Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство информации Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства информации Республики Казахстан согласно приложениям 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области информации" на 2004 год
1. Стоимость: 229022 тысячи тенге (двести двадцать девять миллионов двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 3 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года N 939 "О внесении изменений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1180 "Вопросы Министерства информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 1998 года N 715 "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах ее реализации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства информации Республики Казахстан, его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
324-қосымша
Ескерту. 324-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен , 2004.12.24. N 1369 қаулысымен.
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпарат саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн
қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 229022 мың теңге (екі жүз жиырма тоғыз миллион жиырма екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 3 21-25-баптары ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын құру және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр Жарлықтарына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 тамыздағы N 929 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы бiртұтас ақпараттық кеңiстiгiнiң тұжырымдамасы және оны iске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгi, оның аумақтық бөлiмшелерi өздерiне жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу мақсатымен олардың қызметiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiне ақпараттық техникалық қызмет көрсету, өздерiнiң лауазымдық мiндеттемелерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiктерiн жетiлдiру үшін ұсынылатын бiлiктiлiк талаптарға сәйкес кәсiби қызметi саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, iскерлiктерi мен дағдыларын жаңарту.

5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства информации Республики Казахстан, его территориальных подразделений, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң орталық аппаратын, оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктіліктерiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
информации
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       информации Республики     года   информа-
органа     Казахстан в пределах             ции
лимита штатной числен-           Респуб-
ности 98 единиц. Содер-          лики
жание и аренда служебного        Казах-
автотранспорта в коли-           стан
честве 4 единиц согласно
утвержденного норматива
положенности.
Закуп лицензионного
программного обеспечения
- 56 единиц.
Сопровождение веб-сайтов
Правительства Республики
Казахстан (www.govern-
ment.kz) и Министерства
информации Республики
Казахстан (www.mininform.
kz).
Техническое обслуживание
75 компьютеров, 45 прин-
теров и 5 копировальных
аппаратов.
Администрирование локаль-
но-вычислительной сети
(ЛВС) и серверов.
Получение услуг к сети
Интернет и VPDN.
Приобретение комплектую-
щих, запасных частей и
расходных материалов.
3         002  Аппараты   Содержание аппарата       В те-  Минис-
террито-   территориальных подразде- чение  терство
риальных   лений Министерства инфор- года   инфор-
органов    мации Республики Казах-          мации
стан в пределах лимита           Респуб-
штатной численности 224          лики
единицы. Аренда служеб-          Казах-
ного автотранспорта в            стан
количестве 16 единиц.
Обслуживание и содержание
компьютеров в количестве
87 штук, принтеров - 76
штук. Выплата выходного
пособия сотрудникам
упраздненных террито-
риальных органов
Министерства информации
Республики Казахстан.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих  года   инфор-
государ-   согласно утвержденному           мации
ственных   плану повышения квалифи-         Респуб-
служащих   кации, в том числе обуче-        лики
ние государственному             Казах-
языку. Среднегодовое ко-         стан
личество госслужащих,
проходящих курсы повыше-
ния квалификации - 75
человек.
5         009  Мате-      Материально-техническое   В те-  Минис-
риально-   оснащение центрального    чение  терство
техничес-  аппарата Министерства     года   инфор-
кое осна-  информации Республики            мации
щение      Казахстан:                       Респуб-
государ-   приобретение мебели для          лики
ственных   руководителя - 2 комплек-        Казах-
органов    та, изготовление и уста-         стан
новка жалюзи - 362 кв.м.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 1369 .

1   001       Ақпарат
саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      Қазақстан           Жыл    Қазақстан
органның     Республикасы        iшiнде Республикасы.
аппараты     Ақпарат министрлi.         ның Ақпарат
гiнiң орталық              министрлiгi
аппаратын 98
бiрлiктi штат
санының лимитi
шегiнде қаржыланды.
ру. Бекiтiлген
тиiстiлiк нормати.
вiне сәйкес 4
қызметтiк автокө.
лiктi ұстау және
жалдау. Лицензия.
ланған бағдарлама.
лық қамтамасыз
етудi сатып алу
- 56 бiрлiк.
Сүйемелдеу жөнiнде.
гi қызметтер:
- Қазақстан Респуб.
ликасы Үкiметiнiң
веб-сайтын
(www.government.kz
және Қазақстан
Pecпубликасы Ақпарат
министрлiгiнiң веб-
сайтын
(www.mininform.kz)
сүйемелдеу. 75
компьютерге, 45
принтерге және 5
көшiру аппаратына
техникалық қызмет
көрсету.
Жергiлiктi-есептеушi
желiнi (ЖЕЖ) және
серверлердi әкiмдеу.
Интернет және VPDN
желiлерi қызметте.
рiн алу. Жинақтаушы,
қосалқы бөлшектердi
және шығыс материал.
дарын сатып алу.
3        002  Аумақтық     Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
органдардың  касы Ақпарат        ішінде Республикасы.
аппараттары  министрлiгiнiң.            ның Ақпарат
аумақтық бөлiмшеле.        министрлігі
рi аппаратын 224
бiрлiктi штат саны.
ның лимитi шегiнде
қаржыландыру. 16 қыз.
меттiк автокөлiкті
жалдау. 87 компью.
тердi, 76 принтердi
ұстау және қызмет
көрсету. Қазақстан
Республикасы Ақпарат
министрлiгiнiң тара-
тылған аумақтық орган-
дарының қызметкерлерiне
жұмыстан шығу жәрдем-
ақысын төлеу.
4        007  Мемлекеттiк  Бекiтiлген бiлiкті. Жыл    Қазақстан
қызметшiлер. лiктi арттыру       ішінде Республикасы.
дiң бiлiктi. жоспарына сәйкес           ның Ақпарат
лiгiн        қызметшiлердiң             министрлігі
арттыру      бiлiктілігін артты.
ру жөнiндегi, оның
iшiнде мемлекеттiк
тiлдi оқыту жөнiн.
дегi қызметтердi
сатып алу. Бiлiкті.
лiкті арттыру
курсын өтетiн
мемқызметшілердiң
орташа жылдық саны
- 75 адам.
5        009  Мемлекеттік  Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
органдарды   касы Ақпарат        ішінде Республикасы.
материал.    министрлiгiнiң             ның Ақпарат
дық-техника. орталық аппаратын          министрлігі
лық жарақ.   материалдық-техни.
тандыру      калық жабдықтау:
Басшыларға арналған
жиhаз сатып алу -
2 жиынтық және
жалюзи орнату -
362 ш.м.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство информации Республики Казахстан функций, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Обеспечение сохранности архива печати"
на 2004 год
1. Стоимость: 18159 тысяч тенге (восемнадцать миллионов сто пятьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 270 "О Национальной Государственной книжной палате Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1180 "Вопросы Министерства информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архива печати на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, выходящих на территории Республики Казахстан, а также напечатанных по заказам за границей, доукомплектование его недостающими изданиями, Республиканского научного центра государственной библиографии, статистики печати, централизованной каталогизации, учета и научной обработки всех произведений печати, функционирование по международной стандартной нумерации книг (ISBN) и сериальных изданий (ISSN).
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-библиографического центра; осуществление библиографической обработки основных видов публикации, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, выходящих на территории республики, подготовка статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан; обеспечение информацией о печатных продукциях страны вышестоящих инстанций, республиканских организаций, библиотек, а также частных лиц; введение системы каталогов и карточек, отражающих все виды публикаций, вышедших в республике на всех языках за период с 1917 года; создание обменного фонда для сборов материалов о Республике Казахстан, вышедших за ее пределами; выявление и учет, библиографическое описание и систематизация опубликованных в Казахстане произведений о республиках СНГ и передача карточек с библиографическими описаниями в другие книжные палаты; контроль за соблюдением издательствами и издающими организациями требований ГОСТов и другой нормативно-регламентирующей документации, оказание медико-консультативной помощи в оформлении изданий; выполнение функции по международной стандартной нумерации книг ISBN и сериальным изданиям ISSN; развитие материально-технической базы отрасли.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігіне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы, қазіргі экономикалық жағдайларға сәйкес кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
325-қосымша
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 18159 мың теңге (он сегiз миллион бiр жүз елу тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңы ; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық мемлекеттiк кiтап палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 270 қаулысы ; "Қазақстан  Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 сәуiрдегi N 499 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағында шығатын, сондай-ақ тапсырыс бойынша шетелде басылған құпия емес басылымдардың бақылау даналарының негiзінде баспа басылымдары қорының сақталуын қамтамасыз ету, жетiспейтiн басылымдармен толықтыру, Мемлекеттік библиографияның республикалық ғылыми орталығының, баспасөз статистикасының, орталықтандырылған каталогтандырудың, барлық баспасөз шығармаларын есепке алу және ғылыми өңдеудің сақталуын қамтамасыз ету, (ISВN) халықаралық стандарт бойынша кiтаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмірлеуді қолдану.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-библиографиялық орталықты қамтамасыз ету; республикада барлық тiлдерде шыққан жарияланымдардың негiзгiлерiне библиографиялық өңдеудi жүзеге асыру; pecпублика аумағында шығатын барлық баспасөз шығармаларын тiркеу, бақылау және ғылыми өңдеуді ұйымдастыру, Қазақстан Республикасындағы баспасөздiң дамуы жөнiнде статистикалық жинақтар дайындау; елдiң баспасөз өнiмдерi туралы ақпаратпен жоғарыдағы құзырлы мекемелердi, республикалық ұйымдарды, кiтапханаларды, сондай-ақ, жеке адамдарды қамтамасыз ету; республикада 1917 жылдан бергі кезеңде барлық тiлдерде жарық көрген жарияланымдарды жинақтайтын каталог пен карточкалар жүйесiн енгiзу; Қазақстан Республикасы туралы шетелдерде жарық көрген материалдарды жинауға арналған айырбас қорын құру; ТМД peспубликалары туралы Қазақстанда жарияланған мақалаларды табу мен тiркеуге библиографиялық сипаттама беру және жүйелендiру, библиографиялық сипаттамасы бар карточкаларды басқа кiтап палаталарына беру; баспалар мен басып шығарушы ұйымдарда МЕМСТ және басқа нормативтiк-регламенттеушi құжаттар талаптарының орындалуын қадағалау, басылымды рәсiмдеуде дәрiгерлiк-кеңестiк қызмет көрсету; (ISBN) халықаралық стандарт бойынша кiтаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмiрлеу қызметтерiн атқару; саланың материалдық-техникалық базасын дамыту.

1   002        Обеспече-  Содержание Государствен-  В те-  Минис-
ние сох-   ной национальной книжной  чение  терство
ранности   палаты Республики Казах-  года   инфор-
архива     стан в пределах лимита           мации
печати     штатной численности - 51         Респуб-
единица.                         публики
Казах-
стан
Приобретение мебели для          Государ-
кабинета - 2 комплекта.          ственная
нацио-
нальная
книжная
палата
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов архива печати, модернизация материально-технической базы Государственной национальной книжной палаты.
Приложение 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Проведение государственной информационной политики"
на 2004 год
1. Стоимость: 6907831 тысяча тенге (шесть миллиардов девятьсот семь миллионов восемьсот тридцать одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс); Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452 "О ратификации Соглашения о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; п. 36 Плана мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 253 "О Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-3005 годы"; п.п. 3.2.3, 5.4.3., 6.1.7 Плана мероприятий по реализации Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан N 296 от 26 марта 2003 года; п.3.7. Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы; п.3.4. и п.4.2. Плана мероприятий по реализации Программы демографического развития Республики Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1380; п. 5.2 Программы молодежной политики на 2003-2004 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2003 года N 155; п. 1.7 Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 года N 1234 "О Национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных"; Решение глав государств-участников Содружества Независимых Государств "О создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 9 октября 1992 года; решение правительств государств-участников Содружества Независимых Государств "О вопросах Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 22 января 1993 года; Соглашение государств-участников "О международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года, постановление   Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 478 "О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы". <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

1   002       Баспа мұра.  Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
ғатының      касының Ұлттық      ішінде Республикасы.
сақталуын    мемлекеттік кітап          ның Ақпарат
қамтамасыз   палатасын 51 бір.          министрлігі
ету          лікті штат санының         Мемлекеттiк
лимиттi шегiнде            ұлттық кiтап
қаржыландыру.              палатасы.
Кабинетке жиhаз
сатып алу - 2
жиынтық.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: баспа басылымдары қоры құжаттарының бүтiндiгiн, жиынтығын, сақталуын және пайдаланылуын қамтамасыз етуге қажеттi жағдайларға қол жеткiзу, Ұлттық мемлекеттiк кiтап палатасының материалдық-техникалық базасын жаңарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
326-қосымша
Ескерту. 326-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6907831 мың теңге (алты миллиард тоғыз жүз жетi миллион сегiз жүз отыз бiр мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясы ; "Салықтар және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасының Кодексi ; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылғы арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекетаралық "Миp" телеpадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдiгi туралы Келiсiмiнiң ратификациясы туралы" 1995 жылғы 4 қыркүйектегi N 2452 Жарлығы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы"
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487 қаулысымен бекiтiлген 2001-2005 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 36-тармағы; "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы N 253 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Pecпубликасында кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 3.2.3., 5.4.3., 6.1.7.-тармақшалары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасындағы дене тәрбиесi мен спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 3.7-тармағы; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 30 қазандағы N 1380 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2001-2005 жылдарға арналған демографиялық даму бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 3.4 және 4.2-тармақтары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 13 ақпандағы N 155 қаулысымен бекiтiлген Жастар саясатының 2003-2004 жылдарға арналған бағдарламасының 5.2-тармағы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176 қаулысымен бекiтiлген 2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлықпен күрестiң басымдық iс-шаралары жоспарының 1.7-тармағы; "Телерадио хабарларын таратудың ұлттық спутниктiк жүйесi және мәлiметтердi беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 4 қазандағы N 1234 қаулысы ; Тәуелсiз мемлекеттер достастығына қатысушы-мемлекеттер басшыларының "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясын құру туралы" 1992 жылғы 9 қазандағы Шешiмi; Тәуелсiз мемлекеттер достастығына қатысушы-мемлекеттер Үкiметтерiнiң "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының мәселелерi туралы" 1993 жылғы 22 қаңтардағы шешiмi; қатысушы-мемлекеттердiң "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдiгi туралы" 1993 жылғы 24 желтоқсандағы Келiсiмi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 сәуiрдегi N 478 қаулысы . <*>

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня информированности населения о ходе реализации социально-экономических и политических реформ в стране; формирование позитивного общественного мнения о проводимой государственной политике; развитие и совершенствование отечественных периодических изданий; удовлетворение потребностей аудитории в высококачественных телевизионных и радио программах (информационных, аналитических, образовательных, познавательных, культурологических, развлекательных и других); обеспечение производства высококачественной информационной продукции на государственном языке; повышение информированности населения о налоговом законодательстве. Построение в Казахстане современной системы распространения телерадиовещательных программ посредством аренды транспондера на базе спутниковых каналов связи, позволяющих обеспечить информационный суверенитет Казахстана при одновременном развитии телекоммуникационной инфраструктуры страны и привлечение современных мировых технологий. Формирование общего информационного пространства Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), формирование позитивного имиджа Республики Казахстан в информационном пространстве СНГ.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и распространение публикаций, направленных на активную информационно-пропагандистскую поддержку проводимых в стране социально-экономических и политических реформ; формирование позитивного образа органов государственной власти, через информационно-пропагандистскую поддержку проводимой ими политики; поддержание и пропаганда межнационального мира и согласия, принципов социального партнерства в межконфессиональных отношениях; формирование казахстанского патриотизма, укрепление гражданской идентификации населения республики; обеспечение информационно-пропагандистской поддержки действий Правительства Республики Казахстан по реализации Послания Главы государства народу Казахстана "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2004 год" от 4 апреля 2003 года, мероприятий по проведению Года поддержки Аула (села); поддержку борьбы с организованной преступностью и коррупцией, наркоманией и наркобизнесом; информационно-пропагандистское обеспечение развития малого и среднего предпринимательства; обеспечение достоверной, оперативной информации об основных событиях внутренней и внешней жизни страны; достижение максимального охвата населения периодическими изданиями путем организации подписки и реализации газет и журналов в розницу; обеспечение функционирования Национальной спутниковой системы телевидения (НССТ) - бесперебойное распространение программ государственного заказа на телерадиоканалах: телевизионных "Хабар", "Ел Арна", "Caspionet", Национального телеканала "Казахстан", "Первый канал-Евразия", независимых электронных СМИ, Казахского радио; производство и распространение телевизионных и радиопрограмм, направленных на: достижение реального суверенитета и процветания республики, поддержание социального мира межнационального согласия на принципах социального партнерства; доставка до потребителя достоверной, оперативной информации об основных событиях в стране и мире; производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм на государственном языке; поддержка функционирования и развития государственного языка в электронных СМИ, содействие теле-и радиокомпаниям страны в выполнении законодательства; производство высококачественных документальных фильмов на государственном языке; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли; обеспечение деятельности на внешнем информационном рынке для удовлетворения духовных потребностей телезрителей, радиослушателей в знаниях о жизни народов других стран, в том числе СНГ, сближения и взаимопонимания народов стран СНГ и мира, подготовки телевизионных и радиопрограмм о Казахстане телерадиокомпаний Казахстана и стран СНГ, подготовки ежедневных сюжетов о важнейших событиях в странах СНГ, пропаганда налогового законодательства.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: елдегi әлеуметтік-экономикалық және саяси реформалардың iске асырылуы барысы туралы халықтың хабардар болу дәрежесiн көтеру; жүргiзіліп жатқан мемлекеттiк саясат туралы оң қоғамдық пiкiр қалыптастыру; отандық мерзiмдiк басылымдарды дамыту және жетiлдiру; аудиторияның жоғары сапалы теледидар және радио бағдарламаларға деген сұранысын қанағаттандыру (ақпараттық, талдау, бiлiм беретiн, танымдық, мәдени, көңiл көтеретiн және басқа); мемлекеттiк тiлде жоғары сапалы ақпараттық өнiмдер жасауды қамтамасыз ету; жұртшылықтың салық заңнамасы туралы хабарлануын арттыру. Қазақстанның ақпараттық егемендігін, елiмiздiң телекоммуникациялық инфрақұрылымын қатар дамыту және қазiргi заманғы әлемдiк технологияларды тартуды қамтамасыз етуге мүмкiндiк беретiн байланыстың спутниктiк каналдары негiзiнде транспондердi жалға алу арқылы телерадио бағдарламаларын таратудың қазiргi заманғы жүйесiн құру. Тәуелсiз мемлекеттер достастығының (бұдан әрi - ТМД) ортақ ақпараттық кеңiстiгiн қалыптастыру, ТМД-нiң ақпараттық кеңiстiгiнде Қазақстан Республикасының оң бейнесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: елде жүргiзiлiп жатқан әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформаларды белсендi ақпараттық-насихаттық қолдауға бағытталған жарияланымдарды дайындау және тарату; жүргiзiп отырған саясаттарын ақпараттық-насихаттық қолдау арқылы мемлекеттiк билiк органдарының жағымды бейнесiн қалыптастыру; ұлтаралық бейбiтшiлiк пен келiсiмдi, конфессияаралық қатынастарда қоғамдық әрiптестiк принциптерiн қолдау және насихаттау; қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру, республика халқының азаматтық сәйкестiгiн нығайту; мемлекет басшысының "2004 жылға арналған iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" 2003 жылғы 4 сәуiрдегі Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимылын, Ауылды қолдау жылын өткiзу жөнiндегi iс-шараларды ақпараттық-насихаттық қолдауды қамтамасыз ету; ұйымдасқан қылмыс және сыбайлас жемқорлықпен, нашақорлық және есiрткi бизнесiмен күрестi қолдау; кiшi және орта кәсiпкерлiктi дамытуды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету; елдiң iшкi және сыртқы өмiрiнiң негiзгi оқиғалары туралы шыншыл, жедел ақпаратпен қамтамасыз ету; газеттер мен журналдарға жазылуды және жеке таратуды ұйымдастыру арқылы халықты мерзiмдi баспасөзбен неғұрлым мол қамтуға қол жеткiзу; телевизияның ұлттық спутниктiк жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету (ТҰСЖ) - "Хабар", "Ел Арна", "Caspionet", "Қазақстан" Ұлттық телеарнасы, "Бiрiншi арна - Евразия", тәуелсiз электронды БАҚ-тар және Қазақ радиосы телерадиоарналарына мемлекеттiк тапсырыс бағдарламаларының тоқтаусыз таратылуы; республиканың гүлденуi мен нақты егемендiкке қол жеткiзуiне, әлеуметтiк серiктестiк принциптерiндегi ұлтаралық келiсiмнiң әлеуметтiк бейбiтшiлiгiн қолдауға бағытталған теле және радио бағдарламаларын шығару және тарату; елiмiзде және әлемде болып жатқан негiзгi оқиғалар туралы тұтынушыға жедел, анық ақпарат жеткiзу; мемлекеттiк тiлде жоғары сапалы теле және радио бағдарламаларды өндiру; электрондық БАҚ-тарда мемлекеттiк тiлдi қолдану мен дамытуды қолдау; заңнаманың орындалуына елiмiздiң теле және радио компанияларының ықпал етуi; мемлекеттiк тiлде жоғары сапалы деректi фильмдер шығару; саланы қаржыландыру үшiн қолайлы жағдай жасау және тиiмдi өндiрiстiк-техникалық база жасау; телекөрермендер мен радиотыңдаушылардың басқа елдер, оның iшiнде ТМД халықтарының өмiрi, ТМД және әлем халықтарының өзара түсiнiстiгi және жақындасуы туралы рухани қажеттiлiктерiн қанағаттандыру үшiн сыртқы ақпараттық нарықта қызметтi, Қазақстан және ТМД елдерi телерадиокомпанияларының Қазақстан туралы теле және радио бағдарламалар дайындауын, ТМД елдерiнде болып жатқан маңызды оқиғалар туралы күнделiктi сюжеттердi қамтамасыз ету, салық заңнамасын насихаттау.

