2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы  Көлiк және коммуникация министрлігінiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
150-ҚОСЫМША
Ескерту. 150-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Көлiк және коммуникациялар саласындағы
уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету" деген
001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. 1. Құны: 1099321 мың теңге (бір миллиард тоқсан тоғыз миллион үш жүз жиырма бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнiң (Салық кодексiнiң)  425-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының  5-бабы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегі Заңының  9-бабы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі Заңының  3 ,    8 , 21-24-баптары ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының  28-бабы ; "Сауда мақсатында теңiзде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Мемлекеттік қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн Арттыруды жетiлдiру жөнiнде одан әрi жүргiзiлетiн шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075  Жарлығы ; "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427  Жарлығы ; "Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетi және ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; Қазақстан Республикасында автомобиль көлiгімен қауiпті жүктердi тасымалдауды жолаушылар мен жүктердi халықаралық тасымалдауды лицензиялаудың тәртiбi мен шарттары және бiлiктiлiк талаптары туралы ережені бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 желтоқсандағы N 1621  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы теңiз және өзен көлігiнде жолаушылар мен жүк, қауіптi жүктер тасымалын лицензиялаудың тәртiбi мен шарттары туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында темiр жол көлiгiмен жолаушыларды және жүктердi, қауiптi жүктердi тасымалдауды лицензиялау туралы тәртiптi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегі N 714  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасының Концепциясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өтуiн реттейтiн кейбiр мәселелер" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 19 қаңтардағы N 62  қаулысы ; "Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 наурыздағы N 291  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложениям 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 150
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области транспорта и коммуникаций"
на 2005 год
1. Стоимость: 1099321 тысяча тенге (один миллиард девяносто девять миллионов триста двадцать одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 425  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);  статья 5  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  статья 9  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи  3__ 8__ 18_ 21-24  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 28  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации";  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1996 года N 1621 "Об утверждении Положения о порядке и условиях лицензирования перевозок опасных грузов, международных перевозок пассажиров и грузов автомобильным транспортом и квалификационных требований в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 "Об утверждении Положения о порядке и условиях лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 714 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов железнодорожным транспортом в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2002 года N 62 "Некоторые вопросы, регламентирующие проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 291 "О Программе развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Оларға жүктелген функциялар мен мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткізу үшiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі орталық аппаратының, оның комитеттерiнiң және олардың аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету, өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсіби шеберлігiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдердi, дағдылар мен машықтарды жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң орталық аппаратын, оның комитеттерiн және олардың аумақтық бөлiмшелерiн ұстау; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлігін арттыру; Министрлiктiң және оның аумақтық органдарының жергiлiктi-есептеу желiлерiне жүйелi-техникалық қызмет көрсету; ұйымдастыру техникасына техникалық қызмет көрсету; деректердi тарату желiлерiне рұқсат беру жөнiндегі қызметтер көрсетуге абоненттiк және жалға алу төлемдерiн қамтитын Министрлiктiң және оның аумақтық органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн сүйемелдеу; лицензиялар және өзге де рұқсат құжаттарын беру және лицензиаттардың лицензияланатын қызмет түрлерiне қойылатын бiлiктiлiк талаптарын сақтауына бақылау жасау; бақылау-өлшеу салмақ өлшеу жабдығын, арнайы автомобиль көлiгiн және инспекторлық су кемелерiн күтiп ұстау, қызмет көрсету және жөндеу; материалды-техникалық базаны нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Көлiк және
коммуника-
циялар
саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық        374 бiрлiк санын-  Жыл   Қазақстан
органның     дағы штат санының    бойы  Республикасы-
аппараты     лимитiне сәйкес            ның Көлiк
Қазақстан Республи-        және коммуни-
касының Көлік және         кациялар
коммуникациялар            министрлiгi
министрлiгiнiң
орталық аппаратын
және оның комитет-
терiн ұстау.
Бекiтiлген қажеттi-
лiк нормативiне
сәйкес 12 бiрлiк
санындағы қызметтік
автокөлiктi күтiп
ұстау, жалға алу.
Шамамен 150 000
дана санындағы
қатаң есептік блан-
кiлерiн, соның
iшiнде лицензиялар,
рұқсаттар бланкі-
лерiн, есептiк және
өзге де құжаттарды
жасау жөніндегі
қызметтер көрсетудi
сатып алу.
3       002  Аумақтық        992 бiрлiк санын-  Жыл   Қазақстан
органдардың   дағы штат санының    бойы  Республикасы-
аппараттары   лимитiне сәйкес            ның Көлік
Қазақстан Республи-        және коммуни-
касының Көлiк және         кациялар
коммуникациялар            министрлiгi
министрлiгi
комитеттерiнiң
аумақтық органдарын
ұстау. Бекiтiлген
қажеттiлiк нормати-
вiне сәйкес 32
бiрлiк санындағы
қызметтiк автокө-
лiктердi және 78
бiрлiк санындағы
арнайы автокөлiк-
тердi күтіп ұстау,
жалға алу.
Функционалдық
мүлiктердi, 77 бiр-
лiк бақылау-өлшеу
салмақ өлшеу жабды-
ғын және 26 бiрлiк
инспекторлық су
кемелерiн күтіп
ұстау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций и задач, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; системно-техническое обслуживание локально-вычислительной сети Министерства и его территориальных органов; техническое обслуживание оргтехники; сопровождение информационно- телекоммуникационных систем Министерства и его территориальных органов, включающее в себя абонентскую и арендную плату за услуги по доступу к сетям передачи данных; выдача лицензий и иных разрешительных документов и контроль за соблюдением лицензиатами квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности; содержание, обслуживание и ремонт контрольно-измерительного весового оборудования, специального автомобильного транспорта и инспекторских водных судов; укрепление материально-технической базы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспечение
деятель-
ности упол-
номоченного
органа в
области
транспорта
и коммуни-
каций
2         001  Аппарат     Содержание центрального  В      Министерство
централь-   аппарата Министерства    тече-  транспорта и
ного органа транспорта и коммуни-    ние    коммуникаций
каций Республики         года   Республики
Казахстан и его коми-           Казахcтан
тетов согласно лимиту
штатной численности в
количестве 374 единиц.
Содержание, аренда
служебного автотранс-
порта в количестве 12
единиц согласно утверж-
денному нормативу поло-
женности. Приобретение
услуг по изготовлению
бланков строгой отчет-
ности, в том числе
бланков лицензий,
разрешений, учетных и
прочих документов в
порядке 150000 штук.
3         002  Аппараты    Содержание террито-      В      Министерство
террито-    риальных органов         тече-  транспорта и
риальных    Министерства транс-      ние    коммуникаций
органов     порта и коммуникаций     года   Республики
Республики Казахстан            Казахcтан
и его комитетов
согласно лимиту штат-
ной численности в
количестве 992 единиц.
Содержание, аренда
служебного автотранс-
порта в количестве 32
единиц и 78 единиц
специального авто-
транспорта согласно
утвержденному норма-
тиву положенности.
Содержание функцио-
нального имущества,
контрольно-измери-
тельного весового
оборудования - 77
единиц и инспекторских
водных судов 26 единиц.

4       007   Мемлекеттiк    Білiктіліктi       Жыл   Қазақстан
қызметшiлер- арттырудың бекiтiл-  бойы  Республикасы-
дiң бiлiктi- ген жоспарына              ның Көлік
лiгiн артты- сәйкес мемлекеттік         және коммуни-
ру           қызметшiлердiң             кациялар
бiлiктiлiгiн арттыру       министрлiгi
жөніндегі қызмет-
тердi сатып алу,
соның iшiнде
мемлекеттiк тiлдi
үйрету, бiлiктiлiктi
арттыру курстарын
өтетiн мемлекеттiк
қызметшiлердiң
орташа жылдық саны
350 адам.
5       008   Мемлекеттiк    Атырау және        Жыл   Қазақстан
органдардың  Солтүстiк Қазақстан  бойы  Республикасы-
ғимаратта-   облыстық автомобиль        ның Көлік
рын, үй-жай- жолдары және инфра-        және коммуни-
лары және    құрылымдық кешен           кациялар
құрылыстарын құрылысы басқарма-         министрлiгi
күрделi      ларының ғимаратта-
жөндеу       рын күрделi жөндеу-
ден өткiзу.
6       009   Мемлекеттiк    35 газболжауыштар, Жыл   Қазақстан
органдарды   34 түтiн өлшеуiштер, бойы  Республикасы-
материалдық- 26 бiрлiк факс, 16         ның Көлік
техникалық   бiрлiк көшiру              және коммуни-
жарақтандыру техникасы.                 кациялар
министрлiгi
7       017   Ақпараттық   2192 есептеу техни-  Жыл   Қазақстан
жүйелердiң   калық құралдарын     бойы  Республикасы-
жұмыс iстеу- техникалық қамтама-        ның Көлік
iн қамтама-  сыз ету. Жиынтық-          және коммуни-
сыз ету      таушы, қосалқы және        кациялар
және мемле-  шығын материалдарын        министрлiгi
кеттiк       сатып алу. 5 бiрлiк
органдарды   лицензиялық бағдар-
ақпараттық-  ламалық өнiмдердi
техникалық   сатып алу. Есептеу
қамтамасыз   техникалық құралда-
ету          рын жүйелiк қамта-
масыз ету.
Қазақстан Республи-
касының Көлiк және
коммуникациялар
министрлiгiне
деректердi беру
үшiн VPDN арқылы
Іnternet желiлерiне
кiру жөнiндегi
қызметтер. Есептеу
техникалық құралда-
рын мынадай санда
сатып алу: 1 бiрлiк
cepвep, 140 бiрлiк
жұмыс станция, 3
бiрлiк ноутбук, 36
бiрлiк принтер,
4 бiрлiк сканер,
3 бiрлiк мoдeм, 2
бiрлiк кросс шкаф.
Темiр жол транс-
портындағы жылжыма-
лы құрамының жай-
күйiн есептеу
жүйесi ақпараттық
жүйесiн сүйемелдеу
және iске қосу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне жүктелген функциялар мен мiндеттердi сапалы және уақтылы орындау; қазiргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
151-ҚОСЫМША
Ескерту. 151-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.10.22. N  1065 , 2005.12.02. N  1183 , 2005.12.06. N  1202  қаулыларымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4         007  Повышение   Приобретение услуг       В      Министерство
квалифика-  по повышению квалифи-    тече-  транспорта и
ции госу-   кации государственных    ние    коммуникаций
дарствен-   служащих согласно        года   Республики
ных служа-  утвержденному плану             Казахстан
щих         повышения квалификации,
в том числе обучение
государственному языку,
среднегодовое коли-
чество государственных
служащих, проходящих
курсы повышения квали-
фикации 350 человек.
5         008  Капиталь-   Капитальный ремонт       В      Министерство
ный ремонт  зданий Атырауского и     тече-  транспорта и
зданий,     Северо-Казахстанского    ние    коммуникаций
помещений   областных управлений     года   Республики
и сооруже-  автомобильных дорог и           Казахстан
ний госу-   строительства инфра-
дарствен-   структурного комплекса
ных органов
6         009  Материаль-  Приобретение 35 газо-    В      Министерство
но-техни-   анализаторов, 34 дымо-   тече-  транспорта и
ческое      меров, факсов 26 еди-    ние    коммуникаций
оснащение   ниц, 16 единиц           года   Республики
государст-  копировальной техники           Казахстан
венных
органов
7         017  Обеспечение Техническое обслужи-     В      Министерство
функциони-  вание средств вычис-     тече-  транспорта и
рования     лительной техники в      ние    коммуникаций
информа-    количестве 2192          года   Республики
ционных     единицы. Приобретение           Казахстан
систем и    комплектующих, запас-
информа-    ных частей и расходных
ционно-     материалов. Приобре-
техничес-   тение лицензионных
кое обеспе- программных продуктов
чение госу- в количестве 5 единиц.
дарственных Системное обслуживание
органов     средств вычислительной
техники. Услуги дос-
тупа к сети Internet
через VPDN для передачи
данных Министерства
транспорта и коммуни-
каций Республики
Казахстан. Приобретение
средств вычислительной
техники в количестве:
1 сервер, 140 рабочих
станций, 3 ноутбука,
36 принтеров, 4 сканера,
3 модема и 2 кросс
шкафа. Сопровождение
и эксплуатация информа-
ционных систем учета
состояния подвижного
cостава на железно-
дорожном транспорте
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан функций и задач: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 151
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
на 2005 год

1. Құны: 39206937 мың теңге (отыз тоғыз миллиард екi жүз алты миллион тоғыз жүз отыз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Жапония Үкiметiнiң арасындағы Батыс Қазақстанның жол желiсiн қайта құру жобасын жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкiнiң заем беру ниетi туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкi мен Қазақстан Республикасы Үкiметi арасындағы Батыс Қазақстанның жол желiсiн қайта құру жобасы бойынша Заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкiнiң арасындағы (Жол көлiгi саласын қайта құрылымдау жобасы) Заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының  64-бабы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының  17-бабы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы бойынша заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының келiсiмдi (Қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы-Бiшкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" қарызы туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы мен Ислам Даму Банкi арасындағы Қарағанды - Астана автожолының соңғы учаскесiн (Вишневка мен Астана арасындағы IV секция) қайта жаңарту жөнiндегi Истисна'А келiсiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 13 қарашадағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Сауд Даму Қоры арасындағы, 2000 жылғы 1 қарашаға сәйкес келетiн, Қыжыраның 1421 жылғы Шабан айының 5 күнi жасалған заем туралы келiсiмдi ("Қарағанды - Астана жолының" жобасы) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .

1. Стоимость: 39206937 тысяч тенге (тридцать девять миллиардов двести шесть миллионов девятьсот тридцать семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о намерении предоставления Японским Банком Международного Сотрудничества займа Правительству Республики Казахстан для осуществления проекта реконструкции дорожной сети Западного Казахстана";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции дорожной сети Западного Казахстана между Японским Банком Международного Сотрудничества и Правительством Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  статья 64  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные Операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы - Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау - Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Закон  Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года "О ратификации Соглашения Истисна'А между Республикой Казахстан и Исламским Банком Развития по реконструкции последнего участка автодороги Караганда - Астана (секция IV между Вишневкой и Астаной)";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе между Республикой Казахстан и Саудовским Фондом Развития (проект "Дорога Караганда - Астана"), совершенного 5 числа месяца Шабан 1421 года Хиджры, соответствующего 1 ноябрю 2000 года  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көлiктiк инфрақұрылымды дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республикалық маңызы бар автожолдарды салу, қалпына келтiру, қайта жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Республика-
лық деңгейде
автомобиль
жолдарын
дамыту
2       004   Сыртқы       Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
қарыздар     касы Үкiметiнiң      бойы  Республикасы-
есебiнен     2004 жылғы 8 жел-          ның Көлік
жобаны iске  тоқсандағы N 1289          және коммуни-
асыру        қаулысына 2-қосым-         кациялар
шаға сәйкес тізбе          министрлігі
бойынша және сома-
лар шегiнде респуб-
ликалық деңгейде
автомобиль жолдарын
дамытуға бағыттал-
ған инвестициялық
жобаларды iске
асыру: Автомобиль
жолдарын 10 112 419
мың теңге сомасында
дамыту:
1. Батыс Қазақстан-
дағы жолдар желiсiн
қайта жаңарту -
6154292 мың теңге
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда министр-
лiгi Құрылыс iстерi
жөнiндегi комитетi-
нiң 2003 жылғы
30 шiлдедегi N 257
ЖІЖ, 2003 жылғы
27 шiлдедегi N 252
ЖIЖ бұйрықтары
бойынша):
құрылысты қадаға-
лау; егжей-тегжейлi
жобаға және мердi-
герлермен келiсiм-
шарттарға сәйкес
Батыс Қазақстан
автожолдарын қайта
жаңарту.
2. Алматы - Астана
автожолын оңалту -
689332 мың теңге,
оның iшiнде:
2.1. Алматы - Гүлшат
және Ақшатау - Қара-
ғанды учаскесiндегi
Алматы - Қарағанды -
Астана - Бурабай ав-
тожолын оңалту -
384300 мың теңге:
құрылысты қадағалау
жөнiндегi консультант-
тың қызметтерi, мерді-
герлермен егжей-тег-
жейлi жобаға және ке-
лiсiм-шарттарға сәйкес
автожолды қайта жаңарту,
жабдықтар сатып алу.
2.2. Осакаровка - Виш-
невка - 231751 мың
теңге:
құрылысты қадағалау,
мердiгерлермен егжей-
тегжейлi жобаға және
келiсiм-шарттарға сәй-
кес автожолды қайта
жаңарту.
2.3. Вишневка - Астана
- 73281 мың теңге:
жабдықтар сатып алу.
3. Автожол саласын
дамыту жобасы
(Алматы - Бiшкек) -
3138795 мың теңге
(Қазақстан Республи-
касының Индустрия
және сауда министр-
лiгi Құрылыс iстерi
жөнiндегi комитетi-
нiң 2003 жылғы 25
қыркүйектегi N 373
ЖIЖ, 2003 жылғы 25
қыркүйектегi N 372
ЖIЖ, 2003 жылғы 18
қыркүйектегi N 361
ЖIЖ бұйрықтары
бойынша), соның
iшiнде мына
учаскелерде:
3.1. Алматы-Ұзынағаш
374215 мың теңге:
егжей-тегжейлi
жобаға және мердi-
герлермен шарттарға
сәйкес Ұзынағаш -
Георгиевка учаске-
сiнде Алматы-Геор-
гиевка автожолын
қалпына келтiру.
3.2. Ұзынағаш -
Георгиевка учаскесi
- 2764581 мың
теңге:
құрылысты қадаға-
лау; жабдықтарды
сатып алу; егжей-
тегжейлi жобаға
және мердiгерлер-
мен шарттарға
сәйкес Ұзынағаш-
Георгиевка учас-
кесiнде Алматы-
Георгиевка авто-
жолын қалпына
келтіру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие транспортной инфраструктуры.
5. Задачи бюджетной программы: строительство, реабилитация, реконструкция автодорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   002        Развитие
автомобиль-
ных дорог
на респуб-
ликанском
уровне
2         004  Реализация  Реализация инвестицион-  В       Министерство
проекта     ных проектов, направлен- тече-   транспорта и
за счет     ных на развитие авто-    ние     коммуникаций
внешних     мобильных дорог на рес-  года    Республики
займов      публиканском уровне, по          Казахстан
перечню и в пределах
сумм согласно приложению
2 к  постановлению  Прави-
тельства Республики
Казахстан от 8 декабря
2004 года N 1289:
Развитие автомобильных
дорог на сумму -
10112419 тыс. тенге:
1. Реконструкция дорож-
ной сети в Западном
Казахстане - 6154292
тыс. тенге (Приказы
Комитета по делам
строительства Министер-
ства индустрии и
торговли Республики
Казахстан N№257 ПИР
от 30.06.2003 г., N№252
ПИР от 27.06.2003 г.):
надзор за строитель-
ством; реконструкция
автодорог Западного
Казахстана согласно
детальному проекту и
контрактам с подрядчи-
ками.
2. Реабилитация автодо-
роги Алматы - Астана -
689332 тыс. тенге, в
том числе:
2.1. Реабилитация авто-
дороги Алматы - Кара-
ганда - Астана - Боровое
на участке Алматы -
Гульшад и Акчатау -
Караганда - 384300 тыс.
тенге: услуги консуль-
танта по надзору за
строительством, рекон-
струкция автодороги
согласно детальному
проекту и контрактам с
подрядчиками, приобре-
тение оборудования.
2.2. Осакаровка - Вишневка
- 231751 тыс. тенге:
надзор за строительством,
реконструкция автодороги
согласно детальному проекту
и контрактам с подрядчиками.
2.3. Вишневка - Астана -
73281 тыс. тенге: приоб-
ретение оборудования.
3. Проект развития
автодорожной отрасли
(Алматы - Бишкек) -
3138795 тыс. тенге
(Приказы Комитета
по делам строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан N№373 ПИР
от 25.09.2003 г.,
N№372 ПИР от 25.09.
2003 г., N 361 ПИР
от 18.09.2003 г.),
в том числе на
участках:
3.1 Алматы - Узынагач -
374215 тыс. тенге:
Реабилитация авто-
дороги Алматы -
Георгиевка на участке
Алматы - Узынагач
согласно детальному
проекту и контрактам
с подрядчиками;
3.2 Узынагач -
Георгиевка - 2764581
тыс.тенге:
надзор за строитель-
ством; приобретение
оборудования;
реабилитация автодороги
Алматы - Георгиевка
на участке Узынагач -
Георгиевка согласно
детальному проекту
и контрактам с
подрядчиками.

4. Ақтау - Атырау
автожолын қайта
жаңарту - 130000
мың теңге
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда
министрлiгi Құрылыс
істерi жөнiндегi
комитетiнiң 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 185 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегі
N 186 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегi N
187 ЖIЖ, 2004 жылғы
23 сәуiрдегi N 188
ЖIЖ, 2004 жылғы 23
сәуiрдегi N 189 ЖIЖ,
2004 жылғы 23 сәуiр-
дегi N 190 ЖIЖ,
2004 жылғы 23
сәуiрдегi N 191 ЖIЖ,
2004 жылғы 23 сәуiр-
дегі N 192 ЖIЖ
бұйрықтары бойынша):
құрылысты қадағалау,
егжей-тегжейлi
жобаға және мердi-
герлермен шарттарға
сәйкес Ақтау -
Атырау автожолын
қалпына келтiру.
3       005   Ішкі көздер  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
есебінен     касы Үкiметiнiң      бойы  Республикасы-
жобаны іске  2004 жылғы 8 желтоқ-       ның Көлік және
асыру        сандағы N 1289             коммуникация-
қаулысына 2-қосым-         лар министрлі-
шаға сәйкес тiзбе          гі
бойынша және
сомалар шегiнде
республикалық
деңгейде автомобиль
жолдарын дамытуға
бағытталған инвес-
тициялық жобаларды
iске асыру:
1. Автожолдарды
салу және қайта
жаңарту - 404,3 км
13404336 мың
теңге сомасында,
соның iшiнде:
Ресей Федерациясы-
ның шекарасы -
Орал - Ақтөбе - 177
км 5579547 мың
теңге сомасына
(Сараптама қорытын-
дысы N 7-229/2003ж.
27.05.2003 ж.);
Астана-Қостанай-
Челябi - 200 км
7452047 мың
теңге сомасында
(Сараптама қорытын-
дылары: N 14-03-03
ж. 28.02.2003 ж.,
N 14-06-03 ж.
19.05.2003 ж., N
14-02-03 ж.
20.01.2003 ж., N
14-206/04 ж.
30.10.2004 ж.,
N 14-177/04 ж.
05.10.2004 ж., N
14-175/04 ж.
30.09.2004 ж., N
14-209/04 ж.
29.11.2004 ж.,
N 14-222/04 ж.
30.11.2004 ж., N
2-646/03 ж. 13.12.
2003 ж.), N 2-237/05
25.04.05 ж., N 2-23/05
18.01.05 ж., N 2-689-
Д/04 20.12.04 ж.:
белгiленген тәртiп-
пен мемлекеттiк
сараптамадан өткен
жобалық-сметалық
құжаттамаға, бекiтiл-
ген шарттарға сәйкес
бар жол жамылғысын
бұзу, жер жұмыстары,
төсеу қабаты, ауыл
шаруашылық өндiру-
шiлердiң залалдары
мен шығындарын
өтеу, коммуникация-
ларды қайта құру,
жасанды құрылыстар-
ды, жол негiзiн,
асфальт-бетон
жамылғыны, жол жиек-
терiн жайғастыру,
жолды белгiлеу, оның
мән-жайы мен
жайғастырылуы
бойынша жұмыстар,
карьерлер мен қор-
ларды қайта өңдеу,
құрылысты, қайта
жаңартуды қадаға-
лауды жүзеге жасыру
және технологиялық
сүйемелдеу, техни-
калық ерекшелiктiң
мемлекеттік сарап-
тамасы, жұмыстар
көлемдерi ведомос-
тарын тарамдау.
Пайдалануға енгiзу.
82201 мың теңге
сомаға Үшарал -
Достық - 5,3 км
(31-103 км) автожолын
қайта жаңарту;
290541 мың теңге со-
маға Риддер - Ресей
Федерациясының шека-
расы - 22 км (169-191 км)
автожолының құрылысы;
2. 152726 мың теңге
сомаға - республикалық
маңызы бар автомобиль
жолдарын қайта жаңар-
туға арналған жобалау-
зерттеу жұмыстары, оның
iшiнде мыналар бойынша:
46409 мың теңге сомаға
Астана - Қостанай -
Челябинск 161 км

4. Реконструкция
автодороги Актау -
Атырау - 130000 тыс.
тенге (Приказы
Комитета по делам
строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан N№185 ПИР
от 23.04.04 г., N№186
ПИР от 23.04.04 г.,
N№187 ПИР от
23.04.04 г., N№188
ПИР от 23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N№190 ПИР
от 23.04.04 г.,
N 191 ПИР
от 23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.):
надзор за строитель-
ством, реконструкция
автодороги Актау -
Атырау согласно
детальному проекту и
контрактам с
подрядчиками
3         005  Реализация  Реализация инвести-      В       Министерство
проекта     ционных проектов,        тече-   транспорта и
за счет     направленных на          ние     коммуникаций
внутренних  развитие автомобильных   года    Республики
источников  дорог на республикан-            Казахстан
ском уровне, по перечню
и в пределах сумм
согласно приложению 2
к  постановлению
Правительства Респуб-
лики Казахстан
от 8 декабря 2004 г.
N 1289:
1. Строительство и
реконструкция авто-
дорог - 404,3 км на сумму
13404336 тыс. тенге,
в том числе:
граница Российской
Федерации - Уральск -
Актобе - 177 км на
сумму 5579547 тыс.
тенге (Заключение
экспертизы N№7-229/
2003г. от 27.05.
2003 г.);
Астана - Костанай -
Челябинск - 200 км на
сумму 7452047 тыс.
тенге (Заключения
экспертизы:
N№14-03-03 г. oт
28.02.2003 г.,
N№14-06-03 г.
от 19.05. 2003 г.,
от 14-02-03 г.
от 20.01.2003 г.,
N 14-206/04 г.
от 30.10.2004 г.,
N 14-177/04 г.
от 05.10.2004 г.,
N 14-175/04 г.
от 30.09.2004 г.,
N 14-209/04 г. от
29.11.2004 г.,
N 14-222/04 г.
от 30.11.2004 г,,
N 2-646/03 г.
от 13.12.2003 г.,
N 2-237/05 от
25.04.05 г.,
N 2-23/05 от
18.01.05 г.,
N 2-689-Д/04
от 20.12.04 г.):
разборка существующего
дорожного покрытия,
земляные работы,
подстилающий слой,
переустройство ком-
муникаций, устройство
искусственных со-
оружений, основания
дороги, асфальто-
бетонного покрытия,
обочин, работы по
разметке, обстановке
и обустройству пути,
рекультивация карьеров
и резервов, возмещение
убытков и потерь
сельскохозяйственных
производителей в
соответствии с
проектно-сметной
документацией,
прошедший в установлен-
ном порядке государст-
венную экспертизу,
утвержденными дого-
ворами, осуществление
авторского и техни-
ческого надзора за
строительством,
реконструкцией и
технологическое
сопровождение,
государственная экс-
пертиза технической
спецификации, тиражи-
рование ведомостей
объемов работ.
Ввод в эксплуатацию.
реконструкция автодороги
Ушарал - Достык - 5,3 км
(км 31-103) на сумму
82201 тыс. тенге;
строительство
автодороги Риддер -
граница Российской
Федерации - 22 км (км
169-191) на сумму
290541 тыс. тенге.
2. Проектно-изыскательские
работы на реконструкцию
автомобильных дорог
республиканского значения -
на сумму 152726 тыс. тенге,
в том числе по:
автодороге Астана -
Костанай - Челябинск 161 км

(1002-1247 км iшiнара)
автожолы;
56317 мың теңге сомаға
Таскескен - Бахты (ҚХР
шекарасы) 187 км автожолын;
50000 мың теңге сомаға
Шонжы - Көлжат учаскесiн-
дегi 110 км Ақсай - Шонжы
- Көлжат автожолы.
Геологиялық және геоде-
зиялық iздестiрулер, ав-
тожолдарды инструментал-
дық зерттеу; автожолдар-
ды қайта жаңартуға және
авариялық учаскелердi
қайта жаңартуға арналған
жобалау-сметалық құжат-
тама әзiрлеу, құжаттама-
лардың таралымын көбейту,
мемлекеттiк және эколо-
гиялық сараптама жүргiзу.
4       016   Жобаны       Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
республика-  касы Үкiметiнiң      бойы  Республикасы-
лық бюджет-  2004 жылғы 8 жел-          ның Көлік және
тен сыртқы   тоқсандағы N 1289          коммуникация-
қарыздарды   қаулысына 2-қосым-         лар министрлі-
бiрлесiп     шаға сәйкес тiзбе          гі
қаржыландыру бойынша және сома-
есебінен     лар шегiнде респуб-
іске асыру   ликалық деңгейде
автомобиль жолдарын
дамытуға бағыттал-
ған инвестициялық
жобаларды iске
асыру: Автомобиль
жолдарын 15537456
мың теңге сомасында
дамыту, соның
iшiнде:
1. Батыс Қазақстан-
дағы жол желiсiн
қайта жаңарту -
14156539 мың теңге
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда
министрлігі Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитетiнiң 2003
жылғы 30 маусымдағы
N 257-ЖIЖ, 2003
жылғы 27 маусымдағы
N 252-ЖIЖ бұйрықта-
ры):
ЖХЫБ комиссия; жол-
дарды қайта жаңар-
туға байланысты
салықтарды төлеу;
құрылысты қадаға-
лауға байланысты
салықтарды төлеу;
егжей-тегжейлi
жобаға және мердi-
герлермен келiсiм-
шарттарға сәйкес
Батыс Қазақстанның
автожолдарын қайта
жаңарту.
2. Алматы - Астана
автожолын оңалту -
76819 мың теңге,
оның iшiнде:
2.1. Алматы - Гүлшат
және Ақшатау - Қара-
ғанды учаскесiндегi
Алматы - Қарағанды -
Астана - Бурабай
автожолын оңалту -
35387 мың теңге:
жабдықтар сатып алуға
байланысты салықтарды
төлеу; әлеуметтiк са-
лықты ескере отырып,
келiсiм-шарт талапта-
рына сәйкес техникалық
аудармашылардың қызмет-
терiне ақы төлеу, жол-
дарды қайта жаңартуға
байланысты салықтарды
төлеу; мердiгерлермен
егжей-тегжейлi жобаға
және келісім-шарттарға
сәйкес автожолды қайта
жаңарту.
2.2. Осакаровка - Виш-
невка - 30440 мың теңге:
қадағалауға байланысты
салықтарды төлеу; Оса-
каровка - Вишневка учас-
кесiндегі жолдарды қайта
жаңартуға байланысты
салықтарды төлеу.
2.3. Вишневка - Астана
- 10992 мың теңге: жаб-
дықтарды сатып алуға
байланысты салықтарды
төлеу.
3. Автожол саласын
дамыту жобасы
(Алматы - Бiшкек) -
1 135 098 мың теңге
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда министр-
лiгi Құрылыс iстерi
жөнiндегi комитетi-
нiң 2003 жылғы 25
қыркүйектегi N 373-
ЖIЖ, 2003 жылғы 25
қыркүйектегi N 372-
ЖIЖ, 2003 жылғы 18
қыркүйектегі N
361-ЖIЖ бұйрықта-
ры), соның iшiнде
мынадай учаскелерде:
3.1. Алматы -
Ұзынағаш - 131 135
мың теңге:
жолдарды қайта
жаңартуға байланысты
салықтарды төлеу;
егжей-тегжейлi
жобаға және мерді-
герлермен келiсiм-
шартқа сәйкес
Алматы-Георгиевка
автожолының Алматы-
Ұзынағаш учаскесін
қалпына келтіру.
3.2. Ұзынағаш -
Георгиевка -
1 003 963 мың
теңге:
құрылысты бақылауға
байланысты салық-
тарды төлеу; жабдық-
ты сатып алуға
байланысты салықтар-
ды тиеу; жолдарды
қайта жаңартуға
байланысты салықтар-
ды төлеу; егжей-
тегжейлi жобаға
және мердігерлермен
келiсiм-шартқа
сәйкес Алматы-Геор-
гиевка автожолының
Ұзынағаш-Георгиевка
учаскесiн қалпына
келтiру.

