2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
42, 43, 44, 45, 46, 47 (өте құпия) , 48, 49, 50,   51-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
42-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Сыртқы саяси қызметтi қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 114487541 мың теңге (он төрт миллиард төрт жүз сексен жеті миллион бес жүз қырық бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" N 201 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекiту туралы" N 217 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекiту туралы" N 1287 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы "Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдiгiндегi Елшілігін орналастыру үшін Қазақстан Республикасының меншігіне Брюссельде ғимарат сатып алу туралы" N 893 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 9 қазандағы "Қазақстан Республикасының меншiгiне Вашингтонда (Колумбия округi, АҚШ) жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу туралы" N 1431a қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 28 қаңтардағы "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелерi" N 136 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 16 маусымдағы "Қазақстан Республикасының шетелдегі дипломатиялық және консулдық мекемелерінің, Қазақстан Республикасы халықаралық ұйымдардағы өкілдіктерінің қорғалған байланыс жүйесін құру туралы" N 906-55 өқ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 тамыздағы "Қазақстан Республикасының меншігіне Лондон қаласында ғимарат сатып алу туралы" N 1222-73қ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" N 1118 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Халықаралық ақпарат комитетінің мәселелері" N 1024 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" N 225 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство иностранных дел Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (Выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложениям 42 43 44 45 46 , 47 (совершенно секретно), 48 49 50 51 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 42
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение внешнеполитической деятельности"
на 2008 год
1. Стоимость: 14487541 тысяча тенге (четырнадцать миллиардов четыреста восемьдесят семь миллионов пятьсот сорок одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 893 "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в Брюсселе для размещения Посольства Республики Казахстан в Королевстве Бельгии", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1997 года N 1431а "О приобретении в собственность Республики Казахстан объектов недвижимости в Вашингтоне (округ Колумбия) Соединенных Штатах Америки", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2000 года N 906-55с "О создании системы защищенной связи с дипломатическими представительствами и консульскими учреждениями Республики Казахстан за рубежом, представительствами Республики Казахстан при международных организациях", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1222-73с "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в городе Лондоне", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1024 "Вопросы Комитета международной информации Министерства иностранных дел Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының халықаралық беделiн нығайту, халықаралық бейбiтшіліктi, ғаламдық және өңiрлер қауіпсіздіктi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының тұжырымдамасы мен негізгі бағыттарын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметіне тиісті ұсыныстар беру, Сыртқы экономикалық саясатты жүзеге асыруға жәрдемдесу және Қазақстан Республикасының халықаралық беделін нығайту, Қазақстан Республикасының егемендігін, қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын және шекараларының мызғымастығын, оның басқа да мемлекеттермен өзара қарым-қатынастарды және халықаралық аренадағы саяси, сауда-экономикалық және өзге де мүдделерін дипломатиялық құралдар мен әдістер арқылы қорғауды қамтамасыз ету, Бельгия Корольдігінде (Брюссель қаласы), Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігінде (Лондон қаласы), Америка Құрама Штаттарында (Вашингтон қаласы) Қазақстан Республикасының өткен жылдардағы меншігіне жылжымайтын мүлік сатып алу бойынша міндеттемелерді орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сыртқы
саяси
қызметтi
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1. Ел ішінде және
шетелдерде Қазақстан
Республикасының оң
сипаттағы имиджін
көтеруге бағытталған
ақпараттық-насихаттық
қызмет бойынша
іс-шараларды жүзеге
асыру.
2. Шет мемлекеттермен
және халықаралық
ұйымдармен
қатынастарда Қазақстан
Республикасының
атынан өкiлдiк ету.
3. Қазақстан
Республикасы
халықаралық саясатының
стратегиясын iске
асыру.
4. Қазақстан
Республикасының сыртқы
саяси бағытын iске
асыру, Қазақстан
Республикасының сыртқы
экономикалық саясатын
жүзеге асыруға және
халықаралық беделiн
нығайтуға жәрдемдесу.
5. Қазақстан
Республикасының шет
мемлекеттермен,
халықаралық ұйымдармен
дипломатиялық және
консулдық қарым-қаты-
настарын жүзеге асыру.
6. Қазақстан
Республикасының
мемлекетiшiлiк және
халықаралық іс-шарала-
рын протоколдық-
ұйымдастыру тұрғысынан
қамтамасыз ету.
7. Қазақстан
Республикасының
аумағында және шет
елдерде халықаралық-
құқықтық нормалармен
және Қазақстан
Республикасының
заңдарымен
регламенттелетiн
консулдық функцияларды
жүзеге асыру.
8. Шет елдердi
Қазақстан
Республикасының сыртқы
және iшкi саясаты,
елдің әлеуметтік-эко-
номикалық, мәдени және
рухани өмiрi туралы
ақпарат таратуға
жәрдемдесу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление международного авторитета Республики Казахстан, обеспечение международного мира, глобальной и региональной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: разработка концепции и основных направлений внешней политики Республики Казахстан и представление соответствующих предложений Президенту и Правительству Республики Казахстан, реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики и укреплению международного авторитета Республики Казахстан, обеспечение дипломатическими средствами методов защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, ее политических, торгово-экономических и иных интересов во взаимоотношениях с другими государствами и на международной арене, выполнение обязательств прошлых лет по приобретению недвижимости в собственность Республики Казахстан в Королевстве Бельгия (город Брюссель), Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии (город Лондон), Соединенных Штатах Америки (город Вашингтон).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
внешнеполи-
тической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
1. Проведение
мероприятий по
информационно-
пропагандистской
деятельности,
направленной на
продвижение положи-
тельного имиджа
Республики Казах-
стан как внутри
страны, так и за
рубежом.
2. Представитель-
ство Республики Ка-
захстан в сношениях
с иностранными го-
сударствами и меж-
дународными органи-
зациями.
3. Реализация стра-
тегии международной
политики Республики
Казахстан.
4. Реализация внеш-
неполитического
курса Республики
Казахстан, содейст-
вие осуществлению
внешнеэкономической
политики и укрепле-
нию международного
авторитета Респуб-
лики Казахстан.
5. Осуществление
дипломатических и
консульских отноше-
ний Республики Ка-
захстан с иностран-
ными государствами,
международными
организациями.
6. Протокольно-
организационное
обеспечение внутри-
государственных и
международных меро-
приятий Республики
Казахстан.
7. Осуществление на
территории Респуб-
лики Казахстан и
зарубежом консульс-
ких функций, регла-
ментированных
международно-
правовыми нормами и
законодательством
Республики
Казахстан.
8. Содействие рас-
пространению за
рубежом информации
о внешней и внут-
ренней политике
Республики Казах-
стан, социально-
экономической,
культурной и духов-
ной жизни страны.

9. Инвестициялық
ахуалдың жақсаруына
жәрдемдесу және
халықаралық нарықта
Қазақстан Республика-
сының жағымды бейнесiн
қалыптастыру.
10. Қазақстан
Республикасының шет
мемлекеттермен және
халықаралық ұйымдармен
қарым-қатынастары
мәселелерi бойынша
Қазақстан
Республикасының
Президентiне,
Парламентiне және
Yкіметiне белгіленген
тәртiппен ұсыныстар
мен ұсынымдар жасау.
11. Қазақстан
Республикасы
азаматтарының
құқықтары мен
бостандықтарын, оның
қорғанысы мен ұлттық
қауiпсіздiгін, құқық
тәртiбiн қорғауды
қамтамасыз ету,
Қазақстан
Республикасының шет
мемлекеттермен және
халықаралық ұйымдармен
сауда-экономикалық,
қаржы, ғылыми және
ғылыми-техникалық,
мәдени, сондай-ақ
өзге де байланыстарын
дамыту мен кеңейту
жөнiндегi iс-шараларды
әзiрлеуге қатысу.
12. 349 бірлік
көлеміне бекітілген
штат саны лимитіне
сәйкес жыл бойы
Қазақстан Республика-
сының Сыртқы істер
министрлігін ұстау
және қамтамасыз ету.
15 бірлік қызметтік
автокөлікті ұстау.
13. Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігінің
әкімшілік ғимараттың
ағымдағы ұстауға
байланысты шығыстарға,
соның ішінде ғимаратты
сақтандыру және
ғимаратқа іргелес
аумақты ағымдағы ұстау
бойынша шығындарға
ақы төлеу.
Палестина Мемлекетінің
Қазақстан
Республикасындағы
Елшілігінің ғимаратын
ұстау жөніндегі
шығыстарға ақы төлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі
3
007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шiлердiң
бiлiктi-
лiгiн
арттыру
Мемлекеттiк және ағыл-
шын тiлдерiн үйрету.
Сәуір-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi
4
009
Мемле-
кеттiк
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
1. Қазақстан
Республикасы Сыртқы
iстер министрлiгін
және оның шетелдегі
мекемелерiн материал-
дық-техникалық
қамтамасыз ету.
2. Бельгия
Корольдігінде
(Брюссель қаласы),
Ұлыбритания және
Солтүстік Ирландия
Құрама Корольдігінде
(Лондон қаласы),
Америка Құрама
Штаттарында (Вашингтон
қаласы) Қазақстан
Республикасының
меншігіне жылжымайтын
мүлік объектілерін
сатып алу үшін алынған
несиелерді өтеу
бойынша Қазақстан
Республикасының
міндеттемелерін
орындауды қамтамасыз
ету.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi және
министр-
лігі және
шетелдік
мекемелер
5
017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дiң
жұмыс
iстеуiн
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Есептеу техникаларын,
шығыс материалдарын,
жинақтаушы қосалқы
бөлшектерді сатып алу;
байланыс қызметіне
ақы төлеу; есептеу
техникасы құралдарына
жүйелі-техникалық
қызмет көрсету,
ағымдағы жөндеу;
веб-сайт және басқа
ақпараттық жүйелерді
сүйемелдеу;
лицензиялық
бағдарламалық
өнімдерді сатып алу
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi және
шетелдік
мекеме-
лері
6

9. Содействие улуч-
шению инвестицион-
ного климата и фор-
мирование положи-
тельного имиджа
Республики Казах-
стан на международ-
ных рынках.
10. Представление в
установленном
порядке Президенту,
Парламенту, Прави-
тельству Республики
Казахстан предложе-
ний и рекомендаций
по вопросам отноше-
ний Республики Ка-
захстан с иностран-
ными государствами
и международными
организациями.
11. Участие в раз-
работке мероприятий
по обеспечению прав
и свобод граждан
Республики Казах-
стан, ее обороны и
национальной безо-
пасности, охраны
правопорядка, раз-
витию расширению
торгово-экономичес-
ких, финансовых,
научных и научно-
технических, куль-
турных, а также
иных связей Респуб-
лики Казахстан с
иностранными госу-
дарствами и между-
народными организа-
циями.
12. Содержание и
обеспечение в тече-
ние года Министер-
ства иностранных
дел Республики Ка-
захстан в соответ-
ствии с утвержден-
ным лимитом штатной
численности в коли-
честве 349 единиц.
Содержание 15
единиц служебного
автотранспорта.
13. Оплата расхо-
дов, связанных с
текущим содержанием
административного
здания Министерства
иностранных дел
Республики Казах-
стан, в том числе
расходы по страхо-
ванию здания и
прилегающей к
зданию территории.
14. Оплата расходов по содержанию зданий, занимаемых Посольством Государства Палестина в Республике Казахстан.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Обучение
государственному и
английскому языкам.
Апрель-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
1. Материально-
техническое обеспе-
чение Министерства
иностранных дел и
загранучреждений
Республики
Казахстан.
2. Обеспечение вы-
полнения обяза-
тельств Республики
Казахстан по пога-
шению кредитов, по-
лученных на прио-
бретение объектов
недвижимости в соб-
ственность Респуб-
лики Казахстан в
Королевстве Бельгия
(город Брюссель),
Соединенном
королевстве
Великобритании и
Северной Ирландии
(город Лондон),
Соединенных Штатах
Америки (город
Вашингтон).
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и
загранучреж-
дения
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение вычис-
лительной техники,
расходных материа-
лов и комплектующих
запасных частей;
оплата услуг связи;
системно-техничес-
кое обслуживание,
текущий ремонт
средств вычисли-
тельной техники;
сопровождение веб-
сайта и других
информационных
систем; приобрете-
ние лицензионных
программных
продуктов.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и
загран-
учреждения
Республики
Казахстан
6

100
Орган-
дардың
басқа
елдерде-
гi
аппарат-
тары
(елшi-
лiктер,
өкілдік-
тер,
диплома-
тиялық
миссия-
лар)
1. Қазақстан
Республикасы сыртқы
саясатының негiзгi
бағыттарын және
Қазақстан
Республикасының
халықаралық саясатының
стратегиясын iске
асыру, шет
мемлекеттермен және
халықаралық ұйымдармен
қатынастарда Қазақстан
Республикасының атынан
өкiлдiк ету.
2. Қазақстан
Республикасының шет
мемлекеттермен және
халықаралық ұйымдармен
қарым-қатынастары
мәселелерi бойынша
Қазақстан
Республикасының
Президентiне,
Парламентiне және
Yкіметiне белгiленген
тәртiппен ұсыныстар
мен ұсынымдар жасау.
3. Қазақстан
Республикасы
азаматтарының
құқықтары мен
бостандықтарын, оның
қорғанысы мен ұлттық
қауiпсіздiгін, құқық
тәртiбiн қорғауды
қамтамасыз ету,
Қазақстан
Республикасының шет
мемлекеттермен және
халықаралық ұйымдармен
сауда-экономикалық,
қаржы, ғылыми және
ғылыми-техникалық,
мәдени, сондай-ақ
өзге де байланыстарын
дамыту мен кеңейту
жөнiндегi iс-шараларды
әзiрлеуге қатысу.
4. Қазақстан
Республикасының
мемлекетішілiк және
халықаралық
iс-шараларын
протоколдық-ұйымдас-
тыру тұрғысынан
қамтамасыз ету.
5. Шет елдердi
Қазақстан
Республикасының сыртқы
және iшкі саясаты,
елдің әлеуметтiк-
экономикалық, мәдени
және рухани өмiрi
туралы ақпарат
таратуға жәрдемдесу.
6. Мемлекеттiк
бағдарламаларды,
басым жобаларды iске
асыру үшiн тікелей
қаржы ресурстарын,
соның ішінде
халықаралық
экономикалық және
қаржы ұйымдары
тарапынан тартуға
қатысу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi және
шетелдік
мекемелер
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын iске асыру, Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық саясатын жүзеге асыруға және халықаралық беделiн нығайтуға жәрдемдесу.
Қазақстан Республикасының eгeмендігін, қауiпсіздігiн, аумақтық тұтастығын және шекараларының мызғымастығын, оның басқа мемлекеттермен өзара қарым-қатынастардағы және халықаралық аренадағы саяси, сауда-экономикалық және өзге де мүдделерiн дипломатиялық құралдар мен әдiстер арқылы қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен дипломатиялық және консулдық қарым-қатынастарын жүзеге асыру. Әлемдегi саяси және әлеуметтiк-экономикалық жағдайға, шет мемлекеттердің сыртқы және iшкi саясатына, халықаралық ұйымдардың қызметiне талдау жасау және орталық мемлекеттiк органдарды қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету. 76 адамның мемлекеттiк тiлдi оқып үйренуi, 20 адамның ағылшын тiлдi оқып үйренуi.

100
Аппараты
органов в
других
странах
(посольства,
представи-
тельства,
дипломати-
ческие
миссии)
1. Реализация ос-
новных направлений
внешней политики
Республики Казах-
стан и стратегии
международной поли-
тики Республики
Казахстан, предста-
вительство Респуб-
лики Казахстан в
сношениях с ино-
странными государ-
ствами и междуна-
родными организа-
циями.
2. Представление в
установленном по-
рядке Президенту,
Парламенту и Прави-
тельству Республики
Казахстан предложе-
ний и рекомендаций
по вопросам отноше-
ний Республики Ка-
захстан с иностран-
ными государствами
и международными
организациями.
3. Участие в разра-
ботке мероприятий
по обеспечению прав
и свобод граждан
Республики Казах-
стан, ее обороны и
национальной безо-
пасности, охраны
правопорядка, раз-
витию и расширению
торгово-экономичес-
ких, финансовых,
научных и научно-
технических, куль-
турных, а также
иных связей Респуб-
лики Казахстан с
иностранными госу-
дарствами и между-
народными органи-
зациями.
4. Протокольно-
организационное
обеспечение внутри-
государственных и
международных меро-
приятий Республики
Казахстан.
5. Содействие
распространению за
рубежом информации
о внешней и
внутренней политике
Республики Казах-
стан, социально-
экономической,
культурной и духов-
ной жизни страны.
6. Участие в
привлечении прямых
финансовых ресурсов
для реализации
государственных
программ, приори-
тетных проектов,
предоставляемых
международными
экономическими и
финансовыми
организациями.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики и укреплению международного авторитета Республики Казахстан. Обеспечение дипломатическими средствами и методами защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, ее политических, торгово-экономических и иных интересов во взаимоотношениях с другими государствами и на международной арене. Осуществление дипломатических и консульских отношений Республики Казахстан с иностранными государствами, международными организациями.
Анализ политического и социально-экономического положения в мире, внешней и внутренней политики иностранных государств, деятельности международных организаций и обеспечение центральных государственных органов необходимой информацией. Обучение государственному языку 76 чел., обучение английскому - 20 чел.
Конечный результат: признание Республики Казахстан на мировой арене, обеспечение безопасности граждан Республики Казахстан, выезжающих за рубеж, их беспрепятственного передвижения по территории зарубежных стран, защиты прав и интересов граждан Республики Казахстан, развитие и расширение торгово-экономических, финансовых, научных и научно-технических, культурных, а также иных связей Республики Казахстан с иностранными государствами и международными организациями.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық, әлеуметтік, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелерiн шешу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен және шет мемлекеттермен ынтымақтастығын нығайту, Қазақстанның халықаралық ұйымдар, әмбебап және өзге де халықаралық конвенциялар хатшылықтары алдындағы борыштық мiндеттемелерiн орындауды қамтамасыз ету. Халықаралық маңызы бар iс-шараларды өткізудi уақтылы қамтамасыз ету (БҰҰ Бас Ассамблеясы, ВОИС, ОЭC, ИНТЕРПОЛ және т.б.).
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Халық-
аралық
ұйымдар-
ға және
басқа да
халық-
аралық
орган-
дарға
қатысу
2
100
Халық-
аралық
ұйымдар-
ға
қатысу
Қазақстан Республикасы
қатысушы болып
табылатын халықаралық
ұйымдарға кiрiстік,
үлестік, ерiктi
қаржылық жарналарды
төлеу және қарызды
өтеу - 95 ұйымдар мен
конвенциялар.
"Ядролық зерттеулердің
біріккен институтына,
Дүниежүзілік денсаулық
сақтау ұйымына және
ТҮРКІСОЙ-ға Қазақстан
Республикасының
үлестік қаржы
жарналарын төлеу және
берешегін өтеу.
Тони Блэрдің Таяу
Шығыс бойынша
халықаралық делдалдар
"квартетінің" (БҰҰ,
АҚШ, ЕО және РФ)
Арнаулы өкілі құрған
Палестинаның білім
беру қорына ресми
қаржы көмегін көрсету.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi
3
101
ТМД-ның
жарғылық
және
басқа да
орган-
дарына
қатысу
Қазақстан Республикасы
мүшесi болып табылатын
ТМД-ның үлестiк
жарналарын төлеу - 23
орган, соның iшiнде
ТМД-ның жарғылық
органдары (8 орган -
ТМД Атқару комитетi,
Шекара әскерi
қолбасшылары кеңесiнiң
үйлестiру қызметi,
Мемлекетаралық ТМД
статистикалық
комитеті, Ұйымдасқан
қылмысқа қарсы күрестi
үйлестiру бюросы,
Әскери ынтымақтастықты
үйлестіру штабы, ТМД
экономикалық соты,
ТМД терроризмге қарсы
орталығы, Мемлекет
Басшылары Кеңесінің,
Үкiмет Басшылары
Кеңесiнің, Сыртқы
iстер министрлерi
Кеңесiнің, ТМД
Экономикалық кеңесiнің
мәжiлiстерiн өткiзу),
ТМД-ның Парламентара-
лық ассамблеясы,
ТМД-ға қатысушы
мемлекеттердiң
көлiктiк кеңесiн
үйлестiрушi атқару
комитетi, ТМД-ға
қатысушы мемлекеттер-
дің Бас прокурорлары-
ның үйлестiрушi
кеңесi, ЕурАзЭҚ-тың
Интеграциялық
комитетi, Халықаралық
Аралды құтқару қоры,
Мемлекетаралық
Жолшылар кеңесi,
Мемлекетаралық
Стандартизациялау,
метрология және
сертификаттау кеңесі,
үкiметаралық
авиациялық комитет,
Мұнай және газ
жөнiндегі Үкiметаралық
кеңес, Химия және
мұнай химиясы
саласындағы Үкіметара-
лық кеңес, Байланыс
саласындағы өңiрлiк
қоғамдастық, БАЫ
жанындағы ақпараттан-
дыру жөнiндегi
үйлестiру Кеңесі,
Бiртұтас Экономикалық
Кеңістiктi қалыптасты-
ру жөнiндегі Жоғарғы
деңгейдегi топтың
сарапшылық-ұйымдастыру

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: решение политических, экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями и иностранными государствами, обеспечение выполнения Казахстаном долговых обязательств перед международными организациями, Секретариатами универсальных и иных международных конвенций, своевременное обеспечение проведения мероприятий международного значения (Генеральные Ассамблеи ООН, ВОИС, ОЭС, Интерпол и др.).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Участие в
международ-
ных органи-
зациях и
других меж-
дународных
органах
2
100
Участие в
международ-
ных органи-
зациях
Оплата вступи-
тельных, долевых,
добровольных
финансовых взносов
и погашение задол-
женности в между-
народные организа-
ции, участником
которых является
Республика Казах-
стан - 95 органи-
заций и конвенций.
Оплата долевых финансовых взносов и погашение задолженности Республики Казахстан в Объединенный институт ядерных исследований, Всемирную организацию здравоохранения и ТЮРКСОЙ.
Оказание официальной финансовой помощи Палестинскому фонду образования, созданному Специальным представителем "квартета" международных посредников (ООН, США, ЕС и РФ) по Ближнему Востоку Тони Блэром.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
3
101
Участие в
уставных и
других
органах СНГ
Выплата долевых
взносов на содер-
жание уставных и
других органов
СНГ, членом кото-
рых является
Республика Казах-
стан - 23 органа,
в том числе
уставные органы
СНГ (8 органов -
Исполнительный
Комитет СНГ, Коор-
динационная служба
Совета командующих
пограничными
войсками, Межгосу-
дарственный ста-
тистический коми-
тет СНГ, Бюро по
координации борьбы
с оргпреступнос-
тью, Экономический
суд СНГ, Антитер-
рористический
центр СНГ, Прове-
дение заседаний
Совета Глав Госу-
дарств, Совета
Глав Правительств,
Совета Министров
иностранных дел
СНГ, Экономическо-
го совета СНГ),
Межпарламентская
ассамблея СНГ,
Исполнительный
Комитет координа-
ции транспортного
совещания
государств-
участников СНГ,
Координационный
Совет генеральных
прокуроров
государств-
участников СНГ,
Межправительствен-
ный совет в облас-
ти химии и нефте-
химии, Интегра-
ционный комитет
ЕврАзЭС, Междуна-
родный фонд спасе-
ния Арала, Межго-
сударственный
Совет дорожников,
Межгосударственный
Совет по стандар-
тизации, метроло-
гии и сертификации,
Межгосударственный
авиационный коми-
тет, Межправитель-
ственный Совет по
нефти и газу,
Региональное сооб-
щество в области
связи, координа-
ционный совет по
информатизации при
РСС, Экспертно-
организационная
Группа Группы
высокого уровня по
формированию Еди-
ного экономическо-
го пространства,
Концепция развития
социальных и меди-
цинских основ
улучшения качества
жизни и профилак-
тики потери трудо-
способности вете-
ранов войн, участ-
ников локальных
конфликтов, миро-
творческих опера-
ций и жертв
терроризма в
государствах-
участниках СНГ на

тобы, 2006-2010 жылғы
ТМД қатысушы
мемлекеттердегі соғыс
ардагерлерінің,
жергілікті
қақтығыстарға,
бітімгершілік
операцияларға
қатысушылардың және
терроризм құрбандары
еңбекке қабілеттілігін
жоғалту профилактикасы
және өмірдің сапасын
жақсарту әлеуметтік
және медициналық
негізін дамытудың
тұжырымдамасы, ТМД
мониторинг Институты.
Қазақстан Республикасының
Мемлекетаралық
гуманитарлық
ынтымақтастық қорына
үлестік жарнасын төлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi
4
102
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Еуразия-
лық
эконо-
микалық
қоғам-
дастығы
жанын-
дағы
Тұрақты
өкiлiнiң
аппара-
тын
ұстау
1. Қазақстан
Республикасының
Еуразиялық
экономикалық
қоғамдастық жанындағы
Тұрақты өкiлін және
оның аппаратын ұстау.
Бекітілген штаттық
саны 5 бiрлiктi
құрайды.
2. ЕурАзЭҚ жарғылық
органдарының
мәжiлiсiне даярлық.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi мен
ЕврАзЭС
жанындағы
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Тұрақты
өкiлдiгi
5
103
ТМД
террор-
измге
қарсы
орталы-
ғындағы
және ТМД
Эконо-
микалық
Кеңесi
жанын-
дағы
эконо-
микалық
мәселе-
лер
жөнін-
дегі
комис-
сияда
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-
ның
өкiлде-
рiн
ұстау
Қазақстан
Республикасының
ТМД-ның антитеррорис-
тiк орталығындағы және
ТМД-ның Экономикалық
Кеңесi жанындағы
экономикалық мәселелер
жөнiндегi комиссиядағы
тұрақты өкiлдерiн
ұстау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi мен
Қазақстан
Респуб-
ликасының
ТМД-ның
Антитер-
рористiк
орталы-
ғындағы
және
ТМД-ның
Экономи-
калық
Кеңесi
жанында-
ғы
экономи-
калық
мәселелер
жөнiндегi
комиссия-
дағы
Тұрақты
өкiлдерi
6
104
Ұжымдық
қауiп-
сiздiк
туралы
шарт
ұйымы
жанын-
дағы
Тұрақты
Кеңес-
тегi
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Өкiлеттi
өкiлiнiң
аппара-
тын
ұстау
Ұжымдық Қауіпсіздік
туралы шарт ұйымының
жанындағы Тұрақты
Кеңесте Қазақстан
Республикасының
Тұрақты өкiлiн және
оның аппаратын ұстау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi мен
Ұжымдық
Қауiпсіз-
дiк
туралы
шарт
ұйымы
жанындағы
Тұрақты
Кеңестегi
Қазақстан
Респуб-
ликасының
өкiлеттi
өкiлi
7
105
Азиядағы
өзара
iс-қимыл
және
сенім
шаралары
жөнiн-
дегі
Кеңестiң
Хатшылы-
ғы ұстау
Алматы қаласындағы
Азиядағы өзара
ықпалдасу мен сенім
шаралары кеңесі
(АӨСШК)
Хатшылығын ағымдағы
ұстау, қызмет етуiн
қамтамасыз ету және
ғимаратының жалға алу
төлемін төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенiм шаралары жөнiндегi кеңесi Хатшылығы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының 118 халықаралық ұйымдарда, конвенцияларда, ТМД-ның үлестiк және басқа да органдарында дауыс беру құқығымен қатысуы, мемлекет басшылығының бастамашылықтарын iлгерiлету мен iске асыру, экономикалық, әлеуметтiк, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелердi шешу салаларындағы халықаралық ұйымдардың саясатын айқындау арқылы елiмiздің ұлттық мүдделерiн қорғау.
Түпкi нәтижесі: Қазақстанның дүниежүзiлiк қоғамдастыққа одан әрi интеграциялану жолымен сыртқы саяси және сауда экономикалық мүддесiн қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының халықаралық қоғамдастықтың мүшесi ретiнде аймақтық және жаһандық бағдарламаларды шешуге қатысуы, Қазақстан Республикасы азаматтарының құқығы мен бостандығын қорғауды қамтамасыз ету. Саясат, экономика, ғылым мен мәдениет салаларында шетел мемлекеттерiмен, халықаралық ұйымдармен көп жақты қатынасты дамыту және нығайту.

2006-2010 годы,
Институт
мониторинга СНГ. Оплата долевого взноса Республики Казахстан в Межгосударственный фонд гуманитарного сотрудничества.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4
102
Содержание
аппарата
Постоянного
представи-
теля Респу-
блики
Казахстан
при Евра-
зийском
экономичес-
ком
сообществе
1. Содержание
Постоянного пред-
ставителя Респуб-
лики Казахстан при
Евразийском эконо-
мическом сооб-
ществе и его аппа-
рата. Утвержденная
штатная числен-
ность составляет 5
единиц.
2. Подготовка к
заседаниям устав-
ных органов
ЕврАзЭС.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Постоянное
представите-
льство
Республики
Казахстан
при ЕврАзЭС
5
103
Содержание
представи-
телей Рес-
публики
Казахстан в
Антитерро-
ристическом
центре СНГ
и в Коми-
ссии по
экономичес-
ким вопро-
сам при
Экономичес-
ком Совете
СНГ
Содержание
Постоянных пред-
ставителей Респуб-
лики Казахстан в
Антитеррористичес-
ком центре СНГ и в
Комиссии по эконо-
мическим вопросам
при Экономическом
Совете СНГ.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
представители
Республики
Казахстан в
Антитеррорис-
тическом
центре СНГ и
в Комиссии по
экономическим
вопросам при
Экономическом
Совете СНГ
6
104
Содержание
аппарата
Полномочно-
го предста-
вителя Рес-
публики
Казахстан в
Постоянном
Совете при
Организации
Договора о
коллектив-
ной безо-
пасности
Содержание Полно-
мочного предста-
вителя Республики
Казахстан в
Постоянном Совете
при Организации
Договора о коллек-
тивной безопаснос-
ти и его аппарата.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Полномочный
представитель
Республики
Казахстан
в Постоянном
Совете при
организации
Договора о
коллективной
безопасности
7
105
Содержание
Секретариата
Совещания по
взаимодей-
ствию и ме-
рам доверия
в Азии
Содержание и обес-
печение Секрета-
риата Совещания по
взаимодействию и
мерам доверия в
Азии (СВМДА) в
городе Алматы.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел Республи-
ки Казахстан
и Секретариат
Совещания по
взаимодей-
ствию и мерам
доверия в
Азии
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Обеспечение участия Казахстана в 118 международных организациях, конвенциях, уставных и других органах СНГ с правом голоса, продвижение и реализация инициатив руководства государства, защита национальных интересов страны посредством определения политики международных организаций в области решения экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов.
Конечный результат: Обеспечение внешнеполитических и торгово-экономических интересов Казахстана посредством дальнейшей интеграции в мировое сообщество. Участие Республики Казахстан, как члена международного сообщества в решении региональных и глобальных программ, обеспечении прав и свобод граждан Республики Казахстан. Развитие и укрепление многостороннего сотрудничества в области политики, экономики, науки и культуры с иностранными государствами, международными организациями.

Қаржылық-экономикалық нәтижесі: Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенім шаралары кеңесі (АӨСШК) Хатшылығын - 122 906 мың теңге, Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы жанындағы Тұрақты өкілінің аппаратын - 16 526 мың теңге, ТМД терроризмге қарсы орталығындағы комиссияда Қазақстан Республикасының өкілін және ТМД Экономикалық Кеңесі жанындағы экономикалық мәселелер жөніндегі комиссияда Қазақстан Республикасының өкілін - 2553 мың теңге, Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымы жанындағы Тұрақты Кеңестегі Қазақстан Республикасы өкілетті өкілінің апаратын - 71 546 мың теңге ұстау.
Мерзімді уақыты: Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша Сарапшылық кеңестiң шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға Төлем жоспарын және борышты мiндеттемелерiнің орындалуын қамтамасыз ету.
Сапасы: халықаралық ұйымдардың жұмысының нәтижесiмен белгiленедi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
44-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және демаркациялау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 185198 мың теңге (бір жүз сексен бес миллион бір жүз тоқсан сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 7 мамырдағы»Қазақстан Республикасының Каспий теңізіндегі мүдделерін қамтамасыз ету жөніндегі кейбір шаралар туралы»N 542-30қ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түрікменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттік шекарасын делимитациялау жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметтік комиссиясы туралы" N 1283 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 қазандағы "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түрікменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттік шекарасын демаркациялау жөніндегі бірлескен комиссиялардағы Қазақстан Республикасының Үкіметтік делегациясы туралы" N 1058 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын және Қырғыз Республикасымен, Түрікменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекарасының мызғымастығын қамтамасыз ету, Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі мәселелерін реттеу, Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін нығайту.

Финансово-экономический результат: Содержание аппарата Постоянного представителя Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе - 16 526 тыс. тенге, представителя Республики Казахстан в Антитеррористическом центре СНГ и представителя Республики Казахстан в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом Совете СНГ - 2553 тыс. тенге, Постоянного Совета при Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) - 71 546 тыс. тенге, Секретариата Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА) - 122 906 тыс. тенге.
Своевременность: Обеспечение выполнения Плана выплат в международные организации и выполнения долговых обязательств Республики Казахстан согласно решениям Экспертного совета по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями в срок.
Качество: Определяется результатами работы международных организаций.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 44
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Делимитация и демаркация государственной границы"
на 2008 год
1. Стоимость: 185198 тысяч тенге (сто восемьдесят пять миллионов сто девяносто восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 542-30с "О некоторых мерах по обеспечению интересов Республики Казахстан на Каспийском море"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1283 "О Правительственной Комиссии Республики Казахстан по делимитации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2003 года N 1058 "О правительственной делегации Республики Казахстан в Совместных комиссиях по демаркации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией, урегулирование вопросов правового статуса Каспийского моря, укрепление национальной безопасности Республики Казахстан.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Каспий теңізiнің құқықтық мәртебесiн белгiлеу, жергiлiктi жерлерде мемлекеттiк шекара сызығын шекаралық белгілермен бекіту, Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясымен, Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекарасын заңды түрде ресiмдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемле-
кеттiк
шекараны
делими-
тациялау
және
демарка-
циялау
1. Қазақстан
Республикасы мемлекет-
тік шекарасының
сызығын шекаралық
белгілермен бекіту -
280 белгі (демаркация-
лау), оның ішінде:
- қазақстан-қырғыз
шекарасында - 60
белгі;
- қазақстан-ресей
шекарасында - 78
белгі;
- қазақстан-өзбекстан
шекарасында - 20
белгі.
2. Өзбекстан
Республикасымен
шекаралық белгілердің
(демаркация) картасын
даярлау бойынша
жұмыстар атқару.
3. Іссапарлық және
өкiлдiк шығыстарды
қамтамасыз ету және
өтемақысын төлеуге
байланысты келiссөздер
процесiн жүргiзу
мәселесi бойынша:
- Қазақстан
Республикасының
мемлекеттiк шекарасын
делимитациялау және
демаркациялау;
- Каспий теңізiнің
құқықтық мәртебесiн
анықтау;
3-1. "Масштабы 1:50000
жаңартылған
демаркациялық карталар
жасау;
3-2. "Шекаралық
белгілерді дайындау.
Оларды жұмыстарды
орындайтын жерге
жеткізу.
5. Байланыс қызметiне
ақы төлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi,
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Жер
ресурс-
тарын
басқару
жөнiндегi
агент-
тігі,
"Казге-
окарт"
респуб-
ликалық
мемлекет-
тік
қазыналық
кәсіпорны
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Келіссөздер жүргізу, 158 шекаралық белгілерді (қазақстан-қырғыз шекарасында - 60 белгілерді; қазақстан-ресей шекарасында - 200 белгілерді; қазақстан-өзбек шекарасында - 20 белгілерді) орнату, шекара сызығы межеленген топографиялық карталарды басып шығару. Масштабы 1:50000 жаңартылған демаркациялық карталар жасау; шекаралық белгілер дайындау, оларды жұмыстарды орындайтын жерге жеткізу.
Түпкі нәтижелері: Каспий теңізінің түбін межелеудің орта сызығын топографиялық карталарға түсіру, оларды сипаттау, жергілікті жерлерде Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түрікменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен мемлекеттік шекара сызығын шекаралық белгілермен бекіту, трансшекаралық өзендерді пайдалану және қорғау жөніндегі келісімдерге қол қою.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 2008 жылға Каспий теңізінің құқықтық мәртебесін белгілеу жөніндегі келіссөздерді жүргізуге - 18980 мың теңге, Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түркменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен мемлекеттік шекарасын демаркациялау мәселелері бойынша үкіметтік делегацияларының отырыстарын өткізу - 49292 мың теңге, қазақстан-қырғыз мемлекеттік шекарасын - 21724 мың теңгеге, қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасын - 70444 мың теңгеге, қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасын - 13441 мың теңгеге демаркациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу, байланыс қызметі - 11317 мың теңге.
Уақытылығы: Демаркациялау, Каспий теңізінің құқықтық мәртебесін анықтау, трансшекаралық өзендерді пайдалану және қорғау мәселелері бойынша келіссөздерді жоспарлы түрде жүргізу және қол жеткізілген уағдаластықтарға сәйкес қажетті демаркациялық жұмыстарды орындау.

5. Задачи бюджетной программы: определение правового статуса Каспийского моря, закрепление линии государственной границы пограничными знаками на местности, юридическое оформление государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Делимитация
и демаркация
государ-
ственной
границы
1. Закрепление
линии государ-
ственной границы
Республики Казах-
стан пограничными
знаками - 280 зна-
ков (демаркация),
в том числе:
- на казахстанско-
кыргызской границе
- 60 знаков;
- казахстанско-
российской границе
- 78 знаков;
- казахстанско-
узбекской границе
- 20 знаков.
2. Издание карт с
Республикой
Узбекистан
(демаркация).
3. Обеспечение и
компенсация коман-
дировочных и пред-
ставительских рас-
ходов по проведе-
нию переговорного
процесса по
вопросам:
- делимитации и
демаркации госу-
дарственной грани-
цы Республики
Казахстан;
- определению
правового статуса
Каспийского моря;
3-1. "Создание обновленных демаркационных карт масштаба 1:50000;
3-2. "Изготовление пограничных знаков. Доставка их к месту выполнения работ.
5. Оплата услуг
связи.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами,
Республикан-
ское госу-
дарственное
казенное
предприятие
"Казгеокарт"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Проведение переговоров, установка 158 пограничных знаков (на казахстанско-кыргызской границе - 60 знаков; казахстанско-российской границе - 200 знаков; казахстанско-узбекской границе - 20 знаков), выпуск топографических карт с разграничением линии. Создание обновленных демаркационных карт масштаба 1:50000; изготовление пограничных знаков, доставка их к месту выполнения работ.
Конечный результат: Нанесение срединной линии разграничения дна Каспийского моря на топографические карты, их описание, закрепление на местности пограничными знаками линии государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией.
Финансово-экономический результат: Проведение переговоров по определению правового статуса Каспийского моря на 2008 год - 18 980 тыс. тенге, проведение заседаний Правительственных делегаций Республики Казахстан, Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией работ по демаркации государственной границы - 49 292 тыс. тенге, проведение работ по демаркации казахстанско-кыргызской государственной границы - 21 724 тыс. тенге, казахстанско-российской государственной границы - 70 444 тыс. тенге, казахстанско-узбекской государственной границы - 13 441 тыс. тенге, на услуги связи - 11 317 тыс. тенге.
Своевременность: Планомерное проведение переговоров по вопросам демаркации, определения правового статуса Каспийского моря и выполнение необходимых демаркационных работ в соответствии с достигнутыми договоренностями.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
45-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Шетелдiк iссапарлар"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1196526 мың теңге (бір миллиард бір жүз тоқсан алты миллион бес жүз жиырма алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 10 сәуiрдегi "Республикалық бюджетте "Шетелдiк iссапарлар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану eрежесi туралы" N 410 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдiк iссапарларға валюталық қаражатты жұмсауын ретке келтіру жөнiндегi шаралар туралы" N 148 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекетаралық қарым-қатынастарды дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы бейнесін ілгерілету, Қазақстан Республикасының әлемдiк қоғамдастықта сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы қарым-қатынастарын кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың қызметiне қатысуын қамтамасыз ету, әлемдік қоғамдастықтың мүшесi ретiнде жаһандық және өңiрлiк проблемаларды шешуде Қазақстан Pecпубликасының рөлiн арттыруға жәрдемдесу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Шетелдік іссапар-
лар
Мемлекеттiк
органдардың лауазымды
адамдарын шетелге
iссапарға жiберуге,
Қазақстанның
Еуропадағы Қауіпсіздік
пен Ынтымақтастық
жөніндегі ұйымдағы
төрағалық ету
бастамасын іске асыру
бойынша курстарға
байланысты шығыстарын
және өтемақысын төлеу,
сондай-ақ шетелге
шыққанда Қазақстан
Республикасының Үкімет
мүшелері басқаратын
Қазақстан Республикасы
делегацияларының
арнайы рейстер
шығыстарын төлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, сондай-ақ Үкіметтік делегациялардың шетелдік сапарларын өткізу, Қазақстанның сессияларда, конференцияларда, мәжілістерде, симпозиумдарда, саммиттерде, форумдарда, екі және көп жақты келіссөздерде, консультацияларда, соның ішінде Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіруіне байланысты келіссөздерде, Біртұтас экономикалық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі халықаралық-құқықтық шарттардың жобаларына қатысты сарапшылардың консультацияларында өкілдік ету, соның ішінде электрондық Үкімет құру, билер соты институтын құру, мемлекеттік-жеке меншік әріптестік үлгілерін ендіру секілді салаларды зерделеу және тәжірибе алмасу және тағы басқалары. Іс-шаралардың жоспарланып отырған саны 976.
Түпкі нәтижесі: Халықаралық құқықтық құжаттарды (келісімдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және оларға қол қою, тәжірибе алмасу және тиімді ынтымақтасу орнату, әріптестік, іскерлік байланыстарды жолға қою, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестіру, Қазақстанның экономикасына инвестициялар тарту, әлемдік тауарлар мен қызмет көрсетулерге қол жеткізу, қазақстандық тауарлардың сатып-өткізу нарығын кеңейту, тауарларды экспорттау кезіндегі кеден баж салығын азайту және т.б.
Қаржылық экономикалық нәтиже: Елден тысқары жерлерге қызметтік іссапарға жіберілген бір адамның (жетекші маман) 4 күн кезеңде Мәскеу қаласына (Ресей) бір іссапарға жіберілген шығындары - 118 132,98 теңге және 4 күн кезеңге Мәскеу қаласына (Ресей) бір іссапарға жіберілген бір адамның (Министр) шығындары - 307 490,14 теңге (бір сапарға арналған орташа мөлшердегі шығындар 212 811,14 теңге құрайды); - Ресейге бір іссапарға арналған бір адамның шығыны - 118 132,98 теңге және Үндістан, ҚХР (Гонконг), Оңтүстік Корея, Чили, Филиппин елдеріне бір сапарға арналған бір адамның шығыны - 1 627 327,01 теңге (бір сапарға арналған орташа мөлшердегі шығындар 872 472,93 теңге құрайды).
Мерзімді уақыты: Басталғанға дейінгі әрбір шетелдік іссапарға ақшалай қаражатты бөлу туралы шешім қабылдау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
46-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Өкiлдiк шығындар"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 45
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Заграничные командировки"
на 2008 год
1. Стоимость: 1490296 тысяч тенге (один миллиард четыреста девяносто миллионов двести девяносто шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 "О правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие межгосударственных отношений, продвижение положительного имиджа Республики Казахстан, расширение контактов Республики Казахстан в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений в мировом сообществе.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение участия Республики Казахстан в деятельности международных организаций, конференций, совещаний, форумов, содействие повышению роли Республики Казахстан как члена международного сообщества в решении глобальных и региональных проблем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Заграничные
командировки
Оплата и компенса-
ция расходов, свя-
занных с командиро-
ванием должностных
лиц государственных
органов за рубеж и
с курсами по реали-
зации инициативы
Казахстана по пред-
седательствованию в
Организации по
Безопасности и
Сотрудничеству в
Европе, а также
оплата расходов
специальных рейсов
при выезде за рубеж
делегаций Республи-
ки Казахстан, воз-
главляемых членами
Правительства Рес-
публики Казахстан.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Проведение зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, а также правительственных делегаций, представление Казахстана на сессиях, конференциях, заседаниях, симпозиумах, саммитах, форумах, дву- и многосторонних переговоров, консультациях, в т.ч. переговорах по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультациях экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства, изучение и обмен опытом, в т.ч. в построении электронного правительства, создании института присяжных, внедрение моделей государственно-частного партнерства и т.д. Планируемое количество мероприятий 976.
Конечный результат: Проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), обмен опытом и установление взаимовыгодного сотрудничества, налаживание партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечение инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат: Затраты на одного командированного за пределы страны (ведущий специалист) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 118 132,98 тенге и на одного командированного (Министр) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 307 490,14 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 212 811,14 тенге); - затраты на одного командированного на 1 поездку в Россию - 118 132,98 тенге и на одного командированного на 1 поездку в страны: Индия, КНР (Гонконг), Южная Корея, Чили, Филиппины - 1 627 327,01 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 872 742,93 тенге).
Своевременность: Принятие решения о выделении денежных средств на каждую заграничную командировку до наступления мероприятия.
ПРИЛОЖЕНИЕ 46
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Представительские затраты"
на 2008 год

1. Құны : 1496526 мың теңге (бір миллиард төрт жүз тоқсан алты миллион бес жүз жиырма алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы N 201 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының мемлекетаралық қатынастарын дамыту және оның оң сипаттағы имиджiн iлгерiлету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасында ресми делегациялардың, соның ішінде шетелдік делегациялардың қатысуымен кеңестер мен семинарлар, салтанатты және өзге де өкілдік іс-шараларды өткізуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің, республикалық бюджет есебінен ұсталатын, халықаралық қадағалау комиссиясының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасынан қадағалаушы ретінде жіберілетін мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғалардың шетелге іссапарлары уақытында өкілдік шығындары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Өкілдік
шығындар
1. Ресми делегациялар-
ды, соның ішінде
шетелдік делегациялар-
ды қабылдауға
байланысты өкілдік
іс-шараларды (кеңес-
тер, семинарлар,
салтанатты жиындар,
конгрестер және т.б.)
өткізу жөнінде
шығындар мен өтемақы
төлеу, сондай-ақ
Қазақстан Республикасы
Президентінің,
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің,
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік хатшысының
және Қазақстан
Республикасы Сыртқы
істер министрінің
республикалық бюджет
есебінен ұсталатын,
халықаралық қадағалау
комиссиясының
құрамында шет
мемлекеттердегі
сайлауларға Қазақстан
Республикасынан
қадағалаушы ретінде
жіберілетін
мемлекеттік
органдардың лауазымды
тұлғалардың шетелге
іссапарлары уақытында
өкілдік шығындары.
2. Әлемдік және
дәстүрлі діндер
лидерлерінің съезі
хатшылығының VII
отырысы.
3. "Мұсылман әлемі
және Батыс" форумы.
4. Азиялық
ынтымақтастық
диалогының
энергетикалық форумы.

1. Стоимость: 1196526 тысяч тенге (один миллиард сто девяносто шесть миллионов пятьсот двадцать шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие межгосударственных отношений и продвижение положительного имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проведения совещаний и семинаров, торжественных и иных представительских мероприятий в Республике Казахстан с участием официальных делегаций, в том числе иностранных, а также возмещение представительских затрат во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан и Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемых наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Представи-
тельские
затраты
1. Оплата и ком-
пенсация расходов
по проведению
представительских
мероприятий (со-
вещаний, семина-
ров, торжеств,
конгрессов и
др.), связанных с
приемом официаль-
ных делегаций, в
том числе ино-
странных, а также
представительские
затраты при
выезде Президента
Республики
Казахстан,
Премьер-Министра
Республики Казах-
стан, Государ-
ственного секре-
таря Республики
Казахстан и
Министра ино-
странных дел Рес-
публики Казахстан
за границу, а
также командиро-
вании должностных
лиц государствен-
ных органов,
содержащихся за
счет республикан-
ского бюджета,
направляемых
наблюдателями от
Республики Казах-
стан на выборы в
иностранных госу-
дарствах в соста-
ве международных
миссий
наблюдения.
2. VII заседание
Секретариата
Съезда лидеров
мировых и тради-
ционных религий.
3. Форум Мусуль-
манский мир и
Запад.
4. Энергетический
форум Азиатского
диалога сотрудни-
чества.

5. Азиялық
қауымдастықтың
бизнес-конференциясы.
6. ДДҰ Алматы декларациясына арналған мерейтойлық 30 сессиясын өткізу
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi,
Қазақстан
Респуб-
ликасының
мемлекет-
тік
органдары
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Сессиялар, конференциялар, мәжілістер, симпозиумдар, саммиттер, форумдар, екі және көп жақты келіссөздер, консультациялар өткізу, оның ішінде АӨСШК, Шетелдегі қазақ диаспорасының мәселелеріне байланысты конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі жөніндегі келіссөздер процесін жүргізу, Біртұтас экономикалық кеңістік қалыптастыру жөніндегі халықаралық-құқықтық шарттар жобаларына қатысты сарапшылар консультацияларын және т.б. өткізу. Іс-шаралардың жоспарланып отырған саны 380.
Түпкі нәтижесі: Халықаралық-құқықтық құжаттарды (келісімдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және қол қою, өзара тиімді ынтымақтастықты орнату, серіктестік, іскерлік байланыстарды жолға қоюда тәжірибе алмасу, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестіру, Қазақстан экономикасына инвестиция тарту, тауарлар және қызмет көрсетулердің әлемдік рыногына шығу, қазақстандық тауарларды өткізу рыноктарын кеңейту, тауарларды экспорттау кезінде кедендік баж салығын азайту және т.б.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Республикалық бюджет қаражатының жұмсалуын оңтайландыру және оның тиімділігі.
"Өкілдік шығындар" бағдарламасын іске асыру барысында көрсетілетін қызметтердің бірлігіне арналған шығындардың жоспарланған көлемін іс жүзіндегі шығындардың көлемімен салыстыру мүмкін емес, өйткені барлығы осы іс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерінің санына және олардың мәртебесіне байланысты. Адамның немесе іс-шараның саны жөніндегі орташа арифметикалық деректер жұмсалған қаражатты тиімді пайдалану туралы анық ақпарат бере алмайды, мәселен: "Экономикалық ынтымақтастық ұйымына мүше елдердің жоғары лауазымды тұлғаларының отырысын және Сыртқы істер министрлері кеңесінің 15-мәжілісін өткізуге" 11 388 577,0 теңге сомасында бюджеттік қаражат бөлінді қатысқандардың саны 250 адам. Бір адамға арналған шығындардың орташа мөлшері 455 540 теңге құрады, ал Сенім грамотасын тапсыру 28 600,0 теңге құрайды, оған қатысқандардың саны 14 адам. Бір адамға арналған шығындардың орташа мөлшері 2 042,0 теңге құрайды.
Мерзімді уақыты: Басталғанға дейінгі өкілдік шығындарды талап ететін іс-шараларды өткізуге арналған ақшалай қаражатты бөлу туралы шешім қабылдау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
47-ҚОСЫМША (өте құпия)
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
48-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Бизнес-
конференция
Азиатского
сообщества.
6. Проведение юбилейной 30-сессии, посвященной Алма-атинской Декларации ВОЗ.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел,
государствен-
ные органы
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Прием официальных делегаций, проведение сессий, конференций, заседаний, симпозиумов, саммитов, форумов, дву- и многосторонних переговоров, консультаций, в т.ч. встреч высокого уровня, проводимых в рамках СВМДА, конференции ООН по вопросам безопасности в Центральной Азии, республиканских (региональных) конференции, семинаров, совещаний, круглых столов по проблемам казахской диаспоры, проведение процесса переговоров по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультации экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства и т.д.
Конечный результат: Проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), установление взаимовыгодного сотрудничества, обмен опытом для налаживания партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечении инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат: Оптимизация и эффективность расходывания средств республиканского бюджета.
Сопоставление планируемого объема затрат на единицу предоставляемых услуг с объемом фактических затрат в ходе реализации программы "представительские затраты" не представляется возможным, так как это зависит от количества участников делегации в данном мероприятии в соответствии со статусом. Среднеарифметические данные по количеству человек или мероприятий не дают достоверной информации об эффективности использования затраченных средств, например: "на проведение заседания старших должностных лиц и 15 совещаний Совета Министра иностранных дел стран-членов Организации экономического сотрудничества" было выделено бюджетных средств на сумму 11 388 577,0 тенге количество, участвовавших 250 человек. Средневзвешенные затраты на одного человека составили 45 554,0 тенге, а на вручение верительной грамоты 28 600,0 тенге количество, участвовавших 14 человек. Средневзвешенные затраты на одного человека составили 2 042,0 тенге.
Своевременность: Принятие решения о выделении денежных средств на проведение мероприятий, требующих представительских затрат до наступления мероприятия.
ПРИЛОЖЕНИЕ 48
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Приобретение и строительство объектов недвижимости за
рубежом для размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан"
на 2008 год

1. Құны : 1947687 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз қырық жеті миллион алты жүз сексен жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.11.12  N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдігі туралы ережені бекіту туралы" 2004 жылғы 4 ақпандағы N 1287 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Біріккен Араб Әмірліктерінде Қазақстан Республикасының Елшілігін ашу туралы" 2006 жылғы 22 мамырдағы Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шетелдердегі мекемелерінің жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алуы және жалға алуы, үй-жайлары мен ғимараттарының күрделі құрылысы мен жөндеуі туралы" 1996 жылғы 19 қыркүйектегі N 1144 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiктерiн, консулдық мекемелерiн және Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын шетелдерде орналастырудың тиiстi жағдайларын қамтамасыз ету. Шетелдерде әкiмшiлiк және тұрғын үй-жайларды жалға алудың әкiмшiлiк шығыстарын қысқарту. Қазақстан Республикасының шетелдердегi оң бет бейнесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : шетелде әкiмшiлiк және тұрғын үйге арналған ғимараттарды Қазақстан Республикасының меншiгiне сатып алу және құрылысын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
дипло-
матиялық
өкiлдiк-
терiн
орналас-
тыру
үшiн
шетелде
жылжы-
майтын
мүлік
объектi-
лерiн
сатып
алу және
салу
Келесі жобаларды іске
асыру, соның ішінде:
- Біріккен Араб
Әмірліктерінде
(Әбу-Даби қаласы)
Қазақстан Республикасы
Елшісінің резиденциясы
мен Елшіліктің
әкімшілік ғимараты
құрылысын салуды
жалғастыру;
- Өзбекстан
Республикасында
(Ташкент қаласы)
Қазақстан
Республикасының
Елшілігін орналастыру
үшін әкімшілік кешені
құрылысына жобалық-
сметалық құжаттаманы
әзірлеу;
- Испанияда (Мадрид
қаласы) Қазақстан
Республикасының
Елшілігін әкімшілік
орналастыру үшін
ғимарат сатып алу;
- Украинада (Киев
қаласы) Қазақстан
Республикасының
Елшілігін орналастыру
үшін әкімшілік кешенді
құрылыс жұмыстарын
бастау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi және
шетелдер-
дегі
мекеме-
лері

1. Стоимость: 1947687 тысяч тенге (один миллиард девятьсот сорок семь миллионов шестьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 22 мая 2006 года N 118 "Об открытии Посольства Республики Казахстан в Объединенных Арабских Эмиратах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве и ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом. Сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом. Поддержание положительного имиджа Республики Казахстан за рубежом.
5. Задачи бюджетной программы: строительство и приобретение в собственность Республики Казахстан зданий административного и жилого назначения за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п№
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Приобретение
и строитель-
ство объек-
тов недвижи-
мости за
рубежом для
размещения
дипломати-
ческих пред-
ставительств
Республики
Казахстан
Реализация следую-
щих проектов, в
том числе:
- продолжение
строительства ре-
зиденции Посла и
административного
здания Посольства
Республики Казах-
стан в Объединен-
ных Арабских
Эмиратах (город
Абу-Даби);
- разработка
проектно-сметной
документации на
строительство
комплекса зданий
Посольства Респуб-
лики Казахстан в
Республике
Узбекистан (город
Ташкент);
- приобретение
административного
здания для раз-
мещения Посольства
Республики Казах-
стан в Испании
(город Мадрид);
- строительство
комплекса зданий
Посольства Респуб-
лики Казахстан в
Украине (город
Киев).
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтижесі: Қазақстан Республикасының шетелдегі дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктері және дипломатиялық қызмет персоналын әкімшілік және тұрғын үйлерге орналастыру үшін шет елдерде  Мадрид (Испания) қаласында сатып алынған, Әбу-Даби (БАӘ) және Киев (Украина) қалаларында салынып жатқан жылжымайтын мүлік объектілерінің болуы. Өзбекстан Республикасында (Ташкент қаласында) Қазақстан Республикасының Елшілігін орналастыру үшін әкімшілік кешені құрылысына белгіленген тәртіппен бекітілген, мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттаманың болуы.
Түпкі нәтижесі:
Қазақстан Республикасының шетелдердегі дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктерін әкімшілік және тұрғын үй мақсатындағы өз меншігіндегі ғимараттарға орналастыру, Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналының шетелде еңбек ету және өмір сүру жағдайларын жақсарту, әкімшілік және тұрғын үй-жайды жалға алудың әкімшілік шығыстарын қысқарту.
Қаржы-экономикалық нәтижесі:
Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын шетелдерде өз меншігіндегі ғимараттарға орналастыру әкімшілік және тұрғын үйлерді жалға алуға арналған әкімшілік шығыстарын қысқарту арқылы қол жеткізіледі.
Сапасы:
Бюджеттік бағдарламаны іске асыру - мердігерлік ұйымдардың құрылысты салу кезінде жұмыстарды орындауына (техникалық қадағалау), шетелдерде жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу кезінде қолайлы нұсқаларын іріктеу барысында талаптардың сақталуына тиісті бақылау жасауды жүзеге асыру есебінен қамтамасыз етіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
49-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының шетелдiк мемлекеттерге заңсыз әкелiнген және саудалаудың құрбандары болған, сондай-ақ шет елдерде басқа қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына қаржылық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11645 мың теңге (он бір миллион алты жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  Қазақстан Республикасының Конституциясы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" N 217 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдік іссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы" N 148 қаулысы , Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 қаңтарда N 4037 нөмірмен тіркелген Қазақстан Республикасының Сыртқы істер Министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы "Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесін бекіту туралы" N 08-1/361 бұйрығы.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Наличие собственных приобретенных в городе Мадрид (Испания) и строящихся в городах Абу-Даби (ОАЭ) и Киеве (Украина) объектов недвижимости за рубежом для административного и жилого размещения дипломатических и приравненных к ним представительств и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом. Утвержденная в установленном порядке, прошедшая государственную экспертизу проектно-сметная документация на строительство комплекса зданий Посольства Республики Казахстан в Республике Узбекистан (в городе Ташкенте).
Конечный результат: Размещение дипломатических и приравненных к ним представительств Республики Казахстан за рубежом в собственных зданиях административного и жилого назначения, улучшение условий труда и проживания персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом, сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений.
Финансово-экономический результат: Достигается за счет сокращения административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом путем размещения персонала дипломатической службы Республики Казахстан в собственных зданиях.
Качество: Реализация бюджетной программы обеспечивается за счет осуществления надлежащего контроля выполнения работ подрядными организациями при строительстве ("технадзор") и соблюдения требований в ходе отбора приемлемых вариантов при приобретении объектов недвижимости за рубежом.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 49
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан,
незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами
торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений
и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах"
на 2008 год
1. Стоимость: 11645 тысяч тенге (одиннадцать миллионов шестьсот сорок пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан, Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов", Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года N 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 4037 от 25 января 2006 года.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : шет мемлекеттерге заңсыз түрде әкелiнген, сауда-саттықтың құрбандары болған, шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және кездейсоқ жағдайларға тап болған Қазақстан Республикасының азаматтарын қорғауды және оларды мемлекетке қайтаруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарына қаржылық көмек көрсету, Көшi-қон жөніндегі Халықаралық ұйыммен, Қазақстан Республикасының және өкiлдiк орналасқан елдің құқық қорғау органдарымен, трафиктiң құрбандарына көмектесетiн қоғамдық ұйымдармен бiрлесiп iс-қимыл жасап, трафиктің құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын босатуды және елге қайтаруды ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдарының арналарын пайдалана отырып, өкiлдiк орналасқан елде және Қазақстан Республикасында ақпараттық-насихат жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
шетелдік
мемле-
кеттерге
заңсыз
әкелiн-
ген және
сауда-
лаудың
құрбан-
дары
болған,
сондай-
ақ шет
елдерде
басқа
қылмыс-
тардан
зардап
шеккен
және
форс-
мажорлық
жағдай-
ларда
қалған
азамат-
тарына
қаржылық
көмек
көрсету
1. Қазақстан
Республикасы
азаматтарының отанына
оралуы үшiн көлiктiк
шығыстарын төлеу.
2. Аудармашының
көрсеткен қызметiне
ақы төлеу шығыстары.
3. Адвокаттың
көрсеткен қызметіне
ақы төлеу шығыстары.
4. Бiржолғы
материалдық жәрдем
(тамақтану, қонақ
үйде тұру, жоқ болған
жағдайда бiрiнші
қажеттiлiгi бар
заттарды сатып алу).
5. Шет мемлекеттің
аумағында болған
кезең iшiнде жол
жүгiне, жеке басын
куәландыратын
құжаттарын жоғалтқан
жағдайда, оралу
куәлiгiн ресімдеуге,
қайтыс болған адамның
денесiн мәйітханада
сақтауға немесе
орналасқан елде
жерлеуге арналған
шығыстар төлемiмен
"200" жүгіне төлеу
шығыстары.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi мен
шетелдер-
дегі
мекеме-
лері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Шетелде болған уақытысында Қазақстан Республикасының азаматтарына біржолғы материалдық көмек көрсету және осындай көмекке зәру Қазақстан Республикасының азаматтарын отанымызға жөнелту.
Түпкі нәтижесі: Адамдарды саудалаумен айналысатындардың немесе олармен байланысты адамдардың тарапынан саудалаудың, қауіп-қатердің немесе қорқытып-үркітудің құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын тиімді қорғауды қамтамасыз ету, олардың қауіпсіздігін және мүмкіндігінше, Қазақстан Республикасына өз еркімен оралуын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде болған уақытысында мемлекеттің қамқорлығына қатысты Қазақстан Республикасы азаматтарының сенімділігін арттыру, шетелде өз азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғауды нақты, іс жөнінде жүзеге асыратын республика ретінде әлемдік қоғамдастықта Қазақстан Республикасының имиджіне оң сипатта ықпал ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение защиты и возвращение в государство граждан Республики Казахстан, незаконно ввезенных в иностранные государства, ставших жертвами торговли, пострадавших за рубежом от других преступлений и оказавшихся в форс-мажорных обстоятельствах.
5. Задачи бюджетной программы: оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, пострадавшим за рубежом, организация вызволения и возвращения граждан Республики Казахстан - жертв трафика во взаимодействии с Международной Организацией по миграции, правоохранительными органами Республики Казахстан и странами пребывания, общественными организациями, помогающими жертвам трафика, проведение информационно-пропагандистской работы в стране пребывания и в Республике Казахстан с использованием каналов средств массовой информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание фи-
нансовой по-
мощи гражда-
нам Республи-
ки Казахстан,
незаконно
ввезенным в
иностранные
государства и
ставшим жерт-
вами торгов-
ли, а также
пострадавшим
за рубежом от
других прес-
туплений и
оказавшимся в
форс-мажорных
обстоятель-
ствах
1. Оплата транс-
портных расходов
для возвращения
граждан Республи-
ки Казахстан на
родину.
2. Расходы на
возмещение услуг
переводчика.
3. Расходы на
возмещение услуг
адвоката.
4. Единовременная
материальная
помощь (питание,
проживание, при-
обретение вещей
первой необходи-
мости в случае их
отсутствия).
5. Расходы за
багаж, оформление
свидетельства на
возвращение, в
случае утраты ими
документов удосто-
веряющих их лич-
ность, груза "200"
с оплатой расходов
за хранение тела в
морге или захоро-
нение в государ-
стве пребывания.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Предоставление единовременной материальной помощи и отправка на родину граждан Республики Казахстан, нуждающихся в этой помощи.
Конечный результат: Обеспечение эффективной защиты граждан Республики Казахстан, ставших предметом торговли, угроз или запугивания со стороны торговцев людьми или связанных с ними лиц, обеспечение их безопасного и, по возможности, добровольного возвращения в Республику Казахстан и повышение уверенности граждан Республики Казахстан в заботе государства во время нахождения за пределами Республики Казахстан, положительное влияние на имидж Республики Казахстан в мировом сообществе, как республики реально, на деле осуществляющей защиту прав и интересов своих граждан за рубежом.

Қаржылық-экономикалық нәтижесі: Шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының бір азаматын қорғауға және Қазақстан Республикасына жөнелтуге арналған шығындармен айқындалады. Зардап шеккен бір адам шығындарының орташа мөлшері 120 586 теңге құрайды.
Мерзімді уақыты: Шетелде құқықтық көмекке мұқтаж Қазақстан Республикасының әрбір азаматына мемлекеттің тиімді көмек көрсетуімен.
Сапасы: Шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасы азаматтарының Отанына оралған нақты санымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
50-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстанда тұратын этностардың тарихи шығу елдерiмен қатынастарын нығайту және шетелде Қазақстан Республикасындағы этникалық келiсiмдi насихаттау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 282702 мың теңге (екі жүз сексен екі миллион жеті жүз екі мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы мен Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесі туралы" N 856 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуірдегі "Қазақстан халықтары Ассамблеясының институтын бекіту туралы" N 1561 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 маусымдағы "Этносаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін жетілдірудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" N 593 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Қазақстан-2030" стратегиялық міндеттерді іске асыруда, қоғамдағы тұрақтылық пен келісімді нығайтуда және қазақстандық халықты, оның күшті мемлекеттілігін, ашық азаматтық қоғамды қалыптастыру процесінде Қазақстан халықтары Ассамблеясының рөлін арттыру, Қазақстан этностарының тарихи шығу тегі елдерімен өзара тиімді ынтымақтастықты дамыту, этникааралық қатынастарды үйлесімді дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы имиджін нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк тiлдiң және қазақ халқы мәдениетінің негiзгi рөл ойнауы жағдайында азаматтық және рухани мәдени ортақтық негізiнде Қазақстан этностарын шоғырландыру арқылы қазақстандық бiрегейлiктi қалыптастыру, этникааралық қатынастар саласында мемлекеттiк органдар мен азаматтық қоғам институттарының өзара тиiмдi iс-қимылын қамтамасыз ету, Қазақстандағы этникааралық үйлесiмдi қарым-қатынасты қамтамасыз етуде этномәдени бiрлестiктердiң күш-жiгерiн кiрiктiру, шетелдiк iскер және қоғамдық топтардың ақпараттану деңгейiн көтеру және Қазақстан Республикасына деген оң көзқарастарын қалыптастыруға жәрдемдесетiн iс-шараларды, конференцияларды, таныстыру рәсiмдерiн, сапарлар алмасуларды ұйымдастыру және қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: Реализация бюджетной программы определяется затратами на защиту и отправку одного пострадавшего гражданина Республики Казахстан за рубежом в Республику Казахстан. Средневзвешенные затраты на одного пострадавшего составят 120 586 тенге.
Своевременность: Предоставление государством эффективной помощи каждому гражданину Республики Казахстан, нуждающемуся в правовой защите за рубежом.
Качество: Количество возвращенных на родину граждан Республики Казахстан, пострадавших за рубежом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 50
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Укрепление отношений со странами исторического происхождения
этносов, проживающих в Казахстане, и пропаганда за рубежом
этнического согласия в Республике Казахстан"
на 2008 год
1. Стоимость: 282702 тысячи тенге (двести восемьдесят два миллиона семьсот две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О Стратегии Ассамблеи народа Казахстана и Положении об Ассамблее народа Казахстана", Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года N 1561 "Об укреплении института Ассамблеи народов Казахстана", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 593 "Об утверждении Программы совершенствования казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение роли Ассамблеи народов Казахстана в реализации задач Стратегии "Казахстан-2030", укрепление стабильности и согласия в обществе и процессе формирования казахстанского народа, его сильной государственности, открытого гражданского общества, развитие взаимовыгодного сотрудничества со странами исторического происхождения этносов Казахстана, развитие гармоничных межэтнических отношений, укрепление позитивного имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: формирование казахстанской идентичности путем консолидации этносов Казахстана на основе гражданской и духовно-культурной общности при стержневой роли государственного языка и культуры казахского народа, обеспечение эффективного взаимодействия государственных органов и институтов гражданского общества в сфере межэтнических отношений, интеграция усилий этнокультурных объединений в обеспечении гармоничных межэтнических отношений в Казахстане, организация и обеспечение мероприятий, конференций, презентаций, обмена визитами, с помощью которых достигается поднятие уровня информированности зарубежных деловых и общественных кругов и формирования положительного отношения к Республике Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қазақ-
станда
тұратын
этнос-
тардың
тарихи
шығу
елдерi-
мен
қатынас-
тарын
нығайту
және
шетелде
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сындағы
этника-
лық
келiсiм-
дi
насихат-
тау
Шетелдерде Өкiлдiк
мәжілiстер, көрмелер
мен семинарлар өткiзу,
конфессияаралық және
этникалық келiсімнiң
қазақстандық моделiн
шетелдiк бұқаралық
ақпарат құралдары
арқылы насихаттау,
салтанатты және өзге
де өкiлдiк iс-шаралар-
ды шетелдерде өткiзу
жөнiндегі шығыстарды
төлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
iстер
министр-
лiгi мен
шетелдер-
дегі
мекеме-
лері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи Отаны болып табылатын Германияда, Кореяда, Ресей Федерациясында және басқа да елдерде қазақстандық әртiстердiң гастрольдiк концерттерiн өткізу, конференцияларды, тұсаукесерлердi және де басқа iс-шараларды өткізу, сапарлармен алмасу, тиiстi әдебиетпен қамтамасыз ету.
Түпкi нәтижесі: Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи шығу тегi болып табылатын Германиямен, Кореямен, Ресей Федерациясымен және басқа да елдермен қатынастарды нығайту және халықтың осыған қатысы бар топтарын қамтитын өмiр сапасын арттыру мақсатында Қазақстанда жүзеге асырылып жатқан реформалар мен жобалардың сапасына ықпал ету.
Қаржылық-экономикалық нәтижесі: Іс-шараны өткiзуге арналған шығындар - 282 702 мың теңге "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасын iске асыру барысында көрсетiлетiн қызметтердің бiрлiгiне арналған шығындардың жоспарланған көлемiн ic жүзiндегi шығындардың көлемiмен салыстыру мүмкiн емес, өйткенi барлығы осы iс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерiнiң санына және олардың мәртебесiне байланысты. Адамның немесе iс-шараның саны жөнiндегi орташа арифметикалық деректер жұмсалған қаражатты тиiмдi пайдалану туралы анық ақпарат бере алмайды.
Мерзімді уақыты: Көзделген iс-шараларды толық көлемде қаржыландыруды қамтамасыз ету.
Сапасы: Қазақстан Республикасындағы үйлесiмдi этникааралық келiсiмдi және 130-дан астам ұлттардың тату-тәттi тiршiлiк етуiн шетелде насихаттауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк қызмет көрсетулердi алушылардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
51-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Алматы қаласында Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары жөніндегі кеңестің Хатшылығының штаб-пәтерін салу"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
ра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Укрепление
отношений со
странами ис-
торического
происхожде-
ния этносов,
проживающих
в Казахста-
не, и пропа-
ганда за ру-
бежом этни-
ческого
согласия в
Республике
Казахстан
Оплата расходов по
проведению предста-
вительских совеща-
ний, выставок и
семинаров за рубе-
жом, пропаганды
через зарубежные
средства массовой
информации казах-
станской модели
межконфессионально-
го и этнического
согласия, торжест-
венных и иных пред-
ставительских меро-
приятий за рубежом.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Проведение концертных гастролей казахстанских артистов, конференций, презентаций и других мероприятий в Германии, Кореи, Российской Федерации и других странах, являющихся исторической родиной этносов, проживающих в Республике Казахстан, обмена визитами, обеспечение соответствующей литературой.
Конечный результат: Укрепление отношений со странами исторического происхождения этносов Казахстана, таких как Германия, Корея, Россия и др. в целях повышения качества жизни затрагиваемых групп населения и влияния на качество осуществляемых в Казахстане реформ и проектов.
Финансово-экономический результат: Затраты на проведение мероприятий - 282 702 тыс. тенге. При этом, сопоставление планируемого объема затрат на единицу предоставляемых услуг с объемом фактических затрат в ходе реализации программы "представительские затраты" не представляется возможным, так как все зависит от количества участников делегации в данном мероприятии в соответствии с их статусом. Среднеарифметические данные по количеству человек или мероприятий не дают достоверной информации об эффективности использования затраченных средств.
Своевременность: Обеспечение в полном объеме финансирования предусмотренных мероприятий.
Качество: Удовлетворение потребностей получателей государственных услуг, обеспечивающих пропаганду за рубежом гармоничного межэтнического согласия и мирного сосуществования более чем 130 национальностей в Республике Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 51
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Строительство штаб-квартиры Секретариата Совещания
по взаимодействию и мерам доверия в Азии в городе Алматы"
на 2008 год

Ескерту. 51-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.

Сноска. Приложение 51 исключено постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .