О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2011 года № 452-IV
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие Закона см. ст. 2.
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г, № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г, № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64):

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 5 шілдедегі N 452-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжаттар; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат):

1) подпункт 4) части первой статьи 153 после слов "законами Республики Казахстан" дополнить словами ", указами Президента Республики Казахстан";
2) в подпункте 1) части первой статьи 636:
в абзаце пятьдесят пятом:
цифры "163-6," исключить;
цифры "346-352" заменить цифрами "346, 347, 348, 350, 351, 352";
дополнить абзацем шестидесятым следующего содержания:
"местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения (статьи 163-6, 349);".
2. В Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 13, ст. 99; 2005 г., № 9, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 12, ст. 79, 83; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 14, ст. 105; № 15, ст. 106, 109; № 16, ст. 129; № 17, ст. 139; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 15-16, ст. 64; № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 76; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 6, ст. 49, 50):
1) пункт 1 статьи 15 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществление в соответствии с законодательством Республики Казахстан иных полномочий по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
2) в статье 16:
пункт 1 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
3) статью 17 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) статью 18 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

1) 153-баптың бірінші бөлігінің 4) тармақшасы «Қазақстан Республикасының заңдарында» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 636-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасында:
елу бесінші абзацта:
«163-6,» деген цифрлар алып тасталсын;
«346-352» деген цифрлар «346, 347, 348, 350, 351, 352» деген цифрлармен ауыстырылсын;
елу тоғызыншы абзацтағы «органның (147-бап) уәкiлеттi лауазымды адамдарының құқығы бар.» деген сөздер «органның (147-бап);» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы алпысыншы абзацпен толықтырылсын:
«облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілiктi атқарушы органдарының (163-6, 349-баптар) уәкiлеттiк берілген лауазымды адамдарының құқығы бар.».
2. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 13, 99-құжат; 2005 ж., № 9, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 79, 83-құжаттар; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 14, 105-құжат; № 15, 106, 109-құжаттар; № 16, 129-құжат; № 17, 139-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 15-16, 64-құжат; № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 49, 50-құжаттар):
1) 15-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
2) 16-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
3) 17-бап мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
4) 18-бап мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.».

3. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 3):
1) подпункт 57-1) статьи 4 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
2) в пункте 2 статьи 5 слово "иным" заменить словом "налоговым";
3) в пункте 6 статьи 8 слова "земельным и гражданским законодательством" заменить словами "Земельным и Гражданским кодексами";
4) статью 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Должностное лицо и система государственных органов,
осуществляющих государственное управление в области
охраны, защиты, пользования лесным фондом,
воспроизводства лесов и лесоразведения
К должностному лицу и системе государственных органов, осуществляющих государственное управление в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, относятся Президент Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, уполномоченный орган и его территориальные органы, а также местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы в пределах их компетенции, определенной Конституцией, настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) статью 12 дополнить подпунктами 16), 17) и 18) следующего содержания:
"16) утверждает правила заготовки живицы, древесных соков, второстепенных древесных ресурсов, побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда;
17) определяет требования к планам противопожарных мероприятий, разрабатываемым лесопользователями при долгосрочном лесопользовании;
18) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
6) в пункте 1 статьи 13:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) утверждает расчетные лесосеки и возраст рубки;";
подпункт 9) исключить;
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

3. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 16, 140-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 16, 97-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар):
1) 4-баптың 57-1) тармақшасы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 5-баптың 2-тармағындағы «өзге де заңдарында» деген сөздер «салық заңнамасында» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 8-баптың 6-тармағындағы «жер және азаматтық заңдарымен» деген сөздер «Жер және Азаматтық кодекстерімен» деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«11-бап. Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды
молықтыру мен орман өсiру саласындағы мемлекеттiк
басқаруды жүзеге асыратын лауазымды адам және
мемлекеттiк органдар жүйесi
Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсiру саласындағы мемлекеттiк басқаруды жүзеге асыратын лауазымды адамға және мемлекеттiк органдар жүйесiне Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкiметi, уәкiлеттi орган және оның аумақтық органдары, сондай-ақ Конституцияда, осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде айқындалған өз құзыретi шегiнде облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдары жатады.»;
5) 12-бап мынадай мазмұндағы 16), 17) және 18) тармақшалармен толықтырылсын:
«16) мемлекеттiк орман қоры аумағында шайырды, ағаш шырынын, қосалқы сүрек ресурстарын дайындау, орманды жанама пайдалану қағидаларын бекiтедi;
17) ұзақ мерзiмдi орман пайдалану кезiнде орман пайдаланушылар әзiрлейтiн өртке қарсы iс-шаралар жоспарларына қойылатын талаптарды айқындайды;
18) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
6) 13-баптың 1-тармағында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) есептi кеспеағашты және кесу жасын бекiтедi;»;
9) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
«19) осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;

7) статью 14 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
8) статью 15 дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
9) в подпункте 6-1) статьи 26, пункте 9 статьи 36, подпункте 3) статьи 41, пункте 3 статьи 67, пункте 3 статьи 73, пункте 2 статьи 79, пункте 5 статьи 80, пункте 3 статьи 96статье 98, пункте 4  статьи 99 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
10) в статье 38:
подпункт 4) после слова "установленном" дополнить словом "экологическим";
в подпункте 7) слова "разработанными уполномоченным органом и утвержденными центральным исполнительным органом Республики Казахстан по пожарной безопасности" заменить словами "утвержденными Правительством Республики Казахстан";
подпункт 15) после слова "установленном" дополнить словом "налоговым";
в подпункте 20) слово "законодательством" заменить словом "Правительством";
11) пункт 2 статьи 63 изложить в следующей редакции:
"2. Мероприятия по охране лесов от пожаров регламентируются правилами пожарной безопасности в лесах, утвержденными Правительством Республики Казахстан.";
12) в пункте 3 статьи 77 слова "установленном им порядке" заменить словами "в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан";
13) в подпункте 19) пункта 1 статьи 113 слова "установленного законодательством" заменить словами "утвержденного Правительством";
14) в оглавлении заголовок статьи 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Должностные лица и система государственных органов, осуществляющих государственное управление в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения".
4. В Водный кодекс Республики Казахстан от 9 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 19, ст. 147; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 15; № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50):

7) 14-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
8) 15-бап мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
«16) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
9) 26-баптың 6-1) тармақшасындағы, 36-баптың 9-тармағындағы, 41-баптың 3) тармақшасындағы, 67-баптың 3-тармағындағы, 73-баптың 3-тармағындағы, 79-баптың 2-тармағындағы, 80-баптың 5-тармағындағы, 96-баптың 3-тармағындағы, 98-баптағы99-баптың 4-тармағындағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкiметi» деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 38-бапта:
4) тармақшадағы «заңдарында» деген сөз «экологиялық заңнамасында» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы «уәкiлеттi орган әзiрлеген және Қазақстан Республикасының өрт қауiпсiздiгi жөнiндегi орталық атқарушы органы» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
15) тармақшадағы «заңдарында» деген сөз «салық заңнамасында» деген сөздермен ауыстырылсын;
20) тармақшадағы «заңдарында белгiленген» деген сөздер «Үкiметi белгілеген» деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 63-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ормандарды өрттен қорғау жөніндегі іс-шаралар Қазақстан Республикасының Үкiметi бекіткен, ормандағы өрт қауіпсіздігі қағидаларымен регламенттеледі.»;
12) 77-баптың 3-тармағындағы «уәкiлеттi орган белгіленген тәртіппен оның маманданған» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен уәкілетті органның мамандандырылған» деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 113-баптың 1-тармағының 19) тармақшасындағы «заңдарында белгiленген» деген сөздер «Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
14) мазмұнындағы 11-баптың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«11-бап. Орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсiру саласындағы мемлекеттiк басқаруды жүзеге асыратын лауазымды адамдар және мемлекеттiк органдар жүйесi».
4. 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 17, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 19, 147-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 15-құжат; № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат):

1) в пункте 1 статьи 33:
после слова "осуществляют" дополнить словами "Президент Республики Казахстан,";
слово "законодательством" заменить словами "Конституцией, настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства";
2) статью 36 дополнить подпунктами 16), 17), 18), 19), 20) и 21) следующего содержания:
"16) утверждает критерии безопасности водохозяйственных систем и сооружений;
17) утверждает правила технической эксплуатации систем водоснабжения и водоотведения населенных пунктов;
18) утверждает типовые правила общего водопользования;
19) утверждает правила эксплуатации водохозяйственных сооружений, расположенных непосредственно на водных объектах;
20) утверждает правила первичного учета вод;
21) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в пункте 1 статьи 37:
в подпунктах 3-1)5) и 25) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
подпункт 3-4) исключить;
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) утверждает режим использования водных объектов и источников питьевого водоснабжения;";
дополнить подпунктами 13-1) и 29) следующего содержания:
"13-1) разрабатывает правила эксплуатации водохозяйственных сооружений, расположенных непосредственно на водных объектах;";
"29) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 38:
в подпункте 1) слова ", утвержденных уполномоченным органом" исключить;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
5) статью 39 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
6) пункт 1 статьи 53 изложить в следующей редакции:
"1. Производственный контроль в области использования и охраны водного фонда осуществляется на основании правил первичного учета вод.".
5. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г, № 11-12, ст. 55; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 5, ст. 43):

1) 33-баптың 1-тармағында:
«басқаруды» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
«Қазақстан Республикасының заңдарында» деген сөздер «Конституцияда, осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 36-бап мынадай мазмұндағы 16), 17), 18), 19), 20) және 21) тармақшалармен толықтырылсын:
«16) су шаруашылығы жүйелері мен құрылыстары қауіпсіздігінің критерийлерін бекітеді;
17) елді мекендерді сумен жабдықтау және оларға су бұру жүйелерін техникалық пайдалану қағидаларын бекітеді;
18) ортақ су пайдаланудың үлгiлік қағидаларын бекiтедi;
19) тiкелей су объектiлерiнде орналасқан су шаруашылығы құрылыстарын пайдалану қағидаларын бекiтедi;
20) судың бастапқы есебінің қағидаларын бекiтедi;
21) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 37-баптың 1-тармағында:
3-1), 5) және 25) тармақшалардағы «бекітеді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
3-4) тармақша алып тасталсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) су объектiлерiн және ауыз сумен жабдықтау көздерiн пайдалану режимiн бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 13-1) және 29) тармақшалармен толықтырылсын:
«13-1) тiкелей су объектiлерiнде орналасқан су шаруашылығы құрылыстарын пайдалану қағидаларын әзірлейді;»;
«29) осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 38-бапта:
1) тармақшадағы «уәкілетті орган бекіткен» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 39-бап мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
6) 53-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы өндiрiстiк бақылау суды бастапқы есепке алу қағидалары негiзiнде жүзеге асырылады.».
5. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 1, 1-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 11-12, 55-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат):

1) в пункте 1 статьи 1:
дополнить подпунктом 37-1) следующего содержания:
"37-1) отходы производства и потребления (отходы) – остатки сырья, материалов, иных изделий и продуктов, которые образовались в процессе производства или потребления, а также товары (продукция), утратившие свои потребительские свойства;";
подпункт 38) исключить;
подпункт 39) после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
2) статью 16 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 17:
подпункт 37) исключить;
дополнить подпунктом 39) следующего содержания:
"39) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) статью 19 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
5) статью 20 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
6. В Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 65; № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 8, ст. 44; № 9-10, ст. 50; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 24, ст. 146, 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 3):
1) статью 15 дополнить подпунктами 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25) и 26) следующего содержания:
"18) утверждает форму, порядок ведения и хранения трудовых книжек;
19) определяет общие требования к безопасности и охране труда для всех сфер деятельности;
20) утверждает порядок и нормы выдачи работникам молока, лечебно-профилактического питания, специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты, а также устанавливает порядок обеспечения их средствами коллективной защиты, санитарно-бытовыми помещениями и устройствами за счет средств работодателя;

1) 1-баптың 1-тармағында:
мынадай мазмұндағы 37-1) тармақшамен толықтырылсын:
«37-1) өндіріс және тұтыну қалдықтары (қалдықтар) – шикізаттың, материалдардың, өзге де бұйымдар мен өнімдердің өндіріс немесе тұтыну процесінде пайда болған қалдықтары, сондай-ақ өзінің тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқан тауарлар (өнімдер);»;
38) тармақша алып тасталсын;
39) тармақша «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 16-бап мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 17-бапта:
37) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 39) тармақшамен толықтырылсын:
«39) осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;»;
4) 19-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 20-бап мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
«17) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
6. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 9, 65-құжат; № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 24, 146, 148-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар):
1) 15-бап мынадай мазмұндағы 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25) және 26) тармақшалармен толықтырылсын:
«18) еңбек кітапшаларының нысанын, оларды жүргізу және сақтау тәртібін бекітеді;
19) қызметтің барлық салалары үшін еңбек қауіпсіздігіне және еңбекті қорғауға қойылатын жалпы талаптарды айқындайды;
20) жұмыс берушінің қаражаты есебінен қызметкерлерге сүт, емдік-профилактикалық тағам, арнайы киім, арнайы аяқ киім және басқа да жеке қорғану құралдарын беру тәртібі мен нормаларын бекітеді, сондай-ақ қызметкерлерді ұжымдық қорғану құралдарымен, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз ету тәртібін белгілейді;

21) утверждает список работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста, предельные нормы переноски и передвижения тяжестей работниками, не достигшими восемнадцатилетнего возраста;
22) утверждает список работ, на которых запрещается применение труда женщин, предельные нормы подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами;
23) утверждает типовое положение о службе безопасности и охраны труда в организации;
24) определяет порядок обязательной периодической аттестации производственных объектов по условиям труда;
25) определяет порядок и сроки проведения обучения, инструктирования и проверок знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников;
26) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 16:
подпункты 2), 6), 19), 20), 23) и 24) исключить;
в подпункте 15) слова "и утверждает", "устанавливает" исключить;
дополнить подпунктом 26) следующего содержания:
"26) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в подпункте 5) статьи 17 слова ", в соответствии с правилами, утвержденными уполномоченным государственным органом по труду" исключить;
4) статью 18 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) пункт 2 статьи 35 исключить;
6) в пункте 2 статьи 159 слова "установленном законодательством Республики Казахстан порядке" заменить словами "порядке, утвержденном Правительством Республики Казахстан";
7) пункты 3 статей 179 и 186 исключить;
8) в статье 205 слова "уполномоченным государственным органом по труду" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
9) пункт 2 статьи 313 исключить;
10) в пункте 1 статьи 317:
в подпункте 5) слова "в соответствии с правилами, утвержденными уполномоченным государственным органом по труду" исключить;
в подпунктах 6) и 10) слова "уполномоченным государственным органом по труду" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
11) статью 319 изложить в следующей редакции:
"Статья 319. Принятие нормативных правовых актов в области
безопасности и охраны труда
Нормативные правовые акты в области безопасности и охраны труда устанавливают организационные, технические, технологические, санитарно-гигиенические, биологические, физические и иные нормы, правила, процедуры и критерии, направленные на сохранение жизни и здоровья работников в процессе их трудовой деятельности.";

21) он сегіз жасқа толмаған қызметкерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, он сегіз жасқа толмаған қызметкерлердің ауыр заттарды тасуы мен жылжытуының шекті нормаларын бекітеді;
22) әйелдердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормаларын бекітеді;
23) ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ережені бекітеді;
24) өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша міндетті мерзімдік аттестаттау тәртібін айқындайды;
25) қызметкерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқыту, оларға нұсқама беру және білімдерін тексеру тәртібі мен мерзімін айқындайды;
26) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 16-бапта:
2), 6), 19), 20), 23) және 24) тармақшалар алып тасталсын;
15) тармақшадағы «әзiрлеп, бекітеді» деген сөз алып тасталып, «белгілейді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 26) тармақшамен толықтырылсын:
«26) осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 17-баптың 5) тармақшасындағы «еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен ережелерге сәйкес» деген сөздер алып тасталсын;
4) 18-бап мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 35-баптың 2-тармағы алып тасталсын;
6) 159-баптың 2-тармағындағы «заңнамасында белгiленген» деген сөздер «Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 179 және 186-баптардың 3-тармақтары алып тасталсын;
8) 205-баптағы «еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдар» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 313-баптың 2-тармағы алып тасталсын;
10) 317-баптың 1-тармағында:
5) тармақшадағы «еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен ережелерге сәйкес» деген сөздер алып тасталсын;
6) және 10) тармақшалардағы «еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 319-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«319-бап. Еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау саласындағы
нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдау
Еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау саласындағы нормативтiк құқықтық актiлер еңбек қызметi процесiнде қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығын сақтауға бағытталған ұйымдастырушылық, техникалық, технологиялық, санитариялық-гигиеналық, биологиялық, физикалық және өзге де нормаларды, қағидаларды, рәсiмдер мен критерийлердi белгiлейдi.»;

12) в пункте 3 статьи 320 слова "в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду" исключить;
13) в подпункте 11) статьи 330 слова ", предусмотренных требованиями, установленными уполномоченным государственным органом по труду" исключить;
14) пункт 2 статьи 339 исключить.
7. В Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 93; 2009 г, № 23, ст. 112; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29, 32; № 15, ст. 71; № 24, ст. 146, 149, 150; 2011 г., № 2, ст. 21, 25; № 4, ст. 37; № 6, ст. 50; № 7, ст. 54):
1) пункт 4 статьи 116 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, порядок проведения инвентаризации в государственных учреждениях, альбом форм бухгалтерской документации для государственных учреждений устанавливаются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.";
2) в пункте 2 статьи 117:
подпункт 2) исключить;
дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
"2-1) отчет о результатах финансовой деятельности;
2-2) отчет об изменениях чистых активов/капитала;";
в подпункте 3) слово "отчеты" заменить словом "отчет".
8. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-I, 22-II, ст. 112; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112; № 22, ст. 130, 132; № 24, ст. 145, 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 21, 25; № 4, ст. 37; № 6, ст. 50):
1) в подпункте 7) пункта 1 статьи 14, пункте 2подпункте 5) пункта 3 статьи 23, части второй пункта 4 статьи 56, пункте 2 статьи 63, пункте 3 статьи 64, пунктах 1 и 4 статьи 65, пункте 1 статьи 67, пункте 2 статьи 68, пункте 2 статьи 75, части четвертой пункта 1,  подпункте 2) пункта 2 и абзаце первом пункта 4 статьи 77, части первой пункта 4 статьи 216, пункте 3части первой пункта 4 статьи 218, части первой пункта 2 и пункте 3 статьи 270, пункте 6 статьи 276-13, частях первойтретьей и пятой пункта 3 статьи 276-15, части пятой пункта 4 статьи 276-18, подпункте 2) пункта 2, части второй подпункта 1) пункта 3, части второй пункта 5 и части первой пункта 7 статьи 276-20, пункте 8 статьи 276-22, части пятой пункта 3 статьи 282, пункте 5 статьи 292, части четвертой пункта 1 и части первой пункта 2 статьи 431, пункте 6 статьи 507, пункте 4 статьи 511,  пункте 4 статьи 547, части первой подпункта 1) и подпункте 2) пункта 4 статьи 554, части первой пункта 2 статьи 569, части первой пункта 1 статьи 570, абзаце первом пункта 4 статьи 571, части четвертой пункта 6 статьи 574, пункте 4 статьи 576, подпункте 5) статьи 581, подпункте 1) пункта 5 статьи 584, пункте 9 статьи 646, части третьей пункта 5 статьи 650, пункте 1-1подпунктах 2)3)4) и 5) пункта 6 статьи 653, пункте 1 статьи 655, абзаце первом части второй пункта 1 и  части второй пункта 7 статьи 656 слова "уполномоченным органом", "Уполномоченный орган" заменить соответственно словами "Правительством Республики Казахстан", "Правительство Республики Казахстан";

12) 320-баптың 3-тармағындағы «еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен» деген сөздер алып тасталсын;
13) 330-баптың 11) тармақшасындағы «еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген талаптарда көзделген» деген сөздер алып тасталсын;
14) 339-баптың 2-тармағы алып тасталсын.
7. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 21, 93-құжат; 2009 ж., № 23, 112-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 24, 146, 149, 150-құжаттар; 2011 ж., № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат; № 7, 54-құжат):
1) 116-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу тәртібін, мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу тәртібін, мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілейді.»;
2) 117-баптың 2-тармағында:
2) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«2-1) қаржы қызметінің нәтижелері туралы есепті;
2-2) таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепті;»;
3) тармақшадағы «есептерді» деген сөз «есепті» деген сөзбен ауыстырылсын.
8. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-І, 22-ІІ, 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; № 22, 130, 132-құжаттар; № 24, 145, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат):
1) 14-баптың 1-тармағының 7) тармақшасындағы, 23-баптың 2-тармағындағы, 3-тармағының 5) тармақшасындағы, 56-баптың 4-тармағының екінші бөлігіндегі, 63-баптың 2-тармағындағы, 64-баптың 3-тармағындағы, 65-баптың 1 және 4-тармақтарындағы, 67-баптың 1-тармағындағы, 68-баптың 2-тармағындағы, 75-баптың 2-тармағындағы, 77-баптың 1-тармағының төртінші бөлігіндегі, 2-тармағының 2) тармақшасындағы және 4-тармағының бірінші абзацындағы, 216-баптың 4-тармағының бірінші бөлігіндегі, 218-баптың 3-тармағындағы, 4-тармағының бірінші бөлігіндегі, 270-баптың 2-тармағының бірінші бөлігіндегі және 3-тармағындағы, 276-13-баптың 6-тармағындағы, 276-15-баптың 3-тармағының бірінші, үшінші және бесінші бөліктеріндегі, 276-18-баптың 4-тармағының бесінші бөлігіндегі, 276-20-баптың 2-тармағының 2) тармақшасындағы, 3-тармағы 1) тармақшасының екінші бөлігіндегі, 5-тармағының екінші бөлігіндегі және 7-тармағының бірінші бөлігіндегі, 276-22-баптың 8-тармағындағы, 282-баптың 3-тармағының бесінші бөлігіндегі, 292-баптың 5-тармағындағы, 431-баптың 1-тармағының төртінші бөлігіндегі және 2-тармағының бірінші бөлігіндегі, 507-баптың 6-тармағындағы, 511-баптың 4-тармағындағы, 547-баптың 4-тармағындағы, 554-баптың 4-тармағының 1) тармақшасының бірінші бөлігіндегі және 2) тармақшасындағы, 569-баптың 2-тармағының бірінші бөлігіндегі, 570-баптың 1-тармағының бірінші бөлігіндегі, 571-баптың 4-тармағының бірінші абзацындағы, 574-баптың 6-тармағының төртінші бөлігіндегі, 576-баптың 4-тармағындағы, 581-баптың 5) тармақшасындағы, 584-баптың 5-тармағының 1) тармақшасындағы, 646-баптың 9-тармағындағы, 650-баптың 5-тармағының үшінші бөлігіндегі, 653-баптың 1-1-тармағындағы, 6-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларындағы, 655-баптың 1-тармағындағы, 656-баптың 1-тармағы екінші бөлігінің бірінші абзацындағы және 7-тармағының екінші бөлігіндегі «уәкілетті орган», «Уәкілетті орган», «уәкілетті мемлекеттік орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в пункте 9 статьи 118, подпунктах 2) пунктов 12 и 13 статьи 119, части второй пункта 1 статьи 397 слова "уполномоченным государственным органом по исполнению бюджета" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
3) в пункте 3 статьи 150 слова "уполномоченным государственным органом по вопросам управления соответствующей отраслью промышленности по согласованию с уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
4) статью 565 дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. В случае утраты свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (совместного индивидуального предпринимательства) по его заявлению в течение трех рабочих дней выдается дубликат этого документа, удостоверяющего государственную регистрацию.";
5) в предложении втором части третьей пункта 3 статьи 651 слова "уполномоченным государственным органом в области информатизации и связи по согласованию с уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
9. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст. 89; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 32; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 21):
1) в подпунктах 20)21) и 23) пункта 1 статьи 1 слова "уполномоченным органом в области здравоохранения" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
2) пункт 1 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное регулирование в области здравоохранения осуществляют:
1) Президент Республики Казахстан;
2) Правительство Республики Казахстан;
3) уполномоченный орган;
4) иные центральные и местные исполнительные органы в пределах компетенции, установленной настоящим Кодексом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 6:
подпункт 2) дополнить словами ", санитарные правила, гигиенические нормативы";
дополнить подпунктом 27-2) следующего содержания:
"27-2) утверждает порядок оказания медицинской помощи;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
4) в пункте 1 статьи 7:
подпункт 4) исключить;
в подпункте 5) слова ", гигиенических нормативов, нормативных документов" исключить;
дополнить подпунктом 72) следующего содержания:

2) 118-баптың 9-тармағындағы, 119-баптың 12 және 13-тармақтарының 2) тармақшаларындағы, 397-баптың 1-тармағының екінші бөлігіндегі «бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган», «бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 150-баптың 3-тармағындағы «уәкiлеттi органмен келiсім бойынша тиiстi өнеркәсiп саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 565-бап мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
«6. Дара кәсіпкерді (бірлескен дара кәсіпкерлікті) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан жағдайда оның өтініші бойынша үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеуді куәландыратын осы құжаттың телнұсқасы беріледі.»;
5) 651-баптың 3-тармағы үшінші бөлігінің екінші сөйлеміндегі «уәкілетті органмен келісім бойынша ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
9. 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21-құжат):
1) 1-баптың 1-тармағының 20), 21) және 23) тармақшаларындағы «денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік реттеуді:
1) Қазақстан Республикасының Президенті;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі;
3) уәкілетті орган;
4) осы Кодексте, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде белгіленген құзыреті шегінде өзге де орталық және жергілікті атқарушы органдар жүзеге асырады.»;
3) 6-бапта:
2) тармақша «актілерді» деген сөзден кейін «, санитариялық қағидаларды, гигиеналық нормативтерді» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 27-2) тармақшамен толықтырылсын:
«27-2) медициналық көмек көрсету тәртібін бекітеді;»;
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«28) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерiмен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
4) 7-баптың 1-тармағында:
4) тармақша алып тасталсын;
5) тармақшадағы «, гигиеналық нормативтерді, нормативтік құжаттарды» деген сөздер алып тасталсын;
71) тармақшадағы «бекіту жөніндегі функцияларды жүзеге асырады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 72) тармақшамен толықтырылсын:

"72) разработке и утверждению формы ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, ежегодных планов проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".";
5) в статье 9:
пункт 1 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
6) в пункте 4 статьи 14, подпункте 20) пункта 7 статьи 21,  пункте 2 статьи 40, пункте 3 статьи 42, пункте 2 статьи 43, пункте 4 статьи 45, пункте 2 статьи 46, пункте 3 статьи 47, пункте 2 статьи 48, пункте 3 статьи 49, пункте 2 статьи 50, пункте 4 статьи 52,  пункте 3 статьи 53, пункте 2 статьи 55, части третьей пункта 2 и  пункте 3 статьи 56, пункте 5 статьи 58, пункте 2 статьи 59, пункте 3 статьи 67, статье 68пункте 3 и части второй пункта 5 статьи 69, пунктах 1 и 2 статьи 75, части первой пункта 1 статьи 78, статье 79пункте 2 статьи 84, подпункте 3) пункта 2 статьи 115, пунктах 4 и  10статьи 155, пункте 3 статьи 156 слова "уполномоченным органом", "уполномоченный орган" заменить соответственно словами "Правительством Республики Казахстан", "Правительство Республики Казахстан";
7) в пунктах 1 статей 80 и 81 слова "установленном уполномоченным органом" заменить словами "утвержденном Правительством Республики Казахстан";
8) в статье 88:
в части второй пункта 3 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
в пункте 4 слова "уполномоченным органом и иными государственными органами в пределах своей компетенции, установленной законами Республики Казахстан" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
9) пункт 3 статьи 144 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок разработки и утверждения документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования, за исключением санитарных правил и гигиенических нормативов, утверждается уполномоченным органом.";
10) в статье 159:
в подпункте 8) пункта 2 слова "устанавливается уполномоченным органом" заменить словами "утверждается Правительством Республики Казахстан";
в пункте 3 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
в пункте 7 слова "нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" заменить словами ", установленными Правительством Республики Казахстан";
в пункте 8 слова "установленном уполномоченным органом" заменить словами "утвержденном Правительством Республики Казахстан";
в пункте 13:
в абзаце первом слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) выполняться в виде рисунка (пиктограммы, графика) и надписи.".

«72) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін, жыл сайынғы тексерулер жоспарларын әзірлеу және бекіту жөніндегі функцияларды жүзеге асырады.»;
5) 9-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
«19) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
6) 14-баптың 4-тармағындағы, 21-баптың 7-тармағының 20) тармақшасындағы, 40-баптың 2-тармағындағы, 42-баптың 3-тармағындағы, 43-баптың 2-тармағындағы, 45-баптың 4-тармағындағы, 46-баптың 2-тармағындағы, 47-баптың 3-тармағындағы, 48-баптың 2-тармағындағы, 49-баптың 3-тармағындағы, 50-баптың 2-тармағындағы, 52-баптың 4-тармағындағы, 53-баптың 3-тармағындағы, 55-баптың 2-тармағындағы, 56-баптың 2-тармағының үшінші бөлігіндегі және 3-тармағындағы, 58-баптың 5-тармағындағы, 59-баптың 2-тармағындағы, 67-баптың 3-тармағындағы, 68-баптағы69-баптың 3-тармағындағы және 5-тармағының екінші бөлігіндегі, 75-баптың 1 және 2-тармақтарындағы, 78-баптың 1-тармағының бірінші бөлігіндегі, 79-баптағы84-баптың 2-тармағындағы, 115-баптың 2-тармағының 3) тармақшасындағы, 155-баптың 4 және 10-тармақтарындағы, 156-баптың 3-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 80 және 81-баптардың 1-тармақтарындағы «уәкiлеттi орган белгiлеген» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 88-бапта:
3-тармақтың екінші бөлігіндегі «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы «уәкілетті орган және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген құзыреті шегінде өзге де мемлекеттік органдар» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 144-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Санитариялық қағидалар мен гигиеналық нормативтерді қоспағанда, санитариялық-эпидемиологиялық нормалаудың мемлекеттік жүйесінің құжаттарын әзірлеу мен бекітудің тәртібін уәкілетті орган бекітеді.»;
10) 159-бапта:
2-тармақтың 8) тармақшасындағы «уәкiлеттi орган белгiлейді» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы «халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарына» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген талаптарға» деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы «уәкiлеттi орган белгiлеген» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта:
бірінші абзацтағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) сурет (пиктограмма, графика) және жазулар түрiнде орындалуға тиіс.».

10. В Кодекс Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 14, ст. 70; № 24, ст. 145; 2011 г., № 1, ст. 3):
1) оглавление дополнить абзацем шестьдесят восьмым следующего содержания:
"Статья 60-1. Участник специальной экономической зоны";
2) в статье 60 слова "таможенным законодательством Республики Казахстан" заменить словами "(или) в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан";
3) дополнить статьей 60-1 следующего содержания:
"Статья 60-1. Участник специальной экономической зоны
Взаимоотношения таможенных органов с участниками специальной экономической зоны устанавливаются международным договором Республики Казахстан и (или) в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
4) часть четвертую пункта 3 статьи 234 исключить;
5) пункт 2 статьи 306 дополнить словами "и (или) в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан";
6) пункт 10 статьи 352 исключить.
11. В Закон Республики Казахстан от 15 января 1992 года "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 4, ст. 84; 1995 г., № 20, ст. 120, 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 205; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 5, ст. 5; № 13, ст. 53; 2007 г., № 9, ст. 67):
1) статью 6-1 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 6-2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
12. В Закон Республики Казахстан от 23 июня 1992 года "О Внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 11-12, ст. 290; № 24, ст. 592; 1993 г., № 8, ст. 179; 1995 г., № 1-2, ст. 17; № 23, ст. 155; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 20, ст. 257; № 24, ст. 336; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 155; 2007 г., № 15, ст. 107; 2008 г., № 10-11, ст. 39; 2010 г., № 7, ст. 32; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 7):

10. 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 14, 70-құжат; № 24, 145-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат):
1) мазмұны мынадай мазмұндағы алпыс сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«60-1-бап. Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы»;
2) 60-баптағы «Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында» деген сөздер «(немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 60-1-баппен толықтырылсын:
«60-1-бап. Арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы
Кеден органдарының арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларымен өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының халықаралық шартында және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен белгiленедi.»;
4) 234-баптың 3-тармағының төртінші бөлігі алып тасталсын;
5) 306-баптың 2-тармағы «шарттарында» деген сөзден кейін «және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 352-баптың 10-тармағы алып тасталсын.
11. «Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы» 1992 жылғы 15 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 4, 84-құжат; 1995 ж., № 20, 120, 121-құжаттар; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 205-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 13, 53-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат):
1) 6-1-бап мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 6-2-бап мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
12. «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Ішкі әскерлері туралы» 1992 жылғы 23 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 11-12, 290-құжат; № 24, 592-құжат; 1993 ж., 8, 179-құжат; 1995 ж., № 1-2, 17-құжат; № 23, 155-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 20, 257-құжат; № 24, 336-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 155-құжат; 2007 ж., № 15, 107-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат):

1) статью 7 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"осуществляет другие полномочия в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан.";
2) статью 8 дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) статью 9 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) статью 11 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
13. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 15, ст. 363; 1995 г., № 20, ст. 120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2009 г, № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) статью 16 изложить в следующей редакции:
"Статья 16. Должностные лица и система органов государственного
управления в области защиты, сохранения и
использования объектов историко-культурного
наследия
Государственное управление в области защиты, сохранения и использования объектов историко-культурного наследия в Республике Казахстан осуществляют:
1) Президент Республики Казахстан;
2) Правительство Республики Казахстан;
3) уполномоченный орган;
4) местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения.";
2) в статье 17:
в подпункте 1) слово "определяет" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) утверждает порядок определения и режим использования охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия;
10) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 18:
часть первую дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
часть вторую дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

1) 7-бап мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 8-бап мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 9-бап мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 11-бап мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
13. «Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 15, 363-құжат; 1995 ж., № 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 16-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«16-бап. Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау, сақтау және
пайдалану саласындағы лауазымды адамдар және
мемлекеттік басқару органдарының жүйесі
Қазақстан Республикасындағы тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау, сақтау және пайдалану саласындағы мемлекеттiк басқаруды:
1) Қазақстан Республикасының Президенті;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі;
3) уәкiлеттi орган;
4) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдары жүзеге асырады.»;
2) 17-бапта:
1) тармақшадағы «айқындайды» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
«9) тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарын, құрылыс салуды реттеу аймақтарын және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарын айқындаудың тәртібін және пайдалану режимін бекітеді;
10) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 18-бапта:
бірінші бөлік мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
«16) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
екінші бөлік мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

"7) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) в статье 19:
в подпункте 13) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
14. В Закон Республики Казахстан от 13 января 1993 года "О Государственной границе Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 1, ст. 1; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 275; 1998 г., № 24, ст. 436; 2002 г., № 15, ст. 147; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 24, ст. 180; 2009 г., № 18, ст. 86):
1) статью 23 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 24:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Уполномоченный орган, осуществляющий документирование и выдачу гражданам Республики Казахстан удостоверений личности и паспортов, формирует базу данных по похищенным, утраченным удостоверениям личности и паспортам граждан Республики Казахстан и информирует о них Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, а также выполняет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

«7) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 19-бапта:
13) тармақшадағы «бекітеді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
14. «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы» 1993 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., № 1, 1-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 14, 275-құжат; 1998 ж., № 24, 436-құжат; 2002 ж., № 15, 147-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 24, 180-құжат; 2009 ж., № 18, 86-құжат):
1) 23-бап мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 24-бапта:
тақырыбындағы «өкiлеттiктерi» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1. Қазақстан Республикасының азаматтарын құжаттандыруды және оларға жеке куәлiк пен паспорт берудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасы азаматтарының ұрлатқан, жоғалтқан жеке куәлiктерi мен паспорттары бойынша деректер қорын қалыптастырады және олар туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметiне хабарлайды, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды орындайды.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;

пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Уполномоченный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области транспорта, координацию и регулирование деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан, оказывает контролирующим органам в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан содействие по обеспечению функционирования пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, а также выполняет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
15. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 23-24, ст. 507; 1995 г., № 23, ст. 146; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 10, ст. 56; № 23, ст. 142; 2006 г., № 18, ст. 111; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 8, ст. 44):
1) статью 9 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет другие полномочия в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан.";
2) в статье 10:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) часть первую статьи 11 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляют иные полномочия, возлагаемые на местные представительные и исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) часть первую статьи 12 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляют иные полномочия, возлагаемые на местные представительные и исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) статью 13 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют иные полномочия, возлагаемые на местные представительные и исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
16. В Закон Республики Казахстан от 3 ноября 1994 года "Об индивидуальном жилищном строительстве" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 20, ст. 248; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 209; 2004 г., № 23, ст. 142):
в части первой статьи 16 слова "приемочной комиссией, назначаемой местными исполнительными органами города республиканского значения, столицы, районов (города областного значения) в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан" заменить словами "в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".

3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3-1. Көлiк саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды, Қазақстан Республикасы көлiк кешенiнiң қызметiн үйлестiру мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiндегi бақылаушы органдарға Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiнде жәрдемдеседi, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды орындайды.»;
4-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
15. «Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., № 23-24, 507-құжат; 1995 ж., № 23, 146-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 18, 111-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 8, 44-құжат):
1) 9-бап мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына сәйкес басқа да өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2) 10-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттіктері» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 11-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті өкілді және атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 12-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті өкілді және атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 13-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті өкілді және атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
16. «Жеке тұрғын үй құрылысы туралы» 1994 жылғы 3 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 20, 248-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 209-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат):
16-баптың бірінші бөлігіндегі «үйлерді Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiленген тәртiппен республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органдары тағайындайтын қабылдау комиссиясы пайдалануға қабылдайды» деген сөздер «үйлер «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес пайдалануға қабылданады» деген сөздермен ауыстырылсын.

17. В Закон Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 23; № 12, ст. 88; № 15-16, ст. 100; № 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 11-12, ст. 262; № 19, ст. 370; 1997 г., № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 10, ст. 123; 2003 г., № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г, № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; 2009 г., № 8, ст. 44; № 13-14, ст. 63; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) в статье 8:
в заголовке слова ", полномочия и права" заменить словами "и полномочия";
подпункт ф) изложить в следующей редакции:
"ф) осуществляет иные функции и полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) часть вторую статьи 56 изложить в следующей редакции:
"Национальный Банк Казахстана вправе выполнять иные функции в области валютного регулирования и валютного контроля в соответствии с настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 62:
в заголовке слова "Основные полномочия" заменить словом "Полномочия";
часть вторую дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществлять иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
18. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 35; № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 180; № 14, ст. 274; 1997 г., № 12, ст. 183; 1998 г., № 5-6, ст. 50; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 63, 64; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 1; № 8, ст. 52; № 24, ст. 338; 2002 г., № 18, ст. 157; 2003 г., № 4, ст. 25; № 15, ст. 139; 2004 г., № 5, ст. 30; 2005 г., № 13, ст. 53; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 10, ст. 52; № 15, ст. 95; № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; 2008 г., № 12, ст. 52; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 129; 2009 г., № 24, ст. 122, 125; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23):
статью 5 дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".

17. «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 23-құжат; № 12, 88-құжат; № 15-16, 100-құжат; № 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 184-құжат; № 11-12, 262-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 13-14, 205-құжат; № 22, 333-құжат; 1998 ж., № 11-12, 176-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 10, 123-құжат; 2003 ж., № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 33-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 13-14, 63-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 8-бапта:
тақырыбындағы «функциясы, өкiлеттiгi және құқықтары» деген сөздер «функциялары мен өкілеттіктері» деген сөздермен ауыстырылсын;
ф) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«ф) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функциялар мен өкiлеттiктерді жүзеге асырады.»;
2) 56-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Ұлттық Банкi осы Заңға, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына және Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне сәйкес валюталық реттеу мен валюталық бақылау саласындағы өзге де функцияларды орындауға құқылы.»;
3) 62-бапта:
тақырыбындағы «негізгі» деген сөз алып тасталсын;
екінші бөліктің 4) тармақшасындағы «алуға өкiлеттi.» деген сөздер «алуға;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген функцияларды жүзеге асыруға өкілетті.».
18. «Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы» 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 35-құжат; № 15-16, 109-құжат; № 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 1, 180-құжат; № 14, 274-құжат; 1997 ж., № 12, 183-құжат; 1998 ж., № 5-6, 50-құжат; № 17-18, 224-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 63, 64-құжаттар; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 1-құжат; № 8, 52-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 18, 157-құжат; 2003 ж., № 4, 25-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 5, 30-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; 2008 ж., № 12, 52-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 129-құжаттар; 2009 ж., № 24, 122, 125-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат):
5-бап мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».

19. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; 1998 г., № 17-18, ст. 225; № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233, 247; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 13-14, ст. 174; № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; № 23, ст. 309; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154, 155; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2008 г., № 15-16, ст. 61; 2009 г., № 8, ст. 44; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 25):
1) в части четвертой статьи 4:
слова "Типовая организационная структура и лимит" заменить словом "Лимит";
слово "утверждаются" заменить словом "утверждается";
2) дополнить статьей 4-5 следующего содержания:
"Статья 4-5. Компетенция Правительства Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан:
1) устанавливает порядок приобретения, хранения, учета, перевозки, ввоза и вывоза взрывчатых материалов;
2) устанавливает порядок приобретения, хранения, хранения и ношения, учета, перевозки, ввоза, вывоза гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
3) устанавливает порядок хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
4) устанавливает порядок использования объектов и помещений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
5) устанавливает порядок открытия и функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, штемпельно-граверных предприятий;
6) устанавливает порядок выдачи заключений на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
7) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 5-1:
в подпункте 40) пункта 1, подпункте 26) пункта 2 слова "полномочия, предусмотренные" заменить словами "функции, предусмотренные настоящим Законом, иными";

19. «Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 25-құжат):
1) 4-баптың төртінші бөлігінде:
«үлгілік ұйымдық құрылымы мен штат санын» деген сөздер «штат саны лимитін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«үкіметі» деген сөз «Үкіметі» деген сөзбен ауыстырылсын;
2) мынадай мазмұндағы 4-5-баппен толықтырылсын:
«4-5-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құзыреті
Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) жарылғыш материалдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, тасымалдау, әкелу және әкету тәртібін белгілейді;
2) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу, сақтап қою, сақтау және алып жүру, есепке алу, тасымалдау, әкелу, әкету тәртібін белгілейді;
3) азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды пайдалану арқылы жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету тәртібін белгілейді;
4) есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласында объектiлердi және үй-жайларды пайдалану тәртібін белгілейді;
5) атыс тирлерi (атыс орындары) мен стендтерiн, штемпель-граверлiк кәсiпорындарды ашу және олардың жұмыс істеу тәртібін белгілейді;
6) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындылар беру тәртібін белгілейді;
7) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 5-1-бапта:
1-тармақтың 40) тармақшасындағы, 2-тармақтың 26) тармақшасындағы «Қазақстан Республикасының заңдарында» деген сөздер «осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында» деген сөздермен, «өкiлеттiктердi» деген сөз «функцияларды» деген сөзбен ауыстырылсын;

пункт 3 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) пункт 1 статьи 11 дополнить подпунктом 33-5) следующего содержания:
"33-5) разрабатывать правила:
приобретения, хранения, учета, перевозки, ввоза и вывоза взрывчатых материалов;
приобретения, хранения, хранения и ношения, учета, перевозки, ввоза, вывоза гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
использования объектов и помещений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
открытия и функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, штемпельно-граверных предприятий;
выдачи заключений на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему;".
20. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 10, ст. 108; № 12, ст. 184; 1998 г., № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 20, ст. 257; 2002 г., № 6, ст. 72; № 17, ст. 155; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 32; № 10, ст. 48; 2011 г., № 1, ст. 3, 7):
1) пункт 2 статьи 2 изложить в следующей редакции:
"2. Иные задачи могут возлагаться на органы национальной безопасности настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 12 дополнить подпунктом 23) следующего содержания:
"23) осуществлять иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) статью 13 дополнить подпунктом 23) следующего содержания:
"23) осуществлять иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
21. В Закон Республики Казахстан от 23 декабря 1995 года "Об ипотеке недвижимого имущества" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 165; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 205; 2000 г., № 18, ст. 336; 2003 г., № 11, ст. 67; 2005 г., № 23, ст. 104; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; № 18, ст. 143; 2011 г., № 3, ст. 32; № 6, ст. 50):
подпункт 7) пункта 1 статьи 5-3 изложить в следующей редакции:

3-тармақ мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 11-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 33-5) тармақшамен толықтырылсын:
«33-5) жарылғыш материалдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, тасымалдау, әкелу және әкету;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу, сақтап қою, сақтау және алып жүру, есепке алу, тасымалдау, әкелу, әкету;
азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды пайдалану арқылы жасалған бұйымдарды сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету;
есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласында объектiлердi және үй-жайларды пайдалану;
атыс тирлерi (атыс орындары) мен стендтерiн, штемпель-граверлiк кәсiпорындарды ашу және олардың жұмыс істеуі;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытындылар беру қағидаларын әзірлеуге;».
20. «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 10, 108-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233-құжат; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 6, 72-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар):
1) 2-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ұлттық қауiпсiздiк органдарына осы Заңмен, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен өзге де мiндеттер жүктелуi мүмкiн.»;
2) 12-баптың 22) тармақшасындағы «ұсынуға міндетті.» деген сөздер «ұсынуға;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 23) тармақшамен толықтырылсын:
«23) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыруға міндетті.»;
3) 13-бап мынадай мазмұндағы 23) тармақшамен толықтырылсын:
«23) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.».
21. «Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы» 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 24, 165-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 205-құжат; 2000 ж., № 18, 336-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2005 ж., № 23, 104-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; № 18, 143-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат):
5-3-баптың 1-тармағының 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"7) иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
22. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 11-12, ст. 263; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 145; 2003 г., № 14, ст. 112; 2004 г., № 11-12, ст. 67; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) статью 10 дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 11 дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 12 дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 13:
часть вторую дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
часть третью дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
23. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 273; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2008 г., № 13-14, ст. 54; № 23, ст. 114; 2009 г., № 23, ст. 100; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 7; № 2, ст. 25):
1) в статье 6:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
в абзаце первом слово "ведению" заменить словом "компетенции";
дополнить абзацами тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"утверждение правил подготовки водителей транспортных средств;
выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
22. «Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы» 1996 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 11-12, 263-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 145-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; 2004 ж., № 11-12, 67-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 10-бап мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 11-бап мынадай мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 12-бап мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 13-бапта:
екінші бөлік мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;»;
үшінші бөлік мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
23. «Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 14, 273-құжат; 2001 ж., № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2008 ж., № 13-14, 54-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 2, 25-құжат):
1) 6-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы «қарауына» деген сөз «құзыретіне» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
«көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау қағидаларын бекіту;
өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау;»;

2) в статье 7:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
в абзаце первом слово "полномочиям" заменить словом "компетенции";
в абзаце четвертом слова "определение порядка" заменить словами "разработка правил";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 8:
пункт 1 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"осуществление в соответствии с законодательством Республики Казахстан иных полномочий по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
24. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 18, ст. 368; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 20, ст. 728; № 23, ст. 931; 2000 г., № 6, ст. 142; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 14, ст. 112; № 24, ст. 177; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 13, ст. 67; 2011 г., № 1, ст. 2, 3):
1) подпункт 13) статьи 1 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
2) в статье 5:
дополнить абзацем восемнадцатым следующего содержания:
"утверждает правила пожарной безопасности;";
в абзаце двадцатом слово "полномочия" заменить словом "функций";
3) в статье 6:
в подпункте 2) слова "утверждает и согласовывает" заменить словом "разрабатывает";
подпункт 14) исключить;
4) в заголовке статьи 7 слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
5) абзац первый, подпункты 3) и 4) пункта 4 статьи 9-5 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
25. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 1, ст. 2, 9; № 5, ст. 43):

2) 7-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттіктері» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы «өкiлеттiктерiне» деген сөз «құзыретіне» деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «тәртiбiн белгілеу» деген сөздер «қағидаларын әзірлеу» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
3) 8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.».
24. «Өрт қауіпсіздігі туралы» 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 18, 368-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 20, 728-құжат; № 23, 931-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 14, 112-құжат; № 24, 177-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 13, 67-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар):
1) 1-баптың 13) тармақшасы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 5-бапта:
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекітеді;»;
жиырмасыншы абзацтағы «өкілеттіктерді» деген сөз «функцияларды» деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 6-бапта:
2) тармақшадағы «бекiтедi және келiседi» деген сөздер «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
14) тармақша алып тасталсын;
4) 7-баптың тақырыбындағы «өкілеттіктері» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
5) 9-5-баптың 4-тармағының бірінші абзацы, 3) және 4) тармақшалары «Қазақстан Республикасының заңдары», «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін тиісінше «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары», «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын.
25. «Банкроттық туралы» 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 1-2, 7-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 14, 198-құжат; № 17-18, 225-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 4, 26-құжат; № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 57-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 13, 86-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14, 18-құжаттар; № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 9-құжаттар; № 5, 43-құжат):

1) статью 10-1 дополнить подпунктами 6) и 7) следующего содержания:
"6) устанавливает порядок формирования реестра требований кредиторов;
7) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 10-2:
подпункт 24-1) исключить;
дополнить подпунктом 31) следующего содержания:
"31) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
26. В Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 8, ст. 84; 1999 г., № 13, ст. 431; № 23, ст. 921; 2001 г., № 15-16, ст. 228; 2002 г., № 6, ст. 71; 2003 г., № 11, ст. 67; 2004 г., № 14, ст. 82; № 17, ст. 101; № 23, ст. 142; 2006 г., № 16, ст. 103; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 15, ст. 106, 108; № 18, ст. 143; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 52; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50):
1) статью 10-1 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 10-2 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 10-3:
в заголовке слова "(города республиканского значения, столицы)" заменить словами ", города республиканского значения, столицы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Местные представительные органы области, города республиканского значения, столицы:
1) утверждают программы развития жилищно-коммунальной сферы;
2) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
27. В Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 9, ст. 93; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 4, ст. 101; 2000 г., № 6, ст. 142; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 104; 2007 г., № 10, ст. 69; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7; № 5, ст. 43):

1) 10-1-бап мынадай мазмұндағы 6) және 7) тармақшалармен толықтырылсын:
«6) кредиторлар талаптарының тізілімін қалыптастыру тәртібін белгілейді;
7) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 10-2-бапта:
24-1) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 31) тармақшамен толықтырылсын:
«31) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
26. «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 8, 84-құжат; 1999 ж., № 13, 431-құжат; № 23, 921-құжат; 2001 ж., № 15-16, 228-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 17, 101-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 103-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 15, 106, 108-құжаттар; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 52-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат):
1) 10-1-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 10-2-бап мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 10-3-бапта:
тақырыбындағы «(республикалық маңызы бар қаланың, астананың)» деген сөздер «, республикалық маңызы бар қаланың, астананың» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi өкiлдi органдары:
1) тұрғын үй-коммуналдық саланы дамыту бағдарламаларын бекiтедi;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
27. «Азаматтық қорғаныс туралы» 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 9, 93-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; 1999 ж., № 4, 101-құжат; 2000 ж., № 6, 142-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 104-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар; № 5, 43-құжат):

1) статью 18 дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 19 дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 20 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) статью 21 дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) часть вторую статьи 22 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
28. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 11, ст. 155; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 16, ст. 104; 2007 г., № 10, ст. 69; 2010 г., № 17-18, ст. 108; 2011 г., № 5, ст. 43):
1) в статье 7:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
в подпункте 25) слова "осуществляет иные полномочия, предусмотренные" заменить словами "выполняет иные функции, возложенные на него";
2) подпункт 10) статьи 7-1 и подпункт 9) статьи 8 после слова "Президента" дополнить словами "Республики Казахстан".
29. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 437; 1999 г., № 8, ст. 237; № 23, ст. 925; 2001 г., № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; 2002 г., № 1, ст. 1; № 23-24, ст. 198; 2003 г., № 1-2, ст. 9; № 11, ст. 56; № 15, ст. 139; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 23, ст. 140, 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 11, ст. 39; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 8, ст. 45; № 12, ст. 69; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 28, 30; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 24, ст. 178; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114, 123; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 24, ст. 140; 2011 г., № 1, ст. 3; № 6, ст. 49):
в пункте 1 статьи 24 слова "представления устанавливаются уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, по согласованию с центральным исполнительным органом в области социальной защиты населения" заменить словами "составления устанавливаются Правительством Республики Казахстан".

1) 18-бап мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 19-бап мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 20-бап мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 21-бап мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 22-баптың екінші бөлігі мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
28. «Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 11, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 16, 104-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; 2010 ж., № 17-18, 108-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат):
1) 7-бапта:
тақырыбындағы «өкiлеттiгi» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
25) тармақшадағы «Қазақстан Республикасының» деген сөздер «өзіне Қазақстан Республикасының» деген сөздермен, «көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады» деген сөздер «жүктелген өзге де функцияларды орындайды» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 7-1-баптың 10) тармақшасы және 8-баптың 9) тармақшасы «және» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасы» деген сөздермен толықтырылсын.
29. «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1997 ж., № 12, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 437-құжат; 1999 ж., № 8, 237-құжат; № 23, 925-құжат; 2001 ж., № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 1, 1-құжат; № 23-24, 198-құжат; 2003 ж., № 1-2, 9-құжат; № 11, 56-құжат; № 15, 139-құжат; № 21-22, 160-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 11, 39-құжат; № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 8, 45-құжат; № 12, 69-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 4, 28, 30-құжаттар; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 23, 114, 123-құжаттар; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 140-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 6, 49-құжат):
24-баптың 1-тармағындағы «табыс етудiң тәртiбiн халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органмен келiсiм бойынша салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган» деген сөздер «жасаудың тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.

30. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 202; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 10, ст. 52; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 25 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 25-2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
3) статью 25-3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
31. В Закон Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 206; 1998 г., № 22, ст. 307; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 15-16, ст. 236; № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 48; № 12, ст. 86; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 8, ст. 44; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 23, ст. 100; 2010 г., № 17-18, ст. 111):
статью 32 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
32. В Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 341; 2001 г., № 8, ст. 50; № 21-22, ст. 285; № 24, ст. 338; 2002 г., № 6, ст. 76; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 3, ст. 23; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 23, ст. 117; 2010 г., № 24, ст. 149):
в пункте 1 статьи 29-3:
подпункт 1) дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 2) дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

30. «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» 1997 жылғы 11 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 202-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 19, 147-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 25-бап мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 25-2-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 25-3-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
31. «Нотариат туралы» 1997 жылғы 14 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 206-құжат; 1998 ж., № 22, 307-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 15-16, 236-құжат; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 48-құжат; № 12, 86-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 17-18, 111-құжат):
32-бап мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
«17) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
32. «Халықтың көші-қоны туралы» 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 24, 341-құжат; 2001 ж., № 8, 50-құжат; № 21-22, 285-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 6, 76-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 3, 23-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 23, 117-құжат; 2010 ж., № 24, 149-құжат):
29-3-баптың 1-тармағында:
1) тармақша мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды;»;
2) тармақшаның бесінші абзацындағы «жасауды қамтамасыз етеді.» деген сөздер «жасауды;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруды қамтамасыз етеді.».

33. В Закон Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 343; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; 2009 г., № 13-14, ст. 62; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 6 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 7 дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 8:
пункт 1 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
34. В Закон Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 2-3, ст. 25; 2001 г., № 20, ст. 258; 2002 г., № 5, ст. 50; 2004 г., № 5, ст. 29; № 13, ст. 74; 2005 г., № 17-18, ст. 73; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18;.№ 12, ст. 86; № 13, ст. 100; № 19, ст. 147; 2008 г., № 13-14, ст. 55; № 21, ст. 97; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 22, ст. 94; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 7; № 7, ст. 54):
часть третью пункта 1 статьи 15 исключить.
35. В Закон Республики Казахстан от 23 апреля 1998 года "О радиационной безопасности населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 5-6, ст. 48; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 24, ст. 148; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
1) в статье 5:
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Правительство Республики Казахстан:
1) определяет перечень заболеваний, связанных с воздействием ионизирующего излучения, и порядок установления причинной связи;
2) утверждает технические регламенты в сфере радиационной безопасности;
3) устанавливает квалификационные требования к персоналу, занятому на объектах использования атомной энергии;

33. «Энергия үнемдеу туралы» 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 24, 343-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 6-бап мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 7-бап мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
34. «Нормативтiк құқықтық актiлер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 2-3, 25-құжат; 2001 ж., № 20, 258-құжат; 2002 ж., № 5, 50-құжат; 2004 ж., № 5, 29-құжат; № 13, 74-құжат; 2005 ж., № 17-18, 73-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 12, 86-құжат; № 13, 100-құжат; № 19, 147-құжат; 2008 ж., № 13-14, 55-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 22, 94-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 7, 54-құжат):
15-баптың 1-тармағының үшінші бөлігі алып тасталсын.
35. «Халықтың радиациялық қауіпсіздігі туралы» 1998 жылғы 23 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 5-6, 48-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
1) 5-бапта:
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) иондаушы сәулелендiру әсерiне байланысты аурулардың тiзбесiн және себептiк байланысын анықтау тәртiбiн айқындайды;
2) радиациялық қауіпсіздік саласындағы техникалық регламенттерді бекітеді;
3) атом энергиясын пайдалану объектілерінде жұмыс істейтін персоналға қойылатын біліктілік талаптарын белгілейді;

4) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 1-2 исключить;
в пункте 2:
абзац пятый исключить;
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) в статье 6:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
в части первой:
в абзаце первом слово "полномочиям" заменить словом "компетенции";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
в части второй:
в абзаце первом слово "полномочиям" заменить словом "компетенции";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
36. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 214; 1999 г., № 19, ст. 646; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 23, ст. 309; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2004 г., № 14, ст. 82; № 23, ст. 138, 142; 2006 г., № 2, ст. 17; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 13, ст. 87; 2007 г., № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 11-12, ст. 54; № 13-14, ст. 62; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 20, 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в подпунктах 3) и 7-3) статьи 7 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
2) пункт 1 статьи 14 дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) осуществлять иные права, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) пункт 1 статьи 14-1 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
1-2-тармақ алып тасталсын;
2-тармақта:
бесінші абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 6-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
бірінші бөлікте:
бірінші абзацтағы «өкілеттігіне» деген сөз «құзыретіне» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
екінші бөлікте:
бірінші абзацтағы «өкілеттігіне» деген сөз «құзыретіне» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.».
36. «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» 1998 жылғы 9 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 16, 214-құжат; 1999 ж., № 19, 646-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 23-24, 193-құжат; 2004 ж., № 14, 82-құжат; № 23, 138, 142-құжаттар; 2006 ж., № 2, 17-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 13, 87-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 11-12, 54-құжат; № 13-14, 62-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 20, 23-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 7-баптың 3) және 7-3) тармақшаларындағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 14-баптың 1-тармағының 21) тармақшасындағы «беруге құқылы.» деген сөздер «беруге;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
«22) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.»;
3) 14-1-баптың 1-тармағының 6) тармақшасындағы «хабардар етуге міндетті.» деген сөздер «хабардар етуге;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

"7) осуществлять иные обязанности, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 18-4:
в пункте 3:
в части первой слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
в абзаце первом части второй слова "Данное требование" заменить словами "Данный порядок";
в пункте 5 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
37. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 220; 2001 г., № 23, ст. 318; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в статье 10:
в абзаце первом слово "функции" заменить словом "полномочия";
дополнить подпунктом 20) следующего содержания:
"20) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 10-1 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
38. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 17-18, ст. 221; 2000 г., № 6, ст. 141; 2002 г., № 10, ст. 106; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 5-6, ст. 30; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; 2011 г., № 1, ст. 2):
в статье 5:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственное регулирование оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и меры противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими осуществляются в соответствии с настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан.
Правительство Республики Казахстан утверждает разработанные уполномоченным государственным органом по согласованию с соответствующими государственными органами нормативные правовые акты, регламентирующие порядок деятельности юридических лиц, участвующих в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими.";
в пункте 3:
подпункт 2) исключить;
дополнить подпунктом 24) следующего содержания:

«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.»;
4) 18-4-бапта:
3-тармақта:
бірінші бөліктегі «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктің бірінші абзацындағы «талап» деген сөз «тәртіп» деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақтағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
37. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 16, 220-құжат; 2001 ж., № 23, 318-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 10-бапта:
бірінші абзацтағы «функцияларды» деген сөз «өкілеттіктерді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:
«20) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 10-1-бап мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
38. «Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы» 1998 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 17-18, 221-құжат; 2000 ж., № 6, 141-құжат; 2002 ж., № 10, 106-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 5-6, 30-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
5-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымын мемлекеттiк реттеу және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары осы Заңға, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің қаулыларына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілетті мемлекеттік орган тиiстi мемлекеттiк органдармен келiсім бойынша әзірлеген есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл саласына қатысушы заңды тұлғалар қызметiнiң тәртiбiн регламенттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi бекiтедi.»;
3-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:

"24) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
39. В Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 22, ст. 309; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 5; № 8, ст. 52; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2003 г, № 11, ст. 56; № 12, ст. 86; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 138; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 8, ст. 45; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 112; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) статью 6 дополнить подпунктами 4) и 5) следующего содержания:
"4) утверждает перечень, формы и периодичность представления отчетности профессиональными и аудиторскими организациями;
5) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 7:
в подпункте 13) слово "определяет" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в подпункте 8) пункта 2 статьи 21 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
40. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 435; 2001 г., № 21-22, ст. 286; 2003 г., № 10, ст. 53; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г, № 8, ст. 55; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 48; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) пункт 6 статьи 11 и пункт 1 статьи 14 исключить;
2) статью 18 изложить в следующей редакции:
"Статья 18. Государственное регулирование архивного дела
1. К вопросам государственного регулирования архивного дела, осуществляемого Правительством Республики Казахстан, относятся:
1) утверждение правил комплектования, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда, других архивных документов государственными и специальными государственными архивами;
2) утверждение типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях;

«24) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
39. «Аудиторлық қызмет туралы» 1998 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 22, 309-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 5-құжат; № 8, 52-құжат; 2002 ж., № 23-24, 193-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 86-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 138-құжат; 2005 ж., № 14, 58-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 6-бап мынадай мазмұндағы 4) және 5) тармақшалармен толықтырылсын:
«4) кәсiби және аудиторлық ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оны табыс ету мерзiмдiлiгiн бекітеді;
5) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 7-бапта:
13) тармақшадағы «айқындайды» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
«19) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 21-баптың 2-тармағының 8) тармақшасындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
40. «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 435-құжат; 2001 ж., № 21-22, 286-құжат; 2003 ж., № 10, 53-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 8, 55-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 48-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 11-баптың 6-тармағы және 14-баптың 1-тармағы алып тасталсын;
2) 18-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«18-бап. Мұрағат ісін мемлекеттік реттеу
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі жүзеге асыратын мұрағат iсiн мемлекеттiк реттеу мәселелерiне:
1) Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын, басқа да мұрағат құжаттарын мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік мұрағаттардың толықтыруы, сақтауы, есепке алуы мен пайдалануы қағидаларын бекіту;
2) мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту;

3) утверждение перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения;
4) утверждение правил приема, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов ведомственными и частными архивами;
5) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
2. К вопросам государственного регулирования архивного дела, осуществляемого уполномоченным органом, относятся:
1) реализация единой государственной политики в архивном деле и документообразовании;
2) утверждение правил издания документов Национального архивного фонда;
3) утверждение положений о Центральной экспертно-проверочной комиссии и экспертно-проверочных комиссиях центральных государственных и специальных государственных архивов;
4) разработка проектов и реализация программ развития архивного дела и ведения документации в Республике Казахстан;
5) разработка и утверждение форм ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, ежегодных планов проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
6) апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан;
7) создание информационной сети и базы данных по документам Национального архивного фонда;
8) создание оптимальных условий для деятельности государственных архивов;
9) организация разработки и внедрения автоматизированных архивных технологий;
10) организация издания документов Национального архивного фонда, а также использование документов для удовлетворения запросов государства, общества и граждан;
11) формирование и функционирование Национального архивного фонда и Государственного страхового фонда копий документов, обеспечение централизованного государственного учета документов Национального архивного фонда;
12) защита документальных памятников истории и культуры, находящихся в республиканской собственности, их хранение и использование;
13) сбор и возвращение в Республику Казахстан архивных документов по ее истории, находящихся за рубежом;
14) развитие научно-исследовательской и научно-методической деятельности в области архивоведения, документоведения и вспомогательных исторических дисциплин, использование достижений научно-технического прогресса;
15) методическое руководство и координация деятельности органов управления и ведения архивным делом;

3) мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін олардың сақталу мерзімдерін көрсете отырып бекіту;
4) Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын және басқа да мұрағат құжаттарын ведомстволық және жеке мұрағаттардың қабылдауы, сақтауы, есепке алуы мен пайдалануы қағидаларын бекіту;
5) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.
2. Уәкілетті орган жүзеге асыратын мұрағат ісін мемлекеттік реттеу мәселелеріне:
1) мұрағат ісі мен құжат жасауда бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын басып шығару қағидаларын бекіту;
3) Орталық сараптау-тексеру комиссиясы және орталық мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік мұрағаттардың сараптау-тексеру комиссиялары туралы ережелерді бекіту;
4) Қазақстан Республикасында мұрағат ісін дамыту және құжаттама жүргізу бағдарламаларының жобаларын әзірлеу және оларды іске асыру;
5) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін, жыл сайынғы тексеру жоспарларын әзірлеу және бекіту;
6) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мұрағаттарынан шығатын мұрағат анықтамаларына және мұрағат құжаттарының көшiрмелерiне апостиль қою;
7) Ұлттық мұрағат қорының құжаттары бойынша ақпараттық желі және деректер қорын құру;
8) мемлекеттік мұрағаттардың қызметі үшін оңтайлы жағдайлар жасау;
9) автоматтандырылған мұрағаттық технологиялар әзiрлеу мен енгізуді ұйымдастыру;
10) Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын басып шығаруды ұйымдастыру, сондай-ақ құжаттарды мемлекеттiң, қоғамның және азаматтардың сұрауларын қанағаттандыру үшiн пайдалану;
11) Ұлттық мұрағат қорын және Құжаттар көшірмелерінің мемлекеттік сақтандыру қорын қалыптастыру мен олардың жұмыс істеуі, Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын орталықтандырылған мемлекеттік есепке алуды қамтамасыз ету;
12) республикалық меншіктегі тарихи және мәдени құжаттық ескерткіштерді қорғау, оларды сақтау және пайдалану;
13) Қазақстан Республикасының тарихы жөнiндегi шет елдердегi мұрағат құжаттарын жинау мен оларды елге қайтару;
14) мұрағаттану, құжаттану және қосымша тарихи пәндер саласындағы ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдістемелік қызметті дамыту, ғылыми-техникалық прогресс жетістіктерін пайдалану;
15) мұрағат ісін басқару және жүргізу органдарының қызметіне әдістемелік басшылық жасау және оны үйлестіру;

16) межотраслевое организационно-методическое руководство вопросами делопроизводства и контроль за состоянием делопроизводства и хранением документов;
17) контроль в области архивного дела на предмет соблюдения требований настоящего Закона, постановлений Правительства Республики Казахстан;
18) обеспечение представительства Республики Казахстан в международных организациях по архивному делу;
19) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан.
3. К вопросам государственного регулирования отношений и управления архивным делом, осуществляемых местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы, относятся:
1) реализация единой государственной политики в архивном деле и документообразовании на территории области, города республиканского значения и столицы;
2) организация хранения, комплектования и использования документов Национального архивного фонда, принятых на хранение, государственных архивов области, города республиканского значения и столицы;
3) ведение государственного учета и обеспечение сохранности документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области, города республиканского значения и столицы;
4) защита документальных памятников истории и культуры, находящихся в коммунальной собственности, их хранение и использование;
5) реализация региональных программ развития архивного дела и ведения документации на территории области, города республиканского значения и столицы;
6) организация экспертизы научной и практической ценности документов;
7) формирование базы данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области, города республиканского значения и столицы;
8) организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях – источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области, города республиканского значения и столицы;
9) организация исполнения запросов физических и юридических лиц;
10) утверждение положения об экспертно-проверочной комиссии;
11) использование документов Национального архивного фонда для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц;
12) сбор и возвращение архивных документов по истории области, города республиканского значения и столицы;
13) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

16) іс жүргізу мәселелеріне салааралық ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылық жасау және іс жүргізудің жай-күйі мен құжаттардың сақталуын бақылау;
17) осы Заңның, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының талаптарын сақтау тұрғысынан мұрағат ісі саласындағы бақылау;
18) мұрағат iсi жөнiндегi халықаралық ұйымдарда Қазақстан Республикасының өкiлдiгін қамтамасыз ету;
19) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.
3. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергiлiктi атқарушы органы жүзеге асыратын қатынастарды мемлекеттiк реттеу және мұрағат iсiн басқару мәселелерiне:
1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумағында мұрағат iсiнде және құжат жасауда бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мұрағаттарының сақтауына қабылданған Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын сақтауды, толықтыруды және пайдалануды ұйымдастыру;
3) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мұрағаттарында сақталатын Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын мемлекеттiк есепке алуды жүргiзу және олардың сақталуын қамтамасыз ету;
4) коммуналдық меншiктегi тарихи және мәдени құжаттық ескерткіштерді қорғау, оларды сақтау мен пайдалану;
5) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумағында мұрағат iсiн дамыту және құжаттама жүргiзудiң өңірлік мемлекеттiк бағдарламаларын iске асыру;
6) құжаттардың ғылыми және практикалық құндылығына сараптама жүргiзудi ұйымдастыру;
7) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік мұрағаттарында сақталатын Ұлттық мұрағат қорының құжаттары бойынша деректер қорын қалыптастыру;
8) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумағында орналасқан, Ұлттық мұрағат қорын толықтыру көздері болып табылатын ұйымдарда iс жүргiзудiң жай-күйiне, құжаттардың сақталуына ұйымдастырушылық-әдiстемелiк басшылық жасау және бақылау жасау;
9) жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын орындауды ұйымдастыру;
10) сараптау-тексеру комиссиясы туралы ереженi бекiту;
11) Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын мемлекеттiң, жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын қанағаттандыру үшiн пайдалану;
12) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тарихы бойынша мұрағат құжаттарын жинау және қайтару;
13) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».

41. В Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 448; 2002 г., № 4, ст. 34; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 19, ст. 150; № 20, ст. 152; 2010 г., № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 7):
1) в части второй пункта 2 статьи 14, части второй пункта 2 статьи 15, подпункте 3) пункта 1 статьи 16 слова "уполномоченным органом в сфере контроля за оборотом оружия", "установленном уполномоченным органом в сфере контроля за оборотом оружия" заменить соответственно словами "Правительством Республики Казахстан", "определенном Правительством Республики Казахстан";
2) в статье 28:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 29:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
пункт 1 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
42. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 6, ст. 49):
1) в статье 1:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) подкарантинная продукция (подкарантинные грузы, подкарантинные материалы, подкарантинные товары) (далее – подкарантинная продукция) – растения, продукция растительного происхождения, тара, упаковка, грузы, почва, организмы или материалы, которые могут быть носителями карантинных объектов (карантинных вредных организмов) и (или) способствовать их распространению, включенные в перечень подкарантинной продукции и в отношении которых необходимо принятие карантинных мер;";

41. «Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы» 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 448-құжат; 2002 ж., № 4, 34-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 19, 150-құжат; № 20, 152-құжат; 2010 ж., № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат):
1) 14-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі, 15-баптың 2-тармағының екінші бөлігіндегі, 16-баптың 1-тармағының 3) тармақшасындағы «қару айналымын бақылау саласындағы уәкiлеттi орган белгілейді», «қару айналымына бақылау жасау саласындағы уәкiлеттi орган», «қару айналымына бақылау жасау саласындағы уәкiлеттi орган белгілеген» деген сөздер тиісінше «Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды», «Қазақстан Республикасының Үкіметі», «Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 28-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 29-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
42. «Өсімдіктер карантині туралы» 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 2-3, 34-құжат; № 23, 931-құжат; 2002 ж., № 4, 30-құжат; 2003 ж., № 15, 121-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 6, 49-құжат):
1) 1-бапта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) карантинге жатқызылған өнiм (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) (бұдан әрі - карантинге жатқызылған өнiм) - карантиндi объектiлердi (карантинді зиянды организмдерді) тасығыштар болуы және (немесе) олардың таралуына әсер етуі мүмкін, карантинге жатқызылған өнiм тізбесіне енгізілген және оларға қатысты карантиндік шаралар қабылдау қажет болатын өсімдіктер, өсімдіктен алынатын өнім, ыдыс, орам, жүктер, топырақ, организмдер немесе материалдар;»;

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) перечень подкарантинной продукции – перечень подкарантинной продукции, подлежащей государственному контролю в области карантина растений;";
2) статью 6-1 дополнить подпунктами 8), 9), 10) и 11) следующего содержания:
"8) утверждает правила по изъятию и уничтожению подкарантинной продукции, зараженной карантинными объектами, не подлежащей обеззараживанию или переработке;
9) утверждает фитосанитарные требования, предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции;
10) утверждает перечень подкарантинной продукции;
11) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в пункте 1 статьи 7:
в подпункте 6) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктами 6-1) и 6-2) следующего содержания:
"6-1) разрабатывает фитосанитарные требования, предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции;
6-2) разрабатывает перечень подкарантинной продукции;";
подпункт 7) перед словом "утверждает" дополнить словами "разрабатывает и";
дополнить подпунктом 31) следующего содержания:
"31) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) подпункт 2) статьи 8 изложить в следующей редакции:
"2) посещать и проводить обследования объектов государственного контроля в области карантина растений на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан, получать необходимую для осуществления своих полномочий информацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
5) статью 9-1 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
43. В Закон Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 4, ст. 102; 2001 г., № 8, ст. 53; 2002 г., № 15, ст. 147; 2004 г., № 6, ст. 41; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122, 128; 2010 г., № 3-4, ст. 11; № 7, ст. 32; 2011 г., № 1, ст. 7):
1) часть первую статьи 5 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
«4-1) карантинге жатқызылған өнiмнің тізбесі - өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын карантинге жатқызылған өнiмнің тізбесі;»;
2) 6-1-бап мынадай мазмұндағы 8), 9), 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
«8) карантиндi объектiлермен залалданған, залалсыздандыруға немесе қайта өңдеуге келмейтін карантинге жатқызылған өнiмдi алып қою және жою жөнiндегi қағидаларды бекiтедi;
9) әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптарды бекітеді;
10) карантинге жатқызылған өнімнің тізбесін бекітеді;
11) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 7-баптың 1-тармағында:
6) тармақшадағы «бекiтедi» деген сөз «әзірлейдi» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) және 6-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«6-1) әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптарды әзірлейді;
6-2) карантинге жатқызылған өнімнің тізбесін әзірлейді;»;
7) тармақшадағы «бекiтедi» деген сөздің алдынан «әзірлейдi және» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 31) тармақшамен толықтырылсын:
«31) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 8-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау объектілеріне баруға және оларда Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары талаптарының сақталуы тұрғысынан зерттеп-қарауды жүргізуге, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өз өкілеттіктерін жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат алуға;»;
5) 9-1-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
43. «Мемлекеттiк құпиялар туралы» 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., № 4, 102-құжат; 2001 ж., № 8, 53-құжат; 2002 ж., № 15, 147-құжат; 2004 ж., № 6, 41-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 128-құжаттар; 2010 ж. № 3-4, 11-құжат; № 7, 32-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат):
1) 5-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:

"5) осуществляет другие полномочия в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан.";
2) в статье 7:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 8:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 9:
в заголовке слово "Полномочия" заменить словом "Компетенция";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляют иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
44. В Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об антидемпинговых мерах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 19, ст. 654; 2006 г., № 1, ст. 3; № 3, ст. 22; 2010 г., № 15, ст. 71):
пункт 1 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"1. Уполномоченный орган действует в рамках полномочий, предоставляемых ему настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
45. В Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О противодействии терроризму" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 19, ст. 649; 2002 г., № 4, ст. 32; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 15-16, ст. 71; № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 32):
в статье 7:
пункты 1 и 3 дополнить словами ", а также осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан";
пункты 24 и 5 дополнить словами ", а также осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан".
46. В Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 19, ст. 655; 2004 г., № 17, ст. 100; 2005 г., № 21-22, ст. 87; 2007 г., № 5-6, ст. 37; 2009 г., № 24, ст. 129; 2011 г., № 1, ст. 7):
подпункт 5) пункта 2 статьи 3-1 изложить в следующей редакции:

«5) Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына сәйкес басқа да өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
2) 7-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«12) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 8-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 9-бапта:
тақырыбындағы «өкілеттігі» деген сөз «құзыреті» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
44. «Демпингке қарсы шаралар туралы» 1999 жылғы 13 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., № 19, 654-құжат; 2006 ж., № 1, 3-құжат; № 3, 22-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат):
6-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Уәкiлеттi орган өзiне осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде берiлетiн өкiлеттiктер шеңберiнде iс-қимыл жасайды.».
45. «Терроризмге қарсы iс-қимыл туралы» 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 19, 649-құжат; 2002 ж., № 4, 32-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 15-16, 71-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат):
7-бапта:
1 және 3-тармақтар «қатысады», «қамтамасыз етеді» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады» деген сөздермен толықтырылсын;
2, 4 және 5-тармақтар «қатысады», «жүзеге асырады» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады» деген сөздермен толықтырылсын.
46. «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 19, 655-құжат; 2004 ж., № 17, 100-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; 2007 ж., № 5-6, 37-құжат; 2009 ж., № 24, 129-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат):
3-1-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"5) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
47. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 20, ст. 718; 2004 г., № 17, ст. 100; 2005 г., № 21-22, ст. 87; 2007 г., № 5-6, ст. 37; 2009 г., № 15-16, ст. 75):
подпункт 5) пункта 2 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"5) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
48. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 20, ст. 720; 2004 г., № 5, ст. 27; № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 12, ст. 88; 2009 г., № 17, ст. 82; 2010 г., № 15, ст. 71; № 22, ст. 128):
1) в подпункте 22) статьи 1 слова "в порядке, установленном уполномоченным органом" исключить;
2) дополнить статьей 3-1 следующего содержания:
"Статья 3-1. Компетенция Правительства Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан:
1) утверждает требования по оснащению технологических линий производства этилового спирта спиртоизмеряющими аппаратами, производства алкогольной продукции (кроме виноматериала и пива) – контрольными приборами учета, обеспечивающими автоматизированную передачу уполномоченному органу в режиме реального времени данных об объемах выработки, а также порядок по контролю за их функционированием и осуществлением учета этилового спирта и алкогольной продукции;
2) утверждает перечень необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
3) утверждает порядок представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
4) утверждает правила хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
5) утверждает правила оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) пункт 2 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"2. Уполномоченный орган в пределах своей компетенции и в целях выполнения возложенных на него задач:

«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
47. «Қазақстан Республикасының патент заңы» туралы 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 20, 718-құжат; 2004 ж., № 17, 100-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; 2007 ж., № 5-6, 37-құжат; 2009 ж., № 15-16, 75-құжат):
4-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
48. «Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы» 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 20, 720-құжат; 2004 ж., № 5, 27-құжат; № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 17, 82-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; № 22, 128-құжат):
1) 1-баптың 22) тармақшасындағы «уәкiлеттi орган белгiлеген тәртiппен» деген сөздер алып тасталсын;
2) мынадай мазмұндағы 3-1-баппен толықтырылсын:
«3-1-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің құзыреті
Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) этил спиртін өндірудің технологиялық желілерін спирт өлшейтін аппараттармен, алкоголь өнімін (шарап материалдарынан және сырадан басқа) өндіруді – уәкілетті органға нақты уақыт режимінде өндіру көлемі туралы деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін есептеуші бақылау аспаптарымен жарақтау жөніндегі талаптарды, сондай-ақ олардың жұмыс істеуін және этил спирті мен алкоголь өнімінің есепке алынуын жүзеге асыруды бақылау тәртібін бекітеді;
2) этил спиртін және алкоголь өнімін өндірудің паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін бекітеді;
3) этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін бекітеді;
4) этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекітеді;
5) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекітеді;
6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 4-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Уәкiлеттi орган өз құзыретi шегiнде және өзiне жүктелген мiндеттердi орындау мақсатында:

1) привлекает специалистов иных государственных органов, консультантов и экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан и других государств;
2) утверждает положение о дегустационной комиссии, правила дегустации;
3) относит алкогольную продукцию к тому или иному виду в соответствии со статьей 5 настоящего Закона;
4) разрабатывает требования по оснащению технологических линий производства этилового спирта спиртоизмеряющими аппаратами, производства алкогольной продукции (кроме виноматериала и пива) – контрольными приборами учета, обеспечивающими автоматизированную передачу уполномоченному органу в режиме реального времени данных об объемах выработки, а также порядок по контролю за их функционированием и осуществлением учета этилового спирта и алкогольной продукции;
5) разрабатывает перечень необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
6) разрабатывает порядок представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
7) разрабатывает правила хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
8) разрабатывает правила оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию;
9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в абзаце первом пункта 1 статьи 11 и статье 12-1 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
49. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О субсидиях и компенсационных мерах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 20, ст. 732; 2006 г., № 1, ст. 3; 2010 г., № 15, ст. 71):
пункт 1 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"1. Уполномоченный орган действует в рамках полномочий, предоставляемых ему настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
50. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 771; 2001 г., № 10, ст. 122; 2003 г., № 24, ст. 175; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 12, ст. 77; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 7; № 15-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 4-2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

1) өзге де мемлекеттiк органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасының және басқа да мемлекеттердiң жеке және заңды тұлғаларының арасынан консультанттар мен сарапшыларды тартады;
2) дәм айыру комиссиясы туралы ереженi, дәм айыру қағидаларын бекiтедi;
3) осы Заңның 5-бабына сәйкес алкоголь өнiмiн белгiлi бiр түрге жатқызады;
4) этил спиртін өндірудің технологиялық желілерін спирт өлшейтін аппараттармен, алкоголь өнімін (шарап материалдарынан және сырадан басқа) өндіруді – уәкілетті органға нақты уақыт режимінде өндіру көлемі туралы деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін есептеуші бақылау аспаптарымен жарақтау жөніндегі талаптарды, сондай-ақ олардың жұмыс істеуін және этил спирті мен алкоголь өнімінің есепке алынуын жүзеге асыруды бақылау тәртібін әзірлейді;
5) этил спиртін және алкоголь өнімін өндірудің паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлейді;
6) этил спиртін және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін әзірлейді;
7) этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын әзірлейді;
8) этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын әзірлейді;
9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 11-баптың 1-тармағының бірінші абзацындағы және 12-1-баптағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
49. «Субсидиялар және өтем шаралары туралы» 1999 жылғы 16 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., № 20, 732-құжат; 2006 ж., № 1, 3-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат):
6-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Уәкiлеттi орган өзiне осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде берiлетiн өкiлеттiктер шеңберiнде iс-қимыл жасайды.».
50. «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 771-құжат; 2001 ж., № 10, 122-құжат; 2003 ж., № 24, 175-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 12, 77-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 7-құжат; № 15-16, 74-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 4-2-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

"4) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 4-3 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 4-4 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
51. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 773; 2001 г., № 13-14, ст. 170; 2003 г., № 4, ст. 24; № 18, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 61; 2007 г., № 9, ст. 67; № 17, ст. 140; № 19, ст. 147; 2009 г., № 24, ст. 122, 126; 2010 г., № 24, ст. 148):
1) в пункте 1 статьи 5:
в абзаце первом слова "возложены следующие полномочия" заменить словами "возложено следующее";
дополнить подпунктом 10-2) следующего содержания:
"10-2) определение порядка разработки и утверждения должностной инструкции административного государственного служащего;";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) осуществление иных функций, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) часть первую пункта 2 статьи 9 после слова "обязанности" дополнить словом "административных".
52. В Закон Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 21, ст. 776; 2004 г., № 17, ст. 100; 2005 г., № 21-22, ст. 87; 2007 г., № 5-6, ст. 37):
подпункт 5) пункта 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"5) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
53. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2):

«4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 4-3-бап мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 4-4-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
51. «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 21, 773-құжат; 2001 ж., № 13-14, 170-құжат; 2003 ж., № 4, 24-құжат; № 18, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 61-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 17, 140-құжат; № 19, 147-құжат; 2009 ж., № 24, 122, 126-құжаттар; 2010 ж., № 24, 148-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағында:
бірінші абзацтағы «мынадай өкiлеттiктер жүктеледi» деген сөздер «мыналар» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10-2) тармақшамен толықтырылсын:
«10-2) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің лауазымдық нұсқаулығын әзірлеу мен бекіту тәртібін айқындау;»;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
15) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру жүктеледi.»;
2) 9-баптың 2-тармағының бірінші бөлігі «Мемлекеттiк» деген сөзден кейін «әкімшілік» деген сөзбен толықтырылсын.
52. «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердiң атаулары туралы» 1999 жылғы 26 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., № 21, 776-құжат; 2004 ж., № 17, 100-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; 2007 ж., № 5-6, 37-құжат):
3-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
53. «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):

1) статью 22-2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 23 дополнить подпунктом 28) следующего содержания:
"28) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 23-1:
пункт 1 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) пункт 1 статьи 24-2 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
54. В Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 7, ст. 165; 2004 г., № 11-12, ст. 62; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
пункт 2 статьи 5 дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
55. В Закон Республики Казахстан от 19 октября 2000 года "Об охранной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 14-15, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 34; № 17, ст. 155; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; 2008 г., № 12, ст. 51; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2):
часть вторую пункта 4 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"Образцы специальной одежды и порядок ее ношения утверждаются Правительством Республики Казахстан.".
56. В Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 379; 2004 г., № 5, ст. 29; 2007 г., № 12, ст. 86; № 19, ст. 147; 2008 г., № 21, ст. 97; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 7, ст. 54):

1) 22-2-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 23-бап мынадай мазмұндағы 28) тармақшамен толықтырылсын:
«28) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 23-1-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 24-2-баптың 1-тармағы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын.
54. «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 7, 165-құжат; 2004 ж., № 11-12, 62-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
5-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
«18) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
55. «Күзет қызметі туралы» 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің, Жаршысы, 2000 ж., № 14-15, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 34-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 12, 51-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
15-баптың 4-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Арнаулы киім үлгілерін және оны киіп жүру тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.».
56. «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 20, 379-құжат; 2004 ж., № 5, 29-құжат; 2007 ж., № 12, 86-құжат; № 19, 147-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 7, 54-құжат):

1) в статье 9-1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 9-1. Регламент и стандарт, положение о структурном подразделении государственного органа";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. По вопросам определения статуса и полномочий структурного подразделения государственного органа утверждается положение.
Порядок разработки и утверждения Положения о структурном подразделении государственного органа утверждается Правительством Республики Казахстан.";
2) абзац пятый статьи 9-2 изложить в следующей редакции:
"контрольными являются функции по проверке и наблюдению на предмет соответствия деятельности физических и юридических лиц, в том числе государственных учреждений, установленным нормативными правовыми актами требованиям, а в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, требованиям, установленным законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан.".
57. В Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 381; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 3, ст. 19; № 10, ст. 54; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 23, ст. 97; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст. 43; № 6, ст. 49):
статью 19 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
58. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 22, ст. 406; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 85; № 15, ст. 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; 2005 г., № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; № 8, ст. 52; № 18, ст. 145; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; г., № 2-3, ст. 18; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 112):
1) абзац первый подпункта 26-1) статьи 3 изложить в следующей редакции:
"26-1) страховой холдинг – юридическое лицо (за исключением случаев, когда таким владельцем является государство или национальный управляющий холдинг), которое в соответствии с письменным согласием уполномоченного органа может владеть прямо или косвенно двадцатью пятью или более процентами голосующих (за вычетом привилегированных) акций страховой (перестраховочной) организации или иметь возможность:";

1) 9-1-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«9-1-бап. Регламент және стандарт, мемлекеттік органның
құрылымдық бөлімшесі туралы ереже»;
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. Мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің мәртебесі мен өкілеттігін айқындау мәселелері бойынша ереже бекітіледі.
Мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесі туралы ережені әзірлеу және бекіту тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.»;
2) 9-2-баптың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«жеке және заңды тұлғалар, оның ішінде мемлекеттік мекемелер қызметінің нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға, ал Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру және бақылау жөніндегі функциялар бақылау функциялары болып табылады.».
57. «Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы» 2000 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 20, 381-құжат; 2001 ж., № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 3, 19-құжат; № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 23, 97-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 49-құжат):
19-баптың 9) тармақшасындағы «жүзеге асыру жатады.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
58. «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 22, 406-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 85-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; 2005 ж., № 14, 55, 58-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 25-құжат; № 8, 45-құжат; № 13, 85-құжат; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28, 33-құжаттар; № 8, 52-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 112-құжат):
1) 3-баптың 26-1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«26-1) сақтандыру холдингi – уәкiлеттi органның жазбаша келiсiмiне сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретiн акцияларының (артықшылықты акцияларды шегере отырып) жиырма бес немесе одан да көп пайызын тiкелей немесе жанама иелене алатын немесе:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретiн акцияларының (артықшылықты акцияларды шегере отырып) жиырма бес немесе одан да көп пайызымен тiкелей немесе жанама дауыс беру;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қабылдайтын шешiмдердi шартқа орай не өзгеше түрде анықтау немесе бақылау жасау мүмкiндiгiне ие заңды тұлға (мемлекет немесе ұлттық басқарушы холдинг осындай иеленуші болып табылатын жағдайларды қоспағанда);

2) часть вторую пункта 1 статьи 26 изложить в следующей редакции:
"Страховым холдингом, крупными участниками страховой (перестраховочной) организации не являются государство, национальный управляющий холдинг.";
3) подпункт 27) статьи 43 изложить в следующей редакции:
"27) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
59. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 12; № 15-16, ст. 232; 2003 г., № 19-20, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 9, ст. 67; № 18, ст. 145; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 89; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в подпункте 27-1) статьи 1 слова "по состоянию на 1 октября соответствующего года" исключить;
2) статью 5 дополнить подпунктами 13), 14) и 15) следующего содержания:
"13) утверждает правила:
ведения количественно-качественного учета зерна;
хранения зерна;
выдачи, обращения и погашения зерновых расписок;
проведения временного управления хлебоприемным предприятием;
использования системы электронных зерновых расписок;
14) утверждает требования к порядку экспертизы качества зерна и выдаче паспорта качества зерна;
15) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 6:
подпункт 3-1) после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
в подпункте 7) слова ", установленного уполномоченным органом" исключить;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) разработка требований к порядку экспертизы качества зерна и выдаче паспорта качества зерна;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) разработка правил:
ведения количественно-качественного учета зерна;
хранения зерна;
выдачи, обращения и погашения зерновых расписок;
проведения временного управления хлебоприемным предприятием;
использования системы электронных зерновых расписок;";
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) разработка и утверждение:
правил проведения мониторинга зернового рынка;
типовых форм отчетности хлебоприемных предприятий;
положения о государственных зерновых инспекторах;";
в подпункте 15):
слово "установление" заменить словом "разработка";
слова ", обращения, погашения" исключить;
дополнить подпунктом 33) следующего содержания:

2) 26-баптың 1-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекет, ұлттық басқарушы холдинг сақтандыру холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iрi қатысушылары болып табылмайды.»;
3) 43-баптың 27) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«27) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
59. «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 12-құжат; № 15-16, 232-құжат; 2003 ж., № 19-20, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 89-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 1-баптың 27-1) тармақшасындағы «тиiстi жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша» деген сөздер алып тасталсын;
2) 5-бап мынадай мазмұндағы 13), 14) және 15) тармақшалармен толықтырылсын:
«13) мынадай қағидаларды:
астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу;
астықтың сақталуы;
астық қолхаттарының берілуі, айналымы және өтелуі;
астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды жүргізу;
электрондық астық қолхаттары жүйесін пайдалану қағидаларын бекітеді;
14) астық сапасын сараптау тәртібіне және астық сапасы паспортын беруге қойылатын талаптарды бекітеді;
15) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 6-бапта:
3-1) тармақша «Қазақстан Республикасының заңдарын» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарын» деген сөздермен толықтырылсын;
7) тармақшадағы «уәкілетті орган белгілеген» деген сөздер алып тасталсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) астық сапасын сараптау тәртібіне және астық сапасы паспортын беруге қойылатын талаптарды әзірлеу;»;
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«12) мынадай қағидаларды:
астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу;
астықтың сақталуы;
астық қолхаттарының берілуі, айналымы және өтелуі;
астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды жүргізу;
электрондық астық қолхаттары жүйесін пайдалану қағидаларын әзірлеу;»;
мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
«12-1) мыналарды:
астық нарығына мониторинг жүргізу қағидаларын;
астық қабылдау кәсіпорындары есептілігінің үлгілік нысандарын;
мемлекеттік астық инспекторлары туралы ережені әзірлеу және бекіту;»;
15) тармақшада:
«, айналдыру, өтеу» деген сөздер алып тасталсын;
«белгiлеу» деген сөз «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 33) тармақшамен толықтырылсын:

"33) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;";
4) в статье 6-1:
пункт 1 дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) абзац пятый подпункта 1) пункта 2 статьи 33-2 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
6) в пункте 7 статьи 39:
слова ", обращения, погашения" исключить;
слова "устанавливаются уполномоченным органом" заменить словами "утверждаются Правительством Республики Казахстан".
60. В Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О государственном оборонном заказе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 2, ст. 15; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 17, ст. 78):
в статье 7:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
61. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 17; № 9, ст. 86; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 103; 2004 г., № 10, ст. 56; № 17, ст. 97; № 23, ст. 142; № 24, ст. 144; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 13, ст. 86, 87; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 99; № 18, ст. 113; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 17, ст. 139; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114, 124; 2009 г., № 2-3, ст. 9; № 24, ст. 133; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; № 7, ст. 29, 32; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 3, 7; № 2, ст. 28; № 6, ст. 49):

«33) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
4) 6-1-бапта:
1-тармақтың 17) тармақшасындағы «жүзеге асыру кіреді.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
«18) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
2-тармақтың 5) тармақшасындағы «жүзеге асыру кіреді.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
5) 33-2-баптың 2-тармағы 1) тармақшасының бесінші абзацы «Қазақстан Республикасының заңдарын» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарын» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 39-баптың 7-тармағында:
«, айналымы, өтеу» деген сөздер алып тасталсын;
«уәкiлеттi орган белгiлейдi» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді» деген сөздермен ауыстырылсын.
60. «Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 2, 15-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 17, 78-құжат):
7-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
61. «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 17-құжат; № 9, 86-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 103-құжат; 2004 ж., № 10, 56-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 142-құжат; № 24, 144-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 13, 86, 87-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 99-құжат; № 18, 113-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 17, 139-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 23, 114, 124-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 9-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 2, 28-құжат; № 6, 49-құжат):

1) в пункте 1 статьи 6:
подпункт 7) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) осуществление в соответствии с законодательством Республики Казахстан иных полномочий по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
2) в статье 27:
подпункт 22-7) пункта 1 исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Акимат области, города республиканского значения, столицы осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на него законодательством Республики Казахстан.";
3) пункт 2 статьи 31 изложить в следующей редакции:
"2. Акимат района, города областного значения осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на него законодательством Республики Казахстан.".
62. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21):
1) пункт 2 статьи 6 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществлять иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 7 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществления в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
63. В Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст. 175; 2002 г., № 4, ст. 33; 2003 г., № 23, ст. 168; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 17, ст. 139; 2008 г., № 13-14, ст. 57; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):

1) 6-баптың 1-тармағында:
7) тармақша алып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асыру жатады.»;
2) 27-бапта:
1-тармақтың 22-7) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкiмдiгi жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде өзіне Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетін өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.»;
3) 31-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың әкiмдiгі жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде өзіне Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелетін өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.».
62. «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат):
1) 6-баптың 2-тармағының 9) тармақшасындағы «бекітуге міндетті.» деген сөздер «бекітуге;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруға міндетті.»;
2) 7-баптың 6) тармақшасындағы «жүзеге асыру арқылы қамтамасыз етедi.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру арқылы қамтамасыз етеді.».
63. «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» 2001 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 175-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; 2003 ж., № 23, 168-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 17, 139-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):

1) статью 10 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 11 дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 12 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
64. В Закон Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 13-14, ст. 181; 2004 г., № 17, ст. 100; № 23, ст. 142; 2005 г., № 21-22, ст. 87):
в статье 4:
в абзаце первом слово "функции" заменить словом "полномочия";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
65. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 50):
1) подпункт 32) статьи 1 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"подготовительные работы, связанные со сносом существующих зданий и сооружений, с устройством временных инженерных сетей, дорог, складских площадок, а также вертикальной планировкой территории;";
2) статью 18 изложить в следующей редакции:
"Статья 18. Должностные лица и органы государственного
правления в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Должностными лицами и органами государственного управления, осуществляющими регулирование, а также выполняющими контрольно-надзорные функции в области архитектуры, градостроительства и строительства, являются:
1) Президент Республики Казахстан;

1) 10-бап мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 11-бап мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
«21) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 12-бап мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
64. «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» 2001 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., № 13-14, 181-құжат; 2004 ж., № 17, 100-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат):
4-бапта:
бірінші абзацтағы «функцияларды» деген сөз «өкілеттіктерді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
65. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат):
1) 1-баптың 32) тармақшасы мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстарды бұзуға, уақытша инженерлік желілер, жолдар, қойма алаңдарын жайластыруға, сондай-ақ аумақты сатылап жоспарлауға байланысты дайындық жұмыстарын;»;
2) 18-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«18-бап. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы
лауазымды адамдар мен мемлекеттiк басқару органдары
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы реттеудi жүзеге асыратын, сондай-ақ бақылау-қадағалау функцияларын атқаратын лауазымды адамдар мен мемлекеттiк басқару органдары:
1) Қазақстан Республикасының Президенті;

2) Правительство Республики Казахстан;
3) уполномоченный государственный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
4) иные центральные исполнительные органы в пределах их специальных полномочий по вопросам, являющимся смежными с архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью;
5) местные представительные и исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы, районов, городов областного значения.";
3) статью 19 дополнить подпунктами 23) и 24) следующего содержания:
"23) утверждает правила изготовления и размещения вывесок с наименованием государственных органов на административных зданиях;
24) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
4) статью 20 дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) пункт 1 статьи 24 дополнить подпунктом 20) следующего содержания:
"20) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
6) в статье 25:
в пункте 1:
подпункт 12) после слова "реконструкции" дополнить словами "(перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании)";
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";

2) Қазақстан Республикасының Үкiметi;
3) сәулет, қала құрылысы және құрылыс iстерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
4) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiмен сабақтас болып табылатын мәселелер бойынша өздерiнiң арнаулы өкiлеттiктерi шегiнде өзге де орталық атқарушы органдар;
5) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдары болып табылады.»;
3) 19-бап мынадай мазмұндағы 23) және 24) тармақшалармен толықтырылсын:
«23) мемлекеттік органдардың атауы жазылған маңдайшаларды дайындау және оларды әкімшілік ғимараттарда орналастыру қағидаларын бекітеді;
24) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
4) 20-бап мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
«24) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
5) 24-баптың 1-тармағының 19) тармақшасындағы «тіркеу кіреді.» деген сөздер «тіркеу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:
«20) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
6) 25-бапта:
1-тармақта:
12) тармақша «реконструкциялау» деген сөзден кейін «(қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу)» деген сөздермен толықтырылсын;
20) тармақшадағы «тіркеу жатады.» деген сөздер «тіркеу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
«21) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
2-тармақтың 11) тармақшасындағы «жүргізу жатады.» деген сөздер «жүргізу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
3-тармақтың 11) тармақшасындағы «жүргізу жатады.» деген сөздер «жүргізу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;

7) статью 26 дополнить подпунктами 16) и 17) следующего содержания:
"16) принятие решения о реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании) помещений существующих зданий;
17) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
8) в пункте 2 статьи 31 слова "Архитектурно-строительный контроль сопровождается надзорной деятельностью" заменить словами "При возникновении ситуации, решение которой выходит за пределы компетенции органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора, контроль и надзор осуществляются с привлечением";
9) в статье 33:
в пункте 6:
подпункты 1) и 3) изложить в следующей редакции:
"1) строительство индивидуальных жилых домов и других технически несложных строений, предназначенных для личного пользования граждан, кроме строительства в зонах повышенной сейсмической опасности или с иными особыми геологическими (гидрогеологическими) и геотехническими условиями, требующими специальных проектных решений и мероприятий при их реализации, а также строительства индивидуальных жилых домов, строящихся в столице Республики Казахстан и за счет государственных инвестиций;";
"3) реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, а также с изменением функционального назначения помещений.";
10) статью 74 дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Порядок приемки, а также форма акта приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно утверждаются Правительством Республики Казахстан.";
11) пункт 2 статьи 77 изложить в следующей редакции:
"2. Полномочия, обязанности, обязательный состав, порядок приемки объекта приемочной и рабочей комиссиями, а также необходимые для этого формы заключения и акта комиссий утверждаются Правительством Республики Казахстан.".
66. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43):

7) 26-баптың 15) тармақшасындағы «қабылдау жатады.» деген сөздер «қабылдау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 16) және 17) тармақшалармен толықтырылсын:
«16) қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу) туралы шешім қабылдау;
17) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
8) 31-баптың 2-тармағындағы «Сәулет-құрылыс бақылауымен және қадағалауымен қоса» деген сөздер «Шешілуі мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау мен қадағалау органдары құзыретінің шегінен тыс қалатын жағдай туындаған кезде бақылау мен қадағалау мыналарды:» деген сөздермен ауыстырылсын;
1), 2), 3), 4), 4-1) тармақшалардағы «орган» деген сөз «органды» деген сөзбен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы «органы қадағалау қызметiн жүргiзедi» деген сөздер «органын тарта отырып жүзеге асырылады» деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 33-бапта:
6-тармақта:
1) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтарда немесе іске асыру кезінде арнайы жобалық шешімдер мен іс-шараларды қажет ететін өзге де айрықша геологиялық (гидрогеологиялық) және геотехникалық жағдайлары бар құрылысты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының астанасында және мемлекеттік инвестициялар есебінен салынатын жеке тұрғын үйлер салуды қоспағанда, жеке тұрғын үйлер және техникалық жағынан күрделі емес, азаматтардың жеке пайдалануына арналған құрылыстар салу;»;
«3) тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертпей, сондай-ақ үй-жайлардың функционалдық мақсатын өзгертпей қолданыстағы үйлердегі үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясы тарапынан инспекциялауға жатпайды.»;
10) 74-бап мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
«4. Объект иесінің салынған объектіні пайдалануға өз бетінше қабылдау тәртібін, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.»;
11) 77-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қабылдау және жұмыс комиссиясының өкілеттіктерін, міндеттемелерін, міндетті құрамын, объектіні қабылдау тәртібін, сондай-ақ бұл үшін қажетті комиссия қорытындысы мен актісінің нысандарын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.».
66. «Темір жол көлігі туралы» 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 23, 315-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 87-құжат; № 14, 89-құжат; № 16, 99-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат):

1) в пункте 1 статьи 3 слово "законодательством" заменить словом "Правительством";
2) в статье 9 слова "определяемом уполномоченным органом" заменить словами "утвержденном Правительством Республики Казахстан";
3) в статье 14:
подпункт 23) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"23) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в подпункте 6) пункта 2 слово "определение" заменить словом "разработка".
67. В Закон Республики Казахстан от 12 марта 2002 года "О пчеловодстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 5, ст. 55; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5):
1) статью 14 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 14-1 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
68. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 67; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 154; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 143; 2008 г., № 10-11, ст. 39; 2009 г., № 8, ст. 44; № 15-16, ст. 75; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; № 24, ст. 128; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; № 24, ст. 145, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 6, ст. 50):
1) пункт 1 статьи 23 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) подпункт 14) статьи 24 изложить в следующей редакции:
"14) осуществлять иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".

1) 3-баптың 1-тармағындағы «заңдарында белгiленген» деген сөздер «Үкіметі белгілеген» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 9-баптағы «уәкiлеттi орган белгiлеген» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 14-бапта:
1-тармақтың 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«23) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2-тармақтың 6) тармақшасындағы «белгiлеу» деген сөз «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын.
67. «Бал ара шаруашылығы туралы» 2002 жылғы 12 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 5, 55-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат):
1) 14-баптың 9) тармақшасындағы «ұйымдастыруды жүзеге асырады;» деген сөздер «ұйымдастыруды;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 14-1-баптың 3) тармақшасындағы «үйлестіруді жүзеге асырады.» деген сөздер «үйлестіруді;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
68. «Әділет органдары туралы» 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 6, 67-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 18, 143-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 15-16, 75-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 128-құжат; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; № 24, 145, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 50-құжат):
1) 23-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
2) 24-баптың 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«14) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыруға құқылы.».

69. В Закон Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года "О промышленной безопасности на опасных производственных объектах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 7-8, ст. 77; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г, № 20, ст. 152; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 21, ст. 97; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 9, ст. 44; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
статью 6 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
70. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 140; 2004 г., № 17, ст. 98; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 18, ст. 84, 85; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
1) в статье 1:
подпункт 7) после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) регистрационные испытания пестицидов (ядохимикатов) – процедура подтверждения целесообразности и безопасности использования пестицидов (ядохимикатов), включающая биологическую, хозяйственную, токсикологическую, гигиеническую и экологическую оценки;";
2) статью 5 дополнить подпунктами 7), 8) и 9) следующего содержания:
"7) утверждение правил проведения регистрационных, производственных испытаний и государственной регистрации пестицидов (ядохимикатов);
8) утверждение фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также порядка их представления;
9) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в пункте 1 статьи 6:
в подпунктах 2-1) и 4) слова "и утверждение" исключить;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) разработка фитосанитарных нормативов, форм фитосанитарного учета, а также порядка их представления;";
дополнить подпунктом 27) следующего содержания:
"27) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

69. «Қауіпті өндірістік объектілердегі өнеркәсіптік қауіпсіздік туралы» 2002 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 7-8, 77-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 9, 44-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
6-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.».
70. «Өсімдіктерді қорғау туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 140-құжат; 2004 ж., № 17, 98-құжат; № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 85-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
1) 1-бапта:
7) тармақша «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
«16-1) пестицидтерді (улы химикаттарды) тipкeу сынақтары – биологиялық, шаруашылық, уыттылық, гигиеналық және экологиялық бағалауды қамтитын, пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдаланудың орындылығы мен қауіпсіздігін растау рәсімі;»;
2) 5-баптың 6) тармақшасындағы «бекіту кiредi.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7), 8) және 9) тармақшалармен толықтырылсын:
«7) пестицидтердi (улы химикаттарды) тіркеу, өндірістік сынақтарын жүргізу және мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекiту;
8) фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды табыс ету тәртібін бекіту;
9) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау кіреді.»;
3) 6-баптың 1-тармағында:
2-1) және 4) тармақшалардағы «мен бекiту» деген сөздер алып тасталсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«14) фитосанитариялық нормативтерді, фитосанитариялық есепке алу нысандарын, сондай-ақ оларды табыс ету тәртібін әзірлеу;»;
26) тармақшадағы «бекiту кiредi.» деген сөздер «бекiту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:
«27) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;

4) статью 9 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) часть первую статьи 14-6 изложить в следующей редакции:
"Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов) проводится по итогам регистрационных и производственных испытаний в соответствии с правилами, утвержденными Правительством Республики Казахстан.";
6) дополнить статьей 15-1 следующего содержания:
"Статья 15-1. Государственный контроль в области защиты
растений (государственный фитосанитарный
контроль)
1. Государственный контроль в области защиты растений (государственный фитосанитарный контроль) осуществляется в форме проверки и иных формах.
2. Проверка осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан". Иные формы государственного контроля осуществляются в соответствии с настоящим Законом.";
7) пункт 4 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"4. Регистрационные, производственные испытания пестицидов (ядохимикатов) проводятся за счет средств производителей пестицидов (ядохимикатов) в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.".
71. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 141; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2007 г., № 2, ст. 18; 2011 г., № 5, ст. 43):
1) статью 5 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) подпункт 16) статьи 6 изложить в следующей редакции:
"16) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
72. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2002 года "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 145; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 62; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 3, 7):
в пункте 2 статьи 6:
в подпункте 9) слова ", установленных законом," исключить;
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:

4) 9-баптың 5) тармақшасындағы «лицензиялау кіреді.» деген сөздер «лицензиялау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
5) 14-6-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен қағидаларға сәйкес тіркеу және өндірістік сынақтардың қорытындылары бойынша жүргізіледі.»;
6) мынадай мазмұндағы 15-1-баппен толықтырылсын:
«15-1-бап. Өсімдіктерді қорғау саласындағы мемлекеттік бақылау
(мемлекеттік фитосанитариялық бақылау)
1. Өсімдіктерді қорғау саласындағы мемлекеттік бақылау (мемлекеттік фитосанитариялық бақылау) тексеру нысанында және өзге де нысандарда жүзеге асырылады.
2. Тексеру «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандары осы Заңға сәйкес жүзеге асырылады.»;
7) 20-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Пестицидтердi (улы химикаттарды) тiркеу, өндiрістік сынақтары Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiрушiлердiң қаражаты есебiнен жүргiзiледi.».
71. «Геодезия және картография туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 141-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат):
1) 5-бап мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау.»;
2) 6-баптың 16) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«16) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.».
72. «Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы» 2002 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 13-14, 145-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 62-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар):
6-баптың 2-тармағында:
9) тармақшадағы «заңмен белгiленген» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:

"10) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
73. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; 2008 г., № 24, ст. 129; 2009 г., № 18, ст. 84, 86; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7; № 6, ст. 49):
1) в статье 1:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила – нормативный правовой акт, устанавливающий ветеринарные (ветеринарно-санитарные, зоогигиенические) требования к объектам государственного ветеринарно-санитарного контроля, а также определяющий порядок проведения ветеринарных мероприятий на основе ветеринарных нормативов, являющийся обязательным для исполнения физическими и юридическими лицами;";
в подпункте 9) слова "установленном уполномоченным органом" заменить словами "утвержденном Правительством Республики Казахстан";
2) статью 5 дополнить подпунктами 13), 14), 15), 16), 17), 18) и 19) следующего содержания:
"13) определение порядка осуществления транспортировки (перемещений) перемещаемых (перевозимых) объектов на территории Республики Казахстан;
14) утверждение порядка выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
15) утверждение порядка ведения, представления ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет;
16) утверждение ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил;
17) утверждение правил отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов;
18) утверждение правил аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
19) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 8:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) разработка ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил и других нормативных правовых актов в области ветеринарии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
в подпунктах 21) и 30) слово "утверждение" заменить словом "разработка";
в подпункте 29) слово "определение" заменить словом "разработка";
в подпункте 34) слова "определение порядка" заменить словами "разработка правил";
дополнить подпунктами 43), 44), 45), 46) и 47) следующего содержания:

«10) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
73. «Ветеринария туралы» 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 15, 148-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 18, 84, 86-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7-құжаттар; № 6, 49-құжат):
1) 1-бапта:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалар - мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне қойылатын ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық, зоогигиеналық) талаптарды белгілейтін, сондай-ақ ветеринариялық нормативтердің негізінде ветеринариялық іс-шараларды жүргізу тәртібін айқындайтын, жеке және заңды тұлғалардың орындауы үшін міндетті болып табылатын нормативтік құқықтық акт;»;
9) тармақшадағы «уәкілетті орган белгiлеген» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-баптың 12) тармақшасындағы «бекіту кіреді.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 13), 14), 15), 16), 17), 18) және 19) тармақшалармен толықтырылсын:
«13) Қазақстан Республикасының аумағында орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыру тәртібін айқындау;
14) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін бекіту;
15) сәйкестендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жүргізу, табыс ету тәртібін бекіту;
16) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды бекіту;
17) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң сынамасын іріктеу қағидаларын бекіту;
18) ветеринария саласында кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау қағидаларын бекіту;
19) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау кіреді.»;
3) 8-бапта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды және ветеринария саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;»;
21) және 30) тармақшалардағы «бекіту» деген сөз «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын;
29) тармақшадағы «айқындау» деген сөз «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын;
34) тармақшадағы «тәртібін айқындау» деген сөздер «қағидаларын әзірлеу» деген сөздермен ауыстырылсын;
42) тармақшадағы «әзірлеу кіреді.» деген сөздер «әзірлеу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 43), 44), 45), 46) және 47) тармақшалармен толықтырылсын:

"43) разработка и утверждение форм ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, ежегодных планов проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
44) разработка и утверждение ветеринарных (ветеринарно-санитарных) норм, форм ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет;
45) разработка порядка ведения, представления ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет;
46) разработка и утверждение порядка и проведение регистрации ветеринарных специалистов, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
47) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 10:
в пункте 1:
в подпункте 2) слова "режима и" заменить словами "режима или";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 2:
в подпункте 9) слова "режима и" заменить словами "режима или";
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) в подпункте 7) статьи 10-1 слова "режима и" заменить словами "режима или";
6) пункт 2 статьи 13 дополнить словами "и зарегистрированные в порядке, установленном уполномоченным органом в области ветеринарии";
7) в статье 14:
в заголовке и тексте слова "Государственный контроль в области ветеринарии" заменить словами "Государственный ветеринарно-санитарный контроль";
пункт 1 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) контроль за деятельностью физических и юридических лиц по выполнению требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в области ветеринарии;";

«43) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ведомстволық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін, жыл сайынғы тексерулер жоспарларын әзірлеу және бекіту;
44) сәйкестендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) нормаларды, ветеринариялық есепке алу мен есептілік нысандарын әзірлеу және бекіту;
45) сәйкестендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жүргізу, табыс ету тәртібін әзірлеу;
46) ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын ветеринария мамандарын тіркеу тәртібін әзірлеп, бекіту және жүргізу;
47) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
4) 10-бапта:
1-тармақта:
2) тармақшадағы «режимiн және» деген сөздер «режимiн немесе» деген сөздермен ауыстырылсын;
17) тармақшадағы «жүргізу кіреді.» деген сөздер «жүргізу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
«18) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
2-тармақта:
9) тармақшадағы «режимiн және» деген сөздер «режимiн немесе» деген сөздермен ауыстырылсын;
20) тармақшадағы «беру кіреді.» деген сөздер «беру;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
«21) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.»;
5) 10-1-баптың 7) тармақшасындағы «режимiн және» деген сөздер «режимiн немесе» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 13-баптың 2-тармағы «білімі бар» деген сөздерден кейін «және ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тіркелген» деген сөздермен толықтырылсын;
7) 14-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі «Ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылау» деген сөздер «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жеке және заңды тұлғалардың ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының талаптарын орындау жөнiндегi қызметiн бақылауды;»;

8) в статье 14-1:
в заголовке и тексте слова "государственного контроля в области ветеринарии", "Государственный контроль в области ветеринарии", "государственному контролю в области ветеринарии", "государственный контроль в области ветеринарии", "государственного контроля объектов, подконтрольных государственному контролю в области ветеринарии" заменить соответственно словами "государственного ветеринарно-санитарного контроля", "Государственный ветеринарно-санитарный контроль", "государственному ветеринарно-санитарному контролю", "государственный ветеринарно-санитарный контроль", "государственного ветеринарно-санитарного контроля объектов ветеринарно-санитарного контроля";
в пункте 1:
абзац первый после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии, в том числе лицензируемую;";
в подпункте 5) слово "перемещении" заменить словами "транспортировке (перемещении)";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственный ветеринарно-санитарный контроль на объектах, указанных в подпунктах 1) – 11) пункта 1 настоящей статьи, осуществляется государственными ветеринарно-санитарными инспекторами соответствующих территорий в форме проверки и иных формах, в том числе путем рассмотрения сопроводительных ветеринарных документов, за исключением объектов, указанных в пункте 3 настоящей статьи.";
в пункте 3:
слова "животного происхождения в пограничных" заменить словами "животного происхождения, в пограничных";
слово "перемещении" заменить словами "транспортировке (перемещении)";
после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
слова "в иных формах" исключить;
в пункте 4:
в части первой слова "норм законодательства Республики Казахстан" заменить словами "требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан";
часть вторую после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
пункт 5 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
часть вторую пункта 6 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
9) в пункте 2 статьи 20, пункте 5 статьи 21, пункте 4 статьи 23 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";

8) 14-1-бапта:
тақырыбындағы және мәтініндегі «Ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылауды», «мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау», «ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылауды», «ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылауға», «ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылау», «Ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылауға жататын объектілерді мемлекеттік бақылаудың», «Ветеринария саласындағы мемлекеттік бақылау» деген сөздер тиісінше «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды», «мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау», «мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды», «мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға», «мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау», «Ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілерін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудың», «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
«Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ветеринария саласындағы, оның ішінде лицензияланатын кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларда;»;
5) тармақшадағы «орны ауыстырылатын (тасымалданатын)» деген сөздер «тасымалданатын (орны ауыстырылатын)» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы баптың 3-тармағында көрсетілген объектілерді қоспағанда, осы баптың 1-тармағының 1) - 11) тармақшаларында көрсетілген объектілерде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды тиісті аумақтардың мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары тексеру нысанында және өзге де нысандарда, оның ішінде ілеспе ветеринариялық құжаттарды қарау жолымен жүзеге асырады.»;
3-тармақта:
«жануарларды өсіру, дайындау (сою), сақтау, пайдалану, өңдеу және өткізу жөніндегі ұйымдарда, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты» деген сөздер «жануарларды өсіру, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындау (сою), сақтау, пайдалану, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі ұйымдарда,» деген сөздермен ауыстырылсын;
«жүктердің орнын ауыстыру» деген сөздер «жүктерді тасымалдау (орнын ауыстыру)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
«өзге де нысандарда» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақта:
бірінші бөліктегі «Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы нормаларының» деген сөздер «Ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары талаптарының» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлік «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың екінші бөлігі «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
9) 20-баптың 2-тармағындағы, 21-баптың 5-тармағындағы, 23-баптың 4-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;

10) в подпунктах 3) и 5) пункта 3 статьи 22 слова "законодательства Республики Казахстан" заменить словами "законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан";
11) в пункте 2 статьи 26 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
12) в пункте 1 статьи 32 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
74. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст. 152; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23):
1) статью 4 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 5 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 6 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) статью 7 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) в статье 8:
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
75. В Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 17, ст. 154; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; № 17, ст. 81; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 22, ст. 130; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2):
в статье 7:
пункт 1 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:

10) 22-баптың 3-тармағының 3) және 5) тармақшаларындағы «Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңдарының» деген сөздер «ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының» деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 26-баптың 2-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 32-баптың 1-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
74. «Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 16, 152-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
1) 4-бап мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 5-бап мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 6-бап мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 7-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
75. «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 17, 154-құжат; 2004 ж., 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; № 17, 81-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
7-бапта:
1-тармақтың 8) тармақшасындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:

"9) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
76. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 16; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
1) статью 5 дополнить подпунктами 12), 13) и 14) следующего содержания:
"12) утверждает порядок аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции, реализаторов семян, лабораторий по экспертизе качества семян, апробаторов и семенных экспертов;
13) утверждает порядок осуществления сортового и семенного контроля, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;
14) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в пункте 1 статьи 6:
в подпункте 6) слова "утверждает нормативные правовые акты по" заменить словами "разрабатывает порядок";
подпункт 7-2) дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"порядок проведения апробации сортовых посевов;";
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) разрабатывает порядок осуществления сортового и семенного контроля, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) осуществляет контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;";
дополнить подпунктом 32) следующего содержания:
"32) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
3-тармақтың 4) тармақшасындағы «жүзеге асыру жатады.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
76. «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 16-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
1) 5-бап мынадай мазмұндағы 12), 13) және 14) тармақшалармен толықтырылсын:
«12) бiрегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді, тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды, байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшыларын аттестаттау тәртібін бекiтедi;
13) сорттық және тұқымдық бақылауды, жерге егiп бағалауды, зертханалық сорттық сынақтардан өткiзудi, тұқым сапасына сараптама жасауды жүзеге асыру тәртiбiн бекiтедi;
14) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 6-баптың 1-тармағында:
6) тармақшадағы «жөніндегі нормативтік актілерді бекiтедi» деген сөздер «тәртібін әзірлейді» деген сөздермен ауыстырылсын;
7-2) тармақшаның бесінші абзацындағы «тәртібін бекітеді» деген сөздер «тәртібін;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
«сортты егiстердi байқаудан өткiзу тәртібін бекітеді;»;
мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
«8-1) сорттық және тұқымдық бақылауды, жерге егiп бағалауды, зертханалық сорттық сынақтардан өткiзудi, тұқым сапасына сараптама жасауды жүзеге асыру тәртiбiн әзірлейді;»;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9) сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сорттық егiстердi байқаудан өткiзу, жерге егiп бағалау, зертханалық сорттық сынақтардан өткiзу, тұқым сапасына сараптама жасау тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асырады;»;
мынадай мазмұндағы 32) тармақшамен толықтырылсын:
«32) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;

3) статью 6-1 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) подпункт 2) пункта 2 статьи 8 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
77. В Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О почте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 3, ст. 17; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 16, ст. 99; 2009 г., № 2-3, ст. 18; 2010 г., № 15, ст. 71):
в статье 8:
пункт 1 дополнить подпунктами 5), 6), 7) и 8) следующего содержания:
"5) утверждает правила предоставления услуг почтовой связи;
6) утверждает перечень предметов и веществ, ограниченных к пересылке по почтовым сетям;
7) утверждает порядок применения почтового штемпеля на почтовых отправлениях;
8) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 2:
подпункты 4)12) и 14) исключить;
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
78. В Закон Республики Казахстан от 5 марта 2003 года "О военном положении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 4, ст. 22; 2005 г., № 14, ст. 56; 2007 г., № 10, ст. 69):
1) часть первую статьи 9 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) осуществляет другие полномочия в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан.";
2) статью 10 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
79. В Закон Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 6, ст. 33; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 19, ст. 148; 2010 г., № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128):

3) 6-1-бап мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 8-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын.
77. «Почта туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 3, 17-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 16, 99-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат):
8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 5), 6), 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
«5) почта байланысы қызметiн көрсету қағидаларын бекiтедi;
6) почта желiлерi арқылы жiберу шектелген бұйымдар мен заттардың тiзбесiн бекiтедi;
7) почта жөнелтілімдерiнде почта штемпелін қолдану тәртiбiн бекітеді;
8) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2-тармақта:
4), 12) және 14) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 21) тармақшамен толықтырылсын:
«21) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
78. «Соғыс жағдайы туралы» 2003 жылғы 5 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 4, 22-құжат; 2005 ж., № 14, 56-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат):
1) 9-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 10-бап мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.».
79. «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндіруді және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» 2003 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 6, 33-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 19, 148-құжат; 2010 ж., № 20-21, 119-құжат; № 22, 128-құжат):

1) пункт 1 статьи 3 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан,";
2) статью 4 дополнить подпунктами 10), 11) и 12) следующего содержания:
"10) утверждает правила оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных;
11) определяет форму, порядок и сроки представления деклараций;
12) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 5:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) разрабатывает правила оформления, заказа, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных;";
подпункт 6) исключить;
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) статью 6 изложить в следующей редакции:
"Статья 6. Компетенция иных государственных органов,
осуществляющих государственное регулирование
производства и оборота нефтепродуктов
1. Уполномоченный орган по техническому регулированию и метрологии:
1) осуществляет контроль за соответствием нефтепродуктов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании, в пределах своей компетенции;
2) осуществляет управление работами по техническому регулированию и метрологии в сфере производства и оборота нефтепродуктов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) по согласованию с уполномоченным органом устанавливает порядок и требования по применению контрольных приборов учета, обеспечивающих автоматизированную передачу уполномоченному органу информации об объемах производства и реализации нефтепродуктов;
4) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
2. Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности разрабатывает по согласованию с заинтересованными государственными органами экономическое обоснование ставок таможенных, защитных, антидемпинговых и компенсационных пошлин, а также осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
3. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды осуществляет контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области охраны окружающей среды при производстве и обороте нефтепродуктов, а также осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.

1) 3-баптың 1-тармағы «реттеудi» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 4-бап мынадай мазмұндағы 10), 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, оларға тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс ету қағидаларын бекітеді;
11) декларацияларды табыс ету нысанын, тәртібі мен мерзімдерін айқындайды;
12) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 5-бапта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, оларға тапсырыс беру, алу, беру, есепке алу, сақтау және табыс ету қағидаларын әзірлейді;»;
6) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
«16) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 6-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«6-бап. Мұнай өнiмдерiн өндiрудi және олардың айналымын
мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын өзге де
мемлекеттiк органдардың құзыретi
1. Техникалық реттеу және метрология жөнiндегi уәкiлеттi орган:
1) өз құзыретi шегiнде Қазақстан Республикасының техникалық реттеу туралы заңнамасында белгiленген талаптарға мұнай өнiмдерiнiң сәйкестiгiн бақылауды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы саласындағы техникалық реттеу және метрология жөнiндегi жұмыстарды басқаруды жүзеге асырады;
3) уәкiлеттi органмен келiсе отырып, уәкiлеттi органға мұнай өнiмдерiн өндiру және өткiзу көлемдерi туралы ақпаратты автоматты түрде берудi қамтамасыз ететiн бақылаушы есептеу аспаптарын қолданудың тәртiбi мен талаптарын белгiлейдi;
4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
2. Сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкiлеттi орган мүдделi мемлекеттiк органдармен келiсе отырып, кедендiк, қорғау, демпингке қарсы және өтем баждары ставкаларының экономикалық негiздемесiн әзiрлейдi, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
3. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi орган мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы кезiнде Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

4. Центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области транспорта, координацию и регулирование деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан, осуществляет контроль за обеспечением перевозчиками технологических требований при перевозке нефтепродуктов, а также осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
5. Государственные органы, указанные в настоящей статье, а также уполномоченный орган по вопросам таможенного дела предоставляют уполномоченному органу сведения об объеме производства и (или) оборота нефтепродуктов и иную необходимую информацию в единую базу данных.".
80. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 9-10, ст. 50; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 6, ст. 49):
1) статью 11 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) часть вторую статьи 18 изложить в следующей редакции:
"Форма расчета и порядок его составления устанавливаются Правительством Республики Казахстан.".
81. В Закон Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 12, ст. 88; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18):
1) пункт 1 статьи 3 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан,";
2) статью 4 дополнить подпунктами 6), 7) и 8) следующего содержания:
"6) определяет форму, порядок и сроки представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга;
7) определяет форму, порядок и сроки представления деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
8) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) статью 5 изложить в следующей редакции:
"Статья 5. Компетенция уполномоченного органа
Уполномоченный орган:

4. Көлiк саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды, Қазақстан Республикасының көлiк кешенi қызметiн үйлестiрудi және реттеудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган мұнай өнiмдерiн тасымалдау кезiнде тасымалдаушылардың технологиялық талаптарды қамтамасыз етуiн бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
5. Осы бапта көрсетілген мемлекеттiк органдар, сондай-ақ кеден iсi жөнiндегi уәкiлеттi орган уәкiлеттi органға мұнай өнiмдерiн өндiрудiң және (немесе) олардың айналымының көлемi туралы мәлiметтердi және өзге де қажеттi ақпаратты бiртұтас деректер базасына бередi.».
80. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 9, 41-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 9-10, 50-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 6, 49-құжат):
1) 11-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 18-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептiң нысанын және оны жасау тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкіметі белгiлейдi.».
81. «Темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 12, 88-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат):
1) 3-баптың 1-тармағы «реттеудi» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 4-бап мынадай мазмұндағы 6), 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
«6) мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді табыс ету нысанын, тәртібі мен мерзімдерін айқындайды;
7) темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету нысанын, тәртібі мен мерзімдерін айқындайды;
8) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 5-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«5-бап. Уәкiлеттi органның құзыретi
Уәкiлеттi орган:

1) издает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты Республики Казахстан в области государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
2) ведет контроль, учет и анализ балансов объемов производства и оборота табачных изделий;
3) выдает лицензии на производство табачных изделий в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании;
4) взаимодействует с государственными органами по осуществлению контроля над производством и оборотом табачных изделий;
5) для осуществления государственного регулирования производства и оборота табачных изделий в пределах своей компетенции запрашивает необходимые сведения у производителей табачных изделий;
6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
82. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 119; 2004 г., № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст. 43):
подпункт 23) пункта 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"23) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
83. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 132; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; № 15, ст. 95; 2007 г., № 4, ст. 28; 2008 г., № 17-18, ст. 72; 2009 г., № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111, 112):
пункт 3 статьи 9 дополнить словами ", а также иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан".

1) өз құзыретi шегiнде темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеу саласында Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн шығарады;
2) темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымы көлемдерiнiң теңгерiмiне бақылау, есеп жүргiзедi және талдау жасайды;
3) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына   сәйкес темекi өнiмдерiн өндiруге лицензиялар бередi;
4) мемлекеттiк органдармен темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын бақылауды жүзеге асыру жөнiнде өзара iс-қимыл жасайды;
5) темекi өнiмдерiнiң өндiрiлуi мен айналымын мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыру үшiн темекi өнiмдерiн өндiрушiлерден өз құзыретi шегiнде қажеттi мәлiметтер сұратады;
6) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
82. «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 14, 119-құжат; 2004 ж., № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 24-құжат; № 14, 58-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; № 9, 67-құжат; № 17, 141-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат):
3-баптың 2-тармағының 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«23) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
83. «Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 15, 132-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 16, 91-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 13, 85-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 4, 28-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111, 112-құжаттар):
9-баптың 3-тармағы «10-13-баптарында» деген сөздерден кейін «, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде» деген сөздермен толықтырылсын.

84. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 134; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; № 24, ст. 146;  2011 г., № 1, ст. 2, 3):
1) в подпункте 16) статьи 12 слова "осуществляет иные полномочия, предусмотренные" заменить словами "выполняет иные функции, возложенные на него";
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 19-2 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
85. В Закон Республики Казахстан от 14 октября 2003 года "О профилактике йододефицитных заболеваний" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 19-20, ст. 149; 2006 г., № 1, ст. 5; 2007 г., № 4, ст. 95):
1) подпункт 13) статьи 6 изложить в следующей редакции:
"13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) подпункт 2) статьи 7 изложить в следующей редакции:
"2) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 8:
пункт 1 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
86. В Закон Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 21-22, ст. 150; 2007 г., № 2, ст. 14; № 20, ст. 153; 2009 г., № 2-3, ст. 14):
1) статью 12 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

84. «Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 15, 134-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар):
1) 12-баптың 16) тармақшасындағы «Қазақстан Республикасының» деген сөздер «өзіне Қазақстан Республикасының» деген сөздермен, «көзделген өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады» деген сөздер «жүктелген өзге де функцияларды орындайды» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 19-2-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы «Қазақстан Республикасының заңдары» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары» деген сөздермен толықтырылсын.
85. «Йод тапшылығы ауруларының алдын алу туралы» 2003 жылғы 14 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., № 19-20, 149-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; 2007 ж., № 4, 95-құжат):
1) 6-баптың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 7-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
86. «Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы» 2003 жылғы 4 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 21-22, 150-құжат; 2007 ж., № 2, 14-құжат; № 20, 153-құжат; 2009 ж., № 2-3, 14-құжат):
1) 12-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;

2) статью 13 дополнить подпунктом 20) следующего содержания:
"20) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
87. В Закон Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года "О рекламе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 174; 2006 г., № 15, ст. 92; № 16, ст. 102; 2007 г., № 12, ст. 88; 2009 г., № 17, ст. 79, 82; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146):
1) статью 3 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) вывеска – информация о наименовании и роде деятельности субъекта торговли (выполнения работ и оказания услуг), включая его эмблемы, товарные знаки, бренды, размещаемая на недвижимых объектах в местах реализации товаров, оказания услуг и выполнения работ таким субъектом;";
2) в статье 11:
в пункте 1:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"1-1. К объектам наружной (визуальной) рекламы не относятся следующие объекты рекламы, размещаемые предприятиями торговли, общественного питания, сферы бытовых услуг:
вывеска;
оформление витрин и окон;
информация о режиме работы;
внутреннее оформление помещений.";
в части третьей слово "Наружная" заменить словами "1-2. Наружная";
в пункте 6 слова "десяти дней" заменить словами "пяти рабочих дней";
3) статью 17-2 изложить в следующей редакции:
"Статья 17-2. Компетенция местных исполнительных органов
Местные исполнительные органы города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения:
1) выдают разрешения на размещение объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах;
2) рассматривают обращения физических и (или) юридических лиц и (или) его филиалов и представительств по вопросам рекламной деятельности;
3) осуществляют в пределах своей компетенции контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе;
4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Государственный контроль в области рекламы осуществляется в форме проверки.
Проверка осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан".".
88. В Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 176; 2005 г., № 5, ст. 5; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 3):
статью 6 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:

2) 13-бап мынадай мазмұндағы 20) тармақшамен толықтырылсын:
«20) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
87. «Жарнама туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 174-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; № 16, 102-құжат; 2007 ж., № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 17, 79, 82-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат):
1) 3-бап мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) маңдайша – сауда жасау (қызметтер көрсету және жұмыстарды орындау) субъектісі тауарларды сататын, қызметтер көрсететін және жұмыстарды орындайтын жерлердегі жылжымайтын объектілерде орналастырылатын, оның эмблемасын, тауарлық белгілерін, брендтерін қоса алғанда, осындай субъектінің атауы мен қызмет түрі туралы ақпарат;»;
2) 11-бапта:
1-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«1-1. Сауда, қоғамдық тамақтандыру, тұрмыстық қызмет көрсету саласының кәсіпорындары орналастыратын мынадай жарнама объектілері:
маңдайша;
жайма сөрелер мен терезелерді безендіру;
жұмыс режимі туралы ақпарат;
үй-жайлардың ішкі безендірілуі сыртқы (көрнекi) жарнама объектiлерiне жатпайды.»;
үшінші бөлiктегі «Сыртқы» деген сөз «1-2. Сыртқы» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы «он күннің» деген сөздер «бес жұмыс күні» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 17-2-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«17-2-бап. Жергілікті атқарушы органдардың құзыреті
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары:
1) елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат береді;
2) жеке және (немесе) заңды тұлғалардың және (немесе) олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарнама қызметі мәселелері бойынша өтініштерін қарайды;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Жарнама саласындағы мемлекеттік бақылау тексеру нысанында жүзеге асырылады.
Тексеру «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.».
88. «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 176-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат):
6-бап мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:

"13) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
89. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 16, ст. 100; 2007 г., № 8, ст. 52; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 4-1 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 5:
пункт 2 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
90. В Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 6, ст. 44; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 15, ст. 71; 2011 г., № 2, ст. 26):
статью 33-2 изложить в следующей редакции:
"Статья 33-2. Государственный контроль за соблюдением
размера предельно допустимых розничных цен на
социально значимые продовольственные товары
1. Государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары осуществляется в форме проверки и иных формах.
2. Проверка осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан". Иные формы государственного контроля осуществляются в соответствии с настоящим Законом.
3. Иные формы контроля осуществляются путем посещения торговых объектов и направлены на контроль соблюдения размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары.
4. Иные формы контроля осуществляются по обращениям физических, юридических лиц или по поручению акимов области, города республиканского значения, столицы.

«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
89. «Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы» 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 5, 26-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 16, 100-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 4-1-бап мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 5-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
90. «Сауда қызметін реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 6, 44-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат):
33-2-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«33-2-бап. Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат
етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің
сақталуын мемлекеттік бақылау
1. Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуын мемлекеттік бақылау тексеру нысанында және өзге де нысандарда жүзеге асырылады.
2. Тексеру «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандары осы Заңға сәйкес жүзеге асырылады.
3. Тексерудің өзге де нысандары сауда объектісіне бару арқылы жүзеге асырылады және әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуын бақылауға бағытталған.
4. Тексерудің өзге де нысандары жеке, заңды тұлғалардың өтініштері немесе облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің тапсырмасы бойынша жүзеге асырылады.

5. В случае выявления превышений размеров предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары по итогам иных форм контроля выносится предписание о немедленном устранении выявленного нарушения по форме, установленной уполномоченным органом.
6. Контроль исполнения предписаний о немедленном устранении нарушений, выявленных по результатам иных форм контроля, осуществляется посредством внеплановых проверок, проводимых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан.".
91. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 24, ст. 121; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146, 150; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) подпункт 13) статьи 2 изложить в следующей редакции:
"13) оказание услуг связи – деятельность операторов связи, заключающаяся в предоставлении пользователям услуг связи, приведенных в общем классификаторе продукции видов экономической деятельности;";
2) пункт 2 статьи 4 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан,";
3) в статье 7:
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) утверждение правил охраны сетей телекоммуникаций в Республике Казахстан, включая порядок установления охранных зон и режим работы в них;";
дополнить подпунктами 14-5), 14-6), 14-7) и 14-8) следующего содержания:
"14-5) утверждение порядка присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения;
14-6) утверждение правил присоединения и взаимодействия сетей телекоммуникаций, включая пропуск трафика и порядок взаиморасчетов;
14-7) утверждение правил оказания услуг связи;
14-8) утверждение правил регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств радиолюбительских служб;";
4) в пункте 1 статьи 8:
в подпункте 8) слова "порядка регистрации и эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств радиолюбительских служб," исключить;
подпункт 13) после слова "эксплуатации" дополнить словами "и (или)";
подпункт 14) исключить;
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

5. Тексерудің өзге нысандарының қорытындысы бойынша әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағаларын мөлшерінен асыру анықталған жағдайда бұзушылықты дереу жою туралы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша нұсқама шығарылады.
6. Тексерудің өзге де нысандарының нәтижесі бойынша анықталған бұзушылықтарды дереу жою туралы нұсқаманы орындауды бақылау «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес өткізілетін жоспардан тыс тексеру арқылы жүзеге асырылады.».
91. «Байланыс туралы» 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 14, 81-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146, 150-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 2-баптың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«13) байланыс қызметтерiн көрсету - байланыс операторларының пайдаланушыларға экономикалық қызмет түрлерінің жалпы өнім жіктеуішінде көрсетілген байланыс қызметтерiн көрсетуге негiзделген қызметi;»;
2) 4-баптың 2-тармағы «басқаруды» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7-бапта:
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) күзетілетiн аймақтарды белгiлеу тәртiбі мен олардағы жұмыс режимiн қоса алғанда, Қазақстан Республикасындағы телекоммуникация желiлерiн күзету қағидаларын бекiту;»;
мынадай мазмұндағы 14-5), 14-6), 14-7) және 14-8) тармақшалармен толықтырылсын:
«14-5) жиiлiктер белдеулерiн, радиожиiлiктердi (радиожиiлiк арналарын) иелiкке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды тіркеу және пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттiк үйлесiмдiлiгiн есептеуді жүргізу тәртiбiн бекіту;
14-6) трафиктi өткiзу мен өзара есеп айырысу тәртібін қоса алғанда, телекоммуникация желiлерін қосу және олардың әрекеттестігі қағидаларын бекіту;
14-7) байланыс қызметтерiн көрсету қағидаларын бекіту;
14-8) радиоәуесқойлық қызметтердің радиоэлектронды құралдарын тіркеу және пайдалану қағидаларын бекіту;»;
4) 8-баптың 1-тармағында:
8) тармақшадағы «радиоәуесқойлық қызметтің радиоэлектронды құралдары мен жоғары жиілікті құрылғыларын тіркеу және пайдалану тәртібін,» деген сөздер алып тасталсын;
13) тармақша «пайдалану» деген сөзден кейін «және (немесе)» деген сөздермен толықтырылсын;
14) тармақша алып тасталсын;
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«20) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктер жатады.»;

5) в пункте 2 статьи 9:
в подпункте 1) слова "и принятие" исключить;
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) ведение электронной базы данных присвоенных полос радиочастот гражданского назначения;
10) утверждение методики расчета годовой платы за использование радиочастотного спектра.";
6) пункт 1 статьи 10 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
7) в статье 11:
часть вторую пункта 1 после слов "Регулирование использования радиочастотного спектра" дополнить словами "осуществляется радиочастотными органами";
пункт 4 исключить;
в пункте 5 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
8) в пункте 3 статьи 12 слово "определяется" заменить словом "разрабатывается";
9) статью 13 изложить в следующей редакции:
"Статья 13. Распределение и регулирование использования ресурса
нумерации и выделение номеров
1. Порядок распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия определяется Правительством Республики Казахстан.
2. Уполномоченный орган ведет реестр распределенных и резервных ресурсов нумерации.";
10) часть вторую пункта 1 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"Требования к сетям и средствам связи для целей проведения оперативно-розыскных мероприятий, а также правила взаимодействия органов, осуществляющих оперативно-розыскные мероприятия, и организаций при внедрении и эксплуатации аппаратно-программных и технических средств проведения оперативно-розыскных мероприятий на сетях телекоммуникаций Республики Казахстан определяются Правительством Республики Казахстан.";
11) в абзаце первом пункта 2 и части первой пункта 3 статьи 21 слова "уполномоченный орган", "уполномоченным органом" заменить соответственно словами "Правительство Республики Казахстан", "Правительством Республики Казахстан";
12) в пункте 4 статьи 22 слова "совместными нормативными правовыми актами соответствующих уполномоченных государственных органов" заменить словами "постановлениями Правительства Республики Казахстан";
13) пункт 2 статьи 25 изложить в следующей редакции:
"2. Операторы связи обязаны оказывать услуги присоединения и пропуска трафика в соответствии с правилами, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан. Типовые условия присоединения доминирующих операторов связи согласовываются с уполномоченным органом.";
14) пункт 3 статьи 26 изложить в следующей редакции:

5) 9-баптың 2-тармағында:
1) тармақшадағы «және қабылдау» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
«9) азаматтық мақсаттағы иелікке берілген радиожиiлiктер белдеулерiнің электрондық дерекқорын жүргізу;
10) радиожиілік спектрін пайдаланғаны үшін жылдық төлемді есептеу әдістемесін бекіту.»;
6) 10-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
7) 11-бапта:
1-тармақтың екінші бөлігіндегі «реттеу дегеніміз» деген сөздер «реттеуді радиожиілік органдары жүзеге асырады, бұл» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақтағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 12-баптың 3-тармағындағы «айқындайды» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
9) 13-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«13-бап. Нөмірлеу ресурсын бөлу мен оларды пайдалануды реттеу
және нөмірлер беру
1. Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.
2. Уәкілетті орган нөмірлеудің бөлінген және резервтік ресурстарының тізілімін жүргізеді.»;
10) 15-баптың 1-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу мақсаттары үшін байланыс желілері мен құралдарына қойылатын талаптарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының телекоммуникация желілерінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізудің аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдарын енгізу және пайдалану кезінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыратын органдардың және ұйымдардың өзара іс-әрекет жасасу қағидаларын Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.»;
11) 21-баптың 2-тармағының бірінші абзацындағы және 3-тармағының бірінші бөлігіндегі «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 22-баптың 4-тармағындағы «тиісті уәкілетті мемлекеттік органдардың бірлескен нормативтік құқықтық актілерінде» деген сөздер «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында» деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 25-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Байланыс операторлары Қазақстан Республикасының Үкіметі бекiтетiн қағидаларға сәйкес қосу және трафикті өткізу қызметтерiн көрсетуге мiндетті. Байланыстың басым операторларын қосудың үлгілік шарттары уәкілетті органмен келісіледі.»;
14) 26-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Операторы сетей телекоммуникаций обязаны обеспечить на своих сетях каждому пользователю услугами связи техническую возможность свободного выбора оператора междугородной и (или) международной связи.";
15) в пункте 3 статьи 27 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
16) в пункте 2 статьи 35 слова "утверждаемыми уполномоченным органом," исключить.
92. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 87; 2005 г., № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 18, ст. 143; № 19, ст. 149; 2008 г., № 17-18, ст. 72; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 3, ст. 32; № 6, ст. 50):
подпункт 7) пункта 2 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"7) осуществление иных функций, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
93. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 88; 2006 г., № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50):
1) в статье 1:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) осмотр – проверка уполномоченным органом объекта на предмет соответствия требованиям законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан, направленным на обеспечение безопасной эксплуатации;";
в подпункте 29) слова "законодательства Республики Казахстан о внутреннем водном транспорте" заменить словами "законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан";
2) пункт 2 статьи 7 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан,".
94. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 16, ст. 95; 2007 г., № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2010 г., № 22, ст. 130; 2011 г., № 6, ст. 49):
в статье 4:

«3. Телекоммуникация желiлерiнiң операторлары өз желiлерiнде байланыс қызметтерiн пайдаланушылардың әрқайсысына қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын еркiн таңдаудың техникалық мүмкiндiгiн қамтамасыз етуге мiндеттi.»;
15) 27-баптың 3-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
16) 35-баптың 2-тармағындағы «уәкiлеттi орган бекiтетiн» деген сөздер алып тасталсын.
92. «Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 87-құжат; 2005 ж., № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 18, 143-құжат; № 19, 149-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат):
4-баптың 2-тармағының 6) тармақшасындағы «қарау жатады.» деген сөздер «қарау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру жатады.».
93. «Iшкi су көлiгi туралы» 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 15, 88-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 23, 141-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат):
1) 1-бапта:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«25) қарап шығу - уәкiлеттi органның объектiнi қауiпсiз пайдалануды қамтамасыз етуге бағытталған Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының талаптарына сәйкестiгi тұрғысынан тексеруi;»;
29) тармақшадағы «Қазақстан Республикасының iшкi су көлiгi туралы заңнамасының» деген сөздер «Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 7-баптың 2-тармағы «басқаруды» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын.
94. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 16, 95-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2010 ж., № 22, 130-құжат; 2011 ж., № 6, 49-құжат):
4-бапта:

пункт 1 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
95. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 7, ст. 38; № 13, ст. 87; № 24, ст. 148; 2007 г., № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; 2009 г., № 13-14, ст. 62; № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) статьи 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"Статья 4. Компетенция Правительства Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан:
1) разрабатывает основные направления государственной политики в области электроэнергетики;
2) разрабатывает государственные программы развития электроэнергетики;
3) утверждает положение о государственном энергетическом надзоре Республики Казахстан;
4) утверждает порядок определения расчетного тарифа, утверждения предельного и индивидуального тарифов;
5) утверждает типовой инвестиционный договор, типовое соглашение;
6) утверждает предельные тарифы;
7) утверждает правила организации и функционирования оптового рынка электрической энергии;
8) утверждает правила технической эксплуатации электрических станций и сетей;
9) утверждает правила функционирования балансирующего рынка электрической энергии;
10) утверждает правила организации и функционирования розничного рынка электрической энергии, а также предоставления услуг на данном рынке;

1-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
95. «Электр энергетикасы туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 17, 102-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 7, 38-құжат; № 13, 87-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 64-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 13-14, 62-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 4 және 5-баптар мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бап. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құзыретi
Қазақстан Республикасының Yкiметi:
1) электр энергетикасы саласындағы мемлекеттiк саясаттың негiзгi бағыттарын әзiрлейдi;
2) электр энергетикасын дамытудың мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлейдi;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк энергетикалық қадағалау туралы ережесiн бекiтедi;
4) есептiк тарифтi айқындау, шектi және жеке тарифтердi бекiту тәртiбiн бекiтедi;
5) үлгiлiк инвестициялық шартты, үлгiлiк келiсiмдi бекiтедi;
6) шектi тарифтердi бекiтедi;
7) электр энергиясының көтерме сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларын бекітеді;
8) электр станциялары мен желілерін техникалық пайдалану қағидаларын бекітеді;
9) электр энергиясының теңгерімді нарығының жұмыс істеуі қағидаларын бекітеді;
10) электр энергиясының бөлшек сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі, сондай-ақ осы нарықта қызмет көрсету қағидаларын бекітеді;

11) утверждает правила по предотвращению аварийных нарушений в единой электроэнергетической системе Казахстана и их ликвидации;
12) утверждает правила проведения энергетической экспертизы;
13) утверждает технические регламенты в области электроэнергетики;
14) утверждает правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок;
15) утверждает правила техники безопасности при эксплуатации тепломеханического оборудования электростанций и тепловых сетей;
16) утверждает правила устройства электроустановок;
17) утверждает инструкции по составлению акта аварийной и технологической брони энергоснабжения;
18) утверждает правила пользования электрической энергией;
19) утверждает правила пользования тепловой энергией;
20) утверждает правила оказания услуг системным оператором, организации и функционирования рынка системных и вспомогательных услуг;
21) принимает решение о включении электрической энергии в перечень приобретаемого имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
22) утверждает правила оказания услуг по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения;
23) утверждает электросетевые правила;
24) утверждает правила технической эксплуатации электроустановок потребителей;
25) утверждает правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей;
26) утверждает правила пожарной безопасности для энергетических предприятий;
27) утверждает правила взрывобезопасности топливоподачи для приготовления и сжигания пылевидного топлива;
28) утверждает правила безопасности при работе с инструментами и приспособлениями;
29) утверждает правила проведения расследования и учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, районных котельных, электрических и тепловых сетей;
30) утверждает правила приемки в эксплуатацию энергообъектов электростанций, электрических и тепловых сетей после технического вооружения;
31) утверждает положение об аттестации, рационализации, учете и планировании рабочих мест в энергетике;
32) утверждает правила учета отпуска тепловой энергии и теплоносителя;
33) утверждает правила организации технического обслуживания и ремонта оборудования, зданий и сооружений электростанций, тепловых и электрических сетей;
34) утверждает положение о порядке согласования ограничений электрической мощности тепловых электростанций и мероприятий по их сокращению;

11) Қазақстанның біртұтас электр энергетикасы жүйесінде авариялық бұзушылықтарды болғызбау және оларды жою жөніндегі қағидаларды бекітеді;
12) энергетикалық сараптама жүргізу қағидаларын бекітеді;
13) электр энергетикасы саласындағы техникалық регламенттердi бекiтедi;
14) электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын бекітеді;
15) электр станцияларының және жылу желілерінің жылу-механикалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын бекітеді;
16) электр қондырғыларын орнату қағидаларын бекітеді;
17) электрмен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтарды бекітеді;
18) электр энергиясын пайдалану қағидаларын бекітеді;
19) жылу энергиясын пайдалану қағидаларын бекітеді;
20) жүйелік оператордың қызмет көрсету, жүйелік және қосалқы қызмет көрсету нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларын бекітеді;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес электр энергиясын сауда-саттықтарда (аукциондарда) өткiзiлетiн, сатып алынатын мүлiк (активтер) тiзбесiне енгiзу туралы шешiм қабылдайды;
22) электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсету қағидаларын бекітеді;
23) электр-желілік қағидаларды бекітеді;
24) тұтынушылардың электр қондырғыларын техникалық пайдалану қағидаларын бекітеді;
25) тұтынушылардың электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын бекітеді;
26) энергетикалық кәсіпорындар үшін өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекітеді;
27) шаң тәріздес отынды дайындау және жағу үшін отын берудің жарылыс қауіпсіздігі қағидаларын бекітеді;
28) аспаптармен және құрылғылармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік қағидаларын бекітеді;
29) біртұтас электр энергетикасы жүйесінің, электр станцияларының, аудандық қазандықтардың, электр және жылу желілерінің жұмысындағы технологиялық бұзушылықтарға тексеру жүргізу және оларды есепке алу қағидаларын бекітеді;
30) техникалық жарақтандырудан кейін электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергия объектілерін пайдалануға қабылдап алу қағидаларын бекітеді;
31) энергетикадағы жұмыс орындарын аттестаттау, ұтымды ету, есепке алу және жоспарлау туралы ережені бекітеді;
32) жылу энергиясын жіберуді және жылу жеткізгішін есепке алу қағидаларын бекітеді;
33) электр станцияларының, жылу және электр желілерінің жабдықтарына, ғимараттары мен құрылыстарына техникалық қызмет көрсетуді және оларды жөндеуді ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
34) жылу электр станцияларының электр қуатын шектеуді және оларды қысқарту жөніндегі іс-шараларды келісу тәртібі туралы ережені бекітеді;

35) утверждает правила работы с персоналом в энергетических организациях Республики Казахстан;
36) утверждает правила организации централизованных торгов электрической энергией;
37) утверждает правила проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии и их покупку в целях энергоснабжения, для осуществления контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок;
38) утверждает правила проведения периодического обследования технического состояния энергетического оборудования, зданий и сооружений электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также энергетического оборудования потребителей с привлечением экспертных организаций и заводов-изготовителей;
39) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
Статья 5. Компетенция уполномоченного органа
Уполномоченный орган:
1) реализует государственную политику в области электроэнергетики;
2) разрабатывает программы развития электроэнергетики и осуществляет контроль за их выполнением;
3) разрабатывает технические регламенты в области электроэнергетики;
4) осуществляет международное сотрудничество в области электроэнергетики;
5) разрабатывает в пределах своей компетенции нормативные правовые акты Республики Казахстан в области производства, передачи и потребления электрической и тепловой энергии;
6) разрабатывает нормативные правовые акты, регламентирующие нормы расхода электрической и тепловой энергии на технологические нужды энергопроизводящих, энергопередающих, энергоснабжающих организаций;
7) разрабатывает нормативные технические документы в сферах проектирования, строительства, эксплуатационных и технико-экономических характеристик оборудования;
8) разрабатывает правила технической эксплуатации электроустановок потребителей;
9) разрабатывает правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей;
10) разрабатывает правила организации технического обслуживания и ремонта оборудования, зданий и сооружений электростанций, тепловых и электрических сетей;
11) разрабатывает правила техники безопасности при эксплуатации тепломеханического оборудования электростанций и тепловых сетей;
12) формирует группы энергопроизводящих организаций;
13) разрабатывает и утверждает формы ведомственной отчетности, проверочных листов, критерии оценки степени риска, ежегодные планы проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";

35) Қазақстан Республикасының энергетикалық ұйымдарында персоналмен жұмыс істеу қағидаларын бекітеді;
36) электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттығын ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
37) электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылауды жүзеге асыру үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беру мен бөлуді және оларды энергиямен жабдықтау мақсатында сатып алуды жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуіне біліктілік тексеру жүргізу қағидаларын бекітеді;
38) сарапшы ұйымдарды және дайындаушы зауыттарды тарта отырып, электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергетикалық жабдықтарының, ғимараттары мен құрылыстарының, сондай-ақ тұтынушылардың энергетикалық жабдықтарының техникалық жай-күйіне мерзімді тексеру жүргізу қағидаларын бекітеді;
39) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.
5-бап. Уәкiлеттi органның құзыретi
Уәкiлеттi орган:
1) электр энергетикасы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асырады;
2) электр энергетикасын дамыту бағдарламаларын әзiрлейдi және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) электр энергетикасы саласындағы техникалық регламенттердi әзiрлейдi;
4) электр энергетикасы саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
5) өз құзыретi шегiнде электр және жылу энергиясын өндiру, беру және тұтыну саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн әзiрлейдi;
6) энергия өндiрушi, энергия берушi, энергиямен жабдықтаушы ұйымдардың технологиялық мұқтаждықтарына электр және жылу энергиясын жұмсау нормаларын регламенттейтін нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi;
7) жабдықтарды жобалау, салу, олардың пайдаланылу және техникалық-экономикалық сипаттамалары саласындағы нормативтiк техникалық құжаттарды әзiрлейдi;
8) тұтынушылардың электр қондырғыларын техникалық пайдалану қағидаларын әзiрлейдi;
9) тұтынушылардың электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын әзiрлейдi;
10) электр станцияларының, жылу және электр желілерінің жабдықтарына, ғимараттары мен құрылыстарына техникалық қызмет көрсетуді және оларды жөндеуді ұйымдастыру қағидаларын әзiрлейдi;
11) электр станцияларының және жылу желілерінің жылу-механикалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын әзiрлейдi;
12) энергия өндiрушi ұйымдар тобын қалыптастырады;
13) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ведомстволық есептiлiктiң, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесiн бағалау критерийлерiн, жыл сайынғы тексеру жоспарларын әзiрлейдi және бекiтедi;

14) определяет системного оператора и оператора рынка централизованной торговли электрической энергией;
15) определяет особенности функционирования и организации оптового рынка электрической энергии для регионов, не имеющих электрической связи по территории Республики Казахстан, с единой электроэнергетической системой Республики Казахстан;
16) разрабатывает правила функционирования балансирующего рынка электрической энергии;
17) разрабатывает правила организации и функционирования розничного рынка электрической энергии, а также предоставления услуг на данном рынке;
18) разрабатывает правила по предотвращению аварийных нарушений в единой электроэнергетической системе Казахстана и их ликвидации;
19) разрабатывает правила проведения энергетической экспертизы;
20) разрабатывает правила технической эксплуатации электрических станций и сетей;
21) разрабатывает правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок;
22) ведет мониторинг исполнения энергопроизводящими организациями инвестиционных обязательств, предусмотренных в соглашениях, и инвестиционных программ, предусмотренных в инвестиционных договорах;
23) определяет методику, порядок и сроки аккредитации организаций на проведение энергетической экспертизы и электролабораторий;
24) определяет методику, порядок и сроки проведения аттестации руководителей и специалистов энергетических организаций;
25) разрабатывает правила устройства электроустановок;
26) разрабатывает инструкции по составлению акта аварийной и технологической брони энергоснабжения;
27) разрабатывает правила пользования электрической энергией;
28) разрабатывает правила пользования тепловой энергией;
29) разрабатывает правила оказания услуг системным оператором, организации и функционирования рынка системных и вспомогательных услуг;
30) разрабатывает правила организации и функционирования оптового рынка электрической энергии;
31) разрабатывает правила оказания услуг по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения;
32) разрабатывает электросетевые правила;
33) разрабатывает техническое задание на разработку инвестиционной программы;
34) разрабатывает правила пожарной безопасности для энергетических предприятий;
35) разрабатывает правила взрывобезопасности топливоподачи для приготовления и сжигания пылевидного топлива;
36) разрабатывает правила безопасности при работе с инструментами и приспособлениями;
37) разрабатывает правила проведения расследования и учета технологических нарушений в работе единой электроэнергетической системы, электростанций, районных котельных, электрических и тепловых сетей;

14) жүйелiк операторды және электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттығы нарығының операторын айқындайды;
15) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша Қазақстан Республикасының бiртұтас электр энергетикалық жүйесiмен электр байланысы жоқ аймақтар үшiн электр энергиясының көтерме сауда нарығы жұмыс iстеуiнiң және оны ұйымдастырудың ерекшелiктерiн айқындайды;
16) электр энергиясының теңгерімді нарығының жұмыс істеуі қағидаларын әзiрлейдi;
17) электр энергиясының бөлшек сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі, сондай-ақ осы нарықта қызмет көрсету қағидаларын әзiрлейдi;
18) Қазақстанның біртұтас электр энергетикасы жүйесінде авариялық бұзушылықтарды болғызбау және оларды жою жөніндегі қағидаларды әзiрлейдi;
19) энергетикалық сараптама жүргізу қағидаларын әзiрлейдi;
20) электр станциялары мен желілерін техникалық пайдалану қағидаларын әзiрлейдi;
21) электр қондырғыларын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік техникасы қағидаларын әзiрлейдi;
22) келiсiмдерде көзделген инвестициялық мiндеттемелердi және инвестициялық шарттарда көзделген инвестициялық бағдарламаларды энергия өндiрушi ұйымдардың орындауына мониторинг жүргiзедi;
23) энергетикалық сараптама жүргiзуге ұйымдарды және электр зертханаларын аккредиттеу әдiстемесiн, тәртiбi мен мерзiмдерiн айқындайды;
24) энергетика ұйымдарының басшылары мен мамандарын аттестаттаудан өткізу әдiстемесiн, тәртiбi мен мерзiмдерiн айқындайды;
25) электр қондырғыларын орнату қағидаларын әзiрлейдi;
26) электрмен жабдықтаудың авариялық және технологиялық броны актісін жасау жөніндегі нұсқаулықтарды әзiрлейдi;
27) электр энергиясын пайдалану қағидаларын әзiрлейдi;
28) жылу энергиясын пайдалану қағидаларын әзiрлейдi;
29) жүйелік оператордың қызмет көрсету, жүйелік және қосалқы қызметтер көрсету нарығын ұйымдастыру және олардың жұмыс істеуі қағидаларын бекітеді;
30) электр энергиясының көтерме сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларын әзiрлейдi;
31) электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша қызмет көрсету қағидаларын әзiрлейдi;
32) электр желілік қағидаларды әзiрлейдi;
33) инвестициялық бағдарламаларды әзiрлеуге арналған техникалық тапсырманы әзiрлейдi;
34) энергетикалық кәсіпорындар үшін өрт қауіпсіздігі қағидаларын әзiрлейдi;
35) шаң тәріздес отынды дайындау және жағу үшін отын берудің жарылыс қауіпсіздігі қағидаларын әзiрлейдi;
36) аспаптармен және құрылғылармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік қағидаларын әзiрлейдi;
37) біртұтас электр энергетикасы жүйесінің, электр станцияларының, аудандық қазандықтардың, электр және жылу желілерінің жұмысындағы технологиялық бұзушылықтарға тексеру жүргізу және оларды есепке алу қағидаларын әзiрлейдi;

38) разрабатывает правила приемки в эксплуатацию энергообъектов электростанций, электрических и тепловых сетей после технического вооружения;
39) разрабатывает положение об аттестации, рационализации, учете и планировании рабочих мест в энергетике;
40) разрабатывает правила учета отпуска тепловой энергии и теплоносителя;
41) заключает соглашения и инвестиционные договоры с энергопроизводящими организациями;
42) разрабатывает положение о порядке согласования ограничений электрической мощности тепловых электростанций и мероприятий по их сокращению;
43) разрабатывает правила работы с персоналом в энергетических организациях Республики Казахстан;
44) разрабатывает правила организации централизованных торгов электрической энергией;
45) разрабатывает правила проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической и тепловой энергии и их покупку в целях энергоснабжения, для осуществления контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок;
46) разрабатывает правила проведения периодического обследования технического состояния энергетического оборудования, зданий и сооружений электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также энергетического оборудования потребителей с привлечением экспертных организаций и заводов-изготовителей;
47) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) статью 7 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) пункт 4 статьи 14 исключить;
4) в пункте 3 статьи 15 слово "законодательством" заменить словом "Правительством";
5) в статье 16:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Порядок доступа на розничный рынок электрической энергии определяется Правительством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Порядок определения гарантирующего поставщика электроэнергии и зоны его ответственности устанавливаются правилами организации и функционирования розничного рынка электрической энергии.";
6) пункт 1 статьи 20 исключить.

38) техникалық жарақтандырудан кейін электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергия объектілерін пайдалануға қабылдап алу қағидаларын әзiрлейдi;
39) энергетикадағы жұмыс орындарын аттестаттау, ұтымды ету, есепке алу және жоспарлау туралы ережені әзiрлейдi;
40) жылу энергиясын жіберуді және жылу жеткізгішін есепке алу қағидаларын әзiрлейдi;
41) энергия өндiрушi ұйымдармен келiсiмдер және инвестициялық шарттар жасасады;
42) жылу электр станцияларының электр қуатын шектеуді және оларды қысқарту жөніндегі іс-шараларды келісу тәртібі туралы ережені әзiрлейдi;
43) Қазақстан Республикасының энергетикалық ұйымдарында персоналмен жұмыс істеу қағидаларын әзiрлейдi;
44) электр энергиясының орталықтандырылған сауда-саттығын ұйымдастыру қағидаларын әзiрлейдi;
45) электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен қауіпсіздігін бақылауды жүзеге асыру үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беру мен бөлуді және оларды энергиямен жабдықтау мақсатында сатып алуды жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуіне біліктілік тексеру жүргізу қағидаларын әзiрлейдi;
46) сарапшы ұйымдарды және дайындаушы зауыттарды тарта отырып, электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергетикалық жабдықтарының, ғимараттары мен құрылыстарының, сондай-ақ тұтынушылардың энергетикалық жабдықтарының техникалық жай-күйіне мерзімді тексеру жүргізу қағидаларын әзiрлейдi;
47) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 7-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 14-баптың 4-тармағы алып тасталсын;
4) 15-баптың 3-тармағындағы «заңнамасында белгіленген» деген сөздер «Үкіметі белгілейтін» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 16-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Электр энергиясының бөлшек сауда нарығына қол жеткiзу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.»;
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. Электр энергиясын кепiлдiкпен берушiні және оның жауапкершілігіндегі аймақты айқындау тәртібі электр энергиясының бөлшек сауда нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеуі қағидаларымен белгіленеді.»;
6) 20-баптың 1-тармағы алып тасталсын.

96. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 104):
1) в статье 3:
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
2) статью 4 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
97. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 105; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 72; 2010 г., № 8, ст. 41; № 22, ст. 130; № 24, ст. 149, 152):
1) статью 5 после слова "осуществляют" дополнить словами "Президент Республики Казахстан,";
2) статью 7 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
98. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст. 107; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
1) статью 1 дополнить подпунктом 23-1) следующего содержания:
"23-1) дериват – производное животного и продукция, произведенная из него и его производного;";
2) в статье 6-2:
заголовок и текст после слов "Органы", "органам" дополнить соответственно словами "и должностные лица", "и должностным лицам";
после слова "относятся" дополнить словами "Президент Республики Казахстан,";

96. «Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 104-құжат):
1) 3-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 4-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
97. «Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы мен балалардың қадағалаусыз және панасыз қалуының алдын алу туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 105-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; 2010 ж., № 8, 41-құжат; № 22, 130-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар):
1) 5-бап «реттеуді» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 7-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.».
98. «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 18, 107-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 23-1) тармақшамен толықтырылсын:
«23-1) дериват – жануардың туынды түрі және одан және оның туынды түрінен өндірілген өнім.»;
2) 6-2-бапта:
тақырыбы «органдары» деген сөзден кейін «мен лауазымды адамдар» деген сөздермен толықтырылсын;
мәтіні «органдарына» деген сөзден кейін «және лауазымды адамдарға Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;

3) в статье 8:
подпункт 16) после слова "мира" дополнить словами ", их частей и дериватов";
дополнить подпунктами 17-2), 24-1), 24-2), 24-3) и 24-4) следующего содержания:
"17-2) принимает решение о введении ограничений и запретов на пользование животным миром, их частей и дериватов, устанавливает места и сроки их пользования на основании биологического обоснования, выданного соответствующими научными организациями, подлежащего государственной экологической экспертизе;";
"24-1) утверждает типовое положение о егерской службе субъектов охотничьего и рыбного хозяйств;
24-2) утверждает порядок выдачи разрешений на ввоз и вывоз объектов животного мира, их частей и дериватов, в том числе видов животных, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения;
24-3) утверждает типовую форму путевки, а также порядок ее выдачи;
24-4) утверждает перечень дериватов;";
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
4) в пункте 1 статьи 9:
в подпунктах 14) и 19) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
в подпункте 15):
слова "определяет порядок выдачи разрешений и" исключить;
слово "производных" заменить словом "дериватов";
подпункт 43) изложить в следующей редакции:
"43) вносит предложение по введению ограничений и запретов на пользование животным миром, их частей и дериватов;";
дополнить подпунктом 43-1) следующего содержания:
"43-1) разрабатывает перечень дериватов;";
5) в статье 10:
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
6) статью 46 изложить в следующей редакции:
"Статья 46. Порядок регулирования численности животных
Порядок регулирования численности животных утверждается Правительством Республики Казахстан.";
7) подпункт 1) пункта 1 статьи 52 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
99. В Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 21, ст. 124; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; № 24, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 60; 2009 г., № 17, ст. 80; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26):

3) 8-бапта:
16) тармақша «объектілерін» деген сөзден кейін «, олардың бөліктері мен дериваттарын» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-2), 24-1), 24-2), 24-3) және 24-4) тармақшалармен толықтырылсын:
«17-2) жануарлар дүниесін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салу енгізу туралы шешім қабылдайды, тиісті ғылыми ұйымдар берген, мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткізілуге тиіс биологиялық негіздеменің негізінде оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілейді;»;
«24-1) аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерінің қорықшылық қызметі туралы үлгілік ережені бекітеді;
24-2) жануарлар дүниесiнiң объектiлерiн, олардың бөлiктерi мен дериваттарын, оның iшiнде сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген санаттарға жатқызылған жануарлар түрлерiн әкелуге және әкетуге рұқсат беру тәртiбiн бекітедi;
24-3) жолдаманың үлгі нысанын, сондай-ақ оны беру тәртібін бекітеді;
24-4) дериваттар тізбесін бекітеді;»;
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«25) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
4) 9-баптың 1-тармағында:
14) және 19) тармақшалардағы «бекiтедi» деген сөз «әзiрлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
15) тармақшадағы «туынды түрлерін» деген сөздер «дериваттарын» деген сөзбен ауыстырылып, «рұқсаттар беру тәртібін айқындайды және» деген сөздер алып тасталсын;
43) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«43) жануарлар дүниесін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салу енгізу жөнінде ұсыныс жасайды;»;
мынадай мазмұндағы 43-1) тармақшамен толықтырылсын:
«43-1) дериваттар тізбесін әзірлейді;»;
5) 10-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
6) 46-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«46-бап. Жануарлардың санын реттеудiң тәртiбi
Жануарлардың санын реттеудiң тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.»;
7) 52-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы «Қазақстан Республикасының заңдары» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары» деген сөздермен толықтырылсын.
99. «Техникалық реттеу туралы» 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 21, 124-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 92-құжат; № 24, 148-құжат; 2008 ж., № 15-16, 60-құжат; 2009 ж., № 17, 80-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат):

1) в статье 6:
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) определение органа (организации), уполномоченного на выдачу сертификата о происхождении товара для внутреннего обращения;";
дополнить подпунктами 14) и 15) следующего содержания:
"14) устанавливает порядок маркировки продукции;
15) выполняет иные функции возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 7:
в подпункте 7) части второй слово "устанавливает" заменить словом "разрабатывает";
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в подпункте 6) статьи 8 слово "законодательством" заменить словом "законами";
4) в пункте 2 статьи 30 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
5) подпункт 1) пункта 1 статьи 40 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
100. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 1-2, ст. 1; 2007 г., № 9, ст. 67; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2010 г., № 7, ст. 32; № 10, ст. 48; 2011 г., № 1, ст. 7; № 5, ст. 43; № 8, ст. 64):
1) подпункт 7) статьи 8 изложить в следующей редакции:
"7) осуществляют иные полномочия в соответствии с настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
2) подпункт 8) статьи 9 изложить в следующей редакции:
"8) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
3) пункт 2 статьи 22 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
101. В Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 7-8, ст. 18; 2006 г., № 15, ст. 92; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 122; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):

1) 6-бапта:
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«12) ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органды (ұйымды) айқындау;»;
мынадай мазмұндағы 14) және 15) тармақшалармен толықтырылсын:
«14) өнiмдi таңбалау тәртiбiн белгiлейдi;
15) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 7-бапта:
екінші бөліктің 7) тармақшасындағы «белгiлейдi» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Уәкiлеттi орган осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 8-баптың 6) тармақшасындағы «заңнамасында» деген сөз «заңдарында» деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 30-баптың 2-тармағындағы «уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 40-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы «Қазақстан Республикасының заңдары» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары» деген сөздермен толықтырылсын.
100. «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 1-2, 1-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 5, 43-құжат; № 8, 64-құжат):
1) 8-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) осы Заңға, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2) 9-баптың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 22-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
«17) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
101. «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 7-8, 18-құжат; 2006 ж., № 15, 92-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 122-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):

"15-1) утверждение правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
15-2) утверждение правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
15-3) утверждение правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;";
в подпункте 16) слово "полномочий" заменить словом "функций";
2) в пункте 1 статьи 6:
подпункт 14-1) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) разработка правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;";
дополнить подпунктами 15-1), 15-2) и 15-3) следующего содержания:
"15-1) разработка правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;
15-2) разработка правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости;

«15-1) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекіту;
15-2) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекіту;
15-3) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу қағидаларын бекіту;»;
16) тармақшадағы «өкілеттіктерді» деген сөз «функцияларды» деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 6-бапта:
1-тармақта:
14-1) тармақша алып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«15) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын әзірлеу;»;
мынадай мазмұндағы 15-1), 15-2) және 15-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«15-1) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлеу;
15-2) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық байқаудан өткiзу қағидаларын әзірлеу;

15-3) разработка правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости;";
3) в статье 7:
в пункте 2:
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) разработка и реализация мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса региона;";
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) утверждение правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса региона;".
103. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 3, ст. 21; № 16, ст. 99; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 17, ст. 136; 2008 г., № 13-14, ст. 57, 58; № 15-16, ст. 60; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 11-12, ст. 54; № 15-16, ст. 74, 77; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97; № 24, ст. 125, 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 15, ст. 71; № 22, ст. 128; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 26; № 6, ст. 49):
1) пункты 7 и 8 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"7. Субъектами среднего предпринимательства являются индивидуальные предприниматели без образования юридического лица и юридические лица, осуществляющие частное предпринимательство, не относящиеся к субъектам малого и крупного предпринимательства в соответствии с пунктами 3 и 8 настоящей статьи.
8. Субъектами крупного предпринимательства являются юридические лица, осуществляющие частное предпринимательство и отвечающие одному или двум из следующих критериев: среднегодовая численность работников более двухсот пятидесяти человек или общая стоимость активов за год свыше трехсот-двадцатипятитысячекратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете.";
2) в пункте 7 статьи 11 слова ", установленных законами Республики Казахстан" исключить;
3) статью 14 дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
4) в статье 15:
в подпункте 21) слово "ежегодные" заменить словом "полугодовые";
дополнить подпунктом 22) следующего содержания:

15-3) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жүргiзу құқығына емтихан қабылдау және куәлiк беру қағидаларын әзірлеу;»;
3) 7-бапта:
2-тармақта:
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«10) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық тәжiрибенi тарату және енгізу жөнiндегі іс-шараларды әзірлеу және іске асыру;»;
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
«10-1) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту;».
103. «Жеке кәсіпкерлік туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 3, 21-құжат; № 16, 99-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 17, 136-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 60-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 18, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 11-12, 54-құжат; № 15-16, 74, 77-құжаттар; № 17, 82-құжат; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 15, 71-құжат; № 22, 128-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 26-құжат; № 6, 49-құжат):
1) 6-баптың 7 және 8-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Заңды тұлға құрмаған дара кәсiпкерлер және жеке кәсіпкерлікті жүзеге асыратын, осы баптың 3 және 8-тармақтарына сәйкес шағын және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғалар орта кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылады.
8. Жеке кәсiпкерлiктi жүзеге асыратын және мынадай критерийлердің біріне немесе екеуіне де сәйкес келетін: жұмыскерлерiнiң жылдық орташа саны екi жүз елу адамнан артық немесе жыл бойғы активтерiнің жалпы құны республикалық бюджет туралы заңда белгiленген үш жүз жиырма бес мың еселенген айлық есептiк көрсеткiштен асатын заңды тұлғалар iрi кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылады.»;
2) 11-баптың 7-тармағындағы «Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген,» деген сөздер алып тасталсын;
3) 14-бап мынадай мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
«24) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
4) 15-бапта:
21) тармақшадағы «жыл сайынғы» деген сөздер «жартыжылдық» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:

"22) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) статью 16 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
6) статью 17 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
7) в статье 18:
подпункт 6) пункта 2-1 дополнить словами ", лизинговым сделкам";
в пункте 7:
в части первой слова "малого и среднего" заменить словами "субъектов частного";
в части второй:
подпункт 1) исключить;
в подпункте 3):
слово "малого" заменить словом "частного";
дополнить словами "и в иных юридических лицах";
в подпункте 5) слово "малого" заменить словом "частного";
в подпункте 6) слово "малого" заменить словом "частного";
дополнить подпунктами 6-1), 6-2) и 6-3) следующего содержания:
"6-1) информационно-аналитическая поддержка субъектов частного предпринимательства;
6-2) финансирование субъектов частного предпринимательства путем обусловленного размещения средств в банках второго уровня и иных юридических лицах, а также иными способами, прямо предусмотренными законодательством Республики Казахстан, внутренними нормативными документами специального фонда;
6-3) субсидирование ставки вознаграждения по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами, субъектам частного предпринимательства;";
8) часть вторую подпункта 1) пункта 3 статьи 19 исключить;
9) часть первую пункта 7 статьи 27 после слова "заявлению" дополнить словами "в течение трех рабочих дней";
10) в статье 33:
пункт 1 после слов "законами Республики Казахстан" дополнить словами ", указами Президента Республики Казахстан";
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Требования к субъектам частного предпринимательства устанавливаются только на уровне законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан.";
11) часть первую пункта 3 статьи 43 после слова "трех" дополнить словом "рабочих".

«22) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 16-бап мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
6) 17-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
7) 18-бапта:
2-1-тармақтың 6) тармақшасы «кредиттер» деген сөзден кейін «, лизингтік мәмілелер» деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
бірінші бөліктегі «Шағын және орта кәсіпкерліктің» деген сөздер «Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
1) тармақша алып тасталсын;
3) тармақшада:
«шағын» деген сөз «жеке» деген сөзбен ауыстырылсын;
«банктерден» деген сөзден кейін «және өзге де заңды тұлғалардан» деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшадағы «шағын» деген сөз «жеке» деген сөзбен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы «шағын» деген сөз «жеке» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1), 6-2) және 6-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«6-1) жеке кәсіпкерлік субъектілеріне ақпараттық-талдамалық қолдау көрсету;
6-2) қаражатты екiншi деңгейдегi банктерде және өзге де заңды тұлғаларда негізделген түрде орналастыру жолымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында, арнаулы қордың ішкі нормативтік құжаттарында тікелей көзделген өзге де тәсілдермен жеке кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыру;
6-3) жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық институттар беретін кредиттер бойынша сыйақы ставкаларын субсидиялау;»;
8) 19-баптың 3-тармағы 1) тармақшасының екінші бөлігі алып тасталсын;
9) 27-баптың 7-тармағының бірінші бөлігі «бойынша» деген сөзден кейін «үш жұмыс күні ішінде» деген сөздермен толықтырылсын;
10) 33-бапта:
1-тармақ «Қазақстан Республикасының заңдарымен» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарымен» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
«3. Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қойылатын талаптар тек қана Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары деңгейінде белгіленеді.»;
11) 43-баптың 3-тармағында:
бірінші бөліктегі «үш күннен» деген сөздер «үш жұмыс күнінен» деген сөздермен ауыстырылсын.

104. В Закон Республики Казахстан от 23 марта 2006 года "О государственной поддержке инновационной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 5-6, ст. 35; № 16, ст. 99; 2009 г., № 4-5, ст. 29):
в статье 6:
пункт 1 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
105. В Закон Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 10, ст. 51; 2007 г., № 17, ст. 141; 2009 г., № 17, ст. 81; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 5, ст. 43):
1) пункт 2 статьи 5 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 6 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) иными полномочиями, предусмотренными настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
106. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 13, ст. 84; 2007 г., № 8, ст. 52; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23):
в статье 5:
пункт 1 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:

104. «Инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы» 2006 жылғы 23 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 5-6, 35-құжат; № 16, 99-құжат; 2009 ж., № 4-5, 29-құжат):
6-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
105. «Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 10, 51-құжат; 2007 ж., № 17, 141-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағының 11) тармақшасындағы «жәрдемдесу болып табылады.» деген сөздер «жәрдемдесу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктер болып табылады.»;
2) 6-бап мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктері.».
106. «Өзара сақтандыру туралы» 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 13, 84-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат):
5-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

"3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
107. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 96; 2007 г., № 1, ст. 4; 2008 г., № 21, ст. 95; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
1) статью 6-1 изложить в следующей редакции:
"Статья 6-1. Государственное управление в области особо
охраняемых природных территорий
Государственное управление в области особо охраняемых природных территорий осуществляется:
1) Президентом Республики Казахстан;
2) Правительством Республики Казахстан;
3) уполномоченным органом, включая его ведомство с территориальными подразделениями;
4) центральными исполнительными органами, в ведении которых находятся особо охраняемые природные территории;
5) представительными и исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы в пределах их компетенции, определенной настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и подзаконными актами Республики Казахстан.";
2) подпункт 2) пункта 1 статьи 33 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
3) подпункт 12) пункта 1 статьи 40 изложить в следующей редакции:
"12) шумовые и иные акустические воздействия искусственного происхождения, превышающие нормы, установленные Правительством Республики Казахстан;".
108. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О долевом участии в жилищном строительстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 101; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 17, ст. 79; № 23, ст. 100; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 6, ст. 50):
1) статью 3 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 3-1 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 4 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

«3) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.».
107. «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 16, 96-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; 2008 ж., № 21, 95-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 6-1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«6-1-бап. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы
мемлекеттік басқару
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік басқаруды:
1) Қазақстан Республикасының Президенті;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі;
3) аумақтық бөлімшелері бар ведомствосын қоса алғанда, уәкілетті орган;
4) қарауында ерекше қорғалатын табиғи аумақтар бар орталық атқарушы органдар;
5) осы Заңмен, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарымен және Қазақстан Республикасының заңға тәуелді актілерімен айқындалған өз құзыреті шегінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті өкілді және атқарушы органдары жүзеге асырады.»;
2) 33-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы «Қазақстан Республикасының заңдары» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 40-баптың 1-тармағының 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«12) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгiлеген нормадан асып түсетiн жасанды жолмен жасалатын шуылға және өзге де дыбыстық әсерлерге;».
108. «Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы» 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 16, 101-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 17, 79-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 6, 50-құжат):
1) 3-баптың 4) тармақшасындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 3-1-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 4-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».

109. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст. 147; 2008 г., № 23, ст. 124; 2010 г., № 5, ст. 23; № 10, ст. 49; № 15, ст. 71; № 24, ст. 149; 2011 г., № 5, ст. 43):
1) пункт 1 статьи 5 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан,";
2) подпункт 15) статьи 6 изложить в следующей редакции:
"15) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) статью 8 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) статью 9 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
5) в статье 28-3:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Физические и юридические лица, получившие прокатное удостоверение на фильм и (или) осуществляющие прокат фильмов на территории Республики Казахстан, обязаны информировать зрителя об индексе фильма.";
в пункте 4 слова "со стандартами, утвержденными уполномоченным органом" заменить словами "с требованиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан".
110. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст. 152; 2008 г., № 20, ст. 89; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 9-10, ст. 47; № 13-14, ст. 62, 63; № 17, ст. 79, 81, 82; № 18, ст. 84, 85; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 4; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 111, 112; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21, 26):
1) подпункт 10) статьи 6 изложить в следующей редакции:
"10) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 8 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

109. «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 10, 49-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 5, 43-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағы «басқаруды» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 6-баптың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«15) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
3) 8-бап мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 9-бап мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 28-3-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Фильмге прокаттау куәлiгiн алған және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағында фильмдер прокатын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрермендi фильмнiң индексi туралы хабардар етуге мiндеттi.»;
4-тармақтағы «уәкiлеттi орган бекiткен стандарттарға» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға» деген сөздермен ауыстырылсын.
110. «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 4-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 111, 112-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21, 26-құжаттар):
1) 6-баптың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«10) өзіне Конституциямен, осы Заңмен, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 8-баптың 8) тармақшасындағы «орналастыруды жүзеге асырады.» деген сөздер «орналастыруды;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».

111. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 13; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) подпункты 27) и 28) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"27) единая транспортная среда государственных органов – сеть телекоммуникаций, расположенная на территории Республики Казахстан, состоящая из межведомственной информационно-коммуникационной сети, предназначенная для реализации управленческих и организационных целей и взаимодействия между собой органов местного самоуправления, государственных органов, включая их территориальные подразделения и подведомственные организации, а также предназначенная для обеспечения взаимодействия электронных информационных ресурсов и информационных систем "электронного правительства";
28) оператор единой транспортной среды государственных органов – юридическое лицо, имеющее аппаратно-программный комплекс единой транспортной среды государственных органов и предоставляющее услуги связи государственным органам, территориальным подразделениям и подведомственным организациям, определяемое Правительством Республики Казахстан;";
2) в статье 5:
подпункт 9) дополнить словами "и оператора единой транспортной среды государственных органов";
подпункт 17) исключить;
дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) утверждение правил выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин;";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) в статье 6:
подпункт 2) после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
подпункт 28) исключить;
дополнить подпунктом 30-1) следующего содержания:
"30-1) разработка правил выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин;";
4) статью 7 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".

111. «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 13-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 1-баптың 27) және 28) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«27) мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк ортасы - Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, ведомствоаралық ақпараттық-коммуникациялық желiден тұратын, басқару және ұйымдастыру мақсаттарын iске асыруға және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының, аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын қоса алғанда, мемлекеттiк органдардың өзара іс-әрекетіне арналған, сондай-ақ «электрондық үкiметтiң» электрондық ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерiнiң өзара iс-әрекетін қамтамасыз етуге арналған телекоммуникациялар желiсi;
28) мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк ортасының операторы - мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк ортасының аппараттық-бағдарламалық кешенi бар және мемлекеттiк органдарға, аумақтық бөлiмшелер мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға байланыс қызметiн көрсететiн, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға;»;
2) 5-бапта:
9) тармақшадағы «операторын» деген сөзден кейін «және мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк ортасының операторын» деген сөздермен толықтырылсын;
17) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
«19-1) бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютерлiк жүйенің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру қағидаларын бекіту;»;
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«20) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
3) 6-бапта:
2) тармақша «Қазақстан Республикасының заңдары» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары» деген сөздермен толықтырылсын;
28) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 30-1) тармақшамен толықтырылсын:
«30-1) бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютерлiк жүйенің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру қағидаларын әзірлеу;»;
4) 7-баптың 6) тармақшасындағы «қамтамасыз ету жатады.» деген сөздер «қамтамасыз ету;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».

112. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 15; 2009 г., № 9-10, ст. 48; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; № 22, ст. 132; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) пункт 1 статьи 5 после слова "осуществляют" дополнить словами "Президент Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан,";
2) в статье 7:
часть первую дополнить словами ", а также выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Правительство Республики Казахстан утверждает перечень и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям.";
3) в пункте 1 статьи 8:
в подпункте 4) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
113. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 3, ст. 19; 2008 г., № 23, ст. 114; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 101):
1) статью 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 6 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
114. В Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 4, ст. 32; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в пункте 7 статьи 19 слова "может создаваться" заменить словом "создается";
2) в статье 20:
пункт 1 после слова "осуществляется" дополнить словами "Президентом Республики Казахстан, Правительством Республики Казахстан и";

112. «Ойын бизнесі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 15-құжат; 2009 ж., № 9-10, 48-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; № 22, 132-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 5-баптың 1-тармағы «бақылауды» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі,» деген сөздермен толықтырылсын;
2) 7-бапта:
бірінші бөлік «әзірлейді» деген сөзден кейін «, сондай-ақ өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сай болуын растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекітеді.»;
3) 8-баптың 1-тармағында:
4) тармақшадағы «бекітеді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
113. «Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 3, 19-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 101-құжат):
1) 5-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 6-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
114. «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 4, 32-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 19-баптың 7-тармағындағы «құрылуы мүмкiн» деген сөздер «құрылады» деген сөзбен ауыстырылсын;
2) 20-бапта:
1-тармақ «реттеуді» деген сөзден кейін «Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Үкіметі және» деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Правительство Республики Казахстан:
1) утверждает порядок ведения бухгалтерского учета;
2) утверждает порядок представления финансовой отчетности в депозитарий;
3) утверждает правила аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации;
4) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
в пункте 5:
в подпункте 2) слово "определяет" заменить словом "разрабатывает";
в подпункте 11) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
в подпункте 18) слово "определяет" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 6 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
3) пункт 8 статьи 21 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) участвовать в рассмотрении материалов по аккредитации организаций по сертификации.";
4) в подпункте 4) пункта 3 статьи 22 слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
115. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2007 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 14, ст. 104; 2010 г., № 15, ст. 71):
1) статью 8 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 9 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
116. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 128; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
подпункт 3) статьи 6 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) бухгалтерлік есепті жүргізу тәртібін бекітеді;
2) қаржылық есептілікті депозитарийге табыс ету тәртібін бекітеді;
3) кәсіптік ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекітеді;
4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
5-тармақта:
2) тармақшадағы «айқындайды» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
11) тармақшадағы «бекітеді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
18) тармақшадағы «белгiлейдi» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
«22) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
6-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.»;
3) 21-баптың 8-тармағының 4) тармақшасындағы «таратуға құқылы.» деген сөздер «таратуға;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі материалдарды қарауға қатысуға құқылы.»;
4) 22-баптың 3-тармағының 4) тармақшасындағы «уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
115. «Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы» 2007 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 14, 104-құжат; 2010 ж., № 15, 71-құжат):
1) 8-баптың 5) тармақшасындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 9-баптың 9) тармақшасындағы «айқындау жатады.» деген сөздер «айқындау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
116. «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 128-құжат; 2010 ж., № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
6-баптың 2) тармақшасындағы «әзірлеу жатады.» деген сөздер «әзірлеу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

"3) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
117. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 130; 2009 г., № 18, ст. 84; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в статье 6:
в подпункте 4):
абзац девятый исключить;
дополнить абзацами десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"правил ведения количественно-качественного учета хлопка;
правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
правил организации технологического процесса первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно;
правил выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок;
правил проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией.";
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) утверждение:
правил проведения экспертизы качества хлопка-сырца и выдачи удостоверения о качестве хлопка-сырца;
формы (образца) удостоверения о качестве хлопка-сырца;
формы (образца) паспорта качества хлопка-волокна;
10) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 7:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) разработка правил проведения мониторинга хлопкового рынка;";
абзац первый подпункта 6) изложить в следующей редакции:
"6) разработка:";
в подпункте 16) слово "установление" заменить словом "разработка";
в подпункте 18):
абзац восьмой исключить;
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"правил ведения количественно-качественного учета хлопка;
правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов семян хлопчатника;
правил субсидирования экспертизы качества хлопка-сырца при приемке на хлопкоперерабатывающие организации;
правил организации технологического процесса первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно;
правил выдачи, обращения, аннулирования и погашения хлопковых расписок;
правил проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией;";
дополнить подпунктом 22) следующего содержания:

«3) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.».
117. «Мақта саласын дамыту туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 130-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 6-бапта:
4) тармақшада:
тоғызыншы абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
«мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын;
мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану қағидаларын;
шитті мақтаны мақта талшығы етіп бастапқы өңдеудің технологиялық процесін ұйымдастыру қағидаларын;
мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, оларды жою және өтеу қағидаларын;
мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын бекіту.»;
8) тармақшадағы «жүзеге асыру жатады.» деген сөздер «жүзеге асыру;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
«9) мыналарды:
шитті мақтаның сапасына сараптама жүргізу және шитті мақтаның сапасы туралы куәлік беру қағидаларын;
шитті мақтаның сапасы туралы куәліктің нысандарын (үлгісін);
мақта талшығының сапасы паспортының нысандарын (үлгісін) бекіту;
10) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 7-бапта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мақта нарығына мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу;»;
6) тармақшаның бірінші абзацындағы «техникалық реттеу және метрология жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның келiсiмi бойынша» деген сөздер «мыналарды» деген сөзбен, төртінші абзацындағы «әзірлеп, бекіту» деген сөздер «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын;
16) тармақшадағы «белгілеу» деген сөз «әзірлеу» деген сөзбен ауыстырылсын;
18) тармақшада:
сегізінші абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
«мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларының;
мақта тұқымының мемлекеттік ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану қағидаларының;
мақта өндеу ұйымдарына қабылдап алу кезінде шитті мақтаның сапасын сараптауды субсидиялау қағидаларының;
шитті мақтаны мақта талшығы етіп бастапқы өңдеудің технологиялық процесін ұйымдастыру қағидаларының;
мақта қолхаттарын беру, олардың айналысы, оларды жою және өтеу қағидаларының;
мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларының жобаларын әзірлеу;»;
21) тармақшадағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:

"22) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 8 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
4) пункт 1 статьи 9 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан";
5) в пункте 2 статьи 16 слова "устанавливаются уполномоченным органом" заменить словами "утверждаются Правительством Республики Казахстан".
118. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 132; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 5 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 6 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
119. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности пищевой продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 133; 2009 г., № 18, ст. 86; 2011 г., № 1, ст. 2, 7):
1) статью 5 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 6:
пункт 1 дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
часть первую пункта 2 дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";

«22) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
3) 8-баптың 8) тармақшасындағы «ұйымдастыру жатады.» деген сөздер «ұйымдастыру;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
4) 9-баптың 1-тармағы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 16-баптың 2-тармағындағы «уәкiлеттi орган белгiлейдi» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді» деген сөздермен ауыстырылсын.
118. «Экспорттық бақылау туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 16, 132-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 5-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 6-бап мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
119. «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 133-құжат; 2009 ж., № 18, 86-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 7-құжаттар):
1) 5-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау.»;
2) 6-бапта:
1-тармақтың сегізінші абзацындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
«15) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;

часть первую пункта 3 дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 дополнить словами ", а также иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан";
3) статью 7 дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
120. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 134; № 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 7 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 8 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) пункт 1 статьи 9 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан и".
121. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 9-10, ст. 47, 49; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 78, 82; № 24, ст. 129, 133; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 108; № 24, ст. 146; 2011 г., № 2, ст. 26; № 4, ст. 37; № 6, ст. 49):
1) статью 13 дополнить подпунктом 25) следующего содержания:
"25) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
«17) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.»;
4-тармақ «қадағалауды» деген сөзден кейін «, сондай-ақ осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді» деген сөздермен толықтырылсын;
3) 7-бап мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
«10) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.».
120. «Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 134-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 7-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау.»;
2) 8-баптың 13) тармақшасындағы «бекітуді жүзеге асырады.» деген сөздер «бекітуді;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 9-баптың 1-тармағындағы «Қазақстан Республикасының заңдарының» деген сөздер «Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен ауыстырылсын.
121. «Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 135-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжат; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 9-10, 47, 49-құжаттар; № 15-16, 74-құжат; № 17, 78, 82-құжаттар; № 24, 129, 133-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 17-18, 108-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 4, 37-құжат; № 6, 49-құжат):
1) 13-бап мынадай мазмұндағы 25) тармақшамен толықтырылсын:
«25) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;

2) часть первую статьи 14 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
122. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности машин и оборудования" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 137; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 5 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 6 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
123. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности игрушек" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 138; 2009 г., № 18, ст. 84; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 4 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 5:
пункт 1 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 3 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. К компетенции уполномоченного органа в области защиты прав детей относятся утверждение порядка проведения психолого-педагогической экспертизы игрушек, согласование нормативных правовых актов в области безопасности игрушек и осуществление иных полномочий, предусмотренных настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
124. В Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 20, ст. 151; 2008 г., № 23, ст. 124; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 5, ст. 43):
1) в статье 4:
в подпункте 6) слово ", утверждения" исключить;

2) 14-баптың бірінші бөлігінің 11) тармақшасындағы «бақылау жасауды жүзеге асырады;» деген сөздер «бақылау жасауды;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
«12) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;».
122. «Машиналар мен жабдықтардың қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 137-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 5-баптың 3) тармақшасындағы «үйлестіру жатады.» деген сөздер «үйлестіру;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 6-баптың 8) тармақшасындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
123. «Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 138-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 4-баптың 3) тармақшасындағы «айқындау жатады.» деген сөздер «айқындау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 5-бапта:
1-тармақтың 4) тармақшасындағы «әзірлеу жатады.» деген сөздер «әзірлеу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
2-тармақтың 3) тармақшасындағы «бекіту жатады.» деген сөздер «бекіту;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
3-тармақтың 3) тармақшасындағы «келісу жатады.» деген сөздер «келісу;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Балалардың құқықтарын қорғау саласындағы уәкiлеттi органның құзыретiне ойыншықтардың психологиялық-педагогикалық сараптамасын жүргiзу тәртiбiн бекiту, ойыншықтардың қауiпсiздiгi саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi келiсу және осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру жатады.».
124. «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 20, 151-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 4-бапта:
6) тармақшадағы «, бекіту» деген сөз алып тасталсын;

дополнить подпунктами 24), 25), 26), 27), 28), 29) и 30) следующего содержания:
"24) утверждает государственные общеобязательные стандарты образования соответствующих уровней образования;
25) утверждает типовые правила приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, профессиональные учебные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;
26) утверждает правила перевода и восстановления обучающихся по типам организаций образования;
27) утверждает порядок предоставления академических отпусков обучающимся в организациях образования;
28) утверждает правила конкурсного замещения должностей профессорско-преподавательского состава и научных работников высших учебных заведений;
29) утверждает правила организации учебного процесса по дистанционным образовательным технологиям;
30) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 5:
в абзаце первом слово "функции" заменить словом "полномочия";
в подпункте 6) слова "и утверждает государственные общеобязательные стандарты" заменить словами "государственных общеобязательных стандартов";
в подпунктах 11), 16), 17) и 36) слово "утверждает" заменить словом "разрабатывает";
подпункт 25) после слов "обучения и" дополнить словами "разрабатывает правила организации учебного процесса по";
3) в статье 6:
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) осуществляют в соответствии с законодательством Республики Казахстан иные полномочия по обеспечению прав и законных интересов граждан.";
подпункт 25) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"25) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 28) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"28) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 22) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"22) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

мынадай мазмұндағы 24), 25), 26), 27), 28), 29) және 30) тармақшалармен толықтырылсын:
«24) білім берудің тиісті деңгейлерінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын бекітеді;
25) бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекітеді;
26) білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекітеді;
27) білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар берудің тәртібін бекітеді;
28) жоғары оқу орындарының профессор-оқытушылар құрамы мен ғылыми қызметкерлерін лауазымдарға конкурстық тағайындау қағидаларын бекітеді;
29) қашықтықтан білім беру технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
30) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 5-бапта:
бірінші абзацтағы «функцияларды» деген сөз «өкілеттіктерді» деген сөзбен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы «және бекітеді» деген сөздер алып тасталсын;
11), 16), 17) және 36) тармақшалардағы «бекітеді» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
25) тармақшадағы «оқытудың кредиттік технологиясы және қашықтықтан білім беру технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастырудың ережелерін бекітеді;» деген сөздер «оқытудың кредиттік технологиясы бойынша оқу процесін ұйымдастырудың қағидаларын бекітеді және қашықтықтан білім беру технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастырудың қағидаларын әзірлейді;» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 6-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақтың 25) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«25) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3-тармақтың 28) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«28) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4-тармақтың 22) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«22) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».

125. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 15-16, ст. 59; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 5 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) выполнение иных функций, возложенных на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 6 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
126. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О трансфертном ценообразовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 15-16, ст. 65; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) в подпункте 17) статьи 2 слова "уполномоченными органами" заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
2) в статье 4:
в подпункте 6) пункта 1 слова "установленном уполномоченными органами" заменить словами "утвержденном Правительством Республики Казахстан";
пункт 2 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Уполномоченные органы выполняют иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в пункте 4 статьи 6 слова "уполномоченными органами" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
127. В Закон Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 23, ст. 113; 2009 г., № 13-14, ст. 63; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 11, ст. 58; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 101; № 22, ст. 132):
1) часть вторую пункта 8 статьи 25 исключить;
2) в статье 35:
слова "на период до 1 января 2011 года" исключить;
слова "уполномоченным органом" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
128. В Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года "О конкуренции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 125; 2009 г, № 15-16, ст. 74; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 6, ст. 50):
пункт 1 статьи 39 дополнить подпунктом 27) следующего содержания:

125. «Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 15-16, 59-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 5-баптың 2) тармақшасындағы «айқындау жатады.» деген сөздер «айқындау;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы
3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындау жатады.»;
2) 6-бап мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
126. «Трансферттік баға белгілеу туралы» 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 15-16, 65-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 2-баптың 17) тармақшасындағы «уәкiлеттi органдар» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-бапта:
1-тармақтың 6) тармақшасындағы «уәкілетті органдар белгілеген» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Уәкiлеттi органдар осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген өзге де өкілеттіктердi орындайды.»;
3) 6-баптың 4-тармағындағы «уәкілетті органдар» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
127. «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексiн (Салық кодексi) қолданысқа енгiзу туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 23, 113-құжат; 2009 ж., № 13-14, 63-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 101-құжат; № 22, 132-құжат):
1) 25-баптың 8-тармағының екінші бөлігі алып тасталсын;
2) 35-бапта:
«2011 жылғы 1 қаңтарға дейiнгi кезеңде» деген сөздер алып тасталсын;
«уәкілетті орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
128. «Бәсекелестік туралы» 2008 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 24, 125-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; 2010 ж.,№ 5, 23-құжат; 2011 ж., № 6, 50-құжат):
39-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 27) тармақшамен толықтырылсын:

"27) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
129. В Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "O специальных социальных услугах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 127; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 7 дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
"5) утверждает стандарты оказания специальных социальных услуг;
6) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) в статье 8:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) разрабатывает стандарты оказания специальных социальных услуг;";
в подпункте 2) слова "стандарты оказания специальных социальных услуг," исключить;
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) в статье 9:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) разрабатывает стандарты оказания специальных социальных услуг в области здравоохранения;";
в подпункте 2) слова "стандарты оказания специальных социальных услуг," исключить;
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
4) в статье 10:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) разрабатывает стандарты оказания специальных социальных услуг в области образования;";
в подпункте 2) слова "стандарты оказания специальных социальных услуг," исключить;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
5) в статье 11:
пункт 1 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:

«27) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
129. «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 24, 127-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 7-бап мынадай мазмұндағы 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
«5) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекітеді;
6) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 8-бапта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлейді;»;
2) тармақшадағы «арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын,» деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 9-бапта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) денсаулық сақтау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын әзірлейді;»;
2) тармақшадағы «арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын,» деген сөздер алып тасталсын;
4) тармақшаның төртінші абзацындағы «іс-қимылды жүзеге асырады.» деген сөздер «іс-қимылды;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
4) 10-бапта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) білім беру саласындағы арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын әзірлейді;»;
2) тармақшадағы «арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын,» деген сөздер алып тасталсын;
5) тармақшаның бесінші абзацындағы «іс-қимылды жүзеге асырады.» деген сөздер «іс-қимылды;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
5) 11-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:

"8) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.";
пункт 2 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
130. В Закон Республики Казахстан от 4 мая 2009 года "О товарных биржах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 9-10, ст. 46; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2):
1) статью 3 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";
2) статью 4 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
131. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2009 года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 13-14, ст. 61):
1) статью 5 изложить в следующей редакции:
"Статья 5. Компетенция Правительства Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан:
1) разрабатывает основные направления государственной политики в области использования возобновляемых источников энергии;
2) утверждает отраслевые (секторальные) программы развития и использования возобновляемых источников энергии;
3) принимает нормативные правовые акты Республики Казахстан в области использования возобновляемых источников энергии;
4) утверждает технические регламенты в области использования возобновляемых источников энергии;
5) утверждает порядок, сроки согласования и утверждения технико-экономических обоснований и проектов строительства объектов по использованию возобновляемых источников энергии;
6) утверждает порядок осуществления мониторинга за использованием возобновляемых источников энергии;
7) утверждает порядок и сроки определения ближайшей точки подключения к электрическим или тепловым сетям и подключения объектов по использованию возобновляемых источников энергии;
8) определяет порядок покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций;
9) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.";

«8) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
130. «Тауар биржалары туралы» 2009 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 9-10, 46-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1) 3-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;
2) 4-бап мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
«11) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
131. «Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы» 2009 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 13-14, 61-құжат):
1) 5-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«5-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң құзыретi
Қазақстан Республикасының Үкiметi:
1) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлейді;
2) жаңартылатын энергия көздерін дамыту мен пайдаланудың салалық (секторлық) бағдарламаларын бекітеді;
3) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін қабылдайды;
4) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану саласындағы техникалық регламенттерді бекітеді;
5) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану бойынша техникалық-экономикалық негіздемелерді және объектілерді салу жобаларын келісудің және бекітудің тәртібін, мерзімдерін бекітеді;
6) жаңартылатын энергия көздерінің пайдаланылуына мониторингті жүзеге асыру тәртібін бекітеді;
7) электр немесе жылу желілеріне қосудың және жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілерді қосудың ең таяу нүктелерін айқындаудың тәртібі мен мерзімдерін бекітеді;
8) электр энергиясын білікті энергия өндіруші ұйымдардан сатып алудың тәртібін айқындайды;
9) өзіне Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.»;

2) в статье 6:
в подпункте 4) слова "и утверждает" исключить;
в подпунктах 8) и 10) слово "определяет" заменить словом "разрабатывает";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.";
3) статью 7 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".
132. В Закон Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 19, ст. 87; 2010 г., № 7, ст. 32):
статью 16 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.".
133. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 24, ст. 123):
1) в статье 5:
заголовок после слова "Органы" дополнить словами ", должностные лица";
часть первую изложить в следующей редакции:
"Органами и должностными лицами, осуществляющими деятельность в сфере обеспечения равных прав и равных возможностей мужчин и женщин, являются:
1) Президент Республики Казахстан;
2) Правительство Республики Казахстан;
3) центральные исполнительные органы в пределах своей компетенции;
4) местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в пределах своей компетенции.";
2) в подпункте 3) статьи 6 слова "осуществляет иные полномочия, предусмотренные" заменить словами "выполняет иные функции, возложенные на него";
3) в подпункте 7) статьи 7 слово "функции" заменить словом "полномочия";
4) подпункт 5) статьи 8 изложить в следующей редакции:
"5) осуществляют в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.".

2) 6-бапта:
4) тармақшадағы «және бекітеді» деген сөздер алып тасталсын;
8) және 10) тармақшалардағы «айқындайды» деген сөз «әзірлейді» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.»;
3) 7-бап мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
132. «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 19, 87-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат):
16-бап мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) осы Заңда, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
133. «Ерлер мен әйелдердің тең құқықтарының және тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдіктері туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 24, 123-құжат):
1) 5-бапта:
тақырыбы «органдар» деген сөзден кейін «, лауазымды адамдар» деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Президенті;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметі;
3) өз құзыреті шегінде орталық атқарушы органдар;
4) өз құзыреті шегінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету саласындағы қызметті жүзеге асыратын органдар мен лауазымды адамдар болып табылады.»;
2) 6-баптың 3) тармақшасындағы «Қазақстан Республикасының» деген сөздер «өзіне Қазақстан Республикасының» деген сөздермен, «көзделген өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады» деген сөздер «жүктелген өзге де функцияларды орындайды» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 7-баптың 7) тармақшасындағы «функцияларды» деген сөз «өкілеттіктерді» деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 8-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».

134. В Закон Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 22; № 15, ст. 71):
подпункт 21) статьи 12 после слов "законов Республики Казахстан" дополнить словами ", указов Президента Республики Казахстан".
135. В Закон Республики Казахстан от 4 мая 2010 года "О защите прав потребителей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 9, ст. 43):
1) статью 3 изложить в следующей редакции:
"Статья 3. Государственное регулирование в сфере защиты прав
потребителей
Государственное регулирование в сфере защиты прав потребителей осуществляется в соответствии с настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан.";
2) подпункт 2) статьи 4 изложить в следующей редакции:
"2) выполняет иные функции, возложенные на него Конституцией, настоящим Законом, иными законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.".
136. В Закон Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 12, ст. 60; 2011 г., № 1, ст. 2):
подпункт 21) статьи 1 после слов "Правительства Республики Казахстан" дополнить словами "или местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы,".
137. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 15, ст. 72):
статьи 89 и 11 исключить.
138. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства и деятельности авиации Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 17-18, ст. 113; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43):
в части второй пункта 1 статьи 76 слова "уполномоченным органом в сфере гражданской авиации" заменить словами "Правительством Республики Казахстан".
139. В Закон Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 1, ст. 1; № 2, ст. 26):
1) статью 10 дополнить пунктом 3 следующего содержания:

134. «Мемлекеттiк статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 5, 22-құжат; № 15, 71-құжат):
12-баптың 21) тармақшасы «Қазақстан Республикасы заңдарының» деген сөздерден кейін «, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының» деген сөздермен толықтырылсын.
135. «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» 2010 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 9, 43-құжат):
1) 3-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«3-бап. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы
мемлекеттiк реттеу
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттiк реттеу осы Заңға, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерiне және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулыларына сәйкес жүзеге асырылады.»;
2) 4-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) өзіне Конституциямен, осы Заңмен, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерiмен жүктелген өзге де функцияларды орындайды.».
136. «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 12, 60-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат):
1-баптың 21) тармақшасы «Қазақстан Республикасы Үкіметінің» деген сөздерден кейін «немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының» деген сөздермен толықтырылсын.
137. «Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы» Қазақстан Республикасының Кодексiн қолданысқа енгiзу туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 15, 72-құжат):
89 және 11-баптар алып тасталсын.
138. «Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 17-18, 113-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат):
76-баптың 1-тармағының екінші бөлігіндегі «азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi орган» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Үкіметі» деген сөздермен ауыстырылсын.
139. «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 1, 1-құжат; № 2, 26-құжат):
1) 10-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:

"3. Иные формы контроля и надзора проводятся органами контроля и надзора в соответствии с принципом необходимости и достаточности без посещения объектов (субъектов) контроля, за исключением случаев:
установленных налоговым законодательством Республики Казахстан;
если посещение связано с получением разрешительных документов, с обязательным уведомлением органов правовой статистики по месту нахождения объекта (субъекта) за сутки до его посещения;
проведения инспектирования строительно-монтажных работ на соответствие требованиям, предъявляемым к возведению и изменению несущих и ограждающих конструкций зданий и сооружений;
контроля соблюдения размеров предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары.";
2) в пункте 3 статьи 12:
в подпункте 7) слово "рынках" заменить словами "объектах внутренней торговли, реализующих продукцию и сырье животного происхождения";
подпункт 16) исключить;
дополнить подпунктами 17) и 18) следующего содержания:
"17) соблюдением требований законодательства Республики Казахстан, регламентирующего продажу несовершеннолетним алкогольной и табачной продукции, а также порядок нахождения несовершеннолетних в развлекательных заведениях;
18) соблюдением требований по эксплуатации и техническому состоянию энергетического оборудования электрических станций единой электроэнергетической системы Республики Казахстан, электрических сетей свыше 0,4 киловольта, магистральных тепловых сетей и котельных с установленной мощностью более 100 Гкал/час";
3) в пункте 3 статьи 13 слово "ежегодный" заменить словом "полугодовой";
4) в статье 16:
в пункте 4:
после слов "предшествующего году проведения плановых проверок," дополнить словами "и до 10 мая текущего календарного года";
слова "ежегодные", "ежегодного" заменить соответственно словами "полугодовые", "полугодового";
в пункте 5:
слова "ежегодные", "ежегодный" заменить соответственно словами "полугодовые", "полугодовой";
дополнить словами "и до 25 мая текущего календарного года";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Внеплановой проверке подлежат факты и обстоятельства, выявленные в отношении конкретных субъектов частного предпринимательства и послужившие основанием для назначения данной внеплановой проверки.";
пункт 11 дополнить частью второй следующего содержания:
"Значительным отдалением от места расположения контролирующих и регистрирующих органов считается расстояние, превышающее сто километров от места регистрации акта о назначении проверки до места ее проведения.";

«3. Бақылау және қадағалау органдары:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген;
егер объектінің (субъектінің) тұрған жері бойынша құқықтық статистика органдарын оған барғанға дейін бір тәулік бұрын міндетті түрде хабардар ете отырып, бару рұқсат беру құжаттарын алумен байланысты болған;
құрылыс-монтаждау жұмыстарының ғимараттар мен құрылыстардың тіреу және қоршау конструкцияларын тұрғызу мен өзгертуге қойылатын талаптарға сәйкес келуіне инспекция жүргізу;
әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуын бақылау жағдайларын қоспағанда, бақылаудың және қадағалаудың өзге де нысандарын қажеттілік пен жеткіліктілік қағидаттарына сәйкес бақылау объектілеріне (субъектілеріне) бармай жүргізеді.»;
2) 12-баптың 3-тармағында:
7) тармақшадағы «базарларда» деген сөз «жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды өткізетін ішкі сауда объектілерінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
16) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 17) және 18) тармақшалармен толықтырылсын:
«17) кәмелетке толмағандарға алкоголь және темекі өнімдерін сатуды, кәмелетке толмағандардың ойын-сауық мекемелерінде болу тәртібін регламенттейтін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға;
18) Қазақстан Республикасының біртұтас электр энергетикалық жүйесінің электр станцияларының энергетикалық жабдықтарын, 0,4 киловольттан асатын электр желілерін, белгіленген қуаттылығы 100 Гкал/сағаттан астам магистралдық жылу желілері мен қазандықтарды пайдалану және олардың техникалық жай-күйі жөніндегі талаптарды сақтауға байланысты бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға қолданылмайды.»;
3) 13-баптың 3-тармағындағы «жыл сайынғы» деген сөздер «жартыжылдық» деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 16-бапта:
4-тармақта:
«жыл сайынғы» деген сөздер «жартыжылдық» деген сөзбен ауыстырылсын;
«10 желтоқсанына дейiнгi» деген сөздерден кейін «және ағымдағы күнтізбелік жылдың 10 мамырына дейінгі» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
«жыл сайынғы» деген сөздер «жартыжылдық» деген сөзбен ауыстырылсын;
«25 желтоқсанына дейiнгi» деген сөздерден кейін «және ағымдағы күнтізбелік жылдың 25 мамырына дейінгі» деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Жоспардан тыс тексеруге нақты жеке кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты анықталған және осы жоспардан тыс тексерудi тағайындауға негiз болған фактiлер мен мән-жайлар жатады.»;
11-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тексеруді тағайындау туралы акті тіркелетін жерден тексеру жүргізілетін жерге дейін жүз километрден асатын арақашықтық бақылаушы және тіркеуші органдар орналасқан жерден едәуір шалғайда орналасу болып есептеледі.»;

5) в пункте 4 статьи 24 слова "в трехдневный срок" заменить словами "не позднее трех рабочих дней";
6) в приложении к указанному Закону:
пункт 1 дополнить подпунктами 93), 94), 95) и 96) следующего содержания:
"93) за соблюдением законодательства Республики Казахстан о рекламе;
94) в области архитектуры, градостроительства и строительства;
95) в области ветеринарии;
96) в области защиты и карантина растений.";
в подпункте 9) пункта 2 слова "защиты и" исключить.
140. В Закон Республики Казахстан от 24 января 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 25):
абзац четвертый пункта 3 статьи 2 изложить в следующей редакции:
"Порядок и сроки проведения государственного технического осмотра утверждаются Правительством Республики Казахстан.".
Статья 2.
1. Настоящий Закон вводится в действие по истечении трех месяцев после его первого официального опубликования, за исключением:
1) пунктов 8 и 127 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2012 года;
2) абзацев восьмого и девятого подпункта 10) пункта 9 статьи 1, которые вводятся в действие по истечении восемнадцати месяцев со дня введения в действие настоящего Закона;
3) подпунктов 2) и 5) пункта 10, пункта 51подпункта 1) пункта 56 статьи 1, которые вводятся в действие со дня первого официального опубликования настоящего Закона.
2. Положение абзацев третьего и четвертого подпункта 10) пункта 103 статьи 1 настоящего Закона в части установления требований к субъектам частного предпринимательства в сфере налоговых отношений законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан и постановлениями Правительства Республики Казахстан вводится в действие с 1 января 2012 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ

5) 24-баптың 4-тармағындағы «үш күндік мерзімде» деген сөздер «үш жұмыс күнінен кешіктірмей,» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) аталған Заңға қосымшада:
1-тармақтың 92) тармақшасындағы «сақтауда жүзеге асырылады.» деген сөздер «сақтауда;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 93), 94), 95) және 96) тармақшалармен толықтырылсын:
«93) Қазақстан Республикасының жарнама туралы заңнамасын сақтауда;
94) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында;
95) ветеринария саласында;
96) өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласында   жүзеге асырылады.»;
2-тармақтың 9) тармақшасындағы «өсімдіктерді қорғау және оның» деген сөздер «өсімдіктер» деген сөзбен ауыстырылсын.
140. «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 24 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2011 ж., № 2, 25-құжат):
2-баптың 3-тармағының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік техникалық байқаудан өткізудің тәртібі мен мерзімін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.».
2-бап.
1. Осы Заң:
1) 1-баптың 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 8 және 127-тармақтарын;
2) 1-баптың 9-тармағы 10) тармақшасының осы Заң қолданысқа енгізілген күннен бастап он сегіз ай өткеннен кейін қолданысқа енгізілетін сегізінші және тоғызыншы абзацтарын;
3) 1-баптың 10-тармағының осы Заң алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін 2) және 5) тармақшаларын51-тармағын, 56-тармағының 1) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейін үш ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2. Осы Заңның 1-бабы 103-тармағының 10) тармақшасы үшінші және төртінші абзацтарының ережесі салықтық қатынастар саласында жеке кәсіпкерлік субъектілеріне Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларымен қойылатын талаптарды белгілеу бөлігінде 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев