Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 236 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 17 наурыздағы
№ 236 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Консультативтік-кеңесші органдарды Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі – Премьер-Министр), оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппаратының Басшысы (бұдан әрі – Үкімет Аппаратының Басшысы) және Үкіметтің басқа да мүшелері басқарады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Премьер-Министрдің атына консультативтік-кеңесші орган құру туралы ұсыныспен Премьер-Министрдің орынбасарлары немесе Үкімет Аппаратының Басшысы өтініш жасай алады.";
10-тармақта:
бесінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының орынбасарларынан, мемлекеттік органдар аппараттарының басшыларынан төмен емес – Премьер-Министрдің орынбасарлары, Үкімет Аппаратының Басшысы;";
алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құрылатын консультативтік-кеңесші органға жүктелетін мақсаттар мен міндеттерді ескере отырып, оның құрамына Үкімет Аппаратының тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы енгізіледі.";
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 236.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 2023 года № 236
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247 "Об утверждении Правил образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Правилах образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Консультативно-совещательные органы возглавляются Премьер-Министром Республики Казахстан (далее – Премьер-Министр), его заместителями, Заместителем Премьер-Министра – Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан (далее – Руководитель Аппарата Правительства) и другими членами Правительства.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. С предложением об образовании консультативно-совещательного органа на имя Премьер-Министра могут обращаться заместители Премьер-Министра или Руководитель Аппарата Правительства.";
в пункте 10:
подпункт 2) части пятой изложить в следующей редакции:
"2) заместителей Премьер-Министра, Руководителя Аппарата Правительства – не ниже заместителей первых руководителей государственных органов, руководителей аппаратов государственных органов;";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"С учетом целей и задач, возлагаемых на образуемый консультативно-совещательный орган, в его состав включается руководитель соответствующего структурного подразделения Аппарата Правительства.";
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:

"29. Хатшы қол қойған анықтама-есеп қоса берілетін Премьер-Министр өкімінің жобасы Үкімет регламентінде белгіленген тәртіппен мүдделі мемлекеттік органдармен келісіледі және кейіннен Премьер-Министрдің қол қоюына енгізу үшін Үкімет Аппаратына енгізіледі.";
32-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Үкімет Аппараты құрылатын және таратылатын консультативтік-кеңесші органдарды есепке алуды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша консультативтік-кеңесші органдардың тізілімін (бұдан әрі – тізілім) жүргізу арқылы жүзеге асырады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Үкімет Аппараты жаңа консультативтік-кеңесші органды құрудың орындылығына талдау жүргізген кезде міндетті түрде тізілім деректері ескеріледі.".
2. "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің алғысы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 қазандағы № 1362 қаулысында:
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының тиісті құрылымдық бөлімшесінде тіркеледі.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.12.2023 № 1195 қаулысымен.
4. "Шет елдермен ынтымақтастық жөнiндегi бiрлескен үкiметаралық комиссиялардың (комитеттердiң, кеңестердiң) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) қазақстандық бөлiгі туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 12 желтоқсандағы № 1304 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) қазақстандық бөлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссиялардың қазақстандық бөлігі Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларының 30-тармағында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қарашадағы № 1190 қаулысымен бекітілген Үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейлердегі халықаралық іс-шараларды, шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) отырыстарын ұйымдастыру мен өткізу, сондай-ақ үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейдегі уағдаластықтарды іске асыру қағидаларының 26-тармағында көрсетілген уағдаластықтарға сәйкес құрылады.";

"29. Проект распоряжения Премьер-Министра, к которому прилагается подписанная секретарем справка-отчет, в установленном Регламентом Правительства порядке согласовывается с заинтересованными государственными органами и вносится в Аппарат Правительства для последующего внесения на подпись Премьер-Министру.";
часть первую пункта 32 изложить в следующей редакции:
"32. Аппарат Правительства осуществляет учет образуемых и упраздняемых консультативно-совещательных органов посредством ведения реестра консультативно-совещательных органов (далее – реестр) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. При проведении Аппаратом Правительства анализа целесообразности образования нового консультативно-совещательного органа в обязательном порядке учитываются данные реестра.".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2001 года № 1362 "О Благодарности Премьер-Министра Республики Казахстан":
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) регистрируется в соответствующем структурном подразделении Аппарата Правительства Республики Казахстан.".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 27.12.2023 № 1195.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года № 1304 "Об утверждении Положения о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами":
в Положении о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, утвержденном указанным постановлением:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Казахстанская часть комиссий образовывается в соответствии с международными договорами Республики Казахстан и договоренностями, указанными в пункте 30 Правил подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037, пункте 26 Правил организации и проведения международных мероприятий на межправительственном и межведомственном уровнях, заседаний совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, а также реализации договоренностей межправительственного и межведомственного уровней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2010 года № 1190.";

12-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Комиссияның қазақстандық бөлігінің тең төрағалары ұсынған ақпарат негізінде үкіметаралық комиссиялардың қызметі туралы жиынтық есеп пен талдау жасайды және жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына қарай оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына ұсынады;
3) халықаралық екiжақты қарым-қатынастарды дамыту деңгейiн есепке ала отырып, комиссияның қазақстандық бөлiгiнiң жұмысын жандандыру жөнiндегі ұсыныстар мен үкiметаралық комиссиялардың басым отырыстарының кезектi жылға арналған тiзiмiн Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгiзедi.";
13-тармақтың 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"5) үкіметаралық комиссияның отырысын өткізгеннен кейін бір айдан кешіктірмей үкіметаралық комиссия отырысының қорытындылары туралы есепті ақпаратты және қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру бойынша тапсырмалардың жобасын, сондай-ақ орындалған уағдаластықтарды бақылаудан алу туралы ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгiзеді;
6) үкіметаралық комиссиялардың отырыстары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру бойынша шаралар қабылдайды және жыл сайын 20 шілдеге қарай оларды іске асыру барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жолдайды;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Комиссияның қазақстандық бөлiгiнiң құрамына, әдетте, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының және Қазақстан Республикасының мүдделi мемлекеттiк органдары мен өзге де ұйымдарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шет елдiк мекемелерiнiң өкiлдерi кiредi.".
5. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
14-тармақтың 18) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"18) Премьер-Министрдің, оның орынбасарының немесе Үкімет Аппараты Басшысының тапсырмасы бойынша соттарда Үкімет пен Премьер-Министрдің мүдделерін білдіру және қорғау, сондай-ақ Әділет министрлігінің құзыретіне кіретін, талқылау нысанасына айналған мәселелер бойынша Премьер-Министрдің тапсырмасымен конституциялық іс жүргізуге қатысу, мемлекеттік органдарға сот талқылауларында құқықтық және консультациялық көмек көрсету;".
6. "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының заң қызметтерi туралы үлгi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 қарашадағы № 1072 қаулысында:

подпункты 2) и 3) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) формирует сводный отчет и анализ о деятельности межправительственных комиссий на основании информации, представленной сопредседателями казахстанской части комиссии, и ежегодно к 20 января, следующего за отчетным годом, представляет их в Аппарат Правительства Республики Казахстан;
3) с учетом уровня развития международных двусторонних отношений вносит в Аппарат Правительства Республики Казахстан предложения по активизации работы казахстанской части комиссии и список приоритетных заседаний межправительственных комиссий на очередной год.";
подпункты 5) и 6) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"5) не позднее одного месяца после проведения заседания межправительственной комиссии вносит в Аппарат Правительства Республики Казахстан отчетную информацию об итогах заседания межправительственной комиссии и проект поручений по реализации достигнутых договоренностей, а также предложения о снятии с контроля исполненных договоренностей;
6) принимает меры по реализации договоренностей, достигнутых в ходе заседаний межправительственных комиссий, и ежегодно к 20 июля направляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан информацию о ходе их реализации;";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В состав казахстанской части комиссии, как правило, входят представители Аппарата Правительства Республики Казахстан, заинтересованных государственных органов и иных организаций Республики Казахстан, а также загранучреждений Республики Казахстан.".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 18) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"18) представление и защита интересов Правительства и Премьер-Министра в судах по поручению Премьер-Министра, его заместителя или Руководителя Аппарата Правительства, а также участие в конституционном производстве по поручению Премьер-Министра по вопросам, входящим в компетенцию Министерства юстиции, ставшим предметом разбирательства, оказание правовой и консультационной помощи государственным органам в судебных разбирательствах;".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2006 года № 1072 "Об утверждении Типового положения о юридических службах государственных органов Республики Казахстан":

