"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 86/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 наурызда № 32065 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік қызметтер комитеті қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2023 жылғы 13 наурыздағы
№ 86/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін
атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 39/НҚ бұйрығымен
бекітілген бұйрыққа
қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Кіші түрлері
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актініәзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы
1
2
3
4
5
6

"О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 86/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2023 года № 32065
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующее изменение:
Реестр государственных услуг, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 марта 2023 года № 86/НҚ
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 39/НҚ
Реестр государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6

001. Құжаттандыру
00101. Жеке басты куәландыратын құжаттарды/анықтамаларды және мәртебе алу
1.
00101001
Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
Құжаттарды бірінші рет ресімдеу:
- 16 жасқа толмаған балаларға Қазақстан Республикасы азаматының паспортын;
- 16 жасқа толған адамдарға;
- болған жеке куәлік немесе паспорт;
- 1974 жылғы үлгідегі КСРО паспорты немесе оны жоғалту негізінде;
- Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаған кезде.
ІІМ

001. Документирование
00101. Получение документов/справок, удостоверяющих личность и статус
1.
00101001
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
Оформление документов впервые:
- паспорта гражданина РК детям, не достигшим 16-летнего возраста;
- лицам, достигшим 16-летнего возраста;
- на основании имеющегося удостоверения личности или паспорта;
- на основании паспорта СССР образца 1974 года или его утрате;
- при принятии гражданства РК
МВД

"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
2.
Жеке басты куәландыратын құжаттарды ауыстыру:
- қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты;
- жоғалтқанына;
- пайдалануға жарамсыз;
- құжаттардың түрін өзгертуге байланысты оларды дайындаудың жаңа технологиясына сәйкес иесінің қалауы бойынша;
- шетелден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға оралғанына байланысты
3.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, туған жері немесе өзінің ұлтын көрсетпеу ниеті) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазбалардың дәл еместігі жағдайда құжаттарды ресімдеу
4.

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
2.
Обмен документов, удостоверяющих личность:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к использованию;
- по желанию владельца, в связи с видоизменением документов, согласно новой технологии их изготовления;
- в связи с возвращением из-за границы на постоянное жительство в РК
3.
Оформление документов в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения; национальности или желанием не указывать свою национальность); неточности записи в выпущенных документах
4.

00101002
Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер және куәліктердің телнұсқаларын беру
он жеті жасқа толған жылы қаңтар – наурызда тіркеуден өтпеген
Қорғанысмині
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
5.
тіркеу туралы куәлікті жоғалтқан кезде
6.
тіркеу туралы куәлік бүлінген кезде
7.
тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде
8.

00101002
Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам и дубликатов удостоверений
При первичном обращении услугополучатель, не прошедшего приписку в январе – марте в год исполнения ему семнадцати лет
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
5.
при утрате удостоверения о приписке
6.
при порче удостоверения о приписке
7.
при изменении фамилии, имени, отчества
8.

00101006
Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу
СІМ
"Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу және олардың паспорттарына қажетті жазбалар енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 11-1-4/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 20627 болып тіркелді
32.
00101007
Жеңілдіктері бар (Ұлы Отан соғысының, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарын жоюшыларға) тұлғаларға анықтамалар беруге
Қорғанысмині
"Жеңілдігі бар адамдарға (Ұлы Отан соғысының, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері мен Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысушыларға) анықтамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 4 тамыздағы № 500 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23848 болып тіркелді
33.
0010108
Әскери қызмет өткеруді растау туралы мәліметтерді беру
Қорғанысмині
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген.
34.
0010109
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығатын азаматтарға анықтамалар беру
Қорғанысмині
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген.
35.
00101010
Шекара маңындағы аумақтың елді мекенінде тұрақты тұратын жері бойынша тіркелуін растайтын мәліметтерді беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
36.
00101011
Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелді.

00101006
Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых записей" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 11-1-4/149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20627.
32.
00101007
Выдача справок лицам, имеющим льготы (ветеранам Великой Отечественной войны, боевых действий на территории других государств и участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции)
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача справок лицам, имеющим льготы (ветеранам Великой Отечественной войны, боевых территории других государств и участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции)"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 4 августа 2021 года № 500. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23848.
33.
00101008
Предоставление сведений о подтверждении прохождения воинской службы
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
34.
00101009
Выдача справок гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
35.
00101010
Представление сведений, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства в населенном пункте приграничной территории
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
36.
00101011
Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям
МО
"Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15517.

00102. Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес құқықтарды қамтамасыз ететін құжаттарды алу
37.
00102001
Жүргізуші куәліктерін беру
Жүргізуші куәліктерін беру
ІІМ
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 тіркелді.
38.
Жүргізуші куәліктерін алғаш рет беру және көлік құралдарын жүргізу құқығынан айырғаннан кейін
39.
00102002
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
А, "В", "Г", "Б" және "Д" санаттарындағы тракторшы-машинист куәлігін алу
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/270 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11711 болып тіркелді.
40.
Қарда жүргіштерді, квадроциклдерді басқаруға рұқсат етіледідеген жазуы бар тракторист-машинист куәлігін алу:
41.
тракторшы-машинист куәлігін ауыстыру
42.
тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алу:
43.
00102003
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
ИИДМ
"Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 457 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 тіркелді.
44.
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беру
45.
Бұрын берілген куәліктің қолданылу мерзімі өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
46.
Жүзу ауданы және (немесе) кеме типінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
47.

00102. Получение документов, обеспечивающих права, не связанные с предпринимательской деятельностью
37.
00102001
Выдача водительских удостоверений
Выдача водительских удостоверений
МВД
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056
38.
Выдача водительских удостоверений впервые и после лишения права на управление транспортными средствами
39.
00102002
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Получение удостоверения тракториста-машиниста категорий "А", "В", "Г", "Б" и "Д"
МСХ
"Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/270. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11711.
40.
Получение удостоверения тракториста-машиниста с записью "управление снегоходами, квадроциклами разрешено":
41.
Замена удостоверения тракториста-машиниста
42.
Получение дубликата удостоверения тракториста-машиниста
43.
00102003
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
МИИР
"Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11528
44.
Выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
45.
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения
46.
"Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна"
47.

00102004
Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру
Кәсіби диплом
ИИДМ
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 тіркелді.
48.
Кәсіби дипломның телнұсқасы
49.
00102005
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 181 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20309 тіркелді
50.
00102006
Теңізде жүзу кітапшасын беру
ИИДМ
"Теңізде жүзу кітапшасының үлгісін, оны ресімдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10661 тіркелді.
002. Жеке тұлғалар мен азаматтарды тіркеу
00201. Жеке тұлғаларды тіркеу/мәртебесін, тұрғылықты жерін, Т.А.Ә. және басқа деректерін ауыстыру
51.
00201001
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Қазақстан Республикасының тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелген.
52.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, оның ішінде босқын мәртебесін алғандарды тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркеу
53.
00201002
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару
Республикадан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен адамдарды тіркеуден шығару
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
54.
Сот тұрғын үй-жайды пайдалану құқығынан айырылған деп танылғандарды тіркеуден шығару
55.
Тұрғын үй, ғимарат немесе үй-жай иесінің өтініші бойынша тіркеуден шығару
56.

00102004
Дипломирование лиц командного состава судов
Профессиональный диплом
МИИР
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.
48.
Дубликат профессионального диплома
49.
00102005
Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 181. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20309
50.
00102006
Выдача мореходной книжки
МИИР
"Об утверждении образца мореходной книжки, Правил ее оформления и выдачи" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10661.
002. Регистрация Физических лиц и граждан
00201. Регистрация/смена статуса, места жительства, Ф. И. О. и других данных физических лиц
51.
00201001
Регистрация по месту жительства населения Республики Казахстан
Постоянная или временная регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
52.
Постоянная или временная регистрация по месту жительства постоянно проживающих в Республике Казахстан иностранцев и лиц без гражданства, в том числе получивших статус беженца
53.
00201002
Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
Снятие с регистрации выбывших на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
54.
Снятие с регистрации признанных судом утратившими право пользования жилым помещением
55.
Снятие с регистрации по заявлению собственника жилища, здания или помещения
56.

00201005
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Қайтыс болуды тіркеу
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
57.
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
58.
00201006
Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Мүдделі тұлғалардың өтініші негізінде азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
59.
Сот шешімінің негізінде азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
60.
00201007
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
61.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
62.
Некені (ерлі-зайыптыболуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
63.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
64.
Туу туралы анықтама беру
65.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
66.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
67.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманы беру
68.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
69.
00201008
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
АҚДМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
70.
00201009
Жеке практикамен айналысатын адамды тіркеу есебі
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрінің Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
71.

00201005
Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация смерти
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
57.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о смерти
58.
00201006
Восстановление записей актов гражданского состояния
Восстановление записей актов гражданского состояния, на основании заявления заинтересованных лиц
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2015 года № 10764.
59.
Восстановление записей актов гражданского состояния, на основании решения суда
60.
00201007
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Выдача повторного свидетельства о рождении
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
61.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
62.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
63.
Выдача повторного свидетельства о смерти
64.
Выдача справки о рождении
65.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
66.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
67.
Выдача справки о брачной правоспособности
68.
Выдача справки о смерти
69.
0201008
Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256
70.
00201009
Регистрационный учет лица, занимающегося частной практикой
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
71.

00201010
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды рәсімдеу
ІІМ
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20207 болып тіркелді.
72.
00201011
Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту
Жалпы тәртіпте мәртебе алу
Еңбекмині
"Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8624 болып тіркелген.
73.
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы қандас мәртебесін беруге жергілікті атқарушы органның келісімі негізінде мәртебе алу
74.
Мәртебені ұзарту
75.
Қандас куәлігінің телнұсқасын беру
76.
Қандас мәртебесін ұзарту туралы шешімнің телнұсқасын беру
77.
00201012
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою және одан шығару
тұрғылықты жерін ауыстырған кезде әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
Қорғанысмині
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
78.
тұрғылықты жерін ауыстырған кезде немесе уақытша келген орны бойынша (3 айдан астам мерзімге) 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
79.
құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардан шығарылған, сондай-ақ құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар арнайы (әскери) оқу орындарының курсанттары, тыңдаушылары, оқудан шығарылған және (немесе) келісімшартты бұзған, бірақ 27 жасқа толмаған және әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар үшін
80.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
81.
бұрын әскери есепте тұрмаған және әскерге шақыру учаскесіне тіркелмегенәскерге шақырылушылар қатарындағыазаматтар үшін
82.
басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алған және басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткермеген 27 жасқа толмағанәскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
83.
запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағыазаматтар үшін тұрғылықты жерін ауыстыру
84.
тұрғылықты жерін ауыстырған кезде 7 жұмыс күні ішінде әскери есепке тұрмаған запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін
85.
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінен, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарынан, Мемлекеттік күзет қызметінен және құқық қорғау органдарынан запасқа шығарылған офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін (әскери билет немесе әскери билеттің орнынан берілетін уақытша куәлік бар болған кезде)
86.
запастағы сержанттар, сарбаздар әскери есебінде бұрын тұрмаған 27 жасқа толған әскерге шақырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
87.
білім беру ұйымдарын бітіргеннен кейін әскери-есептік мамандық алған әйелдер үшін
88.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге уақытша шыққан (6 айдан астам мерзімге), Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген запастағы офицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін
89.
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін
90.
білім беру ұйымдарын бітірген және офицер әскери атағын бере отырып, офицерлер құрамына аттестатталған азаматтар үшін
91.
тұрғылықты жерін ауыстыру кезінде жеке әскери-есептік құжатын жоғалтқан азаматтар үшін
92.
басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келген, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанофицерлер, сержанттар, сарбаздар қатарындағы азаматтар үшін
93.
Әскери есептен шығару бойынша:
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге 6 айдан астам мерзімге шығатын әскери міндеттілер мен әскерге шықырылушылар қатарындағы азаматтар үшін
94.

00201010
Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20207
72.
00201011
Присвоение или продление статуса кандаса
Получение статуса в общем порядке
МТСЗН
"Об утверждении Правил присвоения или продления статуса кандаса" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8624.
73.
Получение статуса на основании согласия местного исполнительного органа на присвоение статуса кандаса через загранучреждения Республики Казахстан
74.
Продление статуса
75.
Выдача дубликата удостоверения кандаса
76.
Выдача дубликата решения о продлении статуса кандаса
77.
00201012
Постановка и снятие с воинского учета военнообязанных и призывников
для граждан, из числа призывников при перемене местожительства
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
78.
для граждан, из числа призывников, не вставших на воинский учет при перемене места жительства или место временного пребывания (на срок свыше 3 месяцев) в течении 7 рабочих дней
79.
для граждан, уволенных из правоохранительных и специальных государственных органов, а также курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений правоохранительных и специальных государственных органов, отчисленных и (или) расторгнувших контракт, но не достигших 27-летнего возраста и не выслужившие установленные сроки воинской службы по призыву
80.
граждан, из числа призывников, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное место жительство в Республику Казахстан
81.
для граждан, из числа призывников, ранее не состоявших на воинском учете и не приписанных к призывному участку
82.
для граждан, из числа призывников, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан не достигших 27-летнего возраста, получившие гражданство Республики Казахстан и не проходившие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве
83.
для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса при перемене местожительства
84.
для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, не вставших на воинский учет, при перемене местожительства, в течении 7 рабочих дней
85.
для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат уволенных в запас из Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, Службы государственной охраны Республики Казахстан и правоохранительных органов (при наличии военного билета или временного удостоверения, выдаваемое взамен военного билета)
86.
для граждан, из числа призывников, достигших 27 летнего возраста, ранее не состоявших на воинском учете сержантов, солдат запаса
87.
для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности
88.
для граждан, из числа офицеров, сержантов, солдат запаса, временно выезжавших за пределы Республики Казахстан (на срок свыше 6 месяцев), прибывших на постоянное местожительство в Республику Казахстан
89.
для граждан, освобожденных из мест лишения свободы
90.
для граждан, окончивших организации образования и аттестованных в офицерский состав с присвоением офицерского воинского звания
91.
для граждан, утерявших личный учетно-воинский документ при перемене места жительства
92.
для граждан, из числа офицеров, сержантов и солдат, прибывших из других государств на постоянное место жительства в Республику Казахстан, получившие гражданство Республики Казахстан
93.
По снятию с воинского учета:
для граждан, из числа военнообязанных и призывников выезжающих за пределы Республики Казахстан, на срок свыше 6 месяцев
94.

00201013
Азаматтық хал актілері жазбаларын жою
Мүдделі тұлғалардың өтініші негізінде азаматтық хал актілері жазбаларының күшін жою
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
95.
Сот шешімінің негізінде азаматтық хал актілері жазбаларының күшін жою
96.
00201014
Әскери қызметке шақыруды кейiнге қалдыру
Бөгде адамның көмегіне мұқтаж және мемлекеттің толық қамсыздандыруындағы отбасы мүшелерін күтумен айналысатын азаматтарға, жақын туыстары немесе Қазақстан Республикасының аумағында олармен бірге немесе бөлек тұратын, заң бойынша отбасының аталған мүшелерін асырауға міндетті басқа адамдар болмаған кезде:
Қорғанысмині
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген.
97.
Асырауында анасыз тәрбиеленетін баласы (балалары) бар азаматтарға:
98.
Ата-аналарының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқықтарынан айырылуына немесе соттың бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты өздерінің асырауында кемінде екі жыл тәрбиелеуде және бағып-күтуде болған адамдар бар азаматтарға:
99.
Некеде тұратын және бір және одан көп баласы бар азаматтарға:
100.
Білім алатын азаматтарға оқу кезеңіне:
101.
Денсаулық жағдайы бойынша Азаматтарға:
102.
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнайы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіптік қызметті жүзеге асыратын педагогтерге:
103.
Тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге:
104.
Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына:
105.
Өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе соттар қылмыстық істерін қарап жатқан адамдарға:

00201013
Аннулирование записей актов гражданского состояния
Аннулирование записей актов гражданского состояния, на основании заявления заинтересованных лиц
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764
95.
Аннулирование записей актов гражданского состояния, на основании решения суда
96.
00201014
Предоставление отсрочки от призыва
Гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613
97.
Гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери
98.
Гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы
99.
Гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей
100.
Гражданам, получающим образование, на период обучения
101.
Гражданам, по состоянию здоровья
102.
Педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, послесреднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах
103.
Врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности
104.
Депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов
105.
Лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами

106.
Азаматтық әуе кемелерінің ұшу экипаждарының мүшелеріне, Азаматтық авиацияның тиісті білімі бар инженерлеріне, механиктері мен техниктеріне:
107.
Тиісті білімі бар Кемелер экипаждарының мүшелеріне:
108.
Құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіптік даярлықтан өтетін адамдарға:
109.
00201015
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
Денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандар:
Қорғанысмині
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген.
110.
Жиырма жеті жасқа толғаннан кейін мерзімді әскери қызметке заңды негіздерде шақырылмаған:
111.
Әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедегі бар адам болған туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері) ;
112.
Басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткерген;
113.
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткерген";
114.
Ғылыми дәрежесі бар азаматтар:
115.
Тіркелген діни бірлестіктердің діни қызметшілері:
00202. Шетелде болу
116.
00202006
Шетелде қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді
117.
00202006-1.
Шетелде азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген.
118.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
119.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
120.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру

106.
Членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование
107.
Членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование
108.
Лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов
109.
00201015
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
Признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613.
110.
Не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет
111.
Граждане у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы
112.
Прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве
113.
Проходившие службу в специальных государственных органах Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 9 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан"
114.
Имеющие ученую степень
115.
Священнослужители зарегистрированных религиозных объединений
00202. Пребывание за рубежом
116.
00202006
Государственная регистрация смерти за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857
117.
00202006-1
Выдача повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом
Выдача повторного свидетельства о рождении
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
118.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
119.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
120.
Выдача повторного свидетельства о смерти

121.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
122.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама беру
123.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
124.
Атын, тегін, әкесінің атын ауыстыру туралы анықтама беру
125.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
126.
00202007
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарын есепке қою
СІМ
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелді.
127.
00202008
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарын есептен алу
СІМ
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелді.
128.
00202009
Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу
СІМ
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13958 болып тіркелген.
00203. Қазақстан Республикасына келу
129.
00203002
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға отбасының қайта қосылуына байланысты Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.
130.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға еңбек қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру

121.
Выдача справки о рождении
122.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
123.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
124.
Выдача справки о брачной правоспособности
125.
Выдача справки о смерти
126.
00202007
Постановка на учет граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093.
127.
00202008
Снятие с учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093.
128.
00202009
Постановка на учет лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13958.
00203. Прибытие в Республику Казахстан
129.
00203002
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан в связи с воссоединением семьи
МВД
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
130.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления трудовой деятельности

131.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық оқу орындарында білім алу үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
132.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық медициналық мекемелерде стационарлық емделуден өту үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
133.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға миссионерлік қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
134.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бизнес-көшіп келушілерге)Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
135.
00203003
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру
ІІМ
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.
136.
00203004
Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ыхтиярхат беру
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер беру
ІІМ
"Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын Ережелер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелді
137.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге тұруға ықтиярхат беру
138.
00203005
Қазақстан Республикасына кіруге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өтуге визалар беру, олардың мерзімін ұзарту
Дипломатиялық виза (А1, А2)
СІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелді

131.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для получения образования в казахстанских учебных заведениях
132.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для прохождения стационарного лечения в казахстанских медицинских учреждениях
133.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления миссионерской деятельности
134.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления предпринимательской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан (бизнес-иммигрантам)
135.
00203003
Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
136.
00203004
Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Выдача удостоверений лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195
137.
Выдача видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
138.
00203005
Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и транзитный проезд через территорию Республики Казахстан
Дипломатическая виза (А1, А2)
МИД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.

139.
Қызметтік виза (А3, А4)
140.
Инвесторлық виза (А5)
141.
Іскерлік сапарға арналған виза (В1, В2, В3)
142.
Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға арналған виза (В4)
143.
Әуе, теңіз, өзен кемелері экипаждарының және поезд бригадаларының мүшелеріне арналған виза (В5)
144.
Діни іс-шараларға қатысуға арналған виза (В6)
145.
Оқу практикасынан немесе тағылымдамадан өтуге арналған виза (В7)
146.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған виза (В8, С1)
147.
Жеке сапарға арналған виза (В10, С10)
148.
Қазақстан Республикасының азаматтарын асырап алуға арналған виза (В11)
149.
Туризм мақсатындағы виза (В12)
150.
Транзиттік жол жүруге арналған виза (В13)
151.
Отбасын біріктіруге арналған виза (С2) бір мәртелік
152.
Еңбек қызметін жүзеге асыруға арналған виза (С3, С4, С5, С6)
153.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыруға арналған виза (С7)
154.
Гуманитарлық себептер бойынша виза (С8)
155.
Білім алуға арналған виза (С9)
156.
Емдеуге арналған виза (С12)
157.
00203006
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту
Еңбекші көшіп-қонушыларға рұқсатты беру
Еңбекмині
"Еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27595 болып тіркелген.
158.
Еңбекщі көшіп-қонушыларға рұқсатты ұзарту
159.
00203007
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру
СІМ
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелді.
160.
00203008
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу
қызметтік істер бойынша шақыруды рәсімдеу (А3)
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелді

139.
Служебная виза (А3, А4)
140.
Инвесторская виза (А5)
141.
Виза для деловой поездки (В1, В2, В3)
142.
Виза для осуществления международных автомобильных перевозок (В4)
143.
Виза для членов экипажей авиа, морских, речных судов и поездных бригад (В5)
144.
Виза для участия в религиозных мероприятиях (В6)
145.
Виза для прохождения учебной практики или стажировки (В7)
146.
Виза для постоянного проживания в Республике Казахстан (В8, С1)
147.
Виза для частной поездки (В10, С10)
148.
Виза для усыновления (удочерения) граждан Республики Казахстан (В11)
149.
Виза с целью туризма (В12)
150.
Виза для транзитного проезда (В13)
151.
Виза для воссоединения семьи (С2)
152.
Виза для осуществления трудовой деятельности (С3, С4, С5, С6)
153.
Виза для осуществления миссионерской деятельности (С7)
154.
Виза по гуманитарным мотивам (С8)
155.
Виза для получения образования (С9)
156.
Виза для лечения (С12)
157.
0203006
Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам
Выдача разрешений трудовым иммигрантам
МТСЗН
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27595.
158.
Продление разрешений трудовым иммигрантам
159.
00203007
Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13039
160.
00203008
Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан
оформление приглашения по служебным делам (А3)
МВД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.

161.
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін шақыруды ресімдеу (А5, С5)
162.
іскерлік сапарға шақыруды рәсімдеу (В1, В2, В3)
163.
діни іс-шараларға қатысу үшін шақыруды ресімдеу (В6, С7)
164.
жеке істер бойынша шақыруды ресімдеу (В10, В11, В12, С10)
165.
білім алу үшін шақыруды ресімдеу (В7, С9)
166.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шақыруды ресімдеу (С3, С4, С6)
167.
емдеуге шақыруды рәсімдеу (С12)
168.
гуманитарлық себептер бойынша шақыруды ресімдеу (С8)
169.
тұрақты тұру үшін шақыруды ресімдеу (В8, С1)
170.
00203009
Қайтып оралуға куәлікті ресімдеу
СІМ
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-1-4/155 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20642 болып тіркелді
171.
00203010
Жол жүру құжатын беру
Жол жүру құжатын беру
ІІМ
"Жол жүру құжатын беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 5 наурыздағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 наурызда № 22306 болып тіркелген.
172.
Өзгерістер енгізуге байланысты жол жүру құжатын ауыстыру
173.
Жол жүру құжатын жоғалтқан кезде қалпына келтіру
174.
00203011
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру және түзету
ІІМ
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20201 болып тіркелген.
003. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу
00301. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы өзге де да мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
175.
00301001
Салық төлеушілерді тіркеу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Қазақстан Республикасының Қаржы Министрінің Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
176.
00301002
Мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу
АҚДМ
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді

161.
оформление приглашения для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
162.
оформление приглашения для деловой поездки (В1, В2, В3)
163.
оформление приглашения для участия в религиозных мероприятиях (В6, С7)
164.
оформление приглашения по частным делам (В10, В11, В12, С10)
165.
оформление приглашения для получения образования (В7, С9)
166.
оформление приглашения для осуществления трудовой деятельности (С3, С4, С6)
167.
оформление приглашения на лечение (С12)
168.
оформление приглашения по гуманитарным мотивам (С8)
169.
оформление приглашения для постоянного проживания (В8, С1)
170.
00203009
Оформление свидетельства на возвращение
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление свидетельства на возвращение" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-1-4/155. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20642
171.
00203010
Выдача проездного документа
Выдача проездного документа
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача проездного документа" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2021 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2021 года № 22306.
172.
Замена проездного документа в связи с внесением изменений
173.
Восстановление проездного документа при утере
174.
00203011
Формирование и корректировка индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам, временно пребывающим в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20201.
003. Регистрация физических и юридических лиц
00301. Прочие государственные услуги в сфере регистрации физических и юридических лиц
175.
00301001
Регистрация налогоплательщиков
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
176.
00301002
Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296

177.
00301003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке қою
АҚДМ
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту және "Ақпарат саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 25 ақпандағы № 50 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 ақпанда № 26942 болып тіркелді.
178.
00301004
Қазақстан Республикасы аумағындағы шетелдік діни бірлестіктердің қызметін, шетелдік діни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы діни бірлестіктерінің басшыларын тағайындауын келісу
АҚДМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелген.
179.
00301005
Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
180.
00301006
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушылардың тауарларына дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН-код) беру
Қаржымині
"Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10584 болып тіркелді "Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 102 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14914 болып тіркелді. "Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 646 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12615 болып тіркелді.
004. Отбасы және балалар

177.
00301003
Постановка на учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан
МИОР
"О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 августа 2022 года № 302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2022 года № 29036
178.
00301004
Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
179.
00301005
Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
180.
00301006
Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортер ам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута
МФ
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10584. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 102 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14914. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 646 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12615.
004. Семья и дети

00401. Отбасын құру
181.
00401001
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Неке қиюды тіркеу
ӘМ
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.

00401. Создание семьи
181.
00401001
Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменении, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация заключения брака
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.

182.
Неке қию туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
183.
Неке жасын төмендету қажет болған кезде неке қиюды тіркеу
184.
00401002
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Некені бұзуды тіркеу
ӘМ
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
185.
Неке туралы бұзу куәлігіне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
186.
00401002-1
Азаматтық хал актісін тіркеу туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Әділетмині
00402. Бала туу, қамқоршылық және бала тәрбиелеу
187.
00402001
Баланың тууын тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Баланың тууын тіркеу
ӘМ
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
188.
Жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туу туралы куәлік
189.
00402002
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
190.
00402003
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
191.
00402004
Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.

182.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о заключении брака
183.
Регистрация заключения брака при необходимости снижения брачного возраста
184.
00401002
Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация расторжения брака
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
185.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о расторжении брака
186.
00401002-1
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации акта гражданского состояния
МЮ
00402. Рождение, опекунство и воспитание ребенка
187.
00402001275
Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация рождения ребенка
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
188.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении
189.
00402002
Выдача справок по опеке и попечительству
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20478.
190.
00402003
Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
191.
00402004
Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.

192.
00402005
Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу
СІМ
"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 тіркелді.
193.
00402006
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
ОМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
194.
00402007
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
ОМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
195.
00402008
Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
196.
00402009
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
197.
00402010
Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.

192.
00402005
Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам
МИД
"Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11240.
193.
00402006
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20744
194.
00402007
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
195.
00402008
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
196.
00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
197.
00402010
Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.

198.
00402011
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
199.
00402013
Он жасқа толған баланың пікірін есепке алу туралы қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының шешімін беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
200.
00402014
Көп балалы отбасына жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11507 болып тіркелді.
00403. Балаға білім беру және бос уақыт
201.
00403001
Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
ОМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
202.
00403002
Мектепке дейінгі ұйымдарға құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау
ОМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
203.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелген.

198.
00402011
Назначение государственного пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
199.
00402013
Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
200.
00402014
Назначение пособия многодетной семье
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
00403. Образование и досуг для ребенка
201.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 6 лет) для направления в дошкольные организации
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
202.
00403002
Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
203.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.

204.
00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
ОМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
205.
00403005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына (арнайы топтарға/сыныптарға) қабылдау
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау.
ОМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
206.
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша арнайы топтарға/сыныптарға оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау
207.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20695 болып тіркелген.
208.
00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
209.
00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.

204.
00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
205.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации (специальные группы/классы) образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
206.
Прием документов и зачисление детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам в специальные группы/классы
207.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20695.
208.
00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
209.
00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.

210.
00403009
Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
211.
00403010
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру
ОМ
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелген.
212.
00403011
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
ОМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелген.
213.
Жоғары білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
ҒЖБМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелген.
214.
00403012
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
ОМ

210.
00403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
211.
00403010
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
МП Н
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110.
212.
00403011
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
213.
00403011-1
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
214.
00403012
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием
МП

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13418.

215.
00403013
Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарына құжаттар қабылдау
5, 6, 7, 8, 9-сыныптарға оқуға түсуге құжаттарды қабылдау
МСМ
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9947 тіркелді.
216.
10 және 11 сыныптарға оқуға түсуге құжаттарды қабылдау
217.
Колледждің бірінші курсына түсуге құжаттарды қабылдау
218.
00403014
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектігі бар адамдарға арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау
МСМ
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 тіркелді.
219.
00403015
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау
ОМ
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелген.
220.
00403016
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
ОМ
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелген.

215.
00403013
Прием документов в республиканские, областные, городов республиканского значения, столицы специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные, городов республиканского значения, столицы школы-интернаты для одаренных в спорте детей
Прием документов на поступление в 5, 6, 7, 8, 9 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
МКС
"Об утверждении Правил деятельности республиканских, областных, городов республиканского значения, столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения, столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9947.
216.
Прием документов на поступление в 10 и 11 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
217.
Прием документов на поступление на первый курс колледжа в специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва
218.
00403014
Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для лиц с инвалидностью
МКС
"Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10012
219.
00403015
Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
220.
00403016
Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20509.

00404. Баланы бағу және қамтамасыз ету
221.
00404001
Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Еңбекмині
Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді
.
222.
00404002
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
223.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
224.
00404004
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
ОМ
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14067 болып тіркелген.
225.
00404005
Бала асырап алу агенттігін аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу
ОМ
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді және жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелген.
226.
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту
227.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
ОМ

00404. Содержание и обеспечение ребенка
221.
00404001
Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
222.
00404002
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
223.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
224.
00404004
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
МП
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14067.
225.
00404005
Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Аккредитация агентства по усыновлению
МП
"Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10372.
226.
Продление срока аккредитации агентства по усыновлению
227.
00404006
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
МП

00501. Жылжымалы мүлік
229.
00501001
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу
Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік)
Әділетмині
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді

00501. Движимое имущество
229.
00501001
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
МЮ
"Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913.

230.
Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгерістерін тіркеу (қайта кепіл)
231.
Талапты беруді тіркеу
232.
Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттық өткізу туралы тіркеу
233.
Кепілді тоқтатуды тіркеу
234.
00501001-1
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
Әділетмині
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді
235.
00501002
Өзектендіру (түзету) міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілінің мәліметтері
Әділетмині
236.
501003
Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Тіркеу
ИИДМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 тіркелді.
237.
Қайта тіркеу
238.
Кеме куәлігінің телнұсқасы
239.
Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама
240.
00501004
Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу
ИИДМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
241.
00501005
Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Тіркеу
ИИДМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
242.
Қайта тіркеу
243.
Кеме билетінің телнұсқасы
244.
Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама
245.
00501006
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
ИИДМ
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11119 тіркелді.

230.
Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
231.
Регистрация уступки требования
232.
Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
233.
Регистрация прекращения залога
234.
00501001-1
Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
МЮ
"Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913.
235.
00501002
Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
МЮ
236.
00501003
Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре
Регистрация
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
237.
Перерегистрация
238.
Дубликат судового свидетельства
239.
Справка об исключении судна из Государственного судового реестра
240.
00501004
Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
241.
00501005
Государственная регистрация маломерных судов и прав на них
Регистрация
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
242.
Перерегистрация
243.
Дубликат судового билета
244.
Справка об исключении судна из Судовой книги
245.
00501006
Государственная регистрация залога подвижного состава
Государственная регистрация залога подвижного состава
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.

246.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін өзгерту, толықтыру
247.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату
248.
00501007
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу
ИИДМ
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11119 тіркелді.
249.
Жылжымалы құрамды мемлекеттік
қайта тіркеу
250.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару
251.
00501008
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін бастапқы мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
ІІМ
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау, емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелген.
252.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
253.
Көлік құралдарының жекелеген түрлерін тіркеу, есепке алу және есептен шығару туралы мәліметтерді өзекті ету (түзету)
254.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін уақытша мемлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
255.
00501009
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), тіркеу есебінен алу және олар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру
Машиналарды тіркеу
АШМ

246.
Государственная регистрация изменений, дополнений зарегистрированного залога
247.
Государственная регистрация прекращения зарегистрированного залога
248.
00501007
Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава
Государственная регистрация подвижного состава
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.
249.
Государственная перерегистрация подвижного состава
250.
Исключение подвижного состава из Государственного реестра
251.
00501008
Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Первичная государственная регистрация отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
МВД
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.
252.
Государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
253.
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации, учете и снятии с учета отдельных видов транспортных средств
254.
Временная государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
255.
00501009
Государственная регистрация (перерегистрация), снятие с регистрационного учета тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости и выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для них
Регистрация машин
МСХ

"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11702 болып тіркелді.

"Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11702

256.
Машиналарды қайта тіркеу
257.
Машиналарды тіркеу есебінен шығару
258.
Тіркеу құжатының телнұсқасын және (немесе) жаңа нөмірлік белгіні алу
259.
00501009-1
Ауыл шаруашылығы техникасы туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
АШМ
260.
00501010
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу), өзгерістер мен толықтыруларды (оның ішінде, меншік құқығының басқа адамға ауысуы, талап ету құқығын басқаға беру, кейіннен кепілге (қайталама кепілге) салу) тіркеу және тіркелген кепілдің қолданысын тоқтату, сондай-ақ кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе телнұсқаны беру
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11708 болып тіркелді
261.
00501011
Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру
ИИДМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
262.
Куәліктің телнұсқасын беру
263.
Қосымша парақты беру
264.
Кеменің ипотекасын аяқтау туралы ақпаратты беру
265.
00501012
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15553 болып тіркелді.
266.
Әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен шығару туралы куәлік беру

256.
Перерегистрация машин
257.
Снятие с регистрационного учета машин
258.
Получение дубликата регистрационного документа и (или) новый номерной знак
259.
00501009-1
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственной технике
МСХ
260.
00501010
Государственная регистрация (снятие с регистрации) залога, регистрация изменений, дополнений (в том числе переход права собственности другому лицу, уступка права требования, последующий залог (перезалог)) и прекращение действия зарегистрированного залога, а также выдача свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости
МСХ
"Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11708
261.
00501011
Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна
Выдача свидетельства о государственной регистрации
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
262.
Выдача дубликата свидетельства
263.
Выдача дополнительного листа
264.
Выдача информации о прекращении ипотеки судна
265.
00501012
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15553
266.
Выдача Свидетельства об исключении воздушного судна из Государственного реестра

267.
00501013
Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тіркеу
Жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнде жасалып жатқан кемеге меншiк құқығын тiркеу
ИИДМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
268.
Жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнде жасалып жатқан кемеге меншiк құқығын қайта тiркеу
269.
Кемені жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнен алып тастау
270.
00501014
Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнде тіркеу
ИИДМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
271.
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнде қайта тіркеу
272.
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнен алып тастау
273.
00501015
Қазақстан Республикасының халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнде тіркеу
ИИДМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
274.
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнде қайта тіркеу
275.
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнен алып тастау
276.
00501016
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11395 болып тіркелді.
277.
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару
278.
00501017
Көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісіне телнұсқа беру
ІІМ

267.
00501013
Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
Регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
268.
Перерегистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
269.
Исключение судна из реестра строящихся судов
270.
00501014
Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
Регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
271.
Перерегистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
272.
Исключение судов из Государственного судового реестра морских судов
273.
00501015
Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
Регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
274.
Перерегистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
275.
Исключение судов из международного судового реестра Республики Казахстан
276.
00501016
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
МИИР
"Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11395.
277.
Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта
278.
00501017
Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств
МВД

"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10056 тіркелді.

"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.

00502. Жылжымайтын мүлік
279.
00502001
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Бір жылдан кем емес мерзімге меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, оралымды басқару құқығын, жер пайдалану құқығын, үстемдік етуші жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы " Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген.

00502. Недвижимое имущество
279.
00502001
Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество
Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610

280.
Заңнамалық акт негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқықтар көлеміне әсер ететін болса, мемлекеттік тіркеу немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса
281.
Кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығын мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалға алу, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, өмір бойы асырауда ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық кезінде, мұрагерлік құқық қатынастарында, банкроттықта және басқалар; кепіл; тыйым салу; пайдалануға, оның ішінде мүліктік және мүліктік емес құқықтарды пайдалануға шектеулер (тыйым салулар); мүліктік және мүліктік емес игіліктер мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары
282.
Банкроттық рәсімдерде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
283.
Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу
284.
00502001 -1
Өзектендіру (түзету) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтері
Әділетмині
285.
00502002
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
Әділетмині
"Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 81 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20846 болып тіркелді
286.
00502003
Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 06 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 тіркелді.

280.
Государственная регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон
281.
Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов
282.
Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
283.
Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица
284.
00502001 -1
Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
МЮ
285.
00502002
Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
МЮ
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 81. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20846
286.
00502003
Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.

287.
00502004
Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 06 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 тіркелді.
288.
00502005
Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
289.
00502006
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
290.
00502007
Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
291.
00502008
Жылжымай тын мүлікке тіркелген ауыртпалық тар, заңдық талаптар туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
292.
00502009
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
00503. Зияткерлік меншік
293.
00503001
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу
Әділетмині

287.
00502004
Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
288.
00502005
Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
289.
00502006
Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
290.
00502007
Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
291.
00502008
Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
292.
00502009
Государственная регистрация объекта кондоминиума
МЮ
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 103. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20868
00503. Интеллектуальная собственность
293.
00503001
Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом
МЮ

"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу қағидаларын және оған мәліметтер мен олардың өзгерістерін енгізуді растайтын куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1315 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17325 болып тіркелген.
294.
00503002
Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу
Әділетмині
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген. "Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген. "Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген.
295.
00503003
Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу
Әділетмині
"Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил внесения сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом, и формы свидетельства, подтверждающего внесение в него сведений, и их изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1315. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17325.
294.
00503002
Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332. "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
295.
00503003
Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332. "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.

296.
00503004
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу
Әділетмині
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 105 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20153 болып тіркелді
297.
00503005
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелген.
298.
00503006
Тауар таңбасын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.
299.
00503007
Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.
300.
00503007-1
Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.

296.
00503004
Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 105. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20153.
297.
00503005
Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного
МЮ
Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
298.
00503006
Регистрация товарного знака
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
299.
00503007
Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
300.
00503007-1
Регистрация права пользования географическим указанием
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.

301.
00503008
Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру
Әділетмині
"Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелген.
302.
00503009
Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу
Әділетмині
"Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелген.
303.
00503011
Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру
Әділетмині
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелді.
006. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау
00601. Медициналық көмек
304.
00601001
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген.
305.
00601002
Дәрігердің қабылдауына жазылу
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ -90 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 тіркелді.
306.
00601003
Дәрігерді үйге шақыру
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелді
307.
00601004
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру
ДСМ

301.
00503008
Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17415.
302.
00503009
Регистрация топологий интегральных микросхем
МЮ
"Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17397.
303.
00503011
Выдача свидетельства патентного поверенного
МЮ
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в патентные поверенные, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
006. Здоровье, медицина и здравоохранение
00601. Медицинская помощь
304.
00601001
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
МЗ
"Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ - 194/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21642.
305.
00601002
Запись на прием к врачу
МЗ
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094
306.
00601003
Вызов врача на дом
МЗ
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094
307.
00601004
Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
МЗ

"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелді
308.
00601005
Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру
ДСМ
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген"
309.
00601006
Уақытша еңбекке жарамсыздық туралы анықтама беру
ДСМ
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген"
310.
0601007
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР- ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген.
311.
00601008
Транспла нттау мақсатында ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғаннан кейінгі донорлығынан тірі кезінде бас тарту немесе келісім алуды тіркеу
ДСМ
"Ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғаннан кейінгі донорлығына адамның тірі кезінде ерік білдіруін беру және бұл жөнінде жұбайын (зайыбын) немесе жақын туыстарының бірін хабардар ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-308/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21859 болып тіркелді
312.
00601009
Жедел медициналық көмек шақырту
ДСМ
"Жедел медициналық жәрдем, оның ішінде медициналық авиацияны тарта отырып көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-225/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21713 болып тіркелген.
313.
00601010
Пациенттерге стационарға емдеуге жатқызуға жолдама беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР- ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094
308.
00601005
Выдача листа о временной нетрудоспособности
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.
309.
00601006
Выдача справки о временной нетрудоспособности
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.
310.
0601007
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
311.
00601008
Регистрация прижизненного отказа или согласия на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) в целях трансплантации
МЗ
"Об утверждении Правил дачи прижизненного волеизъявления человека на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) и уведомления супруга (супруги) или одного из близких родственников об этом" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-308/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21859
312.
00601009
Вызов скорой медицинской помощи
МЗ
"Об утверждении правил оказания скорой медицинской помощи, в том числе с привлечением медицинской авиации" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-225/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21713.
313.
00601010
Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.

314.
00601011
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау
ДСМ
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 тіркелді
315.
00601012
Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру
ДСМ
"Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қазандағы № ҚР ДСМ -103 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24765 болып тіркелген.
00602. Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
316.
00602001
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелген.
317.
00602002
Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу
ДСМ
Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
318.
00602003
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Әділетмині
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.

314.
00601011
Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
МЗ
"Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22866
315.
00601012
Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 октября 2021 года КР ДСМ - 103. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24765.
00602. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере здравоохранения
316.
00602001
Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.
317.
00602002
Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
318.
00602003
Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов
МЮ
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033

319.
00602004
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Әділетмині
Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15031 болып тіркелді.
320.
00602005
Денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және сертификаттау курстарынан өткені туралы құжаттар беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға қосымша және формальды емес білім беру қағидаларын, денсаулық сақтау саласындағы қосымша және формальды емес білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын, сондай-ақ қосымша және формальды емес білім беру арқылы денсаулық сақтау саласындағы мамандар алған оқудың нәтижелерін тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-303/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21847 болып тіркелді
321.
00602006
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
тіркелген дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше-елдер болып табылатын мемлекеттерден)
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелген.
322.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше-елдер болып табылмайтын мемлекеттерден тіркелмеген дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу
323.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық бұйымдарды әкелу
324.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық бұйымдарды әкелу
325.
00602006-1
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкетуге келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заиттарды әкету
ДСМ

319.
00602004
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
МЮ
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15031
320.
00602005
Выдача документов о прохождении повышения квалификации и сертификационных курсов кадров отрасли здравоохранения
МЗ
"Об утверждении правил дополнительного и неформального образования специалистов в области здравоохранения, квалификационных требований к организациям, реализующим образовательные программы дополнительного и неформального образования в области здравоохранения, а также правил признания результатов обучения, полученных специалистами в области здравоохранения через дополнительное и неформальное образование" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-303/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21847
321.
00602006
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
ввоз лекарственных средств, зарегистрированных на территории Республики Казахстан (из стран Евразийского экономического союза)
МЗ
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21749
322.
ввоз лекарственных средств, незарегистрированных на территории Республики Казахстан из стран Евразийского экономического союза
323.
ввоз медицинских изделий, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
324.
ввоз медицинских изделий, незарегистрированных на территории Республики Казахстан
325.
00602006-1
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на вывоз зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
вывоз лекарственных средств, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
МЗ

326.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды әкету
327.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық бұйымдарды әкету
328.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық бұйымдарды әкету
329.
00602007
Медициналық қызметке лицензия беру
ДСМ
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 маусымда № 20809 болып тіркелді.
330.
00602008
Фармацевтикалық қызметке лицензия беру
ДСМ
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 мамырда №28085 болып тіркелді.
331.
00602009
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ДСМ
""Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 мамырда №28085 болып тіркелді.
332.
00602010
Фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеу және (немесе) сынақ жүргізуге рұқсат беру
ДСМ
"Тірі организмнен тыс (in vitro) диагностика үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер, медициналық бұйымдарға Клиникалық-зертханалық сынақтар жүргізу қағидаларын және клиникалық базаларға қойылатын талаптарды бекіту және Мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар жүргізуге рұқсат беру. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі №ҚР ДСМ-35 бұйрығы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-248/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 12 сәуірде № 27526 болып тіркелген.
333.
00602011
Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу
ДСМ

326.
вывоз лекарственных средств, незарегистрированных на территории Республики Казахстан
327.
вывоз медицинских изделий, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
328.
вывоз медицинских изделий, незарегистрированных на территории Республики Казахстан
329.
00602007
Выдача лицензии на медицинскую деятельность
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № ҚР ДСМ - 22 О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2022 года № 27111.
330.
00602008
Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
МЗ
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ - 45 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности". Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085
331.
00602009
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
МЗ
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ - 45 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности". Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085
332.
00602010
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения клинических исследований лекарственных средств и медицинских изделий, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики вне живого организма (in vitro) и требования к клиническим базам и оказания государственной услуги Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий". Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года №ҚР ДСМ- 35 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-248/2020 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27526.
333.
00602011
Государственная регистрация, перерегистрация лекарственного средства или медицинского изделия, внесение изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия
МЗ

"Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № ҚР ДСМ-16 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22175 болып тіркелді
334.
00602012
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында дайындалатын өнім үшін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.

"Об утверждении правил государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства или медицинского изделия, внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-16. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22175.
334.
00602012
Выдача свидетельства о государственной регистрации продукции
получение свидетельства о государственной регистрации продукции для продукции, изготавливаемой на таможенной территории Евразийского экономического союза
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

335.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс дайындалатын өнім үшін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу
336.
00602013
Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
ДСМ
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 8 ақпанда № 26751 болып тіркелген.
337.
00602014
Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру
ДСМ
"Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № ҚР ДСМ-177/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21592 болып тіркелген.
338.
00602015
Клиникалық практикаға жіберу үшін шетелдік маманға сертификат беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелген.

335.
получение свидетельства о государственной регистрации продукции для продукции, изготавливаемой вне таможенной территории Евразийского экономического союза
336.
00602013
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-10 О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2022 года № 26751.
337.
00602014
Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов
МЗ
"Об утверждении правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-177/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21592.
338.
00602015
Выдача сертификата иностранному специалисту для допуска к клинической практике
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.

339.
00602015-1
Денсаулық сақтау менеджерінің сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы менеджерді сертификаттауды жүргізу, денсаулық сақтау саласындағы менеджер сертификатының қолданысын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-254/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21777 болып тіркелді
340.
00602015-2
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 21818 болып тіркелді.
341.
00602015-3
Дәрілік заттар мен медициналық бұйыымдардың айналысы саласындағы маман сертификатын беру
ҚР ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелді
342.
00602016
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі туралы қорытынды беру
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22144 болып тіркелді.
343.

339.
00602015-1
Выдача сертификата менеджера в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации менеджера в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата менеджера в области здравоохранения" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-254/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21777
340.
00602015-2
Выдача сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020 "Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское и (или) фармацевтическое образование в области здравоохранения за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 18. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31805
341.
00602015-3
Выдача сертификата специалиста в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818
342.
00602016
Выдача заключения о безопасности, качестве и эффективности лекарственных средств и медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-10. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22144
343.

00602017
Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты беру
ДСМ
"Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты (СРР) беру қағидалары" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22113 болып тіркелген.
344.
00602018
Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
345.

00602017
Выдача сертификата на фармацевтический продукт
МЗ
"Об утверждении Правил выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР)" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 января 2021 года № КР ДСМ-8. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22113.
344.
00602018
Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
345.

00602018-1
Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
346.
00602018-2
Тиісті фармацевтикалық практикалардың сәйкестігіне сертификаттар беру
тиісті өндірістік практикаға сәйкестігі туралы сертификат беру (GMP)
ДСМ
"Тиісті фармацевтикалық практикалар жөніндегі фармацевтикалық инспекциялар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № ҚР ДСМ-9 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22143 болып тіркелді.
347.
тиісті
дистрибьюторлық
практикаға
сәйкестігі
туралы
сертификат
беру
(GDP)

00602018-1
Аккредитация субъектов здравоохранения, осуществляющих независимую экспертизу в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
346.
00602018-2
Выдача сертификатов на соответствие надлежащих фармацевтических практик
выдача сертификата на соответствие требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP)
МЗ
"Об утверждении правил проведения фармацевтических инспекций по надлежащим фармацевтическим практикам" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-9. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22143
347.
выдача сертификата на соответствие требованиям надлежащей производственной практики (GMP)

00603. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
348.
00603001
Эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркеген.
349.
00603002
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есепке алу нөмірін беру
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
350.
00603003
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділері, санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғаныш аймақтары бойынша нормативтік құжаттама жобаларының, шикізат пен өнімнің жаңа түрлерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
351.
Санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
352.
шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
353.
00603004
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оған қосымшаны беру
Патогендіктің I топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ

00603. Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
348.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населении" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
349.
00603002
Присвоение учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащего государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
350.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на новые виды сырья и продукции нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
351.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон
352.
получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию
353.
00603004
Выдача разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами I группы патогенности и приложения к нему
МЗ

"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
354.
Патогендіктің II топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
355.
Патогендіктің III топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
356.
Патогендіктің IV топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
357.
00603006
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді
358.
00603007
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді..
359.
Санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін

"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
354.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами II группы патогенности и приложения к нему
355.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами III группы патогенности и приложения к нему
356.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами IV группы патогенности и приложения к нему
357.
00603006
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20957
358.
00603007
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
МО
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20957
359.
Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон

360.
Шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін
361.
00603007-1
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу
ДСМ
362.
00603007-2
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандарды кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттау
ДСМ
363.
00603007-3
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 маусымда № 28566 болып тіркелген.
364.
00603007-4
Санитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға жеке және заңды тұлғаларды аккредиттеу
ДСМ
365.
00603007-5
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
00604. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
366.
00604001
"Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.
367.
00604002
"Наркология" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.

360.
Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию
361.
00603007-1
Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
362.
00603007-2
Аттестация руководителей организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
363.
00603007-3
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2022 года № 28566.
364.
00603007-4
Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
МЗ
365.
00603007-5
Выдача лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
00604. Прочие государственные услуги в сфере здоровья, медицины и здравоохранения
366.
00604001
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
367.
00604002
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркология"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.

368.
00604003
"Фтизиатрия" фтизиопульмонология орталығынан мәліметтер ұсыну
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.
369.
00604004
Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу
ДСМ
"Міндетті медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ оларды жүргізу тәртібі мен мерзімділігін, зертханалық және функционалдық зерттеулердің көлемін, медициналық қарсы көрсетілімдерді, зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлардың, жұмысқа орналасқан кезде орындау кезінде міндетті алдын ала медициналық қарап-тексерулер және мерзімдік міндетті медициналық қарап-тексерулер жүргізілетін кәсіптер мен жұмыстардың тізбесін және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21443 болып тіркелген.
370.
00604005
Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру
ДСМ
Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап-тексеруден, механикалық көлік құралдары жүргізушісін қайта медициналық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-172/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қазанда № 21557 болып тіркелді.
007. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
00701. Халықты жұмыспен қамту
371.
00701001
Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелген.
372.
00701002
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Еңбекмині
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13334 болып тіркелген.

368.
00604003
Предоставление сведений с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
369.
00604004
Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров
МЗ
"Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих обязательным медицинским осмотрам, а также правил и периодичности их проведения, объема лабораторных и функциональных исследований, медицинских противопоказаний, перечня вредных и (или) опасных производственных факторов, профессий и работ, при выполнении которых проводятся предварительные обязательные медицинские осмотры при поступлении на работу и периодические обязательные медицинские осмотры и правил оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров" приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21443.
370.
00604005
Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством
МЗ
"Об утверждении Правил проведения медицинского осмотра лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-172/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21557.
007. Труд и социальная защита населения
00701. Занятость населения
371.
00701001
Регистрация лиц, ищущих работу
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.
372.
00701002
Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев
Включение в региональную квоту приема кандасов
МТСЗН
"Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13334.

373.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
374.
00701003
Жұмыссыздарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 13 шілдеде № 17199 болып тіркелген.
375.
00701004
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді
00702. Халықты жұмыспен қамту саласында рұқсат құжаттарын беру
376.
00702001
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру немесе ұзарту
Бірінші, екінші, үшінші, төртінші санаттар бойынша және маусымдық шетелдік қызметкерлер үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
Еңбекмині
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14170 болып тіркелді.
377.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты қайта рәсімдеу
378.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты ұзарту
379.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу немесе қайта ресімдеу
380.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту
381.
Шетелдік қызметкердің тегінің, атының, әкесінің атының, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясының өзгеруіне байланысты және Қазақстан Республикасының жұмыс беруші-заңды тұлғасы немесе шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бірігу, қосылу, бөліну, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатта көрсетілген оның атауы немесе деректемелері өзгерген жағдайда рұқсатты қайта ресімдеу
382.
00702002
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру
Еңбекмині

373.
Включение в региональную квоту приема переселенцев
374.
00701003
Регистрация безработных
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.
375.
00701004
Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
00702. Выдача разрешительных документов в сфере занятости населения
376.
00702001
Выдача или продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы
Выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы по первой, второй, третьей, четвертой категориям и для сезонных иностранных работников
МТСЗН
"Об утверждении Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода" приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14170.
377.
Переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
378.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
379.
Получение или переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
380.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
381.
Переоформление разрешения в связи с изменением фамилии, имени, отчества, номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранного работника и в случае реорганизации работодателя-юридического лица Республики Казахстан или филиала (представительства) иностранного юридического лица в форме слияния, присоединения, разделения, выделения или преобразования, а также в случае изменения его наименования или реквизитов, указанных в разрешении на привлечение иностранной рабочей силы
382.
00702002
Выдача или продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
МТСЗН

"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелді.

"Об утверждении Правил выдачи или продления справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 503. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14149.

383.
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы ұзарту
384.
Шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясы өзгерген жағдайда өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы қайта ресімдеу
385.
Анықтама жоғалған немесе бүлінген жағдайда өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманың телнұсқасын беру
00703. Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру
386.
00703001
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
387.
00703002
базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
388.
00703003
Еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
389.
00703004
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"

383.
Продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
384.
Переоформление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии), номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранца или лиц без гражданства
385.
Выдача дубликата справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае утери или порчи справки
00703. Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и социальное страхование
386.
00703001
Назначение пенсионных выплат по возрасту
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223.
387.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
388.
00703003
Назначение социальной выплаты на случай утраты трудоспособности
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
389.
00703004
Назначение государственных специальных пособий
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.

390.
00703005
Мүгедектігі бойынша әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
391.
00703006
Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
392.
00703007
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат ұсыну
ДСМ
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-26/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20308 болып тіркелді.
393.
00703008
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Бірінші, екінші топтардағы мүгедектігі мерзімсіз адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Еңбекмині
Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді

390.
00703005
Назначение государственного социального пособия по инвалидности
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
391.
00703006
Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
392.
00703007
Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-26/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20308.
393.
00703008
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, имеющим инвалидность первой, второй групп бессрочно
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.

394.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
395.
Зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелері болып табылатын адамдарға немесе жерлеуді жүзеге асырған адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
396.
Қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлері болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
397.
Зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
398.
00703009
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыға әлеуметтік аударымдардың жағдайы және қозғалысы туралы ақпарат беру
Еңбекмині
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 224 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20849 болып тіркелген.
399.
00703010
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
400.
00703011
Асыраушысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді

394.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся иностранцами или лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан
395.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления, или лицами, осуществившими погребение
396.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимися наследниками пенсионных накоплений умершего лица
397.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, достигшим пенсионного возраста
398.
00703009
Выдача участнику системы обязательного социального страхования информации о состоянии и движении социальных отчислений
МТСЗН
О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 224. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20849.
399.
00703010
Назначение государственного социального пособия по случаю потери кормильца
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110.
400.
00703011
Назначение социальной выплаты на случай потери кормильца
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838

401.
00703012
Жұмысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
402.
00703013
Жүкті болу мен босануға, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
403.
00703014
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелді
00704. Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
404.
00704001
Жерлеуге арналған бір реттік төлемдерді тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
405.
00704001-1
Қайтыс болған Қорғаныс министрлігі зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау
Қорғаныс мині
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерінің отбасы мүшелеріне жерлеуге біржолғы төлем және біржолғы жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 29203 болып тіркелген.

401.
00703012
Назначение социальной выплаты на случай потери работы
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
402.
00703013
Назначение социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
403.
00703014
Назначение социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838
00704. Социальная поддержка отдельных категорий граждан
404.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11110
405.
00704001-1
Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны
МО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 29203.

406.
00704002
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу және кепілдедік берілген әлеуметтік топтаманы ұсыну қағидаларын бекіту туралы" № 320 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 маусымда № 11426 тіркелді.
407.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" № 445 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11745 тіркелді.
408.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
409.
Жеңілдіктер Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
410.
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайтадан некеге отырмаған жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
411.
Қайтыс болған Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамның және Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамға теңестілірген адамның қайтадан некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
412.
Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ орденінің, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
413.
Қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
414.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
415.
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда, кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
416.
1988-1989 жылдарда Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау

406.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
-
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
407.
00704003
Назначение специального государственного пособия
Назначение специального государственного пособия ветеранам Великой Отечественной войны
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
408.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
409.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны
410.
Назначение специального государственного пособия родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
411.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны и лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
412.
Назначение специального государственного пособия Героям Советского Союза, социалистического труда, Кавалерам орденов Славы всех 3-х степеней, Трудовой Славы трех степеней
413.
Назначение специального государственного пособия семьям погибших воинов
414.
Назначение специального государственного пособия лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
415.
Назначение специального государственного пособия лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
416.
Назначение специального государственного пособия лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии

417.
Бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
418.
Жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
419.
Жетіден он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
420.
Саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
421.
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
422.
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
423.
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
424.
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
425.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
426.
Күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
427.
00704004
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді
428.
00704005
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктер беру
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы"
429.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктердің телнұсқасын беру
430.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу
431.
00704006
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын көрсету
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы беру
ҰЭМ

417.
Назначение специального государственного пособия лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп
418.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью до семи лет
419.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет
420.
Назначение специального государственного пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами
421.
Назначение специального государственного пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
422.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"
423.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Халық Қаһарманы"
424.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Epi"
425.
Назначение специального государственного пособия ветеранам боевых действий на территории других государств
426.
Назначение специального государственного пособия лицам, осуществляющим уход
427.
00704004
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
428.
00704005
Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Выдача удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
429.
Выдача дубликата удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
430.
Выплата единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
431.
00704006
Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Предоставление подъемного пособия специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
МНЭ

"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 тіркелді.

"Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9946.

432.
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне тұрғын үй сатып алуға бюджеттік кредит беру
433.
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
434.
00704007
Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
435.
00704008
Ақталған адамға куәлік беру
Еңбекмині
"Ақталған адамдарға куәлік беру қағидаларын және ақталған адам куәлігінің үлгісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28 ақпандағы № 78 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26976 болып тіркелді.
00705. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
436.
00705001
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" № 44 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 наурызда № 10589 тіркелді.
437.
00705002
Мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
438.
00705003
Мүгедектігі бар адамдарға техникалық қосымша (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.

432.
Предоставление бюджетного кредита на приобретение жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
433.
Предоставление бюджетного кредита на строительство жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
434.
00704007
Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
435.
00704008
Выдача удостоверения реабилитированному лицу
МТСЗН
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения реабилитированному лицу и образца удостоверения реабилитированного лица" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года №78. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26976.
00705. Социальные услуги
436.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
МТСЗН
"Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10589.
437.
00705002
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
438.
00705003
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.

439.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің қызметтерімен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
440.
00705005
Есту кемістігі бар мүгедектігі бар адамдарды ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз етуге мүгедектігі бар құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
441.
00705006
Мүгедектігі бар адамдарды жүріп-тұрудың арнайы құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
442.
00705007
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар -балаларды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
-
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы "Мүгедектiгі бар адамдарды оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10370 тіркелді.
443.
00705008
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген.
444.
00705009
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген.
445.
00705010
Санаторий-курорттық емделуге мұқтаждығы туралы қорытынды беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР - ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 25 Наурызда № 27218 болып тіркелген.

439.
00705004
Оформление документов на обеспечение услугами индивидуального помощника лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
440.
00705005
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью услугами специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
441.
00705006
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
442.
00705007
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
-
МТСЗН
"О некоторых вопросах реабилитации лиц с инвалидностью" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
443.
00705008
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
444.
00705009
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
445.
00705010
Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года №27218.

00706. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
446.
00706001
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді
447.
00706002
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын ақпарат беру
Еңбекмині
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 болып тіркелген.
448.
00706003
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 232 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20742 болып тіркелді
449.
00706004
Жұмыссыз ретінде тіркелгендігі туралы ақпарат беру
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелді.
008. Білім және ғылым
00801. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім
450.
00801001
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
451.
00801002
Жоғары білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген.

00706. Прочие государственные услуги в сфере труда и социальной защиты населения
446.
00706001
Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
447.
00706002
Предоставление информации, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
448.
00706003
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 232. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20742
449.
00706004
Предоставление информации о регистрации в качестве безработного
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.
008. Образование и наука
00801. Высшее и послевузовское образование
450.
00801001
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
451.
00801002
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам высшего образования
МНВО
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.

452.
00801003
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген.
453.
00801004
Білім беру гранттарын тағайындау, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
ҒЖБМ
"Білім беруге гранттарды тағайындау, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 286 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20939 болып тіркелген.
454.
00801005
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы ақпарат беру
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
455.
00801006
"Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
456.
00801007
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
457.
00801008
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.

452.
00801003
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
453.
00801004
Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 июля 2020 года № 286. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20939.
454.
00801005
Предоставление информации о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
455.
00801006
Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
456.
00801007
Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
457.
00801008
Авансирование стипендиатов международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.

458.
00801009
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
459.
00801010
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
460.
00801011
Білім беру саласындағы халықаралық шарттар шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелген.
461.
00801012
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыс беру
ОМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10475 болып тіркелген.
462.
00801013
Шетелде академиялық ораламдылық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелген.
00802. Білім және ғылым саласында рұқсат ету құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
463.
00802001
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ОМ

458.
00801009
Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
459.
00801010
Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак"
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
460.
00801011
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования
МНВО
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
461.
00801012
Предоставление академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10475.
462.
00801013
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности
МНВО
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
00802. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере образования и науки
463.
00802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МП

"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21102 болып тіркелген.
464.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
465.
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
466.
00802002
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу
ҒЖБМ
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелген.
467.
00802003
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру
ОМ
"Оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендері мен оқу-әдістемелік құралдарын әзірлеу, оларға сараптама, сынақ өткізу және мониторинг жүргізу, оларды басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7876 болып тіркелген.
468.
00802004
Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру
ҒЖБМ
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелген.
469.
00802005
Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру
ҒЖБМ
"Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 тамыздағы № 363 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21129 болып тіркелген.
470.
00802006
Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру
МСМ
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 141 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20722 болып тіркелді

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21102.
464.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
465.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
466.
00802002
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20626.
467.
00802003
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования
МП
"Об утверждении Правил организации работы по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников, учебно-методических комплексов и учебно-методических пособий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7876.
468.
00802004
Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования
МНВО
"Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15173.
469.
00802005
Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных
МНВО
Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2020 года № 363. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21129.
470.
00802006
Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20722.

471.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2022 жылғы 29 қарашадағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қарашада № 30832 болып тіркелді

471.
00802006-1
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования" Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 30832.

472.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
473.
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
00803. Білім және ғылым саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
474.
00803001
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 қаңтарда № 31540 болып тіркелді
475.
00803002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
ОМ
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелген.
476.
00803003
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу
ҒЖБМ
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20821 болып тіркелген.
477.
00803004
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ОМ
"Білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23626 болып тіркелген.
478.
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
479.
00803005
Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
ОМ
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.

472.
00802006-2
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
473.
00802006-3
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
00803. Прочие государственные услуги в сфере образования и науки
474.
00803001
Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций высшего и (или) послевузовского образования Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 219. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 января 2023 года № 31540.
475.
00803002
Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487.
476.
00803003
Проведение государственной научно-технической экспертизы
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20821.
477.
00803004
Признание документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
Признание документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
МП
"Об утверждении Правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документы об образовании которых признаются на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 352.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23626.
478.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
479.
00803005
Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании
МП
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.

480.
00803006
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
ОМ
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
481.
00803007
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
ҒЖБМ
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы №47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №31894 болып тіркелген.
482.
00803007-1
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
ОМ
483.
00803007-2
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы құжаттардың мәліметтерін өзектендіру (түзету)
ҒЖБМ
484.
00803008
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау
ОМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17705 болып тіркелген.
485.
00803009
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
ОМ
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 болып тіркелген.
486.
00803011
Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
Ғылым саласындағы сыйлықтарды алуға жұмыстарды қабылдау
ҒЖБМ
"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 маусымда № 20852 болып тіркелген.

480.
00803006
Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
481.
00803007
Выдача дубликатов документов о высшем и (или) послевузовском образовании
МНВО
"Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи" приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31894.
482.
00803007-1
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании
МП
483.
00803007-2
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании высшего и послевузовского образования
МНВО
484.
00803008
Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17705.
485.
00803009
Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования
МП
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.
486.
00803011
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
Прием работ на соискание премий в области науки
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20852

487.
Мемлекеттік ғылыми стипендиялар конкурсына жұмыстарды қабылдау
488.
00803012
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген.
489.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу
490.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
491.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
492.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу
493.
00803013
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының түрлері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру
ОМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелген.
494.
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша қайта қабылдау
495.
00803014
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу үшін құжаттар қабылдау
ОМ
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелген.
496.
00803016
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру
ОМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелген.

487.
Прием работ на соискание государственных научных стипендий
488.
00803012
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Государственный учет научного, научно-технического проекта
МНВО
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10885.
489.
Государственный учет научной, научно-технической программы
490.
Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов
491.
Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы
492.
Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности
493.
00803013
Перевод и восстановление обучающихся по типам организаций образования
Перевод обучающихся по типам организаций образования
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.
494.
Восстановление обучающихся по типам организаций образования
495.
00803014
Прием документов для прохождения аттестации педагогов
МП
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.
496.
00803016
Выдача справки лицам, не завершившим техническое-профессиональное, послесреднее образование
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.

497.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ҒЖБМ
"Білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23626 болып тіркелген.

497.
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО
"Об утверждении Правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документы об образовании которых признаются на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 352. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23626.

498.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
009. Бизнес және кәсіпкерлік
00901. Бизнестің немесе жеке кәсіпкерлікті бастау
499.
00901001
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама (шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін)
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
500.
Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу
501.
Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өкілдіктерін) тіркеу
502.
Олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
503.
00901001-1
Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету) Актуализация наименования юридического лица
Әділетмині
504.
00901002
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
Атауын өзгерту
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
505.
Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту
506.
Қатысушылар (құрылтайшылар)құрамының өзгеруі
507.
00901003
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
508.
00901004
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Орналасқан жері өзгерту
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелген.

498.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о высшем и послевузовском образовании
009. Бизнес и предпринимательство
00901. Начало бизнеса или частного предпринимательства
499.
00901001
Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств
Уведомление о начале осуществления предпринимательской деятельности (для субъектов малого предпринимательства)
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
500.
Регистрация коммерческих юридических лиц
501.
Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозное объединение, их филиалов и представительств)
502.
Учетная регистрация филиалов и представительств
503.
00901001-1
Актуализация (корректировка) наименования юридического лица, филиалов и представительств Актуализация наименования юридического лица
МЮ
504.
00901002
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств
Изменение наименования
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
505.
Уменьшения размера уставного капитала
506.
Изменение состава участников (учредителей)
507.
00901003
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
508.
00901004
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
В случае изменения места нахождения
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.

509.
Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайларда жүргізіледі
510.
00901005
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
511.
00901006
Кәсіпкерлік субъектілерінің санаттары туралы ақпарат беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20772 болып тіркелді
00902. Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату
512.
00902001
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Заңды тұлғаның қызметі тарату негізі бойынша тоқтатылған
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелген.
513.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорын қызметінің тоқтатылуын тіркеу арқылы жүзеге асырылады
514.
Қызметті мәжбүрлеу тәртібімен тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі
00903. Белгілі бір қызмет түрлерімен айналысуға рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
515.
00903001
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру
Сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Селекциялық жетістікке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді.

509.
Принятия устава (положения) в новой редакции
510.
00901005
Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
511.
00901006
Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательств" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20772
00902. Прекращение деятельности частного предпринимателя или юридического лица
512.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
513.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс
514.
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа
00903. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на занятие определенными видами деятельности
515.
00903001
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.

516.
Сот-медициналық қызметпен айналысуға лицензия беру
517.
Сот-наркологиялық қызметпен айналысуға лицензия беру
518.
Сот-психиатриялық сараптамалармен қызметпен айналысуға лицензия беру
519.
Лицензияны қайта ресімдеу
520.
00903002
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді
521.
00903003
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді
522.
00903004
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау
Әділетмині
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді
523.
00903005
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Әділетмині
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді
524.
00903006
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
525.
00903007
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Әділетмині
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
526.
Лицензияны қайта ресімдеу
527.
00903008
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру.
МСМ

516.
Выдача лицензии на занятие судебно-медицинской деятельностью
517.
Выдача лицензии на занятие судебно-наркологической деятельностью
518.
Выдача лицензии на занятие судебно-психиатрической экспертизами деятельностью
519.
Переоформление лицензии
520.
00903002
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774
521.
00903003
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774
522.
00903004
Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775
523.
00903005
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775
524.
00903006
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2020 года № 20836
525.
00903007
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836
526.
Переоформление лицензии
527.
00903008
Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ
Осуществление научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
МКС

"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20926 болып тіркелді.
528.
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру.
529.
00903009
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру
МСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді
530.
00903010
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
МСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде
531.
00903011
Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру
МСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді
532.
00903012
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру
МСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелді
533.
00903013
Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
СИМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді
534.
Импортқа лицензия беру
535.
00903014
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия алу
БҚДА
"Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 6 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22497 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20926.
528.
Осуществление археологических работ
529.
00903009
Выдача лицензии на занятие деятельностью казино
МКС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
530.
00903010
Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов
МКС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
531.
00903011
Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы
МКС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
532.
00903012
Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора
МКС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
533.
00903013
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Выдача лицензии на экспорт
МТИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135
Выдаче лицензии на импорт
534.
535.
00903014
Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
Получение лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
АЗРК
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж" приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2021 года № 22497.

536.
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензияны қайта ресімдеу
537.
00903015
Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру
СИМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді
538.
00903016
Сот сарапшыларын аттестаттау
Әділетмині
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.
539.
00903017
Сот сарапшысы біліктілігін беру
Әділетмині
Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15031 болып тіркелді.
00904. Өнімдердің жекелеген түрлерін өндіруге рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
540.
00904001
Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру
Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
541.
Темекі өнімдерін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу
542.
00904002
Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру
Этил спиртін өндіруге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
543.
Этил спиртін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу
544.
00904003
Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

536.
Переоформление лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
537.
00903015
Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан
МТИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135
538.
00903016
Аттестация судебного эксперта
МЮ
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033.
539.
00903017
Присвоение квалификации судебного эксперта
МЮ
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335.
Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2017 года № 15031
00904. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на производство отдельных видов продукции
540.
00904001
Выдача лицензии на производство табачных изделий
Выдача лицензии на производство табачных изделий
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
541.
Переоформление лицензии на производство табачных изделий
542.
00904002
Выдача лицензии на производство этилового спирта
Выдача лицензии на производство этилового спирта
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
543.
Переоформление лицензии на производство этилового спирта
544.
00904003
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955

545.
Алкоголь өнімін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу
00905. Өнімдердің жекелеген түрлерін сатып алуға, өткізуге және сақтауға (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда) рұқсат құжаттарын беру
546.
00905001
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада сатуға лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
547.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу
548.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензияның қолданылуын тоқтату
549.
00905002
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада сатуға лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
550.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу
00906. Кәсіпкерлік қызметті қолдау
551.
00906001
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
"Кәсіпкерлерді / индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.

545.
Переоформление лицензии на производство алкогольной продукции
00905. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на приобретение, реализацию и хранение отдельных видов продукции
546.
00905001
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
547.
Переоформление лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
548.
Прекращение действия лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
549.
00905002
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
550.
Переоформлении лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
00906. Поддержка предпринимательской деятельности
551.
00906001
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности"
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.

552.
Экономиканың неғұрлым зардап шеккен секторларында шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері/лизингтік мәмілелері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
553.
00906002
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
"Кәсіпкерлерді / индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.
554.
Басым жобаларға кредит беру және қаржы лизингі тетігі шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
555.
00906003
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.
556.
00906004
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің жобаларына және индустриялық аймақтарға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.
557.
Индустриялық аймақтарды құру немесе дамыту жөніндегі жобаларға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
558.
00906008
Өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.

552.
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам/лизинговым сделкам субъектов малого и среднего предпринимательства в наиболее пострадавших секторах экономики
553.
00906002
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности"
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
554.
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
555.
00906003
Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
556.
00906004
Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Получение недостающей инфраструктуры к проектам субъектов малого и среднего предпринимательства и индустриальным зонам
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
557.
Получение недостающей инфраструктуры к проектам по созданию или развитию индустриальных зон
558.
00906008
Возмещение затрат на повышение эффективности организации производства
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.

559.
00906009
Жұмыскерлердің құзыретін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.
560.
00906010
Технологиялық процестерді жетілдіруге арналған шығындарды өтеу
ИИДМ
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.
561.
00906011
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгеріту бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
ИИДМ
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12652 болып тіркелген.
010. Туризм
01001. Туризм саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
562.
01001001
Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру
Шығу туризмі саласындағы
МСМ
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20783 болып тіркелді
563.
Келу туризмі мен ішкі туризм саласындағы
011. Көлік және коммуникация
01101. Автомобиль көлігі
564.
01101000
Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникацмия министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 тіркелді.

559.
00906009
Возмещение затрат на повышение компетенции работников
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
560.
00906010
Возмещение затрат на совершенствование технологических процессов
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
561.
00906011
Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок
МИИР
"Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12652.
010. Туризм
01001. Прочие государственные услуги в сфере туризма
562.
01001001
Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
В сфере выездного туризма
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20783
563.
В сфере въездного и внутреннего туризма
011. Транспорт и коммуникации
01101. Автомобильный транспорт
564.
01101000
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
МИИР
"Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6817.

565.
01101001
Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру куәлік
ИИДМ
"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 26 қыркүйекте № 7204 болып тіркелген.
566.
Шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру
567.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
568.
Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
569.
01101002
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу үшін лицензия беру
ИИДМ
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 318 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20791 болып тіркелді
570.
01101003
Ауыр салмақты және (немесе) ірі көлемді автокөлік құралдарының жүруіне арнайы рұқсат беру
Арнайы рұқсат беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелді.
571.
Бұрын берілген арнайы рұқсат бойынша көлік құралын ауыстыру
572.
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту
573.
01101004
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
АШМ

565.
01101001
Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения
МИИР
"Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2011 года № 7204.
566.
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения
567.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
568.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения
569.
01101002
Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20791.
570.
01101003
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств
Выдача специального разрешения
МИИР
"Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11395
571.
Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению
572.
Продление срока действия специального разрешения
573.
01101004
Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
МСХ

"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11710 болып тіркелді.

"Об утверждении Правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11710

574.
01101005
Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау және осы тасымалдарға арналған арнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік
ИИДМ
"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелді.
575.
01101006
Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау
ИИДМ
"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген.
576.
01101007
Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту
ИИДМ
"Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20587 болып тіркелді
577.
01101008
Автокөлік құралын және (немесе) олардың тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру
ІІМ
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20222 болып тіркелді.
01102. Әуе көлігі
578.
01102001
Авиация персоналына куәліктер беру
Ұшу экипажы мүшесінің куәлігін беру
ИИДМ
"Авиация персоналы куәліктерін беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 тіркелді.
579.
Сыртқы пилот куәлігін беру

574.
01101005
Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок
МИИР
"Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12463.
575.
01101006
Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях
МИИР
"Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12353.
576.
01101007
Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20587.
577.
01101008
Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 281. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20222
01102. Воздушный транспорт
578.
01102001
Выдача свидетельств авиационному персоналу
Выдача свидетельства члена летного экипажа
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8782.
579.
Выдача свидетельства внешнего пилота

580.
Әуе қозғалысына қызмет көрсету диспетчерінің, авиациялық станция операторының куәлігін беру
581.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігін беру
582.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігін беру
583.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызметкердің немесе ұшу диспетчерінің куәлігін беру
584.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
585.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
586.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызметкер немесе ұшу диспетчері куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
587.
Сыртқы пилоттың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
588.
Әуе қозғалысына қызмет көрсету диспетчерінің, авиациялық станция операторының куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
589.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу
590.
Ұшу экипажы мүшесінің куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
591.
Авиация персоналының куәлігін және (немесе) оған қосымшаны ауыстыру
592.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
ИИДМ
"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелді.
593.
01102003
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру
ИИДМ
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелді.
594.
01102004
Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
ИИДМ
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.
595.
01102005
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру
ИИДМ
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.

580.
Выдача свидетельства диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
581.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
582.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
583.
Выдача свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
584.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
585.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
586.
Продление срока действия свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
587.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве члена летного экипажа
588.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве внешнего пилота
589.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
590.
Внесение квалификационных и специальных отметок в свидетельство персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
591.
Замена свидетельства авиационного персонала и (или) приложения к нему
592.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12452.
593.
01102003
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов" приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6463.
594.
01102004
Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.
595.
01102005
Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.

596.
01102006
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын алғаш рет алу
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
597.
Бұрын ұшуға жарамдылық сертификаты болған азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
598.
Бекітілген үлгілік конструкциясы жоқ азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
599.
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын ұзарту
600.
01102007
Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
601.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
ИИДМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 тіркелді.
602.
01102009
Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметіне сертификат беру
ИИДМ
"Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11379 тіркелді.
603.
01102010
Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлік беру
ИИДМ
"Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12511 болып тіркелді.
604.
01102011
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру
ИИДМ

596.
01102006
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна
Первичное получение сертификата летной годности гражданского воздушного судна
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
597.
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна, ранее имевшего сертификат летной годности
598.
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна, не имеющего утвержденной типовой конструкции
599.
Продление сертификата летной годности гражданского воздушного судна
600.
01102007
Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
601.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.
602.
01102009
Выдача сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома)
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11379.
603.
01102010
Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ
МИИР
"Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12511.
604.
01102011
Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан
МИИР

"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелді.
605.
01102012
Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына сертификат беру
ИИДМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11722 болып тіркелді.
606.
01102013
Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиация пайдаланушы)
ИИДМ
"Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20648 болып тіркелді
607.
01102014
Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
608.
01102015
Әуе айлағының (тікұшақ айлығының) жарамдылығы сертификатын беру
ИИДМ
"Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12052 болып тіркелді.
609.
01102016
Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
610.
01102017
Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру
ИИДМ

"Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15386.
605.
01102012
Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11722.
606.
01102013
Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)
МИИР
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 279. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20648
607.
01102014
Выдача сертификата воздушного судна по шуму
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
608.
01102015
Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12052.
609.
01102016
Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
610.
01102017
Выдача разрешения на выполнение специального полета
МИИР

"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
611.
01102018
Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
612.
01102019
Экипаж мүшесінің куәлігін беру
ИИДМ
"Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 378 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15478 болып тіркелді.
613.
01102020
Азаматтық әуе кемесінің, қозғалтқыштың және әуе винтінің үлгісінің сертификатын беру
ИИДМ
"Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 16 қазандағы № 994 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12812 болып тіркелді.
614.
01102021
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру
ИИДМ
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелген.
615.
01102022
Тыйым салынатын аймақтар мен ұшуларды шектеу аймақтарының үстімен ұшуға Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келіскеннен кейін арнайы рұқсат беру
Қорғанысмині
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 250 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20818 болып тіркелді

"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
611.
01102018
Выдача экспортного сертификата летной годности
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
612.
01102019
Выдача удостоверения члена экипажа
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 378. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15478.
613.
01102020
Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна, двигателя и воздушного винта
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата типа" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 октября 2015 года № 994. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12812.
614.
01102021
Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания
МИИР
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15468.
615.
01102022
Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 250. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20818

01103. Теміржол және су көлігі
616.
01103001
Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнде тіркеу
ИИДМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.

01103. Железнодорожный и водный транспорт
616.
01103001
Государственная регистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
Регистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
МИИР
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.

617.
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнде қайта тіркеу
618.
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнен алып тастау
619.
01103002
Кеме экипаждың ең аз құрамы туралы куәлік беру
ИИДМ
"Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 тіркелді.
620.
01103003
Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру
ИИДМ
"Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 512 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19057 болып тіркелді.
621.
01103004
Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландыруды жүргізу
ИИДМ
"Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6993 тіркелді.
622.
01103005
Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау
Кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтама
ИИДМ
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 тіркелді.
623.
Кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтаманың телнұсқасы
624.
01103006
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
ИИДМ
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 12 наурыздағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20140 болып тіркелді
625.
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензияны қайта ресімдеу

617.
Перерегистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
618.
Исключение морского судна из бербоут-чартерного реестра
619.
01103002
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11093.
620.
01103003
Выдача разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 512. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19057.
621.
01103004
Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий
МИИР
"Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий" приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6993.
622.
01103005
Аттестация лиц командного состава судов
Справка о прохождении аттестации
МИИР
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.
623.
Дубликат справки о прохождении аттестации
624.
01103006
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20140.
625.
Переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта

01104. Көлік және коммуникация саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
626.
01104001
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
ИИДМ
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.
627.
01104002
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
ИИДМ
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.
628.
01104003
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен, басқа да инженерлік желілермен, коммуникациялармен қиылысуына жобалау үшін, сондай-ақ халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына кірме жолдар салу және оларға жанасу үшін техникалық шарт беру
ИИДМ
"Халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа да инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20658 болып тіркелді
629.
01104004
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру
Жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға бланкілер беру
ИИДМ

01104. Прочие государственные услуги в сфере транспорта и коммуникаций
626.
01104001
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения
МИИР
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.
627.
01104002
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
МИИР
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.
628.
01104003
Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 292. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20658.
629.
01104004
Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
Выдача бланков на "Нерегулярные перевозки пассажиров и багажа"
МИИР

"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді

"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657

630.
Жүк тасымалдарына бланкілер беру
631.
01104005
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру
ИИДМ
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
632.
01104006
Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру
ИИДМ
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
633.
01104007
Халықаралық қатынаста жолаушыларды және багажды автомобильмен тасымалдауды тұрақты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуге) рұқсат беру
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді
012. Қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін, табиғи ресурстарды қорғау
01201. Қоршаған ортаны қорғау
634.
01201001
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру
I санаттағы объектілер үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді

630.
Выдача бланков на "Грузовые перевозки"
631.
01104005
Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
МИИР
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633
632.
01104006
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении
МИИР
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633
633.
01104007
Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении
МИИР
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657
012. Охрана окружающей среды и животного мира, природные ресурсы
01201. Охрана окружающей среды
634.
01201001
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Природоохранное проектирование, нормирование для объектов I категории
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823

635.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою
636.
Лицензия беру жұмыстарды орындау және қызмет көрсету үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы
637.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
638.
01201002
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемелекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді
639.
01201003
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру
ЭГТРМ
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23706 болып тіркелді
640.
01201003-1
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру
ЭГТРМ
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23580 болып тіркелген.
641.
01201004
I санаттағы объектілер үші әсер етуге арналған экологиялық рұқсатты беру
ЭГТРМ
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру" тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23928 болып тіркелді

635.
Переработка, обезвреживание, утилизация и (или) уничтожение опасных отходов
636.
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
637.
Переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
638.
01201002
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
639.
01201003
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23706.
640.
01201003-1
Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23580.
641.
01201004
Выдача экологического разрешения на воздействие для объектов I категории
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23928

642.
01201005
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органымен жүзеге асыратын мемлекеттік экологиялық сараптама қоры-тындысын беру
ЭГТРМ
"Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23918 болып тіркелді
643.
01201006
II санаттағы объектілер үшін әсер етуге арналған экологиялық рұқсатты беру
ЭГТРМ
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23928 болып тіркелді
644.
01201007
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен жүзеге асыратын мемлекеттік экологиялық сараптама қоры-тындысын беру
ЭГТРМ
"Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23918 болып тіркелді
645.
01201008
Экологиялық ақпарат беру
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.
646.
01201009
Кешенді экологиялық рұқсатты беру
ЭГТРМ
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 тамызда № 23928 болып тіркелді
647.
01201010
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 20 тамыздағы № 337 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24073 болып тіркелді

642.
01201005
Выдача заключений государственной экологической экспертизы, осуществляемой уполномоченным органом в области охраны окружающей среды
МЭГПР
"Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23918
643.
01201006
Выдача экологического разрешения на воздействие для объектов II категории
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23928
644.
01201007
Выдача заключений государственной экологической экспертизы, осуществляемой местными исполнительными органами
МЭГПР
"Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23918
645.
01201008
Предоставление экологической информации
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
646.
01201009
Выдача Комплексного экологического разрешения
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи комплексных экологических разрешений и перечня типов промышленных объектов, для которых возможно получение комплексных экологических разрешений вместо разрешений на эмиссии в окружающую среду" Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 37. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10737.
647.
01201010
Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 337. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24073

648.
01201011
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 20 тамыздағы № 337 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24073 болып тіркелді
01202. Су ресурстарын пайдалану
649.
01202001
Су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
Объектілерді салу кезінде су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарын келісу
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
650.
Құрылыс қызметімен байланысты емес су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде жұмыс жүргізу шарттарын келісу
651.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабының 2-тармағына сәйкес су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды, сондай-ақ құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарын жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасынсыз не эскиздер (эскиздік жобалар) бойынша келісуден өткізу"
652.
01202002
Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
653.
01202003
Арнайы су пайдалануға арналған рұқсат
Арнайы су пайдалануға рұқсат алу
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 19-1/422 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11765 болып тіркелді.

648.
01201011
Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № 337. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24073
01202. Пользование водными ресурсами
649.
01202001
Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
Согласование размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах при строительстве объектов
МЭГПР
"Об утверждении Правил согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2016 года № 380. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14445.
650.
Согласования условий производства работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах не связанных со строительной деятельностью
651.
Согласования размещения предприятий и других сооружений, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах без проектной (проектно-сметной) документации либо по эскизам (эскизным проектам) в соответствии пунктом 2 статьи 60 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
652.
01202002
Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21194
653.
01202003
Разрешение на специальное водопользование
Разрешение на специальное водопользование
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21194

654.
Гидроэнергетика мақсаттары үшін су ресурстарын пайдалануға байланысты объектілер рұқсат алу
655.
Су алусыз су объектілерін пайдалануға байланысты рұқсат алу
656.
01202004
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру
ЭГТРМ
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандарттарын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелді.
657.
01202005
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру
ЭГТРМ
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/390 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11774 болып тіркелді.
658.
01202006
Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу
ЭГТРМ
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді
659.
01202007
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру
ЭГТРМ
"Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелді.
660.
01202008
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді

654.
Разрешение, связанное с использованием водных объектов для целей гидроэнергетики
655.
Разрешение, связанное с использованием поверхностных водных объектов без изъятия воды
656.
01202004
Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника
МЭГПР
"Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11662.
657.
01202005
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
МЭГПР
"Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8918.
658.
01202006
Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
659.
01202007
Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
660.
01202008
Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194

661.
01202009
Тіркеу шифрларын беру үшін бөгеттердің қауіпсіздігі декларациясын тіркеу
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
662.
01202010
Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау
ЭГТРМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді
663.
01202011
Акваөсіру (балық өсіру шаруашы лығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау сондай-ақ асыл тұқымды балық шаруашылығын дамытуды субсидиялау
ЭГТРМ
664.
01202012
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау
ЭГТРМ
01203. Орман ресурстарын пайдалану
665.
01203001
Ағаш кесу және орман билетін беру
ЭГТРМ
"Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 128 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20810 болып тіркелді
666.
01203002
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу
ЭГТРМ
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20864 болып тіркелді
667.
01203003
Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу
ЭГТРМ
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20864 болып тіркелді

661.
01202009
Регистрация декларации безопасности плотины для присвоения регистрационных шифров
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194
662.
01202010
Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194
663.
01202011
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства
МЭГПР
664.
01202012
Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
МЭГПР
01203. Пользование лесными ресурсами
665.
01203001
Выдача лесорубочного и лесного билета
МЭГПР
"О внесении изменении и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 128. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20810
666.
01203002
Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов
МЭГПР
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.
667.
01203003
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства
МЭГПР
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.

668.
01203004
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу
ЭГТРМ
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген.
01204. Жануарлар дүниесін пайдалану
669.
01204001
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі
ЭГТРМ
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелді.
670.
01204002
Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беруі
ЭГТРМ
"Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 10 маусымдағы № 138 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20856 болып тіркелді.
671.
01204003
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
ЭГТРМ
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11623 тіркелді.

668.
01203004
Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
МЭГПР
"Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11633.
01204. Пользование животным миром
669.
01204001
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935.
670.
01204002
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 июня 2020 года № 138. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20856
671.
01204003
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11623.

672.
01204004
Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу
Аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін алып қоюға квоталар бөлу
ЭГТРМ
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 тіркелді.
673.
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алуға квоталарды бөлу
674.
01204005
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлері уылдырығының таңбасын беру
ЭГТРМ
"Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10397 тіркелді.
675.
01204006
Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу
ЭГТРМ
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді
676.
01204008
Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру
ЭГТРМ
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді
677.
01204009
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру
Аң аулау
ЭГТРМ
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10168 тіркелді.
678.
Балық аулау (кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық), ғылыми-зерттеу үшін аулау, мелиоративтік аулау, өсімін молайту мақсатында аулау
679.
Жануарларды ғылыми, мәдени-ағартушылық, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияны болдырмау мақсатында пайдалану
680.
Жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалану
681.
01204010
Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру
ЭГТРМ
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22000 болып тіркелді.

672.
01204004
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов
Распределение квот на изъятие видов животных, являющихся объектами охоты
МЭГПР
"Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865.
673.
Распределение квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных
674.
01204005
Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан
МЭГПР
"Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10397.
675.
01204006
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087
676.
01204008
Выдача справки о происхождении вылова
МЭГПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087
677.
01204009
Выдача разрешений на пользование животным миром
Охота
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10168.
678.
Рыболовство (промысловое, любительское (спортивное), научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, лов в воспроизводственных целях
679.
Использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии
680.
Использование видов животных в воспроизводственных целях
681.
01204010
Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22000.

682.
01204011
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері қауымдастығын аккредиттеу
ЭГТРМ
"Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 28 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 369 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24387 болып тіркелді
683.
Балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің қауымдастығын аккредиттеу
684.
01204012
Аңшы куәлігін беру
ЭГТРМ
"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелді.
01205. Жер қойнауын пайдалану
685.
01205001
Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіркге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
ИИДМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
686.
01205002
Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу
ИИДМ
"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20865 болып тіркелген.

682.
01204011
Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Аккредитация ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
МЭГПР
"Об утверждении Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 369. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24387
683.
Аккредитация ассоциация общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
684.
01204012
Выдача удостоверения охотника
МЭГПР
"Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463.
01205. Недропользование
685.
01205001
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
686.
01205002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
Ведение технологических работ на месторождениях
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 335. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20865.

687.
Қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашық және жерасты тәсілдерімен ашу және игеру
688.
Қатты пайдалы қазбаларды өндіру (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда)
689.
Ұңғымаларды жөндеуден кейінгі сынақтар
690.
Кеніштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстары
691.
Ұңғымаларды жерасты және күрделі жөндеу, жабдықтар мен агрегаттарды демонтаждау, Ұңғымаларды көтергішті орнату
692.
Пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізу
693.
Ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынамалау және игеру
694.
Химиялық өндірістерді пайдалану
695.
Лицензияны қайта ресімдеу
696.
01205003
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
ИИДМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
697.
01205004
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру
ИИДМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
698.
01205005
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру
ИИДМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
699.
01205006
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру

687.
Вскрытие и разработка месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами
688.
Добыча твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых)
689.
Испытания после ремонта скважин
690.
Ликвидационные работы по закрытию рудников и шахт
691.
Подземный и капитальный ремонт скважин, демонтаж оборудования и агрегатов, установка подъемника скважин
692.
Производство взрывных работ для добычи полезных ископаемых
693.
Промывка, цементация, опробование и освоение скважин
694.
Эксплуатация химических производств
695.
Переоформление лицензии
696.
01205003
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
697.
01205004
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
698.
01205005
Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
699.
01205006
Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан
МИИР

"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
700.
01205007
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
ИИДМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
701.
01205008
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру
ИИДМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
702.
01205009
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
ЭГТРМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
703.
01205010
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру
ЭГТРМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
704.
01205011
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру
ТЖМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
700.
01205007
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
701.
01205008
Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
702.
01205009
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
703.
01205010
Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых
МЭГПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
704.
01205011
Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц
МЧС

"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12479 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12479.

705.
01205012
Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат құжатын) беру
ИИДМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
706.
01205013
Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы:
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.
707.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында айналысқа шығаруға рұқсат беру
708.
01205014
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.
709.
Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
710.
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу туралы
711.
Өндіру учаскесі мен кезеңін немесе өндіру кезеңін бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
712.
Барлау немесе өндіру кезеңін ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу туралы
713.
Жер қойнауы учаскесі ұлғайған немесе азайған кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
714.
Жер қойнауы учаскесін бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу туралы
715.
01205015
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)
Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ

705.
01205012
Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
706.
01205013
Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования
Переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
707.
Выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг
708.
01205014
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана
Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
709.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования
710.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода
711.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка и периода добычи или периода добычи
712.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при продлении периода разведки или добычи
713.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка недр
714.
Заключения дополнительного соглашения к контракту при выделении участка недр
715.
01205015
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана
Получения контракта для разведки и добычи углеводородов по итогам аукциона на недропользование
МЭ

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.
716.
Аукцион қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
717.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
718.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
719.
Уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындылары бойынша уран өндіруге арналған келісімшартты алу
720.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген Үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен көмірсутектерді барлау және өндіру және өндіру үшін келісімшарт алу
721.
Халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу
722.
01205016
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру
ИИДМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
723.
01205016-1
Қатты пайдалы қазбаларды барлауға лицензия беру
ИИДМ
"Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17003 болып тіркелген.
724.
01205016-2
Қатты пайдалы қазбаларды өндіруге лицензия беру
ИИДМ
"Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензия беру үшін өтініш беру және оны қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17001 болып тіркелген.
725.
01205016-3
Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне көшу шеңберінде лицензия беру
ИИДМ
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығы "Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы"

"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
716.
Получения контракта для добычи углеводородов по итогам аукциона
717.
Получения контракта для разведки и добычи углеводородов по итогам протокола прямых переговоров
718.
Получения контракта для добычи углеводородов по итогам протокола прямых переговоров
719.
Получения контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана
720.
Получения контракта для разведки и добычи и добычи углеводородов при условии перехода на Типовой контракт, утвержденный приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233
721.
Получения контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами
722.
01205016
Выдача лицензии на старательство
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787
723.
01205016-1
Выдача лицензии на разведу твердых полезных ископаемых
МИИР
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 365 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 июня 2018 года № 17003.
724.
01205016-2
Выдача лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
МИИР
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 366 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2018 года № 17001.
725.
01205016-3
Выдача лицензии в рамках перехода на лицензионный режим недропользования
МИИР
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 379 "Об утверждении Правил перехода на лицензионный режим недропользования и Правил работы комиссии по переходу на лицензионный режим недропользования".

731.
01205021
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім шарттың, барлауға арнлағна лицензияның немесе қатты пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензияның негізінде туындайтын жер қойнауын пайдалану құқығының ауысуына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті), сондай-ақ жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беру
ИИДМ
013. Ауыл шаруашылығы
01301. Ауыл шаруашылығы саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
732.
01301001
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10198 тіркелді.
733.
01301002
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелді.
734.
01301003
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 болып тіркелді.
735.
01301004
Пестицидтерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), пестицидтерді уақытша тіркеу, төмен қаупі бар биологиялық препаратты тіркеу
АШМ
"Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелген.
736.
01301005
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру
АШМ

731.
01205021
Выдача разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования), возникшего на основании контракта на недропользование, лицензии на разведку или лицензии на добычу твердых полезных ископаемых, а также переход объектов, связанных с правом недропользования
МИИР
013. Сельское хозяйство
01301. Прочие государственные услуги в сфере сельского хозяйства
732.
01301001
Субсидирование развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10198.
733.
01301002
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитам и лизингу технологического оборудования, на приобретение сельскохозяйственных животных, а также лизингу сельскохозяйственной техники" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741
734.
01301003
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
МСХ
"Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11879.
735.
01301004
Государственная регистрация (перерегистрация) пестицидов, временная регистрация пестицида биологического препарата с низким риском
МСХ
"Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11687.
736.
01301005
Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
МСХ

"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 тіркелді.

"Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466.

737.
01301006
Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
738.
01301007
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндік сертификат беру
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
739.
01301008
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
740.
01301009
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
741.
01301010
Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру
Әділетмині
"Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 қыркүйекте № 17416 болып тіркелді.
742.
01301011
Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актiлерiн беру
АШМ
"Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген.

737.
01301006
Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
738.
01301007
Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
739.
01301008
Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
740.
01301009
Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
741.
01301010
Выдача охранного документа на селекционное достижение
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2018 года № 17416.
742.
01301011
Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410.

743.
01301012
Ветеринариялық анықтамалар беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
744.
01301013
Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау
Өңдеуге тапсырылған өнім шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
745.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге
746.
01301014
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
747.
01301015
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
748.
01301016
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелді.
749.
01301017
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
АШМ
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді.
750.
01301018
Ветеринариялық паспорт беру
АШМ
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 тіркелді.

743.
01301012
Выдача ветеринарной справки
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
744.
01301013
Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений
На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
745.
На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
746.
01301014
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
747.
01301015
Субсидирование развития семеноводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
748.
01301016
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714.
749.
01301017
Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404.
750.
01301018
Выдача ветеринарного паспорта
МСХ
"Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127.

751.
01301019
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді
752.
01301020
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру
АШМ
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 қазанда № 21404 болып тіркелді.
753.
01301021
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
754.
01301024
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 13876 болып тіркелді.
755.
01301025
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау
АШМ
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелді.

751.
01301019
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209
752.
01301020
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2020 года № 21404.
753.
01301021
Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
754.
01301022
Субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13876.
755.
01301023
Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320.

756.
01301026
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелді.
757.
01301027
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу
АШМ
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11926 болып тіркелді
758.
01301025-1
Ауыл шаруашылығы жануарлары туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
АШМ
759.
01301028
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 12677 болып тіркелді.
760.
01301029
Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
АШМ
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 тіркелді.
761.
01301032
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу
АШМ
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 болып тіркелген.
762.
01301033
Жаңа жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік техникалық құжаттаманы келісу
АШМ
"Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 ақпанда № бұйрығы тіркелді. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 тіркелді

756.
01301024
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183.
757.
01301025
Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
МСХ
"Об утверждении Правил регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11926.
758.
01301025-1
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственных животных
МСХ
759.
01301026
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677.
760.
01301027
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10087.
761.
01301030
Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок
МСХ
"Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10287.
762.
01301031
Согласование нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки
МСХ
"Об утверждении Правил согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298.

774.
Лицензияны қайта ресімдеу
775.
01302010
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру
АШМ
014. Өнеркәсіп, индустрия және технология
01401. Отын және энергетика
776.
01401002
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын беру
ЭМ
"Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 тіркелді.
777.
01401003
Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексеру
ЭМ
"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 210 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11026 тіркелді.
778.
01401004
Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау
ИИДМ
"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12587 болып тіркелген.
779.
01401005
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау
ЭМ
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелді
01402. Технологиялар
780.
01402001
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру
СИМ
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді

774.
Переоформление лицензии
775.
01302010
Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)
МСХ
014. Промышленность, индустрия и технологии
01401. Топливо и энергетика
776.
01401002
Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям к работе в осенне-зимний период
МЭ
"Об утверждении Правил получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10516.
777.
01401003
Квалификационная проверка знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок
МЭ
"Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 210. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11026.
778.
01401004
Аттестация кандидатов в энергоаудиторы
МИИР
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12587.
779.
01401005
Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
МЭ
"Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года за № 12. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13468
01402. Технологии
780.
01402001
Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений
МТИ
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.

781.
01402002
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру
СИМ
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелген.
782.
01402003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу
СИМ
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді
01403. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
783.
01403001
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру
ИИДМ
784.
01403002
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
СИМ
"Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторларға қойылатын рұқсат беру талаптарын, оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, сондай-ақ аттестаттау, сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарының қолданысын ұзарту және "Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау "мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 8 маусымдағы № 399-НҚ бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22967 болып тіркелді
785.
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарының қолданысын ұзарту
786.
01403002-1
Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
СИМ

781.
01402002
Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений
МТИ
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений, формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.
782.
01402003
Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств
МТИ
"Об утверждении Правил разработки, метрологической аттестации, утверждения и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений и оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 932. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18108.
01403. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере промышленности, индустрии и технологий
783.
01403001
Выдача разрешения на транзит специфических товаров
МИИР
784.
01403002
Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия
Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия
МТИ
"Об утверждении разрешительных требований к экспертам-аудиторам по подтверждению соответствия, перечня документов, подтверждающих соответствие им, а также правил аттестации, продления действия аттестатов экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия и оказания государственной услуги "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 8 июня 2021 года № 399-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22967.
785.
Продление действия аттестатов экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия
786.
01403002-1
Аттестация эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара
Аттестация эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара
МТИ

"Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларға қойылатын рұқсат беру талаптарын, оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, сондай-ақ тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарын аттестаттау, олардың қолданысын ұзарту және "Тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 1 шілдедегі № 440-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23412 болып тіркелген

"Об утверждении разрешительных требований к экспертам-аудиторам по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, перечня документов, подтверждающих соответствие им, а также Правил аттестации, продления действия аттестатов экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара и оказания государственной услуги "Аттестация эксперта-аудитора по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 440-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23412

787.
Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарының қолданысын ұзарту
788.
01403003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
СИМ
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 166-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20667 болып тіркелді
789.
01403004
Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын салу.
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
790.
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдалану.
791.
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдаланудан шығару.
792.
Ядролық қондырғыларды орналастыру, салу, пайдаланудан шығару кезiнде жұмыстарды және жобаларды басқару.
793.
01403005
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Ядролық материалдарды пайдалану
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
794.
Ядролық материалдарды өткiзу
795.
Ядролық материалдарды сақтау
796.
Табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу
797.
01403006
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды дайындау
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.

787.
Продление действия аттестатов экспертов-аудиторов по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара
788.
01403003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан
МТИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 166-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20667.
789.
01403004
Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Сооружение ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
790.
Эксплуатация ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
791.
Вывод из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
792.
Управление работами и проектами при размещении, сооружении, выводе из эксплуатации ядерных установок
793.
01403005
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с ядерными материалами
Использование ядерных материалов
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
794.
Реализация ядерных материалов
795.
Хранение ядерных материалов
796.
Добыча и переработка природного урана
797.
01403006
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
Изготовление радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.

798.
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды пайдалану
799.
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу
800.
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды сақтау
801.
01403007
Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды дайындау
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
802.
Иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды пайдалану
803.
01403008
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Персоналды жеке дозиметриялық бақылау
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
804.
Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау.
805.
Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау.
806.
Иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау
807.
Өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің құрамын анықтау, радон мен басқа да радиоактивті газдардың концентрациясын өлшеу
808.
Аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлік құралдарын радиациялық бақылау
809.
Құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотопты көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық құралдарды қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, демонтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу
810.
01403009
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру
Үй-жайларды, жабдықтар мен материалдарды дезактивациялау (радиоактивті ластанудан тазарту)
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.

798.
Использование радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
799.
Реализация радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
800.
Хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
801.
01403007
Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
Изготовление приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
802.
Использование приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
803.
01403008
Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии
Индивидуальный дозиметрический контроль персонала
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
804.
Специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности
805.
Физическая защита ядерных установок и ядерных материалов
806.
Контроль качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение
807.
Определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов
808.
Радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств
809.
Техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение
810.
01403009
Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами
Дезактивация (очистка от радиоактивного загрязнения) помещений, оборудования и материалов
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.

811.
Радиоактивті қалдықтарды қайта өңдеу
812.
Радиациялық оңалту, аумақтар мен объектілерді рекультивациялау
813.
Радиоактивті қалдықтарды жинау және сұрыптау
814.
Радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму
815.
01403010
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру
Радиоактивті заттарды тасымалдау
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
816.
Радиоактивті қалдықтарды тасымалдау
817.
Иондаушы сәулеленудің радиоизотопты көздерін тасымалдау
818.
Ядролық материалдарды тасымалдау
819.
01403011
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру
ЭМ
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
820.
01403014
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Уларды сатып алу, сақтау, сату
ИИДМ
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 шiлдедегi № 392 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20949 болып тіркелген.
821.
Уларды сатып алу, сақтау, сату, пайдалану
822.
Уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою
823.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ресімдеу
824.
Лицензияны қайта ресімдеу
825.
01403015
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды сатып алу және өткізу
ИИДМ

811.
Переработка радиоактивных отходов
812.
Радиационная реабилитация, рекультивация территорий и объектов
813.
Сбор и сортировка радиоактивных отходов
814.
Хранение и захоронение радиоактивных отходов
815.
01403010
Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
Транспортировка радиоактивных веществ
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
816.
Транспортировка радиоактивных отходов
817.
Транспортировка радиоизотопных источников ионизирующего излучения
818.
Транспортировка ядерных материалов
819.
01403011
Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
820.
01403014
Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Приобретение, хранение, реализация ядов
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 392. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20949.
821.
Приобретение, хранение, реализация, использование ядов
822.
Производство, переработка, хранение, реализация, уничтожение ядов
823.
Переоформление в случае реорганизации услугополучателя
824.
Переоформление лицензии
825.
01403015
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
Приобретение и реализация боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
МИИР

"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20493 болып тіркелді

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 233. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20493.

826.
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау
827.
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу
828.
01403016
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
ТЖМ
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген.
829.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
830.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
831.
01403017
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
Босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу
ИИДМ
"Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20414 болып тіркелді
832.
Босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу

826.
Разработка, производство боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
827.
Ремонт боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
828.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии
МЧС
Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2020 года № 20561.
829.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
830.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения
831.
01403017
Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
Ликвидация посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых боеприпасов
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20414
832.
Ликвидация посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств

833.
01403018
Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
ИИДМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20135 болып тіркелген.
834.
Импортқа лицензия беру
835.
Ақпаратты немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдардың экспортына немесе импортына лицензия беру
836.
01403019
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларын экспорттауға және импорттауға лицензия беру
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың импорты
ИИДМ
837.
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты
Қосарланған мақсаттағы тауарлар немесе Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар экспортына арналған жалпы лицензия
838.
839.
01403021
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық қайта экспорттауға рұқсат беру
ИИДМ
840.
01403021-1
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру
Эксаумақтық делдалдық қызметтерге рұқсат беру
ИИДМ
841.
Техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру
842.
01403021-1
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру
ИИДМ
843.
01403022
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
ЭМ
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелді.
844.
01403023
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану
ЭМ
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелді.
845.
01403025
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде ішіне салынған не құрамына кіретін басқа да тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытынды беру
ЦДИАӨМ

833.
01403018
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Выдаче лицензии на экспорт
МИИР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135.
834.
Выдаче лицензии на импорт
835.
Выдаче лицензии на экспорт или импорт специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации или шифровальных (криптографических) средств
836.
01403019
Выдача лицензии на экспорт и импорт специфических товаров
Импорт специфических товаров
МИИР
837.
Экспорт специфических товаров
838.
Общая лицензия на экспорт товаров двойного назначения или товаров, контролируемых для обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан
839.
01403021
Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров
МИИР
840.
01403021-1
Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи
Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг
МИИР
841.
Выдача разрешений на оказание технической помощи
842.
01403021-2
Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров
МИИР
843.
01403022
Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или), радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности
МЭ
"Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13538.
844.
01403023
Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
МЭ
"Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13549.
845.
01403025
Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт
Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта
МЦРИАП

"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 168/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20563 болып тіркелді.

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 168/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20563.

846.
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде ішіне салынған не басқа тауарлардың құрамына кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың импортына лицензия беру
847.
Азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде импорттан өзгеше жағдайларда ішіне салынған не құрамына кіретін басқа да тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытынды беру немесе олардың импортына лицензия беру
848.
01403026
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді.
849.
01403027
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру
ЭГТРМ
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді
01404. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
850.
01404001
Түпкілікті пайдаланушы сертификатын және халықаралық импорттық сертификатты беру
ИИДМ
851.
01404002
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру
ИИДМ
852.
01404003
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу
ИИДМ
"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 321 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20782 болып тіркелген.
853.
01404004-1
Цифрлық технологияларды енгізуге жұмсалған шығындарды өтеу
басқарудың автоматтандырылған жүйелерін әзірлеу және/немесе енгізу (оның ішінде лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу)
ИИДМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді

846.
Выдача лицензии на импорт радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров
847.
Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта или выдача лицензии на их импорт
848.
01403026
Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823
849.
01403027
Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
01404. Прочие государственные услуги в сфере промышленности, индустрии и технологий
850.
01404001
Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата
МИИР
851.
01404002
Выдача заключения об идентификации специфических товаров
МИИР
852.
01404003
Регистрация и учет химической продукции
МИИР
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 321. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20782.
853.
01404003-1
Возмещение затрат на внедрение цифровых технологий
1) Возмещение затрат на разработку и/или внедрение автоматизированных систем управления (в том числе приобретение лицензированного программного обеспечения)
МИИР
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320

854.
Индустрия 4.0 технологияларын (элементтерін) енгізу
855.
01404004-2
Бағдарламалық қамтылымды және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне (тізілімінен) енгізу (алып тастау)
ЦДИАӨМ
"Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 сәуірде № 16750 болып тіркелді.
856.
01404004-3
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және айналымға рұқсат беру
ЦДИАӨМ
857.
01404004-4
Цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ЦДИАӨМ
858.
01404004-5
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне (тізілімнен) қосу (алып тастау)
ЦДИАӨМ
859.
01404004-6
Цифрлық майнинг пулдарды аккредиттеу
ЦДИАӨМ
860.
01404005
Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтін инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу
СІМ
"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12780 болып тіркелді.
861.
01404006
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
ИИДМ
"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелген.

854.
2) Возмещение затрат на внедрение технологий (элементы) индустрии 4.0
855.
01404004-2
Включение (исключение) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр (из реестра) доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МЦРИАП
"Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2018 года № 16750.
856.
01404004-3
Выдача разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов
МЦРИАП
857.
01404004-4
Выдача лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу
МЦРИАП
858.
01404004-5
Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МЦРИАП
859.
01404004-6
Аккредитация цифровых майнинговых пулов
МЦРИАП
860.
01404005
Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций
МИД
"Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1281. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12780.
861.
01404006
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Выдача документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
МИИР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20482.

862.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
863.
Өңдеу шарттары туралы құжат беру тауарларды ішкі тұтыну үшін
864.
01404007
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
ЭГТРМ
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20875 болып тіркелді
865.
Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауға қорытындыны ресімдеу
866.
01404008
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою
ТЖМ
Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24574 болып тіркелді
867.
Қауіпті техникалық құрылғыларын есептен шығару
868.
01404009
Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету
СИМ
"Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18106 болып тіркелді
869.
01404010
Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту
СИМ
"Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18106 болып тіркелді

862.
Выдача документа об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза
863.
Выдача документа об условиях переработки товаров для внутреннего потребления
864.
01404007
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
МЭГПР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20875
865.
Оформления заключения на трансграничную перевозку опасных отходов
866.
01404008
Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств
Постановка на учет опасных технических устройств
МЧС
"Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24574.
867.
Снятие с учета опасных технических устройств
868.
01404009
Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска
МТИ
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106
869.
01404010
Утверждение государственного стандартного образца
МТИ
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106

870.
01404011
Ағаштарды кесуге рұқсат беру
ИИДМ
"Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 тіркелді.
015. Мұнай-газ саласы
01501. Мұнай-газ саласындағы рұқсат ету құжаттарын беру

870.
01404011
Выдача разрешения на вырубку деревьев
МИИР
"Об утверждении Типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказании государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10886.
015. Нефтегазовая сфера
01501. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в нефтегазовой сфере

871.
01501001
Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру
Ұңғыма объектілерін сынау кезінде.
ЭМ
n "Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелді.
872.
Кен орнын сынамалап пайдалану кезінде
873.
Шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде
874.
01501002
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру
ЭМ
"Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде және ішкі су айдындарында құру, орналастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17066 болып тіркелді.
875.
01501003
Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер
ЭМ
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі №139 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20383 болып тіркелді
876.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары
877.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар
878.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары
879.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау
880.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою
881.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу
882.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту
883.
Теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар
884.
Мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану
885.
Көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау
886.
Көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау.
887.
Магистральдық құбыржолдарды пайдалану
888.
01501004
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу, оларды бекіту мен тіркеуді қамтамасыз ету
ЭМ

871.
01501001
Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах
При испытании объектов скважин
МЭ
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16902.
872.
При пробной эксплуатации месторождения
873.
При технологически неизбежном сжигании сырого газа
874.
01501002
Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов
МЭ
"Об утверждении Правил создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море и внутренних водоемах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 151. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17066.
875.
01501003
Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов
Промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов
МЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20383
876.
Сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов
877.
Геофизические работы при разведке и добыче углеводородов
878.
Прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов
879.
Бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов
880.
Подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов
881.
Цементация скважин при разведке и добыче углеводородов
882.
Повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов
883.
Работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море
884.
Эксплуатация нефтегазохимических производств
885.
Составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов
886.
Составление технических проектных документов для месторождений углеводородов
887.
Эксплуатация магистральных трубопроводов
888.
01501004
Включения в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции, обеспечивает их утверждение и регистрацию
МЭ

016. Салықтық әкімшілендіру, бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп, аудиторлық қызмет
01601. Салықтық әкімшілендіру
889.
01601002
Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістердің және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

016. Налоговое администрирование, бухгалтерский учет и финансовая отчетность, аудиторская деятельность
01601. Налоговое администрирование
889.
01601002
Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955

890.
01601003
Қазақстан Республикасының резинденттігін растау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
891.
01601004
Алкоголь өніміне (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру
Қаржымині
"Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 561 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20819 болып тіркелген.
892.
01601006
Салықтық есептілікті ұсынуын тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
893.
01601007
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу
Қаржымині
"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелді.
894.
01601008
Салықтық есептілікті қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
895.
01601009
Салықтық есептілікті кері қайтарып алу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.

890.
01601003
Подтверждение резидентства Республики Казахстан
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
891.
01601004
Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)
МФ
"О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 561. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20819.
892.
01601006
Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
893.
01601007
Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин в Государственный реестр контрольно-кассовых машин
МФ
"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
894.
01601008
Прием налоговой отчетности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
895.
01601009
Отзыв налоговой отчетности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.

896.
01601010
Салықтарды, бюджетке төленетін төлемдерді, өсімпұл мен айыппұлдарды есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу
Қаржымині
"Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16601 болып тіркелген.
897.
01601011
Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару
Қаржымині
"Қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 391 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16669 болып тіркелді.
898.
01601012
Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
899.
01601013
Салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімдерін өзгерту
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
900.
01601014
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
901.
01601015
Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару
Есепке алу-бақылау-касса машиналарын (БКМ)
Қаржымині
"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелген.
902.
Бақылау-касса машиналарын (БКМ)есептен шығару
903.
Бақылау-касса машинасының тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтердің өзгеруі
904.
01601016
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу
Қаржымині
"Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 549 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20803 болып тіркелді

896.
01601010
Проведение зачетов и возвратов налогов, платежей в бюджет, пени, штрафов
МФ
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.
897.
01601011
Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета
МФ
"Об утверждении Правил возврата превышения налога на добавленную стоимость" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 391. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16669.
898.
01601012
Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
899.
01601013
Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
900.
01601014
Прием заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
901.
01601015
Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
Постановка на учет контрольно-кассовых машин (ККМ)
МФ
"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
902.
Снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
903.
Изменение сведений, указанных в регистрационной карточке контрольно-кассовой машины
904.
01601016
Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
МФ
"О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 549. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20803

905.
01601017
Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану
Қаржымині
01602. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
906.
01602001
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
907.
01602002
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
01603. Аудиторлық қызмет
908.
01603001
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелді.
909.
01603003
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Қаржымині
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20212 болып тіркелді
910.
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу
911.
01603003
Мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдардың кәсіби, іскерлік қасиеттері мен ықтимал мүмкіндіктерінің жан-жақты және объективті сипаттамасын алу мақсатында сертификаттау
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
017. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау
01701. Банктер қызметі саласында рұқсат беру құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
912.
01701001
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфелді басқарушының және (немесе) банк және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
"Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 11 сәуірде № 7552 тіркелді.

905.
01601017
Применение процедуры внесудебного банкротства
МФ
01602. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность
906.
01602001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703
907.
01602002
Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703
01603. Аудиторская деятельность
908.
01603001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.
909.
01603002
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 336. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20212
910.
Переоформление лицензии на осуществление аудиторской деятельности
911.
01603003
Сертификация лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
017. Государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций
01701. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности банков
912.
01701001
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка и (или) страховой (перестраховочной) организации, и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и (или) банковского и (или) страхового холдинга
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7552.

913.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
914.
Инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
915.
Банк холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
916.
Сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
917.
01701003
Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктің филиалын ашуға рұқсат беру
Банк ашуға рұқсат алу үшін
ҚНРДА
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20228 болып тіркелді.
918.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін
919.
01701003
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банктердің филиалдарына банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20228 болып тіркелді.
920.
Ашылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде
921.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген қосымша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде

913.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации
914.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем
915.
Выдача согласия на приобретение статуса банковского холдинга
916.
Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга
917.
01701002
Выдача разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Для получения разрешения на открытие банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
918.
Для получения разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
919.
01701003
Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством, впервые
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
920.
При обращении открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
921.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан

922.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
923.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
924.
01701004
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 168 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 15 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4873 болып енгізілді
925.
926.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
927.
01701005
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20228 болып тіркелді.
928.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
929.
01701005
Ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
930.
Қазақстан Республикасының резидент емес ислам банкінің ашылып жатқан филиалы банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін жүгінген кезде
931.
Көрсетілетін қызметті алушы қосымша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін жүгінген кезде
932.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін жүгінген кезде

922.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
923.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии
924.
01701004
Выдача лицензии, организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции
При обращении услугополучателя для получения лицензии
АРРФР
"Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Квалификационных требований по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4873.
925.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
926.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии
927.
01701005
Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством, впервые
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
928.
При обращении открываемого филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций
929.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций
930.
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк
931.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
932.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии

933.
01701006
Банкке немесе банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға немесе банктің немесе банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
Банктің немесе банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру
ҚНРДА
Банкке және (немесе) банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15050 болып тіркелген.
934.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
Банктің бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру
ң күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15050 болып тіркелген.
935.
Банктің немесе банк холдингінің ұйымдар капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
936.
Банктің күмәнді және үмітсіз активтерді сатып алатын, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйыммен бірлесіп құрылатын (сатып алынатын) ұйымның капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
937.
01701007
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Қосылу, қосылу, бөліну, бөлініп шығу, қайта құру нысанында банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20241 болып тіркелді

933.
01701006
Выдача банку или банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации или значительное участие банка или банковского холдинга в капитале организаций
Выдача разрешения на создание или приобретение банком или банковским холдингом дочерней организации
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи банку и (или) банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, а также отзыва разрешения на создание, приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 24. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15050.
934.
Выдача разрешения на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка
935.
Выдача разрешения на значительное участие банка или банковского холдинга в капитале организаций
936.
Выдача разрешения на значительное участие банка в капитале организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы, создаваемой (приобретаемой) совместно с организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня
937.
01701007
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) в форме слияния, присоединения, разделения, выделения, преобразования
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20241.

938.
Банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
939.
01701008
Банкті ерікті түрде таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Банкті ерікті түрде таратуға рұқсаттар
ҚНРДА
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы"
940.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20241 болып тіркелген.
01702. Зейнетақы қорларының қызметі саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
941.
01702001
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының (басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының)қосылуы жүзеге асырылатын қызметке
ҚНРДА
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру және қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 39 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20238 болып тіркелді
942.
Заңды тұлғаның қосылуы жүзеге асырылатын
943.
01702002
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
ҚНРДА
"Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияны ерікті түрде қайтару, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті түрде және мәжбүрлеп таратуын жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорында ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияның және бағалы қағаздар нарығында басқа да қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияның негізінде жүзеге асырылатын қызмет бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқ екендігін растайтын құжаттар тізбесін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 38 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20220 болып тіркелді

938.
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка в форме конвертации в исламский банк
939.
01701008
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка, добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Разрешения на добровольную ликвидацию банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20241.
940.
Разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
01702. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности пенсионных фондов
941.
01702001
Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда
К которому осуществляется присоединение другого добровольного накопительного пенсионного фонда (других добровольных накопительных пенсионных фондов)
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов и обязательств присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов в реорганизованный добровольный накопительный пенсионный фонд" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 39. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20238
942.
К которому осуществляется присоединение юридического лица
943.
01702002
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда
АРРФР
"Об утверждении Правил добровольного возврата лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов, проведения добровольной и принудительной ликвидации добровольных накопительных пенсионных фондов, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, и установления перечня документов, подтверждающих отсутствие у добровольного накопительного пенсионного фонда обязательств и действующих договоров по деятельности, осуществляемой на основании лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов и лицензии на осуществление других видов деятельности на рынке ценных бумаг" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 38. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20220

01703. Сақтандыру қызметтері нарығы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
944.
01703001
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру
Құруға рұқсат сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
ҚНРДА
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру және қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 39 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20238 болып тіркелді

01703. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере рынка страховых услуг
944.
01703001
Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.

945.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашу
946.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелген.

945.
Открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
946.
01703002
Выдача лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни"
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.

947.
Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
948.
"Өмірді сақтандыру" саласында қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін"
949.
"Сақтандыру қызметі туралы" ҚР Заңының 6-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген сыныпты қоспағанда, өмірді сақтандыру
950.
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру
951.
"Сақтандыру қызметі туралы" ҚР Заңының 6-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген сыныпты қоспағанда, аннуитеттік сақтандыру
952.
Зейнетақы аннуитеттік сақтандыру
953.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
954.
Телнұсқа алу үшін
955.
01703003
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелген.
956.
Жазатайым оқиғалардан сақтандыру
957.
Ауру жағдайына арналған сақтандыру
958.
Автомобиль көлігін сақтандыру
959.
Теміржол көлігін сақтандыру
960.
Әуе көлігін сақтандыру
961.
Су көлігін сақтандыру
962.
Жүктерді сақтандыру
963.
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 3), 4), 5), 6), 6-1) және 7) тармақшаларында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлікті нұқсаннан сақтандыру
964.
Автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
965.
Әуе көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
966.
Су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
967.
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 9), 10), 11), 11-1) және 11-2) тармақшаларында көрсетілген сынып-тарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру

947.
Для получения лицензии по дополнительным классам страхования
948.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию в отрасли "страхование жизни"
949.
Страхование жизни, за исключением класса, указанного в подпункте 3) пункта 2 статьи 6 Закона РК "О страховой деятельности"
950.
Страхование жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы
951.
Аннуитетное страхование, за исключением класса, указанного в подпункте 4) пункта 2 статьи 6 Закона РК "О страховой деятельности"
952.
Пенсионное аннуитетное страхование
953.
Для переоформления лицензии
954.
Для получения дубликата
955.
01703003
Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности или исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
956.
Страхование от несчастных случаев
957.
Страхование на случай болезни
958.
Страхование автомобильного транспорта
959.
Страхование железнодорожного транспорта
960.
Страхование воздушного транспорта
961.
Страхование водного транспорта
962.
Страхование грузов
963.
Страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в подпунктах 3), 4), 5), 6), 6-1) и 7) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
964.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
965.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
966.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
967.
Страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в подпунктах 9), 10), 11), 11-1) и 11-2) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"

968.
Заңды тұлғалардың қарыздарын сақтандыру
969.
Ипотекалық сақтандыру
970.
Кепілдіктер мен кепілгерліктерді сақтандыру
971.
Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 13), 14), 15) және 16) тармақшаларында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының залалдарын сақтандыру
972.
Өзге де қаржылық залалдардан сақтандыру
973.
Титулдық сақтандыру
974.
Сот шығыстарын сақтандыру
975.
Ғарыш объектілерін сақтан-дыру
976.
Ғарыш объектілері иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
977.
Кәсіби жауапкершілікті сақтандыру
978.
Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
979.
"Жалпы сақтандыру" саласында қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін
980.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
981.
Телнұсқа алу үшін
982.
01703004
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне немесе Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелді.
983.
Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру
984.
Жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру
985.
Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін мiндеттi сақтандыру
986.
Туристі міндетті сақтандыру
987.
Қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру
988.
Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру
989.
Мiндетті экологиялық сақтандыру
990.
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін

968.
Страхование займов юридических лиц
969.
Ипотечное страхование
970.
Страхование гарантий и поручительств
971.
Страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в подпунктах 13), 14), 15) и 16) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
972.
Страхование от прочих финансовых убытков
973.
Титульное страхование
974.
Страхование судебных расходов
975.
Страхование космических объектов
976.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев космических объектов
977.
Страхование профессиональной ответственности
978.
Для получения лицензии по дополнительным классам страхования
979.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию в отрасли "общее страхование"
980.
Для переоформления лицензии
981.
Для получения дубликата
982.
01703004
Выдача лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования, или право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
983.
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
984.
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
985.
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций
986.
Обязательное страхование туриста
987.
Обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
988.
Обязательное страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
989.
Обязательное экологическое страхование
990.
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан

991.
Міндетті сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
992.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
993.
Телнұсқа алу үшін
994.
міндетті сақтандырудың түрлері бойынша қайта сақтандыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін
995.
01703005
Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке немесе исламдық қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелді.
996.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
997.
Телнұсқа алу үшін
998.
01703006
Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Құқығына лицензия алу үшін сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру сақтандыру брокері
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелді.
999.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің жаңадан ашылған филиалының сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін
1000.
Брокерлік қызметтің қосымша түрін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін
1001.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
1002.
Телнұсқа алу үшін
1003.
01703007
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйымды құруына немесе иеленуіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
Еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға рұқсат алу үшін
ҚНРДА

991.
Для получения лицензии по дополнительным классам обязательного страхования
992.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию по видам обязательного страхования
993.
Для переоформления лицензии
994.
Для получения дубликата
995.
01703005
Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию или право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию
Для получения лицензии на право осуществления деятельности по перестрахованию
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
996.
Для переоформления лицензии
997.
Для получения дубликата
998.
01703006
Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера
Для получения лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера страховым брокером
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
999.
Для получения лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера вновь открытого филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
1000.
Для получения лицензии на право осуществления дополнительного вида брокерской деятельности
1001.
Для переоформления лицензии
1002.
Для получения дубликата
1003.
01703007
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом, значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капитале организаций
Для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации
АРРФР

"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына және (немесе) сақтандыру холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге, ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсат беру, еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты кері қайтарып алу қағидаларын, сондай-ақ еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат алу үшін қажетті құжаттарға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат алуға өтініштің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 129 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7619 тіркелді.

"Об утверждении Правил выдачи страховой (перестраховочной) организации и (или) страховому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, значительное участие в капитале организаций, отзыва разрешения на создание, приобретение дочерней организации, значительное участие в капитале организаций, а также требований к документам, необходимым для получения разрешения на создание или приобретение дочерней организации, Требований к содержанию заявления на получение страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом разрешения на значительное участие в капитале организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 129. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7619.

1004.
Ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсат алу үшін
1005.
01703008
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру холдингінің) өз еркімен қайта ұйымдастырылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 54 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7542 тіркелді.
1006.
01703009
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Көрсетілетін қызметті алушы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 44 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20254 болып тіркелген.
1007.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде
1008.
01703010
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру
ҚНРДА
01704. Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1009.
01704001
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына уәкілетті ұйымдарға берілетін лицензия
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін
ҰБ
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18545 тіркелді.
1010.
Қосымша айырбастау пунктін ашу кезінде жарамды лицензияға қосымшаны алу үшін
1011.
Лицензияны және оған қосымшаны қайта ресімдеу үшін
1012.
Лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін
1013.
01704002
Қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерлері филиалдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру
банк секторында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ҚНРДА

1004.
Для получения разрешения на значительное участие в капитале организаций
1005.
01703008
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации (страхового холдинга) либо отказа в выдаче указанного разрешения" Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 54. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7542.
1006.
01703009
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации, добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
При обращении услугополучателя для получения разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 44. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20254.
1007.
При обращении услугополучателя для получения разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
1008.
01703010
Выдача разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
01704. Прочие государственные услуги в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
1009.
01704001
Выдача лицензии на обменные операции с наличной иностранной валютой, выдаваемая уполномоченным организациям
Для получения лицензии на обменные операции с наличной иностранной валютой и приложения к лицензии
НБ
"Об утверждении Правил осуществления обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18545.
1010.
Для получения приложения к действительной лицензии при открытии дополнительного обменного пункта
1011.
Для переоформления лицензии и приложения к ней
1012.
Для переоформления приложения к лицензии
1013.
01704002
Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в банковском секторе
АРРФР

"Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарды, мінсіз іскерлік беделінің болмауы өлшемшарттарын қоса алғанда, қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20248 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая требования, предъявляемые к руководящим работникам филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, критерии отсутствия безупречной деловой репутации и перечень документов, необходимых для получения согласия" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20248.

1014.
сақтандыру секторында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
1015.
бағалы қағаздар нарығында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
1016.
01704003
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
ҚНРДА
ҚНРДА
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген.
1017.
Акциялар шығару проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
1018.
01704004
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
облигациялар шығарылымы
Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17884.

1014.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в страховом секторе
1015.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в секторе рынка ценных бумаг
1016.
01704003
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223.
1017.
Внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций.
АРРФР
1018.
01704004
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
выпуск облигаций
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций" Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17884.

1019.
облигациялық бағдарлама
1020.
көрсетілетін қызметті алушы бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарлама мен облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымы
1021.
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымы
1022.
айналым мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы
1023.
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы
1024.
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымы
1025.
Мемлекеттік емес облигациялар шығару проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
1026.
Жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
1027.
01704005
Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Инвестициялық пай қорларының пайларын шығаруды мемлекеттік тіркеу
ҚНРДА
"Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 19 қазандағы № 101 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21508 болып тіркелген.
1028.
Инвестициялық пай қорының ережесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
1029.
01704006
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
ҚНРДА
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген.

1019.
облигационной программы
1020.
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно
1021.
выпуск облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом
1022.
выпуск облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев
1023.
выпуск облигаций, подлежащих частному размещению
1024.
выпуск облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом
1025.
внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы);
1026.
внесение изменений и (или) дополнений в частный меморандум
1027.
01704005
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 19 октября 2020 года № 101. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21508.
1028.
Внесение изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда.
АРРФР
1029.
01704006
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Утверждение отчета об итогах размещения акций
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223.

1030.
Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту
1031.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке акцияларды бөлшектеуге байланысты енгізілетін өзгерістерді ақпарат үшін қабылдау
1032.
01704007
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру
ҚНРДА
"Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 32 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20239 болып тіркелді.
1033.
01704008
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ҚНРДА
"Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасын, халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Міндетті актуарлық қорытындының мазмұнына және табыс етілу тәртібіне қойылатын талаптарды, Актуарийдің біліктілігін растауға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарийдің қызметін тексеру үшін тәуелсіз актуарийді тарту, тәуелсіз актуарийдің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарий жүргізген есептеулердің шынайылығын тексеру нәтижелерін жіберу қағидаларын және мерзімдерін, Сақтандыру нарығындағы актуарлық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру қағидаларын, Тестілеу өткізу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 191 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17618 болып тіркелді.
1034.
Лицензияның телнұсқасын алу
1035.
Лицензияны қайта ресімдеу
1036.
01704011
Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Брокерлік қызмет:
1) нақтылы ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен;
2) клиенттердiң шоттарын жүргiзу құқығынсыз.
ҚНРДА
"Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензияларды беру, оларды тоқтата тұру және олардан айыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 40 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20226 болып тіркелді.

1030.
Утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида
1031.
Принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций
1032.
01704007
Выдача разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 32. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20239
1033.
01704008
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
АРРФР
"Об утверждении минимальной обязательной программы обучения актуариев, перечня и требований к международным ассоциациям актуариев, Требований к содержанию и порядку предоставления обязательного актуарного заключения, Требований к подтверждению квалификации актуария, Правил и сроков привлечения независимого актуария для проверки деятельности актуария, состоящего в штате страховой (перестраховочной) организации, направления независимым актуарием результатов проверки достоверности расчетов, проведенных актуарием, состоящим в штате страховой (перестраховочной) организации, Правил выдачи лицензии на право осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, Правил проведения тестирования" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 191. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17618.
1034.
Получение дубликата лицензии
1035.
Переоформление лицензии
1036.
01704011
Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Брокерская деятельность:
1) с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя;
2) без права ведения счетов клиентов.
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи, приостановления и лишения лицензий на осуществление видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 40. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20226.

1037.
Дилерлік қызмет
1038.
Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызмет:
1) ерікті зейнетақы жарналарын (ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры) тарту құқығымен;
2) ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығынсыз.
1039.
Кастодиандық қызмет
1040.
Трансфер-агенттік қызмет
1041.
Бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен жасалатын сауданы ұйымдастыру жөніндегі қызмет
1042.
Қаржы құралдарымен мәмілелер бойынша клирингтік қызмет
1043.
Лицензия беру
1044.
Лицензияны қайта ресімдеу
1045.
Лицензияның телнұсқасын беру
1046.
01704014
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу
ҰБ
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.
1047.
01704015
Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру
ҰБ
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.
1048.
01704016
Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу
ҚНРДА
"Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20269 болып тіркелді.
1049.
01704017
Айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларға берілетін лицензия
Лицензия алу
ҰБ
"Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 қарашадағы № 176 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19612 болып тіркелді.
1050.
Лицензияның телнұсқасын алу
1051.
Лицензияны қайта ресімдеу
1052.
01704018
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензия алу
ҚНРДА
"Микроқаржылық қызметті лицензиялау қағидаларын, микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 108 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21731 болып тіркелген.

1037.
Дилерская деятельность
1038.
Деятельность по управлению инвестиционным портфелем:
1) с правом привлечения добровольных пенсионных взносов (добровольный накопительный пенсионный фонд);
2) без права привлечения добровольных пенсионных взносов.
1039.
Кастодиальная деятельность
1040.
Трансфер-агентская деятельность
1041.
Деятельность по организации торговли с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами
1042.
Клиринговая деятельность по сделкам с финансовыми инструментами
1043.
Выдача лицензии
1044.
Переоформление лицензии
1045.
Выдача дубликата лицензии
1046.
01704014
Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан
НБ
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.
1047.
01704015
Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций
НБ
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.
1048.
01704016
Учетная регистрация коллекторских агентств
АРРФР
"Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 49. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20269.
1049.
01704017
Выдача лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
Получение лицензии
НБ
"Об утверждении Правил выдачи лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 ноября 2019 года № 176. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19612.
1050.
Получение дубликата лицензии
1051.
Переоформление лицензии
1052.
01704018
Выдача лицензии на осуществление микрофинансовой деятельности
получение лицензии
АРРФР
"Об утверждении Правил лицензирования микрофинансовой деятельности, Квалификационных требований на осуществление микрофинансовой деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2020 года № 108. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21731.

1053.
Лицензияның телнұсқасын алу
1054.
Лицензияны қайта ресімдеу
1055.
01704019
Банкке айырбастау нысанында микроқаржы ұйымын ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚРНДА
018. Кеден ісі
01801001
01801. Кеден ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
01801002
1056.
01801001
Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1057.
01801002
Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1058.
01801003
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1059.
01801004
Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1060.
01801005
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
1061.
01801006
Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді

1053.
получение дубликата лицензии
1054.
переоформление лицензии
1055.
01704019
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию микрофинансовой организации в форме конвертации в банк
АРРФ
018. Таможенное дело
01801. Прочие государственные услуги в сфере таможенного дела
1056.
01801001
Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1057.
01801002
Включение в реестр уполномоченных экономических операторов
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1058.
01801003
Включение в реестр таможенных представителей
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1059.
01801004
Включение в реестр таможенных перевозчиков
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1060.
01801005
Принятие предварительных решений о происхождении товаров
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
1061.
01801006
Принятие предварительного решения о классификации товара
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955

1062.
01801007
Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
1063.
01801008
Тауарларды кедендік тазарту
Қаржымині
"Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16346 болып тіркелген.
1064.
01801009
Халықаралық тасымалдау көлік құралын кедендік пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
1065.
01801010
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1066.
01801011
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1067.
01801012
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1068.
01801013
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу
Қаржымині
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етудің, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 26 ақпандағы № 294. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16600 болып тіркелді.

1062.
01801007
Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
1063.
01801008
Таможенная очистка товаров
МФ
"Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16346.
1064.
01801009
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
1065.
01801010
Включение в реестр владельцев мест временного хранения
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1066.
01801011
Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1067.
01801012
Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1068.
01801013
Регистрация исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора
МФ
"О некоторых вопросах обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 294. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16600.

1069.
01801014
Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту
Қаржымині
"Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 180. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 16603 болып тіркелді.
1070.
01801015
Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1071.
01801016
Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1072.
01801017
Транзиттік декларацияны қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
019. Қауіпсіздік, қорғаныс және сот әділдігі
01901001
01901. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1073.
01901001
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1074.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия

1069.
01801014
Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин
МФ
"Об утверждении Правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16603.
1070.
01801015
Прием таможенной декларации на транспортное средство
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1071.
01801016
Прием пассажирской таможенной декларации
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1072.
01801017
Прием транзитной декларации
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
019. Безопасность, оборона и правосудие
01901. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере безопасности, правосудия и обороны
1073.
01901001
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1074.
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему

1075.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1076.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1077.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекциялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1078.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1079.
01901002
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1080.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1081.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1082.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1083.
01901004
01901005
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1084.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеу және өткізу
1085.
01901006
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге лицензия беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді

1075.
Лицензия на осуществление деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему
1076.
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданским и служебным оружием и патронами к нему
1077.
Лицензия на осуществление деятельности по коллекционированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
1078.
Лицензия на осуществление деятельности по экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
1079.
01901002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1080.
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
1081.
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением
1082.
Лицензия на осуществление деятельности по использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
1083.
01901003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Разработка, производство специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
1084.
Ремонт и реализация специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
1085.
01901004
Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609

1086.
01901007
Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1087.
01901008
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1088.
01901007
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1089.
01901008
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Күзет қызметтерінің барлық түрі, оның ішінде террористік тұрғыдан осал объектілерді күзету
ІІМ
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
1090.
Террористік тұрғыдан осал объектілерді күзетуді қоспағанда, күзет қызметтерінің барлық түрі

1086.
01901005
Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
1087.
01901006
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
1088.
01901007
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
1089.
01901008
Выдача лицензии на право занятия охранной деятельностью
Все виды охранных услуг, в том числе охрана объектов, уязвимых в террористическом отношении
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
1090.
Все виды охранных услуг, за исключением охраны объектов, уязвимых в террористическом отношении

1091.
01901009
Уәкілетті органның жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі арнайы оқу орталығын айқындауы
ІІМ
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
1092.
01901010
Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруын уәкілетті органмен келісу
ІІМ
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
1093.
01901011
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалык талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20173 болып тіркелді
1094.
01901012
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген.
1095.
01901013
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді

1091.
01901009
Определение уполномоченным органом специализированного учебного центра по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
1092.
01901010
Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
1093.
01901011
Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20173
1094.
01901012
Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1095.
01901013
Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184

1096.
01901014
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1097.
01901015
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
1098.
01901016
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1099.
01901017
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1100.
01901018
Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1101.
01901019
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді

1096.
01901014
Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1097.
01901015
Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1098.
01901016
Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1099.
01901017
Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1100.
01901018
Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1101.
01901019
Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184

1102.
01901020
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1103.
01901021
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1104.
01901022
Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді
1105.
01901023
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
1106.
01901024
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру
Құрамында есiрткi бар өсiмдiктердi егу, жинау және дайындау
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1107.
әзiрлеу
1108.
өндiру
1109.
өңдеу
1110.
тасымалдау
1111.
жөнелту
1112.
сатып алу
1113.
сақтау
1114.
бөлу

1102.
01901020
Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1103.
01901021
Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1104.
01901022
Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1105.
01901023
Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184
1106.
01901024
Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Культивирование, сбор и заготовка наркотикосодержащих растений
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
1107.
Разработка
1108.
Производство
1109.
Переработка
1110.
Перевозка
1111.
Пересылка
1112.
Приобретение
1113.
Хранение
1114.
Распределение

1115.
сату
1116.
қолдау
1117.
жою
1118.
01901025
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1119.
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу
1120.
01901026
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру
Әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат алу
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1121.
Әкелуге, әкетуге және транзитке рұқсатты қайта ресімдеу
1122.
01901027
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
01902. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
01902002
1123.
01902001
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді
1124.
01902002
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру
ҰҚК

1115.
Реализация
1116.
Использование
1117.
Уничтожение
1118.
01901025
Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
Получение лицензии на экспорт и (или) импорт
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
1119.
Переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт
1120.
01901026
Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Получение разрешения на ввоз и (или) вывоз
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231
1121.
Переоформление разрешения на ввоз, вывоз и транзит
1122.
01901027
Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
01902. Прочие государственные услуги в сфере безопасности, правосудия и обороны
1123.
01902001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
1124.
01902002
Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ

1125.
01902003
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамалары туралы нотификацияларды тіркеу
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1126.
01902004
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (А5, С5)
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14531 болып тіркелген.
1127.
іскерлік сапарға визаларды ресімдеу (В2, В3)
1128.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (С3, С4)
1129.
діни іс-шаралар бойынша визаларды ресімдеу (С7)
1130.
ҚР кету үшін визаларды ресімдеу (В 14-В 22)
1131.
білім алу үшін визаларды ресімдеу (В7, С9)
1132.
тұрақты тұру үшін визаларды ресімдеу (В8, С1, С11)
1133.
отбасын біріктіру үшін визаларды ресімдеу (С2)
1134.
01902005
Өндіріп алушының өтініші бойынша атқарушылық құжаттың негізінде атқарушылық іс жүргізуді қозғау
Әділетмині
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
1135.
01902006
Аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді

1125.
01902003
Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609
1126.
01902004
Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
оформление виз для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
МВД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
1127.
оформление виз для деловой поездки (В2, В3)
1128.
оформление виз для осуществления трудовой деятельности (С3, С4)
1129.
оформление виз по религиозным мероприятиям (С7)
1130.
оформление виз для выезда из РК (В14-В22)
1131.
оформление виз для получения образования (В7, С9)
1132.
оформление виз для постоянного проживания (В8, С1, С11)
1133.
оформление виз для воссоединения семьи (С2)
1134.
01902005
Возбуждение исполнительного производства на основании исполнительного документа по заявлению взыскателя
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836
1135.
01902006
Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461

1136.
01902007
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді
1137.
01902008
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді
1138.
01902009
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау
ЖССҚҚД
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20197 болып тіркелді.
020. Бәсекелестікті қорғау
02001001
02001. Бәсекелестікті қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1139.
02001001
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау
Нарық субъектісін бірігу немесе қосылу жолымен қайта ұйымдастыру бойынша экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты қарау
БҚДА
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы" өтінішхаттарды қарау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы.Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20455 болып тіркелген.
1140.
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхаттарды қарау: егер мұндай тұлға (тұлғалар тобы) сатып алғанға дейін осы нарық субъектісінің акцияларына (жарғылық капиталға қатысу үлестеріне, пайларына) билік етпесе немесе осы нарық субъектісінің дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің, пайларының) елу немесе одан да аз пайызына билік етпесе, нарық субъектісінің дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін, пайларын) осындай тұлға (тұлғалар тобы) көрсетілген акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің, , көрсетілген нарық субъектісінің пайлары

1136.
01902007
Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461
1137.
01902008
Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461
1138.
0190209
Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
ДОДСВС
"Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20197.
020. Защита конкуренции
02001. Прочие государственные услуги в сфере защиты конкуренции
1139.
02001001
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по реорганизации субъекта рынка путем слияния или присоединения
АЗРК
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20455.
1140.
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию: приобретение лицом (группой лиц) голосующих акций (долей участия в уставном капитале, паев) субъекта рынка, при котором такое лицо (группа лиц) получает право распоряжаться более чем пятьюдесятью процентами указанных акций (долей участия в уставном капитале, паев), если до приобретения такое лицо (группа лиц) не распоряжалось (не распоряжалась) акциями (долями участия в уставном капитале, паями) данного субъекта рынка или распоряжалось пятьюдесятью или менее процентами голосующих акций (долей участия в уставном капитале, паев) указанного субъекта рынка

1141.
Егер мәміленің (өзара байланысты мәмілелердің) нысанасын құрайтын мүліктің баланстық құны мүлікті иеліктен шығаратын немесе беретін нарық субъектісінің негізгі өндірістік құралдары мен материалдық емес активтерінің баланстық құнының он пайызынан асып кетсе, нарық субъектісінің (тұлғалар тобының) нарықтың басқа субъектісінің негізгі өндірістік құралдарын және (немесе) материалдық емес активтерін меншікке, иеленуге және пайдалануға, оның ішінде жарғылық капиталды төлеу (беру) есебіне алу бойынша Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатын қарау
1142.
Нарық субъектісінің өзі кәсіпкерлік қызметті жүргізген кезде нарықтың басқа субъектісіне орындауға міндетті нұсқаулар беруге Не оның атқарушы органының функцияларын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін құқықтарды (оның ішінде сенімгерлік басқару туралы шарт, бірлескен қызмет туралы шарт, тапсырма шарты негізінде) сатып алуы бойынша Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты қарау
1143.
Бір жеке тұлғалардың екі және одан да көп нарық субъектілерінің атқарушы органдарына, директорлар кеңестеріне, байқаушы кеңестеріне немесе басқарудың басқа да органдарына қатысуы үшін экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты көрсетілген жеке тұлғалардың осы субъектілерде кәсіпкерлік қызметін жүргізу шарттарын айқындау жағдайында қарау
021. Дін
02101. Дін саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1144.
02101001
Дінтану сараптамасын жүргізу
АҚДМ
"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10184 тіркелді.
1145.
02101002
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналасатын жерін бекіту туралы шешім беру
АҚДМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
022. Жер қатынастары, геодезия және картография
02201. Жер қатынастары
1146.
0201001-1
Жер учаскелері туралы мәліметтерді жандандыру (түзету)
АШМ
1147.
02201002
Мемлекеттік жер кадастрынан мәліметтер беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді

1141.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по получению в собственность, владение и пользование, в том числе в счет оплаты (передачи) уставного капитала, субъектом рынка (группой лиц) основных производственных средств и (или) нематериальных активов другого субъекта рынка, если балансовая стоимость имущества, составляющего предмет сделки (взаимосвязанных сделок), превышает десять процентов балансовой стоимости основных производственных средств и нематериальных активов субъекта рынка, отчуждающего или передающего имущество
1142.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по приобретению субъектом рынка прав (в том числе на основании договора о доверительном управлении, договора о совместной деятельности, договора поручения), позволяющих давать обязательные для исполнения указания другому субъекту рынка при ведении им предпринимательской деятельности либо осуществлять функции его исполнительного органа
1143.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию для участия одних и тех же физических лиц в исполнительных органах, советах директоров, наблюдательных советах или других органах управления двух и более субъектов рынка при условии определения указанными физическими лицами в данных субъектах условий ведения их предпринимательской деятельности
021. Религия
02101. Прочие государственные услуги в сфере религии
1144.
02101001
Проведение религиоведческой экспертизы
МИОР
"Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10184.
1145.
02101002
Выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
022. Земельные отношения, геодезия и картография
02201. Земельные отношения
1146.
02201001-1
Актуализация (корректировка) сведений о земельных участках
МСХ
1147.
02201002
Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366

1148.
02201003
Жер учаскелері туралы мәліметтерді өзекті ету (түзету)
АШМ
1149.
02201004
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1150.
02201005
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
1151.
02201006
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
1152.
02201007
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1153.
02201008
Жер учаскесіне актілерді дайындау және беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1154.
02201009
Жер учаскесінің сапалы жағдайы туралы мәліметтер беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1155.
02201010
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкiлiктi шешiм беру
АШМ

1148.
02201003
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1149.
02201004
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1150.
02201005
Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
1151.
02201006
Изготовление и выдача актов на земельные участки
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
1152.
02201007
Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366
1153.
02201008
Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1154.
02201009
Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1155.
02201010
Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (аукционов)
МСХ

1162.
02202001
Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуді тіркеу, есепке алу және оларға рұқсат беру
ЦДИАӨМ
"Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуді тіркеу, есепке алу және оларға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту және геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың және кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 131/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20366 болып тіркелді.
1163.
02202002
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру
ЦДИАӨМ
"Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14172 болып тіркелді.
1164.
02202003
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерінде жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы тиісті мәліметтер беру
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу"
ЦДИАӨМ
"Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде 23 қаңтарда № 10137 тіркелді.
1165.
"Құпия" белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу"
1166.
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу
023. Мәдениет, ақпарат және байланыс
02301. Байланысты ұйымдастыру және ұсыну саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1167.
02301001
Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, жою, ұзарту және қайта ресімдеу
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру
ЦДИАӨМ
"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10730 тіркелді.

1162.
02202001
Регистрация, учет и выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ
МЦРИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация, учет и выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ" и признании утратившими силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов в сфере геодезии и картографии" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 131/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20366
1163.
02202002
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
МЦРИАП
"Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14172.
1164.
02202003
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования"
МЦРИАП
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10137.
1165.
Получение материалов и геодезических данных с грифом "секретно"
1166.
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
023. Культура, информация и связь
02301. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере организации и предоставления связи
1167.
02301001
Выдача, аннулирование, продление и переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
Продление разрешения на использование радиочастотного спектра
МЦРИАП
"Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10730.

1168.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты ұзарту
1169.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеу
1170.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттың күшін жою
1171.
02301002
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Қалааралық телефон байланысы
ЦДИАӨМ
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20442 болып тіркелді
1172.
Халықаралық телефон байланысы
1173.
Спутниктік жылжымалы байланыс
1174.
Ұялы байланыс
1175.
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия алу
1176.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу
1177.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
1178.
Заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастыру кезінде лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі расталған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
1179.
02301003
Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою
Жергілікті желінің абоненттік нөмірлерін, қызметтерге қолжетімділік нөмірлерін, "DEF" кодтар, қызметтерге қолжетімділік кодтарын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторларын таңдау префикстерін алу
ЦДИАӨМ
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 67 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10445 тіркелді.
1180.
Жергілікті желінің абоненттік нөмірлерін, қызметтерге қолжетімділік нөмірлерін, "DEF" кодтар, қызметтерге қолжетімділік кодтарын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторларын таңдау префикстерін
02302. Ақпарат
1181.
02302001
Куәландыру орталықтарын аккредиттеу
ЦДИАӨМ
"Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидалары" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 224/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20815 болып тіркелген.

1168.
Переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра
1169.
Аннулирование разрешения на использование радиочастотного спектра
1170.
Междугородная телефонная связь
1171.
02301002
Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи
Международная телефонная связь
МЦРИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20442
1172.
Спутниковая подвижная связь
1173.
Сотовая связь
1174.
Получение лицензии на предоставление услуг в области связи
1175.
Получение приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия
1176.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
1177.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата, в случае подтверждения соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании
1178.
Получение абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
1179.
02301003
Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие
Изъятие абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
МЦРИАП
"Об утверждении Правил распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 67. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10445.
1180.
Изъятие абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
02302. Информация
1181.
02302001
Аккредитация удостоверяющих центров
МЦРИАП
"Об утверждении правил выдачи и отзыва свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра и оказания государственной услуги "Аккредитация удостоверяющих центров" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 224/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20815.

1182.
02302002
Архивтік анықтамалар, архивтік құжаттардың көшірмелерін немесе архивтік үзінділер беру
МСМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
1183.
02302003
Ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікті сынау нәтижелері бойынша акт беру
ЦДИАӨМ
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілеріне және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелерге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 111/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18795 болып тіркелді.
1184.
02302004
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру
ЦДИАӨМ
"Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12181 болып тіркелді.
1185.
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін кері қайтарып алу
02303. Мәдениет
02303002
1186.
2303001
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру
АҚДМ
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
1187.
02303002
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
АҚДМ
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді

1182.
02302002
Выдача архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
1183.
02302003
Выдача акта по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности
Выдача регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
МЦРИАП
"Об утверждении методики и правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности" приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 111/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18795.
1184.
02302004
Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
Отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
МЦРИАП
"Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12181.
1185.
Отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
02303. Культура
1186.
02303001
Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
1187.
02303002
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296

1188.
02303003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
АҚДМ
"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді
1189.
02303004
Фильмге прокаттау куәлігін беру
МСМ
"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18639 болып тіркелді.
1190.
02303005
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру
МСМ
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10320 тіркелді.
1191.
02303006
Ұлттық архив қорының мемлекеттік меншіктегі құжаттарын Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге уақытша әкетуге рұқсат беру
МСМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
1192.
02303007
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімдерді қабылдау
МСМ
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелген.
1193.
02303008
Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру
МСМ
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20738 болып тіркелді
024. Төтенше жағдайлар
02401. Төтенше жағдайлар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1194.
02401001
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру
ТЖМ

1188.
02303003
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296
1189.
02303004
Выдача прокатного удостоверения на фильм
МКС
"Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18639.
1190.
02303005
Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10320.
1191.
02303006
Выдача разрешения на временный вывоз за пределы Республики Казахстан документов Национального архивного фонда, находящихся в государственной собственности
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
1192.
02303007
Прием заявок на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности
МКС
"Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности" приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4632.
1193.
02303008
Выдача разрешения на установление мемориальных досок
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20738.
024. Чрезвычайные ситуации
02401. Прочие государственные услуги в сфере чрезвычайных ситуаций
1194.
02401001
Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
МЧС

"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелген.
1195.
02401002
Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
Өнеркәсіптік қауіпсіздікке сараптама жүргізу
ТЖМ
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20338 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20435.
1195.
02401002
Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта
проведение экспертизы промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20338.

1196.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Өнеркәсіптік қауіпсіздікке сараптама жүргізу
ТЖМ
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген.
1197.
02401003-1
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау
ТЖМ
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 463 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24449 болып тіркелген.
1198.
02401004
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру
ТЖМ
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 ақпанда № 10273 тіркелді.
1199.
02401005
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру
ТЖМ
Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2020 года № 20561.
1200.
02401006
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
ТЖМ
"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24508 болып тіркелген.

1196.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
проведение экспертизы промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
1197.
02401003-1
Аттестация профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24449.
1198.
02401004
Выдача разрешений на производство взрывных работ
МЧС
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство взрывных работ" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10273.
1199.
02401005
Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
1200.
02401006
Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
МЧС
"Об утверждении правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект" приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24508.

1201.
02401007
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
ТЖМ
"Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17281 болып тіркелген.
1202.
02401008
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу
ТЖМ
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10488 болып тіркелген.
025. Дене шынықтыру және спорт
02501. Дене шынықтыру және спорт саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1203.
02501003
Республикалық және өңірлік спорт федерацияларын аккредиттеу
МСМ
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 тіркелді.
1204.
02501004
Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу
МСМ
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 тіркелді.
1205.
02501003
Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу
МСМ
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20784 болып тіркелді
1206.
02501004
"Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері", "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы" спорттық атақтары және біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешісі, ұлттық спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
"Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері"
МСМ

1201.
02401007
Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах
МЧС
"Об утверждении Правил аттестации негосударственных противопожарных служб" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17281.
1202.
02401008
Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10488.
025. Физическая культура и спорт
02501. Прочие государственные услуги в сфере физической культуры и спорта
1203.
02501001
Аккредитация республиканских и региональных спортивных федераций
МКС
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.
1204.
02501002
Аккредитация местных спортивных федераций
МКС
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.
1205.
02501003
Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам
Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20784
1206.
02501004
Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья
Мастер спорта международного класса Республики Казахстан
МКС

"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.
1207.
"Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері"
1208.
"Қазақстан Республикасының спорт шебері"
1209.
"Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы"
1210.
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
1211.
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы
1212.
біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
1213.
біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы
1214.
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер
1215.
біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер
1216.
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты нұсқаушы-спортшы
1217.
жоғары санатты ұлттық спорт төрешісі
1218.
ұлттық спорт төрешісі
1219.
02501005
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бірінші санатты спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат
МСМ
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.
1220.
1-разрядты спортшы
1221.
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
1222.
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
1223.
біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
1224.
біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
1225.
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
1226.
біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
1227.
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы

"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
1207.
Мастер спорта Республики Казахстан
1208.
Заслуженный тренер Республики Казахстан
1209.
Тренер высшего уровня квалификации высшей категории
1210.
Тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории
1211.
Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
1212.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории
1213.
Методист высшего уровня квалификации высшей категории
1214.
Методист среднего уровня квалификации высшей категории
1215.
Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории
1216.
Национальный спортивный судья высшей категории
1217.
Национальный спортивный судья
1218.
Кандидат в мастера спорта Республики Казахстан
1219.
02501005
Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель высшего уровня первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории
Спортсмен 1 разряда
МКС
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
1220.
Тренер высшего уровня квалификации первой категории
1221.
Тренер-преподаватель высшего уровня первой категории
1222.
Тренер среднего уровня квалификации первой категории
1223.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории
1224.
Методист высшего уровня квалификации первой категории
1225.
Методист среднего уровня квалификации первой категории
1226.
Инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории
1227.
Спортивный судья первой категории

1228.
бірінші санатты спорт төрешісі
1229.
02501006
2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік разрядты спортшы спорттық разрядтарын және біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
2-разрядты спортшы
МСМ
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 тіркелді.
1230.
3-разрядты спортшы
1231.
1-жасөспірімдік разрядты спортшы
1232.
2-жасөспірімдік разрядты спортшы
1233.
3-жасөспірімдік разрядты спортшы
1234.
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
1235.
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
1236.
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
1237.
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы,
1238.
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер
1239.
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер
1240.
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы
1241.
спорт төрешісі
1242.
025010087
Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру
Спорт мектептеріне "мамандандырылған" мәртебе беру
МСМ
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11642 тіркелді.
1243.
Спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру
1244.
02501008
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу
МСМ
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдеде № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9672 тіркелді.

1228.
Спортсмен 2 разряда
1229.
02501006
Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Спортсмен 3 разряда
МКС
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
1230.
Спортсмен 1 юношеского разряда
1231.
Спортсмен 2 юношеского разряда
1232.
Спортсмен 3 юношеского разряда
1233.
Тренер высшего уровня квалификации второй категории
1234.
Тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории
1235.
Тренер среднего уровня квалификации второй категории
1236.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории
1237.
Методист высшего уровня квалификации второй категории
1238.
Методист среднего уровня квалификации второй категории
1239.
Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории
1240.
Спортивный судья
1241.
Присвоение статуса "специализированная" спортивным школам
1242.
02501007
Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ
Присвоение статуса "специализированное" спортивным школам
МКС
"Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированна" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11642.
1243.
Присвоение статуса "специализированное" отделениям спортивных школ
1244.
02501008
Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9672.

1245.
02501009
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану
МСМ
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20438 болып тіркелді
1246.
02501010
Спорт түрлерін, спорт салаларын тану
МСМ
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9912 тіркелді.
1247.
02501011
Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау
МСМ
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелді.
026. Сәулет-қала құрылысы қызметі
02601. Сәулет-қала құрылысы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1248.
02601001
Жобалау қызметіне лицензия беру
Қала құрылысын жобалау (тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі ғылыми-реставрациялау жұмыстарын қоспағанда, тарихи құрылыс аудандарында қала құрылысын қалпына келтiру үшiн жобалау құқығымен) және жоспарлау
ИИДМ
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді
1249.
Ғимараттар мен құрылыстар үшін сәулеттiк жобалау (тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі ғылыми-реставрациялау жұмыстарын қоспағанда, сәулеттiк-реставрациялау жұмыстары үшiн жобалау құқығымен), оның iшiнде объектiлердiң бас жоспарларын, аумақтың инженерлiк дайындығын, жер бедерiн көркейтуді және ұйымдастыруды

1245.
02501009
Предоставление жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
МКС
"Об утверждении Правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20438
1246.
02501010
Признание видов спорта, спортивных дисциплин
МКС
"Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9912.
1247.
02501011
Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта
МКС
"Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15344.
026. Архитектурно-градостроительная деятельность
02601. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере архитектуры и строительства
Градостроительное проектирование (с правом проектирования для градостроительной реабилитации районов исторической застройки, за исключением научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры) и планирование
1248.
02601001
Выдача лицензии на проектную деятельность
Архитектурное проектирование для зданий и сооружений (с правом проектирования для архитектурно- реставрационных работ, за исключением научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры), в том числе генеральных планов объектов, инженерной подготовки территории, благоустройства и организации рельефа
МИИР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267
1249.
Строительное проектирование (с правом проектирования для капитального ремонта и (или) реконструкции зданий и сооружений, а также усиления конструкций для каждого из указанных ниже работ) и конструирование

1250.
Құрылыстық жобалау (ғимараттар мен құрылыстарды күрделi жөндеу және (немесе) реконструкциялау үшiн жобалау, сондай-ақ төменде аталған жұмыстардың әрқайсысы үшiн конструкцияларды нығайту құқығымен) және конструкциялау
1251.
Инженерлiк жүйелер мен желiлердi
1252.
Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы
1253.
Өндiрiстiк мақсаттағы
1254.
Көлiк инфрақұрылымы, байланыс және коммуникация
1255.
Технологиялық жобалау (көлiк құрылысы жобаларының технологиялық бөлiгiн әзiрлеу)
1256.
Өңдеу өнеркәсiбi кәсiпорындарын қоспағанда, ауыл шаруашылығы объектiлерiнiң құрылысын технологиялық жобалау (жобалардың технологиялық бөлiгiн әзiрлеу)
1257.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия беру және қайта ресімдеу
1258.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу
1259.
02601002
Іздестіру қызметіне лицензия беру
Инженерлік-геодезиялық жұмыстар
ИИДМ
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді
1260.
Инженерлік-геологиялық және инженерлік-гидрогеологиялық жұмыстар, оның ішінде
1261.
заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензияны қайта ресімдеу
1262.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу
1263.
02601003
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру
Жер қабатындағы арнаулы жұмыстар
ИИДМ

1250.
Проектирование инженерных систем и сетей
1251.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения
1252.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) объектов производственного назначения
1253.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) объектов инфраструктуры транспорта, связи и коммуникаций
1254.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов транспортного строительства)
1255.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов) строительства объектов сельского хозяйства, за исключением предприятий перерабатывающей промышленности
1256.
Выдача и переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
1257.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
1258.
Инженерно-геодезические работы
1259.
02601002
Выдача лицензии на изыскательскую деятельность
Инженерно-геологические и инженерно-гидрогеологические работы,
МИИР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267
1260.
Переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
1261.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
1262.
Специальные работы в грунтах
1263.
02601003
Выдача лицензии на строительно-монтажные работы
Возведение несущих и (или) ограждающих конструкций зданий и сооружений (в том числе мостов, транспортных эстакад, тоннелей и путепроводов, иных искусственных строений), включающее капитальный ремонт и реконструкцию объектов
МИИР

1264.
Объектілерді күрделі жөндеу мен реконструкциялауды
1265.
Күрделі жөндеу мен реконструкциялауды қамтитын желілік құрылыстарды
1266.
Күрделі жөндеу мен реконструкциялауды
1267.
Күрделі жөндеу мен реконструкциялауды қамтитын автомобиль және теміржол құрылыстарын
1268.
мақсаттағы есепке алу және бақылау аспаптарына байланысты технологиялық жабдықты монтаждау, iске қосу-оңдау жұмыстары
1269.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып, лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензияны қайта ресімдеу
1270.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу
1271.
02601004
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау туралы шешім беру
АҚДМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
1272.
02601005
Үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру
АҚДМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді
1273.
02601006
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге
ИИДМ
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 202 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22672 болып тіркелген
1274.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге

1264.
Специальные строительные и монтажные работы по прокладке линейных сооружений, включающие капитальный ремонт и реконструкцию
1265.
Устройство инженерных сетей и систем, включающее капитальный ремонт и реконструкцию
1266.
Строительство автомобильных и железных дорог, включающее капитальный ремонт и реконструкцию
1267.
Монтаж технологического оборудования, пусконаладочные работы
1268.
Переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
1269.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
1270.
1271.
02601004
Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
1272.
02601005
Выдача решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
На проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически несложных объектов
МИОР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
1273.
02601006
Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)
На проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов
МИИР
"Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 202. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22672.
1274.
На проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов

02602. Сәулет-қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін өзге де қызметтер
1275.
02602001
Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау туралы анықтама беру (тарихсыз /тарихымен)
ИИДМ
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 наурыздағы № 168 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20291 болып тіркелді.

02602. Прочие государственные услуги в сфере архитектурно-градостроительной деятельности
Выдача справки об уточнении адреса объекта недвижимости (без истории /с историей)
1275.
02602001
Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Выдача справки о присвоении/об упразднении адреса объекта недвижимости
МИИР
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 168. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20291.

1276.
Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру/жою туралы анықтама беру
1277.
02602002
Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну
Құрылыс жобаларын әзірлеуге арналған бастапқы материалдарды ұсынуға
ИИДМ
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.
1278.
Сәулет-жоспарлау жобасын ұсыну инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған тапсырмалар мен техникалық шарттар
1279.
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау)" үшін бастапқы материалдарды ұсынуға
1280.
02602003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген кезде, қағаз аттестатты электрондық аттестатқа ауыстырған кезде қолданылу мерзімі көрсетілмей аттестатты қайта ресімдеу
ИИДМ
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығы. тіркелді. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10058 болып тіркелген.
1281.
Қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттамаларға сараптама
1282.
Техникалық қадағалау
1283.
Авторлық қадағалау
1284.
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық тексеру
1285.
02602004
Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу
ИИДМ
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10640 тіркелді.
1286.
02602007
Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу
ИИДМ
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.

1276.
Предоставление исходных материалов для разработки проектов строительства
1277.
02602002
Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования)
Предоставление архитектурно-планировочного задания и технические условия на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения
МИИР
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.
1278.
Предоставление исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
1279.
Переоформление аттестата при изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, при переводе бумажного аттестата на электронный аттестат без указания срока действия
1280.
02602003
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Экспертиза градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документаци
МИИР
"Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10058.
1281.
Технический надзор
1282.
Авторский надзор
1283.
Техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений
1284.
1285.
02602004
Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
МИИР
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10640.
1286.
02602005
Согласование эскиза (эскизного проекта)
МИИР
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.

1287.
02602006
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу
ИИДМ
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12752 болып тіркелген.
1288.
02602007
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу
ИИДМ
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелген.
1289.
02602008
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
ИИДМ
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12702 болып тіркелген.
1290.
02602009
Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру
ИИДМ
"Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 178 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20358 болып тіркелді
1291.
02602010
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың есептік жазбасы туралы үзінді беру
ИИДМ
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 434 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 4 мамырдағы № 264 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20583 болып тіркелді

1287.
02602006
Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
МИИР
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12752.
1288.
02602007
Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности
МИИР
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12535.
1289.
02602008
Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
МИИР
"Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12702
1290.
02602009
Выдача разрешения на привлечение денег дольщиков
МИИР
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 178. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20358
1291.
02602010
Выдача выписки об учетной записи договора о долевом участии в жилищном строительстве
МИИР
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 434 "Об утверждении Правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также договоров о переуступке прав требований по ним" Приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 264. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20583

1292.
02602011
Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субьектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
ИИДМ
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14765 болып тіркелген.
027. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
02701. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

1292.
02602011
Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства
МИИР
"Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14765.
027. Жилищно-коммунальное хозяйство
02701. Прочие государственные услуги в сфере жилищно-коммунального хозяйства

1293.
02701003
Тұрғын үй көмегін тағайындау
ИИДМ
"Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 16 қазандағы № 539 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қазанда № 21500 болып тіркелді
1294.
02701005
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы
ИИДМ
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 13 тамыздағы № 441 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24039 болып тіркелді
1295.
02701006
Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендiру
ИИДМ
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 болып тіркелген.
1296.
02701005
Тұрғын үй сертификаттарын беру
ИИДМ
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелді.
1297.
02701006
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту
Қорғаныс мині
028. Сыртқы саясат және сыртқы істер
02801. Сыртқы саясат және сыртқы істер саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1298.
02801001
Құжаттарды заңдастыру
СІМ
"Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 16116 болып тіркелді

1293.
02701001
Назначение жилищной помощи
МИИР
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Назначение жилищной помощи" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2020 года № 21500.
1294.
02701002
Постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
МИИР
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 августа 2021 года № 441. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2021 года № 24039.
1295.
02701003
Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда
МИИР
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда" приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 437. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23983.
1296.
02701005
Выдача жилищных сертификатов
МИИР
"Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883.
1297.
02701006
Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
028. Внешняя политика и иностранные дела
02801. Прочие государственные услуги в сфере внешней политики и иностранных дел
1298.
02801001
Легализация документов
МИД
"Об утверждении Правил легализации документов" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16116.

1299.
02801002
Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік беру
СІМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді
029. Табиғи монополияларды реттеу
02901. Табиғи монополияларды реттеу саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

1299.
02801002
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
МИД
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
029. Регулирование естественных монополий
02901. Прочие государственные услуги в сфере регулирования естественных монополий
Выдача лицензии

1300.
02901002
02901003
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру
Лицензия беру
ҰЭМ
"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензия беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20843 болып тіркелді.
1301.
Лицензиняы қайта рәсімдеу
1302.
02901002
Егер мәміле жасалатын мүліктің ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік баланста ескерілген баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік балансқа сәйкес оның активтерінің баланстық құнының 0,05 пайызынан асатын болса, табиғи монополия субъектісініңмүлкіне қатысты өзге мәмілелер жасасуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді
1303.
02901003
Табиғи монополиялар субъектілерін қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Біріктіру, қосылу, қайта құру
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді
1304.
Бөлу, бөлектеу
1305.
Тарату
1306.
02901004
Мемлекеттік тіркелімге табиғи монополиялар субъектілеріненгізу және одан шығару, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Аэронавигация және әуежайлар мен байланыс саласындағы көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралыҚазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді

1300.
02901001
Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Переоформление лицензии
МНЭ
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20843
1301.
1302.
02901002
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Слияние, присоединение, преобразование
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970
1303.
02901003
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Разделение, выделение
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970
1304.
Ликвидация
1305.
Включение в Государственный регистр субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
1306.
02901004
Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970

1307.
Аэронавигация және әуежайлар мен байланыс саласындағы көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілерін мемлекеттік тіркелімнен шығару
1308.
2901005
Кірме жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметін ұсыну үшін пайдаланылатын мүлікпен мәмілелер жасауға келісім беру
ҰЭМ
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19242 болып тіркелді.
030. Мемлекеттік қызмет
03001. Мемлекеттік қызмет саласындағы басқа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1309.
03001002
Мемлекеттік қызметшілерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді және құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тестілеу
МҚІА
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14939 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14317 болып тіркелді.
031. Басқа
03101. Ғарыш кеңістігін пайдалану

1307.
1308.
2901005
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом, используемым для предоставления регулируемой услуги подъездных путей
МНЭ
"Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий", приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73. в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19242.
030. Государственная служба
03001. Прочие государственные услуги в сфере государственной службы
1309.
03001002
Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, поступающих на правоохранительную службу
АДГС
"О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14939.
"Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14317.
031. Другие
03101. Использование космического пространства

1310.
03101001
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ЦДИАӨМ
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 140/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20424 болып тіркелді
1311.
03102002
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
ЦДИАӨМ
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 484 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11382 тіркелді
03102. Апостиль қою
1312.
03102001
Қазақстан Республикасының мемлекеттік архивтерінен шығатын және шетелге жіберілетін архивтік анықтамаларға, архивтік құжаттардың көшірмелеріне немесе архивтік үзінділерге апостиль қою
МСМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
1313.
03102002
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Әділетмині
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20740 болып тіркелді
1314.
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу
ОМ
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелген.
1315.
03102003
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
ҒЖБМ
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелген.

1310.
03101001
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства
МЦРИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20424
1311.
03101002
Государственная регистрация космических объектов и прав на них
МЦРИАП
"Об утверждении Правил государственной регистрации космических объектов и прав на них и формы регистра космических объектов" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от апреля 2015 года № 484. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11382.
03102. Апостилирование
1312.
03102001
Апостилирование архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж
МКС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790
1313.
03102002
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20740
1314.
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после сред его образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
1315.
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.

1316.
03102004
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді
1317.
03102005
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық архивінен шығатын архивтік анықтамаларға және архивтік құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20989 болып тіркелді
1318.
03102006
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді
1319.
03102007
Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Сот әкімшілігі
"Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 13 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20393 болып тіркелді
1320.
03102008
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінен шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
ІІМ

1316.
03102004
Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
1317.
03102005
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан
МО
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 281 от 19 июня 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20989
1318.
03102006
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
1319.
03102007
Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов
Судебная администрация
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2020 года № 13. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20393.
1320.
03102008
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
МВД

"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелген.
031003. Статистикалық ақпаратты ұсыну
1321.
03103001
Ресми статистикалық ақпаратты тарату графигінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру
СЖРА

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270.
03103. Представление статистической информации
1321.
03103001
Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
АСПР

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген.
03104. Мемлекеттік кәсіпорындар және мемлекеттік меншік
1322.
03104001
Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)
Қаржымині

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20335.
03104. Государственные предприятия и государственное имущество
1322.
03104001
Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)
МФ

"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелді
1323.
03104002
Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру
Қаржымині

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342
1323.
03104002
Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет
МФ

"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелген.
1324.
03105001
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мұрағаттық анықтамаларды және/немесе мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру
Қаржымині

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342.
1324.
03105001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
МВД

"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелді
* ақпараттандыру объектілері – "электрондық үкіметтің" шлюзінде, "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінде орналастырылған сервистер-мен интеграцияланған ақпараттандыру объектілер.
Ескертпе:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет коды үш секциядан тұрады: 000 00 000.
Бірінші позициядағы үш сан мемлекеттік қызмет көрсету саласын білдіреді.
Екінші позициядағы екі сан мемлекеттік қызмет көрсетудің кіші саласын (өмірлік жағдайды) білдіреді.
Үшінші позициядағы үш сан мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші саласы ішіндегі реттік нөмірін білдіреді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және нфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
БП ҚСАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЖССҚҚД – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Мемлекеттік корпорация – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
АҚ – акционерлік қоғам
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ШЖҚ РМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі
"МРҚ" РМК – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ӨБИ – ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитетінің "Өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
"Даму" КДҚ" АҚ – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ
ДББҰ – дербес білім беру ұйымы
ҰК – Ұлттық компания
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрілігі

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270
* объекты информатизации - объекты информатизации, интегрированные с сервисами, размещенными на шлюзе "электронного правительства", внешнем шлюзе "электронного правительства".
Примечания:
Код государственной услуги состоит из трех секций: 000 00 000
Три цифры на первой позиции обозначают сферу оказания государственных услуг.
Две цифры на второй позиции обозначают подсферу (жизненную ситуацию) оказания государственных услуг.
Три цифры на третьей позиции обозначают порядковый номер государственной услуги внутри подсферы.
Расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МП - Министерство просвещения Республики Казахстан
МНВО - Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
КПССУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ДОДСВС – Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном суде Республики Казахстан (аппарат Верховного суда Республики Казахстан)
ЕНПФ – Единый накопительный пенсионный фонд
МИО – местные исполнительные органы
Государственная корпорация – некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
АО – акционерное общество
РГУ – республиканское государственное учреждение
РГП – республиканское государственное предприятие
РГП на ПХВ – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие
КГУ – коммунальное государственное учреждение
СМИ – средства массовой информации
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
РГП "ГРС" – Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИС – Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи" Комитета телекоммуникаций МЦРИАП
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АЗРК – Агентство по защите и развития конкуренции Республики Казахстан
АСПР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
АО "ФРП "Даму" – АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
АОО – Автономная организация образования
НК – Национальная компания