Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне оларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесімен сәйкестендіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 шілдедегі № 124-V Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 115, 116-құжаттар; № 14, 117-құжат; № 16, 128, 129-құжаттар; № 17, 136-құжат; № 19, 145-құжат; № 21, 161-құжат; № 24, 196-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 9, 11, 13, 14, 16-құжаттар; № 3, 21, 22, 25, 26, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 5, 35, 36-құжаттар; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 12, 84, 85-құжаттар; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 93, 94-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 20, 121-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 10, 11, 13-құжаттар; № 4, 21-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер және оларды қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
310-1-баптың бірінші бөлігінің 10) және 11) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам приведения их в соответствие с Системой государственного планирования Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 3 июля 2013 года № 124-V
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие  законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст.241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст.155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109;  № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22;  № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126,  128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 13, ст. 115, 116; № 14, ст. 117; № 16, ст. 128, 129; № 17, ст. 136; № 19, ст. 145; № 21, ст. 161; № 24, ст. 196; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 11, 13, 14, 16; № 3, ст. 21, 22, 25, 26, 27; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35, 36; № 8, ст. 64; № 10, ст. 77; № 12, ст. 84, 85; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 93, 94; № 15, ст. 97; № 20, ст. 121; № 23-24, ст. 125; 2013 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 10, 11, 13; № 4, ст. 21; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики  Казахстан по вопросам персональных данных и их защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»  25 мая 2013 г.):
подпункты 10) и 11) части первой статьи 310-1 изложить в следующей редакции:

«10) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімінде тіркеу үшін жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды мал туралы деректер беруден бас тартуы;
11) жеке және заңды тұлғалардың өсіру мақсатында бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалану тәртібін бұзуы түрінде жасалған бұзушылық –».
2. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 13, 99-құжат; 2005 ж., № 9, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 79, 83-құжаттар; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 14, 105-құжат; № 15, 106, 109-құжаттар; № 16, 129-құжат; № 17, 139-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 15-16, 64-құжат; № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 49, 50-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 13, 114-құжат; № 15, 120-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 9, 11-құжаттар; № 3, 27-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 80-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат):
1) 13-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 14-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, республикалық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
3) 14-1-бапта:
1-тармақтың 7) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«7) облыстың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;»;
«9) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, облыстық, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
2-тармақтың 16) және 18) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«16) республикалық маңызы бар қаланың, астананың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;»;
«18) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;
3-тармақтың 7) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«7) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;»;
«10) жерді пайдалану мен қорғау мәселелерін қозғайтын, қалалық, аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;»;

«10) отказа физических и юридических лиц от представления данных о племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств, для их регистрации в государственном регистре племенных животных;
11) нарушения физическими и юридическими лицами порядка использования племенных животных, приобретенных за счет бюджетных  средств, в целях разведения, -».
2. В Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 13, ст. 99; 2005 г., № 9, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 11, ст. 55;  № 12, ст. 79, 83; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 14, ст. 105; № 15, ст. 106, 109; № 16, ст. 129; № 17, ст. 139; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 15-16, ст. 64; № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 76; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 6, ст. 49, 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 13, ст. 114; № 15, ст. 120; 2012 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 9, 11; № 3, ст. 27; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 11, ст. 80; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124; 2013 г., № 1, ст. 3):
1) подпункт 2) статьи 13 исключить;
2) подпункт 5) пункта 1 статьи 14 изложить в следующей редакции:
«5) проведение экспертизы проектов и схем республиканского значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
3) в статье 14-1:
подпункты 7) и 9) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель области;»;
«9) проведение экспертизы проектов и схем областного, городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и  охраны земель;»;
подпункты 16) и 18) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«16) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель города  республиканского значения, столицы;»;
«18) проведение экспертизы проектов и схем, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;»;
подпункты 7) и 10) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель районов,  городов областного значения;»;
«10) проведение экспертизы проектов и схем городского, районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны  земель;»;

4) 15-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 16-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 17-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
7) 18-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
8) 48-баптың 1-тармағы бірінші бөлігінің 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«15) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген объектілерді салу, мемлекеттік мүдделерді және қоғамдық маңызды мақсаттарға қол жеткізуді қамтамасыз ететін инвестициялық жобалар үшін;»;
9) 49-2-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Аумақтарды қала құрылысы үшін жоспарлаудың белгіленген тәртіппен бекітілген кешенді схемалары, елді мекендердің бас жоспарлары, автомобиль жолдары мен теміржолдар өтуінің жобалары (схемалары), Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары жерді резервте қалдыру үшін негіздер болып табылады.»;
10) 84-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) елдi мекендердiң бас жоспарларын осы бапта белгiленген ерекше жағдайлардың тiзбесiне жатқызылатын объектiлерді салу бөлігінде орындау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген объектiлерді бюджет қаражаты есебінен салу ерекше жағдайлар болып табылады.»;
11) 122-баптың 2-тармағының төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде, шаруашылық қызметтің шектеулі режимі белгіленген учаскелерді ғана, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген туризм объектілерін, ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарын салу және олардың жұмыс істеуі үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының объектілерін ықтимал орналастырудың басқа жолдары болмаған кезде, оларды салу, жайғастыру және күтіп-ұстау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен босалқы жерге ауыстыру жағдайларын қоспағанда, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін ауыстыруға жол берілмейді.»;
12) 142-баптың 2-тармағындағы «бағдарламаларын» деген сөз «жөніндегі іс-шараларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 143-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Көрсетілген аумақтарда ядролық қару сынақтарының зардаптарын жою жөнiндегi iс-шаралар Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделедi.»;
14) 149-баптың 3-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ландшафтық-экологиялық көзқарас негiзiнде жерге орналастырудың, жердi аймақтарға бөлудiң, жер ресурстарын пайдаланудың, жақсарту мен қорғаудың республикалық, облыстық және өңірлік схемаларын (жобаларын) әзiрлеудi;»;

4) подпункт 1) пункта 1 статьи 15 исключить;
5) подпункт 1) пункта 1 статьи 16 исключить;
6) подпункт 3) статьи 17 исключить;
7) подпункт 3) статьи 18 исключить;
8) подпункт 15) части первой пункта 1 статьи 48 изложить в следующей редакции:
«15) для строительства объектов, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан,  инвестиционных проектов, обеспечивающих государственные интересы и достижение общественно значимых целей;»;
9) пункт 2 статьи 49-2 изложить в следующей редакции:
«2. Основаниями для резервирования земель являются утвержденные в установленном порядке комплексные схемы градостроительного  планирования территорий, генеральные планы населенных пунктов, проекты (схемы) прохождения автомобильных и железнодорожных дорог, документы Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
10) подпункт 5) пункта 2 статьи 84 изложить в следующей редакции:
«5) исполнение генеральных планов населенных пунктов в части строительства объектов, подпадающих под перечень исключительных  случаев, установленных настоящей статьей, а также строительство объектов, предусмотренных документами Системы государственного  планирования Республики Казахстан, за счет бюджетных средств.»;
11) часть четвертую пункта 2 статьи 122 изложить в следующей редакции:
«Перевод земель особо охраняемых природных территорий не допускается, за исключением случаев перевода в земли запаса для  строительства и функционирования объектов туризма, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики  Казахстан, водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, и только тех участков, на которых установлен  режим ограниченной хозяйственной деятельности, а также для строительства объектов Государственной границы Республики Казахстан,  их обустройства и содержания при отсутствии других вариантов возможного их размещения, при наличии положительного заключения  государственной экологической экспертизы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.»;
12) в пункте 2 статьи 142 слово «программ» заменить словами «мероприятий по»;
13) пункт 4 статьи 143 изложить в следующей редакции:
«4. Мероприятия по ликвидации последствий испытаний ядерного оружия на указанных территориях предусматриваются в документах  Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
14) подпункт 1) пункта 3 статьи 149 изложить в следующей редакции:
«1) разработку республиканских, областных и региональных схем (проектов) землеустройства, зонирования земель, использования,  улучшения и охраны земельных ресурсов на основе ландшафтно-экологического подхода;»;

15) 151-баптың 1-тармағының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жерге орналастыру болжамдарын, схемалары мен жобаларын әзiрлеу;».
3. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 3, 27-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) мазмұнындағы 108-баптың тақырыбы алып тасталсын;
2) 12-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 13-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 14-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 15-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 18-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
7) 108-бап алып тасталсын.
4. 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 17, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 19, 147-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 15-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
1) 33-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттiк органдар су қорын ұтымды пайдалану және қорғау жөнiндегi іс-шараларды жүзеге асыруға азаматтар мен қоғамдық бiрлестiктердi тартуы мүмкін.»;
2) 35-баптың 12) тармақшасы алып тасталсын;
3) 37-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 38-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
5) 39-бапта:
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) бассейндік кеңестердің жұмысына және бассейндік келісімге қатысады, су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі ұсыныстарды бассейндік кеңестердің қарауына енгізеді, бассейндік кеңестердің ұсынымдарын зерделейді, оларды іске асыру жөнінде шаралар қолданады;
5) су объектілерін ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау, су бұру жөніндегі, оның ішінде жерді гидромелиорациялау, су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;»;
6) тармақша алып тасталсын;

15) абзац четвертый пункта 1 статьи 151 изложить в следующей редакции:
«разработку прогнозов, схем и проектов землеустройства;».
3. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140;  2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 14; № 3, ст. 27; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) в оглавлении заголовок статьи 108 исключить;
2) подпункт 4) статьи 12 исключить;
3) в статье 13:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
4) подпункт 1) статьи 14 исключить;
5) подпункт 1) статьи 15 исключить;
6) подпункт 1) статьи 18 исключить;
7) статью 108 исключить.
4. В Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 141;  2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 19, ст. 147; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 15; № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 16, ст. 129; 2012 г., № 3, ст. 27; № 14, ст. 92;  № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
1) пункт 3 статьи 33 изложить в следующей редакции:
«3. Государственные органы могут привлекать граждан и общественные объединения для осуществления мероприятий по рациональному использованию и охране водного фонда.»;
2) подпункт 12) статьи 35 исключить;
3) подпункт 2) пункта 1 статьи 37 исключить;
4) подпункт 3) статьи 38 исключить;
5) в статье 39:
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
«4) принимают участие в работе бассейновых советов и бассейновом соглашении, вносят на рассмотрение бассейновых советов  предложения по рациональному использованию и охране водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, изучают рекомендации бассейновых советов, принимают меры по их реализации;
5) обеспечивают реализацию мероприятий по рациональному использованию и охране водных объектов, водоснабжению, водоотведению населенных пунктов, в том числе по гидромелиорации земель, обеспечению безопасности водохозяйственных систем и сооружений;»;
подпункт 6) исключить;

6) 40-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) тиiстi бассейн шегiнде су объектiлерiн қалпына келтiру мен қорғау туралы бассейндiк келiсiмдерді дайындау және iске асыру;»;
7) 41-баптың 1-тармағының 4) тармақшасындағы «бақылауға;» деген сөз «бақылауға қатысады.» деген сөздермен ауыстырылып, 5) тармақшасы алып тасталсын;
8) 42-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Бассейндiк келiсiмдердi дайындау су шаруашылығы баланстары, су объектiлерiн кешендi пайдалану және қорғау схемалары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, ғылыми және жобалық әзiрлемелер негiзiнде жүзеге асырылады.»;
9) 61-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген инвестициялық жобаларды іске асыру арқылы мемлекеттiк қолдаумен қамтамасыз етiледi.»;
10) 122-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Шағын су объектiлерiнiң сарқылуын, ластануын және азып-тозуын болғызбау мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес оларды қорғау және қалпына келтiру жөнiндегi iс-шаралар кешенiн жеке көздейдi.»;
11) 131-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ерекше мемлекеттiк маңызы бар су объектiлерiнiң экологиялық жүйесiн сақтау және қалпына келтiру мақсатында орталық және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары су объектiлерiн кешендi пайдаланудың және қорғаудың бассейндiк схемаларын жасау кезiнде аймақтың ерекшелiктерiн ескередi.»;
12) 132-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) су объектiлерiн ұтымды пайдалану және қорғау, елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру мәселелерін көздейтін Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнiң құжаттарын әзірлеу;».
13) 141-баптың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) трансшекаралық суларды пайдалану және қорғау саласындағы ғылыми-техникалық ынтымақтастық, нормаларды, стандарттарды, жобаларды және мониторингтi бiрлесiп әзiрлеу және iске асыру болып табылады.».
5. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 129-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):

6) подпункт 3) пункта 2 статьи 40 изложить в следующей редакции:
«3) подготовку и реализацию бассейновых соглашений о восстановлении и охране водных объектов в пределах соответствующего  бассейна;»;
7) подпункт 5) пункта 1 статьи 41 исключить;
8) пункт 3 статьи 42 изложить в следующей редакции:
«3. Подготовка бассейновых соглашений осуществляется на основе водохозяйственных балансов, схем комплексного использования и охраны водных объектов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, научных и проектных разработок.»;
9) подпункт 2) пункта 3 статьи 61 изложить в следующей редакции:
«2) государственной поддержкой путем реализации инвестиционных проектов, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
10) пункт 2 статьи 122 изложить в следующей редакции:
«2. В целях предотвращения истощения, загрязнения и деградации малых водных объектов местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы отдельно предусматривается комплекс мероприятий по их защите и восстановлению в соответствии с документами Системы государственного планирования Республики  Казахстан.»;
11) пункт 1 статьи 131 изложить в следующей редакции:
«1. В целях сохранения и восстановления экологической системы водных объектов особого государственного значения центральные и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы учитывают особенности зоны при составлении  бассейновых схем комплексного использования и охраны водных объектов.»;
12) подпункт 2) статьи 132 изложить в следующей редакции:
«2) разработка документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, предусматривающих вопросы рационального использования и охраны водных объектов, водоснабжения и водоотведения населенных пунктов;»;
13) подпункт 4) статьи 141 изложить в следующей редакции:
«4) научно-техническое сотрудничество, совместная разработка и реализация норм, стандартов, проектов и мониторинга в области  использования и охраны трансграничных вод.».
5. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1;  № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 11-12, ст. 55; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 129; № 21, ст. 161; 2012 г., № 3, ст. 27; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):

1) мазмұнындағы 312-баптың тақырыбы алып тасталсын;
2) 16-баптың 3) және 5) тармақшалары алып тасталсын;
3) 17-бапта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) қоршаған ортаны қорғау саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзедi;»;
1-1) тармақша алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерін әзiрлейдi;»;
7) тармақша алып тасталсын;
32) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«32) су объектiлерiн кешендi пайдаланудың және қорғаудың бассейндiк схемаларын келiсуге, бассейндiк келiсiмдердi дайындауға, сондай-ақ өз құзыретi шегiнде су ресурстарын басқарудың бассейндiк қағидатын iске асыруға қатысады;»;
4) 19-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 20-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«18) парниктік газдар шығарындыларын азайту мен оларды сіңіру жөніндегі жобаларды әзірлейді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келіседі.»;
6) 24-бапта:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерi Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында белгiленедi.»;
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) әлеуметтiк-экономикалық жағдайлар, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ экожүйелердi, өсімдіктер мен жануарлар дүниесiнiң тектiк қорын сақтау қажеттiгi ескеріле отырып, қоршаған орта сапасының нормалануын қамтамасыз етуге тиiс.»;
7) 47-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін, іске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары I санатқа жатады.
Жергілікті мемлекеттік басқару органдары әзірлейтін Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары II санатқа жатады.»;
8) 49-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) мемлекеттiк экологиялық сараптамаға жататын нормативтiк құқықтық актiлердiң және жоспарлардың жобаларын әзiрлеудi жүргiзетiн мемлекеттiк органның басшысы ұсынады.»;
9) 98-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Әртүрлi деңгейдегi бюджеттерден қаржыландырылатын қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi iс-шаралар Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында белгiленетiн бағыттарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң және жергiлiктi өкiлді органдардың шешiмдерiне сәйкес айқындалады.»;

1) в оглавлении заголовок статьи 312 исключить;
2) подпункты 3) и 5) статьи 16 исключить;
3) в статье 17:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) проводит единую государственную политику в области охраны окружающей среды;»;
подпункт 1-1) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) разрабатывает целевые показатели качества окружающей среды;»;
подпункт 7) исключить;
подпункт 32) изложить в следующей редакции:
«32) участвует в согласовании бассейновых схем комплексного использования и охраны водных объектов, подготовке бассейновых соглашений, а также в реализации бассейнового принципа управления водными ресурсами в пределах своей компетенции;»;
4) подпункт 1) статьи 19 исключить;
5) в статье 20:
подпункт 1) исключить;
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
«18) разрабатывают и согласовывают с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды проекты по сокращению выбросов и поглощению парниковых газов.»;
6) в статье 24:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Целевые показатели качества окружающей среды устанавливаются в документах Системы государственного планирования  Республики Казахстан.»;
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«3) нормирование качества окружающей среды с учетом социально-экономических условий, документов Системы государственного  планирования Республики Казахстан, а также необходимости сохранения экосистем, генетического фонда растительного и животного мира.»;
7) в статье 47:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
части вторую и третью пункта 3 изложить в следующей редакции:
«Проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемые центральными государственными  органами, относятся к I категории.
Проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, разрабатываемые органами местного государственного управления, относятся ко II категории.»;
8) подпункт 2) пункта 1 статьи 49 изложить в следующей редакции:
«2) руководитель государственного органа, который ведет разработку проектов нормативных правовых актов и планов, подлежащих  государственной экологической экспертизе.»;
9) в статье 98:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Мероприятия по охране окружающей среды, финансируемые из бюджетов различных уровней, определяются в соответствии с направлениями, устанавливаемыми документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, а также решениями Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и местных представительных органов.»;

2 және 3-тармақтар алып тасталсын;
5-тармақтағы «(бағдарламаларды)» деген сөз алып тасталсын;
6-тармақ алып тасталсын;
10) 146-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) мониторингтiң және оның кiшi жүйелерiнiң жұмыс iстеуi мен дамуын қамтамасыз ету, ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындау үшiн ғылыми-техникалық өнiмдi жасауға;»;
11) 160-баптың 5-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттiк саясатқа қатысты құжаттардың жобалары мен мәтiндерiн;»;
12) 174-баптың 10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Табиғи ресурстарды молайту, қоршаған ортаны сауықтыру, халыққа медициналық көмек көрсету жөнiндегi iс-шаралар Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес сараланған түрде әзiрленедi және жүзеге асырылады.»;
13) 178-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Төтенше экологиялық жағдай және экологиялық зілзала аймақтарының аумағында, сондай-ақ оларға iргелес жатқан аумақтарда Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары шеңберiнде қоршаған ортаның және халық денсаулығының жай-күйiне арнайы бақылаулар мен зерттеулер жүргiзiледi.»;
14) 184-баптың 2-тармағының 1) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының шеңберiнде бiлiм беру ұйымдарында экологиялық бiлiм берудi (экологиялық бiлiм беру мен ағарту, мамандардың бiлiктiлiгiн арттыру жөнiндегi оқу-әдiстемелiк жұмыстар мен iс-шараларды) қаржыландыруды;»;
«5) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының шеңберiнде экологиялық бiлiм беру мен ағарту, кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру мен оларды қайта даярлау жөнiндегi қажеттi iс-шараларды қамтамасыз етудi қамтиды.»;
15) 186-баптың 1-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткiштерiн әзiрлеуге байланысты зерттеулер;»;
16) 217-баптың 5-тармағындағы «бағдарламаларын» деген сөз «жөніндегі іс-шараларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
17) 246-баптың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген іс-шараларды жүзеге асыру;»;
18) 301-баптың 3-тармағындағы «жөнінде бағдарламалар әзірлеуді» деген сөздер «жөніндегі іс-шараларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
19) 312-бап алып тасталсын.
6. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 9, 65-құжат; № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 24, 146, 148-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат; № 6, 45-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 123-құжат; 2013 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 15-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер және оларды қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):

пункты 2 и 3 исключить;
в пункте 5 слово «(программы)» исключить;
пункт 6 исключить;
10) подпункт 2) пункта 2 статьи 146 изложить в следующей редакции:
«2) создание научно-технической продукции для обеспечения функционирования и развития мониторинга и его подсистем, выполнения научно-технических программ;»;
11) подпункт 3) пункта 5 статьи 160 изложить в следующей редакции:
«3) проекты и тексты документов, касающихся государственной политики в области охраны окружающей среды;»;
12) пункт 10 статьи 174 изложить в следующей редакции:
«10. Мероприятия по воспроизводству природных ресурсов, оздоровлению окружающей среды, медицинской помощи населению  разрабатываются и осуществляются дифференцированно в соответствии с документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
13) пункт 1 статьи 178 изложить в следующей редакции:
«1. На территории зон чрезвычайной экологической ситуации и экологического бедствия, а также на прилегающих к ним территориях в  рамках документов Системы государственного планирования Республики Казахстан проводятся специальные наблюдения и исследования за  состоянием окружающей среды и здоровья населения.»;
14) подпункты 1) и 5) пункта 2 статьи 184 изложить в следующей редакции:
«1) финансирование экологического образования в организациях образования (учебно-методических работ и мероприятий по  экологическому образованию и просвещению, повышению квалификации специалистов) в рамках документов Системы государственного  планирования Республики Казахстан;»;
«5) обеспечение необходимых мероприятий по экологическому образованию и просвещению, повышению квалификации и переподготовке кадров в рамках документов Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
15) подпункт 8) пункта 1 статьи 186 изложить в следующей редакции:
«8) исследования, связанные с разработкой целевых показателей качества окружающей среды;»;
16) в пункте 5 статьи 217 слово «программ» заменить словами «мероприятий по»;
17) подпункт 6) статьи 246 изложить в следующей редакции:
«6) осуществлять мероприятия по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира, предусмотренные документами Системы государственного планирования Республики Казахстан;»;
18) в пункте 3 статьи 301 слова «разработку программ» заменить словом «мероприятия»;
19) статью 312 исключить.
6. В Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 65; № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 8, ст. 44; № 9-10, ст. 50; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 24, ст. 146, 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; № 16, ст. 128; 2012 г., № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 5, ст. 41; № 6, ст. 45; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 123; 2013 г., № 2, ст. 13; № 3, ст. 15; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые  законодательные акты Республики Казахстан по вопросам персональных данных и их защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и  «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.):

1) 15-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 16-баптың 14) тармақшасы алып тасталсын;
3) 145-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) жұмыс күшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес өңіраралық қайта бөлуге;»;
4) 306-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
7. 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2009 ж., № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 17, 136-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 83-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат; № 5-6, 30-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер және оларды қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 6-баптың 27-1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-баптың 1-тармағының 37) тармақшасы алып тасталсын;
3) 8-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
4) 9-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
5) 10-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;»;
6) 11-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
7) 25-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
8) 148-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Санитариялық-эпидемияға қарсы (профилактикалық) iс-шаралар Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына енгiзiлуге жатады.».
8. «Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» 1992 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 13-14, 348-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 21, 274-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 924-құжат; 2004 ж., № 24, 150-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2011 ж., № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат):
22-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Арал өңірінің қазақстандық бөлігін экологиялық сауықтыру және әлеуметтік-экономикалық дамыту осы Заңның талаптары ескеріле отырып, нақты жобалардың, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының негізінде жүзеге асырылады.».

1) подпункт 2) статьи 15 исключить;
2) подпункт 14) статьи 16 исключить;
3) подпункт 7) статьи 145 изложить в следующей редакции:
«7) межрегиональное перераспределение рабочей силы в соответствии с документами Системы государственного планирования  Республики Казахстан;»;
4) подпункт 2) статьи 306 исключить.
7. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст. 89; 2010 г., № 5, ст. 23;  № 7, ст. 32; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 1, ст. 2, 3;  № 2, ст. 21; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 17, ст. 136; № 21, ст. 161; 2012 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 12, ст. 83; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124; 2013 г., № 1, ст. 3; № 5-6, ст. 30; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и  дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам персональных данных и их защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.):
1) подпункт 27-1) статьи 6 исключить;
2) подпункт 37) пункта 1 статьи 7 исключить;
3) подпункт 8) статьи 8 исключить;
4) в статье 9:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 2) пункта 2 исключить;
5) подпункт 1) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«1) реализуют государственную политику в области здравоохранения;»;
6) подпункт 2) пункта 1 статьи 11 исключить;
7) подпункт 2) пункта 1 статьи 25 исключить;
8) пункт 2 статьи 148 изложить в следующей редакции:
«2. Санитарно-противоэпидемические (профилактические) мероприятия подлежат включению в документы Системы государственного  планирования Республики Казахстан.».
8. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического  бедствия в Приаралье» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 13-14, ст. 348; 1994 г., № 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; №  12, ст. 184; № 21, ст. 274; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; № 23, ст. 924; 2004 г., № 24, ст. 150; 2007 г., № 20,  ст. 152; 2011 г., № 16, ст. 129; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64):
часть вторую статьи 22 изложить в следующей редакции:
«Экологическое оздоровление и социально-экономическое развитие казахстанской части Приаралья осуществляются на основе конкретных проектов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан с учетом требований настоящего Закона.».

9. «Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 15, 363-құжат; 1995 ж., № 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
19-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;».
10. «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 23, 560-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; № 20, 252-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 923-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат):
1) кіріспенің үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл зардаптарды жою халықты емдеу, сауықтыру, оңалту, әлеуметтік қорғау және аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту жөніндегі шаралар кешенін жүзеге асыруды талап етеді.»;
2) 19-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықты медициналық сауықтыру және аумақтарды әлеуметтік-экономикалық дамыту осы Заңның талаптары ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының негізінде жүзеге асырылады.».
11. «Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы» 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 447-құжат; 2001 ж., № 23, 309, 321-құжаттар; № 24, 338-құжат; 2003 ж, № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 15, 63-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 17-18, 114-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 3, 21-құжат; № 14, 92, 96-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 1, 2-құжат):
6-баптың екінші бөлігінің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«инвестициялық, ғылыми-техникалық және әлеуметтiк саясатты қалыптастыру және жүргiзу;».

9. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года «Об охpане и использовании объектов истоpико-культуpного наследия» (Ведомости Веpховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 15, ст. 363; 1995 г., № 20, ст. 120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г.,  № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., 15, ст. 97):
подпункт 1) статьи 19 изложить в следующей редакции:
«1) реализует государственную политику в области охраны и использования памятников истории и культуры;».
10. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 23, ст. 560; 1994 г., № 8, ст. 140; № 20, ст. 252; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; № 23, ст. 923; 2007 г., № 10, ст. 69; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64):
1) часть третью преамбулы изложить в следующей редакции:
«Ликвидация этих последствий требует осуществления комплекса мер по лечению, оздоровлению, реабилитации, социальной защите населения и социально-экономическому развитию территории.»;
2) часть вторую статьи 19 изложить в следующей редакции:
«Медицинское оздоровление населения и социально-экономическое развитие территорий осуществляются на основе документов Системы  государственного планирования Республики Казахстан с учетом требований настоящего Закона.».
11. В Закон Республики Казахстан от 21 сентябpя 1994 года «О транспорте в Республике Казахстан» (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447; 2001 г., № 23, ст. 309, 321; № 24, ст. 338; 2003 г, № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2005 г., № 15, ст. 63; 2006 г., № 3, ст. 22; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 17-18, ст. 114; № 24, ст. 146; 2011 г., №  1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 14; № 3, ст. 21; № 14, ст. 92, 96; № 15, ст. 97; 2013 г., № 1, ст. 2):
абзац пятый части второй статьи 6 изложить в следующей редакции:
«формирование и проведение инвестиционной, научно-технической и социальной политики;».

12. «Қазақстан Республикасының ішкi iстер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 25-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 8-құжат):
1) 5-1-баптың 1-тармағының 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-3-баптың 1-тармағының 12) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-1-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-баптың 1-тармағының 33)34) және 35) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«33) мемлекеттiк органдармен бiрлесе отырып есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет жасау саласындағы мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысуға;
34) Қазақстан Республикасындағы нашақорлық ахуалдың жай-күйi мен даму үрдiсiн талдауды жүзеге асыруға;
35) нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi өңірлік комиссиялардың қызметiн үйлестiрiп отыруға;».
13. «Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы» 1996 жылғы 5 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 11-12, 263-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 145-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; 2004 ж., № 11-12, 67-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 10-баптың үшінші абзацы алып тасталсын;
2) 11-баптың он сегізінші абзацы алып тасталсын.

12. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «Об органах внутренних дел Республики Казахстан» (Ведомости Верховного  Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст.  184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст.  309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2008 г., № 15-16, ст. 61; 2009 г., № 8, ст. 44; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 25; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 26; № 4, ст. 32; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 15, ст. 97; 2013 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 8):
1) подпункт 3) пункта 1 статьи 5-1 исключить;
2) подпункт 12) пункта 1 статьи 5-3 исключить;
3) подпункт 2) пункта 1 статьи 6-1 исключить;
4) подпункты 33)34) и 35) пункта 1 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«33) участвовать в разработке и реализации совместно с государственными органами государственной политики в сфере оборота  наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
34) осуществлять анализ состояния и тенденции развития наркоситуации в Республике Казахстан;
35) координировать деятельность региональных комиссий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;».
13. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года «О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 11-12, ст.  263; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 145; 2003 г., № 14, ст. 112; 2004 г., № 11-12, ст. 67; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) абзац третий статьи 10 исключить;
2) абзац восемнадцатый статьи 11 исключить.

14. «Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы» 1996 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 14, 273-құжат; 2001 ж., № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж, № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2008 ж., № 13-14, 54-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 2, 25-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат):
1) 6-баптың төртінші абзацы алып тасталсын;
2) 7-баптың үшінші абзацы алып тасталсын;
3) 8-бапта:
1-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
2-тармақтың төртінші абзацы алып тасталсын;
4) 11-бап алып тасталсын.
15. «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 18, 368-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 20, 728-құжат; № 23, 931-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; № 24, 177-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 13, 67-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 15, 97-құжат):
5-баптың үшінші абзацы алып тасталсын.
16. «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 8, 84-құжат; 1999 ж., № 13, 431-құжат; № 23, 921-құжат; 2001 ж., № 15-16, 228-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 17, 101-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 103-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 15, 106, 108-құжаттар; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 52-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 10, 86-құжат; № 11, 102-құжат; № 16, 128, 129-құжаттар; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 21-құжат; № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
1) 10-1-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді және олардың жүзеге асырылуын ұйымдастырады;»;
2) 10-2-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

14. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 273; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2008 г., № 13-14, ст. 54; № 23, ст. 114; 2009 г., № 23, ст. 100; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 7; № 2, ст. 25; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 8, ст. 64; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124; 2013 г., № 1, ст. 3):
1) абзац четвертый статьи 6 исключить;
2) абзац третий статьи 7 исключить;
3) в статье 8:
абзац второй пункта 1 исключить;
абзац четвертый пункта 2 исключить;
4) статью 11 исключить.
15. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года «О пожарной безопасности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  1996 г., № 18, ст. 368; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 20, ст. 728; № 23, ст. 931; 2000 г., № 6, ст. 142; 2002 г., № 17, ст. 155;  2003 г., № 14, ст. 112; № 24, ст. 177; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 13, ст. 67; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 15, ст. 97):
абзац третий статьи 5 исключить.
16. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  1997 г., № 8, ст. 84; 1999 г., № 13, ст. 431; № 23, ст. 921; 2001 г.,  № 15-16, ст. 228; 2002 г., № 6, ст. 71; 2003 г., № 11, ст. 67; 2004 г., № 14, ст. 82; № 17, ст. 101; № 23, ст. 142; 2006 г., № 16, ст. 103; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 15, ст. 106, 108; № 18, ст. 143; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 52; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 10, ст. 86; № 11, ст. 102;  № 16, ст. 128, 129; 2012 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 21; № 4, ст. 32; № 5, ст. 41; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
1) подпункт 1) статьи 10-1 изложить в следующей редакции:
«1) разрабатывает основные направления государственной политики в сфере жилищных отношений и организует их осуществление;»;
2) подпункт 3) статьи 10-2 изложить в следующей редакции:

«3) тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлейді және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді;»;
3) 10-3-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi өкiлдi органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-4-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi өкiлдi органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
17. «Азаматтық қорғаныс туралы» 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 9, 93-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 104-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 18-баптың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттарын әзiрлейдi және олардың жүзеге асырылуын ұйымдастырады;»;
2) 19-баптың бесінші абзацы алып тасталсын.
18. «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» 1997 жылғы 11 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 202-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 2, 11-құжат):
1) 23-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Тiлдiң дамуы мемлекеттiк тiлдiң басымдығын және iс қағаздарын жүргiзудi қазақ тiлiне кезең-кезеңмен көшiрудi көздейтiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жоспарлау жүйесінің құжаттарымен қамтамасыз етiледi.»;
2) 25-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 25-2-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 25-3-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
19. «Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы» 1998 жылғы 23 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 5-6, 48-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат):

«3) разрабатывает и вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию государственной политики в сфере жилищных отношений;»;
3) в статье 10-3:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Местные представительные органы области, города республиканского значения, столицы осуществляют в соответствии с  законодательством Республики Казахстан полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.»;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
4) в статье 10-4:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Местные представительные органы районов, городов областного значения осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан  Республики Казахстан.»;
подпункт 1) пункта 2 исключить.
17. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О Гражданской обороне» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 9, ст. 93; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 142; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 104; 2007 г., № 10, ст. 69; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011  г., № 1, ст. 2, 7;  № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
1) абзац третий статьи 18 изложить в следующей редакции:
«разрабатывает основные направления государственной политики в сфере гражданской обороны и организует их осуществление;»;
2) абзац пятый статьи 19 исключить.
18. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года «О языках в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  1997 г., № 13-14, ст. 202; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 10, ст. 52; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 3, ст. 25; № 15, ст. 97; 2013 г., № 2, ст. 11):
1) часть вторую статьи 23 изложить в следующей редакции:
«Развитие языков обеспечивается документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, предусматривающими приоритетность государственного языка и поэтапный переход делопроизводства на казахский язык.»;
2) подпункт 2) статьи 25 исключить;
3) подпункт 1) статьи 25-2 исключить;
4) подпункт 1) статьи 25-3 исключить.
19. В Закон Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года «О радиационной безопасности населения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 5-6, ст. 48; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 24, ст. 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102):

1) 4-баптың бесінші абзацы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
бірінші бөліктің 3) тармақшасы алып тасталсын;
екінші бөліктің 1) тармақшасы алып тасталсын.
20. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., № 16, 220-құжат; 2001 ж., № 23, 318-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
1) 11-баптың 2) тармақшасында:
екінші және үшінші абзацтар алып тасталсын;
бесінші және жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау тәртiбiн;»;
«жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалануы тәртібін;»;
2) 13-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
17)24) және 27) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«17) ғылыми ұйымдармен бірлесе отырып, асыл тұқымдық орталықтардағы асыл тұқымды тұқымдық малдың тұқымдық, сапалық және сандық құрамын айқындайды;»;
«24) жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалануы тәртібін әзірлейді;»;
«27) асыл тұқымды мал шаруашылығын субсидиялау тәртібін әзірлейді;»;
3) 14-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 16-бапта:
3-тармақтың 1) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілердегі, бюджеттік субсидиялар алған жеке және заңды тұлғалардағы селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың жай-күйін, оның есепке алынуы мен есептілігін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға;»;
«4) жеке және заңды тұлғалардың бюджет қаражаты есебінен сатып алынған асыл тұқымды малды пайдалануы тәртібін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыруға;»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспекторлардың өз құзыретi шегiндегі актілерiн асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлердiң, бюджеттік субсидиялар алған жеке және заңды тұлғалардың орындауы мiндеттi.»;
5) 16-3-баптың бірінші және бесінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлерге, бюджеттік субсидиялар алған жеке және заңды тұлғаларға тиесілі асыл тұқымдық өнiм (материал) мемлекеттік есепке алынуға жатады.»;
«Жеке және заңды тұлғалар асыл тұқымды малды бюджет қаражаты есебінен сатып алған жағдайда, қолда бар асыл тұқымды малын асыл тұқымды малдың мемлекеттiк тiркелiмiне енгiзу үшін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына есеп ұсынады.»;

1) абзац пятый статьи 4 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 3) части первой исключить;
подпункт 1) части второй исключить.
20. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  1998 г., № 16, ст. 220; 2001 г., № 23, ст. 318; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 16; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
1) в подпункте 2) статьи 11:
абзацы второй и третий исключить;
абзацы пятый и седьмой изложить в следующей редакции:
«порядка субсидирования развития племенного животноводства;»;
«порядка использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет бюджетных средств;»;
2) в статье 13:
подпункт 2) исключить;
подпункты 17)24) и 27) изложить в следующей редакции:
«17) определяет породный, качественный и количественный состав племенных животных производителей в племенных центрах совместно с научными организациями;»;
«24) разрабатывает порядок использования физическими и юридическими лицами племенных животных, приобретенных за счет  бюджетных средств;»;
«27) разрабатывает порядок субсидирования развития племенного животноводства;»;
3) подпункт 1) статьи 14 исключить;
4) в статье 16:
подпункты 1) и 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«1) осуществлять государственный контроль за состоянием селекционной и племенной работы, ее учета и отчетности у субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, получивших бюджетные субсидии;»;
«4) осуществлять государственный контроль за порядком использования физическими и юридическими лицами племенных животных,  приобретенных за счет бюджетных средств;»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Акты государственных инспекторов по племенному животноводству в пределах их компетенции обязательны для исполнения  субъектами в области племенного животноводства, физическими и юридическими лицами, получившими бюджетные субсидии.»;
5) части первую и пятую статьи 16-3 изложить в следующей редакции:
«Племенная продукция (материал), принадлежащая субъектам в области племенного животноводства, физическим и юридическим лицам, получившим бюджетные субсидии, подлежит государственному учету.»;
«Физические и юридические лица в случае приобретения племенных животных за счет бюджетных средств представляют отчет местному исполнительному органу района, города областного значения для включения имеющихся племенных животных в государственный регистр племенных животных.»;

6) 16-4-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттiк қолдау бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.»;
7) 18-баптың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жеке және заңды тұлғалар бюджет қаражаты есебінен сатып алған асыл тұқымды және селекциялық мал Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіппен пайдаланылады.»;
8) 24-баптың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«асыл тұқымды малдың, оның iшiнде тектiк қоры шектеулi тұқымдардың тектiк әлеуетiн ғылым жетiстiктерiне сәйкес жетiлдiру;»;
9) 25-баптың тақырыбындағы және бірінші абзацындағы «Малды асылдандырушы» деген сөздер «Асыл тұқымдық» деген сөздермен ауыстырылып, үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«асыл тұқымды малдың тектiк әлеуетiн ғылым жетiстiктерiне сәйкес жетілдіру;»;
10) 26-баптың тақырыбындағы және 1-тармағының бірінші абзацындағы «Малды асылдандырушы» деген сөздер «Асыл тұқымдық» деген сөздермен ауыстырылып, 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Асыл тұқымдық орталықтардағы тұқымдық малдың тұқымдық, сапалық және сандық құрамын уәкілетті орган ғылыми ұйымдармен бiрлесе отырып өңірлік мамандануға, тұқымдық жерсiндiрiлуге қарай және Қазақстан Республикасының малды қолдан ұрықтандыруды өткiзуге арналған ұрыққа деген қажеттiлiктерiн ескере отырып, белгiлейдi.»;
11) 28-1-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құстардың, оның ішінде тектік қоры шектеулі құстардың тектік әлеуетін ғылым жетістіктеріне сәйкес жетілдіру;».
21. «Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы» 1998 жылғы 10 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 17-18, 221-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; 2002 ж., № 10, 106-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 5-6, 30-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 9, 81-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 3-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
4) және 17) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«4) денсаулық сақтау органдарына есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың теріс пайдаланылуы саласындағы қызметтi реттеу бойынша, нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтiк көмектi ұйымдастыруға және оны көрсету кезiнде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының кепiлдiгін қамтамасыз етуге жәрдемдеседi;»;
«17) Қазақстан Республикасындағы нашақорлық ахуалдың даму жай-күйi мен үрдiстерiн талдауды жүзеге асырады;»;

6) часть первую пункта 1 статьи 16-4 изложить в следующей редакции:
«1. Государственная поддержка племенного животноводства осуществляется за счет бюджетных средств.»;
7) часть третью статьи 18 изложить в следующей редакции:
«Племенные и селекционные животные, приобретенные физическими и юридическими лицами за счет бюджетных средств, используются в порядке, утвержденном Правительством Республики Казахстан.»;
8) абзац третий статьи 24 изложить в следующей редакции:
«совершенствование генетического потенциала племенных животных, в том числе пород с ограниченным генофондом, в соответствии с  достижениями науки;»;
9) абзац третий статьи 25 изложить в следующей редакции:
«совершенствование генетического потенциала племенных животных в соответствии с достижениями науки;»;
10) пункт 2 статьи 26 изложить в следующей редакции:
«2. Породный, качественный и количественный состав производителей в племенных центрах определяется уполномоченным органом совместно с научными организациями в зависимости от региональной специализации, породной районированности и с учетом потребностей Республики Казахстан в семени для проведения  искусственного осеменения.»;
11) подпункт 3) статьи 28-1 изложить в следующей редакции:
«3) совершенствование генетического потенциала птиц, в том числе с ограниченным генофондом, в соответствии с достижениями  науки;».
21. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах  противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 17-18, ст.  221; 2000 г., № 6, ст. 141; 2002 г., № 10, ст. 106; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 5-6, ст. 30; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2011 г., № 1, ст. 2; № 9, ст. 81; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
1) в пункте 3 статьи 5:
подпункт 1) исключить;
подпункты 4) и 17) изложить в следующей редакции:
«4) содействует органам здравоохранения по регулированию деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных  веществ, прекурсоров и злоупотребления ими, в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией,  и обеспечении гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;»;
«17) осуществляет анализ состояния и тенденций развития наркоситуации в Республике Казахстан;»;

2) 25-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына және олардың терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимылды ұйымдастыру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.».
22. «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 435-құжат; 2001 ж., № 21-22, 286-құжат; 2003 ж., № 10, 53-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 8, 55-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат):
18-бапта:
2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын.
23. «Өсімдіктер карантині туралы» 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
6-1-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын.
24. «Мемлекеттік құпиялар туралы» 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 4, 102-құжат; 2001 ж., № 8, 53-құжат; 2002 ж., № 15, 147-құжат; 2004 ж., № 6, 41-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 128-құжаттар; 2010 ж., № 3-4, 11-құжат; № 7, 32-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 8, 63-құжат):
1) 5-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай саясатты айқындайды;»;
2) 7-бапта:
5) тармақша алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету тәртібін айқындайды;»;
3) 8-баптың 3) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі нормативтік және әдістемелік актілерді әзірлеу мен орындау мүддесінде мемлекеттік құпияларды қорғау органдарының қызметін үйлестіреді;»;
«9) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз ету тәртібін әзірлейді;»;

2) пункт 1 статьи 25 изложить в следующей редакции:
«1. Организация противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и злоупотреблению ими осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.».
22. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года «О Национальном архивном фонде и архивах» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 435; 2001 г., № 21-22, ст. 286; 2003 г., № 10, ст. 53; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 8, ст. 55; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 15, ст. 97):
в статье 18:
подпункт 4) пункта 2 исключить;
подпункт 5) пункта 3 исключить.
23. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
подпункт 3) статьи 6-1 исключить.
24. В Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 года «О государственных секретах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 4, ст. 102; 2001 г., № 8, ст. 53; 2002 г., № 15, ст. 147; 2004 г., № 6, ст. 41; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; №  20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122, 128; 2010 г., № 3-4, ст. 11; № 7, ст. 32; 2011 г., № 1, ст. 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 8, ст. 63):
1) подпункт 1) части первой статьи 5 изложить в следующей редакции:
«1) определяет единую политику в области защиты государственных секретов;»;
2) в статье 7:
подпункт 5) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) определяет порядок материально-технического и финансового обеспечения работ по защите государственных секретов;»;
3) подпункты 3) и 9) статьи 8 изложить в следующей редакции:
«3) координирует деятельность органов защиты государственных секретов в интересах разработки и выполнения нормативных и методических актов по защите государственных секретов;»;
«9) разрабатывает порядок материально-технического и финансового обеспечения работ по защите государственных секретов;»;

4) 10-баптың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі жұмыстарды материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуге қатысады;»;
5) 36-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мемлекеттік мекемелердің, олардың құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен, ал қалған ұйымдарда – мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға байланысты жұмыстарды орындау кезінде олардың негізгі қызметінен алынатын қаражаттың есебінен жүзеге асырылады.».
25. «Субсидиялар және өтем шаралары туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 20, 732-құжат; 2006 ж., № 1, 3-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
7-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) бюджеттік субсидияларды пайдаланатын кәсiпорындар санына;».
26. «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 1, 2-құжат):
4-3-баптың 10) тармақшасы алып тасталсын.
27. «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 773-құжат; 2001 ж., № 13-14, 170-құжат; 2003 ж., № 4, 24-құжат; № 18, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 61-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 17, 140-құжат; № 19, 147-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 126-құжаттар; 2010 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 20, 158-құжат; 2012 ж., № 5, 36-құжат; № 13, 91-құжат; № 20-21, 123-құжат):
5-баптың 1-тармағында:
1) тармақша алып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру бойынша мемлекеттiк тапсырысты қалыптастыру мен орналастыруды үйлестiру;».
28. «Денешынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 84-құжат; № 15, 97-құжат):

4) подпункт 8) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«8) участвуют в материально-техническом и финансовом обеспечении работ по защите государственных секретов;»;
5) пункт 1 статьи 36 изложить в следующей редакции:
«1. Финансирование деятельности государственных учреждений, их структурных подразделений по защите государственных секретов  осуществляется за счет средств республиканского и местных бюджетов, а остальных организаций – за счет средств, получаемых от их основной деятельности при выполнении работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты.».
25. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года «О субсидиях и компенсационных мерах» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 1999 г., № 20, ст. 732; 2006 г., № 1, ст. 3; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 11, ст. 102):
подпункт 5) пункта 2 статьи 7 изложить в следующей редакции:
«5) число предприятий, использующих бюджетные субсидии;».
26. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О средствах массовой информации» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 771; 2001 г., № 10, ст. 122; 2003 г., № 24, ст. 175; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22;  № 12, ст. 77; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 7; № 5-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 13; № 3, ст. 25; № 15, ст. 97; 2013 г., № 1, ст. 2):
подпункт 10) статьи 4-3 исключить.
27. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 773; 2001 г., № 13-14, ст. 170; 2003 г., № 4, ст. 24; № 18, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 61; 2007 г., № 9, ст. 67; № 17, ст. 140; № 19, ст. 147; 2009 г., № 24, ст. 122, 126; 2010 г., № 24, ст. 148; 2011 г., № 11, ст. 102; № 20, ст. 158; 2012 г., № 5, ст. 36; № 13, ст. 91; № 20-21, ст. 123):
в пункте 1 статьи 5:
подпункт 1) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) координация формирования и размещения государственного заказа по подготовке, переподготовке и повышению квалификации  государственных служащих;».
28. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 25; № 8, ст. 64; № 12, ст. 84; № 15, ст. 97):

1) 5-бап алып тасталсын;
2) 9-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мектеп жасына дейiнгi балалардың, жалпы бiлiм беретiн және кәсiптiк мектептер, колледждер, лицейлер оқушыларының, жоғары оқу орындары студенттерiнiң дене тәрбиесi оқу жоспарларына, санитариялық қағидалар мен гигиеналық нормативтерге сәйкес оқу және ұзартылған күн режимiнде, сабақтан тыс уақытта және дербес жүзеге асырылады. Мiндеттi дене тәрбиесi сабақтары оқытудың бүкiл кезеңi бойына аптасына мектепке дейiнгi мекемелерде – кемiнде сегіз сағат, жалпы бiлiм беретiн мектепте – кемiнде үш сағат, кәсiптiк-техникалық мектептерде, колледждерде, лицейлер мен жоғары оқу орындарында аптасына кемiнде төрт сағат жүргiзiледi.»;
3) 10-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қызметкерлердiң, олардың отбасы мүшелерiнiң жеке және ұжымдық денешынықтыру-спортпен шұғылдануын ұйымдастыру үшiн материалдық база жасау, оны пайдалану, қаржыландыру, мамандармен қамтамасыз ету ұжымдық шарттарда, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында айқындалады.»;
4) 20-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«20-бап. Спорт қызметін ғылыми-әдістемелік жағынан қамтамасыз ету Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын iске асыру шеңберiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi мүдделi заңды тұлғалармен бiрлесе отырып, денешынықтыру және спорт проблемалары бойынша ғылыми-зерттеулер жүргiзедi, халықтың әртүрлi топтары арасында бұқаралық спортты дамытуға және жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткізуге бағытталған ғылыми-әдiстемелiк ұсынымдар әзірлейді, дене шынықтыру және спорт, медицина, биология және психология саласындағы жетекшi отандық және шетелдік мамандарды келiсiмшарт негiзiнде Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларын ғылыми-әдiстемелiк жағынан қамтамасыз етуге тартады.»;
5) 23-баптың 11) тармақшасы алып тасталсын;
6) 23-1-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
29. «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 7, 165-құжат; 2004 ж., № 11-12, 62-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат):
31-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
30. «Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы» 2000 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 21, 382-құжат; 2003 ж., № 15, 139-құжат; 2005 ж., № 7-8, 22-құжат; 2007 ж., № 14, 102-құжат; 2011 ж., № 4, 37-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 12, 87-құжат; № 13, 91-құжат):
8-баптың 6-тармағының екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Аралық тұрғын үй және алдын ала тұрғын үй заемдары салымшыларға Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыру шеңберінде ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер қаражатының немесе ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер мен тұрғын үй құрылыс жинақ банкі қаражатының есебiнен беріледі.
Салымшыларға Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыру шеңберінде ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер қаражатының немесе ұзақ мерзiмдi бюджеттiк кредиттер мен тұрғын үй құрылыс жинақ банкі қаражатының есебiнен берілетін аралық тұрғын үй және алдын ала тұрғын үй заемдары бойынша сыйақы мөлшерлемесі кредиттік шартқа сәйкес белгіленеді.».

1) статью 5 исключить;
2) часть первую пункта 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:
«1. Физическое воспитание детей дошкольного возраста, учащихся общеобразовательных и профессиональных школ, колледжей, лицеев,  студентов высших учебных заведений осуществляется в режиме учебного и продленного дня, во внеучебное время и самостоятельно в соответствии с учебными планами, санитарными правилами и гигиеническими нормативами. Обязательные уроки физического воспитания проводятся в дошкольных учреждениях не менее восьми часов в неделю, в общеобразовательной школе не менее трех часов, в профессионально-технических школах, колледжах, лицеях и высших учебных заведениях не менее четырех часов в неделю в течение всего  периода обучения.»;
3) пункт 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«2. Создание материальной базы, ее использование, финансирование, обеспечение специалистами для организации индивидуальных и коллективных физкультурно-спортивных занятий работников, членов их семей определяются коллективными договорами, документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
4) статью 20 изложить в следующей редакции:
«Статья 20. Научно-методическое обеспечение
спортивной деятельности
В рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан  совместно с заинтересованными юридическими лицами проводит научные исследования по проблемам физической культуры и спорта, разрабатывает научно-методические рекомендации, направленные на развитие массового  спорта среди различных слоев населения и достижение высших спортивных результатов, привлекает на контрактной основе ведущих отечественных и иностранных специалистов в области физической культуры и спорта, медицины, биологии и психологии к научно-методическому обеспечению национальных сборных команд Республики Казахстан.»;
5) подпункт 11) статьи 23 исключить;
6) подпункт 1) пункта 1 статьи 23-1 исключить.
29. В Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2000 г., № 7, ст. 165; 2004 г., № 11-12, ст. 62; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., №  1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92; № 15, ст. 97):
подпункт 2) пункта 1 статьи 31 исключить.
30. В Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года «О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 21, ст. 382; 2003 г., № 15, ст. 139; 2005 г., № 7-8, ст. 22; 2007 г., № 14, ст. 102; 2011 г.,   № 4, ст. 37; № 16, ст. 128; 2012 г., № 12, ст. 87; № 13, ст. 91):
части вторую и третью пункта 6 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«Промежуточные жилищные и предварительные жилищные займы предоставляются вкладчикам в рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан за счет средств долгосрочных бюджетных кредитов или долгосрочных бюджетных кредитов и средств жилищного строительного сберегательного банка.
Ставка вознаграждения по промежуточному жилищному и предварительному жилищному займам, предоставляемым вкладчикам в рамках реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан за счет средств долгосрочных бюджетных кредитов или долгосрочных бюджетных кредитов и средств жилищного строительного сберегательного банка, устанавливается в соответствии с кредитным договором.».

31. «Отбасы үлгiсiндегi балалар ауылы және жасөспiрiмдер үйлерi туралы» 2000 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 21, 385-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; 2011 ж., № 21, 173-құжат):
36-баптың 1-тармағы алып тасталсын.
32. «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 12-құжат; № 15-16, 232-құжат; 2003 ж., № 19-20, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 89-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 14, 94-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
1) 5-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) астық өндіруді мемлекеттік қолдау саласындағы саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді және олардың жүзеге асырылуын ұйымдастырады;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) инвестициялар тарту үшiн қолайлы жағдайлар қалыптастырады және астық нарығын дамыту мен оның тұрақтылығын ұстап тұру жөнiнде өзге де шараларды қолданады;»;
2) 6-баптың 9) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-1-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
33. «Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 15-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 17, 78-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат):
4-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Уәкілетті орган қорғаныстық тапсырыстың жобасын мемлекеттік тапсырыс берушілердің өтінімдері бойынша Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің елдің қорғанысы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы құжаттары негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мен міндеттемелерін ескере отырып, тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде осы мақсаттарға белгіленген шығыстар шегінде әзірлейді және қалыптастырады.».
34. «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 17-құжат; № 9, 86-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 103-құжат; 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 142-құжат; № 24, 144-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 13, 86, 87-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 99-құжат; № 18, 113-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 17, 139-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114, 124-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 2, 28-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 15, 118-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 3, 21-құжат; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 1, 2, 3-құжаттар):

31. В Закон Республики Казахстан от 13 декабря 2000 года «О детских деревнях семейного типа и домах юношества» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 21, ст. 385; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 17, ст. 81; 2011 г., № 21, ст. 173):
пункт 1 статьи 36 исключить.
32. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2,ст. 12; № 15-16, ст. 232; 2003 г., № 19-20, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 18, ст. 145; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 89; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 14; № 14, ст. 94; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
1) в статье 5:
подпункт 1) исключить;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) разрабатывает основные направления политики в области государственной поддержки производства зерна и организует их  осуществление;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) формирует благоприятные условия для привлечения инвестиций и принимает иные меры по развитию зернового рынка и поддержанию его стабильности;»;
2) подпункт 9) статьи 6 исключить;
3) подпункт 1) пункта 1 статьи 6-1 исключить.
33. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О государственном оборонном заказе» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 15; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 17, ст. 78; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 5,ст. 41):
пункт 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«1. Проект оборонного заказа разрабатывается и формируется уполномоченным органом по заявкам государственных заказчиков на  основе документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области обеспечения обороны и безопасности страны, а также с учетом международных договоров и обязательств Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на  соответствующий плановый период в пределах установленных расходов на эти цели.».
34. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике  Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 17; № 9, ст. 86; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 103; 2004 г., № 10, ст. 56; № 17, ст. 97; № 23, ст. 142; № 24, ст. 144; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 13, ст. 86, 87; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 99; № 18, ст. 113; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 17, ст. 139; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114,  124; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 24, ст. 133; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; № 7, ст. 29, 32; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 3, 7; № 2, ст. 28; № 6, ст. 49;  № 11, ст. 102; № 13, ст. 115; № 15, ст. 118; № 16, ст. 129; 2012 г., № 2, ст. 11; № 3, ст. 21; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92; № 23-24, ст. 125; 2013 г.,№ 1, ст. 2, 3):

1) 6-баптың 1-тармағының 2) және 11) тармақшалары алып тасталсын;
2) 27-баптың 1-тармағының 16) және 16-1) тармақшалары алып тасталсын;
3) 31-баптың 1-тармағында:
1-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1-4) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларын бекітеді;»;
13) және 14-2) тармақшалар алып тасталсын.
35. «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 10, 86-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 128-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 5, 35-құжат; № 8, 64-құжат; № 13, 91-құжат; № 15, 97-құжат; № 20, 121-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат):
1) 6-баптың 2-тармағында:
3) тармақша алып тасталсын;
9-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9-4) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) және өңірлік комиссиялар туралы үлгі ережелерді әзірлеуге және бекітуге;»;
2) 7-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 10-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Жеке жұмыспен қамту агенттiктерi жұмысқа орналастыру, жұмыс орындарын құру мәселелерi бойынша мемлекеттiк органдармен, жұмыс берушiлермен өзара iс-қимыл жасайды.»;
4) 11-баптың 1-тармағы екінші бөлігінің төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің индустриялық-инновациялық даму саласындағы құжаттарында дамытылуы көзделген жоғары оқу орындарында басшылар және жоғары білімді оқытушылар лауазымдарында жұмыс iстейтiн, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен расталған құжаттары бар;»;
5) 12-бап алып тасталсын.
36. «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 175-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; 2003 ж., № 23, 168-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):

1) подпункты 2) и 11) пункта 1 статьи 6 исключить;
2) подпункты 16) и 16-1) пункта 1 статьи 27 исключить;
3) в пункте 1 статьи 31:
подпункт 1-4) изложить в следующей  редакции:
«1-4) утверждает бюджетные программы администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджета района (города областного значения);»;
подпункты 13) и 14-2) исключить.
35. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; №  17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 10, ст. 86; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 128; 2012 г., № 2, ст. 11, 14; № 5, ст. 35; № 8, ст. 64; № 13, ст. 91; № 15, ст. 97; № 20, ст. 121; 2013 г., № 1, ст. 3):
1) в пункте 2 статьи 6:
подпункт 3) исключить;
подпункт 9-4) изложить в следующей редакции:
«9-4) разрабатывать и утверждать типовые положения о районных (городских) и региональных комиссиях по вопросам занятости  населения;»;
2) подпункт 1) статьи 7 исключить;
3) пункт 3 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«3. Частные агентства занятости взаимодействуют с государственными органами, работодателями по вопросам трудоустройства, создания рабочих мест.»;
4) абзац четвертый части второй пункта 1 статьи 11 изложить в следующей редакции:
«работающих на должностях руководителей и преподавателей с высшим образованием с подтвержденными документами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в высших учебных заведениях, развитие которых предусмотрено документами Системы государственного планирования Республики Казахстан в области индустриально-инновационного развития;»;
5) статью 12 исключить.
36. В Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст. 175; 2002 г., № 4, ст.  33; 2003 г., № 23, ст. 168; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3,  ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2008 г., № 13-14,ст. 57; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1,ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):

1) 9-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 11-бапта:
1) тармақша алып тасталсын;
3) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) туристік қызмет, туризм және туристік индустрия саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;»;
«6) туристік қызмет саласындағы салааралық және өңіраралық үйлестіруді, туристік қызметті жүзеге асыратын отандық, шетелдік және халықаралық туристік, қоғамдық және басқа да ұйымдармен және тұлғалармен өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асырады;»;
3) 12-баптың бірінші абзацындағы «1.» деген цифр және оның 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын;
4) 26-баптың 8 және 9-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Уәкiлеттi орган мүдделi министрлiктермен және басқа да атқарушы органдармен бiрлесiп туристердiң қорғалуы мен қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуді ұйымдастырады.
9. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдігі туристердiң қорғалуы мен қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуді ұйымдастырады.».
37. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж.,  № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 21, 27-құжаттар; № 4, 32-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 3-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы негiздемелерін, болжамдарын, құжаттарын жасау;»;
2) 19-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу кезiнде орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметiне басшылық етедi және олардың iс-қимылын үйлестiрудi жүзеге асырады;»;
3) 21-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) облыс әкiмдiгi ұсынатын ведомстволық бағыныстағы әкiмшiлiк-аумақтық бірліктер аумағының қала құрылысын жоспарлаудың (аудандық жоспарлау жобаларының) кешендi схемаларын бекiту;»;
4) 22-бапта:
1-1-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;

1) подпункт 4) пункта 3 статьи 9 исключить;
2) в статье 11:
подпункт 1) исключить;
подпункты 3) и 6) изложить в следующей редакции:
«3) реализует государственную политику в области туристской деятельности, туризма и туристской индустрии;»;
«6) осуществляет межотраслевую и межрегиональную координацию в области туристской деятельности, взаимодействие с отечественными, зарубежными и международными туристскими, общественными и другими  организациями и лицами, осуществляющими туристскую деятельность;»;
3) подпункты 2) и 3) статьи 12 исключить;
4) пункты 8 и 9 статьи 26 изложить в следующей редакции:
«8. Уполномоченный орган совместно с заинтересованными министерствами и другими исполнительными органами организует  обеспечение защиты и безопасности туристов.
9. Акимат области, города республиканского значения, столицы организует обеспечение защиты и безопасности туристов.».
37. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012  г., № 3, ст. 21, 27; № 4, ст. 32; № 8, ст. 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) пункта 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:
«2) составлении обоснований, прогнозов, документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области архитектуры, градостроительства и строительства;»;
2) в статье 19:
подпункт 2) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
«9) руководит деятельностью и осуществляет координацию действий центральных и местных исполнительных органов при проведении государственной политики в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;»;
3) подпункт 2) статьи 21 изложить в следующей редакции:
«2) утверждение представляемых акиматом области комплексных схем градостроительного планирования территории подведомственных  административно-территориальных единиц (проектов районной планировки);»;
4) в статье 22:
подпункт 3) пункта 1-1 исключить;
подпункт 2) пункта 2 исключить;

5) 23-1-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) қала құрылысы жобаларын, сондай-ақ инженерлік жағынан қамтамасыз ету және коммуникациялар схемаларын бекіту кіреді.»;
6) 24-баптың 1-тармағының 2-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1) облыс аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларының жобаларын (облыстың аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастыру және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну;»;
7) 25-бапта:
1-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) қала құрылысы құжаттамасын қалалық мәслихатқа бекітуге ұсыну;»;
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қала құрылысы құжаттамасын, сондай-ақ қала аумағында құрылыс салудың, оны абаттандыру мен инженерлік жағынан қамтамасыз етудің қағидаларын осы Заңның 21 және 22-баптарына сәйкес тиісті мәслихаттарға бекітуге ұсыну;»;
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қала құрылысы құжаттамасын, сондай-ақ қала аумағында құрылыс салудың, оны абаттандыру мен инженерлік жағынан қамтамасыз етудің қағидаларын осы Заңның 21 және 22-баптарына сәйкес тиісті мәслихаттарға бекітуге ұсыну;»;
8) 42-баптың 3-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн жүзеге асыру арқылы әлеуметтiк-экономикалық және шаруашылық даму жөніндегi өңіраралық және салааралық мемлекеттiк мүдделердi үйлестiредi.».
38. «Автомобиль жолдары туралы» 2001 жылғы 17 шілҒдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 246-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 15, 125-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; № 23-24, 125-құжат):
1) 11-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 13-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
1-1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 14-баптың 1-тармағындағы «бекiтiлген республикалық және аймақтық бағдарламаларға» деген сөздер «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына» деген сөздермен ауыстырылсын.
39. «Темір жол көлігі туралы» 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 315-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 87-құжат; № 14, 89-құжат; № 16, 99-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 14-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
14-бапта:

5) подпункт 2) статьи 23-1 изложить в следующей редакции:
«2) утверждение градостроительных проектов, а также схем инженерного обеспечения и коммуникаций.»;
6) подпункт 2-1) пункта 1 статьи 24 изложить в следующей редакции:
«2-1) организация разработки и представление в Правительство Республики Казахстан на утверждение проектов комплексных схем  градостроительного развития территории области (проектов районной планировки области), а также генеральных планов городов областного  значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренных областным маслихатом;»;
7) в статье 25:
подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«5) представление на утверждение городскому маслихату градостроительной документации;»;
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«3) представление в соответствии со статьями 21 и 22 настоящего Закона на утверждение соответствующим маслихатам градостроительной документации, а также правил застройки, благоустройства и инженерного обеспечения территории города;»;
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«3) представление в соответствии со статьями 21 и 22 настоящего Закона на утверждение соответствующим маслихатам градостроительной документации, а также правил застройки, благоустройства и инженерного обеспечения территории города;»;
8) подпункт 3) пункта 3 статьи 42 изложить в следующей редакции:
«3) координирует межрегиональные и межотраслевые государственные интересы по социально-экономическому и хозяйственному развитию через осуществление архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.».
38. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 246; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2007 г., № 16, ст. 129; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 5, ст. 43; № 15, ст. 125; 2012 г., № 14, ст. 92; № 23-24, ст. 125):
1) подпункт 4) статьи 11 исключить;
2) в статье 13:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 1-1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) в пункте 1 статьи 14 слова «утвержденными республиканскими и региональными программами» заменить словами «документами Системы государственного планирования Республики Казахстан».
39. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 14; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
в статье 14:

1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын.
40. «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 2, 16-құжат; 2004 ж., № 20, 116-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 11, 36-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж, № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; № 14, 95, 96-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 2, 10-құжат):
4-баптың 3-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) сауда мақсатында теңiзде жүзу саласындағы қатынастарды реттейтiн заңнамалық және өзге де нормативтiк құқықтық актiлердің жобаларын әзiрлеу;».
41. «Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы» 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 5, 51-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 9, 49-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; 2010 ж., № 24, 143-құжат):
6-баптың 26) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«26) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, басым жобаларды iске асыру үшiн инвестицияларды, сондай-ақ халықаралық экономикалық және қаржылық ұйымдар беретiн қарыздар мен гранттарды тартуға жәрдемдесу;».
42. «Бал ара шаруашылығы туралы» 2002 жылғы 12 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 5, 55-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат):
14-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
43. «Әділет органдары туралы» 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 6, 67-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 18, 143-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 15-16, 75-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 128-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; № 24, 145, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 15, 118-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 15, 97-құжат; № 21-22, 124-құжат):
23-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы алып тасталсын.

подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
подпункт 2) пункта 3 исключить.
40. В Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 года «О торговом мореплавании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  2002 г., № 2, ст. 16; 2004 г., № 20, ст. 116; № 23, ст. 142; 2005 г.,  № 11, ст. 36; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г, № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 12, ст. 111; 2012 г., № 8, ст. 64; № 14, ст. 95, 96; № 15, ст. 97; 2013 г., № 2, ст. 10):
подпункт 2) пункта 3 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«2) разработка проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, регулирующих отношения в сфере торгового  мореплавания;».
41. В Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года «О дипломатической службе Республики Казахстан» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2002 г., № 5, ст. 51; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 9, ст. 49; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 8, ст. 44; 2010 г., № 24, ст. 143):
подпункт 26) статьи 6 изложить в следующей редакции:
«26) содействие в привлечении инвестиций, а также займов и грантов, предоставляемых международными экономическими и финансовыми организациями для реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, приоритетных проектов;».
42. В Закон Республики Казахстан от 12 марта 2002 года «О пчеловодстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., №  5, ст. 55; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; 2011 г., № 11, ст. 102; № 12, ст. 111):
подпункт 2) статьи 14 исключить.
43. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года «Об органах юстиции» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г.,  № 6, ст. 67; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 143; 2008 г., № 10-11, ст. 39; 2009 г., № 8, ст. 44; № 15-16, ст. 75;  № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; № 24, ст. 128; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; № 24, ст. 145, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 15, ст. 118; 2012 г., № 3, ст. 26; № 15, ст. 97; № 21-22, ст. 124):
подпункт 5) пункта 1 статьи 23 исключить.

44. «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 7-8, 77-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 9, 44-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 1, 5-құжат; № 15, 97-құжат):
6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын.
45. «Кешенді кәсіпкерлік лицензия (франчайзинг) туралы» 2002 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 12, 117-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 22-баптың екінші бөлігі алып тасталсын.
46. «Өсімдіктерді қорғау туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 140-құжат; 2004 ж., № 17, 98-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
47. «Геодезия және картография туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
6-баптың 1-1) тармақшасы алып тасталсын.
48. «Ветеринария туралы» 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын.
49. «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 16, 152-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат):

44. В Закон Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года «О промышленной безопасности на опасных производственных объектах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 7-8, ст. 77; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007  г., № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 9, ст. 44; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 1, ст. 5; № 15, ст. 97):
подпункт 2) статьи 6 исключить.
45. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2002 года «О комплексной предпринимательской лицензии (франчайзинге)» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 12, ст. 117):
1) подпункт 1) пункта 1 статьи 5 исключить;
2) часть вторую статьи 22 исключить.
46. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., №  13-14, ст. 140; 2004 г., № 17, ст. 98; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 6 исключить.
47. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О геодезии и картографии» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  2002 г., № 13-14, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2007 г., № 2, ст. 18; 2011 г., № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):
подпункт 1-1) статьи 6 исключить.
48. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., №  15, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г.,  № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; 2008 г., № 24, ст. 129; 2009 г., № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 16; № 8, ст. 64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) подпункт 3) статьи 8 исключить.
49. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст. 152; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 14, ст. 92):

1) 4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2-1) және 10) тармақшалары алып тасталсын;
3) 7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi өкiлдi органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мүгедектер қатарындағы кемтар балаларға үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшесi туралы ережені әзiрлейдi, үйде әлеуметтiк көмек көрсету бөлiмшелерiн құрады;».
50. «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 17, 154-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; № 17, 81-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 17, 136-құжат; № 21, 173-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 3-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
2) 51-баптың екінші бөлігінің 2) тармақшасы алып тасталсын.
51. «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 1-2, 1-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 12, 111-құжат; № 15, 118-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат):
4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
52. «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 16-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 3) және 7) тармақшалары алып тасталсын;
2) 6-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
53. «Почта туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 17-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 99-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 5, 35-құжат; № 13, 91-құжат):
8-бапта:

1) подпункт 1) статьи 4 исключить;
2) подпункты 2-1) и 10) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) в статье 8:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Местные представительные органы области, города республиканского значения, столицы осуществляют в соответствии с  законодательством Республики Казахстан полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.»;
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«1) разрабатывают положение об отделении социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями из числа инвалидов, создают отделения социальной помощи на дому;».
50. В Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года «О правах ребенка в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 17, ст. 154; 2004 г., № 23, ст.  142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; № 17, ст. 81; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 17, ст. 136; № 21, ст. 173; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункт 1) пункта 3 статьи 7 исключить;
2) подпункт 2) части второй статьи 51 исключить.
51. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 1-2, ст. 1; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 12, ст. 111;  № 15, ст. 118; 2012 г., № 8, ст. 64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97):
подпункт 1) статьи 4 исключить.
52. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 16; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92; № 15, ст. 97):
1) подпункты 3) и 7) статьи 5 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 6 исключить.
53. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О почте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 17; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 99; 2009 г., № 2-3, ст. 18; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 5, ст. 35; № 13, ст. 91):
в статье 8:

1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын.
54. «Автомобиль көлiгi туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 15, 134-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
14-бапта:
1-тармақтың 1) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
2-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын.
55. «Йод тапшылығы ауруларының алдын алу туралы» 2003 жылғы 14 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 19-20, 149-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2007 ж., № 4, 95-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) йод тапшылығы ауруларының алдын алу саласында салааралық үйлестiрудi, сондай-ақ қоғамдық ұйымдармен өзара ic-қимылды жүзеге асырады;»;
3) 8-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
56. «Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы» 2003 жылғы 4 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 21-22, 150-құжат; 2007 ж., № 2, 14-құжат; № 20, 153-құжат; 2009 ж., № 2-3, 14-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
14-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) аумақтың экономикалық және әлеуметтік даму бағдарламаларын бекіту кезінде меншіктің мемлекеттік мониторингі деректерін пайдалануға құқылы.».
57. «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 176-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 11, 102-құжат; № 23, 178-құжат):
6-баптың 7) және 10) тармақшалары алып тасталсын.
58. «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 5, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 16, 100-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 13, 91-құжат; № 15, 97-құжат):

подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 3) пункта 2 исключить.
54. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан,  2003 г., № 15, ст. 134; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 15, ст. 97):
в статье 14:
подпункты 1) и 4) пункта 1 исключить;
подпункт 8) пункта 2 исключить.
55. В Закон Республики Казахстан от 14 октября 2003 года «О профилактике йододефицитных заболеваний» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2003 г., № 19-20, ст. 149; 2006 г., № 1, ст. 5; 2007 г., № 4, ст. 95; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 14, ст. 92):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 2) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) осуществляет межотраслевую координацию, а также взаимодействие с общественными организациями в области профилактики  йододефицитных заболеваний;»;
3) в статье 8:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить.
56. В Закон Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года «О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 21-22, ст. 150; 2007 г., № 2, ст. 14; № 20, ст. 153; 2009 г., № 2-3, ст. 14; 2011 г., № 11, ст. 102):
подпункт 2) статьи 14 изложить в следующей редакции:
«2) вправе использовать данные государственного мониторинга собственности при утверждении экономических и социальных программ развития территории.».
57. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 176; 2005 г., № 5, ст. 5; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 3; № 11, ст. 102; № 23, ст. 178):
подпункты 7) и 10) статьи 6 исключить.
58. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года «Об обязательном страховании в растениеводстве» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 16, ст. 100; 2007 г., № 8, ст. 52; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 13, ст. 91; № 15, ст. 97):

1) 4-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) өсiмдiк шаруашылығын мемлекеттiк қолдаудың тиiмдiлiгiн арттыруға жәрдемдесу болып табылады.»;
2) 4-1-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 5-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
59. «Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 6, 44-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 15, 97-құжат):
6-баптың 2) және 3) тармақшалары алып тасталсын.
60. «Байланыс туралы» 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 14, 81-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146, 150-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 3, 25-құжат; № 8, 63, 64-құжаттар; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) байланыс саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеу және олардың жүзеге асырылуын ұйымдастыру;»;
2) 8-баптың 1-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) өз құзыретi шегiнде байланыс саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi, оның iшiнде радиоэлектрондық құралдарды, жоғары жиiлiктi құрылғыларды тiркеу және пайдалану, сондай-ақ оларды шет елдерден әкелу тәртiбiн, байланыс қызметтерiн көрсету қағидаларын әзiрлеу және қабылдау;»;
3) 29-баптың 1-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Пайдаланушыларға телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін ұсынуды қамтамасыз ететін байланыс желілерін дамыту Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады.».
61. «Iшкi су көлiгi туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 88-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат):

1) подпункт 3) статьи 4 изложить в следующей редакции:
«3) содействие в повышении эффективности государственной поддержки растениеводства.»;
2) подпункт 1) статьи 4-1 исключить;
3) подпункт 2) пункта 2 статьи 5 исключить.
59. В Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 6, ст. 44; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 11, 14; № 15, ст. 97):
подпункты 2) и 3) статьи 6 исключить.
60. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года «О связи» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 24, ст. 121; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146, 150; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 3, ст. 25; № 8, ст. 63, 64; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):
1) подпункт 1) статьи 7 изложить в следующей редакции:
«1) разработка основных направлений государственной политики в области связи и организация их осуществления;»;
2) подпункт 8) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«8) разработка и принятие в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в области связи, в том числе порядка регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств, высокочастотных устройств, а также ввоза их из-за границы, правил оказания услуг связи;»;
3) часть вторую пункта 1 статьи 29 изложить в следующей редакции:
«Развитие сетей связи, обеспечивающих предоставление пользователям универсальных услуг телекоммуникаций, осуществляется в соответствии с документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.».
61. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 88; 2006 г., № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97):

1) 8-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
62. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 16, 95-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2010 ж., № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 4-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 4-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Әлеуметтік-экономикалық проблемаларды шешуде материалдық және өзге де көмек көрсетуге, тиісті білім беру, медициналық, құқықтық, психологиялық-педагогикалық, ақпараттық, консультациялық және басқа да қызметтер, оның ішінде денсаулық сақтауды, балаларды тәрбиелеу мен дамытуды, жастарды әлеуметтік қорғауды, бейімдеу мен оңалтуды қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсетуге бағытталған жас отбасыларды мемлекеттік қолдау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады.»;
5) 13-баптың 2-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржы қаражатының есептiк көлемi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру үшін қажеттi материалдық және қаржылық ресурстар есепке алына отырып айқындалады.»;
6) 14-баптың 3-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттiк жастар саясатын іске асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру шеңберінде жастар ұйымдары мемлекеттiк органдармен ынтымақтасуға, ал олардың уәкiлеттi өкiлдерi мемлекеттiк жастар саясатын iске асыру жөнiндегi консультациялық-кеңесшi органдардың құрамына кiруге құқылы.»;
7) 16-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттiк органдар өз құзыретiне сәйкес Қазақстан Peспубликасындағы мемлекеттік жастар саясатының проблемалары бойынша ғылыми зерттеулер ұйымдастырады. Көрсетілген зерттеулер ұзақ мерзiмдік негiзде жүзеге асырылады.».
63. «Электр энергетикасы туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 17, 102-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 7, 38-құжат; № 13, 87-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 129-құжат; 2012 ж., № 3, 21-құжат; № 12, 85-құжат; № 14, 92-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 4, 21-құжат):

1) подпункт 2) статьи 8 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 9 исключить.
62. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 16, ст. 95; 2007 г., № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2010 г., № 22, ст. 130; 2011 г., № 6, ст. 49; № 11, ст. 102):
1) в статье 4:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункт 3) пункта 2 исключить;
подпункт 2) пункта 3 исключить;
подпункт 1) пункта 4 исключить;
подпункт 2) пункта 5 исключить;
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 8 исключить;
3) подпункт 4) пункта 4 статьи 9 исключить;
4) пункт 1 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«1. Государственная поддержка молодых семей, направленная на оказание материальной и иной помощи в решении социально-экономических проблем, оказание соответствующих образовательных, медицинских, правовых, психолого-педагогических, информационных, консультативных и других услуг, в том числе по обеспечению охраны здоровья, воспитания и развития детей, социальной защиты, адаптации и реабилитации молодежи, осуществляется в соответствии с документами Системы  государственного планирования Республики Казахстан.»;
5) часть вторую пункта 2 статьи 13 изложить в следующей редакции:
«Расчетный объем финансовых средств определяется с учетом материальных и финансовых ресурсов, необходимых для реализации  государственной молодежной политики в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
6) часть вторую пункта 3 статьи 14 изложить в следующей редакции:
«В рамках осуществления мероприятий по реализации государственной молодежной политики молодежные организации вправе  сотрудничать с государственными органами, а их уполномоченные представители – входить в состав консультативно-совещательных органов по реализации государственной молодежной политики.»;
7) пункт 2 статьи 16 изложить в следующей редакции:
«2. Государственные органы в соответствии со своей компетенцией организуют научные исследования по проблемам государственной  молодежной политики в Республике Казахстан. Указанные исследования осуществляются на долговременной основе.».
63. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об электроэнергетике» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 7, ст. 38; № 13, ст. 87; № 24, ст. 148; 2007 г., № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 129; 2012 г., № 3, ст. 21; № 12, ст. 85; № 14, ст. 92; № 15, ст. 97; 2013 г., № 4, ст. 21):

1) 4-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-баптың 11-тармағының 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) энергияны үнемдеудің нормативтiк-әдiстемелiк актiлерiн, құқықтық және экономикалық тетiктерiн әзiрлеудi ұйымдастыруға;».
64. «Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 105-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; 2010 ж., № 8, 41-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат):
1) 7-баптың 5) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жергiлiктi бюджеттердi кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың, қадағалаусыз және панасыз қалудың профилактикасына арналған шығыстар бөлiгiнде бекiтедi және олардың атқарылуын бақылайды;»;
3) 18-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын.
65. «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 107-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 21, 161-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 8-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 1-тармағы бірінші бөлігінің 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 10-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 12-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
5) 22-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) биологиялық саналуандылықты сақтау, жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану жөнiндегi шараларды негiздеу;».
66. «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 21, 124-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 92-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 5, 41-құжат; № 14, 92, 95-құжаттар; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 4, 21-құжат):
1) 6-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы алып тасталсын;

1) подпункт 2) статьи 4 исключить;
2) подпункт 2) статьи 5 исключить;
3) подпункт 7) пункта 11 статьи 6 изложить в следующей редакции:
«7) организовывать разработку нормативно-методических актов, правовых и экономических механизмов энергосбережения;».
64. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении  детской безнадзорности и беспризорности» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 105; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; 2010 г., № 8, ст. 41; № 22, ст. 130, № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 11, ст. 102; 2012 г., № 3, ст. 26):
1) подпункт 5) статьи 7 исключить;
2) подпункт 1) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«1) утверждают и контролируют исполнение местных бюджетов в части расходов на профилактику правонарушений, безнадзорности и  беспризорности среди несовершеннолетних;»;
3) подпункт 1) пункта 1 статьи 18 исключить.
65. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 107; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 21, ст. 161; 2012 г., № 3, ст. 27;  № 15, ст. 97):
1) подпункт 4) статьи 8 исключить;
2) подпункт 2) части первой пункта 1 статьи 9 исключить;
3) в статье 10:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
4) пункт 3 статьи 12 исключить;
5) подпункт 6) пункта 1 статьи 22 изложить в следующей редакции:
«6) обоснования мер по сохранению биологического разнообразия, охране, воспроизводству и использованию животного мира;».
66. В Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года «О техническом регулировании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 21, ст. 124; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 5, ст. 41; № 14, ст. 92, 95; № 15, ст. 97; 2013 г., № 4, ст. 21):
1) подпункт 4) статьи 6 исключить;
2) подпункт 4) части первой статьи 7 исключить;

3) 8-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) стандарттар мен өзге де құжаттарды әзiрлеу және оларды халықаралық нормалармен және талаптармен үйлестiру жөнiндегi жоспарларды дайындауды және iске асыруды;»;
4) 11-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар дайындау жатады.»;
5) 22-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерін әзiрлеу ұлттық стандарттау жөнiндегi жұмыс жоспарларына сәйкес жүргiзiледi.»;
6) 25-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«25-бап. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстарды жоспарлау
1. Қазақстан Республикасы экономикасының салаларындағы басым бағыттар ескеріле отырып, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының, стандарттау жөнiндегi техникалық комитеттерiнiң, жеке және заңды тұлғаларының ұсыныстары негізiндегi стандарттау жөнiндегi жұмыстардың жоспарлары уәкiлеттi орган белгілеген тәртiппен бекiтiледi.
2. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстардың жоспарларын әзiрлеу кезінде Қазақстан Республикасы Президентiнің және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiнде белгiленген талаптар, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк және экономикалық дамуының және ғылыми-зерттеу жұмыстардың жоспарлары ескерiледi.
3. Мемлекеттiк стандарттау жөнiндегi жұмыстардың бекiтiлген жоспарлары ресми баспасөз басылымдарында және ортақ пайдаланымдағы ақпараттық жүйеде жарияланады.
4. Мемлекеттiк стандарттау жоспарларын әзiрлеу тәртiбiн уәкiлеттi орган белгілейді.».
67. «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 1-2, 1-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 5, 43-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 4, 32-құжат; № 5, 41-құжат):
1) 4-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың бiрыңғай әскери-техникалық саясатын әзiрлеуді және iске асыруды;»;
2) 5-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын, Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар құрылысының және оларды дамытудың жоспарларын бекiтеді;»;
3) 7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 22-баптың 2-тармағында:
11) тармақша алып тасталсын;
16-5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16-5) әскери мақсаттағы ғарыш техникасы мен технологияларын жасау саласындағы жобалардың іске асырылуын ұйымдастырады;»;

3) подпункт 7) статьи 8 изложить в следующей редакции:
«7) подготовку и реализацию планов по разработке стандартов и иных документов и их гармонизации с международными нормами и требованиями;»;
4) подпункт 3) пункта 2 статьи 11 изложить в следующей редакции:
«3) подготовка предложений по разработке технических регламентов и национальных стандартов.»;
5) пункт 2 статьи 22 изложить в следующей редакции:
«2. Разработка национальных классификаторов технико-экономической информации проводится в соответствии с планами работ по национальной стандартизации.»;
6) статью 25 изложить в следующей редакции:
«Статья 25. Планирование работ по государственной
стандартизации
1. Планы работ по стандартизации на основании предложений государственных органов, технических комитетов по стандартизации,  физических и юридических лиц Республики Казахстан с учетом приоритетных направлений в отраслях экономики Республики Казахстан  утверждаются в порядке, установленном уполномоченным органом.
2. При разработке планов работ по государственной стандартизации учитываются требования, установленные нормативными  правовыми актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, планы социального и экономического развития  Республики Казахстан и научно-исследовательских работ.
3. Утвержденные планы работ по государственной стандартизации публикуются в официальных печатных изданиях и информационной системе общего пользования.
4. Порядок разработки планов государственной стандартизации устанавливается уполномоченным органом.».
67. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2005 года «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 1-2, ст. 1; 2007 г., №  9, ст. 67; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2010 г., № 7, ст. 32; № 10, ст. 48; 2011 г., № 1, ст. 7; № 5, ст. 43; № 8, ст. 64; № 11 ст. 102; 2012 г., № 4, ст. 32; № 5, ст. 41):
1) подпункт 6) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
«6) разработку и реализацию единой военно-технической политики Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;»;
2) подпункт 2) пункта 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
«2) утверждает Военную доктрину Республики Казахстан, планы строительства и развития Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;»;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) в пункте 2 статьи 22:
подпункт 11) исключить;
подпункт 16-5) изложить в следующей редакции:
«16-5) организует реализацию проектов в области создания космической техники и технологий военного назначения;»;

5) 26-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қарулы Күштерді қолдану жоспарын әзірлеуге қатысады;».
68. «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 7-8, 18-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 1-баптың 13) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi өкiлдi органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 1) және 8) тармақшалары алып тасталсын;
5) 11-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi өкiлдi органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
6) 17-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мүгедектердi оңалту медициналық-әлеуметтiк сараптама қорытындысы негiзiнде айқындалатын мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
7) 18-бап алып тасталсын;
8) 36-баптың 4-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға мүгедектердiң құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар енгізу;».
69. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 13, 52-құжат; 2007 ж., № 5-6, 42-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 17, 82-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 2, 26-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат; № 14, 94-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 2) және 8) тармақшалары алып тасталсын;
3) 7-бапта:
2-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерiн осы Заңға және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттiк қолдау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;»;
14) тармақшадағы «(бағдарламалардың)» деген сөз алып тасталсын;
4-тармақта:
1) тармақша алып тасталсын;
2) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«2) агроөнеркәсiптiк кешен субъектілерiн осы Заңға және осы саладағы басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес мемлекеттiк қолдауды жүзеге асыру;»;

5) подпункт 1) пункта 2 статьи 26 изложить в следующей редакции:
«1) участвуют в разработке плана применения Вооруженных Сил;».
68. В Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 7-8, ст. 18; 2006 г., № 15, ст. 92; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункт 13) статьи 1 исключить;
2) подпункт 2) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) пункта 1 статьи 7 исключить;
4) в статье 10:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Местные представительные органы области, города республиканского значения, столицы осуществляют в соответствии с  законодательством Республики Казахстан полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.»;
подпункты 1) и 8) пункта 2 исключить;
5) в статье 11:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Местные представительные органы района, города областного значения осуществляют в соответствии с законодательством Республики  Казахстан полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.»;
подпункты 1) и 2) пункта 2 исключить;
6) пункт 2 статьи 17 изложить в следующей редакции:
«2. Реабилитация инвалидов осуществляется в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, определяемой на основе заключения медико-социальной экспертизы.»;
7) статью 18 исключить;
8) подпункт 1) пункта 4 статьи 36 изложить в следующей редакции:
«1) внесения предложений в центральные и местные исполнительные органы по обеспечению защиты прав и законных интересов инвалидов;».
69. В Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и  сельских территорий» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 13, ст. 52; 2007 г., № 5-6, ст. 42; № 18, ст. 145; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 17, ст. 82; № 24, ст. 129; 2010 г., №  1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 2, ст. 26; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 16; № 14, ст. 94; № 15, ст. 97):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 2) пункта 1 исключить;
подпункты 2) и 8) пункта 2 исключить;
3) в статье 7:
в пункте 2:
подпункт 1) исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) разработка предложений по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с настоящим  Законом и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;»;
в подпункте 14) слово «(программ)» исключить;
в пункте 4:
подпункт 1) исключить;
подпункты 2 и 4) изложить в следующей редакции:
«2) осуществление государственной поддержки субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с настоящим Законом и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;»;

«4) ауылдық аумақтарды дамытудың мониторингін жүргізу;»;
4) 9-баптың 3-тармағы бірінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес көзделген бағыттар бойынша қаржыландырылады.»;
5) 11-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
6) 18-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы алып тасталсын;
7) 19-1-баптың 2-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын.
70. «Жеке кәсiпкерлiк туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 3, 21-құжат; № 16, 99-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 17, 136-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 60-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 18, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 11-12, 54-құжат; № 15-16, 74, 77-құжаттар; № 17, 82-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 15, 71-құжат; № 22, 128-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат; № 20, 121-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2013 ж., № 1, 3-құжат; № 5-6, 30-құжат):
1) 14-баптың 20) және 22) тармақшалары алып тасталсын;
2) 15-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің инновациялық, инвестициялық және индустриялық даму саласындағы құжаттарын iске асыруға шағын кәсiпкерлiктiң қатысуы үшiн жағдайлар жасайды;»;
3) 16-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 17-баптың 3) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
5) 18-бапта:
2-1-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын;
6) 19-баптың 3-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
7) 20-бап алып тасталсын.
71. «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 16, 96-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 114-құжат; 2012 ж., № 3, 27-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 4) тармақшасының төртінші абзацы алып тасталсын;
2) 8-баптың бірінші бөлігінің 8) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесi мен экологиялық желiлердi дамыту жөнінде ұсыныстар дайындайды және оларды уәкiлеттi органға ұсынады;»;

«4) проведение мониторинга развития сельских территорий;»;
4) подпункт 2) части первой пункта 3 статьи 9 изложить в следующей редакции:
«2) документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
5) пункт 3 статьи 11 исключить;
6) подпункт 1) пункта 2 статьи 18 исключить;
7) подпункт 4) пункта 2 статьи 19-1 исключить.
70. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года «О частном предпринимательстве» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2006 г., № 3, ст. 21; № 16, ст. 99; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 17, ст. 136; 2008 г., № 13-14, ст. 57, 58; № 15-16, ст. 60; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 11-12, ст. 54; № 15-16, ст. 74, 77; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84, 86; № 19,ст. 88; № 23, ст. 97; № 24, ст. 125, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 15, ст. 71; № 22, ст. 128; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97; № 20, ст. 121; № 21-22, ст. 124; 2013 г., № 1, ст. 3; № 5-6, ст. 30):
1) подпункты 20) и 22) статьи 14 исключить;
2) в статье 15:
подпункт 2) исключить;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
«13) создает условия для участия малого предпринимательства в реализации документов Системы государственного планирования  Республики Казахстан в сфере инновационного, инвестиционного и индустриального развития;»;
3) подпункт 1) статьи 16 исключить;
4) подпункты 3) и 4) статьи 17 исключить;
5) в статье 18:
подпункт 4) пункта 2-1 исключить;
абзац третий пункта 3 исключить;
6) подпункт 4) пункта 3 статьи 19 исключить;
7) статью 20 исключить.
71. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 96; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., №  21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 13, ст. 114; 2012 г., № 3, ст. 27; № 15, ст. 97):
1) абзац четвертый подпункта 4) статьи 7 исключить;
2) подпункт 8) части первой статьи 8 исключить;
3) подпункт 1) статьи 9 изложить в следующей редакции:
«1) подготавливают и представляют в уполномоченный орган предложения по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей;»;

4) 10-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) республикалық маңызы бар мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбесi, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жүйесi мен экологиялық желiлерді дамыту, республикалық және жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнiндегi ұсыныстарды уәкiлеттi органға енгiзедi;»;
5) 13-баптың 1-тармағының 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) уәкiлеттi органға ұсыныстар енгiзуге және мемлекеттiк табиғи-қорық қоры объектiлерiнiң тiзбелерiн, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту жөнiндегi жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негiздемелердi дайындауға, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеуге қатысуға;
2) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен экологиялық желiлер саласындағы жобаларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен қоғамдық экологиялық сараптама жүргiзуге;»;
6) 21-бап алып тасталсын;
7) 23-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін алып қоюға жол берілмейді.
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде, шаруашылық қызметтің шектеулі режимі белгіленген учаскелерді ғана, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көзделген туризм объектілерін, ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарын салу және олардың жұмыс істеуі үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының объектілерін ықтимал орналастырудың басқа жолдары болмаған кезде, оларды салу, жайғастыру және күтіп-ұстау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен босалқы жерге ауыстыру жағдайларын қоспағанда, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерін ауыстыруға жол берілмейді.»;
8) 27-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттiк кадастрының деректерi экологиялық желiнi қалыптастыруға негiз болып табылады және биологиялық саналуандылықты, бiрегей табиғи ландшафтарды сақтауды ескере отырып, жердi ұтымды пайдалануды және өңiрлердiң өндiргiш күштерiн орналастыруды жоспарлау кезiнде пайдаланылады.»;
9) 35-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
10) 44-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Табиғат жылнамасы бойынша экологиялық жүйелер мен жекелеген табиғи объектiлердiң мониторингiн жүргiзу;».
72. «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 49-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 3, 25-құжат; № 15, 97-құжат):

4) подпункт 1) пункта 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:
«1) вносят в уполномоченный орган предложения по перечню объектов государственного природно-заповедного фонда республиканского значения, развитию системы особо охраняемых природных территорий и экологических сетей, созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения;»;
5) подпункты 1) и 2) пункта 1 статьи 13 изложить в следующей редакции:
«1) вносить предложения в уполномоченный орган и участвовать в подготовке перечней объектов государственного природно-заповедного  фонда, естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий,  разработке нормативных правовых актов в области особо охраняемых природных территорий;
2) проводить в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, общественную экологическую экспертизу проектов в области особо охраняемых природных территорий и экологических сетей;»;
6) статью 21 исключить;
7) пункт 2 статьи 23 изложить в следующей редакции:
«2. Изъятие земель особо охраняемых природных территорий не допускается.
Перевод земель особо охраняемых природных территорий не допускается, за исключением случаев перевода в земли запаса для строительства и функционирования объектов туризма, предусмотренных документами Системы государственного планирования Республики Казахстан, водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение, и только тех участков, на которых установлен режим ограниченной хозяйственной деятельности, а также для строительства объектов Государственной границы Республики Казахстан,  их обустройства и содержания при отсутствии других вариантов возможного их размещения, при наличии положительного заключения  государственной экологической экспертизы в порядке, установленном Правительством  Республики Казахстан.»;
8) пункт 2 статьи 27 изложить в следующей редакции:
«2. Данные государственного кадастра особо охраняемых природных территорий являются основой формирования экологической сети и  используются при планировании рационального использования земель и размещения производительных сил регионов с учетом сохранения  биологического разнообразия, уникальных природных ландшафтов.»;
9) подпункт 1) статьи 35 исключить;
10) подпункт 5) пункта 2 статьи 44 изложить в следующей редакции:
«5) ведение мониторинга экологических систем и отдельных природных объектов по Летописи природы;».
72. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст. 147; 2008 г., № 23, ст. 124; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10,ст. 49; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149; 2011 г., № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; 2012 г., № 2, ст. 13; № 3, ст. 25; № 15, ст. 97):

1) 6-баптың 2) және 9) тармақшалары алып тасталсын;
2) 7-бапта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасы халқы мәдениетінің дамуы үшін жағдайлар жасайды;»;
24) тармақша алып тасталсын;
3) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 16-баптың 5-1-тармағы алып тасталсын;
5) 27-баптың 3-тармағының 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) мәдени-демалыс қызметі саласындағы инновациялық жобаларды, ұлттық мәдениеттердi сақтауға және дамытуға бағытталған әртүрлi мәдени акцияларды, бастамаларды қолдауға бағытталады.».
73. «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 13-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 15, 118-құжат; 2012 ж., № 2, 13-құжат; № 8, 64-құжат; № 14, 95-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 5-6, 30-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер және оларды қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 5-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеу және олардың жүзеге асырылуын ұйымдастыру;»;
2) 6-баптың 4)9) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ақпараттандыру саласында инвестициялық жобалар әзірлеуді ұйымдастыру, ақпараттандыру саласын дамытудың және жетілдірудің негізгі бағыттары мен басымдықтарын іске асыру, оның сапасын, қолжетімділігін және жұмыс істеуінің орнықтылығын арттыру;»;
«9) ақпараттандыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, оның ішінде ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен ұлттық ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді қалыптастыру және олардың жұмыс істеуі тәртібін, ақпараттық жүйелерге, ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларға аудит жүргізу тәртібін, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтарының мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
10) инвестициялар тарту жүйесін және ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларды әзірлеу мен іске асыруды ынталандыру тетіктерін жетілдіру;»;
3) 7-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) ақпараттандыру және «электрондық үкiмет» саласындағы инвестициялық жобаларды әзiрлеу және уәкiлеттi органмен келiсу;»;

1) подпункты 2) и 9) статьи 6 исключить;
2) в статье 7:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) создает условия для развития культуры народа Республики Казахстан;»;
подпункт 24) исключить;
3) подпункт 1) статьи 8 исключить;
4) пункт 5-1 статьи 16 исключить;
5) подпункт 7) пункта 3 статьи 27 изложить в следующей редакции:
«7) поддержку инновационных проектов в области культурно-досуговой деятельности, различных культурных акций, инициатив, направленных на сохранение и развитие национальных культур.».
73. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 13; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 15, ст. 118; 2012 г., № 2, ст. 13; № 8, ст. 64; № 14, ст. 95; № 15, ст. 97; 2013 г., № 5-6, ст. 30; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам персональных данных и их защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.):
1) подпункт 1) статьи 5 изложить в следующей редакции:
«1) разработка основных направлений государственной политики в сфере информатизации и организация их осуществления;»;
2) подпункты 4)9) и 10) статьи 6 изложить в следующей редакции:
«4) организация разработки инвестиционных проектов в сфере информатизации, реализация основных направлений и приоритетов развития и совершенствования сферы информатизации, повышение ее качества, доступности и устойчивости функционирования;»;
«9) разработка и утверждение нормативных правовых актов в сфере информатизации, в том числе порядка формирования и функционирования национальных электронных информационных ресурсов и национальных информационных систем, информационно-коммуникационных сетей, порядка проведения аудита информационных систем, инвестиционных проектов в  сфере информатизации, а также по вопросам центров обслуживания населения;
10) совершенствование системы привлечения инвестиций и механизмов стимулирования разработки и реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации;»;
3) подпункт 2) статьи 7 изложить в следующей редакции:
«2) разработка и согласование с уполномоченным органом инвестиционных проектов в сфере информатизации и «электронного  правительства»;»;

4) 8-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте iске асырылатын ақпараттандыру және «электрондық үкiмет» саласындағы инвестициялық жобаларды әзiрлеу және уәкiлеттi органмен келiсу;»;
5) 9-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ақпараттандыру саласында бiрыңғай техникалық саясатты iске асыру мақсатында мемлекеттiк органдардың инвестициялық жобаларын жоспарлауға, қалыптастыруға және талдауға қатысады, сондай-ақ оларды дамытуға қатысуға құқылы;».
74. «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 128-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 9-баптың 14) және 23) тармақшалары алып тасталсын.
75. «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 133-құжат; 2009 ж., № 18, 86-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 16-құжат):
1) 5-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақтың жетінші абзацы алып тасталсын;
3-тармақтың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы алып тасталсын.
76. «Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 134-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 15, 97-құжат):
1) 7-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-баптың 10) тармақшасы алып тасталсын.
77. «Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 135-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжат; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 9-10, 47, 49-құжаттар; № 15-16, 74-құжат; № 17, 78, 82-құжаттар; № 24, 129, 133-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 17-18, 108-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 4, 37-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; № 13, 115-құжат; № 20, 151-құжат; № 21, 161, 171-құжаттар; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 3, 22-құжат; № 6, 43-құжат; № 8, 64-құжат; № 12, 83-құжат; № 13, 91-құжат; № 14, 92, 94-құжаттар; № 15, 97-құжат; № 23-24, 125-құжат; 2013 ж., № 1, 2-құжат):
14-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы алып тасталсын.

4) подпункт 2) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
«2) разработка и согласование с уполномоченным органом инвестиционных проектов в сфере информатизации и «электронного правительства», реализуемых на соответствующей  административно-территориальной единице;»;
5) подпункт 1) статьи 9 изложить в следующей редакции:
«1) участвует в планировании, формировании и анализе инвестиционных проектов государственных органов в целях реализации единой технической политики в сфере информатизации, а также вправе участвовать в их развитии;».
74. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 128; 2010 г., № 24, ст.  146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102):
1) подпункт 2) статьи 6 исключить;
2) подпункты 14) и 23) статьи 9 исключить.
75. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности пищевой продукции» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 133; 2009 г., № 18, ст. 86; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 16):
1) подпункт 4) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
абзац седьмой пункта 1 исключить;
подпункт 4) части первой пункта 3 исключить.
76. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О безопасности химической продукции» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 134; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; 2012 г., № 15, ст. 97):
1) подпункт 3) статьи 7 исключить;
2) подпункт 10) статьи 8 исключить.
77. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20,ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 9-10, ст. 47, 49; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 78, 82; № 24, ст. 129, 133; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 108; № 24, ст. 146; 2011 г., № 2, ст. 26; № 4, ст. 37; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; № 13, ст. 115; № 20, ст. 151; № 21, ст. 161, 171; 2012 г., № 2, ст. 11; № 3, ст. 22; № 6, ст. 43; № 8, ст. 64; № 12, ст. 83; № 13, ст. 91; № 14, ст. 92, 94; № 15,ст. 97; № 23-24, ст. 125; 2013 г., № 1, ст. 2):
подпункт 1) части первой статьи 14 исключить.

78. «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 20, 151-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; № 16, 128-құжат; № 18, 142-құжат; 2012 ж., № 2, 11-құжат; № 4, 32-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 2, 7-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 4-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) білім беру саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асырады, салааралық үйлестіруді жүзеге асырады, білім беру және ғылым саласындағы халықаралық бағдарламаларды әзірлейді және іске асырады;»;
3) 6-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын.
79. «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» 2008 жылғы 20 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 17-18, 70-құжат; 2010 ж., № 11, 59-құжат):
9-баптың 4-тармағының 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Ассамблеяның дамуын айқындауда тұжырымдамалық ұстанымдарды әзірлеу және оларды Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгiзу;
3) Ассамблеяның жұмыс жоспарын және Ассамблеяны дамыту жөніндегі бірінші кезектегі іс-шараларды бекіту;».
80. «Тауар биржалары туралы» 2009 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 9-10, 46-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 10, 77-құжат; № 15, 97-құжат; 2013 ж., № 4, 21-құжат):
1) 3-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 4-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
81. «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы» 2009 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 13-14, 61-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 14, 92-құжат):
1) 3-баптың 2-тармағында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын бекітуді және іске асыруды;»;
3) тармақша алып тасталсын;

78. В Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., №  20, ст. 151; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; № 16, ст. 128; № 18, ст. 142; 2012 г., № 2, ст. 11; № 4, ст. 32; № 15, ст. 97; 2013 г., № 2, ст. 7; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты  Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.):
1) подпункт 2) статьи 4 исключить;
2) подпункт 2) статьи 5 изложить в следующей редакции:
«2) реализует единую государственную политику в области образования, осуществляет межотраслевую координацию, разрабатывает и реализует международные программы в области образования и науки;»;
3) в статье 6:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
подпункт 1) пункта 3 исключить;
подпункт 1) пункта 4 исключить.
79. В Закон Республики Казахстан от 20 октября 2008 года «Об Ассамблее народа Казахстана» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 17-18, ст. 70; 2010 г., № 11, ст. 59):
подпункты 2) и 3) пункта 4 статьи 9 изложить в следующей редакции:
«2) выработка концептуальных подходов в определении развития Ассамблеи и внесение их на рассмотрение Президента Республики  Казахстан;
3) утверждение плана работы Ассамблеи и первоочередных мероприятий по развитию Ассамблеи;».
80. В Закон Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О товарных биржах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 9-10, ст. 46; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 10, ст. 77; № 15, ст. 97; 2013 г., № 4, ст. 21):
1) подпункт 2) статьи 3 исключить;
2) подпункт 1) статьи 4 исключить.
81. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2009 года «О поддержке использования возобновляемых источников энергии» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 13-14, ст. 61; 2011 г.,№ 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 14, ст. 92):
1) в пункте 2 статьи 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) утверждение и реализацию плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;»;
подпункт 3) исключить;

2) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-бапта:
2) тармақша алып тасталсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын бекітеді;»;
4) 7-бапта:
1) және 2) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін салу үшін Қазақстан Республикасының жер заңнамасына және оларды орналастыру жоспарына сәйкес жер учаскелерін резервке қалдырады және береді;»;
5) 8-бап алып тасталсын.
82. «Тұрмыстық зорлық-зомбылық профилактикасы туралы» 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 23, 114-құжат):
1) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 9-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 10-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
83. «Босқындар туралы» 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 23, 116-құжат; 2010 ж., № 24, 149-құжат; 2012 ж., № 8, 64-құжат; 2013 ж., № 2, 10, 13-құжаттар):
1) 6-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 7-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
84. «Ерлер мен әйелдердің тең құқықтарының және тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдіктері туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 24, 123-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат):
1) 3-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын.
85. «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 5, 22-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 11, 102-құжат; 2012 ж., № 14, 95-құжат; № 21-22, 124-құжат):
12-баптың 6) тармақшасы алып тасталсын.
86. «Құқық бұзушылық профилактикасы туралы» 2010 жылғы 29 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 8, 40-құжат; № 24, 149-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 5, 41-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 6-бапта:
1-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
3) 7-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
4) 8-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
5) 9-1-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
6) 12-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;

2) подпункт 2) статьи 5 исключить;
3) в статье 6:
подпункт 2) исключить;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) утверждает план размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;»;
4) в статье 7:
подпункты 1) и 2) исключить;
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
«3-1) резервируют и предоставляют земельные участки для строительства объектов по использованию возобновляемых источников  энергии в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан и планом их размещения;»;
5) статью 8 исключить.
82. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года «О профилактике бытового насилия» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2009 г., № 23, ст. 114):
1) подпункт 2) статьи 6 исключить;
2) в статье 7:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) подпункт 2) статьи 9 исключить;
4) подпункт 1) статьи 10 исключить.
83. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года «О беженцах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 23, ст. 116; 2010 г., № 24, ст. 149; 2012 г., № 8, ст. 64; 2013 г., № 2, ст. 10, 13):
1) подпункт 4) статьи 6 исключить;
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 7 исключить.
84. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года «О государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 24, ст. 123; 2011 г., № 11, ст. 102):
1) подпункт 3) статьи 3 исключить;
2) подпункт 2) статьи 6 исключить;
3) подпункт 2) статьи 7 исключить;
4) подпункт 1) статьи 8 исключить.
85. В Закон Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 22; № 15, ст. 71; 2011 г., № 11,  ст. 102; 2012 г., № 14, ст. 95; № 21-22, ст. 124):
подпункт 6) статьи 12 исключить.
86. В Закон Республики Казахстан» от 29 апреля 2010 года «О профилактике правонарушений» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2010 г., № 8, ст. 40; № 24, ст. 149; 2012 г., № 3, ст.  26; № 5, ст. 41):
1) подпункт 2) статьи 5 исключить;
2) в статье 6:
подпункт 1) пункта 1 исключить;
подпункт 1) пункта 2 исключить;
3) подпункт 1) статьи 7 исключить;
4) подпункт 1) статьи 8 исключить;
5) подпункт 1) статьи 9-1 исключить;
6) подпункт 3) статьи 12 исключить;

7) 13-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
8) 15-баптың 1) тармақшасы алып тасталсын;
9) 18-баптың 3-тармағы екінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құқық бұзушылық профилактикасы саласындағы құжаттарының іске асырылу барысын қарау;»;
10) 22-бап алып тасталсын.
87. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 12, 60-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; № 12, 111-құжат; 2012 ж., № 2, 11, 14-құжаттар; № 3, 21-құжат; № 4, 30-құжат; № 6, 46-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 80-құжат; № 15, 97-құжат; № 23-24, 125-құжат):
123-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс-белгілерінің мемлекеттік кадастрын жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган жер қойнауының геологиялық зерттелуін, кен орындарының кешенді пайдаланылуын қамтамасыз ету, сондай-ақ басқа да міндеттерді шешу мақсатында жүргізеді.».
88. «Құқық қорғау қызметі туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 4-құжат; № 19, 145-құжат; 2012 ж., № 3, 26-құжат; № 5, 41-құжат; № 8, 64-құжат; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2013 жылғы 25 мамырда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер және оларды қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 30-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарына оқуға түсуiне, мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуына байланысты – атқаратын штаттық лауазымынан босатыла отырып, сондай-ақ білім беру ұйымын бiтiргеннен кейін лауазымға тағайындалған кезде;»;
2) 44-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқып жатқан жағдайларда құқық қорғау қызметін өткере алады.»;
3) 75-баптың 9-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

7) подпункт 4) статьи 13 исключить;
8) подпункт 1) статьи 15 исключить;
9) подпункт 4) части второй пункта 3 статьи 18 изложить в следующей редакции:
«4) рассмотрение хода реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в области профилактики правонарушений;»;
10) статью 22 исключить.
87. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 12, ст. 60; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; № 12, ст. 111; 2012 г., № 2, ст. 11, 14; № 3, ст. 21; № 4, ст. 30; № 6, ст. 46; № 8, ст. 64; № 11, ст. 80; № 15, ст. 97; № 23-24, ст. 125):
пункт 1 статьи 123 изложить в следующей редакции:
«1. Государственный кадастр месторождений и проявлений полезных ископаемых ведется уполномоченным органом по изучению и использованию недр в целях обеспечения геологического изучения недр, комплексного использования месторождений, а также решения других задач.».
88. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе» (Ведомости Парламента Республики  Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 4; № 19, ст. 145; 2012 г., № 3, ст. 26; № 5, ст. 41; № 8, ст. 64; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые  законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.; Закон Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам персональных данных и их защиты», опубликованный в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда» 25 мая 2013 г.):
1) подпункт 3) пункта 2 статьи 30 изложить в следующей редакции:
«3) в связи с поступлением на учебу в организации образования правоохранительных органов, обучением в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих – с освобождением от занимаемой штатной должности, а также при назначении на должность после окончания организации образования;»;
2) подпункт 3) статьи 44 изложить в следующей редакции:
«3) обучения в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих.»;
3) часть первую пункта 9 статьи 75 изложить в следующей редакции:

«9. Мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарына түскен қызметкерлерге ақшалай үлесі сақталмай, атқарып жүрген лауазымынан босатылып және құқық қорғау органдары кадрында қалдырыла отырып, оқу демалысы беріледі.».
89. «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 1, 3-құжат; № 8, 64-құжат; № 10, 77-құжат; № 14, 94-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерi Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiмен толықтырылуы және Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнің құжаттарымен нақтылануы мүмкiн.»;
2) 6-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ұлттық қауiпсiздiкке қауiп-қатерлер Қазақстан Республикасының заңнамасымен, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнің құжаттарымен толықтырылуы және нақтылануы мүмкiн.»;
3) 10-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын бекітеді;».
90. «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 2, 10-құжат; № 14, 92-құжат):
1) 4-баптың 2) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
2) 5-баптың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-баптың 3) және 5) тармақшалары алып тасталсын;
4) 7-баптың 3) тармақшасы алып тасталсын;
5) 8-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
6) 10-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
91. «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы» 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2012 ж., № 3, 20-құжат; № 15, 97-құжат):
1) 4-баптың 16) тармақшасы алып тасталсын;
2) 5-баптың 8) тармақшасы алып тасталсын;
3) 19-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) энергетикалық ресурстарды тиімді пайдалануды насихаттау;».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев.

«9. Сотрудникам, поступившим в организации образования в рамках государственного заказа по подготовке государственных служащих,  предоставляется учебный отпуск без сохранения денежного довольствия с освобождением от занимаемой должности и оставлением в кадрах правоохранительного органа.».
89. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О национальной безопасности Республики Казахстан» (Ведомости Парламента  Республики Казахстан, 2012 г., № 1, ст. 3; № 8, ст. 64; № 10, ст.  77; № 14, ст. 94):
1) пункт 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
«2. Национальные интересы Республики Казахстан могут дополняться законодательными актами Республики Казахстан и детализироваться документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
2) пункт 2 статьи 6 изложить в следующей редакции:
«2. Угрозы национальной безопасности могут дополняться и детализироваться законодательством Республики Казахстан, документами Системы государственного планирования Республики Казахстан.»;
3) подпункт 5) статьи 10 изложить в следующей редакции:
«5) утверждает Стратегию национальной безопасности Республики Казахстан;».
90. В Закон Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности»  (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 2, ст. 10; № 14, ст. 92):
1) подпункты 2) и 4) статьи 4 исключить;
2) подпункт 4) статьи 5 исключить;
3) подпункты 3) и 5) статьи 6 исключить;
4) подпункт 3) статьи 7 исключить;
5) подпункт 8) статьи 8 исключить;
6) подпункт 2) пункта 2 статьи 10 исключить.
91. В Закон Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» (Ведомости  Парламента Республики Казахстан, 2012 г., № 3, ст. 20; № 15, ст.  97):
1) подпункт 16) статьи 4 исключить;
2) подпункт 8) статьи 5 исключить;
3) подпункт 1) статьи 19 изложить в следующей редакции:
«1) пропаганды эффективного использования энергетических ресурсов;».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении  десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