"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі, ақпарат, қоғамдық даму, мәдениет және архив ісі салаларында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 24 қаңтардағы № 15-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі, ақпарат, қоғамдық даму, мәдениет және архив ісі салаларында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, жинақтасын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 24 қаңтардағы
№ 15-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 10 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Государственной образовательной накопительной системы, исключения излишней законодательной регламентации в сферах информации, общественного развития, культуры и архивного дела"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 января 2025 года № 15-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 10 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Государственной образовательной накопительной системы, исключения излишней законодательной регламентации в сферах информации, общественного развития, культуры и архивного дела" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 января 2025 года № 15-р
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі, ақпарат, қоғамдық даму, мәдениет және архив ісі салаларында артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 10 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Государственной образовательной накопительной системы, исключения излишней законодательной регламентации в сферах информации, общественного развития, культуры и архивного дела"
№ п/п Наименование правового акта Форма правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2025 жылғы наурыз
Т.І. Ешенқұлов
2.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2025 жылғы наурыз
Е.С. Оспан
3.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
4.
Креативті индустрияны дамытуға жәрдем көрсететін заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
5.
"Білім беру жинақтау сақтандыруы шарты бойынша есептеу сомасын есептеу қағидаларын, сақтандыру төлемдерін жүзеге асырудың есептемесі мен тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 94 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2025 жылғы наурыз
М.Ж. Хаджиева
6.
"Орталық сараптау-тексеру комиссиясы және орталық мемлекеттік және арнайы мемлекеттік архивтердің сараптау-тексеру комиссиялары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 16 қарашадағы № 348 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
7.
"Ұлттық мәдени игiлiк объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 112 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
8.
"Әкімдіктер жанындағы жастар істері жөніндегі кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 231 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
9.
"Республикалық жастар форумын өткізу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 233 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
10.

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
март
2025 года
Ешенкулов Т.И.
2.
О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
март
2025 года
Оспан Е.С.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
4.
Об определении юридического лица, оказывающего содействие развитию креативной индустрии
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 22 ноября 2022 года № 94 "Об утверждении Правил расчета расчетной суммы по договору образовательного накопительного страхования, расчета и порядка осуществления страховых выплат"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
(по согласованию)
март
2025 года
Хаджиева М.Ж.
6.
О признании утратившим силу приказа Министра связи и информации Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 348 "Об утверждении положений о Центральной экспертно-проверочной комиссии и экспертно-проверочных комиссиях центральных государственных и специальных государственных архивов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
7.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 112 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра объектов национального культурного достояния"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
8.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 231 "Об утверждении типового положения о советах по делам молодежи при акиматах"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
9.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 233 "Об утверждении порядка проведения республиканского форума молодежи"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
10.

"Өңірлік жастар форумы туралы үлгілік қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 244 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
11.
"Мемлекеттік музейлерде қор-сатып алу (қор-іріктеу) комиссиясын құру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 362 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
12.
"Қазақстан Республикасы музей қорының музей заттарын есепке алу, сақтау, пайдалану және есептен шығару нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 372 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
13.
"Мемлекеттік кітапханалардың кітапхана қорын есепке алу және есептен шығару жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 374 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
14.
"Мемлекеттік театрлар мен концерттік ойын-сауық ұйымдарының сахналық қойылым құралдарын есепке алу, беру және есептен шығару нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 388 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
15.
"Волонтерлік қызметті есепке алу тізілімін жүргізу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 16 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
16.
"Мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 1 шілдедегі № 196 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
17.
"Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы стационарлық үй-жайлардың, сондай-ақ ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайлардың орналастырылуын айқындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2017 жылғы 9 маусымдағы № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Қ.Ж. Ысқақов
18.

О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 244 "Об утверждении типовых правил о региональном форуме молодежи"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
11.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 362 "Об утверждении Правил создания Фондово-закупочной (фондово-отборочной) комиссии в государственных музеях"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
12.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 372 "Об утверждении Инструкции по учету, хранению, использованию и списанию музейных предметов музейного фонда Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
13.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 374 "Об утверждении Инструкции по учету и списанию библиотечного фонда государственных библиотек"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
14.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 388 "Об утверждении Инструкции по учету, передаче и списанию сценическо-постановочных средств государственных театров и концертно-зрелищных организаций"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
15.
О признании утратившим силу приказа Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 16 "Об утверждении правил по ведению Реестра учета волонтерской деятельности"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Курманова А.А.
16.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 июля 2017 года № 196 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебно-методической и научно-методической работы в организациях образования в области культуры"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
17.
О внесении изменений в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 9 июня 2017 года № 89 "Об утверждении Инструкции по определению расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения, а также помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Искаков К.Ж.
18.

"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
19.
"Ұлттық архив қорының құжаттарын орталықтандырылған мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 168 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
20.
"Жастар ресурстық орталықтары туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 444 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
21.
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Қ.Ж. Ысқақов
22.
"Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 95 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
23.
"Қазақстан Республикасының дүниежүзілік мәдени мұрасының алдын ала тізімін қалыптастыру және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 89 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
24.
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 98 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
25.
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдарындағы билеттерді дайындау мен өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 77 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
26.

О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
19.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июля 2018 года № 168 "Об утверждении Правил централизованного государственного учета документов Национального архивного фонда"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
20.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 444 "Об утверждении типового положения о молодежных ресурсных центрах"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
21.
О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Искаков К.Ж.
22.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 95 "Об утверждении Правил и условий осуществления археологических работ"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
23.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 89 "Об утверждении Правил формирования и представления предварительного списка всемирного культурного наследия Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
24.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 98 "Об утверждении Правил и условий проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
25.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 77 "Об утверждении Правил изготовления и реализации билетов в государственных организациях культуры"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
26.

"Қазақстан кітапханаларының жиынтық электрондық каталогын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 105 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
27.
"Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелердің рейтингін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 111 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
28.
"Қоғамдық кеңес туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 69 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
29.
"Волонтерлік қызметті қолдау және волонтерлік ұйымдар мен волонтерлерді волонтерлік бағдарламаларды (жобаларды) іске асыруға және волонтерлік акцияларды өткізуге қатысуға тарту тәртібі жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 2 қыркүйектегі №357 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
30.
"Жастармен жұмыс жөніндегі мамандардың үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 105 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
31.
"Қазақстан Республикасындағы жастардың даму индексін ендіру мен қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 214-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
32.
"Мемлекет сыйлықақысын есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 374 және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 243 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі мен Оқу-ағарту министрінің бірлескен бұйрығы
ҒЖБМ,
ОМ
2025 жылғы наурыз
Т.І. Ешенқұлов, Е.С. Оспан
33.
"Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 493-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
34.

О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2021 года № 105 "Об утверждении Правил пользования сводным электронным каталогом библиотек Казахстана"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
27.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года № 111 "Об утверждении Правил определения рейтинга творческих кружков для детей и юношества"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
28.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 69 "Об утверждении Типового положения об Общественном совете"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Курманова А.А.
29.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 сентября 2022 года № 357 "Об утверждении Методических рекомендаций по поддержке волонтерской деятельности и порядку привлечения волонтерских организаций и волонтеров к участию в реализации волонтерских программ (проектов) и проведению волонтерских акций"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Курманова А.А.
30.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 105 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик специалистов по работе с молодежью"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
31.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 214-НҚ "Об утверждении Правил внедрения и применения индекса развития молодежи в Республике Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
32.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 374 и приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 243 "Об утверждении методики расчетов премии государства"
совместный приказ Министра науки и высшего образования и Министра просвещения Республики Казахстан
МНВО,
МП
март
2025 года
Ешенкулов Т.И.,
Оспан Е.С.
33.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 декабря 2023 года № 493-НҚ "О создании Координационного совета по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Курманова А.А.
34.

"Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі саласындағы кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 7 және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 9 қаңтардағы № 4 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі мен Оқу-ағарту министрінің бірлескен бұйрығы
ҒЖБМ,
ОМ, ҚНРДА (келісу бойынша)
2025 жылғы наурыз
Т.І. Ешенқұлов, Е.С. Оспан, М.Ж. Хаджиева
35.
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары Қазақстан аумағындағы археологиялық жұмыстардың нәтижесінде алған барлық материалдар мен олжаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.Ж. Сыдықов
36.
Креативті индустрияға мемлекеттік қолдау көрсету және оны ынталандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Е.Д. Кочетов
37.
Бастапқы білім беру капиталын есепке жазу, пайдалану, қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ,
ОМ
2025 жылғы наурыз
Т.І. Ешенқұлов, Е.С. Оспан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 8 января 2024 года № 7 и Министра просвещения Республики Казахстан от 9 января 2024 года № 4 "О некоторых вопросах в сфере Государственной образовательной накопительной системы"
совместный приказ Министра науки и высшего образования и Министра просвещения Республики Казахстан
МНВО,
МП,
АРРФР (по согласованию)
март
2025 года
Ешенкулов Т.И.,
Оспан Е.С., Хаджиева М.Ж.
35.
Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан всех материалов и находок, полученных физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических работ на территории Казахстана
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Сыдыков А.Ж.
36.
Об утверждении Правил оказания государственной поддержки и стимулирования креативной индустрии
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март
2025 года
Кочетов Е.Д.
37.
Об утверждении Правил начисления, использования, возврата стартового образовательного капитала
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО,
МП
март
2025 года
Ешенкулов Т.И.,
Оспан Е.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан.