Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 қаңтар N 122
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-40-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
030 "Республикалық деңгейде жалпы бiлiм беретiн оқуды субсидиялау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 252 630 мың теңге (екi жүз елу екi миллион алты жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:     "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабы.
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы.
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жалпы бiлiм беретiн оқуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан темiр жолы" РМК-ны бiлiм беретін ұйымдарында жалпы бiлiм беретiн оқуды қамтамасыз етуге субсидиялау (жалпы бiлiм беретiн мектептер мен мектеп-интернаттар).
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !    іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7     ---------------------------------------------------------------------------
1        030           Республикалық  Жалпы білім беретін  жыл  Қазақстан
деңгейде жалпы мекемелерді ұстау    бойы Республика.
білім беретін  және жұмыс істеуін        сының Көлік
оқуды          қамтамасыз ету            және комму.
субсидиялау    бойынша "Қазақстан        никациялар
темір жолы" РМК-ның       министрлігі
шығындарын
қаржыландыру

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 122
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-40.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Субсидирование общеобразовательного обучения
на республиканском уровне" на 2002 год
1. Стоимость: 252 630 тысяч тенге (двести пятьдесят два миллиона шестьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 43 Закона Республики Казахстан Z990389_ "Об образовании"
Статья 1 Закона Республики Казахстан Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_   "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение общеобразовательного обучения.
5. Задачи бюджетной программы: субсидирование РГП "Казакстан темiр жолы" на обеспечение общеобразовательного обучения в организациях образования (общеобразовательные школы и школы-интернаты).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   30        Субсидирование  Финансирование убытков В течение Министерство
общеобразо-     РГП "Казакстан темiр      года   транспорта и
вательного      жолы" по содержанию и            коммуникаций
обучения на     обеспечению функциони-           Республики
республи-       рования учреждений               Казахстан
канском         общеобразовательного
уровне          обучения

7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер: "Қазақстан темір жолы" РМК-ның жалпы білім беретін мекемелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
045 "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi мамандарының біліктілiгiн арттыру"
республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 15 802 мың теңге (он бес миллион сегiз жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенция (1, 6-қосымшалары); "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстігін пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 заң күші бар Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 сәуiрдегі N 599 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті туралы ереже.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитетiнiң инспекторлық құрамын даярлау және білiктiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті мамандарының біліктілігін арттыру, кәсіптік дайындық деңгейін көтеру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !    іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        045           Қазақстан Рес. Азаматтық авиация  Наурыз Қазақстан
публикасының   комитетінің маман. -қара. Республика.
Көлік және     дарын оқыту:        ша    сының Көлік
коммуникация.  1) әуежайларды            және комму.
лар министр.   сертификаттау -           никациялар
лігі маманда.  3 маман; <*>              министрлігі
рының білік.   2) авиакомпанияларды
тілігін        сертификаттау -
арттыру        3 маман;

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Обеспечение функционирования учреждений образования РГП "Казакстан темiр жолы".
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Повышение квалификации специалистов
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 15 802 тысячи тенге (пятнадцать миллионов восемьсот две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: B926300_ Конвенция о Международной гражданской авиации (приложение 1, 6); Указ Президента Республики Казахстан от 20 декабря 1995 года N 2697 U952697_ "Об использовании воздушного пространства и деятельности гражданской авиации"; P000599_ Положение о Комитете гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 599.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка и повышение квалификации инспекторского состава Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации, уровня профессиональной подготовки специалистов гражданской авиации Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !рамм !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   045       Повышение     Обучение специалистов     март-   Министерство
квалификации  Комитета гражданской      ноябрь  транспорта и
специалистов  авиации:                          коммуникаций
Министерства  1) сертификация                   Республики
транспорта и  аэропортов - 3 специа-            Казахстан
коммуникаций  листа;
Республики    2) сертификация
Казахстан     авиакомпаний - 3 специ-
алиста;

3) авиация оқиғаларын
тексеру - 8 маман; <*>
4) авиакомпаниялар
экономикасы - 1
маман. ---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1291 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтиже: Министрлікті азаматтық авиация саласындағы білікті мамандармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
301 "Алтынсарин - Хромтау" темiр жолының желiсiн салу"
республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 5 000 000 мың теңге (бес миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: 2001 жылғы 3 қыркүйектегі Республика Президентінің Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: ұлттық жабық темір жол желісін құру арқылы Республиканың көліктік егемендігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Алтынсарин - Хромтау" темір жолының желісін салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !  іс-шаралар       !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        301           "Алтынсарин -  1. Құрылыс аумағын  қаңтар Қазақстан
Хромтау" темір дайындау: жер учас. - жел. Республи.
жолының желі.  кесiн бөлу - 400 км;тоқсан касының
сін салу       жоғары вольттi             Көлік және
желiлердi қайта құру       коммуника.
- 20 дана; су құбыр.       циялар ми.
ларын қайта құру - 4       нистрлігі
дана; газ құбырларын
қайта құру - 3 дана;
2. Жер төсемiн салу
- 4 400 мың м3;
3. Жасанды құрылыстар:
су өткiзу құбырлары -
15 қ.м.;
көпiрлер - 4 дана,
345 қ.м.
4. Жолдың беткi қабатын
төсеу: Арқа - Талдыкөл
аралығы - 50 км; Хромтау
- Жоса аралығы - 60 км;
Арқа станциясы - Арыстан.
сор - 38 км күрделi жөн.
деу; Арқа - Арыстансор
аралығындағы 38 км қалпына
келтiру жұмыстары; Арқа -
Талдыкөл - 50 км, Хромтау
- Жоса - 60 км аралықтарын
энергиямен жабдықтау.

3) расследования авиа-
ционных происшествий -
8 специалиста;
4) экономика авиаком-
паний - 1 специалист.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a P02122a_; от 9 декабря 2002 г. N 1291.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Оснащение Министерства квалифицированными специалистами в области гражданской авиации.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 301
"Строительство железнодорожной линии
Алтынсарино - Хромтау" на 2002 год
1. Стоимость: 5 000 000 тысяч тенге (пять миллиардов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
K012002_ Ежегодное Послание Президента Республики народу Казахстана от 3 сентября 2001 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
Обеспечение транспортного суверенитета Республики путем формирования национальной замкнутой железнодорожной сети.
5. Задачи бюджетной программы:
Строительство железнодорожной линии "Алтынсарино - Хромтау"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   301       Строительство 1. Подготовка территории  январь- Министерство
железнодо-    строительства:            декабрь транспорта и
рожной линии  отвод земельного участка -        коммуникаций
"Алтынсарино- 400 км; переустройство            Республики
Хромтау"      высоковольтных линий -            Казахстан
20 шт; переустройство
водопроводов - 4 шт;
переустройство
газопроводов - 3 шт;
2. Отсыпка земляного
полотна - 4 400 тыс. м3;
3. Искусственные
сооружения:
водопропускные трубы -
115 п.м; мосты 4 шт, 345
п.м.;
4. Укладка верхнего
строения пути: перегон
Арка - Талдыколь - 50 км;
перегон Хромтау - Жоса -
60 км; капитальный ремонт
ст.Арка - Арыстансор - 38
км; восстановительные
работы на перегоне Арка -
Арыстансор - 38 км;
энергоснабжение на
перегонах Арка - Талдыколь
- 50 км, Хромтау - Жоса -
60 км.

5. Материалдарды дайындау
(283 км санындағы рельс-шпал
торын тiгуге арналған мате.
риалдарды сатып алу). <*> ---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: Сандық өлшемдерi:
1) Құрылыс аумағын дайындау:
жер учаскесiн бөлу - 400 км; жоғары вольттi желiлердi қайта құру - 20 дана; су құбырларын қайта құру - 4 дана; газ құбырларын қайта құру - 3 дана;
2) Жер төсемiн салу - 4 400 мың м3; <*>
3) Жасанды құрылыстар:
су өткiзу құбырлары - 15 қ.м.; көпiрлер - 4 дана, 345 қ.м.
4) Жолдың беткi қабатын төсеу:
Арқа - Талдыкөл аралығы - 50 км; Хромтау - Жоса аралығы - 60 км; Арқа станциясы - Арыстансор - 38 км күрделi жөндеу; Арқа - Арыстансор аралығындағы 38 км қалпына келтiру жұмыстары; Арқа - Талдыкөл - 50 км, Хромтау - Жоса - 60 км аралықтарын энергиямен жабдықтау. <*>
5) Материалдарды дайындау (283 км санындағы рельс-шпал торын тiгуге арналған материалдарды сатып алу).      Экспорттық жүк ағындарын өткізуге, жүктердi Солтүстiк, Орталық және Батыс аймақтары арасында тасымалдауға арналған жаңа темiр жол бағытын құру, жолда жүру уақытын орташа есеппен 6-8 сағатқа азайту, Солтүстiк және Орталық Қазақстаннан Батыс Қазақстанға ең қысқа шығу жолын құру. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
032 "Кеме қатынасы және теңiзде жүзу қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 53 277 мың теңге (елу үш миллион екi жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 23-бабы.
"Мемлекеттік бақылау және қадағалау функцияларын ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 7 қыркүйектегi N 205 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 8 қыркүйектегi N 1334 қаулысымен бекітілген Көлік, коммуникациялар және туризм министрлiгiнің Көліктiк бақылау комитетi туралы ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының су айдындарында кеме қатынасы және теңiзде жүзу қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бағдарламаның мiндеттерi: Көлiктiк бақылау комитетiнің аумақтық органдарын кеме, бақылау-өлшеу құралдарымен және радиостанциялармен қамтамасыз ету.

5. Заготовка материалов
(приобретение материалов
для зашивки рельсо-
шпальной решетки в
количестве 283 км.).
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные критерии:
1) подготовка территории строительства:
- отвод земельного участка - 400 км; переустройство высоковольтных линий - 20 шт; переустройство водопроводов - 4 шт; переустройство газопроводов - 3 шт;
2) отсыпка земляного полотна - 4400 тыс. м3;
3) искусственные сооружения:
водопропускные трубы - 115 п.м; мосты - 4 шт, 345 п.м.;
4) Укладка верхнего строения пути:
перегон Арка - Талдыколь - 50 км; перегон Хромтау - Жоса - 60 км; капитальный ремонт ст.Арка - Арыстансор - 38 км; восстановительные работы на перегоне Арка - Арыстансор - 38 км; энергоснабжение на перегонах Арка - Талдыколь - 50 км; Хромтау - Жоса - 60 км.
5) Заготовка материалов (приобретение материалов для зашивки рельсо-шпальной решетки в количестве 283 км.). <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247.
Приложение 4 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Обеспечение безопасности судоходства и
мореплавания" на 2002 год
1. Стоимость: 53 277 тысяч тенге (пятьдесят три миллиона двести семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 23 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1997 года Z947000_ "О транспорте в Республике Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 205 U990205_ "Об упорядочении государственных контрольных и надзорных функций".
P991334_ Положение о Комитете транспортного контроля Министерства транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года N 1334.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности судоходства и мореплавания на водоемах Республики Казахстан.
5. Задачи программы: оснащение территориальных органов Комитета транспортного контроля судами, контрольно-измерительными приборами и радиостанциями.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        032           Кеме қатынасы  Теңiз катерiн (1    Наурыз Қазақстан
және теңiзде   бiрлiк көлемiнде),  - жел. Республи.
жүзу           18 бiрлiк көлемінде тоқсан касының
қауiпсiздігін  аспалы моторлармен         Көлік және
қамтамасыз ету және тiркемелермен         коммуника.
қайықтарды сатып           циялар ми.
алу.                       нистрлігі
Тасымалды радиостан. сәуiр
циялар 2 бiрлік      - жел.
көлемiнде, бақылау-  тоқсан
өлшеу құралдарын 1
жиынтық көлемiнде
сатып алу.
---------------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: навигация кезеңiнде кемелердің жүзу қауiпсiздiгiн регламенттейтiн ережелер мен нормалардың сақталуына ішкi кеме қатынасы жолдарында, теңiз порттарында патруль және бақылау жасау үшiн 1 бiрлiк көлемінде теңiз катерiн, 18 бiрлiк көлемiнде аспалы моторлармен және тiркемелермен қайықтарды, 2 бiрлiк көлемiнде тасымалды радиостанциялар және бақылау-өлшеу құралының 1 жиынтығын сатып алу.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
033 "Су жолдарын кеме жүретiн жағдайда қамтамасыз ету және шлюздердi ұстау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 328 479 мың теңге (үш жүз жиырма сегiз миллион төрт жүз жетпiс тоғыз мың теңге)
2. Бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының 9-бабы;
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк iшкi су жолдары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 желтоқсандағы N 1429 қаулысы ;
"Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587 қаулысы.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   032       Обеспечение    1. Приобретение морского март-    Министерство
безопасности   катера (1 ед.), лодок с  декабрь  транспорта и
судоходства и  подвесными моторами и             коммуникаций
мореплавания   прицепами в количестве            Республики
18 единиц.                        Казахстан
2. Приобретение переносных апрель-
радиостанций в количестве  декабрь
2 единиц, контрольно-
измерительных приборов в
количестве 1 комплекта.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2002 г. N 122б P02122b_.
7. Ожидаемый результат выполнения бюджетной программы: приобретение 1 морского катера, лодок с подвесными моторами и прицепами в количестве 18 единиц, переносных радиостанций в количестве 2 единиц и 1 комплекта контрольно-измерительного прибора для осуществления патрулирования и надзора на внутренних судоходных путях, в морских портах за соблюдением правил и норм, регламентирующих безопасность плавания судов в течение навигационного периода.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2002 г. N 122б P02122b_.
Приложение 5 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Обеспечение водных путей в судоходном
состоянии и содержание шлюзов" на 2002 год
1. Стоимость: 328 479 тысяч тенге (триста двадцать восемь миллионов четыреста семьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 9 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1997 года "О транспорте в Республике Казахстан"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 декабря 1994 года N 1429 P941429_ "Об утверждении положения о государственных внутренних водных путях Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587  P001587_   "Об утверждении Перечня объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Iшкi су жолдарында кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Навигациялық керек-жарақтар мен жабдықтар белгілерін қою және ұстау, түбiн тереңдету (жер қазу), түзету, түбiн тазарту жұмыстарын атқару арқылы кеме жүрісiнің кепілді көлемдерін қамтамасыз ету, кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстарын (шлюздердi) қауiпсiз жағдайда ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        033           Су жолдарын    Павлодар облысы:
кеме жүретін   - Ертiс өзенiнiң    Нави.  Қазақстан
жағдайда       ұзақтығы 634 км     гация  Республи.
қамтамасыз ету учаскесінде навига. кезеңi касының
және шлюздердi циялық жабдықтар    01 ма. Көлік және
ұстау          белгiлерін қою      мырдан коммуника.
(алып тастау) және  бастап циялар ми.
қызмет көрсету;     10 қа. нистрлігі
- 1275 мың текше м. занға
көлемiнде түбін     дейін
тереңдету (жер
қазу) бойынша
жұмыстар;
- түбiн тазалау
жұмыстары - 5500
тонна;
- флотты жөндеу
(ағымдағы, орташа);
- жағдайлық жаб.     қаңтар
дықтар мен мүлiктер  - жел.
дайындау және        тоқсан
жөндеу
Шығыс Қазақстан
облысы:
- Ертiс өзенінің   Навига. Қазақстан
ұзақтығы 1014 км   ция     Республи.
учаскесінде нави.  кезеңі  касының
гациялық жабдықтар  25     Көлік және
белгiлерiн қою     сәуiр.  коммуника.
(алып тастау) және ден     циялар ми.
қызмет көрсету;    бастап  нистрлігі
- негiзгі құралдар 10 қа.
мен басқа да       рашаға
активтердi сатып   дейін
алу, соның ішінде:
- ұйымдастыру iсi
техникасы - 1
жиынтық;
- радиостанция -
2 дана;
- флотты жөндеу     қаңтар-
(ағымдағы, орташа); желтоқсан
жағдайлық жабдықтар
мен мүлiктердi
дайындау және
жөндеу;
- Өскемен және
Бұқтарма шлюздерінің
авариясыз жұмыс
iстеуін қамтамасыз
ету жөнiнде iс-
шаралар жоспарын
iске асыру;
- Өскемен және
Бұқтарма шлюздерін
ұстау және ағымдағы
жөндеу жүргiзу;
- түбін тереңдету    Навига.
(жер қазу) бойынша   ция
жұмыстар - 95 мың    кезеңі
текше м.;            01 ма.
- түзету жұмыстары   мырдан
- 40 мың текше м.    бастап
15
қазанға
дейін
3                                     Батыс Қазақстан            Қазақстан
облысы:                    Республи.
- Орал өзенінiң    Навига. касының
учаскесiнде - 623  ция     Көлік және
км навигациялық    кезеңі  коммуника.
жабдықтар белгi.   20      циялық ми.
лерін қою (алып    сәуір.  нистрлігі
тастау) және       ден
ұстау;             бастап
- түбін тереңдету  16 қа.
(жер қазу)         занға
бойынша жұмыстар   дейін
- 120 мың текше м;
- түбін тазалау
(тральдық)
жұмыстар - 5200 т;
- флотты жөндеу     қаңтар
(ағымдағы, орташа); - жел.
- жағдайлық         тоқсан
жабдықтар мен
мүлiктер дайындау
және жөндеу;
- негiзгi құралдар
мен басқа да
активтердi сатып
алу (ұйымдастыру
iсi техникасының

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления и содержания знаков навигационного инвентаря и оборудования, выполнения дноуглубительных (землечерпательных), выправительных, дноочистительных работ, содержание судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном состоянии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   033       Обеспечение  Павлодарская область:     Период
водных       - выставление (снятие) и  навигации
путей в      обслуживание знаков       с 1 мая
судоходном   навигационного обору-     до 16
состоянии и  дования на участках       октября  Министерство
содержание   р. Иртыш протяженностью            транспорта и
шлюзов       634 км;                            коммуникаций
- работы по дноуглублению          Республики
(землечерпанию) в объеме           Казахстан
1275 тыс.м3;
- дноочистительные
работы - 5500 т;
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний);                 декабрь
- изготовление и ремонт
обстановочного инвентаря
и имущества;
2                          Восточно-Казахстанская
область:
- выставление (снятие) и  Период
обслуживание знаков       навигации
навигационного оборудо-   с 25 апреля
вания на участках         до 10
р. Иртыш протяженностью   ноября
1014 км;
- приобретение основных
средств и прочих активов,
в том числе:
- оргтехника - 1 комплект;
- радиостанция - 2 шт;
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний); изготовление   декабрь
ремонт обстановочного
инвентаря и имущества;
- реализация плана
мероприятий по обеспечению
безаварийной работы
Усть-Каменогорского и
Бухтарминского шлюзов;
- содержание и текущий
ремонт Усть-Каменогорского
и Бухтарминского шлюзов;
- работы по дноуглублению Период
(землечерпанию) -         навигации
95 тыс.м3;                с 1 мая
- выправительные работы   до 15
- 40 тыс.м3;              октября
3                          Западно-Казахстанская               Министерство
область:                            транспорта и
- выставление (снятие)    Период    коммуникаций
и обслуживание знаков     навигации Республики
навигационного оборудо-   с 20      Казахстан
вания на участках         апреля до
р. Урал - 623 км;         16 октября
- работы по дноуглублению
(землечерпанию) - 120
тыс.м3;
- дноочистительные
(тральные) работы -
5200 т;
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний);                 декабрь
- изготовление и ремонт
обстановочного инвентаря
и имущества;
- приобретение основных
средств и прочих активов
(1 комплект оргтехники,

1 жиынтығы, 1
радиостанция,
құтқару саймандар.
ының 1 жиынтығы).
4                                     Атырау облысы:             Қазақстан
- Орал өзенінiң    Навига. Республи.
учаскелерiнде -    ция     касының
333 км навигация.  кезеңі  Көлік және
лық жабдықтар      20 нау. коммуника.
белгілерін қою     рыздан  циялар ми.
(алып тастау)      бастап  нистрлігі
және ұстау;        11 қа.
- негiзгi құрал.   рашаға
дар мен басқа да   дейін
активтердi сатып
алу (2 теңiз
буйлары, 2 радио.
станция, 1 маяк);
- флотты жөндеу
(ағымдағы, орташа,
күрделi);
- жағдайлық        қаңтар -
жабдықтар мен      желтоқсан
мүлiктер дайындау
және жөндеу.
5                                     Алматы облысы:             Қазақстан
- Іле өзенi мен    Навига. Республи.
Қапшағай су        ция     касының
қоймасында - 330   кезеңі  Көлік және
км навигациялық    01 сәу. коммуника.
жабдықтар белгі.   ірден   циялар ми.
лерін қою (алып    бастап  нистрлігі
тастау) және       16 қа.
ұстау;             рашаға
- негiзгi құралдар
мен басқа да
активтер сатып алу
(1 радиостанция,
1 оргтехника
жиынтығы, 3 құтқа.
ру заттарының
жиынтығы);
- флотты жөндеу
(ағымдағы, орташа);
- жағдайлық         қаңтар -
жабдықтар мен       желтоқсан
мүлiктер дайындау
және жөндеу;
6                                     Қарағанды облысы:          Қазақстан
- Балқаш өзенiнде   Нави.  Республи.
- 978 км навигация. гация  касының
лық жабдықтар бел.  кезеңі Көлік және
гілерін қою (алып   14     коммуника.
тастау) және ұстау; сәуір. циялар ми.
- флотты жөндеу     ден    нистрлігі
(ағымдағы, орташа,  бастап
күрделi);           4 қа.
- жағдайлық         рашаға
жабдықтар мен       дейін
мүлiктер дайындау
және жөндеу         қаңтар -
желтоқсан
--------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық көрсеткiштер:
- су жолдарының ұзақтығы 3912 км учаскесiнде навигациялық жабдықтар белгілерін қою (тастау) және ұстау;
- 1490 мың текше м көлемiнде түбiн тереңдету (жер қазу) бойынша жұмыстар;
- 40 мың текше м көлемiнде түзету жұмыстары;
- 10700 тонна көлемiнде түбiн тазалау жұмыстары; флотты жөндеу, оның iшiнде, ағымдағы жөндеу - 83 бiрлiк, орташа жөндеу - 9 бiрлiк, күрделi жөндеу - 2 бiрлiк;
- негiзгi құралдар сатып алу (2 теңiз буйы, 6 радиостанция, 1 маяк, 4 құтқару сайманы жиынтығы, 3 ұйымдастыру iсi техникасының жиынтығы).
Сапалық көрсеткiштер:
- Орал өзенi бойынша жүк тасымалдау көлемiнiң ұлғаюы;
- Орал өзенi бойынша қосымша көлiк бағытының ашылуы: Ресей  Федерациясы-Қазақстан-Каспий теңізі;
- ұзақтығы 3912 км қызмет көрсетiлетiн учаскеде кеме қатынасының қауiпсiздiгін қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
035 "Азаматтық авиацияға арналған әуе кемелерінің, әуе жолдарының және әуе айлақтарының мемлекеттiк тізілімін жүргізу жөнiндегi құжаттарды дайындау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1 радиостанция, 1
комплект спасательных
принадлежностей)
4                          Атырауская область:                 Министерство
- выставление (снятие)    Период    транспорта и
и обслуживание знаков     навигации коммуникаций
навигационного            с 20      Республики
оборудования на участках  марта до  Казахстан
р. Урал - 333 км;         11 ноября
- приобретение основных
средств и прочих
активов (2 морских буя,
2 радиостанций,
1 маяка);
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний, капитальный);    декабрь
- изготовление и ремонт
обстановочного инвентаря
и имущества;
5                          Алматинская область:                Министерство
- выставление (снятие)    Период    транспорта и
и обслуживание знаков     навигации коммуникаций
навигационного оборудо-   с 1       Республики
вания на р. Или и         апреля до Казахстан
Капчагайском              16 ноября
водохранилище - 330 км;
- приобретение основных
средств и прочих
активов (1 радиостанция,
1 комплект оргтехники,
3 комплекта спасательных
принадлежностей);
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний);                 декабрь
- изготовление и ремонт
обстановочного инвентаря
и имущества;
6                          Карагандинская область:             Министерство
- выставление (снятие)    Период    транспорта и
и обслуживание знаков     навигации коммуникаций
навигационного            с 14      Республики
оборудования на           апреля    Казахстан
оз. Балхаш - 978 км;      до 4
ноября
- ремонт флота (текущий,  январь-
средний, капитальный);    декабрь
- изготовление и ремонт
обстановочного инвентаря
и имущества.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках водных путей протяженностью 3912 км; работы по дноуглублению (землечерпанию) в объеме 1490 тыс.м.куб; выправительные работы в объеме 40 тыс. м. куб. дноочистительные работы в объеме 10700 т; ремонт флота, в том числе текущий ремонт - 83 единицы, средний ремонт - 9 единиц, капитальный ремонт - 2 единицы; приобретение основных средств (2 морских буя, 6 радиостанций, 1 маяк, 4 комплекта спасательных принадлежностей, 3 комплекта оргтехники).
Качественные показатели:
- увеличение объема перевозок грузов на реке Урал;
- открытие дополнительного транспортного маршрута по реке Урал: Российская Федерация - Казахстан - Каспийское море;
- обеспечение безопасности судоходства на обслуживаемых участках протяженностью 3912 км.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a P02122a_ .
Приложение 6 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Подготовка документов по ведению государственных
регистров воздушных судов, трасс и аэродромов
для гражданской авиации" на 2002 год

1. Құны: 18 162 мың теңге (он сегiз миллион жүз алпыс екi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Президентінiң 1995 жылғы 20 желтоқсандағы N 2697 заң күшi бар Жарлығы .
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 599  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгінiң Азаматтық авиация комитетi туралы ереже.
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әуе кемелерінің ұшу қауiпсiздiгiн күшейту және азаматтық авиация объектiлерiнiң техникалық ақаулықтарының алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әуе кеңестігiн пайдалану, әуе қозғалысын ұйымдастыру мен азаматтық және эксперименталдық авиация қызметiнiң мәселелерiн регламенттейтiн жаңа нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу және қолданыстағыларды жетiлдiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары: ---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1        035           Азаматтық      Құжаттарды әзiрлеу:  Жыл  Қазақстан
авиацияға      Азаматтық авиацияның бойы Республика.
арналған әуе   жердегi және әуе          сының Көлік
кемелерiнiң,   кемелерi бортындағы       және комму.
әуе жолдар.    техникасының аппара.      никациялар
ының және әуе. турасын, эталондық        министрлігі
айлақтарының   үлгiлерiнiң стендтерiн
мемлекеттiк    метрологиялық бақылауды
тiзілімiн      қамтамасыз ету жөніндегі
жүргiзу        нұсқаулық.
жөнiндегi      Қазақстан Республикасының
құжаттарды     азаматтық авиациясында
дайындау       қолданылатын, тексеруге
жататын өлшеу құралдарының
тiзбесi.
"Ресурстарды және әуе
кемелерiнiң, авиа қозғалт.
қыштардың және олардың
жинақтаушы бұйымдарының
кәсiпорындарда қызмет ету
мерзiмдерiн ұзарту тәртiбi
туралы" нұсқаулық.
Әуе кемелерiмен жолаушылар,
теңдеме жүк және жүк тасы.
малдау ережесi.
Қазақстан Республикасының
Әуе Кодексi.
Қазақстан Республикасының
азаматтық авиациясындағы
аса жеңiл авиацияға арналған
әуеайлақтарын мемлекеттiк
тiркеу ережесi және олардың
жарамдылығын айқындау тәртiбi.
Қазақстан Республикасының
азаматтық авиациясында авиа
отынмен қамтамасыз ету жөнiн.
дегi ұйымдар туралы ереже.
Қазақстан Республикасының
азаматтық авиациясындағы
авиациялық ЖЖМ және арнайы
сұйықтықты қабылдау, сақтау,
құюға беруге дайындау және
сапасын бақылау ережесi.
Қазақстан Республикасының
авиациялық қауiпсiздiгi
бағдарламасы.
Қазақстан Республикасы әуежай.
ларының жауапкершiлiгi аудан.
дарында iздеу және авариялық-
құтқару жұмыстарын ұйымдастыру
бойынша үлгiлiк апаттық жоспар.
Әуе кемелерiн ұшу алдындағы
және арнаулы тексеру ережесi.
Авиациялық қауiпсiздiк бойынша
азаматтық авиация ұйымдарын
сертификаттау ережесi.
Қазақстан Республикасы аза.
маттық авиациясының ұшуларын
iздеу және апатты-құтқарумен
қамтамасыз ету жөнiндегi
басшылық.
Қазақстан Республикасының
азаматтық авиациясында штурман.
дық қамтамасыз ету жөнiндегi
тәлiм.
Халыққа медициналық көмек көр.
сетуге арналған ұшуларды ұйым.
дастыру және орындау жөнiндегi
нұсқаулық.
Ұшуды орындау мен әуе қозғалыс.
тарын басқару кезiндегi фразео.
логия және радиоалмасу ережесi.
Қазақстан Республикасының аза.
маттық авиациясында экипаж
мүшелерiнiң ұшу алдында меди.
циналық тексеруден өту тәртiбi
туралы нұсқаулық.
Азаматтық авиацияның медициналық
мекемелерiн сертификаттау
ережесiн әзiрлеу.
Азаматтық авиацияның авиациялық
персоналдарын дайындауды жүзеге
асыратын оқу ұйымдарын, мекеме.
лерiн сертификаттауды әзiрлеу.
Әуе кемелерiнiң ұшуға жарамдығын
қолдау жүйесiне тәуелсiз аудит
жүргiзу ережесi.
Қазақстан Республикасы азаматтық
авиациясының қозғалысы қызметiн.
дегi әдiстемелiк жұмыс туралы
ереже.
Қазақстан Республикасының азамат.
тық авиациясындағы ұшуларды
радиотехникалық қамтамасыз етудiң
жердегi құралдарын және электр
байланысты техникалық пайдалану
жөнiндегi тәлiм.
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.

1. Стоимость: 18 162 тысячи тенге (восемнадцать миллионов сто шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Указ Президента Республики Казахстан от 20 декабря 1995 года N 2697 U952697_ "Об использовании воздушного пространства и деятельности гражданской авиации"
P000599_ Положение о Комитете гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 599.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение безопасности полетов воздушных судов и предупреждение технических неисправностей объектов гражданской авиации.
5. Задачи бюджетной программы: разработка новых и совершенствование действующих нормативных правовых актов, регламентирующих вопросы использования воздушного пространства, организации воздушного движения и деятельности гражданской и экспериментальной авиации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !рамм !грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1.  035       Подготовка    Разработка документов:   В течение Министерство
документов    Инструкция по обеспечению   года   транспорта и
по ведению    метрологического контроля          коммуникаций
государс-     аппаратуры, стендов                Республики
твенных       эталонных образцов назем-          Казахстан
регистров     ной техники и на борту
воздушных     воздушных судов
судов,трасс   гражданской авиации;
и аэродромов     Перечень подлежащих
для граждан-  проверке средств
ской авиации  измерений, применяемых
в гражданской авиации
Республики Казахстан;
Инструкция "О порядке
продления ресурсов и
сроков службы воздушных
судов, авиадвигателей и их
комплектующих изделий в
предприятиях";
Правила перевозок пассажиров,
багажа и грузов на воздушном
транспорте;
Воздушный кодекс Республики
Казахстан;
Правила государственной
регистрации и порядок
определения годности
аэродромов для сверхлегкой
авиации в гражданской авиации
Республики Казахстан;
Положение об организациях по
авиатопливообеспечению в
гражданской авиации Республики
Казахстан;
Правила приема, хранения,
подготовки к выдаче на заправку
и контролю качества авиационных
ГСМ и спецжидкостей в
гражданской авиации Республики
Казахстан;
Программа авиационной
безопасности Республики
Казахстан;
Типовой аварийный план по
организации поисковых и аварийно-
спасательных работ в районе
ответственности аэропортов
Республики Казахстан;
Правила предполетного и
специального досмотра воздушных
судов;
Правила сертификации
организации гражданской авиации
по авиационной безопасности;
Руководство по поисковому и
аварийно-спасательному
обеспечению полетов гражданской
авиации Республики Казахстан;
Наставление по штурманскому
обеспечению в гражданской
авиации Республики Казахстан;
Инструкция по организации и
выполнению полетов для оказания
медицинской помощи населению;
Правила фразеологии и
радиообмена при выполнении
полетов и управлению воздушным
движением;
Инструкция о порядке проведения
в гражданской авиации Республики
Казахстан предполетного
медицинского осмотра членов
экипажа;
Разработка правил сертификации
медицинских учреждений
гражданской авиации;
Разработка сертификации учебных
организаций, заведений,
осуществляющих подготовку
авиационного персонала
гражданской авиации;
Правила проведения независимого
аудита систем поддержания
летной годности воздушных судов;
Положение о методической работе
в службе движения гражданской
авиации Республики Казахстан;
Наставление по технической
эксплуатации наземных средств
радиотехнического обеспечения
полетов и электросвязи в
гражданской авиации Республики
Казахстан.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   .

7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасы азаматтық авиация саласында халықаралық нормалар мен ИКАО стандарттарына жауап беретін жаңа нормативтік құқықтық құжаттарды әзірлеу.
Нормативтік құжаттардың саны - 22.
Сапалы өлшем - әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігін күшейту және азаматтық авиация объектілерінің техникалық ақаулықтарын ескерту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
036 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылысы
және қайта жаңарту" республикалық бюджеттік бағдарламасының
2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 5 400 000 мың теңге (бес миллиард төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегi Заңының 17-бабы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:
Халықаралық көлiктік коммуникацияларына кіріктірілген тиімді автомобиль жолдары желісін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi:
Орал қаласы ауданындағы Орал өзенi арқылы көпiрдi салу, "Астана - Бурабай" республикалық маңызы бар автожолын қайта жаңарту, "Лениногорск қаласы - Алтай Республикасының шекарасы" автожолын салу, Қызылорда қаласы маңында Сырдария өзенi арқылы көпiрдi салу, Оңтүстiк Қазақстан облысындағы Бағыс ауылына автожол салу "Бейнеу - Ақжiгiт - Өзбекстан шекарасы" автожолын қайта жаңарту.
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 994 қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Рет!Бағдар.!Кiшi   !Бағдарламаның!Бағдарламаны (кiшi!Іске  !   Жауапты
N !ламаның!бағдар.!(кiшi бағдар.!бағдарламаны) іске!асыру ! орындаушылар
!коды   !ламаның!   ламаның)  !асыру жөніндегі   !мерзі.!
!       !коды   !    атауы    !іс-шаралар        !мі    !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !    3  !      4      !         5        !  6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1   036           Республикалық
маңызы бар
автомобиль
жолдарының
құрылысы және
қайта жаңарту
032  Орал қаласы   Белгiленген тәртiппен ақпан-  Қазақстан
ауданындағы   мемлекеттiк сарапта.  қараша  Республика.
Жайық өзенi   мадан және бекітуден          сының Көлік
арқылы        өткен жобалық-                және ком.
көпiрдi салу  сметалық құжаттамаға          муникациялар
сәйкес құрылыс                министрлігі
жұмыстарын орындау:

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Разработка новых нормативно-правовых документов в отрасли гражданской авиации Республики Казахстан, отвечающих международным нормам и стандартам ИКАО.
Количество нормативных документов - 22.
Качественный критерий - повышение безопасности полетов воздушных судов и предупреждение технических неисправностей объектов гражданской авиации.
Приложение 7 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Строительство и реконструкция автомобильных
дорог республиканского значения"
на 2002 год
1. Стоимость: 5 400 000 тысяч тенге (пять миллиардов четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года Z010245_ "Об автомобильных дорогах"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 U010730_ "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
Создание эффективной сети автомобильных дорог, интегрированной в международные транспортные коммуникации.
5. Задачи бюджетной программы: Строительство моста через реку Урал в районе г. Уральска, реконструкция участка автодороги "Астана - Боровое", строительство автодороги "г. Лениногорск - граница Республики Алтай", строительство моста через р. Сырдарья у г. Кызылорда, строительство автодороги к селу Багыс в Южно-Казахстанской области, реконструкция автомобильной дороги "Бейнеу - Акжигит - граница Узбекистана".
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 сентября 2002 г. N 994 P020994_   .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Срок  !Ответственный
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнитель
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !  3  !     4      !            5            !   6   !      7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   036        Строительст-
во и рекон-
струкция
автомобиль-
ных дорог
республикан-
ского
значения
032  Строительст-  Выполнение строительных  фев-    Министерство
во моста      работ в соответствии с   раль-   транспорта и
через реку    проектно-сметной         ноябрь  коммуникаций
Урал в        документацией, прошедшей         Республики
районе        в установленном порядке          Казахстан
г. Уральска   государственную экспер-
тизу и утверждение:

1) арналық көпiрге
жолдар:
жер жұмыстары - 500
мың м3;
жол бетiн салу -
8,1 км;
2) арналық көпiр:
жол бетiн салу -
495 қ.м.;
3) жайылмалық көпiрдi
салу - 1450 қ.м.
---------------------------------------------------------------------------
2             035  Астана -      Белгiленген тәртiппен ақпан-  Қазақстан
Бурабай       мемлекеттiк           қараша  Республика.
автомобиль    сараптамадан және             сының Көлік
жолының       бекітуден өткен               және ком.
телiмiн       жобалық-сметалық              муникациялар
қайта         құжаттамаға сәйкес            министрлігі
жаңарту       жұмыстарын орындау:
- жер төсенiшiн
салу - 936,7 мың м3;
- жол бетiн салу
- 918 мың м2; <*>
- жасанды
құрылыстарды жөндеу;
- жол-құрылыс мате-
риалдарын дайындау. <*>
---------------------------------------------------------------------------
3            040 "Лениногорск    Белгiленген тәртiппен ақпан-  Қазақстан
қаласы -        мемлекеттiк           қараша  Республика.
Алтай Респуб.   сараптамадан және             сының Көлік
ликасының       бекітуден өткен               және ком.
шекарасы"       жобалық-сметалық              муникациялар
автомобиль      құжаттамаға сәйкес            министрлігі
жолын салу      құрылыс жұмыстарын
орындау:
- дайындау
жұмыстары - 22 км;
- жер төсенiшiн
құру - 402 мың м3;
- жасанды
құрылыстарды салу
- 20 дана;
- көпірлерді салу
- 2 дана;
---------------------------------------------------------------------------
4            044 Қызылорда       Белгiленген тәртiппен ақпан-  Қазақстан
қаласы маңында  мемлекеттiк           желтоқ. Республика.
Сырдария өзені  сараптамадан және     сан     сының Көлік
арқылы көпірді  бекітуден өткен               және ком.
салу            жобалық-сметалық              муникациялар
құжаттамаға сәйкес            министрлігі
жұмыстарын орындау:
- кiреберiс жолдарды
салу - 230 мың м3;
- көпiр бойынша
құрылыс жұмыстарының
14%-ын орындау.
---------------------------------------------------------------------------
5           059  Оңтүстік        Мынадай жұмыс         қыркүйек Қазақстан
Қазақстан       түрлерін орындау:     - жел.   Республика.
облысындағы     - жобалау-іздестіру   тоқсан   сының Көлік
Бағыс ауылына   жұмыстары;                     және комму.
автомобиль      - жер төсенішін                никациялар
жолын салу      салу - 86,6 мың м3;            министрлігі
- жол бетiн салу
- 8 км;
- жасанды
құрылыстарды салу
- 33 дана;
- көпірлерді салу
- 2 дана;
---------------------------------------------------------------------------
6           048  "Бейнеу -       Белгiленген тәртiппен қыркүйек Қазақстан
Ақжiгiт -       мемлекеттiк сарапта.  - жел.   Республика.
Өзбекстан       мадан және бекітуден  тоқсан   сының Көлік
шекарасы"       өткен жобалық-сметалық         және комму.
автомобиль      құжаттамаға сәйкес             никациялар
жолын қайта     құрылыс жұмыстарын             министрлігі
жаңарту         орындау:
- жер төсенiшiн салу

1) подходы к русловому
мосту:
- земляные работы - 500
тыс. м3;
- устройство дорожной
одежды - 8,1 км;
2) русловой мост:
- устройство дорожной
одежды - 495 п.м.;
3) строительство поймен-
ного моста - 1450 п.м.
2         035  Реконструк-   Выполнение               фев-    Министерство
ция участка   работ в соответствии с   раль-   транспорта и
автомобиль-   проектно-сметной         ноябрь  коммуникаций
ной дороги    документацией, прошедшей         Республики
Астана -      в установленном порядке          Казахстан
Боровое       государственную экспер-
тизу и утверждение:
- устройство земляного
полотна - 936,7 тыс. м3;
- устройство дорожной
одежды - 918 тыс. м2;
- ремонт искусственных
сооружений;
- заготовка дорожно-
строительных материалов.
3         040  Строительст-  Выполнение строительных  фев-    Министерство
во автомо-    работ в соответствии с   раль-   транспорта и
бильной       проектно-сметной         ноябрь  коммуникаций
дороги "г.    документацией, прошедшей         Республики
Лениногорск   в установленном порядке          Казахстан
- граница     государственную экспер-
Республики    тизу и утверждение:
Алтай"        - подготовительные
работы - 22 км;
- устройство земляного
полотна - 402 тыс. м3;
- устройство искусствен-
ных сооружений - 20 шт;
- устройство мостов -
2 шт.
4         044  Мост через    Выполнение               фев-    Министерство
реку          работ в соответствии с   раль-   транспорта и
Сырдарья у    проектно-сметной         декабрь коммуникаций
г. Кызылорда  документацией, в уста-           Республики
новленном порядке про-           Казахстан
шедшей государственную
экспертизу и утверж-
дение:
- устройство подходов
- 230 тыс. м3;
- выполнение 14 %
строительных работ по
мосту.
5         059  Строительст-  Выполнение следующих     сен-    Министерство
во автодоро-  видов работ:             тябрь   транспорта и
ги к селу     - проектно-изыскатель-   - де-   коммуникаций
Багыс в       ские работы;             кабрь   Республики
Южно-Казах-   - устройство земляного           Казахстан
станской      полотна - 86,6 тыс. м3;
области       - устройство дорожной
одежды - 8км;
- устройство искусст-
венных сооружений
- 33 шт;
- устройство мостов
- 2 шт.
6         048  Реконструк-   Выполнение строительных  сен-    Министерство
ция автомо-   работ в соответствии с   тябрь   транспорта и
бильной до-   проектно-сметной         - де-   коммуникаций
роги "Бейнеу  документацией, прошедшей кабрь   Республики
- Акжигит -   в установленном порядке          Казахстан
граница       государственную экспер-
Узбекистана"  тизу и утверждение:
- устройство земляного

- 47,1 мың м3.
---------------------------------------------------------------------------
7 061  Шымкент -     Белгiленген        қазан -     Қазақстан
Түркiстан     тәртiппен        желтоқсан    Республика.
учаскесiнде   мемлекеттік                   сының Көлік
Самара  -     сараптамадан                     және
Шымкент       және бекiтуден                 коммуника.
автомобиль    өткен жобалау-                   циялар
жолын қайта   сметалық                       министрлігі
жаңарту       құжаттамаға
сәйкес
құрылыс
жұмыстарын
орындау:
- дайындау
жұмыстары -
5,15 км;
- жер төсемiн
салу - 20,1
мың м3;
- жол бетін
салу - 81,6
мың м2;
- жасанды
құрылыстарды
жөндеу -
6 дана
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 994 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1291 қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер:
Көлiк құралдарының Орал өзенi арқылы өтуiн қамтамасыз ету, "Астана - Бурабай" автомобиль жолы учаскесін қайта жаңарту, Қазақстан, Ресей және Моңғолияның шекаралас аудандары арасындағы сауда-экономика қатынастарын әрi қарай дамытуды қамтамасыз ету, көлiк құралдарының Сырдария өзенi арқылы өтуін қамтамасыз ету.
1) Белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сараптамадан және бекiтуден өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкесОрал қаласы ауданындағы Орал өзенi арқылы көпiрдiң салуын аяқтау, оның iшінде:
ұзақтығы 1450 қ.м. жайылмалық көпiрді салу; көпірге жақындау жолдарын салу - 12 км;
2) Белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сараптамадан және бекiтуден өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес ұзақтығы 128 км "Астана - Бурабай" автожолы учаскесiн қайта жаңартуды аяқтау:
жер төсемiн салу - 936,7 мың м3;
жол бетiн салу - 918 мың м2;
жасанды құрылыстарды жөндеу;
- жол-құрылыс материалдарын дайындау. <*>
3) Белгiленген тәртiппен мемлекеттік сараптамадан және бекiтуден өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес "Лениногорск қаласы - Алтай Республикасының шекарасы" автомобиль жолын салу, оның ішінде:
- ұзақтығы 22 км автожол учаскесiндегi дайындау жұмыстары; жер төсемін құру - 402 мың м3; 20 жасанды құрылыстарды салу; 2 көпiрдi салу;
4) Белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сараптамадан және бекiтуден өткен жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Қызылорда қаласы маңындағы Сырдария өзенi арқылы көпiрдi салу, оның ішінде:

полотна - 47,1 тыс. м3.
7       061  Реконструкция Выполнение строительных  октябрь  Минис-
автомобильной работ в соответствии с   - де-   терст-
дороги Самара проектно-сметной доку-   кабрь   во
- Шымкент на  ментацией, прошедшей в           тран-
участке       установленном порядке            спорта
Шымкент -     государственную экспер-          и ком-
Туркестан     тизу и утверждение:              муника-
- подготовительные               ций
работы - 5,15 км;                Рес-
- устройство земляного           публи-
полотна - 20,1 тыс. м 3 ;          ки
- устройство дорожной            Казах-
одежды - 81,6 тыс. м 2 ;           стан
- ремонт искусственных
сооружений - 6 шт.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a P02122a_ ; новая редакция - постановлением Правительства РК от 11 сентября 2002 г. N 994 P020994_ ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 ; от 9 декабря 2002 г. N 1291 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Обеспечение проезда транспортных средств через реку Урал, реконструкция участка автомобильной дороги "Астана - Боровое", обеспечение дальнейшего развития торгово-экономических отношений между приграничными районами Казахстана, России и Монголии, обеспечение проезда транспортных средств через реку Сырдарья.
1) Завершение строительства моста через реку Урал в районе г. Уральска в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и утверждение, в том числе:
строительство пойменного моста протяженностью 1450 п.м.;
строительство подходов к мосту - 12 км;
2) Завершение реконструкции участка автодороги "Астана - Боровое" протяженностью 128 км в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и утверждение:
устройство земляного полотна - 936,7 тыс. м3;
устройство дорожной одежды - 918 тыс. м2;
ремонт искусственных сооружений;
- заготовка дорожно-строительных материалов.
3) Строительство автомобильной дороги "г.Лениногорск - граница Республики Алтай" в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и утверждение, в том числе:
подготовительные работы на участке автодороги протяженностью 22 км; устройство земляного полотна - 402 тыс. м2; устройство 20 искусственных сооружений; строительство 2 мостов;
4) Моста через реку Сырдарья у г. Кызылорда в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и утверждение, в том числе:

- жолдарды салу - 230 мың м3; көпiр бойынша құрылыс жұмыстарының 14%-ын орындау. <*>
5) Оңтүстiк Қазақстан облысындағы Бағыс ауылына автожол салу, оның iшiнде:
жобалау-iздестiру жұмыстары;
жер төсемiн салу - 86,6 мың м3;
жол бетiн салу - 8 км;
жасанды құрылыстар салу - 33 дана;
көпiрлер салу - 2 дана;
6) "Бейнеу - Ақжiгiт - Өзбекстан шекарасы" автомобиль жолын
қайта жаңарту:
- жер төсемiн салу - 47,1 мың м3.
7) Шымкент - Түркiстан учаскесiнде Самара - Шымкент автомобиль жолын қайта жаңарту, оның iшiнде:
- дайындау жұмыстары - 5,16 км;
- жер төсемiн салу - 20,1 мың м3;
- жол бетiн салу - 81,6 мың м2;
- жасанды құрылыстарды жөндеу - 6 дана; <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 994 қаулысымен.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1291 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
037 "Астана қаласындағы халықаралық әуежай құрылысы" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 2 267 364 мың теңге (екi миллиард екi жүз алпыс жетi миллион үш жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры арасындағы Астана қаласындағы Әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Yкiметтiң сыртқы заем қаражаттары
Республикалық бюджеттің қаражаттары
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Астана қаласындағы әуежайдың техникалық параметрлерінің халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестiгiн қамтамасыз ету, жолаушыларға сапалы және жайлы қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласындағы әуежайдың жолаушылар терминалын салу және әуежайдың инфрақұрылымын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------

работы по устройству подходов - 230 тыс. м3; выполнение 14 % строительных работ по мосту;
5) Строительство автомобильной дороги к селу Багыс в Южно-Казахстанской области, в том числе:
проектно-изыскательские работы;
устройство земляного полотна - 86,6 тыс. м3;
устройство дорожной одежды - 8 км;
устройство искусственных сооружений - 33 шт;
устройство мостов - 2 шт;
6) реконструкция автомобильной дороги "Бейнеу - Акжигит - граница Узбекистана":
7) Реконструкция автомобильной дороги Самара - Шымкент на участке Шымкент - Туркестан, в том числе:
- подготовительные работы - 5,15 км;
- устройство земляного полотна - 20,1 тыс. м 3 ;
- устройство дорожной одежды - 81,6 тыс. м 2 ;
- ремонт искусственных сооружений - 6 шт.- устройство земляного полотна - 47,1 тыс. м3. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   ; от 11 сентября 2002 г. N 994 P020994_   ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 ; от 9 декабря 2002 г. N 1291 .
Приложение 8 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Строительство международного аэропорта
в г. Астане" на 2002 год
1. Стоимость: 2 267 364 тысячи тенге (два миллиарда двести шестьдесят семь миллионов триста шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 19 мая 1999 года  Z990383_   "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным Фондом Экономического Сотрудничества".
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Обеспечение соответствия технических параметров аэропорта в г. Астана требованиям международных стандартов, качественное и комфортное обслуживание пассажиров.
5. Задачи бюджетной программы:
Строительство пассажирского терминала аэропорта в г. Астана и создание инфраструктуры аэропорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1        037           Астана
қаласындағы
халықаралық
әуежай
құрылысы
080   Сыртқы заемдар СН2М НILL/КК&А/РСI   жыл  Қазақстан
есебінен       консорциуміне        бойы Республика.
жобаны іске    консалтингтік             сының Көлік
асыру          қызметтер үшін ақы        және комму.
төлеу                     никациялар
министрлігі
Астана қаласындағы
әуежай ғимараттарын
және оның жанындағы
құрылыстарды салу
2                081   Ішкі көздердің СН2М НILL/КК&А/РСI   жыл  Қазақстан
есебінен       консорциуміне        бойы Республика.
жобаны іске    консалтингтік             сының Көлік
асыру          қызметтер үшін ақы        және комму.
төлеу                     никациялар
Мемлекеттiк сараптаманы   министрлігі
өткiзу
Мердігермен жасасқан
шартқа сәйкес Астана
қаласындағы әуежай
ғимаратын және оның
жанындағы құрылыстарды
салу
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Ғимараттар және жанындағы құрылыстарды салу (Келісім-шарт құнының 80% көлемінде).
Орындалған жұмыстар сапасы ҚНжЕ және ИКАО (Халықаралық азаматтық авиация ұйымы) нормаларына сәйкес анықталады.
Халықаралық және ішкі рейстер санын көбейту, ұшу қауіпсіздігін арттыру, халықаралық тәжірибе мен технологияларды жергілікті мердігерлік, жобалау және консультациялық ұйымдарға беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
039 "Гүлшат - Алматы учаскесiнде, Алматы - Бурабай автожолын оңалту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 785 986 мың теңге (жетi жүз сексен бес миллион тоғыз жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы Қарыз туралы (Жай операциялар) (Жолды қалпына келтiру жобасы) 1996 жылғы 18 қазандағы келiсiмдi бекiту жөнiнде" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 наурыздағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Yкiметтің сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жол учаскесін қалпына келтiру, Алматы-Бурабай бағытындағы жолды пайдалану мен қызмет көрсетуді жетілдіру, автожолдарды пайдаланудың тиімді жүйесін құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Алматы - Бурабай" республикалық маңызы бар автомобиль жолының басым учаскелерiн қалпына келтiру; республикалық жол желiсiн ағымдағы ұстау және жөндеу үшін қажет жабдықтарды сатып алу.

1   037      Строительство
международного
аэропорта в
г. Астане
080 Реализация    Оплата консалтинговых     В течение Министерство
проекта за    услуг Консорциуму            года   транспорта и
счет внешних  СН2М НILL/ККА&А/РСI                 коммуникаций
займов                                            Республики
Казахстан
Строительство зданий
аэропорта г. Астана и
прилегающих к нему
сооружений.
2   037  081 Реализация    Оплата консалтинговых     В течение Министерство
проекта за    услуг Консорциуму            года   транспорта и
счет          СН2М НILL/ККА&А/РСI.                коммуникаций
внутренних    Проведение государст-               Республики
источников    венной экспертизы.                  Казахстан
Строительство зданий
аэропорта г. Астана и
прилегающих к нему
сооружений согласно
контракту с Подрядчиком
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Строительство зданий и прилегающих сооружений (в размере 80% от стоимости Контракта).
Качество выполненных работ определяется в соответствии со СНиП и нормами ИКАО (Международная организация гражданской авиации).
Увеличение количества международных и внутренних рейсов, повышение безопасности полетов, передача международного опыта и технологий местным подрядным, проектным и консультационным организациям.
Приложение 9 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Реабилитация автодороги Алматы - Боровое
на участке Гульшад-Акчатау" на 2002 год
1. Стоимость: 785 986 тысяч тенге (семьсот восемьдесят пять миллионов девятьсот восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 5 марта 1997 года  Z970081_   "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект восстановления дороги) между Республикой Казахстан и Азиатским банком развития от 18 октября 1996 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Восстановление участка дороги, усовершенствование обслуживания и эксплуатации дороги на направлении Алматы-Боровое, создание эффективной системы эксплуатации автодороги.
5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги
республиканского значения "Алматы - Боровое"; приобретение необходимого оборудования для текущего содержания и ремонта республиканской сети дорог.

1        039          Гүлшат - Алматы
учаскесінде,
Алматы - Бурабай
автожолын оңалту
080   Сыртқы заемдар   JОG/WSА (Жапония)   Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны  компанияларына      бойы жолдары
іске асыру       консалтингтік            комитеті
қызметі үшін ақы
төлеу.
Негізгі жабдықты         БК "Балфор
сатып алу.               Битти
Алматы - Бурабай         (Англия) -
жолын күрделі            Менсел
жөндеу.                  (Түркия) -
Афдан
(Қазақстан)
- Жезқазған
жолдары
(Қазақстан)"
2               081   Ішкі көздердің   JОG/WSА (Жапония)   Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны  компанияларына      бойы жолдары
іске асыру       консалтингтік            комитеті
қызметі үшін ақы
төлеу.
Алматы - Бурабай
автомобиль жолын
ағымдағы жөндеу және
ұстау жөнiндегi
жұмыстарды жүргiзу
Негізгі жабдықты         БК "Балфор
сатып алу.               Битти
Алматы - Бурабай         (Англия) -
жолын күрделі            Менсел
жөндеу.                  (Түркия) -
Орындалған жұмыстар.     Афдан
дың техникалық аудитiн   (Қазақстан)
жүргiзу. <*>             - Жезқазған
жолдары
(Қазақстан)"
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Екі жолақты қозғалыспен, жасанды құрылыстарымен, жолдарды инженерлік жабдықтауымен Алматы-Астана автожолының 192 км оңалту.
Отандық жол-құрылыс, жобалау және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың озық тәжірибесін игеруі; жол бойында орналасқан аймақтардағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
10-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
040 "Алматы-Гүлшат және Ақшатау-Қарағанды учаскелерiнде Алматы-Қарағанды-Астана-Бурабай автожолын қайта жаңарту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 10 149 490 мың теңге (он миллиард бір жүз қырық тоғыз миллион төрт жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкiнiң арасындағы (Жол көлігі саласын қайта құрылымдау жобасы) Заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шiлдедегi Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстандағы тиiмдi жол желiсiн және жол көлiгiн дамыту.

1   039       "Реабилитация
автодороги
Алматы -
Боровое на
участке
Гульшад-
Акчатау"
080 Реализация   Оплата консалтинговых    В течение Комитет
проекта      услуг JОС/WSА (Япония).     года   автомобильных
за счет                                         дорог
внешних      Приобретение основного
займов       оборудования.
Капитальный ремонт
дороги Алматы - Боровое         СП "Балфор Битти
(Англия)- Менсел
(Турция) - Афдан
(Казахстан) -
Жезказган жолдары
(Казахстан)
2   039   081 Реализация   Оплата консалтинговых    В течение Комитет
проекта      услуг JОС/WSА (Япония).     года   автомобильных
за счет      Проведение работ по                дорог
внутренних   текущему ремонту и
источников   содержанию автомо-
бильной дороги
Алматы-Боровое.                 СП "Балфор Битти
Приобретение основного          (Англия)- Менсел
оборудования.                   (Турция) - Афдан
Капитальный ремонт              (Казахстан) -
дороги Алматы - Боровое        Жезказган жолдары
(Казахстан)
Проведение технического
аудита выполненных работ
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Реабилитация 192 км автодороги Алматы - Боровое с двумя полосами движения, искусственными сооружениями, инженерным обустройством дороги.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшение социально-экономической ситуации в регионах, расположенных вдоль дороги.
Приложение 10 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Реконструкция автодороги Алматы-Караганда-Астана-Боровое
на участках Алматы-Гульшад и Акчатау-Караганда"
на 2002 год
1. Стоимость: 10 149 490 тысяч тенге (десять миллиардов сто сорок девять миллионов четыреста девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 20 июля 1999 года  Z990446_   "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным банком реконструкции и развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
Развитие эффективной сети дорог и дорожного транспорта в Казахстане.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Алматы-Гүлшат" және "Ақшатау-Қарағанды" учаскелерiнде "Алматы-Қарағанды-Астана-Бурабай" республикалық маңызы бар автомобиль жолының басым учаскелерін қалпына келтiру; республикалық жол желiсiн ағымдағы ұстау және жөндеу үшiн қажеттi жабдықтарды сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !  іс-шаралар       !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------

5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги республиканского значения Алматы - Боровое на участках Алматы - Гульшад и Акчатау - Караганда; приобретение необходимого оборудования для текущего содержания и ремонта республиканской сети дорог.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1        040           Алматы-Гүлшат
және Ақшатау-
Қарағанды
учаскелерінде
Алматы-
Қарағанды-
Астана-Бурабай
автожолын
қайта жаңарту
080   Сыртқы заемдар   "СМЕК" (Австралия), Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны  Скот Уилсон         бойы жолдары
іске асыру       Кирпатрик                комитеті
(Ұлыбритания)
компанияларына
консалтингтік
қызметіне ақы
төлеу.
2 техникалық
аудармашының қызме.
тiне ақы төлеу.
Негізгі жабдықты
сатып алу.
Алматы-Гүлшат және      "Тодини
Ақшатау-Қарағанды       конструк.
учаскелерінде           циони
Алматы-Қарағанды-       дженерали"
Астана-Бурабай          (Италия),
автожолын күрделі       ИРДО
жөндеуді жүзеге         (Иран),
асыру.                  Корпорация
"Прогресс",
Орындалған жұмыстардың  ААҚ "Темір.
техникалық аудитiн      жолқұрылыс"
жүргiзу. <*>            (Қазақстан),
БК "Энерго.
проект" -
"Қазақстан
жолдары" АҚ
(Югославия
-Қазақстан)
2       040      081   Ішкі көздердің   "СМЕК" (Австралия), Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны  Скот Уилсон         бойы жолдары
іске асыру       Кирпатрик                комитеті
(Ұлыбритания)
компанияларына
консалтингтік
қызметіне ақы
төлеу.
Негізгі жабдықты
сатып алу.
Алматы-Гүлшат және      "Тодини
Ақшатау-Қарағанды       конструк.
учаскелерінде           циони
Алматы-Қарағанды-       дженерали"
Астана-Бурабай          (Италия),
автожолын күрделі       ИРДО
жөндеуді жүзеге         (Иран),
асыру.                  Корпорация
"Прогресс",
ААҚ "Темір.
жолқұрылыс"
(Қазақстан),
БК "Энерго.
проект" -
"Қазақстан
жолдары" АҚ
(Югославия
-Қазақстан)
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Ұзақтығы 156 км Алматы-Гүлшат және Ақшатау-Қарағанды учаскелерінде Алматы-Қарағанды-Астана-Бурабай автожолы учаскесін күрделі жөндеу.
Орындалған жұмыстардың сапасы тендерлік құжаттар спецификацияларына сәйкес анықталады.
Автожолдардың сапалық жағдайын жақсарту; қазақстандық жол ұйымдарының материалдық-техникалық қамтамасыз етілу деңгейін көтеру, олардың автожолдарды ұстау және ағымдағы жөндеу үшін қазіргі заманғы жабдықтармен қамтамасыз етілуі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
041 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1   040       Реконструкция
автодороги
Алматы-
Караганда-
Астана-Боровое
на участках
Алматы-Гульшад
и Акчатау-
Караганда
080  Реализация  Оплата консалтинговых    В течение  Комитет
проекта     услуг компаниям "СМЕК"      года    автомобильных
за счет     (Австралия), Скот Уилсон            дорог
внешних     Киркпатрик (Великобритания).
займов
Проведение технического
аудита выполненных работ
Приобретение основного
оборудования.
Оплата услуг 2 технических
переводчиков.
Осуществление капитального         Компания
ремонта автодороги Алматы -        "Тодини
Астана на участках Алматы -        конструциони
Гульшад и Акчатау -                дженерали"
Караганда                          (Италия),
"ИРДО" (Иран),
Корпорация
"Прогресс",
ОАО
"Желдорстрой"
(Казахстан),
СП                                                                   "Энергопроект"                                                                  - АО
"Казакстан
жолдары"
(Югославия-
Казахстан)
2   040  081  Реализация  Оплата консалтинговых    январь-   Комитет
проекта     услуг компаниям "СМЕК"   декабрь   автомобильных
за счет     (Австралия), Скот Уилсон           дорог
внутренних  Киркпатрик
источников  (Великобритания).
Приобретение основного
оборудования.
Осуществление капитального         Компания
ремонта дороги Алматы -            "Тодини
Астана на участках Алматы -        конструциони
Гульшад и Акчатау -                дженерали"
Караганда                          (Италия),
"ИРДО" (Иран),
Корпорация
"Прогресс",
ОАО
"Желдорстрой"
(Казахстан),
СП
"Энергопроект"
- АО
"Казакстан
жолдары"
(Югославия-
Казахстан)
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт участка автодороги Алматы - Астана на участках Алматы - Гульшад и Акчатау - Караганда протяженностью 156 км.
Качество выполненных работ определяется в соответствии со спецификациями тендерных документов.
Улучшение качественного состояния автодороги; повышение уровня материально-технической оснащенности казахстанских дорожных организаций, их обеспеченность современным оборудованием для содержания и текущего ремонта автодорог.
Приложение 11 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Прикладные научные исследования в области
транспорта и коммуникаций" на 2002 год

1. Құны: 50 000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730 Жарлығы.
"Республикалық бюджет қаражаты есебiнен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жол-құрылыс өндiрiсi технологиясын, өндірістік шығыстарды есепке алу жүйесiн ұлғайту, басқару процесін автоматтандыруды арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттері: саланың мәліметтер базасын жетілдіру бойынша ғылыми зерттеулерді жүргiзу, осы жетiстiктердi практикалық қызметке енгізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !  іс-шаралар       !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        041           "Көлiк және
коммуникациялар
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер"
030   "Жол            Ғылыми-қолданбалы  наурыз Қазақстан
саласындағы     тақырыптар бойынша - жел. Республи.
қолданбалы      зерттеулер - 22    тоқсан касының
ғылыми          тақырып                   Көлiк және
зерттеулер"                               коммуника.
циялар
министрлiгі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтілетiн нәтижелер:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлiгiнің Ғылыми-сараптама кеңесi бекiтетiн тақырыптар бойынша ғылыми-қолданбалы зерттеулер жөнінде есептердi ұсыну.
Жол саласын нормативтiк-техникалық құжаттамамен қамтамасыз ету, прогрессивтiк жаңа технологиялар мен жол-құрылыс материалдарын ғылыми зерттеу және енгiзу.
Орындалған жұмыстардың сапасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Ғылыми-сараптама кеңесi қорытындысымен анықталады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
042 "Көлiктiк бақылау бекеттерiн техникалық жарақтандыру, жабдықтау, жаңғырту және көшiру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1. Стоимость: 50 000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 U010730_ "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 P990145_ "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726  P010726_   "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование технологии дорожно-строительного производства, системы учета производственных затрат, повышение автоматизации управленческого процесса.
5. Задачи бюджетной программы: проведение научных разработок по совершенствованию базы данных отрасли, внедрение данных достижений в практическую деятельность.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   041        "Прикладные
научные
исследования
в области
транспорта и
коммуникаций"
030  "Прикладные   Разработки по научно-   март-    Министерство
научные       прикладным темам - 22   декабрь  транспорта и
исследования  единицы                          коммуникаций
в дорожной                                     Республики
отрасли"                                       Казахстан
7. Ожидаемые результаты бюджетной программы:
Предоставление отчетов по научно-прикладным разработкам по темам, утверждаемым Научно-экспертным советом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Обеспечение дорожной отрасли нормативно-технической документацией, научная разработка и внедрение прогрессивных новых технологий и дорожно- строительных материалов.
Качество выполненных работ определяется заключением Научно- экспертного совета Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 12 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Техническое оснащение, оборудование, модернизация и
передислокация постов транспортного контроля "
на 2002 год

1. Құны: 53 788 мың теңге (елу үш миллион жетi жүз сексен сегiз теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 1-бабы; "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 5-бабы; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегі Заңының 28-бабы; 1998 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан - Ресей мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерi туралы Келісім;
"Қазақстан Республикасында халықаралық автомобиль тасымалын дамыту мен ұйымдастыруды жетілдіру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінiң 1995 жылғы 26 сәуірдегі N 557 қаулысы; "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүріп өтуі үшін алынатын алымдар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1397 қаулысы; "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетінің мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 8 қыркүйектегi N 1334 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: көлiктік бақылау бекеттерінде iрi көлемдi және ауыр салмақты көлiк құралдарының жүруiн бақылау арқылы автомобиль жолдарының бар жүйесiнiң сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бағдарламаның мiндеттерi: Көлiктік бақылау бекеттерін қажетті салмақ өлшеу жабдықтарымен жарақтандыру және жабдықтау, көлiктiк бақылау бекеттерiнiң көшуін жаңғырту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        042           Көліктік       10 көліктік бақылау Ақпан  Қазақстан
бақылау        бекетін көшіру      - нау. Республи.
бекеттерін     бойынша жобалау-      рыз  касының
техникалық     сметалық құжаттаманы       Көлік және
жарақтандыру,  жасау.                     коммуника.
жабдықтау,     6 көліктік бақылау         циялар ми.
жаңғырту және  бекетін көшіру және        нистрлігі
көшіру         салмақ өлшеу
жабдықтарын жаңарту;
жол төсемін жасауды  сәуір-
қоса алғанда,        желтоқсан
көліктік бақылау
бекеттерін 4 жиынтық
мөлшерінде тұрақты
салмақ өлшеу
жабдықтарымен
техникалық жабдықтау
жұмыстарын жүргізу.
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 53 788 тысяч тенге (пятьдесят три миллиона семьсот восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 1 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1997 года "О транспорте в Республике Казахстан"; статья 28 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"; Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о пунктах пропуска через казахстанско-российскую границу от 23 декабря 1998 года; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 апреля 1995 года N 557 P950557_ "О мерах по развитию и совершенствованию организации международных автомобильных перевозок в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1397 P981397_ "О сборах за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года N 1334 P991334_ "Вопросы Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности существующей сети автомобильных дорог путем контроля за проездом крупногабаритных и тяжеловесных транспортных средств на постах транспортного контроля.
5. Задачи программы: обустройство и оснащение постов транспортного контроля необходимым весоизмерительным оборудованием, модернизация стационарного весового оборудования, оптимизация дислокации постов транспортного контроля.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   042      Техническое   Составление проектно-              Министерство
оснащение,    сметной документации по   февраль- транспорта и
оборудо-      10 постам транспортного   март     коммуникаций
вание,        контроля                           Республики
модернизация  Проведение работ по:               Казахстан
и передисло-  - передислокации постов
кация постов  транспортного контроля и  апрель-
транспорт-    модернизации              декабрь
ного          стационарного весового
контроля      оборудования на 6 постах;
- техническому оснащению
постов транспортного
контроля стационарным
весовым оборудованием
в количестве 4 комплектов,
включая обустройство
дорожного полотна.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: жол төсемiн жасауды қоса алғанда, тұрақты салмақ өлшеу жабдықтарымен 4 көлiктiк бақылау бекеттерiн техникалық жабдықтау, сондай-ақ 6 көлiктiк бақылау бекетiн көшiру және тұрақты салмақ өлшеу жабдықтарын жаңарту, көлiктiк бақылау бекеттерiн, оның iшiнде қазақстан-ресей шекарасындағы көлiктiк бақылау бекеттерiн 2002 жылы 60%-ке тұрақты салмақ өлшеу жабдықтарымен қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi, бұл Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлiк құралдарының жүрiп өтуi үшiн алынатын алымдардан республикалық бюджетке қаржылар түсiмдерiнiң көбеюiне әкеледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
044 "Радиожиілік спектр мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін құру" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 520 000 мың теңге (бес жүз жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 18 мамырдағы N 381-1 Заңының 5-бабы
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылдың 17 сәуiрдегi N 2200 Заңының 9-бабының 5, 25 тармақтары.
"Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауіпсiздiгiн қамтамасыз етудің 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасы аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тiркеудiң, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293 қаулысы .
"Қазақстан Республикасының көлiк-коммуникациялар кешенiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 қарашадағы N 1565 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында техникалық радиобақылау жүйесін құру:
1) радиожиілік спектрін пайдалануды толыққанды реттеуді қамтамасыз етуге, жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдарды қадағалауға, радиобөгет көздерін табуға, радиоэлектрондық құралдардың жарияланған параметрлерінің нақтыға сәйкестігін тексеруге;
2) заңсыз жұмыс істейтін радиоэлектрондық құралдардың едәуір санын табу нәтижесінде радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетке түсімді ұлғайтуға;

7. Ожидаемый результат выполнения бюджетной программы: техническое оснащение 4 постов транспортного контроля стационарным весовым оборудованием, включая обустройство дорожного полотна, а также передислокация постов транспортного контроля и модернизация стационарного весового оборудования на 6 постах, позволит обеспечить посты транспортного контроля стационарным весовым оборудованием, в том числе на казахстанско-российской границе в 2002 году на 60%, что приведет к увеличению поступлений средств в республиканский бюджет от сборов за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан.
Приложение 13 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Создание системы мониторинга радиочастотного
спектра и радиоэлектронных средств"
на 2002 год
1. Стоимость: 520 000 тысяч тенге (пятьсот двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 5 Закона Республики Казахстан от 18 мая 1999 года Z990382_ "О связи"
пункты 5, 25 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года Z952200_ "О лицензировании"
Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 U000359_ "О государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 P011293_ "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 1665 P001665_ "О некоторых вопросах транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы технического радиоконтроля в Республике Казахстан, которое позволит:
1) обеспечить полноценное регулирование использования радиочастотного спектра, отследить работающие радиоэлектронные средства, обнаружить источники радиопомех, проверить соответствие заявляемых параметров радиоэлектронных средств реальным;
2) увеличить поступления в государственный бюджет за использование радиочастотного спектра, вследствие выявления максимального количества незаконно работающих радиоэлектронных средств;

3) мемлекеттік ақпараттық ресурстар жөнінде тиімді іс-шаралар қабылдауға мүмкіндік береді.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің байланыс және ақпараттандыру жөніндегі аумақтық органдары үшін қажетті радиобақылау жабдықтарын сатып алу, техникалық радиобақылаудың тұрақты пункттері мен жылжымалы станцияларын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !    іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        044          Радиожиілік     Сатып алу:          наурыз Қазақстан
спектрі мен     - 10 тұрақты радио. - жел. Республи.
радиоэлектрон.  бақылау пункттері   тоқсан касының
дық құралдардың үшін жабдықтар;            Көлік және
мониторингі     - радиотехникалық          коммуника.
жүйесін құру    бақылаудың 2               циялар ми.
жылжымалы станциясы;       нистрлігі
- ақпарат алмасудың
1 ведомстволық
желісі;
- ақпарат алмасудың
19 аумақтық
пункттерін құру (2
сервер, 21 дербес
компьютер, 1
бағдарламалық
қамтамасыз ету,
23 модем, 40 желілік
карта, 15 желілік
жиынтық, желі құру
жөнінде қызмет
көрсету).
- портативтiк iздес-
тiру-өлшеу аспапта-
рының 10 жинақтауышы
(көпфункционалдық тестi-
леу қабылдағышы, порта-
тивтiк тестiлеу қабылда-
ғышы, көпфункционалдық
тестiлеу жиiлiк өлшегiшi,
кеңейтiлген диапазонды
радиостанциялар). <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1291 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер:
Сандық өлшемдер:
- 10 тұрақты радиобақылау пункттері үшін жабдықтар;
- радиотехникалық бақылаудың 2 жылжымалы станциясы; <*>
- ақпарат алмасудың 1 ведомстволық желісі;
- ақпарат алмасудың 19 аумақтық пункттерін құру.
- портативтiк iздестiру-өлшеу аспаптарының 10 жинақтаушы (көпфункционалдық тестiлеу қабылдағышы, портативтiк тестiлеу қабылдағыш, көпфункционалдық тестiлеу жиiлiк өлшегiшi, кеңейтiлген диапазонды радиостанциялар). <*>
Техникалық радиобақылаудың тұрақты пункттер мен жылжымалы станцияларын құру, сондай-ақ радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдаланушылардың кедергілер мен электрмагниттік сыйысушылыққа шағымдары бойынша жұмыстардың нәтижелілігін арттыру:
- мемлекеттің қауіпсіздігіне қатерді азайтуға;
- мемлекеттік ақпараттар ресурсын қорғау жөнінде қолданылатын шаралардың және ұсынатын байланыс қызметтерінің сапасын жақсартуға;
- ұшақтардың ұшу қауіпсіздігіне қатер төндіретін, энергетика және жердегі көліктің диспетчерлік қызметтеріне радио-телевизиялық хабарларды қабылдауға бөгет болатын кедергілерді жою;
- заңсыз жұмыс істейтін радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдарды пайдаланушыларды анықтау;
- радиожиілік спектрін пайдалануға бақылауды күшейту;
- республикалық бюджетке төлемдердің түсуін ұлғайту.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1291 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
046 "Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі және орташа жөндеу" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

3) принимать эффективные меры по защите государственных информационных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: закуп необходимого радиоконтрольного оборудования для территориальных органов по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, создание стационарных пунктов и передвижных станций технического радиоконтроля
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   044       Создание      Закупки:                  март-   Министерство
системы       - оборудования для 10     декабрь транспорта и
мониторинга   стационарных радио-               коммуникаций
радиочастот-  контрольных пунктов;              Республики
ного спектра  - 2 передвижных станций           Казахстан
и радиоэлек-  радиотехнического контроля;
тронных       - 1 ведомственной сети
средств       обмена информацией;
- 10 комплектов портативных
поисково-измерительных
приборов (многофункциональ-
ный тестовый приемник,
портативный тестовый приемник,
многофункциональный тестовый
частотомер, радиостанции с
расширенным диапазоном).
- создание 19 региональных
пунктов обмена информацией
(2 сервера, 21 персональных
компьютера, 1 программное
обеспечение, 23 модема,
40 сетевых карт, 15 сетевых
комплектующих, услуги по
созданию сети).
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2002 г. N 1291 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные критерии:
- 10 стационарных радиоконтрольных пунктов;
- 2 передвижные станции радиотехнического контроля;
- 1 ведомственная сеть обмена информацией;
- 19 региональных пунктов обмена информацией;
- 10 комплектов портативных поисково-измерительных приборов (многофункциональный тестовый приемник, портативный тестовый приемник, многофункциональный тестовый частотомер, радиостанции с расширенным диапазоном).
Создание стационарных пунктов и передвижных станций технического радиоконтроля, а также повышение результативности работ по жалобам пользователей радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на помехи и электромагнитную совместимость позволит:
- снизить угрозу безопасности государства;
- улучшить качество принимаемых мер по защите государственных информационных ресурсов и предоставляемых услуг связи;
- устранить помехи, угрожающие безопасности полетов самолетов, мешающие диспетчерским службам энергетики и наземного транспорта, приему радио-, телевизионных передач;
- выявить незаконно действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств;
- усилить контроль за использованием радиочастотного спектра;
- увеличить поступления платежей в республиканский бюджет. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2002 г. N 1291 .
Приложение 14 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Капитальный и средний ремонты автодорог
республиканского значения" на 2002 год

1. Құны: 4 200 000 мың теңге (төрт миллиард екі жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі N 245-ІІ Заңының 17-бабы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша қауіпсіз және үздіксіз жүрісті қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында күрделі және орташа жөндеу бойынша жөндеу жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !                   !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !   7
---------------------------------------------------------------------------
1        046          "Республикалық  40 км автожолдарды  наурыз Көлік және
маңызы бар      күрделі жөндеу      - жел. коммуника.
автожолдарды    жөніндегі жұмыстар. тоқсан циялар ми.
күрделі және    ды жүргізу, оның           нистрлігі
орташа жөндеу"  ішінде:
- жолдарды жөндеу -
27 км;
- көпірлерді жөндеу
- 6 дана, 278 қ.м.;
1547 км автожолдарды  наурыз
орташа жөндеу         - жел.
жөніндегі жұмыстарды  тоқсан
жүргізу, оның ішінде:
- қара төсенішті
кедір-бұдырлы жол
бетін өңдеумен
жөндеу - 1447 км;
- жолдарды қиыршық
тасты төсенiшпен
жөндеу - 100 км. <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1012 қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық мәнде республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына күрделi және орташа жөндеу жөнiндегi жұмыстарды 1 587 км ұзақтықта жүргiзу болжанып отыр, соның iшiнде;
1) белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сараптамадан және бекiтуден өткен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес күрделi жөндеу бойынша:
___________________________________________________________________________
Облыс атауы                        !  Өлшем !  Саны
! бірлігі!
___________________________________________________________________________
Ақтөбе облысы:
___________________________________________________________________________
"Ақтөбе - Ор" автожолы
_____________________________________________________________________
Қара төсемдi жөндеу және белгiлер сала отырып,        км       50

1. Стоимость: 4 200 000 тысяч тенге (четыре миллиарда двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автодорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение ремонтных работ по капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   046       Капитальный   Проведение работ по       март-   Министерство
и средний     капитальному ремонту      декабрь транспорта и
ремонты       37 км автодорог,                  коммуникаций
автодорог     в том числе:                      Республики
республи-     - ремонт дорог - 40 км;           Казахстан
канского      - ремонт мостов - 6 шт,
значения      278 п.м.;
Проведение работ по       март-
среднему ремонту          декабрь
1547 км автодорог,
в том числе:
ремонт дорог с черным
покрытием с шероховатой
поверхностной обработкой
- 1447 км;
ремонт дорог с щебеночным
покрытием - 100 км".
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a P02122a_ ; от 16 сентября 2002 г. N 1012 P021012_ ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
В количественном выражении проведение работ по капитальному и среднему ремонтам автомобильных дорог республиканского значения предполагается выполнить на протяжении 1 587 км, в том числе:
1) по капитальному ремонту в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном порядке государственную экспертизу и утверждение:
Наименование области                  !  Ед.  !Количест-
! изм.  !во
_________________________________________________________!_______!_________
Актюбинская область:
Автодорога "Актобе-Орск"
Ремонт черного покрытия и с нанесением разметки,       км         5

1. Құны: 4 576 160 мың теңге (төрт миллиард бес жүз жетпiс алты миллион жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"2001 жылғы 28 сәуiрде жасалған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Абу-Даби Даму Қорының арасындағы Қарағанды-Астана жолының құрылысын қаржыландыруға арналған заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 шiлдедегi Заңы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Yкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда жол көлiгi  мен тиiмдi жол желiсін дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды-Осакаровка учаскесiнде Қарағанды - Астана автомобиль жолының басым учаскелерiн қалпына келтiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !  іс-шаралар       !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        400           Қарағанды -
Осакаровка
учаскесінде
Қарағанды -
Астана
автожолын
қайта жаңарту
жобасы
080   Сыртқы заемдар  Қарағанды -        Ақпан  Автомобиль
есебінен        Осакаровка жолын   - жел. жолдары
жобаны іске     күрделі жөндеу     тоқсан комитеті
асыру
2        400     081   Сыртқы заемдар  Қарағанды -        Ақпан  Автомобиль
есебінен        Осакаровка жолын   - жел. жолдары
жобаны іске     күрделі жөндеу     тоқсан комитеті
асыру
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Ұзақтығы 86 км Қарағанды - Осакаровка учаскесінде Қарағанды - Астана автожолы учаскесін күрделі жөндеу.
Орындалған жұмыстар сапасы тендерлік құжаттамаға сәйкес анықталады.
Отандық жол-құрылыс, жобалау және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың озық әлемдік тәжірибесін игеруі; автожолдардың сапалы жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
052 "Батыс Қазақстанның автомобиль жолын қайта жаңарту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1. Стоимость: 4 576 160 тысяч тенге (четыре миллиарда пятьсот семьдесят шесть миллионов сто шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 10 июля 2001 года  Z010229_   "О ратификации Соглашения о займе между Правительством Республики Казахстан и Фондом развития Абу-Даби для финансирования строительства дороги Караганда - Астана, совершенного 28 апреля 2001 года"
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Развитие эффективной сети дорог и дорожного транспорта в Казахстане
5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги "Караганда - Астана" на участке "Караганда - Осакаровка"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   400       Проект
реконструкции
автодороги
Караганда -
Астана на
участке
Караганда -
Осакаровка
080  Реализация    Капитальный ремонт      февраль-  Комитет
проекта за    автодороги Караганда -  декабрь   автомобильных
счет          Осакаровка                        дорог
внешних
займов
2   400  081  Реализация    Капитальный ремонт      февраль-  Комитет
проекта за    автодороги Караганда -  декабрь   автомобильных
счет          Осакаровка                        дорог
внутренних
источников
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт участка автодороги Караганда - Астана на участке Караганда - Осакаровка протяженностью 86 км.
Качество выполненных работ определяется в соответствии с тендерной документацией.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшение качественного состояния автодорог.
Приложение 16 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052
"Реконструкция автодорог Западного Казахстана"
на 2002 год

1. Құны: 3 395 480 мың теңге (үш миллиард үш жүз тоқсан бес миллион төрт жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапония Үкiметiнiң арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Yкiметiне Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкiнің заем беру ниетi туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 ақпандағы Заңы.
"Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Даму Банкi мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Батыс Қазақстанның жол желiсiн қайта құру жобасы бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Батыс Қазақстандағы жол  көлiгi негiзгi жүйесінің тиiмділігін және беріктілігін күшейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Батыс Қазақстан автожолдарының маңыздырақ учаскелерін қайта жаңарту және техникалық көмек көрсету арқасында ағымдағы техникалық қызмет көрсету деңгейін көтеру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7 ---------------------------------------------------------------------------
1        052           Батыс
Қазақстанның
автомобиль
жолын қайта
жаңарту
080   Сыртқы заемдар  "Нипон Коей"       Жыл   Автомобиль
есебінен        (Жапония)/Консалт  бойы  жолдары
жобаны іске     лтд./ "Қазжолжоба"       комитеті
асыру           ААҚ (Қазақстан)
қауымдастығының
консалтингтік
қызметі үшін ақы
төлеу
Жолдың күрделі
жөндеуін жүргізу
үшін мердігерге
аванс беру
(келісім-шарт
сомасынан 25%
дейін)
2       052      081   Ішкі көздердің  "Нипон Коей"       Жыл   Автомобиль
есебінен        (Жапония)/Консалт  бойы  жолдары
жобаны іске     лтд./ "Қазжолжоба"       комитеті
асыру           ААҚ (Қазақстан)
қауымдастығының
консалтингтік
қызметі үшін ақы
төлеу
Екi техникалық
аудармашының қызме.
тiне ақы төлеу
Келiсiм-шартқа
сәйкес "Нипон Коей"
(Жапония)/Консалт
лтд./ "Қазжолжобалау"
ААҚ (Қазақстан)"
қауымдастығының үй-жайды
жалдау ақысын төлеу;
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.

1. Стоимость: 3 395 480 тысяч тенге (три миллиарда триста девяносто пять миллионов четыреста восемьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 14 апреля 2001 года Z010168_ "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о намерении предоставления Японским банком международного сотрудничества займа Правительству Республики Казахстан для осуществления проекта реконструкции дорожной сети Западного Казахстана"
Закон Республики Казахстан от 30 марта 2001 года Z010169_ "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции дорожной сети Западного Казахстана между Японским банком международного сотрудничества и Правительством Республики Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Повышение эффективности и надежности основной системы дорожного транспорта страны в Западном Казахстане
5. Задачи бюджетной программы: реконструкции наиболее важных участков автодорог Западного Казахстана и повышение уровня текущего технического обслуживания благодаря оказанию технической помощи
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   052       Реконструкция
автодорог
Западного
Казахстана
080  Реализация    Оплата консалтинговых   В течение Комитет
проекта       услуг ассоциации           года   автомобильных
за счет       "Нипон Коей" (Япония)/            дорог
внешних       Консалт лтд. /ОАО
займов        "Каздорпроект"
(Казахстан)
Авансирование
подрядчика для
проведения капитального
ремонта дорог (до 25%
от суммы контракта)
2   052  081  Реализация    Оплата консалтинговых   В течение Комитет
проекта       услуг ассоциации           года   автомобильных
за счет       "Нипон Коей" (Япония)/            дорог
внутренних    Консалт лтд. /ОАО
источников    "Каздорпроект"
(Казахстан)
Оплата услуг двух
технических переводчиков .
Оплата аренды помещения
ассоциации "Нипон Коей"
(Япония)/Консалт лтд.
/ОАО "Каздорпроект"
(Казахстан) согласно
контракту.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Батыс Қазақстан автожолдары желісінің сапалы жай-күйін жақсарту, отандық жол-құрылыс, жобалау және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың алдыңғы қатардағы әлемдік тәжірибесін игеруі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
053 "Алматы-Георгиевка автожолдарын оңалту" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 633 860 мың теңге (алты жүз отыз үш миллион сегіз жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
2000 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы Заем туралы келісім.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары
Республикалық бюджеттің қаражаттары
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда тиiмді жол
желісін және жол көлігін дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қордай асуындағы күрделі учаскелерді қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз ету шарттары бойынша жақсарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        053           Алматы -
Георгиевка
автожолдарын
оңалту
080   Сыртқы заемдар  Жолдың Қордай      Мамыр  Автомобиль
есебінен        асуындағы учаске.  - жел. жолдары
жобаны іске     сін күрделі жөндеу тоқсан комитеті
асыру
2        053     081   Ішкі көздер     Жолдың Қордай      Мамыр  Автомобиль
есебінен        асуындағы учаске.  - жел. жолдары
жобаны іске     сін күрделі жөндеу тоқсан комитеті
асыру ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Алматы-Георгиевка автомобиль жолының учаскесін оңалту (50 км).
Сапа тендерлік құжаттарға сәйкес анықталады.
Отандық жол-құрылыс, жобалық және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың алдыңғы қатардағы әлемдік тәжірибесін игеруі; жол бойында орналасқан аймақтардағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
18-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
054 "Республикалық маңызы бар автожолдарды ағымдағы жөндеу, ұстау,көгалдандыру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Улучшение качественного состояния сети автодорог Западного Казахстана, овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ.
Приложение 17 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 053
"Реабилитация автодороги Алматы - Георгиевка"
на 2002 год
1. Стоимость: 633 860 тысяч тенге (шестьсот тридцать три миллиона восемьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Соглашение о займе между Республикой Казахстан и Европейским банком развития и реконструкции от 8 декабря 2000 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Развитие эффективной сети дорог и дорожного транспорта в Казахстане
5. Задачи бюджетной программы:
Улучшение сложных участков Кордайского перевала по условиям обеспечения безопасности движения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   053        Реабилитация
автодороги
Алматы -
Георгиевка
080  Реализация   Капитальный ремонт дороги май-    Комитет
проекта за   на участке Кордайского    декабрь автомобильных
счет         перевала                          дорог
внешних
займов
2   053   081  Реализация   Капитальный ремонт дороги май-    Комитет
проекта за   на участке Кордайского    декабрь автомобильных
счет         перевала                          дорог
внутренних
источников
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Реконструкция участка автомобильной дороги Алматы - Георгиевка (50 км).
Качество определяется в соответствии с тендерной документацией.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшение социально-экономической ситуации в регионах, расположенных вдоль дороги.
Приложение 18 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Текущий ремонт, содержание, озеленение автодорог
республиканского значения" на 2002 год

1. Құны: 1 885 543 мың теңге (бiр миллиард сегiз жүз сексен бес миллион бес жүз қырық үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 17-бабы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730 Жарлығы .
"Жол саласының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 14 қарашадағы N 1527  қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық маңызы бар автожолдар бойынша көлік құралдарының үздiксiз және қауіпсiз қозғалысын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: республикалық маңызы бар автожолдарда пайдаланушылық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар    !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        054           "Республикалық 1. Республикалық    қаңтар Қазақстан
маңызы бар     маңызы бар автомо.  - жел. Республи.
автожолдарды   биль жолдарын ұстау тоқсан касының
ағымдағы       бойынша, қысқыны           Көлік және
жөндеу, ұстау, қоса алғанда,              коммуника.
көгалдандыру"  жұмыстарды жүргізу         циялар ми.
- 23011 км                 нистрлігі
2. Республикалық     мамыр
маңызы бар          - қазан
автожолдарда
ағымдағы жөндеу
және ұстау бойынша
жұмыстарды жүргізу,
соның ішінде:
- шұңқырлы жөндеу
- 570 км;
- ойылу,
ой-шұңқырлар,
колеяларды жою -
375 км;
- көгалдандыру -
581 км.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Осы бағдарламаны орындау республикалық маңызы бар автожолдардың 570 км ағымдағы жөндеуге, 23011 км ұстауға және 581 км көгалдандыруға мүмкiндiк туғызады.
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша республикалық маңызы бар автомобиль жолдары желiсiнде жол қозғалысы қатысушыларының қауiпсiз, авариясыз және тоқтаусыз жүруiн қамтамасыз ету.
Автомобиль жолдарын қар және құм үйiлiп қалуынан немесе эрозиядан сақтауды және сәулет-көркемдiк безендiрудi қамтамасыз ету.
Сапалы жұмыстарды орындау жұмыстарды қабылдау бойынша нұсқаулыққа сәйкес анықталады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
055 "Алматы-Гүлшат учаскесiндегi (88 км) Алматы-Бурабай автожолдарын қайта құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1. Стоимость: 1 885 543 тысячи тенге (один миллиард восемьсот восемьдесят пять миллионов пятьсот сорок три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года Z010245_ "Об автомобильных дорогах"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 U010730_ "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2000 года N 1527  P001527_   "О некоторых вопросах дорожной отрасли"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автодорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по эксплуатационному обслуживанию автомобильных дорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   054      Текущий ремонт, 1. Проведение работ по    январь- Министерство
содержание,     содержанию автомобильных  декабрь транспорта и
озеленение      дорог республиканского            коммуникаций
автодорог       значения, включая зимнее          Республики
республи-       - 23011 км                        Казахстан
канского
значения        2. Проведение работ по    май-
текущему ремонту и       октябрь
озеленению автодорог
республиканского
значения, в том числе:
- ямочный ремонт - 570 км;
- ликвидация просадок,
выбоин, колей - 375 км;
- озеленение - 581 км.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Выполнение данной программы позволит провести текущий ремонт 570 км, содержание 23011 км и озеленение 581 км автодорог республиканского значения.
Обеспечение безопасного, безаварийного и бесперебойного круглогодичного движения участников дорожного движения по сети автомобильных дорог республиканского значения по территории Республики Казахстан. Обеспечение защиты автомобильных дорог от снежных и песчаных заносов или эрозии и создания архитектурно-художественного оформления. Выполнение качественных работ определяется в соответствии с Инструкцией по приемке работ.
Приложение 19 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Реконструкция автодороги Алматы - Боровое
на участке Алматы - Гульшад (88 км)"
на 2002 год

1. Құны: 2 565 432 мың теңге (екi миллиард бес жүз алпыс бес миллион төрт жүз отыз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Ислам Даму Банкi арасындағы Алматы-Гүлшат жолының жобасына арналған заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда тиiмдi жол желiсiн және жол көлiгін дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы-Гүлшат республикалық маңызы бар автомобиль жолының басым учаскелерiн қалпына келтiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !    іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        055          Алматы - Гүлшат
учаскесіндегі
(88 км) Алматы
- Бурабай
автожолдарын
қайта құру
080  Сыртқы заемдар  "СМЕК" компаниясының  Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны консалтингтік қызметі бойы жолдары
іске асыру      үшін ақы төлеу             комитеті
"ИРДО" компаниясының       "Ирдо"
"Алматы - Гүлшат"          компаниясы
учаскесіндегі "Алматы
- Бурабай" жолын
күрделі жөндеу
бойынша жұмыстарды
жүргізуі
2                081  Ішкі көздердің  "СМЕК" компаниясының  Жыл  Автомобиль
есебінен жобаны консалтингтік қызметі бойы жолдары
іске асыру      үшін ақы төлеу             комитеті
"ИРДО" компаниясының       "Ирдо"
"Алматы - Гүлшат"          компаниясы
учаскесіндегі "Алматы
- Бурабай" жолын
күрделі жөндеу
бойынша жұмыстарды
жүргізуі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Ұзақтығы 88 км "Алматы - Гүлшат" учаскесіндегі "Алматы - Бурабай" автожол учаскесін күрделі жөндеу.
Орындалған жұмыстар сапасы тендерлік құжаттар спецификациясына сәйкес анықталады.
Отандық жол-құрылыс, жобалық және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың алдыңғы қатардағы әлемдік тәжірибесін игеруі; жол бойында орналасқан аймақтардың әлеуметтік-экономикалық жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
056 "Осакаровка-Вишневка учаскесiндегi Қарағанды-Астана автожолдарын қайта құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1. Стоимость: 2 565 432 тысячи тенге (два миллиарда пятьсот шестьдесят пять миллионов четыреста тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года  Z990028_   "О ратификации Соглашения о займе между Республикой Казахстан и Исламским банком развития для проекта дороги "Алматы - Гульшад".
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Развитие эффективной сети дорог и дорожного транспорта в Казахстане
5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги республиканского значения на участке Алматы - Гульшад.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   055      "Реконструкция
автодороги
Алматы - Боровое
на участке
Алматы - Гульшад
(88 км)"
080  Реализация    Оплата консалтинговых    В течение Комитет
проекта       услуг компании "СМЕК"      года    автомобильных
за счет                                          дорог
внешних       Проведение работ по
займов        капитальному ремонту               Компания
дороги "Алматы - Боровое"          "Ирдо"
на участке "Алматы -
Гульшад" компанией "Ирдо"
2   055 081  Реализация    Оплата консалтинговых    В течение Комитет
проекта       услуг компании "СМЕК"      года    автомобильных
за счет                                          дорог
внутренних    Проведение работ по
источников    капитальному ремонту               Компания
дороги "Алматы - Боровое"          "Ирдо"
на участке "Алматы -
Гульшад" компанией "Ирдо"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт участка автодороги "Алматы - Боровое" на участке "Алматы - Гульшад" протяженностью 88 км.
Качество выполненных работ определяется в соответствии со спецификациями тендерных документов.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшениесоциально-экономической ситуации в регионах, расположенных вдоль дороги.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
056 "Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана
на участке Осакаровка-Вишневка" на 2002 год

1. Құны: 1 718 070 мың теңге (бiр миллиард жетi жүз он сегiз миллион жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Сауд Даму Қоры арасындағы, 2000 жылғы 1 қарашаға сәйкес келетін, Қыжыраның 1421 жылғы Шабан айының 5 күнi жасалған заем туралы келiсiмдi ("Қарағанды-Астана жолының" жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы Заңы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстанда автомобиль жолдары желiсін және жол көлігін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Осакаровка-Вишневка учаскесiндегi Қарағанды-Астана республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының басым учаскелерiн қалпына келтiру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !   іс-шаралар      !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        056           Осакаровка -
Вишневка
учаскесіндегі
Қарағанды -
Астана
автожолдарын
қайта жаңарту
080   Сыртқы заемдар Аль Мухандис Низар   Жыл  Автомобиль
есебінен       Курди компаниясының  бойы жолдары
жобаны іске    консалтингтік             комитеті
асыру          қызметі үшін ақы
өтеу
"Теміржолқұрылыс"         "Теміржол.
АҚ - "Жезқазған           құрылыс" АҚ
жолдары" АҚ               -"Жезқазған
бірлескен кәсіпорны.      жолдары"
ның Осакаровка -          АҚ" БК
Вишневка учаскесін.
дегі Қарағанды -
Астана автожолдарын
күрделі жөндеу
жөніндегі жұмыстарды
жүргізуі
2       056      081   Ішкі көздердің Аль Мухандис Низар   Жыл  Автомобиль
есебінен       Курди компаниясының  бойы жолдары
жобаны іске    консалтингтік             комитеті
асыру          қызметі үшін ақы
өтеу
"Теміржолқұрылыс"         "Теміржол.
АҚ - "Жезқазған           құрылыс" АҚ
жолдары" АҚ               -"Жезқазған
бірлескен кәсіпорны.      жолдары"
ның Осакаровка -          АҚ" БК
Вишневка учаскесін.
дегі Қарағанды -
Астана автожолдарын
күрделі жөндеу
жөніндегі жұмыстарды
жүргізуі
---------------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 1 718 070 тысяч тенге (один миллиард семьсот восемнадцать миллионов семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 30 марта 2001 года  Z010170_   "О ратификации Соглашения о займе между Республикой Казахстан и Саудовским фондом развития (проект "Дорога Караганда - Астана"), совершенного 5 числа месяца Шабан 1421 года Хиджры, соответствующего 1 ноябрю 2001 года"
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа|
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Развитие сети автомобильных дорог и дорожного транспорта в Казахстане
5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги республиканского значения Караганда-Астана на участке Осакаровка-Вишневка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   056        Проект
реконструкции
автодороги
Караганда-
Астана на
участке
Осакаровка-
Вишневка
080   Реализация  Оплата консалтинговых     В течение Комитет
проекта за  услуг компании Аль          года   автомобильных
счет        Мухандис Низар Курди               дорог
внешних
займов
Проведение работ по                СП "АО
капитальному ремонту               "Желдорстрой"
автодороги  Караганда-             - АО "Жез-
Астана на участке                  казган
Осакаровка-Вишневка                жолдары"
совместным предприятием
"АО "Желдорстрой" - АО
"Жезказган жолдары"
---------------------------------------------------------------------------
2   056  081  Реализация   Оплата консалтинговых     В течение Комитет
проекта за   услуг компании Аль          года   автомобильных
счет         Мухандис Низар Курди               дорог
внутренних
источников
Проведение работ по                СП "АО
капитальному ремонту               "Желдорстрой"
автодороги  Караганда-             - АО "Жез-
Астана на участке                  казган
Осакаровка-Вишневка                жолдары"
совместным предприятием
"АО "Желдорстрой" - АО
"Жезказган жолдары"

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Ұзақтығы 43 км Осакаровка-Вишневка учаскесіндегі Қарағанды-Астана автожолдары
учаскесін күрделі жөндеу.
Орындалған жұмыстар сапасы тендерлік құжаттар спецификациясына сәйкес анықталады.
Отандық жол-құрылыс, жобалау және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың алдыңғы қатардағы әлемдік тәжірибесін игеруі; жол бойында орналасқан аймақтарда әлеуметтік-экономикалық жағдайды жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
21-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
057 "Вишневка-Астана учаскесiндегi Қарағанды-Астана автожолдарын қайта құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 2 389 498 мың теңге (екi миллиард үш жүз сексен тоғыз миллион төрт жүз тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Ислам Даму Банкi арасындағы Қарағанды - Астана автожолының соңғы учаскесін (Вишневка мен Астана арасындағы IV секция) қайта жаңарту туралы Истисна А келiсiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 13 қарашадағы  Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Yкiметтің сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қарағанды-Астана автожолы бойынша көлік құралдарының үзіліссіз және қауіпсіз қозғалысын қамтамасыз ету, автожолды қалпына келтiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды-Астана республикалық маңызы бар автомобиль жолының басым учаскелерін қалпына келтiру; республикалық жол желiсiн ағымдағы ұстау және жөндеу үшiн қажеттi құралдарды сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!әзірлеу бойынша    !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !іс-шаралар         !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        057           Вишневка -
Астана
учаскесіндегі
Қарағанды -
Астана
автожолдарын
қайта құру
080   Сыртқы заемдар Негізгі құралдарды  қаңтар Автомобиль
есебінен       сатып алу           - жел. жолдары
жобаны іске                        тоқсан комитеті
асыру
"Ексен-Тепе-Ақсу"          "Ексен-
бірлескен қазақ-           Тепе-Ақсу"
түрік кәсіпорнымен         бірлескен
Вишневка-Астана            кәсіпорыны
учаскесіндегі
Қарағанды-Астана
автожолын күрделі
жөндеу бойынша
жұмыстарды жүргізу

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт участка автодороги Караганда-Астана на участке Осакаровка-Вишневка протяженностью 43 км.
Качество выполненных работ определяется согласно спецификаций тендерных документов.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшение социально-экономической ситуации в регионах, расположенных вдоль дороги
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
057 "Проект реконструкции автодороги Караганда-Астана
на участке Вишневка-Астана" на 2002 год
1. Стоимость: 2 389 498 тысяч тенге (два миллиарда триста восемьдесят девять миллионов четыреста девяносто восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года  Z000102_   "О ратификации Соглашения Истисна А между Республикой Казахстан и Исламским Банком Развития по реконструкции последнего участка автодороги Караганда - Астана (секция IV между Вишневкой и Астана)"
3. Источники финансирования бюджетной программы:
|     Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Обеспечение бесперебойного и безопасного проезда транспортных средств по автодороге Караганда - Астана, восстановление автодороги
5. Задачи бюджетной программы:
Восстановление приоритетных участков автомобильной дороги республиканского значения Караганда-Астана; приобретение необходимого оборудования для текущего содержания и ремонта республиканской сети дорог
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  057         Проект
реконструкции
автодороги
Караганда-
Астана на
участке
Вишневка-
Астана
080   Реализация  Приобретение основного    январь-  Комитет
проекта за  оборудования              декабрь  автомобильных
счет                                           дорог
внешних
займов
Проведение работ по                Совместное
капитальному ремонту               предприятия
автодороги Караганда-              "Ексен-Тепе-
Астана на участке                  Аксу"
Вишневка-Астана
совместным
казахстанско-турецким
предприятием "Ексен-
Тепе-Аксу"
---------------------------------------------------------------------------

2        057     081   Ішкі көздердің Негізгі құралдарды  қаңтар Автомобиль
есебінен       сатып алу           - жел. жолдары
жобаны іске                        тоқсан комитеті
асыру
"Ексен-Тепе-Ақсу"          "Ексен-
бірлескен қазақ-           Тепе-Ақсу"
түрік кәсіпорнымен         бірлескен
Вишневка-Астана            кәсіпорыны
учаскесіндегі
Қарағанды-Астана
автожолын күрделі
жөндеу бойынша
жұмыстарды жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Ұзақтылығы 54,5 км Вишневка-Астана учаскесіндегі Қарағанды-Астана автожолы учаскесін күрделі жөндеу.
Орындалған жұмыстар сапасы тендерлік құжаттар спецификациясына сәйкес анықталады.
Отандық жол-құрылыс, жобалау және консультациялық ұйымдардың жұмысты ұйымдастырудың әлемдік тәжірибесін игеруі; жол бойында орналасқан аймақтардың әлеуметтік-экономикалық жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
059 "Ұзынағаш-Георгиевка учаскесiндегi Алматы-Георгиевка автожолдарын оңалту" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 2 071 640 мың теңге (екi миллиард жетпiс бiр миллион алты жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
2001 жылғы 4 маусымдағы Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi (АДБ) арасындағы N 1774-KAZ заем туралы келiсiм.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Yкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
Республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қозғалыс қауіпсiздігі мен транзиттік дәліздердің дамуын қамтамасыз ету мақсатында Алматы - Георгиевка автожолының Ұзынағаш-Георгиевка учаскесін қалпына келтіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қозғалыс қауіпсiздігін қамтамасыз ету шарттары бойынша Қордай асуындағы күрделi учаскелердi жақсарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!әзірлеу бойынша    !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !іс-шаралар         !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------

2   057  081  Реализация   Приобретение основного    январь-  Комитет
проекта за   оборудования              декабрь  автомобильных
счет                                            дорог
внутренних
источников
Проведение работ по                Совместное
капитальному ремонту               предприятия
дороги Караганда-                  "Ексен-Тепе-
Астана на участке                  Аксу"
Вишневка-Астана
совместным
казахстанско-турецким
предприятием "Ексен-
Тепе-Аксу"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт участка автодороги Караганда - Астана на участке Вишневка - Астана протяженностью 54,5 км.
Качество выполненных работ определяется согласно спецификаций тендерных документов.
Овладение отечественными дорожно-строительными, проектными и консультационными организациями передовым мировым опытом организации работ; улучшение социально-экономической ситуации в регионах, расположенных вдоль дороги.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
059 "Реабилитация автодороги Алматы-Георгиевка на участке
Узынагач-Георгиевка" на 2002 год
1. Стоимость: 2 071 640 тысяч тенге (два миллиарда семьдесят один миллион шестьсот сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Соглашение о займе N 1774-KAZ между Республикой Казахстан и Азиатским банком развития (АБР) от 4 июня 2001 года
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
Средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
Восстановление участка Узынагач-Георгиевка автодороги Алматы-Георгиевка с целью обеспечения безопасности движения и развития транзитных коридоров
5. Задачи бюджетной программы:
Улучшение сложных участков Кордайского перевала по условиям обеспечения безопасности движения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1        059           Ұзынағаш -
Георгиевка
учаскесіндегі
Алматы -
Георгиевка
автожолдарын
оңалту
080   Сыртқы заемдар "Луисбергер групп"  қаңтар Автомобиль
есебінен       (АҚШ/Есіл/Пакистан) - жел. жолдары
жобаны іске    /"Қазжолжоба" АҚ/   тоқсан комитеті
асыру          "Шымкентжолжоба"
(Қазақстан)
қауымдастығының
консалтингтік
қызметі үшін ақы
төлеу
Ұзынағаш-Георгиевка
учаскесіндегі
Алматы-Георгиевка
автожолын күрделі
жөндеу, негізгі
жабдықтарды сатып
алу
2        059     081   Ішкі көздердің "Луисбергер групп"  қаңтар Автомобиль
есебінен       (АҚШ/Есіл/Пакистан) - жел. жолдары
жобаны іске    /"Қазжолжоба" АҚ/   тоқсан комитеті
асыру          "Шымкентжолжоба"
(Қазақстан)
қауымдастығының
консалтингтік
қызметі үшін ақы
төлеу
Ұзынағаш-Георгиевка
учаскесіндегі
Алматы-Георгиевка
автожолын күрделі
жөндеу, негізгі
жабдықтарды сатып
алу
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Ұзынағаш-Георгиевка учаскесіндегі (205 км) Алматы-Георгиевка автожолын күрделі жөндеу.
Қазақстандық жол ұйымдарының материалдық-техникалық жарақтану деңгейін көтеру, олардың автожолдарды ұстау және ағымдағы жөндеу үшін қазіргі заманғы жабдықтармен қамтамасыз етілуі; жол қозғалысы қауіпсіздігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
060 "Республикалық маңызы бар автожолдарын қайта жаңарту жөнiндегi  жобалау-iздестiру жұмыстары" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 301 000 мың теңге (үш жүз бiр миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шiлдедегi Заңының 17-бабы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытуды 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық маңызы бар автожолдарды қайта жаңарту жөніндегі жобалық-сметалық құжаттамамен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: республикалық маңызы бар автожолдарды қайта жаңарту жөніндегі жобалау-iздестiру жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру бойынша iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламалардың !    Бағдарламаны   !Іске  ! Жауапты
N !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар.    !(кіші бағдарламаны)!асыру ! орындау.
! коды  !ламаның!ламалардың) атауы!іске асыру бойынша !мер.  ! шылар
!       ! коды  !                 !    іс-шаралар     !зімде.!
!       !       !                 !                   !рі    !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3   !       4         !          5        !  6   !    7
---------------------------------------------------------------------------

1  059         Реабилитация
автодороги
Алматы-
Георгиевка
на участке
Узынагач-
Георгиевка
080   Реализация  Оплата консалтинговых     январь-  Комитет
проекта за  услуг Ассоциации          декабрь  автомобильных
счет        "Луисбергер групп" (США)/          дорог
внешних     Есил (Пакистан)/АО
займов      "Каздорпроект"/
"Шымкентдорпроект"
(Казахстан).
Капитальный ремонт дороги
Алматы-Георгиевка на
участке Узынагач-Георгиевка,
приобретение основного
оборудования
---------------------------------------------------------------------------
2   059  081  Реализация   Оплата консалтинговых     январь-  Комитет
проекта за   услуг Ассоциации          декабрь  автомобильных
счет         "Луисбергер групп" (США)/          дорог
внутренних   Есил (Пакистан)/АО
источников   "Каздорпроект"/
"Шымкентдорпроект"
(Казахстан).
Капитальный ремонт дороги
Алматы-Георгиевка на
участке Узынагач-Георгиевка
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Капитальный ремонт автодороги Алматы-Георгиевка на участке Узынагач-Георгиевка (205 км).
Повышение уровня материально-технической оснащенности казахстанских дорожных организаций, их обеспеченность современным оборудованием для содержания и текущего ремонта автодорог; повышение безопасности дорожного движения.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
060 "Проектно-изыскательские работы по реконструкции
автодорог республиканского значения"
на 2002 год
1. Стоимость: 301 000 тысяч тенге (триста один миллион тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 17 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение проектно-сметной документацией по реконструкции автодорог республиканского значения
5. Задачи бюджетной программы: проведение проектно-изыскательских работ по реконструкции автодорог республиканского значения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1     060           "Республикалық
маңызы бар автожол.
дарды қайта жаңарту
жөнiндегi
жобалау-iздестiру
жұмыстары"                                    Қазақстан
Республи.
030           "Ресей Федерациясы. Жобалау-сметалық   ақпан- касының
ның шекарасы -      құжаттаманы       желтоқ. Көлік
Орал - Ақтөбе"      әзiрлеу - 1         сан   және
автожолын қайта     жиынтық                   коммуни.
жаңарту жобасын                               кациялар
дайындау"                                     министр.
лігі
---------------------------------------------------------------------------
2     031           "Yш арал - Достық"  Жобалау-сметалық   ақпан-
автожолын қайта     құжаттаманы        желтоқ.
жаңарту жобасын     әзiрлеу - 1         сан
дайындау"           жиынтық
---------------------------------------------------------------------------
3     032           "Астана - Қостанай  Жобалау-сметалық   ақпан-
- Челябинск" авто.  құжаттаманы        желтоқ.
жолын қайта         әзірлеу - 1         сан
жаңарту жобасын     жиынтық
дайындау"
---------------------------------------------------------------------------
4     033           "Омбы - Павлодар -  Жобалау-сметалық   ақпан-
Майқапшағай" авто.  құжаттаманы        желтоқ.
жолын қайта жаңарту әзірлеу - 1         сан
жобасын дайындау"   жиынтық
---------------------------------------------------------------------------
5     035           "Қарабұтақ - Ырғыз  Жобалау-сметалық   ақпан-
- Қызылорда облысы. құжаттаманы        желтоқ.
ның шекарасы" авто. әзірлеу - 1         сан
жолын оңалту        жиынтық
жобасын дайындау"
---------------------------------------------------------------------------
6     038           "Бейнеу - Ақжігіт - Жобалау-сметалық   қыркүйек-
Өзбекстан шекарасы  құжаттаманы        желтоқ.
автомобиль жолын    әзірлеу - 1         сан
қайта жаңарту       жиынтық
жобасын дайындау"
---------------------------------------------------------------------------
7     043           "Астана қаласын     Жобалау-сметалық   қыркүйек-
айналып өту" авто.  құжаттаманы        желтоқ.
мобиль жолын        әзірлеу - 1         сан
жайластыру          жиынтық
жобасын дайындау"
---------------------------------------------------------------------------
8     044           "Оңтүстік Қазақстан Жобалау-сметалық   қыркүйек-
облысы автожолдары  құжаттаманы        желтоқ.
учаскелерін күрделі әзірлеу - 1         сан
жөндеу жобасын      жиынтық
дайындау"
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 994 қаулысымен .
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1012 қаулысымен.

1   060        "Проектно-
изыскатель-
ские работы
по реконст-
рукции авто-
дорог рес-
публиканско-
го значения"
030   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Фев-    Министерство
проекта      ной документации - 1      раль -  транспорта и
реконструк-  комплект                  декабрь коммуникаций
ции автодо-                                    Республики
роги "Грани-                                   Казахстан
ца Российс-
кой Федера-
ции -
Уральск -
Актобе"
2        031   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Фев-
проекта ре-  ной документации - 1      раль -
конструкции  комплект                  декабрь
автодороги
"Ушарал
- Достык"
3        032   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Фев-
проекта      ной документации - 1      раль -
реконструк-  комплект                  декабрь
ции автодо-
роги "Астана
- Костанай
- Челябинск"
4        033   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Фев-
проекта      ной документации - 1      раль -
реконструк-  комплект                  декабрь
ции автодо-
роги "Омск -
Павлодар -
Майкапчагай"
5        035   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Фев-
проекта      ной документации - 1      раль -
реабилита-   комплект                  декабрь
ции автодо-
роги "Кара-
бутак -
Иргиз - гр.
Кызылордин-
ской облас-
ти"
6        038   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Сен-
проекта      ной документации - 1      тябрь -
реконструк-  комплект                  декабрь
ции автодо-
роги "Бейнеу
- Акжигит -
граница
Узбекистана"
7        043   "Подготовка  Разработка проектно-смет- Сен-
проекта      ной документации - 1      тябрь -
обустройст-  комплект                  декабрь
ва автомо-
бильной до-
роги "Обход
г. Астана"
8        044   "Подготовка  Разработка проектно-смет- сен-
проекта      ной документации - 1      тябрь -
капитально-  комплект                  декабрь
го ремонта
участков
автодорог
Южно-Казах-
станской
области"
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 11 сентября 2002 г. N 994 P020994_ ; Новая редакция - постановлением Правительства РК от 16 сентября 2002 г. N 1012 P021012_ .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
"Ресей Федерациясының шекарасы - Орал - Ақтөбе", "Үшарал - Достық" автожолын қайта жаңарту жобасын дайындау", "Астана - Қостанай - Челябинск" автожолын қайта жаңарту жобасын дайындау", "Омбы - Павлодар - Майқапшағай" автожолын қайта жаңарту жобасын дайындау", "Қарабұтақ - Ырғыз - Қызылорда облысының шекарасы" автожолын қайта жаңарту жобасын дайындау" жолдарын қайта жаңарту бойынша белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттаманың болуы.
Автомобиль "Бейнеу - Ақжiгiт - Өзбекстан шекарасы" Астана қаласын айналып өту" автомобиль жолын жайластыру жобасын дайындау, Оңтүстiк Қазақстан облысы автожолдарының учаскелерiн күрделi жөндеу жобасын дайындаужолдарын салу және қайта жаңарту үшiн әзірленген және бекiтілген жобалық-сметалық құжаттаманың болуы Өзбекстан - Қазақстан - Ресей; Қытай Халық Республикасымен; Ташкент - Шымкент - Орал - Самара; Екатеринбург - Астана - Алматы - Бішкек халықаралық транзиттік дәлiздерiнің учаскелерiн қаржыландыру және салу бойынша негiзделген есептердi алуға, сондай-ақ Батыс Сiбiрдiң өндiрiс аймақтары, Шығыс Қазақстан және Қытай Халық Республикасының аймақтары арасында ең қысқа байланысты қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi, бұл тиiсiнше көршiлес елдер арасындағы жүк айналымының көбейуiне әсер етедi, автомобиль жолдарының техникалық жағдайын жақсартады.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.11. N 994 қаулысымен.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1012 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
24-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
061 "Қазпочта" ААҚ жарғылық капиталын ұлғайту" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 643 123 мың теңге (алты жүз қырық үш миллион жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі:
"Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңының 3-бабының 4-тармағы.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 18 мамырдағы Заңының 4, 5-баптары.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 15 қарашадағы  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының почта саласын дамытудың және почта-жинақ жүйесiн қалыптастырудың 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 8 желтоқсандағы N 1600 қаулысымен бекітілген "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамын дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған жоспары.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Наличие утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации по реконструкции дорог:
"Граница Российской Федерации - Уральск - Актобе"; "Подготовка проекта реконструкции автодороги "Ушарал - Достык"; "Подготовка проекта реконструкции автодороги "Астана - Костанай - Челябинск"; "Подготовка проекта реконструкции автодороги "Омск - Павлодар - Майкапчагай"; "Подготовка проекта реконструкции автодороги "Карабутак - Иргиз - гр. Кызылординской области"; "подготовка проекта реконструкции автодороги "Бейнеу - Акжигит - граница Узбекистана"; подготовка проекта обустройства автомобильной дороги "Обход г. Астана", подготовка проекта капитального ремонта участков автодорог Южно-Казахстанской области."
Наличие разработанной и утвержденной проектно-сметной документации для строительства и реконструкции автомобильных дорог позволит получить обоснованные расчеты по объемам финансирования и строительства участков международных транзитных коридоров: Узбекистан - Казахстан - Россия; с Китайской Народной Республикой; Ташкент-Шымкент-Уральск-Самара; Екатеринбург-Астана-Алматы-Бишкек, а также обеспечит кратчайшую связь между промышленными регионами Западной Сибири, регионами Восточного Казахстана и Китайской Народной Республикой, что соответственно повлияет на рост грузооборота между соседними странами, улучшит техническое состояние автомобильных дорог.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 сентября 2002 г. N 994 P020994_ ; от 16 сентября 2002 г. N 1012 P021012_ .
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
061 "Увеличение уставного капитала ОАО "Казпочта"
на 2002 год
1. Стоимость: 643 123 тысячи тенге (шестьсот сорок три миллиона сто двадцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Пункт 4 Статьи 3 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года Z980281_ "Об акционерных обществах"
Статьи 4, 5 Закона Республики Казахстан от 18 мая 1999 года Z990382_ "О связи"
P001716_ Программа развития почтовой отрасли Республики Казахстан и формирования почтово-сберегательной системы, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2000 года N 1716
P011600_ План развития ОАО "Казпочта" на 2001-2005 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года N 1600

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазіргі заманғы технологиялар және прогрессивті халықаралық ынтымақтастық нысандары негізінде почталық және қаржылық қызмет түрлерін ұсынатын тиімді почта-жинақ жүйесін құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндетi: "Қазпочта" ААҚ жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы! іске асыру бойынша!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар    !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1        061           "Қазпочта" ААҚ "Қазпочта" ААҚ      ақпан  Қазақстан
жарғылық       жарғылық капиталын         Республи.
капиталын      ұлғайту                    касының
ұлғайту                                   Көлік және
коммуника.
циялар ми.
нистрлігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: почта-жинақ жүйесінің тиімділігін қазіргі заманғы технологиялар және прогрессивті халықаралық ынтымақтастық нысандарын пайдалану арқылы арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
25-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
074 "Жүйелі ішкі авиатасымалды субсидиялау" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 300 000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізі:
"Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 7-бабы.
"Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының 9-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ұлттық авиакомпанияларды мемлекеттік қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті органының шешімі бойынша жеке ішкі авиабағыттарды субсидиялау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной почтово-сберегательной системы, предоставляющей широкий спектр как почтовых, так и финансовых услуг на базе современных технологий и прогрессивных форм международного сотрудничества
5. Задачи бюджетной программы: увеличение уставного капитала ОАО "Казпочта"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
061         Увеличение   Увеличение уставного      февраль Министерство
уставного    капитала ОАО "Казпочта"           транспорта и
капитала                                       коммуникаций
ОАО                                            Республики
"Казпочта"                                     Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности почтово-сберегательной системы путем применения современных технологий и прогрессивных форм международного сотрудничества.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
074 "Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок"
на 2002 год
1. Стоимость: 300 000 тысяч тенге (триста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года  Z010271_   "О государственном регулировании гражданской авиации"
статья 9 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года Z947000_   "О транспорте в Республике Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Государственная поддержка отечественных авиакомпаний
5. Задачи бюджетной программы: субсидирование отдельных внутренних авиамаршрутов по решению Правительства Республики Казахстан, уполномоченного органа в области государственного регулирования гражданской авиации.

1        074           Жүйелі ішкі   Қазақстан            наурыз Қазақстан
авиатасымалды Республикасының      - жел. Республи.
субсидиялау   Үкіметі бекітетін    тоқсан касының
Ережеге сәйкес ішкі         Көлік және
авиабағыттар бойынша        коммуника.
тұрақты авиатасымал.        циялар ми.
дарды субсидиялау:          нистрлігі
- Астана - Ақтөбе - Орал;
- Орал - Ақтөбе - Астана;
- Астана - Ақтау;
- Ақтау - Астана;
- Алматы - Атырау;
- Атырау - Алматы;
- Астана - Атырау;
- Атырау - Астана;
- Алматы - Ақтөбе;
- Ақтөбе - Алматы;
- Алматы - Ақтау;
- Ақтау - Алматы;
- Астана - Қызылорда;
- Қызылорда - Астана;
- Алматы - Жезқазған;
- Жезқазған - Алматы;
- Астана - Семей;
- Семей - Астана;
- Алматы - Қарағанды;
- Қарағанды - Алматы;
- Астана - Қостанай;
- Қостанай - Астана;
- Астана - Павлодар - Семей;
- Семей - Павлодар - Астана;
- Астана - Петропавл;
- Петропавл - Астана;
- Астана - Өскемен;
- Өскемен - Астана;
- Астана - Тараз;
- Тараз - Астана;
- Астана - Талдықорған;
- Талдықорған - Астана;
- Астана - Жезқазған - Қызылорда;
- Қызылорда - Жезқазған - Астана;
- Астана - Балқаш;
- Балқаш - Астана. ---------------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: жалпы ұзақтығы 525 473 км ішкі бағыттарда тұрақты жолаушылар ағынын және жеткілікті рентабельдік деңгейін қамтамасыз ету, авиатасымалдарға тарифтің құнын орташа есеппен 50% төмендету, жолаушылар ағынын орташа есеппен 40% көбейту, жолаушылар санын 493 886 адамға жеткізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
26-қосымша
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.09.16. N 1012 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 52 400 мың теңге (елу екi миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 1-бабы.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 9-бабы.
"Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Заңының 7-бабы.
"Қазақстан Республикасында жолаушылар мен жүктердi, қауiптi жүктердi автомобиль көлiгiмен халықаралық тасымалдауды лицензиялаудың тәртiбi мен шарттары және бiлiктiлiк талаптары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 25 желтоқсандағы N 1621 қаулысы.
"Қазақстан Республикасында темір жол көлігімен жолаушыларды және жүктерді, қауiптi жүктердi тасымалдауды лицензиялау тәртiбiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 29 шілдедегі N 714 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы теңіз және өзен көлігінде жолаушылар мен жүк, қауiптi жүктер тасымалын лицензиялаудың тәртiбi мен шарттары туралы Ережені бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885 қаулысы
"Қазақстан Республикасында почта байланысы мен телекоммуникациялар саласындағы кәсіпкерлік қызметті лицензиялау, радиожиілік спектрін пайдалану тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 25 қарашадағы N 1443 қаулысы

1  074         Субсидирова- Субсидирование регулярных март-   Министерство
ние          авиаперевозок по внутрен- декабрь транспорта и
регулярных   ним авиамаршрутам в               коммуникаций
внутренних   соответствии с Правилами,         Республики
авиаперево-  утверждаемыми Правительством      Казахстан
зок          Республики Казахстан:
- Астана - Актобе - Уральск;
- Уральск - Актобе - Астана;
- Астана - Актау;
- Актау - Астана;
- Алматы - Атырау;
- Атырау - Алматы;
- Астана - Атырау;
- Атырау - Астана;
- Алматы - Актобе;
- Актобе - Алматы;
- Алматы - Актау;
- Актау - Алматы;
- Астана - Кызылорда;
- Кызылорда - Астана;
- Алматы - Жезказган;
- Жезказган - Алматы;
- Астана - Семипалатинск;
- Семипалатинск - Астана;
- Алматы - Караганда;
- Караганда - Алматы;
- Астана - Костанай;
- Костанай - Астана;
- Астана - Павлодар -
Семипалатинск;
- Семипалатинск - Павлодар -
Астана;
- Астана - Петропавловск;
- Петропавловск - Астана;
- Астана - Усть-Каменогорск;
- Усть-Каменогорск - Астана;
- Астана - Тараз;
- Тараз - Астана;
- Астана - Талды-Курган;
- Талды-Курган - Астана;
- Астана - Жезказган - Кызылорда;
- Кызылорда - Жезказган - Астана;
- Астана - Балхаш;
- Балхаш - Астана.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2002 г. N 122б   P02122b_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение стабильного пассажиропотока и достаточного уровня рентабельности на внутренних маршрутах общей протяженностью 525 473 тыс. пкм, снижение стоимости тарифа на авиаперевозки в среднем на 50%, увеличение пассажиропотока в среднем на 40%, доведение численности пассажиров до 493886 человек.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Сноска. Приложение 26 - в редакции постановления Правительства РК от 16 сентября 2002 г. N 1012   P021012_   .
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2002 год
1. Стоимость: 52 400 тысяч тенге (пятьдесят два миллиона четыреста тысяч тенге)
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы:
Статья 1 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"
Статья 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года Z952200_ "О лицензировании"
Статья 7 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года Z947000_ "О транспорте в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1996 года N 1621 P961621_ "Об утверждении Положения о порядке и условиях лицензирования международных перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на автомобильном транспорте и квалификационных требований в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 714 P980714_ "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов железнодорожным транспортом в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 P970885_ "Об утверждении Положения о порядке и условиях лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1996 года N 1443 P961443_ "Об утверждении Положения о порядке лицензирования предпринимательской деятельности в сфере почтовой связи и телекоммуникаций, использования радиочастотного спектра в Республике Казахстан"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің, оның Комитеттерінің және аумақтық органдарының көлік-коммуникация кешенінде лицензияланатын қызмет түрлерін жүзеге асыруға құқық беретін лицензияларды беру бөлігіндегі функцияларын орындау мен Қазақстан Республикасының лицензиялық заңнамасының сақталуы бойынша бақылауды қамтамасыз ету
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: лицензиялар мен өзге де рұқсат құжаттарын беру және лицензиаттардың лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын сақтауын бақылау
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламалардың !    Бағдарламаны   !Іске  ! Жауапты
N !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар.    !(кіші бағдарламаны)!асыру ! орындау.
! коды  !ламаның!ламалардың) атауы!іске асыру бойынша !мер.  ! шылар
!       ! коды  !                 !    іс-шаралар     !зімде.!
!       !       !                 !                   !      !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3   !       4         !          5        !  6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
1     079            Лицензиарлардың   Қатаң есептілік     қаңтар Қазақстан
функцияларын      бланкілерін дайын.         Республи.
орындау           дау жөніндегі              касының
қызметтерді сатып          Көлік
алу, оның ішінде:          және
- рұқсат беру              коммуни.
құжаттары - 110 000        кациялар
жуық;                      министр.
- лицензиялар              лігі,
бланкілері - 25 000        оның
жуық;                      Комитет.
- есеп құжаттары -         тері және
54 200 жуық                аумақтық
органдар
Министрлік, оның   ақпан-
Комитеттері және   қараша
аумақтық органдары
қызметкерлерін
лицензияланатын
қызмет түрлеріне
қойылатын біліктілік
талаптарының сақталуын
бақылау үшін іссапарға
жіберу (7368 адам/күн)
Үздіксіз жұмыс істеуді ақпан-
қамтамасыз ету үшін    қараша
байланыс қызметіне
ақы төлеу, соның ішінде
электрондық почта
қызметі (16 нөмір),
қалааралық сөйлесу
(78 нөмір) және
почта-телеграф шығыстары
(16 нөмір).
Лицензиарлардың        ақпан-
функцияларын орындау   қараша
үшін қажетті қағаздар,
Лицензиарлардың
функцияларын орындау
үшiн қажеттi қағаз,
кеңсе тауарларын және
басқа да шығыс матер.
иалдары мен тауарларын
сатып алу
___________________________________________________________________________
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение выполнения функций Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его Комитетов и территориальных органов в части выдачи лицензий на право осуществления лицензируемых видов деятельности в транспортно-коммуникационном комплексе и контроля по соблюдению лицензионного законодательства Республики Казахстан
5. Задачи бюджетной программы: выдача лицензий и иных разрешительных документов и контроль за соблюдением лицензиатами квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   079        Выполнение   Приобретение услуг по     январь  Министерство
функций      изготовлению бланков              транспорта и
лицензиаров  строгой отчетности, в том         коммуникаций
числе:                            Республики
- разрешительных докумен-         Казахстан,
тов - около 110000;               его Комитеты
- бланков лицензий около          и террито-
- 25 000;                         риальные
- учетных документов              органы
около - 54200.
Командирование работников фев-
Министерства, его         раль -
Комитетов и территориаль- ноябрь
ных органов для контроля
за соблюдением квалифика-
ционных требований к
лицензируемым видам дея-
тельности (7368 чел./дн).
Оплата услуг связи на     фев-
обеспечение бесперебойной раль -
работы, в том числе услуг ноябрь
электронной почты (16
номеров), междугородних
переговоров (78 номеров)
и почтовотелеграфных
расходов (16 номеров).
Приобретение бумаги,      фев-
канцелярских товаров      раль -
и других расходных        ноябрь
материалов и товаров,
необходимых для
выполнения функций
лицензиаров.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2002 г. N 122б   P02122b_   .

7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер: көліктік қызмет көрсету рыногының қалыпты жұмыс істеуі, әуе кемелерінің, объектілерінің ұшу қауіпсіздігі және тұрақтылығы үшін жағдайды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
27-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
201 "Азаматтық авиация қауiпсiздiгінің ахуалдық бөлмесiн жабдықтау" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 3 620 мың теңге (үш миллион алты жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 8-бабының 8) тармақшасы, 9-бабы 1-тармағының 13) тармақшасы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 599  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгінің Азаматтық авиация комитетi туралы ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi:
республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы азаматтық авиациясының мамандарының кәсiптiк деңгейiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Азаматтық авиация комитетiнің авиациялық-техникалық кiтапханасын құру (техникалық пайдалану, қазiргi әуе кемелерiне қызмет көрсету және ұстау, әуежайлар мен аэронавигация жұмысын ұйымдастыру, сондай-ақ халықаралық ұйымдар шығаратын әдебиеттер жөніндегі жаңа басылымдар).
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        201           Азаматтық       Жабдықтар мен әде.  Наурыз Қазақстан
авиация         биетті сатып алу:  -қараша Республи.
қауіпсіздігінің 1 компьютер, 1 теле.       касының
ахуалдық        визор, 1 бейнемагни.       Көлік
бөлмесін        тофон, проекторға          және
жабдықтау       арналған 1 экран,          коммуни.
1 түрлі-түсті принтер,     кациялар
1 көшіру аппараты,         министр.
30 флоппи дискета,         лігі
50 бейнетаспа,
компьютер үшін 1 стол,
проектор үшін 1 стол,
сынып үшін 45 офистік
орындық, кітаптар үшін
10 шкаф, оқу әдебиеті
(500 дана), 10 көрнекі
құралдар, 4 қосатын

7. Ожидаемые результаты от реализации бюджетной программы: обеспечение условий для нормального функционирования рынка транспортных услуг, безопасности и регулярности полетов воздушных судов, объектов.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Оснащение ситуационной комнаты безопасности гражданской
авиации" на 2002 год
1. Стоимость: 3 620 тысяч тенге (три миллиона шестьсот двадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
подпункт 8) статьи 8, подпункт 13) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года Z990453_ "О государственной службе"
P000599_ Положение о Комитете гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 599
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня авиационных специалистов гражданской авиации Республики Казахстан
5. Задачи бюджетной программы:
Создание авиационно-технической библиотеки Комитета гражданской авиации (новейшие издания по технической эксплуатации, обслуживанию и содержанию современных воздушных судов, организации работы аэропортов и аэронавигации, а также литературы, выпускаемой международными организациями)
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1  201         Оснащение    Приобретение оборудования март -  Министерство
ситуационной и литературы:             ноябрь  транспорта и
комнаты      1 компьютера; 1 телевизора;       коммуникаций
безопасности 1 видеомагнитофона; 1             Республики
гражданской  экрана для проектора; 1           Казахстан
авиации      цветного принтера; 1
копировального аппарата;
30 флоппи-дискет; 50
видеокассет; 1 стола для
компьютера; 1 стола для
проектора; 45 офисных
стульев для класса; 10
шкафов для книг; учебной
литературы (500 экз.);
10 наглядных пособий;
4 связывающих кабелей,

кабель, 1 сканер, 3
ноутбук.
1 бейнепроекторды     сәуір
сатып алу және       - қазан
орнату
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық өлшем - қауiпсiздiктiң арнайы кабинетi - ахуалды бөлмесi үшiн жабдықтар мен әдебиеттi сатып алу және жарақтандыру:
1 компьютер, 1 телевизор, 1 бейне магнитофон, проекторға арналған 1 экран, 1 түрлi-түстi принтер, 1 көшiру аппараты, 30 флоппи дискета, 50 бейнетаспа, компьютер үшiн 1 үстел, проектор үшiн 1 үстел, сынып үшiн 45 офистiк орындық, кiтаптар үшiн 10 шкаф, оқу әдебиетi (500 дана), 10 көрнекi құралдар, 4 қосатын кабель, 1 сканер, 3 ноутбук, 1 бейнепроектор.
Сапалық өлшем - халықаралық нормалар мен Халықаралық азаматтық авиация ұйымы (ИКАО) стандарттарының талаптарына сәйкес Азаматтық авиация комитетi авиа мамандарының кәсiптiк деңгейiн көтеру.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
28-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
206 "Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын ұстау бойынша мемлекеттiк функцияларды орындау үшiн жол техникасын сатып алу" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 2 000 000 мың теңге (екi миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 1-бабы.
"Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2005 бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 28 қарашадағы N 730 Жарлығы "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республиканың жол кәсіпорындарын автомобиль жолдарын ұстау жөнiндегi қазiргi заманғы техникамен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: республикалық маңызы бар автомобиль жолдары желісін ұстау үшін жол техникасы мен жабдықтарын сатып алу және жеткізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны   !Іске  ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны)!асыру ! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша !мер.  ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар    !зімі  !
---------------------------------------------------------------------------

1 сканера, 3 ноутбуков.
Закупка и монтаж 1        Апрель -
видеопроектора            октябрь
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a P02122a_   .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественный критерий - оснащение и закупка оборудования и литературы для специального кабинета - ситуационной комнаты безопасности:
1 компьютера, 1 телевизора, 1 видеомагнитофона, 1 экрана для проектора, 1 цветного принтера, 1 копировального аппарата, 30 флоппи дискет, 50 видеокассет, 1 стола для компьютера, 1 стола для проектора, 45 офисных стульев для класса, 10 шкафов для книг, учебной литературы (500 экземпляров), 10 наглядных пособий, 4 связывающих кабелей, 1 сканера, 3 ноутбуков, 1 видеопроектор.
Качественный критерий - повышение профессионального уровня авиационных специалистов Комитета гражданской авиации в соответствии с требованиями международных норм и стандартов Международной организации гражданской авиации (ИКАО).
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   .
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
206 "Приобретение дорожной техники для выполнения
государственных функций по содержанию автомобильных
дорог республиканского значения"
на 2002 год
1. Стоимость: 2 000 000 тысяч тенге (два миллиарда тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Статья 1 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"
Указ Президента Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 730 "О Государственной программе развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2005 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение дорожных предприятий республики современной техникой по содержанию автомобильных дорог
5. Задачи бюджетной программы: Закуп и поставка дорожной техники и оборудования для содержания сети автодорог республиканского значения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1  !   2   !   3   !       4      !          5        !  6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        206           Республикалық  Жол техникасын      наурыз Қазақстан
маңызы бар     сатып алу:        - қараша Республи.
автомобиль     орташа гидравли.           касының
жолдарын ұстау ликалық автогрей.          Көлік және
бойынша мем.   дер - 86 дана;             коммуника.
лекеттік       ауыр гидравликалық         циялар ми.
функцияларды   автогрейдер - 2 дана,      нистрлігі
орындау үшін   жылжымалы битумқыз.
жол техникасын дырғыш - 40 дана,
сатып алу      бульдозер - 4 дана,
тасымалдау үшiн тiркемесi
бар өзi жүретiн дiрiлдi
тығыздағыш - 60 дана,
аспалы кескiш - 80 дана,
магистральдық маркiлеу
машинасы - 4 дана, жол
шеберiне арналған микро.
автобус - 17 дана,
фронтальдi доңғалақты
тиегiш - 32 дана, жеңiл
доңғалақты тиегiш экскаватор
- 2 дана, доңғалақты трактор -
41 дана, тракторы бар аспалы
фреза - 40 дана, құм шашқыш -
12 дана, шұңқырқазғыш - 16
дана, шнекороторлық қар
тазалағыш - 8 дана, жолдарды
ұстауға арналған әмбебап
машина - 13 дана, жылжымалы
жөндеу шеберханасы - 24 дана,
ауыр шынжыр табанды экскаватор,
гидравликалық - 2 дана, дiрiлдi
құрамалы тығыздағыш - 2 дана,
қос уатқышты дiрiлдi тығыз.
дағыш - 2 дана, статикалық
пневмодоңғалақты тығыздағыш
- 1 дана, асфальтбетон
зауыты - 1 дана, текше түрлi
қиыршықтас өндiру бойынша
уатқыш қондырғы - 1 дана, өзi
аударғыш автомобиль - 10 дана,
пикап автомобилi - 4 дана,
зертханалық жабдық - 5 жиынтық,
битумдық-эмульсиялық қондырғы
- 2 дана, дiрiлдi тақта - 4
дана, тiркемелi дәнекерлеу
агрегаты - 15 дана, тіркемелі
сығымдағыш - 30 дана, өзі
аударғыш автомобиль - 14 дана,
асфальт төсегіш - 2 дана.
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.23. N 122a қаулысымен.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Жалпы сатып алынатын техниканың саны - 501 бірлік.
Жол саласын қазіргі заманғы жөндеу-құрылыс техникасымен қамтамасыз ету және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын жөндеуді және ұстауды толық және сапалы орындау үшін паркті жол-пайдалану техникасымен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
29-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
501 "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгінің ақпараттық жүйелерiн қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  206         Приобретение Закупка дорожной техники: март-   Министерство
дорожной     - автогрейдер гидравли-   ноябрь  транспорта и
техники для  ческий средний - 86 шт.,          коммуникаций
выполнения   автогрейдер гидравличес-          Республики
государст-   кий тяжелый - 2 шт.,          Казахстан
венных       битуморазогреватель
функций по   передвижной - 40 шт.,
содержанию   бульдозер - 4 шт.,
автомобиль-  самоходный вибрационный
ных дорог    каток с прицепом для
республи-    перевозки - 60 шт.,
канского     косилка навесная - 80 шт.,
значения     магистральная маркиро-
вочная машина - 4 шт.,
микроавтобус для дорожного
мастера - 17 шт., погрузчик
фронтальный колесный - 32 шт.,
экскаватор-погрузчик легкий
колесный - 2 шт., трактор
колесный - 41 шт., фреза
навесная с трактором - 40 шт.,
пескоразбрасыватель - 12 шт.,
ямокопатель - 16 шт.,
снегоочиститель шнекороторный
- 8 шт., универсальная машина
для содержания дорог - 13 шт.,
передвижная ремонтная
мастерская - 24 шт.,
экскаватор тяжелый гусеничный,
гидравлический - 2 шт., каток
вибрационный комбинированный -
2 шт., каток вибрационный
двухвальцовый - 2 шт., каток
статический пневмоколесный -
1 шт., асфальтобетонный завод
- 1 шт., дробильная установка
по производству кубовидного
щебня - 1 шт., автомобиль
самосвал - 10 шт., автомобиль
пикап - 4 шт., лабораторное
оборудование - 5 комплектов,
битумно-эмульсионная установка
- 2 шт., виброплита - 4 шт.,
прицепной сварочный агрегат -
15 шт., прицепной компрессор -
30 шт., автомобиль самосвал -
14 шт., асфальтоукладчик - 2 шт.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 августа 2002 г. N 122a   P02122a_   ; от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Общее количество приобретаемой дорожной техники - 501 единица.
Обеспечение дорожной отрасли современной ремонтно-строительной техникой и комплектование парка дорожно-эксплуатационной техникой для более качественного и полного ремонта и содержания автомобильных дорог республиканского значения.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
501 "Сопровождение информационных систем Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"
на 2002 год

1. Құны: 22 636 мың теңге (жиырма екi миллион алты жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 1-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігі мен оның аумақтық органдары ақпараттық жүйелерінің үзілiссiз қызмет етуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Министрлiктiң және оның аумақтық органдарының локальды-есептеу желiлерiне жүйелiк-техникалық қызмет көрсету, ұйымдастыру техникаларына техникалық қызмет көрсету, министрліктің және оның аумақтық органдарының өзiне абоненттік және жалдау ақысымен деректерді беру хаттамаларына кіруде ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зім. !
!       !       !              !                    !дері !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        501          Қазақстан       Қазақстан            наурыз Қазақстан
Республикасы    Республикасы Көлік   - жел. Республи.
Көлік және      және коммуникациялар тоқсан касының
коммуникациялар министрлігінің ұйым.        Көлік
министрлігінің  дастыру техникаларына       және
ақпараттық      қызмет көрсету,             коммуни.
жүйелерін       локальды-есептеу            кациялар
қамтамасыз ету  желілерін жүйелік-          министр.
техникалық қызмет           лігі
көрсету жөнінде 771
сандық бірлікте
жұмыстар жүргізу,
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің үздіксіз, бұзылмай жұмыс істеуін ұйымдастыру, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі жабдықтары мен ұйымдастыру ісі техникаларының мезгілсіз тозуының алдын алу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
30-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
603 "Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi органдарының ақпараттық жүйесiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

1. Стоимость: 22 636 (двадцать два миллиона шестьсот тридцать шесть) тысяч тенге
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
статья 1 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"
Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 U000427_ "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, по борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного функционирования информационной системы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальных органов
5. Задачи бюджетной программы: системно-техническое обслуживание локально-вычислительной сети Министерства и его территориальных органов; техническое обслуживание оргтехники; сопровождение информационно-телекоммуникационных систем Министерства и его территориальных органов, включающее в себя абонентскую и арендную плату за услуги по доступу к сетям передачи данных
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  501         Сопровожде-  Проведение работ по       март-   Министерство
ние информа- системно-техническому     декабрь транспорта и
ционных      обслуживанию локально-            коммуникаций
систем       вычислительной сети,              Республики
Министерства техническому обслуживанию         Казахстан
транспорта и оргтехники Министерства
коммуникаций транспорта и коммуникаций
Республики   Республики Казахстан в
Казахстан    количестве 771 единиц.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: организация бесперебойной, отказоустойчивой работы информационно-телекоммуникационных систем; предотвращение преждевременного износа оборудования и оргтехники Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
603 "Создание информационной системы органов Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"
на 2002 год

1. Құны: 96 204 мың теңге (тоқсан алты миллион екi жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi:
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңының 1-бабы.
Қазақстан Республикасы Президентiнің "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешілдікке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегі N 427 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі мен оның аумақтық органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесін құру және материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық-телекоммуникациялық жүйені құру үшін жабдықтарды және аппараттық-бағдарламалық құралдарды сатып алу және монтаждау; офистік ұйымдастыру ісі техникасын сатып алу; ведомстволық телефон желілерін жабдықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зім. !
!       !       !              !                    !дері !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7 ---------------------------------------------------------------------------
1        603          Қазақстан       Ақпараттық-телеком.  наурыз Қазақстан
Республикасының муникациялық жүйені  - жел. Республи.
Көлік және      құру үшін жабдықтар. тоқсан касының
коммуникациялар ды және аппараттық-         Көлік
министрлігі     бағдарламалық құрал.        және
органдарының    дарды сатып алу және        коммуни.
ақпараттық      монтаждау:                  кациялар
жүйесін құру    - дербес компьютер.         министр.
лер - 414;                  лігі
- желiлердi қорғауға
арналған жабдық - 1;
- принтерлер - 162;
- үздiксiз қоректендiру
көздерi - 32;
- модемдер - 41;
- бағдарламалық қамтамасыз
ету - 1 жиынтық;
- вирусқа қарсы бағдар.
ламалық қамтамасыз ету -
1 жиынтық;
- көшiрме аппараттары - 47;
- Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникациялар
министрлiгiнiң телефон
желiсiн жаңғыртуға арналған
жабдық.
---------------------------------------------------------------------------
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.14. N 122b қаулысымен.

1. Стоимость: 96 204 тысячи тенге (девяносто шесть миллионов двести четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"
Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, по борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель программы: создание информационно-телекоммуникационной системы и материально-технической базы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его территориальных органов
5. Задачи программы: приобретение и монтаж оборудования и аппаратно-программных средств для создания информационно-телекоммуникационной системы; приобретение офисной оргтехники; оснащение ведомственной телефонной сети
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  603         Создание     Приобретение и монтаж     март-   Министерство
информацион- оборудования и аппаратно- ноябрь  транспорта и
ной системы  программных средств для           коммуникаций
Министерства создания информационно-           Республики
транспорта и телекоммуникационной              Казахстан
коммуникаций системы:
Республики   - персональные компьютеры
Казахстан    - 414; - оборудование для
защиты сетей - 1;
- принтеры - 162;
- источники бесперебойного
питания - 32;
- модемы - 41;
- программное обеспечение -
1 комплект;
- антивирусное программное
обеспечение - 1 комплект;
- копировальные аппараты - 47;
- оборудование для
модернизации телефонной сети
Министерства транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 октября 2002 г. N 122б   P02122b_   .

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: ақпараттық-телекоммуникациялық жүйені құру, көлік және коммуникациялар саласын басқарудың шапшаңдығын және сапасын арттыру мақсатында қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды өндіру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
31-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
303 "Астана қаласында мемлекеттік органдар үшiн серверлiк орталық ғимаратын салу" республикалық бюджеттік бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 150 000 мың теңге (жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы.
"Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492 қаулысы.
"Мемлекеттік органдарды ақпараттандырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік органдардың серверлерiн орталықтандыру, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiндегi сенімділікті және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік органдар үшін сервер орталығы ғимаратының құрылысы.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнінде іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        303           Астана         Жобалау-сметалық     ақпан  Қазақстан
қаласында      құжаттаманы әзірлеу - мамыр Республи.
мемлекеттік    - 1 жиынтық                 касының
органдар үшін                              Көлік
серверлік                                  және
орталық                                    коммуни.
ғимаратын                                  кациялар
салу                                       министр.
лігі
2                                     Құрылыс-монтаждау   маусым
жұмыстары - шамамен - жел.
40%                 тоқсан
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание информационно-телекоммуникационной системы; внедрение современных информационных технологий в целях повышения оперативности и качества управления отрасли транспорта и коммуникаций.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
303 "Строительство здания серверного центра для
государственных органов в г.Астане"
на 2002 год
1.Стоимость: 150 000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
U010573_ Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 P000492_ "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501  P001501_   "О вопросах информатизации государственных органов"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: централизация серверов государственных органов, обеспечение надежности и информационной безопасности в информационно-телекоммуникационных системах государственных органов Республики Казахстан
5. Задача бюджетной программы: строительство здания Серверного центра для государственных органов
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  303         Строительст- Разработка проектно-     февраль- Министерство
во здания    сметной документации -    май     транспорта и
Серверного   1 комплект                        коммуникаций
2              центра для   Строительно-монтажные    июнь-    Республики
государст-   работы - около 40%       декабрь  Казахстан
венных
органов в
г.Астане

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштері
Жобалау-смета құжаттаманың болуы - 1 жиынтық
Жобалау-смета құжаттамаға сәйкес серверлік орталық ғимаратының құрылыс-монтаждық жұмыстарының орындалған көлемі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
32-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
500 "Мемлекеттiк органдар ақпараттық инфрақұрылымын қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 6 687 мың теңге (алты миллион алты жүз сексен жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстікті дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегі N 492;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501;
Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру жөніндегi Iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының тiркелiмiнiң қызмет етуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттік органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының мемлекеттік тіркелімін қамтамасыз ету және "KZ" Интернет сегментіне қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру бойынша  !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        500           Мемлекеттік    Мемлекеттік орган.  қаңтар  Қазақстан
органдар       дардың ақпараттық-  - жел.  Республи.
инфрақұрылымын телекоммуникациялық тоқсан  касының
ақпараттық     ресурстарының               Көлік
қамтамасыз ету мемлекеттік тірке.          және
лімін қамтамасыз            коммуни.
ету - 534 адам-             кациялар
күні                        министр.
лігі
2                                     Интернеттің "KZ"
сегментіне қызмет
көрсету - 70 адам
-күні
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Наличие проектно-сметной документации - 1 комплект.
Объем выполненных строительно-монтажных работ по зданию Серверного центра в соответствии с проектно-сметной документацией.
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
500 "Сопровождение информационной инфраструктуры
государственных органов" на 2002 год
1. Стоимость: 6 687 тысяч тенге (шесть миллионов шестьсот восемьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573
Постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 P010674_ "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов республики
5. Задачи бюджетной программы:
сопровождение Государственного регистра информационно- телекоммуникационных ресурсов государственных органов и обслуживание сегмента Интернета "KZ"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  500         Сопровожде-  Сопровождение Государст- январь-  Министерство
ние          венного регистра         декабрь  транспорта и
информацион- информационно-телеком-            коммуникаций
ной инфра-   муникационных ресурсов            Республики
структуры    государственных органов-          Казахстан
систем       534 чел.дн.
государст-
венных
органов
2                           Обслуживание сегмента    апрель -
Интернета "KZ" - 70      декабрь
чел. дн.

7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер
Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу - 534 адам-күні
Интернеттің "KZ" сегментіне қызмет көрсету - 70 адам-күні
Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік тіркелімінің үздіксіз қызмет етуі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
33-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
602 "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректерқорын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 257 336 мың теңге (екi жүз елу жетi миллион үш жүз отыз алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiн дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық   бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жеке тұлғаларды тiркеу жүйесiн құру және қалыптастырудағы үйлестіру.
5. Бағдарламаның міндеттерi:
жеке тұлғалардың бiрыңғай кодын енгiзу;
Жеке тұлғалар мемлекеттiк дерекқорының жұмыс iстеуi жөнiндегi нормативтiк құжаттар әзiрлеу;
Жеке тұлғалар мемлекеттiк дерекқорының ақпараттық жүйесiн құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        602     00   "Жеке тұлғалар" "Жеке тұлғалар" мем. қаңтар
мемлекеттік     лекеттік дерекқорын
деректерқорын   құру мен жұмыс істеу.
құру            інің тұжырымдамасын
әзірлеу - 1 бірлік
2                                     Қазақстан Республика. ақпан Қазақстан
сының жеке тұлғалары        Республи.
үшін бірыңғай тіркеу        касының
кодын және оны              Көлік
жүргізу ережесін            және
әзірлеу - 1 бірлік          коммуни.
кациялар
3                                     "Жеке тұлғалар"       сәуір министр.
мемлекеттік дерекқоры"      лігі
ақпараттық жүйесiнiң
техникалық тапсырмасын
әзiрлеу - 1 жиынтық. <*>
4                                     Техникалық құралдар   тамыз,
мен жүйелік           қараша
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу - 1 жиынтық
5                                     "Жеке тұлғалар"
мемлекеттік
дерекқоры" ақпараттық
жүйесiнiң техникалық
тапсырмасын әзiрлеу -
1 жиынтық <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Ведение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов - 534 чел.дн.
Обслуживание сегмента Интернета "KZ" - 70 чел.дн.
Бесперебойное функционирование Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов.
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
602 "Создание Государственной базы данных "Физические лица"
на 2002 год
1. Стоимость: 257 336 тысяч тенге (двести пятьдесят семь миллионов триста тридцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573;
Постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: координация в создании и функционировании систем регистрации физических лиц
5. Задачи программы:
введение единого регистрационного кода физических лиц;
разработка нормативных документов по функционированию Государственной
базы данных "Физические лица";
создание информационной системы Государственной базы данных "Физические лица"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  602         Создание     Разработка концепции     Январь   Министерство
Государст-   создания и функциониро-           транспорта и
венной базы  вания Государственной             коммуникаций
данных       базы данных "Физические           Республики
"Физические  лица" - 1 ед.                     Казахстан
лица"
2                           Разработка единого       Февраль
регистрационного кода для
физических лиц Республики
Казахстан и правил их
ведения - 1 ед.
3                           Разработка технического   Апрель
задания информационной
системы "Государственная
база данных "Физические
лица" - 1 компл.
4                           Приобретение технических  Август,
средств и системного      ноябрь
программного обеспечения
- 1 компл.
5                           Разработка                Ноябрь
информационной системы
Государственная база
данных "Физические
лица" - 1 компл.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Бірыңғай тіркеу кодының тұжырымдамасын әзірлеу - 1 бірлік;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттiк дерекқоры" ақпараттық жүйесiнiң техникалық тапсырмасын әзiрлеу - 1 жиынтық.
Ақпараттық жүйенi әзiрлеу - 1 жиынтық. <*>
Бағдарламалық-техникалық құралдарды сатып алу және инсталляциялау - 1 жиынтық.
Сапалық көрсеткіштер:
Жеке тұлғаларды тіркеуді автоматтандыру және мемлекеттік дерекқорға әмбебап кіру.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
34-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
604 "Мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 363 751 мың теңге (үш жүз алпыс үш миллион жеті жүз елу бір мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiн дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:
мемлекеттік басқарудың барлық деңгейінде ақпаратты өңдеудің бірыңғай технологиясын, құжаттарды ұжымдық пайдалану тетігі арқылы құжат айналымының бірыңғай идеологиясын құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi:
мемлекетті басқарудың барлық құрылымдық бөлімшелері арасында құжат айналымын құру;
басқарудың барлық деңгейінде ақпаратты өңдеудің бірыңғай технологиясын пайдалану;
ақпараттық ағындарды ұтымды ұйымдастыру, ақпараттың қосарланушылығын болдырмау және оның анықтылығын, өзектілігін және қауіпсіздігін арттыру;
басқарушылық шешімдерді қабылдау жеделдігі мен сапасын арттыру;
қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды өндіру арқылы, тұтас алғанда, мемлекеттік басқару тиімділігін арттыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Разработка концепции, единого регистрационного кода - 2 ед.
Разработка технического задания информационной системы Государственная база данных "Физические лица" - 1 компл.
Разработка информационной системы - 1 компл.
Приобретение и инсталляция программно-технических средств - 1 компл.
Качественные показатели:
Автоматизация регистрации физических лиц и универсальный доступ к государственной базе данных <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 34
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
604 "Создание единой системы электронного документооборота
государственных органов" на 2002 год
1. Стоимость: 363 751 тысяча тенге (триста шестьдесят три миллиона семьсот пятьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573
Постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
создание единой технологии обработки информации на всех уровнях государственного управления и единой идеологии документооборота с помощью механизмов коллективного использования документов
5. Задачи бюджетной программы:
создание документооборота между всеми структурными подразделениями управления государством;
использование единой технологии обработки информации на всех уровнях управления;
рациональная организация информационных потоков, исключение дублирования информации и повышение ее достоверности, актуальности и безопасности;
повышение оперативности и качества принятия управленческих решений;
повышение эффективности государственного управления в целом через внедрение современных информационных технологий.

6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        604     00    Мемлекеттік    Оқу процесін ұйым.   қаңтар Қазақстан
органдардың    дастыру және 80 пай. - жел. Республи.
электрондық    даланушыны даярлау   тоқсан касының
құжат                                      Көлік
айналымының                                және
бірыңғай                                   коммуни.
жүйесін                                    кациялар
құру                                       министр.
лігі
2                                     8 мемлекеттік органда қаңтар
жүйенің бірінші       - жел.
кезегін инсталляциялау тоқсан
және өндіру
3                                     "Лицензиялық базалық        ақпан-
бағдарламалық қамтамасыз    желтоқсан
етудi сатып алу, электрон.
дық құжат айналымы
бiрыңғай жүйесiнiң екiншi
кезегiн құру жөнiндегi
ғылыми-зерттеу жұмыстарын
жүргізу - 1 жиынтық. <*>
4                                     Жобаны басқару - 712 адам  ақпан-
-күнi; <*>                 желтоқсан
5                                     Жабдықтар сатып алу    ақпан-
және бабына келтіру    желтоқсан
- 8 жиынтық
6                                     Жабдыққа қызмет        ақпан-
көрсету - 65          желтоқсан
адам-күні
7                                     Мемлекеттiк органдар
- Салық төлеушiлер және
салық салу объектiлерi
тiзiлiмiнiң қатысушылары
үшiн электрондық құжат
алмасуды ұйымдастыруға
арналған жабдықты сатып
алу және реттеу - 6 жиынтық. <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Лицензиялық базалық бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу, электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесiнiң екiншi кезегiн құру жөнiндегi ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу - 1 жиынтық. <*>
Мемлекеттік органдар бойынша жүйені енгізу - 8 ведомство
Пайдаланушыларды оқыту - 80 адам
Жобаны басқару - 712 адам-күнi. <*>
Жабдыққа қызмет көрсету - 65 адам-күні. <*>
Жабдықтар сатып алу және бабына келтіру - 8 жиынтық.
Мемлекеттiк органдар - Салық төлеушiлер және салық салу объектiлерi тiзiлiмiнiң қатысушылары үшiн электрондық құжат алмасуды ұйымдастыруға арналған жабдықты сатып алу және реттеу - 6 жиынтық. <*>
Сапалық көрсеткіштер:
Құжаттамамен жұмысты дайындау және жүргізу процесін жетілдіру есебінен мемлекеттік қызметкерлердің еңбек өнімділігінің өсуі.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
35-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
605 "Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  604         Создание     Организация учебного     январь-  Министерство
единой       процесса и подготовка    декабрь  транспорта и
системы      80-ти пользователей               коммуникаций
электронного                                   Республики
документо-                                     Казахстан
оборота
государст-
венных
органов
2                           Инсталляция и внедрение   январь-
первой очереди системы    декабрь
в 8-ми государственных
органах
3                           Приобретение лицензионного
базового программного
обеспечения, проведение
научно-исследовательских
работ по созданию второй
очереди единой системы
электронного документо-
оборота - 1 комплект
4                           Управление проектом -
712 чел.дн.
5                           Приобретение и наладка     Февраль-
оборудования - 8 компл.    декабрь
6                           Обслуживание оборудова-    Февраль-
ния - 65 чел. дн.         декабрь
Приобретение и наладка
оборудования для
организации обмена
электронными документами
для государственных органов
-участников РНиОН - 6 компл.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Приобретение лицензионного базового программного обеспечения, проведение научно-исследовательских работ по созданию второй очереди единой системы электронного документооборота - 1 комплект
Внедрение системы по государственным органам - 8 ведомств
Обучение пользователей - 80 чел.
Управление проектом - 712 чел.дн.
Обслуживание оборудования - 65 чел.дн.
Приобретение оборудования - 8 комплектов
Приобретение и наладка оборудования для организаций обмена электронными документами для государственных органов-участников РНиОН - 6 компл.
Качественные показатели
Рост производительности труда государственных служащих за счет совершенствования процесса подготовки и работы с документацией <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 35
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
605 "Создание информационной инфраструктуры
государственных органов" на 2002 год

1. Құны: 176 462 мың теңге (жүз жетпiс алты миллион төрт жүз алпыс екi теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi:
Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылдың 16 наурызындағы N 573 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістікті дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 472; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 501; "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдардың жүйесiн құру және оның iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi:
мемлекеттік органдардың Wеb-сайтын және Wеb-порталын құру және сүйемелдеу;
сервер орталығын телекоммуникациялық жабдықпен жарақтандыру;
ғаламдық ақпараттық инфрақұрылымда Қазақстан Республикасының өкілдігін реттеу;
мемлекеттік органдардың электрондық мұрағат жүйесін құру және сүйемелдеу;
мемлекеттік электрондық құжатайналымына қатысушылардың ашық кілтті инфрақұрылымын құру және сүйемелдеу;
ақпаратты жинау мен өңдеудің үлгі тетіктерін құру мен қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        605           Мемлекеттік    Wеb-сайттардың жұмыс наурыз Қазақстан
органдардың    істеуі үшін жабдықты -тамыз Республи.
ақпараттық     жүйелік бағдарламалық       касының
инфрақұрылымын қамтамасыз етуді            Көлік
құру           сатып алу - 1 жиынтық       және
коммуни.
кациялар
министр.
лігі
2                                     Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң Web-
сайтын Бағдарламалық ақпан- Қазақстан
қамтамасыз етуді     жел.   Республи.
әзiрлеу, дизайны,    тоқсан касының
кiру алгоритмiн,            Көлік
әкiмшiлiктендiру            және
тетiктерiн,                 коммуни.
ақпаратты қорғау,           кациялар
деректер базасымен          министр.
өзара қатынасын             лігі
өндiру және дамыту
- 1 жиынтық <*>
3                                     Сервер орталығын   қыркүйек Қазақстан
жарақтандыру үшiн  -қараша  Республи.
пассивті телеком.           касының
муникациялық                Көлік
жабдықтарды сатып           және
алу - 1 жиынтық             коммуни.
кациялар
министр.
лігі
4                                     Электронды адрестi   сәуір  Қазақстан
алу және Internet           Республи.
кеңiстiгінде                касының
мемлекеттік                 Көлік
нышандар мен                және
мемлекеттiк                 коммуни.
ақпараттарды                кациялар
пайдалану тәртiбiн          министр.
әзiрлеу - 2                 лігі
жиынтық
5                                     Қазақстан           маусым- Қазақстан
Республикасы ресми  жел.    Республи.
электрондық         тоқсан  касының
адрестерiнiң                Көлік
анықтамалығы мен            және
сайтын құру - 1             коммуни.
жиынтық                     кациялар
министр.
лігі
6                                     Мемлекеттiк орган.  маусым- Қазақстан
дардың электрондық  тамыз   Республи.
мұрағаттары жүйесiн         касының
құруға техникалық           Көлік
тапсырманы әзiрлеу          және
- 1 бiрлік <*>              коммуни.
кациялар
министр.
лігі
7                                     Мемлекеттiк орган.  тамыз-  Қазақстан
дардың электрондық  жел.    Республи.
мұрағаттары жүйесi. тоқсан  касының
нiң қолданбалы бағ.         Көлік
дарламалық қамтамасыз       және
етуiнiң бiрiншi кезегiн     коммуни.
әзiрлеу - 1 жиынтық <*>     кациялар
министр.
лігі
8                                     Мемлекеттiк элект.          Қазақстан
рондық мұрағатқа ар.        Республи.
налған техникалық           касының
құралдарды сатып алу        Көлік
- 1 жиынтық <*>             және
коммуни.
кациялар
министр.
лігі
9                                     Техникалық тапсырма. тамыз  Қазақстан
ны әзiрлеу және     -қараша Республи.
кiлттердi сәйкестен.        касының
дiру орталығына арналған    Көлік
бағдарламалық қамтамасыз    және
етудi сатып алу -           коммуни.
1 жиынтық <*>               кациялар
министр.
лігі
10                                    Ғылыми-зерттеу жұмыс.наурыз Қазақстан
тарын жүргiзу, ақпарат.     Республи.
ты жинау және өңдеу         касының
жүйесiне арналған           Көлік
бағдарламалық қамтамасыз    және
етудi әзiрлеу және сатып    коммуни.
алу - 1 бiрлiк <*>          кациялар
министр.
лігі
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.

1. Стоимость: 176 462 тысячи тенге (сто семьдесят шесть миллионов четыреста шестьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573
Постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание и обеспечение функционирования информационной инфраструктуры государственных органов
5. Задачи бюджетной программы:
создание и поддержка Wеb-сайтов и Wеb-портала государственных органов;
оснащение серверного центра телекоммуникационным оборудованием;
упорядочение представительства Республики Казахстан в глобальной информационной инфраструктуре;
создание и поддержка системы электронных архивов государственных органов;
создание и поддержка инфрастуктуры открытых ключей участников
государственного электронного документооборота;
создание и обслуживание типовых механизмов сбора и обработки информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  605         Создание     Закупка оборудования,    март,    Министерство
информацион- системного программного  август   транспорта и
ной          обеспечения для                   коммуникаций
инфраструк-  функционирования Web-             Республики
туры         сайтов - 1 компл.                 Казахстан
государст-
венных
органов
------------------------------------------------------------------------
2                           Разработка программного февраль-  Министерство
обеспечения, внедрение   декабрь  транспорта и
и развитие дизайна,               коммуникаций
алгоритмов доступа,               Республики
механизмов                        Казахстан
администрирования,
защиты информации,
взаимодействия с базами
данных "Web-сайта
Правительства Республики
Казахстан - 1 компл.
------------------------------------------------------------------------
3                           Закуп пассивного        сентябрь, Министерство
телекоммуникационного   ноябрь    транспорта и
оборудования для                  коммуникаций
оснащения серверного              Республики
центра - 1 компл.                 Казахстан
------------------------------------------------------------------------
4                           Разработка правил       апрель    Министерство
получения электронных             транспорта и
адресов и использования           коммуникаций
государственных символов          Республики
и государственной                 Казахстан
информации в Интернет-
пространстве - 2 ед.
-------------------------------------------------------------------------
5                           Создание справочника    июнь-     Министерство
и сайта официальных     декабрь   транспорта и                              электронных адресов               коммуникаций
Республики Казахстан,             Республики
опытное сопровождение-            Казахстан
1 компл.
--------------------------------------------------------------------------
6                           Разработка технического
задания на создание системы
электронных архивов
государственных органов -
1 ед.
---------------------------------------------------------------------------
7                           Разработка первой очереди
прикладного программного
обеспечения системы
электронных архивов
государственных органов -
1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
8                           Приобретение технических
средств для Государственного
электронного архива -
1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
9                           Разработка технического
задания и приобретение
программного обеспечения
для центра идентификации
ключей - 1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
10                          Проведение научно-
исследовательских работ,
разработка и приобретение
программного обеспечения
для системы сбора и
обработки информации - 1 ед.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық көрсеткiштер
Жабдық, Wеb-сайттардың қызметі үшiн жүйелi бағдарламамен қамтамасыз ету - 1 жиынтық
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Web-сайтын бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, дизайны, кiру алгоритмiн, әкiмшiлiктендiру тетіктерін, ақпаратты қорғау, деректер базасымен өзара қатынасын ендiру және дамыту - 1 жиынтық <*>
Сервер орталығын жарақтандыру үшiн пассивтi телекоммуникациялық жабдықтарды сатып алу - 1 жиынтық
Электронды адрестi алу және Internet кеңiстiгiнде мемлекеттiк нышандар мен мемлекеттiк ақпараттарды пайдалану тәртiбiн әзiрлеу -
2 жиынтық
Қазақстан Республикасының ресми электрондық адрестерiнің анықтамалығы және сайты - 1 жиынтық
Меморгандардың электрондық мұрағаттарының ақпараттық жүйесiн құру:
- техникалық тапсырма - 1 бiрлік
- бiрiншi кезектi қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету - 1 жиынтық.
Электрондық құжатайналымы ашық кiлттерiнің инфрақұрылымын құру
- техникалық тапсырма нормативтiк құжаттарды әзiрлеу - 1 жиынтық <*>
- Бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу. <*>
ҒЗЖ жүргiзу, ақпаратты жинау және өңдеу жүйесiне арналған бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және сатып алу - 1 бiрлiк <*>
Мемлекеттік электрондық мұрағатқа арналған техникалық құралдарды сатып алу - 1 жиынтық <*>
Сапалық көрсеткiштер
Ғаламдық ақпараттық инфрақұрылымда Қазақстан Республикасының толық қанды өкiлдiгiн қамтамасыз ету, мұрағаттық құжаттарды және өңдеудi бiрiздендiру, ведомстволық жүйелер үшiн ақпаратты жинау және өңдеудiң жүйесiн бiрiздендiру.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
36-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
606 "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың жай-күйі мониторингiнің жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 64 366 мың теңге (алпыс төрт миллион үш жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 472; "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 624 "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік тiркелiмiн енгiзу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351  қаулылары.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Оборудование, системное программное обеспечение для функционирования Wеb-сайтов - 1 компл.
Разработка программного обеспечения, внедрение и развитие дизайна, алгоритмов доступа, механизмов администрирования, защиты информации, взаимодействия с базами данных, Web-сайта Правительства Республики Казахстан - 1 компл.
Закуп пассивного телекоммуникационного оборудования для оснащения серверного центра - 1 компл.
Правила получения электронных адресов и использования государственных символов и государственной информации в Интернет-пространстве - 2 ед.
Справочник и сайт официальных электронных адресов Республики Казахстан - 1 компл.
Создание информационной системы электронных архивов госорганов:
- Техническое задание - 1 ед.
- Прикладное программное обеспечение первой очереди - 1 компл.
Создание инфраструктуры открытых ключей электронного документооборота
- техническое задание - 1 компл.
- приобретение программного обеспечения - 1 компл.
Проведение НИР, разработка и приобретение программного обеспечения для системы сбора и обработки информации - 1 ед.
Приобретение технических средств для Государственного электронного архива - 1 компл.
Качественные показатели
Обеспечение полноценного представительства Республики Казахстан в
Глобальной информационной инфраструктуре, унификация хранения и обработки архивных документов, унификация систем сбора и обработки информации для ведомственных информационных систем. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 36
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
606 "Создание системы мониторинга состояния информационно-
телекоммуникационных ресурсов" на 2002 год
1. Стоимость: 64 366 тысяч тенге (шестьдесят четыре миллиона триста шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"; от 23 октября 2001 года N 1351 P011351_ "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының тұрақты және үзіліссiз жұмысы үшiн жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi:     ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн құру және жүргізу;
мемлекеттiк органдардың ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн және жекелеген бағдарламалық өнiмдерiн сараптау және бағдарламалар мен мәлiметтер базасын сертификаттау жүйесін құру және сүйемелдеу;
құжаттама депозитарийлерiнің және мемлекеттік ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерінің кодтарын құру және жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        606     00    Ақпараттық-    "Ақпараттық-телеком. қаңтар Қазақстан
телекоммуника. муникациялық ресур.  -сәуір Республи.
циялық ресур.  стардың мемлекеттік         касының
стардың жай-   тiркелiмі" ақпарат.         Көлік
күйі монито.   тық жүйесінің бірінші       және ком.
рингінің       кезегiн ендіру - 1          муника.
жүйесін құру   бірлік                      циялар
министр.
лігі
2                                     "Ақпараттық-телеком. қаңтар
муникациялық ресур.  -тамыз
стардың мемлекеттік
тiркелiмі" ақпарат.
тық жүйесінің екінші
кезегiн әзірлеу,
оның ішінде
Интернеттегi КZ
сегмент мониторин.
гiнің жүйелерi - 1
бiрлiк
3                                     Ақпараттық-телеком.   наурыз,
муникациялық ресур.   мамыр
стардың мемлекеттiк
тiркелiмi екiншi
кезегiнің техникалық
және бағдарламалық
құралдарын және
жүйелiк бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу және
инсталляциялау - 1
жиынтық
4                                     Бағдарламалар мен      маусым
мәлiметтер базасын
сараптау және
сертификаттау
тетiктерiн дамыту
жөніндегi нормативтiк
базаны жетiлдiру - 2
жиынтық
5                                     Сертификаттау нәтиже.   қараша
лерiн есепке алу үшiн
"Ақпараттық-телекомму.
никациялық ресурстардың
мемлекеттiк тiркелiмi"
ақпараттық жүйесiн
дамыту - 1 бiрлiк <*>
6 <*>
7                                     Сынақ зертханаларының  Шілде-
жұмыс істеуi үшiн      қыркүйек
техникалық және
бағдарламалық
құралдарды және
жүйелiк бағдарламалық
қамтамасыз етудi
сатып алу және
инсталляциялау - 1
жиынтық
8                                     Мемлекеттiк            тамыз
органдардың
құжаттамаларын және
ақпараттық-
телекоммуникациялық
жүйелерiнің кодтарын
беру және сақтау
тәртiбiн реттейтiн
нормативтiк құжаттарды
әзірлеу - 1 жиынтық
9                                     Бағдарламалық кодтар    мамыр-
мен құжаттама депозита. қыркүйек
рийiнiң iстеуiн қолдан.
балы бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу - 1 бiрлiк <*>
10                                    Бағдарламалық кодтар    тамыз-
мен құжаттама депозита. қараша
рийiнiң техникалық және
бағдарламалық құралда.
рын және жүйелік бағдар.
ламалық қамтамасыз етудi
сатып алу және инсталля.
циялау - 1 жиынтық <*> ---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для стабильной и бесперебойной работы информационно-телекоммуникационных ресурсов республики.
5. Задачи бюджетной программы:
создание и ведение Государственного регистра информационно-
телекоммуникационных ресурсов;
создание и поддержка системы экспертизы информационно-телекоммуникационных систем и отдельных программных продуктов государственных органов и сертификации программ и баз данных;
создание и обеспечение функционирования депозитариев документации и кодов информационно-телекоммуникационных государственных систем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  606         Создание     Внедрение первой очереди  январь- Министерство
системы      информационной системы    апрель  транспорта и
мониторинга  "Государственный регистр          коммуникаций
состояния    информационно-                    Республики
информацион- телекоммуникационных              Казахстан
но-телеком-  ресурсов" - 1 ед.
муникацион-
ных ресурсов
---------------------------------------------------------------------------
2                           Разработка второй очереди январь- Министерство
информационной системы    август  транспорта и
"Государственный регистр          коммуникаций
информационно-                    Республики
телекоммуникационных              Казахстан
ресурсов", в том числе
системы мониторинга
сегмента KZ в Интернет -
1 ед.
---------------------------------------------------------------------------
3                           Приобретение и            март,   Министерство
инсталляция технических   май     транспорта и
и программных средств и           коммуникаций
системного программного           Республики
обеспечения второй                Казахстан
очереди Государственного
регистра информационно-
телекоммуникационных
ресурсов - 1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
4                           Совершенствование         июнь    Министерство
нормативной базы по               транспорта и
развитию механизмов               коммуникаций
экспертизы и сертификации         Республики
программ и баз данных -           Казахстан
2 компл.
---------------------------------------------------------------------------
5                           Развитие информационной         Министерство
системы "Государственный        транспорта и
регистр информационно-          коммуникаций
телекоммуникационных            Республики
ресурсов" для учета             Казахстан
результатов сертификации -
1 ед.
---------------------------------------------------------------------------
7                           Приобретение и           июль-    Министерство
инсталляция технических  сентябрь транспорта и
и программных средств и           коммуникаций
системного программного           Республики
обеспечения для                   Казахстан
функционирования
испытательной
лаборатории - 1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
8                           Разработка нормативных    август  Министерство
документов,                       транспорта и
регламентирующих                  коммуникаций
порядок передачи и                Республики
хранения документации             Казахстан
и кодов информационно-
телекоммуникационных
систем государственных
органов - 1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
9                           Разработка прикладного   Май-     Министерство
программного            сентябрь  транспорта и
обеспечения                       коммуникаций
функционирования                  Республики
депозитария программных           Казахстан
кодов и документации -
1 ед.
---------------------------------------------------------------------------
10                          Приобретение и          август-   Министерство
инсталляция технических ноябрь    транспорта и
и программных средств и           коммуникаций
системного программного           Республики
обеспечения депозитария           Казахстан
программных кодов и
документации - 1 компл.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Ақпараттық жүйелердi ендiру - 3 бiрлiк.
Мемлекеттiк тiркелiмнiң, бағдарламалық өнiмдi
сертификаттаудың, құжаттар мен кодтар депозитарийінің жұмыс істеуінің нормативтік құжаттары - 3 жиынтық.
Депозитарийдің қолданбалы бағдарламалық жұмыс iстеуiн әзiрлеу - 1 бiрлiк.
Техникалық құралдар мен жүйелік бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу - 3 жиынтық.
Сапалық көрсеткiштер:
Мемлекеттiк органдардың бар ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстары мониторингiн қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
37-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
607 "Электрондық деректер алмасу стандарттарын құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 39 087 мың теңге (отыз тоғыз миллион сексен жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 472; "Мемлекеттік органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелерінiң электрондық алмасуының және деректерінің қорғалуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: электрондық дерек алмасуды қорғаудың құралдарын, рәсімдерін және тетіктерін құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Внедрение информационных систем - 3 ед.
Нормативные документы функционирования Государственного регистра, сертификации программной продукции, депозитария документов и кодов - 3 компл.
Разработка прикладного программного функционирования депозитария - 1 ед.
Приобретение технических средств и системного программного обеспечения - 3 компл.
Качественные показатели
Обеспечение мониторинга существующих информационно- телекоммуникационных ресурсов государственных органов. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 37
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
607 "Создание стандартов электронного обмена данными"
на 2002 год
1. Стоимость: 39 087 тысяч тенге (тридцать девять миллионов восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
обеспечение электронного обмена и защиты данных информационных систем государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы:
создание средств, процедур и механизмов защиты электронного обмена данными.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        607           Электрондық    Мемлекеттік орган.   наурыз
деректер       дардың ақпараттық   -қараша
алмасу         жүйелері арасындағы
стандарттар    электрондық деректер
құру           алмасудың мәлімет.
терін, құралдарын
және рәсімдерін             Қазақстан
ұсынудың форматтарын        Республи.
әзірлеу - 1 жиынтық         касының
Көлік
2                                     Деректерді электрон.  мамыр және
дық дерек алмасу      -жел. коммуни.
кезінде рұқсат       тоқсан кациялар
етілмеген пайдала.          министр.
нудан және бұрма.           лігі
лаудан қорғау
тетіктерін әзірлеу
- 1 жиынтық ---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Бағдарламалық модуль - 1 жиынтық
Мәліметтерді қорғау тетігі - 1 жиынтық
Сапалық көрсеткіштер:
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері арасында электрондық дерек алмасуды біріздендіру, электрондық алмасу кезінде мәліметтердің бұрмалануын болдырмау, рұқсат етілмеген кіруден қорғау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
38-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
608 "Электрондық коммерция, аукциондар және тендерлер жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 11 712 мың (он бір миллион жеті жүз он екi мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiн дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегі N 492, "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501, "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулылары.
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  607         Создание     Разработка форматов       март-   Министерство
стандартов   представления данных,     ноябрь  транспорта и
электронного средств и процедур                коммуникаций
обмена       электронного обмена               Республики
данными      данными между                     Казахстан
информационными
системами
государственных органов -
1 компл.
---------------------------------------------------------------------------
2                           Разработка механизмов     май-    Министерство
защиты данных от          декабрь транспорта и
несанкционированного              коммуникаций
использования и                   Республики
искажения в процессе              Казахстан
электронного обмена
данными - 1 компл.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Программный модуль - 1 компл.
Механизм защиты данных - 1 компл.
Качественные показатели:
Унификация электронного обмена данными между информационными системами государственных органов, исключение искажения данных при электронном обмене, защита от несанкционированного доступа
Приложение 38
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
-----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
608 "Создание системы электронной коммерции, аукционов и
тендеров" на 2002 год
1. Стоимость: 11 712 тысяч тенге (одиннадцать миллионов семьсот двенадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында бизнесті, сауданы электрондық жүргізу жүйесiн құру және электрондық аукциондар тетiгiн iске асыру.
5. Бағдарламаның мiндеттерi: электрондық коммерция саласындағы нормативтiк құжаттарды, техникалық тапсырысты және бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7 ---------------------------------------------------------------------------
1 <*>
2 <*>
3                                  Электрондық коммерция мамыр, Қазақстан
орталығын ұйымдастыру жел.   Республи.
үшін техникалық       тоқсан касының
тапсырманы әзірлеу,          Көлік және
оның ішінде ғылыми-          коммуни.
зерттеу жұмыстарын           кациялар
жүргізу - 1 бірлік <*>       министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Электрондық коммерция орталығын ұйымдастыру үшін техникалық тапсырыс - 1 жиынтық; <*>
Сапалық көрсеткіштер:
Экстерриториялық мәмілелер жасасу мүмкіндіктерін қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
39-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
609 "Мемлекеттiк қаржылардың ақпараттық жүйесiн құру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 17 876 мың теңге (он жетi миллион сегiз жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары туралы" 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674, "Ақпараттық телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 23 қазандағы N 1551 қаулылары.

4. Цель бюджетной программы:
создание системы электронного ведения бизнеса, торговли в Республике Казахстан и реализация механизма электронных аукционов.
5. Задачи бюджетной программы:
разработка нормативных документов, технического задания и программного обеспечения в области электронной коммерции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
608
--------------------------------------------------------------------------
3                           Разработка технического          Министерство
задания, в том числе             транспорта и
проведение научно-               коммуникаций
исследовательской работы         Республики
для организации центра           Казахстан
электронной коммерции - 1 ед.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели
Техническое задание для организации центра электронной коммерции - 1 компл.
Качественные показатели
Обеспечение возможности экстерриториального совершения сделок <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 39
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
609 "Создание интегрированной информационной системы
государственных финансов" на 2002 год
1. Стоимость: 17 876 тысяч тенге (семнадцать миллионов восемьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573; постановления Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; от 21 мая 2001 года N 674 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы"; от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк қаржылардың бiрiктiрiлген ақпараттық телекоммуникациялық жүйесін құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қаржылық органдардың бiрiккен ақпараттық жүйесiн құрудың қағидаттарын анықтау; бiрiктiрiлген ақпаратқа регламенттелген кiру жөніндегi нормативтiк құжаттарды әзірлеу; қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудi ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!іске асыру жөніндегі!мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1 <*>                                                           Қазақстан
2 <*>                                                           Республи.
3                                                               касының
Салық төлеушiлер және   мамыр-Көлік
салық салу объектiлерi   жел. және
тiзiлiмiн ескере отырып, тоқ  коммуни.
мемлекеттiк қаржы ақпа.  сан  кациялар
раттық жүйелерiн бiрiк.       министр.
тіру шеңберiнде "Мемле.       лігі
кеттік жер кадастры" ақ-
параттық жүйесiнiң жаб,
дығын сатып алу және
реттеу - 1 жиынтық <*>
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Мемлекеттік жер кадастры" ақпараттық жүйесiнiң жабдығын сатып алу және реттеу - 1 жиынтық <*>
Сапалық көрсеткіштер:
Салық төлеушiлер және салық салу объектiлерi тiзiлiмi" ақпараттық жүйесiмен бiрiктiрiлген "Мемлекеттік жер кадастры" жүйесiн дамыту. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.25. N 1247 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 122 қаулысына
40-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi
084 "Астана қаласындағы халықаралық әуежайдың құрылысы жобасын iске асыру үшiн "Астана халықаралық әуежайы"
РМК-ны несиелендiру" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
создание интегрированной информационно-телекоммуникационной системы государственных финансов.
5. Задачи бюджетной программы:
определение принципов построения объединенной информационной системы финансовых органов;
разработка нормативных документов по регламентированному доступу к интегрированной информации;
организация разработки прикладного программного обеспечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
609
3                           Приобретение и наладка            Министерство
оборудования информационной       транспорта и
системы "Государственный          коммуникаций
земельный кадастр" в              Республики
рамках интеграции                 Казахстан
информационных систем
государственных финансов
с учетом РНиОН - 1 компл.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Приобретение и наладка оборудования информационной системы "Государственный земельный кадастр - 1 компл.
Качественные показатели:
Развитие системы "Государственный земельный кадастр" интегрированный с информационной системой РНиОН <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2002 г. N 1247 .
Приложение 40
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 122
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан -----------------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
084 "Кредитование РГП "Международный аэропорт Астана"
для реализации проекта строительства международного
аэропорта в г.Астане" на 2002 год

1. Құны: 463 800 мың теңге (төрт жүз алпыс үш миллион сегiз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:
"Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры арасындағы Астана қаласындағы Әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы келiсімдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы Заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:
Үкiметтiң сыртқы заем қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана қаласындағы әуежайдың техникалық параметрлерінің халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестiгiн қамтамасыз ету, жолаушыларға сапалы және жайлы қызмет көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласындағы әуежайдың жолаушылар терминалын салу және әуежайдың инфрақұрылымын құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру бойынша іс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Реттік!Бағдар.! Кіші  !Бағдарламаның !    Бағдарламаны    !Іске ! Жауапты
N   !ламаның!бағдар.!(кіші бағдар. !(кіші бағдарламаны) !асыру! орындау.
! коды  !ламаның!ламаның) атауы!   әзірлеу бойынша  !мер. ! шылар
!       ! коды  !              !     іс-шаралар     !зімі !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !           5        !  6  !    7
---------------------------------------------------------------------------
1        084           Астана қала.
сындағы халық.
аралық әуежай.
дың құрылысы
жобасын іске
асыру үшін
"Астана
халықаралық
әуежайы" РМК-ны
несиелендіру
080  Сыртқы заемдар  Мердігермен жасасқан  Жыл  Қазақстан
есебінен жобаны шартқа сәйкес Астана  бойы Республи.
іске асыру      қаласындағы әуежай         касының
ғимараты және оның         Көлік
жанындағы құрылыстарды     және
қайта жаңарту бойынша      коммуни.
құрылыс жұмыстарын         кациялар
жүргізу (Келісім-шарт      министр.
құнының 20% көлемінде)     лігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер:
Орындалған жұмыстар сапасы ҚНжЕ және ИКАО (Халықаралық азаматтық авиация ұйымы) нормаларына сәйкес анықталады.
Халықаралық және ішкі рейстер санын көбейту, ұшулар қауіпсіздігін арттыру, халықаралық тәжірибені және технологияларды жергілікті мердігерлерге, жобалау және консультациялық ұйымдарға беру.

1. Стоимость: 463 800 тысяч тенге (четыреста шестьдесят три миллиона восемьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:
Закон Республики Казахстан от 19 мая 1999 года  Z990383_   "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным Фондом Экономического Сотрудничества"
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Средства правительственного внешнего займа
4. Цель бюджетной программы:
Обеспечение соответствия технических параметров аэропорта в г. Астана требованиям международных стандартов, качественное и комфортное обслуживание пассажиров
5. Задачи бюджетной программы:
Строительство пассажирского терминала аэропорта в г. Астана, создание инфраструктуры аэропорта
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
1  084         Кредитование
РГП
"Международный
аэропорт
Астана" для
реализации
проекта
"Строительства
международного
аэропорта в
г. Астане"
080   Реализация   Проведение строительных  В течение Министерство
проекта за   работ по реконструкции    года     транспорта и
счет         здания аэропорта в                 коммуникаций
внешних      г. Астана и прилегающих            Республики
займов       к нему сооружений в                Казахстан
соответствии с контрактом
с Подрядчиком (20% от
объема стоимости контракта)
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Качество выполненных работ определяется в соответствии со СНиП и нормами ИКАО (Международная организация гражданской авиации).
Увеличение количества международных и внутренних рейсов, повышение безопасности полетов, передача международного опыта и технологий местным подрядным, проектным и консультационным организациям.