О признании утратившими силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21837
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2020 года № 393
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 сентября 2013 года № 20/460 "Об утверждении профессиональных стандартов технического и профессионального образования в сфере сельского хозяйства и переработки сельскохозяйственной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8929, опубликован 29 мая 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 104 (27725)).
2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/33 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по производству пищевых концентратов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9449, опубликован 12 февраля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 28 (27904)).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/34 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по кондитерскому производству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9457, опубликован 26 февраля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 38 (27914)).

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 21837 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 393 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ауыл шаруашылық өнімдерін қайта өңдеу және ауыл шаруашылығы саласында техникалық және кәсіптік білімнің кәсіби стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 30 қыркүйектегі № 20/460 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8929 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 мамырдағы "Егемен Қазақстан" № 101 (28325) газетінде жарияланған).
2. "Тамақ концентраттарын өндіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/33 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9449 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 ақпандағы "Егемен Қазақстан" № 28 (28506) газетінде жарияланған).
3. "Кондитерлік өндіріс бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/34 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9457 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 ақпандағы "Егемен Қазақстан" № 38 (28516) газетінде жарияланған).

4. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/35 "Об утверждении профессионального стандарта в хлопководческой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9444, опубликован 26 февраля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 38 (27914)).
5. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/36 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по животноводству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9450, опубликован 4 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 61 (27937)).
6. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/37 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по ветеринарной санитарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9460, опубликован 4 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 61 (27937)).
7. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/38 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по мелиорации и рекультивации сельскохозяйственных земель" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9440, опубликован 9 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 64 (27940)).
8. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/39 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по ветеринарной медицине" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9451, опубликован 9 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 64 (27940)).
9. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/40 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по производству сахара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9439, опубликован 16 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 69 (27945)).
10. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/41 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по энергообеспечению сельского хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9452, опубликован 16 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 69 (27945)).
11. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/42 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по производству сливочного масла и сыра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9453, опубликован 23 мая 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 95 (27971)).

4. "Мақта өсіру қызметіндегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/35 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9444 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 ақпандағы "Егемен Қазақстан" № 38 (28516) газетінде жарияланған).
5. "Мал шаруашылығы бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/36 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9450 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 61 (28539) газетінде жарияланған).
6. "Ветеринариялық санитария бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/37 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9460 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 61 (28539) газетінде жарияланған).
7. "Мелиорация және ауыл шаруашылығы жерлерін қалпына келтіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/38 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9440 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 64 (28542) газетінде жарияланған).
8. "Ветеринариялық медицина бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/39 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9451 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 64 (28542) газетінде жарияланған).
9. "Қант өндіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/40 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9439 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 69 (28547) газетінде жарияланған).
10. "Ауыл шарушалығын энергиямен қамтамасыз ету бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/41 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9452 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" № 69 (28547) газетінде жарияланған).
11. "Сары май және ірімшік өндіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/42 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9453 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 мамырдағы "Егемен Қазақстан" № 95 (28573) газетінде жарияланған).

12. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/43 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по плодоовощеводству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9455, опубликован 4 июня 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 103 (27979)).
13. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/44 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по переработке фруктов, овощей и орехов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9459, опубликован 4 июня 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 103 (27979)).
14. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/45 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по хлебопекарно- макаронному производству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9458, опубликован 18 июня 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 113 (27989)).
15. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/46 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по переработке молока и молочных продуктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9441, опубликован 18 июня 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 113 (27989)).
16. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/47 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по переработке мяса и мясных продуктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9435, опубликован 11 июля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 131 (28007)).
17. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/48 "Об утверждении профессионального стандарта в зооинженерной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9447, опубликован 11 июля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 131 (28007)).
18. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/49 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по автоматизации сельскохозяйственного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9434, опубликован 1 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 145 (28021)).
19. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/50 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по механизации в сельском хозяйстве" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9442, опубликован 1 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 145 (28021)).

12. "Жеміс-көкөніс шаруашылығы бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/43 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9455 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 маусымдағы "Егемен Қазақстан" № 103 (28581) газетінде жарияланған).
13. "Жеміс, көкөніс және жанғақтарды қайта өңдеу бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9459 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 маусымдағы "Егемен Қазақстан" № 103 (28581) газетінде жарияланған).
14. "Нан пісіру-макарон өндіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/45 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9458 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымдағы "Егемен Қазақстан" № 113 (28591) газетінде жарияланған).
15. "Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/46 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9441 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымдағы "Егемен Қазақстан" № 113 (28591) газетінде жарияланған).
16. "Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/47 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9435 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 шілдедегі "Егемен Қазақстан" № 131 (28609) газетінде жарияланған).
17. "Зооинженерлік қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/48 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9447 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 шілдедегі "Егемен Қазақстан" № 131 (28609) газетінде жарияланған).
18. "Ауыл шаруашылығы өндірісін автоматтандыру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/49 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9434 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 145 (28623) газетінде жарияланған).
19. "Ауыл шаруашылығындағы механикаландыру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/50 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9442 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 145 (28623) газетінде жарияланған).

20. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/51 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по хранению и переработке зерна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9443, опубликован 1 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 145 (28021)).
21. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/52 "Об утверждении профессионального стандарта в растениеводческой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9456, опубликован 29 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 165 (28041)).
22. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/53 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по шелководству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9448, опубликован 29 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 165 (28041)).
23. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/54 "Об утверждении профессионального стандарта в пчеловодческой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9436, опубликован 29 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 165 (28041)).
24. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/55 "Об утверждении профессионального стандарта в селекционной деятельности (племенное дело)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9445, опубликован 29 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 165 (28041)).
25. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/56 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по агрономии и агрохимии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9437, опубликован 3 сентября 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 167 (28043)).
26. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/57 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по производству молока и традиционных напитков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9438, опубликован 3 сентября 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 167 (28043)).
27. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 20/58 "Об утверждении профессионального стандарта в деятельности по защите и карантину растений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9446, опубликован 3 сентября 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 167 (28043)).

20. "Астықты сақтау және қайта өңдеу бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 каңтардағы № 20/51 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9443 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 145 (28623) газетінде жарияланған).
21. "Өсімдік шаруашылығы қызметіндегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/52 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9456 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 165 (28643) газетінде жарияланған).
22. "Жібек өсіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/53 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9448 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 165 (28643) газетінде жарияланған).
23. "Бал ара өсіру қызметіндегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/54 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9436 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 165 (28643) газетінде жарияланған).
24. "Селекциялық қызметтегі (асыл тұқымдық іс) кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/55 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9445 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 тамыздағы "Егемен Қазақстан" № 165 (28643) газетінде жарияланған).
25. "Агрономия және агрохимия бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/56 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9437 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйектегі "Егемен Қазақстан" № 167 (28645) жарияланған).
26. "Сүт және дәстүрлі сусындарды өндіру бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/57 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9438 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйектегі "Егемен Қазақстан" № 167 (28645) газетінде жарияланған).
27. "Өсімдіктерді қорғау және карантин бойынша қызметтегі кәсіби стандартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 қаңтардағы № 20/58 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9446 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйектегі "Егемен Қазақстан" № 167 (28645) газетінде жарияланған).