Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство образования и науки Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложениям 231 ,
232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 , 248 ,
249 , 250 , 251 , 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 231
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области образования и науки"
на 2008 год
1. Стоимость: 1628372 тысячи тенге (один миллиард шестьсот двадцать восемь миллионов триста семьдесят две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 3 , 21- 24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан"; статьи 5 , 11, 17, 37, 55, 57, 58, 59 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; постановление Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305 "Об утверждении Положения о государственной аттестации организации образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 460 "Об утверждении Положения об аттестации научных организаций"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 872 "Об утверждении Правил присуждения государственного гранта "Лучший преподаватель вуза"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2007 года N 744 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета

2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
2 31, 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 , 251 , 252 , 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 , 260 , 261 , 262 , 262-3 , 263 , 264-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
231-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Бiлiм және ғылым саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1628372 мың теңге (бір миллиард алты жүз жиырма сегіз миллион үш жүз жетпіс екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 3 , 21-24-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы бала құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5 , 11, 17, 37, 55, 57, 58, 59-баптары ; "Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегі N 1305 қаулысы ; "Ғылыми ұйымдарды аттестаттау туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 460 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1111 қаулысы ; "Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" мемлекеттік грантын тағайындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 тамыздағы N 872 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 тамыздағы N 744 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы : обеспечение реализации единой государственной политики в области образования
5. Задачи бюджетной программы : Совершенствование организации научных исследований и повышение их конкурентоспособности; осуществление государственного контроля за качеством образования в форме государственной аттестации организаций образования; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства; реализация государственной политики в сфере охраны прав детства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
образования
и науки
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание цен-
трального аппарата
Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан; обес-
печение соблюдения
конституционных
прав и свобод
граждан в области
образования;
реализация единой
государственной
политики в области
образования;
осуществление
управления
качеством
образования;
разработка и
реализация целевых
и международных
программ в области
образовании и
науки; проведение
контроля за
соблюдением
законодательства
Республики
Казахстан об
образовании,
проведение
государственной
аттестации в
организациях
образования,
аккредитация
высших учебных
заведений и
колледжей;
аттестация и
аккредитация в
научных органи-
зациях; оплата
услуг аттестаци-
онных комиссий для
проведения
процедуры
государственной
аттестации.
Приобретение услуг
по изготовлению и
выдаче документов
государственного
образца и медалей.
Проведение
социологических
исследований в
области охраны
прав детей.
В
течении
года
Министерство
образования и
науки
Республики
Казахстан
3
002
Аппарат
террито-
риальных
органов
Содержание аппара-
тов территориаль-
ных органов;
содействие реали-
зации Конвенции
ООН о правах
ребенка,
конституционных
прав, законных
интересов детей с
учетом социально-
экономического
положения
регионов; оказание
содействия
созданий условий
для улучшения
качества жизни
детей, оказавшихся
в сложных жизнен-
ных ситуациях;
разработка и
реализация
региональных
программ по защите
прав и законных
интересов детей.
В
течении
года
Министерство
образования и
науки
Республики
Казахстан,
Комитет по
охране прав
детей, тер-
риториальные
органы
Комитета по
охране прав
детей.
4

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім беру саласындағы біртұтас мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Ғылыми зерттеу ұйымдарын жетілдіру және олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру; лицензиялар беру және білім беру, ғылым ұйымдарының біліктілік талаптарын сақтауын бақылау; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімі, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру; балалардың құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Бiлiм
және
ғылым
саласын-
дағы
уәкiлет-
тi
органның
қызметiн
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің орталық
аппаратын ұстау;
Білім беру саласында
азаматтардың
конституциялық
құқықтары мен
бостандықтарының
сақталуын қамтамасыз
ету; білім беру
саласында бірыңғай
мемлекеттік саясатты
іске асыру; білім беру
сапасын басқаруды
жүзеге асыру; білім
беру мен ғылым
саласында нысаналы
және халықаралық
бағдарламаларды
әзірлеу және іске
асыру; Қазақстан
Республикасының білім
туралы заңнамасының
сақталуына бақылау
жүргізу, білім беру
ұйымдарында
мемлекеттік
аттестаттау өткізу,
жоғары оқу орындарын
және колледждерді
аккредиттеу; ғылыми
ұйымдарды аттестаттау
және аккредиттеу;
мемлекеттік
аттестаттау рәсімін
өткізу үшін
аттестаттау
комиссиясының
қызметіне ақы төлеу.
Лицензиялау,
аттестаттау,
аккредиттеу,
мемлекеттік
лицензиялар мен
қосымшалардың
бланктерін жасап
шығару қызметін сатып
алу бойынша іс
жүргізуді қамтамасыз
ету. Мемлекеттік
үлгідегі құжаттар мен
медальдарды әзірлеу
және беру бойынша
қызметтерді сатып
алу. Балалардың
құқықтарын қорғау
саласында
социологиялық
зерттеулер өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппараты
Аумақтық органдардың
аппаратын ұстау;
Өңірлердің әлеуметтік-
экономикалық жағдайын
ескере отырып, бала
құқықтары,
конституциялық
құқықтары, балалардың
заңды мүдделері туралы
БҰҰ Конвенциясын іске
асыруда жәрдемдесу;
өмірде қиын ақуалға
ұшыраған балалардың
өмір сүру жағдайын
жақсарту мақсатында
жәрдемдесу; балалардың
құқықтарын қорғау және
заңды мүдделері
жөнінде өңірлік
бағдарламаларды
әзірлеу және іске
асыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
Балалар-
дың құқық-
тарын
қорғау
комитеті,
Балалар-
дың
құқық-
тарын
қорғау
комитеті-
нің
аумақтық
органдары
4

007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по темам:
1) актуальные
вопросы
разработки
нормативно-
правовых актов;
2) особенности
оформления
документов на
государственном
языке;
3) делопроизвод-
ство и
документооборот;
4) бюджетная
политика и
бюджетный процесс;
5) борьба с
коррупцией.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
В
течении
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-тех-
ническое обеспе-
чение центрального
аппарата,
комитетов и
территориальных
органов в целях
качественного и
эффективного
исполнения
возложенных на
него функций.
В
течении
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
комитеты,
территориаль-
ные органы
Комитета по
охране прав
детей.
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-
техническое
обеспечение
государ-
ственных
органов
Приобретение
расходных
материалов.
Системно-техничес-
кое обслуживание
средств вычисли-
тельной техники.
Сопровождение
программного
обеспечения и
информационных
систем.
Приобретение тех-
нических средств,
услуг связи и
нематериальных
активов.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
комитеты,
территориаль-
ные органы
Комитета по
охране прав
детей.
7
100
Аттестация
научных
кадров
Организация и
рассмотрение
аттестационных
дел по присужде-
нию научным и
научно-педагоги-
ческим работникам
ученых степеней
и присвоение
ученых званий в
соответствии с
едиными требова-
ниями к ним.
Осуществление
оформления и
выдачи дипломов
и аттестатов от
имени государства.
Рассмотрение
аттестационных
дел в количестве
- 2200 штук.
В
течении
года
Комитет по
контролю в
сфере
образования
и науки
8
102
Присуждение
гранта
"Лучший
преподава-
тель вуза"
Присуждение и
предоставление 200
государственных
грантов "Лучший
преподаватель
вуза". Проведение
работ по эксперти-
зе конкурсной
документации по
присуждению гранта
"Лучший препода-
ватель вуза".
В
течении
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Обеспечение реализации единой государственной политики в области образования и охраны детей; повышение профессионального уровня 30 человек, обучение государственному языку 50 человек, обучение английскому языку 40 человек;
Проведение работ по экспертизе конкурсной документации по присуждению гранта "Лучший преподаватель вуза" - до 1000 пакетов документов;
Конечный результат: Совершенствование системы образования с учетом внедрения международных стандартов.

007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шiлердiң
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
Мемлекеттік
қызметшілердің
бiлiктілігін арттыру
үшін мынадай
тақырыптар бойынша
қызметтерді сатып алу:
1) нормативтік
құқықтық актiлерді
әзiрлеудің өзектi
мәселелерi;
2) мемлекеттік тілде
құжаттарды рәсiмдеудің
ерекшеліктері;
3) іс жүргiзу қызметі
және құжат айналымы;
4) бюджеттiк саясат
және бюджеттік
процесс;
5) жемқорлыққа қарсы
күрес.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
5
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
матери-
алдық-
техника-
лық
жарақ-
тандыру
Орталық аппарат,
комитеттер және
аумақтық органдарға
жүктелген функцияларды
сапалы және тиімді
орындау мақсатында
материалдық-техникалық
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
комитет-
тер,
Балалар-
дың
құқықта-
рын
қорғау
комите-
тінің
аумақтық
органда-
ры.
6
017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дiң
жұмыс
iстеуiн
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Шығыс материалдарын
сатып алу. Есептеуіш
техникаларының
қаражаттарын жүйелік-
техникалық қызмет
көрсету. Бағдарламалық
және ақпараттық
жүйелерді қамтамасыз
ету және алып жүру.
Техникалық
қаражаттарды,
байланыс қызметтерін
және материалдық емес
активтерді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
комитет-
тер,
Балалар-
дың
құқықта-
рын
қорғау
комите-
тінің
аумақтық
органда-
ры.
7
100
Ғылыми
кадр-
ларды
аттеста-
циялау
Бiрыңғай талаптарға
сәйкес ғылыми және
ғылыми-педагогикалық
қызметкерлерге ғылыми
дәрежелер тағайындау
және ғылыми атақтар
бepу жөнiндегі
аттестаттау iстерiн
ұйымдастыру және
қарау. Мемлекет
атынан дипломдар мен
аттестаттарды
рәсімдеудi және
тапсыруды жүзеге
асыру. 2200 данада
аттестаттау ісін
қарау.
Жыл бойы
Білім
және
ғылым
саласын-
дағы
бақылау
комитеті
8
102
"Жоғары
оқу
орнының
үздiк
оқыту-
шысы"
грантын
табыс
ету
"Жоғары оқу орнының
үздік оқытушысы" 200
мемлекеттік грантын
тағайындау және беру.
"Жоғары оқу орнының
үздік оқытушысы"
грантын беру бойынша
конкурстық
құжаттамаларды
сараптамадан өткізу
жөнінде жұмыстар
жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: Білім беру және балаларды қорғау саласында бірыңғай мемлекеттік саясаттың қалыптасуын қамтамасыз ету; 30 адамның кәсіби деңгейін арттыру, 50 адамды мемлекеттік тілге оқыту, 40 адамды ағылшын тіліне оқыту;
"Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" грантын тағайындау жөнінде конкурстық құжаттамаларды сараптамадан өткізу жөніндегі жұмыстар - 1000 пакет құжаттар.
Соңғы нәтиже: Халықаралық стандарттарды енгізуді есепке ала отырып білім жүйесін жетілдіру.

Финансово-экономический результат: Средние расходы на повышение квалификации - 19,48 тыс. тенге, обучение государственному языку - 53,0 тыс. тенге, английскому языку на одного служащего - 29,51 тыс. тенге
Средние расходы на рассмотрение одного аттестационного дела - 19,1 тыс. тенге;
Экспертизы 1 пакета документов по присуждению гранта "Лучший преподаватель вуза" - до 3,7 тыс. тенге;
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и утвержденными планами финансирования;
100 % освоение бюджетных средств, выделенных на содержание аппарата министерства.
Качество: Повышение статуса организаций, реализующих образовательные программы высшего профессионального и послевузовского профессионального образования.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии современными экономическими условиями.
70 % государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения обучения государственному языку, 2 % будут работать с документами на английском языке.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 232
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Хранение научно-исторических ценностей"
на 2008 год
1. Стоимость : 6970 тысяч тенге (шесть миллионов девятьсот семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : сохранение наследия академика К.И. Сатпаева, осуществление образовательно-воспитательного и целенаправленного распространения знаний о жизни и деятельности видного ученого, первого Президента Академии наук Казахстана К.И. Сатпаева, находящихся в фондах и экспозиции мемориального музея академика К.И. Сатпаева.
5. Задачи бюджетной программы : создание условий для удовлетворения индивидуальных, интеллектуальных, духовных потребностей граждан Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Хранение
научно-
исторических
ценностей
Обеспечение
сохранности,
учета, изучение,
популяризация и
использование
материалов и доку-
ментов, связанных
с жизнью и
деятельностью
академика
К. Сатпаева в
Мемориальном музее
имени академика
К. Сатпаева.
Приобретение
основных средств.
В те-
чении
года
Комитет
науки
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
государствен-
ное
учреждение
Мемориальный
музей
академика
К.И. Сатпаева

Қаржылық-экономикалық нәтиже: Бір қызметшінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығындар - 19,48 мың теңге, мемлекеттік тілді үйретуге кететін орташа шығындар - 53,0 мың теңге, ағылшын тілін үйретуге кететін орташа шығындар - 29,51 мың теңге.
Бір аттестаттық істі қарауға орташа шығыстар - 19,1 мың теңге;
"Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" грантын беру бойынша 1 пакет құжаттамалардың сараптамалары - 3,7 мың теңгеге дейін.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарларына сәйкес министрлік аппаратын ұстауға бөлінген бюджеттік қаражатты игеру - 100 %.
Сапасы: Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдардың мәртебесін көтеру.
Қазіргі экономикалық талаптарға сәйкес мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби деңгейін кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сай келетіндей арттыру.
Мемлекеттік тілді үйрету курсынан өткен мемлекеттік қызметшілердің 70% іс қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізілетін болады, 2% - ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
232-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Ғылыми-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 6970 мың теңге (алты миллион тоғыз жүз жетпіс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 31-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : академик Қ.И.Сәтпаевтың мұраларын сақтау, мұражай қорлары мен мұрағаттарда жатқан көрнектi ғалым, Қазақстан ғылым Академиясының тұңғыш Президентi Қ.И.Сәтпаевтың өмiрi мен қызметi туралы iлiм-бiлiмдi бiлiмдiк-тәрбиелiкпен және мақсаткерлiкпен таратуды жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының азаматтарының жеке, интеллектуалдық, рухани қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға жағдай жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ғылыми-
мәдени
құнды-
лықтарды
сақтау
Академик
Қ.И.Сәтпаевтың
мемориалдық
мұражайында академик
Қ.Сәтпаевтың өмiрi
мен қызметiне
байланысты материалдар
мен құжаттарды
сақтауды, есепке
алуды, зерделеудi,
жария ету және
пайдалануды қамтамасыз
ету. Негізгі
құралдарын сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Ғылым
комитеті,
академик
Қ.И.Сәт-
паевтың
мемориал-
дық
мұражайы
мемлекет-
тік
мекеме

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
среднегодовое количество граждан, посетивших музей не менее 7270 человек
приобретение основных средств в целях укрепления материально-технической базы музея в количестве не менее: кондиционеры - 2 штуки; компьютер - 1 единица.
Конечный результат: ознакомление общественности с историческим достоянием развития науки и техники в Республике Казахстан. Развитие познавательного интереса у подрастающего поколения к деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева и к науке Казахстана в целом; через пропаганду жизни, научной и общественной деятельности первого Президента Академии наук К.И. Сатпаева, увеличить число молодежи, желающей посвятить себя развитию науки и техники в Казахстане, воспитанию у них патриотизма и любви к Родине, расширение кругозора подрастающего поколения
Финансово-экономический результат:
количество экспонатов - 720 штук
средние расходы на обеспечение сохранности одного музейного экспоната - 9062,5 тенге
Своевременность: проведение запланированных мероприятий по предусмотренному графику.
Качество:
Повышение культурного уровня населения республики и ознакомление общественности с деятельностью первого Президента Академии наук К. Сатпаева на базе музейной коллекции.
ПРИЛОЖЕНИЕ 233
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Развитие сетей инновационной системы"
на 2008 год
1. Стоимость : 716613 тысяч тенге (семьсот шестнадцать миллионов шестьсот тринадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 23 марта 2006 года "О государственной поддержке инновационной деятельности"; Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 348 "О государственной программе развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2005 года N 387 "Об утверждении программы по формированию и развитию национальной инновационной системы Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : превращение научно-технической деятельности в ресурс для устойчивого экономического развития страны, диверсификации экономики и повышения жизненного уровня в рамках Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : вывести качественные параметры казахстанской науки для экономики страны на уровень мирового класса и обеспечить ее связь с реальным сектором с тем, чтобы наука стала ресурсом для устойчивого экономического развития страны, диверсификации экономики и повышения жизненного уровня народа Казахстана.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
мұражайға келген азаматтардың орташа жылдық саны кем дегенде 7270 адам;
мұражайдың материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында негізгі жабдықтарды сатып алу: желдеткіштер - 2 дана; компьютер - 1 дана.
Соңғы нәтиже: жұртшылықты Қазақстан Республикасындағы ғылым мен техниканың дамуының тарихи көріністерімен таныстыру Өскелең ұрпақтың ғылым Академиясының тұңғыш Президенті Қ.И.Сәтбаевтың қызметіне және тұтас алғанда Қазақстан ғылымына деген танымдық қызығушылығын дамыту; ғылым Академиясының тұңғыш Президенті Қ.И.Сәтбаевтың өмірін, ғылыми және қоғамдық қызметін насихаттау арқылы өз өмірін Қазақстанның ғылымы мен техникасын дамытуға арнағысы келетін жастардың санын көбейту, олардың Отанға деген патриоттығы мен сүйіспеншілігін тәрбиелеу, өскелең ұрпақтың дүниетанымын кеңейту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- экспонаттардың саны - 720 дана
бір экспонаттың сақталуын қамтамасыз етудің орташа шығыны - 9062,5 теңге.
Уақтылығы: Көзделген кесте бойынша жоспарланған іс-шаралар өткізу.
Сапасы: республика халқының мәдени деңгейін көтеру және мұражай колекциясы базасында Ғылым академиясының бірінші Президенті Қ.Сәтпаевтың қызметімен жұртшылықты таныстыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
233-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Инновациялық жүйенің желілерін дамыту"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 716613 мың теңге (жеті жүз он алты миллион алты жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Инновациялық қызмет көрсетуді мемлекеттік қолдау туралы" 2006 жылғы 23 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "2007-2012 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғылымды дамыту" мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348 Жарлығы ; "ҚР инновациялық жүйені құру және дамыту бағдарламасын бекіту туралы" ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 25 сәуірдегі N 387 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы индустриалды-инновациялық даму Стратегиясы аясында елдің тұрақты экономикалық дамуы, экономиканың әр тараптандырылуы және өмір сүру деңгейін көтеру үшін ғылыми-техникалық қызметін қорға айналдыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстандық ғылымның сапалы параметрлерін елдің экономикасы үшін әлемдік санат деңгейіне шығару және елдің тұрақты экономикалық дамуы, экономиканың диверисификациялануы мен Қазақстан халқының өмір сүру деңгейін көтеру мақсатында ғылымның қор болуы үшін, оның нақты секторлармен байланысын қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Развитие
сетей
инновацион-
ной системы
2
016
За счет
софинансиро-
вания
внешних
займов из
республикан-
ского
бюджета
Содержание группы
управления проек-
том, в том числе
операционные
расходы:
заработная плата,
социальные отчис-
ления, аренда
помещения с
последующим
выкупом, оплата
услуг связи,
приобретение
канцелярских
товаров, ГСМ,
офисной техники,
офисной мебели,
командировочные
расходы, аренда
автомобиля.
Разработка
технико-экономи-
ческого обоснова-
ния установки
лабораторного
оборудования
10 лабораторий.
Выплата единовре-
менной комиссии
донора за
организацию займа.
В
тече-
ние
года
Комитет науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: 15 публикаций в год на 100 ученых из группы передовых технологий, задействованных в проекте.
Конечный результат: 3 патента в год на 100 ученых из группы передовых технологий, задействованных в проекте.
Финансово-экономическая эффективность: показатель экономических затрат по проекту составляет 0,013 % к ВВП Республики Казахстан за период 2007-2011, что является незначительным.
Своевременность: проведение запланированных мероприятий по предусмотренному графику.
Качество: Повышение уровня развития связей между казахстанскими учеными и международными рынками технологий, и привлечения национального научного потенциала к выполнению приоритетных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ для казахстанских и зарубежных фирм.
ПРИЛОЖЕНИЕ 234
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Строительство и реконструкция научных объектов"
на 2008 год
1. Стоимость : 1037070 тысяч тенге (один миллиард тридцать семь миллионов семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие научного потенциала Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : развитие государственной научной инфраструктуры и сохранение уникальных научно-технических объектов путем строительства и реконструкции научных объектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Иннова-
циялық
жүйенің
желіле-
рін
дамыту
2
016
Респу-
бликалық
бюджет-
тен
сыртқы
қарыз-
дарды
бірлесіп
қаржы-
ландыру
есебінен
Жобаларды басқаратын
топтарды, сонымен
бірге операциялық
шығындарды ұстау:
еңбекақы, әлеуметтік
төлемдер, кейіннен
сатып алынатын есеппен
ғимаратты жалдау,
байланыс қызметін
төлеу, кеңсе
тауарларын,
жанар-жағар майды,
кеңселік техниканы,
кеңселік жиһазды
сатып алу, іссапар
шығындары, автомобилді
жалға алу. 10
зертхананың
зертханалық
құрал-жабдықтарын
құрудың техникалық-
экономикалық
негіздемесін әзірлеу.
Қарызды ұйымдастырғаны
үшін донорға бір
мезгілдегі комиссияны
төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Ғылыми
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтижелер: жобаға жұмылдырылған алдыңғы қатарлы технологиялар тобынан 100 ғалымға жылына 15 жарияланым.
Соңғы нәтижелер: жобаға жұмылдырылған алдыңғы қатарлы технологиялар тобынан 100 ғалымға жылына 3 патент.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі: жоба бойынша Қазақстан Республикасы ІЖӨ 2007-2011 ж.ж. кезеңіне экономикалық шығын көрсеткіші небәрі 0,013% құрайды.
Уақытылығы: кестеге сәйкес жоспарланған іс-шараларды өткізу.
Сапасы: қазақстандық ғалымдар мен халықаралық технологиялар нарығы арасында байланыстың даму деңгейін көтеру, Қазақстандық және шетелдік фирмалар үшін ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың басымдылығын орындауда ұлттық ғылыми әлеуетті тарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
234-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Ғылыми объектiлердi салу және реконструкциялау"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1037070 мың теңге (бір миллиард отыз жеті миллион жетпіс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғылыми мүмкiндiктерiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Ғылыми объектілерді салу және қайта жаңғырту жолымен қайталанбас ғылыми-техникалық объектілерді сақтау және мемлекеттік ғылыми инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

005
Строительст-
во и рекон-
струкция
научных
объектов
Реализация инвес-
тиционного проек-
та по реконструк-
ции комплекса
зданий Республиканское Государственное казенное предприятие
"Центральная
научная библио-
тека" в городе
Алматы в соответ-
ствии  с утверж-
денной в установ-
ленном порядке
проектно-сметной
документацией
(заключение государственной
экспертизы на
рабочий проект
7-89-1/06 от 27
июля 2006 года).
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Выполнение объема работ по реконструкции объекта.
Конечный результат: выполнение реконструкции центральной научной библиотеки для улучшения условий хранения и обслуживания библиотечного фонда отечественной и зарубежной научной литературы и повышение научного потенциала Республики Казахстан.
Своевременность: выполнение объема работ согласно графика производства работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 235
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Обеспечение доступности научной, научно-технической
и научно-педагогической информации"
на 2008 год
1. Стоимость : 434170 тысяч тенге (четыреста тридцать четыре миллиона сто семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 19 , 24, 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; статьи 4 , 5, 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Развитие информационной инфраструктуры научного сообщества Казахстана; предоставление нового уровня информационного обслуживания и услуг; внедрение новых достижений науки и техники в практическую деятельность; усиление информационного поля деятельности выдающихся достижений ученых.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение доступа научной общественности республики к научно-технической информации для удовлетворения потребностей в информации о современных достижениях мировой и отечественной науки пропаганды ее достижений и образовательных потребностей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

005
Ғылыми
объек-
тiлердi
салу
және
реконс-
трукция-
лау
Белгiленген тәртiппен
бекітілген (жұмыс
жобасы бойынша 2006
жылғы 27 шілдедегі N
7-89-1/06 мемлекеттік
сараптама қорытындысы)
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
Алматы қаласында
"Орталық ғылыми
кiтапхана"
Республикалық
мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорынның
ғимараттар кешенiн
қайта жаңғыртуға
арналған инвестициялық
жобаны іске асыру.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтиже: объектілерді қайта жаңғырту бойынша жұмыстар көлемін атқару.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасының ғылыми мүмкіндіктерін жоғарылату және отандық, шетелдік кітапханалық қорға қызмет көрсету және сақтау жағдайын жақсарту үшін орталық ғылыми кітапхананы қайта жаңғырту.
Уақтылығы: Бекітілген келісімдерге сәйкес жұмыс өндіру графигі бойынша жұмыстар көлемін атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында іске асырылатын құрылыс нормалары және ережелеріне байланысты.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
235-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың
қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 434170 мың теңге (төрт жүз отыз төрт миллион бір жүз жетпіс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 19, 24, 31-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 4 ,   5 ,26-баптары .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан ғылыми қауымдастығының ақпараттық инфрақұрылымын дамыту; ақпараттық қызмет көрсетулердің жаңа деңгейiн ұсыну; практикалық қызметке ғылым мен техниканың жаңа жетiстiктерiн практикалық енгiзуге ықпал ету; ғалымдардың жетiстiктерiнің ақпараттық қызмет жүйесiн нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикадағы ғылыми қоғамдардың білім беру қажеттiлiктерi мен әлемдік және отандық ғылым жетiстiктерiн насихаттау үшiн ақпараттық кеңiстiкке қолжетiмділігін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

006
Обеспечение
доступности
научной,
научно-тех-
нической и
научно-педа-
гогической
информации
Обеспечение доступ-
ности научной,
научно-технической,
научно-педагогичес-
кой информации.
Организация комплек-
тования и работы с
библиотечными и
книжными фондами,
справочно-поисковыми
аппаратами, с учетом
текущих информацион-
ных потребностей
пользователей и
перспектив развития
экономики
Казахстана.
Перечисление
Республиканской
научно-технической
библиотеке и
Центральной научной
библиотеке капи-
тальных трансфертов
на приобретение
основных средств и
нематериальных
активов.
Пропаганда
достижений науки и
техники.
Приобретение
Республиканской
научно-педагогической
библиотекой основных
средств.
В
тече-
ние
года
Комитет науки
Министерства
образования и
науки
Республики
Казахстан
Государствен-
ное учрежде-
ние Республи-
канская
научно-педа-
гогическая
библиотека
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- обеспечение ученых и специалистов оперативной информацией о достижении мировой и отечественной науки и техники;
- cpeднегодовое количество граждан, воспользовавшихся услугами библиотек не менее 180 285 человек
- пополнение библиотечного фонда новыми актуальными изданиями и литературой не менее 140500 экземпляров, в том числе Республиканской научно-педагогической библиотекой 2500 экземпляров; центральной научной библиотеке 87000 экземпляров; республиканской научно-технической библиотеке 51000 экземпляров.
- проведение 118 мероприятий Домом ученых.
Приобретение Республиканской научно-педагогической библиотекой основных средств: легковой автомобиль, компьютерная техника - 5 комплектов, книжные стеллажи не менее 32 штук.
Приобретение основных средств в целях укрепления материально-технической базы Центральной научной библиотекой не менее: сервер - 1 штука, сканеры - 3 штуки, ламинатор - 1 штука; Республиканской научно-технической библиотекой не менее: сервер - 1 штука, сканеры офисные - 4 штуки, факсимильный аппарат - 1 штука.
Конечный результат:
- удовлетворение потребностей читателей, запросов научно-исследовательских организаций, ученых и специалистов актуальной и оперативной информацией о новейших научных мировых и отечественных достижениях в интересующих их областях науки.
создание и пополнение электронных коллекций и фондов;
пополнение совокупных информационных ресурсов, а также совершенствование библиотечного обслуживания;
Финансово-экономический результат:
- средняя стоимость одного мероприятия по пропаганде - 53,1 тысяч тенге
- стоимость затрат на одного читателя - 2248,8 тенге
Качество: Повышение духовных, интеллектуальных, образовательных потребностей обучающихся и ученых.
ПРИЛОЖЕНИЕ 236
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Государственные премии и стипендии"
на 2008 год

006
Ғылыми,
ғылыми-
техника-
лық және
ғылыми-
педаго-
гикалық
ақпарат-
тың қол
жетiмдi-
лiгін
қамтама-
сыз ету
Ғылыми, ғылыми-техни-
калық, ғылыми-педаго-
гикалық ақпаратқа
қолжетімдікті
қамтамасыз ету.
Пайдаланушылардың
ағымдағы ақпараттық
сұраныстары мен
Қазақстан экономикасы-
ның даму перспектива-
ларын ескере отырып,
кітап қорын толықтыру-
ды ұйымдастыру және
кітапхана мен кітап
қорымен жұмыс істеу.
Негізгі құрал-жабдық-
тар мен материалдық
емес активтерді сатып
алуға күрделі
трансферттерді
Республикалық ғылыми-
техникалық кітапхана-
сына және Орталық
ғылыми кітапханасына
аудару.
Ғылым мен техниканың
жетістіктерін
насихаттау.
Республикалық ғылыми-
педагогикалық
кітапханасының негізгі
құралдарды сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Ғылым
комитеті
"Респу-
бликалық
ғылыми-
педаго-
гикалық
кiтапха-
на"
мемлекет-
тiк
мекеме
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
ғалымдар мен мамандарды әлемдік және отандық ғылым мен техниканың жетістіктері туралы жедел ақпаратпен қамтамасыз ету;
кітапхана қызметін пайдаланған азаматтардың орташа жылдық саны кем дегенде 180 285 адам;
кітапхана қорының жаңа өзекті басылымдармен және әдебиеттермен толығуы кем дегенде 140 500 дана, оның ішінде
Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапханаға 2500 дана, орталық ғылыми кітапханаға 87000 дана, Республикалық ғылыми-техникалық кітапханаға 51000 дана.
Ғалымдар үйімен 118 іс-шара өткізу.
Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапханасының негізгі құралдарды сатып алу: жеңіл көлік, компьютерлер техникасы - 5 комплект, кем дегенде 32 кітап сөрелері.
Орталық ғылыми кітапхананың материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында негізгі құралдарды сатып алу кем дегенде: сервер - 1 дана, сканерлер - 3 дана, ламинатор - 1 дана; Республикалық ғылыми-техникалық кітапханаға кем дегенде: сервер - 1 дана, кеңселік сканерлер - 4 дана, факсимильдік құрылғы - 1 дана.
Соңғы нәтиже:
- оқырмандар сұраныстарын, ғылыми-зерттеу ұйымдарының, ғалымдар мен мамандардың өздерін қызықтыратын ғылым салаларының әлемдік ғылыми жетістіктері туралы көкейкесті әрі жедел ақпаратқа деген сұраныстарын қанағаттандыру;
электрондық кітапхананың үлгісі мен қорын құру және толықтыру;
Жиынды ақпараттық ресурстарды толықтыру, сондай-ақ кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- насихаттау жөніндегі бір іс-шараны өткізу құны - 53,1 мың теңге;
- бір оқырман шығынының құны - 2248,8 теңге.
Сапасы:
Ғалымдардың, оқытушылардың, оқитындардың рухани, зияткерлік білімге деген қажеттіліктерін жоғарылату.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
236-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар және стипендиялар"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 68431 тысяча тенге (шестьдесят восемь миллионов четыреста тридцать одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 290 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1996 года N 1063 "О мерах государственной поддержки ученых и специалистов, внесших выдающийся вклад в развитие науки и техники, и талантливых молодых ученых"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года N 983 "О Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : 1) сохранение потенциала и обеспечение притока молодежи в сферу научной деятельности
2) выявление и оценка наиболее значимых научных результатов за год
5. Задачи бюджетной программы : социальная поддержка выдающихся, а также молодых талантливых ученых, внесших крупный вклад в развитие отечественной науки и техники; материальное стимулирование научно-технической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Государст-
венные
премии и
стипендии
Проведение
конкурсов:
1. Ha соискание
государственных
научных
стипендий;
2. На соискание
именных премий:
Премия имени
К.И.Сатпаева;
Премия имени
Ч.Валиханова;
Премия имени
Д.Кунаева;
Премия имени
М.Ауэзова;
Премия имени
И.Алтынсарина;
Премия имени
Кюль-Тегина;
Государственная
молодежная
премия "Дарын".
Выплата премий
в соответствии
с Постановле-
ниями
Правительства
Республики
Казахстан.
Выплата
академических
стипендий,
научных
стипендий
ученым и
специалистам,
внесшим
выдающийся
вклад в
развитие науки
и техники,
талантливых
молодых ученых.
Организация
награждений
лауреатов,
вручения
дипломов и
почетных
знаков.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования и
науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Выплата стипендий:
45 академикам
74 ученым и специалистам, внесшим выдающий вклад в развитие науки и техники
145 талантливым молодым ученым
- выплата государственных премий - 24
Финансово-экономический результат:
стипендии академикам в размере 70080 тенге; стипендии за вклад в развитие науки и техники в размере 11680 тенге; стипендии молодым ученым - 8176 тенге;
четыре премии в размере 200 месячных расчетных показателей - 233600 тенге; три премии в размере 150 месячных расчетных показателей в размере - 175200 тенге; одна премия в размере 100 месячных расчетных показателей - 116800 тенге; шесть премии в размере 50 месячных расчетных показателей в размере - 58400 тенге;
10 премии государственных "Дарын" в размере - 200 000 тенге.

1. Құны : 68431 мың теңге (алпыс сегіз миллион төрт жүз отыз бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 290 қаулысы ; "Ғылым мен техниканы дамытуға елеулі үлес қосқан ғалымдар мен мамандарды және талантты жас ғалымдарды мемлекеттік қолдау шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы
28 тамыздағы N 1063 қаулысы ; "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлық туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 тамыздағы N 983 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты :
1) әлеуеттi сақтау және ғылыми қызметтер саласына жастардың келуiн қамтамасыз ету;
2) жыл бойындағы неғұрлым маңызды ғылыми нәтижелерді анықтау және бағалау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : отандық ғылым мен техниканың дамуына үлкен үлес қосқан жас дарынды ғалымдарды әлеуметтiк қолдау; ғылыми-техникалық қызметтi материалдық ынталандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асы жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Мемле-
кеттiк
сыйлық-
тар және
стипен-
диялар
Конкурстар өткiзу:
1. Мемлекеттiк ғылыми стипендиялар үшін;
2. Атаулы сыйлықақылар
үшін:
Қ.И.Сәтбаев атындағы
сыйлықақы;
Ш. Уәлиханов атындағы
сыйлықақы;
Д. Қонаев атындағы
сыйлықақы;
М. Әуезов атындағы
сыйлықақы;
Ы. Алтынсарин
атындағы сыйлықақы;
Күл-Тегін атындағы
сыйлықақы;
"Дарын" мемлекеттік
жастар сыйлықақысы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің Қаулыларына
сәйкес сыйлықақылар
төлеу. Академиялық
стипендиялар мен
ғылыми стипендияларды
ғылым мен техниканы
дамытуға үлес қосқан
ғалымдар мен
мамандарға, дарынды
жас ғалымдарға төлеу.
Лауреаттарды
марапаттауды
ұйымдастыру,
димпломдар мен құрмет
белгілерін тапсыру.
Жыл бойы
Қазақстан Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым министр-
лігі
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
ғылым комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
45 академикке ғылым мен техниканы дамытуға үлес қосқан 74 ғалым мен мамандарға
145 дарынды жас ғалымдарға стипендия төлеу;
мемлекеттік сыйлықақы төлеу - 24.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Академиктерге 70080 теңге мөлшерде стипендия; ғылым мен техниканы дамытуға үлес қосқаны үшін стипендия 11680 теңге мөлшерінде;
жас ғалымдарға - 8176 теңге;
200 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төрт сыйлықақы - 233600 теңге; 150 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде үш сыйлықақы - 175200 теңге; 100 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде 1 сыйлықақы - 116800 теңге; 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде алты сыйлықақы - 58400 теңге;
"Дарын" мемлекеттік 10 сыйлықақысы 200000 теңге мөлшерінде.

Своевременность: выплата стипендий ежемесячно, премии - 25 октября, 16 декабря.
Качество: Стимулирование получения новых знаний для качественного развития отечественной науки и техники.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 237
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Разработка и апробация учебников и учебно-методических
комплексов для организаций образования, издание и доставка учебной
литературы для республиканских организаций, предоставляющих услуги
в области образования, и казахской диаспоры за рубежом"
на 2008 год
1. Стоимость : 151299 тысяч тенге (сто пятьдесят один миллион двести девяносто девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 4 , 18, 20, 30 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании", статья 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями", Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 1996 года N 1173 "О целевой программе подготовки и издания учебников и учебно-методических комплексов для общеобразовательных школ Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2003 года N 173 "Об утверждении Правил обеспечения учебниками обучающихся и воспитанников организаций образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : оказать содействие в подготовке высококвалифицированных специалистов путем обеспечения качественными учебниками и учебно-методическими комплексами учащихся и воспитанников, учителей для повышения уровня знаний.
5. Задачи бюджетной программы : повышение процента учащихся и воспитанников, учителей, которые имеют доступ к учебной литературе. Максимизировать процент учителей, удовлетворенных качеством учебников и учебно-методических комплексов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

Уақтылығы: стипендияларды ай сайын төлеу, сыйлықақылар - 25 қазан, 16 желтоқсан.
Сапасы: Отандық ғылым мен техниканы сапалы дамыту үшін жаңа білімдер алуға ынталандыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
237-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi әзiрлеу және байқаудан өткiзу, бiлiм беру саласында қызмет көрсететiн республикалық ұйымдар және шетелдегi қазақ диаспорасы үшiн оқу әдебиетiн шығару және жеткiзу"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 151 299 мың теңге (бір жүз елу бір миллион екі жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының 4, 18, 20, 30-баптары ; "Мүмкіндіктері шектеулі балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық қолдау арқылы түзету туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабы ; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының жалпы білім беретін мектептері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерін дайындаудың және басып шығарудың мақсатты бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 26 қыркүйектегі N 1173 қаулысы ; "Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін оқулықтармен қамтамасыз ету Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 ақпандағы N 173 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : оқушылар мен тәрбиеленушiлерді, мұғалiмдердi сапалы оқулықтармен және оқу-әдiстемелiк кешендермен қамтамасыз ету арқылы жоғары білікті мамандарды дайындауға ықпал ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқу әдебиетiне қол жеткiзуші оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң, мұғалiмдердің пайызын  көтеру. Оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердің сапасымен қанағаттандырылған мұғалiмдердің пайызын арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

008
Разработка и
апробация
учебников и
учебно-мето-
дических
комплексов
для органи-
заций обра-
зования,
издание и
доставка
учебной
литературы
для респуб-
ликанских
организаций,
предостав-
ляющих услу-
ги в области
образования,
и казахской
диаспоры за
рубежом
Разработка,
перевод учебни-
ков и учебно-
методических
комплексов для
специальных
(коррекционных)
организаций
образования.
Разработка
электронных
учебников.
Издание,
переиздание и
транспортировка
учебников и
учебно-мето-
дических
комплексов для
республиканских
организаций,
предоставляющих
услуги в области
образования, и
казахской
диаспоры за
рубежом.
Разработка,
издание,
апробация и
транспортировка
учебников и
учебно-методиче-
ских комплексов
для 12-летней
школы.
Экспертиза
учебной
литературы.
Разработка
учебников и
учебно-методиче-
ских комплексов
по предмету
"Самопознание".
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат:
1. Для специальных (коррекционных) организаций образования будут:
1) разработаны учебники и учебно-методические комплексы - 4 наименования;
2) переведены учебники и учебно-методические комплексы - 8 наименований.
2. Разработаны электронные учебники и учебно-методические комплексы для 2 класса на казахском и русском языках - по 5 наименований.
3. Обеспечены учащиеся 1 и 8 классов учебной литературой на 2008-2009 учебный год:
1) республиканские организации образования:
по 1 классу:
на казахском языке - 33 наименования;
на русском языке - 33 наименования;
по 8 классу:
на казахском языке - 57 наименований;
на русском языке - 54 наименования;
2) казахская диаспора за рубежом:
по 1 классу:
на казахском языке - 10 наименований.
4. Для 12-летней школы:
1) разработаны учебники и учебно-методические комплексы для 6-го класса:
на казахском языке - 70 наименований;
на русском языке - 70 наименований.
2) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 )
3) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) .
4) Изданы, апробированы и доставлены учебники и учебно-методические комплексы для 6-го класса:
на казахском языке - 70 наименований;
на русском языке - 70 наименований.
5. Проведена экспертиза учебной литературы в количестве 1164.
6. Разработаны учебники и учебно-методические комплексы для 7, 8 классов, 3, 4 курсов по предмету "Самопознание"
- 17 наименований.
Финансово-экономический результат:
Планируемая средняя стоимость учебной литературы:
1. Для специальных (коррекционных) организаций 1 печатного листа (без отчислений):

008
Бiлiм
беру
ұйымдары
үшiн
оқулық-
тар мен
оқу-
әдiсте-
мелiк
кешен-
дердi
әзiрлеу
және
байқау-
дан
өткiзу,
бiлiм
беру
саласын-
да
қызмет
көрсе-
тетiн
респу-
бликалық
ұйымдар
және
шетел-
дегі
қазақ
диаспо-
расы
үшін оқу
әдебие-
тін
шығару
және
жеткізу
Арнаулы (түзету)
бiлiм беру мекемелерi
үшiн оқулықтар және
оқу-әдістемелiк
кешендерiн жасау және
aудару.
Электрондық оқулықтар-
ды әзірлеу
Бiлім беру саласында
қызмет көрсетушi
республикалық ұйымдар
және шет елдегі қазақ
диаспорасы үшін
оқулықтар мен
оқу-әдістемелiк
кешендердi басып
шығару, қайта басу
және тасымалдау.
12-жылдық мектептерге
оқулықтар және
оқу-әдістемелiк
кешендерді әзiрлеу,
басып шығару,
тәжiрибеден өткiзу
және тасымалдау.
Оқу әдебиеттерiне
сараптама жасау.
"Өзiн өзi тану" пәнi
бойынша оқулықтарды
және оқу-әдістемелік
кешендерді әзiрлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
1. Арнаулы (түзету) білім беру ұйымдары үшін:
1) оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер әзірленеді - 4 атау;
2) оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер аударылады - 8 атау.
2. 2 сыныптары үшін орысша және қазақша тілдерде электрондық оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер әзірленеді - 5 атау.
3. 2008-2009 оқу жылында 1 және 8 сынып оқушыларын оқу әдебиетімен қамтамасыз ету:
1) республикалық білім беру ұйымдары:
1-сынып бойынша:
қазақ тілінде - 33 атау;
орыс тілінде - 33 атау;
8-сынып бойынша:
қазақ тілінде - 57 атау;
орыс тілінде - 54 атау;
2) шетелдегі қазақ диаспорасы бойынша:
1-сынып бойынша:
қазақ тілінде - 10 атау.
4. 12-жылдық мектептер үшін:
1) 6 сынып үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер әзірленеді:
қазақ тілінде - 70 атау;
орыс тілінде - 70 атау.
2) алынып тасталды;
3) алынып тасталды;
4) 6-сынып үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендері басып шығарылған, тәжірибеден өткізілген және жеткізілген:
қазақ тілінде - 70 атау;
орыс тілінде - 70 атау.
5. 1164 дана оқу әдебиеттеріне сараптама жасалады.
6. "Өзін өзі тану" пәні бойынша 7, 8-сыныптар мен 3, 4-курстары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендері әзірленеді - 17 атау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Жоспарланған оқу әдебиеттің орташа бағасы:
1. Арнаулы (түзету) ұйымдары үшін 1 баспа табағының орташа бағасы (шығыстарсыз):

1) разработка учебников - 31800 тенге;
2) разработка учебно-методических комплексов - 23320 тенге;
3) перевод учебников и учебно-методических комплексов - 18375 тенге.
2. Разработка электронных учебников и учебно-методических комплексов для 2 класса на казахском и русском языках 1-ой учебной литературы - 1500000 тенге.
3. Издание учебной литературы для 1 и 8 классов на 2008-2009 учебный год для республиканских организаций образования и казахской диаспоры за рубежом 1-го экземпляра учебной литературы (без учета транспортных расходов):
1) учебников - 455 тенге;
2) учебно-методических комплексов - 212 тенге.
4. Для 6-го класса 12-летней школы:
1) разработка 1 печатного листа учебника - 21728 тенге, учебно-методического комплекса - 15000 тенге;
2) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) ;
3) (исключен - постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ) ;
4) издание 1-го экземпляра учебника - 455 тенге, учебно-методического комплекса - 212 тенге.
5. Экспертиза учебной литературы 1 печатного листа - 4448 тенге.
6. По предмету "Самопознание":
1) разработка учебников и учебно-методических комплексов 1-го печатного листа (без отчислений) - 16309 тенге.
Конечный результат: удовлетворение потребности обучающихся и преподавателей учебниками и учебно-методическими пособиями для повышения уровня знаний.
Своевременность:
Обеспечение учебной литературой республиканских организаций среднего общего образования и казахской диаспоры за рубежом к началу учебного года - 100 процентов.
Качество:
Разработка, перевод и издание учебной литературы с положительным заключением государственной экспертизы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 238
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Обучение и воспитание одаренных детей"
на 2008 год
1. Стоимость : 1652116 тысяч тенге (один миллиард шестьсот пятьдесят два миллиона сто шестнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 31 , 47, 48 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 1168 "Об утверждении типовых штатов работников организаций образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

1) оқулықтарды әзірлеу - 31800 теңге;
2) оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу - 23320 теңге;
3) оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді аудару - 18375 теңге.
2. 2-сыныптар үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу 1 оқу әдебиетінің бағасы - 1500000 теңге.
3. 2008-2009 оқу жылында республикалық білім беру ұйымдары және шетелдегі қазақ диаспорасының 1 және 8 сынып оқушылары үшін оқу әдебиетін басып шығару (көлік шығындарын есептемегенде):
1) оқулықтар - 455 теңге;
2) оқу-әдістемелік кешендер - 212 теңге.
4. 12-жылдық мектептің 6-сыныбы үшін:
1) оқулықтың 1 баспа табағын әзірлеу - 21728 теңге, оқу-әдістемелік кешендердің 1 баспа табағын әзірлеу - 15000 теңге;
2) алынып тасталды;
3) алынып тасталды;
4) оқулықтың 1 экземплярын басып шығару - 455 теңге, оқу-әдістемелік кешендердің 1 экземплярын басып шығару - 212 теңге.
5. Оқу әдебиетін 1 баспа табағын сараптау - 4448 теңге.
6. "Өзін өзі тану" пәні бойынша:
1) оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің 1 баспа табағын әзірлеу (шығыстарсыз) - 16309 теңге.
Соңғы нәтиже:
білім деңгейін көтеру үшін оқушылар мен оқытушылардың оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерге сұраныстарын қамтамасыз ету.
Уақыттылығы:
республикалық жалпы орта білім беру ұйымдары және шетелдегі қазақ диаспорасын оқу жылының басына қарай оқу әдебиетімен қамтамасыз ету - 100 пайыз.
Сапасы:
Мемлекеттік сараптаманың болымды қорытындысымен оқу әдебиетін әзірлеу, аудару және басып шығару.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
238-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1652116 мың теңге (бір миллиард алты жүз елу екі миллион бір жүз он алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 31, 47, 48-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Дарынды балаларға арналған мектептерді мемлекеттік қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкімі ; "Білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгілік штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қарашадағы N 1168 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : воспитание творческой, всесторонне-развитой, гармоничной личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации, обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей, детей-сирот, содействие в формировании интеллектуального потенциала республики и для удовлетворения населения в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся.
5. Задачи бюджетной программы : обучение одаренных детей из различных регионов Республики Казахстан, детей-сирот. Углубленная подготовка учащихся путем введения профилирующих дисциплин по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Создание необходимых условий для выявления одаренных детей. Подбор и подготовка учащихся к участию в олимпиадах, поступлению в высшие учебные заведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпро-
грамм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Обучение и
воспитание
одаренных
детей
Проведение учеб-
ного процесса в
соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами обра-
зования с углуб-
ленным изучением
профилирующих
дисциплин, приоб-
ретение основных
средств и прове-
дение капиталь-
ного ремонта по
школам-интернатам:
- углубленной
допрофессиональ-
ной подготовки
по военным
специальностям;
- углубленной
допрофессиональ-
ной подготовке
по музыкальным
специальностям;
- углубленного
изучения и
развития
государственного
языка и
литературы;
- углубленного
изучения
естественно-
математических
наук;
Проведение
образовательных
программ во время
оздоровления,
отдыха детей.
Проведение
образовательных
программ с
проведением
эксперимента
по предмету
"Самопознание".
Перечисление
капитальных
трансфертов
Национальному
научно-
практическому,
образовательному
и оздоровитель-
ному центру
"Бобек",
Республиканскому
учебно-оздорови-
тельному центру
"Балдаурен" на
приобретение
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов
Национальному
научно-практичес-
кому, образова-
тельному и
оздоровительному
центру "Бобек"
на проведение
капитального ре-
монта (заключение
государственной
экспертизы на
сметную
документацию
N 7-710/06 от
27 декабря
2006 года). Перечисление текущих трансфертов Республиканскому учебно-оздоровительному центру "Балдаурен" на погашение задолженности по решению суда.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Шымкентская
республикан-
ская военная
школа-интер-
нат имени
Героя Совет-
ского Союза
Сабира
Рахимова,
Карагандин-
ская респуб-
ликанская
военная
школа-интер-
нат имени
Дважды Героя
Советского
Союза Т.Я.
Бегельдинова,
Алматинская
республикан-
ская военная
школа-интер-
нат имени
Б. Момышулы
Республикан-
ская средняя
специализи-
рованная
музыкальная
школа-интер-
нат для
одаренных
детей имени
Куляш
Байсеитовой
Республикан-
ская специа-
лизированная
с углубленным
изучением
казахского
языка и
литературы
средняя
школа-
интернат для
одаренных
детей имени
Абая
Республикан-
ская специа-
лизированная
физико-мате-
матическая
средняя
школа-интер-
нат имени
О. Жаутыкова
для одаренных
детей
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бүгiнгi өркениеттің түбегейлi жаңару жағдайында ойлау мен iс-әрекетке қабiлеттi жан-жақты дамыған, үйлесiмдi адамды тәрбиелеу, дарынды балаларды әлеуметтік, құқықтық және парасаттық жағынан қорғау, парасаттық мүмкiндiктi қалыптастыруға ықпал жасау, республиканың интеллектуалдық әлеуетiн қалыптастыруға халықты қанағаттандыру үшiн оқушыларға тереңдетiлген және жоғары деңгейдегi білім беруге себеп жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының әртүрлi облыстарынан келген дарынды және жетім балаларды оқыту. Оқушыларды Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi бекіткен бағдарламалар бойынша бейiмдiк пәндер арқылы тереңдете даярлау. Адамның жеке бейiмдiлігін, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу. Дарынды балаларды анықтауға қажеттi жағдайлар жасау. Оқушыларды олимпиадаларға, жоғары оқу орындарына түсуге iрiктеу және даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Дарынды
балалар-
ды оқыту
және
тәрбие-
леу
Оқу процесін бейімдік
пәндерді тереңдете
оқытатын Мемлекеттік
жалпы білім беру
стандарттарына сәйкес
өткізу, мектеп-интер-
наттар бойынша басты
құралдар сатып алу
және күрделі жөндеу
жүргізу:
- әскери мамандықтары
бойынша кәсіптік
білімге дейін
тереңдете оқыту;
- музыка мамандықтары
бойынша кәсіптік
білімге дейін
тереңдете оқыту;
- мемлекеттік тілі мен
әдебиетін тереңдете
оқыту және дамыту;
- жаратылыс-математика
ғылымын тереңдетіп
оқыту;
Балалардың
сауықтандыру, демалыс
кезінде жалпы білім
бағдарламаларын
жүргізу. "Өзін-өзі
тану" пәні бойынша
эксперимент жүргізумен
жалпы білім беру
бағдарламаларды
өткізу. Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым министрі
бекіткен тізімге
сәйкес "Бөбек" ұлттық
ғылыми-практикалық
білім беру және
сауықтыру орталығына,
"Балдәурен"
республикалық
оқу-сауықтыру
орталығына басты
құралдар алуға күрделі
трансферттер аудару.
"Бөбек" ұлттық
ғылыми-практикалық
білім беру және
сауықтыру орталығына
күрделі жөндеу
өткізуге күрделі
трансферттер аудару
(сметалық құжаттама
бойынша 2006 жылғы 27
желтоқсандағы N
7-710/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы).
"Балдәурен"
республикалық
оқу-сауықтыру
орталығына сот шешімі
бойынша берешекті
өтеуге ағымдағы
трансферттерді аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Кеңес
Одағының
Батыры
Сабыр
Рахимов
атындағы
респу-
бликалық
Шымкент
әскери
мектеп-
интерна-
ты, Екі
мәрте
Кеңес
Одағының
Батыры
Т. Я.
Бегелди-
нов
атындағы
Қарағанды
респу-
бликалық
әскери
мектеп-
интерна-
ты,
Б.Момыш-
ұлы
атындағы
респу-
бликалық
Алматы
әскери
мектеп-
интернаты
Күләш
Байсейі-
това
атындағы
дарынды
балаларға
арналған
респу-
бликалық
орта
мамандан-
дырылған
музыкалық
мектеп-
интернаты
Абай
атындағы
респу-
бликалық
мамандан-
дырылған
дарынды
балаларға
арналған
қазақ
тілі мен
әдебиетін
тереңдете
оқытатын
орта
мектеп-
интернаты
О. Жәуті-
ков
атындағы
респу-
бликалық
мамандан-
дырылған
дарынды
балаларға
арналған
физика-
математи-
ка
мектеп-
интернаты
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр
лігі

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
1. Среднее количество учащихся государственных учреждений составит 3036, в том числе по: углубленной допрофессиональной подготовки по военным специальностям - 1350, углубленной допрофессиональной подготовке по музыкальным специальностям - 480, углубленного изучения и развития государственного языка и литературы - 370, углубленного изучения естественно-математических наук - 836.
Количество учащихся в Национальном научно-практическом, образовательном и оздоровительном центре "Бобек" составит - 560.
Количество учащихся в Республиканском учебно-оздоровительном центре "Балдаурен" за один заезд составит - 288.
2. Приобретение основных средств:
1) для 6-ти республиканских государственных учреждений, в том числе:
Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова не менее 1 комплекта интерактивного класса;
Карагандинская республиканская военная школа-интернат имени Дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова не менее 1 комплекта интерактивного класса;
Алматинская республиканская военная школа-интернат имени Б. Момышулы не менее 1 комплекта интерактивного класса;
Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой не менее 1 комплекта интерактивного класса;
Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей имени Абая не менее 1 комплекта интерактивного класса;
Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей не менее 1 комплекта интерактивного класса;
2) для республиканских государственных казенных предприятий "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек", "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен" не менее 39 единиц.
3. Проведение капитального ремонта зданий:
1) 6-ти школ-интернатов, в том числе:
Шымкентская республиканская военная школа-интернат имени Героя Советского Союза Сабира Рахимова, Карагандинская республиканская военная школа-интернат имени Дважды Героя Советского Союза Т.Я. Бегельдинова, Алматинская республиканская военная школа-интернат имени Б. Момышулы, Республиканская средняя специализированная музыкальная школа-интернат для одаренных детей имени Куляш Байсеитовой, Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей имени Абая, Республиканская специализированная физико-математическая средняя школа-интернат имени О. Жаутыкова для одаренных детей;

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
1. Оқушылардың орташа саны: мемлекеттiк мекемелерде - 3036, оның iшiнде: әскери мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлiмге дейiн тереңдете оқыту бойынша - 1350, музыка мамандықтары бойынша кәсiптiк бiлiмге дейiн тереңдете оқыту бойынша - 480, мемлекеттiк тiлi мен әдебиетiн тереңдете оқыту бойынша - 370, жаратылыс-математика ғылымын тереңдетiп оқу бойынша - 836.
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және сауықтыру орталығының оқушыларының саны - 560.
"Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығының бір кіруі - 288 құрайды.
2. Басты құралдар алу:
1) 6 республикалық мемлекеттік мекемелер үшін, оның ішінде:
Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы республикалық Шымкент әскери мектеп-интернатына 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағын;
Екі мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Я.Бегелдинов атындағы Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернатын 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағы;
Б. Момышұлы атындағы республикалық Алматы әскери мектеп-интернатына 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағы;
Күләш Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық орта мамандандырылған музыкалық мектеп-интернатына 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағы;
Абай атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын орта мектеп-интернатына 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағы;
О. Жәутіков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика мектеп-интернатына 1-ден кем емес интерактивті сынып жинағы;
2) Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және сауықтыру орталығына, "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығына 39-ден кем емес.
3. Күрделі жөндеу жүргізу:
1) 6 республикалық мектеп-интернаттарға күрделі жөндеу жүргізу, оның ішінде:
Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахимов атындағы республикалық Шымкент әскери мектеп-интернаты, Екі мәрте Кеңес Одағының Батыры Т.Я.Бегелдинов атындағы Қарағанды республикалық әскери мектеп-интернаты, Б. Момышұлы атындағы республикалық Алматы әскери мектеп-интернаты, Күләш Байсейітова атындағы дарынды балаларға арналған республикалық мамандандырылған музыкалық мектеп-интернаты, Абай атындағы республикалық мамандандырылған қазақ тілі мен әдебиетін тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты, О. Жәутіков атындағы республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған физика-математика мектеп-интернаты;

2) республиканского государственного казенного предприятия "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек".
Конечный результат:
формирование интеллектуального потенциала республики для удовлетворения населения в получении углубленного и повышенного уровня знаний обучающихся. Оснащенность основными средствами школ-интернатов составит - 50 процентов от потребности, обеспеченность в капитальном ремонте государственных учреждений образования составит - 94 процента от потребности.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость обучения и воспитания 1-го учащегося в год (без учета капитальных расходов) составит в:
1) государственных учреждениях - 352,9 тыс. тенге;
2) государственных предприятиях - 78,0 тыс. тенге;
3) (исключен - постановлениями Правительства РК от 12.11.2008 N 581д )
Своевременность: фактическое количество учащихся, завершивших обучение составит не менее 800 человек.
Качество: доля учащихся, завершивших обучение в республиканских государственных учреждениях на "хорошо" и "отлично" не менее 65 процентов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 239
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Проведение республиканских школьных олимпиад,
конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
на 2008 год
1. Стоимость : 369140 тысяч тенге (триста шестьдесят девять миллионов сто сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 14 , 23, 31, 32, 33, 34, 47, 48 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие мотивации личности к познанию и творчеству, создание системы выявления, отбора, поддержки, развития и обеспечения высокого уровня образования одаренных детей и молодежи, воспитание творческой личности, способной мыслить и действовать в новых условиях коренной трансформации современной цивилизации.
5. Задачи бюджетной программы: организация проведения внешкольных мероприятий республиканского значения, осуществление практической работы в области физического воспитания, совершенствование физической культуры среди детей школьного возраста, учащейся молодежи; организация республиканских мероприятий; развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности; выявление одаренных обучающихся; проведение республиканских конкурсов, выставок, комплексных спортивных мероприятий; участие в международных спортивных универсиадах; организация отдыха и культурного досуга детей; создание системы управления для развития практической деятельности по поиску, воспитанию, обучению и поддержке одаренных детей; создание необходимых условий для выявления одаренных детей, подбор и подготовка учащихся к участию в международных олимпиадах, соревнованиях, конкурсах; обеспечение социальной, правовой и интеллектуальной защиты одаренных детей и молодежи, содействие в формировании интеллектуального потенциала, развитие международного сотрудничества в области инновационных образовательных технологий развития одаренности личности в Республике Казахстан.

2) "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Соңғы нәтиже: оқушыларға тереңдетілген және жоғары деңгейдегі білім беруде халықты қанағаттандыру үшін республиканың интеллектуалдық әлеуетін қалыптастыру. Мектеп-интернаттарды басты құралдармен қамтамасыз етудің үлесі сұраныстың 50 пайызын құрайды, мемлекеттік мекемелерді күрделі жөндеуден өткізудің үлесі сұраныстың 94 пайызын құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Бір оқушыны оқыту мен тәрбиелеудің бір жылдық құны (күрделі шығындарды қоспағанда):
1) мемлекеттік мекемелерде - 352,9 мың теңге;
2) мемлекеттік кәсіпорындарында - 78,0 мың теңге;
3) (Алынып тасталды - 2008.11.12. N 581д қаулысымен).
Уақыттылығы: оқу бітіруші оқушылардың іс жүзіндегі саны 800 адамнан кем емес.
Сапасы: Республикалық мемлекеттік мекемелерді "жақсы" және "өте жақсы" бағалармен аяқтаған оқушылардың үлесі 65 пайыздан кем емес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
239-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, республикалық маңызы бар мектептен тыс iс-шараларды өткiзу"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 369140 мың теңге (үш жүз алпыс тоғыз миллион бір жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 14, 23, 31, 32, 33, 34, 47, 48-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Дарынды балаларға арналған мектептерді мемлекеттік қолдау және дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкімі .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : танымға және өркениетке тұлғаның дамуын дәлелдеу, дарынды балалар мен жастарды тани білудің, іріктеудің, қолдаудың, дамытудың және білімнің жоғары деңгейін қамтамасыз етудің жүйесін жасау, қазіргі өркениетті түпкілікті өзгертудің жаңа жағдайында ойлауға және әрекет етуге қабілетті шығармашыл тұлғаны тәрбиелеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды ұйымдастыру, дене тәрбиесі саласында практикалық жұмыстарды жүзеге асыру, мектеп жасындағы балалар, оқушы жастар арасында дене тәрбиесін жетілдіру; республикалық шараларды ұйымдастыру, жеке адамның дербес бейімділігін, шығармашылық қабілетін дамыту және азаматтыққа тәрбиелеу, халықаралық спорттық универсиадаларға қатысу, дарынды білім алушыларды тани білу, республикалық конкурстар, көрмелер, спорттық кешендік іс-шаралар өткізу, балалардың мәдени демалысын ұйымдастыру, дарынды балаларды іздестіру, тәрбиелеу, оқыту және қолдау жөніндегі практикалық қызметті дамыту үшін басқару жүйесін құру, дарынды балаларды тани білу үшін қажетті жағдайлар жасау, халықаралық олимпиадаларға, жарыстарға, конкурстарға қатысатын оқушыларды іріктеу және даярлау, әлеуметтік, құқықтық және дарынды балалар мен жастарды интеллектуалдық жағынан қорғау, интеллектуалдық әулиетін қалыптастыруға себеп жасау. Қазақстан Республикасында жеке адамның дарындылығын дамытудың инновациялық білім технологиялары саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Проведение
республикан-
ских школь-
ных олим-
пиад, кон-
курсов,
внешкольных
мероприятий
республикан-
ского значе-
ния
Организация,
участие в
мероприятиях, в
соответствии с
перечнем утверж-
денным приказом
Министра образо-
вания и науки
Республики
Казахстан.
Организация отдыха
и культурного
досуга детей из
сельской местности
и отдаленных
регионов страны.
Организация и
проведение
мероприятий для
детей сирот и
детей, оставшихся
без попечения
родителей, в
соответствии с
приказом Комитета
по охране прав
детей Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет по
охране прав
детей
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат:
Количество обучающихся, принимающих участие в международных, республиканских олимпиадах, научных проектах, конференциях, выставках, семинарах, спортивных мероприятиях, универсиаде, спартакиаде, чемпионате, культурном досуге и отдыхе - более 40 тыс. обучающихся.
Конечный результат:
Соответствующий уровень профессионального самоопределения детей.
Финансово-экономический результат:
Средний расход на одного участника, принимающего участие в международных и республиканских олимпиадах, соревнованиях научных проектов, спортивных мероприятиях, универсиаде, спартакиаде и других мероприятиях составит - 9,2 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графику проведения работ.
Качество: доля победителей международных, республиканских олимпиад, соревнований научных проектов, спортивных мероприятий, универсиад, спартакиад, чемпионатов от общего количества участников в текущем году составит - 0,7 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 240
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки"
на 2008 год
1. Стоимость : 10 240 845 тысяч тенге (десять миллиардов двести сорок миллионов восемьсот сорок пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 15.04.2008 N 342 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Респу-
бликалық
мектеп
олимпиа-
даларын,
конкурс-
тарды,
респу-
бликалық
маңызы
бар
мектеп-
тен тыс
iс-шара-
ларды
өткiзу
Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым министрінің
бұйрығымен бекітілген
тізбеге сәйкес
іс-шараларды
ұйымдастыру және оған
қатысу.
Елдің ауылдық жерлері
мен алыс өңірлерінен
келген дарынды
балалардың мәдени
демалыстарын
ұйымдастыру.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің балалар
құқығын қорғау
комитетінің бұйрығына
сәйкес жетім балаларға
және ата-аналарының
қамқорлығынсыз қалған
балаларға арналған
іс-шараларын
ұйымдастыру және
өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
балалар
құқығын
қорғау
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
Халықаралық республикалық олимпиадаларға, ғылыми жобаларға, конференцияларға, көрмелерге, семинарларға, спорттық шараларға, универсиадаларға, спартакиадаларға, чемпионаттарға, мәдени демалыстарға қатысушы оқушылардың саны - 40 мыңнан астам.
Соңғы нәтиже:
Балалардың өзін-өзі билеуінің кәсіби деңгейі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Халықаралық, республикалық олимпиадаларға, ғылыми жобалар жарыстарына, спорттық шараларға, универсиадаларға, спартакиадаларға, чемпионаттарға және тағы басқа іс-шараларға қатысушыларының 1 адамына арналған шығынның орташа есебі - 9,2 мың теңге.
Уақыттылығы: кесте бойынша жұмыс жүргізу.
Сапасы: халықаралық, республикалық олимпиадалардың, ғылыми жобалар жарыстарының, спорттық шаралардың, универсиадалар, спартакиадалар, чемпионаттардың жеңімпаздарының үлесі ағымдағы жылда қатысушылардың жалпы санының 0,7 пайызын құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
240-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Бiлiм беру және ғылым объектiлерiн салу және реконструкциялау"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10 240 845 мың теңге (он миллиард екі жүз қырық миллион сегіз жүз қырық бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15 N 342 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 14 қазандағы N 1459 Жарлығы ;

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие науки Республики Казахстан, повышение качества подготовки высококвалифицированных и конкурентоспособных кадров для всех отраслей экономики и удовлетворения потребностей личности и общества.
5. Задачи бюджетной программы : приведение организации образования и науки в соответствие с современными социально-экономическими условиями путем строительства и реконструкции объектов образования и науки, улучшение условий обучения учащихся в организациях всех уровней образования, развитие сети организаций образования и науки.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
образования
и науки
Реализация инвес-
тиционных проек-
тов в пределах
сумм согласно
приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
N 1223 "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" на
мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией:
строительству
Республиканской
школы-интерната
для одаренных
детей в городе
Астане
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 2-405/06 от 29
июля 2006 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
образовательного
центра для детей-
сирот с обучением
на казахском
языке в городе
Алмате
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
№ 7-405/08 от 14 августа 2008 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
объектов второй
очереди
университетского
городка Казахско-
го национального
университета
имени Аль-Фараби
городе Алматы,
в том числе:
учебных корпусов
физического и
географического
факультетов,
химического
факультета,
механико-матема-
тического
факультета,
корпусов научно-
исследовательских
институтов
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-612/06 от 15
ноября 2006 года
и N 7-368/07 от
13 июля 2007
года);
строительство
школы-интерната
для детей с проб-
лемами зрения на
250 мест в городе
Караганде
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 12-162/06 от
26 июля 2006
года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
плавательного
бассейна Северо-
Казахстанского
государственного
университета
имени М. Козыбае-
ва (заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 17-608/27 от
19 сентября 2007
года);
строительство
межрегионального
профессионального
учебного центра
по подготовке и
переподготовке
кадров техничес-
кого обслуживаю-
щего труда для
нефтегазовой
отрасли на 700
ученических мест
в г. Атырау
Атырауской обла-
сти (заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
первого этапа
строительства
N 2-366/07 от 28
июня 2007 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
главного учебного
корпуса Междуна-
родного казахско-
турецкого
университета
имени Х.А. Ясави в
городе Туркестане
Южно-Казахстан-
ской области
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-251/07 от 23
мая 2007 года);
перечисление
капитальных
трансфертов на
строительство
Национального
центра биотехно-
логии Республики
Казахстан в
городе Астане
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының ғылымын дамыту, экономиканың барлық саласына жоғары деңгейлi және бәсекелiк мүмкiндiгi бар кадрларды дайындау сапасын жоғарлату және жеке тұлғамен қауымның қажеттiлiктерiн қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бiлiм және ғылым объектілерін салу және қайта жаңғырту жолымен бiлiм және ғылым мекемелерiн қазiргi заманғы әлеуметтік-экономикалық жағдайға жеткiзу, бiлiм берудің барлық деңгейiндегi ұйымдарда оқушылардың бiлiм алу жағдайын жақсарту, бiлiм беру және ғылым ұйымдарының желiсiн дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Бiлiм
беру
және
ғылым
объек-
тiлерiн
салу
және
реконс-
трукция-
лау
Берілген тәртіппен
бекітілген жобалық-
сметалық құжаттама
шараларына сәйкес
"2008 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2007 жылғы
12 желтоқсандағы N
1223 Қаулысына
3-қосымшаға сәйкес
қаржы шегінде
инвестициялық
жобаларды іске асыру:
Астана қаласының
дарынды балаларға
арналған Республикалық
мектеп интернатының
құрылысын жалғастыру
(жұмыс жобасы бойынша
2006 жылғы 29
шілдедегі N 2-405/06
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласындағы
қазақ тілінде
оқытатын жетім
балаларға арналған
білім беру орталығының
құрылысын жалғастыруға
капиталдық
трансферттерді аудару
(жұмыс жобасы бойынша
2008 жылғы 14 тамыздағы N 7-405/08
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласындағы
Аль-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық
университетінің
университет
қалашығының екінші
кезектегі нысандарын
салу, соның ішінде:
физикалық,
географиялық, химия,
механика-математикалық
факультеттерінің,
ғылыми зерттеу
институтының
корпустарының
құрылысын жалғастыруға
капиталдық
трансферттерді аудару
(жұмыс жобасы бойынша
2006 жылғы 15
қарашадағы N 7-612/06
және 2007 жылғы 13
шілдедегі N 7-368/07
мемлекеттік
сараптамалық
қорытындысы);
Қарағанды қаласында
көру проблемалары бар
балалар үшін 250
орындық мектеп-интер-
натының құрылысын
жалғастыру (жұмыс
жобасы бойынша 2006
жылғы 26 шілдедегі N
12-162/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
М. Қозыбаев атындағы
Солтүстік Қазақстан
мемлекеттік
университетіне жүзу
бассейнін салуға
капиталдық
трансферттерді аудару
(жұмыс жобасы бойынша
2007 жылғы 19
қыркүйектегі N
17-608/27 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Атырау облысы Атырау
қаласындағы мұнай-газ
салаларында жұмыс
істейтін техникалық
қызмет көрсету
кадрларын даярлайтын
және қайта даярлайтын
аумақаралық кәсіби
орталықты салу (1-ші
кезектегі құрылысқа
жұмыс жобасы бойынша
2007 жылғы 28
маусымдағы N 2-366/07
сараптаманың
мемлекеттік
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысы Түркістан
қаласындағы
Халықаралық А. Яссауи
атындағы қазақ-түрік
университетінің бас
оқу корпусын салуға
капиталдық
трансферттерді аудару
(жұмыс жобасы бойынша
2007 жылғы 23
мамырдағы N 7-251/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Астана қаласында
Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Биотехнология
орталығын салуға
капиталдық
трансферттерді аудару
(жұмыс жобасы бойынша
2007 жылғы 23

N 2-77/07 от
23 февраля 2007
года);
завершение разработки проектно-сметной документации Межрегионального профессионального центра по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для топливно-энерге-
тической отрасли на 700 ученических мест в городе Экибастузе Павлодарской области (заключение государственной экспертизы на технико-экономи-
ческое обоснование
№ 2-533/07 от 17 сентября 2007 года);
строительство
Межрегионального
профессионального
центра по подго-
товке и перепод-
готовке кадров
технического и
обслуживающего
труда для машино-
строительной
отрасли на 700
ученических мест
в городе Усть-
Каменогорске
Восточно-Казах-
станской области
(заключение
государственной
экспертизы на
технико-
экономическое
обоснование
N 2-532/07 от
17 сентября 2007
года);
строительство
Межрегионального
профессионального
центра по подго-
товке и перепод-
готовке кадров
технического и
обслуживающего
труда для
обрабатывающей
отрасли на 700
мест в городе
Шымкенте Южно-
Казахстанской
области;
перечисление
целевых
трансфертов для
строительства
здания учебного
корпуса
инженерно-техни-
ческого института
в составе универ-
ситетского
комплекса
Актауского
государственного
университета
им. Ш.Есенова.
Корпуса 1, 2, 3,
4 (заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-314/07 от 15
июня 2007 года);
строительство
общежития на 450
мест (дом
студентов) РГКП
"Казахского
государственного
женского педаго-
гического инсти-
тута" расположен-
ного по адресу
город Алматы,
ул. Гоголя 161"
(заключение
государственной
экспертизы на
технико-экономи-
ческое
обоснование
N 7-148/07 от 29
марта 2007 года).
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
количество вводимых в эксплуатацию объектов образования - 4 объекта;
выполнение объема строительно-монтажных работ - по 10 объектам;
утвержденная в установленном порядке проектно-сметная документация - по строительству 3 объектов: межрегиональный профессиональный центр по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для машиностроительной отрасли на 700 ученических мест в городе Усть-Каменогорске Восточно-Казахстанской области и межрегиональный профессиональный центр по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для обрабатывающей отрасли на 700 ученических мест в городе Шымкенте Южно-Казахстанской области, межрегиональный профессиональный центр по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для топливно-энергетической отрасли на 700 ученических мест в городе Экибастузе Павлодарской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов образования и науки для повышения качества подготовки высококвалифицированных и конкурентоспособных кадров.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.

ақпандағы N 2-77/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Павлодар облысының
Екібастұз қаласында
отын және энергетика
саласы үшін техникалық
және қызмет көрсететін
еңбек кадрларын
даярлау және қайта
даярлау бойынша 700
оқушылық орынға
арналған аймақаралық
кәсіптік орталықтың
жобалық сметалық
құжаттамаларын
әзірлеуді аяқтау
(мемлекеттік
сараптаманың
техникалық-экономика-
лық негіздемеге 2007
жылғы 17 қыркүйектегі
N 2-533/07 қорытындысы);
Шығыс Қазақстан
облысының Өскемен
қаласында машина
жасау саласы үшін
техникалық және
қызмет көрсететін
еңбек кадрларын
дайындау және қайта
даярлау бойынша 700
оқушылық орынға
арналған аймақаралық
кәсіптік орталықты
салу (технико-экономи-
калық негіздеме
бойынша 2007 жылғы 17
қыркүйектегі N
2-532/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Оңтүстік Қазақстан
облысы Шымкент
қаласында 700 орындық
қайта өңдеу саласында
жұмыс істейтін
техникалық қызмет
көрсету кадрларын
даярлайтын және қайта
даярлайтын
аумақаралық кәсіби
орталықты салу;
Ш. Есенов атындағы
Ақтау мемлекеттік
университетінің
студенттер
қалашығындағы
инженерлік-техникалық
институтының оқу
корпусының ғимаратын
салуға нысаналы
трансферттер бөлу. 1,
2, 3, 4 корпустары.
(жұмыс жобасы бойынша
2007 жылғы 15
маусымдағы N 7-314/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Алматы қаласы Гоголь
көшесі, 161
мекен-жайында
орналасқан Қазақ
мемлекеттік қыздар
педагогикалық
институты РМҚМ 450
орынды жатақхананы
(студенттер үйін) салу
(технико-экономикалық
негіздеме бойынша 2007
жылғы 29 наурыздағы N
7-148/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы).
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
қолданысқа берілетін объектілер саны - 4 объект;
құрылыстық-монтаждық жұмыстарды атқару - 10 объект бойынша
белгіленген ретпен бекітілген жобалық-сметалық құжаттама - 3 объект бойынша: Шығыс Қазақстан облысының Өскемен қаласында машина жасау саласы үшін техникалық және қызмет көрсететін еңбек кадрларын дайындау және қайта даярлау бойынша 700 оқушылық орынға арналған аймақаралық кәсіптік орталықты және Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласында 700 орындық қайта өңдеу саласында жұмыс істейтін техникалық қызмет көрсету кадрларын даярлайтын және қайта даярлайтын аумақаралық кәсіби орталық, Павлодар облысының Екібастұз қаласында отын және энергетика саласы үшін техникалық және қызмет көрсететін еңбек кадрларын даярлау және қайта даярлау бойынша 700 оқушылық орынға арналған өңіраралық кәсіптік орталық.
Соңғы нәтиже: жоғары деңгейлі және бәсекелік мүмкіндігі бар кадрларды дайындау сапасын жоғарлату үшін білім және ғылым объектілерін қолданысқа беру.
Уақтылығы: Бекітілген келісімдерге сәйкес жұмыс өндіру графигі бойынша жұмыстар көлемін атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында іске асырылатын құрылыс нормалары және ережелеріне байланысты.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 241
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 69638475 тысяч тенге (шестьдесят девять миллиардов шестьсот тридцать восемь миллионов четыреста семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение общедоступности и создание эффективной системы дошкольного и среднего общего образования; развитие и сохранность имеющейся сети учебных заведений.
5. Задачи бюджетной программы : финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и реконструкции объектов образования
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во и рекон-
струкцию
объектов
образования
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на разра-
ботку проектно-
сметной документа-
ции и строитель-
ство, реконструк-
цию объектов
образования (в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной докумен-
тацией) по перечню
и в пределах сумм
согласно
приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан
от 12 декабря
2007 года N 1223
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год".
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
241-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 69 638 475 мың теңге (алпыс тоғыз миллиард алты жүз отыз сегіз миллион төрт жүз жетпіс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  "Қазақстан Республикасының ауылдық аймақтарды дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : тиiмдi мектепке дейiнгi және жалпы орта бiлiм желiсiн әзiрлеу және қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету; қолда бар оқу орындарының желiсiн сақтау және оны одан әрі дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : бiлiм беру объектiлерiн салу және қайта жаңғыртуды iске асыру үшін жергiлiктi бюджеттерге қаржылық көмек беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
бiлiм
беру
объек-
тiлерiн
салуға
және
реконс-
трукция-
лауға
берiле-
тiн
нысаналы
даму
транс-
ферттерi
"2008 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2007 жылғы
12 желтоқсандағы N
1223 қаулысының 3
қосымшаға сәйкес
(бекітілген заңнамамен
белгіленген тәртіппен
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес)
тізбе бойынша және
қаржы шегінде
жобалық-сметалық
құжаттарын дайындау,
білім беру нысандарын
салу және қайта
жаңғырту үшін облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне берілетін
мақсаттық дамыту
трансферттерін аудару.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
- количество вводимых в эксплуатацию школ - 73 объектов с проектной мощностью на 53122 ученических мест;
- количество вводимых в эксплуатацию детских дошкольных учреждений -  12 объектов с проектной мощностью на 2540 мест;
- количество вводимых профессиональных школ - 1 объекта с проектной мощностью на 360 мест;
- выполнение строительно-монтажных работ - на 177 объектах с проектной мощностью на 112666 мест.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов образования для обеспечения доступности образовательных услуг для населения, создание условий для полного охвата детей дошкольного и школьного возраста обучением и воспитанием.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенных договоров.
Качество:
- сократится потребность в местах дошкольных организаций на 0,4 %;
- сократится количество аварийных школ на 10,5 %;
- общая потребность ученических мест на 17,2 %;
- сократится количество школ с 3-х сменным обучением на 22,2 %.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.04.2008 N 342 ; от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д ; от 23.12.2008 N 1205 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 242
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Прикладные научные исследования в области образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 148831 тысяча тенге (сто сорок восемь миллионов восемьсот тридцать одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статья 40 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : совершенствование теоретико-методологических основ системы образования, научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии, разработка и внедрение инновационных методов и технологий обучения и воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения, научное и научно-методическое сопровождение процесса реформирования, поддержки и функционирования развития образования, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, теоретико-методологические основы и научно-методическое обеспечение квалификации и профессиональной переподготовки кадров в условиях модернизации образования, повышение ее роли в социально-экономическом развитии республики.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
қолданысқа берілетін мектептер саны - жобалық қуаты 53122 оқушы орнымен 73 объект;
қолданысқа берілетін мектепке дейінгі балалар мекемелер саны - жобалық қуаты 2540 орындық 12 объект;
қолданысқа берілетін кәсіби мектептер саны - жобалық қуаты 360 орындық 1 объект;
құрылыстық-монтаждық жұмыстарды атқару - жобалық қуаты 112666 орындық 177 объектіде.
Соңғы нәтиже: халыққа білім берудің қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін білім беру объектілерін қолданысқа беру, мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды толығымен қамту үшін жағдай жасау.
Уақтылығы: Бекітілген келісімдерге сәйкес жұмыс өндіру графигі бойынша жұмыстар көлемін атқару.
Сапасы:
- мектепке дейінгі ұйымдарға деген қажеттілігі 0,4%-ға төмендейді;
- апатты мектептердің саны 10,5%-ға төмендейді;
- оқу орындарының жалпы санына қажеттілік 17,2%-ға төмендейді;
- 3 аусымда оқитын мектептердің саны 22,2%-ға төмендейді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15 N 342 , 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д , 2008.12.23 N 1205 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
242-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 148831 мың теңге (бір жүз қырық сегіз миллион сегіз жүз отыз бір мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 40-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : бiлiм жүйесiн жетілдiрудің теориялық-методологиялық негiздерiн жетiлдiру, даму мүмкiндiктерi шектеулі балаларды оңалту-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн, оқыту мен тәрбиенің инновациялық әдiстерi мен технологияларын дайындау мен iске қосуды қамтамасыз ету, реформалау процесiн ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк орайластыру, педагогикалық ғылымның жемiстi ұйытқысын сақтау, бiлiмдi жаңғырту жағдайында бiлiктiлiк пен кәсiптiк қайта даярлаудың теориялық-әдiстемелiк негiздерi және ғылыми-әдiстемесiн қамтамасыз ету, әрi дамыту, оның республикалық әлеуметтiк-экономикалық дамуындағы ролін көтеру.

5. Задачи бюджетной программы : научно-методическое сопровождение в процессе реформирования, поддержки и функционирования уровней образования, научно-методическое обеспечение социализации школьников в системе дополнительного образования, научно-методическое обеспечение воспитательного процесса по внедрению 12-летнего среднего общего образования, изучение опыта влияния нетрадиционных методов укрепления духовного и физического здоровья человека, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, повышение ее роли в социально-экономическом развитии Республики. Проведение прикладных научных исследований по проблемам перехода на 12-летнее образование.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Прикладные
научные
исследования
в области
образования
Проведение
прикладных научных
исследований в
области образования
по 3-м
направлениям:
1) научные исследо-
вания по перестрой-
ке всех уровней
образования в связи
с переходом на
12-летний срок
обучения в школе;
2) научные исследо-
вания в области
укрепления духовно-
го и физического
здоровья человека;
3) проведение
прикладных научных
исследований в
области образования
по совершенствова-
нию научно-
методических основ
коррекционно-педаго-
гической и социаль-
ной поддержки детей
с ограниченными
возможностями в
развитии.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-прак-
тический
центр кор-
рекционной
педагогики
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
будут разработаны: научно-методические основы проектирования системы измерителей достижений обучающихся, научно-методическое обеспечение социализации школьников в системе дополнительного образования, научно-методическое обеспечение проведения психолого-педагогической диагностики в условиях психолого-медико-педагогических консультаций, научно-методические основы специального дошкольного образования, обучения основам наук в специальных (коррекционных) организациях образования, научно-методическое обеспечение 12-летнего образования, дошкольного образования.
Конечный результат:
качественное улучшение процесса обучения в условиях 12-летней школы, в специальных (коррекционных) организациях образования, в высших учебных заведениях республики, детских дошкольных организациях.
Финансово-экономический результат:

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : реформалау процесін, білім деңгейлерін қолдау мен қызметін ғылыми-әдістемелік орайластыру, қосымша білім жүйесінде оқушыларды әлеуметтендіруді ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, 12 жылдық жалпы орта білімді енгізу бойынша тәрбие процесін ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, дәстүрлі емес әдістерін адамның рухани әрі табиғи денсаулығына ықпал ету тәжірибесін зерттеу, педагогикалық ғылымның жемісті ұйытқысын сақтау, білімді жаңғырту жағдайында біліктілік пен кәсіптік қайта даярлаудың теориялық-әдістемелік негіздері және ғылыми-әдістемесін қамтамасыз ету әрі дамыту, оның республикалық әлеуметтік-экономикалық дамуындағы рөлін көтеру. 12-жылдық жалпы орта білімді енгізу мәселелері бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Бiлiм
беру
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерттеу-
лер
Білім беру саласында
қолданбалы ғылыми
зерттеулердi 3
бағытта жүргізу:
1) 12 жылдық жалпы
орта бiлiмді барлық
деңгейiн қайта құру
бойынша ғылыми
зерттеулер;
2) азаматтардың
рухани және табиғи
денсаулығын нығайту
әрі сақтау саласында
ғылыми зерттеулер
жүргізу;
3) даму мүмкiндiктерi
шектеулi балаларды
оңалту-педагогикалық
және әлеуметтік
қолдаудың
ғылыми-әдiстемелік
негiздерiн жетiлдiру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
ғылым
комитеті
Түзеу
педаго-
гикасының
ұлттық
ғылыми-
практи-
калық
орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
оқушылар жетістіктерін өлшеу жүйесінің ғылыми-әдістемелік негіздерін, психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер жағдайында психологиялық-педагогикалық диагностиканың ғылыми-әдістемелік негіздерін, арнайы мектепке дейінгі білімнің ғылыми-әдістемелік негіздерін, арнайы (түзету) ұйымдарында ғылыми негізінде оқыту, 12 жылдық білімді, мектепке дейінгі білімді ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже:
12-жылдық мектепте, арнайы (түзету) білім беру ұйымдарында, республиканың жоғарғы оқу орындарында мектепке дейінгі балалар ұйымдарында оқу процесін жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:

в среднем расход по 1-му научному направлению составит - 49610 тыс. тенге.
Своевременность:
в течение года в соответствии с договорами.
Качество:
уровень использования результатов прикладных научных исследований - 100 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 243
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Обеспечение непрерывного обучения
в области культуры и искусства"
на 2008 год
1. Стоимость : 1869977 тысяч тенге (один миллиард восемьсот шестьдесят девять миллионов девятьсот семьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 5 , 8, 11, 26, 35, 36, 38, 40, 47, 52, 64, 65 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 1998 года N 269 "Об открытии Казахской национальной академии музыки"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1619 "О реорганизации некоторых организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение потребностей национальной культуры высокопрофессиональными специалистами в области искусства и культуры: музыкантами для работы в концертных организациях, учебных, культурно-просветительных заведениях в качестве солистов-исполнителей, артистов оркестров музыкальных театров, дирижеров, композиторов, музыковедов, специалистов музыкального фольклора.
5. Задачи бюджетной программы : методическое объединение начального, среднего и высшего звеньев музыкального образования; обеспечение непрерывного процесса обучения на основе типовых и гибких экспериментальных учебных планов и программ; формирование исполнительских и педагогических школ, единых для всех звеньев системы; разработка и внедрение новых прогрессивных методов обучения; научно-исследовательская и научно-методическая работа; осуществление фундаментальных разработок проблем музыкальной культуры, педагогики; издание музыковедческой литературы; развитие специальностей народно-традиционных жанров, связанных с музыкальной культурой народов, проживающих на территории Казахстана.

1 ғылыми бағыттың шығыны - 49610 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы:
жыл бойы келісім-шарттарға сәйкес.
Сапасы:
қолданбалы зерттеу есептемесінің нәтижесін пайдалану деңгейі - 100 пайыз.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
243-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Мәдениет пен өнер саласында үзiлiссiз оқуды қамтамасыз ету"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1 869 977 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз алпыс тоғыз миллион тоғыз жүз жетпіс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5, 8, 11, 26, 35, 36, 38, 40, 47, 52, 64, 65-баптары ; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Қазақ ұлттық музыка академиясын ашу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 наурыздағы N 269 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1782 қаулысы ; "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық мәдениет мұқтаждықтарын өнер мен мәдениет саласындағы кәсiптілігі жоғары мамандармен: концерттiк ұйымдарда, оқу, мәдени-ағарту орындарында орындаушы-солистiк жұмыстар үшiн музыканттармен, музыкалық театрлар оркестрлерiнің әртiстерiмен, дирижерларымен, композиторларымен, музыкалық фольклор мамандарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : музыкалық білімнің бастауыш, орта және жоғары буындарын әдiстемелік бірiктіру; үлгi және икемдi эксперименттік оқу жоспарлары мен бағдарламалары негізiнде үздіксіз оқу процесiн қамтамасыз ету; атқарушы және педагогикалық мектептердi, баршаға ортақ буындар жүйесiн қалыптастыру; оқытудың жаңа прогрессивтiк әдiстерiн әзiрлеу және енгізу; ғылыми-зерттеу және ғылыми әдiстемелер жұмыс; музыкалық мәдениет, педагогика проблемаларының iргелi әзiрлеушілерiн жүзеге асыру; музыкалық тану әдебиетiн басып шығару; Қазақстан аумағында тұратын халықтардың музыкалық мәдениетiмен байланысты халықтық-дәстүрлiк жанрлар мамандықтарын дамыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Обеспечение
непрерывного
обучения в
области
культуры и
искусства
Подготовка специа-
листов в области
искусства и культу-
ры в соответствии с
государственными
общеобразователь-
ными стандартами
образования.
Приобретение
основных средств и
проведение
капитального
ремонта в Казахской
национальной
академии музыки
(заключение
государственной
экспертизы на смет-
ную документацию от
10 января 2007 года
N 23-10/07,
заключение
государственной
экспертизы на смет-
ную документацию от
10 января 2007 года
N 23-8/07) и Казах-
ской национальной
академии искусств
им. Т.К. Жургенова
(заключение
государственной
экспертизы на смет-
ную документацию от
11 апреля 2007 года
N 7-170/07).
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Казахская
национальная
академия
музыки,
Казахская
национальная
академия
искусств
им. Т.К.
Жургенова
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Получатели государственных услуг: учащиеся и студенты организаций образования.
Прямой результат:
- среднегодовой контингент обучающихся - 2 877 человек;
- приобретение основных средств Казахской национальной академией музыки не менее: малый концертный рояль - 3 шт., клавинова - 14 шт., звукозаписывающая студия - 1 шт.;
- приобретение основных средств Казахской национальной академией искусств им. Т.К. Жургенова не менее 30 наименований;
- проведение капитального ремонта зданий и сооружений в двух учреждениях.
Конечный результат:
- доля получивших высшее образование в области искусства и культуры по государственному образовательному заказу от потребности 2008 года в специалистах с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного заказа - 75 %;
- степень обеспечения за счет средств республиканского бюджета потребности двух вузов по капитальному ремонту - 43,1 %;
- оснащение вузов за счет средств республиканского бюджета от потребности 2008 года - 9,3 %.
Финансово-экономический результат: средние текущие расходы на одного студента (без капитальных расходов) - 502,1 тыс. тенге.
Своевременность: количество граждан, получивших образование в области искусства и культуры - 571.
Качество:
- доля отчисленных студентов от общего числа обучающихся не более 9 %;
- доля выпускников с высшим образованием, окончивших вуз с отличием от общего числа выпускников не менее 10 %.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 244
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Обеспечение первоначальной подготовки пилотов"
на 2008 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Мәдениет
пен өнер
саласын-
да
үзiлiс-
сiз
оқуды
қамтама-
сыз ету
Өнер мен мәдениет
саласындағы мамандарды
білім берудің
мемлекеттік жалпы
білім стандарттарына
сәйкес даярлау.
Негізгі құралдарды
сатыға алу және Қазақ
ұлттық музыка
академиясын (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 10 қаңтардағы N
23-10/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы, сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 10 қаңтардағы N
23-8/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы) және
Т.К. Жүргенов атындағы
Қазақ ұлттық өнер
академиясын (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 11 сәуірдегі N
7-170/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы) күрделі
жөндеуден өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Қазақ
ұлттық
музыка
академия-
сы, Т.К.
Жүргенов
атындағы
Қазақ
ұлттық
өнер
академия-
сы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттік қызметтерді алушылар: білім ұйымдарының оқушылары және студенттері.
Тікелей нәтиже:
- білім алушылардың орташа жылдық контингенті - 2 877;
- Қазақ ұлттық музыка академиясының негізгі құралдарды сатып алуы кемінде: концерттік шағын рояль - 3 дана, клавинова - 14 дана, дыбыс жазатын студия - 1 дана;
- Т.К.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясының негізгі құралдарды сатып алуы кемінде 30 атау;
- екі мекеменің ғимараттары мен құрылыстарын күрделі жөндеуден өткізу.
Соңғы нәтиже:
- мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде жоғары білімді мамандарға деген 2008 жылғы қажеттіліктен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша өнер және мәдениет саласында жоғары кәсіптік білім алғандар үлесі - 75%;
- екі жоғары оқу орнының күрделі жөндеу бойынша қажеттілігін республикалық бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз ету дәрежесі - 43,1%;
- 2008 жылғы қажеттіліктен республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары оқу орындарын жарақтандыру - 9,3%.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір студентке жұмсалатын орташа ағымдағы шығыстар (күрделі жөндеусіз) - 502,1 мың теңге.
Уақтылығы: өнер және мәдениет саласында білім алған азаматтар саны - 571.
Сапасы:
- білім алушылардың жалпы санынан оқудан шығарылған студенттердің үлесі 9 %-дан артық емес;
- бітірушілердің жалпы санынан жоғары оқу орындарын үздік бітірген жоғары білімді бітірушілердің үлесі кемінде 10%.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Yкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
244-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 70813 тысяч тенге (семьдесят миллионов восемьсот тринадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 632 "Об утверждении Программы развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2006 года N 1085 "О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Государственный авиационный центр" Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и о государственных закупках, имеющих важное стратегическое значение".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение качества подготовки летного состава гражданской авиации, Вооруженных сил Республики Казахстан и других силовых структур.
5. Задачи бюджетной программы : осуществление первоначальной подготовки летного состава для гражданской авиации Казахстана с дальнейшим обучением в Академии гражданской авиации, авиационных учебных заведениях других государств, и лиц допризывного возраста для Военного института Сил воздушной обороны Республики Казахстан, а также иная деятельность, связанная с летной подготовкой и выполнением полетов в воздушном пространстве.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Обеспечение
первоначаль-
ной
подготовки
пилотов
Проведение учеб-
ного процесса по
первоначальной
летной подготовке
пилотов.
Обеспечение
условий для
первоначальной
летной подготовки
пилотов.
Перечисление
капитальных
трансфертов
Государственному
авиационному
центру на приоб-
ретение основных
средств, согласно
перечню,
утвержденному
органом
государственного
управления.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
"Государ-
ственный
авиационный
центр"
Комитета
гражданской
авиации
Министерства
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: обучение среднегодового контингента - 75 курсантов. Приобретение основных средств Государственному авиационному центру согласно перечню, утвержденному органом государственного управления.
Конечный результат: первоначальная летная подготовка граждан для последующего обучения в Академии гражданской авиации, Военном институте сил и воздушной обороны Вооруженных сил Республики Казахстан и авиационных учебных заведениях других государств.
Финансово-экономический результат:

1. Құны : 70813 мың теңге (жетпіс миллион сегіз жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 632 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мемлекеттік авиациялық орталық" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру және маңызды стратегиялық мәні бар мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 қарашадағы N 1085 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : азаматтық авиация, Қазақстан Республикасының Қарулы күштер және басқа да күш құрылымдарындағы ұшқыштар құрамының дайындық сапасын көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Азаматтық академия авиациясында және басқа да мемлекеттердің авиациялық оқу орындарында ары қарай дайындау үшiн Қазақстанның азаматтық авиациясындағы ұшқыштар құрамының және Қазақстан Республикасы әуе қорғаныс күштерiнің Әскери институтының әскерге дейiнгi тұлғалардың бастапқы дайындығының сапасын жоғарылату және ұшу дайындығымен байланысты басқа да қызмет, әуе кеңiстiгiнде ұшуды орындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Ұшқыш-
тарды
бастапқы
даярлау-
ды
қамтама-
сыз ету
Алғашқы ұшқыштардың
ұшу дайындық процесiн
өткізу. Алғашқы
ұшқыштардың ұшу
дайындығы үшін жағдай
жасауды қамтамасыз
ету.
Мемлекеттік авиациялық
орталыққа мемлекеттiк
басқару органы бекіт-
кен тізімге сәйкес
негізгі құралдарды
сатып алуға күрделi
трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Қазақстан
Респу-
бликасы
Көлiк
және
коммуни-
кация
министр-
лігі
Азаматтық
авиация
комите-
тінің
шаруашы-
лық
жүргізу
құқығын-
дағы
"Мемле-
кеттік
авиация-
лық
орталық"
Қазақстан
Респу-
бликасы
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: 75 курсант - орташа жылдық контингентін оқыту. Мемлекеттік басқару органы бекіткен тізбеге сәйкес Мемлекеттік авиациялық орталығына негізгі құралдарды алу.
Соңғы нәтиже: Қазақстанның азаматтық авиациясындағы ұшқыштар құрамының және Қазақстан Республикасы әуе қорғаныс күштерінің Әскери институтында және басқа мемлекеттердің әуе оқу мекемелерінде азаматтық авиация академиясында оқу үшін бастапқы азаматтық ұшқыштық дайындық.

Средняя стоимость обучения 1-го курсанта в месяц (без учета капитальных расходов) составит 68,68 тыс. тенге.
Своевременность: исполнение учебной программы летной подготовки пилотов. Согласно плана поставок основных средств.
Качество: улучшение качества подготовки летного состава для гражданской авиации Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 245
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Реабилитация детей"
на 2008 год
1. Стоимость : 258501 тысяча тенге (двести пятьдесят восемь миллионов пятьсот одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 11 , 13 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 48 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : улучшение здоровья детей.
5. Задачи бюджетной программы : оздоровление, реабилитация и организация отдыха ослабленных и больных детей, детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей из различных областей Республики Казахстан. Обследование и консультирование детей с ограниченными возможностями в развитии, детей с проблемами в развитии. Оказание коррекционно-реабилитационной и лечебно-оздоровительной помощи детям с проблемами в развитии с рождения до совершеннолетия. Развитие интеллектуальных и психофизиологических возможностей детей с ограниченными возможностями в развитии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Реабилитация
детей
Проведение
мероприятий по
оздоровлению и
реабилитации,
организации отдыха
детей-сирот, детей
из экологических
неблагоприятных
регионов республи-
ки, детей из
малообеспеченных и
многодетных семей,
одаренных детей из
различных областей
Республики
Казахстан.
Выявление и отбор
детей с проблемами
в развитии;
проведение
диагностики,
обследований,
реабилитационных
занятий.
Приобретение
основных средств
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов для
Национального
научно-
практического,
образовательного и
оздоровительного
центра "Бобек",
Республиканского
учебно-оздорови-
тельного центра
"Балдаурен" для
приобретения
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
тече-
ние
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-прак-
тический центр
коррекционной
педагогики
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан

Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 курсантқа бір айдағы орташа оқу құны (күрделі қаржы шығындарды есептемегенде) 68,68 мың теңге құрайды.
Уақыттылығы: Ұшу дайындықты өткізу оқу бағдарламасын орындау. Негізгі құралдарды жеткізу планына сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы азаматтық авиацияның ұшқыштық құрамының сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
245-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Балаларды оңалту"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 258 501 мың теңге (екі жүз елу сегіз миллион бес жүз бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері жөнінде" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 11, 13-баптар ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 48-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : балалардың денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасының әртүрлi облыстарынан келген әлсiз және ауру балалар, жетiм балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарынан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы от басынан шыққан балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру. Даму мүмкiндiктерi шектеулі балаларды, дамуында проблемалары бар балаларды тексеру және кеңес беру. Дамуында проблемалары бар балаларға туғаннан бастап кәмелетке толғанға дейiн түзету-оңалту көмек көрсету. Даму мүмкiндiктерi шектеулi балалардың интеллектуалды және психофизиологиялық мүмкiндiктерiн дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Бала-
ларды
оңалту
Қазақстан
Республикасының
әртүрлi облыстарынан
келген жетiм
балаларды,
республиканың
экологиялық қолайсыз
аймақтарынан келген
балаларды, аз
қамтамасыз етiлген
және көп балалы
отбасынан шыққан
балаларды сауықтыру,
оңалту және олардың
демалысын ұйымдастыру.
Дамуында проблемалары
бар балаларды табу
және iрiктеу;
диагностикалық
тексерулердi, оңалту
сабақтарын өткізу.
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым
министрінің бұйрығымен
бекiтілген тізбеге
сәйкес басты құралдар
сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығымен
бекiтілген тiзiм
бойынша "Бөбек" ұлттық
ғылыми-практикалық
білім беру және
сауықтыру орталығы
үшiн негізгі құралдар
алуға күрделi
трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Түзеу
педаго-
гикасы
ұлттық
ғылыми-
практи-
калық
орталығы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: реабилитация детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей, одаренных детей из различных областей Республики Казахстан в количестве 5921 детей. Выявление и отбор детей с проблемами в развитии, проведение диагностики, обследований, реабилитационных занятий, среднее количество детей составит - 1418.
Будут приобретены основные средства Национальным научно-практическим, образовательным и оздоровительным центром "Бобек", Республиканским учебно-оздоровительным центром "Балдаурен" в количестве не менее 51 единицы.
Будут приобретены основные средства Национальным научно-практическим центром коррекционной педагогики в количестве не менее 19 единиц.
Конечный результат:
приобщение детей к здоровому образу жизни и правильному пониманию заботы о своем здоровье и здоровье окружающих. Совершенствование лечебно-профилактических и оздоровительных мероприятий.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость (без учета капитальных расходов) по оздоровлению и реабилитации, организации отдыха детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей, одаренных детей на 1-го ребенка в месяц - 2 714 тенге;
средняя стоимость проведения диагностики, обследований, реабилитационных занятий на 1-го ребенка в месяц - 3507 тенге.
Своевременность: согласно договоров.
Качество: раннее выявление, отбор для укрепления здоровья детей, оказание реабилитационных услуг, способствующих укреплению здоровья детей.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 246
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием"
на 2008 год
1. Стоимость : 52946951 тысяча тенге (пятьдесят два миллиарда девятьсот сорок шесть миллионов девятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"; статьи 5 , 8, 11, 26, 35, 36, 38, 40, 47, 52, 64, 65 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом"; постановление Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 125 "Об учреждении государственных именных стипендий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 449 "Об утверждении Правил организации и обеспечения государственными органами подготовки граждан к воинской службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 301 "О некоторых вопросах создания акционерного общества "Центр международных программ"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 511 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже:
Қазақстан Республикасының әртүрлi ойыстарынан келген жетiм балаларды, экологиялық қолайсыз аймақтардан келген балаларды, аз қамтамасыз етiлген және көп балалы отбасынан шыққан балаларды, дарынды балаларды оңалту, балалардың саны 5921. Дамуында проблемалары бар балаларды табу және iрiктеу; диагностикалық тексерулерді, оңалту сабақтарын өткiзу, балалар саны орта есеппен 1418.
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы, "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы үшін 51 бірліктен кем емес негізгі құралдар сатып алынады.
Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығына 19 бірліктен кем емес негізгі құралдар сатып алынады.
Соңғы нәтиже:
балаларды салауатты өмір сүруге және өзінің денсаулығы мен өзгелердің денсаулығына қамқорлықпен қарауға үйрету.
Емдеу профилактикалық және сауықтыру шараларды жетілдіру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
жетім балаларды, экологиялық қолайсыз аймақтарынан келген балаларды, аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасынан шыққан балаларды, дарынды балаларды сауықтыру, оңалтудың және олардың демалысын ұйымдастырудың құны орта есеппен 1 балаға шаққанда (күрделі шығыстарды есептемегенде) айына 2 714 теңгені құрайды;
диагностика жасау, тексеру, оңалту сабақтарын өткізудің құны айына 1 балаға орта есеппен шаққанда 3 507 теңгені құрайды.
Уақтылығы: келісім шарттарға сәйкес.
Сапасы: балалардың денсаулығын нығайту үшін ерте анықтау, іріктеу және олардың денсаулығын нығайтуға ықпал тигіздіретін оңалту қызметтерін көрсету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
246-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 020 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 52 946 951 мың теңге (елу екі миллиард тоғыз жүз қырық алты миллион тоғыз жүз елу бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының 6-бабы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5, 8, 11, 26, 35, 36, 38, 40, 47, 52, 64, 65-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі N 648 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы N 470 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1134 қаулысы; "Мемлекеттік органдардың азаматтарды әскери қызметке даярлауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 мамырдағы N 449 қаулысы ; "Мемлекеттік білім гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "Білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесі" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы ; "Мемлекеттік жоғары оқу орындары туралы үлгілік Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысы ; "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамын құрудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 301 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 511 қаулысы ; "Жастар арасынан орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение всех сфер экономики высококвалифицированными специалистами с высшим и послевузовским образованием и офицерами запаса для Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : предоставление гражданам Республики Казахстан возможности улучшения социального, экономического, интеллектуального и культурного развития; качественная подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием в рамках государственного образовательного заказа, военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса;
укрепление международного сотрудничества в сфере высшего образования;
увеличение процента граждан с высшим образованием, трудоустроенных после окончания высшего учебного заведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации прог-
раммы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Подготовка
специалистов с высшим и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов
по государ-
ственным
образова-
тельным
грантам
Обеспечение полу-
чения гражданами
бесплатного высше-
го образования в
рамках
государственного
образовательного
заказа, утвержда-
емого ежегодно
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
Подготовка
студентов,
слушателей
подготовительного
отделения по
программам высшего
образования.
Повышение качества
образования путем
проведения
учебного процесса
в соответствии с
государственными
стандартами
образования.
Социальная поддер-
жка в период
получения образо-
вания граждан,
находящихся в
соответствии с
решениями
Правительства
Республики
Казахстан на пол-
ном государствен-
ном обеспечении и
студентов и
слушателей дневной
формы обучения
Казахского
государственного
женского
педагогического
института.
Обеспечение макси-
мальных условий и
заинтересованности
для развития
преподавателей и
сотрудников
национальных вузов
путем субсидирова-
ния расходов,
связанных с вып-
латой повышающего
коэффициента 1,75
к установленным
должностным окла-
дам профессорско-
преподавательского
состава и руково-
дящих работников
высших учебных
заведений с особым
статусом:
Казахский
национальный
технический
университет
им. К.Сатпаева;
Казахский
национальный
педагогический
университет имени
Абая;
Казахский нацио-
нальный аграрный
университет;
Евразийский
национальный
университет имени
Л.Н.Гумилева;
Казахский
национальный
университет имени
аль-Фараби.
Оказание содейст-
вия в приобретении
практических
навыков на трена-
жерной и летной
практике студента-
ми Академии граж-
данской авиации.
Повышение уровня
учебного процесса
за счет обеспече-
ния обучающихся в
Казахстанском
филиале
Московского
государственного
университета имени
М.В.Ломоносова
необходимой учебно-
методической
литературой и
оборудованием пос-
редством передачи
в пользование из
Евразийского
национального
университета
им. Л.Н.Гумилева.
В
течение
года
Еже-
месячно
2
квартал
2-3
квартал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
3

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : экономиканың барлық салаларын жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк білімдi жоғары бiлiктi мамандармен және Қазақстан Республикасының Қарулы күшi үшiн запастағы офицерлермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазақстан Республикасы азаматтарының әлеуметтік, экономикалық, зияткерлік және мәдени дамуын жақсарту мүмкіндігін қарастыру;
мемлекеттік білім тапсырысы шеңберінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімді мамандарды сапалы даярлау және запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерін әскери даярлау;
жоғары білім саласындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайту;
жоғары оқу орнын бітіргеннен кейін еңбекпен қамтылған жоғары білімі бар азаматтардың пайызын көбейту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Жоғары
және
жоғары
оқу
орнынан
кейiнгi
кәсiптiк
бiлiмдi
мамандар
даярлау
2
100
Мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
гранты
бойынша
мамандар
даярлау
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің жыл сайын
қаулысымен бекітілетін
мемлекеттік білім беру
тапсырысы шеңберінде
азаматтардың ақысыз
жоғары білім алуын
қамтамасыз ету.
Жоғары білім
бағдарламалары
бойынша студенттерді,
даярлық бөлімінің
тыңдаушыларын
даярлау. Оқу процесін
мемлекеттік білім
беру стандарттарына
сәйкес өткізу жолымен
білім сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімдеріне
сәйкес толық
мемлекеттік қамтамасыз
етудегі азаматтарды
және Қазақ мемлекеттік
қыздар педагогикалық
институтының
студенттері мен
тыңдаушыларын білім
алу кезеңінде
әлеуметтік қолдау.
Профессорлық-оқыту-
шылық құрамның және
ерекше мәртебелі
жоғары оқу орындарының
басқарушы қызметкерле-
рінің белгіленген
лауазымдық жалақылары-
на жоғарылатылатын
1,75 коэффициентін
төлеуге байланысты
шығыстарды қаржыландыру арқылы
ұлттық жоғары оқу
орындарының
оқытушылары мен
қызметкерлердің дамуы
үшін неғұрлым жақсы
жағдайлар мен
қызығушылықты
қамтамасыз ету:
Қ. Сәтбаев атындағы
Қазақ ұлттық техникалық
университеті;
Абай атындағы Қазақ
ұлттық педагогикалық
университеті;
Қазақ ұлттық аграрлық
университеті;
Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық
университеті;
әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық
университеті.
Азаматтық авиация
академиясы
студенттерінің
жаттығу және жазғы
тәжірибесінде
практикалық қабілетке
ие болуына жәрдем
көрсету.
Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия Ұлттық
Университетіне
пайдалануға алу
арқылы М.В. Ломоносов
атындағы Мәскеу
мемлекеттік
университетінің
қазақстандық филиалы
оқушыларын қажетті
оқу-әдістемелік
әдебиетпен және
жабдықтармен
қамтамасыз ету
есебінен оқу
процесінің деңгейін
арттыру.
Жыл
сайын
Ай
сайын
2-тоқ-
сан
2-3
тоқсан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
3

101
Стипендиа-
льное
обеспечение
студентов
высших
учебных
заведений
Социальная поддер-
жка студентов и
слушателей в
период получения
ими высшего обра-
зования путем
обеспечения
стипендией в
соответствии с
Правилами назна-
чения и выплаты
государственных
стипендий отдель-
ным категориям
обучающихся в
организациях
образования и
Правилами назначе-
ния стипендий,
учрежденных
Президентом
Республики
Казахстан.
Еже-
месячно
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
4
102
Подготовка
научных и
научно-педа-
гогических
кадров
Подготовка научных
и научно-
педагогических
кадров по дневной
и заочной форме
подготовки (аспи-
рантов с отрывом
от производства,
аспирантов без
отрыва от произ-
водства, докторан-
тов, докторов Phd,
магистрантов).
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
5
103
Стипендиа-
льное
обеспечение
научных и
научно-педа-
гогических
кадров
Социальная
поддержка аспиран-
тов, магистрантов
и докторантов по
дневной форме
подготовки путем
выплаты
государственных
стипендий в
соответствии с
Правилами назначе-
ния и выплаты
государственных
стипендий отдель-
ным категориям
обучающихся в
организациях
образования и
Правилами назна-
чения стипендий,
учрежденных
Президентом
Республики
Казахстан.
Еже-
месячно
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
6
104
Подготовка
кадров в
Казахской
национальной
консервато-
рии имени
Курмангазы
Подготовка
специалистов в
области музыкаль-
ного искусства.
Создание
материально-техни-
ческих условий для
организации
учебного процесса
с целью повышения
качества образо-
вания путем
приобретения вузом
основных средств и
нематериальных
активов.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Казахская
национальная
консерватория
имени
Курмангазы
7
105
Подготовка
офицеров
запаса на
военных
кафедрах
высших
учебных
заведений
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Подготовка
офицеров запаса
для мобилизацион-
ного резерва по
разнарядке
Министерства
обороны Республики
Казахстан на
военных кафедрах
следующих высших
учебных заведений:
Казахский
национальный
технический
университет
им. К.Сатпаева;
Казахский
национальный
педагогический
университет имени
Абая;
Казахский
университет
международных
отношений и миро-
вых языков имени
Абылай хана;
Казахский экономи-
ческий университет
им. Т.Рыскулова;
Казахский нацио-
нальный аграрный
университет;
Казахский
гуманитарно-
юридический
университет;
Восточно-
Казахстанский
государственный
технический
университет имени
Д.Серикбаева;
Таразский
государственный
университет имени
М.Х.Дулати;
Карагандинский
государственный
технический
университет;
Кзылординский
государственный
университет имени
Коркыт Ата;
Северо-Казахстан-
ский государствен-
ный университет
им. М.Козыбаева;
Западно-Казахстан-
ский аграрно-
технический
университет имени
Жангир хана;
Южно-Казахстанский
государственный
университет имени
М.Ауэзова;
Евразийский
национальный
университет имени
Л.Н.Гумилева;
Казахский
государственный
аграрно-техничес-
кий университет
имени
С.Сейфуллина;
Казахский
национальный
университет имени
аль-Фараби;
Западно-Казахстан-
ская медицинская
академия
им. М.Оспанова.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
8

101
Жоғары
оқу
орында-
рының
студент-
терiн
стипен-
диямен
қамта-
масыз
ету
Мемлекеттiк білім беру
ұйымдарында білім
алушылардың жекелеген
санаттарына мемлекет-
тiк стипендиялар
тағайындау және төлеу
туралы ережесiне және
Қазақстан Республика-
сының Президентi
тағайындаған
стипендияларды
белгiлеу ережесiне
сәйкес студенттердi,
магистрлердi, даярлық
бөлiмінің тыңдаушыла-
рын стипендиялармен
қамтамасыз ету арқылы
студенттердi жоғары
кәсiптік бiлім алу
кезеңiнде әлеуметтік
қолдау.
Ай
сайын
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
4
102
Ғылыми
және
ғылыми-
педаго-
гикалық
кадрлар
даярлау
Күндiзгi және сырттай
оқу нысанындағы ғылыми
және ғылыми-педагоги-
калық кадрларды
(өндiрістен қол үзiп
оқитын аспиранттарды,
өндiрістен қол үзіп
оқитын аспиранттарды,
докторанттарды, Рhd
докторларын,
магистранттарды)
даярлау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы-
ның Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
5
103
Ғылыми
және
ғылыми-
педаго-
гикалық
кадрлар-
ды
стипен-
диямен
қамтама-
сыз ету
Күндізгі оқу
нысанындағы қол үзіп
оқитын аспиранттар,
магистранттар және
докторанттарды Білім
беру ұйымдарында білім
алушылардың жекелеген
санаттарына мемлекет-
тік стипендиялар
тағайындау және төлеу
тәртібі туралы
ережесімен және
Қазақстан Республикасы
Президенті тағайында-
ған атаулы стипендия-
ларды белгілеу
ережесіне сәйкес
мемлекеттік стипендия-
лар төлеу арқылы
әлеуметтік қолдау.
Ай
сайын
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
6
104
Құрман-
ғазы
атындағы
Қазақ
ұлттық
консер-
ватория-
сында
мамандар
даярлау
Музыка өнерi
саласындағы
мамандарды даярлау.
Жоғары оқу орындарының
негізгі құралдар мен
бейматериалдық
активтердi сатып алуы
арқылы білім беру
сапасын арттыру
мақсатында оқу
процесiн ұйымдастыру
үшін материалдық-тех-
никалық жағдайлар
жасау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi;
Құрман-
ғазы
атындағы
Қазақ
ұлттық
консер-
ваториясы
7
105
Қазақстан Республикасы Бiлiм және
ғылым
министр-
лiгi
жоғары
оқу
орында-
рының
әскери
кафедр-
аларында
запас-
тағы
офицер-
лер
даярлау
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі-
нiң тапсырысы бойынша
мынадай жоғары оқу
орындарының әскери
кафедраларында
жұмылдыру резерві
үшін запастағы
офицерлерді даярлау:
Қ. Сәтбаев атындағы
Қазақ ұлттық
техникалық
университетi;
Абай атындағы Қазақ
ұлттық педагогикалық
университеті;
Абылайхан атындағы
Қазақ халықаралық
қатынастар және әлем
тiлдерi университетi;
T. Рысқұлов атындағы
Қазақ экономикалық
университеті;
Қазақ ұлттық аграрлық
университетi;
Қазақ гуманитарлық-заң
университетi;
Д.Серікбаев атындағы
Шығыс Қазақстан
мемлекеттік техникалық
университетi;
М.Х. Дулати атындағы
Тараз мемлекеттік
университеті;
Қарағанды мемлекеттік
техникалық
университетi;
Қорқыт ата атындағы
Қызылорда мемлекеттік
университетi;
M. Қозыбаев атындағы
Солтүстiк Қазақстан
мемлекеттiк
университетi;
Жәңгір хан атындағы
Батыс Қазақстан
аграрлық-техникалық
университетi;
M. Әуезов атындағы
Оңтүстік Қазақстан
мемлекеттік
университеті;
Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық
университеті;
С.Сейфуллин атындағы
Қазақ аграрлық-техни-
калық университетi;
әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық
университетi;
М. Оспанов атындағы
Батыс Қазақстан
медициналық
академиясы.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
8

106
Подготовка
специалистов
в высших
учебных
заведениях
за рубежом
в рамках
программы
"Болашак"
Проведение
мероприятий
направленных на
получение наиболее
талантливой моло-
дежью Казахстана
степени:
бакалавра,
магистра и доктора
наук (PhD) в
зарубежных учебных
заведениях.
Осуществление
координации и
контроля за реали-
зацией международ-
ной стипендии
Президента
Республики
Казахстан
"Болашак".
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов поставщику
услуг по реализа-
ции международной
программы подго-
товки кадров за
рубежом на оплату
организации обуче-
ния стипендиатов
за рубежом.
Обеспечение реали-
зации международ-
ной стипендии
Президента
Республики
Казахстан
"Болашак" путем
осуществления
следующих
мероприятий:
информирования
населения о
реализации
международной
стипендии
Президента Респуб-
лики Казахстан
"Болашак";
организации
конкурсного отбо-
ра, прием и отбор
претендентов на
присуждение между-
народной стипендии
Президента Респуб-
лики Казахстан
"Болашак" посред-
ством проведения
процедур отбора
документов
претендентов;
языкового и
психологического
тестирования;
персонального
собеседования с
каждым из
претендентов;
мониторинг испол-
нения стипендиата-
ми своих контракт-
ных обязательств,
в т.ч. через
представительства
за рубежом,
посредством
заключения со
стипендиатами
индивидуального
договора на
организацию
обучения, который
является основани-
ем для выплаты
всех расходов
стипендиату по
обучению, договора
залога недвижимого
имущества, как
способа обеспече-
ния исполнения
стипендиатом
обязательств и
договоров с
зарубежными
партнерами.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Центр
международных
программ
9
107
Капитальный
ремонт госу-
дарственных
высших
учебных
заведений
Улучшение техни-
ческого состояния
зданий и сооруже-
ний с целью
создания условий
для повышения
качества препода-
вания, путем
перечисления
капитальных
трансфертов на
проведение капи-
тального ремонта в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке проектно-
сметной докумен-
тацией следующих
государственных
высших учебных
заведений:
Семипалатинский
государственный
университет имени
Шакарима (заключе-
ние государствен-
ной экспертизы на
сметную документа-
цию N 22-272/06
от 29 июня 2006
года);
Кызылординский
государственный
университет имени
Коркыт Ата
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 13-110/07 от
24 мая 2007 года);
Таразский
государственный
университет имени
М.Х.Дулати
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 10-251 от 30
июня 2006 года);
Восточно-
Казахстанский
государственный
технический
университет имени
Д.Серикбаева
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 9-304/07 от

106
"Бола-
шақ"
бағдар-
ламасы
шеңбе-
рiнде
шетел-
дегi
жоғары
оқу
орында-
рында
мамандар
даярлау
Қазақстанның анағұрлым
дарынды жастарының
шетелдік оқу
орындарында бакалавр,
магистр және ғылым
докторы (РhD)
дәрежесін алуына
бағытталған
іс-шараларды өткізу.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
"Болашақ" халықаралық
бағдарламасын іске
асыруды үйлестіру
және бақылауды жүзеге
асыру.
Стипендиаттардың
шетелде оқуын
ұйымдастырудың ақысын
төлеу үшін шетелде
кадрлар даярлау
халықаралық
бағдарламасын іске
асыру жөніндегі
қызметтерді
көрсетушіге күрделі
трансферттерді аудару.
Мынадай шараларды
жүзеге асыру арқылы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
"Болашақ" халықаралық
стипендиясын іске
асыруды қамтамасыз
ету:
халықты Қазақстан
Республикасы
Президентінің
"Болашақ" халықаралық
стипендиясын іске
асыру туралы хабардар
ету;
үміткерлердің
құжаттарын іріктеу
рәсімдерін, тілдік
және психологиялық
тестілеуді, әр
үміткермен жеке
әңгімелесуді өткізу
арқылы Қазақстан
Республикасы
Президентінің
"Болашақ" халықаралық
стипендиясын
тағайындауға
конкурстық іріктеуді,
қабылдау және
үміткерлерді іріктеуді
ұйымдастыру;
шетелдегі өкілдіктер
арқылы,
стипендиаттармен
оқыту бойынша
стипендиаттардың
барлық шығыстарын
төлеу үшін негіз
болып табылатын
оқытуды ұйымдастыру
туралы жеке шартты,
стипендиаттардың
міндеттемелерінің
орындалуын қамтамасыз
ету тәсілі ретінде
жылжымайтын мүлік
кепілдігі шартын және
шетелдік әріптестермен
жасалатын шарттар
арқылы стипендиаттар-
дың келісім-шарттағы
өз міндеттемелерін
орындау мониторингі.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
Халық-
аралық
бағдар-
ламалар
орталығы
9
107
Мемле-
кеттiк
жоғары
оқу
орында-
рын
күрделi
жөндеу
Берілген тәртіппен
бекітілген жобалық-
сметалық құжаттамаға
сәйкес мемлекеттік
жоғары оқу орындарының
күрделі жөндеуін
жүргізуге күрделі
трансферттер бөлу
арқылы оқытудың
сапасын арттыру үшін
жағдайлар жасау
мақсатында мынадай
мемлекеттік жоғары
оқу орындарының
ғимараттары мен
мекемелерінің
техникалық жай-күйін
жақсарту:
Шәкәрім атындағы Семей
мемлекеттік универси-
теті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 29 маусымдағы N
22-272/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Қорқыт ата атындағы
Қызылорда мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 24 мамырдағы N
13-110/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
М.Х. Дулати атындағы
Тараз мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 30 маусымдағы N
10-251 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Д. Серікбаев атындағы
Шығыс Қазақстан
мемлекеттік техникалық
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 16 мамырдағы N
9-304/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Қостанай мемлекеттік
педагогика институты
(сметалық құжаттама

16 мая 2007 года);
Костанайский
государственный
педагогический
институт (заключе-
ние государствен-
ной экспертизы на
сметную документа-
цию N 14-68/07 от
16 апреля 2007
года);
Павлодарский
государственный
педагогический
институт (заключе-
ние государствен-
ной экспертизы на
сметную документа-
цию N 16-91/05 от
7 апреля 2005
года);
Таразский
государственный
педагогический
институт (заклю-
чение государст-
венной экспертизы
на сметную
документацию
N 10-140/07 от
15 мая 2007 года);
Семипалатинский
государственный
педагогический
институт (заключе-
ние государствен-
ной экспертизы на
сметную документа-
цию N 22-172/07 от
22 мая 2007 года);
Северо-Казахстан-
ский государствен-
ный университет
им. М.Козыбаева
(заключение госу-
дарственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 17-053/27 от
1 февраля 2007
года);
Кокшетауский
государственный
университет имени
Ш.Уалиханова
(заключение государственной экспертизы на сметную документацию № 19 /468-2007 от 20 сентября 2007 года, заключение государственной экспертизы на сметную документацию № 23-278/08 от 7 августа 2008 года);
Восточно-
Казахстанский
государственный
университет
им. С.Аманжолова
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 9-586/06 от
26 июня 2006 года,
заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 9-582/06 от
26 июня
2006 года);
Карагандинский
государственный
университет имени
академика
Е.А.Букетова
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 12-113/06
от 8 июня
2006 года);
Казахский
национальный
педагогический
университет имени
Абая (заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 7-322/06 от
22 июня
2006 года);
Казахский
национальный
аграрный универси-
тет (заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 7-45/06 от
31 января
2006 года);
Западно-
Казахстанский
государственный
университет
им. М.Утемисова
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 11-156/07 от
13 апреля 2007
года, заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 11-153/07 от
13 апреля
2007 года);
Карагандинский
государственный
индустриальный
университет
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 12-05/07 от
24 января
2007 года);
Южно-Казахстанский
государственный
университет имени
М.Ауэзова (заклю-
чение государст-
венной экспертизы
на сметную
документацию
N 18-556/2006 от
7 ноября 2006
года);
Евразийский
национальный
университет имени
Л.Гумилева
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную докумен-
тацию N 23-216/07
от 12 июня
2007 года).
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
10
111
Привлечение
зарубежных
специалистов
(преподава-
телей, про-
фессоров) в
высшие учеб-
ные заведе-
ния Казахс-
тана для
подготовки
специалистов
с высшим
профессио-
нальным и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
Повышение качества
образования путем
перечисления
трансфертов на
привлечение зару-
бежных консуль-
тантов для подго-
товки специалистов
с высшим и
послевузовским
образованием
Евразийскому
национальному
университету имени
Л.Н.Гумилева,
Казахскому
национальному
университету
имени аль-Фараби и
10 высшим учебным
заведениям, откры-
вающим лаборатории
инженерного
профиля.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
11

бойынша 2007 жылғы 16
сәуірдегі N 14-68/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Павлодар мемлекеттік
педагогика институты
(сметалық құжаттама
бойынша 2005 жылғы 7
сәуірдегі N 16-91/05
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Тараз мемлекеттік
педагогика институты
(сметалық құжаттама
бойынша 2007 жылғы 15
мамырдағы N 10-140/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Семей мемлекеттік
педагогика институты
(сметалық құжаттама
бойынша 2007 жылғы 22
мамырдағы N 22-72/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
М. Қозыбаев атындағы
Солтүстік Қазақстан
мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 1 ақпандағы N
17-053/27 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Ш. Уәлиханов атындағы
Көкшетау мемлекеттік
университеті (мемлекеттік сараптаманың сметалық құжаттамаға 2007 жылғы 20 қыркүйектегі N 19/468-2007 қорытындысы);
С. Аманжолов атындағы
Шығыс Қазақстан
мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша
2006 жылғы 26
маусымдағы N 9-586/06
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы, сметалық
құжаттама бойынша
2006 жылғы 26
маусымдағы N 9-582/06
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Е. Бөкетов атындағы
Қарағанды мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 8 маусымдағы N
12-113/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Абай атындағы Қазақ
ұлттық педагогикалық
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 22 маусымдағы N
7-322/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Қазақ ұлттық аграрлық
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 31 қаңтардағы N
7-45/06 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
М. Өтемісов атындағы
Батыс Қазақстан
мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 13 сәуірдегі N
11-156/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы, сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 13 сәуірдегі N
11-153/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Қарағанды мемлекеттік
индустриалдық
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2007
жылғы 24 қаңтардағы N
12-05/07 мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
М. Әуезов атындағы
Оңтүстік Қазақстан
мемлекеттік
университеті (сметалық
құжаттама бойынша 2006
жылғы 7 қарашадағы N
18-556/2006
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы);
Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық
университетіне
(сметалық құжаттама
бойынша 2007 жылғы 12
маусымдағы N 12-216/07
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы, мемлекеттік
сараптаманың сметалық
құжаттамаға 2008 жылғы
7 тамыздағы N 23-278/08 қорытындысы).
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы-
ның Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
10
111
Жоғары
кәсiптiк
және
жоғары
оқу
орнынан
кейінгі
кәсiптiк
білімді
мамандар
даярлау
үшiн
Қазақ-
станның
жоғары
оқу
орындары
үшiн
шетелдiк
маман-
дарды
(оқыту-
шыларды
шетел
профес-
сорлар-
ды)
тарту
Л.Н. Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық
университетіне,
әл-Фараби атындағы
Қазақ ұлттық
университетiне,
инженерлік бейіндегі
зертханалар ашып
жатқан 10 жоғары оқу
орнынан жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі мамандар
даярлау үшін шетел
консультанттарын
тартуға трансферттер
аудару арқылы білім
беру сапасын арттыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
11

113
Выплата
компенсаций
на проезд
обучающимся
из числа
молодежи в
высших про-
фессиональ-
ных учебных
заведениях
по государ-
ственному
образовате-
льному
заказу
Социальная
поддержка граждан
в период получения
образования путем
перечисления
трансфертов высшим
учебным заведениям
для выплаты денеж-
ных компенсаций на
проезд обучающимся
дневной формы
обучения по
государственному
образовательному
заказу в период
зимних и летних
каникул.
1-2
квартал
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
12
114
Подготовка
специалистов
в Египетском
университете
исламской
культуры
"Нур-
Мубарак"
Выполнение обяза-
тельств казахстан-
ской стороной по
межправительствен-
ному соглашению
"О Египетском
университете
исламской культуры
"Нур-Мубарак".
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
1) Обучение среднегодового контингента по программам высшего образования в рамках государственного образовательного заказа до 106 485 человек;
2) Прием студентов и слушателей по государственному образовательному заказу - до 28390 человек, магистров - 2520 человек; докторов PhD - 100 человек;
3) Количество приобретенных учебников для Московского государственного университета имени М.В.Ломоносова до 270 единиц;
4) Среднегодовой контингент стипендиатов всех категорий, из числа граждан, получающих высшее образование до 85 080 человек;
5) Среднегодовое количество обучающихся по программам послевузовского образования в рамках государственного образовательного заказа до 6460 человек; в том числе магистрантов - 4619 человек.
6) Среднегодовое количество стипендиатов дневной формы обучения, получающих послевузовское образование до 6362 человек;
7) Подготовка в Казахской национальной консерватории имени Курмангазы среднегодового контингента в количестве до 649 обучающихся, в том числе прием 180 человек;
8) Приобретение Казахской национальной консерваторией имени Курмангазы основных средств - 77 единиц;
9) Среднегодовое количество студентов Академии гражданской авиации, проходящих тренажерную и летную практику до 16 человек;
10) Среднегодовое количество обучающихся по программе офицеров запаса до 7267 человек, в том числе прием по разнарядке Министерства обороны Республики Казахстан - 3000 человек;
11) Количество стипендиатов международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" - до 3 000 человек;
12) Количество привлеченных зарубежных консультантов в национальные вузы - до 70 ставок;

113
Кәсiптiк
жоғары
оқу
орында-
рында
мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
тапсы-
рысы
бойынша
оқып
жатқан-
дар
арасынан
жастар-
дың жол
жүруiне
өтемақы
төлеу
Мемлекеттік білім
тапсырысы бойынша
күндізгі бөлімде
оқитындардың қысқы
және жазғы каникул
кезінде жол ақысын
ақшалай өтеу үшін
жоғары оқу орындарына
трансферттер аудару
арқылы азаматтарға
әлеуметтік қолдау
көрсету.
1-2
тоқсан
Қазақстан
Респу-
бликасы-
ның Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
12
114
"Нұр-
Мүбәрак"
ислам
мәде-
ниетiнiң
Египет
универ-
ситетiн-
де
мамандар
даярлау
"Нұр-Мүбарак" Египет ислам мәдениетi университетi туралы"
үкіметаралық келісім
бойынша Қазақстан
тарапының
міндеттемелерін
орындауы.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Бiлiм
және
ғылым
министр-
лiгi
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1) Мемлекеттік білім тапсырысы шеңберінде жоғары білім беру бағдарламасы бойынша орташа жылдық контингентін оқыту - 106 485 адамға дейін;
2) Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша студенттер мен тыңдаушыларды қабылдау - 28390 адамға дейін, магистрлер - 2520 адамға дейін, РhD докторлары - 100 адам.
3) М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті үшін сатып алынған оқулықтардың саны - 270 бірлікке дейін;
4) Жоғары білім алатын азаматтар санынан, барлық санаттағы стипендиаттардың орташа жылдық контингенті - 85 080;
5) Мемлекеттік білім тапсырысы шеңберінде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша білім алушылардың орташа жылдық саны - 6460 адамға дейін; оның ішінде магистранттар - 4619 адам;
6) Жоғары оқу орнынан кейінгі білім алатын күндізгі оқу нысаны стипендиаттарының орташа жылдық саны - 6362 адам;
7) Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясына орташа жылдық контингенті 649 оқушыға дейін даярлау, оның ішінде 180 адам қабылдау;
8) Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясына 77 бірлік негізгі құралдар сатып алу;
9) Азаматтық авиация академиясының жаттығу және жазғы практикадан өтетін студенттерінің орташа жылдық саны - 16 адамға дейін;
10) Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша білім алушылардың орташа жылдық саны - 7267 адамға дейін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің тапсырысы бойынша қабылдау - 3000 адам;
11) Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаттары саны - 3000 адамға дейін;
12) Ұлттық жоғары оқу орындарына тартылған шетелдік консультанттар саны - 70 ставкаға дейін;

13) Количество получателей компенсации на проезд обучающимся дневной формы обучения по государственному образовательному заказу до 111 949 человек.
Конечный результат:
1) Доля получивших высшее образование по государственному образовательному заказу от потребности 2007 года в специалистах с высшим профессиональным образованием в рамках государственного образовательного заказа, заявленной центральными и местными исполнительными органами - 50 %;
2) Процент трудоустроенных специалистов с высшим образованием от численности выпускников высшего учебного заведения до 60 %;
3) Степень обеспечения за счет средств республиканского бюджета потребности в проведении капитального ремонта зданий высших учебных заведений, представивших проектно-сметную документацию в 2007 году - до 25 %;
4) Степень удовлетворения в текущем году потребности в привлечении зарубежных консультантов для подготовки специалистов с высшим и послевузовским образованием - до 40 %.
Финансово-экономический результат:
1) Средние текущие расходы:
на обучение одного студента в вузах без статуса - 187,6 тыс. тенге, в вузах с особым статусом с 1 сентября 2007 года - не
менее 254,0 тыс. тенге;
магистранта - 393,8 тыс.тенге;
магистранта, обучающегося в Казахстанском филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова - 808,8 тыс. тенге;
аспиранта - 113,6 тыс. тенге;
доктора PhD - 1270,0 тыс. тенге.
2) Размер стипендии:
студентам: с 1 января - 6434 тенге, с 1 сентября - 7500 тенге;
слушателям подготовительного отделения: с 1 января - 5469 тенге, с 1 сентября - 6375 тенге
магистрантам - 19166 тенге;
аспирантам с отрывом от производства - 23 000 тенге;
докторантам традиционной формы обучения и докторам PhD - 29 359 тыс. тенге.
3) Нормы расхода на питание для студентов из числа детей-сирот не менее 525 тенге, для студентов из числа детей, оставшихся без попечения родителей, находящихся под опекой (попечительством)- не менее 210 тенге;
4) Средние расходы на одного студента Академии гражданской авиации, проходящего тренажерную и летную практику не менее 3336 тыс. тенге;
5) Средние расходы на приобретение одного учебника, для Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова до 1,0 тыс. тенге;
6) Средние расходы на подготовку одного офицера запаса на военных кафедрах высших учебных заведений - не менее 83 тыс. тенге.
Своевременность: Количество граждан Республики Казахстан, получивших высшее образование по государственному образовательному заказу на 10 000 населения - 18 человек.
Качество:

13) Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша күндізгі оқу нысанында білім алушылардан жол жүру өтемақысын алатындар саны - 111 949 адамға дейін.
Түпкі нәтиже:
1) Орталық және жергілікті атқарушы органдардың өтініші бойынша берілген мемлекеттік білім тапсырысы шеңберінде 2007 жылдағы жоғары кәсіптік білімді мамандарға қажеттіліктен мемлекеттік білім тапсырысы бойынша жоғары білім алғандар үлесі - 50%;
2) Жоғары оқу орнын бітіргендер санынан еңбекпен қамтылған жоғары білімді мамандар пайызы - 60 % дейін;
3) жобалық-сметалық құжаттама ұсынған жоғары оқу орындарының ғимараттарын күрделі жөндеуден өткізу қажеттілігін республикалық бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз ету дәрежесі - 25 % дейін;
4) Ағымдағы жылы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімді мамандарды даярлау үшін шетелдік консультанттарды тартудағы қажеттілікті қанағаттандыру дәрежесі - 40 % дейін.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1) Ағымдағы орташа шығыстар:
Бір студентті және магистрантты оқытудың орташа құны мәртебесіз жоғары оқу орындарында оқыту - 187,6 мың теңге, ерекше мәртебесі бар жоғары оқу орындарында 2007 жылғы 1 қыркүйектен бастап - 254,0 мың теңге кем емес;
магистрантты оқытудың орташа құны - 393,8 мың теңге;
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандық филиалында магистрантты оқытудың орташа құны - 808,8 мың теңге;
Аспирантты оқытудың орташа құны - 113,6 мың теңге;
РhD докторын оқытудың орташа құны - 1270,0 мың теңге.
2) Стипендиясының мөлшері:
студенттерге: 1 қаңтардан бастап - 6434 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 7500 теңге;
"даярлық тобының тыңдаушыларына: 1 қаңтардан бастап - 5469 теңге, 1 қыркүйектен бастап - 6375 теңге;
магистранттарға - 19166 теңге;
өндірістен қол үзе отырып оқитын аспиранттарға - 23000 теңге;
дәстүрлі оқыту нысанының докторанттарына және РhD докторына - 29359 мың теңге;
3) Жетім балалар құрамындағы студенттер үшін тамақтану шығысының нормалары 525 теңгеден кем емес, ата-анасының қамқорлығынсыз (қорғанынсыз) қалған балалар құрамындағы студенттер үшін - 210 теңге кем емес.
4) Жаттығу және жазғы практика өтетін Азаматтық авиация академиясының бір студентіне жұмсалатын орташа шығыстар - 3336 мың теңгеден кем емес;
5) М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті үшін бір оқулық сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар - 1,0 мың. теңгеге дейін;
6) Жоғары оқу орындарының әскери кафедраларында бір запастағы офицерді даярлауға жұмсалатын орташа шығыстар - 83 мың теңгеден кем емес.
Уақтылығы: Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша жоғары білім алған Қазақстан Республикасы азаматтарының саны 10 000 тұрғынға - 18 адам.
Сапасы:

1) Средний балл по единому национальному тестированию, зачисленных на 1 курс по государственному образовательному заказу - не менее 60 балов, комплексному тестированию - не менее 50 балов;
2) Процент обеспеченности стипендией нового приема - 100 процентов, продолжающих обучение - не менее 75 процентов;
3) Доля отчисленных студентов от общего числа обучающихся - 2 %;
4) Доля выпускников с высшим образованием, окончивших вуз с отличием по государственному образовательному заказу, от общего числа выпускников не менее 10 %.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 247
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 139053 тысячи тенге (сто тридцать девять миллионов пятьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 11 , 24, 37, 38, 51, 53 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : улучшение качества услуг в области образования, удовлетворение потребности специалистов в получении знаний о новейших достижениях в соответствующих отраслях педагогики, науки и техники, передовом отечественном и зарубежном опыте; углубление полученных ранее или приобретение новых профессиональных знаний.
5. Задачи бюджетной программы : обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков работников образования по образовательным программам в сфере их профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. Углубление профессиональных знаний и навыков специалистов образования, спорта и физической культуры, оказание консультативно-методической помощи.
Повышение качества управления региональными системами образования и учебными заведениями, переподготовка кадров к переходу на 12-летнее школьное обучение, повышение качества профессиональной и психолого-педагогической готовности учителей и преподавателей к работе в организациях образования. Повышение квалификации руководителей организаций и управлений образования, педагогического персонала всех уровней образования. Переподготовка преподавателей по предмету "Самопознание".

1) Бірыңғай ұлттық тестілеу бойынша мемлекеттік білім тапсырысы бойынша 1 курсқа қабылданғандардың орташа баллы - 60 баллдан кем емес, кешенді тестілеу бойынша - 50 баллдан кем емес;
2) Жаңадан қабылданғандарды стипендиямен қамтамасыз ету пайызы - 100 %, оқуын жалғастырушылар - 75 пайыздан кем емес;
3) Білім алушылардың жалпы санынан, оқудан шығарылғандардың үлесі - 2 %;
4) Оқу бітіргендердің жалпы санынан, мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша жоғары оқу орнын үздік бітірген жоғары білімді түлектердің үлесі 10 %-дан кем емес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
247-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарындағы кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
деген 023 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 139053 мың теңге (бір жүз отыз тоғыз миллион елу үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 11, 24, 37, 38, 51, 53-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім саласында қызмет сапасын жақсарту, мамандардың отандық және шетелдiк озық тәжiрибеде тиiстi ғылым мен техника салаларындағы жаңа жетiстiктер туралы бiлiм алуға деген талабын қанағаттандыру; бұрын алған кәсiптiк бiлiмдi тереңдету немесе жаңа кәсіптік бiлiм aлу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : лауазымдық міндеттерін тиімді орындап, кәсіптік шеберліктерін жетілдіру үшін қойылған біліктілік талаптарына сәйкес өздерінің кәсіптік қызметі саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерін, іскерліктері мен дағдыларын жаңартып отыру. Білім беру, спорт және денешынықтыру мамандарының кәсіптік білімдері мен дағдыларын тереңдету, консультативтік-әдістемелік көмек көрсету. Аймақтық білім беру жүйелері мен оқу орындарын басқарудың сапасын арттыру, мектепті 12 жылдық оқуға көшіру үшін кадрлар даярлау, білім ұйымдарында мұғалімдер мен оқытушылардың жұмысқа кәсіптік және психологиялық дайындық сапасын арттыру. Ұйымдардың, білім басқармаларының басшыларының, білім берудің барлық деңгейдегі педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру. "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқытушылар дайындау.

6. План мероприятий по реализации бюджет ной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государст-
венных орга-
низаций
образования
Повышение квали-
фикации и пере-
подготовка педа-
гогических кадров
различного профи-
ля новой формации
в соответствии с
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан;
повышение квали-
фикации и пере-
подготовка педа-
гогических кадров
в области физи-
ческой культуры,
переподготовка
учителей и воспи-
тателей для пре-
подавания предме-
та "Самопознание";
информатизации и
12-летнего обуче-
ния в соответст-
вии с приказом
Министра образо-
вания и науки
Республики Казах-
стан;
повышение квалифи-
кации в ВУЗах, в
соответствии с
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Проведение курсов
повышения квали-
фикации для спец-
иалистов психолого-
медико-педагогиче-
ской консультации
различного профиля,
в соответствии с
приказом Министра
образования и науки
Республики
Казахстан.
Приобретение
основных средств
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и науки
Республики
Казахстан.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Национальный
научно-
практический
центр
коррекционной
педагогики
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат:
1. среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров, составит - 7371.
2. Приобретение основных средств для Национального научно-практического центра коррекционной педагогики не менее 3-х единиц.
Конечный результат:
обеспечение педагогическими кадрами мероприятий по реализации Государственной программы развития образования.
Доля удовлетворения потребностей в повышении квалификации и переподготовке кадров составит 30 процентов.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость обучения 1 слушателя (без капитальных расходов) составит - 18 808 тенге.
Своевременность:
согласно графику проведения работ.
Качество:
использование профессиональных знаний и навыков специалистами для оказания качественных условий в области образования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 248
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Мониторинг сейсмологической информации"
на 2008 год
1. Стоимость : 229533 тысячи тенге (двести двадцать девять миллионов пятьсот тридцать три тысячи тенге)

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мемле-
кеттiк
бiлiм
беру
ұйымда-
рындағы
кадрлар-
дың
бiлiк-
тiлiгiн
арттыру
және
қайта
даярлау
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығына
сәйкес әр түрлі
бағыттағы жаңа буын
педагог кадрларының
біліктілігін арттыру
және қайта даярлау;
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығына
сәйкес дене тәрбиесі
саласында "Өзін өзі
тану" пәнін өткізуге
мұғалімдер мен
тәрбиешілерді қайта
даярлау;
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығына
сәйкес ЖОО-да
біліктілік арттыру.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығына
сәйкес әр түрлі
бағыттағы психология-
медицина-педагогика
кеңестерінің мамандары
үшін біліктілік
арттыру курстарын
өткізу. Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым министрінің
бұйрығымен бекітілген
тізбеге сәйкес басты
құралдар сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Түзеу
педаго-
гикасы
ұлттық
ғылыми-
практика-
лық
орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1. Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші тыңдаушылардың орташа саны - 7371.
2. Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығына басты құралдар сатып алу - 3 бірліктен кем емес.
Соңғы нәтижелер:
білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі шараларды педагог кадрлармен қамтамасыз ету.
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлауда қажеттілікті қамтамасыз ету үлесі - 30 пайызды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Бір тыңдаушыны оқытудың құны (күрделі шығындарды қоспағанда) - 18 808 теңгені құрайды.
Уақыттылығы:
жұмыс жүргізудің кестесіне сәйкес.
Сапасы:
білім саласына сапалы жағдай жасау үшін мамандардың кәсіптік білімі мен іскерлігін қолдану.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
248-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Сейсмологиялық ақпарат мониторингi"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 229533 мың теңге (екі жүз жиырма тоғыз миллион бес жүз отыз үш мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 1 , 5, 14, 15 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статьи 1 , 7, 8, 17, 25 Закона Республики Казахстан от 26 июня 1998 года "О национальной безопасности Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение безопасности населения путем своевременного прогнозирования и информирования о предстоящих движениях земной коры, организация и проведение комплексных исследований в сейсмоопасных районах Республики Казахстан в целях разработки научных основ и их практической апробации, прогноза землетрясений, переоснащение сейсмических станций для укрепления материально-технической базы и качественной научной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы : практическая апробация результатов исследований по прогнозированию землетрясений, регистрация и обработка данных о землетрясениях контролируемой территории и прилегающих районах; проведение полевых инструментальных наблюдений и получение качественной и непрерывной сейсмической, геофизической, гидрогеохимической, гидрогеодинамической, деформографической, наклономерной, сейсмобиологической информации на сети стационарных станций, первичную обработку получаемой информации; проведение тематических работ по наблюдениям за сейсмическим режимом исследуемой территории; осуществление сейсмического мониторинга на территории Республики Казахстан; развертывание и обеспечение работы временных сейсмических и геофизических станций и других видов наблюдений в эпицентральных зонах сильных землетрясений на территории Республики Казахстан, а также выполнение работ по распоряжению директивных органов Республики Казахстан; своевременное оповещение органов государственного управления Республики Казахстан обо всех ощутимых и сильных землетрясениях по контролируемой территории; составление оперативных каталогов и бюллетеней землетрясений, формирование архива сейсмологической, геофизической, гидрогеохимической, деформографической и другой информации; проведение работ по автоматизации процессов регистрации, передачи и обработки данных инструментальных наблюдений; внедрение новых методов и технических средств для проведения наблюдений и обработки материалов по прогнозу землетрясений. Обновление аппаратуры на сейсмологических станциях для повышения надежности и оперативности процессов автоматизации, передачи и обработки данных наблюдений.

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 1 , 5 ,   14, 15-баптары ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсiздiк туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 26 маусымдағы Заңының 1 , 7 , 8 , 17, 25-баптары ; "Республиканың сейсмикалық қауiптi аймақтарында қиратқыш жерсiлкіністерiнің залалын төмендету жөніндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына бағынысты мемлекеттік мекемелердің штаттық лимиттерi сандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жер қыртысының алдағы қозғалысы туралы уақытылы болжау және ақпараттандыру арқылы халықтың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының сейсмологиялық қауiптi аудандарында жерсiлкіністерiн болжау мақсатында кешендi зерттеулер ұйымдастыру және өткізу, материалдық-техникалық базаны нығайту және сапалы ғылыми қызмет үшiн сейсмикалық стансаларды қайта жарақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жер сілкінісін болжау бойынша зерттеулер қорытындысын тәжірибелік апробациялау, бақылаудағы аумақ пен іргелес аудандардағы жерсілкіністері туралы деректерді тіркеу және өңдеу; далалық аспаптармен бақылау жүргізу және стационарлық станциялар желісінде сапалы әрі үздіксіз сейсмикалық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, гидрогеодинамикалық, деформографиялық, ойысөлшеу, сейсмобиологиялық ақпарат алу, алған ақпаратты алғашқы өңдеуден өткізу; зерттелетін аумақты сейсмикалық бақылау тәртібі бойынша тақырыптық жұмыстар жүргізу; Қазақстан Республикасының аумағында сейсмикалық мониторингті жүзеге асыру; Қазақстан Республикасының аумағында қатты жерсілкіністердің эпицентрлік аймақтарында уақытша сейсмикалық және геофизикалық станциялардың және өзге де бақылау түрлерінің жұмысын жандандыру және қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы директивалық органдарының өкімі бойынша жұмыстар орындау; бақылаудағы аумақ бойынша барлық байқалған және күшті жерсілкіністер туралы Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару органдарын мезгілінде хабарландырып отыру; Білім және ғылым министрлігі жанындағы жерсілкіністерін болжау жөніндегі ведомствоаралық Комиссияға мезгілінде материалдар беріп отыру; жерсілкіністерінің оперативтік каталогтарымен бюллетендерін жасау, сейсмологиялық, геофизикалық, гидрогеохимиялық, деформографиялық және басқа да ақпараттар мұрағатын құрастыру; аспаптық бақылау деректерін тіркеу, жөнелту және өңдеу үрдістерін автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргізу; жерсілкіністер болжамдары бойынша бақылау жүргізу және материалдарды өңдеу үшін жаңа әдістер мен техникалық құралдарды өңдеу. Бақылауларды, тапсыруларды және деректерді өңдеуді автоматтандыру процестерінің мығымдылығы мен белсенділігін көтеру үшін сейсмикалық стансалардағы құрылғыларды жаңарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Мониторинг
сейсмологи-
ческой
информации
Регистрация и
обработка данных о
землетрясениях
контролируемой
территории и при-
легающих районов.
Проведение полевых
инструментальных
наблюдений и полу-
чение качественной
и непрерывной
информации на сети
стационарных
станций, первичная
обработка полу-
чаемой информации,
осуществление
сейсмического
мониторинга на
территории
Республики
Казахстан.
Приобретение
основных средств.
Январь-
декабрь
Комитет науки
Министерства
образования и
науки
Республики
Казахстан,
государствен-
ное
учреждение
Сейсмологи-
ческая
опытно-
методическая
экспедиция
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: приобретение основных средств в целях укрепления материально-технической базы сейсмологических станций в количестве не менее:
Комплект аппаратуры сейсмотелеметрических станций - 4 штуки; комплект аппаратуры центра приема сейсмотелеметрической сети - 1 штука; регистратор геофизический - 7 штук; регистратор электромагнитных импульсов - 2 штуки; блок автоматического титрования БАТ 15.2 - 9 штук; измеритель дебита - 1 штука; иономер И-160 - 10 штук; сушильный шкаф - 3 штук; титратор АТП-01 - 4 штуки; фотометр пламенный PFP-7 - 2 штуки; персональный компьютер Р-4 - 10 штук; лицензионные программные средства - 20 штук; ксерокс - 3 штуки; аппаратура земной станции спутниковой связи - 4 штуки; автомашина повышенной проходимости - 4 штуки.
Будут разработаны каталог землетрясений на территории Республики Казахстан; архивы первичных материалов наблюдений (сейсмограммы, цифровые сейсмограммы, деформограммы, записи сильных движений, первичные материалы по геофизическим, гидрогеологическим, сейсмобиологическим наблюдениям и наблюдениям современных движений земной коры); базы данных по видам наблюдений: сейсмические ("Сейсмо", "Бадис", "Временные ряды", "Карточка", "Кармех"); геофизические ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологические ("Геохим"), современных движений ("Кора"); ежедневные оперативные прогнозы землетрясений (всего 366 прогнозов) на основании измеряемых параметров; Обновление аппаратуры на сейсмологических станциях для повышения надежности и оперативности процессов автоматизации, передачи и обработки данных наблюдений на 60 наблюдательных пунктах, 35 из которых являются стационарными сейсмологическими станциями.
Конечный результат: Проведение режимных наблюдений за сейсмичностью, газохимическим и динамическим режимами подземных термоминеральных вод, вариациями геофизических полей, современными движениями земной поверхности, поведением животных. Работы по автоматизации процессов регистрации, сбора, передачи, обработки и хранения информации с целью прогноза сильных землетрясений в сейсмоактивных районах юга и юго-востока Казахстана;
представление своевременной информации по прогнозу землетрясений;
доля удовлетворения потребности в наблюдательных пунктах - 90 %.
Финансово-экономический результат:

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Сейсмо-
логиялық
ақпарат
монито-
рингi
Бақылаудағы аумақ пен
қосымша аудандардағы
жерсiлкiністер туралы
деректердi тiркеу
және өңдеу.
Дала құралдық
бақылауларын жүргізу
және стационарлық
станциялар желісінде
сапалы және үздiксіз
ақпараттар алу,
алынатын ақпаратқа
бастапқы өңдеу
жұмыстарын жүргiзу,
Қазақстан
Республикасының
аумағында сейсмикалық
мониторингтi жүзеге
асыру.
Негізгi құралдарды
сатып алу.
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Ғылым
комитетi,
"Сейсмо-
логиялық
тәжiрибе-
лiк-әдiс-
темелік
экспеди-
ция"
мемлекет-
тiк
мекеме
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: сейсмологиялық стансалардың материалдық-техникалық базасын нығайту мақсатында негізгі жабдықтарды сатып алу: сейсмотелеметрикалық стансаның аппаратуралар жиынтығы - 4 дана; сейсмотелеметрикалық тораптарды қабылдау орталығы аппаратурасының жиынтығы - 1 дана; геофизикалық тіркеме - 7 дана; электромагниттер импульсы тіркеушісі - 2 дана; БАТ 15.2 автоматтық титрлік блок - 9 дана; дебит өлшеуіші - 1 дана; И-160 иономері - 10 дана; кептіру шкафы - 3 дана; АТП - 01 титраторы - 4 дана; РҒР - 7 жалынды фотометрі - 2 дана; Р-4 жеке компьютері - 10 дана; лицензиялық бағдарламалық жабдықтар - 20 дана; ксерокс- 3 дана; спутниктік байланыс жер стансасының аппараты - 4 дана; жоғары жүргішті автомашинасы - 4 дана.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жерсілкіністер каталогы; алғашқы бақылау материалдарының (сейсмограммалардың, цифрлық сейсмограммалардың, деформограммалардың, күшті қозғалыстар жазбасының, геофизикалық, гидрогеологиялық, сейсмобиологиялық бақылаулар және жер қабығы қозғалыстарын қазіргі бақылау бойынша алғашқы материалдары) мұрағаттары; бақылау түрлері бойынша деректердің базалары; сейсмикалық ("Сейсмо", "Бадис", "Уақытша қатарлар", "Карточка", "Кармех"); геофизикалық ("Магнитка", "Теллурика"), гидрогеологиялық ("Геохим"), қазіргі қозғалыстар ("Қабық"); өлшеу параметрлері негізінде жерсілкіністердің күн сайынғы оперативті болжамдары (барлығы 366 болжам);
Сейсмологиялық стансалардың беретін өңделген ақпараттарының сапалығы мен автоматты белсенділік үрдісінің сенімділігін арттыру үшін 35-і стационарлық сейсмологиялық стансалар болып табылатын 60 қадағалау пунктіндегі құрылғыларды жаңарту.
Соңғы нәтиже: сейсмикалықты, жер асты термоминералды сулардың газдық-химиялық және динамикалық режимдеріне, геофизикалық жүйелердің варияцияларына, жердің беткі қабатының қазіргі заманғы қозғалысына, жануарлардың жүріс-тұрысына режимдік бақылаулар жүргізу. Қазақстанның оңтүстік және оңтүстік-шығыс жинау, тапсыру, өңдеу сейсмобелсенді аудандарында қатты жерсілкіністерін болжау мақсатында ақпаратты тіркеу, және сақтау процестерін автоматтандыру бойынша жұмыстар жүргізу.
жерсілкінісін болжау бойынша уақытылы ақпарат ұсыну;
қадағалау пунктеріндегі сұранысты қанағаттандыру үлесі - 90 %.
Қаржы-экономикалық нәтиже:

средние расходы на содержание 1 наблюдательного пункта - 3 079,7 тысяч тенге;
средние расходы на оснащение 1 наблюдательного пункта - 745,9 тысяч тенге.
Своевременность: согласно графика проведения работ.
Качество: повышение оперативности и точности прогнозов, совпадение прогнозов с фактическими движениями земной коры.
ПРИЛОЖЕНИЕ 249
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Методологическое обеспечение системы образования
и анализ качества образовательных услуг"
на 2008 год
1. Стоимость : 676796 тысяч тенге (шестьсот семьдесят шесть миллионов семьсот девяносто шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 56 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 1998 года N 256 "О дополнительных мерах по совершенствованию управления организациями системы Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305 "Об утверждении Правил государственной аттестации организаций образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : совершенствование методического обеспечения системы образования с учетом общемировых тенденций в образовании, совершенствование системы управления образования.
5. Задачи бюджетной программы : разработка и анализ соблюдения государственных общеобязательных стандартов образования, разработка программ и рекомендаций по физической культуре и спорту. Разработка и перевод стандартов и учебных программ 12-летнего обучения. Реализация Программы экспериментальной работы в организациях образования республики по апробации модели начальной ступени школы с 12-летним сроком обучения. Измерение качества и степени усвоения учебного материала, предоставляемого организациями образования, определение качества преподавания учебного материала в организациях образования, совершенствование механизмов формирования контингентов обучающихся. Проведение аккредитации профессиональных образовательных программ. Проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, подтверждения и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического и обслуживающего труда.

1 қадағалау пунктін ұстауға арналған орташа шығыстар - 3 079,7 мың теңге;
1 қадағалау пунктін жабдықтауға арналған орташа шығыстар - 745,9 мың теңге.
Уақыттылығы: жұмыстарды өткізу кестесіне сәйкес.
Сапасы: болжаудың нақтылы жер қыртысы қозғалыстарымен сәйкес келуі.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
249-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Бiлiм беру жүйесiн әдістемелік қамтамасыз ету және бiлiм беру
қызметтерiнiң сапасын талдау"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 676796 мың теңге (алты жүз жетпіс алты миллион жеті жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 56-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және денсаулық сақтау министрлігі жүйесінің ұйымдарын басқаруды жетілдіру жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 24 наурыздағы N 256 қаулысы ; "Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегі N 1305 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына бағынысты мемлекеттік мекемелердің штаттық лимиттері сандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім берудегi жалпы әлеуметтiк үрдiстердi ескере отырып, бiлiм беру жүйесiн әдiстемелiк жетiлдiрудi қамтамасыз ету бiлiм берудi басқару жүйесiн жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттік жалпыға міндетті білім стандарттары мен оқу-бағдарламалық құжаттамалар тәртібін сақтауды әзірлеу және талдау, дене тәрбиесі мен спорт жөнінде бағдарламалар мен ұсыныстар әзірлеу, ЖОО-да оқытатын қазақ тілінде электронды мультимедиялық бағдарламаларды әзірлеу, 12 жылдық оқу бойынша стандарттар мен оқу бағдарламаларын әзірлеу және аудару. Республикалық білім беру ұйымдарында 12 жылдық оқу мерзімі енгізілген мектептердің бастапқы сатысы үлгісін сынау бойынша эксперименттік жұмыстар бағдарламаларын іске асыру. Білім беру ұйымдарының беретін оқу материалдарының сапасы мен қабылдау деңгейін өлшеу, білім беру ұйымдарында оқу материалдарын оқытылу сапасын анықтау, оқушы контингенттерін құру механизмін жетілдіру. Кәсіптік білім бағдарламаларын аккредиттеуді өткізу. Техникалық және қызмет көрсету еңбегінің мамандары мен жұмысшы кадрларының біліктілігін растау және беру, кәсіби даярлық сапасын тәуелсіз бағалау жүйесін жүргізу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Методологи-
ческое
обеспечение
системы
образования
и анализ
качества
образовате-
льных услуг
Методическое обес-
печение по оказа-
нию коррекционной
педагогической
помощи детям
раннего возраста.
Приобретение
основных средств
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Разработка и пере-
вод предметных
стандартов;
разработка
учебно-методичес-
ких комплексов и
учебных программ
для детей с
ограниченными
возможностями;
разработка
стандартов и
образовательных
учебных программ
технического и
профессионального,
послесреднего
образования по
специальностям;
разработка
стандартов для
высшего
профессионального
образования;
разработка типовых
программ по
финансово-учетным
дисциплинам;
разработка
учебно-методичес-
ких пособий,
программ и
рекомендаций в
области информати-
зации, физической
культуры и спорта,
дополнительного
образования;
методологическое
обеспечение пере-
хода на 12-летнее
обучение;
проведение рейтин-
га высших учебных
заведений;
разработка
методологических
основ дошкольного
образования;
разработка
стандартов по
дошкольному
воспитанию и
обучению;
разработка мето-
дических пособий
по процессу разра-
ботки и изданию
учебников и
учебно-методичес-
кой литературы;
осуществление
мониторинга
состояния системы
образования,
проведение
исследований ка-
чества образования
по международной
программе TІMSS,
PISA, анализ рез-
ультатов единого
национального
тестирования,
промежуточного
государственного
контроля и комп-
лексного тестиро-
вания 2007 года,
разработка и
внедрение дистан-
ционной формы
образовательного
мониторинга,
апробация и
внедрение новых
показателей и
индикаторов состо-
яния образования,
разработка методи-
ческих рекоменда-
ций по управлению
качеством образо-
вания, объединение
информационных
ресурсов образова-
тельной статистики
учреждений и орга-
низаций системы
образования в еди-
ную базу данных,
подготовка Нацио-
нального доклада о
состоянии и разви-
тии образования в
Республике
Казахстан за 2008
год; разработка
стандартов,
критериев
специализированной
аккредитации для
педагогических,
технических,
инженерных и
естественных
специальностей;
разработка и
перевод на
государственный
язык методических
пособий к
стандарту
специализированной
аккредитации для
педагогических
специальностей;
проведение
обучения внешних
экспертов из числа
высших учебных
заведений и экс-
пертов студентов
для проведения
процедуры внешней
оценки; перевод
стандартов,
критериев и
методических
пособий
институциональной
аккредитации на
английский язык;
включение в сеть
ERIQ-NARI, изуче-
ние деятельности
международных
аккредитационных
агентств с посеще-
нием их стран
(Европа, США,
Австралия),
участие в работе
Международной сети
обеспечения
качества высшего
образования,
Евразийской сети
обеспечения
качества
образования стран
содружества
независимых
государств и
Балтии,
конференций OECD
Европейской
Ассоциации по
обеспечению качес-
тва Европейского
консорциума.
Подготовка и про-
ведение независи-
мой оценки
профессиональной
подготовленности,
подтверждения и
присвоения квали-
фикации рабочих
кадров и специали-
стов технического
обслуживающего
труда. Проведение методических семинаров по переходу на 12-летнее образование. Разработка методологических основ для работы с учащимися в Интеллектуальных школах Первого Президента.
Проведение
мероприятий по
методологическому
обеспечению в
сфере защиты прав
детей в соответст-
вии с приказом
Комитета по охране
прав детей
Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов для
Республиканского
учебно-методичес-
кого центра
дополнительного
образования,
Национального
центра оценки
качества образо-
вания на приобре-
тение основных
средств, согласно
перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
В
течение
года
Национальный
научно-прак-
тический
центр
коррекционной
педагогики
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет по
охране прав
детей
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Білім
беру
жүйесін
әдісте-
мелік
қамтама-
сыз ету
және
білім
беру
қызмет-
терiнiң
сапасын
талдау
Жас балаларға алғашқы
түзету педагогикалық
көмек көрсету бойынша
әдістемелік қамтамасыз
ету. Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым министрінің
бұйрығымен бекітілген
тізбеге сәйкес басты
құралдар сатып алу.
Пәндік стандарттар
әзірлеу және аудару;
мүмкіндігі шектеулі
балаларға арналған
оқу-әдістемелік
кешендер мен оқу
бағдарламаларын
әзірлеу және аудару;
техникалық және
кәсіптік, кәсіптік
білімнен кейінгі
білімнің мамандықтары
бойынша стандарттар
және білім оқу
бағдарламаларын
әзірлеу; жоғары
кәсіптік білімнің
стандарттарын
әзірлеу; қаржы-есеп
пәндері бойынша
үлгілік бағдарламалар
әзірлеу;
спорт пен дене
тәрбиесі,
ақпараттандыру,
қосымша білім беру
саласында
оқу-әдістемелік
құралдарды,
бағдарламаларды және
ұсынымдарды әзірлеу;
12 жылдық оқуға көшуді
әдістемелік қамтамасыз
ету;
жоғары оқу орындарының
рейтингін өткізу;
мектепке дейінгі білім
берудің әдістемелік
негізін жасау;
мектепке дейінгі білім
мен тәрбие бойынша
стандарттар әзірлеу;
оқулықтар мен
оқу-әдістемелік
әдебиеттерді әзірлеу
және басып шығару
процестері бойынша
әдістемелік құралдарды
әзірлеу;
білім жүйесінің
жай-күйіне мониторинг
жасау, ТІМSS, РІSА
халықаралық
бағдарламалары бойынша
білім сапасына зерттеу
жүргізу, 2007 жылға
ұлттық бірыңғай
тестілеу, аралық
мемлекеттік бақылау
және кешенді
тестілеудің нәтижесін
талдау; білім
мониторингінің
дистанциялық үлгісін
әзірлеу және енгізу,
білім беру
жай-күйінің жаңа
көрсеткіштері мен
индикаторларын
байқаудан өткізу және
енгізу, білім сапасын
басқару бойынша
әдістемелік ұсынымдар
әзірлеу, білім жүйесі
мекемелері мен
ұйымдарының білім
статистикасының
ақпараттық ресурстарын
бірыңғай дерекқорға
біріктіру, 2008 жылға
Қазақстан
Республикасындағы
білім берудің жай-күйі
мен дамыту туралы
ұлттық баяндаманы
дайындау;
педагогикалық,
техникалық, инженерлік
және жаратылыстану
мамандықтары үшін
арнаулы аккредиттеудің
өлшемдерін,
стандарттарын әзірлеу;
педагогикалық
мамандықтар үшін
арнаулы аккредиттеу
стандарттарының
әдістемелік құралдарын
әзірлеу және
мемлекеттік тілге
аудару; сыртқы
бағалаудың рәсімдерін
өткізу үшін жоғары
оқу орындарының
тәуелсіз сарапшыларын
және студент
сарапшыларды оқыту;
ағылшын тіліне
институционалды
аккредиттеудің
әдістемелік құралдарын
аудару, өлшемдері мен
стандарттарын аудару;
ERIQ-NARI желісіне
қосылу, халықаралық
аккредиттеу
агенттіктерінің
қызметтерін, сол
елдерге бару арқылы
(Еуропа, АҚШ,
Австралия) зерттеу,
жоғары кәсіптік
білімді қамтамасыз
етудің халықаралық
желісінің жұмысына,
тәуелсіз мемлекеттер
достастығы мен Балтық
елдерінің білім
сапасын қамтамасыз
етудің Еуразиялық
желісіне, Еуропалық
консорциумның сапаны
қамтамасыз ету
жөніндегі Еуропалық
қауымдастығының ОЕСD
конференциясына
қатысу. Техникалық
және қызмет көрсету
еңбегінің мамандары
мен жұмысшы
кадрларының
біліктілігін растау
және беру, кәсіби
даярлығын тәуелсіз
бағалау жүйесін
дайындау және жүргізу.
12 жылдық білім беруге
көшу бойынша әдістемелік семинарлар
өткізу. Тұңғыш
Президенттің Зияткерлік
мектептерінде
оқитындардың жұмысына
арналған әдіснамалық
негіздер әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігінің балалар
құқығын қорғау
комитетінің бұйрығына
сәйкес балалар құқығын
қорғау саласын
әдістемелік қамту
жөніндегі шараларды
өткізу.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес Республикалық
қосымша білім
оқу-әдістемелік
орталығына, ұлттық
білім беру сапасын
бағалау орталықтарына
басты құралдар алу
үшін күрделі
трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Түзеу
педаго-
гикасы
ұлттық
ғылыми-
практи-
калық
орталығы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
балалар
құқығын
қорғау
комитеті
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
1. Разработка методических пособий по оказанию коррекционной педагогической помощи детям раннего возраста государственным учреждением "Национальный научно-практический центр коррекционной педагогики" - 1;
2. разработка стандартов по уровням образования: дошкольного, технического и профессионального, послесреднего, высшего профессионального - 164 наименований;
3. разработка и перевод предметных стандартов;
4. разработка образовательных учебных программ технического и профессионального, послесреднего образования - 94 наименований;
5. разработка типовых программ по финансово-учетным дисциплинам - 80 наименований;
6. разработка учебно-методических комплексов и учебных программ для детей с ограниченными возможностями - 22 наименований;
7. разработка учебно-методических пособий, программ и рекомендаций в области информатизации, физической культуры и спорта, дополнительного образования - 108 наименований;
8. разработка методических пособий по переходу на 12-летнее обучение - 27 наименований;
9. проведение рейтинга высших учебных заведений;
10. разработка методологических основ дошкольного образования - 16 наименований;
11. разработка методических пособий по процессу разработки и изданию учебников и учебно-методической литературы - 24 наименования;
12. осуществление мониторинга состояния системы образования, проведение исследований качества образования по международной программе TIMSS, PISA, анализ результатов единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля и комплексного тестирования 2007 года, разработка и внедрение дистанционной формы образовательного мониторинга, апробация и внедрение новых показателей и индикаторов состояния образования, разработка методических рекомендаций по управлению качеством образования, объединение информационных ресурсов образовательной статистики учреждений и организаций системы образования в единую базу данных, подготовка Национального доклада о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан за 2008 год;
13. разработка стандартов, критериев специализированной аккредитации для педагогических, технических, инженерных и естественных специальностей; разработка и перевод на государственный язык методических пособий к стандарту специализированной аккредитации для педагогических специальностей; проведение обучения внешних экспертов из числа высших учебных заведений и экспертов студентов для проведения процедуры внешней оценки; перевод стандартов, критериев и методических пособий институциональной аккредитации на английский язык; включение в сеть ERIQ-NARI, изучение деятельности международных аккредитационных агентств с посещением их стран (Европа, США, Австралия), участие в работе Международной сети обеспечения качества высшего образования, Евразийской сети обеспечения качества образования стран содружества независимых государств и Балтии, конференций OECD Европейской Ассоциации по обеспечению качества Европейского консорциума;

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1. "Түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" мемлекеттік мекемесіне балаларға ерте жастан түзеу педагогикалық көмек көрсетуі бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу - 1;
2. Білім беру деңгейлері бойынша стандарттар әзірлеу: мектепке дейінгі, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім - 164 атау;
3. пәндер стандарттарын әзірлеу, аудару;
4. техникалық және кәсіптік білімнің, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын әзірлеу - 94 атау;
5. қаржы-есеп пәндері бойынша үлгілік бағдарламалар әзірлеу - 80 атау;
6. мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған оқу-әдістемелік кешендер мен оқу бағдарламаларын әзірлеу - 22 атау;
7. спорт пен дене тәрбиесі, ақпараттандыру, қосымша білім беру саласы бойынша оқу-әдістемелік құралдарды, бағдарламаларды және ұсынымдарды әзірлеу - 108 атау;
8. 12 жылдық оқуға көшу бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу - 27 атау;
9. жоғары оқу орындарында рейтинг өткізу;
10. мектепке дейінгі білімнің әдістемелік негізін жасау - 16 атау;
11. оқулықтар мен оқу-әдістемелік әдебиеттер әзірлеу және басып шығару үдерістері бойынша әдістемелік құралдарды әзірлеу - 24 атау;
12. білім жүйесінің жай-күйіне мониторинг жасау, ТІМSS, РІSА халықаралық бағдарламалары бойынша білім сапасына зерттеу жүргізу, 2007 жылға ұлттық бірыңғай тестілеу, аралық мемлекеттік бақылау және кешенді тестілеудің нәтижесін талдау; білім мониторингінің дистанциялық үлгісін әзірлеу және енгізу, білім беру жай-күйінің жаңа көрсеткіштер мен индикаторларын байқаудан өткізу және енгізу, білім сапасын басқару бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу, білім жүйесі мекемелері мен ұйымдарының білім статистикасының ақпараттық ресурстарын бірыңғай дерекқорға біріктіру, 2008 жылға Қазақстан Республикасындағы білім берудің жай-күйі мен дамыту туралы ұлттық баяндаманы дайындау;
13. педагогикалық, техникалық, инженерлік және жаратылыстану мамандықтары үшін арнаулы аккредиттеудің өлшемдерін, стандарттарын әзірлеу; педагогикалық мамандықтар үшін арнаулы аккредиттеу стандарттарының әдістемелік құралдарын әзірлеу және мемлекеттік тілге аудару; сыртқы бағалаудың рәсімдерін өткізу үшін жоғары оқу орындарының тәуелсіз сарапшыларын және студент сарапшыларды оқыту; ағылшын тіліне институционалды аккредиттеудің әдістемелік құралдарын аудару, өлшемдері мен стандарттарын аудару; ERIQ-NARI желісіне қосылу, халықаралық аккредиттеу агенттіктерінің қызметтерін, сол елдерге бару арқылы (Еуропа, АҚШ, Австралия) зерттеу, жоғары кәсіптік білімді қамтамасыз етудің халықаралық желісінің жұмысына, тәуелсіз мемлекеттер достастығы мен Балтық елдерінің білім сапасын қамтамасыз етудің Еуразиялық желісіне, Еуропалық консорциумның сапаны қамтамасыз ету жөніндегі Еуропалық қауымдастығының ОЕСD конференциясына қатысу.

14. подготовка и проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, подтверждения и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического обслуживающего труда;
14-1. проведение методических семинаров по переходу на 12-летнее образование;
14-2. разработка методологических основ для работы с учащимися в Интеллектуальных школах Первого Президента;
15. проведение мероприятий по методологическому обеспечению в сфере защиты прав детей в соответствии с приказом Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан;
16. приобретение основных средств Республиканским учебно-методическим центром дополнительного образования, Национальным центром оценки качества образования в количестве не менее 41 единицы;
17. приобретение основных средств Национальным научно-практическим центром коррекционной педагогики в количестве не менее 6 единиц.
Конечный результат: повышение уровня и качества оказываемых образовательных услуг.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость 1 единицы (без капитальных расходов):
1. разработки методических пособий по оказанию коррекционной педагогической помощи детям раннего возраста государственным учреждением "Национальный научно-практический центр коррекционной педагогики" - 5733,0 тыс. тенге;
2. разработки стандартов по уровням образования: дошкольного, технического и профессионального, послесреднего, высшего профессионального - 204,3 тыс. тенге;
3. разработки - 1388,8 тыс. тенге, перевода - 6,2 тыс. тенге предметного стандарта по 12-летнему обучению;
4. разработки образовательных программ технического и профессионального образования - 259,71 тыс. тенге;
5. разработки типовых программ по финансово-учетным дисциплинам - 1,6 тыс. тенге;
6. разработки учебно-методических комплексов и учебных программ для детей с ограниченными возможностями - 614,0 тыс. тенге;
7. разработки учебно-методических пособий, программ и рекомендаций в области информатизации, физической культуры и спорта, дополнительного образования - 491,4 тыс. тенге;
8. разработки методических пособий по переходу на 12-летнее обучение - 491,0 тыс. тенге;
9. проведение рейтинга высших учебных заведений - 1780,0 тыс. тенге;
10. разработки методологических основ дошкольного образования - 1748,0 тыс. тенге;
11. разработки методических пособий по процессу разработки и изданию учебников и учебно-методической литературы - 1612,0 тыс. тенге;
12. осуществление мониторинга состояния системы образования, проведение исследований качества образования по международной программе TIMSS, PISA, анализ результатов единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля и комплексного тестирования 2007 года, разработка и внедрение дистанционной формы образовательного мониторинга, апробация и внедрение новых показателей и индикаторов состояния образования, разработка методических рекомендаций по управлению качеством образования, объединение информационных ресурсов образовательной статистики учреждений и организаций системы образования в единую базу данных, подготовка Национального доклада о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан за 2008 год - 65 474,0 тыс. тенге;

14. техникалық және қызмет көрсету еңбегінің мамандары мен жұмысшы кадрларының біліктілігін растау және беру, кәсіби даярлығын тәуелсіз бағалау жүйесін дайындау және өткізу;
14-1. 12 жылдық білім беруге көшу бойынша әдістемелік семинарлар өткізу;
14-2. Тұңғыш Президенттің Зияткерлік мектептерінде оқитындардың жұмысына арналған әдіснамалық негіздер әзірлеу;
15. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің балалар құқығын қорғау комитетінің бұйрығына сәйкес балалар құқығын қорғау саласын әдістемелік қамту жөніндегі шаралар өткізу;
16. Қосымша білім берудің республикалық оқу-әдістемелік орталығына, ұлттық білім беру сапасын бағалау орталықтарына негізгі құралдар сатып алу - 41 бірліктен кем емес.
17. Түзеу педагогикасының ұлттық ғылыми-практикалық орталығына негізгі құралдар сатып алу - 6 бірліктен кем емес.
Соңғы нәтиже: Көрсетілер білім беру қызметінің деңгейі мен сапасын арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 бірліктің орташа құны (күрделі шығындарды қоспағанда):
1. Түзеу педагогикасы ұлттық ғылыми-практикалық орталығы балаларға ерте жастан түзеу педагогикалық көмек көрсетуі бойынша әдістемелік құралдарды дайындау - 5733,0 мың теңге;
2. Білім беру деңгейлері бойынша стандарттар әзірлеу: мектепке дейінгі, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары кәсіптік білім - 204,3 мың теңге;
3. 12 жылдық оқытудың пәндік стандарттарын әзірлеу - 1388,8 мың теңге, аудару - 6,2 мың теңге.
4. техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын әзірлеу - 259,71 мың теңге.
5. қаржы-есеп пәндері бойынша үлгілік бағдарламалар әзірлеу - 1,6 мың теңге;
6. Мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған оқу-әдістемелік кешендер және оқу бағдарламаларын әзірлеу - 614,0 мың теңге;
7. спорт пен дене тәрбиесі, ақпараттандыру, қосымша білім беру саласы бойынша оқу-әдістемелік құралдарды, бағдарламаларды және ұсынымдарды әзірлеу - 491,4 мың теңге.
8. 12 жылдық оқуға көшу бойынша әдістемелік құралдар әзірлеу - 491,0 мың теңге;
9. жоғары оқу орындарына рейтинг өткізу - 1780,0 мың теңге;
10. мектепке дейінгі білімнің әдістемелік негізін әзірлеу - 1748,0 мың теңге;
11. оқу құралдары мен оқу-әдістемелік әдебиеттерді әзірлеу және басып шығару процесі бойынша әдістемелік құралдарды әзірлеу - 1612,0 мың теңге;
12. білім жүйесінің жай-күйіне мониторинг жасау, ТІМSS, РІSА халықаралық бағдарламалары бойынша білім сапасына зерттеу жүргізу, 2007 жылға ұлттық бірыңғай тестілеу, аралық мемлекеттік бақылау және кешенді тестілеудің нәтижесін талдау; білім мониторингінің дистанциялық үлгісін әзірлеу және енгізу, білім беру жай-күйінің жаңа көрсеткіштері мен индикаторларын байқаудан өткізу және енгізу, білім сапасын басқару бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу, білім жүйесі мекемелері мен ұйымдарының білім статистикасының ақпараттық ресурстарын бірыңғай дерекқорға біріктіру, 2008 жылға Қазақстан Республикасындағы білім берудің жай-күйі мен дамыту туралы ұлттық баяндаманы дайындау - 65 474,0 мың теңге;

13. разработка стандартов, критериев специализированной аккредитации для педагогических, технических, инженерных и естественных специальностей; разработка и перевод на государственный язык методических пособий к стандарту специализированной аккредитации для педагогических специальностей; проведение обучения внешних экспертов из числа высших учебных заведений и экспертов студентов для проведения процедуры внешней оценки; перевод стандартов, критериев и методических пособий институциональной аккредитации на английский язык; включение в сеть ERIQ-NARI, изучение деятельности международных аккредитационных агентств с посещением их стран (Европа, США, Австралия), участие в работе Международной сети обеспечения качества высшего образования, Евразийской сети обеспечения качества образования стран содружества независимых государств и Балтии, конференций OECD Европейской Ассоциации по обеспечению качества Европейского консорциума - 28 575,0 тыс. тенге;
14. подготовка и проведение независимой оценки профессиональной подготовленности, подтверждения и присвоения квалификации рабочих кадров и специалистов технического обслуживающего труда - 138 660,0 тыс. тенге;
14-1. проведение методических семинаров по переходу на 12-летнее образование - 4 687,0 тыс.тенге;
14-2. разработка методологических основ для работы с учащимися в Интеллектуальных школах Первого Президента - 50 000,0 тыс.тенге;
15. проведение мероприятий по методологическому обеспечению в сфере защиты прав детей в соответствии с приказом Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан - 72 700,0 тыс. тенге.
Своевременность: согласно графику проведения работ в течение года.
Качество: улучшение содержания, методики преподавания и оценивания знаний обучающихся.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 250
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание
вновь вводимых объектов образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 1848195 тысяч тенге (один миллиард восемьсот сорок восемь миллионов сто девяносто пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от  12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 62 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".

13. педагогикалық, техникалық, инженерлік және жаратылыстану мамандықтары үшін арнаулы аккредиттеудің өлшемдерін, стандарттарын әзірлеу; педагогикалық мамандықтар үшін арнаулы аккредиттеу стандарттарының әдістемелік құралдарын әзірлеу және мемлекеттік тілге аудару; сыртқы бағалаудың рәсімдерін өткізу үшін жоғары оқу орындарының тәуелсіз сарапшыларын және студент сарапшыларды оқыту; ағылшын тіліне институционалды аккредиттеудің әдістемелік құралдарын аудару, өлшемдері мен стандарттарын аудару; ERIQ-NARI желісіне қосылу, халықаралық аккредиттеу агенттіктерінің қызметтерін, сол елдерге бару арқылы (Еуропа, АҚШ, Австралия) зерттеу, жоғары кәсіптік білімді қамтамасыз етудің халықаралық желісінің жұмысына, тәуелсіз мемлекеттер достастығы мен Балтық елдерінің білім сапасын қамтамасыз етудің Еуразиялық желісіне, Еуропалық консорциумның сапаны қамтамасыз ету жөніндегі Еуропалық қауымдастығының ОЕСD конференциясына қатысу - 28 575,0 мың теңге;
14. Техникалық және қызмет көрсету еңбегінің мамандары мен жұмысшы кадрларының біліктілігін растау және беру, кәсіби даярлығын тәуелсіз бағалау жүйесін дайындау және өткізу - 138 660,0 мың теңге;
14-1. 12 жылдық білім беруге көшу бойынша әдістемелік семинарлар өткізу - 4 687,0 мың теңге;
14-2. Тұңғыш Президенттің Зияткерлік мектептерінде оқитындардың жұмысына арналған әдіснамалық негіздер әзірлеу - 50 000,0 мың теңге;
15. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің балалар құқығын қорғау комитетінің бұйрығына сәйкес балалар құқығын қорғау саласын әдістемелік қамту жөніндегі шараларын өткізу - 72 700,0 мың теңге.
Уақыттылығы: Кесте бойынша жыл бойы жұмыс жүргізу.
Сапасы: Дәріс берудің мазмұнын, әдістемесін және оқушылардың білімін бағалауды жақсарту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
250-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн бiлiм беру объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1848195 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз қырық сегіз миллион бір жүз тоқсан бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 62-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение полного охвата детей воспитанием и обучением в организациях образования, расширение доступности образовательных услуг.
5. Задачи бюджетной программы : финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для обеспечения функционирования организаций образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь
вводимых
объектов
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на содержа-
ние вновь вводимых
объектов образова-
ния, согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение свое-
временного ввода
и функционирования
объектов
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат: акимами областей, городов Астаны и Алматы будут обеспечены ввод и функционирование объектов образования в количестве 76 объектов, в том числе:
Акмолинская область - 1 объект:
Школы:
Средняя школа Ерейментауский район село Малтабар
Актюбинская область - 2 объекта:
Школы:
Средняя школа микрорайон Шанхай город Актобе;
Средняя школа Шалкарский район город Шалкар;
Алматинская область - 8 объектов:
Школы:
Средняя школа Карасайский район село Акжар;
Средняя школа Карасайский район село Абай;
Средняя школа Карасайский район село Райымбек;
Средняя школа Талгарский район город Талгар;
Средняя школа Коксуйский район поселок Балпыкби;
Средняя школа город Талдыкорган;
Средняя школа Илийский район поселок Боралдай;
Средняя школа город Капшагай;
Атырауская область - 6 объектов:
Школы:
Средняя школа Кызылкогинский район село Миялы;
Средняя школа имени Валиханова Индерский район поселок Индерборский;
Средняя школа имени Энгельса Курмангазинский район село Сафоновка;
Средняя школа с интернатом Жылыойский район город Кульсары;
Средняя школа имени Нысанбаева село Бирлик город Атырау;
Средняя школа имени Гоголя Курмангазинский район село Кудряшово;
Восточно-Казахстанская область - 4 объекта:
Школы:
Средняя школа Бескарагайский район село Бегень;
Средняя школа Кокпектинский район село Кокпекты;
Средняя школа Урджарский район село Караколь;
Средняя школа Тарбагатайский район село Уштобе;
Западно-Казахстанская область - 7 объектов:
Школы:
Средняя школа Зеленовский район село Переметное;
Средняя школа Зеленовский район село Трекино;
Средняя школа Акжаикский район село Чапаево;
Средняя школа город Уральск;
Средняя школа Бокейордынский район село Сайхин;
Средняя школа Теректинский район село Подстепное;
Средняя школа Джангалинский район поселок Джангала;
Жамбылская область - 3 объекта:
Школы:
Средняя школа Жамбылский район село Шолдала;
Средняя школа Жамбылский район село Жалпактобе;
Средняя школа Меркенский район отделение Сыпатай;
Карагандинская область - 4 объекта:

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім ұйымдарында балаларды тәрбиемен және оқумен толық қамту, білім беру қызметінің қолжетімділігі.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстық бюджеттерiне, Астана және Алматы қалалық бюджеттерiне бiлiм беру ұйымдарының қызмет етуiне қаржылай қолдау жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
терiне
жаңадан
пайда-
лануға
берiле-
тiн
білім
беру
объекті-
лерін
ұстауға
берiле-
тiн
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің шешiмi
бойынша республикалық
бюджеттен облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы қалалары
бюджеттерiне ағымдағы
нысаналы ағымдағы
трансферттер аудару.
Өз уақытында бiлім
объекттерiн іске қосу
және қызмет етуiн
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері саны 76 білім беру объектісін іске қосуды және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, соның ішінде:
Ақмола облысы - 1 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Ерейментау ауданы Малтабар ауылы;
Ақтөбе облысы — 2 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Ақтөбе қаласы Шанхай шағын ауданы;
Орта мектеп Шалқар ауданы Шалқар қаласы;
Алматы облысы - 8 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Қарасай ауданы Ақжар ауылы;
Орта мектеп Қарасай ауданы Абай ауылы;
Орта мектеп Қарасай ауданы Райымбек ауылы;
Орта мектеп Талғар ауданы Талғар қаласы;
Орта мектеп Көксу ауданы Балпық би кенті;
Орта мектеп Талдықорған қаласы;
Орта мектеп Іле ауданы Боралдай кенті;
Орта мектеп Қапшағай қаласы;
Атырау облысы - 6 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Қызылқоға ауданы Миялы ауылы;
Ш. Уәлиханов атындағы орта мектеп Индер ауданы Индербор ауылы;
Энгельс атындағы орта мектеп Құрманғазы ауданы Сафоновка ауылы;
Интернаты бар орта мектеп Жылыой ауданы Құлсары қаласы;
Нысанбаев атындағы орта мектеп Атырау қаласы Бірлік ауылы;
Гоголь атындағы орта мектеп Құрманғазы ауданы Кудряшово ауылы;
Шығыс Қазақстан облысы - 4 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Бесқарағай ауданы Беген ауылы;
Орта мектеп Көкпекті ауданы Көкпекті ауылы;
Орта мектеп Үржар ауданы Қаракөл ауылы;
Орта мектеп Тарбағатай ауданы Үштөбе ауылы;
Батыс Қазақстан облысы - 7 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Зеленов ауданы Переметное ауылы;
Орта мектеп Зеленов ауданы Трекино ауылы;
Орта мектеп Ақжайық ауданы Чапаев ауылы;
Орта мектеп Орал қаласы;
Орта мектеп Бөкейорда ауданы Сайхы ауылы;
Орта мектеп Теректі ауданы Подстепное ауылы;
Орта мектеп Жаңақала ауданы Жаңақала кенті;
Жамбыл облысы - 3 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Жамбыл ауданы Шөлдала ауылы;
Орта мектеп Жамбыл ауданы Жалпақтөбе ауылы;
Орта мектеп Меркі ауданы Сыпатай бөлімшесі;
Қарағанды облысы - 4 объект:

1. Школы:
Средняя школа город Сатпаев;
Средняя школа город Балхаш;
Средняя школа город Абай;
2. Профессиональные школы:
Профессиональная школа город Каркаралинск;
Костанайская область - 1 объект:
Школы:
Средняя школа Джангельдинский район село Акколь;
Кызылординская область - 7 объектов:
Школы:
Средняя школа с интернатом Жалагашский район поселок Жалагаш;
Средняя школа Шиелийский район поселок Шиели;
Средняя школа Кармакшинский район село Жосалы;
Средняя школа Аральский район город Аральск;
Средняя школа Казалинский район поселок Айтеке би;
Средняя школа город Кызылорда поселок Кызылжарма;
Средняя школа город Кызылорда по ул. Аль Фараби;
Мангыстауская область - 5 объектов:
Школы:
Средняя школа с пристройкой на 4 учебных помещения Мангистауский район поселок Сайотес;
Средняя школа город Жанаозен;
Средняя школа Мунайлинский район село Мангистау;
Средняя школа Каракиянский район село Курык;
Средняя школа микрорайон Рахат город Жанаозен;
Павлодарская область - 4 объекта:
1. Школы:
Средняя школа город Павлодар;
Средняя школа село Шидерты сельской зоны города Экибастуз;
Средняя школа Майский район село Коктобе;
2. Детские дошкольные организации:
Детский сад город Павлодар;
Северо-Казахстанская область - 12 объектов:
1. Школы:
Средняя школа Жамбылский район село Пресновка;
Средняя школа Аккайынский район село Полтавка;
2. Детские дошкольные организации:
Детский сад с бассейном по улице Победы город Петропавловск;
3. Пришкольные интернаты:
Айыртауский район, село Лавровка;
Айыртауский район, село Лобаново;
Аккайынский район, село Аралагаш;
Кызылжарский район, село Боголюбово;
Мамлютский район, село Краснознаменка;
Мамлютский район, село Андреевка;
Уалихановский район, село Кишкенеколь при средней школе № 2;
Район Шал акына, село Новопокровка;
Район Шал акына, село Октябрьское;
Южно-Казахстанская область - 7 объектов:
1. Школы:
Средняя школа имени Омарова Ордабасинский район село Берген;
Средняя школа Ордабасинский район село Жусансай;
Средняя школа Кокарал Ордабасинский район село Торткуль;
Средняя школа имени Токмагамбетова Сарыагашский район село Сиргели;
Средняя школа имени Сатпаева Казыгуртский район село Казыгурт;
Средняя школа город Шымкент дачный массив Кайнарбулак;
2. Школы-интернаты:
Школа-интернат № 5 город Туркестан село Шорнак;
город Алматы - 2 объекта:
Школы:
город Алматы микрорайон Улжан;
город Алматы микрорайон Калкаман;
город Астана - 3 объекта:
Школы:
Средняя школа улица Карталинская;
Средняя школа улица Джангильдина;
Средняя школа улица Московская.
Конечный результат:
удовлетворение потребности в образовательных услугах в организациях образования составит 30 процентов.
Финансово-экономический результат:

1. Мектептер:
Орта мектеп Сәтпаев қаласы;
Орта мектеп Балқаш қаласы;
Орта мектеп Абай қаласы;
2. Кәсіптік мектептер:
Кәсіптік мектеп Қарқаралы қаласы;
Қостанай облысы — 1 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Жангелді ауданы Ақкөл ауылы;
Қызылорда облысы - 7 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Жалағаш ауданы Жалағаш кенті;
Орта мектеп Шиелі ауданы Шиелі кенті;
Орта мектеп Қармақшы ауданы Жосалы ауылы;
Орта мектеп Арал ауданы Арал қаласы;
Орта мектеп Қазалы ауданы Әйтеке би кенті;
Орта мектеп Қызылорда қаласы Қызылжарма кенті;
Орта мектеп Қызылорда қаласы әл-Фараби көшесінде;
Маңғыстау облысы - 5 объект:
Мектептер:
4 оқу ғимаратына жалғастырып салынатын орта мектептер, Маңғыстау ауданы Сайөтес кенті;
Орта мектеп Жаңаөзен қаласы;
Орта мектеп Мұнайлы ауданы Маңғыстау ауылы;
Орта мектеп Қарақия ауданы Құрық ауылы;
Орта мектеп Жаңаөзен қаласы Рақат шағын ауданы;
Павлодар облысы - 4 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Павлодар қаласы;
Орта мектеп Шідерті ауылы Екібастұз қаласының ауылдық аймағы;
Орта мектеп Май ауданы Көктөбе ауылы;
2. Мектепке дейінгі балалар ұйымдары:
Балабақша Павлодар қаласы;
Солтүстік Қазақстан облысы - 12 объект:
1. Мектептер:
Орта мектеп Жамбыл ауданы Пресновка ауылы;
Орта мектеп Аққайың ауданы Полтавка ауылы;
2. Мектепке дейінгі балалар ұйымдары:
Бассейні бар балабақша Петропавл қаласы, Победа көшесінде;
3. Мектеп жанындағы интернаттар:
Айыртау ауданы Лавровка ауылы;
Айыртау ауданы Лобаново ауылы;
Аққайың ауданы Аралағаш ауылы;
Қызылжар ауданы Боголюбово ауылы;
Мамлют ауданы Краснознаменка ауылы;
Мамлют ауданы Андреевка ауылы;
Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылы N 2 орта мектептің жанынан;
Шал ақын ауданы Новопокровка ауылы;
Шал ақын ауданы Октябрьское ауылы;
Оңтүстік Қазақстан облысы - 7 объект:
1. Мектептер:
Омаров атындағы орта мектеп Ордабасы ауданы Берген ауылы;
Орта мектеп Ордабасы ауданы Жусансай ауылы;
Орта мектеп Көкарал Ордабасы ауданы Төрткүл ауылы;
Тоқмағамбетов атындағы орта мектеп Сарыағаш ауданы Сіргелі ауылы;
Сәтпаев атындағы орта мектеп Қазығұрт ауданы Қазығұрт ауылы;
Орта мектеп Шымкент қаласы Қайнарбұлақ саяжай алабы;
2. Мектеп-интернаттар:
N 5 мектеп-интернаты Түркістан қаласы Шорнақ ауылы;
Алматы қаласы — 2 объект:
Мектептер:
Алматы қаласы Үлжан шағын ауданы;
Алматы қаласы Қалқаман шағын ауданы;
Астана қаласы - 3 объект:
Мектептер:
Орта мектеп Қарталы көшесі;
Орта мектеп Жангелдин көшесі;
Орта мектеп Московская көшесі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:

средняя стоимость содержания 1-го объекта составит 33020 тыс. тенге.
Своевременность:
своевременный ввод и функционирование объектов образования.
Качество:
обеспечение качественного процесса в организациях образования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 251
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Алматинской области и бюджету города Алматы
для сейсмоусиления объектов образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 3037369 тысяч тенге (три миллиарда тридцать семь миллионов триста шестьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год", Указ Президента Республики Казахстан от 10.02.2003 года N 1019 "О Государственной программе развития города Алматы на 2003-2010 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение сейсмоустойчивости объектов образования Алматинской области и города Алматы.
5. Задачи бюджетной программы : сейсмоусиление отдельных объектов образования Алматинской области и города Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Алматинской
области и
бюджету
города
Алматы для
сейсмоусиле-
ния объектов
образования
Перечисление
целевых
трансфертов на
развитие бюджету
города Алматы и
Алматинской
области на
сейсмоусиление
объектов
образования в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-
сметной докумен-
тацией согласно
Приложению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от
12 декабря 2007
года N 1223
"О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на
2008 год".
Мероприятия в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке проектно-
сметной
документацией,
количественные и
качественные
показатели,
характеризующие
ожидаемые резуль-
таты, в рамках
освоения
трансфертов
отражаются в
паспортах местных
бюджетных
программ.
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акиматы
Алматинской
области и
города Алматы

1 объектінің орта құны - 33020 мың теңгені құрайды.
Уақыттылығы:
Білім объектілерін уақытында іске қосылуы мен қызмет етуі
Сапасы:
Білім ұйымдарын сапалы процеспен қамтамасыз ету.
* республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асырылатын шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
251-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Алматы облысының облыстық бюджетiне және Алматы қаласының бюджетiне бiлiм беру объектiлерiнiң сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3037369 мың теңге (үш миллиард отыз жеті миллион үш жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы ; "2003-2010 жылдарға арналған Алматы қаласын дамыту мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы Қазақстан Республикасы Президентінің N 1019 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Алматы облысының және Алматы қаласының білiм беру объектілерiн сейсмонығайтуды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Алматы облысының және Алматы қаласының бiлiм берудің жекелеген объектiлерiн сейсмонығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Алматы
облысы-
ның
облыстық
бюдже-
тiне
және
Алматы
қаласы-
ның
бюдже-
тiне
бiлiм
беру
объек-
тiлерi-
нiң
сейсмо-
тұрақ-
тылығын
күшейту
үшiн
берiле-
тін
нысаналы
даму
транс-
ферттерi
"2008 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2007 жылғы
12 желтоқсандағы N
1223 қаулысына 3
қосымшаға сәйкес
(бекітілген заңнамамен
белгіленген тәртіппен
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес)
тізбе бойынша және
қаржы шегінде білім
беру нысандарын
сейсмонығайту үшін
Алматы облысының және
Алматы қаласының
бюджеттеріне берілетін
нысаналы даму
трансферттерін бөлу
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
Алматы
облысының
және
Алматы
қаласының
әкімдік-
тері

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение сейсмоусиление 12 объектов образования Алматинской области и 7 объектов города Алматы.
Конечный результат: повышение сейсмоустойчивости объектов образования Алматинской области и города Алматы.
Своевременность: проведение работ по сейсмоусилению в соответствии с утвержденными планом-графиком выполнения работ, также со сроками, установленными заключенными договорами.
Качество: сейсмоусиление объектов образования согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 252
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Институциональное развитие образования и науки"
на 2008 год
1. Стоимость : 350000 тысяч тенге (триста пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2005 года N 541 "О реорганизации государственного учреждения "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года N 745 "Об утверждении Правил гарантирования акционерным обществом "Финансовый центр" кредитов, предоставленных студентам банками второго уровня".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие системы кредитования обучающихся, обеспечение ее доступности населению Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : расширение круга заемщиков и снижение рисков кредиторов, связанных с неисполнением обязательств заемщиками по договорам, обеспечение улучшения условий кредитования обучающихся.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Институцио-
нальное
развитие
образования
и науки
2
101
Организация
системы га-
рантирования
студенческих
кредитов в
банках
второго
уровня
Увеличение
уставного
капитала
акционерного
общества
"Финансовый
центр" в целях
дальнейшего
развития системы
государственно-
частного
кредитования
обучающихся
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акционерное
общество
"Финансовый
центр"

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: Алматы облысының 12 объектісін және Алматы қаласының 7 білім берудің жекелеген объектілеріне сейсмонығайтуды өткізу.
Соңғы нәтиже: Алматы облысының және Алматы қаласының білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын жоғарылату.
Уақтылығы: Бекітілген келісімдерге сәйкес жұмыс өндіру жоспар-графигі мен орындау уақыты бойынша сейсмонығайту жұмыстарын атқару.
Сапасы: Қазақстан Республикасы территориясында іске асырылатын құрылыс ережелері мен нормаларына сәйкес білім беру объектілерін сейсмотұрақтандыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
252-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Бiлiм берудi және ғылымды институционалдық дамыту"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 350000 мың теңге (үш жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 8-бабы ; Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қаржы орталығы" мемлекеттік мекемесін қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 1 маусымдағы N 541 қаулысы , "Қаржы орталығы" акционерлік қоғамының екінші деңгейлі банктердің студенттерге берген несиелерін кепілдендіруі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 маусымдағы N 745 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны-қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : оқитындарды кредиттеу жүйесін дамыту, оған Қазақстан Республикасы тұрғындарының қол жетімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қарыз алушылар шеңберін кеңейту және қарыз алушылардың шарттағы міндеттемелерін орындамауымен байланысты кредиторлар тәуекелін төмендету, оқушыларды несиелендіру шарттарын жақсартуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Білім
беруді
және
ғылымды
институ-
ционал-
дық
дамыту
2
101
Екiншi
деңгей-
дегi
банктер-
де
студент-
тік
кредит-
терге
кепiлдiк
беру
жүйесiн
ұйым-
дастыру
Оқушыларды
мемлекеттік-жеке
несиелендіру жүйесін
одан әрі дамыту
мақсатында "Қаржы
орталығы" акционерлік
қоғамының жарғылық
капиталын ұлғайту
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі,
"Қаржы
орталығы"
акционер-
лік қоғам

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: увеличение уставного капитала акционерного общества "Финансовый центр" позволит обеспечить гарантирование кредитов, выдаваемых банками второго уровня около 25 тысячам обучающимся (ежегодно около 2500 обучающимся).
Конечный результат: повышение уровня доступности профессионального образования путем предоставления гарантий по кредитам, предоставленным обучающимся банками второго уровня.
Финансово-экономический результат: минимальная (базовая) ставка процента гарантирования по кредиту обучающимся от суммы основного долга 50 процентов; максимальная ставка гарантирования по кредиту - 95 %.
Своевременность: регистрация дополнительной эмиссии акций в уполномоченном органе в 1 полугодии 2008 года.
Качество: расширение доступности платных образовательных услуг.
ПРИЛОЖЕНИЕ 253
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Проведение молодежной политики"
на 2008 год
1. Стоимость : 591314 тысяч тенге (пятьсот девяносто один миллион триста четырнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 200 "О Государственной программе патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; Распоряжение Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года N 73 "О концепции государственной молодежной политики Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 1165 "О создании Совета по делам молодежи"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2006 года N 1025 "О мерах по реализации поручений Президента Республики Казахстан по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики, данных Правительству на XII сессии Ассамблеи народов Казахстана"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2006 года N 1187 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы патриотического воспитания граждан Республики Казахстан на 2006-2008 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 г. N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Қаржы орталығы" акционерлік қоғамының жалғылық капиталын ұлғайту 25 мыңға жуық студентке (жыл сайын 2500 шақты оқушы) екінші деңгейлі банктер беретін несиені кепілдендіруді қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Соңғы нәтиже: оқушыларға екінші деңгейлі банктер беретін несиелер бойынша кепілдік беру арқылы кәсіптік білімнің қол жетімділік деңгейін арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: оқушыларды несиелендіру бойынша кепілдік пайызының ең төмен (негізгі) мөлшерлемесі негізгі қарыз сомасының 50 пайызы; несие бойынша кепілдіктің ең жоғары мөлшерлемесі - 95 пайыз.
Уақытылығы: акциялардың қосымша эмиссиясын уәкілетті органда 2008 жылдың 1 жарты жылдығында тіркеу.
Сапасы: ақылы білім беру қызметтерінің қол жетімділігін кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
253-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Жастар саясатын жүргiзу"
деген 040 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 591314 мың теңге (бес жүз тоқсан бір миллион үш жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының азаматтарын патриоттық тәрбиелеу жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 200 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жастар саясатының тұжырымдамасы туралы" 1999 жылғы 28 тамыздағы N 73 өкімі ; "Жастар ісі жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 31 шілде N 1165 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халықтары Ассамблеясының XII сессиясында мемлекеттік тіл саясатын одан әрі жетілдіру бойынша Үкіметке берген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 қазандағы N 1025 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының азаматтарын патриоттық тәрбиелеу жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 желтоқсандағы N 1187 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2005-2007 жылдардағы жыл сайынғы жолдауларын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение реализации государственной молодежной политики путем реализации комплекса мер, направленных на обеспечение социально-экономических, правовых, организационных условий патриотического, гражданского, культурного, образовательного, профессионального становления, физического развития молодежи, раскрытия ее творческого потенциала, а также организация условий предоставления социальных услуг для молодежи, развитие социального партнерства с молодежными организациями республики.
5. Задачи бюджетной программы : совершенствование нормативной базы, проведение анализа ситуации в молодежной среде; социологические и научные исследования, мониторинг реализации молодежной политики; научно-методическое, информационное и консультативное сопровождение реализации молодежной политики и патриотического воспитания; проведение комплекса тематических целенаправленных мероприятий, направленных на вовлечение молодежи в общественно-политическое и социально-экономическое развитие страны; создание сети социальных служб для молодежи и поддержки ее социально-значимых инициатив, создание условий для интеграции молодежи в рынок труда; расширение международного молодежного сотрудничества; поддержка талантливой молодежи, организация привлечения молодежи и студентов в строительные трудовые отряды к работам по возведению жилья и по реализации программы "Жасыл ел"; создание организационных предпосылок и системы мер для формирования у граждан чувства осмысленной гражданской солидарности; патриотическое воспитание через формирование позитивных моделей поведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Проведение
молодежной
политики
Разработка стан-
дартов в сфере
реализации моло-
дежной политики.
Разработка
социального ролика
по популяризации и
пропаганде рабочих
специальностей.
Обеспечение
внедрения средств
визуальной соци-
альной рекламы.
Обеспечение
функционирования
социальных служб
для молодежи.
Реализация
социально-значимых
проектов.
Проведение
республиканского
семинара по проб-
лемам молодежи.
Проведение
инструктивных
армейских сборов
для актива центров
молодежных
инициатив
Вооруженных сил
Республики
Казахстан.
Проведение
мероприятия с
участием молодежи
в рамках Года
Украины в
Казахстане.
Издание методи-
ческих пособий и
рекомендации по
актуальным вопро-
сам молодежной
политики.
Проведение
ежегодных
Национальных
молодежных
Дельфийских игр
Казахстана.
Проведение
заседания
Национального
Дельфийского
комитета
Казахстана.
Обеспечение учас-
тия в национальных
молодежных
Дельфийских играх
государств-участ-
ников Содружества
независимых
государств.
Проведение VI
Конгресса молодежи
Казахстана.
Проведение
заседания Совета
по делам молодежи
при Правительстве
Республики
Казахстан.
Проведение турнира
молодежных
игр-дебатов на
актуальные
социально-полити-
ческие темы.
Проведение встречи
Главы государства
с лидерами
молодежного крыла
НКЦ "Молодежь
Казахстана в новом
мире".
Проведение
мероприятий по
развитию
деятельности
трудовых отрядов
"Жасыл Ел" на
республиканском и
областном уровнях.
Оплата услуг
молодежных
трудовых отрядов
"Жасыл Ел".
Проведение акций
"Жасыл ел".
Обеспечение
экипировкой бойцов
трудовых отрядов
"Жасыл Ел".
Проведение акции
"Моя Родина -
Казахстан",
"Это наш - Флаг!"
"Это наш - Гимн!",
"Қазақ тілі -
Ана тілі".
Проведение анализа
существующих учеб-
ных материалов по
тематике
национального
единства с целью
внедрения
дополнительных
информационных
материалов для
изучения в
организациях
образования.
Проведение
ежегодного
социологического
опроса с целью
изучения общест-
венного мнения по
вопросам гражданс-
кого согласия для
дальнейшего
осуществления
социологического
мониторинга.
Проведение
международной
научно-практичес-
кой конференции по
вопросам
межэтнических
взаимоотношений,
развития идеи
евразийства.
Проведение
республиканского
Слета по итогам
деятельности
студенческих
строительных и
молодежных
трудовых отрядов.
Проведение
республиканской
акции "Мы строим
свое будущее! -
Мы строим новый
Казахстан!".
Издание детских и
подростковых книг
патриотического
содержания.
Проведение
республиканского
конкурса студен-
ческих работ,
посвященных
формированию в
Казахстане
современных
общественно-
политических
отношений.
Разработка
программ по
экскурсионной,
краеведческой
работе с учетом
возрастных особен-
ностей учащихся в
рамках конкурса
социально-значимых
инициатив.
Проведение
республиканского
конкурса на знание
государственного
языка среди детей
и молодежи других
национальностей
республики.
Проведение темати-
ческих встреч
молодежи с
ветеранами войны,
участниками и
победителями
международных
соревнований и
конкурсов.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік жастар саясатын іске асыруды патриоттық, азаматтық, мәдени, білімдік, кәсіптік қалыптасудың, жастардың дене қабілетін дамытудың, олардың шығармашылық әлеуетін ашудың әлеуметтік-экономикалық, құқықтық, ұйымдық жағдайларын қамтамасыз етуге бағытталған шаралар кешенін іске асыру арқылы қамтамасыз ету, сондай-ақ жастар үшін әлеуметтік қызмет көрсетулер жағдайларын ұйымдастыру, республиканың жастар ұйымдарымен әлеуметтік серіктестікті дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : нормативтік құқықтық базаны жетілдіру, жастар арасындағы жағдайларға талдау жүргізу; әлеуметтік және ғылыми зерттеулер, жастар саясатын іске асыру мониторингі; жастар саясатын және патриоттық тәрбиелеуді іске асыруды ғылыми-әдістемелік, ақпараттық және консультативтік қолдау; жастарды елдің қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық дамуына тартуға бағытталған тақырыптық мақсатқа сай іс-шаралар кешенін өткізу; жастар үшін және олардың әлеуметтік-маңызды бастамалары үшін әлеуметтік қызметтер желісін құру, жастардың еңбек нарығына бірігуі үшін, жағдайлар жасау; халықаралық жастар ынтымақтастығын кеңейту; талантты жастарды қолдау, жастар мен студенттердің тұрғын жайларды қалыпқа келтіру бойынша және "Жасыл ел" бағдарламасын іске асыру бойынша жұмыстарға еңбек құрылыс отрядтарына тартуды ұйымдастыру; азаматтардың сапалы азаматтық ынтымақтастық сезімінің қалыптасуы үшін ұйымдық алғышарттар мен шаралар жүйесін құру; тәртіптің оң үлгілерін қалыптастыру арқылы патриоттық тәрбиелеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Жастар
саясатын
жүргізу
Жастар саясатын іске
асыру саласында
стандарттар әзірлеу.
Жұмысшы мамандықтарын
және танымал ету
насихаттау жөніндегі
әлеуметтік роликтерді
әзірлеу.
Визуалды әлеуметтік
жарнама құралдарын
енгізуді қамтамасыз
ету.
Жастарға арналған
әлеуметтік қызметтер-
дің жұмыс істеуін
қамтамасыз ету.
Әлеуметтік маңызды
жобаларды іске асыру.
Жастар проблемаларына
арналған республикалық
семинар өткізу
Қазақстан Республикасы
Қарулы күштері жастар
бастамасы орталықтары-
ның белсенділері үшін
нұсқаулық армиялық
жиын өткізу.
Қазақстандағы Украина
жылы шеңберінде
жастардың қатысуымен
іс-шаралар өткізу.
Жастар саясатының
өзекті мәселелері
бойынша әдістемелік
құралдар мен
ұсынымдарды әзірлеу
және басып шығару.
Қазақстанның жыл
сайынғы Ұлттық жастар
Дельфийлік ойындарын
өткізу.
Қазақстанның Ұлттық
Дельфий комитетінің
отырысын өткізу.
Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің ұлттық
жастар Дельфий
ойындарына қатысуын
қамтамасыз ету.
Қазақстан жастарының
VI Конгресін өткізу.
Қазақстан
Республикасының
Үкіметі жанындағы
Жастар істері
жөніндегі кеңестің
отырысын өткізу.
Өзекті әлеуметтік-сая-
си тақырыптар бойынша
жастар дебат-ойындарын
өткізу.
"Жаңа әлемдегі
Қазақстан жастары"
ҰМО жастар қанатының
көшбасшыларының
Мемлекет басшысымен
кездесуін өткізу.
республикалық және
облыстық деңгейлерде
"Жасыл ел" еңбек
отрядтарының қызметін
дамыту бойынша
іс-шаралар өткізу.
"Жасыл ел" жастар
еңбек отрядтарының
қызметтеріне ақы
төлеу.
"Жасыл ел" акциясын
өткізу. "Жасыл ел"
жастар еңбек
отрядтарының
қатысушыларын
жарақтандыруды
қамтамасыз ету,
"Менің Отаным -
Қазақстан", "Бұл -
біздің Ту!" "Бұл -
біздің Әнұран!", "Ана
тілі" атты акциялар
өткізу.
Білім ұйымдарында
зерделеу үшін қосымша
ақпараттық
материалдарды енгізу
мақсатында
қолданыстағы оқу
материалдарына ұлттық
бірлік тақырыбы
бойынша талдау
жүргізу.
Социологиялық
мониторингті одан әрі
жүзеге асыру үшін
азаматтық келісім
мәселелері бойынша
қоғамдық пікірді
зерделеу мақсатында
жыл сайынғы
социологиялық
сауалнама жүргізу.
Этносаралық өзара
қарым-қатынас,
еуразияшылық идеясын
дамыту мәселелері
бойынша халықаралық
ғылыми-практикалық
конференция өткізу.
Студенттік құрылыс
және жастар еңбек
отрядтары қызметінің
қорытындылары бойынша
республикалық слет
өткізу.
"Біз өзіміздің жарқын
болашағымызды
орнатамыз! - Біз жаңа
Қазақстанды паш
етеміз!" атты
республикалық акция
өткізу.
Балалар мен
жасөспірімдерге
арналған патриоттық
мазмұндағы кітаптар
шығару.
Қазақстанда жаңа
қоғамдық-саяси
қатынастарды
қалыптастыруға
арналған студенттік
жұмыстардың
республикалық
конкурстарын өткізу.
Оқушылардың жас
ерекшеліктерін есепке
ала отырып,
экскурсиялық, өлкетану
жұмыстары жөніндегі
бағдарламаны әзірлеу.
Өзге ұлт өкілдерінің
балалары мен жастары
арасында мемлекеттік
тілді білуге арналған
республикалық конкурс
өткізу.
Жастардың соғыс
ардагерлерімен,
халықаралық жарыстар
мен конкурстар
жеңімпаздарымен
тақырыптық
кездесулерін өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
обеспечение предоставления услуг социальных служб, функционирующих на базе некоммерческих организаций, для молодежи в каждой из областей;
реализация не менее 26 социально-значимых инициатив молодежи;
проведение не менее 9 общереспубликанских мероприятий, направленных на консолидацию и развитие лидерских качеств молодежи республики;
разработка не менее 4 стандартов в сфере реализации молодежной политики;
издание не менее 1 000 методических пособий и рекомендации по актуальным вопросам молодежной политики;
разработка социального ролика по популяризации и пропаганде рабочих специальностей;
организация общественных работ для 12 тысяч молодых людей в рамках реализации программы "Жасыл Ел", оплата выполняемых ими работ и обеспечение экипировкой;
организация и координация общественных работ для молодежи на республиканском и областном уровнях;
проведение акции, направленной на популяризацию инициативы "Жасыл Ел";
проведение не менее 10 республиканских мероприятий, направленных на развитие системы патриотического воспитания граждан;
проведение анализа существующих учебных материалов по тематике национального единства с целью внедрения дополнительных информационных материалов для изучения в организациях образования;
разработка не менее 2 программ по экскурсионной, краеведческой работе;
издание тиражом не менее 10 000 книжек-раскрасок с государственной символикой;
издание тиражом не менее 6 000 книг патриотического содержания для детей дошкольного, младшего школьного и среднего школьного возраста.
Конечный результат:
организация работы молодежных объединений и инициативных групп молодежи на государственно-патриотической основе не менее 50 %;
активное участие в общественно-политических процессах не менее 1,5 млн. молодых людей;
предоставление социальных услуг для не менее 3,2 тыс. молодых людей;
обеспечение привлечения не менее 320 социальных работников, в том числе волонтеров, для работы с молодежью;
участие в работе молодежных организаций не менее 800 тыс. молодых людей;
вовлечение молодежи в осуществление мероприятий по воспроизводству лесов и лесоразведению, озеленению и благоустройству населенных пунктов, направленных на стабилизацию ситуации в области охраны, защиты и воспроизводства лесов - 12 тысяч бойцов;
повышение уровня гражданской идентификации казахстанцев с Республикой Казахстан;
повышение интереса граждан к участию в патриотическом движении;
усиление информационно-пропагандистского обеспечения реализации государственной политики повышения патриотического сознания граждан.
Финансово-экономический результат:

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
коммерциялық емес жастар ұйымдарының базасында жұмыс істейтін әлеуметтік қызметтердің әр облыстың жастары үшін жұмыс істеуін қамтамасыз ету; жастардың кем дегенде 26 әлеуметтік маңызды бастамасын іске асыру;
республика жастарының көшбасшылық қасиетін шоғырландыруға және дамытуға бағытталған жалпы республикалық 9 іс-шара өткізу;
жастар саясатын іске асыру саласында кем дегенде 4 стандарт әзірлеу;
жастар саясатының өзекті мәселелері бойынша кем дегенде 1000 әдістемелік құралдар мен ұсынымдар басып шығару;
жұмысшы мамандықтарын танымал ету және насихаттау жөніндегі әлеуметтік роликтерді әзірлеу;
"Жасыл ел" бағдарламасын іске асыру шеңберінде кемінде 12 мың адамды еңбекпен қамту және олар атқаратын қызметке ақы төлеу, киім-кешекпен қамтамасыз ету;
республикалық және облыстық деңгейде жастарға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру;
"Жасыл ел" бастамасын танымал етуге бағытталған акция өткізу;
азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жүйесін дамытуға бағытталған 10 республикалық іс-шара өткізу;
білім ұйымдарында оқыту үшін қосымша ақпараттық материалдарды енгізу мақсатында ұлттық бірлік тақырыбындағы қолданыстағы оқу материалдарын талдау;
экскурсиялық, өлкетану жұмыстары бойынша кем дегенде 2 бағдарлама әзірлеу;
мемлекеттік рәміздері бар кем дегенде 10 000 бояу-кітапшаларын тиражбен басып шығару;
мектепке дейінгі, бастауыш мектеп және орта мектеп жасындағы балаларға арналған патриоттық мазмұндағы кем дегенде 6000 кітап тиражбен шығару.
Түпкі нәтиже:
еліміздің жастар ұйымдары мен бастамашы топтары көшбасшыларының 50%-ы өз жұмысын мемлекеттік-патриоттық негізде құрады;
кемінде 1,5 млн. жас адамды қоғамдық-саяси процеске белсене қатыстыру;
кемінде 3,2 млн. жастарға әлеуметтік қызмет көрсету;
жастармен жұмысқа кем дегенде 320 әлеуметтік қызметкерді, соның ішінде волонтерлерді тартуды қамтамасыз ету;
жастар ұйымдарының жұмысына кемінде 800 мың жас адам қатысатын болады;
ормандар мен ағаш өсіруді қайта өндіру, орманды сақтау, қорғау және қайта өндіру саласындағы жағдайларды тұрақтандыруға бағытталған елді мекендерді көгалдандыру және сәулеттендіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға жастарды тарту - 12 мың сарбаз;
қазақстандықтардың Қазақстан Республикасымен азаматтық сәйкестендіру деңгейін көтеру;
азаматтардың патриоттық қозғалысқа қатысу қызығушылығын арттыру;
азаматтардың патриоттық санасын арттырудың мемлекеттік саясатын іске асыруды ақпараттық-насихаттық қамтамасыз етуді күшейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:

средние расходы на проведение одного мероприятия по работе с молодежью - 4 408,0 тыс. тенге;
средние расходы на функционирование одной социальной службы для молодежи - 7 500,0 тыс. тенге;
средние расходы на реализацию одного социально-значимого проекта молодежи - 2 171,0 тыс. тенге;
средние расходы на издание одного методического пособия и рекомендации по актуальным вопросам молодежной политики - 600 тенге;
средние расходы на оплату услуг одного бойца "Жасыл Ел" - 17,5 тыс. тенге;
средние расходы на обеспечение экипировкой одного бойца "Жасыл Ел" - 9,0 тыс. тенге;
средние расходы на проведение одного мероприятия по патриотическому воспитанию граждан Республики Казахстан - 3 295,0 тыс. тенге;
средние расходы проведение анализа существующих учебных материалов по тематике национального единства - 725,0 тыс. тенге;
средние расходы на разработку одной программы по экскурсионной, краеведческой работе - 863,0 тыс. тенге;
средние расходы на издание одной книжки-раскраски с государственной символикой - 100 тенге;
средние расходы на издание одной книги патриотического содержания для детей дошкольного, младшего школьного и среднего школьного возраста - 2,0 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий в сроки, предусмотренные планами мероприятий соответствующих программ.
Качество: усиление уровня саморегуляции процессов, происходящих в молодежной среде; повышение ответственного гражданского сознания не менее чем на 102 % граждан страны; повышение значения патриотических ценностей, взглядов и убеждений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 254
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
045 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие человеческого капитала
в рамках электронного правительства"
на 2008 год
1. Стоимость : 2276348 тысяч тенге (два миллиарда двести семьдесят шесть миллионов триста сорок восемь тысяч тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Статья 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".

жастармен жұмыс жөніндегі бір іс-шараны өткізуге арналған орташа шығыстар - 4 408,0 мың теңге;
жастарға арналған бір әлеуметтік қызметтің жұмыс істеуіне жұмсалатын орташа шығыстар - 7 500,0 мың теңге;
жастардың әлеуметтік маңызды жобасын іске асыруға жұмсалатын орташа шығыстар - 2 171,0 мың теңге;
жастар саясатының өзекті мәселелері жөніндегі бір әдістемелік құрал мен ұсынымды басып шығаруға жұмсалатын орташа шығыстары - 600 теңге;
"Жасыл ел" бір сарбазының қызметіне ақы-төлеуге арналған орташа шығыстар - 17,5 мың теңге;
"Жасыл ел" бір сарбазын киім-кешекпен қамтамасыз етуге арналған орташа шығыстар - 9,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасы азаматтарын патриоттық тәрбиелеудің бір іс-шарасын өткізуге арналған орташа шығыстар - 3 295,0 мың теңге;
ұлттық бірлік тақырыбындағы қолданыстағы оқу материалдарын талдауға жұмсалатын орташа шығыстар - 725,0 мың теңге;
экскурсиялық, өлкетану жұмыстары бойынша 1 бағдарламаны әзірлеуге жұмсалатын орташа шығыстар - 863,0 мың теңге;
мемлекеттік рәміздері бар 1 бояу-кітапшаны басып шығаруға жұмсалатын орташа шығыстар - 100 теңге;
мектепке дейінгі, бастауыш мектеп және орта мектеп жасындағы балаларға арналған патриоттық мазмұндағы 1 кітапты шығаруға жұмсалатын орташа шығыстар - 2,0 мың теңге.
Уақтылығы: іс-шараларды тиісті бағдарламалардың іс-шаралар жоспарымен көзделген мерзімде өткізу.
Сапасы: жастар арасында болып жатқан процестерді өздігінен реттеу деңгейін өсіру; еліміздегі жастардың кемінде 102%-ының азаматтық санасын арттыру; патриоттық құндылықтардың, көзқарастар мен сенімдердің маңызын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
254-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне электрондық үкiмет шеңберiнде адами капиталды дамытуға мақсатты берiлетiн даму трансферттерi"
деген 045 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2276348 мың теңге (екі миллиард екі жүз жетпіс алты миллион үш жүз қырық сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістіктің дамуы мен "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамының құрылуы" 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492 қаулысы ; 2007-2009 жылдарға арналған "Ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : снижение информационного неравенства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : создание компьютерных классов для организаций среднего образования, массовое обучение населения использованию информационно-коммуникационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
человеческо-
го капитала
в рамках
электронного
правитель-
ства
Перечисление
целевых трансфертов
на развитие област-
ным бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алматы из
республиканского
бюджета:
- на закуп компью-
терной и организа-
ционной техники,
лицензионного прог-
раммного обеспече-
ния для организаций
среднего образова-
ния;
- на обучение населения в регионах Казахстана компьютерной грамотности, а также воспитанников и сотрудников детских домов на базе школ;
- на обучение населения компьютерной грамотности в летних компьютерных школах во всех регионах Казахстана;
- на проведение в
регионах месячников
информационных тех-
нологий.
Обучение компьютерной грамотности населения в регионах Казахстана, в летних школах, а также воспитанников и сотрудников детских домов на базе школ.
Техническое
оснащение 2000
компьютерных
классов в
организациях
образования: закуп
компьютерной и
оргтехники,
лицензионного
программного
обеспечения.
Проведение в
регионах месячников
информационных
технологий.
Создание в детских
домах, школах
интернатах, домах
юношества
Казахстана в общей
совокупности 69-ти
компьютерных
классов.
В те-
чение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: в 2008 году будут проведены месячники информационных технологий.
Конечный результат: повышение показателя компьютерной грамотности населения в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: снижение информационного неравенства в Республике Казахстан и увеличение количества компьютерной грамотности населения на 13,2 %.
Своевременность: выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленному сроку в соответствии с утвержденными графиками.
Качество: обучение компьютерной грамотности населения, способствующее снижению информационного неравенства в Республике Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 255
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
048 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на оснащение учебным оборудованием
кабинетов физики, химии, биологии в государственных
учреждениях начального, основного среднего и
общего среднего образования"
на 2008 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсiздiктi жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Орта бiлiм беру ұйымдарына арналған компьютерлiк сыныптарды құру тұрғындарды ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану көптеп оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары
бюджет-
терiне
элект-
рондық
үкiмет
шеңбе-
рiнде
адами
капитал-
ды
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму
транс-
ферттерi
Республикалық
бюджеттен облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы қалалары-
ның бюджеттерiне
мақсатты берілетін
даму трансферттерді
аудару:
- орта білім беру
ұйымдарына арналған
компьютерлiк және
ұйымдастырушылық
техниканы,
лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етудi сатып
алу үшін;
- Қазақстан өңірлерін-
дегі халықты, сондай-ақ балалар
үйлері тәрбиеленуші-
лері мен қызметкер-
лерін мектеп негізінде
компьютерлік
сауаттылыққа оқыту үшін;
- Қазақстанның барлық
өңірлерінде жазғы
компьютерлік мектеп-
терде компьютерлік
сауаттылыққа оқыту
үшін;
- аймақтарда ақпаратты
технология айлықтарын
жүргізу үшін аудару.
Қазақстанның барлық
өңірлеріндегі
халықтарды, сондай-ақ
балалар үйлері
тәрбиеленушілері мен
қызметкерлерін мектеп
негізінде компьютерлік
сауаттылыққа оқыту
үшін.
Білім беру ұйымдарының
2000 компьютерлік
сыныбын техникамен
жабдықтау:
компьютерлік және
ұйымдастырушылық
техниканы,
лицензияланған
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу. Аймақтарда
ақпараттық
технологиялар
айлықтарын өткізу.
Қазақстанның балалар
үйлерінде, мектеп
интернаттарда,
жасөспірімдер
үйлерінде барлығы 69
компьютерлік сыныпты
жабдықтау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: 2008 жылы ақпараттық технологиялар айлықтары өткізіледі.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасында тұрғындардың компьютерлік білім алу көрсеткіштерін жоғары деңгейге жеткізу.
Финанстық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздігін азайту және тұрғындардың компьютерлік біліктілікті 13,2%-ға дейін ұлғайту.
Уақытылығы: Іс-шаралардың орындалуы бекітілген мерзімдерге сай келісіммен жүзеге асырылады.
Сапалылығы: Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздіктің азаюына септігін тигізу үшін халықты компьютерлік сауаттылыққа үйрету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
255-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта
білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология
кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген
048 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 2412400 тысяч тенге (два миллиарда четыреста двенадцать миллионов четыреста тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 64 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание современной материально-технической базы и приведение в соответствии с нормативными требованиями, обеспечение учебного процесса государственных организаций начального, основного среднего и общего среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами начального, основного среднего и общего среднего образования.
5. Задачи бюджетной программы : финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для оснащения учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии государственных организаций начального, основного среднего и общего среднего образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
048
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
оснащение
учебным обо-
рудованием
кабинетов
физики,
химии,
биологии в
государст-
венных
учреждениях
начального,
основного
среднего и
общего
среднего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
на оснащение
учебным
оборудованием
кабинетов физики
в государственных
учреждениях
начального,
основного
среднего и общего
среднего образо-
вания согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Своевременное и
качественное
оснащение учебным
оборудованием
кабинетов физики
в государственных
учреждениях
начального,
основного
среднего и общего
среднего
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
в 2008 году будут обеспечены не менее 700 кабинетами физики, в том числе:
Акмолинская область - не менее 66 единиц;
Актюбинская - не менее 72 единиц;
Алматинская область - не менее 48 единиц;
Атырауская область - не менее 70 единиц;
Восточно-Казахстанская область - не менее 122 единиц;
Жамбылская область - не менее 29 единиц;
Западно-Казахстанская область - не менее 15 единиц;
Карагандинская область - не менее 46 единиц;
Костанайская область - не менее 4 единиц;
Павлодарская область - не менее 42 единиц;
Северо-Казахстанская область - не менее 85 единиц;
Южно-Казахстанская область - не менее 71 единицы;
г. Астана - не менее 30 единиц.
Конечный результат:
- обеспечение доступности качественного образования для всех слоев населения;
- снижение количества школ, не имеющих учебное оборудование кабинета физики;
- материально-техническое обеспечение и оснащение в соответствии с нормативными требованиями;
- совершенствование учебно-методического и научного обеспечения образовательного процесса;
- повышение качества обучения в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Финансово-экономическая эффективность:

1. Құны : 2412400 мың теңге (екі миллиард төрт жүз он екі миллион төрт жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.11.12.
N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 64-бабы ; "Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриалдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қазіргі материалдық-техникалық база құру және оны қамтамасыз ету нормативтік талаптарға сәйкестендіру, мемлекеттік жалпыға міндетті бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім стандарттарына сәйкес мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарының оқу үрдісін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарының физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру үшін қаржылай қолдау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
048
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
бас-
тауыш,
негізгі
орта
және
жалпы
орта
білім
беретін
мемле-
кеттік
мекеме-
лердегі
физика,
химия,
биология
кабинет-
терін
оқу
жабды-
ғымен
жарақ-
тандыру-
ға
беріле-
тін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешіміне
сәйкес бастауыш,
негізгі орта және
жалпы орта білім
беретін мемлекеттік
мекемелерінің физика
кабинеттерін оқу
жабдығымен
жарақтандыруға
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының
бюджеттеріне ағымдағы
нысаналы трансферттер
аудару.
Бастауыш, негізгі
орта және жалпы орта
білім беретін
мемлекеттік
мекемелердің физика
кабинеттерін оқу
жабдығымен сапалы
және уақытында
жарақтандыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
2008 жылы 700 бірліктен кем емес физика кабинеттерімен қамтамасыз етіледі, оның ішінде:
Ақмола облысы - 66 бірліктен кем емес;
Ақтөбе облысы - 72 бірліктен кем емес;
Алматы облысы - 48 бірліктен кем емес;
Атырау облысы - 70 бірліктен кем емес;
Шығыс Қазақстан облысы - 122 бірліктен кем емес;
Жамбыл облысы - 29 бірліктен кем емес;
Батыс Қазақстан облысы - 15 бірліктен кем емес;
Қарағанды облысы - 46 бірліктен кем емес;
Қостанай облысы - 4 бірліктен кем емес;
Павлодар облысы - 42 бірліктен кем емес;
Солтүстік Қазақстан облысы - 85 бірліктен кем емес;
Оңтүстік Қазақстан облысы - 71 бірліктен кем емес;
Астана қаласы - 30 бірліктен кем емес.
Соңғы нәтиже:
- халықтың барлық жіктері үшін сапалы білім алу қолжетілімділігін қамтамасыз ету;
- физика кабинеттерінде оқу жабдығы жоқ мектептер санын азайту, материалдық-техникалық қамтамасыз ету және нормативтік талаптарға сәйкес жарақтандыру;
- білім беру үрдісін оқу әдістемелік және ғылыми қамтамасыз етуді жетілдіру;
- бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде оқыту сапасын арттыру.

планируемая средняя стоимость 1-го кабинета физики - 3446,3 тыс. тенге.
Своевременность:
Обеспечить кабинетами физики в соответствии с заключенными договорами.
Качество:
повышение качества образования школьников на основе внедрения новых информационных и здоровье сберегающих технологий обучения. Создание социально-экономических условий для получения образования путем совершенствования материально-технической базы организаций образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 256
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
050 "Оплата услуг поверенным агентам"
на 2008 год
1. Стоимость : 64060 тысяч тенге (шестьдесят четыре миллиона шестьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение эффективности возврата ранее выданных бюджетных кредитов.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение обслуживания и возврата поверенными (агентами) бюджетных кредитов, путем оплаты им вознаграждения за исполнение поручений, связанных с бюджетным кредитованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
050
Оплата
услуг
поверенным
агентам
Оплата поверенному
(агенту) вознаграж-
дения за исполнение
поручения.
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: оплата поверенному (агенту) вознаграждения за проводимую работу по возврату и обслуживанию государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
Конечный результат: полнота и своевременность выполнения заемщиками обязательств по погашению полученных бюджетных кредитов.
Финансово-экономический результат: возврат кредитов, обслуживаемых поверенным (агентом).
Своевременность: своевременное исполнение обязательств поверенным (агентом).
Качество: возврат и обслуживание государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 257
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
055 "Фундаментальные и прикладные научные исследования"
на 2008 год

Қаржы-экономикалық тиімділігі: 1 физика кабинетінің жоспарланып отырған орташа құны - 3446,3 мың теңге.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға сәйкес физика кабинеттерімен қамтамасыз ету.
Сапасы:
жаңа ақпараттық және денсаулық сақтайтын оқыту технологиясын енгізу негізінде оқушылардың білім сапасын арттыру. Білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жетілдіру жолымен білім алу үшін әлеуметтік-экономикалық жағдайлар жасау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
256-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Сенiм білдірілген агенттер қызметiне ақы төлеу"
деген 050 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 64060 мың теңге (алпыс төрт миллион алпыс мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi :  "Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауда мемлекеттік білім беруді несиелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 маусымдағы N 1018 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : берілген бюджеттік несиені қайтарудың тиімділігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : сенім білдірілген өкілдердің (агенттердің), олардың бюджеттік несиелеуге байланысты тапсырмаларды атқаруына сыйақы төлеу жолымен, бюджеттік несиелерге қызмет көрсету мен қайтаруын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
050
Сенiм
білді-
рілген
агенттер
қызме-
тiне ақы
төлеу
Сенім білдірілген
өкілдерге (агенттерге)
тапсырманы атқарғаны
үшін сыйақы төлеу
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: сенімді тұлғаға оның мемлекеттік білім және мемлекеттік студенттік несиелерді қайтару және қызмет көрсету бойынша жүргізген жұмысына сыйақы төлеу.
Соңғы нәтиже: заемшылардың алынған несиені өтеу жөніндегі міндеттемелерін орындауының толықтығы және уақтылығы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: сенім білдірілген өкілдер (агенттер) қызмет көрсеткен несиелерді қайтару.
Уақтылығы: сенім білдірілген өкілдердің (агенттердің) міндеттемелерін өз уақытында орындауы.
Сапасы: мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік несиелерді қайтару және қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
257-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 055 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 10197137 тысяч тенге (десять миллиардов сто девяносто семь миллионов сто тридцать семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 г. N 19-I "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 348 "О государственной программе развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2006 года N 554 "Об утверждении Научно-технической программы "Разработка современных технологий для формирования кластера по биотехнологии в Республике Казахстан" на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2007 года N 417 "Об утверждении НТП "Разработка и организация производства оригинальных экспортоориентированных фитопрепаратов для развития фармацевтического кластера в Республики Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: научно-техническое обеспечение потребностей базовых отраслей экономики, разработок научных основ новых наукоемких производств, развития инновационной деятельности в научно-технической и других сферах, способствующих переходу к единому научно-производственному циклу "исследования - разработка - подготовка кадров", содействие развитию прикладных инициативных и рисковых научных исследований и разработок. Научно-аналитическое и экспертное обеспечение деятельности Президента Республики Казахстана по формированию в Республике государственного и исторического самосознания, создание и теоретическое обоснование истории государства и государственности Казахстана.

1. Құны : 10197137 мың теңге (он миллиард бір жүз тоқсан жеті миллион бір жүз отыз жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.11.12.
N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1996 жылғы 5 шілдедегі N 19-1 Қазақстан Республикасының "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Заңы ; 2001 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" Заңы ; "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесін жетілдірудің шаралары туралы" 1996 жылғы 11 наурыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің N 2895 Жарлығы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму Стратегиясын одан әрі жүзеге асыру бойынша іс-шаралар" 2007 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Президентінің N 310 Жарлығы ; "2007-2012 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында ғылымды дамыту мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348 Жарлығы; "Республикалық бюджет есебінен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеу бағдарламаларын құрудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145 қаулысы ; "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385 қаулысы ; "2006-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында биотехнология жөніндегі кластерді қалыптастыру үшін қазіргі заманғы технологияларды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 маусымдағы N 554 қаулысы , 2007-2009 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында фармацевтикалық кластерді дамыту үшін экспортқа бағдарланған бірегей фитопрепараттарды әзірлеу және өндірісті ұйымдастыру" ғылыми-техникалық бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 мамырдағы N 417 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : экономиканың базалық салаларының қажеттіліктерін ғылыми-техникалық, ғылымды көп қажет ететін жаңа өндірістердің ғылыми негіздерін әзірлеуді қамтамасыз ету, зерттеу-әзірлеу-кадрлар даярлау өнеркәсіптік игерудің бірыңғай ғылыми-өндірістік тізбекке көшуге септігін тигізетін ғылыми-техникалық және өзге салаларда инновациялық қызметті дамыту, қолданбалы бастамашыл және тәуекелдік ғылыми зерттеулер мен зерттемелердің дамуына ықпал ету. Қазақстан Республикасы Президентінің Республикада мемлекеттік және тарихи сана-сезімді қалыптастыру қызметін ғылыми-талдамалық және сараптамалық қамтамасыз ету, мемлекет тарихы мен Қазақстанның мемлекеттігін құру және теориялық негіздеу.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
5. Задачи бюджетной программы : проведение фундаментальных и прикладных научных исследований. Повышение конкурентоспособности отечественных технологий, научное обеспечение устойчивого развития наукоемких сфер производства. Удовлетворение первоочередных потребностей в приобретении необходимого оборудования и приборов, реактивов, запасных частей; оснащение научных организаций современным научным и другим оборудованием, приборами и вычислительной техникой для научной деятельности; повышение уровня научных исследований на основе использования современного научного оборудования и информационных технологий, расширение источников финансирования научных организаций и исследовательских коллективов, осуществляющих научные исследования и разработки; обеспечение доступности финансовых средств для широкого круга научных организаций. Формирование в казахстанском обществе государственного самосознания и идеологии исторического знания, отвечающего задачам стратегии государства, направленной на создание оптимальных внутренних и международных условий для развития казахстанской нации. Выработка теоретико-методологических параметров и оснований исследования отечественной истории и истории государства Казахстан в новых условиях.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
055
Фундамен-
тальные и
прикладные
научные
исследова-
ния
1) Проведение
фундаментальных
научных исследова-
ний центрами,
институтами и
ВУЗами в
соответствии с 5
приоритетными
научными направле-
ниями в рамках
6 программ:
фундаментальные
вопросы физики,
математики, механи-
ки и информатики;
развитие научно-
методологических
основ исследования
и использования
космического
пространства,
исследование Земли
из космоса в
интересах
технологического и
социально-экономи-
ческого развития
Республики
Казахстан;
разработка
научных основ и
технологий создания
новых перспективных
материалов различ-
ного функционально-
го назначения;
научное обеспечение проблем по восполнению и освоению минеральных и водных ресурсов, геолого-географи-
ческих систем и снижения ущерба от природных и техногенных катастроф;
биологические основы создания наукоемких технологий для здравоохранения, сельского хозяйства и охраны окружающей среды;
системное обосно-
вание и разработка
социально-экономи-
ческих, политичес-
ких и историко-
культурных моделей
и механизмов
движения Казахстана
к свободному
демократическому
обществу, развитие
научно-методологи-
ческой стратегии
ускоренной модерни-
зации Казахстана в
контексте современ-
ных глобальных
процессов.
Обеспечение
сопровождения
координации,
реализации
вышеперечисленных
программ
фундаментальных
исследований.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу. Отандық технологиялардың бәсекелестік қабілеттілігін көтеру, өндірістің ғылымды көп қажет ететін салаларын тұрақты дамытуды ғылыми қамтамасыз ету. Қажетті жабдықтар мен аспаптар, реактивтер, қосалқы бөлшектер сатып алуда бірінші кезектегі қажеттілікті қанағаттандыру; ғылыми ұйымдарды осы заманғы жабдықпен, аспаппен және есептеу техникасымен жабдықтау; осы заманғы жоғары өнімді жабдықтарды және ақпараттық технологияларды пайдалану негізінде ғылыми зерттеулердің деңгейін көтеру, ғылыми зерттеулер мен зерттемелерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдар мен зерттеу ұжымдарын қаржыландыру көздерін кеңейту; ғылыми ұйымдардың кеңейтілген аясы үшін қаржы қаражаттарының қолайлылығын қамтамасыз ету. Қазақстандық қоғамда қазақстандық ұлтты дамыту үшін оңтайлы ішкі және халықаралық жағдай жасауға бағытталған мемлекет стратегиясының міндеттеріне сай келетін мемлекеттік сана-сезім мен тарихи білім идеологиясын қалыптастыру. Отандық тарихтың және Қазақстан мемлекетінің жаңа жағдайдағы тарихының теоретикалық-әдістемелік параметрлерін және зерттеу негіздемелерін әзірлеу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
055
Іргелі
және
қолдан-
балы
ғылыми
зерттеу-
лер
1) Негізгі ғылыми
бағыттардың 5
басымдығына сәйкес 6
бағдарлама аясында
орталықтар мен
институттар мен іргелі
ғылыми зерттеулерді
жүргізу:
физика, математика,
механика және
информатиканың іргелі
мәселелері;
ғарыш кеңістігін
зерттеу және
қолданудың ғылыми-
әдістемелік негіздерін
дамыту, Қазақстан
Республикасының
әлеуметтік-экономика-
лық және технологиялық
дамуы мүддесінде Жерді
ғарыштан зерттеу;
әр түрлі функционалды
бағыттардағы ғылыми
негіздер мен жаңа
перспективалық
материалдарды жасау
технологияларын
әзірлеу;
минералдық және су
ресурстарын,
геологиялық-география-
лық жүйелерді толтыру
және игеру, минералдық және су ресурстарының, геологиялық-географиялық жүйелердің орнын толтыру және игеру, табиғи және техногендік апаттардан келген шығындарды азайту проблемаларын ғылыми қамтамасыз ету; денсаулық сақтау, ауыл шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау үшін ғылыми қажетсінетін технологияларды жасаудың биологиялық негіздері;
Қазақстанның еркін
демократиялық қоғамға
қозғалысының
әлеуметтік-экономика-
лық, саяси және
тарихи-мәдениеттік
модельдері мен
механизмдерін жүйелі
негіздеу және әзірлеу,
қазіргі заманға
жаһанданған
процестерінің
мәнмәтінінде
Қазақстанның
жылдамдатылған
модернизациялануының
ғылыми-әдістемелік
нысанын дамыту.
Жоғарыда аталған
іргелі зерттеулер
бағдарламаларын іске
асыруды, үйлестіруді
алып жүруді қамтамасыз
ету.

2) Реализация
научно-технических
программ имеющих
государственное
значение:
"Разработка сов-
ременных технологий
для формирования
кластера по
биотехнологии в
Республике
Казахстан" на
2006-2008 годы;
"Разработка и
организация произ-
водства оригиналь-
ных экспортоориен-
тированных
фитопрепаратов для
развития
фармацевтического
кластера в
Республике
Казахстан" на
2007-2009 годы;
"Научно-техни-
ческое обеспечение
биологической и
химической безопас-
ности Республики
Казахстан" на
2006-2008 годы;
"Грипп птиц:
изучение,
разработка средств
и методов борьбы"
на 2006-2008 годы;
"Развитие
нанонауки и
нанотехнологий в
Республике
Казахстан" на
2007-2009 годы;
"Пополнение,
изучение и поддер-
жания коллекций
растений, животных,
микроорганизмов и
уникальных генети-
ческих банков для
сохранения
биоразнообразия
Казахстана" на
2008-2010 годы;
"Новые технологии
для углеводородного
и горно-металлур-
гического секторов
и связанных с ними
сервисных отраслей"
на 2007-2008 годы;
"Комплексное
эколого-эпидемиоло-
гическое обследова-
ние биоценоза
Каспийской
акватории и
разработка мер по
его оздоровлению"
на 2008-2010 годы;
"Комплексное
эколого-эпидемичес-
кое обследование и
разработка меропри-
ятий по ликвидации
последствий
деятельности
биологического
полигона на острове
Возрождения" на
2008-2010 годы;
"Развитие
возобновляемой
энергетики в
Республике
Казахстан" на
2008-2010 годы;
"Разработка
вакцины против
гриппа A/H5N1 для
здравоохранения
Республики
Казахстан" на
2008-2010 годы.
Проведение приклад-
ных научных
исследований по
развитию информа-
ционной инфраструк-
туры науки и
научно-технической
сферы Республики
Казахстан на
2006-2008 годы.
Создание мобильных
микрокомпьютеров и
информационно-
коммуникационных
средств специаль-
ного назначения.
Международное
сотрудничество в
области науки.
Стажировка и
обучение научных
сотрудников
центров.
Проведение приклад-
ных научных
исследований в
рамках программы
Национальной идеи -
как основа развития
Казахстана
(прикладные научные
исследования в
сфере развития
политической
системы и партий-
ного строительства
в Республике
Казахстан
межэтнического,
межконфессиональ-
ного, гражданского
и духовного
согласия других
актуальных проблем
развития общества).
Проведение научных
исследований по
предупреждению
чрезвычайных
ситуаций.
Проведение форсайт-
ных исследований
для определения
приоритетов научно-
технического
развития.
Реализация
казахстанских
научных проектов с
привлечением
иностранных ученых,
организаций и
международных
программ и проек-
тов, в том числе с
привлечением
представителей
казахской диаспоры.
Предоставление
грантов на
финансирование
инициативных и
рисковых научных
исследований и
разработок.
Системное обобщение и внедрение в общественную практику современной социально-полити-
ческой истории Казахстана.

2) Мемлекеттік маңызы
бар ғылыми-техникалық
бағдарламаларды іске
асыру:
2006-2008 жылдарға
арналған
"Биотехнология
жөніндегі кластерді
қалыптастыру үшін
Қазақстан
Республикасында
қазіргі заманғы
технологияларды
әзірлеу";
2007-2009 жылдарға
арналған "Қазақстан
Республикасында
фармацевтикалық
кластерін дамыту үшін
экспортқа бағдарланған
бірегей фитопрепарат-
тарды әзірлеу және
өндірісті
ұйымдастыру";
2006-2008 жылдарға
арналған "Қазақстан
Республикасының
биологиялық және
химиялық қауіпсіздігін
ғылыми-техникалық
қамтамасыз ету";
2006-2008 жылдарға
арналған "Құс тұмауы:
зерттеу, күресу
құралдары мен
әдістерін әзірлеу";
2007-2009 жылдарға
арналған "Қазақстан
Республикасында
наноғылымды және
нанотехнологияларды
дамыту";
2008-2010 жылдарға
арналған "Қазақстанның
биотүрлілігін сақтап
қалу үшін
өсімдіктердің,
жануарлардың,
микроағзалардың және
ерекше генетикалық
банктің жинағын
толықтыру, зерттеу
және ұстап тұру";
2007-2008 жылдарға
арналған "Тау-кен мен
көмірсутегі секторлары
үшін және олармен
байланысты қызмет
көрсету салаларының
жаңа технологиялары";
2008-2010 жылдарға
арналған "Каспий
акваториясының
биоценозын эколого-
эпидемиологиялық
зерттеу және оны
сауықтыру бойынша
шараларды әзірлеу";
2008-2010 жылдарға
арналған "Жаңғыру
аралындағы биологиялық
полигон қызметінің
салдарын кешенді
эколого-эпидемиялық
зерттеу және оны жою
бойынша шараларды
әзірлеу";
2008-2010 жылдарға
арналған "Қазақстан
Республикасында
жаңартылған
энергетиканы дамыту";
2008-2010 жылдарға
арналған "Қазақстан
Республикасының
денсаулық сақтауы
үшін А/Н5N1 тұмауына
қарсы вакцина
әзірлеу".
2006-2008 жылдарға
арналған Қазақстан
Республикасының ғылым
мен ғылыми-техникалық
саланың ақпараттық
инфрақұрылымын дамыту
жөніндегі қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу. Мобильді
микрокомпьютерлер мен
арнайы мақсаттағы
ақпараттық-коммуника-
циялық құралдарды
жасау. Ғылым
саласындағы
халықаралық
ынтымақтастық.
Орталықтардың ғылыми
қызметкерлерін оқыту
және сынақтау.
Қазақстанның даму
негізі ретінде Ұлттық
идея бағдарламасы
шегінде қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу (Қазақстан
Республикасында саяси
жүйе мен партиялық
құрылыстың дамуының
ұлтаралық,
конфессиялық,
азаматтық және рухани
қоғамдық дамудың
басқа да маңызды
мәселелерінің келісім
саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер).
Төтенше жағдайлардың
алдын алу бойынша
ғылыми зерттеулер
жүргізу.
Ғылыми-техникалық
дамудың басымдылығын
айқындау үшін
форсайттық зерттеулер
жүргізу. Шетелдік
ғалымдарды, ұйымдар
мен халықаралық
бағдарламалар мен
жобаларды, соның
ішінде қазақ
диаспорасы өкілдерін
тарту арқылы
қазақстандық ғылыми
жобаларды іске асыру.
Қолданбалы бастамашыл
және тәуекелдік
ғылыми зерттеулер мен
зерттемелерді
қаржыландыруға
гранттарды беру. Қазақстанның қазіргі заманғы әлеуметтік-саяси тарихын жүйелі жинақтау және қоғамдық тәжірибеге енгізу.

3) Проведение
научно-технической
экспертизы научно-
технических прог-
рамм и проектов.
Проведение выбороч-
ной экспертизы
промежуточных
отчетов и экспер-
тизы всех заключи-
тельных отчетов по
программам и
проектам.
4) Перечисление
капитальных тран-
сфертов на приобре-
тение научного
оборудования
согласно приказа
Министра образова-
ния и науки Респуб-
лики Казахстан:
научного лаборатор-
ного оборудования
инженерного профиля
для 5 государствен-
ных высших учебных
заведений на
конкурсной основе;
научно-лабораторно-
го оборудования для
4-х национальных научных лабораторий
открытого типа по
следующим
направлениям:
нанотехнологий и
новые материалы,
биотехнологии,
ядерные технологии
и технологии
возобновляемой
энергетики,
а также информа-
ционные и космичес-
кие технологии.
Приобретения
оборудования для
научных организаций
приказом согласно
перечня утвержден-
ного Председателя
Комитета науки
Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан.
5) Перечисление
капитальных
трансфертов
согласно приказа
Председателя
Комитета науки
Министерства
образования и науки
Республики
Казахстан на прове-
дение капитального
ремонта РГП "Центру
биологических
исследований"
МОН РК на ремонт
зданий следующих
научных организации
в соответствии с
государственной
экспертизой:
- ДГП "Институт
молекулярной биоло-
гии и биохимии
им. М. Айтхожина"
ЦБИ МОН РК (заклю-
чение государствен-
ной экспертизы на
рабочий проект
N 7-705/06 от
27 декабря 2006 г);
- ДГП "Институт
ботаники и
фитоинтродукции"
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-526-2/06 от
17 октября 2006 г);
- ДГП "Институт
микробиологии и
вирусологии"
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-708/06 от
27 декабря 2006 г.
и N 7-259/07 от
29 мая 2007);
- ДГП "Институт
физиологии человека
и животных" в
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-270/07 от
30 мая 2007 г);
- ДГП "Институт
зоологии" ЦБИ МОН
РК (заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 7-271/07 от
30 мая 2007 г.);
- ДГП
"Мангышлакский
экспериментальный
ботанический сад"
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 15-351/06 от 04
сентября 2006 г.);
- ДГП "Алтайский
ботанический сад"
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N 9-705/06 от
22 августа 2006 г.);
- Филиал ДГП
"Института ботаники
и фитоинтродукции"
"Жезказганский
ботанический сад"
ЦБИ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
N Ж-12-80/06 от 14
сентября 2006 г.).
Перечисление капи-
тальных трансфертов
согласно приказа
Председателя
Комитета науки
Министерства
образования и науки
Республики Казах-
стан на проведение
капитального
ремонта РГП
"Национальный центр
биотехнологии РК"
на ремонт зданий
следующих научных
организации в
соответствии с
государственной
экспертизой:
- ДГП "Научно-
исследовательский
институт проблем
биологической
безопасности"
НЦБ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект

3) Ғылыми-техникалық
бағдарламалар мен
жобаларға ғылыми-тех-
никалық сараптама
жүргізу.
Бағдарламалар мен
жобалар жөніндегі
барлық есептердің
аралық және қорытынды
сараптамасын жүргізу.
4) Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым Министрінің
бұйрығымен бекітілген
тізбеге сәйкес:
инженерлік бағдардағы
5 мемлекеттік жоғары
оқу орындары үшін
конкурстық негізде
ғылыми-зертханалық
жабдықтарды сатып алу
үшін;
ашық түрдегі
нанотехнологиялар мен
жаңа материалдар,
биотехнологиялар,
ядролық технологиялар
мен жаңартылған
энергетика
технологиялары,
сонымен қатар, ақпараттық және космостық технология-
лар бағыттар бойынша
4 ұлттық ғылыми
зертхана үшін ғылыми-зертханалық
жабдықтарды сатып алу
үшін күрделі
трансферттер аудару.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігі Ғылым
комитетінің
Төрағасының бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес жабдықтарды
сатып алу.
5) ҚР БҒМ "Биологиялық
зерттеулер орталығы"
РМК ғылыми ұйымдарының
ғимараттарына
мемлекеттік
сараптамаға сәйкес
күрделі жөндеу
жүргізуге арналған
күрделі трансферттерді
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігі Ғылым
комитеті төрағасының
бұйрығы сәйкес аудару:
- ҚР БҒМ БЗО
"М.Айтқожин атындағы
биология және биохимия
молекулярлық
институты" ЕМК (2006
жылғы 27 желтоқсандағы
N 7-705/06 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО
"Ботаника және
фитоинтродукция
институты" ЕМК (2006
жылғы 17 қазандағы
7-526-2/06 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО
"Микробиология және
вирусология институты"
ЕМК (2006 жылғы 27
желтоқсандағы N
7-708/06 және 2007
жылғы 29 мамырдағы N
7-259/07 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО "Адам
және жануарлар
физиологиясы
институты" ЕМК
ғимараты (2007 жылғы
30 мамырдағы N
7-270/07 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО
"Зоология институты"
ЕМК ғимараты (2007
жылғы 30 мамырдағы N
7-271/07 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО
"Маңғыстау
эксперименталдық
ботаникалық бағы" ЕМК
(2006 жылғы 04
қыркүйектегі N
15-351/06 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО "Алтай
ботаникалық бағы" ЕМК
(2006 жылғы 22
тамыздағы N 9-705/06
жұмыс жобасына
мемлекеттік сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ БЗО
"Ботаника және
фитоинтродукция
институты" ЕМК-ның
"Жезқазған ботаникалық
бағы" филиалы (2006
жылғы 14 қыркүйектегі
N Ж-12-80/06 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы).
- ҚР БҒМ "ҚР ұлттық
биотехнологиялар
орталығы" РМК ғылыми
ұйымдарының
ғимараттарына
мемлекеттік
сараптамаға сәйкес
күрделі жөндеу
жүргізуге арналған
капиталдық
трансферттерді
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрлігі Ғылым
комитеті төрағасының
бұйрығына сәйкес
аудару:
- ҚР БҒМ ҰБО
"Биологиялық
қауіпсіздік
проблемаларының
ғылыми-зерттеу
институты" ЕМК (2007
жылғы 29 мамырдағы N

N 7-263/07 от
29 мая 2007 г.);
- ДГП "Институт
биологии и биотех-
нологии растений"
НЦБ МОН РК
(заключение
государственной
экспертизы на
рабочий проект
№ 7-118 от 11 марта 2008 г.).
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Комитет
науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан
Институт истории государства
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Проведение научных исследований по приоритетным направлениям согласно результатам конкурса проектов по фундаментальным и прикладным научно-техническим программам и проектам, по темам, утвержденным приказом Председателя Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан. Приобретение приборов и оборудования научным организациям, оснащение национальных лаборатории открытого типа, а также 5 научных лабораторий при государственных ВУЗах и проведение капитального ремонта зданий научных организаций. Приобретение оборудования позволит повысить качество и своевременность выполнения текущих задач научных организаций и увеличить скорость обработки полученных ими результатов. Проведение капитального ремонта зданий научных организаций позволит улучшить качество научных лабораторий и условия работы научных сотрудников.
Научные публикации, в т.ч. патенты и предпатенты и прочая документация, конструкторско-технологическая и технико-экономическая документация, являющаяся результатами НИОКР.
Конечный результат: Получение новых знаний о природных и социальных системах, разработка научных основ системных преобразований экономики, устойчивого развития общества, культуры, науки; укрепление позиции казахстанской науки в рамках общего научно-технологического пространства государств-участников СНГ и в мировом разделении научного труда; получение результатов, способствующих увеличению экспортной, импортозамещающей продукции и развитию наукоемких производств, содействие развитию научных исследований и разработок, повышение качества и заинтересованности в проведении научных исследований и разработок, имеющих высокий практический потенциал.
Финансово-экономический результат:
- средний расход на приобретение оборудования для одной организации - 47 254 800,0 тенге;
- средний расход на приобретение оборудования для одной научной лаборатории - 288889 тенге;
- средние расходы на проведение капитального ремонта для одной организации - 19057900 тенге.
Своевременность: Согласно графика проведения работ по договорам;
Качество: Научные статьи, патенты, предпатенты, технологические разработки и регламенты, опытные образцы и модели, технологические процессы. Повышение качества научных исследований, в т.ч. за счет использования современного оборудования, улучшения условий научного труда.

7-263/07 жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптама
қорытындысы);
- ҚР БҒМ ҰБО
"Биология және
биотехнологиялық
өсімдіктер институты"
ЕМК (2008 жылғы 11 наурыздағы N 7-118
жұмыс жобасына
мемлекеттік сараптама
қорытындысы).
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
Ғылым
комитеті
Мемлекет
тарихы
институты
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: Жобалар конкурсы нәтижесіне сәйкес басым бағыттар бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті Төрағасының бұйрығымен бекітілген тақырыптар бойынша, іргелі және қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалар бойынша ғылыми зерттеулер жүргізу. Ғылыми ұйымдарға, соның ішінде мемлекеттік жоғары оқу орындарындағы 5 ғылыми зертханаларға жекелеген құралдар мен жабдықтарды сатып алу, ашық түрдегі ұлттық зертханаларды жабдықтау және ғылыми ұйымдардың ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізу. Жабдықтар сатып алу ғылыми ұйымдардың ағымдағы міндеттерді сапалы әрі мезгілінде орындауына мүмкіндік береді және олардың өңдейтін ақпаратының шапшаңдығын арттырады. Ғылыми ұйымдардың ғимараттарын күрделі жөндеуден өткізу ғылыми зертханалардың сапасын және ғылыми қызметкерлердің жұмыс жағдайын жақсартуға мүмкіндік береді.
Ғылыми жарияланымдар, соның ішінде патенттер мен патенттердің алды және басқа да құжаттар, ғылыми зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарының қорытындысы болып табылатын конструкторлық-технологиялық және техникалық-экономикалық құжаттама.
Соңғы нәтиже: Табиғи және әлеуметтік жүйелер туралы жаңа білімдер алу, жүйелі экономиканың қайта ұйымдастырудың ғылыми негіздерін, қоғамның, мәдениеттің, ғылымның тұрақты дамуын әзірлеу; Қазақстандық ғылым ұстанымының ТМД қатысушы елдерінің жалпы ғылыми-технологиялық кеңістігі шеңберінде және ғылыми еңбектің әлемдік бөлігінде нығайту; экспорттық және импортты ауыстырушы өнімдерді көбейту және ғылыми өндірістерді дамытуға ықпал ететін қорытындыларды алу; ғылыми зерттеу мен зерттемелердің дамуына ықпал ету, жоғары тәжірибелік әлеуеті бар ғылыми зерттеу мен зерттемелерді өткізуде сапа мен қызығушылықты арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бір ұйымға жабдықтар сатып алуға арналған орташа шығыстар - 47 254 800,0 теңге;
- бір ғылыми лабораторияға сатып алынатын жабдықтарға кететін орташа шығыстар - 288889 теңге;
- бір ұйымның күрделі жөндеуіне арналған орташа шығыстар -  19057900 теңге.
Уақыттылығы: шарт бойынша жұмысты жүргізу кестесіне сәйкес.
Сапасы: ғылыми мақалалар, авторлық куәліктер, патенттер, патенттер алды, технологиялық әзірлемелер мен регламенттер, тәжірибе үлгілері, технологиялық процестер. Қазіргі заманғы құрал-жабдықтарды қолдану, ғылыми еңбек жағдайын жақсарту есебінен ғылыми зерттеулердің сапасын көтеру.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 258
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
056 "Обеспечение качества образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 794303 тысячи тенге (семьсот девяносто четыре миллиона триста три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи 4 , 23_ Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; статьи 55_ , 58_ , 59_ , 65_ Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 976 "Об утверждении Правил государственной аккредитации организаций образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года N 1122 "О Концепции расширения сферы функционирования государственного языка, повышения его конкурентоспособности на 2007-2010 годы"
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание системы внешней независимой оценки учебных достижений, обеспечивающей высокое качество образования. Совершенствование национальной системы оценки качества образования на основе государственных общеобязательных стандартов образования. Обеспечение качества высшего образования в соответствии с международными требованиями. Создание системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест".

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
258-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Білім беру сапасын қамтамасыз ету"
деген 056 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 794 303 мың теңге (жеті жүз тоқсан төрт миллион үш жүз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі Заңының 4, 23-баптары; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 55, 58, 59, 65-баптары; "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы; "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы; "Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аккредитациялаудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 шілдедегі N 976 қаулысы; "Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысы; "Мемлекеттік тілдің қолданылу аясын кеңейтудің, оның бәсекеге қабілеттілігін арттырудың 2007 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы N 1122 қаулысы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : оқу жетістіктеріне тәуелсіз баға жасау, жоғары сапалы білімді қамтамасыз ететін сыртқы тәуелсіз бағалау жүйесін жасау. Мемлекеттік жалпы міндетті білім стандарттар негізінде білім сапасын бағалаудың ұлттық жүйесін жетілдіру. Халықаралық талаптарға сәйкес жоғары білім берудің сапасын қамтамасыз ету. Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін құру.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
5. Задачи бюджетной программы : проведение единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля обучающихся, тестирования при государственной аттестации организаций образования и аттестации педагогических работников. Разработка и анализ соблюдения государственных общеобязательных стандартов образования, совершенствование механизмов формирования контингентов обучающихся. Прохождение высшими учебными заведениями международной аккредитации. Доработка и апробация системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Обеспечение
качества
образования
Формирование баз
данных по участ-
никам единого
национального
тестирования,
промежуточного
государственного
контроля,
комплексного
тестирования при
государственной
аттестации
организаций
образования, а
также при
аттестации
педагогических
работников.
Составление и
экспертиза
тестовых заданий,
усовершенствова-
ние программного
обеспечения для
организации и
проведения едино-
го национального
тестирования,
комплексного
тестирования при
государственной
аттестации
организаций
образования и
промежуточного
государственного
контроля обучаю-
щихся, а также
тестирования при
аттестации
педагогических
работников.
Организация и
проведение едино-
го национального
тестирования,
комплексного
тестирования при
государственной
аттестации
организаций
образования и
тестирование
педагогических
работников.
Организация
промежуточного
государственного
контроля обучаю-
щихся на началь-
ной и основной
ступенях среднего
общего образова-
ния и на 2(3)
курсах вузов.
Проведение семи-
наров с членами
государственных
комиссий,
представителями
Министерства
образования и
науки Республики
Казахстан,
сотрудниками
пунктов проведе-
ния единого
национального
тестирования,
авторами и экс-
пертами тестовых
заданий.
Перечисление
капитальных
трансфертов
Национальному
центру государ-
ственных стан-
дартов образова-
ния и тестирова-
ния на приобрете-
ние основных
средств для
открытия пункта
тестирования в
поселке Торетам
Кызылординской
области (для
выпускников
г. Байконыр)
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Проведение
самообследования
высшими учебными
заведениями в
рамках прохожде-
ния аккредитации
через признанные
зарубежные
аккредитационные
агентства.
Доработка Концепции внедрения и развития системы "Казтест". Доработка системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест". Апробация системы для интерактивного тестирования. Апробация системы "Казтест" в целевых группах.
В
течение
года
Комитет по
контролю в
сфере
образования
и науки
Министерства
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Национальный
центр госу-
дарственных
стандартов
образования и
тестирования

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Ұлттық бірыңғай тестілеуді, оқушыларға аралық мемлекеттік бақылауды және білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау кезіндегі, аттестаттаудан өту кезіндегі педагогикалық қызметкерді тестілеу кешенді тестілеуден өткізу. Мемлекеттік міндетті білім стандарттарын әзірлеу және талдау, оқушылар контингенттерін құру механизмін жетілдіру. Жоғары оқу орындарының халықаралық аккредиттеуден өтуі. Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін пысықтау және сынау.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Білім
беру
сапасын
қамтама-
сыз ету
Ұлттық бірыңғай
тестілеу, аралық
мемлекеттік бақылау
және білім беру
ұйымдарын мемлекеттік
аттестаттау кезіндегі
кешенді тестілеуге,
сондай-ақ
педагогикалық
қызметкерлердің
аттестаттау кезіндегі
қатысушылар бойынша
мәліметтерді жасау.
Ұлттық бірыңғай
тестілеуді, білім
беру ұйымдарын
мемлекеттік
аттестаттау кезіндегі
кешенді тестілеуді
және білім алушыларды
аралық мемлекеттік
бақылауды, сондай-ақ
аттестаттау кезіндегі
педагогикалық
қызметкерлерді
тестілеуді ұйымдастыру
және өткізу үшін тест
тапсырмаларын жасау
және сараптамадан
өткізу, бағдарламалық
қамтамасыз етуді
жетілдіру.
Ұлттық бірыңғай
тестілеуді, білім
беру ұйымдарын
мемлекеттік
аттестациялау кезінде
кешенді тестілеуді
ұйымдастыру және
өткізу және
педагогикалық
қызметкерлерді
тестілеу.
Орта білім берудің
бастауыш және негізгі
саласында және жоғары
оқу орындарының 2 (3)
курстарында білім
алушыларға мемлекеттік
аралық бақылауды
ұйымдастыру және
өткізу.
Мемлекеттік комиссия
мүшелерімен, Қазақстан
Республикасы Білім
және ғылым
министрлігінің
өкілдерімен, ұлттық
бірыңғай тестілеуді
өткізу пункттерінің
қызметкерлерімен тест
тапсырмаларының
авторларымен және
сарапшылармен
семинарларды өткізу.
Білім беру мен
тестілеудің
мемлекеттік
стандарттарының
ұлттық орталығына
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым
министрінің бұйрығымен
бекітілген тізімге
сәйкес Қызылорда
облысы Төретам
кентінде (Байқоңыр
қаласының мектеп
бітірушілері үшін)
тестілеу пунктін ашу
үшін күрделі
трансферттер аудару.
Танылған шет елдік
аккредиттеу
агенттіктері арқылы
аккредиттеуден өтуге
дайындалу мақсатында
жоғары оқу орындарының
өзіндік бағалаудан
өтуі.
"Казтест" жүйесінің енгізу және дамыту тұжырымдамасын пысықтау. Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалайтын "Қазтест" жүйесін пысықтау. Интерактивті тестілеу үшін жүйенің сапасын сынау. Нысаналы топтарда "Қазтест" жүйесінің сапасын сынау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігінің
білім
беру
саласын-
дағы
бақылау
комитеті,
Білім
беру мен
тесті-
леудің
мемлекет-
тік
стандарт-
тарының
ұлттық
орталығы

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
организация единого национального тестирования в 155 пунктах проведения тестирования;
планируемое количество обучающихся, принимающих участие в едином национальном тестировании, составит более 164 тысяч человек;
количество обучающихся, проходящих промежуточный государственный контроль:
1) обучающиеся на начальной и основной ступенях среднего общего образования - не менее 260 тысяч человек;
2) студенты 2 (3) курсов - не менее 160 тысяч человек;
количество обучающихся, проходящих комплексное тестирование при государственной аттестации организаций образования - не менее 15 тысяч человек;
количество педагогических работников, подлежащих аттестации - не менее 10 тысяч человек.
Приобретение основных средств для пункта проведения тестирования в поселке Торетам Кызылординской области (для выпускников г. Байконыр) не менее 7 единиц: оборудование для создания телекоммуникационной сети - 1 комплект, оптический маркерный сканер - 1 шт., компьютер - 2 шт., лазерный принтер - 1 шт., модем - 1 шт., копировально-множительный аппарат - 1 шт.
Предоставление пятью высшими учебными заведениями материалов самообследования в зарубежные аккредитационные агентства для прохождения аккредитации. Формирование тестовых заданий по шести уровням знания казахского языка и субтесту "Письмо".
Конечный результат:
Оценка уровня знаний учащихся, студентов, а также педагогических работников при прохождении аттестации для принятия дальнейших мер по повышению качества образования. Оценка уровня знания государственного языка гражданами в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат:
1) средний расход на 1-го обучающегося, проходящего единое национальное тестирование - 453 тенге;
2) средний расход на создание и экспертизу одного тестового задания - 115 тенге;
3) средний расход на 1-го обучающегося, проходящего промежуточный государственный контроль:
- учащиеся 4, 9 классов - 342 тенге;
- студенты 2(3) курсов - 625 тенге;
4) средний расход на 1-го обучающегося, проходящего комплексное тестирование при государственной аттестации организации образования - 625 тенге;
5) средний расход на содержание одного пункта проведения тестирования - 1609,6 тыс тенге;
6) средний расход на подготовку и проведение тестирования 1-го педагогического работника подлежащего аттестации - 3 413 тенге;
7) средний расход на проведение процедуры самообследования при международной аккредитации 1-й образовательной программы - 3 062,7 тысяч тенге.
Средний расход на создание и экспертизу одного тестового задания системы оценки уровня владения казахским языком "Казтест" - 350 тенге.
Своевременность: Согласно плану мероприятий проведения работ, поставок оборудования, утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
Качество:

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
155 ұлттық бірыңғай тестілеу өткізілетін пункттерде ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру;
жоспарланған ұлттық бірыңғай тестілеуден өтетін білім алушылардың саны 164 мыңнан астам адам;
аралық мемлекеттік бақылаудан өтетін оқушылардың саны:
1) жалпы орта білім беру саласында бастапқы және негізгі сатыда оқитын оқушылар - 260 мыңнан кем емес адам;
2) 2 (3) курс студенттері - 160 мыңнан кем емес адам;
білім ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау кезінде кешенді тестілеуден өтетін оқушылардың саны - 15 мыңнан кем емес адам;
аттестаттаудан өтуі тиіс педагогикалық қызметкерлердің саны - 10 мыңнан кем емес адам.
Қызылорда облысы Төретам кентіндегі (Байқоңыр қаласының мектеп бітірушілері үшін) тестілеу пункті үшін 7 бірліктен кем емес негізгі құралдар-жабдықтар сатып алу: телекоммуникациялық желісін құру үшін құрал-жабдық - 1 комп.; оптикалық маркерлік сканер - 1 дана; компьютер - 2 дана; лазерлік принтер - 1 дана; модем - 1 дана; көшірме-көбейту аппараты - 1 дана.
Аккредиттеуден өту үшін бес жоғары оқу орындарының өзіндік бағалаудан өту материалдарын танылған шет елдік аккредиттеу агенттіктеріне ұсыну.
Қазақ тілі білімі мен "Хат" субтестісінің алты деңгей бойынша тестік тапсырмаларды қалыптастыру.
Қорытынды нәтижелер:
Білім беру сапасын ары қарай арттыру бойынша шаралар қабылдау үшін студенттердің, білім алушылардың және аттестаттаудан өту кезіндегі педагогикалық қызметкердің кәсіби даярлығы мен білім деңгейін бағалау.
Қазақстан Республикасында азаматтардың мемлекеттік тілді білу деңгейін бағалау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1) бірыңғай ұлттық тестілеуден өтетін 1 оқушыға кететін орташа шығын - 453 теңге;
2) 1 тестік тапсырманы құрастыру және сараптауға кететін орташа шығын - 115 теңге;
3) аралық мемлекеттік бақылаудан өтетін 1 оқушыға орташа шығын:
- 4, 9 сыныптардың оқушыларына - 342 теңге;
- 2(3) курс студенттеріне - 625 теңге.
4) білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестациялау кезінде кешенді тестілеуден өтетін бір оқушыға кететін орташа шығын - 625 теңге;
5) бір тестілеу пунктін ұстауға кететін орташа шығын - 1609,6 мың теңге;
6) аттестаттаудан өтуі тиіс 1 педагогикалық қызметкерді даярлау мен тестілеуден өткізуге кететін орташа шығын - 3413 теңге.
7) 1 білім беру бағдарламасын халықаралық аккредиттеу рәсімі кезінде өзіндік бағалаудан өтуіне кететін орташа шығын - 3062,7 мың теңге.
"Қазтест" қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау жүйесінің бір тестілік тапсырмасын жасауға және сараптауға арналған орташа шығысы - 350 теңге
Уақтылығы: Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің бұйрығымен бекітілген құрал-жабдықтарды жеткізу, жұмыс жүргізу шараларына байланысты.
Сапасы:

1) снижение жалоб на качество тестов и процедуру проведения единого национального тестирования составит 5 процентов;
2) обеспечение качества высшего образования согласно требованиям международных аккредитационных агентств.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 259
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
057 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный
научно-технологический холдинг "Самғау""
на 2008 год
Сноска. Приложение 259 исключено постановлением Правительства РК от 03.10.2008 N 911 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 260
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
058 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных
кабинетов в государственных учреждениях начального, основного
среднего и общего среднего образования"
на 2008 год
1. Стоимость: 2676454 тысячи тенге (два миллиарда шестьсот семьдесят шесть миллионов четыреста пятьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 64 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : оснащение общеобразовательных школ лингафонными и мультимедийными кабинетами для внедрения новых технологий обучения.
5. Задачи бюджетной программы : финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы для создания лингафонных и мультимедийных кабинетов общеобразовательных школ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
058
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
создание
лингафонных
и мульти-
медийных
кабинетов в
государст-
венных
учреждениях
начального,
основного
среднего и
общего
среднего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на создание
лингафонных и
мультимедийных
кабинетов в
государственных
учреждениях началь-
ного, основного
среднего и общего
среднего образо-
вания, согласно
решению Правитель-
ства Республики
Казахстан.
Своевременное и
качественное осна-
щение лингафонными
и мультимедийными
кабинетами
государственных
учреждений
начального,
основного среднего
и общего среднего
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

1) бірыңғай ұлттық тестілеу сапасына және тестілеу процедурасына арыздардың азаюы 5 пайызды құрайды;
2) халықаралық аккредиттеу агенттіктерінің талаптарына сәйкес жоғары білім берудің сапасын қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
259-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
""Самғау" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ-ның жарғылық
капиталын ұлғайту"
деген 057 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 259-қосымша алынып тасталды - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.10.03 N 911 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
260-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 058 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2676454 мың теңге (екі миллиард алты жүз жетпіс алты миллион төрт жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 64-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жалпы орта білім беретін мектептерді оқытудың жаңа технологияларын енгізу үшін лингафондық және мультимедиалық кабинеттермен жасақтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін жалпы
білім беретін мектептерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құру үшін қаржылық қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарлама- лардың) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
058
Облыстық
бюджеттерге,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
бастауыш,
негізгі орта
және жалпы
орта білім
беретін
мемлекеттік
мекемелерде
лингафондық
және
мультимедиа-
лық кабинет-
тер құруға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферттер
Республикалық
бюджеттен
облыстардың,
Астана және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне
бастауыш,
негізгі орта
және жалпы
орта білім
беретін
мемлекеттік
мекемелерде
лингафондық
және
мультимедиалық
кабинеттер
құруға
ағымдағы
нысаналы
трансферттерді
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
шешімі бойынша
аудару.
Бастауыш,
негізгі орта
және жалпы
орта білім
беретін
мемлекеттік
мекемелерін
лингафондық
және
мультимедиалық
кабинеттермен
уақытында
және сапалы
жасақтау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыстар-
дың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
Обеспечение образовательного процесса в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования учебным оборудованием нового поколения.
Оснащение государственных учреждений начального, основного среднего и общего среднего образования лингафонными и мультимедийными кабинетами в количестве не менее 483, в том числе:
Акмолинская область - не менее 47 единиц,
Актюбинская область - не менее 34 единиц,
Алматинская область - не менее 25 единиц,
Атырауская область - не менее 18 единиц,
Восточно-Казахстанская область - не менее 24 единиц,
Жамбылская область - не менее 31 единицы,
Западно-Казахстанская область - не менее 25 единиц,
Карагандинская область - не менее 34 единиц,
Кызылординская область - не менее 17 единиц,
Костанайская область - не менее 25 единиц,
Мангыстауская область - не менее 17 единиц,
Павлодарская область - не менее 41 единицы,
Северо-Казахстанская область - не менее 46 единиц,
Южно-Казахстанская область - не менее 56 единиц,
город Алматы - не менее 26 единиц,
город Астана - не менее 17 единиц.
Конечные результаты: повышение качества обучения школьников, улучшение языковой подготовки учащихся, внедрение в образовательный процесс современных информационных технологий, управление учебным процессом в единой образовательной сети.
Финансово-экономический результат: планируемая средняя стоимость 1-го кабинета составит не более 5,541 млн. тенге.
Своевременность: своевременное оснащение лингафонными и мультимедийными кабинетами, согласно договоров.
Качество: повышение качества обучения школьников на основе внедрения новых информационных технологий, модернизация материально-технического обеспечения учебным оборудованием организации образования.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 261
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
059 "Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 968366 тысяч тенге (девятьсот шестьдесят восемь миллионов триста шестьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
білім процесін мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес жаңа ғасыр оқу жабдығымен қамтамасыз ету.
Мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта беру мекемелерін лингафондық және мультимедиалық кабинеттермен жабдықтау, кемінде 483, оның ішінде:
Ақмола облысы - кемінде 47 бірлік,
Ақтөбе облысы - кемінде 34 бірлік,
Алматы облысы - кемінде 25 бірлік,
Атырау облысы - кемінде 18 бірлік,
Шығыс Қазақстан облысы - кемінде 24 бірлік;
Жамбыл облысы - кемінде 31 бірлік;
Батыс Қазақстан облысы - кемінде 25 бірлік,
Қарағанды облысы - кемінде 34 бірлік,
Қызылорда облысы - кемінде 17 бірлік,
Қостанай облысы - кемінде 25 бірлік,
Маңғыстау облысы - кемінде 17 бірлік,
Павлодар облысы - кемінде 41 бірлік,
Солтүстік Қазақстан облысы - кемінде 46 бірлік,
Оңтүстік Қазақстан - кемінде 56 бірлік,
Алматы қаласы - кемінде 26 бірлік,
Астана қаласы - кемінде 17 бірлік.
Соңғы нәтижелер: жалпы білім беретін мектептерін жаңа буынды жабдығымен жарақтау, оқушылардың тіл дайындықтарын жақсарту, оқушыларды оқытудың сапасын бірыңғай тестілеу жалпы білімді жүйеде көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1 кабинеттің жоспарланатын орташа құны 5,541 млн. теңгеден аспайды.
Уақтылығы:
лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді шарттарға сәйкес уақытында құру.
Сапасы:
жаңа ақпараттық технологияларды енгізу негізінде оқушылардың білім сапасын арттыру, білім беру мекемелерінің материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін оқу жабдығымен модернизациялау.
* республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асырылатын шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
261-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
ұйымдарында мамандар даярлау"
деген 059 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 968 366 мың теңге (тоғыз жүз алпыс сегіз миллион үш жүз алпыс алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике"; статьи 8 , 11, 26, 43, 48 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 594 "О Концепции совершенствования государственной системы по обеспечению безопасности перевозок пассажиров и грузов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1159 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Межрегиональный профессиональный центр по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой отрасли" Министерства образования и науки Республики Казахстан; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2006 года N 1170 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Межрегиональный профессиональный центр по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для топливно-энергетической отрасли" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : удовлетворение потребностей личности в интеллектуальном, культурном и нравственном развитии путем получения технического и профессионального, послесреднего образования и квалификации в избранной профессии, удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах с техническим и профессиональным, послесредним образованием.
5. Задачи бюджетной программы : подготовка и переподготовка специалистов в учебных заведениях технического и профессионального, послесреднего образования, представляющих для страны исключительно важное особое значение.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
059
Подготовка
специалистов
ворганизациях
технического
и профессио-
нального,
послесред-
него
образования
Обеспечение усло-
вий для подготовки
и переподготовки
специалистов
технического и
обслуживающего
труда.
Проведение учебно-
го процесса в
соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами
образования.
Прием учащихся в
соответствии с
государственным
образовательным
заказом на подго-
товку специалистов
с техническим и
профессиональным,
послесредним
образованием,
утверждаемым
ежегодно
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
Перечисление
капитальных
трансфертов
организациям
технического и
профессионального,
послесреднего
образования на
приобретение
основных средств,
согласно перечня,
утвержденного
приказом Министра
образования и
науки Республики
Казахстан.
Перечисление капи-
тальных трансферт-
ов Алматинскому
музыкальному
колледжу
им. Чайковского
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 9-198/2007
от 27 апреля
2007 года),
Семипалатинскому
финансово-экономи-
ческому колледжу
(заключение
государственной
экспертизы на
сметную документа-
цию N 9с 185/04
от 25 июня 2004

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының 6-бабы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 8, 11, 26,   43,48-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; "Жолаушылар мен жүк тасымалдаудағы қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік жүйені жетілдіру Тұғырнамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 сәуірдегі N 594 қаулысы ; "Мұқтаж азаматтарға олардың білім алу кезінде берілетін әлеуметтік көмектің мөлшері мен көздері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738 қаулысы , Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Мұнай-газ саласы үшін техникалық және қызмет көрсететін еңбек кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1159 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Отын-энергетика саласына арналған техникалық және қызмет көрсету еңбегінің кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 желтоқсандағы N 1170 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жеке тұлғаның таңдаған мамандығында техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім және біліктілік алу жолымен интеллектуалдық, мәдени және рухани даму қажеттілігін қанағаттандыру, техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім бар білікті мамандармен қоғамның әлеуметтік-экономикалық қажеттілігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім беру оқу орындарында елімізге аса маңызды мәні бар мамандар даярлау және қайта даярлау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/
п
Бағдар-лама
коды
Кіші
бағдар-лама коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдарлама- лардың) атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
059
Техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен
кейінгі білім
беру ұйымдарын-
да мамандар
даярлау
Техникалық
және қызмет
көрсету
еңбегінің
мамандарын
даярлау
және қайта
даярлау
үшін жағдай-
лармен
қамтамасыз
ету.
Мемлекеттік
жалпы
міндетті
білім беру
стандарт-
тарына
сәйкес оқу
процестерін
жүргізу.
Жыл сайын
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысымен
бекітілетін
техникалық
және кәсібі,
орта білімнен
кейінгі
білімді
мамандарды
даярлауға,
мемлекет-
тік білім
тапсырысына
сәйкес
оқушылар
қабылдау.
Техникалық
және кәсібі,
орта білімнен
кейінгі
білім беру
ұйымдарына
Қазақстан
Республикасы
Білім және
ғылым
министрінің
бұйрығымен
бекітілген
тізім бойынша
басты құралдар
алуға күрделі
трансферттер
аудару.
Чайковский
атындағы
Алматы
музыкалық
колледжіне
(сметалық
құжаттама
бойынша
2007 жылғы
27 сәуірдегі
N 9-198/
2007
мемлекеттік
сараптаманың
қорытындысы),
Семей қаржы-
экономикалық
колледжіне
(сметалық
құжаттама
бойынша
2004 жылғы
25 маусымда-
ғы N 9с
185/04
мемлекеттік
сараптаманың

года), Алматинскому хореографическому училищу имени А.В. Селезнева (заключение государственной экспертизы на сметную документацию N 7-61/08 от 5 февраля 2008 года) на проведе-
ние капитального
ремонта.
Перечисление
трансфертов
организациям
технического и
профессионального,
послесреднего
образования для
выплаты денежных
компенсаций на
проезд обучающимся
по государственно-
му образовательно-
му заказу в период
зимних и летних
каникул.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: обучение среднегодового контингента - 3541 учащихся. Прием учащихся в Межрегиональный профессиональный центр Павлодарской области по подготовке и переподготовке специалистов технического и обслуживающего труда для топливно-энергетической отрасли на 2008-2009 учебный год - 300 человек. Охват стипендией учащихся составит не менее 60 процентов. Проведение капитального ремонта зданий Алматинского музыкального колледжа им. Чайковского, Семипалатинского финансово-экономического колледжа, Алматинского хореографического училища имени А.В. Селезнева. Приобретение основных средств организациям технического и профессионального, послесреднего образования. Ожидаемый контингент обучающихся, получающих денежную компенсацию на льготный проезд составит не более 3,1 тыс. учащихся.
Конечный результат: доля выпускников, трудоустроенных по завершению обучения в текущем году и поступивших в вузы составит не менее 70 процентов; планируемая доля отчисленных обучающихся не более 6 процентов.
Финансово-экономический результат: средний расход на подготовку одного обучающегося в год (без учета капитальных расходов) - 253,2 тыс. тенге.
Своевременность: ожидаемое количество обучающихся, завершивших обучение с получением диплома о техническом и профессиональном, послесредним образовании, составит не менее 800 учащихся; исполнение учебной программы согласно учебного плана.
Качество: планируемая доля выпускников с техническим и профессиональным, послесредним образованием, окончивших колледж "с отличием" составит 10 процентов. Планируемая доля обучающихся, которая окончит колледж с положительными результатами итоговой государственной аттестации - 100 процентов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 261-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 261-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
066 "Трансферты на развитие бюджету города Астаны для участия
в строительстве нового университета"
на 2008 год

қорытындысы), А.В. Селезнов атындағы Алматы хореографиялық училищесіне (сметалық құжаттама бойынша 2008 жылғы 5 ақпандағы N 7-61/08 мемлекеттік сараптаманың қорытындысы)
күрделі
жөндеу
өткізуге
күрделі
трансферттер
аудару.
Мемлекеттік
тапсырысы
негізінде
техникалық
және кәсібі,
орта білімнен
кейінгі
білім оқу
орындарындағы
алушыларға
қысқы және
жазғы каникул
кезінде
көлікпен
жүруге
өтемақылар
төлеуге
трансферттер
аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Білім
және ғылым
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: орта есеппен жылына 3541 оқушылар оқыту. Отын-энергетика саласы үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегінің кадрларын даярлау және қайта даярлау бойынша Павлодар облысында өңіраралық кәсіптік орталыққа 2008-2009 оқу жылында оқушыларды қабылдау - 300 адамды құрайды. Шәкіртақымен қамтылған білім алушылардың саны - 60 пайыздан кем емес. Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжінің, Семей қаржы-экономикалық колледжінің ғимараттарына, А.В. Селезнев атындағы Алматы хореографиялық училищесіне күрделі жөндеу жүргізу. Техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерге ұйымдарына негізгі құралдарды сатып алу. Көлікте жеңілдікпен жүруге қаржылай өтемақы алушы оқушылардың саны 3,1 мыңнан кем емес.
Соңғы нәтиже: ағымдағы жылда оқуды бітіргеннен кейін жұмысқа тұрған және жоғарғы оқу орнына түскен оқушылардың бөлігі 70 пайыздан кем емес. Жоспарланған оқудан шығарылған оқушылардың бөлігі - 6 пайыздан аспауы керек.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жылына бір оқушыны дайындауға кететін орташа шығын (күрделі шығынды қоспағанда) - 253,2 мың теңге.
Уақыттылығы: техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім беру орындарындағы дипломды алып, оқуды бітірген білім алушылардың саны 800 оқушыдан кем емес; білім бағдарламаларының орындалуы білім жоспарына сәйкес.
Сапасы: жоспарланған техникалық және кәсібі, орта білімнен кейінгі білім "өте жақсы" бағамен колледжі бітірген оқушылардың бөлігі - 10 пайыз.
Мемлекеттік қорытынды аттестациядан болымды нәтижемен колледж бітірген оқушылардың жоспарланған үлесі - 100 пайыз.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
261-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 261-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жаңа университет құрылысына қатысу үшін Астана
қаласының бюджетін дамытуға арналған трансферттер"
деген 066 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5000000 тысяч тенге (пять миллиардов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение и создание эффективной системы подготовки высококвалифицированных кадров мирового класса, оказание образовательных услуг на уровне мировых стандартов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджета города Астаны для осуществления строительства нового университета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
066
Трансферты
на развитие
бюджету го-
рода Астаны
для участия
в строитель-
стве нового
университета
Перечисление
трансфертов на
развитие бюджету
города Астаны для
участия в строи-
тельстве нового
университета
Январь-
декабрь
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан,
Аким города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- разработка проектно-сметной документации и начало строительства нового университета в г. Астане.
Конечный результат: выполнение объема строительно-монтажных работ согласно графика работ.
Своевременность: согласно графику производства работ и заключенного договора.
Качество: согласно строительным нормам и правилам, действующим на территории Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 262
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
076 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на внедрение новых технологий
государственной системы в сфере образования"
на 2008 год
1. Стоимость : 7299278 тысяч тенге (семь миллиардов двести девяносто девять миллионов двести семьдесят восемь тысяч тенге).

1. Құны: 5000000 мың теңге (бес миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы , "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әлемдік санаттағы жоғары білікті кадрлар дайындаудың тиімді жүйесімен қамтамасыз ету және құру, әлемдік стандарттар деңгейінде білім беру қызметтерін көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: жаңа университеттің құрылысын іске асыру үшін Астана қаласының бюджетіне қаржылық қолдау көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
066
Жаңа
универ-
ситет
құрылысы-
на қатысу
үшін
Астана
қаласының
бюджетін
дамытуға
арналған
трансфер-
ттер
Жаңа универси-
тет құрылысына
қатысу үшін
Астана қаласы-
ның бюджетін
дамытуға арнал-
ған трансферт-
тер аудару
Қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республикасы
Білім және
ғылым
министрлігі,
Астана
қаласының
әкімі
7. Бюджеттік багдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу және Астана қ. жаңа университет құрылысын бастау.
Соңғы нәтиже: жұмыс кестесіне сәйкес құрылыс-монтаждық жұмыстарын орындау.
Уақтылығы: Көзделген іс-шаралар кестесі және келісім-шартқа сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы аумағында әрекет ететін құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
262-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің
жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер" деген 076 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 7299278 мың теңге (жеті миллиард екі жүз тоқсан тоғыз миллион екі жүз жетпіс сегіз мың теңге).

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 11 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание условий для поэтапного перехода к новому уровню образования, повышение качества образования, развитие информатизации образования, формирование у учащихся и учителей информационной культуры.
5. Задачи бюджетной программы : создание единой образовательной информационной среды системы образования, улучшение информатизации системы образования и повышение качества образования Республики Казахстан с целью интеграции его в мировое информационное образовательное пространство; предоставление организациям начального, основного среднего и общего среднего образования средств доступа к глобальным информационным ресурсам, посредством подключения школы к Интернету.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
076
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
внедрение
новых
технологий
государст-
венной
системы в
сфере
образования.
2
101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
внедрение
системы
интерактив-
ного
обучения в
государст-
венной
системе
начального,
основного
среднего и
общего
среднего
образования
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны,
Алматы на
внедрение системы
интерактивного
обучения в
государственной
системе  началь-
ного, основного
среднего и
общего среднего
образования,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение
внедрения системы
интерактивного
обучения в
государственной
системе
начального,
основного среднего
и общего среднего
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Прямой результат:
в 2008 году будет приобретено оборудование и программное обеспечение и проведены работы по их установке и сопровождению, а также осуществлена абонентская оплата:

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 "2030 жылғы дейінгі Қазақстанның даму Стратегиясын ары қарай жүзеге асырудағы шаралар туралы" жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : білім берудің жаңа деңгейіне кезең бойынша көшу үшін жағдайлар жасау, білім сапасын көтеру, білім беруді информатизациялауды дамыту, оқушылар мен мұғалімдердің информациялық мәдениетін қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : білім беру жүйесінің біртұтас ақпараттық ортасын құру, әлемдік ақпараттық білім беру кеңістігіне интеграциялау мақсатында Қазақстан Республикасы білім беру жүйесінің ақпараттандыру жүйесін жақсарту және білім беру сапасын арттыру; бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін ұйымдарды Интернет желісіне қосылу арқылы ауқымды информациялық ресурстарға қол жеткізу құралдарын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
076
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
білім
беру
саласын-
да
мемле-
кеттік
жүйенің
жаңа
техно-
логия-
ларын
енгізуге
беріле-
тін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
2
101
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
бастауыш,
негізгі
орта және
жалпы
орта
білім
берудің
мемле-
кеттік
жүйесіне
интер-
активті
оқыту
жүйесін
енгізуге
беріле-
тін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Республикалық
бюджеттен облыстық
бюджеттерге, Астана
және Алматы қалалық
бюджеттеріне бастауыш,
негізгі орта және
жалпы орта білім білім
берудің мемлекеттік
жүйесіне, интерактив-
тік оқыту жүйесін
енгізуге арналған
нысаналы ағымдағы
трансферттерді
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешіміне
сәйкес аудару.
Бастауыш, негізгі
орта және жалпы орта
білім білім берудің
мемлекеттік жүйесіне
интерактивтік оқыту
жүйесін енгізуді
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтиже:
2008 жылы бағдарламалық қамтамасыз етілу мен құралдар алынады және оларды ары қарай жүргізу мен орнату бойынша жұмыстар жүргізіледі, сол сияқты абоненттік төлемдер өтелінеді:

1) не менее 1000 школ (доукомплектование), в том числе:
Акмолинская область - не менее 30 школ, Актюбинская область - не менее 40 школ, Алматинская область - не менее 85 школ, Атырауская область - не менее 36 школ, Восточно-Казахстанская область - не менее 78 школ, Жамбылская область - не менее 80 школ, Западно-Казахстанская область - не менее 40 школ, Карагандинская область - не менее 84 школ, Костанайская область - не менее 72 школ, Кызылординская область - не менее 68 школ, Мангыстауская область - не менее 18 школ, Павлодарская область - не менее 55 школ, Северо-Казахстанская область - не менее 60 школ, Южно-Казахстанская область - не менее 108 школ, город Алматы - не менее 113 школ, город Астана - не менее 33 школ;
2) не менее 721 школы, в том числе:
Акмолинская область - не менее 22 школ, Актюбинская область - не менее 29 школ, Алматинская область - не менее 66 школ, Атырауская область - не менее 26 школ, Восточно-Казахстанская область - не менее 61 школ, Жамбылская область - не менее 58 школ, Западно-Казахстанская область - не менее 29 школ, Карагандинская область - не менее 77 школ, Костанайская область - не менее 52 школ, Кызылординская область - не менее 56 школ, Мангыстауская область - не менее 13 школ, Павлодарская область - не менее 40 школ, Северо-Казахстанская область - не менее 23 школ, Южно-Казахстанская область - не менее 107 школ, город Алматы - не менее 47 школ, город Астана - не менее 15 школ;
Конечный результат:
будет внедрена многофункциональная система в учебный процесс.
Финансово-экономический результат:
планируемый средний расход на: приобретение оборудования и программного обеспечения, а также по их установке для доукомплектования 1 школы составит 5987,9 тыс. тенге, новой 1 школы - 1219,4 тыс. тенге; абонентскую оплату в месяц составит 27,6 тыс. тенге; оплату обучения 1-го педагога в год составит 1,676 тыс. тенге.
Своевременность:
внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования, согласно заключенных договоров.
Качество:
обеспечение организациям образования высокоскоростного доступа к глобальным информационным ресурсам.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 262-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 262-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
077 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в
организациях технического и профессионального, послесреднего
образования на основании государственного заказа местных
исполнительных органов"
на 2008 год

1) кемінде 1000 мектеп (қорды толықтыру), оның ішінде:
Ақмола облысы - кем дегенде 30 мектеп, Ақтөбе облысы - кем дегенде 40 мектеп, Алматы облысы - кем дегенде 85 мектеп, Атырау облысы - кем дегенде 36 мектеп, Шығыс Қазақстан облысы - кем дегенде 78 мектеп, Жамбыл облысы - кем дегенде 80 мектеп, Батыс Қазақстан облысы - кем дегенде 40 мектеп, Қарағанды облысы - кем дегенде 84 мектеп, Қостанай облысы - кем дегенде 72 мектеп, Қызылорда облысы - кем дегенде 68 мектеп, Маңғыстау облысы - кем дегенде 18 мектеп, Павлодар облысы - кем дегенде 55 мектеп, Солтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 60 мектеп, Оңтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 108 мектеп, Алматы қаласы - кем дегенде 113 мектеп, Астана қаласы - кем дегенде 33 мектеп;
2) кемінде 721 мектеп, оның ішінде:
Ақмола облысы - кем дегенде 22 мектеп, Ақтөбе облысы - кем дегенде 29 мектеп, Алматы облысы - кем дегенде 66 мектеп, Атырау облысы - кем дегенде 26 мектеп, Шығыс Қазақстан облысы - кем дегенде 61 мектеп, Жамбыл облысы - кем дегенде 58 мектеп, Батыс Қазақстан облысы - кем дегенде 29 мектеп, Қарағанды облысы - кем дегенде 77 мектеп, Қостанай облысы - кем дегенде 52 мектеп, Қызылорда облысы - кем дегенде 56 мектеп, Маңғыстау облысы - кем дегенде 13 мектеп, Павлодар облысы - кем дегенде 40 мектеп, Солтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 23 мектеп, Оңтүстік Қазақстан облысы - кем дегенде 107 мектеп, Алматы қаласы - кем дегенде 47 мектеп, Астана қаласы - кем дегенде 15 мектеп.
Соңғы нәтиже:
оқу процесіне көп функционалды жүйе енгізіледі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
жоспарланатын орташа шығысы: қорды толықтыру 1 мектепке құралдарды алуға және бағдарламалық қамтамасыз етуге, сол сияқты оларды орнатуға 5987,9 мың теңге, жаңа 1 мектепке - 1219,4 мың теңге; 1 айға абоненттік төлемі 27,6 мың теңге; жылына 1 педагогты оқытуға төлем 1,676 мың теңгені құрайды.
Уақыттылығы:
жасалған шарттарға сәйкес, мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру жүйесіне интерактивтік оқыту жүйесін енгізу.
Сапасы:
білім беру ұйымдарының жоғары жылдамдықты ғаламдық ақпараттық ресурстарға қол жеткізуін қамтамасыз ету.
* Республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру аясында іске асырылатын шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
262-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 262-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік
тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен
кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларын
төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
деген 077 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 192806 тысяч тенге (сто девяносто два миллиона восемьсот шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 47 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года N 116 "Об утверждении Правил выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования в рамках государственного заказа.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей, городов Астаны и Алматы путем доведения размера стипендии с 5147 тенге до 6000 тенге обучающимся в технических и профессиональных, послесредних учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
077
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
выплату
стипендий
обучающимся
в организа-
циях техни-
ческого и
профессио-
нального,
послесредне-
го образова-
ния на
основании
государ-
ственного
заказа мест-
ных исполни-
тельных
органов
Перечисление
согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы для
доведения размера
стипендии,
обучающимся в
технических и
профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов с 5 147
тенге до 6 000
тенге.
Обеспечение свое-
временной выплаты
разницы в размере
стипендии,
обучающимся в
технических и
профессиональных,
послесредних
учебных заведениях
на основании
государственного
заказа местных
исполнительных
органов.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *
Прямой результат:
Доведение размера стипендий обучающимся в технических и профессиональных, послесредних учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов с 5147 тенге до 6000 тенге. Среднегодовой контингент стипендиатов по областям 55 102, в том числе: Акмолинская - 2545, Актюбинская - 2868, Алматинская - 2521, Атырауская - 1901, Восточно-Казахстанская - 4520, Жамбылская - 3428, Западно-Казахстанская - 2333, Карагандинская - 6250, Костанайская - 4078, Кызылординская - 2320, Мангыстауская - 2472, Павлодарская - 2809, Северо-Казахстанская - 2494, Южно-Казахстанская - 6200, а также города Алматы - 5220 и города Астана - 3143.
Конечный результат:
повышение качества показателя успеваемости обучающихся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат:

1. Құны: 192806 мың теңге (жүз тоқсан екі миллион сегіз жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 маусымдағы Заңының 47-бабы ; "Білім беру ұйымдарында білім алушылардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендиялар төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы N 116 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік тапсырыс шеңберінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы оқушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалық бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерін 5147 теңгеден 6000 теңгеге дейін жеткізу жолымен қаржылай көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
077
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
жергілік-
ті атқа-
рушы
органдар-
дың мем-
лекеттік
тапсырысы
негізінде
техника-
лық және
кәсіптік,
орта бі-
лімнен
кейінгі
білім
орында-
рында
оқитын
студент-
тердің
стипен-
дияларын
төлеуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансфер-
ттер
Республикалық
бюджеттен
облыстық бюд-
жеттерге,
Астана және
Алматы қалалық
бюджеттеріне
жергілікті
атқарушы орган-
дардың мемле-
кеттік тапсы-
рыс негізінде
техникалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейін-
гі білім алушы
студенттерге
стипендияларды
5147 теңгеден
6000 теңгеге
дейін төлеуге
арналған ныса-
налы ағымдағы
трансферттер
аудару.
Жергілікті
атқарушы орган-
дардың мемле-
кеттік тапсырыс
негізінде кә-
сіптік орта оқу
орындарында
білім алушы
студенттер
стипендияларын
төлеуге қаржы-
лай көмекті
уақтылы төлеу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
Облыс-
тардың,
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *
Тікелей нәтиже:
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушы студенттер стипендияларын төлеуге стипендия мөлшерін 5147 теңгеден 6000 теңгеге дейін жеткізу жолымен қаржылай көмек көрсету.
Облыстар бойынша ортажылдық стипендиаттардың контингенті - 55102, оның ішінде: Ақмола - 2545, Ақтөбе - 2868, Алматы облысы - 2521, Атырау - 1901, Шығыс Қазақстан - 4520, Жамбыл - 3428, Батыс Қазақстан - 2333, Қарағанды - 6250, Қостанай - 4078, Қызылорда - 2320, Маңғыстау - 2472, Павлодар - 2809, Солтүстік Қазақстан - 2494, Оңтүстік Қазақстан - 6200, сонымен қатар Алматы қаласы - 5220, Астана қаласы - 3143.
Соңғы нәтиже:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушылардың оқу үлгерімдерінің көрсеткіштерін көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:

разница ежемесячной выплаты стипендии в среднем на 1-го обучающегося составит - 853 тенге.
Своевременность:
обеспечение своевременной выплаты разницы в размере стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Качество:
обеспеченность стипендией от общего контингента - 70 процентов.
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 262-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 262-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
080 "Изучение актуальных проблем в области образования"
на 2008 год
1. Стоимость: 70000 тысяч тенге (семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие социально-экономическому развитию страны. Определение на основе актуальных исследований путей и механизмов повышения конкурентоспособности в области образования и их эффективного развития.
5. Задачи бюджетной программы: проведение актуальных исследований в области образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
080
Изучение
актуальных
проблем в
области
образования
Проведение
актуальных
исследований по
вопросам развития
образовательного
сектора.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
аналитические исследования по актуальным вопросам в области образования;
будут сформированы отчеты, разработаны методические рекомендации.
Конечный результат:
Повышение информированности организаций образования и граждан Республики Казахстан по актуальным вопросам в области образования. Выработка рекомендаций и предложений для обеспечения эффективного развития образования.
Финансово-экономический результат:
актуальные исследования в области образования - 70000,0 тыс.тенге.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество:
Обеспечение уровня качества исследований в соответствии с требованиями заказчика. Охват отдельных наиболее актуальных вопросов в области образования, актуальные исследования и рекомендации по которым будут способствовать их эффективному решению.

Стипендияның ай сайынғы төлеу айырмасы 1 оқушыға 853 теңгені құрайды.
Уақтылығы:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алушылардың стипендиясының айырмасын уақытылы төлеу.
Сапасы:
барлық оқушылардың 70 пайызын стипендиямен қамтамасыз ету.
* Республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асырылатын шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
262-2-ҚОСЫМША
Ескерту. 262-2-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым мннистрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу"
деген 080 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 70000 мың теңге (жетпіс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 2001 жылғы 9 шілдедегі, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 маусымдағы Заңы, "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттің  әлеуметтік-экономикалық дамуына әсер ету. Білім саласын және оның тиімді дамуын, өзекті зерттеулер жолы және бәсекелестікті жоғарылату механизмі негізінде анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Кіші бағдарла-
малардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
080
Білім саласын-
дағы өзекті
мәселелерді
зерттеу
Білім секторын
дамыту мәселе-
лері бойынша
өзекті зерт-
теулер
жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
білім саласындағы өзекті мәселелер бойынша аналитикалық зерттеу;
есептер жасалады және методикалық ұсыныстар құрылады.
Соңғы нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелер бойынша білім беру ұйымдарының және Қазақстан Республикасы азаматтарының ақпаратқа қол жетімділігін жоғарылату. Білімнің тиімді дамуын қамтамасыз етуге ұсыныстар мен әдістерін дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеуге - 70 000,0 мың теңге.
Уақтылығы:
белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
Тапсырыс берушінің талабына сәйкес зерттеудің сапа деңгейін қамтамасыз ету. Білім саласындағы аса маңызды жеке мәселелерді қамту және оны тиімді шешуге әсер ететін ұсыныстарды жасау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына

Приложение 262-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года № 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 262-3 в соответствии  с постановлением Правительства РК от 03.10.2008 N 911 .
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
081 "Формирование уставного капитала
АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат"
на 2008 год
1. Стоимость: 1400000 тысяч тенге (один миллиард четыреста миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 1996 года № 2895 "О мерах по совершенствованию системы государственного управления наукой в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года № 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года № 348 "О Государственной программе развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы"; Послание главы государства народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года; Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2006 года № 1057 "О создании акционерного общества "Фонд науки"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года № 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года № 758 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы (1 этап) по реализации Государственной программы развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание условий для научно-технологического развития страны путем: содействия развитию научных исследовательских и опытно-конструкторских работ, обеспечивающих практическую реализацию результатов научных исследований в стране, в том числе путем финансирования проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам.
Обеспечение высококачественного аналитического сопровождения исследований и разработок новых конкурентоспособных технологий для горно-металлургической и углеводородной отраслей
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

262-3-ҚОСЫМША
Ескерту. 262-3-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.10.03 N 911 Қаулысымен.
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Парасат" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 081 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1400000 мың теңге (бір миллиард терт жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 9 шілдедегі "Ғылым туралы" заң; Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 11 наурыздағы N 2895 "Қазақстан Республикасында ғылымды мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348 "Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Жарлығы; 2007 жылғы 28 ақпандағы Мемлекет Басшысының Қазақстан халқына "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" атты Жолдауы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 қарашадағы N 1057 "Ғылым қоры" акционерлік қоғамын құру туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 758 "Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған (I кезең) іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Еліміздің ғылыми-технологиялық дамуы үшін төмендегідей жолдармен жағдайлар жасау:
елімізде ғылыми зерттеулердің нәтижелерін іс жүзінде іске асыруды қамтамасыз ететін ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың дамуына көмек көрсету. Жеке және кәсіпкерлік секторлардың ғылым дамуына қатысуын ынталандыру, соның ішінде ғылыми-зерттеулерді және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарын бірлесіп қаржыландыру жолымен жағдайлар жасау. Тау-кен-металлургиялық және көмірсутегі саласы үшін жаңа бәсекеге қабілетті технологияларды зерттеу және әзірлеуді жоғары сапалы сараптамамен қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы: осуществление комплекса мероприятий по финансированию проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам, в том числе проведению отбора, анализа, экспертизы, мониторинга проектов и других мероприятий, направленных на содействие развитию научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
п/п
Код
прог-
раммы
Код под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограммы)
Сроки
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
081
Формирование
уставного
капитала АО
"Националь-
ный научно-
технологи-
чесий
холдинг
"Парасат"
Формирование устав-
ного капитала АО
"Национальный научно-
технологический
холдинг "Парасат" для
пополнения уставного
капитала дочерней
организации АО "Фонд
науки" в целях
содействия развитию
научно-исследователь-
ских и опытно-
конструкторских работ.
Формирование уставного капитала АО "Национальный научно-технологичес-
кий холдинг "Парасат" для пополнения уставного капитала дочерней организации АО "Центр наук о земле, металлургии и обогащения" в целях оснащения национальных научных лабораторий открытого типа по направлению "Технологии для углеводородной и горно-металлургичес-
кого секторов и связанных с ними сервисных отраслей
В
течение
года
Министерст-
во образо-
вания и
науки
Республики
Казахстан
АО "Нацио-
нальный
научно-
технологи-
ческий
холдинг
"Парасат"
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
пополнение уставного капитала АО "Фонд науки" через формирование уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат".
пополнение уставного капитала АО "Центр наук о земле, металлургии и обогащения" через формирование уставного капитала АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат".
Конечный результат:
- создание комплексной системы поддержки научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ; повышение капитализации рынка научно-технической продукции и услуг; опытное внедрение к 2012 году не менее 5 перспективных проектов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам.
Качество:
- повышение эффективности деятельности компаний, вошедших в состав АО "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат";
- обеспечение практической реализации результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в стране.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 263
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2008 год

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша жобаларды қаржыландыру жөніндегі іс-шараларды, соның ішінде ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды дамытуға жәрдемдесуге бағытталған жобаларды таңдау, талдау, сараптау, мониторингілеу және өзге де іс-шараларын жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Р/
с
Бағдар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асы-
ру
мер-
зі
мі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
081
"Парасат"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптас-
тыру
Ғылыми-зерттеулер
және тәжірибелік-
конструкторлық
жұмыстардың дамуына
көмек көрсету
мақсатында, соның
ішінде ғылыми-зерт-
теулер және
тәжірибелік-
конструкторлық
жұмыстар бойынша
жобаларды қаржылан-
дыру жолымен "Ғылым
қоры" АҚ еншілес
ұйымының жарғылық
капиталын толықтыру
үшін "Парасат"
Ұлттық ғылыми-техно-
логиялық холдингі"
АҚ жарғылық
капиталын
қалыптастыру. Көмірсутегі және тау-кен-металлургиялық және сонымен байланысты қызмет көрсету салалары үшін технологиялар" бағыты бойынша ашық түрдегі ұлттық ғылыми лабораторияларды жабдықтау мақсатында "Жер туралы, металлургия және кен байыту" АҚ еншілес ұйымының жарғылық капиталын толықтыру үшін "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сының Білім
және ғылым
министрлігі,
"Парасат"
Ұлттық ғылыми
технологиялық
холдингі" АҚ
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
"Парасат" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру арқылы "Ғылым қоры" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру арқылы "Жер туралы, металлургия және кен байыту" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
Соңғы нәтиже:
ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қолдайтын кешенді жүйелер құру; ғылыми-техникалық өнімдер және қызмет көрсету нарығын капиталдандыруды арттыру; 2012 жылға тәжірибелі ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша 5 перспективалық жобаны өндіру.
Сапасы:
- "Парасат" Ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі" АҚ құрамына кірген компаниялардың қызметінің тиімділігін арттыру;
- елімізде ғылыми-зерттеулер және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін іс жүзінде іске асыруды қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
263-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 7442 тысячи тенге (семь миллионов четыреста сорок две тысячи тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 11 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1678 "Об утверждении Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : привитие навыков здорового образа жизни, предотвращение распространения наркомании и наркозависимости среди подростков и молодежи, укрепление взаимодействия государственных органов в борьбе с наркоманией и наркобизнесом.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление комплекса мер, направленных на социальную профилактику наркомании среди несовершеннолетних и молодежи, пропаганда здорового образа жизни, проведение мероприятий, направленных на оздоровление и реабилитацию наркозависимых.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и нарко-
бизнесом
Проведение меропри-
ятий по поддержке
неправительственных
организаций, в том
числе молодежных
объединений,
занятых в сфере
профилактики,
лечения и реабили-
тации наркозависи-
мых лиц.
Проведение
образовательных
циклов по
антинаркотической
тематике для педа-
гогов, социальных
работников,
социальных
педагогов.
Проведение конкурса
плакатов среди
учащихся
общеобразовательных
школ.
Проведение
мониторинга
организации работы
по профилактике
наркомании в
организациях
образования.
Семинар по профи-
лактике наркомании
и наркобизнеса
среди гуманитарных
учебных заведений
начального и
среднего
профессионального
образования.
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Формирование здорового образа жизни и иммунитета у детей, подростков и молодежи.
Конечный результат: Сокращение количества наркозависимых лиц среди обучающихся в образовательных учреждениях республики.
Финансово-экономический результат: Эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: Проведение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: Осознание учащимися, молодежью вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.
Снижение уровня незаконного употребления наркотических веществ и привитие навыков здорового образа жизни у 45 % учащейся и студенческой молодежи Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 264
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
225 - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2008 год

1. Құны : 7442 мың теңге (жеті миллион төрт жүз қырық екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2006-2014 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасындағы нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күрестің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 240 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : салауатты өмір салты дағдыларын қалыптастыру, жасөспірімдер мен жастар арасында нашақорлық пен есірткіге тәуелділіктің таратылуының алдын алу, мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестегі өзара іс-қимылын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : кәмелетке толмағандар мен жастар арасындағы әлеуметтік емдеуге бағытталған шаралар кешенін жүзеге асыру; салауатты өмір сүруді насихаттау, есірткіге тәуелді адамдарды сауықтыруға және оңалтуға бағытталған іс-шаралар өткізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Наша-
қорлыққа
және
есірткі
бизне-
сіне
қарсы
күрес
Үкіметтік емес
ұйымдарды, оның ішінде
есірткіге тәуелді
адамдардың алдын алу,
емдеу және оңалту
саласында айналысатын
жастар бірлестіктерін
қолдау жөнінде
іс-шаралар өткізу.
Педагогтар, әлеуметтік
қызметкерлер,
әлеуметтік педагогтар
үшін есірткіге қарсы
күрес тақырыбы бойынша
оқыту циклдерін
өткізу.
Жалпы білім беретін
мектеп оқушыларының
арасында плакаттар
конкурсын өткізу.
Білім беру ұйымдарында
нашақорлықтың алдын
алу бойынша жұмыстарды
ұйымдастыруға
мониторинг жүргізу.
Бастауыш және орта
кәсіптік білім беретін
гуманитарлық оқу
орындары арасында
нашақорлық және
есірткі күресі бойынша
семинар өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тікелей нәтиже: Балалардың жасөспірімдер мен жастардың салауатты өмір салты мен иммунитеттерін қалыптастыру.
Түпкі нәтиже: Республикадағы білім беру мекемелері оқушыларының арасындағы есірткіге тәуелді адамдардың санын қысқарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Республикалық бюджет қаражатын тиімді қолдану.
Уақтылығы: Бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес іс-шаралар өткізу.
Сапасы: Оқушылардың, жастардың есірткі құралдарын пайдалану салдарынан келген нашақорлықтың залалын түсінуі. Есірткі заттарын заңсыз пайдалану деңгейін төмендету және Қазақстан Республикасының 45 % оқушылары мен студенттеріне салауатты өмір салты дағдыларын сіңіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
264-ҚОСЫМША
225 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость : 321800 тысяч тенге (триста двадцать один миллион восемьсот тысяч тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : Статья 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : снижение информационного неравенства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : создание нормативной правовой базы и методологической базы, создание, формирование и развитие электронных образовательных услуг для населения; мониторинг результатов обучения населения компьютерной грамотности; проведение предпроектных работ по созданию учебно-консалтингового центра дистанционного и очного обучения в области информационной технологии и менеджмента, внедрение новых экспортных возможностей информации, знаний, услуг, программного обеспечения продукта, предоставление сервисов информационно-коммуникационных технологий, обучение для вхождения населения в информационное общество, в том числе дистанционное, а также всеобщий доступ к Интернет, массовое обучение населения использованию информационно-коммуникационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реа-
лизации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человечес-
кого
капитала
в рамках
электронно-
го прави-
тельства
Обеспечение работы
Центра подготовки
преподавателей и
дистанционного
обучения населения
компьютерной
грамотности и
сертификации.
Проведение тренин-
говых курсов для
тьюторов по
обучению населения
компьютерной
грамотности на базе
Центра подготовки
преподавателей и
дистанционного
обучения населения
компьютерной
грамотности и
сертификации.
Тиражирование
учебно-методическо-
го пособия на
государственном и
русском языке по
обучению населения
компьютерной
грамотности.
Тиражирование
электронного
учебного издания
на государственном
и русском языке по
обучению населения
компьютерной
грамотности.
Тестирование
учащихся школ,
лицеев, профшкол,
колледжей и
студентов ВУЗов.
Развитие и
обеспечение
актуализации
казахстанского
образовательного
веб-портала
В
течение
года
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан

1. Құны : 321800 мың теңге (үш жүз жиырма бір миллион сегіз жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңістіктің дамуы мен "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамының құрылуы" 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492 қаулысы ; 2007-2009 жылдарға арналған "Ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : нормативтік құқықтық және әдістемелік базасын құру, тұрғындарға электрондық білім қызмет көрсетуді құру, қалыптастыру және дамыту, тұрғындарды компьютерлік сауаттылыққа оқыту нәтижелерін мониторлау, ақпараттық технология және менеджмент саласында қашықтықтан және күндізгі білім беру оқыту-консалтингті орталықтарын құру туралы жобаға дейін жұмыс жүргізу, ақпараттың, білімнің, қызмет көрсетудің, өнімнің бағдарламалық қамтамасыз етілуіне жаңа экспорттық мүмкіндіктерді енгізу; ақпараттық-коммуникациялық технология сервистерін ұсыну, тұрғындарды ақпараттық қоғамға, сондай-ақ қашықтан оқылуға, Интернетке қосылуға жалпы мүмкіндік алу мен тұрғындарды ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдануға жаппай үйрету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Элек-
трондық
үкімет
шеңбе-
рінде
адами
капитал-
ды
дамыту
Тұрғындарға
компьютерлік білім
беру және
сертификациялау үшін
қашықтан оқыту және
оқытушыларды даярлау
орталығының жұмысын
қамтамасыз ету.
Тұрғындарға
компьютерлік білім
беру және
сертификациялау үшін
қашықтан оқыту және
оқытушыларды даярлау
орталығын негізінде
тұрғындарға
компьютерлік білім
беруші тьюторларға
тренингтік курстар
өткізу.
Тұрғындарды
компьютерлік білімге
оқытуға арналған
мемлекеттік және орыс
тілдерінде
оқу-әдістемелік
нұсқаулықтарын
тираждау.
Тұрғындарды
компьютерлік білімге
оқытуға арналған
мемлекеттік және орыс
тілдерінде электрондық
оқу бағдарламасын
тираждау.
Мектеп, лицей,
профмектеп және
колледж оқушыларын
және ЖОО студенттерін
тестілеу.
Қазақстандық білім
беру веб-порталын
дамыту және
актуализациялауды
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Білім
және
ғылым
министр-
лігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Учебно-методические пособия и электронные учебные издания в количестве 500 000 экземпляров.
Конечный результат: Повышение показателя компьютерной грамотности населения в Республике Казахстан.
Своевременность: Выполнение мероприятий будет осуществлено согласно установленному сроку в соответствии с утвержденными графиками.
Финансово-экономический результат: Снижение информационного неравенства в Республике Казахстан и увеличение количества компьютерной грамотности населения на 13,2 %.
Качество: Обучение компьютерной грамотности населения, способствующее снижению информационного неравенства в Республике Казахстан.

7. Бюджеттік бағдарламаны  орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: 500 000 дана оқулық-әдістемелік пособиясын және электрондық оқыту бағдарламасын басып шығару.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасында тұрғындардың компьютерлік білім алу көрсеткіштерін жоғары деңгейге жеткізу.
Уақыттылығы: Іс-шаралардың орындалуы бекітілген мерзімдерге сай келісіммен жүзеге асырылады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздігін азайту және компьютерлік білім тұрғындардың санын алған 13,2%-ға дейін ұлғайту.
Сапасы: Тұрғындарды Қазақстан Республикасындағы ақпараттық теңсіздікті төмендетуге ықпал ететін компьютерлік сауаттылыққа оқыту.