Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство здравоохранения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложениям 265 266 ,
267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ,
283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ,
299 300 301 302 303 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 265
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области здравоохранения" на 2006 год
1. Стоимость: 1449395 тысяч тенге (один миллиард четыреста сорок девять миллионов триста девяносто пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 767 "Об утверждении Правил лицензирования медицинской и врачебной деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 824 "Об утверждении Перспективного плана законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2006-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1117 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1124 "Вопросы Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1125 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1327 "Вопросы Комитета по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
265-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы уәкiлетті органның қызметiн қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1449395 мың теңге (бiр миллиард төрт жүз қырық тоғыз миллион үш жүз тоқсан бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi
N 1438  Жарлығы ; "Мемлекеттік органдардың қызметтік телефондары мен аппаратын орналастыру үшін аудан нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша жылуға, ыстық және суық суға және басқа да коммуналдық қызметтерге электр қуатын, жылуды тұтынудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарын көлікпен қамтамасыз ету үшiн қызметтік жеңiл автокөлiктердi пайдалануды реттеу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ;
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсетуге арналған арнайы көлік құралдарын пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысы ; "Мемлекеттiк бюджетiнің есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегi қызметтік іссапарлары туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Медициналық және дәрігерлiк қызметті лицензиялау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 маусымдағы N 767  қаулысы ; "Республикалық және жергiлікті бюджеттердің қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын реттеу жөніндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 11 ақпандағы N 148  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң заң жобалау жұмыстарының 2006-2007 жылдарға арналған перспективалық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 824  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1117  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитетiнің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1124  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1125  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1327  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение формирования государственной политики развития здравоохранения и ее реализации; повышение эффективности системы здравоохранения; обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций; обеспечение получения населением безопасной, доступной, качественной медицинской и лекарственной помощи и санитарно-эпидемиологического благополучия населения; пропаганда здорового образа жизни; развитие конкурентной среды, демонополизация государственной медицины; обеспечение функционирования информационных подсистем в целях улучшения качества принятия оперативных и стратегических решений, укрепление материально-технической базы Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений; обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями; совершенствование системы управления здравоохранением; контроль качества оказания медицинских услуг; аккредитация субъектов здравоохранения; развитие института независимой экспертизы; совершенствование системы присвоения квалификационных категорий и системы аттестации на профессиональную компетентность; проведение лицензирования в соответствии с действующим законодательством; повышение качества, эффективности и безопасности лекарственных средств и фармацевтических услуг; обеспечение государственного санитарно-эпидемиологического контроля за подконтрольными объектами на транспорте, санитарная охрана границ от завоза и распространения инфекционных и паразитарных заболеваний; рассмотрение обращений граждан; сопровождение информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан, обеспечение системного и технического обслуживания вычислительной техники, локальных вычислительных сетей системы здравоохранения Республики Казахстан, поддержка информационной связи и обмена информацией с Европейским региональным бюро Всемирной организации здравоохранения (далее - ЕРБ ВОЗ) и другими международными организациями; проведение капитального ремонта зданий и помещений территориальных органов, обеспечение Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных органов основными средствами.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтауды дамыту мен оны іске асырудың мемлекеттiк саясатын қалыптастыруды қамтамасыз ету; денсаулық сақтау жүйесiнiң тиiмділiгiн арттыру; жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерінің іс-қызметін қамтамасыз ету; халықтың қауіпсiз, қолжетiмді, сапалы медициналық және дәрiлік көмек алуын және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету; ұсынылатын бiліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсiби бiлiмдерi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру; салауатты өмiр салтын насихаттау; бәсекелес ортаны дамыту, мемлекеттік медицинаны монополиясыздандыру; жедел және стратегиялық шешімдердi қабылдаудың сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық шағын жүйелердің жұмысын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау; мемлекеттік қызметшілердің бiліктілігін арттыру; медициналық қызметтер көрсетудің сапасын бақылау; тәуелсіз сараптамалар институтын дамыту; бiліктілік санаттарын беру жүйесi мен кәсіптік құзыреттікке аттестаттау жүйесiн жетілдiру; қолданыстағы заңнамаға сәйкес лицензиялауды жүргізу; дәрілік заттар мен фармацевтикалық қызметтердің сапасын, тиiмділiгi мен қауіпсіздігін арттыру; көліктегі бақылаудағы объекттердi мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық бақылауды қамтамасыз ету, жұқпалы және паразиттiк аурулардың әкелiнуi мен таралуынан шекараны санитарлық қорғау; азаматтардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау жүйесінің есептеуіш техникасының, локальды есептеуіш желiлерінің жүйелік және техникалық қызмет көрсетуiн қамтамасыз ету, Дүниежүзілік Денсаулық сақтау ұйымының Еуропа өңiрлік бюросымен (бұдан әрi - ДДҰ ЕӨБ) және басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпарат алмасуды қолдау;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аумақтық органдарының ғимараттары мен үй-жайларын күрделi жөндеу жүргізу, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен оның аумақтық органдарын негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа в
области здра-
воохранения
2
001
Аппарат
центрального
органа
Обеспечение
функционирования
центрального ап-
парата в преде-
лах утвержденно-
го лимита штат-
ной численности.
Содержание и
аренда служебных
автомашин, для
руководителей и
сотрудников
государственного
органа.
Содержание орга-
низационной тех-
ники с учетом
приобретаемой в
2006 году.
Проведение спор-
тивно-оздоровите-
льных мероприя-
тий.
Разработка сани-
тарно-эпидемио-
логических тре-
бований для обес-
печения санитар-
но-эпидемиологи-
ческого благопо-
лучия населения:
создание Государ-
ственной фармако-
пеи Республики
Казахстан;
разработка отрас-
левых стандартов
качества на осно-
ве международных
стандартов GMP,
GLP, GPP, GDP,
GCP; разработка
нормативных пра-
вовых актов, ме-
тодик и исследо-
ваний по совер-
шенствованию сис-
темы управления
здравоохранением;
разработка госу-
дарственных
общеобязательных
стандартов меди-
цинского образо-
вания; внедрение
системы монито-
ринга и оценки
эффективности
реализации компо-
нентов Государст-
венной программы
реформирования и
развития здраво-
охранения;
разработка и
совершен-
ствование
стандартов
(протоколов)
диагностики и
заболеваний для
расширения
перечня
диагности-
руемых
заболеваний;
проведение меро-
приятий по пропа-
ганде здорового
образа жизни на-
селения на рес-
публиканском
уровне.
Проведение лицен-
зирования объек-
тов здравоохране-
ния в соответст-
вии с действующим
законодательст-
вом.
Направление раз-
решительных доку-
ментов, лицен-
зионных материа-
лов и сертифика-
тов в регионы
Республики Казах-
стан специальной
связью (2 раза в
месяц).
Привлечение юрис-
тов на договорной
основе.
Оплата услуг по
изготовлению
бланочной продук-
ции, в том числе
бланков лицензий,
форм 20-у, удос-
товерений и сер-
тификатов.
Оплата услуг ра-
ботникам, осу-
ществляющим тех-
ническое обслужи-
вание и обеспечи-
вающим функциони-
рование государ-
ственного органа
и не являющимися
государственными
служащими.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Обеспечение функ-
ционирования тер-
риториальных ор-
ганов в пределах
утвержденного ли-
мита штатной
численности, со-
держание служеб-
ных автомашин и
специального ав-
тотранспорта.
Проведение неза-
висимой эксперти-
зы медицинской
деятельности.
Содержание орга-
низационной тех-
ники с учетом
приобретаемой в
2006 году.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Денсаулық
сақтау
саласын-
дағы
уәкiлетті
органның
қызметiн
қамта-
масыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Орталық аппаратты
бекiтілген штат саны
лимитінің шегінде
ұстау. Бекітілген
тиістілік лимитiне
сәйкес мемлекеттік
органның басшылары
мен қызметкерлерi үшін
қызметтік автомашинаны
ұстау және жалға алу.
2006 жылы алынатынын
ескере отырып
ұйымдастыру
техникасын ұстау.
Спорттық-сауықтыру
шараларын өткізу.
Мыналар бойынша
қызметтерге ақы төлеу:
халықтың санитарлық-
эпидемиологиялық
салауаттылығын
қамтамасыз ету үшін
санитарлық-
эпидемиологиялық
талаптарды әзiрлеуге;
Қазақстан
Республикасының
мемлекеттік
фармакопеясын құруға;
GМР, GLР, GPP, GDР,
GCP халықаралық
бағдарламалары
негізінде салалық сапа
стандарттарын әзiрлеу;
денсаулық сақтауды
басқаруды жетілдiру
жөнiндегі нормативтік-
құқықтық кесiмдердi
әзiрлеуге;
медициналық білім
берудің мемлекеттік
жалпыға мiндетті
стандарттарын
әзiрлеуге;
Денсаулық сақтауды
реформалау мен
дамытудың мемлекеттік
бағдарламасының
компоненттерiн iске
асырудың мониторингi
мен бағалау жүйесiн
енгiзу;
диагнозы қойылатын аурулардың тiзбесiн кеңейту үшiн диагностика мен аурулардың стандарттарын (хаттамаларын) әзiрлеу және жетiлдiру;
республикалық деңгейде
халықтың салауатты
өмiр салтын насихаттау
жөнiндегі
iс-шараларды жүргізу.
Қолданыстағы
заңнамаға сәйкес
лицензиялауды
жүргізу. Қазақстан
Республикасының
өңiрлеріне арнайы
байланыс арқылы
лицензиялық материалдар мен
сертификаттарды
жіберу (айына 2 рет). Шарт негізiнде заңгерлер тарту.
Бланк өнiмдерін, оның
ішiнде 20-У нысанды
лицензиялардың
бланкiлерi, куәліктер
мен сертификаттарды
дайындау бойынша
қызметтерге ақы төлеу.
Техникалық қызмет
көрсететін және
мемлекеттік органның
жұмыс iстеуін
қамтамасыз ететiн және
мемлекеттік
қызметшілер болып
табылмайтын
қызметкерлерге
қызметтерiне ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
3
002
Аумақтық органдар-
дың аппарат-
тары
Бекiтiлген штат
санының лимиті шегінде
аумақтық органдарды
ұстау, қызметтік
автомашина мен
арнайы автокөлік
ұстау. Медициналық
қызметтің тәуелсіз
сараптамасын жүргізу.
2006 жылы алынатындарын ескере
отырып, ұйымдастыру
техникасын ұстау.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
4

007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Повышение квали-
фикации государ-
ственных служащих
центрального ап-
парата и террито-
риальных органов
Министерства
здравоохранения
Республики Казах-
стан по вопросам
государственного
санитарно-эпиде-
миологического
надзора, фарма-
ции, контроля за
качеством меди-
цинских услуг
согласно утверж-
денному плану
повышения квали-
фикации, обучение
государственному
и английскому
языкам.
Обучение специа-
листов уполномо-
ченного органа в
области здраво-
охранения за ру-
бежом в рамках
реализации Госу-
дарственной прог-
раммы развития и  реформирования
здравоохранения
Республики Казах-
стан на 2005-
2010 годы.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений госу-
дарственных
органов
Оплата услуг по
проведению капи-
тального ремонта
здания Главного
управления сани-
тарно-эпидемиоло-
гического надзора
на транспорте в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключением госу-
дарственной экс-
пертизы.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Оснащение Минис-
терства здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан и
его территориаль-
ных органов ос-
новными средства-
ми, в соответст-
вии с Перечнем,
утверждаемым при-
казом Министра
здравоохранения
Республики Казах-
стан.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспече-
ние государ-
ственных
органов
Приобретение для
Министерства
здравоохранения
Республики и
Казахстан, терри-
ториальных орга-
нов и подведомст-
венных организа-
ций здравоохране-
ния лицензионных
программных про-
дуктов, расходных
и комплектующих
материалов.
Оплата услуг по
сопровождению
информационных
систем и комплек-
сов программных
продуктов, обес-
печивающих дея-
тельность системы
здравоохранения.
Оплата услуг за
системно-техниче-
ское обслуживание
средств вычисли-
тельной техники
и сетей.
Оплата телекомму-
никационных
услуг.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: содержание центрального аппарата и территориальных органов в пределах утвержденного лимита штатной численности; углубление профессиональных знаний и навыков для выполнения должностных обязанностей государственного служащего; контроль за соответствием подконтрольных объектов санитарно-эпидемиологическим правилам и нормам, гигиеническим нормативам, усовершенствование системы лицензирования; мотивированное улучшение качества медицинской помощи; повышение качества и безопасности лекарственных средств и оказываемых фармацевтических услуг; повышение отзывчивости системы здравоохранения ожиданиям потребителей; сокращение среднего времени сбора данных, обработки оперативных задач и сроков выдачи аналитических информационных справок, уменьшение периода принятия статистических отчетов из областей (годовой отчет до 18 дней; квартальный - до 3-х дней); повышение квалификации в среднем 140 служащих, обучение государственному и английскому языкам в среднем 100 служащих; проведение капитального ремонта здания Главного управления санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте, оснащение Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных органов основными средствами, расходными материалами и прочим оборудованием; сопровождение и техническое обслуживание информационных систем.
Конечный результат: обеспечение функционирования государственного органа в сфере здравоохранения и его территориальных органов для выполнения возложенных функций.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание одного государственного служащего центрального аппарата в год - 1107,4 тыс. тенге;
средние расходы на разработку одного нормативно-правового акта 10522,4 тыс. тенге;
средние расходы на выполнение одного мероприятия по пропаганде здорового образа жизни - 124,0 тыс. тенге;
средние затраты на содержание одного внештатного работника в год - 234,0 тыс. тенге;
средние расходы на содержание одного государственного служащего территориального органа в год - 835,4 тыс. тенге;
средние расходы на повышение квалификации одного служащего внутри страны - 14,9 тыс. тенге;

007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Біліктілiктi
арттырудың бекiтiлген
жоспарына сәйкес
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
орталық аппараты
мен аумақтық орган-
дарының мемлекеттік
қызметшiлерінің мемлекеттік санитарлық-эпидемио-
логиялық қадағалау, фармация және медициналық қызметтің сапасын бақылау мәселелерi бойынша біліктілігін арттыру, мемлекеттік және ағылшын тіліне оқыту. Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік органның
мамандарын Қазақстан
Республикасының
Денсаулық сақтау iсiн
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдар-
ламасын іске асыру шеңберiнде шетелде оқыту.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
5
008
Мемле-
кеттік
орган-
дардың
ғимарат-
тарын,
үй-жай-
лары мен
құрылыс-
тарын
күрделi
жөндеу
Бекiтілген жобалық-
сметалық құжатамаларға
және Мемлекеттік
сараптама қорытынды-
сына сәйкес Көліктегі
мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық
қадағалау бас
басқармасының
ғимаратына күрделi
жөндеу жүргізу
жөнiндегі қызметтерге
ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
6
009
Мемле-
кеттiк
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігі мен оның
аумақтық органдарын
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтілетін Тізбеге
сәйкес негізгі құралдармен
жарақтандыру.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7
017
Ақпарат-
тық
жүйе-
лердiң
жұмыс
iстеуiн
қамта-
масыз
ету және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамта-
масыз ету
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігі, оның
аумақтық органдары мен
денсаулық сақтаудың
ведомстволық
бағыныстағы ұйымдар
үшін бағдарламалық
өнімдер, шығыс және
жинақтаушы материалдар
сатып алу. Денсаулық
сақтау жүйесiнің
қызметiн қамтамасыз
ететін ақпараттық
жүйелер мен бағдарламалық өнiмдер
кешендерiн сүйемелдеу
жөнiндегi қызметтерге
төлеу.
Есептеуіш техника құралдары мен желілердің жүйелік-
техникалық қызмет көрсеткенi үшін ақы төлеу. Телекоммуникациялық
қызметтерге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер : Тiкелей нәтиже: орталық аппарат пен оның аумақтық органдарын бекiтiлген штат саны лимитi шегiнде ұстау; мемлекеттік қызметшілердің лауазымдық мiндеттерін орындау үшін кәсiби білімдерi мен дағдыларын тереңдету; бақылаудағы объектілердің санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен гигиеналық нормаларға сәйкестiгiн бақылау; лицензиялау жүйесiн жетiлдiру; медициналық көмектiң сапасын дәйектiлiкпен жақсарту; дәрiлiк заттар мен көрсетiлетiн фармацевтикалық қызметтің сапасы мен қауіпсіздiгiн арттыру; пайдаланушылардың күтулерiне денсаулық сақтау жүйесінің қайырымдылығын арттыру; деректердi жинаудың, жедел тапсырмаларды өңдеудің орташа уақыты және талдау ақпараттық анықтамаларды берудiң мерзiмдерiн қысқарту, облыстардан түскен статистикалық есептердi (жылдық есеп 18 күнге дейiн; тоқсандық - 3 күнге дейiн) қабылдау мерзiмiн азайту; орта есеппен 100 қызметшінің бiлiктiлiгін арттыру; орта есеппен 100 қызметшiнi мемлекеттiк және ағылшын тiлдерiне оқыту; көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау бас басқармасының ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiн және оның аумақтық органдарын негiзгi құралдармен, шығыс материалдарымен және басқа да жабдықтармен қамтамасыз ету; ақпараттық жүйеге iлеспелiк және техникалық қызмет көрсету.
Түпкілікті нәтиже: денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк орган мен оның аумақтық органдарына жүктелген функцияларды орындау үшiн жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орталық аппараттың бiр мемлекеттік қызметшiсiн ұстауға жұмсалатын орташа шығын - 1107,4 мың теңге; бiр нормативтiк-құқықтық кесiмдi әзiрлеуге орта есеппен жұмсалатын шығын - 10522,4 мың теңге; салауатты өмiр салтын насихаттау жөніндегi бiр iс-шараны орындауға орта есеппен жұмсалатын шығын - 124,0 мың теңге; бiр штаттан тыс қызметшiнi бiр жыл ұстауға орта есеппен жұмсалатын шығын - 234,0 мың теңге; аумақтық органның бiр мемлекеттiк қызметшiсiн ұстауға орта есеппен жұмсалатын шығын - 835,4 мың теңге; бiр қызметшінің ел ішінде біліктілігін арттыруға орта есеппен жұмсалатын шығын - 14,9 мың теңге; бiр қызметшінің шетелде біліктілігін арттыруға орта есеппен жұмсалатын шығын -

средние расходы на повышение квалификации одного служащего за рубежом - 2114,2 тыс. тенге;
средние расходы на обучение государственному и английскому языкам - 16,5 тыс. тенге;
средние расходы на оснащение центрального органа и его территориальных подразделений в расчете на одного сотрудника 11,5 тыс. тенге;
средние расходы на сопровождение информационных систем 1 662,9 тыс. тенге;
средние расходы на системно-техническое обслуживание средств вычислительной техники и сетей в расчете на единицу средств вычислительной техники 88,7 тыс. тенге.
Проведение капитального ремонта здания Главного управления санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте, в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией и технической экспертизой.
Качество: повышение уровня управления системой здравоохранения; качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные органы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 266
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием" на 2006 год
1. Стоимость: 153557 тысяч тенге (сто пятьдесят три миллиона пятьсот пятьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 8, 24, 35, 43  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 3 7, 18, 48 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.

2114,2 мың теңге;
мемлекеттік және ағылшын тілінде оқытуға орта есеппен жұмсалатын шығын - 16,5 мың теңге; орталық орган мен оның аумақтық бөлімшелерiн жарақтандыруға бiр қызметкерге есептегендегi орта есеппен жұмсалатын шығын - 11,5 мың теңге; ақпараттық жүйелерге iлеспе жасауға орта есеппен жұмсалатын шығын - 1 662,9 мың теңге;
есептеуiш техника құралдары мен жүйелерге жүйелiк-техникалық қызмет көрсетуге бiр есептеуiш техника құралы бiрлiгiне есептегендегi орта есеппен жұмсалатын шығын - 88,7 мың теңге; бекiтілген жобалық-сметалық құжаттарға және техникалық сараптамаға сәйкес Көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау бас басқармасының ғимаратын күрделi жөндеуден өткізу.
Сапасы: денсаулық сақтау жүйесiн басқару деңгейiн көтеру; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi мен оның аумақтық органдарына жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
266-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 153557 мың теңге (бiр жүз елу үш миллион бес жүз елу жетi мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   24,   35,   43-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  3 ,   7 ,   18,   48-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Жастар арасында орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізiнде оқитындар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңiлдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттік жалпыға мiндетті білім беру стандартына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімдi мамандарды даярлауды қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Подготовка специа-
листов со средним
профессиональным
образованием в
республиканских
медицинских орга-
низациях образова-
ния в соответствии
с Государственными
общеобязательными
стандартами обра-
зования.
Социальная поддер-
жка учащихся в
период получения
ими среднего про-
фессионального об-
разования, путем
выплаты учащимся
государственных
стипендий в соот-
ветствии с Прави-
лами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий от-
дельным категориям
обучающихся в го-
сударственных ме-
дицинских органи-
зациях образования
и путем перечисле-
ния трансфертов
организациям обра-
зования, выполняю-
щим государствен-
ный образователь-
ный заказ на под-
готовку специалис-
тов со средним
профессиональным
образованием для
выплаты денежных
компенсаций на
проезд обучающимся
по государственно-
му образовательно-
му заказу в период
зимних и летних
каникул.
Среднегодовой кон-
тингент учащихся -
899.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прием учащихся на обучение по государственному образовательному заказу - 400 человек, выплата государственных стипендий среднегодовому контингенту стипендиатов - 629, обеспечение стипендией - 70 процентов обучающихся.
Конечный результат: обеспечение квалифицированными кадрами организаций здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Финансово-экономический результат: средний размер расходов, на подготовку 1 обучающегося по государственному образовательному заказу - 167300 тенге в год. Месячный размер стипендии одного учащегося 5147 тенге. Выплата денежных компенсаций на проезд 1 обучающегося по государственному образовательному заказу в период летних и зимних каникул по 2 MPП.
Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием не менее 285 человек.
Качество: ожидаемая доля выпускников со средним профессиональным образованием, окончившим медицинские колледжи с отличием, от общего числа выпускников 16 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 267
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием" на 2006 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Орта
кәсiптiк
білiмдi
мамандар
даярлау
Мемлекеттік білім беру
стандарттарына сәйкес
республикалық
медициналық білім
беру ұйымдарында орта
кәсіптік білiмдi
мамандарды даярлау.
Мемлекеттік
медициналық білім
беру ұйымдарында
оқитындардың жекелеген
санаттарына мемлекеттік
стипендияларды
тағайындау мен
төлеу тәртібi туралы
Ережеге сәйкес білім
алушыларға мемлекеттік
стипендия төлеу арқылы
және қысқы және
каникул кезiнде
мемлекеттік бiлім
беру тапсырысы бойынша
білім алушыларға жол
жүруге ақшалай өтемақы
төлеу үшін орта
кәсiптік білімі бар
мамандарды даярлауға
арналған мемлекеттік
білім беру тапсырысын
орындайтын білім беру
ұйымдарына
трансферттер аудару
арқылы оқушыларды
олардың орта кәсіптік
білім алу кезiнде
әлеуметтік қолдау.
Орташа жылдық
контингент - 899.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқушыларды оқуға қабылдау - 400 адам, стипендиаттардың орташа жылдық контингентiне мемлекеттiк стипендиялар төлеу - 629, стипендиямен қамтамасыз ету - білім алушылардың 70 пайызы.
Түпкiлікті нәтиже: денсаулық сақтау ұйымдарын орта медициналық және фармацевтикалық білімi бар бiлiкті мамандармен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша 1 білім алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығын мөлшерi - жылына 167300 теңге. Бiр оқушының айлық стипендиясының мөлшерi 5147 теңге. Қысқы және жазғы каникул кезінде мемлекеттiк білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға жол жүруге 2 АЕК мөлшерде ақшалай өтемақы төлеу.
Уақтылығы: денсаулық сақтау саласында орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар білікті мамандардың күтiлетiн бiтірушілер саны кемiнде 285 адам.
Сапасы: медицина колледжiн үздiк бiтірген, орта кәсіптік бiлiмдi бітірушілердің күтiлетiн үлесi бітірушілердің жалпы санының 16 пайызы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
267-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi
кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 4383580 тысяч тенге (четыре миллиарда триста восемьдесят три миллиона пятьсот восемьдесят тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 3 25, 26, 27, 43 и 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статья 7 48 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";   статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июня 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094 "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, о военных кафедрах при высших учебных заведениях и перечня высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 125 "Об учреждении государственных именных стипендий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".

1. Құны : 4383580 мың теңге (төрт миллиард үш жүз сексен үш миллион бес жүз сексен мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  5-бабы , "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  3 ,   25,   26,   27,   43 және   44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңының  26-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7 ,   48-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 маусымдағы Заңының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегi N 648  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1134  қаулысы ; "Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерiн (курсанттарын) әскери даярлау, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094  қаулысы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781  қаулысы ; "Мемлекеттік білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудің тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы ; "Ерекше мәртебесi бар оқу орындары жөнiндегi типтiк ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Мемлекеттік атаулы стипендияларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 125  қаулысы ; "Жастар арасында орта және жоғары кәсіптiк оқу орындарында мемлекеттiк бiлім беру тапсырысы негiзiнде оқитындар үшiн өтемақы төлеу арқылы жеңiлдiкпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегi N 736  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским и послевузовским профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки квалифицированных кадров отрасли здравоохранения, обеспечение военной подготовки студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса по медицинским специальностям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка
специалистов
с высшим и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов по государ-
ственным
образова-
тельным
грантам
Подготовка студен-
тов и интернов по
программам высшего
профессионального
образования в
соответствии с Го-
сударственным об-
щеобязательным
стандартом образо-
вания.
Создание материа-
льно-технических
условий для орга-
низации учебного
процесса.
Субсидирование
расходов, связан-
ных с выплатой по-
вышающего коэффи-
циента 1,75 к ус-
тановленным окла-
дам профессорско-
преподавательского
состава и руково-
дящих работников
Казахского нацио-
нального медицинс-
кого университета
имени С.Д.
Асфендиярова.
Среднегодовой кон-
тингент студентов
и интернов по го-
сударственному об-
разовательному за-
казу - 10919.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
3
101
Подготовка
офицеров за-
паса на
военных ка-
федрах выс-
ших учебных
заведений
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Осуществление
военной подготовки
студентов по прог-
рамме офицеров за-
паса согласно
учебному плану в
медицинских ВУЗах.
Среднегодовой кон-
тингент офицеров
запаса в количест-
ве - 1450.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4
102
Стипендиаль-
ное обеспе-
чение сту-
дентов выс-
ших учебных
заведений
Социальная под-
держка студентов
и интернов в
период получения
ими высшего про-
фессионального об-
разования, путем
выплаты студентам
и интернам госу-
дарственных стипендий в соответствии с
Правилами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий от-
дельным категориям
обучающихся в го-
сударственных ме-
дицинских органи-
зациях образования
и Правилами назна-
чения стипендий,
учрежденных Прези-
дентом Республики
Казахстан.
Выплата государст-
венных стипендий
среднегодовому
контингенту сти-
пендиатов студен-
тов и интернов -
9365.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5
103
Подготовка
научных
кадров
Разработка научны-
ми кадрами собст-
венных научных ис-
следований по
актуальным пробле-
мам медицины и их
оформление в виде
докторских, канди-
датских и магис-
терских диссерта-
ций в высших учеб-
ных заведениях и
научных организа-
циях, овладение
методологией про-
ведения научных
исследований, по-
лучение углублен-
ного медицинского
образования в высших учебных заведениях и научных органи-
зациях, обеспече-
ние процесса под-
готовки научных
кадров.
Среднегодовое ко-
личество докторан-
тов - 96, аспиран-
тов - 194, клини-
ческих ординаторов
- 180 и магистрантов
здравоохранения -
67.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
6

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби білімi бар жоғары біліктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : денсаулық сақтау саласының бiлікті кадрларын даярлауды қамтамасыз ету, жоғары оқу орындарының студенттерiн медициналық мамандықтар бойынша запастағы офицерлер бағдарламасымен әскери даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асы жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Жоғары
және
жоғары
оқу
орнынан
кейiнгi
кәсiптiк
бiлiмдi
мамандар
даярлау
2
100
Мемле-
кеттік
білiм
беру
гранты
бойынша
мамандар
даярлау
Мемлекеттік жалпыға
мiндетті білім беру
стандартына сәйкес
жоғары кәсіптік бiлiм
беру бағдарламасы
бойынша студенттер мен
интерндердi даярлау.
Оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
материалдық-техникалықжағдай жасау.
С.Ж. Аспендияров
атындағы Қазақ
ұлттық медицина
университетінің
оқытушы-профессорлар
құрамы мен басшы
қызметкерлерінің
белгіленген жалақыла-
рына коэффициенттердi
көбейтетін ақы
төлеуге байланысты
шығыстарды
субсидиялау.
Мемлекеттік білім
беру тапсырысы
бойынша студенттер мен
интерндердің орташа
жылдық контингентi -
10919.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
3
101
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Денсаулық сақтау
министр-
лігі
жоғары
оқу орын-
дарының
әскери
кафедра-
ларында
запастағы
офицерлер
даярлау
Медициналық ЖОО-
дарындағы оқу
жоспарына сәйкес
запастағы офицерлер
бағдарламасы бойынша
студенттердi әскери
даярлауды жүзеге
асыру; Запастағы
офицерлердің орташа
жылдық контингентi -
1450.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
4
102
Жоғары
оқу орын-
дарының
студент-
терiн
стипен-
диямен
қамта-
масыз ету
Мемлекеттік медицина-
лық білім беру ұйымдарында оқитындар-
дың жекелеген санаттарына мемлекет-
тік стипендиялар
тағайындау мен төлеу
тәртібі туралы ережеге
және Қазақстан
Республикасы
Президентi белгілеген
стипендияларды
тағайындау ережесiне
сәйкес студенттер мен
интерндерге мемлекет-
тік стипендия төлеу арқылы оларды жоғары кәсіптік білім алу кезінде әлеуметтік
қолдау.
Студенттер мен интерндердің орташа жылдық контингентiне
мемлекеттік стипендия
төлеу - 9365.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
5
103
Ғылыми
кадрлар
даярлау
Медицинаның өзекті
мәселелері жөніндегi
жеке ғылыми зерттеу-
лердi әзiрлеу және оларды жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда
докторлық, кандидаттық
және магистрлік
диссертация түрiнде
ресiмдеу, ғылыми
зерттеулерді жүргізу-
дің әдiснамасын меңгеру, жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда тереңдетілген медициналық білім алу,
ғылыми кадрларды
даярлау процесiн қамтамасыз ету.
Орташа жылдық саны:
докторанттар - 96,
аспиранттар - 194,
клиникалық
ординаторлар - 180,
денсаулық сақтау
магистранттары - 67.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
6

104
Стипендиаль-
ное обеспе-
чение науч-
ных кадров
Социальная под-
держка среднегодо-
вого контингента
96 докторантов,
194 аспирантов,
180 клинических
ординаторов и 67
магистрантов
здравоохранения
путем выплаты
государственных
стипендий в соот-
ветствии с Прави-
лами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий от-
дельным категориям
обучающихся.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7
105
Капитальный
ремонт госу-
дарственных
высших
учебных
заведений
Улучшение техни-
ческого состояния
зданий государ-
ственных медицин-
ских вузов с целью создания условий для
повышения качества
преподавания путем
перечисления
капитальных
трансфертов
Казахскому
Национальному ме-
дицинскому универ-
ситету имени С.Д.
Асфендиярова;
Южно-Казахстанской
государственной
медицинской акаде-
мии;
Семипалатинской
государственной
медицинской акаде-
мии;
Западно-Казахстан-
ской государствен-
ной медицинской
академии им.
М. Оспанова,
Карагандинской
государственной
медицинской акаде-
мии;
Алматинскому госу-
дарственному инс-
титуту усовершен-
ствования врачей,
Казахской
государственной
медицинской
академии
на проведение ка-
питального ремонта
зданий и сооруже-
ний в соответствии
с проектно-сметны-
ми документациями
и заключениями го-
сударственной
экспертизы.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
8
106
Доучивание
студентов в
высших
учебных
заведениях
Подготовка студен-
тов и интернов,
поступивших по
государственному
заказу до 1999
года в высшие
учебные заведения
в соответствии с
государственным
общеобязательным
стандартом образо-
вания.
Создание материа-
льно-технических
условий для учеб-
ного процесса.
Среднегодовой кон-
тингент студентов
и интернов, посту-
пивших по государ-
ственному заказу
до 1999 года в
высшие учебные
заведения - 46.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
9
107
Стипендиаль-
ное обеспе-
чение сту-
дентов,
доучивающих-
ся в высших
учебных
заведениях
Социальная под-
держка студентов
и интернов, посту-
пивших по государ-
ственному заказу
до 1999 года в
высшие учебные за-
ведения, путем
выплаты студентам
и интернам госу-
дарственных сти-
пендий в соответ-
ствии с Правилами
о порядке назначе-
ния и выплаты го-
сударственных сти-
пендий отдельным
категориям обучаю-
щихся в государст-
венных медицинских
организациях обра-
зования.
Выплата государст-
венных стипендий
среднегодовому ко-
личеству студен-
тов и интернов - 41, поступивших
по государствен-
ному заказу до
1999 года в высшие
учебные заведения.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
10
108
Выплата ком-
пенсаций на
проезд обу-
чающимся из
числа моло-
дежи в выс-
ших профес-
сиональных
учебных за-
ведениях по
государст-
венному об-
разователь-
ному заказу
Социальная поддержка граждан в период получения высшего профессионального образования, путем перечисления
трансфертов высшим
учебным заведениям
для выплаты денеж-
ных компенсаций на
проезд обучающимся
по государственно-
му образовательно-
му заказу в период
зимних и летних
каникул на контин-
гент студентов на
начало года без
выпуска - 9477,
на выпускающихся -
1181.
1, 2
квартал
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
11

104
Ғылыми
кадрларды
стипен-
диямен
қамта-
масыз ету
Мемлекеттік медициналық білім
беру ұйымдарында
оқитындардың жекелеген
санаттарына мемлекет-
тік стипендиялар
тағайындау мен төлеу
тәртiбi туралы ережеге
сәйкес мемлекеттік
стипендия төлеу арқылы 96 докторант-
тың, 194 аспиранттың, 180 клиникалық
ординатордың және 67
денсаулық сақтау
магистрантының орташа
жылдық контингентiн
әлеуметтік қолдау.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7
105
Мемле-
кеттік
жоғары
оқу орын-
дарын
күрделі
жөндеу
Күрделi трансферттер
аудару арқылы оқытудың
сапасын көтеру
бойынша жағдай жасау
мақсатында мемлекеттік
медициналық жоғары оқу
орындары ғимараттары-
ның техникалық жағдайын жақсарту үшін мемлекеттік
сараптамадан өткен
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
ғимараттары мен
құрылыстарын күрделi
жөндеу үшін
С.Ж.Аспендияров
атындағы ұлттық
медицина университе-
тiне, Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясына,
Семей мемлекеттік медицина академиясына,
Марат Оспанов атындағы
Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина
академиясына, Қарағанды
мемлекеттік медицина
академиясына, Алматы
мемлекеттік дәрiгер-
лердің бiлімiн жетілдiру институтына, Қазақ мемлекеттiк медицина академиясына
күрделi трансферттер
аудару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
8
106
Студент-
тердің
жоғары
оқу орын-
дарында
оқуды
аяқтауы
1999 жылға дейiн
мемлекеттік тапсырыс
бойынша жоғары оқу
орнына түскен
студенттер мен
интерндердi мемлекет-
тік жалпыға мiндетті білім беру стандарт-
тарына сәйкес даярлау.
Оқу процесi үшін
материалдық-
техникалық жағдай
жасау. 1999 жылға
дейiн мемлекеттік
тапсырыс бойынша
жоғары оқу орнына
түскен студенттер мен
интерндердің орташа
жылды контингентi -46.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
9
107
Жоғары оқу орын-
дарында
оқу аяқ-
тайтын
студент-
терді
стипен-
диямен
қамта-
масыз ету
Мемлекеттік медицина-
лық білім беру ұйымдарында оқитындар-
дың жекелеген санаттарына мемлекет-
тік стипендиялар тағайындау мен төлеу
тәртібі туралы ережеге
сәйкес 1999 жылға
дейiн мемлекеттік
тапсырыс бойынша
жоғары оқу орнына
түскен студенттер мен
интерндерге мемлекет-
тік стипендия төлеу арқылы студенттер мен
интерндердi олардың
жоғары кәсiптік бiлiм
алуы кезiнде әлеуметтік қолдау.
1999 жылға дейiн
мемлекеттік тапсырыс
бойынша жоғары оқу
орнына түскен
студенттер мен
интерндердің орташа
жылдық контингентіне
мемлекеттік стипендия
төлеу - 41.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
10
108
Кәсiптiк
жоғары
оқу орын-
дарында
мемле-
кеттiк
бiлiм
беру тап-
сырысы
бойынша
оқып
жатқандар
арасынан
жастардың
жол жү-
руiне
өтемақы
төлеу
Жоғары оқу орындарына
мемлекеттік білім
беру тапсырысы бойынша
оқитындардың жазғы
және қысқы каникул
кезiнде жыл басына
бітiрушілердiң
санынсыз - 9477,
бiтірушілердің - 1181
студенттер контингентінің
жолақысына ақшалай
өтемақы төлеу үшін
жоғары оқу орындарына
трансферттердi аудару
арқылы азаматтарды
жоғары кәсіптік білім
алу кезiнде
әлеуметтік қолдау.
1, 2
тоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
11

109
Создание при
государст-
венных меди-
цинских выс-
ших учебных
заведениях
учебно-кли-
нических
центров
Приобретение
лечебно-диагнос-
тического обору-
дования для учеб-
но-клинических
центров при Запад-
но-Казахстанской
государственной
медицинской акаде-
мии им. Марата
Оспанова и Семипа-
латинской государ-
ственной медицинс-
кой академии
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прием студентов на обучение по государственному образовательному заказу - 3500; прием офицеров запаса на военных кафедрах медицинских вузов - 600; докторантов - 33; аспирантов - 63; клинических ординаторов - 90 и магистрантов здравоохранения - 50; обеспечение стипендией студентов 1 курса (новый прием) - 100 процентов, продолжающих обучение в среднем - 75 процентов и интернов - 90 процентов.
Приобретение не менее 179 единиц медицинского оборудования для учебно-клинических центров при Западно-Казахстанской государственной медицинской академии им. Марата Оспанова и Семипалатинской государственной медицинской академии.
Конечный результат: обеспечение квалифицированными кадрами организаций здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на подготовку 1 обучающегося по государственному образовательному заказу - 191200 тенге в год; на подготовку офицера запаса - 16075 тенге в год; на подготовку докторанта 46261 тенге в год; аспиранта 104000 тенге в год; клинического ординатора 109100 тенге в год; магистранта здравоохранения 135000 тенге в год.
Месячный размер стипендии: одного студента - 6434 тенге; одного интерна - 11652 тенге; Президентской - 12868 тенге; именной - 9329 тенге; докторанта - 22564 тенге; аспиранта - 17865 тенге; клинического ординатора - 16466 тенге и магистранта здравоохранения - 16466 тенге.
Выплата денежных компенсаций на проезд 1 обучающегося по государственному образовательному заказу в период зимних и летних каникул по 4 МРП.
Капитальный ремонт Казахского Национального медицинского университета имени С.Д. Асфендиярова; Южно-Казахстанской государственной медицинской академии; Семипалатинской государственной медицинской академии; Западно-Казахстанской государственной медицинской академии; Карагандинской государственной медицинской академии; Алматинского государственного института усовершенствования врачей; Казахской государственной медицинской академии.
Средняя стоимость единицы приобретаемого медицинского оборудования для учебно-клинических центров при Западно-Казахстанской государственной медицинской академии им. Марата Оспанова и Семипалатинской государственной медицинской академии 3910614 тенге.

109
Мемле-
кеттік
меди-
циналық
жоғары
оқу орын-
дарының
жанынан
оқу-кли-
никалық
орталық-
тар құру
Марат Оспанов атындағы
Батыс Қазақстан
мемлекеттік медицина
академиясы мен Семей
мемлекеттік медицина
академиясының жанынан
оқу-клиникалық
орталықтарын ашу үшін
емдеу-диагностикалық
жабдықтар сатып алу
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: студенттердi мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға қабылдау - 3500; медициналық жоғары оқу орындарының әскери кафедраларына запастағы офицерлердi қабылдау - 600; докторанттар - 33, аспиранттар - 63, клиникалық ординаторлар - 90, денсаулық сақтау магистранттары - 50; 1-курс студенттерiн стипендиямен қамтамасыз ету - (жаңа қабылдау) - 100 пайыз, оқуды жалғастырушылар орта есеппен - 75 пайыз және интерндер - 90 пайыз. Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы мен Семей мемлекеттік медицина академиясының жанындағы оқу-клиникалық орталықтары үшін 179 бiрлiк медициналық жабдық сатып алу.
Түпкілікті нәтиже: денсаулық сақтау ұйымдарын білікті кадрлармен қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша оқитын 1 білім алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығын - жылына 191200 теңге; запастағы офицердi даярлауға - жылына 16075 теңге; докторантты даярлауға - жылына 46261 теңге; аспирантты даярлауға - жылына 104000 теңге, клиникалық ординаторды даярлауға - жылына 109100 теңге, магистрантты даярлауға - жылына 135000 теңге.
Айлық стипендия мөлшерi: бiр студент - 6434 теңге; бiр интерн - 11652; Президенттік - 12868 теңге; атаулы - 9329 теңге; докторант - 22564 теңге; аспирант - 17865 теңге; клиникалық ординатор - 16466 теңге және денсаулық сақтау магистранты - 16466 теңге.
Мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын 1 бiлiм алушының қысқы және жазғы каникул кезiнде жол жүруiне ақшалай өтемақы төлеу 4 АЕК.
С.Ж. Аспендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiн, Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясын, Семей мемлекеттік медицина академиясын, Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясын, Қарағанды мемлекеттiк медицина академиясын, Алматы мемлекеттiк дәрiгерлер білімiн жетiлдiру институтын; Қазақ мемлекеттiк медицина академиясын күрделi жөндеу.

Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения с высшим медицинским и фармацевтическим образованием не менее 860 человек, офицеров запаса не менее 585, научных кадров и специалистов с углубленным послевузовским профессиональным образованием не менее 175 человек в т.ч. докторантов не менее 29, аспирантов не менее 58, клинических ординаторов не менее 88.
Качество: ожидаемая доля выпускников с высшим профессиональным образованием, окончившим ВУЗ с отличием, от общего числа выпускников - 14,5 процентов. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 268
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджету города Астаны на строительство и
реконструкцию объектов здравоохранения"
на 2006 год
1. Стоимость: 11145997 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов сто сорок пять миллионов девятьсот девяносто семь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

Уақтылылығы: жоғары медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi денсаулық сақтау саласының білікті мамандарының күтiлетiн бiтiрушілер саны кемінде 860 адам, запастағы офицерлер кемінде 585, ғылыми кадрлар мен жоғары білімнен кейiнгi кәсіптік бiлiмi бар мамандар кемiнде 175 адам, оның ішінде докторанттар кемінде 29, аспиранттар кемiнде 58, клиникалық ординаторлар кемінде 88.
Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттiк медицина академиясы мен Семей мемлекеттік медицина академиясының жанындағы оқу-клиникалық орталықтары үшiн алынатын медициналық жабдықтың бiр бiрлiгiнің орташа құны 3910614 теңге.
Сапа: ЖОО-ны үздiк бітірген жоғары кәсiптiк білімдi бiтірушілердің күтiлетiн үлесi бiтiрушілердің жалпы санының 14,5 пайызы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
268-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетiне денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және қайта жаңартуға берiлетiн
нысаналы даму трансферттерi"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11145997 мың теңге (он бiр миллиард бiр жүз қырық бес миллион тоғыз жүз тоқсан жетi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегi
N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған Іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегi іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности медицинской помощи населению.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и реконструкции объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджету го-
рода Астаны
на строите-
льство и
реконструк-
цию объек-
тов здраво-
охранения
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджету
города Астаны на
строительство и
реконструкцию
объектов здравоох-
ранения по перечню
и в пределах сумм
согласно Приложе-
нию 2 к постанов-
лению Правительст-
ва Республики
Казахстан от 9
декабря 2005 года
N 1228 "О реализа-
ции Закона Респуб-
лики Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2006
год".
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение объема работ по строительству и реконструкции новых объектов здравоохранения в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательном порядке государственную вневедомственную экспертизу и утверждение, а также ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения для обеспечения доступности медицинской помощи населению.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству и реконструкции, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Финансово-экономический результат и качество отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Примечание:
Перечень инвестиционных проектов согласно Приложению 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1228 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 269
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
на республиканском уровне" на 2006 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халыққа медициналық көмек көрсетудің қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңартуды жүзеге асыру үшiн жергiлiктi бюджеттердi қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
қаласының
бюджетiне
денсаулық сақтау объек-
тілерiн
салуға
және
қайта
жаңартуға
берілетін
нысаналы
даму
транс-
ферттерi
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N 1289
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес тізбе бойынша
және сомалар шегінде
облыстық бюджеттерге,
Астана қаласының
бюджетіне денсаулық
сақтау объектілерiн
салуға және қайта
жаңартуға нысаналы
даму трансферттерiн
аудару
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: заңнамада белгiленген тәртіппен мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен және бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес денсаулық сақтау объектiлерiн салу және қайта жаңарту жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау, сондай-ақ денсаулық сақтау объектілерiн пайдалануға беру.
Түпкілікті нәтиже: халыққа медициналық көмектiң қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету үшін денсаулық сақтау объектiлерiн пайдалануға беру. Уақтылығы: қызметтердi ұсынушылармен жасалған шарттарға сәйкес құрылыс және қайта жаңарту бойынша жұмыс көлемдерiн атқару.
Қаржы-экономикалық нәтижесi мен сапасы жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Ескерту:
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 1228  қаулысына 2-қосымшаға сәйкес Инвестициялық жобалардың тізбесi, сондай-ақ заңнамада белгiленген тәртіппен бекiтілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бекiтілген iс-шаралар, трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергiлiктi бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
269-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық
салауаттылығы" деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1855046 тысяч тенге (один миллиард восемьсот пятьдесят пять миллионов сорок шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД"; статьи 13 17, 19, 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 126 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика возникновения, распространения и снижение инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе особо опасными инфекциями; охрана границ от завоза и распространения инфекционных и особо опасных заболеваний; предупреждение ВИЧ-инфекции и снижение темпов ее распространения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Санитарно-
эпидемиоло-
гическое
благополучие
населения на
республикан-
ском уровне
2
100
Предупрежде-
ние эпидемий
Проведение проти-
воэпидемических и
профилактических
мероприятий в
природных очагах
и других эндемич-
ных регионах.
Оплата командиро-
вочных расходов
медицинским и
другим работни-
кам, направляемым
на проведение
противоэпидеми-
ческих и профи-
лактических меро-
приятий.
Закуп и доставка
дезинфекционных
средств в очаги
особо опасных и
других инфекцион-
ных заболеваний
для проведения
профилактических
и противоэпиде-
мических меро-
приятий.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
3
101
Противочум-
ные станции
Атырауская,
Араломорс-
кая, Актю-
бинская,
Уральская,
Талдыкорган-
ская, Манги-
стауская,
Шымкентская,
Кызылордин-
ская,
Жамбылская,
Шалкарская
Проведение проти-
воэпидемических и
профилактических
мероприятий по
локализации, пре-
дупреждению рас-
пространения ка-
рантинных и дру-
гих особо опасных
инфекций.
Капитальный ре-
монт Атырауской,
Кызылординской,
Мангистауской,
Уральской и Шым-
кентской противо-
чумных станций в
соответствии с
утвержденными
проектно-сметными
документациями и
заключениями го-
сударственной
экспертизы.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного) и
немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ие года
Противочумные
станции:
Атырауская,
Араломорская,
Актюбинская,
Уральская,
Талдыкорган-
ская, Манги-
стауская,
Шымкентская,
Кызылординс-
кая,
Жамбылская,
Шалкарская
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4

1. Құны : 1855046 мың теңге (бip миллиард сегiз жүз елу бес миллион қырық алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-I Заңының  13,   17,   19,   42-баптары ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрінші кезектi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 126  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : халықтың жұқпалы, паразиттiк және кәсiби, соның ішінде аса қауiптi жұқпалы аурулары пайда болуының, таралуының алдын алу және азайту; шекараны жұқпалы және аса қауіптi аурулардың әкелiнуi мен таралуынан қорғау; АҚТҚ инфекциясының алдын алу және оның таралу қарқынын бәсеңдету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Респуб-
ликалық
деңгейде
халықтың
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
салау-
аттылығы
2
100
Эпиде-
миялардың
алдын алу
Табиғи ошақтар мен
басқа да эпидемиялық
өңiрлерде iндетке
қарсы және алдын алу
iс-шараларын жүргізу.
Індетке қарсы және
алдын алу іс-шараларын
жүргізуге жіберілген
медициналық және басқа
да қызметкерлердің
іссапар шығыстарына
ақы төлеу. Алдын алу
және iндетке қарсы іс-
шараларды жүргізу үшін
дезинфекциялаушы
құралдарды сатып алу
және аса қауіптi және
басқа да жұқпалы
аурулардың ошақтарына
жеткізу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
3
101
Атырау,
Арал
теңiзi,
Ақтөбе,
Орал,
Талды-
қорған,
Маңғыс-
тау,
Шымкент,
Қызыл-
орда,
Жамбыл,
Шалқар
тырыс-
қаққа
қарсы
стан-
циялары
Карантиндік және аса
қауiпті жұқпаларды
орнықтыру, таралуын
болдырмау жөнiндегі iндетке қарсы алдын
алу iс-шараларын
өткізу. Бекiтілген
жобалау-сметалық
құжаттама мен
мемсараптаманың
қорытындысына сәйкес
Атырау, Қызылорда,
Маңғыстау, Орал,
және Шымкент обаға
қарсы күрес станцияларын күрделi
жөндеу. Қазақстан
Республикасы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекiтілген
Тізбеге сәйкес
медициналық (диагностикалық және
зертханалық) және
медициналық емес
жабдықты, автокөлікті
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлі-
гінің
Атырау,
Арал
теңiзi,
Ақтөбе,
Орал,
Талды-
қорған,
Маң-
ғыстау,
Шымкент,
Қызыл-
орда,
Жамбыл,
Шалқар
обаға
қарсы
күрес
стан-
циялары
4

102
Республикан-
ская сани-
тарно-эпиде-
миологичес-
кая станция
Осуществление
санитарно-эпиде-
миологического и
социально-гигие-
нического монито-
ринга, оказание
организационно-
методической  и
практической по-
мощи учреждениям
санитарно-эпиде-
миологической
службы Республики
Казахстан.
Приобретение
медицинского
(диагностического
и лабораторного)
и немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ние года
Республикан-
ская санитар-
но-эпидемио-
логическая
станция
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5
103
Региональные
центры сани-
тарно-эпиде-
миологичес-
кой экспер-
тизы на
транспорте
Проведение меро-
приятий по улуч-
шению санитарно-
гигиенического
состояния эпиде-
мически значимых
объектов, прове-
дение санитарно-
эпидемиологичес-
кой экспертизы
подконтрольных
объектов на
транспорте.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного) и
немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ние года
Юго-Восточный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
воздушном
транспорте,
Юго-Восточный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
железнодорож-
ном транспор-
те, Головной
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
транспорте,
Западный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
железнодорож-
ном транспор-
те, Северо-
Западный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
воздушном
транспорте
Министерства
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
6
104
Республикан-
ский центр
по профилак-
тике и
борьбе со
СПИДом
Осуществление
эпидемиологичес-
кого надзора за
ВИЧ-инфекцией.
Проведение капи-
тального ремонта
Республиканского
центра по профи-
лактике и борьбе
со СПИДом в соот-
ветствии с утвер-
жденной проектно-
сметной докумен-
тацией и заклю-
чением государст-
венной эксперти-
зы.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного)
оборудования в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ние года
Республикан-
ский центр по
профилактике
и борьбе со
СПИДом
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: осуществление не менее 30 выездов в природные очаги и другие эндемичные регионы для организации и проведения противоэпидемических и профилактических мероприятий, обеспечение противочумных станций дезинфекционными средствами для проведения профилактических и противоэпидемических мероприятий в очагах особо опасных и других инфекционных заболеваний; приобретение не менее 732 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования, автотранспорта в соответствии с Перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан, в том числе для противочумных станций не менее 504 единиц, из них не менее 41 единицы на поэтапную модернизацию противочумных учреждений согласно Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы; для Республиканской санитарно-эпидемиологической станции не менее 44 единиц, для центров санитарно-эпидемиологической экспертизы на транспорте не менее 180 единиц, для Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИДом не менее 4 единиц; проведение капитального ремонта шести государственных учреждений.
Конечный результат: завершение комплекса противоэпидемических и профилактических мероприятий, направленных на устранение или уменьшение вредного воздействия на человека факторов среды обитания, предотвращение возникновения и распространения инфекционных, паразитарных заболеваний, массовых отравлений и их своевременная локализация.

102
Респуб-
ликалық
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
станциясы
Қазақстан
Республикасының
санитарлық-
эпидемиологиялық
қызмет мекемелерiне
санитарлық-
эпидемиологиялық
және әлеуметтік
гигиеналық
мониторингті iске
асыру, ұйымдастыру-
әдiстемелік және
практикалық көмек
көрсету. Қазақстан
Республикасы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекітілген
Тізбеге сәйкес
медициналық
(диагностикалық және
зертханалық) және
медициналық емес
жабдықты, автокөлiктi
сатып алу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлі-
гінің
Респуб-
ликалық
сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық
стан-
циясы
5
103
Көлiктегi
санитар-
лық-эпи-
демиоло-
гиялық
сарап-
таманың
өңiрлiк
орта-
лықтары
Эпидемиялық маңызды
объектiлердің
санитарлық-гигиеналық
жағдайын жақсарту
жөнiндегi іс-шараларды
өткізу, көлiктегі
бақылаудағы
объектілерге
санитарлық-эпидемио-
логиялық сараптама
жүргізу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекiтілген
Тізбеге сәйкес
медициналық
(диагностикалық және
зертханалық) және
медициналық емес
жабдықты, автокөлікті
сатып алу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлі-
гінің
Оңтүс-
тiк-
Шығыс
өңірлік
әуе кө-
лiгiн-
дегi
сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сарап-
тама
орта-
лығы,
Оңтүс-
тiк-
Шығыс
өңiрлiк
темiр
жол кө-
лігін-
дегі
сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сарап-
тама ор-
талығы,
Бас
көлiк-
тегi
сани-
тарлық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сарап-
тама
орта-
лығы,
Батыс
өңірлік
темір
жол
көлігін-
дегі
санитар-лық-
эпидеми-
ология-
лық
сарап-
тама
орта
лығы,
Солтүс-
тік-
Батыс
өңiрлiк
әуе кө-
лігiн-
дегi
санитар-
лық-
эпиде-
миоло-
гиялық
сарап-
тама
орта-
лығы
6
104
СПИД-тың
алдын
алу және
оған
қарсы
күрес
жүргiзу
жөнiндегi
респуб-
ликалық
орталық
АҚТҚ-жұқпасына
эпидемиологиялық
қадағалауды iске
асыру.
Бекiтілген жобалау-сметалық
құжаттама мен
мемсараптаманың
қорытындысына сәйкес
ЖҚТБ-ның алдын алу
және оған қарсы күрес
жөнiндегi республика-
лық орталығын күрделi
жөндеуді жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтілген Тiзбеге
сәйкес медициналық
(диагностикалық және
зертханалық) жабдықты
сатып алу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлі-
гінің
ЖҚТБ-ның
алдын
алу және
оған
қарсы
күрес
жөнiн-
дегi
респуб-
ликалық
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: індетке қарсы және алдын алу iс-шараларын ұйымдастыру мен жүргізу үшін табиғи ошақтар мен басқа да эпидемиялық өңiрлерге кемінде 30 баруды жүзеге асыру, обаға қарсы күрес станцияларын аса қауіпті және басқа да жұқпалы аурулардың ошақтарында алдын алу және iндетке қарсы iс-шараларды өткізуге арналған дезинфекциялық құралдармен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекiтiлген Тiзбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтардың кемінде 732 бiрлiгiн, автокөлiктік, соның ішінде обаға қарсы күрес станциялары үшін кемiнде 504 бiрлiгiн, олардың ішінде Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес обаға қарсы күрес мекемелерiн кезең-кезеңмен жаңартуға кемінде 41 бiрлігін; Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станция үшін кемiнде 44 бiрлiгін, көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары үшін кемінде 180 бiрлігiн, ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегi республикалық орталық үшін кемiнде 4 бiрлiгін сатып алу;
6 мемлекеттік мекеменi күрделі жөндеудi жүргізу.
Түпкілікті нәтиже: тiршілік ету ортасының адамға зиянды әсер ету факторларын жоюға немесе азайтуға бағытталған індетке қарсы және алдын алу iс-шаралар кешенiн аяқтау, жұқпалы, паразиттiк аурулардың, жаппай уланулардың пайда болуы мен таралуын болдырмау және оларды уақтылы оқшаулау.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы приобретаемых дезинфекционных препаратов - 435,4 тенге, средняя стоимость единицы медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования, автотранспорта - 415,7 тысячи тенге.
Своевременность: выполнение санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий в соответствии с утвержденными планами работ; согласно заключенным договорам на поставку оборудования.
Качество: улучшение санитарно-эпидемиологической обстановки в стране за счет снижения инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения; улучшение санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов на транспорте, повышение своевременности и качества диагностики инфекционных заболеваний, повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД.
ПРИЛОЖЕНИЕ 270
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Производство крови, ее компонентов и препаратов для
республиканских организаций здравоохранения"
на 2006 год
1. Стоимость: 330825 тысяч тенге (триста тридцать миллионов восемьсот двадцать пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве"; статья 18 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статьи 5 15 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

Қаржы-экономикалық нәтиже: дезинфекциялық препараттар бiрлiгінің орташа құны - 435,4 теңге, медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтар, автокөлiктер бiрлiгінің орташа құны - 415,7 мың теңге.
Уақтылығы: бекiтiлген жұмыс жоспарына сәйкес, жабдықты жеткiзуге жасалған шарттарға сай санитарлық індетке қарсы (алдын алу) iс-шараларын орындау.
Сапа: халықтың жұқпалы, паразиттік және кәсiби ауруларын азайту есебiнен елдегi санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; көлiктегi iндеттік мәнi бар объектiлердің санитарлық-гигиеналық жай-күйiн жақсарту; жұқпалы аурулар диагностикасының уақтылығы мен сапасын арттыру, халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы хабардар болу деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
270-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қанды, оның
компоненттерiн және препараттарын өндiру"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 330825 мың теңге (үш жүз отыз миллион сегіз жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  42-бабы ; "Мемлекеттiк материалдық қор туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 12-бабы; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18-бабы ; "Қан мен оның компоненттерінің донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  5 ,   15-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрінші кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстанның 2003 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөніндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: обеспечение больных качественной кровью, ее компонентами и препаратами.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов и научных центров препаратами крови (заменителей) и ее компонентами, готовность к работе Республиканского центра крови в условиях чрезвычайной ситуации на территории республики и содержание мобилизационного резерва для выполнения мобилизационного задания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Производство
крови, ее
компонентов
и препаратов
для респуб-
ликанских
организаций
здравоохра-
нения
Оплата услуг,
связанных с заго-
товкой, тестиро-
ванием, хранением
крови, ее компо-
нентов; долго-
срочным хранением
редких групп кро-
ви и препаратов;
переработкой кро-
ви на компоненты;
производством
препаратов крови;
проведением спе-
циальных меро-
приятий по расши-
рению номенклату-
ры, объема выпус-
каемой продукции
и соответствия ее
качества стандар-
там; проведением
карантинизации
плазмы крови;
выпуском лейко-
фильтрованных
компонентов кро-
ви.
Проведение
специальных меро-
приятий по обнов-
лению и пополне-
нию объема моби-
лизационного ре-
зерва продуктов
крови.
Перечисление ка-
питальных транс-
фертов на прове-
дение капитально-
го ремонта
Республиканского
центра крови в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и
заключением
Государственной
экспертизы.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прогнозное среднегодовое количество заготавливаемой и перерабатываемой крови 20500 литров, проведение капитального ремонта Республиканского центра крови в г. Алматы в соответствии с проектно-сметной документацией и заключением Государственной экспертизы.
Конечный результат: обеспечение потребности республиканских медицинских организаций в крови, ее компонентах и препаратах, восполнение мобилизационного резерва.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость переработки 1 литра крови - 14180 тенге, завершение капитального ремонта в объеме согласно утвержденной проектно-сметной документации и государственной экспертизы.
Своевременность: своевременная поставка крови и ее компонентов по мере возникновения потребности в них.
Качество: соответствие принятым нормативам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 271
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Хранение специального медицинского резерва"
на 2006 год

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : науқастарды сапалы қанмен, оның компоненттерi мен препараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикалық емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттарын, ғылыми орталықтарын республика аумағындағы төтенше жағдайларды жою кезiнде қан препараттарымен (алмастырғыштармен) және оның компоненттерiмен қамтамасыз ету. Республикалық қан орталығының республиканың аумағындағы төтенше жағдайлардағы жұмысқа дайындығы және жұмылдыру тапсырмасын орындау үшін жұмылдыру резервiн ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Респуб-
ликалық
денсаулық
сақтау
ұйымдары
үшін
қанды,
оның
компо-
ненттерін
және
препа-
раттарын
өндіру
Қан, оның
компоненттерiн
дайындауға тестiлеу
мен сақтауға;
қанның сирек тобы мен
препараттарды ұзақ
мерзімді сақтауға,
қан компоненттерiн
өңдеуге; қан препараттарын
өндiруге; өндiрілетiн
өнiмнің номенклатура-
сын, көлемін кеңейту
және оның сапасын
стандарттарға сәйкес
келтiру жөнiндегі
арнайы iс-шараларды
жүргізуге;
қан плазмасын
карантиндеу жүргізуге,
қанның лейкофильтр-
ленген компоненттерін
шығаруға байланысты
қызметтерге төлеу.
Қан өнімдерінің
жұмылдырылған
резервінің көлемiн
жаңарту және толықтыру
жөнiндегi арнайы iс-
шараларды өткізу.
Жобалық-сметалық
құжаттамалар мен
Мемсараптаманың
қорытындысына сәйкес
"Республикалық қан
орталығы" республикалық
мемлекеттік қазыналық
кәсiпорны ғимаратын
күрделi жөндеуден
өткізуге күрделі
трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже: дайындалатын және өңделетін қанның болжамданған орташа жылдық мөлшерi 20500 литр, жобалық-сметалық құжаттамалар мен мемсараптаманың қорытындысына сәйкес Алматы қаласындағы "Республикалық қан орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорын ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу.
Түпкiлікті нәтиже: республикалық медициналық ұйымдарын қанмен, оның компоненттерiмен және препараттармен қажетiне сәйкес қамтамасыз ету, жұмылдыру резервiн толықтыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 литр қанды өңдеудің орташа құны - 14180 теңге, жобалық-сметалық құжаттамалар мен мемсараптаманың қорытындысына сәйкес көлемде күрделi жөндеудi аяқтау.
Уақтылығы: оларға деген қажеттілiктің тууына қарай қан мен оның компоненттерiн уақытында жеткізу.
Сапа: қабылданған нормативтерге сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
271-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Арнайы медицина резервiн сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 17242 тысячи тенге (семнадцать миллионов двести сорок две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 28 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне"; статья 15 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: готовность специальных формирований медицинской службы Гражданской обороны к работе при чрезвычайных ситуациях.
5. Задачи бюджетной программы: хранение, накопление, освежение и замена имущества мобилизационного резерва, обеспечение имуществом мобилизационного резерва, формирований медицинской службы Гражданской обороны при чрезвычайных ситуациях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Хранение
специального
медицинского
резерва
Хранение, накоп-
ление, освежение
и замена имущест-
ва мобилизацион-
ного резерва.
Приобретение
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ние года
Республикан-
ский центр
специального
медицинского
обеспечения
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: хранение и своевременное освежение имущества мобилизационного резерва, приобретение не менее 2 единиц автотранспорта.
Конечный результат: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание одного сотрудника - 411,6 тыс. тенге, средняя стоимость единицы приобретаемого автотранспорта - 1 217 тыс. тенге.
Своевременность: согласно мобилизационного задания.
Качество: 100 % готовность мобилизационного резерва специального медицинского обеспечения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 272
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Прикладные научные исследования в области
здравоохранения" на 2006 год
1. Стоимость: 1975267 тысяч тенге (один миллиард девятьсот семьдесят пять миллионов двести шестьдесят семь тысяч тенге).

1. Құны : 17242 мың теңге (он жетi миллион екi жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының  28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  15-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : төтенше жағдайлар кезінде Азаматтық қорғаныстың медициналық қызметi құрамаларының дайын болуы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жұмылдыру резервінің мүлкiн сақтау, жинақтау, жаңарту және ауыстыру, төтенше жағдайлар кезiнде Азаматтық қорғаныстың жұмылдыру резервiн, медициналық қызмет құрамаларын мүлiктермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Арнайы
медицина
резервiн
сақтау
Жұмылдыру резервінің мүліктерін сақтау,
жинақтау, жаңарту
және ауыстыру.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтілген Тізбеге
сәйкес автокөлік алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлі-
гінің
Респуб-
ликалық
арнаулы
меди-
циналық
қамта-
масыз
ету
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жұмылдыру резервінің мүлiктерiн сақтау, жинақтау, жаңарту және ауыстыру, кемiнде 2 бiрлiк автокөлiк алу.
Түпкiлiкті нәтиже: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау органдары мен мекемелерiнің жұмылдыру дайындығын көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтижесi: бiр қызметкердi ұстауға жұмсалатын орташа шығын - 411,6 мың теңге, сатып алынатын бiр автокөлiктi орташа сатып алу құны - 1217 мың теңге.
Уақтылығы: жұмылдыру тапсырмасына сәйкес.
Сапа: арнайы медициналық қамтамасыз етудің жұмылдыру резервiн 100 пайыз дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
272-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1975267 мың теңге (бiр миллиард тоғыз жүз жетпiс бес миллион екi жүз алпыс жетi мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 22 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи 7 47 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 287-9.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья граждан на основе внедрения новых методов и технологий профилактики, диагностики и лечения.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и апробация новых методов диагностики, лечения, реабилитации, оздоровительных программ по совершенствованию профилактики, диагностики, лечения и реабилитации социально-значимых заболеваний, совершенствования гигиенического, эпидемиологического мониторинга, надзора и профилактики населения, управлению и организации здравоохранения в республике, формированию здорового образа жизни, разработка новых конкурентоспособных отечественных препаратов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Прикладные
научные ис-
следования
в области
здравоохра-
нения
Оплата услуг по
выполнению новых
научно-техничес-
ких программ в
рамках 5 приори-
тетных направле-
ний медицинской
науки:
1. Основы  совер-
шенствования сис-
темы управления
отраслью здраво-
охранения;
2. Разработка и
совершенствование
диагностических,
лечебных и профи-
лактических тех-
нологий в сфере
охраны здоровья
матери и ребенка;
3. Разработка и
совершенствование
профилактики,
диагностики, ле-
чения и реабили-
тации социально-
значимых заболе-
ваний;
4. Научные основы
совершенствования
гигиенического,
эпидемиологичес-
кого мониторинга,
надзора и профи-
лактики заболе-
ваемости населе-
ния Республики
Казахстан;
5. Разработка
инновационных
технологий в
здравоохранении.
Оплата услуг по
выполнению 13
продолжающихся
научно-техничес-
ких программ:
1. "ВИЧ-инфекция
и СПИД-ассоцииро-
ванные заболева-
ния в Казахстане:
cовершенствование
методов профилак-
тики, диагностики
и медико-социаль-
ной реабилита-
ции";
2. "Состояние
здоровья и реаби-
литация населе-
ния, проживающего
в регионе Семипа-
латинского поли-
гона";
3. "Научное обос-
нование совершен-
ствования оценки
и прогнозирования
общественного
здоровья, меха-
низмов управления
и финансирования
здравоохранения";

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының  22,   26-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7 ,   47-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002 жылғы 11 наурыздағы N 287-9 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : алдын алудың, диагностика мен емдеудің жаңа әдiстерi мен технологияларын енгiзу негiзiнде азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : диагностиканың, емдеудің, оңалтудың жаңа әдiстерiн, әлеуметтік елеулi ауруларды диагностикалауды, емдеудi, оңалтуды және алдын алуды жетілдiру жөніндегі сауықтыру бағдарламаларын әзiрлеу және сынау, халықты гигиеналық, эпидемиологиялық мониторингi, қадағалау мен алдын алуды жетiлдiру, республикада денсаулық сақтауды басқару мен ұйымдастыру, салауатты өмiр салтын қалыптастыру, бәсекеге қабiлеттi жаңа отандық препараттарды әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Денсаулық
сақтау
сала-
сындағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер
Медицина ғылымының 5
басым бағыты
шеңберінде жаңа
ғылыми-техникалық
бағдарламаларды
орындау жөніндегі
қызметтерге ақы төлеу.
1. Денсаулық сақтау
саласын басқару
жүйесiн жетілдiру
негіздері;
2. Ана мен баланың
денсаулығын сақтау
саласында диагностикалық,
емдік және алдын алу
технологияларын
әзiрлеу және жетiлдiру;
3. Әлеуметтік елеулi аурулардың алдын алу,
емдеу және оңалтуды
әзiрлеу және
жетiлдiру;
4. Қазақстан Республикасының
халқының ауруларын
гигиеналық
эпидемиологиялық
мониторингiсiн
және алдын алу мен
қадағалауды
жетілдiрудiң ғылыми
негіздері;
5. Денсаулық
сақтаудағы
инновациялық
технологияларды
әзiрлеу.
Жүргізіліп жатқан мынадай 13 ғылыми-
техникалық бағдарла-
маны орындау жөнiндегі
қызметтерге ақы төлеу:
1. "АҚТҚ жұқпасы мен ЖҚТБ - Қазақстандағы ұқсас аурулар:
алдын алудың, диагностика мен
медициналық-әлеуметтік
оңалтудың әдістерін жетiлдiру";
2. Семей полигоны өңiрiнде тұратын халықтың денсаулық
жағдайы және оңалту";
3. "Қоғамдық денсаулықты бағалауды және болжауды, денсаулық сақтауды басқару мен қаржылан-
дыру тетiктерiн жетілдірудің ғылыми негіздемесi";

4. "Разработка,
научное обоснова-
ние и внедрение
новых технологий
формирования здо-
рового образа
жизни среди сель-
ского населения
Казахстана";
5. "Природные
методы оздоровле-
ния, как факторы
профилактики за-
болеваний населе-
ния Казахстана";
6. "Разработка
системы функцио-
нального лечения
и реабилитации
больных изолиро-
ванными, сочетан-
ными и комбиниро-
ванными поврежде-
ниями опорно-дви-
гательного аппа-
рата, осложнени-
ями травм и орто-
педических забо-
леваний";
7. "Профилактика
и лечение гнойно-
септических ос-
ложнений в абдо-
минальной хирур-
гии";
8. "Разработка
системы монито-
ринга и оценки
доступности и
качества медико-
санитарной помощи
населению в сов-
ременных социаль-
но-экономических
условиях развития
здравоохранения
в Республике
Казахстан";
9. "Новые диаг-
ностические и ле-
чебные технологии
в клинической ме-
дицине";
10. "Разработка
новых схем и ме-
тодов доклиничес-
ких испытаний
мембраностабили-
зирующих лекарст-
венных средств и
биоэквивалентнос-
ти противотубер-
кулезных и проти-
воопухолевых
препаратов";
11. "Комплексные
исследования в
сфере профилакти-
ки, диагностики,
лечения, реабили-
тации зависимых
от психоактивных
веществ и много-
уровневый систем-
ный мониторинг
наркологической
ситуации в
Республике Казах-
стан";
12. "Астма,
осложненная со-
путствующей сер-
дечной недоста-
точностью, и
"гормонозависи-
мая" астма.
Динамичное наб-
людение за кли-
ническим течением
заболевания и
коррекция инди-
видуально подоб-
ранной комплекс-
ной терапии";
13. "Онкозаболе-
ваемость Северо-
Казахстанской
области, загряз-
нение окружающей
среды токсичес-
кими и канцеро-
генными вещества-
ми и состояние
радиоэкологии".
Оплата услуг по
выполнению науч-
но-технической
экспертизы проек-
тов программ,
результатов
научно-техничес-
ких программ.
Мероприятия, свя-
занные с обеспе-
чением охраны
республиканского
государственного
казенного пред-
приятия
"Казахский науч-
но-исследователь-
ский институт
зоонозных и
карантинных ин-
фекций им. М.
Айкимбаева".
Перечисление ка-
питальных транс-
фертов государ-
ственным преприя-
тиям на:
приобретение обо-
рудования соглас-
но Перечню,
утверждаемому
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казах-
стан, включая
приобретение уни-
кального медицин-
ского оборудова-
ния в рамках
Государственной
программы рефор-
мирования и раз-
вития здравоохра-
нения Республики
Казахстан на
2005-2010 годы -
Научно-исследова-
тельскому инсти-
туту онкологии и
радиологии,
Научно-исследова-
тельскому инсти-
туту глазных
болезней, Научно-
исследовательско-
му институту
кардиологии и
внутренних болез-
ней, Национально-
му научному
центру хирургии
им. А.Н. Сызгано-
ва, Научному
центру урологии
им. Б.У.
Джарбусынова, Научно-исследо-
вательскому
кожно-венерологи-
ческому институ-
ту, Научно-иссле-
довательскому
институту радиа-
ционной медицины
и экологии, Рес-
публиканскому
научно-практичес-кому центру
медико-социальных
проблем наркома-
нии, Научно-ис-
следовательскому
институту травма-
тологии и ортопе-
дии, Национально-
му центру гигиены
труда и профес-
сиональных забо-
леваний, Респуб-
ликанскому науч-
но-исследователь-
скому центру
охраны здоровья
матери и ребенка,
Научному центру
педиатрии и дет-
ской хирургии,
Научному центру
гигиены и эпиде-
миологии имени
X. Жуматова,
Научному центру
карантинных и
зоонозных инфек-
ций им. М.
Айкимбаева, Алматинскому
государственному
институту усовер-
шенствования вра-
чей, Казахской
государственной
медицинской ака-
демии, Западно-
Казахстанской
государственной
медицинской ака-
демии имени М.
Оспанова, Семи-
палатинской госу-
дарственной меди-
цинской академии,
Южно-Казахстанс-
кой государствен-
ной медицинской
академии;
на проведение капитального ремонта зданий и сооружений в соответствии с
утвержденными
проектно-сметными
документациями и
заключениями го-
сударственной
экспертизы -
Республиканскому
научно-исследова-
тельскому центру
охраны здоровья
матери и ребенка,
Научно-исследова-
тельскому инсти-
туту онкологии и
радиологии, Науч-
но-исследователь-
скому кожно-вене-
рологическому
институту,
Научно-исследова-
тельскому инсти-
туту глазных
болезней, Научно-
исследовательско-
му институту
травматологии и
ортопедии, Науч-
ному центру уро-
логии им. Б.У.
Джарбусынова,
Национальному
научному центру
хирургии им.
А.Н. Сызганова,
Научно-исследова-
тельскому инсти-
туту радиационной
медицины и эколо-
гии, казахскому
научному центру
карантинных и
зоонозных инфек-
ций им. М. Айким-
баева, Научному
центру гигиены и
эпидемиологии
имени X. Жуматова.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

4. "Қазақстанның ауыл халқы арасында салауатты өмiр салтын
қалыптастырудың жаңа
технологияларын әзiрлеу, ғылыми
негіздеу және енгізу";
5. "Қазақстан халқы ауруларының алдын алу факторы ретіне сауықтырудың табиғи әдістерi";
6. "Тiрек-қозғалыс
аппаратының оқшаулан-
ған, үйлескен және аралас зақымданған,
жарақаттардың асқынуы
мен ортопедиялық
аурулармен ауыратын
науқастарды функциялды
емдеу мен оңалту жүйесін әзiрлеу";
7. "Iріңдi-септикалық
асқынулар мен абдоминалды хирургия-
ның алдын алу және емдеу";
8. "Қазақстан
Республикасында
денсаулық сақтауды
дамытудың қазiргi
заманғы әлеуметтік-
экономикалық жағдай-
ларда халыққа медициналық-санитарлық
көмектің қол жетiмді-
лігі мен сапасының мониторингі мен бағалау жүйесiн әзiрлеу";
9. "Клиникалық
медицинадағы жаңа
диагностикалық және
емдік технологиялар";
10. "Мембрананы
тұрақтандыратын
дәрiлік заттар мен
туберкулезге қарсы
және iсікке қарсы
препараттарды
клиникаға дейiн
сынаудың жаңа
сызбалары мен
әдістерiн әзірлеу";
11. "Психобелсендi
заттарға тәуелді
ауруларды алдын алу,
диагностикалау,
емдеу, оңалту
саласындағы кешендi
зерттеулер және
Қазақстан Республика-
сындағы наркологиялық
жағдайдың көп деңгейлi
жүйелі мониторингі";
12. "Жүрек кемiстігі-
мен ұштаса асқынған демiкпе және "гормонға
тәуелді" демiкпе. Жеке
iрiктелген кешендi
терапияның ауру мен
түзетудің клиникалық
ағымы кезiнде
қарқынды бақылау".
13. Солтүстік
Қазақстан облысындағы
онкоаурушаңдық, қоршаған ортаның улы
және канцерогендік
заттармен ластануы
және радиоэкологияның
жағдайы".
Бағдарламалардың
жобаларын, ғылыми-
техникалық бағдарла-
малардың нәтижелерін
мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптауды орындау жөнiндегі қызметтерге ақы төлеу.
"М.Айқымбаев атындағы
Қазақ зооноздық және
карантиндік жұқпалы
аурулар ғылыми-зерттеу
институты" республика-
лық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қорғауды қамтамасыз етуге байланысты iс-шаралар.
Қазақстан Республика-
сының денсаулық сақтау iсiн реформалау
мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасының шеңберiнде бірегей
медициналық жабдықтар-
ды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен
бекiтiлетін Тізбеге сәйкес мемлекеттік кәсіпорындарға:
Онкология және радиология ғылыми-
зерттеу институтына Көз аурулары ғылыми-
зерттеу институтына,
Кардиология және iшкi
аурулар ғылыми зерттеу
институтына, А.Н.
Сызғанов атындағы
Хирургия ұлттық
ғылыми орталығына, Б.О. Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығына, Тері-венерологиялық
ғылыми-зерттеу
институтына, Радиациялық медицина және экология ғылыми-
зерттеу институтына,
Нашақорлықтың медициналық- әлеумет-
тік проблемалары
республикалық ғылыми-
практикалық орталығына, Травматология және
ортопедия ғылыми-
зерттеу институтына,
Еңбек гигиенасы және
кәсіби аурулар ұлттық
орталығына, Ана мен
баланың денсаулығын
сақтау республикалық
ғылыми зерттеу
орталығына, Педиатрия
және балалар хирургиясы ғылыми
орталығына, Х.Жұматаев
атындағы Гигиена және
эпидемиология ғылыми
орталығына, М.Айқымбаев атындағы
карантиндiк және
зооноздық инфекциялар
ғылыми орталығына, Алматы мемлекеттік
дәрiгерлер бiлiмiн жетiлдiру институтына,
Қазақ мемлекеттік
медицина академиясына,
М. Оспанов атындағы
Батыс Қазақстан
мемлекеттік медицина
академиясына, Семей
мемлекеттік медицина
академиясына, Оңтүстік
Қазақстан мемлекеттік
медицина академиясына
жабдықтар алуға;
жобалық-сметалық
құжаттамаға және
мемлекеттiк сараптама-
ның қорытындысына сәйкес Ана мен баланың
денсаулығын қорғайтын
республикалық ғылыми
зерттеу орталығына,
Онкология және
радиология ғылыми-
зерттеу институтына,
Тері-верологиялық
ғылыми-зерттеу
институтына, Көз
аурулары ғылыми-
зерттеу институтына,
Травматология және
ортопедия ғылыми-зерттеу
институтына, Б.О. Жарбосынов атындағы
урология ғылыми
орталығына, А.Н.
Сызғанов атындағы
хирургия Ұлттық ғылыми
орталығына, Радиациялық медицина және экология ғылыми-
зерттеу институтына,
М. Айқымбаев атындағы
карантиндік және
зооноздық инфекциялар
ғылыми орталығына,
Х.Жұматаев атындағы
Гигиена және эпидемиология ғылыми
орталығына ғимараттар
мен құрылыстарын
күрделi жөндеуден
өткізуге күрделi
трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выполнение плана мероприятий в соответствии с основными заданиями и показателями научно-технической программы на текущий год по 5 приоритетным направлениям медицинской науки и 13 продолжающимся программам. Приобретение не менее 380 единиц медицинского оборудования для научных организаций, согласно Перечню приобретаемого оборудования, утверждаемого приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан. Проведение капитального ремонта зданий и сооружений научных организаций в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией.
Конечный результат: разработка и внедрение новых методов и технологий в практическое здравоохранение.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость одной научно-технической программы - 33333 тыс. тенге.
Средняя стоимость единицы приобретаемого оборудования - 2 580 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: влияние результатов научных исследований на улучшение здоровья населения республики.
ПРИЛОЖЕНИЕ 273
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание высокоспециализированной медицинской помощи"
на 2006 год
1. Стоимость: 6528933 тысячи тенге (шесть миллиардов пятьсот двадцать восемь миллионов девятьсот тридцать три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании"; статьи 5 17, 41, 42,    44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 5 7, 16, 17, 18, 24, 29, 53 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 11 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1382 "О неотложных мерах по совершенствованию организации медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении Правил направления граждан республики на лечение за рубеж за счет средств республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468 "Об утверждении Перечня социально значимых заболеваний и заболеваниях, представляющих опасность для окружающих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2000 года N 806 "Об утверждении Правил возмещения затрат на медицинскую помощь".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: медицина ғылымының 5 басым бағыты мен жүргізiліп жатқан 13 бағдарламасы бойынша ағымдағы жылға арналған ғылыми-техникалық бағдарламаның негізгi міндеттерi мен көрсеткіштерiне сәйкес iс-шаралар жоспарын орындау. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіле отырып сатып алынатын жабдықтардың Тiзбесiне сәйкес ғылыми ұйымдар үшін кемiнде 380 бiрлiк медициналық жабдық сатып алу. Бекiтілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес ғылыми ұйымдардың ғимараттары мен құрылыстарын күрделі жөндеуден өткiзу.
Түпкiлiктi нәтиже: жаңа әдiстер мен технологияларды әзiрлеу және практикалық денсаулық саласына енгізу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр ғылыми-техникалық бағдарламаның орташа құны - 33333 мың теңге. Сатып алынатын бiр бiрлiк жабдықтың орташа құны - 2580 мың теңге.
Сапа: республика халқының денсаулық жағдайын жақсартуға ғылыми зерттеулер нәтижелерінің әсерi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
273-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 6528933 мың теңге (алты миллиард бес жүз жиырма сегiз миллион тоғыз жүз отыз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының  21-бабы ; "Психиатриялық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берiлетiн кепiлдiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының  17-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  5 ,   17,   41,    42,   44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  5 ,   7 ,   16,   17,    18,   24,   29,   53-баптары ; "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектер мен оларға теңестiрiлген адамдарды әлеуметтік қорғау және жеңілдiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заңының  11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөніндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Төтенше жағдайлар кезiнде Қазақстан Республикасында шұғыл медициналық көмек қызметiн құру туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетінің 1994 жылғы 27 қыркүйектегi N 1068  қаулысы ; "Төтенше жағдайларды ескерту мен жою жөнiндегi Қазақстан Республикасының халқына медициналық-санитарлық көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382  қаулысы ; "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жiберу ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326  қаулысы ; "Айналадағыларға қауiп төндiретін әлеуметтік жағынан елеулi аурулардың және аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 30 наурыздағы N 468  қаулысы ; "Медициналық көмекке арналған шығындардың орнын толтыру ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 27 мамырдағы N 806  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья больных путем обеспечения высокоспециализированной и специализированной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: оказание гражданам высокоспециализированной медицинской помощи в республике и за рубежом; оказание специализированной медицинской помощи страдающим психическими заболеваниями, лепрой и отдельным категориям граждан; оказание медицинской помощи пострадавшим при чрезвычайных ситуациях; выполнение амбулаторных, лечебно-диагностических и реабилитационных мероприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание
высокоспе-
циализиро-
ванной
медицинской
помощи
Оказание высоко-
специализированной
медицинской помощи
при заболеваниях,
требующих особо
сложных методов
диагностики и
лечения, а также
использования уни-
кальных медицин-
ских технологий по
15 профилям:
хирургическому,
кардиохирургичес-
кому, травматоло-
гическому, уроло-
гическому, нейро-
хирургическому,
гинекологическому,
офтальмологическо-
му, онкологическо-
му, радиологичес-
кому, терапевти-
ческому, кардиоло-
гическому, невро-
логическому, кож-
но-венерологичес-
кому, наркологи-
ческому и проф-
патологическому.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов на приобрете-
ние медицинского
(лечебного и диаг-
ностического) и
немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем, утверж-
денным приказом
Министра здравоох-
ранения Республики
Казахстан для ме-
дицинских органи-
заций по оказанию
высокоспециализи-
рованной медицинс-
кой помощи: НИИ
онкологии и радио-
логии, НИИ глазных
болезней,Республи-
канскому научно-
практическому
центру медико-
социальных проблем
наркомании, НИИ
травматологии и
ортопедии, НЦ
гигиены труда и
профзаболеваний,
НИЦ хирургии им.
Сызганова, НИ
кожно-венерологи-
ческому институту,
НИИ кардиологии и
внутренних болез-
ней, НЦ урологии
им. Джарбусынова,
НИИ радиационной
медицины и эколо-
гии, Национальному
научному медицинс-
кому центру.
Закуп для респуб-
ликанских органи-
заций здравоохра-
нения: лекарствен-
ных средств, диа-
лизаторов с рас-
ходными материала-
ми для больных с
почечной недоста-
точностью, лекар-
ственных средств
для больных с пе-
ресаженной почкой,
химиопрепаратов
для лечения онко-
логических боль-
ных.
Оплата лечения,
проезда больных и
сопровождающих лиц
на основании зак-
лючения Комиссии
по направлению
граждан Республики
Казахстан для
лечения в зарубеж-
ных медицинских
организациях.
Оплата услуг по
привлечению спе-
циалистов из-за
рубежа для оказа-
ния высококвалифи-
цированной меди-
цинской помощи.
Оказание высоко-
специализированной
консультативно-
диагностической
помощи при заболе-
ваниях, требующих
сложной диагности-
ки.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов на приобрете-
ние медицинского
(лечебного и диаг-
ностического) и
немедицинского
оборудования, са-
нитарного авто-
транспорта Респуб-
ликанскому центру
аллергологии.
Закуп противоту-
беркулезных препа-
ратов для больных
туберкулезом, в
том числе резерв-
ного ряда для ле-
чения мультирезис-
тентной формы
туберкулеза и для
химиопрофилактики
у детей диспансер-
ной группы (вираж-
ные, гиперчувстви-
тельные, контакт-
ные).
Оказание специали-
зированной меди-
цинской помощи.
Приобретение меди-
цинского (лечебно-
го и диагностичес-
кого), лаборатор-
ного оборудования,
немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здравоох-
ранения Республики
Казахстан.
Оказание медицин-
ской помощи при
чрезвычайных си-
туациях природного
и техногенного
характера.
Капитальный ремонт
зданий и сооруже-
ний в соответствии
с утвержденной
проектно-сметной
документацией и
Государственной
экспертизой.
Разработка
проектно-сметной
документации и
проведение Госу-
дарственной экс-
пертизы для капи-
тального ремонта
(реставрации) и
начало работ по
реставрации.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Республикан-
ская пси-
хиатрическая
больница
специализи-
рованного
типа с
интенсивным
наблюдением
Центральный
клинический
госпиталь
для инвали-
дов Отечест-
венной войны
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетудi қамтамасыз ету жолымен науқастардың денсаулықтарын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : азаматтарға республикада және шетелде жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; психикалық аурулардан, алапестен зардап шегушілерге, сондай-ақ Отан соғысы мүгедектерiне арналған республикалық және орталық клиникалық госпитальдердің контингентiне, мамандандырылған медициналық көмек көрсету, төтенше жағдайлардан зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Жоғары
мамандан-
дырылған
медицина-
лық көмек
көрсету
Диагностика мен
емдеудің аса күрделi
әдiстерін, сондай-ақ
бiрегей медициналық
технологияларды
пайдалануды қажет
ететiндерге 15
бейін бойынша:
хирургиялық,
кардиохирургиялық,
травматологиялық,
урологиялық,
нейрохирургиялық,
гинекологиялық,
офтальмологиялық,
онкологиялық
радиологиялық,
терапиялық
кардиологиялық,
неврологиялық,
тері-венерологиялық,
наркологиялық және
профпатологиялық
жоғары маманданды-
рылған медициналық
көмек көрсету.
Жоғары маманданды-
рылған медициналық
көмек көрсету бойынша
мынадай медициналық
ұйымдар үшін:
онкология және
радиология ҒЗИ, Көз
аурулары ҒЗИ,
нашақорлықтың
медициналық-әлеуметтік
проблемалары
республикалық
ғылыми-практикалық
орталығына,
Травматология және
ортопедия ҒЗИ, Еңбек
гигиенасы және кәсiби
аурулар ҰО, Сызғанов
атындағы хирургия
ҰҒО, Тері-венерология
ҒЗИ, Кардиология және
ішкі аурулар ҒЗИ,
Жарбосынов атындағы
урология ҒО,
Радиациялық медицина
және экология ҒЗИ,
Ұлттық ғылыми
медициналық орталыққа
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекітілетін Тізбеге
сәйкес медициналық
(емдік және
диагностикалық) және
медициналық емес
жабдық алуға күрделi
трансферттер аудару.
Бүйрек кемістігі бар
науқастар үшін дәрілік
заттар, шығыс
материалдары бар
диализаторлар, бүйрегiн ауыстырып
қондырған науқастар
үшін дәрiлік заттарды;
онкологиялық науқастарды емдеу
үшін химиялық
препараттарды сатып
алу.
Қазақстан
Республикасының
азаматтарын шетелдік
медицина ұйымдарына
емделуге жіберу
жөніндегі комиссияның
қорытындысы негізiнде
жіберілетін
науқастардың емi мен
жолақысын және еріп
жүретін адамдарға
ақы төлеу.
Жоғары маманданды-
рылған медициналық көмек көрсету үшiн шетелден мамандарды тарту бойынша қызметтерiне төлеу.
Күрделi диагностика-
ны қажет ететін ауруларда жоғары мамандандырылған
консультациялық-
диагностикалық көмек
көрсету. Қазақстан
Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Республикалық
аллергологиялық
орталығына медициналық
(емдік және
диагностикалық) және
медициналық емес
жабдық, санитарлық
автокөлік сатып алуға
күрделi трансферттер
аудару.
Туберкулезбен
ауыратын науқастар
үшін, оның iшінде
туберкулездің
мультирезистентті
нысанын емдеу үшін
туберкулезге қарсы
препараттарды және
диспансерлік топтағы
(вираждық,
гиперсезгіштік,
жанаспалы) балалардың
химиялық профилактикасы
үшін резервтік қатарын
сатып алу. Мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету.
Қазақстан Республи-
касы Денсаулық
сақтау министрінің
бұйрығымен бекітілетін
Тізбеге сәйкес
медициналық (емдік
және диагностикалық),
зертханалық жабдықтар,
медициналық емес
жабдықтар, автокөлік
сатып алу. Табиғи
және техногендiк
сипаттағы төтенше
жағдайлар кезінде
медициналық көмек
көрсету. Жобалық-
сметалық құжаттамаға
және Мемсараптаманың
қорытындысына сәйкес
госпиталь ғимараттары
мен құрылыстарын
күрделi жөндеу.
Күрделi жөндеу (қалпына келтiру) және қалпына келтiру жөнiндегi жұмыстарды бастау үшін
жобалық-сметалық
құжаттамасын әзiрлеу
және Мемсараптама
жүргiзу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Отан
соғы-
сының
мүге-
декте-
рiне
арналған
орталық
клини-
калық
госпи-
таль
Респуб-
ликалық
жіті
бақыла-
натын
маман-
данды-
рылған
үлгідегі
психиа-
триялық
аурухана
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: оказание высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при заболеваниях, требующих проведения сложных методов диагностики и лечения с использованием современных медицинских технологий (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации по высокоспециализированной медицинской помощи не менее 30 934); оказание специализированной медицинской помощи определенному контингенту (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации: в Республиканской психиатрической больнице специализированного типа с интенсивным наблюдением - 860, в Республиканском научно-практическом центре психиатрии, психотерапии и наркологии - 2284, в Центральном клиническом госпитале для инвалидов Отечественной войны - 950, в Республиканском клиническом госпитале для инвалидов Отечественной войны - 4300, в Казахском республиканском лепрозории - 700).
Приобретение не менее 799 единиц медицинского (лечебного и диагностического) и немедицинского оборудования для медицинских организаций по оказанию высокоспециализированной медицинской помощи; Приобретение не менее 236 единиц медицинского (лечебного и диагностического), лабораторного оборудования, немедицинского оборудования, автотранспорта для государственных учреждений.
Проведение капитального ремонта зданий и сооружений Республиканской психиатрической больницы специализированного типа с интенсивным наблюдением, проведение и разработка проектно-сметной документации Госэкспертизы для капитального ремонта (реставрации) Центрального клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны и начало работ по реставрации.
Закуп для республиканских организаций здравоохранения: лекарственных средств, диализаторов с расходными материалами для больных с почечной недостаточностью, лекарственных средств для больных с пересаженной почкой (прогнозное количество больных с пересаженной почкой - 30, с почечной недостаточностью - 90)
химиопрепаратов для лечения онкологических больных (прогнозное количество больных - 2381);
противотуберкулезных препаратов, в том числе резервного ряда для лечения мультирезистентной формы туберкулеза и для химиопрофилактики у детей диспансерной группы (виражные, гиперчувствительные, контактные), для больных туберкулезом в Республиканской психиатрической больницы специализированного типа с интенсивным наблюдением (прогнозное количество больных - 36).
Конечный результат: улучшение здоровья пролеченных больных.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лечение больного в условиях оказания высокоспециализированной медицинской помощи в год 85846 тенге; в государственных учреждениях - от 47 108 тенге до 479 791 тенге; средние расходы на лечение больного за рубежом - 2 616 600 тенге; средние расходы по оплате проезда сопровождающих лиц 250 000 тенге; средняя стоимость единицы или комплекта приобретаемого оборудования - 1 725 069 тенге; выполнение капитального ремонта в объеме, согласно утвержденной проектно-сметной документации и государственной экспертизы.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб; оказание лечения в соответствии с периодическими медико-экономическими протоколами диагностики и лечения. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 274
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Оказание специализированной и санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным туберкулезом" на 2006 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы азаматтарына диагностика мен емдеудің күрделі әдiстерiн жүргізудi қажет ететiн аурулар кезiнде қазiргi заманғы медициналық технологияларды пайдалана отырып, (жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша болжамды орташа жылдық емдеуге жатқызудың саны кемiнде 30 934); жекелеген контингентке мамандандырылған медициналық көмек көрсету (орташа жылдық болжаммен өңдеуге жатқызу: Республикалық жітi бақыланатын мамандандырылған үлгідегi психиатриялық ауруханаға - 860, Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығына - 2284, Отан соғысының мүгедектерiне арналған орталық клиникалық госпитальге - 950, Отан соғысының мүгедектерiне арналған республикалық клиникалық госпитальге - 4300, Қазақ республикалық лепрозорийiне - 700).
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек бойынша 799 бiрлiк медициналық (емдiк және диагностикалық) және медициналық емес жабдық сатып алу. Мемлекеттік мекемелерге 256 бiрлiк медициналық (емдiк және диагностикалық), зертханалық және медициналық емес жабдық сатып алу. Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығының ғимараттары мен ғимараттарына күрделі жөндеу жүргiзу, Отан соғысының мүгедектерiне арналған Орталық клиникалық госпитальға күрделi жөндеу жүргiзу (қалпына келтiру) және қалпына келтiру жөнiндегi жұмыстарды бастау үшiн мемсараптаманың жобалық-сметалық құжаттамасын жүргiзу және әзiрлеу.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымы үшiн: бүйрек кемiстігі бар науқастар үшін дәрілік заттар, шығыс материалдары бар диализаторлар, бүйрегiн ауыстырып қондырған науқастар үшін дәрілік заттарды (бүйрегi ауыстырып қондырған науқастардың болжамды саны - 30, бүйрек кемiстігі бар науқастар - 90);
онкологиялық науқастарды емдеу үшін химиялық препараттарды сатып алу (науқастардың болжамды саны - 2381);
туберкулезбен ауыратын науқастар үшiн, оның ішінде туберкулездің мультирезистенттi нысанын емдеу үшін туберкулезге қарсы препараттарды және диспансерлік топтағы (вираждық, гиперсезгіштік, жанаспалы) балалардың химиялық профилактикасы үшiн, Республикалық жиi бақыланатын мамандандырылған үлгiдегi психиатриялық ауруханадағы науқастар үшін резервтiк қатарын сатып алу (науқастардың болжамды саны - 36).
Түпкіліктi нәтиже - емделген науқастардың денсаулығының жақсаруы. Қаржы-экономикалық нәтиже: жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету жағдайында бiр науқасты емдеу үшін орташа шығыстар жылына 85846 теңге; мемлекеттiк мекемелерде - 47108 теңгеден 479791 теңгеге дейін; науқасты шетелде емдеуге орташа шығыстар - 2 616 600 теңге; алып жүретiн адамдардың жолына ақы төлеудің орташа шығыстары - 250 000 теңге; сатып алынатын жабдықтар бiрлiгi мен жиынтығының орта құны - 1725069 теңге; бекiтілген жобалық-сметалық құжаттамаға және Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес көлемде күрделi жөндеу жүргізудi орындау.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негізделген шағымдардың болмауы; диагностика мен емдеудің мерзiмдік медициналық-экономикалық хаттамаларына сәйкес емдiк көмек көрсету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
274-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған және
санаторий-сауықтыру медициналық көмек көрсету"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 853333 тысячи тенге (восемьсот пятьдесят три миллиона триста тридцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 18 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О принудительном лечении граждан, больных заразной формой туберкулеза"; статьи 16 17, 18 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2004 года N 850 "Об утверждении Программы усиления борьбы с туберкулезом в Республике Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья, уменьшение инфицированности населения, стабилизация показателей заболеваемости, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Оказание
специализи-
рованной и
санаторно-
оздоровите-
льной меди-
цинской по-
мощи больным
туберкулезом
Оказание специа-
лизированной ле-
чебно-диагности-
ческой помощи
больным туберку-
лезом.
Оказание санатор-
но-оздоровитель-
ной (реабилита-
ционной) медицин-
ской помощи боль-
ным туберкулезом.
Закуп противоту-
беркулезных пре-
паратов для боль-
ных туберкулезом,
в том числе ре-
зервного ряда
для лечения
мультирезистент-
ной формой
туберкулеза и для
химиопрофилактики
у детей диспан-
серной группы
(виражные, гипер-
чувствительные,
контактные).
Приобретение ме-
дицинского, диаг-
ностического, ла-
бораторного,
немедицинского
оборудования и
санитарного авто-
транспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
Проведение капи-
тального ремонта
Национального
центра проблем
туберкулеза Рес-
публики Казахстан
в соответствии с
проектно-сметной
документацией и
заключением госу-
дарственной экс-
пертизы.
В тече-
ние года
Национальный
центр проблем
туберкулеза
Республики
Казахстан.
Республикан-
ский детско-
подростковый
туберкулезный
санаторий
"Боровое",
Республикан-
ский туберку-
лезный сана-
торий
"Боровое"
Министерства
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан

1. Құны : 853333 мың теңге (сегiз жүз елу үш миллион үш жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  18,   44-баптары ; "Туберкулездің жұқпалы түрiмен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы  Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  16,   17,   18-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында туберкулезден халықты қорғаудың кезек күттірмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында туберкулезге қарсы күрестің 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 13 тамыздағы N 850  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : денсаулықты нығайту, халықтың жұқтыруларын азайту, сырқаттану көрсеткіштерiн тұрақтандыру, туберкулез бойынша өлiм-жiтімдi, мүгедектiктi азайту, туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектердi оңалту мен сауықтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : туберкулезбен ауыратын науқастарға мамандандырылған жоғары бiлiктi емдiк-диагностикалық көмек көрсету. Туберкулезбен ауыратын науқастарға организмнің бұзылған функцияларын қалпына келтiруге көмектесетiн емдеу-сауықтыру iс-шараларын жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Туберку-
лезбен
ауыратын-
дарға
мамандан-
дырылған
және са-
наторий-
сауықтыру
медицина-лық
көмек
көрсету
Туберкулезбен ауыратын
науқастарға
мамандандырылған
емдеу-диагностикалық
көмек көрсету.
Туберкулезбен ауыратын
науқастарға
санаторлық-сауықтыру
(оңалту) медициналық
көмегін көрсету.
Туберкулезбен ауыратын
науқастарға, оның
ішінде қордан
туберкулездің
мультирезистентті
нысанын емдеу үшін
және диспансерлік
(виражды,
гиперсезiмталды,
жанаспалы) топтағы
балаларға химиялық
алдын алу жүргізу
үшін туберкулезге
қарсы препараттарды
сатып алу.
Қазақстан Республика-
сы Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтiлетiн Тізбеге
сәйкес медициналық,
диагностикалық,
зертханалық,
медициналық емес
жабдық және санитарлық
автокөлiк сатып алу.
Жобалық-сметалық
құжаттар мен
мемсараптама
қорытындысына сәйкес
Қазақстан Республика-
сының туберкулез
проблемалары ұлттық орталығын күрделі жөндеуді жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Тубер-
кулез
пробле-
малары
ұлттық
орта-
лығы.
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі-
нің
"Бура-
бай"
респуб-
ликалық
балалар-жасөспi-
рiмдер
тубер-
кулез
сана-
торийi;
"Бура
бай"
респуб-
ликалық
туберку-
лез
сана-
торийі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: оказание лечебно-диагностической помощи Национальным центром проблем туберкулеза Республики Казахстан и оказание санаторно-оздоровительной (реабилитационной) помощи Республиканским туберкулезным санаторием "Боровое" и Республиканским детско-подростковым туберкулезным санаторием "Боровое" не менее 5161 больному, обеспечение их противотуберкулезными и патогенетическими препаратами (прогнозное среднегодовое количество больных 837, среднегодовое количество лиц, нуждающихся в химиопрофилактике 86. Приобретение не менее 63 единиц медицинского, диагностического, лабораторного и немедицинского оборудования в соответствии с Перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан. Капитальный ремонт Национального центра проблем туберкулеза Республики Казахстан.
Конечный результат: улучшение показателей по заболеваемости, инвалидности и смертности среди больных, получивших высококвалифицированную медицинскую помощь и санаторное лечение; рост показателя излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза и уменьшение риска передачи от них устойчивых штаммов микобактерий туберкулеза другим лицам.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лечение одного больного 32,3 тыс. тенге, средняя стоимость приобретения одной единицы оборудования 358,0 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное и качественное оказание специализированной стационарной и реабилитационной медицинской помощи.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
ПРИЛОЖЕНИЕ 275
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Охрана материнства и детства" на 2006 год
1. Стоимость: 2682922 тысячи тенге (два миллиарда шестьсот восемьдесят два миллиона девятьсот двадцать две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 16 18, 34, 44,
54, 55 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 25 26 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: кем дегенде 5161 науқасқа Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығымен емдеу-диагностикалық көмегiн көрсетуi және "Бурабай" республикалық балалар-жасөспiрiмдер туберкулез санаторийiмен "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийi мен санаторийлық-сауықтыру (оңалту) көмегiн көрсетуi, оларды туберкулезге қарсы және патогенетикалық препараттармен қамтамасыз ету (науқастардың болжамданған орташа жылдық саны - 837, химиялық алдын алуды қажет ететiн адамдардың орташа жылдық саны - 86). Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекiтілетiн Тiзбеге сәйкес кем дегенде 63 бiрлік медициналық, диагностикалық, зертханалық, медициналық емес жабдық және автокөлiк сатып алу. Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығын күрделі жөндеу.
Түпкiлiктi нәтиже: жоғары біліктi медициналық көмек пен санаторийлық ем алған науқастардың арасында аурушаңдық, мүгедектiк және өлiм-жiтім бойынша көрсеткiштердi жақсарту; жаңадан анықталған туберкулездің жұқпалы түрiмен ауыратын науқастарды сауықтыру көрсеткішінің өсуi және туберкулезге қарсы күрес шеңберiнде басқа адамдарға туберкулез микробактериясының тұрақты штаммдарының берiлу қауіпінің азаюы.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлiк: бiр науқасты емдеуге жұмсалатын орташа шығыстар 32,2 мың теңге, бiр бiрлiк жабдық сатып алуға арналған орташа құны 358,0 мың теңге.
Уақтылығы: мамандандырылған стационарлық және оңалту медициналық көмегiн уақтылы және сапалы көрсету.
Сапа: негiздемеленген шағым жоқ.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
275-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ана мен баланы қорғау"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2682922 мың теңге (екi миллиард алты жүз сексен екi миллион тоғыз жүз жиырма екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  16,   18,    34,   44,   54,   55-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  25,   26-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрiлiк заттармен тегiн және (немесе) жеңілдiкті қамтамасыз ету ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья женщин и детей.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной, консультативно-диагностической, организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание санаторной, реабилитационной и оздоровительной помощи детям; внедрение эффективных методов диагностики, лечения, реабилитации в области охраны здоровья матери и ребенка.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Охрана материнства и детства
Оказание медицин-
скими организаци-
ями высокоспе-
циализированной
медицинской помо-
щи по 3 профи-
лям: педиатричес-
кому, детскому
хирургическому,
акушерско-гинеко-
логическому.
Оплата услуг по
управлению
иностранной
компанией
новым
Республиканским
научным центром
материнства и
детства на
500 коек в
городе Астане.
Оказание санатор-
ной, реабилита-
ционной и оздоро-
вительной помощи
детям и пребыва-
ние матери (отца)
или иного лица,
непосредственно
осуществляющего
уход за ребенком
до 6 лет включи-
тельно.
Перечисление ка-
питальных транс-
фертов государст-
венным предприя-
тиям:
Республиканскому
научно-исследова-
тельскому центру
охраны здоровья
матери и ребенка,
Научному центру
педиатрии и детс-
кой хирургии,
Республиканской
детской клиничес-
кой больнице
"Аксай", Респуб-
ликанскому детс-
кому клиническому
санаторию
"Алатау" на при-
обретение меди-
цинского (лечеб-
ного и диагности-
ческого) и неме-
дицинского обору-
дования, авто-
транспорта, в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
Проведение капи-
тального ремонта
Республиканского
детского клини-
ческого санатория
"Алатау" в соот-
ветствии с проектно-
сметной доку-
ментацией и зак-
лючением Государ-
ственной экспер-
тизы.
Закуп диализато-
ров с расходными
материалами,
комплектующих и
иммуносупрессив-
ных препаратов.
Обеспечение имму-
носупрессивными
препаратами боль-
ных с почечной
недостаточностью,
а также больных
с пересаженной
почкой.
Закуп лекарствен-
ных препаратов
для проведения
химиотерапии
детям, больным
лейкемией.
Оказание реабили-
тационной помощи
детям, больным
детским церебра-
льным параличем
и пребывание ма-
тери (отца) или
иного лица,
непосредственно
осуществляющего
уход за больным
ребенком.
Приобретение ме-
дицинского (ле-
чебного и диаг-
ностического) и
немедицинского
оборудования в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Республикан-
ский детский
реабилита-
ционный центр
"Балбулак"
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ана мен баланың денсаулығын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : әйелдерге, балалар мен жасөспiрiмдерге, оның ішінде республика өңірлерiне мамандардың барып жоғары мамандандырылған, консультативтік-диагностикалық, ұйымдастыру-әдiстемелiк көмек көрсетуі; балаларға санаторийлық, оңалту, сауықтыру көмегiн көрсету; ана мен баланың денсаулығын сақтау саласында диагностиканың, емдеу мен оңалтудың тиiмдi әдiстерiн енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Ана мен
баланы
қорғау
Мынадай 3 бейiн бойынша жоғары
мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету: педиатриялық,
балалар хирургиясы,
акушерлік-
гинекологиялық.
Астана қаласында 500 төсектiк жаңа Республикалық ана мен бала ғылыми орталығын шетелдiк компанияның басқаруы жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу.
Балаларға және 6 жасқа
дейінгі балаларды
қоса алғанда тікелей
балаға күтiм жасауды
жүзеге асыратын
ананың (әкенің) немесе
өзге адамның болуы
бойынша санаторийлық,
оңалту және сауықтыру
көмегiн көрсету.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтілген Тізбеге
сәйкес Ана мен бала
денсаулығын сақтау
республикалық ғылыми-
зерттеу орталығына
Педиатрия және
балалар хирургиясы
ғылыми орталығына,
"Ақсай" республикалық
балалар клиникалық
ауруханасына, "Алатау"
республикалық балалар
клиникалық аурухана-
сына медициналық жабдықтар (емдеу және
диагностикалық) мен медициналық емес жабдықтар, автокөлiк-
тер сатып алуға күрделі трансферттер аудару.
Жобалық-сметалық
құжаттамалар мен
мемлекеттік сарапта-
маның қорытындысына сәйкес "Алатау" республикалық балалар клиникалық санаторийі-
нің ғимаратын күрделi
жөндеу жүргізу.
Жиынтық шығыс
материалдары бар
диализаторлар мен
иммундық-супрессивтiк
препараттарды сатып
алу. Бүйрек қызметiнің
жетiспеушілігі бар
науқастарды, сондай-ақ
бүйрек ауыстырып
салынған науқастарды
иммундық-супрессивтік
препараттармен
қамтамасыз ету.
Лейкемиямен ауыратын
балаларға химиялық
терапия жүргізу үшін
дәрілік заттар сатып
алу медициналық
(емдеу және
диагностикалық) және
медициналық емес
жабдықтар сатып алу.
Балаларға, церебралды
параличпен ауыратын
балаларға оңалту
көмегін көрсету және
науқас баланы күтуді
тікелей жүзеге
асыратын анасының
(әкесiнің) немесе
өзге де адамдардың
болуы. Қазақстан
Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің бұйрығымен
бекiтiлген Тізбеге
сәйкес медициналық
(емдеу және
диагностикалық) және
медициналық емес
жабдықтар сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
министр-
лігінің
"Бал-
бұлақ"
респуб-
ликалық
балалар-ды оңалту
орталығы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: оказание высокоспециализированной медицинской помощи женщинам и детям Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации 12 515, включая детей, больных лейкемией (прогнозное среднегодовое количество - 165) и детей, нуждающихся в проведении сеансов гемодиализа (прогнозное среднегодовое количество - 80); оказание санаторной помощи (прогнозное среднегодовое количество - 1 530); оказание реабилитационной помощи детям, больным ДЦП (прогнозное среднегодовое количество - 540 и пребывание 360 лиц, осуществляющих уход); внедрение эффективных методов диагностики и лечения в практическое здравоохранение. Приобретение не менее 257 единиц медицинского (лечебного и диагностического) и немедицинского оборудования, автотранспорта. Проведение капитального ремонта Республиканского детского клинического санатория "Алатау".
Конечный результат: укрепление здоровья женщин и детей, получивших высокоспециализированную медицинскую, санаторную, реабилитационную и оздоровительную помощь; достижение стойких ремиссий при хронических заболеваниях; снижение осложнений при тяжелых заболеваниях; снижение инвалидности среди женщин и детей.
Финансово-экономический результат: средние расходы на один пролеченный случай по ВСМП - 124,4 тыс. тенге; средние расходы по санаторной и оздоровительной помощи - 38,3 тыс. тенге; средние расходы по Республиканскому детскому реабилитационному центру "Балбулак" на один пролеченный случай ребенка - 115,2 тыс. тенге. Средние расходы на приобретение оборудования - 1319,7 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам, графикам заездов.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
ПРИЛОЖЕНИЕ 276
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий
студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных
заведениях на основании государственного заказа местных
исполнительных органов" на 2006 год
1. Стоимость: 207638 тысяч тенге (двести семь миллионов шестьсот тридцать восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: барынша күрделi ауруларды диагностикалау мен емдеуде (лейкемиямен ауыратын балалар (болжамды орташа жылдық саны 165) мен гемодиализ сеанстарын жүргізудi қажет ететiн (болжамды орташа жылдық саны 80) балаларды қоса алғанда, емдеуге жатқызудың болжамды орташа жылдық саны 12515, Қазақстан Республикасының әйелдерi мен балаларына жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; санаторийлiк көмек көрсету (болжамды орташа жылдық саны 1530); БЦС ауыратын балаларға оңалту көмегiн көрсету (болжамды орташа жылдық саны 540 және күтiм жасайтындар 360 адам); iс-жүзiндегi денсаулық сақтауға диагностика мен емдеудің тиiмдi әдiстерiн енгiзу. Кем дегенде 257 бiрлiк медициналық жабдықтар (емдеу және диагностикалық) мен медициналық емес жабдықтар, автокөлiктер сатып алу. "Алатау" республикалық балалар клиникалық санаторийiне күрделi жөндеу жүргiзу.
Түпкіліктi нәтиже: жоғары мамандандырылған медициналық, санаторийлiк және сауықтыру көмегiн алатын ана мен баланың денсаулығын нығайту; созылмалы аурулар кезiнде тұрақты оңалуға жету; күрделi аурулар кезіндегi асқынуларды төмендету; әйелдер мен балалардың арасындағы мүгедектіктi төмендету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ЖММК бойынша бiр емделген жағдайға арналған орташа шығындар - 124,4 мың теңге;
санаторий және сауықтыру көмегi бойынша орташа шығыстар - 38,3 мың теңге; "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы бойынша бiр емделген жағдайға арналған орташа шығындар - 115,2 мың теңге. Жабдықтарды сатып алуға орташа шығыстар - 1319,7 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негіздемеленген шағым жоқ.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
276-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында оқитын студенттердің стипендияларын төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 207638 мың теңге (екi жүз жетi миллион алты жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "Бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендиялар тағайындау мен төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка учащихся в период обучения в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка учащихся, обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов путем доведения размера стипендии до норматива.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
стипендий
студентам,
обучающимся
в средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основании
государст-
венного заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны и
Алматы согласно
решению Правите-
льства Республики
Казахстан.
Еже-
месячно
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Доведение размера
стипендий учащим-
ся, обучающимся
в средних меди-
цинских профес-
сиональных учеб-
ных заведениях на
основании госу-
дарственного за-
каза местных
исполнительных
органов, до уста-
новленного Прави-
тельством Респуб-
лики Казахстан
норматива.
Еже-
месячно
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
Прямой результат: доведение размера стипендий обучающимся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов до установленного норматива. Среднегодовой контингент стипендиатов - 6142, в том числе по областям: Акмолинской - 274, Актюбинской - 343, Алматинской - 226, Атырауской - 242, Восточно-Казахстанской - 549, Жамбылской - 526, Западно-Казахстанской - 355, Карагандинской - 354, Костанайской - 346, Кызылординской - 474, Мангистауской - 230, Павлодарской - 274, Северо-Казахстанской - 166, Южно-Казахстанской - 1138, по городу Алматы - 374 и по городу Астана - 272.
Конечный результат: повышение качества показателя успеваемости обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат: выплата разницы в сумме 2817 тенге на доведение стипендии учащегося среднего профессионального учебного заведения до установленного Правительством Республики Казахстан норматива.
Своевременность: ежемесячное получение учащимися государственных стипендий.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы шеңберiнде орта медициналық және фармацевтикалық бiлiм беретiн ұйымдарда бiлiм алатын оқушыларды әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізiнде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алатын оқушылардың стипендияларының мөлшерi нормативке дейiн жеткізу арқылы қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
жергі-
лiкті
атқарушы
орган-
дардың
мемле-
кеттік
тапсырысы
негiзiнде
кәсiптік
орта оқу
орында-
рында
оқитын
студент-
тердің
стипен-
дияларын
төлеуге
берілетінағымдағы
нысаналы транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің шешіміне
сәйкес облыстық
бюджеттерге, Астана
мен Алматы қалаларының
бюджеттерiне ағымдағы
нысаналы трансферттер
аудару.
Жергілiктi атқарушы органдардың мемлекет-
тік тапсырысы негізінде орта
медициналық кәсіптік
оқу орындарында білiм
алатын оқушылардың
стипендияларының
мөлшерін Қазақстан
Республикасының
Үкiметі белгілеген
нормативке дейiн
жеткізу.
ай
сайын
ай
сайын
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
мен
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :* Тiкелей нәтиже: жергiліктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзінде орта медициналық кәсіптiк оқу орындарында білім алатын оқушыларды стипендияларының мөлшерiн нормативке дейiн жеткізу. Облыстар бойынша стипендиаттардың орташа жылдық контингентi - 6142, оның ішінде облыстар бойынша: Ақмола - 274, Ақтөбе - 343, Алматы - 226, Атырау - 242, Шығыс Қазақстан - 549, Жамбыл - 526, Батыс Қазақстан - 355, Қарағанды - 354, Қостанай - 346, Қызылорда - 474, Маңғыстау - 230, Павлодар - 274, Солтүстiк Қазақстан - 166, Оңтүстiк Қазақстан - 1138, Алматы қаласы бойынша - 374 және Астана қаласы бойынша - 272.
Түпкіліктi нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде орта медициналық кәсiптiк оқу орындарында білім алушылардың үлгерiм көрсеткіштерінің сапасын көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орта кәсіптiк оқу орны оқушыларының стипендиясын Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормативке жеткізуге 2817 теңге сомасында айырма төлеу.
Уақтылығы: оқушылардың ай сайын мемлекеттiк стипендия алуы.

Качество: успеваемость учащихся - 79,9 процентов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 277
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций здравоохранения"
на 2006 год
1. Стоимость: 561663 тысячи тенге (пятьсот шестьдесят один миллион шестьсот шестьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 39 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 27 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статья 29 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи   18, 48, 51 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества медицинского обслуживания населения.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессионального уровня медицинских и фармацевтических кадров государственных организаций здравоохранения, углубление их профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными требованиями практического здравоохранения, обеспечение отрасли здравоохранения кадрами по остродефицитным специальностям и квалифицированными специалистами для оказания высококвалифицированной помощи с внедрением новых технологий, методов лечения и диагностики. Повышение квалификации и переподготовка казахстанских специалистов в области фармации с целью внедрения международных стандартов в казахстанскую фармацевтическую отрасль, в том числе, аккредитации лабораторий, осуществляющих экспертизу лекарственных средств на соответствие международным стандартам.

Сапасы: оқушылардың үлгерiмi - 79,9 пайыз.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергіліктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
277-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының
бiлiктілiгiн арттыру және қайта даярлау"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   561663 мың теңге (бес жүз алпыс бiр миллион алты жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  39,   42-баптары ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  27,   44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18,   48,   51-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрінші кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халыққа медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : саланың қажеттiлiгiне сәйкес мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика кадрларының кәсiби деңгейiн көтеру, практикалық денсаулық сақтаудың қазiргi заманғы талаптарына сәйкес олардың кәсiптiк білімдерi мен дағдыларын тереңдету, жаңа технологияларды, емдеудi мен диагностиканың әдiстерiн енгізе отырып, жоғары біліктi көмек көрсету үшін денсаулық сақтау саласын аса қажет мамандықтар бойынша кадрлармен және бiлiкті мамандармен қамтамасыз ету. Қазақстандық фармацевтика саласына халықаралық стандарттарды, оның iшiнде дәрілік заттарды халықаралық стандарттарға сәйкестiгiн сараптауды жүзеге асыратын зертханаларды аккредиттеудi енгізу мақсатында фармация саласындағы қазақстандық мамандардың біліктілігiн арттыру және қайта даярлау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государствен-
ных организа-
ций здравоох-
ранения
Оплата услуг по
повышению квали-
фикации и пере-
подготовке спе-
циалистов госу-
дарственных ор-
ганизаций здра-
воохранения и
ведомственных
медико-санитар-
ных служб по ле-
чебному, педиат-
рическому, сто-
матологическому,
фармацевтическо-
му, медико-био-
логическому,     медико-профилак-
тическому, сест-
ринскому профи-
лям, менеджеров  системы здраво-
охранения в
соответствии с
потребностями
отрасли, профес-
сорско-препода-
вательского сос-
тава медицинских
высших учебных
заведений, науч-
ных работников
Научных центров и Научно-иссле-
довательских
институтов.
Подготовка меди-
цинских кадров
по остродефицит-
ным специальнос-
тям за рубежом.
Подготовка спе-
циалистов
государственного
фармацевтическо-
го сектора в об-
ласти создания
и сертификации
систем менедж-
мента качества
лекарственных
средств за
рубежом.
Привлечение
высококвалифици-
рованных зару-
бежных специа-
листов в меди-
цинские органи-
зации образова-
ния для повыше-
ния квалификации
и переподготовки
кадров государ-
ственных органи-
заций здравоох-
ранения в рамках
Государственной
программы рефор-
мирования и раз-
вития здравоох-
ранения Респуб-
лики Казахстан
на 2005-2010
годы.
Оплата услуг по
повышению квали-
фикации и пере-
подготовке спе-
циалистов судеб-
но-экспертной
системы в стра-
нах ближнего
зарубежья.
Срок подготовки
специалистов от
2 недель до 10
месяцев.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение квалификации и осуществление переподготовки в среднем 14 750 специалистов государственных организаций здравоохранения, в том числе в среднем 32 менеджеров в рамках Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы.
Конечный результат: обеспечение отрасли здравоохранения высокоспециализированными, конкурентоспособными специалистами; обеспечение в течение 5 лет всех специалистов государственных организаций здравоохранения повышением квалификации и переподготовки
Финансово-экономический результат: средние расходы на повышение квалификации и переподготовку одного специалиста - 38079 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: использование специалистами профессиональных знаний и навыков при оказании качественной медицинской помощи.
ПРИЛОЖЕНИЕ 278
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения"
на 2006 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Мемле-
кеттiк
денсаулық
сақтау
ұйымдары
кадрла-
рының
бiлiк-
тілігін
арттыру
және
қайта
даярлау
Емдеу, педиатриялық,
стоматологиялық,
фармацевтикалық,
медициналық-
биологиялық,
медициналық-алдын алу,
бикелік бейiндер
бойынша денсаулық
сақтау ұйымдары мен
ведомстволық
медициналық-санитарлық
қызметтердің орта
есеппен маманының,
саланың қажеттілігіне
сәйкес денсаулық сақтау жүйесi менеджерлерiнің, медициналық жоғары оқу орындарының профессор-оқытушы құрамының, Ғылыми орталықтар мен Ғылыми-зерттеу институттарының ғылыми
қызметкерлерiнің
білiктiлігін арттыру
және қайта даярлау
бойынша қызметтерге
ақы төлеу. Аса қажет
мамандықтар бойынша
мамандарды шетелде
даярлау. Мемлекеттік
фармацевтика
секторының мамандарын
дәрілік заттардың
сапа менеджментiнің
жүйесiн жасау және
сертификаттау
саласында шетелде
даярлау. Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау ісін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдар-
ламасы шеңберiнде
мемлекеттік денсаулық
сақтау ұйымдары кадрларының бiлік-
тілігін арттыру және қайта даярлау үшін
медициналық білім беру
ұйымдарына шетелдік
мамандарды тарту.
Сот-сараптама жүйесі
мамандарының жақын
шетелдерде
біліктiлігін арттыру
және қайта даярлау
бойынша қызметтерге
ақы төлеу. Мамандарды
даярлау мерзiмi 2
аптадан 10 айға дейiн.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының орта есеппен 14750 маманын, оның ішінде орта есеппен 32 менеджердің біліктiлiгiн арттыру және қайта даярлауды жүзеге асыру.
Түпкiлікті нәтиже: денсаулық сақтау саласын жоғары біліктi, бәсекеге қабiлетті мамандармен қамтамасыз ету;
5 жылдың ішінде мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдарының барлық мамандарының бiліктiлiгiн арттыру мен қайта даярлауды қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр маманның білiктiлiгін арттыру мен қайта даярлауға арналған орта есепті шығыс - 38079 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: сапалы медициналық көмек көрсету үшін мамандардың кәсiби білімдерi мен дағдыларды пайдалануы.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
278-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 14914693 тысячи тенге (четырнадцать миллиардов девятьсот четырнадцать миллионов шестьсот девяносто три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности направлений специализированной и высококвалифицированной медицинской помощи населению, повышение качества и возможностей оказания медицинских услуг.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для населения по оказанию высококвалифицированной медицинской помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
здравоохра-
нения
Реализация бюд-
жетных инвести-
ционных проектов
в пределах сумм
согласно Приложе-
нию 2 к постанов-
лению Правитель-
ства Республики
Казахстан от 9
декабря 2005 года
N 1228 "О реали-
зации Закона Рес-
публики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2006 год" в соот-
ветствии с утвер-
жденными ПСД на
мероприятия по:
строительству
НИИ скорой меди-
цинской помощи на
240 коек со стан-
цией скорой помо-
щи в городе Аста-
не, строительства
Республиканского
детского реабили-
тационного центра
на 300 коек в
городе Астане,
Республиканского
научного центра
нейрохирургии на
160 коек в городе
Астане, Республи-
канского диагнос-
тического центра
на 500 посещений в смену в городе
Астане, спального
корпуса Республи-
канского детского
реабилитационного центра "Балбулак"
на 125 коек в
городе Алматы,
лечебного корпуса
на 150 коек при
РГКП "Научный
Центр педиатрии
и детской хирур-
гии" в городе
Алматы.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выполнение объема работ по строительству НИИ скорой медицинской помощи на 240 коек со станцией скорой помощи в городе Астане, Республиканского детского реабилитационного центра на 300 коек в городе Астане, Республиканского научного центра нейрохирургии на 160 коек в городе Астане, Республиканского диагностического центра на 500 посещений в смену в городе Астане и лечебного корпуса на 150 коек при РГКП "Научный Центр педиатрии и детской хирургии" в городе Алматы согласно утвержденной проектно-сметной документации, ввод в эксплуатацию спального корпуса Республиканского детского реабилитационного центра "Балбулак" на 125 коек в городе Алматы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения для обеспечения доступности и повышение качества оказания отдельных видов медицинской помощи.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: строительство объектов здравоохранения в соответствии с СНиП РК.
ПРИЛОЖЕНИЕ 279
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Судебно-медицинская экспертиза"
на 2006 год

1. Құны : 14914693 мың теңге (он төрт миллиард тоғыз жүз он төрт миллион алты жүз тоқсан үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 13 қыркүйектегi
N 1438  Жарлығы ; "Мүгедектердi оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халыққа мамандандырылған және жоғары білікті медициналық көмектің қол жетiмдiгiн қамтамасыз ету, медициналық қызметтердi көрсету сапасы мен мүмкiндiктерiн арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : халыққа жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Денсаулық
сақтау
объекті-
лерiн
салу және
қайта
жаңарту
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N 1228
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес сомалар
шегiнде мынадай:
Астана қаласында жедел
медициналық жәрдем
станциясы бар 240
төсектік жедел
медициналық жәрдем
ҒЗИ, Астана қаласында
300 төсектік
Республикалық
балаларды оңалту
орталығын, Астана
қаласында 160 төсектік
Республикалық
нейрохирургия ғылыми
орталығын, Астана
қаласында ауысымда 500
адам қабылдайтын
Республикалық
диагностикалық
орталықты, Алматы
қаласында "Балбұлақ"
республикалық
балаларды оңалту
орталығының 125
төсектік жатын
корпусын, Алматы
қаласында "Педиатрия
және балалар хирургиясы ғылыми
орталығы" РМҚК жанында
150 төсектік емдеу
корпусын салу жөнiндегі iс-шараларға
арналған бюджеттік
инвестициялық
жобаларды іске асыру.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: бекiтілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында жедел медициналық жәрдем станциясы бар 240 төсектік жедел медициналық жәрдем ҒЗИ, Астана қаласында 300 төсектік Республикалық балаларды оңалту орталығын, Астана қаласында 160 төсектiк Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын, Астана қаласында ауысымда 500 адам қабылдайтын Республикалық диагностикалық орталықты және Алматы қаласында "Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" РМҚК жанында 150 төсектік емдеу корпусын салу жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау, Алматы қаласында "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығының 125 төсектік жатын корпусын пайдалануға беру.
Түпкілікті нәтиже: жекелеген медициналық көмек түрлерінің қолжетімділігiн қамтамасыз ету және сапасын арттыру үшiн денсаулық сақтау объектілерiн пайдалануға беру.
Уақтылығы: қызметтердi ұсынушылармен жасалған шарттарға сәйкес құрылыс жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау.
Сапа: ҚР СЕмН сәйкес денсаулық сақтау объектiлерiн салу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
279-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Сот-медицина сараптамасы"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1343094 тысячи тенге (один миллиард триста сорок три миллиона девяносто четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 72 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе"; Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками уголовного, административного или гражданского процессов, предусмотренных уголовным, гражданским процессуальным законодательством, мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные ис-
полни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Судебно-
медицинская
экспертиза
Производство судебно-
медицинских экспертиз.
Приобретение медицин-
ского (диагностическо-
го и лабораторного) и
немедицинского обору-
дования в соответствии
с Перечнем, утверждае-
мым приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан в
рамках реализации Го-
сударственной програм-
мы реформирования и
развития здравоохране-
ния Республики Казах-
стан на 2005-2010
годы.
Проведение капитально-го ремонта зданий
Актюбинского, Южно-Ка-
захстанского, Западно-Казахстанского, Акмо-
линского, Восточно-Ка-
захстанского, Северо-
Казахстанского и Пав-
лодарского филиалов
судебно-медицинской
экспертизы в соответ-
ствии с проектно-смет-
ыми документациями и
заключениями Государ-
ственной экспертизы.
В тече-
ние года
Центр
судеб-
ной ме-
дицины
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: приобретение не менее 1518 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования в соответствии с Перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан в рамках реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы и завершение капитального ремонта зданий филиалов Центра судебной медицины: Актюбинского, Южно-Казахстанского, Западно-Казахстанского, Акмолинского, Восточно-Казахстанского, Северо-Казахстанского и Павлодарского в соответствии с проектно-сметными документациями и заключениями государственной экспертизы. Производство в среднем 220 тысяч судебно-медицинских экспертиз в год.
Конечный результат: проведение судебно-медицинских экспертиз Центром судебной медицины и его филиалами для обеспечения прав и законных интересов граждан в соответствии с действующим законодательством.

1. Құны : 1343094 мың теңге (бiр миллиард үш жүз қырық үш миллион тоқсан төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  72-бабы ; "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : азаматтық процессуалдық заңнамада көзделген негіз болған кезде сот анықтамасымен дәлелденген қайта сараптама жүргізiлген жағдайда әкiмшілік немесе азаматтық процестің қатысушылары болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : сот-медициналық сараптаманы жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Сот-ме-
дицина
сарап-
тамасы
Сот-медициналық
сараптама жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрiнің бұйрығымен
бекiтілген Тізбеге
сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсiн
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
бағдарламасын іске
асыру шеңберiнде
медициналық
(диагностикалық және
зертханалық) және
медициналық емес
жабдықтар сатып алу.
Жобалық-сметалық
құжаттамалар мен
Мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысына сәйкес
Ақтөбе, Оңтүстiк
Қазақстан, Батыс
Қазақстан, Ақмола,
Шығыс Қазақстан,
Солтүстік Қазақстан
және және Павлодар
облыстарындағы
сот-медсараптама
филиалдарының
ғимараттарына күрделi
жөндеу жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі-
нің Сот
меди-
цинасы
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекiтілген Тiзбеге сәйкес сот медициналық орталығы мен оның аумақтық бөлiмшелерi үшін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру шеңберiнде 1518 бiрлiк медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтар сатып алу және жобалық-сметалық құжаттамалар мен Мемсараптаманың қорытындысына сәйкес Ақтөбе, Оңтүстiк Қазақстан, Батыс Қазақстан, Ақмола, Шығыс Қазақстан, Солтүстiк Қазақстан және Павлодар облыстарындағы сот-медсараптама филиалдарының ғимараттарына күрделi жөндеу жүргiзу. Жылына орташа есеппен 220 мың сот-медициналық сараптама өндiру.
Түпкілікті нәтиже: қолданыстағы заңдарға сәйкес азаматтардың құқын және заңды мүдделерiн қамтамасыз ету үшін Сот медицинасы орталығы мен оның филиалдарының сот-медициналық сараптамалар өткiзуi.

Финансово-экономический результат: средние расходы на производство одного исследования 3,4 тыс. тенге; средние расходы на приобретение единицы оборудования - 329,4 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии со сроками, устанавливаемыми органом назначающим судебно-медицинскую экспертизу.
Качество: повышение качества проводимых судебно-медицинских экспертиз.
ПРИЛОЖЕНИЕ 280
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Хранение ценностей исторического наследия в области
здравоохранения" на 2006 год
1. Стоимость: 8774 тысячи тенге (восемь миллионов семьсот семьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности историко-культурных ценностей в области отечественной медицины.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление культурно-просветительской деятельности, обеспечение доступа заинтересованных лиц к изучению историко-культурных ценностей отечественной медицины.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Хранение
ценностей
историческо-го наследия
в области
здравоохра-
нения
Сохранение и рестав-
рация уникальных
экспонатов, архивных
документов, худо-
жественного фонда.
Обеспечение учета,
научной обработки и хранения экспонатов.
Проведение экскур-
сий, лекций и меро-
приятий по истории
развития медицины и
здравоохранения в
Республике Казах-
стан.
Документирование на  основе музейного
собрания.
Осуществление инфор-
мационно-библиогра-
фической и консуль-
тативной помощи.
Выставочная деятель-
ность. Комплектация фондов музея путем
приобретения экспо-
натов, специальной
и энциклопедической литературы, принятия
в дар, получения на
хранение экспонатов
и литературы.
В тече-
ние года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республи-
ки Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: культурно-просветительская работа, реставрация уникальных экспонатов, архивных документов, художественного фонда. Пополнение экспонатов.
Конечный результат: обеспечение сохранности уникальных ценностей на 100 %, доступность к ним граждан республики.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание единицы экспоната и литературы - 418 тенге.
Качество: увеличение количества посещений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 281
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Создание информационных систем здравоохранения"
на 2006 год

Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр зерттеудi өндiруге орта есеппен жұмсалатын шығыстар - 3,4 мың теңге; жабдық бiрлiгін алуға орта есеппен жұмсалатын шығыстар - 329,4 мың теңге.
Уақтылығы: сот-медициналық сараптаманы тағайындайтын орган белгiлейтін мерзiмдерге сәйкес.
Сапа: өткізiлетін сот-медициналық сараптаманың сапасын көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
280-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра құндылықтарын сақтау"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 8774 мың теңге (сегiз миллион жетi жүз жетпiс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  24,   33-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : отандық медицина саласында тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мәдени-ағарту жұмыстарын жүзеге асыру, мүдделi адамдардың отандық медицина саласындағы тарихи-мәдени құндылықтарды зерделеуге қол жеткізуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Денсаулық
сақтау
саласында
тарихи
мұра
құнды-
лықтарын
сақтау
Бiрегей жәдiгерлерді,
мұрағат құжаттарын,
көркем қорды сақтау
және жаңарту.
Жәдiгерлердi есепке
алуды, ғылыми өңдеудi
және сақтауды
қамтамасыз ету.
Қазақстан
Республикасында
медицина мен денсаулық
сақтаудың даму тарихи
жөнiнде экскурсиялар,
лекциялар мен
iс-шаралар өткізу.
Мұражай жинағы
негізiнде құжаттау.
Ақпараттық-
библиографиялық
және консультациялық
көмекті жүзеге асыру.
Көрме қызметi.
Жәдігерлердің арнайы
және энциклопедиялық
әдебиеттерді алу,
сыйлыққа алу,
жәдігерлер мен
әдебиеттердi сақтауға
алу арқылы мұражай
қорын толықтыру.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: мәдени-ағарту жұмысы, бiрегей жәдiгерлердi мұрағат құжаттарын, көркем қорды жаңарту. Жәдiгерлердi толықтыру. Түпкілікті нәтиже: бiрегей құндылықтардың 100% сақталуын, оларға республика азаматтарының қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр жәдігер мен әдебиеттi ұстауға жұмсалатын орташа шығын - 418 теңге.
Сапа: келушiлердің санын көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
281-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 883415 тысяч тенге (восемьсот восемьдесят три миллиона четыреста пятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание информационной структуры здравоохранения Республики Казахстан, обеспечивающей предоставление равных возможностей в получении качественной медицинской помощи населением Республики Казахстан, рациональное использование ресурсов здравоохранения, повышение уровня управления отрасли.
5. Задачи бюджетной программы: разработка стандартов информатизации здравоохранения; разработка и внедрение в опытную эксплуатацию информационных систем - компонентов Единой информационной системы здравоохранения, обеспечивающих организацию единой системы сбора, хранения и анализа информации, автоматизацию процесса принятия управленческих решений и управления качеством оказания медицинской помощи, эффективное использование ресурсов здравоохранения, рационализацию схем и сокращение сроков передачи информации, обеспечение оперативного доступа к информации; обеспечение медицинских организаций современной компьютерной техникой и телекоммуникационным оборудованием, создание локальных сетей медицинских организаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Создание
информацион-
ных систем
здравоохра-
нения
Разработка и внедре-
ние в опытную экс-
плуатацию информа-
ционных систем в
рамках создания Еди-
ной информационной
системы здравоохра-
нения Республики
Казахстан.
Работы по стандарти-
зации информатизации
отрасли здравоохра-
нения.
Приобретение сервер-
ного, компьютерного,
телекоммуникационно-
го и прочего обору-
дования.
Приобретение лицен-
зионного программно-
го обеспечения.
Монтаж серверного
оборудования,
локальных сетей,
инсталляция програм-
много обеспечения.
Обучение пользовате-
лей и администрато-
ров ЕИСЗ.
Разработка и модер-
низация программных
комплексов для реше-
ния приоритетных
задач информационных
систем.
В тече-
ние года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан

1. Құны : 883415 мың теңге (сегіз жүз сексен үш миллион төрт жүз он бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында "электронды Үкiметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы халқының сапалы медициналық көмек алуына тең мүмкiндiктер берудi қамтамасыз ететiн Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласынан ақпараттық құрылымын жасау, денсаулық сақтау ресурстарын ұтымды пайдалану, саланы басқарудың деңгейiн көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : ақпараттық жүйелердi - денсаулық сақтауды ақпараттандырудың стандарттарын әзiрлеу; ақпаратты жинаудың, сақтаудың және талдаудың бiрыңғай жүйесін, басқармалық шешімдердi қабылдау үдерiстерiн және медициналық көмек көрсетудің сапасын басқаруды қамтамасыз ететiн денсаулық сақтаудың Бiрыңғай ақпараттық жүйесi компоненттерiн әзiрлеу және тәжiрибелiк пайдалануға енгізу, денсаулық сақтау ресурстарын тиiмдi пайдалану, сызбаларды оңтайландыру және ақпаратты беру мерзiмдерiн қысқарту; ақпаратқа жедел қол жеткiзудi қамтамасыз ету; медициналық ұйымдарды қазiргi заманғы компьютерлiк техникамен және телекоммуникациялық жабдықтармен қамтамасыз ету, медициналық ұйымдардың локальдық желiлерiн жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Денсаулық
сақтаудың
ақпа-
раттық
жүйелерін
құру
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
саласының Бiрыңғай
ақпараттық жүйесін
жасау шеңберiнде
ақпараттық жүйелерді
әзiрлеу және
тәжiрибелік
пайдалануға енгізу:
Денсаулық сақтау
саласын ақпараттан-
дыруды стандарттау
жөнiндегi жұмыстар.
Серверлік компьютерлік
телекоммуникациялық
және басқа да
жабдықтарды сатып алу.
Серверлік жабдықтарды,
локальды желілердi
жөндеу, бағдарламалық
қамтамасыз етудi
инсталляциялау.
ДБАЖ пайдаланушылары
мен әкiмшілерiн
оқыту.
Ақпараттандыру
жүйелерiнің басым
мiндеттерiн шешуге
арналған бағдарламалық
кешендердi әзiрлеу
және жаңғырту.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: компьютеризация 2-х городских больниц, 2 поликлиник, 3-х СВА, станции скорой медицинской помощи, Департамента здравоохранения, Департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора и Центра санитарно-эпидемиологической экспертизы города Астаны; компьютеризация городского управления фармацевтического контроля города Астаны, региональных управлений Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте, дислоцированных в городе Астана; компьютеризация Республиканской санитарно-эпидемиологической станции в городе Алматы;
создание локальных сетей организаций здравоохранения и органов управления здравоохранения, для которых приобретаются средства вычислительной техники;
компьютеризация государственных учреждений образования в здравоохранении и создание на базе государственных медицинских академий и Республиканского колледжа по подготовке и переподготовке средних медицинских и фармацевтических работников компьютерных классов для обеспечения процесса обучения пользователей ЕИСЗ Республики Казахстан;
разработка информационных систем - компонентов Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан, организация опытной эксплуатации разработанных информационных систем на базе выбранных организаций здравоохранения и органов управления города Астаны с целью повышения качества программных продуктов.
Конечный результат: формирование зоны из объектов автоматизации для проведения опытной эксплуатации разрабатываемых информационных систем в рамках Единой информационной системы здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на приобретение единицы средств вычислительной техники 333,6 тыс. тенге;
средние расходы на обучение пользователей и обслуживающего персонала ЕИСЗ 13,8 тыс. тенге;
средние расходы на разработку информационных систем в составе ЕИСЗ РК 77 095 тыс. тенге;
средние расходы на внедрение информационных систем в составе ЕИСЗ РК 1 375 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение в полном объеме всех запланированных на 2006 год мероприятий согласно заключенным договорам.
Качество: снижение вероятности возникновения ошибок функционирования разрабатываемых систем за счет проведения опытной эксплуатации компонентов Единой информационной системы здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 282
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Обеспечение общедоступности информации в области
здравоохранения" на 2006 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Астана қаласында 2 қалалық аурухананы, 2 емхананы, 3 ОДА-ны, жедел медициналық жәрдем станциясын, Денсаулық сақтау департаментін, Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментiн және Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығын компьютерлендiру; Астана қаласының фармацевтикалық бақылау басқармасын, Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң Астана қаласындағы қоныс аударған көлiктегi өңiрлiк басқармаларын компьютерлендiру; Алматы қаласындағы Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станцияны компьютерлендiру;
есептеуiш техника сатып алынатын денсаулық сақтау ұйымдары мен денсаулық сақтау органдарының локальдық желiлерiн жасау;
денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк білім беру мекемелерiн компьютерлендiру және мемлекеттiк медицина академиялары мен Республикалық орта медицина және фармацевтика қызметкерлерiн даярлау және қайта даярлау жөнiндегi колледждің базасында Қазақстан Республикасының ДБАЖ пайдаланушыларды оқыту процесiн қамтамасыз ету үшін компьютер кластарын ашу;
Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау саласының ақпараттық жүйесiн - Бiрыңғай ақпараттық жүйе компоненттерiн әзiрлеу, әзiрленген ақпараттық жүйелердi бағдарламалық өнiмдердің сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының денсаулық сақтау ұйымдары мен денсаулық сақтау органдарының базасында тәжiрибелi пайдалануды ұйымдастыру;
Түпкiлiкті нәтиже: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау саласының Бiрыңғай ақпараттық жүйесінің шеңберінде әзiрленетiн ақпараттық жүйелердi тәжiрибелiк пайдаланудан үшін автоматтандыру объектiсiнен аймақты қалыптастыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр есептеуiш техникасын сатып алуға жұмсалатын орташа шығын 333,6 мың теңге;
ДБАЖ пайдаланушыларды және қызмет көрсететiн персоналды оқытуға жұмсалатын орташа шығын 13,8 мың теңге;
ҚР ДБАЖ құрамында ақпараттық жүйелердi әзiрлеуге жұмсалатын орташа шығын 77 095 мың теңге;
ҚР ДБАЖ құрамында ақпараттық жүйелердi енгiзуге жұмсалатын орташа шығын 1 375 мың теңге;
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес 2006 жылға арналған барлық iс-шаралардың толық орындалуы.
Сапа: әзiрленетiн жүйелердi қолдануда денсаулық сақтаудың Бiрыңғай ақпараттық жүйесiнің компоненттерiн тәжiрибелiк пайдалануды жүргiзу есебiнен қателiктердің пайда болуының ықтималдығын азайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
282-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға
қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 6607 тысяч тенге (шесть миллионов шестьсот семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 23 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение интеллектуального уровня населения путем расширения доступа к информации в области здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и расширение библиотечного фонда, библиотечное и информационно-библиографическое обслуживание населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Обеспечение
общедоступ-
ности инфор-
мации в
области
здравоох-
ранения
Комплектование книж-
ного фонда отечест-
венной и зарубежной
литературой по всем
отраслям медицины.
Обеспечение учета,
сохранности книжного
фонда. Координация
деятельности и орга-
низация выездов в
медицинские библиоте-
ки республики по
оказанию им методи-
ческой и консульта-
тивной помощи.
Организация книжных
выставок.
Библиотечное обслу-
живание специалистов
организаций здравоох-
ранения через городс-
кой абонемент и
читательский зал.
Приобретение 1 едини-
цы автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утвержден-
ным приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан.
В тече-
ние года
Республи-
канская
научно-
медицин-
ская
библио-
тека
Министер-
ства
здравоох-
ранения Республики Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
прямой результат: пополнение книжного фонда на 1 200 экземпляров. Увеличение выданных книг до 168 000 экземпляров, количества посещений до 43 000. Организация в течение года 65 выставок. Оказание консультативной помощи медицинской библиотеке города Астана. Приобретение 1 единицы автотранспорта в соответствии с Перечнем, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
Конечный результат: повысить уровень знаний специалистов в области здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание и обеспечение доступности единицы книжного фонда - 4 930 тенге.
Качество: удовлетворение духовных, интеллектуальных и образовательных потребностей ученых, преподавателей и специалистов в области здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 283
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций
на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных
заведениях на основании государственного заказа местных
исполнительных органов" на 2006 год

1. Құны :   6607 мың теңге (алты миллион алты жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  23,   33-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджетi қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласындағы ақпаратқа қол жеткiзудi кеңейту арқылы халықтың зияткерлік деңгейiн көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : кiтапхана қорын сақтау және кеңейту, халыққа кiтапханалық және ақпараттық-библиографиялық қызмет көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Денсаулық
сақтау
саласын-
дағы
ақпа-
раттың
жалпыға
қол
жетім-
ділігін
қамта-
масыз ету
Кiтап қорын
медицинаның барлық
саласы бойынша отандық
және шетелдік
әдебиетпен толықтыру.
Кітап қорын есепке
алуды, сақталуын
қамтамасыз ету.
Республиканың
медициналық кiтапхана
қызметін үйлестiру,
әдiстемелік және
консультациялық көмек
көрсету бойынша оларға
баруды ұйымдастыру.
Кiтап көрмелерiн
ұйымдастыру. Қалалық
абонемент пен оқу залы
арқылы денсаулық
сақтау ұйымдары
мамандарын кітапхана-
мен қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрiнің бұйрығымен
бекiтілген Тізбеге
сәйкес 1 бiрлік
автокөлік сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі-
нің
Респуб-
ликалық
ғылыми-
медици-
налық
кітап-
ханасы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: кітап қорын 1 200 данаға толықтыру. Берiлген кiтаптарды 168 000 данаға дейін, келушілердің саны 43000-ға дейiн жеткiзу. Жыл iшінде 65 көрме ұйымдастыру. Астана қаласының медициналық кiтапханасына консультациялық көмек көрсету. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекiтiлген Тізбеге сәйкес 1 бiрлік автокөлiк сатып алу.
Түпкілікті нәтиже: денсаулық сақтау саласындағы мамандардың бiлiм деңгейлерiн көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: кітап қоры бiрлiгiн ұстауға және қол жетімділігін қамтамасыз етуге жұмсалатын орташа шығыс - 4 930 теңге.
Сапа: денсаулық сақтау саласындағы ғалымдардың, оқытушылар мен мамандардың рухани, зияткерлік және білім беру қажеттілігiн қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
283-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне жергiлiктi атқарушы органдардың
мемлекеттiк тапсырысы негiзiнде кәсiптiк орта оқу орындарында
оқып жатқандар үшiн жол жүруге өтемақы төлеуге
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 27761 тысяча тенге (двадцать семь миллионов семьсот шестьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей и городов Астана, Алматы на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
компенсаций на проезд
для обучаю-
щихся в
средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основа-
нии государ-
ственного
заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
1, 2
квартал
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Обеспечение оплаты
расходов на выплату
денежных компенсаций
на проезд для обу-
чающихся в средних
медицинских профес-
сиональных учебных
заведениях на осно-
вании государствен-
ного заказа местных
исполнительных орга-
нов в период зимних
и летних каникул.
1, 2
квартал
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
Прямой результат: покрытие расходов, связанных с выплатой компенсаций на проезд для обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов на контингент на начало года без выпуска и на выпускающихся, соответственно по областям: Акмолинской - 256 и 74, Актюбинской - 299 и 144, Алматинской - 200 и 100, Атырауской - 224 и 75, Восточно-Казахстанской - 463 и 279, Жамбылской - 469 и 225, Западно-Казахстанской - 293 и 167, Карагандинской - 293 и 204, Костанайской - 288 и 172, Кызылординской - 464 и 142, Мангистауской - 217 и 75, Павлодарской - 240 и 135, Северо-Казахстанской - 140 и 73, Южно-Казахстанской - 1018 и 475, по городу Алматы - 370 и 130 и по городу Астана - 199 и 150.
Конечный результат: социальная поддержка учащихся путем выплаты компенсаций на проезд в период обучения в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат: размер компенсаций на проезд - 2 МРП.

1. Құны : 27761 мың теңге (жиырма жетi миллион жетi жүз алпыс бiр мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегi Заңының  6-бабы ; "Жастар арасында орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негiзiнде оқитындар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңiлдiкпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 18 шілдедегi N 736  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы шеңберiнде орта кәсiптік оқу орындарында бiлiм алушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы шеңберінде орта кәсiптiк оқу орындарында бiлiм алушылар үшін жол жүруге өтемақы төлеуге облыстар мен Астана, Алматы қалаларының бюджеттерiн қаржылық қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
жергі-
лiктi
атқарушы
орган-
дардың
мемле-
кеттік
тапсырысы
негiзiнде
кәсiптiк
орта оқу
орында-
рында
оқып
жатқан-
дар үшiн
жол
жүруге
өтемақы
төлеуге
берілетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешіміне
сәйкес облыстық
бюджеттерге, Астана
мен Алматы қалаларының
бюджеттерiне
республикалық
бюджеттен берілетін
ағымдағы нысаналы
трансферттер аудару.
Жергiлікті атқарушы
органдардың
мемлекеттік тапсырысы
негізiнде орта
медициналық кәсiптік
оқу орындарында білім
алушылар үшiн қысқы
және жазғы каникул
кезiнде жол жүруге
ақшалай өтемақы
төлеуге арналған
шығыстарды төлеудi
қамтамасыз ету.
1, 2-
тоқ-
сан
1, 2-
тоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
мен
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жыл басында бiтірушiлерсiз және бітірушілердің контингентiне тиiсiнше облыстар бойынша орташа жылдық контингентке жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптiк оқу орындарында бiлім алушылар үшін жол жүруге ақшалай өтемақы төлеуге арналған шығыстарды төлеуге байланысты шығыстарды жабу: Ақмола - 256 және 74; Ақтөбе - 299 және 144; Алматы - 200 және 100; Атырау - 224 және 75; Шығыс Қазақстан - 463 және 279; Жамбыл - 469 және 225; Батыс Қазақстан - 293 және 167; Қарағанды - 293 және 204; Қостанай - 288 және 172; Қызылорда - 464 және 142; Маңғыстау - 217 және 75; Павлодар - 240 және 135; Солтүстiк Қазақстан - 140 және 73; Оңтүстік Қазақстан - 1018 және 475; Алматы қаласы бойынша - 370 және 130 және Астана қаласы бойынша - 199 және 150.
Түпкілікті нәтиже: жергiліктi атқарушы органдардың мемлекеттiк тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптiк оқу орындарында оқу кезiнде жол жүруге өтемақы төлеу арқылы оқушыларды әлеуметтік қолдау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жол жүруге арналған өтемақының мөлшерi - 2 АЕК.

Своевременность: покрытие расходов на проезд в 1, 2 квартале.
Качество: покрытие расходов учащихся на проезд.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражается в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 284
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными
средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном
учете при амбулаторном лечении хронических заболеваний"
на 2006 год
1. Стоимость: 1076249 тысяч тенге (один миллиард семьдесят шесть миллионов двести сорок девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 29 Конституции Республики Казахстан, статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 55 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья детей и подростков, состоящих на диспансерном учете.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете на амбулаторном лечении по отдельным видам заболеваний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

Уақтылығы: жол жүруге арналған шығыстарды 1, 2-тоқсанда жабу.
Сапа: бiлiм алушылардың жол жүруiне арналған шығыстарды жабу.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi тiзбе, республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергіліктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
284-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне созылмалы ауруларды амбулаториялық
емдеу кезiнде диспансерлiк есепте тұрған балалар мен
жасөспiрiмдердi дәрiлiк заттармен қамтамасыз етуге
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 022 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1076249 мың теңге (бiр миллиард жетпiс алты миллион екi жүз қырық тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Конституциясының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7-бабы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  55-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрілік заттармен тегiн және (немесе) жеңiлдiкті қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердің денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : аурулардың жекелеген түрлерi бойынша амбулаториялық емдеудегi диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдердi уақытында тегiн дәрілік қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралары жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

022
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
лекарствен-
ными сред-
ствами
детей и
подростков,
находящихся
на диспан-
серном
учете при
амбулаторном
лечении
хронических
заболеваний
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом
мероприятий по реали-
зации Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения Республики
Казахстан на 2005-2010
годы, согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Обеспечение детей и
подростков, находящих-
ся на диспансерном
учете, лекарственными
средствами при амбула-
торном лечении хрони-
ческих заболеваний.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
Прямой результат: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете при амбулаторном лечении заболеваний, согласно утвержденному перечню (среднегодовое количество больных - 300535).
Конечный результат: снижение показателя заболеваемости и инвалидности детей и подростков, состоящих на диспансерном учете.
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение лекарственными средствами при амбулаторном лечении одного ребенка или подростка, находящегося на диспансерном учете - 3 581 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
*) Примечание:
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 285
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной
(сельской) местности" на 2006 год
1. Стоимость: 439936 тысяч тенге (четыреста тридцать девять миллионов девятьсот тридцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 838 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Государственной программы развитая сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".

022
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
созылмалы
ауруларды
амбула-
ториялық
емдеу
кезiнде
диспан-
серлiк
есепте
тұрған
балалар
мен
жасөспi-
рiмдердi
дәрілік
заттармен
қамтама-
сыз етуге
берілетiн
ағымдағы
нысаналы
трансфер-
ттер
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің қаулысына
сәйкес, Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарла-
масына сәйкес облыстық
бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
Диспансерлiк есепте
тұрған балалар мен
жасөспірiмдерді
созылмалы ауруларын
емдеу кезiнде дәрілік
заттармен қамтамасыз
ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
мен
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: бекiтiлген тізбеге сәйкес (болжамды орташа жылдық саны 300535) амбулаториялық емдеудегi диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспірiмдердi уақытында тегiн дәрілік қамтамасыз ету.
Түпкілікті нәтиже: диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердің аурушаңдығы мен мүгедектiгiнiң көрсеткiшiн төмендету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: диспансерлiк есепте тұрған бiр бала мен жасөспiрiмдi амбулаториялық емдеу кезiнде дәрiлiк қамтамасыз етуге орташа шығыстар - 3 581 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негіздемелеген шағымдардың жоқтығы.
*) Ескерту:
Республикалық бюджеттің трансферттерiн игеру шеңберiнде күтілетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөнiндегi iс-шаралардың тізбесi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
285-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Ауылдық (селолық) жерлердегi денсаулық сақтауда ұтқыр
және телемедицинаны дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   439936 мың теңге (төрт жүз отыз тоғыз миллион тоғыз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шілдедегi N 1149  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2004-2006 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 20 тамыздағы N 838  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских учреждений, обеспечение доступа сельских жителей Казахстана к качественному медицинскому обслуживанию.
5. Задачи бюджетной программы: развертывание на базе центральных районных больниц перспективных и устойчивых районов всех областей Казахстана телемедицинских кабинетов, развертывание на базе больниц областного уровня телемедицинских центров для организации телемедицинских консультаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Развитие
мобильной и
телемедицины
в здравоох-
ранении
аульной
(сельской)
местности
Реализация проекта
"Развитие мобильной и телемедицины в
аульной (сельской)
местности" в соот-
ветствии с утверж-
денным технико-эко-
номическим обоснова-
нием в рамках сле-
дующих мероприятий:
приобретение, инс-
талляция телемеди-
цинского, телекомму-
никационного, ком-
пьютерного и прочего
оборудования, модер-
низация и инсталля-
ция программного
обеспечения телеме-
дицины, обучение
клиническим и техни-
ческим аспектам те-
лемедицины, проведе-
ние телемедицинских
консультаций для 15
районов Акмолинской
области и 4 районов
Кызылординской об-
ласти, а также для
больниц областного
уровня в городах
Кокшетау и Кызылорда
В те-
чение
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: создание на базе 19 центральных районных больниц перспективных и устойчивых районов Акмолинской и Кызылординской областей Казахстана телемедицинских кабинетов и 2 телемедицинских центров на базе больниц областного уровня в городах Кокшетау и Кызылорда;
обучение персонала телемедицинских кабинетов и телемедицинских центров работе с телемедицинским оборудованием, программным обеспечением телемедицины, обучение обслуживающего технического персонала;
проведение телемедицинских консультаций в реальном режиме времени и в режиме "off-line".
Конечный результат: улучшение диагностики сельского населения Акмолинской и Кызылординской областей, совершенствование медицинского обслуживания; внедрение новых технологий;
совершенствование медицинского образования.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ауылдық медициналық мекемелердің диагностикалық және емдеу мүмкiндiктерiн жақсарту, Қазақстанның ауыл тұрғындарының сапалы медициналық қызметке қол жеткiзуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстанның барлық облыстарының перспективалы және орнықты аудандарының орталық аудандық ауруханаларының базасында телемедицина кабинеттерiн ашу, телемедициналық консультациялар ұйымдастыру үшiн облыстық деңгейдегi ауруханалардың базасында телемедицина орталықтарын ашу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Ауылдық
(селолық)
жерлер-
дегі
денсаулық
сақтауда
ұтқыр
және
телеме-
дицинаны
дамыту
Мынадай iс-шаралар
шеңберiнде бекiтілген
техникалық-
экономикалық
негіздемеге сәйкес
"Ауылдық (селолық)
жерлердегі ұтқыр және
телемедицинаны
дамыту" жобасын iске
асыру: Ақмола
облысының 15 ауданы
мен Қызылорда
облысының 4 ауданына
телемедицинаны
енгізу. Ақмола
облысының 15 ауданы
мен Қызылорда
облысының 4 ауданы
үшін, сондай-ақ
Көкшетау және
Қызылорда қалаларының
облыстық деңгейдегi
ауруханалары үшін
телемедициналық,
телекоммуникациялық,
компьютерлік және
басқа да жабдықтарды
сатып алу, инсталляциялау,
телемедицинаны
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
жаңарту және
инсталляциялау,
телемедицинаның
клиникалық және
техникалық аспектілеріне оқыту, телемедициналық
консультациялар
өткiзу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Ақмола және Қызылорда облыстарының перспективалы және орнықты ауылдық аудандарының 19 орталық аудандық ауруханасының базасында телемедицина кабинеттерiн ашу. Телемедицина кабинеттерiн телемедициналық жабдықтармен, есептеуіш техника құралдарымен және телекоммуникация құралдарымен жарақтандыру.
Көкшетау және Қызылорда қалаларының облыстық деңгейдегi ауруханаларының базасында телемедицина орталықтарын ашу. Облыстық телемедицина орталықтарын телекоммуникация құралдарымен, компьютерлiк және серверлiк жабдықтармен жарақтандыру.
Телемедициналық жабдықтардың ақпараттық түйiндесу құралдарын, телемедицинаны бағдарламалық қамтамасыз етудi жаңғырту. Бағдарламалық қамтамасыз етудi компьютерлiк жабдықтарда инсталляциялау.
Телемедицина кабинеттерi мен телемедицина орталықтарының қызметкерлерiн телемедициналық жабдықтармен, телемедицинаны бағдарламалық қамтамасыз етумен жұмыс iстеуге оқыту. Қызмет көрсететiн техникалық қызметкерлердi оқыту.
"off-line" режимiмен нақты уақыт режимiнде телемедициналық консультациялар жүргiзу.
Түпкілікті нәтиже: Қызылорда және Ақмола облыстарының ауыл халқын сауықтыру; жаңа технологиялар енгізу; медициналық білім берудi жетiлдiру.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость создания одного телемедицинского узла 20 949,3 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение в полном объеме всех запланированных на 2006 год мероприятий согласно заключенным договорам.
Качество: повышение качества медицинского обслуживания населения сельских районов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 286
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами
на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном
уровне лечения" на 2006 год
1. Стоимость: 1849975 тысяч тенге (один миллиард восемьсот сорок девять миллионов девятьсот семьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 34 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";   Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении Правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях при амбулаторном лечении больных, состоящих на диспансерном учете по отдельным видам заболеваний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
лекарствен-
ными
средствами
на льготных
условиях
отдельных
категорий
граждан на
амбулаторном
уровне
лечения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов Астаныи Алматы в рамках реа-
лизации Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-

Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр телемедициналық торапты құрудың орташа құны 20 949,3 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес 2006 жылға арналған барлық iс-шаралардың толық орындалуы.
Сапа: ауылдық аймақтардың халқына медициналық қызмет көрсетудің сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
286-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1849975 мың теңге (бiр миллиард сегiз жүз қырық тоғыз миллион тоғыз жүз жетпiс бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  34,    42,   44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-1010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы
N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын тегiн және (немесе) жеңiлдікті дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың жекелеген санаттарының амбулаториялық емдеу деңгейiнде денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : аурулардың жекелеген түрлерi бойынша диспансерлiк есепте тұратын ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде жеңiлдiкті шарттарымен уақытылы дәрілік заттармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
азамат-
тардың
жекелеген
санат-
тарын
амбула-
ториялық
емдеу
деңгей-
iнде
жеңіл-
дiкті
жағдай-
ларда
дәрілiк
заттармен
қамтама-
сыз етуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешіміне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау ісін
реформалау мен

охранения на 2005-2010
годы согласно решению
Правительства Республи-
ки Казахстан.
Обеспечение
лекарственными
средствами на льготных
условиях взрослых
больных, страдающих
отдельными
нозологическими
формами (артериальная
гипертензия,
ишемическая болезнь
сердца, хронические
обструктивные болезни
легких, язвенная
болезнь и острая
пневмония) на
амбулаторном уровне
лечения.
В те-
чение
года
В
тече-
ние года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях при амбулаторном лечении больных, состоящих на диспансерном учете с артериальной гипертензией, ишемической болезнью сердца, хроническими обструктивными болезнями легких, язвенной болезнью и острой пневмонией (прогнозное число больных - 347159);
Конечный результат: выздоровление, продление ремиссии, снижение числа осложнений, уменьшение количества госпитализации.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лечение 1 больного в год составят 5 329 тенге, из них с артериальной гипертензией - 6 579 тенге; ишемической болезнью сердца - 3228,7 тенге; хроническими обструктивными болезнями легких - 2067 тенге; язвенной болезнью - 2022,2 тенге; острой пневмонией - 2541 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 287
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство и реконструкция объектов образования"
на 2006 год
1. Стоимость: 1195000 тысяч тенге (один миллиард сто девяносто пять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение качества подготовки медицинских кадров для создания эффективно действующей системы профессионального образования и медицинской науки, направленной на удовлетворение долгосрочных стратегических потребностей отрасли здравоохранения, сохранение и улучшение здоровья населения.

дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарла-
масын жүзеге асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне нысаналы трансферттер аудару.
Жекелеген нозологиялық
нысандардан (артериалды
гипертензия, жүректің
ишемиялық ауруы,
өкпенің созылмалы
обструктивтi ауруы,
ойық жарасы ауруы
және жiті қабыну)
зардап шегетiн ересек
адамды жеңілдіктi
амбулаториялық емдеу
үшін дәрiлік заттарды
сатып алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
мен
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: артериалды гипертензия, жүректің ишемиялық ауруы, өкпенің созылмалы обструктивтi ауруы, ойық жарасы ауруы және жiтi қабыну ауруларымен диспансерлiк есепте тұратын ауруларды амбулаториялық емдеу кезiнде жеңiлдiкті шарттарымен уақтылы дәрілік заттармен қамтамасыз ету (ауруларды болжамды саны - 347 159).
Түпкiлiкті нәтиже: дерттен жазылу, ремиссияны ұзарту, асқыну санын төмендету, жатқызу санын азайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 ауруды емдеуге жылына орта есеппен жұмсалатын шығын - 5 329 теңгенi құрайды, оның ішінде артериалдық гипертензияға - 6 579 теңге; жүректің ишемиялық ауруына - 3228,7 теңге; өкпенің созылмалы обструктивтi ауруы - 2067 теңге; ойық жарасы ауруына - 2022,2 теңге; жiті қабыну - 2541 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негізделген шағымдарды болдырмау.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерiн игеру шеңберінде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергілікті бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
287-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 026 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1195000 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз тоқсан бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегі Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау саласының ұзақ мерзiмдi стратегиялық қажеттілігiн қанағаттандыруға халықтың денсаулығын сақтау мен жақсартуға бағытталған кәсiби бiлiм мен медициналық ғылымның қолданыстағы тиiмдi жүйесiн құру үшін медицина кадрларын даярлаудың сапасын арттыру.

5. Задачи бюджетной программы: формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции объектов образования для создания и улучшения условий для подготовки специалистов в отрасли здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
образования
Реализация бюджетных
инвестиционных проек-
тов в пределах сумм
согласно Приложению 2
к постановлению Прави-
тельства Республики
Казахстан от 9 декабря
2005 года N 1228 "О
реализации Закона Рес-
публики Казахстан "О
республиканском бюдже-
те на 2006 год" на
мероприятия по:
расширению и реконст-
рукции Казахской госу-
дарственной медицинс-
кой академии по улице
Бейбитшилик города
Астаны;
строительству учебного
корпуса на своей тер-
ритории площади Аль-
Фараби N 3б и спортив-
ного и лекционного
зала на ранее отведен-
ном земельном участке
на площади Аль-Фараби
N 3б Южно-Казахстанс-
кой государственной
медицинской академии
в городе Шымкенте (в
соответствии с утверж-
денной ПСД).
В те-
чение
года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение работ по расширению и реконструкции Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик города Астаны, строительству 4-х этажного учебного корпуса на своей территории площади Аль-Фараби N 3б и строительству спортивного и лекционного зала на ранее отведенном земельном участке на площади Аль-Фараби N 3б Южно-Казахстанской государственной медицинской академии в городе Шымкенте.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для улучшения доступности и качества медицинского образования.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: строительство объектов образования в соответствии с СНиП РК.
ПРИЛОЖЕНИЕ 288
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых
объектов здравоохранения" на 2006 год
1. Стоимость: 283776 тысяч тенге (двести восемьдесят три миллиона семьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : денсаулық сақтау саласының мамандарын даярлау үшін жағдай жасау мен жақсарту үшін білім беру объектілерiн салу және қайта жаңғырту жолымен инфрақұрылымды қалыптастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Білім
беру
объекті-
лерiн
салу
және
қайта
жаңарту
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N 1228
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес сома шегіндегі
мынадай: Астана
қаласының Бейбiтшілік
көшесіндегі Қазақ
мемлекеттік медицина
академиясын кеңейту
және қайта жаңарту;
Шымкент қаласындағы
Оңтүстiк Қазақстан
мемлекеттік медицина
академиясының N 3б
Әл-Фараби алаңының
аумағында 4-қабатты
оқу корпусын және 3б
Әл-Фараби алаңына
бұрын бөлiнген жер
учаскесінде спорт
және дәріс залдарын
салу жөніндегі
іс-шараларға арналған
бюджеттік инвестициялық
жобаларды iске асыру
(бекiтілген ЖСҚ-ға
сәйкес).
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Астана қаласының Бейбітшілік көшесiндегi Қазақ мемлекеттiк медицина академиясын кеңейту және қайта жаңарту, Шымкент қаласындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк медицина академиясының N 3б Әл-Фараби алаңының аумағында 4-қабатты оқу корпусын және 3б Әл-Фараби алаңына бұрын бөлiнген жер учаскесiнде спорт және дәрiс залдарын салу жөніндегi жұмыстарды аяқтау.
Түпкiлiктi нәтиже: медициналық бiлiм сапасының қолжетiмдiлiгi мен сапасын жақсарту үшін объектiлердi пайдалануға беру.
Сапа: ҚР СЕмН сәйкес білім беру объектiлерiн салу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
288-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 283776 мың теңге (екi жүз сексен үш миллион жетi жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шілдедегi N 1149  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: доступность медицинской помощи на местном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: оказание медицинской помощи во вновь вводимых объектах здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь
вводимых
объектов
здравоох-
ранения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджету города Астаны
согласно решению Пра-
вительства РеспубликиКазахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство здра-
воохранения
Республики Казахстан
Обеспечение своевре-
менного ввода и функ-
ционирования объектов
здравоохранения.
В те-
чение
года
Акиматы
Акмолинс-
кой, Алма-
тинской,
Атырауской,
Карагандин-
ской, Кос-
танайской,
Павлодарс-
кой, Севе-
ро-Казахс-
танской
областей и
г. Астана
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
Прямой результат: ввод и функционирование 16 объектов, в том числе по областям:
Акмолинская область - детский противотуберкулезный санаторий "Бурабай" на 50 мест в поселке Боровое Щучинского района;
Алматинская область - родильный дом на 60 коек с женской консультацией на 300 посещений в смену в городе Жаркент Панфиловского района и акушерско-гинекологический корпус на 100 коек в городе Есик Енбекшиказахского района;
Атырауская область - туберкулезная больница на 100 коек в городе Атырау;
Карагандинская область - центральная районная больница на 100 коек с поликлиникой на 250 посещений в поселке Осакаровка, Каркаралинская центральная районная больница на 100 коек с поликлиникой на 200 посещений в городе Каркаралинск, центральная районная больница на 100 коек с поликлиникой на 250 посещений в поселке Атасу Жана-Аркинского района и туберкулезная больница на 30 коек и 10 инфекционных мест в городе Приозерске;
Костанайская область - женская консультация на 320 посещений в смену в городе Костанае;
Павлодарская область - туберкулезное отделение на 30 коек при центральной районной больнице в селе Иртышск и туберкулезная больница на 35 коек в селе Качиры Качирского района;
Северо-Казахстанская область - противотуберкулезный диспансер на 50 коек с поликлиникой на 90 посещений в городе Булаево района им. Жумабаево, лечебный корпус на 100 коек на территории областного противотуберкулезного диспансера в городе Петропавловске и железнодорожная больница Южно-Уральской железной дороги Российской Федерации, передаваемая в Северо-Казахстанскую область;
города Астана - амбулаторно-поликлинический комплекс в микрорайоне Юго-Восток (детская поликлиника на 150 посещений в смену) и амбулаторно-поликлинический комплекс в границах ул. Грязного-Колхозная-Репина (детская поликлиника на 150 посещений в смену).
Конечный результат: повышение доступности медицинской помощи на местном уровне;
Финансово-экономический результат - средние расходы на функционирование одного амбулаторно-поликлинического комплекса - 5326,4 тыс. тенге, одной центральной районной больницы - 2204,9 тыс. тенге, одной туберкулезной больницы на 30-50 коек - 1513,8 тыс. тенге, одного родильного дома - 3342,7 тыс. тенге.
Своевременность: ввод в соответствии с решением акимата.
Качество: увеличение объема и качества оказываемых медицинских услуг населению в данном регионе.
*) - Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы
ПРИЛОЖЕНИЕ 289
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств,
вакцин и других иммунобиологических препаратов"
на 2006 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жергiлікті деңгейдегi медициналық көмектің қолжетiмдігі.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қайта енгізілген  денсаулық сақтау объектілерінде медициналық көмектің көрсетілуі.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
жаңадан
пайда-
лануға
берілетін
денсаулық
сақтау
объекті-
лерін
ұстауға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешiмiне
сәйкес облыстардың
бюджеттерiне, Астана
қаласының бюджетiне
нысаналы ағымдағы
трансферттер аудару.
Денсаулық сақтау
объектiлерiн уақытында
iске қосу және жұмыс
істеуiн қамтамасыз
ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Ақмола,
Алматы,
Атырау,
Қара-
ғанды,
Қоста-
най,
Павло-
дар,
Солтүс-
тік
Қазақ-
стан
облыс-
тары
және
Астана
қаласы
әкiм-
дiктерi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: 16 объектіні iске қосу және жұмыс iстеуi, оның ішінде облыстар бойынша:
Ақмола облысы - Щучинск ауданының Бурабай кентіндегi 50 адам қабылдайтын "Бурабай" балалар туберкулез санаторийi,
Алматы облысы - Панфилов ауданының Жаркент қаласындағы ауысымда 300 адам қабылдайтын әйелдер консультациясы бар 60 төсектік перзентхананы, және Еңбекшіқазақ ауданының Есiк қаласындағы 100 төсектік акушер-гинекологиялық корпусы;
Атырау облысы - Атырау қаласындағы 100 төсектік туберкулез ауруханасы;
Қарағанды облысы - Осакаровка кентiндегi 250 адам қабылдайтын емханасы бар 100 төсектiк орталық аудандық аурухананы, Қарқаралы қаласындағы 200 адам қабылдайтын емханасы бар 100 төсектiк Қарқаралы орталық аудандық ауруханасын, Жаңаарқа ауданының Атасу кентiндегi 250 адам қабылдайтын емханасы бар 100 төсектiк орталық аудандық аурухананы және Приозерск қаласындағы 30 төсектiк және 10 жұқпалы адамды қабылдайтын туберкулез ауруханасы;
Қостанай облысы - Қостанай қаласындағы ауысымда 320 адам қабылдайтын әйелдер консультациясы;
Павлодар облысы - Қашыр ауданының Иртышск селосындағы орталық аудандық ауруханасының жанындағы 30 төсектiк туберкулез бөлiмшесiн және Қашыр селосындағы 35 төсектiк туберкулез ауруханасы;
Солтүстiк Қазақстан облысы - Жұмабаев атындағы ауданының Булаево қаласындағы 90 адам қабылдайтын емханасы бар 50 төсектiк туберкулез диспансерін, Петропавл қаласындағы облыстық туберкулез диспансерінің аумағында 100 төсектiк емдеу корпусын және Солтүстiк Қазақстан облысына берiлетiн Ресей Федерациясы Оңтүстiк Орал темiр жолының темiр жол ауруханасын;
Астана қаласының - Оңтүстік-Шығыс шағын ауданындағы амбулаториялық-емханалық кешенiн (ауысымда 150 адам қабылдайтын балалар емханасы) және Грязного-Колхозная-Репин көшелерiнің шекарасындағы амбулаториялық-емханалық кешенi.
Түпкілікті нәтиже: жергілікті деңгейдегi медициналық көмектің қолжетiмдiгiн арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: - амбулаториялық-емханалық кешендi ұстаудың күтiлетiн орташа құны - 5326,4 мың теңге, орталық аудандық аурухананың - 2204,9 мың теңге, 30-50 төсектік туберкулез ауруханасының - 1513,8 мың теңге, перзентхананың - 33,42,7 мың теңге.
Уақтылығы: әкiмдiктің шешімiне сәйкес iске қосу.
Сапасы: осы өңiрде халыққа көрсетiлетiн медициналық қызметтердің көлемi мен сапасын арттыру.
*) - Iске асыру жөніндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен түсетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
289-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа
иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берiлетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5135931 тысяча тенге (пять миллиардов сто тридцать пять миллионов девятьсот тридцать одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 13 16, 17, 18, 19,    34, 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 26 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 488 "О мерах по улучшению вакцинации населения против инфекционных заболеваний"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении Правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья населения.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение населения вакцинами и другими медицинскими иммунобиологическими, противотуберкулезными, противодиабетическими препаратами и химиопрепаратами для лечения онкологических больных, лекарственными средствами и диализаторами с расходными материалами больных с почечной недостаточностью и лекарственными средствами больных после трансплантации почки; профилактика и снижение инфекционной заболеваемости населения, стабилизация и снижение показателей заболеваемости туберкулезом, повышение эффективности лечения больных осложненным и не осложненным туберкулезом; увеличение продолжительности жизни и периодов ремиссии, уменьшение показателей смертности онкологических больных; снижение заболеваемости, числа осложнений, инвалидизации и смертности у больных сахарным диабетом; продление жизни и предоперационная подготовка больных с хронической почечной недостаточностью путем проведения гемодиализа, профилактика отторжения пересаженной почки и повышение частоты полной ремиссии (выздоровления) больных с почечной недостаточностью.

1. Құны : 5135931 мың теңге (бес миллиард бiр жүз отыз бес миллион тоғыз жүз отыз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  13,   16,    17,   18,   19,   34,   42,   44-баптары ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының  26-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 4 маусымдағы 2003 жылғы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839  қаулысы ; "Халықты жұқпалы ауруларға қарсы вакцинациялауды жақсарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөніндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын тегiн және (немесе) жеңiлдiк шарттармен дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың денсаулығын сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : халықты вакциналармен және басқа да медициналық иммундық-биологиялық, туберкулезге қарсы, сусамырға қарсы препараттармен және онкологиялық науқастарды емдеуге арналған химиялық препараттармен, бүйрек кемiстiгi бар науқастарға арналған шығыс материалдары бар диализаторлармен және бүйрегi ауыстырылып қондырылғаннан кейiн науқастарға арналған дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету; халықты вакциналауды жүргiзу жолымен жұқпалы аурулардың алдын алу және азайту, туберкулез ауруы көрсеткіштерiн тұрақтандыру мен төмендету, туберкулездің асқынған және асқынбаған түрiмен ауыратын науқастарды емдеудің тиiмдiлiгiн арттыру; онкологиялық науқастардың өмiр сүру ұзақтығын және айығуын арттыру және өлiм-жiтiм көрсеткiшiн азайту, сусамырмен ауыратындардың асқынуларын, мүгедектігi мен қайтыс болу санын азайту; гемодиализ жүргiзу жолымен созылмалы бүйрек кемiстiгi бар науқастардың өмiрiн ұзарту және операция алдында дайындау кезеңiн ұзарту; бүйрек кемiстiгi бар науқастарда ауыстырып қондырылған бүйректің сәйкес келмеуiнің алдын алу және толық ремиссияның (айығу) жиiлiгiн арттыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
лекарствен-
ных средств,
вакцин и
других имму-
нобиологи-
ческих пре-
паратов
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп вакцин
и других медицинских иммунобио-
логических препаратов для
проведения
иммунопрофи-
лактики
населения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Обеспечение органи-
заций здравоохране-
ния вакцинами и дру-
гими медицинскими
иммунобиологическими
препаратами для про-
ведения иммунопрофи-
лактики населения.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
3
101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп проти-
вотуберку-
лезных пре-
паратов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов и
Алматы согласно ре-
шению Правительства
Республики Казахс-
тан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Закуп противотубер-
кулезных препаратов
для больных туберку-
лезом, в том числе
и резервного ряда
для лечения мульти-
резистентной формы
туберкулеза и для
химиопрофилактики у
детей диспансерной
группы (виражные,
гиперчувствительные,
контактные).
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
4
102
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп про-
тиводиабе-
тических
препаратов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным и бюдже-
там, бюджетам горо-
дов Астаны и Алматы
согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Закуп противодиабе-
тических препаратов,
средств доставки и
обеспечение ими
больных сахарным
диабетом.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
5
103
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп химио-
препаратов
онкологичес-
ким больным
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Закуп химиопрепара-
тов для лечения он-
кологических
больных.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
6

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
дәрілiк
заттарды,
вакцина-
ларды
және
басқа
иммундық-биология-
лық
препа-
раттарды
сатып
алуға
берілетiн ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
2
100
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
халыққа
иммунды
алдын алу
жүргізу
үшiн
вакцина-
ларды
және
басқа
иммундық-биоло-
гиялық
препарат-
тарды
сатып
алуға
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешімiне
сәйкес облыстық
бюджетке, Астана және
Алматы қалаларының
бюджеттеріне нысаналы
трансферттердi аудару.
Денсаулық сақтау
ұйымдарын вакциналар-
мен және басқа
иммундық-биологиялық
препараттармен
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
3
101
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
тубер-
кулезге
қарсы
препарат-
тарды
сатып
алуға
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің шешіміне
сәйкес облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы қалаларының
бюджеттерiне нысаналы
трансферттердi аудару.
Туберкулезбен ауыратын
науқастар үшiн
туберкулезге қарсы
препараттарды, оның
ішiнде туберкулездің
мультирезистентті
нысанын емдеу үшiн
және диспансерлік
топтағы (виражды,
гиперсезімталды,
байланысты) балаларды
химиялық алдын алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
4
102
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
диабетке
қарсы
препа-
раттарды
сатып
алуға
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің шешiмiне
сәйкес облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне нысаналы трансферт-
тердi аудару.
Сусамырға қарсы
препараттарды, жеткізу
құралдарын сатып алуға
және олармен сусамырмен ауыратындарды
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
5
103
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
онколо-
гиялық
ауруларға
химиялық
препа-
раттарды
сатып
алуға
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің шешіміне
сәйкес облыстық
бюджетке, Астана және
Алматы қалаларының
бюджеттерiне нысаналы
трансферттердi аудару.
Онкологиялық
науқастарды емдеуге
арналған химиялық
препараттарды сатып
алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
6

104
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп лекар-
ственных
средств,
диализато-
ров, расход-
ных материа-
лов больным
с почечной
недостаточ-
ностью и
лекарствен-
ных средств
для больных
после транс-
плантации
почек
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам
и бюджетам, городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Закуп диализаторов
с расходными мате-
риалами для больных
с почечной недоста-
точностью, а также
обеспечение лекарст-
венными средствами
больных, перенесших
операцию по пересад-
ке почки.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: достижение 95 % охвата вакцинацией детей до 18 лет и отдельных категорий взрослого населения; своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов для вакцинации прогнозно 3 266 073 человек; противотуберкулезных препаратов прогнозно для 32709 больных и на проведение химиопрофилактики 54615 подросткам и детям; противодиабетических препаратов прогнозно для 29 390 инсулинозависимых больных диабетом; химиопрепаратов прогнозно для 5 482 больных онкологическими заболеваниями; лекарственных средств, диализаторов и расходных материалов прогнозно для 942 больных с острой и хронической почечной недостаточностью и лекарственных средств для 178 больных после трансплантации почки.
Конечный результат: снижение вакциноуправляемой заболеваемости; снижение числа осложнений, инвалидизации и смертности больных туберкулезом, сахарным диабетом, заболеваниями с острой и хронической почечной недостаточностью; продление жизни больных с онкологическими заболеваниями.
Финансово-экономический результат: средние расходы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов на 1 вакцинацию составят - 319,8 тенге; средние расходы на закуп лекарственных препаратов для лечения 1 больного составят: противотуберкулезных - 16 000 тенге, на проведение химиопрофилактики - 98 тенге; инсулина - 50 568 тенге; химиопрепаратов - 261 569,7 тенге; лекарственных средств, диализаторов и расходных материалов больным с почечной недостаточностью и лекарственных средств для больных после трансплантации почки - 595 373,2 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте бюджетной программы соответствующей местности. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 290
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической
базы областных центров санитарно-эпидемиологической
экспертизы" на 2006 год

104
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
бүйрегi
жетiмсiз
ауруларға
дәрiлiк
заттарды,
диализа-
торларды,
шығыс
матери-
алдарының
және
бүйрегi
транс-
планта-
циялан-
ғаннан
кейiнгі
аурулар
үшiн
дәрілік
заттар
сатып
алуға
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің шешіміне
сәйкес облыстық
бюджетке, Астана және
Алматы қалаларының
бюджеттерiне нысаналы
трансферттердi аудару.
Бүйрек кемістігі бар
науқастар үшін шығыс
материалдарымен
диализаторларды,
жиынтық және иммундық-
супрессивтік препараттарды сатып
алуға, сондай-ақ
бүйректі ауыстырып
қондыру операциясы
жасалған науқастарды
иммундық-супрессивтік
препараттармен
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: болжамды түрде 3 266 073 адамды вакциналау үшiн вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды, 32709 науқас үшiн туберкулезге қарсы препараттарды және 54615 жасөспiрiмдер мен балаларға химиялық профилактика жүргiзуге; 29 390 инсулинге тәуелдi сусамырмен ауыратындарға сусамырға қарсы препараттарды; 5 482 онкологиялық науқастар үшiн химиялық препараттарды, жітi және созылмалы бүйрек кемiстiгi бар 942 науқас үшiн дәрi-дәрмектердi, диализаторлар мен шығыс материалдарын және бүйректi ауыстырып қондырғаннан кейiн 178 науқас үшiн дәрi-дәрмектердi сатып алуға берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттердi уақтылы аудару.
Түпкiлікті нәтиже: вакцинамен басқарылатын ауруларды азайту, туберкулезбен, сусамырмен, жiтi және созылмалы бүйрек кемiстiгi бар науқастардың асқынуларын, мүгедектігi мен қайтыс болуын азайту; онкологиялық аурулармен ауыратындардың өмiрiн ұзарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар 1 вакцина жасауға - 319,8 теңгенi; 1 науқасты емдеуге арналған дәрілік препараттарды сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар: туберкулезге қарсы - 16 000 теңгенi, химиялық профилактика жүргiзуге - 98 теңге; инсулинге - 50 568 теңге; химиялық препараттарға - 261 569,7 теңгені; жiті және созылмалы бүйрек кемiстiгi бар науқастар үшін дәрі-дәрмектердi, диализаторлар мен шығыс материалдарын және бүйректi ауыстырып қондырғаннан кейiн науқастар үшін дәрі-дәрмектердi сатып алуға орташа шығыстар - 595373,2 теңгенi құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негiзделген шағымдардың болмауы.
Ескерту: *) Iске асыру жөнiндегi тiзбе, Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игеру шеңберінде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер бюджеттік бағдарламаның тиiстi орындарының паспортында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
290-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне облыстық санитарлық-эпидемиологиялық
орталықтардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1703500 тысяч тенге (один миллиард семьсот три миллиона пятьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на местном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества проведения лабораторных исследований, выявление причинно-следственных связей между состоянием здоровья населения и воздействием факторов окружающей среды, переход на качественно новый уровень санитарно-эпидемиологической экспертизы, основанной на внедрении и использовании современных стандартов исследований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
укрепление
материально-технической
базы рефор-
мирования
областных
центров
санитарно-
эпидемиоло-
гической
экспертизы
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным и бюджетам
в рамках реализации
Государственной прог-
раммы реформирования
и развития
здравоохранения
Республики Казахстан
на 2005-2010 годы,
согласно решению Пра-
вительства Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство здра-
воохранения
Республики Казахстан
Модернизация центров санитарно-эпидемиоло-
гической экспертизы 14 областей.
В те-
чение
года
Акимы
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:*
Прямой результат: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам на закуп медицинского (диагностического и лабораторного) оборудования для центров санитарно-эпидемиологической экспертизы 14 областей.
Конечный результат: укрепление материально-технической базы центров санитарно-эпидемиологической экспертизы 14 областей, приобретение не менее 980 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) оборудования.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы оборудования - 1 738 265 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: обеспеченность в соответствии с минимальным нормативом оснащенности медицинским (диагностическим и лабораторным) оборудованием центров санитарно-эпидемиологической экспертизы 14 областей.
*) Примечание:
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 291
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на укомплектование медицинских
организаций первичной медико-санитарной помощи медицинскими
кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие
системы врачей общей практики" на 2006 год

1. Құны : 1703500 мың теңге (бiр миллиард жеті жүз үш миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жергілікті деңгейiне халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : зертханалық зерттеулердің сапасын арттыру, халық денсаулығының жай-күйi мен қоршаған орта факторларының әсер етуi арасындағы себеп-салдарлық байланысты анықтау, қазіргі заманғы зерттеу стандарттарын енгiзу мен пайдалануға негiзделген санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың сапалы жаңа деңгейiне көшу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
облыстық
санитар-
лық-
эпидемио-
логиялық
орталық-
тардың
матери-
алдық-
техни-
калық
базасын
нығайтуға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешiмiне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсiн
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын
іске асыру шеңберінде
облыстық бюджеттерге
нысаналы ағымдағы
трансферттер аудару.
14 облыстың
санитарлық-
эпидемиологиялық
сараптама орталығын
жаңарту.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі.
Облыс-
тардың
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :* Тiкелей нәтиже: облыстық бюджеттерге республикалық бюджеттен 14 облыстың санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары үшін медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдықты сатып алуға трансферттер аудару.
Түпкілікті нәтиже: 14 облыстың санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайту, медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдықтың кемiнде 980 бiрлiгiн сатып алу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жабдық бiрлiгiнің орташа құны - 1738265  теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: 14 облыстың санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарын медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдықпен жарақтандырудың ең аз нормативiне сәйкес қамтамасыз етушiлiк.
*) Ескерту:
Республикалық бюджеттен берiлетін трансферттерді игеру шеңберінде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың тiзбесi, сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергілікті бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетіледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
291-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне бастапқы медициналық санитарлық
көмектiң медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге
сәйкес медициналық кадрлармен қамтамасыз ету және жалпы
практикадағы дәрiгерлердiң жүйесiн дамытуға берiлетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 030 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2279971 тысяча тенге (два миллиарда двести семьдесят девять миллионов девятьсот семьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение первичной медико-санитарной помощи, повышение качества и доступности оказываемых медицинских услуг на уровне первичная медико-санитарная помощь (далее - ПМСП) населению Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: доукомплектование и укомплектование медицинских организаций ПМСП медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы общей врачебной практики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
укомплекто-
вание меди-
цинских
организаций
первичной
медико-сани-
тарной помо-
щи медицин-
скими
кадрами в
соответствии
со штатными
нормативами
и развитие
системы
врачей общей
практики
Перечисление целевых
трансфертов областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы в рамках реа-
лизации Государствен-
ной программы рефор-
мирования и развития
здравоохранения
Республики Казахстан
на 2005-2010 годы
согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство здра-
воохранения
Республики Казахстан
Укомплектование меди-
цинских организаций
ПМСП медицинскими
кадрами в соответст-
вии со штатными нор-
мативами и развитие
системы врачей общей
практики.
В те-
чение
года
Акимы
областей и
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: доукомплектование и укомплектование медицинскими кадрами организаций первичной медико-санитарной помощи.
Конечный результат: обеспечение доступности ПМСП населению, повышение качества оказываемых услуг населению на уровне ПМСП и развитие системы врачей общей практики.

1. Құны : 2279971 мың теңге (екi миллиард екі жүз жетпiс тоғыз миллион тоғыз жүз жетпiс бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бастапқы медициналық-санитарлық көмектi жақсарту, Қазақстан Республикасының халқына БМСК деңгейiнде көрсетілетiн медициналық қызметтің сапасы мен қолжетімдiлiгi сапасын көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : штаттық нормативтерге және жалпы практикадағы дәрігерлер жүйесiн дамытуға сәйкес БМСК-ның медициналық ұйымдарын медицина кадрларымен толықтыру және жинақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
бастапқы
медици-
налық
сани-
тарлық
көмектiң
медици-
налық
ұйымдарын
штаттық
норма-
тивтерге
сәйкес
медици-
налық
кадр-
лармен
қамтама-
сыз ету
және
жалпы
практи-
кадағы
дәрiгер-
лердiң
жүйесiн
дамытуға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешімімен
Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау ісін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын іске
асыру шеңберінде
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне ағымдағы
нысаналы трансферттер
аудару.
Штаттық нормаларға
және жалпы практикадағы
дәрiгерлер жүйесін
дамытуға сәйкес
БМСК-ның медициналық
ұйымдарын медицина
кадрларымен толықтыру
және жинақтау.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: бастапқы медициналық-санитарлық көмек жүйесiн медицина кадрларымен толықтыру және жинақтау.
Түпкілікті нәтиже: халықтың БМСК қолжетімділігін қамтамасыз ету, халыққа БМСК деңгейiнде көрсетiлетiн медициналық қызметтің сапасын арттыру және жалпы практика дәрiгерi жүйесiн дамыту.

Финансово-экономический результат: средние расходы в год на доукомплектование и укомплектование одной штатной единицей врача составят - 290,9 тысяч тенге, среднего медицинского работника - 261,5 тысяч тенге.
Своевременность: в соответствии с решением акимата.
Качество: повышение эффективности деятельности организаций ПМСП.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 292
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение деятельности создаваемых
информационно-аналитических центров" на 2006 год
1. Стоимость: 107919 тысяч тенге (сто семь миллионов девятьсот девятнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание и функционирование региональных институтов для внедрения и сопровождения информационных систем в области здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности создаваемых информационно-аналитических центров в рамках реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализация
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
деятельности
создаваемых
информацион-
но-аналити-
ческих
центров
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в рам-
ках реализации Госу-
дарственной программы
реформирования и раз-
вития здравоохранения

Қаржы-экономикалық нәтиже: дәрігердің бір штат бірлігін аяғында дейін толықтыру және жинақтау үшін жұмсалатын шығын - 290,9 мың теңге, орта медицина қызметкерiне жұмсалатын шығын - 261,5 мың теңге.
Уақтылығы: әкiмдіктің шешiмiне сәйкес.
Сапа: БМСК ұйымдарының қызметiнің тиімдiлiгiн арттыру.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын қаржылық-экономикалық тиiмділігi, уақытылығы, сапасы тиiстi жергiлiктi бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
292-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне құрылатын ақпараттық-талдамалық
орталықтардың қызметiн қамтамасыз етуге берiлетiн
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 107919 мың теңге (бiр жүз жетi миллион тоғыз жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасында "электронды Үкiметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласында ақпараттық жүйелердi енгiзу және ілестiру үшiн өңiрлік институттарды құру және оларды қолдану.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру шеңберiнде құрылатын ақпараттық-талдау орталықтардың қызметiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
құрылатын
ақпарат-
тық-тал-
дамалық
орталық-
тардың
қызметін
етуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешімімен
Қазақстан Республика-
сының денсаулық сақтау ісін реформалау

на 2005-2010 годы сог-
ласно решению Правите-
льства Республики
Казахстан.
Обеспечение
деятельности
создаваемых 14
информационно-анали-
тических центров.
В те-
чение
года
В те-
чение года
Министер-
ство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
Акимы
Акмолинс-
кой, Актю-
бинской,
Алматинс-
кой, Аты-
рауской,
Жамбылс-
кой,
Западно-
Казахстан-
ской, Кос-
танайской,
Кызылор-
динской,
Мангистау-
ской, Пав-
лодарской,
Северо-Ка-
захстанс-
кой, Южно-
Казахстан-
ской об-
ластей и
городов
Астаны и
Алматы.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: перечисление целевых текущих трансфертов на создание 14 информационно-аналитических центров здравоохранения на местном уровне.
Конечный результат: обеспечение сопровождения существующих и разрабатываемых информационных систем в здравоохранении на местном уровне.
Финансово-экономический результат: средние расходы республиканского бюджета на создание одного информационно-аналитического центра составят 7708,5 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с решениями акимата.
Качество: улучшение качества обрабатываемой информационно-аналитическими центрами информации.
* Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 293
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления
объектов здравоохранения" на 2006 год
1. Стоимость: 1050000 тысяч тенге (один миллиард пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 9 ноября 2005 года N 23-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
5. Задачи бюджетной программы: сейсмоусиление отдельных объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасының іске
асыру шеңберінде
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджет-
теріне ағымдағы
нысаналы трансферт-
терді аудару.
Құрылатын 14
ақпараттық-талдау
орталығының жұмыс
істеуiн қамтамасыз ету
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Ақмола, Ақтөбе,
Алматы,
Атырау,
Жамбыл,
Батыс Қазақ-
стан,
Қоста-
най, Қызыл-
орда,
Маңғыс-
тау,
Павло-
дар,
Солтүс-
тік
Қазақ-
стан,
Оңтүстік
Қазақ-
стан
облыс-
тарының,
Астана мен Алматы
қалала-
рының
әкiм-
дерi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: жергіліктi деңгейде 14 ақпараттық-талдау орталық құруға ағымдағы нысаналы трансферттердi аудару.
Түпкiлiктi нәтиже: денсаулық сақтаудағы қолданылып жүрген және әзiрленетiн ақпараттық жүйелердi жергiлікті деңгейде қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр ақпараттық-талдау орталығын құруға республикалық бюджеттiң орташа шығыны 7708,5 мың теңге болады.
Уақтылығы: әкiмдiктің шешімiне сәйкес.
Сапа: ақпараттық-талдау орталықтар өңдейтiн ақпараттың сапасы жақсарады.
*Ескерту: Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiкті бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
293-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Алматы облысының облыстық бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне денсаулық сақтау объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1050000 мың теңге (бiр миллиард елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Парламентінің "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екінші оқылым) 2005 жылғы 9 қарашадағы N 23-ІІІ ҚРП қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Алматы облысы мен Алматы қаласы денсаулық сақтау объектiлерінің сейсмикалық орнықтылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Алматы облысының бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне жекелеген денсаулық сақтау объектiлерiн сейсмикалық нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

032
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Алматинской  области и
бюджету
города
Алматы для
сейсмоуси-
ления
объектов
здравоохра-
нения
Перечисление целевых
трансфертов на развитие
областному бюджету
Алматинской области и
бюджету города Алматы
для сейсмоусиления
объектов здравоохране-
ния по перечню и в пре-
делах сумм в соответст-
вии с постановлением
Правительства Республи-
ки Казахстан от 9
декабря 2005 года
N 1228 "О реализации
Закона Республики
Казахстан "О республи-
канском бюджете на
2006 год".
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан,
Акимы
Алматинс-
кой облас-
ти и
города
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение сейсмоусиления объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
Конечный результат: повышение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
Своевременность: выполнение объема работ по сейсмоусилению, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: сейсмоусиление объектов здравоохранения в соответствии СНиП РК.
Примечание:
*) Перечень объектов и суммы для реализации мероприятий по сейсмоусилению в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, отражаются в паспортах соответствующих местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 294
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
033 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на закуп тест-систем для проведения
дозорного эпидемиологического надзора" на 2006 год
1. Стоимость: 10890 тысяч тенге (десять миллионов восемьсот девяносто тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

032
Алматы
облысының
облыстық
бюджетiне
және
Алматы
қаласының
бюджетіне
денсаулық
сақтау
объекті-
лерiнiң
сейсмо-
тұрақты-
лығын
күшейту
үшiн
берілетiн
нысаналы
даму
транс-
ферттерi
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің 2005 жылғы
9 желтоқсандағы N 1228
қаулысына сәйкес
сомалар шегінде
және тізбе бойынша
денсаулық сақтау
объектілерiн
сейсмикалық нығайту
үшін Алматы облысының
бюджетіне және Алматы
қаласының бюджетiне
нысаналы трансферттер
аудару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Алматы облысы мен Алматы қаласының денсаулық сақтау объектілерiн сейсмикалық нығайтуды жүргiзу.
Түпкілікті нәтиже: Алматы облысы мен Алматы қаласының денсаулық сақтау объектiлерiн сейсмикалық нығайтуды арттыру.
Уақтылығы: қызметтердi ұсынушылармен жасалған шарттарға сәйкес сейсмонығайту жөнiндегi жұмыстардың көлемiн орындау.
Сапа: ҚР СЕмН сәйкес денсаулық сақтау объектілерiн сейсмикалық нығайту.
Ескерту:
*) Объектiлердің тізбесi Алматы облысы мен Алматы қаласы әкiмiнiң бөлiнген қаражатты бөлу туралы шешімiне, заңнамада белгiленген тәртіппен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес iс-шаралар, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
294-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне эпидемиологиялық қадағалау жүргiзу үшiн тест-жүйелердi сатып алуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10890 мың теңге (он миллион сегiз жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: улучшение диагностики ВИЧ/СПИД и СПИД-индикаторных заболеваний.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества лабораторных исследований на ВИЧ-инфекцию и СПИД-индикаторные заболевания (вирусный гепатит С, сифилис) путем внедрения международных стандартов в технологию эпидемиологического надзора за ВИЧ-инфекцией и СПИД-индикаторными заболеваниями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп тест-
систем для
проведения
дозорного
эпидемиоло-
гического
надзора
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астана и Алматы в рам-
ках Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения Республики
Казахстан на 2005-2010
годы, согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство здра-
воохране-
ния
Республики
Казахстан
Закуп диагностических
тест-систем для иссле-
дования на ВИЧ и СПИД-
индикаторные заболева-
ния (вирусный гепатит
С, сифилис).
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: закуп не менее 896 наборов диагностических тест-систем для исследования ВИЧ и СПИД-индикаторных заболеваний.
Конечный результат: внедрение современных стандартов эпидемиологического надзора за ВИЧ-инфекцией и СПИД-индикаторными заболеваниями.
Финансово-экономический результат: средние затраты на приобретение 1 набора диагностических тест-систем - 12159 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: проведение исследований на ВИЧ-инфекцию и СПИД-индикаторные заболевания в соответствии с международными стандартами.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 295
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
034 "Оснащение современным лабораторным оборудованием
межрегиональных испытательных лабораторий"
на 2006 год
1. Стоимость: 1235500 тысяч тенге (один миллиард двести тридцать пять миллионов пятьсот тысяч тенге)

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : АҚТҚ/ЖҚТБ және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын диагностикалауды жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын эпидемиологиялық қадағалау технологиясына халықаралық стандарттарды енгiзу жолымен АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларды (вирусты С гепатитi, мерез) зертханалық зерттеулердің сапасын арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
эпидемио-
логиялық
қадағалау
жүргiзу
үшін
тест-
жүйелерді
сатып
алуға
берілетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын iске
асыру шеңберінде
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне нысаналы
ағымдағы трансферттер
аудару.
АҚТҚ және ЖҚТБ индикаторлары ауруларын (вирусты С
гепатиті, мерез)
зерттеуге арналған
диагностикалық
тест-жүйелерді
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: АҚТҚ және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын зерттеуге арналған дигностикалық тест-жүйелердің кемiнде 896 жинағын сатып алу.
Түпкілікті нәтиже: АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын эпидемиологиялық қадағалаудың қазiргi заманғы стандарттарын енгiзу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: диагностикалық тест-жүйелердің 1 жинағын сатып алуға жұмсалатын орташа шығындар - 12159 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: халықаралық стандарттарға сәйкес АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын зерттеудi жүргізу.
* Ескерту: Республикалық бюджеттен берілетін трансферттердi игеру шеңберiнде iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, күтілетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
295-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Аймақаралық сынақ зертханаларын қазiргi заманғы
зертханалық қондырғылармен жабдықтау"
деген 034 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1235500 мың теңге (бiр миллиард екi жүз отыз бес миллион бес жүз мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "Об утверждении Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение качества и безопасности лекарственных средств.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества проведения лабораторных испытаний лекарственных средств, признаваемостъ результатов испытаний на международном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Оснащение
современным
лабораторным оборудова-
нием межре-
гиональных
испытатель-
ных лабора-
торий
Закуп лабораторного
оборудования в комп-
лекте согласно
Перечню, утвержденному
приказом Министра
здравоохранения Рес-
публики Казахстан, для
оснащения четырех меж-
региональных испытате-
льных лабораторий в
рамках реализации Го-
сударственной програм-
мы реформирования и
развития здравоохране-
ния Республики Казахс-
тан на 2005-2010 годы.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: приобретение не менее 758 единиц лабораторного оборудования.
Конечный результат: повышение безопасности и качества лекарственных средств, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы приобретаемого оборудования - 1629,9 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: улучшение испытательных работ в сфере обращения лекарственных средств, воспроизводство новых методик анализа лекарственных средств, повышение выявляемости некачественных лекарственных средств при проведении экспертных и сертификационных испытаний, способствование предотвращению появления на казахстанском фармацевтическом рынке фальсифицированных лекарственных средств и лекарственных средств, не соответствующих установленным требованиям, снижение риска угрозы здоровью нации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 296
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на лекарственное обеспечение
детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения"
на 2006 год

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : дәрiлiк заттардың сапасы мен қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дәрiлiк заттарды зертханалық сынақ жүргiзудің сапасын, сынақтардың нәтижелерiн халықаралық деңгейде танымдылығын арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Аймақа-
ралық
сынақ
зертха-
наларын
қазiргi
заманғы
зертха-
налық
қондыр-
ғылармен
жабдықтау
Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсiн
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасының
шеңберiнде Қазақстан
Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнің
бұйрығымен бекiтілетін
тізбеге сәйкес төрт
өңiраралық сынақ
зертханасы жарақтандыру үшiн
зертханалық жабдықтар
жинағын сатып алу
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: кемінде 758 бiрлiк зертхана жабдығын сатып алу.
Түпкiлiктi нәтиже: Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етiлген дәрілік заттардың қауіпсiздігі мен сапасын арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: сатып алынатын жабдық бiрлiгінің орташа құны - 1629,9 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: дәрілік заттар айналымы саласындағы сынақ жұмыстарын жақсарту, дәрiлік заттарды талдаудың жаңа әдiстемелерiн жаңғырту, сараптау және сертификаттау сынақтарын жүргiзу кезiнде сапасыз дәрілік заттарды анықтауды арттыру, қазақстандық фармацевтика рыногында белгiленген талаптарға сәйкес келмейтiн жалған дәрілік заттардың болуына тосқауыл қоюға ықпал ету, ұлттың денсаулығына қауiп-қатердi азайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
296-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне 5 жасқа дейiнгi балаларды дәрi-дәрмекпен
қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 035 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 517576 тысяч тенге (пятьсот семнадцать миллионов пятьсот семьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 25 26, 28 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 55 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья детей, снижение уровня детской смертности.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
лекарствен-
ное обеспе-
чение детей
до 5-летнего
возраста на амбулаторном
уровне
лечения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом
мероприятий по реали-
зации Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения Республике
Казахстан на 2005-2010
годы, согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Лекарственное обеспе-
чение детей до 5-ти
летнего возраста на
амбулаторном уровне
лечения.
в те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей от 1 до 5 лет (среднегодовое количество детей - 794771).
Конечный результат: снижение детской смертности за счет бесплатного обеспечения детей до 5-ти летнего возраста.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лекарственное обеспечение при амбулаторном лечении одного случая 651 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 297
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение беременных железо- и
йодосодержащими препаратами" на 2006 год

1. Құны : 517576 мың теңге (бес жүз он жетi миллион бес жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  25,   26,   28-баптары ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  55-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрілік заттармен тегiн және (немесе) жеңiлдiктi қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : балалардың денсаулығын нығайту, балалар өлiмiнің деңгейiн төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : 5 жасқа дейiнгi балаларды амбулаториялық емдеу деңгейінде уақытында тегiн дәрiлiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
035
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
5 жасқа
дейiнгі
балаларды
дәрi-дәр-
мекпен
қамтама-
сыз етуге
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын iске
асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджеттерiне  ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
5 жасқа дейінгі
балаларды амбулаториялық емдеу деңгейiнде дәрілiк
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: амбулаториялық 1 жастан 5 жасқа дейiнгi балаларды уақытында тегiн дәрiлiк қамтамасыз ету (балалардың орташа жылдық саны - 794771).
Түпкiлiктi нәтиже: 5 жасқа дейiнгi балаларды дәрілік препараттармен тегiн қамтамасыз ету есебiнен балалардың өлiм-жiтiмiн төмендету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр жағдайды амбулаториялық емдеу кезіндегi дәрілік қамтамасыз етуге арналған орташа шығыстар 651 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негiздемелеген шағымдардың жоқтығы.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тізбесi, республикалық бюджеттен түсетiн трансферттердi игеру шеңберінде күтілетiн нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткiштер жергілікті бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
297-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жүктi әйелдердi құрамында темiр және йод бар препараттармен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 036 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 925517 тысяч тенге (девятьсот двадцать пять миллионов пятьсот семнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья беременных женщин, связанного с дефицитом в организме железа и йода.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение беременных женщин железо- и йодосодержащими препаратами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
беременных
железо- и
йодосодер-
жащими пре-
паратами
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом мероприятий по реализации
Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения Республики
Казахстан на 2005-2010
годы, согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Закуп железо- и йодо-
содержащих препаратов
для беременных женщин
на амбулаторном уровне
лечения.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на бесплатное лекарственное обеспечение беременных женщин железо- и йодосодержащими препаратами на амбулаторном уровне (среднегодовое количество беременных женщин - 317822).
Конечный результат: снижение осложнений беременности и родов, снижение заболеваемости беременных женщин и новорожденных, снижение уровня материнской и перинатальной смертности.
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение одной беременной железо- и йодосодержащими препаратами - 2912 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 298
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических
медицинских осмотров отдельных категорий граждан"
на 2006 год

1. Құны : 925517 мың теңге (тоғыз жүз жиырма бес миллион бес жүз он жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Азаматтардың жекелеген санаттарын науқастарының түрлерi бойынша дәрiлiк заттармен тегiн және (немесе) жеңiлдiктi қамтамасыз ету ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : организмдегi темiр және йод тапшылығына байланысты жүктi әйелдердің денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жүктi әйелдердi құрамында темiр мен йод бар препараттармен уақытында тегiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
жүкті
әйелдерді
құрамында
темір және йод
бар
препарат-
тармен
қамта-
масыз
етуге
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің қаулысына сәйкес, Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын iске
асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Амбулаториялық емдеу
деңгейінде жүкті
әйелдер үшін құрамында
темiр мен йоды бар
препараттарды сатып
алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: амбулаториялық деңгейде жүктi әйелдердi құрамында темiр мен йод бар препараттармен тегiн қамтамасыз етуге уақытында нысаналы трансферттер аудару (жүктi әйелдердің орташа жылдық саны - 317822).
Түпкіліктi нәтиже: жүктiлiк пен босану асқынуларын төмендету, жүктi әйелдер мен жаңа туған нәрестелердің аурушаңдығын төмендету, ана және перинаталдық өлiмдi төмендету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бiр жүктi әйелдi құрамында темiр мен йод бар препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығыстар - 2912 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: негiздемелеген шағымдардың жоқтығы.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
298-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне азаматтардың жекелеген санаттарын алдын ала медициналық тексерудi жүзеге асыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 4464056 тысяч тенге (четыре миллиарда четыреста шестьдесят четыре миллиона пятьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 29 Конституции Республики Казахстан; статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: снижение заболеваемости, инвалидности детей и женщин репродуктивного возраста и создание условий для воспроизводства здорового потомства.
5. Задачи бюджетной программы: ранняя диагностика и профилактика заболеваний у детей и женщин репродуктивного возраста посредством проведения ежегодных медицинских профилактических осмотров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
осуществле-
ние профи-
лактических
медицинских  осмотров
отдельных
категорий
граждан
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом
мероприятий по реали-
зации Государственной
программы реформиро-
вания и развития
здравоохранения
Республики Казахстан
на 2005-2010 годы,
согласно решению Пра-
вительства Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Проведение профилак-
тических медицинских
осмотров отдельных
категорий граждан.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: осуществление профилактических медицинских осмотров с последующим динамическим наблюдением и оздоровлением детей декретированного возраста до 18 лет и женщин репродуктивного возраста (среднегодовое количество детей, подлежащих медицинским осмотрам - 4390562, женщин - 4286170).
Конечный результат: снижение заболеваемости, инвалидности и смертности детей и женщин репродуктивного возраста за счет ранней диагностики и лечения выявленной патологии при профилактических осмотрах.

1. Құны : 4464056 мың теңге (төрт миллиард төрт жүз алпыс төрт миллион елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Конституциясының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегi Заңының  7-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : аурушаңдықты, балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің мүгедектігiн төмендету және денi сау ұрпақты туу үшiн жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жыл сайын медициналық алдын алу тексерулерiн жүргізу арқылы балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің ауруларын ерте диагностикалау мен алдын алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
азамат-
тардың
жекелеген
санат-
тарын
алдын ала
медицина-
лық
тексеруді
жүзеге
асыруға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне сәйкес, Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын iске
асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
Азаматтардың жекелеген
санаттарын
профилактикалық
медициналық тексеру
жүргiзу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 18 жасқа дейiнгi декреттелген жастағы балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердi кейiннен динамикалық бақылау мен сауықтыру жүргiзу арқылы алдын алу медициналық тексерулерін жүзеге асыру (медициналық тексеруге жататын балалардың орташа жылдық саны - 4390562, әйелдер - 4286170).
Түпкілікті нәтиже: алдын алу тексерулері кезінде анықталған патологияларды ерте диагностикалау мен емдеудің есебінен балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің аурушаңдығын, мүгедектігі мен қайтыс болуын төмендету.

Финансово-экономический результат: средние расходы на проведение профилактического осмотра ребенка - 560 тенге; женщины - 468 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: наиболее полный охват профилактическими осмотрами детей до 18 лет и женщин репродуктивного возраста.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 299
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое
оснащение медицинских организаций здравоохранения
на местном уровне" на 2006 год
1. Стоимость: 11692974 тысячи тенге (одиннадцать миллиардов шестьсот девяносто два миллиона девятьсот семьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8 9   Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статьи 5 7    Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры системы здравоохранения с целью создания условий для оказания качественной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое оснащение медицинских организаций на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

Қаржы-экономикалық нәтиже: баланы алдын алу тексеруiн жүргізуге орташа шығыстар - 560 теңге, әйелдi - 468 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: 18 жасқа дейiнгi балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердi алдын алу тексерулерiмен барынша толық қамту.
Ескерту:
* республикалық бюджеттің трансферттерiн игеру шеңберінде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөнiндегi iс-шаралардың тізбесi жергілiктi бюджеттiк бағдарламалардың тиiстi паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
299-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарын
жергiлiктi деңгейде материалдық-техникалық жарақтандыруға
берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11692974 мың теңге (он бiр миллиард алты жүз тоқсан екi миллион тоғыз жүз жетпiс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  8 ,   9-баптары ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  5 ,   7-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезекте шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнің 2004 жылғы 13 қазандағы
N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : сапалы медициналық көмек көрсету үшiн жағдай жасау мақсатында денсаулық сақтаудың инфрақұрылымын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жергiлікті деңгейде медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

038
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
материально-техническое
оснащение
медицинских
организаций
здравоохра-
нения на
местном
уровне
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом
мероприятий по реали-
зации Государственной
программы реформиро-
вания и развития
здравоохранения Рес-
публики Казахстан на
2005-2010 годы, сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Оснащение сельских и
городских государст-
венных организаций
ПМСП медицинским обо-
рудованием, изделиями
медицинского назначе-
ния в соответствии с
нормативами, в том
числе: женские консу-
льтации (кабинеты),
сельские (семейные)
врачебные амбулато-
рии, поликлиники в
сельской местности,
службы скорой и неот-
ложной медицинской
помощи.
Обеспечение службы
скорой и неотложной
медицинской помощи,
сельских (семейных)
врачебных амбулаторий
и поликлиник в сель-
ской местности сани-
тарным автотранспор-
том.
Оснащение детских и
родовспомогательных
организаций.
Оснащение сельских участковых, районных,
городских и областных
больниц.
Приобретение аппара-
тов лучевой терапии,
рентгеновских стиму-
ляторов для планиро-
вания лучевой тера-
пии, рентгеномаммо-
графов.
в те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 24 октября 2006 года N 1022 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на оснащение медицинских организаций медицинским оборудованием на местном уровне.
Конечный результат: поэтапное доведение оснащенности медицинских организаций медицинским оборудованием до минимального норматива.
Финансово-экономический результат: средние расходы на каждую область и города Астана и Алматы:
- по оснащению сельских и городских государственных организаций ПМСП медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения в соответствии с нормативами - 264 731,6 тыс. тенге, в том числе: женских консультаций (кабинетов) - 52 288,7 тыс. тенге; сельских (семейных) врачебных амбулаторий, поликлиник в сельской местности - 219 628,5 тыс. тенге; служб скорой и неотложной медицинской помощи - 20 267,9 тыс. тенге;
- по обеспечению санитарным автотранспортом служб скорой и неотложной медицинской помощи - 15 080 тыс. тенге, сельских (семейных) врачебных амбулаторий и поликлиник в сельской местности - 18 714,3 тыс. тенге;
- по оснащению детских больниц - 62 973,4 тыс. тенге; родовспомогательных организаций - 114 958 тыс. тенге;
- по оснащению районных больниц - 73 814,3 тыс. тенге; городских и областных больниц - 75 297,5 тыс. тенге; сельских участковых больниц - 46 417 тыс. тенге;

038
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
денсаулық
сақтаудың
медицина-
лық ұйым-
дарын
жергi-
лiктi
деңгейде
матери-
алдық-
техника-
лық жар-
ақтанды-
руға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне сәйкес Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтау iсін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын iске
асыру жөніндегі
іс-шаралардың
жоспарына сәйкес
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджет-
терiне ағымдағы нысаналы трансферттер
аудару.
Нормативтерге сәйкес
БМСК ауылдық және
қалалық мемлекеттік
ұйымдарын, оның iшiнде
әйелдер консультация-
ларын (кабинеттерiн),
ауылдық (отбасылық)
дәрiгерлік
амбулаторияларды,
ауылды жерлердегi
емханаларды, жедел
және шұғыл медициналық
көмек станцияларын
медициналық жабдық-
тармен және медицина-
лық мақсаттағы бұйымдармен жарақтан-
дыру.
Жедел және шұғыл медициналық көмек қызметiн, ауылдық (отбасылық) дәрігер-
лік амбулаториялар мен
ауылды жерлердегi
емханаларды санитарлық
көлікпен қамтамасыз ету.
Балалар мен босандыру
ұйымдарын жарақтандыру.
Ауылдық учаскелiк, аудандық, қалалық
және облыстық
ауруханаларды
жарақтандыру.
Сәулелік терапияны,
рентгендік
маммографтарды
жоспарлау үшін
сәулелiк терапия
аппараттарын, рентгендік
стимуляторларды
сатып алу.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.10.24.  N 1022 қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жергілiктi деңгейде медициналық ұйымдарды медициналық жабдықтармен жабдықтауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi уақытында аудару.
Түпкiлiкті нәтиже: медициналық ұйымдардың жабдықталуын ең аз нормативтерге кезең-кезеңмен жеткiзу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: әрбiр облыс пен Астана және Алматы қалаларының орташа шығыстары:
- ауылдық және қалалық мемлекеттік БМСК мемлекеттік ұйымдарын нормативтерге сәйкес медициналық жабдықтармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен жабдықтау бойынша - 264 731,6 мың теңге, оның ішінде:
әйелдер консультациясы (кабинеттерi) - 52 288,7 мың теңге; ауылдық (отбасылық) дәрігерлiк амбулаторияларды, ауылдық жерлердегi емханаларды - 219 628,5 мың теңге; жедел және шұғыл медициналық көмек қызметтерi - 20 267,9 мың теңге;
- жедел және шұғыл медициналық көмек қызметтерiн санитарлық автокөлiкпен қамтамасыз ету бойынша - 15 080 мың теңге, ауылдық (отбасылық) дәрiгерлiк амбулаторияларды, ауылдық жерлердегi емханаларды - 18 714,3 мың теңге;
- балалар ауруханаларын жабдықтау бойынша - 62 973,4 мың теңге; босандыру ұйымдары - 114 958 мың теңге;
- аудандық ауруханаларды жабдықтау бойынша - 73 814,3 мың теңге; қалалық және облыстық ауруханалар - 75 297,5 мың теңге;
- ауылдық учаскелiк ауруханалар - 46 417 мың теңге;

- по приобретению аппаратов лучевой терапии, рентгеновских стимуляторов для планирования лучевой терапии, рентгеномаммографов для оснащения медицинских организаций, осуществляющих диагностику и лечение онкологических заболеваний - 114 849,2 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: укрепление материально-технической базы медицинских организаций на местном уровне.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 24 октября 2006 года N 1022 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 300
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на возмещение расходов по
увеличению стоимости обучения и дополнительного приема в
организациях среднего профессионального образования
в рамках государственного заказа" на 2006 год
1. Стоимость: 77178 тысяч тенге (семьдесят семь миллионов сто семьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 39 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан"; статьи 4 8, 24,    27, 35, 43, 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 18 48 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной Программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

- сәулелiк терапия аппараттарын, сәулелiк терапияны жоспарлауға арналған рентгендiк стимуляторларды, онкологиялық ауруларды диагностикалау мен емдеудi жүзеге асыратын медициналық ұйымдарды жабдықтауға арналған рентгенограммаларды сатып алу бойынша - 114 849,2 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: жергіліктi деңгейдегi медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын нығайту.
Ескерту:*) республикалық бюджеттiң трансферттерiн игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын iске асыру, сандық және сапалық көрсеткiштер жөнiндегi iс-шаралардың тізбесi тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.10.24.  N 1022 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
300-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мемлекеттiк тапсырыс шеңберiнде орта кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарына оқыту құнын ұлғайту және қосымша қабылдау бойынша шығыстарды
өтеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 039 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 77178 мың теңге (жетпiс жетi миллион бiр жүз жетпiс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 39, 42-баптары; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4, 8, 24, 27, 35, 43, 44-баптары; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының 18, 48-баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық білімi бар бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімi бар бiлiктi мамандар даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

039
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
возмещение
расходов по
увеличению
стоимости
обучения и
дополнитель-
ного приема в организа-
циях сред-
него профес-
сионального
образования
в рамках
государст-
венного
заказа
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
рамках реализации
Государственной прог-
раммы реформирования и развития здраво-
охранения Республики
Казахстан на 2005-
2010 годы согласно
решению Правительства
Республики Казахстан.
Еже-
месячно
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Обеспечение оплаты
расходов, связанных
с увеличением стои-
мости обучения, а
также на увеличение
приема по 19 человек
для каждой области и
городам Алматы и
Астана по государст-
венному заказу в
медицинские колледжи.
Еже-
месячно
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: покрытие расходов, связанных с увеличением стоимости обучения и приема в медицинские колледжи, находящиеся на местном уровне на среднегодовой контингент по областям: Акмолинской - 349, Актюбинской - 435, Алматинской - 288, Атырауской - 309, Восточно-Казахстанской - 692, Жамбылской - 663, Западно-Казахстанской - 450, Карагандинской - 448, Костанайской - 438, Кызылординской - 599, Мангистауской - 294, Павлодарской - 348, Северо-Казахстанской - 213, Южно-Казахстанской - 1428, по городу Алматы - 474 и по городу Астана - 346.
Конечный результат: подготовка квалифицированных кадров здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.
Финансово-экономический результат: доведение средних расходов, затрачиваемых на подготовку 1 учащегося, обучающегося по государственному образовательному заказу до среднереспубликанского уровня - 98 737 тенге.
Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием не менее 2300 человек.
Качество: ожидаемая доля выпускников со средним профессиональным образованием, окончившим медицинские колледжи с отличием, от общего числа выпускников 14 процентов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражается в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 301
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение квалификации и
переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров
в области здравоохранения" на 2006 год

039
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
мемле-
кеттiк
тапсырыс
шеңбе-
рiнде
орта
кәсiптiк
бiлiм
беру
ұйымда-
рына
оқыту
құнын
ұлғайту
және
қосымша
қабылдау
бойынша
шығыс-
тарды
өтеуге
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне сәйкес облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне нысаналы
трансферттер аудару.
Оқу құнының өсуiне
байланысты, сондай-ақ
әр облыс пен Астана
және Алматы қалалары
үшін мемлекеттік
тапсырыс бойынша
медицина колледждеріне
қабылдауды 19 адамға
ұлғайтуға арналған
шығыстарды төлеуді
қамтамасыз ету.
Ай
сайын
Ай
сайын
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі,
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: облыстар бойынша орташа жылдық контингентке жергілікті деңгейдегi медицина колледждерінде оқу мен қабылдау құнының өсуiне байланысты шығыстарды жабу: Ақмола - 349; Ақтөбе - 435; Алматы - 288; Атырау - 309; Шығыс Қазақстан - 692; Жамбыл - 663; Батыс Қазақстан - 450; Қарағанды - 448; Қостанай - 438; Қызылорда - 599; Маңғыстау - 294; Павлодар - 348; Солтүстiк Қазақстан - 213; Оңтүстiк Қазақстан - 1428; Алматы қаласы - 474 және Астана қаласы - 346.
Түпкiлiктi нәтиже: мемлекеттiк жалпыға мiндетті бiлiм беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімi бар бiлiкті мамандар даярлау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттiк білім беру тапсырысы бойынша оқитын 1 бiлiм алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығынды республикалық орта деңгейге дейiн жеткiзу - жылына 98737 теңге.
Уақтылығы: денсаулық сақтау саласының орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар бiлікті мамандарының күтiлетiн бiтiрушілер саны кемiнде 2300 адам.
Сапа: медицина колледжiн үздiк бітірген орта кәсiптiк бiлiмдi бiтірушілердің күтiлетiн үлесi бiтiрушілердің жалпы санының 14
пайызы.
Ескерту: *) Іске асыру жөніндегi iс-шаралар тізбесi, республикалық бюджеттен берілетiн трансферттердi игеру шеңберінде күтiлетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
301-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне медицина кадрларын, сондай-ақ денсаулық
сақтау саласындағы менеджерлердi қайта даярлауға және олардың
бiлiктiлiгiн арттыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 190763 тысячи тенге (сто девяносто миллионов семьсот шестьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 39 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статьи 4 8, 24, 27, 35, 43, 44 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 18 48, 51 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной Программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества медицинского обслуживания населения.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения высокоспециализированными и конкурентоспособными специалистами ПМСП и менеджерами в области здравоохранения.
6. План мероприятий по реализация бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
повышение
квалификации
и перепод-
готовку
медицинских
кадров, а
также
менеджеров
в области
здравоохра-
нения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с реше-
нием Правительства
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Обеспечение повышения
квалификации и пере-
подготовки медицинских
кадров и менеджеров в
области здравоохране-
ния, управления ресур-
сами и финансирования
отрасли осуществляемо-
го в рамках Государст-
венной программы
реформирования и раз-
вития здравоохранения
Республики Казахстан
на 2005-2010 годы в
соответствия с реше-
нием Правительства
Республики Казахстан.
Срок подготовки
специалистов от 1 до
10 месяцев.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение квалификации и осуществление переподготовки в среднем 727 врачей общей практики и 696 менеджеров здравоохранения, соответственно по областям не менее: Акмолинской 49 и 44; Актюбинском 49 и 44; Алматинской 68 и 44; Атырауской 48 и 40; Восточно-Казахстанской 29 и 44; Жамбылской 29 и 44; Западно-Казахстанской 38 и 44; Карагандинской 86 и 44; Костанайской 19 и 44; Кызылординской 49 и 44; Мангистауской 40 и 40; Павлодарской 49 и 44; Северо-Казахстанской 34 и 44; Южно-Казахстанской 86 и 44; по городу Алматы 19 и 44; по городу Астана 35 и 44.
Конечный результат: обеспечение отрасли здравоохранения врачами общей практики и менеджерами здравоохранения.

1. Құны : 190763 мың теңге (бiр жүз тоқсан миллион жетi жүз алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының  39,   42-баптары ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   24,   27,   35,   43,   44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18,   48,   51-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халыққа медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : денсаулық сақтау саласын жоғары білікті және бәсекеге қабiлеттi БМСК мамандарымен және денсаулық сақтау саласындағы менеджерлермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
медицина
кадрла-
рын,
сондай-ақ
денсаулық
сақтау
саласын-
дағы
менед-
жерлердi
қайта
даярлауғажәне
олардың
бiлiк-
тiлiгiн
арттыруға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне сәйкес облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне нысаналы
ағымдағы трансферттер аудару.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің шешiмiне
сәйкес Қазақстан
Республикасының
Денсаулық сақтау ісін
реформалау мен
дамытудың 2005-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасының
шеңберінде жүзеге
асырылатын медицина
кадрларының және
денсаулық сақтау
саласындағы
менеджерлердің
біліктілігін арттыруға
және қайта даярлауды,
ресурстарды басқаруды
және саланы
қаржыландыруды
қамтамасыз ету.
Мамандарды даярлау
мерзiмi 1 айдан 10
айға дейiн.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: орташа есеппен алғанда 727 жалпы практика дәрігерлерi мен 696 денсаулық сақтау менеджерлерiнің бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлауды жүзеге асыру; тиiсiнше облыстар бойынша кемiнде: Ақмола 49 және 44; Ақтөбе 49 және 44; Алматы 68 және 44; Атырау 48 және 40; Шығыс Қазақстан 29 және 44; Жамбыл 29 және 44; Батыс Қазақстан 38 және 44; Қарағанды 86 және 44 Қостанай 19 және 44; Қызылорда 49 және 44; Маңғыстау 40 және 40; Павлодар 49 және 44; Солтүстiк Қазақстан 34 және 44; Оңтүстiк Қазақстан 86 және 44; Алматы қаласы бойынша 19 және 44; Астана қаласы бойынша 35 және 44 жалпы практика дәрiгерлерi мен денсаулық сақтау менеджерлерінің бiлiктiлігін арттыру және қайта даярлауды жүзеге асыру.
Түпкiлiктi нәтиже: денсаулық сақтау саласын жалпы практика дәрiгерлерiмен және денсаулық сақтау менеджерлерiмен қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: средний расход на повышение квалификации и переподготовку специалистов ПМСП - 69402 тенге, менеджеров здравоохранения - 195955 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: улучшение качества медицинского обслуживания населения на уровне ПМСП и улучшение управления отраслью здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 302
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое
оснащение центров крови на местном уровне"
на 2006 год
1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение обеспеченности медицинских организаций на местном уровне кровью, ее компонентами и препаратами.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
материально-техническое
оснащение
центров
крови на
местном
уровне
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов Аста-
ны и Алматы согласно
решению Правительства
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Материально-техничес-
кое оснащение област-
ных, городов Астаны и
Алматы центров крови.
В те-
чение
года
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: приобретение не менее 165 единиц оборудования для областных и городских центров крови.
Конечный результат: обеспечение медицинских организаций на местном уровне кровью, ее компонентами и препаратами.

Қаржы-экономикалық нәтиже: БМСК мамандарының бiлiктілігін арттыруға және қайта даярлауға жұмсалатын орташа шығын 69402 теңге, денсаулық сақтау менеджерлерінің бiліктілігін арттыруға және қайта даярлауға жұмсалатын орташа шығын - 195955 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: БМСК деңгейінде халыққа медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту және денсаулық сақтау саласын басқаруды жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
302-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жергiлiктi деңгейде қан орталығын материалдық-техникалық жарақтандыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 041 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 200000 мың теңге (екi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қан мен оның компоненттерінің донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жергiлiктi деңгейдегi медициналық ұйымдарды қанмен, оның компоненттерiмен және препараттарымен қамтамасыз етудi арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : материалдық-техникалық жарақтандыруға мақсатты ағымдық трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерiне
жергi-
лiктi
деңгейде
қан
орталығын
материал-
дық-тех-
никалық
жарақ-
тандыруға
берiлетiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметiнің шешіміне сәйкес облыстық
бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне ағымдағы нысаналы трансферт-
терді аудару.
Облыстық, Астана және
Алматы қалаларының
қан орталықтарын
материалдық-техникалық
жарақтандыру.
Жыл
бойы
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: облыстық және қалалық қан орталықтарына кем дегенде 165 бiрлiк жабдық сатып алу.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость одной единицы, приобретаемого оборудования - 1212,1 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенных договоров.
Качество: улучшение качества заготавливаемой крови на местном уровне.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 303
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год
1. Стоимость: 11955 тысяч тенге (одиннадцать миллионов девятьсот пятьдесят пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: профилактика наркомании путем недопущения перетока наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров из легального оборота в нелегальный.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации специалистов, осуществляющих деятельность по обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения путем их информирования и обучения ведению надлежащей практики, а также совершенствование контроля за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и наркобиз-
несом
Оплата услуг по прове-
дению обучающего семи-
нара по осуществлению
контроля за использо-
ванием и реализацией
лекарственных средств,
содержащих наркотичес-
кие средства, психо-
тропные вещества и
прекурсоры.
Оплата услуг по изда-
нию справочника норма-
тивных правовых актов
в сфере оборота нарко-
тических средств,
психотропных веществ,
прекурсоров в системе
здравоохранения.
В те-
чение
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: проведение семинара, изготовление справочника в 2-х томах.
Конечный результат: снижение правонарушений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения.

Түпкiлiктi нәтиже: жергілікті деңгейдегi медициналық ұйымдарды қанмен, оның компоненттерiмен және препараттарымен қамтамасыз ету. Қаржы-экономикалық нәтиже: сатып алынған бiр бiрлiк жабдықтың орташа құны - 1212,1 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа: жергiлiктi деңгейде дайындалатын қанның сапасын жақсарту.
Ескерту: *) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тізбесi, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiкті бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 12 қаулысына
303-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2006 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11955 мың теңге (он бiр миллион тоғыз жүз елу бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : жоқ.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың жария айналымнан жасырын айналымға ауысуына жол бермеу жолымен нашақорлықтың алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : денсаулық сақтау жүйесiнде оларды ақпараттандыру және тиісті практиканы жүргiзуге оқыту жолымен есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы бойынша қызметті iске асыратын мамандардың біліктiлiгiн арттыру, сондай-ақ денсаулық сақтау жүйесінде есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын бақылауды жүзеге асыру рәсiмдерiн жетілдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лыққа
және
есiрткi
бизнесiне
қарсы
күрес
Құрамында есiрткi
құралдары,
психотроптық заттар
мен прекурсорлар бар
дәрілік заттардың
пайдаланылуы мен
сатылуын бақылауды
жүзеге асыру бойынша
оқу семинарын өткiзу
жөніндегі қызметтерге
ақы төлеу.
Денсаулық сақтау жүйесiндегі есiрткi құралдарының, психотроптық заттар
мен прекурсорлардың
айналымы саласындағы
нормативтік құқықтық
кесiмдер анықтамалығын
шығару жөнiндегi
қызметтерге ақы төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Денсау-
лық
сақтау
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Семинар өткiзу, 2 томдық анықтама дайындау.
Түпкiлiктi нәтиже: денсаулық сақтау жүйесiнде есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы саласындағы құқық бұзушылықты төмендету.

Финансово-экономический результат: средние расходы на одного участника семинара в день 21,0 тысяча тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: снижение правонарушений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и, соответственно, сокращение бюджетных средств на пресечение правонарушений и лечение наркомании.

Қаржы-экономикалық нәтиже: семинарға қатысушы бiр адам үшін күнiне орта есеппен жұмсалатын шығын - 21,0 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапа - есiрткi құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымы саласындағы тәртiп бұзушылықты төмендету және тиiсiнше тәртіп бұзушылықтың жолын кесу мен нашақорлықтан емдеуге бюджет қаражатын бөлудi қысқарту.