(км 1002-1247 частично) на
сумму 46409 тыс. тенге;
автодороге Таскескен -
Бахты (граница КНР) 187
км на сумму 56317 тыс.
тенге;
автодороге Аксай - Чунджа
- Кольжат на участке
Чунджа - Кольжат 110 км на
сумму 50000 тыс. тенге.
Геологические и геодези-
ческие изыскания, инстру-
ментальное обследование
автодороги; разработка
проектно-сметной докумен-
тации на реконструкцию
автодорог и аварийные
участки, тиражирование
документации, проведение
государственной и эколо-
гической экспертизы.
4         016  Реализация  Реализация инвестицион-  В       Министерство
проекта     ных проектов, направ-    тече-   транспорта и
за счет     ленных на развитие       ние     коммуникаций
софинанси-  автомобильных дорог на   года    Республики
рования     республиканском уровне,          Казахстан
внешних     по перечню и в пределах
займов      сумм согласно приложению
из респуб-  2 к постановлению
ликанского  Правительства Республики
бюджета     Казахстан от 8 декабря
2004 года N 1289:
Развитие автомобильных
дорог на сумму 15537456
тыс. тенге, в том числе:
1. Реконструкция
дорожной сети в Западном
Казахстане - 14156539
тыс. тенге (Приказы
Комитета по делам
строительства Минис-
терства индустрии и
торговли Республики
Казахстан N№257 ПИР
от 30.06.2003 г.,
N 252 ПИР от
27.06.2003 г.):
комиссия Японского
банка международного
сотрудничества;
выплата налогов,
связанных с реконструк-
цией дорог; выплата
налогов, связанных
с надзором за строи-
тельством, реконст-
рукция автодорог
Западного Казахстана
согласно детальному
проекту и контрактам
с подрядчиками.
2. Реабилитация автодо-
роги Алматы - Астана -
76819 тыс. тенге, в том
числе:
2.1. Реабилитация автодо-
роги Алматы - Караганда -
Астана - Боровое на участ-
ке Алматы - Гульшад и
Акчатау - Караганда -
35387 тыс. тенге: выплата
налогов, связанных с при-
обретением оборудования;
оплата услуг технических
переводчиков в соответст-
вии с условиями контракта,
с учетом социального налога,
выплата налогов, связанных
с реконструкцией дорог;
реконструкция автодороги
согласно детальному проекту
и контрактам с подрядчиками.
2.2. Осакаровка - Вишневка -
30440 тыс. тенге:
выплата налогов, связанных
с надзором; выплата налогов,
связанных с реконструкцией
дорог на участке Осакаровка
- Вишневка;
2.3. Вишневка - Астана -
10992 тыс. тенге: выплата
налогов, связанных с
приобретением оборудования.
3. Проект развития
автодорожной отрасли
(Алматы - Бишкек) -
1135098 тыс. тенге,
(Приказы Комитета по
делам строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан N№373 ПИР
от 25.09.2003 г.,
N 372 ПИР от 25.09.
2003 г., N№361 ПИР
от 18.09.2003 г.),
в том числе на
участках:
3.1 Алматы - Узынагач -
131135 тыс. тенге:
выплата налогов,
связанных с реконструк-
цией дороги;
реабилитация авто-
дороги Алматы -
Георгиевка на участке
Алматы - Узынагач
согласно детальному
проекту и контракту
с подрядчиками;
3.2 Узынагач -
Георгиевка - 1003963
тыс. тенге:
выплата налогов,
связанных с надзором
за строительством;
выплата налогов,
связанных с приобрете-
нием оборудования;
выплата налогов,
связанных с рекон-
струкцией дороги;
реабилитация авто-
дороги Алматы -
Георгиевка на участке
Узынагач - Георгиевка
согласно детальному
проекту и контракту
с подрядчиками.

4. Ақтау - Атырау
автожолын қайта
жаңарту - 169 000
мың теңге (Қазақстан
Республикасы Индуст-
рия және сауда
министрлiгi Құрылыс
істерi жөнiндегi
комитетiнiң 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 185 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегі
N 186 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 187 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 188 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегі
N 189 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 190 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегі
N 191 ЖIЖ, 2004
жылғы 23 сәуiрдегi
N 192 ЖIЖ бұйрықта-
ры бойынша):
құрылысты қадағалау;
құрылысты қадағалау-
мен байланысты
салықтарды төлеу;
жолдарды қайта
жаңартуға байланысты
салықтарды төлеу;
егжей-тегжейлi
жобаға және мердi-
герлермен келiсiм-
шартқа сәйкес
Ақтау-Атырау
автожолын қалпына
келтiру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 404,3 км автожолдар салынды және қайта жаңартылды, келiсiм-шарттардың және жобалық-сметалық құжаттамалардың талаптарына сәйкес белгіленген мерзiмде сыртқы заемдар және республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру есебiнен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын қалпына келтiру және қайта жаңарту.
Бюджеттiк бағдарламаны орындау жолдардың техника-пайдаланымдық жай-күйiн арттыруға мүмкiндiк бередi, республикалық және халықаралық қатынастағы автомобиль жолдарында көлiк құралдарының қауiпсiз және үздiксiз өтуiн қамтамасыз етедi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
152-ҚОСЫМША
Ескерту. 152-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509 , 2005.10.22. N  1065  қаулыларымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделi,
орташа және ағымды жөндеу, ұстау, көгалдандыру,
диагностика және аспаптық құралдармен тексеру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15600824 мың теңге (он бес миллиард алты жүз миллион сегiз жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының  17-бабы ; "Қазақстан Республикасының Автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730  Жарлығы ; "Жол саласының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жөндеу мен күтiп ұстауға арналған қаржыландыру нормативтерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 сәуiрдегi N 423  қаулысы .

4. Реконструкция
автодороги Актау -
Атырау - 169000 тыс.
тенге (Приказы Комитета
по делам строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан N№185 ПИР
от 23.04.04 г., N№186
ПИР от 23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
21.04.04 г., N№188 ПИР
от 23.04.04 г., N№189
ПИР от 23.04.04 г.,
N№190 ПИР от
23.04.04 г., N№191
ПИР от 23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04г.):
надзор за строитель-
ством; выплата налогов,
связанных с надзором
за строительством,
выплата налогов,
связанных с рекон-
струкцией дороги;
реконструкция авто-
дороги Актау - Атырау
согласно детальному
проекту и контракту с
подрядчиками и отвод
земли.
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 22 октября 2005 года N  1065 от 2 декабря 2005 года N  1183 ; от 6 декабря 2005 года N  1202 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: построено и реконструировано - 404,3 км автодорог, реабилитация и реконструкция автомобильных дорог республиканского значения за счет внешних займов и софинансирования из республиканского бюджета, в установленные сроки в соответствии с условиями контрактов и проектно-сметной документации.
Выполнение бюджетной программы позволит повысить технико-эксплуатационное состояние дорог, обеспечит безопасный и бесперебойный проезд транспортных средств на автомобильных дорогах республиканского и международного сообщения. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 152
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение,
диагностика и инструментальное обследование автодорог
республиканского значения" на 2005 год
1. Стоимость: 15600824 тысячи тенге (пятнадцать миллиардов шестьсот миллионов восемьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N№730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N№1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли";  постановление  Правительства, Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 423 "Об утверждении нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық маңызы бар автожолдар бойынша көлiк құралдарының қауiпсіз және үздiксiз өтуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын, күрделi, орташа және ағымдағы жөндеу, көгалдандыру, күтiп ұстау және пайдаланылымдық қызмет көрсету жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу, авариялық көпiрлердi күрделi жөндеуге арналған жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзу және мемлекеттiк сараптамадан өту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Республика-    Авторлық қадаға-   Жыл   Қазақстан
лық маңызы   лауға, жер бөлуге,   бойы  Республикасы-
бар авто-    жобалық-сметалық           ның Көлік және
жолдарды     құжаттаманы дайын-         коммуникация-
күрделi,     дауға, мемлекеттік         лар министрлі-
орташа және  және экологиялық           гі
ағымды       сараптама жүргізу-
жөндеу,      ге, технологиялық
ұстау,       қамтамасыз етуге,
көгалданды-  техникалық қадаға-
ру, диагнос- лауға, көпiрдi
тика және    сынауға, жұмыстар
аспаптық     көлемдерi ведомос-
құралдармен  тарын тарамдауға
тексеру      арналған шығындар.
I. Жобалық-смета-
лық құжаттама мен
шарттарға сәйкес
автожолдар мен
жасанды құрылыс-
тарды күрделi
жөндеу жөнiндегi
жұмыстарды жүргiзу -
82,55 км және 15/797
көпiрдi және 25
көпiрдi және 76 км
- республикалық ма-
ңызы бар автомобиль
жолдарын күрделi
жөндеуге арналған
жобалау-iздестіру
жұмыстарын жүргізу,
жалпы сомасы
3888575 мың
теңгеде, соның
iшiнде:
1. Ақмола облысы -
7 көпiрдi күрделi
жөндеу: P-11
Көкшетау-Рузаевка
автожолы бойынша
18; 28; 31 км 3
көпiрдi күрделi
жөндеу; 11 км сай
арқылы және P-12
Көкшетау-Атбасар
автожолындағы 33 км
Қошқарбай өзенi
арқылы өтетiн
көпiрлердi күрделi
жөндеу; Р-6
Макинск-Степногорск
-Торғай автожолын-
дағы 170 км Киікпай
өзенi және 195 км
Сiлетi өзенi арқылы
өтетiн көпiрлердi
күрделi жөндеу;
2. Ақтөбе облысы -
7 көпiрдi күрделi
жөндеуге арналған
жобалау-iздестiру
жұмыстары;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автодорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по капитальному, среднему, текущему ремонту, озеленению, содержанию и эксплуатационному обслуживанию автомобильных дорог республиканского значения, проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт аварийных мостов и прохождение государственной экспертизы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   003        Капиталь-  Затраты на авторский      В       Министерство
ный, сред- надзор, отвод земель,     тече-   транспорта и
ний и те-  подготовка проектно-смет- ние     коммуникаций
кущий      ной документации, прове-  года    Республики
ремонт,    дение государственной             Казахстан
содержа-   и экологической экспер-
ние, озе-  тизы, технологическое
ленение,   сопровождение, техничес-
диагнос-   кий надзор, испытание
тика и     мостов, тиражирование
инструмен- ведомостей объемов работ.
тальное    I. Проведение работ по
обследо-   капитальному ремонту
вание      автодорог и искусственных
автодорог  сооружений в соответствии
республи-  с проектно-сметной доку-
канского   ментацией и договорами -
значения   82,55 км и 15/797 мостов и
проведение проектно-
изыскательских работ на
капитальный ремонт
автомобильных дорог
республиканского значения
- 76 км и 25
мостов на общую сумму
3888575 тыс. тенге,
в том числе:
1. Акмолинская область -
капитальный ремонт
7 мостов: капитальный
ремонт 3 мостов на км
18; 28; 31 по автодороге
Р-11 Кокшетау - Рузаевка;
капитальный ремонт
мостов через лог км 11
и через р.Кошкарбайка
км 33 по автодороге
Р-12 Кокшетау - Атбасар;
капитальный ремонт
мостов через р. Киик - Пай
км 170 и р.Селеты 195 км
по автодороге Р-6
Макинск - Степногорск -
Торгай;
2. Актюбинская область
проектно-изыскательские
работы на капитальный
ремонт 7 мостов;

3. Атырау облысы -
15 км автожолды
және 1 жол өткелдi
күрделi жөндеу:
619-648; 669-682 км
қара жамылғыны
жөндеу және А-27
Ақтөбе - Атырау -
РФ шекарасы
(Астраханьға)
автожолындағы 619
км жол өткелiн
жөндеу; 3 көпiрдi
күрделi жөндеуге
арналған жобалау-
iздестiру жұмыста-
ры;
4. Шығыс Қазақстан
облысы - 27 км
автожолды күрделi
жөндеу: А-8
Таскескен-Бақты
(ҚХР шекарасы
автожолындағы 146-
152, 186-190 км
қара жамылғыны
жөндеу, P-25
Өскемен-Зырян-
Большенарым-Катон-
Қарағай-Рахманов
бұлақтары автожолын-
дағы 19-46 км қара
жамылғыға ауыстыру,
P-24 Өскемен-Семей
автожолындағы
94-101 км қара
жамылғыны жөндеу;
7 көпiрдi күрделi
жөндеуге арналған
жобалау-iздестiру
жұмыстары;
5. Батыс Қазақстан
облысы - 10 км
автожолды және 2
көпiрді күрделi
жөндеу:
M-32 РФ шекарасы
(Самараға) - Шымкент
автожолының 205-215
км қара жамылғыны
жөндеу, Уральск-
Теплое РФ шекарасы
автожолындағы 32 км
көпiрдi және Сауда
бiлiгі арқылы
өтетiн кiреберiс-
тердi жөндеу, А-30
Подстепное-Федоров-
ка-РФ шекарасы
автожолындағы 142
км көпiрдi және
Елек өзенiнiң сол
жақ ағысы арқылы
өтетiн кiреберiс-
тердi жөндеу;
6. Қарағанды облысы
- А-17 Қызылорда-
Павлодар - Успенка
- РФ шекарасы авто-
жолындағы 905+750
км темiр жол арқылы
өтетiн жолөткелді
күрделi жөндеу; 5
көпiрдi күрделі
жөндеуге арналған
жобалау-iздестiру
жұмыстары;
7. Қостанай облысы
- 6 км автожолдарды
күрделі жөндеу:
Р-36 Қостанай -
Әулиекөл - Сұрған
автожолындағы 139-
145 км қарақиыршық
тасты жамылғыны
жөндеу; 3 көпiрдi
күрделі жөндеу;
Қарабұтақ - Комсо-
мольская - Денисовка
- Рудный - Қостанай
автожолының 76 км
күрделi жөндеуге ар-
налған жобалау-iздес-
тiру жұмыстары;
8. Оңтүстiк
Қазақстан облысы -
10 км автожолды
және 4 көпiрдi
күрделi жөндеу:
А-15 автожолындағы
173-183 км Жизақ-
Қызыләскер-Жiбек
жолы қара
қиыршықтасты
жамылғыны жөндеу,
Р-31 Кентау -
Түркiстан - Арыстан
баб - Шәуiлдiр -
Төрткөл.
автожолындағы 54+
430; 56+080; 61+
430 км көпірлердi
жөндеу.
9. Қызылорда облысы
- жиыны 5,15 км 9,7
-21,40 (iрiктеп) км,
35,4 - 39,9 (iрiктеп)
км "Қызылорда - Жала-
ғаш - Самара - Шымкент"
автожолындағы тасқын
су бұзған салдарларды
жою.
10. Павлодар облысы -
7 км Шiдертi - Екібас-
тұз учаскесін күрделi
жөндеудi аяқтау;
11. Солтүстік Қазақс-
тан облысы - 792-795
(2,4 км) км "Екатерин-
бург - Алматы" автожо-
лын күрделi жөндеу.
II. Ақаулық ведо-
моске, жобалық-
сметалық құжаттама
мен шарттарға
сәйкес орташа
жөндеу жөнiндегi
жұмыстарды жүргізу
(соның ішінде,
төмендеген орындар-
ды көтеру арқылы
жол жиегiн бекiту,
iсiнулердi жою және
тегістеу қабатын

3. Атырауская область -
капитальный ремонт
15 км автодорог и
1 путепровода: ремонт
черного покрытия км
619-648; 669-682 и
путепровода км 619 по
автодороге А-27
Актобе - Атырау - граница
РФ (на Астрахань);
проектно-изыскатель-
ские работы на капи-
тальный ремонт
3 мостов;
4. Восточно-
Казахстанская область -
капитальный ремонт
27 км автодорог:
ремонт черного
покрытия км 146-152;
186-190 по автодороге
А-8 Таскескен - Бахты
(граница КНР), перевод
в черное покрытие км
19-46 по автодороге
Р-25 Усть-Каменогорск -
Зыряновск - Больше-
нарымское - Катон -
Карагай - Рахмановские
ключи, ремонт черного
покрытия км 94-101 по
автодороге Р-24
Усть-Каменогорск -
Семипалатинск;
проектно-изыскательские
работы на капитальный
ремонт 7 мостов;
5. Западно-
Казахстанская область -
капитальный ремонт 10
км автодорог и 2 мостов:
ремонт черного покрытия
км 205-215 автодороги
М-32 граница РФ
(на Самару) - Шымкент,
ремонт моста через
балку Торговая на 32
км и подходов к нему
по автодороге Уральск -
Теплое - граница РФ,
ремонт моста через
левую протоку р. Илек
км 142 и подходов
к нему по автодороге
А-30 Подстепное -
Федоровка - граница РФ;
6. Карагандинская
область - капитальный
ремонт путепровода
через ж/д км 905+750
и подходы к нему по
автодороге А-17
Кызылорда - Павлодар -
Успенка - граница РФ;
проектно-изыскатель-
ские работы на
капитальный ремонт
5 мостов;
7. Костанайская область -
капитальный ремонт 6 км
автодорог: ремонт
черногравийного покрытия
км 139-145 по автодороге
Р-36 Костанай - Аулиеколь -
Сурган;
проектно-изыскательские
работы на капитальный
ремонт 3 мостов;
проектно-изыскательские
работы на капитальный
ремонт 76 км автодороги
Карабутак - Комсомольская
- Денисовка - Рудный -
Костанай;
8. Южно-Казахстанская
область - капитальный
ремонт 10 км автодорог
и 4 мостов: ремонт
черногравийного покрытия
км 173-183 и моста
через р. Келес 209+750
км по автодороге А-15
Жизак - Кызыласкер -
Жибекжолы, ремонт мостов
км 54+430; 56+080;
61+430 по автодороге
Р-31 Кентау - Туркестан -
Арыстанбаб - Шаульдер-
Тортколь.
9. Кызылординская область
- ликвидация последствий
паводковых разрушений на
автодороге "Кызылорда -
Жалагаш - Самара -
Шымкент" км 9,7-21,40
(выборочно), км 35,4-39,9
(выборочно) итого 5,15 км;
10. Павлодарская область -
завершение капитального
ремонта участка Шидерты -
Экибастуз 7 км;
11. Северо-Казахстанская
область - капитальный
ремонт автодороги "Екате-
ринбург - Алматы" км
792-795 (2,4 км).
II. Проведение работ
по среднему ремонту
в соответствии с дефект-
ной ведомостью, сметной
документацией и дого-
воров (в том числе,
укрепление обочин с
подъемкой заниженных
мест, устранение пучин
и укладка выравнивающего

төсеу) 2188,2 км
жолдарды, 12 дана
көпірлер мен құбыр-
ларды жөндеу,
7328442 мың теңге
сомасында, соның
iшiнде:
1. Ақмола облысы -
136 км;
2. Алматы облысы -
294 км, бұдан өзге
көпiрлер мен құбыр-
ларды жөндеу - 10
дана;
3. Ақтөбе облысы -
140 км;
4. Атырау облысы -
70 км;
5. Шығыс Қазақстан
облысы - 360 км
және бұдан өзге
көпiрлер мен құбыр-
ларды жөндеу - 2
дана;
6. Жамбыл облысы -
181 км;
7. Батыс Қазақстан
облысы - 84 км;
8. Қарағанды облысы
- 214 км;
9. Қызылорда облысы
- 129 км;
10. Қостанай облысы
- 125 км;
11. Маңғыстау облысы
- 46 км;
12. Павлодар облысы
- 131 км;
13. Солтүстiк
Қазақстан облысы -
183,2 км;
14. Оңтүстiк
Қазақстан облысы -
95 км.
III. Ақаулық
ведомость пен шарт-
тарға сәйкес
республикалық маңызы
бар автожолдарды
ағымдағы жөндеу,
күтiп ұстау және
көгалдандыру жөнiн-
дегi жұмыстарды
жүргiзу - 4383807
мың теңге сомасында,
соның iшiнде:
1) республикалық
маңызы бар автожол-
дарды (шұңқыр
жөндеу - 1272 км,
отыруларды, шұңқыр-
шаларды, жолтабан-
дарды жою, жолдардың
жағдайы - 812 км),
жол құрылыстарын,
ғимараттарды, өндi-
рiстiк базаларды,
қосалқы құрылыстар-
ды ағымдағы жөндеу,
жолдарды жарықтан-
дыру, Астана
қаласының нөлдiк
шақырымынан шақы-
рымдылықты есептеу-
мен шақырымдық
белгiлердi және
ақпараттық тақта-
ларды қайта орнату;
2) ақаулық ведомост-
ке, сметалық құжат-
тама мен шарттарға
сәйкес көгалдандыру
және орман көшетте-
рiн күту - 950 км,
мемлекеттік және
экологиялық сарап-
тамалар жүргiзу
арқылы республика-
лық маңызы бар
автожолдарды,
көгалдандыратын
көшет егiстерiн
отырғызуға арналған
жобалау-iздестiру
жұмыстарын жүргiзу;
3) ақаулық ведомос-
тер мен шарттарға
сәйкес қысқы,
жасанды құрылыстар-
ды, өндiрiстік
базаларды, жол зерт-
ханаларын және
оларды тексерудi,
қосымша құрылыстар-
ды, жолдарды
жарықтандыруды,
ауқымдылық қорларды
қоса алғанда
республикалық
маңызы бар автомо-
биль жолдарын күтiп
ұстау жұмыстарын
жүргiзу; 4)
автомобиль жолдарын
басқару, диагности-
ка және аспаптық
құралдармен тексеру,
өндiрiстiк базалар,
орман жолақтарын
қоса алғанда
республикалық
маңызы бар автомо-
биль жолдарына
арналған техникалық
паспорттар мен
тұрақты жер пайда-
лануға мемлекеттік
актiлердi ресiмдеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы жөндеу, күтiп ұстау және көгалдандыру, 82,55 км автожолды және 15/797 көпiрдi күрделi жөндеу, 76 км республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын және 25 көпiрдi күрделi жөндеуге арналған жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзу, 2188,2 км орташа жөндеу, 12 дана құбырлар мен көпiрлердi жөндеу.
Жоғарыда айтылған iс-шараларды орындау, жолдардың одан әрi бұзылуын тоқтатуға, республика өңiрлерi арасындағы көлiк қатынасының техникалық жай-күйін сүйемелдеуге және қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi және автокөлiк тасымалдарының құнын төмендетуге, қозғалыс қауiпсiздiгiн арттыруға әкеледi. Жұмыстар сапасын Күрделi, орташа жөндеу бойынша жұмыстарды қабылдау нұсқаулығына және Қазақстан Республикасындағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын пайдалану кезiндегi жұмыстарды жiктеуге сәйкес Көлiк инфрақұрылымын дамыту комитетi аумақтық органдары бақылайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
153-ҚОСЫМША
Ескерту. 153-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Су жолдарының кеме жүретiн жағдайда болуын
қамтамасыз ету және шлюздердi ұстау"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

слоя) - 2188,2 км дорог,
ремонт труб и мостов
12 штук, на сумму 7328442
тыс. тенге, в том числе:
1. Акмолинская область -
136 км;
2. Алматинская область -
294 км, кроме того
ремонт труб и мостов -
10 штук;
3. Актюбинская область -
140 км;
4. Атырауская область -
70 км;
5. Восточно-
Казахстанская область -
360 км, кроме того
ремонт труб и мостов
2 штук;
6. Жамбылская область -
181 км;
7. Западно-
Казахстанская область -
84 км;
8. Карагандинская
область - 214 км;
9. Кызылординская
область - 129 км;
10. Костанайская
область - 125 км;
11. Мангистауская
область - 46 км;
12. Павлодарская
область - 131 км;
13. Северо-
Казахстанская
область - 183,2 км;
14. Южно-
Казахстанская
область - 95 км.
III. Проведение работ
по текущему ремонту,
содержанию и озеленение
автодорог республикан-
ского значения в соот-
ветствии с дефектной
ведомостью и договорами
на сумму 4383807 тыс.
тенге, в том числе:
1) текущий ремонт
автодорог республикан-
ского значения
(ямочный ремонт -
1272 км, ликвидация
просадок, выбоин, колей,
обстановка дорог -
812 км), дорожных
сооружений, зданий,
производственных баз,
подсобных сооружений;
освещения дорог,
установка и замена
километровых и других
дорожных знаков и
информационных щитов с
отчетом километража
от нулевого километра
г. Астана;
2) проведение работ
по озеленению и уход
за лесопосадками -
950 км в соответствии
с дефектной ведомостью,
сметной документацией
и договорами, проектно-
изыскательские работы
на создание озеленитель-
ных насаждений автодорог
республиканского значения
с проведением государст-
венной и экологической
экспертизы;
3) проведение работ
по содержанию автомо-
бильных дорог республи-
канского значения
включая зимнее, искус-
ственных сооружений,
производственных баз,
дорожных лабораторий
и их поверки, подсобных
сооружений, освещения
дорог, мобилизационные
резервы в соответствии
с дефектной ведомостью
и договорами;
4) управление авто-
мобильными дорогами,
диагностика и инструмен-
тальное обследование,
оформление технических
паспортов и государствен-
ных актов постоянного
землепользования на
производственные базы,
автомобильные дороги
республиканского
значения, включая
лесополосы.
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 22 октября 2005 года N  1065 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: текущий ремонт, содержание и озеленение автодорог республиканского значения, капитальный ремонт 82,55 км автодорог и 15/797 мостов, проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт 76 км автомобильных дорог республиканского значения и 25 мостов, средний ремонт 2188,2 км, ремонт труб и мостов 12 штук.
Выполнение вышеизложенных мероприятий позволят остановить дальнейшее разрушение дорог, поддержать техническое состояние и обеспечить транспортные сообщения между регионами республики и приведет к снижению стоимости автотранспортных перевозок, повысит безопасность движения. Качество работ контролируется территориальными органами Комитета развития транспортной инфраструктуры в соответствии с инструкциями приемки работ по капитальному, среднему ремонту и классификации работ при эксплуатации автомобильных дорог общего пользования в Республике Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 ; от 22 октября 2005 года N  1065 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 153
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы   005
"Обеспечение водных путей в судоходном состоянии
и содержание шлюзов" на 2005 год

1. Құны: 1119054 мың теңге (бiр миллиард бір жүз он тоғыз миллион елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының  9-бабы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк iшкi су жолдары туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 желтоқсандағы N 1429  қаулысы ; "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ішкi су жолдарында кеме қатынасының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: навигациялық жабдықтар мен керек-жарақтар белгiлерiн қою және күтiп ұстау арқылы кеме жүрiсiнiң кепiлдендiрiлген көлемдерiн қамтамасыз ету; түбiн тереңдету (жер қарпу), түзету, түбiн тазарту жұмыстарын атқару; кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстарын (шлюздердi) қауiпсiз жағдайда күтiп ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Су жолдары-  Павлодар облысы;     Жыл   Қазақстан
ның кеме     Ертiс өзенiнiң       бойы  Республикасы-
жүретiн      ұзақтығы 634 км            ның Көлік және
жағдайда     учаскелерiнде              коммуникация-
болуын       навигациялық               лар министрлі-
қамтамасыз   жабдықтың                  гі
ету және     белгiлерiн қою
шлюздердi    (алып тастау)
ұстау        және оларға
қызмет көрсету;
1400 мың текше
м. көлемiнде
түбiн тереңдету
(жер қарпу)
жөніндегі жұмыс-
тар; түбiн тазалау
жұмыстары - 5500 т;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 12
(бiрлiк);
орташа жөндеу 4
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлiктi жөн-
деу және шығару.
Шығыс Қазақстан
облысы:
Шығыс Қазақстан
СЖК:
Ертiс өзенiнiң
ұзақтығы 796 км
учаскелерiнде
навигациялық
жабдықтың белгi-
лерiн қою (алып
тастау) және оларға
қызмет көрсету;
80 мың текше м.
көлемiнде түбiн
тереңдету (жер
қарпу) жөнiндегi
жұмыстар;
кеме тоқтайтын
жер Азов- емiс
Уваров дейінгi
ұзақтығы 80 км
учаскесiнде
қалыптарды жобалау-
iздестіру жұмыста-
рын жүргiзу;
Өскемен, Бұқтырма
және Шульба шлюз-
дерiн күтіп ұстау
және ағымдағы
жөндеу жүргiзу;
Өскемен, Бұқтырма
және Шульба
шлюздерiнiң авария-
сыз жұмысын қамта-
масыз ету жөнiндегi
арналған iс-шаралар
жоспарын iске
асыру;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 11
(бiрлiк);
орташа жөндеу 5
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлiктi жөндеу
және шығару.
Семей СЖК:
Ертiс өзенiнiң
ұзақтығы 288 км
учаскелерiнде нави-
гациялық жабдықтың
белгілерiн қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету;
415 мың текше м.
көлемiнде түбiн
тереңдету (жер
қарпу) жөнiндегi
жұмыстар;
түзету жұмыстары 55
мың текше м.;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 16
(бiрлiк);
орташа жөндеу 6
(бiрлiк);
негiзгі жөндеу 2
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлiктi жөндеу
және шығару.
Батыс Қазақстан
облысы:
Жайық өзенiнiң
ұзақтығы 623 км
учаскелерiнде нави-
гациялық жабдықтың
белгiлерiн қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету;
240 мың текше м.
көлемiнде түбiн
тереңдету (жер
қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
түбiн тазалау
жұмыстары - 5200 т;
Жайық өзенiнен 520
км учаскесiнде
қалыптарды жобалау-
iздестiру жұмыста-
рын жүргiзу;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 22
(бiрлiк);
орташа жөндеу 1
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлікті жөндеу
және шығару.
Атырау облысы:
Жайық өзенiнiң
ұзақтығы 333 км
учаскелерiнде нави-
гациялық жабдықтың
белгілерiн қою
(алып тастау) және
оларға қызмет
көрсету;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 3
(бiрлiк);
орташа жөндеу 3
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүліктік жөндеу
және шығару.
Алматы облысы:
Iле өзенi мен
Қапшағай су
қоймасында 330 км
учаскелерiнде нави-
гациялық жабдықтың
белгiлерiн қою
(алып тacтaу) және
оларға қызмет
көрсету;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 4
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлiкті жөндеу
және шығару.
Қарағанды облысы
Балқаш өзенiнде 978
км учаскелерiнде
навигациялық жаб-
дықтың белгiлерiн
қою (алып тастау)
және оларға қызмет
көрсету;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 3
(бiрлiк);
негiзгi жөндеу 1
(бiрлiк);
жағдайлық жабдық
пен мүлiкті жөндеу
және шығару.
Мемлекеттік техни-
калық өзен флотын
жақсарту және
жаңғырту, соның
iшiнде:
Шығыс Қазақстан
облысы:
Шығыс Қазақстан
СЖК:
- өздiгiнен жүре-
тiн топырақсорғыш
(1 бiрлiк);
- кемелiк навига-
циялық геодезия-
лық жабдық
(1 жиынтық);
- сүңгуiрлiк
жабдығымен жүзетін
катер P2120 жоба
(1 бiрлiк);
Семей СЖК:
жабдықтау теплоходы
(1 бiрлiк).
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 1119054 тысячи тенге (один миллиард сто девятнадцать миллионов пятьдесят четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республики Казахстан";  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 декабря 1994 года N 1429 "Об утверждении Положения о государственных внутренних водных путях Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N№1587 "О Перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления и содержания знаков навигационного оборудования и инвентаря; выполнение дноуглубительных (землечерпательных), выправительных, дноочистительных работ; содержание судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном состоянии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   005        Обеспечение Павлодарская область:    В      Министерство
водных      выставление (снятие)     тече-  транспорта и
путей в     и обслуживание знаков    ние    коммуникаций
судоходном  навигационного оборудо-  года   Республики
состоянии   вании на участках               Казахстан
и содержа-  р. Иртыш протяженностью
ние         634 км;
шлюзов      работы по дноуглублению
(землечерпанию) в объеме
1400 тыс.м 3 ;
дноочистительные работы -
5500 т.;
ремонт флота:
текущий ремонт 12
(единиц);
средний ремонт
4 (единиц);
ремонт и изготовление
обстановочного инвентаря
и имущества.
Восточно-
Казахстанская область:
Восточно-
Казахстанское ПВП:
выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного
оборудования на участках
р.Иртыш протяженностью
796 км;
работы по дноуглублению
(землечерпанию)
в объеме 80 тыс.м 3 ;
проведение русловых
проектно-изыскательских
работ на участке
пристань Азово -
перекат Уваровский
протяженностью 80 км;
содержание и текущий
ремонт Усть-
Каменогорского,
Бухтарминского и
Шульбинского шлюзов;
работы по реализации
графика мероприятий
по обеспечению без-
аварийной работы
Усть-Каменогорского,
Бухтарминского и
Шульбинского шлюзов;
оснащение вновь
вводимого в эксплуа-
тацию Шульбинского
шлюза необходимым
оборудованием и
инвентарем;
ремонт флота:
текущий ремонт 11
(единиц);
средний ремонт
5 (единиц);
ремонт и изготовление
обстановочного
инвентаря и имущества.
Семипалатинское ПВП:
выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного
оборудования на
участках р.Иртыш
протяженностью 288 км;
- работы по дно-
углублению (земле-
черпанию) в объеме
415 тыс.м 3 ;
- выправительные работы -
55 тыс.м 3 ;
- ремонт флота:
текущий ремонт 16
(единиц);
средний ремонт
6 (единиц);
капитальный ремонт
2 (единиц);
ремонт и изготовление
обстановочного
инвентаря и имущества.
Западно-
Казахстанская область:
- выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного оборудо-
вания на участках
р.Урал - 623 км;
- работы по дно-
углублению (земле-
черпанию) - 240 тыс.м 3 ;
- дноочистительные
работы - 5200 т;
- проведение русловых
проектно-изыскательских
работ на участках
р. Урал протяженностью
520 км;
- ремонт флота:
текущий ремонт
22 (единиц);
средний ремонт
1 (единиц);
ремонт и изготовление
обстановочного инвентаря
и имущества.
Атырауская область:
- выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного обору-
дования на участках
реки Урал - 333 км;
- ремонт флота:
текущий ремонт
3 (единиц);
средний ремонт
3 (единиц);
ремонт и изготовление
обстановочного инвентаря
и имущества.
Алматинская область:
- выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного обору-
дования на р.Или и
Капчагайском водо-
хранилище - 330 км;
- ремонт флота:
текущий ремонт
4 (единицы);
ремонт и изготовление
обстановочного
инвентаря и имущества.
Карагандинская область:
- выставление (снятие)
и обслуживание знаков
навигационного обору-
дования на оз. Балхаш -
978 км;
- ремонт флота:
текущий ремонт
3 (единиц);
капитальный ремонт
1 (единицы);
ремонт и изготовление
обстановочного
инвентаря и имущества.
Обновление и модерни-
зация государственного
технического речного
флота, в том числе:
Восточно-Казахстанская
область:
Восточно-Казахстанское
ПВП:
- самоходный землесос
(1 единица);
судовое навигационное
геодезическое обору-
дование (1 комплект);
- разъездной катер с
водолазным оборудо-
ванием проект Р2120 -
(1 единица).
Семипалатинское ПВП:
- обстановочный
теплоход (1 единица).
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сандық көрсеткiштер:
су жолдарының ұзақтығы 3982 км учаскелерiнде навигациялық жабдықтың белгiлерiн қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету; 2135 мың текше м. көлемiнде түбiн тереңдету (жер қарпу) жөнiндегi жұмыстар; 55 мың текше м. көлемінде түзету жұмыстары; 10700 тонна көлемінде түбiн тазалау жұмыстары; пайдалануға жаңа енгiзiлетiн Шульба шлюзiн қажеттi жабдықтармен және керек-жарақпен 45269 мың теңге; флотты жөндеу: ағымдағы жөндеу 71 (бірлiк); орташа жөндеу 19 (бiрлiк); негiзгi жөндеу 3 (бiрлiк); су жолдарының 600 км учаскесiнде қалыптарды жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргізу; мемлекеттiк техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту, соның iшiнде:
1) өздiгiнен жүретiн топырақсорғыш - 1 бiрлiк;
2) кемелiк навигациялық геодезиялық жабдық - 1 жиынтық;
3) сүңгуiрлiк жабдығымен жүзетiн катер P2120 жоба - 1 бiрлiк;
4) жабдықтау теплоходы - 1 бiрлiк.
сапалық көрсеткіштер:
ұзақтығы 3982 км қызмет көрсетiлетiн учаскелерде кеме қатынасының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету;
гидротехникалық құрылыстарды күтiп ұстауды қамтамасыз ету (Өскемен, Бұқтырма мен Шульбa шлюздерi);
Өскемен, Шульба мен Бұқтырма шлюздерiнiң авариясыз жұмысын қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiндегi жұмыстар.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
154-ҚОСЫМША
Ескерту. 154-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3688542 мың теңге (үш миллиард алты жүз сексен сегiз миллион бес жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Астана қаласында халықаралық әуежайды қайта жаңарту" жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611  қаулысы ; "Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 наурыздағы N 291  қаулысы ; "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 сәуiрдегi N 369  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлiк әлеуетiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық экономикалық ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласындағы Әуежайды қайта жаңарту жобасы жөніндегi қарыз туралы келiсiмге түзетуге қатысты Қазақстан Республикасы мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкi арасындағы қосымша келісім-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 маусымдағы N 637  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
количественные показатели:
- выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках водных путей протяженностью 3982 км; - работы по дноуглублению (землечерпанию) в объеме 2135 тыс.м 3 ; - выправительные работы в объеме 55 тыс.м 3 ; - дноочистительные работы в объеме 10700 т; - оснащение вновь вводимого в эксплуатацию Шульбинского шлюза необходимым оборудованием и инвентарем на сумму 45269 тыс.тенге;
- ремонт флота: текущий 71 единиц, средний 19 единиц, капитальный 3 единицы; - обновление и модернизация государственного технического речного флота, в том числе:
1) самоходный землесос - 1 единица;
2) судовое навигационное геодезическое оборудование (1 комплект);
3) разъездной катер с водолазным оборудованием проект Р 2120 - (1 единица);
4) обстановочный теплоход - 1 единица,
качественные показатели:
- обеспечение безопасности судоходства на обслуживаемых участках протяженностью 3982 км;
- проведение проектно-изыскательских работ на участках рек Иртыш и Урал общей протяженностью 600 км;
- обеспечение содержания гидротехнических сооружений (Усть-Каменогорского, Бухтарминского и Шульбинского шлюзов);
- работы по реализации плана мероприятий по обеспечению безаварийной работы Усть-Каменогорского, Шульбинского и Бухтарминского шлюзов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 154
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие инфраструктуры воздушного транспорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 3688542 тысячи тенге (три миллиарда шестьсот восемьдесят восемь миллионов пятьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1999 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным фондом Экономического Сотрудничества Японии";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта "Реконструкция международного аэропорта в городе Астане";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N№291 "О Программе развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2003 года N 369 "Об утверждении плана развития закрытого акционерного общества "Международный аэропорт Астана" на 2003-2005 годы";  поcтановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2004 года N 637 "О подписании дополнительного Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества касательно поправки в Соглашение о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным фондом экономического сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана қаласындағы әуежайдың техникалық параметрлерiнiң халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестiгiн қамтамасыз ету, жолаушыларға сапалы және қолайлы қызмет көрсету. Ақтөбе қаласының әуежайында ұшу қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының транзиттiк әлеуетін кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласы әуежайының жолаушылар терминалын салу, әуежайдың инфрақұрылымын құру. Ақтөбе қаласы әуежайының жасанды ұшу-қону жолағының жамылғысын қайта жаңарту (күшейту), жарық сигналын беру және метеожабдықты қайта орнату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Әуе көлiгі
инфрақұрылы-
мын дамыту
2       004   Сыртқы         1 222 037 мың      Жыл   Қазақстан
қарыздар     теңге сомасына       бойы  Республикасы-
есебiнен     Астана қаласының           ның Көлiк және
жобаны iске  халықаралық әуе-жай-       коммуникация-
асыру        ын қайта жаңарту:          лар министрлі-
- ККАА/РСI консор-         гі
циумының консал-
тингтiк қызмет
көрсету;
- Астана қаласында-
ғы әуежайдың ғима-
ратын және Siemins-
Marubeni-Laing-
Alarko консорциумы-
ның оған iргелес
құрылыстарын қайта
жаңарту бойынша
құрылыс жұмыстары.
3       005   Ішкі көздер  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
есебінен     касы Үкiметiнiң      бойы  Республикасы-
жобаны іске  2004 жылғы желтоқ-         ның Көлiк және
асыру        сандағы N 1289             коммуникация-
қаулысына 2-қосым-         лар министрлі-
шаға сәйкес, төмен-        гі
дегi iс-шаралар
бойынша бекiтiлген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда министр-
лiгi Құрылыс iстерi
жөнiндегi комитетi-
нiң Ақтөбе халықара-
лық әуежайының IЖӨ
қайта бекiту туралы"
2005 жылғы 14 қаңтар-
дағы N 12 ЖIЖ (түзету)
бұйрығы) "Ақтөбе
қаласындағы әуежай-
дың ұшу-қону жола-
ғын қайта жаңарту"
инвестициялық
жобасын iске асыру:

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение соответствия технических параметров аэропорта в городе Астане требованиям международных стандартов, качественное и комфортное обслуживание пассажиров. Обеспечение безопасности полетов в аэропорту города Актобе, расширение транзитного потенциала Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: строительство пассажирского терминала аэропорта в городе Астане, создание инфраструктуры аэропорта. Реконструкция (усиление) покрытия искусственной взлетно-посадочной полосы аэропорта г. Актобе, переустановка светосигнального и метеооборудования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   006        Развитие
инфра-
структуры
воздушного
транспорта
2         004  Реализация  Реконструкция между-     В       Министерство
проекта     народного аэропорта в    тече-   транспорта и
за счет     городе Астане на сумму   ние     коммуникаций
внешних     1222037 тыс. тенге:      года    Республики
займов      - консалтинговые услуги          Казахстан
консорциума ККАА/PCI;
- строительные работы
по реконструкции
здания аэропорта
в городе Астане и
прилегающих к нему
сооружений консорциума
Siemens-Marubeni-
Laing-Alarko
3          005  Реализация  Реализация инвестицион-  В       Министерство
проекта за  ного проекта "Реконст-   тече-   транспорта и
счет внут-  рукция взлетно-          ние     коммуникаций
ренних      посадочной полосы        года    Республики
источников  аэропорта в городе               Казахстан
Актобе" согласно прило-
жению N 2 к постанов-
лению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2004 года
N 1289 , в соответствии
с утвержденной проектно-
сметной документацией
(приказ Комитета по
делам строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан от 14 января
2005 года N 12-ПИР "О
переутверждении ВПП
международного аэропорта
Актобе" (корректировка)
на мероприятия по:

1. ұшу-қону жолағын
қайта жаңарту;
2. агро iс-шаралар
(әуе кемелерiнiң
ұшу, қону және
маневр жасауы
кезiнде әуеайлақтa
шаңдануды азайту
мақсатында шымды
жамылғыны қалпына
келтiру және төсеу);
3. ӘҚБ объектiле-
рiн көшiру;
4. байланыс объек-
тiлерiн орнату;
5. ОВИ-1 қонудың
жарық сигналын
беру жүйесiн сатып
алу және орнату;
6. уақытша ғимарат-
тар мен құрылыстар-
ды салу;
7. метеожабдықты
сатып алу және
орнату;
8. ҰҚЖ қайта жаңар-
ту бойынша жобалық-
сметалық құжаттама-
ны және жұмыс құжат-
тамасын әзiрлеу;
9. тапсырыс берушi-
нiң резервi;
10. жобалау-iздес-
тiру жұмыстары;
11. технологиялық
қамтамасыз ету;
12. авторлық қада-
ғалау;
13. тапсырыс берушi-
нiң техникалық
қадағалауды жүзеге
асыруы;
14. жобаны мемлекет-
пен сараптамадан
өткiзудi жүзеге
асыру;
15. салықтарды және
бюджетке төленетiн
басқа төлемдердi
төлеу.
4       016   Жобаны       Астана қаласының
республи-    халықаралық әуежай-
калық        ын 856 245 мың
бюджеттен    теңге сомаға қайта
сыртқы       жаңарту жобасы:
қарыздар-    1. Салықтарды және
ды бiрлесiп  кедендiк баждарды
қаржыланды-  төлеу және ВОТМ
ру есебiнен  және JВIС комиссия-
iске асыру   ларының төлемдерiн
өтеу 556 245 мың
теңге сомасында;
2. Астана қаласының
әуежайы салынып
жатқан жолаушылар
терминалының халық-
аралық тасымал
өнiмдiлiгiн 300 000
мың теңге сомаға
ұлғайтуға:
1) Ұшып келген
жолаушылар үшiн 2
қосымша эскалатор
сатып алу және
орнату;
2) Багаж бөлiмшесiн
ұлғайту (трансфер-
лiк жолаушылардың
багажын сақтау);
3) Кейiнге қалды-
рылған рейстердiң
багажын сақтау
қоймасын кеңейту.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: консалтингтiк қызметтер көрсетудi ұсыну, ғимараттар мен iргелес құрылыстарды салу; халықаралық және iшкi рейстер көлемiн арттыру, ұшу қауiпсiздігін арттыру, халықаралық тәжiрибенi және технологияларды жергiлiктi мердiгерлiк, жобалау және консалтингтiк ұйымдарға беру. Астана қаласы әуежайының салынып жатқан жолаушылар терминалының халықаралық тасымалдары өнiмдiлiгiн өсiру. Ақтөбе қаласы халықаралық әуежайында әуе кемелерiнiң қауiпсiз ұшуларын және қонуларын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының авиациялық транзиттiк мүмкiндiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
155-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Астана қаласында халықаралық әуежай құрылысына кредит беру"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. реконструкции взлетно-
посадочной полосы;
2. агромероприятиям
(восстановление и
устройство дернового
покрова с целью умень-
шения пылимости на
аэродроме при взлете,
посадке и маневрировании
воздушных судов);
3. переносу объектов
Управления воздушным
движением;
4. установке объектов
связи;
5. приобретению и
установке свето-
сигнальной системы
посадки ОВИ-1 (огни
высокой интенсивности);
6. строительство
временных зданий и
сооружений;
7. приобретению и
установке метео-
оборудования;
8. разработке
проектно-сметной
документации и рабочей
документации по
реконструкции взлетно-
посадочной полосы;
9. резерву заказчика;
10. проектно-
изыскательским работам;
11. технологическое
сопровождение;
12. авторский надзор;
13. осуществлению
технического надзора
Заказчиком;
14. осуществлению
государственной
экспертизы проекта;
15. оплате налогов
и других выплат
в бюджет
4         016  Реализация  Реконструкция между-     В       Министерство
проекта     народного аэропорта      тече-   транспорта и
за счет     в городе Астане на       ние     коммуникаций
софинан-    сумму 856245 тыс.        года    Республики
сирования   тенге:                           Казахстан
внешних     1. Оплата налогов и
займов из   таможенных пошлин
республи-   возмещение оплаты
канского    комиссии Bank of Tokyio
бюджета     Mitsubishi (BOTM)
и Japan Bank for
Internationa Cooperation
(JBIC) на сумму 556245
тысяч тенге;
2. Увеличение произво-
дительности между-
народных перевозок
строящегося пассажир-
ского терминала
аэропорта г.Астана
на сумму 300000 тысяч
тенге, в том числе:
1) Приобретение и
установка 2-х дополни-
тельных эскалаторов
для прибывающих
пассажиров;
2) Увеличение багаж-
ного отделения
(хранение багажа
трансферных пас-
сажиров);
3) Расширение склада
хранения багажа
отложенных рейсов
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предоставление консалтинговых услуг, строительство зданий и прилегающих сооружений; увеличение количества международных и внутренних рейсов, повышение безопасности полетов, передача международного опыта и технологий местным подрядным, проектным и консультационным организациям. Увеличение производительности международных перевозок строящегося пассажирского терминала аэропорта г. Астана. Обеспечение безопасных взлетов и посадок воздушных судов в международном аэропорту г. Актобе, увеличение авиационных транзитных возможностей Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 155
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Кредитование строительства международного аэропорта
в городе Астане" на 2005 год

1. Құны: 355853 мың теңге (үш жүз елу бес миллион сегіз жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы  Заңы ; "Астана қаласында халықаралық әуежайды қайта жаңарту" жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611  қаулысы ; "Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 21 наурыздағы N 291  қаулысы ; "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлiк қоғамын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 18 сәуiрдегі N 369  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлiк әлеуетiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана қаласы әуежайының техникалық параметрлерiнiң сәйкестiгiн қамтамасыз ету және жолаушыларға жайлы қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласы әуежайындағы жолаушылар терминалының құрылысы, әуежайдың инфрақұрылымын құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Астана қала-
сында халық-
аралық әуе-
жай құрылы-
сына кредит
беру
2       004   Сыртқы       ККАА/РСI консорциу-  Жыл   Қазақстан
қарыздар     мының консалтингтiк  бойы  Республикасы-
есебiнен     қызметтерi. Астана         ның Көлік және
жобаны iске  қаласындағы әуежай-        коммуникация-
асыру        дың ғимаратын қайта        лар министрлі-
жаңарту жөнiндегi          гі
құрылыс жұмыстары
және Siemens-
Marubeni-Laing-
Alarko консорциум-
ның оған iргелес
ғимараттары
(келiсiм-шарт
құны көлемiнiң 20%)
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 355853 тысячи тенге (триста пятьдесят пять миллионов восемьсот пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1999 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным фондом Экономического Сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта "Реконструкция международного аэропорта в городе Астане"; постановление   Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 291 "О Программе развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2003 года N 369 "Об утверждении Плана развития закрытого акционерного общества "Международный аэропорт Астана" на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение соответствия технических параметров аэропорта в городе Астане и комфортное обслуживание пассажиров.
5. Задачи бюджетной программы: строительство пассажирского терминала аэропорта в городе Астане, создание инфраструктуры аэропорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   007        Кредито-
вание
строитель-
ства между-
народного
аэропорта
в городе
Астане
2         004  Реализация  Консалтинговые           В       Министерство
проекта     услуги консорциума       тече-   транспорта и
за счет     KKAA/PCI. Строительные   ние     коммуникаций
внешних     работы по реконструкции  года    Республики
займов      здания аэропорта в               Казахстан
городе Астане и приле-
гающих к нему сооружений
консорциума Siemens-
Marubeni-Laing-Alarko
(20% от объема стоимости
контрактов).
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: консалтингтiк қызметтi ұсыну, ғимаратты және iргелес құрылыстарда салу. Халықаралық және iшкi рейстердiң сандарын арттыру, ұшу қауiпсiздігін арттыру, жергiлiктi мердiгерлiк, жобалық және кеңесшi ұйымдарға халықаралық тәжiрибе мен технологияларды беру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
156-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Темiр жол көлiгi инфрақұрылымын дамыту"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 439190 мың теңге (төрт жүз отыз тоғыз миллион бiр жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы , "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ұлттық жабық темiр жол желiсiн қалыптастыру арқылы Қазақстан Республикасының көлiктiк егемендiгін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Хромтау-Алтынсарин темiр жол желiсiн салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Темiр жол    Жобалық-сметалық     Жыл   Қазақстан
көлігі       құжаттамаға сәйкес   бойы  Республикасы-
инфрақұры-   Хромтау-Алтынсарин         ның Көлік және
лымын        жаңа темiр жол             коммуникация-
дамыту       желiсi құрылысын           лар министрлі-
жалғастыру                 гі
(Қазақстан Респуб-
ликасының Индустрия
және сауда министр-
лiгі Құрылыс iстерi
жөніндегі комитетi-
нiң 2004 жылғы 29
наурыздағы N 131
ЖIЖ бұйрығы),
соның iшiнде:
- жер жұмыстары,
жасанды құрылыстар,
карьер мен резерв-
тердi қайта құнар-
ландыру;
- жолдың жоғарғы
қабаты;
- белгі бepу, орта-
лықтандыру, бұғаттау
және байланыс
құрылғысы;
- өндiрiстiк, қызмет-
тік ғимараттар мен
құрылыстар;
- энергетикалық
шаруашылық;
- сырттай электрмен
жабдықтау;
- тұрғын үй -
азаматтық құрылыс
объектілерi;
- су құбыры, кәрiз,
жылумен қамтамасыз
ету, газбен қамта-
масыз ету;
- пайдаланылымдық
құрал-сайман мен
аспап.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: предоставление консалтинговых услуг, строительство зданий и прилегающих сооружений. Увеличение количества международных и внутренних рейсов, повышение безопасности полетов, передача международного опыта и технологий местным подрядным, проектным и консультационным организациям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 156
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Развитие инфраструктуры железнодорожного транспорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 439190 тысяч тенге (четыреста тридцать девять миллионов сто девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение транспортного суверенитета Республики Казахстан путем формирования национальной замкнутой железнодорожной сети.
5. Задачи бюджетной программы: строительство железнодорожной линии Хромтау - Алтынсарин.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   008        Развитие   Продолжение строительства В тече- Министерство
инфра-     новой железнодорожной     ние     транспорта и
структуры  линии Хромтау-Алтынсарин  года    коммуникаций
железно-   согласно проектно-сметной         Республики
дорожного  документации (Приказ              Казахстан
транспорта Комитета по делам строи-
тельства Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан
N 131 ПИР от 29 марта
2004 года), в том числе:
- земляные работы, искус-
ственные сооружения,
рекультивация карьеров
и резервов;
- верхнее строение пути;
- устройство сигнализации,
централизации,
блокировки и связи;
- производственные,
служебные здания и
сооружения;
- энергетическое
хозяйство;
- внешнее
электроснабжение;
- объекты жилищно-
гражданского строительства;
- водопровод, канализация,
теплоснабжение,
газоснабжение;
- эксплуатационный инвентарь
и инструмент.
__________________________________________________________________________

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: құрылысты аяқтау және жаңа темір жол желiсiн пайдалануға енгiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
157-ҚОСЫМША
Ескерту. 157-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темiр жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8862200 мың теңге (сегiз миллиард сегіз жүз алпыс екi миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының "Темiр жол көлiгi туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының темiр жол көлігін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Тасымалдаушының әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы халқының темiр жол тасымалдарына әлеуметтiк-қажеттi мұқтаждықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша Қазақстан халқын темiр жол көлiгiмен үздiксiз және қауiпсiз тасымалдауды қамтамасыз ету; темiр жол жолаушылар тасымалынан болатын шығындарды республикалық бюджеттен жабу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Әлеуметтiк   Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
маңызы бар   касының Үкiметі      бойы  Республикасы-
облысаралық  бекіткен тәртіпке          ның Көлiк және
қатынастар   сәйкес республика-         коммуникация-
бойынша те-  лық және халықара-         лар министрлi-
мiр жол жо-  лық қатынастар             гi
лаушылар та- бойынша жолаушы
сымалдарын   тасымалдарын жүзеге
cубсидиялау  асырумен байланысты
тасымалдаушылардың
шығындарын
субсидиялау.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства и ввод в эксплуатацию новой железнодорожной линии.
ПРИЛОЖЕНИЕ 157
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по
социально значимым межобластным сообщениям"
на 2005 год  <*>
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
1. Стоимость: 8862200 тысяч тенге (восемь миллиардов восемьсот шестьдесят два миллиона двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение социально-необходимой потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных перевозках.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение бесперебойных и безопасных перевозок населения Казахстана железнодорожным транспортом по социально-значимым сообщениям; покрытие убытков от железнодорожных пассажирских перевозок из республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   009        Субсидиро-  Субсидирование убытков   В       Министерство
вание       перевозчика, связанных   тече-   транспорта и
железно-    с осуществлением пасса-  ние     коммуникаций
дорожных    жирских перевозок в      года    Республики
пассажир-   республиканском и между-         Казахстан
ских пере-  народном сообщениях,
возок по    в соответствии с Прави-
социально   лами утвержденными
значимым    Правительством Респуб-
межобласт-  лики Казахстан
ным
сообщениям
__________________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан киiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы халқының республикалық және халықаралық қатынастары темiр жол тасымалдарына әлеуметтік-қажетті мұқтаждықтарын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
158-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Көлiк және коммуникациялар саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер" деген 010 республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 83400 мың теңге (сексен үш миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi  Заңы ; "Автомобиль көлiгі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегі  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730  Жарлығы ; "Республикалық бюджеттің қаражаты есебiнен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен іске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 20 қарашадағы N 1756  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы халықаралық көлiк дәлiздерiн дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 сәуiрдегi N 566  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726  қаулысы ; "Мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: автожол саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу; республиканың көлiк магистралдары бойынша транзиттiк және экспорттық-импорттық тасымалдардың көлемiн көбейту және тиiмдiлiгiн арттыру үшiн Қазақстанның транзит-көлiк әлеуетiн жетiлдiру мен дамытуға бағытталған құқықтық, ұйымдастырушылық, техникалық, экономикалық және қаржылық сипаттағы өзектi өзара байланысқан шаралардың кешенiн белгiлеу және iске асыру, сондай-ақ осы шараларды iске асыру жөнiндегi iс-қимылдарды нақтылау және оларды жүзеге асырудың орынды кезеңдiлігін белгілеу; автомобиль көлігінiң қызмет ету тиiмдiлiгiн арттыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение социально-необходимой потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных перевозках в республиканском и международном сообщениях.
ПРИЛОЖЕНИЕ 158
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Прикладные научные исследования в области
транспорта и коммуникаций" на 2005 год
1. Стоимость: 83400 тысяч тенге (восемьдесят три миллиона четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 1999 года N 1756 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 566 "О Концепции развития международных транспортных коридоров Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726 "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований в области автодорожной отрасли;
определение и реализация комплекса актуальных взаимоувязанных мер правового, организационного, технического, экономического и финансового характера, направленных на совершенствование и развитие транзитно-транспортного потенциала Казахстана для увеличения объема и повышения эффективности транзитных и экспортно-импортных перевозок по транспортным магистралям республики, а также конкретизация действий по реализации этих мер и определение целесообразной этапности их осуществления; повышение эффективности функционирования автомобильного транспорта.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ғылыми зерттеулердi жүргiзу, нормативтiк дерекқорды жаңарту және халықаралық талаптарға сәйкес автожол саласындағы ұлттық нормативтiк-техникалық құжаттарды жетiлдiру. Қазақстан Республикасының транзит-көлiк әлеуетiнiң қазiргi жай-күйiн талдау, транзит-көлiк әлеуеттi дамыту бойынша негізгi бағыттар мен iс-шараларды пысықтау жөнiндегi жұмыстарды қаржыландыру. Автомобиль көлiгi саласының нормативтiк құқықтық базасын құру және жетiлдiру жөнiнде ғылыми зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   010       Көлiк және    15 тақырып бойынша  Жыл   Қазақстан
коммуника-   автожол саласындағы  бойы  Республикасы-
циялар       қолданбалы ғылыми          ның Көлiк және
caласындағы  зерттеулер жүргізу.        коммуникация-
қолданбалы    Тақырып бойынша           лар министрлi-
ғылыми       транзиттiк әлеует          гі
зерттеулер   саласында қолданба-
лы ғылыми зерттеу-
лердi әзiрлеу.
Автомобиль көлiгi
саласында 6 тақырып
бойынша қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргiзу.
Мемлекеттiк ғылыми-
техникалық сарапта-
маларды жүргiзу
бойынша
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Жол саласын нормативтiк-техникалық құжаттамамен қамтамасыз ету; жаңа озық технологияларды ғылыми әзiрлеу және енгiзу; нормативтiк құжаттаманы қолданыстағы халықаралық стандарттармен үйлесiмдi ету. Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Ғылыми-сараптау кеңесiнiң қорытындысымен анықталады.
Одан әрi көлiктi оңтайлы дамыту және шекарадан өтудi оңайлату, сондай-ақ Қазақстан Республикасының транзит-көлiк әлеуетiн дамыту жөнiндегi екi ғылыми негізделген ұсыныс әзiрлеу, соның iшiнде транзиттiк тасымалдаудың мультимодальдық және интермодальдық жүйелерiнiң тетiктерiн енгiзу. Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгі Ғылыми-сараптау кеңесiнiң қорытындысымен белгiленедi.
Автомобиль көлiгi саласын нормативтiк құқықтық және нормативтiк техникалық құжаттамамен қамтамасыз ету. Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Ғылыми-сараптау орталығының қорытындысымен анықталады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
159-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Темiр жол саласының стандарттарын әзiрлеу"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: Проведение научных разработок, обновление нормативной базы данных и совершенствование национальных нормативно-технических документов в автодорожной отрасли в соответствии с международными требованиями. Финансирование работ по анализу современного состояния транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, выработке основных направлений и мероприятий по развитию транзитно-транспортного потенциала. Проведение научных разработок по созданию и совершенствованию нормативной правовой базы в отрасли автомобильного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   010        Прикладные  Проведение прикладных    В       Министерство
научные     научных исследований в   тече-   транспорта и
исследова-  автодорожной отрасли по  ние     коммуникаций
ния в об-   15 темам.                года    Республики
ласти       Разработка прикладных            Казахстан
транспорта  научных исследований в
и коммуни-  области транзитного
каций       потенциала по 2 темам.
Проведение прикладных
научных исследований
по 6 темам в области
автомобильного
транспорта.
Оплата услуг по прове-
дению государственной
научно-технической
экспертизы
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Обеспечение автодорожной отрасли нормативно-технической документацией; научная разработка и внедрение новых прогрессивных технологий; переработка и гармонизация нормативных документов с действующими международными стандартами. Качество выполненных работ определяется заключением Научно-экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Разработка 2 научно-обоснованных рекомендаций в области транзитного потенциала по дальнейшему оптимальному развитию транспорта и упрощения пересечения границ, а также транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, в том числе внедрение механизмов мультимодальных и интермодальных систем транзитных перевозок. Качество выполненных работ определяется заключением Научно-экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Обеспечение в отрасли автомобильного транспорта нормативно-правовой и    нормативно-технической документацией. Качество выполненных работ определяется     заключением Научно-экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 159
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Разработка стандартов железнодорожной отрасли"
на 2005 год

1. Құны: 23040 мың теңге (жиырма үш миллион қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 4-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықаралық стандарттарға көшу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өнiмдердiң сапасы мен қауiпсiздiгiн стандарттау, қоршаған ортаны қорғау саласындағы экологиялық қауiпсiздiк жөнiндегi стандарттар мен нормативтiк құжаттар кешенін құру. Қазақстан Республикасының жаңа мемлекеттiк стандарттарын енгізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Темір жол    45 стандартты әзір-  Жыл   Қазақстан
саласының    леу бойынша қызмет-  бойы  Республикасы-
стандартта-  терге ақы төлеу            ның Көлік және
рын                                     коммуникация-
әзірлеу                                 лар министрлі-
гі
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: темір жол көлігінде жолаушылар және жүк тасымалдарының сапасын арттыру; 45 стандартты әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
160-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Астана қаласының халықаралық әуежайын дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1762085 мың теңге (бір миллиард жеті жүз алпыс екі миллион сексен мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Астана қаласындағы инфрақұрылымды дамыту және әуежайды қайта жаңарту жобасын қаржыландыру үшін қаражат тарту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 1 сәуірдегі N 278  қаулысы ; "Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 наурыздағы N 291  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзімді жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .

1. Стоимость: 23040 тысяч тенге (двадцать три миллиона сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: переход на международные стандарты.
5. Задачи бюджетной программы: создание комплекса стандартов и нормативных документов по стандартизации качества и безопасности продукции, экологической безопасности в области охраны окружающей среды, охраны труда и безопасности. Внедрение новых государственных стандартов Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   011        Разработка  Оплата услуг по          В       Министерство
стандартов  разработке 45 стандартов тече-   транспорта и
железно-                             ние     коммуникаций
дорожной                             года    Республики
отрасли                                      Казахстан
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка 45 стандартов;повышение качества перевозки грузов и пассажиров на железнодорожном транспорте.
ПРИЛОЖЕНИЕ 160
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Развитие международного аэропорта города Астаны"
на 2005 год
1. Стоимость: 1762085 тысяч тенге (один миллиард семьсот шестьдесят два миллиона восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 1998 года N 278 "О мерах по привлечению средств для финансирования проекта реконструкции аэропорта и развития инфраструктуры в г. Астане";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 291 "О Программе развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Астана қаласы әуежайы техникалық параметрлерінің сәйкестігін қамтамасыз ету және жолаушыларға қолайлы қызмет көрсету, ІІIВ санатының метеоминимумы бойынша қонуға дәл келу үшiн Астана қаласындағы халықаралық әуежайды қосымша жабдықтау, жолаушыларға халықаралық деңгейде жоғары сервистiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету, "Мабетекс Прожект Инжиниринг СА" фирмасына қосымша құрылыс жұмыстарын орындағаны үшiн қарызды төлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ұшу-қону жолағының жарық сигнал беру жабдығын жаңғырту, Астана қаласы әуежайының жолаушылар жаңа терминалы ғимаратының ауданында 350 автомобильге арналған жабық автотұрақ салу, әуежайдың инфрақұрылымын жасау, "Мабетекс Прожект Инжиниринг СА" фирмасына қарызды өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Астана       Мына шараларды жүзе- Жыл   Қазақстан
қаласының    ге асыру үшiн        бойы  Республикасы-
халықаралық  "Астана мемлекетара-       ның Көлiк және
әуежайын     лық аэропорты" ЖАҚ         коммуникация-
дамыту       жарғылық қорын             лар министрлi-
ұлғайту:                   гі
1. IIIВ ИКАО сана-
тының метеоминимумы
бойынша қонуға дәл
келу үшiн Астана
қаласындағы халық-
аралық әуежайды
963 530 мың теңге
сомасына қосымша
жабдықтау (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс iстерi
жөнiндегі комитетi-
нiң 2004 жылғы 26
шiлдедегi N 330 ЖIЖ
бұйрығы):
1.1 Жарық сигнал
бeру жабдығын
бөлшектеу және
құрастыру:
1) Глиссадтық оттар
- 4 дана;
2) Шағын қарқынды
жақындау оттары -
25 дана;
3) Жақындаудың
бүйiрлiк оттары -
54 дана;
4) Кiреберiс оттары
- 18 дана;
5) Қону аймағындағы
оттар - 180 дана;
6) Шектеу оттары -
6 дана;
7) Жақындау және
жарық беpу көкжие-
гiнiң оттары -
164 дана;
8) Жақындаудың
импульстық оттары -
21 дана;
9) 100кВА УПС-ты
180кВА-ға ауыстыру
- 4 дана;
10) 250кВА дизель
генераторын 400
кВА-қа ауыстыру -
2 дана;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение соответствия технических параметров аэропорта в городе Астана и комфортное обслуживание пассажиров, дооборудование международного аэропорта Астана для точного захода на посадку по метеоминимуму категории IIIB, обеспечение высокого сервиса обслуживания пассажиров на международном уровне, оплата задолженности за выполненные дополнительные строительные работы фирме "Мабетекс Прожект Инжиниринг С А".
5. Задачи бюджетной программы: модернизация светосигнального оборудования взлетно-посадочной полосы, строительство крытой автостоянки на 350 автомобилей в районе здания нового пассажирского терминала аэропорта в г. Астана, создание инфраструктуры аэропорта, погашение задолженности фирме "Мабетекс Прожект Инжиниринг С А".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   012        Развитие   Увеличение уставного      В       Министерство
между-     капитала ЗАО "Между-      тече-   транспорта и
народного  народный аэропорт Астана" ние     коммуникаций
аэропорта  для реализации следующих  года    Республики
города     мероприятий:                      Казахстан
Астаны     1. Дооборудование между-
народного аэропорта
в городе Астана для
точного захода на посадку
по метеоминимуму кате-
гории IIIB Международной
организации гражданской
авиации (ИКАО) на сумму
963530 тысяч тенге
(Приказ Комитета по делам
строительства Минис-
терства индустрии и
торговли Республики
Казахстан N 330 ПИР
от 26.07.04 г.):
1.1 Демонтаж и монтаж
светосигнального
оборудования:
1) Глиссадные огни -
4 штуки;
2) Огни подхода малой
интенсивности - 25 штук;
3) Боковые огни
подхода - 54 штуки;
4) Входные огни -
18 штук;
5) Огни зоны
приземления - 180 штук;
6) Ограничительные
огни - 6 штук;
7) Огни подхода и
световых горизонтов -
164 штуки;
8) Импульсные огни
подхода - 21 штука;
9) Замена УПС 100кBA
на 180 кBA - 4 штуки;
10) Замена дизель-
генератора 250кВА на
400кВА - 2 штуки;

11) 250кВА транс-
форматорын 400кВА-қа
ауыстыру - 4 дана;
12) ТП2А және ТП3А
қайта жаңарту -
200 ш.м;
1.2 Жарық сигнал
беру жабдығын
орнату:
1) ҰҚЖ осьтiк оттары
- 280 дана;
2) Қону оттары -
20 дана;
3) РЖ осьтiк оттары
- 580 дана;
4) Астана қаласы
халықаралық әуежайы-
ның ұшу-қону жолағы-
нан шығу оттары -
150 дана;
5) Тоқтау оттары -
25 дана;
6) Әуеайлақтық
басқарылатын жарық
беру көрсеткiштерi
- 4 дана;
7) Жарықты реттеу-
гіштер - 16 дана;
8) в/в кабелін салу
- 94 км;
9) н/в кабелiн салу
- 132 км;
10) Д=32мм металл
құбырлар - 26км;
11) Эл.құдықтар -
1115 дана;
12) Бағдарламалық
қамтамасыз ету,
мнемосызба және
КДП диспетчерiнiң
басқару пульті;
13) Бүйiрлiк руль-
деу оттары - 40
дана.
1.3 Метеорологиялық
аспаптарды бөлшек-
теу және құрастыру:
1) бұлтты өлшегiш-
тер - 2 датчик;
2) көрiнiм аспаптары
- 2 датчик;
3) желдi өлшеуге
арналған аспаптар
- 2 датчик.
2. Астана қаласында-
ғы: халықаралық
әуежайында жабық
автотұрақты 511 690
мың теңге сомасына
салу (Қазақстан
Республикасының
Индустрия және
сауда министрлiгi
Құрылыс iстерi
жөніндегi комите-
тiнiң 2004 жылғы
28 шiлдедегi N 335
ЖIЖ бұйрығы):
1) Жер жұмыстары;
2) Iргетасты орнату;
3) Каркасты
құрастыру;
4) Сыртқы қабырға-
лардың тасын қалау;
5) Iшкi қабырғалар-
ды және қалқаны
орнату;
6) Қабаттарды жабу;
7) Төбенi орнату;
8) Терезе және есiк
блоктарын орнату;
9) Едендi төсеу;
10) Жылыту жүйесiн
құрастыру;
11) Электр жарық
берудi құрастыру;
12) Сумен жабдықтау
және кәріз жүйеле-
рiн құрастыру;
13) Өңдеу жұмыстары;
14) Желдету және
ауаны салқындату
жүйелерiн құрастыру;
15) Сыртқы өңдеу;
16) Кiру және шығу
топтарын орнату;
17) Су құбырының,
кәрiздiң және
электрмен жабдық-
таудың сыртқы
желiлерi;
18) Көгалдандыру;
19) Көрiктендiру;
20) Басқа да
жұмыстар;
21) Жобалау-iздес-
тіру жұмыстары.
3. "Астана халық-
аралық әуежайы"
ЖАҚ-ның "Мабетекс
Прожект Инжиниринг
CA" фирмасы алдын-
дағы 286 865 мың
теңге сомасына
қарызын өтеу (1998
жылғы 10 ақпандағы
V-261 Келiсiм-шарт-
қа N 2 қосымша,
V-261 Келiсiм-шарт-
тың N 2 қосымшасына
әуежай ғимаратын
қайта жаңарту
жөнiндегi орындал-
ған қосымша жұмыс-
тар актiсi).
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: ЖҰҚЖ жарық сигнал беру жабдығын ІІІ санатқа ИКАО келтiру кемiнде 200 метр көрiнiм қашықтығында әуе кемелерiн қабылдауға және ұшу қауiпсiздiгiнiң деңгейiн арттыруға мүмкiндiк бередi, автомобильдердi қою үшiн жиналған алымдардан қосымша ақша қаражатының түсуiн және тиiсiнше бюджетке төленетiн салық төлемдерi түрiндегi аударымдарды арттыру, жолаушыларға халықаралық деңгейде жоғары сервистiк қызмет көрсетудi қамтамасыз ету, "Мабетекс Прожект Инжиниринг СА" фирмасына орындаған қосымша құрылыс жұмыстары үшiн қарызды төлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
161-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық
(қалааралық) және iшкi бағытталудағы темiр
жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

11) Замена транс-
форматора 250кВА на
400кВА - 4 штуки;
12) Реконструкция ТП2А
и ТП3А - 200 кв.м;
1.2 Установка свето-
сигнального
оборудования:
1) Осевые огни
взлетно-посадочной
полосы - 280 штук;
2) Посадочные огни -
20 штук;
3) Осевые огни РД -
580 штук;
4) Огни схода
с взлетно-посадочной
полосы международного
аэропорта г. Астаны -
150 штук;
5) Стоп огни -
25 штук;
6) Аэродромные
управляемые световые
указатели - 4 штуки;
7) Регуляторы яркости -
16 штук;
8) Прокладка
в\в кабеля - 94 км;
9) Прокладка
н\в кабеля - 132 км;
10) Металлические
трубы Д=32мм-26 км;
11) Эл. колодцы -
1115 штук;
12) Программное
обеспечение, мнемосхема
и пульт управления
диспетчера контрольно-
диспетчерского пункта
(КДП);
13) Боковые рулежные
огни - 40 штук.
1.3 Демонтаж и монтаж
метеорологических
приборов:
1) облакомеры -
2 датчика;
2) приборы видимости-
2 датчика;
3) приборы для измерения
ветра - 2 датчика.
2. Строительства крытой
автостоянки в Между-
народном аэропорту
города Астаны на сумму
511690 тысяч тенге
(Приказ Комитета
по делам строительства
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан N 335 ПИР
от 28.07.04 г.):
1) Земляные работы;
2) Устройство фундамента;
3) Монтаж каркаса;
4) Каменная кладка
наружных стен;
5) Устройство внутренних
стен и перегородок;
6) Перекрытие этажей;
7) Устройство кровли;
8) Установка оконных
и дверных блоков;
9) Устройство полов;
10) Монтаж системы
отопления;
11) Монтаж электро-
освещений;
12) Монтаж системы водо-
снабжения и канализации;
13) Отделочные работы;
14) Монтаж систем
вентиляции и кондициони-
рования воздуха;
15) Наружная отделка;
16) Устройство въездной
и выездной групп;
17) Наружные сети
водопровода, канализации
и электроснабжения;
18) Озеленение;
19) Благоустройство;
20) Прочие работы;
21) Проектно-
изыскательские работы.
3. Погашение задолжен-
ности ЗАО "Международный
аэропорт Астана" перед
фирмой "Мабетекс Прожект
Инжиниринг СА"
(Дополнение N 2
к Контракту V-261 от
10 февраля 1998 г.,
акт выполненных допол-
нительных работ по
реконструкции здания
аэропорта к Дополнению
N 2 Контракта V-261)
на сумму 286 865 тысяч
тенге
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: приведение светосигнального оборудования ИВПП к III категории ИКАО позволит принимать воздушные суда при дальности видимости не менее 200 метров и повысить уровень безопасности полетов, повышение поступлений дополнительных денежных средств от сборов за парковку автомобилей и соответственно отчислений в виде налоговых платежей в бюджет, обеспечение высокого сервиса обслуживания пассажиров на международном уровне, выплата задолженности за выполненный дополнительные строительные работы фирме "Мабетекс Прожект Инжиниринг СА".
ПРИЛОЖЕНИЕ 161
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на субсидирование социально значимых железнодорожных
пассажирских перевозок в межрайонных (междугородных) и внутренних сообщениях"
на 2005 год

1. Құны: 1107800 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз жетi миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Темiр жол көлiгi туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы;  "Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы халқының темiр жол тасымалдарына әлеуметтiк-қажеттi мұқтаждықтарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлеуметтiк маңызы бар қатынастар бойынша Қазақстан халқын темiр жол көлiгiмен үздiксiз және қауiпсiз тасымалдауды қамтамасыз ету; темiр жол жолаушылар тасымалынан болатын шығындарды республикалық бюджеттен жабу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Облыстық     Әлеуметтік маңызы    жыл   Қазақстан
бюджеттер-   бар ауданаралық      бойы  Республикасы-
ге, Астана   (қалааралық) және          ның Көлiк
және Алматы  iшкi әлеуметтiк-           және коммуни-
қалаларының  маңызды қатынастар-        кациялар
бюджеттерi-  дағы темiр жол             министрлiгi
не әлеумет-  жолаушылар тасымал-
тiк маңызы   дарын субсидиялауға
бар аудан-   арналған облыстық
аралық       бюджеттерге, Астана
(қалааралық) мен Алматы қалала-
және iшкi    рының бюджеттерiне
бағыттардағы мақсатты ағымдағы
темiр жол    трансферттердi
жолаушылар   аудару.
тасымалда-
рын субси-
диялауға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы халқының темiр жол тасымалдарына әлеуметтiк-қажеттi мұқтаждықтарын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
162-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жүйелi iшкi авиатасымалдарды субсидиялау"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1107800 тысяч тенге (один миллиард сто семь миллионов восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение социально-необходимой потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных перевозках.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение бесперебойных и безопасных перевозок населения Казахстана железнодорожным транспортом по социально-значимым сообщениям; покрытие убытков от железнодорожных пассажирских перевозок из республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   013        Целевые     Перечисление целевых     В       Министерство
текущие     текущих трансфертов      тече-   транспорта и
трансферты  областным бюджетам,      ние     коммуникаций
областным   бюджетам городов Астаны  года    Республики
бюджетам,   и Алматы на субсидиро-           Казахстан
бюджетам    вание социально значимых
городов     железнодорожных пас-
Астаны и    сажирских перевозок в
Алматы на   межрайонных (между-
субсидиро-  городных) и внутренних
вание со-   сообщениях
циально-
значимых
железно-
дорожных
пассажир-
ских
перевозок
в межрайон-
ных (между-
городных)
и внутрен-
них сообще-
ниях
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение социально-необходимой потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных перевозках.
ПРИЛОЖЕНИЕ 162
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок"
на 2005 год

1. Құны: 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының  9-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  7-бабы ; "Авиабағыттарға субсидияларды жұмсау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 17 тамыздағы N 915  қаулысы ; "Азаматтық авиация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 наурыздағы N 291  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және облыстық маңызы бар қалалармен қocу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Авиатасымал үшiн тарифтердi темiр жол көлiгiмен жүру үшiн билет бағасының деңгейiне дейiн төмендету арқылы орта статистикалық тұтынушыларды әлеуметтiк маңызы бар рейстер бойынша авиакөлiктiк қызметтер көрсетулерге қол жеткізуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   019       Жүйелi iшкi  Қазақстан Республи-  Жыл   Қазақстан
авиатасымал- касының Yкiметі      бойы  Республикасы-
дарды        бекiткен Ережелерге        ның Көлік
субсидиялау  сәйкес ішкi авиа-          және коммуни-
бағыттар бойынша           кациялар
тұрақты авиатасымал-       министрлігі
дарды субсидиялау:
Астана-Тараз-Астана;
Астана-Жезқазған-
Астана;
Астана-Қызылорда-
Астана;
Астана-Петропавл-
Астана;
Астана-Семей-
Астана;
Астана-Қостанай-
Астана;
Астана-Өскемен-
Астана;
Астана-Талдықорған-
Астана.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: iшкi бағыттарда тұрақты жолаушылар ағынын және жеткiлiктi табыстылық деңгейiн қамтамасыз ету және жолаушылар тасқынын орташа есеппен 59%-ға арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
163-ҚОСЫМША
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Су көлiгi инфрақұрылымын дамыту"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 915 "Об утверждении Правил расходования субсидий на авиамаршруты";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 291 "О Программе развития отрасли гражданской авиации на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: соединение столицы Республики Казахстан города Астана с областными центрами Казахстана и городами областного значения.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение доступности услуг авиатранспорта по социально-значимым рейсам для среднестатистических потребителей путем снижения тарифов за авиаперевозку до уровня стоимости билета за проезд железнодорожного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   019        Субсидиро-  Субсидирование регуляр-  В       Министерство
вание ре-   ных авиаперевозок по     тече-   транспорта и
гулярных    внутренним авиамаршрутам ние     коммуникаций
внутрен-    в соответствии с Прави-  года    Республики
них авиа-   лами, утвержденными              Казахстан
перевозок   Правительством Республики
Казахстан:
Астана - Тараз - Астана;
Астана -Жезказган - Астана;
Астана - Кызыл-Орда
- Астана;
Астана - Петропавловск-
Астана;
Астана - Семей - Астана;
Астана - Костанай - Астана;
Астана - Усть-Каменогорск -
Астана;
Астана - Талдыкорган - Астана.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение стабильного пассажиропотока и достаточного уровня рентабельности на внутренних маршрутах и увеличение пассажирозагрузки до 59 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 163
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Развитие инфраструктуры водного транспорта"
на 2005 год

1. Құны: 350000 мың теңге (үш жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының  9-бабы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жайық-Каспий каналы бойынша кеме қатынасы қауіпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жайық-Каспий каналын қайта жаңарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   020       Су көлiгi    Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
инфрақұрылы- касы Yкiметiнiң      бойы  Республикасы-
мын дамыту   2004 жылғы 8 жел-          ның Көлік
тоқсандағы N 1289          және коммуни-
қаулысына 2-қосым-         кациялар
шаға сай, бекiтiлген       министрлігі
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
"Орал-Каспий кана-
лын қайта жаңарту"
(жұмыс жобасын
бекiту туралы
Қазақстан Республи-
касының Экономика
және сауда
министрлiгi Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитетiнiң 2002
жылғы 5 шілдедегi N
177 бұйрығы), мына-
дай iс-шараларға:
Жайық-Каспий кана-
лында 1306,21 мың м3
көлемiнде түбiн
тереңдету (жарқарпу)
бойынша жұмыстар;
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
қайта жаңартылатын
канал дирекциясын
ұстау және басқа
да жұмыстар.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: сандық көрсеткiштер: жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмыстарды орындау көлемi - жұмыстардың жалпы сметалық құнынан 100%;
сапалық көрсеткiштер: Жайық-Каспий каналында кеме қатынасының қауіпсiздiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
164-ҚОСЫМША
Ескерту. 164-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне көлiк жүйесiн дамытуға берiлетiн
нысаналы даму трансферттерi"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 350000 тысяч тенге (триста пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение безопасности судоходства по Урало- Каспийскому каналу.
5. Задачи бюджетной программы: Реконструкция Урало-Каспийского канала.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------
1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   020        Развитие   Реализация инвестицион-   В      Министерство
инфра-     ного проекта "Реконст-    тече-  транспорта и
стуктуры   рукция Урало-Каспийского  ние    коммуникаций
водного    канала" согласно прило-   года   Республики
транспорта жению 2 к  постановлению          Казахстан
Правительства Республики
Казахстан от 8 декабря
2004 года N 1289 в соот-
ветствии с утвержденной
проектно-сметной доку-
ментацией (приказ
Комитета по делам
строительства Министер-
ства экономики и тор-
говли Республики
Казахстан от 5 июля
2002 года N 177 об утверж-
дении рабочего проекта)
на мероприятия по:
дноуглублению (земле-
черпанию) на Урало-
Каспийском канале в
объеме 1306,21 тыс.м 3 ;
содержанию дирекции
реконструируемого канала
и другие работы в соот-
ветствии с проектно-
сметной документацией.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
количественные показатели: объем выполнения работ в соответствии с проектно-сметной документацией - 100% от общей сметной стоимости работ;
качественные показатели: обеспечение безопасности судоходства на Урало-Каспийском канале.
ПРИЛОЖЕНИЕ 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры"
на 2005 год

1. Құны: 14419318 мың теңге (он төрт миллиард төрт жүз он тоғыз миллион үш жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры мен Қазақстан Республикасы арасындағы Ертiс өзенiне салынатын көпiр құрылысының Жобасы бойынша Қарыз туралы 1997 жылғы 12 наурыздағы келiсiмдi бекiту туралы Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 мамырдағы  Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574  Жарлығы ; "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019  Жарлығы ; Ертiс өзенiне салынатын көпiрдiң Жобасын жүзеге асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 тамыздағы N 1212  қаулысы ; "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 534  қаулысы ; "Астана қаласының инженерлiк инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейiн дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы ; "Алматы қаласында метрополитеннiң бiрiншi желiсiнiң бiрiншi учаскесiн салуды қамтамасыз ету туралы" Қазақ ССР Министрлер Кеңесiнiң 1990 жылғы 11 мамырдағы N 182 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Транспорт инфрақұрылымын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Транспорт Инфрақұрылымын дамыту үшiн облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне республикалық бюджеттен мақсатты инвестициялық трансферттердi аудару, Ертiс көпiрi арқылы өтетiн көпiрдi салу жобасы шеңберiнде жасалған 1998 жылғы 28 қаңтардағы "IНI" компаниясымен жасалған келiсiм мiндеттемесіне сәйкес Шығыс Қазақстан әкiмшiлiгiнiң мiндеттеменi орындауы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 14419318 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов четыреста девятнадцать миллионов триста восемнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 12 мая 1997 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту строительства моста через реку Иртыш между Международным Фондом Экономического Сотрудничества Японии и Республикой Казахстан от 12 марта 1997 года";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 года N 1212 "О реализации Проекта строительства моста через реку Иртыш";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально- экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Совета Министров Казахской ССР от 11 мая 1990 года N 182 "Об обеспечении строительства первого участка первой линии метрополитена в городе Алматы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Развитие транспортной инфраструктуры.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых трансфертов на развитие транспортной инфраструктуры из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы, выполнение акиматом Восточно-Казахстанской области части обязательств по контракту с компанией "IHI" от 28 января 1998 года в рамках проекта строительства моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответст-
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|венные
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |исполнители
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   028       Облыстық     Облыстық бюджеттер-  Жыл   Қазақстан
бюджеттер-   ге, Астана және      бойы  Республикасы-
ге, Астана   Алматы қалаларының         ның Көлік
және Алматы  бюджеттерiне "2005         және коммуни-
қалаларының  жылғы республикалық        кациялар
бюджеттерi-  бюджет туралы"             министрлігі
не көлiк     Қазақстан Республи-
жүйесiн      касының Заңын жүзеге
дамытуға     асыру туралы"
берiлетiн    Қазақстан Республи-
нысаналы     касы Үкiметiнiң
даму транс-  2004 жылғы 8 желтоқ-
ферттерi     сандағы N 1289
қаулысының  2-қосым-
шасында көрсетiлген
тiзбе бойынша және
сома шегiнде көлiк-
тiк инфрақұрылымды
дамытуға нысаналы
даму трансферттердi
аудару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Заңнамалық белгіленген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжатқа сәйкес қалалық көлiк инфрақұрылымын дамыту бойынша жұмыс көлемдерiн орындау; Ертiс көпiрi арқылы өтетiн көпiрдi салу жобасы шеңберiнде жасалған 1998 жылғы 28 қаңтардағы "IНІ" компаниясымен жасалған келiсiм мiндеттемесіне сәйкес Шығыс Қазақстан әкiмшiлiгінiң мiндеттеменi орындауы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
165-ҚОСЫМША
Ескерту. 165-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тrаnsроrt tower" әкiмшiлiк-технологиялық
кешенi ғимаратын күтiп-ұстау"
деген 030 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 238931 мың теңге (екi жүз отыз сегiз миллион тоғыз жүз отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: "Тrаnsроrt tower" әкiмшiлiк-технологиялық кешенi ғимаратын республикалық меншiкке берудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1202  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Тrаnsроrt tower" ғимаратына (бұдан әрi - Ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ғимараттың технологиялық жабдықтарын қолдау және оларға техникалық қызмет көрсету, ғимаратты күзету, оған шаруашылық қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   028        Целевые     Перечисление целевых     В       Министерство
трансферты  трансфертов на развитие  тече-   транспорта и
на разви-   областным бюджетам и     ние     коммуникаций
тие област- бюджетам городов Астана  года    Республики
ным бюдже-  и Алматы на развитие             Казахстан
там, бюд-   транспортной инфра-
жетам       структуры по перечню
городов     и в пределах сумм
Астаны и    согласно приложению 2
Алматы на   к  постановлению  Прави-
развитие    тельства Республики
транс-      Казахстан от 8 декабря
портной     2004 года N 1289
инфра-      "О реализации Закона
струк-      Республики Казахстан
туры        "О республиканском
бюджете на 2005 год".
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение объема работ по развитию инфраструктуры городского транспорта в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией; выполнение акиматом Восточно-Казахстанской области части обязательств по контракту, заключенному с компанией "IHI" от 28 января 1998 года.
ПРИЛОЖЕНИЕ 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Содержание здания административно-технологического комплекса
"Transport tower" на 2005 год
1. Стоимость: 238931 тысяча тенге (двести тридцать восемь миллионов девятьсот тридцать одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1202 "О некоторых вопросах передачи здания административно-технологического комплекса "Transport tower" в республиканскую собственность".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: хозяйственное обслуживание здания "Transport tower" (далее - Здание).
5. Задачи бюджетной программы: поддержка и техническое обслуживание технологического оборудования Здания, охрана, хозяйственное обслуживание Здания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
__________________________________________________________________________
N  |Код  |Код  |Наименова-|Мероприятия по реализации|Сроки |Ответственные
п/п|прог-|под- |ние прог- |программы (подпрограмм)  |реали-|исполнители
|раммы|прог-|раммы     |                         |зации |
|     |раммы|(подпрог- |                         |      |
|     |     |раммы)    |                         |      |
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   030       "Тrаnsроrt   Ауданы 32294 шаршы   Жыл   Қазақстан
tower        метр ғимаратты       бойы  Республикасы-
әкімшілік-   күтiп-ұстау, техни-        ның Көлік
технология-  калық қызмет көрсету       және коммуни-
лық кешені   және жөндеу, соның         кациялар
ғимаратын    ішiнде: электр             министрлігі
күтіп-ұстау  техникалық жабдық-
тарды, инженерлiк
желiлер мен комму-
никацияларды,
желдеткiштiң сору-
шығару жүйесiн,
өрт қауiпсiздiгiн,
өрт-сигналын бepу
мен түтiндi жоюды,
сыртқы және шикi
желiлерi бар авто-
матты телефон стан-
циясын; сыртқы
инженерлiк желiлер-
ге қызмет көрсету;
суық-жылумен жабдық-
тау, ыстық және
суық сумен жабдық-
тау жүйесiнiң,
лифтiлер жұмысының
алдын алу жұмыста-
рын жүргiзу;
Ғимаратты күзету;
Ғимараттың iшкi
үй-жайлары мен
қасбетiн, сондай-ақ
оған жапсарлас
аумақты таза ұстау,
Ғимаратты санитар-
лық тазарту, аумақ-
тан қоқыс пен қарды
әкету және Ғимарат-
тың қалыпты жұмыс
iстеуiн қамтамасыз
ету үшiн қажетті
басқа да жұмыстар;
Ғимаратқа шаруашы-
лық қызмет көрсету-
дi қамтамасыз ету,
Ғимаратты сақтан-
дыру, терезелердi
және витраждарды
жуу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ғимараттың барлық технологиялық жабдықтарының үздiксiз және авариясыз жұмыс iстеуi, мемлекеттiк қызметкерлер үшiн қалыпты еңбек және әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасау.

1 |  2  |  3  |     4    |             5           |   6  |     7
--------------------------------------------------------------------------
1   030        Содержание  Поддержка, техническое   В       Министерство
здания ад-  обслуживание и ремонт    тече-   транспорта и
министра-   здания площадью 32294    ние     коммуникаций
тивно-тех-  квадратных метра,        года    Республики
нологичес-  в том числе: электро-            Казахстан
кого ком-   технического оборудо-
плекса      вания, инженерных сетей
"Transport  и коммуникаций,
tower"      приточно-вытяжной сис-
темы вентиляции, пожар-
ной безопасности, пожар-
ной сигнализации и дымо-
удаления, автоматической
телефонной станции с
внешними и внутренними
сетями; обслуживание
наружных инженерных
сетей; проведение профи-
лактических работ
системы хладо-тепло-
снабжения, горячего и
холодного водоснабжения;
работы лифтов; охрана
Здания; содержание в
чистоте внутренних
помещений и фасада
здания, а также прилегаю-
щей к нему территории,
санитарная обработка
Здания, вывоз мусора и
снега с территории и
другие необходимые
работы для обеспечения
нормального функциони-
рования Здания;
Обеспечение хозяйствен-
ного обслуживания
Здания. Страхование
Зданий, промывка окон
и витражей.
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования Здания, создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.