Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство иностранных дел Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложениям  65,   66,   67,    68,   69,   70,   71,   72;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 65
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение внешнеполитической деятельности"
на 2006 год
1. Стоимость: 9928488 тысяч тенге (девять миллиардов девятьсот двадцать восемь миллионов четыреста восемьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан",  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе",  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан",  Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан",  Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года  N 23 "Об утверждении условий труда персонала дипломатической службы за рубежом", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1995 года N 1581 "О доставке правительственной и дипломатической корреспонденции",  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве и ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей",  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов",  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 893 "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в Брюсселе для размещения Посольства Республики Казахстан в Королевстве Бельгии", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1997 года N 1431а "О приобретении в собственность Республики Казахстан объектов недвижимости в Вашингтоне (округ Колумбия) США",  постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета",  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для обслуживания государственных органов Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для транспортного обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1222-73с "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в городе Лондоне",  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1406 "О размерах денежных выплат сотрудникам дипломатической службы Республики Казахстан за дипломатический ранг и работу со сведениями, составляющими государственные секреты".  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінiң;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
65-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Сыртқы саяси қызметтi қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  9928488 мың теңге (тоғыз миллиард тоғыз жүз жиырма сегіз миллион төрт жүз сексен сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегi "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттік сатып алу туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 1999 жылғы 16 шілдедегi "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" N 173  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдігі туралы ережені бекіту туралы" N 1287  Жарлығы , Шет елдердегi дипломатиялық қызмет персоналының еңбек шарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 23  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 21 қарашадағы "Үкiметтік және дипломатиялық хат-хабарларды жеткізу туралы" N 1581 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шетелдегi мекемелерiнің жылжымайтын мүлікті сатып алуының және жалдауының, үй-жайлар мен ғимараттардың күрделi құрылысын салу және жөндеу туралы" N 1144  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 3 қазандағы "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" N 1217  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдiгіндегi Елшiлiгiн орналастыру үшін Қазақстан Республикасының меншiгiне Брюссельде ғимарат сатып алу туралы" N 893  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 9 қазандағы "Қазақстан Республикасының меншігіне Вашингтонда (Колумбия округі, АҚШ) жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу туралы" N 1431а қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1998 жылы 2 қарашадағы "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтынудың нормативтерi туралы" N 1118  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметін көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтіру туралы" N 663  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 28 қаңтардағы "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелерi" N 136  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 24 ақпандағы "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге қызмет көрсетуге арналған арнайы көлiк құралдарын пайдалануды реттеу туралы" N 288  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 9 тамыздағы "Қазақстан Республикасының меншігiне Лондон қаласында ғимарат сатып алу туралы" N 1222-73қ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегi "Мемлекеттiк бюджеттің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" N 1428  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердің қаражаты есебiнен шетелдік іссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлген N 148  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің мәселелерi" N 1118  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнің қызметкерлерiне дипломатиялық дәрежесi және мемлекеттік құпияларды құрайтын мәлiметтермен жұмыс істегенi үшін төленетін ақшалай төлемдердің мөлшерi туралы" N 1406  қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление международного авторитета Республики Казахстан, обеспечение международного мира, глобальной и региональной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: анализ политического и социально-экономического положения в мире, внешней и внутренней политики иностранных государств, деятельности международных организаций и обеспечение центральных государственных органов необходимой информацией, содействие повышению роли Республики Казахстан, как члена международного сообщества в решении глобальных и региональных проблем, реализация стратегии международной политики Республики Казахстан, осуществление общего наблюдения и контроля за выполнением международных договоров, участником которых является Республика Казахстан, реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан и международных инициатив Президента Республики Казахстан, оказание содействия в осуществлении внешнеэкономической политики по сотрудничеству Республики Казахстан с мировым сообществом в социальной и экономической сферах развития, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства, выполнение обязательств прошлых лет по приобретению недвижимости в собственность Республики Казахстан в Королевстве Бельгия (город Брюссель), Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии (город Лондон), Соединенных Штатах Америки (город Вашингтон).

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының халықаралық беделiн нығайту, халықаралық бейбітшілікті, ғаламдық және өңiрлiк қауiпсiздiкті қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : әлемдегi саяси және әлеуметтiк-экономикалық жағдайға, шет мемлекеттердің сыртқы және iшкi саясатына, халықаралық ұйымдардың қызметте талдау жасау және орталық мемлекеттік органдарды қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халықаралық қауымдастық мүшесi ретiнде жаһандық және өңiрлік проблемаларды шешудегi рөлiн арттыруға жәрдемдесу, Қазақстан Республикасының халықаралық саясатының стратегиясын iске асыру, Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардың орындалуын жалпы қадағалау мен бақылауды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын және Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық бастамаларын iске асыру, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк және экономикалық салаларын дамытуда дүниежүзiлік қауымдастықпен ынтымақтастықта Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық бағытын жүзеге асыруға жәрдемдерiнің қызметтік мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлікті жетiлдiру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлімдi, iскерлiк пен дағдыларды жаңғырту, Америка Құрама Штаттарында (Вашингтон қаласы), Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгiнде (Лондон қаласы) және Бельгия Корольдігінде (Брюссель қаласы) Қазақстан Республикасының меншігiне жылжымайтын мүлiк сатып алу бойынша мiндеттемелердi орындау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
внешнеполи-
тической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
1. Содержание
и обеспечение
в течение года
Министерства
иностранных
дел Республики
Казахстан в
соответствии
с утвержденным
лимитом штатной
численности в
количестве
321 единицы.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
Содержание 14
единиц служеб-
ного автотранс-
порта.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
3. Выполнение
консульских
действий.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
4. Выпуск имид-
жевой продукции
по информацион-
но-пропаганди-
стской деятель-
ности, направ-
ленной на прод-
вижение положи-
тельного имиджа
Республики
Казахстан как
внутри страны,
так и за рубе-
жом, пропаганда
инвестиционного
климата Респуб-
лики Казахстан
за рубежом,
публикация ин-
формационно-
разъяснительных
материалов в
печатных сред-
ствах массовой
информации за
рубежом.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
5. Обеспечение
доставки прави-
тельственной и
дипломатической
корреспонден-
ции, в том числе диплома-
тических и правительст-
венных грузов.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
6. Обеспечение
и исполнение
Государственно-
го протокола
Республики
Казахстан.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
3
007
Повышение квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение
услуг по повы-
шению квалифи-
кации государ-
ственных служа-
щих в области
дипломатической
службы. Сроки
реализации
январь-июнь.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4
009
Материально-техническое
оснащение государственных органов
1. Материально-
техническое
обеспечение Ми-
нистерства
иностранных дел
и загранучреж-
дений
Республики
Казахстан, в
том числе:
- приобретение
оборудования
для персонала
дипломатической
службы (аппарат
центрального
органа, загран-
учреждений).
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь;
- приобретение
автотранспорта
для загрануч-
реждений и обс-
луживания про-
токольных меро-
приятий и дос-
тавки консульс-
кой и фельдъ-
егерской почты
МИД РК. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
2. Обеспечение
выполнения обя-
зательств
Республики
Казахстан по
погашению кре-
дитов, получен-
ных на приобре-
тение объектов
недвижимости в
собственность
Республики
Казахстан в
Королевстве
Бельгия
(г.Брюссель),
Соединенном
королевстве
Великобритании
и северной
Ирландии (г.
Лондон), Соеди-
ненных Штатах
Америки (г.
Вашингтон).
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
5

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сыртқы
саяси
қызметті
қамта-
масыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1. Қазақстан Респуб-
публикасының Сыртқы
істер министрлігін
321 бірлік көлемiнде
бекiтілген штат саны
лимитіне сәйкес ұстау және
қамтамасыз ету.
Iске асыру мерзімi -
қаңтар-желтоқсан.
2. Қызметтiк авто-
көліктің 14 бірлігін
ұстау.
Iске асыру мерзімi -
қаңтар-желтоқсан.
3. Консулдық қызмет-
тің орындалуын
қамтамасыз ету.
Iске асыру мерзімi -
қаңтар-желтоқсан.
4. Ел iшінде және
шетелдерде Қазақстан
Республикасының оң
сипаттағы беделiн
көтеруге бағытталған
ақпараттық-насихат-
тық қызмет бойынша
имидждік өнімді
шығару, шет елдерде
Қазақстан
Республикасының
инвестициялық
ахуалын насихаттау,
басылымдық бұқаралық
ақпарат құралдарында
ақпараттық-түсіндіру
материалдарын
жариялау. Iске
асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
5. Yкіметтік және
дипломатиялық
хат-хабарлардың,
оның ішінде
дипломатиялық және
үкіметтік жүктердің
жеткізілуін
қамтамасыз ету.
Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
6. Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттiк
протоколын орындау
және қамтамасыз
ету. Iске асыру
мерзімі - қаңтар-
желтоқсан.
жыл
ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі
3
007
Мемле-
кеттік
қызметшi-
лердiң
біліктi-
лігін
арттыру
Мемлекеттік
қызметкерлердің
біліктілiгiн
арттыру жөніндегі
қызмет көрсетулердi
дипломатиялық
қызмет саласында
сатып алу. Iске
асыру мерзімі -
қаңтар-маусым.
Мемлекеттік және
ағылшын тiлдерiн
үйрету. Iске
асыру мерзімі -
қаңтар- желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі
4
009
Мемле-
кеттiк
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
1. Қазақстан
Республикасы Сыртқы
iстер министрлігін
және оның шетелдегi
мекемелерін матери-
алдық-техникалық
қамтамасыз ету,
соның ішiнде:
- дипломатиялық
персоналға (орталық
орган аппараты,
шетелдік мекемелер).
Iске асыру мерзімi
- қаңтар-желтоқсан.
- Қазақстан
Республикасының
шетелдiк мекемелерi
және Сыртқы iстер
министрлігінің
протоколдық
іс-шараларына
қызмет көрсету мен
консулдық және
фельдъегерлік
поштасын жеткізу
үшiн автокөлік сатып алу.
Iске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
2. Америка Құрама
Штаттарында (Вашингтон қаласы),
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия
Құрама Корольдiгінде
(Лондон қаласы)
және Бельгия
Корольдiгінде
(Брюссель қаласы)
Қазақстан
Республикасының
меншiгіне жылжымай-
тын мүлік объектілерін сатып
алу үшін алынған
несиелерді өтеу
бойынша Қазақстан
Республикасының
міндеттемелерін
орындауды қамтамасыз
ету. Іске асыру
мерзімі - қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі мен
шетел-
дердегі
меке-
мелері
5

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
1. Приобретение
вычислительной
техники и ак-
тивного сетево-
го оборудова-
ния. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
2. Приобретение
расходных мате-
риалов и комп-
лектующих за-
пасных частей.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
3. Приобретение
лицензионных
программных
продуктов.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
4. Администри-
рование, инста-
лляция и эксп-
луатация интег-
рированной фи-
нансовой систе-
мы и информа-
ционного порта-
ла. Сроки реа-
лизации o
январь-декабрь.
5. Сопровожде-
ние программных
продуктов.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
6. Системно-
техническое
обслуживание
вычислительной
техники. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
7. Обеспечение
доступом к сети
Интернет и оп-
лата услуг
электронной
почты. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
6
100
Аппараты
органов в
других
странах
(посольства,
представи-
тельства,
дипломати-
ческие мис-
сии)
Обеспечение
загранучрежде-
ний Республики
Казахстан, в
том числе:
- содержание и
обеспечение
загранучрежде-
ний в соответ-
ствии с утверж-
денным лимитом
штатной числен-
ности в коли-
честве 559
единиц. Сроки
реализации -
январь-декабрь;
техническое
обслуживание
автотранспорта
для загрануч-
реждений.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь;
- выпуск имид-
жевой продукции
по информацион-
но-пропаганди-
стской деятель-
ности, направ-
ленной на прод-
вижение положи-
тельного имиджа
Республики
Казахстан за
рубежом, пропа-
ганда инвести-
ционного клима-
та Республики
Казахстан, пуб-
ликация инфор-
мационно-разъ-
яснительных
материалов в
печатных сред-
ствах массовой
информации.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Совершенствование законодательства Республики Казахстан в области международных отношений, приведение его в соответствие с международно-правовыми обязательствами Республики Казахстан, функционирование инфраструктуры системы дипломатической службы, выполнение консульских действий, создание положительного имиджа Республики Казахстан (размещение имиджевых материалов по вопросам экономической, социальной и политической модернизации Республики Казахстан, пропаганда казахстанского опыта конституционного строительства в зарубежных средствах массовой информации, открытие специальных страниц на Web-сайтах посольств Республики Казахстан за рубежом, проведение международных конференций и семинаров по актуальным проблемам внешней и внутренней политики, выпуск периодических изданий по международной тематике для распространения за рубежом на государственном, русском и английском языках - не менее 4 журналов с тиражом 12000 экземпляров, издание монографических исследований, аналитических журналов, фотоальбомов имиджевого характера, книг, посвященных достижениям Республики Казахстан в области внутренней и внешней политики, рассылка их по загранучреждениям Республики Казахстан - 80 изданий, производство и направление в иностранные государства видеокассет, компакт-дисков об экономике, истории и культуре Республики Казахстан на иностранных языках).
Материально-техническое обеспечение центрального аппарата министерства и загранучреждений Республики Казахстан.
Приобретение основных средств для центрального аппарата (автотранспорт - 2 единицы, офисное оборудование в здание МИД РК - 108 единиц, резервная линия АТС в здании МИД РК - 1 комплект, компьютерная техника - 80 единиц, активное сетевое оборудование - 136 единиц, лицензионные программные продукты - 321 лицензия и т.д.) и для загранучреждений (автотранспорт - 63 единицы, жилая мебель в комплекте - 159 комплектов, офисная мебель в комплекте - 185 комплектов, компьютерная техника - 142 единицы и т.д.).
Республики Казахстан, публикация информационно-разъяснительных материалов в печатных средствах массовой информации. Сроки реализации -январь-декабрь.

017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дiң жұмыс
iстеуiн қамтама-
сыз ету
және мем-
лекеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамта-
масыз ету
1. Есептегіш
техникасын және
активті жүйелік
жабдықтар сатып
алу. Iске асыру
мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
2. Шығыс материалдарын,
жиынтықтаушы
қосалқы бөлшектер
сатып алу. Iске
асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
3. Лицензияланған
бағдарлама өнімін
сатып алу. Iске
асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
4. Біріктірілген
қаржылық жүйе мен
ақпараттық порталға
әкiмшілiк ету,
әкімшілік жасау,
инсталляциялау және
пайдалану. Iске
асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
5. Бағдарламалық
өнімдерді жөнелту.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан.
6. Есептегіш
техникаға жүйелілік-
техникалық қызмет
көрсету. Iске асыру
мерзiмi - қаңтар-желтоқсан.
7. Интернет желісiне
шығу қызметін және
электрондық пошта
қызметiне төлемдi
қамтамасыз ету.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан.
жыл
ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі мен
шетел-
дердегі
меке-
мелері
6
100
Органдар-
дың
басқа
елдер-
дегi
аппарат-
тары
(елшi-
лiктер,
өкiлдiк-
тер, ди-
плома-
тиялық
миссия-
лар)
Қазақстан Республикасының
шетелдердегі
мекемелерiн
қамтамасыз ету,
соның ішiнде:
- шетелдердегі
мекемелерді
бекiтілген штат
санының лимитіне
сәйкес 559 бiрлiк
көлемiнде ұстау
және қамтамасыз ету.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан.
- шетелдегі мекемелер үшiн
автокөлiкке техникалық қызмет
көрсету.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан;
- шетелде Қазақстан
Республикасының оң
сипаттағы беделiн
көтеруге бағытталған
ақпараттық-насихат-
тық қызмет бойынша
имидждік өнiм
шығару, Қазақстан
Республикасының
инвестициялық
ахуалын насихаттау,
басылымдық бұқаралық
ақпарат құралдарында
ақпараттық-түсiндіру
материалдарын
жариялау.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан.
жыл
ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі мен
шетел-
дердегі
меке-
мелері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:  Тiкелей нәтижесi: Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастар саласындағы заңдарын жетiлдiру, оны Қазақстан Республикасының халықаралық құқықтық міндеттемелерiне сай келтіру, дипломатиялық қызмет жүйесi инфрақұрылымының жұмыс iстеуi және оны ұстау, консулдық iс-әрекеттердің орындалуы, Қазақстан Республикасының оң имиджiн ілгерілетуге бағытталған ақпараттық-насихаттық қызмет жөнiндегi іс-шараларды жүргізу (Қазақстан Республикасының экономикалық, әлеуметтік және саяси жаңғырту мәселелері, шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарында конституциялық құрылыстың қазақстандық тәжiрибесiн насихаттау бойынша имидждік материалдарды орналастыру, шет елдердегi Қазақстан Республикасы елшiліктерінің Web-сайттарында арнайы беттер ашу, ішкі және сыртқы саясаттың өзектi мәселелерi бойынша халықаралық конференциялар мен семинарлар өткiзу, шет елдерде тарату үшін мемлекеттік, орыс және ағылшын тiлдерiнде таралымы 12000 мың дана болатын 4 журналдан кем емес халықаралық тақырыптар бойынша мерзiмдік басылымдар шығару, Қазақстан Республикасының iшкi және сыртқы саясат саласындағы жетiстiктерiне арналған имидждiк сипаттағы монографиялық зерттеулердi талдау журналдарын, фотоальбомдарды, кітаптарды шығару, оларды Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелерiне тарату - 80 басылым, Қазақстан Республикасының экономикасы, тарихы және мәдениетi туралы видеокассеталарды, компакт-дискiлердi шет тiлдерде шығару және шет мемлекеттерге тарату.
Министрліктің орталық аппаратына және Қазақстан Республикасының шетелдегi мекемелерiн материалдық-техникалық жарақтандыру.
Орталық аппарат үшін (автокөлiк - 2 бiрлік, ҚР СIМ ғимаратына кеңсе қондырғылары - 108 бiрлік, ҚР СIМ ғимаратына АТС резервi желiсi -
1 жиынтық, компьютерлік техника - 80 бiрлiк, активтi желiлік жабдықтар - 136 бiрлік, лицензияланған бағдарлама өнiмiн сатып алу - 321 лицензия және т.б.) және шетелдегi мекемелер үшін (автокөлiк - 63 бiрлiк, үй жиһаздары - 159 жиынтық, кеңсе жиһаздары - 185 жиынтық, компьютерлік техника - 142 бiрлiк және т.б.) негізгi құралдар сатып алу.

Повышение профессионального уровня 40 чел., обучение государственному языку 100 чел., обучение английскому 40 чел.
Конечный результат:
Признание Республики Казахстан на мировой арене, обеспечение безопасности граждан Республики Казахстан, выезжающих за рубеж, их беспрепятственного передвижения по территории зарубежных стран, защиты прав и интересов граждан Республики Казахстан, развитие и расширение торгово-экономических, финансовых, научных и научно-технических, культурных, а также иных связей Республики Казахстан с иностранными государствами и международными организациями.
Обеспечение потребности в повышении квалификации 12,5 % штата Министерства в области дипломатии, в обучении государственному языку 31,2 % штата Министерства, в обучении английскому языку 12,5 % штата Министерства.
Финансово-экономический результат:
Предельная сумма расходов на содержание одной единицы персонала дипломатической службы в год в размере 10 046,5 тыс. тенте (центрального аппарата - 3 761,9 тыс. тенге, загранучреждений - 13 655,4 тыс. тенге). Объемом затрат на приведение в соответствие с международными нормами одного нормативного правового акта, подписание одного соглашения, проведения одной имиджевой кампании. Средняя стоимость повышения квалификации одного работника 11,3 тыс. тенге, средняя стоимость обучения государственному языку одного работника 9,35 тыс. тенге, средняя стоимость обучения английскому языку одного работника 10,0 тыс. тенге
Своевременность:
Исполнение плана финансирования Министерства иностранных дел и загранучреждений Республики Казахстан по платежам, исполнение плана государственных закупок, проведение конкурсных процедур и исполнение обязательств по заключенным договорам государственных закупок товаров, работ и услуг.
Повышение квалификации и обучение государственному и английскому языкам в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
Полное удовлетворение физических и юридических лиц, осуществленными Министерством иностранных дел Республики Казахстан консульскими действиями.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 65 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 70 %; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 25 %.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 66
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Участие в международных организациях и других
международных органах"
на 2006 год

40 адамның кәсiби біліктілік деңгейiн көтеру, 100 адамның мемлекеттiк тiлдi оқып үйренуi, 40 адамның ағылшын тiлдi оқып үйренуi.
Түпкi нәтижесi:
Шетелге шығатын Қазақстан Республикасы азаматтарының қауiпсiздігін, олардың шетелдер аумақтары бойынша кедергiсіз жүрiп тұрып, құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен сауда-экономикалық, қаржы, ғылыми және ғылыми-техникалық, мәдени, сондай-ақ өзге де байланыстарын дамыту мен кеңейту.
Министрлiк штатының 12,5 пайызын дипломатия саласында мамандық жетілдіруді, министрлiк штатының 31,2 пайызын мемлекеттік тiлге оқытуды, министрлiк штатының 12,5 пайызын ағылшын тiлiн оқытуды қамтамасыз ету бюджеттік бағдарламаны iске асыру болып табылады.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiгi:
Дипломатиялық қызмет персоналы бiр бiрлiгiн ұстаудың жылдық шығыстарының 10046,5 мың теңге (орталық аппарат - 3761,9 мың теңге, шетелдегi мекемелер - 13655,4 мың теңге) көлемiндегi шектi сомамен белгiленедi.
Бiр қызметкердiң мамандығын жетiлдiрудің орташа құны 11,3 мың теңге, бiр қызметкердi мемлекеттiк тiлге оқыту құны 9,35 мың теңге, бiр қызметкердi ағылшын тiлiне үйрету құны 10,0 мың теңге.
Мерзiмдi уақыты:
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгінің және шет елдердегi мекемелерінің төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының орындалуы, мемлекеттік сатып алулар жоспарының орындалуымен, конкурстық рәсiмдердің уақтылы өтуiмен және тауарларды, атқарылатын жұмыстар мен көрсетілетiн қызметтердi мемлекеттік сатып алулар жөнiндегi жасалған шарттар бойынша мiндеттемелердің орындалуы.
Бiлiктілікті арттыруға, мемлекеттік және ағылшын тiлдерiн оқытуға жасалған шарттарға сәйкес қол жеткiзіледі.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігiмен жүзеге асырылатын консулдық әрекеттердi жеке және заңды тұлғалардың толық қанағаттануы.
Қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес, мемлекеттік кәсiби қызмет талаптарына сай мемлекеттiк қызметшілердің кәсiби деңгейiн көтеру. Мемлекеттiк тiлдi оқыту курстарынан өткеннен кейiн мемлекеттiк тiлде iс жүргiзуге көшкен мемлекеттік қызметшiлер үлесi - 65%; ағылшын тiлiн оқыту курстарынан өткеннен кейін ағылшын тiлiндегi құжаттармен жұмыс iстейтiн мемлекеттік қызметшілер үлесi - 70%; бiлiктілiгiн арттыру курстарын өткеннен кейiн жоғары лауазымдарға тағайындаған мемлекеттiк қызметшілер үлесi - 25%.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
66-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Халықаралық ұйымдарға және басқа да халықаралық органдарға қатысу"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 1618035 тысяч тенге (один миллиард шестьсот восемнадцать миллионов тридцать пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 26 июня 1996 года "О ратификации Конвенции Международной организации труда (МОТ) N 148 1977 года "О защите трудящихся от профессионального риска, вызываемого загрязнением воздуха, шумом и вибрацией на рабочих местах",  Закон Республики Казахстан от 7 июля 1997 года "О ратификации Конвенции Организации Объединенных Наций по борьбе с опустыниванием",  Закон Республики Казахстан от 30 октября 1997 года "О присоединении Республики Казахстан к Венской конвенции об охране озонового слоя",  Закон Республики Казахстан от 31 октября 1997 года "О присоединении Республики Казахстан к Уставу Международной организации гражданской обороны",  Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О ратификации Соглашения о юридическом статусе Организации Экономического Сотрудничества (ЭКО), представителей стран-членов и международного персонала",  Закон Республики Казахстан от 6 апреля 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящихся под угрозой исчезновения",  Закон Республики Казахстан от 24 июня 1999 года "О ратификации Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении",   Закон Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о трансграничном загрязнении воздуха на большие расстояния",  Закон Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о трансграничном воздействии промышленных аварий",  Закон Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О ратификации о доступе информации, участию общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды",  Закон Республики Казахстан от 10 апреля 2001 года "О ратификации Основного соглашения о сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Детским фондом Организации Объединенных Наций",  Закон Республики Казахстан от 7 мая 2001 года "О присоединении Республики Казахстан к Поправке к Монреальскому протоколу по веществам, разрушающим озоновый слой, Лондон, 27-29 июня 1990 года",  Закон Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года "О ратификации Договора о всеобъемлющем запрещении ядерных испытаний",  Закон Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "О ратификации Пятого дополнительного протокола к Уставу Всемирного почтового союза",  Закон Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением",  Закон Республики Казахстан от 30 мая 2005 года "О международных договорах Республики Казахстан",  Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 1995 года N 2260 "О ратификации рамочной Конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата",  Указ Президента Республики Казахстан от 19 июня 1995 года N 2344 "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Международным агентством по атомной энергии о применении гарантии в связи с Договором о нераспространении ядерного оружия",  Указ Президента Республики Казахстан от 18 октября 1995 года N 2537 "О ратификации Договора к Энергетической Хартии и Протокола к Энергетической Хартии по вопросам энергетической эффективности и сопутствующим экологическим аспектам",  Указ Президента Республики Казахстан от 12 марта 1999 года N 84 "О подписании Республикой Казахстан Киотского протокола к Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата",  Указ Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2002 года N 973 "О членстве Республики Казахстан в Международной Организации по миграции",  Указ Президента Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 1214 "О подписании Рамочной Конвенции по защите морской среды Каспийского моря",  постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 1503-ХII "О ратификации Конвенции о международной гражданской авиации",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к Конвенции Всемирной Метеорологической Организации",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 года N 629 "О мероприятиях в связи с вступлением Республики Казахстан в Международную организацию уголовной полиции (ИНТЕРПОЛ)",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 марта 1994 года№N 244 "О присоединении Республики Казахстан к Международным конвенциям, принятым под эгидой Международной морской организации (ИМО) и к Конвенции об ИМО", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 марта 1994 года N 26-15/2164 "О вступлении в Международное эпизоотическое бюро (МЭБ)", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1994 года N 26-22/4748 "О вступлении в международную организацию по метрологии и стандартизации",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 мая 1994 года N 506 "О присоединении Республики Казахстан к международным конвенциям, принятым под эгидой международной организации гражданской авиации (ИКАО)",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 августа 1994 года N 918 "Об одобрении Республикой Казахстан Конвенции о биологическом разнообразии и организации выполнения предусмотренных ею обязательств", постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 20 февраля 1995 года N 301 III "О присоединении от имени Республики Казахстан к Конвенции о запрещении военного или любого иного враждебного использования средств воздействия на природную среду",  постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 мая 1995 года N 737 "Об утверждении Договора о структуре и принципах функционирования ТЮРКСОЯ", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1995 года N 13253 "О вступлении в Международный институт Центрально-Азиатских Исследований",  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2001 года N 1418 "Вопросы финансирования и материально-технического обеспечения Постоянного представителя Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе и его аппарата", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2002 года N 1302 "О Сарсекове Б.С.", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2004 года N 608 "О Казыханове Е.Х.",  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 марта 2005 года N 257 "Вопросы финансирования деятельности Полномочного представителя Республики Казахстан в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом совете Содружества Независимых Государств", Решение Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 октября 1993 года "О вступлении во Всемирную Туристическую Организацию", Решение Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 мая 1994 года N 6234 "О вступлении в Европейскую Экономическую Комиссию", Соглашение о создании Регионального содружества в области связи от 17 декабря 1991 года, Соглашение о гражданской авиации и об использовании воздушного пространства от 20 декабря 1991 года,  Соглашение СНГ от 13 марта 1992 года "О проведении согласованной политики в области стандартизации, метрологии и сертификации", Соглашение о сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и ООН от 19 августа 1992 года, Соглашение между Программой развития ООН и Правительством Республики Казахстан от 24 сентября 1996 года, Основное многостороннее Соглашение о международном транспорте по развитию коридора Европа - Кавказ - Азия от 8 сентября 1998 года, Соглашение с Региональной Ассоциацией органов регулирования энергетики Центрально/Восточной Европы и Евразии (ERRA) от 15 марта 2001 года "О взаимодействии в области энергетики",  Соглашение о формировании Единого экономического пространства от 19 сентября 2003 года, Соглашение о порядке формирования и исполнения бюджета Шанхайской организации сотрудничества от 29 мая 2003 года, Решение о вступлении в Азиатский центр по уменьшению стихийных бедствий (ASDR),  Решение СНГ от 21 декабря 1991 года "О членстве в Организации Объединенных наций", Решение Глав Правительств СНГ от 2 марта 1993 года "Об учреждении Межправительственного Совета по нефти и газу",  Решение Совета Глав Правительств СНГ от 9 сентября 1994 года "О сотрудничестве в области химии и нефтехимии", Решение Организации Исламской Конференции от 12 декабря 1995 года, Решение ежегодной сессии Всемирной Торговой Организации от 26 января 1996 года "О предоставлении Республике Казахстан статуса наблюдателя", Решение Совета Глав Правительств СНГ от 12 апреля 1996 года "О Положении о Межгосударственном статистическом комитете СНГ", Решение ежегодной сессии Международного технического комитета по предупреждению и тушению пожаров (МТКПТП-CTIF) от 24 декабря 1996 года, Решение Глав Государств Центральной Азии от 28 февраля 1997 года "О формировании средств Международного Фонда спасения Арала", Решение ежегодной сессии стран-членов ОИК от 12 марта 1997 года "О вступлении в Центр по статистике, экономике и социальным исследованиям и подготовке при ОИК", Решение ежегодной сессии стран-членов ОИК от 12 марта 1997 года "О вступлении в Исламский технологический институт при ОИК", Решение ежегодной сессии стран-членов ОИК от 12 марта 1997 года "О вступлении в Исламский центр по развитию торговли", Решение Исполнительного Комитета Международного бюро выставок (МБВ) от 17 апреля 1998 года, Решение ежегодного собрания Международного института по изучению, сохранению и восстановлению культурной собственности (ICCROM) от 5 августа 1998 года, Решение Межгосударственного экономического Комитета Экономического союза СНГ от 11 сентября 1998 года "О придании Совету дорожников статуса межправительственного органа СНГ", Решение Генеральной Конференции стран-членов ОИК от 17 июня 1999 года "О вступлении в Парламентский Союз стран-членов ОИК", Решение Совета Глав Государств участников СНГ от 25 января 2000 года "О Координационном Совете Генеральных прокуроров государств-участников СНГ", Решение Совета глав администраций связи РСС от 29 июня 2000 года N 2315 "О Положении о финансах Регионального сообщества в области связи", Решение совета Глав Правительств СНГ от 18 мая 2001 года "О создании координационного транспортного совещания государств-участников СНГ", Конститутивный (Уставной) документ Секретариата Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА) - Алматинский акт, подписанный Президентом Республики Казахстан Н.А. Назарбаевым и главами государств и правительств государств-членов СВМДА 4 июня 2002 года, Декларация Республики Казахстан от 5 февраля 1993 года по вступлению во Всемирную организацию интеллектуальной собственности, Декларация Республики Казахстан от 5 февраля 1993 года "О Международных договорах в области промышленной собственности", Декларация о создании "Шанхайской организации сотрудничества" от 15 июня 2001 года, Алматинская Декларация от 21 декабря 1991 года "О создании СНГ", Уведомление Секретариата Парламентской Ассамблеи ОБСЕ от 12 января 1992 года, Официальное уведомление Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 февраля 1996 года от Организации Исламская Конференция (ОИК), Уведомление от 4 июня 1996 года "О членстве Республики Казахстан в Международную организацию труда (МОТ)", Уведомление Генерального Секретаря Организации Объединенных Наций от 1 января 1997 года "Организация Объединенных Наций по Промышленному развитию", Уведомление Генерального директора Международной организации высших аудиторских учреждений (INTOSAI) от 2 апреля 1997 года "О членстве Республики Казахстан", Уведомление Генерального Директора Азиатских организаций высших аудиторских учреждений (ASOSAI) от 27 июня 1997 года "О членстве Республики Казахстан", Уведомление Директората Международного института Центральной Азии (МИЦАИ) от 19 февраля 1998 года "О членстве Республики Казахстан", Уведомление Директора Международного института по изучению кочевых цивилизаций (МИИКЦ) от 12 августа 1998 года, Резолюция 46 Сессии Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций от 2 марта 1992 года "О подтверждении членства Республики Казахстан в Организации Объединенных Наций", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О продовольственной и сельскохозяйственной Организации ООН", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О Фонде народонаселения ООН", Резолюция 46 сессии ООН от 2 марта 1992 года "О Фонде ООН помощи детям", Подписание 26 апреля 1994 года Конвенции по охране природного и культурного наследия, Резолюция Генеральной Конференции Азиатского центра по уменьшению стихийных бедствий (АДРЦ) от 14 февраля 1999 года, подтверждающая членство Республики Казахстан, постановление Совета Межпарламентской Ассамблеи от 6 декабря 2002 года N 43 "О финансировании деятельности Межпарламентской Ассамблеи государств-участников СНГ", Нота ЮНЕСКО от 22 мая 1992 года, подтверждающая членство Республики Казахстан в ЮНЕСКО, Решение Совета коллективной безопасности от 28 апреля 2003 года "Положение об органах Организации Договора о коллективной безопасности", Устав СНГ от 22 января 1993 года.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

1. Құны:  1618035 мың теңге (бiр миллиард алты жүз он сегiз миллион отыз бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 26 маусымдағы "Еңбекшілердің жұмыс орындарындағы ауаның ластануы, шу мен тербелiс салдарынан болатын кәсiби қауіптерден қорғау туралы" Халықаралық еңбек ұйымының (ХЕҰ) 1977 жылғы N 148 Конвенциясын бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 шілдедегi "Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Шөлейттенуге қарсы күрес жөніндегi конвенциясын бекіту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 30 қазандағы "Қазақстан Республикасының озон қабатын қорғау жөнiндегi Вена конвенциясына қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 31 қазандағы "Қазақстан Республикасының Халықаралық азаматтық қорғаныс ұйымының Жарғысына қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы "Экономикалық Ынтымақтастық Ұйымының (ЭЫҰ), мүше-елдер өкiлдерiнің және халықаралық қызметкерлердің заңдық мәртебесi туралы келiсiмдi бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 6 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерiмен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 24 маусымдағы "Химиялық қаруды жасауға, өндiруге, жинақтауға және қолдануға тыйым салу және оны жою туралы конвенцияны бекіту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 қазандағы "Қазақстан Республикасының Ауаның алыс қашықтықта шекарааралық ластануы туралы конвенцияға қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 қазандағы "Қазақстан Республикасының Өнеркәсiптiк авариялардың шекарааралық әсерi туралы конвенцияға қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 қазандағы "Ақпаратқа қол жеткiзу, қоршаған ортаға қатысты мәселелер бойынша шешiмдер қабылдау процесiне жұртшылықтың қатысуы және сот әдiлдiгiне қол жеткiзу туралы конвенцияны бекіту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 10 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Бiрiккен Ұлттар Ұйымы Балалар қорының арасындағы ынтымақтастық туралы негізгi келісiмдi бекіту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 7 мамырдағы "Лондонда 1990 жылы 27-29 маусымда жасалған Озон қабатын бүлдiретiн заттар жөнiндегi Монреаль хаттамасына Түзетуге Қазақстан Республикасының қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 14 желтоқсандағы "Ядролық сынақтарға жан-жақты тыйым салу туралы шартты бекіту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы "Дүниежүзiлiк пошта одағының Жарғысына Бесiншi қосымша хаттаманы бекiту туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 10 ақпандағы "Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына Қазақстан Республикасының қосылуы туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 30 мамырдағы "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы 4 мамырдағы "Климаттың өзгеруi жөніндегi Бiрiккен Ұлттар Ұйымының негіздемелiк Конвенциясын бекіту туралы"
N 2260  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы 19 маусымдағы "Қазақстан Республикасы мен Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік арасындағы Ядролық қаруды таратпау туралы шартқа байланысты кепiлдiктердi қолдану туралы келiсiмдi бекіту туралы" N 2344  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 18 қазандағы "Энергетикалық Хартияға Шартты және Энергетикалық тиiмдiлiк мәселелерi мен экологиялық аспектілер жөніндегі Энергетикалық Хартияға Хаттаманы бекiту туралы" N 2537  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 12 наурыздағы "Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Климаттың өзгеруi туралы негiздемелiк конвенциясының Киото хаттамасына Қазақстан Республикасының қол қоюы туралы" N 84  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 15 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Көші-қон жөнiндегi халықаралық ұйымға мүше болуы туралы" N 973  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 30 қазандағы "Каспий теңізінің теңiз ортасын қорғау жөніндегі негiздемелік конвенцияны бекіту туралы" N 1214  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің 1992 жылғы 2 шілдедегi "Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияны бекiту туралы" N 1503-ХII қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 13 сәуiрдегi "Дүниежүзілік Метеорологиялық ұйымы конвенциясына қосылу туралы" N 296  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 20 шілдедегi "Қазақстан Республикасының Халықаралық қылмыстық полиция ұйымына (ИНТЕРПОЛ) кiруiне байланысты іс-шаралар туралы" N 629  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 4 наурыздағы "Қазақстан Республикасының Халықаралық теңіз ұйымы (ХТҰ) аясында қабылданған халықаралық конвенцияларға және ХТҰ туралы конвенцияға қосылуы туралы" N 244  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 25 наурыздағы "Халықаралық эпизоотикалық бюроға кiру туралы (ХЭБҚ)" N 26-15/2164 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 сәуiрдегi "Метрология және стандарттау жөнiндегi халықаралық ұйымға кiру туралы" N 26-22/4748 қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 13 мамырдағы "Қазақстан Республикасының халықаралық азаматтық авиациясы ұйымы (ИКАО) аясында қабылданған халықаралық конвенцияларға қосылу туралы" N 506  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 19 тамыздағы "Қазақстан Республикасының биологиялық әралуандылық туралы конвенцияны мақұлдау және онда көзделген міндеттемелерiн орындауды ұйымдастыру туралы" N 918  қаулысы , Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің 1995 жылғы 20 ақпандағы "Қазақстан Республикасы атынан табиғи ортаға әсер ететiн әскери немесе кез келген өзге де дұшпандық ниетте құралдар пайдалануға тыйым салу туралы Конвенцияға қосылу туралы" N 30I-ІІІ қаулысы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 24 мамырдағы "ТЮРКСОЙ-дың құрылымы және жұмыс iстеу принциптерi туралы шартты бекіту туралы" N 737  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 7 қыркүйектегi "Орталық-Азиялық Зерттеулер Халықаралық институтына кiру туралы" N 13253 қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2001 жылғы 8 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық жанындағы Тұрақты өкiлi мен оның аппаратын қаржыландыру және материалдық-техникалық қамтамасыз ету мәселелерi" N 1418  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 11 желтоқсандағы "Б.С. Сәрсеков туралы" N 1302 қаулысы, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 маусымдағы "Е.Х Қазыханов туралы" N 608  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2005 жылғы 23 наурыздағы "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Экономикалық Кеңесi жанындағы Экономикалық мәселелер жөнiндегi комиссиядағы Қазақстан Республикасы Өкiлетті өкiлінің қызметiн қаржыландыру мәселелерi" N 257  қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1993 жылғы 14 қазандағы "Дүниежүзілік туристтiк ұйымға кiру туралы" шешiмi, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 3 мамырдағы "Еуропалық Экономикалық Комиссияға кiру туралы" N 6234 шешімi, 1991 жылғы 17 желтоқсандағы Байланыс саласындағы аймақтық достастық құру туралы келiсiм, 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Азаматтық авиация және әуе кеңiстiгiн пайдалану туралы  келiсiм , Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының 1992 жылғы 13 наурыздағы "Стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы келісiлген саясатты өткізу туралы" келісiмi, Қазақстан Республикасының Үкiметi мен БҰҰ арасындағы қатынастар туралы 1992 жылғы 19 тамыздағы келiсiм, Қазақстан Республикасының Үкiметi мен БҰҰ Даму бағдарламасы арасындағы 1996 жылғы 24 қыркүйектегі келісім, 1998 жылғы 8 қыркүйектегi Еуропа - Кавказ - Азия дәлiзiн дамыту жөнiндегi халықаралық көлiк туралы негiзгi көп жақты келiсiм, Орталық/Шығыс Еуропа және Еуразия энергетикасын реттеу органдарының Аймақтық Қауымдастығымен 2001 жылғы 15 наурыздағы "Энергетика саласындағы өзара iс-қимыл туралы" келiсiмі, 2003 жылғы 29 мамырдағы Шанхай Ынтымақтастық Ұйымының бюджетiн қалыптастыру мен орындау тәртiбi туралы келiсiм, 2003 жылғы 19 қыркүйектегi Бiрыңғай экономикалық кеңiстiкті қалыптастыру туралы келiсiм, Табиғи апаттарды азайту жөнiндегi Азиялық орталыққа кiру туралы шешім (АSDR), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының 1991 жылғы 21 желтоқсандағы "Бiрiккен Ұлттар Ұйымына мүшелiк туралы" шешімi, ТМД Мемлекет Басшылары Кеңесінің 1993 жылғы 2 наурыздағы "Мұнай және газ жөнiндегi Мемлекетаралық Кеңесiн құру туралы" шешімі, ТМД Мемлекет Басшылары Кеңесiнiң 1993 жылғы 9 қыркүйектегi "Химия және мұнайхимия саласындағы ынтымақтастық туралы" шешімі, Ислам Конференциясы Ұйымының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы шешiмi, Дүниежүзiлік Сауда Ұйымының жыл сайынғы сессиясының 1996 жылғы 26 қаңтардағы "Қазақстан Республикасына бақылаушы мәртебесiн беру туралы" шешімі, ТМД Үкiмет Басшылары Кеңесiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi "ТМД Үкiметаралық статистикалық комитетi туралы ереже туралы" шешімі, Халықаралық техникалық комитеттің жыл сайынғы сессиясының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Өрттердің алдын алу және сөндiру жөнiндегi (МТКПТП-СТIF)" шешімi, Орталық Азия Мемлекеттерi Басшыларының 1997 жылғы 28 ақпандағы "Халықаралық Аралды құтқару қорының қаражатын қалыптастыру туралы" шешімі, ИКҰ-ға мүше елдердің жыл сайынғы сессиясының 1997 жылғы 12 наурыздағы "ИКҰ жанындағы Статистика, экономика және әлеуметтік зерттеулер мен даярлау жөніндегі орталыққа кiру туралы" шешімі, ИКҰ-ға мүше елдердің жыл сайынғы сессиясының 1997 жылғы 12 наурыздағы "ИКҰ жанындағы Ислам технологиялық институтына кiру туралы" шешімі, ИКҰ-ға мүше елдердің жыл сайынғы сессиясының 1997 жылғы 12 наурыздағы "ИКҰ жанындағы сауда дамыту жөніндегі Ислам орталығына кiру туралы" шешімі, 1998 жылғы 17 сәуiрдегi Халықаралық көрмелер бюросы (ХКБ) Атқару комитетінің шешiмi, 1998 жылғы 5 тамыздағы Мәдени меншiктi зерттеу, сақтау және қалпына келтіру жөніндегі Халықаралық институттың жыл сайынғы жиналысының шешiмi (IССRОМ), Мемлекетаралық ТМД Экономикалық одағының экономикалық комитетінің 1998 жылғы 11 қыркүйектегi "Жолшылар одағына ТМД мемлекетаралық органы мәртебесiн беру туралы" шешімi, ИКҰ-ға мүше елдердің Бас Конференциясының 1999 жылғы 17 маусымдағы "ИКҰ-ға мүше елдердің Парламенттiк Одағына кiру туралы" шешiмi, ТМД Мемлекеттерi Басшылары Кеңесінің 2000 жылғы 25 қаңтардағы "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің Бас прокурорларының Үйлестіру Кеңесi туралы" шешімi, БАҚ байланыс әкiмшiлiк басшылары Кеңесінің 2000 жылғы 29 маусымдағы "Байланыс саласының аймақтық қауымдастығының қаржысы туралы ереже туралы" N 2315 шешімi, ТМД Үкiметтерi Басшылары Кеңесiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы "ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң көліктік үйлестіруші кеңесiн құру туралы" шешімі, Азиядағы өзара iс-қимыл және сенiм шаралары жөнiндегi кеңес Хатшылығының (АӨСШК) Конститутивтiк (Жарғылық) құжаты - Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаев пен АӨСШК-ге мүше мемлекеттердiң мемлекет және үкiмет басшылары 2002 жылғы 4 маусымда қол қойған Алматы актiсi, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 5 ақпандағы Дүниежүзiлiк зияткерлiк меншiк ұйымына кiру жөнiндегi декларациясы, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 5 ақпандағы "Өнеркәсiптiк меншік саласындағы халықаралық шарттар туралы" декларациясы, 2001 жылғы 15 маусымдағы "Шанхай Ынтымақтастық Ұйымын" құру туралы декларациясы, 1991 жылғы 21 желтоқсандағы "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығын құру туралы" Алматы Декларациясы, 1992 жылғы 12 қаңтардағы ОБСЕ Парламент Ассамблеясы Секретариатының хабарламасы, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрінің 1996 жылғы 11 ақпандағы Ислам Ұйымы Конференциясынан (ИҰК) хабарламасы, 1996 жылғы 4 маусымдағы "Қазақстан Республикасының Халықаралық еңбек ұйымына мүше болуы туралы (ХЕҰ)" хабарлама, Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Бас хатшысының 1997 жылғы 1 қаңтардағы "Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Өнеркәсiптi дамыту бойынша" хабарламасы, Жоғарғы аудиторлар мекемесінің Халықаралық ұйымы Бас директорының (INTOSAI) 1997 жылғы 2 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының мүшелiгi туралы" хабарламасы, Жоғарғы аудиторлар мекемесінің Азиялық ұйымы Бас директорының (ASOSAI) 1997 жылғы 27 маусымдағы "Қазақстан Республикасының мүшелiгi туралы" хабарламасы, Орталық Азия Халықаралық институты Директоратының (МИЦАИ) 1998 жылғы 19 ақпандағы "Қазақстан Республикасының мүшелiгi туралы" хабарламасы, Көшпендi өркениеттi зерттеу жөніндегі Халықаралық институт директорының (МИИКЦ) 1998 жылғы 12 тамыздағы хабарламасы, БҰҰ-ның Бас Ассамблеясы 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан Республикасының Бiрiккен Ұлттар Ұйымына мүшелiгiн растау туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ-ның Азық-түлiк және ауыл шаруашылық ұйымдары туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ-ның тұрғын халықтар қоры туралы" қарары, БҰҰ-ның 46-шы сессиясының 1992 жылғы 2 наурыздағы "БҰҰ-ның балаларға жәрдем беру қоры туралы" қарары, 1994 жылғы 26 сәуiрдегi Табиғат және мәдени мұраларды қорғау жөніндегi конвенцияға қол қою, Табиғи апаттарды азайту жөнiндегi Азиялық орталықтың (АDRS) Бас конференциясының 1999 жылғы 14 ақпандағы Қазақстан Республикасының мүшелiгін растайтын қарары, Парламентаралық Ассамблея Кеңесінің 2002 жылғы 6 желтоқсандағы "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің Парламентаралық Ассамблеясының қызметiн қаржыландыру туралы" N 43 қаулысы, ЮНЕСКО-ның 1992 жылғы 22 мамырдағы Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО-ға мүшелiгiн растайтын нотасы, 2003 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұжымдық қауiпсіздiк туралы шарт ұйымының Органдары жөнiндегi ережелер туралы" Ұжымдық қауiпсіздiк кеңесiнiң шешімi, 1993 жылғы 22 қаңтардағы ТМД Жарғысы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: решение политических, экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов Республики Казахстан
5. Задачи бюджетной программы: укрепление сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями и иностранными государствами, обеспечение выполнения Казахстаном долговых обязательств перед международными организациями, Секретариатами универсальных и иных международных конвенций, своевременное обеспечение проведения мероприятий международного значения (Генеральные Ассамблеи ООН, ВОИС, ОЭС, Интерпол и др.).

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық, әлеуметтiк, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелерiн шешу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен және шет мемлекеттермен ынтымақтастығын нығайту, Қазақстанның халықаралық ұйымдар, әмбебап және өзге де халықаралық конвенциялар хатшылықтары алдындағы борыштық мiндеттемелерiн орындауды қамтамасыз ету. Халықаралық маңызы бар iс-шараларды өткізудi уақытылы қамтамасыз ету (БҰҰ Бас Ассамблеясы, ВОИС, ОЭС, ИНТЕРПОЛ және т.б.).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Участие в
международ-
ных органи-
зациях и
других меж-
дународных
органах
2
100
Участие в
международ-
ных органи-
зациях
1. Оплата
вступитель-
ных, долевых,
добровольных
финансовых
взносов и
погашение
задолженности
в международ-
ные организа-
ции, участни-
ком которых
является
Республика
Казахстан - 74
организаций и
конвенций.
Сроки реали-
зации -
январь-
декабрь.
2. Оплата за
аренду зда-
ния, текущее
содержание и
обеспечение
Секретариата
Совещания по
взаимодейст-
вию и мерам
доверия в
Азии (СВМДА)
в г. Алматы.
Сроки реали-
зации - январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел Республики
Казахстан
3
101
Участие в
уставных и
органах СНГ
Выплата доле-
вых взносов
на содержание
уставных и
других орга-
нов СНГ, чле-
ном которых
является
Республика
Казахстан -
21 органа, в
том числе ус-
тавные органы
СНГ (8 орга-
нов - Испол-
нительный
Комитет СНГ,
Координацион-
ная служба
Совета коман-
дующих погра-
ничными войс-
ками, Межго-
сударственный
статистичес-
кий комитет
СНГ, Бюро по
координации
борьбы с орг-
преступнос-
тью, Штаб по
координации
военного сот-
рудничества,
Экономический
суд СНГ, Ан-
титеррористи-
ческий центр
СНГ. Проведе-
ние заседаний Совета Глав
Государств,
Совета Глав
Правительств,
Совета Мини-
стров иност-
ранных дел СНГ, Экономи-
ческого сове-
та СНГ) Меж-
парламентская
ассамблея
СНГ, Исполни-
тельный коми-
тет координа-
ции транс-
портного со-
вещания госу-
дарств-участ-
ников СНГ,
Координацион-
ный Совет
генеральных
прокуроров
государств-
участников
СНГ, Межпра-
вительствен-
ный совет в
области химии
и нефтехимии,
Интеграцион-
ный комитет
ЕврАзЭС, Меж-
дународный
фонд спасения
Арала, Межго-
сударственный
Совет дорож-
ников, Межго-
сударственный
Совет по
стандартиза-
ции, метроло-
гии и серти-
фикации,
Межгосударст-
венный авиа-
ционный коми-
тет, Межпра-
вительствен-
ный Совет по
нефти и газу,
Региональное
сообщество в
области свя-
зи, Координа-
ционный совет
по информа-
тизации при
РСС, Эксперт-
но-организа-
ционная Груп-
па Группы вы-
сокого уровня
по формирова-
нию Единого
экономическо-
го простран-
ства. Сроки
реализации -
январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4
102
Содержание
аппарата
Постоянного
представите-
ля Республи-
ки Казахстан
при Евразий-
ском эконо-
мическом
сообществе
1. Содержание
Постоянного
представителя
Республики
Казахстан при
Евразийском
экономическом
сообществе и
его аппарата.
Утвержденная штатная чис-
ленность сос-
тавляет 5
единиц.
Сроки реали-
зации -
январь-
декабрь.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Халықа-
ралық
ұйымдар-
ға және
басқа да
халықа-
ралық
орган-
дарға
қатысу
2
100
Халықа-
ралық
ұйымдарға
қатысу
1. Қазақстан
Республикасы қатысушы болып
табылатын халықаралық
ұйымдарға кiрістік,
үлестік, ерікті
қаржылық жарналарды
төлеу және қарызды
өтеу - 74 ұйымдар мен конвенциялар. Iске асыру мерзімi -
қаңтар-желтоқсан.
2. Алматы қаласындағы Азиядағы
өзара ықпалдасу мен
сенiм шаралары
кеңесi (АӨСШК)
Хатшылығын ағымдағы
ұстау, қызмет етуін
қамтамасыз ету және
ғимаратының жалға
алу төлемін төлеу.
Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі
3
101
ТМД-ның
жарғылық
және
басқа да
органда-
рына
қатысу
Қазақстан
Республикасы мүшесі
болып табылатын
ТМД-ның үлестік
жарналарын төлеу -
21 орган, соның
ішінде ТМД-ның
жарғылық органдары
(8 орган - ТМД
Атқару комитетi,
Шекара әскерi
қолбасшылары кеңесінiң үйлестіру
қызметі, Мемлекет-
аралық ТМД статисти-
калық комитетi, Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрестi үйлестiру бюросы, Әскери ынтымақтас-
тықты үйлестіру штабы, ТМД экономи-
калық соты, ТМД терроризмге қарсы орталығы, Мемлекет Басшылары Кеңесінің,
Үкiмет Басшылары Кеңесінің, Сыртқы iстер министрлері
Кеңесiнің, ТМД
Экономикалық кеңе-
сінің мәжілістерiн
өткізу), ТМД-ның
Парламентаралық
ассамблеясы, ТМД-ға
қатысушы мемлекет-
тердің көліктік
кеңесiн үйлестіруші
атқару комитетi,
ТМД-ға қатысушы
мемлекеттердің Бас
прокурорларының
Үйлестіруші кеңесі,
ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық комитеті, Халықаралық Аралды
құтқару қоры, Мемлекетаралық Жолшылар кеңесі,
Мемлекетаралық
Стандартизациялау,
метрология және
сертификаттау кеңесі, Үкіметаралық
авиациялық комитет,
Мұнай және газ
жөніндегі
Үкіметаралық кеңес, Химия және мұнай химиясы саласындағы
Үкіметаралық кеңес,
Байланыс саласындағы
өңірлік қоғамдастық,
БАЫ жанындағы
ақпараттандыру
жөнiндегі үйлестіру
Кеңесі, Біртұтас
Экономикалық
Кеңістікті қалыптастыру
жөніндегі Жоғарғы
деңгейдегі топтың
сарапшылық-
ұйымдастыру тобы.
Iске асыру мерзімі - қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Сыртқы
істер
министр-
лігі
4
102
Қазақстан Республи-
касының
Еура-
зиялық
экономи-
калық
қоғам-
дастығы
жанындағы
Тұрақты
өкілінiң
аппаратын
ұстау
1. Қазақстан
Республикасының
Еуразиялық
экономикалық
қоғамдастық
жанындағы Тұрақты
Өкілін және оның
аппаратын ұстау.
Бекітiлген штаттық
саны 5 бiрлікті
құрайды. Iске асыру
мерзімі - қаңтар-
желтоқсан.

2. Подготовка
к заседаниям
уставных ор-
ганов ЕврАэЭС.
Сроки реали-
зации -
январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Постоянное
представите-
льство
Республики
Казахстан
при ЕврАзЭС
5
103
Содержание
представите-
лей
Республики
Казахстан
в Антитерро-
ристическом
центре СНГ
и в Комиссии
по экономи-
ческим вопросам
при Экономи-
ческом Сове-
те СНГ
Содержание
Постоянных
представите-
лей Республи-
ки Казахстан
в Антитерро-
ристическом
центре СНГ и
в Комиссии
по экономи-
ческим вопро-
сам при
Экономическом Совете СНГ. Сроки
реализации -
январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных дел
Республики
Казахстан и
представители
Республики
Казахстан в
Антитеррорис-
тическом центре
СНГ и в
Комиссии по
экономическим
вопросам при
Экономическом
Совете СНГ
6
104
Содержание
аппарата
Полномочного
представите-
ля Республи-
ки Казахстан
в Постоянном
Совете при Организации Договора о
коллективной
безопасности
Содержание
Полномочного
представителя
Республики
Казахстан в
Постоянном
Совете при
Организации
Договора о
коллективной
безопасности
и его аппара-
та. Сроки
реализации-
январь-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Полномочный
представитель
Республики
Казахстан
в Постоянном
Совете при
организации
Договора о
коллективной
безопасности
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Обеспечение участия Казахстана в 94 международных организациях, конвенциях, уставных и других органах СНГ с правом голоса, продвижение и реализация инициатив руководства государства, защита национальных интересов страны посредством определения политики международных организаций в области решения экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов.
Конечный результат:
Обеспечение внешнеполитических и торгово-экономических интересов Казахстана посредством дальнейшей интеграции в мировое сообщество. Участие Республики Казахстан, как члена международного сообщества в решении региональных и глобальных программ, обеспечении прав и свобод граждан Республики Казахстан. Развитие и укрепление многостороннего сотрудничества в области политики, экономики, науки и культуры с иностранными государствами, международными организациями.
Финансово-экономический результат:
Содержание Секретариата Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА) - 141 427,0 тыс. тенге, аппарата Постоянного представителя Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе - 17 361,0 тыс. тенге, представителя Республики Казахстан в Антитеррористическом центре СНГ - 9 690,0 тыс. тенге, представителя Республики Казахстан в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом Совете СНГ - 3 708,0 тыс. тенге, Постоянного Совета при Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) - 37 821,0 тыс. тенге. Оценить внешний и внутренний эффект от участия в международных организациях для Республики Казахстан в денежном выражении не представляется возможным.
Своевременность:
Обеспечение выполнения Плана выплат в международные организации и выполнения долговых обязательств Республики Казахстан согласно решениям Экспертного совета по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями в срок.
Качество:
Определяется результатами работы международных организаций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 67
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Делимитация и демаркация государственной границы"
на 2006 год

2. ЕурАзЭҚ жарғылық
органдарының
мәжілісіне даярлық.
Iске асыру мерзiмі
- қаңтар-желтоқсан.
жыл ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликаның
Сыртқы
iстер
министр-
лігі мен
ЕврАзЭС жанындағы
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Тұрақты
өкілдігі
5
103
ТМД
терро-
ризмге
қарсы
орталы-
ғындағы
және
ТМД
Экономи-
калық
Кеңесі
жанындағы
эконо-
микалық
мәселелер
жөніндегі
комис-
сияда
Қазақстан
Республи-
касының
өкілдерін
ұстау
Қазақстан
Республикасының ТМД-
ның антитеррористік
орталығындағы және
ТМД-ның Экономикалық
Кеңесi жанындағы
экономикалық мәселелер жөніндегі
комиссиядағы тұрақты
өкілдерін ұстау.
Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
жыл ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликаның
Сыртқы
iстер
министр-
лігі мен
Қазақстан
Респуб-
ликасының
ТМД-ның
Антитер-
рористік
орталы-
ғындағы
және
ТМД-ның
Экономи-
калық
Кеңесi жанындағы
экономи-
калық
мәселе-
лер
жөнiндегi
комиссия-
дағы
Тұрақты
өкiлдерi.
6
104
Ұжымдық
қауiпсіз-
дiк
туралы
шарт
ұйымы
жанындағы
Тұрақты
Кеңестегi
Қазақстан
Республи-
касы
Өкiлеттi
өкілінің
аппаратын
ұстау
Ұжымдық Қауiпсіздiк
туралы шарт ұйымының
жанындағы Тұрақты
Кеңесте Қазақстан
Республикасының
Тұрақты өкілін және
оның аппаратын ұстау.
Iске асыру мерзімі
- қаңтар-желтоқсан.
жыл ішін-
де
Қазақстан
Респуб-
ликаның
Сыртқы
iстер
министр-
лігі мен
Ұжымдық
қауiп-
сiздiк
туралы
шарт
ұйымы
жанындағы
Тұрақты
Кеңестегі
Қазақстан Республи-
касының
Өкілеттi
өкiлi.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижесi:
Қазақстан Республикасының 94 халықаралық ұйымдарда, конвенцияларда, ТМД-ның үлестiк және басқа да органдарында дауыс беру құқығымен қатысуы, мемлекет басшылығының бастамашылықтарын iлгерiлету мен iске асыру, экономикалық, әлеуметтік, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелердi шешу салаларындағы халықаралық ұйымдардың саясатын айқындау арқылы еліміздің ұлттық мүдделерiн қорғау.
Түпкi нәтижесi:
Қазақстанның дүниежүзілік қоғамдастыққа одан әрi интеграциялану жолымен сыртқы саяси және сауда-экономикалық мүддесiн қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының халықаралық қоғамдастықтың мүшесi ретiнде аймақтық және жаһандық бағдарламаларды шешуге қатысуы, Қазақстан Республикасы азаматтарының құқығы мен бостандығын қорғауды қамтамасыз ету. Саясат, экономика, ғылым мен мәдениет салаларында шетел мемлекеттерiмен, халықаралық ұйымдармен көп жақты қатынасты дамыту және нығайту.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:
Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенiм шаралары кеңесi (АӨСШК) Хатшылығын - 141427,0 мың теңге, Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы жанындағы Тұрақты өкiлінің аппаратын - 17361,0 мың теңге, ТМД терроризмге қарсы орталығындағы комиссияда Қазақстан Республикасының өкiлін - 9690,0 мың теңге, ТМД Экономикалық Кеңесi жанындағы экономикалық мәселелер жөнiндегi комиссияда Қазақстан Республикасының өкілiн - 3708,0 мың теңге, Ұжымдық қауiпсіздік туралы шарт ұйымы жанындағы Тұрақты Кеңестегi Қазақстан Республикасы Өкiлетті өкілінің аппаратын - 37821,0 мың теңге ұстау. Қазақстан Республикасы үшін халықаралық ұйымдарға қатысуын iшкi және сыртқы тиiмдiлiктерiн ақшалай түрде бағалау мүмкiн болмайды.
Мерзiмдi уақыты:
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша Сарапшылық кеңестiң шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға Төлем жоспарын және борыштық міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету.
Сапасы:
Халықаралық ұйымдардың жұмысының нәтижесiмен белгiленедi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
67-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 171253 тысячи тенге (сто семьдесят один миллион двести пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 542-30с "О некоторых мерах по обеспечению интересов Республики Казахстан на Каспийском море",  постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1283 "О Правительственной Комиссии Республики Казахстан по делимитации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года N 1324 "Об утверждении состава казахстанской части Казахстанско-китайской совместной комиссии по использованию и охране трансграничных рек",  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2003 года N 1058 "О правительственной делегации Республики Казахстан в Совместных комиссиях по демаркации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией, урегулирование вопросов правового статуса Каспийского моря, а также использования и охраны трансграничных рек, укрепление национальной безопасности Республики Казахстан
5. Задачи бюджетной программы: определение правового статуса Каспийского моря, закрепление линии государственной границы пограничными знаками на местности, юридическое оформление государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Туркменистаном и Республикой Узбекистан, урегулирование вопросов использования и охраны трансграничных рек.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Делимитация и демаркация
государстве-
нной границы
1. Закрепление
линии государ-
ственной грани-
цы Республики
Казахстан
пограничными
знаками - 300
знаков (демар-
кация), в том
числе на
казахстанско-
узбекской гра-
нице - 200 зна-
ков, на казахс-
танско-кыргызс-
кой границе -
100 знаков.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.

1. Құны:  171253 мың теңге (бiр жүз жетпiс бiр миллион екi жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 7 мамырдағы "Қазақстан Республикасының Каспий теңiзiндегi мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" N 542-30қ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 1 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттiк шекарасын делимитациялау жөнiндегi Қазақстан Республикасының Yкiметтiк комиссиясы туралы" N 1283  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002 жылғы 19 желтоқсандағы "Трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау жөнiндегi Қазақстан-қытай бiрлескен комиссиясының қазақстандық бөлiгінің құрамын бекіту туралы" N 1324  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 16 қазандағы "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен Мемлекеттiк шекарасын демаркациялау жөнiндегi бiрлескен комиссиялардағы Қазақстан Республикасының үкiметтік делегациясы туралы" N 1058  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын және Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекарасының мызғымастығын қамтамасыз ету, Каспий теңізінің құқықтық мәртебесi мәселелерiн реттеу, сондай-ақ трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау, Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздігін нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Каспий теңiзінің құқықтық мәртебесiн белгілеу, жергiліктi жерлерде мемлекеттiк шекара сызығын шекаралық белгiлермен бекiту, Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясымен, Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекарасын заңды түрде ресiмдеу, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерiн реттеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемле-
кеттік
шекараны
делими-
тациялау
және
демарка-
циялау
1. Қазақстан
Республикасы
мемлекеттік
шекарасының сызығын
шекаралық белгiлермен бекiту -
300 белгi (демаркация), оның
ішінде қазақстан-
өзбек шекарасында
- 200 белгі,
қазақстан-қырғыз
шекарасында - 100
белгi. Iске асыру
мерзiмi - қаңтар-
желтоқсан.

2. Техническое
оснащение и по-
левые проверки
правильности
установки пог-
раничных знаков
на территории
Казахстана с
представителями
Туркменистана
(демаркация).
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
3. Проведение
мероприятий по
урегулированию
вопросов
использования
и охраны
трансграничных
рек на террито-
рии Респуб-
лики Казахстан,
в том числе четвертого
заседания
казахстанско-
китайской Сов-
местной комис-
сии по исполь-
зованию и охра-
не трансгранич-
ных рек, засе-
дания рабочей
группы экспер-
тов Республики
Казахстан, Кыр-
гызской Респуб-
лики, Республи-
ки Таджикистан
и Республики
Узбекистан по
согласованию
вопросов водно-
энергетических
ресурсов, засе-
дания рабочей
группы экспер-
тов Республики
Казахстан и
Кыргызской Рес-
публики по рас-
смотрению сог-
лашения об
использовании
водохозяйствен-
ных сооружений
на реках Чу и
Талас. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
4. Обеспечение
и компенсация
командировочных
и представите-
льских расходов
по проведению
переговорного
процесса по
вопросам:
- делимитации и
демаркации го-
сударственной
границы Респуб-
лики Казахстан,
в том числе по
вопросу демар-
кации казахс-
танско-российс-
кой границы;
- определению
правового ста-
туса Каспийско-
го моря;
- использованию
и охране транс-
граничных рек.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
5. Оплата услуг
связи. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами,
Республикан-
ское госу-
дарственное
казенное
предприятие
"Казгеокарт"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Проведение переговоров, установка 300 пограничных знаков (на казахстанско-узбекской границе - 200 знаков, на казахстанско-кыргызской границе - 100 знаков), выпуск топографических карт с разграничением линии.
Конечный результат:
Нанесение срединной линии разграничения дна Каспийского моря на топографические карты, их описание, закрепление на местности пограничными знаками линии государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан, подписание соглашений по использованию и охране трансграничных рек.
Финансово-экономический результат:
Проведение работ по демаркации казахстанско-узбекской государственной границы - 58 705 тыс. тенге, казахстанско-кыргызской государственной границы - 30 965 тыс. тенге, казахстанско-туркменской государственной границы - 4 670 тыс. тенге, на проведение переговоров по определению правового статуса Каспийского моря - 20 910 тыс. тенге, мероприятий по урегулированию вопросов и охраны трансграничных рек на территории Республики Казахстан - 9 870 тыс. тенге и участию казахстанских делегаций в переговорах по вопросам демаркации государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан на территории Республики Казахстан и за пределами страны - 35 426 тыс. тенге; на услуги связи - 10 707 тыс. тенге.
Своевременность:
Планомерное проведение переговоров по вопросам демаркации, определения правового статуса Каспийского моря, использования и охраны трансграничных рек и выполнение необходимых демаркационных работ в соответствии с достигнутыми договоренностями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 68
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Заграничные командировки"
на 2006 год

2. Қазақстан
аумағында
Түрiкменстан
өкiлдерімен
шекаралық
белгiлердiң
(демаркация) далада
орнатылуын тексеру
және техникалық
тұрғыдан жарақтан-
дыру. Iске асыру
мерзiмi - қаңтар-
желтоқсан.
3. Қазақстан Республикасының аумағында
трансшекаралық
өзендердi пайдалану
және қорғау
мәселелерiн реттеу
бойынша iс шаралар
жүргiзу, оның ішінде
трансшекаралық
өзендердi пайдалану
және қорғау
мәселелерін реттеу
бойынша
қазақстан-қытай
бiрлескен
комиссиясының
төртiншi отырысы
су-энергетикалық
ресурстар
мәселелерін келiсу
бойынша Қазақстан
Республикасының,
Қырғыз Республикасының,
Тәжiкстан
Республикасының,
Өзбекстан
Республикасының
сарапшылары
жұмысшы топтарының
мәжілісi, Шу мен
Талас өзендерiндегi
су шаруашылығы
құрылыстарын
пайдалану туралы
келiсiмдi қарау
жөнiндегi Қазақстан
Республикасымен Қырғыз Республикасы-
ның сарапшылары жұмыс тобының отырысы. Іске асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
4. Iссапарлық және
өкілдiк шығыстарды
қамтамасыз ету және
өтем ақысын төлеуге
байланысты келiссөздер
процесін жүргiзу
мәселесi бойынша:
- Қазақстан
Республикасының
мемлекеттік шекарасын
делимитациялау және
демаркациялау, оның
ішінде қазақстан-ресей
шекарасын демаркациялау
мәселесi бойынша;
- Каспий теңiзiнiң
құқықтық мәртебесiн
анықтау;
- трансшекаралық
өзендердi пайдалану
және қорғау. Iске
асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.
5. Байланыс қызметiне ақы төлеу.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі,
Қазақстан
Республи-
касының
Жер ре-
сурстарын
басқару
жөніндегі
агент-
тігі,
"Казгео-
карт"
респуб-
ликалық
мемле-
кеттік
қазыналық
кәсіпорны
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижесi:
Келiссөздер жүргізу, 300 шекаралық (қазақстан-өзбек шекарасында - 200, қазақстан-қырғыз шекарасында - 100) белгiлердi орнату, шекара сызығы межеленген топографиялық карталарды басып шығару.
Түпкi нәтижелері:
Каспий теңiзінің түбiн мәжелеудің орта сызығын топографиялық карталарға түсiру, оларды сипаттау, жергiліктi жерлерде Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен, Өзбекстан Республикасымен мемлекеттік шекара сызығын шекаралық белгiлермен бекiту, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау жөнiндегi келiсiмдерге қол қою.
Қаржылық-экономикалық тиiмділігi:
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасын - 58 705 мың теңгеге, Қазақстан-қырғыз мемлекеттiк шекарасын - 30 965 мың теңгеге, қазақстан-түрiкмен мемлекеттік шекарасын - 4 670 мың теңгеге демаркациялау жөніндегi жұмыстарды жүргізу, Каспий теңізінің құқықтық мәртебесiн белгiлеу жөнiндегi келiссөздердi жүргізуге - 20 910 мың теңге, Қазақстан Республикасының аумағындағы трансшекаралық өзендер мәселелерiн реттеу және қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат - 9 870 мың теңге және Қазақстан Республикасының аумағында және одан тыс жерлерде Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен мемлекеттiк шекарасын демаркациялау мәселелерi бойынша келiссөздерге қазақстандық делегацияның қатысуына - 35 426 мың теңге; байланыс қызметiне - 10 707 мың теңге.
Мерзiмдi уақыты:
Демаркациялау, Каспий теңізiнiң құқықтық мәртебесiн анықтау, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерi бойынша келiссөздердi жоспарлы түрде жүргізу және қол жеткiзiлген уағдаластықтарға сәйкес қажеттi демаркациялық жұмыстарды орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
68-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Шетелдiк iссапарлар"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 800336 тысяч тенге (восемьсот миллионов триста тридцать шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 "О правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки",  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие межгосударственных отношений, продвижение положительного имиджа Республики Казахстан, расширение контактов Республики Казахстан в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений в мировом сообществе.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение участия Республики Казахстан в деятельности международных организаций, конференций, совещаний, форумов, содействие повышению роли Республики Казахстан как члена международного сообщества в решении глобальных и региональных проблем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Заграничные
командировки
Оплата и компен-
сация расходов,
связанных с
командированием
должностных лиц
государственных
органов за ру-
беж, а также
оплата расходов
специальных рей-сов при выезде
за рубеж делега-
ций Республики
Казахстан, возг-
лавляемых члена-
ми Правительства
Республики Ка-
захстан.
Сроки реализа-
ции - январь- декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Проведение зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, а также правительственных делегаций, представление Казахстана на сессиях, конференциях, заседаниях, симпозиумах, саммитах, форумах, дву- и многосторонних переговоров, консультациях, в т.ч. переговорах по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультациях экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства, изучение и обмен опытом, в т.ч. в построении электронного правительства, создании института присяжных, внедрение моделей государственно-частного партнерства и т.д. Планируемое количество мероприятий 817.
Конечный результат:
Проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), обмен опытом и установление взаимовыгодного сотрудничества, налаживание партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечение инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат:
Затраты на одного командированного за пределы страны (ведущий специалист) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 132 768,0 тенге и на одного командированного (Министр) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 345 586,27 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 239 177,13 тенге);
- затраты на одного командированного на 1 поездку в Россию - 132 768,0 тенге и на одного командированного на 1 поездку в страны: Индия, КНР (Гонконг), Южная Корея, Чили, Филиппины - 1 828 942,76 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 980 870,38 тенге).

1. Құны:  800336 мың теңге (сегiз жүз миллион үш жүз отыз алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 10 сәуiрдегi "Республикалық бюджетте "Шетелдiк iссапарлар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi туралы" N 410  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiкті бюджеттердiң қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекетаралық қарым-қатынастарды дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы имиджiн iлгерiлету, Қазақстан Республикасының әлемдiк қоғамдастықта сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы қарым-қатынастарын кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың қызметiне қатысуын қамтамасыз ету, әлемдік қоғамдастықтың мүшесi ретінде жаһандық және өңiрлiк проблемаларды шешуде Қазақстан Республикасының рөлін арттыруға жәрдемдесу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Шетелдiк
iсса-
парлар
Мемлекеттік
органдардың
лауазымды адамдарын
шетелге iссапарға
жіберуге байланысты
шығыстарын және
өтемақысын төлеу,
сондай-ақ шетелге
шыққанда Қазақстан
Республикасының
Үкімет мүшелерi
басқаратын Қазақстан
Республикасы
делегацияларының
арнайы рейстер
шығыстарын төлеу.
Iске асыру мерзiмi
- қаңтар.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижесi:
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, сондай-ақ үкiметтiк делегациялардың шетелдiк сапарларын өткiзу, Қазақстанның сессияларда, конференцияларда, мәжiлiстерде, симпозиумдарда, саммиттерде, форумдарда, екi және көп жақты келiссөздерде, консультацияларда, соның ішінде Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымына кiруiне байланысты келiссөздерде, Бiртұтас экономикалық кеңiстiктi қалыптастыру жөнiндегi халықаралық-құқықтық шарттардың жобаларына қатысты сарапшылардың консультацияларында өкiлдiк ету, соның iшiнде электрондық үкiмет құру, билер соты институтын құру, мемлекеттiк-жеке меншік әрiптестiк үлгiлерiн ендiру секiлдi салаларды зерделеу және тәжiрибе алмасу және тағы басқалары.
Iс-шаралардың жоспарланып отырған саны 817.
Түпкi нәтижесi:
Халықаралық құқықтық құжаттарды (келiсiмдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және оларға қол қою, тәжiрибе алмасу және тиімді ынтымақтасу орнату, әрiптестік, iскерлiк байланыстарды жолға қою, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестiру, Қазақстанның экономикасына инвестициялар тарту, әлемдiк тауарлар мен қызмет көрсетулерге қол жеткізу, қазақстандық тауарлардың сатып-өткiзу нарығын кеңейту, тауарларды экспорттау кезiндегi кеден баж салығын азайту және т.б. Қаржылық-экономикалық нәтижесi:
Елден тысқары жерлерге қызметтік iссапарға жiберiлген бiр адамның (жетекшi маман) 4 күн кезеңге Мәскеу қаласына (Ресей) бiр iссапарға жiберiлген шығындары - 132 768,0 теңге және 4 күн кезеңге Мәскеу қаласына (Ресей) бiр iссапарға жiберiлген бiр адамның (Министр) шығындары - 345586,27 теңге (бiр сапарға арналған орташа мөлшердегi шығындар - 239 177,13 теңге құрайды);
- Ресейге бiр iссапарға арналған бiр адамның шығыны - 132 768,0 теңге және Үндiстан, ҚХР (Гонконг), Оңтүстiк Корея, Чили, Филиппин елдерiне бiр сапарға арналған бiр адамның шығыны - 1 828 942,76 теңге (бiр сапарға арналған орташа мөлшердегi шығындар 980 870,38 теңге құрайды).

Исходя из средних затрат на одного командированного будет неверно судить о финансово-экономической эффективности данной программы, так как на затраты на одну командировку влияют такие факторы как должность командируемого лица (так например министру установлена надбавка к суточным 20 % за проживание в пределах стоимости 5* одноместного номера в гостинице, проезд по стоимости авиабилета по классу "Бизнес"), деятельность командировки, страна командирования, так как у каждой страны свои нормы суточных и проживания.
Своевременность:
Принятие решения о выделении денежных средств на каждую заграничную командировку до наступления мероприятия.
ПРИЛОЖЕНИЕ 69
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Представительские затраты"
на 2006 год
1.  Стоимость: 997920 тысяч тенге (девятьсот девяносто семь миллионов девятьсот двадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 16 июля 1999 года N 173 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие межгосударственных отношений и продвижение положительного имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проведения совещаний и семинаров, торжественных и иных представительских мероприятий в Республике Казахстан с участием официальных делегаций, в том числе иностранных, а также возмещение представительских затрат во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан и Министра иностранных дел Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Представи-
тельские
затраты
1. Оплата и
компенсация расходов по
проведению
представитель-
ских мероприя-
тий (совещаний,
семинаров, тор-
жеств, конгрес-
сов и др.),
связанных с
приемом официа-
льных делега-
ций, в том чис-
ле иностранных,
а также предс-
тавительские
затраты при
выезде Прези-
дента Республи-
ки Казахстан,
Премьер-Минист-
ра Республики
Казахстан, Го-
сударственного
секретаря Рес-
публики Казах-
стан и Министра
иностранных дел
Республики Ка-
захстан за
границу. Сроки
реализации -
январь-декабрь.

Іссапарға жiберiлген бiр адамның орташа шығындарын негiзге алып, осы бағдарламаның қаржылық-экономикалық тиiмдiлiгi туралы қорытынды жасау есеп-қисаптан көрініп тұрғанындай дұрыс болмайды, өйткенi бiр iссапарға арналған шығыстарға жіберілген адамның лауазымы, (мәселен, министрдің тәуліктік ақысына 20 пайыз үстемақы, 5* қонақ үйдің бiр орынды бiр орын нөмiрінің құны шегінде жатын орны, "Бизнес" класс бойынша авиабилет құнының жолақысы қосылады), iссапарлық қызметi, iссапарға жiберiлген ел сияқты факторлар ықпал етедi, өйткенi әрбiр елдің тәулiктiкақы және жатын орны нормалары әртүрлi.
Мерзiмдi уақыты:
Басталғанға дейiнгi әрбiр шетелдiк iссапарға ақшалай қаражатты бөлу туралы шешім қабылдау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
69-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Өкiлдiк шығындар"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 997920 мың теңге (тоғыз жүз тоқсан жетi миллион тоғыз жүз жиырма мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің 1999 жылғы 16 шілдедегі "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы"
N 173  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық бюджетте "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесi мен өкiлдiк шығындардың нормаларын бекіту туралы" N 281  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының мемлекетаралық қатынастарын дамыту және оның оң сипаттағы имиджiн iлгерiлету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасында ресми делегациялардың, соның iшiнде шетелдiк делегациялардың қатысуымен кеңестер мен семинарлар, салтанатты және өзге де өкiлдiк iс-шараларды өткiзудi қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнің шетелдiк сапарлары кезіндегi өкiлдiк шығындары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Өкiлдiк
шығын-
дар
1. Ресми
делегацияларды, соның
ішінде шетелдiк
делегацияларды
қабылдауға байланысты
өкiлдiк іс-шараларды
(кеңестер, семинарлар,
салтанатты жиындар,
конгрестер және т.б.)
өткізу жөнiнде
шығындар мен өтемақы
төлеу, сондай-ақ
Қазақстан Республикасы
Президентінің,
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің,
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік хатшысының
және Қазақстан
Республикасы Сыртқы
істер министрiнің
шетелдiк сапарлары
кезiндегi өкiлдiк
шығындар. Iске асыру
мерзiмдерi -
қаңтар-желтоқсан.

2. Проведение
под эгидой Все-
мирного эконо-
мического фору-
ма третьего Ев-
разийского эко-
номического
саммита в горо-
де Алматы.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
3. Подготовка
и проведение
мероприятий в
рамках II Съез-
да лидеров ми-
ровых и тради-
ционных рели-
гий. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан,
государствен-
ные органы
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Прием официальных делегаций, проведение сессий, конференций, заседаний, симпозиумов, саммитов, форумов, дву- и многосторонних переговоров, консультаций, в т.ч. встреч высокого уровня, проводимых в рамках СВМДА, Съезда лидеров мировых и традиционных религий, Всемирного экономического форума, Евразийского медиафорума, проведение процесса переговоров по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультации экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства и т.д. Планируемое количество мероприятий 387.
Конечный результат:
Проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), установление взаимовыгодного сотрудничества, обмен опытом для налаживания партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечение инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат:
Определяется затратами на проведение одного представительского мероприятия, связанного с приемом официальных делегаций.
Сопоставление планируемого объема затрат на единицу предоставляемых услуг с объемом фактических затрат в ходе реализации программы "представительские затраты" не представляется возможным, так как это зависит от количества участников делегации в данном мероприятии в соответствии со статусом. Среднеарифметические данные по количеству человек или мероприятий не дают достоверной информации об эффективности использования затраченных средств, например: "на проведение заседания старших должностных лиц и 15 совещаний Совета Министра иностранных дел стран-членов Организации экономического сотрудничества" было выделено бюджетных средств на сумму 11 388 577,0 тенге количество, участвовавших 250 человек. Средневзвешенные затраты на одного человека составили 45 554,0 тенге, а на вручение верительной грамоты 28 600,0 тенге количество, участвовавших 14 человек. Средневзвешенные затраты на одного человека составили 2 042,0 тенге.
Своевременность:
Принятие решения о выделении денежных средств на проведение мероприятий, требующих представительских затрат до наступления мероприятия.
ПРИЛОЖЕНИЕ 70
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Приобретение и строительство объектов недвижимости
за рубежом для размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан" на 2006 год

2. Дүниежүзілік
экономикалық форум
демеуiмен Алматы
қаласында үшінші
Еуразиялық экономикалық саммитті
өткізу. Iске асыру
мерзімдерi - қаңтар-
желтоқсан.
3. Әлемдiк және
дәстүрлi дiндер
лидерлерiнiң ІІ
Съезi шеңберiндегі
iс-шараларды дайындау
және өткiзу. Iске
асыру мерзiмдерi -
қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі мен ше-
телдер-
дегі меке-
мелері,
Қазақстан
Республи-
касының
мемле-
кеттік
органдары
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:  Тiкелей нәтижесi:
Сессиялар, конференциялар, мәжiлiстер, симпозиумдар, саммиттер, форумдар, екi және көп жақты келiссөздер, консультациялар өткізу, оның ішінде АӨСШК, Әлемдiк және дәстүрлi дiндер лидерлерi съезiнің, Дүниежүзiлiк экономикалық форумның, Еуразиялық медиафорумның шеңберiнде өткiзілетiн жоғарғы деңгейдегi кездесулер, Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiруi жөнiндегi келiссөздер процесiн жүргiзу, Бiртұтас экономикалық кеңiстiк қалыптастыру жөнiндегi халықаралық-құқықтық шарттар жобаларына қатысты сарапшылар консультацияларын және т. б. өткiзу. Iс-шаралардың жоспарланып отырған саны 387.
Түпкі нәтижесi:
Халықаралық-құқықтық құжаттарды (келiсiмдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және қол қою, өзара тиiмдi ынтымақтастықты орнату, серiктестік, iскерлiк байланыстарды жолға қоюда тәжiрибе алмасу, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестiру, Қазақстан экономикасына инвестиция тарту, тауарлар және қызмет көрсетулердің әлемдiк рыногына шығу, қазақстандық тауарларды өткiзу рыноктарын кеңейту, тауарларды экспорттау кезiнде кедендiк баж салығын азайту және т. б.
Қаржылық-экономикалық нәтижесi:
Ресми делегацияларды қабылдауға байланысты бiр өкiлдiк iс-шараны өткізуге арналған шығындармен айқындалады. "Өкілдiк шығындар" бағдарламасын iске асыру барысында көрсетiлетiн қызметтердің бiрлiгiне арналған шығындардың жоспарланған көлемiн iс жүзiндегi шығындардың көлемiмен салыстыру мyмкiн емес, өйткенi барлығы осы iс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерiнiң санына және олардың мәртебесiне байланысты. Адамның немесе iс-шараның саны жөнiндегi орташа арифметикалық деректер жұмсалған қаражатты тиiмдi пайдалану туралы анық ақпарат бере алмайды, мәселен: "Экономикалық ынтымақтастық ұйымына мүше елдердің жоғары лауазымды тұлғаларының отырысын және Сыртқы iстер министрлерi кеңесiнің 15-мәжiлiсiн өткізуге" 11388577,0 теңге сомасында бюджеттiк қаражат бөлiнді, қатысқандардың саны 250 адам. Бiр адамға арналған шығындардың орташа мөлшерi 455540 теңге құрады, ал Сенiм грамотасын тапсыру 28600,0 теңге құрайды, оған қатысқандардың саны 14 адам. Бiр адамға арналған шығындардың орташа мөлшерi 2042,0 теңге құрайды.
Мерзiмдi уақыты:
Басталғанға дейiнгi өкiлдiк шығындарды талап ететiн iс-шараларды өткiзуге арналған ақшалай қаражатты бөлу туралы шешім қабылдау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
70-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық
өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк
объектілерiн сатып алу және салу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 1555455 тысяч тенге (один миллиард пятьсот пятьдесят пять миллионов четыреста пятьдесят пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве и ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей",  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1371 "О проектировании и строительстве (реконструкции) административного здания Посольства и резиденции Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Итальянской Республике".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом. Сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом. Поддержание положительного имиджа Республики Казахстан за рубежом.
5. Задачи бюджетной программы: строительство и приобретение в собственность Республики Казахстан зданий административного и жилого назначения за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п№
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Приобретение
и строитель-
ство объек-
тов недвижи-
мости за
рубежом для
размещения
дипломати-
ческих пред-
ставительств
Республики
Казахстан
Реализация сле-
дующих проек-
тов, в том чис-
ле оплата всех
затрат, связан-
ных с ними:
1. завершение
строительства
(реконструкции)
административ-
ного здания По-
сольства и
резиденции Чрезвычайного и Полномочного Посла Респуб-
лики Казахстан в Итальянской
Республике -
246 869 тыс.
тенге. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
2. приобретение
здания в г.
Нью-Йорк (США)
для администра-
тивного разме-
щения Постоян-
ного Представи-
тельства Рес-
публики Казах-
стан при Орга-
низации Объеди-
ненных Наций -
771862 тыс.
тенге. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
3. приобретение
здания для ад-
министративного
размещения Ге-
нерального кон-
сульства Рес-
публики Казахс-
тан в г. Франк-
фурт-на-Майне
(ФРГ) - 513024
тыс. тенге.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.

1. Құны : 1555455 мың теңге (бiр миллиард бес жүз елу бес миллион төрт жүз елу бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекіту туралы" N 1287  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің шетелдердегi мекемелерiнің жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуы және жалға алуы, үй-жайлары мен ғимараттарының күрделi құрылысы мен жөндеуi туралы" 1996 жылғы 19 қыркүйектегi N 1144  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Италия Республикасындағы Елшілiгiнің әкiмшiлiк ғимараты мен Төтенше және Өкiлетті Елшісінің резиденциясын жобалау және салу (қайта жаңғырту) туралы" 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1371  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестірiлген өкiлдiктерiн, консулдық мекемелерiн және Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын шетелдерде орналастырудың тиiстi жағдайларын қамтамасыз ету. Шетелдерде әкiмшілiк және тұрғын үй-жайларды жалға алудың әкімшілік шығыстарын қысқарту. Қазақстан Республикасының шетелдердегi оң бет-бейнесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : шетелде әкiмшілік және тұрғын үйге арналған ғимараттарды Қазақстан Республикасының меншiгiне сатып алу және құрылысын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Қазақ-
стан
Рес-
публи-
касының
дипло-
матия-
лық
өкiл-
дiкте-
рiн
орна-
ластыру
үшiн
шетелде
жылжы-
майтын
мүлiк
объек-
тілерiн
сатып
алу
және
салу
Келесi жобаларды iске
асыру, соның iшiнде
осыларға байланысты
барлық шығыстарға
төлем жасасу:
1. Қазақстан
Республикасының
Италия Республикасын-
дағы Елшілігінің
әкімшілiк ғимараты
мен Төтенше және
Өкілетті Елшi
резиденциясының
құрылысын салуды
(қайта жаңғыртуды)
аяқтау - 246 869 мың
теңге. Iске асыру
мерзiмi - қаңтар-
желтоқсан.
2. Қазақстан
Республикасының
Бiрiккен Ұлттар Ұйымы
жанындағы Тұрақты
өкілдігінiң әкiмшiлiгін орналастыру үшiн
Нью-Йорк қаласында
(АҚШ) ғимарат сатып
алу - 771862 мың
теңге. Iске асыру
мерзiмi - қаңтар-
желтоқсан.
3. Қазақстан
Республикасының
(ГФР) Бас консулдығы
әкiмшілiгін
орналастыру үшін
ғимарат сатып алу -
513024 мың теңге.
Iске асыру мерзiмi -
қаңтар-желтоқсан.

4. строительство
здания по
адресу: 9 Dong
6 Jie, Sanlitun
Beijing,
100600, PRC
площадью 300
квадратных
метров для
размещения
консульского
отдела
Посольства
Республики
Казахстан в г.
Пекин Китайской
Народной
Республики -
23700 тысяч
тенге. Срок
реализации -
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 декабря 2006 года N  1291 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Наличие собственных (2-х приобретенных в гг. Нью-Йорк (США) и Франкфурт-на-Майне (ФРГ) и 1-го построенного (реконструированного) в г. Рим (Итальянская Республика) и 1-го построенного в г. Пекин (Китайская Народная Республика) объектов недвижимости за рубежом для административного и жилого размещения дипломатических и приравненных к ним представительств и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом.
Конечный результат:
Размещение дипломатических и приравненных к ним представительств Республики Казахстан за рубежом в собственных зданиях административного и жилого назначения, улучшение условий труда и проживания персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом, сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений.
Финансово-экономический результат:
Достигается за счет сокращения административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом путем размещения персонала дипломатической службы Республики Казахстан в собственных зданиях.
Качество:
Реализация бюджетной программы обеспечивается за счет осуществления надлежащего контроля выполнения работ подрядными организациями при строительстве ("технадзор") и соблюдения требований в ходе отбора приемлемых вариантов при приобретении объектов недвижимости за рубежом.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 декабря 2006 года N  1291 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 71
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание финансовой помощи гражданам
Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные
государства и ставшими жертвами торговли, а также пострадавшим
за рубежом от других преступлений и оказавшимся в
форс-мажорных обстоятельствах" на 2006 год
1. Стоимость: 12920 тысяч тенге (двенадцать миллионов девятьсот двадцать тысяч тенге).

4. 9 Dong 6 Jie, Sanlitun Beijing, 100600, PRС мекен-жайы бойынша Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасы Пекин қаласындағы Елшiлiгiнiң консулдық бөлiмiн орналастыру үшiн алаңы 300 шаршы метр болатын ғимарат салуға - 23700 мың теңге. Iске асыру мерзiмi - желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі және ше-
телдер-
дегі меке-
мелер
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.27.  N 1291  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижесi:
Қазақстан Республикасының шетелдердегi дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктерiн және дипломатиялық қызмет персоналын әкiмшілік және тұрғын үйлерге орналастыру үшін өз меншігiндегi (Нью-Йорк (АҚШ пен Майндағы Франкфурт (ГФР) қалаларында 2 сатып алынған және Рим (Италия Республикасы)) қаласындағы 1 салынған (жаңғыртылған) және Пекин қаласында (Қытай Халық Республикасы) 1-салынған жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің болуы.
Түпкi нәтижесi:
Қазақстан Республикасының шетелдердегi дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiктерiн әкімшілiк және тұрғын үй мақсатындағы өз меншiгiндегi ғимараттарға орналастыру, Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналының шетелде еңбек ету және өмiр сүру жағдайларын жақсарту, әкiмшілiк және тұрғын үй-жайды жалға алудың әкімшілік шығыстарын қысқарту.
Қаржы экономикалық нәтижесi:
Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналының шетелдегi мекемелерiнде өз меншiгiндегi ғимараттарға орналастыру жолымен әкiмшілiк және тұрғын үйлердi жалға алуға арналған әкiмшілiк шығыстарын қысқарту арқылы қол жеткiзіледi.
Сапасы:
Бюджеттік бағдарламаны - мердiгерлiк ұйымдардың құрылысты салу кезiнде жұмыстарды орындауына (техникалық қадағалау), шетелдерде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу кезiнде қолайлы нұсқаларын iрiктеу барысында талаптардың сақталуына тиiстi бақылау жасауды жүзеге асыру есебiнен қамтамасыз етiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.27.  N 1291  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
71-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының шетелдiк мемлекеттерге заңсыз
әкелiнген және саудалаудың құрбандары болған, сондай-ақ
шет елдерде басқа қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына қаржылық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 12920 мың теңге (он екi миллион тоғыз жүз жиырма мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституция Республики Казахстан,  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан",  Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение защиты и возвращение в государство граждан Республики Казахстан, незаконно ввезенных в иностранные государства, ставших жертвами торговли, пострадавших за рубежом от других преступлений и оказавшихся в форс-мажорных обстоятельствах.
5. Задачи бюджетной программы: оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, пострадавшим за рубежом, организация вызволения и возвращения граждан Республики Казахстан - жертв трафика во взаимодействии с Международной Организацией по миграции, правоохранительными органами Республики Казахстан и страны пребывания, общественными организациями, помогающим жертвам трафика, проведение информационно-пропагандистской работы в стране пребывания и в Республике Казахстан с использованием каналов средств массовой информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание фи-
нансовой по-
мощи гражда-
нам Республи-
ки Казахстан,
незаконно
ввезенным в
иностранные
государства и
ставшим жерт-
вами торгов-
ли, а также
пострадавшим
за рубежом от
других прес-
туплений и
оказавшимся в
форс-мажорных
обстоятельст-
вах
1. Оплата
транспортных
расходов для
возвращения
граждан Респуб-
лики Казахстан
на родину.
Сроки реализа-
ции - январь-
декабрь.
2. Расходы на
возмещение услуг
переводчика.
Сроки реализации
- январь-
декабрь.
3. Расходы на
возмещение услуг
адвоката. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
4. Единовремен-
ная материальная
помощь (питание,
проживание, при-
обретение вещей
первой необходи-
мости в случае
их отсутствия).
Сроки реализации
- январь-
декабрь.
5. Расходы за
багаж, оформле-
ние свидетельст-
ва на возвраще-
ние, в случае
утраты ими доку-
ментов удостове-
ряющих их лич-
ность, груза
"200" с оплатой
расходов за хра-
нение тела в
морге или захо-
ронение в госу-
дарстве пребыва-
ния. Сроки реа-
лизации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының  Конституциясы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 27 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" N 217  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердің қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға арналған валюталық қаражатты жұмсауды ретке келтiру жөніндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : шет мемлекеттерге заңсыз түрде әкелiнген, сауда-саттықтың құрбандары болған, шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және кездейсоқ жағдайларға тап болған Қазақстан Республикасының азаматтарын қорғауды және оларды мемлекетке қайтаруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарына қаржылық көмек көрсету, Көшi-қон жөнiндегi Халықаралық ұйыммен, Қазақстан Республикасының және өкілдік орналасқан елдің құқық қорғау органдарымен, трафиктің құрбандарына көмектесетiн қоғамдық ұйымдармен бiрлесiп iс-қимыл жасап, трафиктiң құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын босатуды және елге қайтаруды ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдарының арналарын пайдалана отырып, өкілдiк орналасқан елде және Қазақстан Республикасында ақпараттық-насихат жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
шетел-
дiк
мемле-
кет-
терге
заңсыз
әкелiн-
ген
және
сауда-
лаудың
құрбан-
дары
болған,
сондай-
ақ шет
елдерде
басқа
қылмыс-
тардан
зардап
шеккен
және
форс-
мажор-
лық
жағдай-
ларда
қалған
азамат-
тарына
қаржы-
лық
көмек
көрсету
1. Қазақстан
Республикасы
азаматтарының отанына
оралуы үшін көліктік
шығыстарын төлеу.
Іске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
2. Аудармашының
көрсеткен қызметіне
ақы төлеу шығыстары.
Іске асыру мерзімі -
қаңтар-желтоқсан.
3. Адвокаттың
көрсеткен қызметіне
ақы төлеу шығыстары.
Iске асыру мерзiмі -
қаңтар-желтоқсан.
4. Біржолғы
материалдық жәрдем
(тамақтану, қонақ
үйде тұру, жоқ
болған жағдайда
бiрінші қажеттілігі бар заттарды сатып алу). Iске асыру
мерзімі - қаңтар
-желтоқсан.
5. Шет мемлекеттiң
аумағында болған
кезең ішінде жол
жүгіне, жеке басын
куәландыратын
құжаттарын жоғалтқан
жағдайда, оралу
куәлiгiн ресiмдеуге,
қайтыс болған адамның
денесiн мәйiтханада
сақтауға немесе
орналасқан елде
жерлеуге арналған
шығыстар төлемiмен
"200" жүгіне төлеу
шығыстары. Iске асыру
мерзімдерi -
қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі және ше-
телдер-
дегі меке-
мелер

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Предоставление единовременной материальной помощи и отправка на родину граждан Республики Казахстан, нуждающихся в этой помощи.
Конечный результат:
Обеспечение эффективной защиты граждан Республики Казахстан, ставших предметом торговли, угроз или запугивания со стороны торговцев людьми или связанных с ними лиц, обеспечение их безопасного и, по возможности, добровольного возвращения в Республику Казахстан и повышение уверенности граждан Республики Казахстан в заботе государства во время нахождения за пределами Республики Казахстан, положительное влияние на имидж Республики Казахстан в мировом сообществе, как республики реально, на деле осуществляющей защиту прав и интересов своих граждан за рубежом.
Финансово-экономический результат:
Реализация бюджетной программы определяется затратами на защиту и отправку одного пострадавшего гражданина Республики Казахстан за рубежом в Республику Казахстан. Средневзвешенные затраты на одного пострадавшего составят 173 972,6 тенге (100 000 долл. США:73 чел.х127,0).
Своевременность:
Предоставление государством эффективной помощи каждому гражданину Республики Казахстан, нуждающемуся в правовой защите за рубежом.
Качество:
Количество возвращенных на родину граждан Республики Казахстан, пострадавших за рубежом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 72
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Укрепление отношений со странами исторического
происхождения этносов, проживающих в Казахстане, и пропаганда
за рубежом этнического согласия в Республике Казахстан"
на 2006 год
1. Стоимость: 282702 тысячи тенге (двести восемьдесят два миллиона семьсот две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана",  Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года N 1561 "Об укреплении института Ассамблеи народов Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение роли Ассамблеи народов Казахстана в реализации задач  Стратегии "Казахстан-2030", укрепление стабильности и согласия в обществе и процессе формирования казахстанского народа, его сильной государственности, открытого гражданского общества, развитие взаимовыгодного сотрудничества со странами исторического происхождения этносов Казахстана, развитие гармоничных межэтнических отношений, укрепление позитивного имиджа Республики Казахстан.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтижесi:
Шетелде болған уақытысында Қазақстан Республикасының азаматтарына бiржолғы материалдық көмек көрсету және осындай көмекке зәру Қазақстан Республикасының азаматтарын отанымызға жөнелту.
Түпкi нәтижесi:
Адамдарды саудалаумен айналысатындардың немесе олармен байланысты адамдардың тарапынан саудалаудың, қауiп-қатердiң немесе қорқытып-үркiтудің құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын тиiмдi қорғауды қамтамасыз ету, олардың қауiпсiздiгін және мүмкіндiгiнше, Қазақстан Республикасына өз еркiмен оралуын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде болған уақытысында мемлекеттің қамқорлығына қатысты Қазақстан Республикасы азаматтарының сенiмдiлiгiн арттыру, шетелде өз азаматтарының құқықтары мен мүдделерiн қорғауды нақты, iс жүзiнде жүзеге асыратын республика ретінде әлемдiк қоғамдастықта Қазақстан Республикасының имиджiне оң сипатта ықпал ету.
Қаржылық-экономикалық нәтижесi:
Шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының бiр азаматын қорғауға және Қазақстан Республикасына жөнелтуге арналған шығындармен айқындалады. Зардап шеккен бiр адам шығындарының орташа мөлшерi 173972,6 теңге құрайды (100 000 АҚШ доллары: 73 адам х 127,0).
Мерзiмдi уақыты:
Шетелде құқықтық көмекке мұқтаж Қазақстан Республикасының әрбiр азаматына мемлекеттің тиiмдi көмек көрсетуiмен.
Сапасы:
Шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасы азаматтарының Отанына оралған нақты санымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
72-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Қазақстанда тұратын этностардың тарихи шығу елдерiмен
қатынастарын нығайту және шетелде Қазақстан
Республикасындағы этникалық келiсiмдi насихаттау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 282702 мың теңге (екi жүз сексен екi миллион жетi жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің 2002 жылғы 26 сәуiрдегi "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы туралы және Қазақстан халықтары Ассамблеясы туралы ереже" N 856  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 23 сәуiрдегi "Қазақстан халықтары Ассамблеясының институтын бекіту туралы" N 1561  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi :   республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Қазақстан 2030" стратегиялық міндеттердi іске асыруда, қоғамдағы тұрақтылық пен келiсiмдi нығайтуда және қазақстандық халықты, оның күштi мемлекеттiлiгiн, ашық азаматтық қоғамды қалыптастыру процесiнде Қазақстан халықтары Ассамблеясының рөлiн арттыру, Қазақстан этностарының тарихи шығу тегi елдерiмен өзара тиiмдi ынтымақтастықты дамыту, этникааралық қатынастарды үйлесiмдi дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы имиджiн нығайту.

5. Задачи бюджетной программы: формирование казахстанской идентичности путем консолидации этносов Казахстана на основе гражданской и духовно-культурной общности при стержневой роли государственного языка и культуры казахского народа, обеспечение эффективного взаимодействия государственных органов и институтов гражданского общества в сфере межэтнических отношений, интеграция усилий этнокультурных объединений в обеспечении гармоничных межэтнических отношений в Казахстане, организация и обеспечение мероприятий, конференций, презентаций, обмена визитами, с помощью которых достигается поднятие уровня информированности зарубежных деловых и общественных кругов и формирования положительного отношения к Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Укрепление
отношений со
странами ис-
торического
происхожде-
ния этносов,
проживающих
в Казахста-
не, и пропа-
ганда за ру-
бежом этни-
ческого сог-
ласия в
Республике
Казахстан
Оплата расходов
по проведению
представительских
совещаний, выста-
вок и семинаров
за рубежом, про-
паганды через
зарубежные СМИ
казахстанской мо-
дели межконфес-
сионального и эт-
нического согла-
сия, торжествен-
ных и иных пред-
ставительских
мероприятий за
рубежом. Сроки
реализации -
январь-декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Проведение концертных гастролей казахстанских артистов, конференций, презентаций и других мероприятий в Германии, Кореи, Российской Федерации и других странах, являющихся исторической родиной этносов, проживающих в Республике Казахстан, обмена визитами, обеспечение соответствующей литературой.
Конечный результат:
Укрепление отношений со странами исторического происхождения этносов Казахстана, таких как Германия, Корея, Россия и др. в целях повышения качества жизни затрагиваемых групп населения и влияния на качество осуществляемых в Казахстане реформ и проектов.
Финансово-экономический результат:
Затраты на проведение мероприятий - 282 702,0 тыс. тенге.
При этом, сопоставление планируемого объема затрат на единицу предоставляемых услуг с объемом фактических затрат в ходе реализации программы "представительские затраты" не представляется возможным, так как все зависит от количества участников делегации в данном мероприяти в соответствии с их статусом. Среднеарифметические данные по количеству человек или мероприятий не дают достоверной информации об эффективности использования затраченных средств.
Своевременность:
Обеспечение в полном объеме финансирования предусмотренных мероприятий.
Качество:
Удовлетворение потребностей получателей государственных услуг, обеспечивающих пропаганду за рубежом гармоничного межэтнического согласия и мирного сосуществования более чем 130 национальностей в Республике Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк тiлдің және қазақ халқы мәдениетiнің негізгi рөл ойнауы жағдайында азаматтық және рухани мәдени ортақтық негізiнде Қазақстан этностарын шоғырландыру арқылы қазақстандық бiрегейлiктi қалыптастыру, этникааралық қатынастар саласында мемлекеттiк органдар мен азаматтық қоғам институттарының өзара тиімдi iс-қимылын қамтамасыз ету, Қазақстандағы этникалық үйлесімдi қарым-қатынасты қамтамасыз етуде этномәдени бiрлестiктердің күш-жiгерiн кiрiктiру, шетелдiк iскер және қоғамдық топтардың ақпараттану деңгейiн көтеру және Қазақстан Республикасына деген оң көзқарастарын қалыптастыруға жәрдемдесетiн iс-шараларды, конференцияларды, таныстыру рәсiмдерін, сапарлар алмасуларды ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақ-
станда
тұратын
этнос-
тардың
тарихи
шығу
елде-
рiмен
қаты-
наста-
рын
нығайту
және
шетелде
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сындағы
этника-
лық
келi-
сiмдi
наси-
хаттау
Шетелдерде өкiлдік
мәжiлістер, көрмелер
мен семинарлар өткізу,
конфессияаралық және
этникалық келісімнің
қазақстандық моделiн
шетелдік бұқаралық
ақпарат құралдары
арқылы насихаттау,
салтанатты және өзге
де өкiлдiк іс-
шараларды шетелдерде
өткізу жөніндегi
шығыстарды төлеу.
Iске асыру мерзiмдерi
- қаңтар-желтоқсан.
жыл
iшiн-
де
Қазақстан
Республи-
касының
Сыртқы
істер
минис-
трлігі мен ше-
телдегі
меке-
мелері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтижесi:
Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи Отаны болып табылатын Германияда, Кореяда, Ресей Федерациясында және басқа да елдерде қазақстандық әртiстердің гастролдік концерттерiн өткізу, конференцияларды, тұсаукесерлердi және де басқа iс-шараларды өткізу, сапарлармен алмасу, тиiстi әдебиетпен қамтамасыз ету.
Түпкi нәтижесi:
Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи шығу тегi болып табылатын Германиямен, Кореямен, Ресей Федерациясымен және басқа да елдермен қатынастарды нығайту және халықтың осыған қатысы бар топтарын қамтитын өмiр сапасын арттыру мақсатында Қазақстанда жүзеге асырылып жатқан реформалар мен жобалардың сапасына ықпал ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:
Iс-шараны өткiзуге арналған шығындар - 282 702,0 мың теңге.
"Өкілдік шығындар" бағдарламасын iске асыру барысында көрсетiлетiн қызметтердің бiрлiгiне арналған шығындардың жоспарланған көлемiн iс жүзiндегi шығындардың көлемiмен салыстыру мүмкiн емес, өйткенi барлығы осы іс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерінің санына және олардың мәртебесiне байланысты.
Адамның немесе іс-шараның саны жөнiндегi орташа арифметикалық деректер жұмсалған қаражатты тиiмдi пайдалану туралы анық ақпарат бере алмайды.
Мерзімдi уақыты:
Көзделген іс-шараларды толық көлемде қаржыландыруды қамтамасыз ету.
Сапасы:
Қазақстан Республикасындағы үйлесiмдi этникааралық келiсiмдi және
130-дан астам ұлттардың тату-тәттi тiршілік етуiн шетелде насихаттауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк қызмет көрсетулердi алушылардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру.