2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
188 189 190 191 192 193 194 195 196 198 199 200 201 202 203 204 205 , 205-1, 205-2, 205-3,  206 207 208-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі §
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
188-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуына
бақылауды қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1.   Құны :   31271056 мың теңге (отыз бір миллиард екі жүз жетпіс бір миллион елу алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.   N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі)  21,   373 368 397 531-баптары ; 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Кеден  кодексі ; 2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексі ; "Ақша төлемі мен аударымы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы Заңының  13-бабы ; "Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының  3 ,   13-баптары ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында этил спирті мен алкогольді өнімдер импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 маусымдағы N 1031  қаулысы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарының нысанды киімі мен айырым белгілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1247  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бірыңғай мемлекеттік бақылау жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 8 қыркүйектегі N 1358  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитетінің "Кинологиялық орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 ақпандағы N 230  қаулысы ; "Халықаралық іскерлік операцияларда трансферттік бағалар қолдану кезінде мемлекеттік бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлеріне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788  қаулысы ; "Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 1586  қаулысы ; "Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі N 449  қаулысы ; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 тамыздағы N 850  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1133  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1470  қаулысы ; Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы ; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 ақпандағы N 96  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство финансов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложениям  188 189 190 191 192 193 193-1 194 195 196 198 199 200 201 202 203 204 205 205-1 205-2 205-3 206 207 208 ;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК   от 6 ноября 2007 года N  1052 ;   от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 188
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного бюджета"
на 2007 год
1. Стоимость:  31 300 779 тысяч тенге (тридцать один миллиард триста миллионов семьсот семьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи  21,   373 368 397 531  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)";  Таможенный кодекс  Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года; Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статья 13  Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег";  статьи 3 13 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 июня 1997 года N 1031 "О лицензировании импорта этилового спирта и алкогольной продукции в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1247 "Об утверждении перечня форменной одежды и знаков различия должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 230 "О создании государственного учреждения "Кинологический центр";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 1586 "Об утверждении ставок сбора за регистрацию индивидуальных предпринимателей, формы свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года N 449 "Об утверждении Правил применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 850 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129 "Некоторые вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1133 "Вопросы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1470 "О создании государственных учреждений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2006 года N 96 "О плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Мемлекеттік бюджетті атқару, кедендік бақылау, бюджетке салықтарды түсіруді және басқа да міндетті түсімдерді түсіруді қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды қамтамасыз ету, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аударудың толықтығы және уақтылылығы, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан  тыс рәсімі, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, бухгалтерлік есепке алу, қаржылық есептілік және аудит салаларында мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Мемлекеттік бюджетті атқару,  бюджеттік есепке алу, кедендік, салықтық бақылау, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсімі, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, мемлекеттік меншікті басқару, бухгалтерлік есепке алу, қаржылық есептілік және аудит салаларында салааралық үйлестіру, әдістемелік басқару және бақылауды жүзеге асыру.
Республикалық бюджеттің тиімді атқарылуын және жергілікті бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсетуді қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы ұлттық қорының қалыптасуын және пайдаланылуын қамтамасыз ету, бюджеттік есепті жүргізуді қамтамасыз ету, бюджет жүйесінде бюджеттік және бухгалтерлік есеп пен есептілікті дамыту және жетілдіру.
Өзінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіби шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби қызмет саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ
дар
лама
коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуына бақылауды қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Республикалық   бюджет түсімдері мен қаржыландыруының жиынтық жоспарын қалыптастыру, бюджетті атқару жөніндегі есептілікті жасау, сондай-ақ мемлекеттік қаржы және меншік жөніндегі статистикалық есептілікті жасау. Салықтардың, алымдардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және бюджетке түсетін түсімдердің толық түсуін, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аударудың толықтығын және уақтылылығын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына шикізат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетін түсімдердің бөлігін аудару, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі бұйымдарының, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, салық төлеушінің салық міндеттемелерін орындауына салықтық бақылау, республикалық және жергілікті бюджеттерді атқару жөніндегі атқару, есепке алуды және есептілікті жүргізу, олардың атқарылуын бағалау, гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекеттік мекемелердің билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаны пайдалану бөлігінде мемлекеттік қаржылық бақылау объектілері қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетіндігіне тексеру жүргізуді қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасында кеден ісін басқаруды жүзеге асыру, банкроттық рәсімдерді (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда),
дәрменсіз борышкерді таратудың соттан тыс рәсімін, сондай-ақ дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдерін өткізуге мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік меншікті және жекешелендіруді басқару жүйесін ұйымдастыру. Мемлекеттік бюджетті атқару, бюджеттік есепке алу, кедендік, салықтық бақылау, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын
мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсімі, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, мемлекеттік меншікті басқару, бухгалтерлік есепке алу, қаржылық есептілік және аудит салаларында нормативтік-құқықтық актілерді жетілдіру. Фискалдық құжаттама бойынша Халықаралық Бюроның электрондық деректер қорын пайдалану. Ақпараттық қызметтерді сатып алу, трансферттік бағаларды қолдану кезінде мемлекеттік бақылау жүргізу үшін пайдаланылатын ақпарат
көздеріне жазылу. Мұрағаттық құжаттаманы өңдеу. Фискальдық жады бар бақылау-кассалық машиналарға арналған пломбыларды дайындауды, лицензиялар бланкілерін, қатаң есептілік бланкілерін басып шығаруды қамтамасыз ету. Салық төлеушілердің республикалық және өңірлік мониторингіне жататын, салық төлеушілердің тізбесіне енгізілген ірі салық төлеушілерге, этил спирті мен алкоголь өнімдерін шығаруды жүзеге асыратын лицензиаттарға және субъектілерге, өзге де салық төлеушілерге қолданыстағы заңнамаға олардың сәйкес келетіндігін анықтау үшін салықтық тексеруді жүргізу. Мемлекеттік сатып алу туралы хабарландырулары бар "Мемлекеттік сатып алу бюллетенін" басып шығаруды ұйымдастыру. Жедел іздестіру іс-шараларын өткізу.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
3

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной  программы:  Обеспечение формирования и реализация государственной политики в области исполнения государственного бюджета, таможенного контроля, обеспечение полноты поступлений налогов и других обязательных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должников, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, управления государственной собственностью, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита.
5.   Задачи бюджетной программы : Межотраслевая координация, методологическое руководство и осуществление контроля в сфере исполнения государственного бюджета, бюджетного учета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, управления государственной собственностью, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита. Обеспечение эффективного исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов. Обеспечение формирования и использования Национального фонда Республики Казахстан, обеспечение ведения бюджетного учета, развитие и совершенствование бюджетного и бухгалтерского учета и отчетности в бюджетной системе.
Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
исполнения и
контроля за
исполнением
государст-
венного
бюджета
2
001
Аппарат
центрального
органа
Формирование
сводных планов
поступлений и
финансирования
республиканского
бюджета,
составление
отчетности по
исполнению
бюджета, а также
составление
статистических
отчетов по
государственным
финансам и
собственности.
Обеспечение
поступления
налогов, сборов и
других обязатель-
ных платежей в
бюджет и иных
поступлений в
бюджет, полноты
и своевременности
перечисления
обязательных
пенсионных
взносов и
социальных
отчислений в
Государственный
фонд социального
страхования,
перечисление в
Национальный
фонд Республики
Казахстан части
поступлений в
бюджет от органи-
заций сырьевого
сектора
обеспечение
государственного
регулирования
оборота
производства
этилового спирта
и алкогольной
продукции табач-
ных изделий,
отдельных видов
нефтепродуктов
налоговый
контроль за
исполнением
налогоплательщи-
ков налоговых
обязательств,
обеспечение
проверки
соответствия
законодательству
Республики
Казахстан
деятельности
объектов
государственного
финансового
контроля в части
исполнения,
ведения учета и
отчетности по
исполнению
республиканского
и местных
бюджетов, оценки
их исполнения,
использования
грантов, активов
государства,
гарантированных
государством
займов, денег от
реализации
государственными
учреждениями
товаров (работ,
услуг),
остающихся в их
распоряжении,
осуществление
руководства
таможенным делом
в Республике
Казахстан,
обеспечение
государственного
контроля за
проведением
процедур
банкротства (за
исключением
банков и
страховых
(перестраховоч-
ных) организаций),
во внесудебной
процедуре
ликвидации
несостоятельного
должника, а также
мероприятий по
применению
реабилитационных
процедур в
отношении
несостоятельных
должников
организация
системы
управления
государственной
собственностью и
приватизации.
Совершенствование
нормативно-
правовых актов
в области
исполнения
государственного
Бюджета,
таможенного,
налогового конт-
роля, внутреннего
финансового
контроля и
государственных
закупок,
государственного
регулирования
производства и
оборота табачных
изделий,
этилового спирта
и алкогольной
продукции,
отдельных видов
нефтепродуктов,
банкротства (за
исключением
банков и
страховых (пере-
страховочных)
организаций),
внесудебной
процедуры
ликвидации
должника,
реабилитационных
процедур в
отношении
несостоятельных
должников,
управления
государственной
собственностью,
бухгалтерского
учета, финансовой
отчетности и
аудита.
Использование
электронной базы
данных
Международного
Бюро по
фискальной
документации.
Приобретение
информационных
услуг, подписка
на источники
информации,
используемые для
государственного
контроля при
применении
трансфертных цен.
Обработка
архивной
документации.
Обеспечение
изготовления
пломб на
контрольно-
кассовые машины
с фискальной
памятью, печата-
ния бланков
лицензий,
бланков строгой
отчетности.
Проведение
налоговых
проверок крупных
налогоплательщи-
ков, включенных
в перечень
налогоплательщи-
ков, подлежащих
республиканскому
и региональному
мониторингу,
лицензиатов и
субъектов,
осуществляющих
выработку
этилового спирта
и алкогольной
продукции на
предмет их
соответствия
действующему
законодательству,
прочих налого-
плательщиков.
Организация
выпуска газеты
"Бюллетень
государственных
закупок" с
объявлениями о
государственных
закупках.
Проведение
оперативно-
розыскных
мероприятий.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3

002
Аумақтық органдардың аппараттары
Республикалық бюджет түсімдері мен қаржыландыруының жоспарларын қалыптастыру, бюджетті атқару жөніндегі есептілікті жасау, сондай-ақ мемлекеттік қаржы мен меншік жөніндегі статистикалық есепті жасау. Салықтардың, алымдардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және бюджетке түсетін түсімдердің толық түсуін, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аударудың толықтығын және уақтылылығын қамтамасыз ету саласындағы іске асырушылық және бақылау-қадағалау функцияларын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына шикізат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетін түсімдердің бөлігін аудару, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі бұйымдарының, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, салық төлеушінің салық міндеттемелерін орындауына салықтық бақылау, республикалық және жергілікті бюджеттерді атқару жөніндегі атқару, есепке алуды және есептілікті жүргізу, олардың атқарылуын бағалау, гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекеттік мекемелердің билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаны пайдалану бөлігінде мемлекеттік қаржылық бақылау объектілері қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетіндігіне тексеру жүргізуді қамтамасыз ету, өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының егемендігін, ұлттық және экономикалық қауіпсіздігін, Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өтетін тауарларды және көлік құралдарын кедендік ресімдеуді және оларға кедендік бақылауды жүзеге асыру, банкроттық рәсімдерді (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), дәрменсіз борышкерді таратудың соттан тыс рәсімін, сондай-ақ дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдерін өткізуге мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік меншікті және жекешелендіруді басқару жүйесін ұйымдастыру.
Ел аумағынан тысқары энергия ресурстары санауыштарының көрсеткіштерін есепке алу және радиациялық бақылауды жүргізу.
Мұрағаттық құжаттаманы өңдеу.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
4
007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
9 тематика бойынша мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөнінде мынадай қызметтерді сатып алу:
1) бюджет заңнамасын;
2) салық заңнамасын;
3) банкроттық туралы заңнаманы;
4) әкімшілік заңнамасын;
5) мемлекеттік мүлік және жекешелендіруді басқару жөніндегі заңнаманы;
6) қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алуды жетілдіру жөніндегі заңнаманы;

002
Аппараты
территори-
альных
органов
Формирование
планов
поступлений и
финансирования
республиканского
бюджета,
составление
отчетности по
исполнению
бюджета, а также
составление
статистических
отчетов по
государственным
финансам и
собственности.
Обеспечение
реализационных и
контрольно-
надзорных
функций в сфере
обеспечения
поступлений
налогов, сборов
и других
обязательных
платежей в
бюджет и иных
поступлений в
бюджет, полноты
и своевременности
перечисления
обязательных
пенсионных
взносов и
социальных
отчислений в
Государственный
фонд социального
страхования,
перечисление в
Национальный
фонд Республики
Казахстан части
поступлений в
бюджет от
организаций
сырьевого
сектора,
обеспечение
государственного
регулирования
оборота и
производства
этилового спирта
и алкогольной
продукции, табач-
ных изделий,
отдельных видов
нефтепродуктов,
налоговый
контроль за
исполнением
налогоплательщи-
ком налоговых
обязательств,
обеспечение
проверки
соответствия
законодательству
Республики
Казахстан
деятельности
объектов
государственного
финансового
контроля в части
исполнения,
ведения учета и
отчетности по
исполнению
республиканского
и местных
бюджетов, оценки
их исполнения,
использования
грантов, активов
государства,
гарантированных
государством
займов, денег от
реализации
государственными
учреждениями
товаров (работ,
услуг),
остающихся в их
распоряжении,
обеспечение в
пределах своей
компетенции,
суверенитета,
национальной и
экономической
безопасности
Республики
Казахстан,
осуществление
таможенного
оформления и
таможенного
контроля товаров
и транспортных
средств,
перемещаемых
через таможенную
границу
Республики
Казахстан,
обеспечение
государственного
контроля за
проведением
процедур
банкротства -
(за исключением
банков и
страховых (пере-
страховочных)
организаций),
во внесудебной
процедуре
ликвидации
несостоятельного
должника, также
мероприятий по
применению
реабилитационных
процедур в
отношении
несостоятельных
должников,
организация
системы
управления
государственной
собственностью и
приватизации.
Снятие показаний
счетчиков
энергоресурсов и
проведение
радиационного
контроля за
пределами страны.
Обработка архив-
ной документации.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по 9
тематикам:
1) бюджетное
законодательство;
2) налоговое
законодательство;
3) законодатель-
ство о
банкротстве;
4) администра-
тивное
законодательство;
5) законодатель-
ство по
управлению
государственным
имуществом и
приватизацией;
6) законодатель-
ство по
совершенствованию
финансового
контроля и
государственных
закупок;

7) мемлекеттік кадр саясатын, сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы және іс жүргізу және электрондық құжат айналымын;
8) қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарын;
9) қазынашылық органдарындағы ақпараттық жүйені және ақпараттық қауіпсіздік.
Мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
5
008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Министрліктің ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізуді ұйымдастыру.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлігі
6
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Министрлікті және оның комитеттерін материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі
7
017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін   қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық жүйелерін және міндеттерін сүйемелдеу.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының бағдарламалық-аппараттық құралдары мен жабдықтарына жүйелік-техникалық қызмет көрсету, ақпараттық жүйелерін әкімшілендіру.
Бағдарламалық қамтамасыз етуді техникалық қолдау.
Министрліктің, оның ведомстволары мен аумақтық бөлімшелерінің есептеу техникасының құралдары үшін жиынтықты, қосалқы бөлшектер мен шығыс материалдарын сатып алу.
Интернет және УРБН желілеріне қол жеткізу қызметтерін алу.
Ведомстволардың корпоративтік телекоммуникациялық желісінің байланыс арналары арқылы деректерді беру және оған қосымша қосылу қызметтерін алу, байланыс арналарын кеңейту, жер серігі байланыс арналарын жердегі байланыс арналарына ауыстыру. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің бағдарламалық құралдарын техникалық қолдауын ұзартуға лицензияларды сатып алу.
Электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесін енгізуге арналған есептеу техникасын сатып алу.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
8
101
Кинология орталығы
Кеден органдарын асыл тұқымды иттермен қамтамасыз ету.
Кеден органдары бойынша жануарларды азықпен, ветеринарлық-медициналық препараттармен, жабдықтармен, жарылғыш және есірткі заттарын алмастырғыштармен, асыл тұқымды, саптық қызметтік-іздестіру иттері үшін вакциналармен қамтамасыз ету.
Кеден органдарының кинологтарын оқыту.
Материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
9
102
Кедендік сараптама жүргізу
Зертханаларды аккредиттеу бойынша жұмыстар жүргізу. Зертханаларды аккредиттеу бойынша консалтингтік қызмет көрсетулер. Менеджмент сапасының жүйесін сертификаттау. Мемстандарт органдарында өлшеуіштерді орындаудың әдісін әзірлеу және аттестаттау. Аспаптар мен жабдықтардың өлшеу құралдарын тексеру. Қазақстан Республикасы Өлшеу құралдарын есепке алудың мемлекеттік тізіліміне аспаптар мен жабдықтарды енгізу. Қазақстан Республикасы Өлшеу құралдарын есепке алудың мемлекеттік тізіліміне мемлекеттік стандарттық үлгілерді енгізу. Ғылыми-техникалық әдебиеттерді сатып алу Ғылыми-техникалық мерзімді басылымға жазылу.
Кедендік сараптама мәселесі бойынша оқу бейне фильмдер дайындауды ұйымдастыру.
Зертхана қызметкерлерін жыл сайынғы медициналық қараудан өткізуді қамтамасыз ету және оларға медициналық көмек көрсету. Қазақстан Республикасының Мемстандарт органдарында және басқа да мамандандырылғын зерттеу мекемелерінде зерттеудің ерекше түрлерін өткізуге рұқсаттар мен лицензиялар, мамандардың аттестаттарын алу үшін сарапшыларды оқыту және тағылымдардан өткізу, біліктілігін арттыру.
ҒЗИ және басқа да зертханалардағы шарт негізінде зерттеулер жүргізу және ақпараттар алу. Оқу-әдістемелік зертхана сыныптарын дайындау және жарақтандыру. Кедендік сараптама жүргізу процесін жүзеге асыру үшін кедендік зертханаларды материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
10

7) государствен-
ной кадровой
политики, анти-
коррупционного
законодательства
и ведения
делопроизводства
и электронного
документооборота;
8) международные
стандарты
финансовой
отчетности;
9) информацион-
ных систем и
информационной
безопасности в
органах
казначейства.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
В
тече-
ние
года
Министерство финансов Республики Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт
зданий,
помещений и
сооружений
государ-
ственных
органов
Организация
проведения
капитального
ремонта зданий
Министерства.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государ-
ственных
органов
Материально-
техническое
оснащение
Министерства и
его комитетов.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания
информацион-
ных систем
и информа-
ционно-тех-
ническое
обеспечение
государ-
ственных
органов
Сопровождение
информационных
систем и задач
органов
Министерства
финансов
Республики
Казахстан.
Техническое и
системное
обслуживание
программно-аппа-
ратных средств
и оборудования,
администрирование
информационных
систем органов
Министерства
финансов
Республики
Казахстан.
Техническая
поддержка
программного
обеспечения.
Приобретение
комплектующих,
запасных частей
и расходных
материалов для
средств
вычислительной
техники
министерства,
его ведомств и их
территориальных
подразделений.
Получение услуг
доступа к сети
Интернет и VPDN.
Получение услуг
передачи данных
по каналам связи
корпоративных
телекоммуника-
ционных сетей
ведомств и
дополнительного
подключения к
ним, расширение
каналов связи,
перевод
спутниковых
каналов связи на
наземные каналы
связи.
Приобретение
лицензий на
продление
технической
поддержки
лицензионного
программного
обеспечения и
программных
средств
обеспечения
информационной
безопасности.
Приобретение
вычислительной
техники для
внедрения единой
системы
электронного
документооборота.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
8
101
Кинологичес- кий центр
Обеспечение
Таможенных орга-
нов Республики
Казахстан
племенными
собаками.
Обеспечение
животных кормами,
ветеринарно-
медицинскими
препаратами,
снаряжением,
имитаторами
взрывчатых и
наркотических
веществ,
вакциной для
племенных, строевых
служебно-розыск-
ных собак по
таможенным
органам.
Обучение киноло-
гов таможенных
органов.
Материально-
техническое
оснащение.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
9
102
Проведение
таможенной
экспертизы
Проведение работ
по аккредитации
лаборатории.
Консалтинговые
услуги по
аккредитации
лаборатории.
Сертификация
системы
менеджмента
качества.
Разработка и
аттестация
методик выполне-
ния измерений в
органах
Госстандарта.
Поверка средств
измерений
приборов и
оборудования.
Внесение в
Государственный
реестр учета
средств измере-
ний Республики
Казахстан
приборов и
оборудований.
Внесение в
Государственный
реестр учета
средств измере-
ний Республики
Казахстан
государственных
стандартных
образцов.
Приобретение
научно-техничес-
кой литературы.
Подписка на
научно-
технические
периодические
издания.
Организация
изготовления
учебных
видеофильмов по
вопросам
таможенной
экспертизы.
Обеспечение
прохождения
ежегодных
медицинских
осмотров
сотрудников
лабораторий и их
медицинского
обслуживания.
Обучение и
стажировка,
повышение
квалификации в
oрганах
Госстандарта
Республики
Казахстан и в
других специали-
зированных
исследовательских
учреждениях для
получений
допусков и
лицензий на
проведение
специфических
видов
исследований,
аттестации
специалистов.
Выполнение
исследований и
получение
информации на
договорной
основе в НИИ и
других лабораториях.
Оформление и
оснащение учебно-
методических
лабораторных
классов.
Материально-
техническое
оснащение
таможенных
лабораторий для
осуществления
процесса
проведения
таможенной
экспертизы.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
10

103
Оқу-әдістемелік орталық
Қазақстан Республикасы Кеден органдарының қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру және оқу-әдістемелік әдебиет сатып алу. Басқа да көрсетілетін қызметтерді сатып алу.
Жыл бойында
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже:
бюджетті атқару жөніндегі рәсімдерді уақтылы ұйымдастыру, бюджеттер атқарылуының мониторингі, республикалық бюджеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында бюджет қаражатымен уақтылы қамтамасыз ету;
Қаржы министрлігі жүйесі органдарының әкімшілендіру рәсімдерінің тиімділігін, ақпараттық ашықтығын және айқындылығын арттыруды қамтамасыз ету, ақпараттық-техникалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
орташа 2884 адамның, оның ішінде аумақтық органдардағы 2658 адамның кәсіби деңгейін арттыру;
орташа 8583 адамға, оның ішінде аумақтық органдардағы 8202 адамға мемлекеттік тілді оқыту;
орташа 89 адамға ағылшын тілін оқыту.
Түпкі нәтиже:
Мемлекеттік органдардың республикалық бюджетті сапалы, уақытылы атқару;
Қаржы министрлігі жүйесінің органдарын ұстауға бөлінген қаражатты 100% игеру;
Салық төлеушілердің республикалық және өңірлік мониторингіне жататын, салық төлеушілердің тізбесіне енгізілген ірі салық төлеушілер салықтық міндеттемелерді сақтамаған кезде тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді есептеуді жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ақпараттық жүйесінің 100% уақыт үздіксіз жұмыс істеуі, айқын уақыт режимінде техникалық, жүйелік және бағдарламалық қамтамасыз ету;
дүниежүзілік Internet желісі арқылы күн сайын ақпараттық жүйелердің клиенттермен және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің өзара әрекет етуін қамтамасыз ету;
министрлік ведомстволарының корпоративтік телекоммуникациялық желілерінің жедел байланыс арналары бойынша берілетін деректер санының 100%-ы және/немесе ақпараттың жоғалуы мен деректер пакетінің бұрмалануы 0%.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
салық және Қазақстан Республикасының бюджетіне басқа міндетті төлемдерді төлеуге жеке тұлғалар мен мемлекеттік органдар өкілдерінің күн сайын өткізетін қолма-қол ақшасының көлемі 19 млн. теңгеден асатын соманы құрайды;
Агенттер қабылдаған бюджеттің кірісіне аударылған салық және салыққа жатпайтын түсімдердің жалпы көлемінен қолма-қол ақшаның үлес салмағы 0,4%-ды құрайды;
мемлекеттік бюджетке түсетін салық түсімдерінің жалпы сомасындағы кедендік төлемдер мен салықтардың үлес салмағы 20,1 %-ға дейін;
қатаң есептілік бланкілерінің бір бірлігін басып шығарудың шартты құны орташа есеппен 3 теңгені құрайды.

103
Учебно-
методический
центр
Организация обу-
чения сотрудников
таможенных орга-
нов Республики
Казахстан и
обеспечение
учебно-методичес-
кой литературой.
Приобретение
прочих услуг.
В
тече-
ние
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
организация процедур по исполнению бюджета, мониторинг исполнения бюджетов, обеспечение бюджетными средствами в целях реализации республиканских бюджетных программ;
обеспечение повышения эффективности, информационной открытости и прозрачности процедур администрирования компетенции органов системы Министерства финансов, обеспечение информационно-технической безопасности;
повышение профессионального уровня в среднем - 2884 человека, в том числе территориальных органов - 2658 человек;
обучение государственному языку в среднем - 8583 человек, в том числе территориальных органов - 8202 человек;
обучение английскому языку в среднем - 89 человек.
Конечный результат:
Качественное, своевременное исполнение государственными органами республиканского бюджета;
100 % времени бесперебойного функционирования информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан, технического, системного и программного обеспечения в реальном режиме времени;
обеспечение взаимодействия информационных систем с клиентами и информационными системами государственных органов через всемирную сеть Internet ежедневно;
100 % количества данных и/или 0 % утери информации и искажения пакетов данных передаваемых по скоростным каналам связи корпоративных телекоммуникационных сетей ведомств министерства;
Финансово-экономический результат:
объем ежедневно сдаваемых наличных денег физическими лицами и представителями государственных органов в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет Республики Казахстан составит более 19 миллионов тенге;
удельный вес перечисленных в доход бюджета принятых Агентами наличных денег от общего объема налоговых и неналоговых поступлений составит 0,4 %;
удельный вес таможенных платежей и налогов в общей сумме налоговых поступлений в государственный бюджет до 20,1 %;
условная стоимость затрат на изготовление единицы бланка строгой отчетности составит в среднем 3 тенге;

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға арналған шығындардың шартты құны орташа есеппен 22 350 теңгені құрайды.
кеден органы бойынша қызметтік-іздестіру итінің бір бірлігін ұстауға арналған шығынның орташа шартты құны 737 теңгені құрайды.
1 кеден сарапшысын ұстауға жүргізілген шығындардың шартты құны орташа есеппен 7,88 теңгені құрайды.
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттырудың орташа шығыны - 14,05 мың теңге.
бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқытудың орташа шығыны - 14,7 мың теңге.
бір мемлекеттік қызметшіге ағылшын тілін оқытудың орташа шығыны - 16,7 мың теңге.
Уақтылылығы:
Белгіленген мерзімге сәйкес жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
мемлекеттік бюджетті атқару, бюджеттік есепке алу, кеден, салықтық бақылау, ішкі қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу, темекі өнімдерінің, этил спирті мен алкоголь өнімінің, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), соттан тыс борышкерді тарату рәсімі, мемлекеттік меншікті басқару, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілік пен аудит салаларында заң бұзушылықтарға жол бермеу;
қазіргі экономикалық жағдайға сәйкес кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сай мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру; мемлекеттік тілді оқытудың курстарын өткеннен кейін мемлекеттік тіл бойынша іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшінің үлесі - 10,19 %; ағылшын тілін оқытудың курстарын өткеннен кейін ағылшын тілі бойынша іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшінің үлесі - 1,54 %; біліктілігін арттыру курстарын өткеннен кейін жоғары тұрған лауазымдыққа тағайындалатын мемлекеттік қызметшінің үлесі - 1,9 %.
ақпараттың жеделдігін және дұрыстығын арттыру, мемлекеттік қызметті жедел ұсыну.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
189-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   13500 мың теңге (он үш миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Несие жөніндегі келісімді (Арнайы операциялар) (Су қорларын басқару және жерді қалпына келтіру жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Қарыз туралы келісімді (Кәдімгі операциялар) (Су қорларын басқару және жерді қалпына келтіру жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінің арасындағы (Жол көлігі саласын қайта құрылымдау жобасы) Қарыз туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөніндегі заем туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы - Бішкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Заем туралы Келісімді ("Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (1 фаза)" жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" Қарыз туралы келісімді бекіту туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкінің арасындағы Қарыз туралы келісімді (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәріз салалық жобасы) бекіту туралы" (Жай операциялар) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру жобасы) ратификациялау туралы Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шілдедегі  Заңы .

условная стоимость затрат на повышение квалификации одного государственного служащего системы Министерства финансов Республики Казахстан составит в среднем 22 350 тенге;
условная стоимость затрат на содержание единицы служебно-розыскной собаки по таможенным органам составит в среднем 737 тенге.
условная стоимость затрат на проведение 1 таможенной экспертизы составит в среднем 7,88 тенге.
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 14,05 тысяч тенге.
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 14,7 тысяч тенге.
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 16,7 тысяч тенге.
Своевременность:
Выполнение запланированных мероприятий согласно срокам их реализации.
Качество:
недопущение нарушений законодательства в сфере исполнения государственного бюджета, бюджетного учета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, управления государственной собственностью, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита;
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы;
доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку - 10,19 %; доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 1,54 %; доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 1,9 %;
повышение оперативности и достоверности информации, оперативное предоставление государственных услуг.
ПРИЛОЖЕНИЕ 189
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Осуществление аудита инвестиционных проектов"
на 2007 год
1. Стоимость : 13500 тысяч тенге (тринадцать миллионов пятьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Специальные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Закон  Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы-Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)" между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау-Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон  Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года "О ратификации Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным банком реконструкции и развития";  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект повышения конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының имиджін және инвестициялық тартымдылық рейтингін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   инвестициялық жобалар аудитін уақтылы өткізу және тиісті халықаралық қаржы ұйымдарына аудиторлық тексеру есептерін беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар
лама
коды
Кіші
бағ
дар
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру
Үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен қаржыландырылатын тоғыз инвестициялық жобалардың аудитін жүргізу:
1. "Су қорларын басқару және жерді қалпына келтіру" жобасы бойынша аудит (Арнайы операциялар, Кәдімгі операциялар);
2. "Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (1 фаза)" жобасы бойынша аудиті;
3. "Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәріз" жобасы бойынша аудиті (Жай операциялар);
4. "Жол көлігі саласын қайта құрылымдау" жобасы бойынша аудиті (Алматы-Астана);
5. "Автомобиль жолдары саласын дамыту" жобасы бойынша аудиті (Алматы-Бішкек);
6. "Алматы - Бішкек" жолын қайта жаңарту" жобасы бойынша аудиті (Қарапайым операциялар);
7. "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" жобасы бойынша аудиті;
8. "Ауыл шаруашылығын қолдауды жекешелендіруден кейінгі екінші жобасы" жобасы бойынша аудиті;
9. "Ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру" жобасы бойынша аудиті. Берілген инвестициялық жобалар аудитін жүзеге асыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Қаңтар-маусым
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Қазақстан Республикасының Парламенті бекіткен Қарыз туралы келісімінің міндетті шарттарының бірін орындау.
Тікелей нәтиже: 13500 мың теңге сомасына 9 инвестициялық жобалар аудитін жүргізу.
Түпкі нәтиже: қарыз қаражатын пайдалану айқындылығы мен тиімділігін қамтамасыз ету үшін 9 инвестициялық жобалар аудитін жүргізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір инвестициялық жобаның аудитін жүргізуге арналған шығынның шартты құны 2007 жылы 1500 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: 2007 жылдың бірінші жарты жылдығы ішінде 9 инвестициялық жобалар аудитін 100% жүргізу.
Сапасы: халықаралық қаржы институттарының тәуелсіз аудиторлық есептерге мұқтаждығын 100% қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
190-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу" деген
003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение имиджа и рейтинга инвестиционной привлекательности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : своевременное проведение аудита инвестиционных проектов и представление отчетов аудиторской проверки соответствующим международным финансовым организациям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Осуществ-
ление
аудита
инвести-
ционных
проектов
Проведение
аудита девяти
инвестиционных
проектов,
финансируемых за
счет средств
правительственных
внешних займов:
1. аудит по
Проекту
"Управление
водными
ресурсами и
восстановление
земель"
(Специальные
операции, Обычные
операции);
2. аудит по
Проекту
"Регулирование
русла реки
Сырдарья и
сохранение
северной части
Аральского моря
(фаза 1)";
3. аудит по
Проекту "Отрас-
левой проект
водоснабжения и
канализации
сельских
территорий"
(Обычные
операции);
4. аудит по
Проекту
"Реструктуризация
дорожно-транспор-
тной отрасли"
(Алматы-Астана);
5. аудит по
Проекту
"Развитие
автодорожной
отрасли"
(Алматы-Бишкек);
6. аудит по
"Проекту
Реконструкция
дороги
регионального
значения
Алматы-Бишкек
(Казахстанский
компонент)"
(Обычные
операции);
7. аудит по
Проекту
"Реструктуризация
автодорожной
отрасли
(Атырау-Актау)";
8. аудит по
Проекту "Второй
постприватизаци-
онный проект
поддержки сель-
ского хозяйства";
9. аудит по
Проекту
"Повышение конку-
рентоспособности
сельскохозяйст-
венной
продукции".
Осуществление
аудита данных
инвестиционных
проектов
осуществляется
за счет средств
республиканского
бюджета.
Ян-
варь-
июнь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  выполнение  одного из обязательных условий Соглашений о займах, ратифицированных Парламентом Республики Казахстан.
Прямой результат: проведение аудита 9 инвестиционных проектов на сумму 13 500 тыс. тенге;
Конечный результат: проведение аудита 9 инвестиционных проектов для обеспечения прозрачности и эффективности использования средств займа;
Финансово-экономический результат: условная стоимость затрат на проведение аудита одного инвестиционного проекта в 2007 году составит 1500 тыс. тенге;
Своевременность: проведение аудита 9 инвестиционных проектов в течение первого полугодия 2007 года.
Качество: удовлетворение потребности международных финансовых институтов в независимых аудиторских отчетах.
ПРИЛОЖЕНИЕ 190
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства"
на 2007 год

1. Құны :   112352 мың теңге (бір жүз он екі миллион үш жүз елу екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының Азаматтық  кодексі , "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату және банкроттау, оның ішінде Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің  49-бабына  сәйкес ұйымдарды тарату рәсімдерін жүргізу жолымен салық төлеушілердің тізілімін тазартуды қамтамасыз ету.

1. Стоимость : 112352 тысячи тенге (сто двенадцать миллионов триста пятьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Гражданский Кодекс  Республики Казахстан,  Закон  Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : Обеспечение расчистки реестра налогоплательщиков, путем проведения процедуры ликвидации и банкротства отсутствующих и бездействующих должников, в том числе ликвидации организаций согласно  статье 49  Гражданского Кодекса Республики Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жоқ және әрекетсіз борышкерлердің санын қысқарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу
Жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу.
Банкроттық туралы іс бойынша хабарландыруларды жариялау.
Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізуге байланысты шығындарды төлеу.
Салық комитетінің мәліметі бойынша таратуға жататын борышкерлердің күтілетін саны - 1400.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : - клиент: салық органдары;
- тікелей нәтиже: 1400 жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату;
- түпкі нәтиже: салық төлеуші - дәрменсіз борышкерлердің тізілімін тазарту (жоқ және әрекетсіз);
- қаржы - экономикалық нәтиже: бір ұйымды таратуға жұмсалатын шығындар орта есеппен 80 251 (сексен мың екі жүз елу бір) теңгені құрайды;
- уақтылығы: "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабына сәйкес дәрменсіз борышкерді таратудың негізгі мерзімі 9 айды құрайды;
- сапасы: Қазақстан Республикасының салық салынатын базасын тазарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
191-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық бюджет алдындағы борышты өтеуге арналған
облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 116984 мың теңге (бір жүз он алты миллион тоғыз жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою жөніндегі шаралар және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 қыркүйектегі N 908  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы : сокращение количества отсутствующих и бездействующих должников.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Проведение
процедур
ликвида-
ции и
банкрот-
ства
Проведение проце-
дур ликвидации и
банкротства
отсутствующих и
бездействующих
должников, в том
числе ликвидация
организаций
согласно ст. 49
Гражданского
Кодекса Республики
Казахстан, в
отношении которых
судом принято
решение о
принудительной
ликвидации.
Публикация
объявлений по делу
о банкротстве.
Оплата услуг,
связанных с
проведением
процедур
ликвидации и
банкротства.
Ожидаемое количес-
тво должников,
подлежащих
ликвидации по
сведениям
Налогового
комитета - 1400.
Январь
-де-
кабрь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  - клиенты: налоговые органы;
- прямой результат: ликвидация 1400 отсутствующих и бездействующих должников;
- конечный результат: расчистка реестра налогоплательщиков - несостоятельных должников (отсутствующих и бездействующих).
- финансово-экономический результат: Затраты на ликвидацию одной организации составят в среднем 80 251 (восемьдесят тысяч двести пятьдесят один) тенге;
- своевременность: Согласно  статьи 65  Закона Республики Казахстан "О банкротстве" основной срок ликвидации несостоятельного должника составляет 9 месяцев:
- качество: расчистка налогооблагаемой базы Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 191
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам
на погашение долга перед республиканским бюджетом"
на 2007 год
1. Стоимость : 116984 тысячи тенге (сто шестнадцать миллионов девятьсот восемьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан 10 сентября 2005 года N 908 "О мерах по ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Атырау облысы жергілікті бюджеті шығындарының орнын толтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті  атқарушы органдардың республикалық бюджеттің алдындағы борышын өтеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Республикалық бюджет алдындағы борышты өтеуге арналған облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер
2

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : возмещение потерь местного бюджета Атырауской области.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение погашения местными исполнительными органами долга перед республиканским бюджетом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам на
погашение
долга перед
республи-
канским
бюджетом
2

100
Атырау облысының облыстық бюджетіне төтенше жағдайлар салдарын жою жөніндегі шараларды жүзеге асыру үшін борышты өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Төтенше жағдайларды жоюмен байланысты Үкіметтің арнайы резервінен кассалық алшақтықты жабуға арналған кредитті алудан туындаған республикалық бюджеттің алдындағы борышты өтеуге және сол бойынша сыйақы мен өсімпұл төлеуге жұмсалған жергілікті бюджет шығыстарының орнын толтыру үшін Атырау облыстық бюджетіне 116 984,0 мың. теңге сомасында республикалық бюджеттен ақша қаражатының бөлінуі.
Қаңтар
Қаржы Министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Атырау облыстық бюджетіне қаражаттың 100 пайыз аударылуы.
Түпкі нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджет алдындағы борышының төмендеуі.
Уақтылығы: республикалық бюджет алдындағы борыштың уақытылы жабылуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
192-ҚОСЫМША
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 369494 мың теңге (үш жүз алпыс тоғыз миллион төрт жүз тоқсан төрт мың теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкіне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепілдігінің Көпжақты Агенттігіне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөніндегі Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкіне, Азия Даму Банкіне, Ислам Даму Банкіне мүшелігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңының  1-бабы 2-бабының  1, 2-тармақтары,  4-бабы .

100
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Атырауской
области на
погашение
долга,
полученного
для
осуществле-
ния мер по
ликвидации
последствий
чрезвычай-
ной
ситуации
Выделение
финансовых
средств из
республиканского
бюджета в бюджет
Атырауской
области в сумме
116 984,0 тысяч
тенге для
погашения долга
перед
республиканским
бюджетом,
возникшего с
получением
кредита на
покрытие
кассового
разрыва из
специального
резерва
Правительства
для возмещения
потерь местного
бюджета области,
связанных с
ликвидацией
чрезвычайной
ситуации, и
выплаты
вознаграждений и
пени по нему.
Январь
Министерство
финансов
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: 100 процентное перечисление средств областному бюджету Атырауской области.
Конечный результат: снижение долга местных исполнительных органов перед республиканским бюджетом.
Своевременность: своевременное погашение долга перед республиканским бюджетом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 192
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Приобретение акций международных финансовых организаций"
на 2007 год
1. Стоимость : 369494 тысячи тенге (триста шестьдесят девять миллионов четыреста девяносто четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 1 , пункты 1, 2  статьи 2 статья 4  Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных Споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының оларға мүше болу Қазақстан Республикасына кредит ресурстарына, оның ішінде экономика мен қаржы саласындағы реформаларды қолдауға, техникалық көмек пен гранттарды алуға жеңілдікті шарттарда қол жеткізу құқығын беретін Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі, Ислам Даму Банкі сияқты бірқатар ірі беделді халықаралық қаржылық ұйымдарында акционер мәртебесін сатып алуға байланысты қабылданған өз міндеттемелерін орындауы.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : выполнение Республикой Казахстан своих обязательств, принятых в связи с приобретением статуса акционера в ряде крупных и авторитетных международных финансовых организациях, таких как Международный Банк Реконструкции и Развития, Европейский Банк Реконструкции и Развития, Азиатский Банк Развития, Исламский  Банк Развития, членство в которых дает право доступа Республике Казахстан к кредитным ресурсам, в т.ч. на льготных условиях на поддержание реформ в экономике и финансовой сфере, получения технической помощи и грантов.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу. Халықаралық қаржы ұйымдары Қазақстан Республикасы үшін көздеген төлемдер кестесіне сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналарды тұрақты төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу

5. Задачи бюджетной программы : приобретение акций международных финансовых организаций. Обеспечение регулярных выплат членских взносов международным финансовым организациям в соответствии с графиками платежей, предусмотренными международными финансовыми организациями для Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Приобретение
акций
международных
финансовых
организаций

1. ХҚДБ - ХҚДБ акционерлік капиталына негізгі жазылу есебіне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған 30.06.1997 ж. N 5/5025 қарапайым вексель қаражатының бөлігін инкассациялау;
2. ЕҚДБ - ЕҚДБ акционерлік капиталына, қосымша жазылу есебіне қаражат бөліктерін, оның ішінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған 07.05.2003ж. N ҚЕӘД-1-2/4082 қарапайым векселінің бесінші бөлігін, 01.04.2004ж. N ҚЕӘД-1-2/3135 қарапайым векселінің төртінші бөлігін,   06.04.2005ж. N ХҚҚД-2-2-5/2987 қарапайым векселінің үшінші бөлігін инкассациялау;
3. АДБ - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған 17.05.96 ж. N 27-3-10/3719 және 17.05.1996 ж. N 27-3-10/3720 қазынашылық вексельдері қаражатының бөліктерін АДБ акционерлік капиталына қосымша жазылу есебіне инкассациялау;
4. ИДБ - ИДБ акционерлік капиталына қосымша жазылу есебіне үшінші мүшелік жарнаны төлеу;
5. ХДҚ - ХДҚ акционерлік капиталына қосымша жазылуды төлеу.
2007 жылғы II, IV тоқсан
2007 жылғы II тоқсан
2007 жылғы III тоқсан
2007 жылғы IV тоқсан
2007 жылғы IV тоқсан
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жалпы сомасы 55943,7 мың теңгеге Банк төлемдерінің кестесіне сәйкес құны 10000 Ислам динары Ислам Даму Банкінің 30 акцияларын сатып алу, ХДҚ жалпы жарғылық капиталының 0,26 пайызға мөлшерінде Қазақстан Республикасының Қауымдастықтағы үлесін қолдау мақсатында ХДҚ акционерлік капиталына қосымша жазылу бойынша 5316,5 мың теңге төлеу, сондай-ақ жалпы сомасы 315599,7 мың теңге мөлшерінде Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкінің акционерлік капиталына жазылу есебіне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған жай векселдерді инкассациялау.
Түпкі нәтиже: халықаралық ұйымдарға төлеуді 100 пайыз қамтамасыз ету.
Уақтылығы: төлем кестелеріне сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналарды уақтылы төлеу.
Сапасы: халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналар төлеу бойынша осы ұйымдардың кінә қоюларын 100 пайыз болдырмау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
193-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық
жүйелерін құру және дамыту"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1814293 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз он төрт миллион екі жүз тоқсан үш мың теңге).

1. МБРР -
инкассация части
средств простого
векселя от
30.06.1997 г.
N 5/5025,
выпущенного
Министерством
финансов
Республики
Казахстан в счет
основной
подписки на
акционерный
капитал МБРР;
2. ЕБРР -
инкассация
частей средств,
в том числе
пятой части
простого векселя
от 07.05.2003 г.
N ДМФО-1-2/4082,
четвертой части
простого векселя
от 01.04.2004 г.
N ДМФО-1-2/3135,
третьей части
простого векселя
от 06.04.2005 г.
N ДГЗиМО-2-2-5/
2987, выпущенных
Министерством
финансов
Республики
Казахстан в счет
дополнительной
подписки на
акционерный
капитал ЕБРР;
3. АБР -
инкассация
частей средств
казначейского
векселя от
17.05.1996 г.
N 27-3-10/3720,
выпущенного
Министерством
финансов
Республики
Казахстан в счет
основной
подписки на
акционерный
капитал АБР;
4. ИБР - оплата
третьего членско-
го взноса в счет
дополнительной
подписки на
акционерный
капитал ИБР;
5. MAP - оплата
дополнительной
подписки на
акционерный
капитал MAP.
II,
IV
квар-
талы
2007
года
II
квар-
тал
2007
года
III
квар-
тал
2007
года
IV
квар-
тал
2007
года
IV
квар-
тал
2007
года
Минис-
терство
финансов
Респуб-
лики Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: приобретение 29 акций Исламского Банка Развития стоимостью 10000 Исламских динар в соответствии с графиком платежей Банка на общую сумму 55943,7 тыс. тенге, выплата 5316,5 тыс. тенге по дополнительной подписки на акционерный капитал MAP с целью поддержания доли Республики Казахстан в Ассоциации в размере 0,26 процентов от общего уставного капитала MAP, а также инкассация простых векселей, выпущенных Министерством финансов Республики Казахстан в счет подписки на акционерный капитал Международного Банка Реконструкции и Развития, Европейского Банка Реконструкции и Развития, Азиатского Банка Развития на общую сумму в размере 315599,7 тыс. тенге.
Конечный результат: 100 процентное обеспечение выплат в международные организации.
Своевременность: своевременные выплаты членских взносов в международные финансовые организации в соответствии с графиками платежей.
Качество: 100 процентное исключение претензий международных финансовых организаций по выплатам членских взносов этим организациям.
ПРИЛОЖЕНИЕ 193
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание и развитие информационных систем органов
Министерства финансов Республики Казахстан"
на 2007 год
1. Стоимость : 1814293 тысячи тенге (один миллиард восемьсот четырнадцать миллионов двести девяносто три тысячи тенге)

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  Кодексі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ақпараттық технологиялар негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдары қызметінің айқындылығын және тиімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   басқа мемлекеттік органдармен ақпараттық-технологиялық өзара іс-әрекеттің тиімділігін арттыру; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін дамыту және жетілдіру; мемлекеттік бюджеттің атқарылуына бақылау рәсімдерінің тиімділігін, ақпараттық ашықтығын және айқындылығын арттыру; ақпараттық жүйелердің ақпараттық-техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан 24 апреля 2004 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение прозрачности и эффективности деятельности органов Министерства финансов Республики Казахстан на основе развития информационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы : повышение эффективности информационно-технологического взаимодействия с другими государственными органами; развитие и совершенствование функциональности информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан; повышение эффективности, информационной открытости и прозрачности процедур контроля за исполнением государственного бюджета; обеспечение информационно-технической безопасности информационных систем.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі органдарының ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
2
100
Қазынашылықтың ақпараттық жүйесін құру
1. Қазынашылықтың ақпараттық жүйелерін дамыту, жұмыс істеуін кеңейту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Создание и
развитие
информацион- ных систем
органов
Министерства
финансов
Республики
Казахстан
2
100
Создание
информацион-
ной системы
Казначейства
1. Развитие,
расширение
функциональности
информационной
системы
Казначейства.

2. Қазынашылық ақпараттық жүйесінің резервтік орталығын құру.
3. Компьютерлік жабдық және серверлік үй-жай жабдығын сатып алу.
4. Оrасlе Аррlications лицензияларын сатып алу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасының
Қаржы министрлігі.
3
102
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін дамыту және жұмыс істеуін кеңейту. Пайдаланушыларды оқыту.
2. Серверлік, компьютерлік және белсенді желілік жабдықтар сатып алу.
3. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: ақпараттық жүйені қолдану негізінде мынадай рәсімдерді орындауды қамтамасыз ету:
- барлық деңгейдегі мемлекеттік бюджеттің атқарылуын бақылауды, уақытылы және негізделген қаржы-экономикалық шешімдерді қабылдауды; мемлекеттік органдардың жұмысына талдау мен бағалау жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметін және басқа да мүдделі тараптарды мемлекеттік бюджеттің атқарылуына және оны бақылауға қатысы бар жедел ақпаратпен қамтамасыз ету.
- қаражат мониторингі және кірістердің түсімін, мемлекеттің шығыстардың тиімділігін, дәлелсіз шығындар жібермеуін, нысаналы мақсат бойынша пайдалануды талдау;
- мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарларын және жиынтық қаржыландыру жоспарын жасауды, бекітуді, өзгерістер мен толықтырулар енгізу процесін;
- мемлекеттік бюджеттің атқарылу барысы туралы жедел деректерді қалыптастыру, мемлекеттік бюджеттің күтілетін атқарылуын болжамдау, есептілікті қалыптастыру және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау;
Түпкі нәтиже:
- қазынашылық ақпараттық жүйесінің 100% тұрақты және үздіксіз жұмыс істеуі;
- мемлекеттің қаржы ресурстарын, мемлекеттің міндеттемелері мен төлемдерін 100% тиімді және уақтылы басқару;
- республика бюджетінің кез келген деңгейін атқару бойынша операцияның 100% айқындылығы;
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің бақылау қызметін тиімді жоспарлау және жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша мәліметтерді жинау және жинақтау мерзімін қысқарту;
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының қаржы-шаруашылық қызметін тиімді жедел басқару;
- күрделі сұрау салуларды өңдеу уақытын азайту үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің органдары қызметкерлерінің уақтылы ақпаратқа қол жетімділігі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің органдарында бюджеттік процестерді және мемлекеттік бюджетке қазынашылық қызмет көрсетуді автоматтандыруды ескере отырып еңбек шығындарын төмендету.
Уақтылығы:
- міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларына сәйкес белгіленген мерзімге сай жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
- төлемдерді жүргізу және есептерді беру айқындылығы, уақтылығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

2. Создание
резервного
центра
информационной
системы
казначейства.
3. Приобретение
компьютерного
оборудования и
оборудования
серверных
помещений.
4. Приобретение
лицензий Oracle
Applications.
В
тече-
нии
года
Министер-
ство
финансов
Республики
Казахстан
3
102
Создание и
развитие
информацион-
ных систем
Министерства
финансов
Республики
Казахстан
1. Развитие и
расширение
функциональности
информационных
систем
Министерства
финансов
Республики
Казахстан.
Обучение
пользователей.
2. Приобретение
серверного,
компьютерного,
активного
сетевого
оборудования.
3. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В
тече-
нии
года
Министер-
ство
финансов
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: на основе применения информационных систем обеспечение выполнения процедур:
контроль за исполнением государственного бюджета на всех уровнях и принятию своевременных и обоснованных финансово-экономических решений; обеспечение Правительства Республики Казахстан и других заинтересованных сторон оперативной информацией, имеющей отношение к исполнению и контролю за исполнением государственного бюджета для проведения анализа и оценки государственных органов.
мониторинг средств и анализ поступления доходов, эффективности расходов государства, недопущение неоправданных трат, использование по целевому назначению;
процессу составления, утверждения, внесения изменений и дополнений в планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам государственных учреждений, администраторов бюджетных программ и сводный план финансирования;
формированию оперативных данных о ходе исполнения государственного бюджета, прогнозирование ожидаемого исполнения государственного бюджета, формирование отчетности и анализ исполнения государственного бюджета.
Конечный результат:
100 % стабильного и бесперебойного функционирования информационной системы казначейства;
100 % эффективного и своевременного управления финансовыми ресурсами, обязательствами и платежами государства.
100 % прозрачность операций по исполнению любого уровня бюджета республики;
эффективное планирование контрольной деятельности Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан и сокращение сроков сбора и свода сведений по результатам произведенного контроля;
эффективное оперативное управление финансово-хозяйственной деятельностью органов Министерства финансов Республики Казахстан;
доступность своевременной информации сотрудникам органов Министерства финансов Республики Казахстан для уменьшения времени обработки сложных запросов.
Финансово-экономический результат: снижение трудозатрат с учетом автоматизации бюджетных процессов в органах Министерства финансов Республики Казахстан и казначейского обслуживания государственного бюджета.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий согласно установленных сроков в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам.
Качество:
прозрачность, своевременность проведения платежей и предоставления отчетов.

193-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 193-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Халықтың қаржы сауаттылығын арттыру"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.

ПРИЛОЖЕНИЕ 193-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 193-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Повышение финансовой грамотности населения"
на 2007 год
1. Стоимость : 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негіздері : Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауы,»"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңы, Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған тұжырымдамасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 1284 қаулысымен мақұлданған, "Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысы 11.3 тармағы.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Послание  Президента Республики Казахстан Народу Казахстана от 28 февраля 2007 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", Концепция развития финансового сектора Республики Казахстан на 2007-2011 годы, одобренная  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года N 1284, пункт 11.3  постановления  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  Инвестициялық мәдениетті арттыру және елдің экономикалық өсуіне халықтың жинақ ақшасының қатысуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   қаржы құралдарының инвестициялық мүмкіндіктерін кеңінен насихаттау арқылы Қазақстан халқының инвестициялық мәдениеті мен қаржылық сауаттылығын арттыру жөніндегі бағдарламаларды әзірлеу. Бағдарлама шеңберінде - нысаналы аудиторияны барынша қамтитын қажетті және жеткілікті коммуникация құралдарын қолдана отырып, республика халқының қаражатын экономиканың қаржы секторына тарту жөніндегі бірыңғай тұжырымдама құру және ілгері жылжыту. қарапайым және тиімді креативті идеяларды іске асыру арқылы халықтың инвестициялық санасына әсер ету бойынша оңтайлы шешімдерді таңдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : повышение инвестиционной культуры и обеспечение участия сбережений населения в экономическом росте страны.
5. Задачи бюджетной программы : разработка программы по повышению инвестиционной культуры и финансовой грамотности населения Казахстана через широкую пропаганду инвестиционных возможностей финансовых инструментов. В рамках программы - создание и продвижение единой концепции по привлечению средств населения республики в финансовый сектор экономики с использованием необходимых и достаточных средств коммуникаций, максимально охватывающих целевую аудиторию. Выбор оптимальных решений по воздействию на инвестиционное сознание населения посредством реализации простых и эффективных креативных идей.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
Бағ- дар- лама коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Бағдар- ламаның (кіші бағдар- ламаның атауы)
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар (кіші бағдарламалар)
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Халықтың қаржы сауатты- лығын арттыру
Халықтың дайындық деңгейін және аумақтық-өңірлік ерекшелігін ескеретін, халыққа ақпараттық іс-қимылдың бірыңғай РR-компаниясын құру және ілгері жылжыту үшін статистикалық деректер негізінде нысаналы топтарды айқындау.
Медиа-жоспар жасау.
Бағдарламаның жалпы
РR-тұжырымдамасын, бірыңғай стилін әзірлеу.
Бейне және аудио жарнама, ТД мен радиоға бағдарламалар
мен хабарлар; баспасөз бен сыртқы жарнама үшін, тақырыптық жарнамалық
және ақпараттық
хабарламалар; оқыту әдебиетіне арналған материалдарды әзірлеу және шығару; лекциялар, ойындар, викториналар, промо-акциялар өткізу
үшін сценариялар жазу.
Сыртқы жарнама үшін дизайн мен рrе-рrеss,
полиграфия мен кәде
сый өнімдерін әзірлеу. Бағалы қағаздарға
инвестициялау
мәселелері бойынша телебағдарламалар мен роликтерді орыс және қазақ тілдерінде
әзірлеу және орналастыру.
Баспасөзде жарнамалық
модульдерді, мақалаларды, материалдарды орналастыру. Сыртқы жарнаманы орналастыру
және шығару.
Жарнамалық және оқыту полиграфиялық өнімдерін өндіру және тарату. Лекция, промо-акциялар, ойындар, викториналар
өткізу. Интернет
жарнама, оның ішінде қаржы порталын құру.
"Қазпочта" Акционерлік қоғамының
трансфер-агенттік желісі базасында ақпараттық орталықтардың жұмыс істеуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
Қор нарығының мәселелері бойынша Алматы қаласында
"саll-орталығын" ашу
және жұмыс істеу.
Тұрар Рысқұлов атындағы Қазақстан Экономикалық университетінің базасында орташа
кәсіптік және жоғары кәсіптік білім
беретін білім ұйымдары
оқытушыларының
біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру.
шілде- желтоқсан
Қазақстан Республи-касының Қаржы министр- лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   тікелей нәтиже: Қор нарығында инвестициялау тетігін пайдаланатын халықтың үлесін арттыру. Отандық нарықтағы инвестициялық процестердің оң имиджін құру. Инвестициялық жобаларға тартылған халықтың қаражатын арттыру. Экономикалық дамуды жеделдету мақсатында халықтың ақша қаражатын экономикаға тарту. Қаржы ағымының ашықтығын арттыру. Республика азаматтарының жинақ ақшаларының жылжымайтын мүлкін тәуекелді инвестициялық операцияларға тәуелділігін төмендету. Қаржылық инфрақұрылымды дамыту;
түпкі нәтиже: халықтың әл-ауқатын көтеру, сондай-ақ инвестициялық мәдениеті мен қаржылық сауаттылықты арттыру арқылы республика экономикасына оның жинақ ақшасын тарту;
уақтылығы: белгіленген кестеге сәйкес іс-шараларды уақтылы орындау;
сапасы: қор нарығына халықтың қатысуын тарату үшін жағдай жасау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
194-ҚОСЫМША
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және
Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программ
(под-
программ)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Повышение
финансовой
грамотности
населения
Определение целевых
групп на основе
статистических
данных для создания
и продвижения
единой PR-кампании
информационного
воздействия на
население, учитываю-
щей уровень его
подготовленности и
территориально-
региональные
особенности.
Составление
медиа-плана.
Разработка общей
PR-концепции
программы, единого
стиля.
Разработка и
производство видео
и аудио рекламы,
программ и передач
на ТВ и радио,
текстовых рекламных
и информационных
сообщений для
прессы и наружной
рекламы, материалов
для обучающей
литературы, написа-
ние сценариев для
проведения лекций,
игр, викторин,
промо-акций.
Разработка дизайна
и pre-press для
наружной рекламы,
полиграфии и суве-
нирной продукции.
Производство и
размещение телепере-
дач и роликов по
вопросам инвестиро-
вания в ценные
бумаги на русском и
казахском языках.
Размещение
рекламных модулей,
статей, материалов
в прессе.
Размещение и
производство
наружной рекламы.
Производство и
распространение
рекламной и обучаю-
щей полиграфической
продукции.
Проведение лекций,
промо-акций, игр,
викторин.
Интернет реклама, в
том числе создание
финансового портала.
Организация и
обеспечение
функционирования на
базе трансфер-
агентсткой сети
АО "Казпочта"
информационных
центров.
Открытие и
функционирование в
городе Алматы "call-
центра" по вопросам
фондового рынка.
Организация курсов
повышения квалифи-
кации преподавателей
организаций
образования, дающих
среднее профессио-
нальное и высшее
профессиональное
образование на базе
Казахстанского
экономического
университета им.
Т.Рыскулова
июль-
де-
кабрь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Увеличение доли населения, пользующегося механизмами инвестирования на фондовом рынке. Создание положительного имиджа Инвестиционных процессов на отечественном рынке. Увеличение средств населения, вовлеченного в инвестиционные проекты. Привлечение денежных средств населения в экономику в целях ускорения экономического развития. Повышение прозрачности финансовых потоков. Снижение зависимости накоплений граждан республики от рисковых инвестиционных операций в недвижимость. Развитие финансовой инфраструктуры.
Конечный результат: Повышение благосостояния населения, а также привлечение его сбережений в экономику республики посредством повышения его инвестиционной культуры и финансовой грамотности.
Своевременность: своевременное выполнение мероприятий согласно установленным графикам.
Качество: создание условий для привлечения населения к участию на фондовом рынке.
ПРИЛОЖЕНИЕ 194
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату заработной платы
государственным служащим, работникам государственных
учреждений, не являющимся государственными служащими,
и работникам казенных предприятий"
на 2007 год

1. Құны :   89469724 мың теңге (сексен тоғыз миллиард төрт жүз алпыс тоғыз миллион жеті жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексі ; Елбасының»"Қазақстан өз дамуындағы жаңа серпіліс жасау қарсаңында" 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына  Жолдауы ; Қазақстан Республикасы Президентінің»"Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы ; "Базалық лауазымдық жалақы мен түзету коэффициентінің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 74  қаулысы .

1. Стоимость : 89469724 тысячи тенге (восемьдесят девять миллиардов четыреста шестьдесят девять миллионов семьсот двадцать четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Послание  Главы государства народу Казахстана "Казахстан на пороге нового рывка вперед в своем развитии" от 1 марта 2006 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 74 "Об утверждении размеров базового должностного оклада и поправочного коэффициента".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік   бағдарламаның мақсаты : бюджеттік сала қызметкерлерінің жалақысын жеке сектордың жалақысына біртіндеп жақындату.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жалақының 2005 жылғы 1 шілдеден бастап 32%-ға, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап орташа есеппен 30%-ға көтерілуіне байланысты 89 469 724 мың теңге сомасында жергілікті бюджеттер шығыстарының көбеюіне өтемақы төлеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : постепенное приближение заработной платы работников бюджетной сферы к заработной плате частного сектора.
5. Задачи бюджетной программы : компенсация увеличения расходов местных бюджетов в сумме 89 469 724 тысячи тенге в связи с повышением заработной платы с 1 июля 2005 года на 32 %, с января 2007 года в среднем на 30 %.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Республикалық бюджеттен Ақмола  облысының бюджетіне - 455388 мың теңге, Ақтөбе облысының бюджетіне - 4490992 мың теңге, Алматы облысының бюджетіне - 6215893 мың теңге, Атырау облысының бюджетіне - 3420551 мың теңге, Шығыс Қазақстан облысының бюджетіне - 7338533 мың теңге, Жамбыл облысының бюджетіне - 5735978 мың теңге, Батыс Қазақстан облысының бюджетіне - 4178255 мың теңге, Қарағанды облысының бюджетіне - 7975494 мың теңге, Қостанай облысының бюджетіне - 5204640 мың теңге Қызылорда облысының бюджетіне - 6922919 мың теңге, Маңғыстау облысының бюджетіне - 2831552 мың теңге, Павлодар облысының бюджетіне - 4476595 мың теңге, Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне - 4363444 мың теңге, Оңтүстік Қазақстан облысының бюджетіне - 13090070 мың теңге, Алматы     қаласы бюджетіне - 5566789 мың теңге, Астана қаласы бюджетіне - 3104138 мың теңге, мақсатты трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қаржы министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: жалақының 2005 жылғы 1 шілдеден бастап 32%-ға, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап орташа есеппен 30%-ға көтерілуіне байланысты 89 469 724 мың теңге сомасында жергілікті бюджеттер шығыстарының көбеюіне өтемақы төлеу.
Түпкі нәтиже: мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне жалақының 2005 жылғы 1 шілдеден бастап 32 %-ға, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап орташа есеппен 30%-ға артатынын, сондай-ақ 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап медициналық қызметкерлер еңбек ақысының медициналық көмектегі еңбектің сапасына, көлемі мен күрделілігіне, сонымен қатар біліктілік деңгейіне байланысты қосымша көтерілетінін және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыруды ескере отырып, оны төлеу.
Уақтылығы: бюджеттік сала қызметкерлерінің көтерілген жалақысын уақтылы алуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
195-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
заработной
платы
государст-
венным
служащим,
работникам
государст-
венных
учреждений,
не являющимся
государст-
венными
служащими, и
работникам
казенных
предприятий
Перечисление
целевых
трансфертов из
республиканского
бюджета в
бюджеты
Акмолинской
области -
4553881 тысяча
тенге,
Актюбинской
области -
4490992 тысячи
тенге,
Алматинской
области -
6215893 тысячи
тенге,
Атырауской
области -
3420551 тысяча
тенге,
Восточно-Казах-
станской области
7338533 тысячи
тенге,
Жамбылской
области -
5735978 тысяч
тенге,
Западно-Казах-
станской области
- 4178255 тысяч
тенге,
Карагандинской
области -
7975494 тысячи
тенге,
Костанайской
области -
5204640 тысяч
тенге,
Кызылординской
области -
6922919 тысяч
тенге,
Мангистауской
области -
2831552 тысячи
тенге,
Павлодарской
области -
4476595 тысяч
тенге,
Северо-Казахстан-
ской области
- 4363444 тысячи
тенге,
Южно-Казахстан-
ской области -
13090070 тысяч
тенге,
города Алматы -
5566789 тысяч
тенге,
города Астана -
3104138 тысяч
тенге.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: компенсация увеличения расходов местных бюджетов в сумме 89 469 724 тысячи тенге в связи с повышением заработной платы с 1 июля 2005 года на 32 %, с января 2007 года в среднем на 30 %.
Конечный результат: выплата заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий с учетом ее увеличения с 1 июля 2005 года на 32 %, с 1 января 2007 года в среднем на 30 %, а также с учетом дополнительного повышения заработной платы медицинским работникам в зависимости от уровня квалификационной категории с учетом качества, объема и сложности оказываемой медицинской помощи, и реализации  Закона  Республики Казахстан "О внесении дополнения и изменения в Закон Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" с 1 января 2007 года.
Своевременность: своевременное получение повышенной заработной платы работниками бюджетной сферы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 195
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Резерв Правительства Республики Казахстан"
на 2007 год

1. Құны :   20 237 035 мың теңге (жиырма миллиард екі жүз отыз жеті миллион отыз бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің  17-бабы 117-бабы ; "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының  10,   11-баптары ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің
және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405  қаулысы .

1. Стоимость:  20 237 035 тысяч тенге (двадцать миллиардов двести тридцать семь миллионов тридцать пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 17 статья 117  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  статьи 10 11 Закона  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1405 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін кейінге қалдырмай қаржыландыруды талап ететін республикалық және жергілікті бюджеттерде жоспарланбаған шығындарды қаржыландыру; Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігіне, сондай-ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жою; өзге күтілмеген шығындар; сот шешімдері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелердің, жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : финансирование затрат, не запланированных в республиканском и местном бюджетах, требующих безотлагательного финансирования для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; устранения ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей; на иные непредвиденные затраты; а также исполнения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений, местных исполнительных органов по решениям судов.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдерімен анықталған және табиғи және техногендік-сипаттағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі, Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігіне, сондай-ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жою жөнінде іс-шаралар жүргізуге, өзге де күтілмеген шығындарға бағытталған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз ету, сондай-ақ Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың, аумақтық бөлімшелерінің және жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелері бойынша сот шешімдерін орындауға бағытталған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы : обеспечение финансирования расходов, определенных решениями Правительства Республики Казахстан и направленных на проведение мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказание официальной гуманитарной помощи Республикой Казахстан другим государствам; по устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единице, а также жизни и здоровью людей, на иные непредвиденные затраты, а также обеспечение финансирования расходов, направленных на исполнение решений судов по обязательствам Правительства, центральных государственных органов, территориальных подразделений и местных исполнительных органов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
2
100
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың, әкімшелері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары.
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
2
100
Чрезвычайный
резерв
Правительства
Республики
Казахстан
для
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера на
территории
Республики
Казахстан и
других
государств
Обеспечение
выделения средств
из резерва
Правительства
Республики
Казахстан в
соответствии с
решениями
Правительства
Республики
Казахстан
В
течение
года
Адми-
нистра-торы
респуб-ликан- ских
бюджет-
ных
прог-
рамм,
местные
испол-
нитель-
ные
органы
облас-
тей,
городов
Астаны
и
Алматы
3

101
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың, әкімшелері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары.
4
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің соттар шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерві
Сот шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың, әкімшелері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Қазақстан Республикасының тұрақтылығы мен тұрақты дамуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
196-ҚОСЫМША
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді
орындау" деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  3551406 мың теңге (үш миллиард бес жүз елу бір миллион төрт жүз алты мың теңге)
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:  Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет Кодексінің  213-бабы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .

101
Резерв Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
Обеспечение
выделения
средств из
резерва
Правительства
Республики
Казахстан в
соответствии с
решениями
Правительства
Республики
В
течение
года
Адми-
нистра-торы
респуб-ликан- ских
бюджет-
ных
прог-
рамм,
местные
испол-
нитель-
ные
органы
облас-
тей,
городов
Астаны
и
Алматы
4
102
Резерв Правительства Республики Казахстан на исполнение обязательств по решениям судов
Обеспечение выделения средств
из резерва Правительства Республики Казахстан в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан на исполнение обязательств по решениям судов
В
течение
года
Адми-
нистра-торы
респуб-ликан- ских
бюджет-
ных
прог-
рамм,
местные
испол-
нитель-
ные
органы
облас-
тей,
городов
Астаны
и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Обеспечение стабильности и устойчивого развития Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 196
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Выполнение обязательств по государственным гарантиям"
на 2007 год
1. Стоимость : 3551406 тысяч тенге (три миллиарда пятьсот пятьдесят один миллион четыреста шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 213  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қарыз алушы қарыз туралы шартқа сәйкес оған тиесілі төлемдерді төлемеген жағдайда Қазақстан Республикасының кредит берушілер алдындағы мемлекеттік кепілдіктер жөніндегі міндеттемелерін орындау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес қарыздар бойынша дефолт фактісіне жол бермеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : выполнение обязательств Республики Казахстан по государственным гарантиям перед кредиторами в случае неуплаты заемщиком причитающихся с него, согласно договору займа платежей, а также недопущение факта дефолта по негосударственным займам, обеспеченным государственной гарантией Республики Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Егер қарыз алушы кепілдікпен қамтамасыз етілген қарызды төлем мерзімі басталған күні толық немесе ішінара және 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде өтемеген жағдайда қарыз берушілер алдындағы мемлекеттік кепілдікпен қамтамсыз етілген мемлекеттік қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді толық және уақтылы орындау.

5. Задачи бюджетной программы : полное и своевременное выполнение обязательств перед заимодателями по погашению и обслуживанию негосударственных займов, обеспеченных государственной гарантией, в случае, если обеспеченный государственной гарантией заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления срока платежа, и в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом на 2007 год.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау
Заңнамада белгіленген тәртіппен негізгі борыштың, сыйақылардың, мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша өзге төлемдердің сомасын төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7.  Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: кепілдікпен қамтамасыз етілген қарызды қарыз алушы төлем мерзімі басталған күнге толық немесе ішінара өтемеген жағдайда толық көлемде мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді орындау.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдіктер жөніндегі міндеттемелерін 100 пайыз орындау.
Уақтылығы:
1) қарыз шарттарында белгіленген мерзімде негізгі борышты, сыйақыларды, кредит берушілерден ақы төлеуге шоттардың негізінде мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша өзге төлемдерді уақтылы төлеу.
2) бюджеттік бағдарламаны іске асыру мерзімі ішінде мемлекет кепілдік берген қарыздар жөніндегі мерзімі өткен төлемдердің болмауы.
Сапасы: қарыз берушілердің мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі мүдделерін 100 пайыз қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
197-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің бюджеттер
бойынша қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған резерві"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 197-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
198-ҚОСЫМША
Ескерту. 198-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Үкіметтік борышқа қызмет көрсету",
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   33764653 мың теңге (отыз үш миллиард жеті жүз алпыс төрт миллион алты жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің  201-бабы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Выполнение
обязательств
по государ-
ственным
гарантиям
Выплата сумм
основного долга,
вознаграждений,
прочих платежей
по гарантирован-
ным государством
займам в
установленном
законодательством
порядке.
Январь-декабрь
Мини-
стер-
ство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выполнение обязательств по погашению и обслуживанию гарантированных государством займов в полном объеме, в случае, если обеспеченный гарантией заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления срока платежа.
Конечный результат: 100 процентное выполнение обязательств Правительства Республики Казахстан по государственным гарантиям.
Своевременность:
1) своевременная выплата основного долга, вознаграждений, прочих платежей по гарантированным государством займам на основании счетов к оплате от кредиторов, в сроки, установленные договорами займов.
2) отсутствие просроченных платежей по гарантированным государством займам в течение срока реализации бюджетной программы.
Качество: 100 процентное удовлетворение интересов заимодателей по погашению и обслуживанию гарантированных государством займов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 197
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Резерв Правительства Республики Казахстан
на покрытие дефицита наличности по бюджетам"
на 2007 год
Сноска. Приложение 197 исключено в соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 198
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обслуживание правительственного долга"
на 2007 год
1. Стоимость:  33764653 тысячи тенге (тридцать три миллиарда семьсот шестьдесят четыре миллиона шестьсот пятьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 201  Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Кіші
бағдарламалардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Үкіметтік борышқа қызмет көрсету
2
100
Қарыздар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу
Үкіметтік қарыздар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу және үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
3
(алынып тасталды - 2007.11.06. N 1052)

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Обслуживание правитель-
ственного
долга
2
100
Выплата
вознаграж-
дений
(интересов)
по займам
Выплата
вознаграждений
(интересов) по
правительственным
займам и по
сделкам по
хеджированию
правительственных
займов.
Январь-декабрь
Мини-
стер-
ство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
(исключен - от 6 ноября 2007 года N  1052 )
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
үкіметтік қарыздар бойынша сыйақыларды және үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша мөлшері 36744850 мың теңге.
Түпкі нәтиже:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің үкіметтік борышты қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелерін 100 пайыз орындау.
Уақтылығы:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тікелей міндеттемелері болып табылатын үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді қарыз шарттарында және мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру шарттарында белгіленген мерзімде орындау.
2) бюджеттік бағдарламаны іске асыру мерзімі ішінде үкіметтік борышты қамтамасыз ету жөнінде мерзімі өткен төлемдердің жоқ болуы;
Сапасы: Үкіметтік борышты қамтамасыз ету жөнінде қарыз берушілердің мүдделерін 100 пайыз қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
199-ҚОСЫМША
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жекешелендіру, мемлекеттік мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет, осымен және кредит беруге байланысты дауларды реттеу, кредиттер және мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау есебінен алынған немесе
өндіріп алынған мүлікті есепке алу, сақтау"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 669 400 мың теңге (алты жүз алпыс тоғыз миллион төрт жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жекешелендіру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  2 ,   17-баптары ;»"Стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  7 ,   13-баптары ;»"Мемлекеттік меншік бойынша ақпараттық алмасуын қамтамасыз ету және ақпараттық деректер қорын енгізу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246  қаулысы ;»"Мемлекеттік меншік объектілерінің, сондай-ақ меншігінде мемлекеттің үлесі бар объектілердің жұмыс істеуіне және оларды басқарудың тиімділігіне кешенді мониторинг жүйесін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 шілдедегі N 998  қаулысы ;»"Экономикалық стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асыратын объектілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі N 810  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегі бәсекеге барынша қабілетті елу елдің қатарына кіру стратегиясы" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата вознаграждений по правительственным займам и по сделкам по хеджированию правительственных займов в размере 36744850 тыс. тенге.
Конечный результат:
100 процентное выполнение обязательств Правительства Республики Казахстан по обслуживанию правительственного долга.
Своевременность:
1) своевременное выполнение обязательств по обслуживанию правительственного долга, являющихся прямыми обязательствами Правительства Республики Казахстан, в сроки, установленные договорами займа и условиями размещения государственных эмиссионных ценных бумаг;
2) отсутствие просроченных платежей по обслуживанию правительственного долга в течение срока реализации бюджетной программы.
Качество: 100 процентное удовлетворение интересов заимодателей по обслуживанию правительственного долга.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 199
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Приватизация, управление государственным имуществом,
постприватизационная деятельность и регулирование споров,
связанных с этим и кредитованием, учет, хранение имущества,
полученного или взысканного в счет исполнения обязательств
по кредитам и государственным гарантиям"
на 2007 год
1. Стоимость:  669 400 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят девять миллионов четыреста тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статьи 2 17 Закона  Республики Казахстан от 23 декабря 1995 года "О приватизации";  статьи 7 13 Закона  Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 998 "О внедрении системы комплексного мониторинга функционирования и эффективности управления объектами государственной собственности, а также объектами, в которых государство имеет долю собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года N 810 "Об утверждении перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое  значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : Республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мемлекеттік меншікті, жекешелендіруді және жекешелендіруден кейінгі қызметті басқарудың тиімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жекешелендірудің барлық құралдарын пайдалана отырып, оның ішінде брокерлерді тарту жолымен бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында жекешелендіру объектілерін сатуды әзірлеу және жүзеге асыру; жекешелендіруден кейінгі бақылауды қамтамасыз ету; республикалық меншіктің, мемлекеттің меншік үлесі бар кәсіпорындардың активтерін басқару тиімділігінің мониторингі; стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингін ұйымдастыру және жүргізу; мониторингі есебінің бірыңғай ақпараттық деректер қорын сүйемелдеу және дамыту; Жарғылық капиталда мемлекеттің қатысуы бар мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, заңды тұлғалардың тізілімін (бұдан әрі - Тізілім) жүргізу; сотқа және сотқа дейінгі тәртіпте заңды консультанттарды тарта отырып, жекешелендіруге, республикалық меншікті басқаруға және жекешелендіруден кейінгі қызметке байланысты дауларды шешу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение эффективного управления государственной собственностью приватизации и постприватизационной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы : подготовка и осуществление продажи объектов с использованием всех видов приватизации, в том числе на организованном рынке ценных бумаг посредством привлечения брокеров; обеспечение постприватизационного контроля; мониторинг эффективности управления активами республиканской собственности, предприятий, в которых государство имеет долю собственности; организация и проведение государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение; сопровождение и развитие единой информационной базы данных учета мониторинга; ведение Реестр государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (далее Реестр); разрешение споров, связанных с приватизацией, управлением республиканской собственностью и постприватизационной деятельностью, в досудебном и судебном порядке с привлечением юридических консультантов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жекешелендіру, мемлекеттік мүлікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет, осымен және кредит беруге байланысты дауларды реттеу, кредиттер және мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау есебінен алынған немесе өндіріп алынған мүлікті есепке алу, сақтау
Мыналарды:
40 акционерлік қоғамның және 800 өзге де объектілердің   (құрылысы аяқталмаған, көліктің, жылжымайтын мүліктің және басқа.) құнын бағалау;
жекешелендірілген 70 объектілер бойынша келісім-шарттық міндеттемелердің орындалуын тексеру;
республикалық меншіктің 80 объектілері бойынша активтерді басқару тиімділігінің мониторингі;
стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы 40 құрылымдық бөлімшелерде 15 акционерлік қоғамдарында мемлекеттік меншіктің мониторингі;
- жекешелендіру объектілерін, оның ішінде қор биржасында сату;
- мониторингтің деректер қорын сүйемелдеу және дамыту жөніндегі жұмысы қызметін сатып алу.
Қаржы кеңесшінің, акциялардың мемлекеттік пакеттерімен мәмілелерді тіркеу жөніндегі бағалы қағаздар рыногына кәсіби
қатысушылардың және Тізілімді жүргізу бойынша қызметтерді сатып алу. Мемлекеттік холдингтарды орналастыратын акцияларын төлеуге берілетін мемлекеттік активтерге, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар мен бәсекелі ортаға берілетін объектілерге бағалау жүргізуге арналған қызметтерді сатып алу. Қазақстан Республикасы аумағындағы және халықаралық төрелік органдардағы заңды консультанттарды тарта отырып, жекешелендіруге, республикалық мүлікті басқару мен жекешелендіруден кейінгі қызметке байланысты дауларды реттеу. Республикалық меншік объектілері бойынша сауда-саттық туралы ақпараттық хабарламалардың жарияланымдары.
Жылжымайтын мүлік объектісінің жер телімдерін бағалау
Ай сайын, жыл ішінде
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
республикалық бюджетке республикалық меншік объектілерін жекешелендіруден жоспарланған мөлшерде ақшаның, республикалық меншіктегі мемлекеттік акциялар пакеттеріне дивидендтердің, оның бөлігінде республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің түсуі.
Түпкі нәтиже:
Республикалық меншіктің, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы 70 объектілерді басқарудың тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдар әзірлеп шығару; республикалық мемлекеттің 10 пайдасыз кәсіпорындарын қалпына келтіру жоспарын әзірлеу; стратегиялық маңызы бар экономика салаларындағы 40 объектілердің қаржы-шаруашылық қызметіне бақылауды, және жекешелендірілген 70 объектілер бойынша келісім-шарттық міндеттемелердің орындауын жүзеге асыру; Мемлекеттік меншік объектілерінің тізілімінде толық, сенімді, жүйелік есепті қамтамасыз ету, басқарушылық шешімдер қабылдау үшін есепке алу қызметінің объектілерін талдау кезінде Тізімнің деректер қорын пайдалану.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Орташа алғанда бір сағат ішінде мынадай:
- 3,7 мың теңге - жекешелендіру объектілері құнының бағасына арналған;
- 3,7 мың теңге - келісім-шарттық міндеттемелердің орындалуын тексеруге арналған;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Приватизация,
управление
государст-
венным
имуществом,
постпривати-
зационная
деятельность
и регулиро-
вание споров,
связанных с
этим и креди-
тованием,
учет,
хранение
имущества,
полученного
или
взысканного
в счет
исполнения
обязательств
по кредитам
и государ-
ственным
гарантиям
Закупка услуг на
проведение:
оценки стоимости
40 акционерных
обществ и 800
прочих объектов
(незавершенного
строительства,
транспорта,
недвижимости и
др.);
проверки
исполнения
договорных
обязательств по
70 приватизиро-
ванным объектам;
мониторинга
эффективности
управления
активами по 80
объектам
республиканской
собственности;
государственного
мониторинга
собственности в
40 структурных
подразделениях
15 акционерных
обществ в
отраслях эконо-
мики, имеющих
стратегическое
значение;
продажи объектов
приватизации, в
том числе на
фондовой бирже;
работ по
сопровождению
и развитию базы
данных
мониторинга.
Закупка услуг
организатора
торгов,
финансового
советника,
профессиональных
участников рынка
ценных бумаг по
регистрации
сделок
государственными
пакетами акций и
по ведению
Реестра Закупка
услуг на
проведение оценки
государственных
активов
передаваемых в
оплату размещае-
мых акций
государственных
холдингов, также
объектов,
передаваемых в
социально-пред-
принимательские
корпорации и
конкурентную
среду.
Урегулирование
споров, связанных
с приватизацией,
управлением
республиканской
собственностью и
постприватиза-
ционной
деятельностью
с привлечением
юридических
консультантов на
территории
Республики
Казахстан и, в
международных
арбитражных
органах.
Публикация
информационных
сообщений о
торгах по
объектам
республиканской
собственности.
Оценка земельных
участков объектов
недвижимости.
Ежеме-
сячно,
в
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
Поступления в республиканский бюджет в запланированных объемах средств от приватизации объектов республиканской собственности, дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в республиканской собственности, части чистого дохода республиканских государственных предприятий.
Конечный результат:
Выработка рекомендаций по повышению эффективности управления 70 объектами республиканской собственности, в том числе находящихся в доверительном управлении; разработка планов оздоровления 10 нерентабельных республиканских государственных предприятий; осуществление контроля за финансово-хозяйственной деятельностью 40 объектов в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и выполнения договорных обязательств по 70 приватизированным объектам; обеспечение полного, достоверного, системного учета в Реестре объектов государственной собственности, использование базы данных Реестра при анализе деятельности объектов учета для принятия управленческих решений.
Финансово-экономический результат:
Затраты на один час закупаемых услуг в среднем:
- на оценку стоимости объектов приватизации - 3,7 тыс. тенге;
- на проверку выполнения договорных обязательств - 3,7 тыс. тенге;

