Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложениям  157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 169-1,   170 171 173 174 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 157
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области транспорта и коммуникаций"
на 2006 год
1.  Стоимость: 1340102 тысячи тенге (один миллиард триста сорок миллионов сто две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  статья 3  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 28  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";  статья 13  Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 885 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 714 "Об утверждении Правил лицензирования перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов железнодорожным транспортом в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 г. N№1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N№663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N№288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года N 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2005 года N 29 "Об утверждении Правил лицензирования в сфере автомобильного транспорта, в том числе квалификационных требований к лицензиатам".

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 169-1, 170, 171, 172, 173, 174-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
157-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1340102 мың теңге (бiр миллиард үш жүз қырық миллион бiр жүз екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2.   Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  5-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  3-бабы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  28-бабы ; "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы  Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының  13-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы теңіз және өзен көлігінде жолаушылар мен жүк, қауіпті жүктер тасымалын лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында темір жол көлігімен жолаушыларды және жүктерді, қауіпті жүктерді тасымалдауды лицензиялау туралы тәртіпті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 714  қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлік қызметін көрсету үшін қызметтік жеңіл автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарын пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы" ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы N 1232  қаулысы ; "Автомобиль көлігі саласында лицензиялау ережесін, соның ішінде лицензиаттарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 қаңтардағы N 29  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций и задач, обеспечивающих формирование, межотраслевую координацию реализации государственной политики в сфере транспорта и коммуникаций, разработки программ развития транспортно-коммуникационного комплекса, осуществление международного сотрудничества в сфере транспорта и коммуникаций, формирование рынка услуг и содействие развитию конкурентной среды в сфере транспорта и коммуникаций.
5. Задачи бюджетной программы:  содержание центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных  подразделений; системно-техническое обслуживание локально-вычислительной сети Министерства и его территориальных органов; техническое обслуживание оргтехники; сопровождение информационно-телекоммуникационных систем Министерства и его территориальных органов; выдача лицензий и иных разрешительных документов; контроль за соблюдением лицензиатами квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности; обеспечение специалистов служебной униформой и нагрудными знаками, приобретение контрольно-измерительных приборов; укрепление материально-технической базы; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
транспорта
и коммуника-
ций
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание цент-
рального аппарата
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан и его
комитетов
согласно
утвержденному
лимиту штатной
численности.
Содержание,
аренда служебно-
го автотранспор-
та согласно ут-
вержденному нор-
мативу положен-
ности.
Содержание копи-
ровальных и фак-
совых аппаратов.
Приобретение
услуг по пошиву
форменного об-
мундирования для
работников, осу-
ществляющих
контроль на вод-
ном транспорте.
Приобретение
форменной одежды
и знаков разли-
чия для специа-
листов Управле-
ния Госавианад-
зора Комитета
гражданской
авиации Минис-
терства транс-
порта и коммуни-
каций Республики
Казахстан.
Разработка
нормативно-пра-
вовых документов
по ведению госу-
дарственных ре-
гистров воздуш-
ных судов, трасс
и аэродромов для
гражданской
авиации.
Приобретение ус-
луг по изготов-
лению бланков
строгой отчет-
ности, в том
числе бланков
лицензий, разре-
шений, учетных и
прочих докумен-
тов.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
3

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : көлік және коммуникация саласында мемлекеттік саясаттың қалыптасуын, оның салааралық үйлесімін қамтамасыз ететін оларға жүктелген функциялар мен міндеттерді барынша тиімді орындауға қол жеткізу үшін, көлік-коммуникация саласында даму бағдарламасын әзірлеу үшін Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі орталық аппаратының, оның комитеттерінің және олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету; көлік және коммуникация саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, көлік және коммуникация саласында нарық қызметін қалыптастыру және бәсекелестік ортаны дамытуға ықпал ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің орталық аппаратын, оның комитеттерін және олардың аумақтық бөлімшелерін күтіп-ұстау; мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру; Министрліктің және оның аумақтық органдарының жергілікті-есептеу желілеріне жүйелі-техникалық қызмет көрсету; ұйымдастыру техникасына техникалық қызмет көрсету; Министрліктің және оның аумақтық органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерін қамтамасыз ету; лицензиялар және өзге де рұқсат құжаттарын беру; лицензиаттардың лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын сақтауына бақылау жасау; мамандарды бірыңғай нысандағы қызметтік киімдермен және омырау белгілерімен қамтамасыз ету, бақылау-өлшеу аспаптарын сатып алу; материалдық-техникалық базаны нығайту; өздерінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіби шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби қызмет саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерді, дағдылар мен машықтарды жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Көлік
және
коммуни-
кация
саласын-
дағы уә-
кілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуника-
ция министрлігінің
орталық аппаратын және
оның комитеттерін бе-
кітілген штат санының
лимитіне сәйкес күтіп
ұстау. Бекітілген
нормативтерге сәйкес
қызметтік автокөліктерді күтіп
ұстау, жалға алу.
Көшіру және факс аппа-
раттарын күтіп ұстау.
Су көлігінде бақылауды
жүзеге асыратын қыз-
метшілер үшін нысандық
киім тігу жөніндегі
қызметтерді сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуника-
ция министрлігінің
Азаматтық авиация ко-
митеті Мемлекеттік әуе
қадағалау басқармасы-
ның мамандары үшін
айыру белгілері мен
нысандық киім сатып
алу.
Азаматтық авиация үшін
әуе кемелерінің, трас-
салар мен әуеайлақта-
рының мемлекеттік тір-
келімін жүргізу жөнін-
де нормативтік құқық
құжаттар әзірлеу.
Қатаң есептегі бланкі-
лер, соның ішінде ли-
цензиялар, рұқсаттар,
есептік және өзге де
құжаттардың бланкі-
лерін жасау жөніндегі
қызметтерді сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
3

002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание тер-
риториальных ор-
ганов Министер-
ства транспорта
и коммуникаций
Республики Казах-
стан и его коми-
тетов согласно
лимиту штатной
численности.
Содержание,
аренда служебно-
го автотранспор-
та и специально-
го автотранспор-
та согласно ут-
вержденному нор-
мативу положен-
ности.
Содержание функ-
ционального иму-
щества (содержа-
ние, проведение
профилактических
и ремонтных ра-
бот контрольно-
измерительного
весового оборудо-
вания и инспек-
торских водных
судов, приобрете-
ние прочих това-
ров (включая
ГСМ для водного
транспорта),
оплата труда су-
дового экипажа,
услуги юридичес-
ких и физических
лиц).
Выполнение функ-
ций лицензиаров;
приобретение
бланков строгой
отчетности.
Содержание копи-
ровальных и фак-
совых аппаратов.
Возмещение вреда по случаю потери кормильца семьям погибших при исполнении служебных обязанностей.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
4
007
Повышение квалификации государств-
енных служащих
Приобретение ус-
луг по повышению
квалификации го-
сударственных
служащих по сле-
дующим областям:
1) юриспруденция;
2) бухгалтерский
учет;
3) экономика;
4) финансово-
хозяйственная
деятельность;
5) логистика;
6) автодорожное
строительство.
Обучение государ-
ственному и
английскому
языкам.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений госу-
дарственных
органов
Капитальный ре-
монт зданий Актю-
бинского, Восточ-
но-Казахстанского
и Кызылординского
областных управ-
лений Комитета
развития транс-
портной инфраст-
руктуры для соз-
дания нормальных
трудовых и социа-
льно-бытовых ус-
ловий для госу-
дарственных слу-
жащих.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
6
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение:
газоанализаторов
и дымомеров для
контроля превыше-
ния нормы содер-
жания загрязняю-
щих веществ при
выпуске и эксп-
луатации транс-
портных средств;
оборудования для
изготовлений
идентификационных
карточек для чле-
нов летного эки-
пажа гражданской
авиации и расход-
ных материалов
для данного обо-
рудования (цвето-
вые ленты, рулоны
ламинирования,
карточки, чистя-
щий комплект,
чистящие бараба-
ны) для выполне-
ния обеспечения
требований про-
пускного и внут-
риобъектового ре-
жимов в аэропор-
тах согласно Пра-
вилам авиационной
безопасности;
техники для
уборки территории,
грузового
автомобиля,
ковша и щетки.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-техническое
обеспечение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение:
расходных мате-
риалов; комплек-
тующих и запасных
частей; услуг по
техническому обс-
луживанию средств
вычислительной
техники; услуг по
сопровождению ло-
кальных задач
"Лука бюджет",
"Юрист", "Форми-
рование планов
финансирования";
системное обслу-
живание вычисли-
тельной техники;
приобретение вы-
числительной тех-
ники, в том чис-
ле: сервера, ком-
пьютеры, ноутбу-
ки, принтеры,
сканеры, ИБП,
модемы; приобре-
тение лицензион-
ных программных
продуктов.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

002
Аумақтық
орган-
дардың
аппа-
раттары
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуника-
ция министрлігінің
аумақтық органдары
мен комитеттерін бекі-
тілген штат санының
лимитіне сәйкес күтіп
ұстау. Қызметтік авто-
көлікті және арнайы
автокөлікті бекітілген
нормативтерге сәйкес
күтіп ұстау, жалға
алу.
Функционалдық мүлікті
күтіп ұстау (бақылау-
өлшеу жабдықтарына
және инспекторлық су
кемелеріне профилакти-
калық және жөндеу
жұмыстарын жүргізу,
күтіп ұстау өзге де
тауарларды сатып алу
(су көлігі үшін ЖЖМ
қоса алғанда), кеме
экипажының еңбегіне,
заңды және жеке
тұлғалардың қызметіне
ақы төлеу); Лицен-
зиаттардың функциясын
орындау: қатаң есепте-
гі бланкілерді сатып
алу. Көшіру және факс
аппараттарын күтіп
ұстау.
Қызметтiк мiндетiн атқару кезiнде қаза тапқандардың отбасыларына асыраушыларынан айрылу жағдайына байланысты зиянды өтеу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
4
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Келесі салалар бойынша
мемлекеттік қызметші-
лердің біліктілігін
арттыру жөніндегі көр-
сетілетін қызметтерді
сатып алу:
1) құқықтану;
2) бухгалтерлік есеп;
3) экономика;
4)   қаржы-шаруашылық
қызмет;
5) логистика;
6) автомобиль жолдары
құрылысы.
Мемлекеттік және ағыл-
шын тілдерін оқыту.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
5
008
Мемле-
кеттік
орган-
дардың
ғимарат-
тарын,
үй-жай-
лары мен
құрылыс-
тарын
күрделі
жөндеу
Мемлекеттік қызметші-
лер үшін қалыпты еңбек
және әлеуметтік-тұр-
мыстық жағдай жасау
үшін Көлік инфрақұры-
лымын дамыту комите-
тінің Ақтөбе, Шығыс
Қазақстан және Қызыл-
орда облыстық басқар-
маларының ғимараттарын
күрделі жөндеу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
6
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Көліктерді іске қосу
және шығару кезінде
ауаны нормадан жоғары
ластайтын заттарды
бақылау үшін 10 бірлік
газталдағыш, 10 бірлік
түтін өлшеуіштер;
Авиация қауіпсіздігі
ережесіне сәйкес әуе-
жайларға кіргізу және
объектішілік режимнің
талаптарын қамтамасыз
етуді орындау үшін
азаматтық авиацияның
ұшу экипажы мүшелері
үшін біріздендіру кар-
точкаларын дайындайтын
жабдықтар (түрлі-түсті
таспалар, қаптау
орамдары, карточкалар,
тазалағыш жиынтық,
тазалайтын барабандар)
және осы жабдық үшін
шығыс материалдарын;
аумақты тазалауға арналған техниканы, жүк автомобилiн, шөмiш пен тазалағышты сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7
017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Шығыс материалдарын;
жинақтаушы және
қосалқы бөлшектерді;
есептеу техникасын
техникалық қызмет көр-
сету жөніндегі қызмет-
терді; "Лука бюджет",
"Заңгер", "Қаржылан-
дыру жоспарларын жасау" жергілікті міндеттерді қамтамасыз
ету жөніндегі қызметтерді сатып алу;
есептеу техникасына
жүйелік қызмет көрсе-
ту; есептеу техникасын
сатып алу, соның ішін-
де серверлерді, компь-
ютерлерді, ноутбуктер-
ді, принтерлерді, ска-
нерлерді, ҮҚК, модем-
дерді, лицензиялық
бағдарламалық
өнімдерді сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: содержание центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов в количестве 374 единиц и территориальных подразделений в количестве 992 единиц согласно лимиту штатной численности;
повышение профессионального уровня по повышению квалификации государственных служащих 165 человек, в том числе территориальных органов 20 человек; обучение государственному языку 72 человек;
обучение английскому языку 60 человек;
приобретение: газоанализаторов в количестве 10 единиц, дымомеров в количестве 10 единиц для контроля превышения нормы содержания загрязняющих веществ при выпуске и эксплуатации транспортных средств, оборудования для изготовления идентификационных карточек для членов летного экипажа гражданской авиации и расходных материалов для данного оборудования (цветовые ленты, рулоны ламинирования, карточки, чистящий комплект, чистящие барабаны) для выполнения обеспечения требований пропускного и внутриобъектового режимов в аэропортах согласно Правил авиационной безопасности; техники для уборки территории 1 единица, грузового автомобиля 1 единица, ковша 1 единица и щетки 1 единица;
приобретение: расходных материалов; комплектующих и запасных частей; услуг по техническому обслуживанию средств вычислительной техники; услуг по сопровождению локальных задач "Лука бюджет", "Юрист", "Формирование планов финансирования"; системное обслуживание вычислительной техники; приобретение вычислительной техники, в том числе: сервер - 2 единиц, компьютер - 125 единиц, ноутбук - 5 единиц, принтер - 21 единиц, сканер - 9 единиц, ИБП - 15 единиц, модем - 6 единиц; приобретение лицензионных программных продуктов в количестве 9 комплектов для эффективного выполнения государственными служащими возложенных на них функций.
Конечный результат: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, его комитетов и их территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций и задач реализации государственной политики в сфере транспорта и коммуникаций;
обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 12 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 5,3 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 4,3 %;
обеспечение 63 действующих постов транспортного контроля дымомерами на 34,5 % и газоанализаторами на 35,7 %.
Обеспечение капитальным ремонтом 18 % от территориальных управлений Комитета развития транспортной инфраструктуры.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі штат санының лимитіне сәйкес 374 бірліктен тұратын орталық аппараты мен оның комитеттерін және 992 бірліктен тұратын аумақтық бөлімшелерін күтіп ұстау;
165 мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру, оның ішінде аумақтық органдардан 20 адам, 72 адамды мемлекеттік тілге оқыту; 60 адамды ағылшын тіліне оқыту;
Көліктерді іске қосу және шығару кезінде ауаны нормадан жоғары ластайтын заттарды бақылау үшін 10 бірлік газталдағыш, 10 бірлік түтін өлшеуіш, осы жабдық үшін шығын материалдарын және Авиация қауіпсіздік ережесіне сәйкес әуежайларға кіргізу және объектішілік режимнің талаптарын қамтамасыз етуді орындау үшін азаматтық авиацияның ұшу экипажы мүшелері үшін біріздендіру карточкаларын дайындайтын жабдықтар (түрлі-түсті таспалар, қаптау орамдары, карточкалар, тазалағыш жиынтық, тазалайтын барабандар), аумақты тазалауға арналған техниканы 1 бiрлiк, жүк автомобилiн 1 бiрлiк, шөмiштi 1 бiрлiк, тазалағышты 1 бiрлiк сатып алу.
Шығыс материалдарын: жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді; есептеу техникасына техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтерді; "Лука бюджет", "Заңгер", "Қаржыландыру жоспарларын жасау" жергілікті міндеттерді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу; есептеу техникасына жүйелік қызмет көрсету; мемлекеттік қызметшілер оларға жүктелген функцияларды тиімді орындау үшін есептеу техникасын сатып алу, соның ішінде сервер - 2 бірлік, компьютер - 125 бірлік, ноутбук - 5 бірлік, принтер - 21 бірлік, сканер - 9 бірлік, ҮҚК - 15 бірлік, модемдер - 6 бірлік; лицензиялық бағдарламалық өнімдерді сатып алу.
Соңғы нәтиже: көлік және коммуникация саласында мемлекеттік саясатты іске асыру үшін оларға жүктелген функциялар мен міндеттерді барынша тиімді орындауға қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі орталық аппаратының, оның комитеттері мен аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету;
Мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілік деңгейін арттырудағы қажеттіліктерін 12%-ға, мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқытудағы қажеттіліктерін 5,3%-ға және мемлекеттік қызметшілердің ағылшын тілін оқытудағы қажеттіліктерін 4,3%-ға қамтамасыз ету; істеп тұрған 63 көліктік бақылау бекеттерін 34,5% түтін өлшеуіштермен және 35,7% газталдағыштармен қамтамасыз ету. Көлік инфрақұрылымын дамыту комитетінің аумақтық басқармаларының 18% күрделі жөндеумен қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: улучшение деятельности Министерства и его территориальных подразделений; средние затраты на содержание одного государственного служащего центрального аппарата составят порядка 1100 тыс. тенге; средние затраты на содержание одного государственного служащего территориального управления составят порядка 790 тыс. тенге; средние затраты на содержание одного внештатного работника аппарата центрального органа составят порядка 345 тыс. тенге; средние затраты на содержание одного внештатного работника аппарата территориального органа составят порядка 374 тыс. тенге; средние затраты на одного государственного служащего: на повышение квалификации 8153 тенге, на обучение государственному языку 30361 тенге и на обучение английскому языку 12611 тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 6 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 2 %; оснащение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан вычислительной техникой в среднем на 80 %.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 158
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Развитие автомобильных дорог на республиканском
уровне" на 2006 год
1.  Стоимость: 44782738 тысяч тенге (сорок четыре миллиарда семьсот восемьдесят два миллиона семьсот тридцать восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о намерении предоставления Японским Банком Международного Сотрудничества займа Правительству Республики Казахстан для осуществления проекта реконструкции дорожной сети Западного Казахстана";  Закон  Республики Казахстан от 30 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции дорожной сети Западного Казахстана между Японским Банком Международного Сотрудничества и Правительством Республики Казахстан";  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные Операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы - Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау - Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития".

Қаржы-экономикалық тиімділігі: Министрліктің және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметін жақсарту; орталық аппараттың бір мемлекеттік қызметшісін күтіп ұстауға орташа шығын шамамен 1100 мың теңгені құрайды; аумақтық басқарманың бір мемлекеттік қызметшісін күтіп ұстауға орташа шығын шамамен 790 мың теңгені құрайды; орталық аппараттың штаттан тыс бір мемлекеттік қызметшісін күтіп ұстауға орташа шығын шамамен 345 мың теңгені құрайды; аумақтық басқарманың штаттан тыс бір мемлекеттік қызметшісін күтіп ұстауға шығын шамамен 374 мың теңгені құрайды; бір мемлекеттік қызметшіге жұмсалатын орташа шығын: біліктілігін арттыруға 8153 теңге, мемлекеттік тілді оқытуға 30361 теңге және ағылшын тілін оқытуға 12611 теңге.
Уақтылығы: жыл бойы жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Д.Ахметовтің 2005 жылғы 17 қарашадағы N 325-ө  Өкімімен  бекітілген іс-шаралар жоспарына сәйкес қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметтің кәсіби талаптарына сай мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру; мемлекеттік тілді оқыту курстарынан кейін іс қағаздарды жүргізуде мемлекеттік тілге көшкен қызметшілердің үлесі 6%, ағылшын тілін оқыту курстарынан кейін құжаттармен ағылшын тілінде жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі 2%, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігін есептеу техникасымен жабдықтау орташа алғанда 80%.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
158-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 44782738 мың теңге (қырық төрт миллиард жетi жүз сексен екi миллион жетi жүз отыз сегiз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапония Үкіметінің арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкінің заем беру ниеті туралы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Жапония Халықаралық Ынтымақтастық Банкі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Батыс Қазақстанның жол желісін қайта құру жобасы бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөніндегі заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму банкі арасындағы Заем туралы келісімді (Қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы-Бішкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" қарызы туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі  Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  восстановление и развитие сети автомобильных дорог республиканского значения, отвечающей современным требованиям, для безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство, реабилитация, реконструкция автодорог республиканского значения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Развитие
автомобиль-
ных дорог
на республи-
канском
уровне
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Реализация ин-
вестиционных
проектов, нап-
равленных на
развитие авто-
мобильных дорог
на республиканс-
ком уровне в
пределах сумм
согласно прило-
жения 2 к поста-
новлению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан
от 9 декабря
2005 год N 1228
"О реализации
Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республиканс-
ком бюджете на 2006 год" в соответствии с утвержденной в установленном порядке проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:
1) реконструкции
дорожной сети в
Западном Казах-
стане (приказы
комитета по де-
лам строительст-
ва Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 257
ПИР от 30.06.
2003 г., N 252
ПИР от 27.06.
2003 г.) - над-
зор за строите-
льством, рекон-
струкция автодо-
рог Западного
Казахстана сог-
ласно проектно-
сметной докумен-
тации, прошедшей
в установленном
порядке государ-
ственную экспер-
тизу и контрак-
там с подрядчи-
ками;
2) развитию
автодорожной от-
расли (Алматы-
Бишкек) приказы
Комитета по де-
лам строительст-
ва Министерств
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 373
ПИР от 25.09.
2003 г., N 372
ПИР от 25.09.
2003 г., N 361
ПИР от 18.09.
2003 г.), в том
числе на участ-
ках: Алматы-
Узынагач -
реабилитация ав-
тодороги Алматы-
Георгиевка на
участке Алматы-
Узынагач согла-
сие проектно-
сметной докумен-
тации, прошедшей
в установленном
порядке государ-
ственную экспер-
тизу и контрак-
там с подрядчи-
ками, оплата
консал-
тинговых услуг;
Узынагач-Геор-
гиевка - надзор
за строительст-
вом, реабилита-
ция автодороги
Алматы-Георгиев-
ка на участке
Узынагач-Геор-
гиевка согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке Государст-
венную эксперти-
зу и контрактам
с подрядчиками;
3) реконструкции
автодороги
Актау-Атырау
(приказы Комите-
та по делам
строительства
Министерства ин-
дустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 185
ПИР от 23.04.04
г., N 186 ПИР от
23.04.04 г.,
N№187 ПИР от
23.04.04 г., N
188 ПИР от
23.04.04 г.,
N№189 ПИР от
23.04.04 N№190
ПИР от 23.04.04
г., N 191 ПИР от
23.04.04 г., N
192 ПИР от
23.04.04 г.) -
надзор за строи-
тельством, ре-
конструкция ав-
тодороги Актау-
Атырау согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке государст-
венную эксперти-
зу и контрактам
с подрядчиками;

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруі үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының желісін қалпына келтіру және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автожолдарды салу, қалпына келтіру, қайта жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Респу-
бликалық
деңгейде
авто-
мобиль
жолдарын
дамыту
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
жобаны
іске
асыру
Белгіленген тәртіппен
бекітілген "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N1228
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес тізбе бойынша
және сомалар шегінде
республикалық деңгей-
де автомобиль жолда-
рын дамытуға бағыт-
талған инвестициялық
жобаларды іске асыру,
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
мынадай іс-шаралар
бойынша:
1) Батыс Қазақстан-
дағы жолдар желісі
бойынша қайта жаңарту
(Қазақстан Республи-
касы Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс істері коми-
тетінің 2003 жылғы
30 маусымдағы N 257
ЖІЖ, 2003 жылғы 27
маусымдағы N 252 ЖІЖ
бұйрықтары) - құры-
лысты қадағалау;
белгіленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттамаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес Батыс
Қазақстан автожолда-
рын қайта жаңарту;
2) автожол саласын
дамыту (Алматы -
Бішкек) (Қазақстан
Республикасы Индуст-
рия және сауда минис-
трлігі Құрылыс істері
комитетінің 2003
жылғы 25 қыркүйектегі
N 373 ЖІЖ, 2003 жылғы
25 қыркүйектегі N 372
ЖІЖ, 2003 жылғы 18
қыркүйектегі N 361
ЖІЖ бұйрықтары), со-
ның ішінде мынадай
учаскелерде:
Алматы-Ұзынағаш -
белгіленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттамаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес Ұзына-
ғаш-Георгиевка учас-
кесіндегі Алматы-
Георгиевка автожолын
қалпына келтіру, консалтингтiк қызметтерге ақы төлеу;
Ұзынағаш-Георгиевка
учаскесі - құрылысты
қадағалау; белгілен-
ген тәртіппен мемле-
кеттік сараптамадан
өткен жобалық-смета-
лық құжаттамаға және
мердігерлермен жасал-
ған келісім-шартқа
сәйкес Алматы-Георги-
евка автожолының
Ұзынағаш-Георгиевка
учаскесін қалпына
келтіру.
3) Ақтау - Атырау
автожолын қайта
жаңарту (Қазақстан
Республикасы Индуст-
рия және сауда минис-
трлігі Құрылыс істері
комитетінің 2004
жылғы 23 сәуірдегі
N 185 ЖІЖ, 2004 жылғы
23 сәуірдегі N 186
ЖІЖ, 2004 жылғы 23
сәуірдегі N 187 ЖІЖ,
2004 жылғы 23 сәуір-
дегі N 188 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі N
189 ЖІЖ, 2004 жылғы
23 сәуірдегі N 190
ЖІЖ, 2004 жылғы 23
сәуірдегі N 191 ЖІЖ,
2004 жылғы 23 сәуір-
дегі N 192 ЖІЖ бұй-
рықтары) - белгілен-
ген тәртіппен мемле-
кеттік сараптамадан
өткен жобалық-смета-
лық құжаттамаға және
мердігерлермен жасал-
ған келісім шартқа
сәйкес Ақтау-Атырау
автожолын салуды,
қайта жаңартуды
қадағалау.

4) реабилитации
автодороги
Алматы-Астана,
в том числе на
участке:
"Алматы-Гульшад
и Акчатау-Кара-
ганда": услуги
консультанта по
надзору за
строительством,
реконструкции
автодороги сог-
ласно детальному
проекту и конт-
рактам с подряд-
чиками, приобре-
тение оборудова-
ния.
январь-
декабрь
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
3
005
Реализация
проекта за
счет
внутренних
источников
Реализация ин-
вестиционных
проектов, нап-
равленных на
развитие автомо-
бильных дорог на
Республиканском
уровне в преде-
лах сумм соглас-
но приложения 2
к постановлению
Правительства
Республики Ка-
захстан от 9 де-
кабря 2005 года
N 1228 "О реали-
зации Закона
Республики Ка-
захстан "О рес-
публиканском
бюджете на 2006
год" в соответс-
твии с утверж-
денной в уста-
новленном поряд-
ке проектно-
сметной докумен-
тацией на меро-
приятия по:
1) реконструкции
участков авто-
дороги граница
Российской Фе-
дерации -
Уральск-Актобе
(заключение
экспертизы
N 7 229/2003 от
27.05.03г., N
14 225/04 от
09.12.2004г.);
2) реконструкции
участков авто-
дороги Астана-
Костанай-Челя-
бинск (заключе-
ния экспертизы:
N№14-209/04 от
29.11.04г.,
N 14-270/05
от 15.12.05 г.,
N 14-06-03
от 19.05.03 г.,
N 2-931/05
от 26.12.05 г.,
N 2-646/03 от
13.12.03 г.,
N 2-23/05 от
18.01.05г.,
N 14-270/05
от 15.12.05 г.,
N 14-06-03
от 19.05.03 г.,
N 2-931/05
от 26.12.05 г.,
N 7-90/05 от
03.03.05г.,
N 2-237/05 от
25.04.05г.);
3) реконструкции
участков авто-
дороги Омск-
Павлодар-Майкап-
шагай (заключе-
ние экспертизы:
N 16-378/03 от
19.12.03 г.,
N 16-379/03 от
19.12.03г.,
N 16-380/03 от
19.12.03г.,
N 16-382/03 от
19.12.03г.);
4) реконструкции
автодороги
Алматы-Астана-
Петропавловск-
граница Россий-
ской Федерации
на участке
"Астана-Щучинск"
(заключение экс-
пертизы: N 2
124/05 от
12.03.2005г.);
5) реабилитация
автодороги
Боровое-
Кокшетау-
Петропавловск-
граница Россий-
ской Федерации
(заключение экс-
пертизы: N 17-
644/24 от
19.11.2004г.,
N 2-690-Д/04 от
20.12.2004г.);
6) реконструкции
автодороги
Аксай-Чунджа-
Кольжат-граница
КНР на участке
"Чунджа-
Кольжат";
7) реконструкции
участков автодо-
роги Таскескен-
Бахты (граница
КНР);
8)  (исключен -
от 12.12.2006 г.
N 1196);
9)завершению
строительства
автодороги Рид-
дер-граница Рос-
сийской Федера-
ции (заключение
экспертизы:
N 9-357/05 от
27.06.2005 г.);
10) строительст-
ву моста через
реку Кигач на
автомобильной
дороге Атыpaу-
Астрахань.
В текущем году
будут проведены
следующие виды
работ: разборка
существующего
дорожного покры-
тия, земляные
работы, укрепле-
ние грунтов зем-
ляного полотна,
заготовка мате-
риалов, подсти-
лающий слой, пе-
реустройство
коммуникаций,
устройство и пе-
реустройство ис-
кусственных со-
оружений, осно-
вания дороги,
асфальтобетон-
ного покрытия,
обочин, работы
по разметке
обстановке пути
и обустройству
дорог,
устройство и
содержание
объездных дорог,
электроснабжение
и освещение,
светофорная сиг-
нализация, сне-
гозадерживающие
заборы и посадка
лесозащитных по-
лос, компенсация
за снос, оформ-
ление отвода
земли, подготов-
ка документации
на разработку
карьеров, посты
дорожной полиции
с оборудованием,
разработка и
перерасчет
проектно-сметной
документации,
рекультивация
карьеров, резер-
вов и объездных
дорог, отвод
земли, возмеще-
ние убытков и
потерь сельско-
хозяйственных
производителей,
осуществление
технологического
сопровождения,
авторского и
технического
надзора за
строительством,
реконструкцией,
государственная
экспертиза
рабочего
проекта, техни-
ческой специфи-
кации и другие
работы в соот-
ветствии с
проектно-сметной
документацией,
прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке государст-
венную эксперти-
зу. Тиражиро-
вание ведо-
мостей объемов
работ и пас-
портизации вновь
отведенных
участков земли
под строитель-
ство автомобиль-
ных дорог;

4) Алматы-Астана ав-
тожолын қайта жаңарту
соның ішінде мынадай
учаскелерде:
"Алматы-Гүлшат және
Ақшатау-Қарағанды"
егжей-тегжейлі жобаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес авто-
жолды салуды, қайта
жаңартуды қадағалау
жөніндегі консуль-
танттың қызметі,
жабдықтар сатып алу.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
3
005
Ішкі
көздер
есебінен
жобаны
іске
асыру
Белгіленген тәртіппен
бекітілген "2006
жылға арналған респу-
бликалық бюджет тура-
лы" Қазақстан Респу-
бликасының Заңын іске
асыру туралы" Қазақ-
стан Республикасы
Үкіметінің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N
1228 қаулысына 2-қо-
сымшаға сәйкес тізбе
бойынша және сомалар
шегінде республикалық
деңгейде автомобиль
жолдарын дамытуға
бағытталған инвести-
циялық жобаларды іске
асыру, жобалық-смета-
лық құжаттамаға
сәйкес мынадай
іс-шаралар бойынша:
1) "Ресей Федерация-
сының шекарасы - Орал
- Ақтөбе автожолының
учаскелерін қайта
жаңарту (Сараптама
қорытындылары: N
7-229/2003, 27.05.03
ж., N 14-225/04,
09.12.2004 ж.);
2) "Астана-Қостанай-
Челябі" автожолының
учаскелерін қайта
жаңарту жөніндегі -
(Сараптама қорытынды-
лары: N 14-209/04
29.11.04 ж., N
2-646/03, 13.12.03 ж., N 2-23/05, 18.01.05 ж., N 14-270/05 15.12.05 ж.", N 14-06-03 19.05.03 ж.", "N 2-931/05 26.12.05 ж., N 7-90/05, 03.03.05 ж., N 2-237/05, 25.04.05 ж.);
3) "Омбы-Павлодар-
Майқапшағай" автожолының учаске-
лерін қайта жаңарту (Сараптама қорытынды-
лары: N 16-378/03, 19.12.03 ж., N 16-379/03, 19.12.2003 ж., N 16-380/03, 19.12.2003 ж., N 16-382/03, 19.12.2003 ж.);
4) "Алматы-Астана -
Петропавл-Ресей
Федерациясы шекарасы
автожолының "Астана-
Щучин" учаскесін
қайта жаңарту (Сарап-
тама қорытындысы:
N 2-124/05
12.03.2005 ж.);
5) "Бұрабай-Көкшетау-
Петропавл-Ресей
Федерациясы шекарасы
автожолының қалпына
келтіру (Сараптама
қорытындылары: N 17-
644/24, 19.11.2004 ж., N 2-690-Д/04,
20.12.2004 ж.);
6) "Ақсай - Шонжы -
Құлжат - ҚХР шекара-
сы" автожолының "Шон-
жы - Құлжат" учас-
кесін қайта жаңарту;
7) "Таскескен - Бақты
(ҚХР шекарасы)"
автожолының учаскеле-
рін қайта жаңарту;
8)  алынып тасталды.
9) Риддер - Ресей
Федерациясы шекарасы
(Сараптама қорытын-
дысы: N 9-357/05
27.06.05ж.) автожолын
салуды аяқтау;
10) Атырау-Астрахань
автомобиль жолындағы
Қиғаш өзені арқылы
өтетін көпір салу
жөніндегі жұмыстарды
жүргізу.
Ағымдағы жылы
мынадай жұмыс түрлері
жүргізіледі:
қолданыстағы жол
жамылғысын бөлшектеу,
жер жұмыстары, жол
төсемінің топырағын
нығайту, материалдар-
ды дайындау, төсеу
қабаты, коммуникация-
ларды қайта құру,
жасанды құрылыстарды,
жол негізін, асфальт-
бетон жамылғысын, жол
жиектерін жайғастыру
және қайта жайғасты-
ру, жолды таңбалау,
жайластыру және орна-
ластыру жұмыстары,
айналма жолдарды
жайғастыру және күтіп
ұстау, электрмен
жабдықтау және жарық-
тандыру, бағдаршам
сигналы, қар тоқтату
қоршауларын және
орман қорғау жолағын
отырғызу, бұзғаны
үшін өтемақы, жер
бөлуді ресімдеу,
карьерлер әзірлеуге
арналған құжаттама-
ларды дайындау, жаб-
дығы бар жол полиция-
сының бекеттері, жобалық-сметалық құжаттаманы әзiрлеу және қайта есептеу,
карьерлерді, резерв-
терді және айналма
жолдарды қалпына кел-
тіру, жер бөлу, ауыл
шаруашылық өндіруші-
лерінің шығындары
мен залалдарын өтеу,
технологиялық қамта-
масыз етуді, құрылыс-
ты, қайта жаңартуды
авторлық және техни-
калық қадағалауды
жүзеге асыру, белгі-
ленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттама-
ларға сәйкес жұмыс
жобасының, техникалық
маманданымның мемле-
кеттік сараптамасы
және басқа да
жұмыстар.
Жұмыс көлемдері ведо-
мостарын басып шығару
және автомобиль жол-
дарын салуға жаңадан
бөлінген жер учаске-
лерін паспорттау;

11)
строительству
автодороги
"Южный обход
в г. Астане";
12) проектно-
изыскательские
работы по
автодорогам:
- Астана -
Петропавловск,
через город
Кокшетау;
- граница
Российской
Федерации
(на
Екатеринбург)
- Алматы;
- Астрахань
- Атырау
- Актау;
- Омск
- Павлодар
- Майкапшагай;
- Самара
- Шымкент,
включая
обход
г. Актобе;
- Таскескен
- Бахты;
- Астана
- Костанай
- Челябинск;
- Алматы
- Усть-
Каменогорск.
январь-
декабрь
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
4
016
Реализация
проекта за
счет софи-
нансирования
внешних зай-
мов из рес-
публиканско-
го бюджета
Реализация ин-
вестиционных
проектов, нап-
равленных на
развитие автомо-
бильных дорог на
республиканском
уровне в преде-
лах сумм соглас-
но приложения 2
к постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 9
декабря 2005
года N 1228 "О
реализации Зако-
на Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2006
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной в уста-
новленном поряд-
ке проектно-
сметной докумен-
тацией на меро-
приятия по:
1) реконструкции
дорожной сети в
Западном Казах-
стане (приказы
Комитета по
делам строитель-
ства Министерст-
ва индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
N 257 ПИР от
30.06.2003 г.,
N 252 ПИР от
27.06.2003 г.):
комиссия Японс-
кому Банку Меж-
дународного Сот-
рудничества;
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дорог; выплата
налогов, связан-
ных с надзором
за строительст-
вом; реконструк-
ция автодорог
Западного Казах-
стана согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке государст-
венную эксперти-
зу и контрактам
с подрядчиками;
оплата техничес-
ких переводчи-
ков;
2) развитию ав-
тодорожной от-
расли (Алматы-
Бишкек) (приказы
Комитета по де-
лам строительст-
ва Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 373
ПИР от 25.09.
2003 г., N 372
ПИР от 25.09.
2003 г., N 361
ПИР от 18.09.
2003 г.), в том
числе на участ-
ках:
Алматы-Узынагач
- реабилитация
автодороги
Алматы-
Георгиевка на
участке Алматы-
Узынагач соглас-
но проектно-
сметной докумен-
тации, прошедшей
в установленном
порядке государ-
ственную экспер-
тизу и контрак-
там с подрядчи-
ками; выплата
налогов, связан-
ных с реабилита-
цией дороги,
оплата налогов
на консалтин-
говые услуги;
Узынагач-Геор-
гиевка - реаби-
литация автодо-
роги Алматы-
Георгиевка на
участке Узын-
агач-Георгиевка
согласно
проектно-сметной
документации,
прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке государст-
венную эксперти-
зу и контрактам
с подрядчиками;
выплата налогов,
связанных с над-
зором за строи-
тельством, вып-
лата налогов,
связанных с реа-
билитацией
дороги;

11) "Астана қаласын-
дағы Оңтүстiк айнал-
ма" автожолын салу";
12) Көкшетау қаласы арқылы Астана - Пе-
тропавл; - Ресей Федерациясының шекарасы (Екатерин-
бургке) - Алматы; - Астрахань - Атырау - Ақтау; - Омск - Пав-
лодар - Майқапшағай; - Ақтөбе қаласына айналманы қоса алған-
да, Самара - Шым-
кент; - Таскескен - Бақты; - Астана - Қостанай - Челя-
бинск; - Алматы - Өскемен автожолдары бойынша жобалау-зерт-
теу жұмыстары.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
4
016
Жобаны
респу-
бликалық
бюд-
жеттен
сыртқы
қарыз-
дарды
бірлесіп
қаржы-
ландыру
есебінен
іске
асыру
Белгіленген тәртіппен
бекітілген "2006
жылға арналған респу-
бликалық бюджет тура-
лы" Қазақстан Респу-
бликасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің 2005
жылғы 9 желтоқсандағы
N 1228 қаулысына 2-
қосымшаға сәйкес
тізбе бойынша және
сомалар шегінде рес-
публикалық деңгейде
автомобиль жолдарын
дамытуға бағытталған
инвестициялық жоба-
ларды іске асыру,
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
мынадай іс-шаралар
бойынша:
1) Батыс Қазақстанда-
ғы жол желісі бойынша
қайта жаңарту (Қазақ-
стан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігі Құрылыс
істері комитетінің
2003 жылғы 30 маусым-
дағы N 257-ЖІЖ, 2003
жылғы 27 маусымдағы
N 252-ЖІЖ бұйрықтары):
Жапония Халықаралық
Ынтымақтастық Банкі-
нің комиссиясы;
жолдарды қайта
жаңартуға байланысты
салықтарды төлеу;
белгіленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттамаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес Батыс
Қазақстан автожолда-
рын салуды, қайта жаңартуды қадағалауға
байланысты салықтарды
төлеу, техникалық
аудармашыларға ақы
төлеу;
2) автожол саласын
дамыту бойынша
(Алматы-Бішкек) Қа-
зақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігі Құрылыс
істері комитетінің
2003 жылғы 25 қыркү-
йектегі N 372-ЖІЖ,
2003 жылғы 25 қыркү-
йектегі N 373-ЖІЖ,
2003 жылғы 18 қыркү-
йектегі N 361-ЖІЖ
бұйрықтары), соның
ішінде учаскелерде:
Алматы-Ұзынағаш -
белгіленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттамаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес Алматы-
Георгиевка автожолы-
ның Алматы-Ұзынағаш
учаскесін қалпына
келтіру, жолдарды
қалпына келтіруге
байланысты салықтарды
төлеу, консалтингтiк қызметтерге арналған салықтарды төлеу;
Ұзынағаш-Георгиевка
белгіленген тәртіппен
мемлекеттік сарапта-
мадан өткен жобалық-
сметалық құжаттамаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес Алматы-
Георгиевка автожолы-
ның Ұзынағаш-Георги-
евка учаскесін қалпы-
на келтіру, құрылысты
қадағалауға байланыс-
ты салықтарды төлеу,
жолдарды қалпына
келтіруге байланысты
салықтарды төлеу;

3) реконструкции
автодороги
Актау-Атырау
(приказы Комите-
та по делам
строительства
Министерства ин-
дустрии и тор-
говли Республики
Казахстан N 185
ПИР от 23.04.04
г., N 186 ПИР
от 23.04.04 г.,
N 187 ПИР от
23.04.04 г.,
N 188 ПИР от
23.04.04 г.,
N 189 ПИР от
23.04.04 г.,
N 190 ПИР от
23.04.04 г.,
N 191 ПИР от
23.04.04 г.,
N 192 ПИР от
23.04.04 г.):
реконструкция
автодороги
Актау-Атырау
согласно
проектно-сметнойдокументации, прошедшей в ус-
тановленном по-
рядке государст-
венную эксперти-
зу и контрактам
с подрядчиками;
отвод земель;
надзор за строи-
тельством;
выплата налогов,
связанных с над-
зором за строи-
тельством;
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дороги;
4) реабилитации
автодороги
Алматы-Астана,
в том числе на
участках:
"Алматы-Гульшад
и Акчатау-
Караганда" -
приобретение
оборудования,
выплата налогов,
связанных с
приобретением
оборудования;
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дорог; реконст-
рукция автодоро-
ги согласно де-
тальному проекту
и контрактам с
подрядчиками.
"Гульшад-
Акчатау" -
реконструкция
автодороги
Гульшад -
Акчатау
согласно
проектно-
сметной
документации,
прошедшей в
установленном
порядке
государственную
экспертизу и
контрактам с
подрядчиками,
выплата налогов,
связанных с
реконструкцией
дороги;
оплата консал-
тинговых услуг
и выплата
налогов, связан-
ных с консалтин-
говыми услугами.
январь-
декабрь
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 12 декабря 2006 года N  1196 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение дорожно-строительных работ на автомобильных дорогах республиканского значения с вводом в эксплуатацию 131 км, завершение строительства автодороги Риддер-граница Российской Федерации, объем выполненных работ по строительству моста через реку Кигач на автомобильной дороге Атырау-Астрахань, строительство автодороги "Южный обход в г. Астане.
Конечный результат: ввод объектов в эксплуатацию для повышения качества технико-эксплуатационного состояния автодорог, обеспечения безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств на автомобильных дорогах республиканского и международного сообщения; сокращение времени проезда.
Финансово-экономический результат: сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения; снижение себестоимости товаров за счет сокращения транспортно-составляющих затрат.
Своевременность: согласно графика производства работ, заключенных договоров, а также принятых обязательств по заключенным контрактам.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 159
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание,
озеленение, диагностика и инструментальное обследование
автодорог республиканского значения" на 2006 год

3) Ақтау - Атырау
автожолын қайта жа-
ңарту (Қазақстан Рес-
публикасы Индустрия
және сауда министр-
лігі Құрылыс істері
комитетінің 2004
жылғы 23 сәуірдегі N
185 ЖІЖ, 2004 жылғы
23 сәуірдегі N 186
ЖІЖ, 2004 жылғы 23
сәуірдегі N 187 ЖІЖ,
2004 жылғы 23 сәуір-
дегі N 188 ЖІЖ, 2004
жылғы 23 сәуірдегі N
189 ЖІЖ, 2004 жылғы
23 сәуірдегі N 190
ЖІЖ, 2004 жылғы 23
сәуірдегі N 191 ЖІЖ,
2004 жылғы 23 сәуір-
дегі N 192 ЖІЖ бұй-
рықтары): белгіленген
тәртіппен мемлекеттік
сараптамадан өткен
жобалық-сметалық құ-
жаттамаға және мерді-
герлермен жасалған
келісім-шартқа сәйкес
Ақтау-Атырау автожо-
лын қайта жаңарту,
жер бөлу, құрылысты
қадағалау, құрылысты
қадағалаумен байла-
нысты салықтарды
төлеу, жолдарды қайта
жаңартуға байланысты
салықтарды төлеу;
4) Алматы-Астана ав-
тожолын қайта жаңарту
соның ішінде мынадай
учаскелерде:
"Алматы-Гүлшат және
Ақшатау-Қарағанды" - жабдықтар сатып алу,
жабдықтарды сатып
алуға байланысты
салықтарды төлеу,
жолдарды қайта жаңар-
туға байланысты
салықтарды төлеу,
егжей-тегжейлі жобаға
және мердігерлермен
жасалған келісім-
шартқа сәйкес жолдар-
ды қайта жаңарту;
"Гүлшат-Ақшатау" - белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға және мердiгерлермен жасалған келiсiм-шарттарға сәйкес Гүлшат-Ақшатау автожолын қалпына келтiру, жолды қайта жаңартуға байланысты салықтарды төлеу;
консалтингтік қызмет-
терге ақы төлеу және
консалтингтік қызмет-
терге байланысты
салық төлеу.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.12.12. N  1196  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: 131 км пайдалануға бере отырып республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу, Риддер - Ресей Федерациясы шекарасы автожолын салуды аяқтау, Атырау-Астрахань автомобиль жолындағы Қиғаш өзені арқылы өтетін көпір салу жөніндегі жұмыс көлемдерін жүргізу, Астана қаласындағы "Оңтүстiк айналма" автожолын салу.
Соңғы нәтижесі: автожолдарды пайдалануға бере отырып оның техникалық-пайдаланымдық жай-күйінің сапасын арттыру, республикалық және халықаралық қатынастың автомобиль жолдарында көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету; жүру уақытын қысқарту.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: жүктер мен жолаушыларды баратын жеріне дейін жеткізу мерзімдерін қысқарту; көлік құраған шығындарды қысқарту есебінен тауарлардың өзіндік құнын төмендету.
Уақтылығы: жұмыс жүргізу үшін жасалынған кестеге сәйкес, жасалған келісім-шарттар бойынша қабылданған міндеттемелерге сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
159-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа
және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностика және аспаптық құралдармен тексеру"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  17277492 тысячи тенге (семнадцать миллиардов двести семьдесят семь миллионов четыреста девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 423 "Об утверждении нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств по автомобильным дорогам республиканского значения.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение работ по капитальному, среднему и текущему ремонту, озеленению, содержанию, управлению эксплуатацией автомобильных дорог республиканского значения, проектно-изыскательские работы по капитальному ремонту аварийных мостов и прохождение государственной экспертизы, капитальный ремонт мостов, приобретение лабораторий для обеспечения качества выполнения дорожностроительных и ремонтных работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Капитальный, средний и те-
кущий ремонт,
содержание,
озеленение,
диагностика и
инструмента-
льное обсле-
дование авто-
дорог респуб-
ликанского
значения
Затраты на ав-
торский надзор,
отвод земель,
подготовку
проектно-сметной
документации на
капитальный ре-
монт дорог и до-
рожных сооруже-
ний, мостов,
зданий, произ-
водственных баз,
проведение госу-
дарственной и
экологической
экспертизы, тех-
нологическое
сопровождение,
технический над-
зор, испытание
мостов, возмеще-
ние убытков и
потерь сельско-
хозяйственных
производителей,
тиражирование
ведомостей объе-
мов работ.
Проведение работ
по капитальному
ремонту автодо-
рог и дорожных
сооружений в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и
договорами про-
тяженностью 110,75
км, ремонт 9
мостов, проведе-
ние проектно-
изыскательских
работ на капита-
льный ремонт до-
рог 270 км, про-
ведение проект-
но-изыскательс-
ких работ на ка-
питальный ремонт
25 аварийных
мостов на общую
сумму 4709843
тыс. тенге, в
том числе:
1) Акмолинская
область проект-
но-изыскательс-
кие работы на
капитальный ре-
монт дорог 3 км;
капитальный
ремонт зданий,
производственных
баз;

1. Құны : 17277492 мың теңге (он жеті миллиард екі жүз жетпіс жеті миллион төрт жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ; "Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп ұстауға арналған қаржыландыру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 423  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, көгалдандыру, күтіп ұстау, пайдалануды басқару жөніндегі жұмыстарды, авариялық көпірлерді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу және мемлекеттік сараптамадан өту, көпірлерді күрделі жөндеу, жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету үшін зертханаларды сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Респу-
бликалық
маңызы
бар
автожол-
дарды
күрделі,
орташа
және
ағымдағы
жөндеу,
ұстау,
көгал-
дандыру,
диаг-
ностика
және
аспаптық
құрал-
дармен
тексеру
Авторлық қадағалауға,
жер бөлуге, жолдарды
және жол құрылыстарын,
көпірлерді, ғимарат-
тарды, өндірістік
базаларды күрделі
жөндеуге арналған
жобалық-сметалық құ-
жаттаманы дайындауға,
мемлекеттік және
экологиялық сараптама
жүргізуге, технология-
лық қамтамасыз етуге,
техникалық қадағалау-
ға, көпірді сынауға,
ауыл шаруашылық өнді-
рушілерінің шығындары
мен залалдарын өтеуге,
жұмыстар көлемдері
ведомостарын
таралымдауға арналған
шығындар.
Жобалық-сметалық
құжаттамаға және шарт-
тарға сәйкес ұзындығы
110,75 км автожолдарды
және жол құрылыстарын
күрделі жөндеу жөнін-
дегі жұмыстарды жүргі-
зу, 9 көпірді күрделі
жөндеу, 270 км жолды
күрделі жөндеуге ар-
налған жобалау-іздес-
тіру жұмыстарын
жүргізу, жалпы сомасы
4709843 мың теңге 25
авариялық көпірлерді
күрделі жөндеуге
арналған жобалау-
іздестіру жұмыстарын
жүргізу, соның ішінде:
1) Ақмола облысы -
3 км жолды күрделі
жөндеуге арналған
жобалау-іздестіру
жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;

2) Актюбинская
область - капи-
тальный ремонт
по автодороге
"Актобе-Астра-
хань" 10 км,
автодороге
"Актобе-
граница
Российской
Федерации
участок
автоперехода
"Жайсан"
0,75 км,
проектно-изыска-
тельские работы
на капитальный
ремонт дорог 16
км, проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт
2 мостов;
капитальный
ремонт зданий,
производствен-
ных баз;
3) Алматинская
область -
проектно-
изыскательские
работы на
капитальный ре-
монт дорог
33 км,
проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт
1 моста и
трубы,
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз,
ликвидация
последствий
чрезвычайных
ситуаций на
автодорогах
"Сары-Озек -
Коктал" и
"Алматы -
Космостанция;
4) Атырауская
область -
капитальный
ремонт по
автодороге
"Актобе-граница
РФ (на Астра-
хань)" 27 км,
проектно-изыска-
тельские работы
на капитальный
ремонт дорог
8 км;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
5) Восточно-
Казахстанская
область - капи-
тальный ремонт
дорог 27 км, в
том числе: по
автодороге
"Усть-
Каменогорск-
Семипалатинск"
10 км по автодо-
роге "Усть-
Каменогорск-
Зыряновск-
Большенарымское-
Катон-Карагай-
Рахмановские
ключи" 17 км,
капитальный ре-
монт 7 мостов:
автодорога
"Алматы-Усть-
Каменогорск",
автодорога
"Усть-
Каменогорск-
Риддер-граница
РФ", автодорога
"Усть-
Каменогорск-
Шемонаиха-
граница РФ",
автодорога
"Усть-
Каменогорск-
Зыряновск-
Большенарымское-
Катон-Карагай-
Рахмановские
ключи",
проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт
дорог 28 км,
проектно-изыска-
тельские работы
на капитальный
ремонт 12
мостов;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз,
ликвидация
последствий
чрезвычайной
ситуации на
автодороге
"Алматы - Усть-
Каменогорск;
6) Жамбылская
область -
ликвидация
последствий
чрезвычайной
ситуации на
автодороге
"граница
Республики
Узбекистан
(на Ташкент)
- Шымкент -
Тараз -
Алматы -
Хоргос",
проектно-
изыскательские
работы на
капитальный
ремонт дорог
16 км,
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
7) Западно-
Казахстанская
область -
проектно-изыска-
тельские работы
на капитальный
ремонт дорог 35
км, проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт
2 мостов;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
8) Карагандин-
ская область -
капитальный ре-
монт по автодо-
роге "Жезказган-
Есиль-Петропав-
ловск" 10 км,
капитальный
ремонт 2 мостов:
автодорога "Жез-
казган-Есиль-
Петропавловск",
автодорога
Кызылорда-Павло-
дар", проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт 3
мостов, проект-
но-изыскательс-
кие работы на
капитальный ре-
монт дорог
54 км;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
9) Костанайская
область -
капитальный
ремонт по
автодороге
"Карабутак -
Денисовка -
Рудный -
Костанай"
36 км,
проектно-
изыскательские
работы на
капитальный
ремонт дорог
42 км,
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;

2) Ақтөбе облысы - 10
км "Ақтөбе-Астрахань"
автожолы Ақтөбе - Ресей Федерациясының автожолы 0,75 км "Жайсаң" автоөткелiнiң учаскесi бойынша
күрделі жөндеу, 16 км
жолды күрделі жөндеуге
арналған жобалау-із-
дестіру жұмыстары, 2
көпірді күрделі жөн-
деуге арналған жобалау
-іздестіру жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
3) Алматы облысы - 33
км жолды күрделі жөн-
деуге арналған жобалау
-іздестіру жұмыстары,
1 көпірді күрделі жөн-
деуге арналған жобалау
-іздестіру жұмыстары
және құбырларды, ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу, "Сарыөзек - Көктал" және "Алматы - Космостанция" автожолдарындағы төтенше жағдайлардың салдарын жою;
4) Атырау облысы - 27
км "Ақтөбе-РФ шекарасы
(Астраханға)" автожолы
бойынша күрделі
жөндеу, 8 км жолды
күрделі жөндеуге
арналған жобалау-
іздестіру жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
5) Шығыс Қазақстан
облысы - 27 км жолды
күрделі жөндеу, соның
ішінде: "Өскемен-
Семей" автожолы бойын-
ша 10 км, "Өскемен-
Зырян-Большенарын-
Катон Қарағай-Рахманов
бұлағы" бойынша 17 км;
7 көпірді күрделі
жөндеу: "Алматы-
Өскемен" автожолы,
"Өскемен-Риддер-РФ
шекарасы" автожолы,
"Өскемен-Шемонаиха-РФ
шекарасы" автожолы,
"Өскемен-Зырян-Боль-
шенарын-Катон Қарағай
-Рахманов бұлағы", 28
км жолды күрделі жөн-
деуге арналған жобалау
-іздестіру жұмыстары,
12 көпірді күрделі
жөндеуге арналған
жобалау-іздестіру
жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу, "Алматы - Өскемен" автожолындағы төтенше жағдайдың салдарын жою;
6) Жамбыл облысы - "Өзбекстан Республикасының шекарасы
(Ташкентке) - Шымкент - Тараз - Алматы - Қорғас" автожолындағы төтенше жағдайдың салдарын жою, 16 км жолды күрделi жөндеуге арналған жобалау-iздестiру жұмыстары, ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
7) Батыс Қазақстан
облысы - 35 км жолды
күрделі жөндеуге
арналған жобалау-
іздестіру жұмыстары,
2 көпірді күрделі жөн-
деуге арналған жобалау
-іздестіру жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
8) Қарағанды облысы -
10 км "Жезқазған-Есіл
-Петропавл" автожолы
бойынша күрделі
жөндеу, 2 көпірді
күрделі жөндеу: "Жез-
қазған-Есіл-Петропавл"
автожолы, "Қызылорда-
Павлодар" автожолы, 3
көпірді күрделі жөн-
деуге арналған жоба-
лау-іздестіру жұмыста-
ры, 54 км жолды күрде-
лі жөндеуге арналған
жобалау-іздестіру
жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
9) Қостанай облысы - "Қарабұтақ - Денисовка - Рудный - Қостанай" автожолында 36 км күрделi жөндеу, 42 км жолды күрделi жөндеуге арналған жобалау-iздестiру жұмыстары, ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;

10) Павлодарская
область -
проектно-
изыскательские
работы на
капитальный ре-
монт дорог
21 км;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
11) Северо-
Казахстанская
область -
проектно-изыска-
тельские работы
на капитальный
ремонт дорог 14
км, проектно-
изыскательские
работы на капи-
тальный ремонт
5 мостов;
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
12) Южно-
Казахстанская
область -
капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз;
13) Мангис-
тауская
область -
капитальный
ремонт
зданий,
производ-
ственных баз;
14) Кызыл-
ординская
область
- капитальный
ремонт зданий,
производ-
ственных баз,
ликвидация
последствий
чрезвычайной
ситуации на
автодороге
"граница
Российской
Федерации (на
Самару) -
Шымкент через
города Уральск,
Актобе,
Кызылорду;
Проведение работ
по среднему ре-
монту в соответ-
ствии с дефект-
ной ведомостью,
сметным расчетам
и договоров (в
том числе, ук-
репление обочин
с подъемкой за-
ниженных мест,
устранение пучи-
нистых мест и
укладка выравни-
вающего слоя) не
менее 2090 км.
дорог, ремонт
труб и мостов на
сумму 7121947
тыс. тенге, в
том числе в раз-
резе областей
не менее по:
1) Акмолинской
области - 170км;
2) Актюбинской
области - 133км;
3) Алматинской
области - 265км;
4)Атырауской
области - 100км;
5) Восточно-
Казахстанской
области - 280км;
6) Жамбылской
области - 124км;
7) Западно-
Казахстанской
области - 70 км;
8) Карагандинс-
кой области -
235 км;
9) Костанайской
области - 120км;
9) Кызылординс-
кой области -
130 км;
10) Павлодарской
области - 220км;
12) Северо-
Казахстанской
области - 126км;
13) Южно-
Казахстанской
области - 110км.
Проведение работ
по текущему ре-
монту, содержа-
нию и озеленение
автодорог рес-
публиканского
значения в соот-
ветствии с де-
фектной ведомос-
тью и договорами
на сумму 5116352
тыс. тенге, в
том числе:
1) текущий ре-
монт автодорог
республиканского
значения (ямоч-
ный ремонт, лик-
видация проса-
док, выбоин, ко-
лей, обстановка
дорог), дорожных
сооружений, зда-
ний, производст-
венных баз, под-
собных сооруже-
ний; освещение
дорог, установка
и замена кило-
метровых и дру-
гих дорожных
знаков и
информационных
щитов с отчетом
километража от
нулевого
километра г.
Астана;
2) проведение
работ по озеле-
нению и уход за
лесопосадками в
соответствии с
дефектной ведо-
мостью, сметной
документацией и
расчетам, дого-
ворами, проект-
но-изыскательс-
кие работы на
создание озеле-
нительных на-
саждений (лесо-
полосы) автодо-
рог республикан-
ского значения с
проведением го-
сударственной и
экологической
экспертизы;
3) проведение
работ, по содер-
жанию автомоби-
льных дорог рес-
публиканского
значения включая
зимнее, искусст-
венных сооруже-
ний, производст-
венных баз, до-
рожных лаборато-
рий и их повер-
ки, подсобных
сооружений,
освещения дорог
мобилизационные
резервы в соот-
ветствии с дого-
ворами и норма-
тивами;

10) Павлодар облысы -
21 км жолды күрделі
жөндеуге арналған
жобалау-іздестіру
жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
11) Солтүстік Қазақс-
тан облысы - 14 км
жолды күрделі жөндеуге
арналған жобалау-
іздестіру жұмыстары,
5 көпірді күрделі
жөндеуге арналған
жобалау-іздестіру
жұмыстары;
ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
12) Оңтүстiк Қазақстан облысы - ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
13) Маңғыстау облысы - ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу;
14) Қызылорда облысы - ғимараттарды, өндiрiстiк базаларды күрделi жөндеу, "Ресей Федерациясының шекарасы (Самараға) - Орал, Ақтөбе, Қызылорда қалалары арқылы Шымкент" автожолындағы төтенше жағдайдың салдарын жою;
Ақаулық ведомоске,
сметалық есептерге
және шарттарға сәйкес
кемінде 2090 км жолды
орташа жөндеу жөнінде-
гі жұмыстарды соның
ішінде, төмен түскен
жерлерді көтеру арқылы
жол жиегін бекіту,
ісінулерді жою және
тегістеу қабатын тө-
сеу) жүргізу, 7121947
теңге сомасында құбыр-
лар мен көпірлерді
жөндеу, соның ішінде
облыстарды бөле оты-
рып, мынадай облыстар
бойынша кемінде:
1) Ақмола облысы -
170 км;
2) Ақтөбе облысы -
133 км;
3) Алматы облысы -
265 км;
4) Атырау облысы -
100 км;
5) Шығыс Қазақстан
облысы - 280 км;
6) Жамбыл облысы -
124 км;
7) Батыс Қазақстан
облысы - 70 км;
8) Қарағанды облысы -
235 км;
9) Қостанай облысы -
120 км;
10) Қызылорда облысы
- 130 км;
11) Павлодар облысы -
220 км;
12) Солтүстік Қазақс-
тан облысы - 126 км;
13) Оңтүстік Қазақстан
облысы - 110 км.
Ақаулық ведомость
пен шарттарға сәйкес
5116352 мың теңге
сомасына республикалық
маңызы бар автожолдар-
ды ағымдағы жөндеу,
күтіп ұстау және
көгалдандыру бойынша
жұмыстар жүргізу,
соның ішінде:
1) республикалық ма-
ңызы бар автожолдарды
(шұңқыр жөндеу, отыру-
ларды, ойықты, жолта-
банды жою, жолдардың
жағдайы), жол құрылыс-
тарын, ғимараттарды,
өндірістік базаларды,
қосалқы құрылыстарды
ағымдағы жөндеу; жол-
дарды жарықтандыру,
Астана қаласының нөл-
дік шақырымынан кило-
метражды ескере отырып
шақырымдық және басқа
да жол белгілерін және
ақпаратты қалқандарды
орнату және ауыстыру;
2) ақаулық ведомоске,
сметалық құжаттамаға
және есептеулерге,
шарттарға сәйкес кө-
галдандыру және орман
көшеттерін күту бойын-
ша жұмыстарды жүргізу,
мемлекеттік және эко-
логиялық сараптамалар
жүргізу арқылы респу-
бликалық маңызы бар
автожолдарды көгалдан-
дыратын көшет егісте-
рін отырғызуға (орман
алқабы) арналған
жобалау-іздестру
жұмыстары;
3) шарттарға және
нормативтерге сәйкес
республикалық маңызы
бар автомобиль жолда-
рын, қысқы, жасанды
құрылыстарды, өндіріс-
тік базаларды, жол
зертханаларын күтіп
ұстауды қоса алғанда
күтіп ұстау жөніндегі
жұмыстарды жүргізу
және олардың қосалқы
құрылыстарын, жолдарды
жарықтандыруды, жұмыл-
дыру резервтерін
тексеру;

4) управление
автомобильными
дорогами, диаг-
ностика и инст-
рументальное
обследование,
оформление тех-
нических паспор-
тов и государст-
венных актов
постоянного зем-
лепользования на
производственные
базы, автомоби-
льные дороги
республиканского
значения, вклю-
чая лесополосы.
Приобретение 14
дорожных лабора-
торий для обес-
печения качества
выполнения до-
рожностроитель-
ных и ремонтных
работ на сумму
329350 тыс. тенге.
в тече-
ние года
Министерство транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 12 декабря 2006 года N  1196 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение дорожно-ремонтных работ на автомобильных дорогах республиканского значения, в том числе: капитальный ремонт 110,75 км автодорог и 9 мостов;
проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт дорог 270 км;
проведение проектно-изыскательских работ на капитальный ремонт 31 аварийных мостов;
средний ремонт не менее 2090 км с ремонтом труб и мостов;
приобретение 14 лабораторий для обеспечения качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ;
текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика, оформление отвода земельных участков под автомобильные дороги и производственные комплексы на дорогах республиканского значения.
Конечный результат:
обеспечение безопасного и бесперебойного проезда;
сокращение сроков доставки грузов и пассажиров до места назначения;
снижение транспортно-составляющих затрат;
снижение аварийных участков на автомобильных дорогах республиканского значения на 110,75 км;
сокращение количества аварийных мостов на дорогах республиканского значения в количестве 9 шт.
Состояния дорог в конце года с учетом проведенных работ по строительству, реконструкции и ремонту дорог республиканского значения ориентировочно составят:
в хорошем состоянии - 3,65 тыс. км, или 16 %;
в удовлетворительном состоянии - 9,72 тыс. км, или 42 %;
в неудовлетворительном состоянии - 9,63 тыс. км, или 42 %.
Финансово-экономический результат: обеспечение эффективности использования бюджетных средств осуществляется путем:
проведения конкурса в соответствии с законодательством о государственных закупках по капитальному и среднему ремонту;
проведения контроля за качеством ремонта и содержание дорог в соответствии с действующими нормами.
Своевременность: в течение финансового года, в соответствии с условиями заключенных договоров.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 160
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии
и содержание шлюзов" на 2006 год

4) автомобиль жолдарын
басқару, диагностика
және аспаптық құрал-
дармен тексеру, техни-
калық паспорттар мен
өндірістік базаларға
арналған тұрақты жер
пайдалануға мемлекет-
тік актілерді ресім-
деу, орман алқаптарын
қоса алғандағы респу-
бликалық маңызы бар
автомобиль жолдары.
Жол-құрылыс және
жөндеу жұмыстарының
орындалу сапасын
қамтамасыз ету үшін
329350 мың теңге
сомасына 14 жол
зертхананы сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.12.12. N  1196  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарына арналған жол-жөндеу жұмыстарын жүргізу, соның ішінде:
110 км автожолдарды және 9 көпірді күрделі жөндеу;
270 км жолды күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
31 авариялық көпірді күрделі жөндеуге арналған жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
құбырлар мен көпірлерді жөндеумен 2090 км орташа жөндеу;
жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету үшін 14 жол зертхананы сатып алу.
Соңғы нәтижесі:
қауіпсіз және үздіксіз жүріп өтуді қамтамасыз ету;
жүктер мен жолаушыларды жеткізу мерзімдерін қысқарту;
көлік-құрамдас бөліктік шығындарды қысқарту;
110,75 км республикалық маңызы бар автомобиль жолдарындағы авариялық учаскелерді азайту;
9 дана мөлшерінде республикалық маңызы бар жолдарда авариялық көпірлердің санын қысқарту;
Республикалық маңызы бар жолдарды салу, қайта жаңарту және жөндеу бойынша жүргізілген жұмыстарды ескере отырып, жолдардың жылдың аяғындағы жай-күйі шамамен мыналарды құрайды:
жақсы жай-күйде - 3,65 мың км немесе 16 %;
қанағаттанарлық жай-күйде - 9,72 мың км немесе 42 %;
қанағаттандырғысыз жай-күйде - 9,63 мың км немесе 42 %.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бюджеттік қаражаттарды тиімді пайдалануды қамтамасыз ету мынадай жолдармен жүзеге асырылады:
күрделі және орташа жөндеу бойынша мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес конкурс өткізу;
қолданыстағы нормаларға сәйкес жолдарды жөндеу және күтіп ұстау сапасына бақылау жүргізу;
Уақтылығы: жасалған шарттардың талаптарына сәйкес қаржы жылының ішінде.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
160-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын
қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  1553645 тысяч тенге (один миллиард пятьсот пятьдесят три миллиона шестьсот сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 декабря 1994 года N 1429 "Об утверждении Положения о государственных внутренних водных путях Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2003 года N 901 "Некоторые вопросы обеспечения безопасности объектов, подлежащих государственной охране";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 105 "Об утверждении Правил отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей, открытых для судоходства".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение гарантированных габаритов судового хода посредством выставления и содержания знаков навигационного оборудования и инвентаря; выполнение дноуглубительных (землечерпательных), выправительных и дноочистительных работ, содержание судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов) в безопасном рабочем состоянии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Обеспечение
водных путей
в судоходном
состоянии и
содержание
шлюзов
Павлодарская об-
ласть:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков навигаци-
онного оборудо-
вания на участ-
ках р. Иртыш
протяженностью
634 км; работы
по дноуглублению
(землечерпанию)
в объеме 1400
тыс. м 3 ;
дноочистительные
работы - 5500 т.;
ремонт флота:
текущий ремонт
14 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного инвен-
таря и имущест-
ва.
Восточно-Казах-
станская
область:
Восточно-Казах-
станское ПВП:
выставление
(снятие) и обс-
луживание знаков
навигационного
оборудования на
участках
р. Иртыш протя-
женностью 796
км;
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) в
объеме 250 тыс.
м 3 ;
проведение рус-
ловых проектно-
изыскательских
работ на участ-
ках реки Иртыш
и Черный Иртыш
протяженностью
315 км;
содержание и
текущий ремонт
Усть-Каменогорс-
кого, Бухтармин-
ского и Шульбин-
ского шлюзов;
обеспечение без-
аварийной работы
и проведение
антитеррористи-
ческих мероприя-
тий на Усть-
Каменогорском,
Бухтарминском и
Шульбинском шлю-
зах, в том числе
приобретение
оборудования
спутниковой гео-
дезической
съемки на базе
катера КС-108 и
2 ед. катера пу-
тевого мастера;
ремонт флота:
текущий ремонт
23 (ед.);
средний ремонт
3 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного инвен-
таря имущества;
обновление и мо-
дернизация госу-
дарственного
технического
речного флота,
в том числе:
буксирный тепло-
ход (1 ед.).
Семипалатинское
ПВП:
выставление
(снятие) и обс-
луживание знаков
навигационного
оборудования на
участках
р. Иртыш протя-
женностью 288
км;
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) в
объеме 415 тыс.
м 3 ;
выправительные
работы - 55 тыс.
м 3 ;
ремонт флота:
- текущий ремонт
18 (ед.);
средний ремонт
4 (ед.);
капитальный
ремонт 2 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного ин-
вентаря имущест-
ва;
обновление
и модернизация
государственного
техническое реч-
ного флота, в
том числе:
обстановочный
теплоход (1
ед.);
разработка
проекта карче-
крана
(1 комплект).
Западно-Казахс-
танская область:
выставление
(снятие) и
обслуживание
знаков
навигационного
оборудования на
участках р.
Урал - 623 км;
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) - 240
тыс. м 3 ;
дноочистительные
работы - 5200 т;
ремонт флота:
- текущий ремонт
22 (ед.);
средний ремонт
3 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного инвен-
таря и имущест-
ва.
Атырауская область: выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках реки Урал - 333 км; работы по землечерпанию (дноуглублению)
- 500 тыс. куб.
м;
ремонт флота:
- текущий ремонт 7 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного инвен-
таря и имущест-
ва.
Алматинская
область:
выставление
(снятие) и обс-
луживание знаков
навигационного
оборудования на
р. Или и Капча-
гайском водохра-
нилище - 330 км;
работы по дноуг-
лублению (земле-
черпанию) -
18,2 тыс. м 3 ;
ремонт флота:
текущий ремонт
4 (ед.);
ремонт и изго-
товление обста-
новочного инвен-
таря и имущест-
ва.
Карагандинская
область:
выставление
(снятие) и обс-
луживание знаков
навигационного
оборудования на
оз. Балхаш - 978
км;
ремонт флота: текущий ремонт
3 (ед.);
капитальный
ремонт 1 (ед.);
ремонт и
изготовление
обстановочного
инвентаря и
имущества;
восстановитель-
ные работы после
ЧС;
обновление и
модернизация
государственного
технического
речного флота,
в том числе:
обстановочный
теплоход (1 ед).
в тече-
ние года
в тече-
ние пе-
риода
навига-
ции
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан

1. Құны :   1553645 мың теңге (бір миллиард бес жүз елу үш миллион алты жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  9-бабы ; "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік ішкі су жолдары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 21 желтоқсандағы N 1429  қаулысы ; "Мемлекеттік күзетілуі тиіс объектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз етудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 қыркүйектегі N 901  қаулысы ; "Су объектілерін кеме жүзетін су жолдары санатына жатқызу ережесін және кеме жүзуі үшін ашық кеме жүретін су жолдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 105  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ішкі су жолдарында кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   навигациялық құралдар және жабдықтар белгілерін қою және күтіп-ұстау арқылы кеме жүрісінің кепілдендірілген көлемдерін қамтамасыз ету; түбін тереңдету (жер қарпу), түзету және түбін тазарту жұмыстары, кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстарын (шлюздерді) қауіпсіз жұмыс жағдайында күтіп-ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Су жол-
дарының
кеме
жүретін
жағдайда
болуын
қамтама-
сыз ету
және
шлюздер-
ді ұстау
Павлодар облысы:
Ертіс өзенінің ұзақ-
тығы 634 км учаскеле-
рінде навигациялық
жабдықтың белгілерін
қою (алып тастау)
және оларға қызмет
көрсету;
1400 мың текше м.
көлемінде түбін
тереңдету (жер қарпу)
жөніндегі жұмыстар;
түбін тазалау
жұмыстары - 5500 т;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу
14 (бірлік);
орташа жөндеу 4
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал
мен мүлікті жөндеу
және шығару.
Шығыс Қазақстан
облысы:
Шығыс Қазақстан СЖК
Ертіс өзенінің ұзақ-
тығы 796 км учаскеле-
рінде навигациялық
жабдықтың белгілерін
қою (алып тастау)
және оларға қызмет
көрсету;
250 мың текше м. көле-
мінде түбін тереңдету
(жер қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
Ертіс және Қара Ертіс
өзенінің ұзақтығы 315
км учаскесінде
қалыптарды жобалау-
іздестіру жұмыстарын
жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және
Шульба шлюздерін күтіп
ұстау және ағымдағы
жөндеу;
Өскемен, Бұқтырма және
Шульба шлюздерінің
авариясыз жұмысын
қамтамасыз ету және
террорға қарсы іс-ша-
ралар жүргізу, соның
ішінде КС-108 және 2
бірлік жол шебері
катерлері негізінде
спутниктік геодезиялық
түсірулер жабдығын
сатып алу;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 23
(бірлік);
орташа жөндеу 3
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал
мен мүлікті жөндеу
және шығару;
мемлекеттік техникалық
өзен флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
сүйрегіш теплоход
(1 бірлік);
Семей СЖК:
Ертіс өзенінің ұзақ-
тығы 288 км учаскеле-
рінде навигациялық
жабдықтың белгілерін
қою (алып тастау) және
оларға қызмет көрсету;
415 мың текше м. көле-
мінде түбін тереңдету
(жер қарпу) жөнінде
жұмыстар;
түзету жұмыстары 55
мың текше м.;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 18
(бірлік);
орташа жөндеу 4
(бірлік);
күрделі жөндеу 2
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал мен
мүлікті жөндеу және
шығару;
мемлекеттік техникалық
өзен флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
жабдықтау теплоходы
(1 бірлік);
карчекран жобасын
әзірлеу (1 жиынтық);
Батыс Қазақстан
облысы:
Жайық өзенінің ұзақ-
тығы 623 км учаске-
лерінде навигациялық
жабдықтың белгілерін
қою (алып тастау) және
оларға қызмет көрсету;
240 мың текше м. көле-
мінде түбін тереңдету
(жер қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
түбін тазалау
жұмыстары - 5200 т;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 22
(бірлік);
орташа жөндеу 3
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал мен
мүлікті жөндеу және
шығару.
Атырау облысы:
Жайық өзенінің ұзақ-
тығы 333 км учаске-
лерінде навигациялық
жабдықтың белгілерін
қою (алып тастау) және
оларға қызмет көрсету;
500 мың текше м. көле-
мінде түбін тереңдету
(жер қарпу) жөніндегі
жұмыстар;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 7
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал мен
мүлікті жөндеу және
шығару.
Алматы облысы:
Іле өзені мен Қапшағай
су қоймасында 330 км
учаскелерінде навига-
циялық жабдықтың
белгілерін қою (алып
тастау) және оларға
қызмет көрсету;
18,2 мың текше м.
көлемінде түбін терең-
дету (жер қарпу)
жөніндегі жұмыстар;
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 4
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал
мен мүлікті жөндеу
және шығару.
Қарағанды облысы:
Балқаш өзенінде 978 км
учаскелерінде навига-
циялық жабдықтың
белгілерін қою (алып
тастау) және оларға
қызмет көрсету:
флотты жөндеу:
ағымдағы жөндеу 3
(бірлік);
күрделі жөндеу 1
(бірлік);
жағдайлық мүкәммал
мен мүлікті жөндеу
және шығару
мемлекеттік техникалық
өзен флотын жаңарту
және жаңғырту,
соның ішінде:
жабдықтау теплоходы -
1 (бірлік)
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования на участках водных путей протяженностью 3982 км;
работы по дноуглублению (землечерпанию) в объеме 2832,2 тыс. м 3 ;
выправительные работы в объеме 55 тыс. м 3 ;
дноочистительные работы в объеме 10700 тонн;
проведение русловых проектно-изыскательских работ на участках реки Иртыш и Черный Иртыш протяженностью 315 км;
содержание и текущий ремонт Усть-Каменогорского, Бухтарминского и Шульбинского шлюзов;
обеспечение безаварийной работы и проведение антитеррористических мероприятий на Усть-Каменогорском, Бухтарминском и Шульбинском шлюзах; восстановительные работы после ЧС;
ремонт флота: текущий - 91 ед., средний - 14 ед., капитальный - 3 ед.;
приобретение активов:
по обеспечению безаварийной работы и проведению антитеррористических мероприятий на Усть-Каменогорском, Бухтарминском и Шульбинском шлюзах, в том числе:
катер - КС-108 (1 ед.) с оснащением оборудованием для спутниковой геодезической съемки; катер путевого мастера (2 ед.);
по обновлению и модернизации государственного технического речного флота, в том числе:
буксирный теплоход - 1 ед.;
обстановочный теплоход - 2 ед.;
разработка проекта карчекрана - 1 комплект.
Конечный результат:
увеличение грузооборота и пассажирооборота к предыдущему году на 5 %; снижение количества аварийных случаев по причине не удовлетворительного содержания внутренних водных путей.
Финансово-экономический результат: затраты на выставление (снятие) и обслуживание знаков навигационного оборудования за 1 км. - 61 тыс. тенге.
Качество и своевременность:
Отсутствие жалоб на неудовлетворительное содержание судоходных водных путей;
Отсутствие транспортных происшествий по причине неудовлетворительного состояния судоходных водных путей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 161
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Развитие инфраструктуры воздушного транспорта"
на 2006 год
1.  Стоимость: 5264854 тысячи тенге (пять миллиардов двести шестьдесят четыре миллиона восемьсот пятьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1999 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным Фондом Экономического Сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта "Реконструкция международного аэропорта в городе Астане";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2004 года N 637 "О подписании дополнительного Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества касательно поправки в Соглашение о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным фондом экономического сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2005 года N 483 "Об утверждении Плана развития закрытого акционерного общества "Международный аэропорт Астана" на 2005-2007 годы".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
ұзындығы 3982 км су жолдары учаскелерінде навигациялық жабдықтың белгілерін қою (алып тастау) және оларға қызмет көрсету;
2823,2 мың текше м. көлемінде түбін тереңдету (жер қарпу) жөніндегі жұмыстар; 55 мың текше м. көлемінде түзету жұмыстары; 10700 тонна көлемінде түбін тазалау жұмыстары;
ұзындығы 315 км Ертіс және Қара Ертіс өзені учаскелерінде арналық жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерін ұстау және ағымдағы жөндеу;
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерінің авариясыз жұмысын қамтамасыз ету және террорға қарсы іс-шаралар жүргізу;
төтенше жағдайлардан кейін қалпына келтіру жұмыстары;
флотты жөндеу: ағымдағы жөндеу 91 (бірлік); орташа жөндеу 14 (бірлік); күрделі жөндеу 3 (бірлік);
активтерді сатып алу:
Өскемен, Бұқтырма және Шульба шлюздерінің авариясыз жұмысын қамтамасыз ету және террорға қарсы іс-шаралар жүргізу бойынша, соның ішінде:
спутниктік геодезиялық түсірулер үшін жабдықпен жарақтаумен КС-108 катерін (1 бірлік);
жол шебері катерін (2 бірлік);
мемлекеттік техникалық өзен флотын жаңарту және жаңғырту бойынша, соның ішінде:
сүйрегіш теплоход - 1 бірлік;
жабдықтау теплоходы - 2 бірлік;
карчекран жобасын әзірлеу - 1 жиынтық.
Соңғы нәтиже:
алдыңғы жылға қарағанда жүк айналымының және жолаушылар айналымының 5% өсуі;
ішкі су жолдарын қанағаттанарлықсыз күтіп ұстау себебінен авариялық жағдайлардың саны.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
навигациялық жабдықтар белгілерін қою (алып тастау) және қызмет көрсету шығыны 1 км.-ге - 61 мың теңге.
Сапасы және уақтылығы:
кеме қатынасы су жолдарын қанағаттанарлықсыз күтіп ұстауға арыздардың болмауы;
кеме қатынасы су жолдарының қанағаттанарлықсыз жағдайы себебінен көліктік оқиғалардың болмауы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
161-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5264854 мың теңге (бес миллиард екi жүз алпыс төрт миллион сегiз жүз елу төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы" келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы  Заңы ; "Астана қаласында халықаралық әуежайды қайта жаңарту" жобасын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық экономикалық ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы жөніндегі қарыз туралы келісімге түзетуге қатысты Қазақстан Республикасы мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкі арасындағы қосымша келісім-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 маусымдағы N 637  қаулысы ; "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 мамырдағы N 483  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие объектов инфраструктуры аэропортов.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление модернизации и развития объектов наземной инфраструктуры аэропортов Республики Казахстан для приведения в соответствие с международными требованиями по обеспечению безопасности полетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Развитие инф-
раструктуры
воздушного
транспорта
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Строительство
международного
аэропорта в го-
роде Астане:
консалтинговые
услуги консор-
циума KKAA/PCI;
строительные ра-
боты по реконст-
рукции здания
аэропорта в го-
роде Астане и
прилегающих к
нему сооружений
консорциума
Siemens-
Marubeni- Laing-Alarko.
3 квар-
тал
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
3
005
Реализация
проекта за
счет
внутренних
источников
Реализация сле-
дующих инвести-
ционных проек-
тов, направлен-
ных на развитие
инфраструктуры
воздушного
транспорта в
пределах сумм
согласно прило-
жения 2 к поста-
новлению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан
от 9 декабря
2005 года N 1228
"О реализации
Закона Республи-
ки Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2006
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной в уста-
новленном поряд-
ке проектно-
сметной докумен-
тацией:
1) реконструкция
аэровокзала меж-
дународного
аэропорта в г.
Актобе (приказ
Комитета по де-
лам строительст-
ва Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан
N№186-ПИР от
01.07.2005
года);
2) реконструкция
взлетно-посадоч-
ной полосы аэро-
порта в г.
Шымкент (приказ
Комитета по
делам строи-
тельства Минис-
терства индуст-
рии и торговли
Республики Ка-
захстан
N№224-ПИР от
28.07.2005
года);
3) реконструкция
взлетно-посадоч-
ной полосы аэро-
порта в г.
Павлодар, в том
числе
приобретение и
монтаж светосиг-
нальной системы
1 категории, ме-
теооборудования,
а также реконст-
рукция схемы
энергообеспече-
ния (заключение
государственной
экспертизы на

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   әуежайлар инфрақұрылым объектілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық талаптармен сәйкестікке келтіру үшін Қазақстан Республикасы әуежайларының жер үстіндегі инфрақұрылым объектілерін жаңғырту мен дамытуды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Әуе
көлігі
инфрақұ-
рылымын
дамыту
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
жобаны
іске
асыру
Астана қаласындағы
халықаралық әуежайды
қайта жаңарту: ККАА/
РСІ консорциумының
консалтингтік
қызметтері;
Астана қаласындағы
әуежайдың ғимаратын
және оған іргелес
Siemins-Marubeni-Laing
-Alarko консорциумының
құрылыстарын қайта
жаңарту бойынша
құрылыс жұмыстары.
3
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
3
005
Ішкі
көздер
есебінен
жобаны
іске
асыру
Белгіленген тәртіппен
бекітілген "2006 жылға
арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақ-
стан Республикасының
Заңын іске асыру тура-
лы" Қазақстан Респу-
бликасы Үкіметінің
2005 жылғы 9 желтоқ-
сандағы N 1228 қаулы-
сына 2-қосымшаға сәй-
кес сомалар шегінде
келесі инвестициялық
жобаларды іске асыру,
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
мынадай іс-шаралар
бойынша:
1) Ақтөбе қаласындағы
халықаралық әуежайдың
аэровокзалын қайта
жаңарту Қазақстан
Республикасы Индустрия
және сауда министрлігі
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруа-
шылық істері комите-
тінің 2005 жылғы 1
шілдедегі N 186 ЖІЖ
бұйрығы), соның
ішінде:
жобалық-сметалық құ-
жаттаманы мемлекеттік
ведомстводан тыс
сараптауды әзірлеу мен
жүргізу жөніндегі
жұмыстарға байланысты
шығындар;
белгіленген тәртіппен
бекітілген жобалық-
сметалық құжаттамада
көзделген жұмыстарды
жүргізуге байланысты
шығындар.
2) Шымкент қаласындағы
әуежайдың ұшу-қону
жолағын қайта жаңарту
(Қазақстан Республи-
касы Индустрия және
сауда министрлігі
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық
шаруашылық істері
комитетінің жұмыс
жобасын бекіту туралы
2005 жылғы 28 шілдедегі N 224 ЖІЖ бұйрығы),
соның ішінде:
жобалық-сметалық құ-
жаттаманы мемлекеттік
ведомстводан тыс
сараптауды әзірлеу
мен жүргізу жөніндегі
жұмыстарға байланысты
шығындар;
белгіленген тәртіппен
бекітілген жобалық-
сметалық құжаттамада
көзделген жұмыстарды
жүргізуге байланысты
шығындар.
3) Павлодар қаласында-
ғы әуежайдың ұшу-қону
жолағын қайта жаңар-
ту, (ТЭН-ге мемлекет-
тік сараптаманың 2005
жылғы 27 шілдедегі

ТЭО N 16-306/05
от 27 июля 2005
года).
В рамках данных
проектов будут
проведены сле-
дующие мероприя-
тия:
разработка и
проведение госу-
дарственной вне-
ведомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации;
проведение ра-
бот, предусмот-
ренных утверж-
денной в уста-
новленном поряд-
ке проектно-
сметной докумен-
тацией.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
4
016
Реализация
проекта за
счет софинан-
сирования
внешних зай-
мов из рес-
публиканского
бюджета
Проект строите-
льства междуна-
родного аэропор-
та в городе
Астане:
возмещение опла-
ты комиссии
ВОТМ.
3 квар-
тал
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: реконструкция аэровокзального комплекса аэропорта в городе Актобе согласно графику работ - общая площадь 7888 м 2 , в том числе площадь существующего аэровокзала - 5000 кв м и площадь вновь проектируемая - 2888 кв м; реконструкция взлетно-посадочной полосы в аэропорту города Шымкент - протяженность ИВПП - 3300 м, площадь искусственных покрытий 376901,7 кв м; утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу, начало работ по реконструкции искусственной взлетно-посадочной полосы аэропорта в городе Павлодар Павлодарской области, требуемого для эксплуатации современных типов воздушных судов: длиной 2500 м и шириной 45 м с 4-мя уширениями для разворота воздушного судна, рулежной дорожки длиной 209 м и шириной 18 м, перрона размером 198x134 м, места стоянки размером 168x132 м: выплата удерживаемых средств в размере 2,5 % от контрактной цены в соответствии с условиями Контракта на строительство аэропорта города Астана.
Конечный результат: создание сети аэропортов гражданской авиации Республики Казахстан, способной обеспечить развитие транзитного потенциала Казахстана, удовлетворить нарастающую потребность как авиакомпаний, так и пассажиров в качественных аэропортовых услугах, обеспечить надлежащий уровень безопасности полетов за счет реконструкции и обновления основных производственных фондов аэропортов; увеличение пассажиропотока и грузопотока через аэропорты Республики Казахстан; увеличение географии как международных, так и внутренних полетов, выполняемых отечественными авиакомпаниями; повышение уровня наземной инфраструктуры, отвечающей международным нормам в аэропортах Республики Казахстан;
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП) и норм Международной организации гражданской авиации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 162
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Кредитование строительства международного аэропорта
в городе Астане" на 2006 год

N 16-306/05 қорытын-
дысы). Осы жобалар
шеңберінде мынадай
іс-шаралар жүргізіледі:
жобалық-сметалық құ-
жаттаманы әзірлеу және
мемлекеттік ведомство-
дан тыс сараптау
жүргізу; белгіленген
тәртіппен бекітілген
жобалық-сметалық
құжаттамада көзделген
жұмыстарды жүргізу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
4
016
Жобаны
респу-
бликалық
бюд-
жеттен
сыртқы
қарыз-
дарды
бірлесіп
қаржы-
ландыру
есебінен
іске
асыру
Астана қаласындағы
халықаралық әуежай
құрылысының жобасы:
ВОТМ комиссиясының
төлемдерін өтеу.
3
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: жұмыс кестесіне сәйкес Ақтөбе қаласы әуежайының аэровокзал кешенін қайта жаңарту - жалпы ауданы 7888 шаршы метр, соның ішінде қолданыстағы аэровокзал ауданы - 5000 шаршы метр және жаңадан жобаланған ауданы - 2888 шаршы метр; Шымкент қаласы әуежайының ұшу-қону жолағын қайта жаңарту - ЖҰҚЖ ұзақтығы 3300 метр, жасанды жамылғылар ауданы 376901,7 шаршы метр.
Мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен бекітілген жобалық-сметалық құжаттама; Павлодар облысы Павлодар қаласындағы әуежайдың ұзындығы 2500 м және ені 45 м, әуе кемесінің бұрылуы үшін 4 кеңейтушісі бар әуе кемелерінің қазіргі заманғы үлгілерін пайдалану үшін, рульдеу жолының ұзындығы - 209 м және ені - 18 м, перрон өлшемі - 198x134 м, мөлшері 168x132 м тұру орындары бар жасанды ұшу-қону жолағын қайта жаңарту жөніндегі жұмыстардың басталуы.
Соңғы нәтижесі: Қазақстанның транзит әлеуетін дамытуды қамтамасыз етуге, авиакомпаниялардың да және жолаушылардың да сапалы әуежайлық қызметтеріне өсіп отырған қажеттіліктерін қанағаттандыруға, әуежайлардың негізгі өндірістік қорларын қайта жаңарту есебінен ұшу қауіпсіздігінің тиісті деңгейін қамтамасыз етуге қабілетті Қазақстан Республикасы азаматтық авиация әуежайларының желісін құру; Қазақстан Республикасының әуежайлары арқылы жолаушылар ағынын және жүк ағынын ұлғайту; отандық авиакомпаниялар орындайтын халықаралық та және ішкі де ұшулардың географиясын ұлғайту; Қазақстан Республикасы әуежайларындағы халықаралық нормаларға жауап беретін жердегі инфрақұрылым деңгейін арттыру.
Уақтылығы: жұмыстар жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары және ережелеріне (ҚНжЕ) және Халықаралық азаматтық авиация ұйымының нормаларына сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
162-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Астана қаласында халықаралық әуежай құрылысына кредит беру"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  110537 тысяч тенге (сто десять миллионов пятьсот тридцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 19 мая 1999 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным Фондом Экономического Сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта "Реконструкция международного аэропорта в городе Астане";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2004 года N 637 "О подписании дополнительного Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества касательно поправки в Соглашение о займе по проекту реконструкции аэропорта в городе Астане между Республикой Казахстан и Международным фондом экономического сотрудничества Японии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2005 года N 483 "Об утверждении Плана развития закрытого акционерного общества "Международный аэропорт Астана" на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие объектов инфраструктуры аэропорта города Астана.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление модернизации и развития объектов наземной инфраструктуры аэропорта города Астана для приведения в соответствие с международными требованиями по обеспечению безопасности полетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Кредитование
строительства
международно-
го аэропорта
в городе
Астане
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Консалтинговые
услуги консор-
циума KKAA/PCI.
Строительные ра-
боты по реконст-
рукции здания
аэропорта в го-
роде Астане и
прилегающих к
нему сооружений
консорциума
Siemens-
Marubeni-Laing-
Alarko (20% от
объема стоимости
контрактов).
3 квар-
тал
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата удерживаемых средств в размере 2,5 % от контрактной цены в соответствии с условиями Контракта на строительство аэропорта города Астана.
Конечный результат: удовлетворение нарастающей потребности как авиакомпаний, так и пассажиров в качественных аэропортовых услугах, обеспечение надлежащего уровня безопасности полетов за счет реконструкции и обновления основных производственных фондов аэропорта; увеличение пассажиропотока и грузопотока; повышение уровня наземной инфраструктуры, отвечающей международным нормам.
Финансово-экономический результат: повышение эффективности деятельности аэропортов путем обеспечения современными основными производственными мощностями, зданиями, сооружениями, техническим оборудованием; стабильное функционирование воздушного транспорта.
Своевременность: 3 квартал.
Качество: соответствует строительным нормам и правилам (СНиП) и нормам Международной организации гражданской авиации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 163
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок
по социально значимым межобластным сообщениям"
на 2006 год
1. Стоимость:  8862200 тысяч тенге (восемь миллиардов восемьсот шестьдесят два миллиона двести тысяч тенге).

1. Құны :   110537 мың теңге (бір жүз он миллион бес жүз отыз жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 19 мамырдағы  Заңы ; "Астана қаласында халықаралық әуежайды қайта жаңарту" жобасын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мен Жапонияның Халықаралық экономикалық ынтымақтастық қоры арасындағы Астана қаласындағы әуежайды қайта жаңарту жобасы жөніндегі қарыз туралы келісімге түзетуге қатысты Қазақстан Республикасы мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкі арасындағы қосымша келісім-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 маусымдағы N 637  қаулысы ; "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 мамырдағы N 483  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Астана қаласы әуежайының инфрақұрылым объектілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық талаптармен сәйкестікке келтіру үшін Астана қаласы әуежайының жердегі инфрақұрылым объектілерін жаңғырту мен дамытуды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Астана
қаласын-
да халы-
қаралық
әуежай
құры-
лысына
кредит
беру
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
жобаны
іске
асыру
ККАА/РСІ консорциумы-
ның консалтингтік
қызметтері. Астана
қаласындағы әуежайдың
ғимаратын және оған
іргелес 3 Siemins-
Marubeni-Laing-Alarko
консорциумының құры-
лыстарын қайта жаңарту
жөніндегі құрылыс жұ-
мыстары (келісім-шарт
құны көлемінің 20%).
3
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: Астана қаласы әуежайының құрылысына арналған Келісім-шарт шарттарына сәйкес келісім-шарттық бағасынан 2,5% мөлшерінде ұсталынатын қаражатты төлеу.
Соңғы нәтижесі: авиакомпаниялардың да, жолаушылардың да сапалы әуежайлық қызметтерге өсіп отырған қажеттілігін қанағаттандыру, әуежайдың негізгі өндірістік қорларын қайта жаңарту мен жаңарту арқылы ұшу қауіпсіздігінің тиісті деңгейін қамтамасыз ету; жолаушылар ағыны мен жүк ағынын ұлғайту; халықаралық нормаларға жауап беретін жердегі инфрақұрылымның деңгейін арттыру.
Қаржы-экономикалық тиімділік: қазіргі күнгі негізгі өндірістік қуаттармен, ғимараттармен, құрылыстармен, техникалық жабдықпен қамтамасыз ету жолымен әуежайлар қызметінің тиімділігін арттыру; әуе көлігінің тұрақты жұмыс істеуі.
Уақтылығы: 3 тоқсан.
Сапасы: құрылыс нормативтері мен ережелеріне (ҚНжЕ) және Азаматтық авиацияның халықаралық ұйымы нормаларына сәйкес келеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
163-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық бағыттар бойынша
темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1 Құны :   8862200 мың теңге (сегіз миллиард сегіз жүз алпыс екі миллион екі жүз мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1185 "Об определении социально значимых межобластных сообщений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
5. Задачи бюджетной программы:  покрытие убытков перевозчиков, связанных с организацией железнодорожных пассажирских перевозок по социально-значимым сообщениям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Субсидирование
железнодорож-
ных пассажирс-
ких перевозок
по социально
значимым
межобластным
сообщениям
Субсидирование
убытков пере-
возчиков, свя-
занных с осу-
ществлением
пассажирских
перевозок в
межобластных
сообщениях, в
соответствии с
порядком, оп-
ределенным
Правительством
Республики
Казахстан.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: осуществление перевозок пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым межобластным сообщениям, определенным Правительством Республики Казахстан.
Конечный результат: удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
Финансово-экономический результат: обеспечение покрытия убытков пассажирских перевозчиков и доступности для населения проезда железнодорожным транспортом.
Своевременность: в течение года.
Качество: бесперебойное и безопасное обслуживание пассажиров в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан, утвержденных  Приказом  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 122-I.
ПРИЛОЖЕНИЕ 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Прикладные научные исследования в области транспорта
и коммуникаций на 2006 год

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының темір жол көлігін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1185  қаулысы ; "Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол тасымалдарына қажеттіліктерін қанағаттандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын жабу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Әлеу-
меттік
маңызы
бар
облыс-
аралық
бағыттар
бойынша
темір
жол жо-
лаушылар
тасымал-
дарын
субси-
диялау
Қазақстан Республикасы
Үкіметі бекіткен
тәртіпке сәйкес облыс-
аралық қатынастарда
жолаушы тасымалдарын
жүзеге асырумен
байланысты тасымалдау-
шылардың шығындарын
субсидиялау.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушыларды темір жол көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру.
Соңғы нәтижесі: Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол көлігімен тасымалдарға қажеттіліктерін қанағаттандыру.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: жолаушы тасымалдаушылардың шығындарын өтеуді және тұрғындардың темір жол көлігімен жүруге қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-І  бұйрығымен  бекітілген Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдау ережесіне сәйкес жолаушыларға үздіксіз және қауіпсіз қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
164-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  88404 тысячи тенге (восемьдесят восемь миллионов четыреста четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  Закон  Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2001 года N 566 "О Концепции развития международных транспортных коридоров Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2001 года N 726 "О Концепции развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2001-2008 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 801 "Об одобрении Концепции государственной транспортной политики Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1351 "Об утверждении Программы развития транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан на 2004-2006 годы.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие транзитно-транспортного потенциала Казахстана; повышение эффективности, транзитных и экспортно-импортных перевозок по транспортным магистралям республики; повышение эффективности функционирования автодорожной и автомобильной отрасли.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований, переработка и совершенствование национальных нормативно-технических документов в автодорожной и автомобильной отрасли в соответствии с международными требованиями, анализ современного состояния транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан, выработка основных направлений и мероприятий по развитию транзитно-транспортного потенциала.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Құны : 88404 мың теңге (сексен сегіз миллион төрт жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңы ; "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі  Заңы ; "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының халықаралық көлік дәліздерін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 сәуірдегі N 566  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2001-2008 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 мамырдағы N 726  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мемлекеттік көлік саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 801  қаулысы ; "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1351  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстанның транзит-көлік әлеуетін дамыту; республиканың көлік магистральдары бойынша транзиттік және экспорт-импорттық тасымалдардың тиімділігін арттыру; автожол және автомобиль саласы қызметінің тиімділігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу, халықаралық талаптарға сәйкес автожол және автомобиль саласындағы ұлттық нормативтік-техникалық құжаттарды пысықтау және жетілдіру, Қазақстан Республикасының транзит-көлік әлеуетінің қазіргі жай-күйін талдау, транзит-көлік әлеуетін дамыту жөнінде негізгі бағыттарды және іс-шараларды әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

010
Прикладные
научные ис-
следования в
области
транспорта и
коммуникаций
1. Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в авто-
дорожной отрас-
ли по 8 новым
темам, в том
числе:
1) исследование
закономерностей
изменения
транспортно-
эксплуатацион-
ных параметров
автомобильных
дорог и обосно-
вание сроков их
эксплуатации;
2) проведение
комплексных ис-
следований нап-
ряженно-дефор-
мированного
состояния до-
рожных одежд
нежесткого типа
с целью опреде-
ления необходи-
мости изменения
концепции их
проектирования;
3) проведение
исследований и
разработка тех-
нологии устрой-
ства слоев из-
носа и микроше-
роховатых по-
верхностных
обработок на
покрытиях авто-
мобильных дорог
Республики
Казахстан;
4) проведение
исследований и
разработка ре-
комендаций по
применению тех-
нологии холод-
ного ресайклин-
га с использо-
ванием отходов
производства и
техногенных
продуктов;
5) проведение
исследований и
разработка ре-
комендаций по
укреплению
грунтов
рабочего слоя
земляного
полотна дорож-
ных одежд с
целью повышения
эксплуатацион-
ного ресурса
автомобильных
дорог;
6) комплексные
исследования
структурообра-
зования асфаль-
тобетонов и
поиск путей их
модификации
различными до-
бавками с раз-
работкой реко-
мендаций по их
использованию
в дорожном
строительстве;
7) зонирование
участков авто-
мобильных дорог
общего пользо-
вания по степе-
ни их влияния
на загрязнение
окружающей при-
дорожной среды;
8) проведение
научных иссле-
дований по
совершенствова-
нию нормативно-
технической
документации
автодорожной
отрасли РК в
соответствии с
международными
требованиями.
2. Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в
области тран-
зитного потен-
циала по 3
темам, в том
числе:
по новой
теме:
1) исследовать
условия форми-
рования и раз-
работать систе-
му мер по сни-
жению транс-
портной состав-
ляющей в вало-
вом внутреннем
продукте (ВВП)
и ценах на
отечественные
товары в целях
повышения их
конкурентоспо-
собности на
внутреннем и
международных
рынках; по
продолжающим
темам:
1) обобщение
результатов
научных иссле-
дований и раз-
работки реко-
мендаций в об-
ласти развития
транспорта и
упрощения пере-
сечения границ
в рамках прог-
раммы СПЕКА и
мониторинга их
реализации;
2) выработка
научной основы
и стратегичес-
ких направлений
развития тран-
зитно-транспор-
тного потенциа-
ла Республики
Казахстан.
3. Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в об-
ласти автомоби-
льного транс-
порта по 7
темам, в том
числе:
по переходящей
теме:
1) исследова-
ние, обоснова-
ние и разработ-
ка единообраз-
ных технических
требований к
автотранспорт-
ным средствам
в Республике
Казахстан при
их эксплуата-
ции, техничес-
ком обслужива-
нии, ремонте и
хранении в ры-
ночных усло-
виях;
по новым темам:

010
Көлік
және
комму-
никация
сала-
сындағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер
1. Автожол саласында
8 жаңа тақырып бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргізу,
соның ішінде:
1) автомобиль жолдары-
ның көліктік-пайдала-
нымдық көрсеткіштері-
нің өзгеру заңдылық-
тарын зерттеу және
оларды пайдалану
мерзімдерін негіздеу;
2) қатқыл типтегі жол
төсемелерін жобалау
тұжырымдамасын өзгерту
қажеттілігін анықтау
мақсатында олардың
күшпен бұзылу жай-
күйіне кешенді зерттеу
жүргізу;
3) Қазақстан Республи-
касының автомобиль
жолдары жамылғыларын-
дағы тозу қабаттарына
және беттік майда ке-
дір-бұдырлы өңдеулерге
зерттеу жүргізу және
технологиясын әзірлеу;
4) өндіріс қалдықтары
мен техногендік өнімді
пайдалану арқылы
салқын ресайклинг
технологиясын қолдану
жөнінде зерттеулер
жүргізу және ұсыныстар
әзірлеу;
5) автомобиль жолдары-
ның пайдаланымдық
ресурстарын арттыру
мақсатында жол төсе-
мелері жер төсемінің
жұмыс қабатының
топырақтарын бекіту
жөнінде зерттеулер
жүргізу және
ұсынымдар әзірлеу;
6) асфальт-бетон құры-
лымының қалыптасуын
кешенді зерттеу және
жол құрылысында оларды
пайдалану жөнінде ұсы-
нымдар әзірлеп әртүрлі
қоспалармен оларды
жетілдірудің жолын
іздестіру;
7) жалпы пайдаланымда-
ғы автомобиль жолдары-
ның учаскелерін жол
бойындағы қоршаған
ортаның ластануына
олардың ықпал ету
деңгейі бойынша бөлу;
8) халықаралық
талаптарға сәйкес
ҚР автожол саласының
нормативтік-техникалық
құжаттамаларын жетіл-
діру жөнінде ғылыми
зерттеулер жүргізу.
2. Транзит әлеуеті
саласында 3 тақырып
бойынша қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу, соның ішінде:
жаңа тақырып бойынша:
1) ішкі және халықа-
ралық рыноктағы
отандық тауарлардың
бәсекеге қабілеттілі-
гін арттыру мақсатында
жалпы ішкі өнімдегі
(ЖІӨ) және бағалардағы
көліктік құрамдас
бөліктің қалыптасу
шарттарын зерттеу және
оларды азайту жөнінде
шаралар жүйесін
әзірлеу;
зерттеулер
жалғастырылатын
тақырыптар бойынша:
1) ғылыми зерттеулер
нәтижелерін қорыту
және көлікті дамыту
және СПЕКА бағдарла-
масының шеңберінде
шекараларды кесіп
өтуді жеңілдету мен
оларды іске асыру
мониторингі саласында
ұсыныстар әзірлеу;
2) Қазақстан Республи-
касының транзит-көлік
әлеуетін дамытудың
ғылыми негізін және
стратегиялық
бағыттарын әзірлеу.
3. Автомобиль көлігі
саласында 7 тақырып
бойынша қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу, соның ішінде:
ауыспалы тақырып
бойынша:
1) Қазақстан Республи-
касындағы автокөлік
құралдарына рыноктық
жағдайда пайдалану,
техникалық қызмет
көрсету, жөндеу және
сақтау кезінде
қойылатын бірқалыпты
техникалық талаптарды
зерттеу, негіздеу
және әзірлеу; жаңа
тақырыптар бойынша:

1) исследование
проблем диспет-
черского управ-
ления перевоз-
ками пассажиров
в межобластном
сообщении и
разработка сис-
темы согласова-
ния расписания
движения на
пригородном,
междугородном
внутриобластном
и межобластных
сообщениях;
2) исследование
проблем инфор-
матизации авто-
мобильного
транспорта и
разработка
путей развития
информационных
систем управле-
ния в отрасли;
3) исследования
проблем повыше-
ния экологичес-
кой безопаснос-
ти автомобиль-
ного транспорта
с разработкой
рекомендаций
по присоедине-
нию Республики
Казахстан к
международным
стандартам в
области техни-
ческих требова-
ний к АТС и
автомоторным
топливам;
4) исследовать
состояние и
пути усиления
конкурентоспо-
собности оте-
чественных
операторов на
рынке междуна-
родных автомо-
бильных перево-
зок в условиях
вступления
Казахстана в
ВТО;
5) исследовать
и разработать
рекомендации по
совершенствова-
нию правовой
основы взаимо-
действия авто-
вокзалов с пе-
ревозчиками и
определению та-
рифов на вокза-
льные услуги по
пассажирскому
автомобильному
транспорту;
6) исследовать
необходимость
повышения
экологических
требований к
автотранс-
портным
средствам и
горюче-
смазочным
материалам и
разработать
рекомендации
по вводу
экологических
стандартов
Евро в
Казахстане.
4. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-техни-
ческой экспер-
тизы.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение прикладных научных исследований в автодорожной отрасли по 8 темам; в области транзитного потенциала по 3 темам и в области автомобильного транспорта по 7 темам.
Конечный результат: повышение объема перевозок пассажиров и грузов автотранспортом на 1,5 %; снижение выбросов вредных газов при эксплуатации автомобилей на 3-5 % к 2010 году и на 8-10 % к 2015 году; увеличение количества автотранспортных средств, выполняющих международные перевозки на 5-10 %; снижение стоимости дорожных работ и повышение качества строительства, реконструкции и эксплуатации автомобильных дорог.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 4911,3 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: проведение прикладных научных исследований способствует повышению качества перевозок пассажиров и грузов, что приведет к повышению доходности на 3 % и рентабельности на 2 % автомобильных перевозок и увеличению численности автомобилей на 3,5 %. Обеспечение безопасности дорожного движения, повышение долговечности и надежности автомобильных дорог и искусственных сооружений.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Разработка стандартов железнодорожной отрасли"
на 2006 год

1) облысаралық қаты-
настарда жолаушыларды
тасымалдауды диспет-
черлік басқару мәселе-
лерін зерттеу және
қала маңындағы, қала-
аралық, облыс ішіндегі
және облысаралық
қатынастардағы қозға-
лыс кестесін келісу
жүйесін әзірлеу;
2) автомобиль көлігін
ақпараттандыру мәселе-
сін зерттеу және
саладағы басқарудың
ақпараттық жүйесін
дамыту жолдарын
әзірлеу;
3) Қазақстан Республи-
касының АКҚ және
автомоторлы отынға
қойылатын техникалық
талаптар саласындағы
халықаралық стандарт-
тарға қосылуы жөнін-
дегі ұсыныстарды
әзірлеп, автомобиль
көлігінің экологиялық
қауіпсіздігін арттыру
мәселелерін зерттеу;
4) ДСҰ-ға Қазақстан-
ның кіруі жағдайында
халықаралық автомобиль
тасымалы рыногындағы
отандық операторлар-
дың жай-күйін және
бәсекелестікке қабі-
леттілігін күшейту
жолдарын зерттеу;
5) автовокзалдардың
тасымалдаушылармен
өзара іс-кимылының
құқықтық негізін
жетілдіру және жолаушы
автомобиль көлігі
бойынша вокзал қызмет-
теріне арналған тариф-
терді белгілеу жөнін-
дегі ұсыныстарды
зерттеу және әзірлеу;
6) автокөлiк құралдарына және жанар-жағар май материалдарына экологиялық талаптарды арттыру қажеттiлiгiн зерттеу және Қазақстанда Eуpo экологиялық стандарттарын енгiзу жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу.
4. Мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптаманы
жүргізу жөніндегі
қызметтерге ақы төлеу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: автожол саласында 8 тақырып бойынша; транзит әлеуеті саласында 3 тақырып бойынша және автомобиль көлігі саласында 7 тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеу жүргізу.
Соңғы нәтижесі: автокөлікпен жолаушыларды және жүктерді тасымалдау келемін 1,5% арттыру; автомобильдерді пайдалану кезінде зиянды газдардың бөлінуін 2010 жылға қарай 3-5 %-ға және 2015 жылға қарай 8-10 %-ға төмендету; халықаралық тасымалдарды орындайтын автокөлікӨқұралдарының санын 5-10 % арттыру; жол жұмыстарының құнын төмендету және автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту және пайдалану сапасын арттыру.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 4911,3 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес бір жылдың ішінде.
Сапасы: қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу жолаушыларды және жүктерді тасымалдау сапасын арттыруға ықпал етеді, бұл автомобиль тасымалдарының табыстылығын 3% және пайдалылығын 2% арттыруға және автомобиль санын 3,5% көбейтуге септігін тигізеді. Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету, автомобиль жолдарының және жасанды құрылыстардың ұзақтығын және сенімділігін арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
165-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Темір жол саласының стандарттарын әзірлеу"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  27648 тысяч тенге (двадцать семь миллионов шестьсот сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для повышения качества услуг, оказываемых предприятиями железнодорожного транспорта.
5. Задачи бюджетной программы:  создание комплекса стандартов и нормативных документов по стандартизации в области железнодорожного транспорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Разработка
стандартов
железнодо-
рожной от-
расли
Оплата услуг
по разработке
46 стандартов.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: разработка и утверждение 46 стандартов железнодорожной отрасли.
Конечный результат: обеспечение условий для улучшения качества обслуживания грузоотправителей, пассажиров и других пользователей услуг предприятий железнодорожного транспорта.
Финансово-экономический результат: средние затраты на разработку одного стандарта составят 601,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года.
Качество: соответствие требованиям ГОСТ.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на субсидирование железнодорожных
пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным
(междугородним) и внутренним сообщениям"
на 2006 год
1. Стоимость:  1107800 тысяч тенге (один миллиард сто семь миллионов восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям".

1. Құны : 27648 мың теңге (жиырма жеті миллион алты жүз қырық сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : темір жол көлігі кәсіпорындары көрсететін қызметтер сапасын арттыру үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : темір жол көлігі саласындағы стандарттау жөніндегі стандарттар мен нормативтік құжаттар кешенін жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Темір
жол са-
ласының
стандар-
ттарын
әзірлеу
46 стандартты әзірлеу
бойынша қызметтерге
ақы төлеу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижесі: темір жол саласының 46 стандарттарын әзірлеу және бекіту.
Соңғы нәтижесі: жүк жөнелтушілерге, жолаушыларға және темір жол көлігі кәсіпорындарының қызметін пайдаланатын басқа пайдаланушыларға қызмет көрсету сапасын жақсарту үшін жағдайлармен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: бір стандартты әзірлеудің орташа шығыны 601,0 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: МемСТ талаптарына сәйкес келеді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
166-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық)
және ішкі бағыттардағы темір жол жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1107800 мың теңге (бір миллиард бір жүз жеті миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылы 8 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының темір жол көлігін қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
5. Задачи бюджетной программы:  покрытие убытков перевозчиков, связанных с организацией железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Целевые теку-
щие трансфер-
ты областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
субсидирова-
ние железно-
дорожных пас-
сажирских пе-
ревозок по
социально
значимым меж-
районным
(междугород-
ним) и внут-
ренним сооб-
щениям
Перечисление
целевых текущих
трансфертов об-
ластным бюдже-
там на субсиди-
рование социа-
льно значимых
железнодорожных
пассажирских
перевозок в
межрайонных
(междугородних)
и внутренних
сообщениях.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: осуществление перевозок пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым межрайонным (междугородним) и внутренним сообщениям, определенным местными исполнительными органами.
Конечный результат: удовлетворение потребности населения Республики Казахстан в железнодорожных пассажирских перевозках.
Финансово-экономический результат: обеспечение покрытия убытков пассажирских перевозчиков и доступности для населения проезда железнодорожным транспортом.
Своевременность: в течение года.
Качество: бесперебойное и безопасное обслуживание пассажиров в соответствии с Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Казахстан, утвержденных  Приказом  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 122-I.
ПРИЛОЖЕНИЕ 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Обеспечение классификации и технической безопасности
судов внутреннего водного плавания "река-море"
на 2006 год
1.  Стоимость: 35465 тысяч тенге (тридцать пять миллионов четыреста шестьдесят пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";  Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании".

3.   Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол жолаушы тасымалдарына қажеттіліктерін қанағаттандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалын ұйымдастырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын жабу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
бюджет-
теріне
әлеу-
меттік
маңызы
бар
аудан-
аралық (қала-
аралық)
және
ішкі
бағыт-
тардағы
темір
жол жо-
лаушылар
тасымал-
дарын
субси-
диялауға
бері-
летін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджетте-
ріне әлеуметтік мәні
бар ауданаралық
(қалааралық) және
ішкі қатынастарды
субсидиялауға арналған
ағымдағы мақсатты
трансферттерді аудару.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: жергілікті атқарушы органдар белгілеген әлеуметтік мәні бар ауданаралық (қалааралық) және ішкі қатынастар бойынша темір жол көлігімен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыру.
Соңғы нәтижесі: Қазақстан Республикасы тұрғындарының темір жол жолаушы тасымалдарына қажеттіліктерін қанағаттандыру.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: жолаушы тасымалдаушылардың шығындарын өтеуді және тұрғындардың темір жол көлігімен жүруге қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 122-1 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының темір жол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажын тасымалдау ережесіне сәйкес жолаушыларға үздіксіз және қауіпсіз қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
167-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Ішкі суларда жүзетін "өзен-теңіз" кемелерін жіктеуді
және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 35465 мың теңге (отыз бес миллион төрт жүз алпыс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі  Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море".
5. Задачи бюджетной программы:  классификация и обеспечение технической безопасности судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" независимо от их принадлежности и форм собственности, предназначенных для эксплуатации на внутренних водных путях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Обеспечение
классифика-
ции и техни-
ческой безо-
пасности су-
дов внутрен-
него водного
плавания
"река-море"
Создание и со-
держание госуда-
рственного
учреждения
"Регистр судо-
ходства" со
штатной числен-
ностью в количе-
стве 22 человека
для наблюдения
за техническим
состоянием судов
и разработки
нормативно-пра-
вовых актов по
классификации,
освидетельство-
ванию, техничес-
кому наблюдению
и экологической
безопасности
судов.
Приобретение ос-
новных средств
необходимых для
обеспечения дея-
тельности госу-
дарственного уч-
реждения
"Регистр судо-
ходства".
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение, классификация и освидетельствование судов в количестве порядка 400 единиц;
подготовка технического задания на разработку Правил Регистра судоходства по классификации, освидетельствованию, техническому наблюдению и экологической безопасности судов; оснащение государственного учреждения "Регистр судоходства" сервером (1 ед.), рабочими станциями пользователей (20 ед.), переносным компьютером (1 ед.), принтерами (13 ед.), мониторами (21 ед.), копировальным аппаратом (1 ед.), автотранспортным средством (1 ед.), офисной мебелью (22 комплекта).
Конечный результат: обеспечение технической безопасности судов и других инженерных сооружений, участвующих в процессе судоходства.
Финансово-экономический результат: средние затраты на проведение, классификацию и освидетельствование 1 судна составляет порядка 39,3 тысяч тенге;
средние затраты по подготовке технического задания на разработку Правил Регистра судоходства по классификации, освидетельствованию, техническому наблюдению и экологической безопасности судов составляет 5674,0 тыс. тенге
Своевременность: проведение технического освидетельствования судов, других сооружений и объектов, в установленные сроки.
Качество: безаварийная работа флота.
ПРИЛОЖЕНИЕ 168
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Создание информационной аналитической системы
транспортной базы данных и мониторинга динамики
безопасности перевозок" на 2006 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ішкі суда жүзу кемелерінің және "өзен теңізде" жүзу кемелерінің техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Тиесілігі мен меншік түріне қарамастан, ішкі су жолдарында пайдалануға арналған, ішкі суда жүзу кемелерін және "өзен-теңізде" жүзу кемелерін жіктеу және олардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Ішкі
суларда
жүзетін
"өзен-
теңіз"
кеме-
лерін
жіктеуді
және
олардың
техни-
калық
қауіп-
сіздігін
қамтама-
сыз ету
Кемелердің техникалық
жай-күйін бақылау және
кемелерді жіктеу,
куәландыру, техникалық
бақылау және эколо-
гиялық қауіпсіздігі
жөнінде нормативтік
құқықтық актілерді
әзірлеу үшін штат саны
22 адам "Кеме қатынасы
тіркелімі" мемлекеттік
мекемесін құру және
күтіп-ұстау. "Кеме
қатынасы тіркелімі
мемлекеттік мекемесі-
нің қызмет қамтамасыз
ету үшін негізгі
құралдарды сатып алу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
тікелей нәтиже: шамамен 400 бірлік кемелерді жіктеу және куәландыру;
Кемелерді жіктеу, куәландыру, техникалық және экологиялық бақылау қауіпсіздігі жөнінде кеме қатынасы тіркелімі ережелерін әзірлеуге техникалық тапсырма дайындау; "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесін сервермен (1 д.), пайдаланушының жұмыс станцияларымен (20 д.), тасымалды компьютермен (1 д.), принтерлермен (13 д.), мониторлармен (21 д.), көбейту аппаратымен (1 д.), автокөлікпен (1 д.), кеңселік жиһазбен (22 комплект) қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: кеме қатынасы процесіне қатысатын кемелердің және басқа да инженерлік құрылыстардың техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: 1 кемеге жіктеу мен куәландыру жүргізу үшін орташа шығын шамамен 39,3 мың теңгені құрайды;
Кемелерді жіктеу, куәландыру, техникалық бақылау және экологиялық қауіпсіздігі жөнінде кеме қатынасы тіркелімі ережелерін әзірлеуге техникалық тапсырма дайындау жөніндегі орташа шығындар 5674,0 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: белгіленген мерзімде кемелерді, басқа құрылыстар мен объектілерді техникалық куәландыру.
Сапасы: флоттың авариясыз жұмыс істеуі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
168-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Транспорттық деректер базасы және тасымалдар қауіпсіздігі
қарқыны мониторингінің ақпараттық талдау жүйесін құру"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

совершенствование организации работы постов комитета транспортного контроля (принцип одного окна, талон прохождения контроля) приводит к сокращению времени проведения контроля от 3 часов до 45 минут. Автоматизация контроля и учета проезда автотранспортных средств, сведение к минимуму "человеческого фактора", упрощение процедур приграничного контроля, приведение инфраструктуры к международным стандартам приведет к сокращению времени проведения контроля до 25 минут. В настоящее время консолидация данных со всех пунктов пропуска (свод, аналитическая обработка) занимает от 10 до 14 рабочих дней. Полная автоматизация процедур приведет к сокращению времени на получение конечных отчетных форм до 2-3 дней;
сокращение времени обслуживания перевозчиков (принцип одного окна); сокращение времени обработки отчетов.
Своевременность: согласно графику проведения работ и в соответствии с заключенными договорами.
Качество: получение оперативной информации о загруженности транспортных коридоров, улучшение качества обслуживания автоперевозчиков. 50 %-ное исключение каботажных перевозок. 50 %-ный автоматизированный контроль весовых нагрузок.
ПРИЛОЖЕНИЕ 169
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных
и ремонтных работ" на 2006 год
1. Стоимость:  167192 тысячи тенге (сто шестьдесят семь миллионов сто девяносто две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 17  Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2000 года N 1527 "О некоторых вопросах дорожной отрасли".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ, контроль за качеством применяемых дорожно-строительных материалов.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление контроля за качеством выполняемых работ по строительству, реконструкции, капитальному, среднему, текущему ремонту автомобильных дорог республиканского значения и применяемыми дорожно-строительными материалами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
6
1

көліктік бақылау комитеті посттарының жұмысын ұйымдастыруды жетілдіру (бір терезе қағидаты, бақылаудан өту талоны) бақылауды жүргізу уақытын 3 сағаттан 45 минутке дейін қысқартуға қол жеткізеді. Автокөлік құралдарының жүріп өтуін бақылау мен есепке алуды автоматтандыру, "адами факторды" ең аз шамаға келтіру, шекаралық бақылау рәсімін жеңілдету, инфрақұрылымды халықаралық стандарттарға келтіру бақылау жүргізу уақытын 25 минутқа дейін қысқартады. Қазіргі уақытта барлық өткізу бекеттерінен деректерді жинақтау (жинақ, талдап-өңдеу) 10-нан 14 жұмыс күніне дейін созылады. Рәсімдерді толық автоматтандыру ақырғы есептік нысандарды алу уақытын 2-3 күнге қысқартуға әкеледі.
Тасымалдаушыларға қызмет көрсету (бір терезе қағидаты) уақытын қысқарту; есептерді өңдеу уақытын қысқарту.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне сәйкес және жасасқан шарттарға сай.
Сапасы: көлік дәліздерінің жүктелуі туралы жедел ақпаратты алу, автотасымалдаушыларға қызмет көрсетудің сапасын жақсарту. Каботажды тасымалдарды 50%-ға жою. Салмақтық жүктемеге 50% автоматтандырылған бақылау жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
169-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын
орындаудың сапасын қамтамасыз ету"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1 Құны :   167192 мың теңге (бір жүз алпыс жеті миллион бір жүз тоқсан екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  17-бабы ; "Жол саласының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 қазандағы N 1527  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының орындалу сапасын қамтамасыз ету, қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу жөніндегі орындалған жұмыстардың және қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын бақылауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

016
Обеспечение
качества вы-
полнения до-
рожно-строи-
тельных и
ремонтных
работ
Создание и со-
держание госу-
дарственного
учреждения по
качеству выпол-
нения дорожно-
строительных и
ремонтных работ
со штатной
численностью -
112 человек для осуществление
контроля за
качеством
выполняемых
работ по строи-
тельству, рекон-
струкции, капи-
тальному, сред-
нему, текущему
ремонту автомо-
бильных дорог
республиканского
значения и при-
меняемыми
дорожно-
строительными  материалами.
Затраты на
содержание гос-
учреждений, по-
верку, аттеста-
цию, монтаж,
отладку дорожных
лабораторий по
качеству выпол-
нения дорожно-
строительных и
ремонтных работ
и применяемых
материалов, при-
обретение спе-
циальных авто-
транспортных
средств, химика-
тов, пробирок,
запчастей и про-
чих комплектую-
щих, оргтехники, компьютеров,
мебели на кон-
курсной основе в
соответствии с
договорами пос-
тавок.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение качества дорожно-строительных и ремонтных работ и применяемых дорожно-строительных материалов на вводимых в эксплуатацию реконструируемых участках протяженностью 131 км и ремонтных работ протяженностью 2210 км, а также на реконструируемых участках по переходящим проектам.
Конечный результат: обеспечение нормативного срока службы автомобильных дорог за счет повышения качества дорожно-строительных и ремонтных работ, а также качества применяемых дорожно-строительных материалов.
Финансово-экономический результат: затраты на 1 км автомобильных дорог республиканского значения для проведения контроля качества в среднем составит 7270 тенге.
Своевременность: постоянный контроль качества выполняемых дорожно-строительных и ремонтных работ в установленные сроки в соответствии с заключенными договорами.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами (СНиП).
Приложение 169-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 169-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
215-Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Увеличение уставного капитала АО "Алматыметрокурылыс"
на 2006 год
1. Стоимость:  2500000 тысяч тенге (два миллиарда пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы".

016
Жол-
құрылыс
және
жөндеу
жұмыс-
тарын
орын-
даудың
сапасын
қамтама-
сыз ету
Республикалық маңызы
бар автомобиль жолда-
рын салу, қайта жаңар-
ту, күрделі, орташа,
ағымдағы жөндеу
жөніндегі орындалатын
жұмыстардың және қол-
данылатын жол-құрылыс
материалдарының сапа-
сын бақылауды жүзеге
асыру үшін штат саны
112 адам жол-құрылыс
және жөндеу жұмыста-
рының орындалу сапасы
жөніндегі мемлекеттік
мекеме құру және
ұстау.
Жеткізу шарттарына
сәйкес конкурстық
негізде мемлекеттік
мекемені ұстауға, жол-
құрылыс және жөндеу
жұмыстарының орындалу
және қолданылатын
материалдардың сапасы
жөніндегі жол зертха-
наларын тексеруге, ат-
тестатаудан өткізуге,
құрастыруға, жұмысқа
дайындауға арналған
шығындар, арнайы
автокөлік құралдарын,
химикаттарды, сынауық-
тарды, қосалқы және
жинақтауыш бөлшектер-
ді, ұйымдастыру ісі
техникасын, компьютерлердi, жиһазды сатып алу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: ұзақтығы 131 км қайта жаңартылған учаскелерді және ұзақтығы 2210 км жөндеу жұмыстарын, сондай-ақ ауыспалы жобалар бойынша қайта жаңартылған учаскелерді пайдалануға енгізуге арналған жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының және қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын қамтамасыз ету.
Соңғы нәтижесі: жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын, сондай-ақ қолданылатын жол-құрылыс материалдарының сапасын арттыру арқылы автомобиль жолдары қызметінің нормативтік мерзімін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының 1 км сапасын бақылауды жүргізу үшін шығындар орташа есеппен 7270 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес белгіленген мерзімде орындалудағы жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарының сапасын ұдайы бақылау.
Сапасы: құрылыс нормаларына және ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
169-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 169-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
215 - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Алматыметроқұрылысы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту"
018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  2500000 мың теңге (екi миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019  Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие транспортной инфраструктуры.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение АО "Алматыметрокурылыс" горнопроходческим оборудованием для строительства метрополитена в городе Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Увеличение
уставного
капитала
АО
"Алматы-
метроку-
рылыс"
Увеличение уставного
капитала АО "Алматы-
метрокурылыс" на
приобретение горно-
проходческого
оборудования для
строительства
метрополитена в
городе Алматы.
2-4
квар-
тал
Министер-
ство
транспор-
та и
коммуника-
ций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
прямой результат: приобретение горнопроходческого оборудования для строительства метрополитена в городе Алматы.
конечный результат: развитие транспортной инфраструктуры города Алматы.
своевременность: согласно плана закупаемой техники.
ПРИЛОЖЕНИЕ 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Субсидирование регулярных внутренних
авиаперевозок" на 2006 год
1. Стоимость:  600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 9  Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О государственном регулировании гражданской авиации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 915 "Об утверждении Правил расходования субсидий на авиамаршруты".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  воздушное соединение столицы Республики Казахстан города Астана с областными центрами и крупными городами Казахстана, обеспечение доступности услуг авиатранспорта по социально значимым рейсам для среднестатистических потребителей.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение доступности услуг авиатранспорта на регулярные внутренние авиаперевозки для среднестатистического потребителя, путем осуществления гибкой тарифной политики, направленной на поэтапное снижение объемов субсидирования и в дальнейшем переход на полную самоокупаемость.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  көлiктiк инфрақұрылымды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  "Алматыметроқұрылысы" АҚ Алматы қаласындағы метрополитен құрылысы үшiн кенүңгiлеу жабдығымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
№N п/п
Бағдарл ама коды
Кіші бағдарл ама коды
Кіші бағдарламаның атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
"Алматыметроқұрылысы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
Алматы    қаласындағы    метрополитен құрылысы үшін кенүңгілеу жабдығын сатып алуүшін "Алматыметроқұрылысы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту.
2-4 тоқсан
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: Алматы қаласындағы метрополитен құрылысы үшiн кенyңгiлеу жабдығын сатып алу
Соңғы нәтиже: Алматы қаласының көлiктiк инфрақұрылымын дамыту;
Уақытылығы: техниканы сатып алу жоспарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
170-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңының  9-бабы ; "Азаматтық авиацияны мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының  7-бабы ; "Авиабағыттарға субсидияларды жұмсау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 17 тамыздағы N 915  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалалармен әуе бойынша қосу, орташа статистикалық тұтынушылар үшін әлеуметтік маңызы бар рейстер бойынша авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   орташа статистикалық тұтынушы үшін жүйелі ішкі авиатасымалдарға авиакөлік қызметтеріне қол жеткізілімдігін субсидиялау көлемін кезең-кезеңмен төмендетуге бағытталған икемді тариф жүйесін жүзеге асыру арқылы қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
019
Субсидирова-
ние регуляр-
ных внутрен-
них авиапе-
ревозок
Субсидирование
регулярных авиа-
перевозок по
внутренним авиа-
маршрутам в соот-
ветствии с Прави-
лами, утвержден-
ными Правительст-
вом Республики
Казахстан:
Астана-Тараз-
Астана;
Астана-Семей-
Астана;
Астана-Жезгазган-Астана;
Астана-
Петропавловск-
Астана;
Астана-Костанай-
Астана;
Астана-Усть-
Каменогорск-
Астана;
Астана-Павлодар-
Астана;
Астана-Талдыкор-
ган-Астана;
Астана-Кызыл-
Орда-Астана.
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение регулярных авиаперевозок по 9 авиамаршрутам, соединяющим столицу Республики Казахстан города Астана с областными центрами и крупными городами Казахстана.
Конечный результат: обеспечение стабильного пассажиропотока на внутренних маршрутах и увеличение средневзвешенной пассажирозагрузки до 59 %, в том числе:
Астана-Тараз-Астана - 72 %;
Астана-Семей-Астана - 56 %;
Астана-Жезгазган-Астана - 28 %;
Астана-Петропавловск-Астана - 30 %;
Астана-Костанай-Астана - 64 %;
Астана-Усть-Каменогорск-Астана - 80 %;
Астана-Павлодар-Астана - 30 %;
Астана-Талдыкорган-Астана - 50 %;
Астана-Кызыл-Орда-Астана - 84 %.
Финансово-экономический результат: среднегодовой объем субсидирования на один авиамаршрут их расчета плановой загрузки составляет 66,0 млн. тенге.
Своевременность: осуществления регулярных рейсов по 9 маршрутам в соответствии с расписанием утвержденным уполномоченным органом.
Качество: обеспечение качественного обслуживания в соответствии с правилами обслуживания пассажиров.
ПРИЛОЖЕНИЕ 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Развитие инфраструктуры водного транспорта"
на 2006 год
1. Стоимость:  160690 тысяч тенге (сто шестьдесят миллионов шестьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N№1095 "О Государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие инфраструктуры водного транспорта, отвечающего современным требованиям, для безопасного и бесперебойного обслуживания судов морского и внутренневодного транспорта.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Жүйелі
ішкі ав-
иатасы-
малдарды
субси-
диялау
Қазақстан Республика-
сының Үкіметі бекіт-
кен Ережелерге сәйкес
ішкі авиабағыттар
бойынша жүйелі
авиатасымалдарды
субсидиялау:
Астана-Тараз-Астана;
Астана-Семей-Астана;
Астана-Жезқазған-
Астана;
Астана-Петропавл-
Астана;
Астана-Қостанай-
Астана;
Астана-Өскемен-
Астана;
Астана-Павлодар-
Астана;
Астана-Талдықорған-
Астана;
Астана-Қызылорда-
Астана.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасының елордасы Астана қаласын Қазақстанның облыс орталықтарымен және ірі қалаларымен қосатын 9 авиабағыт бойынша авиакөлік қызметтерін қамтамасыз ету.
Соңғы нәтижесі: ішкі бағдарғыларда тұрақты жолаушылар ағынын қамтамасыз ету және орташа өлшенген жолаушылар тиелімін 59% дейін ұлғайту, соның ішінде:
Астана-Тараз-Астана - 72%
Астана-Семей-Астана - 56%
Астана-Жезқазған-Астана - 28%
Астана-Петропавл-Астана - 30%
АсТана-Қостанай-Астана - 64%
Астана-Өскемен -Астана - 80%
Астана-Павлодар-Астана - 30%
Астана-Талдықорған-Астана - 50%
Астана-Қызыл-Орда-Астана - 84%.
Қаржы-экономикалық тиімділік: жоспарлы жүктеме есебінен бір авиабағытқа субсидияның орташа жылдық көлемі 66,0 млн. теңгені құрайды.
Уақтылығы: уәкілетті органдар бекіткен кестеге сәйкес тұрақты рейстерді 9 авиабағыт бойынша жүзеге асыру.
Сапасы: жолаушыларға қызмет көрсету ережесіне сәйкес сапалы қызмет көрсетуді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
171-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Су көлігі инфрақұрылымын дамыту"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   160690 мың теңге (бір жүз алпыс миллион алты жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   теңіз және ішкі су көлігі кемелеріне қауіпсіз және үздіксіз қызмет көрсету үшін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін су көлігі инфрақұрылымын дамыту.

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение благоприятных условий функционирования и развития водного транспорта, а также обеспечение экологической безопасности в прибрежной акватории Тупкараганского залива Каспийского моря.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Развитие
инфраструк-
туры водного
транспорта
Реализация
проекта "Созда-
ние системы уп-
равления движе-
нием судов в
Тупкараганском  заливе Мангис-
тауской облас-
ти" в соответ-
ствии с утверж-
денным технико-
экономическим
обоснованием
(приказ эконо-
мической экс-
пертизы на ТЭО
проекта от 16
мая 2005 года
N№164-1).
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема работ по созданию системы управления движением судов в Тупкараганском заливе Мангистауской области:
навигационной башни общей площадью - 153,76 кв м;
контейнера ЦУ СУДС, общей площадью - 28,8 кв м;
контейнерного модуля АДЭС - 15,14 кв м;
мачты метеостанции, общей площадью - 2,25 кв м;
волномера, общей площадью - 2,25 кв м.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для развития инфраструктуры водного транспорта.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Обеспечение первоначальной подготовки пилотов"
на 2006 год
(Исключено - от 31 июля 2006 года N  470б ).
ПРИЛОЖЕНИЕ 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной
инфраструктуры" на 2006 год
1.  Стоимость: 37586777 тысяч тенге (тридцать семь миллиардов пятьсот восемьдесят шесть миллионов семьсот семьдесят семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 12 мая 1997 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту строительства моста через р. Иртыш между Международным Фондом Экономического Сотрудничества Японии и Республикой Казахстан от 12 марта 1997 года";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 года N№1212 "О реализации Проекта строительства моста через р. Иртыш";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года".

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   су көлігін дамыту және функциялауды қолайлы жағдайлармен қамтамасыз ету, сондай-ақ Каспий теңізі Түпқараған шығанағының жағалау айдыныңда экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Су
көлігі
инфрақұ-
рылымын
дамыту
"Маңғыстау облысы
Түпқараған шығанағын-
да кемелер қозғалысын
басқару жүйесін құру"
жобасын бекітілген
технико-экономикалық
дәйектемеге сәйкес
(2005 жылғы 16
мамырдағы N 164-І ТЭД
жобасына экономикалық
зерттеу бұйрығы)
іске асыру.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Маңғыстау облысы Түпқараған шығанағында кемелер қозғалысын басқару жүйесін құру бойынша жұмыс көлемін орындау:
жалпы ауданы 153,76 шаршы метр навигациялық мұнараны;
жалпы ауданы 28,8 шаршы метр КҚБЖ ОБ контейнерін;
жалпы ауданы 15,14 шаршы метр АДЭС контейнерлік модулін;
жалпы ауданы 2,25 шаршы метр метеостанция мачтасын;
жалпы ауданы 2,25 шаршы метр толқын өлшеуішті салу.
Соңғы нәтиже: су көлігі инфрақұрылымын дамыту үшін объектілерді пайдалануға беру.
Уақтылығы: жұмыс өндірісі кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары және ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
172-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 172-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
173-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін
нысаналы даму трансферттері"
деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 37586777 мың теңге (отыз жетi миллиард бес жүз сексен алты миллион жетi жүз жетпiс жетi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Жапонияның Халықаралық Экономикалық Ынтымақтастық Қоры мен Қазақстан Республикасы арасындағы Ертіс өзеніне салынатын көпір құрылысының жобасы бойынша Қарыз туралы 1997 жылғы 12 наурыздағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 мамырдағы  Заңы ; "Алматы қаласын дамытудың 2003-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 ақпандағы N 1019  Жарлығы ; "Ертіс өзеніне салынатын көпірдің жобасын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 тамыздағы N 1212  қаулысы ; "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  восстановление и развитие сети автомобильных дорог, отвечающей современным требованиям.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение безопасного и бесперебойного проезда транспортных средств.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
развитие
транспортной
инфраструк-
туры
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие, направ-
ленных на раз-
витие автомоби-
льных дорог в
пределах сумм,
согласно прило-
жения 2 к пос-
тановлению Пра-
вительства Рес-
публики Казахс-
тан от 9 декаб-
ря 2005 года
N 1228 "О реа-
лизации Закона
Республики Ка-
захстан "О рес-
публиканском
бюджете на 2006
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной в уста-
новленном по-
рядке проектно-
сметной доку-
ментацией на
мероприятия по:
строительству
автомобильных
дорог в новом
административ-
ном центре в
городе Астане;
строительству
транспортной
развязки в рай-
оне улиц А.
Иманова и Л.
Гумилева в го-
роде Астане
(Заключение го-
сударственной
экспертизы на
ТЭО от 29 сен-
тября 2005 года
N 2-693/05);
строительству
улицы Манаса на
участке от ули-
цы N№13 до улицы N 12 в
городе Астане;
строительству
участка улицы
Манаса от улицы
N 12 до улицы
N 19 в городе
Астане;
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении прос-
пекта Республи-
ки и улицы Ба-
раева в городе
Астане;
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении улиц
12 и Гастелло в
городе Астане
(Заключение го-
сударственной
экспертизы от
2 июня 2005 го-
да N 7-295/05);
реконструкция
проспекта
Богенбая на
участке от
улицы Сары
Арка до
транспортной
развязки на
северном
объезде в
городе Астане
3 участок -
от начала
эстакады до
конца
транспортной
развязки в
двух уровнях
на пересечении
с улицей
Угольная;
строительству
магистральной
автодороги
Центр левого
берега -
проспект
Абылайхана
с автодорожным
мостом М-1
через реку
Ишим
(магистральная
автодорога
улиц N 12,
N 13) в
городе Астане;
строительству
участка улицы
Сарыарка от
улицы N 4 до
улицы N 23 в
городе Астане;
строительству
нового моста
М-2 в городе
Астане (Заклю-
чение государ-
ственной экс-
пертизы от 24
июня 2005 года
N 2-368/05);
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении улиц
Саина -
проспект
Райымбека в го-
роде Алматы
(Заключение
государственной
экспертизы от
15 октября 2004
года
N 7-452/2004);
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении прос-
пекта Рыскулова
и улиц Сейфул-
лина и Жансугу-
рова в городе
Алматы (Заклю-
чение государ-
ственной экс-
пертизы от 4
ноября 2005 го-

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін автомобиль жолдарын қалпына келтіру және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   көлік құралдарының қауіпсіз және үздіксіз жүруін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
көлік
инфрақұ-
рылымын
дамытуға
беріле-
тін
нысаналы
даму
транс-
ферттері
Белгіленген тәртіппен
бекітілген жобалық-
сметалық құжаттамаға
сәйкес мынадай іс-
шаралар бойынша "2006
жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің N 1228
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес сома шегінде
автомобиль жолдарын
дамытуға бағытталған
мақсатты трансферт-
терді аудару:
Астана қаласында жаңа
әкімшілік орталығында
автомобиль жолдарын
салу;
Астана қаласында А.
Иманов және Л.Гумилев
көшелері ауданындағы
көлік айырымын салу
(ТЭН-ге 2005 жылғы
29 қыркүйектегі N
2-693/05 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Астана қаласында N 13
көшеден N 12 көшеге
дейінгі учаскеде
Манас көшесін салу;
Астана қаласында N 12
көшеден N 19 көшеге
дейін Манас көшесінің
учаскесін салу;
Астана қаласында
Республика даңғылы
мен Бараев көшесінің
қиылысында көлік
айырымын салу;
Астана қаласындағы N
12 көше мен Гастелло
көшесінің қиылысында
көлік айырымын салу
(2005 жылғы 2 маусымдағы N 7-295/05 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Астана қаласында Сарыарқа көшесi учаскесiнде солтүстiк айналма жолындағы көлiк айырымына дейiн 3 учаске - эстакаданың басынан Угольная көшесiмен қиылыстағы екi деңгейлi көлiк айырымының соңына дейiн Бөгенбай даңғылын жаңарту;
Астана қаласында Есiл өзенi арқылы өтетiн К-1 автожол көпiрiмен Сол жағалаудың орталығы - Абылай хан даңғылы магистральды автожолын (N 12, N 13 көшелерiнiң магистральды автожолы) салу;
Астана қаласында N 4
көшеден N 23 көшеге
дейін Сарыарқа көше-
сінің учаскесін салу;
Астана қаласында М-2
жаңа көпірді салу
(2005 жылғы 24
маусымдағы N 2-368/05
мемлекеттік сарапта-
маның қорытындысы);
Алматы қаласында
Сайын көшесі мен
Райымбек даңғылының
қиылысында көлік
айырымын салу (2004
жылғы 15 қазандағы N
7-452/2004 мемлекет-
тік сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында
Сейфуллин және
Жансүгіров көшесі мен
Рысқұлов даңғылының
қиылысында көлік
айырымын салу (2005
жылғы 4 қарашадағы N

да N 7-563/05);
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении прос-
пекта Рыскулова
и улицы Бокей-
ханова в городе
Алматы (Заклю-
чение государ-
ственной экс-
пертизы на ТЭО
от 15 ноября
2005 года
N 7-575/05);
строительству
транспортной
развязки на пе-
ресечении прос-
пекта Рыскулова
и улицы Кудери-
на в городе Ал-
маты (Заключе-
ние государст-
венной экспер-
тизы на ТЭО от
10 ноября 2005
года N
7-569/05);
строительству
первой очереди
метрополитена
в городе Алма-
ты, в том чис-
ле приобретение
оборудования
для строитель-
ства (Заключе-
ния государст-
венных экспер-
тиз от 31 де-
кабря 2004 года
N 7-588/2004;
от 5 января
2004 года N
7-3/2004 г.);
строительству
автомобильных
дорог в микро-
районах малой
застройки горо-
да Алматы (Зак-
лючение госу-
дарственных
экспертиз: от
2 июня 2005 го-
да N 7-294/05;
от 3 июня 2005
года
N 7-300/05;
от 23 мая 2005
года
N 7-261/05;
от 3 июня 2005
года N
7-301/05);
строительству
моста через ре-
ку Иртыш в го-
роде Семипала-
тинске Восточ-
но-Казахстанс-
кой области;
строительству
нового моста
М-3 в городе
Астане
(Заключение
государ-
ственной
экспертизы
по обоснованию
инвестиций
от 25 декабря
2004 года
N 2-721/04);
строительству
магистральной
автодороги
Центр левого
берега -
проспект
Абылайхана,
с автодорожным
мостом
(магистральная
теплотрасса
2 ДУ 800) в
городе Астане
(Заключение
государ-
ственной
экспертизы
на рабочий
проект
от 22 мая
2003 года
N 2-237/03);
строительству
улицы Гастелло
от аэропорта
до улицы N 19 в
городе Астане;
строительству
улицы вдоль
набережной
реки Есиль в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы от
16 октября
2006 года N
2-548/06)
в тече-
ние года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан,
акимы
областей,
городов
Астана и
Алматы
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 22 ноября 2006 года N  1103 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение дорожно-строительных работ на автомобильных дорогах местного значения с вводом в эксплуатацию 26 км, объем выполненных работ по строительству первой очереди метрополитена в городе Алматы, полное погашение обязательств по строительству моста через реку Иртыш в городе Семипалатинске Восточно-Казахстанской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для развития сети автомобильных дорог.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительных норм и правил (СНиП).
ПРИЛОЖЕНИЕ 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
215 - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Содержание здания административно-технологического
комплекса "Transport tower"" на 2006 год

7-563/05 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы мен
Бөкейханов көшесінің
қиылысында көлік
айырымын салу (ТЭН-ге
2005 жылғы 15 қараша-
дағы N 7-575/05 мем-
лекеттік сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында
Рысқұлов даңғылы мен
Кудерин көшесінің
қиылысында көлік
айырымын салу (ТЭН-ге
2005 жылғы 10 қараша-
дағы N 7-569/05 мем-
лекеттік сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында мет-
рополитеннің бірінші
кезегін салу, соның
ішінде: құрылыс үшін
жабдықтарды сатып алу
(2004 жылғы 5 ақпан-
дағы N 7-3/04; 2004
жылғы 31 желтоқсанда-
ғы N 7-588/2004 мем-
лекеттік сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласында
шағын құрылыстардың
ықшам аудандарында
автомобиль жолдарын
салу (2005 жылғы
2 маусымдағы N
7-294/05; 2005 жылғы
3 маусымдағы N
7-300/05; 2005 жылғы
23 мамырдағы N
7-261/05; 2005 жылғы
3 маусымдағы N
7-301/05 мемлекеттік
сараптамалардың
қорытындысы); Шығыс
Қазақстан облысы
Семей қаласында
Ертіс өзені арқылы
өтетін көпір салу;
Астана қаласында К-3 жаңа көпiрiн салу (инвестицияларды негiздеу жөнiндегi мемлекеттiк сараптаманың 2004 жылғы 25 желтоқсандағы N 2-721/04 қорытындысы); Астана қаласында автожол көпiрiмен (2 ДУ 800 магистральды жылу трассасы) Сол жағалаудың орталығы - Абылай хан даңғылы магистральды автожолын салу (жұмысшы жобасына арналған мемлекеттiк сараптаманың 2003 жылғы 22 мамырдағы N 2-237/03 қорытындысы); Астана қаласында әуежайдан N 19 көшеге дейiн Гастелло көшесiн салу; Астана қаласындағы Есіл өзенінің жағалауындағы көшенің құрылысы (2006 жылғы 16 қазандағы N 2-548/06 мемлекеттік сараптама қорытындысы)
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі,
облыс,
Астана
және
Алматы
қалалары
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.11.22. N  1103  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижесі: 26 км пайдалануға енгізумен жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол-құрылыс жұмыстарын жүргізу, Алматы қаласында метрополитен құрылысының бірінші кезегін салу бойынша орындалған жұмыстар көлемі, Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласында Ертіс өзені арқылы өтетін көпір құрылысы бойынша міндеттемелерді толық өтеу.
Соңғы нәтижесі: автомобиль жолдарының желісін дамыту үшін объектілерді пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне (ҚНжЕ) сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
174-ҚОСЫМША
215  Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
""Тransport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  253521 тысяча тенге (двести пятьдесят три миллиона пятьсот двадцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1202 "О некоторых вопросах передачи здания административно-технологического комплекса "Transport tower" в республиканскую собственность".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение функционирования административно-технологического комплекса "Transport tower" (далее - Здание), создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
5. Задачи бюджетной программы:  техническое и хозяйственное обслуживание, санитарная обработка, проведение профилактических работ системы хладо-теплоснабжения, горячего и холодного водоснабжения здания, проведение кабеля правительственной связи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
030
Содержание
здания адми-
нистративно-
технологи-
ческого
комплекса
"Transport
tower"
Техническое
обслуживание и
ремонт здания
площадью 32294
квадратных мет-
ров, в том чис-
ле: электротех-
нического обо-
рудования, ин-
женерных сетей
и коммуникаций,
приточно-вытяж-
ной системы
вентиляции, по-
жарной безопас-
ности, пожарной
сигнализации и
дымоудаления,
работы лифтов,
автоматической
телефонной
станции с внеш-
ними и внутрен-
ними сетями.
Обслуживание
наружных инже-
нерных сетей.
Проведение про-
филактических
работ системы
хладо-тепло-
снабжения, го-
рячего и холод-
ного водоснаб-
жения - 2, 3
кварталы.
Содержание в
чистоте внут-
ренних помеще-
ний и фасада
Здания, а также
прилегающей к
нему террито-
рии. Санитарная
обработка Зда-
ния. Озеленение
и благоустрой-
ство. Проведе-
ние кабеля пра-
вительственной
связи. Мойка
окон и
витражей. Дру-
гие необходимые
работы для
обеспечения
нормального
функционирова-
ния здания,
систем доступа,
видео наблюде-
ния, систем
звукоусиления
в конференцза-
лах. Обеспече-
ние указанных
систем запасны-
ми частями и
расходными ма-
териалами; вы-
полнение снаб-
женческих функ-
ций по содержа-
нию Здания,
обеспечение хо-
зяйственного
обслуживания
здания, страхо-
вание здания.
в тече-
ние года
Министерство транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Получатели государственных услуг: государственные служащие.
Прямой результат: содержание Здания "Transport tower" площадью 32 294 кв м, обеспечение нормального функционирования здания: своевременное проведение профилактических, ремонтных, инженерных, санитарных работ, озеленения, благоустройства с целью создания необходимых социально-бытовых условий государственным служащим.
Конечный результат: обеспечение функционирования Здания, создание необходимых трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.

1. Құны :   253521 мың теңге (екі жүз елу үш миллион бес жүз жиырма бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Тransport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын республикалық меншікке берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1202  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Тransport tower" әкімшілік-технологиялық кешенінің (бұдан әрі - Ғимарат) жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілер үшін қажетті еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Ғимаратқа техникалық және шаруашылық қызмет көрсету, санитарлық өңдеу, суықпен-жылумен, ыстық және суық сумен қамтамасыз ету жүйесінің профилактикалық жұмыстарын жүргізу, үкіметтік байланыс кабелін жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
"Тrans-
port
tower"
әкімші-
лік-тех-
ноло-
гиялық
кешені
ғима-
ратын
ұстау
Ауданы 32294 шаршы
метр Ғимаратты, соның
ішінде: электртехника
жабдығына, инженерлік
желілер мен коммуни-
кацияларға, тартып-
шығарып желдету жүйе-
сіне, өрт қауіпсізді-
гіне, өрт белгісін
беру және түтінді
жою жүйесіне, лифт-
тердің жұмысына,
сыртқы және ішкі
желілері бар автомат-
тандырылған телефон
станциясына техника-
лық қызмет көрсету
және жөндеу. Сыртқы
инженерлік желілерге
қызмет көрсету. Суық-
пен-жылумен, ыстық
және суық сумен қам-
тамасыз ету жүйесінің
профилактикалық
жұмыстарын жүргізу -
2, 3 тоқсан. Ғимараттың
ішкі үй-жайларын және
қасбетін, сондай-ақ
оған жапсарлас
аумақты таза ұстау.
Ғимаратты санитарлық
өңдеу.
Көгалдандыру және
абаттандыру.
Үкіметтік байланыс
кабелін жүргізу.
Терезелерді және
витраждарды жуу.
Ғимараттың, кіргізу
жүйелерінің, бейнеба-
қылау, мәжіліс залын-
да дыбысты күшейту
жүйелерінің қалыпты
жұмыс істеуін қамта-
масыз ету үшін қажет-
ті басқа да жұмыстар.
Көрсетілген жүйелерді
қосалқы бөлшектермен
және шығыс материал-
дарымен қамтамасыз
ету.
Ғимаратты күтіп ұстау
жөніндегі жабдықтаушы
функцияларын орындау,
ғимаратқа шаруашылық
қызметтің көрсетілуін
қамтамасыз ету,
ғимаратты сақтандыру.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Көлік
және ком-
муникация
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Мемлекеттік қызметтерді пайдаланушылар: мемлекеттік қызметшілер.
Тікелей нәтижесі: ауданы 32294 ш.м. "Тransport tower" ғимараттың күтіп ұстау, ғимараттың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету: мемлекеттік қызметшілер үшін қажетті әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасау мақсатында ғимаратқа профилактикалық, жөндеу жұмыстарын, инженерлік, санитарлық жұмыстарды, көгалдандыру мен абаттандыруды уақтылы жүргізу.
Соңғы нәтижесі: Ғимараттың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдай жасау.

Финансово-экономический результат: средние затраты на 1 кв м составят 7850 тенге.
Своевременность: в течение года.
Качество: в соответствии с техническими нормами.

Қаржы-экономикалық тиімділігі: 1 шаршы метрге жұмсалатын орташа шығын 7850 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: техникалық нормаларға сәйкес.