Мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінде анықталатын бұзушылықтар сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 180 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 4 мамырда № 7621 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 13 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 13.01.2016 № 13 бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2015 № 263 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 138-1-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінде анықталатын бұзушылықтар сыныптауышы бекiтілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2015 № 263 бұйрығымен.
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н.Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                                     Б. Жәмішев
«КЕЛІСУ»
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің төрағасы
_______________ О. Өксікбаев
2012 жылғы 30 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 30 наурыздағы
№ 180 бұйрығымен
бекiтiлген
МЕМЛЕКЕТТIК ҚАРЖЫЛЫҚ БАҚЫЛАУ ОБЪЕКТІЛЕРІНДЕ АНЫҚТАЛАТЫН
БҰЗУШЫЛЫҚТАР СЫНЫПТАУЫШЫ
Ескерту. Сыныптауыш жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2015 № 263 бұйрығымен.
р/с
Бұзушылық түрлерінің тізбесі
Бұзылған құқық нормалары
Бұзушылықты жою тәсілдері*
Бұзылған құқық нормалары үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік түрлері**
1-бөлім. Қаражаттың бюджеттке түсуі (кіріс бөлігі) кезіндегі заңнама бұзушылықтары
1.1
Республикалық және жергiлiктi бюджеттерге түсетiн қаражаттың уақтылы, толық есепке жатқызылмауы.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 90-бабының 1-тармағы (бұдан әрі - Бюджет кодексі).
Қаражатты тиісті бюджетке толық көлемде өтеу.
Әкімшілік жауапкершілік.
«Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының Кодексі 2014 жылғы 5 шілдедегі (бұдан әрі – ӘҚБК) 234-бабының 1-тармағы.
1.2
Бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтаруғажәне (немесе) бюджетке есептеуге жауапты уәкілетті органдардың бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің бюджетке артық (қате) төленген сомасын қайтару және (немесе) есептеу, сондай-ақ қосылған құнсалығының артық сомасын қайтару кезінде қорытындыда қамтылған деректердің дұрыстығын, олардың негізділігін қамтамасыз етпеуі.
Бюджет кодексінің 94-бабының 1-, 2-тармақтары; «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің 18-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы, 46-бабының 1-тармағының 2) және 3) тармақшалары599-602 баптары273 бабы.
Сәйкес келтіру;
Негізсіз қайтару кезінде қаржыны бюджетке толық көлемде өтеу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 2828-128-229 баптары.
1.3
Бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдердің, қарыздардың алынуы үшін жауапты тиісті уәкілетті органдардың бюджетке түсетін салықтық, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдердің, қарыздардың толықтығы мен уақтылы түсуін қамтамасыз етуді орындамауы, уақтылы орындамауы және (немесе) толық көлемде орындамауы.
Бюджет кодексінің 94-бабының 23-тармақтары; «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің 18-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы; «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы кодексінің 10-бабының 1-тармағының 7) тармақшасы«Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы»;Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 қаулысы; облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдардың жергілікті бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына жауапты және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан, трансферттерден, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларынан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, қарыздардан түсетін түсімдердің бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы қаулылары.
Бюджетке аударуға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
1.4
Бюджет қаражатын алушылардың тиiстi банктердегi немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардағы шоттарына аударылатын қаражаттың уақтылы, толық есепке жатқызылмауы.

Об утверждении Классификатора нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2012 года № 7621. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 13
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 13.01.2016 № 13.
В соответствии с пунктом 1 статьи 138-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Классификатор нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
_______________ О. Оксикбаев
30 марта 2012 года
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2012 года № 180
КЛАССИФИКАТОР НАРУШЕНИЙ, ВЫЯВЛЯЕМЫХ НА ОБЪЕКТАХ
ГОСУДАРСТВЕННОГО ФИНАНСОВОГО КОНТРОЛЯ
Сноска. Классификатор нарушений в редакции приказа Министра финансов РК от 08.04.2015 № 263.
№ п/п
Перечень видов нарушений
Нарушенные нормы права
Способы устранения нарушений *
Виды ответственности, установленные законами Республики Казахстан за нарушенные нормы права**
Раздел 1. Нарушения законодательства при поступлении средств в бюджет (доходная часть)***
1.1
Несвоевременное, неполное зачисление средств, поступающих в республиканский и местные бюджеты.
Пункт 1 статьи 90 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее - Бюджетный кодекс).
Возмещение в полном объеме средств в соответствующий бюджет.
Административная ответственность.
Часть 1 статьи 234 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года «Об административных правонарушениях» (далее – КоАП).
1.2
Не обеспечение достоверности данных, содержащихся в заключении, их обоснованности при возврате и (или) зачете излишне (ошибочно) уплаченных сумм налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала в бюджет уполномоченными органами, ответственными за возврат из бюджета и (или) зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала в бюджет, а также при возврате превышения налога на добавленную стоимость.
Пункты 1, 2 статьи 94 Бюджетного кодекса;
Подпункт 1) пункта 1 статьи 18, 2) и 3) пункта 1,  пункт 2 статьи 46,  статьи 599- 602статья 273Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
Приведение в соответствие.
При необоснованном возврате, возмещение в полном объеме средств в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
1.3
Невыполнение, несвоевременное выполнение и (или) выполнение не в полном объеме соответствующими уполномоченными органами, ответственными за взимание поступлений в бюджет налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов, обеспечения полноты и своевременности поступления в бюджет налоговых, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов.
Пункты 2, 3 статьи 94 Бюджетного кодекса;
подпункт 1) пункта 1 статьи 18 Кодекса Республики Казахстан 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
подпункт 7) пункта 1 статьи 10 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан»;
постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 «Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов»;
постановления местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в местный бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов.
Подлежит перечислению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-229 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
1.4
Несвоевременное, неполное зачисление средств, перечисляемых на счета получателей бюджетных средств в соответствующих банках или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.

Бюджет кодексінің 97-бабының 6-тармағы.
Ақша алушылар пайдасына төлемдерді толық көлемде жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелерді орындау.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 234-бабының 2-тармағы.
1.5
Байланысты гранттар қаражатының түсiмдерiн қоспағанда, бюджетке төленетiн салықтық емес төлемдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің толық және уақтылы төленбеуі.
«Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңның 22-бабының 1-тармағы; «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңның 140-бабының 4-тармағы;  Республикалық бюджетке түсетін түсімдердің алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін соманың, қарыздардың бюджетке түсуін бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту туралы»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 қаулысы.
Қаражатты бюджетке толық көлемде өтеу.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 205-бабы.
1.6
Резидент еместің табысынан төленген табыс салығын, құжаттарын Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасында анықталған тұрғыдан тексерместен бюджеттен қайтаруды жүзеге асыру.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің 217-, 219-баптары.
Бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
1.7
Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға беру (жалға алуға) кезінде жалға беру төлемдерін төмендету.
«Республикалық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 236 бұйрығы.
Жалға алу бойынша қолданыстағы мөлшерлемені қолдана отырып, жалдау төлемінің сомасын қайта есептеу жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-1,
28-229 баптары.
1.8
Салық төлеушіден салық берешегін, жеке кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушы, адвокат болып табылмайтын жеке тұлға-салық төлеушіден салық берешегін мәжбүрлеп өндіру шараларын толық қабылдамау.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 607-620622 баптары; «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы кодексінің 144-157 баптары.
Орындалмаған салық міндеттемелерінің толық орындалуын қамтамасыз ету.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1998 жылғы 2 шiлдедегі Қазақстан Республикасың Заңының 12- бабы.
1.9
АЖ БСАЖ деректер базасына теріс мәліметтерді енгізу арқылы бересі және артық төлеу (1-Н есебі) бойынша салықтық есептерді бұрмалау.
Кедендік баждарды, салықтарды, кеден алымдары мен өсімақылардың есептелген, есепке жатқылған (кемітілген), аударылған және төленген сомаларын есепке алу бойынша жеке есептерін бұрмалау
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 369 -бабының 3-тармағы, 391- бабының 3-тармағы, 409- бабының 7–тармағы588-601 баптары. «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 мауысымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 141-бабы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары.

Пункт 6 статьи 97 Бюджетного кодекса.
Выполнение обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег в полном объеме.
Административная ответственность.
Часть 2 статьи 234 КоАП.
1.5
Неполная и несвоевременная уплата неналоговых платежей в бюджет и поступлений от продажи основного капитала, за исключением поступлений средств связанных грантов.
Пункт 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах»;
пункт 4 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе»;
постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1339 «Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов».
Возмещение в полном объеме средств в бюджет.
Административная ответственность.
Статья 205 КоАП.
1.6
Осуществление возврата из бюджета подоходного налога, уплаченного с дохода нерезидента, без проверки документов на предмет, определенный налоговым законодательством Республики Казахстан.
Статьи 217219Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс).
Подлежит возврату в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
1.7
Занижение арендной платы при передаче государственного имущества в имущественный наем (аренду).
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 236 «Об утверждении Правил расчета ставки арендной платы при передаче республиканского имущества в имущественный наем (аренду)». (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9534)
Приведение в соответствие путем перерасчета суммы арендной платы с применением действующей ставки по найму.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
1.8
Неполное принятие мер принудительного взимания налоговой задолженности налогоплательщика, налоговой задолженности налогоплательщика – физического лица, не являющегося индивидуальным предпринимателем, частным нотариусом, частным судебным исполнителем, адвокатом.
Статьи 607-620622 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
статьи 144-157 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан».
Обеспечение полного исполнения не выполненных налоговых обязательств.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
1.9
Искажение налоговой отчетности, по недоимке и переплате (отчет 1-Н), путем внесения в базу данных ИС ИНИС ненадлежащих сведений. Искажение лицевых счетов по учету исчисленных, начисленных (уменьшенных), перечисленных и уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней.
Пункт 3 статьи 369, пункт 3 статьи 391, пункт 7 статьи 409, статьи 588-601 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
статья 141 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан».
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

2-бөлім. Бюджет қаражатын және мемлекет активтерін пайдалану кезіндегі заңнама бұзушылықтары***
1-тарау. Бюджет қаражатын пайдалану кезіндегі бюджеттік заңнама бұзушылықтары
2.1.1
Төтенше резервтің Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою мақсатында және Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттерге ресми гуманитарлық көмек көрсетуіне пайдаланылмауы.
Бюджет кодексінің 20-бабының 1-тармағы.
Бюджетке өтеу жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.2
Сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған резервтiң Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң, орталық мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволары мен аумақтық бөлiмшелерiнiң, жергiлiктi атқарушы органдардың сот шешiмдерi бойынша мiндеттемелерiн орындауға пайдаланылмауы.
Бюджет кодексінің 20-бабының 3-тармағы.
Бюджетке өтеу жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.3
Мемлекеттік тапсырманың көрсеткіштеріне қол жеткізбеу.
Бюджет кодексінің 41-бабы.
Бюджет кодексінің 41-бабының 5-тармағына сәйкес бюджеттік жоспарлау бойынша орталық уәкілетті орган бекітетін
«Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесі»
Көрсеткіштерге қол жеткізу үшін шаралар қабылдау, орындалмаған көрсеткіштер бөлігінде бюджетке өтеу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.4
Жергiлiктi атқарушы органдардың нысаналы трансферттердi олардың тиiстi бюджеттiк бағдарламаларда айқындалған нысаналы мақсаттарына сәйкес және нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланбауы.
Бюджет кодексінің 44-бабының 3-тармағы, 48-бабының 1-тармағының 3) тармақшасы.
Тиісті бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.5
Республикалық бюджет шығыстарын бюджеттің басқа деңгейлерінен қаржыландыру.
Бюджет кодексінің 53-бабының 3-тармағы.
Қаражатты республикалық бюджеттен бюджеттің басқа деңгейлеріне қалпына келтіру жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.

Раздел 2. Нарушения законодательства при использовании бюджетных средств и активов государства***
Глава 1. Нарушения бюджетного законодательства при использовании бюджетных средств
2.1.1
Использование чрезвычайного резерва не в целях ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан и на оказание официальной гуманитарной помощи Республикой Казахстан другим государствам.
Пункт 1 статьи 20 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем возмещения в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.2
Использование резерва на исполнение обязательств по решениям судов не на исполнение обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов, их ведомств и территориальных подразделений, местных исполнительных органов по решениям судов.
Пункт 3 статьи 20 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем возмещения в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.3
Недостижение показателей государственного задания.
Статья 41 Бюджетного кодекса;
Правила разработки и выполнения государственного задания, утверждаемые в соответствии с пунктом 5 статьи 41 Бюджетного кодекса
Принятие мер для достижения показателей, возмещение в бюджет в части не исполненых показателей.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.4
Использование местными исполнительными органами, целевых трансфертов не в соответствии с их целевым назначением, определенным в соответствующих бюджетных программах и не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам.
Пункт 3 статьи 44,  подпункт 3)пункта 1 статьи 48 Бюджетного кодекса.
Подлежит возврату в соответствующий бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.5
Финансирование расходов республиканского бюджета из других уровней бюджета.
Пункт 3 статьи 53 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем восстановления средств из республиканского бюджета на другие уровни бюджета.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

2.1.11
Бюджет қаражатын толық игерілуі кезінде бюджеттік бағдарламалар нәтижелеріне қол жеткізбеу
Бюджет кодексінің 104-бабының 6-1-тармағы.
Нәтижелерге қол жеткізу үшін шаралар қабылдау
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.12
Тиісті бюджеттік комиссияның қарауынсыз және бюджеттік заңнамада көзделмеген жағдайларда қаржыландыру көлемдерін өзгертуге байланысты мемлекеттік органның стратегиялық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу.
Бюджет Кодексінің 62-бабының 7-тармағы;
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.13
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық және дұрыс ақпаратты және бюджеттік өтінімде қамтылған есептерді қамтамасыз етпеуі
Бюджет кодексінің 67-бабының 1212-1-тармақтары;  «Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы»Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №1007 болып тіркелген)
Ағымдағы жылдың артық бөлінген бюджет қаражатын азайту жолымен қалпына келтіру. Сәйкестікке келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.14
Қазақстан Республикасы Үкіметін немесемемлекеттік мекеменің міндеттемелері бойынша тиісті жергілікті атқарушы органның жауапкершілігіне әкелген заңнамада белгіленген азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеуінсіз мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен міндеттемелер қабылдау бойынша мемлекеттік мекемелердің лауазымды тұлғаларының заңсыз іс-әрекеттері
Бюджет кодексінің 96-бабы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде№ 9934 тіркелді ) Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін 6-бөлімінің 1-3-параграфы
Сот органдары арқылы осы азаматтық-құқықтық мәмілені тану жолымен сәйкестікке келтіру
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК кодексінің 267-бабы.
2.1.15
Жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелер міндетті болып табылатын шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша тіркелмеген азаматтық-құқықтық мәмілесіз төлемдер мен аударымдар жүргізу.

2.1.11
Недостижение результатов бюджетной программы при полном освоении бюджетных средств.
Пункт 6-1 статьи 104 Бюджетного кодекса.
Принятие мер для достижения результатов.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.12
Внесение изменений и дополнений в стратегический план государственного органа, связанных с изменениями объемов финансирования, без рассмотрения соответствующей бюджетной комиссии и в случаях, не предусмотренных бюджетным законодательством.
Пункт 7 статьи 62 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.13
Необеспечение администратором бюджетной программы полной и достоверной информации и расчетов, содержащихся в бюджетной заявке.
Пункты 12, 12-1 статьи 67 Бюджетного кодекса;
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки». (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 1007)
Восстановление путем уменьшения излишне выделенных бюджетных средств текущего года.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.14
Незаконные действия должностных лиц государственных учреждений по принятию обязательств за счет средств государственного бюджета без установленной законодательством регистрации гражданско-правовых сделок, повлекшие ответственность Правительства Республики Казахстан или соответствующего местного исполнительного органа по обязательствам государственного учреждения.
Статья 96 Бюджетного кодекса;
параграф 1-3 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Приведение в соответствие путем признания данной гражданско-правовой сделки недействительной через судебные органы.
Административная ответственность.
Статья 267 КоАП.
2.1.15
Проведение платежей и переводов денег без зарегистрированной гражданско-правовой сделки по спецификам экономической классификации расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной.

Бюджет кодексінің 97-бабының 4-тармағы
Ақшаны алушы мемлекеттік мекеме есебіне жүргізілген төлемдерді қалпына келітру жолымен сәйкестікке келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 267-бабы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.16
Мемлекеттік мекеменің мыналарды қамтамасыз етпеуі:
1) төлеуге берілетін шоттың заңдылығы мен негізділігі;
2) ақша алушылардың пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің толық орындалуы;
3) жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелерге сәйкес тауарлардың берілуін, орындалған жұмыстарды және (немесе) көрсетілген қызметті растаудың дұрыстығы;
4) аумақтық қазынашылық бөлімшесіне тауарларды сатып алу немесе жеткізу кезінде шот-фактураның, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың көшірмелерін, жұмыстарды немесе қызметтерді орындаған кезде – актілер жасалмайтын қызметтерді қоспағанда, орындалған жұмыстардың немесе көрсетілген қызметтердің көшірмелерін немесе тіркелген азаматтық-құқықтық мәміле бойынша аванстық төлем сомасын қоспағанда, төлем жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге құжат түрінің көшірмелерін (бұдан әрі – растайтын құжаттар) беру. Көрсетілген құжаттарға өнім берушінің өзі немесе ЭСҚ-мен қол өойылуы тиіс. Бұл ретте көрсетілген құжаттардың көшірмелері орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның, ал мұндайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның өз қолымен қол қойылып, мемлекеттік мекеменің елтаңбалық мөрінің бедерімен ұсыну;
5) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы дайындау құны ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды салуға не қайта құруға, үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, жолдарды және басқа да объектілерді күрделі жөндеуге байланысты шығыстар бойынша аванстан кейінгі төлемді жүргізу кезінде жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын ұсыну;
6) «Қазынашылық-клиент» АЖ бойынша қызмет көрсету кезінде - орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/аппарат басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға) немесе ол уәкілеттік берген тұлға, ал мұндайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген тұлға және бас бухгалтер қол қойған орастау құжаттарының түпнұсқасынан сканерленген үлгісін бекіту;

Пункт 4 статьи 97 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем восстановления проведенных платежей получателем денег на счет государственного учреждения.
Административная ответственность.
Статья 267 КоАП.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.16
Необеспечение государственным учреждением:
1) правомерности и обоснованности предоставления счета к оплате;
2) полноты выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
3) достоверности подтверждения поставки товаров, выполненных работ и (или) оказанных услуг в соответствии с заключенными гражданско-правовыми сделками;
4) представления в территориальное подразделение казначейства при приобретении либо поставке товаров - копии счета-фактуры, накладной о поставке товаров, при выполнении работ или услуг - копии акта выполненных работ или оказанных услуг, за исключением услуг, при которых акты не составляются или копии иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан (далее - подтверждающие документы), при проведении платежа, за исключением суммы авансового платежа по зарегистрированной гражданско-правовой сделке. Указанные документы должны быть подписаны собственноручной подписью или ЭЦП поставщика. При этом копии указанных документов предоставляются с собственноручной подписью ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного, и оттиском гербовой печати государственного учреждения;
5) предоставления копии положительного заключения государственной экспертизы к проектной (проектно-сметной) документации при проведении платежа, следующего за авансовым по расходам, связанным со строительством либо с реконструкцией зданий, сооружений, дорог, капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, дорог и других объектов, по которым стоимость изготовления проектной (проектно-сметной) документации включена в стоимость договора;
6) при обслуживании по ИС «Казначейство - клиент» — прикрепления сканированного образца с оригинала, подтверждающих документов, подписанного ЭЦП ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного и главного бухгалтера;

7) «Қазынашылық-клиент» ақпараттық жүйесін пайдалану кезінде орталық атқарушы орган жауапты хатшысының/аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлғаның) немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның, ал мұндайлар болмаған жағдайда - мемлекеттік мекеме басшысының немесе ол уәкілеттік берген тұлғаның және бас бухгалтері ЭЦҚ-ның заңды тұлға құжат топтамасының деректеріне дұрыстығы.
Бюджет кодексінің 97-6-бабының 6-тармағы;
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 37-бабының 1213-тармақтары; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 215-тармағы
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.17
Мемлекеттік мекеменің азаматтық-құқықтық мәміле шарттарында көзделген тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) жеткізуі арқылы немесе тиісті бюджеттің кірісіне қайтара отырып, өткен жылдардың дебиторлық берешек сомасын өтеуі бойынша мемлекеттік мекеменің тиісті шара қабылдамауы.
Бюджет кодексінің 97-бабының 7-тармағы.
Бюджетке өтеуге немесе тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізу арқылы қалпына келтіруге жатады; соңғы сот инстанциясын қоса алғанда, наразылық-талап ету жұмысын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.18
Мемлекеттiк қаржылық бақылау органдарының лауазымды адамдарына олардың өз құзыреттерiне сәйкес қызметтiк мiндеттерiн орындауына, бақылау жүргiзу үшiн жiберуге бас тарту, қажеттi құжаттарды, материалдарды, қызмет туралы ақпаратты және өзге де мәлiметтердi беруден бас тарту, дұрыс емес ақпарат беру түрiндегi кедергi келтiру, бақылауды жүзеге асыруға өзге де кедергi жасау, сондай-ақ анықталған бұзушылықтарды жою туралы актiлердi тиісті орындамау немесе орындамау.
Бюджет кодексінің 149-бабының 2-тармағы
Кедергілерді жою.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК кодексінің 462-бабы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға инвестициялық ұсыныстарды негізсіз беруі.

7) достоверности ЭЦП ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа/ руководителя аппарата), или лица, им уполномоченного, а в случаях отсутствия таковых - руководителя государственного учреждения или лица, им уполномоченного и главного бухгалтера государственного учреждения данным досье юридического лица при использовании ИС «Казначейство-клиент».
Пункт 6 статьи 97 Бюджетного кодекса;
пункты 12, 13 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
пункт 215 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.17
Не принятие соответствующих мер государственным учреждением по погашению суммы дебиторской задолженности государственного учреждения прошлых лет посредством поставки товаров (работ, услуг), предусмотренных условиями гражданско-правовой сделки, либо возвратом в доход соответствующего бюджета.
Пункт 7 статьи 97 Бюджетного кодекса.
Подлежит возмещению в бюджет или восстановлению посредством поставки товаров, работ, услуг.
Провести претензионно-исковую работу, включая последнюю судебную инстанцию.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.18
Воспрепятствование должностным лицам органов государственного финансового контроля в выполнении ими служебных обязанностей в соответствии с их компетенцией, выразившееся в отказе допуска для проведения контроля, отказе от предоставления необходимых документов, материалов, информации о деятельности и иных сведений, предоставлении недостоверной информации, создании иного препятствования в осуществлении контроля, а также невыполнение или ненадлежащее выполнение актов об устранении выявленных нарушений.
Пункт 2 статьи 149 Бюджетного кодекса.
Устранение препятствий.
Административная ответственность.
Статья 462 КоАП.
2.1.19
Представление администраторами бюджетных программ в уполномоченный орган по государственному планированию необоснованных инвестиционных предложений.

2.1.24
Байланысты гранттар алатын мемлекеттік ұйымдардың байланысты гранттар туралы келісімінде көзделген жоспарланған нәтижелерге қол жеткізбеуі.
«Есептiлiктi табыс ету тәртiбi мен мерзiмдерiн және нысандарын, сондай-ақ байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелерi туралы берiлетiн ақпаратқа қойылатын талаптарды анықтау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2009 жылғы 6 тамыздағы № 166 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 25 тамыздағы № 351 бiрлескен бұйрығы.
Байланысты гранттар туралы келісімде көзделген жоспарланған нәтижелерге қол жеткізуге шаралар қабылдау.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.25
Байланысты гранттарды алушы мемлекеттік ұйымдардың алынған байланысты гранттарды байланысты грант туралы келісімде көзделмеген мақсаттарға пайдалануы.
Бюджет кодексінің 169-бабының 1 тармағы.
Бюджетке өтеуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.26
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына қатысу мақсаттарына, қарыз алушылардың шаруашылық қызметiнiң залалдарын жабуына, сенiм бiлдiрiлген өкiлдердiң (агенттердiң) көрсетiлетiн қызметтерiне ақы төлеуге бюджеттiк кредиттер беру.
Бюджет кодексінің 171-бабының 3-тармағы.
Бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.27
Бюджеттік кредиттерді беру шарттарының сақталмауы.
Бюджет кодексінің 171-бабының 4-тармағы180181-баптары.
Бюджет кредитін беру туралы шартты бұзу жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.28
Несие шарты бойынша сыйақы сомасы ескеріле отырып, қайтарымды негізде берілген бюджет қаражатының бюджетке уақтылы және толық көлемде қайтарылмауы.
Бюджет кодексінің 172-бабының 1-тармақшасы, 183-бабының 2-тармағы191192-баптары; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 11-тарауы 1-параграфы.
Бюджетке өтеуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.

2.1.24
Недостижение запланированных результатов предусмотренных соглашением о связанных грантах государственными организациями-получателями связанных грантов.
Совместный приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 166 и Министра финансов Республики Казахстан от 25 августа 2009 года № 351 «Об утверждении Правил определения порядка и сроков представления и формы отчетности, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов». (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5797)
Принятие мер к достижению запланированных результатов, предусмотренных соглашением о связанных грантах.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.25
Использование полученных связанных грантов государственными организациями-получателями связанных грантов, на цели, не предусмотренные соглашением о связанном гранте.
Пункт 1 статьи 169 Бюджетного кодекса.
Подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.26
Предоставление бюджетных кредитов на цели участия в уставных капиталах юридических лиц, покрытие убытков хозяйственной деятельности заемщиков, оплату услуг поверенным (агентам).
Пункт 3 статьи 171 Бюджетного кодекса.
Подлежит возврату в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.27
Не соблюдение условий предоставления бюджетных кредитов.
Пункт 4 статьи 171, статьи 180181 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем расторжения договора о предоставлении бюджетного кредита.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.28
Несвоевременный и неполный возврат в бюджет средств, предоставленных на возвратной основе, с учетом суммы вознаграждения согласно кредитному договору.
Подпункт 1) статьи 172, пункт 2 статьи 183, статьи 191192Бюджетного кодекса;
параграф 1 раздел 11  Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540. (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

2.1.29
Қарызгер мен соңғы қарызгердің бюджеттік бағдарлама мен несиелік шартта көзделмеген мақсаттарға бюджеттік несие қаражатын пайдалану.
Бюджеттік кодекстің 190 бабы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 11-тарауы 1-параграфы.
Бюджетке өтелуге жатады.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК кодексінің 233-бабының 2-тармағы. Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.30
Бiр реттен астам бюджеттік несиені қайта құрылымдауды жүзеге асыру.
Бюджет кодексінің 193-бабының 5-тармағы.
Соңғы сот инстанциясын қоса наразылық- талап ету жұмысын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.31
Кредиттiк шартқа қосымша келiсiм жасауды ресiмдемей бюджеттiк кредиттi қайта құрылымдауды жүзеге асыру.
Бюджет кодексінің 193-бабының 5-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.32
Жергiлiктi атқарушы органның борышын өтеуге және қызмет көрсетуге арналған шығыстар көлемiнің тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджет кiрiстерiнен 10% астам артуы.
Бюджет кодексінің 210-бабының 3-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.33
Мемлекетке, ұйымдарға нұқсан келтіруге әкелген мемлекеттік кепілдіктер беру шарттарының, талаптары мен рәсімдерінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 215216-баптары; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-тарауы 9-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 236-бабы.
2.1.34
Мемлекетке, ұйымдарға нұқсан келтіруге әкелген мемлекеттік кепілдіктер беру шарттарының, талаптары мен рәсімдерінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 228229-баптары; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-тарауы 1-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 236-бабы.

2.1.29
Использование заемщиком и конечным заемщиком средств бюджетного кредита на цели, не предусмотренные бюджетной программой и кредитным договором.
Статья 190 Бюджетного кодекса;
параграф 1 раздел 11Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Подлежит возмещению в бюджет.
Административная ответственность.  Часть 2статьи 233 КоАП. Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.30
Осуществление реструктуризации бюджетного кредита более одного раза.
Пункт 5 статьи 193 Бюджетного кодекса.
Провести претензионно-исковую работу, включая последнюю судебную инстанцию.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.31
Осуществление реструктуризации бюджетного кредита без оформления дополнительного соглашения к кредитному договору.
Пункт 5 статьи 193 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.32
Превышение объема расходов на погашение и обслуживание долга местного исполнительного органа более 10% от дохода местного бюджета на соответствующий финансовый год.
Пункт 3 статьи 210 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.33
Нарушение условий, требований и процедур предоставления государственных гарантий, повлекшее ущерб государству, организациям.
Статьи 215216Бюджетного кодекса;
параграф 9 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540. (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Приведение в соответствие.
Административная ответственность.
Статья 236 КоАП.
2.1.34
Нарушение условий, требований и процедур предоставления поручительств государства, повлекшее ущерб государству, организациям.
Статьи 228229Бюджетного кодекса;
параграф 1 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934)
Приведение в соответствие.
Административная ответственность.
Статья 236 КоАП.

2.1.35
Мемлекет кепілдік берген қарыздардың және мемлекет кепілгерлігімен тартылатын қарыздың қаражатын қарыз талаптарында көзделмеген және кепілгерлік шартында көзделмеген мақсаттарға, сондай-ақ мемлекеттік органдарға кредит беруге пайдалану.
Бюджет кодексінің 224235-баптары.
Қаражатты тиісті бюджет кірісіне өтеу.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 233-бабының 3-тармағы.
2.1.36
Жалақыны асыра төлеу және негізсіз төлеу (ақшалай қаражат, үлес, сыйақылар).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексі; Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
- 2001 жылғы 29 тамыз № 1127 «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы»; 2007 жылғы 29 желтоқсандағы №1400 «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы».
«Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 136-бабы 3-тармағына сәйкес еңбек бойынша орталық уәкілетті орган бекіткен «Орташа жалақыны есептеудің бірыңғай ережесі».
Бұдан алдынғы жылдар бойынша бюджетке өтеуге және кәсіпорын шотына немесе ағымдағы жыл бойынша есеп бойынша қалпына келтіруге жатады. Соңғы сот инстанциясын қоса отырып, наразылық- талап ету жұмысын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.37
Мемлекеттік бюджет есебінен азаматтарға зейнетақыны, жәрдемақыны және өтемақыны негізсіз төлеу.
Қазақстан Республикасының Заңдары:
- 1992 жылғы 30 маусымдағы «Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы»;
- 1992 жылғы 18 желтоқсандағы «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы»;
- 1997 жылғы 16 маусымдағы «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы»;
- 1999 жылғы 5 сәуірдегі «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы»;
- 1999 жылғы 13 шілде «Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы»; 2001 жылғы 17 шілдедегі № 246 «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы»;
2005 жылғы 28 маусымдағы № 63 Заңы «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы»;
2013 жылғы 21 маусымдағы № 105-V «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы»;

2.1.35
Использование средств гарантированных государством займов и займа, привлекаемого под поручительство государства на цели, не предусмотренные условиями займа и не предусмотренные договором поручительства, а также на кредитование государственных органов.
Статьи 224, 235Бюджетного кодекса.
Возмещение средств в доход соответствующего бюджета.
Административная ответственность.
Часть 3 статьи 233 КоАП.
2.1.36
Переплата и необоснованная выплата заработной платы (денежного содержания, довольствия, премий).
Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года;
постановления Правительства Республики Казахстан:
- от 29 августа 2001 года № 1127 «Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета»;
- от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий».
Приказы уполномоченных органов:
- «Единые правила исчисления средней заработной платы» утвержденные центральным уполномоченным органом по труду в соответствии с пунктом 3 статьи 136 Трудового кодекса Республики Казахстан»
Подлежит возмещению в бюджет по предыдущим годам и восстановлению на счете предприятия или по учету по текущему году. Провести претензионно-исковую работу, включая последнюю судебную инстанцию.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.37
Необоснованная выплата пенсий, пособий и компенсаций гражданам за счет средств государственного бюджета.
Законы Республики Казахстан:
- от 30 июня 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье»;
- от 18 декабря 1992 года «О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне»;
- от 16 июня 1997 года «О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан»;
- от 5 апреля 1999 года «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан»;
- от 13 июля 1999 года «О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда»;
- от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи»;
- от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей»;
- от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»;

Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 13 желтоқсандағы «Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлем туралы» № 284 Жарлығы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
- 2000 жылғы 15 қаңтардағы № 80 «Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бір жолғы төлемді жүзеге асырудың тәртібін бекіту туралы»;
-2003 жылғы 23 қаңтардағы № 82 «Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына ақшалай өтемақы төлеудің ережесiн бекiту туралы»;
-«Әлеуметтік жәрдемақының мөлшерін бекіту туралы»;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2008 жылғы 19 наурыздағы «Мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде тұратын мүгедектердің зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларын пайдалану ережесін бекіту туралы» № 72-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 5193 тіркелген);
-Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 159-бабының 4-тармағына сәйкес еңбек бойынша орталық уәкілетті орган бекітетін «Әлеуметтік жәрдемақы тағайындау және төлеу, ережесі».
Бұдан алдынғы жылдар бойынша бюджетке өтеуге және кәсіпорын шотына немесе ағымдағы жыл бойынша есеп бойынша қалпына келтіруге жатады. Соңғы сот инстанциясын қоса отырып, кінәрат - талап жұмысын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.38
Тиісті уақыт кезеңі үшін уақытша төмендету коэффициенттерін қолданбай әлеуметтік маңызы бар бағыттар бойынша темір жол тасымалдары бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерін пайдаланудың іс жүзінде орындалған көлеміне тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) қайта есептеу жөніндегі талаптарын сақтамау
2010 жылғы 1 сәуірдегі енгізілген өзгерістермен Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушысының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №3092 тіркелген)бекітілген Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесінің 7,22-тармақтары.
Тарифтерді қайта есептеу түрінде сәйкестікке келтіру және бюджетке өтелуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.

Указ Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года № 284 «О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих»;
постановления Правительства Республики Казахстан:
- от 15 января 2000 года № 80 «Об утверждении Правил осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих»;
- от 23 января 2003 года № 82 «Об утверждении Правил выплаты денежных компенсаций жертвам массовых политических репрессий»;
- «Об утверждении размера социального пособия»;
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 марта 2008 года № 72-п «Об утверждении Правил использования пенсионных выплат и государственных социальных пособий инвалидов, проживающих в государственных медико-социальных учреждениях». (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5193);
- «Порядок назначения и выплаты социального пособия» утверждаемый центральным уполномоченным органом по труду в соответствии с пунктом 4 статьи 159 Трудового кодекса Республики Казахстан»
Подлежит возмещению в бюджет по предыдущим годам и восстановлению на счете предприятия или по учету по текущему году. Провести претензионно-исковую работу, включая последнюю судебную инстанцию.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.38
Не соблюдение требований по перерасчету тарифов (цен, ставок сборов) на фактически выполненный объем потребления регулируемых услуг по железнодорожным перевозкам по социально значимым маршрутам без применения временных понижающих коэффициентов за соответствующий период времени.
пункты 7, 22 Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам, сборам) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии, утвержденными приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД с внесенными изменениями от 1 апреля 2010 года.
(зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 3092);
Приведение в соответствие в виде перерасчета тарифов и подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

2.1.39
Бюджеттік қаражатты пайдалану кезіндегі салалық заңнамалар бұзушылықтары.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Кодексі;
Қазақстан Республикасы Заңдары:
- 1994 жылғы 21 қыркүйектегі «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы»;
- 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы»;
- 2003 жылғы 4 шілдедегі «Автомобиль көлiгi туралы»;
- 2004 жылғы 9 шілдедегі «Электр энергетикасы туралы»;
- 2006 жылғы 15 желтоқсандағы «Мәдениет туралы»;
- 2007 жылғы 27 шілдедегі «Білім туралы»;
- 2008 жылғы 29 желтоқсандағы «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы»;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
- 1999 жылғы 27 мамырдағы № 663 «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы»;
-2000 жылғы 24 ақпандағы № 288 «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсетуге арналған арнайы көлiк құралдарын пайдалануды реттеу туралы»;
- 2000 жылғы 22 қыркүйектегі № 1428 «Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы»;
-2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 «Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгі нормаларын бекіту туралы»;
- 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 «Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысандары үлгілерін, сондай-ақ Қамауға алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмысына жету үшін ақысыз жол жүрумен, тамақпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы»;
- 2013 жылғы 17 мамырдағы № 499 «Тиісті үлгідегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын, оның ішінде балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы»;
-2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 «Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы»;
- 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 1270 «Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау ережесін бекіту туралы»;
-2008 жылғы 23 қаңтардағы № 58 «Жоғары білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру ережесін бекіту туралы»;

2.1.39
Нарушения отраслевого законодательства при использовании бюджетных средств.
Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
Законы Республики Казахстан:
- от 21 сентября 1994 года «О транспорте в Республике Казахстан»;
от 23 января 2001 года «О занятости населения»;
- от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте»;
- от 9 июля 2004 года « Об электроэнергетике»;
- от 15 декабря 2006 года «О культуре»;
- от 27 июля 2007 года «Об образовании»;
- от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах»;
постановления Правительства Республики Казахстан:
- от 27 мая 1999 года № 663 «Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан»;
- от 24 февраля 2000 года № 288 «Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета»;
- от 22 сентября 2000 года № 1428 «Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан»;
- от 26 января 2002 года № 128 «Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики»;
- от 28 ноября 2014 года № 1255 «Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы и образцов формы одежды осужденных, а также Правил обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы»;
- от 17 мая 2013 года № 499 «Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов, в том числе Типовых правил организаций образования, реализующих дополнительные образовательные программы для детей»;
- от 21 декабря 2007 года № 1256 «Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования»;
- от 24 декабря 2007 года № 1270 «Об утверждении Правил государственной аттестации организаций образования»;
- от 23 января 2008 года № 58 «Об утверждении Правил присуждения образовательного гранта для оплаты высшего образования»;

-2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 «Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы»;
- 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының тізбесін бекіту туралы»;
- 2008 жылғы 6 ақпандағы № 108 «Мемлекеттік қызметшілерге республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қызметтік шетелдік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу туралы»;
- 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы»;
-2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 «"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын бекіту және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау туралы»;
- 2009 жылғы 17 ақпандағы № 170 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін бюджеттік субсидиялау ережесін бекіту туралы»;
- 2009 жылғы 31 наурыздағы № 451 «Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін және Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы»;
-2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына арналған жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы»;
- 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету бойынша дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, фармацевтикалық қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы»;
- 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2135 «Азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы»;

- от 25 января 2008 года № 64 «Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников»;
- от 30 января 2008 года № 77 «Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования и перечня должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц»;
- от 6 февраля 2008 года № 108 «О возмещении государственным служащим расходов на служебные заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов»;
- от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»;
- от 11 июня 2008 года № 573 «Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак» и определении направлений расходования международной стипендии «Болашак»;
- от 17 февраля 2009 года № 170 «Об утверждении Правил бюджетного субсидирования систем управления производством сельскохозяйственной продукции
И иные отраслевые нормативные правовые акты.
- от 31 марта 2009 года № 451 «Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций и Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций»;
- от 11 августа 2009 года № 1210 «Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта»;
- от 30 октября 2009 года № 1729 «Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, изделий медицинского назначения и медицинской техники, фармацевтических услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»;
- от 15 декабря 2009 года № 2136 «Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»;

- 2009 жылғы 7 қарашадағы № 1781 «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу және олармен қамтамасыз ету жөніндегі біріңғай дистрибьютор туралы»;
- 2010 жылғы 17 маусымдағы № 608 «Төтенше жағдайлар, төтенше жағдай режимі енгізілген кезде медициналық көмек ұсыну қағидаларын, оның түрлері мен көлемін бекіту туралы»;
- 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1511 «Авиамаршруттарды субсидиялау қағидасын бекіту туралы»;
- 2011 жылғы 24 ақпандағы № 175 «Мемлекеттік атаулы стипендиялар тағайындау туралы»;
-2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 «Мемлекеттік театрларды, мұражайларды, концерт және мәдени-демалыс ұйымдарын субсидиялау мәселелері туралы»;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 18 мамырдағы № 640 -«Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын арнайы білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2012/2013 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы»;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 мамырдағы № 499 «Тиісті үлгідегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын, оның ішінде балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы»;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 мамырдағы №500 «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын арнайы білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2013/2014 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы»;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 «Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысандары үлгілерін, сондай-ақ Қамауға алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмысына жету үшін ақысыз жол жүрумен, тамақпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы»;
Қазақстан Республикасы министрлерінің және өзге де орталық мемлекеттік органдар басшыларының бұйрықтары:

- от 7 ноября 2009 года № 1781 «О едином дистрибьюторе по закупу и обеспечению лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения»;
- от 17 июня 2010 года № 608 «Об утверждении Правил предоставления, видов и объема медицинской помощи при чрезвычайных ситуациях»;
- от 31 декабря 2010 года № 1511 «Об утверждении Правил субсидирования авиамаршрутов»;
- от 24 февраля 2011 года № 175 «Об учреждении государственных именных стипендий»;
- от 27 октября 2011 года № 1211 «О вопросах субсидирования государственных театров, музеев, концертных и культурно-досуговых организаций»;
- от 18 мая 2012 года № 640 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов) на 2012-2013 учебный год»;
- от 17 мая 2013 года № 499 «Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов, в том числе Типовых правил организаций образования, реализующих дополнительные образовательные программы для детей»;
- от 20 мая 2013 года № 500 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов) на 2013-2014 учебный год»;
- от 28 ноября 2014 года № 1255 «Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы и образцов формы одежды осужденных, а также Правил обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы»;
Приказы министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 689  «Салалық көтермелеу жүйесінің кейбір мәселелері туралы және көрсетілетін медициналық көмектің көлеміне, сапасына қарай медициналық қызметкерлерге еңбекақы төлеу және салалық көтермелеу жүйесі қағидасын бекіту туралы»бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №5876 тіркелген);
- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 791  «Денсаулық сақтау қызметкерлері лауазымдарының біліктілік сипаттарын бекіту туралы»бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №5945 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 «Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгі штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №6173 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 3 маусымдағы № 348  «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға 2011-2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы»бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №7043 тіркелген);
-«Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, сондай-ақ жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 4 мамырдағы № 198 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №7690 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 74 «Спорттық іс-шараларды өткізу қағидаларын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9930 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511  «Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы»бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №10007 тіркелген);
- Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесі бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген);
- Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 35-бабы 5-тармағына сәйкес орталық мемлекеттік орган бекітетін «Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі»;

- приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689 «О некоторых вопросах отраслевой системы поощрения и об утверждении Правила оплаты труда медицинских работников в зависимости от объема, качества оказываемой медицинской помощи и отраслевой системы поощрения» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5876)
- приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 791 «Об утверждении Квалификационных характеристик должностей работников здравоохранения»; (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5945);
- приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 «Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 6173);
- приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июня 2011 года № 348 «О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области здравоохранения, финансируемых из республиканского бюджета на 2011-2012 учебный год» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 7043);
- приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2012 года № 198 «Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием, а также на подготовительные отделения высших учебных заведений» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 7690);
- приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 74 «Об утверждении Правил проведения спортивных мероприятий» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9930);
- приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 10007);
-приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания». (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934);
- Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных спредоставлением услуг по обеспечению доступности театральных,ультурно-досуговых и концертных мероприятий для населения,пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства, утверждаемые в соответствии с пунктом 5 статьи 35 Бюджетного кодекса;

«Темір жол көлігі туралы» ҚРЗ 14-бабының 2-тармағының 34-19 тармақшасына сәйкес уәкілетт орган бекітетін «Тасымалдаушының әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекiту туралы»;
- Қазақстан Республикасының Су Кодексінің 37-1-бабының 8-1-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін
«Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге су жеткiзу жөнінде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялау ережесi»;
- Қазақстан Республикасының Су Кодексінің 37-1-бабының 8-1-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Республикалық меншiктегі ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелерден ауыз су беру қызметiнiң құнын субсидиялау ережесi»;
-«Тұқым шаруашылығы туралы» ҚРЗ 6-бабының 1-тармағының 8-3-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Тұқым шаруашылығын дамытуға жергілікті бюджеттерден атаулы субсидия беру ережесі»;
- «Автомобиль көлігі туралы» ҚРЗ 13-бабының 23-10-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Автокөлік құралдарын техникалық пайдалану ережесі»;
- «Халық денсаулығы денсаулық сақтау жүйесі туралы » ҚР Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 77-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін
«Азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуын қамтамасыз ету ережесі»;
-«Халық денсаулығы денсаулық сақтау жүйесі туралы » ҚР Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 80-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу ережесі»;
--«Халық денсаулығы денсаулық сақтау жүйесі туралы » ҚР Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 81-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін
«Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесі»;
---«Халық денсаулығы денсаулық сақтау жүйесі туралы » ҚР Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 83-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Азаматтарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету ережесi»;
- «Білімі беру туралы» ҚРЗ 5-бабының 43-тармағына сәйкес білім беру саласындағы уәкілетті орган бекітетін «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің білім беру ұйымдарында мамандар даярлауды қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік білімі бар мамандар даярлауға 2011/2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы»;

- Правила субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, утверждаемые в соответствии с подпунктом 34) 19 пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан «О железнодорожном транспорте»;
- Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утверждаемые в соответствии с пунктом 8-1 статьи 37-1 Водного кодекса Республики Казахстан;
-Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, утверждаемые в соответствии с пунктом 8-1 статьи 37-1 Водного кодекса Республики Казахстан;
- Правила адресного субсидирования из местных бюджетов на развитие семеноводства, утверждаемые в соответствии с подпунктом 8-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О семеноводстве»;
- Правила технической эксплуатации автотранспортных средств, утверждаемые в соответствии с пунктом 23-10 статьи 13 Закона Республики Казахстан «Об автомобильном транспорте»;
- Правила обеспечения получения гражданами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утверждаемые в соответствии с подпунктом 77) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств, утверждаемые в соответствии с подпунктом 80) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утверждаемые в соответствии с подпунктом 81) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила обеспечения лекарственными средствами граждан, утверждаемые в соответствии с подпунктом 83) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением подготовки специалистов в организациях образования Комитета национальной безопасности Республики Казахстан) на 2011/2012 учебный год, утверждаемый в соответствии с пунктом 43 статьи 5 Закона Республики Казахстан «Об образовании»;

Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес орталық мемлекеттік орган бекітетін «Мемлекеттік органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мен телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік нормалары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу»;
«Халықты жұмыспен қамту туралы» ҚРЗ 6-бабының 2-тармағының 9-9 тармақшасына сәйкес орталық атқарушы орган бекітетін «Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысатын адамдарды оқытуды, олардың жұмысқа орналасуына жәрдемдесуді және оларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуді ұйымдастыру және қаржыландыру қағидасы»;
- «Автомобиль көлігі туралы» ҚРЗ 13-бабының 23-16-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Әлеуметтік мәні бар жолаушылар тасымалдауларын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидасы»;
- «Ішкі су көлігі туралы» ҚРЗ 9-бабының 1-тармағының 26-29 тармақшаларына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Тасымалдаушылардың ішкі су көлігінде әлеуметтік мәні бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты залалдарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидасы»:
- «Темір жол көлігі туралы» ҚРЗ 14-бабы 2-тармағының 34-23 тармақшаларына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесі»;
- «Халықденсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы » ҚРЗ 47-бабының 3—тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Стационарлық көмек көрсету ережесі»;
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» ҚРЗ 48-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Стационарды алмастыратын көмек көрсету қағидалары»; - «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» ҚРЗ 7-бабы 1-тармағының 22 тармақшасына сәйкесс сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу қағидалары» Жаңа
Жаңартылған.
Негізсіз пайдаланған қаражатты бюджетке өтеу немесе есеп бойынша орнына келтіру, сонымен қатар өнім берушімен шарт міндеттеріндегі тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді орындау. Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 237-бабы.

- Нормы площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов и нормах положенности за пользование телефонной связью, утверждаемые в соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса;
- Правила организации и финансирования обучения, содействия в трудоустройстве лиц, участвующих в активных мерах содействия занятости, и предоставления им мер государственной поддержки, утверждаемые в соответствии с подпунктом 9-9) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О занятости населения»;
-Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, утверждаемые в соответствии с пунктом 23-16 статьи 13 Закона Республики Казахстан «Об автомобильном транспорте»;
- Правила субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров на внутреннем водном транспорте, утверждаемые в соответствии с подпунктом 26-29) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан «О внутреннем водном транспорте»;
- Методика определения объемов субсидирования убытков перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, утверждаемая в соответствии с подпунктом 34-23) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан «О железнодорожном транспорте»
- Правила оказания стационарной помощи, утверждаемые в соответствии с пунктом 3 статьи 47 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила оказания стационарозамещающей помощи, утверждаемые в соответствии с пунктом 2 статьи 48 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила выбора поставщика услуг по оказанию гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и возмещения его затрат, утверждаемые в соответствии с подпункт 22) пунктом 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года народа и системе здравоохранения»
Возмещение необоснованно использованных средств в бюджет, либо восстановление их по учету, а также выполнение поставщиками товаров, работ и услуг договорных обязательств.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе». Административная ответственность.
Статья 237 КоАП.

2.1.40
Толық төленбеген қызметақы (ақшалы мазмұнның, қанағаттар, сыйлықақылар).
Қазақстан Республикасының 2007 жылдың 15 мамырдағы Еңбек кодексі;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
- 2001 жылғы 29 тамыздағы «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы»;
- 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы»;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 136-бабының 3-тармағына сәйкес еңбек бойынша орталық уәкілетті орган бекітетін «Орташа жалақыны есептеудің бірыңғай ережесі».
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.1.41
Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстардың жергілікті атқарушы органдарының оларды пайдалану (түгел пайдалану) туралы шешімімен көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінен бөлінгенді қоспағанда республикалық бюджеттен бөлінген өткен қаржы жылындағы нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) сомасын ағымдағы қаржы жылы пайдалану
Бюджеттік кодексінің 44- бабының 5 -тармағы.
Тиісті бюджетке өтеуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.1.42
Республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген, Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе облыстың жергілікті атқарушы органы ағымдағы қаржы жылы одан әрі пайдалану (толық пайдалану) туралы шешім қабылдамаған нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомалары жылдың басындағы бюджет қаражатының, оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке қайтарылуын жүзеге асырмау.
Бюджеттік кодексінің 44- бабының 7- тармағы.
Тиісті бюджетке өтеуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.1.43
Кезекті қаржы жылының 1 қаңтарындағы жай-күйі бойынша өткен қаржы жылында бюджеттің атқарылу қорытындылары бойынша пайдаланылмай қалған бюджет қаражатының қалдықтарын пайдалану бойынша талаптарын сақтамау.
Бюджет кодексінің 104-бабы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;

2.1.40
Недоплата заработной платы (денежного содержания, довольствия, премий).
Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года;
постановления Правительства Республики Казахстан:
- от 29 августа 2001 года № 1127 «Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета»;
- от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий»;
«Единые правила исчисления средней заработной платы» утверждаемые центральным уполномоченным органом по труду в соответствии с пунктом 3 статьи 136 Трудового кодекса Республики Казахстан
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.41
Использование в текущем финансовом году сумм неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета, за исключением выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан, не предусмотренных решением Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области об их использовании (доиспользовании).
Пункт 5 статьи 44 Бюджетного кодекса.
Подлежит возмещению в соответствующий бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.1.42
Неосуществление возврата в вышестоящий бюджет бюджетных средств на начало года неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета по которым Правительством Республики Казахстан или местным исполнительным органом области не было принято решение о дальнейшем использовании (доиспользовании) в текущем финансовом году.
Пункт 7 статьи 44 Бюджетного кодекса.
Подлежит возмещению в соответствующий бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.1.43
Не соблюдение требований по использованию остатков бюджетных средств, оставшихся не использованными по итогам исполнения бюджета за отчетный финансовый год, по состоянию на 1 января очередного финансового года.
Статья 104 Бюджетного кодекса.
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

2.1.44
Облыстық (аудандық) коммуналдық мүліктің облыстық (аудандық) коммуналдық заңды тұлғаларға уақтылы және толық көлемде бекітіліп берілмегені үшін.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 18-бабының 13-тармақшасы, 17-бабының 11-тармақшасы.
Бюджетке қайтаруға немесе бекітілген мүліктерді қайта қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.1.45
Экономикалық сыныптама ерекшелiгiнде көзделмеген шығындарды жүзеге асыру.
«Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2-бөлім. Мемлекет активтерін пайдалану кезіндегі бюджеттік заңнама бұзушылықтары
2.2.1
Мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің әкімшілік шығыстар бойынша заттай нормаларды асырып жіберуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 ақпандағы № 145 «Акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, акционерлік қоғамдарды және олардағы мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мемлекетке мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді оңтайландыру мақсатымен олардың әкімшілік шығыстарының мониторингін жүргізу тетігін анықтау туралы» қаулысы.
Әкімшілік шығыстарды бекітілген заттай нормалармен сәйкес келтіру. Асырып көрсетілген сомалар шегінде шегінде негізсіз жұмсалған қаражатты өтеу.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 219-бабы.
2.2.2
Квазимемлекеттік сектор субъектісі:
1) төлем тапсырмаларын заңды мен негізді ұсынуды;
2) ақша алушының пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің толық орындалуын;
3) жасалған операциялардың дұрыстығын;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне төлемнің негізділігін растайтын құжаттардың табыс етілуін қамтамасыз етпеуі.
Бюджет кодексінің 97-бабының 6-1-тармағы.
Сәйкес келтіру, соның ішінде қазынашылық органдарда ашылған квази мемлекеттік сектор субъектісінің есеп-шотына қаражатты қайтару жолымен.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңы;
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 1 ақпандағы Заңы.

2.1.44
Несвоевременное и не полное закрепление областного (районного) коммунального имущества за областным (районным) коммунальными юридическими лицами.
подпункт 11) статья 17 и подпункт 13) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
Подлежит возмещению в бюджет или восстановлению закрепленных имуществ.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.1.45
Осуществление расходов, не предусмотренных спецификой экономической классификации.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
Глава 2. Нарушения бюджетного законодательства при использовании активов государства
2.2.1
Превышение государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью, контролируемыми государством, натуральных норм по административным расходам.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 145 «Об определении механизма проведения мониторинга административных расходов государственных предприятий, акционерных обществ, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществ с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия, в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников, с целью их оптимизации».
Приведение в соответствие административных расходов с утвержденными натуральными нормами.
Возмещение необоснованно затраченных средств в пределах сумм превышения.
Административная ответственность.
Статья 219 КоАП.
2.2.2
Необеспечение субъектом квазигосударственного сектора:
1) правомерного и обоснованного представления платежных поручений;
2) полного выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателя денег;
3) достоверного совершения операций;
4) представления в территориальное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета документов, подтверждающих обоснованность платежа.
Пункт 6-1 статьи 97 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие, в том числе путем возврата средств на счет субъекта квазигосударственного сектора, открытый в органах казначейства.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года;
пункт 2 статьи 84 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе»;
подпункт 3) пункта 4 статьи 10, статья 25 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального благосостояния».

2.2.3
Еншілес, тәуелді және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың қаржылық-экономикалық негіздемеде көзделген, жарғылық капиталдарына мемлекеттің қатысуы арқылы салынатын бюджеттік инвестициялардың нәтижелеріне қол жеткізбеуі.
Бюджет кодексінің 105-бабы.
Бюджетке қайтару.
Алға қойылған нәтижелерге қол жеткізу үшін шаралар қабылдау.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 216-бабының 1-тармағы.
2.2.4
Мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет қатысушы немесе акционері болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, акционерлік қоғамдардың қаржылық-экономикалық негіздемеде көзделген, жарғылық капиталдарына мемлекеттің қатысуы арқылы салынатын бюджеттік инвестициялардың нәтижелеріне қол жеткізбеуі.
Бюджет кодексінің 105-бабы.
Бюджетке қайтару.
Алға қойылған нәтижелерге қол жеткізу үшін шаралар қабылдау.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 216-бабының 2-тармағы.
2.2.5
Мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың олардың қызметтерінің қаржылық есептілік аудитін жүргізгеннен кейінгі бір айдың ішінде бюджет қаражаттарын, несиелерді, байланысты гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген мемлекеттік қарыздарды пайдалану кезінде анықталған бұзушылықтар туралы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарына ақпарат ұсынбауы.
«Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 20 қарашадағы Заңының 25-бабының 3-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБТ кодексінің 247-бабының 6-тармағы.
2.2.6
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы бекітілген қаржылық-экономикалық негіздемеге сәйкес емес бюджеттік инвестицияларды іске асыру.
Бюджет кодексінің 154-бабының 2- тармағы, 159-бабының 1-1 тармағы.
Сәйкес келтіру, соның ішінде қазынашылық органдарда ашылған квазимемлекеттік сектор субъектісінің есеп-шотына қаражатты қайтару жолымен.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңы;
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 1 ақпандағы Заңы.
2.2.7
Жедел басқару құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорынның (қазыналық кәсiпорынның) лауазымды тұлғаларының уәкiлеттi орган бекiткен сметалар сомасынан тыс қабылдау бойынша, жедел басқару құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорынның (қазыналық кәсiпорынның) мiндеттемелерi бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе тиiстi жергiлiктi атқарушы органның жауаптылығына әкеп соққан заңсыз әрекеттерi.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 44-бабы;
Қазақстан «Мемлекеттік мүлік туралы» Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 140158-баптары.
Сәйкес келтіру, соның ішінде шартты бұзу жолымен.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 267-бабы.

2.2.3
Недостижение дочерними, зависимыми и иными юридическими лицами, являющимися аффилированными в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, результатов бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале, предусмотренных в финансово-экономическом обосновании.
Статья 105 Бюджетного кодекса.
Возврат в бюджет. Принятие мер для достижения поставленных результатов.
Административная ответственность.
Часть 1 статьи 216 КоАП.
2.2.4
Недостижение государственными предприятиями, товариществами с ограниченной ответственностью, акционерными обществами, участником или акционером которых является государство, результатов бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале, предусмотренных в финансово-экономическом обосновании.
Статья 105 Бюджетного кодекса.
Возврат в бюджет. Принятие мер для достижения поставленных результатов.
Административная ответственность.
Часть 2 статьи 216 КоАП.
2.2.5
Не предоставление государственными учреждениями и государственными предприятиями, юридическими лицами с участием государства в месячный срок после проведенного аудита финансовой отчетности их деятельности информации в органы государственного финансового контроля о выявленных нарушениях при использовании бюджетных средств, кредитов, связанных грантов, активов государства, гарантированных государством займов.
Пункт 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года «Об аудиторской деятельности».
Приведение в соответствие.
Административная ответственность.
Часть 6 статьи 247 КоАП.
2.2.6
Реализация бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц не в соответствии с утвержденным финансово-экономическим обоснованием.
Пункт 2 статьи 154, пункт 1-1 статьи 159 Бюджетного кодекса Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие, в том числе путем возврата средств на счет субъекта квазигосударственного сектора, открытый в органах казначейства.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года;
пункт 2 статьи 84 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе»;
подпункт 3) пункта 4 статьи 10, статья 25 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального благосостояния».
2.2.7
Незаконные действия должностных лиц государственных предприятий на праве оперативного управления (казенного предприятия) по принятию денежных обязательств, повлекшие ответственность Правительства Республики Казахстан или соответствующего местного исполнительного органа по обязательствам государственного предприятия на праве оперативного управления (казенного предприятия).
Статья 44 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
статьи 140, 158Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
Приведение в соответствие, в том числе путем расторжения договора.
Административная ответственность.
Статья 267 КоАП.

2.2.8
Мемлекет активтерін пайдалану кезіндегі салалық заңнама бұзушылықтары.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексі;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары:
- 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы»;
- 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 «Ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы»;
- 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 № 448 «Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсiмдердiң, негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдердiң, трансферттердiң, бюджеттiк кредиттердi өтеу, мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн соманың, қарыздардың бюджетке түсуiн бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкiлеттi органдардың тiзбесiн бекiту туралы»;
- 2009 жылғы 28 мамырдағы № 787 «Ұлттық басқарушы холдинг, Ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың үлгі ережесін бекіту туралы»;
- 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1209 «Кеңселік жиһаз сатып алуға арналған нормативтерді белгілеу туралы»;
- 2010 жылғы 30 наурыздағы № 243 «Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін меншікке кейіннен өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олардың алып отырған жер учаскелерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру ережесін бекіту туралы»;
-2011 жылғы 1 маусымдағы № 615 «Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің бұзылуын және жойылуын ресімдеу қағидасын бекіту туралы»;
-2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 «Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы»;

2.2.8
Нарушения отраслевого законодательства при использовании активов государства.
Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
постановления Правительства Республики Казахстан:
- от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»;
- от 30 июня 2008 года № 651 «Об утверждении перечней стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц»;
- от 31 декабря 2008 года № 1339 «Об утверждении перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, за возврат из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм и осуществляющих контроль за поступлениями в бюджет неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов»;
- от 28 мая 2009 года № 787 «Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании»;
- от 11 августа 2009 года № 1209 «Об установленном нормативе на приобретение офисной мебели»;
Правила предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность, утверждаемые в соответствии с пунктом 4 статьи 120 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- от 1 июня 2011 года № 615 «Об утверждении Правил оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического и морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий»;
- от 1 июня 2011 года № 616 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой»;

- 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 «Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы»;
- 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 «Cыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы»;
«Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардағы корпоративтік басқаруды бағалау қағидасын бекіту туралы»;
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 6 маусымдағы № 157 бұйрығы (Нормативтік құқықтық тізілімінде № 7047 болып тіркелді);
- «Мемлекеттік мүлік туралы» ҚРЗ 140-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау бойынша орталық уәкілетті орган бекітетін «Республикалық мемлекеттік кәсiпорындардың таза табысының бір бөлігін аудару нормативі және "Республикалық бюджетке түсетiн түсiмдердiң алынуына, артық (қате) төленген соманың бюджеттен қайтарылуына және (немесе) есепке алынуына және салықтық емес түсiмдердiң, негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдердiң, трансферттердiң, бюджеттiк кредиттердi өтеу, мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн соманың, қарыздардың бюджетке түсуiн бақылауды жүзеге асыруға жауапты уәкiлеттi органдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1339 қаулысына өзгеріс енгізу»;
- «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» ҚРЗ 7-бабы 1-тармағының 87- тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін
«Денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтерді көрсету ережесі мен шарттары»;
-«Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 13-бабының 3 -тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы»;
-«Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 13-бабының 4 -2-тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің және мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасы»;
-« Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 13-бабының 4 -1-тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ оларды іске асырудың мониторингі мен оны бағалау қағидасы»;
-« Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 148-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Байқау кеңестері құрылатын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарға қойылатын критерийлері»;

- от 9 августа 2011 года № 920 «Об утверждении Правил продажи объектов приватизации»;
от 28 сентября 2011 года № 1103 «Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения»;
приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 6 июня 2011 года № 157 «Об утверждении Правил оценки корпоративного управления в контролируемых государством акционерных обществах» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов за № 7047),
- Норматив отчисления части чистого дохода республиканских государственных предприятий, утверждаемый в соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила и условия оказания платных услуг в организациях здравоохранения, утверждаемые в соответствии с подпунктом 87) пункта 1 статьи 7 Кодекса «О здоровье народа и системе здравоохранения»;
- Правила разработки и представления отчетов по исполнению стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, утверждаемые в соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила разработки и представления отчетов по исполнению планов развития контролируемых государством акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и государственных предприятий, утверждаемые в соответствии с подпунктом 4-2) статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, а также мониторинга и оценки их реализации, утверждаемые в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- критерии, предъявляемые к государственным предприятиям на праве хозяйственного ведения, в которых создаются наблюдательные советы, утверждаемые в соответствии с пунктом 1 статьи 148 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;

-« Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 148-бабының 5-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін;
«Байқау кеңесі мүшелерінің қызметін бағалау және байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін айқындау қағидалары»;
- Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 13-бабының 3-тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың даму стратегиялары мен даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ оларды іске асырудың мониторингі мен оны бағалау қағидалары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы»;
-«Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 75-бабының 3-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы»;
- Мемлекеттік мүлік туралы » ҚРЗ 74-бабының 3-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін «Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидалары».
Сәйкес келтіру. Мемлекетке, қоғамға, ұйымға залал келтірілген жағдайда өтеуге немесе қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңының 84 бабы 2 тармағы.
2.2.9
Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынған, мемлекеттік кәсіпорынның жарғысында көзделмеген, қызметтi жүзеге асырудан осы кәсіпорын алған табыстар, сондай-ақ бюджеттен қаржыландыру есебінен құралған, сатылатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) белгіленген бағаларын асырып көтеру нәтижесiнде алынған табыстар, сондай-ақ мүлікті бухгалтерлік есеп қағидалары бойынша тиісті түрде көрсетпей пайдалану фактілерін анықтау.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 137- бабы.
Бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.2.10
Жергілікті бюджет туралы маслихат шешімін іске асыру туралы жергілікті атқарушы органның қаулысымен көзделмеген жобаларды іске асыруға бюджет қаражатын пайдалану
Бюджет кодексінің 84-бабының 4) тармақшасы.
Тиісті бюджетке қайтару жолымен с?йкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;

- Правила оценки деятельности членов наблюдательного совета и определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета, утверждаемые в соответствии с пунктом 5 статьи 148 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила разработки, утверждения стратегий развития и планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации и о признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан, утверждаемые в соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила передачи государственного имущества в доверительное управление, утверждаемые в соответствии с пунктом 3 статьи 75 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»;
- Правила передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утверждаемые в соответствии с пунктом 3 статьи 74 Закона Республики Казахстан «О государственном имуществе»
Приведение в соответствие.
При причинении ущерба государству, обществу, организации подлежит
возмещению или восстановлению.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года;
пункт 2 статьи 84 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
2.2.9
Извлечение государственным предприятием доходов от совершения деятельности, запрещенной законодательством Республики Казахстан, не предусмотренной его уставом, а также доходов, полученных в результате завышения установленных цен на реализуемые товары (работы, услуги), созданные за счет финансирования из бюджета, а также выявление фактов использования имущества без соответствующего его отражения по правилам бухгалтерского учета.
Статья 137 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
Подлежат возврату в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.2.10
Использование бюджетных средств на реализацию проектов, не предусмотренных постановлением местного исполнительного органа о реализации решения маслихата о местном бюджете.
Подпункт 4) статьи 84 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие путем возмещения средств в соответствующий бюджет.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

2.2.11
Мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын өндіруге жұмсаған шығындардың толық өтелуін қамтамасыз етпейтін бағалар бойынша тауарларын сатуы, оның қызметінің залалсыздығы және өз табыстары есебінен қаржыландыру, сондай-ақ бағаларды уәкілетті органмен келіспеуі.
«Мемлекеттiк мүлiк туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 146-бабы.
Бюджеттік бағдарлама әкімшісімен баға прейскурантын келісу жолымен с?йкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.2.12
Қоғамның жылдық қаржылық есептілігі бекітіледі және қоғамның аяқталған қаржы жылы үшін таза кірісін бөлу тәртібі және қоғамның бір жай акциясына есептелген дивиденд мөлшері айқындалады.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы «Акционерлік қоғамдар туралы» Заңының 35-бабы, 2 тармағының 1-2-тармақшалары.
Жылдық қаржылық есептілікті бекіту үшін шаралар қабылдау жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
3-тарау. Бюджет қаражатын пайдалану кезінде мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың бұзушылықтары
2.3.1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген жағдайларда мемлекеттік сатып алуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының өнiм берушiнi таңдауды және онымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасуды регламенттейтін нормаларын қолданбай жүзеге асыру.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 4-бабы.
Анықталған бұзушылықтарды шарт толық немесе тиісінше нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шараларды қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа талап арыз беру жолымен жою; МС жылдық жоспарына кейіннен сатып алуды Заңмен көзделген бір тәсілмен жүргізе отырып, өзгерістер енгізу.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 13- тармағы.
2.3.2
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген жағдайларда мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 5-бабының 10-тармағы.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру жолымен сәйкес келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.

2.2.11
Реализация товаров государственными предприятиями по ценам, не обеспечивающим полное возмещение понесенных государственным предприятием на праве хозяйственного ведения затрат на их производство, безубыточность его деятельности и финансирование за счет собственных доходов, а также без согласования цен с уполномоченным органом.
Статья 146 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
Приведение в соответствие путем согласования прейскуранта цен с администратором бюджетных программ.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.2.12
Несвоевременное утверждение годовой финансовой отчетности акционерного общества и не определения порядка распределения чистого дохода акционерного общества за истекший финансовый год и размер дивиденда в расчете на одну простую акцию общества.
Подпункты 1) и  2)пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах».
Приведение в соответствие путем принятие мер для утверждения годовой финансовой отчетности.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
Глава 3. Нарушения законодательства о государственных закупках при использовании бюджетных средств
2.3.1
Осуществление государственных закупок без применения норм законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, регламентирующих выбор поставщика и заключение с ним договора о государственных закупках, в случаях, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Статья 4 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений путем принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме или надлежащим образом; внесение изменений в годовой план государственных закупок с последующим проведением закупок одним из способов предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках
Административная ответственность.
Часть 13 статьи 207 КоАП.
2.3.2
Отказ от осуществления государственных закупок в случаях, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 10 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Приведение в соответствие путем осуществления государственных закупок.
Административная ответственность.

ӘҚБК-нің 207-бабының 3-тармағы.
2.3.3
Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген шектеулердi бұзған әлеуеттi өнiм берушiнi мемлекеттік сатып алуға қатысуға жiберу.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабы.
Егер де бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындысына әсер еткен болса:
сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін мемдекеттік сатып алу қорытындыларынжою, шарт толық немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы талап арыз беру. Сотқа әлеуетті өнм берушіні мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тануы туралы талап арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі Заңының 12- бабы.
2.3.4
Әлеуетті өнім берушілерге және (немесе) олар тартатын қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) конкурстық құжаттамада Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген біліктілік талаптарын белгілеу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 8-бабының 10-тармағы.
Қатысуға өтінімді ашуға дейін үш күн қалғанда конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізу; шарт жасалғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою. Шарттарды жою бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде сотқа шарт толық және/ немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 6-тармағы.
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі Заңының 12- бабы.
2.3.5
Әлеуеттi өнiм берушiнi және (немесе) ол тартатын қосалқы мердiгерлердi (бiрлесiп орындаушыларды) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген негiздер бойынша бiлiктiлiк талаптарына және (немесе) конкурстық не аукциондық құжаттаманың талаптарына сай емес деп негiзсiз тану.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 9-бабының 2-тармағы.
Егер де бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындысына әсер еткен болса:
сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою, шарт толық және/немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.

Часть 3 статьи 207 КоАП.
2.3.3
Допуск к участию в государственных закупках потенциальных поставщиков, нарушивших ограничения предусмотренных законодательством о государственных закупках.
Статья 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании не действительными, вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме или надлежащим образом.
Подача иска в суд о признании потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе». Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.4
Установление в конкурсной документации к потенциальным поставщикам и (или) к привлекаемым ими субподрядчикам (соисполнителям) квалификационных требований, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 10 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Внесение изменений в конкурсную документацию за три дня до вскрытия заявок на участие; отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.
Часть 6 статьи 207 КоАП.
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.5
Необоснованное признание потенциального поставщика и (или) привлекаемых им субподрядчиков (соисполнителей) несоответствующим квалификационным требованиям и (или) требованиям конкурсной либо аукционной документации по основаниям, не предусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.

ӘҚБК-нің 207-бабының 6-3-тармағы.
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі Заңының 1-2 бабы.
2.3.6
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында көзделген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмейтiн әлеуеттi өнiм берушiнi конкурсқа қатысуға жiберу, сондай-ақ әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық өтiнiмiн заңсыз конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп тану.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 25,
25-1-бабының 7-тармағы, 9-бабының 1 және 2-тармақтары.
Егер де бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындысына әсер еткен болса:
сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын келісімшарт жасалғанға дейін жою, келісімшарты толық және/немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы талап арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12- бабы.
2.3.7
Белгiленген әлеуеттi өнiм берушiнiң бiлiктiлiк талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат беру фактiлерi туралы мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкiлеттi органды хабардар етпеу не уақтылы хабардар етпеу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 10-бабының 3-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
2.3.8
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасында көзделген жағдайларда, тауарларды, жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру кезiнде лоттарға бөлмеу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 16-бабының 3-тармағы, 30-бабының 2-тармағы.
Қатысуға өтінімді ашуға конкурстық құжаттамаға үш күн қалғанда өзгерістер енгізу; шарттар жасалғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою; шарттарды жоб бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде сотқа шарт толық және/ немесе тиісті орындалған жағдайды қоспағанда, талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ҚР ӘҚБТ кодексінің 207-бабының 10- бөлімі.

Часть 6-3 статьи 207 КоАП.
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.6
Допуск к участию в конкурсе потенциального поставщика, несоответствующего квалификационным требованиям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, а также неправомерное признание конкурсной заявки потенциального поставщика соответствующей требованиям конкурсной документации.
Пункты 1 и 2 статьи 9, пункт 7 статьи 25, 25-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.7
Неуведомление либо несвоевременное уведомление уполномоченного органа в сфере государственных закупок об установленных фактах предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям.
Пункт 3 статьи 10, Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленные нарушения.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.8
Не разделение при осуществлении государственных закупок товаров, работ и услуг на лоты в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 3 статьи 16, пункт 2 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Внесение изменений в конкурсную документацию за три дня до вскрытия заявок на участие; отмена итогов государственных закупок до заключения договора; принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность
- Часть 10 статья 207 КоАП.

2.3.9
Мемлекеттік сатып алуды өтті деп негізсіз тану.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 16-бабының 4-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою. Қорытындыларды жою және мемлекеттік сатып алуды қайта өткізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12 -бабы.
2.3.10
Енгiзiлген конкурсқа қатысуға арналған өтiнiмдi қамтамасыз етудi сәйкес емес, конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп тану.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 23-1-бабының 2-тармағы.
«Мемлекеттк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып аул саласындағы уәкілетті орган бекiтетін Электронды мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу ережесi.
Егер де бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындысына әсер еткен болса:
сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою, шарт толық және/ немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы талап арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі Заңының 12- бабы.
2.3.11
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердің жекелеген әлеуетті өнiм берушілерге тиесiлiгiн айқындайтын сипаттамаларды көрсету жолымен Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының конкурстық құжаттамаға қойылатын талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 17-бабының 3-тармағы, 35-1-бабының 3-тармағы.
Қатысуға өтінімді ашуға үш күн қалғанда конкурстық құжаттамаға немесе аукциондық құжаттамаға өзгерістер енгізу; шарттар жасалғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою; шарттарды жоб бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде сотқа шарт толық немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.

2.3.9
Необоснованное признание государственных закупок состоявшимися.
Пункт 4 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Отмена итогов и повторное проведение государственных закупок.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.10
Необоснованное признание внесенного обеспечения конкурсной заявки на участие в конкурсе не соответствующим, либо соответствующим требованиям конкурсной документации.
Пункт 2 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые уполномоченным органом в сфере государственных закупок в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.11
Нарушение требований законодательства Республики Казахстан о государственных закупках к конкурсной либо аукционной документации путем указания на характеристики, определяющие принадлежность приобретаемых товаров, работ, услуг отдельным потенциальным поставщикам, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 3 статьи 17, пункт 3 статьи 35-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Внесение изменений в конкурсную документацию либо аукционной документации за три дня до вскрытия заявок на участие. Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме или надлежащим образом.
Административная ответственность.

ӘҚБК-нің 207-бабының 1-тармағы.
2.3.12
Конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсынысына әсер ететін критерийлерді конкурстық құжаттамаға енгізбеу бөлiгiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасы талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 17-бабының 4-тармағы.
Қатысуға өтінімді ашуға үш күн қалғанда конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізу; шарттар жасалғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындысының қорытындыларын жою; шарттарды жоб бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде сотқа шарт толық және/ немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 7-тармағы.
2.3.13
Конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсынысына әсер ететін критерийлердің салыстырмалы мәнін баға ұсыныстарына қолданбау бөлiгiнде Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасы талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 17-бабының 4-тармағы, 26-бабының 5-тармағы.
Егер де бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындысына әсер еткен болса:
сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою, шарт толық және/ немесе тиесілі нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, соның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы талап арыз беру. Сотқа әлеуеттік жеткізушіні мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тануы туралы талап арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 8-тармағы.
2.3.14
Конкурстық немесе аукциондық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына өздері туралы мәліметтер енгiзiлген тұлғаларға конкурстық немесе аукциондық құжаттамаға енгiзiлген өзгерiстердiң және (немесе) толықтырулардың мәтiнiн уақтылы жібермеу, сол сияқты нақтыланған конкурстық немесе аукциондық құжаттаманы уақтылы жарияламау.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 20-бабының 2-тармағы, 35-1-бабының 6-тармағы
Егер бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: шарт жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 2-тармағы.
2.3.15
Конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзімін, уақыты мен орнын бұза отырып ашу, сондай-ақ аталған өзгерістерді конкурстық құжаттамаға енгізбей, конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу күнін, уақытын және орнын өзгерту.

Часть 1 статьи 207 КоАП.
2.3.12
Нарушение требований законодательства Республики Казахстан о государственных закупках в части не включения в конкурсную документацию критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение участников конкурса.
Пункт 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Внесение изменений в конкурсную документацию за три дня до вскрытия заявок на участие. Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.
Часть 7 статьи 207 КоАП.
2.3.13
Нарушение требований законодательства Республики Казахстан о государственных закупках в части неприменения к ценовым предложениям относительного значения критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение участников конкурса.
Пункт 4 статьи 17, пункт 5 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Подача иска в суд о признании потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
Административная ответственность.
Часть 8 статьи 207 КоАП.
2.3.14
Несвоевременное направление текста внесенных изменений и (или) дополнений в конкурсную либо аукционную документацию лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших конкурсную либо аукционную документацию, а равно несвоевременное опубликование уточненной конкурсной либо аукционной документации.
Пункт 2 статьи 20, пункт 6 статьи 35-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.
Часть 2 статьи 207 КоАП.
2.3.15
Вскрытие конвертов с заявками на участие в конкурсе с нарушением срока, времени и места, указанных в конкурсной документации, а также изменение даты, времени и места вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе без внесения указанных изменений в конкурсную документацию.

«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесi.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 4-тармағы.
2.3.16
Сұрау салуды жiберу, сол сияқты конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтiнiмдi жеткiлiксiз құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтiнiмде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиiсiнше ресiмделмеген құжаттарды сәйкес келтiруге байланысты iс-әрекеттер.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 25-1, 25-бабының 6-тармағы.
Егер бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: шарт жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 207-бабының 5-тармағы.
2.3.17
Мемлекеттiк сатып алу заңнамасының барлық талаптарына сәйкес келетiн әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурстық баға ұсынымын қабылдамау.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 26-1-бабының 4-тармағы; «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесi.
Егер бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: шарт жасғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12 бабы.
2.3.18
Баға ұсынысын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алуды негізсіз қолданылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 30-бабы.
Шарт жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
«Мемлекеттiк қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңының 2828-128-229 баптары.

Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Административная ответственность.
Часть 4 статьи 207 КоАП.
2.3.16
Направление запроса, а равно действия конкурсной комиссии, связанные с дополнением заявки на участие в конкурсе недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов.
Пункт 6 статьи 25, 25-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.
Часть 5 статьи 207 КоАП.
2.3.17
Отклонение конкурсного ценового предложения потенциального поставщика соответствующего всем требованиям законодательства о государственных закупках.
Пункт 4 статьи 26-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.18
Необоснованное применение государственных закупок способом запроса ценовых предложений.
Статья 30 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

2.3.19
Өнiм берушiлердiң олармен жасалған мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар бойынша өз мiндеттемелерiн орындамаған не тиiсiнше орындамаған; жеңiмпаздар деп айқындалған әлеуеттi өнiм берушiлердiң мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайларда, тапсырыс берушiнiң әлеуеттi өнiм берушiлердi, өнiм берушiлердi мемлекеттiк сатып алуға жосықсыз қатысушылар деп тану туралы талап арызбен сотқа жүгiнуден жалтаруы немесе уақтылы жүгінбеуі.

2.3.19
Необращение или несвоевременное обращение заказчика в суд с иском о признании потенциальных поставщиков, поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок в случаях, неисполнения либо ненадлежащего исполнения поставщиками своих обязательств по заключенным с ними договорам о государственных закупках, а также уклонения потенциальных поставщиков, определенных победителями, от заключения договора о государственных закупках.

Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 38-бабының 1-тармағы, 11-бабының 4 тармағы.
Тапсырыс берушінің сотқа әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар деп тану туралы сотқа арыз беру бойынша шаралар қабылдау (егер бұзушылықты анықтаған сәтке арыз беру мерзімі өтпесе).
Әкімшілік жауапкершілік. ӘҚБК-нің 207-бабының 8-тармағы.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12- бабы.
2.3.20
Әлеуетті өнім берушінің бiлiктiлiк және өзге де талаптарға сәйкес деп негізсіз тану (бiр көзден алу тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алуды жүргізу кезінде).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 33-бабының 4-тармағы.
Сәйкес келтіру. Шартты жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою. Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12 -бабы.
2.3.21
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделмеген жағдайларда бiр қаржы жылынан астам мерзiмге мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 6-9-тармақтары.
Сәйкес келтіру. Шартты жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою. Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары..
2.3.22
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген негіздер бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына немесе жасалған шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 39-бабының 12-тармақтары.
Сәйкес келтіру. Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12- бабы.

Пункт 4 статьи 11, пункт 1 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Принятие мер по обращению заказчиком в суд с иском о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок (если на момент обнаружения нарушения срок для подачи иска не истек).
Административная ответственность.
Часть 8 статьи 207 КоАП;
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.20
Необоснованное признание потенциального поставщика соответствующим квалификационным и иным требованиям (при проведении процедур государственных закупок из одного источника).
Пункт 4 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Приведение в соответствие.
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
2.3.21
Заключение договора о государственных закупках на срок более одного финансового года в случаях, непредусмотренных Законом Республики Казахстан «О государственных закупках».
Пункты 6 - 9 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Приведение в соответствие. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.22
Внесение изменений и (или) дополнений в проект или в заключенный договор о государственных закупках по основаниям, не предусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункты 1, 2 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Приведение в соответствие. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».

2.3.23
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың ерекше тәртібіне қойылатын талаптардың бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 41-бабы 3-тармағы.
Мемлекеттік сатып алуды жарамсыз деп тану. Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.24
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың арнайы тәртібіне қойылатын талаптардың бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 42-бабының 3-тармағы.
Мемлекеттік сатып алуды жарамсыз деп тану. Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.25
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 44-бабында көзделген отандық әлеуеттi өнiм берушiлердiң жекелеген санаттарына мемлекеттiк қолдау шараларының сақталмауы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 44-1-бабы.
Сәйкес келтіру. Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.26
Оның негiзiнде конкурстық не аукциондық комиссия заңсыз шешiм қабылдаған көрiнеу жалған сараптамалық қорытындыны сарапшылық комиссияның шығаруы не сарапшының жасауы.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесi; «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Электронды мемлекеттiк сатып алуды жүргізу ережесi.
Егер бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: сәйкес келтіру, шарт жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.

2.3.23
Нарушение требований, предъявляемых к особому порядку осуществления государственных закупок.
Пункт 3 статья 41 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Признание государственных закупок недействительными. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.24
Нарушение требований, предъявляемых к специальному порядку осуществления государственных закупок.
Пункт 3 статья 42 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Признание государственных закупок недействительными. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.25
Несоблюдение мер государственной поддержки отдельных категорий, предусмотренных статьей 44-1 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках».
Статья 44-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных
закупках».
Приведение в соответствие.
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании не действительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.26
Вынесение экспертной комиссией либо составление экспертом заведомо ложного экспертного заключения, на основании которого принято незаконное решение конкурсной либо аукционной комиссией.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность.

ӘҚБК-нің 207-бабының 11-тармағы.
2.3.27
Демпингтiк бағаны есептеудi қолданбау немесе есептеудi дұрыс қолданбау.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесi; «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәклетті орган бекітетін Электронды мемлекеттiк сатып алуды жүргізу ережесi.
Егер бұзушылықтар мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: сәйкес келтіру, шарт жасғанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою, шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.28
Мемлекеттік сатып алуды баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүзеге асырғанда орналастырылған ақпаратта тауар таңбаларына, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өндірістік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілген қызметтің жекелеген әлеуетті өнім берушіге тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларға сілтемелердің мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделмегенмжағдайлардакөрсетілуі.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 31-бабының 1-тармағы.
Шарт жасағанға дейін мемлекеттік сатып алу қорытындыларын жою.Шартты бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісті түрде орындалған жағдайларды қоспағанда күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ҚР ӘҚБК-нің 1-бөлімі, 207-бабы.
2.3.29
Мемлекеттiк сатып алу заңнамасында көзделмеген жағдайларда бiр көзден алу тәсiлiмен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 32-бабы.
Мемлекеттік сатып алу жарамсыз деп тану (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушымен шартты жасағанға дейін)
шарт толық немесе тиісті нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

Часть 11 статьи 207 КоАП.
2.3.27
Не применение расчета либо неправильное применение расчета демпинговой цены.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответствие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.28
Указание в размещаемой информации при осуществлении государственных закупок способом запроса ценовых предложений на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность приобретаемых товаров, работ, услуг отдельным потенциальным поставщикам в случаях, не предусмотренных законодательством о государственных закупок.
Пункт 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Административная ответственность - Часть 1 статья 207 КоАП.
2.3.29
Осуществление государственных закупок способом из одного источника в случаях, не предусмотренных законодательством о государственных закупках.
Статья 32 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Признание государственных закупок недействительными (до заключения договора организатора государственных закупок). Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29, Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

2.3.30
Бекітілген (мемлекеттік сатып алудың нақтыланған жылдық жоспарында) мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарында көзделмеген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 5-бабының 8-тармағы.
Мемлекеттік сатып алу жарамсыз деп тану (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушымен шартты жасағанға дейін)
шарт толық немесе тиісті нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.31
Тауарларды биржалық тауарлар тізбесіне енгізілмеген тауар биржалары арқылы сатып алу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 36-бабы;
«Тауар биржалары арқылы өткізілетін биржалық тауарлардың тізбесін және ұсынылатын партиялардың ең аз мөлшерін бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 142 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 10587 тіркелді)
Мемлекеттік сатып алу жарамсыз деп тану (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушымен шартты жасағанға дейін)
шарт толық немесе тиісті нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды сотқа жарамсыз деп тану туралы арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2.3.32
Тапсырыс беруші мен өнім беруші көрсетілген шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін толық орындамау.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесi.
Бюджетке қайтаруға және (немесе) (бұзушылықтың түріне байланысты) өтеуге жатады.
Сотқа әлеуеттік өнім берушіні мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы талап арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.3.33
Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу кезінде мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарттың талаптарын орындамау.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін Тауарларды/қызмет көрсетулерді, жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарты, Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне № 4,5 қосымшалары Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды электронды жүргізу ережелерінің № 19, 20, 21 қосымшалары.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.3.34
Облыстық (аудандық) коммуналдық мүліктің облыстық (аудандық) коммуналдық заңды тұлғаларға уақтылы және толық көлемде бекітіліп берілмегені үшін.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 18-бабының 13-тармақшасы, 17-бабының 11-тармақшасы.
Бюджетке қайтаруға немесе бекітілген мүліктерді қайта қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.3.35
Экономикалық сыныптама ерекшелiгiнде көзделмеген шығындарды жүзеге асыру.
«Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.3.34
Мемлекеттiк сатып алу заңнамасында көзделмеген жағдайларда аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру.
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 35-бабының 2-тармағы«Аукцион тәсілімен жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алудың нысаны болып табылатын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетудің тізбесі». Қазақстан Республикасының Қаржы министірінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 180 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №10743 тіркелген).
Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою, шарт толық немесе тиісті нысанда орындалған жағдайды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа талап арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

2.3.30
Осуществление государственных закупок товаров, работ, услуг, не предусмотренных утвержденным годовым планом государственных закупок (уточненным годовым планом государственных закупок).
Пункт 8 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Признание государственных закупок недействительными (до заключения договора организатора государственных закупок). Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.31
Приобретение товаров через товарные биржи, не предусмотренных перечнем биржевых товаров.
Статья 36 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 «Об утверждении перечня биржевых товаров и минимального размера представляемых партий, которые реализуются через товарные биржи» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов за № 10587).
Признание государственных закупок недействительными (до заключения договора организатора государственных закупок). Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
2.3.32
Неполное выполнение условий заказчиком и поставщиком принятых обязательств по заключенным договорам.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Восстановление и (или) возмещение в бюджет (в зависимости от вида нарушений).
Подача иска в суд о признании потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.3.33
Несоблюдение требований типового договора о государственных закупках при заключении договора о государственных закупках.
Типовой договор о государственных закупках товаров/услуг, работ приложение № 4,5 к Правилам осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.3.34
Осуществление государственных закупок способом аукциона в случаях, не предусмотренных законодательством о государственных закупках.
Пункт 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках»;
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 180 «Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, являющихся предметом государственных закупок, осуществляемых способом аукциона, (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 10743)
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4-тарау. Бюджет қаражатын пайдалану кезінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінде заңнаманы бұзушылықтар
2.4.1
Объектілерді тұрғызу және реконструкциялау кезінде құрылыс, құрылыс-монтаждау, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын белгіленген тәртіппен бекітілмеген жобалау құжаттамасыз жүргізу және объектілерді тұрғызу және реконструкциялау, құрылыс материалдарын, бұйымдарын және құрылымдарын дайындау бойынша құрылыс-монтаждау, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу кезінде нормативтік құжаттарда көзделген атқарушылық техникалық құжаттаманы ресімдеу ережесінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 157-бабының 2-тармағы; «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 60-бабы.
Сәйкес келтіру.
Сәулет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарына бақылау материалдарын беру;
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 314315-баптары.
2.4.2
Құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді бастау туралы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын органдарына ескертпей, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуге рұқсатсыз құрылысты (құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу) жүзеге асыру.
«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 68-бабының 2-тармағы және 17-бабының 5-тармақшасы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Сәулет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарына бақылау материалдарын беру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 319-бабы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.3
Құрылысты сәулет құрылыстық бақылаудың сүйемелдеуінсіз, техникалық және авторлық қадағалаусыз жүзеге асырылуы.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 17-бабының 1-тармағының 6-тармақшасы3434-1-баптары;
Қазақстан Республикасы үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» қаулысы;
НжЕС 1.03-2001 «Кәсіпорындарды, ғимараттардың, құрылыстардың салынуын және оларды күрделі жөнделуін авторлық қадағалау туралы ереже» Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Құрылыс комитеті төрағасының 2002 жылғы 28 ақпандағы № 44 бұйрығымен қабылдаған және енгізілген.
Анықталған бұзушылықты жою.
Сәулет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарына бақылау материалдарын беру;
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;

Глава 4. Нарушения законодательства в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности при использовании бюджетных средств
2.4.1
Производство строительных, строительно-монтажных, ремонтно-восстановительных работ при возведении и реконструкции объектов без утвержденной проектной документации и нарушение правил оформления исполнительной технической документации, предусмотренной нормативными документами, при производстве строительно-монтажных, ремонтно-восстановительных работ по возведению и реконструкции объектов, изготовлению строительных материалов, изделий и конструкций.
Пункт 2 статьи 157 Бюджетного кодекса;
статья 60 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года«Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Приведение в соответствие.
Передача материалов контроля в уполномоченный орган в сфере архитектурной деятельности.
Административная ответственность.
Статьи 314,  315 КоАП.
2.4.2
Осуществление строительства (производства строительно-монтажных работ) без разрешения на проведение строительно-монтажных работ, без уведомления органов, осуществляющих государственный архитектурно-строительный контроль, о начале производства строительно-монтажных работ.
Подпункт 5) пункта 1 статьи 17 и пункт 2 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Устранение выявленных нарушений.
Передача материалов контроля в уполномоченный орган в сфере архитектурной деятельности.
Административная ответственность.
Статьи 319 КоАП.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.3
Осуществление строительства без сопровождения архитектурного строительного контроля, технического и авторского надзоров.
Подпункт 6) пункта 1 статьи 17, статьи 34, 34-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан»;
постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов»;
СНиП 1.03-03-2001 «Положение об авторском надзоре за строительством предприятий, зданий, сооружений и их капитальным ремонтом» принятые и введенные Приказом Комитета по делам строительства Министерства экономики и торговли Республики Казахстан от 28 февраля 2002 года № 44.
Устранение выявленных нарушений.
Передача материалов контроля в уполномоченный орган в сфере архитектурной деятельности.
Административная ответственность.
Статьи 321 КоАП.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

2.4.4
Мемлекет мұқтажын қамтамасыз етуге байланысты қала құрылысы мақсаттарына арналған жер учаскелерiн таңдау мен берудiң (учаскені құрылысқа пайдалануға рұқсат етудiң), сондай-ақ алып қоюдың заңдарда белгiленген тәртiбiнен ауытқу.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодекстің 658-бабы. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 17-бабының 1-тармағының 3-тармақшасы68-бабы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.5
Құрылыс жүргізу процесінде жобалау-сметалық құжаттама талаптарын сақтамауы және орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының сәйкессіздігіне жол беруі.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодекстің 654-бабының 1-тармағы; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 60-бабының 1-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.6
Жобалау-сметалық құжаттамада көзделген уақытша ғимараттар мен құрылыстардан қаражатты қайтаруды қамтамасыз етпеу
«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңынын 60-бабының 1-тармағы
Бюджетке өтелуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.7
Жерге меншік құқығы болмай және құрылыс процесінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеусіз құрылысты жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексі 43-бабының 1-тармағының 9) тармақшасы; «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы»
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі № 310 Заңының 4-бабы.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.8
Мердігердің (жобалаушының) сапасыз жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуі, сондай-ақ іздестіру жұмыстарын сапасыз орындау.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 672-бабының 1-тармағы.
Жобалаушыға қатысты жобалау-сметалық құжаттамын өтеусіз түзету және қажетті қосымша іздестіру жұмыстарын орындау бойынша талап арыз жұмыстарын жүргізу.

2.4.4
Отклонение от установленного в законодательном порядке выбора и предоставления (разрешения на использование под строительство участка), а также изъятия земельных участков для градостроительных целей, связанных с обеспечением государственных нужд.
Статья 658 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
подпункт 3) пункта 1 статьи 17, статья 68  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.5
Несоблюдение в процессе строительства и допущение несоответствия выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ требованиям утвержденной проектно-сметной документации
Пункт 1 статьи 654 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года;
пункт 1 статьи 60  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан»;
Договор строительного подряда.
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.6
Не обеспечение возврата средств, предусмотренных проектно-сметной документацией, от временных зданий и сооружений.
Пункт 1 статьи 60 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.7
Осуществление строительства при отсутствии права собственности на земли и без государственной регистрации прав на недвижимое имущество в процессе строительства.
Подпункт 9) пункта 1 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;
статья 4 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 310 «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.8
Разработка подрядчиком (проектировщиком) некачественной проектно-сметной документации, а также некачественное выполнение изыскательских работ.
Пункт 1 статьи 672 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года.
Проведение претензионной работы в отношении проектировщика по безвозмездной корректировке проектно-сметной документации и выполнении необходимых дополнительных изыскательских работ.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

2.4.9
Шартта көзделген мемлекеттік сатып алуларға жатпайтын барлық жұмыстар құнының жинақтап алғанда үштен екi бөлiгiнен астамын қосалқы мердiгерлiкке беру.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 66- бабының 11-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.10
Құрылысы аяқталған объектiлердi қабылдау және пайдалануға берудің, сондай-ақ пайдалану процесiнде оларды күтiп-ұстаудың заңнамамен белгiленген тәртiбiн бұзу, соның ішінде:
- Бюджет шығынына әкеп соқтырған пайдалануға берілмеген құрылыс объектiлерiн қолдану;
- мемлекеттік қабылдау комиссиясының құрылыс объектiлерiн толық бітпей қабылдауы;
- және басқалар.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 1773- баптары.
Анықталған
бұзушылықтарды жою, соның ішінде:
1) Құрылыс объектiлерiнің пайдалануға берілуін қамтамасыз ету;
2) ЖСҚ-ға сәйкес орындалмаған жұмыстардың (жеткізілмеген) тауарлардың, көрсетілмеген қызметтердің сомасын өтеу (қалпына келтіру).
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.11
Жөндеу жұмыстары түрлерінің ағымдағы жөндеу жұмыстарының тізбесімен сәйкес келмеуі.
«Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы № 1118 қаулысы;
7.03 ҚН РК 1.04-26-2011 «Тұрғын жайлар мен қоғамдық ғимараттарды реконструкциялау, ағымдағы және толық жөндеу».
Сәйкес келтіру.
Сәулет iстерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарына бақылау материалдарын беру;
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 314315-баптары; Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
2.4.12
Жобалаушы ақау ведомосын жасау және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу кезінде жұмыс бағасын арттыру мақсатында жұмыс көлемін ұлғайту.
«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 60-бабы; «Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығының 36- тармағы.
Өтеуге жатады, аяқталмаған құрылыс объектілері бойынша артық сомаға жұмыстарды орындауға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;

2.4.9
Передача на субподряд в совокупности более двух третей предусмотренных договором стоимости всех подрядных работ, не относящиеся к государственным закупкам.
Пункт 11 статьи 66 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.10
Нарушение установленного законодательством порядка приемки и ввода в эксплуатацию завершенных строительством объектов, а также их содержания в процессе эксплуатации в том числе:
- использование невведенного в эксплуатацию объектов строительства, повлекшее затраты из бюджета;
- принятие государственной приемочной комиссией объектов строительства при его неполной готовности;
- и др.
Статьи 17, 73 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан».
Устранение выявленных нарушений, в том числе:
1) обеспечение ввода объекта строительства в эксплуатацию;
2) возмещение (восстановление) суммы невыполненных работ (не допоставленных товаров, не оказанных услуг) согласно проектно-сметной документации.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.11
Несоответствие видов ремонтных работ перечню работ, выполняемых при текущем ремонте.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года № 1118 «О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета»;
пункт 7.03 СН РК 1.04-26-2011 «Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий».
Приведение в соответствие.
Передача материалов контроля в уполномоченный орган в сфере архитектурной деятельности;
Административная ответственность.
Статьи 314,  315 КоАП. Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
2.4.12
Завышение объемов работ при составлении дефектной ведомости и разработки проектировщиком проектно-сметной документации в целях увеличения стоимости работ.
Статья 60 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан»;
пункт 36 Приказа Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 10007).
Подлежит возмещению, по незавершенным объектам строительства подлежит выполнению работ на сумму завышения.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

3-бөлім. Бухгалтерлiк, бюджеттік есептi жүргiзу және қаржылық, бюджеттік есептiлiкті жасау кезінде заңнаманы бұзушылық***
3.1
Бухгалтерлік есеп жүргізудің мынадай түрдегі бұзушылығы:
1) бухгалтерлік есеп жүргізуден бас тарту;
2) бұрмаланған қаржылық есептілікті жасау (көрінеу дұрыс емес қаржылық есептілікті ұсыну);
3) бухгалтерлік есепте көрсетілуге жататын деректерді жасырып қалу;
4) бухгалтерлік құжаттаманы жою;
5) кәсіби бухгалтердің сертификаты жоқ тұлғаны жария мүдделі ұйымның бас бухгалтері лауазымына тағайындау;
6) кәсіби бухгалтер болып табылмайтын жария мүдделі ұйымның бас бухгалтері қаржылық есепке қол қоюы.
«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңы;
«Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Бухгалтерлік есепті жүргізу қағидалары»;
«Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 6443 тіркелген);
«Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің Орынбасары-Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9699 тіркелген).
Сәйкестікке келтіру және бухгалтерлік есепті қалпына келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 238239-баптары.
3.2
Бюджеттік есепті жүргізу, есептерді ұсыну ережелерінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495  «Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы»бұйрығы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 «Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджеттік атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы» бұйрығы.
Сәйкестікке келтіру және бухгалтерлік есепті қалпына келтіру.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 235-бабы.
3.3.
Тауарлық-материалдық құндылықтардың және ақша қаражатының жетіспеушілігі, негізгі қаражаттардың, қорлардың, ақшалай қаражаттар мен материалдық құндылықтың артуы.
«Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңы;
«Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Бухгалтерлік есепті жүргізу қағидалары»;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрықтары:

Раздел 3. Нарушения законодательства при ведении бухгалтерского, бюджетного учета и составлении финансовой, бюджетной отчетности ***
3.1
Нарушение ведения бухгалтерского учета в виде:
1) уклонения от ведения бухгалтерского учета;
2) составления искаженной финансовой отчетности (представление заведомо недостоверной финансовой отчетности), 3) сокрытия данных, подлежащих отражению в бухгалтерском учете,
4) уничтожения бухгалтерской документации;
5) назначения на должность главного бухгалтера публичной организации лица, не имеющего сертификата профессионального бухгалтера;
6) подписания финансовой отчетности главным бухгалтером организации публичного интереса, не являющимся профессиональным бухгалтером.
Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
Правила ведения бухгалтерского учета, утверждаемые в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»»;
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 «Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие и восстановление бухгалтерского учета.
Административная ответственность.
Статьи 238,  239 КоАП.
3.2
Нарушение правил ведения бюджетного учета, составления и представления отчетности.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 «Об утверждении Правил ведения бюджетного учета» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5962);
Приказ Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9699).
Приведение в соответствие и восстановление бухгалтерского учета.
Административная ответственность.
Статья 235 КоАП.
3.3
Недостача товарно-материальных ценностей и денежных средств, излишки основных средств, запасов, денежных средств и других материальных ценностей.
Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
Правила ведения бухгалтерского учета,
утверждаемые уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»»;
приказы Министра финансов Республики Казахстан:

-«Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 6443 тіркелген);
2011 жылғы 22 тамыздағы №423 «Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 7197 тіркелген);
2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 444 «Есеп саясатын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 6505 тіркелген).
Өтеуге, қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
Материалдық жауапкершілік. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек Кодексінің 50,51,160,161,165,166,167-баптары.
3.4
Активтерді, материалдарды, бағасы төмен тез тозатын заттарды негізсіз қолданыстан шығару.
Жарамды активтерді жұмысқа жарамды жағдайда 100 % көлемінде амортизация себебінен қолданыстан шығару.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» Заңы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 615 «Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің бұзылуын және жойылуын рәсімдеу қағидасын бекіту туралы»;
«Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін «Бухгалтерік есепті жүргізу ережесі»;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрықтары:
-2010 жылғы 7 қыркүйектегі №444 «Есеп саясатын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 6505 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 «Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 5749 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 «Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 7197 тіркелген).
Есептілік бойынша қайта орнына келтіру немесе қалпына келтіріп, сәйкестікке келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
3.5
Бұрын берілген ақшалай қаражат бойынша берешек бар болу кезде есеп бойынша аванстар беру.

- от 3 августа 2010 года № 393 «Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 6443);
- от 22 августа 2011 года № 423 «Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 7197);
- от 7 сентября 2010 года № 444 «Об утверждении учетной политики» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 6505);
- от 22 августа 2011 года № 423 «Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 7197);
Подлежит возмещению, восстановлению.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
Материальная ответственность. Статьи 50, 51, 160, 161, 165, 166167Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
3.4
Необоснованное списание активов, материалов, малоценных быстроизнашивающихся предметов.
Списание исправных активов по причине начисленной амортизации в размере 100 % в случае, когда активы находятся в рабочем состоянии и используются по назначению.
Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года
«О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
постановление Правительства республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 615 «Об утверждении Правил оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического и морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий»;
Правила ведения бухгалтерского учета утверждаемые уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
Приказы Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2010 года №  444 «Об утверждении учетной политики» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 6505);
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 «Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5749);
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 «Об утверждении Правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 7197).
Подлежит восстановлению по учету или возмещению и приведению в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
3.5
Выдача авансов под отчет при наличии задолженности по ранее выданным денежным средствам.

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 «Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 6443 тіркелген).
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
3.6
Жария мүдделі мекемелердің депозитарийге қаржылық есептілікті тиісті мерзімінде ұсынбауы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» Заңы,
«Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» ҚРЗ 20-б.5-т. 18) тармақшасына сәйкес депозитарийге қаржылық есептілікті ұсыну ережесі.
Әкімшілік жауапкершілік.
ӘҚБК-нің 239-бабы.
4-тарау. Мемлекетке және бюджет қаражатын алушыларға зиян (залал) келтірмеген және Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікке әкеп соқпайтын мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының белгіленген мерзімдерін, бюджеттік рәсімдерді орындау тәртібін және рәсімдерін сақтамау.
1-бөлімі. Бюджеттік рәсімдерді орындаудың белгіленген мерзімдерін, тәртібін сақтамау.
4.1.1
Жеке қаржыландырудың жоспарларын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын және түсімдер жоспарларын жасау және бекіту тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 85-бабы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 2-тарауы 2-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.2
Түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау және бекіту тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 85-бабы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 2-тарауы 2-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 «Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 6443).
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
3.6
Несвоевременное представление финансовой отчетности в депозитарий организациями публичного интереса.
Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года
«О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
Правила предоставления финансовой отчетности в депозитарий, утверждаемые уполномоченным органом, согласно пп.18) п.5 ст.20 Закона Республики Казахстан «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности».
Административная ответственность.
Статья 239 КоАП.
Раздел 4. Несоблюдение установленных сроков, порядка выполнения бюджетных процедур и процедур законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, не повлекшее причинение ущерба (вреда) государству и получателям бюджетных средств и не влекущее административной и уголовной ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Глава 1. Несоблюдение установленных сроков, порядка выполнения бюджетных процедур
4.1.1
Нарушение порядка составления и утверждения индивидуальных планов финансирования, планов финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ и планов поступлений.
Статья 85 Бюджетного кодекса;
параграф 2 раздела 2 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.2
Нарушение порядка составления и утверждения сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам.
Статья 85 Бюджетного кодекса;
параграф 3 раздела 2 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказами Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540. (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.3
Қаржыландырудың жеке жоспарына, түсімдердің жиынтық жоспарына және міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына өзгерістер енгізу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 2-тарауы 4-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.4
Бюджеттік түсiмдер мен шығыстар бойынша есептердi беру нысанын, тәртiбi мен мерзiмдерiнің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 306 «Бюджеттердің түсімдері мен шығыстары жөніндегі есептерді беру ережесін, мерзімін және нысандарын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №5749 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген); бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 3-бөлімі.
Сәйкес келтіру. Электрондық құжаттарды қалыптастыру және жіберу, «Қазынашылық-клиент» АЖ арқылы есептерді қалыптастыру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.5
Мемлекеттік мекемелердің кодтарын беру тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімінің 2-параграфы;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403
«Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» бұйрығы(Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9756 тіркелген).
Сәйкес келтіру. Бекітілген нысанға сәйкес кодтарды беруге өтінімдер жіберу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.6
Қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын және шетел валютасындағы шоттарды ашу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімі 3-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.3
Нарушение порядка внесения изменений в индивидуальные планы финансирования, сводный план поступлений и сводные планы финансирования по обязательствам и платежам.
Параграф 4 раздела 2 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.4
Нарушение формы, порядка и сроков предоставления отчетов по поступлениям и расходам бюджета.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 306 «Об утверждении Правил, сроков и форм предоставления отчетов по поступлениям и расходам бюджетов» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5749);
раздел 3 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие. Формирование и отправка электронных документов, формирование отчетов посредством ИС «Казначейство-клиент».
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.5
Нарушение порядка присвоения кодов государственных учреждений.
Параграф 2 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934);
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9756).
Приведение в соответствие. Направление заявки на присвоение кодов согласно утвержденной форме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.6
Нарушение порядка открытия контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте.
Параграф 3 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.7
Досьені қалыптастыру және досьені қалыптастырған кезде құжаттарға қойылатын талаптар тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімі 5-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.8
Қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын және шетел валютасындағы шоттарды жүргiзу тәртiбiнiң бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімі 6-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.9
Кодтарды, қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын және шетел валютасындағы шоттарды жабу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімі 8-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.10
Екінші деңгейдегі банктердегі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу және жабу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 2 маусымдағы № 266  «Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу ережесін бекіту туралы»қаулысы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №1199 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 4-бөлімінің 10-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.7
Нарушение порядка формирования досье и требований, предъявляемых к документам при формировании досье.
Параграф 5 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.8
Нарушение порядка ведения контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте.
Параграф 6 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.9
Нарушение порядка закрытия кодов, контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте.
Параграф 8 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.10
Нарушение порядка открытия и закрытия счетов государственных учреждений в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года № 266 «Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 1199);
параграф 10 раздела 4 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.11
Түсімдерді есептеу және бөлу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 5-бөлімі 1-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.12
Түсімдердің артық (қате) төленген сомасын бюджеттен қайтару не оларды берешекті өтеу шотына есепке жатқызу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 5-бөлімі 2-параграфы.
Сәйкес келтіру, артық (қате) төленген сомаларды төлеуушілерге қайтару немесе есепке алу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.13
Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді қабылдау тәртібінің және қойылатын талаптардың бұзылуы.
Бюджет кодексінің 96 бабы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 1-2 параграфтары.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.14
Азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеу үшiн мемлекеттiк мекемелер ұсынатын құжаттардың тiзбесiне қойылатын талаптардың және азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеуге арналған өтiнiмдi ресiмдеу және ұсыну тәртiбiнiң бұзылуы.
«Валютаны айырбастаудың нарықтық бағамын анықтау және қолдану тәртібін белгілеу туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №8378 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген); бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 3-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.11
Нарушение порядка зачисления и распределения поступлений.
Параграф 1 раздела 5 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.12
Нарушение порядка возврата из бюджета излишне (ошибочно) уплаченных поступлений, либо их зачет в счет погашения задолженности.
Параграф 2 раздела 5 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие, возврат или зачет плательщикам излишне (ошибочно) уплаченных сумм.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.13
Нарушение порядка и требований к принятию обязательств государственными учреждениями.
Статья 96 Бюджетного кодекса;
параграф 1 и 2 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.14
Нарушение требований к перечню документов, предоставляемых государственным учреждением для регистрации гражданско-правовых сделок и порядка оформления и предоставления заявки на регистрацию гражданско-правовой сделки.
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 «Об установлении порядка определения и применения рыночного курса обмена валют» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 8378);
параграф 3 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.20
Аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркелген шарт талаптарына сәйкес төлемдерді жүргізуге арналған төлеуге берілетін шоттарды ұсыну және орындау тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 10-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.21
Шарт жасаспай-ақ төлемдерді жүргізуге арналған төлеуге берілетін шоттарды ұсыну және орындау тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 11-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.22
Акционерлік қоғамның жарияланған акцияларының төлемі үшін жарғылық капиталында мемлекеттік қатысуы бар заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға ақшаны аудару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 12-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.23
Қолма-қол ақшамен жасалатын операцияларды жүзеге асыру тәртібі бұзылуы.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 тамыздағы № 331 «Кассалық операциялар жүргізу, мемлекеттiк мекемелердiң кассаларындағы және ағымдағы шотындағы қолма-қол ақша қалдығының лимитін анықтау ережесін бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 5760 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 13-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.20
Нарушение порядка предоставления и исполнения счетов к оплате на проведение платежей согласно условиям зарегистрированного в территориальном подразделении казначейства договора.
Параграф 10 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.21
Нарушение порядка предоставления и исполнения счетов к оплате на проведение платежей без заключения договора.
Параграф 11 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.22
Нарушение порядка перечисления денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале в оплату объявленных акций акционерного общества.
Параграф 12 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.23
Нарушение порядка осуществления операций с наличными деньгами.
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 6 августа 2009 года № 331 «Об утверждении Правил ведения кассовых операций, определения лимита остатка наличных денег в кассах и на текущем счете государственных учреждений» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5760);
параграф 13 раздел 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.24
Мемлекеттік мекеменің жасалған төлемдер сомасын және ақша аударымдарын қайтару талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 14-параграфы.
Сәйкес келтіру орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және кассалық шығыстарды азайту жолымен кассалық шығыстарды қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.25
Инкассалық өкімдерді орындау тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 98-бабы; Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» қаулысының 4-тарауы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №1155 тіркелген);
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 16-параграфы.
Сәйкес келтіру, инкассалық өкімді қайтару себептерінің жазбаша негіздемелерімен орындамай қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.26
Трансферттерді төмен тұрған бюджеттерге аудару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-тарауы 17-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жеке жағдайларда бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.27
Нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімді әзірлеу тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 48 бабының 1-тармағының 1) тармақшасы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 18-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.24
Нарушение требований к возврату сумм произведенных платежей и переводов денег государственного учреждения.
Параграф 14 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие. Подлежит восстановлению кассовых расходов путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшению кассовых расходов.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73,  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.25
Нарушение порядка исполнения инкассовых распоряжений.
Статья 98 Бюджетного кодекса;
глава 4 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 «Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 1155);
параграф 16 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие. Подлежит возврату инкассовое распоряжение без исполнения с письменным обоснованием причин возврата.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.26
Нарушение порядка перечисления трансфертов нижестоящим бюджетам.
Параграф 17 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствии.
В отдельных случаях подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.27
Нарушение порядка разработки Соглашения о результатах по целевым трансфертам.
Подпункт 1) пункта 1 статьи 48 Бюджетного кодекса;
параграф 18 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.28
Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін анықтау кезінде бюджеттік заңнама талаптарын сақтамау.
.
ҚР Бюджет кодексінің 45-бабының 8-тармағы,
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 ақпандағы № 54 қаулысымен бекітілген Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу әдістемесінің 2-тармағы
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.29
Республикалық және жергілікті бюджеттерден бюджеттік субсидияларды төлеу тәртібінің бұзылуы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 19-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Жекелеген жағдайларда бюджетке өтеуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.30
Шетел валютасын айырбастау және аудару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 20-параграфы.
Сәйкес келтіру. Төлеуге берілетін шот пен шетелдік валютаны айырбастауға өтінім қайтару себебін көрсете отырып, мемлекеттік мекемеге орындаусыз қайтарылады, қолма-қол шетелдік валютаның пайдаланылмаған қалдығы қайта айырбастауға және мемлекеттік мекеменің кассалық шығыстарын қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.31
Шетел валютасын қайта айырбастау тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 99-бабы. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 21-параграфы.
Сәйкес келтіру. Шетелдік валютаны айырбастауға берілген өтінім қайтару себебін көрсете отырып, мемлекеттік мекемеге орындаусыз қайтарылады; жекелеген жағдайларда бюджетке қалпына келтіруге немесе өтелуге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.28
Не соблюдение требований бюджетного законодательства при определении объема трансфертов общего характера.
Пункт 8 статьи 45 Бюджетного кодекса, пункт 2 Методики расчетов трансфертов общего характера, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2010 года № 54.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.29
Нарушение порядка выплаты бюджетных субсидий из республиканского и местных бюджетов.
Параграф 19 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.30
Нарушение порядка конвертации и перевода иностранной валюты.
Параграф 20 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие. Счет к оплате и заявка на конвертацию иностранной валюты возвращаются государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата, остаток неиспользованной наличной иностранной валюты подлежит реконвертации и восстановлению кассовых расходов государственного учреждения.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.31
Нарушение порядка реконвертации иностранной валюты.
Статья 99 Бюджетного кодекса;
параграф 21 раздела 6 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие. Заявка на реконвертацию иностранной валюты возвращаются государственному учреждению без исполнения с указанием причины возврата; в отдельных случаях подлежит восстановлению или возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.32
Бюджет ақшасын басқару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 8-бөлімі 1-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.33
Уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 8-бөлімі 2-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.34
Міндеттемелерді қабылдау мен тіркеу және төлемдер жүргізу, құпиялық грифі соғылған бюджеттің атқарылуы жөніндегі операцияларды есепке алуды жүзеге асыру рәсімдерінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 8-бөлімі 3-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда қалпына келтіруге жатады
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.35
Мемлекеттік мекемеге түскен қолма-қол ақшаны мемлекеттік мекеменің тиісті қолма-қол ақшаны бақылау шотына уақтылы және толық тапсыруды қамтамасыз етпеуі.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 1-параграфы.
Тиісті қолма-қол ақшаны бақылау шотына қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.36
Ақылы қызмет қолма-қол ақшаның бақылау шоттарысы бойынша операцияларды Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысымен бекітілген тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету тәртібі негізінде, Мемлекеттік мекемелердің өздерінің билігінде қалатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесінің сыныптаушы негізінде мемлекеттік мекемелердің жүзеге асыруы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 «Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №5702 тіркелген). Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 2-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.32
Нарушение порядка управления бюджетными деньгами.
Параграф 1 раздела 8 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.33
Нарушение порядка размещения временно свободных бюджетных денег.
Параграф 2 раздела 8 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.34
Нарушение процедур принятия и регистрации обязательств и проведения платежей, осуществление учета операций по исполнению бюджета с грифом секретности.
Параграф 3 раздела 8 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит восстановлению.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.35
Не обеспечение государственным учреждением своевременной и полной сдачи поступивших государственному учреждению наличных денег на соответствующий контрольный счет наличности.
Параграф 1 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Подлежит восстановлению на соответствующий контрольный счет наличности.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.36
Осуществление государственными учреждениями операций по контрольным счетам наличности платных услуг в нарушение порядка оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг), определенного Правительством Республики Казахстан, Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги, от реализации которых остаются в их распоряжении.
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 «Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5702);
параграф 2 раздел 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит восстановлению.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.37
Мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаның түсімдері мен шығыстарының жоспарларын қалыптастыру және бекіту талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 3-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.38
Өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан мемлекеттік мекемелер алатын ақшаның түсімдері мен шығыстары жоспарларына өзгерістер енгізу талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 4-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.39
Өздерінің билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден мемлекеттік мекемелер алатын ақшаны есепке алу және бақылау жүргізу талаптарының бұзылуы.
Бюджет кодексінің 70-бабы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 «Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №5702 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 5-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда есеп бойынша қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.40
Демеушiлiк, қайырымдылық көмектен түсетiн түсiмдер бойынша операцияларды жүзеге асыру талаптарының бұзылуы.
Бюджет кодексінің 88-бабы; Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 «Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9699 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 6-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда есеп бойынша қалпына келтіруге жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.37
Нарушение требований к формированию и утверждению планов поступлений и расходов денег, получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
Параграф 3 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.38
Нарушение требований к внесению изменений в планы поступлений и расходов денег, получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
Параграф 4 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.39
Нарушение требований к ведению учета и контролю денег получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг),остающихся в их распоряжении.
Статья 70 Бюджетного кодекса;
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 «Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 5702);
параграф 5 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит восстановлению по учету.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.40
Нарушение требований к осуществлению операций по поступлениям от спонсорской, благотворительной помощи.
Статья 88 Бюджетного кодекса;
приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9699);
параграф 6 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит восстановлению по учету.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.41
Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес жеке және (немесе) заңды тұлғалардың оларды қайтару немесе белгiлi бiр жағдайлар туындаған кезде бюджетке немесе үшiншi тұлғаларға аудару шартымен мемлекеттiк мекемеге берiлетiн ақша бойынша операцияларды жүзеге асыру талаптарының бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 «Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9699 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген); бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 9-бөлімі 7-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда, белгілі бір жағдайларбасталған кезде тиісті бюджетке немесе үшінші тұлғаларға аударуға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.42
Сайлауларды, республикалық референдумды мемлекеттік қаржыландыру тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 10-бөлімі 1-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.43
«Өкілдік шығындар» бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 10-тарауы 3-параграфы.
Сәйкес келтіру және жекелеген жағдайларда бюджетке қалпына келтіруге немесе өтелуге жатады
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.41
Нарушение требований к осуществлению операций по деньгам, передаваемым государственному учреждению в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан физическими и (или) юридическими лицами на условиях их возвратности, либо перечисления при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам.
приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9699);
параграф 7 раздела 9 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит перечислению при наступлении определенных условий в соответствующий бюджет или третьим лицам.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.42
Нарушение порядка государственного финансирования выборов, республиканского референдума.
Параграф 1 раздела 10 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.43
Нарушение порядка использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе «Представительские затраты».
Параграф 3 раздела 10 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит восстановлению и возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.44
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 1920- баптары.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда тиісті бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.45
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеудің техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажетті сараптаманы жүргізуді қаржыландыруға қаражат бөлу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 10-бөлімі 4-параграфы.
Сәйкес келтіру. Жекелеген жағдайларда бюджетке қайтаруға жатады.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.46
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптамадан өткiзудi және бағалауды қаржыландыруға қаражат бөлу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 10-бөлімі 5-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.47
Концессиялық жобалар бойынша инвестициялық шығындардың өтемақысын беру тәртiбiнiң бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 435 «Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) қалыптастыру және бекіту қағидаларын бекіту туралы» қаулысы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 10-бөлімі 6-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.44
Нарушение порядка использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
Статьи 19, 20 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит возврату в соответствующий бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.45
Нарушение порядка распределения средств на финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативного сопровождения концессионных проектов.
Параграф 4 раздела 10 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
В отдельных случаях подлежит возврату в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.46
Нарушение порядка распределения средств на финансирование экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии.
Параграф 5 раздела 10 Правила исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.47
Нарушение порядка предоставления компенсации инвестиционных затрат по концессионным проектам.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 435 «Об утверждении Правил формирования тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии»;
параграф 6 раздела 10 Правила исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.53
Жергілікті атқарушы органнан бюджеттік кредит бойынша берешек сомасын және/немесе мақсатқа сай пайдаланылмаған бюджеттік кредит сомасын өндіріп алу бойынша рәсімнің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 11-бөлімі 6-параграфы.
Сәйкес келтіру
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.54
Бюджеттік кредит бойынша берешекті өндіріп алу есебінен өндіріп алынған мүлікті сату және (немесе) мемлекеттік меншікке айналдыру тәртібі, сондай-ақ бюджеттік кредитті өтеу бойынша кредит берушінің талаптарын тоқтату тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 11-бөлімі 7-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.55
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу тәртібінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 229- бабы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 1-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.56
Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару жолымен қарыз алу талаптарын сақтамауы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 2-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.53
Нарушение процедуры по взысканию суммы задолженности по бюджетному кредиту у местного исполнительного органа и/или суммы бюджетного кредита, использованной не по целевому назначению.
Параграф 6 раздела 11 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.54
Нарушение порядка реализации и (или) обращения в государственную собственность имущества, взысканного в счет погашения задолженности по бюджетному кредиту, а также прекращения требований кредитора по погашению бюджетного кредита.
Параграф 7 раздела 11 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.55
Нарушение порядка заимствования Правительством Республики Казахстан.
Статья 229 Бюджетного кодекса;
параграф 1 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.56
Несоблюдение условий заимствования Правительства Республики Казахстан путем выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг.
Параграф 2 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.57
Қарыз шарттарын жасасу жолымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу талаптарын сақтамауы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 3-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.58
Үкіметтік сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырылатын жобаларды іске асыруға қойылатын талаптардың сақталмауы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 4-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.59
Қарыз қаражаты есебінен тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу бойынша конкурстар өткізу шарттарының сақталмауы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 5-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.60
Мемлекет кепілдік берген қарыздарды алу және пайдалану тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде №9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 6-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.61
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiмен мемлекеттiк емес қарыздар қаражатының есебiнен қаржыландыру үшiн инвестициялық жобаларды iрiктеу тәртiбiнiң бұзылуы
«Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы»
Жаңартылған
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығы. № (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9938 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 7-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.57
Несоблюдение условий заимствования Правительства Республики Казахстан путем заключения договоров займа.
Параграф 3 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.58
Несоблюдение требований к реализации проектов, финансируемых за счет правительственных внешних займов.
Параграф 4 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.59
Несоблюдение условий проведения конкурсов по закупкам за счет средств займов товаров, работ и услуг.
Параграф 5 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.60
Нарушение порядка получения и использования, гарантированных государством займов.
Параграф 6 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.61
Нарушение порядка отбора инвестиционных проектов для финансирования за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии Республики Казахстан.
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 «Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9938);
параграф 7 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.62
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерімен мемлекеттік емес қарыздардың қаражаты есебінен қаржыландыруға арналған инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру, қарау және бекіту тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 8-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.63
Мемлекеттiк емес қарыздар бойынша мемлекеттiк кепiлдiктер беру рәсiмдерiнiң бұзылуы.
Бюджеттік кодекстің 215-216-баптары; «Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларын бекіту туралы»;Жаңартылған
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9938 тіркелген); Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 7-параграфы
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.64
Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарының қарыз алу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 10-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.65
Мемлекет кепілдік берген қарызды алған қарыз алушының қаржылық жай-күйінің мониторингі тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 11-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.62
Нарушение порядка формирования, рассмотрения и утверждения перечня инвестиционных проектов для финансирования за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии Республики Казахстан.
Параграф 8 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.63
Нарушение процедур предоставления государственных гарантий по негосударственным займам.
Статьи 215-216 Бюджетного кодекса;
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 «Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9938);
параграф 9 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.64
Нарушение порядка заимствования местными исполнительными органами Республики Казахстан.
Параграф 10 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.65
Нарушение порядка мониторинга финансового состояния заемщика, получившего гарантированный государством заем.
Параграф 11 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.66
Мемлекет кепілгерлігімен қарыз алған қарыз алушының қаржылық жай-күйінің мониторингі тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 12-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.67
Үкіметтік қарыздарды, жергілікті атқарушы органдардың қарыздарын және мемлекеттік кепілдіктермен, мемлекеттің кепілгерлігімен қамтамасыз етілген мемлекеттік емес қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі төлемдерді, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарды бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында сатып алуды, сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді өтеу, оларға қызмет көрсету, жоспарлау тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 13-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.68
Үкіметтік қарыздарды, жергілікті атқарушы органдардың қарыздарын және мемлекеттік кепілдіктермен, мемлекет кепілгерлігімен қамтамасыз етілген мемлекеттік емес қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету бойынша, сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді жүзеге асыру тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 14-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.69
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борышты, мемлекеттің кепілгерлігі бойынша борышын мониторингілеу тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 15-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.66
Нарушение порядка мониторинга финансового состояния заемщика, получившего заем под поручительство государства.
Параграф 12 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.67
Нарушение порядка погашения, обслуживания, планирования платежей по погашению и обслуживанию правительственных займов, займов местных исполнительных органов и негосударственных займов, обеспеченных государственными гарантиями, поручительствами государства, покупки выпущенных центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета государственных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг, а также платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов.
Параграф 13 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.68
Нарушение порядка осуществления платежей по погашению и обслуживанию правительственных займов, займов местных исполнительных органов и негосударственных займов, обеспеченных государственными гарантиями, поручительствами государства, а также по сделкам по хеджированию правительственных займов.
Параграф 14 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.69
Нарушение порядка мониторинга государственного и гарантированного государством долга, долга по поручительствам государства.
Параграф 15 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.70
Мемлекеттік борышты және мемлекет кепілдік берген борыштың, мемлекеттің кепілгерлігі бойынша борыштың тәуекелдерін басқару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12- бөлімі 16-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.71
Мемлекет алдында борыш тәуекелдерін басқару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 17-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.72
Үкіметтік сыртқы қарыздар, байланысты гранттар қаражаты және бірлесіп қаржыландыру қаражаты есебінен қаржы операцияларын жүзеге асыру тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 18-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.73
Мемлекет кепілгерлігімен қарыздар алу және оларды пайдалану, сондай-ақ мемлекет кепілгерлігі бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген республикалық бюджет қаражатын қайтару тәртібінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 19-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.74
Қазақстан Республикасының мемлекет кепілгерлігін беру рәсімдерінің бұзылуы.
Бюджет кодексінің 228-229 баптары; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 9934 тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 12-бөлімі 20-параграфы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.1.70
Нарушение порядка управления рисками государственного долга, гарантированного государством долга, долга по поручительствам государства.
Параграф 16 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.71
Нарушение порядка управления рисками долга перед государством.
Параграф 17 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.72
Нарушение порядка осуществления финансовых операций за счет средств правительственных внешних займов, связанных грантов и средств софинансирования.
Параграф 18 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.73
Нарушение порядка получения и использования займов под поручительства государства, а также возврата средств республиканского бюджета, выделенных на исполнение обязательств по поручительству государства.
Параграф 19 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.74
Нарушение процедур предоставления поручительства государства Республики Казахстан.
Статьи 228-229 Бюджетного кодекса;
параграф 20 раздела 12 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.1.81
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің алдағы қаржы жылына арналған жобасын тиісті мәслихатқа енгізу мерзімін сақтау.
Бюджет кодексінің 75-бабының 1-тармағының 1-бөлігі.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.82
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің алдағы қаржы жылына арналған жобасын тиісті мәслихатқа енгізу мерзімін сақтау.
Бюджет кодексінің 75-бабының 1-тармағының 2-бөлігі.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.83
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы органның резервiнен бюджет ақшасын бөлу, сондай-ақ бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесiнде бұрын тiркелген азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қосымша келiсiмдердi тiркеу жағдайларын қоспағанда, азаматтық-құқықтық мәмiлелердi ағымдағы қаржы жылының 20 желтоқсанынан кейiн тiркеуге жол беру.
Бюджет кодексінің 96-бабының 8-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.84
Мемлекеттік мекемелердің айырбасталған шетел валютасын пайдалану мерзімін бұзуы.
Бюджет кодексінің 99-бабының 2-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.85
Республикалық бюджеттi түзету Бюджет кодексінің көзделмеген жағдайларда жүзеге асыру.
Бюджет кодексінің 111-бабының 2-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.86
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау және беру тәртібінің бұзылуы.

4.1.81
Не соблюдение сроков внесения местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в соответствующий маслихат проекта областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы на предстоящий финансовый год.
Часть 1 пункта 1 статьи 75 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.82
Не соблюдение сроков внесения местным исполнительным органом района (города областного значения) в соответствующий маслихат проекта бюджета района (города областного значения) на предстоящий финансовый год.
Часть 2 пункта 1 статьи 75 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.83
Регистрация гражданско-правовых сделок после 20 декабря текущего финансового года, за исключением случаев выделения бюджетных денег из резерва Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, а также регистрация дополнительных соглашений к ранее зарегистрированным в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета гражданско-правовым сделкам.
Пункт 8 статьи 96 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.84
Нарушение срока использования сконвертированной иностранной валюты государственными учреждениями.
Пункт 2 статьи 99 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.85
Осуществление корректировки бюджета в случаях, не предусмотренных Бюджетным кодексом.
Пункт 2 статьи 111 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.86
Нарушения порядка составления и представления отчетности об исполнении государственного бюджета.

Қазақстан Республикасы 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 Қазақстан Республикасы қаржы министрінің Премьер министр орынбасарының «Бюджеттік есепті құру және бекіту және құрылымдық ережесі уәкілеттік органның бюджетті орындауы туралы» бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде№ 9699 тіркелген)
.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.87
Республикалық мемлекеттiк мекемелердiң және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң балансындағы объектiлердi мүлiктiк жалға беру (жалдау) тәртібінің бұзылуы.
Жергілікті бюдджеттен қаржыландырылатын мемлекттік мекемелердің балансындағы объектілерді мүліктік жалға (жалдауға) беруді көздейтін жергілікті атқарушы органдардың норматвитік құқықтық актілері.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.88
Мемлекеттік мүліктерді жалға (жалдауға) берудің тәртібін бұзу.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 «Мемлекеттік мүлікті жалға беру (жалдауға) ережелерін бекіту туралы» қаулысы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.1.89
Бюджет кодексімен көзделмеген жағдайларда бюджеттi түзетуді жүзеге асыру.
Бюджет кодексінің 106- бабы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.1.90
Мемлекеттiк органдардың стратегиялық (шұғыл) жоспарларын әзірлеу және форматы талаптарын және бюджеттік бағдарламалардың форматын, стратегиялық жоспар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімші талаптарын сақтамауы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» жарлығының 41-тармағы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931  «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы»жарлығының 6.1 бөлімінің 195-223-тармақтары, 6.2 бөлімінің 226 -тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;

Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9699).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.87
Нарушение порядка предоставления в имущественный наем (аренду) объектов, находящихся на балансе республиканских государственных учреждений и государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета.
Нормативные правовые акты местных исполнительных органов, предусматривающие предоставление в имущественный наем (аренду) объектов, находящихся на балансе государственных учреждений финансируемых из местного бюджета.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.88
Нарушение порядка предоставления государственного имущества в имущественный наем (аренду).
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)».
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
4.1.89
Осуществление уточнения бюджета в случаях, не предусмотренных Бюджетным кодексом.
Статья 106 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
4.1.90
Несоблюдения требований разработки и формата стратегического (операционного) плана государственного органа, а также формата бюджетных программ, администратора бюджетных программ, не разрабатывающего стратегический план.
Пункт 41 Указа Президента от 18 июня 2009 года «О системе государственного планирования в Республике Казахстан», пункты 195-223 раздела 6.1 и пункт 226 раздела 6.2 Указа Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 «О некоторых вопросах дальнейшего функционирования системы государственного планирования в Республике Казахстан».
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.

4.1.91
Облыстық бюджет туралы, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар) бюджеті туралы мәслихат шешімінің жобасын әзірлеу талаптарын сақтамау.
Бюджет кодексінің 7273-баптары.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.1.92
Нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есеп табыс етпеу.
Бюджет кодексінің 48-бабының 1-тармағының 3) тармақшасы.
Олар табылғаннан кейін бір айдың ішінде нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есепті ұсыну жолымен сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.93
Мемлекеттік мекеменің мыналарды қамтамасыз етпеуі:
1) мемлекеттік мекемелердің қағаз және магнит тасымалдағышта құжаттарды ұсыну кезінде қызмет көрсету кестесін сақтау;
2) төлеуге берілетін шотта көрсетілген деректемелердің дұрыстығы;
3) ақша алушылардың пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің уақтылы орындалуы;
4) орындалған жұмыстардың қол қойылған актісінің негізінде мердігерге 10 жұмыс күнінің ішінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде төлем жүргізу.
Бюджет кодексінің 97-6-бабының 6-тармағы;
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 1213-тармақтары;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде№ 9934 тіркелген)
бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 6-бөлімі 7-параграфының 215-тармағы.
Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.94
Квазимемлекеттік сектор субъектісі:
1) төлем тапсырмаларында көрсетілген деректемелердің дұрыстығын;
2) ақша алушының пайдасына төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі міндеттемелердің уақтылы орындалуын.
Бюджет кодексінің 97-бабының 6-1-тармағы.
Сәйкес келтіру
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.1.95
Нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттердiң нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған сомаларын мемлекеттiк қаржылық бақылау органының актiсiне сәйкесосы трансферттер мен кредиттерді бөлген жоғары тұрған бюджетке уақтылы қайтармау.

4.1.91
Несоблюдение требований по разработке проекта решения маслихата об областном бюджете, о бюджетах города республиканского значения, столицы, о бюджете района (города областного значения).
Статьи 72, 73 Бюджетного кодекса.
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового
кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
4.1.92
Непредставление отчета о
результатах, достигнутых за счет
использования полученных целевых
трансфертов.
Подпункт 3) пункта 1 статьи 48 Бюджетного кодекса.
Приведение в
соответствие путем представления отчета о достигнутых результатах, за счет
использования целевых
трансфертов в течение месяца после их обнаружения.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23
июля 1999 года «О
государственной службе».
4.1.93
Необеспечение государственным учреждением:
1) соблюдение графика обслуживания государственных учреждений при предоставлении документов на бумажном и магнитном носителе;
2) достоверности указанных реквизитов в счете к оплате;
3) своевременности выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателей денег;
4) на основании подписанного акта выполненных работ оплату подрядчику в течение 10 рабочих дней при реализации бюджетных инвестиционных проектов.
Пункт 6 статьи 97 Бюджетного кодекса;
пункты 12,13 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
пункт 215 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в реестре нормативных правовых актов за № 9934).
Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.94
Необеспечение субъектом квазигосударственного сектора:
1) достоверного указания реквизитов в платежных поручениях;
2) своевременного выполнения обязательств по осуществлению платежей в пользу получателя денег.
Пункт 6-1 статьи 97 Бюджетного кодекса.
Привидение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; пункт 2 статьи 84 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе»
4.1.95
Несвоевременный возврат использованных не по целевому назначению сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов согласно акту органа государственного финансового контроля подлежащих обязательному возврату в вышестоящий бюджет, выделивший данные трансферты и кредиты.

Бюджет кодексінің 44- бап 4 -тармағы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.1.96
Өткен қаржы жылында бөлінген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе облыстың жергілікті атқарушы органының шешімі бойынша пайдалануға (толық пайдалануға) рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерінің қаржы жылы ішінде пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомалары ағымдағы қаржы жылының соңына дейін, оларды бөлген жоғары тұрған бюджетке уақтылы қайтармау.
Бюджет кодексінің 44- бабының, 7 -тармағы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
2-тарау. Мемлекетке және бюджет қаражатын алушыларға залал (зиян) келтіруге әкеп соқтырмаған және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген әкімшілік және қылмыстық жауаптылыққа әкеп соқтырмайтын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының рәсімдерін орындаудың белгіленген мерзімдерін, тәртібін сақтамау.
4.2.1
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын уаөтылы бекітпеу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 5-бабының 3-тармағы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.2
Тапсырыс беруші мемлекеттiк сатып алудың жылдық жоспарын бекiткен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде, уәкілетті органға мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланбай берілетін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, жылдық жоспарды мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырмауыі.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 5-бабының 4-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.3
Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, уәкілетті органға мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланбай берілетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырмауы.

Пункт 4 статьи 44 Бюджетного кодекса.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.1.96
Несвовременный возврат в вышестоящий бюджет до конца текущего финансового года неиспользованных (недоиспользованных) в течение финансового года сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных использовать (доиспользовать) по решению Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа области.
Пункт 7 статьи 44 Бюджетного кодекса.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Глава 2. Несоблюдение установленных сроков, порядка выполнения процедур законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, не повлекшее причинение ущерба (вреда) государству и получателям бюджетных средств и не влекущее административной и уголовной ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
4.2.1
Несвоевременное утверждение годового плана государственных закупок.
Пункт 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.2
Не размещение на веб-портале государственных закупок годового плана государственных закупок в течение пяти рабочих дней со дня его утверждения, за исключением сведений, составляющих государственные секреты, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведений, содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан, которые представляются в уполномоченный орган без использования веб-портала государственных закупок.
Пункт 4 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.3
Не размещение на веб-портале государственных закупок внесенных изменений и (или) дополнений годового плана государственных закупок в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений, за исключением сведений, составляющих государственные секреты, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведений, содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную Правительством Республики Казахстан, которые представляются в уполномоченный орган без использования веб-портала государственных закупок.

Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 5-бабының 5-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.4
Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда құрылысқа арналған жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын бекіту; конкурстық (тендірлік) құжаттаманы бекіту үшін мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы болмастан конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 17-бабының 2-тармағының 2) тармақшасы; сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі жөніндегі уәкілетті орган бекітетін Қаржыландыру көздерiне қарамастан құрылысқа арналған жобалау алдындағы (техника-экономикалық негiздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамаға сараптама жүргiзу, сондай-ақ мемлекеттiк инвестициялар есебiнен салынып жатқан жобаларды бекiту ережесi.
Мемлекеттік сатып алуды (шартты жасасқанға дейін), жарамсыз деп тану. Шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісінше орындалған жағдайды қоспағанда, күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.5
Мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген жағдайларда конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтармау.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 23-1-бабының 6-тармағы.
Өтінімді қамтамасыз етуді қайтару бойынша шараларды қабылдау жолымен анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.6
Баға ұсыныстарын сұрату тәсiлiмен жоспарланатын мемлекеттік сатып алу өткізілетіні туралы ақпаратты жоспары туралы ақпаратты мемлекеттік сатып алу веб-порталында орналастырудың, сондай-ақ қорытындыларын мемлекеттік сатып алу веб-порталында жариялау мерзімдерінің бұзылуы.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 31-бабының 18-тармақтары.
Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларыншарт жасалғанға дейін жою. Шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісінше орындалған жағдайды қоспағанда, күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

Пункт 5 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.4
Осуществление государственных закупок способом конкурса без положительного заключения государственной экспертизы для утверждения проектной (проектно-сметной) документации на строительство; утверждения конкурсной (тендерной) документации в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
подпункт 2) пункта 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Правила проведения экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство независимо от источников финансирования, а также утверждения проектов, строящихся за счет государственных инвестиций, утверждаемые уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства.
Признание государственных закупок недействительными (до заключения договора). Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.5
Невозврат обеспечения конкурсной заявки в случаях, предусмотренных законодательством о государственных закупках.
Пункт 6 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений путем принятия мер по возврату обеспечения заявки.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.6
Нарушение сроков размещения информации на веб-портале государственных закупок о планируемом проведении государственных закупок способом запроса ценовых предложений, а также сроков опубликования итогов на веб-портале государственных закупок.
Пункты 1 и 8 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме и/или надлежащим образом.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.7
Тапсырыс беруші мемлекеттiк сатып алуды баға ұсыныстарын сұрату тәсiлiн пайдалана отырып, өткізу кезінде мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада көзделген сатып алу өткізілуі туралы, қорытындылары туралы ақпаратты тапсырыс берушiнiң интернет-ресурсында орналастырмаған не ақпаратты дұрыс орналастырмаған.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 31-бабының 18-тармақтары.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.8
Мемлекеттiк сатып алуды баға ұсыныстарын сұрату тәсiлiмен өткізу кезінде баға ұсыныстарын тіркеуге қойылатын талаптардың сақталмауы.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 31-бабының 2-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.9
Баға ұсыныстары бар конверттердi автоматты түрде ашу, сондай-ақ автоматты түрде қорытындылау мерзімдерінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 31-бабының 38-тармақтары.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.10
Баға ұсыныстарын сұрату тәсiлiмен жүзеге асырылған электрондық мемлекеттiк сатып алуды ашу, қарау, сондай-ақ қорытындылау мерзiмдерiнiң бұзылуы
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шiлдедегi «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 31-бабы;
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін Электронды мемлекеттiк сатып алу жүргiзу ережесi.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.11
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу мерзімдерінің бұзылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 31-бабының 9-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою. Егер өнім беруші шартты жасасу мерзімдерін бұзған жағдайда әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.2.7
При проведении государственных закупок с использованием способа запроса ценовых предложений заказчиком не размещена предусмотренная законодательством о государственных закупках информация на интернет-ресурсе заказчика о проведении закупок, об итогах, либо размещена недостоверная информация.
Пункты 1, 8 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.8
Несоблюдение требований, предъявляемых к регистрации ценовых предложений при осуществлении государственных закупок способом запроса ценовых предложений.
Пункт 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.9
Нарушение сроков автоматического вскрытия конвертов с ценовыми предложениями, а также автоматического подведения итогов.
Пункты 3 и 8 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.10
Нарушение сроков вскрытия, рассмотрения, а также подведения итогов электронных государственных закупок, осуществленных способом запроса ценовых предложений.
Статья 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.11
Нарушение сроков заключения договора о государственных закупках способом запроса ценовых предложений победителем государственных закупок.
Пункт 9 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
В случае если поставщиком нарушены сроки заключения договора, обращение с иском в суд о признании потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.12
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде шарт жобасы мен техникалық ерекшеліктерінде мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген артық талаптарын белгілеу.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 31-бабы.
Анықталған бұзушылықтарды жою. Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасалғанға дейін жою. Шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.13
Мемлекеттік сатып алуды өткізу мерзімі, бірақ екі айдан аспайтын мерзімі ішіндегі қажеттілігін қамтамасыз етуге қажетті осындай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу көлемінен аспайтын көлемде, уәкілетті орган бекіткен тізбе бойынша жылдың бірінші айы ішінде жүзеге асырылған жағдайда, конкурс не аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары шығарылғанға дейінгі және мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейінгі кезеңге күнделікті және (немесе) апта сайынғы қажеттілікті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 32-бабының 3) тармақшасы.
Анықталған бұзушылықты жою. Шартты бұзу/мерзімдерін 2 айдан астамға бұзған жағдайда өзгерістер енгізу (шарт орындалмаған жағдайда).
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.14
Бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге мемлекеттік сатып алуға қатысуға жазбаша шақыру жіберілмеді,немесе онда мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық талаптардың болмауыү
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 33-бабының 1-тармағы.
Бұзушылықты жоюға келмейді.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.2.12
Установление излишних требований, не предусмотренных законодательством о государственных закупках, в проекте договора, технической спецификации, при проведении государственных закупок способом запроса ценовых предложений.
Статья 31 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.13
Осуществление государственных закупок товаров, работ и услуг имеющие необходимость в осуществлении государственных закупок ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов государственных закупок способом конкурса либо аукциона и вступления в силу договора о государственных закупках в случае, если такие государственные закупки осуществляются в течение первого месяца года по перечню, утвержденному уполномоченным органом, в объеме, не превышающем объема государственных закупок таких товаров, работ, услуг, необходимого для обеспечения потребности заказчика в течение срока проведения государственной закупки, но не более чем на два месяца;
принятые организатором государственных закупок меры, предусмотренные пунктами 5 и(или) 7 статьи 31 настоящего Закона, не привели к заключению договора о государственных закупках.
Подпункт 3) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Расторжение договора/внесение изменений в случае нарушения сроков более 2-х месяцев (в случае если договор не исполнен).
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.14
Организатором государственных закупок не направлено потенциальному поставщику письменное приглашение принять участие в государственных закупках способом из одного источника либо оно не содержит всех требований, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранению не подлежит.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.15
Әлеуеттi өнiм берушiмен мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушыға 2007 жылғы 21 шілдедегі № 303 «Мемлекеттік сатып алу туралы» ҚР Заңының 33-баптың 2-тармағында көзделген ақпаратты ұсынбау.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 33-бабының 2-тармағы.
Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларыншарт жасалғанға дейін жою. Шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде және/немесе тиісінше орындалған жағдайды қоспағанда, күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.16
Бiр көзден алу тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру туралы қорытындылары туралы хаттаманы тапсырыс берушiнiң интернет-ресурсында орналастырмау.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 34-бабының 2-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою. Қорытындылар туралы хаттаманы тапсырыс берушінің интернет ресурсына орналастыру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.17
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбемен көзделмеген тауар, жұмыс, қызмет көрсетулерді аукцион тәсілімен сатып алу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 35-бабының 2-тармағы; Қазақстан Республикасының «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 18) тармақшасына сәйкес мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін;
«Аукцион тәсілімен жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алудың нысанасы болып табылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі.
Мемлекеттік сатып алудың қорытындыларыншарт жасалғанға дейін жою. Шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде шарт толық көлемде орындалған жағдайды қоспағанда, күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.18
Аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыруды мемлекеттік сатып алу веб-порталында уақытылы орналастырмау.

4.2.15
Непредставление потенциальным поставщиком организатору конкурса информации, предусмотренной пунктом 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках».
Пункт 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.16
Не размещение протокола об итогах государственных закупок способом из одного источника на интернет-ресурсе заказчика.
Пункт 2 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений. Разместить протокол об итогах на интернет ресурсе заказчика.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.17
Приобретение товаров, работ, услуг способом аукциона не предусмотренных перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
Пункт 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
Перечень товаров, работ, услуг, являющихся предметом государственных закупок, осуществляемых способом аукциона, утверждаемые в соответствии с подпунктом 18) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Отмена итогов государственных закупок до заключения договора. Принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.18
Несвоевременное размещение на веб-портале государственных закупок объявления об осуществлении государственных закупок способом аукциона.

Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 35-2-бабының 1-тармағы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.19
Әлеуетті өнім берушіге онымен еңгізілген аукционға қатысуға өтiнiмді қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген жағдайда қайтарып беру.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 35-5-бабының 6-тармағы.
Бюджетке өтеу бойынша талап-арыз жұмыстарын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.20
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасымен көзделмеген жағдайда аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу өтпеді деп танылуы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 35-6-бабының 5-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Шарт толық көлемде орындалған жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын жарамсыз деп тану.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.21
Аукционда қатысатын әлеуетті өнім берушіні Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген негіздер бойынша біліктілік талаптарына сай емес деп негізсіз тану.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 35-8-бабының 4-тармағы.
Бұзушылық мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасасқанға дейін жою, шарт толық көлемде орындалған жағдайларды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.22
Жасалған мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың Үлгi шартқа, оның ішінде қазақстандық қамтуға қойылатын талаптар бөлігінде сәйкес болмауы.

Пункт 1 статьи 35-2 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.19
Возвращение потенциальному поставщику внесенного им обеспечения заявки на участие в аукционе в случаях, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 6 статьи 35-5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Проведение претензионно-исковой работы по возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.20
Признание государственных закупок способом аукциона несостоявшимся в случаях непредусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 5 статьи 35-6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Признать итоги государственных закупок недействительными, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.21
Необоснованное признание потенциального поставщика участвующего на аукционе, не соответствующим квалификационным требованиям в случаях, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 4 статьи 35-8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме).
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.22
Несоответствие заключенного договора о государственных закупках Типовому договору, в том числе в части требований к казахстанскому содержанию.

Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 1-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою. Шартқа өзгерістер енгізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.23
Тапсырыс берушінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес көзделген мерзімде шарт жасасудан жалтаруы.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 3-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шiлдедегі «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңының 12-бабы.
4.2.24
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген к жағдайларда әлеуетті өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзбеу.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 5-тармағы.
Анықталған бұзушылықты жою.
Әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.25
Үлгілік конкурстық құжаттамаға сәйкес емес конкурстық құжаттаманы дайындау, сонымен қатар Мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген талаптарды көрсету.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.26
Әлеуетті өнім берушінің өтінімін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделмеген негіздер бойынша негізсіз деп тану.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі;
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Электронды мемлекеттік сатып алуды жүргізу асыру ережесі.
Бұзушылық мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасасқанға дейін жою, шарт толық көлемде орындалған жағдайларды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

Пункт 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Внесение изменений в договор.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.23
Уклонение заказчика от заключения договора в предусмотренные сроки, согласно законодательству Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 3 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
Статья 12 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
4.2.24
Не внесение потенциальным поставщиком обеспечения исполнения договора о государственных закупках в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Пункт 5 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений. Признание потенциального поставщика недобросовестным участником закупок.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.25
Составление конкурсной документации не в соответствии с Типовой конкурсной документацией, а также указание требований, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.26
Необоснованное отклонение конкурсной заявки потенциального поставщика по основаниям, непредусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приведение в соответсвие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятие мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.27
Конкурстық комиссиясының конкурстық баға ұсынысына әсер ететін есеп айырысу критерийлерін бұзу.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі;
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Электронды мемлекеттік сатып алуды жүргізу асыру ережесі.
Бұзушылық мемлекеттік сатып алудың қорытындыларына әсер еткен жағдайда: сәйкес келтіру, мемлекеттік сатып алудың қорытындыларын шарт жасасқанға дейін жою, шарт толық көлемде орындалған жағдайларды қоспағанда, шарттарды бұзу бойынша шаралар қабылдау, оның ішінде күшіне енген шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа арыз беру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.28
Конкурс өткізу кезінде баға ұсыныстарының тіркеу журналын жүргізуге қойылатын талаптарын сақтамау.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Баға ұсыныстарын тіркеу журналын сәйкестікке келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.29
Өнім берушінің шарт міндеттемелерін орындамау кезінде мемлекеттік сатып алу туралы шартты бұзу Тапсырыс берушімен шарттың орындалуын қамтамасыз етуді негізсіз қайтару.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі;
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Электронды мемлекеттік сатып алуды жүргізу асыру ережесі.
Анықталған бұзушылықты жою. Бюджетке өтеу бойынша талап-арыз жұмыстарын жүргізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.30
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жылдық жоспарының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада белгіленген нысан бойынша жасалмауы.

4.2.27
Нарушение конкурсной комиссией расчета критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
В случае если нарушения повлияли на итоги государственных закупок: приедение в соответсвие, отмена итогов государственных закупок до заключения договора, принятия мер по расторжению договоров, в том числе подача иска в суд о признании недействительными вступивших в силу договоров, за исключением случаев, когда договор исполнен в полном объеме.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.28
Несоблюдение требований, предъявляемых к ведению журнала регистрации ценовых предложений при проведении конкурса.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках
Устранение выявленных нарушений.
Привести в соответствие журнал регистрации ценовых предложений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.29
Необоснованное возвращение Заказчиком обеспечения исполнения договора, в случае расторжения договора о государственных закупках в связи с невыполнением поставщиком договорных обязательств.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках;
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Устранение выявленных нарушений. Проведение претензионно-исковой работы по возмещению в бюджет.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.30
Составление годового плана государственных закупок товаров, работ и услуг не по форме, установленной законодательством о государственных закупках.

«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі.
Анықталған бұзушылықты жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.31
Мемлекеттiк сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді уәкілетті органға ұсынбау, уақтылы ұсынбау және (немесе) толық ұсынбау.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-тармағы; Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылңы 31 наурыздағы №237 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай республикалық тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу ережесінің 15-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2015 жылғы 28 сәуірдегі №10820 болып тіркелген.)
Анықталған бұзушылықтарды жою. Мәліметтерді уәкілетті органға жіберу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.32
Шартта жеткізу мерзімін көрсеткені он бес күннен кем көрсету.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 11-2 тармағы.
С?йкес келтіру. Шарт жобасына не жасалған шарттарға өзгерістер енгізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.33
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурстық құжаттамада (мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушысы) ҚР «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 17- бабының 4- тармағында көзделген шартты бағаны және әрбір критерийлердің қатынасты мәнін есептеу әдістемесін жасамауы.
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Электронды мемлекеттік сатып алуды жүргізу асыру ережесі.
С?йкес келтіру. Конкурсқа қатысуға арналған өтінімді ашуға үш күн қалғанда құжаттамаға өзгерістер енгізу.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.31
Непредставление, несвоевременное представление и (или) неполное представление в уполномоченный орган сведений для включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
Пункт 4 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках»;
пункт 15 Правил формирования и ведения единых республиканских реестров в сфере государственных закупок, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 237 (зарегистрированный в государственном реестре нормативных правовых актов № 10820.
Устранение выявленных нарушений.
Направление сведений в уполномоченный орган
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.32
Указание в договоре срока поставки менее пятнадцати календарных дней.
Пункт 11-2 статьи 37  Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Приведение в соответствие. Внесение изменений в проект договора либо заключенный договор.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.33
Неразработка организатором государственных закупок (единым организатором государственных закупок) в конкурсной документации методики расчета условной цены и относительного значения каждого из критериев, предусмотренных пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках».
Правила проведения электронных государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Приведение в соответствие. Внесение изменений в конкурсную документацию за три дня до вкрытия заявок на участие.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.34
Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеп бекітуге қатысты талаптардың бұзылуы
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі;
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.2.35
Мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелердің орындалмағаны не тиісінше орындалмағаны үшін тұрақсыздық төлемі, сондай-ақ тапсырыс берушінің орындалмаған (тиісінше орындалмаған) міндеттеме мөлшерінде тұрақсыздық төлемін өндіріп алуды қамтамасыз ету жөніндегі міндетін қамтымаған Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасау.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 37-бабының 4-тармағы.
Анықталған бұзушылықтарды жою. Сәйкес келтіру.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
4.2.36
Тапсырыс берушінің электрондық нысандағы шарттар тізілімін уақтылы толтырмау немесе мүлде толтырмау
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу ережесі.
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.37
Тапсырыс берушінің электрондық нысандағы шарттар тізілімін шарт әрекетінің тоқтатылғаны орындалғаны немесе орындалмағаны туралы) мәліметтерді веб-портал арқылы уақтылы енгізібеуі немесе мүлде енгізбеуі
«Мемлекеттiк сатып алу туралы» Заңының 14-бабының 14) тармақшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган бекітетін
Мемлекеттiк сатып алу саласында тiзiлiмдердi қалыптастырудың және оны жүргiзудiң тәртiбiн бекіту ережесінің 15-тармағы
Анықталған бұзушылықтарды жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
4.2.38
Нысаналы трансферттер есебінен мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстың бірыңғай ұйымдастырушысы болып табылатын, жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалары әкімшілерінің конкурстық рәсімдерді уақтылы өткізбеуі.
Бюджет кодексінің 48-бабының 2-тармағы.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.

4.2.34
Нарушение требований, предъявляемых к разработке и утверждению годового плана государственных закупок.
Правила осуществления государственных закупок, утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
4.2.35
Заключение договора о государственных закупках, не содержащего условия об имущественной ответственности поставщика о неустойке за ненадлежащее исполнение (неисполнение) обязательств по договору о государственных закупках, обязанности заказчика по привлечению поставщика к указанной ответственности, а также не содержащего сумму договора.
Пункт 4 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений. Приведение в соответствие.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года.
4.2.36
Не заполнение или несвоевременное заполнение Заказчиком электронной формы реестра договоров.
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок», утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.37
Не внесение или несвоевременное внесение Заказчиком посредством веб-портала сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора путем заполнения электронных форм реестра договоров.
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок», утверждаемые в соответствии с подпунктом 14) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.  Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
4.2.38
Несвоевременное проведение конкурсных процедур администраторами бюджетных программ вышестоящего бюджета, являющимися единым организатором конкурса по государственным закупкам за счет целевых трансфертов, повлекшее недостижение результатов.
Пункт 2 статьи 48 Бюджетного кодекса.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».

4.2.39
Мемлекеттік сатып алудың веб-порталына мемлекеттік сатып алу туралы дұрыс емес және шынайы емес (толық емес) деректерді ұсыну.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңының 3-бабының 4-тармағы, 5-бабы 4,5- тармақтары
Анықталған
бұзушылықтарды
жою.
Тәртіптік жауапкершілік.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 72737475-баптары;
1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 2828-128-229 -баптары.
*әрбір жеке жағдайдың ерекшеліктерін ескере отырып, нақтылануы мүмкін
**іс-әрекеттерде (әрекетсіздікте) қылмыстық қылмыс белгілері болмаған жағдайда қолданылады
***қылмыстық және қылмыстық ағаттық белгілері болған кезде, материалдарды қылмыстық іздестіру органдарына процессуалдық шешім қабылдау үшін беру.
Ескерту: мемлекеттік қаржылық бақылау бъектілерінде айқындалатын бұзушылықтардың сыныптауышы бұзушылықтардың түрлерін шектемейді, бақылау барысында осы сыныптауышта белгіленбеген өзге де бұзушылықтар ақындалған болуы мүмкін.

4.2.39
Предоставление на веб-портал государственных закупок некорректных (неполных) и недостоверных отчетных данных о государственных закупках.
подпункт 4) статьи 3, пункты 4, 5 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
Устранение выявленных нарушений.
Дисциплинарная ответственность.
Статьи 72, 73, 74, 75Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года; статьи 28, 28-1, 28-2, 29 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе».
_____________________________
*могут уточняться с учетом особенностей каждого индивидуального случая
**применяется в случае отсутствия в действиях (бездействии) признаков уголовного преступления
*** при наличии признаков преступлений и уголовных проступков, передача материалов в органы уголовного преследования, для принятия процессуального решения.
Примечание: Классификатор нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля не ограничивает виды нарушений, в ходе контроля могут быть выявлены иные нарушения, не установленные настоящим классификатором.