2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 (өте құпия), 71-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
63-ҚОСЫМША
Ескерту. 63-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Сыртқы саяси қызметтi қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8500548 мың теңге (сегiз миллиард бес жүз миллион бес жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегi "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы "Ақпараттандыру туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шiлдедегі "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 16 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" N 173  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекiту туралы" N 217  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" атты Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 574  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiмiн бекiту туралы" N 1282  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" N 1284  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекiту туралы" N 1287  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 19 наурыздағы "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн!" Қазақстан халқына  Жолдауы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 31 мамырдағы "Шетелдердегi Қазақстан Республикасы қызметкерлерiнiң еңбек жағдайлары туралы ереженi бекiту туралы" N 577  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 21 қарашадағы "Yкiметтiк және дипломатиялық хат-хабарларды жеткiзу туралы" N 1581 қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 19 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шетелдегi мекемелерiнiң жылжымайтын мүлiктi сатып алуының және жалдауының, үй-жайлар мен ғимараттардың күрделi құрылысын салу және жөндеу туралы" N 1144  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 мамырдағы "Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдiгiндегi Елшiлiгiн орналастыру үшiн Қазақстан Республикасының меншiгiне Брюссельде ғимарат сатып алу туралы" N 893  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 9 қазандағы "Қазақстан Республикасының меншiгiне Вашингтонда (Колумбия округi, АҚШ) жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу туралы" N 1431a қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қаңтардағы "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудiң жекелеген мәселелерi" N 136  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 ақпандағы "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге көлiктiк қызмет көрсетуге арналған арнайы автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" N 288  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 9 тамыздағы N 1222-73 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 тамыздағы "Бюджеттiк бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға арналған қаражат есебiнен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгiлеу ережесiн бекiту туралы" N 1127  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" N 41  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 16 маусымдағы N 906-55 с қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi мен өкiлдiк шығындардың нормаларын бекiту туралы" N 281  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 9 сәуiрдегi "Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру жөнiндегi іс-шаралардың 2003-2004 жылдарға арналған жоспары туралы" N 344  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi N 410 және 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 152  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 сәуiрдегi "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" N 495  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 19 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" N 867  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 7 қазандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" N 1040  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 20 қазандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" N 1080  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң мәселелерi" N 1118  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 3 қарашадағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтырулар және өзгерiстер енгiзу туралы" N 1140  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство иностранных дел Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложениям 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 (совершенно секретно), 71.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 63
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение внешнеполитической деятельности"
на 2005 год
1. Стоимость: 8500548 тысяч тенге (восемь миллиардов пятьсот миллионов пятьсот сорок восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан", Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств", Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана", Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям", Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве", Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации!", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 мая 1994 года N 577 "Об утверждении Правил об условиях труда работников Республики Казахстан за границей", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1995 года N 1581 "О доставке правительственной и дипломатической корреспонденции", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве и ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 893 "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в Брюсселе для размещения Посольства Республики Казахстан в Королевстве Бельгия", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1997 года N 1431 а "О приобретении в собственность Республики Казахстан объектов недвижимости в Вашингтоне (округ Колумбия) США", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных автомобилей для транспортного обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1222-73с, постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования бюджетной программы (подпрограммы)", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2002 года N 906-55с, постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2003 года N 344 "О плане мероприятий на 2003-2004 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2004 года N 152 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 и от 20 марта 2003 года N 281", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2004 года N 495 "Об утверждении лимитов штатной численности", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 867 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года N 1040 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 1080 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2004 года N 1140 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы сыртқы саясаты ведомствосының және Қазақстан Республикасының шетелдегi мекемелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету, министрлiк қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының сыртқы саясат бағытын дамыту, сыртқы экономикалық саясатты жүзеге асыруға қолдау көрсету жөнiндегi жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Сыртқы iстер министрлiгiн және Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелерiн ағымдағы ұстау; министрлiк қызметкерлерiнiң бiлiктiлiктерiн арттыру; министрлiктi және шетелдердегi мекемелердi сапалы, жедел түрдегi және қорғалған ақпаратты (оның iшiнде дипломатиялық хат-хабарларды) алмасу үшiн байланыстың телекоммуникациялық түрлерiмен қамтамасыз ету; халықаралық сахнада Қазақстан Республикасының оң сипаттағы беделiн арттыру үшiн жағдайлар жасайтын шаралар кешенiн жүзеге асыру; қазiргi заманғы халықаралық стандарттарға сай келетiн қорғалу деңгейi жоғары визалық жапсырмаларды әзiрлеу; Мемлекеттiк протоколдың орындалуына және жедел жұмыс iстеуiне жағдайлар жасау; Қазақстан Республикасының шетелдегi мекемелерiне үкiметтiк және дипломатиялық хат-хабарлардың жедел түрде жеткiзiлуi мен қайтарылуын және олардың кепiлдi түрде сақталуын қамтамасыз ету; материалдық-техникалық қамтамасыз ету, автокөлiкпен, есептегіш және ұйымдастыру техникасымен, қазiргi заманғы бағдарламалық өнiмдермен, бiрiңғай ақпараттық-қаржылық жүйемен қамтамасыз ету; СIМ жүйесiн ақпараттандыру; шетелдегi дипломатиялық қызмет персоналын және олардың отбасы мүшелерiн тұрғын және қызметтiк үй-жайлармен, медициналық қызметпен қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының меншiгiне жататын шетелдегi жылжымайтын мүлiк объектiлерiн ұстау, қызмет көрсету және ағымдық жөндеуден өткiзу, ұзақ мерзiмдiк жалға алу және АҚШ-та, Англияда, Бельгияда Қазақстан Республикасының меншiгiне жылжымайтын мүлiктi сатып алу бойынша өткен жылдың мiндеттемелерiн тепе-теңдiк негiзде орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности внешнеполитического ведомства Республики Казахстан и загранучреждений Республики Казахстан, повышение квалификации персонала министерства.
5. Задачи бюджетной программы: текущее содержание Министерства иностранных дел и загранучреждений Республики Казахстан для достижения максимально эффективного выполнения возложенных задач по реализации внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики; повышение квалификации персонала министерства; обеспечение Министерства и загранучреждений телекоммуникационными видами связи для качественного, оперативного и защищенного обмена информацией (в том числе дипломатической корреспонденцией); осуществление комплекса мер, создающих условия для поддержания положительного имиджа Республики Казахстан на международной арене; изготовление визовых наклеек с высокой степенью защиты, соответствующей современным международным стандартам; создание условий для исполнения и оперативной работы Государственного протокола; обеспечение оперативности и гарантированной сохранности правительственной и дипломатической корреспонденции при доставке в загранучреждения Республики Казахстан и обратно; материально-техническое обеспечение, обеспечение автотранспортом, вычислительной и организационной техникой, современными программными продуктами, единой информационно-финансовой системой; сопровождение информационной системы МИД; обеспечение персонала дипломатической службы и членов их семей за границей жилыми и служебными помещениями, медицинским обслуживанием; содержание, обслуживание, текущий ремонт объектов недвижимости, находящихся в собственности Республики Казахстан и в долгосрочной аренде за границей, и на паритетной основе, а также выполнение обязательств прошлых лет по приобретению недвижимости в собственность Республики Казахстан в США, Англии, Бельгии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Сыртқы
саяси
қызметтi
қамтамасыз
ету
2       001   Орталық      Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
органның     касының дипломатия-  iшiн- Республикасы-
аппараты     лық қызмет органда-  де    ның Сыртқы
рының қызмет етуiн         істер
қамтамасыз ету,            министрлігі
соның iшiнде:              және шетелдегі
- 321 бiрлiк көлемi-       мекемелерi
не бекiтілген штат
саны лимитiне сәйкес
Қазақстан Республи-
касының Сыртқы iстер
министрлігін ұстау
және қамтамасыз ету;
- Қазақстан Респуб-
ликасы Сыртқы iстер
министрлігінiң
әкiмшілiк ғимаратын
және онымен шектес
аумақты ағымдағы
ұстауға, соның
iшiнде ғимараттарды
сақтандыру шығыста-
рына ақы төлеу;
- бекiтілген тиiстi
нормативке сәйкес 10
бiрлiк ұстау және 4
бiрлiк автокөлiктi
жалдау;
- консулдық қызмет-
тің орындалуын
қамтамасыз ету;
- телекоммуникация-
лық байланыс түрле-
рiнiң үздiксiз
жұмысын, байланыс
құралдарының техни-
калық және бағдар-
ламалық жаңартылуын
қамтамасыз ету;
- Қазақстан Респуб-
ликасының Заңнама-
сында көзделген баж
және басқа да
міндетті төлемдер
мен алымдарды төлеу-
дi ескере отырып,
Қазақстан Республи-
касының СIМ-н және
шетелдегi мекемеле-
рiн визалық жапсыр-
малар бланкілерімен
қамтамасыз eту;
- ел ішiнде және
одан тыс жерлерде
Қазақстан Республи-
касының оң сипатта-
ғы беделiн қалыптас-
тыруға бағытталған
ақпараттық-насихат-
тық қызмет бойынша
iс-шаралар жүргiзу,
соның iшiнде имидж-
дiк өнiмдердi шыға-
ру, басылымдық бұқа-
ралық ақпарат құрал-
дарында ақпараттық-
түсiндiру мақалала-
рын жариялау;
- үкiметтік және
дипломатиялық хат-
хабарлардың, оның
iшiнде дипломатия-
лық және үкiметтiк
жүктердiң жеткiзiлу-
iн қамтамасыз ету;
- Қазақстан Респуб-
ликасының Мемлекет-
тік протоколын
орындау және қамта-
масыз ету;
- жабдықтарды шығыс
материалдарымен
және қосалқы бөлшек-
термен қамтамасыз
ету;
- құны 40 есе төмен-
гi есептік көрсет-
кiштен аспайтын
жұмыстар және қыз-
меттер, сондай-ақ
тауарлар сатып алу.
