"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 17 қаңтардағы № 16/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 17 января 2025 года № 16/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"
12.

00101004
ҚР ҚМ әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау
Қорғанысмині
"Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13268 болып тіркелді.
";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
13.

00101004
Зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК
МО
"Об утверждении Правил приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13268.
";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"
13.

00101005
ҚР ҚМ әскери оқу орындарына қайта қабылдау
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 37 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 13239 болып тіркелді.
";
35-1 және 35-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
35-1.
00102006-1
Мұнаймен ластанудан келтірілген залал үшін сақтандыру немесе азаматтық жауапкершілікті өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
35-2
00102006-2
Суға батқан кемелерді алып тастағаны үшін сақтандыру немесе өзге де азаматтық жауапкершілікті қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
";
36-1-36-2-тармақтар алынып тасталсын;
36-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
36-3.
00203010
Бас бостандығынан айыруға сотталған адаммен кездесуге рұқсат беру
ІІМ
";
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
137.
00203010
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру және түзету
Жеке сәйкестендіру нөмірін беру туралы куәліктің телнұсқасын беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20201 болып тіркелді.
";
137-1- тармақ алынып тасталсын;
149-1 және 149-2-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 156-1-тармақпен толықтырылсын:
"
156-1.
00402006-1
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
ОМ
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту Министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31505 болып тіркелген.
";
163-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
163.
00402013
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамдарға қорғаншылық немесе қамқоршылық белгілеу
Еңбекмині
"Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамдарға қорғаншылық немесе қамқоршылық белгілеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 15 қарашадағы № 427 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35381 болып тіркелді.
";

00101005
Восстановление в военные учебные заведения МО РК
МО
"Об утверждении Правил перевода и восстановления в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 37. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13239.
";
в пунктах 35-1 и 35-2 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 36-1 и 36-2 исключить;
в пункт 36-3 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"
137.
00203010
Формирование и корректировка индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан
Выдача дубликата свидетельства о присвоении индивидуального идентификационного номера
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам, временно пребывающим в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20201.
";
пункт 137-1 исключить;
в пунктах 149-1 и 149-2 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 156-1 следующего содержания:
"
156-1.
00402006-1
Размещение государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей ограниченными возможностями
МП
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31505.
";
пункт 163 изложить в следующей редакции:
"
163.
00402013
Установление опеки или попечительства над недееспособными или ограниченно дееспособными совершеннолетними лицами
МТСЗН
Об утверждении Правила оказания государственной услуги "Установление опеки или попечительства над недееспособными или ограниченно дееспособными совершеннолетними лицами"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 ноября 2024 года № 427. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35381.
";

164-164-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
164.
00402014.
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның мүлкіне билік ету, шотына түскен зейнетақыларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша және соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған азаматтардың мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның шотына түскен мүлікке билік ету, зейнетақырларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша шешім беру
Еңбекмині
"Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның мүлкіне билік ету, шотына түскен зейнетақыларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша және соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған азаматтардың мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 15 қарашадағы № 428 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35384 болып тіркелді.
164-1.
Сот шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған кәмелетке толған адамның мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру
Еңбекмині
";

пункты 164 и 164-1 изложить в следующей редакции:
"
164.
00402014
Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица, и на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными
Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица, и на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 ноября 2024 года № 428. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35384.
164-1.
Выдача разрешения на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными
МТСЗН
";

мынадай мазмұндағы 168-1-тармақпен толықтырылсын:
"
168-1.
00403002-1
Жалпы білім беретін мектептердің, лицейлер мен гимназиялардың мектепалды сыныбына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
";

дополнить пунктом 168-1 следующего содержания:
"
168-1.
00403002-1
Прием документов и зачисление в пред школьный класс общеобразовательных школ, лицеев и гимназий
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
";

169-тармақ мынадай мазмұндағы 169-1, 169-2 және 169-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
169.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Мамандандырылған білім беру ұйымдарына (дарынды балаларға арналған мектептер) оқуға қабылдау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ОМ
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелді.

пункт 169 дополнить пунктами 169-1, 169-2 и 169-3 следующего содержания:
"
169.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
Прием документов на участие в конкурсе для поступления в специализированные организации образования (школы для одаренных детей)
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.

169-1.
Мектепке қабылдау туралы өтінішті қайтарып алу
ОМ
169-2.
Құжаттарды қабылдау және балаларды "1" сыныпқа қабылдау
ОМ
169-3.
Құжаттарды қабылдау және балаларды "10" сыныпқа қабылдау
ОМ
";
мынадай мазмұндағы 169-4-тармақпен толықтырылсын:
"
169-4.
0403003-1
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің мен азаматтығы жоқ тұлғалардың мектепалды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 28 қыркүйектегі № 468 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6573 болып тіркелген.
";
187-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
187.
00403018
Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
""Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелді.
";
189-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
189.
00404002
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау және төлеу мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
190.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға бөлінетін ақша қаражатын төлеуді және оның мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";

169-1.
Отзыв заявления на прием в школу
МП
169-2.
Прием документов и зачисление детей в "1" класс
МП
169-3.
Прием документов и зачисление детей в "10" класс
МП
";
дополнить пунктом 169-4 следующего содержания:
"
169-4.
0403003-1
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МП
"Об утверждении Правил получения пред школьного, начального, основного среднего и общего среднего образования иностранцами и лицами без гражданства, постоянно проживающими в Республике Казахстан" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2010 года № 468.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6573.
";
пункт 187 изложить в следующей редакции:
"
187.
00403018
Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20509.
";
пункт 189 изложить в следующей редакции:
"
189.
00404002
Назначение и размер выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"
190.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание, назначение и размер выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";

мынадай мазмұндағы 191-1-тармақпен толықтырылсын:
"
191-1.
00404004-1
Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау
ОМ
"Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20507 тіркелді.
";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

дополнить пунктом 191-1 следующего содержания:
"
191-1.
00404004-1
Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью
МП
"Об утверждении требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью и формы сертификата о прохождении такой подготовки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20507.
";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"

194.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау, қайтару және мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
мынадай мазмұндағы 195-1-тармақпен толықтырылсын:
"

194.
00404006
Назначение, возврат и размер единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
дополнить пунктом 195-1 следующего содержания:
"

195-1.
00404007-1
Құжаттарды қабылдау және Жасөспірімдер үйіне қабылдау
ОМ
"Жасөспірімдер үйі туралы үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27180 болып тіркелген.
";
212, 213 және 2014-тармақтар мынадай мазмұндағы 214-1-тармақпен толықтырылсын:
"
212.
00501007
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
КМ

195-1.
00404007-1
Прием документов и зачисление в Дома юношества
МП
"Об утверждении Типовых правил о Доме юношества" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27180.
";
пункты 212, 213 и 214 дополнить пунктом 214-1 следующего содержания:
"
212.
00501007
Государственная регистрация залога подвижного состава
Государственная регистрация залога подвижного состава
МТ

Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелді.
213.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін өзгерту, толықтыру
КМ
214.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату
КМ
214-1.
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
КМ
";
287 және 288-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.
213.
Государственная регистрация изменений, дополнений зарегистрированного залога
МТ
214.
Государственная регистрация прекращения зарегистрированного залога
МТ
214-1.
Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава
МТ
";
пункты 287 и 288 изложить в следующей редакции:
"

287.
00601013
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға бағаны тіркеу
Дәрілік заттарға бағаны тіркеу
ДСМ
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелді.
288.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде медициналық бұйымдарға бағаларды тіркеу
ДСМ
";

287.
00601013
Регистрация цены на лекарственные средства и медицинские изделия
Регистрация цены на лекарственные средства
МЗ
"Об утверждении Правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года КР ДСМ – 247/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21766.
288.
Регистрация цены на медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
МЗ
";

289, 290, 291, 292, 293 және 294 алынып тасталсын;
313-314-тармақтар мынадай мазмұндағы 314-1, 314-2 және 314-3 –тармақтармен толықтырылсын:
"
313.
00602013
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Еуразиялық экономикаық одақтың кедендік аумағында дайындалатын өнім үшін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.

пункт 289, 290, 291, 292, 293 и 294 исключить;
пункты 313 и 314 дополнить пунктами 314-1, 314-2 и 314-3 следующего содержания:
"
313.
00602013
Выдача свидетельства о государственной регистрации продукции
Получение свидетельства о государственной регистрации продукции для продукции, изготавливаемой на таможенной территории Евразийского экономического союза
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

00602018
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын беру
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын растау
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31805 болып тіркелді.
319-1.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын қайта ресімдеу
ДСМ
";

00602018
Выдача сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Подтверждение сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское и (или) фармацевтическое образование в области здравоохранения за пределами Республики Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 18. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31805.
319-1.
Переоформление сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
";

327-тармақ мынадай мазмұндағы 327-1, 327-2 және 327-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
327.
00603001
Эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.

пункт 327 дополнить пунктами 327-1, 327-2 и 327-3 следующего содержания:
"
327.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

327-1.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу
ДСМ
327-2.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату
ДСМ
327-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
ДСМ
";
329, 330 және 331-тармақтар мынадай мазмұндағы 331-1, 331-2 және 331-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
329.
00603003
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділері, санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғаныш аймақтары бойынша нормативтік құжаттама жобалаының, шикізат пен өнімнің жаңа түрлерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардң шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ

327-1.
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
327-2.
Прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
327-3.
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
";
пункты 329, 330 и 331 дополнить пунктами 331-1, 331-2 и 331-3 следующего содержания:
"
329.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на новые виды сырья и продукции нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
МЗ

"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.
330.
Санитариялық- қорғаныш аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ

"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
330.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон
МЗ

331.
Шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
331-1.
Топыраққа, су айдындарына және атмосфералық ауаға химиялық, биологиялық, токсикологиялық, радиологиялық жүктеме жөніндегі материалдарының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
331-2.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу
ДСМ
331-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
ДСМ
";
332, 333, 334 және 335-тармақтар мынадай мазмұндағы 335-1, 335-2 және 335-3-тармақтармен толықтырылсын:
"

331.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию
МЗ
331-1.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на материалы по химической, биологической, токсикологической, радиологической нагрузке на почву, водоемы и атмосферный воздух
МЗ
331-2.
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
331-3.
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
";
пункты 332, 333, 334 и 335 дополнить пунктами 335-1, 335-2 и 335-3 следующего содержания:
"

332.
00603004
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оған қосымшаны беру
Патогендіктің I топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.
333.
Патогендіктің II топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
334.
Патогендіктің III топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ

332.
00603004
Выдача разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами I группы патогенности и приложения к нему
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
333.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами II группы патогенности и приложения к нему
МЗ
334.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами III группы патогенности и приложения к нему
МЗ

335.
Патогендіктің IV топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
335-1.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасының қолданылуын қайта бастау
ДСМ
335-2.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасын қайта ресімдеу
ДСМ
335-3.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасының қолданылуын тоқтату
ДСМ
";

335.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами IV группы патогенности и приложения к нему
МЗ
335-1.
Возобновление действия разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
335-2.
Переоформление разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
335-3.
Прекращение действия разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
";

345-тармақ мынадай мазмұндағы 345-1 және 345-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
345.
00603012
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясының қолданылуын қайта бастау
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.

пункт 345 дополнить пунктами 345-1 и 345-2 следующего содержания:
"
345.
00603012
Выдача лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
Возобновление действия лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

345-1.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясын қайта ресімдеу
ДСМ
345-2.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясының қолданылуын тоқтату
ДСМ
";
428-тармақ алынып тасталсын;
429-тармақ мынадай мазмұндағы 429-1 және 429-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
429.
00705009
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Стационарлық жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині

345-1.
Переоформление лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
345-2.
Прекращение действия лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
";
пункт 428 исключить;
пункт 429 дополнить пунктами 429-1 и 429-2 следующего содержания:
"
429.
00705009
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях стационара
МТСЗН

"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелді.
429-1.
Жартылай стационарлық жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
429-2.
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
";

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
429-1.
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
МТСЗН
429-2.
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
МТСЗН
";

430-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
430-1.
00
70
50
11
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелді
";

пункт 430-1 изложить в следующей редакции:
"
430-1.
00705011
Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34655.
";

448, 449 және 450-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
448.
00802001
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ОМ
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30833 болып тіркелді.
449.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОМ
450.
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОМ
";
454-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

пункты 448, 449 и 450 изложить в следующей редакции:
"
448.
00802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительных услуг несовершеннолетним
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительных услуг несовершеннолетним"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30833.
449.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
МП
450.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
МП
";
пункт 454 изложить в следующей редакции:
"

454.
00802005
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларына, үлгілік оқу бағдарламаларына және бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің вариативті курстардың оқу бағдарламаларына, білім беру ұйымдарына арналған тәрбие және мектептен тыс жұмыс бағдарламаларына сараптамалық қорытынды беру
ОМ
";
480-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
480.

454.
00802005
Выдача экспертного заключения на типовые учебные планы, типовые учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования и учебные программы вариативных курсов, программы воспитательной и внеклассной работы для организаций образования для начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
";
пункт 480 изложить в следующей редакции:
"
480.

00803015
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу
ҒЖБМ
"Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 472 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35193 болып тіркелді.
";
516-тармақ мынадай мазмұндағы 516-1-тармақпен толықтырылсын:
"
516.
00903003
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді.
516-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
";
518-тармақ мынадай мазмұндағы 518-1-тармақпен толықтырылсын:
"

00803015
Государственная регистрация диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю
МНВО
"Об утверждении Правил государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 472. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35193.
";
пункт 516 дополнить пунктом 516-1 следующего содержания:
"
516.
00903003
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774.
516-1.
Переоформление лицензии
МЮ
";
пункт 518 дополнить пунктом 518-1 следующего содержания:
"

518.
00903005
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Әділетмині
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді.
518-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
";

518.
00903005
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775.
518-1.
Переоформление лицензии
МЮ
";

557-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
557-1.
00906009
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру
ӨҚМ
"Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 327 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35078 болып тіркелді
";
597, 598 және 599-тармақтар мынадай мазмұндағы 599-1 және 599-2-тармақтармен толықтырылсын:
"

пункт 557-1 изложить в следующей редакции:
"
557-1.
00906009
Выдача разрешения на осуществления деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на осуществления деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 327. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2024 года № 35078.
";
пункты 597, 598 и 599 дополнить пунктами 599-1 и 599-2 следующего содержания:
"

597.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығы сертификатының қолданылу саласын кеңейту
КМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 болып тіркелді.

597.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
Расширение области действия сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.

01102008-1
Шетелдік авиациялық оқу орталығының сертификатын тану
КМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 639-1-тармақпен толықтырылсын:
"
639-1.
01104003-1
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының каналдармен, байланыс және электр желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен, басқа да инженерлік желілермен, коммуникациялармен қиылысуын жобалауға техникалық шарттарды беру, сондай-ақ құрылыс кезінде облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына кірме жолдар мен іргелес жолдар
КМ
";
699-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
699.
01205001
Жерасты суларын, емдік балшықтарды және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
";
710-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
710.
01205003
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
";
714-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
714.
01205007
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
ӨҚМ

01102008-1
Признание сертификата иностранного авиационного учебного центра гражданской авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.
";
дополнить пунктом 639-1 следующего содержания:
"
639-1.
01104003-1
Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения
МТ
";
пункт 699 изложить в следующей редакции:
"
699.
01205001
Регистрация залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения" в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
";
пункт 710 изложить в следующей редакции:
"
710.
01205003
Регистрация залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения" в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
";
пункт 714 изложить в следующей редакции:
"
714.
01205007
Выдача акта государственного контроля при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)
МПС

"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
";
715-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
715.
01205008
Аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
ӨҚМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
";
755-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
";
пункт 715 изложить в следующей редакции:
"
715.
01205008
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
";
пункт 755 изложить в следующей редакции:
"

"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
";
847, 848 және 849-тармақтар алынып тасталсын;
850-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
850.
01403012
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
";
889-тармақ мынадай мазмұндағы 889-1-тармақпен толықтырылсын:
"
889.
01404007
Цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензия және/немесе лицензияға қосымша беру
ЦДИАӨМ
"Цифрлық майнинг бойынша қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 169/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32431 болып тіркелді.
889-1.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ЦДИАӨМ
";
890-тармақ мынадай мазмұндағы 890-1 және 890-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
890.
01404008
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне (тізілімнен) қосу (алып тастау)
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне енгізу
ЦДИАӨМ
"Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32271 болып тіркелді.
890-1.
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне алып тастау
ЦДИАӨМ
890-2.
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ЦДИАӨМ
";
891-тармақ мынадай мазмұндағы 891-1-тармақпен толықтырылсын:
"

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
";
пункты 847, 848 и 849 исключить;
в пункт 850 вносится изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 889 дополнить пунктом 889-1 следующего содержания:
"
889.
01404007
Выдача лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МЦРИАП
"Об утверждении Правил лицензирования деятельности по цифровому майнингу" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 169/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32431.
889-1.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
МЦРИАП
";
пункт 890 дополнить пунктами 890-1 и 890-2 следующего содержания:
"
890.
01404008
Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Включение аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МЦРИАП
"Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32271.
890-1.
Исключение аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МЦРИАП
890-2.
Внесение изменений и (или) дополнений в сведения, содержащиеся в реестре аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МЦРИАП
";
пункт 891 дополнить пунктом 891-1 следующего содержания:
"

891.
01404007
Цифрлық майнинг пулдарды аккредиттеу
Цифрлық майнинг пулдарды аккредиттеу
ЦДИАӨМ
"Цифрлық майнингтік пулдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 11 сәуірдегі № 142/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32315 болып тіркелді.

891.
01404009
Аккредитация цифровых майнинговых пулов
Аккредитация цифровых майнинговых пулов
МЦРИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Аккредитации цифровых майнинговых пулов" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2023 года № 142/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32315.

891-1.
Цифрлық майнинг пулдын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу
ЦДИАӨМ
";
мынадай мазмұндағы 1041-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1041-1.
01704015-1
Банк және микроқаржы активтері сатылатын электрондық сауда алаңының операторы қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру
ҚНРДА
"Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2024 жылғы 31 шiлдедегi № 47 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34857 болып тіркелді
";
1130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1130.
01902008

891-1.
Переоформление свидетельства об аккредитации цифрового майнингового пула
МЦРИАП
";
дополнить пунктом 1041-1 следующего содержания:
"
1041-1.
01704015-1
Выдача разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
АРРФР
"Об утверждении Условий и Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 31 июля 2024 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34857.
";
пункт 1130 изложить в следующей редакции:
"
1130.
01902008

2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қазіргі уақытқа дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткендігі туралы анықтама беру
ҰҚК
";
1131 және 1132-тармақтар алынып тасталсын;
1134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1134.
01902010
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
";
1143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

Выдача справки о пересечении Государственной границы Республики Казахстан за период с 1 января 2017 года по настоящее время
КНБ
";
пункты 1131 и 1132 исключить;
пункт 1134 изложить в следующей редакции:
"
1134.
01902010
Прием документов на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
";
пункт 1143 изложить в следующей редакции:
"

1143.
02201002
Жер учаскесінің кадастрлық ісінен құжаттардың көшірмелерін ұсыну
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
";
1178-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1178-1.
02301003
Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру
ЦДИАӨМ

1143.
02201002
Предоставление копий документов из земельно-кадастрового дела
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 21366.
";
пункт 1178-1 изложить в следующей редакции:
"
1178-1.
02301003
Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи
МЦРИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"

"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2024 жылғы 22 қазандағы № 665/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35294 болып тіркелді.
";
1272 және 1273-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1272.
00402014
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/ жою
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру
ӨҚМ
"Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 19 шілдедегі № 270 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34774 болып тіркелді.
1273.
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жою
ӨҚМ
";
1296-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1296.
02701002
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру
ӨҚМ
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 17 маусымдағы № 221 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34524 болып тіркелді.
";
1297-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1297.
02701003
Қазақстан Республикасының тұрғын үйге мұқтаж азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына есепке қою
ӨҚМ
";
1301-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1301.
02701007
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж азаматтық персоналын (қызметкерлерін) есепке қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 шілдедегі № 765 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 34820 болып тіркелді.
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті:
1) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" ШЖҚ РМК-ға жіберілсін.

Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 октября 2024 года № 665/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35294.
";
пункты 1272 и 1273 изложить в следующей редакции:
"
1272.
00402014
Присвоение/ упразднение адреса объекта недвижимости
Присвоение адреса объекту недвижимости
МПС
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 34774.
1273.
Упразднение адреса объекта недвижимости
МПС
";
пункт 1296 изложить в следующей редакции:
"
1296.
02701002
Назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
МПС
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 июня 2024 года № 221. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 34524.
";
пункт 1297 изложить в следующей редакции:
"
1297.
02701003
Постановка на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов, в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
МПС
";
пункт 1301 изложить в следующей редакции:
"
1301.
02701007
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 июля 2024 года № 765. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34820
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить в РГП на ПХВ "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан".

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев