2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
42,   43,   44,   45,   46,   47 (өте құпия) 48,   49,   50-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
42-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сыртқы саяси қызметтi қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 14747055 мың теңге (он төрт миллиард жеті жүз қырық жеті миллион елу бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" N 201  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекiту туралы" N 217  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 4 ақпандағы "Қазақстан Республикасының Дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекiту туралы" N 1287  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы "Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдiгiндегi Елшілігін орналастыру үшін Қазақстан Республикасының меншігіне Брюссельде ғимарат сатып алу туралы" N 893  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 9 қазандағы "Қазақстан Республикасының меншiгiне Вашингтонда (Колумбия округi, АҚШ) жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу туралы" N 1431a қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 28 қаңтардағы "Шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелерi" N 136  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 9 тамыздағы "Қазақстан Республикасының меншігіне Лондон қаласында ғимарат сатып алу туралы" N 1222-73қ қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің мәселелерi" N 1118  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2006 жылғы 28 қазандағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгінің Халықаралық ақпарат комитетiнің мәселелерi" N 1024  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство иностранных дел Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (Выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства иностранных дел Республики Казахстан согласно приложениям  42,   43,   44,   45,   46, 47 (совершенно секретно),  48,   49,   50;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 42
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение внешнеполитической деятельности"
на 2007 год
1. Стоимость:  14747055 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов семьсот сорок семь миллионов пятьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан",  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе",  Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан",  Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан",  Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года N 893 "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в Брюсселе для размещения Посольства Республики Казахстан в Королевстве Бельгии", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 1997 года N 1431а "О приобретении в собственность Республики Казахстан объектов недвижимости в Вашингтоне (округ Колумбия) США",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранных граждан в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1222-73с "О приобретении в собственность Республики Казахстан здания в городе Лондоне",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1024 "Вопросы Комитета международной информации Министерства иностранных дел Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының халықаралық беделiн нығайту, халықаралық бейбiтшіліктi, ғаламдық және өңiрлер қауіпсіздіктi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының сыртқы саясатының тұжырымдамасы мен негiзгi бағыттарын әзiрлеу және Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiне тиiстi ұсыныстар бepу, Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын iске асыру, сыртқы экономикалық саясатты жүзеге асыруға жәрдемдесу, Қазақстан Республикасының егемендiгiн, қауiпсiздiгiн, аумақтық тұтастығын және шекараларының мызғымастығын, оның басқа да мемлекеттермен өзара қарым-қатынастарды және халықаралық аренадағы саяси, сауда-экономикалық және өзге де мүдделерiн дипломатиялық құралдар мен әдiстер арқылы қорғауды қамтамасыз ету, Америка Құрама Штаттарында (Вашингтон қаласы), Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдiгiнде (Лондон қаласы) және Бельгия Корольдiгінде (Брюссель қаласы) Қазақстан Республикасының меншігіне жылжымайтын мүлiк сатып алу бойынша мiндеттемелердi орындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : укрепление международного авторитета Республики Казахстан, обеспечение международного мира, глобальной и региональной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы : разработка концепции и основных направлений внешней политики Республики Казахстан и представление соответствующих предложений Президенту и Правительству Республики Казахстан, реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики и укреплению международного авторитета Республики Казахстан, обеспечение дипломатическими средствами методами защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, ее политических, торгово-экономических и иных интересов во взаимоотношениях с другими государствами и на международной арене, выполнение обязательств прошлых лет по приобретению недвижимости в собственность Республики Казахстан в Королевстве Бельгия (г. Брюссель), Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии (г. Лондон), Соединенных Штатах Америки (г. Вашингтон).

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Сыртқы саяси қызметтi қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
1. Ел iшiнде және шетелдерде Қазақстан Республикасының оң сипаттағы беделiн көтеруге бағытталған ақпараттық-насихаттық қызмет бойынша имидждік өнiмдi
шығару.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
внешнеполи-
тической
деятельности
2
001
Аппарат
центрального
органа
1. Проведение
мероприятий по
информационно-
пропагандист-
ской деятель-
ности,
направленной
на продвижение
положительного
имиджа Респу-
блики Казахстан
как внутри
страны, так и
за рубежом.

2. Шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қатынастарда Қазақстан Республикасының атынан өкiлдiк ету.
3. Қазақстан Республикасы халықаралық саясатының стратегиясын iске асыру.
4. Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын iске асыру, Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық саясатын жүзеге асыруға және халықаралық беделiн нығайтуға жәрдемдесу.
5. Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен дипломатиялық және консулдық қарым-қатынастарын жүзеге асыру.
6. Қазақстан Республикасының мемлекетiшiлiк және халықаралық іс-шараларын протоколдық- ұйымдастыру тұрғысынан қамтамасыз ету.
7. Қазақстан Республикасының аумағында және шет елдерде халықаралық-құқықтық нормалармен және Қазақстан Республикасының заңдарымен регламенттелетiн консулдық функцияларды жүзеге асыру.
8. Шет елдердi Қазақстан Республикасының сыртқы және iшкi саясаты, елдің әлеуметтік-экономикалық, мәдени және рухани өмiрi туралы ақпарат таратуға жәрдемдесу.
9. Инвестициялық ахуалдың жақсаруына жәрдемдесу және халықаралық нарықта Қазақстан Республикасының жағымды бейнесiн қалыптастыру.
10. Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қарым-қатынастары мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының Президентiне, Парламентiне және Yкіметiне белгіленген тәртiппен ұсыныстар мен ұсынымдар жасау.
11. Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен бостандықтарын, оның қорғанысы мен ұлттық қауiпсіздiгін, құқық тәртiбiн қорғауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен сауда-экономикалық, қаржы, ғылыми және ғылыми-техникалық, мәдени, сондай-ақ өзге де байланыстарын дамыту мен кеңейту жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеуге қатысу.
12. Шетелге шыққанда Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер Министрi басқаратын Қазақстан Республикасы делегацияларының арнайы рейстер шығыстарын төлеу.
13. Қазақстан
Республикасы
дипломатиялық
қызметінің
ведомстволық
наградаларын дайындау
қызметіне ақы төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
3
007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру
Мемлекеттiк және ағылшын тiлдерiн үйрету.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
4
009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы   iстер министрлiгін және оның шетелдегі мекемелерiн материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
2. Америка Құрама Штаттарында (Вашингтон қаласы), Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгiнде (Лондон қаласы), Бельгия Корольдiгінде (Брюссель қаласы) Қазақстан Республикасының меншiгіне жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып aлу үшiн алынған несиелердi өтеу бойынша Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындауды қамтамасыз ету.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
5

2. Представи-
тельство
Республики
Казахстан в
сношениях с
иностранными
государствами
и международ-
ными
организациями.
3. Реализация
стратегии
международной
политики
Республики
Казахстан.
4. Реализация
внешнеполити-
ческого курса
Республики
Казахстан,
содействие
осуществлению
внешнеэкономи-
чеcкой политики
и укреплению
международного
авторитета
Республики
Казахстан.
5. Осуществле-
ние дипломати-
ческих и
консульских
отношений
Республики
Казахстан с
иностранными
государствами,
международными
организациями.
6. Протокольно-
организационное
обеспечение
внутригосудар-
ственных и
международных
мероприятий
Республики
Казахстан.
7. Осуществле-
ние на
территории
Республики
Казахстан
и зарубежом
консульских
функций, регла-
ментированных
международно-
правовыми
нормами и
законодатель-
ством
Республики
Казахстан.
8. Содействие
распространению
за рубежом
информации о
внешней и внут-
ренней политике
Республики
Казахстан,
социально-
экономической,
культурной и
духовной жизни
страны.
9. Содействие
улучшению
инвестиционного
климата и
формирование
положительного
имиджа Респу-
блики Казахстан
на международ-
ных рынках.
10. Представле-
ние в установ-
ленном порядке
Президенту,
Парламенту
Правительству
Республики
Казахстан
предложений и
рекомендаций
по вопросам
отношений
Республики
Казахстан с
иностранными
государствами и
международными
организациями.
11. Участие в
разработке
мероприятий по
обеспечению
прав и свобод
граждан Респу-
блики Казах-
стан, ее
обороны и
национальной
безопасности,
охраны право-
порядка, разви-
тию расширению
торгово-эконо-
мических,
финансовых,
научных и
научно-
технических,
культурных, а
также иных
связей Респу-
блики Казахстан
с иностранными
государствами и
международными
организациями
12. Оплата
расходов
специальных
рейсов при
выезде за
рубеж делегаций
Республики
Казахстан
возглавляемых
Министром
иностранных
дел Республики
Казахстан.
13. Оплата
услуг на
изготовление
ведомственной
награды дипло-
матической
службы
Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
1. Материально-
техническое
обеспечение
Министерства
иностранных дел
и загранучреж-
дений Республи-
ки Казахстан.
2. Обеспечение
выполнения
oбязательств
Республики
Казахстан по
погашению
кредитов,
полученных на
приобретение
объектов
недвижимости в
собственность
Республики
Казахстан в
Королевстве
Бельгия
(г. Брюссель),
Соединенном
королевстве
Великобритании
и Северной
Ирландии
(г. Лондон),
Соединенных
Штатах Америки
(г. Вашингтон).
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
5

017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
1. Министрлiк орталық аппараты және Қазақстан Республикасының шет елдегi мекемелерiн аппараттық және программалар қамтамасыздандыру мәлiмдеме жүйесi.
2. Мәлiмдеме жүйесiн қолдауы, сүйемелдеуi және жетiлдiруi
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
6
100
Органдардың басқа елдердегi аппараттары (елшiлiктер, өкілдіктер, дипломатиялық миссиялар)

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
1. Аппаратное
и программное
обеспечение
информационных
систем Центрального
аппарата минис-
терства и за-
гранучреждений
Республики
Казахстан.
2. Техническое
сопровождение,
поддержка и
разработка
информационных
систем.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
6
100
Аппараты
органов в
других
странах
(посольства,
представи-
тельства,
дипломати-
ческие
миссии)

1. Қазақстан Республикасы сыртқы   саясатының негiзгi бағыттарын және Қазақстан Республикасының халықаралық саясатының стратегиясын iске асыру, шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қатынастарда Қазақстан Республикасының атынан өкiлдiк ету.
2. Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен қарым-қатынастары мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының Президентiне, Парламентiне және Yкіметiне белгiленген  тәртiппен ұсыныстар мен ұсынымдар жасау.
3. Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен бостандықтарын, оның қорғанысы мен ұлттық қауiпсіздiгін, құқық тәртiбiн қорғауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен сауда-экономикалық, қаржы, ғылыми және ғылыми-техникалық, мәдени, сондай-ақ өзге де байланыстарын дамыту мен кеңейту жөнiндегi iс-шараларды әзiрлеуге қатысу.
4. Қазақстан Республикасының мемлекетішілiк және халықаралық iс-шараларын протоколдық-ұйымдасты ру тұрғысынан қамтамасыз ету.
5. Шет елдердi Қазақстан Республикасының сыртқы және iшкі саясаты, елдің әлеуметтiк- экономикалық, мәдени және рухани өмiрi туралы ақпарат таратуға жәрдемдесу.
6. Мемлекеттiк бағдарламаларды, басым жобаларды iске асыру үшiн тікелей қаржы ресурстарын, соның ішінде халықаралық экономикалық және қаржы ұйымдары тарапынан тартуға қатысу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.19.  N 1233  Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын iске асыру, Қазақстан Республикасының сыртқы экономикалық саясатын жүзеге асыруға және халықаралық беделiн нығайтуға жәрдемдесу.
Қазақстан Республикасының eгeмендігін, қауiпсіздігiн, аумақтық тұтастығын және шекараларының мызғымастығын, оның басқа мемлекеттермен өзара қарым-қатынастардағы және халықаралық аренадағы саяси, сауда-экономикалық және өзге де мүдделерiн дипломатиялық құралдар мен әдiстер арқылы қорғауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен дипломатиялық және консулдық қарым-қатынастарын жүзеге асыру.
Әлемдегi саяси және әлеуметтiк-экономикалық жағдайға, шет мемлекеттердің сыртқы және iшкi саясатына, халықаралық ұйымдардың қызметiне талдау жасау және орталық мемлекеттiк органдарды қажеттi ақпаратпен қамтамасыз ету.
76 адамның мемлекеттiк тiлдi оқып үйренуi, 20 адамның ағылшын тiлдi оқып үйренуi.
Түпкi нәтиже: шетелге шығатын Қазақстан Республикасы азаматтарының қауiпсiздiгiн, олардың шетелдер аумақтары бойынша кедергiсіз жүріп тұруын, құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен сауда-экономикалық, қаржы, ғылыми және ғылыми-техникалық, мәдени, сондай-ақ өзге де байланыстарын дамыту мен кеңейту.

1. Реализация
основных напра-
влений внешней
политики
Республики
Казахстан и
стратегии
международной
политики Рес-
публики Казах-
стан, пред-
ставительство
Республики
Казахстан в
сношениях с
иностранными
государствами
и международ-
ными
организациями.
2. Представле-
ние в установ-
ленном порядке
Президенту,
Парламенту и
Правительству
Республики
Казахстан
предложений и
рекомендаций
по вопросам
отношений Рес-
публики Казах-
стан с инос-
транными госу-
дарствами и
международными
организациями
3. Участие в
разработке
мероприятий по
обеспечению
прав и свобод
граждан Респу-
блики Казах-
стан, ее
обороны и
национальной
безопасности,
охраны право-
порядка, разви-
тию и расшире-
нию торгово-
экономических,
финансовых,
научных и
научно-техни-
ческих, куль-
турных, а так-
же иных связей
Республики
Казахстан с
иностранными
государствами
и между-
народными
организациями.
4. Протокольно-
организационное
обеспечение
внутригосудар-
ственных и
международных
мероприятий
Республики
Казахстан.
5. Содействие
распространению
за рубежом
информации о
внешней и
внутренней
политике
Республики
Казахстан,
социально-
экономической,
культурной и
духовной жизни
страны.
6. Участие в
привлечении
прямых
финансовых
ресурсов для
реализации
государственных
программ,
приоритетных
проектов,
предоставляемых
международными
экономическими
и финансовыми
организациями.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14 декабря 2007 г. N  1233 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики и укреплению международного авторитета Республики Казахстан.
Обеспечение дипломатическими средствами и методами защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, ее политических, торгово-экономических и иных интересов во взаимоотношениях с другими государствами и на международной арене.
Осуществление дипломатических и консульских отношений Республики Казахстан с иностранными государствами, международными организациями.
Анализ политического и социально-экономического положения в мире, внешней и внутренней политики иностранных государств, деятельности международных организаций и обеспечение центральных государственных органов необходимой информацией.
Обучение государственному языку 76 чел., обучение английскому - 20 чел.
Конечный результат: признание Республики Казахстан на мировой арене, обеспечение безопасности граждан Республики Казахстан, выезжающих за рубеж, их беспрепятственного передвижения по территории зарубежных стран, защиты прав и интересов граждан Республики Казахстан, развитие и расширение торгово-экономических, финансовых, научных и научно-технических, культурных, а также иных связей Республики Казахстан с иностранными государствами и международными организациями.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық, әлеуметтік, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелерiн шешу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен және шет мемлекеттермен ынтымақтастығын нығайту, Қазақстанның халықаралық ұйымдар, әмбебап және өзге де халықаралық конвенциялар хатшылықтары алдындағы борыштық мiндеттемелерiн орындауды қамтамасыз ету. Халықаралық маңызы бар iс-шараларды өткізудi уақтылы қамтамасыз ету (БҰҰ Бас Ассамблеясы, ВОИС, ОЭC, ИНТЕРПОЛ және т.б.).

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : решение политических, экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : укрепление сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями и иностранными государствами, обеспечение выполнения Казахстаном долговых обязательств перед международными организациями, Секретариатами универсальных и иных международных конвенций, своевременное обеспечение проведения мероприятий международного значения (Генеральные Ассамблеи ООН, ВОИС, ОЭС, Интерпол и др.)

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Халықаралық ұйымдарға және басқа да халықаралық органдарға қатысу
2
100
Халықаралық ұйымдарға қатысу
Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық ұйымдарға кiрiстік, үлестік, ерiктi қаржылық жарналарды төлеу және қарызды өтеу - 82 ұйымдар мен конвенциялар.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
3
101
ТМД-ның жарғылық және басқа да органдарына қатысу
Қазақстан Республикасы мүшесi  болып табылатын ТМД-ның үлестiк жарналарын төлеу -  22 орган, соның iшiнде ТМД-ның жарғылық органдары (8 орган - ТМД Атқару комитетi, Шекара әскерi қолбасшылары кеңесiнiң үйлестiру қызметi, Мемлекетаралық ТМД статистикалық комитеті, ТМД Қорғаныс министрлерінің Кеңесі, Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрестi үйлестiру бюросы, ТМД экономикалық соты, ТМД терроризмге қарсы орталығы, Мемлекет Басшылары Кеңесінің, Үкiмет Басшылары Кеңесiнің, Сыртқы iстер министрлерi Кеңесiнің, ТМД Экономикалық кеңесiнің мәжiлiстерiн өткiзу), ТМД-ның Парламентаралық ассамблеясы, ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң көлiктiк кеңесiн үйлестiрушi атқару комитетi, ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің Бас прокурорларының Үйлестiрушi кеңесi, ЕурАзЭҚ-тың Интеграциялық комитетi, Халықаралық Аралды құтқару қоры, Мемлекетаралық Жолшылар кеңесi, Мемлекетаралық Стандартизациялау, метрология және сертификаттау кеңесі, Yкiметаралық авиациялық комитет, Мұнай және газ жөнiндегі Үкiметаралық кеңес, Химия және мұнай химиясы саласындағы Үкіметаралық кеңес, Байланыс саласындағы өңiрлiк қоғамдастық, БАЫ жанындағы ақпараттандыру жөнiндегi үйлестiру Кеңесі, Бiртұтас Экономикалық Кеңістiктi қалыптастыру жөнiндегі Жоғарғы деңгейдегi топтың сарапшылық-ұйымдастыру тобы, Душанбе қаласында 2006 жылғы 25 мамырдағы ТМД Үкімет басшыларының Кеңесі бекіткен ТМД-ға қатысушы мемлекеттердегі соғыс ардагерлерінің, жергілікті қақтығыстарға, бітімгершілік операцияларға қатысушылардың және терроризм құрбандарының өмір сүру сапасын жақсартудың және еңбекке қабілеттілігін жоғалтудың алдын алудың әлеуметтік және медициналық негіздерін дамытудың 2006 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
4

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Участие в
международ-
ных органи-
зациях и
других меж-
дународных
органах
2
100
Участие в
международ-
ных органи-
зациях
1. Оплата всту-
пительных, доле-
вых, доброволь-
ных финансовых
взносов и пога-
шение задолжен-
ности в между-
народные орга-
низации, участ-
ником которых
является Респу-
блика Казахстан
- 82 организаций
и конвенций.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
3
101
Участие в
уставных и
других
органах СНГ
Выплата долевых
взносов на
содержание
уставных и
других органов
СНГ, членом
которых является
Республика
Казахстан - 22
органа, в том
числе уставные
органы СНГ
(8 органов -
Исполнительный
Комитет СНГ,
Координационная
служба Совета
кoмандуюших
пограничными
войсками, Межго-
сударственный
статистический
комитет СНГ,
Секретариат
Совета министров
oбороны СНГ,
Бюро по коорди-
нации борьбы с
oргпреступнос-
тью, Экономичес-
кий суд СНГ,
Антитеррористи-
ческий центр
СНГ, Проведение
заседаний Совета
Глав Государств,
Совета Глав
Правительств,
Совета Министров
иностранных дел
СНГ, Экономи-
ческого совета
СНГ),
Межпарламентская
ассамблея СНГ,
Исполнительный
комитет коорди-
нации транспорт-
ного совещания
государств-
участников СНГ,
Координационный
Совет генеральных
прокуроров
государств-
участников СНГ,
Межправитель-
ственный совет в
области химии и
нефтехимии,
Интеграционный
комитет ЕврАзЭС,
Международный
фонд спасения
Арал,
Межгосудар-
ственный Совет
дорожников, Меж-
государственный
Совет по
стандартизации,
метрологии и
сертификации,
Межгосу-
дарственный
авиационный
комитет, Межпра-
вительственный
Совет по нефти и
газу, Региональ-
ное сообщество в
области связи,
Координационный
совет по инфор-
матизации при
РСС, Экспертно-
организационная
Группа Группы
высокого уровня
по формированию
Единого экономи-
ческого
пространства,
План мероприятия
по реализации
Концепции
развития
социальных и
медицинских
основ улучшения
качества жизни и
профилактики
потери трудо-
способности
ветеранов войн,
участников
локальных
конфликтов,
миротворческих
операций и жертв
терроризма в
государствах-
участниках СНГ
на 2006-2010
годы, утверж-
денный Советом
глав Прави-
тельства СНГ от
25 мая 2006 года
в городе Душанбе
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
4

102
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы жанындағы Тұрақты өкiлiнiң аппаратын ұстау
1. Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастық жанындағы Тұрақты Өкiлін және оның аппаратын ұстау. Бекітілген штаттық саны 5 бiрлiктi  құрайды.
2. ЕурАзЭҚ жарғылық органдарының мәжiлiсiне даярлық.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен ЕврАзЭС жанындағы Қазақстан Республикасының Тұрақты өкiлдiгi
5
103
ТМД терроризмге қарсы орталығындағы және ТМД Экономикалық Кеңесi жанындағы экономикалық мәселелер жөніндегі комиссияда Қазақстан Республикасының  өкiлдерiн ұстау
Қазақстан Республикасының ТМД-ның антитеррористiк  орталығындағы және ТМД-ның Экономикалық Кеңесi жанындағы экономикалық мәселелер жөнiндегi  комиссиядағы тұрақты  өкiлдерiн ұстау.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Қазақстан Республикасының ТМД-ның Антитеррористiк орталығындағы және ТМД-ның Экономикалық Кеңесi жанындағы экономикалық мәселелер  жөнiндегi комиссиядағы Тұрақты өкiлдерi
6

102
Содержание
аппарата
Постоянного
представи-
теля Респу-
блики
Казахстан
при Евра-
зийском
экономичес-
ком
сообществе
1. Содержание
Постоянного
представителя
Республики
Казахстан при
Евразийском
экономическом
сообществе и его
аппарата. Утвер-
жденная штатная
численность
составляет
5 единиц.
2. Подготовка к
заседаниям
уставных органов
ЕврАзЭС.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Постоянное
представите-
льство
Республики
Казахстан
при ЕврАзЭС
5
103
Содержание
представи-
телей Рес-
публики
Казахстан в
Антитерро-
ристическом
центре СНГ
и в Коми-
ссии по
экономичес-
ким вопро-
сам при
Экономичес-
ком Совете
СНГ
Содержание
Постоянных
представителей
Республики
Казахстан в
Антитеррорис-
тическом центре
СНГ и в Комиссии
по экономическим
вопросам при
Экономическом
Совете СНГ.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
представители
Республики
Казахстан в
Антитеррорис-
тическом
центре СНГ и
в Комиссии по
экономическим
вопросам при
Экономическом
Совете СНГ
6

104
Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шарт ұйымы жанындағы Тұрақты Кеңестегi Қазақстан Республикасы Өкiлеттi өкiлiнiң аппаратын ұстау
Ұжымдық Қауіпсіздік туралы шарт ұйымының жанындағы Тұрақты  Кеңесте Қазақстан  Республикасының Тұрақты өкiлiн және оның аппаратын ұстау.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Ұжымдық Қауiпсіздiк туралы шарт ұйымы жанындағы Тұрақты Кеңестегi  Қазақстан Республик асының Өкiлеттi өкiлi
7

104
Содержание
аппарата
Полномочно-
го предста-
вителя Рес-
публики
Казахстан в
Постоянном
Совете при
Организации
Договора о
коллектив-
ной безо-
пасности
Содержание Пол-
номочного пред-
ставителя Респу-
блики Казахстан
в Постоянном
Совете при
Организации
Договора о
коллективной
безопасности
и его аппарата.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан и
Полномочный
представитель
Республики
Казахстан
в Постоянном
Совете при
организации
Договора о
коллективной
безопасности
7

105
Азиядағы өзара iс-қимыл және сенім шаралары жөнiндегі Кеңестiң Хатшылығы ұстау
Алматы қаласындағы Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенім шаралары жөніндегі   кеңесі (АӨСШК) Хатшылығын ағымдағы ұстау, қызмет етуiн қамтамасыз ету.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенiм шаралары жөнiндегi кеңесi Хатшылығы
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының 104 халықаралық ұйымдарда, конвенцияларда, ТМД-ның үлестiк және басқа да органдарында дауыс беру құқығымен қатысуы, мемлекет басшылығының бастамашылықтарын iлгерiлету мен iске асыру, экономикалық, әлеуметтiк, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелердi шешу салаларындағы халықаралық ұйымдардың саясатын айқындау арқылы елiмiздің ұлттық мүдделерiн қорғау.
Түпкi нәтиже: Қазақстанның дүниежүзiлiк қоғамдастыққа одан әрi интеграциялану жолымен сыртқы саяси және сауда экономикалық мүддесiн қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының халықаралық қоғамдастықтың мүшесi ретiнде аймақтық және жаһандық бағдарламаларды шешуге қатысуы, Қазақстан Республикасы азаматтарының құқығы мен бостандығын қорғауды қамтамасыз ету. Саясат, экономика, ғылым мен мәдениет салаларында шетел мемлекеттерiмен, халықаралық ұйымдармен көп жақты қатынасты дамыту және нығайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы жанындағы Тұрақты өкілінің аппаратын - 15948 мың теңгеге, ТМД терроризмге қарсы орталығындағы комиссияда Қазақстан Республикасының өкiлiн - 3 416 мың теңгеге, ТМД Экономикалық Кеңесi жанындағы экономикалық мәселелер жөнiндегi комиссияда Қазақстан Республикасының өкілiн - 8775 мың теңгеге, Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шарт ұйымы жанындағы Тұрақты Кеңестегi Қазақстан Республикасы Өкiлеттi өкiлiнің аппаратын - 54 427 мың теңгеге ұстау, Азиядағы өзара ықпалдасу мен сенiм шаралары жөнiндегi кеңесi - 118 961 мың теңгеге.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша Сарапшылық кеңестi шешiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға Төлем жоспарын және борышты мiндеттемелерiнің орындалуын қамтамасыз ету.
Сапасы: халықаралық ұйымдардың жұмысының нәтижесiмен белгiленедi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
44-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк шекараны делимитациялау және демаркациялау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

105
Содержание
Секретариа-
та Совеща-
ния по
взаимодей-
ствию и ме-
рам доверия
в Азии
Содержание и
обеспечение
Секретариата
Совещания по
взаимодействию и
мерам доверия в
Азии (СВМДА) в
г. Алматы.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел Республи-
ки Казахстан
и Секретариат
Совещания по
взаимодей-
ствию и мерам
доверия в
Азии
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: обеспечение участия Казахстана в 104 международных организациях, конвенциях, уставных и других органах СНГ с правом голоса, продвижение и реализация инициатив руководства государства, защита национальных интересов страны посредством определения политики международных организаций в области решения экономических, социальных, экологических и научно-технических вопросов.
Конечный результат: обеспечение внешнеполитических и торгово-экономических интересов Казахстана посредством дальнейшей интеграции в мировое сообщество. Участие Республики Казахстан, как члена международного сообщества в решении региональных и глобальных программ, обеспечении прав и свобод граждан Республики Казахстан. Развитие и укрепление многостороннего сотрудничества в области политики, экономики, науки и культуры с иностранными государствами, международными организациями.
Финансово-экономический результат: содержание аппарата Постоянного представителя Республики Казахстан при Евразийском экономическом сообществе - 15 948 тыс. тенге, представителя Республики Казахстан в Антитеррористическом центре СНГ - 3 416 тыс. тенге, представителя Республики Казахстан в Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом Совете СНГ - 8 775 тыс. тенге, Постоянного Совета при Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) - 54 427 тыс. тенге, Секретариата Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА) - 118 961 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение выполнения Плана выплат в международные организации и выполнения долговых обязательств Республики Казахстан согласно решениям Экспертного совета по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями в срок.
Качество: определяется результатами работы международных организаций.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 44
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Делимитация и демаркация государственной границы"
на 2007 год

1. Құны : 89953 мың теңге (сексен тоғыз миллион тоғыз жүз елу үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 7 мамырдағы "Қазақстан Республикасының Каспий теңізіндегi мүдделерiн қамтамасыз ету жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" N 542-30қ қаулысы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 1 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасын Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен делимитациялау жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметтiк комиссиясы туралы" N 1283  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 19 желтоқсандағы "Трансшекаралық өзендердi пайдалану мен қорғау жөнiндегi қазақстан-қытай бiрлескен комиссиясының қазақстандық бөлiгiнің құрамын бекiту туралы" N 1324  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 16 қазандағы "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекарасын демаркациялау жөнiндегi бiрлескен комиссиялардағы Қазақстан Республикасының үкiметтік делегациясы туралы" N 1058  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость : 89953 тысячи тенге (восемьдесят девять миллионов девятьсот пятьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1999 года N 542-30с "О некоторых мерах по обеспечению интересов Республики Казахстан на Каспийском море";  постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1283 "О Правительственной Комиссии Республики Казахстан по делимитации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2002 года N 1324 "Об утверждении состава казахстанской части Казахстанско-китайской совместной комиссии по использованию и охране трансграничных рек";  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2003 года N 1058 "О правительственной делегации Республики Казахстан в Совместных комиссиях по демаркации Государственной границы Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығын және Қырғыз Республикасымен, Түрiкменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекарасының мызғымастығын қамтамасыз ету. Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесi мәселелерiн реттеу, сондай-ақ трансшекаралық өзектердi пайдалану және қорғау, Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Каспий теңізiнің құқықтық мәртебесiн белгiлеу, жергiлiктi жерлерде мемлекеттiк шекара сызығын шекаралық белгілермен бекіту, Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясымен, Түрiкменстанмен және Өзбекстан Республикасымен мемлекеттiк шекарасын заңды түрде ресiмдеу, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерiн реттеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29.  N 1389  Қаулысымен.

4. Цель бюджетной программы : обеспечение территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан с Кыргызской Республикой, Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией, урегулирование вопросов правового статуса Каспийского моря, а также использования и охраны трансграничных рек, укрепление национальной безопасности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : определение правового статуса Каспийского моря, закрепление линии государственной границы пограничными знаками на местности, юридическое оформление государственной границы Республики Казахстан с Российской Федерацией, Туркменистаном и Республикой Узбекистан, урегулирование вопросов использования и охраны трансграничных рек.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года  N 1389 .

6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемлекеттiк шекараны делим итациялау және демаркациялау
1.  (алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.12.29. N 1389 Қаулысымен)
2. Қазақстан аумағында Түрiкменстан өкiлдерiмен шекаралық белгілердің (демаркация) картасын даярлау бойынша жұмыстар атқару.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Делимитация
и демаркация
государстве-
нной границы
1. (Исключен -  от 29 декабря 2007 года  N 1389 .)
2. Проведение
работ по
изданию карт
на территории
Казахстана с
представителями
Туркменистана
(демаркация).

3. Қазақстан Республикасының аумағында трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерiн реттеу бойынша iс-шаралар жүргізу, мемлекеттiк шекараны демаркациялау бойынша Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының, Түрiкменстанның, Өзбекстан Республикасының үкiметтiк делегацияларының отырыстарын өткiзу.
4. Іссапарлық және өкiлдiк шығыстарды қамтамасыз ету және өтемақысын төлеуге байланысты келiссөздер процесiн жүргiзу мәселесi бойынша:
- Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасын делимитациялау және демаркациялау, оның iшiнде: қазақстан-ресей шекарасын демаркациялау мәселесi бойынша;
- Каспий теңізiнің құқықтық мәртебесiн анықтау;
- трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау.
5. Байланыс қызметiне ақы төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi, Қазақстан  Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттігі, "Казгеокарт" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29.  N 1389  Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: келiссөздер жүргізу, шекара сызығы межеленген топографиялық карталарды басып шығару.
Түпкi нәтиже: Каспий теңiзiнің түбiн межелеудің орта сызығын топографиялық карталарға түсiру, оларды сипаттау, жергiлiктi жерлерде Қазақстан Республикасының Түрiкменстанмен, Өзбекстан Республикасымен және Ресей Федерациясымен мемлекеттiк шекара сызығын шекаралық белгiлермен бекiту, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау жөнiндегi келiсiмдерге қол қою.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Каспий теңізінің құқықтық мәртебесін белгілеу, мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау, Қазақстан Республикасының аумағында трансшекаралық өзендерді пайдалану және қорғау жөніндегі келіссөздерді жүргізуге - 45390,0 мың теңге, қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасын демаркациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге - 27874,0 мың теңге, қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасына - 8674,0 мың теңге, қазақстан-түрікмен мемлекеттік шекарасына - 2574,0 мың теңге, байланыс қызметіне - 5417,0 мың теңге, банктің комиссиялық қызметіне - 24,0 мың теңге.
Уақтылығы: демаркациялау, Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiн анықтау, трансшекаралық өзендердi пайдалану және қорғау мәселелерi бойынша келiссөздердi жоспарлы түрде жүргiзу және қол жеткізiлген уағдаластықтарға сәйкес қажеттi демаркациялық жұмыстарды орындау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29.  N 1389  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
45-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Шетелдiк iссапарлар"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Проведение
мероприятий по
урегулированию
вопросов
использования
и охраны транс-
граничных рек
на территории
Республики
Казахстан, про-
ведение заседа-
ний Правитель-
ственных деле-
гаций Республи-
ки Казахстан,
Кыргызской
Республики,
Российской
Федерации,
Туркменистана
и Республики
Узбекистан по
демаркации
государственной
границы.
4. Обеспечение
и компенсация
командировочных
и представи-
тельских
расходов по
проведению
переговорного
процесса по
вопросам:
- делимитации
и демаркации
государственной
границы Респу-
блики Казах-
стан, в том
числе по вопро-
су демаркации
казахстанско-
российской
границы;
- определения
правового
статуса Каспий-
ского моря;
- использования
и охране транс-
граничных рек.
5. Оплата
услуг связи.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан,
Агентство
Республики
Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами,
Республикан-
ское госу-
дарственное
казенное
предприятие
"Казгеокарт"
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года  N 1389 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение переговоров, выпуск топографических карт с разграничением линии.
Конечный результат: нанесение срединной линии разграничения дна Каспийского моря на топографические карты, их описание, закрепление на местности пограничными знаками линии государственной границы Республики Казахстан с Туркменистаном, Республикой Узбекистан и Российской Федерацией, подписание соглашений по использованию и охране трансграничных рек.
Финансово-экономический результат: проведение переговоров по определению правового статуса Каспийского моря, делимитации и демаркации государственной границы, использованию и охране трансграничных рек на территории Республики Казахстан - 45390,0 тыс. тенге, проведение работ по демаркации казахстанско-российской государственной границы - 27874,0 тыс. тенге, казахстанско-узбекской государственной границы - 8674,0 тыс. тенге, казахстанско-туркменской государственной границы - 2574,0 тыс. тенге, на услуги связи - 5417,0 тыс. тенге, на комиссионные услуги банка - 24,0 тыс. тенге.
Своевременность: планомерное проведение переговоров по вопросам демаркации, определения правового статуса Каспийского моря, использования и охраны трансграничных рек и выполнение необходимых демаркационных работ в соответствии с достигнутыми договоренностями.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года  N 1389 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 45
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Заграничные командировки"
на 2007 год

1. Құны : 952 008 мың теңге (тоғыз жүз елу екі миллион сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 10 сәуiрдегi "Республикалық бюджетте "Шетелдiк iссапарлар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану eрежесi туралы" N 410  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шетелдiк iссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын ретке келтіру жөнiндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы .

1. Стоимость: 952 008 тысяч тенге (девятьсот пятьдесят два миллиона восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 410 "О правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Заграничные командировки";  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекетаралық қарым-қатынастарды дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы бейнесін ілгерілету, Қазақстан Республикасының әлемдiк қоғамдастықта сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы қарым-қатынастарын кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың қызметiне қатысуын қамтамасыз ету, әлемдік қоғамдастықтың мүшесi ретiнде жаһандық және өңiрлiк проблемаларды шешуде Қазақстан Pecпубликасының рөлiн арттыруға жәрдемдесу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие межгосударственных отношений, продвижение положительного имиджа Республики Казахстан, расширение контактов Республики Казахстан в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений в мировом сообществе.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение участия Республики Казахстан в деятельности международных организаций, конференций, совещаний, форумов, содействие повышению роли Республики Казахстан как члена международного сообщества в решении глобальных и региональных проблем.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Шетелдік іссапарлар
Мемлекеттiк органдардың лауазымды адамдарын шетелге iссапарға жiберуге және Қазақстанның ЕҚЫҰ-ға төрағалық ету бастамасын іске асыру бойынша курстарға
байланысты шығыстарын
және өтемақысын төлеу, сондай-ақ шетелге шыққанда Қазақстан Республикасының Үкімет мүшелері басқаратын Қазақстан Республикасы делегацияларының арнайы рейстер шығыстарын төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің, сондай-ақ үкiметтiк делегациялардың шетелдiк сапарларын өткізу, Қазақстанның сессияларда, конференцияларда, мәжiлiстерде, симпозиумдарда, саммиттерде, форумдарда, екi және көп жақты келiссөздерде, консультацияларда, соның ішінде Қазақстан Республикасының Дүниежүзiлiк Сауда Ұйымына кiруiне байланысты келiссөздерде, Бiртұтас экономикалық кеңiстiктi қалыптастыру жөнiндегi халықаралық-құқықтық шарттардың жобаларына қатысты сарапшылардың консультацияларында өкiлдiк ету, соның iшiнде электрондық үкiмет құру, билер соты институтын құру, мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк үлгiлерiн ендiру, 2009 жылы Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуі жөніндегі қазақстандық бастаманы жылжыту секiлдi салаларды зерделеу және тәжiрибе алмасу және тағы басқалары. Iс-шаралардың жоспарланып отырған саны 434.
Түпкi нәтиже: Халықаралық құқықтық құжаттарды (келiсiмдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және оларға қол қою, тәжiрибе алмасу және тиiмдi ынтымақтастық орнату, әрiптестiк, iскерлiк байланыстарды жолға қою, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестiру, Қазақстанның экономикасына инвестициялар тарту, әлемдiк тауарлар мен қызмет көрсетулерге қол жеткізу, қазақстандық тауарлардың сатып-өткiзу нарығын кеңейту, тауарларды экспорттау кезіндегі кеден баж салығын азайту және т.б.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: елден тысқары жерлерге қызметтiк iссапарға жiберiлген бiр адамның (жетекшi маман) 4 күн кезеңге Мәскеу қаласына (Ресей) бiр iссапарға жiберiлген шығындаpы - 122 313,82 теңге және 4 күн кезеңге Mәскеу қаласына (Ресей) бiр iссапарға жiберiлген бiр адамның (Министр) шығындары - 318 374,75 теңге (бip сапарға арналған орташа мөлшердегi шығындар 220 344,28 теңге құрайды);
- Ресейге бiр iссапарға арналған бiр адамның шығыны - 122 313,82 теңге және Үндістан, ҚХР (Гонконг), Оңтүстiк Корея, Чили, Филиппин елдерiне бiр сапарға арналған бiр адамның шығыны - 1 684 931,51 теңге (бiр сапарға арналған орташа мөлшердегi шығындар 903 636,49 теңге құрайды).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Заграничные
командировки
Оплата и компен-
сация расходов,
связанных с
командированием
должностных лиц
государственных
органов за рубеж
и с курсами по
реализации
инициативы
Казахстана по
председательст-
вованию в ОБСЕ,
а также оплата
расходов специ-
альных рейсов
при выезде за
рубеж делегаций
Республики Казах-
стан, возглавля-
емых членами
Правительства
Республики
Казахстан
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, а также правительственных делегаций, представление Казахстана на сессиях, конференциях, заседаниях, симпозиумах, саммитах, форумах, дву- и многосторонних переговорах, консультациях, в т.ч. переговорах по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультациях экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства, изучение и обмен опытом, в т.ч. в построении электронного правительства, создании института присяжных, внедрение моделей государственно-частного партнерства, продвижение казахстанской инициативы по обеспечению председательствования Республики Казахстан в ОБСЕ в 2009 г. и т.д. Планируемое количество мероприятий 434.
Конечный результат: проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), обмен опытом и установление взаимовыгодного сотрудничества, налаживание партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечение инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат: затраты на одного командированного за пределы страны (ведущий специалист) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 122 313,82 тенге и на одного командированного (Министр) на 1 поездку в г. Москва (Россия) на период 4 дня - 318 374,75 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 220 344,28 тенге);
- затраты на одного командированного на 1 поездку в Россию - 122 313,82 тенге и на одного командированного на 1 поездку в страны: Индия, КНР (Гонконг), Южная Корея, Чили, Филиппины - 1 684 931,51 тенге (средневзвешенные затраты на одну поездку составят 903 636,49 тенге).

Осымен бiрге бiр iссапарға арналған шығыстарға жiберiлген адамның лауазымы, 5*, 4*, 3* қонақ үйдің бiр орынды бір орын нөмiрiнiң құны шегiнде жататын орны, "Бизнес" класс бойынша құнының жолақысы қосылады, iссапар мерзiмi, iссапарға жiберiлген ел сияқты факторлар ықпал етедi, өйткенi әрбip елдің тәулiктiк ақы және жататын орны нормалары әртүрлі.
Уақтылығы: басталғанға дейiнгi әрбiр шетелдiк iссапарға ақшалай қаражатты бөлу туралы шешім қабылдау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
46-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Өкiлдiк шығындар"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 879 004 мың теңге (сегіз жүз жетпіс тоғыз миллион төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің 2006 жылғы 12 қазандағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" N 201  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 наурыздағы "Республикалық бюджетте "Өкілдiк шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесiн және өкiлдiк шығындардың нормаларын бекiту туралы" N 281  қаулысы .

При этом на затраты на одну командировку влияют такие факторы как должность командируемого лица, стоимости проживания одноместного номера в гостинице 5*, 4*, 3*, проезд по стоимости авиабилета по классу "Бизнес", длительность командировки, страна командирования, так как у каждой страны свои нормы суточных и проживания.
Своевременность: принятие решения о выделении денежных средств на каждую заграничную командировку до наступления мероприятия.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 46
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Представительские затраты"
на 2007 год
1. Стоимость: 879 004 тысячи тенге (восемьсот семьдесят девять миллионов четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының мемлекетаралық қатынастарын дамыту және оның оң сипаттағы имиджiн iлгерiлету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасында ресми делегациялардың, соның iшiнде шетелдiк делегациялардың қатысуымен кеңестер мен семинарлар, салтанатты және өзге де өкiлдiк iс-шараларды өткiзудi қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнің шетелдiк сапарлары кезiндегi өкiлдiк шығындары.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие межгосударственных отношений и продвижение положительного имиджа Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение проведения совещаний и семинаров, торжественных и иных представительских мероприятий в Республике Казахстан с участием официальных делегаций, в том числе иностранных, а также возмещение представительских затрат во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан и Министра иностранных дел Республики Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Өкілдік шығындар
1. Ресми делегацияларды, соның  iшiнде шетелдiк делегацияларды қабылдауға байланысты өкiлдiк iс-шараларды (кеңестер, семинарлар,  салтанатты жиындар, конгресстер және т.б.) өткізу жөнiнде шығындар мен өтемақы төлеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентiнің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігінің шетелдік сапарлары кезiндегі өкілдік шығындары.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Представи-
тельские
затраты
1. Оплата и
компенсация
расходов по
проведению
представитель-
ских мероприя-
тий (совещаний,
семинаров, тор-
жеств, конгрес-
сов и др.),
связанных с
приемом офици-
альных делега-
ций, в том
числе иностран-
ных, а также
представитель-
ские затраты
при выезде
Президента
Республики
Казахстан,
Премьер-
Министра
Республики
Казахстан,
Государственно-
го секретаря
Республики
Казахстан и
Министра
иностранных
дел Республики
Казахстан за
границу.

2. Азия мен Тынық мұхитқа арналған Экономикалық және Әлеуметтiк Комиссиясының (БҰҰ АТМЭӘК) 63-i сессиясын өткізу.
3. ЕҚЫҰ өкілдерінің Қазақстанда іс-шаралары мен сапарларын ұйымдастыру, ЕҚЫҰ шеңберінде Демократиялық институттар мен адам құқықтары жөніндегі бюро сарапшыларының ОСК жанындағы консультативтік орталық базасында байқаушылар даярлауға қатысуы.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен шетелдердегі мекемелері, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: сессиялар, конференциялар, мәжілістер, симпозиумдар, саммиттер, форумдар, екі және көп жақты келіссөздер, консультациялар өткізу, оның ішінде АӨСШК, Шетелдегі қазақ диаспорасының мәселелеріне байланысты конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, Қазақстан Республикасының Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі жөніндегі келіссөздер процесін жүргізу, Біртұтас экономикалық кеңістік қалыптастыру жөніндегі халықаралық-құқықтық шарттар жобаларына қатысты сарапшылар консультацияларын және т.б. өткізу, 2009 жылы Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуін қамтамасыз ету жөніндегі қазақстандық бастаманы жылжыту.
Түпкi нәтиже: халықаралық-құқықтық құжаттарды (келісімдер, шарттар, меморандумдар) пысықтау және қол қою, өзара тиімді ынтымақтастықты орнату, серіктестік, іскерлік байланыстарды жолға қоюда тәжірибе алмасу, сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени қатынастар саласындағы ынтымақтастықты үйлестiру, Қазақстан экономикасына инвестиция тарту, тауарлар және қызмет көрсетулердiң әлемдiк рыногына шығу, қазақстандық тауарларды өткiзу рыноктарын кеңейту, тауарларды экспорттау кезiнде кедендiк баж салығын азайту және т.б.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ресми делегацияларды қабылдауға байланысты бiр өкiлдiк iс-шараны өткiзуге арналған шығындармен айқындалады.
"Өкілдiк шығындар" бағдарламасын iске асыру барысында көрсетiлетiн қызметтердiң бiрлiгiне арналған шығындардың жоспарланған көлемi осы iс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерiнiң санына және олардың мәртебесiне байланысты.
Уақтылығы: басталғанға дейiнгi өкiлдiк шығындарды талап ететiн iс-шараларды өткiзуге арналған ақшалай қаражатты бөлу туралы шешiм қабылдау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
47-ҚОСЫМША (өте құпия)
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
48-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Проведение
63-й сессии
Экономической
и Социальной
Комиссии для
Азии и Тихого
Океана
(ЭСКАТО ООН).
3. Организация
мероприятий и
визитов
представителей
ОБСЕ в
Казахстане,
участие
экспертов Бюро
по демокра-
тическим
институтам и
правам человека
в рамках ОБСЕ в
подготовке
наблюдателей на
базе консульта-
тивного центра
при ЦИК.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан,
государствен-
ные органы
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: прием официальных делегаций, проведение сессий, конференций, заседаний, симпозиумов, саммитов, форумов, дву- и многосторонних переговоров, консультаций, в т.ч. встреч высокого уровня, проводимых в рамках СВМДА, конференции ООН по вопросам безопасности в Центральной Азии, республиканских (региональных) конференций, семинаров, совещаний, круглых столов по проблемам казахской диаспоры, проведение процесса переговоров по вступлению Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, консультации экспертов в отношении проектов международно-правовых договоров по формированию Единого экономического пространства, продвижение казахстанской инициативы по обеспечению председательствования Республики Казахстан в ОБСЕ в 2009 г. и т.д.
Конечный результат: проработка и подписание международно-правовых документов (соглашений, договоров, меморандумов), установление взаимовыгодного сотрудничества, обмен опытом для налаживания партнерских, деловых связей, координация сотрудничества в области торгово-экономических, научно-технических и культурных отношений, привлечении инвестиций в экономику Казахстана, получение доступа на мировой рынок товаров и услуг, расширение рынков сбыта казахстанских товаров, уменьшение таможенных пошлин при экспорте товаров и др.
Финансово-экономический результат: определяется затратами на проведение одного представительского мероприятия, связанного с приемом официальных делегаций. Планируемый объем затрат на единицу предоставляемых услуг зависит от количества участников делегации в конкретном мероприятии в соответствии со статусом.
Своевременность: принятие решения о выделении денежных средств на проведение мероприятий, требующих представительских затрат до наступления мероприятия.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 48
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Приобретение и строительство объектов недвижимости за
рубежом для размещения дипломатических представительств
Республики Казахстан"
на 2007 год

1. Құны : 5088284 мың теңге (бес миллиард сексен сегіз миллион екі жүз сексен төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекiту туралы" 2004 жылғы 4 ақпандағы N 1287  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бiрiккен Араб Әмiрлiктерiнде Қазақстан Республикасының Елшілігiн ашу туралы" 2006 жылғы 22 мамырдағы N 118  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi шетелдегi мекемелерiнің жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алуы және жалдауы, үй-жайлары мен ғимараттарының күрделi құрылысы мен жөндеуi туралы" 1996 жылғы 19 қыркүйектегi N 1144  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасының Женева қаласындағы (Швейцария Конфедерациясы) Бiрiккен Ұлттар Ұйымының бөлiмшесi мен басқа да халықаралық ұйымдар жанындағы Тұрақты Өкiлі резиденциясының ғимаратын жобалау және салу туралы" 2003 жылғы 20 желтоқсандағы N 1282  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 желтоқсандағы N 1282 қаулысына өзгерiс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2005 жылғы 14 қарашадағы N 1124  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасындағы Елшiлiгiнің ғимаратын Бiшкек қаласында (Қырғыз Республикасы) жобалау және салу туралы" 2004 жылғы 17 мамырдағы N 550  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасының Италия Республикасындағы Елшiлiгінің әкiмшiлiк ғимараты мен Төтенше және Өкiлеттi Елшілігiнің резиденциясын жобалау және салу (қайта жаңарту) туралы" 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1371  қаулысы .

1. Стоимость : 5088284 тысяч тенге (пять миллиардов восемьдесят восемь миллионов двести восемьдесят четыре тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан ";  Указ Президента Республики Казахстан от 22 мая 2006 года N 118 "Об открытии Посольства Республики Казахстан в Объединенных Арабских Эмиратах";  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 года N 1144 "О приобретении и аренде объектов недвижимости, капитальном строительстве и ремонте зданий и сооружений учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей";  постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2003 года N 1282 "О проектировании и строительстве здания резиденции Постоянного Представителя Республики Казахстан при отделении Организации Объединенных Наций и других международных организациях в городе Женеве (Швейцарская Конфедерация)";  постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2005 года N 1124 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2003 года N 1282";  постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2004 года N 550 "О проектировании и строительстве здания Посольства Республики Казахстан в Кыргызской Республике в городе Бишкеке (Кыргызская Республика)";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1371 "О проектировании и строительстве (реконструкции) административного здания Посольства и резиденции Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Итальянской Республике".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiктерiн, консулдық мекемелерiн және Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын шетелдерде орналастырудың тиiстi жағдайларын қамтамасыз ету. Шетелдерде әкiмшiлiк және тұрғын үй-жайларды жалға алудың әкiмшiлiк шығыстарын қысқарту. Қазақстан Республикасының шетелдердегi оң бетбейнесiн қалыптастыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом. Сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом. Поддержание положительного имиджа Республики Казахстан за рубежом.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : шетелде әкiмшiлiк және тұрғын үйге арналған ғимараттарды Қазақстан Республикасының меншiгiне сатып алу және құрылысын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде  жылжымайтын мүлік объектiлерiн сатып алу және салу
Келесi жобаларды iске асыру, соның iшiнде осыларға байланысты  барлық шығыстарға төлем жасасу:

5. Задачи бюджетной программы : строительство и приобретение в собственность Республики Казахстан зданий административного и жилого назначения за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/
п№
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Приобретение
и строитель-
ство объек-
тов недвижи-
мости за
рубежом для
размещения
дипломати-
ческих пред-
ставительств
Республики
Казахстан
Реализация сле-
дующих проектов,
в том числе
оплата всех
затрат, связан-
ных с ними:

1. Швейцариядағы (Женева қаласы)  Қазақстан Республикасы Елшілiгiнiң  әкiмшілiк ғимаратының құрылысын салуды (қайта жаңартуды) аяқтау.
2. Археологиялық қазба жұмыстарының есебiмен Италия Республикасындағы (Рим қаласы) Қазақстан Республикасы Елшілiгінің әкімшілік ғимаратының құрылысын  салуды аяқтау.
3. Қырғыз Республикасындағы (Бiшкек қаласы) Қазақстан Республикасы Елшілiгінің әкiмшiлiк ғимаратының құрылысын салуды (қайта жаңғыртуды) аяқтау.
4. Ұлыбританияда (Лондон қаласы) Қазақстан Республикасының Елшiлiгiн әкiмшiлiк-орналастыру үшiн ғимарат сатып алу.
5.  алынып тасталды -
2007.11.06. N 1052
6. Бiрiккен Араб Әмiрлiктерiнде (Әбу-Даби қаласы) Қазақстан Республикасы Елшісiнің резиденциясы мен Елшiлiктің әкімшілік ғимаратының құрылысын бастау.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi және шетелдердегі мекемелері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасының шетелдегi дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктерi және дипломатиялық қызмет персоналын әкiмшiлiк және тұрғын үйлерге орналастыру үшiн шет елдерде Лондон (Ұлыбритания) қаласында сатып алынған, Женева (Швейцария), Рим (Италия Республикасы), Бишкек (Қырғыз Республикасы) қалаларында 3 салынған және Әбу-Даби (БАЭ) 1 салынып жатқан жылжымайтын мүлік объектілерінің болуы.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасының шетелдердегi дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiктерiн әкiмшiлiк және тұрғын үй мақсатындағы өз меншiгіндегi ғимараттарға орналастыру, Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналының шетелде еңбек ету және өмiр сүру жағдайларын жақсарту, әкiмшiлік және тұрғын үй-жайды жалға алудың әкімшілік шығыстарын қысқарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын шетелдерде өз меншігіндегі ғимараттарға орналастыру әкімшілік және тұрғын үйлерді жалға алуға арналған әкімшілік шығыстарын қысқарту арқылы қол жеткiзіледi.
Сапасы: бюджеттік бағдарламаны іске асыру - мердігерлік ұйымдардың құрылысты салу кезінде жұмыстарды орындауына (техникалық қадағалау), шетелдерде жылжымайтын мүлiк объекттерiн сатып алу кезiнде қолайлы нұсқаларын iрiктеу барысында талаптардың сақталуына  тиiстi бақылау жасауды жүзеге асыру есебiнен қамтамасыз етiледi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
49-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының шетелдiк мемлекеттерге заңсыз әкелiнген және саудалаудың құрбандары болған, сондай-ақ шет елдерде басқа қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына қаржылық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Завершение
строительства
(реконструкции)
административно-
го здания по-
сольства Респу-
блики Казахстан
в Швейцарии
(город Женева);
2. Завершение
строительства
(реконструкции)
административно-
го здания по-
сольства Респу-
блики Казахстан
в Итальянской
Республике
(город Рим) с
учетом архео-
логических
раскопок;
3. Завершение
строительства
(реконструкции)
административно-
го здания по-
сольства Респу-
блики Казахстан
в Кыргызской
Республике
(город Бишкек);
4. Приобретение
здания для
административно-
го размещения
посольства
Республики
Казахстан в
Великобритании
(город Лондон);
5.  (исключен -   от 6 ноября 2007 г. N  1052) ;
6. Начало
строительства
резиденции Посла
и административ-
ного здания по-
сольства Респу-
блики Казахстан
в Объединенных
Арабских Эми-
ратах (город
Абу-Даби).
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
наличие собственного приобретенного (в городе Лондон (Великобритания)), 3-х построенных (в городах Женева (Швейцария), Рим (Итальянская Республика), Бишкек (Кыргызская Республика)) и 1-го строящегося (в городе Абу-Даби (ОАЭ)) объектов недвижимости за рубежом для административного и жилого размещения дипломатических и приравненных к ним представительств и персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом.
Конечный результат: размещение дипломатических и приравненных к ним представительств Республики Казахстан за рубежом в собственных зданиях административного и жилого назначения, улучшение условий труда и проживания персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом, сокращение административных расходов на аренду административных и жилых помещений.
Финансово-экономический результат: достигается за счет сокращения административных расходов на аренду административных и жилых помещений за рубежом путем размещения персонала дипломатической службы Республики Казахстан в собственных зданиях.
Качество: реализация бюджетной программы обеспечивается за счет осуществления надлежащего контроля выполнения работ подрядными организациями при строительстве ("технадзор") и соблюдения требований в ходе отбора приемлемых вариантов при приобретении объектов недвижимости за рубежом.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 г. N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 49
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан,
незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами
торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений
и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах"
на 2007 год

1. Құны : 11700 мың теңге (он бiр миллион жетi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының  Конституциясы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 27 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекiту туралы" N 217 Жарлығы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 11 ақпандағы "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердің қаражаты есебiнен шетелдiк iссапарларға валюталық қаражаттың жұмсалуын ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" N 148  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2006 жылғы 25 қаңтарда  N 4037 нөмiрмен тiркелген Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiнің 2005 жылғы 28 қарашадағы "Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелiнген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесiн бекiту туралы"  Бұйрығы , "Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелiнген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнің 2005 жылғы 28 қарашадағы N 08-1/361 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2006 жылғы 29 мамырдағы N08-1/155  бұйрығын  тіркеу, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2006 жылғы 19 маусымында N 4256 нөмірімен тіркелген.

1. Стоимость : 11700 тысяч тенге (одиннадцать миллионов семьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  Конституция Республики Казахстан;  Закон Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1999 года N 217 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2003 года N 148 "О мерах по упорядочению расходования валютных средств на заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов";  приказ Министерства иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года N 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 4037 от 25 января 2006 года;  приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 мая 2006 года N 08-1/155 "О внесении дополнения в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года N 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 4256 от 19 июня 2006 года.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : шет мемлекеттерге заңсыз түрде әкелiнген, сауда-саттықтың құрбандары болған, шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және кездейсоқ жағдайларға тап болған Қазақстан Республикасының азаматтарын қорғауды және оларды мемлекетке қайтаруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарына қаржылық көмек көрсету, Көшi-қон жөніндегі Халықаралық ұйыммен, Қазақстан Республикасының және өкiлдiк орналасқан елдің құқық қорғау органдарымен, трафиктiң құрбандарына көмектесетiн қоғамдық ұйымдармен бiрлесiп iс-қимыл жасап, трафиктің құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын босатуды және елге қайтаруды ұйымдастыру, бұқаралық ақпарат құралдарының арналарын пайдалана отырып, өкiлдiк орналасқан елде және Қазақстан Республикасында ақпараттық-насихат жұмыстарын жүргiзу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение защиты и возвращение в государство граждан Республики Казахстан, незаконно ввезенных в иностранные государства, ставших жертвами торговли, пострадавших за рубежом от других преступлений и оказавшихся в форс-мажорных обстоятельствах.
5. Задачи бюджетной программы : оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, пострадавшим за рубежом, организация вызволения и возвращения граждан Республики Казахстан - жертв трафика во взаимодействии с Международной Организацией по миграции, правоохранительными органами Республики Казахстан и страны пребывания, общественными организациями, помогающим жертвам трафика, проведение информационно-пропагандистской работы в стране пребывания и в Республике Казахстан с использованием каналов средств массовой информации.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекеттерге заңсыз әкелiнген және саудалаудың құрбандары  болған, сондай-ақ шет елдерде басқа қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлық жағдайларда қалған азаматтарына қаржылық көмек көрсету

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание фи-
нансовой по-
мощи гражда-
нам Республи-
ки Казахстан,
незаконно
ввезенным в
иностранные
государства и
ставшим жерт-
вами торгов-
ли, а также
пострадавшим
за рубежом от
других прес-
туплений и
оказавшимся в
форс-мажорных
обстоятельст-
вах

1. Қазақстан Республикасы азаматтарының отанына оралуы үшiн көлiктiк шығыстарын төлеу.
2. Аудармашының көрсеткен қызметiне ақы төлеу шығыстары.
3. Адвокаттың көрсеткен қызметіне ақы төлеу шығыстары.
4. Бiржолғы материалдық жәрдем (тамақтану, қонақ үйде тұру, жоқ болған  жағдайда бiрiнші қажеттiлiгi бар заттарды сатып алу).
5. Шет мемлекеттің аумағында болған кезең iшiнде жол жүгiне, жеке басын куәландыратын құжаттарын жоғалтқан жағдайда, оралу куәлiгiн ресімдеуге, қайтыс болған адамның денесiн мәйітханада сақтауға немесе орналасқан елде жерлеуге арналған шығыстар төлемiмен "200" жүгіне төлеу шығыстары.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен шетелдердегі мекемелері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: шетелде болған уақытысында Қазақстан Республикасының азаматтарына бiржолғы материалдық көмек көрсету және осындай көмекке зәру Қазақстан Республикасының азаматтарын отанымызға жөнелту.
Түпкi нәтиже: адамдарды саудалаумен айналысатындардың немесе олармен байланысты адамдардың тарапынан саудалаудың, қауiп-қатердің немесе қорқытып-үркiтудiң құрбандары болған Қазақстан Республикасы азаматтарын тиiмдi қорғауды қамтамасыз ету, олардың қауiпсiздiгiн және мүмкiндiгiнше, Қазақстан Республикасына өз еркiмен оралуын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде болған уақытысында мемлекеттiң қамқорлығына қатысты Қазақстан Республикасы азаматтарының сенiмдiлiгін арттыру, шетелде өз азаматтарының құқықтары мен мүдделерiн қорғауды нақты, iс жүзiнде жүзеге асыратын республика ретiнде әлемдiк қоғамдастықта Қазақстан Республикасының имиджiне оң сипатта ықпал ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасының бiр азаматын қорғауға және Қазақстан Республикасына жөнелтуге арналған шығындармен айқындалады. Зардап шеккен бiр адам шығындарының орташа мөлшерi 160 274 теңге құрайды (100 000 АҚШ доллары: 73 адам х 117,0).
Уақтылығы: шетелде құқықтық көмекке мұқтаж Қазақстан Республикасының әрбiр азаматына мемлекеттің тиiмдi көмек көрсетуiмен.
Сапасы: шетелде зардап шеккен Қазақстан Республикасы азаматтарының Отанына оралған нақты санымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
50-ҚОСЫМША
204 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Қазақстанда тұратын этностардың тарихи шығу елдерiмен қатынастарын нығайту және шетелде Қазақстан Республикасындағы этникалық келiсiмдi насихаттау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Оплата
транспортных
расходов для
возвращения
граждан Респуб-
лики Казахстан
на родину.
2. Расходы на
возмещение услуг
переводчика.
3. Расходы на
возмещение услуг
адвоката.
4. Единовремен-
ная материальная
помощь (питание,
проживание, при-
обретение вещей
первой необходи-
мости в случае
их отсутствия).
5. Расходы за
багаж, оформле-
ние свидетельст-
ва на возвраще-
ние, в случае
утраты ими доку-
ментов удостове-
ряющих их лич-
ность, груза
"200" с оплатой
расходов за хра-
нение тела в
морге или захо-
ронение в госу-
дарстве пребыва-
ния.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: предоставление единовременной материальной помощи и отправка на родину граждан Республики Казахстан, нуждающихся в этой помощи.
Конечный результат: обеспечение эффективной защиты граждан Республики Казахстан, ставших предметом торговли, угроз или запугивания со стороны торговцев людьми или связанных с ними лиц, обеспечение их безопасного и, по возможности, добровольного возвращения в Республику Казахстан и повышение уверенности граждан Республики Казахстан в заботе государства во время нахождения за пределами Республики Казахстан, положительное влияние на имидж Республики Казахстан в мировом сообществе, как республики реально, на деле осуществляющей защиту прав и интересов своих граждан за рубежом.
Финансово-экономический результат: реализация бюджетной программы определяется затратами на защиту и отправку одного пострадавшего гражданина Республики Казахстан за рубежом в Республику Казахстан.
Средневзвешенные затраты на одного пострадавшего составят 160 274 тенге (100 000 долл. США: 73 чел. х 117,0).
Своевременность: предоставление государством эффективной помощи каждому гражданину Республики Казахстан, нуждающемуся в правовой защите за рубежом.
Качество: количество возвращенных на родину граждан Республики Казахстан, пострадавших за рубежом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 50
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
204 - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Укрепление отношений со странами исторического происхождения
этносов, проживающих в Казахстане, и пропаганда за рубежом
этнического согласия в Республике Казахстан"
на 2007 год

1. Құны : 282700 мың теңге (екi жүз сексен екi миллион жетi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 26 сәуiрдегi "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы мен Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесi туралы" N 856  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 23 сәуiрдегi "Қазақстан халықтары Ассамблеясының институтын бекіту туралы" N 1561  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 28 маусымдағы "Этносаралық және конфессияаралық келiсiмнiң қазақстандық моделiн жетiлдiрудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" N 593  қаулысы .

1. Стоимость : 282700 тысяч тенге (двести восемьдесят два миллиона семьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы :  Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О Стратегии Ассамблеи народов Казахстана и Положении об Ассамблее народов Казахстана";  Указ Президента Республики Казахстан от 23 апреля 2005 года N 1561 "Об укреплении института Ассамблеи народов Казахстана";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 593 "Об утверждении Программы совершенствования казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Қазақстан-2030" стратегиялық міндеттерді іске асыруда, қоғамдағы тұрақтылық пен келісімді нығайтуда және қазақстандық халықты, оның күшті мемлекеттілігін, ашық азаматтық қоғамды қалыптастыру процесінде Қазақстан халықтары Ассамблеясының рөлін арттыру, Қазақстан этностарының тарихи шығу тегі елдерімен өзара тиімді ынтымақтастықты дамыту, этникааралық қатынастарды үйлесімді дамыту, Қазақстан Республикасының оң сипаттағы имиджін нығайту.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение роли Ассамблеи народов Казахстана в реализации задач Стратегии "Казахcтан-2030", укрепление стабильности и согласия в обществе и процессе формирования казахстанского народа, его сильной государственности, открытого гражданского общества, развитие взаимовыгодного сотрудничества со странами исторического происхождения этносов Казахстана, развитие гармоничных межэтнических отношений, укрепление позитивного имиджа Республики Казахстан.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк тiлдiң және қазақ халқы мәдениетінің негiзгi рөл ойнауы жағдайында азаматтық және рухани мәдени ортақтық негізiнде Қазақстан этностарын шоғырландыру арқылы қазақстандық бiрегейлiктi қалыптастыру, этникааралық қатынастар саласында мемлекеттiк органдар мен азаматтық қоғам институттарының өзара тиiмдi iс-қимылын қамтамасыз ету, Қазақстандағы этникааралық үйлесiмдi қарым-қатынасты қамтамасыз етуде этномәдени бiрлестiктердiң күш-жiгерiн кiрiктiру, шетелдiк iскер және қоғамдық топтардың ақпараттану деңгейiн көтеру және Қазақстан Республикасына деген оң көзқарастарын қалыптастыруға жәрдемдесетiн iс-шараларды, конференцияларды, таныстыру рәсiмдерiн, сапарлар алмасуларды ұйымдастыру және қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы : формирование казахстанской идентичности путем консолидации этносов Казахстана на основе гражданской и духовно-культурной общности при стержневой роли государственного языка и культуры казахского народа, обеспечение эффективного взаимодействия государственных органов и институтов гражданского общества в сфере межэтнических отношений, интеграция усилий этнокультурных объединений в обеспечении гармоничных межэтнических отношений в Казахстане, организация и обеспечение мероприятий, конференций, презентаций, обмена визитами, с помощью которых достигается поднятие уровня информированности зарубежных деловых и общественных кругов и формирования положительного отношения к Республике Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қазақстанда тұратын этностардың тарихи шығу елдерiмен қатынастарын нығайту және шетелде Қазақстан Республикасындағы этникалық келiсiмдi насихаттау
Шетелдерде өкiлдiк мәжілiстер, көрмелер мен семинарлар өткiзу,  конфессияаралық және этникалық келiсімнiң қазақстандық моделiн шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдары арқылы насихаттау, салтанатты және өзге де өкiлдiк iс-шараларды шетелдерде өткiзу жөнiндегі шығыстарды төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi мен шетелдердегі мекемелері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи Отаны болып табылатын Германияда, Кореяда, Ресей Федерациясында және басқа да елдерде қазақстандық әртiстердiң гастролдiк концерттерiн өткізу, конференцияларды, тұсаукесерлердi және де басқа iс-шараларды өткізу, сапарлармен алмасу, тиiстi әдебиетпен қамтамасыз ету.
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасында тұратын этностардың тарихи шығу тегi болып табылатын Германиямен, Кореямен, Ресей Федерациясымен және басқа да елдермен қатынастарды нығайту және халықтың осыған қатысы бар топтарын қамтитын өмiр сапасын арттыру мақсатында Қазақстанда жүзеге асырылып жатқан реформалар мен жобалардың сапасына ықпал ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Іс-шараны өткiзуге арналған шығындар - 282 700 мың теңге "Өкiлдiк шығындар" бағдарламасын iске асыру барысында көрсетiлетiн қызметтердің бiрлiгiне арналған шығындардың жоспарланған көлемiн ic жүзiндегi шығындардың көлемiмен салыстыру мүмкiн емес, өйткенi барлығы осы iс-шараға қатысатын делегациялар мүшелерiнiң санына және олардың мәртебесiне байланысты.
Адамның немесе iс-шараның саны жөнiндегi орташа арифметикалық деректер жұмсалған қаражатты тиiмдi пайдалану туралы анық ақпарат бере алмайды.
Уақтылығы: көзделген iс-шараларды толық көлемде қаржыландыруды қамтамасыз ету.
Сапасы: Қазақстан Республикасындағы үйлесiмдi этникааралық келiсiмдi және 130-дан астам ұлттардың тату-тәттi тiршiлiк етуiн шетелде насихаттауды қамтамасыз ететiн мемлекеттiк қызмет көрсетулердi алушылардың қажеттiлiгiн қанағаттандыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
ра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Укрепление
отношений со
странами ис-
торического
происхожде-
ния этносов,
проживающих
в Казахста-
не, и пропа-
ганда за ру-
бежом этни-
ческого сог-
ласия в
Республике
Казахстан
Оплата расходов
по проведению
представительских
совещаний, выста-
вок и семинаров
за рубежом, про-
паганды через
зарубежные СМИ
казахстанской мо-
дели межконфес-
сионального и эт-
нического согла-
сия, торжествен-
ных и иных пред-
ставительских
мероприятий за
рубежом.
Январь-
декабрь
Министерство
иностранных
дел и загран-
учреждения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение концертных гастролей казахстанских артистов, конференций, презентаций и других мероприятий в Германии, Кореи, Российской Федерации и других странах, являющихся исторической родиной этносов, проживающих в Республике Казахстан, обмена визитами, обеспечение соответствующей литературой.
Конечный результат: укрепление отношений со странами исторического происхождения этносов Казахстана, таких как Германия, Корея, Россия и др. в целях повышения качества жизни затрагиваемых групп населения и влияния на качество осуществляемых в Казахстане реформ и проектов.
Финансово-экономический результат: затраты на проведение мероприятий - 282 700 тыс. тенге.
При этом, сопоставление планируемого объема затрат на единицу предоставляемых услуг с объемом фактических затрат в ходе реализации программы "представительские затраты" не представляется возможным, так как все зависит от количества участников делегации в данном мероприятий в соответствии с их статусом. Среднеарифметические данные по количеству человек или мероприятий не дают достоверной информации об эффективности использования затраченных средств.
Своевременность: обеспечение в полном объеме финансирования предусмотренных мероприятий.
Качество: удовлетворение потребностей получателей государственных услуг, обеспечивающих пропаганду за рубежом гармоничного межэтнического согласия и мирного сосуществования более чем 130 национальностей в Республике Казахстан.