3       007   Мемлекеттiк  Бекiтілген білiкті-  жыл   Қазақстан
қызметшiлер- лiгiн арттыру        iшiн- Республикасы-
дiң білiктi- жоспарына сәйкес     де    ның Сыртқы
лігін        Министрлiк қызмет-         iстер
арттыру      керлерiнiң білiкті-        министрлiгi
лігін арттыру жөнiн-
дегi қызмет көрсе-
тулердi сатып алу,
соның iшiнде тілдер-
дi үйрету. Білiктi-
лігін арттыру курсы-
нан өтетiн қызмет-
керлердiң жылдық
орташа саны - 100
бiрлiк.
4       009   Мемлекеттік  Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
органдарды   касы Сыртқы iстер    iшiн- Республикасы-
материал-    министрлiгiнiң және  де    ның Сыртқы
дық-техни-   шетелдегi мекемеле-        iстер
калық жарақ- рін материалдық-тех-       министрлiгi
тандыру      никалық қамтамасыз         және шетелдегi
ету.                       мекемелерi
Келесi активтердi
сатып алу:
- Министрлiк ғимара-
тының конференц-жүйе
залына 6 комплект
қондырғылар орнату,
құрастыру;
- видеобақылау жүйе-
сi - 1 бiрлiк;
- цифрлық фотоаппа-
раттар - 2 бiрлiк;
- металл iздегіштер
- 2 бiрлiк;
- ауыстырмалы радио-
станция - 6 бiрлiкке
дейiн;
- жұмсақ жиһаздар
жиынтығы - 2 бiрлiк;
- автокөлiк - 64
бiрлiк;
- үй жиhаздары - 58
бiрлiкке дейiн;
- кеңсе жиhаздары -
50 бiрлiкке дейiн;
- ұйымдастыру тех-
никасы - 34 бiрлiкке
дейiн;
- жабдықтар - 30
бiрлiкке дейiн;
- спутниктiк жабдық-
тар - 9 бiрлiкке
дейiн;
- күзет жабдықтары
- 6 бiрлiкке дейін;
- тұрмыстық техника-
лар - 147 бiрлiкке
дейiн;
- кілемдер - 22
бiрлiкке дейiн.
Америка Құрама Штат-
тарында (Вашингтон
қаласы), Ұлыбритания
және Солтүстiк
Ирландия Құрама
Корольдiгiнде (Лондон
қаласы) және Бельгия
Корольдiгiнде
(Брюссель қаласы)
Қазақстан Республи-
касының меншігіне
жылжымайтын мүлiк
объектiлерiн сатып
алу үшiн алынған
несиелердi өтеу
бойынша Қазақстан
Республикасының
мiндеттемелерiн
орындауды қамтама-
сыз ету.

1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    001        Обеспечение
внешнеполи-
тической
деятельности
2          001  Аппарат      Обеспечение деятельности в те-  Министерство
центрального органов дипломатической  чение  иностранных
органа       службы Республики Казах- года   дел и
стан, в том числе:              загранучреж-
- содержание и обеспече-        дения
ние Министерства иност-         Республики
ранных дел Республики           Казахстан
Казахстан в соответствии
с утвержденным лимитом
штатной численности в
количестве 321 единиц;
- оплата расходов, свя-
занных с текущим содер-
жанием административного
здания Министерства
иностранных дел Респуб-
лики Казахстан, в том
числе расходы по страхо-
ванию здания и прилегаю-
щей к зданию территории;
- содержание 10 единиц
согласно утвержденному
нормативу положенности и
аренда 4 единиц автотран-
спорта;
- обеспечение выполнения
консульских действий;
- обеспечение бесперебой-
ной работы телекоммуника-
ционных видов связи, об-
новление технических,
программных средств свя-
зи;
- обеспечение Министерст-
ва иностранных дел и
загранучреждений Респуб-
лики Казахстан бланками
визовых наклеек с учетом
оплаты налогов, пошлин и
других обязательных пла-
тежей и сборов, предус-
мотренных законодатель-
ством Республики Казах-
стан;
- проведение мероприятий,
в том числе выпуск имид-
жевой продукции по инфор-
мационно-пропагандистской
деятельности, направлен-
ной на продвижение поло-
жительного имиджа Респуб-
лики Казахстан как внутри
страны, так и за рубежом,
публикация информационно-
разъяснительных материа-
лов в печатных средствах
массовой информации;
- обеспечение доставки
правительственной и дип-
ломатической корреспон-
денции, в том числе дип-
ломатических и правитель-
ственных грузов;
- обеспечение и исполнение
Государственного прото-
кола Республики Казах-
стан;
- обеспечение расходными
материалами и запасными
частями к оборудованию;
- приобретение работ,
услуг, а также товаров,
стоимость которых не пре-
вышает 40-кратный мини-
мальный расчетный пока-
затель.
3          007  Повышение    Приобретение услуг по    в те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  иностранных
государст-   персонала министерства,  года   дел
венных       согласно утвержденному          Республики
служащих     плану повышения квалифи-        Казахстан
кации, в том числе обу-
чение языкам.
Среднегодовое количество
сотрудников, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 100 единиц.
4          009  Материально- Материально-техническое  в те-  Министерство
техническое  обеспечение Министерства чение  иностранных
оснащение    иностранных дел и заг-   года   дел и
государст-   ранучреждений Республики        загранучреж-
венных       Казахстан.                      дения
органов      Приобретение следующих          Республики
активов:                        Казахстан
- установка, монтаж и
наладка 6 комплектов
конференц-системы в за-
лах здания министерства;
- система видеонаблюде-
ния - 1 комплект;
- цифровые фотоаппараты
- 2 единицы;
- металлоискатели - 2
единицы;
- переносные радиостан-
ции - до 6 единиц;
- комплект мягкой мебели
- 2 единицы;
- автотранспорт - 64
единицы;
- жилая мебель в комп-
лекте - до 58 комплек-
тов;
- офисная мебель в комп-
лекте - до 50 комплектов;
- организационная техни-
ка - до 34 единиц;
- оборудование - до 30
единиц;
- спутниковое оборудова-
ние - до 9 единиц;
- охранное оборудование
- до 6 единиц;
- бытовая техника - до
147 единиц;
- ковры - до 22 единиц.
Обеспечение выполнения
обязательств Республики
Казахстан по погашению
кредитов, полученных на
приобретение объектов
недвижимости в собствен-
ность Республики Казах-
стан в: Соединенных Шта-
тах Америки (г. Вашинг-
тон); Соединенном Коро-
левстве Великобритании и
Северной Ирландии (г.
Лондон); Королевстве
Бельгия (г. Брюссель).

5       017   Ақпараттық   Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
жүйелердiң   касының Сыртқы       iшiн- Республикасы-
жұмыс iстеу- iстер министрлігі    де    ның Сыртқы
iн қамтама-  және шетелдердегі          iстер
сыз ету және мекемелерiн                министрлiгi
мемлекеттiк  ақпараттық-техни-          және шетелдегi
органдарды   калық қамтамасыз           мекемелерi
ақпараттық-  ету, соның iшiнде:
техникалық   - есептегiш техни-
қамтамасыз   касын сатып алу:
ету          - компьютерлiк
техника (133 бiрлiк
- жүйелiк блоктар,
133 бiрлiк монитор-
лар, 57 бiрлiк iркі-
лiссiз қамтамасыз
ету көзi, 10 бiрлiк
сканерлер, 82 бiр-
лiк принтерлер);
- желiлiк қондырғы-
ларды сатып алу:
2 бiрлiк модем;
- 1 бiрлiк желiлiк
трафиктi бақылау
қондырғылары;
- желiаралық қорғау
экранын (upgrade)
жаңғырту;
- "Шетелдiк iссапар-
лар", "Өкiлдiк
шығындар", "1 С:
Кәсiпорын", ИС
"Консул" бағдарлама-
лық өнiмдерiн
жөнелту;
- есептегіш техника-
ларына техникалық
қызмет көрсету: 283
бiрлiк компьютерлiк
жабдықтау комплек-
тiсi, 186 бiрлiк
принтерлер, 12 бiр-
лiк сканерлер, 8
бiрлiк серверлер,
83 бiрлiк iркілiссiз
қамтамасыз ету көзi,
56 бiрлiк желілiк
және телекоммуника-
циялық жабдықтар;
- есептегiш техника
құралдарына қызмет
көрсету жүйесi;
- Интернет желiсiне
шығу қызметi және
электрондық пошта
қызметіне төлем;
- компьютер жабдық-
тарына арналған
шығыс материалдарын,
жиынтықтаушы және
қосалқы бөлшектен
сатып алу.
6       100   Органдардың  Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
басқа елдер- касының шетелдерде-  iшiн- Республикасы-
дегi аппа-   гi мекемелерiн       де    ның Сыртқы
раттары      қамтамасыз ету,            iстер
(елшілiктер, соның iшiнде:              министрлiгі
өкілдiктер,  - шетелдердегi             және шетелдегi
дипломатия-  мекемелердi бекiтіл-       мекемелерi
лық миссия-  ген штат санының
лар)         лимитiне сәйкес 558
бiрлiк көлемiнде
ұстау және қамтама-
сыз ету;
- шетелдегі мекеме-
лер үшін автокөлік-
ті ұстау және тех-
никалық қызмет
көрсету, оның iшiнде
жалдау шетелдегi
мекемелер үшін 310
бiрлiкке дейін;
- дипломатиялық
персоналына және
олардың отбасы мүше-
лерiне Қазақстан
Республикасының
заңнамасында көздел-
гендей әлеуметтік
қамсыздандыру және
медициналық қызмет
көрсету;
- Қазақстан Респуб-
ликасы Конституция-
сының 10 жылдығын
мерекелеу жөнiндегі
iс-шараларды өткiзу.
- Мемлекет басшысының
Қазақстан халқына
Жолдауының ережелерiн
түсiндiру және наси-
хаттау жөніндегi iс-
шаралар өткiзу, оның
iшiнде тиiсті тақырып-
тық PR-материалдарын
шетелдiк iрi бұқаралық
ақпарат құралдарында
жариялау;
- АҚШ-та Қазақстан
Тәуелсiздiгiнiң мону-
ментiн тұрғызу.
___________________________________________________________________

5          017  Обеспечение  Информационно-техничес-  в те-  Министерство
функциониро- кое обеспечение Минис-   чение  иностранных
вания ин-    терства иностранных дел  года   дел и загран-
формационных и загранучреждений Рес-         учреждения
систем и ин- публики Казахстан, в том        Республики
формационно- числе:                          Казахстан
техническое  - приобретение вычисли-
обеспечение  тельной техники:
государст-   - компьютерная техника в
венных ор-   комплекте (системные
ганов        блоки - 133 единицы,
мониторы - 133 единицы,
источники бесперебойного
питания - 57 единиц,
сканеры - 10 единиц,
принтеры - 82 единицы);
- приобретение активного
сетевого оборудования:
модем - 2 единицы;
- устройство контроля
сетевого трафика - 1
единица;
- модернизация (upgrade)
межсетевого защитного
экрана;
- сопровождение програм-
мных продуктов ("Загран-
командировки", "Предста-
вительские расходы", "1С:
Предприятие" и ИС "Кон-
сул");
- техническое обслуживание
вычислительной техники:
комплектов компьютерного
оборудования - 283 еди-
ницы, принтеров - 186
единиц, сканеров - 12
единиц, серверов - 8 еди-
ниц, источников беспере-
бойного питания - 83 еди-
ницы, сетевого и теле-
коммуникационного обору-
дования - 56 единиц;
- системное обслуживание
средств вычислительной
техники;
- услуги доступа к сети
Интернет и оплата услуг
электронной почты;
приобретение расходных
материалов, комплектую-
щих и запасных частей.
6          100  Аппараты ор- Обеспечение загранучреж- в те-  Министерство
ганов в дру- дений Республики Казах-  чение  иностранных
гих странах  стан, в том числе:       года   дел и загран-
(посольства, - содержание и обеспече-        учреждения
представи-   ние загранучреждений в          Республики
тельства,    соответствии с утверж-          Казахстан
дипломати-   денным лимитом штатной
ческие       численности в количест-
миссии)      ве 558 единицы;
- техническое обслужи-
вание и содержание, в
том числе аренда авто-
транспорта для загран-
учреждений в количестве
- до 310 единиц;
- социальное и медицин-
ское обеспечение персо-
нала дипломатической
службы и членов их се-
мей, предусмотренное
законодательством
Республики Казахстан;
- проведение мероприятий
по празднованию 10-летия
Конституции Республики
Казахстан;
- проведение мероприятий
по разъяснению и пропаганде
положений Послания Главы
государства народу Казах-
стана, в том числе
публикация соответствующих
тематических PR-материалов
в крупнейших зарубежных
средствах массовой
информации;
- установка монумента
Независимости Казахстана
в США.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне және шетелдiк мекемелерiне жүктелген функцияларды сапалы түрде және уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
64-ҚОСЫМША
Ескерту. 64-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Халықаралық ұйымдарға және басқа да
халықаралық органдарға қатысу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1553926 мың теңге (бір миллиард бес жүз елу үш миллион тоғыз жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 13 маусымдағы "Халықаралық еңбек ұйымының (ХЕҰ) "Еңбек қауiпсiздiгi мен гигиенасы және өндiрiстiк орта туралы" 1981 жылғы N 155 Конвенциясын бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 26 маусымдағы "Еңбекшiлердiң жұмыс орындарындағы ауаның ластануы, шу мен тербеліс салдарынан болатын кәсiби қауiптерден қорғау туралы" Халықаралық еңбек ұйымының (ХЕҰ) 1977 жылғы N 148 Конвенциясын бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 қазандағы "Экономикалық Ынтымақтастық Ұйымының транзиттiк сауда туралы 1995 жылғы 15 наурызда Исламабадта қол қойылған Келiсiмiн бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 шiлдедегі "БҰҰ шөлге айналумен күресу конвенциясын бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 30 қазандағы "Қазақстан Республикасының озон қабатын қорғау туралы Вена конвенциясына қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 қазандағы "Қазақстан Республикасының Халықаралық азаматтық қорғаныс ұйымы Жарғысына қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы "Бiлiм, ғылым және мәдениетке қатысты материалдарды әкелу туралы келiсiмдi және оған хаттаманы бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы "Экономикалық Ынтымақтастық Ұйымының (ЭЫҰ), мүше елдер өкілдiктерiнiң және халықаралық қызметкерлердiң заңдық мәртебесi туралы келiсiмдi бекiту туралы" Заңы, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 6 сәуiрдегі "Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 24 маусымдағы "Химиялық қаруды жасауға, өндiруге, жинақтауға және қолдануға тыйым салу және оны жою туралы конвенцияны бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен БҰҰ Балалар қоры арасындағы ынтымақтастық туралы Негiзгi келiсiмдi бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 желтоқсандағы "Ядролық сынақтарға толықтай тыйым салу туралы шартын бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы "Дүниежүзілік пошта одағының Жарғысына Бесiншi қосымша хаттаманы бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 4 мамырдағы "БҰҰ-ның климаттың өзгеруi туралы негiздемелiк конвенциясын бекiту туралы" N 2260  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы "Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiк арасындағы Ядролық қаруды таратпау туралы шартқа байланысты кепiлдiк қолдану туралы" N 2344  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 18 қазандағы "Энергетикалық Хартияға шартты және Энергетикалық тиiмдiлiк пен экологиялық iлеспе аспектiлер мәселелерi жөнiндегi энергетикалық хартияға хаттаманы бекiту туралы" N 2537  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 15 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Көшi-қон жөнiндегi Халықаралық ұйымына мүшелiгi туралы" N 973  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияны бекiту туралы" N 1500-XII қаулысы, Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Еуропадағы әдеттегi қарулы күштер туралы шартты бекiту туралы" N 1500-XII қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 13 сәуiрдегi "Дүниежүзiлiк Метеорологиялық ұйымы конвенциясына қосылу туралы" N 296  қаулысы , Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң 1993 жылғы 25 маусымдағы "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Парламентаралық Одағына кiру туралы" N 538 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Халықаралық қылмыстық полиция ұйымына (ИНТЕРПОЛ) кiруiне байланысты iс-шаралар туралы" N 629  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 4 наурыздағы "Қазақстан Республикасының Халықаралық теңiз ұйымы аясында қабылданған халықаралық конвенцияларға және ХТҰ туралы конвенцияға қосылуы туралы" N 244  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 25 наурыздағы "Халықаралық эпизоотикалық бюроға кiру туралы" N 26-15/2164 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 сәуiрдегi "Заңшығарушылық метрология жөнiндегі Халықаралық ұйымға кiру туралы" N 26-22/4748 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 сәуiрдегi "Стандарттау жөнiндегi халықаралық ұйымға кiру туралы" N 26-22/4748 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 13 мамырдағы "Қазақстан Республикасының халықаралық азаматтық авиациясы ұйымы аясында қабылданған халықаралық конвенцияға қосылу туралы" N 506  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 тамыздағы "Қазақстан Республикасының көздейтiн мiндеттемелерiн орындауды ұйымдастырудың биологиялық әралуандығы туралы конвенцияны мақұлдаған" N 918  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінiң 1995 жылғы 24 мамырдағы "ТЮРКСОЙ-дың құрылымы және жұмыс iстеу принциптерi туралы Шартты бекiту туралы" N 737  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 7 қыркүйектегi "Орталық-Азиялық Зерттеулер Халықаралық институтына кiру туралы" N 13253 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 7 шiлдедегi "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Түркiтiлдес Мемлекеттер Басшыларының Ташкент Декларациясын, ЮНЕСКО және Дүниежүзiлiк Туристiк ұйымының Қазақстан Республикасындағы Ұлы Жiбек жолындағы туризмнiң инфрақұрылымын дамыту жөнiндегi жобасын iске асыру шаралары туралы" Жарғысын iске асыру туралы" N 1067  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 тамыздағы "Ғылым және мәдениет жөнiндегi Ислам ұйымына кiру туралы" N 1210  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Үкiметi мен БҰҰ-ның бiлiм, ғылым және мәдениет мәселелерi жөнiндегi ұйымы (ЮНЕСКО) арасында көне Отырар қаласын сақтау, консервациялау жобасы бойынша келiсімдi жасасу туралы" N 1103  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық жанындағы Тұрақты өкiлi мен оның аппаратын қаржыландыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелерi" N 1418  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 желтоқсандағы "Б.С. Сарсеков туралы" N 1302 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 маусымдағы "Е.Х. Қазыханов туралы" N 608  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2004 жылғы 12 тамыздағы "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Экономикалық кеңесi" жанындағы Экономикалық мәселелер жөнiндегi комиссиядағы Қазақстан Республикасы Өкiлеттi өкiлiнiң қызметiн қаржыландыру туралы" N 844  қаулысы , Үкімет Басшылары Кеңесiнiң 1991 жылғы 30 желтоқсандағы "Көлiк саласындағы өзара қатынастарының принциптерi мен шарттары туралы" келiсiмi, 1992 жылғы 8 ақпандағы Гидрометеорология саласындағы өзара iс-қимыл туралы келiсiм, ТМД Мемлекет Басшылары Кеңесiнiң 1992 жылғы 6 шiлдедегi "ТМД экономикалық соты туралы ереже" келiсiмi, Қазақстан Республикасының Yкiметi мен БҰҰ арасындағы 1992 жылғы 19 тамыздағы "Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк Денсаулық сақтау Ұйымына мүшелігі туралы" ынтымақтастық туралы келiсiм, ТМД Мемлекет Басшылары Кеңесiнiң 1993 жылғы 2 наурыздағы "Мұнай және газ жөнiндегi Мемлекетаралық Кеңесiн құру туралы" келiсiмi, Мемлекет Басшылары Кеңесiнiң 1994 жылғы 9 қыркүйектегi "Химия және мұнайхимия саласындағы ынтымақтастық туралы" келiсiмi, БҰҰ Даму бағдарламасы мен Қазақстан Республикасының Үкiметi арасындағы 1996 жылғы 24 қыркүйектегi келiсiм, 2001 жылғы 15 наурыздағы Орталық/Шығыс Еуропа және Еуразия энергетикасын реттеу органдарының Аймақтық Қауымдастығымен энергетика саласындағы өзара iс-қимыл туралы келiсiм, 2003 жылғы 29 мамырдағы Шанхай Ынтымақтастық Ұйымының бюджетiн қалыптастыру мен орындау тәртiбi туралы келiсiм, 2001 жылғы 31 мамырдағы ТМД Үкiмет Басшылары Кеңесiнiң "Соғыс ардагерлерiне, жергiлiктi қақтығыстар мен терроризм құрбандарын реабилитациялаудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекетаралық кешендi бағдарламасы туралы" шешiмi, Табиғи апаттарды азайту жөнiндегi Азиялық орталыққа кiру туралы шешiм (ASDR), ЭЫҰ-ға мүше елдердiң Тегерандағы "Экономикалық ынтымақтастық ұйымы палатасына кiру туралы" шешiмi, Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының 1991 жылғы 21 желтоқсандағы "Бiрiккен Ұлттар Ұйымына мүшелiк туралы" шешiмi, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 1 қазандағы "Дүниежүзiлiк Туристiк Ұйымға кiру туралы" шешiмi, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 мамырдағы "Еуропалық Экономикалық Комиссияға кiру туралы" N 6234 шешiмi, Ислам Конференциясы Ұйымының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы шешiмi, Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымының жыл сайынғы сессиясының 1996 жылғы 26 қаңтардағы "Қазақстан Республикасына бақылаушы мәртебесiн беру туралы" шешiмi, ТМД Үкiмет Басшылары Кеңесiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi "Үкіметаралық статистикалық комитетi туралы ереже туралы" шешiмi, Халықаралық техникалық комитеттiң жыл сайынғы сессиясының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Өрттердiң алдын алу және сөндiру жөнiндегi" шешiмi, ИКҰ-ға мүше елдердiң жыл сайынғы сессиясының 1997 жылғы 12 наурыздағы "ИКҰ жанындағы Статистика, экономика және әлеуметтiк зерттеулер мен даярлау жөнiндегі орталыққа кiру туралы" шешiмi, ИКҰ-ға мүше елдердiң жыл сайынғы сессиясының 1997 жылғы 12 наурыздағы "ИКҰ жанындағы Ислам тарихын, өнерi мен мәдениетiн зерттеу жөнiндегi орталыққа кiру туралы" шешiмi, Орталық Азия мемлекеттерi басшыларының 1997 жылғы 28 ақпандағы "Халықаралық Аралды құтқару қорының қаражатын қалыптастыру туралы" шешiмi, Халықаралық көрмелер бюросы Атқару комитетiнiң 1998 жылғы 17 сәуiрдегi шешiмi, Мәдени меншiктi зерттеу, сақтау және қалпына келтiру жөнiндегi Халықаралық институттың жыл сайынғы жиналысының 1998 жылғы 5 тамыздағы шешiмi (ICCROM), Ислам Конференциясы Ұйымына мүше елдер Бас Конференциясының 1999 жылғы 17 маусымдағы "ИКҰ-ға мүше елдердiң Парламенттiк Одағына кiру туралы" шешiмi, ТМД Мемлекеттерi Басшылары Кеңесiнiң 2000 жылғы 25 қаңтардағы "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң Бас прокурорларының Үйлестiру Кеңесi туралы" шешiмi, ТМД Үкiметтерi Басшылары Кеңесiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы "2001-2005 жылдарға арналған ТМД мемлекеттерiнiң мемлекетаралық радионавигациялық бағдарламасын құру туралы" шешiмi, ТМД Үкiметтерi Басшылары Кеңесiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң көлiктiк үйлестiрушi кеңесiн құру туралы" шешiмi, ТМД Үкiметтерi Басшылары Кеңесiнiң 2002 жылғы 30 мамырдағы "ТМД органдары жанындағы ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң тұрақты өкiлеттi өкiлдерiнiң болу және қызмет ету шығыстарын қаржыландыру тәртiбi туралы" шешiмi, Мемлекетаралық Кеңестiң 2003 жылғы 28 қазандағы "2004 жылғы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың бюджетi туралы" N 141 шешiмi, 2004 жылғы 23 наурыздағы "Шанхай қауымдастық ұйымының 2005 жылға арналған бюджетi туралы" N 7 шешiмi, Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк зияткерлiк меншiк ұйымына кiру жөнiндегi декларациясы, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 5 ақпандағы "Өнеркәсiптiк меншiк саласындағы халықаралық шарттар туралы" декларациясы, 1991 жылғы 21 желтоқсандағы "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығын құру туралы" Алматы Декларациясы, 2001 жылғы 15 маусымдағы "Шанхай ынтымақтастық ұйымын құру туралы" декларация, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ-ның балаларға жәрдем беру қоры туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ тұрғын халықтар қоры туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ-ның Азық-түлiк және ауыл шаруашылық ұйымдары туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан Республикасының БҰҰ мүшелiгiн растау туралы" қарары, 1994 жылғы 26 сәуiрдегi Табиғат және мәдени мұраларды қорғау жөнiндегi конвенцияға қол қою, Табиғи апаттарды азайту жөнiндегi Азиялық орталықтың (ADRS) Бас конференциясының 1999 жылғы 14 ақпандағы Қазақстан Республикасының мүшелiгiн растайтын қарары, Парламентаралық Ассамблея Кеңесiнiң 2002 жылғы 6 желтоқсандағы "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң Парламентаралық Ассамблеясының қызметiн қаржыландыру туралы" N 43 қаулысы, ЮНЕСКО-ның 1992 жылғы 22 мамырдағы Қазақстан Республикасының мүшелiгiн растайтын нотасы.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство иностранных дел и загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 64
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
002 "Участие в международных организациях и
других международных органах"
на 2005 год
1. Стоимость: 1553926 тысяч тенге (один миллиард пятьсот пятьдесят три миллиона девятьсот двадцать шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 13 июня 1996 года "О ратификации Конвенции Международной организации труда (МОТ) N 155 1981 года "О безопасности и гигиене труда и производственной среде", Закон Республики Казахстан от 26 июня 1996 года "О ратификации Конвенции Международной организации труда (МОТ) N 148 1997 года "О защите трудящихся от профессионального риска, вызываемого загрязнением воздуха, шумом и вибрацией на рабочих местах", Закон Республики Казахстан от 18 октября 1996 года "О ратификации Соглашения о транзитной торговле Организации Экономического Сотрудничества, подписанного в Исламабаде 15 марта 1995 года", Закон Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О ратификации Конвенции Организации Объединенных Наций по борьбе с опустыниванием", Закон Республики Казахстан от 30 октября 1997 года "О присоединении Республики Казахстан к Венской конвенции об охране озонового слоя", Закон Республики Казахстан от 31 октября 1997 года "О присоединении Республики Казахстан к Уставу Международной организации гражданской обороны", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года "О ратификации Соглашения о ввозе материалов, относящихся к образованию, науке и культуре и Протокола к нему", Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О ратификации Соглашения о юридическом статусе Организации Экономического Сотрудничества (ЭКО), представителей стран-членов и международного персонала", Закон Республики Казахстан от 6 апреля 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной  торговле видами дикой фауны и флоры, находящихся под угрозой исчезновения", Закон   Республики Казахстан от 24 июня 1999 года "О ратификации Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении", Закон   Республики Казахстан от 10 апреля 2001 года "О ратификации Основного соглашения о сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Детским фондом Организации Объединенных Наций", Закон Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года "О ратификации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний", Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "О ратификации Пятого дополнительного протокола к Уставу Всемирного почтового союза", Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 1995 года N 2260 "О ратификации рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата", Указ Президента Республики Казахстан от 19 июня 1995 года N 2344 "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Международным агентством по атомной энергии о применении гарантии в связи с Договором о нераспространении ядерного оружия", Указ Президента Республики Казахстан от 18 октября 1995 года N 2537 "О ратификации Договора к Энергетической Хартии и Протокола к Энергетической Хартии по вопросам энергетической эффективности и сопутствующим экологическим аспектам", Указ Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2002 года N 973 "О членстве Республики Казахстан в Международной Организации по миграции", постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 1503-XII "О ратификации Конвенции о международной гражданской авиации", постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 1500-XII "О ратификации Договора об обычных вооруженных силах в Европе", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к Конвенции Всемирной Метеорологической Организации", постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 25 июня 1993 года N 538 "О вступлении в Межпарламентский Союз Содружества Независимых Государств", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 года N 629 "О мероприятиях в связи с вступлением Республики Казахстан в Международную организацию уголовной полиции (Интерпол)", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 марта 1994 года N 244 "О присоединении Республики Казахстан к Международным конвенциям, принятым под эгидой Международной морской организации (ИМО) и к Конвенции об ИМО", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 марта 1994 года N 26-15/2164 "О вступлении в Международное эпизоотическое бюро (МЭБ)", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1994 года N 26-22/4748 "О вступлении в Международную Организацию по законодательной метрологии", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1994 года N 26-22/4748 "О вступлении в международную организацию по стандартизации", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 мая 1994 года N 506 "О присоединении Республики Казахстан к международным конвенциям, принятым под эгидой международной организации гражданской авиации (ИКАО)", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 августа 1994 года N 918 "Об одобрении Республикой Казахстан Конвенции о биологическом разнообразии и организации выполнения предусмотренных ею обязательств", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 мая 1995 года N 737 "Об утверждении Договора о структуре и принципах функционирования ТЮРКСОЯ", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1995 года N 13253 "О вступлении в Международный институт Центрально-Азиатских Исследований", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 1997 года N 1067 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан "О реализации Ташкентской декларации глав тюркоязычных государств, проекта ЮНЕСКО и Всемирной Туристской организации по развитию инфраструктуры туризма на Великом шелковом пути в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1210 "О вступлении в Исламскую Организацию по науке и культуре", постановление   Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2001 года N 1103 "О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) по проекту сохранения и консервации древнего города Отрар", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2001 года N 1418 "Вопросы финансирования и материально-технического обеспечения Постоянного представителя Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе его аппарата", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2002 года N 1302 "О Сарсекове Б.С.", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2004 года N 608 "О Казыханове Е.Х.", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2004 года N 844 "Вопросы финансирования деятельности Полномочного представителя Республики Казахстан в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом совете Содружества Независимых Государств", Соглашение о принципах и условиях взаимоотношений в области транспорта (Минск, 30 декабря 1991 года), Соглашение о взаимодействии в области гидрометеорологии от 8 февраля 1992 года, Соглашение о статусе Экономического Суда Содружества Независимых Государств (Минск, 6 июля 1992 года), Соглашение о сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и ООН от 19 августа 1992 года "О членстве Республики Казахстан во Всемирной Организации Здравоохранения", Соглашение Глав Правительств СНГ от 2 марта 1993 года "Об учреждении Межправительственного Совета по нефти и газу", Соглашение Глав Правительств СНГ от 9 сентября 1994 года "О сотрудничестве в области химии и нефтехимии", Соглашение между Программой развития ООН и Правительством Республики Казахстан от 24 сентября 1996 года, Соглашение с Региональной Ассоциацией органов регулирования энергетики Центрально/Восточной Европы и Евразии (ERRA) о взаимодействии в области энергетики от 15 марта 2001 года, Соглашение о порядке формирования и исполнения бюджета Шанхайской организации сотрудничества от 29 мая 2003 года, Решение Совета Глав Правительств СНГ "О Межгосударственной комплексной программе реабилитации ветеранов воин, участников локальных конфликтов и жертв терроризма на 2001-2005 годы" от 31 мая 2001 года, Решение о вступлении в Азиатский центр по уменьшению стихийных бедствий (ASDR), Решение стран-участников ОЭС в Тегеране "О вступлении в палату организации Экономического сотрудничества", Решение СНГ от 21 декабря 1991 года "О членстве в Организации Объединенных наций", Решение Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 октября 1993 года "О вступлении во Всемирную Туристическую Организацию", Решение Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 мая 1994 года N 6234 "О вступлении в Европейскую Экономическую Комиссию", Решение Организации Исламской Конференции от 12 декабря 1995 года, Решение ежегодной сессии Всемирной Торговой Организации от 26 января 1996 года "О предоставлении Республике Казахстан статуса наблюдателя", Решение Совета Глав Правительств СНГ от 12 апреля 1996 года "О положении о Межгосударственном статистическом комитете СНГ", Решение ежегодной сессии Международного технического комитета по предупреждению и тушению пожаров (МТКПТП) от 24 декабря 1996 года, Решение ежегодной сессии стран-членов ОИК от 12 марта 1997 года "О вступлении в Центр по статистике, экономике и социальных исследований и подготовки при ОИК", Решение ежегодной сессии стран-членов ОИК от 12 марта 1997 года "О вступлении в Центр по изучению исламской истории, искусства и культуры при ОИК", Решение Глав Государств Центральной Азии от 28 февраля 1997 года "О формировании средств Международного Фонда спасения Арала", Решение Исполнительного Комитета Международного бюро выставок (МБВ) от 17 апреля 1998 года, Решение ежегодного собрания Международного института по изучению, сохранению и восстановлению культурной собственности (ICCROM) от 5 августа 1998 года, Решение Генеральной Конференции стран-членов ОИК от 17 июня 1999 года "О вступлении в Парламентский Союз стран-членов ОИК", Решение Совета Глав Государств участников СНГ от 25 января 2000 года "О Координационном Совете Генеральных прокуроров государств-участников СНГ", Решение совета Глав Правительств СНГ от 18 мая 2001 года "О создании координационного транспортного совещания государств-участников СНГ", Решение совета Глав Государств участников СНГ от 16 марта 2001 года "О создании межгосударственной радионавигационной программы государств-участников СНГ на 2001-2005 г.г.", Решение совета Глав Правительств СНГ от 30 мая 2002 года "О порядке финансирования расходов на пребывание и деятельность постоянных полномочных представителей государств-участников СНГ при органах СНГ", Решение Межгосударственного Совета от 28 октября 2003 года N 141 "О бюджете Евразийского экономического сообщества на 2004 год", Решение от 23 марта 2004 года N 7 "О бюджете Шанхайской организации сотрудничества на 2005 год", Декларация Республики Казахстан по вступлению во Всемирную организацию интеллектуальной собственности, Декларация Республики Казахстан от 5 февраля 1993 года "О Международных договорах в области промышленной собственности", Соглашение о создании Содружества Независимых Государств" от 21 декабря 1991 года, Декларация о создании "Шанхайской организации сотрудничества" от 15 июня 2001 года, Уведомление Секретариата Парламентской Ассамблеи ОБСЕ от 12 января 1992 года, Уведомление Генерального Секретаря Организации Объединенных Наций от 1 января 1997 года "Организация Объединенных Наций по Промышленному развитию", Официальное уведомление Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 февраля 1996 года от Организации Исламская Конференция (ОИК), Уведомление Генерального директора Международной организации высших аудиторских учреждений (INTOSAI) от 2 апреля 1997 года "О членстве Республики Казахстан", Уведомление Генерального Директора Азиатских организаций высших аудиторских учреждений (ASOSAI) от 27 июня 1997 года о членстве Республики Казахстан, Уведомление Директората Международного института Центральной Азии (МИЦАИ) от 19 февраля 1998 года, Уведомление Директора Международного института по изучению кочевых цивилизаций (МИИКЦ) от 12 августа 1998 года, Резолюция 46 Сессии Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций от 2 марта 1992 года "О подтверждении членства Республики Казахстан в Организации Объединенных Наций", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О продовольственной и сельскохозяйственной Организации ООН", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О Фонде народонаселения ООН", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О Фонде ООН помощи детям", Подписание 26 апреля 1994 года Конвенции по охране природного и культурного наследия, Резолюция Генеральной Конференции Азиатского центра по уменьшению стихийных бедствий (ADRC) от 14 февраля 1999 года, подтверждающая членство Республики Казахстан, постановление Совета Межпарламентской Ассамблеи от 6 декабря 2002 года N 43 "О финансировании деятельности Межпарламентской Ассамблеи государств-участников СНГ", Нота ЮНЕСКО от 22 мая 1992 года, подтверждающая членство Республики Казахстан в ЮНЕСКО.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының экономикалық, әлеуметтiк, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелердi шешудiң тиiмділiгiн арттыру мақсатында халықаралық ұйымдармен және шетел мемлекеттерiмен ынтымақтастығын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы мүшесi болып табылатын халықаралық ұйымдардың қызметiн қаржыландыруға қатысу, ТМД-ның жарғылық және басқа да органдарын ұстауға кiру және үлестiк жарналарын төлеу және Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық және оның аппаратында, ТМД Антитеррорлық Орталығында және Экономикалық кеңес жанындағы комиссияда Тұрақты Өкiлдер ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Халықаралық
ұйымдарға
және басқа
да халық-
аралық
органдарға
қатысу
2       100   Халықаралық  Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
ұйымдарға    касы қатысушы болып  iшiн- Республикасы-
қатысу       табылатын халықара-  де    ның Сыртқы
лық ұйымдарға кiрiс-       iстер
тiк, үлестiк, epiкті       министрлігі
қаржылық жарналарды
төлеу және қарызды
өтеу - 67 ұйым.
3       101   ТМД-ның      Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
жарғылық     касы мүшесi болып    iшiн- Республикасы-
және басқа   табылатын ТМД-ның    де    ның Сыртқы
да органда-  жарғылық және өзге         iстер
рына қатысу  де органдарын ұстау-       министрлігі
ға арналған кiру,
үлестік, ерікті
қаржылық жарналарын
төлеу - 20 орган,
соның iшiнде:
ТМД-ның жарғылық
органдары (4 орган);
ЕурАзЭҚ-тың Интегра-
циялық комитетi,
ТМД-ның Парламент-
аралық ассамблеясы,
Халықаралық Аралды
құтқару қоры,
Интернационалист-
жауынгерлердiң
Мемлекетаралық
бағдарламасы,
Мемлекетаралық
Жолшылар кеңесi,
Мемлекетаралық
Стандартизациялау,
метрология және
сертификаттау
кеңесi, Мемлекеттiк
метрологиялық меке-
мелерiнiң Еур-Азиат-
тық ынтымақтастығы,
ТМД-ға қатысушы
мемлекеттердiң
көлiктiк кеңесiн
үйлестiру атқару
комитетi, Мемлекет-
аралық авиациялық
комитет, Мұнай және
газ жөнiндегi
Мемлекетаралық
кеңес, Химия және
мұнай химиясы сала-
сындағы Мемлекетара-
лық кеңес, Мемлекет-
аралық радионавига-
циялық бағдарлама,
ТМД-ға қатысушы
мемлекеттердiң Бас
прокурорларының
Yйлестірушi кеңесi,
Байланыс саласындағы
өңiрлiк қоғамдастық,
БАЫ жанындағы ақпа-
раттандыру жөнiндегi
үйлестiру Кеңесi,
Бiртұтас Экономика-
лық Кеңiстiктiң
эксперттiк-ұйымдас-
тыру тобы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями и иностранными государствами в целях повышения эффективности решения экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов.
5. Задачи бюджетной программы: участие в финансировании деятельности международных организаций, членом которых является Республика Казахстан, выплата вступительных и долевых взносов Республики Казахстан на содержание уставных и других органов СНГ и на содержание Постоянных представителей Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе и его аппарата, в Антитеррористическом центре СНГ и в Комиссии при Экономическом Совете.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Участие в
международ-
ных органи-
зациях и
других меж-
дународных
органах
2          100  Участие в    Оплата вступительных,    в те-  Министерство
международ-  долевых, добровольных    чение  иностранных
ных органи-  финансовых взносов и     года   дел Респуб-
зациях       погашение задолженности         лики Казах-
в международных органи-         стан
зациях, участником ко-
торых является Республи-
ка Казахстан - 67 орга-
низаций.
3          101  Участие в    Выплата вступительных,   в те-  Министерство
уставных и   долевых, добровольных    чение  иностранных
других орга- финансовых взносов на    года   дел Республи-
ганах СНГ    содержание уставных и           ки Казахстан
других органов СНГ, чле-
ном которых является
Республики Казахстан -
20 органов, в том числе:
уставные органы СНГ (4
органа);
Интеграционный комитет
ЕврАзЭС,
Межпарламентская ассамб-
лея СНГ,
Международный фонд спа-
сения Арала,
Межгосударственная прог-
рамма воинов-интернацио-
налистов,
Межгосударственный Совет
дорожников,
Межгосударственный Совет
по стандартизации, метро-
логии и сертификации,
Евр-Азиатское Сотрудни-
чество государственных
метрологических учрежде-
ний,
Исполнительный комитет
координации транспортного
совещания государств-
участников СНГ,
Межгосударственный авиа-
ционный комитет,
Межгосударственный Совет
по нефти и газу,
Межправительственный
совет в области химии и
нефтехимии,
Межгосударственная радио-
навигационная программа,
Координационный Совет
генеральных прокуроров
государств-участников
СНГ,
Региональное сообщество
в области связи,
Координационный совет по
информатизации при РСС,
Экспертно-организационная
группа Единого Экономи-
ческого Пространства.

4       102   Қазақстан    Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
Республи-    касының Еуразиялық   iшiн- Республикасы-
касының      экономикалық қоғам-  де    ның Сыртқы
Еуразиялық   дастық жанындағы           iстер
экономика-   Тұрақты Өкiлін және        министрлiгi,
лық қоғам-   оның аппаратын             Қазақстан
дастығы      ұстау. Бекiтiлген          Республикасы-
жанындағы    штаттық саны 5             ның Еуразиялық
Тұрақты      бiрлiктi құрайды.          экономикалық
өкілінiң                                қоғамдастық
аппаратын                               жанындағы
ұстау                                   Тұрақты өкілi-
нiң аппараты
5       103   ТМД терро-   Қазақстан Республи-  жыл   Қазақстан
ризмге       касының ТМД-ның      iшiн- Республикасы-
қарсы орта-  Антитеррористiк      де    ның Сыртқы
лығындағы    орталығындағы және         iстер
және ТМД     ТМД-ның Экономика-         министрлiгi
Экономика-   лық Кеңесi жанын-
лық Кеңесi   дағы экономикалық
жанындағы    мәселелер жөнiндегi
мәселелер    комиссиядағы тұрақ-
жөнiндегi    ты өкiлдерiн ұстау.
комиссияда
Қазақстан
Республи-
касының
өкілдерін
ұстау
6       104   Ұжымдық      Ұжымдық қауiпсiздiк Екiншi Қазақстан
қауiпсiздiк  туралы шарт ұйымы   жарты  Республикасы
туралы шарт  жанындағы Тұрақты    жыл   Сыртқы iстер
ұйымы        Кеңестегi Қазақстан iшiнде министрлігі
жанындағы    Республикасының
Тұрақты      өкiлетті өкiлін
Кеңестегі    және оның
Қазақстан    аппаратын ұстау.
Республи-
касы
өкiлетті
өкiлінің
аппаратын
ұстау.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының халықаралық қоғамдастық мүшесі ретінде өңірлік және ғаламдық бағдарламалардың шешілуіне, Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен еріктерін қамтамасыз етуге қатысуы. Шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен, ТМД-ға қатысушы мемлекеттермен саясат, экономика, ғылым және мәдениет саласындағы көп жақты ынтымақтастықты дамыту және нығайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
65-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және демаркациялау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 191891 мың теңге (бiр жүз тоқсан бiр миллион сегiз жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы "Мемлекеттiк құпиялар туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi" туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 7 мамырдағы N 542 қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түркменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттiк шекарасын делимитациялау жөнiндегi Қазақстан Республикасының Yкiметтiк комиссиясы туралы" N 1283  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi "Республикалық бюджетте "Шетелдiк iссапарлар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi туралы" N 410  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 19 желтоқсандағы "Трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау жөнiндегi Қазақстан-Қытай бiрлескен комиссиясының қазақстандық бөлiгiнiң құрамын бекiту туралы" N 1324  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесiн және өкiлдiк шығындар нормаларын бекіту туралы" N 281  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 16 қазандағы "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түркменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттiк шекарасын делимитациялау жөнiндегi бiрлескен комиссиялардағы Қазақстан Республикасының үкiметтiк делегациясы туралы" N 1058  қаулысы .

4          102  Содержание   Содержание Постоянного   в те-  Министерство
аппарата     представителя Республики чение  иностранных
Постоянного  Казахстан при Евразий-   года   дел Республи-
представи-   ском экономическом сооб-        ки Казахстан,
теля Рес-    ществе и его аппарата.          аппарат Пос-
публики      Утвержденная штатная            тоянного
Казахстан    численность составляет 5        представителя
при Евра-    единиц.                         Республики
зийском                                      Казахстан при
экономичес-                                  Евразийском
ком сооб-                                    экономическом
ществе                                       сообществе
5          103  Содержание   Содержание Постоянных    в те-  Министерство
представи-   представителей Республи- чение  иностранных
телей Рес-   ки Казахстан в Анти-     года   дел Республи-
публики      террористическом центре         ки Казахстан
Казахстан в  СНГ и в Комиссии по эко-
Антитерро-   номическим вопросам при
ристическом  Экономическом Совете
центре СНГ   СНГ.
и в Комиссии
по экономи-
ческим воп-
росам при
Экономичес-
ком Совете
СНГ
6         104  Содержание    Содержание Полномочного  В те-  Министерство
аппарата      представителя            чение  иностранных
Полномочного  Республики Казахстан     вто-   дел Респуб-
представителя в Постоянном Совете      рого   лики Казах-
Республики    при Организации          полу-  стан
Казахстан в   Договора о коллективной  годия
Постоянном    безопасности и его
Совете Орга-  аппарата
низации до-
говора о
коллективной
безопасности
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: участие Республики Казахстан, как члена международного сообщества, в решении региональных и глобальных программ, обеспечении прав и свобод граждан Республики Казахстан; развитие и укрепление многостороннего сотрудничества в области политики, экономики, науки и культуры с иностранными государствами, международными организациями и государствами СНГ.
Приложение 65
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
003 "Делимитация и демаркация государственной границы"
на 2005 год
1. Стоимость: 191891 тысяча тенге (сто девяносто один миллион восемьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах", Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе", Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 542, постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1283 "О Правительственной Комиссии Республики Казахстан по делимитации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан ", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 "О правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года N 1324 "Об утверждении состава казахстанской части Казахстанско-китайской совместной комиссии по использованию и охране трансграничных рек", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты" и норм представительских затрат", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2003 года N 1058 "О правительственной делегации Республики Казахстан в Совместных комиссиях по демаркации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының егемендiк, аумақтық тұтастығын және шекараларының мызғымастығын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздігін нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ресей Федерациясымен, Қырғыз Республикасымен, Түркiменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекараны заңдық тұрғыдан рәсiмдеу, Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiн анықтау, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерiн реттеу, жергiлiктi жерлерде мемлекеттiк шекара сызығын шекаралық белгiлермен бекiту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына және халықаралық құқықтық нормаларына сәйкес осы мәселелер бойынша келiссөздер жүргiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1       003   Мемлекеттiк  1. Қазақстан Респуб- жыл   Қазақстан
шекараны     ликасы мемлекеттік   ішiн- Республикасы-
делимита-    шекарасының сызығын  де    ының Сыртқы
циялау және  шекаралық белгiлер-        iстер
демаркация-  мен (демаркация)           министрлігі,
лау          бекiту - 220 белгi.        Қазақстан
2. 1:25000 (көлемi         Республикасы-
- 1176 шаршы шақы-         ның Жер
рым) масштабы              ресурстарын
топографиялық карта-       басқару
ны жаңарту және            жөніндегі
жасау.                     агенттігі,
3. 1:100000 (көлемi        "Казгеокарт"
- 750 шаршы шақырым)       республикалық
масштабы топография-       мемлекеттiк
лық картаны жасау.         қазыналық
4. Шекаралық белгі-        кәсiпорны
лердiң (демаркация)
координаттары мен
биiктiгiн бақылау
мақсатындағы анық-
тауды жүргiзе
отырып, дала жұмыс-
тарын техникалық
тұрғыдан жарақтан-
дыру және қабылдау.
5. Қазақстан Респуб-
ликасының мемлекет-
тiк шекарасын
делимитациялау және
демаркациялау, Каспий
теңiзінiң құқықтық
мәртебесiн анықтау,
трансшекаралық өзен-
дердi пайдалану және
қорғау мәселелерi
жөнiндегi келiссөз-
дер процесiн жүргiзу
бойынша iссапарлық
және өкiлдiк шығыс-
тарды қамтамасыз
ету және өтемақысын
төлеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение суверенитета, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, укрепление национальной безопасности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: юридическое оформление государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан, определение правового статуса Каспийского моря, урегулирование вопросов использования и охраны трансграничных рек, закрепление линии государственной границы пограничными знаками на местности, а также организация и обеспечение проведения переговоров по данным вопросам в соответствии с законодательством Республики Казахстан и нормами международного права.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    003        Делимитация  1. Закрепление линии го- в те-  Министерство
и демаркация сударственной границы    чение  иностранных
государст-   Республики Казахстан     года   дел Республи-
венной гра-  пограничными знаками -          ки Казахстан,
ницы         220 знаков (демаркация).        Агентство
2. Обновление и создание        Республики
топографических карт            Казахстан по
масштаба 1:25000 (объем         управлению
- 1176 кв.км).                  земельными
3. Создание топографи-          ресурсами,
ческих карт масштаба            Республикан-
1:100000 (объем - 750           ское государ-
кв.км).                         ственное
4. Техническое оснащение        казенное
и приемка полевых работ         предприятие
с проведением контроль-         "Казгеокарт"
ных определений коорди-
нат и высот погранзнаков
(демаркация).
5. Обеспечение и компен-
сация командировочных и
представительских расхо-
дов по проведению пере-
говорного процесса по
вопросам делимитации и
демаркации государствен-
ной границы Республики
Казахстан, определению
правового статуса Каспий-
ского моря, использованию
и охране трансграничных
рек.

6. Байланыс қызме-
тіне ақы төлеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясымен мемлекеттiк шекара сызығын, сондай-ақ Каспий теңiзi табанының аражiгiн ажыратудың орта сызығын, олардың сипаттамасын топографиялық карталарға түсiру, трансшекаралық өзендердi пайдалану мен қорғау мәселелерiн реттеу, қол жеткiзiлген уағдаластыққа сәйкес Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түркiменстанмен және Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекара сызығын жергiлiктi жерлерде шекаралық белгiлермен бекiтудi аяқтау және Қазақстан Республикасының мемлекетаралық шарттарын жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
66-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 283000 мың теңге (екi жүз сексен үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 19 наурыздағы Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 574  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" N 917  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының сыртқы саяси қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласындағы дипломатиялық қалашықтың инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

6. Оплата услуг связи.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Завершение нанесения линии государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, а также срединной линии разграничения дна Каспийского моря на топографические карты, их описание, урегулирование вопросов использования и охраны трансграничных рек, закрепление на местности пограничными знаками линии государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан в соответствии с достигнутыми договоренностями и заключение межгосударственных договоров Республики Казахстан.
Приложение 66
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
004 "Строительство и реконструкция объектов
Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 283000 тысяч тенге (двести восемьдесят три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548, Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение внешнеполитической деятельности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: Развитие инфраструктуры Дипломатического городка в городе Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Қазақстан    Бекiтілген ҚЖҚ-на    жыл   Қазақстан
Республика-  сәйкес Дипломатия-   iшiн- Республикасы-
сы Сыртқы    лық қалашықтың       де    ның Сыртқы
iстер        инженерлiк желiлерi        iстер
министрлiгi  мен инфрақұрылымын         министрлiгi
объектiлерiн салуға арналған
салу және    шығындар (II
қайта        кезекте).
жаңарту
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Дипломатиялық қалашықты инженерлiк желiлермен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
67-ҚОСЫМША
Ескерту. 67-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Шетелдiк iссапарлар"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 695429 мың теңге (алты жүз тоқсан бес миллион төрт жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi "Республикалық бюджетте "Шетелдiк iссапарлар" 041 бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi туралы" N 410  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 9 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi N 410 және 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 152  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 3 қарашадағы "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148 қаулысына толықтыру мен өзгерiс енгізу туралы" N 1140  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 20 қазандағы "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" N 1080  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Республикалық бюджет есебiнен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының лауазымды адамдарының шетелдiк сапарларына байланысты iс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету.

1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    004        Строитель-   Строительство инженерных в те-  Министерство
ство и ре-   сетей и инфраструктуры   чение  иностранных
конструкция  Дипломатического городка года   дел Республи-
объектов Ми- (II очередь) в соответ-         ки Казахстан
нистерства   ствии с утвержденной в
иностранных  установленном порядке
дел Респуб-  проектно-сметной доку-
лики Казах-  ментацией.
стан
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Обеспечение Дипломатического городка инженерными сетями.
Приложение 67
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
005 "Заграничные командировки"
на 2005 год
1. Стоимость: 695429 тысяч тенге (шестьсот девяносто пять миллионов четыреста двадцать девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 "О правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2004 года N 152 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 и от 20 марта 2003 года N 281", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2004 года N 1140 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 1080 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение выполнения мероприятий, связанных с зарубежными визитами должностных лиц государственных органов Республики Казахстан, содержащихся за счет республиканского бюджета.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк лауазымды адамдарының шетелдiк iссапарларға жiберiлетiн шығыстарын қаржыландыруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Шетелдiк     Мемлекеттiк орган-   жыл   Қазақстан
iссапарлар   дардың лауазымды     iшiн- Республикасы-
адамдарын шетелге    де    ның Сыртқы
iссапарға жiберуге         істер
байланысты шығыстар-       министрлігі
ға ақы төлеу және
өтемақысы, сондай-
ақ Қазақстан
Республикасы делега-
циясын шетелге
шыққанда басқаратын
Қазақстан Республи-
касының Yкiмет мүше-
лерi үшiн арнаулы
рейстерге ақы төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: шет мемлекеттермен достық қатынастар орнату, ұстау және дамыту, сондай-ақ сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастарды дамыту жөніндегі міндеттерді жүзеге асыру, мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары мен үкіметтік делегациялардың шетелдерде тиісті деңгейде баруын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
68-ҚОСЫМША
Ескерту. 68-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өкiлдiк шығындар"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 280935 мың теңге (екі жүз сексен миллион тоғыз жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 16 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" N 173  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi мен өкiлдiк шығындардың нормаларын бекiту туралы" N 281  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 9 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi N 410 және 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 152  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 20 қазандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" N 281 қаулысы.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение финансирования командировочных расходов должностных лиц государственных органов, направляющихся за границу и содержащихся за счет средств республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    005        Заграничные  Оплата и компенсация     в те-  Министерство
командировки расходов, связанных с    чение  иностранных
командированием долж-    года   дел Республи-
ностных лиц государст-          ки Казахстан
венных органов за рубеж,
а также оплата расходов
специальных рейсов при
выезде за рубеж делега-
ции Республики Казах-
стан, возглавляемых чле-
нами Правительства Рес-
публики Казахстан.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: осуществление задач по установлению, поддержанию и развитию дружественных отношений с иностранными государствами, а также развитию торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, обеспечение представления должностных лиц государственных органов и правительственных делегаций за рубежом на соответствующем уровне.
Приложение 68
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
006 "Представительские затраты"
на 2005 год
1. Стоимость: 280935 тысяч тенге (двести восемьдесят миллионов девятьсот тридцать пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2004 года N 152 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 и от 20 марта 2003 года N 281", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2004 года N 1080 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ресми делегациялардың, соның iшiнде шетелдiк делегациялардың қатысуымен өкiлдiк iс-шараларды (кеңестер, семинарлар, салтанатты жиындар және т.б.) өткiзудi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасында ресми делегациялардың, соның iшiнде шетелдiк делегациялардың қатысуымен, кеңестер мен семинарлар, салтанатты және өзге де өкiлдiк iс-шараларды өткiзудi қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Премьер-Министрiнiң, Мемлекеттiк хатшысының және Сыртқы iстер министрiнiң шетелдiк сапарлары кезiндегi өкiлдiк шығындары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Өкiлдiк      Ресми делегация-     жыл   Қазақстан
шығындар     ларды, соның         iшiн- Республикасы-
iшiнде шетелдiк      де    ның Сыртқы
делегацияларды             iстер
қабылдауға байланыс-       министрлiгi
ты өкiлдiк iс-шара-
ларды (кеңестер,
семинарлар, салта-
натты жиындар,
конгресстер және
т.б.) өткiзу бойынша
өкiлдiк шығындарды
қамтамасыз ету және
өтемақы төлеу,
сондай-ақ Қазақстан
Республикасы Прези-
дентiнiң, Премьер-
Министрiнiң, Мемле-
кеттiк хатшысының
және Сыртқы iстер
министрiнiң шетелдiк
сапарлары кезiндегi
өкiлдiк шығындар.
Қазақстан Республи-
касының Конституциясы
қабылдануының 10 жыл-
дығын мерекелеуге және
Азия Қоғамының Халық-
аралық Бизнес Конфе-
ренциясын дайындауға
және өткiзуге байла-
нысты шығыстар.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: iс-шараларды келетiн делегациялардың мәртебесіне сәйкес тиісті деңгейде өткізу және достық қарым-қатынастарды қолдау, сыртқы саяси ынтымақтастықты нығайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
69-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Дипломатиялық қызмет органдары үшiн мемлекеттiк
қызметшiлердi қайта даярлау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение проведения представительских мероприятий (совещания, семинары, торжества и др.) с участием официальных делегаций, в т.ч. иностранных.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проведения совещаний и семинаров, торжественных и иных представительских мероприятий в Республике Казахстан с участием официальных делегаций, в том числе иностранных, а также представительские затраты во время зарубежных визитов Президента, Премьер-Министра, Государственного секретаря и Министра иностранных дел Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    006        Представи-   Обеспечение и компенса-  в те-  Министерство
тельские     ция представительских    чение  иностранных
затраты      затрат по проведению     года   дел Республи-
представительских меро-         ки Казахстан
приятий (совещаний, се-         и государст-
минаров, торжеств, конг-        венные орга-
рессов и др.), связанных        ны Республики
с приемом официальных           Казахстан
делегаций, в том числе
иностранных, а также
представительские затра-
ты при выезде Президен-
та, Премьер-Министра,
Государственного секре-
таря и Министра иност-
ранных дел Республики
Казахстан за границу.
Расходы, связанные с
подготовкой и проведением
празднования 10-летия
принятия Конституции
Республики Казахстан и
Международной Бизнес
Конференции Азиатского
Общества.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение мероприятий на должном уровне в соответствии со статусом прибывающей делегации и поддержание дружественных отношений, укрепление внешнеполитического сотрудничества.
Приложение 69
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Переподготовка государственных служащих
для органов дипломатической службы"
на 2005 год

1. Құны: 25145 мың теңге (жиырма бес миллион бiр жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзі: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 10 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Дипломатиялық академиясын құру туралы" N 1102  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразиялық университетi" мен "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң "Дипломатиялық академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" N 1589  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: дипломатиялық қызмет органдарын халықаралық қатынастар саласындағы жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметiнiң халықаралық қатынастар саласындағы персоналын даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       Дипломатия-  Бекiтілген жоспарға  жыл   Қазақстан
лық қызмет   сәйкес тақырыптық    iшiн- Республикасы-
органдары    лекциялар, тәжiри-   де    ның Сыртқы
үшiн мемле-  белiк және семинар-        iстер
кеттiк       лық сабақтар,              министрлiгi
қызметшiлер- сынақтар мен
дi қайта     емтихандар өткiзу.
даярлау      Дипломатиялық акаде-
мияда өндiрiстен қол
үзiп оқитын тыңдау-
шылардың орташа
жылдық саны - 30
тыңдаушыға дейiн.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сыртқы саясат қатынастары саласындағы мамандардың деңгейi мен бiлiктiлiгiн көтеру, кәсiби даярланған және өздерiне жүктелген функцияларды тиiмдi орындап жүрген қызметкерлер қатарын өсiру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
70-ҚОСЫМША (өте құпия)
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
71-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн
орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк
объектiлерiн сатып алу және салу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 25145 тысяч тенге (двадцать пять миллионов сто сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1996 года N 1102 "О создании Дипломатической Академии Министерства иностранных дел Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2000 года N 1589 "О реорганизации Республиканских государственных казенных предприятий "Евразийский университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан и "Дипломатическая академия" Министерства иностранных дел Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение органов дипломатической службы высококвалифицированными специалистами в области международных отношений.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка, переподготовка и повышение квалификации персонала дипломатической службы Республики Казахстан в области международных отношений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    007        Переподго-   Проведение тематических  в те-  Министерство
товка госу-  лекций, практических и   чение  иностранных
дарственных  семинарских занятий, за- года   дел Республи-
служащих для четов и экзаменов в             ки Казахстан
органов дип- соответствии с утверж-
ломатической денным планом. Среднего-
службы       довое количество слуша-
телей обучающихся в Дип-
ломатической академии с
отрывом от производства
- до 30 слушателей.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и квалификации специалистов в области внешнеполитических отношений, увеличение числа сотрудников, профессионально подготовленных и эффективно выполняющих возложенные на них функции.
Приложение 71
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
009 "Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом
для размещения дипломатических представительств Республики Казахстан"
на 2005 год

1. Құны: 1385438 мың теңге (бiр миллиард үш жүз сексен бес миллион төрт жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекiту туралы" N 1287  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1996 жылғы 19 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шетелдердегi мекемелерiнiң жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуы және жалға алуы, үй-жайлары мен ғимараттарының күрделi құрылысы мен жөндеуi туралы" N 1144  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға орта мерзiмдiк жоспары туралы" N 917  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң мәселелерi туралы" N 1118  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелерi мен дипломатиялық қызмет персоналдарын меншiктегi әкiмшiлiк және тұрғын үйге бағытталған ғимараттарда орналастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
Рет|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
са.|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
ны |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   009       Қазақстан    Келесi жобаларды     жыл   Қазақстан
Pecпублика-  iске асыру, соның    iшiн- Республикасы-
сының дип-   iшiнде осыған бай-   де    ның Сыртқы
ломатиялық   ланысты барлық             iстер
өкiлдiктерiн шығыстарға төлем           министрлігі
орналастыру  жасасу:                    және шетелдегi
үшiн шетелде - Қазақстан Респуб-        мекемелерi
жылжымайтын  ликасының Женева
мүлiк объек- қаласындағы
тiлерiн      (Швейцария Конфе-
сатып алу    дерациясы) Бiрiккен
және салу    Ұлттар Ұйымының
бөлiмшесi мен басқа
да халықаралық
ұйымдар жанындағы
Тұрақты Өкiлдiгi
резиденциясының
ғимаратын салу;
- Италия Республика-
сындағы Қазақстан
Республикасы Елшілi-
гiнiң әкiмшiлiк
ғимараты және Елшi
резиденциясының
құрылысын салу
(қайта жаңғырту);
- Caуд Араб Король-
дігiндегi Қазақстан
Республикасы Елшi-
лігінiң әкiмшілік
ғимараты мен Елшi
резиденциясының
құрылысын салу.
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 1385438 тысяч тенге (один миллиард триста восемьдесят пять миллионов четыреста тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548, Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан", Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве, ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Укрепление материально-технической базы загранучреждений Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: Размещение загранучреждений и персонала дипломатической службы загранучреждений Республики Казахстан в собственных зданиях административного и жилого назначения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !  (подпрограмм)         !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !      4     !            5           !   6  !      7
--------------------------------------------------------------------------
1    009        Приобретение Реализация следующих     в те-  Министерство
и строитель- проектов, в том числе    чение  иностранных
ство объек-  оплата всех затрат, свя- года   дел и загран-
тов недвижи- занных с ними:                  учреждения
мости за ру- - завершение строительства      Республики
бежом для    здания резиденции Пос-          Казахстан
размещения   тоянного Представителя
дипломати-   Республики Казахстан при
ческих       отделении Организации
представи-   Объединенных Наций и
тельств      других международных ор-
Республики   ганизациях в городе
Казахстан    Женева (Швейцарская Кон-
федерация);
- строительство (рекон-
струкция) административ-
ного здания Посольства и
резиденции Посла Респуб-
лики Казахстан в Итальян-
ской Республике;
- строительство администра-
тивного здания Посольства
и резиденции Посла Рес-
публики Казахстан в Коро-
левстве Саудовская Ара-
вия.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының шетелдердегi мекемелерiн және Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын орналастыру үшiн өз меншiгiндегi ғимараттардың барлығы, қарастырылған тұрғын үйлер мен қызметтiк үй жайларды жалға алуға арналған әкiмшiлiк шығыстарды қысқарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
71-1-қосымша
Ескерту. 71-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
204-Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
010 "Қазақстан Республикасының шетелдiк мемлекеттерге
заңсыз әкелiнген және сауда-саттық құрбандары болған,
сондай-ақ шет елдерде басқа қылмыстардан зардап шеккен
және форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына
қаржылық көмек көрсету" деген республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13170 мың теңге (он үш миллион бiр жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Конституциясы ; 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджеттік  кодексi ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Дипломатиялық қызметi туралы" 2002 жылғы 7 наурыздағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi N 217  Жарлығымен  бекiтiлген Консулдық Жарғы; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Адамдармен сауда жасау жөнiндегi қылмыстарға қарсы күрес, оны болдырмау және алдын алу бойынша 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 ақпандағы N 219  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде құқықтары мен мүдделерiн қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасы азаматтарының шығыстарын қаржыландыруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
N |Бағ-|Кiшi |Бағдарлама-|    Бағдарламаны    | Іске  |   Жауапты
|дар-|бағ- | ның (кіші |     іске асыру     | асыру |орындаушылар
|ла- |дар- |бағдарлама-|     жөніндегі      |мерзімі|
|ма- |лама-|ның) атауы |     іс-шаралар     |       |
|ның |ның  |           |                    |       |
|коды|коды |           |                    |       |
___|____|_____|___________|____________________|_______|____________
1 |  2 |  3  |     4     |          5         |   6   |     7
____________________________________________________________________
1   10       Қазақстан     Қазақстан Республи-   2005   Қазақстан
Республика-   касы азаматтарының   жылдың  Республика-
сының         отанына оралуы үшін  екінші  сының
шетелдiк      көліктік шығыстарын  жарты   Сыртқы істер
мемлекеттерге төлеу, зардап шеккен жылдығы министрлігі
заңсыз әке-   адамдардың тамақта-          және шетел-
лiнген және   нуы, пәтерақысы              дегі
сауда-саттық  және бiрiншi қажет-          мекемелері
құрбандары    тілiктегi заттарды
болған,       сатып алуы үшін
сондай-ақ     бiр жолғы материал-
шет елдерде   дық жәрдем төлеу,
басқа         аудармашылық және
қылмыстардан  адвокаттық қызмет-
зардап шеккен терге ақы төлеу.
және форс-
мажорлық
жағдайларда
қалған
азаматтарына
қаржылық
көмек көрсету
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наличие собственных зданий для размещения загранучреждений и персонала дипломатической службы Республики Казахстан, сокращение административных расходов, предусматриваемых на аренду жилья и служебных помещений.
Приложение 71-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354 <*>
Сноска. Дополнено приложением 71-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
204-Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан,
незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами
торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений
и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах"
на 2005 год
1. Стоимость: 13170 тысяч тенге (тринадцать миллионов сто семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе"; Консульский устав, утвержденный Указом Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217;
постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 219 "О Плане
мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита прав и интересов граждан Республики Казахстан за
рубежом.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение финансирования расходов граждан Республики Казахстан, пострадавшими за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программ
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программ
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
7
1
10
Оказание фи-
нансовой по-
мощи гражда-
нам Респуб-
лики Казах-
стан,
незаконно
ввезенным в
иностранные
государства  и ставшими
жертвами
торговли, а
также пост-
радавшим за
рубежом от
других прес-
туплений и
оказавшимся
в форс-ма-
жорных обс-
тоятельствах
Оплата транс-
портных рас-
ходов для
возвращения
граждан
Республики
Казахстан на
родину;
выплата еди-
новременной
материальной  помощи пост-
радавшим ли-
цам на пита-
ние, прожи-
вание и при-
обретение
вещей первой
необходимос-
ти; оплата
переводческихи адвокатских
услуг.
В
течение
второго
полу-
годия
2005
года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан,
загрануч-
реждения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Қазақстан Республикасына оралту мақсатында шетелдiк мемлекеттерге
заңсыз түрде әкелiнген және сауданың құрбандары болған, сондай-ақ
шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және кездейсоқ
жағдайларға тап болған Қазақстан Республикасының азаматтарына
қаржылық көмек көрсету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оказание помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах, с целью возвращения в Республику Казахстан.