2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
294-қосымша
Ескерту. 294-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Энергетика және минералдық ресурстар саласындағы
уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 586987 мың теңге (бес жүз сексен алты миллион тоғыз жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  5-бабы ; "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының  11-бабы ; "Мемлекеттiк құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  3-бабы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заң күшi бар Жарлығының  41-2 55-61 69-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң лауазымдарын санаттар бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк бюджет пен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнiң сметасы (бюджет) есебiнен ұсталынатын Қазақстан Республикасының органдары қызметкерлерінің еңбегiне еңбек ақы төлеудің бірыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауының мемлекеттiк мониторингi туралы ереженiң 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 15 маусымдағы N 535-42 қаулысы; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiктiк қызмет көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережелерiнiң 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449  қаулысымен  бекiтiлген Цифрлық геоақпараттық жүйелердiң негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру мен жүргiзу ережесiнiң 1-тармағы; "Қазақстан Республикасының салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзбесiн қалыптастыру мен жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1105  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын пайдалану комитетi туралы ережесiнiң 10-тармағының 1) тармақшасы; "Штат саны лимитiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1240  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан согласно приложениям 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 294
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в сфере энергетики и минеральных ресурсов"
на 2005 год"
1. Стоимость: 586987 тысяч тенге (пятьсот восемьдесят шесть миллионов девятьсот восемьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 5  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статья 11  Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии";  Закон  Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; статьи  41-2 55- 61,  69_  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан"; пункт 8 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1998 года N 535-42;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; пункт 8 Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108; пункт 1 Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1105 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан"; подпункт 1) пункта 10 Положения о Комитете геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1240 "Об утверждении лимитов штатной численности".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: оларға жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң орталық аппаратының, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлімшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету; лицензиялық шарттар мен ережелердiң сақталуына бақылау жасау; пайдалы қазбаларды, оның iшiнде мемлекет меншiгiнде тұрған техногендiк түзілiмдердi барлауға, өндiруге, бiрлескен барлау мен өндiруге арналған құқықты қоса алғанда, Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру;
Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы компьютерлiк банк ақпаратының iлеспесi;
жер қойнауын пайдалану саласына Қазақстан Республикасының Жер қойнауын пайдалану мониторингiсiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi шеңберiнде (бұдан әрi - ЖПМБМЖ);
РнжОН лицензиары мен ақпараттық жүйесiнiң функциялары шеңберiнде энергетика және минералды ресурстар саласында қызмет түрлерiн лицензиялау мен мониторингтiң ақпараттық жүйесi мәліметтерiмен ақпараттық алмасуды ұйымдастыру;
ақпаратты қорғау мен құпиялық режимнiң тиiстi деңгейiн қамтамасыз ету;
өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау мен кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiптiк қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiк пен дағдыны жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық бөлiмшелерінің аппаратын ұстау;
энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерi бойынша біліктілiк талаптарын растауға лицензиялар беру және тексерулер өткiзу; Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң құзыретіне жатқызылған қызмет түрлерiн лицензиялау;
инвестициялық бағдарламалар жүргiзудi, конкурс өткiзудi, конкурстық ұсыныстарды қарауды, конкурс нәтижелерiн шығаруды және конкурс жеңiмпазын анықтауды ұйымдастыру;
қолданбалы компьютерлiк бағдарламаларды алып жүру, компьютерлiк дерекқорды цифрлық геологиялық ақпаратпен молықтыру;
ЖПМБМЖ бағдарламалық-техникалық кешенi жүйесiнiң үздiксiз жұмысын қамтамасыз ету;
РНжОН жұмыс iстеуi үшiн энергетика және минералдық ресурстар саласында қызмет түрлерiн лицензиялаудың ақпараттық мониторингтiк жүйесiн алып жүру;
арнайы қауiпсiздiк талаптарына сәйкес өңдеу, беру, қабылдау, сақтау және құпия және қызметтiк ақпаратты бейнелеудiң электрондық құралдарын сертификаттауды жүргiзу;
мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптік бiлiктiлiгiн көтеру;
мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций;
контроль за соблюдением лицензионных условий и правил;
предоставление права недропользования в Республике Казахстан, включая права на разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу полезных ископаемых, в том числе из техногенных образований, находящихся в государственной собственности;
сопровождение компьютерного банка информации о недрах и недропользовании Республики Казахстан;
сопровождение Единой государственной системы мониторинга недропользования Республики Казахстан, (далее - ЕГСМ НП);
организация информационного обмена данными информационной системы мониторинга и лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов в рамках функций лицензиара и информационной системы РНиОН;
обеспечение надлежащего уровня защиты информации и режима секретности;
обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, ведомств и их территориальных подразделений;
выдача лицензий и проведение инспекций на подтверждение квалификационных требований по видам деятельности в области энергетики и минеральных ресурсов; лицензирование видов деятельности, отнесенных к компетенции Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
организация проведения конкурсов инвестиционных программ, проведение конкурса, рассмотрение конкурсных предложений, подведение итогов Конкурса и выявление победителя конкурса;
сопровождение прикладных компьютерных программ, наполнение компьютерного банка данных цифровой геологической информацией;
обеспечение бесперебойной работы программно-технического комплекса системы ЕГСМ НП;
сопровождение информационной мониторинговой системы лицензирования видов деятельности в сфере энергетики и минеральных ресурсов для функционирования РНиОН;
проведение сертификации технических средств обработки, передачи, приема, хранения и отображения секретной и служебной информации на соответствие специальным требованиям безопасности;
повышение профессиональной квалификации государственных служащих;
материально-техническое оснащение государственных органов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  001        Энергетика
және
минералдық
peсурстар
саласындағы
уәкiлетті
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001   Орталық     1.Қазақстан Рес-   Жыл     Қазақстан
органның    публикасы Энер-    бойы    Республика-
аппараты    гетика және ми-            сының
нералдық ресурстар         Энергетика
министрлiгiнiң             және
орталық аппаратын,         минералдық
Атом энергетикасы          ресурстар
жөнiндегi коми-            министрлігі
тетін, Геология
және жер қойнауын
қорғау комитетiн
317 бiрлiктегi
штат санының
бекiтілген лимитi
шектерiнде ұстау.
Бекiтiлген лимитке
орай 10 бiрлiк
санында қызметтік
жеңіл автокөлiктi
ұстау, жалдау.
2. Лицензиарлар-
дың функцияларын
орындау:
1) лицензияланатын
қызмет түрлерiмен
айналысуға үмiткер
субъектiлердi
инспекциялауды
жүргiзу;
2) лицензиаттардың
лицензиялық шарттар
мен ережелердi
орындауына тексе-
рулер (инспекци-
ялар) жүргiзу;
3) Лицензиялық
бланкiлерi мен
қосымшаларын сатып
алу.
3. Инвестициялық
бағдарламалар
конкурсын өткiзу:
1) Қазақстан Рес-
публикасы Үкiме-
тінің қаулысымен
бекiтiлген кон-
курсқа шығаруға
жататын тiзбе
жөнiнде бұқаралық
ақпарат құралдары
арқылы инвестици-
ялық бағдарламалар
конкурсын хабарлау;
2) геологиялық
ақпаратты сатып
алу және конкурс-
тық ұсыныстарды
беру туралы
конкурсқа қатысу-
шыларды хабардар
ету;
3) конкурстарды
өткiзу жөнiндегi
комиссия жұмысын
ұйымдастыру,
конкурс нәтиже-
лерiн шығару және
оларды жариялау.
4. Құпиялық режи-
мiн қамтамасыз
ету: құпия және
қызметтік ақпа-
ратты ҚР ҰҚК
"Казспецпред-
приятие" РМК
өңдеу, сақтау,
беру үшiн тех-
никалық құрал-
дарды сертифи-
каттау.
5. Ұйымдастыру
техникасы құрал-
дарын және басқа
негізгi құралдар-
ды: ксерокс - 23
бiрлiк, факс -
11 бiрлiк,
сканерлер - 11
бiрлiк техника-
лық сүйемелдеу,
қызмет көрсету
және жөндеу.
3       002   Аумақтық    1. Аумақтық ор-    Жыл     Қазақстан
органдар-   гандарды 218       бойы    Республикасы
дың аппа-   бiрлiктегi штат            Энергетика
раттары     санының бекi-              және
тілген лимитi              минералдық
шегінде ұстау.             ресурстар
Бекiтiлген ли-             министрлiгi
митке орай 7
бiрлiк санында
қызметтік жеңіл
автокөлiкті,
28 бiрлiк санында
арнайы автокөлiктi
(технологиялық)
ұстау, жалдау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    001        Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в сфере
энергетики и
минеральных
ресурсов
2          001  Аппарат      1. Содержание централь-  В те-  Министерство
центрального ного аппарата Министер-  чение  энергетики и
органа       ства энергетики и мине-  года   минеральных
ральных ресурсов, Коми-         ресурсов
тета по атомной энерге-         Республики
тике, Комитета геологии         Казахстан
и недропользования в
пределах утвержденного
лимита штатной числен-
ности в количестве 317
единиц.
Содержание, аренда слу-
жебного легкового авто-
транспорта исходя из
утвержденного лимита в
количестве 10 единиц.
2. Выполнение функций
лицензиаров:
1) проведение инспекций
субъектов, претендующих
на занятие лицензируе-
мым видом деятельности;
2) проведение проверок
(инспекций) выполнения
лицензиатами лицензион-
ных условий и правил;
3) приобретение бланков
лицензий с приложениями.
3. Проведение конкурса
инвестиционных программ:
1) объявление конкурса
инвестиционных программ
через средства массовой
информации по перечню,
подлежащих выставлению
на конкурс, утвержден-
ному постановлением
Правительства Республики
Казахстан;
2) уведомление участни-
ков конкурса о приобре-
тении геологической ин-
формации и подачи кон-
курсных предложений;
3) организация работы
комиссии по проведению
конкурсов, подведение
результатов конкурса и
их публикация.
4. Обеспечение режима
секретности: сертифика-
ция технических средств
для обработки, хранения,
передачи секретной и
служебной информации в
РГП "Казспецпредприятие"
КНБ РК.
5. Техническое сопровож-
дение, обслуживание и
ремонт средств органи-
зационной техники и
других основных средств:
ксероксов - 23 единицы,
факсов -11 единиц, ска-
неров - 11 единиц.
3          002  Аппараты     1. Содержание террито-   В те-  Министерство
террито-     риальных органов в пре-  чение  энергетики и
риальных     делах утвержденного ли-  года   минеральных
органов      мита штатной                    ресурсов
численности в количестве        Республики
218 единиц;                     Казахстан
Содержание, аренда слу-
жебного легкового авто-
транспорта в количестве
7 единиц, спецавтотранс-
порта (технологического)
в количестве 28 единиц
исходя из утвержденного
лимита.

2. Геология және
жер қойнауын пай-
далану аумақтық
басқармаларының
ғимараттары мен
үй-жайларын
жөндеу - 2 үй-жай,
"Центрказнедра",
"Севказнедра"
3. Ұйымдастыру тех-
никасы құралдарын
және басқа негізгi
құралдарды: ксе-
рокс - 11 бiрлiк,
факс - 13 бiрлiк,
сканерлер - 14
бiрлiк, техникалық
сүйемелдеу, қызмет
көрсету және
жөндеу.
4       007   Мемлекет-   Бекiтілген білік-  Жыл     Қазақстан
тiк қыз-    тілiктi көтеру     бойы    Республика-
метшілер-   жоспарына сәйкес           сының
дiң бiлiк-  мемлекеттік қыз-           Энергетика
тiлiгiн     метшілердiң                және
арттыру     білiктiлiгiн көте-         минералдық
ру бойынша қыз-            ресурстар
меттер көрсетуді           министрлігi
сатып aлу, оның
iшiнде мемлекет-
тік тілдi оқыту
(білiктілiктi
көтеру курсынан
өткен мемлекеттік
қызметшілердiң
орташа жылдық
саны - 52).
5       008   Мемлекет-   "Севказнедра" жер  Жыл     Қазақстан
тiк ор-     қойнауын қорғау    бойы    Республика-
гандардың   және пайдаланудың          сының
ғимарат-    аумақтық басқар-           Энергетика
тарын,      масы ғимаратының           және
үй-жай-     фасадын, есiктің           минералдық
лары және   алдын және оған            ресурстар
құрылыс-    жақын маңды                министрлiгi
тарын       көріктендіру.
күрделi
жөндеу
6       009   Мемлекет-   1. Аумақтық бас-   Жыл     Қазақстан
тiк ор-     қармалар үшін      бойы    Республика-
гандарды    офистік жиhаз              сының
матери-     сатып алу: қосақ           Энергетика
алдық-тех-  стол - 1 бiрлiк;           және
никалық     доңғалақты кресло          минералдық
жарақтан-   -орындық - 50              ресурстар
дыру        бiрлiк;                    министрлiгi
орындық - 115
бiрлiк; кiтап
қоятын шкаф -
45 бiрлiк;
инспекцияға ар-
налған жиhаз
комплект - 35
бiрлiк; киім
ілетін шкаф -
13 бiрлiк;
компьютер столы -
82 бiрлiк; кресло
- 1 бiрлiк; экспо-
наттар қоятын
витрина, көрме
залына арналған
шкаф-витриналар -
70 бiрлiк; стол -
38 бiрлiк; жұмыс
столына арналған
тумбочка - 16
бiрлiк; таған-
киiм iлгiш -
13 бiрлiк; жұмсақ
кресло - 18
бiрлiк.
2. Орталық аппа-
рат пен оның
құрылымдық бө-
лiмшелерi үшiн
жабдықтар сатып
алу: факсимильдiк
аппараттар - 19
бiрлiк, көшiру
аппараттары - 22
бiрлiк, қағаз жою
шредерлерi- 3 бiр-
лiк, түптеу
аппараты - 1,
телефон аппараты
- 33 бiрлiк,
сейфтер - 8 бiр-
лiк, калькулятор-
лар - 10 бiрлiк,
метал шкаф -1
бiрлiк.
7       017   Ақпараттық  1. Жер қойнауы     Жыл     Қазақстан
жүйелердiң  және жер қойнауын  бойы    Республика-
жұмыс iс-   пайдалану туралы           сының
теуiн қам-  ақпараттық жүйенi          Энергетика
тамасыз     ілестіріп жүру:            және
ету және    1) жер қойнауы             минералдық
мемлекет-   туралы ақпараттың          ресурстар
тiк орган-  компьютерлiк               министрлiгi
дарды ақ-   банкiнiң қолдан-
параттық-   балы бағдарлама-
техникалық  ларын iлестiрiп
қамтамасыз  жүру: пайдалы
ету         қазбалар кен
орындарының
балансы, кадастры
және лицензиялау,
геологиялық және
геофизикалық
зерделеулер, жер
қойнауы және жер
қойнауын пайдалану
мониторингі;

2. Текущий ремонт зданий
и помещений террито-
риальных управлений гео-
логии и недропользования
- 2 здания "Центрказнед-
ра", "Севказнедра".
3. Техническое сопровож-
дение, обслуживание и
ремонт средств организа-
ционной техники и других
основных средств: ксе-
роксов - 11 единиц, фак-
сов - 13 единиц, сканеров
- 14 единиц.
4          007  Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  энергетики и
государст-   государственных служащих года   минеральных
венных слу-  согласно утвержденному          ресурсов
жащих        плану повышения квалифи-        Республики
кации, в том числе обу-         Казахстан
чение государственному
языку (среднегодовое ко-
личество государственных
служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 52).
5          008  Капитальный  Реконструкция фасада     В те-  Министерство
ремонт зда-  здания, входной группы и чение  энергетики и
ний, поме-   благоустройства приле-   года   минеральных
щений и      гающей территории терри-        ресурсов
сооружений   ториального управления          Республики
государст-   "Севказнедра".                  Казахстан
венных
органов
6          009  Материально- 1. Приобретение офисной  В те-  Министерство
техническое  мебели для территориаль- чение  энергетики и
оснащение    ных управлений: стол-    года   минеральных
государст-   приставка - 1 единица;          ресурсов
венных орга- стул-кресло на колеси-          Республики
нов          ках - 50 единиц; стул -         Казахстан
115 единиц; шкаф книжный
- 45 единиц; комплект
мебели для инспекций -
35 единиц; шкаф для
одежды - 13 единиц; стол
компьютерный - 82 едини-
цы; кресло - 1 единица;
витрины для экспонатов,
шкафы-витрины для выста-
вочного зала - 70 еди-
ниц; стол - 38 единиц;
тумбочка для рабочего
стола - 16 единиц; стой-
ка-вешалка - 13 единиц;
кресло мягкое - 18 еди-
ниц.
2. Приобретение оборудо-
вания для центрального
аппарата и его структур-
ных подразделений: фак-
симильные аппараты - 19
единиц, копировальные
аппараты - 22 единицы,
шредер уничтожитель бу-
маг - 3 единицы, пере-
плетный аппарат - 1 еди-
ница, телефонные аппара-
ты - 33 единицы, сейфы -
8 единиц, калькуляторы -
10 единиц, металлический
шкаф - 1 единица.
7          017  Обеспечение  1. Сопровождение инфор-  В те-  Министерство
функциониро- мационной системы о нед- чение  энергетики и
вания инфор- рах и недропользовании:  года   минеральных
мационных    1) сопровождение прик-          ресурсов
систем и     ладных программ компью-         Республики
информацион- терного банка данных о          Казахстан
но-техничес- недрах: балансы, кадас-
кое обеспе-  тры и лицензирование
печение го-  месторождений полезных
сударствен-  ископаемых, геологичес-
ных органов  кая и геофизическая изу-
ченности, мониторинг
недр и недропользования;

2) геофизикалық
деректердiң авто-
маттандырылған
базасын толықтыру,
геология қорында
сақталатын есеп-
тердi компьютер-
лiк мұрағаттау.
2. "Жер қойнауы
мониторингiсiнiң
бiрыңғай мемлекет-
тік жүйесi"
ақпараттық жүйесiн
алып жүру және
пайдалану:
қолданбалы бағдар-
ламалық өнiмдi
алып жүру.
3. "1С-Бухгалте-
рия" бағдарламалық
қамтамасыз етудi
алып жүру.
4. Энергетика және
минералдық ресурс-
тар саласында
қызмет түрлерiн
лицензиялаудың
ақпараттық мони-
торингтік жүйесiн
алып жүру.
5. Шығыс материал-
дарын, жинақтық
және запас
бөлшектердi
сатып алу.
6. Жабдықтарға
техникалық қызмет
көрсету:
компьютерлер -
451 бiрлік,
серверлер - 13
бiрлiк, принтерлер
- 261 бiрлiк,
коммутатор - 1
бiрлiк, маршрути-
затор - 1 бiрлiк.
7. Орталық аппарат
пен оның құрылым-
дық бөлiмшелерi
үшiн техникалық
құралдарды сатып
алу, оның iшiнде
жұмыс станциялары
- 60 бiрлiк,
принтер - 26
бiрлiк, сервер - 1
бiрлік, модем -
6 бiрлiк, ком-
мутатор - 3 бiр-
лiк, үздiксiз
коректендiру
көздерi - 26
бiрлiк, cкaнep
- 12 бiрлiк,
лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз ету -
82 комплект.
8. Телекоммуни-
кациялық қызмет-
тердi төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы;
2) лицензиялық шарттар мен ережелердiң сақталуына тексерулер жүргiзу, лицензияның бланкiлерiн сатып алу;
3) жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткiзу нәтижелерi бойынша конкурстық жеңiмпаздары анықталатын болады, олармен жер қойнауын пайдалануға Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құзыреттi органымен (Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi) келiсiм-шарттар жасалады;
4) жер қойнауы туралы ақпараттың компьютерлiк банкiнiң қолданбалы бағдарламаларын iлестiрiп жүру;
5) ЖПМБМЖ ақпараттық жүйесiн iлестiрiп жүру;
6) қызметтiк және құпия материалдардың қорғалу деңгейiн көтеру және ақпаратты қорғау шараларының нормативтiк құжаттардың талабына сай болуына қол жеткiзу;
7) қазiргi экономикалық шарттарға сай кәсiптiк мемлекеттiк қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
295-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мұнай газ жобалары бойынша пайдалану құқығы
мердiгерлерге берiлуi тиiс мемлекеттiк мүлiктi
есепке алуды жүргiзудi қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2) наполнение автомати-
зированных баз геофизи-
ческих данных, компью-
терная архивация фондо-
вых геологических отче-
тов.
2. Сопровождение и
эксплуатация информа-
ционной системы "Единая
государственная система
мониторинга недрополь-
зования".
3. Сопровождение прог-
раммного обеспечения
"1C - Бухгалтерия".
4. Сопровождение инфор-
мационной мониторинговой
системы лицензирования
видов деятельности в
сфере энергетики и мине-
ральных ресурсов.
5. Приобретение расход-
ных материалов, коплек-
тующих и запасных час-
тей.
6. Техническое обслужи-
вание оборудования: ком-
пьютеры - 451 единица,
серверы - 13 единиц;
принтеры - 261 единица;
коммутатор - 1 единица,
маршрутизатор - 1 еди-
ница.
7. Приобретение техни-
ческих средств для цент-
рального аппарата и его
структурных подразделе-
ний, в том числе рабочих
станций - 60 единиц,
принтеров - 26 единиц,
сервер -1 единица, моде-
мы - 6 единиц, коммута-
торы - 3 единицы, источ-
ники бесперебойного
питания - 26 единиц,
сканеры - 12 единиц,
лицензионного программ-
ного обеспечения - 82
комплекта.
8. Оплата телекоммуни-
кационных услуг.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан функций;
2) проведение проверок соблюдения лицензионных условий и правил, приобретение бланков лицензий;
3) проведение конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования по результатам которого с победителями конкурса будут заключены контракты на недропользование с Компетентным органом Правительства Республики Казахстан (Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан);
4) сопровождение прикладных программ компьютерного банка данных о недрах;
5) сопровождение информационной системы ЕГСМ НП;
6) повышение уровня защиты служебной и секретной информации и достижение соответствия мер защиты информации требованиям нормативных документов;
7) повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 295
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
002 "Обеспечение ведения учета государственного имущества,
право пользования которым подлежит передаче подрядчикам
по нефтегазовым проектам"
на 2005 год

1. Құны: 38338 мың теңге (отыз сегiз миллион үш жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қарашығанақ мұнайгаз конденсаты кен орны бойынша Өнiмдi бөлу туралы Түпкiлiктi Келiсiмнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қарашадағы N 1568 қаулысы, "Қарашығанақгазпром" ашық акционерлiк қоғамының конкурстық массасын сатудың ерекше шарты мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 17 мамырдағы N 535  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Капиталмұнайгаз" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 наурыздағы N 240  қаулысы , "Қазақстан Республикасы газ-көлiк саласы кейбiр кәсiпорындарының конкурстық массасын сатудың ерекше шарты мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегі N 316  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұнай-газ жобалары бойынша, оның iшiнде Каспий теңiзiнiң қайраңын әзiрлеу жобалары бойынша мердiгерлерге пайдалану құқығы берiлуге жататын мемлекеттiк мүлiк есебiн қамтамасыз ету жөнiндегi жүктелген функциялардың барынша-тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн мемлекеттiк мекеменiң қызметiн қамтамасыз ету және мұнай-газ операциялары бойынша шығындар өтелгеннен кейiн мемлекетке мердiгер беретiн мүлiктiң есебiн қабылдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мұнай-газ жобалары шеңберiнде пайдаланылатын мемлекеттік активтердiң есебiн тұрақты жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  002        Мұнай газ
жобалары
бойынша
пайдалану
құқығы мер-
дігерлерге
берiлуi
тиiс мем-
лекеттік
мүлiктi
есепке
алуды жүр-
гiзудi
қамтамасыз
ету
2        100   Капиталмұ-  1. Мемлекеттік     Жыл     Қазақстан
найгаз      мекеменi бекi-     бойы    Республика-
тiлген штат саны           сының
- 16 бiрлiк ше-            Энергетика
гінде ұстау.               және

1. Стоимость: 38338 тысяч тенге (тридцать восемь миллионов триста тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1997 года N 1568 "О некоторых вопросах Окончательного соглашения о разделе продукции по Карачаганакскому нефтегазоконденсатному месторождению",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 535 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Карачаганакгазпром",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 240 "О создании государственного учреждения "Капиталнефтегаз" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 316 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы некоторых предприятий газотранспортной отрасли Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности государственного учреждения для достижения максимально-эффективного выполнения возложенных функций по обеспечению учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам, в том числе по проектам разработки шельфа Каспийского моря, и принятие на учет имущества, передаваемого подрядчиком государству после возмещения затрат по нефтегазовым операциям.
5. Задачи бюджетной программы: постоянный учет государственных активов, используемых в рамках нефтегазовых проектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Обеспечение
ведения уче-
та государ-
ственного
имущества,
право поль-
зования ко-
торым под-
лежит пере-
даче подряд-
чикам по
нефтегазовым
проектам
2          100  Капиталнеф-  1. Содержание государст- В те-  Министерство
тегаз        венного учреждения в     чение  энергетики и
пределах утвержденной    года   минеральных
штатной численности - 16        ресурсов
единиц.                         Республики

2. "Қарашығанақ-           минералдық
газпром" ААҚ               ресурстар
мүлiктiк кешенiне          министрлігі
меншiк құқығын
тiркеу.
3. Мұнай-газ жо-
балары бойынша
мердiгерлерге пай-
далану құқығы
берiлуге жататын
мемлекеттік ак-
тивтердiң есебiн
жүргiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мұнай-газ жобалары бойынша мердiгерлер берiлуге жататын мемлекеттік активтердiң тиiстi есебi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
296-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жер қойнауын пайдалану геологиясы саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 88100 мың теңге (сексен сегiз миллион бiр жүз мың теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджеттiк кодексi; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заң күшi бар Жарлығының  18-бабы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  3-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауларын қорғау комитетi туралы ереженiң 10-тармағының 1-тармақшасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен  бекiтiлген "2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзаттық кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасы".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: геологиялық барлау және соларға iлеспелi жұмыстардың сан алуан түрлерiн сапалы жүргiзудi қамтамасыз ететiн ғылыми-техникалық әзiрлемелердi өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық әлеуетiнiң жай-күйiн жақсарту үшiн ғылыми-техникалық база құру; жаңа технологияларды құру, геодинамикалық модельдердi жасау және пайдалы қазбалар кен орындарының орналасу заңдылықтарын ғылыми әзiрлеу; геологиялық зерттеулердiң әдiстемелiк басшылықтары мен нормативтік-құқықтық базасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

2. Регистрация прав соб-        Казахстан
ственности на имущест-
венный комплекс ОАО
"Карачаганакгазпром".
3. Учет государственных
активов, право пользо-
вания которым подлежит
передаче подрядчикам по
нефтегазовым проектам.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: надлежащий учет государственных активов, подлежащих передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам.
Приложение 296
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования
в области геологии использования недр"
на 2005 год
1. Стоимость: 88100 тысяч тенге (восемьдесят восемь миллионов сто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 18  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; подпункт 1) пункта 10 Положения о Комитете геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение научно-технических разработок, обеспечивающих качественное проведение различных видов геологоразведочных и сопутствующих им работ.
5. Задачи бюджетной программы: создание научно-технической базы для улучшения состояния минерально-сырьевого потенциала Республики Казахстан; создание новых технологий; составление геодинамических моделей и научная разработка закономерностей размещения месторождений полезных ископаемых; разработка методических руководств и нормативно-правовой базы геологических исследований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  003        Жер қойнау- 1. Минералдық-ши-  Жыл     Қазақстан
ын пайдала- кiзат базасының    бойы    Республика-
ну геоло-   жай-күйiн бағалау          сының
гиясы сала- және дамуын бол-           Энергетика
сындағы     жамдау және оны            және
қолданбалы  ақпараттық                 минералдық
ғылыми      қамтамасыз ету -           ресурстар
зерттеулер  11 ғылыми әзiр-            министрлігі
леме, оның iшiнде
есеп түрiнде 2005
жылы аяқталатыны
- 4.
2. Нұсқамалық
материалдарды
әзірлеу.
3. Қазақстан аума-
ғының геологиялық
дамуының қазiргi
заманғы тұжырым-
дамаларын әзiрлеу
- 4 ғылыми
әзiрлеме.
4. Геологиялық-
барлау жұмыстары-
ның 2005 жылдары
аяқталатын жаңа
технологияларын
әзiрлеу - 1.
5. Мемлекеттік
ғылыми-техникалық
сараптаманы жүр-
гізу жөнiндегi
қызметтерге ақы
төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) құрамдас бөлiгi тiрек қималарды, яшмалар мен сульфидтi кендердiң таралу ерекшелiктерiн палеонтологиялық-стратиграфикалық зерттеу, минералдық жерасты суларының ресурстарын болжамды бағалау, ҚР экономикасының негізгi салаларын сумен қамтамасыз етуге талдау және болжам жасау болып табылатын Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасының жай-күйiн бағалау және дамуын болжамдау жөнiндегi 4 ғылыми әзiрлеменiң есеп берулер түрiндегi жұмысы аяқталатын болады;
2) масштабы 1:200000 терең геологиялық картаға түсiрудi ұйымдастыру және жасау жөнiндегi нұсқаулық әзiрленетiн болады;
3) бұрғылау жабдықтарының кешендерiне арналған конструкторлық құжаттама әзiрлеу аяқталады;
4) минералдық-шикiзат базасының жай-күйi және оның дамуын болжамдауды, геологиялық-барлау жұмыстарының жаңа технологияларын әзiрлеудiң нәтижелерiн - 4 тоқсандық журналды ақпараттық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
297-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жылу-энергетика кешенi, мұнай-химия және
минералдық ресурстар саласындағы технологиялық
сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 623400 мың теңге (алты жүз жиырма үш миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  3-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; "2004-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамыту" ҒТБ бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысы ; "2004-2006 жылдарға арналған шағын қалаларды дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1389  қаулысы ; "Қазақстан Республикасын Халықаралық термоядролық жобаға енгiзу туралы 1994 жылғы 28 шiлдедегi ИТЭР Кеңесi 6 сессиясының шешiмi шеңберiндегi қызметтi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1998 жылғы 22 шiлдедегi N 143-ө  өкiмi .

1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    003        Прикладные   1. Оценка состояния и    В те-  Министерство
научные      прогноз развития мине-   чение  энергетики и
исследования рально-сырьевой базы и   года   минеральных
в области    ее информационное обес-         ресурсов
геологии     печение - 11 научных            Республики
использова-  разработок, из них за-          Казахстан
ния недр     вершаемых в 2005 году в
виде отчетов - 4.
2. Разработка инструк-
тивных материалов.
3. Разработка современ-
ных концепций геологи-
ческого развития терри-
тории Казахстана - 4
научные разработки.
4. Разработка новых
технологий геолого-раз-
ведочных работ - 1,
завершаемая в 2005 году.
5. Оплата услуг по про-
ведению государственной
научно-технической
экспертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будут завершены работы в виде отчетов по 4 научным разработкам по оценке состояния и прогнозу развития минерально-сырьевой базы Республики Казахстан, составной частью которых является палеонтолого-стратиграфические исследования опорных разрезов, особенности распространения яшм и сульфидных руд, прогнозная оценка ресурсов минеральных подземных вод, анализ и прогноз водообеспечения основных отраслей экономики РК;
2) будет разработана инструкция по организации и производству глубинного геологического картирования м-ба 1:200000;
3) завершена разработка конструкторской документации на комплексы бурового оборудования;
4) информационное обеспечение состояния минерально-сырьевой базы и прогноза ее развития, результатов разработки новых технологий геолого-разведочных работ - 4 ежеквартальных журнала.
Приложение 297
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
004 "Прикладные научные исследования технологического характера
в области топливно-энергетического комплекса,
нефтехимии и минеральных ресурсов"
на 2005 год
1. Стоимость: 623400 тысяч тенге (шестьсот двадцать три миллиона четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 3  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года N 1165 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2003 года N 405 "Об утверждении научно-технической программы "Развитие атомной энергетики в Республике Казахстан" на 2004-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы";  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения 6 сессии совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в Международный проект термоядерного реактора".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: атом энергетикасының дамуына және қауiпсiздiгi мен тиiмдiлiгiн арттыруға бағытталған ғылымды қажетсiнетiн ядролық технологияларды, әдiстердi және жүйелердi әзiрлеу; КTM тоқамақ қондырғысында тәжiрибелiк зерттеулердi ғылыми және техникалық қолдау; ресурстық база әлеуетiн ұлғайтуды қамтамасыз ететiн, нашар зерттелген және қиындықпен алынатын орташа, шағын кендi және кендiк емес объектiлердi игеруге пайдаланылатын және дайындалатын техникалық-технологиялық дайындықтың деңгейiн арттыру, минералдық шикiзатты және инвестициялық қызметтi пайдаланудың кешендiлігі.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ядролық жарылыстар өткiзiлу орындарында радиациялық жағдайды сипаттайтын сандық ақпаратты алу және ядролық қондырғыларды орналастыру; Мониторингтiң бiртұтас мемлекеттiк жүйелерi шеңберiнде табиғи ресурстарды және қоршаған ортаның мониторингi жүйесiн ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының радиациялық-қауiптi объектiлерi мен аумақтарының әсерiнен тәуекелдiктi азайту жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеу және жүзеге асыру; радиоактивтiк қалдықтармен (РАҚ) және оларды сенiмдi оқшаулаумен айналысу бойынша ұсынымдар мен технологияларды әзiрлеу; Қазақстанда атом станцияларының құрылысын негiздеу жөнiндегi техникалық ұсыныстарды әзiрлеу;
БН-350 реакторын пайдаланудан шығару жөнiндегi жұмыстарды ғылыми-техникалық қолдау;
атом энергетикасы мен өнеркәсiп объектiлерiнде қазiргі экологиялық қауiпсiз технологияларды әзiрлеу;
ядролық және термоядролық энергетика мен өнеркәсiптiң қауiпсiздiгi мен тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi мiндеттердi шешуге бағытталған ғылыми зерттеулердi дамыту; реакторлық физиканың перспективалық бағыттары бойынша жұмыстарды жүргiзу;
медициналық және өнеркәсiптiк мақсаттағы изотопты өнiмге Қазақстанның қажеттiлiгiн қамтамасыз ету;
Қазақстанның атом өнеркәсiбi үшiн перспективалық материалдар өндiрiсi технологияларын зерттеу және әзiрлеу; халық шаруашылығының әртүрлi салаларында ядролық-физикалық әдiстемелердi және ғылымды қажетсiнетiн технологияларды әзiрлеу және енгізу;
ядролық сынақтардың геофизикалық мониторингі жүйесiн дамыту;
жер асты ядролық жарылыстардың өткiзiлу орындарында жер қойнауының жай-күйiн бағалау және зерттеу әдiстемелерiн дамыту, PAҚ оқшаулау, ядролық қондырғылардың құрылысы мен пайдаланылуы;
сақтау мерзiмдерi өткен оқ-дәрiлердi кәдеге жарату мен конверсиялаудың технологияларын әзiрлеу;
атом ғылымы, техника, энергетика және өнеркәсiп үшiн кадрларды дайындаудың бiлiм беру технологияларын дамыту және жетiлдiру;
зерттелетін конструкциялық материалдарды сынаққа алдын ала өңдеу мен дайындауға және оларды КTM тоқамақ қондырғысында сынау режимдерiн пысықтауға арналған стендтiк кешендердi әзiрлеу және жасау;
КТМ басқару мен плазма диагностикасы әдiстерiн және КTM көрмеге қойылған материалдар үлгiлерiн зерттеу әдiстемелерiн әзiрлеу;
термоядролық зерттеу проблемалары бойынша кең халықаралық ынтымақтастық үшiн инвестицияларды тарту мен жағдайлар туғызу үшiн көп жоспарлы тәжiрибелiк зерттеулердi жолға қоюды қамтамасыз ету мақсатында оның функционалдық тәжiрибелiк мүмкiндiктерiн кеңейту үшiн КТМ қондырғысында қондырмалар кешенiн құру;
KTM қондырғысын пайдалану үшiн бiлiкті персоналды оқыту мен дайындау және оларға тәжiрибелердiң жүргiзiлуiн қамтамасыз ету;
қиындықпен алынатын кендi және кендiк емес объектiлердi игеруге пайдаланылатын және дайындалатын учаскелердiң кешендi геологиялық-технологиялық-экономикалық бағалау әдiстерiн жетiлдiру;
геотехнологиялық үлгiлеудiң жаңа қағидаттарын дамыту және күрделі өнiм шоғырларының күрделi құрылымдары және қиындықпен алынатын пайдалы қазбалары бар шағын және орташа кен орындарын бағалау мен игерудiң техникасы мен технологиясын жетiлдiру;
инфрақұрылымдық факторларды есептеудiң кешендiк әдiсiн, оларды iздестiру өлшемдерiн және оларды тендер алдындағы бағалау кезiнде кен орындарының инвестициялық тартымдылығына әсер ету болжамын қалып кендi және кендiк емес объектiлердi жобалауға технологиялық-экономикалық регламенттi негiздеу;
жер қойнауын кешендi пайдалану кезiнде жер қойнауын пайдалану саласында инвестицияларды құқықтық қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка наукоемких ядерных технологий, методов и систем, направленных на развитие и повышение безопасности и эффективности атомной энергетики; научная и техническая поддержка экспериментальных исследований на установке токамак КТМ; повышение уровня технико-технологической подготовки эксплуатируемых и подготавливаемых к освоению слабоизученных и трудноизвлекаемых средних, малых рудных и нерудных объектов, обеспечивающих увеличение потенциала ресурсной базы, комплексность использования минерального сырья и инвестиционную привлекательность.
5. Задачи бюджетной программы: получение количественной информации, характеризующей радиационную обстановку в местах проведения ядерных взрывов и размещения ядерных установок; организация системы мониторинга окружающей среды и природных рecypcoв в рамках Единой государственной системы мониторинга;
разработка и осуществление мероприятий по снижению риска от воздействия радиационно-опасных объектов и территорий Республики Казахстан; разработка рекомендаций и технологий по обращению с радиоактивными отходами (РАО) и их надежной изоляции;
разработка технических предложений по обоснованию строительства атомных станций в Казахстане;
научно-техническое сопровождение работ по выводу из эксплуатации реактора БН-350;
разработка современных экологически безопасных технологий на объектах атомной энергетики и промышленности;
развитие научных исследований, направленных на решение задач по повышению безопасности и эффективности ядерной и термоядерной энергетики и промышленности; проведение работ по перспективным направлениям реакторной физики;
обеспечение потребности Казахстана в изотопной продукции медицинского и промышленного назначения;
исследование и разработка технологий производства перспективных материалов для атомной промышленности Казахстана;
разработка и внедрение ядерно-физических методов и наукоемких технологий в различных отраслях народного хозяйства;
развитие системы геофизического мониторинга ядерных испытаний;
развитие методов изучения и оценки состояния недр в местах проведения подземных ядерных взрывов, изоляции РАО, строительства и эксплуатации ядерных установок;
разработка технологий утилизации и конверсии боеприпасов с истекшими сроками хранения;
развитие и совершенствование образовательных технологий подготовки кадров для атомной науки, техники, энергетики и промышленности;
разработка и создание стендовых комплексов, предназначенных для предварительной обработки и подготовки исследуемых конструкционных материалов к испытанию и отработки режимов их испытания на установке токамак КТМ;
разработка методов управления и диагностики плазмы в КТМ и методик исследования экспонированных в КТМ образцов материалов;
создание комплекса устройств на установке КТМ для расширения ее функциональных экспериментальных возможностей с целью обеспечения постановки многоплановых экспериментальных исследований для привлечения инвестиций и создания условий для широкого международного сотрудничества по проблемам термоядерных исследований;
обучение и подготовка квалифицированного персонала для эксплуатации установки КТМ и обеспечения проведения экспериментов на ней;
совершенствование методов комплексной геолого-технолого-экономической оценки участков эксплуатируемых и подготовленных к освоению трудноизвлекаемых рудных и нерудных объектов;
развитие новых принципов геотехнологического моделирования и совершенствование техники и технологии оценки и отработки малых и средних месторождений со сложными строениями продуктивных залежей и трудноизвлекаемыми полезными ископаемыми;
формирование комплексного метода учета инфраструктурных факторов, критериев их поиска и прогноза влияющих на инвестиционную привлекательность месторождений при их предтендерной оценки;
обоснование технолого-экономического регламента на проектирование рудных и нерудных объектов;
правовое обеспечение инвестиций в сфере недропользования при комплексном использовании недр.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  004        Жылу-энер-  1. "Қазақстан Рес- Жыл     Қазақстан
гетика      публикасында атом  бойы    Республика-
кешенi,     энергетикасын              сының
мұнай-xи-   дамыту" ғылыми-            Энергетика
мия және    техникалық бағдар-         және
минералдық  ламасын iске               минералдық
ресурстар   асыру, "Курчатов           ресурстар
саласын-    қ. тоқамақ қазақ-          министрлігі
дағы тех-   стандық термоядро-
нологиялық  лық материалтану
cипаттағы   реакторын (КТМ)
қолданбалы  жасау мен пайда-
ғылыми      ланудың ғылыми-
зерттеулер  техникалық қам-
тамасыз ету
бағдарламасы",
"Қазақстан Рес-
публикасы пайдалы
қазбаларының
орташа, шағын кен
орындарын игеру
және тендер
алдындағы дайын-
дық кезіндегi
геотехнологиясын
дамыту бағдар-
ламасы".
2. Мемлекеттiк
ғылыми-техникалық
сараптаманы жүргi-
зу жөнiндегi
қызметтерге
ақы төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: топырақ-өсiмдiк - жануарлар жүйесiндегі 137 Cs бөлiнудi сипаттайтын ақпаратты талдау және жүйелеу, сондай-ақ топырақ-өсiмдiк жамылғысының қасиеттері мен "Тәжiрибе даласы" техникалық алаңына шектес аумақтағы ауыл шаруашылық малдарының мiнез-құлық ерекшелiктерi; "Тәжiрибе даласы" техникалық алаңына шектес аумақтағы азықтық тiзбектер бойынша радионуклидтердi көшiру параметрлерiнiң үлгiлерiн әзiрлеу мен бағалау;
Қазақстан аумағындағы қоршаған орта объектiлерiндегі жасанды радионуклидтердiң фондық шоғырлануын сипаттайтын сандық деректер; радиациялық-қауiпті объектiлерiнiң ГИС қабыршағы;
мұнай-газ кен орындары үшiн радиациялық бақылау және радиоэкологиялық мониторингтiң үлгiлiк жүйелер жобасы;
композициялық органикалық емес сорбенттердi пайдалану негiзiнде радиоактивтi - ласталған суларды тазарту технологиясын әзiрлеу; уранға, торияға және олардың еншiлес өнiмдерiне қатысты әртүрлi табиғи материалдардың сорбциялық қасиеттерi жөнiндегi алдын ала деректер;
ҚР радиациялық (ядролық) қауiптiлiк деңгейi бойынша радиоактивтiк қалдықтардың жүйелiк жiктелуi және РАҚ, ЯДМ, ОЯТ жiктеу тiзбесi;
Қазақстанда жинақталған қатты радиоактивтiк қалдықтарды модульдiк орындауға технологиялар мен аппараттардың қолданылғыштығын есептiк талдамалық негiздеу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    004        Прикладные   1. Реализация научно-    В те-  Министерство
научные      технической программы    чение  энергетики и
исследова-   "Развитие атомной энер-  года   минеральных
ния техноло- гетики в Республике Ка-         ресурсов
гического    захстан", "Программа            Республики
характера в  научно-технического             Казахстан
области топ- обеспечения создания и
ливно-энер-  эксплуатации казахстан-
гетического  ского термоядерного ма-
комплекса,   териаловедческого реак-
нефтехимии   тора токамак (КТМ) в
и минераль-  г.Курчатове, "Программа
ных ресурсов развития геотехнологии
при освоении и предтен-
дерной подготовке сред-
них, малых месторожде-
ний полезных ископаемых
Республики Казахстан".
2. Оплата услуг по про-
ведению государственной
научно-технической
экспертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Анализ и систематизация информации, характеризующей распределение 137Cs в системе почва-растительность-животные, а также свойства почвенно-растительного покрова и особенности поведения сельскохозяйственных животных на территории, прилегающей к технической площадке "Опытное поле"; разработка моделей и оценка параметров переноса радионуклидов по пищевым цепочкам на территории, прилегающей к технической площадке "Опытное поле";
количественные данные, характеризующие фоновые концентрации искусственных радионуклидов в объектах окружающей среды на территории Казахстана; оболочка геоинформационной системы (ГИС) радиационно-опасных объектов;
проект типовых систем радиационного контроля и радиоэкологического мониторинга для нефтегазовых месторождений;
разработка технологий очистки радиоактивно-загрязненных вод на основе использования композиционных неорганических сорбентов; предварительные данные по сорбционным свойствам различных природных материалов по отношению к урану, торию и их дочерним продуктам;
системная классификация радиоактивных отходов по степени радиационной (ядерной) опасности в РК и классификационный перечень РАО, ядерноделящиеся материалы (ЯДМ), отработанное ядерное топливо (ОЯТ);
расчетно-аналитическое обоснование применимости технологий и аппаратов модульного исполнения к переработке накопленных в Казахстане твердых радиоактивных отходов;

реакциялардың дифференциалды қималары жөнiндегi жаңа тәжiрибелiк деректер; иондарды ядроларға ыдыратудың дифференциалды қималары жөнiндегі жаңа тәжiрибелiк деректер мен 10-15 МэВ/нуклон энергиясы кезiндегi реакциялар; 0,3-1,1 MэВ интервалындағы литий изотопына протондардың радиациялық басып алу дифференциалды қималары жөнiндегi жаңа тәжiрибелiк деректер;
газдық салқындатумен, қорғасынды жылу жеткiзгiшпен, натрийлiк жылу жеткiзгiшпен, шапшаң нейтрондардағы тым жоғары температуралы газбен салқындату реакторларымен шапшаң нейтрондардағы реакторлардың инновациялық жобаларын перспективалы қолдану туралы талдау нәтижелерi мен түйiндер;
жоғары радиоактивтi материалдардың iсiну үлгiлерiн зерделеуге арналған әдiстеме мен тәжiрибелiк қондырғы және BBP-К реакторындағы үлгiлердiң алдын ала сәулеленуiне арналған қондырғылар; сәулеленбеген үлгiлердiң микроқұрылымы зерттелетін болады;
сәулелену процесiнде тоттанбайтын хром-никельдi болаттардағы микроқұрылым эволюциясының физикалық үлгісі;
изотермиялық жұмсарту кезiнде AI-Be, Fe-AI-Be, Fe-Sn қабаттық жүйелерiндегi фазалық айналыстардың кезектiлiгi мен өзiне тән температурасы туралы деректер;
балқымада қалдықты энергия бөлiну имитациясы физикалық принциптерiн негiздеу және қыздырғыштың ең жоғары к.п.д. қамтамасыз ету; кориумның түп үлгiдегi материалмен өзара қатынасын зерттеу жөнiндегi эксперименттердiң алғашқы сериясы жүргізiлетiн болады;
реактордың белсендi аймағын жаңғырту тұжырымдамасын негіздеу үшiн төмен байытылған отынды ИВГ-1M реакторының белсендi аймағын жинақтаудың ықтимал нұсқалары туралы талдамалық деректер;
серпiндi электронды шоқтармен сәулелену кезiнде ИТЭР бiрiншi қабырғасының макетi үшiн жылу физикалық есеп деректерi, бiрiншi қабырға макетiнiң сол орында асқын қызуы кезiнде температуралық алаңды бөлу есептерiнiң деректерi;
термиялық сынақтар өткiзу үшiн ИТЭР бiрiншi қабырғасының макетi;
реакторлық тәжiрибелер әдiстемесi, тәжiрибелiк қондырғылар мен стендiлер, V4Ti4Cr, V10Ti5Cr, ванадий және ванадийлi қорытпалармен сутек изотоптарының өзара қатынас параметрлерiне реакторлық сәулеленудiң ықпал етуi туралы талдамалық деректер;
құрғақ сақтау кезiндегi БН-350 реакторын жылулық жинаулармен контейнердегі температураны бөлу жөнiндегi деректер;
Қазақстанда iске асыру үшiн ATЭC ММ анағұрлым оңтайлы жобаларын iрiктеу жөнiндегі жұмыстар;
УМЗ шығаратын ТВЭЛ-дердi пайдалану үшiн белсендi аймақтарды материалдық композициялауды негiздеуге нейтронды-физикалық есептер;
"87Ga галлий цитраты" РФП өндiрiсiне лицензия. "1311 натрий иод-гиппураты және "ДТПА -99MTc" реагенттерiнiң лиофилилендiрiлген жинақтары", "Фитат - 99М Тс". Өндiрiстiң технологиялық регламентi мен сапаны бақылау әдiстемесi;
циклотронда сәулелендiру үшiн сұйықметалл және ұнтақ капсулданған нысаналар дайындауға арналған техникалық құжаттама мен техникалық жабдық;
ЭЛВ-4 электрон өнеркәсiптiк жеделдеткiшiнде полимердiң радиациялық қиындылар технологиясының технологиялық регламентi;
конструкторлық құжаттама және күштi ағынды марганец нысаналарының тәжiрибелiк үлгілерi;
55 Fe радиохимиялық бөлiнуге арналған технологиялық қондырғы;
192 Ir iстелiнiмi үшiн сәулелендiру құрылғыларының тәжiрибелiк белгiлерi;
танталдан полимерлiк лента-жеткiзгiшке жұқа жамылғылар салудың тәжiрибелiк айқындалған режимдерi, полимерлiк лента жеткiзгіштердегi тантал пленкаларының құрылымы туралы деректер. Әртүрлi электролиттердегi тантал жамылғыларды қалыптаудың талдамалық белгілi режимдерi;
монокристалды кремнийден төсенiш орталығына b-танталдағы қатты алюминий ерiтiндiлерiнен жамылғыларды салуға арналған қондырғы b-тантал негiзiнде жамылғыдан алюминийдi ерiтіндiлеудiң талдамалық анықталған оңтайлы режимдерi;
ҚР ҰЯО РМК желiсiнiң барлық станцияларынан деректердi жинау мен берудiң автоматтандырылған жүйесi;
тәулiктiк сейсмикалық автоматты және Орталық Азия аумағы бойынша Қазақстандық деректер орталығының интерактивтi бюллетендерi мен Халықаралық деректер орталығының ғаламдық бюллетендерi;
сынақ полигондары айналасындағы жекелеген аумақтар бойынша жарылыстар мен жер сiлкiну эпицентрлерiнiң карталары;
ақбұлақ станциясын қолданысқа енгiзу; ДВЗЯИ талаптарын сақтаумен тәулiк бойы жұмыс iстейтiндер және ҚР ҰЯО РМК геофизикалық станциялардың келiсiмдерi; анықталған годорафтар және магнитудалық калибрлiк қисық;
БҰҚ мақалалары мен репортаждары;
"ҚР ҰЯО Хабаршысы" ғылыми-техникалық журналы; халықаралық конференциялар мен семинарларды өткiзу; лекцияларды, практикалық сабақтарды өткiзу, студенттердi дипломдау;
Әдiстемелiк құралдар мен оқулықтар;
тәжiрибелiк стендтердi (технологиялық, физикалық диагностика, имитациялық сынақтар) әзiрлеу нәтижелерi;
көрмеге қойылатын КТМ материалдары сынақтарының оңтайлы режимдерiн қамтамасыз ету үшiн қажеттi басқару әдiстерi мен плазмалар диагностикасын әзiрлеу нәтижелерi;
материалдар үлгiлерiн КТМ сынақтарына дейiн және одан кейiн зерттеу әдiстемесiн әзiрлеу нәтижелерi;
КТМ қондырғысының тәжiрибелiк мүмкiндiктерiн кеңейту үшiн құрылғылар кешенiн әзiрлеу нәтижелерi;
қабылдау-диверторлық пластиналардың алмастырғыш материалдары мен термоядролық реакторлар (ТЯР) iшкiкамералық элементтерiнiң физикалық қасиеттерiн зерттеу нәтижелерi;
тендерге қойылатын жер қойнауын пайдалану объектiлерiн технологиялық қолдауды қамтамасыз ететiн аз зерттелген және техногендiк кен (кенге жатпайтын) объектiлердi технология-экономикалық бағалау схемасын әзiрлеу;
кен шикiзатын бағалау, өндiру, байыту мен өңдеудi жетілдiрудi қамтамасыз ететiн үлгiлеудiң жаңа геотехнологияларын, техникасын және технологиясын игеру;
пайдалы қазбалар қорлары ресурстық базасы әлеуетiн ұлғайту, олардың шығынын азайту және минералдық шикiзатты пайдалану кешенділігі.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
298-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қазақстандық Тоқамақ термоядролық
материалтану реакторын құру"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

новые экспериментальные данные по дифференциальным сечениям реакций; новые экспериментальные данные по дифференциальным сечениям рассеяния ионов на ядрах и реакций при энергиях 10-15 МэВ/нуклон; новые экспериментальные данные по дифференциальным сечениям радиационного захвата протонов на изотопе лития в интервале 0,3-1,1 МэВ;
результаты анализа и выводы о перспективах применения инновационных проектов реакторов на быстрых нейтронах с газовым охлаждением, со свинцовым теплоносителем, натриевым теплоносителем, сверхвысокотемпературных газоохлаждаемых реакторов на быстрых нейтронах;
методика и экспериментальные устройства для изучения распухания образцов из высокорадиоактивных материалов и устройства для предварительного облучения образцов в реакторе ВВР-К; будет исследована микроструктура необлученных образцов;
физическая модель эволюции микроструктуры в нержавеющих хромоникелевых сталях в процессе облучения; данные о последовательности и характерных температурах фазовых превращений в слоистых системах Аl-Ве, Fe-Al-Be, Fe-Sn при изотермическом отжиге;
обоснование физических принципов имитации остаточного энерговыделения в расплаве и обеспечение максимального к.п.д. нагревателя; будут проведена первая серия экспериментов по исследованию взаимодействия кориума с материалом модели днища;
аналитические данные о возможных вариантах компоновки активной зоны реактора ИВГ-1М низкообогащенным топливом для обоснования концепции модернизации активной зоны реактора;
данные теплофизических расчетов для макета первой стенки исследований термоядерного экспериментального реактора (ИТЭР) при облучении импульсным электронным пучком, данные расчетов распределения температурного поля при локальном перегреве макета первой стенки;
макет первой стенки ИТЭР для проведения термических испытаний;
методика реакторных экспериментов, экспериментальные устройства и стенды, экспериментальные данные о влиянии реакторного облучения на параметры взаимодействия изотопов водорода с ванадием и ванадиевым сплавами V4Ti4Cr, V10Ti5Cr;
данные по распределению температуры в контейнере с топливными сборками реактора БН-350 в условиях сухого хранения;
рекомендации по выбору наиболее оптимальных проектов атомных теплоэлектростанций малой мощности (АТЭС ММ) для реализации в Казахстане;
нейтронно-физические расчеты в обоснование материальной композиции активных зон для использования тепловыделяющих элементов (ТВЭЛов), выпускаемых Ульбинским металлургическим заводом (УМЗ);
лицензия на производство радиофармпрепаратов (РФП) "Галлий цитрат 87Ga"; государственная регистрация РФП "Иод-гиппурат натрия 131I и лиофилизированных наборов реагентов "ДТПА-99МТс", "Фитат-99МТс";
технологический регламент производства и методики контроля качества;
техническая документация и технологическая оснастка для изготовления жидкометаллических и порошковых капсулированных мишеней для облучения на циклотроне;
технологический регламент технологии радиационной сшивки полимера на промышленном ускорителе электронов ЭЛВ-4;
конструкторская документация и опытные образцы сильноточных марганцевых мишеней; технологическая установка для радиохимического выделения 55 Fe;
техническая документация и опытные образцы облучательных устройств для наработки 192Ir;
экспериментально определенные режимы нанесения тонких покрытий из тантала на полимерную ленту-носитель, данное о структуре пленок тантала на полимерных ленточных носителях; экспериментально определенные режимы формовки танталовых покрытий в различных электролитах;
установка для нанесения покрытий из твердых растворов алюминия в b-тантале на подложки из монокристаллического кремния; экспериментально определенные оптимальные режимы выщелачивания алюминия из покрытия на основе b-тантала;
автоматизированная система сбора и передачи данных со всех станций сети РГП НЯЦ РК;
суточные сейсмические автоматические и интерактивные бюллетени Казахстанского центра данных по территории Центральной Азии и глобальные бюллетени Международного центра данных;
карты эпицентров взрывов и землетрясений по отдельным территориям вокруг испытательных полигонов;
ввод в действие станции Акбулак; действующие круглосуточно с соблюдением требований ДВЗЯИ и Соглашений геофизические станции РГП НЯЦ РК; уточненные годографы и магнитудные калибровочные кривые;
статьи и репортажи в СМИ. Научно-технический журнал "Вестник НЯЦ РК"; проведение международных конференций и семинаров; проведение лекций, практических занятий, дипломирование студентов; методические пособия и учебники;
результаты разработки экспериментальных стендов (технологический, физической диагностики, имитационных испытаний);
результаты разработки методов управления и диагностики плазмы, необходимых для обеспечения оптимальных режимов испытаний экспонируемых материалов на КТМ;
результаты разработки методики исследования образцов материалов до и после испытания на КТМ;
результаты разработки комплекса устройств для расширения экспериментальных возможностей установки КТМ;
результаты исследования физических свойств кандидатных материалов приемно-диверторных пластин и внутрикамерных элементов термоядерных реакторов (ТЯР);
результаты расчетно-теоретических исследований процессов формирования и устойчивого поддержания конфигураций плазмы в камере ТЯР;
разработка схемы технолого-экономической оценки слабоизученных и техногенных рудных (нерудных) объектов, обеспечивающих технологическую поддержку выставляемых на тендер объектов недропользования;
освоение новых геотехнологий моделирования, техники и технологии, обеспечивающих усовершенствование способов оценки, добычи, обогащения и переработки рудного сырья;
увеличение потенциала ресурсной базы запасов полезных ископаемых, снижение их потерь и комплексность использования минерального сырья.
Приложение 298
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
005 "Создание Казахстанского термоядерного
материаловедческого реактора Токамак"
на 2005 год

1. Құны: 992295 мың теңге (тоғыз жүз тоқсан екi миллион екi жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттік  кодексi ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысымен  бекiтiлген 2005-2007 жылдарға арналған басымдықты бюджеттiк инвестициялық жобалар (бағдарламалар) тiзбесiнiң 5-бөлiмiнiң 97-тармағы; "Қазақстан Республикасын Халықаралық термоядролық жобаға енгiзу туралы 28 шiлдедегi ИТЭР Кеңесi 6 сессиясының шешiмi шеңберiндегi қызметтi дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1998 жылғы 22 шiлдедегi N 143-Ө  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ядролық технологияларды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ҚТМ кешенiн құру және пайдалануға беру; зерттеу жүргiзу үшiн физикалық диагностикалар әдiстемелерi мен жүйелерiн әзiрлеу және игеру; құрастырылатын материалдарды сынау әдiстерiн пысықтау; өлшеудiң-әдiстемелiк базасын жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  005        Қазақстан-  1. ҚТМ кешенінің   Жыл     Қазақстан
дық Тоқамақ жүйелер мен ҚТМ    бойы    Республика-
термоядро-  орнату негізiнде,          сының
лық мате-   соның iшiнде               Энергетика
риалтану    техникалық құжат-          және
реакторын   тамаларды орау             минералдық
құру        мен тасымалдауға           ресурстар
КД, монтажбен              министрлiгі
жөндеуге нұсқау-
лық жасау жұ-
мысшы конструк-
торлық құжатта-
маларды әзірлеу
жөніндегі жұмыс-
тарды жалғастыру.
2. ҚТМ кешені
ғимаратын қайта
жаңғыртуды аяқтау.
Ғимараттар мен
құрылыстар салуды
жалғастыру.
3. Жабдықтар мен
материалдардың бiр
бөлігін сатып алу.
ҚТМ кешенiнiң
сыртқы электрмен
жабдықтау жүйеле-
рін монтаждау
жөнiндегi жұмыс-
тарды жалғастыру.
4. Вакуумдық керi
айдау жүйесiн
жасауды жалғастыру.
Жабдықтар мен ма-
териалдарды сатып
алу.

1. Стоимость: 992295 тысяч тенге (девятьсот девяносто два миллиона двести девяносто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; пункт 97 раздела 5 Перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2005-2007 годы, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917;  распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 143-Р "О мерах по развитию деятельности в рамках решения сессии совета ИТЭР от 28 июля 1994 года о включении Республики Казахстан в Международный проект термоядерного реактора".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие ядерных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: создание и ввод в эксплуатацию комплекса КТМ; разработка и освоение методик и систем физических диагностик для проведения исследований; отработка методов испытаний конструкционных материалов; создание методической базы измерений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    005        Создание Ка- 1. Продолжение работ по  В те-  Министерство
захстанского разработке рабочей кон-  чение  энергетики и
термоядер-   структорской документа-  года   минеральных
ного мате-   ции на основные системы         ресурсов
риаловедчес- комплекса и установку           Республики
кого реакто- КТМ, в том числе КД на          Казахстан
ра Токамак   упаковку и транспорти-
ровку, технической доку-
ментации, инструкций по
монтажу и наладке.
2. Завершение рекон-
струкции зданий комп-
лекса КТМ. Продолжение
строительства здания и
сооружений.
3. Закупка части обору-
дования, материалов.
Продолжение работ по
монтажу систем внешнего
электроснабжения комп-
лекса КТМ.
4. Продолжение создания
системы вакуумной откач-
ки. Закупка оборудования
и материалов.

5. Резервтiк
электрмен жабдық-
тау жүйесiн жасау.
6. Жабдықтардың
бiр бөлiгі мен
материалдарды
сатып алу. ҚТМ
кешенін автоматты
басқару жүйесiн
жасау жөнiндегі
жұмыстарды
жалғастыру.
7. Жабдықтарды,
материалдарды
сатып алу. ҚТМ
қондырғысының
импульсті
қоректену жүйе-
лерiн монтаждау.
8. Жабдықтар мен
материалдарды
сатып алу.
ҚТМ диагностикасы
жүйелерiн құру
жөнiндегi жұмыс-
тарды жалғастыру.
9. Жабдықтар,
материалдар сатып
алу. ҚТМ жылжымалы
диверторлық құрыл-
ғысы мен шлюз то-
рабтарын дайындау.
10. Жабдықтар,
материалдар сатып
алу. ҚТМ электр
магниттi жүйесiн
құру.
11. Жабдықтардың
бөлшектерiн, мате-
риалдарды сатып
алу. Плазманы
жоғары жиілiкте
қыздыру жүйесiн
құру жөнiндегi
жұмыстарды жал-
ғастыру.
12. Жабдықтар,
материалдар сатып
алу. Вакуумдық
камераны қыздыру
мен кондинцирлеу
жүйесiн құру.
13. Физикалық
қорғаныш жүйесi.
Iске қосу-жөндеу
жұмыстары. Жүйенi
пайдалануға беру.
14. Отын сатып
алу. Инженерлiк
жүйелер мен жы-
лытуды пайдала-
нуды қамтамасыз
ету, ҚТМ кешенiн
қорғау.
15. Қолданыстағы
Ережелер мен
нұсқаулықтарға
сәйкес ҚМТ кешенi
мен қондырғылары-
ның негiзгі
жүйелерінің
бөлшектерi мен
тораптарының
бiтеулігін тексеру
бағдарламасын
орнату.
16. Тоқамақты
(ҚТМ) физикалық
iске қосу сце-
нариiнiң және
физикалық iске
қосу жүйесi
жұмыс режимiнiң
есептiк бағала-
улары.
17. Пайдалану
құжаттамаларын
әзiрлеу мен
персоналды
дайындауды бастау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ҚТМ кешенiнiң жүйелерi мен орнату негiзiнде жұмысшы конструкторлық құжаттама;
ҚТМ кешенi ғимаратын қайта жаңарту;
сыртқы электрмен қамтамасыз ету жүйесi (соның iшiнде монтаждалған ЛЭП-220кВ, N 51 шағын станцияны қайта жаңғырту, күштiк трансформаторларды монтаждау, ашық тарату қондырғысы, шағын станциясының электр байланысы); ҚТМ кешенiн автоматтандырылған басқару жүйелерi;
ҚТМ импульстiк қоректендiру жүйесi;
резервтiк электрмен қамтамасыз ету жүйесi;
ҚТМ жылжымалы диверторлық қондырғысы мен шлюзiнiң тораптары;
Электр магниттiк жүйе мен қыздыру жүйесi және вакуумдық камераны кондиционерлеу;
ҚМТ кешенi мен қондырғыларының негізгі жүйелерiнiң бөлшектерi мен тораптарының бiтеулiгiн тексеру бағдарламасы;
физикалық қорғаныш жүйесi;
Тоқамақты (ҚТМ) физикалық iске қосу сценариiнiң және физикалық iске қосу жүйесi жұмыс режимiнiң есептiк бағалаулары;
Жылыту мерзiмi үшiн отын, инженерлiк жүйе мен кешендi қорғауды пайдалануға беру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
299-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде
ауыр иондарды жеделдету негiзiнде
пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенiн құру"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Создание системы
резервного электроснаб-
жения.
6. Закупка части обору-
дования, материалов.
Продолжение работ по
созданию систем автома-
тизированного управления
комплексом КТМ.
7. Закупка оборудования,
материалов.
Монтаж системы импуль-
сного питания КТМ.
8. Закупка оборудования,
материалов.
Продолжение работ по
созданию систем диагнос-
тики КТМ.
9. Закупка оборудования,
материалов.
Изготовление узлов под-
вижного диверторного
устройства и шлюза КТМ.
10. Закупка оборудова-
ния, материалов.
Изготовление электро-
магнитной системы КТМ.
11. Закупка части обо-
рудования, материалов.
Продолжение работ по
созданию системы высоко-
частотного нагрева плаз-
мы.
12. Закупка оборудова-
ния, материалов.
Создание системы прог-
рева и кондиционирования
вакуумной камеры.
13. Система физической
защиты.
Пусконаладочные работы.
Сдача системы в эксплуа-
тацию.
14. Закупка топлива.
Обеспечение эксплуатации
инженерных систем и
отопления и охрана комп-
лекса КТМ.
15. Выпуск программ про-
верки на герметичность
деталей и узлов основных
систем комплекса и уста-
новки КТМ в соответствии
с действующими Правилами
и инструкциями.
16. Расчетные оценки сце-
нариев физического пуска
токамака(КТМ) и режимов
работы систем на физ-
пуске.
17. Начало разработки
эксплуатационной доку-
ментации и подготовки
персонала.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
рабочая конструкторская документация на основные системы комплекса и установку КТМ;
реконструированные здания комплекса КТМ;
система внешнего электроснабжения (в том числе смонтированная ЛЭП-220кВ, реконструированная подстанция N 51, смонтированные силовые трансформаторы, открытое распределительное устройство, электросвязь подстанций);
системы автоматизированного управления комплексом КТМ;
система импульсного питания КТМ;
система резервного электроснабжения;
узлы подвижного диверторного устройства и шлюза КТМ;
электромагнитная система и система прогрева и кондиционирования вакуумной камеры;
программы проверки на герметичность деталей и узлов основных систем комплекса и установки КТМ;
система физической защиты;
расчетные оценки сценариев физического пуска токамака (КТМ) и режимов работы систем на физпуске;
топливо для отопительного сезона, эксплуатация инженерных систем и охрана комплекса.
Приложение 299
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
006 "Создание в Евразийском национальном университете им. Л.Н. Гумилева
междисциплинарного научно-исследовательского комплекса
на базе ускорителя тяжелых ионов"
на 2005 год

1. Құны: 658135 мың теңге (алты жүз елу сегiз миллион бiр жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексі ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысымен  бекiтiлген 2005-2007 жылдарға арналған басымдықты бюджеттiк инвестициялық жобалар (бағдарламалар) тiзбесiнiң 5-бөлiмiнiң 159-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ғылымды қажетсiнетiн озық технологияларды және импортты алмастырушы өндiрiстердi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнде (ЕҰУ) ғылымды ауыр иондарды жеделдеткiш базасында пәнаралық оқу ғылыми-зерттеу кешенiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  006        Л.Н.Гуми-   "Л.Н.Гумилев атын- Жыл     Қазақстан
лев атында- дағы Еуразия ұлт-  бойы    Республика-
ғы Еуразия  тық университе-            сының
ұлттық      тінде ауыр ион-            Энергетика
универси-   дарды жеделдеткiш          және
тетiнде     негiзiнде пәнара-          минералдық
ауыр ион-   лық ғылыми-зерттеу         ресурстар
дарды же-   кешенiн құру;              министрлiгi
делдету     инвестициялық жо-
негiзiнде   басын iске асыру:
пәнара-     1) будаларды та-
лық ғылы-   сымалдау арнала-
ми-зерт-    рымен ауыр иондар-
теу кеше-   дың циклотроны
нiн құру    үшiн тораптар
дайындауды аяқтау;
дайындаушыдағы
циклотронды құрас-
тыру және жөндеу;
2) ауыр көп
зарядты иондардың
инжектор-имплан-
таторы үшiн торап-
тар дайындауды
аяқтау; ЭЦР -
көздерi базасында
ауыр көп зарядты
иондардың инжек-
тор-имплантаторын
дайындаушыда құ-
растыру және
жөндеу;
3) ғылыми-техноло-
гиялық зертхана
құру үшiн техно-
логиялық жабдық
дайындауды аяқтау;
технологиялық
жабдықты дайындау-
шыда құрастыру
және жөндеу;
4) атомдық физи-
калық және мате-
риалтану ғылыми-
тәжiрибелiк зерт-
хана үшін талда-
малық жабдықтар
сатып алу;

1. Стоимость: 658135 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят восемь миллионов сто тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; пункт 159 раздела 5 Перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2005-2007 годы, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан 31 августа 2004 года N 917.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие передовых наукоемких технологий и импортозамещающего производства.
5. Задачи бюджетной программы: создание в Евразийском национальном университете (ЕНУ) им. Л.Н. Гумилева междисциплинарного учебного научно-исследовательского комплекса на базе ускорителя тяжелых ионов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    006        Создание в   Реализация инвестицион-  В те-  Министерство
Евразийском  ного проекта "Создание   чение  энергетики и
национальном в Евразийском националь- года   минеральных
университете ном университете им.            ресурсов
им. Л.Н. Гу- Л.Н. Гумилева междисцип-        Республики
милева меж-  линарного научно-иссле-         Казахстан
дисциплинар- довательского комплекса
ного научно- на базе ускорителя тяже-
исследова-   лых ионов":
тельского    1) завершение изготовле-
комплекса на ния узлов для циклотрона
базе ускори- тяжелых ионов с каналами
теля тяжелых транспортировки пучков;
ионов        монтаж и наладка циклот-
рона у изготовителя;
2) завершение изготовле-
ния узлов для инжектора-
имплантатора тяжелых
многозарядных ионов;
монтаж и наладка у изго-
товителя инжектора-
имплантатора тяжелых
многозарядных ионов на
базе  ЭЦР-источника;
3) завершение изготовле-
ния технологического
оборудования для научно-
технологической лабора-
тории; монтаж и наладка
у изготовителя техноло-
гического оборудования;
4) приобретение аналити-
ческого оборудования для
научно-экспериментальной
лаборатории атомной
физики и материаловеде-
ния;

5) кешенге қызмет
көрсету үшiн
инженерлiк пер-
соналды оқып-
үйрету;
6) пәнаралық
ғылыми-зерттеу
кешенi ғимара-
тының құрылысын
аяқтау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) салмағы 74 т., магниттерiнiң диаметрi 1.65 M, ДС-60 циклотроны үшiн жабдық құрастырылды және жеткiзiлдi; ауыр иондардың жеделдетiлген будаларын тасымалдау үшiн арналар (2 арна); ЭЦР - көздерi базасында ауыр көп зарядты иондардың инжектор-имплантаторы (тұтынылатын қуаты 150 кВт);
жаңа материалдардың ғылыми-технологиялық зертханасы және атомдық физика және материалтану ғылыми-тәжiрибелiк зертханасы үшiн тректiк жарғақтар мен талдамалық жабдықтың тәжiрибелiк лектерiн алуға арналған технологиялық жабдықтар;
2) дайындаушыда және "Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығы" PMК "Ядролық физика институты" (Алматы қ.) ЕМК-да жеделдету кешенiнiң қызмет көрсетушi персоналын оқып-үйрету аяқталды;
3) пәнаралық ғылыми-зерттеу кешенi ғимаратының құрылысы аяқталды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
299-1-қосымша
Ескерту. 299-1-қосымшамен толықтырылды  - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
007 "Курчатов қаласындағы "Ядролық технологиялар
паркi" технопаркiн құру" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 273000 мың теңге (екi жүз жетпiс үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджет  Кодексi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Курчатов қаласында "Ядролық технологиялар паркiн" құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жоғары технологиялық әзiрлемелердi нарыққа шығаруды қамтамасыз ету үшiн қазiргi заманға инфрақұрылым құру, оларды өнеркәсiптiк өндiрiске енгізу, жаңа технологияларды дамыту және Курчатов қаласының қазiргi әлеуметтiк-экономикалық мәселелердi шешу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   007      Курчатов      Курчатов қаласында   2005   Қазақстан
қаласындағы   ядролық технология-  жылдың Республика-
"Ядролық      лар технопаркiн      екінші сының
технология-   құру үшiн акционер-  жарты  Энергетика
лар паркі"    лік қоғамның        жылдығы және
технопаркін   жарғылық капиталын          минералдық
құру          қалыптастыру:               ресурстар

5) обучение инженерного
персонала для обслужива-
ния комплекса;
6) завершение строитель-
ства здания междисципли-
нарного научно-исследо-
вательского комплекса.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) создано и смонтировано оборудование для циклотрона ДС-60 с диаметром магнитов 1.65 м, весом 74 т.; каналы для транспортировки ускоренных пучков тяжелых ионов (2 канала); инжектор-имплантатор тяжелых многозарядных ионов на базе ЭЦР-источника (потребляемая мощность 150 кВт);
технологическое оборудование для получения опытных партий трековых мембран и аналитическое оборудование для научно-технологической лаборатории новых материалов и научно-экспериментальной лаборатории атомной физики и материаловедения;
2) завершено обучение обслуживающего персонала ускорительного комплекса у изготовителя и в ДГП "Институт ядерной физики" РГП "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" (г. Алматы);
3) завершено строительство здания междисциплинарного научно-исследовательского комплекса.
Приложение 299-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 299-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание технопарка "Парк ядерных технологий" в городе Курчатове"
на 2005 год
1. Стоимость: 273000 тысяч тенге (двести семьдесят три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и внедрение новых технологий и высокотехнологичных разработок.
5. Задачи бюджетной программы: создание современной инфраструктуры для обеспечения продвижения высокотехнологичных разработок на рынок, внедрения их в промышленное производство, развития новых технологий и решения существующих социально-экономических проблем в городе Курчатове.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п№
Код про-гра-
ммы
Код
под-про-
гра-
ммы
Наиме-
нование
(программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Создание
технопарка
"Парк ядер-
ных техно-
логий"»в
городе Кур-
чатове
Формирование
уставного ка-
питала акцио-
нерного об-
щества для создания тех-
нопарка ядер-
ных технологий
в городе Кур-
чатове на ме-
роприятия по:

1) құрылатын заңды          министрлігі
тұлғаның қызмет етуiн
қамтамасыз ету;
2) әкiмшілiк-өндi-
рiстік сектордың
(әкiмшілік ғимараты,
инжиниринг орталығы,
бизнес-инкубатор)
ғимараттарының
жобалық-сметалық
құжаттамасын (бұдан
әрi - ЖСҚ) әзiрлеу.
Мемлекеттiк сарап-
тама жүргізу;
3) сумен жабдықтау,
канализация, жылумен
жабдықтау, энергия-
мен жабдықтау,
кiреберiс жолдар,
жолдар инженерлiк
желілерiнiң ЖСҚ-сын
әзiрлеу;
4) радиациялық
технологиялар кешен-
дерiн жобаларын
әзiрлеудi бастау
жөнiндегі iс-шаралар-
ға арналған.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Курчатов қаласындағы "Ядролық технологиялар паркi" технопаркiнiң
қызметiн басталуы үшiн ұйымдық және инфрақұрылымдық қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
300-қосымша
Ескерту. 300-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Уран кенiштерiн тұмшалау және жою, техногендiк
қалдықтарды көму"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 464984 мың теңге (төрт жүз алпыс төрт миллион тоғыз жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығымен  бекiтiлген "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасының 1.2-бөлiмi; "Уранкенiштарату" республикалық мемлекеттік кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 21 желтоқсандағы N 1311  қаулысы ; "2001-2010 жылдарға арналған уран өндiрушi кәсiпорындарды консервациялау және уран кен орындарын әзiрлеу салдарын жою бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 25 шiлдедегi N 1006  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: таратылатын уран өндiрушi кәсiпорындар аудандарындағы халық пен қоршаған ортаның радиациялық қауiпсiздiгін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: уран кенiштерiн консервациялау және жою, аумақты шұрайландыру және кенiштердiң өнеркәсiптiк алаңдарында орналасқан техногендiк уран қалдықтарын көму.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1) обеспечению
функционирова-
ния создавае-
мого юридичес-
кого лица;
2) разработке
проектно-смет-
ной документа-
ции (далее -
ПСД) (рабочих
проектов) зда-
ний админист-
ративно-произ-
водственного
сектора (адми-
нистративное
здание, центр
инжиниринга,
бизнес-
инкубатор).
Проведению го-
сударственной
экспертизы;
3) разработке
ПСД инженерных
сетей водо-
снабжения, ка-
нализации, теплоснабже-
ния, энерго-
снабжения,
подъездных
путей, дорог.
Проведению го-
сударственной
экспертизы;
4) началу раз-
работки проек-
тов комплексов
радиационных
технологий.
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: организационное и инфраструктурное обеспечение начала деятельности технопарка "Парк ядерных технологий" в городе Курчатове.
Приложение 300
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
008 "Консервация и ликвидация урановых рудников,
захоронение техногенных отходов" на 2005 год
1. Стоимость: 464984 тысячи тенге (четыреста шестьдесят четыре миллиона девятьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: часть 1.2 Государственной Программы "Здоровье народа", утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1998 года N 1311 "О создании Республиканского государственного предприятия "Уранликвидрудник";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1006 "Об утверждении Программы консервации уранодобывающих предприятий и ликвидации последствий разработки урановых месторождений на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение радиационной безопасности населения и окружающей среды в районах ликвидируемых уранодобывающих предприятий.
5. Задачи бюджетной программы: консервация и ликвидация урановых рудников, рекультивация территорий и захоронение техногенных урановых отходов, размещенных на промышленных площадках рудников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  008        Уран кенiш- 1. N 3 Кен бас-    Жыл     Қазақстан
терiн тұм-  қармасы (Глубинное бойы    Республика-
шалау және  және Шат кен               сының
жою, тех-   орындарының)               Энергетика
ногендiк    N 14 кенішінің             және
қалдықтар-  өнеркәсiп алаңда-          минералдық
ды көму     рының үстiңгi              ресурстар
қабаты мен Ағаш            министрлiгi
және Көксор кен
орындарын шұрай-
ландыруды аяқтау.
2. Шығыс кенiшін
(Бота бұрым және
Жусанды кен орын-
дарын) тарату -
жұмыстарды жал-
ғастыру.
3. Қордай кенішін
таратуды аяқтау
(Қордай кен орны).
4. Балқаш, Дерга-
чевское, Ольгинское
және Аққан-Бұрлық
кен орындарының
өнеркәсiп алаңдарын
тарату - жұмыстардың
басталуы.
5. Мемлекеттiк са-
раптаманы өткiзiп,
Батыс кенiшiн (Қызыл-
сай кен орны) тарату-
дың жұмыс жобасын
әзiрлеу.
6. Бұрынғы N 4, N 5
Кен басқармаларының
тоқтап тұрған және та-
ратылған кенiштерiне
мониторинг.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:
1) N 3 Кен басқармасының (Глубинное және Шат кен орындары) N 14 кенiшiнiң өнеркәсiп алаңдарының үстiңгі қабатын және Ағаш және Көксор кен орындарын шұрайландыруды аяқтау. Объект шұрайландырылатын және Ведомствоаралық комиссияға тапсырылатын болады;
2) Восточный кенiшiнiң (Бота-Бұрым және Жосалы кен орындары) өнеркәсiптiк алаңдарында жұмыстарды жалғастыру, үйiндiлерiн шұрайландыру аяқтау және жердiң үстiңгi қабаттарының опырылып түсулерiн және уран кенiн өндiру жөнiндегi пайдаланылған карьерлерiн қоршауды орындау;
3) Қордай кенішін таратуды аяқтау (Қордай кен орны). Объект таратылады және Ведомствоаралық комиссияға тапсырылады.
4) Балқаш, Дергачевское, Ольгинское және Аққан-Бұрлық кен орындарының өнеркәсіп алаңдарын тарату - ластанған алаңдарды тазарту және оларды инерттiк топырақпен жабуға дайындау жөнiндегі жұмыстарды орындау.
5) мемсараптамадан өткен Батыс кенiшiн (Қызылсай кен орны) таратудың жұмыс жобасы.
6) Бұрынғы N 4, N 5 Кен басқармаларының тоқтап тұрған және таратылған кенiштерiне мониторинг.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
301-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1   008         Консервация  1. Завершение рекульти-  В те-  Министерство
и ликвидация вации поверхности пром-  чение  энергетики и
урановых     площадок рудника N 14    года   минеральных
рудников,    Рудоуправления N 3 (мес-        ресурсов
захоронение  торождения Глубинное и          Республики
техногенных  Шатское) и месторожде-          Казахстан
отходов      ний Агашское и Коксор.
2. Ликвидация Восточного
рудника (месторождения
Бота-Бурум и Джусанда-
линское) - продолжение
работ.
3. Завершение ликвидации
рудника Курдай (место-
рождение Курдай);
4. Ликвидация промплощадок
месторождений Балкашинское,
Дергачевское, Ольгинское и
Аккан-Бурлук - начало работ.
5. Разработка рабочего
проекта ликвидации Западного
рудника (месторождение
Кызылсай), с проведением
государственной экспертизы.
6. Мониторинг законсервиро-
ванных и ликвидированных
рудников бывших Рудоуправ-
лений N 4, N 5.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) Завершение рекультивации поверхности промплощадок рудника N 14 Рудоуправления N 3 (месторождения Глубинное и Шатское) и месторождениях Агашское и Коксор. Объект будет рекультивирован и сдан Межведомственной комиссии;
2) Ликвидация Восточного рудника (месторождения Бота-Бурум и Джусандалинское) - продолжение работ, окончание рекультивации отвалов и выполнение ограждения провалов земной поверхности и отработанного карьера по добыче урановых руд;
3) Завершение ликвидации рудника Курдай (месторождение Курдай). Объект будет ликвидирован и сдан Межведомственной комиссии;
4) Ликвидация промплощадок месторождений Балкашинское, Дергачевское, Ольгинское и Аккан-Бурлук - выполнение работ по зачистке загрязненных площадей и их подготовке к укрытию инертным грунтом;
5) Рабочий проект ликвидации Западного рудника (месторождение Кызылсай), прошедший госэкспертизу;
6) Мониторинг законсервированных и ликвидированных четырех рудников бывших Рудоуправлений N 4, N 5.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
Приложение 301
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
009 "Закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна"
на 2005 год

1. Құны: 533499 мың теңге (бec жүз отыз үш миллион төрт жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қарағандыкөмiр" мемлекеттік холдингтiк компаниясының құрылымын қайта ұйымдастыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 1 қарашадағы N 1415  қаулысы ; "Қарағанды көмiр бассейнiнiң тиiмсiз шахталарын одан әрi жабу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 қыркүйектегi N 1479  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жабу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын тарату жөнiндегi техникалық iс-шараларды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  009        Қарағанды   1. "Арман" ЖШС N 1 Жыл     Қазақстан
көмiр бас-  шахтасын жабу:     бойы    Республика-
сейнiнiң    1)тарату жұмыс-            сының
шахталарын  тарын жүргiзу;             Энергетика
жабу        2)жалпы шахталық           және
және басқа шығын-          минералдық
дар;                       ресурстар
3)жобалау-iздес-           министрлігі
тiру жұмыстары.
2. "Қарағандыкө-
мiр" АYАҚ N 1
шахтасын жабу:
1) тарату жұмыс-
тарын жүргiзу;
2)жалпы шахталық
және басқа шы-
ғындар;
3) жобалау-із-
дестiру жұмыстары.
3. "Қарағанды-
көмiр" АҮАҚ N 2
шахтасын жабу:
1) тарату жұмыс-
тарын жүргiзу;
2) жалпы шахталық
және басқа шығын-
дар;
3) жобалау-iздес-
тiру жұмыстары.
4. "Қарағанды-
көмiр" АҮАҚ N 3
шахтасын жабу:
1) тарату жұмыс-
тарын жүргiзу;
2) жалпы шахталық
және басқа шы-
ғындар;
3) жобалау-iз-
дестіру жұмыстары.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) жобаға сәйкес екiншi кезең бойынша "Арман" ЖШС N 1 шахтасында тарату жұмыстарын жалғастыру;
2) жобаға сәйкес бірінші және екінші кезеңдер бойынша "Қарағандыкөмір" АҮАҚ N 1, 2, 3 шахталарында тарату жұмыстарын жалғастыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
302-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жылу-энергетика кешенiн дамыту"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 533499 тысяч тенге (пятьсот тридцать три миллиона четыреста девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1995 года N 1415 "О вопросах реорганизации структуры Государственной холдинговой компании "Карагандауголь";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 1999 года N 1479 "О дальнейшем закрытии нерентабельных шахт Карагандинского угольного бассейна".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: закрытие шахт Карагандинского угольного бассейна.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение технических мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    009        Закрытие     1. Закрытие шахты N 1    В те-  Министерство
шахт Кара-   ТОО "Арман":             чение  энергетики и
гандинского  1) проведение ликвида-   года   минеральных
угольного    ционных работ;                  ресурсов
бассейна     2) общешахтные и прочие         Республики
затраты;                        Казахстан
3) проектно-изыскатель-
ские работы.
2. Закрытие шахты N 1
АООТ "Карагандакомир":
1) проведение ликвида-
ционных работ;
2) общешахтные и прочие
затраты;
3) проектно-изыскатель-
ские работы.
3. Закрытие шахты N 2
АООТ "Карагандакомир":
1) проведение ликвида-
ционных работ;
2) общешахтные и прочие
затраты;
3) проектно-изыскатель-
ские работы.
4. Закрытие шахты N 3
АООТ "Карагандакомир":
1) проведение ликвида-
ционных работ;
2) общешахтные и прочие
затраты;
3) проектно-изыскатель-
ские работы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 1) продолжение ликвидационных работ на шахте N 1 ТОО "Арман" по второму этапу в соответствии с проектом;
2) продолжение ликвидационных работ на шахтах N 1, 2, 3 АООТ "Карагандакомир" по первому и второму этапу в соответствии с проектом.
Приложение 302
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Развитие топливно-энергетического комплекса"
на 2005 год

1. Құны: 66000 мың теңге (алпыс алты миллион теңгe).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Энергия үнемдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының  3-6 9 ,   12-баптары ; "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңының  5, 7-баптары; "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңының  10 және 15-баптары; Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясы Үкiметiнiң арасындағы отын-энергетикалық кешенi саласындағы ынтымақтастық туралы 2000 жылғы 9 қазандағы меморандумы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 1) көмiр саласының халықаралық стандарттарға көшуiне жағдай туғызу;
2) Қазақстан Республикасында электр және жылу энергиясының сапасына тұрақты бақылау жүйесiн құру, Қазақстан Республикасының энергия кәсіпорындарын нормативтiк-техникалық құжаттармен қамтамасыз ету; энергиямен жабдықтау сенiмдiлiгiн және энергия кәсiпорындарының қондырғыларын пайдалану кезiнде қауiпсiздiктi қамтамасыз ету;
3) әлемдiк жетiстiктерге сәйкес қосымша құн тiзбегi бойынша тауарлық мұнайхимия өнiмiн шығарумен жұмыс iстеушi технологияларды және көмiрсутегi шикiзатын тереңдетiп тазалау және кешендi қайта өңдеу жөнiндегi өндiрiстердi құрумен Қазақстан өнеркәсiбiнің мұнайхимия саласының жеделдетiлген дамуы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1) мемлекеттік стандарттарды және қолданыстағы стандарттарға өзгерiстердi әзiрлеу, халықаралық талаптармен үйлестіру, iшкi және сыртқы рыноктардағы сауда үшiн көмiр өнiмдерiнiң каталогы мен жiктегiшiн әзiрлеу;
2) энергетика және мұнай-газ өнеркәсiбi саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды әзiрлеу;
3) метанол және депрессорлық қоспалар шығару жөнiндегi өндiрiс қуатының сипаттамаларын анықтау үшiн көмiрсутек шикiзатының, соның iшiнде iлеспе және табиғи газдардың технологиялық параметрлерi мен сипаттамаларын зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 66000 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  3-6 9__ 12_  Закона Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении"; статьи  5__ 7__  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Об электроэнергетике"; статьи  10_ 15_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации";  Меморандум  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в области топливно-энергетического комплекса от 9 октября 2000 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: 1) создание условий перехода угольной отрасли на международные стандарты;
2) создание системы постоянного контроля за качеством электрической и тепловой энергии в Республике Казахстан, обеспечение нормативно-техническими документами энергопредприятий Республики Казахстан, обеспечение надежности энергоснабжения и безопасности при эксплуатации установок энергопредприятиями;
3) ускоренное развитие нефтехимической отрасли промышленности Казахстана с созданием действующих технологий и производств по глубокой очистке и комплексной переработке углеводородного сырья с выпуском товарной нефтехимической продукции по цепочке добавленных стоимостей в соответствии с мировыми достижениями.
5. Задачи бюджетной программы: 1) разработка государственных стандартов и изменений к действующим стандартам, гармонизация с международными требованиями, разработка каталога и классификатора угольных продукций для торговли на внутреннем и внешнем рынках;
2) разработка нормативно-технических документов в области энергетики и нефтегазовой промышленности;
3) исследование технологических параметров и характеристик углеводородного сырья, в том числе попутных и природных газов, для определения характеристик мощности производств по выпуску метанола и депрессорных присадок.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------

1  010        Жылу-энер-
гетика
кешенiн
дамыту
2       101   Көмiр са-   1. Yш мемлекеттік  Жыл     Қазақстан
ласының     стандартты және    бойы    Республика-
халықара-   қолданыстағы               сының
лық стан-   стандарттарға екi          Энергетика
дартқа      өзгерiсті әзiрлеу.         және
көшуiн      2. Майкөбе бас-            минералдық
қамтамасыз  сейнi, Шұбаркөл            ресурстар
ету         кен орны көмiр             министрлігі
өнiмдерiнің ка-
талогы мен жiк-
теуiшiн әзiрлеу.
3       102   Электро-    Энергия жабдық-    Жыл     Қазақстан
энергети-   тарын пайдалану,   бойы    Республика-
ка және     жөндеу, монтаждау          сының
мұнай       және реттеу                Энергетика
өңдеу       саласындағы жаңа           және
саласында   талаптарға сәйкес          минералдық
норматив-   нормативтiк-тех-           ресурстар
тiк-тех-    никалық құжат-             министрлігі
никалық     таманы және
құжаттарды  негізгi талаптар-
әзiрлеу     ға сәйкес электр
энергиясы қон-
дырғыларын пай-
даланудың сенiм-
ділігі мен қауіп-
сiздігі мәселе-
лерi бойынша -
20 құжатты
әзiрлеу.
4       103   Өнеркә-     1. Қазақстан       Жыл     Қазақстан
сiптiң      Республикасының    бойы    Республика-
мұнай-      таңдап алынған             сының
химиялық    кен орны көмiр-            Энергетика
саласын     сутектi газдарын           және
дамыту      өңдеудiң техно-            минералдық
және        логиялық пара-             ресурстар
құру        метрлерiн анық-            министрлігі
тау үшiн шикi-
заттың негізгi
сипаттамаларын
тәжiрибелiк зерт-
теу кезеңдерi
бойынша метанол
алуға арналған
кешендегi iлеспе
және табиғи
газдарды өңдеудiң
ғылыми-техноло-
гиялық негiздерiн
әзiрлеу.
2. Мұнайды тасы-
малдауға дайындау
технологиясын
интенсивтендiрудi
қамтамасыз ететiн
депрессорлық қос-
палардың жаңа
буынын өндiрудің
ғылыми-техникалық
негiздерiн әзiрлеу
(жоғарықатыңқы
және жоғарыпара-
финдi мұнайға
тауарлық және
реологиялық па-
раметрлердi
жақсарту).
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 3 мемлекеттiк стандарттар және 2 қолданыстағы стандарттарға өзгерiстер;
2) халықаралық стандарттарға сәйкес Майкөбе бассейні, Шұбаркөл кен орны көмір өнімдерінің каталогы мен жiктеуiшiн әзiрлеу;
3) электр энергетикасы саласындағы 20 нормативтiк-техникалық құжат;
4) мұнай-химия өндiрiсiн құру және метанолды 40 мың тоннаға дейiн шығарумен табиғи және жағылатын iлеспе газдардың өңделуiн қамтамасыз ететін мұнай-газ кешенiн дамыту жөнiндегi шаралар әзiрлеу; отандық депрессаторларды пайдалана отырып мұнайды тасымалдауға әзiрлеудiң қарқынын арттыру (технологияны әзiрлеу, сынақтан өткiзу).
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
303-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Радиациялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1    010        Развитие
топливно-
энергетичес-
кого комп-
лекса
2          101  Обеспечение  1. Разработка трех госу- В те-  Министерство
перехода     дарственных стандартов и чение  энергетики и
угольной     двух изменений к дейст-  года   минеральных
отрасли на   вующим стандартам.              ресурсов
международ-  2. Разработка каталога и        Республики
ные стандар- классификатора угольных         Казахстан
ты           продукций Майкубенского
бассейна, Шубаркольского
месторождения.
3          102  Разработка   Разработка нормативно-   В те-  Министерство
нормативно-  технической документации чение  энергетики и
технической  в области электроэнерге- года   минеральных
документации тики при эксплуатации,          ресурсов
в области    ремонте, монтаже и на-          Республики
электро-     ладки энергооборудования        Казахстан
энергетики   и по вопросам надежности
и нефтедо-   и безопасности эксплуа-
бычи         тации установок электро-
энергии в соответствии с
требованиями - 20 доку-
ментов.
4          103  Развитие и   1. Разработать научно-   В те-  Министерство
создание     технологические основы   чение  энергетики и
нефтехими-   переработки попутных и   года   минеральных
ческой от-   природных газов на комп-        ресурсов
расли про-   лексе для получения ме-         Республики
мышленности  танола - по этапу экспе-        Казахстан
риментальных исследова-
ний основных характерис-
тик сырья для определе-
ния технологических
параметров переработки
углеводородных газов
выбранного месторожде-
ния Республики Казах-
стан;
2. Разработка научно-
технической основы
производства нового по-
коления депрессорных
присадок, обеспечиваю-
щих интенсификацию тех-
нологии подготовки
нефти к транспортировке
(улучшение товарных и
реологических парамет-
ров к высокозастывающей
и высокопарафинистой
нефти).
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) 3 государственных стандартов и 2 изменений к действующим стандартам;
2) разработка каталога и классификатора угольных продукций Майкубенского бассейна, Шубаркольского месторождения в соответствии с требованиями международных стандартов;
3) 20 нормативно-технических документов в области электроэнергетики;
4) разработка мер по созданию нефтехимических производств и развитию нефтегазового комплекса, обеспечивающих: переработку природных и сжигаемых попутных газов с выпуском метанола до 40 тыс. тонн; интенсификация подготовки нефти к транспортированию с использованием отечественных депрессаторов (разработка, апробация технологии).
Приложение 303
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
011 "Обеспечение радиационной безопасности"
на 2005 год

1. Құны: 435000 мың теңге (төрт жүз отыз бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Атом энергиясын пайдалану туралы" 1997 жылғы 14 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының  4 ,   5 ,   14-баптары , "Халықтың радиациялық қауiпсiздiгi туралы" 1998 жылғы 23 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының  5 ,   6 ,   9-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағындағы қазiргi радиациялық жағдайды және халық үшiн радиологиялық ахуалды бағалау, радиациялық факторлар жиынтығы бойынша аумақтарды белдемдеу және кейiнгi радиоэкологиялық мониторинг жүргiзу үшiн аумақтар мен алаңдарды бөлу; зерттеулер нәтижелерi бойынша радионуклидтермен ластанған аумақтарды оңалту және нормадан тыс радиоактивтiк сәулелену жағдайларынан халықты қорғау жөнінде ұсыныстар әзiрлеу;
Радиоактивтi қалдықтарды көму пунктiне (РҚКП) жақын аумақтағы, Первомайский кентiндегі негiзгi өндiрiстiң консервацияланған радиациялық қауiпті ғимараттардағы бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының (бұдан әрi - ЕХМЗ) ионды сәуле көздерi мен радиоактивтi қалдықтарының адамдар денсаулығы мен өмiрiне әсер ету қаупiн азайту, бақылаусыз таралуын болдырмау;
бұрынғы Семей сынақ полигоны (бұдан әрi - ССП) аумағының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету және оның аумағының ерекшелiктерiн ескерумен шаруашылық қызметiн жүргiзудi ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1) Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық жағдайды зерделеу жөнiндегi далалық және талдау зерттеулерi кешенiн орындау, жүргiзiлген жұмыстарды кешендi талдау және жүргiзiлген жұмыстар бойынша есеп жасау;
2) радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерi мен бұрынғы Ертiс химия-металлургия зауытының, Первомайский кентiнiң аумағында радиологиялық тексеру жүргiзу; тексеру жүргiзiлген аумақтардан алынған иондаушы сәуле көздерi мен радиоактивтiк қалдықтарды жою және оларды жинап салу, тасымалдау және КИР "Байкал-1" қоймаларына орналастыру; бұрынғы ЕХМЗ-дың цехтарының аумағын, құрал-жабдықтары мен элементтерiн, N 22, 22а өндiрiстік цехтары ғимараттарының конструкцияларына радиологиялық тексеру жүргiзу; Құрал-жабдықтардан және технологиялық қондырғылардан тысқары орналасқан N 22, 22a өндiрiстiк цехтары ғимараттарының цехтарын тексеру кезiнде анықталған радиоактивтi қалдықтарды жою; бұрынғы ЕХМЗ-дың радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерiнiң аумағында орналасқан РАҚ-тың барлық қалдықтарын толық жою, өндiрiстiк цехтардың технологиялық жабдықтарын кәдеге жарату жөнiнде ұсыныстар мен бағдарламалар әзiрлеу;

1. Стоимость: 435000 тысяч тенге (четыреста тридцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  4__ 5__ 13_  Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года "Об использовании атомной энергии"; статьи  5__ 6__ 9__  Закона Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оценка современной радиационной обстановки на территории Республики Казахстан и радиологической ситуации для населения, зонирование территории по сумме радиационных факторов и выделение территорий и площадей для проведения последующего радиоэкологического мониторинга; разработка по результатам исследований рекомендаций по реабилитации загрязненных радионуклидами территорий и защите населения от случаев сверхнормативного радиационного облучения;
исключение неконтролируемого распространения, снижение опасности воздействия на здоровье и жизнь людей источников ионизирующего излучения и радиоактивных отходов бывшего Иртышского химико-металлургического завода (далее ИХМЗ), находящихся на территории прилегающей к пункту захоронения радиоактивных отходов (далее ПЗРО), в законсервированных радиационно-опасных зданиях основного производства, в п. Первомайский;
обеспечение безопасности территории бывшего Семипалатинского испытательного полигона (далее СИП) и организация ведения хозяйственной деятельности с учетом особенностей его территории.
5. Задачи бюджетной программы: 1) выполнение комплекса полевых и аналитических исследований по изучению радиационной обстановки на территории Республики Казахстан, комплексный анализ проведенных работ и составление отчета по проведенным работам;
2) проведение радиологического обследования территорий, прилегающих к ПЗРО бывшего ИХМЗ и п. Первомайский; удаление найденных источников ионизирующего излучения и радиоактивных отходов с обследованных территорий, их упаковка, транспортировка и размещение на долговременное хранение на КИР "Байкал-1"; проведение радиологического обследования внутрицеховых территорий, оборудования, элементов и конструкций зданий производственных цехов NN 22, 22а бывшего ИХМЗ; удаление выявленных в процессе обследования цехов в зд. 22 и 22а РАО, расположенных вне оборудования и технологических установок; разработка предложений и программы по полной ликвидации всех хранилищ РАО, расположенных на территории ПЗРО бывшего ИХМЗ, и утилизации технологического оборудования производственных цехов;

3) Семей сынақ полигоны аумағының шекараларын тексеру және жайластыру; ССП аумағында шаруашылық жұмыстарын жүргiзу тәртiбiн регламенттейтiн нормативтiк-техникалық база жасау; ССП аумағындағы шаруашылық қызметiнiң мониторингi; ССП аумағында орналасқан ядролық және радиациялық-қауiптi объектiлер қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету; ССП аумағындағы радиациялық жағдайдың шынайы картасын жасау; жерасты ядролық жарылысын өткiзетін жерлердiң бассейндерiнiң сарқынды суларының радионуклидтiк ластануының мониторингі жүйесiн жасау; радионуклидтердiң ССП шегiнен шығу мүмкiндiлігі азайту және жою жөнiнде зерттеулер мен жұмыстар жүргiзу; ССП аумағында жерасты ядролық сынақтарын өткiзетiн жерлердiң қазiргi сейсмикалық жағдайын зерделеу; Балапан алаңының әскери ұңғымаларын паспорттау, ССП аумағындағы ядролық қару әрекетi қалдықтарының қорларын бағалау; ядролық қару әрекетi қалдықтарымен, радиоактивтiк қалдықтармен және улы қалдықтармен жұмыс iстеу қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн технологияларды әзiрлеу; ядролық және радиоактивтi материалдарды таратпау және оның заңсыз айналымының алдын алу жөнiнде зерттеулер жүргiзу және жұмыстарды ұйымдастыру; ақпараттық жүйелердi дамыту және ССП аумағын басқару жөнiнде шешiмдер қабылдау жүйесiн құру; Бағдарлама бойынша жұмыс нәтижелерiн ақпараттық қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  011        Радиация-   1. Қазақстан Рес-  Жыл     Қазақстан
лық қауiп-  публикасының аума- бойы    Республика-
сiздiкті    ғында радиациялық          сының
қамтама-    жағдайды зерделеу          Энергетика
сыз ету     (105000 мың                және
теңге):                    минералдық
1) 165,0 мың               ресурстар
шаршы км. алаңда           министрлігі
масштабы 1:
1000000 өңiрлiк
радиогидролито-
химиялық түсiру;
2) Шығыс Қазақ-
стан облысының
әрқайсысының
алаңы 2,3 мың
шаршы км. екi
типтiк учаске-
сiнде (аяқтау)
және Орталық
Қазақстандағы
(Ақмола және
Қарағанды облыс-
тары) үш типтiк
учаскеде масштабы
1:200000 -1:
100000 орта
масштабты радио-
экологиялық
зерттеулер,
жұмыстардың
басталуы;

3) ревизия и обустройство границ территории Семипалатинского испытательного полигона; разработка нормативно-технической базы, регламентирующей порядок проведения хозяйственных работ на территории СИП; мониторинг хозяйственной деятельности на территории СИП; обеспечение безопасности ядерных и радиационно-опасных объектов, расположенных на территории СИП; создание достоверных карт радиационной обстановки на территории СИП; создание системы мониторинга радионуклидного загрязнения грунтовых вод бассейнов мест проведения подземных ядерных взрывов; проведение исследований и работ по снижению и исключению возможности миграции радионуклидов за пределы СИП; изучение современной сейсмической обстановки мест проведения подземных ядерных испытаний на территории СИП; паспортизация боевых скважин площадки Балапан; оценка запасов отходов ядерной оружейной деятельности на территории СИП; разработка технологий, обеспечивающих безопасное обращение с отходами ядерной оружейной деятельности, радиоактивными отходами и токсичными отходами; проведение исследований и организация работ по нераспространению и предотвращению незаконного оборота ядерных и радиоактивных материалов; развитие информационных систем и создание системы принятия решений по управлению территорией СИП; информационное обеспечение результатов работ по Программе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    011        Обеспечение  1. Изучение радиационной В те-  Министерство
радиационной обстановки на территории чение  энергетики и
безопасности Республики Казахстан     года   минеральных
(105 000 тысяч тенге):          ресурсов
1) региональная радио-          Республики
гидролитохимическая             Казахстан
съемка м-ба 1:1000 000
на площади 165,0 тыс.
км 2 ;
2) среднемасштабные
радиоэкологические
исследования в м-бе
1:200 000 - 1:100 000
на двух типовых участ-
ках в Восточно-Казах-
станской области площа-
дью ~2,3 тыс. км 2  каждый
(завершение) и на трех
типовых участках в Цент-
ральном Казахстане
(Акмолинской и Караган-
динской области) - нача-
ло работ;

3) 10 радиоак-
тивтiк ластану
объектiсiнде
1:5000-5:500
масштабты егжей-
тегжейлi радио-
экологиялық
зерттеулер.
2. Радиоактивтiк
қалдықтарды көму
пункттеріне жа-
қын аумақтағы
Ертiс химия-ме-
таллургия зауы-
тының иондаушы
сәуле көздерiн,
цехтарды және
Первомайский
кентiн радиациялық
зерттеу, түсiру
және орналастыру
(55000 мың теңге):
1) дайындау-ұйым-
дастыру және тех-
никалық iс-шара-
ларды жүргiзу;
2) бұрынғы Ертiс
химия-металлургия
зауытының радио-
активтi қалдық-
тарды көму пункт-
теріне жақын
аумақтарда радио-
логиялық зерт-
теулер жүргiзу
жоспарын әзiрлеу,
оны қадағалау
органдарында
келiсу және
бекiту;
3) радиоактивтi
қалдықтарды көму
пункттерiне жақын
аумақтарда (РҚКП
қоршауынан 500 м
дейiнгi қашық-
тықта), Первомай-
ский кентінің
аумағында (6 шаршы
км шамасында)
радиологиялық
зерттеулер жүр-
гізу;
4) қоршаған орта-
ның және тағам
өнiмдерiнiң сына-
маларын iрiктеу
және оларға зерт-
хана жағдайында
радиометрикалық,
спектрметрикалық
және радиохимиялық
талдау жасау;
5) тексеру жүргi-
зiлген аумақтар-
дан алынған ион-
даушы сәуле көз-
дерi мен радио-
активтiк қалдық-
тарды iздестiру
мен жою және
оларды жинап салу,
тасымалдау және
КИР "Байкал-1"
қоймаларына
орналастыру;
6) ЕХМЗ-дың
бақылаудағы
аумағында орна-
ласқан 22 және
22а ғимараттарын
радиациялық тек-
серуден өткiзу.
Оларда байқалған
РАҚ-ты жинап
салу, тасымалдау
және КИР "Бай-
кал-1" қойма-
ларына орналас-
тыру;
7) бағдарлама
бойынша жұмыс-
тарды оның
барлық жүргiзу
кезеңдерiнде
ақпараттық қолдау;
8) бақылаудағы
ЕХМЗ-дың және
РҚКП-нiң аумағында
орналасқан барлық
радиациялық қаупi
бар объектiлердi
жою жөнiндегi
жұмыстардың ұзақ
мерзiмдiк бағдар-
ламасы мен ұсыным-
дарын әзiрлеу;
9) Есеп беру
құжаттамасын
әзiрлеу және
шығару (жұмыстар
мен қорытынды
есептiң әрбiр
кезеңi бойынша).
3. Бұрынғы ССП-ның
қауіпсiздiгін
қамтамасыз ету
(275000 мың
теңгe):
1) ССП-ның жер-
жерде шекараларын
жайластыру жөнiн-
дегi далалық
жұмыстарын
ұйымдастыру және
өткiзу;
2) ССП аумағында
шаруашылық жұмыс-
тарын және зерт-
теулер жүргізудiң
қауiпсiздiк тәртi-
бiн реттейтін
нормативтiк-тех-
никалық базаны
әзiрлеу;
ССП аумағында
шаруашылық қыз-
метін жүргізуді
бақылаудың ғылыми
-техникалық
және әдiстемелiк
базасын әзiрлеу;
ССП аумағындағы
шаруашылық
қызметiнің мони-
торингi;
3) ССП аумағында
ұйымдастыру iс-
шараларын орындау,
мониторинг қыз-
метiн базалаудың
3 қосымша пунктін
жарақтандыру және
материалдық-техни-
калық қамтамасыз
ету;
4) ядролық және
радиациялық қауіпті
объектілердiң
қауiпсiздiгiн
қамтамасыз етуге
байланысты жұмыс-
тарды ұйымдастыру
және өткiзу;
5) ССП аумағын
қосымша радиоэко-
логиялық зерттеу
үшiн бар дерек-
терге талдау
жасау және аумақ-
ты нақтылау;

3) детальные радиоэколо-
гические исследования в
масштабе 1:5000 - 1:500
на 10 участках радиоак-
тивного загрязнения.
2. Радиационное обследо-
вание, выгрузка, разме-
щение источников иони-
зурующего излучения и
радиоактивных отходов
Иртышского химико-ме-
таллургического завода
на территориях прилегаю-
щих к пункту захоронения
радиоактивных отходов,
цехов и поселка Перво-
майский (55 000 тыс.
тенге):
1) проведение подгото-
вительных организацион-
ных и технических меро-
приятий;
2) разработку плана про-
ведения радиологических
обследований территорий,
прилегающих к ПЗРО быв-
шего ИХМЗ, его согласо-
вание и утверждение в
надзорных  органах;
3) проведение радиологи-
ческих обследований
территорий, прилегающих
к ПЗРО (на удалениях от
ограждения ПЗРО до 500
м), территории п. Перво-
майский (около 6 кв. км);
4) проведение отбора
проб окружающей среды и
продуктов питания и их
радиометрический, спек-
трометрический и радио-
химический анализ в
лабораторных условиях;
5) поиск и удаление ис-
точников ионизирующего
излучения и радиоактив-
ных отходов с обследуе-
мых территорий, их упа-
ковка, транспортировка
и размещение на долго-
временное хранение на
КИР "Байкал-1";
6) проведение радиацион-
ного обследования зданий
22 и 22а, расположенных
на контролируемой терри-
тории ИХМЗ. Сбор, упа-
ковка и транспортировка
на КИР "Байкал-1" обна-
руженных в них РАО и
ИИИ;
7) организация информа-
ционного сопровождения
работ по программе на
всех этапах ее прове-
дения;
8) разработка рекомен-
даций и долгосрочной
программы работ по лик-
видации всех радиационно-
опасных объектов, распо-
ложенных как на контро-
лируемой территории ИХМЗ,
так и на территории ПЗРО;
9) разработка и выпуск
отчетной документации
(по каждому этапу работ
и итогового отчета).
3. Обеспечение безопас-
ности бывшего СИП
(275 000 тыс.тенге):
1) организация и прове-
дение полевых работ по
обустройству границ СИП
на местности.
Картирование результатов
натурного определения;
2) разработка нормативно-
технической базы, регла-
ментирующей порядок
безопасности проведения
хозяйственных работ и
исследований на террито-
рии СИП;
3) выполнение организа-
ционных мероприятий,
оснащение и материально-
техническое обеспечение
3 дополнительных пунктов
базирования службы мони-
торинга на территории
СИП;  разработка научно-
технической и методичес-
кой базы контроля над
проведением хозяйствен-
ной деятельности на
территории СИП; монито-
ринг хозяйственной дея-
тельности на территории
СИП;
4) организация и прове-
дение работ, связанных
с обеспечением безопас-
ности ядерных и радиа-
ционно-опасных объектов;
5) анализ имеющихся дан-
ных и уточнение террито-
рий для дополнительного
радиоэкологического
обследования территории
СИП;

6) жерасты ядролық
жарылысын өткi-
зетiн жерлердiң
бассейндерiнің
сарқынды суларының
радионуклидтік
ластануының мони-
торингi жүйесiн
жасау.
Гидрогеологиялық
бақылау ұңғымала-
рының қазiргi
жүйесiн тексеру.
ССП аумағының
гидрологиясы мен
гидрогеологиясын
нақтылау;
7) ССП аумағында
радионуклидтердiң
көшiп-қону заңды-
лықтары мен жол-
дарын және радиа-
циялық жағдайдың
динамикасын
зерделеу. Жерасты
сулары бассейнінiң
радионуклидтермен
ластануын зерде-
леу.
8) Балапан алаңы-
ның қазiргi
сейсмикалық жағ-
дайын зерделеу
жөнiндегi далалық
зерттеулерді
ұйымдастыру және
өткiзу. Нәтиже-
лерге талдау
жасау;
9) Балапан алаңы-
ның әскери ұңғы-
маларының жағдайы
мен жай-күйiн
нақтылау жөнiн-
дегi далалық
зерттеулерді
ұйымдастыру және
өткiзу. Камерал-
дық жұмыстар.
10) қолда бар
деректерге тал-
дау жасау, ядро-
лық қару әрекеті
қалдықтарының
орналасқан жер-
лерiн анықтау
және олардың
қорларын бағалау.
Жұмыс нәтижелерін
картаға түсiру;
11) радиоактивтiк
және улы қалдық-
тарды қауiпсiз
консервациялау
жөнiнде зерттеулер
жүргiзу, ұсынымдар
мен әдiстер әзiр-
леу;
12) радиоактив-
тiк және ядролық
материалдармен
заңсыз жұмыс
iстеуге қарсы
әрекетке бағыт-
талған зерттеулер
мен жұмыстар
жүргiзу;
13) ССП аумағын
басқару бойынша
деректер қоры
мен географиялық
ақпараттық жүйенi
(ГАЖ) дамыту;
14) жұмыс нәти-
желерi бойынша
жарияланымдар
мен материалдар
ұйымдастыру және
шығару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) өңiрлiк зерттеулер бойынша Қарағанды және iшiнара Ақмола облыстарының аумағы бойынша 165000 мың шаршы км. алаңда масштабы 1:1000000 радиогидролитохимиялық түсiру орындалатын болады, 2004 жылдың далалық жұмыстары бойынша барлық лабораториялық талдаулар аяқталады;
орта масштабты зерттеулер бойынша Шығыс Қазақстан облысындағы 2 типтiк учаскенi жан-жақты зерделеу аяқталады және радиациялық факторлар жиынтығы бойынша радиациялық кернеулiктi бағалау үшiн Орталық Қазақстандағы үш учаскеде жұмыстар басталатын болады;
Қазақстанның 4 облысы бойынша масштабы 1:1000000 топырақ пен судың радиациялық-химиялық ластану карталары, барлығы 85 карта;
Шығыс Қазақстан облысының типтiк учаскелерi бойынша 2 радиациялық паспорт және Ақмола облысының типтiк учаскесi бойынша радиациялық паспорттың 1 макетi;
радиоактивтiк ластанудың 10 оқшау учаскесiнiң радиациялық паспорттарының макеттерi;
санамаланған карталардың және паспорттардың қосымшасымен бiрге ақпараттық есеп.
2) бұрынғы ЕХМЗ мен Первомайский кентiнiң аумағына шектесетiн РҚКП радиоактивтiк қалдықтар мен иондаушы сәулелерден және ластанған топырақтан адамдардың денсаулығы мен өмiрiне нақты және тұрақты төнiп тұрған қауiпсiздiк жойылды;
радиоактивтiк қалдықтарды көму пункттерiне жақын жерлерде табиғи процестердiң (топырақтың жел эрозиясы, радиоактивтi заттарды өсiмдiктермен бiрге көшіру т.с.с.);
бұрынғы ЕХМЗ-ның РХҚП аумағында орналасқан барлық РАҚ қоймаларын толық жою, өндiрiстiк цехтардың технологиялық жабдықтарын кәдеге жарату жөнiндегi ұсыныстар мен бағдарламалар әзiрлендi;

6) создание системы мо-
ниторинга радионуклид-
ного загрязнения грунто-
вых вод бассейнов мест
проведения подземных
ядерных взрывов. Ревизия
существующей системы
наблюдательных гидрогео-
логических скважин. Уточ-
нение гидрологии и гидро-
геологии территории СИП;
7) изучение закономернос-
тей и моделирование путей
миграции радионуклидов и
динамики радиационной
обстановки на территории
СИП. Изучение загрязнения
бассейна подземных вод
радионуклидами;
8) организация и проведе-
ние полевых исследований
по изучению современной
сейсмической обстановки
площадки Балапан. Анализ
результатов;
9) организация и проведе-
ние полевых исследований
по уточнению положения и
состояния боевых скважин
площадки Балапан. Каме-
ральные работы;
10) анализ имеющихся
данных, определение мест
расположения отходов
ядерной оружейной дея-
тельности и оценка их
запасов. Картирование
результатов работ;
11) проведение исследо-
ваний и разработка реко-
мендаций и методов по
безопасной консервации
радиоактивных и токсич-
ных отходов;
12) проведение исследо-
ваний и работ, направ-
ленных на противодейст-
вие незаконному обраще-
нию с радиоактивными и
ядерными материалами;
13) развитие банка дан-
ных и географических
информационных систем
(ГИС) по управлению
территорией СИП;
14) организация и выпуск
публикаций и материалов
по результатам работ.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) по региональным исследованиям будет выполнена радиогидролитохимическая съемка м-ба 1:1 000 000 на площади 165 000 кв. км. по территории Карагандинской и частично Акмолинской областей, будут завершены все лабораторные анализы по полевым работам 2004 года;
по среднемасштабным исследованиям будет завершено всестороннее изучение 2-х типовых участков в Восточно-Казахстанской области и начаты работы на трех участках в Центральном Казахстане для оценки их радиационной напряженности по сумме радиационных факторов;
карты радиационно-химического загрязнения почв и вод м-ба 1:1 000 000 по 4-м областям Казахстана, всего 85 карт;
2 радиационных паспорта по типовым участкам Восточно-Казахстанской области и 1 макет радиационного паспорта по типовому участку Акмолинской области;
макеты радиационных паспортов 10 локальных участков радиоактивного загрязнения;
информационный отчет с приложением перечисленных карт и паспортов.
2) ликвидирована реальная и постоянно действующая опасность для здоровья и жизни людей от находящихся на прилегающей к ПЗРО территории бывшего ИХМЗ и территории п. Первомайский источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов и загрязненного грунта;
предотвращена возможность распространения радиоактивности с прилегающей к ПЗРО территории вследствие естественных природных процессов (ветровая эрозия почвы, перенос радиоактивных веществ с растительностью и т.д.);
разработаны предложения и программа по полной ликвидации всех хранилищ РАО, расположенных на территории ПЗРО бывшего ИХМЗ, и утилизации технологического оборудования производственных цехов;

3) бұрынғы ССП аумағының шекарасы (периметрi 600 км) арнайы белгілермен белгілендi;
ССП аумағындағы (Дегелен, Балапан алаңдары және Курчатов қаласындағы бас кеңсе) шаруашылық қызметiн жүргiзу мониторингiнiң қызметiнiң негiзiн қалайтын 3 қосымша орын қалпына келтiрiлдi; шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң дерек қорларын дамыту;
ССП аумағында оның өзiндiк ерекшелігін ескерумен шаруашылық жүргізу тәртiбiн реттейтiн ереже;
реакторлық кешендердi физикалық қорғаудың қазiргi жүйесiн жаңғырту жөнiндегі қосымша iс-шаралар;
ССП аумағында қосымша радиологиялық зерттеулер жүргiзу бағдарламасы;
Жерасты суларының мониторингi жүйесiнiң нақтыланған сызбасы; оны жаңғыртуға жұмсалатын шығындар және оның құрамы айқындалды, аумақтың гидрологиясы мен гидрогеологиясы нақтыланды;
ССП аумағында радионуклидтердiң көшiп-қонуы және радиациялық жағдайдың динамикасы жөнiндегi жаңа деректер; жерасты ядролық сынақтарын өткiзетін орындардағы жерасты сулары бассейнiнiң радионуклидтермен ластануы жөнiндегi жаңа деректер;
радионуклидтердiң жерасты суларымен жеңілдету аймағына түсу мүмкiндiгiн бейтараптандыру әдiстемесiне шолу жасау;
Балапан алаңының қазiргi сейсмикалық жағдайы туралы жаңа деректер;
Балапан алаңының әскери ұңғымаларының бiр бөлiгін паспорттау;
ССП аумағындағы ядролық сынақтар өткiзiлген жерлердегi ядролық қарулану әрекетiнiң қалдықтарын iздеп табу әдiстемесiне шолу жасау; ядролық қару әрекетiнiң қалдықтарын, радиоактивтiк және улы қалдықтарды сенiмдi консервациялау жөнiнде ұсынымдар әзiрленген;
барынша ласталған және қауiптілiгi бiрдей аумақтардың жергiлiктi учаскелерiн ремидияциялау әдiстемесiне шолу жасау;
ядролық қару әрекетiнiң қалдықтарымен, радиоактивтiк және улы қалдықтармен қауiпсiз жұмыс iстеу технологияларына шолу жасау;
радиоактивтiк қалдықтарды, улы қалдықтарды және ядролық қару әрекетiнiң қалдықтарын көму объектiлерi мониторингiнiң жүйесiне қойылатын талаптар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
304-қосымша
Ескерту. 304-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арнаған
"Геологиялық ақпаратты түзу"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 72417 мың теңге (жетпiс екi миллион төрт жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингі туралы ереженiң 8, 9, 12, 20, 21, 23, 26-тармақтары; "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау комитетiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28  қазандағы N 1107  қаулысы ; "2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысы .

3) граница территории бывшего СИП (периметр 600 км.) обозначена специальными знаками;
восстановлено 3 дополнительных места базирования службы мониторинга ведения хозяйственной деятельности на территории СИП (площадки Дегелен, Балапан и головной офис в г. Курчатове);
развитие базы данных хозяйствующих субъектов;
правила, регламентирующие порядок проведения хозяйственной деятельности на территории СИП с учетом его специфики;
дополнительные мероприятия по модернизации существующей системы физической защиты реакторных комплексов;
программа проведения дополнительных радиологических исследований на территории СИП;
уточненная схема системы мониторинга подземных вод; определены состав и затраты на ее модернизацию, уточнены гидрология и гидрогеология территории;
новые данные по миграции радионуклидов и динамике радиационной обстановки на территории СИП; новые данные по загрязнению радионуклидами бассейна подземных вод мест проведения подземных ядерных испытаний;
обзор методик нейтрализации возможного поступления радионуклидов с подземными водами в область разгрузки;
новые данные о современной сейсмической обстановке площадки Балапан;
паспортизация части боевых скважин площадки Балапан;
обзор методик обнаружения на территории СИП отходов ядерной оружейной деятельности в местах проведения ядерных испытаний. Разработаны рекомендации по надежной консервации отходов ядерной оружейной деятельности, радиоактивных и токсичных отходов;
обзор методов ремедиации локальных участков наиболее загрязненных и потенциально опасных территорий;
обзор технологий безопасного обращения с отходами оружейной ядерной деятельности, радиоактивными и токсичными отходами;
требования к системе мониторинга объектов захоронения радиоактивных отходов, токсичных отходов и отходов ядерной оружейной деятельности.
Приложение 304
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
012 "Формирование геологической информации"
на 2005 год
1. Стоимость: 72417 тысяч тенге (семьдесят два миллиона четыреста семнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункты 8, 9, 12, 20, 21, 23, 26 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107 "Вопросы Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449 "Об утверждении программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат кешенiнiң жай-күйiнiң талдауы; жер қойнауын пайдалану мониторингi; геоақпараттық қамтамасыз ету мен жер қойнауын пайдалану объектiлерiн тiркеу; жер қойнауын пайдаланушылар қызметінiң нәтижелерiн мемлекеттік статистикалық есепке алу; жер қойнауы туралы ақпаратты сақтау мен пайдалануға беру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарының мемлекеттiк балансын жүргiзу; жер қойнауын пайдаланушылардың келiсiм-шарт шарттарын орындауына бақылауды жүзеге асыру, жер қойнауын пайдалану нәтижелерiнiң статистикалық есебi; геологиялық ақпаратты мемлекеттік сақтау және пайдалануға ұсыну; Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық, геофизикалық және басқа да зерделенуiнiң мемлекеттiк есебiн алу, жер қойнауы туралы банк мәлiметiнiң техникалық және технологиялық әкiмшiсi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  012        Геологиялық 1. Республикалық   Жыл     Қазақстан
ақпаратты   геологиялық ақпа-  бойы    Республика-
түзу        рат орталығын              сының
бекiтiлген штат            Энергетика
санының шегiнде            және
ұстау - 71                 минералдық
бiрлiк.                    ресурстар
2. Пайдалы қазба-          министрлігі
лар қорларының
мемлекеттік
балансын жүргізу.
3. Жер қойнауы
мен жер қойнауын
пайдалану туралы
ақпаратты жинауды,
сақтауды және
пайдалануға
берудi жүзеге
асыру.
4. Жер қойнауын
пайдаланушылардың
келiсiм-шарт
шарттарының
мониторингiсiн
ұйымдастыру және
жүзеге асыру, 1-4
ЛКШ нысандары
бойынша жер
қойнауын пайда-
лану нәтижелерiне
статистикалық
есеп жүргізу.
5. Жер қойнауы
мен жер қойнауын
пайдалану сала-
сында автоматтан-
дырылған деректер
базасын жүргізу.
6. Кен орындары
мен байқалған
пайдалы қазбалар-
дың мемлекеттiк
кадастрларын
жүргiзу.
7. Геологиялық
ақпаратты сатып
алуға арналған
келiсiмдердi;
геологиялық
ақпаратты Қазақ-
стан Республика-
сынан тыс жерлер-
ге шығаруға
рұқсаттарды;
геологиялық ақ-
парат пакеттерiн
дайындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: анализ состояния минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; мониторинг недропользования; геоинформационное обеспечение и регистрация объектов недропользования; государственный статистический учет результатов деятельности недропользователей; хранение и предоставление в пользование информации о недрах.
5. Задачи бюджетной программы: ведение государственного баланса запасов месторождений полезных ископаемых; осуществление контроля за выполнением недропользователями лицензионно-контрактных условий; статистический учет результатов недропользования; государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации; государственный учет геологической, геофизической и другой изученности территории Республики Казахстан; техническое и технологическое администрирование банка данных о недрах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    012        Формирование 1. Содержание Республи-  В те-  Министерство
геологичес-  канского центра геологи- чение  энергетики и
кой информа- ческой информации в пре- года   минеральных
ции          делах утвержденной штат-        ресурсов
ной численности - 71            Республики
единица.                        Казахстан
2. Ведение государствен-
ных балансов запасов
месторождений полезных
ископаемых.
3. Осуществление сбора,
хранения и предоставле-
ния в пользование ин-
формации о недрах и
недропользовании.
4. Организация и осу-
ществление мониторинга
контрактных условий
недропользователями,
статистический учет
результатов недрополь-
зования по формам 1-4
ЛКУ.
5. Ведение автоматизи-
рованных баз данных в
области недр и недро-
пользования.
6. Ведение государст-
венного кадастра место-
рождений и проявлений
полезных ископаемых.
7. Подготовка соглаше-
ний на приобретение
геологической информа-
ции, разрешений на вы-
воз геологической инфор-
мации за пределы Респуб-
лики Казахстан, пакетов
геологической информа-
ции.

8. Жер қойнауын
пайдалану объек-
тiлерi бойынша
ақпараттық қам-
тамасыз етудi
жүзеге асыру, жер
қойнауын пайда-
лану келiсiм-
шарттарының жоба-
ларын келiсуге
қатысу.
9. Өзінің құзыреті
шегiнде жер
қойнауын қорғау
мен пайдалануды
аумақтық басқару
қызметiне әдiс-
темелiк басшылық
жасауды жүзеге
асыру.
10. Жер қойнауын
қорғау құқығын
беруге арналған
инвестициялық
бағдарламалардың
ашық конкурсына
шығарылатын
объектiлердің
тiзбесiн жасау.
11. Тау-кендік
және геологиялық
бөлуді дайындау
және беру.
12. Геологиялық
зерделеу жөнiн-
дегi жұмыстарды
мемлекеттiк
тiркеу, геологи-
ялық зерттеу-
лердiң объектілік
жоспарларын
тiркеу, Қазақстан
Республикасының
геологиялық және
геофизикалық
зерделенуiн
жүргiзу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) жер қойнауын пайдалану мониторингiсiн жүргiзу, жер қойнауын пайдаланушылардың лицензиялық-келiсiм-шарттық ережелердi орындауының статистикалық есебi - жер қойнауын пайдалану нәтижелерiнiң тоқсан сайынғы талдамалық шолулары;
2) пайдалы қазбалар кен орындары қорларының мемлекеттiк балансын жүргiзу - 108 баланс;
3) геологиялық ақпараттың мемлекеттiк сақталуы және пайдалануға берiлуi - геологиялық есептердiң жыл сайын түсуi - жылына 240 есеп беру;
4) жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарт жобаларын келiсу - 60 келiсiм-шарт жобасы;
5) жер қойнауын пайдалануға арналған тау-кендiк және геологиялық бөлулердi дайындау - 80 бөлу;
6) Қазақстан Республикасының аумағын геологиялық, геофизикалық және басқалай зерделеудiң мемлекеттiк есебi - 100 есеп карточкалары.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
305-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк геологиялық зерделеу"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1371294 мың теңге (бiр миллиард үш жүз жетпiс бiр миллион екi жүз тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы заң күшi бар Жарлығының  18-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығымен  бекiтiлген "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасының "Халықты ауыз сумен қамтамасыз етудi жақсарту" Іс-шаралар жоспарының 3-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысымен  бекiтiлген 2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз cу" салалық бағдарламасы Іс-жоспарларының 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен  бекiтiлген 2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенi ресурстық базасын дамыту бағдарламасының 5, 6-бөлiмдерi.

8. Осуществление инфор-
мационного обеспечения
по объектам недрополь-
зования, участие в со-
гласовании проектов
Контрактов на недрополь-
зование.
9. В пределах своей
компетенции осущест-
вление методического
руководства деятельнос-
тью территориальных
управлений охраны и
использования недр.
10. Формирование переч-
ней объектов, выставляе-
мых на открытый конкурс
инвестиционных программ
на представление права
недропользования.
11. Подготовка и выдача
горных и геологических
отводов.
12. Государственная
регистрация работ по
геологическому изучению
недр, ведение геологи-
ческой и геофизической
изученности Республики
Казахстан.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) ведение мониторинга недропользования, статистический учет выполнения недропользователями лицензионно-контрактных условий - ежеквартальные аналитические обзоры результатов недропользования;
2) ведение государственных балансов запасов месторождений полезных ископаемых - 108 балансов;
3) государственное хранение и предоставление в пользование геологической информации - ежегодное поступление геологических отчетов - 240 учетных единиц;
4) согласование проектов контрактов на недропользование - 60 проектов контрактов;
5) подготовка горных и геологических отводов на недропользование - 80 отводов;
6) государственный учет геолого-геофизической изученности территории Республики Казахстан - 100 учетных карточек.
Приложение 305
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
013 "Государственное геологическое изучение"
на 2005 год
1. Стоимость: 1371294 тысячи тенге (один миллиард триста семьдесят один миллион двести девяносто четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании"; пункт 3 Плана мероприятий "Улучшение снабжения населения питьевой водой" Государственной программы "Здоровье народа", утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153, пункт 8  Плана  мероприятий отраслевой программы "Питьевые воды" на 2002-2010 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93; разделы 5, 6 Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: пайдалы қазбалардың кен орындарының ашылуына арналған перспективалы алаңдарды анықтау үшiн қазiргi заманғы геологиялық негiз құру; пайдалы қазбалар кен орындарын ашудың негiзi ретiнде минералдық шикiзаттың әр түрлерiнiң болжамды ресурстарын анықтау; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын нығайту; пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу және оларға баға беру; елдi мекендердi сумен қамтамасыз ету үшiн жерасты суларының жаңа учаскелерi мен кен орындарын анықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар кен орындарын iздестiру үшiн қазiргi заманғы картографиялық негіз құру мақсатында аймақтық, геологиялық-суретке түсiру, геофизикалық, гидрогеологиялық жұмыстар жүргiзу: минералдық-шикiзат базасының озыңқы дамуын қамтамасыз етуге мүмкiндiк беретiн геологиялық, гидрогеологиялық, геофизикалық карталар жасау, пайдалы қазбаларды iздестiру бағытын анықтау үшiн болжамды-металлогеникалық негiз құру; пайдалы қазбалар қорларының өсуiне қол жеткiзу мақсатында қатты пайдалы қазбаларға iздестіру-бағалау жұмыстарын жүргiзу, ГДП-200 жүргiзу нәтижесiнде анықталған учаскелерде iздестiру-бағалау жұмыстарын жүргізу және қазiргi ғылыми әзiрленiмдер негiзiнде геологиялық материалдарды қорытындылау, пайдалы компонеттердiң қорларын есепке алу, олардың инвестициялық тартымдылығын арттыру; елдi мекендердi жерасты суларының қажетті мөлшерде және кепiлдендiрiлген сапада сумен қамтамасыз ету үшiн iздестiру-барлау жұмыстарын жүргiзу; көмiрсутек шикiзатына геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  013        Мемлекеттiк
геологиялық
зерделеу
2       100   Аймақтық    1. 1:200000 масш-  Жыл     Қазақстан
және геоло- табта 30,89 мың    бойы    Республика-
гиялық тү-  шаршы км алаңда            сының
сiру жұмыс- геологиялық жете           Энергетика
тары        зерделеу.                  және

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание современной геологической основы для выявления площадей, перспективных на открытие месторождений полезных ископаемых; определение прогнозных ресурсов различных видов минерального сырья, как основы выявления месторождений полезных ископаемых; укрепление минерально-сырьевой базы Республики Казахстан; получение прироста запасов полезных ископаемых и его оценка; выявление новых участков и месторождений подземных вод для водообеспечения населенных пунктов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение региональных геолого-съемочных, геофизических, гидрогеологических работ с целью создания современной картографической основы для поисков месторождений полезных ископаемых: составление геологических, гидрогеологических, геофизических карт, позволяющих обеспечить опережающее развитие минерально-сырьевой базы, создание прогнозно-металлогенической основы для определения направлений поисков полезных ископаемых; проведение поисково-оценочных работ на твердые полезные ископаемые с целью получения прироста запасов полезных ископаемых, проведение поисково-оценочных работ на участках, выявленных в результате проведения ГДП-200 и обобщения геологических материалов на основе современных научных разработок, подсчет запасов полезных компонентов, повышение их инвестиционной привлекательности; проведение поисково-разведочных работ для водообеспечения населенных пунктов подземными водами в необходимом количестве и гарантированного качества; проведение геологоразведочных работ на углеводородное сырье.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    013        Государст-
венное гео-
логическое
изучение
2          100  Региональные 1. Геологическое доизу-  В те-  Министерство
и геолого-   чение масштаба 1:200000  чение  энергетики и
съемочные    на площади 30,89 тыс.    года   минеральных
работы       кв. км.                         ресурсов

2. Өңiрлiк гидро-          минералдық
геологиялық жұ-            ресурстар
мыстар - 17,54 мың         министрлігі
шаршы км.
3. Өңiрлiк зерт-
теулердi - 12 есеп
беру - ұсынымдарды
жүргізу, олардың
3 - 2005 жылы
аяқталады.
3       101   Iздестi-    400 шаршы км.      Жыл     Қазақстан
ру-баға-    алаңда iздестiру-  бойы    Республика-
лау жұ-     баға беру жұмыс-           сының
мыстары     тарын жүргiзу,             Энергетика
оның ішінде                және
қатты пайдалы              минералдық
қазбаларға - 250           ресурстар
шаршы км.;                 министрлігі
көмiрсутек шикi-
заттарға: МОГТ -
2 D -210 қума км
(150 шаршы км)
сейсмобарлау;
2500 м тереңдiк-
пен 1 iздестіру
ұңғымасын
бұрғылау.
4       102   Iздестi-    1. Облыстар        Жыл     Қазақстан
ру-барлау   бойынша елдi       бойы    Республика-
жұмыстары   мекендердi сумен           сының
жабдықтау мақса-           Энергетика
тында жерасты              және
суларының кен              минералдық
орындары қорларын          ресурстар
бекiтумен iздес-           министрлігі
тіру-барлау
жұмыстарын аяқтау:
Ақмола - 6,
Батыс Қазақстан
- 4, Қостанай - 2,
Павлодар - 7,
Солтүстiк
Қазақстан - 14.
2. Облыстар
бойынша елдi
мекендердi сумен
жабдықтау мақса-
тында iздестiру-
барлау жұмыстарын
жүргізудi бастау:
Ақмола - 4,
Батыс Қазақстан
- 10, Павлодар
- 9, Солтүстік
Қазақстан - 10,
Ақтөбе - 1.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 30,89 мың шаршы км алаңдағы 1:200000 масштабында жетiлдiре геологиялық зерделеу жүргiзiлетiн, қазiргі заманғы геологиялық негіз (1:200000 масштабының геологиялық және геофизикалық карталарының 14 номенклатуралық парағы) алынатын болады;
2) пайдалы қазбалар кен орындарын анықтау үшiн перспективалы жалпы көлемi кемiнде 400 шаршы км кем емес учаскелер бөлiнетiн болады;
3) өңiрлiк гидрогеологиялық жұмыстарды 17,54 мың шаршы км. алаңда жерасты ауыз суларын iздестiру жұмыстарын жүргiзу үшін 3 келешегi бар учаскелердi анықтаумен орындалатын болады;
4) алтынның - 5 тонна, мыстың - 5 мың тонна, қорғасынның - 30 мың тонна, мырыштың - 70 мың тонна қорының өсуi қамтамасыз етілетiн болады;
5) мұнай-газ перспективалы құрылымдар бөлiнетiн болады;
6) 33 селолық елдi мекендi жерасты суларының пайдалану қорларымен қамтамасыз етiлетiн және 34 селолық елдi мекен үшiн кен орындарын табу мақсатында перспективалы су жеткiзушi көкжиектерге сипаттама берiлетiн болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
306-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану мониторингi"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Региональные гидро-          Республики
геологические работы -          Казахстан
17,54 тыс. кв. км
3. Проведение регио-
нальных исследований -
12 отчетов - рекоменда-
ций, из них завершаются
в 2005 году - 3.
3          101  Поисково-    Проведение поисково-     В те-  Министерство
оценочные    оценочных работ на пло-  чение  энергетики и
работы       щади 400 кв. км., в том  года   минеральных
числе:                          ресурсов
- на твердые полезные           Республики
ископаемые - 250 кв.км.;        Казахстан
- на углеводородное
сырье: сейсморазведка
МОГТ-2 D - 210 пог.км.
(150 кв.км.); бурение 1
поисковой скважины глу-
биной 2500 м.
4          102  Поисково-    1. Завершение поисково-  В те-  Министерство
разведочные  разведочных работ с ут-  чение  энергетики и
работы       верждением запасов       года   минеральных
месторождений подземных         ресурсов
вод с целью водоснабже-         Республики
ния населенных пунктов          Казахстан
по областям: Акмолин-
ской - 6, Западно-Казах-
станской - 4, Костанай-
ской - 2, Павлодарской
- 7, Северо-Казахстан-
ской - 14.
2. Начало проведения
поисково-разведочных
работ с целью водоснаб-
жения населенных пунктов
по областям: Акмолинской
- 4, Западно-Казахстан-
ской - 10, Павлодарской
- 9, Северо-Казахстан-
ской - 10, Актюбинской
- 1.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет проведено геологическое доизучение масштаба 1:200000 на площади 30,89 тыс. кв. км, получена современная геологическая основа (14 номенклатурных листа геологических и геофизических карт масштаба 1:200000);
2) будут выделены участки общей площадью не менее 400 кв. км, перспективные на выявление месторождений полезных ископаемых;
3) будут выполнены региональные гидрогеологические работы на площади 17,54 тыс. кв. км с выявлением 3 перспективных участков для проведения поисковых работ на питьевые подземные воды;
4) будет обеспечен прирост запасов золота - 5 тонн, меди - 5 тыс. тонн, свинца - 30 тыс. тонн, цинка - 70 тыс. тонн;
5) будут выделены нефтегазоперспективные структуры;
6) будут обеспечены эксплуатационными запасами подземных вод 33 сельских населенных пункта и даны характеристики перспективных водоносных горизонтов с целью выявления месторождений подземных вод для 34 сельских населенных пунктов.
Приложение 306
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
014 "Мониторинг недр и недропользования"
на 2005 год

1. Құны: 569600 мың теңге (бес жүз алпыс тоғыз миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Су Кодексiнiң  58,   59,   60-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы заң күшi бар Жарлығының  56,   58,   59-баптары ; "Қазақстан Республикасының жер қойнауының мемлекеттiк сараптамасы туралы ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 қазандағы N 1288  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы Жер қойнауының мемлекеттік мониторингi туралы ереженiң 8, 9, 12, 13, 19, 28-тармақтары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1449  қаулысымен  бекiтiлген 2003-2010 жылдарға арналған елдiң минералдық-шикiзат кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасының 5.4-тармағы; "Мемлекеттiк су кадастрын жүргізу ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1378  қаулысы ; "Су объектілерiн, суды мемлекеттiк есепке алу және оларды пайдаланудың мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 85  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазiргi экономикалық жағдайда жетекшi кен орындарын геологиялық-экономикалық қайта бағалау негiзiнде Қазақстан Республикасының негiзгi пайдалы қазбаларының шикiзат базасының нақты жай-күйiн белгiлеу; Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзат базасын (МШБ) болжамдау және меңгеру мiндеттерiн шешу үшiн жер қойнауы туралы барлық ақпаратты жинаудың, есепке алудың, жүйелiк таңдаудың бiртұтас компьютерлiк технологиясын жүргiзу; жерасты сулары мен қауiптi геологиялық процестердiң режимi мен балансын зерделеу, жер асты сулары мен жер қойнауының жай-күйiн мемлекеттiк басқарудың мiндеттерiн шешу үшiн жер асты суларының пайдаланылуы мен есепке алынуын бағалау, Қазақстан Республикасының жер асты суларын мемлекеттік басқаруды ақпараттық қамтамасыз ету және жер асты суларының ұтымды пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансын талдау, пайдалы қазбалардың болжамдық ресурстарын талдау, 2030 жылға дейiн түпкiлiктi өнiм өндiрудi дамыту болжамы; негiзгі тауарлық ағындарды бейнелеумен пайдалы қазбалардың негiзгi түрлерiнiң минералдық-шикiзаттық базасының геосаяси жай-күйiн талдау: Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық кешенiн дамыту үрдiстерi, даму болжамы мен мүмкiн болатын әсерi; қазiргi нормативтiк құқықтық құжаттарды (нұсқаулықтар) жасау; Қазақстан Республикасының жер асты суларын мемлекеттiк басқаруды ақпараттық қамтамасыз ету және жер асты суларының ұтымды пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау, қауiптi геологиялық процестердi зерттеу.

1. Стоимость: 569600 тысяч тенге (пятьсот шестьдесят девять миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  58_ 59_ 60_  Водного Кодекса Республики Казахстан; статьи  56_ 58_ 59_  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1996 года N 1288 "Об утверждении Положения о государственной экспертизе недр Республики Казахстан"; пункты 8, 9, 12, 13, 19, 28 Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106; пункт 5.4 Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1449;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1378 "Об утверждении Правил ведения государственного водного кадастра";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 85 "Об утверждении Правил ведения государственного мониторинга водных объектов, государственного учета вод и их использования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: определение реального состояния минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых Республики Казахстан на основе геолого-экономической переоценки ведущих месторождений в современных экономических условиях; ведение единой компьютерной технологии сбора, учета, системного анализа всей информации о недрах для решения задач прогнозирования и управления минерально-сырьевой базой (МСБ) Республики Казахстан; изучение режима и баланса подземных вод и опасных геологических процессов, оценка использования и учет подземных вод для решения задач государственного управления подземными водами и состоянием недр, информационное обеспечение государственного управления подземными водами Республики Казахстан и контроль за рациональным использованием и охраной подземных вод.
5. Задачи бюджетной программы: анализ государственного баланса запасов полезных ископаемых, анализ прогнозных ресурсов полезных ископаемых, прогноз развития производства конечной продукции до 2030 года, анализ геополитического состояния минерально-сырьевой базы основных видов полезных ископаемых с отображением основных товарных потоков: тенденции, прогноз развития и возможное влияние на развитие минерально-сырьевого комплекса Республики Казахстан; создание современных нормативных правовых актов (инструкций); информационное обеспечение государственного управления подземными водами Республики Казахстан и контроль за рациональным использованием и охраной подземных вод, изучение опасных геологических процессов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  014        Жер қой-
науы және
жер қойна-
уын пайда-
лану мони-
торингi
2       100   Минерал-    1. Пайдалы қазба-  Жыл     Қазақстан
дық-шикi-   лардың 7 түрi      бойы    Республика-
зат база-   бойынша, соның             сының
сы және     iшiнде 3 түрi              Энергетика
жер қой-    бойынша 2005 жылы          және
науын пай-  аяқталумен жай-            минералдық
далану мо-  күйiн 2030 жылға           ресурстар
ниторингi   дейiнгi кезеңге            министрлiгi
үлгiлеумен Қазақ-
стан Республика-
сының минералдық-
шикiзаттық базасы-
ның мониторингi
мен дамыту
болжамы.
2. Өндiрiс сала-
лары бойынша
анықтамалықтар
дайындау және
нормативтiк құқық-
тық актілер (3
нұсқаулық пен
2 анықтамалық)
әзiрлеу.
3       101   Жер асты    Жер асты суларының Жыл     Қазақстан
сулары      мониторингi:       бойы    Республика-
және        1) мемлекеттік             сының
қауiптi     торап бақылауын-           Энергетика
гeoлогия-   дағы 5005                  және
лық про-    бекеттерде жер             минералдық
цестер      асты суларының             ресурстар
монито-     мониторингiн               министрлігі
рингі       жүргiзудi
жалғастыру;
2) Елек өзенiнiң
трансшекаралық
бассейнiнде жер
асты сулары жай-
күйiнiң монито-
рингi полигонын
құру;
3) "Луговая"
сейсмомониторинг
постысын құруды
аяқтау;
4) мемлекеттiк су
кадастрын жүргiзу
МСК;
5) мемлекеттік
байқау пункттерiне
жер бөлiп берудi
ресiмдеудi бастау.
2. Қауiптi геоло-
гиялық процестер-
дiң мониторингi:
1) қауiптi геоло-
гиялық процестер-
дiң мониторингi-
нің 20 постысын
қалпына келтiру;
2) қауiптi геоло-
гиялық процес-
тердiң мониторин-
гiн жүргізу;
3) қауiпті геоло-
гиялық процестердi
зерттеу бойынша
Қаскелең-Талғар
полигонын құру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:
1) жетекшi кен орындарын геологиялық-экономикалық қайта бағалану негiзiнде Республиканың негiзгi пайдалы қазбаларының нақты шикiзат базасы мен оның қазiргi экономикалық шарттарға сәйкестiгiн анықтау - пайдалы қазбалардың 3 түрi бойынша 2004 жылы басталатын және 2005 жылы аяқталатын жұмыстар жөнiнде есеп беру;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    014        Мониторинг
недр и недро-
пользования
2          100  Мониторинг   1. Мониторинг и прогноз  В те-  Министерство
минерально-  развития минерально-     чение  энергетики и
сырьевой     сырьевой базы Республики года   минеральных
базы и       Казахстан с моделирова-         ресурсов
недрополь-   нием ее состояния на            Республики
зования      период до 2030 года по 7        Казахстан
видам полезных ископае-
мых, в том числе по 3
видам, завершение в 2005
году.
2. Подготовка справочни-
ков по отраслям произ-
водства и разработка
нормативных правовых ак-
тов (3 инструкции и 2
справочника).
3          101  Мониторинг   1. Мониторинг подземных  В те-  Министерство
подземных    вод:                     чение  энергетики и
вод и опас-  1) продолжение ведения   года   минеральных
ных геологи- мониторинга подземных           ресурсов
ческих про-  вод на 5005 пунктах наб-        Республики
цессов       людений государственной         Казахстан
сети;
2) продолжение создания
полигона мониторинга сос-
тояния подземных вод в
бассейне трансграничной
реки Илек;
3) завершение создания
поста сейсмомониторинга
"Луговая";
4) ведение государствен-
ного водного кадастра
(ГВК);
5) начало оформления
земельного отвода на
государственные пункты
наблюдений;
2. Мониторинг опасных
геологических процессов:
1) восстановление 20
постов мониторинга опас-
ных геологических про-
цессов;
2) ведение мониторинга
опасных геологических
процессов;
3) создание Каскелен -
Талгарского полигона по
изучению опасных геоло-
гических процессов.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) определение реальной сырьевой базы основных полезных ископаемых Республики на основе геолого-экономической переоценки ведущих месторождений и ее соответствие современным экономическим условиям - отчет по работам, начатым в 2004 году и завершающимся в 2005 году по 3 видам полезных ископаемых.

2) нормативтiк актiлердi жасау (3 нұсқаулық); Қазақстан Республикасының минералдық-шикiзаттық базасының ағымдық жай-күйi туралы ел басшылығын хабардар ету (2 анықтамалық);
3) жерасты суларының мемлекеттік мониторингiнiң мемлекеттiк торабындағы 5005 бақылау пункттерiнiң жерасты сулары мониторингiн жүргiзу;
4) Елек өзенiнiң трансшекаралық бассейнiнде жерасты сулары жай-күйiнiң мониторингі полигонын құруды жалғастыру;
5) "Луговая" сейсмомониторинг постысын құру және жабдықтау аяқталатын болады;
6) жерасты суларының мемлекеттiк мониторингiнiң мемлекеттiк бақылау постыларына жер бөлiп берудi ресiмдеу басталатын болады;
7) қауiптi геологиялық процестер мониторингiнiң 20 бақылау постысын қалпына келтiру және мониторингті жүргiзу;
8) қауiптi геологиялық процестердi зерттеу бойынша Қаскелең-Талғар полигонын құру;
9) жерасты сулары бөлiгiнде мемлекеттiк су кадастрын (МСК) енгiзу, жер қойнауының жай-күйi мен жер асты суларын ластанудан қорғау және тоғандар мен кен орындарындағы жер асты суларының ластануы мен азаюын қорғалуын мемлекеттiк бақылау;
10) жерасты суларының жай-күйiне баға берiлетiн болады, iс-шаралар жасалатын және жер қойнауы мен жер асты суларының жай-күйiнiң өзгеруiнен жағымсыз салдарлардың алдын алу, азайту немесе жою жөнiндегі тиiстi мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк шешiмдердi қабылдауы үшiн iс-шаралар мен ұсынымдар әзiрленетiн болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
307-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдаланушылар
туралы ақпараттық жүйенi дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30000 мың теңге (отыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы заң күші бар Жарлығының  55-61 69-баптары ; Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 қаңтардағы N 106  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы жер қойнауының мемлекеттiк мониторингі туралы ереженiң 8-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегі N 1449  қаулысымен  бекiтiлген Цифрлы геоақпараттық жүйелердiң негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектiлерiнiң мемлекеттік кадастрларының бiрыңғай жүйесін құру және енгiзу ережесiнiң 1-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1107  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын пайдалану комитетi туралы ереженiң 10-тармағының 1-тармақшасы.

2) создание нормативных правовых актов (3 инструкции); информирование руководства страны о текущем состоянии минерально-сырьевой базы Республики Казахстан (2 справочника);
3) ведение мониторинга подземных вод на госсети государственного мониторинга подземных вод на 5005 пунктах наблюдений;
4) продолжение создания полигона мониторинга состояния подземных вод в бассейне трансграничной реки Илек;
5) будет завершено создание и оборудование нового поста сейсмомониторинга "Луговая";
6) будет начато оформление земельных отводов на государственные посты наблюдений государственного мониторинга подземных вод;
7) восстановление 20 постов наблюдений опасных геологических процессов и ведение мониторинга;
8) создание Каскелен-Талгарского полигона наблюдений по изучению опасных геологических процессов;
9) ведение государственного водного кадастра (ГВК) в части подземных вод, государственный контроль за состоянием недр и охраной подземных вод от загрязнения и истощения запасов подземных вод на водозаборах и месторождениях;
10) будет дана оценка состояния подземных вод, выработаны мероприятия и даны рекомендации для принятия административных решений соответствующими государственными органами по предотвращению, ослаблению или ликвидации негативных последствий изменения состояния недр и подземных вод.
Приложение 307
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
015 "Развитие информационной системы о недрах и недропользователях"
на 2005 год
1. Стоимость: 30000 тысяч тенге (тридцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  статьи 55 -61,  69_  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  пункт 8  Положения о государственном мониторинге недр в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 января 1997 года N 106;  пункт 1  Правил создания и ведения Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449; подпункт 1)  пункта 10  Положения о Комитете геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1107.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының жер қойнауы туралы ақпараттық жүйесiн дамыту және компьютерлiк деректер банкiн құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жер қойнауы туралы деректер банкiнiң негізiнде геологиялық материалдардың электрондық мұрағатын ұйымдастыру; "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" СУБД бейiмделу және "Қазақстанның қатты пайдалы қазбаларының болжамдық ресурстары" деректер базасын тәжiрибелiк енгізу "Казгеоинформ" РЦГИ компьютерлiк жабдықпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  015        Жер қойнауы 1. Жер қойнауы ту- Жыл     Қазақстан
және жер    ралы деректер      бойы    Республикасы
қойнауын    банкінiң негiзiнде         Энергетика
пайдалану-  геологиялық мате-          және
шылар тура- риалдардың                 минералдық
лы ақпа-    республикалық              ресурстар
раттық      электрондық                министрлігі
жүйенi      мұрағатын
дамыту      ұйымдастыру
(1-кезең).
2. "Жep қойнауы
және жер қойнауын
пайдалану туралы"
СУБД бейiмделу
және "Қазақстанның
қатты пайдалы
қазбаларының бол-
жамдық ресурстары"
деректер базасын
тәжiрибелiк енгi-
зу. 3. "Казгео-
информ" РЦГИ үшiн
мынадай есептеу
техникасын сатып
алу: жұмыс стан-
циялары - 16 бiр-
лiк, арнайы мақ-
саттағы жұмыс
станциялары - 3
бiрлiк, үздiксiз
қоректендiру көз-
дерi - 2 бiрлiк,
cepвep - 1 бiрлiк,
таспалық кiтапхана
- 1 бірлік, жаб-
дықтарға арналған
бокс - 1 бiрлiк,
маршрутизатор -
1 бiрлiк.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) жер қойнауы туралы деректер банкi шектерiнде геологиялық-геофизикалық материалдардың электрондық мұрағатын ұйымдастыру жөнiндегi жұмыстарды жалғастыру;
2) "жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" деректер базасына бейiмделу жөнiндегi жұмыстарды аяқтау және "Қазақстанның қатты пайдалы қазбаларының болжамдық ресурстары" деректер базасын тәжiрибелiк енгiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие информационной системы и создание компьютерного банка данных о недрах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: организация электронного архива геологических материалов на основе банка данных о недрах; адаптация к системе управления базой данных "О недрах и недропользовании" и опытное ведение базы данных "Прогнозные ресурсы твердых полезных ископаемых Казахстана"; обеспечение РЦГИ "Казгеоинформ" компьютерным оборудованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    015        Развитие     1. Организация электрон- В те-  Министерство
информацион- ного архива геолого-гео- чение  энергетики и
ной системы  физических материалов в  года   минеральных
о недрах и   рамках Банка данных о           ресурсов
недрополь-   недрах (I этап).                Республики
зователях    2. Адаптация к СУБД "О          Казахстан
недрах и недропользова-
нии" и опытное ведение
базы данных "Прогнозные
ресурсы твердых полезных
ископаемых Казахстана".
3. Приобретение для РЦГИ
"Казгеоинформ" следующей
вычислительной техники:
рабочие станции - 16
единиц, рабочие станции
специального назначения
- 3 единицы, источники
бесперебойного питания -
2 единицы, сервер - 1
единица, ленточная биб-
лиотека - 1 единица,
бокс для оборудования -
1 единица, маршрутизатор
- 1 единица.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) продолжение работ по организации электронного архива геолого-геофизических материалов в рамках Банка данных о недрах;
2) завершение работ по адаптации к системе управления базой данных "О недрах и недропользовании" и опытное ведение базы данных "Прогнозные ресурсы твердых полезных ископаемых Казахстана".

307-1-қосымша
Ескерту. 307-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
016 "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ-ның жарғылық капиталын
ұлғайту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1000000 мың теңге (бip миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Қазақстан Республикасының газ саласын 2015 жылға дейiн дамыту тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 25  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының оңтүстiк өңiрлерiн газбен жабдықтау жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ-ты қосымша капиталдандыруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   016      "ҚазМұнайГаз" Қазақстан Республи-   2005   Қазақстан
ҰК" AҚ-ның    касының оңтүстiк      жылдың Республикасы
жарғылық      өңiрлерiн газбен      екінші Энергетика
капиталын     жабдықтау жүйесін     жарты  және
ұлғайту       дамыту үшін          жылдығы минералдық
"ҚазМұнайГаз" Ұлттық         ресурстар
компаниясы" АҚ-ты            министрлігі
қосымша капиталдан-
дыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
Қазақстан Республикасының оңтүстiк өңiрлерiн газбен жабдықтау
жүйесiн дамыту үшiн "ҚазМұнайГаз" Ұлттық компаниясы" АҚ-ты қосымша
капиталдандыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
308-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Өздiгiнен төгiлiп жатқан ұңғымаларды жою және тұмшалау"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Приложение 307-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354   <*>
Сноска. Дополнено приложением 307-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Увеличение уставного капитала АО "НК "КазМунайГаз"
на 2005 год
1. Стоимость: 1000000 тысяч тенге (один миллиард тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 25 "Об одобрении Концепции развития газовой отрасли Республики
Казахстан до 2015 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие системы газоснабжения южных регионов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение дополнительной капитализации АО "НК "КазМунайГаз".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п№
Код про-гра-
ммы
Код под-про-
гра-
ммы
Наиме-
нование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
граммы)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Увеличение
уставного
капитала
АО "НК
"КазМунай-
Газ"
Дополнитель-
ная капитали-
зация АО
"Национальная компания
"КазМунайГаз"
для развития
системы газо-
снабжения юж-
ных регионов
Республики
Казахстан.
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство
энергетики
и минераль-
ных ресурсов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение дополнительной капитализации АО "Национальная компания "КазМунайГаз" для развития системы газоснабжения
южных регионов Республики Казахстан.
Приложение 308
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
017 "Ликвидация и консервация самоизливающихся скважин"
на 2005 год

1. Құны: 752900 мың теңге (жетi жүз елу екi миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Заң күшi бар Жарлығының  56-бабының  1, 2-тармақтары,  48-бабының  2-тармағының 6-тармақшасы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 1019  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар, мұнай, газ, жер асты сулары кен орындарын әзiрлеу кезiнде жер қойнауын қорғаудың бiрыңғай ережелерiнiң 139-тармағы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер қойнауын және қоршаған ортаны мұнайлық, радионуклидтiк және химиялық ластанудың, табиғи су ресурстары ысырабының алдын алу және жою, Каспий теңiзi биотының сақталуы.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: құрғақта және су басу аймағында мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау, құрамында радионуклидтi жоғары, жоғары дебитті, төгiлетiн тұщы сулы өздігінен ағатын гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  017        Өздiгiнен   1. Мұнай ұңғымала- Жыл     Қазақстан
төгiлiп     рын: құрғақта      бойы    Республикасы-
жатқан ұң-  4-iн және су басу          ның
ғымаларды   аймағында 7-iн             Энергетика
жою және    жою және                   және
тұмшалау    консервациялау.            минералдық
2. 46 өздігінен            ресурстар
ағатын гидрогео-           министрлігі
логиялық ұңғыма-
ларды жою және
консервациялау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) 11 мұнай ұңғымалары, оның iшiнде құрғақта 4-i және Каспий теңiзiнiң су басу аймағында 7-i жойылатын және консервацияланатын болады;

1. Стоимость: 752900 тысяч тенге (семьсот пятьдесят два миллиона девятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: подпункт 6) пункта 2  статьи 48 , пункты 1, 2  статьи 56  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 года "О недрах и недропользовании";  пункт 139  Единых правил охраны недр при разработке месторождений полезных ископаемых, нефти, газа, подземных вод в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 1019;  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение и ликвидация нефтяного, радионуклидного и химического загрязнения недр и окружающей среды, потерь естественных водных ресурсов, сохранение биоты Каспийского моря.
5. Задачи бюджетной программы: ликвидация и консервация нефтяных скважин на суше и в зоне затопления, ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических скважин с повышенным содержанием радионуклидов, высокодебитных, изливающих пресные воды.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    017        Ликвидация и 1. Ликвидация и консер-  В те-  Министерство
консервация  вация нефтяных скважин:  чение  энергетики и
самоизливаю- на суше - 4, в зоне за-  года   минеральных
щихся сква-  топления - 7.                   ресурсов
жин          2. Ликвидация и консер-         Республики
вация 46 самоизливающих-        Казахстан
ся гидрогеологических
скважин.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет ликвидировано и законсервировано 11 нефтяных скважин, в том числе 4 на суше и 7 в зоне затопления Каспийским морем;

2) 46 өздiгiнен ағатын гидрогеологиялық ұңғымалар, оның iшiнде 41 су құрамында радионуклидтер бар, 5 жоғары дебиттi ұңғымалар жойылатын және консервацияланатын болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
309-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мұнай операцияларын жүргiзу, сондай-ақ көмiрсутегiн
тасымалдау, қайта өңдеу және өткiзу
кезiнде келiсiмшарттарда мемлекет мүддесiн бiлдiру"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 500000 мың теңге (бec жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы Заң күшi бар Жарлығының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторын игерудiң мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұнай операцияларын жүргізуге келiсiм-шарттарда, сондай-ақ көмiрсутектерiн тасымалдау, қайта өңдеу және сату кезiнде мемлекеттiң мүдделерiн толыққанды бiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мұнай операцияларына және мұнай-газ-көлiк инфрақұрылымына байланысты келiсiм-шарттардың сақталу мониторингі, мұнай операцияларына және көмiрсутектерiн тасымалдауға келiсiм-шарттарды жасау және орындау кезiнде мемлекеттiң мүдделерiн қамтамасыз ету, мұнай операцияларын жүргiзу саласында нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  018        Мұнай опе-  1. Мұнай операция- Жыл     Қазақстан
рацияларын  ларына келiсiм-    бойы    Республика-
жүргiзу,    шарттар талапта-           сының
сондай-aқ   рының орындалу             Энергетика
көмiрсуте-  мониторингiн               және
гiн тасы-   консультациялық            минералдық
малдау,     сүйемелдеу.                ресурстар
қайта өңдеу 2. Мұнай опера-            министрлiгi
және өткiзу цияларын жүргi-
кезiнде     зуге келiсiм-
келiсiм-    шарттар, соның
шарттарда   iшiнде өнiмдi
мемлекет    бөлу туралы ке-
мүддесiн    лiсiмдер жоба-
бiлдiру     ларын дайындау.
3. Мұнай операци-
яларын жүргiзу
саласында норма-
тивтік құқықтық
базаны жетiлдiру.
4. Даулы мәселе-
лердi шешу, мұнай
операцияларын
жүргiзудiң шарт-
тарын мердiгер-
лердiң орындауы
және мұнай-газ
жобаларын iске
асыру кезiндегi
басқа мәселелер
жөнiнде консуль-
танттарды тарту.
____________________________________________________________________

2) будет ликвидировано и законсерсировано 46 самоизливающихся гидрогеологических скважин, в том числе 41 скважина, содержащая в воде ридионуклиды, 5 - высокодебитных.
Приложение 309
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
018 "Представление интересов государства в контрактах
на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке,
переработке и реализации углеводородов"
на 2005 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 6  Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 28 июня 1995 года "О нефти";  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полноценное представление интересов государства в контрактах на проведение нефтяных операций, а также при транспортировке, переработке и реализации углеводородов.
5. Задачи бюджетной программы: мониторинг за соблюдением условий контрактов на нефтяные операции и связанных с нефтегазотранспортной инфраструктурой, обеспечение интересов государства при заключении и исполнении контрактов на нефтяные операции и транспортировку углеводородов, совершенствование нормативной правовой базы в сфере проведения нефтяных операций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    018        Представле-  1. Консультационное      В те-  Министерство
ние интере-  сопровождение мониторин- чение  энергетики и
сов госу-    га за соблюдением усло-  года   минеральных
дарства в    вий контрактов на нефтя-        ресурсов
контрактах   ные операции.                   Республики
на проведе-  2. Подготовка проектов          Казахстан
ние нефтяных контрактов на проведение
операций, а  нефтяных операций, в том
также при    числе соглашений о раз-
транспорти-  деле продукции.
ровке, пе-   3. Совершенствование
реработке и  нормативной правовой ба-
реализации   зы в сфере проведения
углеводоро-  нефтяных операций.
дов          4. Привлечение консуль-
тантов по разрешению
спорных вопросов, выпол-
нению подрядчиками усло-
вий проведения нефтяных
операций и другим вопро-
сам при реализации неф-
тегазовых проектов.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) лицензиялық - келiсiм-шарттардың талаптарын сақтау;
2) мұнай операцияларына арналған келiсiм-шарттар жобаларын дайындау;
3) мұнай операцияларын реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
310-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Қарағанды шахталарын тарату" РМБК-ке берiлген,
жабылған шахталар қызметкерлерiнiң
денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 144211 мың теңге (бip жүз қырық төрт миллион екi жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Азаматтық  кодексiнiң  47-тарауы (Ерекше бөлiм).
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген залалдың өтемi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген залалдың өтемiн төлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  019        "Қарағанды  1. Жойылған шах-   Жыл     Қазақстан
шахталарын  талар қызметкер-   бойы    Республика-
тарату"     лерiне индексаци-          сының
РМБК-ке     яны ескере                 Энергетика
берілген,   отырып, залалдың           және
жабылған    орнын толтыру              минералдық
шахталар    жөнiндегі ай               ресурстар
қызметкер-  сайынғы төлем-             министрлiгi
лердiң ден- дерi.
саулығына   2. Сомасын жет-
келтiріл-   кiзу және жi-
ген зиян-   беру шығындары.
ды өтеу
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 763 адам санымен "Қарағандышахтатарату" РМБК-ге берiлген, жойылған шахталар қызметкерлерiнiң денсаулығына келтiрiлген залалды өтеу төлемдерiн жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
311-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк бюджет алдындағы мiндеттемелердi өтеу үшiн
"Қазатомөнеркәсiп" ҰAК" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) соблюдение лицензионно-контрактных условий;
2) подготовка проектов контрактов на нефтяные операции;
3) совершенствование нормативной правовой базы, регулирующей нефтяные операции.
Приложение 310
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
019 "Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт,
переданных в РГСП "Карагандаликвидшахт"
на 2005 год
1. Стоимость: 144211 тысяч тенге (сто сорок четыре миллиона двести одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  глава 47  Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возмещение ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт.
5. Задачи бюджетной программы: выплаты возмещения ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидированных шахт.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    019        Возмещение   1. Ежемесячные выплаты   В те-  Министерство
ущерба ра-   по возмещению ущерба     чение  энергетики и
ботникам     работникам ликвидирован- года   минеральных
ликвидиро-   ных шахт с учетом индек-        ресурсов
ванных шахт, сации.                          Республики
переданных   2. Затраты по доставке и        Казахстан
в РГСП "Ка-  пересылке сумм.
раганда-
ликвидшахт"
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: осуществление выплат возмещения ущерба, нанесенного здоровью работникам ликвидированных шахт, переданных РГСП "Карагандаликвидшахт" в количестве 763 человек.
Приложение 311
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
022 "Увеличение уставного капитала АО "НАК "Казатомпром"
для погашения обязательств перед государственным бюджетом"
на 2005 год

1. Құны: 4471118 мың теңге (төрт миллиард төрт жүз жетпiс бiр миллион бiр жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Маңғыстау атом энергия комбинаты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының конкурстық массасын сатудың ерекше шарты мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 1341  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Маңғыстау атом энергия комбинаты" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының конкурстық массасын сатудың ерекше шарты мен тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 1341 қаулысының шарттарынан туындайтын "Маңғыстау атом энергия комбинаты" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнының мүлiктiк кешенiн сатып алуға байланысты салық мiндеттемелерiн төлеумен негiзсiз оқшауландырылған "Қазатомөнеркәсiп" ҰАК" ЖАҚ айналым қаражатын толықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бұрынғы "Маңғыстау атом энергия комбинаты" РМК мүлiктiк кешенiн сатып алудан туындайтын салық мiндеттемелерiнiң орнын толтыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  022        Мемлекеттiк Салық мiндеттеме-  Жыл     Қазақстан
бюджет ал-  лерiн, оның        бойы    Республика-
дындағы     ішінде: есептеуге          сының
мiндетте-   жатқызуға жатпай-          Энергетика
мелердi     тын және шеге-             және
өтеу үшін   рiмге жатқызыла-           минералдық
"Қазатом-   тын қосылған құн           ресурстар
өнеркәсiп"  салығын (248580690         министрлігі
ҰAК" АҚ-    теңге), корпора-
ның жарғы-  тивтiк кiрiс
лық капи-   салығын
талын       (2654929638 теңге)
ұлғайту     және 2003-2004
жылдарға белгі-
ленген активтер-
дiң төмендетiлген
құны есебiнен
корпоративтiк
кiрiс салығын
(1567607823
теңге) төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: салық мiндеттемелерiн өтеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
312-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Арнайы бақылау станцияларында тiркелген ядролық
жарылыстар мен жер сiлкiнiстерiнiң тарихи
сейсмограммаларының электрондық мұрағатын жасау"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 4471118 тысяч тенге (четыре миллиарда четыреста семьдесят один миллион сто восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 1341 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: восполнение оборотных средств ЗАО "НАК "Казатомпром", необоснованно отвлеченных уплатой налоговых обязательств, связанных с приобретением имущественного комплекса республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат", вытекающих из условий  постановления  Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 1341 "Об особых условиях и порядке реализации конкурсной массы республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат".
5. Задачи бюджетной программы: покрытие налоговых обязательств вытекающих из приобретения имущественного комплекса бывшего РГП "Мангышлакский атомный энергокомбинат".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    022        Увеличение   Уплата налоговых обяза-  В те-  Министерство
уставного    тельств, в т.ч.: налога  чение  энергетики и
капитала АО  на добавленную стои-     года   минеральных
"НАК "Каз-   мость, не подлежащий            ресурсов
атомпром"    отнесению в зачет и от-         Республики
для погаше-  носимой на вычет                Казахстан
ния обяза-   (248 580 690 тенге),
тельств пе-  корпоративного подоходного
ред госу-    налога (2 654 929 638
дарственным  тенге) и корпоративного
бюджетом     подоходного налога за
счет заниженной стоимости
фиксированных активов за
2003-2004 годы
(1 567 607 823 тенге).
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение налоговых обязательств.
Приложение 312
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
023 "Создание электронного архива исторических сейсмограмм
ядерных взрывов и землетрясений, зарегистрированных станциями
специального контроля"
на 2005 год

1. Құны: 5080 мың теңге (бес миллион сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ядролық сынақтарға жан-жақты тыйым салу туралы Шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Америка Құрама Штаттары арасындағы континентаралық баллистикалық зымырандардың шахталық жiберу қондырғыларын жоюға, авариялық жағдайлардың зардаптарын жоюға және ядролық қарудың таралуын болдырмауға қатысты Келiсiмдердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығымен  мақұлданған Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауiпсiздiк тұжырымдамасы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 885  қаулысымен бекiтiлген Қоршаған орта және табиғи ресурстар мониторингiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жүйесiн ұйымдастыру мен жүргiзу ережесiнiң 4-тармағының 1-тармақшасы, Қазақстан Республикасының Yкiметi 2002 жылғы 29 қазандағы N 1449  қаулысымен  бекiтiлген Елдiң 2003-2010 жылдарға арналған минералдық-шикiзат кешенiнiң ресурстық базасын дамыту бағдарламасының 3, 4, 5, 6-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ядролық жарылыстар мен жер сiлкiнiстерi тарихи жазбаларының мұрағаттарын Қазақстан және әлемдiк қоғамдастық үшiн өзектi мiндеттердi шешудi ақпараттық негiз ретiнде қазiргi электрондық көздерде қалпына келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1) Геофизикалық зерттеулер институтының арнайы сейсмикалық ақпаратын жинау және өңдеу орталығының (бұдан әрi - Орталық) қазiргi деректер базасымен сәйкес келетiн электронды мұрағат жасау;
2) Орталықта мұрағаттық қағаз жазбаларды қазiргi цифрлық форматтарға көшiру үшiн (бұрын мұрағатталатын жазбаларды тiркеу кезiнде пайдаланылған аппаратураның ерекшелiктерiн ескере отырып) технологиялық желiлерiн құру;
3) 1951-1985 жылдардағы мұрағаттық жазбаларды кезең-кезеңмен қазiргi форматтардағы жаңа (электронды) көздерге көшiру, оларды Орталықтың деректер базасына интеграциялау және пайдалануға беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 5080 тысяч тенге (пять миллионов восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года "О ратификации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний";  Закон  Республики Казахстан от 3 июня 2002 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Соединенными Штатами Америки относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241 "О концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы"; подпункт 1) пункта 4 Правил организации и ведения Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 885; пункты 3, 4, 5, 6 Программы развития ресурсной базы минерально-сырьевого комплекса страны на 2003-2010 годы, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года N 1449.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: воссоздание архивов исторических записей ядерных взрывов и землетрясений на современных электронных носителях как информационной основы решения актуальных задач для Казахстана и мирового сообщества.
5. Задачи бюджетной программы: 1) создание электронного архива, совместимого с современными базами данных Центра сбора и обработки специальной сейсмической информации Института геофизических исследований (далее - Центр).
2) создание технологических линий в Центре для перевода архивных бумажных записей в современные цифровые форматы (с учетом специфики аппаратуры, ранее использованной при регистрации архивируемых записей).
3) поэтапный перевод архивных записей 1951-1985 годы на новые (электронные) носители в современных форматах, их интеграция в базы данных Центра и ввод в эксплуатацию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  023        Арнайы      Курчатов станциясы Жыл     Қазақстан
бақылау     бойынша арнайы     бойы    Республика-
станцияла-  сейсмикалық ақпа-          сының
рында тiр-  ратты жинау және           Энергетика
келген      өңдеу орталығының          және
ядролық     базасында мұра-            минералдық
жарылыстар  ғаттық деректердi          ресурстар
мен жер     цифрлау үшін               министрлігі
сілкiнiс-   бағдарламалық-
терiнiң     аппаратура кеше-
тарихи      нiн жасау.
сейсмограм-
маларының
электрон-
дық мұраға-
тын жасау
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
1) Арнайы сейсмикалық ақпаратын жинау және өңдеу орталығының базасында жазбаларды қағаз көздерiнен электронды нысанға көшiру жөнiндегi технологиялық желiлер жасалатын және сыналатын болады;
2) Курчатов станциясы бойынша электронды тасығыштарға 1951-1958 жылдардағы мұрағаттық жазбаларды аудару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
313-қосымша
Ескерту. 313-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.12.23. N  509и  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне жылу-энергетика жүйесiн дамытуға
берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9676950 мың теңге (тоғыз миллиард алты жүз жетпiс алты миллион тоғыз жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi , Қазақстан Республикасының "Оңтүстiк Торғай ойпатының Арысқұм иiнiндегi мұнай және газ орындарының iлеспе және табиғи газдарын кешендi және тиiмдi пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 ақпандағы  N 281  және "Арал өңiрiн қолдау мен дамыту шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы  N 1121  қаулылары, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысымен  бекiтiлген 2005-2007 жылдарға арналған басымдықты бюджеттiк инвестициялық жобалар (бағдарламалар) тiзбесiнiң 5-бөлiмiнiң 273, 274, 304-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жылу энергетикасы жүйесiн дамыту.

1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    023        Создание     Создание аппаратурно-    В те-  Министерство
электронного программного комплекса   чение  энергетики и
архива исто- для оцифровки архивных   года   минеральных
рических     данных на базе Центра           ресурсов
сейсмограмм  сбора и обработки спе-          Республики
ядерных      циальной сейсмической           Казахстан
взрывов и    информации по станции
землетрясе-  Курчатов
ний, зареги-
стрирован-
ных станция-
ми специаль-
ного контро-
ля
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) будет создана и опробована технологическая линия по переводу записей с бумажных носителей в электронную форму на базе Центра сбора и обработки специальной сейсмической информации;
2) перевод архивных записей 1951-1985 годов на электронные носители по станции Курчатов.
Приложение 313
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы"
на 2005 год
1. Стоимость: 9676950 тысяч тенге (девять миллиардов шестьсот семьдесят шесть миллионов девятьсот пятьдесят тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2001 года N 281 "О мерах по комплексному и эффективному использованию попутных и природных газов нефтяных и газовых месторождений Южно-Тургайской впадины Арыскумского прогиба";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121 "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона"; пункты 273, 274, 304  раздела 5  Перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2005-2007 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие теплоэнергетической системы.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жылу энергетикалық жүйесiн дамыту үшiн мақсатты инвестициялық трансферттердi аудару, жылу энергетикасы кәсiпорындарының сенiмдi және орнықты жұмысын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  024        Облыстық    Облыстық бюджет-   Жыл     Қазақстан
бюджеттер-  терге, Астана қа-  бойы    Республикасы
ге, Астана  ласының бюджетiне          Энергетика
және Алма-  мақсатты инвес-            және
ты қалала-  тициялық транс-            минералдық
рының бюд-  ферттердi "2005            ресурстар
жеттерiне   жылға арналған             министрлігі,
жылу-энер-  республикалық              Қызылорда
гетика      бюджет туралы"             облысы мен
жүйесiн     Қазақстан                  Астана
дамытуға    Республикасының            қаласының
берiлетін   Заңын iске асыру           әкiмдiктерi
нысаналы    туралы" Қазақстан
даму транс- Республикасы
ферттері    Үкіметінiң 2004
жылғы 8 желтоқ-
сандағы N 1289
қаулысының  2-қо-
сымшасына сәйкес
сомалар шегiнде:
1. Астана қала-
сының TЭЦ-2,
жылу тораптары
мен энергия
тораптық объек-
тiлерiн кеңейтуге
және қайта жаңар-
туға, оның ішінде
мердігерлік ұйымның
екінші деңгейдегі
банктің жабдықты
жеке төлем сомасына
беруі жөніндегі
шарттық міндеттеме-
лерді уақтылы орын-
дауға кепілдік беруі
шартымен, қосалқы
жабдығы бар станция-
лық N 6 БКЗ-420-140-5
(Е-420-13,3-560КТ
үлгісіндегі) қазандық
агрегаттарын дайындау
құнын оның құнының
елу пайызынан аспайтын
мөлшерде жеке төлеу
үшін.
2. Астана қаласы-
ның сол жағалау
бөлігінде "Новая"
ПС құрылысына.
3. Қызылорда қ.
жылу энергиясы
көздерi мен
тұрғын секторын
ілеспе газға
көшiруге аудару.
4. Қолданыстағы
желiлердiң 35 және
6 кВ кiре берiстерiн
жаңа кiшi станцияға
қайта орната отырып,
"Алмалы" кешенi аума-
ғының артынан 35/6
кВ жаңа қос трансфор-
маторлы кiшi станция
салу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер:
1) Қызылорда қ. жылу энергиясы көздерi мен тұрғын секторын iлеспе газға көшiру жөнiндегi құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн аяқтау;

5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых инвестиционных трансфертов для развития теплоэнергетической системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    024        Целевые      Перечисление целевых     В те-  Министерство
трансферты   инвестиционных трансфер- чение  энергетики и
на развитие  тов областным бюджетам,  года   минеральных
областным    бюджету города Астаны в         ресурсов
бюджетам,    пределах сумм согласно          Республики
бюджетам     Приложения 2 к постанов-        Казахстан
городов      лению Правительства Рес-
Астаны и     публики Казахстан от 8
Алматы на    декабря 2004 года  N 1289
развитие     "О реализации Закона
теплоэнер-   Республики Казахстан "О
гетической   республиканском бюджете
системы      на 2005 год" на:
1. Расширение и рекон-
струкция ТЭЦ-2, тепловых
сетей и энергосетевых
объектов города Астаны,
в том числе для отдельной
оплаты стоимости
изготовления котлоагрегата
станционный N 6 БКЗ-420-140-5
(типа Е-420-13,3-560КТ)
со вспомогательным
оборудованием в размере
не более пятидесяти
процентов от его стоимости,
при условии предоставления
подрядной организацией
гарантии банка второго
уровня на своевременное
исполнение договорных
обязательств по поставке
оборудования на сумму
отдельной оплаты;
2. Строительство ПС
"Новая" на левобережной
части города Астаны;
3. Перевод теплоэнерго-
источников и жилого сек-
тора в г. Кызылорда на
попутный газ.
4. Строительство новой
двухтрансформаторной
подстанции 35/6 кВ за
территорией комплекса
"Алмалы" с переустройством
заходов существующих линий
35 и 6 кВ на новую
подстанцию.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 23 декабря 2005 года N  509и .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) завершения объемов строительно-монтажных работ по переводу теплоисточников и жилого сектора в г. Кызылорда на попутный газ;

2) Астана қаласының ТЭЦ-2, жылу тораптары мен энергия тораптық объектілерiн кеңейту және қайта жаңарту жобасы жөнiндегi құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау;
3) Астана қаласының сол жағалау бөлiгiнде "Новая" ПС құрылысының жобасы жөнiндегi құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау, Қолданыстағы желiлердiң 35 және 6 кВ кiре берiстерiн жаңа кiшi станцияға қайта орната отырып, "Алмалы" кешенi аумағының артынан 35/6 кВ жаңа қос трансформаторлы кiшi станция салу жобасы бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемiн орындау.
*) республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын сату, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
314-қосымша
Ескерту. 314-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Оңтүстік Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты
энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1075175 мың теңге (бір миллиард жетпiс бес миллион бір жүз жетпiс бес мың теңге)..
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: электр энергиясының жетiспеушiлiгін жабу және Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 2004 жылғы қаңтар-наурыз кезеңiнде Оңтүстiк Қазақстанның тұрғындарын электрмен жабдықтау үшін отын жеткiзілімі бойынша шығындардың өтемақысы және тұтынушыларды 2004 жылғы желтоқсаннан 2005 жылғы наурыз кезеңiнде тұрақты энергиямен жабдықтауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

2) выполнение объема строительно-монтажных работ по проекту расширения и реконструкции ТЭЦ-2, тепловых сетей и энергосетевых объектов города Астаны;
3) выполнение объема строительно-монтажных работ по проекту Строительство ПС "Новая" на левобережной части города Астаны, выполнение объема строительно-монтажных работ по проекту "Строительство новой двухтрансформаторной подстанции 35/6 кВ за территорией комплекса "Алмалы" с переустройством заходов существующих линий 35 и 6 кВ на новую подстанцию.
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
Приложение 314
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
026 "Обеспечение стабильного энергоснабжения потребителей
Южного Казахстана"
на 2005 год
1. Стоимость: 1075175 тысяч тенге (один миллиард семьдесят пять миллионов сто семьдесят пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: покрытие дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: компенсация затрат по поставкам топлива для электроснабжения население Южного Казахстана на период январь-март 2004 года и обеспечение стабильного энергоснабжения потребителей декабрь 2004 года-март 2005 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  026        Оңтүстiк    ҚазТрансГаз" АҚ    Жыл     Қазақстан
Қазақстан-  қаражатын аудару:  бойы    Республика-
ның тұтыну- 2004 жылғы қаңтар-         сының
шыларын     наурыз кезеңiнде           Энергетика
тұрақты     отын жеткiзу               және
энергиямен  жөнiндегi шығын-           минералдық
жабдықтауды өтеуге;                    ресурстар
қамтамасыз   Қазақстан Респуб-         министрлiгi
ету         Республикасы Үкiме-
тiнiң шешiмiне сәй-
кес 2004 жылғы жел-
тоқсаннан бастап
2005 жылғы наурыз
аралығында Т.И. Ба-
туров атындағы Жам-
был мемлекеттiк ау-
дандық электр стан-
циясы өндiретiн
электр энергиясына
белгiленген тариф-
тердi сақтау үшiн
қажетті отынды тасы-
малдау шығыстары мен
оның бағасын ескере
отырып, отын сатып
алу бағасы арасындағы
айырмашылықты жабу
үшiн.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын тұрақты электрмен жабдықтауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
315-қосымша
231 - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Амангелдi газ кен орындары тобын игеру"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4500000 мың теңге (төрт миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджеттiк  кодексi , "Қазақстан Республикасының Газ саласын 2015 жылға дейiнгi дамыту тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 25  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысымен  бекiтiлген 2005-2007 жылдарға арналған басымдық бюджеттiк инвестициялық жобалар (бағдарламалар) тiзбесiнiң 5-бөлiмi, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған бюджеттiк инвестициялардың 24-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының экономикалық қауiпсiздiгi мен энергетикалық тәуелсiздiгі.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Амангелдi газ кен орындары тобын тәжiрибелiк-өнеркәсiптiк игеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    026        Обеспечение  Перечисление средств АО  В те-  Министерство
стабильного  "КазТрансГаз":           чение  энергетики и
энергоснаб-  на компенсацию затрат по года   минеральных
жения пот-   поставкам топлива за            ресурсов
ребителей    период  январь-март             Республики
Южного       2004 года;                      Казахстан
Казахстана   для покрытия разницы
между ценой покупки
топлива с учетом расходов
на транспортировку и
стоимостью топлива,
необходимого для сохра-
нения установленных
тарифов, на вырабатыва-
емую электроэнергию
Жамбылской государствен-
ной районной электрической
станции им. Т. И. Батурова
с декабря 2004 года по
март 2005 года согласно
решению Правительства
Республики Казахстан.                                                           -------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение стабильного электроснабжения потребителей Южного Казахстана.
Приложение 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
231 - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
033 "Освоение Амангельдинской группы месторождений газа"
на 2005 год
1. Стоимость: 4500000 тысяч тенге (четыре миллиарда пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 25 "Об одобрении Концепции развития газовой отрасли Республики Казахстан до 2015 года";  раздел 5  Перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2005-2007 годы пункт 24 бюджетных инвестиций на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: экономическая безопасность и энергетическая независимость Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: опытно-промышленное освоение Амангельдинской группы месторождений газа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N  ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  033        Амангелдi   Амангелдi газ кен  Жыл     Қазақстан
газ кен     орындары тобын     бойы    Республика-
орындары    игеруге "ҚазМұ-            сының
тобын игеру найГаз" ҰК"                Энергетика
акционерлiк                және
қоғамының жарғылық         минералдық
капиталын ұлғайту.         ресурстар
министрлiгі
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Амангелдi газ кен орындары тобын игеруге "ҚазМұнайГаз" ҰК" акционерлiк қоғамының жарғы капиталын ұлғайту.

1 !  2  !  3  !     4      !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    033        Освоение     Увеличение уставного     В те-  Министерство
Амангельдин- капитала акционерного    чение  энергетики и
ской группы  общества "НК             года   минеральных
месторож-    "КазМунайГаз" на                ресурсов
дений газа   освоение Амангельдинской        Республики
группы месторождений газа.      Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение уставного капитала акционерного общества "НК "КазМунайГаз" по освоению Амангельдинской группы месторождений газа.