Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства обороны Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 90
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года N 357-I "О бюджетной системе" и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II "О республиканском бюджете на 2002 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства обороны Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-19.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 21 мая 2002 г. N 90a ; от 27 мая 2002 г. N 90б ; от 6 июня 2002 г. N 90в .
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 200
"Обеспечение жильем военнослужащих"
на 2002 год
1. Стоимость
300 000 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года N 2108-ХII  Z931500_  "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. ст. 16, 25, 28; Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года  Z970094_  "О  жилищных отношениях" ст. ст. 3, 11, 13, 17; Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года N 1901-ХII  Z934000_ "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" ст. 12.
3. Источник финансирования бюджетной программы Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Реализация жилищной политики в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить отдельные категории военнослужащих Министерства обороны Республики Казахстан служебным жильем.
Создать эффективную и рыночно адаптированную систему обеспечения жильем военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан на основе использования механизмов ипотечного кредитования, строй сбережений, долгосрочной аренды и кооперативного строительства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- !  программ  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-!            !     программы      !          !
!     !раммы!            !                    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 23 қаңтар N 90
"Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi N 357-I  Заңын iске асыру мақсатында және "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1-19-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекiтiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.05.21. N 90a  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.05.27. N 90б  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 06 маусымдағы N 90в  қаулысымен .
2. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз
ету" жөнiндегi 200 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
300 000 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуiрдегi N 2108-ХII  Заңының 16, 25, 28-баптары; "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi  Заңының 3, 11, 13, 17-баптары; "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы  Заңының 12-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзі
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiндегi тұрғын үй саясатын iске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери қызметшілері жекелеген санаттарын қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Ипотекалық несие, салымдар құрылымы, ұзақ мерзімді несие және кооперативтік құрылыс механизмдерін пайдалану негізінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері тұрғын үймен қамтамасыз етудің тиімді және нарыққа бейімделген жүйесін жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!       Бағдарламаны (шағын      ! Іске  !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!       бағдарламаны) іске       ! асыру ! орын.
N !лама!дар. !бағдарла.!         асыру жөніндегі        !мерзімі! даушы.
!коды!лама !ма) атауы!             шаралар            !       !  лар
!    !коды !         !                                !       !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                   6        7
___________________________________________________________________________

200    000  Обеспечение  1. Проведение         В течение  Министерство
жильем       систематического      года       обороны
военнослу-   мониторинга информа-             Республики
жащих        ции о количестве                 Казахстан
военнослужащих,
имеющих право на
жилье в соответствии
с Законом Республики
Казахстан  Z934000_
"О статусе и
социальной защите
военнослужащих и
членов их семей".
2. Проведение         1-3 квартал
конкурса по закупу    2002 года
жилья.
3. Заключения         1-3 квартал
договоров с постав-   2002 года
щиками
4. Контроль за        1-3 квартал
выполнением обязате-  2002 года
льств со стороны
поставщика с состав-
лением акта приема
передачи жилья
(квартир).
Закрепление приобре-
тенного жилья в
качестве служебного
фонда Министерства
обороны Республики
Казахстан. Уведом-
ление соответствую-
щих жилищных
комиссий для расп-
ределения жилья
(квартир) среди
военнослужащих и
служащих Вооруженных
Сил Республики
Казахстан.
5. Выделение          В течение
военнослужащим и      года
служащим квартир
согласно распреде-
лению жилищных
комиссий на местах.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Обеспечение нуждающихся в жилье военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан по гарнизонам и городам Астана и Алматы: в разрезе данной программы выделенный лимит денежных средств позволит сократить численность военнослужащих, нуждающихся в жилье на 4 %.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 007
"Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием" на 2002 год
1. Стоимость
292 400 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года N 2108-ХII Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. 24; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года Z990389_ "Об образовании" ст. 16; Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года  U000334_ "Военная доктрина Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Совершенствование системы военного образования и подготовки военных кадров, с целью внедрения в Вооруженных Силах Республики Казахстан военного профессионализма и качественной подготовки войск.

200   000  Әскери    1. "Әскери қызметшілер мен     Бір жыл  Қазақстан
қызметші. олардың отбасы мүшелерінің     ішінде   Республика.
лерді     мәртебесі және оларды әлеумет.          сының
тұрғын    тік қорғау туралы" Қазақстан            Қорғаныс
үймен     Республикасының Заңына сәйкес           министрлігі
қамтама.  тұрғын үйге құқығы бар әскери
сыз ету   қызметшілер мен қызметкерлер
саны туралы ақпараттың жүйелік
мониторингін жүргізу.
2. Тұрғын үй сатып алу жөнін.   2002
дегі конкурсты өткізу.         жылдың
1-3
тоқсаны
3. Жеткізіп берушілермен шарт   2002
жасасу.                        жылдың
1-3
тоқсаны
4. Тұрғын үйді (пәтерді) қа.    2002
былдау-тапсыру актісін толтыра жылдың
отырып, жеткізіп беруші тара.   1-3
пынан міндеттемелердің орын.   тоқсаны
далуын бақылау. Сатып алынған
тұрғын үйді Қазақстан
Республикасы Қорғаныс министр.
лігі қорының қызметтік тұрғын
үйі ретінде бекіту. Тиісті
тұрғын үй комиссиясының тұрғын
үйді (пәтерді) Қазақстан
Республикасы Қарулы Күштерінің
әскери қызметшілері мен
қызметкерлері арасында бөлу
үшін хабарламасы.
5. Тұрғын үй комиссиясының     Бір жыл
жергілікті жерлердегі бөлуіне   ішінде
сәйкес әскери қызметшілер
мен қызметкерлерге пәтер бөлу.
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: Астана және Алматы гарнизондары мен қалалары бойынша Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің тұрғын үйді қажет ететін әскери қызметшілерін қамтамасыз ету: осы бағдарламаның қиындысында бөлінген ақшалай қаражат лимиті тұрғын үйді қажет ететін әскери қызметшілер санын 4%-ке қысқартуға мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
2-қосымша
ЕСКЕРТУ. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Орта кәсiптiк бiлiмді мамандарды даярлау" жөнiндегi
007 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
292 400 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
"Қазақстан Республикасының қорғанысы мен Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуiрдегi N 2108-ХII  Заңы , 24-бап;
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы , 16-тармақ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасы туралы" 2000 жылғы 10 ақпандағы  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне әскери кәсiпқойлық пен әскерлердiң сапалы даярлығын ендiру мақсатында әскери бiлiм жүйесi мен әскери кадрлар даярлауды жетiлдiру.

5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить качественную подготовку сержантов-профессионалов, составляющие основу младшего командного состава.
Получение сержантами-профессионалами подготовки в объеме руководства подразделениями, предназначенными для выполнения специальных задач, а также работы в штабах на уровне батальон - полк дивизия - корпус - вид Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Обучить уланов с 5 по 11 классы по учебным планам и программам общеобразовательного специализированного среднего учебного заведения, а также по дополнительным планам и программам военно-прикладного и других направлений обучения.
Углубить обучение уланов основам военного дела, военно-технических специальностей, усиленная физическая подготовка и военно-профессиональная ориентация.
Обеспечить высокий уровень физической и функциональной подготовки личного состава в Вооруженных Силах.
Повысить уровень требований к специальной и физической подготовке курсантов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
____________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- !  программ  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !     программы      !          !
!     !раммы!   рамм)    !   (подпрограммы)   !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
007         Подготовка                                   Министерство
специалистов                                  обороны
со средним                                    Республики
проф.образо-                                  Казахстан
ванием
034  Учреждения    1. Проведение        1 квартал
среднего      полевого выхода      2002 года
профессиона-  кадетов 3 курса
льного        согласно учебным
образования   планам и программам
(стрельбы, метание
гранат, вождение
БМП, автомобилей)
2. Совершенствование 1 квартал
Кадетский     учебно-материальной  2002 года
корпус        базы
Министерства
обороны       3. Проведение
Республики    полевого выхода      2 квартал
Казахстан     кадетов 3 курса      2002 года
согласно учебным
планам и программам
(стрельбы, метание
гранат, вождение
БМП, автомобилей)
4. Проведение        2 квартал
полевого выхода      2002 года
кадетов 1,3 курсов
согласно учебным
планам и программам
(стрельбы, метание
гранат, вождение
БМП, автомобилей)
5.Совершенствование  2 квартал
учебно-материальной  2002 года
базы
6.Проведение         3 квартал
полевого выхода      2002 года
кадетов 2 курса
согласно учебным
планам и программам
(стрельбы, метание
гранат,вождение
БМП, автомобилей)
7.Организация        3 квартал
вступительных        2002 года
экзаменов (набор
кадетов)
8.Организация        3 квартал
выпуска кадетов      2002 года
9.Совершенствование  3 квартал
учебно-материальной  2002 года
базы
034     Учреждения
среднего
профессиона-  1.Проведение учебно- 1 квартал
льного        методических сборов  2002 года
образования.  с преподавателями
Республикан-  2.Плановые занятия   1 квартал
ская школа    по общеобразовате-   2002 года
"Жас Улан"    льным предметам
3.Проведение         2 квартал
экзаменационной      2002 года
сессии
4.Проведение         2 квартал
государственных      2002 года
экзаменов
5.Организация        3 квартал
выпуска уланов       2002 года
6.Организация        3 квартал
вступительных        2002 года
экзаменов (набор
уланов)
7.Создание учебно-   3 квартал
материальной базы    2002 года
8.Закупка учебной    3 квартал
и учебно-методи-     2002 года
ческой литературы
9.Централизованная   4 квартал
поставка вооружения, 2002 года
техники и учебного
оборудования
034   Учреждения    1.Проведение зимней  1 квартал
среднего      экзаменационной      2002 года
профессио-    сессии 2001-2002
нального      учебного года.
образования.
Военный       2.Проведение         1 квартал
колледж       каникулярного        2002 года
спорта        отпуска курсантов
3.Участие курсантов  1 квартал
в соревнованиях на   2002 года
республиканском и
международном
уровнях
4.Совершенствование  1 квартал
учебно-методической  2002 года
и спортивной базы
колледжа.
5.Организация        1 квартал
экзаменационной      2002 года
сессии
6.Участие курсантов  2 квартал
в соревнованиях на   2002 года
республиканском и
международном
уровнях
7.Совершенствование  2 квартал
учебно-методической  2002 года
и спортивной базы
колледжа
8.В соответствии     2 квартал
с учебными планами   2002 года
и программами
проведение войсковой
стажировки курсантов
9. Участие курсантов 3 квартал
в соревнованиях на   2002 года
республиканском и
международном
уровнях
10.Совершенствование 3 квартал
учебно-методической  2002 года
и спортивной базы
колледжа
11.Проведение        4 квартал
экзаменационной      2002 года
сессии на 1 курсе

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Кiшi командалық құрамның негiзiн құрайтын кәсiпқой сержанттардың сапалы даярлығын қамтамасыз ету.
Арнайы тапсырмаларды, сондай-ақ батальон - полк дивизия - корпус - Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi түрi деңгейiнде штабтарда жұмыс орындауға арналған бөлiмшелердi басқару көлемiндегi кәсiпқой сержанттардың даярлығына қол жеткiзу.
Жалпы бiлiмдiк мамандандырылған орта оқу орындарының оқу жоспарлары мен бағдарламалары бойынша, сондай-ақ әскери қолданбалы және басқа да оқу бағыттарының қосымша жоспарлары мен бағдарламалары бойынша 5-ден 11-ге дейiнгi сынып ұландарын оқытуды жүзеге асыру.
Ұландарға әскери iс, әскери-техникалық мамандықтар негiздерiн тереңдетiп оқыту, күшейтiлген дене даярлығы мен әскери-кәсiптiк бағдар беру.
Қарулы Күштерде жеке құрамның дене және функционалдық даярлығының жоғары деңгейде болуын қамтамасыз ету.
Курсанттардың арнайы және дене дайындығына талаптарының деңгейiн көтеру.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!       Бағдарламаны (шағын     ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!       бағдарламаны) іске      ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!         асыру жөніндегі       !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!             шаралар           !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                  6        7
___________________________________________________________________________
Орта кәсіп.                                       Қазақстан
007       тік білім.                                        Республи.
ді маман.                                         касының
дарды                                             Қорғаныс
даярлау                                           министрлігі
1             Орта кәсіп. 1. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
034  тік білім   дарламаларына (атыс, граната жылдың
мекемелері  лақтыру, БМП, автомобильдер    1-
жүргiзу) сәйкес 3-курс       тоқсаны
кадеттерiнiң дала жаттығу.
ларын өткiзу
Қазақстан   2. Оқу-материалдық базаны     2002
Республика. жетiлдiру                    жылдың
сы                                         1-
Қорғаныс                                 тоқсаны
министрлі.  3. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
гінің       дарламаларына (атыс, грана.  жылдың
Кадет       та лақтыру, БМП, автомобиль.   2-
корпусы     дер жүргiзу) сәйкес 3-курс   тоқсаны
кадеттерiнiң дала жаттығу.
ларын өткiзу
4. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
дарламаларына (атыс, грана.  жылдың
та лақтыру БМП, автомобиль.    2-
дер жүргiзу) сәйкес          тоқсаны
1, 3-курс кадеттерiнiң дала
жаттығуларын өткiзу
5. Оқу-материалдық базаны     2002
жетiлдiру                    жылдың
2-
тоқсаны
6. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
дарламаларына (атыс, грана.  жылдың
та лақтыру БМП, автомобиль.    3-
дер жүргiзу) сәйкес          тоқсаны
2-курс кадеттерiнiң дала
жаттығуларын өткiзу
7. Қабылдау емтихандарын      2002
(кадеттер қабылдауды)        жылдың
ұйымдастыру                    3-
тоқсаны
8. Кадеттердiң оқу бiтiруiн   2002
ұйымдастыру                  жылдың
3-
тоқсаны
9. Оқу-материалдық базаны     2002
жетiлдiру                    жылдың
3-
тоқсаны
034  Орта кәсіп.
тік білім
мекемелері
"Жас ұлан"  1. Оқытушылармен оқу-әдiс.    2002
республика. темелiк жиындар өткiзу       жылдың
лық мектебі                                1-
тоқсаны
2. Жалпыбiлiмдiк пәндер       2002
бойынша жоспарлы сабақтар    жылдың
1-
тоқсаны
3. Емтихандық сессия өткiзу   2002
жылдың
2-
тоқсаны
4. Мемлекеттiк емтихандар     2002
өткiзу                       жылдың
2-
тоқсаны
5. Ұландардың оқу бiтiруiн    2002
ұйымдастыру                  жылдың
3-
тоқсаны
6. Қабылдау емтихандарын      2002
(ұландар қабылдауды)         жылдың
ұйымдастыру                    3-
тоқсаны
7. Оқу-материалдық база құру  2002
жылдың
3-
тоқсаны
8. Оқу және оқу-әдiстемелiк   2002
әдебиет сатып алу            жылдың
3-
тоқсаны
9. Қару-жарақ, техника және   2002
оқу құрал-жабдығын орталық.  жылдың
тандырылған түрде жеткiзу      4-
тоқсаны
10. Заттай мүлік үлестерін,
дәрі-дәрмектер мен медициналық   жыл
мақсаттағы басқа да құралдарды,  бойы
шаруашылық, кеңсе және тауардың
бір бiрлiгi үшiн құны 40 ең төменгі
есептiк көрсеткiштен аспайтын басқа
да тауарларды сатып алу
11. Ғимараттарды жылыту үшiн      жыл
отын қосалқы бөлшектер сатып алу  бойы

12.Совершенствование 4 квартал
учебно-методической  2002 года
и спортивной базы
колледжа
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
1) Кадетский корпус Министерства обороны Республики Казахстан
Обеспечение потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан младшим
командным составом - сержантами-профессионалами.
2) Республиканская школа "Жас Улан"
Направление выпускников для дальнейшего обучения в военно-учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан и в военно-учебные заведения других министерств и ведомств в порядке, установленном правилами приема.
3) Военный колледж спорта Министерства обороны Республики Казахстан
Обеспечение потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан квалифицированными специалистами.
Плановая численность обучающихся всего - 847 человека в том числе: Республиканская школа "Жас-Улан" - 450; Кадетский корпус - 382; Военный колледж спорта - 15.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 009
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях"
на 2002 год
1. Стоимость
964 400 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1992 N 2108-XII года  Z931500_
"Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. 24;
Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I  Z990389_   "Об
образовании" ст. 17;
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года  U000334_
"Военная доктрина Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Подготовка кадров в высших военно-учебных заведениях для Вооруженных Сил Республики Казахстан и развитие системы военного образования.
5. Задачи бюджетной программы
Подготовить выпуск военных специалистов с высшим военным образованием и произвести комплекс организационных мероприятий по созданию Национальной военной академии, Военно-инженерного института радиоэлектроники и связи, Высшего военно-морского училища.
Создать необходимую материально-техническую базу вновь создаваемых
военно-учебных заведений и обеспечить надлежащее содержание
образовательных учреждений Министерства обороны.
Подготовить научно-педагогические кадры, повысить квалификацию
профессорско-преподавательского состава военно-учебных заведений.
Обеспечить необходимый, требованиям стандарта о военном образовании,
уровень подготовки специалистов военного управления оперативно-
тактического звена.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- !  программ  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !     программы      !          !
!     !раммы!   рамм)    !   (подпрограммы)   !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
009        Подготовка
кадров высших
учебных заве-
дений
034  Учреждения    1.Проведение         1, 2       Министерство
высшего       экзаменационных      кварталы   обороны
образования   сессий 2001-2002     2002 года  Республики
учебного года в                 Казахстан
высших военно-
учебных заведениях.
2.Проведение         в течение
полевых выходов      2002 года
курсантов согласно
учебным планам и
программам (практи-
ческих занятий на
учебном центре -
на каждом курсе
по пять дней)
в высших военно-
учебных заведениях
3.Проведение         1 квартал
войсковой стажи-     2002 года
ровки слушателей,
курсантов по
специальностям
согласно учебным
планам и программам
в высших военно-
учебных заведениях
4.Организация        1 квартал
проведения перевода  2002 года
техники на весенне-
летнюю эксплуатацию
в высших военно-
учебных заведениях
5.Организация        1 квартал
экзаменационной      2002 года
сессии на выпускных
курсах в высших
военно-учебных
заведениях
6.Проведение         2 квартал
полевого выхода в    2002 года
горный учебный
центр согласно
учебным планам

12.4 компьютер сатып алу         жыл
бойы
13. Өрт күзетi дабыл қаққышын    жыл
орнату                       бойы
14. Байланыс қызметiне және     жыл
оқушыларды каникулға шығу       бойы
демалысы орындарына тасымалдау
жөнiндегi көлiктiк қызметтерге
ақы төлеу
15. Оқу кабинеттерін, көрнекi    жыл
үгіт±құралдарын, тестiлеудi      бойы
безендендiру, бланкілiк және
полиграфия өнiмдерiн дайындау
жөнiндегі қызмет көрсетулерге
ақы төлеу
16. Мәдени-ағарту іс-шараларын  жыл
ұйымдастыру                     бойы
17. Оқушыларды тамақтандыруға   жыл
байланысты қызмет көрсетулердi  бойы
ұйымдастыру
18. Жабдықтарды жөндеу және    жыл
оларға сервистiк қызмет        бойы
көрсету
19. Ғимаратты дезинфекциялау   жыл
жөнiндегi қызмет көрсетулерге  бойы
ақы төлеу
20. Мерзiмдi басылымдарға жазылу  жыл
бойы
21. Негiзгi құралдарды (тұрғын үй) жыл
сатып алу                         бойы
034  Орта кәсіп. 1. 2001-2002 оқу жылының      2002
тік білімді қысқы емтихандық сессиясын   жылдың
мамандарды  өткiзу                         1-
даярлау                                  тоқсаны
Әскери      2. Курсанттардың каникулдық   2002
спорт       демалысын өткiзу             жылдың
колледжі                                   1-
тоқсаны
3. Курсанттардың республика.  2002
лық және халықаралық деңгей. жылдың
дегi жарыстарға қатысуы        1-
тоқсаны
4. Колледждiң оқу-әдiстеме.   2002
лiк және спорттық базасын    жылдың
жетілдiру                      1-
тоқсаны
5. Емтихандық сессияны        2002
ұйымдастыру                  жылдың
1-
тоқсаны
6. Курсанттардың республика.  2002
лық және халықаралық деңгей. жылдың
дегi жарыстарға қатысу         2-
тоқсаны
7. Колледждiң оқу-әдiстеме.   2002
лiк және спорттық базасын    жылдың
жетілдiру                      2-
тоқсаны
8. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
дарламаларына сәйкес         жылдың
курсанттардың әскери тағлым.   3-
дамасын өткізу               тоқсаны
9. Курсанттардың республи.    2002
калық және халықаралық дең.  жылдың
гейдегі жарыстарға қатысуы     3-
тоқсаны
10. Колледждің оқу-әдістеме.  2002
лік және спорттық базасын    жылдың
жетілдіру                      3-
тоқсаны
11. 1-курста емтихандық       2002
сессия өткізу                жылдың
4-
тоқсаны
12. Колледждің оқу-әдістеме.  2002
лік және спорттық базасын    жылдың
жетілдіру                      4-
тоқсаны
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетін нәтижелер:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Кадет корпусы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қажеттiлiгiн кiшi командалық құрам - кәсiпқой сержанттармен қамтамасыз ету.
2) "Жас Ұлан" Республикалық мектебi
Оқу бiтiрушiлердi ары қарай оқыту үшiн Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындарына және басқа министрлiктер мен ведомстволардың әскери оқу орындарына қабылдау ережелерiмен белгiленген тәртiпте жiберу.
3) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Әскери спорт колледжi
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қажеттiлiгiн бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
Барлық жоспарлы оқушылардың саны - 847 адам оның iшiнде:
"Жас Ұлан" Республикалық мектебi - 450;
Кадет корпусы - 382;
Әскери спорт колледжi - 15.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
3-қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
----------------------------------------------
2002 жылға "Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау" жөнiндегі
009 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
964 400 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi
"Қазақстан Республикасының қорғанысы мен Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 22 желтоқсандағы N 2108-ХII  Заңы , 24-бап;
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-I  Заңы , 17-бап;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасы туралы" 2000 жылғы 10 ақпандағы  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн жоғары әскери оқу орындарында кадрлар даярлау және әскери бiлiм жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Ұлттық әскери академия, Радиоэлектроника және байланыс әскери-инженерлiк институтын, Жоғары әскери-теңiз училищесiн құру жөнiндегi ұйымдастырушылық iс-шаралар кешенiн жүзеге асыра отырып жоғары бiлiмдi әскери мамандар даярлау.
Жаңадан құрылып жатқан әскери оқу орындарының материалдық-техникалық базасын құру және Қорғаныс министрлiгi бiлiм мекемелерiне жататын үлестi қамтамасыз ету.
Ғылыми-педагогикалық кадрлар даярлау, профессорлық-оқытушы құрамдардың бiлiктiлiгiн арттыру.
Әскери бiлiм туралы стандарт талаптарына қажеттi жедел-тактикалық звеноның әскери басқарма мамандарын даярлау деңгейiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
009       Жоғары оқу
орындары.
ның кадр.
ларын
даярлау
034  Жоғары      1. Жоғары оқу орындарында     2002    Қазақстан
білім       2001-2002 оқу жылының        жылдың   Республика.
мекемесі    емтихандық сессиясын өткiзу   1, 2-   сының
тоқсаны  Қорғаныс
министрлігі
2. Оқу жоспарлары мен бағ.
дарламаларына сәйкес          2002
курсанттардың дала жаттығу.   жыл
ларын (жаттығу орталығындағы ішінде
практикалық сабақтарды әр
курста бес күннен) өткiзу
3. Жоғары әскери оқу орында.  2002
рының оқу жоспарларымен      жылдың
бағдарламаларына сәйкес        1-
мамандықтар бойынша тыңдау.  тоқсаны
шылардың, курсанттардың
әскери тағлымдамасын өткiзу
4. Жоғары әскери оқу орында.  2002
рында техниканы көктемгi-    жылдың
жазғы пайдалануға ауыстыру.    1-
дың жүргiзiлуін ұйымдастыру  тоқсаны
5. Жоғары әскери оқу орын.    2002
дарында бiтiрушi курстарда   жылдың
емтихандық сессияның өткiзi.   1-
луiн ұйымдастыру             тоқсаны
6. Оқу жоспарлары мен бағ.    2002
дарламаларына сәйкес         жылдың
таудағы жаттығу орталығында    2-
дала жаттығуларын өткiзу     тоқсаны

и программам (2-4
курсы)
7.Проведение         2 квартал
практических         2002 года
занятий по выпол-
нению прыжков с
парашютом
8.Работа государ-    2 квартал
ственной аттеста-    2002 года
ционной комиссии
по проведению
государственных
экзаменов в высших
военно-учебных
заведениях
9.Организация        2 квартал
проведения выпуска   2002 года
курсантов высших
военно-учебных
заведений.
10.Организация       2 квартал
ремонтной практики   2002 года
по специальности
"командная такти-
ческая инженерных
войск" согласно
учебным планам
и программам.
11.Проведение        3 квартал
взводных, ротных     2002 года
тактических учений
с боевой стрельбой
12.Организация       3 квартал
вступительных        2002 года
экзаменов (набор
курсантов).
Проведение
тестирования
совместно с Мини-
стерством образо-
вания Республики
Казахстан
13.Проведение        3 квартал
общевойсковой        2002 года
подготовки курсан-
тов 1 курса
14.Проведение        4 квартал
войсковой стажи-     2002 года
ровки слушателей
согласно учебным
планам и программам
15.Организация       4 квартал
ремонтной практики   2002 года
по специальности
"артиллерийское
вооружение"
согласно учебным
планам и
программам, 4 курс
16.Проведение        4 квартал
войсковой стажи-     2002 года
ровки курсантов
по специальности
"командная
тактическая войск
связи"
17.Организовать      1 квартал
проведение работ     2002 года
по утверждению
штата, Устава
ВИИРЭиС и регист-
рация в Министер-
стве юстиции
Республики Казах-
стан, как государ-
ственного учреж-
дения.
18.Проведение        1 квартал
войсковой стажи-     2002 года
ровки курсантов
5-го курса в
частях Сил
воздушной обороны.
19.Проведение        конец 1
преддипломной        квартала-
практики курсантов   начало 2
5-го курса высших    квартала
военно-учебных       2002 года
заведений.
20.Организационные   2 квартал
мероприятия по       2002 года
открытию лицензии
на преподаватель-
скую деятельность
ВИИРЭиС
21.Организация       2 квартал
работ по открытию    2002 года
лицензии на хранение
парка наркотических
веществ в медицинском
пункте ВИИРЭиС
22.Проведение        2 квартал
мероприятий по       2002 года
закупке специального
оборудования ВИИРЭиС
23.Проведение        2 квартал
войсковой стажировки 2002 года
курсантов 3-4 курсов
согласно учебным
планам и программам
24.Осуществление     2-3 квартал
передислокации       2002 года
ВИИРЭиС в новое
здание
25.Организация       3 квартал
проведения конкурса  2002 года
по закупке учебной
литературы
26.Проведение
каникулярного
отпуска курсантов
27.Проведение        1 квартал
сборов,конференции   2002 года
с преподавательским,
летным и инженерно-
техническим составами
28.Организация       2-3 кварталы
летной подготовки    2002 года
курсантов-летчиков
согласно учебным
планам и программам.
29.Организация       2 квартал
летной подготовки    2002 года
курсантов-штурманов,
проведение войсковой
стажировки курсантов-
офицеров боевого
управления.
30.Проведение        2 квартал
войсковой стажировки 2002 года
курсантов инженерно-
технических
специальностей.
31.Совершенствование 1-4 кварталы
учебно-материальной  2002 года
базы Актюбинского
высшего авиационного
училища.
32.Летная подготовка 3 квартал
летчиков-инструкто-  2002 года
ров.
33.Приобретение      1 квартал
военно-морского      2002 года
оборудования для
функционирования
высшего военно-
морского училища.
34.Оснащение         1 квартал
оборудованием        2002 года
учебно-тренировочной
станции по легководо-
лазной подготовке
для функционирования
высшего военно-
морского училища.
35.Оснащение обору-  1 квартал
дованием учебно-     2002 года
тренировочной станции
по борьбе за живучесть
для функционирования
высшего военно-
морского училища.
36.Оплата услуг      1 квартал
за стоянку кораблей  2002 года
в морском порту.
37.Приобретение      2 квартал
военно-морского      2002 года
оборудования для
функционирования
высшего военно-
морского училища.
38.Оснащение         2 квартал
оборудованием        2002 года
учебно-тренировочной
станции по легководо-
лазной подготовке
высшего военно-
морского училища.
39.Оснащение         2 квартал
оборудованием        2002 года
учебно-тренировочной
станции по борьбе
за живучесть высшего
военно-морского
училища.
40.Оплата услуг за   2 квартал
стоянку кораблей в   2002 года
морском порту.
41.Организация       3 квартал
вступительных        2002 года
экзаменов
(набор курсантов-
матросов).
42.Приобретение      3 квартал
военно-морского      2002 года
оборудования по
функционированию
училища.
43.Оплата услуг      3 квартал
за стоянку кораблей  2002 года
в морском порту.
44.Оснащение         3 квартал
оборудованием        2002 года
учебно-тренировочной
станции по легководо-
лазной подготовке.
45.Оснащение         3 квартал
оборудованием        2002 года
учебно-тренировочной
станции по борьбе
за живучесть.
46.Организация       4 квартал
выпуска курсантов-   2002 года
матросов.
47.Оплата услуг      4 квартал
за стоянку кораблей  2002 года
в морском порту

(2-4 курстар)
7. Парашютпен секiру орын.    2002
далатын практикалық сабақ.   жылдың
тардың өткiзiлуiн              2-
ұйымдастыру                  тоқсаны
8. Жоғары әскери оқу          2002
орындарында мемлекеттiк      жылғы
емтихандар өткiзу жөнiн.       2-
дегi мемлекеттiк аттеста.    тоқсаны
циялық комиссияның жұмысы
9. Жоғары әскери оқу         2002
орындарында курсанттардың   жылдың
оқу бiтiруiн ұйымдастыру      2-
тоқсаны
10. Оқу жоспарлары мен
бағдарламаларына сәйкес       2002
"Инженерлiк әскерлердiң      жылдың
командалық тактикалық"         2-
мамандығы бойынша жөндеу     тоқсаны
практикасын ұйымдастыру
11. Ұрыс атысы орындалатын    2002
взводтық, роталық, тактика.  жылдың
лық жаттығуларды өткiзу        3-
тоқсаны
12. Қабылдау емтихандарын     2002
(курсанттар қабылдауды)      жылдың
ұйымдастыру. Қазақстан         3-
Республикасының Бiлiм        тоқсаны
министрлiгiмен бiрлесiп
тест өткiзу
13. I-курс курсанттарының     2002
жалпыәскери дайындығын       жылдың
жүргiзу                        3-
тоқсаны
14. Оқу жоспарлары мен        2002
бағдарламаларына сәйкес      жылдың
тыңдаушылардың әскери          4-
тағлымдамасын өткiзу         тоқсаны
15. Оқу жоспарлары мен        2002
бағдарламаларына сәйкес      жылдың
"Артиллериялық қару-жарақ"     4-
мамандығы бойынша жөндеу     тоқсаны
практикасын ұйымдастыру,
4-курс
16. "Байланыс әскерлерi.      2002
нің командалық тактикалық"   жылдың
мамандығы бойынша              4-
курсанттардың әскери         тоқсаны
тағлымдамасын өткiзу
17. РЭжБӘИИ штатын,           2002
Жарғысын бекiту жөнiндегi    жылдың
жұмыстарды ұйымдастыру         1-
және мемлекеттiк мекеме      тоқсаны
ретiнде ҚР Әдiлет
министрлiгiнде тiркеу
18. Әуе қорғанысы күштерiнің  2002
бөлiмдерінде 5-курс курсант. жылдың
тарының әскери тағлымдамасын   1-
өткiзу                       тоқсаны
19. 5-курс курсанттарының     2002
диплом алдындағы практикасын жылдың
өткiзу                        1-тоқ.
санның
соңы 2-
тоқсан.
ның басы
20. РЭжБӘИИ оқытушылық        2002
қызметiне лицензия ашу       жылдың
жөнiндегi ұйымдастырушылық     2-
iс-шаралар                   тоқсаны
21. РЭжБӘИИ медициналық       2002
пунктiнде есiрткi заттары.   жылдың
ның паркiн сақтауға лицензия   2-
ашу жөнiндегi жұмыстарды     тоқсаны
ұйымдастыру
22. РЭжБӘИИ арнайы құрал-     2002
жабдығын сатып алу жөнiндегi жылдың
iс-шараларды жүргiзу           2-
тоқсаны
23. Оқу жоспарлары мен        2002
бағдарламаларына сәйкес      жылдың
3, 4-курс курсанттарының       2-
әскери тағлымдамасын         тоқсаны
өткiзу
24. РЭжБӘИИ жаңа ғимаратқа    2002
қоныс тебуiн жүзеге асыру    жылдың
2-3
тоқсаны
25. Оқу әдебиетiн сатып алу   2002
бойынша конкурстың өткiзiлу. жылдың
iн ұйымдастыру                 3-
тоқсаны
26. Курсанттардың каникуляр.
лық демалысын өткiзу
27. Оқытушы, ұшқыштық және    2002
инженерлiк-техникалық        жылдың
құрамдармен жиындар,           1-
конференциялар өткiзу        тоқсаны
28. Оқу жоспарлары мен        2002
бағдарламаларына сәйкес      жылдың
ұшқыш-курсанттардың ұшу       2-3
дайындығын ұйымдастыру       тоқсаны
29. Штурман курсанттардың
ұшу дайындығын ұйымдастыру    2002
жауынгерлiк басқарма         жылдың
курсант-офицерлерiнiң          2-
әскери тағлымдамасын өткiзу  тоқсаны
30. Инженерлiк-техникалық     2002
мамандық курсанттарының      жылдың
әскери тағлымдамасын өткiзу    2-
тоқсаны
31. Ақтөбе жоғары авиация.    2002
лық училищесiнiң оқу-        жылдың
материалдық базасын           1-4
жетiлдiру                    тоқсаны
32. Ұшқыш-нұсқаушылардың      2002
ұшу дайындығы                жылдың
3-
тоқсаны
33. Жоғары әскери теңiз       2002
училищесiнiң қызмет етуi     жылдың
үшiн әскери-теңiз құрал-       1-
жабдығын алу                 тоқсаны
34. Жоғары әскери теңiз
училищесiнің қызмет етуi      2002
жеңіл сүңгу дайындығы        жылдың
бойынша оқу-жаттығу            1-
станциясының құрал-жабдығы.  тоқсаны
мен жабдықтау
35. Жоғары әскери теңiз       2002
училищесiнiң қызмет етуi     жылдың
үшiн өмiршеңдiк үшін күрес     1-
жөнiндегi оқу-жаттығу құрал. тоқсаны
дарымен жабдықтау
36. Кемелердiң теңiз портын.  2002
дағы тұрағы үшiн ақы төлеу   жылдың
1-
тоқсаны
37. Жоғары әскери теңiз       2002
училищесiнiң қызмет етуi     жылдың
үшін әскери-теңіз құрал-       2-
жабдығын алу                 тоқсаны
38. Жоғары әскери теңiз       2002
училищесiнiң қызмет етуi     жылдың
үшін жеңіл сүңгу дайындығы     2-
бойынша оқу-жаттығу станция. тоқсаны
сының құрал-жабдығымен
жабдықтау
39. Жоғары әскери теңiз       2002
училищесiнiң өмiршеңдiгi     жылдың
үшiн күрес бойынша оқу-        2-
жаттығу құралдарымен         тоқсаны
жабдықтау
40. Кемелердiң теңiз          2002
портындағы тұрағы үшiн       жылдың
ақы төлеу                      2-
тоқсаны
41. Қабылдау емтихандарын     2002
(курсант-матростарды         жылдың
қабылдауды) ұйымдастыру        3-
тоқсаны
42. Училищенiң қызметi        2002
бойынша әскери-теңiз құрал-  жылдың
жабдығын алу                   3-
тоқсаны
43. Кемелердiң теңiз портын.  2002
дағы тұрағы үшiн ақы төлеу   жылдың
3-
тоқсаны
44. Жеңiл сүңгу дайындығы     2002
бойынша оқу-жаттығу          жылдың
станциясының құрал-жабдығы.    3-
мен жабдықтау                тоқсаны
45. Өмiршеңдiк үшiн күрес     2002
бойынша оқу-жаттығу құрал.   жылдың
дарымен жабдықтау              3-
тоқсаны
46. Курсант-матростардың      2002
оқу бiтiруiн ұйымдастыру     жылдың
4-
тоқсаны
47. Кемелердiң теңiз портын.  2002
дағы тұрағы үшiн ақы төлеу   жылдың
4-
тоқсаны
49. Жоғары оқу орындарындағы  жыл
оқу-материалдық базаны        бойы
жетілдiру
50. Оқу орындарындағы         жыл бойы
жауынгерлiк даярлықты қолдау
үшiн авто, броньды және инженерлiк
техникаға жабдықтар, қосалқы
бөлшектер сатып алу
51. Оқу орындарындағы материалдық   жыл
құндылықтардың сақталуын қамтамасыз бойы
ету мақсатында қоймаларда, қару-жарақ
бөлмелерiнде, кабинеттерде және
сыныптарда өрт-күзет дабыл қаққыштарын
қайта жабдықтау және орнату
52. Оқу орындарында тәрбие     жыл бойы
жұмыстарын өткiзу үшiн мәдени-ағарту
қорларын сахна костюмдерiмен, музыкалық
аспаптармен, теледидар, бейне, музыкалық
техникамен толықтыру үшiн сатып алу
53. 43 бiрлiк компьютер,     жыл бойы
9 бiрлiк принтер, 5 бiрлiк
көшiру-көбейту аппараттарын
сатып алу
54. Оқу процесiн қамтамасыз   жыл бойы
ету үшiн арнайы, спорттық заттар
және басқа да мүлiктi сатып алу
55. Қызметтiк үй-жайлар үшiн   жыл бойы
стендтер, оқу құралдарын,
сондай-ақ басқа да жабдықтар
мен жиhаздар дайындау және сатып алу
56. Заңнамада белгiленген    жыл бойы
тәртiппен оқу орындарындағы
тiршілiк пен оқу процесiн
қолдау үшiн оқу корпустарына,
казармалық қорға және басқа
да үй-жайларға, полигон
жабдықтарына ағымдағы және күрделi
жөндеу жүргізу
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Военная академия Вооруженных Сил Республики Казахстан
Обеспечение потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан
высококвалифицированными специалистами на 15%.
Военно-инженерный институт радиоэлектроники и связи
Начало функционирования Военно-инженерного института радиоэлектроники и связи даст возможность отказаться от услуг и от аренды помещений Академии гражданской авиации, что позволит сэкономить порядка 15 миллионов тенге в год и частично отказаться от подготовки специалистов Сил воздушной обороны ВС РК за пределами Республики Казахстан, что также даст возможность экономии бюджетных средств. Обеспечение потребности Вооруженных Сил высококвалифицированными специалистами для Сил воздушной обороны на 12%.
Актюбинское высшее военное авиационное училище
Обеспечение потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан высококвалифицированными специалистами для Сил воздушной обороны 8%.
Высшее военно-морское училище
Создание Высшего военно-морского училища, как государственного учреждения по подготовке специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан. Подготовка корабельных специалистов, матросов и старшин срочной службы в 2002 году на первоначальном этапе.
Плановая численность курсантов всего - 2019 человек в том числе: Военная академия Вооруженных Сил - 1340; Актюбинское высшее военное авиационное училище - 449; Военно-инженерный институт радиоэлектроники - 230.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 012
"Лечение военнослужащих, сотрудников
правоохранительных органов и членов их семей"
на 2002 год
1. Стоимость бюджетной программы
451,9 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 г. N 1901-XII Z934000_ "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" ст.13;
Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" ст. ст. 24, 41;
Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956
U983956_   "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан
Республики Казахстан";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000
года N 135  P000135_   "Об утверждении гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 мая 1996 года
N 577  P960577_   "О целевой комплексной программе "Иммунопрофилактика".

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң Әскери академиясы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қажеттiлiгiн жоғары бiлiктi мамандармен 15%-ке қамтамасыз ету.
Радиоэлектроника және байланыс әскери-инженерлiк институты
Радиоэлектроника және байланыс әскери-инженерлiк институтының қызмет етуiнiң басы қызмет көрсетулер мен Азаматтық авиация академиясының ғимараттарын арендаға алудан бас тартуға мүмкiндiк бередi, ал бұл жылына 15 миллиондай теңгенi үнемдеуге және ҚР ҚК Әуе қорғанысы күштерiнiң мамандарын Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде даярлаудан бас тартуға мүмкiндiк бередi, бұл да бюджеттiк қаржының үнемделуiне жол ашады. Қарулы Күштердiң мұқтажын Әуе қорғанысы күштерi үшiн жоғары бiлiктi мамандармен 12%-ке қамтамасыз ету.
Ақтөбе жоғары әскери авиациялық училищесi
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң мұқтажын Әуе қорғанысы күштерi үшiн жоғары бiлiктi мамандармен 8%-ке қамтамасыз ету.
Жоғары әскери-теңiз училищесi
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері үшiн мамандар даярлайтын мемлекеттiк мекеме ретiнде Жоғары әскери-теңiз училищесiн құру. 2002 жылы бастапқы кезеңде кеме мамандарын, матростар мен мерзiмдi қызмет старшиналарын даярлау.
Барлық жоспарлы оқушылардың саны - 2019 адам оның iшiнде:
Қарулы Күштерiнiң әскери академиясы - 1340;
Ақтөбе жоғары әскери авиациялық училищесi - 449;
Радиоэлектроника және байланыс әскери-инженерлiк институты - 230;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
4-қосымша
ЕСКЕРТУ. 4-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау
органдарының қызметкерлерi мен олардың отбасы мүшелерiн емдеу"
012 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны
451,9 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi
Қазақстан Республикасының "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы N 1901-ХII  Заңының 13-бабы.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1  Заңының 24, 41-баптары;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi iс-шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы .
"Тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135  қаулысы .
"Иммунопрофилактика" мақсатты кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 мамырдағы N 577  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Обеспечение в полном объеме медицинской помощи военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей;
повышение личной ответственности гарнизонных специалистов за состояние диагностической, профилактической и лечебной работы в закрепленных частях;
сохранение здоровья военнослужащих и членов их семей, медицинское обеспечение боевой подготовки войск.
5. Задачи бюджетной программы
Провести комплекс санитарно-гигиенических, профилактических и противоэпидемических мероприятий, направленных на предупреждение, раннюю локализацию и ликвидацию инфекционной, паразитарной и соматической заболеваемости, инвалидности.
Выполнить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
военнослужащим.
Применить на практике войскового звена, центральных учреждений
современных методов профилактики, диагностики и лечения.
Внедрить в практику санитарной службы и лабораторных подразделений
Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики
Казахстан высокоэффективные методы оценки и контроля параметров окружающей
природной среды: продовольствия, фуража, воздуха, воды и почвы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- !  программ  !     реализации     !реализации! исполнители
!рамм !прог-! (подпрог-  !     программы      !          !
!     !рамм !   рамм)    !   (подпрограммы)   !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
1   12         Лечение воен- 1.Систематический   в течение   Министерство
нослужащих,   контроль за         года        обороны
сотрудников   обеспечением гаран-             Республики
правоохрани-  тированной медицин-             Казахстан
тельных       ской помощи закреп-
органов и     ленному контингенту
членов их     2.Выездные рентген- в течение
семей         обследования воен-  года
нослужащих по частям
для выполнения
мероприятий по
предупреждению
заболеваний.
044   Учреждения    3.Проведение        в течение
по лечению    санитарно-гигиени-  года
военнослужа-  ческих и противо-
щих,сотруд-   эпидемических
ников право-  мероприятий в
охранительных частях,что включает
органов и     в себя санитарный
членов их     контроль и прове-
семей.        дение мероприятий
по дезинфекции
и дератизации.
4.Приобретение       II,III
медикаментов,рас-    кварталы
ходных материалов,   2002 года
химических реактивов
и аппаратуры, взамен
устаревших и вышедших
из строя, для внедре-
ния новой диагностики
и лечения.Организация
лечебно-диагностичес-
кой работы в военных
учреждениях.
5.Проведение сборов  июль
руководящего состава 2002 года
медицинской службы
Вооруженных Сил РК
для обобщения опыта
работы и постановки
задач и изучения
передового опыта.
6.Проверка готов-    июль
ности и способности  2002 года
личного состава
военно-медицинских
учреждений к
выполнению
функциональных
обязанностей по
предназначению.
Проведение тактико-  август
специальных учений   2002 года
с войсковыми частями
49715,01785,01826.
Тактико-специальные
учения с медицинским
персоналом Централь-
ного военного клини-
ческого госпиталя
г.Алматы и войсковыми

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының қызметкерлерi мен олардың отбасы мүшелерiн медициналық көмекпен толық көлемде қамтамасыз ету;
бекiтiлiп берiлген бөлiмдердегi диагностикалық, алдын алу және емдеу жұмыстарының жағдайына гарнизондық мамандардың дербес жауаптылығын арттыру;
әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң денсаулығын сақтау әскерлердiң жауынгерлiк даярлығын медициналық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Инфекцияны, паразиттiк және соматикалық науқастылықты, мүгедектiктi ерте алдын алуға, тоқтатуға және жоюға бағытталған санитарлық-гигиеналық, алдын алу және эпидемияға қарсы iс-шараларының кешенiн өткiзу.
Әскери қызметшiлерге тегiн медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемiн орындау.
Әскери буынның, орталық мекемелердiң тәжiрибесiнде алдын алу, диагностика мен емдеудiң қазiргi заманғы әдiстерiн қолдану.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң Әскери-медициналық бас басқармасының санитарлық қызметiмен зертханалық бөлiмшелерiнiң тәжiрибесiне қоршаған табиғи ортаның параметрiн: азық-түлiктi, жемшөптi, ауаны, су мен топырақты бағалау мен бақылаудың жоғары тиiмдi әдiстерiн енгiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1   12        Әскери      1. Бекітіліп берілген кон.    жыл     Қазақстан
қызметші.   тингентті кепiлдендiрiлген    бойы    Республи.
лерді       медициналық көмекпен қамта.           касының
құқық қор.  сыз етуді жүйелі бақылау.             Қорғаныс
ғау орган.                                        министрлігі
дары        2. Науқастың алдын алу жө.    жыл     Қазақстан
қызметкер.  нiндегi iс-шараларды орындау  бойы    Республика.
лері мен    үшiн бөлiмдер бойынша әскери          сының
олардың     қызметшiлердi көшпелi                 Қорғаныс
отбасы      рентген зерттеулер.                   министрлігі
мүшелерін   3. Бөлiмдерде дезинфекция             Қазақстан
емдеу       және дератизация iс-шарала.           Республика.
044              рын санитарлық бақылау және           сының
Әскери      жүргiзудi қамтитын                    Қорғаныс
қызметші.   санитарлық-гигиеналық және            министрлігі
лерді,      эпидемияға қарсы iс-шаралар
құқық       өткiзу.
қорғау ор.  4. Жаңа диагностика мен ем.   2002    Қазақстан
гандарының  деудi енгiзу үшiн ескi және  жылдың   Республика.
қызметкер.  істен шыққандардың орнына    ІІ, ІІІ  сының
лері мен    дәрi-дәрмектер, шығыс        тоқсаны  Қорғаныс
олардың     материалдарын, химиялық               министрлігі
отбасы      реактивтер мен аппаратуралар
мүшелерін   сатып алу. Әскери мекемелер.
емдеу       де емдеу-диагностикалық
жөніндегі   жұмыстарын ұйымдастыру.
мекемелер   5. Жұмыс тәжiрибесiн және     2002    Қазақстан
мiндеттердi қою мен озық     жылдың   Республика.
тәжiрибенi жинақтау үшiн ҚР  шілдесі  сының
Қарулы Күштерi медициналық            Қорғаныс
қызметi басшылық құрамының            министрлігі
жиынын өткiзу.
6. Тағайындалуы бойынша       2002    Қазақстан
функционалдық міндеттерді    жылдың   Республика.
орындауда әскери медицина.   шілдесі  сының
лық мекеме жеке құрамының             Қорғаныс
әзірлігі мен бейімділігін             министрлігі
тексеру
49715, 01785, 01826 әскери
бөлімдерімен тактикалық-
арнайы оқу жаттығуларын
өткізу.
Алматы қаласының Орталық      2002
әскери клиникалық госпита.   жылдың

частями 64615,64192.
Показное тактико-    октябрь
специальное занятие  2002 года
с медицинским персо-
налом войсковых
частей и Центральным
военным клиническим
госпиталем Министер-
ства обороны
Республики Казахстан
г. Астаны.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Совершенствование лечебно-диагностической и профилактической работы, поддержание высокой боевой готовности, постоянной готовности к работе в условиях чрезвычайных ситуаций (как в мирное, так и в военное время) недопущение дефектов при оказании медицинской помощи.
Внедрение новых методов профилактики диагностики и лечения больных позволит сократить на 10% время пребывания больных на койке, а также сократить расходы по его содержанию в стационаре.
Стабилизация уровня заболеваемости личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан по основным нозологическим формам на уровне среднемноголетних показателей заболеваемости по регионам Республики Казахстан и снижение на 1,2% уровня заболеваемости по управляемым инфекциям (корь, дифтерия, э.паротит).
Улучшение профилактической работы в отношении социально эпидемически значимых заболеваний - туберкулез в плане его ранней диагностики, выявления, изоляции и лечения.
Улучшение специфической диагностики и предупреждение распространения ВИЧ-инфекции, СПИД. Добиться 100% охвата лабораторным обследованием призывников перед их непосредственной отправкой в воинские части.
Повышение качества обследования призывников, сокращения сроков их дообследования (до одного месяца). Увольнение из Вооруженных Сил лиц, имеющих медицинские противопоказания для прохождения воинской службы.
За счет увеличения объемов, качества и охвата объектов лабораторно-инструментальными методами исследования добиться улучшения уровня контроля параметров окружающей среды: продовольствия, фуража, воздуха, воды и почвы.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 030
"Прикладные научные исследования и опытно-конструкторские
работы оборонного характера" на 2002 год
1. Стоимость
50 000 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года N 2108-XII Z931500_
"Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. ст. 16, 24;
Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года N 146-II ЗРК
Z010146_   "О государственном оборонном заказе" ст. ст. 3, 5;
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334
U000334_   "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан" раздел 2;
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001
года N 1074  P011074_   "О Министерстве обороны Республики Казахстан" п.п.
10, 11.

