О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 174/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2023 года № 32754
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункты 4-7 исключить;

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 174/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 маусымда № 32754 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі:
4-7-тармақтар алып тасталсын;

пункты 9-15 изложить в следующей редакции:
"
9.
00101003
Выдача военнообязанным военных билетов или их дубликатов
Гражданам, освобожденным из мест лишения свободы и проходивших воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
10.
Лицам, прибывшим из других государств и получившим гражданство Республики Казахстан, из числа ранее проходивших воинскую (альтернативную) службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах
МО

9-15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
00101003
Әскери міндеттілерге әскери билеттерді немесе олардың телнұсқаларын беру
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда әскери қызмет не қызмет өтеген және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға
ҚМ
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген.
10.
Бұрын әскери (балама) қызметті не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткергендер қатарынан басқа мемлекеттерден келген және Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдарға
ҚМ

111.
При обмене военного билета старого образца на новый гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
112.
При утрате либо порче военного билета гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
113.
При изменении фамилии, имени, отчества гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
114.
Гражданам, восстановленным в воинском звании и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах
МО
115.
Гражданам, уволенным с воинской службы либо службы в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы
МО
";
дополнить пунктами 15-1, 15-2 и 15-3 следующего содержания:
"

111.
Әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына айырбастаған кезде
ҚМ
112.
Әскери билет жоғалған не бүлінген кезде әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар
ҚМ
113.
Әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтардың тегі, аты, әкесінің аты өзгерген кезде
ҚМ
114.
Әскери атағына қалпына келтірілген және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда әскери қызмет не қызмет өткерген азаматтарға
ҚМ
115.
Әскери қызметтен не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтен босатылған және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға
ҚМ
";
мынадай мазмұндағы 15-1, 15-2 және 15-3-тармақтарымен толықтырылсын:
"

15-1.
00101003-1
Зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК
МО
15-2.
00101003-2
Восстановление в военные учебные заведения МО РК
МО
15-3.
00101003-3
Восстановление дубликата диплома об окончании военного учебного заведения
МО
";
пункты 16-27 исключить;
пункты 32-34 исключить;
пункты 77-81 изложить в следующей редакции:
"
77.
000201012
Постановка на воинский учет военнообязанных и призывников
Для граждан мужского пола, в том числе освобожденных из мест лишения свободы, ранее не состоявших на воинском учете
МО
78.
Для граждан, уволенных с воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, а также отчисленных и (или) расторгнувших контракт курсантов, слушателей военных и специальных (военных) учебных заведений
МО
179.
Для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности
МО
180.
Для граждан, освобожденных из мест лишения свободы, ранее состоявших на воинском учете
МО
181.
Для лиц, получивших гражданство Республики Казахстан
МО
";
пункты 82-93 исключить;
дополнить пунктами 116-1, 116-2, 116-3 и 116-4 следующего содержания:
"
116-1.
00202006-1
Прием и направление документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство
МИД
"Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16354.
116-2.
00202006-2
Государственная регистрация рождения ребенка за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
116-3.
00202006-3
Государственная регистрация заключения брака (супружества) за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
116-4.
00202006-4
Государственная регистрация расторжения брака (супружества) за рубежом
МИД

15-1.
00101003-1
ҚР ҚМ әскери оқу орындарына түсу үшін кандидаттарды қабылдау
ҚМ
15-2.
00101003-2
ҚР ҚМ әскери оқу орындарына қайта қабылдау
ҚМ
15-3.
00101003-3
Әскери оқу орнын бітіргені туралы дипломның телнұсқасын қалпына келтіру
ҚМ
";
16-27-тармақтар алып тасталсын;
32-34-тармақтар алып тасталсын;
77-81-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
77.
000201012
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою
Бұрын әскери есепте тұрмаған ер азаматтар, оның ішінде бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін
ҚМ
.78.
Әскери қызметтен, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтен босатылған, сондай-ақ әскери және арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарын, тыңдаушыларын оқудан шығарған және (немесе) келісімшартты бұзған азаматтар үшін
ҚМ
179.
Әскери-есептік мамандық ала отырып, білім беру ұйымдарын бітірген әйелдер үшін
ҚМ
180.
Бұрын әскери есепте тұрған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін
ҚМ
181.
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдар үшін
ҚМ
";
82-93-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 116-1, 116-2, 116-3 және 116-4-тармақтармен толықтырылсын:
"
116-1.
00202006-1
Уақытша істер бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шыққан және сол жерде тұрақты тұруға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жіберу
СІМ
"Уақытша істер бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шыққан және сол жерде тұрақты тұрғылықты жерде қалуға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16354 болып тіркелген
116-2.
00202006-2
Шетелде баланың тууын мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген
116-3.
00202006-3
Шетелде неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген
116-4.
00202006-4
Шетелде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу
СІМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857
";
пункты 117-125 изложить в следующей редакции:
"
117.
00202006-5
Выдача повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом
Выдача повторного свидетельства о рождении
МИД

