Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан согласно приложениям 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524, 525.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 497
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 497 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 310064 тысячи тенге (триста десять миллионов шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 523, 524, 525-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
497-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығындар"
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 310064 мың теңге (үш жүз он миллион алпыс төрт мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы органдарының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталынатын органдары қызметкерлерiнің жалақысын төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Штат санының лимиттерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы . <*>
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің орталық аппаратының және оның аумақтық бөлiмшелердiң қызметін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің орталық аппаратын, ведомстваларын және олардың аумақтық бөлiмшелерiн ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 001 Админист-
ративные
затраты
2. 001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата Министерства чение терство
ного энергетики и минеральных года энерге-
органа ресурсов, Комитета по тики и
атомной энергетике, мине-
Комитета геологии и ральных
охраны недр в пределах ресурсов
утвержденного лимита Респуб-
штатной численности в лики
количестве 328 единиц. Казах-
стан
3. 002 Аппарат Содержание территориаль-
террито- ных органов в пределах
риальных утвержденного лимита
органов штатной численности в
количестве 272 единиц.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан функций.
Приложение 498
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 1193 тысячи тенге (один миллион сто девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 133 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1. 001 Әкімшілік
шығындар
2. 001 Орталық 328 бiрлiк санындағы Жыл Қазақстан
органның штат саны лимитiнің бойы Республика.
аппараты шегiнде бекiтiлген сының
Энергетика және ми. Энергетика
нералдық ресурстар және
министрлiгiнің, Атом минералдық
энергетикасы жөнiндегi ресурстар
комитетінің, Геология министрлігі
және жер қойнауын
қорғау комитетiнің
орталық аппаратын
ұстау <*>
3. 002 Аумақтық 272 бiрлiк санындағы Жыл
органдар. штат саны лимитiнің бойы
дың аппа. шегiнде бекiтiлген
раттары аумақтық органдарды
ұстау.
___________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және дер кезiнде орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
498-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1193 мың (бiр миллион жүз тоқсан үш мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 8-бабы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметкерлердің өз қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi атқарулары және кәсiби шеберлiктерiн жетiлдiру үшiн олардың кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлімдерін, икемдiлiктерi мен бейiмдiлiктерiн жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік қызметкерлердiң мамандық бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 010 Повышение Приобретение услуг по В те- Минис-
квалифика- повышению квалификации чение терство
ции и государственных служащих года энерге-
перепод- согласно утвержденному тики и
готовка плану повышения квалифи- мине-
кадров. кации, в том числе ральных
обучение государственному ресурсов
005 Повышение языку. Среднегодовое Респуб-
квалифи- количество государствен- лики
кации ных служащих, проходящих Казах-
государст- курсы повышения квали- стан
венных фикации 89.
служащих.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 499
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Прикладные научные исследования в области
энергетики и нефтедобычи" на 2003 год
1. Стоимость: 5 000 тысяч (пять миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности процессов добычи газа и газового конденсата; обеспечение эффективной защиты металлов от общей коррозии, с помощью ряда ингибиторов.
5. Задачи бюджетной программы: разработка, получение ингибиторов сероводородной коррозии, проведение испытаний и разработка методики использования химических реагентов и физико-химическое обеспечение проектов доразработки месторождений Эмбинского региона.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
010 Кадрлар. Жыл Қазақстан
дың білік. бойы Республика.
тiлiгiн сының
арттыру Энергетика
және және мине.
оларды ралдық
қайта ресурстар
даярлау министрлігі
005 Мемлекет. Мемлекеттiк қызметкер.
тiк қыз. лердің бiлiктiлiгiн
меткерлер. арттырудың бекiтiлген
дің бiлiк. жоспарына сәйкес,
тiлiгiн соның iшінде мемлекет.
арттыру. тiк тiлге оқытуға
мемлекеттiк қызметкер.
лердiң бiлiктiлiгiн
арттыру жөнiндегi
қызмет көрсетулердi
сатып алу. Бiлiктiлiк.
тi арттыру курстары.
нан өтетiн мемлекет.
тiк қызметкерлердiң
орташа жылдық саны -
89.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: қазiргi экономикалық жағдайларға және мемлекеттің ресурстық мүмкiндiктерiне сәйкес кәсiпқой мемлекеттiк қызмет талаптарына жауап беретiн мемлекеттiк қызметкерлердi сапалы оқытудың сындарлы жүйесiн қалыптастыру және дамыту жолымен мемлекеттік қызметкерлердің кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
499-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 030 "Энергетика және мұнай өндiрiсi саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың (бec миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 3-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанды 2030 жылға дейiнгi дамыту стратегиясын iске асыру шаралары туралы" 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы N 2350 заң күші бар Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: газ бен газ конденсатын өндiру процестерiнің қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету; бiрқатар ингибиторлардың көмегiмен металдарды жалпы таттанудан тиiмдi қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: көмiрсутегi коррозиясының ингибиторларын алу химиялық реагенттерге сынақтар жүргізу мен оларды пайдалану әдiстемесiн жасау және Ембi аймағының кен орындарын ашқанға дейiнгi жобаларды физика-химиялық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 030 Прикладные Завершение разработки В те- Минис-
научные двух научно-исследова- чение терство
исследова- тельских работ: года энерге-
ния в 1) разработки, получения тики и
области ингибиторов сероводород- мине-
энергетики ной коррозии, наработка ральных
и нефтедо- опытной партии, испыта- ресурсов
бычи ния; Респуб-
2. 034 Прикладные 2) физико-химическое лики
научные обеспечение проектов Казах-
исследова- доразработки месторожде- стан
ния по ний Эмбинского региона.
развитию
нефтегазо-
вого
комплекса
и нефте-
химии
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение двух научно-исследовательских работ.
Приложение 500
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна"
на 2003 год
1. Стоимость: 533499 тысяч (пятьсот тридцать три миллиона четыреста девяносто девять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1995 года N 1415 "О вопросах реорганизации структуры Государственной холдинговой компании "Карагандауголь"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 1479 "О дальнейшем закрытии нерентабельных шахт Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение технических мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Закрытие 1. Проведение ликвида- В те- Минис-
шахт Кара- ционных работ на шахте чение терство
гандин- N 1 ТОО "Арман": года энерге-
ского 1) устройство перекрытий (этапы тики и
угольного над горными выработками, пере- мине-
бассейна имеющими выход на дневную ходя- ральных
поверхность; щие на ресурсов

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1. 030 Энергетика Екi ғылыми-зерттеу Жыл Қазақстан
және мұнай жұмыстарын әзiрлеудi бойы Республика.
өндiрiсi аяқтау: сының
саласын. 1) Күкіртсутегі корро. Энергетика
дағы қол. зиясының ингибиторла. және
данбалы рын әзірлеу, алу, минералдық
ғылыми тәжірибелік лекті ресурстар
зерттеу. жасау, сынау. министрлігі
лер 2) Ембi аймағы кен
орындарын ашу алдын.
дағы жобаларды
физика-химиялық
қамтамасыз ету.
2. 034 Мұнай-газ
кешенi мен
мұнай-
химиясын
дамыту
жөнiндегi
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: екi ғылыми-зерттеушiлiк жұмысты орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
500-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 032 "Қарағанды көмiр бассейнінің шахталарын жабу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның ПАСПОРТЫ
1. Құны: 533499 мың (бec жүз отыз үш миллион төрт жүз тоқсан тоғыз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қарағандыкөмiр" мемлекеттік холдингтiк компанияның құрылымын қайта ұйымдастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 1 қарашадағы N 1415 қаулысы ; "Қарағанды көмiр бассейнiнiң тиiмсiз шахталарын одан әрi жабу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 29 қыркүйектегi N 1479 қаулысы ;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын тарату жөнiндегi техникалық iс-шараларды орындау.
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
032 Қарағанды 1. N 1 "Арман" ЖШС Жыл Қазақстан
көмір 1) күндiзгi үстiңгi бойы Республика.
бассейні. қабатқа шығуға бола. (2004 сының
нің шахта. тын тау-кен өндiрме. жылға Энергетика
ларын лерiнің үстiне жабын. өтпелі және
жабу дар орналастыру; кезең. минералдық

2) ликвидация скважин; 2004 Респуб-
3) рекультивация нарушен- год) лики
ных земель. Казах-
2. Проведение ликвида- стан
ционных работ на шахте
N 1 АООТ "Карагандакомир":
1) возведение изоляционных
перемычек;
2) устройство перекрытий
над горными выработками,
имеющими выход на дневную
поверхность;
3) демонтаж оборудования;
4) разборка зданий и
сооружений на поверхности;
5) рекультивация нарушен-
ных земель.
3. Проведение ликвида-
ционных работ на шахте
N 2 АООТ "Карагандакомир":
1) возведение изоляционных
перемычек;
2) устройство перекрытий
над горными выработками,
имеющими выход на дневную
поверхность;
3) рекультивация нарушен-
ных земель.
4. Проведение ликвида- В те- Минис-
ционных работ на шахте чение терство
N 3 АООТ "Караганда- года энер-
комир": (этапы гетики
1) возведение изоляцион- пере- и мине-
ных перемычек; ходя- ральных
2) устройство перекрытий щие на ресурсов
над горными выработками, 2004 Респуб-
имеющими выход на днев- год) лики
ную поверхность; Казах-
3) демонтаж оборудования; стан
4) ликвидация скважин;
5) разборка зданий и
сооружений на поверхнос-
ти;
6) рекультивация нарушен-
ных земель.
5. Проведение ликвида-
ционных работ на шахте
ТОО "Абай Комир LTD":
1) устройство перекрытий
над горными выработками,
имеющими выход на дневную
поверхность;
2) ликвидация стволов;
3) разборка зданий и
сооружений на поверхнос-
ти;
4) погашение горных
выработок;
5) рекультивация нарушен-
ных земель.
6. Эксплуатационные
затраты РГСП "Караганда-
ликвидшахт".
7. Программа "Метан":
1) разработка способа и
средств извлечения газа
из ликвидированных шахт;
2) разработка методов
регулирования процессов
накопления газа и
выделения его через
дренажные шахты;
3) исследование процесса В те- Минис-
водонакопления в ликви- чение терство
дированных шахтах с целью года энерге-
определения влияния (этапы тики и
уровня воды на газовыде- пере- мине-
ление из выработанных ходя- ральных
пространств (бурение щие на ресурсов
скважин); 2004 Респуб-
4) разработка технологии год) лики
изоляционных работ Казах-
погашенных, погашаемых стан
горных выработок в местах
выходов пластов на
поверхность при их
отработке открытым
способом с целью снижения
эмиссии метана из отрабо-
танных пространств на
поверхность.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) продолжение ликвидационных работ на шахте N 1 ТОО "Арман" в соответствии с проектом;
2) продолжение ликвидационных работ на шахтах N 1, 2, 3 АООТ "Карагандакомир"в соответствии с проектом;
3) продолжение ликвидационных работ на шахте ТОО "Абай Комир LTD" в соответствии с проектом;

2) ұңғымаларды жою. дер) ресурстар
3) бұзылған жерлердi министрлігі
шұрайландыру.
2. N 1 "Қарағанды. Жыл
көмiр" АҮАҚ бойы
1) оқшаулағыш (2004 жылға
бөгет салу. өтпелі
2) күндiзгi үстiңгi кезең.
қабатқа шығуға дер)
болатын тау-кен
өндiрмелерінің үстi.
не жабындар
орналастыру.
3) жабдықтарды
демонтаждау.
4) жер бетiндегi
ғимараттармен
құрылмаларды бұзу.
5) бұзылған жерлердi
шұрайландыру
3. N 2 "Қарағанды. 2003
көмiр" АYАҚ жыл
1) оқшаулағыш бөгет бойына
салу (2004
2) күндiзгi үстiңгi жылға
қабатқа шығуға бола. өтпелі
тын тау-кен өндiрме. кезең.
лерінің үстiне дер)
жабындар орналастыру.
3) бұзылған жерлердi
шұрайландыру
4. N 3 "Қарағанды. 2003
көмiр" АҮАҚ жыл
1) оқшаулағыш бөгет бойына
салу. (2004
2) күндiзгi үстiңгi жылға
қабатқа шығуға бола. өтпелі
тын тау-кен өндiрме. кезең.
лерiнің үстiне дер)
жабындар орналастыру.
3) жабдықтарды
демонтаждау.
4) ұңғымаларды жою.
5) жер бетiндегi
ғимараттар мен
құрылмаларды бұзу.
6) бұзылған жерлердi
шұрайландыру
5. "Абай көмiр LTD" Жыл
ЖШС бойы
1) күндiзгi үстіңгі (2004
қабатқа шығуға жылға
болатын тау-кен өтпелі
өндiрмелерiнiң кезең.
үстiне жабындар дер)
орналастыру.
2) ұңғыларды жою.
3) жер бетіндегi
ғимараттар мен
құрылмаларды бұзу.
4) тау-кен өндiрiм.
дерiн өтеу. Жыл
5) бұзылған жерлердi бойы
шұрайландыру (2004
6. "Қарағанды-шахта. жылға
тарату" РМБК өтпелі
пайдалану шығындары кезең.
7."Метан" бағдарлама. дер)
сы Жыл
1) таратылған шахта. бойы
лардан газды шығару
тәсілдерi мен құрал.
дарын әзiрлеу.
2) газдың жиналу
және оның дренаждық
шахталар арқылы
бөліну процестерiн
реттеу әдістерiн
әзiрлеу.
3) жұмыс iстелiнген
кеңiстiктерден
(ұңғымаларды бұрғы.
лау) газ бөлiнiсiне
су деңгейiнің әсерiн
анықтау мақсатында
таратылған шаналарда
су жинақталу процесiн
зерделеу.
4) оқшаулау жұмыста.
рының, өтелiнген,
өтелінетiн тау-кен
өндiрімдерін
қойнауқаттарды жер
үстiне шығару
орындарында оларды
ашық тәсiлмен iстеу
кезiнде жұмыс iсте.
лiнген кеңiстiктен
жер үстiне метан
эмиссиясын азайту
мақсатында техноло.
гияларды әзiрлеу.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) N 1 "Арман" ЖШС шахтасында тарату жұмыстарын жалғастыру;
2) "Қарағандыкөмiр" АҮАҚ N 1, 2, 3 шахталарында тарату жұмыстарын жалғастыру;
3) "Абай Көмiр LTD" ЖШС шахтасында тарату жұмыстарын жүргiзу;

4) исполнение программы "Метан": разработка способа и средств извлечения газа из ликвидированных шахт; разработка методов регулирования процессов накопления газа и выделения его через дренажные шахты; исследование процесса водонакопления в ликвидированных шахтах с целью определения влияния уровня воды на газовыделение из выработанных пространств (бурение скважин); разработка технологии изоляционных работ погашенных, погашаемых горных выработок в местах выходов пластов на поверхность при их отработке открытым способом с целью снижения эмиссии метана из отработанных пространств на поверхность.
Приложение 501
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Освоение Амангельдинской группы месторождений
газа" на 2003 год
1. Стоимость: 2 800 000 тысяч (два миллиарда восемьсот миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1 Указа Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение газом промышленных предприятий и населения южного региона Республики Казахстан путем установления запасов газа и пуска в эксплуатацию месторождения Амангельды.
5. Задачи бюджетной программы: опытно-промышленное освоение Амангельдинской группы месторождений газа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
033 Освоение 1. Проектные работы, в В те- Минис-
Амангель- том числе проектирование чение терство
динской технологического оборудо- года энерге-
группы вания установки комплек- тики и
месторож- сной подготовки газа мине-
дений 2. Бурение и испытание ральных
газа скважин. ресурсов
3. Строительство магист- Респуб-
рального газопровода. лики
4. Закуп трубной Казах-
продукции. стан
5. Строительно-монтажные
работы установки
комплексной подготовки
газа и системы сбора
газа.

4) Метан" бағдарламасын орындау: таратылған шахталардан газды шығару тәсiлдерi мен құралдарын әзiрлеу; газдың жиналу және оның дренаждық шахталар арқылы бөлiну процестерiн реттеу әдiстерiн әзiрлеу; жұмыс iстелiнген кеңiстiктерден (ұңғымаларды бұрғылау) газ бөлiнiсiне су деңгейiнің әсерiн анықтау мақсатында таратылған шахталарда су жинақталу процесін зерделеу; оқшаулау жұмыстарының, өтелiнген, өтелiнетiн тау-кен өндiрiмдерiн қойнауқаттарды жер үстiне шығару орындарында оларды ашық тәсiлмен істеу кезiнде жұмыс iстелiнген кеңiстiктен жер үстiне метан эмиссиясын азайту мақсатында технологияларды әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
501-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 033 "Амангелдi газ кен орындары топтарын игеру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 28000000 мың (екi миллиард сегiз жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан әрi шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығының 6.1-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: газ қорын анықтау және Амангелдi кен орнын пайдалануға беру арқылы өнеркәсiп кәсiпорындарын және Қазақстан Республикасының оңтүстiк аймағының халқын газбен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Амангелдi тобының газ кен орнын тәжiрибелiк-өнеркәсіптік игеру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | іске асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 033 Амангелдi 1. Жобалық жұмыстар, Жыл Қазақстан
газ кен оның ішінде газды бойы Республика.
орындары кешенді дайындауды сының
топтарын орнатудың техноло. Энергетика
игеру гиялық жабдықтарын және
жобалау. минералдық
2. Ұңғымаларды бұрғы. ресурстар
лау және сынау. министрлігі,
3. Магистралды газ Қызылорда
өткiзгiштi салу. облысының
4. Құбыр өнiмдерiн әкімдігі
сатып алу.
5. Газды кешендi
дайындау мен жинақтау
жүйесiн орнатудың
құрылыс-монтаж
жұмыстары.

6. Строительно-монтажные
работы и закуп оборудо-
вания объектов инфраст-
руктуры.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) проект технологического оборудования установки комплексной подготовки газа;
2) завершение комплекса работ по пробурению и испытанию двух скважин;
3) завершение строительства магистрального газопровода - 90 км.;
4) привлечение частных инвестиций для разработки Амангельдинской группы месторождений газа;
5) выполнение объема строительно-монтажных работ по установке комплексной подготовки газа и системы сбора газа в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией с привлечением частных инвестиций;
6) выполнение объема строительно-монтажных работ объектов инфраструктуры в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией с привлечением частных инвестиций.
Приложение 502
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Консервация и ликвидация урановых рудников,
захоронение техногенных отходов" на 2003 год
1. Стоимость: 439 200 тысяч (четыреста тридцать девять миллионов двести тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: раздел 1.2 Указа Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1998 года N 1311 "О создании Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1006 "Об утверждении Программы консервации уранодобывающих предприятий и ликвидации последствий разработки урановых месторождений на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение радиационной безопасности населения и окружающей среды в районах ликвидируемых уранодобывающих предприятий, предотвращение радиационного облучения от использованных ампульных источников ионизирующего излучения.
5. Задачи бюджетной программы: консервация и ликвидация урановых рудников, рекультивация территорий и захоронение техногенных урановых отходов размещенных на промплощадках рудников, захоронение отработанных ампульных источников ионизирующего излучения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

6. Құрылыс-монтаж
жұмыстары және
инфрақұрылымдар
объектілерiнің
жабдықтарын сатып
алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) газды кешендi дайындауды орнатудың технологиялық жабдықтарын жобалау;
2) екi ұңғыманы бұрғылау және сынау бойынша жұмыс кешенiн аяқтау;
3) 90 км магистралды газ өткiзгiш құрылысын аяқтау;
4) Амангелдi газ кен орындары тобын әзiрлеу үшiн жеке инвестицияларды тарту;
5) жеке инвестицияларды тартумен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес газды кешендi дайындау мен газ жинақтау жүйесiн орнату бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау;
6) жеке инвестицияларды тартумен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес инфрақұрылымдар объектiлерiнің құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
502-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 037 "Уран кеніштерiн консервациялау және жою, техногендiк қалдықтарды көму" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 439 200 мың (төрт жүз отыз тоғыз миллион екi жүз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық базасы: Қазақстан Республикасы Президентінің "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығының 1.2-бөлiмi; "Уранкеніштарату" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 21 желтоқсандағы N 1311 қаулысы ; "Уран өндiрушi кәсіпорындарды консервациялаудың және уран кен орындарын әзiрлеу салдарын жоюдың 2001-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 25 шiлдедегi N 1006 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: таратылатын уран өндiрушi кәсiпорындар аудандарындағы халық пен қоршаған ортаның радиациялық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, пайдаланылған ампульдық иондаушы сәулелену көздерiнен радиациялық сәуле алуды болдырмау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: уран кенiштерiн консервациялау және жою, бағдарлама аумағын белгiлеу және кенiштердiң өнеркәсiптiк алаңдарында орналасқан техногендiк уран қалдықтарын көму, өңделген ампульдық иондаушы сәулелену көздерiн көму.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | іске асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
037 Консерва- Оплата услуг по выполне- В те- Минис-
ция и нию мероприятий: чение терство
ликвидация 1. Завершение ликвидации года энерге-
урановых рудников N 1 и N 2 тики и
рудников, Рудоуправления N 4 мине-
захороне- (месторождение Ишимское). ральных
ние техно- 2. Завершение консервации ресурсов
генных месторождения Косачиное. Респуб-
отходов 3. Ликвидация Восточного лики
рудника (продолжение Казах-
работ). стан
4. Консервация рудника
N 8 Рудоуправления N 3
(месторождение Заозерное,
- начало работ).
5. Ликвидация рудника
N 9 Рудоуправления N 3
(месторождение Тастыколь,
- начало работ).
6. Разработка рабочего
проекта на рекультивацию
промплощадки рудника
Курдай с проведением
государственной экспер-
тизы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) завершение ликвидации рудников N 1 и N 2 Рудоуправления N 4: рекультивирована территория бывшего геологоразведочного предприятия, завершится рекультивация отвалов пустых пород; объект будет законсервирован и сдан Межведомственной комиссии;
2) завершение консервации месторождения Косачиное: дезактивирована промплощадка шахты N 3, рекультивированы отвалы N 1 и N 2, будет произведена рекультивация промплощадки шахты N 5, объект будет законсервирован и сдан Межведомственной комиссии;
3) выполнение ликвидационных работ Восточного рудника: рекультивацию отвалов пустых пород, укрытие совмещенного отвала беднотоварных руд и кучного выщелачивания рекультивацию отвалов пустых пород, укрытие совмещенного отвала беднотоварных руд и кучного выщелачивания;
4) выполнение работ по консервации рудника N 8 Рудоуправления N 3: укрытие забалансовых отвалов N 1 и N 2, перевозка руды из отвалов N 3 и N 4 в пункты захоронения радиоактивных отходов, начинается дезактивация промплощадки рудника;
5) выполнение работ по ликвидации рудника N 9 Рудоуправления N 3: рекультивация промплощадки и отвалов беднотоварных и забалансовых руд; планируется выполнить 50% от общих объемов работ по объекту;
6) рабочий проект на рекультивацию промплощадки рудника Курдай, прошедший госэкспертизу.
Приложение 503
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 503 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2003 года N 150д .
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Представление интересов государства в соглашениях
о разделе продукции через национальную компанию
"КазМунайГаз" на 2003 год

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
037 Уран кенiш. Іс-шараларды орындау Жыл Қазақстан
терiн кон. бойынша қызмет көр. бойы Республика.
сервациялау сетулердің төлемі: сының
мен тарату, Энергетика
техногендік және
қалдықтарды минералдық
көму ресурстар
министрлігі
1. N 4 Кен басқарма. Жыл
сының 1 және N 2 бойы
кенiштерiн таратуды
аяқтау (Есiл кен
орны)
2. Қосашы кен орнын Жыл
консервациялауды бойы
аяқтау
3. Восточный кенiшiн Жыл
тарату (жұмысты бойы
жалғастыру)
4. N 3 Кен басқарма. Жыл
сының N 8 кенiшiн бойы
консервациялау
(Заозерное кен орны
- жұмысты бастау)
5. N 3 Кен басқарма. Жыл
сының N 9 кенішінің бойы
тарату (Тастыкөл
кен орны - жұмысты
бастау)
6. Мемлекеттiк сарап.
тама өткiзумен Қордай
кенішiнің өнеркәсiп
алаңдарын шұрайлан.
дыруды жобалауға
арналған жұмыс
жобасын дайындау.
___________________________________________________________________
7.Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) N 4 кен басқармасының N 1 және N 2 кенiштерiн таратуды аяқтау: бұрынғы геологиялық-барлау кәсіпорнының аумағы шұрайландырылатын болады; бос жыныстардың үйiндiлерiн шұрайландыру аяқталатын болады; объект консервацияланатын және Ведомствоаралық комиссияға берілетiн болады;
2) Қосащы кен орнын консервациялауды аяқтау: N 3 шахтаның өнеркәсіп алаңдары залалсыздандырылатын, N 1 және N 2 үйiндiлерi шұрайландырылатын, N 5 шахтаның өнеркәсiп алаңдары шұрайландыру жүргiзiлетiн болады; объект консервацияланатын және Ведомствоаралық комиссияға берiлетiн болады;
3) Восточный кенішін тарату жұмыстарын жалғастыру: бос жыныстардың үйінділерiн шұрайландыру, тауарлық кенi аз және шоғырлы сiлтiсiздендiрудiң аралас үйiндiлерiн жабу;
4) N 3 Кен басқармасының N 8 кенiшiн консервациялау жөнiндегi жұмыстарды орындау: N 1 және N 2 баланстан тысқары үйiндiлердi жабу, N 3 және N 4 үйiндiлерiнің кендерiн радиоактивтi қалдықтарды көму бекеттерiне тасымалдау, кенiштің өнеркәсiп алаңдарын залалсыздандыру басталады;
5) N 3 Кен басқармасының N 9 кенішiн тарату жөніндегi жұмыстарды орындау: өнеркәсiп алаңдарын және тауарлық кенi аз үйінділер мен баланстан тысқары кендердi шұрайландыру; объектi бойынша жұмыстардың жалпы көлемiнің 50% орындау жоспарланады;
6) мемлекеттік сараптамадан өткен Қордай кенішінiң өнеркәсiп алаңдарын шұрайландыруға арналған жұмыс жобасы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
503-қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 шілдедегі N 150d қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 038 "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы арқылы өнiмдi бөлу туралы келiсiмдерде мемлекет мүдделерiн бiлдiру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 500 000 тысяч (пятьсот миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 2 статьи 6 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 июня 1995 года "О нефти"; подпункты 11)-19) пункта 11 Положения о Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 133.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полноценное представление интересов государства в соглашениях о разделе продукции.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление качественного мониторинга в соглашениях о разделе продукции, анализ исполнения, подготовка контрактов и конкурсов на нефтяные операции по казахстанской части каспийского шельфа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
038 Представ- 1. Мониторинг за исполне- В те- Минис-
ление нием действующих согла- чение терство
интересов шений о разделе продукции года энерге-
государ- - 4 соглашения. тики и
ства в 2. Подготовка контрактов мине-
соглаше- и конкурсов на нефтяные ральных
ниях о операции по казахстанской ресурсов
разделе части каспийского шельфа Респуб-
продукции - 5 контрактов. лики
через 3. Привлечение консуль- Казах-
националь- тантов для подготовки стан,
ную ком- заключений по соблюдению Нацио-
панию интересов государства в нальная
"КазМунай- соглашениях о разделе компания
Газ" продукции и разработки "КазМу-
технико-экономического найГаз"
обоснования.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) соблюдение интересов государства в действующих соглашениях о разделе продукции;
2) контракты на нефтяные операции по казахстанской части каспийского шельфа.
Приложение 504
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Прикладные научные исследования технологического
характера" на 2003 год

1. Құны: 500 000 мың (бес жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мұнай туралы" заң күшi бар 1995 жылғы 28 маусымдағы Жарлығының 6-бабының 2-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi туралы ереженiң 11-тармағының 11)-19)-тармақшалары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: өнiм бөлу келiсiмiндегi мемлекет мүдделерін толыққанды бiлдiру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: өнiм бөлу туралы келiсiмдегi сапалы мониторингті жүзеге асыру, атқаруларды талдау, Каспий қайраңының қазақстандық бөлiгi бойынша мұнай операцияларына арналған келiсім-шарттар мен конкурстарды дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | іске асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
038 "ҚазМұнай- 1. 4 келiсiмнің Жыл Қазақстан
газ" өнімдi бөлу туралы ішінде Республика.
ұлттық қолданылып жүрген сының
компания. келісімді орындау Энергетика
сы арқылы жөніндегі мони. және
өнiм бөлу торингін орындау. минералдық
келiсi. 2. 5 келiсiм-шарт. ресурстар
міндегі тың Каспий қайра. министрлігі,
мемлекет ңының қазақстан. "ҚазМұнай.
мүдделе. дық бөлігі Газ" ұлттық
рiн бойынша мұнай компаниясы
ұсыну операцияларына
арналған келісiм-
шарттар мен кон.
курстарын дайындау.
3. Өнiмдi бөлу туралы
келiстерде мемлекет
мүдделерiн сақтау
жөнiндегi қорытынды.
ларды дайындау және
техникалық-экономикалық
негіздемені әзірлеу үшiн
консультанттарды
тарту.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) өнiмдi бөлу туралы екi келiсiмде мемлекет мүддесiн сақтау;
2) Каспий қайраңының қазақстандық бөлiгi бойынша мұнай операцияларына арналған келісiм-шарттар.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
504-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 041 "Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 457000 тысяч (четыреста пятьдесят семь миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 мая 1993 года N 434 "О Республиканских целевых научно-технических программах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1999 года N 235 "Об утверждении основных заданий и показателей Республиканской целевой научно-технической программы "Развитие атомной энергетики в Казахстане" на 1999-2003 годы".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: использование научно-технического потенциала испытательных полигонов в интересах экономики республики, решение проблем ликвидации последствий испытаний на территории Республики Казахстан ядерного оружия, атомной энергетики, радиационной экологии, разработка ядерных и радиационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы:
разработка основных правил использования в хозяйственных целях радиоактивно-загрязненных земель;
получение новых данных по ядерной физике и радиационному материаловедению;
получение новых результатов по безопасности ядерных и термоядерных реакторов;
обеспечение применения в народном хозяйстве ядерных и радиационных технологий и методов;
осуществление подготовки специалистов ядерного профиля для Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
041 Прикладные Выполнение Республикан- В те- Минис-
научные ской целевой научно- чение терство
исследова- технической программы 2003 энерге-
ния техно- "Развитие атомной года тики и
логичес- энергетики в Казахстане". мине-
кого ральных
характера ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) разработаны основные правила использования в хозяйственных целях радиоактивно-загрязненных земель;

1. Құны: 457000000 (төрт жүз елу жетi миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк нормативтiк-құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" 2001 жылғы 9 шiлдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы ; "Республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің Үкiметiнiң 1993 жылғы 26 мамырдағы N 434 қаулысы ; "1999-2003 жылдарға арналған Қазақстандағы атом энергетикасын дамыту" республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламасының негiзгi мiндеттерi мен көрсеткiштерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 12 наурыздағы N 235 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сынақ полигондарының ғылыми-техникалық әлеуетiн республика экономикасының мүдделерiне пайдалану, Қазақстан Республикасының аумағында ядролық қарудың сынақтары салдарларын жою, атом энергетикасы, радиациялық экология проблемаларын шешу, ядролық және радиациялық технологияларды әзiрлеу және мамандандырылған өндiрiстердi құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
радиоактивтi-ластанған жерлердi шаруашылық мақсаттарда қолданудың негiзгi ережелерiн әзiрлеу;
ядролық физика және радиациялық материал жүргiзу бойынша жаңа деректердi алу;
ядролық және термоядролық реакторлардың қауіпсiздігі жөнiндегi жаңа нәтижелердi алу;
халық шаруашылығында ядролық және радиациялық технологиялар мен әдiстердi қолдануды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы үшін ядролық бейiндегi мамандарды дайындауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
041 Технология. "Қазақстанда атом Жыл Қазақстан
лық сипат. энергетикасын дамыту" бойы. Республика.
тағы қол. республикалық мақсат. на сының
данбалы ты ғылыми-техникалық Энергетика
ғылыми бағдарламасын және
зерттеу орындау. минералдық
ресурстар
министрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) радиоактивті-ластанған жерлердi шаруашылық мақсаттарда қолданудың негiзгi ережелерi әзiрленетiн;

2) получены новые данные по ядерной физике и радиационному материаловедению;
3) получены новые результаты по безопасности ядерных и термоядерных реакторов;
4) разработаны ядерные и радиационные технологии и методы для применения в народном хозяйстве;
5) созданы специализированные производства.
Приложение 505
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Программа развития единой электроэнергетической
системы Республики Казахстан на период до 2010 года
с перспективой до 2015 года и завершение разработки
стратегии развития отраслей топливно-энергетического
комплекса до 2015 года" на 2003 год
1. Стоимость: 60 000 тысяч (шестьдесят миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 мая 2002 года N 39-р "О создании рабочей группы по разработке проекта Схемы развития энергетического комплекса Казахстана на период до 2010 года с перспективой до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение приоритетов и этапов развития электросетевых и энергопроизводящих объектов в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: создание и совершенствование нормативно-правовой базы функционирования электроэнергетики в рыночных условиях; изменение инвестиционного климата в отрасли с поэтапным, просчитанным, проведением реконструктивных работ на энергоисточниках и электро- и теплосетевых объектах, вводом новых эффективных источников энергии; сохранение и развитие единой инфраструктуры отрасли, включающей энергоисточники, Национальную электрическую сеть, региональные электросетевые компании и диспетчерское управление; создание механизмов эффективного использования энергоресурсов и энергосбережения; совершенствование тарифной, налоговой и таможенной политики в электроэнергетике, вовлечение в баланс нетрадиционных и возобновляемых источников энергии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

2) ядролық физика және радиациялық материалтану бойынша жаңа деректер алынатын;
3) ядролық және термоядролық реакторлардың қауiпсiздiгі жөнiндегі жаңа нәтижелер алынатын;
4) халық шаруашылығында қолдану үшін ядролық және радиациялық технологиялар мен әдiстер әзiрленетiн;
5) мамандандырылған өндірiстер құрылатын болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
505-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 044 "Қазақстан Республикасының бiрыңғай электр энергетикалық жүйесiн дамытудың 2015 жылға дейiнгi перспективасымен 2010 жылға дейiнгi бағдарламасы және отын-энергетика кешенi салаларын дамытудың 2015 жылға дейiн стратегиясын әзiрлеудi аяқтау" республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 60 000 мың теңге (алпыс миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық базасы: "2015 жылға дейiнгі перспективасымен 2010 жылға дейінгi кезеңге арналған Қазақстанның энергетикалық кешенiн дамыту схемасының жобасын әзiрлеу жөнiндегi жұмыс тобын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 3 мамырдағы N 39-ө өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында электр жүйелiк және энергия өндiрушi объектiлердiң басымдықтарын және даму сатыларын белгiлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: электр энергетикасы қызметiнің нормативтік-құқықтық базасын құру және жетілдiру; энергияның жаңа тиімдi көздерiн енгізумен энергия көздерiнде және электр- және жылу жүйелiк объектілерiнде сатылап, есептеп, жаңғырту жұмыстарын жүргiзумен саладағы инвестициялық ахуалдың өзгеруi; энергия көздерiн, Ұлттық электр жүйелерiн, аймақтық электр желiлiк компанияларды және диспетчерлiк басқаруды қамтитын бiрыңғай инфрақұрылымның сақталуы мен дамуы; энергия ресурстары мен энергия үнемдеудi тиiмдi пайдаланудың тетiктерiн жасау; электр энергетикасындағы тарифтiк, салықтық және кедендiк саясатты жетiлдiру, дәстүрлi емес және толымды энергия көздерiн балансқа тарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
044 Программа 1. Разработка программы В те- Минис-
развития развития Единой электро- чение терство
единой энергетической системы года энерге-
электро- Республики Казахстан на тики и
энергети- период до 2010 года с мине-
ческой перспективой до 2015 года. ральных
системы ресурсов
Республики Респуб-
Казахстан 2. Завершение разработки лики
на период Стратегии развития Казах-
до 2010 отраслей топливно-энерге- стан
года с тического комплекса до
перспекти- 2015 года.
вой до
2015 года
и заверше-
ния разра-
ботки
стратегии
развития
отраслей
топливно-
энергети-
ческого
комплекса
до 2015
года
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) программа развития Единой электроэнергетической системы Республики Казахстан на период до 2010 года с перспективой до 2015 года;
2) стратегия развития отраслей топливно-энергетического комплекса до 2015 года.
Приложение 506
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Формирование геологической информации"
на 2003 год
1. Стоимость: 64645 тысяч (шестьдесят четыре миллиона шестьсот сорок пять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1. "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232 "Вопросы Комитета геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан"; пункты 8, 9, 12, 20, 21, 23, 26 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: анализ состояния минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; мониторинг недропользования; геоинформационное обеспечение и регистрация объектов недропользования; государственный статистический учет результатов деятельности недропользователей; хранение и предоставление в пользование информации о недрах.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
044 000 Қазақстан 1. 2015 жылға дейiнгi Жыл Қазақстан
Республика. перспективасымен бойы Республика.
сының Қазақстан Республи. сының
бiрыңғай касының бірыңғай Энергетика
электр электр энергетикасы және
энергети. жүйесін дамытудың минералдық
калық 2010 жылға дейінгі ресурстар
жүйесiн кезеңге арналған министрлігі
дамытудың бағдарламасын
2015 жылға әзірлеу
дейiнгi
перспекти.
васымен
2010 жылға
дейiнгi
бағдарла.
масы және
отын-
энергетика
кешенi
салаларын
дамытудың
2015 жылға
дейiн
стратегия.
сын
әзiрлеуді
аяқтау
2. 2015 жылға дейiн Жыл
отын-энергетикалық бойы
кешенiнің стратегия.
сын әзiрлеуді аяқтау
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: электр және жылу энергиясымен халықты және ел экономикасын тұрақты қамтамасыз ету; энергия ресурстарын пайдалану тиiмдiлiгін арттыру және ел экономикасын дамудың энергия үнемдеу жолына көшiрудiң қажетті шарттарын жасау; нарықтық қатынастар жағдайында электр энергетикалық кешенiн тұрақты дамытуды қамтамасыз ету, сондай-ақ электр энергиясының экспорттық әлеует жасау мен электр энергетика кешенінің қоршаған ортаға жағымсыз әсерiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
506-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 045 "Геологиялық ақпаратты қалыптастыру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 64645 мың (алпыс төрт миллион алты жүз қырық бес мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Үкiметi Бағдарламасының 6.1. "Минералдық-шикiзат кешенi" тармағы; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау комитетінің мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232 қаулысының 3-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженің 8, 9, 12, 20, 21, 23, 26-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат кешенiнің жай-күйiн талдау; жер қойнауын пайдалану мониторингісi; жер қойнауын пайдалану объектiлерiн геоақпараттық қамтамасыз ету және тiркеу; жер қойнауын пайдаланушылардың қызметi нәтижелерiнiң мемлекеттiк статистикалық есебiн алу; жер қойнауы туралы ақпаратты сақтау және пайдалануға ұсыну.

5. Задачи бюджетной программы: ведение государственного баланса запасов месторождений полезных ископаемых; осуществление контроля за выполнением недропользователями контрактных условий, соблюдением установленного порядка приостановления, прекращения операций по недропользованию; контроль за соблюдением порядка консервации и ликвидации объектов недропользования; статистический учет результатов недропользования; государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации; государственный учет геологической, геофизической и другой изученности территории Республики Казахстан; техническое и технологическое администрирование банка данных о недрах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 045 Формирова- 1. Содержание Республи- В те- Минис-
ния геоло- канского центра геологи- чение терство
гической ческой информации в года энерге-
информации пределах утвержденной тики и
030 Республи- штатной численности - 71 мине-
канский единица. ральных
центр гео- ресурсов
логической Респуб-
информации 2. Ведение государствен- лики
ных балансов запасов Казах-
полезных ископаемых. стан
3. Осуществление сбора,
хранения и предоставле-
ния в пользование
информации о недрах и
недропользовании.
4. Организация и осущест- В те- Минис-
вление мониторинга чение терство
контрактных условий года энерге-
недропользователями, тики и
статистический учет мине-
результатов недропользова- ральных
зования по формам 1-4 ЛКУ. ресурсов
5. Ведение автоматизиро- Респуб-
ванных баз данных в лики
области недр и недрополь- Казах-
зования. стан
6. Ведение государствен-
ных кадастров месторож-
дений и проявлений
полезных ископаемых.
7. Подготовка:
соглашений на приобрете-
ние геологической
информации;
разрешений на вывоз
геологической информации
за пределы Республики
Казахстан;
пакетов геологической
информации.
8. Осуществление инфор-
мационного обеспечения
по объектам и субъектам
недропользования,
участие в согласовании
проектов Контрактов на
недропользование.
9. В пределах своей
компетенции осуществление
методического руководства
деятельностью терри-
ториальных управлений
охраны и использования
недр.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарының мемлекеттiк балансын жүргiзу; жер қойнауын пайдаланушылардың келiсiм-шарт шарттарын орындауын, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды тоқтата тұрудың, тоқтатудың белгіленген тәртiбiн сақтауын бақылауды жүзеге асыру, жер қойнауын пайдалану объектiлерiн консервациялау мен тарату тәртiбiн сақталуын бақылау; жер қойнауын пайдалану нәтижелерiнiң статистикалық есебiн алу; геологиялық ақпаратты мемлекеттiк сақтау және пайдалануға ұсыну; Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық, геофизикалық және басқа да зерделенуiнің мемлекеттiк есебiн алу.
6.Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
045 Геология. 1. Республикалық Жыл Қазақстан
лық геологиялық ақпарат бойы Республика.
ақпаратты орталығын бекітілген сының
қалыптас. штат санының шегінде Энергетика
тыру ұстау - 71 бірлік және
030 Республи. минералдық
калық ресурстар
геология. министрлігі
лық
ақпарат
орталығы
2. Пайдалы қазбалар Жыл
қорларының мемлекет. бойы
тiк балансын
жүргізу.
3. Жер қойнауы мен Жыл
жер қойнауын пайдала. бойы
ну туралы ақпаратты
жинауды, сақтауды
және пайдалануға
берудi жүзеге асыру.
4. Жер қойнауын Жыл
пайдаланушылардың бойы
келiсiм-шарт шарт.
тарының мониторингі.
сін ұйымдастыру және
жүзеге асыру, 1-4
ЛКШ нысандары бойынша
жер қойнауын пайда.
лану нәтижелерiне
статистикалық есеп
жүргізу.
5. Жер қойнауы мен Жыл
жер қойнауын пайда. бойы
лану саласында
автоматтандырылған
деректер базасын
жүргiзу.
6. Кен орындары мен Жыл
байқалған пайдалы бойы
қазбалардың мемле.
кеттiк кадастрларын
жүргiзу.
7. Геологиялық ақпа. Жыл
ратты сатып алуға бойы
арналған келiсiмдердi;
геологиялық ақпаратты
Қазақстан Республика.
сынан тыс жерлерге
шығаруға рұқсаттарды;
геологиялық ақпарат
пакеттерiн дайындау.
8. Жер қойнауын Жыл
пайдалану объектiлерi бойы
мен субъектiлерi
бойынша ақпараттық
қамтамасыз етуді
жүзеге асыру; жер
қойнауын пайдалану
келiсiм-шарттарының
жобаларын келiсуге
қатысу;
9. Өзiнiң құзыретi Жыл
шегiнде жер қойнауын бойы
қорғау мен пайдала.
нуды аумақтық басқару
қызметiне әдiстемелiк
басшылық жасауды
жүзеге асыру.

10. Формирование перечней В те- Минис-
объектов, выставляемых на чение терство
конкурс на представление года энерге-
права недропользования. тики и
11. Подготовка и выдача мине-
горных и геологических ральных
отводов. ресур-
12. Государственная сов
регистрация работ по Респуб-
геологическому изучению, лики
регистрация пообъектных Казах-
планов геологических стан
исследований, ведение
геологической и геофизи-
ческой изученности
Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) ведение мониторинга недропользования, статистический учет выполнения недропользователями лицензионно-контрактных условий с применением компьютерных технологий - ежеквартальные аналитические обзоры результатов недропользования;
2) ведение государственных балансов запасов месторождений полезных ископаемых - 90 балансов;
3) государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации - ежегодные поступления геологических отчетов - 200 отчетов в год;
4) согласование проектов контрактов на недропользование - 50 проектов контрактов;
5) подготовка горных и геологических отводов на недропользование - 70 отводов;
6) компьютерная архивация геолого-геофизических материалов, введение в банк данных 500 паспортов и 200 геологических отчетов;
7) государственный учет геологической, геофизической и другой изученности территории Республики Казахстан.
Приложение 507
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Государственное геологическое изучение"
на 2003 год
1. Стоимость: 470206 тысяч (четыреста семьдесят миллионов двести шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1 "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; статья 18 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; пункт 6.1.1 Плана мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание современной геологической основы для выявления площадей, перспективных на открытие месторождений полезных ископаемых; определение прогнозных ресурсов различных видов минерального сырья, как основы выявления месторождений полезных ископаемых; укрепление минерально-сырьевой базы Республики Казахстан; получение прироста запасов полезных ископаемых и его оценка.

10. Жер қойнауын Жыл
қорғау құқығын бepугe бойы
арналған конкурсқа
шығарылатын объекті.
лердiң тiзбесiн жасау.
11. Тау-кендік және Жыл
геологиялық бөлудi бойы
дайындау және беру.
12. Геологиялық Жыл
зерделеу жөнiндегi бойы
жұмыстарды мемлекет.
тік тiркеу, геология.
лық зерттеулердің
объектiлік жоспар.
ларын тiркеу,
Қазақстан Республика.
сының геологиялық
және геофизикалық
зерделенуін жүргiзу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) жер қойнауын пайдалану мониторингiсiн енгiзу, компьютерлiк технологияларды қолдана отырып, жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық-келiсiм-шарттық шарттарды орындауын есепке алу - жер қойнауын пайдалану нәтижелерiнің тоқсан сайынғы талдаулық шолулары;
2) пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттік балансын жүргiзу - 90 баланс;
3) геологиялық ақпараттың мемлекеттiк сақталуы және пайдалануға берiлуi - геологиялық есептердiң жыл сайын түсуi - жылына 200 есеп беру;
4) жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарт жобаларын келiсу - 50 келiсiм-шарт жобасы;
5) жер қойнауын пайдалануға арналған тау-кендiк және геологиялық бөлулердi дайындау - 70 бөлу;
6) геологиялық-геофизикалық материалдарды компьютерлiк мұрағаттау, деректер базасына 500 паспортпен 200 геологиялық есеп берулердi енгізу;
7) Қазақстан Республикасының аумағын геологиялық, геофизикалық және басқалай зерделеудің мемлекеттік есебi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
507-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 046 "Мемлекеттік геологиялық зерделеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 470206 мың (төрт жүз жетпiс миллион екi жүз алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Yкiметi Бағдарламасының 6.1. "Минералдық-шикізат кешенi" тармағы; Қазақстан Республикасы Президентінiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 заң күшi бар Жарлығының 18-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 қаулысымен бекітiлген Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 6.1.1.-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: пайдалы қазбалардың кен орындарының ашылуына арналған перспективалы алаңдарды анықтау үшiн қазiргі заманғы геологиялық негіз құру; пайдалы қазбалар кен орындарын ашудың негiзi ретiнде минералдық шикiзаттың әртүрлерінің болжамды ресурстарын анықтау; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын нығайту; пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу және оларға баға беру.

5. Задачи бюджетной программы: проведение региональных геолого-съемочных, геофизических, гидрогеологических работ с целью создания современной картографической основы для поисков месторождений полезных ископаемых: составление геологических, гидрогеологических, геофизических карт, позволяющих обеспечить опережающее развитие минерально-сырьевой базы, создание прогнозно-металлогенической основы для определения направления поисков полезных ископаемых; проведение поисково-оценочных работ с целью получения прироста запасов полезных ископаемых и его оценки, выявление месторождений полезных ископаемых, подсчет запасов полезных компонентов, повышение их инвестиционной привлекательности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 046 Государст- Минис-
венное терство
геологи- энерге-
ческое тики и
изучение мине-
ральных
030 Региональ- 1. Геологическое доизуче- В те- ресурсов
ные и ние масштаба 1:200000 на чение Респуб-
геолого- площади 58,64 тыс. кв. года лики
съемочные км; Казах-
работы стан
2 046 031 Поисково- 2. Региональные гидрогео-
оценочные логические работы на
работы площади 20,36 тыс. кв.
км.
3. Проведение поисково-
оценочных работ на
площади 150 кв.км.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет проведено геологическое доизучение масштаба 1:200000 на площади 58,64 тыс.кв.км, получена современная геологическая основа (11 листов геологических и геофизических карт масштаба 1:200000);
2) будут выделены участки общей площадью не менее 900 кв. км, перспективные на выявление месторождений полезных ископаемых;
3) региональные гидрогеологические работы будут выполнены на площади 20,36 тыс.кв.км, составлены современные гидрогеологические карты - 3 листа масштаба 1:200000;
4) обеспечен прирост запасов меди - 350 тыс. тонн, цинка - 200 тыс.тонн.
Приложение 508
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 047
"Мониторинг недр и недропользования"
на 2003 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарын iздестiру үшiн қазiргi заманғы картографиялық негiз құру мақсатында аймақтық, геологиялық-суретке түсiру, геофизикалық, гидрогеологиялық жұмыстар жүргiзу; минералдық-шикiзат базасының озыңқы дамуын қамтамасыз етуге мүмкіндік беретiн геологиялық, гидрогеологиялық, геофизикалық карталар жасау; пайдалы қазбаларды iздестiру бағытын анықтау үшiн болжамды-металлогеникалық негiз құру; пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу және оларға баға беру мақсатында iздестiру-баға беру жұмыстарын жүргiзу; пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау; пайдалы компонеттердiң қорларын есепке алу, олардың инвестициялық тартымдылығын арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| шаралар |зім. |
| |ның |малардың)| |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
046 Мемлекет. Қазақстан
тiк гео. Республика.
логиялық сының
зерделеу. Энергетика
және
минералдық
ресурстар
министрлігі
030 Аймақтық 1. 1:200000 - 58,64 Жыл
және гео. мың км 2 м-бты ақырына бойы
логиялық- дейiн геологиялық
суретке зерделеу.
түсiру
жұмыстары 2. Аймақтық гидрогео. Жыл
логиялық жұмыстар - бойы
20,36 мың шар. км.
2. 046 031 Іздестiру- Іздестiру-баға беру Жыл
баға беру жұмыстарын жүргізу бойы
жұмыстары
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) 58,64 мың шар. км алаңдағы 1:200000 масштабында жерiне жеткiзе геологиялық зерделеу, қазiргi заманғы геологиялық негiз (1:200000 масштабының геологиялық және геофизикалық карталарының 7 парағы);
2) пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау үшiн перспективалы жалпы көлемi кемiнде 900 шар. км учаскелердi бөлу;
3) 1:200000 масштабты 3 парақта қазiргi заманғы гидрогеологиялық карталарды жасай отырып, 20,36 мың шар. км алаңда аймақтық гидрогеологиялық жұмыстарды орындау;
4) мыс қорларының өсуiн қамтамасыз ету - 350 мың тонна, қорғасын - 200 мың тонна.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
508-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 047 "Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану мониторингі" республикалық бюджеттiк бағдарламаның ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 479421 тысяча (четыреста семьдесят девять миллионов четыреста двадцать одна тысяча) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1 "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; статьи 56_ , 58_ , 59_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; пункты 8, 9, 12, 13, 19, 28 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; "Положение о государственной экспертизе недр Республики Казахстан", утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение реальной сырьевой базы основных полезных ископаемых Республики Казахстан на основе геолого-экономической переоценки ведущих месторождений в современных экономических условиях; разработка, создание и эксплуатация единой компьютерной технологии сбора, учета, системного анализа всей информации о недрах для решения задач прогнозирования и управления минерально-сырьевой базой (МСБ) Республики Казахстан; изучение режима и баланса подземных вод и опасных геологических процессов, оценки использования и учет подземных вод для решения задач государственного управления подземными водами и состоянием недр.
5. Задачи бюджетной программы: анализ государственного баланса запасов полезных ископаемых, анализ прогнозных ресурсов полезных ископаемых, прогноз развития производства конечной продукции до 2030 года, анализ геополитического состояния минерально-сырьевой базы полезных ископаемых с отображением основных товарных потоков: тенденции, прогноз и возможное влияние на развитие минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; создание базы данных для мониторинга МСБ Республики Казахстан на основе справочно-аналитической системы; интеграция баз данных справочно-аналитической системы с информационными системами других ведомств и государств; упорядоченный доступ к геолого-экономической информации с учетом режимных требований; подготовка опережающих технико-экономических показателей (ТЭП) по участкам недр, входящих в перечень, утверждаемый Правительством Республики Казахстан, для проведения конкурса инвестиционных программ; наблюдения за количественными и качественными параметрами подземных вод и опасных геологических процессов, анализ и оценка состояния подземных вод и недр, прогноз их изменения; создание информационной компьютерной системы государственного мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов; применение новейших программных средств и компьютерных технологий для ведения баз данных мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов; создание методических руководств, нормативно-правовой базы в области мониторинга подземных вод и опасных геологических процессов.

1. Құны - 479421 мың (төрт жүз жетпiс тоғыз миллион төрт жүз жиырма бiр мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002-2004 жылдарға арналған "Минералдық-шикiзат кешенi бағдарламасының" 6.1-тармағы; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 заң күшi бар Жарлығының 56, 58, 59-баптары , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженің 8, 9, 12, 13, 19, 28-тармақтары; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Жер қойнауының мемлекеттiк сараптамасы туралы ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазiргi экономикалық айда жетекшi кен орындарын геологиялық-экономикалық қайта бағалау негiзiнде Қазақстан Республикасының негiзгi пайдалы қазбаларының нақты шикiзаттық базасын белгілеу; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын (МШБ) болжамдау және меңгеру мiндеттерiн шешу үшiн жер қойнауы туралы барлық ақпаратты жинаудың, есепке алудың, жүйелiк талдаудың бiртұтас компьютерлік технологиясын әзiрлеу, құру және пайландыру; жерасты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң режимi мен балансын; жер асты сулары мен жер қойнауының жай-күйiн мемлекеттік басқаруды қамтамасыз ету үшiн жер асты суларының пайдаланылуы мен есепке алынуын бағалауды зерделеу; жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестерінің мониторингiнің деректер базасын жүргiзу үшiн ең жаңа бағдарламалық құралдар мен компьютерлiк технологияларды қолдану; жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердің мониторингi саласында әдiстемелік басшылықтарды, нормативтiк құқықтық базаны құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттiк балансын талдау, пайдалы қазбалардың болжамдық ресурстарын талдау 2030 жылға дейiнгi түпкiлікті өнiмдердi өндiрудің даму болжамы; негiзгi тауарлық ағындарды бейнелеумен пайдалы қызбалардың әлемдiк минералдық-шикiзаттық базасы геологиялық жай-күйінің Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық кешенiнiң дамуының болжамы мен ықпал жасау мүмкiндiктерінің талдауы; анықтамалық-талдаулық негiзде Қазақстан Республикасының және Әлемнің МШБ-ың мониторингі үшiн деректер базасын құру; басқа ведомстволармен мемлекеттердiң ақпарат жүйелерiмен анықтамалық-талдаулық деректер базасының интеграциясы; режимдiк талаптарды ескере отырып геологиялық-экономикалық ақпаратқа тәртiптелген қол жеткiзу инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбеге кiретiн жер қойнаулары бойынша озыңқы техникалық-экономикалық көрсеткіштердi (TЭK) даярлау; жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердің сандық және сапалық параметрлерiн бақылау, жер асты сулары мен жер қойнауы жай-күйінің талдауы мен бағасы, олардың өзгеруiн болжау; жер асты сулары мен қаупін геологиялық процестердің мемлекеттiк мониторингінің ақпараттық компьютерлiк жүйесiн құру; жер асты сулары мен қауіптi геологиялық процестердің мемлекеттiк мониторингінің деректер базасын жүргiзу үшiн технологиялардың ең жаңа бағдарламалық құралдарын пайдалану, жер асты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң мемлекеттiк мониторингi саласында әдiстемелік басшылықтарды, нормативтiк-құқықтық базаны жасау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
047 Мониторинг Минис-
недр и терство
недрополь- энерге-
зования тики и
мине-
ральных
ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
047 030 Мониторинг 1. Мониторинг и прогноз В те-
минераль- развития минерально- чение
но-сырье- сырьевой базы Республики 2003
вой базы и Казахстан с моделирова- года
недрополь- нием ее состояния на
зования период до 2030 года по
10 видам полезных иско-
паемых.
2. Ведение мониторинга
баз данных и карт по
лицензионным и тендерным
объектам - 6 карт.
3. Подготовка справочников
и аналитических обзоров по
отраслям производства - 2
справочника.
4. Разработка нормативных
актов, регулирующих
методику разведки и
порядок экспертизы
подсчета запасов полезных
ископаемых - 6 методик.
2 047 031 Мониторинг Мониторинг подземных вод: В те- Минис-
подземных 1) ведение мониторинга чение терство
вод и подземных вод на 4565 года энерге-
опасных пунктах наблюдений тики и
геологи- государственной сети; мине-
ческих 2) восстановление за ральных
процессов консервированных и ресурсов
ликвидированных пунктов Респуб-
наблюдений (220) монито- лики
ринга подземных вод, Казах-
включая 1 пункт стан
сейсмомониторинга.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) отчет работам, начатым в 2002 году и завершающимся в 2003 г. по 5 (танталу, ниобию, хрому, никелю и агрономическим рудам) видам полезных ископаемых реальной сырьевой базы;
2) ежеквартальное обновление, редакция и выпуск мониторинговых карт по лицензионным и тендерным объектам на территории Казахстана;
3) создание 6 (шести) нормативно-методических руководств в области государственной экспертизы недр;
4) кадастр подземных вод, источников загрязнения, истощения и иного воздействия на подземные воды, ведение наблюдений на 4565 пунктах наблюдений и 8 пунктах сейсмопрогноза;
5) восстановлены и включены в государственную сеть режимных наблюдений государственного мониторинга подземных вод 220 пунктов наблюдений, восстановлен 1 пункт наблюдений по сейсмомониторингу;
6) усилен государственный контроль за состоянием недр и охраной подземных вод от загрязнения и истощения запасов подземных вод на водозаборах и месторождениях; оценено состояние подземных вод, выработаны мероприятия и даны рекомендации для принятия административных решений соответствующими государственными органами по предотвращению, ослаблению или ликвидации негативных последствий изменения состояния недр и подземных вод.
Приложение 509
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Целевые трансферты Жамбылскому областному бюджету
для обеспечения региона электроэнергией
в осенне-зимний период" на 2003 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | іс-шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
047 Жер қой. Жыл Қазақстан
науы мен бойы Республика.
жер қой. сының
науын Энергетика
пайдалану және
монито. минералдық
рингi ресурстар
министрлігі
1. 047 030 Минерал- 1. Пайдалы қазбалар. Жыл
шикiзат. дың 10 түрі бойынша бойы
тық база. 2030 жылға дейінгі
ның және кезеңде оның жай-
жер қой. күйін модельдеумен
науын Қазақстан Республи.
пайдалану касы минералдық-
монито. шикізат базасын
рингi дамытудың мониторин.
гi мен болжамы.
2. Лицензиялық және Жыл
тендерлiк объектiлер бойы
бойынша деректер
базалары мен карта.
ларының мониторингін
жүргiзу - 6 карта.
3. Өндiрiстің сала. Жыл
лары бойынша анық. бойы
тамалар мен талда.
малық шолулар
даярлау - 2 анықтама.
2. 047 031 Жер асты Жер асты суларының
суларының мониторингi: Жыл
және қауіп. 1. мемлекеттiк торап бойы
тi геоло. бақылауындағы 4565
гиялық бекеттерде жер асты
процес. суларының мониторин.
тердің гiн жүргізу.
монито.
рингi
2. Сейсмомониторинг. Жыл
тің 1-тармағын қоса бойы
алғанда консервация.
ланған және таратыл.
ған жер асты сулары.
ның мониторингi
байқау бекеттерiн
(220) қалпына
келтiру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан етiн нәтижелер:
1) нақты шикiзаттық базасының пайдалы қазбаларының 5 түрi бойынша (тантал, ниобий, хром, никель және агрономиялық кендер) есеп беру;
2) жер қойнауын мемлекеттік сараптау саласында 6 нормативтiк-әдiстемелiк басшылықты құру;
3) жер асты суларының, ластану көздерінің, азаюының және жер асты суларына өзге де әсер етудің кадастры, 4565 байқау бекеттерiнде және 8 сейсмикалық болжамдау бекеттерiнде бақылаулар жүргiзу;
4) 2220 ГМПВ байқау бекеттерінің режимдiк бақылауын қалпына келтiру және мемлекеттiк торапқа енгiзу, сейсомониторинг бойынша байқаудың 1-тармағын қалпына келтiру;
5) суаттар мен кен орындарында жер асты сулары қорларының ластануы мен азаюынан жер асты суларын қорғау мен жер қойнауының жай-күйiне мемлекеттiк бақылауды күшейту; жер асты суларының жай-күйiн бағалау, жер қойнауы мен жер асты суларының жай-күйiнің өзгеруiнен жағымсыз салдарлардың алдын алу, азайту немесе жою жөнiндегi тиiстi мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк шешiмдердi қабылдауы үшiн ic-шаралар мен ұсынымдар өндiрiмi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
509-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 048 "Күзгi-қысқы кезеңде аймақты электр энергиясымен қамтамасыз ету үшiн Жамбыл облыстық бюджетiне мақсатты трансферттер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 350000 тысяч (триста пятьдесят миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение устойчивого электроснабжения потребителей южных регионов Казахстана в осенне-зимний период 2002-2003 года.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов бюджету Жамбылской области для обеспечения региона электроэнергией в осенне-зимний период.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
048 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
трансферты трансфертов Жамбылскому чение терство
Жамбыл- областному бюджету для 2003 энерге-
скому обеспечения региона года тики и
областному электроэнергией в осенне- мине-
бюджету зимний период. ральных
для обес- ресурсов
печения Респуб-
региона лики
электро- Казах-
энергией в стан,
осенне- Акимат
зимний Жамбыл-
период ской
области
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 510
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 050
"Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт,
переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт"
на 2003 год
1. Стоимость: 198453 тысячи (сто девяносто восемь миллионов четыреста пятьдесят три тысячи) тенге.

1. Құны: 350000 мың (үш жүз елу миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын электрмен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 1649 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның оңтүстiк аймақтарының тұтынушыларын 2002-2003 жылдардың күзгi-қысқы кезеңiнде электрмен тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жамбыл ГРЭС-нің тұрақты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және бәсекелесте қабiлеттi электр энергиясын өндiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
048 Күзгі- Күзгi-қысқы кезеңде Жыл Қазақстан
қысқы аймақты электр бойы Республика.
кезеңде энергиясымен қамта. сының
аймақты масыз ету үшін Энергетика
электр Жамбыл облыстық және
энергия. бюджетіне мақсатты минералдық
сымен трансферттер аудару ресурстар
қамтама. министрлігі,
сыз ету Жамбыл
үшiн облысының
Жамбыл әкімдігі
облыстық
бюджетiне
мақсатты
трансферт.
тер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: 2002-2003 жылдардың күзгi-қысқы кезеңiнде қазақстанның оңтүстiк облыстарындағы электр энергиясының тапшылығын жабу.*
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
510-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 050 "Қарағандыликвидшахтатарату" РМБК-ға берiлген, жойылған шахталардың қызметкерлерiне залалдарды өтеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 198453 мың (жүз тоқсан сегiз миллион төрт жүз елу үш мың) теңге.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: глава 47 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возмещение ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
5. Задачи бюджетной программы: выплаты возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
050 Возмещение 1. Ежемесячные выплаты по В те- Минис-
ущерба возмещению ущерба работ- чение терство
работникам никам ликвидированных года энерге-
ликвиди- шахт с учетом индексации. тики и
рованных 2. Погашение кредиторской мине-
в РГСП задолженности по оплате ральных
"Караган- социального налога за ресурсов
даликвид 2002 год. Респуб-
шахт" 3. Выплаты возмещения лики
ущерба согласно судебных Казах-
решений. стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) осуществление выплат возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, переданных РГСП "Карагандаликвидшахт" в количестве 881 человек;
2) погашение кредиторской задолженности по оплате социального налога за 2002 год;
3) выплаты возмещения ущерба согласно судебных решений.
Приложение 511
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 059
"Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак"
на 2003 год
1. Стоимость: 198 036 тысяч (сто девяносто восемь миллионов тридцать шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения 6 сессии совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в Международный проект термоядерного реактора".

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 47-тарауы (Ерекше бөлiм).
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянның өтемi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянның төлемi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 050 "Қараған. 1. 2002 жыл үшiн Жыл Қазақстан
дышахта. әлеуметтік салықты бойы Республика.
тарату" төлеу жөніндегі сының
РМБК кредиторлық бере. Энергетика
берiлген шектерді өтеу. және
жойылған 2. Сот шешімдерiн минералдық
шахталар орындау. ресурстар
қызметкер. 3. Жойылған шахталар министрлігі
лерiнің қызметкерлерiне
денсаулы. зиянның (индекса.
ғына кел. цияны ескерумен)
тiрiлген орнын толтыру жөнін.
зиянды дегі ай сайынғы
өтеу төлемдері
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) 881 адам санында "Қарағандышахтатарату" РМБК берiлген жойылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтiрiлген зиянның өтеуiне төлемдердi жүзеге асыру;
2) 2002 жылға арналған әлеуметтiк салықты төлеу жөнiндегi кредиторлық берешектердi өтеу;
3) сот шешiмдерiне сәйкес зиянның орнын толтыру төлемдерi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
511-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 059 "Токамак Қазақстан термоядролық материалтану реакторын құру" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 198 036 мың (жүз тоқсан сегiз миллион отыз алты мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасын Халықаралық термоядролық жобаға енгiзу туралы 1994 жылғы 28 шiлдедегi ИТЭР Кеңесi 6 сессиясының шешiмi шеңберiндегi қызметтi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1998 жылғы 22 шiлдедегi N 143-Ө өкiмi .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание комплекса Казахстанского токамака материаловедческих исследований (далее - КТМ) для проведения исследований в области управляемого термоядерного синтеза, исследований и испытаний конструкционных материалов и узлов будущих энергетических реакторов.
5. Задачи бюджетной программы: создание и ввод в эксплуатацию комплекса КТМ; разработка и освоение методик и систем физических диагностик для проведения исследований; отработка методов испытаний конструкционных материалов; создание методической базы измерений; создание международной лаборатории для проведения исследований в области управляемого термоядерного синтеза.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
059 Создание 1. Завершение работ по В те- Минис-
Казахстан- разработке проектно- чение терство
ского сметной документации: 2003 энерге-
термоядер- 1) рабочее проектирование года тики и
ного технологических систем, мине-
материало- инженерных систем и сетей ральных
ведческого комплекса КТМ; ресурсов
реактора 2) завершение проектиро- Респуб-
Токамак вания систем внешнего лики
электроснабжения комплекса Казах-
КТМ; стан
3) разработка архитектур-
но-строительных решений
по комплексу КТМ;
4) проведение государст-
венной экспертизы проекта;
5) натурное моделирование
процесса изготовления
узлов реактора.
2. Реконструкция зданий
комплекса.
3. Строительство котель-
ной, систем теплоснабже-
ния, водопровода,
канализации.
4. Реконструкция
подстанции 220кВ, линий
электропередач 220кВ.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработанная проектно-сметная документация систем стенда комплекса КТМ, начало реконструкции зданий, подстанции 220кВ, строительства инженерных систем.
Приложение 512
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 060
"Создание в Евразийском национальном университете
им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного
научно-исследовательского комплекса на базе
ускорителя тяжелых ионов" на 2003 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: басқарылатын термоядролық синтез саласында зерттеулер, болашақтағы энергетикалық реакторлардың құрастыру материалдары мен тораптарын зерттеудi және сынауды жүргiзу үшiн КТМ кешенiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: КТМ кешенiн құру және оны пайдалануға қосу; зерттеу жүргiзу үшiн физикалық диагностикалар әдiстемелерi мен жүйелерiн әзiрлеу және игеру; құрастырылатын материалдарды сынау әдiстерiн өңдеу; өлшеудiң әдiстемелiк базасын жасау; басқарылатын термоядролық синтез саласында зерттеу жүргiзу үшiн халықаралық зертхана құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
Токамак 1. Жобалау-сметалық Жыл Қазақстан
Қазақстан құжаттама әзiрлеу бойы Республика.
термоядро. жөнiндегi жұмыстар. сының
лық ды аяқтау: Энергетика
материал. 1) КТМ кешенiнің және
тану технологиялық минералдық
реакторын жүйелерiнің, инже. ресурстар
құру нерлiк жүйелерi министрлігі
мен тораптарының
жұмысшы жобасы;
2) КТМ кешенiнің
сыртқы электрмен
жабдықтау жүйеле.
рiн жобалауды
аяқтау;
3) КТМ кешенi
жөніндегi сәулет-
құрылыс шешiмде.
рiн әзiрлеу;
4) жобаны сарап.
тауды жүргiзу;
5) реактор торап.
тарын дайындау
процесiн натурлық
үлгiлеу;
2. Кешен ғимарат.
тарын жаңғырту.
3. Қазандық, жылумен
жабдықтау, су құбыры
және канализация
жүйелерінің құрылысы.
4. 220 кB кiшi
станцияларын, 220 кB
электр беру желiлерiн
жаңғырту.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: КТМ кешенi стендiсi жүйелерiнің әзiрленген жобалық сметалық құжаттамасы. Ғимараттарды, 220 кВ кiшi станцияны жаңғыртулардың, инженерлiк жүйелердің құрылыстарының басталуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
512-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 060 "Гумилев Л.Н атындағы Еуразиялық ұлттық университетiнде ауыр иондарды жеделдеткiш негiзiнде пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 161 000 тысяча (сто шестьдесят один миллион) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание в Евразийском национальном университете им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного учебного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов, для развития передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
5. Задачи бюджетной программы: разработка проектно-сметной документации на создание в Евразийском национальном университете им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного учебного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов, в том числе конструкторско-технологической, проектной и сметной документации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
060 Создание в 1. Разработка технико- В те- Минис-
Евразий- экономического обоснова- чение терство
ском на- ния на междисциплинарный года энерге-
циональном учебный научно-исследо- тики и
универси- вательский комплекс. мине-
тете им. 2. Разработка техничес- ральных
Л.Н. Гуми- кого задания на проекти- ресурсов
лева меж- рование междисциплинар- Респуб-
дисципли- ного учебного научно- лики
нарного исследовательского Казах-
научно- комплекса. стан
исследо- 3. Разработка конструк-
ватель- торско-технологической
ского документации на ускоритель
комплекса тяжелых ионов.
на базе 4. Разработка проектно-
ускорителя сметной документации на
тяжелых междисциплинарный учебный
ионов научно-исследовательский
комплекс.
5. Проведение государст-
венной экспертизы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) технико-экономическое обоснование и проектно-сметная документация междисциплинарного учебного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов, прошедшие государственную экспертизу.
2) технологический проект ускорителя тяжелых ионов.
Приложение 513
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 062
"Разработка нормативно-технической документации
в области электроэнергетики и нефтедобычи"
на 2003 год

1. Құны: 161 000 мың (жүз алпыс бiр миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде ғылымды қажетсiнетiн озат технология мен импортты алмастырушы өндiрiстi дамыту үшiн ауыр иондарды жеделдеткiш базасында пәнаралық оқу ғылыми-зерттеу кешенiн құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде ауыр иондарды жеделдеткіш базасында пәнаралық оқу ғылыми-зерттеу, соның iшiнде конструкторлық-технологиялық, кешенiн құруға арналған жобалық-сметалық құжаттаманы әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
060 Гумилев 1. Пәнаралық оқу Жыл Қазақстан
Л.Н ғылыми-зерттеу кеше. бойы. Республика.
атындағы ніне арналған техни. на сының
Еуразия. калық-экономикалық Энергетика
лық негіздемені әзірлеу. және
ұлттық 2. Пәнаралық оқу минералдық
универси. ғылыми-зерттеу кеше. ресурстар
тетiнде нін жобалауға арнал. министрлігі
ауыр ған техникалық
иондарды тапсырманы әзірлеу.
жеделдет. 3. Ауыр иондар жедел.
кiш деткішіне арналған
негiзінде конструкторлық-тех.
пәнаралық нологиялық құжатта.
ғылыми- маларды әзірлеу.
зерттеу 4. Пәнаралық оқу
кешенiн ғылыми-зерттеу
құру кешеніне арналған
жобалық-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу.
5. Мемлекеттiк
сараптауды жүргiзу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) мемлекеттік сараптаудан ауыр иондарды жеделдеткiш негiзiнде пәнаралық оқу ғылыми-зерттеу кешенiнің техникалық-экономикалық негiздемесi мен жобалық-сметалық құжаттамасы.
2) ауыр иондарды жеделдеткіштiң технологиялық жобасы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
513-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 062 "Электр энергетикасы және мұнай өңдеу саласында нормативтiк-техникалық құжаттамаларды әзiрлеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 22006 тысяч (двадцать два миллиона шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 5_, 7__ Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Об электроэнергетике"; статьи 3_, 4_, 5_, 6_, 9_, 12_ Закона Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы постоянного контроля за качеством электрической и тепловой энергии в Республике Казахстан: обеспечение нормативно-техническими документами энергопредприятий Республики Казахстан; обеспечение надежности энергоснабжения и безопасности при эксплуатации установок энергопредприятиями.
5. Задачи бюджетной программы: разработка нормативно-технических документов в области энергетики и нефтегазовой промышленности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 062 Разработка В те- Минис-
норматив- чение терство
но-техни- года энерге-
ческой тики и
документа- мине-
ции в ральных
области ресурсов
электро-
энергетики
и нефтедо-
бычи
2. 030 Выпуск Обеспечение нормативно-
противо- техническими документами
аварийных, энергопредприятий
эксплуата- республики по вопросам
ционных и надежности и безопасности
методи- эксплуатации установок
ческих электроэнергии в соответ-
указаний ствии с основными
по вопро- требованиями - 12
сам надеж- документов.
ности и
безопас-
ности экс-
плуатации
установок
по произ-
водству,
передаче и
распреде-
лению
электри-
ческой и
тепловой
энергии
3. 031 Пересмотр Обеспечение нормативно-
и разра- техническими документами
ботка нор- энергопредприятий Респуб-
мативно- лики Казахстан согласно
техничес- новым требованиям в
кой доку- области эксплуатации,
ментации в ремонта, монтажа и
области наладки энергооборудования
электро- - 6 документов.
энергетики
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 22006 мың (жиырма екi миллион алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 5 , 7-баптары ; "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының 3 , 9 , 12-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Энергетика мен мұнайгаз өнеркәсiбiн дамыту мәселелерi жөнiнде нормативтiк-техникалық құжаттар әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасында электр және жылу энергиясының сапасын үнемi бақылау жүйесiн құру; Қазақстан Республикасының энергия кәсіпорындарын нормативтік-техникалық құжаттармен қамтамасыз ету; энергия кәсіпорындарының энергиямен жабдықтау сенiмділігі мен қондырғыларды пайдалану кезінде қауiпсiздiктi қамтамасыз етуi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
062 Электр Жыл Қазақстан
энергети. бойы Республика.
касы және сының
мұнай Энергетика
өңдеу және
саласында минералдық
норматив. ресурстар
тiк-техни. министрлігі
калық
құжатта.
маларды
әзiрлеу
030 Электр Негізгі талаптарға Жыл
және жылу сәйкес электр энер. бойы
энергиясын гиясы қондырғаларын
өндiру, пайдалану сенімділі.
беру және мен қауіпсіздігі
бөлу жөнiн. мәселелері бойынша
дегi республикалық энер.
қондырғы. гиялық кәсіпорында.
ларды рын нормативтік-тех.
пайдалану никалық құжаттармен
сенiмдi. қамтамасыз ету - 12
лiгi мен құжат.
қауiпсiз.
дiгi
мәселелерi
бойынша
аварияға
қарсы,
пайдалану
және
әдiстеме.
лiк нұсқау.
лар шығару.
031 Электр Энергия жабдықтарын Жыл
энергети. пайдалану, жөндеу, бойы
касы монтаждау және
саласында реттеу саласындағы
норматив. жаңа талаптарға
тiк-техни. сәйкес Қазақстан
калық Республикасының
құжатта. энергия кәсіпорын.
маны қайта дарын нормативтік-
қарау және техникалық құжат.
әзiрлеу. тармен - 6 құжат-
қамтамасыз ету.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск методических указаний по вопросам надежности и безопасности эксплуатации установок по производству, передаче и распределению электрической и тепловой энергии, соответствующих стандарту - 12 документов; обеспечение нормативно-техническими документами энергопредприятий Республики Казахстан согласно новым требованиям в области эксплуатации, ремонта, монтажа и наладки энергооборудования - 6 документов.
Приложение 514
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 064
"Учет государственного имущества по нефтегазовым
проектам" на 2003 год
1. Стоимость: 10732 тысячи (десять миллионов семьсот тридцать две тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: обеспечение учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчику по нефтегазовым проектам, в том числе по проектам разработки шельфа Каспийского моря, и принятие на учет имущества, передаваемого подрядчиком государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям.
5. Задачи бюджетной программы: постоянный учет государственных активов, используемых в рамках международных проектов по Соглашениям о разделе продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
064 Учет В те- Минис-
государст- чение терство
венного года энерге-
имущества тики и
по нефте- мине-
газовым ральных
проектам ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
030 Капитал- 1. Содержание государст-
нефтегаз венного учреждения в
пределах утвержденной
штатной численности - 16
единиц.
2. Составление уточнен-
ного реестра имущества
ОАО "Карачаганакгазпром".
3. Учет государственных
активов, используемых в
рамках международных
проектов по Соглашениям
о разделе продукции.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) Электр және жылу энергиясын өндiру, беру және бөлу жөнiндегi қондырғыларды пайдаланудың сенiмдiлiгi мен қауiпсiздiгi мәселелерi бойынша стандартқа сәйкес әдiстемелiк нұсқаулықтар - 12 құжат шығару;
2) Энергия жабдықтарын пайдалану, жөндеу, монтаждау және реттеу саласындағы жаңа талаптарға сәйкес Қазақстан Республикасының энергия кәсiпорындарын нормативтiк-техникалық құжаттармен - 6 құжат - қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
514-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 064 "Мұнайгаз жобалары бойынша мемлекеттік мүлiктi есепке алу" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10732 мың (он миллион жетi жүз отыз екi мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: "Қарашығанақ мұнайгаз конденсат кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы Түпкiлiкті Келiсiмнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: пайдаланылу құқығы мұнайгаз жобалары бойынша, оның iшiнде Каспий теңiзiнің қайраңын әзiрлеу жобалары бойынша мердiгерге беруге жататын мемлекеттiк мүлiктiң есебiн алуды қамтамасыз ету және мұнайгаз операциялары бойынша шығынның орны толтырылғаннан кейiн мердiгер мемлекетке өткізетiн мүлiктің есебiн алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Өнiмдi бөлу туралы келiсiм бойынша iске асырылатын халықаралық жобалар активтерiнің тұрақты есебiн алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.| | шаралар |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
064 Мұнайгаз Жыл Қазақстан
жобалары бойы Республика.
бойынша сының
мемлекет. Энергетика
тiк және
мүлiктi минералдық
есепке ресурстар
алу министрлігі
030 Мұнайгаз. 1. Бекiтiлген штаттық
капитал сан шегiнде - 16 бiр.
лiк - мемлекеттiк
мекеменi ұстау.
2. "Қарашығанақгаз.
пром" ААҚ мүлкінің
нақтыланған тiзiлiмiн
жасау.
Өнiмді бөлу туралы
келiсiм бойынша iске
асырылатын халықара.
лық жобалар активте.
рiнiң есебiн алу.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) уточненный реестр имущества ОАО "Карачаганакгазпром";
2) учет государственных активов, используемых в рамках международных проектов по Соглашениям о разделе продукции.
Приложение 515
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 065
"Поисково-разведочные работы по изысканию
дополнительных источников водообеспечения
города Астаны" на 2003 год
1. Стоимость: 30000 тысяч (тридцать миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1. "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; пункт 3 Плана мероприятий "Улучшение снабжения населения питьевой водой" Государственной программы "Здоровье народа", утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153.
3. Источники финансирования бюджетной подпрограммы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выявление подземных водоисточников для дополнительного водообеспечения города Астаны.
5. Задачи бюджетной программы: поисково-разведочные работы на Волгодоновском участке.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
065 Поисково- 1. Поисково-оценочные В те- Минис-
разведоч- работы на Волгодоновс- чение терство
ные работы ком участке года энерге-
по изыска- тики и
нию допол- мине-
нительных ральных
источников ресурсов
водообес- Респуб-
печения лики
города Казах-
Астаны стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предварительная оценка перспективности Волгодоновского участка, как дополнительного источника питьевого водоснабжения города Астаны.
Приложение 516
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 066
"Прикладные научные исследования в области геологии
использования недр" на 2003 год

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) "Қарашығанақгазпром" ААҚ-ы мүлкiнiң анықталынған тiзбесi;
2) Өнiмдi бөлу туралы келiсiм жөнiндегi халықаралық мұнайгаз жобалары бойынша сатылатын активтердiң есебiн алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
515-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 065 "Астана қаласын сумен жабдықтаудың қосымша көздерiн iздестiру жөнiндегi iздестiру-барлау жұмыстары" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30000 мың (отыз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған Бағдарламасының 6.1. "Минералдық-шикiзат кешені" тармағы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығымен бекiтiлген "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасының "Халықты ауыз сумен жабдықтауды жақсарту" iс-шаралары жоспарының 3-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана қаласын қосымша сумен қамтамасыз ету үшiн жер асты су көздерiн анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Волгодон учаскесiндегi iздестiру-барлау жұмыстары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | іс-шаралар |мер. |
| |лама.| | |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
065 Астана 1. Волгодон учаске Жыл Қазақстан
қаласын сiндегi iздестiру- бойы Республика.
сумен барлау жұмыстары. сының
жабдықтау. Энергетика
дың және
қосымша минералдық
көздерiн ресурстар
iздестiру министрлігі
жөніндегi
iздестiру-
барлау
жұмыстары
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласын ауыз сумен жабдықтаудың қосымша көзi ретiнде Волгодон учаскесiнiң келешектiгін бағалау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
516-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 066 "Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 83869 тысяч (восемьдесят три миллиона восемьсот шестьдесят девять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.1. "Минерально-сырьевой комплекс" Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; статья 18 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; статья 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; подпункт 11 пункта 11 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение научно-технических разработок, обеспечивающих качественное проведение различных видов геологоразведочных и сопутствующих им работ.
5. Задачи бюджетной программы: создание научно-технической базы для улучшения состояния минерально-сырьевого потенциала Республики Казахстан; составление специализированных карт, создание новых технологий; составление геодинамических моделей и научная разработка закономерностей размещения месторождений полезных ископаемых; разработка методических руководств и нормативной правовой базы геологических исследований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 066 Прикладные 1. Оценка состояния и В те- Минис-
научные прогноз развития чение терство
исследова- минерально-сырьевой базы года энерге-
ния в и ее информационное тики и
области освещение - 24 научных мине-
геологии разработки, из них 15 ральных
использо- переходящих на 2004 год. ресурсов
вания недр 2. Разработка 2 инструк- Респуб-
ций и 1 методической лики
рекомендации. Казах-
3. Разработка новых стан
технологий геологоразве-
дочных работ - 2.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 83869 мың (сексен үш миллион сегiз жүз алпыс тоғыз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002-2004 жылдарға арналған "Минералдық-шикiзаттық кешен" бағдарламасының 6.1-тармағы, Қазақстан Республикасы Президентiнің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының 18-бабы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 3-бабы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің Геология және жер қойнауын қорғау комитетi туралы ереженiң 11-тармағының 11-тармақшасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: геологиялық барлау және соларға iлеспелi жұмыстардың сапалы жүргiзiлуiн қамтамасыз ететiн ғылыми-техникалық әзiрлемелердi өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат әлеуетiнiң жай-күйiн жақсарту үшiн ғылыми-техникалық базаны құру; арнайыландырылған карталарды жасау, жаңа технологияларды құру, геодинамикалық модельдердi жасау және пайдалы қазбалар кен орындарының орналасу заңдылықтарын ғылыми әзiрлемелеу; пайдалы қазбалар қорларын есептеудің перспективалық технологияларын жасау; геологиялық зерттеулердің әдiстеме басшылықтары мен нормативтiк-құқықтық базасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | іс-шаралар |мер. |
| |лама.| | |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 066 Жер 1. Минералдық-шикiзат Жыл Қазақстан
қойнауын базасының жай-күйін бойы Республика.
пайдалану бағалау және дамуын сының
геологиясы болжамдау және оның Энергетика
саласын. ақпараттық жарияла. және
дағы нуы - 24 ғылыми минералдық
қолданбалы әзірлеме, олардың ресурстар
ғылыми ішінде 15-і 2004 министрлігі
зерттеулер жылға ауысады.
2. 2 нұсқаулық және
1 әдістемелік
ұсынымды әзiрлеу.
3. Геологиялық-
зерттеу жұмыстары.
ның жаңа технология.
ларын әзiрлеу - 3.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) 9 научных разработок в виде отчетов по оценке состояния и прогнозу развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан, составной частью которых являются карта магнитного поля Республики Казахстан и объемная геолого-геофизическая модель Южно-Торгайского нефтегазоперспективного осадочного бассейна в масштабе 1:500000;
2) 2 инструкции: "Инструкция по организации и проведению геологического доизучения масштаба 1:200000 в Республике Казахстан", "Инструкция по составлению и подготовке к изданию листов государственной геологической карты Республики Казахстан масштаба 1:200000";
3) "Методические рекомендации по шлихогеохимическому методу поисков месторождений рудных и благородных металлов (золото, платиноиды) при ГДП-200 и поисковых работах" - 1 шт.;
4) промежуточный информационный отчет по разработке новых технологий геологоразведочных работ - 2 шт.;
5) информационное обеспечение состояния минерально-сырьевой базы и прогноза его развития, результатов разработки новых технологий геолого-разведочных работ - 1 бюллетень.
Приложение 517
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 067
"Формирование и развитие технопарка
"Парк информационных технологий"
на 2003 год
1. Стоимость: 90 000 тысяч (девяносто миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункт 6.6.4. Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: использование передовых информационных технологий и информационно-телекоммуникационного оборудования в ключевых отраслях общественного производства, путем создания Технопарка "Парк информационных технологий".
5. Задачи бюджетной программы: разработка необходимой документации и технико-экономического обоснования для создания технопарка "Парк информационных технологий".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
067 Формирова- 1. Разработка технико- В те- Минис-
ние и раз- экономического обоснова- чение терство
витие ния создания Технопарка, года энерге-
технопарка включая макетное тики и
"Парк ин- проектирование. мине-
формацион- 2. Разработка проектно- ральных
ных тех- сметной документации на ресурсов
нологий" строительство объектов Респуб-
1-ой очереди Технопарка, лики
включая проектирование Казах-
инженерных коммуникаций стан
и сооружений (тепловые
сети, электросети, вода,
канализация) и проекти-
рование информационно-
телекоммуникационной
инфраструктуры Технопарка
(телефония, сети передачи
данных, Internet).

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) құрамдас бөлiгi Қазақстан Республикасының магниттiк кеңiстiгiнің картасы және 1:500000 масштабындағы Оңтүстiк-Торғай келешектi мұнай-газ шөгiндi бассейнiнiң көлемдi геологиялық- геофизикалық моделi болып табылатын Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасының жай-күйiн бағалау және дамуын болжамдау жөнiндегi есеп берулер түрiндегi 9 ғылыми әзiрлемелер;
2) 2-нұсқаулық: "Қазақстан Республикасында 1:200000 масштабындағы геологиялық жетiлдiре зерделеудi ұйымдастыру мен жүргiзу жөнiндегi нұсқаулық", "Қазақстан Республикасының 1:200000 мемлекеттiк геологиялық картасының беттерiн құрастыру және баспаға әзiрлеу жөнiндегi нұсқаулық";
3) "РДП-200 және iздестiру жұмыстары кезiндегi кендiк және қымбат бағалы металды (алтын, платиноидтар) кен орындарын iздеудiң шлихогеохимиялық әдiсi жөнiнде жасалған әдiстемелік ұсыныстар" - 1 дана;
4) геологиялық барлау жұмыстарының жаңа технологиясы жөнiндегi аралық ақпараттық есеп;
5) минералдық-шикiзаттық базаның жай-күйiн және оның дамуын болжамдауды, геологиялық-барлау жұмыстарының жаңа технологиясы әзiрлемесінің нәтижелерiн ақпараттық қамтамасыз ету - 1 бюллетень.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
517-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 067 "Ақпараттық технологиялар паркі" технопаркiн құру және дамыту" республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 90 миллион (тоқсан миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған Бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 6.6.4-тармағы; Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Индия Республикасына сапарының нәтижесi бойынша және 2002 жылғы 28 ақпандағы N 1004 тапсырмасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Ақпараттық технологиялар паркі" технопаркiн құру жолымен қоғамдық өндірiстің өзектi салаларында озық ақпараттық технологияларды және ақпараттық-телекоммуникациялық жабдықтарды пайдалану. "АТП" технопаркi мына мақсаттарда құрылады:
1) ақпараттық өнiмдердiң өндiрiсi және халықаралық стандарттар деңгейінде қызмет көрсетулердi қамтамасыз ету жөнiндегi ғылыми-техникалық кешендi құру;
2) перспективалық зерттеулердiң нәтижелерiн өндiрiске жеделдетiп беру жолымен сыни маңызды "ақпараттық технологиялар" ғылыми-техникалық бағытын кешендi дамыту;
3) тиiмдi инновациялық инфрақұрылымды дамыту;
4) Қазақстан Республикасының сыртқы сауда айналымын ұлғайту;
5) "ақпараттық технологиялар" саласында ғылыми және инженерлiк кадрлар үшiн жұмыс орындарын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ақпараттық технологиялар паркі" технопаркi инфрақұрылымын құрудың жобалық-сметалық құжаттамасын және техникалық-экономикалық негiздемесін әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | іс-шаралар |мер. |
| |лама.| | |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
"Ақпараттық 1. Макеттік жобалауды Жыл Энергетика
технология. қоса алғанда, Техно. бойы және
лар паркі" паркті құрудың техни. минералдық
технопар. калық-экономикалық ресурстар
кін құру негiздемесiн әзiрлеу. министрлігі
және 2. Инженерлiк комму.
дамыту никацияларды және
құрылмаларды (жылу
желiлерi, электр
желiлерi, су, кәрiз)
қоса алғанда,
Технопарктiң 1-шi
кезектегi объектiле.
рiнiң құрылысында
жобалық-сметалық
құжаттаманы әзiрлеу.

3. Проведение государст-
венной экспертизы технико-
экономического обоснования
и проектно-сметной
документации.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономическое обоснование и проектно-сметная документация, прошедшие государственную экспертизу.
Приложение 518
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 069
"Приобретение имущественного комплекса
ОАО "Карачаганакгазпром" в рамках реализации
конкурсной массы" на 2003 год
1. Стоимость: 50000 тысяч (пятьдесят миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 535 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Карачаганакгазпром".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: выполнение Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение имущественного комплекса открытого акционерного общества "Карачаганакгазпром" (далее - ОАО "Карачаганакгазпром") в рамках реализации конкурсной массы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
069 Приобрете- Приобретение имуществен- В те- Минис-
ние иму- ного комплекса ОАО чение терство
щественно- "Карачаганакгазпром" года энерге-
го комп- путем участия в торгах. тики и
лекса ОАО мине-
"Карача- ральных
ганакгаз- ресур-
пром" в сов
рамках Респуб-
реализации лики
конкурсной Казахс-
массы тан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приобретение имущества для обеспечения производственной деятельности по разработке Карачаганакского нефтегазоконденсатного месторождения.
Приложение 519
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2003 год

3. Жобаларды мемле.
кеттiк сараптау.
4. Технопарк қызметi.
нің негiзгі бағыттары
бойынша бизнес-жос.
парларды әзiрлеу.
5. Технопарк ақпарат.
тық-телекоммуникация.
лық инфрақұрылымын
жобалау (телефон,
деректер беру
желiлерi, Internet).
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптама өткiзумен жобалық-сметалық құжаттама, "Ақпараттық технологиялар паркi" технопаркi инфрақұрылымының техникалық-экономикалық негiздемесi, Технопарк қызметiнiң негiзгi бағыттары бойынша бизнес-жоспарлар.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
518-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 069 "Қарашығанақ газөнеркәсіп" ААҚ мүлiктік кешенiн конкурстық массаны iске асыру шеңберiнде сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50000 мың (елу миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қарашығанақ газпром" aшық акционерлік қоғамының конкурстық массасын сатудың айрықша шарттары мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 535 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қарашығанақ мұнайгаз конденсат кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы келiсiмдi орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: конкурстық массаны сатудың шеңберiнде "Қарашығанақ газпром" ашық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Қарашығанақ газпром" ААҚ) мүлiктiк кешенiн сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.| | іс-шаралар |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
"Қарашыға. "Қарашығанақ газпром" Жыл Қазақстан
нақ газ. ААҚ мүліктiк кешенi. бойы Республика.
өнеркәсіп" нiң сауда-саттығына сының
ААҚ қатысу. Энергетика
мүліктік және
кешенiн минералдық
конкурс. ресурстар
тық министрлігі
массаны
іске
асыру
шеңберiн.
де сатып
алу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қарашығанақ мұнайгаз конденсат кен орнын әзiрлеу жөнiндегi өндiрiстiк қызметтi қамтамасыз ету үшiн мүлiктік кешендi сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
519-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 450 тысяч тенге (четыреста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статья 11 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление контроля за лицензионными видами деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: регулирование отношений, связанных с осуществлением лицензионной деятельности в области энергетики и минеральных ресурсов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
079 Выполнение Заказ бланков лицензий - В те- Минис-
функций не менее 3500 штук. чение терство
лицензиа- года энерге-
ров тики и
мине-
ральных
ресурсов
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение физических и юридических лиц, осуществляющих лицензионные виды деятельности, лицензиями в соответствии с требованиями законодательства.
Приложение 520
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 201
"Материально-техническое обеспечение
государственного учреждения "Капиталнефтегаз"
на 2003 год
1. Стоимость: 6782 тысячи (шесть миллионов семьсот восемьдесят две тысячи) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного Соглашения о Разделе Продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы: материально-техническое обеспечение государственного учреждения "Капиталнефтегаз" для эффективного выполнения функций.

1. Құны: 450 мың теңге (төрт жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасының "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының 11-бабы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiк қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: энергетика және минералдық ресурстар саласындағы қызмет түрлерi бойынша лицензиялар беру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: министрлiктi лицензия бланктерiмен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | іс-шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
079 Лицензиар. Лицензиялар бланкi. Жыл Қазақстан
лардың лерiне тапсырыс бойы Республика.
функция. сының
ларын Энергетика
орындау және
минералдық
ресурстар
министрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: лицензиялық қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларды заңнама талаптарына сәйкес лицензиялармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
520-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 201 "КапиталМұнайгаз" мемлекеттік мекемесiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6782 мың теңге (алты миллион жетi жүз сексен екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қарашығанақ мұнайгаз конденсатты кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы Түпкіліктi Келiсiмнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қызметiн тиiмдi орындау үшiн "Капиталмұнайгаз" мемлекеттiк кәсiпорнын материалдық-техникалық қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: приобретение оборудования, технических средств, компьютерной и организационной техники.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 201 Мате- Оснащение государствен- В те- Минис-
риально- ного учреждения техничес- чение терство
техничес- кими средствами и обору- года энерге-
кое обес- дованием: тики и
печение компьютеры - 15 комплек- мине-
государст- тов, сетевые карты - 10, ральных
венного ксерокс - 1, автомобиль - ресурсов
учреждения 1, сейф - 1, телефонные Респуб-
"Капитал- аппараты - 10, факс - 1, лики
нефтегаз" источники бесперебойного Казах-
питания - 15, модем - 2, стан
мебель - 16 комплектов.
2. Приобретение программ-
ного обеспечения - 2
пакета; программный
продукт "1C бухгалтерия"
- 2 пакета.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате выполнения программы будут приобретены технические средства и оборудование для обеспечения деятельности учреждения.
Приложение 521
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 400
"Целевые инвестиционные трансферты Кызылординскому
областному бюджету на разработку проектно-сметной
документации по проекту перевода теплоэнергоисточников
и жилого сектора в городе Кызылорде на попутный газ"
на 2003 год
1. Стоимость: 112000 тысяч (сто двенадцать миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2001 года N 281 "О мерах по комплексному и эффективному использованию попутных и природных газов нефтяных и газовых месторождений Южно-Тургайской впадины Арыскумского прогиба"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: перевод теплоэнергоисточников и жилого сектора города Кызылорды на использование попутного газа.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жабдықтар, техникалық құралдар, компьютерлiк және ұйымдастыру техникаларын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.|Бағдарламаларды (шағын|Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның |бағдарламаларды) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. | атауы | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.| | іс-шаралар |зім. |
| |ның | | |дері |
| |коды | | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
201 "Капитал. 1) техникалық құрал. Жыл Қазақстан
Мұнайгаз" дармен және жабдық. бойы. Республика.
мемлекет. тармен қамтамасыз на сының
тiк меке. ету: Энергетика
месiн компьютерлер - 16, және
материал. жүйелiк карталар - 10, минералдық
дық-тех. ксерокс - 1, ресурстар
никалық автомобиль - 1, министрлігі
қамтама. сейф - 1,
сыз ету" телефон аппараттары - 6,
факс - 1, үздiксiз
қоректендiру көздерi - 16,
модем - 2,
жиhаз.
2. Бағдарламалық
қамтамасыз ету - 2 пакет;
бағдарламалық өнiм
1C бухгалтерия - 2.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мекеменiң қызметiн қамтамасыз ету үшiн техникалық құралдар мен жабдықтар сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
521-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 400 "Қызылорда қаласындағы жылу энергетика көздерiн және тұрғын үй секторын iлеспе газға ауыстыру жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттамаларды әзiрлеуге Қызылорда облыстық бюджетiне берiлетiн мақсатты инвестициялық трансферттер" республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 112000 мың (жүз он екi миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Арысқұм еңiсi Оңтүстік-Торғай құламасының мұнай және газ кен орындарының iлеспе және табиғи газдарын кешендi және тиiмдi пайдалану жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 26 ақпандағы N 281 қаулысы ; "Арал аймағын қолдау мен дамыту жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 29 тамыздағы N 1121 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қызылорда қаласының жылу энергия көздерiн және тұрғын үй секторын iлеспе газды пайдалануға көшiру.

5. Задачи бюджетной программы: разработка проектно-сметной документации по проекту перевода теплоэнергоисточников и жилого сектора города Кызылорда на попутный газ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
400 Целевые Перечисление инвестицион- В те- Минис-
инвести- ных трансфертов Кызыл- чение терство
ционные ординскому областному года энерге-
трансферты бюджету для разработки тики и
Кызылор- проектно-сметной докумен- мине-
динскому тации по проекту перевода ральных
областному теплоэнергоисточников и ресур-
бюджету на жилого сектора в городе сов,
разработку Кызылорда на попутный газ Акимат
проектно- и проведение государст- Кызылор-
сметной венной экспертизы. динской
документа- области
ции по
проекту
перевода
тепло-
энерго-
источников
и жилого
сектора в
городе
Кызылорде
на попут-
ный газ
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* проектно-сметная документация по проекту перевода теплоэнергоисточников и жилого сектора в городе Кызылорде на попутный газ, прошедшая государственную экспертизу.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 522
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 401
"Целевые инвестиционные трансферты бюджету
города Астаны на энергетическое снабжение
строительства и эксплуатации международного
аэропорта" на 2003 год
1. Стоимость: 671 206 тысяч (шестьсот семьдесят один миллион двести шесть тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта Реконструкции Международного аэропорта Астана"; глава 4_, статья 5__ Закона "Об электроэнергетике" от 16 сентября 1999 года N 438-I ЗРК; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 1996 года N 1459 "Об утверждении Положения о порядке и условиях компенсации дополнительных затрат на расширение и реконструкцию объектов электроэнергетики при подключении дополнительных нагрузок".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қызылорда қаласының жылу энергия көздерiн және тұрғын үй секторын iлеспе газды пайдалануға көшiру жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:*
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | іс-шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
400 Қызылорда Қызылорда қаласындағы Жыл Қазақстан
қаласын. жылу энергия көздерi бойы Республика.
дағы жылу мен тұрғын үй секто. сының
энергетика рын iлеспе газға Энергетика
көздерiн көшiру жобасы бойынша және
және тұр. жобалық-сметалық минералдық
ғын үй құжаттама әзірлеуге ресурстар
секторын Қызылорда облыстық министр.
iлеспе бюджетіне салалық лігі,
газға инвестициялық Қызылорда
ауыстыру трансферттер аудару облысының
жобасы әкімдігі
бойынша
жобалық-
cметалық
құжатта.
маларды
әзiрлеуге
Қызылорда
облыстық
бюджетiне
берiлетiн
мақсатты
инвести.
циялық
трансферт.
тер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:* Қызылорда қаласының жылу энергия көздерi мен тұрғын үй секторын ілеспе газды пайдалануға көшiру жобасы бойынша әзiрленген жобалау-сметалық құжаттама.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
522-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 401 "Халықаралық әуежайды салу мен iске қосуды энергетикалық жабдықтауға Астана қаласының бюджетiне мақсатты инвестициялық трансферттер" республикалық
бюджет бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 671 206 мың (алты жүз жетпiс бiр миллион екі жүз алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Астана Халықаралық аэропортын жаңғырту жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметi мен Жапонияның Халықаралық ынтымақтастық банкi арасындағы 1998 жылғы 24 желтоқсандағы несие туралы келiсiм; "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласында аэропортты жаңғырту жобасы жөнiндегi несие туралы келiсiмдi бекiту туралы" 1999 жылғы 19 мамырдағы N 383-1 Қазақстан Республикасының Заңы ; "Электр энергетикасы туралы" 1999 жылғы 16 қыркүйектегi заңның 4-бөлiмінiң 5-бабы ; "Қосымша қуаттарды қосу кезiнде электр энергетикасы объектiлерiн кеңейтуге және жаңғыртуға арналған қосымша шығындардың өтудiң тәртiбi мен шарттары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1996 жылғы 30 қарашадағы N 1459 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: электроснабжение в период строительства и эксплуатации Международного аэропорта Астана.
5. Задачи бюджетной программы: внесение платы энергоснабжающей организации за присоединяемую дополнительную электрическую нагрузку 3 800 кВт.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
401 Целевые Перечисление инвестицион- В те- Минис-
инвести- ных трансфертов город- чение терство
ционные скому бюджету города года энерге-
трансферты Астана для энергетичес- тики и
бюджету кого снабжения строитель- мине-
города ства и эксплуатации ральных
Астаны на международного аэропорта ресурсов
энергети- путем внесения платы Респуб-
ческое энергоснабжающей органи- лики
снабжение зации за присоединяемую Казах-
строитель- дополнительную электри- стан,
ства и ческую нагрузку 3 800 кВт. Акимат
эксплуата- города
ции между- Астана
народного
аэропорта
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
присоединение РГП "Международный аэропорт Астана" к дополнительным электрическим нагрузкам от городских электрических сетей.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 523
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационной системы
о недрах и недропользователях"
на 2003 год
1. Стоимость: 37800 тысяч (тридцать семь миллионов восемьсот тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 55_ - 61_ и 69_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; подпункты 7) и 9) пункта 11 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232; пункт 8 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; пункт 1 Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана Халықаралық аэропортын салу және пайдалану кезеңiнде электрмен жабдықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: энергиямен жабдықтау ұйымының қосымша қосылатын 3 800 кBT электр жүктемесiн төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары:*
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | іс-шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 65 - Халықаралық 3 800 кВт қосымша Жыл Қазақстан
әуежайды қосылатын электр бойы Республика.
салу мен қуатын төлеу. сының
iске Энергетика
қосуды және
энергети. минералдық
калық ресурстар
жабдық. министрлігі
тауға
Астана
қаласының
бюджетiне
мақсатты
инвести.
циялық
трансферт.
тер
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:*
"Астана Халықаралық аэропорты" РМК-ын қалалық электр жүйелерiнен қосымша электр жүктемелерiне қосу.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi іс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
523-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 500 "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы ақпараттық жүйенi сүйемелдеу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 37800 мың (отыз жетi миллион сегiз жүз мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Жарлығының 55- 61 және 69-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Геология және жер қойнауын қорғау туралы комитетi туралы ереженiң 11-тармағының 7) және 9) тармақшалары; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттік мониторингi туралы ереженiң 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 қаулысымен бекiтiлген Цифрлы геоақпараттық жүйелердiң негiзінде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнің мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру және енгiзу ережесiнің 1-тармағы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сопровождение компьютерного банка информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение прикладных компьютерных программ, наполнение компьютерного банка данных цифровой геологической информацией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 500 Сопровож- 1. Сопровождение приклад- В те- Минис-
дение ных программ компьютер- чение терство
информа- ного банка информации о года энерге-
ционной недрах и недропользова- тики и
системы о нии: балансы запасов мине-
недрах и полезных ископаемых; ральных
недрополь- мониторинг лицензионно- ресурсов
зователях контрактных условий Респуб-
недропользования; лики
геологическая изученность. Казах-
2. Наполнение компьютер- стан
ного банка цифровой
геологической информацией:
тексты геологических
отчетов, хранящихся в
геологических фондах;
данные паспортов кадастра
месторождений полезных
ископаемых; геофизические
данные; сейсморазведочная
изученность.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) сопровождение прикладных компьютерных программ: балансы запасов полезных ископаемых, мониторинг выполнения лицензионно-контрактных условий (ЛКУ), геологическая изученность;
2) наполнение компьютерного банка цифровой геологической информацией: сейсморазведочная изученность - площадь одного листа масштаба 1:1000000, кадастры месторождений полезных ископаемых - 2000 паспортов, тексты геологических отчетов - 1500 книг, геофизические данные - 25 тыс. кв.км.
Приложение 524
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Развитие информационной системы о недрах
и недропользователях" на 2003 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттың компьютерлiк банкiнiң iлеспесi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қолданбалы компьютерлiк бағдарламалардың iлеспесi, компьютерлiк деректер банкiнің цифрлы геологиялық ақпаратпен толығуы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
500 Жер қой. 1. Жер қойнауы мен Жыл Қазақстан
науы және жер қойнауын пайда. бойы Республика.
жер лану туралы ақпарат. сының
қойнауын тың компьютерлiк Энергетика
пайдала. банкiнің қолданбалы және
нушылар бағдарламаларының минералдық
туралы iлеспесi ресурстар
ақпарат. 1) пайдалы қазбалар министрлігі
тық қорларының баланстары;
жүйенi 2) жер қойнауын
сүйемел. пайдаланудың лицензия.
деу лық-келiсiм-шарттық
шарттарының
мониторингі;
3) геологиялық
зерделенiмдiлігі;
2. Компьютерлiк Жыл
банктің цифрлы бойы
геологиялық ақпарат.
пен толығуы:
1) геологиялық қор.
ларда сақталатын
геологиялық есеп.
тердің мәтіндерi;
2) пайдалы қазбалар
кен орындары
кадастры паспорт.
тарының деректерi;
3) аэрогеофизикалық
деректер;
4) сейсмикалық барлау
тұрғысында зерделеу
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) қолданбалы компьютерлiк бағдарламалардың iлеспесi: пайдалы қазбалар қорларының баланстары, лицензиялық-келiсiм-шарттық (ЛКШ) шарттарды орындау мониторингi, геологиялық зерделенiмділiгі;
2) компьютерлiк банкінің цифрлы геологиялық ақпаратпен толығуы: сейсмикалық барлау тұрғысында зерделеу - 1:1000000 масштабының бiр парағының алаңы, пайдалы қазбалар кен орындарының кадастрлары - 2000 паспорт, геологиялық есептердiң мәтiндерi - 1500 кiтап, аэрогеофизикалық деректер - 25 мың шар.км.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
524-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 600 "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар туралы ақпараттық жүйенi дамыту" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 55_ - 61_ и 69_ Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; подпункты 7, 9 пункта 10 Положения о Комитете геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 232; пункт 8 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; пункт 1 Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование и развитие компьютерного банка информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: разработка прикладных программ локальных баз данных; обеспечение территориальных управлений охраны и использования недр современным компьютерным оборудованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Развитие Нормирование автоматизи- В те- Минис-
информа- рованных информационных чение терство
ционной баз данных и адаптация их года энерге-
системы о в среде "клиент-сервер": тики и
недрах и каталоги отчетов, мине-
недрополь- конъюнктура движения ральных
зователях минеральных ресурсов, ресурсов
договора и соглашения, Респуб-
делопроизводство. лики
2. Обеспечение террито- Казах-
риальных управлений стан
охраны и использования
недр компьютерным оборудо-
ванием: персональные
компьютеры с мониторами -
25 штук, их сертификация.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2003 г. N 150ар .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:

1. Құны: 10000 мың (он миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнің "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының 55- 61 және 69-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 15 ақпандағы N 232 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің Геология және жер қойнауын қорғау комитетi туралы ереженiң 10-тармағының 7, 9-тармақшалары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженің 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 қаулысымен бекiтiлген Цифрлық геоақпараттық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасының табиғи объектiлерiнiң бiрыңғай мемлекеттiк кадастрлар жүйесiн құру мен жүргiзу ережесiнің 1-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы ақпараттың компьютерлік банкiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: жергiлiктi деректер базасының қолданбалы бағдарламаларын әзiрлеу; жер қойнауын қорғау мен пайдаланудың аумақтық басқармаларын қазiргi компьютерлiк жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны іске |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. | маның | асыру жөніндегі |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | іс-шаралар |мер. |
| |лама.|бағдарла.| |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
600 Жер қой. 1. Автоматтандырыл. Жыл Қазақстан
науы және ған және ақпарат. бойы Республика.
жер тық деректер сының
қойнауын базасын қалыптас. Энергетика
пайдала. тыру және оларды және
нушылар "клиент-сервер" минералдық
туралы ортасында бейім. ресурстар
ақпарат. делуі министрлігі
тық 2. Жер қойнауын Жыл
жүйенi қорғау мен пайда. бойы
дамыту ланудың аумақтық
басқармаларын
компьютерлiк
жабдықтармен
қамтамасыз eту -
25 дана.
___________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.26. N 150ар қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:

1) разработка прикладных программ локальных баз данных: каталоги отчетов, конъюнктура движения минеральных ресурсов, договоры и соглашения, делопроизводство. Адаптация локальных баз данных в среде "клиент-сервер" для развития компьютерного банка информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан;
2) приобретение персональных компьютеров с мониторами - 25 штук, их сертификация. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 декабря 2003 г. N 150ар .
Приложение 525
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Создание информационно-коммуникационной
системы мониторинга исполнения лицензионных
и контрактных условий в сфере недропользования"
на 2003 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: подпункт 5 пункта 1 статьи 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; подпункт 7-3) пункта 1 статьи 6 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 июня 1995 года N 2350 "О нефти"; статьи 24_ , 25_ Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; пункты 12, 13 Положения о государственном мониторинге недр, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; пункт 36 Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674; пункт 6.1 Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827; пункт 6.1.2. Плана мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы управления недропользованием Республики Казахстан путем всесторонней оценки эффективности работы недропользователей и оптимизации предоставления права недропользования.
5. Задачи бюджетной программы: создание единой информационной системы мониторинга и управления в сфере недропользования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
601 Создание 1. Разработка и создание В те- Минис-
информа- подсистемы "Оценка" для чение терство
ционно- решения задач мониторинга года энерге-
коммуника- недропользования третьего тики и
ционной уровня, включающий мине-
системы следующие этапы: ральных
мониторин- 1) Разработка нормативно- ресур-
га испол- методической базы оценки сов
нения выполнения лицензионно- Респуб-
лицензион- контрактных условий; лики
ных и 2) Создание программного Казах-
контракт- обеспечения подсистемы стан
ных усло- "ОЦЕНКА".
вий в 2. Разработка структуры
сфере электронного мониторинга
недрополь- недропользователя.
зования
-------------------------------------------------------------------
. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) создание подсистемы третьего уровня "Оценка" для решения задач мониторинга недропользования;
2) разработать структуру электронного мониторинга недропользования.

1) жергіліктi деректер базасының қолданбалы бағдарламаларын әзiрлеу: есеп берулердің каталогтары, минералдық ресурстар қозғалысының, шарттар мен келiсiмдердің, iс-жүргiзудiң конъюнктуралары. "Клиент-сервер" ортасында жергiлiктi деректер базасының бейiмделуi.
2) жер қойнауын қорғаудың және пайдаланудың аумақтық басқармалары үшiн компьютерлiк жабдықтарды сатып алу (мониторларымен қоса жеке компьютерлер - 12 дана), оларды сертификаттау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
525-қосымша
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
pecуpcтap министрлiгі
Бюджеттiк бағдарламаның әкімгерi
2003 жылға арналған 601 "Жер қойнауын пайдалану саласында лицензиялық және келiсiм-шарттық ережелердің орындалу мониторингiнің ақпараттық-коммуникациялық жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5000 мың теңге (бec миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы N 2350 Заң күшi бар Жарлығының 6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар Жарлығының 8-бабы ; "Салықтар мен бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнің 22, 230, 279- 314, 544- 545-баптары - Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы N 210 Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнің "2030 жылға дейiнгi Қазақстанның даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi әрi қарайғы шаралар туралы" 2000 жылғы 17 ақпандағы N 344 Жарлығының 3.4, 3.7, 3.13, 4.2, 4.6-тармақтары; "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 28 ақпандағы N 75-1 Заңы ( 5 , 15, 16-баптары ); "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі N 160-1 Заңы ( 24- 25-баптары ); "Жер қойнауларының мемлекеттік мониторингі туралы ереже туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106 қаулысының 12-13-тармақтары; "Үлгі контракт туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 108 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысы ; "2001-2003 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулысының 36-тармағы; "Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133 қаулысының 11-тармағы; Қазақстан Республикасы Президентінің "2030 жылға дейінгі Қазақстанның даму стратегиясын іске асыру жөніндегі әрі қарайғы шаралар туралы" 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002-2004 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасының 6.1-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 24 сәуірдегі N 470 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002-2004 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 6.1.2.-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Жер қойнауын пайдаланушылардың жұмыс істеу тиімділігіне жан-жақты баға беру және жер қойнауын пайдалану құқығын беруді оңтайландыру жолымен Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануды басқару жүйесін жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану саласында бірыңғай ақпараттық мониторинг және басқару жүйесін құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
___________________________________________________________________
Р/|Бағдар.|Шағын|Бағдарла.| Бағдарламаны (шағын |Іске | Жауапты
с |ламаның|бағ. |малардың | бағдарламаны) іске |асыру|орындаушылар
N | коды |дар. |(шағын | асыру жөніндегі |мер. |
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар |зім. |
| |ның | маның) | |дері |
| |коды | атауы | | |
___________________________________________________________________
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
___________________________________________________________________
1 601 Жер қой. Мынадай сатыларды 2003 Энергетика
науын қамтитын 3-деңгейдегі жыл және
пайдалану жер қойнауын пайда. бойына минералдық
саласында лану мониторингі. ресурстар
лицензия. сінің міндеттерін министрлігі
лық және шешу үшін "Баға
келісім- беру" қосалқы жүйесін
шарттық әзірлеу және жасау:
ережелер. 1.1. Лицензиялық-
дің келісім-шарттық
орындалуы шарттардың орында.
мониторин. луына баға берудің
гісінің нормативтік-әдіс.
ақпарат. темелік базасын
тық-комму. әзірлеу;
никациялық 1.2. 3-деңгейдегі
жүйесін "Баға беру" қосалқы
құру жүйесін бағдарлама.
лық қамтамасыз етуді
құру.
2. Жер қойнауын
пайдаланудың электрон.
дық мониторингісінің
құрылымын әзірлеу.
___________________________________________________________________
. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: лицензиялық және келісім-шарттық ережелердің орындалуы мониторингісінің ақпараттық-коммуникациялық жүйесін құрудың негізінде жер қойнауын басқару жүйесін жетілдіру.