О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2022 года № 268
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.10.2024 № 826.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.09.2022 № 699.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 января 2018 года № 10 "О Республиканской бюджетной комиссии":
в составе Республиканской бюджетной комиссии:
строку "Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя" исключить;
строку "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (по согласованию)".
4. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 мая 2016 года № 33-р "О создании Совета по экономической политике":
в составе Совета по экономической политике:
строку "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя";
строки "Министр финансов Республики Казахстан", "первый вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан" исключить;
строку "Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Первый Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или помощник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы (по согласованию)".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі өкімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 29 сәуірдегі
№ 268 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.10.2024 № 826 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.09.2022 № 699 қаулысымен.
3. "Республикалық бюджет комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысында:
Республикалық бюджет комиссиясының құрамында:
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, төрағаның орынбасары" деген жол алып тасталсын;
"әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшісі (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін көмекшісі (келісу бойынша)".
4. "Экономикалық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 3 мамырдағы № 33-ө өкімінде:
Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі", "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция бірінші вице-министрі" деген жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін көмекшісі (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары немесе Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін көмекшісі (келісім бойынша)".

5. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
подпункты 1), 3) и 4) пункта 1 и подпункты 1), 3) и 4) пункта 2 исключить;
в приложении 2:
в составе Совета по улучшению инвестиционного климата:
после строки "Первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, секретарь" дополнить строками следующего содержания:
"Первый Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан";
строки "Министр иностранных дел Республики Казахстан", "Министр финансов Республики Казахстан", "Министр торговли и интеграции Республики Казахстан" исключить;
в приложении 6:
в составе Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан:
после строки "заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр иностранных дел Республики Казахстан" дополнить строками следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан";
строки "Министр финансов Республики Казахстан", "Министр торговли и интеграции Республики Казахстан" исключить.
6. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 114-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в составе Межведомственной комиссии Республики Казахстан по вопросам внешнеторговой политики и участия в международных экономических организациях:
строку "Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель;" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, председатель;".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.08.2023 № 628.
8. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 153-р "О Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику":
в составе Национальной комиссии по переводу алфавита казахского языка на латинскую графику:
после строки "вице-министр образования и науки Республики Казахстан, секретарь" дополнить строками следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан";
строки "Министр иностранных дел Республики Казахстан", "Министр финансов Республики Казахстан" исключить;
строку "первый заместитель Председателя партии "Nur Otan" изложить в следующей редакции:
"первый заместитель председателя партии "Amanat";
строку "Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан;" исключить.

5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкімінде:
1-тармақтың 1), 3) және 4) тармақшалары және 2-тармақтың 1), 3) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
2-қосымшада:
Инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі";
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрі", "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі" деген жолдар алып тасталсын;
6-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі", "Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі" деген жолдар алып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 114-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасының сыртқы сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі, төраға;".
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.08.2023 № 628 қаулысымен.
8. "Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 14 қарашадағы № 153-ө өкімінде:
Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жөніндегі ұлттық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген жол алып тасталсын;
"Nur Otan" партиясы Төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Amanat" партиясы Төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)".

9. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 146-р "О Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности":
в составе Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности:
строку "Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, председатель" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, председатель".
10. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 64-р "О создании Совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)":
в составе Совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб):
после строки "председатель Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан, секретарь" дополнить строками следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан
Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан";
строки "Министр торговли и интеграции Республики Казахстан", "Министр финансов Республики Казахстан" исключить.
11. Утратил силу решением Премьер-Министра РК от 18.04.2023 № 64-р.
12. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 169-р "Об образовании Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе":
в Положении об Аналитическом совете по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Вынесение государственными органами инициативных предложений на заседание Совета, касающихся их дальнейшего рассмотрения на заседаниях Евразийской экономической комиссии, осуществляется в соответствии с Правилами формирования позиции Правительства Республики Казахстан по вопросам участия в Евразийском экономическом союзе, а также взаимодействия центральных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, субъектов квазигосударственного сектора и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан с Евразийской экономической комиссией, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 703.";
в составе Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе:
строки:
"Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, сопредседатель
Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, сопредседатель (по согласованию)
Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателей" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, сопредседатель
Первый заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, сопредседатель (по согласованию)
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателей";
строку "Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан Министерство иностранных дел Республики Казахстан структурные подразделения Администрации Президента Республики Казахстан (Секретариат Совета Безопасности, Аналитический отдел Совета Безопасности, Ситуационный центр Совета Безопасности, Отдел социально-экономического мониторинга, Отдел внешней политики и международных связей, Отдел стратегического планирования) (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан Министерство иностранных дел Республики Казахстан структурные подразделения Администрации Президента Республики Казахстан (Секретариат Совета Безопасности, Аналитический отдел Совета Безопасности, Ситуационный центр Совета Безопасности, Отдел социально-экономического мониторинга, Центр внешней политики, Центр стратегических разработок и анализа) (по согласованию)".

9. "Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 146-ө өкімінде:
Кәсіпкерлік кызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі, төраға" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, төраға".
10. "Инвесторларды тарту мәселелері жөнінде кеңес (инвестициялық штаб) құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 64-ө өкімінде:
Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі кеңестің (инвестициялық штабтың) құрамында:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Инвестиция комитетінің төрағасы, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі";
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі", "Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген жолдар алып тасталсын.
11. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 18.04.2023 № 64-ө өкімімен.
12. "Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 169-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңес туралы ережеде::
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік органдардың Кеңес отырысына оларды Еуразиялық экономикалық комиссияның отырыстарында одан әрі қарауға қатысты бастамашылық ұсыныстарды шығаруы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 703 қаулысымен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа қатысу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің ұстанымын қалыптастыру, сондай-ақ орталық атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және Қазақстан Республикасың Ұлттық кәсіпкерлер палатасының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимылы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы бойынша талдамалық кеңестің құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, тең төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары, тең төраға (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі, төрағалардың орынбасары" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі, тең төраға
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары, тең төраға (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі, төрағалардың орынбасары";
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелері (Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығы, Қауіпсіздік Кеңесінің Талдау болімі, Қауіпсіздік Кеңесінің Ахуалдық орталығы, Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі, Сыртқы саясат және халықаралық байланыстар бөлімі, Стратегиялық жоспарлау бөлімі) (келісу бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелері (Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшылығы, Қауіпсіздік Кеңесінің Талдау болімі, Қауіпсіздік Кеңесінің Ахуалдық орталығы, Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі, Сыртқы саясат орталығы, Стратегиялық әзірлемелер және талдау орталығы) (келісу бойынша)".

13. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 февраля 2022 года № 24-р "Об образовании Совета отечественных предпринимателей при Правительстве Республики Казахстан":
в составе Совета отечественных предпринимателей при Правительстве Республики Казахстан:
строку "Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя";
после строки "Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр торговли и интеграции Республики Казахстан";
строку "Министр финансов Республики Казахстан" исключить.
14. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 47-р "О создании Водного совета Казахстана":
в составе Водного совета Казахстана:
после строки "Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан;";
строку "Министр финансов Республики Казахстан;" исключить.
15. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2024 № 1157.
________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2022 года № 268
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан и распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2007 года № 415 "О создании Межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при Правительстве Республики Казахстан".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048 "Об образовании Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 133 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1176 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048 "Об образовании Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан".
5. Пункт 37 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 329 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан".

13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Отандық кәсіпкерлер кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 7 ақпандағы № 24-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Отандық кәсіпкерлер кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сауда және интеграция министрі";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген жол алып тасталсын.
14. "Қазақстанның су кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 47-ө өкімінде:
Қазақстанның су кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі";
"Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген жол алып тасталсын.
15. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2024 № 1157 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 29 сәуірдегі
№ 268 қаулысына
қосымша
Күші жойылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі өкімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 мамырдағы № 415 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы № 133 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1176 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 329 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 37-тармағы.

6. Пункт 34 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 970 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан и распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 625 "О Межведомственном совете по защите прав потребителей".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 950 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2007 года № 415 "О создании Межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при Правительстве Республики Казахстан".
9. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 11-р "О Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности".
10. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2016 года № 16-р "О Межведомственной комиссии по вопросам оказания государственных услуг".
11. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 43-р "О Национальном координационном совете по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан".
12. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 40-р "Об образовании Совета по экспортной политике при Правительстве Республики Казахстан".
13. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 апреля 2017 года № 43-р "О Страновом координационном комитете по работе с международными организациями по вопросам ВИЧ-инфекции и туберкулеза и внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 43-р "О Национальном координационном совете по охране здоровья при Правительстве Республики Казахстан"
14. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 июня 2017 года № 76-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан".
15. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 июня 2017 года № 78-р "Об образовании Межведомственной комиссии по вопросам борьбы с незаконным вывозом, ввозом и торговлей людьми".

6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 970 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістердің 34-тармағы.
7. "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 625 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 мамырдағы № 415 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 950 қаулысы.
9. "Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 11-ө өкімі.
10. "Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 9 наурыздағы № 16-ө өкімі.
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 43-ө өкімі.
12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Экспорттық саясат жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 40-ө өкімі.
13. "АИТВ инфекциясы мен туберкулез мәселелері бойынша халықаралық ұйымдармен жұмыс жөніндегі елдік үйлестіру комитеті және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Денсаулық сақтау жөніндегі ұлттық үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 43-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 11 сәуірдегі № 43-ө өкімі.
14. "Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 12 маусымдағы № 76-ө өкімі.
15. "Адамдарды заңсыз әкетуге, әкелуге және адам саудасына қарсы күрес мәселелері жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 маусымдағы № 78-ө өкімі.

16. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 июня 2017 года № 79-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан".
17. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 146-р "Об образовании Межведомственной комиссии по выработке рекомендаций по отнесению контракта на недропользование к категории низкорентабельного, а также месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, за исключением общераспространенных полезных ископаемых".
18. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 167-р "О создании Комиссии по вопросам формализации деятельности самозанятого населения".
19. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 24-р "О Совете по вопросам развития благотворительности".
20. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2018 года № 38-р "О создании Комиссии по вопросам определения предельного объема внешнего долга квазигосударственного сектора".
21. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 59-р "О создании Комиссии по концессионным проектам особой значимости".
22. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 70-р "О Межведомственной комиссии по радиочастотам Республики Казахстан".
23. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 августа 2018 года № 102-р "О Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации".
24. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 143-р "О Координационном совете по целям устойчивого развития".
25. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 155-р "О создании Совета по региональной политике".
26. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 106-р "О Межведомственной комиссии по развитию культурно-гуманитарных связей с соотечественниками за рубежом при Правительстве Республики Казахстан".
27. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 июня 2019 года № 108-р "О Межведомственной комиссии по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов".
28. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 сентября 2019 года № 176-р "О создании Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям".

16. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 19 маусымдағы № 79-ө өкімі.
17. "Пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты рентабельділігі төмен санатқа, сондай-ақ кен орнын (кен орындары топтарын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су алған, шығымы аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу бойынша ұсынымдарды әзірлеу жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 146-ө өкімі.
18. "Өзін-өзі жұмыспен қамтыған халықтың қызметін формализациялау мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 167-ө өкімі.
19. "Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 24-ө өкімі.
20. "Квазимемлекеттік сектордың сыртқы борышының шекті көлемін айқындау мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 38-ө өкімі.
21. "Ерекше маңызы бар концессиялық жобалар жөніндегі комиссияны құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 59-ө өкімі.
22. "Қазақстан Республикасының радиожиіліктер жөніндегі ведомствоаралық комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 70-ө өкімі.
23. "Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 тамыздағы № 102-ө өкімі.
24. "Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 143-ө өкімі.
25. "Өңірлік саясат жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 155-ө өкімі.
26. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы шетелдегі отандастармен мәдени-гуманитарлық байланысты дамыту жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 106-ө өкімі.
27. "Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 108-ө өкімі.
28. "Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 176-ө өкімі.

29. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 ноября 2019 года № 201-р "О Совете по развитию физической культуры и спорта".
30. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 декабря 2019 года № 224-р "О Межведомственной комиссии по вопросам импортозамещения и продвижения экспорта".
31. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 декабря 2019 года № 226-р "О создании Национального совета по развитию социально-трудовой сферы и признании утратившим силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июля 2019 года № 119-р "О создании Национального совета по квалификациям".
32. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 февраля 2020 года № 22-р "О Совете по транспорту".
33. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 марта 2020 года № 52-р "О Межведомственной комиссии по вопросам государственных закупок".
34. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 2020 года № 54-р "О Межведомственной комиссии по вопросам занятости населения".
35. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 62-р "Об образовании Попечительского совета WorldSkills Kazakhstan".
36. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 77-р "О создании Совета по вопросам биологической безопасности".
37. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 2020 года № 93-р "О создании Совета по повышению конкурентоспособности и оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан и признании утратившим силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 октября 2019 года № 199-р "О создании Комиссии по вопросам оптимизации высших учебных заведений Республики Казахстан".
38. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 94-р "О Межведомственной рабочей группе по реализации проекта создания Международного центра торгово-экономического сотрудничества "Центральная Азия".
39. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 ноября 2020 года № 145-р "Об образовании Межведомственной комиссии по вопросам финансирования научно-исследовательских, опытно-конструкторских работ в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователями".
40. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 88-р "Об образовании Комиссии по вопросам развития и совершенствования инфраструктуры детско-юношеского туризма".

29. "Дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 6 қарашадағы № 201-ө өкімі.
30. "Импортты алмастыру және экспортты ілгерілету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 224-ө өкімі.
31. "Әлеуметтік-еңбек саласын дамыту жөнінде ұлттық кеңес құру және "Біліктілік жөнінде ұлттық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 2 шілдедегі № 119-ө өкімінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 226-ө өкімі.
32. "Көлік жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 5 ақпандағы № 22-ө өкімі.
33. "Мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 21 наурыздағы № 52-ө өкімі.
34. "Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 25 наурыздағы № 54-ө өкімі.
35. "WorldSkills Kazakhstan қамқоршылық кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 30 cәуірдегі № 62-ө өкімі.
36. "Биологиялық қауіпсіздік мәселелері жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 77-ө өкімі.
37. "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру және оңтайландыру жөнінде кеңес құру және "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарын оңтайландыру мәселелері бойынша комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 қазандағы № 199-ө өкімінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 9 шілдедегі № 93-ө өкімі.
38. "Орталық Азия" халықаралық сауда-экономикалық ынтымақтастық орталығын құру жобасын іске асыру жөніндегі ведомствоаралық жұмыс тобы туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 94-ө өкімі.
39. "Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жер қойнауын пайдаланушылар шеккен, өндіруге жұмсалған шығындардың 1 % мөлшерінде қаржыландыру мәселелері жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 20 қарашадағы № 145-ө өкімі.
40. "Балалар-жасөспірімдер туризмінің инфрақұрылымын дамыту және жетілдіру мәселелері жөнінде комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 88-ө өкімі.

41. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 2021 года № 120-р "О создании Совета по построению безрисковой кривой доходности и реализации Плана действий по включению государственных ценных бумаг в международные индексы".
42. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 октября 2021 года № 175-р "О Межведомственном совете по вопросам инвесторов нефтегазовой отрасли".
43. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 декабря 2021 года № 192-р "О создании Комиссии по вопросам рассмотрения тематики аналитических и социологических исследований, финансируемых из республиканского бюджета, и совместных исследований с зарубежными организациями".
44. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 39-р "Об образовании Межведомственной комиссии по вопросам реализации научных, научно-технических проектов и программ".
45. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2022 года № 40-р "О Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан".
46. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 марта 2022 года № 54-р "О Республиканской терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан".
47. Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 82-р "Об образовании Совета по туризму".
_____________________________

41. "Кірістіліктің тәуекелсіз қисығын құру және мемлекеттік бағалы қағаздарды халықаралық индекстерге енгізу жөніндегі іс-қимыл жоспарын іске асыру жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 9 шілдедегі № 120-ө өкімі.
42. "Мұнай-газ саласы инвесторларының мәселелері жөніндегі ведомствоаралық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 27 қазандағы № 175-ө өкімі.
43. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын талдамалық және әлеуметтанушылық зерттеулер мен шетелдік ұйымдармен бірлескен зерттеулердің тақырыбын қарау мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 192-ө өкімі.
44. "Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 39-ө өкімі.
45. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 2 наурыздағы № 40-ө өкімі.
46. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Республикалық терминология комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 18 наурыздағы № 54-ө өкімі.
47. "Туризм жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 82-ө өкімі.