"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген
";
117-125-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
117.
00202006
-
5
Шетелде азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
СІМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
118.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
МИД
119.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
МИД

"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген
118.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
СІМ
119.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
СІМ

120.
Выдача повторного свидетельства о смерти
МИД
121.
Выдача справки о рождении
МИД
122.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
МИД
123.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
МИД
124.
Выдача справки о брачной правоспособности
МИД
125.
Выдача справки о смерти
МИД
";
дополнить пунктом 128-1 следующего содержания:
"
128-1.
00202009-1
Авансирование расходов на повышение компетенции работников за рубежом
МИИР
";
пункт 211 изложить в следующей редакции:
"

120.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
СІМ
121.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
СІМ
122.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама беру
СІМ
123.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
СІМ
124.
Атын, тегін, әкесінің атын ауыстыру туралы анықтама беру
СІМ
125.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
СІМ
";
мынадай мазмұндағы 128-1-тармақпен толықтырылсын:
"
128-1.
00202009-1
Шет елдердегі қызметкерлердің құзыретін арттыруға арналған шығыстарды аванстау
ИИДМ
";
211-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

211.
0
0
40
3
0
1
0
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110.
";
пункт 214 изложить в следующей редакции:
"
214.
0
0
4
0
3
0
1
2
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием
МП
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, дополнительное образование детей и на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29323.
";
пункт 284 изложить в следующей редакции:
"
284.
00502001 – 1
Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
МЮ
";
пункт 286 изложить в следующей редакции:
"
286.
0
0
5
0
2
0
0
3
Внесение в информационную систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
";
пункт 287 изложить в следующей редакции:
"
287.
0
0
5
0
2
0
0
4
Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости
МЮ

211.
0
0
40
3
0
1
0
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
ОАМ
"Экстернат нысанында оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелген
";
214-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
214.
0
0
4
3
0
1
2
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
ОАМ
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29323 болып тіркелген
";
284-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
284.
00502001 -1
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)
Әділетмині
";
286-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
286.
0
0
5
0
2
0
0
3
Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесіне енгізу жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытындыны беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдерін", жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және жылжымайтын мүліктің бастапқы және қайталама объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен бекітілген. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелген
";
287-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
287.
0
0
5
0
2
0
0
4
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру
Әділетмині

"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
";
пункт 310 изложить в следующей редакции:
"

"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдерін", жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және жылжымайтын мүліктің бастапқы және қайталама объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен бекітілген. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелген.
";
310-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

310.
00
6
0
1
0
0
7
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
";
пункт 313 изложить в следующей редакции:
"
313.
0
0
6
0
1
0
1
0
Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
";
пункт 361 изложить в следующей редакции:
"
361.
0
0
6
0
3
0
0
7-1
Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О некоторых вопросах аккредитации в области санитарно-эпидемиологического благополучия" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31967.
";
пункт 364 изложить в следующей редакции:
"
364.
0
0
6
0
3
0
0
7-4
Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
МЗ
"О некоторых вопросах аккредитации в области санитарно-эпидемиологического благополучия" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31967.
";
пункты 407-426 изложить в следующей редакции:
"
407.
0
0
7
0
4
0
0
3
Назначение специального государственного пособия
Назначение специального государственного пособия ветеранам Великой Отечественной войны
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
408.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
МТСЗН

310.
00
6
0
1
0
0
7
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы
№ ҚР-ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген
";
313-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
313.
0
0
6
0
1
0
1
0
Пациенттерге стационарға жатқызуға жолдама беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР-ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген
";
361-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
361.
0
0
6
0
3
0
0
7-1
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу
ДСМ
"Санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31967 болып тіркелген.
";
364-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
364.
0
0
6
0
3
0
0
7-4
Жеке және заңды тұлғаларды санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу
ДСМ
"Санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31967 болып тіркелген.
";
407-426-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
407.
0
0
7
0
4
0
0
3
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген.
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген
408.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині

409.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны
МТСЗН
410.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
МТСЗН
411.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
МТСЗН
412.
Назначение специального государственного пособия Героям Советского Союза, Социалистического Труда, кавалерам ордена Трудовой Славы трех степеней
МТСЗН
413.
Назначение специального государственного пособия семьям погибших военнослужащих
МТСЗН
414.
Назначение специального государственного пособия лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
415.
Назначение специального государственного пособия лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
416.
Назначение специального государственного пособия лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
МТСЗН
417.
Назначение специального государственного пособия лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, которым назначены пенсионные выплаты по возрасту или пенсионные выплаты за выслугу лет, за исключением получающих доплату к пенсионным выплатам по возрасту до размера государственного социального пособия по инвалидности, а также лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН

409.
Жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
410.
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
411.
Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан қайтыс болған мүгедектің жұбайына (зайыбына) немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамға екінші рет некеге тұрмаған арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау, ал сондай-ақ, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, жерасты қызметкерінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтың жұбайына (зайыбына), жалпы сырқаттану, еңбек мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қайшы себептерді қоспағанда) салдарынан мүгедектігі бар адамдар деп танылған адамдар
Еңбекмині
412.
Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
413.
Қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
414.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
415.
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
416.
1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарларын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күні құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың (өз еркімен кеткендердің) қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
417.
Жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдеріне мүгедектігі бойынша төленетін айлық жәрдемақы мөлшеріне дейін қосымша төлем алушыларды қоспағанда, жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдері немесе еңбек сіңірген жылдары үшін төленетін зейнетақы төлемдері тағайындалған бірінші, екінші және үшінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині

418.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью до семи лет, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
419.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
420.
Назначение специального государственного пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
МТСЗН
421.
Назначение специального государственного пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
МТСЗН
422.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"
МТСЗН
423.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Халық Қаһарманы"
МТСЗН
424.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Epi"
МТСЗН
425.
Назначение специального государственного пособия ветеранам боевых действий на территории других государств
МТСЗН
426.
0
0
7
0
4
0
0
3-1.
Назначение пособия лицу, осуществляющему уход
МТСЗН
";
пункт 444 изложить в следующей редакции:
"
444.
00705009
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
";
пункт 445 изложить в следующей редакции:
"
445.
0
0
7
0
5
0
1
0
Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
";
пункты 497 и 498 изложить в следующей редакции:
"
497.
0
0
8
0
3
0
1
7
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО

418.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алған жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
419.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
420.
Саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
421.
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
422.
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
423.
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
424.
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
425.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
426.
0
0
7
0
4
0
0
3-1.
Күтім жасайтын адамға берілетін жәрдемақы тағайындау
Еңбекммині
";
444-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
444.
00705009
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген
";
445-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
445.
0
0
7
0
5
0
1
0
Санаториялық-курорттық емделуге қажеттілік туралы қорытынды беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР-ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда
№ 27218 болып тіркелген
";
497 және 498-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
497.
0
0
8
0
3
0
1
7
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ҒЖБ М

"Об утверждении Правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документы об образовании которых признаются на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 352. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23626.

"Білім туралы құжаттарды, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 352 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23626 болып тіркелген

498.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО
";
пункт 503 изложить в следующей редакции:
"
503.
00901001-1
Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств
МЮ
";
пункт 601 дополнить пунктами 601-1 и 601-2 следующего содержания:
"
601.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.

498.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
ҒЖБ М
";
503-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
503.
00901001-1
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)
Әділетмині
";
601-тармақ мынадай мазмұндағы 601-1 және 601-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
601.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
ИИДМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 10486 болып тіркелген

601-1.
Расширение области действия сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
МИИР
601-2.
Согласование инструкторского и экзаменующего персонала авиационного учебного центра
МИИР
";
дополнить пунктом 615-1 следующего содержания:
"
615-1.
01102022-1
Постановка на учет беспилотных летательных аппаратов
МИИР
";
пункты 634-684 изложить в следующей редакции:
"
634
0
1
2
0
1
0
0
1
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Природоохранное проектирование, нормирование для объектов I категории
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
635
Переработка, обезвреживание, утилизация и (или) уничтожение опасных отходов
МЭПР
636
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
МЭПР
637
Переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
МЭПР
638.
01201002
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
639.
01201003
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23706.

601-1.
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығы сертификатының қолданылу саласын кеңейту
ИИДМ
601-2.
Авиациялық оқу орталығының нұсқаушы және емтихан алушы персоналын келісу
ИИДМ
";
мынадай мазмұндағы 615-1-тармақпен толықтырылсын:
"
615-1.
01102022-1
Пилотсыз ұшу аппараттарын есепке қою
ИИДМ
";
634-684-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
634.
0
1
2
0
1
0
0
1
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру
I санаттағы объектілер үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау
Э
Т
Р
М
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген
635.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою
Э
Т
Р
М
636.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін лицензия беру
Э
Т
Р
М
637.
0
1
2
0
1
0
0
1
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
Э
Т
Р
М
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген
638.
0
1
2
0
1
0
0
2
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
Э
Т
Р
М
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген
639.
0
1
2
0
1
0
0
3
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру
Э
Т
Р
М
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23706 болып тіркелген

"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935.

"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелген

"Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463.
";
дополнить пунктом 684-1 следующего содержания:
"
684-1.
01204012-1
Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)
МЭПР
";

"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген
";
мынадай мазмұндағы 684-1-тармақпен толдықтырылсын:
"
684-1.
01204012-1
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлардың түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензиялар беру
ЭТРМ

пункты 702 и 703 изложить в следующей редакции:
"
702.
01205009
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.

702 және 703-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
702.
01205009
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
ИИДМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелген

703.
01205010
Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
";
пункты 708-714 изложить в следующей редакции:
"
708.
01205014
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана
Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.

703.
01205010
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру
ИИДМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелген
";
708-714-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
708.
01205014
Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген

709.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования
710.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов);
МЭ
711.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи
МЭ
712.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи
МЭ
713.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр
МЭ
714.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр
МЭ
";
дополнить пунктами 714-1, 714-2, 714-3, 714-4 и 714-5 следующего содержания:
"
714-1.
01205014-1
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки
МЭ
714-2.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации
МЭ
714-3.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи
МЭ

709.
Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
710.
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін)бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
711.
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
712.
Барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
713.
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
714.
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
";
мынадай мазмұндағы 714-1, 714-2, 714-3, 714-4 және 714-5-тармақтармен толықтырылсын:
"
714-1.
01205014-1
Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)
Бағалау кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшарттарына қосымша келісім жасасу
ЭМ
714-2.
Сынақ пайдалану кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу
ЭМ
714-3.
Өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу
ЭМ

714-4.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса
МЭ
714-5.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования
МЭ
";
пункты 715, 716, 717, 718 и 719 изложить в следующей редакции:
"

714-4.
Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
714-5.
Жер қойнауын пайдалану құқығын және жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті көшіру кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
";
715, 716, 717, 718 және 719-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

715.
01205015
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана
Получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.

715.
01205015
Көмірсутектер және уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)
Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген

716.
Получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование
МЭ
717.
Получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров
МЭ
718.
Получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров
МЭ

716.
Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
717.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
718.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ

719.
Получение контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана
МЭ
";
дополнить пунктами 719-1, 719-2, 719-3 и 719-4 следующего содержания:
"
719-1.
Получение контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140)
МЭ

719.
Уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша уран өндіруге келісімшарт алу
ЭМ
";
мынадай мазмұндағы 719-1, 719-2, 719-3 және 719-4-тармақтармен толықтырылсын:
"
719-1.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 17140 болып тіркелген) көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа көшу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын не жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алуы
ЭМ

719-2.
Получение контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов, утвержденные приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17140)
МЭ
719-3.
Получение контракта на добычу урана при закреплении участка добычи и периода опытно-промышленной добычи
МЭ
719-4.
Получение контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами.
МЭ
";
пункт 720 исключить;
пункт 727 изложить в следующей редакции:
"

719-2.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға көшу шартымен кодекс (қолданыстағы келісімшарт) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшартты алу
ЭМ
719-3.
Өндіру учаскесін және тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру кезеңін бекіту кезінде уран өндіруге келісімшарт алу
ЭМ
719-4.
Халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу
ЭМ
";
720-тармақ алып тасталсын;
727-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

727.
01205017
Выдача лицензии на использование пространства недр
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
";
дополнить пунктами 731-1, 731-2 и 731-3 следующего содержания:
"

