Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложениям 315 ,
316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 (секретно), 322 , 323 , 324 , 325 , 326 , 327 , 328 , 329 , 330 ,
331 , 332 , 333 , 334 , 335 , 336 , 337 , 338 , 339 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области индустрии и торговли"
на 2008 год
1. Стоимость : 1801069 тысяч тенге (один миллиард восемьсот один миллион шестьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 21 -24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений"; Закон Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях"; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании"; Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2002 года N 1222 "Об учреждении Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2004 года N 392 "Об утверждении квалификационных требований к лицензируемой деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан, а также материальных объектов с их изображением"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2005 года N 718 "Об утверждении Правил создания и функционирования информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2006 года N 1129 "Об утверждении Программы развития системы технического регулирования Республики Казахстан на 2007-2009 годы".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15 февраля 2008 года N 141 .

2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
315 316 317 318 319 320 321 (құпия) 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
315-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1801069 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз бір миллион алпыс тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21-24- баптары; "Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңы ; "Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы тауарларды (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы экспорттық бақылауға жататын өнімдер тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282 қаулысы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы сауда өкілдігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қарашадағы N 1222 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасын, сондай-ақ олар бейнеленген материалдық объектілерді дайындау жөніндегі лицензияланатын қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 392 қаулысы ; "Саудадағы техникалық кедергілер, санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпарат орталығын құру және оның жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 шілдедегі N 718 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының техникалық реттеу жүйесін дамытудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.02.15. N 141 Қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Обеспечение устойчивого развития страны на основе диверсификации и модернизации экономики, создания условий для производства конкурентных видов продукции и роста экспорта.
5. Задачи бюджетной программы : 1) формирование государственной политики индустриального развития, в том числе создание условий для индустриального развития страны на основе внедрения более глубоких технологических переделов и рационального использования сырьевых ресурсов;
2) формирование государственной политики научно-технического и инновационного развития страны, в том числе создание условий для развития экономики страны на основе внедрения научно-технологических разработок (использования достижений науки и техники) и формирования высокотехнологических производств;
3) формирование национальной инновационной системы;
4) формирование государственной политики развития строительства, жилищно-коммунальной сферы, в том числе создание условий для развития и реформирования строительной отрасли и жилищно-коммунальной сферы;
5) формирование государственной политики развития в области технического регулирования и единства измерений;
6) формирование государственной политики развития торговой деятельности, в том числе создание условий для развития и поддержки отечественного производства путем проведения сбалансированной таможенно-тарифной политики и защиты внутреннего рынка при импорте товаров и увеличение уровня либерализации национального торгового режима;
7) формирование государственной политики развития внешних торгово-экономических отношений Казахстана, в том числе создание условий для развития торговой деятельности;
8) формирование государственной политики развития и поддержки предпринимательства, а также создания условий для развития предпринимательства в научно-технической сфере, инновационной деятельности, формирования рынка научно-технической продукции;
9) формирование государственной политики в области государственного оборонного заказа, в том числе формирование, размещение и выполнение государственного оборонного заказа;
10) создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в несырьевой сектор экономики;
11) обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15 февраля 2008 года N 141 .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Экономиканы әртараптандыру және жаңғырту негізінде елдің тұрақты дамуын, өнімнің бәсекеге қабілетті түрлерін шығару үшін жағдай жасауды және экспорттың өсуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1) индустриялық дамудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде барынша терең технологиялық қайта бөлістер мен шикізат ресурстарын тиімді пайдалануды енгізу негізінде елдің индустриялық дамуы үшін жағдайлар жасау;
2) елдің ғылыми-техникалық және инновациялық дамуының мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде ғылыми-технологиялық әзірлемелерді (ғылым мен техниканың жетістіктерін пайдалану) енгізу және жоғары технологиялық өндірістерді қалыптастыру негізінде ел экономикасының дамуы үшін жағдайлар жасау;
3) ұлттық инновациялық жүйені қалыптастыру;
4) құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық саланы дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық саланы дамыту және реформалау үшін жағдайлар жасау;
5) техникалық реттеуді және өлшем бірлігін дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру;
6) сауда қызметін дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде теңгермелі кеден-тарифі саясатын жүргізу мен тауарлардың импорты кезінде ішкі рынокты қорғау және ұлттық сауда режимін ырықтандыру деңгейін ұлғайту жолымен отандық өндірісті дамыту және қолдау үшін жағдайлар жасау;
7) Қазақстанның сыртқы сауда-экономикалық қатынастарын дамытудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, оның ішінде сауда қызметін дамыту үшін жағдайлар жасау;
8) кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру, сондай-ақ ғылыми-техникалық саладағы кәсіпкерлікті, инновациялық қызметті дамыту, ғылыми-техникалық өнімнің нарығын қалыптастыру үшін жағдайлар жасау;
9) мемлекеттік қорғаныс тапсырысы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру, оның ішінде мемлекеттік қорғаныс тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау;
10) экономиканың шикізаттық емес секторында инвестициялар тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау;
11) өз лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлікті жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерді, білік пен дағдыларды жаңарту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.02.15. N 141 Қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
индустрии и
торговли
2
001
Аппарат
центрального
органа
1. Содержание
Министерства
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан в пре-
делах утвержден-
ного лимита
численности для
выполнения
возложенных
функций;
2. Совершенство-
вание мер по
государственной
поддержке
инвестиций.
Обеспечение
деятельности
Совета иностран-
ных инвесторов
при Президенте
Республики
Казахстан;
3. Проведение
мероприятий в
области техничес-
кого регулирова-
ния и единства
измерений,
индустриально-
инновационного
развития,
государственной
поддержки малого
предприниматель-
ства;
4. Проведение
мероприятий по
регулированию
торговой деятель-
ности, путем
проведения
семинаров, а
также реализация
мер по защите
отечественных
товаропроизводи-
телей;
5. Мониторинг
Казахстанского
содержания в
проектах
недропользования
и экспертные
процедуры.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориа-
льных
органов
Содержание
территориальных
органов Министер-
ства индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан в
пределах
утвержденного
лимита численнос-
ти для выполнения
возложенных
функций.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по теме
"Переход на
международные
стандарты
финансовой
отчетности".
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
Обучение и
стажировка за
рубежом специали-
стов на звание
экспертов-
аудиторов
международного
уровня.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
оснащение
центрального
аппарата и его
территориальных
подразделений.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение
технических
средств, расход-
ных материалов,
комплектующих и
запасных частей;
приобретение
услуг доступа к
сети Интернет;
обслуживание
средств вычисли-
тельной техники;
сопровождение
информационных
систем и
веб-сайта;
приобретение
лицензионных
программных
продуктов,
приобретение
кодов доступа к
мировой базе
данных типа
"Евромонитор".
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7
100
Обеспечение
деятельности
торговых
представи-
тельств за
рубежом
Содержание
Торгового
представительства
Республики
Казахстан в
Российской
Федерации.
Представление
интересов Респуб-
лики Казахстан в
Российской Феде-
рации в сфере
внешней торговли,
а также содейст-
вие развитию
торгово-экономи-
ческих связей
между Республикой
Казахстан и
зарубежными
странами.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
8

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Индустрия
және сауда
саласындағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1. Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігін
жүктелген
міндеттерді
орындау үшін
бекітілген сан
лимиті шегінде
ұстау
2. Инвестицияларды
мемлекеттік қолдау
жөніндегі
шараларды
жетілдіру.
Қазақстан
Республикасы
Президентінің
жанындағы Шетел
инвесторлары
кеңесінің қызметін
қамтамасыз ету.
3. Техникалық
реттеу мен өлшем
бірліктері
индустриялдық-ин-
новациялық дамыту,
шағын кәсіпкерлік-
ті мемлекеттік
қолдау саласында
іс-шаралар
жүргізу.
4. Семинарлар
өткізу жолымен
сауда қызметтің
реттеу іс
шараларын жүргізу,
сондай-ақ отандық
тауар өндірушілер-
ді қорғау
жөніндегі
шараларды іске
асыру.
5. Жер қойнауын
пайдалану және
сарапшылық рәсім-
дер жобаларында
қазақстандық
қатысудың
мониторингі.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
3
002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі-
нің аумақтық
органдарын жүктел-
ген міндеттерді
орындау үшін
бекітілген сан
лимиті шегінде
ұстау
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
4
007
Мемлекеттік
қызметші-
лердің
біліктілі-
гін арттыру
"Қаржылық
есептілікті
халықаралық
стандартқа көшіру"
тақырып бойынша
мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру жөніндегі
қызметтерді сатып
алу. Мемлекеттік
және ағылшын
тілдерін оқыту.
Халықаралық
деңгейдегі
сарапшы-аудиторлар
атағына мамандарды
шетелдерде оқыту
және тағылымдама-
дан өткізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
5
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық
-техникалық
жарақтан-
дыру
Орталық аппарат
пен оның аумақтық
бөлімшелерін
материалдық-техни-
калық жарақтан-
дыру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
6
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Техникалық құрал-
дарды, шығыс мате-
риалдарын, жинақ-
таушы және қосалқы
бөлшектерді сатып
алу;
Интернет желісіне
ену қызметтерін
сатып алу;
есептеу техника-
сының құралдарына
қызмет көрсету;
ақпараттық жүйе-
лерді және веб-
сайтты сүйемелдеу;
лицензиялық
бағдарламалық
өнімдерді сатып
алу;
"Евромонитор"
түріндегі әлемдік
деректер қорына
қол жеткізу кодын
сатып алу
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7
100
Шет елдегі
сауда
өкілдік-
терінің
қызметін
қамтамасыз
ету
Қазақстан
Республикасының
Ресей Федерация-
сындағы Сауда
өкілдігін ұстау.
Қазақстан
Республикасының
Ресей Федерация-
сында сыртқы сауда
саласындағы
мүдделерін
білдіру, сондай-ақ
Қазақстан
Республикасы мен
шетел мемлекеттері
арасындағы сауда-
экономикалық
байланыстарды
дамытуға
жәрдемдесу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
8

101
Вступление
Казахстана
во Всемирную
торговую
организацию
Обеспечение
координации
деятельности
центральных и
местных исполни-
тельных органов в
разработке прове-
дении политики по
вопросам членства
Казахстана во
Всемирной
торговой
организации.
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
1) проведение семинаров и тренингов по вопросам индустриально-инновационного развития;
2) приобретение консалтинговых услуг по обучению и улучшению системы менеджмента качества;
3) выпуск специализированного периодического издания;
4) проведение рейтинга свободы предпринимательской деятельности; выявление барьеров, препятствующих развитию предпринимательства в регионах республики;
5) поддержание и улучшение системы менеджмента качества, соответствующей требованиям Международного стандарта ИСО 9001:2000, в том числе в территориальных подразделениях;
6) проведение инспекционного контроля за сертифицированной системой менеджмента качества, в том числе в территориальных подразделениях;
7) проведение конкурсов: конкурса-выставки "Алтын Сапа" и на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" не менее 150 конкурсантов;
8) выполнение функций лицензиаров;
9) издание рекламно-информационной продукции, организация международных информационно-презентационных мероприятий за рубежом и внутри страны, проведение регионального заседания Азиатского сообщества, сервисное обеспечение веб-сайта, проведение региональных семинаров, заседаний Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан;
10) проведение семинаров по вопросам развития торговли с привлечением экспертов в регионах республики; изучение международного опыта применения мер тарифного и нетарифного регулирования, содействие экспортопродвижению товаров, а также защита экономических интересов отечественных товаропроизводителей на внешних рынках;
11) мониторинг исполнения контрактных обязательств недропользователей в части казахстанского содержания, в том числе:
- проведение работ по оценке соблюдения конкурентных условий при закупе недропользователями товаров, работ и услуг;
- осуществление мониторинга динамики емкости (потребности) добывающих отраслей в товарах, работах и услугах;
- аналитическая и информационная поддержка отечественных производителей в реализации инновационно-инвестиционных проектов в обрабатывающей промышленности;
- экспертиза тендерной (конкурсной) документации недропользователей на закупку товаров, работ и услуг;
- проведение мониторинга процесса приобретения товаров, работ и услуг при проведении нефтяных и горнорудных операциях;
- проведение мониторинга исполнения контрактных обязательств недропользователями в части приобретения ими товаров, работ и услуг казахстанского содержания;
- подготовка перечня приоритетных высокотехнологичных производств, развиваемых в Республике Казахстан;
- постоянное ведение, сопровождение и администрирование "Реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию и их производителей";
- расширение функциональности в части включения аналитических и статистических функций, развитие и доработка Информационной системы Реестр ТРУ;
- разработка проекта Правил приобретение товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию с использованием информационных систем (при условии интеграции с удостоверяющим центром по выдаче ЭЦП и соответственно создания полноценной системы электронных закупок);

101
Қазақстан-
ның Дүние-
жүзілік
сауда
ұйымына
кіруі
Қазақстанның
Дүниежүзілік сауда
ұйымына мүшелігі
мәселелері бойынша
саясатты әзірлеуде
және жүргізуде
орталық және жер-
гілікті атқарушы
органдардың
қызметін
үйлестіруді
қамтамасыз ету.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1) индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөнінде семинар мен тренингтер жүргізу;
2) сапа менеджменті жүйесін оқыту және жақсарту жөніндегі консалтингтік қызметтерді сатып алу;
3) мамандандырылған кезеңдік басылымды шығару;
4) кәсіпкерлік қызметі еркіндігінің рейтингін жүргізу; республика өңірлерінде кәсіпкерлікті дамытуға кедергі келтіретін кедергілерді анықтау;
5) ИСО 9001:2000 Халықаралық стандарттар талаптарына сәйкес келетін, оның ішінде, аумақтық бөлімшелерде сапа менеджментінің жүйесін қолдау және жақсарту;
6) сертификатталған сапа менеджменті жүйесін, оның ішінде аумақтық бөлімшелерде инспекциялық бақылау жүргізу;
7) мына: "Алтын сапа" конкурс көрмесі мен "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлығына кемінде 150 конкурсантты іріктеуге арналған конкурстарды өткізу;
8) лицензиарлардың функциясын орындау;
9) жарнамалық-ақпараттық өнімді басу, шетелдерде және ел ішінде халықаралық ақпараттық-тұсаукесер іс-шараларын ұйымдастыру, "Жылдың үздік инвесторы" конкурсын өткізу, Азия қауымдастығының өңірлік мәжілісін өткізу, веб-сайтқа сервистік қызмет көрсету, өңірлік және халықаралық семинарларды, Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің отырыстарын өткізу;
10) республика өңірлеріне сарапшыларды тарта отырып, отандық өндірісті дамыту мәселелері бойынша семинарлар өткізу; Отандық тауар өндірушілердің экономикалық мүдделерін ішкі нарықта тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларымен қорғау және сыртқы сауда дауларын реттеу;
11) жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық қатысу бөлігінде келісім-шарт міндеттемелерінің орындалу мониторингі, оның ішінде:
- тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу кезінде бәсекелестік жағдайларының сақталуын бағалау жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
- өндіруші салалардың тауарлар, жұмыстар және қызметтер сыйымдылығының (қажеттілігінің) серпініне мониторингті жүзеге асыру;
- өңдеуші өнеркәсіптегі инновациялық-инвестициялық жобаларды іске асыруда отандық өндірушілерді талдамалық және ақпараттық қолдау;
- жер қойнауын пайдаланушылардың тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуға арналған тендерлік (конкурстық) құжаттамасын сараптау;
- мұнай және тау-кен операцияларын жүргізу кезінде тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің сатып алыну процесіне мониторинг жүргізу;
- жер қойнауын пайдаланушылардың келісім-шарт міндеттемелерін олардың қазақстандық қатысудың тауарларын, жұмыстары мен қызметтерін сатып алу бөлігінде мониторинг жүргізу;
- Қазақстан Республикасында дамытылатын басым жоғары технологиялық өндірістердің тізбесін дайындау;
- "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімін" жүргізу, сүйемелдеу және әкімшілік ету;
- талдамалық және статистикалық функцияларды, ТЖҚ тізілімінің ақпараттық жүйесін дамыту және пысықтауды енгізу бөлігінде функционалдықты ұлғайту;
- ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып, (ЭЦҚ беру жөніндегі куәландыру орталығымен ықпалдасу және тиісінше электрондық сатып алудың толық қанды жүйесін құру жағдайында) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың ереже жобасын әзірлеу;

12) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ).
13) приобретение бланков строгой отчетности;
14) содержание 19 передвижных лабораторий, укомплектованных оборудованием и средствами измерений;
15) обучение государственных служащих государственному языку - не менее 88 человек, в том числе территориальных органов - не менее 20 человек;
16) обучение английскому языку - не менее 80 человек;
17) повышение профессионального уровня государственных служащих - не менее 16 человек;
18) обучение и стажировка на звание экспертов-аудиторов международного уровня - не менее 10 человек;
19) проведение стажировок и регистрация в международном реестре в эксперты-аудиторы международного уровня, прошедших обучение в 2006 году - не менее 10 кандидатов;
20) материально-техническая оснащенность Министерства;
21) приобретение технических средств, расходных материалов, комплектующих и запасных частей;
приобретение услуг доступа к сети Интернет;
обслуживание средств вычислительной техники;
сопровождение информационных систем и веб-сайта;
приобретение лицензионных программных продуктов;
22) приобретение 2-х кодов доступа к онлайновому информационному ресурсу;
23) приобретение услуг профессиональных переводчиков, изготовление и трансляция телепрограмм и сюжетов о процессе вступления Казахстана в ВТО; перевод материалов; сопровождение веб-сайта; приобретение услуг международной связи с Секретариатом Всемирной торговой организации и со странами - членами Рабочей группы (около 40 стран), Интернет;
представительские расходы; проведение исследования по отраслевому анализу последствий от вступления Республики Казахстан в ВТО;
Конечный результат:
обеспечение защиты интересов государства и потребителей от недоброкачественной продукции;
обеспечение достоверного учета всех видов измерений;
взаимное признание результатов испытаний проводимых калибровочными испытательными лабораториями различных стран;
признание казахстанских сертификатов за рубежом;
обслуживание техники информационной системы;
обработка и распространение нормативных документов на электронных носителях и информации в области стандартизации, метрологии и сертификации;
нормальное функционирование информационной системы Информационного центра по техническим барьерам в торговле и санитарным и фитосанитарным мерам по оперативному обмену информацией с Секретариатом ВТО, ИСО, Международной электротехнической комиссии (МЭК), странами - членами ВТО и техническими комитетами по стандартизации международных организации ИСО и МЭК, международными, региональными и национальными организациями в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер;
функционирование единого информационного пространства сети для постоянной поддержки связи с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, странами - членами ВТО, международным, региональными и национальными организациями в области технического регулирования, санитарных и фитосанитарных мер;
консультирование и обеспечение бизнес сообщества Казахстана информацией в соответствии с Соглашениями ВТО по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам повышения конкурентоспособности казахстанской продукции на мировом рынке;
обеспечение переведенными техническими регламентами и стандартами доказательной базы для проведения анализа и разработки государственных технических регламентов;
нормальное функционирование Информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам, в том числе территориальных подразделений по оперативному обмену информацией с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, странами - членами ВТО и техническими комитетами по стандартизации международных организации ИСО и МЭК, международными, региональными и национальными организациями в области технического регулирования и санитарным и фитосанитарным мерам; создание условий для функционирования единого информационного пространства сети для постоянной поддержки связи с Секретариатом ВТО, ИСО, МЭК, стран - членами ВТО, международным, региональными и национальными организациями в области технического регулирования и санитарным и фитосанитарным мерам; консультирование и обеспечение государственных органов, бизнес сообщества и заинтересованных сторон в Казахстане информацией в соответствии с Соглашениям ВТО по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам для повышения конкурентоспособности казахстанской продукции, улучшение качества продукции и процессов для продвижения в экспорте и эффективной конкуренции при импорте.
совершенствование условий дальнейшего роста субъектов малого предпринимательства.
Мониторинг казахстанского содержания в проектах недропользования и экспертные процедуры.
Обеспечение бесперебойной работы Единой системы электронного документооборота. Получение отчетов по различным направлениям промышленности, компаниям, отдельным продуктам при использовании базы данных. Доступ к местным источникам бизнес информации и возможность работать с ключевыми организациями на рынках и большому количеству международно-сравниваемых данных.
Финансово-экономический результат:

12) алынып тасталды ;
13) қатаң есептегі бланкілерді сатып алу;
14) жабдықпен және өлшем құралдарымен жасақталған 19 жылжымалы зертхананы ұстау;
15) мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқыту - кемінде 88 адам, оның ішінде аумақтық органдардың қызметкерлері - кемінде 20 адам;
16) ағылшын тіліне оқыту - кемінде 80 адам;
17) мемлекеттік қызметшілердің кәсіптік деңгейін арттыру - кемінде 16 адам;
18) халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудитор атағына оқыту және тағылымдамадан өткізу - кемінде 10 адам;
19) 2006 жылы оқыған кемінде 10 адамды тағылымдамадан өткізу және оларды халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудиторлар халықаралық тізіліміне тіркеу;
20) Министрлікті материалдық-техникалық жарақтандыру;
21) техникалық құралдарды, шығыс материалдарын, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді сатып алу;
Интернет желісіне ену қызметтерін сатып алу; есептеу техникасының құралдарына қызмет көрсету; ақпараттық жүйелерді;
веб-сайтты сүйемелдеу;
лицензиялық бағдарламалық өнімдерді сатып алу;
22) онлайн ақпараттық ресурстарына қол жеткізудің 2 кодын сатып алу;
23) кәсіби аудармашылардың қызметтерін сатып алу, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі процесі туралы телебағдарламалар мен бюджеттерді дайындау және трансляциялау; материалдарды аудару; веб-сайтты сүйемелдеу; Дүниежүзілік сауда ұйымының хатшылығымен және Жұмыс тобына мүше елдермен (шамамен 40 ел) халықаралық байланыс қызметтерін, Интернетті сатып алу; өкілдік шығыстар; Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі процесі туралы телебағдарламалар мен сюжеттер шығару жөніндегі қызметтерді сатып алу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.02.15. N 141 , 2008.06.13 N 581 Қаулыларымен.
Түпкі нәтиже:
мемлекеттің мүдделерін және тұтынушыларды сапасыз өнімнен қорғауды қамтамасыз ету;
өлшеулердің барлық түрлерінің шынайы есебін қамтамасыз ету;
әртүрлі елдердің калибрлеу сынақ зертханалары өткізетін сынақ нәтижелерін өзара тану;
қазақстандық сертификаттарды шетелдерде тану;
ақпараттық жүйе техникасына қызмет көрсету;
электронды жеткізгіштердегі нормативтік құжаттар мен стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы ақпаратты өңдеу және тарату;
саудадағы техникалық кедергілер мен фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпараттық орталықтың ДСҰ хатшылығымен, ИСО, Халықаралық электр техникалық комиссиясымен (ХЭК), ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО мен ХЭК халықаралық ұйымдардың стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерімен, техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен шұғыл ақпарат алмасу жөніндегі ақпараттық жүйесінің қалыпты жұмыс істеуі;
ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және техникалық реттеу мен санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен тұрақты байланысты ұстау үшін бірыңғай ақпараттық кеңістіктің жұмыс істеуіне арналған жағдайлар жасау;
Қазақстан бизнес қоғамдастығын қазақстандық өнімнің әлем нарығындағы бәсекеге қабілеттігін арттыру үшін саудадағы техникалық кедергілер және санитарлық пен фитосанитарлық шаралар жөніндегі ДСҰ-ның келісімдеріне сәйкес консультация жүргізу және ақпаратпен қамтамасыз ету;
мемлекеттік техникалық регламенттерге талдау жүргізу және әзірлеу үшін аударылған техникалық регламенттермен және айғақ базасының стандарттарымен қамтамасыз ету;
саудадағы техникалық кедергілер және санитарлық пен фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпараттық орталықтың, оның ішінде ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО және ХЭК халықаралық ұйымдардың стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерімен, техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен шұғыл ақпарат алмасу жөніндегі аумақтық бөлімшелерінің қалыпты жұмыс істеуі; ДСҰ хатшылығымен, ИСО, ХЭК, ДСҰ-ға мүше елдермен және ИСО және техникалық реттеу және санитарлық және фитосанитарлық шаралар саласындағы халықаралық, өңірлік және ұлттық ұйымдармен тұрақты байланысты ұстау үшін бірыңғай ақпараттық кеңістік желісінің жұмыс істеуіне арналған жағдайлар жасау; Қазақстандағы мемлекеттік органдарға, бизнес қоғамдастығына және мүдделі тараптарға консультация жүргізу және қазақстандық өнімнің бәсекеге қабілетін арттыру, экспортқа жылжыту мен экспорт кезінде тиімді бәсекелестік үшін өнімнің сапасын және процестерін жақсарту үшін ДСҰ-ның саудадағы техникалық кедергілер мен санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі келісімдерге сәйкес ақпаратпен қамтамасыз ету; шағын кәсіпкерлік субъектілері санының одан әрі өсуі үшін жағдайлар жасау.
Жер қойнауын пайдалану жобаларында және сараптамалық рәсімдерде қазақстандық қатысудың мониторингі;
Бірыңғай электрондық құжат айналымы үздіксіз жұмысын қамтамасыз ету. Деректер базасын пайдалану кезінде өнеркәсіптің әртүрлі бағыттары, компаниялар, жекелеген өнімдер бойынша есептер алу. Бизнес ақпараттың жергілікті көздеріне көз жеткізу және нарықтардағы өзекті ұйымдармен және халықаралық-салыстырма деректердің үлкен көлемімен жұмыс істеу мүмкіндігі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:

средние затраты на привлечение 1 участника республиканской конкурс-выставки "Алтын-Сапа" 233,3 тыс. тенге;
проведение 1 аттестационного обследования составляет 40,1 тыс. тенге;
средние затраты на обучение одного государственного служащего государственному языку составляет - 24 тыс. тенге, английскому языку - 24 тыс. тенге;
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 90 тыс. тенге;
средние затраты на обучение и стажировку 1 эксперта-аудитора международного уровня - 1974,9 тыс. тенге;
средние затраты на стажировку 1 кандидата в эксперты-аудиторы международного уровня, прошедшего обучение в 2006 году - 906 тыс. тенге;
Своевременность:
своевременное выполнение возложенных функций; в соответствии с техническим заданием (спецификацией) и заключенными договорами.
Качество:
Переход на международную практику технического регулирования, повышения конкурентоспособности отечественной продукции и интеграции ее на мировой рынок;
вступление Казахстана в международные организации по аккредитации;
своевременное выполнение работ, качественное функционирование информационной системы Государственного фонда технических регламентов и стандартов;
улучшение инвестиционного климата, освоение новых видов производств и современных методов управления;
эффективное использование инвестиций в приоритетных видах деятельности;
Возможность доступа к информации о стратегическом анализе функционирования рынка на мировом, региональном и национальном уровне; рыночных долях марок и компаний; описании и стратегии для достижения успеха ведущих компаний; прогноза о будущем рынка и продажах.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.02.2008 N 141 ; от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 316
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на строительство и приобретение жилья"
на 2008 год
1. Стоимость : 16200000 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов двести миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 867 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан.

"Алтын Сапа" республикалық көрме жәрмеңкесінің 1 қатысушысын тартуға кететін орташа шығын 233,3 мың теңгені құрайды;
1 аттестациялық зерттеу жүргізуге кететін орташа шығын 40,1 мың теңгені құрайды;
бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқыту шығыны 24 мың теңгені, ағылшын тіліне - 24 мың теңгені құрайды;
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттырудың орташа шығыны - 90 мың теңгені құрайды;
халықаралық деңгейдегі 1 сарапшы-аудиторды оқытуға және тағылымдамадан өткізуге орташа шығын кемінде 1974,9 мың теңгені құрайды;
2006 жылда халықаралық деңгейдегі сарапшы-аудиторға кандидаттың 1 тағылымдамасына кететін орташа шығын кемінде 906 мың теңгені құрайды.
Уақыттылығы:
техникалық тапсырмаға (ерекшелікке) және жасалған шарттарға сәйкес жүктелген функцияларды уақтылы орындау.
Сапасы:
техникалық реттеудің халықаралық тәжірибесіне көшу, отандық өнімнің бәсекеге қабілеттігін арттыру және оның әлемдік нарыққа ықпалдасуы;
жұмыстардың уақытылы орындалуы, Нормативтік құқықтық актілер мен стандарттардың мемлекеттік қоры ақпараттық жүйесінің сапалы жұмыс істеуі;
инвестициялық ахуалды жақсарту; өндірістердің жаңа түрлері мен басқарудың қазіргі заманғы әдептерін игеру;
инвестицияларды қызметтің басым түрлеріне тиімді пайдалану;
Әлемдік, өңірлік және ұлттық деңгейдегі нарықтарда жұмыс істеудің стратегиялық талдауы; маркалар мен компаниялардың нарықтық үлестері; ірі компаниялардың сипаттамасы мен олардың табыстарға қол жеткізуге арналған стратегиясы; нарық пен сауданың келешегі жөніндегі болжам туралы ақпаратқа қол жеткізу мүмкіндігі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
316-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға кредиттер беру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 16 200 000 мың теңге (он алты миллиард екі жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 867 қаулысы , "Қазақстан Республикасы әлеуметтік экономикалық даму тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша бірінші кезектегі әрекеттер жоспарын жүзеге асыру бойынша Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : комплексное решение проблем развития жилищного строительства, обеспечивающее доступность жилья широким слоям населения.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение доступным жильем, в том числе через систему жилищных строительных сбережений, широких слоев населения, работников бюджетной сферы в городе Астане, работников строящихся 100 школ и 100 больниц.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Кредитование
областных
бюджетов,
бюджетов
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во и
приобретение
жилья
Кредитование
бюджета города
Астаны на
проектирование,
строительство
и/или покупку
доступного жилья
для работников
бюджетной сферы.
Кредитование
областных бюдже-
тов, бюджета
города Алматы на
проектирование,
строительство
и/или покупку
жилья для
работников
100 школ и 100
больниц.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат.
- общая площадь вводимого жилья в 2008 году 274 тыс. кв. м.
Конечный результат.
- создание полноценного сбалансированного рынка жилья, как со стороны рынка, так и со стороны спроса, обеспечение доступным жильем, широких слоев населения, работников бюджетной сферы в городе Астане, работников строящихся 100 школ и 100 больниц;
Финансово-экономическая эффективность.
- повышение эффективности инвестиционных вложений и оптимизация расходования финансовых средств через систему новых казахстанских сметных нормативов;
Своевременность.
- ожидаемый ввод в эксплуатацию кредитного и/или выкупленного жилья для широких слоев населения в рамках Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в 2008 году составит 274 тыс. кв. метров;
Качество.
- улучшение комфортности жилищного фонда;
- улучшение архитектурного облика городов и других населенных пунктов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие и обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықты қалың жігіне тұрғын-үйге қолжетімділігін қамтамасыз ететін тұрғын-үй құрылысын дамыту проблемаларын кешенді шешу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : қол жетімді тұрғын үймен, оның ішінде тұрғын үй құрылыс жинақтарының жүйесі арқылы халықтың қалың жігін, Астана қаласының бюджет саласы қызметкерлерін, 100 мектеп пен 100 аурухана салатын қызметкерлерді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне тұрғын
үй салуға
кредиттер
беру
Бюджет саласының
қызметкерлері үшін
Астана қаласының
бюджетіне
қолжетімді тұрғын
үй жобалауға,
салуға және/немесе
сатып алуға
кредиттер беру.
Салынатын 100
мектеп пен 100
аурухананың
қызметкерлері үшін
Облыстардың
бюджеттеріне,
Алматы қаласының
бюджетіне тұрғын
үй жобалауға,
салуға және/немесе
сатып алуға
кредиттер беру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақтан
Республи-
касы
Индустрия
және
сауда
министр-
лігі,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның
әкімдері.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
- 2008 жылы пайдалануға берілетін тұрғын үйдің жалпы ауданы 274 мың шаршы метр.
Түпкілікті нәтиже:
- ұсыныс тарапынан да, сұраныс тарапынан да толыққанды теңгерімді тұрғын үй құрылысы нарығын құру, тұрғын үй құрылысы жинақтарының жүйесі арқылы халықтың қалың жігін, Астана қаласында бюджет саласының қызметкерлерін, салынатын 100 мектеп пен 100 аурухананың қызметкерлерін қолжетімді тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- инвестициялық салымдардың тиімділігін арттыру және жаңа қазақстандық сметалық нормативтер жүйесі арқылы қаржылық шығындардың жұмсалуын оңтайландыру.
Уақыттылығы:
- Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде халықтың әлеуметтік қорғалатын тобы үшін 860 мың шаршы метр кредиттік тұрғын үйді пайдалануға және/немесе сатып алынған үйді беру күтіліп отыр.
Сапасы:
- тұрғын үй қорының жайлылығын жақсарту;
- қалалардың және басқа да елді мекендердің сәулеттік келбетін жақсарту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
317-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 36564139 тысяч тенге (тридцать шесть миллиардов пятьсот шестьдесят четыре миллиона сто тридцать девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 867 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение населения надлежащими условиями проживания.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение территорий застройки индивидуальных и многоквартирных жилых домов объектами инженерно-коммуникационной инфраструктуры, включая благоустройство внутридворовых территорий, подъезды и подходы к дому; реконструкция инженерно-коммуникационной инфраструктуры, сооружений, источников энергоснабжения;
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Целевые транс-
ферты на раз-
витие област-
ным бюджетам,
бюджетам горо-
дов Астаны и
Алматы на раз-
витие и
обустройство
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджетам
областей, горо-
дов Астаны и
Алматы на:
- проектирова-
ние и строи-
тельство объек-
тов инженерно-
коммуникацион-
ной инфраструк-
туры для терри-
торий застройки
индивидуальных
и многоквартир-
ных жилых домов
и/или покупка
жилья;
проведение предварительных работ по развитию 4-х городов-спутни-
ков города Алматы и села Кощи, как города-спутника города Астаны;
- проектирова-
ние и
реконструкцию
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
для территорий
застройки
индивидуальных
и многоквартир-
ных жилых домов
и/или покупка
жилья.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы.

1. Құны : 36564139 мың теңге (отыз алты миллиард бес жүз алпыс төрт миллион бір жүз отыз тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :  Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығы , "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 867 қаулысы , "Қазақстан Республикасы әлеуметтік экономикалық даму тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша бірінші кезектегі әрекеттер жоспарын жүзеге асыру бойынша Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықты тиісті тұру жағдайларымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : аула ішіндегі аумақтарды, кіреберістер мен үйге кіретін жолдарды абаттандыруды қоса алғанда, жеке тұрғын үй құрылысының және көп пәтерлі тұрғын үйлердің аумақтарын инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерімен қамтамасыз ету; инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды, құрылыстарды, энергиямен жабдықтайтын көздерді қайта жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне
инженерлік-
коммуника-
циялық
инфрақұры-
лымды
дамытуға
және
жайласты-
руға
берілетін
нысаналы
даму
трансферт-
тері
Облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
мыналарды дамытуға
нысаналы
трансферттер
аудару:
- жеке және көп
қабатты тұрғын
үйлерді салу
аумағы және/немесе
сатып алу үшін Алматы қаласының 4 серіктес қаласы мен Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы ауылын дамыту жөнінде алдын алу жұмыстарын жүргізу;
инженерлік-комму-
никациялық
инфрақұрылым
объектілерін салу
және жобалау;
- жеке және көп
қабатты тұрғын
үйлерді салу
аумағы және/немесе
сатып алу үшін Алматы қаласының 4 серіктес қаласы мен Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы ауылын дамыту жөнінде алдын алу жұмыстарын жүргізу;
инженерлік-комму-
никациялық
инфрақұрылым
объектілерін қайта
салу және жобалау
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат.
- обеспечение территорий застройки индивидуальных и многоквартирных жилых домов объектами инженерно-коммуникационной инфраструктуры, включая благоустройство внутридворовых территорий, подъезды и подходы к дому;
- ввод в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры составит не менее 1986 км и/или за счет покупки жилья;
- реконструкция инженерно-коммуникационной инфраструктуры, сооружений, источников энергоснабжения;
- разработка и утверждение генеральных планов городов-спутников, проведение топогеодезических изысканий.
Конечный результат.
- подведение инженерно-коммуникационной инфраструктуры к территориям застройки индивидуальных и многоквартирных жилых домов и/или покупка жилья, развитие 4-х городов-спутников города Алматы и села Кощи, как города-спутника города Астаны.
Финансово-экономическая эффективность.
- предполагаемые затраты на строительство объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры и/или покупка жилья составит 15,1 млн. тенге на 1 км.
Своевременность.
- в соответствии с графиком ввода в эксплуатацию объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры для эффективной реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Качество.
- полное соответствие коммунальных и других услуг объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры потребностям территорий застройки жилыми домами;
- Согласно СНиПам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Прикладные научные исследования в области строительства"
на 2008 год
1. Стоимость : 21221 тысяча тенге (двадцать один миллион двести двадцать одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2006 года N 557 "Некоторые вопросы по проектному обеспечению строительства и дальнейшему совершенствованию системы государственных нормативов в области архитектурной, градостроительной, строительной деятельности и жилищно-коммунального хозяйства", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2006 года N 43-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации задач, поставленных Главой государства по вопросам сейсмической опасности и прогнозу землетрясений в Казахстане".

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
- аула ішіндегі аумақтарды, кіреберістер мен үйге кіретін жолдарды абаттандыруды қоса алғанда, жеке тұрғын үй құрылысының және көп пәтерлі тұрғын үйлердің аумақтарын инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерімен қамтамасыз ету;
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды құрылыстыру 1986 км кем емес және/немесе тұрғын үйді сатып алу есебінен құралады;
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды, құрылысты, энергиямен жабдықтайтын көздерді қайта жаңарту;
- серіктес қалалардың бас жоспарларын әзірлеу және бекіту, топогеодезиялық зерттеулер жүргізу.
Түпкілікті нәтиже:
- жеке тұрғын үй құрылысының және көп пәтерлі тұрғын үйлердің аумақтарын инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды өткізу, Алматы қаласының 4 серіктес қаласы мен Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы ауылын дамыту.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін салуға арналған болжамды шығыстар 1 шақырымға 15,1 млн. теңгені құрайды.
Уақтылығы:
- Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын тиімді іске асыру үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін пайдалануға берудің кестесіне сәйкес.
Сапасы: тұрғын үйлерді салу аумақтарының қажеттіліктеріне инженерлік-коммуникациялық объектілердің коммуналдық және басқа да қызметтердің толық сәйкестігі;
- ҚНжЕ-ге сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен. Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
318-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 21221 мың теңге (жиырма бір миллион екі жүз жиырма бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңы , "Құрылысты жобалық қамтамасыз ету және сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік нормативтер жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі кейбір мәселелер" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 маусымдағы N 557 қаулысы , "Мемлекет Басшысы Қазақстандағы сейсмикалық қауіптілік және жер сілкіністерін болжау мәселелері бойынша қойған міндеттерді іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 2 наурыздағы N 43-ө өкім .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека.
5. Задачи бюджетной программы : снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений; разработка эффективных конструктивных решений для обеспечения устойчивости и долговечности зданий и сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Прикладные
научные
исследования
в области
строительства
I. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в области сниже-
ния сейсмическо-
го риска и ущер-
ба от возможных
разрушительных
землетрясений
по одной пере-
ходящей теме:
Исследовать
сейсмостойкость
стеновых кон-
струкций зданий
повышенной этаж-
ности с приме-
нением высоко-
прочных бетонов
и сталей, а так-
же разработать
Указания по
проектированию
зданий повышен-
ной этажности
для сейсмических
районов.
II. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в области обес-
печения устойчи-
вости и долго-
вечности зданий
и сооружений с
разработкой
эффективных
конструктивных
решений по двум
новым темам:
Разработать
ресурсо- и энер-
госберегающие
технологии
производства
быстротвердеющих
бетонов с высо-
кой эксплуатаци-
онной надежно-
стью и долговеч-
ностью для
изготовления
высокопрочных
конструкций и
изделий, работа-
ющих в условиях
высокой сейсмич-
ности;
Увеличение
долговечности
зданий и соору-
жений, возводи-
мых на засолен-
ных грунтах и
подверженных
воздействию
агрессивных
сред.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- продолжение исследований по 1 теме, начатой в 2007 году;
- начать прикладные научные исследования по 2-м новым темам.
Конечный результат:
- снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений;
- разработка эффективных конструктивных решений.
Финансово-экономический результат:
Затраты на проведение прикладных научных исследований по направлению "Снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений" по одной переходящей теме:
- "Исследовать сейсмостойкость стеновых конструкций зданий повышенной этажности с применением высокопрочных бетонов и сталей, а также разработать Указание по проектированию зданий повышенной этажности для сейсмических районов" составят 13021, 0 тыс. тенге;
Затраты на проведение прикладных научных исследований по направлению "Обеспечение устойчивости и долговечности зданий и сооружений с разработкой эффективных конструктивных решений по двум новым темам: - "Разработать ресурсо- и энергосберегающие технологии производства быстротвердеющих бетонов с высокой эксплуатационной надежностью и долговечностью для изготовления высокопрочных конструкций и изделий, работающих в условиях высокой сейсмичности" - 4100,0 тыс. тенге;
- "Увеличение долговечности зданий и сооружений, возводимых на засоленных грунтах и подверженных воздействию агрессивных сред" - 4100,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: соответствие результатов прикладных научных исследований международным требованиям к научно-технической продукции.
ПРИЛОЖЕНИЕ 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования технологического характера"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : адамның мекендейтін және тіршілік ететін толымды ортасын қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мүмкін болатын талқандамалы жер сілкінісінің сейсмикалық тәуекелі мен залалын төмендету;
үйлер мен ғимараттардың төзімділігі мен ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз ету үшін тиімді сындарлы шешімдер әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Құрылыс
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
I. Мүмкін болатын
талқандамалы жер
сілкінісінің
сейсмикалық
тәуекелі мен
залалын төмендету
саласында бір
өтпелі тақырып
бойынша қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу:
Беріктігі жоғары
бетондар мен
болаттарды қолдана
отырып, қабаттылы-
ғы жоғары
ғимараттардың
қабырғалық
құрастырмаларының
сейсмикалық
төзімділігін
зерттеу, сондай-ақ
сейсмикалық
аудандар үшін
қабаттылығы жоғары
ғимараттарды
жобалау жөніндегі
нұсқау әзірлеу.
II. Тиімді
сындарлы шешімдер
әзірлей отырып,
үйлер мен
ғимараттардың
төзімділігі мен
ұзақ уақытқа
жарамдылығын
қамтамасыз ету
саласында
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргізу
екі жаңа тақырып
бойынша:
Сейсмикалығы
жоғары жағдайларда
жұмыс істейтін,
беріктігі жоғары
құрастырмалар мен
бұйымдарды жасау
үшін пайдалану
сенімділігі жоғары
және ұзақ уақытқа
жарамды тез
қататын бетондар
өндірісінің ресурс
пен энергияны
үнемдеуші
технологияларын
әзірлеу;
Сорланған
топырақтарда
тұрғызылатын және
жеміргіш ортаның
әсеріне ұшыраған
үйлер мен
ғимараттардың ұзақ
уақытқа жарамдылы-
ғын арттыру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- 2007 жылы басталған I тақырып бойынша зерттеулерді жалғастыру;
- 2 жаңа тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді бастау.
Түпкілікті нәтиже:
- жер мүмкін болатын талқандамалы жер сілкінісінің сейсмикалық тәуекелі мен залалын төмендету;
- тиімді сындарлы шешімдер әзірлеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Мүмкін болатын талқандамалы жер сілкінісінің сейсмикалық тәуекелі мен залалын төмендету саласында бір өтпелі тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуге арналған шығындар:
- "Беріктігі жоғары бетондар мен болаттарды қолдана отырып, қабаттылығы жоғары ғимараттардың қабырғалық құрастырмаларының сейсмикалық төзімділігін зерттеу, сондай-ақ сейсмикалық аудандар үшін қабаттылығы жоғары ғимараттарды жобалау жөніндегі нұсқау әзірлеу" 13021,0 мың теңгені құрайды;
2008 жылы бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізудің болжанып отырған құны 4100,0 мың теңгеден 13021,0 мың теңгеге дейін.
Тиімді сындарлы шешімдер әзірлей отырып, екі жаңа тақырып бойынша үйлер мен ғимараттардың төзімділігі мен ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз ету саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуге арналған шығындар:
- "Сейсмикалығы жоғары жағдайларда жұмыс істейтін, беріктігі жоғары құрастырмалар мен бұйымдарды жасау үшін пайдалану сенімділігі жоғары және ұзақ уақытқа жарамды тез қататын бетондар өндірісінің ресурс пен энергияны үнемдеуші технологияларын әзірлеу" - 4100,0 мың теңгені құрайды.
- "Сорланған топырақтарда тұрғызылатын және жеміргіш ортаның әсеріне ұшыраған үйлер мен ғимараттардың ұзақ уақытқа жарамдылығын арттыру" - 4100,0 мың теңгені құрайды.
Ұзақтығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл ішінде.
Сапасы: қолданбалы ғылыми зерттеулер нәтижелерінің ғылыми-техникалық өнімдерге қойылатын халықаралық талаптарға сәйкес келуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
319-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 442973 тысячи тенге (четыреста сорок два миллиона девятьсот семьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2006 года N 274 "Об утверждении научно-технической программы "Разработка перспективных новых материалов различного назначения на 2006-2008 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; послание Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева народу Казахстана от 28 февраля 2007 года "Новый Казахстан в новом мире"
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение конкурентоспособности отечественных предприятий на основе отечественных научных разработок, направленных на усовершенствование технологий и оборудования и создания новых производств в обрабатывающих отраслях промышленности и медицины.
5. Задачи бюджетной программы : проведение прикладных научных исследований направленных на разработку новых технологий получения конкурентоспособной продукции, соответствующей международным стандартам
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Прикладные
научные
исследования
технологи-
ческого
характера
1. Проведение
прикладных
исследований по
научно-техничес-
кой программе
"Разработка
перспективных
новых материалов
различного
назначения";
2. проект "Прове-
дение II-ой фазы
клинических
испытаний нового
противоинфекцион-
ного препарата"
на 2008 год.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1) проведены НИОКР в области получения полупроводниковых материалов, наноматериалов, сплавов и композиционных материалов;
2) проведена II фаза клинических испытаний по получению нового противоинфекционного препарата;
Конечный результат:
1) разработанные технологии позволят получить:
- материалы, используемые для получения полупроводниковых материалов: технический кремний повышенной чистоты 99,999 %, силан с чистотой 99,95 % и поликристаллический кремний с содержанием примесей 1.10-5 % из отечественного сырья;
- наноструктурированные оксиды на структурах для изготовления сенсоров токсичных и взрывоопасных газов;
- нанотехнологии, позволяющие увеличить каталитическую активность поверхностных катализаторов в 2 раза;
- новые оксидные полупроводники на основе редкоземельных элементов;
- технологии получения материалов и сплавов, позволяющие увеличить срок службы конструкционных материалов в 2-3 раза.

1. Құны : 442973 мың теңге (төрт жүз қырық екі миллион тоғыз жүз жетпіс үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Әртүрлі мақсаттарға перспективалы жаңа материалдарды әзірлеу" атты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі N 274 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты Қазақстан Республикасы Президенті Н.Назарбаевтың 2007 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан халқына жолдауы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : өнеркәсіптің және медицинаның қайта өңдеуші салаларында технология мен құралдарды жетілдіру және жаңа өндірісті құруға бағытталған отандық ғылыми әзірлемелер негізінде отандық кәсіпорындардың бәсекелестігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бәсекеге қабілетті өнім алудың жаңа технологияларын әзірлеуге бағытталған, халықаралық стандартқа сай қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Технология-
лық сипат-
тағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
1. "Әртурлі
мақсаттағы
перспективалы жаңа
материалдарды
әзірлеу"
ғылыми-техникалық
бағдарлама бойынша
қолданбалы
зерттеулер
жүргізу.
2. "Жаңа
инфекцияға қарсы
препаратты
клиникалық
сынақтың II
фазасын жүргізу"
жобасы.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1) жартылай өткізгіш материалдарды, наноматериалдарды, құйма және композициялық материалдарды алу саласында НИОКР жүргізілді;
2) Жаңа инфекцияға қарсы препаратты алу бойынша клиникалық сынақтар өткізілді.
Соңғы нәтиже:
1) әзірленген технологиялар:
- жартылай өткізгіштік материалдарды алу үшін пайдаланылатын материалдар: жоғары таза техникалық кремний 99,999 %, силан тазалығы 99,95 % және отандық шикізаттан өндірілген қоспаларының құрамы 1.10-5 % поликристалдық кремний;
- механикалық беріктікті және тозуға шыдамдықты 2-3 есе, ыстыққа беріктікті 200-400 о С -ға арттыратын үстіңгі қабатты наноқұрылымдар;
- үстіңгі беткі катализаторлардың каталитикалық белсенділігін 2 есе арттыруға мүмкіндік беретін нанотехнологиялар;
- наноқұрылымдық жинақтаушылардың сыйымдылығы мен пайдалану мерзімін арттыруға мүмкіндік беретін технологиялар;
- конструкциялық материалдардың пайдалану мерзімін арттыруға мүмкіндік беретін материалдар мен құймаларды алу технологиясын алға мүмкіндік береді.

2) снижение уровня социально-значимых заболеваний (туберкулез, ВИЧ и т.д.).
Финансово-экономический результат:
- стоимость научно-технической программы "Разработка перспективных новых материалов различного назначения на 2006-2008 годы" 188 248 тысяч тенге;
- стоимость проекта "Разработка новых противоинфекционных препаратов" на 2008 год 254 725 тысяч тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: созданные технологии повысят качество выпускаемой экспортоориентированной продукции
ПРИЛОЖЕНИЕ 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества"
на 2008 год
1. Стоимость : 34844 тысячи тенге (тридцать четыре миллиона восемьсот сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 4 , 8 и 25 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", Закон РК от 9 июля 2001 года "О науке",  статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2006 года N 1129 "Об утверждении Программы развития системы технического регулирования Республики Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Создание условий для повышения конкурентоспособности казахстанской продукции на внутреннем и внешнем рынках. Повышение экспортных возможностей отечественных товаропроизводителей.
Исследование и совершенствование эталонной базы республики, использование эталонного оборудования для контроля безопасности продукции, разработка нормативных документов по поверке с использованием создаваемых эталонов, разработка новых типов стандартных образцов.
5. Задачи бюджетной программы : - анализ тенденций развития социальной ответственности на международном уровне;
- анализ рабочей среды, производственной обстановки на предприятиях Казахстана;
- создание интегрированных моделей на основе объединения систем менеджмента в единый комплекс;
- идентификация процессов организации, на которые распространяется действие интегрированной системы менеджмента;
проведение исследовательских работ по анализу проблем, возникающих при внедрении интегрированной системы менеджмента;
- подготовка рекомендаций по внедрению международного стандарта в области социальной и этической ответственности и интегрированной системы менеджмента.
- проведение научных исследований с целью изучения метрологических и улучшения точностных характеристик эталонов, обеспечение более эффективного их применения в производстве и науке;
- изучение метрологических и улучшение точностных характеристик эталонов, обеспечение более эффективного их применения в производстве и науке;
- разработка новых типов стандартных образцов, необходимых для контроля качества продукции.

2) әлеуметтік маңызды аурулардың (туберкулез, АҚЖТ және т.б.) деңгейін төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
-«"2006-2008 жылдарға әртүрлі мақсаттардағы жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламаның құны 188 248 мың теңге;
-«"Жаңа инфекцияға қарсы препаратты клиникалық сынақтың II фазасын жүргізу" жобасының құны 254 725 мың теңге.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы: құрылған технологиялар шығарылатын сыртқа шығару бағдарлы өнімнің сапасын арттырады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
320-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Стандарттау, сертификаттау, метрология және
сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 34844 мың теңге (отыз төрт миллион сегіз жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4, 8 және 25-баптары , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы , "Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 5-бабы , "Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 наурыздағы N 321 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ішкі және сыртқы нарықтарда қазақстандық өнімнің бәсекелестік қабілетін арттыру үшін жағдайлар жасау. Отандық тауар өндірушілердің экспорттық мүмкіндіктерін арттыру. Республиканың эталондық базасын зерттеу және жетілдіру, өнімнің қауіпсіздігін бақылау үшін эталондық жабдықты пайдалану, құрылатын эталондарды пайдалана отырып, салыстырып тексеру бойынша нормативтік құжаттарды әзірлеу, стандарттық үлгілердегі жаңа типтерді әзірлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- халықаралық деңгейде әлеуметтік жауапкершілікті дамытудың үрдістерін талдау;
- Қазақстанның кәсіпорындарындағы жұмыс ортасын, өндірістік жағдайды талдау;
- бірыңғай кешенге менеджмент жүйесін біріктіру негізінде шоғырландырылған моделдерді жасау;
- менеджменттің шоғырландырылған жүйесінің күші қолданылатын ұйым үдерістерін сәйкестендіру;
- менеджменттің шоғырландырылған жүйесін енгізу кезінде туындайтын проблемаларды талдау бойынша зерттеу жұмыстарын жүргізу;
- әлеуметтік және этикалық жауапкершілік және менеджменттің шоғырландырылған жүйесі саласындағы халықаралық стандартты енгізу жөніндегі ұсынымдарды дайындау;
- Эталондардың метрологиялық және дәл сипаттамаларын зерттеу және жақсарту мақсатымен ғылыми зерттеулер жүргізу, өндірісте және ғылымда оларды неғұрлым тиімді қолдануды қамтамасыз ету;
- өнім сапасын бақылау үшін қажетті стандарттық үлгілердің жаңа типтерін әзірлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования
в области
стандартиза-
ции, сертифи-
кации, метро-
логии и сис-
тем качества
Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в обла-
сти социального
и этического
менеджмента и
интегрированной
системы
менеджмента:
- проведение
прикладных
научных иссле-
дований в
области
метрологии;
- проведение
прикладных
научных иссле-
дований в
области
социального и
этического
менеджмента;
- проведение
прикладных
научных
исследований в
области
интегрированной
системы
менеджмента
ISO 9001,
SA 8000,
ISO 14001,
ISO 18001.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
В области стандартизации:
разработка 2-х отчетов о научно-исследовательских работах с рекомендациями по внедрению результатов исследований.
В области метрологии:
- уточнение метрологических характеристик эталона твердости по шкалам Роквелла и Супер-Роквелла и эталона массы;
- разработка новых типов стандартных образцов.
Конечный результат:
В области стандартизации:
содействие экономическому и социальному прогрессу страны, устранению технических барьеров в торговле и создание условий для свободного обращения казахстанских товаров на мировом рынке, повышения конкурентоспособности отечественных товаропроизводителей, обеспечение безопасности продукции, услуг, процессов для жизни и здоровья человека и окружающей среды в Республике Казахстан.
В области метрологии:
- рекомендации по эксплуатации расходомеров на коммерческих узлах учета нефти, изготовление пробных образцов мер твердости.
Финансово-экономический результат:
В области стандартизации:
Затраты на разработку 2-х отчетов о научно-исследовательских работах составят 11 433,0 тыс. тенге.
В области метрологии:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области метрологии - не менее 11 978 тыс. тенге;
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: В области стандартизации:
своевременное выполнение работ, положительные рецензии научных и ведущих организаций в данной области.
В области метрологии:
- повышение точности передачи единиц от эталонов;
- разработка новых типов стандартных образцов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 322
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Создание международного центра приграничного
сотрудничества "Хоргос""
на 2008 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Стандарт-
тау, сертификат-
тау, метро-
логия және
сапа жүйесі
саласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Әлеуметтік және
этикалық
менеджмент және
менеджменттің
шоғырландырылған
жүйесі саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу:
- метрология
саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу;
- әлеуметтік және
этикалық
менеджмент
саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу;
- ISO 9001, SА
8000, ISO 14001,
ISO 18001
менеджментінің
шоғырландырылған
жүйесі саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді
жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
Стандарттау саласында:
зерттеу нәтижелерін енгізу жөніндегі ұсынымдармен ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы 2 есепті әзірлеу.
Метрология саласында:
- Роквелл және Супер-Роквелл шәкілдері бойынша беріктік эталонының және масса эталонының метрологиялық сипаттамаларын нақтылау;
- стандарттық үлгілердің жаңа типтерін әзірлеу.
Түпкі нәтиже:
Стандарттау саласында:
Елдің экономикалық және әлеуметтік прогресіне, саудадағы техникалық кедергілерді жоюға жәрдемдесу және әлемдік нарықта қазақстандық тауарлардың еркін айналымы, отандық тауар өндірушілердің бәсекеге қабілетін арттыру үшін жағдай жасау, өнімнің қауіпсіздігін, Қазақстан Республикасындағы адамның өмірі мен денсаулығы және қоршаған орта үшін процестерді қамтамасыз ету.
Метрология саласында:
- мұнайды есепке алудың коммерциялық тораптардағы шығыс өлшегіштерді пайдалану жөніндегі ұсынымдары.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Стандарттау саласында:
Ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы 2 есепті әзірлеуге шығыстар 11433,0 мың теңгені құрайды.
Метрология саласында:
- метрология саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізуге арналған шығыстар - кемінде 11 978 мың теңгені құрайды.
Уақыттылығы: жыл бойы жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: Стандарттау саласында:
Жұмыстарды уақытылы орындау, осы саладағы ғылыми және жетекші ұйымдардың оң рецензиялары.
Метрология саласында:
- эталондардан бірліктерді берудің дәлдігін арттыру;
- стандарттық үлгілердің жаңа типтерін әзірлеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
321-ҚОСЫМША (құпия)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
322-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 3988410 тысяч тенге (три миллиарда девятьсот восемьдесят восемь миллионов четыреста десять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2004 года N 981 "О некоторых вопросах создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 204 "Об утверждении Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос",  Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2005 года N 680 "О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2005 года N 878 "О создании акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос", Указ Президента Республики Казахстан от 30 марта 2006 года "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы", Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 633 "О Концепции дальнейшего развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос",  Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года N 1061 "Об утверждении Программы дальнейшего развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" на 2007-2011 годы", Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2006 года N 1223 "О подписании Протокола о внесении изменений и дополнения в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" от 4 июля 2005 года", Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года.

1. Құны : 3988410 мың теңге (үш миллиард тоғыз жүз сексен сегіз миллион төрт жүз он мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құрудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қыркүйектегі N 981 Қаулысы , Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру туралы негіздемелік келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 204 Қаулысы , Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасында "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісім жасасу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 1 шілдедегі N 680 Қаулысы , "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" акционерлік қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 тамыздағы N 878 Қаулысы , Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 Қаулысы , "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын одан әрі дамытудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 633 Қаулысы , "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын одан әрі дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1061 Қаулысы , "2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 1223 Қаулысы , "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы 2007 жылғы 28 ақпан.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Поиск, завоевание и создание казахстанских "ниш" в системе мирового хозяйства; создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения частного капитала в Республику Казахстан; повышение внешнего товарооборота Республики Казахстан с другими странами; создание и развитие новых промышленных производств в приграничных районах, в том числе создание предприятий по переработке и реализации казахстанского сырья в китайские зоны беспошлинной торговли; развитие сферы предоставления различных услуг - по перевозке, распределению товаров, материально-техническому снабжению и др.услуг; создание приграничной торгово-экономической зоны "Хоргос-Восточные ворота"; содействие экономическому сотрудничеству Алматинской области и Республики Казахстан в целом, стимулирование роста экономики в Алматинской области и Республики Казахстан в целом; повышение уровня жизни населения прилегающих регионов.
5. Задачи бюджетной программы : Строительство объектов развития транспортно-логистической, финансовой, торговой и туристической инфраструктуры; создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения отечественного и иностранного капитала; развитие транспортных коридоров; стимулирование расширения торговли и туризма.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Создание
международ-
ного центра
пригранично-
го сотрудни-
чества
"Хоргос"
Увеличение
уставного капи-
тала Акционерно-
го Общества
Международный
центр пригранич-
ного сотрудни-
чества "Хоргос"
на следующие
мероприятия:
1. Проектирова-
ние и строитель-
ство погранично-
таможенной
инфраструктуры:
контрольно-про-
пускной пункт,
объекты
регистрационных,
таможенных,
пограничных,
пожарных и др.
служб, автопарк
на 100 транс-
портных единиц и
др. объектов,
системы видео-
контроля и
охраны периметра
МЦПС;
2. Проектирова-
ние и строитель-
ство администра-
тивно-хозяйст-
венных центров
"Северный",
"Южный";
3. Проектирова-
ние и строитель-
ство улично-
дорожной сети и
автомобильных
стоянок в грани-
цах Международ-
ного центра
приграничного
сотрудничества;
4. Строительство
перспективной
дороги;
5. Проектирова-
ние и строитель-
ство автодорож-
ного и пешеход-
ного моста на
сторону Китай-
ской Народной
Республики;
6. Проектирова-
ние и строитель-
ство перехода
через автотрассу
между северной и
южной частями
Международного
центра
приграничного
сотрудничества;

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : дүниежүзі шаруашылығы жүйесіндегі қазақстандық»текшелердің»құрылуы және жеңуді іздену; Қазақстан Республикасының жеке капиталына тарту үшін қолайлы инвестициялық климат құру; Қазақстан Республикасын басқа елдермен сыртқы сауда айналымын жоғарлату; шекара аудандарында жаңа кәсіпорындарды құру және дамыту, сонымен қатар қытай аймағында алымсыз саудаға қазақстандық шикізатты өткізу және істеп шығару жөнінде өнеркәсіп кәсіпорындарын құру; тасу, тауарларды бөліп тарату, материалды-техникамен қамтамасыз ету және т.б. - қызмет түрлерін ұсыну саласын дамытуда; "Қорғас-Шығыс есігі" шекара маңы сауда-экономикалық аймағын құру; түгелдей Қазақстан Республикасының және Алматы облысының экономикалық ынтымақтастығын ықпалдасу, түгелдей Қазақстан Республикасының және Алматы облысының экономикалық өсуіне жағдайын жасау; қарасты аймақтардағы халық өмірінің деңгейін жоғарлату.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : көлік-логикасы, қаржы, сауда және туристік инфрақұрылымын объектілерінің салынуы; отандық және шетелдік капиталды тарту үшін қолайлы инвестициялық климат құру; сауда және туризмді кеңейтуге жағдайлар жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
"Қорғас"
шекара маңы
ынтымақтас-
тығының
халықаралық
орталығын
құру
Келесі іс-шаралар-
ға "Қорғас" шекара
маңы ынтымақтасты-
ғы халықаралық
орталығы акционер-
лік қоғамының
жарлық капиталын
арттыру:
1. шекаралық-кеден
инфрақұрылымын
жобалау және салу
ақылау-өткізу
пункті, тіркеу
объектін, кеден,
шекара, өрт және
басқа да
қызметтерді, 100
көлік іркілтеріне
және басқа да
объектілерге
автопарк, ШМХЫ
периметрінің видео
бақылау және күзет
жүйесін;
2. "Солтүстік",
"Оңтүстік"
әкімшілік-шаруа-
шылық орталығын
жобалау және салу;
3. Шекара маңы
ынтымақтастығы
халықаралық
орталығы
шекарасында
көше-жол
тораптарын және
автомобиль
тұрақтарын жобалау
және салу;
4. Болашақ жол
салу;
5. Қытай Халық
Республикасы
жағына
автожолдарын және
жүргіншілер
көпірін жобалау
және салу;
6. Шекара маңы
ынтымақтастығы
халықаралық
орталығының
солтүстік және
оңтүстік бөліктері
арасынан өтетін
автотрассаны
жобалау және салу;

7. Электроснаб-
жение;
8. Теплоснабже-
ние;
9. Строительство
селезащитных и
берегоукрепи-
тельных
сооружений;
10. Водоотведе-
ние
(канализация);
11. Телефониза-
ция;
12. Строитель-
ство нового
моста;
13. Резерв на
непредвиденные
расходы, связан-
ные с проектными
и подрядными
работами;
14. Обеспечение
деятельности АО
"Международный
центр пригранич-
ного сотрудни-
чества "Хоргос",
финансирование
мероприятий с
целью выполнения
актов Президента
Республики
Казахстан и
Правительства
Республики
Казахстан, целей
и задач, постав-
ленных перед АО
"Международный
центр пригранич-
ного сотрудни-
чества "Хоргос"
по реализации
проекта.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
АО "МЦПС
"Хоргос"".
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: За счет бюджетных средств предполагается осуществить создание Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", в т.ч. проведение следующих видов работ: проектно-изыскательские работы, строительство погранично-таможенной инфраструктуры, прокладку инженерной инфраструктуры, строительство административно-технических комплексов, благоустройство территории Центра, строительство улично-дорожной сети, переходов, дороги, берегоукрепительных и селезащитных сооружений, а также приступить к реализации Программы дальнейшего развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" на 2007-2011 годы.
Конечный результат: Создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения частного капитала в Республику Казахстан; повышение внешнего товарооборота Республики Казахстан с другими странами; а также ускорение темпов развития экономики Алматинской области, включая строительство новых промышленных предприятий, объектов в сфере обслуживания как на территории МЦПС, так и на территории города Жаркента.
Финансово-экономический результат: будет способствовать интенсивному развитию экономики Алматинской области и Республики Казахстан в целом, развитию и совершенствованию транспортной, инженерной и туристской инфраструктуры, увеличению грузооборота, появлению новых рабочих мест, повышению жизненного уровня населения проживающего на приграничных территориях.
Своевременность: В соответствии с технико-экономическим обоснованием создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос, а также в соответствии с графиком работ акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
Недофинансирование данной программы приведет к срыву графика строительства и проекта в целом в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 204 "Об утверждении Рамочного соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 633 "О Концепции дальнейшего развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос",  Постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года N 1061 "Об утверждении Программы дальнейшего развития Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" на 2007-2011 годы", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2006 года N 1223 "О подписании Протокола о внесении изменений и дополнения в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" от 4 июля 2005 года", задачами, установленными Посланием Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 г.
Качество: Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" будет строиться в соответствии с мировыми стандартами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Карагандинской области на капитальный ремонт жилья
военнослужащих в городе Приозерске"
на 2008 год

7. Электро
қуаттандыру;
8. Жылумен
қуаттандыру;
9. Селден
қорғайтын және
жаға бекітетін
құрылыстарды салу;
10. Су өткізу
(канализация);
11. Телефонмен
жабдықтау;
12. Жаңа көпір
құру;
13. Жобалау және
мердігерлік
жұмыспен
байланысты
күтпеген
шығындарды
резервте;
"Қорғас" шекара
маңы ынтымақтасты-
ғы халықаралық
орталығы" АҚ
қызметін
қамтамасыз ету,
Қазақстан
Республикасы
Президентінің және
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
актілерін орындау
мақсатында
іс-шараларды
"Қорғас" шекара
маңы ынтымақтасты-
ғы халықаралық
орталығы" АҚ
алдына қойылған
міндеттерге іске
асыру байланысты
қаржыландыру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Бюджеттік қаражат есебі арқылы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құру жоспарлауда, сонымен қатар келесі жұмыс түрлерін өткізу: жобалы-ізденуші жұмыстар, шекара-кеден инфрақұрылымын салу, инженерлік инфрақұрылым төсемін, әкімшілік-техникалық кешенін салу, Орталық территориясын көркейту, өтпе жол, жолдар, селден қорғайтын және жаға бекітетін құрылыстарды, сонымен қатар 2007-2011 жылдарға "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" Бағдарламасын одан әрі дамытуды жүзеге асыруға кірісу.
Түпкілікті нәтиже: Қазақстан Республикасының жеке капиталына тарту үшін қолайлы инвестициялық климат құру; Қазақстан Республикасын басқа елдермен сыртқы сауда айналымын жоғарлату; Алматы облысының экономикалық өсу қарқынын жеделдету, оған қоса ШМХЫ территориясындағыдай Жаркент қаласы территориясында да қызмет көрсету саласында жаңа өнеркәсіп кәсіпорындарын және объектілерін салуды енгізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Түгелдеу Қазақстан Республикасының және Алматы облысы экономикасының интенсивті дамуына ықпал етеді, көлік, инженерлік және туристік инфрақұрылымды дамыту және жетілдіру, жүк айналымын жоғалту, жаңа жұмыс орындарын жасау, шекара территорияларында тұратын халық өмірінің деңгейін жоғарлату.
Уақыттылығы: Технико-экономикалық негізге сәйкес "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын құру, сонымен қатар "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын" акционерлік қоғам жұмыс кестесіне сәйкестеу.
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру туралы негіздемелік келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 наурыздағы N 204 Қаулысына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 Қаулысына, "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын одан әрі дамытудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 633 Қаулысы, "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығын одан әрі дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1061 Қаулысы, "2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 желтоқсандағы N 1223 Қаулысы, "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы 2007 жылғы 28 ақпан бекітілгеніне сәйкес Бағдарламаны түгелдей қаржыландырмау құрылыс және жоба кестесіне олқылық туғызады.
Сапасы: "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы дүниежүзілік елдерге сәйкес құрылады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
323-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласындағы әскери қызметшілер үйлерін күрделі жөндеуден өткізуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 130251 тысяча тенге (сто тридцать миллионов двести пятьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей", Закон Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение жильем военнослужащих Республики Казахстан и их семей, передислоцированных в город Приозерск.
5. Задачи бюджетной программы :
проведение ремонтно-восстановительных работ в жилых домах для военнослужащих Республики Казахстан и их семей, передислоцированных в город Приозерск.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандин-
ской области
на капиталь-
ный ремонт
жилья воен-
нослужащих в
городе
Приозерске
Выполнение
ремонтно-
восстановитель-
ных работ.
Январь-
декабрь
Акимат
Карагандин-
ской области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
будут выполнены ремонтно-восстановительные работы 2-х жилых домов.
Конечный результат: предоставление жилья 72 семьям военнослужащих Республики Казахстан, передислоцированных в город Приозерск.
Финансово-экономический результат:
- затраты на ремонт одного квадратного метра - составит 32736 тенге.
Своевременность:
- ввод объектов в сроки, установленные графиком производства работ до декабря 2008 года.
Качество:
- проведение работ в соответствии с технологией строительного производства согласно утвержденных строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Совершенствование системы стандартизации, метрологии и сертификации"
на 2008 год
1. Стоимость : 1420047 тысяч тенге (один миллиард четыреста двадцать миллионов сорок семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 6 , 7 и 22 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", статьи 5 , 10 , 13, 15 и 17 Закона РК от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений",  Указ Президента РК от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановления Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 1113 "О переходе Республики Казахстан на международную систему классификации и кодирования технико-экономической и социальной информации", от 2 сентября 2004 года N 926 "Об утверждении правил создания и ведения Депозитария классификаторов технико-экономической информации", от 1 августа 2001 года N 801 "О внесении изменений в постановление Правительства РК от 2 сентября 2004 года N 926 и от 26 ноября 2004 года N 1237", от 29 ноября 2006 года N 1129 "Об утверждении Программы развития системы технического регулирования Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

1. Құны : 130251 мың теңге (бір жүз отыз миллион екі жүз елу бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңы , "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Приозерск қаласына қоныс аударған Қазақстан Республикасы әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерін тұрғын үймен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік тұрғын үй қорын қайта құру, Приозерск қаласына қоныс аударған Қазақстан Республикасы әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің тұрғын үйлерінде жөндеу-қалпына келтіруді өткізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
Приозерск
қаласындағы
әскери
қызметшілер
үйлерін
күрделі
жөндеуден
өткізуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Жөндеу-қалпына
келтіру жұмыстарын
өткізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қарағанды
облысының
әкімшілігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: 2 тұрғын үйлерде жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары өткізіледі.
Түпкілікті нәтиже: Приозерск қаласына қоныс аударған Қазақстан Республикасы әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне 72 тұрғын үй ұсынылады.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- бір квадрат метр га жөндеу жасауға шығын құрамы - 32736 теңгені құрайды.
Уақыттылығы:
- объектілерді мерзімге сай енгізу, 2008 жылдың желтоқсан айына дейін өндіріс жұмыс кестесімен бекітілген.
Сапасы:
- құрылыс нормаларымен және ережелерімен бекітілумен келісілген құрылыс өнеркәсіп технологиясына сәйкес жұмыстар өткізілді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
324-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау жүйесін жетілдіру"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1420047 мың теңге (бір миллиард төрт жүз жиырма миллион қырық жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 6 , 7 және 22-баптары , "Өлшем бірліктерінің бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 5 , 10, 13, 15 және 17-баптары , "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының техникалық-экономикалық және әлеуметтік ақпаратты жіктеудің және кодтаудың халықаралық жүйесіне көшуі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 15 шілдедегі N 1113 қаулысы , "Техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерінің депозитарийін құру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 қыркүйектегі N 926 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 қыркүйектегі N 926 және 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 801 қаулысы , "Қазақстан Республикасының техникалық реттеу жүйесін дамытудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қарашадағы N 1129 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Обеспечение безопасности продукции и процесса для жизни, здоровья и окружающей среды, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей относительно безопасности продукции, повышение конкурентоспособности продукции, а также устранение технических барьеров в торговле. Защита интересов граждан и экономики Республики Казахстан от последствий недостоверных результатов измерений и обеспечение безопасности и качества отечественной и импортируемой продукции, процессов (работ и услуг).
5. Задачи бюджетной программы : - анализ и систематизация государственных стандартов для перехода на международную практику работ в области стандартизации, подтверждения соответствия, аккредитации и метрологии;
- разработка основополагающих стандартов по стандартизации, подтверждению соответствия, аккредитации и метрологии с международными требованиями;
- приобретение международных, региональных и национальных стандартов зарубежных стран в области стандартизации, метрологии, подтверждению соответствия, аккредитации для гармонизации государственных стандартов с международными требованиями;
- разработка технических регламентов, регламентирующих специальные требования безопасности продукции и процессов;
- экспертиза технических регламентов;
- совершенствование учета и оперативное получение информации по классификаторам посредством внедрения библиографической и полнотекстовой базы данных Депозитария (справочников) технико-экономической информации;
- обеспечение достоверного учета всех видов материальных и энергетических ресурсов;
- ведение Реестра государственных классификаторов технико-экономической информации;
- создание новых и модернизация существующих эталонов для обеспечения перспективных потребностей отраслей экономики;
- содержание эталонной базы, проведение сличений и метрологической аттестации эталонов, обучение специалистов на международном уровне;
- создание технической базы для осуществления поверки средств измерений, используемых при обеспечении защиты жизни и здоровья граждан, контроля состояния окружающей среды и торгово-коммерческих операций;
- проведение межлабораторных сличений результатов поверки и калибровки средств измерений;
- обеспечение достоверных результатов измерений, осуществляемых с помощью средств измерений;
- проведение отраслевых и региональных семинаров (конференций) по внедрению систем качества по международным стандартам серии ИСО 14000, 22000, а также OHSAS 18001, SA 8000;
- подготовка национального органа по аккредитации к подписанию Соглашения ILAC и IAF;
- освоение методов оценки органов по подтверждению соответствия и лабораторий при аккредитации, принятых в международных и региональных системах аккредитации;
- подготовка и повышение квалификации персонала в области аккредитации;
- проведение межлабораторных сравнительных испытаний;
- оказание помощи в обеспечении соответствия продукции требованиям международных стандартов.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Адамның өмірі мен денсаулығы және қоршаған орта үшін өнімдер мен процестің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, өнімнің қауіпсіздігіне қатысты тұтынушыны адастыруға әкелетін әрекеттердің алдын алу, өнімнің бәсекеге қабілетін арттыру, сондай-ақ саудадағы техникалық кедергілерді жою. Өлшемдердің сенімсіз нәтижелері салдарынан Қазақстан Республикасының азаматтарының мүдделері мен экономикасын қорғау және отандық өнімдердің, процестердің (жұмыстар мен қызметтердің) қауіпсіздігі мен сапасын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - стандарттау, сәйкестікті растау, аккредиттеу және метрология саласындағы жұмыстардың халықаралық тәжірибесіне өту үшін мемлекеттік стандарттарды талдау және жүйелеу;
- халықаралық стандарттарға сәйкес стандарттау, сәйкестікті растау, аккредитттеу және метрология жөніндегі негізгі стандарттарды әзірлеу;
- мемлекеттік стандарттарды халықаралық талаптармен үйлестіру үшін стандарттау, метрология, сәйкестікті растау, аккредиттеу саласындағы халықаралық, өңірлік және шет елдердің ұлттық стандарттарын сатып алу;
- өнімдер мен процестер қауіпсіздігінің арнайы талаптарын регламенттейтін техникалық регламенттерді әзірлеу;
- техникалық регламенттерді сараптау;
- Техникалық-экономикалық ақпарат депозитариінің (анықтамалардың) библиографиялық және толық мәтіндік деректер базасын енгізу арқылы жіктеуіш бойынша ақпаратты есептеуді және шұғыл алуды жетілдіру;
- материалдық және энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін сенімді есептеуді қамтамасыз ету;
- Техникалық-экономикалық ақпараттың мемлекеттік жіктеуіштер тізілімін жүргізу;
- экономика саласындағы перспективалық қажеттілікті қамтамасыз ету үшін жаңа эталондар жасау және қолдағы эталондарды жаңғырту;
- эталон базасын ұстау, эталондарға салыстырып тексеру және метрологиялық аттестация жүргізу, мамандарды халықаралық деңгейде оқыту;
- азаматтардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету, қоршаған ортаның жай-күйі мен сауда-коммерциялық операцияларды бақылау кезінде пайдаланылатын өлшем құралдарына салыстырып тексеру жүзеге асыру үшін техникалық база жасау;
- салыстырып тексеру нәтижелеріне зертхана аралық салыстырулар және өлшем құралдарын калибрлеу жүргізу;
- өлшем құралдарының көмегімен жүзеге асырылатын өлшемдердің сенімді нәтижелерін қамтамасыз ету;
- ИСО 90006, 14000, 22000, сондай-ақ ОНSАS 18001, SА 8000 сериялы халықаралық стандарттар бойынша сапа жүйесін енгізу жөнінде салалық және өңірлік семинарлар (конференциялар) өткізу;
- аккредиттеу жөніндегі ұлттық органды ІLАС және ІАҒ келісімдеріне қол қоюға дайындау;
- органдардың аккредиттеудегі зертханасында халықаралық және өңірлік аккредиттеу жүйелерінде қабылданған бойынша және сәйкестікті растауда бағалау әдісін игеру;
- аккредиттеу саласындағы персоналды даярлау және олардың біліктілігін арттыру;
- зертхана аралық салыстыру сынақтарын жүргізу;
- өнімнің халықаралық стандарт талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуде көмек көрсету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-ммы
Код
под-
про-
гра-ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Совершенст-
вование
системы стан-
дартизации,
метрологии и
сертификации
Разработка и
приобретение
нормативных
документов в
области стандар-
тизации, метроло-
гии, подтвержде-
нию соответствия
и аккредитации:
1) Анализ и
систематизация
межгосударствен-
ных стандартов;
2) Разработка
государственных
стандартов:
- 1-й этап.
Разработка
первой редакции
стандартов,
рассылка
заинтересованным
организациям на
согласование.
- 2-й этап.
Доработка
окончательной
редакции стандар-
та и составление
сводки отзывов.
3) Приобретение
и перевод
международных,
региональных и
национальных
стандартов в
области стандар-
тизации,
метрологии,
сертификации.
II. Разработка и
экспертиза
технических
регламентов в
разрезе отраслей;
III. Совершен-
ствование системы
классификации и
кодирования
технико-экономи-
ческой информа-
ции, в том числе:
- ведение системы
классификации и
кодирования
технико-экономи-
ческой информации
(12 государствен-
ных классификато-
ров), формирова-
ние Депозитария
классификаторов.
IV. Создание
национальной
эталонной базы
единиц физических
величин респуб-
лики, в том числе
модернизация и
приобретение
эталонов и разра-
ботка технических
заданий для соз-
дания государст-
венных эталонов.
V. Сопровождение
и обслуживание
государственных
эталонов, в том
числе: проведение
сличений государ-
ственных этало-
нов; обслуживание
эталонов; доосна-
щение и модерни-
зация эталонных
комплексов;
обучение персона-
ла с целью
повышения
квалификации.
VI. Создание
поверочных лабо-
раторий и органи-
зация поверочных
работ для средств
измерений,
используемых в
отраслях деятель-
ности, имеющих
социальное,
экономическое и
политическое
значение.
VII. Организация
и проведение
межлабораторных
сличений резуль-
татов поверки и
калибровки сред-
ств измерений.
VIII. Содержание
Эталонного центра
в городе Астана.
IX. Создание и
развитие
Государственного
центра испытаний
средств измере-
ний, в том числе
приобретение
необходимого
оборудования в
области испытаний
на электромагнит-
ную совместимость,
средств
измерений
электрических и
магнитных
величин, качества
электрической
энергии, оптико-
физических
величин.
X. Проведение
отраслевых и
региональных
семинаров
(конференций) по
внедрению систем
менеджмента по
международным
стандартам серии
ИСО 14000, 22000,
ОНАS 18001,
SA 8000.
XI. Работы по
вступлению
Казахстана в
международные
организации по
аккредитации IAF
и ILAC, в том
числе:
1) проведение
подготовительных
работ для оценки
национального
органа по
аккредитации
соответствии с
требованиями
IAF и ILAC;

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Стандарт-
тау, метро-
логия және
сертификат-
тау жүйесін
жетілдіру
Аккредиттеудегі
сәйкестікті
стандарттау
метрология сала-
сындағы
нормативтік
құжаттарды әзірлеу
және сатып алу:
1) мемлекетаралық
стандарттау;
2) мемлекеттік
стандартты
әзірлеу.
- 1-ші кезең.
Стандарттардың
бірінші редакция-
сын әзірлеу,
мүдделі ұйымдарға
келісуге тарату.
- 2-кезең.
Стандарттың соңғы
редакциясын түзету
және пікірлер
мәліметін құрау.
3) стандарттау,
метрология,
сертификаттау
саласындағы
халықаралық,
өңірлік және
ұлттық стандарт-
тарды сатып алу
және аудару.
ІІ. Техникалық-
экономикалық
ақпаратты
жіктеудің және
кодтаудың жүйесін
жетілдіру.
"Техникалық реттеу
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына сәйкес
техникалық-эконо-
микалық ақпаратты
жіктеудің және
кодтаудың жүйесін
жетілдіру оның
ішінде:
техникалық-эконо-
микалық ақпаратты
жіктеудің және
кодтаудың жүйесін
жүргізуде (12
мемлекеттік
жіктегіштер)
депозитарияны
(анықтамаларды)
қалыптастыру.
ІV. Республиканың
физикалық өлшемдер
бірлігінің ұлттық
эталондық базасын
құру, оның ішінде
мемлекеттік
эталондарды құру
үшін техникалық
тапсырмаларды
әзірлеу және
эталондарды сатып
алу, және
жаңғырту.
V. Мемлекеттік
эталондарды
сүйемелдеу және
қызмет көрсету,
оның ішінде:
эталондарға
қызмет көрсету;
эталондық
кешендерді
толықтыра
жарақтандыру және
жаңғырту,
біліктілігін
арттыру мақсатына
персоналды оқыту.
VI. Салыстырып
тексеру
нәтижелеріне
зертханааралық
салыстырулар және
өлшем құралдарын
калибрлеу
ұйымдастыру және
жүргізу.
VІІІ. Астана
қаласындағы
Эталон орталығын
ұстау.
IX. Мемлекеттік
орталықты өлшем
құралдарды сынау
орталығын құру
және дамыту, оның
ішінде
электромагниттік
үйлесімдігін
электрлік және
магниттік өлшем
құралдары, электр
энергия сапасы,
оптикалық-физика-
лық шама
өлшемдерінің сынақ
саласындағы
қажетті жабдықтар-
ды сатып алу.
X. ІСО 90006,
14000, 22000
сондай-ақ ОНSАS
18001, SА 8000
сериялы
халықаралық
стандарттар
бойынша сапа
жүйесін енгізу
жөнінде салалық
және өңірлік
семинарлар
(конференциялар)
өткізу.
XI. Қазақстанның
ІАҒ және ІLАС
халықаралық
аккредиттеу
ұйымдарына кіруі
жөніндегі
жұмыстары, оның
ішінде:
1) ІАҒ және ІLАС
талаптарына сәйкес
аккредиттеу
жөніндегі ұлттық
органды бағалау
үшін даярлық
жұмыстарын
жүргізу;

2) аккредитация
испытательных и
поверочных
лабораторий
международными
экспертами;
3) повышение
квалификации
специалистов в
области аккреди-
тации на между-
народном уровне.
XII. Организация
проведения
межлабораторных
сравнительных
испытаний:
- приобретение
стандартных
образцов для
проведения
межлабораторных
испытаний;
- проведение
работ по
межлабораторным
испытаниям;
- приобретение
программного
обеспечения для
обработки
полученных
результатов
межлабораторных
сличений.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- анализ и систематизация межгосударственных стандартов не менее 120;
- разработка государственных стандартов не менее 250 единиц;
- приобретение не менее 331 международных, региональных и национальных стандартов в области стандартизации, метрологии и сертификации;
- разработка и экспертиза не менее 9 технических регламентов в разрезе отраслей в статусе постановлений Правительства Республики Казахстан;
- ведение 12 действующих в республике классификаторов технико-экономической информации, разработка 1 государственного классификатора, внедрение сайта, результаты изучения международного опыта и опыта ведущих институтов стран СНГ системы классификации и кодирования технико-экономической информации;
- модернизация государственного эталона не менее 1 единицы, приобретение не менее 2 эталонов и разработка не менее 2 технических заданий для создания государственных эталонов;
- проведение сличений не менее 10 эталонов и эталонного оборудования;
- обслуживание эталонов не менее 80 сотрудниками, ввод в эксплуатацию создаваемых эталонов, сервисное обслуживание оборудования, участие в международных семинарах не менее 10 специалистов;
- создание поверочных лабораторий и организация поверочных работ для средств измерений путем приобретения оборудования не менее 8 единиц;
- организация и проведение межлабораторных сличений результатов поверки и калибровки средств измерений не менее 28 метрологических служб;
- обеспечение бесперебойного функционирования технологического оборудования, здания и обеспечения сохранности государственного имущества;
- оценка национального органа по аккредитации на соответствие требованиям международных стандартов для процедуры вступления Казахстана в международное сотрудничество аккредитованных лабораторий ILAC и предварительная оценка для вступления в IAF; аккредитация не менее 10-ти испытательных и поверочных лабораторий на международном уровне, признанных ILAC и IAF, повышение квалификации не менее 40 специалистов в области аккредитации.
Конечный результат:
- совершенствование и развитие государственной системы технического регулирования, приобретение необходимых международных, региональных и национальных стандартов зарубежных стран, проведение работ по гармонизации и пересмотру действующих государственных стандартов с международными требованиями; разработка новых государственных стандартов, правил и рекомендаций различных секторов экономики в соответствии с требованиями международных стандартов и принципов Всемирной торговой организации;
- совершенствование законодательной базы государственной системы технического регулирования, содействие повышению конкурентоспособности выпускаемой продукции и ее продвижению на рынки зарубежных стран, содействие улучшению инвестиционного климата;
- предоставление государственным органам и заинтересованным лицам актуализированных классификаторов, посредством внедрения базы данных Депозитария классификаторов технико-экономической информации;
- создание основы для признания Казахстанских стандартов, результатов измерений и испытаний на международном уровне;
- реализация программы позволит создать условия для перехода на международную практику технического регулирования с целью повышения конкурентоспособности отечественной продукции и интеграции ее на мировой рынок;
- модернизация государственного эталона, применяемого в энергетике, машиностроении, строительстве и производстве строительных материалов;
- обеспечение метрологической потребности 75 % имеющихся видов измерений в отраслях экономики республики;
- не менее 40 % охват поверкой средств измерений, используемых при обеспечении защиты жизни и здоровья граждан и контроле состояния окружающей среды;

2) халықаралық
сарапшылармен
сынақ және тексеру
зертханаларын
аккредиттеу;
3) аккредиттеу
саласында
халықаралық
деңгейде
мамандардың
біліктілігін
арттыру.
XII. Зертхана-
аралық
салыстырмалы
сынақтарды
өткізуді
ұйымдастыру:
- зертханалық
сынақтарды өткізу
үшін стандартты
үлгілерді сатып
алу;
- зертханалық
сынақ бойынша
жұмыстарды өткізу;
- алынған
зертханааралық
салыстыру
нәтижелерін өңдеу
үшін бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
- кемінде 120 бірлік мемлекетаралық стандарттарды талдау және жүйелеу;
- кемінде 250 мемлекеттік стандарттарды әзірлеу;
- стандарттау, метрология, сертификаттау саласында кемінде 331 халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарды сатып алу;
- республикада қолданыстағы ТСН-ның 12 мемлекеттік жіктеуіштерін жүргізу, 1 мемлекеттік жіктеуіш әзірлеу, сайтқа техникалық-экономикалық ақпаратының жіктеу және кодтау жүйесінің халықаралық тәжірибесі мен ТМД елдерінің жетекші институттарының тәжірибесін зерделеу нәтижелерін енгізу;
- 1 бірлік - мемлекеттік бірінші эталонды жаңғырту, 2 эталон сатып алу, және мемлекеттік эталонды құру үшін кемінде 2 техникалық тапсырманы әзірлеу;
- Кемінде 10 эталон мен эталондық жабдықтарға салыстырып, тексеру жүргізу;
- кемінде 80 қызметкердің эталондарға қызмет көрсетуі, кемінде 10 эталонға және эталон жабдығына салыстырып, тексеру жүргізу, жасалатын эталондарды пайдалануға беру, жабдықтарға сервистік қызмет көрсету, кемінде 10 маманның халықаралық семинарларға қатысуы;
- 8 бірліктен кем емес жабдықтарды сатып алу арқылы өлшем құралдары үшін тексеру зертханаларын құру және тексеру жұмыстарын ұйымдастыру;
- кемінде 28 метрологиялық қызметтерінің өлшем құралдарының тексеру және калибрлеу нәтижелері бойынша зертхана аралық салыстыруды ұйымдастыру және жүргізу;
- технологиялық жабдықтың, ғимараттың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
- техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты насихаттау, сондай-ақ халыққа білім беру деңгейін, қоғамның ғылыми-техникалық дамуын жоғарлату;
- Қазақстанның ІLАС аккредиттелген зертханаларымен халықаралық ынтымақтастық рәсімдері үшін аккредиттеу жөніндегі ұлттық органның халықаралық стандарттар талаптарына сәйкестігін бағалау және ІАҒ-ға кіру үшін алдын ала бағалау; ІАҒ және ІLАС таныған халықаралық деңгейде кемінде 10 сынақ және салыстырып, тексеру зертханаларын аккредиттеу, аккредиттеу саласында кемінде 40 маманның біліктілігін арттыру.
Түпкілікті нәтижелер:
техникалық реттеудің мемлекеттік жүйесін жетілдіру және дамыту, шетелдердің қажетті халықаралық, өңірлік және ұлттық стандарттарын сатып алу, қолданыстағы мемлекеттік стандарттардың халықаралық талаптармен үйлестіру және қайта қарау жөніндегі жұмыстарды жүргізу; халықаралық стандарттар мен Дүниежүзілік сауда ұйымының принциптеріне сәйкес экономиканың әртүрлі секторына жаңа мемлекеттік стандарттарды, ережелер мен ұсынымдарды әзірлеу.
- Техникалық реттеудің мемлекеттік заңнамалық базасын жетілдіру, шығарылатын өнімнің бәсекеге қабілетін арттыруға және оның шетел мемлекеттерінің нарығына жылжытуға жәрдемдесу, инвестициялық климатты жақсартуға жәрдемдесу;
- техникалық-экономикалық ақпаратының жіктеуіштер депозитарийінің деректер қорын енгізу арқылы мемлекеттік органдар мен мүдделі тұлғаларға өзектендірілген жіктеуіштерді ұсыну;
- жіктеуіштердегі кодтардың атаулары мен жинақтарын бірізге келтіру, Жіктеуіш депозитарийінің деректер қорын пайдалану арқылы мемлекеттік және мүдделі тұлғаларға өзектендірілген жіктеуіштер ұсыну;
- қазақстандық сертификаттарды өлшемдер мен сынақ нәтижелерін халықаралық деңгейде тану үшін негіз жасау;
- халықаралық практикаға өту және зертханалар алынатын зерттеу нәтижелерін халықаралық деңгейде тану үшін негіздер жасау;
- энергетика, машина жасау, құрылыс және құрылыс материалдарын жасауда қолданылатын мемлекеттік эталонды жаңғырту;
- республиканың экономика салаларындағы қолда бар өлшем құралдарының 75% метрологиялық қажеттілігімен қамтамасыз ету;
- азаматтардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету, қоршаған ортаның жай-күйін бақылау кезінде пайдаланылатын өлшем құралдарының кемінде 40% салыстырып, тексерумен қамту;

- обеспечение межлабораторными сличениями метрологических служб по измерениям геометрических величин - не менее 15 %, по измерениям массы - не менее 10 %, по измерениям электрических величин не менее 20 %;
- бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования здания Эталонного центра, создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для специалистов;
- обеспеченность предприятий испытательной базой в области электрических измерений, измерения массы, давления, оптико-физических величин;
- переход к международной практике и создание основ для признания результатов испытаний получаемых лабораториями на международном уровне.
Финансово-экономический результат:
- затраты на создание эталонов - в среднем стоимость эталона составит от 50 млн. тенге до 150 млн. тенге
- затраты на содержание 1 эталона в среднем за год до 3 280 тыс. тенге
- затраты на создание поверочных лабораторий в среднем стоимость 1 поверочного оборудования составит от 0,5 млн. тенге до 30,0 млн. тенге
- условная стоимость затрат на содержание 1 кв. метра здания составит 24,7 тыс. тенге.
- подтверждение технической компетентности не менее 15 % от общего числа метрологических служб;
- разработка стандартов 2 группы сложности 1000 тыс. тенге за единицу
- разработка стандартов 3 группы сложности 1100 тыс. тенге за единицу
- средняя стоимость проведения анализа межгосударственного стандарта - 44,3 тыс. тенге
- средняя стоимость одного приобретаемого нормативного документа - 93,7 тыс. тенге
- средняя стоимость разработки одного технического регламента составляет - 4 500,0 тыс. тенге,
- экспертиза одного технического регламента - 550,0 тыс. тенге.
- средняя стоимость издания одного государственного классификатора 83,3 тыс. тенге
- средняя стоимость ведения одного государственного классификатора системы классификации кодирования технико-экономической информации и разработка отчета составляет 137,6 тыс. тенге
- средние затраты на оценку качества проводимых испытаний и подтверждение технической компетенции 1 испытательной лаборатории - 627,6 тыс. тенге
- средние затраты по оценке национального по аккредитации международными экспертами - 31 976,0 тыс. тенге,
- средние затраты по аккредитации 1 лаборатории международными экспертами, признанных ILAC и IAF - 9 000,0 тыс. тенге,
- средние затраты на обучение 1 специалиста - 638,4 тыс. тенге
- средние затраты на обучение 1 специалиста - 638,4 тыс. тенге
Своевременность: в соответствии с календарным планом выполнения работ.
Качество:
- анкетирование пользователей стандартов, отзывы предпринимателей, повышение уровня гармонизации государственных стандартов;
- своевременное выполнение работ, установление соответствия разрабатываемых проектов технических регламентов международным требованиям, привлечение для обсуждения широкого круга заинтересованных лиц;
- своевременное выполнение работ, функционирование системы классификации и кодирования технико-экономической информации;
- участие общества в реализации государственной политики в области технического регулирования, выполнение требований Всемирной торговой организации для обеспечения доступности и прозрачности принимаемых технических решений, что в конечном итоге обеспечит создание условий для перехода на международную практику технического регулирования, а также к переходу в число 50-ти конкурентоспособных стран мира;
- обеспечение безопасности продукции и процессов для жизни здоровья людей посредством разработки и принятия технических регламентов;
- установления соответствия разрабатываемых технических регламентов международным требованиям, привлечение для обсуждения широкого круга заинтересованных лиц;
- устранение технических барьеров в торговле в результате эффективно действующей системы классификации кодирования технико-экономической информации;
- создание эталонной базы необходимого уровня, повышение точности и достоверности измерении, совершенствование измерительной техники, рост экономики и развитие торговли, соответствие международным требованиям для участия Республики Казахстан в международных организациях, адаптация национальной системы измерений к международным требованиям;
- повышение точности единиц величин, воспроизводимых и передаваемых государственными эталонами, устранение экономических потерь от недостоверных результатов измерений;
- разработка новых типов стандартных образцов;
- степень удовлетворения потребителей качеством и безопасностью отечественной продукции;
- степень удовлетворения потребителей точностью измерений;
- создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для специалистов;
- признание результатов работ в области обеспечения единства измерений осуществляемых на международном уровне;
- признание казахстанских сертификатов соответствия за рубежом;
- повышение достоверности и точности результатов испытаний и оценки безопасности продукции;
- заключение международных экспертов о соответствии национального органа по аккредитации требованиям ILAC и IAF, повышение достоверности и точности результатов испытаний и оценки безопасности продукции;
- повышение качества проводимых испытаний и безопасности продукции на основании достоверных и точных результатов испытательных и поверочных лабораторий;
- повышение качества и точности проводимых испытаний, создание предпосылок для обеспечения безопасности продукции на основании достоверных результатов испытательных лабораторий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Совершенствование нормативно-технических
документов в сфере архитектурной, градостроительной и
строительной деятельности"
на 2008 год

- метрологиялық қызметтердің геометриялық шамаларды өлшеу бойынша - кемінде 15%, салмақ өлшеу жөнінде - кемінде 10%, электрлік шамаларды өлшеу жөнінде кемінде - 20% зертхана аралық салыстырып, тексеруін қамтамасыз ету;
- Эталон орталығы ғимаратының барлық технологиялық жабдығының үздіксіз және апатсыз жұмыс істеуі, мамандар үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыс жағдайын жасау.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
- эталондарды құруға арналған шығындар - эталонның орташа құны 50 млн. теңгеден 150 млн. теңгеге дейінгі соманы құрайды;
- 1 эталонды ұстауға арналған шығындар жылына орташа 3 280 мың теңгеге дейін;
- тексеру зертханаларын құруға арналған шығындар, 1 тексеру жабдықтарының орташа құны 0,5 млн. теңгеден 30,0 млн. теңгеге дейін құрайды;
- эталондық орталық ғимаратының 1 шаршы метрін ұстауға арналған шығынның шартты құны 24,7 мың теңгені құрайды;
- метрологиялық қызметтің жалпы санының кемінде 15 %-ын техникалық құзыреттілігін растау;
- күрделілігі 2-топтың стандарттарын әзірлеу 1 бірлігі үшін 1000 мың теңге;
- күрделілігі 3-топтағы стандарттарды әзірлеу 1 бірлігі үшін 1100 мың теңге;
- мемлекетаралық стандартқа талдау жүргізудің орташа құны - 44,3 мың теңге;
- сатып алынған 1 нормативтік құжаттың орташа құны - 93,7 мың теңге;
- бір техникалық регламентті әзірлеудің орташа құны - 4 500,0 мың теңге;
- бір техникалық регламентті сараптау - 550,0 мың теңге;
- техникалық-экономикалық ақпаратының кодтау жіктеуіштер жүйесінің бір мемлекеттік жіктеуішті жүргізудің және есепті әзірлеудің орташа құны - 137,6 мың теңге;
- өткізілетін сынақтар сапасын бағалауға және 1 сынақ зертхананың техникалық құзыретін растауға кететін орташа шығын - 627,6 мың теңге;
- аккредиттеу жөніндегі ұлттық орталықты халықаралық сарапшылардың бағалауы жөніндегі орташа шығын - 31 976,0 мың теңге;
- ІАҒ және ІLАС таныған халықаралық сарапшылардың 1 зертхананы аккредиттеу жөніндегі орташа шығын - 9 000,0 мың теңге;
- 1 маманды оқытудың орташа шығыны - 638,4 мың теңге.
Уақыттылығы:
жұмыстарды орындаудың күнтізбелік жоспарларына сәйкес.
Сапасы:
- стандарттарды пайдаланушыларға сауалнама жүргізу, кәсіпкерлердің пікірлері, мемлекеттік стандарттарды үйлестіру деңгейі;
- жұмыстарды уақытылы орындау, әзірленетін техникалық регламенттердің халықаралық стандарттарға сәйкестігін белгілеу, мүдделі тұлғаларды ауқымды ортасын талқылау үшін тарту;
- жұмыстардың уақытылы орындалуы, техникалық-экономикалық ақпаратты жіктеу және кодтау жүйесінің жұмыс істеуі;
- қоғамның техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысуы, қабылданатын техникалық шешімдердің қол жетімділігі мен ашықтығын қамтамасыз ету үшін ДСҰ талаптарын орындау, бұл нәтижесінде техникалық реттеудің халықаралық практикасына өту, сондай-ақ әлемнің бәсекеге қабілетті 50 елінің қатарына өту үшін жағдайлар жасауды қамтамасыз етеді;
- техникалық регламенттерді әзірлеу және қабылдау арқылы адамдардың өмірі үшін өнімдер мен процестердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
- әзірленетін техникалық регламенттердің халықаралық стандарттарға сәйкестігін белгілеу, мүдделі тұлғаларды ауқымды ортасын талқылау үшін тарту;
- техникалық-экономикалық ақпаратының жіктеу кодының тиімді жұмыс істейтін жүйесі нәтижесінде саудадағы техникалық тосқауылдарды жою;
- қажетті деңгейдегі эталондық базаны құру, өлшеудің нақтылы мен дұрыстығын арттыру, өлшеу техникасын, экономиканың өсуін және сауданың дамуын, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы үшін халықаралық талаптарға сәйкестігін жетілдіру, ұлттық өлшем жүйесінің халықаралық талаптарға бейімделуі;
- мемлекеттік эталондар жаңғыртатын және беретін шама бірлігінің дәлдігін арттыру, өлшеудің сенімді емес нәтижелерінен болатын экономикалық шығындарды жою;
- стандартты үлгілердің жаңа типтерін әзірлеу;
- тұтынушылардың отандық өнімдер сапамен және қауіпсіздігімен қанағаттандыру деңгейі;
- тұтынушылардың өлшеудің дәлдігімен қанағаттандыру деңгейі;
- мамандар үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау;
- халықаралық деңгейде жүзеге асырылатын өлшем бірліктерін қамтамасыз ету саласындағы жұмыс нәтижелерін тану;
- қазақстандық сәйкестік сертификаттарын шетелдерде тану;
- халықаралық сарапшылардың аккредиттеу жөніндегі ұлттық органдардың ІАҒ және ІLАС талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы, өнім қауіпсіздігін сынау және бағалау нәтижелерінің сенімділігі мен дәлдігін арттыру;
- сынақ және салыстырып, тексеру зертханаларының сенімді және дәл нәтижелері негізінде жүргізілетін өнім қауіпсіздігі сынақтарының сапасын арттыру;
- жүргізілетін сынақтардың сапасы мен дәлдігін арттыру, сынақ зертханаларының сенімді нәтижелері негізінде өнім қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін алғы шарттар жасау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
325-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 298043 тысячи тенге (двести девяносто восемь миллионов сорок три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 12 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", статья 6 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности", Закон Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" от 2 декабря 1999 года N 490, статья 28 и 29 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", статья 8 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2006 года N 167 "О Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года", Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 июня 1992 года N 540 "О мерах по реализации соглашений и научно-техническому сотрудничеству в рамках стран Содружества независимых государств", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2006 г. N 557 "Некоторые вопросы по проектному обеспечению строительства и дальнейшему совершенствованию системы государственных нормативов в области архитектурной, градостроительной, строительной деятельности и жилищно-коммунального хозяйства", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года N 942 "Об утверждении Плана мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегии территориального развития Республики Казахстан до 2015 года", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального Плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 марта 2007 года N 67-р "Об утверждении Плана мероприятий по реализации проекта "Строительство 100 школ и 100 больниц на основе государственно-частного партнерства на 2007-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета

1. Құны : 298043 мың теңге (екі жүз тоқсан сегіз миллион қырық үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының 12-бабы , "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының 6-бабы , "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 490 Заңы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 28 және 29-баптары , "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының 8-бабы , "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі аумақтық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 тамыздағы N 167 Жарлығы , "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы , "ТМД елдері шеңберіндегі келісімдер мен ғылыми-техникалық ынтымақтастықты іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 22 маусымдағы N 540 қаулысы , "Құрылысты жобалық қамтамасыз ету және сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік нормативтер жүйесін жетілдіру жөніндегі кейбір мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 маусымдағы N 557 қаулысы , "Қазақстан Республикасының 2015 жылға дейінгі аумақтық даму стратегиясын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған (дайындық кезеңі) іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі N 942 қаулысы , "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысы , "2007-2010 жылдарға арналған "Мемлекеттік-жеке меншік әріптестік негізінде 100 мектеп және 100 аурухана салу" жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 26 наурыздағы N 67-ө өкімі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы : обеспечение строительной отрасли современными государственными нормативами в области архитектуры, градостроительства и строительства, отвечающими международным требованиям, устранение технических барьеров при вступлении Казахстана во Всемирную торговую организацию, обновление и усовершенствование нормативной базы проектирования для строительства объектов базовых отраслей экономики, а также типовыми проектами для строительства основных объектов социальной инфраструктуры, строящихся за счет средств государственного бюджета.
5. Задачи бюджетной программы : разработка и переработка государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, также проектных предложений и технических решений с применением прогрессивных материалов, инженерного оборудования и технологий в жилищно-гражданском и промышленном строительстве; формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрыво-пожаробезопасности, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов; совершенствование сметно-нормативной документации и расширение нормативной базы сметных норм; разработка типовых проектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Совершенство-
вание
нормативно-
технических
документов в
сфере архи-
тектурной,
градостроите-
льной и
строительной
деятельности
I. Проектно-
изыскательские,
конструкторские и
технологические
работы на респуб-
ликанском уровне.
Раздел 1 "Сметно-
нормативная база
Республики
Казахстан,
экономические
нормативы и мето-
дология в области
строительства"
- Нормативные
документы по раз-
работке проектов
организации
строительства
(4 сборника)
- Сборники сметных
норм затрат на
оборудование и
инвентарь
различных зданий
(5 сборников)
- Сборники Укруп-
ненных сметных
норм (9 сборников)
- Прейскуранты на
строительство
зданий и сооруже-
ний межотраслевого
назначения
(5 сборников)
- Разработка
дополнений и изме-
нений к Сборникам
сметных цен на
материалы, изделия
и конструкции;
- Разработка
дополнений и изме-
нений к Сборникам
строительных норм
и расценок на
строительные и
монтажные работы;
- Расширение и
дополнение прог-
раммного обеспече-
ния "SANA-2001";
Раздел 2
"Составление
нормативно-техни-
ческой документа-
ции для регулиро-
вания архитектур-
но-градостроитель-
ной деятельности"
- разработка
строительных
правил Республики
Казахстан
"Методические
указания по
проектированию
проектов планиров-
ки частей городов
и других
поселений"
- переработка
строительных норм
Республики
Казахстан "Нормы
продолжительности
проектирования".

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Құрылыс саласын сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы халықаралық стандарттарға жауап беретін, қазіргі заманғы мемлекеттік нормативтермен қамтамасыз ету, Қазақстан Дүние жүзілік сауда ұйымына кірген кезде техникалық кедергілерді жою, экономиканың базалық саласының объектілерін салу үшін жобалаудың нормативтік базасын жаңарту және жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді, сонымен катар жобалық ұсыныстарды, үдемелі материалдарды, инженерлік жабдықтарды және тұрғын үй-азаматтық және өнеркәсіптік құрылыстағы технологияларды пайдалана отырып, жобалық ұсыныстар, техникалық шешімдер әзірлеу және қайта әзірлеу;
тұрақтылық, беріктік, жарылыс-өрт қауіпсіздігі, еңбек қауіпсіздігі, отын-энергетикалық ресурстарды үнемдеуді қамтамасыз ету проблемалары бойынша іздестіру, жобалау, салу үшін жалпы техникалық нормативтік құжаттар базасын қалыптастыру;
сметалық-нормативтік құжаттаманы жетілдіру және сметалық нормалардың нормативтік базаларын кеңейту;
үлгі жобаларды әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Сәулет,
қала
құрылысы
және
құрылыс
қызметі
саласындағы
нормативтік
-техникалық
құжаттарды
жетілдіру
Республикалық
деңгейде жобалау-
іздестіру,
құрастырмалық және
технологиялық
жұмыстар.
1-бөлім.
Қазақстан
Республикасының
сметалық-норматив-
тік базасы,
құрылыс саласында-
ғы экономикалық
нормативтер және
әдіснама:
- Құрылысты
ұйымдастыру
жобаларын әзірлеу
жөніндегі
нормативтік
құжаттар (4
жинақ);
- Әр түрлі
ғимараттардың
жабдықтары мен
керек-жарақтарына
арналған шығыстар-
дың сметалық
нормаларының
жинақтары (5
жинақ);
- Ірілетілген
сметалық нормалар
жинақтары (9
жинағы);
- Салааралық
маңызы бар үйлер
мен ғимараттар
құрылысына
арналған
прейскуранттар (5
жинақ);
- Материалдарға,
бұйымдар мен
құрастырмаларға
арналған сметалық
бағалар жинақтары-
на толықтырулар
мен өзгерістер
әзірлеу;
- Құрылыс және
монтаж жұмыстарына
арналған ҚНжБ
жинақтарына
толықтырулар мен
өзгерістер
әзірлеу;
- "SANA-2001"
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
кеңейту және
толықтыру.
2-бөлім.
Сәулет-қала
құрылысы қызметін
реттеу үшін
нормативтік-құқық-
тық құжаттама
жасау:
- "Қалалар мен
елді мекендердің
бөліктерін
жоспарлау жобасын
жобалау жөніндегі
әдістемелік
нұсқау" Қазақстан
Республикасының
құрылыс ережелерін
әзірлеу;
- "Жобалау
ұзақтығының
нормалары"
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормаларын
қайта өңдеу;

Раздел 3 "Разра-
ботка типовых
проектов"
- начало разра-
ботки типовых
проектов детских
садов на 280 мест
в IB и IIIА
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями, в IYA
и IYГ климатичес-
ких районах с
обычными геологи-
ческими условиями,
в IIB, IIIB, IYГ
климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
7 баллов, в IYГ,
IIIА, IIIВ
климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
8 баллов, IВ, IIВ,
IIIВ в климатичес-
ких районах с
сейсмической
активностью
9 баллов";
- разработка
типовых проектов
физкультурно-
оздоровительных
комплексов с
универсальным
залом, футбольно-
легкоатлетическим
стадионом и
теннисным кортом в
IВ и IIIА климати-
ческих районах с
обычными геологи-
ческими условиями,
в IYА и IYГ
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями,
в IIB, IIIB, IYГ
климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
7 баллов, в IYГ,
IIIА, IIIВ клима-
тических районах с
сейсмической
активностью 8
баллов, IВ, IIВ,
IIIВ в климатичес-
ких районах с
сейсмической
активностью
9 баллов";
- завершение
разработки типовых
проектов "Средняя
школа на 300
учащихся" в IB и
IIIА, в IYA и IYГ
в климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IB,
IIB и IIIВ, в IYA
и IYГ в
климатических
районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
- завершение раз-
работки типовых
проектов "Средняя
школа на 600
учащихся" в IB и
IIIА, в IYA и IYГ
в климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IВ,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в климати-
ческих районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
- завершение раз-
работки типового
проекта "Средняя
школа на 900
учащихся" в IB и
IIIА, в IYA и IYГ
в климатических
районах с обычными
геологическими
условиями; в IВ,
IIВ и IIIВ, в IYA
и IYГ в климати-
ческих районах с
сейсмической
активностью 7
баллов и выше";
- завершение
разработки типовых
проектов
"Многопрофильная
больница на 300
коек в IB и IIIА
климатических
районах с обычными
геологическими
условиями, в IYA
и IYГ климатичес-
ких районах с
обычными
геологическими
условиями, в
IIВ, IIIВ, IYГ
климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
7 баллов, в IYГ,
IIIА, IIIВ клима-
тических районах
с сейсмической
активностью 8
баллов, IB, IIB,
IIIВ в климатичес-
ких районах с
сейсмической
активностью 9 бал-
лов" (5 типовых
проектов);
- завершение раз-
работки типовых
проектов
"Многопрофильная
детская больница
на 200 коек в IB
и IIIА климатичес-
ких районах с обыч-
ными геологически-
ми условиями, в
IYA и IYГ климати-
ческих районах с
обычными геологи-
ческими обычными
условиями, в
климатических
обычными условия-
ми, в IIВ, IIIВ,
IYГ климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
7 баллов, в IYГ,
IIIA, IIIВ
климатических
районах с сейсми-
ческой активностью
8 баллов, IB, IIВ,
IIIВ в климатичес-
ких районах с
сейсмической
активностью 9
баллов" (5 типовых
проектов);
- завершение раз-
работки типовых
проектов "Поликли-
ника на 250 посе-
щений для строи-
тельства в крупных
сельских населен-
ных пунктах, а
также в поселках
городского типа в
IB и IIIА климати-
ческих районах с
геологическими
IYA и IYГ районах
с геологическими
условиями, в IIВ,
IIIВ, IYГ климати-
ческих районах с
сейсмической
активностью 7
баллов, в IYГ,
IIIA, IIIВ
климатических
районах с сейсмичес-
кой активностью 8
баллов, IB, IIВ,
IIIВ в климатичес-
ких районах с
сейсмической
активностью 9
баллов" (5 типовых
проектов).

3-бөлім. Үлгілік
жобалар әзірлеу:
- "ІВ және ІІІА
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда, ІVА
және ІVГ қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
баллды ІІВ, IIIВ
және ІVГ
климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 8
баллды ІVГ, ІІІА,
ІІІВ климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 9
баллды ІВ, ІІВ,
ІІІВ климатикалық
аудандарда 280
орындық бала
бақшаның үлгілік
жобаларын
әзірлеуді бастау;
- "ІВ және ІІІА
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда, ІVА
және ІVГ қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
баллды ІІВ, ІІІВ,
және ІVГ
климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 8
баллды ІVГ, ІІІА,
ІІІВ климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 9
баллды ІВ, ІІВ,
ІІІВ климатикалық
аудандарда әмбебап
залы, футбол-жеңіл
атлетика стадион-
дары бар дене
шынықтыру-сауық-
тыру кешендерінің
үлгілік жобаларын
әзірлеу;
- "ІВ және ІІІА,
ІVА және ІVГ
қалыпты геология-
лық жағдайлары бар
климаттық аудан-
дарда, сейсмикалық
белсенділігі 7
және одан жоғары
баллды ІВ, ІІВ және ІІІВ, ІVА
және ІVГ
климатикалық
аудандарда "300
оқушыға арналған
орта мектеп
үлгілік жобаларын
әзірлеуді аяқтау;
- "ІВ және ІІІА,
ІVА және ІVГ
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
және одан жоғары
баллды ІВ, ІІВ және ІІІВ, ІVА және ІVГ
климатикалық
ауданда "600
оқушыға арналған
орта мектеп
үлгілік жобаларын
әзірлеуді аяқтау;
- "ІВ және ІІІА,
ІVА және ІVГ
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
және одан жоғары
баллды ІВ, ІІВ және ІІІВ, ІVА
және ІVГ
климатикалық
ауданда 900
оқушыға арналған
орта мектеп
үлгілік жобасын
әзірлеуді аяқтау;
- "ІВ және ІІІА
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда, IVА
және ІVГ қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
баллды ІІВ, ІІІВ,
және ІVГ
климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 8
баллды ІVГ, ІІІА,
ІІІВ климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 9
баллды ІВ, ІІВ,
ІІІВ климатикалық
аудандарда 300
төсектік көп
бейінді аурухана
үлгілік жобаларын
әзірлеуді аяқтау
(5 үлгілік жоба);
- "ІВ және ІІІА
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда, IVА
және ІVГ қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
баллды ІІВ, ІІІВ,
және ІVГ
климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 8
баллды ІVГ, ІІІА,
ІІІВ климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 9
баллды ІВ, ІІВ,
ІІІВ климатикалық
аудандарда 200
төсектік көп
бейінді балалар
ауруханасы үлгілік
жобаларын
әзірлеуді аяқтау
(5 үлгілік жоба);
- "ІВ және ІІІА
қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда, ІVА
және ІVГ қалыпты
геологиялық
жағдайлары бар
климаттық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 7
баллды ІІВ, ІІІВ
және ІVГ
климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 8
баллды ІVГ, ІІІА,
ІІІВ климатикалық
аудандарда,
сейсмикалық
белсенділігі 9
баллды ІВ, ІІВ,
ІІІВ климатикалық
аудандарда ірі
ауылдық елді
мекендердегі,
сондай-ақ қала
үлгісіндегі
кенттердегі
құрылыс үшін
ауысымда 250
келіп-кетушілерге
арналған емхана
үлгілік жобаларын
әзірлеуді аяқтау
(5 үлгілік жоба).

Раздел 4. "Разра-
ботка нормативных
документов,
проектных предло-
жений, технических
решений с
применением
прогрессивных
материалов,
инженерного
оборудования и
технологий в
жилищно-гражданс-
ком и промышленном
строительстве":
- по переходящим
темам:
4.1. Свод Правил
к международным
строительным
нормам "Тепловые
сети";
- по новым темам:
4.2. Разработать
строительные нормы
и правила Респуб-
лики Казахстан
"Строительная
терминология.
Строительные мате-
риалы и изделия";
4.3. Разработать
строительные нормы
и правила Респуб-
лики Казахстан
"Строительная
терминология.
Строительные
конструкции";
4.4. Разработать
строительные нормы
и правила Респуб-
лики Казахстан
"Строительная
терминология.
Технология и
организация
строительства";
4.5. Разработать
строительные
правила Республики
Казахстан "Проек-
тирование много-
функциональных
высотных зданий и
комплексов";
4.6. Разработать
строительные нормы
Республики
Казахстан
"Инженерно-геодез-
ические изыскания
для строительства.
Общие правила
выполнения работ";
4.7. Разработать
"Инструкцию по
повторному приме-
нению строительных
материалов, изде-
лий и конструкций,
бывших в употреб-
лении" (взамен
ВСН 39-83 (р));
4.8. Переработать
строительные нормы
и правила Респуб-
лики Казахстан
3.01-01-2002
"Градостроитель-
ство.
Планировка и
застройка город-
ских и сельских
поселений";
Раздел 5.
"Подготовительные
мероприятия по
разработке
Генеральной схемы
организации терри-
тории Республики
Казахстан с
отражением ее
основных
положений,
включая систему
расселения
населения и
размещения
производительных
сил"
5.1. разработка
рекомендаций по
разработке
генеральной схемы
организации терри-
тории Республики
Казахстан
5.2. разработка
дополнений
строительные
нормы и правила
Республики
Казахстан
3.01-07-2001
"Инструкция о
составе, порядке
разработки,
согласования и
утверждения
градостроительных
проектов в
Республике
Казахстан".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Разработка и переработка - 25 сборников сметно-нормативных документов, расширение и дополнение программного обеспечения "SANA-2001"; разработка (переработка) и утверждение 8 нормативных документов; разработка 1 типового проекта, завершение разработки 28 типовых проектов. Рекомендации по организации работ по разработке Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан с отражением ее основных положений включая систему расселения населения и размещения производственных сил;
Конечный результат: совершенствование государственных нормативов в области архитектуры и градостроительства, введение в действие государственных нормативов в строительстве, соответствующих прогрессивным техническим регламентам развитых стран, создание условий для повышения качества строительной продукции, соответствующей Евростандартам, создание условий для разработки Генеральной схемы организации территории Республики Казахстан.
Финансово-экономическая эффективность:

4-бөлім. Ілгерінді
материалдарды,
инженерлік
жабдықтар мен
технологияларды
тұрғын үй-азамат-
тық және
өнеркәсіптік
құрылыста
пайдалана отырып,
нормативтік
құжаттарды,
жобалық
ұсыныстарды,
техникалық
шешімдерді
әзірлеу:
мына ауысатын
тақырыптар
бойынша:
- 4.1. "Жылу
желілері"
халықаралық
құрылыс
нормаларына
ережелер жиынтығы;
мына жаңа
тақырыптар
бойынша:
4.2. "Құрылыс
терминологиясы
Құрылыс
материалдары мен
бұйымдары"
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
мен ережелерін
әзірлеу;
4.3. "Құрылыс
терминологиясы.
Құрылыс
құрастырмалары"
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
мен ережелерін
әзірлеу;
4.4. "Құрылыс
терминологиясы.
Технология және
құрылысты
ұйымдастыру"
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
мен ережелерін
әзірлеу;
4.5. "Көп бейінді
зәулім ғимараттар
мен кешендерді
жобалау" Қазақстан
Республикасының
құрылыс ережелерін
әзірлеу;
4.6. "Құрылыс үшін
инженерлік-геоде-
зиялық
іздестірулер"
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
әзірлеу;
4.7. "Бұрын
пайдалануда
болған құрылыс
материалдарын
бұйымдары мен
құрастырмаларын
қайта пайдалану
бойынша нұсқаулық"
(ВҚН 39-83 (р)
орнына) әзірлеу,
4.8. "Қала
құрылысы. Қалалық
және ауылдық елді
мекендерді
жоспарлау және
салу" Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
мен ережелерін
3.01-01-2002*
қайта өңдеу.
5 бөлім. "Халықты
жаңа жерге
орналастыру мен
өндірістік
күштерді
орналастыруды қоса
алғанда оның
негізгі ережелерін
көрсете отырып,
Қазақстан
Республикасы
аумағын ұйымдасты-
рудың бас схемасын
әзірлеу жөніндегі
дайындық
іс-шаралары"
5.1. Қазақстан
Республикасының
аумағын
ұйымдастырудың
бас схемасын
әзірлеу жөніндегі
ұсынымдар әзірлеу
5.2. "Қазақстан
Республикасының
қала салу
жобаларының
құрамы, әзірлеу,
келісу, бекіту
тәртібі туралы
нұсқаулық" деген
3.01-07.2001
Қазақстан
Республикасының
Қазақстан
Республикасының
құрылыс нормалары
мен ережелеріне
толықтырулар
әзірлеу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Құрылыс
және
тұрғын
үй-комму-
налдық
шаруашылық
істер
комитеті.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: сметалық-нормативтік құжаттардың 25 жинағын әзірлеу және қайта өңдеу және "SАNA-2001" бағдарламалық қамтамасыз етуді кеңейту және толықтыру;
8 нормативтік құжатты әзірлеу (қайта өңдеу) және бекіту;
1 жаңа үлгі жоба әзірлеу және 28 үлгі жобаны әзірлеуді аяқтау. Халықты жаңадан орналастыру және өндіруші күштерді орналастыру жүйесін қамтитын оның негізгі ережелерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру бойынша ұсынымдар. Өңірлердің экономикалық әлеуетін дамытудың алғы шарттарына және Қазақстан Республикасының халқын таратып орналастыруға зерттеу жүргізу.
Түпкілікті нәтиже: сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді жетілдіру, дамыған елдердің техникалық регламенттеріне сәйкес келетін құрылыстың мемлекеттік нормативтерін қолданысқа енгізу;
Еуро стандарттарға сәйкес келетін құрылыс өнімдерінің сапасын арттыру үшін жағдайлар жасау, Қазақстан Республикасының аумағын ұйымдастырудың бас схемасын әзірлеу үшін жағдайлар жасау.

средняя стоимость разработки одного нормативно-технического документа по разделу 1-2217,85 тыс. тенге;
средняя стоимость разработки одного нормативно-технического документа по разделу 2-5271,5 тыс. тенге;
средняя стоимость завершения разработки одного типового проекта по разделу 3-3843,4 тыс. тенге;
средняя стоимость начала разработки одного типового проекта по разделу 3-7890,0 тыс. тенге;
средняя стоимость разработки одного нормативно-технического документа по разделу 4 составляет от 1 400, 0 тыс. тенге до 3719,0 тыс. тенге.
Своевременность: согласно тематическому плану на 2008 год.
Качество: одобрение и утверждение нормативных документов научно-техническим советом Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Увеличение уставного капитала
АО "Фонд устойчивого развития "Қазына""
на 2008 год
1. Стоимость : 127484420 тысяч тенге (сто двадцать семь миллиардов четыреста восемьдесят четыре миллиона четыреста двадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 28 февраля 2007 года; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", План мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65 "О мерах по дальнейшему повышению конкурентоспособности национальной экономики в рамках индустриально-инновационной политики Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана"; Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "Об Инвестиционном фонде Казахстана"; Закон Республики Казахстан от 23 марта 2006 года "О государственной поддержке инновационной деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 775 "О неотложных мерах по развитию институционального обеспечения научно-инновационной деятельности, направленных на реализацию Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан".

Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеудің орташа құны 1-бөлім бойынша 2217,85 мың теңге.
бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеудің орташа құны 2-бөлім бойынша 5271,5 мың теңге;
бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеуді аяқтаудың орташа құны 3-бөлім бойынша 3843,4 мың теңге;
бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеуді бастаудың орташа құны 3-бөлім бойынша 7891,0 мың теңге;
бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеудің орташа құны 4-бөлім бойынша 1 400,0 мың теңгеден 3719,0 мың теңгеге дейін.
Уақыттылығы: 2008 жылға арналған тақырыптық жоспарға сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті ғылыми-техникалық кеңесінің нормативтік құжаттарды мақұлдауы және бекітуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
326-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 127 484 420 мың теңге (бір жүз жиырма жеті миллиард төрт жүз сексен төрт миллион төрт жүз жиырма мың).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейін даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан кейінгі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі Жарлығы ; Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспары; "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық саясаты шеңберінде ұлттық экономиканың бәсекелестік қабілетін одан әрі арттыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығы ; "Қазақстанның Даму банкі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуірдегі Заңы ; "Қазақстанның инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңы ; "Инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 23 наурыздағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыруға бағытталған ғылыми-инновациялық қызметті институционалдық қамтамасыз етуді дамыту жөніндегі шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 тамыздағы N 775 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдарының жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение инновационной и инвестиционной активности в стране путем эффективного корпоративного управления институтами развития.
5. Задачи бюджетной программы : - обеспечение достижения институтами развития стратегических целей и задач на основе рекомендаций Специализированного совета в области индустриально-инновационного развития с учетом положений Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственных и отраслевых (секторальных) программ;
- внедрение лучшей мировой практики корпоративного управления институтами развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Увеличение
уставного
капитала АО
"Фонд
устойчивого
развития
"Қазына"
Увеличение
уставного капи-
тала АО "Фонд
устойчивого
развития
"Қазына" для
распределения
средств,
осуществляемого
на основании
решения, приня-
того в установ-
ленном законо-
дательством
Республики
Казахстан
порядке, для:
1) обеспечения
кредитования
инвестиционных
проектов и
лизинговых
операций, в том
числе в соот-
ветствии с
Законом Респуб-
лики Казахстан
"О Банке
развития
Казахстана";
2) осуществле-
ния инвестиций
в уставные
капиталы
организаций в
несырьевых
отраслях;
3) финансирова-
ние субъектов
малого предпри-
нимательства
путем обуслов-
ленного разме-
щения средств в
банках второго
уровня;
4) осуществле-
ния мероприятий
в соответствии
с планом перво-
очередных
действий по
обеспечению
социально-
экономического
развития
Республики
Казахстан, в том числе на финансирование через банки второго уровня завершения строительства объектов недвижимости в городе Алматы;
5) финансирова-
ния других
мероприятий с
целью выполне-
ния актов и
поручений
Президента
Республики
Казахстан,
Правительства
Республики
Казахстан,
целей и задач,
поставленных
перед АО "Фонд
устойчивого
развития
"Қазына" и
институтами
развития.
Январь-
февраль
Январь-декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- обеспечение в 2008 году темпа роста объема кредитов экономике;
- инвестирование и привлечение инвестиций в уставные капиталы организаций в несырьевых отраслях;
- оказание финансовой поддержки инициативам частного сектора в несырьевом секторе экономики;
- увеличение доли финансовой поддержки малого и среднего бизнеса в регионах;
- стабилизация ситуации на рынке жилья в городе Алматы.
Конечный результат:
- масштабное участие в инвестиционных проектах;
- развитие производства, ориентированного на экспорт конечных продуктов;
- повышение инвестиционной привлекательности Республики Казахстан;
- диверсификация малого бизнеса;
- повышение и стимулирование инвестиционной активности во всех секторах экономики.
Своевременность: в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Качество: диверсификация структуры экономики страны с увеличением объемов производств, ориентированных на развитие несырьевого сектора.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : даму институттарын тиімді корпоративтік басқару жолымен инновациялық және инвестициялық белсенділікті арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясының, мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың ережелерін ескере отырып, индустриялық-инновациялық даму саласындағы мамандандырылған кеңестің ұсынымдары негізінде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге даму институттарының жетуін қамтамасыз ету;
- даму институттарының корпоративтік басқарудың ең мықты әлемдік практикасын енгізу.
6 . Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Қазына"
орнықты даму қоры"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
ұлғайту
Мыналар үшін
Қазақстан
Республикасының
заңнамасында
белгіленген
тәртіппен
қабылданған
шешімдердің
негізінде жүзеге
асырылатын
қаражаттарды бөлу
үшін»"Қазына"
орнықты қоры"
АҚ-ның Жарғылық
капиталын ұлғайту:
1) инвестициялық
жобаларды
кредиттеуді және
лизингтік
операцияларды,
оның ішінде
"Қазақстанның
Даму Банкі
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына сәйкес
қамтамасыз ету;
2) шикізаттық
емес салаларда
ұйымдардың
жарғылық
капиталдарына
инвестицияларды
жүзеге асыру;
3) екінші деңгейлі
банктерде
қаражаттарды
шартты түрде
орналастыру
жолымен шағын
кәсіпкерлік
субъектілерін
қаржыландыру;
4) Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-эконо-
микалық дамуын
қамтамасыз ету
жөніндегі бірінші
кезектегі
іс-қимылдарының
жоспарына сәйкес
іс-шараларды
жүзеге асыру, оның ішінде екінші деңгейдегі банктер арқылы Алматы қаласында жылжымайтын мүлік объектілерінің құрылысын аяқтауды қаржыландыруға;
5) Қазақстан
Республикасы
Президентінің және
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
актілері мен
тапсырмаларын,
"Қазына" орнықты
даму қоры" АҚ-ның
және даму
институттарының
алдында қойылған
мақсаттар мен
міндеттерді
орындау мақсатымен
басқа да
іс-шараларды
қаржыландыру.
Қаңтар-
ақпан
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- 2008 жылы экономикаға Банк беретін кредиттердің көлемінің өсу қарқынын қамтамасыз ету;
- шикізаттық емес салаларда ұйымдардың жарғылық капиталдарына инвестицияларды инвестициялау және тарту;
- экономиканың шикізаттық емес секторындағы жеке сектордың бастамаларына қаржылық қолдау көрсету;
- өңірлерде шағын және орта бизнесті қаржылық қолдау үлесін ұлғайту;
- Алматы қаласында тұрғын үй нарығындағы жағдайды тұрақтандыру.
Түпкі нәтиже:
- инвестициялық жобаларда ауқымды қатысу;
- түпкі өнімдердің экспортына бағытталған өндірістерді дамыту;
- Қазақстан Республикасының инвестициялық тартымдылығын көтеру;
- шағын бизнесті әртараптандыру;
- экономиканың барлық секторларындағы инвестициялық белсенділікті арттыру және ынталандыру.
Уақыттылығы: Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес.
Сапасы: шикізаттық емес секторды дамытуға бағытталған өндіріс көлемдерін ұлғайта отырып, елдің экономика құрылымын әртараптандыру.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Совершенствование торговой политики"
на 2008 год
1. Стоимость : 179726 тысяч тенге (сто семьдесят девять миллионов семьсот двадцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : формирование и реализация торговой политики Республики Казахстан, которая будет направлена на диверсификацию экономики и стимулирование производства товаров с высокой добавленной стоимостью; вступление Казахстана во Всемирную Торговую Организацию (ВТО) и членство Казахстана в других региональных интеграционных объединениях на экономически обоснованных условиях; создание условий для подготовки республики к эффективной деятельности в рамках ВТО, в том числе поддержку отечественного предпринимательства.
5. Задачи бюджетной программы : проведение качественного анализа и исследований, направленных на развитие торговли Казахстана, в том числе выработку мер по поддержке отечественных товаропроизводителей и сельхозтоваропроизводителей, соответствующих требованиям ВТО, а также определения места республики в мировой экономике; консультирование участников внешнеэкономической деятельности по вопросам торговой политики; проведение ознакомительной работы отечественного бизнеса с правилами ВТО; взаимодействие с Секретариатами ВТО по вопросам предоставления необходимых уведомлений и ответов на вопросы стран-членов ВТО относительно торговых мер общего применения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Совершен-
ствование
торговой
политики
Разработка
Концепции
создания
Информационного
Центра по
исполнению
обязательств в
рамках Всемир-
ной Торговой
Организации,
включающая
выработку
необходимой
документации и
методик.
Выработка
предложений,
соответствующих
требованиям
Всемирной
Торговой
Организации,
направленной
на поддержку
отечественных
сельхозтоваро-
производителей,
а также изуче-
ние вопросов
Дохийского
раунда и его
возможного вли-
яния на сель-
скохозяйствен-
ную отрасль с
разработкой и
применением
экономико-
математических
моделей.
Выработка
предложений по
альтернативным
мерам поддержки
отечественных
товаропроизво-
дителей,
соответствующих
требованиям
Всемирной Тор-
говой Органи-
зации, в усло-
виях отмены
нормы о местном
содержании в
сфере нефте- и
недропользова-
ния.
Изучение лучшей
мировой практи-
ки создания
центров обуче-
ния (пере-
обучения)
международному
торговому
праву, в
особенности
изучению правил
Всемирной Тор-
говой
Организации, а
также проработ-
ка вопроса
создания
аналогичного
института в
Казахстане.
Выработка
предложений
по вопросу
присоединения
Республики
Казахстан к
Соглашению о
Всемирной Тор-
говой Организа-
ции по прави-
тельственным
закупкам.
Выработка
альтернативных
мер по поддерж-
ке отечествен-
ных товаро-
производителей,
соответствующих
требованиям
Всемирной Тор-
говой Организа-
ции, в условиях
отмены льгот по
налогу на
добавленную
стоимость в
рамках таможен-
ного режима
"Свободный
склад".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
327-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Сауда саясатын жетілдіру"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 179726 мың теңге (бір жүз жетпіс тоғыз миллион жеті жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : экономиканы әртараптандыру және жоғары қосылған құны бар тауарлар өндірісін ынталандыруға бағытталатын Қазақстан Республикасының сауда саясатын қалыптастыру және іске асыру; Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына (ДСҰ) кіруі және Қазақстанның экономикалық негізделген жағдайларда басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктерге мүше болуы; республиканың ДСҰ шеңберіндегі тиімді қызметін дайындау, оның ішінде отандық кәсіпкерлікті қолдау үшін жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстанның саудасын дамытуға бағытталған сапалы талдау мен зерттеулерін жүргізу, оның ішінде ДСҰ талаптарына сәйкес келетін отандық тауар өндірушілерді және ауыл шаруашылық тауар өндірушілерін қолдау жөніндегі шараларды әзірлеу, сондай-ақ республиканың әлемдік экономикадағы орнын айқындау; сауда саясаты мәселелері бойынша сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларға консультация беру; отандық бизнесті ДСҰ ережелерімен таныстыру жұмыстарын жүргізу; қажетті хабарламаларды және сауданың жалпы қолдану шараларына қатысты ДСҰ-ға мүше елдердің сұрақтарына жауаптар беру мәселелеріне қатысты ДСҰ Хатшылығымен өзара іс-қимыл.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Сауда
саясатын
жетілдіру
Қажетті
құжаттамалар мен
әдістемені
әзірлеуді, оны
кейіннен жасауды
қоса алғанда, ДСҰ
шеңберінде
міндеттемелерді
орындау жөніндегі
Ақпараттық
орталықты құру
тұжырымдамасы.
Отандық ауыл
шаруашылық
тауарларын
өндірушілерді
қолдауға
бағытталған ДСҰ
талаптарына сәйкес
жүйе құру,
сондай-ақ Доха
раунды мәселелерін
және оның
Қазақстан
Республикасының
ауыл шаруашылық
саласына әсер ету
мүмкіндігін
зерделеу. Мұнай
және жер қойнауын
пайдалану
саласындағы
жергілікті ұстау
туралы нормаларды
жою жағдайларында
ДСҰ талаптарына
сәйкес келетін
отандық тауар
өндірушілерді
қолдау жүйесін
құру. Халықаралық
сауда құқығына
оқытудың (қайта
оқытудың), әсіресе
ДСҰ ережелерін
зерделеудің
орталықтарын
құрудың үздік
әлемдік
тәжірибесін
зерделеу,
сондай-ақ
Қазақстандағы
ұқсас институтты
құру мәселесін
пысықтау.
Үкіметтік сатып
алулар бойынша
ДСҰ келісіміне
қосылудың әлемдік
тәжірибесін,
сондай-ақ оны
Қазақстанда
қолдануды
зерделеу. "Еркін
қойма" кедендік
режимі шеңберін-
дегі ҚҚС бойынша
жеңілдіктерді жою
жағдайларында ДСҰ
талаптарына сәйкес
келетін отандық
тауар өндірушілер-
ді қолдау жүйесін
құру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Будут разработаны:
- концепция создания Информационного Центра по исполнению обязательств в рамках Всемирной Торговой Организации;
- предложения соответствующим требованиям Всемирной Торговой Организации, направленным на поддержку отечественных сельхозтоваропроизводителей с применением вопросов Дохийского раунда;
- предложения по альтернативным мерам поддержки отечественных товаропроизводителей, соответствующих требованиям Всемирной Торговой Организации, в условиях отмены нормы о местном содержании в сфере нефте- и недропользования;
- предложения по вопросу присоединения Республики Казахстан к Соглашению Всемирной Торговой Организации по правительственным закупкам;
- меры по поддержке отечественных товаропроизводителей, соответствующих требованиям Всемирной Торговой Организации, в условиях отмены льгот по налогу на добавленную стоимость в рамках таможенного режима "Свободный склад".
Будут проработаны вопросы создания центров обучения (переобучения) международному торговому праву.
Конечный результат: обеспечение условиями членства вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию на экономически выгодных для республики условиях на первом этапе (первый этап - адаптационный или переходный период, который длится 3-5 лет с момента вступления во Всемирную Торговую Организацию; второй этап - активный участник продвижения интересов Казахстана с помощью инструментов Всемирной Торговой Организации); информационное сопровождение членства во Всемирной Торговой Организации.
Финансово-экономический результат: минимизация негативных последствий вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию и членства Казахстана в других региональных интеграционных объединениях на развитие экономики Казахстана.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки в соответствие с заключенными договорами.
Качество: усиление государственной поддержки отечественных предпринимателей и сельхозтоваропроизводителей с учетом требований Всемирной Торговой Организации; создание условий для активного участия Казахстана в процессах развития международной торговли.
ПРИЛОЖЕНИЕ 327-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 327-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Южно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры
специальной экономической зоны "Оңтүстік"
на 2008 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
Мыналар:
- ДСҰ шеңберінде міндеттемелерді орындау жөніндегі Ақпараттық орталықты құру тұжырымдамасы;
- Доха раунды мәселелерін қолдана отырып, отандық ауыл шаруашылық тауар өндірушілерін қолдауға бағытталған ДСҰ талаптарына сәйкес келетін ұсыныстар;
- Қазақстан Республикасының Үкіметтік сатып алулар бойынша ДСҰ келісіміне қосылуының мәселесі жөніндегі ұсыныс;
- "Еркін қойма" кедендік режимі шеңберіндегі ҚҚС бойынша жеңілдіктерді жою жағдайларында ДСҰ талаптарына сәйкес келетін отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шаралар әзірленетін болады.
Халықаралық сауда құқығына оқыту (қайта оқыту) орталықтарын құру мәселесі пысықталатын болады.
Түпкі нәтиже: бірінші кезеңде республика үшін экономикалық тиімді жағдайларда Қазақстанның ДСҰ-ға кіру мүшелігін жағдайлармен қамтамасыз ету (бірінші кезең - ДСҰ-ға кірген сәттен бастап 3-5 жылға созылатын бейімделу немесе өтпелі кезең; екінші кезең - ДСҰ құралдарының көмегімен Қазақстанның мүдделерін жылжытатын белсенді қатысушы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Қазақстанның ДСҰ-ға кіруінің келеңсіз салдарларын азайту және Қазақстанның экономикасын дамытуға Қазақстанның басқа да өңірлік интеграциялық бірлестіктерге мүше болуы.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға сәйкес белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы: ДСҰ талаптарын есепке ала отырып, отандық кәсіпкерлер мен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді мемлекеттік қолдауды күшейту;
Халықаралық сауданы дамыту процестерінде Қазақстанның белсенді қатысуы үшін жағдайлар жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
327-1 ҚОСЫМША
Ескерту. 327-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
2008 жылға арналған
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын дамытуға Оңтүстік Қазақстан
облысының әкімдігіне дамуға берілетін мақсатты трансферттер"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1992936 тыс.тенге (один миллиард девятьсот девяносто два миллиона девятьсот тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 6 июля 2005 г. N 1605 "О создании специальной экономической зоны "Оңтүстік"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2005 г. N 770 "О неотложных мерах по созданию специальной экономической зоны "Оңтүстік"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2006 г. N 279 "О некоторых вопросах СЭЗ "Оңтүстік"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2006 г. N 439 "О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2006 года N 895 "Об утверждении Программы развития специальной экономической зоны "Оңтүстік" на 2007-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие текстильной промышленности, активизация вхождения экономики Республики Казахстан в систему мировых хозяйственных связей.
5. Задачи бюджетной программы: создание инфраструктуры и благоприятного инвестиционного климата по привлечению инвесторов в текстильный сектор для строительства 15 новых прядильных, ткацких и швейных производств, производство готовых изделий; привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции; создание высокоэффективных производств, улучшение качества и ассортимента производимой текстильной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Южно-
Казахстан-
ской области
на развитие
инфраструк-
туры
специальной
экономичес-
кой зоны
"Оңтүстік"
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие
инфраструктуры
специальной
экономической зоны
"Оңтүстік":
- строительство
внутриплощадочных
инженерных сетей
(водоснабжение,
канализация,
электроснабжение,
телефонизация,
газоснабжение);
завершение строи-
тельства подводя-
щих инженерно-
коммуникационных
сетей к специаль-
ной экономической
зоны "Оңтүстік"
Южно-Казахстанской
области (водоснаб-
жение и канализа-
ция); завершение
строительства
подстанции 220/10
кВ и заход-выход
Вл-220 кВ; прове-
дение Пусконала-
дочных работ на
подстанции 220\10
кВ; завершение
строительства
железнодорожных
подъездных путей
к специальной
экономической зоны
"Оңтүстік"; завер-
шение строитель-
ства подъездной
автомобильной
дороги и автомо-
бильного моста
через р. Бадам;
строительство Вл
6кВ для электро-
снабжения спе-
циальной экономи-
ческой зоны
"Оңтүстік" Южно-
Казахстанской
области.
Июнь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

1. Құны: 1992936 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз тоқсан екі миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 шілдедегі N 1605 "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Жарлығы; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын құру бойынша шұғыл іс-шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі N 770 Қаулысы; "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 сәуірдегі N 279 Қаулысы; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 мамырдағы N 439 Қаулысы; "2007-2015 жылдарға арналған "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағын дамыту Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 қыркүйектегі N 895 Қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: тоқыма өнеркәсібін дамыту, Қазақстан Республикасы экономикасының әлемдік шаруашылық байланыстар жүйесіне кіруін белсендету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: жіп иіру, тоқыма және тігін өндірістерінің, дайын өнім өндірістерінің 15 жаңа кәсіпорындарының құрылысы үшін тоқыма секторына инвесторларды тарту бойынша қолайлы инвестициялық жағдай мен инфрақұрылымды құру; дайын тоқыма өнімдерін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту; тиімділігі жоғары өндірістерді құру, өндірілетін тоқыма өнімдерінің сапасы мен ассортиментін жақсарту.
6. Бюджеттік багдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары:
п/п
N
Бағдар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дарла-
ма
коды
Бағдар-
лама
атауы
(кіші
бағдар-
лама)
Бағдарламаны
жүзеге асыру
бойынша іс-шара-
лар (кіші
бағдарлама)
Орындалу
мерзімі
Жауапты
орындау-
шы
1
2
3
4
5
6
7
1
019
"Оңтүс-
тік"
арнайы
экономи-
калық
аймағын
дамытуға
Оңтүстік
Қазақс-
тан об-
лысының
әкімді-
гіне
дамуға
беріле-
тін
мақсатты
транс-
ферттер
"Оңтүстік" арнайы
экономикалық
аймағы инфрақұ-
рылымының дамуына
нысаналы транс-
ферттердің ауда-
рылуы - ішкі
инженерлік желі-
лердің құрылысы
(су жабдықтау,
канализация,
электрлендіру,
телефондандыру,
газдандыру);
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА" на әкелі-
нетін инженерлік
коммуникациялық
желілер құрылы-
сының аяқталуы
(су құбыры және
канализация);
220/10 кВ кіші
станциясының және
кіріс-шығыс
Вл-220 кВ құрылы-
сының аяқталуы;
220/10 кВ кіші
станциясындағы
алғашқы іске қосу
жұмыстарын өткізу;
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА-на" апаратын
темір жолдардың,
автомобиль жолы-
ның және Бадам
өзенінен өтетін
көпір құрылысының
аяқталуы;
ОҚО "Оңтүстік"
АЭА-ын" электр-
лендіру үшін 6 кВ
ЖвЛ құрылысы.
Мамыр-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сы Ин-
дустрия
және
сауда
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение строительства подводящих инженерно-коммуникационных сетей (водоснабжение и канализация, электроснабжение), подъездных железнодорожных путей, автомобильных дорог и автомобильного моста через реку Бадам.
Конечный результат: развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Оңтүстік", строительство современных высокотехнологичных предприятий, преодоление зависимости отечественной экономики от импорта текстильной и швейной продукции, создание дополнительных рабочих мест, привлечение мировых брендов для производства готовой текстильной продукции, повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества и ассортимента, снижения издержек производства, повышение конкурентоспособности национальной экономики и интеграции ее в мировую экономику.
Финансово-экономический результат:
- ускорение социально-экономического развития региона, переработка отечественного хлопка волокна до готовой продукции с высокой добавленной стоимостью;
- привлечение в регион инвестиций, современных технологий;
- создание новых рабочих мест;
- создание научных и промышленно-технологических основ для изменения структуры экспорта в пользу конечной продукции за счет повышения конкурентоспособности выпускаемой продукции, закрепления традиционных и освоения новых сегментов мирового рынка;
- повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества, ассортимента, и снижения издержек производства;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: создание специальной экономической зоны позволит развивать высокотехнологичные производства и технологии, расширить использование научного и технического потенциала республики, создать технологическую основу для разработки и производства нового поколения конкурентоспособной продукции в области текстильной промышленности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Проведение мероприятий по созданию
Социально-предпринимательской корпорации"
на 2008 год
1. Стоимость : 22000000 тысяч тенге (двадцать два миллиарда тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 274 "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций", Указ Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 320 "О мерах по созданию и обеспечению деятельности социально-предпринимательских корпораций "Ертіс", "Оңтүстік", "Жетісу", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2006 года N 483 "О Концепции создания региональных социально-предпринимательских корпораций", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года N 22 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 274", постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2007 года N 376 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 320".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: кіргізілетін инженерлік-коммуникациялық желілердің (сумен қамтамасыз ету және канализация, энергиямен қамтамасыз ету), келу темір жолдарының, автомобиль жолдары мен Бадам өзені арқылы өтетін автомобиль көпірінің құрылыстарын аяқтау.
Соңғы нәтиже: "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту, заманауи жоғары технологиялық кәсіпорындарын соғу, отандық экономиканың тоқыма және тігін өнімдерінің импортына тәуелділігін жеңу, қосымша жұмыс орындарын құру, дайын тоқыма өнімдерін өндіру үшін әлемдік брендтерді тарту, сапа мен ассортиментті жақсарту арқылы өнімнің бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату, өндіріс шығындарын төмендету, ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату және оны әлемдік экономикаға интеграциялау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, отандық мақта талшықтарын қосымша құны жоғары дайын өнімге дейін өңдеу;
- өңірге инвестицияларды, жаңа технологияларды тарту;
- жаңа жұмыс орындарын құру;
- шығарылатын өнімнің бәсеке қабілеттілігін жоғарылату, әлемдік нарықтың дәстүрлі сегменттерін бекіту және жаңа сегменттерін игеру арқылы соңғы өнімнің есесіне қарай экспорттың құрылымын өзгерту үшін ғылыми және өнеркәсіптік-технологиялық негіздерді құру;
- сапасын, ассортиментін жақсарту және өндіріс шығындарын төмендету есебінен өнімнің бәсекеге қабілеттілігін жоғарылату.
Уақтылығы: орнатылған келісімдерге сәйкес.
Сапасы: арнайы экономикалық аймақты құру жоғары технологиялық өндірістер мен технологияларды дамытуға, республиканың ғылыми және техникалық потенциалын пайдалануды кеңейтуге, тоқыма өнеркәсібі саласында бәсекеге қабілетті өнімдердің жаңа буындарын әзірлеу және өндіру үшін технологиялық негізді жасауға мүмкіндік береді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
328-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация құру жөніндегі іс-шараларды өткізу" деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 22 000 000 мың теңге (жиырма екі миллиард теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 274 Жарлығы , ""Ертіс", "Оңтүстік" және "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларын құру және олардың қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 320 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 қаулысы , "Өңірлік әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар құру тұжырымдамасы, Өңірлік әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар құру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 мамырдағы N 483 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 274 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы N 22 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 320 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 мамырдағы N 376 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Достижение максимально эффективного выполнения возложенных функций Социально-предпринимательской корпорации в целях ускорения территориального развития и повышения конкурентоспособности регионов, несырьевых секторов, более адаптированных к сложившимся в Казахстане условиям с акцентом на региональное развитие.
5. Задачи бюджетной программы : Создание и развитие региональных Социально-предпринимательской корпорации путем внедрения механизмов кластерного развития, самоорганизации и мобилизации внутренних ресурсов, организация системной работы по привлечению потенциальных инвесторов в несырьевые сектора экономики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Проведение
мероприятий
по созданию
Социально-
предприни-
мательской
корпорации
I. Увеличение
уставного
капитала
Социально-пред-
принимательской
корпорации
АО НК СПК
"Сары-арка":
Строительство
инженерной
инфраструктуры
индустриального
парка в городе
Темиртау.
II. (исключен -
постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ).
III. Увеличение
уставного
капитала шести
Социально-пред-
принимательских
корпораций:
"Ертыс",
"Жетысу",
"Тобол",
"Каспий",
"Батыс",
"Оңтүстік".
IV. Создание инженерно-ком-
муникационной инфраструктуры для обеспечения доступным жильем широких слоев населения в рамках Государственной программы развития жилищного строительства на 2008-2010 годы путем капитализации СПК.
V. Реализация
мероприятий в
рамках
Программы
"Нұрлы көш" на
2009-2011 годы.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
АО
"Социально-
предприни-
мательская
корпорация"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 31.12.2008 N 581ж .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Внедрение новых технологий и высокопроизводительного оборудования, направленных на уменьшение материалоемкости, энергоемкости и трудоемкости продукции, увеличение ассортимента и улучшение качества строительных материалов;
- насыщение строительных рынков города Астаны, Акмолинской и Карагандинской областей доступными по цене, качественными и надежными строительными материалами, изделиями и предметами домоустройства и снижению доли импорта строительных материалов;
- освоение экспортоориентированных производств и увеличению выпуска конкурентоспособных на внешнем рынке строительных материалов;
расширение ассортимента эффективных и экологически чистых строительных материалов, изделий и конструкций;
создание новых рабочих мест;
увеличению налоговых поступлений.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : аумақтық дамуды жеделдету және өңірлік дамуға екпін түсіре отырып, Қазақстанда қалыптасқан жағдайларға барынша бейімделген өңірлердің, шикізаттық емес секторлардың бәсекеге қабілетін арттыру мақсатында Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорацияларға жүктелген функциялардың барынша тиімді орындалуына қол жеткізу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : кластерлік даму, өзін-өзі ұйымдастыру және ішкі ресурстарды жұмылдырудың, әлеуетті инвесторларды экономиканың шикізаттық емес секторларына тарту жөніндегі жұмысты ұйымдастырудың тетіктерін енгізу жолымен өңірлік Әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорацияларын құру және дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Әлеуметтік-
кәсіпкерлік
корпорация
құру
жөніндегі
іс-шаралар-
ды өткізу
I. "Сары-арқа"
ӘКК ҰК АҚ
әлеуметтік-кәсіп-
керлік
корпорациясының
жарғылық капиталын
ұлғайту.
Теміртау қаласын-
дағы индустриялық
парктің инженерлік
инфрақұрылымын
салу.
II. Алынып тасталды .
III. "Ертіс",
"Жетісу", "Тобыл",
"Каспий", "Батыс",
"Оңтүстік" алты
әлеуметтік-
кәсіпкерлік
корпорациялардың
жарғылық капиталын
ұлғайту.
IV. ӘКК капитал-
дандыру жолымен
Қазақстан Респуб-
ликасындағы тұр-
ғын үй құрылысы-
ның 2008 - 2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағ-
дарламасы шеңбе-
рінде халықтың кең
жігін қол жетімді
тұрғын-үймен қам-
тамасыз ету үшін
инженерлік-комму-
никациялық инфра-
құрылымдарды құру.
V. 2009 - 2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру.
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
"Әлеумет-
тік-кәсіп-
керлік
корпора-
циясы" АҚ
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.12.31. N 581ж Қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Материал, энергия және еңбек өнімін сыйымдылықтарын азайтуға бағытталған, құрылыс материалдар сапасын жақсартуда және ассортименттердің өсуіне жоғарғы өнімді құралдарды және жаңа технологияларды енгізу;
- Астана қаласы, Ақмола және Қарағанды облыстарының құрылыс нарығын арзан бағаға қанықтыру, сапалы және сенімді құрылыс материалдарын, бұйымдармен және үй құрылысына керек-жарақтары және құрылыс материалдар импорты үлесін төмендету;
- Ішкі нарықта құрылыс материалдарды бәсекеге қабілетті етіп шығару және экспорттық нысандағы өнімдерді игеру;
- таза экологиялық және тиімді ассортиментті құрылыс материалдарды, бұйымдар мен конструкцияларды кеңейту;
- жаңа жұмыс орындарын құру;
- салық түсуін ұлғайту.

Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры для обеспечения доступным жильем широких слоев населения в рамках Государственной программы развития жилищного строительства на 2008-2010 годы.
Конечный результат: Создание дополнительных рабочих мест, повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества и ассортимента, снижения издержек производства, повышение конкурентоспособности национальной экономики и интеграции ее в мировую экономику.
Финансово-экономический результат:
- ускорение социального экономического развития региона, переработка отечественного хлопка волокна до готовой продукции с высокой добавленной стоимостью;
- привлечение в регион инвестиций, современных технологий;
- создание новых рабочих мест;
- создание научных и промышленно-технологических основ для изменения структуры экспорта в пользу конечной продукции за счет повышения конкурентоспособности выпускаемой продукции, закрепления традиционных и освоения новых сегментов мирового рынка;
- повышение конкурентоспособности продукции за счет улучшения качества, ассортимента, и снижения издержек производства;
Своевременность:
- в соответствии с заключенными договорами;
- ускорение экономического развития регионов, положительная динамика привлечения иностранных и отечественных инвестиций в региональное развитие страны, улучшение инвестиционного климата, эффективное использование инвестиций в приоритетных видах деятельности Социально-предпринимательской корпорации.
Качество: Создание специальной экономической зоны позволит развивать высокотехнологичные производства и технологии, расширить использование научного и технического потенциала республики, создать технологическую основу для разработки и производства нового поколения конкурентоспособной продукции в области текстильной промышленности.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Содействие продвижению экспорта казахстанских
товаров на внешние рынки"
на 2008 год
1. Стоимость : 1174603 тысячи тенге (один миллиард сто семьдесят четыре миллиона шестьсот три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2007-2009 годов посланий Главы государства народу Казахстана и программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

Тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде халықтың кең жігін қол жетімді тұрғын-үймен қамтамасыз ету үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту.
Соңғы нәтиже: Қосымша жұмыс орындарын құру, сапа және түр-түрлілікті жақсарту есебінен өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру, өндіріс шығындарын азайту, ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін және оның экономикаға әлемдік ықпалдасуын арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- аймақтың әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, жаңа мақта талшығын жоғары қосылған бағамен дайын өнім жасау;
- инвестиция аймақтарына жаңа технологияларды тарту;
- жаңа жұмыс орындарын құру;
- бәсекелестікке қабілетті өнім шығаруды жоғарлату есебінде түпкі өнім пайдасына экспорт құрылымының өзгеруі үшін ғылыми және өнеркәсіп-технологиялық негізін құру;
- өндіріс шығындарын төмендету және ассортименті, сапаны жақсарту есебінде бәсекелестікке қабілеті өнімді жоғарлату.
Уақыттылығы:
- жасалған шарттарға сәйкес;
- өңірдің экономикалық дамуын жеделдету, елдің өңірлік дамуына отандық және шетел инвесторларды тарту серпінін жақсарту, инвестициялық капиталды жақсарту, әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларының басымды қызмет түрлерін инвестицияда тиімді пайдалану.
Сапасы: Арнайы экономикалық аймақты құру жоғарғы технологиялық өндірістер мен технологияларды дамытуға жағдай туғызады, республиканың ғылыми және техникалық әлеуетін пайдалануды кеңейтеді, текстильді өндіріс саласында бәсекелестікке қабілетті жаңа буынды өндіру және өңдеу үшін техникалық негізді құрады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
329-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға
жәрдемдесу" деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1174603 мың теңге (бір миллиард бір жүз жетпіс терт миллион алты жүз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға дейінгі аумақтық даму стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 және Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлықтары , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысымен бекітілген "Мемлекет басшысының 2007-2009 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспары".

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки.
5. Задачи бюджетной программы : Обеспечение условий, стимулирующих экспортную ориентацию (вопросы внутристранового направления), содействие продвижению экспорта казахстанской продукции (вопросы внешней направленности), отработка механизмов государственной поддержки отраслям с наибольшим экспортным потенциалом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Содействие
продвижению
экспорта
казахстан-
ских товаров
на внешние
рынки
1. Содействие
развитию компе-
тенции кадров:
- организация
учебных туров и
курсов обучения
руководителей
предприятий
на ведущих
зарубежных
предприятиях-
экспортерах;
- подготовка и
публикация
каталогов услуг
обучения в
области управ-
ления экспор-
том, а также
справочников
услуг и постав-
щиков услуг
в области
качества и
безопасности;
2. Содействие
обеспечению
качества:
- разработка и
формирование
имиджевой
продукции
казахстанского
экспортеров;
- разработка
предложений по
исследованию
новых форм
продвижения
экспорта;
3. Содействие
обеспечению
торговой
информации:
- создание и
ведение реестра
экспортеров;
- создание
специализиро-
ванного
веб-сайта для
отечественных
экспортеров;
- информацион-
но-техническое
сопровождение и
подключение к
международным
информационным
базам данных по
торговой и
коммерческой
информации;
4. Содействие
развитию прочих
услуг сети
поддержки
торговли:
- проведение
семинаров по
продвижению
экспорта и
ведению бизнеса
за рубежом;
- организация и
проведение еже-
годных встреч
"Продавцов и
Покупателей";
- проведение
конкурса
"Лучший экспор-
тер готовой
продукции" и
присуждение
премии
Правительства
Республики
Казахстан.
- участие
Республики
Казахстан в
международной
выставке
"Экспо-2008",
Сарагоса"
(Испания), а
также в выстав-
ке приграничных
регионов
Республики
Казахстан и
Российской
Федерации на
территории
Казахстана;
- разработка
рабочего проек-
та по участию
Республики
Казахстан на
международной
выставке
"Экспо-2010",
Шанхай (Китай).
5. Содействие
продвижению
экспорта
казахстанской
продукции:
- подготовка
публикации
ежегодного
справочника
экспортной
продукции и
выпуск специа-
лизированного
журнала
"Экспортер" на
русском и
английском
языках,
предлагаемых
Казахстаном на
внешних рынках;
- разработка
комплекса мер
созданию торго-
во-экономичес-
ких зон с
Российской
Федерацией,
Кыргызской
Республикой и
Республикой
Узбекистан;
содействие
открытию пред-
ставительств
отечественных
ассоциаций за
рубежом;

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : экспорттық бейімделуін (ішкі елдер бағыттары мәселесі) ынталандыруда, қазақстандық өнімдерді экспортын жылжытуға (сыртқы бағыттар мәселесі) жәрдемдесуде, ең көп экспорт әлеуетімен мемлекеттік тарауларды қолтабыс ету тетіктерін пайдалануда жағдайлармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Қазақстан-
дық
тауарлардың
экспортын
сыртқы
нарыққа
жылжытуға
жәрдемдесу
1. Кадрлар
құзыретіндегі
ықпалдастықты
дамыту:
- шетелдік жетекші
өнеркәсіп-экспор-
терлерде кәсіпорын
басшыларын оқыту
курстарын
ұйымдастыру;
- экспорттық
басқару саласында
оқыту қызметтері,
сонымен қатар
сапа және
қауіпсіздік
саласындағы
қызметтер
анықтамалықтарын
және жеткізушілер
қызметтері
каталогтарын
дайындау және
жариялау.
2. Сапаны
қамтамасыз етуге
жәрдемдесу:
- қазақстандық
экспортерлердің
имидждік өнімдерін
әзірлеу және
қалыптастыру.
3. Сауда
ақпараттарымен
қамтамасыз етуге
жәрдемдесу:
- экспортерлер
тізілімін жасау
және жүргізу;
- отандық
экспортерлар үшін
мамандандырылған
веб-сайт құру;
- сауда және
коммерциялық
ақпарат жөнінде
халықаралық
ақпараттық
деректер базасына
ақпаратты-техни-
калық сүйемелдеу
және қосылу.
4. Сауданы қолдау
желісінің өзге де
қызметтерін
дамытуға
жәрдемдесу:
- экспортты
ілгерілету және
шетелде бизнесті
жүргізу жөнінде
семинарлар өткізу;
- Сатушылар мен
"Сатып алушылар"
жыл сайынғы
кездесулерін
ұйымдастыру және
жүргізу;
- "Дайын өнімнің
үздік экспортері"
конкурсын өткізу
және Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
сыйақысын беру;
- Қазақстан
Республикасының
"Экспо-2008",
"Сарогоса"
(Испания)
халықаралық
көрмесіне,
сондай-ақ
Қазақстан
аумағындағы
Қазақстан
Республикасының
және Ресей
Федерациясының
шекара маңы
өңірлеріндегі
көрмеге қатысуы;
- Қазақстан
Республикасының
"Экспо-2010",
Шанхай (Қытай)
халықаралық
көрмесіне қатысуы
жөніндегі жұмыс
жобасын әзірлеу.
5. Қазақстандық
өнімдер экспортын
жылжытуға
жәрдемдесу:
- экспорттық
өнімнің жыл
сайынғы
анықтамалығын
басуға дайындау
және Қазақстан
сыртқы нарықтарға
ұсынатын орыс және
ағылшын тілдерін-
дегі "Экспортер"
арнайы журналын
шығару;
- Ресей
Федерациясының,
Қырғызстан
Республикасының
және Өзбекстан
Республикасының
сауда-экономикалық
аймақтарын құрудың
шаралар кешенін
әзірлеу;
- шетелдегі
отандық
қауымдастықтар
өкілдіктерін
ашуға жәрдемдесу.

6. Проведение
оценки экспорт-
ного потенциала
предприятий с
привлечением
международных
экспертов:
- диагностика
экспортного
потенциала 200
предприятий
обрабатывающей
отрасли;
- разработка и
содействие в
реализации
отраслевых
стратегий
экспорта и
индивидуальных
программ разви-
тия и продвиже-
ния экспорта
для не менее 30
предприятий по
3 пилотным
отраслям (маши-
ностроение,
химическая и
пищевая) с
привлечением
иностранной
экспертизы;
- содействие
предприятиям и
лабораториям в
выполнении
международных
стандартов.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- диагностика экспортного потенциала 200 предприятий;
- оценка с привлечением иностранной экспертизы экспортной готовности не менее 75 предприятий;
- подготовка и публикация ежегодных каталогов казахстанской продукции на русском и английском языках (тираж 1000 экз.), которую Казахстан может предложить внешнему миру;
- выпуск первого номера специализированного журнала "Экспортер" на русском, казахском и английском языках;
- стратегии развития экспорта трех пилотных отраслей и планы повышения конкурентоспособности и развития экспорта не менее 30 предприятий с наибольшим экспортным потенциалом;
- создание реестра экспортеров;
- подготовка и публикация справочников услуг и поставщиков услуг, оказываемых в Казахстане в области экспорта (тираж 1000 экз) на русском и казахском языках;
- практического выполнения обязательных международных стандартов качества и безопасности;
- оценка потребностей в ресурсах, обучении и мероприятиях, необходимых для подготовки к международной аккредитации для 3 лабораторий, обслуживающих пилотные отрасли;
- подготовка и запуск специализированного интерактивного веб-сайта (для отечественной аудитории) на казахском и русском языках;
- подготовка и издание 6 публикаций на русском и казахском языках в помощь экспортеру;
- распространение имиджевой продукции казахстанского экспорта через не менее 25 посольств Республики Казахстан;
- публикация результатов маркетинговых исследований перспективных рынков сбыта для казахстанского несырьевого экспорта и поиска ниш нетрадиционной продукции - не менее 30 публикаций в средствах массовой информации, отдельные выпуски общим тиражом 1000 экз. для распространения предприятиям и неправительственным организациям;
- разработка проектов концепций по созданию торгово-экономических зон с Российской Федерацией, Кыргызской Республикой и Республикой Узбекистан;
- участие Республики Казахстан в международной выставке "Экспо-2008", Сарагоса" (Испания), а также в выставке приграничных регионов Республики Казахстан и Российской Федерации на территории Казахстана;
- разработка рабочего проекта по участию Республики Казахстан на международной выставке "Экспо-2010", Шанхай (Китай);
- проведение ежегодного конкурса "Лучший экспортер" и присуждение премии Правительства Республики Казахстан;
- исследовательская работа по выявлению новых форм продвижения экспорта, включая международный опыт.
Конечный результат:
- развитие кадров со специальными знаниями и навыками в области повышения способности экспортировать;
- повышение эффективности и адресности государственных услуг в области внешней торговли;
- построение механизмов государственной поддержки и стимулирования экспорта на институциональном уровне;

6. Халықаралық
сарапшыларды
тарта отырып
кәсіпорындардың
экспорттық
әлеуетін бағалауды
жүргізу:
- өңдеуші саланың
200 кәсіпорындары-
ның экспорттық
әлеуетінің
диагностикасы;
- экспорттың
салалық
стратегияларын
және дамудың дара
бағдарламаларын
әзірлеу және іске
асыруға көмектесу
және шетелдік
сараптаманы тарта
отырып 3 пилоттық
салалар бойынша
(машина жасау,
химия, тағам)
кемінде 30
кәсіпорындар үшін
экспортты жылжыту;
- халықаралық
стандарттарды
орындауда
кәсіпорындар мен
зертханаларға
жәрдемдесу.
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
- 200 кәсіпорынның экспорттық әлеуетінің диагностикасы;
- кемінде 75 кәсіпорындардың экспорттық дайындығын шетел сараптамасын тарта отырып бағалау;
- Қазақстан сыртқы әлемге ұсына алатын орыс және ағылшын тілдеріндегі жыл сайынғы қазақстандық өнімдердің каталогтарын дайындау және басу (басылым - 1 000 дана);
- "Экспортер" арнайы журналының бірінші нөмірінің шығару, орыс, қазақ және ағылшын тілдерінде;
- үш пилоттық саланың даму стратегиясы және бәсекеге қабілеттілікті арттыру жоспарлары және неғұрлым экспорттық әлеуеті бар 30 кәсіпорындардың экспортын дамыту;
- экспортерлердің тізілімін жасау;
- экспорт саласында Қазақстанда көрсетілетін қызметтер мен жеткізушілер қызметтерінің анықтамалықтарын орыс және қазақ тілдерінде дайындау және басу (басылым - 1 000 дана);
- сапа мен қауіпсіздіктің міндетті халықаралық стандарттарын іс жүзінде орындау;
- пилоттық салада қызмет көрсететін 3 зертхана үшін халықаралық аккредитациялауға дайындау үшін қажет ресурстардың мұқтаждықтарын бағалау;
- қазақ және орыс тілдерінде (отандық аудитория үшін) мамандандырылған интерактивті веб-сайт дайындау және қосу;
- экспортерге көмек ретінде орыс және қазақ тілдерінде 6 басылым дайындау және басу;
- Қазақстан Республикасының кемінде 25 елшіліктері арқылы қазақстандық экспорттың имидждік өнімін тарату;
- қазақстандық шикізаттық емес экспорт және дәстүрлі емес өнімдер тауарларын іздеу үшін өткізудің перспективалық нарықтары маркетингтік зерттеулері нәтижелерін жариялау - кемінде БАҚ-қа 30 басылым кәсіпорындар мен ҮЕҰ тарату үшін 1000 дана жалпы тиражбен жекелеген шығарылым;
- Ресей Федерациясымен, Қырғызстан Республикасымен және Өзбекстан Республикасының сауда-экономикалық аймақтары құру жөнінде тұжырымдамалар жобаларын әзірлеу;
- Қазақстан Республикасының "Экспо-2008", "Сарогоса" (Испания) халықаралық көрмесіне, сондай-ақ Қазақстан аумағындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңы өңірлеріндегі көрмеге қатысуы;
- Қазақстан Республикасының "Экспо-2010", Шанхай (Қытай) халықаралық көрмесіне қатысу бойынша жұмыс жобасын әзірлеу;
- "Үздік экспортер" жыл сайынғы конкурсын өткізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің сыйақысын беру;
- экспортты жылжытудың жаңа нысандарын, халықаралық тәжірибені қоса алғанда анықтау жөніндегі жұмысты зерттеу.
Түпкілікті нәтиже:
- экспорттауға икемділігін арттыру саласында арнайы білім және дағдыландырылған кадрларды дамыту;
- сыртқы сауда саласында мемлекеттік қызметтердің тиімділігін және атаулығын жоғарлату;
- институттық деңгейде мемлекеттік тетікті құру және экспортқа жағдай жасауды қолдау;

- повышение рейтинга Казахстана по индексу бизнес-среды с 63 позиции (2007 год) на 50 позицию (2010 г.);
- повышение местного содержания в поставках крупных транснациональных компаний, работающих в Казахстане на 10 %;
- отработка механизмов взаимодействия частного и государственного сектора;
- направленность развития услуг частного сектора (обучение, стандарты, сертификация);
- алгоритм поэтапного вывода 30 предприятий с наибольшим экспортным потенциалом пилотных отраслей на внешние рынки (конец 2009-2010 годы);
- содействие экспортоориентированным предприятиям и лабораториям в выполнении международных стандартов;
- повышение добавленной стоимости экспорта;
- ускорение роста объемов и расширения географии действующего несырьевого экспорта;
- развитие культуры экспортной ориентированности.
Финансово-экономическая эффективность: проявится лишь в долгосрочном плане (2015-2020 гг.). В среднесрочном (3 года) плане: вклад в повышение эффективности экспортной деятельности, конкурентоспособности казахстанских товаров и услуг на внешних рынках, увеличение привлекательности несырьевого сектора экономики для инвестиций, увеличение вклада в валовый внутренний продукт.
Своевременность: Поддержка несырьевого экспорта позволит заложить отход от сырьевой направленности экономики в течение трех лет.
Качество: Программа будет способствовать продвижению несырьевого сектора экономики на внешние рынки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
в области технического регулирования"
на 2008 год
Сноска. Приложение 330 исключено постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы
на развитие системы водоснабжения"
на 2008 год
1. Стоимость : 12889968 тысяч тенге (двенадцать миллиардов восемьсот восемьдесят девять миллионов девятьсот шестьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы", Закон Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту "Водоснабжение и канализация города Астаны" между Правительством Республики Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".

- бизнес-орта индексі бойынша 63 позициядан (2007 жылы) 50 позицияға дейін (2010) рейтингті жоғарылату;
- Қазақстанда 10 пайызға жұмыс істейтін ірі ТНК жеткізілімдерін жергілікті ұстауды жоғарылату;
- жеке және мемлекеттік секторлардың іс-әрекетінің тетіктерін пысықтау;
- жеке сектор қызметін дамытуға (оқыту, стандарттау, сертификаттау) бағыттау;
- неғұрлым экспорттық әлеуеті бар 30 кәсіпорындарды сыртқы нарықтарға (2009-2010 жылдардың аяғы) кезең кезеңмен шығару алгоритмі;
- халықаралық стандарттарды орындауда экспортқа бағдарланған кәсіпорындар мен зертханаларға жәрдемдесу;
- экспорттың қосымша құнын арттыру;
- қолданыстағы шикізаттық емес экспорттың көлемдерінің өсімін жеделдету және географиясын кеңейту;
- экспорттық бағдарлылық мәдениетін дамыту.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: тек ұзақ мерзімді (2015-2020) жоспарда көрсетіледі. Орта мерзімді (3 жыл) жоспарда: тиімді экспорттық қызметті жетілдіруге, сыртқы нарыққа бәсекелестікке барынша қабілетті қазақстандық тауар және қызметтерге үлесін, инвестиция үшін экономиканың шикізат секторын тартуды, ІЖӨ-нің үлесін арттыру.
Уақыттылығы: Шикізаттық емес экспортты қолдау үш жыл ішінде экономикалық шикізаттық бағыттылығынан ауытқуға мүмкіндік береді.
Сапасы: Бағдарлама экономиканың шикізаттық емес секторын сыртқы нарыққа жылжытуға ықпал ететін болады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
330-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                        Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Техникалық реттеу саласында мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау" деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 330-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
331-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 12889968 мың теңге (он екі миллиард сегіз жүз сексен тоғыз миллион тоғыз жүз алпыс сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2006-2010 жылдарға арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Жапон Халықаралық Ынтымақтастық Банкі арасындағы "Астана қаласын сумен қамту және кәріз" жобасы бойынша қарызды бекіту Келісімі туралы" 2003 жылғы 6 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "2006-2010 жылдарға арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.
5. Задачи бюджетной программы : создание условий для расширения и реконструкции сооружений водоснабжения и водоотведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы
водоснабже-
ния
2
004
За счет
внешних
займов
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта
"Водоснабжение
и водоотведение
города Астаны".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат города
Астаны
3
005
За счет
внутренних
источников
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджетам
областей, горо-
дов Астаны и
Алматы на
реализацию
следующих
мероприятий:
1) Реконструк-
ция 2-ой нитки
водовода с
Вячеславского
водохранилища в
городе Астана
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
N 2-465/06 от
24 августа
2006 года);
2) Расширение и
реконструкция
водопроводных и
канализационных
сетей города
Кызылорда
Кызылординской
области;
3) Реконструк-
ция существую-
щих водопровод-
но-канализацио-
нных систем в
городе Кызылор-
ды Кызылордин-
ской области.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акиматы
города Астаны
и Кызылордин-
ской области.
4
016
За счет
софинанси-
рования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта
"Водоснабжение
и водоотведение
города Астаны".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: объем выполненных работ по проектам:
"Водоснабжение и водоотведение г. Астаны";
"Реконструкция 2-ой нитки водовода Вячеславского водохранилища в городе Астане";
"Расширение и реконструкция водопроводных и канализационных сетей города Кызылорда Кызылординской области";
"Реконструкция существующих водопроводно-канализационных систем в городе Кызылорды Кызылординской области".
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов водоснабжения для обеспечения безопасной, надежной и качественной питьевой водой, а также качественными услугами водоотведения. Ввод в эксплуатацию согласно условиям договора.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по обеспечению населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья
государственного коммунального жилищного фонда"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : сумен қамту жөніндегі қызметке халықтың тұрақты қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сумен қамту және су жіберу қорғаныстарын кеңейту және жаңарту үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не сумен
жабдықтау
жүйесін
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
2
004
Сыртқы
қарыздар
есебінен
жобаны іске
асыру
"Астана қаласын
сумен қамту және
су жіберу" жобасын
іске асыру үшін
Астана қаласының
бюджетіне дамытуға
арналған мақсатты
трансферттерді
аудару.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
3
005
Ішкі
көздерінің
есебінен
1) Вячеслав су
қоймасынан су
жеткізудің
2-желісін жаңарту
(2006 жылғы 24
тамыздағы N
2-465/06
"Мемлсараптама"
РМК қорытындысы);
2) Қызылорда
облысы Қызылорда
қаласының су
құбырлары және
канализация
желілерін кеңейту
және қайта құру;
3) Қызылорда
облысы Қызылорда
қаласының су
қоймасынан су
жеткізудің
желісін жаңарту
бюджеттік
инвестициялық
жобалардың аясында
іс-шараларды іске
асыруға облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
республикалық
бюджеттен
трансферттер беру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
және
Қызылорда
қаласының
әкімдігі.
4
016
Республи-
калық
бюджеттен
сыртқы
қарыздарды
бірлесіп
қаржыланды-
ру есебінен
"Астана қаласын
сумен қамту және
су жіберу" жобасын
іске асыру үшін
Астана қаласының
бюджетіне дамытуға
арналған мақсатты
трансферттерді
аудару.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтижесі: мына жобалар бойынша орындалған жұмыстар көлемі:
"Астана қаласын сумен қамту және су жіберу";
"Вячеслав су қоймасынан су жеткізудің 2-желісін жаңарту";
"Қызылорда облысы Қызылорда қаласының су құбырлары және канализация желілерін кеңейту және қайта құру";
"Қызылорда облысы Қызылорда қаласының су қоймасынан су жеткізудің желісін жаңарту";
Ақырғы нәтижесі: қауіпсіз, сенімді және сапалы ауыз сумен, сонымен бірге су жеткізудің сапалы қызметімен қамтамасыз ету үшін сумен қамту объектілерін қолданысқа енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы халқының сумен қамту қызметтеріне тұрақты қол жеткізу бойынша іс-шараларды іске асыру арқылы республика үшін экономикалық әсерге қол жеткізіледі.
Уақыттылығы: жасалған шарттар бойынша жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары және ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттарға (ЖСҚ N және бекітілген немесе мемлекеттік сараптама жасалған күні көрсетіліп) сәйкес іс-шаралар, трансферттерді игеру аясында күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламаларда бейнелеп көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
332-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй
қорының тұрғын үйін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 8733838 тысяч тенге (восемь миллиардов семьсот тридцать три миллиона восемьсот тридцать восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы" от 20 августа 2007 года N 383, постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 867 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : улучшение жилищных условий социально защищаемых слоев населения.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение арендным (коммунальным) жильем для категорий граждан определенных законодательством.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во жилья
государст-
венного ком-
мунального
жилищного
фонда
Перечисление
целевых трансфер-
тов на развитие
бюджетам облас-
тей, городов
Астаны и Алматы
на проектирование
и строительство
арендного жилья
государственного
коммунального
жилищного фонда
для категорий
граждан,
определенных
действующим зако-
нодательством.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат.
- улучшение жилищных условий социально защищаемых слоев населения.
Конечный результат.
- обеспечение арендным (коммунальным) жильем социально защищаемых слоев населения в 2008 году составит 146 тыс.кв.метров.
Финансово-экономическая эффективность.
- повышение эффективности инвестиционных вложений и оптимизация расходования финансовых средств через систему новых казахстанских сметных нормативов.
Своевременность.
- Ожидаемый ввод в эксплуатацию арендного коммунального жилья для категории граждан, определенных законодательством в рамках Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Качество.
- улучшение комфортности жилищного фонда.

1. Құны : 8733838 мың теңге (сегіз миллиард жеті жүз отыз үш миллион сегіз жүз отыз сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығы , "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 867 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың әлеуметтік қорғалатын тобының тұрғын үй жағдайларын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Заңнамамен айқындалған азаматтардың санаты үшін жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үймен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Бағдарла- маның (кіші бағдарла- маның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
мемлекеттік
коммуналдық
тұрғын үй
қорының
тұрғын үйін
салуға
берілетін
нысаналы
даму
трансферт-
тері
Қолданыстағы
заңнамамен
белгіленген
азаматтардың
санаттары үшін
облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
мемлекеттік
коммуналдық
тұрғын үй
қорының тұрғын
үйін жобалауға
және салуға
берілетін
нысаналы даму
трансферттер
аудару.
Қаңтар-
желтоқсан
Қазақстан
Республикасы
Индустрия
және сауда
министрлігі,
Облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкімі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: халықтың әлеуметтік қорғалатын тобының тұрғын үй жағдайларын жақсарту 2008 жылы 146 мың шаршы метрді құрайды.
Түпкілікті нәтиже: халықтың әлеуметтік қорғалатын тобының жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үймен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
инвестициялық салымдардың тиімділігін арттыру және жаңа қазақстандық сметалық нормативтер жүйесі арқылы қаржылық шығындардың жұмсалуын оңтайландыру.
Уақыттылығы: Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде заңнамамен айқындалған азаматтардың санаты үшін жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үйді пайдалануға беру күтіліп отыр.
Сапасы: тұрғын үй қорының жайлылығын жақсарту.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 333
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Предоставление инновационных грантов"
на 2008 год
Сноска. Приложение 330 исключено постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Обеспечение функционирования Парка
информационных технологий"
на 2008 год
1. Стоимость : 16393 тысячи тенге (шестнадцать миллионов триста девяносто три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны Парк информационных технологий", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1382 "О создании государственного учреждения "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа и обеспечение организационных мероприятий по эффективному функционированию Свободной экономической зоны "Парк информационных технологий".
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение координации и взаимодействия государственных и иных органов на территории свободной экономической зоны "Парк информационных технологий", организация выдачи разрешительных документов на право осуществления деятельности на территории свободной экономической зоны "Парк информационных технологий", регламентация деятельности участников свободной экономической зоны "Парк информационных технологий", обеспечение работы системы учета и отчетности участников свободной экономической зоны "Парк информационных технологий".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Обеспечение
функциониро-
вания Парка
информацион-
ных
технологий
1. Содержание и
укрепление
материально-
технической базы
Дирекции свобод-
ной экономичес-
кой зоны "Парк
информационных
технологий";

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
333-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Инновациялық гранттар беру"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 333-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
334-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі           Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ақпараттық технологиялар паркінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 16393 мың теңге (он алты миллион үш жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақпараттық технологиялар паркі арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің" Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы
экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "АТП" АЭА басқару жөніндегі орталық атқарушы органның шешімдерін іске асыру бойынша функцияларды жүзеге асыру және функционалдық тиімділігі жөнінде іс-шараларды ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "АТП" АЭА аумағындағы мемлекеттік және басқа да органдардың өзара іс-қимыл және үйлестіруін қамтамасыз ету, "АТП" АЭА аумағында құқықтық қызметін жүзеге асыруда рұқсаттама құжаттарды табыс етуді ұйымдастыру, "АТП" АЭА қатысушылар қызметін регламенттеу, "АТП" АЭА қатысушылар есебі және есептілігі жұмыс жүйесін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Ақпараттық
технология-
лар паркі-
нің жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету
1. "АТП" АЭА
Дирекциясы
материалдық-тех-
никалық негізін
нығайту және
ұстау.

2. Участие в
разработке перс-
пективных и
годовых планов
и программ раз-
вития свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий";
Участие в работе
Экспертного
Совета;
3. Выработка и
внесение предло-
жений в Уполно-
моченный орган
по вопросам
развития и функ-
ционирования
свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий";
4. Регистрация
участников
свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий",
организация и
осуществление
пропускного ре-
жима на террито-
рию свободной
экономической
зоны;
Заключение
договоров аренды
с организациями,
осуществляющими
деятельность на
территории сво-
бодной экономи-
ческой зоны
"Парк информа-
ционных техно-
логий" на правах
временного зем-
лепользования;
5. Мониторинг
выполнения
проектов участ-
ников свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий" и
их соответствия
целям свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий";
6. Осуществление
выдачи участни-
кам свободной
экономической
зоны "Парк
информационных
технологий",
подтверждения
отнесения полу-
ченных доходов
к доходам от
видов деятель-
ности в соответ-
ствии с налого-
вым законодате-
льством в поряд-
ке и по форме
утвержденным
Министерством
индустрии и тор-
говли по согла-
сованию с упол-
номоченным орга-
ном, обеспечи-
вающим налоговый
контроль за ис-
полнением нало-
говых обязатель-
ств перед госу-
дарством;
7. Представление
отчетности о
функционировании
свободной эконо-
мической зоны
"Парк информа-
ционных техноло-
гий" Уполномоче-
нному органу;
8. Проведение
работ по приему-
выдачи докумен-
тов по принципу
"одного окна".
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан.
Дирекция
специальной
экономической
зоны "Парк
информацион-
ных техноло-
гий"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Количество зарегистрированных и функционирующих фирм на территории свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" по плану на 2008 г. ожидается - 25;
Количество заключенных договоров аренды с организациями, осуществляющими деятельность на территории свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" на правах временного землепользования, по плану на 2008 год ожидается - 3-4;
Количество исследованных экспертным советом, проектов участников свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" планируется - 20-25;
Конечный результат:
В результате эффективной деятельности Дирекции свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" будет обеспечено:
привлечение инвестиций в инновационные проекты на территории свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" в объеме 100 млн. тенге.
реализуются проекты по производству новых видов программных продуктов информационных технологий в количестве более 10.
Финансово-экономический результат:
Предполагается на 1000 тенге выделяемых из республиканского бюджета средств на содержание Дирекции свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" будет привлечено инвестиций в объеме более 5000 тенге.
Своевременность: выполнение программы формирования и развития свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" на 2004-2008 годы.
Качество: отсутствие жалоб со стороны участников свободной экономической зоны "Парк информационных технологий" на недостаточность организационных мероприятий по эффективному функционированию свободной экономической зоны "Парк информационных технологий".
Положительное заключение на эффективное осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа.
ПРИЛОЖЕНИЕ 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства"
на 2008 год
1. Стоимость: 9451261 тысяча тенге (девять миллиардов четыреста пятьдесят один миллион двести шестьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года"; постановление Правительства Pecпублики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".

2. "АТП" АЭА
перспективалық,
жылдық жоспарларды
және бағдарламаны
дамытуда, сонымен
қатар сараптама
жұмыс кеңесіне
әзірлеуге қатысу.
3. "АТП" АЭА
дамыту және жұмыс
істеу мәселелері
жөнінде Атқарушы
органдарға
ұсыныстарды
әзірлеу және
енгізу.
4. "АТП" АЭА
қатысушыларды
тіркеу, АТП
аумағына өткізу
режимін жүзеге
асыру және
ұйымдастыру;
"АТП" АЭА
аумағында уақытша
жер пайдалану
құқығымен қызметін
жүзеге асырушы
ұйымдармен жалға
беру келісімін
қорытындылау.
5. "АТП" АЭА
қатысушылар
жобасын орындау
мониторингі және
олардың "АТП" АЭА
мақсаттарымен
сәйкестігі.
6. Қызмет
түрлерінің
кірістерін салық
заңнамаларына
сәйкес тәртіппен
және мемлекет
алдында салық
міндеттемесін
орындауын салықтық
бақылауды
қамтамасыз ететін,
атқарушы
органдармен
келісілген
Индустрия және
сауда министрлігі
бекіткен нысанымен
алынған кірістерге
жатқызуды растау.
7. Атқарушы
органға "АТП" АЭА
жұмыс істеу туралы
есеп беру.
8. "Бір терезе"
қағидасы бойынша
құжаттарды
қабылдау беру
бойынша жұмыстарды
жүргізу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
"Ақпарат-
тық
техноло-
гиялар
паркі"
арнайы
экономи-
калық
аймағының
дирекция-
сы.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
2008 ж. жоспары бойынша "АТП" АЭА аумағында тіркелген және жұмыс істейтін фирмалар саны 25 шақты деп күтілуде;
2008 ж. жоспары бойынша "АТП" АЭА аумағында уақытша жер пайдалану құқығымен қызметін жүзеге асырушы ұйымдармен жалға беру келісімдер қорытындысы саны 3-4 деп күтілуде;
сараптама кеңесімен зерттелген "АТП" АЭА қатысушылар жобасы 20-25 деп жоспарлануда.
Түпкі нәтиже:
"АТП" АЭА дирекциясы қызметінің тиімді шешімі бойынша:
"АТП" АЭА аумағында инвестицияны инновациялық жобаға 100 млн. теңге көлемінде тарту,
Ақпараттық технологиялық өнімдер бағдарламаларының жаңа түрлерін өндірісте жүзеге асыру жоба саны 10 астам болып қамтамасыз етіледі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
"АТП" АЭА дирекциясын ұстауға республикалық бюджет қаражатынан бөлінген 1 000 теңгеге инвестиция 5 000 теңгеден астам көлемде тартылады.
Уақыттылығы: 2004-2008 жылдарға арналған "АТП" АЭА қалыптастыру және дамыту бағдарламасын орындау.
Сапасы: "АТП" АЭА қалыптастыру тиімділігі жөнінде іс-шараларды ұйымдастырудағы кемшіліктерді, сонымен қатар орталық атқарушы орган шешімдерін жүзеге асыру жөнінде тиімді жұмыс істеуді шешуші "АТП" АЭА қатысушылар жағынан шағым өтініштерінің болмауы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
335-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықтарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9451261 мың теңге (тоғыз миллиард төрт жүз елу бір миллион екі жүз алпыс бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2006-2010 жылдарға арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; "2006-2010 жылдарға арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы ; "2010 жылға дейін Астана қаласы жолдарының және инженерлік инфрақұрылымын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : расширение и усовершенствование инженерной инфраструктуры коммунального хозяйства для создания благоприятных условий проживания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
коммуналь-
ного хозяй-
ства
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007
года N 1223 "О
реализации За-
кона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" в соответ-
ствии с
утвержденной в
установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-смет-
ной документа-
цией на реали-
зацию меропри-
ятий в рамках
следующих
бюджетных
инвестиционных
проектов:
1) Развитие
системы ливне-
вой канализации
в городе Астана
(заключения
республиканско-
го государст-
венного пред-
приятия
"Госэкспертиза"
N 2-283/05 от
20 мая 2005 го-
да (1 очередь),
N 2-893/05 от
21 декабря 2005
года (2
очередь),
N 23-246/06 от
30 октября
2006 года и
N 23-255/06 от
15 ноября 2006
года (3
очередь);
2) Инженерные
сети и благо-
устройство к
первоочередным
объектам в
городе Астана;
3) Корректиров-
ка проектно-
сметной документации по
строительству инженерных коммуникаций нового университета в городе Астане;
4) Строительст-
во инженерных
сетей и дорог
микрорайона
N 1, N 2 в
городе Астана
(южнее ул. N 19)
(заключение
республиканско-
го государст-
венного пред-
приятия
"Госэкспертиза"
N 2-703/06 от
22.12.2006 г.,
N 2-635/06 от
30.11.2006 г.,
N 2-634/06 от
30.11.2006 г.,
N 2-236/05 от
22.04.2005 г.);
5) Ликвидация
накопителя
сточных вод
Талдыколь с
рекультивацией
в городе
Астана;
6) Строительст-
во канализаци-
онного коллек-
тора от района
"Слободки" до
врезки в
существующую
(Кургальджин-
ской трассы)
Ф2000 мм и
переустройство
существующей от
Канализационно-
насосная
станция-43 до
Комплекса
очистных
сооружений;
7) Строительст-
во инженерных
сетей и дорог
планировочного
района А, Б,
Слободки, улиц
Кенесары -
реки Ишим -
Кумесбекова -
Сары-Арка; улиц
Джангильдина -
Кенесары -
Кумесбекова -
Сары-Арка в
городе Астане
(заключение
республиканско-
го государст-
венного
предприятия
"Госэкспертиза"
N 2-458/06 от
18.06.2006 г.);
8) Инженерные
сети планиро-
вочного района
N 19 (тепло-
снабжение)
(заключение
республиканско-
го государст-
венного пред-
приятия
"Госэкспертиза"
N 2-361/05 от
21.06.2005 г.),

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан халқына өмір сүруі үшін қолайлы жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Өмір сүруге қолайлы жағдай жасау үшін коммуналдық шаруашылықтың инженерлік инфрақұрылымын кеңейту және жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-
мі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджетте-
ріне комму-
налдық
шаруашылық-
тарды
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
Бюджеттік
инвестициялық
жобалары аясында
іс-шараларды іске
асыруға арналған
заңнамамен
белгіленген
тәртіпте
бекітілген
жобалық-сметалық
құжаттарға сәйкес
"2008 жылға
арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасы Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
Қаулысына сәйкес
сома шегінде
Астана қаласы
бюджетін дамытуға
арналған мақсатты
трансферттерді
аудару.
1) Астана
қаласында нөсерлік
кәріздеу желісін
дамыту (2005 ж.
20 мамырдағы N
2-283/05
(1-кезек), 2005 ж.
21 желтоқсандағы
N 2-893/05
(2-кезек), 2006 ж.
30 қазандағы N
23-246/06 және
2006 ж. 15
қарашадағы N
23-255/06
(3-кезек);
"Мемсараптама"
РМК
қорытындылары).
2) Астана
қаласындағы
бірінші кезектегі
объектілерге
инженерлік желілер
және абаттандыру;
3) Астана қаласында жаңа Университеттің инженерлік коммуникацияларын салу жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы түзету;
4) Астана
қаласының N 1, N
2 шағын
аудандарындағы
инженерлік желілер
және жолдары
құрылысы
(оңтүстік N 19
көше) (2006 ж. 22
желтоқсандағы N
2-703/06, 2006 ж.
30 қарашадағы N
2-634/06, 2006 ж.
30 қарашадағы N
2-634/06, 2005 ж.
22 сәуірдегі N
2-236/05
"Мемсараптама" РМК
қорытындылары);
5) Астана қаласы
рекультивациялау-
мен Талдыкөл қарқынды су
жинақтаушысын
жою;
6) КНС-43 тен
КОС-ға дейін
қалыптасқанды
қайта көру және
"Слободка"
ауданынан Ф2000
мм (қорғалжын
трассасына)
тұратын кесіндіге
дейін
канализациялық
коллектор
құрылысы;
7) Астана
қаласындағы А, Б,
Слободка
жоспарланған
аудандардың,
Кенесары - Есіл ө.
- Күмісбекова -
Сарыарқа көшелері;
Жангельдин -
Кенесары -
Күмісбекова -
Сарыарқа көшелері
(2006 ж. 18
маусымдағы N
2-458/06
"Мемсараптама" РМК
корытындылары);
8) N 19
жоспарланған
ауданның
инженерлік желілер
(жылумен
жабдықтау) (2005
ж. 21 маусымдағы N
2-361
"Мемсараптама"
РМК қорытындылары);

9) Строительст-
во инфраструк-
туры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане (заключение РГП "Госэкспертиза" по проекту (1-ая очередь) от 6.10.2006 г. N 2-535/06, заключение РГП "Госэкспертиза" по проекту (2-ая очередь) от 29.10.07 г. N 2-598/07).
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат города
Астаны
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: объемы выполненных работ по проектам:
"Развитие системы ливневой канализации";
"Инженерные сети и благоустройство к первоочередным объектам в городе Астане";
"Скорректированная проектно-сметная документация по строительству инженерных коммуникаций нового Университета в городе Астане, прошедшая Госэкспертизу";
"Строительство инженерных сетей и дорог микрорайона N 1, N 2 в городе Астане";
"Ликвидация накопителя сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане";
"Строительство канализационного коллектора от района "Слободки" до врезки в существующую (Кургальджинской трассы) Ф2000 мм и переустройство существующей от КНС-43 до КОС в городе Астане";
"Строительство инженерных сетей и дорог планировочного района А, Б, Слободки, улиц Кенесары - реки Ишим - Кумесбекова - Сары-Арка; улиц Джангильдина - Кенесары - Кумесбекова - Сары-Арка в городе Астане";
"Инженерные сети планировочного района N 19 (теплоснабжение) в городе Астане";
"Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане".
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов коммунального хозяйства для благоприятного проживания жителей города, Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и населенных пунктов"
на 2008 год

9) Астана қаласында жаңа өнеркәсіп аймағының (Индустриялық парк) инфрақұрылымын салу (жоба бойынша (1-кезек) "Мемсараптама" РМК-ның 6.10.2006ж. N 2-535/06 қорытындысы, жоба бойынша (2-кезек) "Мемсараптама" РМК-ның 29.10.07ж.N 2-598/07 қорытындысы).
Қаңтар
-жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: мына жобалар бойынша орындалған жұмыстар көлемі: Нөсерлік кәріздеу жүйесін дамыту";
"Астана қаласындағы бірінші кезектегі объектілерге инженерлік желілер және қабаттандыру";
"Астана қаласында жаңа Университеттің инженерлік коммуникацияларын салу жөнінде Мемсараптамадан өткен түзетілген жобалау-сметалық құжаттамасы";
"Астана қаласының N 1, N 2 шағын аудандарындағы инженерлік желілер және жолдары құрылысы";
"Астана қаласындағы рекультивациялаумен Талдыкөл қарқынды су жинақтаушысын жою";
"Астана қаласындағы КНС-43 тен КОС-ға дейін қалыптасқанды қайта құру және "Слободка" ауданынан Ф2000 мм (Қорғалжын трассасына) тұратын кесіндіге дейін канализациялық коллектор құрылысы";
"Астана қаласындағы А, Б, Слободка жоспарланған аудандардың, Кенесары - Есіл ө. - Күмісбекова - Сарыарқа көшелері; Жангелдин - Кенесары - Күмісбекова - Сарыарқа көшелері инженерлік желілер және жолдары құрылысы";
"Астана қаласындағы N 19 жоспарланған ауданның инженерлік желілер (жылумен жабдықтау);
"Астана қаласында жаңа өнеркәсіп аймағының (Индустриялық парк) инфрақұрылымын салу";
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының, қала тұрғындарының қолайлы өмір сүруі үшін коммуналдық шаруашылық объектілерін қолданысқа енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасы халқының қолайлы өмір сүруі үшін қолайлы орта құру бойынша іс-шараларды іске асыру арқылы республика үшін экономикалық әсерге қол жеткізіледі.
Уақыттылығы: жасалған шарттар бойынша жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары және ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттарға (ЖСҚ N және бекітілген немесе мемлекеттік сараптама жасалған күні көрсетіліп) сәйкес іс-шаралар, трансферттерді игеру аясында күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламаларда бейнелеп көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
336-ҚОСЫМША
233-Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                   Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 10468906 тысяч тенге (десять миллиардов четыреста шестьдесят восемь миллионов девятьсот шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение условий для развития инфраструктуры для создания благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
благоустрой-
ства городов
и населенных
пунктов
Перечисление
целевых транс-
фертов бюджету
города Астаны
на развитие
благоустройства
города Астаны в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007
года N 1223 "О
реализации За-
кона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" в соответ-
ствии с утверж-
денной проект-
но-сметной
документацией
на реализацию
мероприятий в
рамках следую-
щих инвестици-
онных проектов:
1) реконструк-
ция русла реки
Ишим в городе
Астана, по 5
очереди участ-
кам 1-7 и водо-
регулирующей
плотине в соот-
ветствии с
проектно-смет-
ной документа-
цией утвержден-
ной государст-
венной
экспертизой:
участок 1 -
N 2105/05 от
28.02.2005 г.,
участок 2 -
N 2-102/05 от
28.02.2005 г.,
участок 3 -
N 2 101/05 от
28.02.2005 г.,
участок 4 -
N 2-590/06 от
03.11.2006 г.,
участок 5 -
N 2-591/06 от
03.11.2006 г.,
участок 6 -
N 2-705/06 от
22.12.2006 г.,
участок 7 -
N 2-706/06 от
22.12.2006 г.,
водорегулирую-
щей плотине
N 2-130/05 от
16.03.2005 г.,
7 очереди уча-
стку 2 заключе-
ние экспертизы
N 2-314/06 от
26.06.2006 г.,
по 1-9 очереди
технико-эконо-
мического
обоснования
N 2-103/05 от
28.02.2005 г.
2) Организация
судоходства по
реке Есиль (от
улицы Сары-Арка
до резиденции
Президента)
заключение
государственной
экспертизы по
технико-эконо-
мическому
обоснованию
N 2-663/06 от

1. Құны : 10468906 мың теңге (он миллиард терт жүз алпыс сегіз миллион тоғыз жүз алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Астана қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; "Астана қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы халқының тұруы үшін қолайлы орта жасау үшін инфрақұрылымды дамытуға арналған жағдайларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы халқының тұруы үшін қолайлы орта жасау үшін инфрақұрылымды дамытуға арналған жағдайларды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не қалалар
мен елді
мекендерді
көркейтуге
берілетін
нысаналы
даму транс-
ферттері
Мынадай
инвестициялық
жобалардың
шеңберінде
іс-шараларды іске
асыруға бекітілген
жобалау-сметалық
құжаттамасына
сәйкес "2008
жылға арналған
республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
Қаулысына сәйкес
сома шегінде
Астана қаласын
көркейтуді
дамытуға Астана
қаласының
бюджетіне нысаналы
трансферттерді
аудару:
1) 1-7 учаскелер-
дің 5 кезегі және
МС бекіткен
ЖСҚ-ның су реттеу
плотинасы бойынша
Астана қаласындағы
Есіл өзенінің
арнасын қайта
жөндеу: 1 учаске
- 28.02.2005 ж. N
2105/05, 2 учаске
- 28.02.2005 ж. N
2102/05, 3 учаске
- 28.02.2005 ж. N
2101/05, 4 учаске
- 03.11.2006 ж. N
2-590/06, 5 учаске
03.11.2006 ж. N
2-591/06, 6 учаске
22.12.2006 ж. N
2-705/06, 7 учаске
22.12.2006 ж. N
2-706/060,
16.03.2005 ж. N
2-130/05 су
реттейтін плотина,
26.06.2006 ж. N
2-314/06 сараптама
қорытындысының 2
учаскесінің 7
кезегі, 28.02.2005
ж. ТЭО N
2-103/05-ті 1-9
кезектері бойынша.
2) Есіл өзені
бойынша кеме
жүргізуді ұйымдас-
тыру (Сарыарқа
көшесінен
Президент резиден-
циясына дейін)

12.12.06 г.
заключение
государственной
экспертизы
проектно-смет-
ной документа-
ции по 1 очере-
ди N 2 393/07
от 06.07.07 г.
3) Президент-
ский парк в
городе Астана
(приказ Комите-
та по делам
строительства
Министерства
индустрии
торговли
Республики
Казахстан от
04.05.2006 г.
N 171-ПИР и
заключения
"Республиканс-
кого государ-
ственного
предприятия
"Госэкспертиза"
N 2-161/06 от
06 апреля 2006
года (1 очередь)
и № 2-732/07 от 27 декабря 2007 года (2 очередь);
4) Строительст-
во парка по
проспекту
Бауыржана
Момышулы
(заключения
Республиканско-
го государст-
венного
предприятия
"Госэкспертиза"
N 2-934/05 от
26.12.2005 г.);
5) Строительст-
во парка вдоль
реки Ишим.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат города
Астаны.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: объемы выполненных работ по реконструкции русла реки Ишим, парка вдоль реки Ишим, организации судоходства по реке Есиль (от улицы Сары-Арка до резиденции Президента), строительство Президентского парка, строительство парка вдоль реки Ишим, строительство парка по проспекту Бауыржана Момышулы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для благоприятного проживания и отдыха жителей Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Развитие информационных систем"
на 2008 год
1. Стоимость : 56100 тысяч тенге (пятьдесят шесть миллионов сто тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 12-14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1996 года "О лицензировании", Закон Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1999 года N 1919 "Об утверждении Правил осуществления экспортного контроля в Республике Казахстан и Правил оформления обязательств по использованию ввозимой в Республику Казахстан продукции, подлежащей экспортному контролю, и проверок их исполнения", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан".

12.12.06 жылғы N
2-663/06 ТЭН
бойынша МС
қорытындысы,
06.07.07 жылғы N
2 393/07 ЖС 1
кезегі бойынша МС
қорытындысы.
3) Астана
қаласындағы
Президенттік парк
(ҚР ИСМ ҚІК
04.05.2006 жылғы.
N 171-ПИР бұйрығы
және 2006 жылғы
06 сәуірдегі
"Мемлекеттікса-
раптама" РМК-ның"
N 2-161/06
қорытындысы (1
кезек) және 2007
жылғы 27
желтоқсандағы N
2-732/07 (2 кезек);
4) Б.Момышұлы
даңғылы бойынша
парк салу (2005
жылғы 26
желтоқсандағы
"Мемлекеттіксарап-
тама" РМК-ның N
2-934/05
қорытындысы);
5) Есіл өзенінің
бойында парк салу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімшілігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: Есіл өзенінің бойындағы Есіл паркі өзенінің арнасын қайта жөндеу, Есіл өзені бойынша кеме жүргізуді ұйымдастыру (Сарыарқа көшесінен Президент резиденциясына дейін), Президент паркін салу, Есіл өзенінің бойында парк салу, Б.Момышұлы даңғылы бойынша парк салу жөніндегі орындалған жұмыстардың көлемдері.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы тұрғындарының қолайлы тұруы мен демалуы үшін объектілерді пайдалануға беру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: республика үшін экономикалық тиімділік Қазақстан Республикасы тұрғындарының демалуы мен тұруы үшін қолайлы орта жасау жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыс жоспарының кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
337-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ақпараттық жүйені дамыту"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 56100 мың теңге (елу алты миллион бір жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286 Қаулысының 3.2. тармағы, "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 17 сәуірдегі Заңының 12-14-бабы , "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңы , Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндірісімен байланысты шикізаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120 қаулысы , Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндіруге байланысты шикізатты, материалдарды, жабдықтарды, технологиялар мен қызмет көрсетулерді экспорттық бақылауды автоматтандырылған жүйесін енгізу жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025 қаулысы , "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстарды, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы , "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауға жататын өнімнің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282 қаулысы , Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауды жүзеге асырудың тәртібі мен Қазақстан Республикасына әкелінетін экспорттық бақылауға жататын өнімді пайдалану жөніндегі міндеттемелерді рәсімдеу және олардың атқарылуын бақылаудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 14 желтоқсандағы N 1919 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : соблюдение международных обязательств Республики Казахстан по нераспространению оружия массового поражения и осуществление контроля за экспортом и импортом вооружений и военной техники, ядерных и специальных неядерных материалов, товаров и технологии двойного применения, отдельных видов сырья, материалов, оборудования, технической, научно-технической информации, работ и услуг, которые применяются или могут быть применены при создании оружия массового поражения, иных опасных видов оружия и средств их доставки.
5. Задачи бюджетной программы : создание единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, повышение функциональности и эффективности Автоматизированной системы экспортного контроля Республики Казахстан (далее - АСЭК).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Развитие
информацион-
ных систем
2
100
Экспортного
контроля
Модернизация
АСЭК.
1.1. Модерниза-
ция работоспо-
собных модулей
и разработка
новых функцио-
нальных подсис-
тем в рамках
принятых
решений.
1.1.1. Подсис-
тема "Контроль
исполнения
лицензий".
1.1.2. Подсис-
тема "Ведение
нормативно-
справочной
информации".
1.1.3. Подсис-
тема "Обмен
данными с
согласующими
министерствами
и ведомствами".
1.2. Внедрение
АСЭК.
1.2.1. Разра-
ботка и
согласование
плана-графика
пуско-наладоч-
ных работ.
1.2.2. Обучение
персонала.
1.2.3. Опытная
эксплуатация и
перевод АСЭК в
рабочий режим
функционирова-
ния.
2. Сопровожде-
ние АСЭК.
2.1. Функцио-
нальное
обеспечение.
2.2. Информаци-
онное
обеспечение
(нормативно-
справочная
информация).
2.3. Системно-
техническое
обеспечение.
Январь-
декабрь
Комитет
промышлен-
ности и
научно-тех-
нического
развития
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: 1. Модернизация работоспособных модулей и разработка новых функциональных подсистем в рамках принятых решений; 2. Внедрение и сопровождение автоматизированной системы экспортного контроля Республики Казахстан.
Конечный результат: Создание единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля.
Финансово-экономический результат: повышение эффективности осуществления экспортного контроля и экономия трудовых и материальных средств при реализации контрольных функции государства.
Своевременность: Своевременное исполнение сроков проектов.
Качество: Удовлетворительно.
ПРИЛОЖЕНИЕ 338
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Развитие малого предпринимательства"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жаппай қырып-жою қаруын жасау және басқа да қару және құралдар түрлерін жеткізуде пайдаланылатын немесе пайдалануға болатын, экспорттық, және импорттық жабдықтарды және әскери техниканы, ядролық және арнайы ядролық емес материалдарды, тауар және қосарланған технологияларды қолдану, шикізаттың жеке түрлері, материалдар, жабдықтар, техникалық, ғылыми-техникалық ақпарат, жұмыстар мен қызмет көрсетулерді экспорттық бақылауды жүзеге асыру және жаппай қырып-жою қаруын таратпау жөнінде Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерді қадағалау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : экспорттық бақылау саласында біріккен республикалық бақылау-ақпараттық жүйесін құру, Қазақстан Республикасы экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесінің функционалдығын және тиімділігін жоғарлату (бұдан әрі - ЭБАЖ).
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Акпараттық
жүйені
дамыту
2
100
Экспорттық
бақылаудың
ЭБАЖ
модернизациясы.
1.1. Қабылданған
шешімдер
шеңберінде жұмысқа
қабілетті
модульдеу және
жаңа функционалды
кіші жүйені
әзірлеу
1.1.1. "Лицензия
орындауын бақылау"
кіші жүйе.
1.1.2. "өткізу"
кіші жүйесі
1.1.3. Келісетін
министрліктермен
және
ведомстволармен
мәліметтер алмасу"
кіші жүйесі
1.2. ЭБАЖ енгізу
1.2.1. Іске қосуды
реттеу жұмысының
жоспар-кестесіне
келісу және
әзірлеу.
1.2.2. Қызметкер-
лерді оқыту.
1.2.3. Функционал-
ды жұмыс режиміне
ЭБАЖ ауыстыру және
тәжірибеде
пайдалану.
2. ЭБАЖ жөнелту.
2.1. Функционалдық
қамтамасыз ету.
2.2. Ақпараттық
қамтамасыз ету
(НСИ).
Жүйелі-техникалық
қамтамасыз ету.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лігінің
Өнеркәсіп
және
ғылыми-
техниканы
дамыту
комитеті.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: 1. Қабылданған шешімдер шеңберінде жұмысқа қабілетті модульдеу және жаңа функционалды кіші жүйені әзірлеу;
2. Қазақстан Республикасының экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесін жөнелту және енгізу.
Түпкі нәтиже: экспорттық бақылау саласында біріккен республикалық бақылау-ақпараттық жүйесін құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттің бақылау функцияларын іске асыруда еңбек және материалды құралдарды үнемдеу және экспорттық бақылауды жүзеге асыру тиімділігін жоғарлату.
Уақыттылығы: Жобаны мерзімге уақытылы орындау.
Сапасы: Қанағаттанарлық.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі                    Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту"
деген 032 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Сноска. Приложение 338 исключено постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 338-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 338-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской
области на поддержание инфраструктуры города Приозерска"
на 2008 год
1. Стоимость: 661200 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят один миллион двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий жизнедеятельности для населения города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы:
- выполнение ремонтно-восстановительных работ для обеспечения функционирования системы теплоснабжения города Приозерска;
- приобретение мазута, технической соли, катионит, приобретение электроэнергии, платежи за загрязнение окружающей среды, текущий ремонт котельной N 1;
- обеспечение функционирования систем тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандин-
ской области
на поддержа-
ние инфра-
структуры
города
Приозерска
- содержание и
подготовка котель-
ной г. Приозерска
к отопительному
сезону 2008-2009
годов, в том числе
текущий ремонт
котельной N 1,
содержание
котельной N 1;
- капитальный
ремонт инженерных
(топливных) сетей.
В те-
чение
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: подготовка котельной N 1 города Приозерска к отопительному сезону 2008-2009 годов; обеспечение функционирования систем тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности.

Ескерту. 338-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 338-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Әкімшілік бюджеттік бағдарламалар
2008 жылға арналған
"Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға Қарағанды облысының
облыстық бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 661200 мың теңге (алты жүз алпыс бір миллион екі жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқаруы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы ; "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтері туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзі: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Приозерск қаласының халқы үшін өмір сүрушілік жағдайын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
- Приозерск қаласын жылумен қамту жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге арналған жөндеу-қалпына келтіру орындау;
- мазут, техникалық тұз, катионит сатып алу, электр энергиясын сатып алу, қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер, N 1 қазандықты ағымдағы жөндеу;
- коммуналдық меншікте тұрған жылу желілерінің жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама-
ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру бойынша
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзім-
дері
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Приозерск
каласының
инфрақұ-
рылымын
қолдауға
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
нысаналы
ағымдағы
трансфер-
ттер
- Приозерск қала-
сының қазандығын
ұстау және 2008-
2009 жылдардағы
жылу беру маусымы-
на дайындау, оның
ішінде 1 қазандық-
ты жөндеу, N 1
қазандықты ұстау;
- инженерлік
(отындық) желі-
лерді күрделі
жөндеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Индустрия
және сауда
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаларды орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: Приозерск қаласының қазандығын 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына дайындау, оның ішінде N 1 қазандықты жөндеу, коммуналдық меншікте тұрған жылу желілерінің жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету.

Конечный результат: обеспечение стабильного функционирования жилищно-коммунального хозяйства в период отопительного сезона 2008-2009 годов, улучшение социально-бытовых условий и качества жизни населения города Приозерска.
Своевременность: подготовка котельной N 1 города Приозерска к отопительному сезону 2008-2009 годов; выполнение текущего ремонта котельной N 1 и системы теплоснабжения.
Качество: обеспечение функционирования систем теплоснабжения, бесперебойное обеспечение населения качественными услугами по теплоснабжению.
ПРИЛОЖЕНИЕ 338-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
060 "Развитие специальной экономической зоны "Бурабай"
Сноска. Паспорт исключен постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 338-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 338-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
062 "Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны
на приобретение коммунальной техники"
на 2008 год
1. Стоимость: 2000000 тысяч тенге (два миллиарда тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года N 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года;  Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1227 "Об утверждении Программы развития автодорожной отрасли Республики Казахстан на 2006-2012 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойного текущего содержания городских улиц, парков, скверов и внутриквартального благоустройства.

Соңғы нәтиже: 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету, Приозерск қаласы әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын және халықтың өмір сүруі сапасын жақсарту.
Уақтылығы: Приозерск қаласының қазандығын 2008-2009 жылдардағы жылу беру маусымына дайындау, оның ішінде N 1 қазандықты және жылу желілерін жөндеу.
Сапасы: жылу беру жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету, жылу беру бойынша сапалы қызметтермен халықты үздіксіз қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-2-ҚОСЫМША
Ескерту. 338-2-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
338-3-ҚОСЫМША
Ескерту. 338-3-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
062 "Астана қаласының бюджетіне коммуналдық техниканы сатып
алуға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2000000 мың теңге (екі миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:
"Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы N 67 Жарлығы , "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы , "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымын және жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190 қаулысы , "Қазақстан Республикасының автожол саласын дамытудың 2006-2012 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1227 қаулысы , "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қала көшелерін, парктерін, скверлері мен қала ішілік абаттандырудағы үздіксіз ағымдағы ұстап тұруды қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: своевременное обслуживание в надлежащем виде города в зимнее и летнее время.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
062
Целевые
текущие
трансферты
бюджету
города
Астаны на
приобретение
коммунальной
техники
Перечисление
целевых текущих
трансфертов бюджету
города Астаны,
направленных на
приобретение
коммунальной техники
для города Астаны.
В те-
чение
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: приобретение коммунальной техники.
Конечный результат: обеспечение несанкционированных свалок в столице, своевременные вывоз и работ по очистке улиц города Астаны, а также нового административного центра.
Финансово-экономический результат: увеличится производительность выполняемых работ.
Своевременность: выполнение согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество: повысит уровень и качество уборки города, как в зимнее, так и в летнее время тем самым, содействуя созданию экологической чистой городской среды для населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 339
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в
рамках электронного правительства"
на 2008 год
1. Стоимость : 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : снижение в Республике Казахстан информационного неравенства.
5. Задачи бюджетной программы : расширение спектра услуг и доступности информационных ресурсов и Интернет.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: қысқы-жазғы уақытта қаланы тиісті түрде уақтылы қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
Р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама
(кіші бағдар-
лама) атауы
Бағдарламаны (кіші
бағдарламаны) іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
062
Астана қала-
сының бюдже-
тіне комму-
налдық техни-
каны сатып
алуға арнал-
ған нысаналы
ағымдағы
трансферттер
Астана қаласы үшін
коммуналдық техни-
каны сатып алуға
бағытталған Астана
қаласының бюджетіне
нысаналы ағымдағы
трансферттерді
аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және
сауда
министр-
лігі,
Астана
қаласының
әкімдігі.
7. Бюджеттік бағдарламадан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: коммуналдық техниканы сатып алу.
Соңғы нәтиже: астанадағы заңсыз қоқыстарды уақтылы әкетуді қамтамасыз ету, Астана қаласының көшелерін, сондай-ақ, жаңа әкімшілік орталығын тазарту жөніндегі жұмыстар.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орындалатын жұмыстардың өнімділігі артады.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу мен жасалған шарттардың кестесіне сәйкес орындау.
Сапасы: қысқы және жазғы уақытта қаланы тазартудың деңгейі мен сапасы артады, сөйтіп, халық үшін экологиялық таза қала ортасын құруға жәрдемдесеміз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
339-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі       Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында»электрондық үкіметті қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістікті дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ақпараттық ресурстарға және Интернетке қызметтер мен қолжетімділіктің спектрін кеңейту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человеческо-
го капитала
в рамках
электронного
правитель-
ства
Сопровождение
веб-портала
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан,
в том числе:
- обеспечение
наполняемости
всех разделов,
тематик и нап-
равлении опреде-
ленных на веб-
портале Минис-
терства индуст-
рии и торговли
Республики
Казахстан;
- форматирование
предоставляемой
Министерством
индустрии и тор-
говли Республики
Казахстан инфор-
мации в соответ-
ствующий и
презентабельный
дизайн;
- обучение
сотрудников
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
основным принци-
пам работы веб-
портала
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан;
- обеспечение
размещения
банерных ссылок
веб-портала
Министерства
индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан
на других общес-
твенно-популяр-
ных Интернет
ресурсах с целью
повышения
рейтинга
посещаемости;
- организация
профессионально-
го перевода
всего содержимо-
го на веб-порта-
ле Министерства
Республики
Казахстан;
- поддержка
дополнительных
функций
веб-портала
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: повышение уровня информированности населения Республики Казахстан в сфере индустрии и торговли.
Конечный результат: снижение информационного неравенства.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками, заключаемых договоров, о государственных закупках.
Качество: обеспечение качественным и своевременным обменом информацией, которые направлены на повышение эффективности проводимой экономической политики.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның
(кіші бағ-
дарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрондық
үкiмет
шеңберiнде
адами
капиталды
дамыту
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі-
нің веб-порталын
сүйемелдеу, оның
ішінде:
- Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі-
нің веб-порталында
айқындалған барлық
бөлімдердің,
тақырыптардың және
бағыттардың
толтырылуын
қамтамасыз ету;
- Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі
ұсынатын
ақпараттың тиісті
және презентабел-
дік дизайнын
қалыптастыру;
- Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі
веб-порталы
жұмысының негізгі
қағидаттарына
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда
министрлігінің
қызметкерлерін
оқыту;
- сайттарға
кірудің
рейтингісін
арттыру мақсатында
Интернеттегі басқа
да қоғамдық-таны-
мал ресурстарға
Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі-
нің веб-порталын
баннерлік
сілтемелерге
орналастыруды
қамтамасыз ету;
- Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі-
нің веб-порталын-
дағы барлық
материалдарды
кәсіби аударуды
ұйымдастыру;
- Қазақстан
Республикасы
Индустрия және
сауда министрлігі
веб-порталының
қосымша функцияла-
рын қолдау.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Индустрия
және сауда
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтиже: индустрия және сауда саласында Қазақстан Республикасы халқының ақпараттандырылу деңгейін көтеру.
Түпкі нәтиже: ақпараттық теңсіздікті төмендету.
Уақыттылығы: мемлекеттік сатып алу туралы шарттармен жасалған белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: жүргізілетін экономикалық саясаттың тиімділігін арттыруға бағытталған ақпаратпен сапалы және уақытылы алмасуды қамтамасыз ету.