3-тармақтың 4) және 5) тармақшалары алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының заң қызметтері туралы үлгі ережеде:
8-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Парламентінде заң жобаларының өтуі кезінде, сондай-ақ Үкімет Аппаратында Парламент депутаттары бастама жасаған заң жобаларына немесе Үкімет бастама жасаған заң жобаларына енгізілген депутаттардың түзетулеріне Үкімет қорытындыларының жобаларын, Үкімет Аппаратында және Әділет министрлігінде мемлекеттік орган әзірлеушісі болып табылатын Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының, Үкімет қаулыларының және Премьер-Министр өкімінің жобаларын жұмыс тәртібінде пысықтау кезінде міндетті түрде қатысады;".
7. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын, Мемлекеттік Елтаңбасын және олардың бейнелерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Гимнінің мәтінін пайдалану (орнату, орналастыру) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 қазандағы № 873 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 10-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын, Мемлекеттік Елтаңбасын және олардың бейнелерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Гимнінің мәтінін пайдалану (орнату, орналастыру) қағидаларында:
26-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының Президентi мен оның Әкiмшiлiгiнiң, Парламенттiң, оның палаталары мен олардың аппараттарының, Қазақстан Республикасының Парламентi палаталары бюроларының, Үкiметтiң және Үкімет Аппаратының, министрлiктер мен Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволары мен аумақтық бөлiмшелерiнiң, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты мен жергiлiктi соттарының, Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар құрамаларының, әскери бөлiмдерiнiң, бөлiмшелерi мен мекемелерiнiң, жергiлiктi өкiлдi, атқарушы органдардың және өзге де мемлекеттiк ұйымдардың мөрлерi мен құжаттарының бланкiлерiнде;";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Осы Қағидалардың 26-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банкноттары мен монеталарында, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 804 Жарлығымен бекітілген Ұлттық валюта – Қазақстан теңгесі банкноттары мен монеталары дизайнының тұжырымдамасында белгіленген тәртіппен орналастырылады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункты 4) и 5) пункта 3 исключить;
в Типовом положении о юридических службах государственных органов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац пятый пункта 8 изложить в следующей редакции:
"обязательно участвуют при прохождении законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, а также при доработке в рабочем порядке проектов заключений Правительства на законопроекты, инициированные депутатами Парламента, или на поправки депутатов, внесенные в законопроекты, инициированные Правительством в Аппарате Правительства, проектов указов Президента, постановлений Правительства и распоряжений Премьер-Министра Республики Казахстан, разработчиком которых является их государственный орган, в Аппарате Правительства и Министерстве юстиции;".
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2007 года № 873 "Об утверждении Правил использования (установления, размещения) Государственного Флага, Государственного Герба Республики Казахстан и их изображений, а также текста Государственного Гимна Республики Казахстан":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) статьи 10 Конституционного Закона Республики Казахстан "О государственных символах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах использования (установления, размещения) Государственного Флага, Государственного Герба Республики Казахстан и их изображений, а также текста Государственного Гимна Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 26 изложить в следующей редакции:
"1) на печатях и бланках документов Президента Республики Казахстан и его Администрации, Парламента, его палат и их аппаратов, Бюро палат Парламента Республики Казахстан, Правительства и Аппарата Правительства, министерств и государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, их ведомств и территориальных подразделений, Конституционного Суда Республики Казахстан, Верховного Суда и местных судов Республики Казахстан, соединений, воинских частей, подразделений и учреждений Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, местных представительных, исполнительных органов и иных государственных организаций;";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. На банкнотах и монетах Национального Банка Республики Казахстан, государственных ценных бумагах Республики Казахстан, указанных в подпункте 3) пункта 26 настоящих Правил, изображение Государственного Герба Республики Казахстан размещается в порядке, установленном Концепцией дизайна банкнот и монет национальной валюты - казахстанского тенге, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 12 декабря 2018 года № 804.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

"31. Осы Қағидалардың 26-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген шекаралық бағаналарда Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі "Шекара белгілерінің нысандарын, көлемдерін, сипаттамасын, конструкциясын және оларды орнату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 қарашадағы № 1181 қаулысына сәйкес орналастырылады".
8. "Үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейлердегі халықаралық іс-шараларды, шетелдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) отырыстарын ұйымдастыру мен өткізу, сондай-ақ үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейдегі уағдаластықтарды іске асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қарашадағы № 1190 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейлердегі халықаралық іс-шараларды, шетелдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) отырыстарын ұйымдастыру мен өткізу, сондай-ақ үкіметаралық және ведомствоаралық деңгейдегі уағдаластықтарды іске асыру қағидаларыдна:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидалар "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына сәйкес әзірленді.";

"31. На пограничных столбах, указанных в подпункте 5) пункта 26 настоящих Правил, изображение Государственного Герба Республики Казахстан размещается в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 1181 "Об утверждении форм, размеров, описания, конструкций и Правил установки пограничных знаков".".
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2010 года № 1190 "Об утверждении Правил организации и проведения международных мероприятий на межправительственном и межведомственном уровнях, заседаний совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, а также реализации договоренностей межправительственного и межведомственного уровня":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах организации и проведения международных мероприятий на межправительственном и межведомственном уровнях, заседаний совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами, а также реализации договоренностей межправительственного и межведомственного уровней, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан".";

7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Егер Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Премьер-Министр орынбасарларының немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппараты Басшысының тапсырмасында өзгеше көзделмесе, іс-шаралардың мазмұндық бөлігін пысықтауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен оның орынбасарлары қатысатын іс-шараларды ұйымдастыруды және өткізуді, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі жүзеге асырады.
8. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және оның орынбасарлары қатысатын іс-шаралар шет елде өткізілген жағдайда, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – СІМ) жол жүру құжаттарын және шетелдік дипломатиялық өкілдіктер мен консулдық мекемелердің визалық талаптарына сәйкес шетелдік визаларды ресімдеу үшін қажетті уақытты ескере отырып, алайда жол жүрудің жоспарланған күніне дейін он бес жұмыс күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына (бұдан әрі – Үкімет Аппараты) Қазақстан Республикасының делегациясы құрамының мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген жобасын енгізеді.";
10-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. СІМ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен оның орынбасарлары қатысатын іс-шара өткізілгенге дейін кемінде он жұмыс күні бұрын Үкімет аппаратына мыналарды қамтитын ақпараттық-талдамалық материалдар пакетін енгізеді:";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Орталық мемлекеттік органдар мен ұйымдар сұрау салу келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде немесе Үкімет Аппараты айқындаған өзге мерзімде алдағы іс-шараларға арналған қажетті ақпарат пен ұсыныстарды дайындауды және СІМ-ге ұсынуды қамтамасыз етеді.";
16, 17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. СІМ пысықталған ақпараттық-талдамалық материалдарды қарайды және оларды Үкімет Аппаратына енгізеді.
17. Егер Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен оның орынбасарлары қатысатын іс-шара өткізілетін мерзім Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен оның орынбасарлары қатысатын іс-шара өткізілгенге дейін он жұмыс күнінен аз уақыт қалғанда айқындалса, іс-шаралардың мазмұндық бөлігін пысықтау Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, оның орынбасарлары немесе Үкімет Аппаратының Басшысы айқындайтын мерзімдерде қамтамасыз етіледі.
18. СІМ Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының шетелдік тараптармен келіссөзі (кездесуі) барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды тіркейді және олар өткізілген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде Үкімет Аппаратына қол жеткізілген уағдаластықтар (әңгімелесу жазбасы) туралы, сондай-ақ осы іс-шаралар уақытында талқыланған өзге де мәселелер бойынша ақпарат жібереді.

пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Организацию и проведение мероприятий с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, включая проработку содержательной части мероприятий, осуществляет Министерство иностранных дел Республики Казахстан, если иное не предусмотрено поручением Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра или Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан.
8. В случае проведения мероприятий с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей за рубежом Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – МИД) вносит в Аппарат Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) проект состава делегации Республики Казахстан, согласованного с заинтересованными государственными органами, с учетом времени, необходимого для оформления выездных документов и иностранной визы согласно визовым требованиям иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений, но не позднее пятнадцати рабочих дней до планируемой даты выезда.";
абзац первый пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. МИД не менее чем за десять рабочих дней до проведения мероприятия с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей вносит в Аппарат Правительства пакет информационно-аналитических материалов, включающий:";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Центральные государственные органы и организации в течение пятнадцати календарных дней с момента поступления запроса или в иные сроки, определенные Аппаратом Правительства, обеспечивают подготовку и представление в МИД необходимой информации и предложений к предстоящим мероприятиям.";
пункты 16, 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"16. МИД рассматривает доработанные информационно-аналитические материалы и вносит их в Аппарат Правительства.
17. Если срок проведения мероприятия с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей определяется менее чем за десять рабочих дней до проведения мероприятия с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, проработка содержательной части мероприятий обеспечивается в сроки, определяемые Премьер-Министром Республики Казахстан, его заместителями или Руководителем Аппарата Правительства.
18. МИД фиксирует договоренности, достигнутые в ходе переговоров (встреч) Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей с иностранными сторонами, и в течение семи рабочих дней со дня их проведения направляет в Аппарат Правительства информацию о достигнутых договоренностях (запись беседы), а также по иным вопросам, обсужденным во время данных мероприятий.

19. СІМ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен оның орынбасарлары қатысатын іс-шараларды дайындау және ұйымдастыру кезінде Үкімет Аппаратымен келісім бойынша іс-шара бағдарламасынан орталық мемлекеттік органдармен және ұйымдармен келісілмеген мәселелерді алып тастауға бастама жасауға құқылы.";
27-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"СІМ он жұмыс күні ішінде тапсырмалар жобасын пысықтап, Үкімет Аппаратына жібереді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. СІМ жарты жылда бір рет 20 шілдеден және 20 қаңтардан кешіктірмей Үкімет Аппаратына қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру мақсатында берілген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, оның орынбасарлары тапсырмаларының орындалу барысы туралы жиынтық есеп ұсынады.".
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.10.2024 № 826 қаулысымен.
10. "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асырудың кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының, азаматтық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына – Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісі негізінде;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Іссапарға жіберілген адамдарға Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдары қызметкерлерінің тиісті санаттары үшін белгіленген лауазымдық айлықақылар, сондай-ақ арнаулы атағы (сыныптық шені) бойынша қолданыстағы заңнамада белгіленген айлықақылар (қосымша ақылар) төленеді.
Бұл ретте іссапарға жіберілген адамдардың лауазымдық айлықақыны белгілеуге құқық беретін мемлекеттік қызмет өтілін есептеу Қазақстан Республикасының тиісті құқық қорғау органының, азаматтық қорғау органының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кадр қызметі ұсынатын анықтама негізінде жүзеге асырылады.
Іссапарға жіберілген адамдарға лауазымдық айлықақылар, сауықтыру жәрдемақылары мен сыйлықақылар төлеу Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігін, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратын және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарын ұстауға көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
Іссапарға жіберілген адамдарға сыйлықақы беру Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының қызметкерлері үшін айқындалған тәртіппен лауазымдық айлықақылар негізге алына отырып жүзеге асырылады.";

19. МИД при подготовке и организации мероприятий с участием Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей вправе по согласованию с Аппаратом Правительства инициировать исключение из программы мероприятия вопросов, не согласованных с центральными государственными органами и организациями.";
часть третью пункта 27 изложить в следующей редакции:
"МИД в течение десяти рабочих дней дорабатывает проект поручений и направляет в Аппарат Правительства.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. МИД один раз в полугодие не позднее 20 июля и 20 января представляет в Аппарат Правительства сводный отчет о ходе выполнения поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей, данных в целях реализации достигнутых договоренностей.".
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.10.2024 № 826.
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192 "Некоторые вопросы реализации Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе":
в Правилах прикомандирования сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан к государственным органам Республики Казахстан и международным организациям, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) к Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратам палат Парламента Республики Казахстан, Аппарату Правительства Республики Казахстан – на основании акта Правительства Республики Казахстан;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Прикомандированным лицам выплачиваются должностные оклады, установленные для соответствующих категорий работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан, а также оклады (доплаты) по специальному званию (классному чину), установленные действующим законодательством.
При этом исчисление стажа государственной службы прикомандированным лицам, дающего право на установление должностного оклада, осуществляется на основании справки, предоставляемой кадровой службой соответствующего правоохранительного органа, органа гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан.
Выплата должностных окладов, пособий на оздоровление и премий прикомандированным лицам производится за счет средств, предусмотренных на содержание Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан.
Премирование прикомандированных лиц осуществляется исходя из должностных окладов в порядке, определенном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан.";

9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Іссапарға жіберілген адамдарды көтермелеу және тәртіптік жауаптылыққа тарту Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары аппараттарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарының қызметкерлері үшін белгіленген тәртіппен осы мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған өкілеттіктері шегінде жүргізіледі.
10. Іссапарға жіберілген адамдарды зейнетақымен қамсыздандыру Қазақстан Республикасының зейнетақы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады. Бұл ретте мемлекеттік органдарға іссапарға жіберілген адамдар үшін олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттарында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратында және Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарында атқаратын лауазымдары бойынша лауазымдық айлықақылар, ал халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберілген адамдар үшін іссапарға жіберілгенге дейін атқарған соңғы лауазымы бойынша лауазымдық айлықақылар есепке алынады.".
11. "Қазақстан Республикасының аумағынан ғарыш объектілерін ұшыру, сондай-ақ оны одан тыс жерлерде ғарыш қызметіне қазақстандық қатысушылар жүзеге асыратын жағдайда ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 838 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағынан ғарыш объектілерін ұшыру, сондай-ақ оны одан тыс жерлерде ғарыш қызметіне қазақстандық қатысушылар жүзеге асыратын жағдайда ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Уәкілетті орган өтінім келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 25 күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті шешімі жобасын әзірлейді, оны мүдделі мемлекеттік органдармен келіседі және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына ұсынады. Бұл ретте мүдделі мемлекеттік органдарда келісу мерзімі күнтізбелік екі күннен аспауға тиіс. Шешімнің жобасына осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдар хаттарының көшірмелері қоса беріледі.".
12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.04.2025 № 207 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Поощрение и привлечение к дисциплинарной ответственности прикомандированных лиц производятся в порядке, установленном для работников Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан и других государственных органов Республики Казахстан в пределах полномочий данных государственных органов, определенных законодательством Республики Казахстан.
10. Пенсионное обеспечение прикомандированных лиц осуществляется в соответствии с пенсионным законодательством Республики Казахстан. При этом для прикомандированных лиц к государственным органам в расчет принимаются должностные оклады по занимаемым ими должностям в Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратах палат Парламента Республики Казахстан, Аппарате Правительства Республики Казахстан и других государственных органах Республики Казахстан, а для прикомандированных лиц к международным организациям – должностные оклады по последней должности, занимаемой до прикомандирования.".
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 838 "Об утверждении Правил согласования и принятия решений о запусках космических объектов с территории Республики Казахстан, а также за ее пределами в случае их осуществления казахстанскими участниками космической деятельности":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан "О космической деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах согласования и принятия решений о запусках космических объектов с территории Республики Казахстан, а также за ее пределами в случае их осуществления казахстанскими участниками космической деятельности, утвержденных указанным постановлением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Уполномоченный орган не позднее 25 календарных дней со дня поступления заявки разрабатывает соответствующий проект решения Правительства Республики Казахстан, согласовывает его с заинтересованными государственными органами и представляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан. При этом срок согласования в заинтересованных государственных органах не должен превышать двух календарных дней. К проекту решения прикладываются копии писем государственных органов, указанных в пункте 5 настоящих Правил.".
12. Утратил силу Постановлением Правительства РК от 03.04.2025 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

13. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 15.10.2024 № 853 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, бірақ ерте дегенде 01.01.2025 қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң шығару жұмысының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 907 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-1-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң шығару жұмысының қағидаларында:
4-тармақта:
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) заң жобасын Заңға және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне (бұдан әрі – Үкімет регламенті) сәйкес мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен келісуді;";
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) заң жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына (бұдан әрі – Үкімет Аппараты) енгізуді және оны Үкімет регламентіне сәйкес қарауды;";
18) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"18) заң жобасын Президент Әкімшілігімен, Үкімет Аппаратымен келіскеннен кейін олар Парламенттің қарауына енгізілгенге дейін заң жобасына ғылыми лингвистикалық сараптама жүргізуді;";
50-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заң жобасы бойынша ақпараттық сүйемелдеу және түсіндіру бағдарламасының іске асырылуы туралы есеп Әділет министрлігіне және БАҚ саласындағы уәкілетті органға ұсынылады. Әділет министрлігі ұсынылған ақпаратты талдайды және жинақтайды және есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін Үкімет Аппаратына жібереді.";
54 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Заң жобасы мемлекеттік органдармен және ұйымдармен келісілгеннен кейін және ол Үкімет Аппаратына енгізілгенге дейін заң жобасы ашық НҚА интернет-порталында орналастырылады.
55. Заң жобасын Үкімет Аппаратына енгізу тәртібі Үкімет регламентінде белгіленеді.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Қабылданған заңды ақпараттық сүйемелдеу және түсіндіру бағдарламасының іске асырылуы туралы есеп Әділет министрлігіне және БАҚ саласындағы уәкілетті органға ұсынылады. Әділет министрлігі ұсынылған ақпаратты талдайды және жинақтайды және есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына дейін Үкімет Аппаратына жібереді.".
15. "Киберқауіпсіздік тұжырымдамасын ("Қазақстанның киберқалқаны") бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 407 қаулысында:

13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.10.2024 № 853 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования, но не ранее 01.01.2025).
14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 907 "Об утверждении Правил законотворческой работы Правительства Республики Казахстан":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 17-1 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах законотворческой работы Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 4:
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) согласование проекта закона с заинтересованными государственными органами и организациями в соответствии с Законом и Регламентом Правительства Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 (далее – Регламент Правительства);";
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) внесение проекта закона в Аппарат Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) и его рассмотрение в соответствии с Регламентом Правительства;";
подпункт 18) изложить в следующей редакции:
"18) проведение научной лингвистической экспертизы проекта закона после согласования проекта закона с Администрацией Президента, Аппаратом Правительства до их внесения на рассмотрение Парламента;";
часть вторую пункта 50 изложить в следующей редакции:
"Отчет о реализации программы информационного сопровождения и разъяснения по проекту закона представляется в Министерство юстиции и уполномоченный орган в области СМИ. Министерство юстиции анализирует и обобщает представленную информацию и до 25 января года, следующего за отчетным периодом, направляет в Аппарат Правительства.";
пункты 54 и 55 изложить в следующей редакции:
"54. После согласования проекта закона с государственными органами и организациями и до его внесения в Аппарат Правительства проект закона размещается на интернет-портале открытых НПА.
55. Порядок внесения проекта закона в Аппарат Правительства устанавливается Регламентом Правительства.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Отчет о реализации программы информационного сопровождения и разъяснения принятого закона представляется в Министерство юстиции и уполномоченный орган в области СМИ. Министерство юстиции анализирует и обобщает представленную информацию и до 25 января года, следующего за отчетным, направляет в Аппарат Правительства.".
15. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 407 "Об утверждении Концепции кибербезопасности ("Киберщит Казахстана")":

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне Тұжырымдаманың іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.";
3-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі:";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Тұжырымдаманың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне жүктелсін.".
16. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.06.2023 № 492 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2023 № 780 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.04.2024 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
20. "Қазақстан Республикасынан шығатын тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өтемақы шарасын қолдануы алдында тергеп-тексеру жүргізілген жағдайда, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өзара іс-қимыл жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 9 қыркүйектегі № 668 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 22-1-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасынан шығатын тауарларға қатысты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің өтемақы шарасын қолдануы алдында тергеп-тексеру жүргізілген жағдайда, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының өзара іс-қимыл жасасу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию в Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан о ходе реализации Концепции.";
в пункте 3:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) представлять два раза в год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе реализации Концепции в Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.".
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.06.2023 № 492 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.09.2023 № 780 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.04.2024 № 336 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2019 года № 326 "Об утверждении Национального плана по обеспечению прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан до 2025 года":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан не позднее 15 февраля, следующего за отчетным годом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Национального плана.".
20. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2019 года № 668 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов Республики Казахстан в случае проведения расследования, предшествующего применению компенсирующей меры государством-членом Евразийского экономического союза в отношении товаров, происходящих из Республики Казахстан":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах взаимодействия государственных органов Республики Казахстан в случае проведения расследования, предшествующего применению компенсирующей меры государством-членом Евразийского экономического союза в отношении товаров, происходящих из Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы азаматтық қоғамды дамытудың тұжырымдамасын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарында (бірінші кезең: 2020 – 2025 жылдар):
4-бағанда:
реттік нөмірлері 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 23 және 24-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 32-жолда "ЭГТРМ" деген аббревиатура "ЭТРМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі", "ЭГТРМ – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі." деген жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.".
26. "Қазақстан Республикасының жастарын қолдау жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 918 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 шілдесінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Кешенді жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының жастарын қолдау жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарда:
4-бағанда:
реттік нөмірі 50-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ" және "ҒЖБМ" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралар мен қысқартулардың толық жазылуында:
"ҰИХ "Зерде" АҚ" – "Зерде" Ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамы" деген жол алып тасталсын;
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі".
27. "Қазақстан Республикасының дін саласындағы мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 953 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 25 шілдесінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Кешенді жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының дін саласындағы мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарда:
Қазақстан Республикасының дін саласындағы мемлекеттік саясатын іске асыру жөніндегі 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарға қосымшада:
4-бағанда:

в Плане мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан (первый этап: 2020 – 2025 годы), утвержденном указанным постановлением:
в графе 4:
строк, порядковые номера 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 23 и 24, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
строки, порядковый номер 17, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";
строки, порядковый номер 32, аббревиатуру "МЭГПР" заменить аббревиатурой "МЭПР";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
слово "Нур-Султан" заменить словом "Астаны";
строки "МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан", "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан." исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.".
26. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 918 "Об утверждении Комплексного плана по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 – 2025 годы":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 25 июля года, следующего за отчетным периодом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Комплексного плана.";
в Комплексном плане по поддержке молодежи Республики Казахстан на 2021 – 2025 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4:
строки, порядковый номер 50, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурами "МП" и "МНВО";
в примечании: расшифровке аббревиатур и сокращений:
строку "АО "НИХ "Зерде" – акционерное общество "Национальный информационный холдинг "Зерде" исключить;
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
27. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 953 "Об утверждении Комплексного плана по реализации государственной политики в религиозной сфере Республики Казахстан на 2021 – 2023 годы":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 25 июля года, следующего за отчетным периодом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Комплексного плана.";
в Комплексном плане по реализации государственной политики в религиозной сфере Республики Казахстан на 2021 – 2023 годы, утвержденном указанным постановлением:
в приложении к Комплексному плану по реализации государственной политики в религиозной сфере Республики Казахстан на 2021 – 2023 годы:
в графе 4:

реттік нөмірлері 1, 2 және 12-жолдарда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 5 және 20-жолдарда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жолда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі".
28. "Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2020 – 2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 2 ақпандағы № 32 қаулысында:
3, 4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың қорытындылары бойынша 20 ақпаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты есепті жылдан кейінгі жылдың қорытындылары бойынша 20 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының мәдени саясатының тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2020 – 2030 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
4-бағанда:
реттік нөмірлері 125, 161, 162 және 240-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Астана қаласының әкімдігі";
реттік нөмірлері 127, 153 және 154-жолдарда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі".
29. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегi 2021 – 2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 ақпандағы № 94 қаулысында:
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдар, ұйымдар (келісу бойынша), облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегi 2021 – 2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
4-бағанда:

строк, порядковые номера 1, 2 и 12, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МП";
строк, порядковые номера 5 и 20, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";
строки, порядковый номер 17, слово "Нур-Султан" заменить словом "Астаны";
примечание: расшифровку аббревиатур дополнить строками следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
28. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2021 года № 32 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2020 – 2030 годы":
пункты 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан не позднее 20 февраля по итогам года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
4. Аппарату Правительства Республики Казахстан не позднее 20 марта по итогам года, следующего за отчетным, представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Плане мероприятий по реализации Концепции культурной политики Республики Казахстан на 2020 – 2030 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4:
строк, порядковые номера 125, 161, 162 и 240, изложить в следующей редакции:
"акимат города Астаны";
строк, порядковые номера 127, 153 и 154, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";
расшифровку аббревиатур дополнить строкой следующего содержания:
"МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
29. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2021 года № 94 "Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы":
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Центральным исполнительным и иным государственным органам, организациям (по согласованию), акимам областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента:";
в Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4:

реттік нөмірлері 1, 8.3, 9, 13, 15, 16, 17, 19, 21, 22, 24, 25, 26 және 34-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 8.3, 8.5, 9, 17, 19, 24 және 25-жолдарда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі".
30. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.08.2023 № 691 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.07.2023 № 560 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. "Адам құқықтары саласындағы бірінші кезектегі шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 405 қаулысында:
2-тармақтың 3) тармақшасы және 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі жартыжылдық негізде 15 шілдеге және 5 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жыл сайын 25 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспардың іске асырылу қорытындылары туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.".
33. "Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 8 шілдедегі № 470 қаулысында:
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 маусымына дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Іс-қимыл жоспарының іске асырылуы туралы жиынтық есеп пен жиынтық қорытындының жобасын берсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 маусымына дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-қимыл жоспарының іске асырылуы туралы жиынтық есеп пен қорытынды берсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
4-бағанда:
реттік нөмірі 2-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ", "ҒЖБМ" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 22-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;

строк, порядковые номера 1, 8.3, 9, 13, 15, 16, 17, 19, 21, 22, 24, 25, 26 и 34, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
строк, порядковые номера 8.3, 8.5, 9, 17, 19, 24 и 25, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МП";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан".
30. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.08.2023 № 691 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31. Утратил силу постановлением Правительства РК от 13.07.2023 № 560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 405 "Об утверждении Плана первоочередных мер в области прав человека":
подпункт 3) пункта 2 и пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3) Министерству юстиции Республики Казахстан на полугодовой основе до 15 июля и 5 января представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
3. Аппарату Правительства Республики Казахстан ежегодно, не позднее 25 января, обеспечить представление в Администрацию Президента Республики Казахстан сводной информации об итогах реализации Плана.".
33. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2021 года № 470 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года":
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Министерству национальной экономики Республики Казахстан до 1 июня года, следующего за отчетным периодом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводный отчет и проект сводного заключения о реализации Плана действий.
5. Аппарату Правительства Республики Казахстан в срок до 20 июня года, следующего за отчетным периодом, представлять сводный отчет и заключение о реализации Плана действий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Плане действий по реализации Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4:
строки, порядковый номер 2, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурами "МП", "МНВО";
строки, порядковый номер 22, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";

реттік нөмірлері 32 және 33-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі".
34. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 589 қаулысымен.
35. "Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттері директорларының және директорлары орынбасарларының бос лауазымдарына орналасуға кандидаттарды біліктілік іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 3 қыркүйектегі № 608 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия департаменттері директорларының және директорлары орынбасарларының бос лауазымдарына орналасуға кандидаттарды біліктілік іріктеу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Үкіметі немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты (бұдан әрі – Үкімет Аппараты) басшылығының тапсырмасымен конкурс жариялау туралы ақпарат уәкілетті органға жеткізіледі.";
14-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті орган 5 (бес) жұмыс күні ішінде Үкімет Аппаратына үйлестіру кеңесінің отырысын өткізу туралы ұсыныс жібереді.".
36. "Еуразиялық экономикалық одаққа қатысу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің ұстанымын қалыптастыру, сондай-ақ орталық атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және Қазақстан Республикасың Ұлттық кәсіпкерлер палатасының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қазандағы № 703 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 22-5-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа қатысу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің ұстанымын қалыптастыру, сондай-ақ орталық атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және Қазақстан Республикасың Ұлттық кәсіпкерлер палатасының Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимылы қағидаларында:
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

строках, порядковые номера 32 и 33, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
34. Утратил силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 589 .
35. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2021 года № 608 "Об утверждении Правил квалификационного отбора кандидатов на замещение вакантных должностей директоров и заместителей директоров департаментов Евразийской экономической комиссии":
в Правилах квалификационного отбора кандидатов на замещение вакантных должностей директоров и заместителей директоров департаментов Евразийской экономической комиссии, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Поручением руководства Правительства Республики Казахстан или Аппарата Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) информация об объявлении конкурса доводится до уполномоченного органа.";
часть вторую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченным органом в течение 5 (пять) рабочих дней в Аппарат Правительства направляется предложение о проведении заседания координационного совета.".
36. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2021 года № 703 "Об утверждении Правил формирования позиции Правительства Республики Казахстан по вопросам участия в Евразийском экономическом союзе, а также взаимодействия центральных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, субъектов квазигосударственного сектора и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан с Евразийской экономической комиссией":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 22-5 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в Правилах формирования позиции Правительства Республики Казахстан по вопросам участия в Евразийском экономическом союзе, а также взаимодействия центральных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, субъектов квазигосударственного сектора и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан с Евразийской экономической комиссией, утвержденных указанным постановлением:
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:

"9. ЕАЭО туралы шартқа № 1 қосымшаның 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен Алқа төрағасы немесе Комиссия Алқасының мүшесі қол қойған Комиссияның сұрау салуларын (бұдан әрі – Комиссияның сұрау салулары) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты келіп түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарамағындағы салаларға сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ ҰКП-ға жібереді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен Комиссия Алқасы отырыстарының күн тәртібін және оған қоса берілетін материалдарды, сондай-ақ консультативтік комитеттердің, жұмыс (сараптама) топтары отырыстарының материалдарын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты қарамағындағы салаларға сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ ҰКП-ға олар келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жібереді.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен халықаралық шартты және (немесе) Комиссия шешімін орындау кезінде бұзушылықтарды жою туралы Комиссия Алқасының хабарламасын (бұдан әрі – хабарлама) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты ол келіп түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарамағындағы салаларға сәйкес мүдделі мемлекеттік органдарға жібереді.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Комиссия Кеңесі отырысының күн тәртібінің жобасын және оған қоса берілетін, Комиссия регламентінің 16-тармағына сәйкес Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының өкіліне келісуге келіп түскен материалдарды Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты қарамағындағы салаларға сәйкес мүдделі мемлекеттік органдарға және ҰКП-ға олар келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарау және ұсыныстар дайындау үшін жібереді.";
40-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Комиссия Кеңесі отырысының бекітілген күн тәртібін және оған қоса берілетін, Комиссия регламентінің 21-тармағына сәйкес Комиссия Кеңесіндегі Қазақстан Республикасының өкіліне келіп түскен материалдарды Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты осы Қағидалардың 38-тармағына сәйкес Қазақстан тарапының ұстанымын қалыптастыру үшін қарауға, ұсыныстарды дайындауға және келісуге жібереді.";
49-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Комиссия Алқасының жанындағы консультативтік органды қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне келіп түскен уәкілетті өкілдердің кандидатураларын ұсыну туралы Комиссия Алқасының өтініштерін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты қарамағындағы салаларға сәйкес мемлекеттік органдарға, сондай-ақ экономикалық интеграция саласындағы уәкілетті органға жібереді.".

"9. Запросы Комиссии за подписью председателя Коллегии или члена Коллегии Комиссии, поступившие в Правительство Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 8 приложения № 1 к Договору о ЕАЭС (далее – запросы Комиссии), направляются Аппаратом Правительства Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также в НПП в течение 5 (пять) рабочих дней со дня их поступления.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Повестка дня заседаний Коллегии Комиссии и прилагаемые к ней материалы, а также материалы заседаний консультативных комитетов, рабочих (экспертных) групп, поступившие в Правительство Республики Казахстан, направляются Аппаратом Правительства Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также в НПП в течение 5 (пять) рабочих дней со дня их поступления.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Уведомление Коллегии Комиссии об устранении нарушений при исполнении международного договора и (или) решения Комиссии (далее − уведомление), поступившее в Правительство Республики Казахстан, направляется Аппаратом Правительства Республики Казахстан в заинтересованные государственные органы в соответствии со сферами их ведения в течение 5 (пять) рабочих дней со дня его поступления.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Проект повестки дня заседания Совета Комиссии и прилагаемые к нему материалы, поступившие Представителю Республики Казахстан в Совете Комиссии на согласование в соответствии с пунктом 16 Регламента Комиссии, направляются Аппаратом Правительства Республики Казахстан для рассмотрения и подготовки предложений в заинтересованные государственные органы в соответствии со сферами их ведения и НПП в течение 5 (пять) рабочих дней со дня их поступления.";
часть первую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"40. Утвержденная повестка дня заседания Совета Комиссии и прилагаемые к ней материалы, поступившие Представителю Республики Казахстан в Совете Комиссии в соответствии с пунктом 21 Регламента Комиссии, направляются Аппаратом Правительства Республики Казахстан на рассмотрение, подготовку и согласование предложений для формирования позиции казахстанской стороны в соответствии с пунктом 38 настоящих Правил.";
часть первую пункта 49 изложить в следующей редакции:
"49. Обращения Коллегии Комиссии о представлении кандидатур уполномоченных представителей для формирования консультативного органа при Коллегии Комиссии, поступившие в Правительство Республики Казахстан, направляются Аппаратом Правительства Республики Казахстан в государственные органы в соответствии со сферами их ведения, а также уполномоченный орган в области экономической интеграции.".

37. "Жанжалдарды болғызбау мен реттеуге, бейбітшілік пен қауіпсіздікті қамтамасыз етуге, әйелдерге қарсы зорлық-зомбылықтың алдын алуға, хабардар болуды арттыруға, жанжалдардың алдын алу мен әйелдерді қорғау мәселелерінде азаматтық қоғаммен өзара іс-қимылды күшейтуге әйелдердің тең құқылы және жан-жақты қатысуы бойынша Біріккен Ұлттар Ұйымының Қауіпсіздік Кеңесі қабылдаған 1325 (2000), 1820, 1888, 1889, 1960, 2106, 2122, 2242, 2467-қарарларды іске асыру жөніндегі 2022 – 2025 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 935 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі жыл сайын 10 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Жанжалдарды болғызбау мен реттеуге, бейбітшілік пен қауіпсіздікті қамтамасыз етуге, әйелдерге қарсы зорлық-зомбылықтың алдын алуға, хабардар болуды арттыруға, жанжалдардың алдын алу мен әйелдерді қорғау мәселелерінде азаматтық қоғаммен өзара іс-қимылды күшейтуге әйелдердің тең құқылы және жан-жақты қатысуы бойынша Біріккен Ұлттар Ұйымының Қауіпсіздік Кеңесі қабылдаған 1325 (2000), 1820, 1888, 1889, 1960, 2106, 2122, 2242, 2467-қарарларды іске асыру жөніндегі 2022 – 2025 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
4-бағандағы реттік нөмірі 11-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі".
38. "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының 2022 – 2031 жылдарға арналған даму стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 948 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының 2022 – 2031 жылдарға арналған даму стратегиясында:
"Қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, қызметтің түйінді көрсеткіштері және олар бойынша күтілетін нәтижелер" деген 3-бөлімде:
"Туристік дестинациялардың инфрақұрылымын дамыту мониторингі және оған жәрдемдесу" деген 1-міндетте:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өңірлерде туризмді дамытудың және инфрақұрылымдық жобаларды іске асырудың проблемалық мәселелерінің тізбесін жинау және оларды орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппараты басшыларының деңгейіне шығару;".

37. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2021 года № 935 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации резолюций 1325 (2000), 1820, 1888, 1889, 1960, 2106, 2122, 2242, 2467, принятых Советом Безопасности Организации Объединенных Наций, по равноправному и всестороннему участию женщин в предотвращении и урегулировании конфликтов, обеспечении мира и безопасности, предупреждению насилия против женщин, повышению осведомленности, усилению взаимодействия с гражданским обществом в вопросах предупреждения конфликтов и защиты женщин на 2022 – 2025 годы":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан ежегодно, не позднее 10 января, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.";
в Плане мероприятий по реализации резолюций 1325 (2000), 1820, 1888, 1889, 1960, 2106, 2122, 2242, 2467, принятых Советом Безопасности Организации Объединенных Наций, по равноправному и всестороннему участию женщин в предотвращении и урегулировании конфликтов, обеспечении мира и безопасности, предупреждению насилия против женщин, повышению осведомленности, усилению взаимодействия с гражданским обществом в вопросах предупреждения конфликтов и защиты женщин на 2022 – 2025 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 строки, порядковый номер 11, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МП";
примечание: расшифровку аббревиатур дополнить строкой следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан".
38. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 948 "Об утверждении Стратегии развития акционерного общества "Национальная компания "Kazakh Tourism" на 2022 – 2031 годы":
в Стратегии развития акционерного общества "Национальная компания "Kazakh Tourism" на 2022 – 2031 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 3 "Стратегические направления деятельности, цели, ключевые показатели деятельности и ожидаемые результаты по ним":
в задаче 1 "Мониторинг и содействие развитию инфраструктуры туристских дестинаций":
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"6) сбор перечня проблемных вопросов развития туризма и реализации инфраструктурных проектов в регионах и их вынесение на уровень руководителей центральных государственных органов, Аппарата Правительства Республики Казахстан;".

39. "Қазақстан Республикасында шағын және орта кәсіпкерлікті дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № 250 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында шағын және орта кәсіпкерлікті дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасында:
Қазақстан Республикасында шағын және орта кәсіпкерлікті дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
3-бағандағы реттік нөмірлері 2, 7, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 22, 23 және 26-жолдарда "ПМК" деген аббревиатура "ҮА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
5-бағандағы реттік нөмірі 22-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатураларды толық жазылуында:
"БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;";
"ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ҮА – Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты".
40. "Адам құқықтары және заңның үстемдігі саласындағы одан арғы шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 258 қаулысында:
2-тармақтың 3) тармақшасы және 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі жартыжылдық негізде 15 шілдеге және 5 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жыл сайын 25 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспардың іске асырылу қорытындысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.".
көрсетілген қаулымен бекітілген Адам құқықтары мен заңның үстемдігі саласындағы одан арғы шаралар жоспарында:
5-бағандағы реттік нөмірі 27-жолда "БҒМ", "ЭГТРМ" деген аббревиатуралар және "Нұр-Сұлтан" деген сөз "ОМ", "ҒЖБМ", "ЭТРМ" деген аббревиатуралармен және "Астана" деген сөзбен тиісінше ауыстырылсын.
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі".
41. "Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 264 қаулысында:

39. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № 250 "Об утверждении Концепции развития малого и среднего предпринимательства в Республике Казахстан до 2030 года":
в Концепции развития малого и среднего предпринимательства в Республике Казахстан до 2030 года, утвержденной указанным постановлением:
в Плане действий по реализации Концепции развития малого и среднего предпринимательства в Республике Казахстан до 2030 года:
в графе 3 строк, порядковые номера 2, 7, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 22, 23 и 26, аббревиатуру "КПМ" заменить аббревиатурой "АПр";
в графе 5 строки, порядковый номер 22, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;";
строку "КПМ – Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"АПр – Аппарат Правительства Республики Казахстан;".
40. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 258 "Об утверждении Плана дальнейших мер в области прав человека и верховенства закона":
подпункт 3) пункта 2 и пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3) Министерству юстиции Республики Казахстан на полугодовой основе до 15 июля и 5 января представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
3. Аппарату Правительства Республики Казахстан ежегодно, не позднее 25 января, обеспечить представление в Администрацию Президента Республики Казахстан сводной информации об итогах реализации Плана.".
в Плане дальнейших мер в области прав человека и верховенства закона, утвержденном указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 27, аббревиатуры и слово "МОН", "МЭГПР" и "Нур-Султана" заменить, соответственно, аббревиатурами и словом "МП", "МНВО", "МЭПР" и "Астаны";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
дополнить строками следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
41. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 264 "Об утверждении Плана действий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан до 2030 года":

4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 маусымына дейін Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратына Іс-қимыл жоспарының іске асырылуы туралы жиынтық есеп пен жиынтық қорытындының жобасын ұсынып отырсын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты есепті кезеңнен кейінгі жылдың 20 маусымына дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-қимыл жоспарының іске асырылуы туралы жиынтық есеп пен қорытындыны ұсынып отырсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
3-бағанда реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 11, 14, 20, 21, 33, 34, 49, 64, 70, 71, 73, 84, 90, 95, 96, 101, 103 және 104-жолдарда "Премьер-Министр Кеңсесі" деген сөздер "Үкімет Аппараты" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-бағанда:
реттік нөмірлері 47, 48 және 104-жолдарда "БҒМ" деген аббревиатура "ҒЖБМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 49-жолда "ЭГТРМ" деген аббревиатура "ЭТРМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 99-жолда "БҒМ" деген аббревиатура "ОМ", "ҒЖБМ" аббревиатуралармен ауыстырылсын:
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі";
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі".
42. "Мемлекеттік аппараттың қызметін бюрократиядан арылту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 872 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 274 қаулысында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Мемлекеттік аппараттың қызметін бюрократиядан арылту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 872 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарында:
6-бағанда:
реттік нөмірлері 22 және 23-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 24-жолда "МСМ (Д.Ә. Абаев)" деген сөздер "МСМ (А.Р. Оралов)" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 25-жолда "Әділетмині (Қ.С. Мусин)" деген сөздер "Әділетмині (А.Н. Есқараев)" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 26-жолда:
"Қаржымині (М.Е. Сұлтанғазиев)" деген сөздер "Қаржымині (Э.Ш. Қазғанбаев)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Зерде" ҰИХ" АҚ (келісу бойынша) деген сөздер алып тасталсын;
6-бағанда реттік нөмірі 24-жолда "ПМК" деген аббревиатура "ҮА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"Зерде" ҰИХ" АҚ – "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҮА – Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты";
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі".

пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Министерству национальной экономики Республики Казахстан до 1 июня года, следующего за отчетным периодом, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводный отчет и проект сводного заключения о реализации Плана действий.
5. Аппарату Правительства Республики Казахстан в срок до 20 июня года, следующего за отчетным периодом, представлять сводный отчет и заключение о реализации Плана действий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Плане действий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан до 2030 года, утвержденном указанным постановлением:
в графе 3 строк, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 11, 14, 20, 21, 33, 34, 49, 64, 70, 71, 73, 84, 90, 95, 96, 101, 103 и 104, слова "Канцелярию Премьер-Министра" заменить словами "Аппарат Правительства";
в графе 5:
строк, порядковые номера 47, 48 и 104, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурой "МНВО";
строки, порядковый номер 49, аббревиатуру "МЭГПР" заменить аббревиатурой "МЭПР";
строки, порядковый номер 99, аббревиатуру "МОН" заменить аббревиатурами "МП", "МНВО":
в примечании: в расшифровке аббревиатур:
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
дополнить строками следующего содержания:
"МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
42. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 274 "Об утверждении Плана действий по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 872 "О мерах по дебюрократизации деятельности государственного аппарата":
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Плане действий по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 872 "О мерах по дебюрократизации деятельности государственного аппарата", утвержденном указанным постановлением:
в графе 6:
строк, порядковые номера 22 и 23, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
строки, порядковый номер 24, слова "МКС (Абаев Д.А.)" заменить словами "МКС (Оралов А.Р.)";
строки, порядковый номер 25, слова "МЮ (Мусин К.С.)" заменить словами "МЮ (Ескараев А.Н.)";
строки, порядковый номер 26:
слова "МФ (Султангазиев М.Е.)" заменить словами "МФ (Казганбаев Э.Ш.)";
слова "АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)" исключить;
в графе 7, строки, порядковый номер 24, аббревиатуру "КПМ" заменить аббревиатурой "АПр";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "АО "НИХ "Зерде" – акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"АПр – Аппарат Правительства Республики Казахстан";
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

43. "Жаңа объектілер салуды, жұмыс істеп тұрған (оның ішінде білім беру орындарының базасындағы) объектілерді реконструкциялауды, жаңғыртуды және жете жарақтандыруды қамтитын спорттық инфрақұрылымды дамытудың 2022 – 2025 жылдарға арналған график-жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 426 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жоспар-кесте іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Жаңа объектілер салуды, жұмыс істеп тұрған (оның ішінде білім беру орындарының базасындағы) объектілерді реконструкциялауды, жаңғыртуды және жете жарақтандыруды қамтитын спорттық инфрақұрылымды дамытудың 2022 – 2025 жылдарға арналған жоспар-кестесінде:
4-бағанда реттік нөмірлері 114 және 115-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын.
44. "Елішілік құндылықты және экспортқа бағдарланған өндірістерді дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 маусымдағы № 452 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Бағдарламаның іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Елішілік құндылықты және экспортқа бағдарланған өндірістерді дамыту бағдарламасында:
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар (іс-қимылдар) жоспарында:
3-бағанда:
реттік нөмірлері 2, 14, 16, 17, 26, 32, 34, 42 және 43-жолдарда "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолда "ЭГТРМ" деген аббревиатура "ЭТРМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
4-бағанда реттік нөмірлері 5, 29, 35, 39, 42, 43, 44 және 46-жолдарда "ПМК" деген аббревиатура "ҮА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҮА – Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты".
45. "Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 шілдедегі № 488 қаулысында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

43. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 426 "Об утверждении плана-графика развития спортивной инфраструктуры, включающего строительство новых, реконструкцию, модернизацию и дооснащение действующих объектов (в том числе на базе образовательных заведений) на 2022 – 2025 годы":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан не позднее 25 декабря года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий плана-графика.";
в плане-графике развития спортивной инфраструктуры, включающего строительство новых, реконструкцию, модернизацию и дооснащение действующих объектов (в том числе на базе образовательных заведений) на 2022 – 2025 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 строк, порядковые номера 114 и 115, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны".
44. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2022 года № 452 "Об утверждении Программы развития внутристрановой ценности и экспортоориентированных производств":
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять сводную информацию о ходе реализации Программы в Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Программе развития внутристрановой ценности и экспортоориентированных производств, утвержденной указанным постановлением:
в Плане мероприятий (действий) по реализации Программы:
в графе 3:
строк, порядковые номера 2, 14, 16, 17, 26, 32, 34, 42, 43, слово "Нур-Султана" заменить словом "Астаны";
строки, порядковый номер 5, аббревиатуру "МЭГПР" заменить аббревиатурой "МЭПР";
в графе 4 строк, порядковые номера 5, 29, 35, 39, 42, 43, 44 и 46, аббревиатуру "КПМ" заменить аббревиатурой "АПр";
в расшифровке аббревиатур:
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
дополнить строкой следующего содержания:
"АПр – Аппарат Правительства Республики Казахстан".
45. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2022 года № 488 "Об утверждении Комплексного плана развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2022 – 2026 годы":
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі жылына екі рет, 15 шілдеге және 15 қаңтарға қарай Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған кешенді жоспарында:
5-бағанда реттік нөмірі 7-жолда "ЭГТРМ" деген аббревиатура "ИИДМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі;" деген жол алынып тасталсын.
46. "Қоғамдағы еңбек құндылығы идеологиясын ілгерілетудің 2023 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 1004 қаулысында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі жылына екі рет, 15 шілдеге және 15 қаңтарға қарай Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына беріп тұрсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне беріп тұрсын.".
47. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкімінде:
2-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Инвестициялық ахуалды жақсарту жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі";
6-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі".
48. "Дін саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру мәселелері жөніндегі ұсыныстар әзірлейтін комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 111-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Дін саласындағы мемлекеттік саясатты үйлестіру мәселелері жөніндегі ұсыныстарды әзірлейтін комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі".

"3. Министерству энергетики Республики Казахстан представлять два раза в год, к 15 июля и 15 января, сводную информацию о ходе исполнения Комплексного плана в Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Комплексном плане развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2022 – 2026 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 7, аббревиатуру "МЭГПР" заменить аббревиатурой "МИИР";
в расшифровке аббревиатур:
строку "МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;" исключить.
46. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2022 года № 1004 "Об утверждении Комплексного плана по продвижению идеологии ценности труда в обществе на 2023 – 2025 годы":
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан представлять два раза в год, к 15 июля и 15 января, сводную информацию о ходе исполнения Комплексного плана в Аппарат Правительства Республики Казахстан.
4. Аппарату Правительства Республики Казахстан представлять два раза в год, к 25 июля и 25 января, сводную информацию о ходе исполнения Комплексного плана в Администрацию Президента Республики Казахстан.".
47. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 2:
в составе Совета по улучшению инвестиционного климата, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
в приложении 6:
в составе Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
48. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 ноября 2016 года № 111-р "О Комиссии по выработке предложений по вопросам координации государственной политики в религиозной сфере":
в составе Комиссии по выработке предложений по вопросам координации государственной политики в религиозной сфере, утвержденном указанным распоряжением:
строку "вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

49. "Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуы мен таралуына жол бермеу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 қаңтардағы № 10-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасының аумағында коронавирустық инфекцияның пайда болуына және таралуына жол бермеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі".
50. "Ұлттық жобалардың іске асырылуын мониторингтеу офисін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 23 ақпандағы № 37-ө өкімінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына жүктелсін.";
көрсетілген өкіммен бекітілген Ұлттық жобалардың іске асырылуын мониторингтеу офисі туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Офис матрицалық құрылым форматында Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының құрылымдық бөлімшесінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Жобалық басқару департаментінің (бұдан әрі – ЖБД) базасында жобалық басқаруға және ұлттық жобаларды іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзге құрылымдық бөлімшелерін тарта отырып құрылады. Қажет болған жағдайда, Офистің қызметіне бизнестің, сараптамалық қоғамдастықтардың және азаматтық қоғамның өкілдері қатыса алады.";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік органдардың жобалық офистерінің Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына (бұдан әрі – Үкімет аппараты) және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігіне ұлттық және өзге де жобалардың іске асырылуы жөнінде өзекті ақпарат беруін қамтамасыз ету;";
7-тармақтың 16) және 17) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"16) Үкімет Аппаратының құрылымдық бөлімшелерін, мемлекеттік органдар мен ұйымдарды тарта отырып, жоспарлы және жедел кеңестер өткізу;
17) Офис құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Үкімет Аппаратының, мемлекеттік органдар мен ұйымдардың кеңестеріне қатысу;".
51. "Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі кеңес (инвестициялық штаб) құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 64-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Инвесторларды тарту мәселелері жөніндегі кеңестің (инвестициялық штабтың) құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі".

49. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 января 2020 года № 10-р "О мерах по недопущению возникновения и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан":
в составе Межведомственной комиссии по недопущению возникновении и распространения коронавирусной инфекции на территории Республики Казахстан:
строку "вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
50. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 февраля 2021 года № 37-р "О создании Офиса по мониторингу реализации национальных проектов":
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Аппарат Правительства Республики Казахстан.";
в Положении об Офисе по мониторингу реализации национальных проектов, утвержденном указанным распоряжением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Офис создается в формате матричной структуры на базе структурного подразделения Аппарата Правительства Республики Казахстан, Департамента проектного управления Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ДПУ) с привлечением иных структурных подразделений государственных органов и организаций, ответственных за проектное управление и реализацию национальных проектов. При необходимости в деятельности Офиса могут принимать участие представители бизнеса, экспертных сообществ и гражданского общества.";
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) обеспечение представления проектными офисами государственных органов и организаций актуальной информации по реализации национальных и иных проектов Администрации Президента Республики Казахстан, Аппарату Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) и Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;";
подпункты 16) и 17) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"16) проведение плановых и оперативных совещаний с привлечением структурных подразделений Аппарата Правительства, государственных органов и организаций;
17) участие в совещаниях Аппарата Правительства, государственных органов и организаций по вопросам, входящим в компетенцию Офиса;".
51. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 64-р "О создании Совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб)":
в составе Совета по вопросам привлечения инвесторов (инвестиционный штаб), утвержденном указанным распоряжением:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

52. "Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 10 маусымдағы № 106-ө өкімінде:
Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі;".
53. "Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы жөніндегі талдамалық кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 169-ө өкімінде:
Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қатысуы жөніндегі талдамалық кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі".
54. "Бала туған сәттен бастап проактивті форматта мемлекеттік қызметтер көрсетуді көздейтін мүмкіндіктері шектеулі бала мен оның отбасын дамытуды іске асыру жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 30 қазандағы № 178-ө өкімінде:
2-тармақтың 3) тармақшасы және 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі жартыжылдық негізде 15 шілдеге және 5 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жыл сайын 25 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жоспары туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.".
55. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Отандық кәсіпкерлер кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 7 ақпандағы № 24-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Отандық кәсіпкерлер кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі".
56. "Қазақстанның су кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 47-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстанның су кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі, хатшы", "Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі", "Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің төрағасы" деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі, хатшы", "Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі", "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Су ресурстары комитетінің төрағасы".

52. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 июня 2021 года № 106-р "О создании Совета по управлению Алматинской агломерацией":
в составе Совета по управлению Алматинской агломерацией:
строку "вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
53. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 169-р "Об образовании Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе":
в составе Аналитического совета по участию Республики Казахстан в Евразийском экономическом союзе:
строку "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
54. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 октября 2021 года № 178-р "Об утверждении Плана реализации развития ребенка с ограниченными возможностями и его семьи, предусматривающего оказание государственных услуг в проактивном формате, начиная с момента рождения ребенка":
подпункт 3) пункта 2 и пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3) Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан на полугодовой основе до 15 июля и 5 января представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
3. Аппарату Правительства Республики Казахстан ежегодно, не позднее 25 января, обеспечить представление в Администрацию Президента Республики Казахстан информации об итогах реализации Плана.".
55. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 февраля 2022 года № 24-р "Об образовании Совета отечественных предпринимателей при Правительстве Республики Казахстан":
в составе Совета отечественных предпринимателей при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным распоряжением:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
56. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 47-р "О создании Водного совета Казахстана":
в составе Водного совета Казахстана, утвержденном указанным распоряжением:
строки "вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, секретарь", "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан", "председатель Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить, соответственно, в следующей редакции:
"вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, секретарь", "Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", "председатель Комитета по водным ресурсам Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".

57. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2024 № 1157 қаулысымен.
58. "Өнеркәсіптік саясат жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 28 сәуірдегі № 89-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Өнеркәсіптік саясат жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі".
59. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастығы жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 қыркүйектегі № 145-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің халықаралық қаржы ұйымдарымен ынтымақтастығы жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі".
60. "Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 11 қазандағы № 167-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі".
61. "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 11 қарашадағы № 181-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысын жетілдіру мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі аппаратының басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі аппаратының басшысы";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Өңірлік даму бөлімінің меңгерушісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты құрылымдық бөлімшесінің меңгерушісі".
62. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.02.2024 № 137 қаулысымен.
63. "Заңсыз шығарылған активтерді мемлекетке қайтару жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қарашадағы № 3 Жарлығын іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Заңының жобасына ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 199-ө өкімінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

57. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2024 № 1157.
58. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2022 года № 89-р "О Межведомственной комиссии по промышленной политике":
в составе Межведомственной комиссии по промышленной политике:
строку "вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
59. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 сентября 2022 года № 145-р "О создании Координационного совета по сотрудничеству Правительства Республики Казахстан с международными финансовыми организациями":
в составе Координационного совета по сотрудничеству Правительства Республики Казахстан с международными финансовыми организациями:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
60. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 167-р "О Координационном совете по целям устойчивого развития":
в составе Координационного совета по целям устойчивого развития:
строку "Министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
61. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 ноября 2022 года № 181-р "О Комиссии по вопросам совершенствования административно-территориального устройства Республики Казахстан":
в составе Комиссии по вопросам совершенствования административно-территориального устройства Республики Казахстан:
строку "руководитель аппарата Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
строку "заведующий Отделом регионального развития Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"заведующий структурного подразделения Аппарата Правительства Республики Казахстан".
62. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.02.2024 № 137.
63. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 декабря 2022 года № 199-р "О создании рабочей группы по выработке предложений к проекту Закона Республики Казахстан в рамках реализации Указа Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2022 года № 3 "О мерах по возврату государству незаконно выведенных активов":
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен бірлесіп (келісу бойынша) 2023 жылғы 31 қаңтарға дейінгі мерзімде заңнамада белгіленген тәртіппен Заң жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізсін.".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 17 наурыздағы
№ 236 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 16 шілдедегі
№ 784 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшілер мен өзге де лауазымды адамдарды лауазымға келісу, лауазымға тағайындау және лауазымнан босату тәртібі туралы қағидалар
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі (бұдан әрі – Премьер-Министр) тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшілер мен өзге де лауазымды адамдарды лауазымға тағайындау немесе лауазымнан босату туралы ұсыныстарды – тиісті мемлекеттік органның басшысы, Қазақстан Республикасы Үкімет Аппаратының мемлекеттік қызметшілерін – Үкімет Аппаратының Басшысы, өзге де лауазымды адамдарды тиісті ұйымдардың басшылары ұсынылып отырған тағайындау немесе босату себептері мен дәлелдерін, сондай-ақ тиісті лауазымға қойылатын біліктілік талаптарына кандидаттың өзінің сәйкес келуін көрсете отырып, қағаз жеткізгіште және (немесе) электронды түрде Премьер-Министрдің қарауына енгізеді.
Үкімет, Премьер-Министр тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшілер мен өзге де лауазымды адамдарды лауазымға тағайындау және (немесе) тағайындауды келісу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына (бұдан әрі – Үкімет Аппараты):
1) кандидаттың іскерлік және жеке қабілеттері көрсетілген ұсыным;
2) кандидаттың суретімен бірге қызметтік тізімі;
3) міндетті арнайы тексерістен өткендігі туралы мәліметтері жіберіледі.
Үкімет, Премьер-Министр тағайындайтын, онымен келiсу бойынша немесе оның ұсынуымен тағайындалатын мемлекеттік саяси қызметшілер мен өзге де лауазымды адамдарды лауазымнан босату және (немесе) босатуды келісу үшін Үкімет Аппаратына:
1) қызметтен болжамды босатудың нақты себептері мен дәлелдері көрсетілген ұсыныс;
2) кандидаттың суретімен бірге қызметтік тізімі;
3) өтініші (қызметтен өз тілегі бойынша босатылған жағдайда) жіберіледі.
Ұсынылған материалдарды Үкімет Аппаратының Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі тіркейді және осы Қағидаларды белгіленген талаптарға сәйкес келуіне тексеру жүргізу үшін Үкімет Аппаратының Кадр жұмысы бөліміне (бұдан әрі – Бөлім) дереу жібереді.
Ұсынылған құжаттар топтамасы толық болмаса, кандидаттар біліктілік талаптарына сәйкес келмесе, қызметтік тізімі дұрыс болмаса Бөлім құжаттарды қараусыз қалдыруға және материалдарды мемлекеттік органға қайтаруға құқылы.

"4. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами и организациями (по согласованию) в срок до 31 января 2023 года в установленном законодательством порядке внести в Аппарат Правительства Республики Казахстан проект Закона.".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 2023 года № 236
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2002 года № 784
Правила
о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению
1. Представления о назначении на должность или освобождении от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан (далее – Премьер-Министр), по согласованию с ним или по его представлению, вносятся на рассмотрение Премьер-Министру на бумажном носителе и (или) в электронном виде руководителем соответствующего государственного органа, государственных служащих Аппарата Правительства Республики Казахстан – Руководителем Аппарата Правительства, иных должностных лиц – руководителями соответствующих организаций с указанием причин и мотивов предлагаемого назначения или освобождения, а также соответствия самого кандидата квалификационным требованиям к соответствующей должности.
Для назначения и (или) согласования назначения на должность политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Правительством, Премьер-Министром, по согласованию с ним или по его представлению, в Аппарат Правительства Республики Казахстан (далее – Аппарат Правительства) направляются:
1) представление с указанием деловых и личных качеств кандидата;
2) послужной список кандидата с фотографией;
3) сведения о прохождении обязательной специальной проверки.
Для освобождения и (или) согласования освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Правительством, Премьер-Министром, по согласованию с ним или по его представлению, в Аппарат Правительства направляются:
1) представление с указанием конкретных причин и мотивов предполагаемого освобождения;
2) послужной список кандидата с фотографией;
3) заявление (в случае освобождения от должности по собственному желанию).
Представленные материалы регистрируются Отделом контроля и документационного обеспечения Аппарата Правительства и незамедлительно передаются в Отдел кадровой работы Аппарата Правительства (далее – Отдел) для проведения проверки соответствия требованиям, установленным настоящими Правилами.
В случаях неполного пакета представленных документов, несоответствия кандидатов квалификационным требованиям, некорректного послужного списка Отдел вправе оставить документы без рассмотрения и вернуть материалы государственному органу.

2. Премьер-Министрдің немесе Үкімет Аппараты Басшысының тапсырмасы бойынша лауазымға тағайындауға не атқаратын лауазымынан босатуға ұсынылатын кандидаттарды Премьер-Министрдің тиісті орынбасарлары алдын ала зерделей алады.
Ұсынылған материалдарды талдау барысында тағайындалатын немесе босатылатын лауазымды тұлғаның іскерлік және жеке қабілеттері оны Үкімет Аппаратына әңгімелесуге шақыру арқылы зерделенеді, қосымша құжаттар сұратылуы мүмкін. Келісілетін кандидатураларды зерделеу мақсатында Үкімет Аппараты Басшысының тапсырмасы бойынша мемлекеттік органдарға сұрау салулар жіберілуі мүмкін.
Бөлімде материалдарды қарау мерзімі жеті жұмыс күнінен аспайды.
Тексеру жүргізілгеннен кейін ұсынылған құжаттар Үкімет Аппараты Басшысының қарауына беріледі, ол өз кезегінде тағайындауға немесе босатуға кандидаттар туралы Премьер-Министрге жеке баяндайды.
Мұндай құжаттарды қабылдау бөлмелерінің мамандары және Үкімет пен Үкімет Аппараты Басшылығының көмекшілері арқылы беруге жол берілмейді.
Қабылданған шешім туралы мемлекеттік органдарға хабарламаны Бөлім бір күн ішінде жібереді.
3. Премьер-Министрдің келісімін алғаннан кейін Бөлім лауазымды тұлғаларды тағайындау немесе босату бойынша Үкімет қаулылары мен Премьер-Министрдің өкімдерін дайындайды.
Премьер-Министрдің тиісті келісімін алғанға дейін кандидаттарды лауазымға тағайындау немесе лауазымнан босату туралы шешім қабылдауға жол берілмейді.
4. Үкімет тағайындайтын не Премьер-Министрмен немесе оның тапсырмасы бойынша Үкімет аппаратының Басшысымен келісу бойынша тағайындалатын кадрлар бойынша келісу нәтижесі ұсынысқа Үкімет Аппараты Басшысының қарары түрінде ресімделеді және тиісті орталық атқарушы органға жіберіледі.
5. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Президентімен немесе оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі (бұдан әрі — Президент Әкімшілігі) Басшысымен, Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысымен келісу бойынша тағайындалуы немесе босатылуы тиіс мемлекеттік қызметшілер мен өзге де лауазымды адамдар жөніндегі тиісті орталық атқарушы органның басшысы қол қойған және Бөлімге енгізілген ұсыныстар Үкімет Аппараты Басшысында және Премьер-Министрде алдын ала келісілгеннен кейін лауазымға тағайындауға немесе лауазымнан босатуға келісім беру туралы ұсыныс хатпен Президент Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөліміне жолданады. Ол Президент Әкімшілігінде келісуді ұйымдастырады, содан кейін Бөлімге ұсынылатын не босатылатын кандидатура жөнінде жауапты хабарлайды.
Келісу рәсімі аяқталған соң лауазымға тағайындау не лауазымнан босату туралы дайындалған құжаттарды Үкімет Аппаратының Басшысы Премьер-Министрге қол қоюға енгізеді.

2. По поручению Премьер-Министра или Руководителя Аппарата Правительства кандидаты, представляемые к назначению либо освобождению от занимаемой должности, могут быть предварительно изучены соответствующими заместителями Премьер-Министра.
В ходе анализа представленных материалов изучаются профессиональные и личностные качества назначаемого должностного лица с приглашением его на собеседование в Аппарат Правительства, могут запрашиваться дополнительные документы. В целях изучения согласуемых кандидатур по поручению Руководителя Аппарата Правительства могут быть направлены запросы в государственные органы.
Срок рассмотрения материалов в Отделе составляет не более семи рабочих дней.
После проведения проверки представленные документы передаются на рассмотрение Руководителю Аппарата Правительства, который, в свою очередь, лично докладывает о кандидатах на назначение или освобождение Премьер-Министру.
Не допускается передача таких документов через специалистов приемных и помощников руководства Правительства и Аппарата Правительства.
Оповещение государственных органов о принятом решении производится Отделом в однодневный срок.
3. После получения согласия Премьер-Министра Отделом готовятся постановления Правительства и распоряжения Премьер-Министра по назначению и освобождению должностных лиц.
Не допускается принятие решений о назначении на должность или освобождении от должности кандидатур до получения соответствующего согласия Премьер-Министра.
4. По кадрам, назначаемым Правительством либо по согласованию с Премьер-Министром или по его поручению с Руководителем Аппарата Правительства, результат согласования оформляется в виде резолюции Руководителя Аппарата Правительства к представлению и передается в соответствующий центральный исполнительный орган.
5. Представления по государственным служащим и иным должностным лицам, назначение или освобождение которых должны производиться по согласованию с Президентом Республики Казахстан или по его поручению с Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан (далее – Администрация Президента), Секретарем Совета Безопасности в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти", подписанные руководителем соответствующего центрального исполнительного органа и внесенные в Отдел, после предварительного согласования у Руководителя Аппарата Правительства и Премьер-Министра письмом с предложением о даче согласия на назначение или освобождение от должности направляются в Отдел государственной службы и кадровой политики Администрации Президента. Последний организует согласование в Администрации Президента, после чего сообщает ответ по представляемой либо освобождаемой кандидатуре в Отдел.
После завершения процедуры согласования подготовленные документы о назначении на должность либо освобождении от занимаемой должности вносятся Руководителем Аппарата Правительства на подпись Премьер-Министру.

6. Ротация шеңберінде саяси мемлекеттік қызметшілерге және "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне жатқызылған лауазымдарға тағайындау Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін Ротация жүргізу қағидаларында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.

6. Назначение на должности, отнесенные к политическим государственным служащим и административным государственным служащим корпуса "А", в рамках ротации осуществляется в порядке, предусмотренном Правилами проведения ротации, утверждаемыми Президентом Республики Казахстан.