1   003        Проведение
государст-
венной ин-
формацион-
ной поли-
тики
2         100  Проведение Подготовка и публикация   В те-  Минис-
государ-   материалов в количестве   чение  терство
ственной   6812 газетных полос,      года   инфор-
информа-   приведенных формату А-2,         мации
ционной    общим тиражом 55621 тыс.         Респуб-
политики   экземпляр, 1227 учетно-          лики
через      издательских листов жур-         Казах-
газеты и   налов, общим тиражом 1474        стан
журналы    тыс. экземпляров по сле-
дующим основным темати-
ческим направлениям:
официальная публикация
нормативных правовых ак-
тов Республики Казахстан;
освещение социально-
экономической, общест-
венно-политической жизни
страны;
освещение хода реализации
Стратегии развития Казах-
стана до 2030 года;
освещение Послания Главы
государства народу Казах-
стана;
информационное обеспече-
ние Года поддержки села;
пропаганда агропродоволь-
ственной программы на
2003-2005 годы;
публикация материалов,
направленных на формиро-
вание позитивного инвес-
тиционного имиджа Казах-
стана;
информационная поддержка
государственной экономи-
ческой политики;
информационная поддержка
Года России в Казахстане;
освещение актуальных
вопросов борьбы с орга-
низованной преступностью
и коррупцией, формирова-
ние позитивного имиджа
правоохранительных орга-
нов;
освещение государственной
политики в сфере культуры,
образования и здравоохра-
нения;
информационная поддержка
Государственной программы
"Культурное наследие";
публикация материалов об
истории становления
казахской государствен-
ности;
освещение вопросов госу-
дарственной молодежной
политики;
размещение литературно-
художественных произве-
дений, направленных на
воспитание казахстанского
патриотизма;
размещение материалов по
реализации государствен-
ной языковой политики;
освещение государствен-
ной национальной полити-
ки, деятельности Ассамб-
леи народов Казахстана,
национально-культурных
центров;
освещение борьбы с
наркобизнесом и нарко-
манией, антинаркотичес-
кая пропаганда;
освещение деятельности
государства по борьбе
с терроризмом и экстре-
мизмом, формирование в
обществе неприятия идей
религиозного экстремизма
и радикализма;
освещение вопросов борь-
бы с ВИЧ/СПИД, просве-
щение населения по вопро-
сам предотвращения эпи-
демии;
информационно-пропаган-
дистская поддержка миг-
рационной политики стра-
ны, освещение жизни
соотечественников, казах-
ских диаспор за рубежом;
информирование о социаль-
но-экономической, общест-
венно-политической жизни
Казахстана зарубежных
казахских диаспор;
публикация материалов,
направленных на формиро-
вание и укрепление пози-
тивного имиджа Вооружен-
ных сил и военной про-
фессии;
размещение литературно-
художественных материалов
об общественно-политичес-
ком и социально-экономи-
ческом развитии государ-
ства;
пропаганда здорового
образа жизни;
освещение актуальных воп-
росов правовой пропаганды;
информационно-пропаган-
дистская поддержка малого
и среднего бизнеса;
размещение материалов
литературно-художественных
произведений в рамках про-
паганды отечественного
книгоиздания;
освещение актуальных воп-
росов современности, ин-
теграционных процессов на
территории СНГ, культур-
ных и исторических связей
стран содружества;
публикация материалов по
патриотическому, интерна-
циональному, нравствен-
ному и духовному воспита-
нию и развитию детей и
юношества;
освещение развития оте-
чественных телекоммуника-
ций, пропаганда новых
информационных техноло-
гий;
освещение актуальных воп-
росов государственной
информационной политики и
развития СМИ;
освещение женской пробле-
матики, вопросов повышения
роли женщин в обществе,
гендерного равенства;
освещение государственной
политики в сфере охраны
окружающей среды;
публикация социальных са-
тирических материалов по
актуальным вопросам раз-
вития общества;
публикация объявлений о
конкурсе на замещение
административных вакант-
ных должностей государст-
венных служащих и судей в
республиканских средствах
массовой информации.
Служебные командировки
за пределы страны пред-
ставителей средств массо-
вой информации для осве-
щения деятельности Прези-
дента и Правительства о
ходе официальных государ-
ственных зарубежных визи-
тов.

1   003       Мемлекеттiк
ақпараттық
саясатты
жүргiзу
2        100  Газеттер     Жалпы таралымы      Жыл    Қазақстан
мен журнал.  55621 мың дана А-2  iшiнде Республикасы.
дар арқылы   форматтағы 6812            ның Ақпарат
мемлекеттiк  газет бетi көлемiн.        министрлiгi
ақпараттық   дегi материалдарды,
саясат       жалпы таралымы 1474
жүргізу      мың дана 1227
есептiк-баспа
табақтан тұратын
журналдарды мынадай
негiзгi тақырыптық
бaғыттар бойынша
дайындау және
жариялау:
Қазақстан Республи.
касының нормативтiк
құқықтық кесімдерін
ресми жариялау;
еліміздің әлеумет.
тік-экономикалық,
қоғамдық саяси
өмірiн жариялау;
Қазақстанның 2030
жылға дейiнгі даму
стратегиясының
іске асу барысын
жариялау;
Мемлекет басшысы.
ның Қазақстан
халқына Жолдауын
жариялау;
Ауылды қолдау
жылын ақпараттық
қамтамасыз ету;
2003-2005 жылдарға
арналған аграрлық
азық-түлiк бағдар.
ламасын насихаттау;
Қазақстанның жағымды
инвестициялы бей.
несiн қалыптастыруға
бағытталған матери.
алдарды жариялау;
мемлекеттiк экономи.
калық саясатты ақпа.
раттық қолдау;
Қазақстандағы Ресей
жылын ақпараттық
қолдау;
қылмыспен және
сыбайлас жемқорлық.
пен күресудiң
негiзгi мәселелерiн
жариялау, құқық
қорғау органдарының
жағымды бейнесiн
қалыптастыру;
мәдениет, бiлiм
және денсаулық
сақтау саласындағы
мемлекеттiк саясатты
жариялау;
"Мәдени мұра" мемле.
кеттiк бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
қазақ мемлекеттiгi.
нiң құрылу тарихы
туралы материалдарды
жариялау;
мемлекеттiк жастар
саясаты мәселелерiн
жариялау;
қазақстандық
патриотизмге тәрбие.
леуге бағытталған
әдеби-көркем шығар.
маларды орналас.
тыру;
мемлекеттік тілдiк
саясатты iске асыру
жөнiндегi материал.
дарды орналастыру;
мемлекеттік ұлттық
саясатты, Қазақстан
xaлықтары Ассамблея.
сының, ұлттық-
мәдени орталықтар.
дың жұмысын
жариялау;
нашақорлық және
есiрткi бизнесiне
қарсы күресудi
жариялау, есiрткiге
қарсы насихат;
мемлекеттiң
терроризм және
экстремизммен күресi
жөнiндегі қызметiн
жариялау, қоғамда
дiни экстремизм
және радикализм
идеяларын қабылда.
мауды қалыптастыру
АҚТҚ/ЖҚТБ-мен
күрес мәселелерiн
жариялау, халықты
iндеттiң алдын-алу
мәселелерiмен
таныстыру;
елдiң көшi-қон
саясатын ақпарат.
тық-насихаттық
қолдау, шетелдегі
отандастар мен
қазақ диаспоралары.
ның өмiрiн жариялау;
шетелдегi қазақ
диаспораларын
Қазақстанның
әлеуметтік-экономи.
калық, қоғамдық-
саяси өмiрi туралы
хабардар ету;
Қарулы Күштер және
әскери қызметтің
жағымды имиджiн
қалыптастыру мен
нығайтуға бағыттал.
ған материалдарды
жариялау;
мемлекеттің
қоғамдық-саяси және
әлеуметтік-экономи.
калық дамуы туралы
әдеби-көркем мате.
риалдарды орналас.
тыру;
салауатты өмiр
салтын насихаттау;
құқықтық насихаттың
басты мәселелерiн
жариялау;
кіші және орта
кәсiпкерлiктi ақпа.
раттық-насихаттық
қолдау;
отандық кiтап шыға.
руды насихаттау
аясында әдеби-көркем
материалдарды
орналастыру;
қазiргi заманның
басты мәселелерiн,
ТМД аумағындағы
интеграциялық
процестердi,
ынтымақтастық
елдерiнiң мәдени
және тарихи
байланыстарын
жариялау;
балалар және
жасөспiрiмдердiң
патриоттық, интер.
националдық,
адамгершілiк және
рухани тәрбиесi
мен өсуi туралы
материалдар орна.
ластыру;
отандық телекомму.
никацияларды
дамытуды жариялау,
жаңа ақпараттық
технологияларды
насихаттау;
мемлекеттік
ақпараттық саясат
және БАҚ дамуының
басты мәселелерiн
жариялау;
әйел мәселесi,
әйелдiң қоғамдағы
рөлiн көтеpу,
гендерлiк теңдiк
мәселелерiн
жариялау;
қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
мемлекеттiк саясатты
жариялау;
қоғам дамуының
өзектi мәселелерi
жөнiнде әлеуметтiк
сатиралық материал.
дарды жариялау;
республикалық бұқа.
ралық ақпарат
құралдарында мемле.
кеттiк қызметшілер.
дiң және судьялар.
дың әкiмшiлiк бос
лауазым орындарына
орналасуға конкурс.
тар туралы хабарла.
малар жариялау.
Президент пен
Үкiметтiң қызметi
мен мемлекеттiк
ресми шетел сапар.
ларының барысын
жариялау үшiн бұқа.
ралық ақпарат
құралдары өкілдерi.
нiң елден тыс
жерлерге қызметтiк
iссапарлары.

3         101  Проведение Проведение комплекса      В те-  Минис-
государст- работ по организации дея- чение  терство
венной     тельности Национальной    года   инфор-
информа-   спутниковой системы:             мации
ционной    аренда транспондера на           Респуб-
политики   спутнике INTELSAT - 904.         лики
через      Производство и трансляция        Казах-
телерадио- телевизионных и радио-           стан
вещание    программ в количестве
51240 часов по следующим
основным тематическим
направлениям:
освещение деятельности
высших органов государ-
ственной власти и управ-
ления в информационных
программах;
освещение деятельности
Президента, Правитель-
ства, Парламента в ана-
литических программах;
освещение хода реализа-
ции и позитивных резуль-
татов Стратегии "Казах-
стан-2030";
информирование населения
о законодательной базе
страны, Указах Президен-
та, постановлениях, рас-
поряжениях Правительства,
других нормативных пра-
вовых актах;
освещение Послания Главы
государства народу Казах-
стана;
информационное обеспече-
ние Года Аула;
пропаганда агропродоволь-
ственной программы на
2003-2005 годы;
разъяснение и пропаганда
внутренней и внешней
политики РК;
информационная поддержка
Года России в Казахстане;
информационная поддержка
государственной экономи-
ческой и социальной
политики;
производство цикла теле-
визионных программ "Новая
экономическая политика";
информационная поддержка
государственной нацио-
нальной политики, дея-
тельности Ассамблеи наро-
дов Казахстана, нацио-
нально-культурных объеди-
нений, межнационального и
межконфессионального сог-
ласия;
информационная поддержка
деятельности неправитель-
ственных организаций;
воспитание казахстанского
патриотизма;
информационная поддержка
реализации Закона о язы-
ках;
информационная поддержка
государственной молодеж-
ной политики;
культурно-нравственное
воспитание детей и моло-
дежи;
информирование населения
о ходе борьбы с преступ-
ностью и коррупцией;
формирование позитивного
имиджа правоохранительных
органов, судейского
корпуса;
правовая пропаганда;
правовое обучение изби-
рателей и организаторов
выборов;
освещение деятельности
государства по борьбе с
терроризмом и экстремиз-
мом, формирование в
общественном сознании
неприятия идей радика-
лизма, религиозного
экстремизма и терроризма;
формирование и укрепление
позитивного имиджа Воору-
женных сил и военной про-
фессии;
освещение хода борьбы с
наркобизнесом и наркома-
нией, антинаркотическая
пропаганда;
просвещение населения об
угрозе ВИЧ/СПИД и путях
предотвращения эпидемии;
информационная поддержка
малого и среднего биз-
неса, отечественных
товаропроизводителей и
товаров, программы
импортозамещения;
информационное обеспече-
ние государственной миг-
рационной политики,
освещение жизни сооте-
чественников, казахских
диаспор за рубежом;
литературно-публицисти-
ческие программы;
образовательно-познава-
тельные программы;
музыкально-развлекатель-
ные;
информационная поддержка
отечественной физкультуры
и спорта;
освещение государственной
политики в сфере образо-
вания, культуры и со-
циального обеспечения;
информационная поддержка
Государственной программы
"Культурное наследие";
обучение населения прави-
лам поведения и способам
защиты при чрезвычайных
ситуациях;
освещение женской пробле-
матики, вопросов повыше-
ния роли женщин в общест-
ве, гендерного равенства;
освещение государственной
политики в сфере охраны
окружающей среды;
просвещение населения по
вопросам укрепления здо-
ровья и пропаганда здоро-
вого образа жизни;
художественные, докумен-
тальные фильмы, сериалы,
мультипликационные
сериалы;
спектакли казахстанских
театров;
социальные ролики;
освещение политической,
экономической, культурной
жизни зарубежных стран.
Обеспечение среднесуточ-
ных объемов вещания
национального телеканала
"Казахстан" - 13 часов,
"Казахское радио" - 20
часов, "Областное телеви-
дение" (13 областных и 1
городская ТРК) - 14 часов,
Радио "Астана" - 18 ча-
сов, Радио "Шалкар" - 18
часов через Республикан-
скую телерадиокорпорацию
"Казахстан"; "Хабар" - 16
часов, "Ел арна" - 12 ча-
сов, "Первый канал -
Евразия" - 5 часов,
"Caspionet" - 24 часа
через Агентство "Хабар".
Расширение сети коррес-
пондентских пунктов и
сети распространения.
Повышение качества произ-
водимых программ.
Техническая модернизация.
Производство и размещение
Международной телерадио-
компанией "Мир" на теле-
радиоканалах Казахстана и
СНГ программ об экономи-
ческой, политической,
культурной жизни Казах-
стана и СНГ. Информирова-
ние населения Казахстана
и других стран СНГ о
социально-экономических и
политических курсах про-
водимых реформ в Респуб-
лике Казахстан и странах
Содружества.
Освещение интеграционных
инициатив Казахстана в
формировании единого
экономического и культур-
ного пространства стран-
участниц СНГ.
Производство телевизион-
ных и радиопрограмм, до-
кументальных фильмов на
государственном языке
электронными СМИ в коли-
честве 3151 час по сле-
дующим тематическим и
жанровым направлениям:
о ходе реализации Стра-
тегии "Казахстан-2030";
по правовой тематике;
по тематике безопасности
личности, общества, госу-
дарства, ходе борьбы с
преступностью, корруп-
цией, деятельности госу-
дарства по борьбе с
терроризмом и экстремиз-
мом;
информационные программы;
аналитические программы;
программы в жанре акту-
ального репортажа;
публицистические;
программы по экономичес-
кой и финансовой тематике;
о Вооруженных Силах РК;
о ходе борьбы с преступ-
ностью и коррупцией;
по воспитанию казахстан-
ского патриотизма;
молодежные;
детские;
спортивные;
о роли женщин в общест-
венной жизни, гендерной
политике;
образовательные;
обучающие государствен-
ному языку;
музыкально-развлекатель-
ные;
о сельском хозяйстве,
поддержке Года Аула;
о государственной нацио-
нальной политике и дея-
тельности Ассамблеи наро-
дов Казахстана, нацио-
нально-культурных цент-
рах;
программы культурологи-
ческого, литературно-
художественного харак-
тера;
о здоровом образе жизни;
о малом и среднем биз-
несе;
о межконфессиональном
согласии;
о вреде наркомании,
табакокурения и алко-
голизма;
юмористические;
о профилактике ВИЧ/СПИД;
о состоянии экологии и
охране окружающей среды;
программы в жанре ток-
шоу;
программы о ходе реали-
зации государственной
программы "Расцвет Астаны
- расцвет Казахстана".
Служебные командировки за
пределы страны представи-
телей средств массовой
информации для освещения
деятельности Президента
и Правительства о ходе
официальных государствен-
ных зарубежных визитов.

3        101 Телерадио     Ұлттық спутник      Жыл    Қазақстан
хабарларын    желiсiнiң қызметiн  ішінде Республикасы.
тарату        ұйымдастыру жөнiн.         ның Ақпарат
арқылы        дегi кешендi               министрлігі
мемлекеттік   жұмыстар жүргiзу:
ақпараттық    INTELSAT - 904
саясат        спутнигiнде
жүргізу       транспондердi
жалдау;
51240 сағат көлемiн.
де мынадай негiзгi
тақырыптық бағыттар
бойынша теледидар
және радио бағдар.
ламаларын шығару
және трансляциялау;
ақпараттық
бағдарламаларда
мемлекеттік билiк
пен басқарудың
жоғары органдарының
қызметін көрсету;
талдау бағдарлама.
ларында Президент.
тiң, Үкiметтiң,
Парламенттiң
қызметтерiн
көрсету;
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын iске
асыру барысын және
оң нәтижелерiн
көрсету;
халықты елiмiздiң
заңнама базасы,
Президенттiң Жарлық.
тары, Үкіметтің
қаулылары, өкiмдерi,
өзге де нормативтiк
құқықтық кесiмдер
туралы хабардар
ету; - Мемлекет
басшысының Қазақстан
халқына жолдауын
жариялау;
Ауыл жылын ақпарат.
тық қамтамасыз ету;
2003-2005 жылдарға
арналған аграрлық
азық-түлiк бағдар.
ламасын насихаттау;
ҚР iшкi және сыртқы
саясатын түсiндiру
және насихаттау;
Қазақстандағы Ресей
жылын ақпараттық
қолдау;
мемлекеттік эконо.
микалық және
әлеуметтiк саясатты
ақпараттық қолдау;
"Жаңа экономикалық
саясат" теледидар
бағдарламаларының
циклiн шығару;
мемлекеттiк ұлттық
саясатты, Қазақстан
халықтары ассам.
блеясының, ұлттық
мәдени бiрлестiк.
тердiң қызметін,
ұлтаралық және
конфессияаралық
келiсiмдi ақпарат.
тық қолдау;
үкiметтiк емес
ұйымдардың қызметiн
ақпараттық қолдау;
қазақстандық
патриотизмдi
тәрбиелеу;
тiлдер туралы
Заңның iске асуын
ақпараттық қолдау;
мемлекеттiк жастар
саясатын ақпараттық
қолдау;
балалар мен жастар.
ды мәдени-адамгер.
шiлiккe тәрбиелеу;
халықты қылмыстылық
және сыбайлас жем.
қорлықпен күрес
барысы туралы
хабардар ету;
құқық қорғау
органдарының,
сот корпусының
жағымды имиджiн
қалыптастыру;
құқықтық насихат;
сайлаушылар және
сайлауды ұйымдас.
тырушыларды құқық.
тық оқыту;
мемлекеттiң терро.
ризм және экстре.
мизммен күресi
жөнiндегi қызметiн
жариялау, қоғамда
радикализм, дiни
экстремизм және
терроризм идеяларын
қабылдамауды қалып.
тастыру;
Қарулы Күштер және
әскери кәсiптің
жағымды имиджiн
қалыптастыру және
нығайту;
есiрткi бизнесi
және нашақорлықпен
күрес барысын
көрсету, есiрткiге
қарсы насихат;
АҚТҚ/ЖҚТБ каупi
және iндеттiң алдын
алу жолдары туралы
халықты хабардар
ету;
шағын және орта
бизнестi, отандық
тауар өндiрушiлердi
және тауарларды,
импорт алмасу
бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
мемлекеттiк көшi-қон
саясатын ақпараттық
қамтамасыз ету,
шетелдегi отандас.
тар, қазақ
диаспорасының
өмiрiн көрсету;
әдеби-публицистика.
лық бағдарламалар;
бiлiм бepу-танымдық
бағдарламалар;
музыкалық-көңiл
көтеретін;
отандық дене
тәрбиесi мен спортты
ақпараттық қолдау;
бiлiм беру, мәдениет
және әлеуметтiк
қамтамасыз ету
саласындағы мемле.
кеттiк саясатты
жариялау;
"Мәдени мұра"
мемлекеттiк
бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
халықты төтенше
жағдайларда өзiн
өзi ұстауы мен
қорғану тәсiлдерiне
үйрету;
әйел мәселесiн,
қоғамдағы әйел
рөлiн арттыру,
гендерлiк теңдiк
мәселелерiн
жариялау;
қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
Mемлекеттiк саясат.
ты жариялау;
халыққа денсаулықты
нығайту мәселелерi
және салауатты өмiр
салтын насихаттау
жөнiнде жариялау;
көркем, деректi
фильмдер, сериалдар,
мультипликациялық
сериалдар;
қазақстан театрла.
рының спектакльдерi;
әлеуметтiк роликтер;
шет елдердiң саяси,
экономикалық, мәдени
өмiрiн жариялау.
"Қазақстан" респу.
бликалық телерадио.
корпорациясы арқылы
"Қазақстан" ұлттық
арнасы - 13 сағат,
"Қазақ радиосы" - 20
сағат, "Облыстық
телеарна" (13 облыс.
тық және 1 қалалық
ТРК) 1 сағат,
"Астана" радиосы -
18 сағат, "Шалқар"
радиосы - 18 сағат;
"Хабар" агенттiгi
арқылы "Хабар" -
16 сағат, "Eл Арна"
- 12 сағат, "Бiрiншi
арна-Евразия" - 5
caғат хабар таратуы.
ның тәулiктiк орташа
көлемiн қамтамасыз
ету.
Тiлшiлер қосыны мен
тарату торабы
желiсiн кеңейту.
Шығарылатын
бағдарламалардың
сапасын арттыру.
Техникалық жаңғырту.
"Мир" халықаралық
телерадиокомпаниясы.
ның Қазақстан мен
ТМД телерадиоарна.
ларында Қазақстан
мен ТМД-ның эконо.
микалық, саяси,
мәдени өмiрi туралы
бағдарламаларды
шығаруы және
орналастыруы.
Қазақстан Республи.
касы мен ТМД
елдерiнде жүргiзi.
лiп жатқан рефор.
малардың әлеумет.
тiк-экономикалық
және саяси бағыт.
тары туралы
Қазақстан мен ТМД
елдерiнiң халықта.
рын хабардар ету.
TМД қатысушы
елдерiнiң бiртұтас
экономикалық және
мәдени кеңiстік
құрудағы Қазақстан.
ның интеграциялық
бастамасын жариялау.
Электронды БАҚ
мемлекеттiк тілде
3151 сағат көлемiн.
де мынадай тақырып.
тық және жанрлық
бағыттарда теледи.
дар және радио
бағдарламаларын,
деректi фильмдердi
шығару:
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын iске
асыру барысы
туралы;
құқықтық тақырыпта;
жеке адам, қоғам,
мемлекет қауiпсiз.
дiгi қылмыстылықпен,
сыбайлас жемқорлық.
пен күpec барысы,
мемлекеттiң терро.
ризм және экстре.
мизмге қарсы күресi
тақырыбында;
ақпараттық
бағдарламалар;
талдау бағдарлама.
лары;
көкейкестi репортаж
жанрындағы бағдар.
ламалар;
публицистикалық;
экономикалық және
қаржылық тақырып.
тардағы бағдарла.
малар;
ҚР Қарулы Күштерi
туралы;
қылмыстылық және
сыбайлас жемқор.
лықпен күрес
барысы туралы;
қазақстандық
патриотизмдi
тәрбиелеу;
жастар;
балалар;
спорттық;
қоғамдық өмiрдегi
әйелдiң pөлi,
гендерлiк саясат
туралы;
бiлiм беретiн;
мемлекеттiк тiлдi
үйрететiн;
музыкалық-көңiл
көтеретiн;
ауыл шаруашылығы,
Ауыл жылын қолдау
туралы;
мемлекеттiк ұлттық
саясат және
Қазақстан халықтары
ассамблеясы,
ұлттық-мәдени
орталықтар қызметi
туралы;
мәдениеттану, әдеби-
көркем сипаттағы
бағдарламалар;
салауатты өмiр
салты туралы;
шағын және орташа
бизнес туралы;
конфессияаралық
келiсiм туралы;
нашақорлық, темекi
шегу және алкого.
лизмнiң зияны
туралы;
әзiл-оспақ;
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның
алдын алу туралы;
экологияның жағдайы
және қоршаған
ортаны қорғау
туралы;
ток-шоу жанрындағы
бағдарламалар;
"Астананың гүлденуi
- Қазақстанның
гүлденуi" мемлекет.
тiк бағдарламасын
iске асыру барысы
туралы бағдарлама.
лар.
Президент пен
Yкiметтің қызметi
мен мемлекеттiк
ресми шетел
сапарларының барысын
жариялау үшін
бұқаралық ақпарат
құралдары өкiлдерi.
нiң елден тыс
жерлерге қызметтік
iссапарлары.

4         102  Пропаганда Производство и размещение В те-  Минис-
налогового 100 телепередач, произ-   чение  терство
законода-  водство 25 роликов по     года   инфор-
тельства   налоговому законодатель-         мации
ству, с показом 100 раз.         Респуб-
лики
Казах-
стан
5         103  Пропаганда Публикация               В       Минис-
Государст- информационно-           течение терство
венной     разъяснительных          года    инфор-
программы  материалов в печатных            мации"
жилищного  средствах массовой
строите-   информации. Производство
льства в   и прокат видеороликов.
Республике
Казахстан
на 2005-
2007 годы
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации; повышение уровня информированности населения, его правовой и политической культуры; консолидации общества и укрепление внутриполитической стабильности; увеличение позитивных материалов в печатных средствах массовой информации; формирование позитивного имиджа страны в мировом сообществе; наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации, обеспечение информационной безопасности страны; повышение творческого и технического качества телевизионных и радиопрограмм, обеспечение наиболее полного охвата приемом программ "Казахстан - ТВ", "Казахстан - РВ", "Хабар" и "Ел Арна"; наиболее полное удовлетворение потребностей населения в телевизионных и радиопрограммах (информационных, аналитических, образовательных, познавательных, культурологических, развлекательных и других) на государственном языке; расширение сферы функционирования государственного языка в электронных СМИ, повышение уровня выполнения законодательства теле- и радиокомпаниями страны; повышение уровня информированности населения о налоговом законодательстве.
Приложение 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Государственные премии и стипендии"
на 2004 год
1. Стоимость: 38750 тысяч тенге (тридцать восемь миллионов семьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 2001 года "О государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года "Об утверждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года N 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Распоряжение Президента Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 60 "Об утверждении положения о премиях Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации и о грантах (стипендиях) Президента Республики Казахстан для поддержки наиболее глубоких творческих поисков молодых публицистов"; Распоряжение Президента Республики Казахстан от 26 июня 1997 года N 200-р "Об утверждении премии и грантов Президента в области средств массовой информации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949 "О государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры".

4   102       Салық        Салық заңнамасы     Жыл    Қазақстан
заңнамасын   жөнiнде 100 рет     iшiнде Республикасы.
насихаттау   көрсетiлетін 100           ның Ақпарат
телехабар шығару           министрлiгi
және орналастыру,
25 ролик шығару.
5  103    Қазақстан        Бұқаралық           Жыл    Ақпарат
Республикасында  ақпарат             бойы   министрлiгi
тұрғын үй        баспасөз
құрылысын        құралдарында
дамытудың        ақпараттық-
2005-2007        түсiндiру
жылдарға         материалдарын
арналған         жариялау.
мемлекеттік      Бейнероликтердi
бағдарламасын    шығару және
насихаттау       жалға беру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түрлi ақпараттармен халықтың қажеттiлiгiн мейлiнше толық қанағаттандыру; халықтың ақпараттану деңгейiн, оның құқықтық және саяси мәдениетін көтеpу; қоғамдық топтacу мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту; баспа бұқаралық ақпарат құралдарында позитивтi материалдарды ұлғайту; әлемдiк қауымдастықта елдiң жағымды бейнесiн қалыптастыру; жұртшылықтың әр түрлi ақпаратқа деген сұранысын барынша қанағаттандыру, елiмiздiң ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету; теледидар мен радио бағдарламаларының шығармашылық және техникалық сапасын көтеру, "Қазақстан-ТД", "Қазақстан-РТ", "Хабар" және "Ел Арна" телерадио арналарының бағдарламаларын барынша толық қабылдауды қамтамасыз ету; жұртшылықтың теледидар мен радионың мемлекеттiк тiлдегi (ақпараттық, талдау, бiлiм беру, танымдық, культурологиялық, көңiл көтеру және басқа да) бағдарламаларына деген сұранысын барынша қанағаттандыру; мемлекеттiк тiлдiң электрондық БАҚ-тарда қолдану аясын кеңейту, елiмiздiң теле- және радио- компанияларының заңнамаларды орындау деңгейiн көтеру; жұртшылықтың салық заңнамасы туралы хабарлану деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
327-қосымша
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 38750 мың теңге (отыз сегiз миллион жетi жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлеріне мемлекеттiк стипендияны бекiту туралы" 2000 жылғы 3 сәуiрдегi Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы мәселелерi" 2001 жылғы 28 қыркүйектегi N 691 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары туралы ереженi бекiту және Қазақстан Республикасы Президентiнiң жас публицистердiң терең шығармашылық iзденiстерiн қолдауға арналған гранттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 60 Өкiмi ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң сыйлықтары мен гранттарды бекiту туралы" 1997 жылғы 26 маусымдағы N 200-ө Өкiмi ; "Қазақстан Республикасының әдебиет, өнер және сәулет саласындағы мемлекеттiк сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 шiлдедегi N 949 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: моральное и материальное стимулирование деятелей культуры, искусства и средств массовой информации для творческой, общественной активности.
5. Задачи бюджетной программы: активизация деятельности, направленная на укрепление мира и дружбы, взаимного доверия между народами, равенства и одинаковой гласности в межгосударственных отношениях; утверждение общественного и межнационального согласия, укрепления единства многонационального народа Республики; развитие демократии и социального прогресса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Государ-   Вручение Государственной  В те-  Минис-
ственные   премии мира и прогресса   чение  терство
премии и   Первого Президента Рес-   года   инфор-
стипендии  публики Казахстан.               мации
Вручение Президентских           Респуб-
премий и грантов в облас-        лики
ти средств массовой              Казах-
информации за большой            стан
вклад в поддержку прово-
димых в стране реформ
через средства массовой
информации.
Выплата Государственных
стипендий видным деяте-
лям литературы и искус-
ства Казахстана.
Вручение Государственных
премий Республики Казах-
стан в области литерату-
ры, искусства и архитек-
туры.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение творческой и интеллектуальной активности творческой интеллигенции Республики Казахстан.
Приложение 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Издание социально важных видов литературы"
на 2004 год
1. Стоимость: 608592 тысячи тенге (шестьсот восемь миллионов пятьсот девяносто две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет, өнер және бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiн шығармашылық, қоғамдық белсендi қызметке моральдi және материалды ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бейбiтшiлiк пен достықты, халықтар арасындағы өзара сенiмдiктi нығайтуға, мемлекетаралық қарым-қатынастардағы теңдiк пен бiрдей жариялылыққа бағытталған қызметтi белсендiлендiру; қоғамдық және ұлтаралық келiсiмдi бекiту, республиканың көпұлтты халқының бiрлiгiн нығайту; демократия мен әлеуметтiк прогрестi дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Мемлекеттiк  Қазақстан Респуб.   Жыл    Қазақстан
сыйлықтар    ликасы Тұңғыш       ішінде Республикасы.
мен стипен.  Президентiнiң              ның Ақпарат
диялар       мемлекеттік бейбiт.        министрлiгi
шiлiк және прогpecc
сыйлығын тапсыру.
Елiмiздегi жүргiзi.
лiп жатқан
реформаларды бұқа.
ралық ақпарат
құралдары арқылы
қолдауға қосқан
үлестерi үшiн
бұқаралық ақпарат
құралдары саласын.
дағы Президенттiк
сыйлықтар мен
гранттар тапсыру.
Қазақстанның
көрнектi әдебиет
және өнер қайрат.
керлерiне Мемлекет.
тiк сыйлықтар
тапсыру.
Әдебиет, өнер және
сәулет саласындағы
Қазақстан Республи.
касындағы Мемлекет.
тік сыйлығын
тапсыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының шығармашыл зиялыларының шығармашылық және зияткерлік белсенділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
328-қосымша
Ескерту. 328-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 608592 мың теңге (алты жүз сегіз миллион бес жүз тоқсан екi мың теңге). <*>

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; ежегодные постановления Правительства Республики Казахстан, посвященные юбилейным мероприятиям.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выпуск социально-важной литературы для повышения духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов.
5. Задачи бюджетной программы: издание содержательных произведений, отражающих многогранные проблемы становления казахской государственности. Выпуск научной, художественной и энциклопедической литературы. Подготовка и издание лучших образцов национальной литературы и письменности, достижений мировой научной мысли, культуры и литературы на государственном языке. Обеспечение выпуска высококачественной печатной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Издание    Издание 280 названий,     В те-  Минис-
социально  общим объемом 5683,5      чение  терство
важных     издательских листов, ти-  года   инфор-
видов      ражом каждого названия от        мации
литературы 1000 до 3000 экземпляров         Респуб-
по следующим сериям и            лики
изданиям:                        Казах-
Энциклопедическая литера-        стан
тура;
Словарно-справочная ли-
тература;
Детская литература;
Серия "Мировая детская
классика";
Собрание сочинений (одно-
и многотомники);
Серия "Библиотека журнала
"Аманат";
Литература серии "Атаме-
кен";
Литература на языках
народов Казахстана;
Литература серии "Отырар
кiтапханасы";
Литература серии:
"Современная казахская
проза", "Современная
казахская поэзия";
Документально-художест-
венная литература серии
"Алаш мурасы";
Серия "Литературные
мемуары";
Академическое многотомное
издание "М. Ауэзов";
Фотоальбомы;
Музыкальная литература;
Юношеская литература;
Юридическая литература;
Общественно-политическая
литература;
Юбилейная литература;
Научно-популярная литера-
тура;
Переводная литература
серии: "Нобель сыйлыгынын
лауреаттары", "Жыр жау-
hар"; "Тарих. Таным.
Тагдыр"; "Антология миро-
вой мысли";
"Шытырман окигалар жане
фантастика";
Литература серии "Годы
аула";
Издания к 60-летию Победы
в Великой Отечественной
войне;
Издания по Году России в
Республике Казахстан.
Разработка и выпуск серии
изданий по Государственной
программе "Культурное нас-
ледие":
"Бабалар coзi";
"История казахской лите-
ратуры";
"Библиотека мировой лите-
ратуры";
"Философское наследие
казахского народа с древ-
нейших времен до наших
дней";
Мировое философское нас-
ледие";
Мировая историческая
мысль";
История Казахстана в
произведениях античных
авторов";
"История Казахстана в
арабских источниках IX-XVI
в.в.";
"История Казахстана в
ирано-персидских источни-
ках V-XVII в.в.";
"История Казахстана в
тюркоязычных источниках
XV-XX в.в.";
"История Казахстана в
китайских источниках";
"История Казахстана в
монгольских источниках";
"История Казахстана в
русских источниках
XVI-XX в.в.";
"История Казахстана в
западных источниках
XII-XX в.в.";
Национальная энциклопедия
"Казахстан" на русском
языке;
"Мировая культурологичес-
кая мысль";
"Казахские народные тра-
дици и обряды";
"Древний мир права каза-
хов";
"Мировая социологическая
мысль";
"Мировая политологическая
мысль";
"Мировая психологическая
мысль";
"Экономическая классика";
"Толковый словарь казах-
ского языка";
"Словарь синонимов";
"Диалектологический сло-
варь казахского языка";
Энциклопедический словарь
"Республика Казахстан";
Энциклопедический справоч-
ник "Казак мадениет";
Энциклопедический справоч-
ник "Казак адебиетi";
Энциклопедический справоч-
ник "Казахстан тарихы";
Энциклопедический справоч-
ник "Жерiнiн аты - елiннiн
хаты" (Топонимика Казах-
стана);
Книга-альбом "Казахстан в
творчестве художников XIX
века";
Изоальбом "Сергей Калмы-
ков";
Изоальбом "Абылхан
Кастеев";
Изоальбом "Урал Тансык-
баев".
Выпуск Национальной энцик-
лопедии "Казахстан" на
казахском языке тиражом
20000 экземпляров.
Оплата услуг по проведению
экспертизы изданий,
выпускаемых в рамках
Государственной программы
"Культурное наследие".
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Мерейтойлар мен атаулы күндердi мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысы ; Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң мерейтойлық iс-шараларға арналған жыл сайынғы қаулылары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың рухани-бiлiм және интеллектуалды-мәдени деңгейiн көтеру үшiн әлеуметтiк маңызды әдебиеттер шығару, өскелең ұрпақты жалпы әлемдiк құндылықтар рухында тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазақ мемлекеттiгi қалыптасуының сан қырлы мәселелерiн көрсететiн өзектi, мазмұнды шығармаларды шығару. Ғылыми, көркем, және энциклопедиялық әдебиетті шығару. Мемлекеттiк тiлде ұлттық әдебиет пен жазудың озық үлгiлерiн, әлемдiк ғылыми ойдың, мәдениеттің және әдебиеттiң жетiстіктерiн дайындау және шығару. Жоғары сапалы баспа өнiмдерiн шығаруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Әдебиеттiң   Бiр атаудың тара.   Жыл    Қазақстан
әлеуметтiк   лымы 1000-нан       iшiнде Республикасы.
маңызды      3000-ға дейiн              ның Ақпарат
түрлерiн     данадан кем емес,          министрлігі
басып        жалпы көлемi 5683,5
шығару       баспа табақтан
тұратын 280 атаулы
кiтап өнiмдерін
мынадай сериялар
мен басылымдар
бойынша шығару:
Энциклопедиялық
әдебиет;
Сөздiк-анықтамалық
әдебиет;
Балалар әдебиетi;
"Әлемдiк балалар
классикасы"
сериясы;
Шығармалар жинағы
(бip және көп
томдықтар);
"Аманат" журналының
кiтапханасы" серия.
сы;
"Атамекен" сериясының
әдебиеті;
Қазақстан халықтары
тілдерiндегі
әдебиет;
"Отырар кітапханасы"
сериясының әдебиетi;
"Қазiргi қазақ
прозасы", "Қазiргі
қазақ поэзиясы"
серияларының
әдебиетi;
"Алаш мұрасы"
сериясының деректi-
көркем әдебиетi;
"Әдеби мемуарлар"
сериясы;
"M. Әуезов"
академиялық көптомды
басылым;
Фотоальбомдар;
Музыкалық әдебиет;
Жасөспiрiмдер
әдебиетi;
Заң әдебиетi;
Қоғамдық-саяси
әдебиет;
Мерейтой әдебиетi;
Ғылыми-көпшiлiк
әдебиет;
"Нобель сыйлығының
лауреаттары", "Жыр
жауhар", "Тарих.
Таным. Тағдыр",
"Әлемдiк ой антоло.
гиясы", "Шытырман
оқиғалар және
фантастика" серия.
ларының аударма
әдебиетi;
"Ауыл жылдары"
сериясының
әдебиетi;
Ұлы Отан соғысында.
ғы Жеңiстiң 60 жыл.
дығына арналған
басылымдар;
Ресейдiң Қазақстан
Республикасындағы
жылы жөнiндегi
басылымдар;
"Мәдени мұра"
мемлекеттiк бағдар.
ламасы бойынша
басылымдар серияла.
рын әзiрлеу және
шығару:
"Бабалар сөзi";
"Қазақ әдебиетiнiң
тарихы";
"Әлемдiк әдебиет
кiтапханасы";
"Қазақ халқының
ежелгi күндерден
бастап бүгiнгi
күнге дейiнгi фило.
софиялық мұрасы";
"Әлемдiк философия.
лық мұра";
"Әлемдiк тарихи
ой";
"Антикалық авторлар
дереккөздерiндегi
Қазақстан тарихы";
"ІХ-XVI ғ.ғ. араб
дереккөздерiндегi
Қазақстан тарихы";
"V-XVII ғ.ғ. иран-
парсы дереккөздерiн.
дегi Қазақстан
тарихы";
"XV-XX ғ.ғ. түркi
тiлдi дереккөздер.
дегi Қазақстан
тарихы";
"Қытай дереккөзде.
рiндегi Қазақстан
тарихы";
"Монғол дереккөзде.
рiндегi Қазақстан
тарихы";
"ХVI-XX ғ.ғ. орыс
дереккөздерiндегi
Қазақстан тарихы";
"XII-XX ғ.ғ. батыс
дереккөздерiндегi
Қазақстан тарихы";
"Қазақстан" Ұлттық
энциклопедиясы орыс
тiлiнде;
"Әлемдiк культуро.
логиялық ой";
"Қазақ халық әдет-
ғұрыптары мен салт-
дәстүрлерi";
"Қазақстан құқығы.
ның ежелгi әлемi";
"Әлемдiк социоло.
гиялық ой";
"Әлемдiк саясаттану
ойы";
"Экономикалық
классика";
"Қазақ тілiнiң
түсiндiрме сөздiгi";
"Синонимдер
сөздiгi";
Қазақ тілінiң
диалектологиялық
сөздiгi";
"Қазақстан
Республикасы"
энциклопедиялық
сөздiк";
"Қазақ мәдениетi"
энциклопедиялық
анықтамалық";
"Қазақ әдебиетi"
энциклопедиялық
анықтамалық";
"Қазақстан тарихы"
энциклопедиялық
анықтамалық";
"Жерiңнiң аты -
елiңнiң хаты"
энциклопедиялық
анықтамалық
(Қазақстан топони.
микасы);
"Қазақстан XIX
ғасыр суретшiлерi.
нiң шығармашылығын.
да" альбом-кiтабы;
"Сергей Калмыков"
сурет альбомы;
"Әбiлхан Қастеев"
сурет альбомы;
"Орал Таңсықбаев"
сурет альбомы.
"Қазақстан" Ұлттық
энциклопедиясын
қазақ тiлiнде 20000
дана таралыммен
шығару.
Мәдени мұра" мемле-
кеттiк бағдарламасы-
ның шеңберiнде шыға-
рылатын басылымдарға
сараптама жүргізу
жөнiндегi қызметтерге
ақы төлеу.
_________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения. Издание шедевров мировой художественной литературы на казахском языке будет играть неоценимую роль в воспитании подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов и являться гарантией функционирования государственного языка в полном объеме, всесторонне способствуя расширению и укреплению его социально-коммуникативных функций. Создание действенных механизмов по сохранению и развитию культурного наследия. Издание не опубликованных древних рукописей, летописей, связанных с историей Казахстана. Повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня нации.
Приложение 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Проведение государственной политики в области
внутриполитической стабильности и общественного согласия"
на 2004 год
1 Стоимость: 59964 тысячи тенге (пятьдесят девять миллионов девятьсот шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года N 1165 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 85 "О Концепции государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 253 "О Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-3005 годы"; постановление правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1391 "О постоянно действующем Совещании по выработке предложений по дальнейшей демократизации и развитию гражданского общества"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1430 "О Программе профилактики правонарушений и борьбы с преступностью в Республике Казахстан на 2003-2005 годы"; Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2002 года N 28-р "Об организации разъяснительной работы по Программе Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: халықтың рухани-бiлiм мен интеллектуалдық-мәдени деңгейiн көтеру. Сондай-ақ әлемдiк көркем әдебиет жәуhарларын қазақ тiлiнде кең көлемде шығару өскелең ұрпақтың бүкiләлемдiк құндылықтар рухында тәрбиеленуiне және мемлекеттiк тiл қызметiнiң толық көлемде дамуына, оның әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiнiң кеңеюi мен нығаюына жан-жақты ықпал етедi. Мәдени мұраны сақтау мен дамыту жөнiндегi жүйелi тетiктi құру. Қазақстан тарихымен байланысты бұрын жарияланбаған ежелгi қолжазбалар, жылнамаларды шығару. Ұлттың рухани-бiлiмдiк және интеллектуалдық-мәдени деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
329-қосымша
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 59964 мың теңге (елу тоғыз миллион тоғыз жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралары туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiнгi Қазақстанның даму Стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралары туралы" 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан халықтары ассамблеясының Стратегиясы және Қазақстан халықтары ассамблеясының ережесi туралы" 2002 жылғы 26 сәуiрдегi N 856 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 85 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы N 253 қаулысы ; "Азаматтық қоғамды бұдан әрi демократияландыру және дамыту жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi тұрақты жұмыс iстейтiн кеңес туралы" Қазақстан Pecпубликасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1391 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында құқық бұзушылықтың алдын алу және қылмыспен күрестiң 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1430 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған Бағдарламасы жөнiндегi түсiндiру жұмыстарын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 22 сәуiрдегi N 28-ө өкiмi .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение социологических исследований по проблемам внутриполитической стабильности и общественного согласия, проведение мероприятий по укреплению общественного согласия в республике.
5. Задачи бюджетной программы: Изучение общественно-политических событий и ситуации в республике, уровня поддержки курса проводимых реформ, отношения к проводимой государственной политике, определение рейтинга центральных и региональных институтов власти, имиджевых характеристик политической элиты, степени доверия политическим объединениям, выявление потенциала социальной напряженности, выявление основной динамики общественно-политических процессов; изучение отношения различных социальных групп к актуальным республиканским и региональным проблемам; выявление оценок населения межнациональных отношений и степени эффективности государственной национальной политики, анализ выявления межконфессиональных проблем на межэтническую ситуацию; выявление общественного восприятия угроз и вызовов по основным аспектам внутриполитической безопасности, перспективам интеграции Казахстана и России; выявление имиджевых предпочтений электоральных групп, определение потенциального, пассивного электората и прогнозные оценки, политической культуры и активности населения, готовности к выборам различного формата, электоральных ориентиров и установок.
Укрепление конструктивного диалога и взаимодействия с партиями и общественно-политическими движениями, формирование устойчивой системы межпартийных отношений, динамичное развитие неправительственного сектора, проведение целенаправленной и последовательной работы по оказанию государственной поддержки неправительственным организациям в формировании институтов гражданского общества и развитии социальных партнерских отношений, проведение мониторинга общественно-политической ситуации в республике, обеспечение целенаправленной работы по пропаганде Стратегии "Казахстан-2030", Стратегического Плана развития Республики Казахстан до 2010 года, Послания Президента народу Казахстана, Программы Правительства на 2003-2006 годы, государственной символики, проведение комплексной работы по межрегиональной координации и взаимодействию областных структур в области обеспечения внутриполитической стабильности и общественного согласия.
Интеграция усилий этнокультурных объединений в обеспечении гармоничных межэтнических отношений в Республике Казахстан, сохранение и создание условий для общественного прогресса и гражданского мира.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: iшкi саяси тұрақтылық пен қоғамдық келiсiм проблемалары бойынша социологиялық зерттеулер жүргiзу, республикада қоғамдық келiсiмдi нығайту жөнiнде iс-шаралар жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикадағы қоғамдық-саяси жағдайлар мен ахуалды, жүргiзiлiп жатқан реформалар бағытын қолдау деңгейiн, жүргiзiлiп жатқан мемлекеттiк саясатқа қатынастарын зерделеу, орталық және өңiрлiк билiк институттарының рейтингiн, саяси зиялылардың имидждiк сипаттамаларын, саяси бiрлестiктерге сенiм бiлдiрушiлiктiң деңгейiн анықтау, саяси шиеленiстiң әлеуетiн айқындау, қоғамдық-саяси процестердiң негiзгi динамикасын айқындау; түрлi әлеуметтiк топтардың республикалық және өңiрлiк көкейтестi проблемаларға қатынастарын зерделеу; халықтың ұлтаралық қатынастарды бағалауын және мемлекеттiк ұлттық саясаттың тиiмдiлiк деңгейiн айқындау; этносаралық жағдайдағы конфессияаралық проблемаларды айқындауды талдау; iшкi саяси қауiпсiздiктiң негiзгi аспектiлерi, Қазақстан мен Ресейдiң ықпалдастығының келешегi бойынша қауiп-қатер мен қыр көрсетудi қоғамның қабылдауын айқындау; сайлаушы топтардың имидждiк ұнатуларын айқындау, әлеуеттi, пассив сайлаушыларды анықтау, саяси мәдениетті және халықтың белсендiлiгiн, түрлi нысандағы сайлауларға дайындығын, сайлаушылық бағдарлары мен ұстанымдарын болжамды бағалау.
Сындарлы сұхбат және партиялар мен қоғамдық-саяси қозғалыстармен өзара iс-әрекеттi нығайту, партияаралық қатынастардың тұрақты жүйесiн қалыптастыру, үкiметтiк емес сектордың динамикалық дамуы, азаматтық қоғам институттарын қалыптастыру мен әлеуметтiк әрiптестiк қатынастарды дамытуда үкiметтiк емес ұйымдарға мемлекеттiк қолдау көрсету жөнiнде нысаналы және дәйектi жұмыс жүргiзу, республикадағы қоғамдық-саяси ахуалдың мониторингiн жүргiзу, "Қазақстан-2030" Стратегиясын, Қазақстан Республикасы дамуының 2010 жылға дейiнгi стратегиялық жоспарын, Президенттiң Қазақстан халқына үндеуiн, Үкiметтің 2003-2006 жылдарға арналған Бағдарламасын, мемлекеттiк нышандарды насихаттау жөнiнде нысаналы жұмысты қамтамасыз ету, iшкi саяси тұрақтылық пен қоғамдық келiсiмдi қамтамасыз ету саласындағы облыстық құрылымдардың өңiраралық үйлестiру мен өзара ic-әрекет ету жөнiндегi кешендi жұмысын жүргiзу.
Қазақстан Республикасында үйлесiмдi этносаралық қатынастарды қамтамасыз етудегi этномәдени бiрлестiктердiң бар күшiн бiрiктiру.

1   006        Проведение Ежеквартальный социологи- В те-  Минис-
государ-   ческий мониторинг общест- чение  терство
ственной   венно-политической ситуа- года   инфор-
политики   ции в Республике Казах-          мации
в области  стан (1-й замер).                Респуб-
внутрипо-  Экспертный опрос по меж-         лики
литической этнической и межконфессио-       Казах-
стабиль-   нальной ситуации в Рес-          стан
ности и    публике Казахстан.
общест-    Республиканское социоло-
венного    гическое исследование по
согласия   вопросам национальной
безопасности Республики
Казахстан, перспективам
интеграции Казахстана и
России.
Республиканское социоло-
гическое исследование по
выявлению угроз экстре-
мизма, терроризма и
сепаратизма в Республике
Казахстан.
Ежеквартальный социоло-
гический мониторинг
общественно-политической
ситуации в Республике
Казахстан (2-й замер).
Ежемесячный социологичес-
кий мониторинг предвыбор-
ной ситуации в Республике
Казахстан (3-й замер).
Республиканское социоло-
гическое исследование по
изучению межэтнической
ситуации в сельской мест-
ности Республики Казах-
стан.
Ежемесячный социологичес-
кий мониторинг предвыбор-
ной ситуации в Республике
Казахстан (4-й замер).
Исследование (фокус-груп-
пы) по выборам в Мажилис
Парламента Республики
Казахстан в 14-ти областях
и гг.Астана и Алматы.
Специализированное социо-
логическое исследование по
изучению правовых и нрав-
ственных аспектов совре-
менной преступности.
Ежемесячный социологичес-
кий мониторинг предвыбор-
ной ситуации в Республике
Казахстан (5-й замер).
Еженедельный социологи-
ческий мониторинг предвы-
борной ситуации в Респуб-
лике Казахстан (4 замера).
Социологическое исследо-
вание (экзит-пол) в день
выборов (1,2-й тур).
Ежеквартальный социологи-
ческий мониторинг поствы-
борной ситуации в Респуб-
лике Казахстан (9-й
замер).
Экспертный опрос по меж-
этнической и межконфессио-
нальной ситуации в Респуб-
лике Казахстан, итоги Года
России в Республике Казах-
стан.
Организация и проведение
Постоянно действующего
Совещания по выработке
предложений по дальнейшей
демократизации и развитию
гражданского общества.
Республиканский "круглый
стол" "Последовательная
либерализация политичес-
кой системы как очередной
этап развития граждан-
ского общества.
Республиканский семинар-
совещание по выборным
технологиям.
Проведение конкурса по
отбору социально значимых
проектов неправительст-
венных организаций.
Международная научно-
практическая конференция
"Межрегиональная интегра-
ция как перспективный
путь устойчивого развития
общества, государства,
экономики и политики".
Проведение 4-х межрегио-
нальных студенческих
игр-дебатов по тематике
наиболее актуальных
проблем социально-полити-
ческого характера.
Республиканский семинар
по социальным технологиям.
Республиканский учебно-
методический семинар
"Методы изучения общест-
венного мнения электората
в период выборов".
Семинар для госслужащих
местных органов исполнитель-
ной власти, областных
управлений информации
"Пути и формы сотрудни-
чества государственных
органов и НПО".
Республиканский научно-
практический семинар
"Мониторинг, анализ и
управление социально-
политическими процессами
в регионе".
Заседание Республиканской
комиссии по государствен-
ным символам Республики
Казахстан.
Республиканская конферен-
ция по пропаганде здоро-
вого образа жизни (Еже-
годные Котыркольские
чтения по здоровому
образу жизни).
Республиканский обучающий
семинар "Информационные
технологии в стратегии
развития регионов в период
электоральных кампаний".
Финальные (международные)
проектно-организационные
студенческие игры-дебаты
по тематике наиболее
актуальных проблем со-
циально-политического
характера.
Региональный "круглый
стол" по проблемам реали-
зации Программы государ-
ственной поддержки НПО

1   006       Iшкi саяси   Қазақстан           Жыл    Қазақстан
тұрақтылық   Республикасындағы   ішінде Республикасы.
және қоғам.  қоғамдық-caяси
дық келiсiм  ахуалдың тоқсан
caласында    сайынғы социология.
мемлекеттiк  лық мониторингi
саясатты     (1-өлшем).
жүргізу      Қазақстан Pecпубли.
касындағы этносара.
лық және конфессия.
аралық жағдай
жөнiнде сараптамалық
сұpaу. Қазақстан
Республикасының
ұлттық қауiпсiздiгi
мәселелерi,
Қазақстан мен
Ресейдiң ықпалдас.
тығының келешегi
жөнiнде республика.
лық социологиялық
зерттеу.
Қазақстан Республи.
касында экстремизм,
терроризм және
сепаратизм қаупiн
айқындау жөнiндегi
республикалық
социологиялық
зерттеу.
Қазақстан Республи.
касындағы қоғамдық-
саяси ахуалдың
тоқсан сайынғы
социологиялық
мониторингi
(2-өлшем).
Қазақстан Республи.
касындағы сайлау
алдындағы ахуалдың
ай сайынғы социоло.
гиялық мониторингi
(3-өлшем).
Қазақстан Pecпубли.
касының ауылды
жерлерiнде этноса.
ралық жағдайды
зерделеу жөнiндегi
республикалық
социологиялық
зерттеу.
Қазақстан
Республикасындағы
сайлау алдындағы
ахуалдың ай
сайынғы социология.
лық мониторингi
(4-өлшем). 14
облыс, Астана және
Алматы ққ.
ҚР Парламентiнiң
Мәжiлiсiне сайлау
жөнiндегi зерттеу
(фокус-топтар).
Қазiргi қылмысты.
лықтың құқықтық
және өнегелiлiк
аспектiлерiн
зерделеу жөнiндегi
мамандандырылған
социологиялық
зерттеу.
Қазақстан
Республикасындағы
сайлау алдындағы
ахуалдың ай сайынғы
социологиялық
мониторингі
(5-өлшем).
Қазақстан Pecпубли.
касындағы сайлау
алдындағы ахуалдың
апта сайынғы социо.
логиялық мониторингi
(4-өлшем).
Сайлау күнгi
социологиялық
зерттеу (экзитпол)
(1, 2-тур).
Қазақстан Республи.
касындағы сайлаудан
кейiнгi ахуалдың
тоқсан сайынғы
социологиялық мони.
торингі (9-өлшем).
Қазақстан Республи.
касындағы этносара.
лық және конфессия.
аралық жағдай
жөнiнде caраптама.
лық сұрау,
Қазақстан Республи.
касындағы Ресей
жылының қорытынды.
сы. Азаматтық
қоғамды бұдан әрi
демократияландыру
және дамыту жөнiн.
дегi ұсыныстарды
әзiрлеу жөнiндегi
Тұрақты жұмыс
iстейтiн кеңестi
ұйымдастыру және
өткiзу.
Саяси жүйенi бiртiн.
деп либералдау -
азаматтық қоғам
дамуының кезектi
кезеңi ретiнде"
республикалық
"дөңгелек үстел".
Сайлау технология.
лары бойынша
республикалық
семинар-кеңес.
Yкiметтiк емес ұйым.
дардың әлеуметтiк
маңызды жобаларын
iрiктеу жөнiнде
конкурс өткiзу.
"Өңiраралық ықпал.
дастық - қоғам,
мемлекет, экономика
және саясаттың
тұрақты дамуының
келешектегi жолы
ретiнде" халықара.
лық ғылыми-практи.
калық конференция.
Әлеуметтiк саяси
сипаттағы неғұрлым
көкейтестi пробле.
малардың тақырыпта.
ры бойынша 4 өңір.
аралық студенттер
ойын-дебаттарын
өткiзу. Әлеуметтік
технологиялар
бойынша республика.
лық семинар.
Басқармалардың
әлеуметтанушы-
қызметкерлерiмен
"Сайлау кезiнде
сайлаушылардың
қоғамдық пiкiрiн
зерделеу әдiстерi"
республикалық оқу-
әдiстемелiк
семинар.
"Мемлекеттiк орган.
дар мен YEҰ ынты.
мақтастығының
жолдары мен нысан.
дары" атқарушы
билiктiң жергіліктi
органдары, облыстық
ақпарат басқармала.
ры мемқызметшілерi
үшін семинар.
"Өңiрде әлеуметтік-
саяси процестiң
мониторингi, талдау
және басқару"
республикалық
ғылыми-практикалық
семинар.
Қазақстан Республи.
касы Мемлекеттік
нышандар жөнiндегі
республикалық
бюджеттiк комиссия.
ның отырысы.
Салауатты өмiр
салтын насихаттау
жөнiндегi республи.
калық конференция
(Жыл сайынғы
салауатты өмiр
салты бойынша
Қатаркөл оқулары).
"Сайлау компания.
лары кезiндегі
өңiрлердiң даму
стратегиясындағы
ақпараттық техноло.
гиялар" республика.
лық оқыту семинары.
Әлеуметтік саяси
сипаттағы неғұрлым
көкейтесті пробле.
малардың тақырыптары
бойынша финалдық
жобалау-ұйымдастыру.
шылық студенттер
ойын-дебаттары.
YЕҰ мемлекеттік

на 2003-2005 годы.
Республиканский "круглый
стол" "Актуальные проб-
лемы политического разви-
тия казахстанского об-
щества".
Республиканская конферен-
ция по деятельности
информационно-пропаган-
дистских групп.
Круглый стол "Роль инсти-
тутов гражданского об-
щества в борьбе с корруп-
ционными преступлениями".
11 сессия Ассамблеи
народов Казахстана.
Фестиваль Дружбы народов
Казахстана.
Организация работы по
разъяснению и пропаганде
стратегии Ассамблеи наро-
дов Казахстана.
Проведение международных
конференций, семинаров,
акций, способствующих
общественному прогрессу и
гражданскому миру в
стране.
Проведение встреч руково-
дителей центральных и
местных исполнительных
органов, а также иных
местных государственных
органов (по согласованию)
с активом национальных
объединений.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Получение устойчивой и достоверной информации о динамике изменений отношения населения республики к проводимым реформам в стране, к Стратегии "Казахстан-2030", выявление рейтинга органов власти, политических лидеров и общественно-политических партий и движений, прогноз появления очагов напряженности, определения основного блока проблем личной и общественной жизни граждан.
Одним из значимых ожидаемых результатов является реальное конструктивное взаимодействие государственных органов с неправительственным сектором, политическими партиями и движениями в вовлечении населения в активную политическую деятельность, укрепление основ гражданского общества, формирование политической культуры, основанной на деятельном участии в продвижении реформ. Сохранение и укрепление межнационального единства, согласия и внутриполитической стабильности в Республике Казахстан.
Приложение 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
236 Министерство информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год
1. Стоимость: 8217 тысяч тенге (восемь миллионов двести семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1180 "Вопросы Министерства информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".

қолдаудың 2003-2005
жылдарға арналған
Бағдарламасын iске
асыру проблемалары
бойынша өңiрлiк
"дөңгелек үстел".
"Қазақстан қоғамы.
ның саяси дамуының
көкейтестi пробле.
малары" республика.
лық дөңгелек
үстелі.
Ақпараттық-насихат.
тау топтарының
қызметi жөнiндегi
республикалық
конференция.
"Сыбайлас жемқорлық
қылмыстарымен
күрестегi азаматтық
қоғам институттары.
ның рөлi" дөңгелек
үстелi.
Қазақстан халықтары
ассамблеясының 11
сессиясы.
Қазақстан халықтары.
ның достығы фести.
валi.
Қазақстан халықтары
ассамблеясының
стратегиясын түсiн.
дiру және насихаттау
жөнiндегi жұмысты
ұйымдастыру.
Елдегi қоғамдық
прогресс пен
азаматтық бейбiтшi.
лiкке ықпал ететiн
халықаралық
конференциялар,
семинарлар, акциялар
өткiзу.
Ұлттық бiрлестiктер
активiнiң орталық
және жергiлiктi
атқарушы органдар.
мен, сондай-ақ
өзге де жергіліктi
мемлекеттiк орган.
дармен (келiсiм
бойынша) кездесу.
лерiн өткiзу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика халқының елде өткiзiлiп жатқан реформаларға, "Қазақстан-2030" Стратегиясына көзқарасының өзгеру қарқыны туралы тұрақты және нақты ақпарат алу билiк органдары, саяси лидерлер мен қоғамдық-саяси партиялар және қозғалыстар рейтингiлерiн анықтау, шиеленiс ошақтарының пайда болуын болжау, азаматтардың жеке және қоғамдық өмiрi проблемаларының негiзгi тобын анықтау.
Күтiлетiн нәтижелердiң iшiнде маңыздыларының бiрi халықты белсендi саяси қызметке тарту, азаматтық қоғам негiздерiн нығайту, реформаларды алға жылжытуға iскерлiкпен қатысуға негiзделген саяси мәдениеттi қалыптастырудағы мемлекеттiк органдардың үкiметтiк емес сектормен, саяси партиялар және қозғалыстармен сындарлы өзара iс-әрекетi болып табылады.
Қазақстан Республикасында ұлтаралық бірлікті, келісімді және ішкі саяси тұрақтылықты сақтау және нығайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
329-қосымша
236 - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8217 мың теңге (сегiз миллион екi жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес Стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлiгiнiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1180 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында нашақорлықпен күрестiң басымды шараларының 2001-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика злоупотребления наркотиками.
5. Задачи бюджетной программы: информационное обеспечение населения о наркомании и наркобизнесе, создающее информационно-психологическую защиту населения от информации, формирующей наркотический интерес, пропаганда здорового образа жизни, проведение мероприятий направленных на борьбу с наркоманией и наркобизнесом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Производство и трансляция В те-  Минис-
наркома-   телевизионных программ    чение  терство
нией и     (12 часов).               года   инфор-
нарко-     Производство и прокат            мации
бизнесом   видеороликов на государ-         Респуб-
ственном и русском языках        лики
(15 часов).                      Казах-
Публикация материалов в          стан
республиканских периоди-
ческих изданиях (40
полос).
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление системы профилактики борьбы с наркоманией и наркобизнесом, достижение большей консолидации общества в решении проблем, связанных с употреблением наркотиков.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: есiрткiнi асыра пайдаланудың алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты есiрткiге қызығушылығын арттыратын ақпараттардан ақпараттық-психологиялық қорғауға негiз болатын нашақорлық пен есiрткi бизнесi туралы ақпараттармен қамтамасыз ету, салауатты өмiр салтын насихаттау, нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күреске бағытталған iс-шаралар жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық.  Теледидар бағдар.   Жыл    Қазақстан
қа және      ламаларын шығару    iшiнде Республикасы.
есiрткi      және трансляциялау         ның Ақпарат
бизнесiне    (12 сағат).                министрлiгi
қарсы        Мемлекеттiк және
күpec        орыс тiлдерiндегi
бейнероликтердi
шығару және жалға
беру (15 caғат).
Республикалық
мерзiмдi басылым.
дарда материалдарды
жариялау (40 бет).
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң алдын-алу жүйесiн бекiту, есiрткiнi қолдануға байланысты проблемаларды шешуде қоғамның барынша топтасуына қол жеткiзу.