликерлер және өзге де
спирттi iшiмдiктер
Арнайы жедел-iздестiру      8301 70 000 0,       Қазақстан
iс-шараларын жүргiзуге      8471 30 000 0,       Республикасының
арналған арнайы             8471 41 900 0,       Ұлттық қауіпсiздiк
техникалық құралдар,        8471 49 900 0,       комитетi
ақпарат қорғау              8471 50 900 0,
құралдары, екi ұдай         8473 30 100,
қолданыстағы басқа да       8517 50,
техника (олардың            8517 80 900 0,
бөлшектерiн, қолданбалы     8518 10,
бағдарламалардың            8518 40,
пакеттерiн қоса алғанда),   8518 50 900 0,

технику, части для шиф- 8473 30 (только для безопасности
ровальной техники и па- шифровальной техни- Республики
кеты программ для шиф- ки), Казахстан
рования), нормативно- 8543 90 800 0 (только
техническая документация к для шифровальной тех-
шифровальным средствам ники)
(включая конструкторскую и
эксплуатационную)
Средства защиты от бое- По перечню, опреде- Министерство
вых отравляющих ве- ленному Правительст- обороны
ществ, части и принад- вом Республики Казах- Республики
лежности к ним стан Казахстан
Нормативно-техническая Министерство обо-
документация к продукции роны Республики
военного назначения Казахстан, Коми-
(конструкторская и экс- тет национальной
плуатационная) безопасности Рес-
публики Казахстан
Порох, взрывчатые ве- 3601 00 000 0 (кроме Министерство
щества, средства взрыва- пороха охотничьего), внутренних дел
ния и пиротехника 3602 00 000 0, Республики
3603 00, Казахстан
3604
Промышленные отходы 2618 00 000 0-2620, Министерство
3915 охраны окружающей
среды Республики
Казахстан
Опийное сырье 1211 90 980 0 Министерство
здравоохранения
Республики
Казахстан
Служебное и граждан- По перечню, опреде- Министерство
ское оружие ленному Правитель- внутренних дел
ством Республики Республики
Казахстан Казахстан
Ядерные материалы, 2612, Комитет по атом-
технологии, оборудова- 2844 (только закиси- ной энергетике
ние и установки, специ- окиси природного ура- Министерства
альные неядерные мате- на, соединений урана энергетики и
риалы, материалы двой- обогащением до 20% по минеральных
ного использования, ис- изотопу урана 235 и ресурсов
точники радиоактивного источники ионизирую- Республики
излучения, аппаратура, щего излучения, не Казахстан
основанная на использо- содержащие делящиеся
вании рентгеновского, элементы),
альфа, бета- или гамма- 3801 10 000 0 (кроме
излучений ядерно-чистого графи-
та),
8101 10 000 0,
8103,
8104 11 000 0,
8106 00 100 0,
8108,
8109,
8112,
9022
Составные спиртовые 2106 90 200 0 Налоговый комитет
полуфабрикаты, кроме Министерства финансов
продуктов на основе душис-
тых веществ, используемых
при производстве напитков
Пиво солодовое 2203 00
Вино 2204,
2205,
2206
Спирт этиловый 2207
Спирт этиловый недена- 2208
турированный, с концен-
трацией спирта менее
80 об.%; спиртовые
настойки, ликеры и прочие
спиртные напитки
Специальные техниче- 8301 70 000 0, Комитет
ские средства, предна- 8471 30 000 0, национальной
значенные для проведе- 8471 41 900 0, безопасности
ния специальных опера- 8471 49 900 0, Республики
тивно-розыскных меро- 8471 50 900 0, Казахстан
приятии, средства защи- 8473 30 100,
ты информации, другая 8517 50,
техника двойного при- 8517 80 900 0,
менения (включая части 8518 10,
к ним, пакеты приклад- 8518 40,
ных программ), норма- 8518 50 900 0,

1. "Қазақстан Республикасындағы тауарлардың (жұмыстар, қызметтер көрсетулер) экспорты мен импортының тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 наурыздағы N 298  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 11, 83-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 наурыздағы N 298 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 маусымдағы N 712  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 27, 230-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 наурыздағы N 298 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 23 қыркүйектегi N 1154  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 38, 363-құжат).
4. "Қазақстан Республикасында этил спиртiн және алкогольдi өнiм өндiрудi, импорттауды және сатуды тәртiпке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 ақпандағы N  217 қаулысының 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 7, 52-құжат).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1997 жылғы
30 маусымдағы
N 1037 қаулысына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.14. N 1526   қаулысымен.
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.02.12. N 170   қаулысымен .
Экспорты Қазақстан Республикасының халықаралық
мiндеттемелерiне сәйкес экспортқа арналған құжаттар
бойынша жүзеге асырылатын тауарлардың тiзбесi
____________________________________________________________________
Тауардың атауы  |  ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН      |    Негiздеме
|     бойынша          |
|   тауардың коды      |
____________________________________________________________________
1         |         2            |        3
____________________________________________________________________
Енi 500 мм аспайтын      7211 23 990 0,     1999 жылғы 15 желтоқсан.
орамдардағы көмiртектi   7211 29 500 0,     да Брюссель қаласында
болаттан жасалған        7211 29 900 0,     (Бельгия Корольдігі)
жалпақ илек              7211 90 900 0      қол қойылған
Еуропалық Қоғамдастық
Бағдарланбаған           7211 23 910 0,     (ЕҚ) пен КБЕБ туралы
түйiршiктi               7225 19 100 0,     халықаралық келiсiмдерде
электротехникалық        7225 19 900 0,     көрсетiлген болат
болаттан жасалған        7226 19 100 0,     бұйымдарының
жалпақ илек              7226 19 300 0,     Қазақстаннан ЕҚ-ға
7226 19 900 0      экспортына қатысты
сандық шектеулерсiз
Бағдарланған                                қосарлы бақылау
түйiршiктi                                  жүйесiн белгiлейтiн
электротехникалық                           Қазақстан Республикасы.
кремнийлi болаттан                          ның Үкiметi мен
жасалған жалпақ                             Еуропалық Қоғамдастық
илек                                        арасындағы хаттар
алмасу нысанындағы
келiсiм
____________________________________________________________________

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1996 г. N 298 P960298_ "О порядке экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 11, ст. 83).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1996 г. N 712 P960712_ "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1996 г. N 298" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 27, ст. 230).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 1996 г. N 1154 P961154_ "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1996 г. N 298" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 38, ст. 363).
4. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1997 г. N 217 P970217_ "О мерах по упорядочению производства, импорта и реализации этилового спирта и алкогольной продукции в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 52).
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 1997 г. N 1037
Сноска. Дополнено приложением 8 - постановлением Правительства РК от 14 октября 2000 г. N 1526 P001526_ . Новая редакция - от 12 февраля 2004 г. N 170 .
Перечень
товаров, экспорт которых осуществляется по документам
на экспорт в соответствии с международными обязательствами
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
Наименование товара ! Код товара по ! Основание
! ТН ВЭД ЕврАзЭС !
-------------------------------------------------------------------
Прокат плоский из угле- 7211 23 990 0, Соглашение между
родистой стали в руло- 7211 29 500 0, Правительством Республи-
нах шириной не более 7211 29 900 0, ки Казахстан и Европей-
500мм 7211 90 900 0 ским Сообществом в форме
обмена письмами, уста-
Прокат плоский из стали 7211 23 910 0, навливающее систему
электротехнической с 7225 19 100 0, двойного контроля без
неориентированным зер- 7225 19 900 0, количественных ограниче-
ном 7226 19 100 0, ний в отношении экспорта
7226 19 300 0, из Казахстана в Европей-
7226 19 900 0 ское Сообщество (ЕС)
стальных изделий,
Прокат плоский из стали 7226 11 900 0 указанных в международ-
кремнистой электротех- ных соглашениях о ЕС и
нической с ориентиро- ЕОУС, подписанное
ванным зерном 15 декабря 1999 года в
городе Брюсселе
(Королевство Бельгия)
-------------------------------------------------------------------