727.
01205017
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру
ИИДМ
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелген
";
мынадай мазмұндағы 731-1, 731-2 және 731-3-тармақтармен толықтырылсын:
"

731-1.
01205021-1
Выдача лицензии на геологическое изучение недр
МИИР
731-2.
01205021-2
Выдача и переоформление геологического и (или) горного отводов
МИИР
731-3.
01205021-3
Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза
МИИР
";
пункты 771, 772, 773 и 774 изложить в следующей редакции:
"
771.
01302008
Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Получение лицензии
МЭПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.
772.
Переоформление лицензии
МЭПР
773.
01302009
Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан
Получение лицензии
МЭПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.
774.
Переоформление лицензии
МЭПР
";
пункты 848 и 849 изложить в следующей редакции:
"
848.
0
1
4
0
3
0
2
6
Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
849.
0
1
4
0
3
0
2
7
Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
МИИР

731-1.
01205021-1
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия беру
ИИДМ
731-2.
01205021-2
Геологиялық және (немесе) тау-кен бөлімдерін беру және қайта ресімдеу
ИИДМ
731-3.
01205021-3
Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза
ИИДМ
";
771, 772, 773 және 774-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
771.
01302008
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру
Лицензия алу
Э
Т
Р
М
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелген
772.
Лицензияны қайта ресімдеу
Э
Т
Р
М
773.
01302009
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қауіпі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру
Лицензия алу
Э
Т
Р
М
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелген
774
Лицензияны қайта ресімдеу
Э
Т
Р
М
";
848 және 849-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
848.
01403026
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген
849.
01403027
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру
ИИДМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
";
пункт 864 и 865 изложить в следующей редакции:
"
864.
01404007
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20875.

"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелген
";
864 және 865-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
864.
01404007
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
Э
Т
РМ
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20875 болып тіркелген

865.
Оформления заключения на трансграничную перевозку опасных отходов
МЭПР
";
пункт 888 изложить в следующей редакции:
"
888.
01501004
Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
МЭ
";
пункт 1138 изложить в следующей редакции:
"
1138.
0190209
Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
Судебная администрация
"Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20197.
";
пункт 1151 изложить в следующей редакции:
"

865.
Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытындыны ресімдеу
ЭТРМ
";
888-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
888.
01501004
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу
ЭМ
";
1138-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1138.
0190209
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау
Сот әкімшілі
г
і
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20197 болып тіркелген
";
1151-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

пункты 1180, 1241, 1270 и 1284 исключить;
дополнить пунктом 1291-1 следующего содержания:
"
1291-1.
02602010-1
Регистрация местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе
МИИР
";
дополнить пунктом 1293-1 следующего содержания:
"
1293-1.
02701001-1
Назначение выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
МИИР
";
пункт 1297 изложить в следующей редакции:
"
1297.
02701006
Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2022 года № 30965.
";
дополнить пунктом 1297-1 следующего содержания:
"
1297-1.
02701006-1
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников бюджетных организаций) Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
";
пункты 1301 и 1307 исключить;
пункт 1313 изложить в следующей редакции:
"
1313.
03102002
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции, регистрации актов гражданского состояния и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан.
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20740.
";
пункт 1315 изложить в следующей редакции:
"
1315.
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
";
в примечании строку:
"МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

1180, 1241, 1270 және 1284-тармақтардың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
мынадай редакциядағы 1291-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1291-1.
02602010-1
Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу
ИИДМ
";
мынадай редакциядағы 1293-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1293-1.
02701001-1
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау
ИИДМ
";
1297-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1297.
02701006
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту
ҚМ
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 желтоқсанда № 30965 болып тіркелген
";
мынадай мазмұндағы 1297-1-тармақтармен толықтырылсын:
"
1297-1.
02701006-1
Қызметтік тұрғын үйге мұқтаж адамдарды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің азаматтық персоналын (бюджеттік ұйымдар қызметкерлерін) есепке қою
ҚМ
";
1301 және 1307-тармақтардың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
1313-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1313.
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан, азаматтық хал актілерін тіркеу және өзге де мемлекеттік органдардан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Әділетмині
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20740 болып тіркелген
";
1315-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1315.
03102003
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
ҒЖБМ
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелген
";
ескертпеде:
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі".

2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев 99 и 100 пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 июля 2023 года.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин

2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының 103 және 104-абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин