2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгінiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы
уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 319901 мың теңге (үш жүз он тоғыз миллион тоғыз жүз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi ; Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 2004 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  21-25-баптары ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 "Бюрократиямен күресу және құжат айналымын қысқарту, мемлекеттiк аппараттың жұмысын жетiлдiру іс-шаралары туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 "Мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiсiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашасындағы N 1240 "Штат санының лимиттерін бекiту туралы"  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры,
информации и спорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 319901 тысяча тенге (триста девятнадцать миллионов девятьсот одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статьи 21 -25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1240 "Об утверждении лимитов штатной численности".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердiң барынша нәтижелi орындалуына қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi, оның комитеттерiнiң қызметтерiн қамтамасыз ету. Өз лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау мен кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәдениет қызметкерлерiнiң кәсiби қызметтерi аясындағы теориялық және тәжiрибелiк бiлiмiн, шеберлiгiн және дағдысын жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң, оның комитеттерiнiң аппараттарын ұстау. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiк деңгейiн көтеру және кадрларды қайта даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   001       Мәдениет,
ақпарат және
спорт сала-
сындағы уәкi-
леттi орган-
ның қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық       Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
органның      касы Мәдениет,       бойы    Республи-
аппараты      ақпарат және спорт           касының
министрлiгiнiң орта-         Мәдениет,
лық аппаратын және           ақпарат
оның комитеттерiн            және спорт
штат санының 216             министрлiгi
бiрлiктегi бекiтiлген
лимитi шегiнде ұстау.
Алматы қаласынан
Астана қаласына
Ақпарат және мұра-
ғаттар комитетiнiң 5
қызметшiсiн көшiру.
Қызметтiк автокөлiк
құралдарын жалға
берудi бекiтiлген
нормативтiк ереженiң
10 бiрлiктегi санына
келiстi ұстау.
Негізгі құралдарды
ұстау мен техникалық
көрсетiлетiн қызмет-
тері бойынша ксеро-
кстардың 14 данасы-
ның, факстардың 14
данасының қызметтерi
төлемі.
3        007  Мемлекеттiк   Мемлекеттiк қызмет-  Жыл     Қазақстан
қызметшiлер-  керлердiң біліктi-   бойы    Республи-
дiң бiлiкті-  лiгiн жоғарылату,            касының
лігiн арттыру оның iшiнде мемле-           Мәдениет,
кеттiк тілді оқыту           ақпарат
бойынша қызметтерді          және спорт
бекiтiлген бiлiкті-          министрлiгi
лiгiн жоғарлату
жоспарына келiстi
сатып алу. Бiлiкті-
ліктi жоғарылату
курсынан өтетiн
мемлекеттiк қызмет-
керлердiң орташа
жылдық саны - 114
адам.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан, его комитетов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан, его комитетов. Повышение уровня квалификации и переподготовки кадров сотрудников Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    001        Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
культуры,
информации и
спорта
2          001  Аппарат      Содержание центрального  В те-  Министерство
центрального аппарата Министерства    чение  культуры,
органа       культуры, информации и   года   информации и
спорта Республики Ка-           спорта
захстан и его комитетов         Республики
согласно утвержденному          Казахстан
лимиту штатной числен-
ности 216 единиц.
Передислокация 5 сотруд-
ников Комитета информа-
ции и архивов из
г. Алматы в г. Астану.
Содержание, аренда слу-
жебных автотранспортных
средств согласно утверж-
денному нормативу поло-
женности в количестве 10
единиц.
Оплата услуг по содержа-
нию и техническому
обслуживанию ксероксов в
количестве 14 штук, фак-
сов в количестве 14
штук.
3          007  Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  культуры,
государст-   государственных служащих года   информации и
венных       согласно утвержденному          спорта
служащих     плану повышения квалифи-        Республики
кации, в том числе обу-         Казахстан
чению государственному
языку. Среднегодовое ко-
личество государственных
служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 114 человек.

4        009  Мемлекеттiк   Қазақстан Респу-     Жыл     Қазақстан
органдарды    бликасы Мәдениет,    бойы    Республи-
материалдық-  ақпарат және спорт           касының
техникалық    министрлiгiнiң               Мәдениет,
жарақтандыру  орталық аппараты             ақпарат
үшiн сатып алынатын          және спорт
негiзгi активтер:            министрлiгі
орталық аппарат
қызметкерлерi үшiн
кеңселiк жиhаздарды
- 20 жинақталым;
басшыларға арналған
офис жиhазы - 4
жиынтық;
дербес телефон стан-
сасы - 1 жиынтық;
құжаттарды сақтайтын
сейфтер - 3 бiрлiк;
терезелiк жалюзи;
теледидарлар - 9
бiрлiк;
бейнемагнитофондар
- 7 бiрлiк;
музыкалық орталықтар
- 2 бiрлiк;
диктофон - 3 бiрлiк;
бейнежобалаушы - 1
жинақталым,
түптейтiн аппарат
- 1 бiрлiк;
қағазжойғыш -
2 бiрлiк.
5        017  Ақпараттық    Есептеу техникасы    Жыл     Қазақстан
жүйелердiң    құралдарымен жете-   бойы    Республи-
жұмыс iстеуiн мелеу және техника-          касының
қамтамасыз    лық қызмет көрсету           Мәдениет,
ету және      бойынша қызметтер            ақпарат
мемлекеттiк   төлемi.                      және спорт
органдарды    Телекоммуникациялық          министрлiгi
ақпараттық-   қызметтердiң төлемi.
техникалық    Веб-сайтты және
қамтамасыз    бағдарламалық өнiм-
ету           дердi жөнелту.
Сатып алу:
мониторлар - 53
бiрлiк;
маршрутизатор -
1 бiрлiк.
Лицензиялық бағдар-
ламалық өнiмдер:
Windows ХР - 53
лицензия;
Мiсrosoft Office
- 53 лицензия;
жұмыс станцияларын
- 16 жинақталым;
шығыс материалдар,
жинақтайтын және
запас бөлшектер.
Бағдарламалық
қамтамасыз етудiң
инсталляциясын
жасау қызметi.
Локальдi-есептеу
жүйесiн, серверлердi
және ЛЕЖ-дi техника-
лық модерлендiрудi
әкiмшілiктеу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiне жүктелген қызметтердi сапалы және уақтылы орындау. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
12-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Спорт бойынша бiлiм беру объектiлерiн
салу және қайта жаңарту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 275160 мың теңге (екi жүз жетпiс бес миллион бiр жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау мен дамыту туралы" 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002  Өкiмi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .

4          009  Материально- Приобретение основных    В те-  Министерство
техническое  активов для центрального чение  культуры,
оснащение    аппарата Министерства    года   информации и
государст-   культуры, информации и          спорта
венных ор-   спорта Республики               Республики
ганов        Казахстан:                      Казахстан
офисная мебель для сот-
рудников аппарата - 20
комплектов;
офисная мебель для руко-
водителей - 4 комплекта;
автономная телефонная
станция - 1 комплект;
сейфы для хранения доку-
ментов - 3 единицы;
оконные жалюзи;
телевизоры - 9 единиц;
видеомагнитофоны - 7
единиц;
музыкальные центры - 2
единицы;
диктофон - 3 единицы;
видеопроектор - 1 комп-
лект;
переплетный аппарат - 1
единица;
уничтожитель бумаги - 2
единицы.
5          017  Обеспечение  Оплата услуг по сопро-   В те-  Министерство
функциониро- вождению и техническому  чение  культуры,
вания инфор- обслуживанию средств     года   информации и
мационных    вычислительной техники.         спорта
систем и     Оплата телекоммуника-           Республики
информа-     ционных услуг.                  Казахстан
ционно-тех-  Сопровождение веб-сайта
ническое     и программных продуктов.
обеспечение  Приобретение:
государст-   мониторов - 53 единицы;
венных орга- маршрутизатора - 1 еди-
нов          ница;
лицензионного программ-
ного продукта:
Windows XP - 53 лицен-
зии;
Microsoft Office - 53
лицензии;
рабочих станций - 16
комплектов;
расходных материалов,
комплектующих и запасных
частей.
Услуги по инсталляции
программного обеспече-
ния.
Администрирование ло-
кально-вычислительной
сети, серверов и техни-
ческой модернизации ЛВС.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан функций. Повышение профессионального уровня сотрудников Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
002 "Строительство и реконструкция объектов образования по спорту"
на 2005 год
1. Стоимость: 275160 тысяч тенге (двести семьдесят пять миллионов сто шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Распоряжение  Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О Государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғарғы дәрежеге спортты дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: таңдаулы спорт түрлерiне дарынды балаларға қолайлы жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   002       Спорт бойынша Бекiтiлген смета-    Жыл     Қазақстан
бiлiм беру    жобалық құжаттама-   бойы    Республи-
объектiлерiн  ларға (28.10.2003 ж.         касының
салу және     N 7-475/2003 жұмыс           Мәдениет,
қайта жаңарту жобасы бойынша Мем-          ақпарат
сараптаманың қоры-           және спорт
тындысы) сәйкес              министр-
"Алматы қаласындағы          лiгiнiң
"Шаңырақ" ықшам              Спорт
ауданында спортта            iстерi
дарынды балаларға            комитетi
арналған республи-
калық мектеп-интер-
натының құрылысын
салу" инвестициялық
жобасын iске асыру
және құрылыстың жүру
барысына техникалық
қадағалау жүргiзу.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Алматы қаласындағы "Шаңырақ" ықшам ауданында спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернатының құрылысын аяқтау және пайдалануға беру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 607464 мың теңге (алты жүз жетi миллион төрт жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; Қазақстан Республикасының "Бiлiм туралы" 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  18 және   24-баптары , "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  16 және   17-баптары , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2003-2006 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Спортта дарынды балаларға арналған мектептердi мемлекеттiк қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмiн жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" 1996 жылғы 16 қыркүйектегі  N 1125 , "Қазақстан Республикасында бiлiмдi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2005-2007 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1180  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң кейбiр республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарының мәселелерi туралы" 2003 жылғы 30 маусымдағы N 629  қаулысы , "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiнiң "Лениногорск қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" 2002 жылғы 19 маусымдағы N 673  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие спорта высших достижений.
5. Задачи бюджетной программы: создание благоприятных условий одаренным детям для занятий избранным видом спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Строитель-   Реализация и проведение  В те-  Комитет по
ство и ре-   технического надзора за  чение  делам спорта
конструкция  ходом строительства ин-  года   Министерства
объектов     вестиционного проекта           культуры,
образования  "Строительство республи-        информации и
по спорту    канской школы-интерната         спорта
для одаренных в спорте          Республики
детей в микрорайоне "Ша-        Казахстан
нырак" города Алматы" в
соответствии с утвер-
жденной проектно-сметной
документацией (заключе-
ние Госэкспертизы по
рабочему проекту от
28.10.2003 г.
N 7-475/2003 год).
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства и ввод в эксплуатацию республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей в микрорайоне "Шанырак" города Алматы.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
003 "Обучение и воспитание одаренных в спорте детей"
на 2005 год
1. Стоимость: 607464 тысячи тенге (шестьсот семь миллионов четыреста шестьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статьи 18_  и 24_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 16_  и 17_  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1996 года N 1125 "О мерах по реализации распоряжения Президента Республики Казахстан "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 629 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту"; постановление  Правительства Республики от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики от 19 июня 2002 года N 673 "О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әрбiр оқушының жеке қабiлетiн дамыту, оларға таңдаған спорт түрімен шұғылдануы үшiн қолайлы жағдай жасау, спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаттарды негізгi құралдармен қамтамасыз ету, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларына мүшелерді, үмiткерлердi және халықаралық деңгейдегi бiлiктілiгi жоғары спортшыларды дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: спортта дарынды балаларды оқыту және әрбiр оқушының табиғи қабiлетiн жан-жақты дамыту, оқу-жаттығу сабақтарын жыл бойы толық көлемiнде өткiзу, олардың денсаулығын нығайту және жан-жақты физикалық жетiлуi үшiн жастар арасында дене шынықтыру-сауықтыру және тәрбие жұмыстарын жүзеге асыру, спорт түрлерi бойынша ұлттық құрама командалар сапына үмiткер спортшылардың резервiн даярлау және оларды алда тұрған Қазақстан Республикасының бiрiншiлiктерi мен Азия, Әлем чемпионаттарына қатыстыру, сондай-ақ олимпиадалық спорт түрлерi бойынша халықаралық дәрежедегі спортшыларды даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   003       Спортта да-
рындылық
көрсеткен
балаларды
оқыту
2        100  Спортқа       Мемлекеттiк жалпыға  Жыл     Қазақстан
дарынды       бiрдей білім беру    бойы    Республи-
балаларға     стандарттарына сәй-          касының
арналған      кес оқу процесiн             Мәдениет,
мектеп-       өткiзу және дарынды          ақпарат
интернаттар   балалармен таңдаған          және спорт
спорт түрлерi бойынша        министр-
толық көлемiнде жыл          лiгiнiң
бойы оқу-жаттығу             Спорт
сабақтарын өткiзу.           iстерi
Спорттық iс-шараларға        комитетi
қатысу.
Мемлекеттiк мекеменi
ұстау.
Спортта дарынды              Спортта
балаларға арналған           дарынды
Қ.Мұңайтпасов атындағы       балаларға
республикалық мектеп-        арналған
интернатының бекi-           Қ.Мұңайт-
тiлген штат саны             пасов
лимитi шегiнде.              атындағы
Орташа жылдық контин-        республи-
генті - 250 оқушы;           калық
Сатып алу:                   мектеп-
спорттық мүкәмал -           интернат
40 дана;
асханаға арналған
жабдық - 4 жиынтық.
Мемлекеттiк мекеменi
ұстау.
Спортта дарынды              Спортта
балаларға арналған           дарынды
Қ.Ахметов атындағы           балаларға
республикалық мектеп-        арналған
интернатының бекi-           Қ.Ахметов
тілген штат саны             атындағы
лимитi шегiнде.              республи-
Орташа жылдық контин-        калық
гентi - 385 оқушы            мектеп-
Сатып алу:                   интернат
спорттық мүкәмал -
75 дана;                     Риддер
асханаға арналған            қаласын-
жабдық - 4 жиынтық;          дағы
медициналық жабдық           спортта
- 4 дана;                    дарынды
SONY - 1 дана.               балаларға
Спортта дарынды              арналған
балаларға арналған           республи-
Қ.Ахметов атындағы           калық
республикалық мектеп-        мектеп-
интернаттың үй-жайына        интернат
күрделi жөндеу жүргiзу.
Мемлекеттiк мекеменi
ұстау. Риддер қаласын-
дағы спортта дарынды
балаларға арналған
республикалық мектеп-
интернатының бекiтiл-
ген штат саны лимитi
шегiнде.
Орташа жылдық контин-
гентi 150 оқушы.
Сатып алу:
электрлi қазан - 1
дана;
пiсiру шкафы - 1
дана;
мұздатқыш камера -
1 дана;
теледидар - 1 дана;
спорттық мүкәмал
- 44 жұп.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие индивидуальных особенностей каждого учащегося, создание благоприятных условий для занятий избранным видом спорта, обеспечение основными средствами республиканских школ-интернатов для одаренных в спорте детей и подготовка высококвалифицированных спортсменов международного уровня, кандидатов и членов сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
5. Задачи бюджетной программы: обучение одаренных в спорте детей и всестороннее развитие природных способностей каждого учащегося, организация и проведение в полном объеме круглогодичных учебно-тренировочных занятий, обеспечить осуществление физкультурно-оздоровительной и воспитательной работы среди молодежи, направленную на укрепление их здоровья и всестороннее физическое развитие, подготовка резерва спортсменов-кандидатов в составы сборных национальных команд по видам спорта, их участие в предстоящих Первенствах и Чемпионатах Республики Казахстан, Азии, Мира, а также подготовка спортсменов международного класса по олимпийским видам спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    003        Обучение и
воспитание
одаренных в
спорте детей
2          100  Республикан- Проведение учебного про- В те-  Комитет по
ские школы-  цесса в соответствии с   чение  делам спорта
интернаты    Государственными обще-   года   Министерства
для одарен-  обязательными стандар-          культуры,
ных в спорте тами образования и про-         информации и
детей        ведение в полном объеме         спорта
круглогодичных учебно-          Республики
тренировочных занятий с         Казахстан
одаренными детьми по
выбранным видам спорта.
Участие в спортивных
мероприятиях.
Содержание государствен-
ного учреждения респуб-         Республикан-
ликанская школа-интернат        ская школа-
для одаренных в спорте          интернат для
детей им. Х. Мунайтпа-          одаренных в
сова в пределах утверж-         спорте детей
денного лимита штатной          им. Х. Му-
численности.                    найтпасова
Среднегодовой контингент
- 250 учащихся;
Приобретение:
спортивный инвентарь -
40 штук;
оборудование для столо-
вой - 4 комплекта.
Содержание государствен-
ного учреждения Респуб-
ликанская школа-интернат        Республикан-
для одаренных в спорте          ская школа-
детей им. К. Ахметова в         интернат для
пределах утвержденного          одаренных в
лимита штатной числен-          спорте детей
ности.                          им. К. Ахме-
Среднегодовой контингент        това
- 385 учащихся;
Приобретение:
спортивный инвентарь -
75 штук;
медицинское оборудование
- 4 штук;
оборудование для столо-
вой - 4 комплекта;
видеокамера SONY -
1 штук.
Проведение капитального
ремонта помещении Рес-          Республикан-
публиканской школы-ин-          ская школа-
тернат для одаренных в          интернат для
спорте детей им. К. Ах-         одаренных в
метова города Алматы.           спорте детей
Содержание государствен-        в городе
ного учреждения Респуб-         Риддер
ликанская школа-интернат
для одаренных в спорте
детей в городе Риддер в
пределах утвержденного
лимита штатной числен-
ности.
Среднегодовой контингент
- 150 учащихся.
Приобретение:
электрокотел - 1 штук;
жарочный шкаф - 1 штук;
морозильная камера - 1
штук;
телевизор - 1 штук;
спортивный инвентарь -
44 пар.

3        101  Олимпиадалық  Олимпиадалық спорт   Жыл     Қазақстан
резерв және   түрлерi бойынша      бойы    Республи-
жоғары спорт- спорт резервiн,              касының
тық шеберлiк  халықаралық дәреже-          Мәдениет,
мектептерiнiң дегi спортшыларды,           ақпарат
жұмыс iстеуiн республика құрама            және спорт
қамтамасыз    командаларына үмiт-          министр-
ету           керлер мен мүшелер           лiгiнiң
даярлауды ұйымдас-           Спорт
тыру; халықаралық            iстерi
спорт жарыстарына            комитетi
қатысу.
Сатып алуға күрделi
трансферттер:
жылқы - 1 бас;
спорттық мүкәмал:
пневматикалық
тапанша - 1 дана;
пневматикалық мылтық
- 1 дана;
атыс киiмiнiң үлгi-
лерi - 2 жиынтық.
Алматы қаласындағы
су спорты және
қолданбалы спорт
түрлерiнен республи-
калық жоғары спорт
шеберлiгi мектебiнiң
спорт корпустарын
күрделi жөндеуге
күрделi трансферттер.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жоғары дәрежелi спортшыларды дайындап шығару, республиканың ұлттық құрама командаларына мүшелiкке үмiткерлердi, сондай-ақ спорт шеберлерi мен халықаралық дәрежедегi спортшыларды даярлау; спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаттардың материалдық-техникалық базасын нығайту; Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командаларының мүшелерiмен және үмiткерлермен оқу-жаттығу сабақтарын өткiзу және Олимпиадалық және Азиялық ойындарға даярлау, сондай-ақ мектептердiң контингентiн жоғары сыныпты спортшылармен және халықаралық дәрежедегi шеберлермен толықтыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
14-қосымша
Ескерту. 14-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 118120 мың теңге (бір жүз он сегiз миллион бiр жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  8 ,   24,   43 және   44-баптары , "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  4 және   28-баптары , "Мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының  6-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында бiлiм беру дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы , "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы , "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .

3          101  Обеспечение  Организация подготовки   В те-  Комитет по
функциониро- спортивного резерва и    чение  делам спорта
вания школ   спортсменов международ-  года   Министерства
олимпийского ного класса, кандидатов         культуры,
резерва и    и членов сборных команд         информации и
высшего      республики по олимпий-          спорта
спортивного  ским видам спорта;              Республики
мастерства   проведение учебно-трени-        Казахстан
ровочных занятий;
участие в республикан-
ских и международных
спортивных соревнова-
ниях.
Капитальные трансферты
на приобретение:
лошади - 1 голова;
спортивного инвентаря:
пистолета пневматичес-
кого - 1 штук;
винтовки пневматической
- 1 штук;
комплекта стрелковой
одежды - 2 комплекта.
Капитальные трансферты
на проведение капиталь-
ного ремонта спортивных
корпусов Республикан-
ской школы спортивного
высшего мастерства по
водным и прикладным
видам спорта города
Алматы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск спортсменов высокого класса, подготовка кандидатов в члены национальных сборных команд республики, а также кандидатов в мастера спорта и мастеров спорта международного класса; укрепление материально-технической базы республиканских школ-интернатов для одаренных в спорте детей; проведение учебно-тренировочных занятий с членами и кандидатами в члены национальной сборной команды Республики Казахстан и подготовка к Олимпийским и Азиатским играм, а также пополнение контингентов школ спортсменами высокого класса и мастерами спорта международного класса.
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
004 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 118120 тысяч тенге (сто восемнадцать миллионов сто двадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статьи 8__ , 24_ , 43_  и 44_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи 4__  и 28_  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; статья 6  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1180 "Об утверждении Плана мероприятий на 2005-2007 годы по реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоғамның дене шынықтыру және спорт саласына орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлау жөнiндегi әлеуметтiк-экономикалық талаптарын қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: дене шынықтыру және спорт саласында жалпы республикалық мәнi мен стратегиялық маңызы бар мамандар даярлауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   004       Орта кәсiптiк Білiм берудiң мем-   Жыл     Қазақстан
бiлiмдi       лекеттiк жалпыға     бойы    Республи-
мамандар      бiрдей мiндеттi              касының
даярлау       стандарттарына сәй-          Мәдениет,
кес оқу процесiн             ақпарат
өткiзу. Оқу, әдiсте-         және спорт
мелiк, мәдени-               министр-
ағарту, дене шынық-          лiгiнiң
тыру және спорттық           Спорт
жұмысты бiрiктiрген          iстерi
білiм берудi жүзеге          комитетi
асыру. Білім берудiң
бағдарламаларын же-
тiлдiру, сондай-ақ
оқу процесiн ұйым-
дастыру үшiн жағ-
дайлар жасау. Білiм
берудiң мемлекеттік
тапсырысына сәйкес
жыл сайын Қазақстан
Республикасы Үкiме-
тiнiң қаулысымен
бекiтілетiн орта
кәсiптiк бiлiмi бар
мамандар даярлау
үшiн оқушылар қабылдау.
Жылдық орташа контин-
гентiнiң саны - 238
оқушыны оқыту.
Сатып алуға:
шкаф - 20 дана;
үстел - 20 дана;
орындық - 16 дана және
Республикалық спорт
колледжi ғимаратын
сумен жабдықтау, кә-
рiздендiру және жылыту
жүйелерiне күрделi
жөндеу жүргiзу үшiн
күрделi трансферттер.
Қысқы және жазғы
демалыс кезеңiнде
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырысы бо-
йынша оқитындардың
жол жүруiне ақшалай
өтемақы төлеу үшiн
Республикалық спорт
колледжiне трансферт-
тер аудару.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием в области физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: осуществить подготовку специалистов по специальностям стратегической важности общереспубликанского значения в области физической культуры и спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    004        Подготовка   Проведение учебного про- В те-  Комитет по
специалистов цесса в соответствии с   чение  делам спорта
со средним   Государственными обще-   года   Министерства
профессио-   обязательными стандарта-        культуры,
нальным      ми образования.                 информации и
образованием Осуществление образова-         спорта
тельной деятельности,           Республики
включающей учебную, ме-         Казахстан
тодическую, культурно-
просветительскую, физ-
культурную и спортивную
работу.
Совершенствование обра-
зовательных программ, а
также создание условий
для организации учебного
процесса.
Прием учащихся в соот-
ветствии с государствен-
ным образовательным за-
казом на подготовку
специалистов со средним
профессиональным образо-
ванием, утверждаемым
ежегодно постановлением
Правительства Республики
Казахстан.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
238 учащихся.
Капитальные трансферты
на приобретение мебели:
шкафы - 20 штук;
столы - 10 штук;
стулья - 16 штук и на про-
ведение капитального ре-
монта систем водоснабже-
ния, канализации и ото-
пления в здании Респуб-
ликанского колледжа
спорта.
Перечисление трансфертов
Республиканскому колледжу
спорта для выплаты денежных
компенсаций на проезд
обучающимся по государст-
венному образовательному
заказу в период зимних и
летних каникул.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: дене шынықтыру және спорт саласына орта кәсiптiк бiлiмi бар бiлiктi мамандар даярлап шығару. Ұлттық құрама командаларды халықаралық дәрежедегi спорт шеберлерiмен толықтыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
15-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының
бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 17619 мың теңге (он жетi миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Бюджеттiк  Кодексi ; Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау мен пайдалану туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында бiлiм беру дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк мәдениет ұйымдары кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлаудың тұтас жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәдениет қызметкерлерiнiң кәсiби қызметтерi саласындағы теориялық және тәжiрибелiк бiлiмiн, шеберлiгi мен дағдысын жаңарту. Мәдениет мамандарының кәсiби бiлiмi мен дағдыларын тереңдету, кеңестiк-әдiстемелiк көмек көрсету. Нарық экономикасы талаптарының өсуiне, өндiрiс пен әлеуметтiк саладағы құрылымдық өзгерiстерге сәйкес қызметкерлердiң теориялық бiлiмiн, кәсiби қызметтiң жаңа түрiн атқаруға қажеттi жеке тәртiптердi үйретудi көздейтiн бiлiм бағдарламалары бойынша қосымша бiлiм, дағдылар алуды жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выпуск квалифицированных специалистов в области спорта и физической культуры со средним профессиональным образованием. Пополнение национальных сборных команд мастерами спорта международного класса.
Приложение 15
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
005 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций культуры"
на 2005 год
1. Стоимость: 17619 тысяч тенге (семнадцать миллионов шестьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование целостной системы повышения квалификации и переподготовки кадров государственных организаций культуры.
5. Задачи бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков в сфере профессиональной деятельности работников культуры в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. Углубление профессиональных знаний и навыков специалистов культуры, оказание консультативно-методической помощи. Совершенствование теоретических знаний работников в соответствии с возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными изменениями в производстве и социальной сфере, получении дополнительных знаний, навыков по образовательным программам, предусматривающим изучение отдельных дисциплин, необходимых для выполнения нового вида профессиональной деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   005       Мемлекеттiк   Мәдениет ұйымдары    Жыл     Қазақстан
мәдениет      кадрларының бiлiк-   бойы    Республи-
ұйымдары      тілiгiн арттыру және         касының
кадрларының   қайта даярлау бойын-         Мәдениет,
бiлiктiлігін  ша қызметтер сатып           ақпарат
арттыру және  алу.                         және спорт
оларды қайта  Тыңдаушылардың орташа        министрлiгi
даярлау       жылдық саны - 690
адам.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: теориялық және тәжiрибелiк бiлiмдi жаңарту, кәсiби дағдыларды қалыптастыру және бекiту. Мәдениеттiң саласындағы қазiргі заманғы талаптарға сәйкес мемлекеттiк мәдени ұйымдар кадрларының кәсiби деңгейiн арттыру, олардың кәсiби бiлiмi мен дағдысын тереңдету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
16-қосымша
Ескерту. 16-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мәдениет, ақпарат және спорт саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 136035 мың теңге (бір жүз отыз алты миллион отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасын саяси-экономикалық дамытудың жалпы мемлекеттiк басымдықтары мен ұлттық сананы сәйкестендiретiн мәдени басымдықтар, құндылықтардың жүйесiн құруға қатысу және жұмыстарын үйлестiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мәдениет пен өнердiң қазiргi заманғы үрдiстерiне ғылыми-практикалық талдау жасау, әлеуметтік-мәдени инфрақұрылымының жұмыс iстеуiнiң тиiмдi және перспективалық үлгiлерiн әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1    005        Повышение    Приобретение услуг по    В те-  Министерство
квалификации повышению квалификации и чение  культуры,
и перепод-   переподготовке кадров    года   информации и
готовка кад- организаций культуры.           спорта
ров государ- Среднегодовая числен-           Республики
ственных     ность слушателей - 690          Казахстан
организаций  человек.
культуры
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, формирование и закрепление профессиональных навыков. Повышение профессионального уровня кадров государственных организаций культуры, углубление их профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными требованиями в сфере культуры.
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования в области культуры,
информации и спорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 136035 тысяч тенге (сто тридцать шесть миллионов тридцать пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: координация работ и участие в формировании системы культурных приоритетов, ценности которых идентифицируют национальное сознание с общегосударственными приоритетами политико-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: научно-практический анализ тенденций развития культуры и искусства, выработка эффективных и перспективных моделей функционирования социально-культурной инфраструктуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   006       Мәдениет,     Мәдениет саласын-    Жыл     Қазақстан
ақпарат және  дағы қолданбалы      бойы    Республи-
спорт caла-   ғылыми зерттеулердi          касының
сындағы       өткiзу. Жобалар              Мәдениет,
қолданбалы    саны - 16.                   ақпарат
ғылыми        2004-2006 жылдарға           және спорт
зерттеулер    арналған Мемлекеттік         министрлігі
"Мәдени мұра" бағ-
дарламасы шеңберiнде
тарихи-мәдени мұра-
лардың объектiлерiне
археологиялық зерт-
теулер жүргізу.
"Ежелгi Отырарды
жаңғырту" бағдарламасы
шеңберiнде Ежелгi
Отырар қалашығы мен
Отырар аймағының
объектілерiне архео-
логиялық зерттеулер
жүргiзу.
Мемлекеттiк ғылыми-
техникалық сараптама
жүргiзу үшiн қызмет
ету төлемi.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мәдениет саласындағы көрсетiлген ғылыми зерттеулердi әзiрлеудiң нәтижесiнде саланы дамытуға арналған мәдениеттiң ғылыми-әдiстемелiк базасы нығаятын және тәжiрибелiк ұсыныстар дайындалатын болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
17-қосымша
Ескерту. 17-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 533477 мың теңге (бec жүз отыз үш миллион төрт жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының  21-бабы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Кейбiр мемлекеттiк мекемелердi қайта құру туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi туралы" 2000 жылғы 27 қазандағы N 1620  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттік мекемелер, ведомствоға бағынысты орталық атқарушы органдардың штаттық санының лимитiн бекiту туралы" 2004 жылғы 1 маусымдағы N 604  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның өңiрiнде тұратын этностардың материалдық және рухани мәдениетiнiң ескерткiштерiн сақтау және жинақтау; осы бағыттағы бiлiмдi халық арасында тарату; қоғамның рухани және моральдық жаңғыруына ықпал ету; өскелең ұрпақты халықтың бай мәдени мұрасын зерделеу арқылы жаңа құнды бағдарда тәрбиелеу, тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау ұйымдарын негiзгi құралдарымен қамтамасыз ету.

1    006        Прикладные   Проведение прикладных    В те-  Министерство
научные      научных исследований в   чение  культуры,
исследования сфере культуры. Коли-    года   информации и
в области    чество проектов - 16.           спорта
культуры,    Проведение археологичес-        Республики
информации и ких исследований объек-         Казахстан
спорта       тов историко-культурного
наследия в рамках Госу-
дарственной программы
"Культурное наследие" на
2004-2006 годы.
Проведение археологичес-
ких исследований объек-
тов древнего городища
Отрар и Отрарского оази-
са в рамках Программы
"Возрождение древнего
Отрара".
Оплата услуг по проведе-
нию государственной
научно-технической
экспертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате разработки указанных научных исследований в области культуры будет укреплена научно-методическая база культуры и подготовлены практические рекомендации для развития отрасли.
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Хранение историко-культурных ценностей"
на 2005 год
1. Стоимость: 533477 тысяч тенге (пятьсот тридцать три миллиона четыреста семьдесят семь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 21  Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1620 "О реорганизации отдельных государственных учреждений Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2004 года N 604 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сбор и сохранение памятников материальной и духовной культуры этносов, проживающих на территории Казахстана; популяризация и распространение знаний в этом направлении среди населения; содействие процессу духовного и морального обновления общества; воспитание у подрастающего поколения новых ценностных ориентиров через изучение богатого культурного наследия, обеспечение основными средствами организации по хранению историко-культурных ценностей.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарихи-мәдени мұраны сақтау, тiркеу, жинақтау, зерделеу мен пайдалануды қамтамасыз ету; кәсiптiк мұражайларға әдiстемелiк көмек көрсету, әдiстемелiк әдебиеттердi тарату жолымен олардың қызметтерiн үйлестiру; тақырыптық семинарлар өткiзу; тарихи-мәдени құндылықтарды сақтауды ұйымдастыру үшiн негiзгi күштердi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   007       Тарихи-мәдени Мұражай заттарын     Жыл     Қазақстан
құндылықтарды бұзылудан, жоғалудан бойы    Республи-
сақтау        толық сақтауды қам-          касының
тамасыз ететiн               Мәдениет,
жағдай жасау; сақ-           ақпарат
таудың оңтайлы               және спорт
жүйесін құру.                министрлiгi
Тарихи-мәдени құн-
дылықтарды сақтау,
тiркеу, жинақтау және
қайта жөндеудi қам-
тамасыз етуге бай-
ланысты республика-
лық 8 ұйымның шығы-
нын жабу.
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет, ақпа-
рат және спорт
министрлігінiң бұй-
рығымен бекiтілген
Тiзбеге сәйкес
негiзгi құралдарды
сатып алу үшiн Қазақ-
стан Республикасының
Орталық мемлекеттiк
мұражайына, Қазақ-
стан Республикасының
Ә.Қастеев атындағы
Мемлекеттiк өнер
мұражайына, Көркем
көрмелер дирекциясына,
Музыкалық үрмелi
аспаптардың мемлекет-
тiк коллекциясына,
С.Мұқановтың және
Ғ.Мүсiреповтiң мемле-
кеттiк әдеби-мемо-
риалды мұражайының
кешенiне, Республи-
калық кiтап мұража-
йына күрделi
трансферттер.
Алтын және бағалы
металдар мұражайын
штат санының 25 бiр-
лiктегi лимитi шегiнде
ұстау.
Сатып алынатындар:           Алтын және
компьютерлер - 2             бағалы
жиынтық;                     металдар
экспонаттар - 26 бiрлiк;     мұражайы
"Газель" автомашинасы
- 1 бiрлiк;
арнайы витриналар -
5 бiрлiк;
диорамалардың манекенi
мен қайта жөндеу
үшiн - 1 бiрлiк.
Қазақстан Республика-        Қазақстан
сының Президенттiк           Республи-
Мәдениет орталығын           касының
354 бiрлiктегi штат          Прези-
санының лимитi               денттiк
шегiнде ұстау.               Мәдениет
Сатып алынатындар:           орталығы
Экспонаттар - 100
бiрлiк;
"Stenvei" роялi -
1 бiрлiк;
"VIP" зал үшін жиһаз-
дар - 1 жинақталым;
шеберханалар үшiн
құрал-жабдықтар;
үлкен экранды мөлтек-
медиажарықтүсiргiш -
1 жинақталым;
орхон жазба тас ескер-
ткiшiнiң көшiрмесi
(Күлтегiн) - 1 бiрлiк.
___________________________________________________________________

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение сохранности, учета, комплектования, изучения и использования историко-культурного наследия; оказание методической помощи профильным музеям, координация их деятельности путем распространения методической литературы, проведения консультаций, рецензирования результатов их деятельности, проведение тематических семинаров, приобретение основных активов для организации по хранению историко-культурных ценностей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    007        Хранение     Создание условий, обеспе- В те- Министерство
историко-    чивающих полную сохран-   чение культуры,
культурных   ность музейных предме-    года  информации и
ценностей    тов, гарантирующих от           спорта
разрушения, порчи, хище-        Республики
ния; создание рациональ-        Казахстан
ной системы хранения.
Покрытие убытков 8 рес-
публиканских организа-
ций, связанных с обеспе-
чением сохранности, уче-
та, комплектования и
реставрации историко-
культурных ценностей.
Капитальные трансферты
Центральному государст-
венному музею Республики
Казахстан, Государствен-
ному музею искусств Рес-
публики Казахстан имени
А. Кастеева, Дирекции
художественных выставок,
Государственному коллек-
ции уникальных смычковых
музыкальных инструмен-
тов, Государственному
литературно-мемориаль-
ному музейному комплексу
С. Муканова и Г. Мусре-
пова, Республиканскому
музею книг на приобрете-
ние основных средств в
соответствии с Перечнем,
утвержденным приказом
Министерства культуры,
информации и спорта Рес-
публики Казахстан.
Содержание Музея золота
и драгоценных металлов в
пределах лимита штатной
численности - 25 единиц.        Музей золота
Приобретение:                   и драгоценных
компьютеров - 2 комплек-        металлов
та;
экспонатов - 26 единиц;
автомашины "Газель" - 1
единица;
специальных витрин - 5
единиц;
манекенов для диорамы и
реконструкции - 1 еди-
ница.
Содержание Президент-
ского центра культуры           Президентский
Республики Казахстан в          центр культу-
пределах лимита штатной         ры Республики
численности - 354 еди-          Казахстан
ницы.
Приобретение:
экспонатов - 100 единиц;
рояля "Stenvei" - 1 еди-
ница;
мебели для VIPзала - 1
комплект;
оборудования для мастер-
ских;
мультимедиапроектора с
большим экраном - 1 ком-
плект;
копии каменного памятни-
ка орхонской письменнос-
ти (Культегин) - 1 еди-
ница.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жалпы қауымды Қазақстанның тарихи құндылықтарымен, отандық және әлемдiк, мәдениетпен, әдебиетпен және өнер жетiстiктерiмен таныстыру, Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң тарихи-мәдени құндылықтарын сақтау жөнiндегi ұйымдарын негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
18-қосымша
Ескерту. 18-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Тарихи-мәдени мұра ескерткiштерiн сақтауды қамтамасыз ету"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 382743 мың теңге (үш жүз сексен екi миллион жетi жүз қырық үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi Заңының  21-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Алматы облысында "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени және табиғи мұражай-қорығын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 14 қазандағы N 1052  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұражай-қорықтардың құрамына кiретiн мәдениет тарихы ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету, тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау жөнiндегi ұйымдарды негiзгi құралдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ескерткiштер мен зерде орындарын мемлекеттiк есепке алуды қамтамасыз ету, оларды паспорттау, жаңа ескерткiштердi анықтау, әрбiр ескерткiштiң заңдық қорғалуын қамтамасыз ету, археологиялық барлауды, экспедициялар мен экскурсияларды жүргiзу, тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау жөнiндегi ұйымдарды негiзгi активтердi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ознакомления широкой общественности с историческим достоянием Казахстана, достижениями отечественной и мировой культуры, литературы и искусства, обеспечение основными средствами организаций по хранению историко-культурных ценностей Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан.
Приложение 18
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
008 "Обеспечение сохранности памятников историко-культурного наследия"
на 2005 год
1. Стоимость: 382743 тысячи тенге (триста восемьдесят два миллиона семьсот сорок три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; статья 21  Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2003 года N 1052 "О создании государственного учреждения "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Тамгалы" в Алматинской области"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников, обеспечение основными средствами организации по хранению историко-культурных заповедников и музеев.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учета памятников и памятных мест, их паспортизация, выявление новых памятников, обеспечение юридической охраны каждого памятника, проведение археологических разведок, экспедиций и экскурсий, приобретение основных активов для организации по хранению историко-культурных заповедников и музеев.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   008       Тарихи-мәдени
мұра ескерт-
кiштерiн
сақтауды қам-
тамасыз ету
2        100  Тарихи-мәдени Отырар мемлекеттiк   Жыл     Отырар
мұра ескерт-  археологиялық мұра-  бойы    мемлекет-
кiштерiн сақ- жай-қорығының штат           тік архео-
тауды қамта-  саны лимитiн 56              логиялық
масыз ету     бiрлiк шегiнде ұстау.        мұражай-
Мыналарды сатып алу:         қорығы
көшiру аппараты -
1 бiрлiк;
цифрлiк фотоаппараты
- 1 бiрлiк;
компьютер - 1
жинақтама;
экспонаттар -
100 бiрлiк.
"Ұлытау" Ұлттық              "Ұлытау"
тарихи-мәдени және           Ұлттық
табиғи қорығының штат        тарихи-
саны лимитiн 22 бiрлiк       мәдени жә-
шегiнде ұстау;               не табиғи
Мыналарды сатып алу:         қорығы
көшiру аппараты -
1 бiрлiк;
сейфтер - 3 дана;
компьютер - 1
жинақтама;
жеңiл автомашина
- 1 бiрлiк.
"Әзiрет Сұлтан"              "Әзiрет
мемлекеттік тарихи-          Сұлтан"
мәдени мұражай-қо-           мемлекет-
рығының штат саны            тiк тари-
лимитiн 19 бiрлiк            хи-мәдени
шегiнде ұстау.               мұражай-
Мыналарды сатып алу:         қорығы
экспонаттар - 300
бiрлiк.
"Жидебай-Бөрiлi"             "Жидебай-
мемлекеттiк тарихи-          Бөрiлi"
мәдени және әдеби-           мемлекет-
мемориалдық мұражай-         тiк тари-
қорығының штат саны          хи-мәдени
лимитiн 74 бiрлiк            және әдеби-
шегiнде ұстау.               мемориал-
Мыналарды сатып алу:         дық мұра-
жеңiл автомобиль -           жай-қорығы
1 бiрлiк.
"Көне Тараз ескерт-          "Көне
кiштерi" мемлекеттік         Тараз
тарихи-мәдени мұра-          ескерт-
жай-қорығының штат           кiштерi"
саны лимитiн 15              мемлекет-
бiрлiк шегiнде ұстау.        тік тари-
Мыналарды сатып алу:         хи-мәдени
Компьютер - 1                мұражай-
жинақтама.                   қорығы
"Тамғалы" мемлекеттік        "Тамғалы"
тарихи-мәдени және           мемлекет-
табиғи мұражай-қоры-         тiк тари-
ғының штат саны              хи-мәдени
лимитiн 29 бiрлiк            және
шегiнде ұстау.               табиғи
Мыналарды сатып алу:         мұражай-
Газель микроавтобусы         қорығы
- 1 бiрлiк.
3        101  Тарихи-мәдени Жөндеу және қалпына  Жыл     Қазақстан
мұра ескерт-  келтiру бойынша      бойы    Республи-
кiштерiн      жұмыстарды орындау:          касының
қалпына       Алматы облысындағы           Мәдениет,
келтiру       "Жаркент мешiн"              ақпарат
архитектуралық-көр-          және спорт
кемдiк мұражайы              министрлiгi
(XIX ғ.);
Алматы қаласындағы
бұрынғы офицерлiк
жиналыс ғимараты
(XIX ғ.);
Ақтөбе облысындағы
Абат Байтақ кесенесi
(XIV ғ.);
Атырау облысының
Ембi ауданындағы
Жұбан кесенесi
(XIX ғ.);
Жамбыл облысындағы
Ақыртас сарай
кешенi (VI-VIII ғғ.);
Жамбыл облысының
Сарысу ауданындағы,
Шоқай Датқа кесенесi
(XIX ғ.);
Батыс Қазақстан
облысындағы Бөкей
Ордасының Хан ставкасы
кешенi (қазынашылық,
қыздар гимназиясы,
қару палатасы мен
басқаларының ғимараты);
Қызылорда облысындағы
Айқожа, Ақтас, Сырлы-
Там кесенелерi;
Қызылорда облысындағы
Сарман Қожа мұнарасы;
Маңғыстау облысындағы
Қараман Ата некрополi
объектілерi;
Түркiстан қаласындағы
"Әзiрет Сұлтан" мем-
лекеттiк тарихи-мәдени
мұражай-қорығының
шығыс моншасы;
Оңтүстiк Қазақстан
облысының Тұрбат
ауылындағы архитекту-
ралық-мәдени кешенi;
Қызылорда облысындағы
Оқшы Ата кесенесi;
Солтүстiк Қазақстан
облысының тарихи-
өлкелiк мұражайы.
"Мәдени мұра" мемле-
кеттік бағдарламасы
шеңберiнде қайта
жаңартуға, жаңғыртуға,
консервациялау мен
қалпына келтiруге
жататын объектiлердiң
жобалау-сметалық
құжаттарын әзiрлеу.
"Ежелгi Отырарды
қайта өркендетудiң"
салалық бағдарламасын
iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар шеңберiнде
Отырар мемлекеттiк
археологиялық мұражай-
қорығы ескерткiштерiн
басқару және сақтау
жөнiндегi менеджмент-
жоспарды әзiрлеу.
4        102  Қазақ         2004-2006 жылдарға   Жыл     Қазақстан
халқының      арналған "Мәдени     бойы    Республи-
мәдени        мұра" мемлекеттiк            касының
мұрасын       бағдарламасы шең-            Мәдениет,
зерттеу       берiнде қазақ хал-           ақпарат
жүйесiн құру  қының мәдени мұрасын         және спорт
зерттеу жүйесiн құру         министрлiгi
жөнiндегi iс-шаралар:
Алматы, Қызылорда
және Солтүстiк Қазақ-
стан облыстары бойынша
Тарих және мәдениет
ескерткiштерi жиынын
шығаруға дайындау;
ЮНЕСКО-ның алдын-ала
тiзiмiне кiрген мәдени
және аралас мұра
объектілерiн қорғау
аумағы мен зоналарының
шекарасын айқындау;
ЮНЕСКО-ның алдын-ала
тiзiмiндегi Дүние-
жүзілік мұраның
ықтимал объектілерiнiң
деректер базасын жасау;
Қазақстанның тарихы
мен мәдениетi ескерт-
кiштерiнiң қолда бар
тiзiмдерiн, Дүниежү-
зiлiк, республикалық
және жергiлiктi мәнi
бар тарих және мәдениет
ескерткiштерiнiң мем-
лекеттiк тiзiмiн нақ-
тылау және қайта қарау;
"Ежелгi Отырарды қайта
өркендетудiң" салалық
бағдарламасын iске
асыру жөнiндегi iс-
шаралар шеңберiнде
ғылыми әдебиет шығару
___________________________________________________________________

1    008        Обеспечение
сохранности
памятников
историко-
культурного
наследия
2          100  Обеспечение  Содержание Отрарского    В те-
сохранности  государственного архео-  чение
памятников   логического заповедника- года
историко-    музея в пределах лимита
культурного  штатной численности - 56        Отрарский
наследия     единиц.                         государствен-
Приобретение:                   ный археоло-
копировального аппарата         гический
- 1 единица;                    заповедник-
цифрового фотоаппарата -        музей
1 единица;
компьютера - 1 комплект;
экспонатов - 100 единиц.
Содержание Национального        Национальный
историко-культурного и          историко-
природного заповедника          культурный и
"Улы-Тау" в пределах ли-        природный
мита штатной численности        заповедник
- 22 единицы.                   "Улы-Тау"
Приобретение:
копировального аппарата
- 1 единица;
сейфов - 3 штуки;
компьютера - 1 комплект;        Государст-
легковой автомашины - 1         венный исто-
единица.                        рико-куль-
Содержание Государствен-        турный запо-
ного историко-культур-          ведник-музей
ного заповедника-музея          "Азрет-Сул-
"Азрет-Султан" в преде-         тан"
лах лимита штатной чис-
ленности - 19 единиц.
Приобретение:
экспонатов - 300 единиц.
Содержание Государствен-        Государст-
ного историко-культур-          венный исто-
ного и литературно-мемо-        рико-культур-
риального заповедника-          ный и литера-
музея Абая "Жидебай-Бо-         турно-мемо-
рили" в пределах лимита         риальный
штатной численности - 74        заповедник-
единицы.                        музей Абая
Приобретение:                   "Жидебай-
легкового автомобиля - 1        Борили"
единица.                        Государст-
Содержание Государствен-        венный исто-
ного историко-культур-          рико-культур-
ного заповедника-музея          ный заповед-
"Памятники древнего Та-         ник-музей
раза" в пределах лимита         "Памятники
штатной численности -           древнего
15 единиц.                      Тараза"
Приобретение:
компьютера - 1 комплект.        Государст-
Содержание Государствен-        венный
ного историко-культур-          историко-
ного и природного запо-         культурный
ведника-музея "Тамгалы"         и природный
в пределах лимита штат-         заповедник-
ной численности - 29            музей
единиц.                         "Тамгалы"
Приобретение:
микроавтобуса Газель - 1
единица.
3          101  Восстанов-   Выполнение работ по ре-  В те-  Министерство
ление памят- монту и реставрации:     чение  культуры,
ников исто-  архитектурно-художест-   года   информации и
рико-куль-   венного музея "Жаркент-         спорта
турного      ская мечеть" в Алматин-         Республики
наследия     ской области (XIX в.);          Казахстан
здания бывшего офицер-
ского собрания в г. Ал-
маты (XIX в.);
мавзолея Абат Байтак в
Актюбинской области
(XIV в);
мавзолея Жубана в Эмбин-
ском районе Атырауской
области (XIX в);
дворцового комплекса
Акыртас в Жамбылской
области (VI-VIII вв.);
мавзолея Шокая Датки в
Сарысуйском районе
Жамбылской области
(XIX в.);
комплекса Ханской став-
ки Букеевской Орды (зда-
ния казначейства, жен-
ской гимназии, оружейной
палаты и др. в Западно-
Казахстанской области);
мавзолеев Айкожа, Актас,
Сырлы-Там в Кызылордин-
ской области;
башни Сарман Ходжа в
Кызылординской области;
объектов некрополя Кара-
ман Ата в Мангистауской
области;
Восточной бани Государ-
ственного историко-куль-
турного заповедника-му-
зея "Азрет-Султан" в
г. Туркестане;
архитектурно-культового
комплекса в с. Турбат
Южно-Казахстанской об-
ласти;
мавзолея Окшы Ата в
Кызылординской области;
Историко-краеведческого
музея Северо-Казахстан-
ской области.
Разработка ПСД объектов,
подлежащих реконструк-
ции, реставрации, кон-
сервации и восстановле-
нию в рамках Государст-
венной программы "Куль-
турное наследие".
Разработка менеджмент-
плана по управлению и
сохранению памятников
Отрарского государствен-
ного археологического
заповедника-музея в рам-
ках мероприятий по реа-
лизации отраслевой Прог-
раммы "Возрождение Древ-
него Отрара".
4          102  Создание     Мероприятия по созданию  В те-  Министерство
системы изу- системы изучения куль-   чение  культуры,
чения куль-  турного наследия казах-  года   информации и
турного      ского народа в рамках           спорта
наследия     Государственной програм-        Республики
казахского   мы "Культурное наследие"        Казахстан
народа       на 2004-2006 годы:
подготовка к изданию
Свода памятников истории
и культуры по Алматин-
ской, Кызылординской и
Северо-Казахстанской об-
ластей;
определение границы
территории и зон охраны
объектов культурного и
смешанного наследия,
включенных в предвари-
тельный список ЮНЕСКО;
создание базы данных
потенциальных объектов
Всемирного наследия,
состоящих в предвари-
тельном списке ЮНЕСКО;
уточнение и пересмотр
имеющихся списков памят-
ников истории и культуры
Казахстана, подготовка
материалов для издания
Государственного списка
памятников истории и
культуры всемирного,
республиканского и мест-
ного значения;
выпуск научной литерату-
ры в рамках мероприятий
по реализации отраслевой
Программы "Возрождение
Древнего Отрара".
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мұражай-қорықтар құрамына халық игiлiгi ретiнде кiретiн мәдениет тарихы ескерткiштерiнiң сақталуын қамтамасыз ету. Тұрғындар мен туристердiң кеңiнен қол жеткiзуiн қамтамасыз ету, мұражай-қорықтардың қызметiн жақсарту және жетiлдiру мақсатында негiзгi активтердi пайдалану; оқырмандардың қажеттерiн анағұрлым толық, өзектi уақытылы, дұрыс қанағаттандыру. Отандық мамандардың қатысуымен жөндеу, қайта құру жұмыстары арқылы ұлттық мәдениеттi сақтап қалу және қайта жаңғырту. Қазақ халқының мәдени мұрасын зерттеу жұмыстарын жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
19-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Ұлттық фильмдер шығару"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 911253 мың теңге (тоғыз жүз он бiр миллион екi жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика халқының рухани сұраныстарын қанағаттандыру, адамгершiлiк-эстетикалық және мәдени тәрбие, ұлтаралық келiсiм мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту, қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазақ халқының сан ғасырлық тарихын көрсететiн ұлттық фильмдер өндiрiсi. Ұлттық кинематографияны дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников как народное достояние. Обеспечение широкого доступа населения и туристов, использование основных активов в целях улучшения и совершенствования деятельности музеев-заповедников; наиболее полное, актуальное своевременное, достоверное удовлетворение потребностей читателей. Сохранность и возрождение национальной культуры путем реставрации, консервации, ремонта, восстановления и регенерации памятников с привлечением отечественных специалистов. Проведение работ по изучению культурного наследия казахского народа.
Приложение 19
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
009 "Производство национальных фильмов"
на 2005 год
1. Стоимость: 911253 тысячи тенге (девятьсот одиннадцать миллионов двести пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение духовных потребностей населения республики, нравственно-эстетическое и культурное воспитание, укрепление межнационального согласия и внутриполитической стабильности, формирование казахстанского патриотизма.
5. Задачи бюджетной программы: производство национальных фильмов, отражающих многовековую историю казахского народа. Развитие национальной кинематографии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   009       Ұлттық        Фильмдер өндiрiсi:   Жыл     Қазақстан
фильмдер      Ауыспалы көркем      бойы    Республи-
шығару        фильмдер: "Мұстафа           касының
Шоқай", "Күнә",              Мәдениет,
"Ұмыт жылдар балла-          ақпарат
дасы" ("Кек"),               және спорт
"Перiште", "Қасқыр           министрлiгi
сағаты", "Ағайынды
Жұмановтар" ("Зepo"),
"Махамбет қанжары".
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет,
ақпарат және спорт
министрлiгiнiң бұй-
рығымен бекiтiлген
Тақырыптық жоспарға
сәйкес "Ең жақсы",
"Жоғалған жұмақ"
тағы да басқа көркем
фильмдердi шығару.
Ауыспалы анимациялық
фильмдер:
"Құйыршық" - 4,
5-серия.
Анимациялық фильмдер
шығару: "Ұры мен
қасқыр", "Тақырып".
Ғылыми-танымал фильм
өндiрiсi "Еуразия
континентi".
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет, ақпа-
рат және спорт минист-
рлігінiң бұйрығымен
бекiтiлген Тақырыптық
жоспарға сәйкес
деректi фильмдер
шығару.
Ұлттық фильмдердi
дубляж жасау.
Сценарийлiк резервтi
қалыптастыру.
Үздiксiз кинотехно-
логиялық процестi
қамтамасыз ету.
Ұлттық фильмдердi
сақтау.
Ұлттық фильмдердi
тарату және олардың
дистрибьюциясы.
Ш.Айманов атындағы
"Қазақфильм" ҰК ғи-
мараттарының күрделi
жөндеуiн аяқтауға
және бейнематериал-
дарды кинонегативке
түсiрiп алуға арнал-
ған жабдықтар кешенiн
сатып алуға күрделi
трансферттер.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика халқын идеологиялық тәрбиелеуде және Қазақстан Республикасының беделiн қалыптастыруда ұлттық фильмдердiң рөлiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
20-қосымша
Ескерту. 20-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 130502 мың теңге (бір жүз отыз миллион бес жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы , "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қоры туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 7 қазандағы N 1538  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы 2001-2005 жылдарға арналған мұрағат iсiн дамыту бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797  қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы 2001-2005 жылдарға арналған мұрағат iсiн дамыту тұжырымдамасы туралы" 2001 жылғы 26 қаңтардағы N 146  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 28 мамырдағы "Құжат көшiрмелерiнiң мемлекеттiк сақтандыру қоры туралы ереженi бекiту туралы" N 587 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .

1    009        Производство Производство фильмов:    В те-  Министерство
национальных Переходящие художествен- чение  культуры,
фильмов      ные фильмы: "Мустафа Шо- года   информации и
кай", "Кунэ", "Баллада          спорта
забытых лет" ("Кек"),           Республики
"Ангелочек", "Час вол-          Казахстан
ка", "Братья Жумановы"
("Зеро"), "Меч Махам-
бета".
Запуск художественных
фильмов: "Самая хоро-
шая", "Потерянный рай"
и других в соответст-
вии с Тематическим пла-
ном, утвержденным при-
казом Министерства куль-
туры, информации и спор-
та Республики Казахстан.
Переходящие анимационные
фильмы:
"Куйыршык" - 4, 5 серии.
Запуск анимационных
фильмов:
"Уры мен каскыр",
"Тема".
Производство научно-
популярного фильма "Кон-
тинент Евразия".
Производство докумен-
тальных фильмов в соот-
ветствии с Тематическим
планом, утвержденным
приказом Министерства
культуры, информации и
спорта Республики Казах-
стан.
Дубляж национальных
фильмов.
Формирование сценарного
резерва.
Обеспечение непрерывного
кинотехнологического
процесса.
Хранение национальных
фильмов.
Тиражирование и дистри-
бьюция национальных
фильмов.
Капитальные трансферты
на завершение капиталь-
ного ремонта зданий НК
"Казахфильм" им. Ш. Ай-
манова и приобретение
комплекса оборудования
для сканирования видео-
материалов на киноне-
гатив.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение роли национальных фильмов в идеологическом воспитании населения республики и формировании имиджа Республики Казахстан.
Приложение 20
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение сохранности архивного фонда"
на 2005 год
1. Стоимость: 130502 тысячи тенге (сто тридцать миллионов пятьсот две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах"; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 1538 "Об утверждении Положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797 "Об утверждении Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2001 года N 146 "О концепции развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 578 "Об утверждении Положения о Государственном страховом фонде копий документов"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мұрағаттық құжаттарды, Қазақстан Республикасының аумағында шығатын құпия емес басылымдардың бақылау даналарының негiзiнде, сондай-ақ тапсырыстар бойынша шетелде басылған баспасөз басылымдары қорының мұрағатын сақтауды қамтамасыз ету, оны жетiспейтiн басылымдармен толықтыру, Мемлекеттiк библиографияның республикалық ғылыми орталығын, баспасөз статистикасын, орталықтандырылған каталогын жасауда, барлық баспасөз шығармаларын есепке қою мен ғылыми өңдеудi, кiтаптарды (ISBN) және сериялық басылымдарды (ISSN) халықаралық стандартты нөмiрлеу бойынша жұмыс iстеудi қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасындағы мұрағаттық iстi дамыту мен жетiлдiрудi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-библиографиялық орталықты қамтамасыз ету; республикада барлық тiлде шыққан жарияланымдардың негiзгi түрлерiн библиографиялық өңдеуді жүзеге асыру; республика аумағында шығатын барлық баспасөз шығармаларын есепке алу, бақылау және ғылыми өңдеу, Қазақстан Республикасында баспасөздiң дамуы туралы статистикалық жинақтарды дайындау; жоғары тұрған инстанцияларды, республикалық ұйымдарды, кiтапханаларды, сондай-ақ жеке тұлғаларды елдiң баспасөз өнiмдерi туралы ақпаратпен қамтамасыз ету; республикада 1917 жылдан бастап барлық тiлде шыққан жарияланымдардың барлық түрлері көрсетiлген каталогтар мен түбіртектер жүйесiн енгiзу; Қазақстан Республикасынан тыс жерде ол туралы шыққан материалдарды жинауға арналған айырбастау қорын құру; Қазақстанда шыққан ТМД республикалары туралы шығармаларды анықтау мен есепке алу, библиографиялық сипаттамасы және жүйелендiру және библиографиялық суреттемесi бар түбiртектердi басқа кiтап палаталарына беру; баспалар мен басып шығарушы ұйымдардың МЕМСТ және басқа да нормативтiк-реттеушi құжаттаманың талаптарын сақтауды бақылау, басылымдарды ресiмдеуде медициналық-консультативтiк көмек көрсету; ISBN кiтаптары мен ISSN сериялық басылымдарын халықаралық стандартты нөмiрлеу бойынша функцияларды орындау; мұрағаттық қорды баспасөз басылымдарының жыл сайынғы түсiлiмдерiмен уақытылы толықтыруды және оларды өңдеу мен дезинфекциялауды қамтамасыз ету; республикалық мемлекеттiк заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және мемлекеттiк емес заңды тұлғалардың қызметiнде қалдырылған Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын жинақтау, сақтау және пайдалану, Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын, оның iшiнде 1917 жылға дейiнгiлерiн мемлекеттiк есепке алуды жүзеге асыру, мұрағаттық iс, құжаттану саласындағы ғылыми-зерттеу және ғылыми-әдiстемелiк жұмысты басқарушылық, аудиовизуалдық және ғылыми-техникалық құжаттамамен жүргiзу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архивных документов, Архива фонда печатных изданий на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, выходящих на территории Республики Казахстан, а также напечатанных по заказам за границей, доукомплектование его недостающими изданиями, Республиканского научного центра государственной библиографии, статистики печати, централизованной каталогизации, учета и научной обработки всех произведений печати, функционирование по международной стандартной нумерации книг (ISBN) и сериальных изданий (ISSN), обеспечение развития и совершенствования архивного дела в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-библиографического центра; осуществление библиографической обработки основных видов публикации, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, выходящих на территории республики, подготовка статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан; обеспечение информацией о печатных продукциях страны вышестоящих инстанций, республиканских организаций, библиотек, а также частных лиц; введение системы каталогов и карточек, отражающих все виды публикаций, вышедших в республике на всех языках за период с 1917 года; создание обменного фонда для сборов материалов о Республике Казахстан, вышедших за ее пределами; выявление и учет, библиографическое описание и систематизация опубликованных в Казахстане произведений о республиках СНГ и передача карточек с библиографическими описаниями в другие книжные палаты; контроль за соблюдением издательствами и издающими организациями требований ГОСТов и другой нормативно-регламентирующей документации, оказание медико-консультативной помощи в оформлении изданий; выполнение функции по международной стандартной нумерации книг ISBN и сериальным изданиям ISSN; обеспечение своевременного пополнения ежегодными поступлениями печатных изданий архивного фонда и ее обработки и дезинфекции; комплектование, хранение и использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, отложившихся в деятельности республиканских государственных юридических лиц, а также физических и негосударственных юридических лиц, осуществление государственного учета документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, в т. ч. созданных до 1917 года, ведение научно-исследовательской и научно-методической работы в области архивного дела, документоведения, с управленческой, аудиовизуальной и научно-технической документацией.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   010       Мұрағат қорын
сақтауды қам-
тамасыз ету
2        100  Мұрағат       Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
құжаттарының  касы Орталық мемле-  бойы    Республи-
сақталуын     кеттiк мұрағатының           касының
қамтамасыз    штат саны лимитiн            Мәдениет,
ету           63 бiрлiк шегiнде            ақпарат
ұстау.                       және спорт
Сатып алынатындар:           министрлiгi
компьютерлер - 12
жиынтық;                     Қазақстан
микротаспаны оқитын          Республи-
сканер - 1 бiрлiк;           касы
көшiрме аппарат -            Орталық
2 бiрлiк;                    мемлекет-
сканер - 3 бiрлiк.           тiк
Орталық мемлекеттiк          мұрағаты
кинофотоқұжаттар мен
дыбыс жазбалары мұра-
ғатын штат санының
лимитi 16 бiрлiк
шегiнде ұстау.
Орталық мемлекеттiк
ғылыми-техникалық
құжаттамалар мұраға-
тын штат санының
лимитi 16 бiрлiк
шегiнде ұстау.
Сатып алынатындар:
компьютерлер - 6
жиынтық;
сканер - 1 бiрлiк.
Мемлекеттік мұрағат-         Орталық
тардағы құжаттық             мемлекет-
материалдарын шағын          тiк ғылыми-
фотокөшiрмелерiн             техникалық
жасау және қалпына           құжаттама-
келтiру орталық              лар
лабораториясын штат          мұрағаты
саны лимитiн 16
бiрлiк шегінде ұстау.
Сатып алынатындар:
компьютерлер - 1
жиынтық;                     Мемлекет-
көшiрме аппараты -           тiк мұра-
1 бiрлiк.                    ғаттардағы
Құжаттану және мұра-         құжаттық
ғат iсi жөнiндегi            материал-
ғылыми-техникалық            дарын шағын
ақпарат орталығы штат        фотокөшiр-
саны лимиті 9 бiрлiк         мелерiн
шегiнде ұстау.               жасау және
Сатып алынатындар:           қалпына
компьютер - 3 жиынтық;       келтiру
сканер - 2 бiрлiк.           орталық ла-
Археография және             бораториясы
деректану Ұлттық
орталығының штат             Құжаттану
санының лимитi 22            және мұра-
бiрлiк шегiнде ұстау.        ғат iсi
Сатып алынатындар:           жөнiндегі
компьютер - 22 жиынтық;      ғылыми-
принтер - 25 бiрлiк;         техникалық
cepвep - 1 бiрлiк;           ақпарат
көшiрме аппарат -            орталығы
1 бiрлiк;
сканер - 6 бiрлiк;           Археогра-
микроқалыптарды оқитын       фия және
құрал - 1 бiрлiк;            деректану
оқу аппараты - 1             Ұлттық
бiрлiк;                      орталығы
оқу-көшiрме аппараты
- 1 бiрлiк;
минитипография -
1 бiрлiк;
проектор - 1 бiрлiк;
экран - 1 бiрлiк.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    010        Обеспечение
сохранности
архивного
фонда
2          100  Обеспечение  Содержание Центрального  В те-  Министерство
сохранности  государственного архива  чение  культуры,
архивных     Республики Казахстан в   года   информации и
документов   пределах лимита штатной         спорта
численности 63 единицы.         Республики
Приобретение:                   Казахстан
компьютеров - 12 комп-
лектов;                         Центральный
сканера для считывания          государст-
микропленки - 1 единица;        венный архив
копировального аппарата         Республики
- 2 единицы;                    Казахстан
сканера - 3 единицы.
Содержание Центрального
государственного архива
кинофотодокументов и
звукозаписей в пределах
лимита штатной числен-
ности 16 единиц.
Содержание Центрального
государственного архива
научно-технической доку-
ментации в пределах ли-
мита штатной численности
16 единиц.
Приобретение:
компьютеров - 6 комплек-
тов;
сканера - 1 единица.            Центральный
Содержание Центральной          государст-
лаборатории микрофильми-        венный архив
рования и реставрации           научно-
документальных материа-         технической
лов государственного            документации
архива в пределах лимита
штатной численности 16
единиц.
Приобретение:
компьютера - 1 комплект;
копировального аппарата
- 1 единица.
Содержание Центра               Центральная
научно-технической ин-          лаборатория
формации по документове-        микрофильми-
дению и архивному делу в        рования и
пределах лимита штатной         реставрации
численности 9 единиц.           документаль-
Приобретение:                   ных мате-
компьютеров - 3 комплек-        риалов госу-
та;                             дарственного
сканеров - 2 единицы.           архива
Содержание Национального
центра археографии и
источниковедения в пре-         Центр научно-
делах лимита штатной            технической
численности 22 единицы.         информации по
Приобретение:                   документове-
компьютеров - 22 комп-          дению и ар-
лекта;                          хивному делу
принтеров - 25 единиц;
сервера - 1 единица;
копировального аппарата         Национальный
- 1 единица;                    центр археог-
сканеров - 6 единиц;            рафии и ис-
устройство для считыва-         точниковеде-
ния микроформ - 1 комп-         ния
лект;
читальный аппарат - 4
единицы;
читально-копировальный
аппарат - 1 единица;
минитипографии - 1
единица;
проектора - 1 единица;
экран - 1 единица.

3        101  Қазақстан     "Қазақстан Республи- Жыл     Қазақстан
Республика-   касындағы 2001-2005  бойы    Республи-
сында мұрағат жылдарға арналған            касының
iсiн дамыту   мұрағаттық iстi              Мәдениет,
дамыту бағдарламасын"        ақпарат
iске асыру бойынша           және спорт
іс-шараларды жүргізу.        министр-
"Мәдени мұра" Мемле-         лiгiнiң
кеттiк бағдарламасы          Ақпарат
шеңберiнде кинофото-         және спорт
құжаттар мен дыбыс           комитетi
жазбаларын қайта
мұрағаттау "Мәдени
мұра" Мемлекеттiк
бағдарламасы шеңбе-
рiнде Құрманғазы
атындағы Қазақ
мемлекеттік консер-
ваториясының қорла-
рындағы, елiмiздiң
мұрағаттары мен қой-
маларындағы аса
көрнектi ауызекi
кәсiби дәстүрде
орындаушы музыкант-
тардың фоножазбаларын
жеке коллекциялардағы
бiрегей жазбаларды
iздестiру жұмыстарын
одан әрi жүйелей және
жүргiзе отырып,
қазiргi заманғы аудио-
тасымалдаушыларды
қалпына келтiру және
көшiру.
Аса көрнектi көне
ғалым-ойшылардың
мұрасын, сондай-ақ
"Мәдени мұра" Мемле-
кеттiк бағдарламасы
шеңберiнде қазақ
халқының мәдени
мұрасында тарихи мәнi
бар қолжазбаларды,
раритеттi басылым-
дарды, кiтаптар мен
мұрағаттық құжаттарды
анықтау және сатып
алу үшiн таяу және
алыс шетел қалалары-
ның мұрағаттарына
ғылыми-зерттеу
экспедицияларын
ұйымдастыру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мұрағаттық қор мен баспасөз басылымдары қорының құжаттарын сақтауды қамтамасыз ету, жинақтау, сақтау мен пайдалану бойынша қажеттi жағдай жасауға қол жеткiзу, мұрағат аясының қызметiн жетiлдiру, мемлекеттiк мұрағаттық мекемелердi нарықтық экономика шарттарына бейiмдеудi аяқтау, мемлекеттiк мұрағаттардың материалдық-техникалық базасын жаңарту және оны қазiргі заманғы стандарттарға жақындату. Ұлттық мұрағат қорын Қазақстан тарихы бойынша елдiң мемлекеттiк мұрағаттарында жоқ бiрегей және аса құнды құжаттармен (көшiрмелермен) толықтыру. Негiзгі базаны, XVI-XIX ғасырлардағы Қазақстан тарихы бойынша ғылыми зерттеулердi кеңейту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
21-қосымша
Ескерту. 21-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 964065 мың теңге (тоғыз жүз алпыс төрт миллион алпыс бес мың теңге).

3          101  Развитие     Проведение мероприятий   В те-  Комитет
архивного    по реализации "Программы чение  информации и
дела в       развития архивного дела  года   архивов
Республике   в Республике Казахстан          Министерства
Казахстан    на 2001-2005 годы".             культуры,
Реархивация кинофотодо-         информации и
кументов и звукозаписей         спорта
в рамках Государственной        Республики
программы "Культурное           Казахстан
наследие".
Восстановление и перенос
на современные аудионо-
сители фонозаписи вы-
дающихся исполнителей-
музыкантов устной про-
фессиональной традиции,
находящиеся в фондах
Казахской государствен-
ной консерватории
им. Курмангазы, архивах
и хранилищах страны, с
дальнейшей систематиза-
цией и ведением поиско-
вых работ уникальных
записей, находящихся в
частных коллекциях в
рамках Государственной
программы "Культурное
наследие".
Организация научно-
исследовательских экспе-
диций в архивы городов
ближнего и дальнего
зарубежья для изучения
наследия выдающихся уче-
ных-мыслителей прошлого,
а также для выявления и
приобретения рукописей и
раритетных изданий, книг
и архивных документов,
имеющих историческое
значение в культурном
наследии казахского
народа в рамках Государ-
ственной программы
"Культурное наследие".
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов Архивного фонда и Фонда печатных изданий, совершенствование деятельности архивной сферы, завершение адаптации государственных архивных учреждений к условиям рыночной экономики, модернизация материально-технической базы государственных архивов и приближение ее к современным стандартам. Пополнение Национального архивного фонда уникальными и особо ценными документами (копиями) по истории Казахстана, отсутствующих в государственных архивах страны. Расширение источниковой базы, научных исследований по истории Казахстана XVI-XIX веков.
Приложение 21
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
011 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий"
на 2005 год
1. Стоимость: 964065 тысяч тенге (девятьсот шестьдесят четыре миллиона шестьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Мерейтойлар мен атаулы күндердi өткiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы  N 28-p  "2003-2006 жылдар аралығындағы республикалық көлемде өткiзiлетiн мерейтойлар мен атаулы күндер тiзбесi туралы" өкiмi; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өнердегі шығармашылық процестердi үздiксiз дамыту, ұлттық тарихи-мәдени құндылықтарды және Қазақстанның қазiргi заманғы мәдени жетiстiктерiн насихаттау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: өнер мен мәдениет саласындағы маңызды iс-шараларды ұйымдастыру және өткiзу, жаңа таланттарды анықтау, шығармашылық ұжымдардың кәсiби деңгейiн жетiлдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   011       Әлеуметтік    Әлеуметтiк маңызды   Жыл     Қазақстан
маңызды және  және мәдени iс-шара- бойы    Республи-
мәдени        ларды ұйымдастыру            касының
iс-шараларды  мен өткiзу:                  Мәдениет,
өткiзу        "Опералия" класси-           ақпарат
калық өнер фестивалi;        және спорт
К. Байсейтова атын-          министрлiгi
дағы халықаралық
вокалистер байқауы;
Ұлы Отан соғысындағы
Жеңiс күнiнiң
60-жылдығына арналған
"Елiм менiң" патриот-
тық әндер байқауы;
Республикалық "Жас
Қанат" жас орындау-
шылар байқауы;
"Азия Дауысы" халық-
аралық байқауы;
"Алматы - менiң ал-
ғашқы махаббатым"
фестивалi;
Республикалық балалар
шығармашылығының
байқаулары;
"Астана-Бәйтерек"
ұлттық байқауы;
Қазақстандық орын-
даушылардың халықа-
ралық байқаулар мен
фестивальдерге
қатысуы;
"Үкiлi домбыра"
байқауы;
Республикалық "Үздiк
ауылдық клуб -
Мәдениет үйi", "Үздiк
ауылдық кiтапхана"
байқауы;
Халықаралық Еуразиялық
"Еуразия" кинофестивалi;
Қазақстандағы Өзбекс-
танның мәдени күндері;
Ядролық қаруға қарсы
тақырыпта халықаралық
ғылыми-практикалық
конференция өткiзу;
Шанхай ынтымақтастық
ұйымына қатысушы
мемлекеттердiң халықа-
ралық өнер фестивалi;
Қазақстанның өнер
жетiстiктерiн шет
елдерде ұсыну;
Алматы қаласындағы
Қ. Жандарбеков және
Қ. Байсейтовтың
100-жылдығына арналған
театр фестивалi;
Алматы қаласындағы
республикалық режис-
серлiк практикум;
VII Республикалық
Қазақстан халықтары
тiлдерiнiң фестивалi;
Европа елдерiнде
тұратын қазақ жаста-
рының өнер және
спорт фестивалi;
Қазақтардың дүниежү-
зілiк құрылтайы;
"Көшпенділер" кино-
жобасының тұсаукесерi;
Қазақстан халықтары
Ассамблеясының мерей-
тойлы сессиясына ар-
налған концерттік бағ-
дарлама;
Лафайет" Париж гале-
реясында қазақстандық
көрме өткiзу;
ЮНЕСКО штаб-пәтерiн-
дегi "Орта Азия
диалогы мен мәдени
саналуандығы" фести-
валiне Қазақстанның
өнер шеберлерiнiң
қатысуы және көрменi
өткiзу (Париж қ.);
Америка Құрама Штат-
тарындағы "Шөппен мен
Алтыннан: Қазақстан
көшпендiлерi" ұлттық
көрмесі;
Лондон қаласындағы
Британ музейiнде
"Көшпендi мәдениет:
дәстүрлерi мен
қазiргi заман" көрмесi
(Лондон қ.);
Е.Г. Брусиловскийдың
100-жылдығы;
Қ.Жандарбековтың
100-жылдығы;
Қ. Байсейтовтың
100-жылдығы;
Наурыз мейрамы;
Халықаралық әйелдер
күнi;
Қазақстан халықтарының
бiрлiгi мейрамы;
Қазақстан Республи-
касының Конституция-
сының күнi;
Республика күнiнiң
10 жылдығы;
Тәуелсiздiк күнi;
"Алтай-Дунай" экспе-
дициясының төртiншi
кезеңi;
Мәдениет пен ұлттық
дәстүрлердi дамытуға
бағытталған iс-шара-
ларды өткiзу.
___________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; распоряжение  Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 28-р "О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2003-2006 годах"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: непрерывное развитие творческих процессов в искусстве, пропаганда национальных историко-культурных ценностей и современных достижений культуры Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: реализация и проведение значимых мероприятий в сфере искусства и культуры, выявление новых талантов, совершенствование профессионального уровня творческих коллективов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    011        Проведение   Организация и проведение В те-  Министерство
социально    социально значимых и     чение  культуры,
значимых и   культурных мероприятий:  года   информации
культурных   Фестиваль классического         и спорта
мероприятий  искусства "Опералия";           Республики
Международный конкурс           Казахстан
вокалистов им. К. Бай-
сеитовой;
Республиканский конкурс
патриотической песни
"Елiм менiн", посвящен-
ный 60-летию Победы в
Великой отечественной
войне;
Республиканский конкурс
молодых исполнителей
"Жас Канат";
Международный конкурс
"Азия Дауысы";
Фестиваль "Алматы - моя
первая любовь";
Республиканские конкур-
сы детского творчества;
Национальный конкурс
"Астана-Байтерек";
Участие казахстанских
исполнителей в междуна-
родных конкурсах и фес-
тивалях;
Смотр-конкурс "Укiлi
домбыра";
Республиканский конкурс
на звание "Лучший сель-
ский клуб - Дом культу-
ры", "Лучшая сельская
библиотека";
Международный Евразий-
ский кинофестиваль
"Евразия";
Дни культуры Узбекиста-
на в Казахстане;
Проведение Международной
научно-практической
конференции на антиядерную
тематику;
Международный фестиваль
искусств стран-участниц
Шанхайской Организации
Сотрудничества;
Представление достижений
искусства Казахстана за
рубежом;
Театральный фестиваль,
посвященный 100-летию
К. Жандарбекова и
К. Байсеитова в г. Ал-
маты;
Республиканский режис-
серский практикум в
г. Алматы;
VII Республиканский фес-
тиваль языков народов
Казахстана;
Фестиваль искусства и
спорта казахской молоде-
жи, проживающей в странах
Европы;
Всемирный курултай казахов;
Презентация кинопроекта
"Кочевник";
Концертная программа,
посвященная юбилейной сессии
Ассамблеи народов Казахстана;
Проведение казахстанской
выставки в Парижской галерее
"Лафайет";
Проведение выставки и
участие мастеров искусств
Казахстана в фестивале
"Культурное разнообразие
и диалог Центральной
Азии" в штаб-квартире
ЮНЕСКО (г. Париж);
Национальная выставка "Из
Травы и Золота: кочевники
Казахстана" в США;
Выставка "Кочевая культу-
ра: традиции и современ-
ность" в Британском музее
(г. Лондон);
100-летие Е.Г. Брусилов-
ского;
100-летие К. Жандарбе-
кова;
100-летие К. Байсеитова;
Наурыз-Мейрамы;
Международный Женский
День;
Праздник единства народов
Казахстана;
Торжественный концерт в
честь Дня Победы;
10-летие Конституции Рес-
публики Казахстан;
День Республики;
День Независимости;
Четвертый этап экспедиции
"Алтай-Дунай";
Проведение мероприятий,
направленных на развитие
культуры и национальной
традиции.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: отандық өнердiң бәсекеге қабiлеттiлiгi мен кәсiптiлiгiн және халықтың жалпы мәдениетiн дамытудың деңгейiн көтеру; өнерге дарынды жастардың ағымының күшеюiне жағдай жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
22-қосымша
Ескерту. 22-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2324846 мың теңге (екi миллиард үш жүз жиырма төрт миллион сегiз жүз қырық алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының театр және музыкалық өнерi саласында мемлекеттiк саясатты жүргізу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықтың барлық қабаты мен елiмiздiң аймақтарына театрлық-концерттiк iс-шаралардың шығармашылық-өндiрiстiк процестерi мен жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   012       Театр-концерт Жұртшылықты мәдени   Жыл     Қазақстан
ұйымдарының   өмiрге тарту мақса-  бойы    Республи-
жұмысын қам-  тында республика             касының
тамасыз ету   мен өңiрлер тұрғын-          Мәдениет,
дарын концерттiк             ақпарат
iс-шаралармен қамта-         және спорт
масыз етудегi 18             министрлiгi
республикалық театр-
лық-концерттiк ұйым-
дардың шығынын жабу.
Қазақстан Республи-
касы Мәдениет, ақпарат
және спорт министр-
лiгiнiң бұйрығымен
бекiтiлген Тiзбеге
сәйкес негізгi құрал-
дарды сатып алу үшiн
Қазақтың мемлекеттік
Абай атындағы акаде-
миялық опера және
балет театрын, Ұлттық
К. Байсейтова атындағы
опера және балет
театрын, Қазақтың
мемлекеттiк М.Әуезов
атындағы академиялық
драма театрын, Мемле-
кеттiк M.Лермонтов
атындағы академиялық
орыс драма театрын,
Мемлекеттік Ғ.Мүсiрепов
атындағы балалар мен
жасөспiрiмдерге ар-
налған академиялық
қазақ театрын, Мемле-
кеттiк Н.Сац атындағы
балалар мен жасөспi-
рiмдерге арналған
академиялық орыс
театрын, Мемлекеттік
республикалық музыкалы
комедиялық ұйғыр
театрын, Мемлекеттiк
республикалық музыкалы
комедиялық корей
театрын, Республикалық
немiс драма театрын,
Мемлекеттiк қуыршақ
театрын, Мемлекеттiк
"Қазақконцерт" гаст-
рольдiк-концерттiк
бiрлестігін, Қазақтың
мемлекеттiк Жамбыл
атындағы филармония-
сын, Қазақтың мемле-
кеттiк Құрманғазы
атындағы халық аспаптар
академиялық оркестрiн,
Қазақстан Республи-
касының Мемлекеттiк
"Салтанат" би ансам-
блiн, "Гүлдер" ан-
самблiн, Қазақстан
Республикасының Мем-
лекеттiк академиялық
би театрын, Классика-
лық музыканың "Қазақ-
стан камераты" ансам-
блiн, Мемлекеттік
"Aқ жауын" камералық
оркестрiн, Республика
Сарайын, Республика-
лық және халықаралық
мәдени бағдарламалар-
дың дирекциясын күр-
делi трансферттеу.
Ғимараттарды күрделi
жөнделуге күрделi
трансферттер:
Мемлекеттiк Ғ.Мүсiре-
пов атындағы балалар
мен жасөспiрiмдерге
арналған академиялық
қазақ театры,
Қазақтың мемлекеттік
М.Әуезов атындағы
академиялық драма
театры,
Мемлекеттік M. Лер-
монтов атындағы
академиялық орыс
драма театры,
Қазақтың мемлекеттiк
Жамбыл атындағы
филармониясы,
Мемлекеттiк "Қазақ-
концерт" гастрольдiк-
концерттiк бiрлестiгi.
Республика Сарайы
ғимаратына күрделi
жөндеу жұмыстарын
жүргiзу үшiн жобалық-
сметалық құжаттарын
жасау мен мемлекеттiк
сараптамасын өткiзу.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня развития конкурентоспособности и профессионализма отечественного искусства и общего культурного уровня населения, создание условий для притока одаренной молодежи в искусство.
Приложение 22
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
012 "Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций"
на 2005 год
1. Стоимость: 2324846 тысяч тенге (два миллиарда триста двадцать четыре миллиона восемьсот сорок шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация государственной политики в области театрального и музыкального искусства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение творческо-производственных процессов и общедоступности театрально-концертных мероприятий для всех слоев населения и регионов страны.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    012        Обеспечение  Покрытие убытков 18 рес- В те-  Министерство
функциони-   публиканских театрально- чение  культуры,
рования      концертных организаций,  года   информации и
театрально-  связанных с предоставле-        спорта
концертных   нием услуг по обеспече-         Республики
организаций  нию общедоступности             Казахстан
театрально-концертных
мероприятий для всех
слоев населения респуб-
лики с целью вовлечения
их в сферу культурной
жизни.
Капитальные трансферты
Казахскому государствен-
ному академическому
театру оперы и балета
имени Абая, Националь-
ному театру оперы и ба-
лета имени К. Байсеито-
вой, Казахскому государ-
ственному академическому
театру драмы имени
М. Ауэзова, Государст-
венному академическому
русскому театру драмы
имени М. Лермонтова,
Государственному акаде-
мическому казахскому
театру для детей и юно-
шества имени Г. Мусре-
пова, Государственному
академическому русскому
театру для детей и юно-
шества имени Н. Сац,
Государственному респуб-
ликанскому уйгурскому
театру музыкальной коме-
дии, Государственному
республиканскому корей-
скому театру музыкаль-
ной комедии,
Республиканскому немец-
кому драматическому
театру, Государственному
театру кукол,
Государственному
гастрольно-концертному
объединения "Казахкон-
церт", Казахскому
государственному
филармонии
имени Жамбыла,
Казахскому государст-
венному академическому
оркестру народных ин-
струментов имени Кур-
мангазы,
Государственному ансам-
блю танца Республики
Казахстан "Салтанат",
Ансамблю "Гульдер",
Государственному ака-
демическому театру тан-
ца Республики Казахстан,
Ансамблю классической
музыки "Камерата Казах-
стана",
Государственному камер-
ному оркестру "Акжауын",
Дворцу Республики,
Дирекции республиканских
и международных культур-
ных программ на приобре-
тение основных средств в
соответствии с Перечнем,
утвержденным приказом
Министерства культуры,
информации и спорта Рес-
публики Казахстан.
Капитальные трансферты
на проведение капиталь-
ного ремонта зданий:
Государственного акаде-
мического казахского
театра для детей и юно-
шества имени Г. Мусре-
пова,
Казахского государствен-
ного академического
театра драмы имени
М. Ауэзова,
Государственного акаде-
мического русского театра
драмы имени М. Лермонто-
ва,
Казахской государственной
филармонии имени Жамбыла;
Государственного гаст-
рольно-концертного объе-
динения "Казахконцерт".
Разработка и проведение
государственной экспер-
тизы проектно-сметной
документации для капи-
тального ремонта здания
Дворца Республики.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елiмiздегі театр және концерттiк ұйымдардың тұрақты шығармашылығы мен өндiрiстiк қызметтерi және олардың репертуарын жаңарту, мәдени өмiр саласына халықтың кең қабатын тарту және олардың мәдени қажеттiлiгiн қанағаттандыру, жаңа технологиялар мен қазiргi заманғы жабдықтарды енгiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
23-қосымша
Ескерту. 23-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Спорт объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 3053760 мың теңге (үш миллиард елу үш миллион жетi жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған Бағдарламасын iске асыру жөнiндегi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы , "Қазақстан Республикасы әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: салауатты өмiр салтын насихаттау, спортты дамыту және әлемдiк аренада жоғары нәтижелерге жету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: спортшылардың дайындалуы және халықтың спортпен шұғылдануы үшiн жағдайлар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   014       Спорт         Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
объектiлерiн  касы Үкiметi "2005   бойы    Республи-
салу және     жылға арналған рес-          касының
қайта жаңарту публикалық бюджет            Мәдениет,
туралы" Қазақстан            ақпарат
Республикасының Заңын        және спорт
iске асыру туралы"           министр-
2004 жылғы 8 желтоқ-         лiгiнiң
сандағы N 1289 қаулы-        Спорт
сының 2-қосымшасына          iстерi
сәйкес сомалар шегiнде       комитетi
инвестициялық жоба-
ларды iске асыру
соның iшiнде:
Астана қаласында
республикалық вело-
тректiң смета-жоба-
лық құжаттамаларын
әзiрлеу, мемлекеттік
сараптамадан өткiзу
және құрылысын салу;
Алматы облысында
республикалық олим-
пиадалық даярлау
базасын және Шучье
қаласы шаңғы спортты
базасын салу.
Құрылыс барысына
техникалық қадағалау
жүргізу.
__________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабильная творческая и производственная деятельность театров и концертных организаций страны и обновление их репертуара, вовлечение широких слоев населения в сферу культурной жизни и удовлетворение их культурных потребностей, внедрение новых технологий и современного оборудования.
Приложение 23
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
014 "Строительство и реконструкция объектов спорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 3053760 тысяч тенге (три миллиарда пятьдесят три миллиона семьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни, развитие спорта и достижение высоких результатов на мировой арене.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для подготовки спортсменов и занятия спортом населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    014        Строитель-   Реализация инвестицион-  В те-  Комитет по
ство и ре-   ных проектов в пределах  чение  делам спорта
конструкция  сумм согласно Приложению года   Министерства
объектов     2 к постановлению Прави-        культуры,
спорта       тельства Республики Ка-         информации и
захстан от 8 декабря            спорта
2004 года N 1289  "О реа-       Республики
лизации Закона Республи-        Казахстан
ки Казахстан "О респуб-
ликанском бюджете на
2005 год": в том числе:
разработка проектно-
сметной документации,
проведение государствен-
ной экспертизы и строи-
тельство республиканско-
го велотрека в г. Аста-
на, республиканской базы
олимпийской подготовки в
Алматинской области и
республиканской базы
лыжного спорта в городе
Щучинске.
Проведение технического
надзора за ходом
строительства.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения  - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптамадан өткен смета жобалық құжаттамаларды әзiрлеу және белгiленген заңнамалық тәртiппен бекiту, Астана қ. республикалық велотрек құрылысын, Алматы облысында республикалық олимпиадалық даярлау базасын және Щучье қ. шаңғы спортының базасын салу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
24-қосымша
Ескерту. 24-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Жоғары жетiстiктер спортын дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2628241 мың теңге (екi миллиард алты жүз жиырма сегіз миллион екi жүз қырық бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi , Қазақстан Республикасының "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  2 ,   4 ,   8 ,   15,   18,   25,   30-баптары , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы , "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары туралы" 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы , "Қазақстан Республикасы халқының дене дайындығының Президенттiк сынақтары туралы" 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының халықаралық спорттық аренадағы беделiн нығайту. Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру, спорт түрлерiнен Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командалары үшiн олимпиадалық резервтi мақсатты даярлау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и утверждение в установленном законодательством порядке проектно-сметной документации, прошедшая государственную экспертизу и строительство республиканского велотрека в г. Астана, республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области и республиканской базы лыжного спорта в г. Щучинске.
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
015 "Развитие спорта высших достижений"
на 2005 год
1. Стоимость: 2628241 тысяча тенге (два миллиарда шестьсот двадцать восемь миллионов двести сорок одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статьи 2__ , 4__ , 8__ , 15_ , 18_ , 25_ , 30_  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774 "О Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление авторитета Республики Казахстан на международной спортивной арене. Реализация Государственной программы развития физической культуры и спорта Республики Казахстан, целенаправленная подготовка олимпийского резерва для сборных национальных команд Республики Казахстан по видам спорта.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ұлттық құрама командаларды Азия, әлем чемпионаттарына, Азиялық және Олимпиадалық ойындарға және басқа да халықаралық жарыстарға сапалы даярлауды қамтамасыз ету; республикалық және халықаралық спорттық iс-шараларды өткiзу және ұлттық құрама командалардың халықаралық жарыстарға қатысуы, Қазақстан Республикасының ұлттық штаттық командаларын ұстау, халық арасында дене шынықтыру мен бұқаралық спортты дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   015       Жоғары        Спорт түрлерiнен     Жыл     Қазақстан
жетiстiктер   халықаралық деңгей-  бойы    Республи-
спортын       дегi спортшылар мен          касының
дамыту        спорт резервiн даяр-         Мәдениет,
лау үшiн күнтiзбелiк         ақпарат
спорттық iс-шараларға        және спорт
(спорт түрiнен респу-        министр-
бликалық жарыстарға,         лiгiнiң
әлем, Азия, Еуропа           Спорт
чемпионаттары мен            iстерi
әлем кубогына, Азия          комитетi
ойындары және Дос-
тастық елдерiнiң
халықаралық спорттық
ойындарына) спорттың
64 түрi бойынша
қатысуы үшiн оқу-
жаттығу жиындарын
өткiзу; ресми халы-
қаралық жарыстарға
қатысу кезiнде Қазақ-
стан Республикасының
ұлттық құрама коман-
даларының мүшелерiн
бiр мәрте сақтандыру.
Спорт түрлерiнен
Қазақстан Республи-
касының ұлттық коман-
даларына алынған
спортшыларды, жаттық-
тырушыларды материал-
дық, мүкәмалмен және
жабдықтармен қамта-
масыз етуiне арналған
күрделi трансферттер;
кешендi халықаралық
спорттық iс-шараларға
("Қазақстан Республи-
касы Президентiнiң
Мемлекеттiк бағдарлама
туралы Жарлығын iске
асыру жөнiндегi iс-
шаралар жоспарының
7.3.т., Қазақстан
Республикасы Үкiме-
тiнiң 2003-2006 жыл-
дарға арналған бағ-
дарламасын iске асыру
жөнiндегi iс-шаралар
жоспары") қатысу:
жоғары жетiстiктер
спортын насихаттау;
"Жыл спортшысы" рес-
публикалық конкурсын
өткiзу;
Олимпиадалық спорт
түрлерiнен КСРУ ко-
мандаларының құра-
мында болған және
кемiнде 20 жыл еңбек
өтiлi бар спортшылар
мен жаттықтырушыларды
заңнамада белгiленген
тәртiппен және мөл-
шерде материалдық
қамтамасыз ету;
спортшыларды диспан-
серлiк қадағалау
және емдеу;
спортшылардың пата-
логиялық және пата-
логия алдындағы
жағдайларын анықтау
және түзеу мақсатында
ғылыми топтың кешендi
жұмысын қамтамасыз
ету;
спортшыларға медици-
налық, консультациялық
көмек көрсетудi
қамтамасыз ету;
бұқаралық спорттық
iс-шаралар мен жарыс-
тарда медициналық
қызмет көрсетудi
ұйымдастыру және
қамтамасыз ету;
спорттық iс-шаралар
мен оқу жаттығу жиын-
дарына қатысушыларды
қамтамасыз етуге бел-
гіленген нормаларды
есепке ала отырып,
фармакологиялық қал-
пына келтiру құрал-
дарын, витаминдiк
және белоктық, глюко-
залық препараттарды
сатып алу:
медициналық жабдықтар
мен материалдар сатып
алу;
мүгедек спортшыларға
медициналық көмек
көрсету;
спорттық медицина
және оңалту орталығы
үшiн арнайы жабдық
сатып алуға арналған
күрделi трансферттер;
халықаралық және
республикалық спорт
жарыстарының қарсаңында
ағзадағы анаболик-
стероидтердiң және
пептидтi гормондардың
болуын анықтау үшiн
Допингке қарсы зерт-
ханада тестілеуден
өткiзу үшiн арнаулы
жабдықтар, химиялық
реактивтер мен меди-
каменттер сатып алуға
арналған күрделi
трансферттер;
Алматы, Астана және
Өскемен қалаларында
жазғы және қысқы
олимпиадалық спорт
түрлерi бойынша
олимпиада резервiн
даярлау;
спорт түрi бойынша
ұлттық құрама коман-
даға талапкер-спорт
резервiмен айына
18-ден 24 күнге дейiн
оқу-жаттығу жиындарын
өткiзу, оларды халықа-
ралық спорт жарыста-
рына қатысу кезiнде
спорттық мүкәмалдармен
және киiммен қамтамасыз
ету;
олимпиадалық даярлау
орталықтары үшiн
арнайы жабдықтар сатып
алуға арналған күрделi
трансферттер.
___________________________________________________________________

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки национальных сборных команд к чемпионату Азии, Мира, Олимпийским играм и другим международным соревнованиям, проведение республиканских и международных спортивных мероприятий и участия национальных сборных команд в международных соревнованиях, содержание штатных национальных команд Республики Казахстан, развитие физической культуры и массового спорта среди населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    015        Развитие     Подготовка спортивного   В те-  Комитет по
спорта выс-  резерва и спортсменов    чение  делам спорта
ших дости-   международного уровня по года   Министерства
жений        видам спорта для участия        культуры,
в календарных спортивных        информации и
мероприятиях (республи-         спорта
канских соревнованиях по        Республики
видам спорта, участие в         Казахстан
чемпионатах Азии, Европы,
Мира и Кубках Мира,
Азиатских играх и в меж-
дународных спортивных
играх стран Содружеств)
по 64 видам спорта, про-
ведение учебно-трениро-
вочных сборов; разовое
страхование членов на-
циональных сборных ко-
манд Республики Казах-
стан по видам спорта
при участии в официаль-
ных международных сорев-
нованиях.
Капитальные трансферты
на материальное обеспе-
чение, а также обеспече-
ние инвентарем и обору-
дованием спортсменов и
тренеров, зачисленных в
национальные команды
Республики Казахстан по
видам спорта;
Участие в комплексных
международных спортивных
Мероприятиях (в Плане
мероприятий по реализа-
ции Указа Президента
Республики Казахстан о
Государственной программе
п.7.3., План мероприятий
по реализации Программы
Правительства Республики
Казахстан на 2003-2006
годы"):
Пропаганда спорта высших
достижений;
проведение Республикан-
ского конкурса "Спорт-
смен года";
Материальное обеспечение
спортсменов и тренеров,
входивших в состав сбор-
ных команд СССР по олим-
пийским видам спорта и
имеющим трудовой стаж не
менее двадцати лет в по-
рядке и размерах, уста-
новленных законодатель-
ством;
Диспансерное наблюдение
и лечение спортсменов;
Обеспечение работы комп-
лексно-научной группы с
целью выявления патоло-
гических и предпатологи-
ческих состояний спорт-
сменов и их коррекция;
Обеспечение медицинской,
консультативной помощи
спортсменам;
Организация и обеспече-
ние медицинского обслу-
живания спортивно-массо-
вых мероприятий и сорев-
нований;
Закуп фармакологических
восстановительных средств,
витаминных и белково-
глюкозных препаратов для
спортсменов-участников
спортивных мероприятий и
учебно-тренировочных
сборов, исходя из уста-
новленных норм обеспече-
ния;
приобретение медицинского
оборудования и материа-
лов;
обеспечение медицинской
помощи спортсменам-инва-
лидам;
Капитальные трансферты
на приобретение специаль-
ного оборудования для
Центра спортивной меди-
цины и реабилитации.
Капитальные трансферты на
приобретение специального
оборудования, медикамен-
тов и химических реакти-
вов для Антидопинговой
лаборатории для проведе-
ния тестирования на нали-
чие в организме анаболи-
ческих стероидов и пепти-
дных гормонов перед меж-
дународными и республи-
канскими спортивными со-
ревнованиями.
Подготовка олимпийского
резерва в городах Алматы,
Астана и Усть-Каменогорс-
ке по летним и зимним
олимпийским видам спорта;
проведение учебно-трени-
ровочных сборов от 18 до
24 дней в месяц по каж-
дому виду спорта со спор-
тивными резервами-канди-
датами в национальные
сборные команды, обеспе-
чение спортивным инвента-
рем и экипировкой, учас-
тие их в международных
спортивных соревнованиях.
Капитальные трансферты на
приобретение специального
оборудования для центров
олимпийской подготовки.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Ұлттық құрама командалары мүшелерiнiң халықаралық спорттық iс-шараларда табысты өнер көрсетуi. Президенттік сынақтар өткiзу. 50-ден аса әлем, Азия, Еуропа чемпиондарын даярлау. Спорт шеберлерi мен халықаралық дәрежедегi спорт шеберлерiн, жасөспiрiмдер мен жеткiншектер арасындағы әлем және Азия чемпионаттарын қоса алғанда, халықаралық жарыстардың жеңiмпаздары мен жүлдегерлерiн тәрбиелеу. Жоғары дәрежелi спортшылар даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
25-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық
түрлерiн дамытуды қолдау"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 57034 мың теңге (елу жетi миллион отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi N 548 Бюджет  кодексi , "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  2-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы , "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары туралы" 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ауылда ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамыту, ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуды жаңа да сапалы деңгейге шығаруға қабiлеттi ұйымдық-әдiстемелiк, насихаттық және тәрбиелiк шаралардың бiрыңғай кешенiн әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халық арасында ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуға жағдай жасау, денешынықтыру-спорт бiрлестiктерiнiң және спорт клубтарының жұмысын жандандыру, ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуды ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: успешное выступление членов национальных сборных команд Республики Казахстан на международных спортивных мероприятиях. Проведение Президентских тестов. Подготовить более 50 чемпионов Мира, Азии, Европы. Воспитание мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, победителей и призеров международных соревнований, включая Чемпионатов Мира и Азии среди юниоров и кадетов. Подготовка спортсменов высшего класса.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
016 "Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 57034 тысячи тенге (пятьдесят семь миллионов тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; статья 2  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие национальных видов спорта и народных игр на селе, разработка единого комплекса организационно-методических, пропагандистских и воспитательных мер, способных вывести на качественный новый уровень развития национальных видов спорта и народных игр.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для развития национальных видов спорта и народных игр среди населения, активизация работы физкультурно-спортивных объединений и спортивных клубов, научно-методическое обеспечение развития национальных видов спорта и народных игр.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   016       Бұқаралық     Ұлттық және бұқара-  Жыл     Қазақстан
спортты және  лық спорт түрлерiнен бойы    Республи-
спорттың      күнтiзбелiк спорттық         касының
ұлттық түрле- iс-шараларға қатысу          Мәдениет,
рiн дамытуды  және өткiзу.                 ақпарат
қолдау        Республикалық ауыл           және спорт
спорты ойындарын             министр-
өткiзу.                      лiгiнiң
Ел iшiнде және шет           Спорт
елдерде ұлттық спорт         iстерi
түрлерi мен халық            комитетi
ойындарын насихаттау.
Ұлттық және бұқаралық
спорт түрлерiн спорт-
тық мүкәмалмен және
киiммен қамтамасыз
ету.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықтың әртүрлi жiктерiн ұлттық спорт түрлерiмен және халық ойындарымен шұғылдануға тарта отырып, салауатты өмiр салты қағидаттарын орнықтыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
26-қосымша
Ескерту. 26-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгін қамтамасыз ету"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 527881 мың теңге (бec жүз жиырма жетi миллион сегiз жүз сексен бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау мен пайдалану туралы" Заңының  4-бабы , Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    016        Поддержка    Проведение и участие в   В те-  Комитет по
развития     календарных спортивных   чение  делам спорта
массового    мероприятиях по нацио-   года   Министерства
спорта и     нальным и массовым видам        культуры,
национальных спорта.                         информации и
видов спорта Проведение республикан-         спорта
ских сельских игр.              Республики
Пропаганда национальных         Казахстан
видов и народных игр
внутри страны и за рубе-
жом.
Обеспечение спортивным
инвентарем и экипировкой
национальных и массовых
видов спорта.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: утверждение принципов здорового образа жизни путем привлечения к занятиям национальными видами спорта и народными играми различных слоев населения.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
017 "Обеспечение общедоступности информации"
на 2005 год
1. Стоимость: 527881 тысяча тенге (пятьсот двадцать семь миллионов восемьсот восемьдесят одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4  Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан халықтарының мәдени және ақпараттық қорының маңызды бөлiгi болып табылатын елiмiздiң кiтапханалық қорын, деректi және жазба мұрасын бүгiнгi және келешектегi ұрпақтардың мүддесiне сай сақтау, материалдық базаны құру, кiтапханалық қорды толықтыру, түрлi ақпарат көздерiн жұртшылыққа сақтау мен жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мыналар арқылы түрлi ақпарат көздерiн жұртшылыққа сақтау мен жеткiзу; Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы, Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер кiтапханасы, С.Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар кiтапханасы, Зағиптер мен нашар көретiн азаматтарға арналған республикалық кiтапхана, Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының ұлттық академикалық кiтапхана арқылы республикалық кiтапханаларға әдебиеттер мен өзгедей негiзгi активтердi сатып aлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   017       Ақпараттың    Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
жалпыға қол   касының Ұлттық       бойы    Республи-
жетiмдiлiгiн  кiтапханасын штат            касының
қамтамасыз    саны лимитi шегiнде          Ұлттық
ету           қаржыландыру - 280           кiтапханасы
бiрлiк.
Сатып алынатындар:
кiтапхана жиhазы:
орындық - 1500 дана;
үстел - 631 дана;
компьютерлiк
құрал-жабдық - 50
жинақталым;
сканер - 10 дана;
принтер - 10 дана;
желiлiк құрал-жабдық
- 10 дана;
кiтап - 4400 дана;
электронды басылым
- 500 дана;
толық мәтiндi элек-
тронды pecурстар.
Аса көрнектi көне
ғалым-ойшылардың
мұрасын, сондай-ақ
"Мәдени мұра" Мем-
лекеттiк бағдарламасы
шеңберiнде қазақ
халқының мәдени
мұрасында тарихи мәнi
бар қолжазбаларды,
раритетті басылым-
дарды, кітаптар мен
мұрағаттық құжаттарды
анықтау және сатып
алу үшiн таяу және
алыс шетел қалалары-
ның кiтапханаларына
ғылыми-зерттеу
экспедицияларын
ұйымдастыру.
Мемлекеттiк Жамбыл           Мемлекет-
атындағы жасөспiрiмдер       тiк Жамбыл
кiтапханасының штат          атындағы
саны лимиті шегінде          жасөспi-
қаржыландыру - 50            рiмдер
бiрлiк.                      кiтапханасы
Сатып алынатындар:
әдебиеттер - 3200
дана;
компьютер - 4
жинақталым;
көшiрме аппараты
- 1 бiрлiк;
"Газель" автомаши-
насы - 1 бiрлiк;
"ИРБИС" бағдарлама-
лық қамтамасыз ету.
Мемлекеттік респу-           Мемлекет-
бликалық С.Бегалин           тік респу-
атындағы жасөспірім-         бликалық
дер кiтапханасының           С.Бегалин
штат саны лимиті             атындағы
шегiнде ұстау - 78           жасөс-
бiрлiк.                      пiрiмдер
Сатып алынатындар:           кiтапханасы
әдебиеттер - 5000 дана;
көшiрме аппараты -
1 бiрлiк;
принтер - 10 бiрлiк;
"Газель" автомашинасы
- 1 бiрлiк.
Республикалық зағиптар
мен нашар көретiн
азаматтарға арналған
кітапханасының штат
саны лимитi шегінде
ұстау - 41 бiрлiк.
Сатып алынатындар:
әдебиеттер - 2670
дана;
МР3 форматындағы             Респу-
CD-ROM-дағы және             бликалық
таспалардағы "сөйлеу"        зағиптар
кiтаптарының цифрлық         мен нашар
жазбасы, мұрағаттау          көретін
мен таралымын көбей-         азамат-
тудiң кешенi -               тарға
1 жинақталым;                арналған
кітапхана жиhазы -           кiтапханасы
8 жинақталым;
"Газель" автомашинасы
- 1 бiрлiк.
Астана қаласындағы           Астана қа-
Қазақстан Республика-        ласындағы
сының Ұлттық акаде-          Қазақстан
миялық кiтапханасының        Республи-
штат саны лимитін            касының
шегiнде ұстау -              Ұлттық ака-
100 бiрлiк.                  демиялық
Сатып алынатындар:           кiтапханасы
қондырғыларымен
бейнесалон - 1
жинақталым;
лингафон залының
құрал-жабдықтары - 1
жинақталым;
киноқондырғысымен
конференцзал - 1
жинақталым;
құжаттарды сақтайтын
контейнер - 500 дана;
телефон, көшiрме
аппараты, таксофон -
15 дана;
перде, жалюзилер;
түптеу шеберханасы
(кесу машинасы,
нығыздау машинасы,
кептiру қондырғысы) -
1 жиынтық;
100 квт жоғары желi-
лерге арналған дизель
генераторы - 1 дана;
2000 кг жүккөтергіш
автомашинасы - 1
бірлік;
темiр сейфтер -
10 дана;
құжаттарды штрих-
кодтау жүйесi -
1 жиынтық;
компьютерлер - 20
жиынтық;
лицензиялық бағдар-
ламалық өнiм -
21 жиынтық;
принтерлер - 4 бiрлiк;
жеке компьютер -
1 бiрлiк;
желiс құралдары;
бақылау-өткiзу құралы;
тоқпен қамту құралы.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: сохранение в интересах настоящих и будущих поколений библиотечного фонда, представляющих документальное и письменное наследие страны и являющихся одним из важнейших составляющих культурного и информационного потенциала всех народов Казахстана, создание материальной базы, пополнение библиотечных фондов, сохранение и предоставление населению различных носителей информации.
5. Задачи бюджетной программы: сохранение и предоставление населению различных носителей информации через: Национальную библиотеку Республики Казахстан, Государственную республиканскую юношескую библиотеку им. Жамбыла, Государственную республиканскую детскую библиотеку им. С.Бегалина, Республиканскую библиотеку для незрячих и слабовидящих граждан, Национальную академическую библиотеку Республики Казахстан в г. Астане, приобретение литературы и прочих основных активов для республиканских библиотек.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    017        Обеспечение  Содержание Национальной  В те-
общедоступ-  библиотеки Республики    чение
ности ин-    Казахстан в пределах ли- года
формации     мита штатной численности        Национальная
- 280 единиц.                   библиотека
Приобретение:                   Республики
библиотечной мебели:            Казахстан
стулья - 1500 штук;
столы - 631 штука;
компьютерного оборудо-
вания - 50 комплектов;
сканеры - 10 штук;
принтеры - 10 штук;
сетевое оборудование
(хаб) - 10 штук;
книг - 4400 экземпляров;
электронных изданий -
500 экземпляров;
полнотекстовых электрон-
ных ресурсов.
Организация научно-
исследовательских экспе-
диций в библиотеки горо-
дов ближнего и дальнего
зарубежья для изучения
наследия выдающихся уче-
ных-мыслителей прошлого,
а также для выявления и
приобретения рукописей и
раритетных изданий, книг
и архивных документов,
имеющих историческое
значение в культурном
наследии казахского на-
рода в рамках Государст-
венной программы "Куль-
турное наследие".
Содержание Государствен-
ной республиканской юно-
шеской библиотеки имени
Жамбыла в пределах лими-
та штатной численности -
50 единиц.                      Государствен-
Приобретение:                   ная республи-
литературы - 3200 экзем-        канская
пляров;                         юношеская
компьютеров - 4 комплек-        библиотека
та;                             имени
копировального аппарата         Жамбыла
- 1 единица;
автомашины "Газель" - 1
единица;
программного обеспечения
"ИРБИС".
Содержание Государствен-
ной республиканской дет-
ской библиотеки имени
С. Бегалина в пределах
лимита штатной числен-
ности - 78 единиц.              Государст-
Приобретение:                   венная рес-
литературы - 5000 экзем-        публиканская
пляров;                         детская
копировального аппарата         библиотека
- 1 единица;                    имени
принтеров - 10 единиц;          С. Бегалина
автомашины "Газель" - 1
единица.
Содержание Республикан-
ской библиотеки для
незрячих и слабовидящих
граждан в пределах лимита
штатной численности - 41
единица.
Приобретение:                   Республикан-
литературы - 2670 экзем-        ская библио-
пляров;                         тека для
комплекса цифровой запи-        незрячих и
си, архивирования и ти-         слабовидящих
ражирования "говорящих"         граждан
книг на CD-ROM в формате
МР3 и на кассетах - 1
комплект;
библиотечной мебели - 8
комплектов;
автомашины "Газель" - 1
единица.
Содержание Национальной
Академической библиотеки
Республики Казахстан в
г. Астане в пределах ли-
мита штатной численности
- 100 единиц.                   Национальная
Приобретение:                   Академическая
литературы;                     библиотека
видеосалона с установкой        Республики
- 1 комплект;                   Казахстан в
оборудования для линга-         г. Астане
фонного зала - 1 комп-
лект;
конференцзал с киноуста-
новкой - 1 комплект;
системы синхронного
перевода с пультом управ-
ления - 1 комплект;
контейнеров для хранения
документов - 500 штук;
телефонов, факсимильных
аппаратов, таксофонов -
15 штук;
штор, жалюзей;
переплетная мастерская
(резальная машина,
прессовальная машина,
сушильная установка) -
1 комплект;
дизельного генератора
для сетей более 100 квт
- 1 штука;
автомашины грузоподъем-
ностью 2000 кг - 1 еди-
ница;
металлических сейфов -
10 штук;
система штрихкодирования
документов - 1 комплект;
компьютеров - 20 комп-
лектов;
лицензионное программное
обеспечение - 21 комп-
лект;
принтеры - 4 единицы;
персональный компьютер -
1 единица;
сетевое оборудование;
контрольно-пропускное
устройство;
источники бесперебойного
питания.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: оқырмандар қажетiн толықтай, өз уақытында және нақты түрде өтеу, кiтапханалық қорды толықтыру, жұртшылықты кiтапханалық қызмет көрсетудi жетiлдiру мен жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
27-қосымша
Ескерту. 27-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 23642 мың теңге (жиырма үш миллион алты жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық мемлекеттiк кiтап палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегі N 270  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының аумағында шығатын, сондай-ақ тапсырыс бойынша шетелде басылған құпия емес басылымдардың бақылау даналарының негiзінде баспа басылымдары қорының сақталуын қамтамасыз ету, жетiспейтiн басылымдармен толықтыру, Мемлекеттiк библиографияның республикалық ғылыми орталығының, баспасөз статистикасының, орталықтандырылған каталогтандырудың, барлық баспасөз шығармаларын есепке алу және ғылыми өңдеудiң сақталуын қамтамасыз ету, (ISBN) халықаралық стандарт бойынша кітаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмiрлеудi қолдану.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: ғылыми-библиографиялық орталықты қамтамасыз ету; республикада барлық тiлдерде шыққан жарияланымдардың негiзгiлерiне библиографиялық өңдеудi жүзеге асыру; республика аумағында шығатын барлық баспасөз шығармаларын тіркеу, бақылау және ғылыми өңдеуді ұйымдастыру, Қазақстан Республикасындағы баспасөздiң дамуы жөнiнде статистикалық жинақтар дайындау; елдің баспасөз өнiмдерi туралы ақпаратпен жоғарыдағы құзырлы мекемелердi, республикалық ұйымдарды, кiтапханаларды, сондай-ақ, жеке адамдарды қамтамасыз ету; республикада 1917 жылдан бергi кезеңде барлық тiлдерде жарық көрген жарияланымдарды жинақтайтын каталог пен карточкалар жүйесiн енгізу; Қазақстан Республикасы туралы шетелдерде жарық көрген материалдарды жинауға арналған айырбас қорын құру; ТМД республикалары туралы Қазақстанда жарияланған мақалаларды табу мен тiркеуге библиографиялық сипаттама беру және жүйелендiру, библиографиялық сипаттамасы бар карточкаларды басқа кiтап палаталарына беру; баспалар мен басып шығарушы ұйымдарда MEMCT және басқа нормативтiк-регламенттеушi құжаттар талаптарының орындалуын қадағалау, басылымды рәсiмдеуде дәрiгерлiк-кеңестiк қызмет көрсету; (ISBN) халықаралық стандарт бойынша кiтаптарды және (ISSN) сериялық басылымдарды нөмiрлеу қызметтерiн атқару; саланың материалдық-техникалық базасын дамыту.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное, актуальное, своевременное, достоверное удовлетворение потребностей читателей, пополнение библиотечного фонда, совершенствование и улучшение библиотечного обслуживания населения.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
018 "Обеспечение сохранности архива печати"
на 2005 год
1. Стоимость: 23642 тысячи тенге (двадцать три миллиона шестьсот сорок две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах"; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 270 "О Национальной Государственной книжной палате Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архива печати на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, выходящих на территории Республики Казахстан, а также напечатанных по заказам за границей, доукомплектование его недостающими изданиями, Республиканского научного центра государственной библиографии, статистики печати, централизированной каталогизации, учета и научной обработки всех произведений печати, функционирование по международной стандартной нумерации книг (ISBN) и сериальных изданий (ISSN).
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение научно-библиографического центра; осуществление библиографической обработки основных видов публикации, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, выходящих на территории республики, подготовка статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан; обеспечение информацией о печатных продукциях страны вышестоящих инстанций, республиканских организаций, библиотек, а также частных лиц; введение системы каталогов и карточек, отражающих все виды публикаций, вышедших в республике на всех языках за период с 1917 года; создание обменного фонда для сборов материалов о Республике Казахстан, вышедших за ее пределами; выявление и учет, библиографическое описание и систематизация опубликованных в Казахстане произведений о республиках СНГ и передача карточек с библиографическими описаниями в другие книжные палаты; контроль за соблюдением издательствами и издающими организациями требований ГОСТов и другой нормативно-регламентирующей документации, оказание медико-консультативной помощи в оформлении изданий; выполнение функции по международной стандартной нумерации книг ISBN и сериальным изданиям ISSN; развитие материально-технической базы отрасли.

6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   018       Баспа         Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
мұрағатының   касының Ұлттық мем-  бойы    Республи-
сақталуын     лекеттiк кiтап пала-         касының
қамтамасыз    тасын 51 бiрлiкті            Мәдениет,
ету           штат санының лимитi          ақпарат
шегiнде қаржыландыру.        және спорт
Есептеуiш және теле-         министрлiгi
коммуникациялық
құрал-жабдықтарын алу:       Қазақстан
принтер - 1 бiрлiк;          Республи-
сканер - 1 бiрлiк;           касының
үзбей қоректендiру           Ұлттық
көзiне техникалық            мемлекет-
қызмет көрсету 1КВт          тiк кiтап
дейiн - 3 бiрлiк;            палатасы
үзбей қоректендiру
көзiне техникалық
қызмет көрсету 1 КВт
жоғары - 1 бiрлiк;
ксерокс - 1 бiрлiк.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: баспа басылымдары қоры құжаттарының бүтiндiгiн, жиынтығын, сақталуын және пайдаланылуын қамтамасыз етуге қажеттi жағдайларға қол жеткiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
28-қосымша
Ескерту. 28-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8811839 мың теңге (сегіз миллиард сегіз жүз он бiр миллион сегіз жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы  Конституциясы ; "Салықтар және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 21 маусымдағы  Кодексi ; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шiлдедегі  Заңы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 "Қазақстан Республикасында Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысын дамыту бағдарламасы туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдердi қолдану және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдігі туралы Келiсiмiнiң ратификациясы туралы" 1995 жылғы 4 қыркүйектегi N 2452  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487  қаулысымен  бекiтiлген 2001-2005 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 36-тармағы; "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы N 253  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарының 3.2.3., 5.4.3., 6.1.7-тармақшалары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462  қаулысымен  бекітiлген Қазақстан Республикасындағы дене тәрбиесi мен спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарының 3.7-тармағы; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 30 қазандағы N 1380 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2001-2005 жылдарға арналған демографиялық даму бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 3.4 және 4.2-тармақтары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176  қаулысымен  бекiтiлген 2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлықпен күрестiң басымдық іс-шаралары жоспарының 1.7-тармағы; "Телерадио хабарларын таратудың ұлттық спутниктік жүйесi және мәлiметтердi беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 4 қазандағы N 1234  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң мәселелері" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы ; Тәуелсiз мемлекеттер достастығына қатысушы-мемлекеттер басшыларының "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясын құру туралы" 1992 жылғы 9 қазандағы Шешiмi; Тәуелсiз мемлекеттер достастығына қатысушы-мемлекеттер Yкiметтерiнiң "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының мәселелері туралы" 1993 жылғы 22 қаңтардағы шешiмi; қатысушы-мемлекеттердің "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметiн тәуелсiз және кедергiсiз жүргiзудiң халықаралық-құқықтық кепiлдiгi туралы" 1993 жылғы 24 желтоқсандағы Келісiмі.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    018        Обеспечение  Содержание Государствен- В те-  Министерство
сохранности  ной национальной книжной чение  культуры,
архива       палаты Республики Казах- года   информации и
печати       стан в пределах лимита          спорта
штатной численности - 51        Республики
единица.                        Казахстан.
Закуп вычислительной            Государст-
техники и телекоммуника-        венная нацио-
ционного оборудования:          нальная книж-
принтер струйный - 1            ная палата
единица;                        Республики
сканер офисный - 1 еди-         Казахстан
ница;
источник бесперебойного
питания до 1 КВт - 3
единиц;
источник бесперебойного
питания более 1 КВт - 1
единица;
копировальный аппарат -
1 единица.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов архива печати.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
019 "Проведение государственной информационной политики"
на 2005 год
1. Стоимость: 8811839 тысяч тенге (восемь миллиардов восемьсот одиннадцать миллионов восемьсот тридцать девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция  Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Кодекс  Республики Казахстан от 21 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс); Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон  Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; Указ  Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452 "О ратификации Соглашения о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; п. 36 Плана мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487; постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 253 "О Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-3005 годы"; п.п. 3.2.3, 5.4.3., 6.1.7 Плана мероприятий по реализации Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан N 296 от 26 марта 2003 года; п.3.7. Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462; постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; п.3.4. и п.4.2. Плана мероприятий по реализации Программы демографического развития Республики Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1380; п. 1.7 Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176; постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 октября 1996 года N 1234 "О Национальной спутниковой системе телерадиовещания и передачи данных"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан"; Решение глав государств-участников Содружества Независимых Государств "О создании Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 9 октября 1992 года; решение правительств государств-участников Содружества Независимых Государств "О вопросах Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 22 января 1993 года; Соглашение государств-участников "О международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир" от 24 декабря 1993 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: елдегi әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформалардың iске асырылуы барысы туралы халықтың хабардар болу дәрежесiн көтеру; жүргiзiлiп жатқан мемлекеттiк саясат туралы оң қоғамдық пiкiр қалыптастыру; отандық мерзiмдiк басылымдарды дамыту және жетiлдiру; аудиторияның жоғары сапалы теледидар және радио бағдарламаларға деген сұранысын қанағаттандыру (ақпараттық, талдау, бiлiм беретiн, танымдық, мәдени, көңiл көтеретiн және басқа); мемлекеттік тiлде жоғары сапалы ақпараттық өнiмдер жасауды қамтамасыз ету; жұртшылықтың салық заңнамасы туралы хабарлануын арттыру. Қазақстанның ақпараттық егемендiгiн, елiмiздiң телекоммуникациялық инфрақұрылымын қатар дамыту және қазiргi заманғы әлемдiк технологияларды тартуды қамтамасыз етуге мүмкіндiк беретiн байланыстың спутниктiк каналдары негiзiнде транспондердi жалға алу арқылы телерадио бағдарламаларын таратудың қазiргi заманғы жүйесiн құру. Тәуелсiз мемлекеттер достастығының (бұдан әрі - ТМД) ортақ ақпараттық кеңiстiгiн қалыптастыру, ТМД-нiң ақпараттық кеңістiгінде Қазақстан Республикасының оң бейнесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: елде жүргiзiлiп жатқан әлеуметтiк-экономикалық және саяси реформаларды белсендi ақпараттық-насихаттық қолдауға бағытталған жарияланымдарды дайындау және тарату; жүргiзіп отырған саясаттарын ақпараттық-насихаттық қолдау арқылы мемлекеттiк билік органдарының жағымды бейнесiн қалыптастыру; ұлтаралық бейбiтшiлiк пен келiсiмдi, конфессияаралық қатынастарда қоғамдық әрiптестiк принциптерiн қолдау және насихаттау; қазақстандық патриотизмдi қалыптастыру, республика халқының азаматтық сәйкестiгiн нығайту; мемлекет басшысының "2004 жылға арналған iшкi және сыртқы саясаттың негiзгi бағыттары туралы" 2003 жылғы 4 сәуiрдегi Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимылын, Ауылды қолдау жылын өткiзу жөніндегi iс-шараларды ақпараттық-насихаттық қолдауды қамтамасыз ету; ұйымдасқан қылмыс және сыбайлас жемқорлықпен, нашақорлық және есiрткi бизнесімен күрестi қолдау; кiшi және орта кәсiпкерлiктi дамытуды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету; елдің iшкi және сыртқы өмiрiнiң негiзгi оқиғалары туралы шыншыл, жедел ақпаратпен қамтамасыз ету; газеттер мен журналдарға жазылуды және жеке таратуды ұйымдастыру арқылы халықты мерзімді баспасөзбен неғұрлым мол қамтуға қол жеткiзу; телевизияның ұлттық спутниктiк жүйесiнiң қызметiн қамтамасыз ету (ТҰСЖ) - "Хабар", "Ел Арна", "Caspionet", "Қазақстан" Ұлттық телеарнасы, тәуелсiз электронды БАҚ-тар, Қазақ радиосы, және ресей ОРТ телерадиоарналарына мемлекеттiк тапсырыс бағдарламаларының тоқтаусыз таратылуы; республиканың гүлденуi мен нақты егемендiкке қол жеткiзуiне, әлеуметтiк серiктестiк принциптерiндегi ұлтаралық келiсiмнiң әлеуметтiк бейбiтшiлiгін қолдауға бағытталған теле және радио бағдарламаларын шығару және тарату; елiмiзде және әлемде болып жатқан негiзгi оқиғалар туралы тұтынушыға жедел, анық ақпарат жеткiзу; мемлекеттiк тiлде жоғары сапалы теле және радио бағдарламаларды өндiру; электрондық БАҚ-тарда мемлекеттiк тiлдi қолдану мен дамытуды қолдау; заңнаманың орындалуына елiмiздiң теле және радио компанияларының ықпал етуi; мемлекеттiк тiлде жоғары сапалы деректi фильмдер шығару; саланы қаржыландыру үшiн қолайлы жағдай жасау және тиiмдi өндiрiстiк-техникалық база жасау; телекөрермендер мен радиотыңдаушылардың басқа елдер, оның iшiнде ТМД халықтарының өмiрi, ТМД және әлем халықтарының өзара түсiнiстігі және жақындасуы туралы рухани қажеттiлiктерiн қанағаттандыру үшiн сыртқы ақпараттық нарықта қызметтi, Қазақстан және ТМД елдерi телерадиокомпанияларының Қазақстан туралы теле және радио бағдарламалар дайындауын, ТМД елдерiнде болып жатқан маңызды оқиғалар туралы күнделiктi сюжеттердi қамтамасыз ету, салық заңнамасын насихаттау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня информированности населения о ходе реализации социально-экономических и политических реформ в стране; формирование позитивного общественного мнения о проводимой государственной политике; развитие и совершенствование отечественных периодических изданий; удовлетворение потребностей аудитории в высококачественных телевизионных и радиопрограммах (информационных, аналитических, образовательных, познавательных, культурологических, развлекательных и других); обеспечение производства высококачественной информационной продукции на государственном языке; повышение информированности населения о налоговом законодательстве. Построение в Казахстане современной системы распространения телерадиовещательных программ посредством аренды транспондера на базе спутниковых каналов связи, позволяющих обеспечить информационный суверенитет Казахстана при одновременном развитии телекоммуникационной инфраструктуры страны и привлечение современных мировых технологий. Формирование общего информационного пространства Содружества Независимых Государств (далее - СНГ), формирование позитивного имиджа Республики Казахстан в информационном пространстве СНГ.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и распространение публикаций, направленных на активную информационно-пропагандистскую поддержку проводимых в стране социально-экономических и политических реформ; формирование позитивного образа органов государственной власти через информационно-пропагандистскую поддержку проводимой ими политики; поддержание и пропаганда межнационального мира и согласия, принципов социального партнерства в межконфессиональных отношениях; формирование казахстанского патриотизма, укрепление гражданской идентификации населения республики; обеспечение информационно-пропагандистской поддержки действий Правительства Республики Казахстан по реализации Послания  Главы государства народу Казахстана "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2004 год" от 4 апреля 2003 года, мероприятий по проведению Года поддержки Аула (села); поддержку борьбы с организованной преступностью и коррупцией, наркоманией и наркобизнесом; информационно-пропагандистское обеспечение развития малого и среднего предпринимательства; обеспечение достоверной, оперативной информации об основных событиях внутренней и внешней жизни страны; достижение максимального охвата населения периодическими изданиями путем организации подписки и реализации газет и журналов в розницу; обеспечение функционирования Национальной спутниковой системы телевидения (НССТ) - бесперебойное распространение программ государственного заказа на телерадиоканалах: телевизионных "Хабар", "Ел Арна", "Caspionet", Национального телеканала "Казахстан", независимых электронных СМИ, Казахского радио, а также программ российского телеканала ОРТ; производство и распространение телевизионных и радиопрограмм, направленных на: достижение реального суверенитета и процветания республики, поддержание социального мира межнационального согласия на принципах социального партнерства; доставка до потребителя достоверной, оперативной информации об основных событиях в стране и мире; производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм на государственном языке; поддержка функционирования и развития государственного языка в электронных СМИ, содействие теле- и радиокомпаниям страны в выполнении законодательства; производство высококачественных документальных фильмов на государственном языке; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли; обеспечение деятельности на внешнем информационном рынке для удовлетворения духовных потребностей телезрителей, радиослушателей в знаниях о жизни народов других стран, в том числе СНГ, сближения и взаимопонимания народов стран СНГ и мира, подготовки телевизионных и радиопрограмм о Казахстане телерадиокомпаний Казахстана и стран СНГ, подготовки ежедневных сюжетов о важнейших событиях в странах СНГ, пропаганда налогового законодательства.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   019       Мемлекеттiк
ақпараттық
саясатты
жүргiзу
2        100  Газеттер мен  Жалпы таралымы       Жыл     Қазақстан
журналдар     219454 мың дана А-2  ішінде  Республи-
арқылы        форматтағы 11040             касының
мемлекеттiк   газет бетi көлемiн-          Мәдениет,
ақпараттық    дегi материалдарды,          ақпарат
саясатты      жалпы таралымы 2548          және спорт
жүргiзу       мың дана 796 есеп-           министрлігі
тiк-баспа табақтан
тұратын журналдарды
мынадай негізгi
тақырыптық бағыттар
бойынша дайындау
және жариялау:
Қазақстан Республи-
касының нормативтiк
құқықтық кесiмдерiн
ресми жариялау;
елiмiздiң әлеуметтiк-
экономикалық, қоғамдық
саяси өмiрiн жариялау;
Қазақстанның 2030
жылға дейiнгі даму
стратегиясының iске
асу барысын жариялау;
Мемлекет басшысының
Қазақстан халқына
Жолдауын жариялау;
Ауылды қолдау жылын
ақпараттық қамтамасыз
ету;
2003-2005 жылдарға
арналған аграрлық
азық-түлiк бағдарла-
масын насихаттау;
Қазақстанның жағымды
инвестициялық бейнесiн
қалыптастыруға бағыт-
талған материалдарды
жариялау;
мемлекеттiк экономи-
калық саясатты ақпа-
раттық қолдау;
Қазақстандағы Ресей
жылын ақпараттық
қолдау;
қылмыспен және сы-
байлас жемқорлықпен
күресудiң негiзгi
мәселелерiн жариялау,
құқық қорғау органда-
рының жағымды
бейнесiн қалыптастыру;
бiлiм, мәдениет, спорт,
әлеуметтiк қамтамасыз
ету және тұрғын
үй-коммуналдық қаты-
настарының саласындағы
мемлекеттік саясатты
жариялау;
"Мәдени мұра" мемле-
кеттiк бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
қазақ мемлекеттiгiнiң
құрылу тарихы туралы
материалдарды жариялау;
Қазақстан Республика-
сындағы микрокредит-
теудiң 2005-2007 жыл-
дарға арналған мемле-
кеттiк бағдарламасын;
мемлекеттiк жастар
саясаты мәселелерiн
жариялау;
қазақстандық патрио-
тизмге тәрбиелеуге
бағытталған әдеби-
көркем шығармаларды
орналастыру;
мемлекеттік тiлдiк
саясатты iске асыру
жөнiндегi материал-
дарды орналастыру;
мемлекеттiк ұлттық
саясатты, Қазақстан
халықтары Ассамблея-
сының, ұлттық-мәдени
орталықтардың жұмысын
жариялау;
нашақорлық және
есiрткi бизнесiне қарсы
күресудi жариялау,
есiрткiге қарсы насихат;
мемлекеттiң терроризм
және экстремизммен
күресi жөніндегі қызме-
тін жариялау, қоғамда
дiни экстремизм және
радикализм идеяларын
қабылдамауды қалып-
тастыру;
АҚТҚ/ЖҚТБ-мен күрес
мәселелерiн жариялау,
халықты iндеттiң
алдын-алу мәселеле-
рiмен таныстыру;
елдiң көшi-қон саясатын
ақпараттық-насихаттық
қолдау, шетелдегi
отандастар мен қазақ
диаспораларының
өмiрiн жариялау;
шетелдегi қазақ
диаспораларын Қазақ-
станның әлеуметтiк-
экономикалық, қоғам-
дық-саяси өмiрi
туралы хабардар ету;
Қарулы Күштер және
әскери қызметтiң
жағымды имиджiн
қалыптастыру мен
нығайтуға бағытталған
материалдарды жариялау;
мемлекеттiң қоғамдық-
саяси және әлеуметтік-
экономикалық дамуы
туралы әдеби-көркем
материалдарды
орналастыру;
салауатты өмiр салтын
насихаттау;
құқықтық насихаттың
басты мәселелерiн
жариялау;
кiшi және орта кәсiп-
керлiктi ақпараттық-
насихаттық қолдау;
отандық кiтап шығаруды
насихаттау аясында
әдеби-көркем материал-
дарды орналастыру;
қазiргi заманның басты
мәселелерiн, ТМД
аумағындағы интегра-
циялық процестердi,
ынтымақтастық елдерi-
нiң мәдени және
тарихи байланыстарын
жариялау;
балалар және жасөс-
пiрiмдердiң патриоттық,
интернационалдық,
адамгершілік және
рухани тәрбиесi мен
өсуi туралы материал-
дар орналастыру;
отандық телекоммуни-
кацияларды дамытуды
жариялау, жаңа ақпа-
раттық технология-
ларды насихаттау;
мемлекеттiк ақпараттық
саясат және БАҚ
дамуының басты мәселе-
лерiн жариялау;
әйел мәселесi, әйелдiң
қоғамдағы рөлiн көтеру,
гендерлiк теңдiк мәсе-
лелерiн жариялау;
қоршаған ортаны қорғау
саласындағы мемлекеттiк
саясатты жариялау;
қоғам дамуының өзектi
мәселелерi жөнiнде
әлеуметтiк сатиралық
материалдарды жариялау;
республикалық бұқаралық
ақпарат құралдарында
мемлекеттік қызметші-
лердiң және судьялардың
әкiмшілiк бос лауазым
орындарына орналасуға
конкурстар туралы
хабарламалар жариялау.
Президент пен Үкiмет-
тiң қызметi мен
мемлекеттiк ресми
шетел сапарларының
барысын жариялау үшiн
бұқаралық ақпарат
құралдары өкiлдерiнiң
елден тыс жерлерге
қызметтiк iссапарлары.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң веб-сайтын
(www.govemment.kz)
сүйемелдеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    019        Проведение
государст-
венной ин-
формационной
политики
2          100  Проведение   Подготовка и публикация  В те-  Министерство
государст-   материалов в количестве  чение  культуры,
венной ин-   11040 газетных полос,    года   информации и
формационной приведенных формату А-2,        спорта
политики     общим тиражом 219454            Республики
через газеты тыс. экземпляр, 796             Казахстан
и журналы    учетно-издательских лис-
тов журналов, общим ти-
ражом 2548 тыс. экзем-
пляров по следующим ос-
новным тематическим
направлениям:
официальная публикация
нормативных правовых
актов Республики Казах-
стан;
освещение социально-эко-
номической, общественно-
политической жизни стра-
ны;
освещение хода реализа-
ции Стратегии развития
Казахстана до 2030 года;
освещение Послания Главы
государства народу Ка-
захстана;
информационное обеспече-
ние Года поддержки села;
пропаганда агропродо-
вольственной программы
на 2003-2005 годы;
публикация материалов,
направленных на формиро-
вание позитивного инвес-
тиционного имиджа Казах-
стана;
информационная поддержка
государственной экономи-
ческой политики;
освещение актуальных
вопросов борьбы с органи-
зованной преступностью и
коррупцией, формирование
позитивного имиджа право-
охранительных органов;
освещение государственной
политики в сфере культуры,
образования и здравоохра-
нения, спорта, социально-
го обеспечения и в облас-
ти жилищно-коммунальных
отношений;
информационная поддержка
Государственной программы
"Культурное наследие",
Государственной программы
"Казахстан - без обездо-
ленных детей" на 2005-2007
годы", Отраслевой програм-
мы "Сохранение и восста-
новление редких и исчезаю-
щих видов диких копытных
животных и сайгаков на
2005-2007 годы", Государ-
ственной программы жилищ-
ного строительства в Рес-
публике Казахстан на
2005-2007 годы, Государ-
ственной программы микро-
кредитования в Республике
Казахстан на 2005-2007
годы;
публикация материалов об
истории становления ка-
захской государствен-
ности, материалов, пос-
вященных празднованию
юбилейных и праздничных
дат;
освещение вопросов госу-
дарственной молодежной
политики;
размещение литературно-
художественных произве-
дений, направленных на
воспитание казахстанского
патриотизма;
размещение материалов по
реализации государствен-
ной языковой политики;
освещение государствен-
ной национальной полити-
ки, деятельности Ассамб-
леи народов Казахстана,
национально-культурных
центров;
освещение борьбы с нар-
кобизнесом и наркоманией,
антинаркотическая пропа-
ганда;
освещение деятельности
государства по борьбе с
терроризмом и экстремиз-
мом, формирование в об-
ществе неприятия идей
религиозного экстремизма
и радикализма;
освещение вопросов борьбы
с ВИЧ/СПИД, просвещение
населения по вопросам
предотвращения эпидемии;
информационно-пропаган-
дистская поддержка миг-
рационной политики стра-
ны, освещение жизни
соотечественников,
казахских диаспор за
рубежом;
информирование о социаль-
но-экономической, общест-
венно-политической жизни
Казахстана зарубежных
казахских диаспор;
публикация материалов,
направленных на формиро-
вание и укрепление пози-
тивного имиджа Вооружен-
ных сил и военной про-
фессии;
размещение литературно-
художественных материалов
об общественно-политичес-
ком и социально-экономи-
ческом развитии государ-
ства;
пропаганда здорового
образа жизни;
освещение актуальных
вопросов правовой пропа-
ганды;
информационно-пропаган-
дистская поддержка малого
и среднего бизнеса;
размещение материалов
литературно-художествен-
ных произведений в рамках
пропаганды отечественного
книгоиздания;
освещение актуальных воп-
росов современности,
интеграционных процессов
на территории СНГ, куль-
турных и исторических
связей стран содружества;
публикация материалов по
патриотическому, интерна-
циональному, нравствен-
ному и духовному воспита-
нию и развитию детей и
юношества;
освещение развития оте-
чественных телекоммуника-
ций, пропаганда новых
информационных техноло-
гий;
освещение актуальных
вопросов государственной
информационной политики
и развития СМИ;
освещение женской проб-
лематики, вопросов повы-
шения роли женщин в об-
ществе, гендерного равен-
ства;
освещение государственной
политики в сфере охраны
окружающей среды;
публикация социальных
сатирических материалов
по актуальным вопросам
развития общества;
публикация объявлений о
конкурсе на замещение
административных вакан-
тных должностей государ-
ственных служащих и судей
в республиканских средст-
вах массовой информации.
Служебные командировки за
пределы страны представи-
телей средств массовой
информации для освещения
деятельности Президента и
Правительства о ходе офи-
циальных государственных
зарубежных визитов.
Сопровождение веб-сайтов
Правительства Республики
Казахстан (www.government.
kz).

3        101  Телерадио     Ұлттық спутник желi- Жыл     Қазақстан
хабарларын    сiнiң қызметiн       iшiнде  Республи-
тарату арқылы ұйымдастыру жөнін-           касының
мемлекеттік   дегі кешенді                 Мәдениет,
ақпараттық    жұмыстар жүргізу:            ақпарат
саясат        спутникте транспон-          және спорт
жүргізу       дерді жалдау;                министрлiгi
66795 сағат көлемін-
де мынадай негізгі
тақырыптық бағыттар
бойынша теледидар
және радио бағдарла-
маларын шығару және
трансляциялау;
ақпараттық бағдарла-
маларда мемлекеттiк
билiк пен басқарудың
жоғары органдарының
қызметiн көрсету;
талдау бағдарламала-
рында Президенттiң,
Үкiметтiң, Парламент-
тiң қызметтерiн
көрсету;
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын iске
асыру барысын және
оң нәтижелерiн көрсету;
халықты елiмiздiң
заңнама базасы, Прези-
денттiң Жарлықтары,
Үкiметтің қаулылары,
өкiмдерi, өзге де
нормативтiк құқықтық
кесiмдер туралы
хабардар ету;
Мемлекет басшысының
Қазақстан халқына
жолдауын жариялау;
Ауыл жылын ақпараттық
қамтамасыз ету;
2003-2005 жылдарға
арналған аграрлық
азық-түлiк бағдарла-
масын насихаттау;
ҚР iшкi және сыртқы
саясатын түсiндiру
және насихаттау;
Қазақстандағы Ресей
жылын ақпараттық
қолдау;
мемлекеттік экономи-
калық және әлеуметтiк
саясатты ақпараттық
қолдау;
"Жаңа экономикалық
саясат" теледидар
бағдарламаларының
циклiн шығару;
мемлекеттiк ұлттық
саясатты, Қазақстан
халықтары ассамблея-
сының, ұлттық мәдени
бiрлестiктердiң қыз-
метiн, ұлтаралық және
конфессияаралық
келiсiмдi ақпараттық
қолдау;
үкiметтiк емес ұйым-
дардың қызметiн
ақпараттық қолдау;
қазақстандық патрио-
тизмдi тәрбиелеу;
тiлдер туралы Заңның
iске асуын ақпараттық
қолдау;
мемлекеттік жастар
саясатын ақпараттық
қолдау;
балалар мен жастарды
мәдени-адамгершiлiкке
тәрбиелеу;
халықты қылмыстылық
және сыбайлас жемқор-
лықпен күрес барысы
туралы хабардар ету;
құқық қорғау органда-
рының, сот корпусының
жағымды имиджiн
қалыптастыру;
құқықтық насихат;
сайлаушылар және
сайлауды ұйымдасты-
рушыларды құқықтық
оқыту;
мемлекеттiң терроризм
және экстремизммен
күресi жөнiндегi қыз-
метiн жариялау, қоғамда
радикализм, дiни
экстремизм және терро-
ризм идеяларын қабыл-
дамауды қалыптастыру;
Қарулы Күштер және
әскери кәсiптiң жағымды
имиджiн қалыптастыру
және нығайту;
есiрткi бизнесi және
нашақорлықпен күрес
барысын көрсету,
есiрткiге қарсы
насихат;
АҚТҚ/ЖҚТБ қаупi және
iндеттiң алдын алу
жолдары туралы халықты
хабардар ету;
шағын және орта
бизнестi, отандық
тауар өндiрушiлердi
және тауарларды, импорт
алмасу бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
мемлекеттiк көшi-қон
саясатын ақпараттық
қамтамасыз ету,
шетелдегi отандастар,
қазақ диаспорасының
өмiрiн көрсету;
әдеби-публицистикалық
бағдарламалар;
білім беру-танымдық
бағдарламалар;
музыкалық-көңiл
көтеретiн;
отандық дене тәрбиесi
мен спортты ақпараттық
қолдау;
бiлім беру, мәдениет,
спорт, әлеуметтiк
қамтамасыз ету және
тұрғын үй-коммуналдық
қатынастардың саласын-
дағы мемлекеттiк
саясатты жариялау;
"Мәдени мұра" мемле-
кеттік бағдарламасын
ақпараттық қолдау;
халықты төтенше жағ-
дайларда өзiн өзi
ұстауы мен қорғану
тәсiлдерiне үйрету;
әйел мәселесiн,
қоғамдағы әйел рөлiн
арттыру, гендерлiк
теңдiк мәселелерiн
жариялау;
қоршаған ортаны
қорғау саласындағы
мемлекеттiк саясатты
жариялау;
халыққа денсаулықты
нығайту мәселелерi
және салауатты өмiр
салтын насихаттау
жөнiнде жариялау;
көркем, деректi
фильмдер, сериалдар,
мультипликациялық
сериалдар;
қазақстан театрлары-
ның спектакльдерi;
әлеуметтiк роликтер;
шет елдердiң саяси,
экономикалық, мәдени
өмiрiн жариялау.
"Қазақстан" респуб-
ликалық телерадио-
корпорациясы арқылы
"Қазақстан" ұлттық
арнасы - 16 сағат,
"Қазақ радиосы" - 24
сағат, "Облыстық
телеарна" (13 облыс-
тық және 1 қалалық
ТРК) 28 сағат,
"Астана" радиосы -
18 сағат, "Шалқар"
радиосы - 18 сағат;
"Хабар" агенттiгi
арқылы "Хабар" - 20
сағат, "Ел Арна" -
16 сағат, хабар та-
ратуының тәулiктiк
орташа көлемiн қам-
тамасыз ету; ресей
ОРТ телеарнасының
бағдарламалары -
7 сағат.
Тiлшiлер қосыны мен
тарату торабы желiсiн
кеңейту.
Шығарылатын бағдар-
ламалардың сапасын
арттыру.
Техникалық жаңғырту.
"Мир" халықаралық
телерадиокомпания-
сының Қазақстан мен
ТМД телерадиоарна-
ларында Қазақстан мен
ТМД-ның экономикалық,
саяси, мәдени өмiрi
туралы бағдарламаларды
шығаруы және орналас-
тыруы.
Қазақстан Республикасы
мен ТМД елдерiнде
жүргiзiлiп жатқан
реформалардың әлеумет-
тік-экономикалық және
саяси бағыттары туралы
Қазақстан мен ТМД
елдерiнiң халықтарын
хабардар ету.
ТМД қатысушы елдерiнiң
бiртұтас экономикалық
және мәдени кеңiстiк
құрудағы Қазақстанның
интеграциялық
бастамасын жариялау.
Электронды БАҚ мем-
лекеттік тiлде 3308
сағат көлемiнде
мынадай тақырыптық
және жанрлық бағыт-
тарда теледидар және
радио бағдарламаларын,
деректi фильмдердi
шығару:
"Қазақстан-2030"
Стратегиясын iске
асыру барысы туралы;
құқықтық тақырыпта;
жеке адам, қоғам,
мемлекет қауiпсiздiгi
қылмыстылықпен,
сыбайлас жемқорлықпен
күрес барысы, мемле-
кеттің терроризм және
экстремизмге қарсы
күресi тақырыбында;
ақпараттық бағдар-
ламалар;
талдау бағдарламалары;
көкейкестi репортаж
жанрындағы бағдарла-
малар;
публицистикалық;
экономикалық және
қаржылық тақырыптар-
дағы бағдарламалар;
ҚР Қарулы Күштерi
туралы;
қылмыстылық және
сыбайлас жемқорлықпен
күрес барысы туралы;
қазақстандық патрио-
тизмдi тәрбиелеу;
жастар;
балалар;
спорттық;
қоғамдық өмiрдегi
әйелдiң рөлi, гендер-
лiк саясат туралы;
білiм беретiн;
мемлекеттiк тiлдi
үйрететiн;
музыкалық-көңіл
көтеретiн;
ауыл шаруашылығы,
Ауыл жылын қолдау
туралы;
мемлекеттік ұлттық
саясат және Қазақстан
халықтары ассамблеясы,
ұлттық-мәдени орталық-
тар қызметi туралы;
мәдениеттану, әдеби-
көркем сипаттағы
бағдарламалар;
салауатты өмiр салты
туралы;
шағын және орташа
бизнес туралы;
конфессияаралық
келiсiм туралы;
нашақорлық, темекi шегу
және алкоголизмнің
зияны туралы;
әзiл-оспақ;
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын
алу туралы;
экологияның жағдайы
және қоршаған ортаны
қорғау туралы;
ток-шоу жанрындағы
бағдарламалар;
"Астананың гүлденуi
- Қазақстанның гүл-
денуi" мемлекеттiк
бағдарламасын iске
асыру барысы туралы
бағдарламалар.
Ақпараттық бағдар-
ламалардың сурдо-
аудармасын және
субтитрларын мемле-
кеттік тілде және
орыс тілінде ұйым-
дастыру.
Қазақстан Республи-
касының Президентi
H.Ә.Назарбаевтың
қатысуымен екi тiке-
лей эфир және теле-
визиялық көпiрiн ұйым-
дастыру және өткiзу.
Президент пен Үкi-
меттiң қызметi мен
мемлекеттiк ресми
шетел сапарларының
барысын жариялау үшiн
бұқаралық ақпарат
құралдары өкiлдерiнiң
елден тыс жерлерге
қызметтiк iссапарлары.

3          101  Проведение   Проведение комплекса ра- В те-  Министерство
государст-   бот по организации дея-  чение  культуры,
венной ин-   тельности Национальной   года   информации и
формационной спутниковой системы:            спорта
политики     аренда транспондера на          Республики
через теле-  спутнике                        Казахстан
радиовещание Производство и трансля-
ция телевизионных и
радиопрограмм в коли-
честве 66065 часов по
следующим основным тема-
тическим направлениям:
освещение деятельности
высших органов государ-
ственной власти и управ-
ления в информационных
программах;
освещение деятельности
Президента, Правитель-
ства, Парламента в ана-
литических программах;
освещение хода реализа-
ции и позитивных резуль-
татов Стратегии  "Казах-
стан-2030";
информирование населения
о законодательной базе
страны, Указах Президен-
та, постановлениях, рас-
поряжениях Правитель-
ства, других нормативных
правовых актах;
освещение Послания Главы
государства народу Ка-
захстана;
информационное обеспече-
ние Года Аула;
пропаганда агропродоволь-
ственной программы на
2003-2005 годы;
разъяснение и пропаганда
внутренней и внешней
политики РК;
информационная поддержка
государственной экономи-
ческой и социальной по-
литики;
производство цикла теле-
визионных программ "Но-
вая экономическая поли-
тика";
информационная поддержка
государственной нацио-
нальной политики, дея-
тельности Ассамблеи наро-
дов Казахстана, нацио-
нально-культурных объеди-
нений, межнационального и
межконфессионального сог-
ласия;
информационная поддержка
деятельности неправитель-
ственных организаций;
воспитание казахстанского
патриотизма;
информационная поддержка
реализации Закона о
языках;
информационная поддержка
государственной молодеж-
ной политики;
культурно-нравственное
воспитание детей и моло-
дежи;
информирование населения
о ходе борьбы с преступ-
ностью и коррупцией;
формирование позитивного
имиджа правоохранительных
органов, судейского кор-
пуса;
правовая пропаганда;
правовое обучение изби-
рателей и организаторов
выборов;
освещение деятельности
государства по борьбе
с терроризмом и экстре-
мизмом, формирование
в общественном сознании
неприятия идей радика-
лизма, религиозного
экстремизма и терроризма;
формирование и укрепление
позитивного имиджа Воору-
женных сил и военной про-
фессии;
освещение хода борьбы с
наркобизнесом и наркома-
нией, антинаркотическая
пропаганда;
просвещение населения об
угрозе ВИЧ/СПИД и путях
предотвращения эпидемии;
информационная поддержка
малого и среднего бизне-
са, отечественных товаро-
производителей и товаров,
программы импортозамеще-
ния;
информационное обеспече-
ние государственной миг-
рационной политики, осве-
щение жизни соотечествен-
ников, казахских диаспор
за рубежом;
литературно-публицисти-
ческие программы;
образовательно-познава-
тельные программы;
музыкально-развлекатель-
ные;
информационная поддержка
отечественной физкуль-
туры и спорта;
освещение государственной
политики в сфере образо-
вания, культуры, спорта,
социального обеспечения и
в области жилищно-комму-
нальных отношений;
информационная поддержка
Государственной программы
"Культурное наследие",
Государственной программы
"Казахстан - без обездо-
ленных детей" на 2005-2007
годы", Отраслевой прог-
раммы "Сохранение и вос-
становление редких и ис-
чезающих видов диких
копытных животных и сай-
гаков на 2005-2007 годы",
Государственной программы
жилищного строительства в
Республике Казахстан на
2005-2007 годы, Государ-
ственной программы микро-
кредитования в Республике
Казахстан на 2005-2007
годы;
информационная поддержка
юбилейных и праздничных
дат;
обучение населения прави-
лам поведения и способам
защиты при чрезвычайных
ситуациях;
освещение женской пробле-
матики, вопросов повыше-
ния роли женщин в общест-
ве, гендерного равенства;
освещение государственной
политики в сфере охраны
окружающей среды;
просвещение населения по
вопросам укрепления здо-
ровья и пропаганда здо-
рового образа жизни;
художественные, докумен-
тальные фильмы, сериалы,
мультипликационные
сериалы;
спектакли казахстанских
театров;
социальные ролики;
освещение политической,
экономической, культур-
ной жизни зарубежных
стран.
Обеспечение среднесуточ-
ных объемов вещания на-
ционального телеканала
"Казахстан" - 16 часов,
"Казахское радио" - 24
часа, "Областное теле-
видение" (13 областных
и 1 городская ТРК) - 28
часов, Радио "Астана" -
18 часов, Радио "Шалкар"
- 18 часов через Респуб-
ликанскую телерадиокор-
порацию "Казахстан";
"Хабар" - 20 часов, "Ел
арна" - 16 часов и "Cas-
pionet" - 24 часа через
Агентство "Хабар", прог-
раммы российского телека-
нала ОРТ - 7 часов.
Расширение сети коррес-
пондентских пунктов и
сети распространения.
Техническая модернизация.
Производство и размеще-
ние Международной телера-
диокомпанией "Мир" на
телерадиоканалах Казах-
стана и СНГ программ об
экономической, политичес-
кой, культурной жизни
Казахстана и СНГ - 10 ча-
сов. Информирование на-
селения Казахстана и
других стран СНГ о со-
циально-экономических и
политических курсах про-
водимых реформ в Респуб-
лике Казахстан и странах
Содружества.
Освещение интеграционных
инициатив Казахстана в
формировании единого эко-
номического и культурного
пространства стран-участ-
ниц СНГ.
Производство телевизион-
ных и радиопрограмм, до-
кументальных фильмов на
государственном языке
электронными СМИ в коли-
честве 3308 час по сле-
дующим тематическим и
жанровым направлениям:
о ходе реализации Страте-
гии "Казахстан-2030";
по правовой тематике;
по тематике безопасности
личности, общества, госу-
дарства, ходе борьбы с
преступностью, корруп-
цией, деятельности госу-
дарства по борьбе с
терроризмом и экстремиз-
мом;
информационные программы;
программы по экономичес-
кой и финансовой темати-
ке;
о Вооруженных Силах РК;
о ходе борьбы с преступ-
ностью и коррупцией;
по воспитанию казахстан-
ского патриотизма;
молодежные;
детские;
спортивные;
о роли женщин в общест-
венной жизни, гендерной
политике;
образовательные;
обучающие государствен-
ному языку;
музыкально-развлекатель-
ные;
о сельском хозяйстве,
поддержке Года Аула;
о государственной нацио-
нальной политике и дея-
тельности Ассамблеи на-
родов Казахстана, нацио-
нально-культурных цент-
рах;
программы культурологи-
ческого, литературно-
художественного харак-
тера;
о здоровом образе жизни;
о малом и среднем бизне-
се;
о межконфессиональном
согласии;
о вреде наркомании,
табакокурения и алкого-
лизма;
юмористические;
о профилактике ВИЧ/СПИД;
о состоянии экологии и
охране окружающей среды;
программы в жанре ток-
шоу;
программы о ходе реали-
зации государственной
программы "Расцвет Астаны
- расцвет Казахстана",
организация сурдоперевода
и субтитрования информа-
ционных программ на госу-
дарственном и русском
языках, организация и
проведение двух прямых
эфиров и телевизионного
моста с участием Президента
Республики Казахстан
Назарбаева Н.А.;
Служебные командировки за
пределы страны представи-
телей средств массовой
информации для освещения
деятельности Президента и
Правительства о ходе офи-
циальных государственных
зарубежных визитов.

4        102  Салық         Салық заңнамасы      Жыл     Қазақстан
заңнамасын    жөнiнде 100 рет      iшiнде  Республи-
насихаттау    көрсетiлетiн 100             касының
телехабар шығару             Мәдениет,
және орналастыру,            ақпарат
25 ролик шығару.             және спорт
министрлiгi
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: түрлi ақпараттармен халықтың қажеттiлiгiн мейлiнше толық қанағаттандыру; халықтың ақпараттану деңгейiн, оның құқықтық және саяси мәдениетiн көтеру; қоғамдық топтасу мен iшкi саяси тұрақтылықты нығайту, баспа бұқаралық ақпарат құралдарында позитивтi материалдарды ұлғайту; әлемдiк қауымдастықта елдiң жағымды бейнесiн қалыптастыру; жұртшылықтың әр түрлi ақпаратқа деген сұранысын барынша қанағаттандыру, елiмiздiң ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету; теледидар мен радио бағдарламаларының шығармашылық және техникалық сапасын көтеру, "Қазақстан-ТД", "Қазақстан-PT", "Хабар" және "Ел Арна" телерадио арналарының бағдарламаларын барынша толық қабылдауды қамтамасыз ету; жұртшылықтың теледидар мен радионың мемлекеттiк тiлдегi (ақпараттық, талдау, бiлiм беру, танымдық, культурологиялық, көңiл көтеру және басқа да) бағдарламаларына деген сұранысын барынша қанағаттандыру; мемлекеттiк тiлдiң электрондық БАҚ-тарда қолдану аясын кеңейту, елiмiздiң теле- және радиокомпанияларының заңнамаларды орындау деңгейiн көтеру; жұртшылықтың салық заңнамасы туралы хабарлану деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
29-қосымша
Ескерту. 29-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 717956 мың теңге (жетi жүз он жетi миллион тоғыз жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; "2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 12 ақпандағы N 171  қаулысы ; "Мерейтойлар мен атаулы күндердi мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 28 қыркүйектегi N 1465  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мерейтойлық iс-шараларға арналған жыл сайынғы қаулылары.

4          102  Пропаганда   Производство и размеще-  В те-  Министерство
налогового   ние 100 телепередач,     чение  культуры,
законода-    производство 25 роликов  года   информации и
тельства     по налоговому законода-         спорта
тельству, с показом 100         Республики
раз.                            Казахстан
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации; повышение уровня информированности населения, его правовой и политической культуры; консолидации общества и укрепление внутриполитической стабильности; увеличение позитивных материалов в печатных средствах массовой информации; формирование позитивного имиджа страны в мировом сообществе; наиболее полное удовлетворение потребностей населения в разнообразной информации, обеспечение информационной безопасности страны; повышение творческого и технического качества телевизионных и радиопрограмм, обеспечение наиболее полного охвата приемом программ "Казахстан - ТВ", "Казахстан - РВ", "Хабар" и "Ел Арна"; наиболее полное удовлетворение потребностей населения в телевизионных и радиопрограммах (информационных, аналитических, образовательных, познавательных, культурологических, развлекательных и других) на государственном языке; расширение сферы функционирования государственного языка в электронных СМИ, повышение уровня выполнения законодательства теле- и радиокомпаниями страны; повышение уровня информированности населения о налоговом законодательстве.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
020 "Издание социально важных видов литературы"
на 2005 год
11. Стоимость: 717956 тысяч тенге (семьсот семнадцать миллионов девятьсот пятьдесят шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Программе Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2004 года N 171 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы"; постановление  Правительства РК от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан"; ежегодные постановления Правительства Республики Казахстан, посвященные юбилейным мероприятиям.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың рухани-бiлiм және интеллектуалды-мәдени деңгейiн көтеру үшiн әлеуметтiк маңызды әдебиеттер шығару, өскелең ұрпақты жалпы әлемдiк құндылықтар рухында тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қазақ мемлекеттiгi қалыптасуының сан қырлы мәселелерiн көрсететiн өзектi, мазмұнды шығармаларды шығару. Ғылыми, көркем, және энциклопедиялық әдебиеттi шығару. Мемлекеттiк тiлде ұлттық әдебиет пен жазудың озық үлгiлерiн, әлемдiк ғылыми ойдың, мәдениеттiң және әдебиеттiң жетiстiктерiн дайындау және шығару. Жоғары сапалы баспа өнiмдерiн шығаруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   020       Әдебиеттiң    Жалпы көлемi 8650    Жыл     Қазақстан
әлеуметтiк    баспа табақ болатын  iшiнде  Республи-
маңызды       377 аталым, әр ата-          касының
түрлерiн      лымның таралымы 1000         Мәдениет,
басып шығару  данадан 3000 данаға          ақпарат
дейiнгi мына әдебиет         және спорт
түрлерi мен сериялар         министрлiгi
бойынша:
Балалар әдебиетi;
"Әлем балалар әде-
биетi" сериясы;
"Шығыстың ұлылары"
сериясы;
Балаларға арналған
энциклопедиялық
әдебиет;
Балдырғандарға
арналған әдебиет;
"Шығыстың ұлылары"
сериясы;
Балалар мен жасөс-
пiрiмдер әдебиетi;
Ғылыми-танымдық
әдебиеттер;
Аударма әдебиетi
(өндiрiске әзiрлеу
және басып шығару):
"Нобель сыйлығының
лауреаттары" сериясы;
"Шытырман оқиғалар
және фантастика"
сериясы;
"Тарих. Таным.
Тағдыр" сериялары;
Көркем әдебиет:
"Қазiргi қазақ
прозасы" сериясы;
"Қазiргi қазақ
поэзиясы" сериясы;
"Аманат" журналының
кiтапханасы;
"Әдеби мемуарлар"
сериясы;
"Отырар кітапханасы"
сериясы;
Қазақстан халықтары
тiлдерiндегi
әдебиеттер;
"M. Әуезов" көптомдық
академиялық басылым;
Көптомдық шығармалар
жинағы;
"Алаш мрасы" сериясы
бойынша деректi
көркем әдебиеттер;
Бейнелеу өнiмдерi
(альбом, плакат,
буклет);
Өнерге (музыка)
арналған әдебиеттер;
Заңға арналған
әдебиеттер;
Қоғамдық-саяси
әдебиеттер;
"Ғибратты ғұмыр"
сериясы;
Энциклопедиялық
әдебиеттер;
"Қазақстан" ұлттық
энциклопедиясы,
7-том, қазақ тiлiнде
20 мың дана
таралыммен;
Сөздiк-анықтамалық
әдебиеттер;
Мерейтойлық
басылымдар, оның
iшiнде Қазақстан
Республикасы Конс-
титуциясының 10
жылдығына, Қазақс-
тан халықтары Ас-
самблеясының 10
жылдығына, Мемлекет
басшысы атынан Ұлы
Отан Соғысына қаты-
сушыларға құттықтау
хаттардың дизайнын
әзiрлеу және басып
шығару;
"Ауыл кiтапханасы"
сериясы;
Ұлы Отан соғысы
Жеңiсiнiң 60 жылдығына
арналған басылымдар;
"Туризм, спорт және
денсаулық сақтау"
тақырыбына арналған
басылымдар.
"Мәдени мұра" Мемле-
кеттiк бағдарламасы
бойынша сериялы
кiтаптарды өндiрiске
әзiрлеу және басып
шығару;
"Бабалар сөзi";
"Қазақ әдебиетiнiң
тарихы";
"Қазақ музыкасының
антологиясы";
"Әлемдiк әдебиет
кiтапханасы";
"Ежелгi дәуiрден
бүгiнгi күнге дейiнгi
қазақ халқының фило-
софиялық мұрасы";
"Әлемдiк философиялық
мұра";
"Әлемдiк тарихи
ой-сана";
"Ежелгiдүние автор-
ларының шығармаларын-
дағы Қазақстан тарихы";
"IХ-XVI ғасырлардағы
араб дереккөздерiндегi
Қазақстан тарихы";
"V-ХVII ғасырлардағы
иран-парсы дереккөз-
дерiндегi Қазақстан
тарихы";
"ХV-ХХ ғасырлардағы
түркi тiлдi дереккөз-
дердегi Қазақстан
тарихы";
"Қытай дереккөздердегi
Қазақстан тарихы";
"Монғол дереккөздердегі
Қазақстан тарихы";
"XVI-XX ғасырлардағы
орыс дереккөздердегi
Қазақстан тарихы";
"XII-XX ғасырлардағы
батыс дереккөздердегi
Қазақстан тарихы";
"Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнiң
жинағы";
"Қазақстанның
археологиясы";
"Қазақстанның
петроглифтерi";
"Әлемдiк мәдениеттану
ой-санасы";
"Қазақ халқының
дәстүрлерi мен
әдет-ғұрыптары";
"Қазақтар құқығының
ежелгi әлемi";
"Әлемдiк саясаттану
ой-санасы";
"Әлемдiк әлеуметтану
ой-санасы";
"Әлемдiк психология
ой-санасы";
"Экономикалық
классика";
"Қазақ тiлiнiң
түсiндiрме сөздiгi";
"Синонимдер сөздiгi";
"Қазақ тiлiнiң диа-
лектологиялық сөздiгi";
"Қазақ тілінiң эти-
мологиялық сөздiгi";
"Қазақ тiлiнiң орфо-
графиялық сөздігі";
"Қазақ зиялыларының
хат түрiндегi мұрасы",
2 томдық;
"Қазақстан" ұлттық
энциклопедиясы, 5
томдық, орыс тілінде;
"Қазақстан Республи-
касы" энциклопедиялық
сөздiк (қазақ тiлiнде);
"Қазақстан Республи-
касы" энциклопедиялық
сөздiк (орыс тілінде);
"Қазақстан Республи-
касы" энциклопедиялық
сөздiк (ағылшын
тiлiнде);
"XIX ғасыр суретшiле-
рiнiң шығармашылығын-
дағы Қазақстан"
- кiтап-альбом;
Бейнелеу өнерi.
"Сергей Калмыков"
альбомы.
Мемлекеттiк ғылыми-
техникалық сараптама
жүргiзу үшiн қызмет
ету төлемi.
___________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выпуск социально-важной литературы для повышения духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов.
5. Задачи бюджетной программы: издание содержательных произведений, отражающих многогранные проблемы становления казахской государственности. Выпуск научной, художественной и энциклопедической литературы. Подготовка и издание лучших образцов национальной литературы и письменности, достижений мировой научной мысли, культуры и литературы на государственном языке. Обеспечение выпуска высококачественной печатной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    020        Издание      Издание 377 названий,    В те-  Министерство
социально    общим объемом 8650 изда- чение  культуры,
важных       тельских листов, тиражом года   информации и
видов лите-  каждого названия от 1000        спорта
ратуры       до 3000 экземпляров по          Республики
следующим сериям и изда-        Казахстан
ниям:
Детская литература;
Серия: "Библиотека миро-
вой детской литературы";
Серия "Знаменитые люди
Востока";
Детская энциклопедичес-
кая литература;
Литература для малышей;
Юношеская литература;
Научно-познавательная
литература;
Переводная литература
(разработка и выпуск):
Серия: "Нобель сыйлыгы-
нын лауреаттары";
Серия: "Шытырман окига-
лар жане фонтастика";
Серия: "Тарих.Таным.Таг-
дыр";
Художественная литера-
тура:
Серия: "Современная ка-
захская проза";
Серия: "Современная ка-
захская поэзия";
Серия: "Библиотека жур-
нала "Аманат";
Серия: "Литературные
мемуары";
Серия: "Отырар китап-
ханасы";
Литература на языках на-
родов Казахстана;
Академическое многотом-
ное издание "М. Ауэзов";
Собрание сочинений (одно
или многотомное);
Документально-художест-
венная литература по се-
рии "Алаш мурасы";
Изопродукция;
Литература по искусству
(музыка);
Юридическая литература;
Общественно-политическая
литература;
Серия: "Гибратты гумыр";
Энциклопедическая лите-
ратура;
Национальная энциклопе-
дия "Казахстан", 7 томов
на казахском языке, ти-
ражом 20 тысяч экземпля-
ров;
Словарно-справочная ли-
тература;
Юбилейная литература,
в том числе к 10-летию
Конституции Республики
Казахстан, к 10-летию
Ассамблеи народов
Казахстана, разработка
дизайна и выпуск
поздравительных писем
участникам Великой
Отечественной войны от
имени Главы государства;
Серия: "Ауыл китапха-
насы";
Литература к 60 летию
Победы;
Литература по туризму,
спорту и здравоохранению.
Разработка и выпуск се-
рии изданий по Государ-
ственной программе "Куль-
турное наследие":
"Бабалар coзi";
"История казахской лите-
ратуры";
Антология казахской му-
зыки в 5-ти томах (2
тома);
"Библиотека мировой лите-
ратуры";
"Философское наследие ка-
захского народа с древ-
нейших времен до наших
дней";
"Мировое философское нас-
ледие";
"Мировая историческая
мысль";
"История Казахстана в
произведениях античных
авторов";
"История Казахстана в
арабских источниках
IX-XVI в.в.";
"История Казахстана в
ирано-персидских источ-
никах V-XVII в.в.";
"История Казахстана в
тюркоязычных источниках
XV-XX в.в.";
"История Казахстана в
китайских источниках";
"История Казахстана в
монгольских источниках";
"История Казахстана в
русских источниках
XVI-XX в.в.";
"История Казахстана в
западных источниках
ХII-ХХ в.в.";
"Свод памятников истории
и культуры в 16-ти то-
мах";
"Археология Казахстана".
Книга-альбом;
"Петроглифы Казахстана".
Книга-альбом;
"Мировая культурологи-
ческая мысль";
"Казахские народные тра-
диции и обряды";
"Древний мир права каза-
хов";
"Мировая социологическая
мысль";
"Мировая политологичес-
кая мысль";
"Мировая психологическая
мысль";
"Экономическая классика";
"Толковый словарь казах-
ского языка";
"Словарь синонимов";
"Диалектологический сло-
варь казахского языка";
"Этимологический словарь
казахского языка в 2-х
томах";
"Орфографический словарь
казахского языка";
"Эпистолярное наследие
казахской элиты" в 2-х
томах;
"Национальная энциклопе-
дия "Казахстан" в 5 то-
мах, на русском языке;
Энциклопедический словарь
"Республика Казахстан" на
казахском языке;
Энциклопедический словарь
"Республика Казахстан" на
русском языке;
Энциклопедический словарь
"Республика Казахстан" на
английском языке;
Энциклопедический спра-
вочник "Казак мадениетi";
Энциклопедический спра-
вочник "Казак адебиетi"
Книга-альбом "Казахстан в
творчестве художников XIX
века";
Изобразительное искусст-
во. Изоальбом "Сергей
Калмыков".
Оплата услуг по проведе-
нию экспертизы изданий,
выпускаемых в рамках Го-
сударственной программы
"Культурное наследие".
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықтың рухани-бiлiм мен интеллектуалдық-мәдени деңгейiн көтеру. Сондай-ақ әлемдiк көркем әдебиет жауhарларын қазақ тiлiнде кең көлемде шығару өскелең ұрпақтың бүкiләлемдiк құндылықтар рухында тәрбиеленуiне және мемлекеттiк тiл қызметiнiң толық көлемде дамуына, оның әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiнiң кеңеюi мен нығаюына жан-жақты ықпал етедi. Мәдени мұраны сақтау мен дамыту жөнiндегi жүйелi тетiктi құру. Қазақстан тарихымен байланысты бұрын жарияланбаған ежелгi қолжазбалар, жылнамаларды шығару. Ұлттың рухани-бiлiмдiк және интеллектуалдық-мәдени деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
30-қосымша
Ескерту. 30-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм
саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу"
деген 021 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 152678 мың теңге (бiр жүз елу екi миллион алты жүз жетпiс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; 1996 жылғы 24 қаңтардағы N 2797 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк рәмiздерi туралы" Конституциялық Заңының күшi бар Қазақстан Республикасының Президентiнiң  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 "Қазақстанның 2030 жылдарға дейiнгi даму Стратегиясын жүзеге асырудың одан әрi шаралары туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2003 жылғы 15 тамыздағы N 1165  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2002 жылғы 26 сәуiрдегi N 856 "Қазақстан халықтары Ассамблеясының Стратегиясы және Қазақстан халықтары Ассамблеясының қағидалары туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2004 жылғы 2 қарашадағы N 1467 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Демократия және азаматтық қоғам мәселелерi жөнiндегi ұлттық комиссия туралы"  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 2003 жылғы 28 тамыздағы N 404 "Қазақстан Республикасының Президентiнiң кейбiр өкiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы"  өкiмi ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдардағы Бағдарламасын жүзеге асырудың iс-шаралар жоспары туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қарашадағы N 1131 "Облыс, Астана және Алматы қалалары әкiмдерi жанындағы мемлекеттiк рәмiздер жөнiндегi комиссиялар туралы үлгiлiк ережелердi бекiту туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 85 "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарына мемлекеттiк қолдау көрсетудiң Концепциясы туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы N 253 "2003-2005 жылдары Қазақстан Республикасы үкiметтiк емес ұйымдарына мемлекеттiк қолдау көрсетудiң Бағдарламасы туралы"; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1430 2003-2005 жылдары Қазақстан Республикасында құқық бұзушылардың алдын алу және қылмыскерлермен күрес Бағдарламасы туралы"  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487 "2001-2005 жылдары коррупциямен күрестiң Мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асырудың шараларының жоспары туралы"  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения. Издание шедевров мировой художественной литературы на казахском языке будет играть неоценимую роль в воспитании подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов и являться гарантией функционирования государственного языка в полном объеме, всесторонне способствуя расширению и укреплению его социально-коммуникативных функций. Создание действенных механизмов по сохранению и развитию культурного наследия. Издание не опубликованных древних рукописей, летописей, связанных с историей Казахстана. Повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня нации.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
021 "Проведение государственной политики в области внутриполитической
стабильности и общественного согласия"
на 2005 год
1. Стоимость: 152678 тысяч тенге (сто пятьдесят два миллиона шестьсот семьдесят восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного Закона, от 24 января 1996 года N 2797 "О государственных символах Республики Казахстан"; Указ  Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 15 августа 2003 года N 1165 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ  Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана"; Указ  Президента Республики Казахстан от 2 ноября 2004 года N 1467 "О Национальной комиссии по вопросам демократии и гражданского общества при Президенте Республики Казахстан"; распоряжение  Президента Республики Казахстан от 28 августа 2003 года N 404 "О внесении изменений и дополнений в некоторые распоряжения Президента Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2003 года N 1131 "Об утверждении типового положения о комиссиях по государственным символам при акимах областей, городов Астана и Алматы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 85 "О Концепции государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан"; постановление   Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 253 "О Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1430 "О Программе профилактики правонарушений и борьбы с преступностью в Республике Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: iшкi саяси тұрақтылық пен қоғамдық келiсiм проблемалары бойынша социологиялық зерттеулер жүргiзу, республикада қоғамдық келiсiмдi нығайту жөнiнде iс-шаралар жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикадағы қоғамдық-саяси жағдайлар мен ахуалды, жүргiзiлiп жатқан реформалар бағытын қолдау деңгейiн, жүргiзiлiп жатқан мемлекеттiк саясатқа қатынастарын зерделеу, орталық және өңiрлiк билiк институттарының рейтингiн, саяси зиялылардың имидждiк сипаттамаларын, саяси бiрлестiктерге сенiм бiлдiрушiлiктiң деңгейiн анықтау, саяси шиеленiстiң әлеуетiн айқындау, қоғамдық-саяси процестердiң негiзгi динамикасын айқындау; түрлi әлеуметтiк топтардың республикалық және өңiрлiк көкейтестi проблемаларға қатынастарын зерделеу; халықтың ұлтаралық қатынастарды бағалауын және мемлекеттiк ұлттық саясаттың тиiмдiлiк деңгейiн айқындау; этносаралық жағдайдағы конфессияаралық проблемаларды айқындауды талдау; iшкi саяси қауiпсiздiктiң негізгi аспектiлерi; сайлаушы топтардың имидждiк ұнатуларын айқындау, әлеуеттi, пассив сайлаушыларды анықтау, саяси мәдениеттi және халықтың белсендiлiгiн, түрлi нысандағы сайлауларға дайындығын, сайлаушылық бағдарлары мен ұстанымдарын болжамды бағалау.
Сындарлы сұхбат және партиялар мен қоғамдық-саяси қозғалыстармен өзара iс-әрекеттi нығайту, партияаралық қатынастардың тұрақты жүйесiн қалыптастыру, үкiметтік емес сектордың динамикалық дамуы, азаматтық қоғам институттарын қалыптастыру мен әлеуметтiк әрiптестiк қатынастарды дамытуда үкiметтiк емес ұйымдарға мемлекеттiк қолдау көрсету жөнiнде нысаналы және дәйектi жұмыс жүргiзу, республикадағы қоғамдық-саяси ахуалдың мониторингiн жүргiзу, "Қазақстан-2030"  Стратегиясын , Қазақстан Республикасы дамуының 2010 жылға дейiнгi стратегиялық жоспарын, Президенттiң Қазақстан халқына үндеуiн, Үкiметтiң 2003-2006 жылдарға арналған Бағдарламасын, мемлекеттiк нышандарды насихаттау жөнiнде нысаналы жұмысты қамтамасыз ету, iшкi саяси тұрақтылық пен қоғамдық келiсiмдi қамтамасыз ету саласындағы облыстық құрылымдардың өңiраралық үйлестіру мен өзара iс-әрекет ету жөнiндегi кешендi жұмысын жүргiзу.
Қазақстан Республикасында үйлесiмдi этносаралық қатынастарды қамтамасыз етудегi этномәдени бiрлестiктердiң бар күшiн бiрiктiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение государственной политики в области обеспечения внутриполитической стабильности и общественного согласия.
5. Задачи бюджетной программы: изучение общественно-политических событий и ситуации в республике, уровня поддержки курса проводимых реформ, отношения к проводимой государственной политике, определение рейтинга центральных и региональных институтов власти, имиджевых характеристик политической элиты, степени доверия политическим объединениям, выявление потенциала социальной напряженности, выявление оценок населения межнациональных отношений и степени эффективности государственной национальной политики, анализ выявления межконфессиональных проблем на межэтническую ситуацию; выявление имиджевых предпочтений электоральных групп, определение потенциального, пассивного электората и прогнозные оценки, политической культуры и активности населения, готовности к выборам различного формата, электоральных ориентиров и установок; укрепление конструктивного диалога и взаимодействия с партиями и общественно-политическими движениями, формирование устойчивой системы межпартийных отношений, динамичное развитие неправительственного сектора, проведение целенаправленной и последовательной работы по оказанию государственной поддержки неправительственным организациям в формировании институтов гражданского общества и развитии социальных партнерских отношений, проведение мониторинга общественно-политической ситуации в республике, обеспечение целенаправленной работы по пропаганде Стратегии  "Казахстан-2030", Стратегического Плана развития Республики Казахстан до 2010 года, Послания Президента народу Казахстана, Программы Правительства на 2003-2006 годы, государственной символики, проведение комплексной работы по межрегиональной координации и взаимодействию областных структур в области обеспечения внутриполитической стабильности и общественного согласия; интеграция усилий этнокультурных объединений в обеспечении гармоничных межэтнических отношений в Республике Казахстан, сохранение и создание условий для общественного прогресса и гражданского мира.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   021       Iшкi саяси    Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
тұрақтылық    касы Президентiнiң   iшiнде  Республи-
және қоғамдық жанындағы Демокра-           касының
келiсiм       тия және азаматтық           Мәдениет,
caласында     қоғам мәселелерi             ақпарат
мемлекеттiк   жөнiндегi ұлттық             және спорт
саясатты      комиссиясының оты-           министрлiгi
жүргiзу       рыстарын ұйымдастыру
және өткiзу (8 отырыс).
Саяси реформалардың
жалпыұлттық бағдарла-
маларын жалпыхалықтық
талқылау жүргiзу үшiн
өңiрлерде Қазақстан
Республикасының Прези-
дентi жанындағы Демо-
кратия және азаматтық
қоғам мәселелерi жөнiн-
дегi ұлттық комиссия
мүшелерiнiң көшпелi
кездесулерi;
Президенттiң Қазақстан
халқына Жолдауы саяси
реформаларының жалпыұлттық
бағдарламалары жөнiндегі
конференция;
Саяси реформалардың
жалпыұлттық бағдарлама-
ларын жалпыхалықтық тал-
қылауды үйлестiру жөнін-
дегі дөңгелек үстелдер;
сараптама жұмыстарын
және әлеуметтiк зерттеу-
лер жүргізу;
Мемлекеттiк рәмiздер
бойынша республика-
лық комиссияның
отырысы (2 отырыс).
Тоқсан сайын қоғам-
дық-саяси ахуал
мониторингiсi.
"2005 жылы 1-
тоқсанда қоғамдық-
саяси ахуал";
Қазақстан Халықтар
Ассамблеясының құрыл-
ғанына 10 жыл толуына
арналған Халықаралық
конференция:
"Этникааралық қаты-
настарды реттеу
аясындағы мемлекеттiк
саясат: отандық және
шетелдiк тәжiрибелер"
Қазақстан Республи-
касы Ұлттық қауiпсiз-
дiгi мәселелерi жөнi-
нен республикалық
әлеуметтiк зерттеу;
Қазақстан Республи-
касында этникааралық
және конфессияаралық
сараптамалық сауалдама;
Үкiметтiң орталық
және жергіліктi
органдары басшыларымен
Қазақстан халықтары
Ассамблеясы мүшелерi-
нiң кездесуi.
Әлеуметтiк-саяси
сипаттағы актуалдi
тақырыптардың жобалық-
ұйымдастырушылық
ойын-дебаттерiнiң 4
аумақаралық турнирiн
өткiзу;
Қазiргi қылмыстың
құқықтылық және
құлықтылық аспектілерiн
танып-бiлу үшiн маман-
дандырылған әлеуметтiк
зерттеу;
"Сайлау алдындағы
кезеңде қолданбалы
әлеуметтiк зерттеулер-
дiң жаңа әдiстемелерiн
енгiзуден" әлеумет
танушылармен семинар
оқытылу;
"Қазақстандағы көп
партиялық:
проблемалары мен
перспективалары"
республикалық конференц
"Қазақстандағы халықтар
достығы" республикалық
фестивалi.
Әлеуметтiк-саяси
сипаттағы актуальды
мәселелер жөнiнен
студенттiк ойын-
дебаттардың Ұлттық
турнирi;
Қазақстан Республика-
сында ұлтаралық қаты-
настарды нығайту және
келiсiм аясында рес-
публикалық семинар;
Үкiметтiк емес ұйым-
дардың маңызды
әлеуметтiк жобаларын
iрiктеу жөнiнен
конкурс;
"Мемлекеттiк әлеу-
меттiк тапсырыстар
туралы" Заңды жүзеге
асыру мәселелерi
жөнiнен республика-
лық дөңгелек үстел
(2 рет). "Yкiметтік
емес ұйымдардың заң-
дастырылған негiздегi
қызметтерi" әдiсте-
месiн шығару;
Республикадағы сайлау
алдындағы жағдайдың
әлеуметтiк мониторин-
гiсi "Қазақстандықтар
сайлау алдындағы көңiл
күйде";
Аумақтық ынтымақ пен
қауiпсiздiктi қамта-
масыз ету мәселелерi
жөнiнен халықаралық
конференция;
Қоғамдық-саяси жағ-
дайдың тоқсандық
әлеуметтік монито-
рингiсi "Азаматтардың
электрондық көңіл
күй бағасы":
"Шаңырақ" этножур-
налистiк саласы
бойынша республика-
лық акция:
этножурналистика
саласынан семинар мен
шығармашылық конкурс;
Президент Жолдауын
насихаттаудан семинар-
отырыс (дизайн, Елбасы
Жолдауының басымдығы
жөнiнен әлеуметтiк
жарнамалар беру және
өндiрiсi;
Салауатты өмiрдi
насихаттау жөнiнен
республикалық
конференция;
Әлеуметтiк-саяси
сипаттағы актуалдi
тақырыптардың жобалық-
ұйымдастырушылық
ойын-дебаттерiнiң
Халықаралық финалы;
Қазақстан Республи-
касы елдi-мекендерiнде
этникааралық жағдайды
танып бiлу жөнiнен
республикалық әлеу-
меттiк зерттеу;
"Толеранттықтың дәс-
түрлер және конфес-
сияаралық келiсiмдi
сақтаудағы олардың
рөлi" аумақтық
дөңгелек үстел;
"Бұқаралық ақпарат
құралдары мен үкi-
меттiк емес ұйымдар-
дың коррупцияға
қарсы қоғамдық
пiкiрлер қалыптас-
тырудағы рөлi"
дөңгелек үстел;
"Мемлекеттiк әлеу-
меттiк тапсырыс
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңын
жүзеге асырудың
мәселелер" дөңгелек
үстелi;
Демократиялық қоғам
жөнiндегi республи-
калық әлеуметтiк
зерттеу;
Мемлекеттiк рәмiздер
жөнiнен облыстық
комиссия хатшылары
үшiн республикалық
семинар-кеңес;
"Ұлтаралық келiсiмдi
нығайтудағы дәстүрлi
конфессияның рөлi"
республикалық дөң-
гелек үстел;
Қоғамдық-саяси
ахуалдың тоқсан
сайынғы әлеуметтiк
мониторингiсi "Пре-
зиденттiк сайлау.
Болжамдар және
күтiлiмдер";
Қазақстан Республи-
касында экстремизмдiк,
ылаңкестiк және се-
паратизмдiк қатердi
анықтау жөнiнен
республикалық әлеу-
меттiк зерттеу;
Сапалы зерттеулер
(фокус-топтар).
Басқарма қабылдау-
шыларының пара-
метрлерi бейнесiмен
(аумақтық, жекелiк,
ж.б.)
Мемлекеттiк ұлттық
саясатты iске асыру
жөнiндегi мәселелер
бойынша конференция;
"Актуальдi мәселелер
және қазiргi кезеңде
ақпараттық-насихат
қызметiнiң тәжiри-
бесi" республикалық
оқу семинары;
Қазақстан халықтар
Ассамблеясының XІ
сессиясы; II Азамат-
тық форум өткiзу.
Қазақстан Республи-
касында қоғамдық-
саяси ахуалдың
"Жыл қорытындысы"
тоқсан сайынғы әлеу-
меттiк мониторингiсi;
"Достық Үйiн" күрделi
жөндеу жөнiндегi
құжаттардың жобалық-
сметасын әзiрлеу.
___________________________________________________________________

1    021        Проведение   Организация и проведение В те-  Министерство
государст-   заседаний Национальной   чение  культуры,
венной по-   комиссии по вопросам де- года   информации и
литики в     мократии и гражданского         спорта
области      общества при Президенте         Республики
внутриполи-  Республики Казахстан (8         Казахстан
тической     заседаний);
стабильнос-  Выездные встречи членов
ти и общест- Национальной комиссии по
венного сог- вопросам демократии и
ласия        гражданского общества при
Президенте Республики
Казахстан в регионах для
проведения всенародного
обсуждения Общенациональ-
ной программы политических
реформ;
Конференция по Общенацио-
нальной программе
политических реформ
Послания Президента народу
Казахстана;
круглые столы по координа-
ции всенародного обсуждения
Общенациональной программы
политических реформ;
проведение экспертных работ
и социологических
исследований;
Заседание Республикан-
ской комиссии по госу-
дарственным символам (2
заседания);
Ежеквартальный социоло-
гический мониторинг
общественно-политической
ситуации "Общественно-
политическая ситуация в
1 квартале 2005 года";
Международная конферен-
ция, посвященная 10-ле-
тию образования Ассамб-
леи народов Казахстана;
"Государственная поли-
тика в сфере регулирова-
ния межэтнических отно-
шений: отечественный и
зарубежный опыт";
Республиканское социоло-
гическое исследование по
вопросам национальной
безопасности Республики
Казахстан;
Экспертный опрос по меж-
этнической и межконфес-
сиональной ситуации в
Республике Казахстан;
Встреча руководителей
центральных и местных
органов власти с членами
Ассамблеи народов Казах-
стана;
Проведение 4-х межрегио-
нальных турниров проект-
но-организационных игр-
дебатов на актуальные
темы социально-политичес-
кого характера;
Специализированное социо-
логическое исследование
по изучению правовых и
нравственных аспектов
современной преступности;
Обучающий семинар с со-
циологами "Внедрение но-
вых методик прикладных
социологических исследо-
ваний в условиях предвы-
борного периода";
Республиканская конферен-
ция "Многопартийность в
Казахстане: проблемы и
перспективы";
Республиканский Фестиваль
Дружбы народов Казахста-
на;
Национальный турнир сту-
денческих игр-дебатов по
актуальным проблемам со-
циально-политического
характера;
Республиканский семинар
по укреплению стабиль-
ности и согласия в сфере
межнациональных отноше-
ний в Республике Казах-
стан;
Конкурс по отбору со-
циально-значимых проек-
тов неправительственных
организаций;
Республиканский круглый
стол "Вопросы реализации
закона "О государствен-
ном социальном заказе"
(2 раза). Выпуск методи-
ческого пособия "Законо-
дательные основы деятель-
ности неправительственных
организаций";
Социологический монито-
ринг предвыборной ситуа-
ции в Республике Казахс-
тан "Предвыборные наст-
роения казахстанцев";
Международная конферен-
ция по вопросам обеспе-
чения безопасности и ре-
гионального сотрудни-
чества;
Ежеквартальный социоло-
гический мониторинг об-
щественно-политической
ситуации "Оценка элек-
торальных настроений
граждан";
Республиканская акция в
области этножурналистики
"Шанырак": семинар и
творческий конкурс в об-
ласти этножурналистики;
Семинар-совещание по
пропаганде Посланий Пре-
зидента (дизайн, разра-
ботка и производство со-
циальной рекламы по прио-
ритетам Послания Главы
Государства);
Республиканская конферен-
ция по пропаганде здоро-
вого образа жизни (Еже-
годные Котыркольские
чтения);
Международные финальные
проектно-организационные
игры-дебаты по актуальным
проблемам социально-поли-
тического характера;
Республиканское социоло-
гическое исследование по
изучению межэтнической
ситуации в сельской мест-
ности Республики Казах-
стан;
Региональный круглый стол
"Традиции толерантности и
их роль в сохранении меж-
конфессионального согла-
сия";
Круглый стол "Роль средств
массовой информации и
неправительственных
организаций в формирова-
нии антикоррупционного
общественного мнения";
Республиканское социоло-
гическое исследование по
демократизации общества;
Республиканский семинар-
совещание для секретарей
областных комиссий по
государственным символам;
Республиканский круглый
стол "Роль традиционных
конфессий в укреплении
межнационального согла-
сия";
Ежеквартальный социоло-
гический мониторинг об-
щественно-политической
ситуации "Президентские
выборы. Прогнозы и ожи-
дания";
Республиканское социоло-
гическое исследование по
выявлению угроз экстре-
мизма, терроризма и се-
паратизма в Республике
Казахстан;
Качественное исследова-
ние (фокус-группы) "Па-
раметры приемов управле-
ния имиджем (региональ-
ного, личностного и др.);
Конференция по вопросам
реализации государствен-
ной национальной полити-
ки;
Республиканский обучаю-
щий семинар "Актуальные
проблемы и опыт информа-
ционно-пропагандистской
деятельности на совре-
менном этапе";
XI сессия Ассамблеи на-
родов Казахстана;
Проведение II Гражданского
форума.
Ежеквартальный социоло-
гический мониторинг по
общественно-политической
ситуации в Республике
Казахстан "Итоги года";
Экспертный опрос по меж-
этнической и межконфес-
сиональной ситуации в
Республике Казахстан.
Разработка проектно-
сметной документации по
капитальному ремонту
"Дома Дружбы".
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республика халқының елде өткiзiлiп жатқан реформаларға, "Қазақстан-2030" Стратегиясына көзқарасының өзгеру қарқыны туралы тұрақты және нақты ақпарат алу, билiк органдары, саяси лидерлер мен қоғамдық-саяси партиялар және қозғалыстар рейтингiлерiн анықтау, шиеленiс ошақтарының пайда болуын болжау, азаматтардың жеке және қоғамдық өмiрi проблемаларының негiзгi тобын анықтау.
Күтiлетiн нәтижелердiң iшiнде маңыздыларының бiрi халықты белсендi саяси қызметке тарту, азаматтық қоғам негiздерiн нығайту, реформаларды алға жылжытуға iскерлiкпен қатысуға негізделген саяси мәдениеттi қалыптастырудағы мемлекеттiк органдардың үкiметтiк емес сектормен, саяси партиялар және қозғалыстармен сындарлы өзара iс-әрекетi болып табылады.
Қазақстан Республикасында ұлтаралық бiрлiктi, келiсiмдi және iшкi саяси тұрақтылықты сақтау және нығайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
31-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Бұқаралық ақпарат құралдарын институционалдық дамыту"
деген 022 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1929387 мың теңге (бiр миллиард тоғыз жүз жиырма тоғыз миллион үш жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы  Конституциясы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149  Жарлығымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған Ауылды дамыту туралы Мемлекеттiк бағдарламасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғары сапалы телевизия және радио бағдарламаларын өндiру; Қазақстанда телекоммуникациялық инфрақұрылыстарды дамыту және қазiргi әлемдiк технологиялық жабдықтарымен қамту қазiргi телерадиохабарлары бағдарламаларын тарату.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тұрғындарды "Қазақстан" ұлттық телеканалының, "Қазақ радиосы" бағдарламаларымен кең көлемде қамтуға жеткiзу; жоғары сапалы телевизия және радио бағдарламаларын өндiру; осы саланы инвестициялау үшiн өндiрiстiк-техникалық база мен қолайлы шарттарды тиiмдiлiкпен құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение устойчивой и достоверной информации о динамике изменений отношения населения республики к проводимым реформам в стране, к Стратегии  "Казахстан-2030", выявление рейтинга органов власти, политических лидеров и общественно-политических партий и движений, прогноз появления очагов напряженности, определения основного блока проблем личной и общественной жизни граждан.
Одним из значимых ожидаемых результатов является реальное конструктивное взаимодействие государственных органов с неправительственным сектором, политическими партиями и движениями в вовлечении населения в активную политическую деятельность, укрепление основ гражданского общества, формирование политической культуры, основанной на деятельном участии в продвижении реформ.
Сохранение и укрепление межнационального единства, согласия и внутриполитической стабильности в Республике Казахстан.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
022 "Институциональное развитие средств массовой информации"
на 2005 год
1. Стоимость: 1929387 тысяч тенге (один миллиард девятьсот двадцать девять миллионов триста восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция  Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Государственная программа развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы, утвержденная Указом  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм; построение в Казахстане современной системы распространения телерадиовещательных программ посредством развития телекоммуникационной инфраструктуры страны и привлечение современных мировых технологий.
5. Задачи бюджетной программы: достижение максимального охвата населения программами национального телеканала "Казахстан", "Казахское радио"; производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1   022       Бұқаралық     Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
ақпарат       касының 2004-2010    iшiнде  Республи-
құралдарын    жылдарға арналған            касының
институцио-   Ауылды дамыту мем-           Мәдениет,
налдық дамыту лекеттiк бағдарла-           ақпарат
масын iске асыру             және спорт
шеңберiнде телеви-           министрлiгi
зиялық құрал-жаб-
дықтарды, сурдоау-
дармалық жабдықтарды,
сондай-ақ, "Қазақ-
стан" РТРК" АҚ
аймақтық бөлiмшеле-
рiне хабарлағыштар
сатып алу үшiн
"Қазақстан" респу-
бликалық телерадио-
корпорация" акцио-
нерлiк қоғамының
жарғылық капиталын
толықтыру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: телевизия және радио бағдарламаларының техникалық сапасын арттыру; тұрғындарды "Қазақстан", "Қазақ радиосы" телерадиобағдарламаларымен кең көлемде қамтуға жеткiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
32-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 21608 мың теңге (жиырма бiр миллион алты жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне мемлекеттiк стипендияны бекiту туралы" 2000 жылғы 3 сәуiрдегi  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы мәселелерi" 2001 жылғы 28 қыркүйектегi N 691  Жарлығы ; "Жазушы Сейдахмет Бердiқұловты мәңгiлiк есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 2 желтоқсандағы N 1363  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары туралы ереженi бекiту және Қазақстан Республикасы Президентiнiң жас публицистердiң терең шығармашылық iзденiстерiн қолдауға арналған гранттары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 21 шiлдедегi N 60  Өкiмi ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң сыйлықтары мен гранттарды бекiту туралы" 1997 жылғы 26 маусымдағы N 200-ө  Өкiмi .

1    022        Институцио-  Пополнение уставного ка- В те-  Министерство
нальное      питала акционерного об-  чение  культуры,
развитие     щества "Республиканская  года   информации и
средств      телерадиокорпорация "Ка-        спорта
массовой     захстан" для приобрете-         Республики
информации   ния телевизионного обо-         Казахстан
рудования, оборудования
для сурдоперевода, а
также передатчиков ре-
гиональным филиалам АО
"РТРК "Казахстан" в рам-
ках реализации Государ-
ственной программы раз-
вития сельских террито-
рий Республики Казахстан
на 2004-2010 годы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение технического качества телевизионных и радиопрограмм; обеспечение наиболее полного охвата населения телерадиопрограммами "Казахстан", "Казахское радио".
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
023 "Государственные премии и стипендии"
на 2005 год
1. Стоимость: 21608 тысяч тенге (двадцать один миллион шестьсот восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2001 года "О государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года "Об утверждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана"; Указ  Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года N 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 года N 1363 "Об увековечении памяти писателя Сейдахмета Бердикулова"; Распоряжение  Президента Республики Казахстан от 21 июля 1999 года N 60 "Об утверждении положения о премиях Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации и о грантах (стипендиях) Президента Республики Казахстан для поддержки наиболее глубоких творческих поисков молодых публицистов"; Распоряжение  Президента Республики Казахстан от 26 июня 1997 года N 200-р "Об утверждении премии и грантов Президента в области средств массовой информации".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет, өнер, спорт және бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiн шығармашылық, қоғамдық белсендi қызметке моральдi және материалды ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бейбiтшiлiк пен достықты, халықтар арасындағы өзара сенiмдiктi нығайтуға, мемлекетаралық қарым-қатынастардағы теңдiк пен бiрдей жариялылыққа бағытталған қызметтi белсендiлендiру; қоғамдық және ұлтаралық келiсiмдi бекiту, республиканың көпұлтты халқының бiрлiгiн нығайту; демократия мен әлеуметтiк прогрестi дамыту; спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жариялымдары үшiн журналистердi ынталандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   023       Мемлекеттiк   Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
сыйлықтар мен касы Тұңғыш Прези-   бойы    Республи-
стипендиялар  дентiнiң мемлекеттiк         касының
бейбiтшілік және             Мәдениет,
прогресс сыйлығын            ақпарат
тапсыру.                     және спорт
Елiмiздегi жүргiзі-          министрлiгi
лiп жатқан реформа-
ларды бұқаралық
ақпарат құралдары
арқылы қолдауға
қосқан үлестерi үшiн
бұқаралық ақпарат
құралдары саласындағы
Президенттік сыйлықтар
мен гранттар тапсыру.
Қазақстанның көрнектi
әдебиет және өнер
қайраткерлерiне Мем-
лекеттік сыйлықтар
тапсыру.
Үш сыйлықты тапсыру
үшiн омырау белгiлерi
мен дипломдар әзiрлеу,
сондай-ақ байқауды
ұйымдастыру және
спорт пен дене шынық-
тыру туралы үздiк
жариялымдары мен
теледидар мен радио-
дағы хабарлары үшiн
үздiк журналистерге
сыйлықтар беру.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының шығармашыл зиялыларының шығармашылық және зияткерлiк белсендiлiгін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
33-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекет қайраткерлерiнiң бейнесiн мәңгi есте сақтау"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: моральное и материальное стимулирование деятелей культуры, искусства, спорта и средств массовой информации для творческой, общественной активности.
5. Задачи бюджетной программы: активизация деятельности, направленная на укрепление мира и дружбы, взаимного доверия между народами, равенства и одинаковой гласности в межгосударственных отношениях; утверждение общественного и межнационального согласия, укрепления единства многонационального народа Республики; развитие демократии и социального прогресса; стимулирование журналистов за лучшие публикации о спорте и физической культуре.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    023        Государст-   Вручение Государственной В те-  Министерство
венные       премии мира и прогресса  чение  культуры,
премии и     Первого Президента Рес-  года   информации
стипендии    публики Казахстан.              и спорта
Вручение Президентских          Республики
премий и грантов в об-          Казахстан
ласти средств массовой
информации за большой
вклад в поддержку прово-
димых в стране реформ
через средства массовой
информации.
Выплата Государственных
стипендий видным деяте-
лям литературы и искус-
ства Казахстана.
Изготовление значков и
дипломов для вручения
трех премий, а также
организация конкурса и
выплата премии лучшим
журналистам за публика-
цию и передачу на теле-
видении и радио о спор-
те и физической куль-
туре.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение творческой и интеллектуальной активности творческой интеллигенции Республики Казахстан.
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Увековечение памяти деятелей государства"
на 2005 год

1. Құны: 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының  33-бабы , Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мәдениет және өнер саласындағы қайраткерлердi мәңгi есте сақтауға арналған шараларды ұйымдастыру және өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: көрнектi мәдениет қайраткерлерiнiң жаназаларын, ас берудi, салттық қызметтердi, фото-бейне түсiрудi ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау (көңiл айту, некролог), мемориалды тақталар мен ескерткiштердi дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
___________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
___________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
___________________________________________________________________
1   024       Мемлекет қай- Мәдениет және өнер   Жыл     Қазақстан
раткерлерiнiң саласындағы аса      бойы    Республи-
бейнесiн      көрнектi қайраткер-          касының
мәңгi есте    лердi мәңгi есте             Мәдениет,
сақтау        сақтау жөнiндегi             ақпарат
iс-шараларды ұйым-           және спорт
дастыру және өткiзу.         министрлiгi
Көрнектi мәдениет
қайраткерлерiнiң
жаназаларын, ас
берудi, салттық
қызметтердi, фото-
бейне түсiрудi ұйым-
дастыру, БАҚ-на жария-
лау (көңіл айту,
некролог), мемориалды
тақталар мен ескерт-
кiштердi дайындау.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мәдениет және өнер саласындағы аса көрнектi қайраткерлердi мәңгi есте сақтау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
34-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстанның басқа да
халықтарының тiлдерiн дамыту"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 33  Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организация и проведение мероприятий, направленных на увековечение памяти заслуженных деятелей культуры и искусства.
5. Задачи бюджетной программы: организация траурных панихид, поминальных обедов, ритуальных услуг, организация фото-видеосъемок, публикаций в средствах массовой информации (соболезнование, некролог), изготовление мемориальных досок и надгробных памятников видным деятелям культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    024        Увековечение Организация и проведение В те-  Министерство
памяти дея-  мероприятий по увекове-  чение  культуры,
телей госу-  чению памяти выдающихся  года   информации
дарства      деятелей в сфере культу-        и спорта
ры и искусства. Органи-         Республики
зация траурных панихид,         Казахстан
поминальных обедов, ри-
туальных услуг, органи-
зация фото-видеосъемки,
публикации в СМИ (собо-
лезнование, некролог),
изготовление мемориальных
досок и надгробных памят-
ников видным деятелям
культуры.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увековечение памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.
Приложение 34
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
025 "Развитие государственного языка и
других языков народов Казахстана"
на 2005 год

1. Құны: 133676 мың теңге (бiр жүз отыз үш миллион алты жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" 1997 жылғы 11 шiлдедегi Заңының  23,   25,   26-баптары ; "Қазақстан Республикасы әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының  6 ,   7-баптары ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 4 қарашадағы N 3186  өкiмiмен  мақұлданған Қазақстан Республикасының тiл саясаты тұжырымдамасы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тiлдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасындағы темiр жол стансалары, әуежай ұйымдары, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң Тәртiбiн бекiту туралы" 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк ономастика комиссиясы туралы" 1998 жылғы 21 сәуiрдегi N 368  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкiметi жанындағы Мемлекеттiк терминология комиссиясы туралы" 1998 жылғы 21 сәуiрдегі N 367  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк тiлдiң қолдану аясын кеңейту туралы" 1998 жылғы 14 тамыздағы N 769  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тiлдер туралы заңдардың сақталуына бақылау жасаудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1999 жылғы 8 қаңтардағы N 16  қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк терминологиялық жұмыс тұжырымдамасы туралы" 2004 жылғы 21 сәуiрдегi N 444  қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтiк қызметiн кеңейту және нығайту, орыс тiлiнiң жалпы мәдени қызметiн сақтау, этникалық топтардың тiлдерiн дамыту, қазақ диаспорасының бұдан әрi бiртұтас қазақ ұлтының құрамдас бөлiгi ретiнде дамуына жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: барлық мемлекеттiк ұйымдарда және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарында мемлекеттiк тiлдiң іс жүргiзудегi негiзгi тiл ретiнде қолданылуын қамтамасыз ету; мемлекеттік-қызметшiлердiң мемлекеттiк тiлдi қызмет мiндеттерiн орындауда қажеттi деңгейде меңгеруiне жағдай жасау; оқулықтар, оқу-әдiстемелiк әдебиеттерiн, анықтамалықтарды, сөздiктердi және т.б. әзiрлеп баспаға дайындау; қазақ тiлiнiң фонологиялық ерекшелiктерiн ескере отырып қазақ алфавитi мен орфографиясын жетiлдiру; қазақ терминологиясын жетілдiру; мемлекеттiк тiлдi дамытуға бағытталған іс-шараларға ақпараттық-насихаттық қолдау көрсету; мемлекеттiк ұйымдарда және жергiлiктi өзін-өзі басқару органдарында орыс тiлiнiң ресми тiл ретінде қолданылуын қамтамасыз ету; этникалық топтар (диаспоралар) өкілдерiн ана тiлiнде оқыту, шет елдерде тұратын отандастарды қолдау саласында мемлекеттік саясатты жүргiзу.

1. Стоимость: 133676 тысяч тенге (сто тридцать три миллиона шестьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 23_ , 25_ , 26_  Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; статьи 6__ , 7__  Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-
территориальном устройстве Республики Казахстан"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Концепция  языковой политики Республики Казахстан, одобренная распоряжением Президента Республики Казахстан от 4 ноября 1996 года N 3186; Указ  Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 "Об утверждении Порядка наименования и переименования организаций железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменении транскрипции их названий"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 368 "О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367 "О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1998 года N 769 "О расширении сферы употребления государственного языка в государственных органах"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 января 1999 года N 16 "Об утверждении Положения о порядке контроля за соблюдением законодательства о языках"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 года N 444 "О концепции государственной терминологической работы в Республике Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: расширение и укрепление социально-коммуникативных функций государственного языка, сохранение общекультурных функций русского языка, развитие языков этнических групп, создание условий для дальнейшей поддержки соотечественников, как составной части единой казахской нации.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства во всех государственных организациях и органах местного самоуправления; принятие мер для овладения государственными служащими государственным языком в объеме, необходимом для выполнения служебных обязанностей; компьютеризация государственного языка; разработка и подготовка к изданию учебной, учебно-методической литературы, справочников, словарей и т.д.; совершенствование казахского алфавита и орфографии с учетом фонологических особенностей казахского языка; совершенствование казахской терминологии; информационно-пропагандистская поддержка деятельности, направленной на развитие государственного языка; обеспечение функционирования русского языка в качестве языка, официально употребляемого в государственных организациях и органах местного самоуправления; обучение представителей этнических общностей (диаспор) родным языкам, реализация государственной политики в области поддержки соотечественников, проживающих за рубежом.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   025       Мемлекеттік   Терминология, оно-   Жыл     Қазақстан
тiлдi және    мастика, тілдердi    бойы    Республи-
Қазақстанның  дамыту мәселелерi,           касының
басқа да      тiлдiк ортаны                Мәдениет,
xaлықтарының  қалыптастыру, қазақ          ақпарат
тілдерiн      диаспорасының көкей-         және спорт
дамыту        кестi мәселелерi             министрлiгі
бойынша семинарлар,
кеңестер, конферен-
циялар, дөңгелек
үстелдер, және т.б.
өткiзу.
Мемлекеттiк тiлдi,
қазақ диаспорасын,
ономастика, терми-
нологияны дамыту және
тiл саясатын iске
асырудың көкейкестi
мәселелерi мен тiл
саясатын iске асыру
бойынша ғылыми әде-
биеттер, кiтаптар,
сөздiктер, анықтама-
лықтар, оқулықтар,
оқу-әдiстемелiк құ-
ралдар, бюллетендер
әзiрлеу.
Байқаулар, конкурс-
тар өткiзу.
Славян жазбасы Күнiн
өткiзу.
Қазақстан Республи-
касының Үкiметi
жанындағы ономастика-
лық комиссияның
мәжілiсiн өткiзу.
Қазақстан Республи-
касының Үкiметi
жанындағы термино-
логиялық комиссияның
мәжiлiсiн өткiзу.
Отандастар iстерi
жөнiндегi Комиссияның
мәжілісiн өткiзу.
"Мемлекеттік тiл
саясаты" ролигiн жасап
шығару және прокаттау.
Сараптамалық баянда-
маларды әзiрлеу және
жасау.
Қаржы, салық қызметтерi
үшiн iс қағаздарының
(компьютерлiк шаблон-
дар) үлгілерiн
дайындау.
"Қазақ тілінiң ең
үздiк мұғалiмi" бай-
қауын өткiзу.
Ұлттық-мәдени орта-
лықтардың жексенбiлiк
мектептерi арқылы
ұлттық тiлдердi
дамытуға мемлекеттік
қолдау көрсету.
Жазғы мерзiмде қазақ
тiлiн оқып үйрететiн
жексенбiлiк мектеп-
тердiң балалары мен
жасөспiрiмдерiнiң
сауықтандыруын
ұйымдастыру.
Мемлекеттiк қызмет-
керлерге мемлекеттік
тiлдi үйрететiн
үлгiлі бағдарламаларды
әзiрлеу мен шығару.
Мемлекеттік қызмет-
керлерге қазақ тілiн
үйрететiн орталық
жүйесiн құру шеңбе-
рiнде оқу-әдiстемелiк
әдебиеттер әзiрлеу
мен шығару.
Тiл саясатының әр-
түрлi мәселесi бойынша
социологиялық зерт-
теулер жүргiзу.
Қазақтардың Кiшi
құрылтайын өткiзу.
Оралмандарға тiлдiк
ортаны жасаудың
iс-шаралары.
Қазақ диаспорасы
өкiлдерiнiң қатысуымен
халықаралық ақындар
Мүшәйрасын өткiзу.
"Қазақ тiлiнiң түсiн-
дiрме сөздiгi" 15
томдық серияның үш
томын әзiрлеу және
шығару.
О. Бөкей атындағы
көркемсөз оқу шебер-
лерiнiң дәстүрлi рес-
публикалық байқауын
өткiзу.
Республикалық "Тiл
және қоғам" альмана-
ғын дайындау және
шығару (жылына үш
рет).
"Демографиялық, әлеу-
меттiк-экономикалық,
мәдени-ағартушылық
даму" атты әлеуметтiк
зерттеу.
"Туған тiл" альманағын
әзiрлеу және шығару
(жылына екi рет).
___________________________________________________________________

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    025        Развитие     Проведение семинаров,     В те- Министерство
государст-   конференций, круглых сто- чение культуры,
венного      лов, совещаний и др. по   года  информации и
языка и      вопросам терминологии,          спорта
других язы-  ономастики, развития            Республики
ков народов  языков, созданию языко-         Казахстан
Казахстана   вой среды, актуальным
вопросам казахской диас-
поры.
Разработка научной лите-
ратуры, книг, словарей,
справочников, учебников,
учебно-методических
пособий, бюллетеней по
актуальным вопросам раз-
вития государственного
языка, ономастики, тер-
минологии, казахской
диаспоры и реализации
языковой политики.
Проведение конкурсов,
смотров.
Проведение Дней славян-
ской письменности.
Проведение заседаний
Государственной ономас-
тической комиссии при
Правительстве Республи-
ки Казахстан.
Проведение заседаний
Государственной термино-
логической комиссии при
Правительстве Республики
Казахстан.
Проведение заседаний
Комиссии по делам сооте-
чественников.
Производство и прокат
ролика "Государственная
языковая политика".
Разработка и составление
аналитических докладов.
Изготовление образцов
деловых бумаг (компью-
терных шаблонов) для фи-
нансовых, налоговых
служб.
Проведение конкурса "Луч-
ший учитель казахского
языка".
Оказание государственной
поддержки развитию нацио-
нальных языков через вос-
кресные школы националь-
но-культурных центров.
Организация оздоровления
и занятости детей и под-
ростков воскресных школ
с изучением казахского
языка в летний период.
Разработка и выпуск ти-
повой программы по обуче-
нию государственному язы-
ку государственных служа-
щих.
Разработка и выпуск учеб-
но-методической литера-
туры в рамках формирова-
ния центральной системы
обучения государственных
служащих казахскому язы-
ку.
Проведение социологичес-
ких исследований по раз-
личным вопросам языковой
политики.
Проведение Малого курул-
тая казахов.
Мероприятия по созданию
языковой среды для ре-
патриантов.
Проведение международной
Мушайры поэтов с участием
представителей казахской
диаспоры.
Разработка и составление
3-х томов серии 15-том-
ного "Толкового словаря
казахского языка".
Проведение традиционного
республиканского конкур-
са мастеров художествен-
ного чтения им. О. Бокея.
Выпуск республиканского
альманаха "Тiл жане Ко-
гам" (три раза в год).
Выпуск альманаха "Туган
тiл" (дважды в год).
Социологическое исследо-
вание "Вопросы демогра-
фического, социально-эко-
номического, культурно-
просветительского разви-
тия".
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: бағдарламаның жүзеге асуы Қазақстан өңiрiнде қолданылатын тiлдердiң қажеттi қызмет салмағына жетуiн айқындайтын оңтайлы социологиялық лингвистикалық кеңiстiктi құруды болжайды: мемлекеттiк басқару аясындағы мемлекеттік тiлдiң ұстанымын нығайту; қазақ тiлiн оқып-үйренудiң мүмкiншiлiктерiн кеңейту үшiн оқулықтар, оқу-әдiстемелiк құралдар, сөздiктер, компьютерлiк бағдарламалармен қамтамасыз ету; қазақ тiлiнiң терминологиялық базасын дамыту мен нығайту; тiлдердi қолдану мен дамытудың Мемлекеттiк бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың оң имиджiн жасау; ана тiлдi оқытатын жексенбiлiк мектептердiң жүйесi арқылы этникалық топтардың тiлдерiн дамыту үшiн қолайлы жағдайлар жасау; ұлтаралық қатынастарды үйлестiретiн, бiрiктiретiн дәлел ретiнде тiлдердiң рөлiн жоғарылату, шет елдерде тұратын отандастарды қолдау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
35-қосымша
Ескерту. 35-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N  509  қаулысымен.
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне мәдениет және спорт объектілерін дамытуға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2705784 мың теңге (екi миллиард жетi жүз бес миллион жетi жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  Кодексi , Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Мәдениет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ;  "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 12 наурыздағы N 570  Жарлығы . Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспары туралы" 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың демалуы үшiн мәдени жүйенi құру және қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мәдениет объектiлерiн дамытуға республикалық бюджеттен Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне трансферттер бөлу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация программы предполагает создание оптимального социолингвистического пространства, определяемого достижением необходимого функционального соотношения языков, использующихся на территории Казахстана: укрепление позиции государственного языка в сфере государственного управления; обеспечение учебниками, учебно-методическими пособиями, словарями, компьютерными программами для расширения возможностей в изучении казахского языка; развитие и укрепление терминологической базы казахского языка; создание положительного имиджа мероприятий по реализации Государственной программы функционирования и развития языков; создание благоприятных условий для развития языков этнических групп, через систему воскресных школ по обучению родных языков; повышение роли языков как интегрирующего фактора в гармонизации межнациональных отношений, поддержка соотечественников, проживающих за рубежом.
Приложение 35
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
026 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры и спорта"
на 2005 год
1. Стоимость: 2705784 тысячи тенге (два миллиарда семьсот пять миллионов семьсот восемьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон  Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 570 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение и формирование системы культуры отдыха для населения.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета бюджетам городов Астана и Алматы на развитие объектов культуры.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   026       Облыстық      Қазақстан Республи-  Жыл     Қазақстан
бюджеттерге,  касы Үкiметі "2005   бойы    Республи-
Астана және   жылға арналған рес-          касының
Алматы қа-    публикалық бюджет            Мәдениет,
лаларының     туралы" Қазақстан            ақпарат
бюджеттерiне  Республикасының Заңын        және спорт
мәдениет және iске асыру туралы"           министрлігі
спорт объек-  2004 жылғы 8 желтоқ-
тiлерiн да-   сандағы N 1289 қау-
мытуға бері-  лысының 2 қосымшасына
летiн ныса-   сәйкес бекiтiлген
налы даму     жобалау-сметалық
трансферттерi құжаттары және сом-
малар шеңберiнде
мәдениет объектілерін
құру және қайта құру
жұмыстары бойынша
инвестициялық жоба-
ларды iске асыру:
1. Астана қаласындағы
2000 орындық цирк
ғимаратының құрылысын
салу (Мемлекеттiк
экспертизаның
14.10.2003 ж. N 2-536/03
қорытындысы);
2. Астана қаласындағы
"Думан" ойын-сауық
объектiлерi кешенiнiң
құрылысын салу (Мем-
лекеттiк экспертизаның
29.11.2002 ж. N 2-554/02
қорытындысы);
3. Астана қаласындағы
"Қоянды" демалыс
аймағын құрылысын салу
(Мемлекеттiк эксперти-
заның 15.07.2004 ж.
N 2-321/04 қорытындысы).
4. Астана қаласында тен-
нис кортын салу (Мемле-
кеттік сараптаманың 2004
жылғы 22 желтоқсандағы
N 2-702/04 қорытындысы).
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласындағы 2000 орындық цирк ғимаратының, Астана қаласындағы "Думан" ойын-сауық кешенiнiң объектiлерiнiң құрылысын аяқтау және iске қосу, Астана қаласында "Қоянды" демалыс аймағын салу (41,7% сметалық бағасынан).
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
36-қосымша
200 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2005 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    026        Целевые      Перечисление целевых     В те-  Министерство
трансферты   трансфертов для развития чение  культуры,
на развитие  объектов культуры по пе- года   информации
областным    речню и в пределах сумм         и спорта
бюджетам,    согласно приложению 2 к         Республики
бюджетам     постановлению Правитель-        Казахстан
городов      ства Республики Казах-
Астаны и     стан от 8 декабря 2004
Алматы на    года N 1289  "О реализа-
развитие     ции Закона Республики
объектов     Казахстан "О республи-
культуры и   канском бюджете на 2005
спорта       год" на мероприятия в
соответствии с утверж-
денной в установленном
законодательством поряд-
ке проектно-сметной
документацией:
1. Строительство здания
цирка на 2000 мест в
г. Астане (Заключение
Государственной экспер-
тизы от 14.10.2003 г.
N 2-536/03);
2. Строительство комп-
лекса объектов развле-
чений "Думан" в г. Ас-
тане (Заключение Госу-
дарственной экспертизы
от 29.11.2002 г.
N 2-554/02);
3. Строительство зоны
отдыха "Коянды" в г.
Астане (Заключение Госу-
дарственной экспертизы
от 15.07.2004 г.
N 2-321/04);
4. Строительство теннис-
ного корта в городе Астане
(заключение Государственной
экспертизы от 22 декабря
2004 года N 2-702/04).
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства и ввод в эксплуатацию здания цирка на 2000 мест в г. Астане, комплекса объектов развлечений "Думан" в г. Астане, строительство зоны отдыха "Коянды" в г. Астане (41,7% от сметной стоимости).
Приложение 36
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
200 - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2005 год

1. Құны: 15370 мың теңге (он бес миллион үш жүз жетпiс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2004 жылғы 2 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының нашақорлық пен есiрткi бизнесіне қарсы күрес Стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында нашақорлықпен күрестiң басымды шараларының 2001-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру жөнiндегi іс-шалалар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 462  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: есiрткінi асыра пайдаланудың алдын алу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халықты есiрткiге қызығушылығын арттыратын ақпараттардан ақпараттық-психологиялық қорғауға негiз болатын нашақорлық пен есiрткi бизнесi туралы ақпараттармен қамтамасыз ету, салауатты өмiр салтын насихаттау, нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күреске бағытталған iс-шаралар жүргiзу, дене шынықтыру мен спортты насихаттау, жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға тарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
п/п|дар.|бағ.| бағдарлама. |  асыру жөніндегі  | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   104       Нашақорлыққа  Халықаралық нашақор- Жыл     Қазақстан
және есiрткi  лыққа қарсы күрес    бойы    Республи-
бизнесiне     күнiне арналған жер-         касының
қарсы күpec   жерде бұқаралық-             Мәдениет,
спорттық iс-шаралар          ақпарат
ұйымдастыру және             және спорт
өткiзу.                      министрлiгi
Екi жас топтары ара-
сында футболдан және
шайбалы хоккейден
жарыстар өткiзу.
Қоғамдық орындарда
көрнекi үгiт құрал-
дарын (жарнама қал-
қандары, билбордтар,
қарақшалар және т.б)
орнату жөнiнде
жұмыстар жүргiзу;
Президенттік сынақтан
республика чемпиона-
тын өткiзу;
Стритболдан, кiшi
футболдан және үстел
теннисiнен жасөспi-
рiмдер клубтары
арасында жарыстар
өткiзу.
Телевизиялық бағдар-
ламалардың өндiрiсi
мен трансляциясы
мемлекеттiк және орыс
тiлдерiнде (12 сағат).
Радиобағдарламалардың
өндiрiсi мен трансля-
циясы мемлекеттiк және
орыс тiлдерiнде
(6 сағат).
Жалға алған бейнеро-
ликтердiң өндiрiсi
мемлекеттік және орыс
тілінде (200 сек.).
Жалға алған аудио-
роликтердiң өндiрiсi
мемлекеттік және орыс
тілінде (320 сек.).
Республикалық газет-
терге материалдар
жариялау.
___________________________________________________________________

1. Стоимость: 15370 тысяч тенге (пятнадцать миллионов триста семьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Программе Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Программа борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 462 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации "О Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика злоупотребления наркотиками.
5. Задачи бюджетной программы: информационное обеспечение населения о наркомании и наркобизнесе, создающее информационно-психологическую защиту населения от информации, формирующей наркотический интерес, пропаганда здорового образа жизни, проведение мероприятий направленных на борьбу с наркоманией и наркобизнесом, пропаганда физической культуры и спорта, привлечение к систематическим занятиям физической культурой и спортом молодежи и подростков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4      !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    104        Борьба с     Организация и повсемест- В те-  Министерство
наркоманией  ное проведение спортив-  чение  культуры,
и наркобиз-  но-массовых мероприятий, года   информации
несом        посвященных Международно-       и спорта
му дню борьбы с наркома-        Республики
нией.                           Казахстан
Проведение соревнований
по футболу и хоккею с
шайбой по двум возраст-
ным группам.
Проведение работ по ус-
тановлению в обществен-
ных местах средств наг-
лядной агитации (реклам-
ных щитов, билбордов,
плакатов и т.д.)
Проведение Чемпионата
Республики по Президент-
ским тестам.
Проведение соревнований
среди подростковых клу-
бов по:
стритболу, мини-футболу,
настольному теннису
Производство и трансля-
ция телевизионных прог-
рамм на государственном
и русском языках (12 ча-
сов).
Производство и трансля-
ция радиопрограмм на
государственном и рус-
ском языках (6 часов).
Производство и прокат
видеороликов на государ-
ственном и русском язы-
ках (200 сек.).
Производство и прокат
аудиороликов на государ-
ственном и русском язы-
ках (320 сек.).
Публикация материалов в
республиканских газетах.
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң алдын-алу жүйесiн бекiту, есiрткiнi қолдануға байланысты проблемаларды шешуде қоғамның барынша топтасуына қол жеткiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление системы профилактики борьбы с наркоманией и наркобизнесом, достижение большей консолидации общества в решении проблем, связанных с употреблением наркотиков.