лімен және 64615, 64192      тамызы
әскери бөлімдерінің медицина.
лық қызметкерлерімен такти.
калық-арнайы жаттығулар.
Қазақстан Республикасы        2002
Қорғаныс министрлігінің      жылдың
әскери бөлімдерімен және     қазаны
Астана қаласының Орталық
әскери клиникалық госпита.
лінің медициналық қызмет.
керлерімен көрнекті такти.
калық-арнайы оқу-жаттығулар.
7. Ғимараттар мен құрылыстарды
ағымдағы жөндеу             жыл бойы
8. Дабыл қаққышты монтаждау
және оған сервистiк         жыл бойы
қызмет көрсету
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер
Емдеу-диагностикалық және алдын алу жұмыстарын жетiлдiру, жоғары жауынгерлiк әзiрлiктi, төтенше оқиғалар жағдайларындағы (бейбiт уақытында сияқты соғыс уақытындағы) жұмыстарда ұдайы әзiрлiкте ұстау медициналық қызмет көрсетулер кезiнде ақауларға жол бермеу.
Науқастарға алдын ала диагноз қою және емдеудiң жаңа әдiстерiн енгiзу науқастың төсек тарту уақытын 10%-ке қысқартуға, сондай-ақ оны стационарда ұстау жөнiндегi шығыстарды қысқартуға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасының аймағы бойынша науқастылықтың орташа көпжылдық көрсеткiштен кейiнгi нозологиялық үлгiлер негiзi бойынша Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi жеке құрамының науқастылық деңгейiн тұрақтандыру және емделетiн инфекциялар (қызылша, дифтерия, э.паротит) бойынша науқастықтың деңгейiн 1,2%-ке төмендету.
Әлеуметтiк-эпидемиялық маңызды науқасқа қатысты алдын алу жұмыстарын жақсарту, ерте диагноз қою, анықтау, оқшауландыру және емдеу жоспарындағы туберкулез.
ВИЧ-инфекциясын, СПИД арнайы диагноз қоюды және таратылуын алдын алуды жақсарту. Шақырылушыларды оларды әскери бөлiмдерге тiкелей жiберу алдында зертханалық зерттеумен 100 пайыз анықтауға қол жеткiзу.
Шақырушыларды сапалы зерттеудi күшейту оларды зерттеуге дейiнгi (бiр айға дейiн) мерзiмдi қысқарту. Әскери қызметтен өтеу үшiн медициналық жақпайтын адамдарды Қарулы Күштерден босату.
Зерттеудiң зертханалық-құралдар әдiстерiмен объектiлер көлемiн, сапасын ұлғайту есебiнен қоршаған орта: азық-түлiк, жемшөп, ауа, су және топырақ параметрлерiн бақылаудың деңгейiн жақсартуға қол жеткiзу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Қорғаныс сипатындағы қолданбалы ғылыми-зерттеу
және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар" жөнiндегі 030
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
50 000 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуiрдегi N 2108-ХII  Заңының 16 және 24-баптары;
"Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" ҚРЗ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы N 146-ІІ  Заңының 3 және 5-баптары;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекiту туралы" 2000 жылғы 10 ақпандағы N 334  Жарлығы , 2-бөлiм.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 тамыздағы N 1074  қаулысының 10 және 11-тармақтары.

3. Источники финансирования
Республиканский бюджет
4. Цель бюджетной программы
Повышение боеготовности и боеспособности Вооруженных Сил Республики Казахстан за счет разработки, создания и оснащения войск более совершенными образцами ВВТ на основе эффективного развития и использования отечественного научно-производственного потенциала.
5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить приоритетное направление развития вооружения и военной техники до 2005 года, способствующее повышению боеготовности и боеспособности Вооруженных Сил Республики Казахстан в области совершенствования средств связи и радиоэлектронной борьбы (РЭБ), средств противовоздушной обороны (ПВО), повышение точности управления огнем.
Создать условия для выполнения прикладных научных исследований,
направленных на развитие военной теории.
Развитие ВВТ в соответствии с положениями Военной доктрины и
Государственной программы военного строительства до 2005 года по основным
приоритетным направлениям: средства связи и радиоэлектронной борьбы,
средства ПВО, повышение эффективности управления огнем артиллерии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственный
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнитель
!раммы!прог-!            !     программы      !          !
!     !раммы!            !                    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
030   000  Прикладные   1.Корректировка       сентябрь   Министерство
научные      тематического плана   2002 года  обороны
исследова-   НИОКР на 2002 год и              Республики
ния и опытно- формирование тем                 Казахстан
конструктор- плана 2003 года.
ские работы  2.Сопровождение       в течение  Министерство
оборонного   научно-исследовате-   года       обороны
характера    льских и опытно-                 Республики
конструкторских                  Казахстан
работ оборонного
характера:
"Балхаш" аппаратная
связь тактического
звена
"Беркут" автоматизи-
рованная система
сбора, обработки
и отображения
информации о состо-
янии воздушной
обстановки
"Конырау-2" Система
оповещения Вооружен-
ных Сил Республики
Казахстан
"Алтын-Дала" -
создание коротковол-
новой радиосети
пакетной передачи
цифровой информации
"Бархан" - мобильная
контейнерная станция
радиоэлектронной
борьбы (РЭБ)
"Радиозатвор" -
разработка и создание
радиоканального
охранно-сигнального
комплекса.
3.Научно-технические  I квартал
мероприятия:          2002 года
ОКР "Балхаш" -
утверждение документов
по государственным
испытаниям и поставка
на вооружение
ОКР "Беркут" -
6 этап - разработка
программ третичной
обработки информации
о целях
7 этап - разработка
программ диспетчер-
ского контроля за
соблюдением установ-
ленного режима
полетов авиации ВВС
и судов гражданской
авиации
8 этап - разработка
программ передачи
сигналов боевого
управления на приве-
дение частей ПВО в
высшие степени боевой
готовности ОКР
"Конырау-2"
2 этап - разработка
макетного образца
беспроводной охранной
системы большой
дальности
3 этап - развертывание
резервного центрального
пункта управления
в г. Алматы
4 этап проведение
испытаний макетного
образца УКВ сегмента
5 этап - развертывание
гарнизонных систем
оповещения в г.г.
Тараз, Семипалатинск,
Актобе, Караганда,
Атырау
ОКР "Алтын-Дала"
3 этап - проведение
предварительных и
приемочных испытаний
опытного образца
пакетной связи
4 этап - корректировка
рабочей документации
и доработка опытного
образца по результатам
приемочных испытаний
ОКР "Радиозатвор"
2 этап - создание
опытного образца и
рабочего варианта
комплекта КД.
Заводские и полигонные
испытания опытного
образца
3 этап - войсковые
и государственные
испытания системы
ОКР "Бархан"

3. Қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Отандық ғылыми-өндiрiстiк потенциалды тиiмдi дамыту және пайдалану негiзiнде әскерлердi ҚӘТ-ның неғұрлым жетiлдiрiлген түрлерiмен әзiрлеу, жасау және жабдықтау есебiнен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жауынгерлiк әзiрлiгi мен жауынгерлiк қабiлетiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi
Байланыс және радиоэлектрондық күрес (РЭК) құралдарын, әуе шабуылынан қорғаныс (ӘШҚ) құралдарын жетiлдiру, отты басқарудың дәлдігін жоғарылату саласында Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жауынгерлiк әзiрлiгi мен жауынгерлiк қабiлетiн арттыруға әсер ететiн 2005 жылға дейiн қару-жарақ пен әскери техниканы дамытуды басым бағыттауды қамтамасыз ету.
Әскери теорияны дамытуға бағытталған қолданбалы ғылыми зерттеулердi орындау үшiн жағдай жасау.
Негiзгi басым бағыттар: байланыс және радиоэлектронды күрес құралдары, ӘШҚ құралдары, артиллерияны отты басқару тиiмдiлiгiн арттыру бойынша Әскери доктрина және 2005 жылға дейiнгi Әскери құрылыстың мемлекеттiк бағдарламасы ережелерiне сәйкес ҚӘТ-ны дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
030   000  "Қорғаныс.  1. 2002 жылға ҒЗТКЖ тақырып.  Қыр.    Қазақстан
тық сипат.  тық жоспарын түзету және осы  күйек   Республика.
тағы қол.   жоспарды 2003 жылға жасау.            сының
данбалы                                           Қорғаныс
ғылыми-                                           министрлігі
зерттеу
және тәжі.
рибелік-
конструк.
торлық
жұмыстар"
2. Қорғаныстық сипаттағы      Жыл     Қазақстан
ғылыми-зерттеу және тәжiри.  ішінде   Республика.
белiк-конструкторлық жұмыс.           сының
тарға iлеспе:                         Қорғаныс
"Балқаш" тактикалық звеноның          министрлігі
аппараттық байланысы
"Бүркiт" - әуе ахуалының
жағдайы туралы ақпаратты
жинаудың, өңдеудiң және
бейнелеудiң автоматтандырыл.
ған жүйесi
"Қоңырау-2" - Қазақстан
Республикасы Қарулы Күштерi.
нiң хабарландыру жүйесi
"Алтын-Дала" - сандық
ақпарат пакеттiк берiлiсi.
нiң қысқа толқынды радио.
желiсiн жасау
"Бархан" - радиоэлектронды
күрес (РЭК) ұялы
контейнерлiк станциясы
"Радиозатвор" - радио
арналық күзет-дабыл беру
кешенiн әзiрлеу және жасау
3. Ғылыми-техникалық iс-      2002
шаралар:                     жылдың
"Балқаш" ТКЖ - мемлекеттiк     1-
сынақтар бойынша құжаттарды  тоқсаны
бекiту және қару-жараққа
қою
"Бүркiт" ТКЖ -
6 кезең - мақсаттар туралы
ақпаратты үшiншi өңдеу
бағдарламасын әзiрлеу
7 кезең - ӘӘК авиациясы мен
азаматтық авиация кемелерi
ұшуларының белгiленген
режимiн сақтау үшiн диспет.
черлiк бақылау бағдарламасын
әзiрлеу
8 кезең - ӘШҚ бөлiмдерiн
жауынгерлiк әзiрлiктiң жоға.
ры деңгейiне келтiруге
жауынгерлiк басқарудың дабыл
беру бағдарламасын әзiрлеу
"Қоңырау-2" ТКЖ
2 кезең - үлкен қашықтықтағы
желiсiз күзет жүйесiнiң
макеттiк үлгiсiн әзiрлеу
3 кезең - Алматы қаласындағы
резервтiк орталық - басқару
пунктiн өрiстету
4 кезең - УКВ сигментiнiң
макеттiк үлгiсiн сынақтан
өткiзу
5 кезең - Тараз, Семей,
Ақтөбе, Қарағанды, Атырау
қалаларының гарнизондық
хабарландыру жүйесiн өрiсте.
ту "Алтын-Дала" ТКЖ
3 кезең - пакеттiк байланыс.
тың тәжiрибелiк үлгiлерiн
алдын ала және қабылдау
сынақтарынан өткiзу
4 кезең - қабылдау сынақта.
рының нәтижесi бойынша
жұмыс құжаттамаларын түзету
және тәжiрибелiк үлгiлердi
жөндеу "Радиозатвор" ТКЖ
2 кезең - КҚ кешенiнiң
тәжiрибелiк үлгiсiн және
жұмыс нұсқасын жасау
Тәжiрибелiк үлгiнi зауыттық
және полигондық сынап көру
3 кезең - жүйелердi әскери
және мемлекеттiк сынап көру
"Бархан" ТКЖ
ТТТ-ны қайта өңдеу
"Машина-АМ" ТКЖ
Техникалық-экономикалық
талдау жүргiзу.
Шарттың қорытындысы
"Балобан-2" ТКЖ
Техникалық-экономикалық
талдау жүргiзу.
Шарттың қорытындысы
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Принятие в 2002 году на вооружение 4-х образцов изделия "Балхаш" позволит организовать радиосвязь в тактическом звене (бригада-дивизия) KB и УКВ диапазонов.
Система пакетной передачи цифровой информации "Алтын-Дала" с использованием телефонной, телеграфной и радиосети KB диапазона позволит сократить время передачи информации и повысить ее качество. В 2002 году планируется завершение создания и проведения государственных испытаний опытных образцов коммутации пакетов и трех опытных мобильных терминалов.
Разработка и создание радиоканального сигнального комплекса по теме "Радиозатвор" позволит сократить количество военнослужащих, привлекаемых для охраны военных объектов, а также расходы по обеспечению сохранности военно-технического имущества. Разработанные комплексы предусматриваются использовать на наиболее важных арсеналах, базах и складах Министерства обороны Республики Казахстан.
Разработка и внедрение "Конырау-2" - системы оповещения Вооруженных Сил Республики Казахстан позволит повысить боевую готовность войск за счет значительного сокращения времени на оповещение личного состава. Завершение и внедрение планируется в 2003 году.
Разрабатываемая АСУ "Беркут" позволит обеспечить сокращение времени на оповещение и приведение войск ПВО в высшие степени боевой готовности, а также более эффективный способ приема-передачи информации о состоянии воздушной обстановки, распределение воздушных целей и целеуказаний по средствам поражения в автоматизированном режиме. Завершение темы планируется в 2003 году.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 032
"Подготовка допризывников по военным специальностям"
на 2002 год
1. Стоимость
200 000 тыс.тенге
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 19 января 1993 года Z939000_
всеобщей воинской обязанности и военной службе" ст. ст. 8, 9;
Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1992 года  Z931500_   "Об
обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. ст. 2, 15, 16;
ежегодные Указы Президента Республики Казахстан о призыве на срочную
военную службу;
постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2000 года
N 718  P000718_   "О создании Республиканского государственного предприятия
"Военно-техническая школа".

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетін нәтижелер
"Балқаш" бұйымының 4 үлгiсiн 2002 жылға қару-жараққа қабылдау КВ және УКВ диапазондары тактикалық звеносындағы (бригада - дивизия) радиобайланысты ұйымдастыруға мүмкіндік бередi.
КВ диапазонды телефондық, телеграфтық және радиожелілерiн пайдалана отырып, "Алтын-Дала" сандық ақпаратының пакеттiк берiлiс жүйесi ақпарат беру уақытын қысқартуға мүмкiндiк бередi және оның сапасын арттырады. 2002 жылы пакеттер коммутациясының тәжiрибелiк үлгiлерін және үш тәжiрибелiк ұялы терминалдарды мемлекеттiк сынап көрудi жасау мен өткiзудi аяқтау жоспарланып отыр.
"Радиозатвор" тақырыбы бойынша радиоарналық дабыл беру кешенiн әзiрлеу және жасау әскери объектiлердi күзету үшiн тартылатын әскери қызметшiлер санын, сондай-ақ әскери-техникалық мүлiктің сақталуын қамтамасыз ету жөнiндегi шығындарды қысқартуға мүмкiндiк бередi. Әзiрленген кешендер Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң неғұрлым маңызды арсеналдарында, базалары мен қоймаларында пайдалануға қарастырылады.
"Қоңырау-2" - Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн хабарландыру жүйесiн әзiрлеу мен енгiзу жеке құрамды хабардар етуге кететiн уақытты елеулi түрде қысқарту есебiнен әскерлердің жауынгерлiк әзiрлiгiн көтеруге мүмкiндiк бередi. Аяқтау мен енгiзу 2003 жылға жоспарланып отыр.
Әзiрленген "Бүркiт" БАЖ ӘШҚ әскерлерiн хабардар етуге және жауынгерлiк әзiрлiктің жоғары деңгейiне келтiруге уақытты қысқартуды, сондай-ақ әуе ахуалының жағдайы туралы ақпаратты қабылдау-тапсырудың неғұрлым тиiмдi тәсiлiн қамтамасыз етуге, автоматтандырылған режимде жою құралдары бойынша әуе мақсаттары мен мақсатты нұсқауларды бөлуге мүмкiндiк бередi. Тақырыпты аяқтау 2003 жылға жоспарланып отыр.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Шақыруға дейiнгiлерді әскери-техникалық
мамандықтар бойынша даярлау" 032 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны
200 000 мың теңге.
2. Кiшi бағдарламаның құқықтық негiздемесi
"Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 19 қаңтардағы  Заңының 8, 9-баптары;
"Қазақстан Республикасының қорғаныс және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңының 2, 15, 16-баптары;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы жыл сайынғы Жарлықтары;
"Республикалық мемлекеттiк "Әскери техникалық мектебi" кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 15 мамырдағы N 718  қаулысы .

3. Источник финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Обеспечение Вооруженных Сил Республики Казахстан призывным контингентом подготовленным по военно-техническим специальностям, необходимым для поддержания постоянной боевой готовности, формирование мобилизационного резерва на особый случай.
5. Задачи бюджетной программы
Ежегодная подготовка допризывников к весеннему и осеннему призывам по следующим военно-техническим специальностям согласно объявленной потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан по программам обучения, утвержденными Министром обороны Республики Казахстан и согласованными с Министерством внутренних дел, Министерством образования Республики
Казахстан: водители автомобильных средств (категория В и С),
водители-электромеханики, водители и механики военной техники:
бронетранспортеров, многоцелевых тягачей, радиоспециалисты, механики-
водители топливо- и масляно-заправочных установок, операторы
радиолокационных станций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-!            !     программы      !          !
!     !раммы!            !                    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
032   000  Подготовка   1.Оплата услуг РГКП   Сроки      Министерство
допризывни-  "Военно-техническая   реализации обороны
ков по воен- школа" за подготовку  мероприятий  Республики
ным специ-   специалистов по       определя-  Казахстан
альностям    следующим специаль-   ются сро-
ностям:               ками при-
водители автомобиль-  зыва
ных средств
(категория В и С);
водители-электро-
механики; водители
и механики военной
техники: бронетран-
спортеров, многоце-
левых тягачей;
радиоспециалисты;
механики-водители
топливо- и масляно-
заправочных
установок;
операторы радиоло-
кационных станций.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Обеспечение потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан в подготовке допризывников к весеннему и осеннему призывам по военно- техническим специальностям, что составляет 65-70% от общего количества призываемого контингента, формирование мобилизационного резерва на особый случай.
За счет допризывной подготовки обеспечивается квалифицированное исполнение служебных воинских обязанностей военнослужащими срочной службы, увеличивается время их боеготовой службы, что обеспечивает постоянную поддержку боевой и мобилизационной готовности Вооруженных Сил РК. В дополнение к подготовке по специальности, одновременно происходит воспитание допризывников патриотизму и формирование морально- психологической готовности.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 033
"Обеспечение охраны военных объектов"
на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн ұдайы жауынгерлiк әзiрлiкте ұстау, ерекше жағдайларда жұмылдыру резервiн құру үшiн қажеттi әскери-техникалық мамандықтар бойынша даярланған шақыру контингентiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Шақыруға дейiнгiлердi Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жарияланған қажеттiлiктерiне сәйкес Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi бекiткен және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігімен және Қазақстан Республикасы Білім министрлігімен келісілген: автомобиль құралдарын жүргізуші (В және С санатты), электр механик-жүргізуші, әскери техниканың жүргізуші және механигі: броньды транспортер, көп мақсатты тягачтар, радио мамандары, отын және май құю қондырғыларының жүргізуші-механиктері, радиолокациялық станция операторлары.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1   032  000  Шақыруға    "Әскери техникалық мектебі"  Іс-шара. Қазақстан
дейінгі.    РМҚК-ның мынадай әскери-     ларды    Республика.
лерді       техникалық мамандықтарды     іске     сы Қорғаныс
әскери      даярлағаны үшін қызмет көр.  асыру    министрлігі
мамандық.   сетулерін төлеу: автомобиль  мерзім.
тар         құралдарын жүргізуші (В      дері
бойынша     және С санатты), электр      шақыру
даярлау     механик-жүргізуші, әскери    мерзім.
техниканың жүргізуші мен     дерімен
механигі: броньды транс.     айқын.
портер, көп мақсатты         далады
тягачтар, радио мамандары,
отын және май құю қондырғы.
ларының жүргізуші-механик.
тері, радиолокациялық
станция операторлары.
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер
Шақыру контингентi жалпы санының 65-70 пайызын құрайтын әскери-техникалық мамандықтар бойынша шақыруға дейiнгiлердi көктемгi және күзгi шақыруға даярлаудағы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң мұқтаждықтарын қамтамасыз ету, ерекше жағдайларда жұмылдыру резервін құру.
Шақыруға дейiнгi даярлық есебiнен солдаттардың әскери қызмет мiндеттерiн бiлiктi орындауларын қамтамасыз етедi, ҚР Қарулы Күштерін жауынгерлiк және жұмылдыру әзiрлiктерiн ұдайы ұстауды қамтамасыз ететiн олардың жауынгерлiк даярлық қызметтерiнiң уақыты ұзарады. Мамандар бойынша даярлауға қосымша шақыруға дейiнгiлердi патриоттыққа тәрбиелеу және моральдық-психологиялық әзiрлiктi қалыптастыру бiр уақытта жүреді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Әскери объектiлердi күзетудi қамтамасыз ету"
033 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость
150 000 тыс. тенге
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 19 октября 2000 г. N 85  Z000085_   "Закон
об охранной деятельности" ст.ст. 1, 4; 7, 12, 13, 15, ст. 18, 21;
Указ Президента Республики Казахстан от 27.11.1998 г. N 4156  U984156_
"Об утверждении и введении в действие общевоинских уставов Вооруженных Сил
Республики Казахстан" ст. 124.
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Создание и налаживание необходимых условий охраны военных объектов для обеспечения полной сохранности оружия, боеприпасов и иного военного имущества, где максимально используются возможности современных технических средств охраны (далее по тексту - ТСО), что позволит:
обеспечить максимально полную сохранность оружия и боеприпасов;
иметь объективную круглосуточную информацию (в том числе и видео) об обстановке на охраняемом объекте и подступах к нему, а также действиях персонала арсенала, базы, склада, производимых на технической территории;
до минимума сократить количество личного состава, привлекаемого для несения караульной службы, то есть имеющего доступ на охраняемые территории и отрываемого от боевой подготовки, а также кардинально решить проблему различных происшествий при несении службы.
5. Задачи бюджетной программы
Внедрить систему круглосуточного контроля на охраняемом объекте
средствами ТСО.
Организовать новую систему охраны военных объектов на принципах
большего использования мобильных групп.
Обеспечить поддержание в исправном состоянии существующей охранной
инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственный
п/п!прог-!под- ! программ   !     реализации     !реализации! исполнитель
!раммы!прог-!(подпрог-   !     программы      !          !
!     !раммы!рамм)       !   (подпрограммы)   !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
033   000 Обеспечение   1. Проведение         февраль   Министерство
охраны        организационных       2002 года обороны
военных       мероприятий по уста-            Республики
объектов      новке ТСО с проведе-            Казахстан
нием тендера.
2. Проведение госу-   апрель
дарственных закупок   2002 года
по техническим
средствам контроля
для материального
обеспечения охраня-
емых объектов
войсковых частей
44859, 15701, 30212.

1. Құны
150 000 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
Қазақстан Республикасының "Күзет қызметi туралы заң" 2000 жылғы 19.10. N 85  Заңының 1-б. 4-б. 2-т; 7-б. 12-б. 13-б. 15-б. 6-т, 18-б. 21-б.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Жалпы әскери жарғыларды бекiту және күшiне енгiзу туралы" 1998 ж. 27.11. N 4156  Жарлығының 124-бабы;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазiргi заманғы күзеттiң техникалық құралдарының мүмкiндiктерiн барынша пайдаланылатын қарудың, оқ-дәрi мен өзге де әскери мүлiктiң толық сақталуын қамтамасыз ету үшiн әскери объектiлердi күзетудiң қажеттi жағдайларын құру және жасау мыналарға мүмкiндiк бередi:
қару мен оқ-дәрiлердiң барынша толық сақталуын қамтамасыз етуге;
күзетiлетiн объектiлер мен олардың маңындағы жағдайлар, сондай-ақ ұрлау әрекеттерiн жедел кесуге мүмкiндiк беретiн техникалық аумақтарда жұмыс iстейтiн арсенал, база, қойма қызметкерлерiнiң iс-қимылдары туралы объективтi тәулiктiк ақпараттардың (соның iшiнде бейне) бар болуы;
қарауыл қызметiн атқару үшiн тартылатын, яғни күзетiлетiн объектiлерге рұқсаты бар және жауынгерлiк даярлықтан алынатын жеке құрамның санын ең төменгi деңгейге дейiн қысқарту, сондай-ақ қызмет атқару кезінде әр түрлі оқиғалар мәселелерін түбегейлі шешу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері
КТҚ құралдарымен күзетілетін объектілерде тәуліктік бақылау жүйесін енгізу.
Ұтқыр топтарды толық пайдаланудың принципінде әскери объектілерді күзетудің жаңа жүйесін ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қолда бар күзет инфрақұрылымдарын ақаусыз жағдайда ұстауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1  033   000  Әскери      1. Тендер өткiзумен КТҚ       2002    Қазақстан
объектілер. орнату жөнiндегi ұйымдастыру жылдың   Республика.
ді күзету.  iс-шараларын өткiзу.         қаңтар-  сының
ді қамта.                                ақпаны   Қорғаныс
масыз ету   2. 44859, 15701, 30212                министрлігі
әскери бөлiмдерiнiң күзетiл.  2002
ген объектiлерiн материалдық жылдың
қамтамасыз ету үшін бақылау. наурыз-
дың техникалық құралдар      сәуірі
бойынша мемлекеттiк сатып
алуды өткiзу;

- 300000 экземпляров топографических карт масштаба 1:100000;
- 24000 экземпляров обзорно-географических карт масштаба 1:1000000;
- 24000 экземпляров топографических карт масштаба 1:1000000;
- 5000 экземпляров топографических карт масштаба 1:500000;
- 225000 экземпляров топографических карт масштаба 1:200000;
- 22000 экземпляров планов городов Астана, Алматы, Актобе, Атырау,
Актау, Семей, Тараз, Талдыкорган, Туркестан, Усть-Каменогорск и Шымкент
масштаба 1:10000.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 039
"Создание автоматизированной системы бухгалтерского
учета и отчетности в Министерстве обороны
Республики Казахстан"
на 2002 год
1. Стоимость
150 000 тыс. тенге.
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1992 года N 2108-ХII "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст.16;
Указ Президента Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года N 2732 "О бухгалтерском учете";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2000 года N 368 "О Министерстве обороны Республики Казахстан" п.10.
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Внедрение автоматизированного бухгалтерского учета и отчетности в
Министерстве обороны Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Создать базу данных бухгалтерского учета и отчетности Министерства
обороны Республики Казахстан.
Автоматизировать рабочие места бухгалтеров Министерства обороны
Республики Казахстан современным компьютерным оборудованием и программным
обеспечением.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственный
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнитель
!раммы!прог-!            !     программы      !          !
!     !раммы!            !                    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
039  000   "Создание    1.Разработка и        январь-   Министерство
автоматизи-  утверждение техни-    март      обороны
рованной     ческого задания на    2002 года Республики
системы      создание автоматизи-            Казахстан
бухгалтер-   рованной системы
ского учета  бухгалтерского учета
и отчетности и отчетности
в Министер-  Министерства обороны
стве оборо-  Республики Казахстан.
ны Республи- 2.Проектирование      апрель-
ки Казах-    и разработка системы  август
стан"        управления базами     2002 года
данных (СУБД).
3.Тестирование СУБД.  сентябрь-
ноябрь
2002 года
4.Внедрение СУБД.     декабрь
2002 года
5.Обучение пользова-  сентябрь-
телей СУБД.           декабрь
2002 года
6.Подготовка техни-   август-
ческой документации   ноябрь
и документации по     2002 года
эксплуатации СУБД.
7.Техническое и       май-
программное оснащение сентябрь
СУБД.                 2002 года

1:100000 масштабтағы топографиялық карталармен 300000 - дана;
1:1000000 масштабтағы географиялық шолу карталарымен - 24000 дана;
1:1000000 масштабтағы топографиялық карталармен - 24000 дана;
1:500000 масштабтағы топографиялық карталармен - 5000 дана;
1:200000 масштабтағы топографиялық карталармен - 225000 дана;
Астана, Алматы, Тараз, Ақтөбе, Талдықорған, Атырау, Түркiстан, Ақтау, Шымкент, Өскемен, Семей қалаларының 1:10000 масштабтағы жоспарларымен - 22000 дана.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде
бухгалтерлiк есептiң және есеп берудiң автоматтандырылған жүйесiн
құру" жөнiндегі 039 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
150 000 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" 1992 жылғы 22 желтоқсандағы N 2108-ХII  Заңы , 16-бап;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бухгалтерлiк есеп туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2732  Жарлығы .
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 9 наурыздағы N 368  қаулысы , 10-бап;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне автоматтандырылған бухгалтерлiк есептi және есеп берудi енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң бухгалтерлiк есебi мен есеп берудiң деректер базасын құру.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң бухгалтерлiк жұмыс орындарын қазiргi заманғы компьютерлiк жабдықтармен және бағдарламалық қамтамасыз етулермен автоматтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
039  000   Қазақстан   1. Қазақстан Республикасы     2002    Қазақстан
Республика. Қорғаныс министрлiгi бухгал. жылдың   Республика.
сының       терлiк есебiнiң және есеп    қаңтар-  сының
Қорғаныс    берудiң автоматтандырылған   наурызы  Қорғаныс
министрлі.  жүйесін құруға тапсырманы             министрлігі
гінде       әзiрлеу және бекiту.
бухгалтер.  2. Қазақстан Республикасы     2002
лік есептің Қорғаныс министрлiгінің      жылдың
және есеп   деректер базасын басқару,    сәуір-
берудің     жүйесiн (ДББЖ) жобалау       тамызы
автоматтан. және әзірлеу.
дырылған    3. ДББЖ-ны тестiлеу.          2002
жүйесін                                  жылдың
құру                                     қыркүй.
ек-жел.
тоқсаны
4. ДББЖ-ны енгiзу.            2002
жылдың
желтоқ.
саны
5. ДББЖ-ны пайдаланушыларды   2002
оқыту                        жылдың
қыркүйек-
желтоқсан
6. Техникалық құжаттамалар.   2002
ды және ДББЖ-ны пайдалану    жылдың
жөнiндегi техникалық         тамыз-
құжаттамаларды даярлау.      қарашасы
7. ДББЖ-ны техникалық бағ.    2002
дарламалық жарақтандыру      жылдың
мамыр-
қыркүйегі
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Автоматизированная система бухгалтерского учета и отчетности позволит
ускорить передачу информации в 3-4 раза.
Обеспечение рабочих мест бухгалтеров Министерства обороны Республики
Казахстан современным компьютерным оборудованием и программным
обеспечением повысит эффективность работы на 70-80%.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 040
"Мероприятия по обеспечению боевой подготовки"
на 2002 год
1. Стоимость
250 000 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334
U000334_   "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан" п.п. 1.7,
2.18, 3.3;
Указ Президента Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 418 "Об
утверждении концепции военной реформы в Республики Казахстан и
Государственной программы военного строительства Республики Казахстан на
период до 2005 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Организация и обеспечение боевой подготовки войск на качественном уровне, гарантирующим выполнение задач, возложенных на Вооруженные Силы Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Материально-техническое обеспечение занятий в системе профессиональной подготовки и боевой подготовки войск.
Обеспечение проведения войсковых тактических и тактико-специальных
учений, а также сборов руководящего состава боевой подготовки Вооруженных
Сил Республики Казахстан.
Создать усовершенствованные базы военного назначения, восстановить,
провести текущий ремонт, содержание имеющихся объектов полевой и
приказарменной базы боевой подготовки частей и соединений.
Обеспечить техническое обслуживание и ремонт средств, для обеспечения
боевой подготовки Вооруженных Сил Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-!(подпрограм-!     программы      !          !
!     !раммы!    мы)     !                    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
1   040  000   Мероприятия  1.Проведение учебных  1-4       Министерство
по обеспе-   стрельб;              квартал   обороны
чению бое-   проведение тактических  2002    Республики
вой подго-   учений, полевых         года    Казахстан
товки        выходов и сборов
руководящего состава
органов боевой
подготовки.

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер
Бухгалтерлік есептің және есеп берудің автоматтандырылған жүйесі ақпараттар беруді 3-4 есе жылдамдатады.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің бухгалтерлік жұмыс орындарын қазіргі заманғы компьютерлік жабдықтармен және бағдарламалық қамтамасыз ету жұмыс істеу тиімділігін 70-80%-ке арттырады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
12-қосымша
ЕСКЕРТУ. 12-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Жауынгерлiк даярлықты қамтамасыз ету
жөнiндегi iс-шаралар" жөнiндегi 040 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
250000 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекiту туралы" 2000 жылғы 10 ақпандағы N 334 Жарлығының 1.7, 2.18, 3.3 тармақшалары;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы әскери реформа тұжырымдамасын және 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған Қазақстан Республикасы әскери құрылысының мемлекеттiк бағдарламасын бекiту туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегi N 418 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Әскерлердің жауынгерлiк даярлығын Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне жүктелген мiндеттердiң орындалуын кепiлдендiретiн сапалы деңгейде ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi
Әскерлердің кәсіптiк даярлығы мен жауынгерлiк даярлығы жүйесiндегi сабақтарды материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Әскери тактикалық және тактикалық-арнайы оқу-жаттығулардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жауынгерлiк даярлығын басқарушы құрамның жиындарын өткiзудi қамтамасыз ету.
Әскери саладағы жетiлдiрiлген базалар құру, бөлiмдер мен құрамаларды жауынгерлiк даярлаудың қолда бар далалық объектiлерi мен казарма жанындағы базаларын қалпына келтiру, ағымдағы жөндеу, ұстау.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнің жауынгерлiк даярлығын қамтамасыз ету үшiн құралдарға техникалық қызмет көрсету мен жөндеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1   040  000  Жауынгер.   1. Оқу атыстарын өткiзу;      2002    Қазақстан
лік даяр.   тактикалық жаттығулар        жылдың   Республи.
лықты қам.  өткiзу, жауынгерлiк даярлық   1-4     касының
тамасыз     органдары басшылық құрамының тоқсаны  Қорғаныс
ету жөнін.  далалық шығулары мен                  министрлігі
дегі іс-    жиындары;
шаралар

2. Строительство,     1-4
восстановление и      квартал
текущий ремонт        2002 года
учебной материально-
технической базы
боевой подготовки:
восстановление
объектов полевой
базы общевойскового
полигона Южного
военного округа;
восстановление
учебной материально-
технической базы
боевой подготовки
Учебного центра
Сухопутных войск;
строительство шести
горных полос
препятствий.
3.Текущий ремонт      1-4
полевой базы          квартал
обеспечения боевой    2002 года
подготовки:
Южный военный округ -
8 объектов;
Восточный военный
округ - 6 объектов;
Западный военный
округ - 1 объект;
Центральный военный
округ - 1 объект;
Мобильные силы - 1
объект.
4.Для проведения      2-3
планомерного учебного квартал
процесса боевой       2002 года
подготовки будет
проведено восстанов-
ление и ремонт,
а именно:
- приказарменной      2-3
учебной базы Южного   квартал
военного округа       2002 года
4 учебных корпусов;
3 учебных корпусов
Восточного военного
округа;
и 1 учебного корпуса  2-3
Мобильных сил.        квартал
2002 года
5.Ремонт полигонного  2-3
оборудования.         квартал
2002 года
6.Обеспечение войск   2-4
учебно-методической   квартал
литературой.          2002 года
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
1. Обеспечение боевой подготовки войск:
учебных стрельб - 2090;
тактических учений - 332;
полевых выходов - 674;
проведение сборов - 1;
полевых недельных выходов рот - 674;
сборы руководящего состава, отделов боевой подготовки округов,
начальников полигонов (учебных центров) - 1.
2. Строительство, восстановление и текущий ремонт учебной материально- технической базы боевой подготовки; восстановление объектов полевой базы общевойскового полигона и Учебного центра Сухопутных войск; строительство шести горных полос препятствий.
3. Текущий ремонт объектов полевой базы:
дивизионных учебных центров - 5;
бригадный учебный центр - 9;
батальонный учебный центр - 3;
восстановление и ремонт приказарменной учебной базы:
учебный корпус;
4. Ремонт полигонного оборудования:
- капитальный ремонт - 12%;
- средний ремонт - 15%.
5. Обеспечение войск учебно-методической литературой на 15%.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 041
"Обеспечение основных функций жизнедеятельности
инфраструктуры Вооруженных Сил"
на 2002 год

2. Жауынгерлiк даярлықтың     2002
материалдық-техникалық оқу-  жылдың
жаттығу базасының құрылысы,   1-4
қалпына келтiру және ағымда. тоқсаны
ғы жөндеу: Оңтүстiк әскери
округтің жалпыәскери поли.
гонының далалық база объек.
тiлерiн қалпына келтiру;
Құрлықтағы әскерлер Оқу
орталығы жауынгерлiк даярлы.
ғының материалдық-техникалық
оқ-жаттығу базасын қалпына
келтіру;
кедерлігі алты тау жолағының
құрылысы.
3. Жауынгерлік даярлықты      2002
қамтамасыз етудің далалық    жылдың
базасын ағымдағы жөндеу:       1-4
Оңтүстік әскери округі - 8   тоқсаны
объект;
Шығыс әскери округі - 6
объект;
Батыс әскери округі - 1
объект;
Орталық әскери округі - 1
объект;
Ұтқыр күштер - 1 объект.
4. Жауынгерлік даярлықтың     2002
оқу процесін жоспарлы өткізу жылдың
үшін қалпына келтіру мен       2-3
жөндеу жүргізіледі, атап     тоқсаны
айтқанда:
Оңтүстік әскери округінің     2002
4 оқу корпусының казарма     жылдың
жанындағы оқу базасын;        2-3
тоқсаны
Шығыс әскери округінің 3 оқу  2002
корпусын және Ұтқыр күштер.  жылдың
дің 1 оқу корпусын.            2-3
тоқсаны
5. Полигон жабдығын жөндеу    2002
жылдың
2-3
тоқсаны
6. Әскерлерді оқу-әдістеме.   2002
лік әдебиетпен қамтамасыз    жылдың
ету.                           2-4
тоқсаны
7. Бөлiмдер мен құрамалар     2002
жауынгерлiк даярлығының      жылдың
оқу-материалдық базасын       3-4
жетілдіру үшін техникалық    тоқсаны
оқу құралдарын, баспахана
жабдықтарын сатып алу
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындалуынан күтiлетін нәтижелер
1. Әскерлердің жауынгерлiк даярлығын қамтамасыз ету:
оқу-жаттығу атыстары - 2090;
тактикалық оқу-жаттығулар - 332;
далалық шығулар - 674;
жиындар өткiзу - 1;
роталардың далаға апталық шығулары - 674;
басқарушы құрамның, округтердің жауынгерлiк даярлық бөлiмдерiнiң, полигон (оқу орталықтарының) бастықтарының жиындары - 1.
2. Жауынгерлiк даярлықтың материалдық-техникалық оқу-жаттығу базасын қалпына келтiру және ағымдағы жөндеу:
Жалпыәскери полигонның және Құрлықтағы әскерлер оқу орталығының далалық базалар объектiлерiн қалпына келтiру;
кедергiлi алты тау жолағының құрылысы;
3. Далалық база объектiлерiн ағымды жөндеу:
дивизиондық оқу орталықтары - 5;
бригадалық оқу орталығы - 9;
батальондық оқу орталығы - 3;
казарма жанындағы оқу базасын қалпына келтiру және жөндеу:
оқу корпусы.
4. Полигон жабдығын жөндеу:
- күрделi жөндеу - 12%
- орташа жөндеу - 15%
5. Әскерлердi оқу-әдiстемелiк әдебиетпен қамтамасыз ету - 15%.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
13-қосымша
ЕСКЕРТУ. 13-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі
----------------------------------------------
2002 жылғы "Қарулы Күштер инфрақұрылымының негізгі өмiр
сүру функцияларын қамтамасыз ету" 041 бюджеттiк
бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость
2 326 653 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года  Z931500_   "Об обороне
и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст.19.
3. Источник финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Создание и поддержание необходимых условий для стабильного и
эффективного функционирования инфраструктуры Вооруженных Сил Республики
Казахстан.
5. 3адачи бюджетной программы
Сформировать систему гарантированного и бесперебойного предоставления
всех видов коммунальных услуг воинским частям и учреждениям Министерства
обороны Республики Казахстан.
Создать необходимый запас материальных средств и техники на случаи
аварийных ситуаций в сетях инфраструктуры Вооруженных Сил Республики
Казахстан.
Обеспечить текущий ремонт зданий и сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-!(подпрограм-!     программы      !          !
!     !раммы!   мы)      !  (подпрограммы)    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
1.Организация работы  в течение Министерство
по заключению дого-   года      обороны
воров на коммуналь-             Республики
ные услуги (вода,               Казахстан
канализация) войско-
вым частям, учрежде-
ниям.
Контроль за своевре-
менным и качественным
исполнением условий
договоров и оплата
за фактически
предоставленные
услуги.
041   000  Обеспечение   2.Заключение          в течение
основных      договоров на приоб-   года
функций       ретение электро-
жизнедеятель- энергии для воинских
ности инфрас- частей и учреждений,
труктуры      а также отпуск
Вооруженных   платным потребителям.
Сил           Проводить системати-
ческий контроль за
исполнением условий
договоров и оплаты
за фактически постав-
ленную электроэнергию,
особое внимание
воинским частям,
несущим боевое
дежурство.
3.Для бесперебойного  в течение
обеспечения топливом  года
коммунальных объектов
воинских частей
заключить договора
на приобретение
твердого и жидкого
топлива.
Организация работы
по эффективному и
экономичному
использованию
топливно-энергети-
ческих ресурсов.
Контроль за
исполнением условий
договоров и оплата
за фактически
поставленное топливо.
4.Заключение          в течение
договоров на приоб-   года
ретение тепловой
энергии для воинских
частей и учреждений,
а также отпуск
платным потребителям.
Контроль за исполне-
нием условий догово-
ров и оплата за
фактически поставлен-
ную тепловую энергию.
5.Заключение          в течение
договоров на ремонт   года
и приобретение
требующего замены
оборудования.
Контроль за исполне-
нием условий догово-
ров и оплата за
фактически постав-
ленное оборудование,
установка и ввод в
эксплуатацию.
6.Заключение          в течение
договоров на          года
производство текущего
ремонта, согласно
утвержденному
титульному списку.
Контроль за исполне-
нием условий догово-
ров и оплата за
фактически произве-
денный текущий ремонт.
7.Заключение догово-  в течение
ров на разработку     года
проектов предельно
допустимых выбросов,
предельно допустимых
сбросов на объектах
Министерства обороны.
Контроль за исполне-
нием условий догово-
ров и оплата за
фактически разрабо-
танные проекты.
8.По мере поступле-   в течение
ния актов и счетов    года
за загрязнение
окружающей среды
(за выбросы в атмос-
феру продуктов горения
котельных, дизельных
станций, утилизация
шлака) производить
оплату обязательных
платежей.
9.Заключение догово-  в течение
ров на аренду зданий  года
и сооружений.
Контроль за исполнением
условий договоров и
оплата согласно счетам.
10.Заключение договоров в течение
на оформление           года
государственных актов
на землепользование,
согласно действующему
законодательству.
Контроль за исполнением
условий договоров и
оплата согласно счетам.
Для размещения вновь
формируемых и передис-
лоцируемых воинских
частей, проводить
работы по заключению
договоров на отчуждение
земельных участков,
согласно действующему
законодательству.
Контроль за исполнением
условий договоров и
оплата согласно счетам.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Обеспечение жизнедеятельности инфраструктуры Вооруженных Сил, позволит поддерживать высокую боевую готовность и боеспособность Вооруженных Сил Республики Казахстан. Воинские части и другие учреждения Министерства обороны будут обеспечены на 100 процентов теплом, водой, топливом для котельных, электроэнергией (за исключением веерных отключений).
Нормализовать бытовые условия для проживания и прохождения службы военнослужащих, работы гражданского персонала в воинских частях.
На 10% будет обновлена казарменная мебель.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 042
"Развитие инфраструктуры Вооруженных Сил"
на 2002 год

1. Құны
2 326 653 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi
"Қазақстан Республикасының қорғаныс және Қарулы Күштерi туралы" 1993 жылғы 9 сәуiрдегi  Заңының 19-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi инфрақұрылымының тұрақты және тиiмдi қызмет етуiне қажеттi жағдай жасау және қолдау көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери бөлiмдерi мен құрылымдарына коммуналдық қызметтiң барлық түрлерiн кепiлдiк берген үздiксiз көрсету жүйесiн құру.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi инфрақұрылымының торларында материалдық құралдардың және техниканың авариялық жағдайларға қажеттi қорын жасау.
Yйлер мен ғимараттардың ағымдағы жөндеуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1. Әскери бөлiмдерге, құры.    жыл    Қазақстан
лымдарға коммуналдық қызмет   бойы    Республика.
(су, кәрiздер) көрсету шарт.          сының
тарын жасау жөнiндегi                 Қорғаныс
жұмыстарды ұйымдастыру.               министрлігі
Шарт талаптарының уақытылы
және сапалы орындалуын бақы.
лау және нақты көрсетiлген
қызметке ақы төлеу.
041   000  Қарулы      2. Электр қуатымен үздiксiз   жыл     Қазақстан
Күштердің   қамтамасыз ету үшiн әскери   бойы     Республика.
инфрақұры.  бөлiмдер мен мекемелерге              сының
лымы тірші. электр қуатын сатып алуға             Қорғаныс
лік әреке.  және ақылы тұтынушыларға              министрлігі
тінің не.   босату шарттарын жасау.
гізгі функ. Жүйелi түрде шарт талаптары.
цияларын    ның орындалуын бақылау және
қамтамасыз  нақты берiлген электр қуаты.
ету         на ақы төлеу, жауынгерлiк
кезекшiлiгiн атқарып жүрген
әскери бөлiмдерге ерекше
назар.
3. Әскери бөлiмдердiң комму.  жыл     Қазақстан
налдық объектiлерiн отынмен  бойы     Республика.
үздiксiз қамтамасыз ету үшiн          сының
қатты және сұйық отынды               Қорғаныс
сатып алуға, сондай-ақ отынды         министрлігі
қабылдау, тиеп түсіру, сақтау
және тасымалдау бойынша қызмет
көрсетулерге ақы төлеу жөнінде
шарттар жасау.
Отын-энергетикалық ресурс.
тарды тиiмдi және үнемдi
пайдалану жұмыстарын
ұйымдастыру
Шарт талаптарының орындалуын
бақылау және нақты берiлген
отын үшiн ақы төлеу.
4. Әскери бөлiмдер мен меке.  жыл     Қазақстан
мелердi жылу энергиясымен    бойы     Республика.
үздiксiз қамтамасыз ету үшiн          сының
шарттар жасау, сондай-ақ              Қорғаныс
ақылы тұтынушыларға босату.           министрлігі
Шарт талаптарының орындалуын
бақылау және нақты берiлген
жылу энергиясына ақы төлеу.
5. Ауыстыруды қажет етушi     жыл     Қазақстан
қондырғыларды жөндеуге және  бойы     Республика.
сатып алуға шарттар жасау.            сының
Шарт талаптарының орындалуын          Қорғаныс
бақылау және нақты алынған            министрлігі
қондырғылар үшiн ақы төлеу.
6. Ағымдағы жөндеу жұмыста.   жыл     Қазақстан
рына бекiтiлген титулдық     бойы     Республика.
тiзiмге сәйкес шарттар                сының
жасау.                                Қорғаныс
Шарт талаптарының орында.             министрлігі
луына бақылау және нақты
жүргiзiлген ағымдағы жөндеу.
ге ақы төлеу.
7. Қорғаныс министрлiгiнiң    жыл     Қазақстан
объектiлерiнде шығарулардың  бойы     Республика.
шектi мөлшерiнiң, тасталу.            сының
лардың шектi мөлшерiнiң               Қорғаныс
жобаларын әзiрлеуге                   министрлігі
шарттар жасау.
Шарт талаптарының орындалуын
бақылау және нақты жасалған
жобаларға ақы төлеу.
8. Қоршаған ортаны ластауға   жыл     Қазақстан
байланысты (қазандықтарда,   бойы     Республика.
дизель станцияларында жанған          сының
өнiмнiң атмосфераға шығары.           Қорғаныс
луына, шлактың қалдықтарына)          министрлігі
актiлер мен шоттардың келiп
түсуiне орай мiндеттi төлем.
дер төлеу.
9. Үйлер мен ғимараттарды     жыл
жалға алуға шарттар жасау.   бойы
Шарт талаптарының орындалу.
ын бақылау және шоттарға
сәйкес ақы төлеу.
10. Қолданылып жүрген заңна.  жыл     Қазақстан
маға сәйкес жер пайдалануға  бойы     Республика.
мемлекеттiк актiлер ресiм.            сының
деуге шарттар жасау.                  Қорғаныс
Шарт талаптарының орындалуын          министрлігі
бақылау және шоттарға сәйкес
ақы төлеу.
Қайта құрылатын және көшiрi.
летiн әскери бөлiмдер қолда.
нылып жүрген заңнамаға
сәйкес жер учаскелерiн
иелiктен шығаруға шарт жасау
жөнiнде жұмыстар жүргiзу.
Шарт талаптарының орындалуын
және шоттарға сәйкес ақы
төленуiн бақылау.
11. Жиhаздар, казарма       жыл
мүкәммалы мен сейфтер       бойы
сатып алу
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер
Қарулы Күштер инфрақұрылымының қызметiн қамтамасыз ету жоғары жауынгерлiк әзiрлiк пен Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жауынгерлiк қабiлетiн қолдауға мүмкiндiк бередi. Әскери бөлiмдер мен Қорғаныс министрлiгiнiң басқа құрылымдары жылумен, сумен, қазандықтарды отынмен, электр қуатымен (веерлiк ажыратулардан басқасы) 100 процентке қамтамасыз етiледi.
Әскери бөлiмдердегi әскери қызметшiлердiң өмiр сүруi мен қызмет етуiне, азаматтық құрамның жұмыс iстеуiне тұрмыстық жағдайды қалыптастыру.
Казарма жиһаздарының 10 процентi жаңартылады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға "Қарулы Күштердiң инфрақұрылымын дамыту"
жөнiндегі 042 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость
1 567 445 тыс. тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года N 2108-ХII Z931500_
"Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ст. 19;
Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1998 года  Z970094_   "О
жилищных отношениях";
Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года N 1901-XII  Z934000_
"О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей";
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334
U000334_   "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
В соответствии с основными направлениями строительства Вооруженных Сил Республики Казахстан обеспечение существующих, вновь формируемых и передислоцируемых войсковых частей полноценным казарменно-жилым фондом, техническими зданиями и сооружениями, обновление парка специальной и коммунальной техники. Обеспечение военнослужащих жильем.
5. Задачи бюджетной программы
Формирование технико-экономической политики в вопросах капитального строительства, капитального ремонта, проектно-изыскательских работ, эксплуатационных затрат по обеспечению жизнедеятельности войсковых частей Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Капитальное строительство и ввод в эксплуатацию новых объектов для формируемых и передислоцируемых войсковых частей Вооруженных Сил Республики Казахстан, капитальное строительство жилого дома и ремонт существующего жилищного фонда для обеспечения военнослужащих жильем.
Капитальный ремонт зданий и сооружений, обеспечивающих развитие и
жизнедеятельность инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан в
рамках титульного списка.
Обновление парка специальной техники путем приобретения специальной и
коммунальной техники для более качественного улучшения и увеличения объема
коммунальных услуг войсковым частям, воинским учреждениям, военным
городкам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственный
п/п!прог-!под- ! программ   !     реализации     !реализации! исполнитель
!раммы!прог-!(подпрог-   !     программ       !          !
!     !раммы!   грамм)   !  (подпрограмм)     !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
042  000    Развитие    1.Составление         январь-   Министерство
инфраструк- дефектных актов,      февраль   обороны
туры ВС РК  смет на капитальный   2002 года Республики
ремонт.                         Казахстан
2.Технико-            январь-
экономическая         март
экспертиза            2002 года
разработанных
рабочих чертежей и
проектно-сметной
документации на
капитальное строи-
тельство.
3.Разработка,         январь-
утверждение и         февраль
реализация            2002 года
титульных списков
объектов, подлежащих
капитальному строи-
тельству и капита-
льному ремонту
Вооруженных Сил
Республики Казахстан.
4.Заключение          февраль-
договоров с постав-   март
щиками, победивших    2002 года
в конкурсе по закупке
строительно-
монтажных работ по
проведению капиталь-
ного строительства и
капитального ремонта
5.Осуществление       январь-
технического надзора  декабрь
и контроля за произ-  2002 года
водством капитального
строительства и
ремонта,проведение
контрольных обмеров.
6.Ввод объектов       март-
законченных           декабрь
строительством и      2002 года
ремонтом в эксплуа-
тацию.
7.Заключение          февраль-
договоров с постав-   март
щиками, победивших    2002 года
в конкурсе по поставке
специальной и коммуна-
льной техники,
согласно условиям
конкурса.
8.Контроль за осущес- июнь-июль
твлением поставки     2002 года
специальной,коммуна-
льной техники и
распределение по
районным эксплуата-
ционным частям.
Проверка качества и
основных требований,
предъявляемых к
поставляемой технике.
9.Оплата обязательств июнь-
за поставленную       август
специальную и комму-  2002 года
нальную технику.
10.Осуществление      январь-
капитального          декабрь
строительства и       2002 года
капитального ремонта
объектов Вооруженных
Сил Республики
Казахстан, согласно
утвержденному
титульному списку
по районно-
эксплуатационным
частям.

1. Құны
1 567 445 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
"Қазақстан Республикасының қорғаныс және Қарулы Күштерi туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуiрдегi N 2108-ХII  Заңының 19-тармағы;
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 16 сәуiрдегi  Заңы ;
"Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы N 1901-ХII  Заңы ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекiту туралы" 2000 жылғы 10 ақпандағы N 334  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi құрылысының негiзгi бағыттарына сәйкес әрекеттегi, қайта құрылған және қайта орналастырылған әскери бөлiмдердi толық құнды казармалық-тұрғын үй қорымен, техникалық ғимараттармен және құрылыстармен қамтамасыз ету, парктi арнайы және коммуналдық техникамен жаңарту. Әскери қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери қызметшілерiнiң тiршiлiк әрекетiн қамтамасыз ету жөнiндегi күрделi құрылыс, күрделi жөндеу, жобалық-зерттеу жұмыстары, пайдаланылған шығындар мәселелерiнде техникалық-экономикалық саясат жасау.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнің құрылған және қайта орналастырылған әскери бөлiмдерi үшiн күрделi құрылыс және жаңа объектiлердi пайдалануға енгiзу әскери қызметшілердi тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін тұрғын үйдiң күрделі құрылысы және әрекеттегi тұрғын үй қорын жөндеу.
Мұқабалық тiзiм шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi инфрақұрылымын дамытуды және тiршiлiк әрекетiн қамтамасыз ететiн ғимараттар мен құрылыстарды күрделi жөндеу.
Әскери бөлiмдерге, әскери мекемелерге, әскери қалашықтарға коммуналдық қызмет көрсетудiң сапасын неғұрлым жақсарту және көлемін ұлғайту үшін арнайы және коммуналдық техника сатып алу жолымен арнайы техника паркiн жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
042   000  ҚР ҚК       1. Ақаулы актілерді, күрделі  2002    Қазақстан
инфрақұры.  жөндеуге сметаларды жасау.   жылдың   Республи.
лымын                                    қаңтар-  касының
дамыту                                   ақпаны   Қорғаныс
министрлігі
2. Күрделі құрылысқа әзір.    2002
ленген жұмыс сызбалары мен   жылдың
жобалық-сметалық құжаттаманы қаңтар-
техникалық-экономикалық      наурызы
сараптау
3. Қазақстан Республикасы     2002
Қарулы Күштерінің күрделі    жылдың
құрылыс пен күрделі жөндеуге қаңтар-
жататын объектілерінің       ақпаны
мұқабалық тізімдерін әзір.
леу, бекіту және іске асыру
4. Күрделі құрылыс және       2002
күрделі жөндеу жөніндегі     жылдың
құрылыс-монтаждау жұмыстарын ақпан-
сатып алу жөніндегі байқауда наурызы
жеңіп шыққан жасасу жөнін.
дегі жұмыстар
5. Күрделi құрылыс пен        2002
жөндеудi өндiру үшiн техни.  жылдың
калық қадағалау мен бақылау. қаңтар-
ды жүзеге асыру бақылау      желтоқ.
өлшемдерiн жүргiзу.          саны
6. Құрылысы мен жөндеуi       2002
бiткен объектiлердi пайда.   жылдың
лануға енгiзу                наурыз-
желтоқ.
саны
7. Байқау талаптарына         2002
сәйкес, арнайы және комму.   жылдың
налдық техникаларды жеткi.   ақпан-
зiп беру жөнiндегi байқауда  наурызы
жеңiске жеткен жеткiзiп
берушiлермен шарттар жасасу
8. Арнайы, коммуналдық        2002
техниканы жеткiзiп берудiң   жылдың
жүзеге асырылуын бақылау     маусым-
және аудандық пайдалану      шілдесі
бөлiмдерiне бөлу. Жеткiзiлiп
берiлген техникаға ұсыны.
латын сапа мен негiзгi
талаптарды тексеру
9. Жеткiзiлiп берiлген        2002
арнайы және коммуналдық      жылдың
техника үшiн мiндеттеме.     маусым-
лерге төлем жүргiзу.         тамызы
10. Аудандық-пайдалану        2002
бөлiмдерi бойынша бекiтiл.   жылдың
ген мұқабалық тiзiмге        қаңтар-
сәйкес, Қазақстан            желтоқ.
Республикасы Қарулы Күштерi  саны
объектiлерiнiң күрделi
құрылысы мен күрделi жөндеу.
дi жүзеге асыру
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
За счет средств, направленных на капитальное строительство ожидается: построить объекты для размещения 4-х отдельных радиолокационных рот, 2-х мотострелковых бригад, ракетно-артиллерийского полка.
Завершить строительство заглубленного командного пункта.
Продолжить капитальное строительство объектов Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан, что составит 15% от общей потребности. Будет построен 100-квартирный жилой дом в г. Астана, что обеспечит 100 семей военнослужащих жильем.
Проведен капитальный ремонт зданий и сооружений Вооруженных Сил Республики Казахстан в объеме 15% от необходимой потребности. Так, например, будет произведена реконструкция общежития в г. Астане.
Выполнится капитальный ремонт объектов на станции Сороковая и в п. Малиновка для передислоцируемых войсковых частей, а также в городах Атырау, Шымкенте и Каратау.
Будет отремонтировано и введено в эксплуатацию здание для военного факультета радиоэлектроники, а также завершится капитальный ремонт военной поликлиники в г. Астана.
В результате исполнения данной программы предполагается обновление парка специальной и коммунальной техники на 18 единиц, что увеличит объем поставляемых коммунальных услуг на 10%.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 076
"Обеспечение обороноспособности страны"
на 2002 год
1. Стоимость
20 407 202 тыс.тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
K951000_   Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года,
ст.ст. 35, 66;
Закон Республики Казахстан от 19 января 1993 года N 1897-XII Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" ст.ст. 7, 12, 13, 28, 35;
Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года N 1901-XII Z934000_ "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" ст.ст. 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18;
Закон Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года N 2108-ХII Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах РК" ст.ст. 2, 4, 12, 16, 18, 22, 25, 26, 33;
Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" ст.ст. 7, 10, 14, 15, 24;
Закон Республики Казахстан от 18 мая 1999 года N 382-I ЗРК Z990382_ "О связи" ст.ст. 4, 13, 16, 17, 22, 24;
Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 г. N 273-II ЗРК Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год" ст.12;
Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956  U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";
Указ Президента Республики Казахстан от 22 сентября 1999 года N 215 U990215_ "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан";
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334 U000334_ "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан" пункты 1, 2, 3;
Указ Президента Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 418сс "Об утверждении концепции военной реформы в Республике Казахстан и Государственной программы военного строительства Республики Казахстан на период до 2005 года";

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетін нәтижелер
Күрделі құрылысқа бағытталған қаражаттар есебiнен мыналар күтiледi: 4 жеке радиолокациялық ротаны, 2 мотоатқыштар бригадасын, ракеталық-артиллериялық полктi орналастыру үшiн объектiлер салу.
Тереңге салынған командалық пункттiң құрылысын аяқтау.
Жалпы қажеттiлiктің 15%-iн құрайтын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнің Әуе қорғанысы күштерi объектiлерiнің күрделі құрылысын жалғастыру. Астана қаласында 100 пәтерлiк тұрғын үй салынатын болады, ол әскери қызметшiлердiң 100 отбасын тұрғын үймен қамтамасыз етедi.
Жалпы қажеттiлiктің 15% көлемiнде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнің ғимараттары мен құрылыстарына күрделi жөндеу жүргiзiлдi. Мысалы, Астана қаласындағы жатақхананы қайта құрастыру жүргізілетін болады.
Қайта орналастырылған әскери бөлiмдер үшiн Сороковая станциясындағы және Малиновка кентiндегi, сондай-ақ Атырау, Шымкент және Қаратау қалаларындағы объектiлердi күрделі жөндеу орындалуда.
Радиоэлектроника әскери факультетi үшiн ғимарат жөнделетiн және пайдалануға енгiзiлетiн болады, сондай-ақ Астана қаласындағы әскери емхананы күрделi жөндеу аяқталуда.
Осы бағдарламаны орындау нәтижесiнде арнайы және коммуналдық техника паркiн 18 бiрлiкке жаңарту болжанып отыр, ол қойылатын коммуналдық қызметтердiң көлемiн 10%-ке ұлғайтады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
15-қосымша
ЕСКЕРТУ. 15-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Елдің қорғаныс қабiлетiн қамтамасыз ету"
076 бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны
20 407 202 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы  Конституциясының 35, 66-баптары;
Қазақстан Республикасының "Жалпы әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" 1993 жылғы 29 қаңтардағы N 1897-ХII  Заңының 7, 12, 13, 28, 35-баптары;
Қазақстан Республикасының "Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы N 1901-ХII  Заңының 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18-баптары;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы" 1993 жылғы 9 сәуiрдегi N 2108-ХII  Заңының 2, 4, 12, 16, 18, 22, 25, 26, 33-баптары;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-I  Заңының 7, 10, 14, 15, 24-баптары;
Қазақстан Республикасының "Байланыс туралы" 1999 жылғы 18 мамырдағы N 382-1  Заңының 4, 13, 16, 17, 22, 24-баптары;
Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II ҚРЗ  Заңының 12-бабы;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi iс-шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдары әскери қызметшiлерiнiң әскери киiм нысаны мен айырым белгiлерi туралы" 1999 жылғы 22 қыркүйектегi N 215  Жарлығы ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекіту туралы" 2000 жылғы 10 қаңтардағы N 334  Жарлығы ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы Әскери реформа тұжырымдамасы мен Қазақстан Республикасындағы Әскери құрылыстың 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын бекiту туралы" 2000 жылғы 7 шiлдедегi N 418cc Жарлығының 1, 2, 3-тармақтары;

Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 1994 года N 328-12 "Об уставе воинских железнодорожных, речных и воздушных перевозок Республики Казахстан" п.п. 41-73, 94-112;
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 года N 560-30с "Положение о местных органах военного управления РК";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2000 года
N 368  P000368_   "О Министерстве обороны Республики Казахстан";
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года
N 762  P000762_   "Об утверждении норм по видам тылового обеспечения";
Требования Президента Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года
N 01-19/15 о проводимых мероприятиях по развитию и реформированию
Вооруженных Сил Республики Казахстан, определенные Концепцией развития и
применения Вооруженных Сил Республики Казахстан.
3. Источник финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цели бюджетной программы
Главная цель программы - укрепление обороноспособности государства, обеспечение высокой боевой и мобилизационной готовности войск.
Защита территории, суверенитета, экономики, государственных институтов, граждан страны от военных угроз, предотвращение агрессии или развязывания военных конфликтов, создание благоприятных условий для устойчивого развития Республики Казахстан.
Организация международного военного, военно-технического и других видов сотрудничества.
Обеспечению призыва граждан на военную службу.
Выполнение воинских перевозок железнодорожным, воздушным и другими видами транспорта для обеспечения обороноспособности Республики Казахстан.
Обеспечение соединений, воинских частей, учреждений, военно-учебных заведений Министерства обороны всеми видами тылового и технического обеспечения, техникой и военным имуществом, а также организация питания военнослужащих по установленным нормам с целью обеспечения боеспособности войск.
Обеспечение военнослужащих, членов их семей и пенсионеров Министерства обороны Республики Казахстан медикаментами, бесплатной медицинской помощью в полном объеме, а также осуществления контроля за санитарно-эпидемиологическим благополучием в частях и учреждениях Министерства обороны Республики Казахстан.
Обеспечение качественного, бесперебойного управления дежурными силами, а также развертывание системы связи военных округов, видов, родов войск, соединений, воинских частей и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить текущую жизнедеятельность войск для выполнения поставленных перед ними целей.
Обеспечить текущими расходами центральный орган управления и подведомственные учреждения Министерства обороны Республики Казахстан.
Обеспечить поддержание войсками постоянной боевой и мобилизационной готовности.
Обеспечить информацией руководство Министерства обороны Республики Казахстан о внешней и внутренней политике в странах пребывания представителей военных атташе, включая военно-политические, военно- технические и военно-экономические аспекты.
Подготовить и произвести учет людских, транспортных и материальных ресурсов, приписку к призывным участкам, призыв на службу и на учебные сборы, осуществить другие оборонные мероприятия, регламентируемые законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Обеспечить организацию по передислокации и перемещению войск и воинских грузов, контейнерных и багажных доставок воинских грузов и личного имущества военнослужащих.
Подготовить железнодорожные подъездные пути и подвижной состав, находящийся в собственности Министерства обороны Республики Казахстан.
Обеспечить своевременное и полное доведение положенных норм довольствия до личного состава Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Своевременно обеспечить воинские части технологическим и другим оборудованием, необходимым инвентарем, военным имуществом, техническими и другими средствами.
Произвести накопление и поддержание войсковых и оперативных запасов, их размещение, организацию хранения и своевременное освежение всех видов имущества и технических средств, находящиеся на длительном хранении.
Обеспечить мероприятия по утилизации (уничтожению) компонентов ракетного топлива (КРТ) и горючего, а также обеспечить хранения КРТ.
Выполнять требования законодательства по охране окружающей среды.
Организовать несение боевого дежурства в Вооруженных Силах Республики Казахстан, поддержание дежурных сил в постоянной боевой готовности.
Обеспечить устойчивой связью воинские части для поддержания их в постоянной боевой и мобилизационной готовности.
Обеспечить поддержание инфраструктуры связи в постоянной готовности и создание высокоэффективной взаимоувязанной цифровой системы связи Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Обеспечить лечебно-профилактические, санитарно-эпидемиологические и другие медицинские части и учреждения, а также медицинские подразделения воинских частей эффективными лекарственными, диагностическими, дезинфицирующими средствами, бактерийными, лечебно-профилактическими препаратами, перевязочными и шовными материалами.
Укомплектовать воинские части электрокардиографами,
физиотерапевтическими аппаратами и другим оборудованием для диагностики и
лечения.
Обеспечить необходимой специальной учебно-методической литературой и
бланками строгой отчетности.
Провести средний и текущий ремонт вооружения, военной техники,
средств связи и средств передачи и обработки информации.
Перейти на автоматизированную систему передачи информации.
Создать локальные сети взаимодействия между штабами и воинскими
частями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Сроки   !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнители
!раммы!прог-!(подпрограм-!     программы      !          !
!     !раммы!   мы)      !  (подпрограммы)    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
076        Обеспечение
обороно-
способности
страны
1.        001  Аппарат      1.Обеспечение         в течение Министерство
центрального положенными видами    года      обороны
органа       довольствия личного             Республики
состава аппарата                Казахстан
центрального органа
(в том числе возме-
щение затрат взамен
положенных льгот и
прочие выплаты);
2.Проведение          в течение
тендерных процедур    года
и заключение
договоров на пос-
тавку товаров
(работ, услуг);
3.Обеспечение         в течение
текущей               года
жизнедеятельности
работников аппарата
центрального органа
по выполнению
возложенных на них
задач и оплата
расходов, связанных
с ними;
4.Приобретение в      в течение
отдельных случаях     года
предметов вещевого
довольствия,
медикаментов и
прочих средств
медицинского
назначения;
5.Представительские   в течение
расходы;              года
6.Повышение           в течение
служебной             года
квалификации работ-
ников аппарата
центрального
органа в учебных
заведениях (в том
числе странах
ближнего и
дальнего зарубежья);
7.Организация         в течение
работы по             года
руководству и
контролю за подчи-
ненными воинскими
частями и учрежде-
ниями Министерства
обороны Республики
Казахстан.
2.       004  Аппарат       1.Обеспечение         в течение Министерство
органов в     положенными видами    года      обороны
других стра-  довольствия личного             Республики
нах (посоль-  состава аппарата                Казахстан
ства,пред-    военных атташе при
ставитель-    посольствах
ства,         Республики Казахстан
дипломатичес- за границей (в том
кие миссии)   числе возмещение
затрат взамен
положенных льгот и
прочие выплаты);
2.Обеспечение текущей в течение
жизнедеятельности     года
аппаратов военных
атташе при посольствах
Республики Казахстан
за границей и оплата
расходов, связанных
с ними;
3.Проведение          в течение
расходов особых       года
затрат, связанных с
получением и обработ-
кой оперативной
информации;
4.Обеспечение расхо-  в течение
дами визитов военных  года
делегаций Республики
Казахстан;
5.Открытие аппаратов  1 полугодие
военных атташе при    2002 года
посольствах Республики
Казахстан за рубежом.
3.       030  Аппарат       1.Обеспечение         в течение Министерство
военных       положенными видами    года      обороны
комиссариатов довольствия личного             Республики
состава военных                 Казахстан
комиссариатов
(в том числе
возмещение затрат
взамен положенных
льгот и прочие
выплаты);
2.Проведение тендер-  в течение
ных процедур и        года
заключение
договоров на поставку
товаров (работ, услуг);
3.Обеспечение текущей в течение
жизнедеятельности     года
работников военных
комиссариатов по
выполнению возложен-
ных на них задач и
оплата расходов,
связанных с ними;
4.Приобретение в      в течение
отдельных случаях     года
предметов вещевого
довольствия, медика-
ментов и прочих
средств медицинского
назначения;
5.Представительские   в течение
расходы;              года
6.Повышение служебной в течение
квалификации работ-   года
ников военных комис-
сариатов в учебных
заведениях
(в том числе странах
ближнего и дальнего
зарубежья);
7.Организация работы в течение
по руководству и     года
контролю за подчинен-
ными территориальными
органами.
8.Оплата за полученную в течение
продукцию (товары),    года
выполненные работы,
оказанные услуги всех
видов (в том числе
коммунальных,
транспортных, за связь,
электроэнергию,
отопление и прочие);
9.Проведение и оплата в течение
прочих мероприятий,   года
связанных с поддержа-
нием боевой и мобили-
зационной готовности
войск;
10.Отбор,призыв и     в течение
отправка военно-      года
обязанных, а также
транспортных и
технических средств
на учебные и
специальные
сборы в Вооруженные
Силы Республики
Казахстан.
4.        031  Содержание    1.Обеспечение         в течение Министерство
воинских      положенными видами    года      обороны
частей        довольствия личного             Республики
состава Вооруженных             Казахстан
Сил Республики
Казахстан (в том
числе возмещение
затрат взамен
положенных льгот
и прочие выплаты);
2.Проведение тен-     в течение
дерных процедур и     года
заключение договоров
на поставку товаров
(работ, услуг);
3.Обеспечение         в течение
текущей жизнедея-     года
тельности войск и
учреждений Минис-
терства обороны
Республики Казахстан
по выполнению
возложенных на
них задач и оплата
расходов, связанных
с ними;
4.Оплата расходов     в течение
по проведению         года
тактических учений
по повышению
взаимодействия
боевого слаживания
войск с привлечением
воинских формирований
заинтересованных
министерств и ведомств;
5.Оказание военной    в течение
и технической помощи  года
государствам, в рамках
международных договоров,
участником которых
является Республика
Казахстан;
6.Повышение служебной в течение
квалификации работни- года
ков военных комисса-
риатов в учебных
заведениях
(в том числе странах
ближнего и дальнего
зарубежья);
7.Приобретение в      в течение
отдельных случаях     года
предметов вещевого
довольствия, продуктов
питания, медикаментов
и прочих средств
медицинского назначения;
8.Проведение оплаты   в течение
особых затрат направ- года
ленных на обеспечение
обороны и проведения
скрытых (разведыватель-
ных) работ;
9.Представительские   в течение
расходы;              года
10.Выполнение взятых  в течение
обязательств,         года
в случае
недостаточности
средств по бюджетной
программе "Выполнение
обязательств прошлых
лет";
11.Строительство и    в течение
приобретения объектов года
военного назначения,
капитальный ремонт
дорог, взлетно-
посадочных полос
аэродромов, а также
оплата расходов,
связанных с их
проведением;
12.Обеспечение всеми  в течение
видами расходов       года
визитов иностранных
военных делегаций;
13.Проведение и оплата в течение
прочих мероприятий,    года
связанных с повышением
боевой готовности
войск и боеспособности
Вооруженных Сил.
5.       032  Обеспечение   1.Проведение тендерных 1 полуго- Министерство
воинских      процедур и заключение  дие 2002  обороны
частей        договоров на поставку  года      Республики
перевозками   товаров (работ, услуг);          Казахстан
2.Осуществление        в течение
перевозок военнослу-   года
жащих, призывников,
военнообязанных,
учащихся высших и
средних военных
учебных заведений,
вооружения, военной
техники, воинских
грузов и прочие
перевозки;
3.Проведение плано-   2-3
вого капитального     кварталы
и текущего            2002 года
ремонта вагонов,
находящихся в
собственности
Министерства обороны
Республики Казахстан;
4.Текущее содержание, 2-3
средний,капитальный и кварталы
подъемочный ремонт    2002 года
железнодорожных
подъездных путей,
находящихся в
собственности
Министерства обороны
Республики Казахстан;
5.Приобретение        в течение
крепежного,           года
пломбировочного и
других материалов.

"Қазақстан Республикасының әскери темiр жолдар, өзендер мен әуе тасымалдауларының жарғысы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1994 жылғы 5 сәуiрдегi N 328-12 Жарлығының 41-73, 94-112 тармақшалары;
"ҚР жергілiктi әскери басқару органдары туралы ереже" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы N 560-30қ қаулысы;
"Тегiн медициналық көмектiң кепілдендiрілген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135  қаулысы ;
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 9 наурыздағы N 368  қаулысы ;
"Тылдық қамтамасыз ету түрлерiнiң нормаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 19 мамырдағы N 762  қаулысы ;
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн дамыту және қолдану тұжырымдамасымен айқындалған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн дамыту және реформалау жөнiндегi iс-шаралар өткiзу туралы 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 01-19/15 талаптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның негiзгi мақсаты - елдiң қорғаныс қабілетiн нығайту, әскерлердiң жоғары жауынгерлiк және жұмылдыру әзiрлiгiн қамтамасыз ету.
Елдiң аумағын, егемендiгiн, экономикасын, мемлекеттiк институттарын, азаматтарын әскери қауiптен қорғау агрессияны болдырмау немесе әскери жанжалдарды шешу, Қазақстан Республикасының тұрақты дамуы үшiн қолайлы жағдайлар жасау.
Халықаралық әскери, әскери-техникалық және ынтымақтастықтың басқа да түрлерін ұйымдастыру.
Азаматтарды әскери қызметке шақыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының қорғаныс қабілетін қамтамасыз ету үшін темір жолмен, әуе және көліктің басқа түрлерімен әскери тасымалдауларды орындау.
Қорғаныс министрлігінің құрамаларын, әскери бөлімдерін, мекемелерін, әскери оқу орындарын тылдық және техникалық қамтамасыз етудің барлық түрлерімен, техникамен және әскери мүлікпен қамтамасыз ету, сондай-ақ әскерлердің жауынгерлік қабілеттерін қамтамасыз ету мақсатында белгіленген нормалар бойынша әскери қызметшілерді тамақтандыруды ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қызметшілерін, олардың отбасы мүшелері мен зейнеткерлерін дәрі-дәрмектермен, толық көлемде тегін медициналық көмекпен қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің бөлімдері мен мекемелеріндегі санитарлық-эпидемиологиялық жағдайларын бақылауды жүзеге асыру.
Кезекші күштерге сапалы, үздіксіз басшылық жасауды қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери округтері, түрі, әскер тектері, құрамалары, әскери бөлімдері мен мекемелерінің байланыс жүйесін өрістету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері
Әскерлерді, оларға қойылған міндеттерді орындаулары үшін ағымдағы тіршілік әрекеттерімен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық басқару аппараттары мен ведомстволық бағынысты мекемелерін ағымдағы шығыстармен қамтамасыз ету.
Әскерлермен ұдайы жауынгерлік және жұмылдыру әзірлікті ұстауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің басшылығын мекендеген елдердегі әскери атташе өкілдерінің сыртқы және ішкі саясаты туралы әскери-саяси, әскери-техникалық және әскери-экономикалық аспектілерін қоса ақпаратпен қамтамасыз ету.
Адамдар, көлік және материалдық ресурстары есебін, шақыру учаскелеріне тіркеуді, қызметке және оқуға шақыруды дайындау және жүргізу, Қазақстан Республикасының заңдарымен, Президенті мен Үкіметінің актілерімен регламенттелетін басқа да қорғаныс шараларын жүзеге асыру.
Әскерлер мен әскери жүктердi, әскери жүктер мен әскери қызметшiлердiң жеке мүлкiн контейнерлiк және қолжүктiк көшiру және ауысу бойынша ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң меншiгiнде тұратын темiр жолдарының кiреберiс жолдары мен көшпелi құрамын дайындау.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң жеке құрамына тиiстi үлес нормаларымен уақытылы және толық жеткiзудi қамтамасыз ету.
Әскери бөлiмдердi технологиялық және басқа да жабдықтармен, қажеттi керек-жарақпен, әскери мүлiкпен, техникалық және басқа да құралдармен уақытылы қамтамасыз ету.
Әскери және жедел қорларды жинауды және ұстауды, оларды орналастыруды, ұзақ сақтауда тұратын мүлiк пен техникалық құралдардың барлық түрлерiн сақтауды және уақытылы жаңартуды ұйымдастыруды жүргiзу.
Ракета отыны компоненттерi (РОК) мен жағар майды пайдаға асыру (жою) жөнiндегi iс-шараларды қамтамасыз ету, сондай-ақ РОК-iн сақтауды қамтамасыз ету.
Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi заңнама талаптарын орындау.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiндегi жауынгерлiк кезекшілiктi атқаруды, кезекшi күштердi ұдайы жауынгерлiк әзiрлiкте ұстауды ұйымдастыру.
Әскери бөлiмдердi оларды ұдайы жауынгерлiк және жұмылдыру әзiрлiгiнде ұстау үшiн тұрақты байланыспен қамтамасыз ету.
Байланыстың инфрақұрылымын ұдайы әзiрлiкте ұстауды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының Қарулы күштерi байланысының жоғары тиiмдi өзара үйлескен сандық жүйесін құру.
Емдеу-алдын алу, санитарлық-эпидемиологиялық және басқа да медициналық бөлiмдермен және мекемелермен қамтамасыз ету, сондай-ақ әскери бөлiмдердiң медициналық бөлiмшелерiн тиiмдi дәрi-дәрмектермен, диагностикалық, дезинфекциялау құралдарымен, бактериялық, емдеу-алдын алу дәрi-дәрмектермен, таңу және тiгу материалдарымен қамтамасыз ету.
Әскери бөлiмдердi диагностика және емдеу үшiн электрокардиографалармен, физиотерапиялық аппараттармен және басқа да жабдықтармен жабдықтау.
Қажеттi арнаулы оқу-әдiстемелiк әдебиеттермен және қатаң есептегi бланкiлермен қамтамасыз ету.
Қару-жараққа, әскери техникаға, байланыс құралдары мен ақпарат беру және әзірлеу құралдарына орташа және ағымдағы жөндеу жүргізу.
Ақпарат берудің автоматтандырылған жүйесіне көшу.
Штабтар мен әскери бөлімдер арасында өзара жергілікті желілерді құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
076        Елдің
қорғаныс
қабілетін
қамтамасыз
ету
1        001  Орталық     1. Орталық органы аппараты.   жыл     Қазақстан
орган       ның жеке құрамын тиiстi үлес бойы     Республика.
аппараты    түрлерiмен қамтамасыз ету             сының
(соның ішінде тиiстi жеңiл.           Қорғаныс
дiктер орнына шығыстарды              министрлігі
өтеу және сол сияқты
төлемдер);
2. Тендерлер процедурасын     жыл     Қазақстан
өткiзу және тауарларды (жұ.  бойы     Республика.
мыстарды, қызмет көрсетулер.          сының
дi) жеткiзуге шарт жасасу;            Қорғаныс
3. Орталық орган аппаратының  жыл     министрлігі
қызметкерлерiн оларға жүк.   бойы
телген міндеттердi орындау
жөнiндегi ағымдағы тiршілік
әрекеттерiн қамтамасыз ету
және олармен байланысты
шығыстарды төлеу;
4. Жекелеген жағдайларда      жыл
заттай мүлiк үлестерiнiң,    бойы
дәрi-дәрмектер мен медици.
налық тағайындалған басқа
да құралдарды сатып алу;
5. Өкiлдiк шығыстар;          жыл
бойы
6. Орталық орган аппараты     жыл
қызметкерлерiнiң оқу         бойы
орындарындағы қызметтік
бiлiктiлiгiн арттыру (соның
iшiнде жақын және алыс
шетелдердегi);
7. Қазақстан Республикасы     жыл
Қорғаныс министрлігінiң      бойы
бағынысындағы әскери
бөлiмдер мен мекемелерге
басшылық жасау және бақылау
жөнiндегi жұмыстарды
ұйымдастыру
2        004  Басқа  ел.  1. Шетелдегi Қазақстан        жыл     Қазақстан
дердегі     Республикасының Елшiлiгі     бойы     Республи.
органдар    жанындағы әскери атташе               касының
аппараты    аппаратының жеке құрамын              Қорғаныс
(елшілік.   тиiстi үлес түрлерiмен                министрлігі
тер, өкіл.  қамтамасыз ету (соның
діктер,     iшiнде тиiстi жеңiлдiктер
дипломатия. орнына шығынды төлеу және
лық миссия. сол сияқты төлемдер);
лар)        2. Шетелдегi Қазақстан        жыл
Республикасының Елшiлiгi     бойы
жанындағы әскери атташе
аппаратының жеке құрамының
ағымдағы тiршiлiк әрекет.
терiн қамтамасыз ету және
олармен байланысты шығыс.
тарды төлеу;
3. Жедел ақпараттарды алу     жыл
және әзiрлеумен байланысты   бойы
ерекше шығындар есебiн
жасау;
4. Қазақстан Республикасы     жыл
әскери делегацияларын сапар  бойы
шығыстарымен қамтамасыз ету;  2002
5. Шетелдегi Қазақстан       жылдың
Республикасы Елшiлiгi жаны.   1-
нан әскери атташе аппаратын  тоқсаны
ашу.
3        030  Әскери      1. Әскери комиссариаттың      жыл     Қазақстан
комиссари.  жеке құрамын тиiстi үлес     бойы     Республи.
аттар аппа. түрлерiмен қамтамасыз ету             касының
раты        (соның ішінде тиiстi жеңiл.           Қорғаныс
дiктер орнына шығыстарды              министрлігі
өтеу және сол сияқты
төлемдер);
2. Тендерлер процедурасын     жыл
өткiзу және тауарларды       бойы
(жұмыстарды, қызмет көрсету.
лердi) жеткiзуге шарт
жасасу;
3. Әскери комиссариаттың      жыл
қызметкерлерiн оларға        бойы
жүктелген мiндеттердi
орындау жөнiндегi ағымдағы
тiршiлiк әрекеттерiн
қамтамасыз ету және олармен
байланысты шығыстарды төлеу;
4. Жекелеген жағдайларда      жыл
заттай мүлiк үлестерiнiң,    бойы
дәрi-дәрмектер мен медицина.
лық тағайындалған басқа да
құралдарды сатып алу;
5. Өкiлдiк шығыстар;          жыл
бойы
6. Әскери комиссариат         жыл
қызметкерлерiнің оқу орында. бойы
рындағы қызметтiк біліктiлi.
гiн арттыру (соның iшінде
жақын және алыс шетелдер.
дегi)
7. Қазақстан Республикасы     жыл
Қорғаныс министрлiгінің      бойы
бағынысындағы әскери бөлiм.
дер мен мекемелерге басшылық
жасау және бақылау жөнiндегі
жұмыстарды ұйымдастыру;
8. Алынған өнiмдер (тауар.    жыл
лар), орындалған жұмыстар,   бойы
көрсетiлген қызметтiң
барлық түрлерi үшiн (соның
iшiнде коммуналдық, көлiктiк
байланыс, электр энергиясы,
жылу және басқадай)
төлемдер;
9. Әскерлердi жауынгерлiк     жыл
және жұмылдыру әзiрлiкте     бойы
ұстаумен байланысты басқа
да iс-шараларды өткiзу және
төлеу;
10. Әскери мiндеттiлердi,     жыл
сондай-ақ көлiк пен техника. бойы
лық құралдарды Қазақстан
Республикасы Қарулы Күштер.
дегi оқу-жаттығу және арнайы
жиындарға iрiктеу, шақыру
және жөнелту.
4        031  Әскери      1. Қазақстан Республикасы     жыл     Қазақстан
бөлімдерді  Қарулы Күштерiнiң жеке       бойы     Республика.
ұстау       құрамын тиiстi үлес түрлерi.          сының
мен қамтамасыз ету (соның             Қорғаныс
iшiнде тиiстi жеңiлдiктер             министрлігі
орнына шығыстарды өтеу және
сол сияқты төлемдер);
2. Тендерлер процедурасын     жыл
өткiзу және тауарларды       бойы
(жұмыстарды, қызмет көрсету.
лердi) жеткiзуге шарт
жасасу;
3. Қазақстан Республикасы     жыл
Қорғаныс министрлігінiң      бойы
әскерлерi мен мекемелерiн
оларға жүктелген мiндет.
тердi орындау жөнiндегi
ағымдағы тiршілiк әрекет.
терiн қамтамасыз ету және
олармен байланысты шығыс.
тарды төлеу;
4. Мүдделi министрлiктер      жыл
мен ведомстволардың әскери   бойы
құралымдарын тартумен
әскерлердiң өзара жауынгер.
лiк үлестiрудi арттыру
жөнiндегi тактикалық оқу-
жаттығуды өткiзу бойынша
шығыстарды төлеу;
5. Қатысушы Қазақстан
Республикасы болып табылатын  жыл
халықаралық шарттар шеңбе.   бойы
рiнде мемлекеттерге әскери
және техникалық көмек
көрсету;
6. Әскери комиссариат         жыл
қызметкерлерiнiң оқу орын.   бойы
дарындағы қызметтiк бiлiктi.
лiгiн арттыру (соның iшiнде
жақын және алыс шетелдер.
дегi);
7. Жекелеген жағдайларда      жыл
заттай мүлiк үлестерінің,    бойы
дәрi-дәрмектер мен медици.
налық тағайындалған басқа
да құралдарды сатып алу;
8. Қорғанысты қамтамасыз      жыл
етуге және жасырын жұмыстар. бойы
ды (барлау) жүргiзуге
бағытталған ерекше шығын.
дарды төлеудi жүргiзу;
9. Өкiлдiк шығыстар;          жыл
10. "Өткен жылдар мiндет.    бойы
темелерiн орындау" бюджеттiк
бағдарламасы бойынша қаражат  жыл
жетiспеген жағдайда алынған  бойы
мiндеттемелердi орындау;
11. Әскери мақсаттағы         жыл
объектiлердiң салу және      бойы
сатып алу жолдарды, әуе
айлақтың ұшу-қону жолдарын
күрделi жөндеу, сондай-ақ
оларды жүргiзумен байланыс.
ты шығыстарды төлеу;
12. Шетел әскери делегация.   жыл
ларын сапар шығыстарының     бойы
барлық түрлерiмен
қамтамасыз ету;
13. Әскерлердің жауынгерлiк   жыл
әзiрлiгiн және Қарулы        бойы
Күштердiң жауынгерлiк
қабiлеттілігiн арттырумен
байланысты басқа да iс-
шараларды өткiзу және төлеу.
14. Әдебиет сатып алу        жыл
бойы
15. Шағын автобустар (13    жыл бойы
орынды) сатып алу     - 6 дана
16. Шкода "Октавия"         жыл бойы
автомобильдерiн сатып алу - 20 дана
5        032  Әскери      1. Тендерлер процедурасын     жыл     Қазақстан
бөлімдерді  өткiзу және тауарларды       бойы     Республика.
тасымалдау  (жұмыстарды, қызмет көрсету.          сының
мен қамта.  лердi) жеткiзуге шарт                 Қорғаныс
масыз ету   жасасу;                               министрлігі
2. Әскери қызметшілердi,      жыл
шақырушыларды, әскери        бойы
мiндеттiлердi, жоғары және
орта әскери оқу орындарының
оқушыларын, қару-жарақты,
әскери техниканы, әскери жүк
пен басқа да тасымалдауларды
тасымалдауды жүзеге асыру
3. Қазақстан Республикасы     2002
Қорғаныс министрлiгiнің      жылдың
меншiгiнде тұрған вагондар.   2-3
ға жоспарлы күрделi және     тоқсан.
ағымдағы жөндеу жүргiзу;      дары
4. Қазақстан Республикасы     2002
Қорғаныс министрлiгiнің      жылдың
меншiгiнде тұрған темiр жол   2-3
кiреберiс жолдарын ағымдағы  тоқсан.
ұстау, орта, күрделi және     дары
көтерме жөндеулер;
5. Тiреу пломбылау және       жыл
басқа да материалдар сатып   бойы
алу.

6         033  Организация   1.Проведение тендер-  в течение Министерство
питания       ных процедур и зак-   года      обороны
личного       лючение договоров               Республики
состава       на поставку товаров             Казахстан
(работ, услуг);
2.Приобретение        в течение
продуктов питания для года
собственных нужд;
3.Оплата услуг по     в течение
организации питания   года
в воинских частях и
учреждениях Министер-
ства обороны Республики
Казахстан;
4.Закупка фуража      в течение
для животных;         года
5.Закупка и оплата    в течение
расходов по ремонту   года
холодильного и
технологического
оборудования;
6.Закупка лошадей     2 квартал
2002 года
7.Сезонная заготовка  июль-
овощей                сентябрь
2002 года
7         034  Обеспечение   1.Проведение тендер-  1-2       Министерство
воинских      ных процедур и заклю- кварталы  обороны
частей        чение договоров на    2002 года Республики
медикамента-  поставку товаров                Казахстан
ми и продук-  (работ, услуг);
цией          2.Приобретение        1-3
медицинского  медикаментозных,      кварталы
назначения    лекарственных,        2002 года
биологических препара-
тов, перевязочных сред-
ств для профилактики
и лечения военнослужа-
щих и членов их семей;
3.Приобретение и      2-4
ремонт медицинской    кварталы
аппаратуры,           2002 года
оборудования,инвентаря,
инструментов и прочей
продукции медицинского
назначения;
4.Приобретение крови, 4 квартал
специальной медицин-  2002 года
ской литературы,
бланков,
книг учета и прочие
расходы.
8        035  Обеспечение   1.Проведение тендерных февраль- Министерство
воинских      процедур и заключение  август   обороны
частей        договоров на поставку  2002     Республики
горюче-       товаров (работ,услуг); года     Казахстан
смазочными    2.Приобретение горюче- в течение
материалами   смазочных материалов,  года
смазок,масел специаль-
ного технологического
оборудования и их
ремонт;
3.Расходы, связанные  2-4
с обеспечением и      кварталы
распределением        2002 года
горюче-смазочных
материалов
по воинским частям и
учреждениям;
4.Оплата услуг и      в течение
работ по проведению   года
диагностики резервуаров
для хранения горюче-
смазочных материалов;
5.Обеспечение сохран- в течение
ности компонентов     года
ракетного топлива и
их утилизация.
9         036  Обеспечение   1.Проведение тендер-  1 полу-   Министерство
воинских      ных процедур и заклю- годие     обороны
частей        чение договоров на    2002 года Республики
обмундирова-  поставку товаров                Казахстан
нием,мягким   (работ, услуг);
инвентарем    2.Закупка форменного  в течение
и массовыми   обмундирования и      года
средствами    снаряжения для
гигиены       военнослужащих,
выпускников военно-
учебных заведений,
воспитанников военных
школ и Кадетского
корпуса;
3.Закупка обмундиро-  2-3 кварталы
вания, военно-        2002 года
технического и друго-
го имущества для
специальных войск;
4.Организация         в течение
индивидуального       года
пошива предметов
вещевого имущества
для военнослужащих;
5.Приобретение        в течение
постельных принадлеж- года
ностей;
6.Приобретение банно- 2-4
прачечного оборудова- кварталы
ния и инвентаря;      2002 года
7.Приобретение моющих в течение
средств и средств     года
массовой гигиены;
8.Ремонт банно-       в течение
прачечного оборудо-   года
вания и инвентаря;
9.Оплата услуг по     в течение
изготовлению знамен   года
воинских формирований
и частей Вооруженных
Сил Республики
Казахстан.

6        033  Жеке құрам. 1. Тендерлер процедурасын     жыл     Қазақстан
ды тамақ.   өткiзу және тауарларды       бойы     Республика.
тандыруды   (жұмыстарды, қызмет көрсету.          сының
ұйымдастыру лердi) жеткiзуге шарт                 Қорғаныс
жасасу;                               министрлігі
2. Жеке қажеттiлiктерi үшiн   жыл
азық-түлiк сатып алу;        бойы
3. Қазақстан Республикасы     жыл
Қорғаныс министрлiгінің      бойы
әскери бөлiмдерi мен мекеме.
лерiндегi тамақтандыруды
ұйымдастыру жөнiндегi
қызмет көрсетулердi төлеу;
4. Жануарлар үшiн жемшөп      жыл
сатып алу;                   бойы
5. Тоңазытқыш және техно.     2002
логиялық жабдықтарды сатып   жылдың
алу және жөндеу жөнiндегi      2-
шығыстарды төлеу;            тоқсаны
6. Жылқы сатып алу;           2002
7. Көкөнiстердi мезгiлдiк    жылдың
дайындау.                    шілде-
қыркүй.
ек
7        034  Әскери      1. Тендерлер процедурасын     2002    Қазақстан
бөлімдерді  өткiзу және тауарларды       жылдың   Республика.
медицина.   (жұмыстарды, қызмет көрсету.  1-2     сының
лық белгі.  лердi) жеткiзуге шарт        тоқсаны  Қорғаныс
ленген      жасасу;                               министрлігі
дәрі-дәр.   2. Әскери қызметшілер мен     2002
мектермен   олардың отбасы мүшелерiн     жылдың
және өнім.  алдын алу және емдеу үшiн     1-3
дермен      медикаментоздық, дәрілік,    тоқсаны
қамтамасыз  биологиялық дәрi-дәрмектер.
ету         дi, таңу құралдарын сатып
алу;
3. Медициналық аппаратура.    2002
ларды, жабдықтарды, керек-   жылдың
жарақтарды, құралдарды және   2-4
медициналық белгiленген      тоқсаны
басқа да өнiмдердi сатып
алу және жөндеу;
4. Қан, арнайы медициналық    2002
әдебиеттер, бланкiлер,       жылдың
есеп кiтаптарын сатып және     4-
басқа да шығыстар.           тоқсаны
8        035  Әскери      1. Тендерлер процедурасын     2002    Қазақстан
бөлімдерді  өткiзу және тауарларды       жылдың   Республи.
жанар-жағар (жұмыстарды, қызмет көрсе.   ақпан-   касының
маймен қам. тулердi) жеткiзуге шарт      тамыз    Қорғаныс
тамасыз     жасасу;                               министрлігі
ету         2. Жанар-жағар май материал.  жыл
дарын майлау, арнайы техно.  бойы
логиялық жабдықтар майларын
сатып алу және оларды
жөндеу;
3. Әскери бөлiмдер мен        2002
мекемелер бойынша жанар-     жылдың
жағар май материалдарымен     2-4
қамтамасыз етумен және       тоқсаны
бөлумен байланысты шығыстар;
4. Жанар-жағар май материал.
дарын сақтау үшiн резервуар.  жыл
ларға диагностика жүргізу    бойы
жөнiндегi қызмет көрсетулер
мен жұмыстарды төлеу;
5. Ракета отыны компонент.    жыл
терiн сақтауды қамтамасыз    бойы
ету және оларды пайдаға асыру.
9        036  Әскери бө.  1. Тендерлер процедурасын     2002    Қазақстан
лімді киім- өткiзу және тауарларды       жылдың   Республика.
кешекпен,   (жұмыстарды, қызмет көрсе.   1-жарты. сының
жайлы       тулердi) жеткiзуге шарт      жылдығы  Қорғаныс
керек-жа.   жасасу;                               министрлігі
рақпен және 2. Әскери қызметшілер,        жыл
гигиенаның  әскери оқу орындарын         бойы
жалпы құ.   бiтiрушiлер, әскери мектеп
ралдарымен  және Кадет корпусының
қамтамасыз  тәрбиеленушілерi үшiн
ету         нысанды киiм-кешек пен
құралдар сатып алу;
3. Арнайы әскерлер үшін       2002
киiм-кешек әскери техни.     жылдың
калық және басқа да мүлiк     2-3-
сатып алу;                   тоқсаны
4. Әскери қызметшілер үшiн    жыл
заттай мүлiктiң жеке         бойы
заттарын тiгудi ұйымдастыру;
5. Төсек құрал-жабдықтарын    2002
сатып алу;                   жылдың
6. Монша - кiр жуу жабдық.    2-4-
тары мен керек-жарақтарын    тоқсаны
сатып алу;
7. Жуу құралдары мен          жыл
гигиенаның көптеген құрал.   бойы
дарын сатып алу;
8. Монша - кiр жуу жабдық.    жыл
тары мен керек-жарақтарын    бойы
жөндеу;
9. Қазақстан Республикасы     жыл
Қарулы Күштерiнің әскери     бойы
құралымдары мен бөлiмдерi.
нiң туларын дайындау жөнiн.
дегi қызмет көрсетулердi
төлеу.

10        037  Обеспечение   1.Проведение тендер-  в течение Министерство
воинских      ных процедур и заклю- года      обороны
частей        чение договоров на              Республики
связью        поставку товаров                Казахстан
(работ, услуг);
2.Обеспечение         в течение
Вооруженных Сил       года
Республики Казахстан
арендой каналов связи,
эксплуатационно-
техническим обслужи-
ванием средств
связи, подключением
цифровых АТС воинских
частей к сети телеком-
муникаций общего
пользования,
установка телефонов;
3.Приобретение        2-4
коммутационной        кварталы
продукции (телефон-   2002 года
ных и факсимильных
аппаратов, кроссовых
устройств, кабельной
продукции, цифровых
АТС, аппаратуры
засекреченной связи);
4.Оплата расходов по  2-3
капитальному и теку-  кварталы
щему ремонту кабель-  2002 года
ных сооружений связи,
прокладки кабельных
линий связи к вновь
создаваемым узлам
связи;
5.Оплата расходов по  2-3
монтажу оборудования  кварталы
связи на узлах воен-  2002 года
ных округов, а также
узлах связи вновь
формируемых воинских
частей и соединений.
11        040  Изготовление  1.Проведение тендерных 1 полу-  Министерство
бланков       процедур и заключение  годие    обороны
военных       договоров на разработку 2002    Республики
билетов       образцов,изготовление   года    Казахстан
бланков военных билетов
нового образца и
приобретения необходи-
мого оборудования
и материалов;
2.Изготовление        2-4
бланков военных       кварталы
билетов (приобретение 2002 года
оборудования,
расходных
материалов и оплата
услуг по изготовлению).
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Финансовое и материально-техническое обеспечения деятельности аппарата центрального органа, воинских частей, военных комиссариатов и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан, аппаратов военных атташе и нелегальных разведывательных структур (органов).
Достижение более целенаправленного и скоординированного сотрудничества в военной сфере с соответствующими структурами в странах пребывания. Объективное и своевременное информирование политического военного руководства Республики Казахстан по странам пребывания.
Выполнение плана перевозок, связанных с реформированием Вооруженных Сил на 2002 год на 100%.
Готовность подвижного состава и основных подъездных путей собственности Министерства обороны Республики Казахстан к выполнению воинских перевозок в плановые сроки.
Своевременное и в полном объеме (100%) обеспечение продовольствием следующих категорий военнослужащих:
военнослужащих срочной службы;
воспитанников специальных военных школ-интернатов;
военнослужащих, проходящих лечение или обследование в военных госпиталях, клиниках и лазаретах;
донорам;
военнослужащих, находящихся на полевых выходах;
офицеров, прапорщиков и военнослужащих по контракту, несущим боевое дежурство.
Закладка продовольствия на длительное хранение в объеме до 50%.
Обеспечение горюче-смазочными материалами мероприятий по повышению уровня боевой готовности военной техники, обеспечение способности Вооруженных Сил к решению задач в конфликтах средней интенсивности самостоятельно или совместно с Вооруженными Силами союзных государств, в частности:
обеспечение несения боевого дежурства воинскими частями Вооруженных
Сил Республики Казахстан на 100%;
выполнение плана боевой подготовки на 55%;
обеспечение текущей жизнедеятельности Вооруженных Сил Республики
Казахстан на 30%;
восполнения войсковых и оперативных запасов длительного хранения до
установленных норм на 15%;
проведение диагностики резервуарного парка - 3%.
Обеспечение сохранности и уничтожение компонентов ракетного топлива,
выслужившего установленные сроки.
Обеспечением положенным вещевым имуществом:
выпускников военно-учебных заведений обмундированием, обувью,
снаряжением на 100%;
военнослужащих специального батальона "Казбат" обмундированием,
обувью, снаряжением на 100%;
курсантов военно-учебных заведений, воспитанников Кадетского корпуса и Республиканской школы "Жас Улан" повседневным обмундированием, обувью и снаряжением на 100%;
офицеров, прапорщиков и военнослужащих контрактной службы

10       037  Әскери бө.  1. Тендерлер процедурасын     жыл     Қазақстан
лімдерді    өткiзу және тауарларды       бойы     Республика.
байланыспен (жұмыстарды, қызмет                   сының
қамтамасыз  көрсетулердi) жеткiзуге               Қорғаныс
ету         шарт жасасу;                          министрлігі
2. Қазақстан Республикасы     жыл
Қарулы Күштерiнің байланыс   бойы
арналарын жалдауын байла.
ныстың пайдалану -
техникалық қызмет көрсету
құралдарымен қамтамасыз
ету, әскери бөлiмдердiң
сандық АТС-iн жалпы пайда.
лану телекоммуникация
желілерiне қосу телефондар
орнату;
3. Коммутация өнiмдерiн       2002
сатып алу (телефон және      жылдың
факсимилдi аппараттар,        2-4-
кросстық қондырғылар,        тоқсаны
кабель өнiмдерiн, сандық
АТС, құпияландырылған
байланыс аппаратурасы);
4. Байланыс торабы жаңадан    2002
құрған байланыстың кабелдi   жылдың
ғимараттарын, байланыс        2-3
желiлерiнiң кабелдiк салула. тоқсаны
рын күрделi және ағымдағы
жөндеу жөнiндегi шығыстарды
төлеу;
5. Әскери округтер торапта.   2002
рындағы, сондай-ақ қайта     жылдың
құрылатын әскери бөлiмдер     2-3
мен құралымдарының байланыс  тоқсаны
тораптарындағы байланыс
жабдықтарын құрастыру
жөнiндегi шығыстарды төлеу.
11       040  Әскери би.  1. Тендерлер процедурасын     2002    Қазақстан
леттер      өткiзу және жаңа үлгiдегi    жылдың   Республи.
бланкілерін әскери билеттiң бланкiлерi.  1-жарты. касының
дайындау    нiң үлгiлерiн әзiрлеуге,     жылдығы  Қорғаныс
дайындауға және қажеттi               министрлігі
жабдықтар мен материалдар
сатып алуға шарт жасасу;
2. Әскери билет бланкi.       2002
лерiн дайындау (жабдықтар,   жылдың
шығыс материалдарын сатып     2-4-
алу және дайындау жөнiндегi  тоқсаны
қызмет көрсетулердi төлеу).
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi орталық органдары аппаратының, әскери бөлiмдерiнiң, әскери комиссариаттары мен мекемелерiнiң, әскери атташелер мен жасырын барлау құрылымдары (органдары) аппараттарының қызметiн қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
Болып келген елдердiң тиiстi құрылымдарымен әскери салада неғұрлым мақсатты және үйлестiрiлген ынтымақтастыққа қол жеткiзу. Қазақстан Республикасының саяси әскери басшылығын болып келген елдер бойынша объективтi және уақытылы хабардар ету.
2002 жылға Қарулы Күштердi реформалаумен байланысты тасымалдаулар жоспарын 100%-ке орындау.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi жылжымалы құрамы мен негiзгi кiреберiс жолдарының жоспарлы мерзiмде әскери тасымалдауларды орындауға әзiрлiгi.
Мынадай әскери қызметшiлер санаттарын азық-түлiкпен уақытылы және толық көлемде (100%) қамтамасыз ету:
мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiн;
арнайы әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушiлерiн;
әскери госпитальдарда, емханалар мен лазареттерде емдеуден немесе тексеруден өтiп жүрген әскери қызметшiлердi;
қан берушiлердi;
далалық шығуларда жүрген әскери қызметшiлердi;
жауынгерлiк кезекшiлiктегi офицерлердi, прапорщиктер мен келiсiм-шарт бойынша әскери қызметшiлердi.
Азық-түлiктi ұзақ мерзiмге сақтауға қою 50%-ке дейiнгi көлемде.
Әскери техниканың жауынгерлiк әзiрлiк деңгейiн көтеру жөнiндегi iс-шараларды жанар-жағар май материалдарымен қамтамасыз ету орташа қарқындағы жанжалдарда мiндеттердi дербес немесе одақтас мемлекеттердiң Қарулы Күштерiмен бiрлесiп шешуге Қарулы Күштердiң қабiлетiн қамтамасыз ету, iшiнара:
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi әскери бөлiмдерiнiң жауынгерлiк кезекшiлiктi атқаруын 100%-ке қамтамасыз ету;
жауынгерлiк даярлық жоспарын 55%-ке орындау;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң ағымдағы тiршiлiк әрекетiн 30%-ке қамтамасыз ету;
әскери және жедел қорларды белгiленген нормаға дейiнгi ұзақ сақтауды 15%-ке орындау;
резервуар паркiне тексерудi - 3%-ке жүргiзу;
Белгiленген мерзiмiн өтеген ракеталық отын бөлiктерiнiң сақталуын және жойылуын қамтамасыз ету.
Тиiстi заттай мүлiкпен қамтамасыз ету:
әскери оқу орындарының бiтiрушiлерiн киiм-кешекпен, аяқ киiммен, жабдықпен 100%-ке;
"Қазбат" арнайы батальонының әскери қызметшiлерiн киiм-кешекпен, аяқ киiммен, жабдықпен 100%-ке;
әскери оқу орындарының курсанттарын, Кадет корпусы мен "Жас ұлан" республикалық мектебiнiң тәрбиеленушiлерiн күнделiктi киiм-кешекпен, аяқ киiммен, жабдықпен 100%-ке;

повседневным обмундированием, обувью и снаряжением на 30-35%;
офицеров, прапорщиков и военнослужащих контрактной службы парадным и
парадно-выходным обмундированием на 10%;
офицеров, прапорщиков и военнослужащих контрактной службы полевым
обмундированием на 75%;
военнослужащих срочной службы повседневным обмундированием на 60%;
постельными принадлежностями войсковых частей и учреждений на 30%;
специальным теплым обмундированием на 90%.
Своевременное обеспечение современными лекарственными препаратами
стационарных и амбулаторных больных и приобретение изделий медицинской
техники и оборудования позволит снизить:
средний расход медикаментов на 1 больного на 10%;
среднее содержание одного больного на стационарном лечении на 15%.
Реализации мероприятий санитарно-гигиенического и
противоэпидемического надзора, а также иммунопрофилактика заболеваний
приведет к:
уменьшению затраты на лечение в 10-15 раз;
снижению профессиональных заболеваний на 50%;
исключение случаев призыва негодных по состоянию здоровья призывников;
ограничение случаев инвалидности, приобретения заболеваний в период
прохождения службы;
уменьшение случаев увольнения военнослужащих по заболеванию.
Общее снижение уровня госпитализации больных на 10-15%.
Обеспечение медицинскими препаратами на 55-60%.
Переоснащение медицинским оборудованием и аппаратурой на 10%.
Улучшение качества связи, отвечающей современным требованиям к управлению Вооруженными Силами Республики Казахстан.
Постоянная готовность системы связи для обеспечения управления Вооруженными Силами Республики Казахстан.
Цифровизация системы связи в Вооруженных Силах Республики Казахстан на 10%.
Организация системы связи Западного и Центрального военных округов на 30%.
За счет организации дополнительных каналов аренды обеспечение гибкости управления Вооруженными Силами Республики Казахстан и защиты информации.
Обеспечение бесперебойности связи за счет внедрения на 20% в Вооруженных Силах Республики Казахстан ведомственной сети связи, охватывающей вид, рода войск и военные округа.
За счет организации на 10% в Вооруженных Силах Республики Казахстан ведомственной сети передачи данных обеспечение оперативного обмена объективной и подлинной информацией.
Замена бланков военных билетов на казахстанские образцы позволит обеспечить потребность текущего года на 100%.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 052
"Межгосударственные воинские перевозки
пограничных войск и грузов для их обеспечения
в интересах охраны внешних границ
государств-участников СНГ"
на 2002 год

офицерлердi, прапорщиктер мен келiсiм-шарт бойынша әскери қызметшiлердi күнделiктi киiм-кешекпен, аяқ киiммен, жабдықпен 30-35%-ке;
офицерлердi, прапорщиктер мен келiсiм-шарт бойынша әскери қызметшiлердi парадтық және парадтық-шығу киiм-кешегiмен 10%-ке;
офицерлердi, прапорщиктер мен келiсiм-шарт бойынша әскери қызметшiлердi далалық киiм-кешекпен 75%-ке;
мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерiн күнделiктi киiмкешекпен 60%-ке;
әскери бөлiмдер мен мекемелердi төсек жабдықтарымен 30%-ке;
арнайы жылы киiм-кешекпен 90%-ке.
Күндiзгi және амбулаториялық ауруларды қазiргi заманғы дәрiлiк препараттармен уақытылы қамтамасыз ету және медициналық техника мен жабдықтар бұйымдарын сатып алу мыналарды төмендетуге мүмкiндiк бередi:
1 ауруға жұмсалатын медикаменттердiң орташа шығынын 10%-ке;
күндiзгi емдеуде бiр ауруды орташа ұстауды 15%-ке;
Санитарлық-гигиеналық iс-шараларды және эпидемияға қарсы қадағалауды iске асыру, сондай-ақ аурудың иммундық алдын алу мыналарға әкеледi:
Емдеу шығындарын 10-15 рет азайтуға;
Кәсiби ауруларды 50%-ке төмендетуге;
Шақырылушылардың денсаулық жағдайы бойынша жарамсыз шақырылу жағдайларын болдырмауға;
Мүгедектiк, қызмет өткеру кезеңiнде ауру болып қалу жағдайларын шектеуге;
әскери қызметшiлердi ауруы бойынша босату жағдайларын азайтуға.
Ауруларды госпитальдау деңгейiн 10-15%-ке жалпы төмендету.
Медициналық препараттармен 55-60%-ке қамтамасыз ету.
Медициналық жабдықтармен және аппараттармен 10%-ке қайта жабдықтау.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн басқарудың қазiргi заманғы талаптарына жауап беретiн байланыстың сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн басқаруды қамтамасыз ету үшiн байланыс жүйесiнiң тұрақты әзiрлiгi.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнде байланыс жүйесiн 10%-ке сандау.
Батыс және Орталық әскери округтерiнiң байланыс жүйесiн 30%-ке ұйымдастыру.
Жалдаудың қосымша арналарын ұйымдастырудың есебiнен Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн басқарудың икемдiлiгiн және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне әскер түрiн, тектерiн және әскери округтердi қамтитын байланыстың ведомстволық желiсiн 20%-ке енгiзу есебiнен байланыстың үздiксiздiгiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне мәлiметтер берудiң ведомстволық желiсiн 10%-ке ұйымдастыру есебiнен объективтi және түпнұсқалық ақпаратты жедел алмасуды қамтамасыз ету.
Әскери билеттердің бланкілерін қазақстандық үлгілерге алмастыру ағымдағы жылдың қажеттілігін 100%-ке қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы
шекараларын күзету мүддесінде шекара әскерлерi мен оларды
қамтамасыз ету үшiн жүктердi мемлекет аралық әскери тасымалдау"
052 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость
53 000,0 тыс.тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 9 сентября 1994 года N 24-7/10466 "О межгосударственных воинских перевозках пограничных войск и грузов для их обеспечения в интересах охраны внешних границ государств-участников
Содружества Независимых Государств";
Правила по осуществлению межгосударственных транзитных перевозок
железнодорожным транспортом по территории Республики Казахстан в интересах
Федеральной пограничной службы Российской Федерации.
3. Источник финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Выполнение межгосударственных воинских перевозок пограничных войск
Российской Федерации и грузов для их обеспечения транзитом через
территорию Республики Казахстан железнодорожным транспортом.
5. Задачи бюджетной программы
Организовать транзитные перевозки железнодорожным транспортом.
Произвести расчет с Республиканским государственным предприятием
"Казакстан темiр жолы" за услуги по транзитным перевозкам, осуществляемым
в интересах охраны внешних границ стран-участников СНГ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N ! Код !Код  !Наименование!   Мероприятия по   !  Срок    !Ответственный
п/п!прог-!под- ! программы  !     реализации     !реализации! исполнитель
!раммы!прог-!(подпрограм-!     программы      !          !
!     !раммы!   мы)      !  (подпрограммы)    !          !
___________________________________________________________________________
1 !  2  !  3  !     4      !         5          !     6    !       7
___________________________________________________________________________
1   052   000  Межгосудар-  1.Утверждение номен-  до 15     Пограничная
ственные     клатуры имущества,    числа     служба
воинские     подлежащего транзиту  каждого   Комитета
перевозки    и согласование объема месяца    национальной
пограничных  перевозок с Федераль- 2002 года безопасности
войск и      ной пограничной                 Республики
грузов для   службой Российской              Казахстан
их обеспе-   Федерации;
чения в ин-  2.Оформление акта     до 20     Министерство
тересах      сверки объема пере-   числа     внутренних
охраны       возок с РГП           каждого   дел
внешних      "Казакстан темiр жолы" месяца   Республики
границ       и согласование         2002г.   Казахстан
государств-  предъявленных Мини-
участников   стерству обороны
СНГ          счетов по выполнен-
ным объемам
перевозок;
3.Проверка правиль-   ежемесячно Министерство
ности начисления      до 25      обороны
провозных платежей    числа      Республики
и предоставление их   месяца,    Казахстан
для оплаты Департа-   следующего
менту экономики и     за отчет-
финансов Министер-    ным перио-
ства обороны          дом
Республики Казахстан.

1. Құны
53 000,0 мың теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы шекараларын күзету мүддесiнде шекара әскерлерi мен оларды қамтамасыз ету үшiн жүктердi мемлекет аралық әскери тасымалдау" 1994 жылғы 9 қыркүйектегi N 247/10466 келiсiмi.
Ресей Федерациясы Федералды шекара қызметiнiң мүддесiнде Қазақстан Республикасының аумағы арқылы темiр жол көлiгiмен мемлекет аралық транзиттiк тасымалдауды жүзеге асыру жөнiндегi ереже.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Ресей Федерациясы шекара әскерлерi мен оларды қамтамасыз ету үшiн жүктердi Қазақстан Республикасының аумағы арқылы темiр жол көлiгiмен мемлекетаралық әскери тасымалдауды орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Темiр жол көлiгiмен транзиттiк тасымалдауларды ұйымдастыру.
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң сыртқы шекараларын күзету мүддесiнде жүзеге асырылатын транзиттiк тасымалдаулар бойынша қызмет көрсетулер үшін "Қазақстан Темір Жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен есеп айырысуды жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Шағын!Бағдарла.!     Бағдарламаны (шағын       ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !ма (шағын!      бағдарламаны) іске       ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !бағдарла.!       асыру жөніндегі         !мерзімі ! шылар
!коды!лама !ма) атауы!         іс-шаралар            !        !
!    !коды !         !                               !        !
___________________________________________________________________________
1   2     3       4                   5                    6        7
___________________________________________________________________________
1  052   000  ТМД-ға қа.  1. Транзитке жататын мүлік.  2002 ж.  Қазақстан
тасушы мем. тің номенклатурасын бекіту   әр айдың Республи.
лекеттердің және тасымалдау көлемін      15-не    касының
сыртқы      Ресей Федерациясының Феде.   дейін    Ұлттық
шекараларын ралды шекара қызметімен               қауіпсіздік
күзету      келісу;                               комитетінің
мүддесінде  2. Тасымалдау көлемін        2002 ж.  Шекара
шекара      "Қазақстан Темір Жолы" РМК-  әр айдың қызметі
әскерлері.  мен салыстыру актісін ресім. 20-на    Қазақстан
мен оларды  деу және тасымалдау көлемін  дейін    Республика.
қамтамасыз  орындау жөніндегі Қорғаныс            сының Ішкі
ету үшін    министрлігінде ұсынылған              істер
жүктерді    шоттарды келісу;                      министрлігі
мемлекет.   3. Кіре төлемдерінің дұрыс   ай сайын Қазақстан
аралық      есептелуін тексеру және      келесі   Республика.
әскери      оларды Қазақстан Республи.   есеп     сының
тасымалдау  касы Қорғаныс министрлігінің айының   Қорғаныс
Экономика және қаржы депар.  25-не    министрлігі
таментіне ұсыну.             дейін
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Выполнение условий межправительственного соглашения о перевозках
пограничных войск и грузов для их обеспечения в интересах охраны внешних
границ государств-участников Содружества Независимых Государств на 100%, в
пределах выделенных лимитов.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 006
"Выполнение обязательств прошлых лет"
на 2002 год
1. Стоимость
500 000 тысяч (пятьсот миллионов) тенге.
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы
Статья 28 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года
Z010273_   "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Цель программы - выполнение требований бюджетного законодательства
Республики Казахстан о недопущения роста кредиторской задолженности.
5. Задачи бюджетной программы
Погасить задолженность перед военнослужащими, рабочими и служащими
Вооруженных Сил Республики Казахстан по денежному довольствию, заработной
плате и социальным выплатам.
Выполнить обязательства по исполнительным документам прошлых лет, по
решениям судебных органов.
Погасить задолженность по обязательствам перед юридическими лицами за
поставленные товары (продукцию), выполненные работы, оказанные услуги.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
1  006         Выполнение    Осуществить исполнение    В       Министерство
обязательств  обязательств по решениям  течение обороны
прошлых лет   судов, выставленных в     года    Республики
030  Кредиторская  истекшем периоде,                 Казахстан
задолженность выполнение, зарегистри-
по обязатель- рованных в установленном
ствам,        порядке обязательств
выполняемым   перед юридическими
за счет       лицами за поставленные,
средств       но не оплаченные товары
республикан-  прошлого периода.
ского         Обеспечить погашение
бюджета       кредиторских задолжен-
ностей в установленном
порядке.
___________________________________________________________________________

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің сыртқы шекараларын күзету мүддесінде шекара әскерлері мен оларды қамтамасыз ету үшін жүктерді тасымалдау туралы үкіметаралық келісімнің шарттарын бөлінген лимиттер шегінде 100%-ке орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
17 қосымша
ЕСКЕРТУ. 17 қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.05.21. N 90a  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Өткен жылдың міндеттемелерін орындау"
006 бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны
500 000 мың (бес жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңының 28-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзі
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның мақсаты - несиелік берешектің өсуіне жол бермеу туралы Қазақстан Республикасы бюджеттік заңнамасының талаптарын орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері, жұмысшылары мен әлеуметтік төлемдер бойынша қарыздарды өтеу.
Сот органдары шешімі бойынша өткен жылдардың орындау құжаттары бойынша міндеттемелерді орындау.
Жеткізілген тауарлар (өнімдер), орындалған жұмыстар, қызмет көрсетулер үшін заң тұлғалары алдындағы міндеттемелер бойынша қарыздарды өтеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Кіші !Бағдарла. !       Бағдарламаны (кіші      ! Іске   !Жауапты
с !дар.!бағ. !маның (кі.!       бағдарламаны) іске      ! асыру  !орындау.
N !лама!дар. !ші бағдар.!         асыру жөніндегі       !мерзімі ! шылар
!ның !лама.!ламаның)  !             шаралар           !        !
!коды!ның  !атауы     !                               !        !
!    !коды !          !                               !        !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                  6        7
___________________________________________________________________________
1  006        Өткен
жылдар
міндетте.
мелерін
орындау
030  Республи.      Өткен кезеңде қойылған сот Жыл бойы Қазақстан
калық          шешімі бойынша міндетте.            Республи.
бюджет         мелерді орындауды, өткен            касының
есебінен       кезеңде жеткізілген, бірақ          Қорғаныс
орындалатын    төленбеген тауарлар үшін            министрлі.
міндеттемелер  заңды тұлғалар алдындағы            гі
бойынша        міндеттемелерді белгіленген
несиелік       тәртіпте орындауды жүзеге
берешек        асыру. Белгіленген тәртіпте
несиелік қарыздарды өтеуді
қамтамасыз ету.
___________________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Погашение задолженности по оплате труда перед военнослужащими, рабочими и служащими позволит предотвратить обращения в судебные органы, что сократит расходы на судебные издержки, возмещение затрат на оплату услуг юрисконсультам и избежания начисления ставок рефинансирования.
Выполнение обязательств по исполнительным документам прошлого периода позволит предотвратить закрытие бюджетных счетов воинских частей и государственных учреждений Министерства обороны Республики Казахстан.
Расчеты за прошлые годы с поставщиками товаров (работ, услуг) в порядке досудебного урегулирования позволит избежать судебных тяжб и дополнительных расходов, связанных с ними.
Общий результат по выполнению данной бюджетной программы позволит уменьшить сумму кредиторской задолженности, отраженную в годовом балансе по состоянию на 1 января 2002 года.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
-----------------------------------------
Паспорт
бюджетной программы 051
"Модернизация, приобретение и восстановление
вооружения и военной техники, системы связи"
на 2002 год
1. Стоимость
1 970 220 тыс. тенге (один миллиард девятьсот семьдесят миллионов двести двадцать тысяч) тенге.
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы
Статья 19 Закона Республики Казахстан от 9 апреля 1993 года Z931500_ "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан";
Статья 9 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года Z000053_ "Об обеспечении единства измерений";
Указ Президента Республики Казахстан N 3761 от 17 ноября 1997 года "О
дальнейших мерах по реформированию Вооруженных Сил Республики Казахстан";
Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 334
U000334_   "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан";
Указ Президента Республики Казахстан от 7 июля 2000 года N 418 сс "Об
утверждении Концепции военной реформы в Республике Казахстан и
Государственной программы военного строительства Республики Казахстан на
период до 2005 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы
Техническое оснащение и улучшение технического состояния вооружения и военной техники, повышения коэффициента технической готовности, поддержания постоянной боевой готовности путем закупок, проведения технического обслуживания, ремонта и модернизации.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетін нәтижелер
Әскери қызметшілер, жұмысшылар мен қызметкерлер алдындағы еңбек ақы төлеу бойынша қарыздарды өтеу сот шығындарын, заң кеңесшілері қызмет көрсетулерінің шығындарын өтеуге қысқартуға, қайта қаржыландыру мөлшерлемесін есептеуді болдырмауға мүмкіндік беретін сот органдарына шағымданудың алдын алуға мүмкіндік береді.
Өткен кезеңнің орындау құжаттары бойынша міндеттемелерді орындау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери бөлімдері мен мемлекеттік мекемелерінің бюджеттік шоттарын жаппауға мүмкіндік береді.
Тауар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жеткізушілермен өткен жылдың есеп айырысуына сотқа дейінгі тәртіппен реттеу сот ауыртпалықтарын және олармен байланысты қосымша шығыстарға жол бермеуіне мүмкіндік береді.
Осы бюджет бағдарламаны орындау жөніндегі жалпы нәтижесі 2002 жылғы 1 қаңтардағы жылдық баланста көрсетілген жалпы несиелік қарызды өтеуге мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
18-қосымша
ЕСКЕРТУ. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.05.27. N 90b  қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 18-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.11. N 90g  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
2002 жылғы "Қару-жарақ пен әскери техниканы, байланыс құралдарын
жаңғырту, сатып алу және қалпына келтіру" жөніндегі 051 бюджеттік
бағдарламаның
Паспорты
1. Құны
1 970 220 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз жетпіс миллион екі жүз жиырма мың) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 сәуірдегі  Заңының 19-бап;
"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы  Заңының 9-бабы;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін реформалау жөніндегі бұдан былайғы шаралар туралы" 1997 жылғы 17 қарашадағы N 3761  Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекіту туралы 2000 жылғы 10 ақпандағы N 334  Жарлығы ;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы Әскери реформа тұжырымдамасы мен Қазақстан Республикасындағы Әскери құрылыстың 2005 жылға дейінгі кезеңге арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2000 жылғы 7 шілдедегі N 418 өқ Жарлығы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері
Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты
Қару-жарақ пен әскери техниканы техникалық жабдықтау және техникалық жай-күйін жақсарту, техникалық әзірлік коэффициентін арттыру, сатып алу жолымен ұдайы жауынгерлік әзірлікті сақтау, техникалық қызмет көрсетуді, жөндеу мен жаңғыртуды жүргізу.

5. Задачи бюджетной программы
Обеспечить войска вооружением, военной техникой, боеприпасами, ракетами, военно-техническим имуществом, средствами измерений.
Своевременно обеспечить хранение, сбережение и поддержание вооружения и военной техники в исправном состоянии и постоянной боевой готовности к применению по назначению.
Обеспечить восстановление вышедшего из строя вооружения и военной техники.
Поддерживать и максимально продлевать эксплуатационные ресурсы вооружения и военной техники.
В целях обеспечения боевой готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан, применения передовых технологий предотвратить снижение уровня технического состояния вооружения и военной техники.
Модернизировать и унифицировать отдельные виды вооружения и военной
техники для последующей реализации.
Утилизировать морально устаревшую военную технику и боеприпасы с
истекшим сроком хранения.
Развивать военную инфраструктуру, создать базы хранения вооружения и
военной техники на важных стратегических направлениях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации ! Сроки!Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы)  !реали-!исполнители
п !раммы!прог.!(подпро-    !                          !зации !
!     !     !грамм)      !                          !      !
--!-----!-----!------------!--------------------------!------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5            !    6 !       7
--!-----!-----!------------!--------------------------!------!-------------
051   000  Модерниза-   1. Работы по модернизации,  В те-  Министерство
ция, приоб-  восстановлению и поддержа-  чение  обороны
ретение и    нию в боевой готовности     года   Республики
восстановле- имеющихся систем вооруже-          Казахстан
ние вооруже- ния, техники, средств уп-
ния и воен-  равления и разведки.
ной техники,
системы
связи
Восстановление:
- наземной артиллерии;
- реактивных систем
залпового огня;
- оптических, электронно-
оптических приборов;
- изделия 1 РЛ232 СНАР-10;
- изделия 1 РЛ239 АРК-1;
- изделия 1 В 57 АЗК-5;
- изделия 1 В 57 АЗК-7;
- модернизация образцов
РАВ;
- модернизация
автомобильной техники;
Капитальный ремонт:
- автомобилей;
- бронетанковая техника;
- агрегатов для
бронетанковой техники;
- вертолетов Ми-8МТ;
- КСА-2;
- исследование фрагментов
аварийной техники;
- проведение технического
сопровождения ЗРК С-300;
- переоборудование и РТО
ЯК-40;
Восстановительный ремонт:
- ЗРК;
- РЛС;
- ПРВ;
- ЗУР;
Строительство:
- волоконно-оптическая
линия связи.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері
Әскерлерді қару-жарақпен, әскери техникамен, оқ-дәрімен, ракеталармен, әскери-техникалық мүлікпен, өлшеу құралдарымен қамтамасыз ету.
Қару-жарақ пен әскери техниканы уақытылы сақтауды, жинауды және оны дұрыс және мақсат бойынша пайдалануға ұдайы жауынгерлік әзірлікте ұстауды қамтамасыз ету.
Саптан шыққан қару-жарақ пен әскери техниканы қалпына келтіруді қамтамасыз ету.
Қару-жарақ пен әскери техниканың пайдалану ресурсын сақтау және барынша ұзарту.
Қару-жарақ пен әскери техниканың техникалық жай-күйі мен жауынгерлік әзірлік деңгейін төмендетуді болдырмау, озық технологияларды қолдану.
Кейіннен іске асыру үшін қару-жарақ пен әскери техниканың жекелеген түрлерін жаңғырту және біріздендіру.
Сақтау мерзімі бітуімен моральдық тозған әскери техника мен оқ-дәрілерді пайдаға асыру.
Әскери инфрақұрылымды дамыту, маңызды стратегиялық бағыттардағы қару-жарақ пен әскери техниканы сақтау базаларын жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
N !Бағ.!Шағын!Бағдарла.!       Бағдарламаны (шағын      ! Іске  !Жауапты
р/!дар.!бағ. !ма (кіші !       бағдарламаны) іске       ! асыру ! орын.
с !лама!дар. !бағдарла.!         асыру жөніндегі        !мерзімі! даушы.
!коды!лама !ма атауы)!             шаралар            !       !  лар
!    !коды !         !                                !       !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                   6        7
___________________________________________________________________________
051  000  Қару-жа.  1. Қару-жарақтың қолда бар жүйе.  жыл    Қазақстан
рақ пен   сін, басқару және барлау құрал.   бойы   Республи.
әскери    дарын жаңғырту, қалпына келтіру          касының
техника.  және жауынгерлік әзірлікте ұстау         Қорғаныс
ны бай.   жөніндегі жұмыстар.                      министр.
ланыс     Қалпына келтіру:                         лігі
құралда.  - жердегі артиллерия;
рын жаң.  - топтастыра атыстың
ғырту,    реактивтік жүйесі;
сатып     - оптикалық, электронды-
алу       оптикалық аспаптар;
- 1 РЛ 232 СНАР-10 бұйымы;
- 1 РЛ 239 АРК-1 бұйымы;
- 1 В 57 АЗК-5 бұйымы;
- 1 В 57 АЗК-7 бұйымы;
- РАҚ түрлерін жаңарту;
- автомобиль техникаларын
жаңарту;
Күрделі жөндеу:
- автомобильдер;
- сауытты танк техникаларын;
- сауытты танк агрегаттары;
- Ми-8МТ тік ұшағы;
- КСА-2;
- апаттық техникаларды зерттеу
фрагменттері;
- ЗРТЖ С-300 техникалық өткізуін
алып жүру;
- ЯК-40 қайра жабдықтау және
ТЖҚК;
Жөндеп орнына келтіру:
- ЗРТЖ;
- РЛС;
- ПРВ;
- ЗУР;
Құрылыс:
- оптикалық байланыс жүйесі;

2. Обеспечение военных      в те-
округов, видов и родов      чение
войск:                      года
- современными образцами
вооружения и военной
техники;
- военно-техническим
имуществом систем связи;
- современными образцами
систем связи:
- вертолетов
МИ-8МТВ-5       - 2 шт.;
- 12,7 мм винтовками
"Антиснайпер"   - 3 шт.;
- 125 мм практическими
выстрелами    - 833 шт.;
- 5,45 мм холостыми
патронами  - 180000 шт.;
- лазерные приборы
разведки        - 3 к-т;
- ночными
биноклями      - 22 к-т;
- батареями
"Прибой-С"     - 20 шт.;
- ЗИП-РкНА       - 20 шт.;
- ЗИП-Р к РСЗО    - 3 шт.;
- автомобилями Урал,
грузовой       - 14 шт.;
- двигателями    - 29 шт.;
в т.ч.
- бронетанковыми  - 8 шт.;
- автомобильными - 15 шт.;
- АД-200-Т/400    - 1 шт.;
- АД-100         - 11 шт.;
- АД-30          - 10 шт.;
- АД-10           - 5 шт.;
- АД-8            - 2 шт.;
- АД-5            - 2 шт.;
- комплекты прес-форм для
Д-20           - 1 к-т.;
- комплекты прес-форм для
БС-3, Т-12     - 1 к-т.;
- комплекты РТО для
БМП            - 3 к-т.;
- комплекты РТО для
Т-72           - 3 к-т.;
- коммутатор телефонный
П198М           - 3 шт.;
3. Затраты на обеспечение   В те-
мероприятий, связанных с    чение
предпродажной подготовкой   года
вооружения и военной
техники в сумме 38 млн.
тенге.
4. Утилизация морально      В те-
устаревшей военной техники  чение
и боеприпасов с истекшим    года
сроком хранения.
5. Приобретение необходи-   В те-
мого имущества и расходных  чение
материалов для развития     года
военной инфраструктуры и
создания баз хранения воо-
ружения и военной техники
на важных стратегических
направлениях.
6. Проведение конкурсов в   В те-
соответствии с Законом      чение
Республики Казахстан от 16  года
июля 1997 года N 163-I
Z970163_   "О государствен-
ных закупках"
7. Приобретение и ввод в    В те-
эксплуатацию цифровой АТС   чение
в здании Министерства       года
обороны.
8. Приобретение и ввод в
эксплуатацию цифровой АТС
в штабе ЦВО.
9. Установка закладных      В те-
слаботочных устройств свя-  чение
зи в здании и прокладка     года
внутренних и внешних линий
связи в штабе ЦВО.

2. Әскери округтерді,            жыл
әскер түрі мен тектерін          бойы
қамтамасыз ету:
- соңғы түрдегі қару-
жарақпен және әскери техника.
мен
- байланыс жүйесін әскери-
техникалық мүлікпен
- соңғы түрдегі байланыс
жүйесімен:
- МИ-17 B5 тiкұшақтарымен және
ұшу мен жер бетi құрамын "Қазан
тiкұшақ зауыты" AAҚ-тың оқу
орталығында оқытқаны үшiн
қызметтерге ақы төлеу
- 2 дана;
- "Антиснайпер" 12,7 мм
винтовкаларымен - 3 дана;
- 125 мм нақты ату оқтарымен
- 833 дана;
- 5,45 мм оқсыз патрондарымен
- 180000 дана;
- лазерлі барлау аспаптарымен
- 3 т-ж;
- түнде көру дүрбілерімен -
- 22 т-ж;
- "Прибой-С" батареяларымен
- 20 дана;
- ЖА ҚББ-Р       - 20 дана;
- РДАЖ ҚББ-Р     - 3 дана;
- Урал, жүк автомобиль.
дерімен          - 34 дана;
- УАЗ - 2206     - 20 дана;
- ВАЗ - 21213    - 38 дана;
- Автобус (40 - 60 орынды) - 2 дана
- двигательдермен - 29 дана;
оның ішінде:
- сауытты танктердің - 8 дана;
- автомашиналардың  - 15 дана;
- АД-200-Т/40       - 1 дана;
- АД-100            - 11 дана;
- АД-30             - 10 дана;
- АД-10             - 5 дана;
- АД-8              - 2 дана;
- АД-5              - 2 дана;
- ГУ-78 Б           - 10 дана;
- N 2 жөндеу толық жинақ.
тарымен             - 186 т-ж;
- ҚББ толық жинақтарымен
- 437 т-ж;
- зарядталған құрылымдарымен
- 65 т-ж;
- АКВ 5 НКЛБ-70     - 100 дана;
- Д-20 прес-формына толық
жинақтар            - 1 т-ж;
- БС-3, Т-12 прес-формына
толық жинақтар      - 1 т-ж;
- БМП-ға РТО толық
жинақтар            - 3 т-ж;
- Т-72-ға РТО толық жинақтар
- 3 т-ж;
- П 198 М телефонды коммутаторы
- 3 дана;
- дыбысы қатты конференциялық
байланыс жүйесi          - 1 т-ж;
- дыбысы қатты хабарлау жүйесi - 1 т-ж;
- "Айком" радиостанциясы  - 1 дана;
- "Эриксон" АТС           - 1 дана.
3. 38 млн. теңге сомасында      жыл
қару-жарақ пен техниканы        бойы
сату алдындағы дайындыққа
байланысты іс-шараларды
қамтамасыз ету.
4. Сақтау мерзімі бітуімен      жыл
моральдық тозған әскери         бойы
техника мен оқ-дәрілерді
пайдаға асыру.
5. Керекті стратегиялық         жыл
бағытта әскери инфрақұрылым.    бойы
ды дамыту, маңызды стратегия.
лық бағыттардағы қару-жарақ
пен әскери техниканы базаларын
жасауға керекті мүліктерді
сатып алу.
6. "Мемлекеттік сатып алу       жыл
туралы" Қазақстан Республика.   бойы
сының 1997 жылғы 16 шілдедегі
N 163-1 Заңына сәйкес
конкурстар өткізу.
7. Қорғаныс министрлігінің      жыл
ғимаратына сандық АТБ-ны        бойы
сатып алу және пайдалануға
енгізу.
8. Орталық әскери округтің      жыл
штабына сандық АТБ-ны сатып     бойы
алу және пайдалануға енгізу.
9. Орталық әскери округтің      жыл
ғимаратындағы салынған бай.     бойы
ланыстың әлсіз нүктелі
қондырғыларын жөндеу және
штабтағы байланыстың сыртқы
және ішкі желілерін салу.

10. Строительство заклад-   В те-
ных распределительных       чение
устройств и прокладка       года
кабельных сетей ЗАС и пра-
вительственной связи в
новом здании Министерства
обороны Республики
Казахстан.
11. Закупка расходных       В те-
материалов, стоимость ко-   чение
торых за единицу не пре-    года
вышает 40 минимальных
расчетных показателей.
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
Повышение уровня боевой готовности и технической оснащенности вооружения и военной техники, обеспечение способности Вооруженных Сил к решению задач в конфликтах средней интенсивности самостоятельно или совместно с вооруженными силами союзных государств;
восстановление производственного потенциала ремонтных предприятий Министерства обороны, размещения на них 30% государственных заказов на восстановление, ремонт и модернизацию вооружения и военной техники;
создание военной инфраструктуры для формирования территориальной обороны страны и единой системы материально-технического обеспечения войск, адаптированной к условиям рыночной экономики;
уменьшение финансовых затрат на модернизацию и капитальный ремонт вооружения и военной техники на 3%;
повышение эффективности применения вооружения и военной техники на 7%;
обеспечение безопасности личного состава при обслуживании вооружения и военной техники и производстве других работ;
предотвращение военно-технического отставания по основным направлениям развития вооружения и военной техники;
развитие военной инфраструктуры, создание баз хранения вооружения и военной техники на важных стратегических направлениях.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2002 года N 90
Министерство обороны Республики Казахстан
Паспорт
бюджетной программы 045
"Реализация межгосударственных договоров об аренде военных
полигонов" на 2002 год
1. Стоимость
3 756 780 тысяч тенге (три миллиарда семьсот пятьдесят шесть миллионов семьсот восемьдесят тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы
Статья 2 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000073_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде испытательного полигона Сары-Шаган";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000076_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000070_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде объектов и боевых полей 4 Государственного центрального полигона Российской Федерации, расположенных на территории Республики Казахстан";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000082_ "О ратификации Договора между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде испытательного полигона Эмба";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000074_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности г. Приозерска";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000080_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 929 Государственного летно-испытательного центра Российской Федерации (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000071_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования 4 Государственного центрального полигона Российской Федерации (объекты и боевые поля, размещенные на территории Республики Казахстан) Министерства обороны Российской Федерации";
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000081_ "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба";

10. Ғимараттағы салынған        жыл
байланыстың әлсіз нүктелі       бойы
қондырғыларын жөндеу және
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
ғимаратындағы құпия
байланыс аппараты мен
үкіметтік байланысының
ішкі және сыртқы желілерін
Қорғаныс министрлігінің
жаңа ғимаратына салу.
11. Бағасы  40 есептік          жыл
көрсеткіштен аспайтын           бойы
шығыс материалдарын сатып алу.
_________________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер
Қару-жарақ пен әскери техниканың жауынгерлік әзірлік деңгейін және техникалық жабдықталуын арттыру, дербес және одақтас мемлекеттердің қарулы күштерімен бірлесіп интенсивтілігі орташа қарқындағы жанжалдарда міндеттерді шешуге Қарулы Күштердің қабілетін қамтамасыз ету;
Қорғаныс министрлігінің жөндеу кәсіпорындарының өндірістік әлеуетін қалпына келтіру, оларды қару-жарақ пен әскери техниканы қалпына келтіруге, жөндеуге және жаңғыртуға 30% мемлекеттік тапсырыстарды орналастыру;
елдің аумақтық қорғанысын қалыптастыру үшін әскери инфрақұрылым және нарықтық экономика жағдайына бейімделген әскерлерді материалдық-техникалық қамтамасыз етудің бірыңғай жүйесін құру;
қару-жарақ пен әскери техниканы жаңғырту мен күрделі жөндеуге қаржы шығындарын 3%-ке азайту;
қару-жарақ пен әскери техниканы қолдану тиімділігін 7%-ке арттыру;
қару-жарақ пен әскери техникаға қызмет көрсету және басқа да жұмыстар кезінде жеке құрамның қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
қару-жарақ пен әскери техниканы дамытудың негізгі бағыттары бойынша әскери-техниканың артта қалуын болдырмау;
әскери инфрақұрылымды дам90vыту, маңызды стратегиялық бағыттарда қару-жарақ пен әскери техниканы сақтау базаларын жасау.
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң
2002 жылғы 23 қаңтардағы
N 90 қаулысына
19-қосымша
ЕСКЕРТУ. Жаңа 19-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 06 маусымдағы N 90в  қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
----------------------------------------------
2002 жылға арналған "Полигондарды жалға алу туралы
мемлекетаралық шарттарды iске асыру"
045 бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны
3 756 780 мың (үш миллиард жетi жүз елу алты миллион жетi жүз сексен мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңының 2-бабы;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Сарышаған сынақ полигонын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы ;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының объектiлерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясының 4 Мемлекеттiк орталық полигонының объектілерi мен жауынгерлiк алаңдарын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Ембi сынақ полигонын жалға алу шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы ;
"Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға алу және Приозерск қаласының тіршілiк әрекетiн қамтамасыз ету жағдайлары туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ;
"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң Ресей Федерациясы 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығын (Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан объектiлер мен жауынгерлiк алаңдарды) пайдалану тәртiбi туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Ресей Федерациясының Қорғаныс министрлігiнің Ресей Федерациясы 4 Мемлекеттiк орталық полигонын (Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан объектілер мен жауынгерлiк алаңдарды) пайдалану тәртiбi туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2000 жылғы 20 шiлдедегi  Заңы ;
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Ембi полигонын пайдалану және жалға алу жағдайлары туралы келiсiмдi бекiту туралы" 2000 жылғы 5 шілдедегi  Заңы ;

Межправительственное Соглашение государств-участников СНГ о развитии военного сотрудничества в области подготовки военных кадров от 6 марта 1998 года;
B943200_ Договор между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о военном сотрудничестве от 28 марта 1994 года;
Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о порядке использования испытательных полигонов от 22 января 1993 года;
Контракт между Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством обороны Российской Федерации от 7 апреля 2000 г. N 335/5/14-2 "О приеме на обучение в военно-учебные заведения Министерства обороны Российской Федерации военнослужащих Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы
Возмещение затрат осуществляется на компенсационной основе.
В случае перехода на денежную форму расчетов, финансирование будет осуществляться за счет средств республиканского бюджета.
Арендная плата за пользование Российской Федерацией военными полигонами, расположенными на территории Республики Казахстан, отражается в доходах республиканского бюджета.
4. Цели бюджетной программы
Основная цель программы - подготовка казахстанских военнослужащих в военно-учебных заведениях Министерства обороны Российской Федерации по остродефицитным специальностям, по которым не осуществляется подготовка в военно-учебных заведениях Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы
Создать необходимые условия для обучения военных кадров за рубежом по
дефицитным военным специальностям, подготовка которых не осуществляется в
высших учебных заведениях Республики Казахстан.
Подготовить научно-педагогические кадры, повысить квалификацию
профессорско-преподавательского состава военно-учебных заведений.
Обеспечить необходимый уровень подготовки специалистов военного
управления оперативного звена, соответствующий требованиям стандарта о
военном образовании.
Повысить уровень требований к специальной военной подготовке.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
___________________________________________________________________________
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации!Сроки  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
___________________________________________________________________________
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
___________________________________________________________________________
1   045   000  "Реализация   1. Поступления в доход-  до 15    Министерство
межгосудар-   ную часть республикан-   декабря  финансов
ственных      ского бюджета денежных   2002 г.  Республики
договоров     средств от Российской             Казахстан
об аренде     Федерации за аренду
полигонов"    военно-испытательных
полигонов, расположенных
на территории Республики
Казахстан, будет
осуществляться после
ратификации Российской
Федерацией Договора
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде объектов и
боевых полей 929 ГЛИЦ
Российской Федерации,
расположенных на
территории Республики
Казахстан от 18
октября 1996 года,
Договор между
Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде испытатель-
ного полигона Эмба
от 18 октября 1996
года, Договор между
Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде испытатель-
ного полигона Сары-
шаган от 18 октября
1996 года, Договор
между Правительством
Республики Казахстан
и Правительством
Российской Федерации
об аренде объектов
и боевых полей 4
Государственного
центрального полигона
Российской Федерации,
расположенных на
территории Республики
Казахстан от 18
октября 1996 года.

Әскери кадрлар даярлау саласындағы ынтымақтастықты дамыту туралы ТМД қатысушы-мемлекеттерінің 1998 жылғы 6 наурыздағы Үкiметаралық Келiсiмi;
Әскери ынтымақтастық туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1994 жылғы 28 наурыздағы  шарт ;
Сынақ полигондарын пайдалану тәртiбi туралы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1993 жылғы 22 қаңтардағы келiсiм;
"Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлерiн Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындарына оқуға қабылдау туралы" 2000 жылғы 7 сәуiрдегi N 335/5/14-2 Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi мен Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгi арасындағы келiсiм-шарт.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi
Шығындарды өтеу өтемақы негiзiнде жүзеге асырылады.
Есеп айырысудың ақшалай түрiне көшкен жағдайда қаржыландыру республикалық бюджет қаражаттары есебiнен жүзеге асырылады.
Ресей Федерациясының Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан әскери полигондарды пайдаланғандығы үшiн жалдау ақысы республикалық бюджет кiрiсінде көрсетiледi.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты
Бағдарламаның негiзгi мақсаты - қазақстандық әскери қызметшiлердi Қазақстан Республикасының әскери оқу орындарында даярлау жүзеге асырылмайтын, аса тапшы мамандықтар бойынша Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң әскери оқу орындарында даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi
Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында даярлау жүргiзiлмейтiн тапшы әскери мамандықтар бойынша әскери кадрларды шет елдерде даярлау үшiн қажеттi жағдайларды жасау.
Ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау, әскери оқу орындарындағы профессорлық-оқытушылар құрамының бiлiктiлiгiн арттыру.
Әскери бiлiм туралы стандарт талаптарына қажеттi жедел буын әскери басқармасының мамандарын даярлау деңгейiн қамтамасыз ету.
Арнайы әскери дайындық талаптарының деңгейiн арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________________
Р/!Бағ.!Кіші !Бағдарла.!       Бағдарламаны (кіші       ! Іске  !Жауапты
с !дар.!бағ. !маның    !       бағдарламаны) іске       ! асыру ! орын.
N !лама!дар. !(кіші    !         асыру жөніндегі        !мерзімі! даушы.
!ның !лама !бағдарла.!          іс-шаралар            !       !  лар
!коды!ның  !маның)   !                                !       !
!    !коды !атауы    !                                !       !
___________________________________________________________________________
1  2     3       4                     5                   6        7
___________________________________________________________________________
1  045   000  "Полигон. 1. Қазақстан Республикасының     2002    Қазақстан
дарды     аумағында орналасқан әскери-     жылғы   Республи.
жалға     сынақ полигондарын жалға алғаны  15      касының
алу ту.   үшiн Ресей Федерациясынан ақша  желтоқ.  Қаржы
ралы мем. қаражаттарының республика        санға   министр.
лекет.    бюджетiнің кiрiс бөлiгiне түсуi  дейін   лігі
аралық    Қазақстан Республикасының
шарттар.  Үкiметi мен Ресей Федерациясының
ды іске   Үкiметi арасындағы Қазақстан
асыру"    Республикасының аумағында орна.
ласқан Ресей Федерациясының
929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ
орталығының объектiлерi мен
жауынгерлік алаңдарын жалға алу
туралы 1996 жылғы 18 қазандағы
шартты, Қазақстан Республикасы.
ның Yкiметi арасындағы Ембi
сынақ полигонын жалға алу туралы
1996 жылғы 18 қазандағы шартты,
Қазақстан Республикасының Үкiметi
арасындағы Сарышаған сынақ
полигонын жалға алу туралы 1996
жылғы 18 қазандағы шартты,
Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Ресей Федерациясының Үкiметi
арасындағы Қазақстан Республика.
сының аумағында орналасқан Ресей
Федерациясының 4 Мемлекеттiк
орталық полигонының объектiлерi
мен жауынгерлік алаңдарын жалға
алу туралы 1996 жылғы 18 қазан.
дағы шартты бекiткеннен кейiн
жүзеге асырылады.

2. Проверка счетов,      до 15    Министерство
поступивших от           декабря  обороны
Министерства обороны     2002 г.  Республики
Российской Федерации              Казахстан
за обучение казахстан-
ских военнослужащих.
3. Проведение зачетов    до 15    Министерство
денежных средств по      декабря  финансов
представленным счетам    2002 г.  Республики
на компенсационной                Казахстан
основе в соответствии
с Договорами и Правил
"Реализация межго-
сударственных договоров
об аренде военных
полигонов".
__________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы
В результате реализации данной программы Министерство обороны Республики Казахстан сможет обеспечить потребность Вооруженных Сил Республики Казахстан высококвалифицированными специалистами. В 2002 году военно-учебные заведения Российской Федерации произведут выпуск казахстанских военнослужащих в количестве 267 человек, из них 42 -
слушатели-офицеры и 225 курсантов, и обеспечат набор 102 человек, в том
числе слушатели-офицеры 30 человек и курсанты 72 человека.
В настоящее время в военно-учебных заведениях Российской Федерации
обучаются 1054 казахстанских военнослужащих, из них 86 слушатели-офицеры и
968 курсантов.

2. Қазақстандық әскери қызметшi.   2002   Қазақстан
лердiң оқуы үшiн Ресей Федерация. жылғы   Республи.
сының Қорғаныс министрлігінен      15     касының
келіп түскен шоттарды тексеру     желтоқ. Қорғаныс
санға   министр.
дейін   лігі
3. Шартқа сәйкес өтемақы негi.    2002    Қазақстан
зінде ұсынылған шоттар бойынша    жылғы   Республи.
ақша қаражаттарын өндiру          15      касының
"Полигондарды жалға алу туралы   желтоқ.  Қаржы
мемлекетаралық шарттарды іске    санға    министр.
асыру" шарттар мен ережелерге    дейін    лігі
сәйкес жүргізiледi
___________________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер
Осы бағдарламаны iске асыру нәтижесiнде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiн жоғарғы біліктi мамандарға сұранысын қамтамасыз ете алатын болады. 2002 жылы Ресей Федерациясының әскери оқу орындары қазақстандық 267 әскери қызметшiлердi, олардың 42-ci тыңдаушы-офицерлер және 225 курсанттарды дайындап шығаратын болады, және 102 адам, соның iшiнде 30 адам тыңдаушы-офицерлер және 72 адам курсанттар қабылдауды қамтамасыз етеді.
Қазiргi уақытта Ресей Федерациясының әскери оқу орындарында 1054 қазақстандық әскери қызметшiлер оқып жатыр, олардың 86-сы тыңдаушы-офицерлер және 968-i курсанттар.