- 6,9 мың теңге - активтерді басқару тиімділігінің мониторингіне арналған;
- 7,3 мың теңге - мониторингі деректер қорын сүйемелдеу және дамытуға арналған;
- 8,7 мың теңге - отандық заңды консулътанттар және 50 мың теңге шетел заңды консультанттар сатып алынатын қызметтердің шығындары.
Мынадай:
- 21,5 мың теңге - акциялар иесі тізіліміндегі бір акционерлік қоғамның бағалы қағаздары бар мәміле жүргізуге арналған;
- 12,0 мың теңге - бір жер телімінің құнын бағалауға арналған орташа шығындар.
0,25 мың теңге - ақпараттық хабарламаны жариялаудың бір шаршы сантиметр алаңының орташа құны.
Уақытылығы:
Белгіленген мерзімде толық көлемде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
Тиімді басқару, менеджментті және зерттелген объектілердің қаржы-шаруашылық қызметін жақсарту, мемлекеттік меншіктің бірыңғай деректер қорын жүргізу мақсатында республикалық меншіктің құрылымын оңтайландыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
200-ҚОСЫМША
Ескерту. 200-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
217 -   Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
""Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп-ұстау және сақтандыру"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 480657 мың теңге (төрт жүз сексен миллион алты жүз елу жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

- на мониторинг эффективности управления активами - 6,9 тыс. тенге;
- на сопровождение и развитие базы данных мониторинга - 7,3 тыс. тенге;
- отечественных юридических консультантов - 8,7 тыс.тенге и иностранных юридических
консультантов - 50 тыс. тенге.
В среднем расходы:
- на проведение сделки с ценными бумагами одного акционерного общества в реестре держателей акций - 21,5 тыс. тенге;
- на оценку стоимости одного земельного участка - 12,0 тыс. тенге.
В среднем стоимость публикации одного квадратного сантиметра площади информационного сообщения - 0,25 тыс. тенге.
Своевременность:
Выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки в полном объеме.
Качество:
Оптимизация структуры республиканской собственности с целью эффективного управления, улучшение менеджмента и финансово-хозяйственной деятельности обследованных объектов, ведение единой базы данных государственной собственности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 200
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 год N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Содержание и страхование здания "Дом министерств""
на 2007 год
1. Стоимость:  480657 тысяч тенге (четыреста восемьдесят миллионов шестьсот пятьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Министрліктер үйі" ғимаратына (бұдан әрі - Ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету; Ғимараттың технологиялық жабдықтарының іркіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, сақтандыру жағдайы туындаған кезде шығындарды өтеу, Ғимаратты жабдықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Ғимараттың техникалық жабдықтарын қолдау және техникалық қызмет көрсету, Ғимаратты телекоммуникациялық қамтамасыз ету, қорғау, шаруашылық қызмет көрсету, конференц-залдарын, мәжіліс залдарын жабдықтау, Ғимаратты табиғи зілзала, өрт, жарылыс және басқа да тәуекел жағдайларына сақтандыру.

4. Цель бюджетной программы:  хозяйственное обслуживание здания "Дом Министерств" (далее - Здание); обеспечение бесперебойного функционирования технологического оборудования Здания и обеспечение сохранности государственного имущества, восстановление потерь при возникновении страхового случая, оснащение Здания.
5. Задачи бюджетной программы:  поддержка и техническое обслуживание технологического оборудования здания, телекоммуникационное обеспечение, охрана, хозяйственное обслуживание Здания, оснащение конференц-залов, залов совещания, страхование Здания на случай стихийных бедствий, пожара, взрывов и других рисков.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп-ұстау және сақтандыру
Мыналарды: электр техникалық жабдықтарды, инженерлік желілер мен коммуникацияларды,
эфир-кабель теледидарын, желдеткіштің сору-шығару жүйесін, өрт кауіпсіздігін, өрт дабылы мен түтінді жоюды, сыртқы және ішкі желілері бар автоматты телефон станциясын қолдау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу; сыртқы инженерлік желілерге қызмет көрсету; суық-жылумен жабдықтау, ыстық және суық сумен жабдықтау жүйесінің, лифтілер жұмысының, бейне қадағалау мен қол жеткізілімді бақылау, дизель-генератор жүйесін алдын алу жұмыстарын жүргізу, желдеткіш жабдығын жөндеу; Ғимаратты күзету және жарақтандыру;
Ғимаратқа электр энергиясын, жылу энергиясын жеткізу және коммуналдық қызметтер көрсету; жалпы алаңы 24 595,8 ш.м. Ғимаратқа шаруашылық қызмет көрсетуді қамтамасыз ету; Ғимаратты ағымдағы жөндеу.
Ғимаратқа күрделі жөндеу.
Ғимаратты сақтандыруға шарт жасасу, сақтандыру    шарттарына сәйкес жасалған шарт бойынша сақтандыру жарналарын төлеу;
Астана қаласы, Абай даңғ., 20 мекен-жайындағы ғимаратты ұстау. Орталық қойманы ұстау.
Лингафондық жабдықтарды сатып алу.
Өзге тауарлар мен ілеспе қызметтерді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жұмыс істейтін лифтілердің, желдеткіш және электротехникалық, санитарлық-техникалық жабдықтың, инженерлік желілер мен коммуникациялардың, эфир-кабельдік теледидардың, желдеткіштің шығару-сорғы жүйесінің, өрт қауіпсіздігінің, өрт дабылының және түтін шығарудың, кіруді бейне қадағалау мен бақылау жүйелерінің, сыртқы және ішкі желілері бар автоматты телефон станциясының үлес салмағы олардың жалпы санының 100 %-ын құрайды.
Түпкі нәтиже: Ғимараттың бүкіл технологиялық жабдықтарының іркіліссіз және апатсыз жұмыс істеуі, Ғимаратты сенімді сақтандыру жағынан қорғау, сондай-ақ сақтандыру жағдайлары туындаған кезде сақтандыру төлемдерін уақтылы төлеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Ғимараттың 1 шаршы метрін ұстауға жұмсалатын шығындардың шартты құны 30 683,61 теңгені құрайды. Сапасы: мемлекеттік қызметшілер үшін қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
201-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Содержание и
страхование
здания "Дом
министерств"
Поддержка,
техническое
обслуживание и
ремонт:
электротехни-
ческого
оборудования,
инженерных сетей
и коммуникаций,
эфирно-кабельного
телевидения,
приточно-вытяжной
системы вентиля-
ции, пожарной
безопасности,
пожарной
сигнализации и
дымоудаления,
автоматической
телефонной
станции с
внешними и
внутренними
сетями;
обслуживание
наружных
инженерных
сетей;
проведение
профилактических
работ системы
хладо-теплоснаб-
жения, горячего
и холодного
водоснабжения;
работу лифтов,
систем видеона-
блюдения, охраны
оборудования и
контроля доступа,
дизель-генератора
вентиляционного
оборудования.
Охрана и
оснащение Здания.
Доставка
электроэнергии,
теплоэнергии и
коммунальных
услуг до Здания.
Обеспечение
хозяйственного
обслуживания
Здания с общей
площадью
24 595,8 кв.м.
Текущий ремонт
Здания.
Капитальный
ремонт Здания.
Заключение
договора на
страхование
Здания, выплата
страхового взноса
по договору
заключенным в
соответствии с
условиями
страхования.
Содержание здания
по адресу:
г. Астана,
пр. Абая, 20.
Содержание
центрального
склада.
Приобретение
лингафонного
оборудования.
Приобретение
прочих товаров
и сопутствующих
услуг.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: удельный вес функционирующих лифтов, вентиляционного и электротехнического, санитарно-технического оборудования, инженерных сетей и коммуникаций, эфирно-кабельного телевидения, приточно-вытяжной системы вентиляции, пожарной безопасности, пожарной сигнализации и дымоудаления, систем видео наблюдения и контроля доступа, автоматической телефонной станции с внешними и внутренними сетями от их общего числа составит 100 %.
Конечный результат: бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования Здания. Надежная страховая защита Здания, а также своевременные страховые выплаты при наступлении страхового случая.
Финансово-экономический результат: условная стоимость затрат на содержание 1 квадратного метра Здания составит 30 683,61 тенге.
Качество: создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
ПРИЛОЖЕНИЕ 201
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам"
на 2007 год

1. Құны :   54 933 мың теңге (елу төрт миллион тоғыз жүз отыз үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің»"Жаңа тұрғын үй саясаты туралы" 1993 жылғы 6 қыркүйектегі N 1344  Жарлығына  сәйкес»"Тұрғын үй құрылыс банкі" ЖАҚ берген жеңілдікті тұрғын үй несиелерін алған азаматтардың мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 ақпандағы N 304  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  54 933 тысяч тенге (пятьдесят четыре миллиона девятьсот тридцать три тысячи).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 304 "О мерах по обеспечению защиты интересов граждан, получивших льготные жилищные кредиты, выданные закрытым акционерным обществом "Жилстройбанк" в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 сентября 1993 года N 1344 "О новой жилищной политике".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жеңілдікті тұрғын үй кредиттерін алған азаматтар үшін теңгенің еркін өзгермелі айырбас бағамы режиміне көшудің әлеуметтік салдарларын жеңілдету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   теңгенің еркін өзгермелі айырбас бағамы режиміне көшкеннен кейін туындаған жеңілдікті тұрғын үй кредиттерін алған азаматтардың ығысуына ішінара өтемақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
2006 жыл үшін "Тұрғын үйқұрылысбанкі" ЖАҚ берген жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу.
2007 жылдың үшінші тоқсанының соңына дейін
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:»"ЦентрКредитБанкі" АҚ жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырмасын төлеу.
Түпкі нәтиже: жасалған кредит келісімдерінің ережелеріне сәйкес кредиттер бойынша берешекті өтеу бөлігінде орындалған міндеттемелер жөніндегі бағамдық айырманы өтеу жолымен жеңілдікті тұрғын үй кредиттерін алған азаматтарды мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы өтеуді алған салымшылардың үлесі.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасы Үкіметінің»"ЦентрКредитБанкі" АҚ алдындағы міндеттемелерінің орындалу уақтылығы.
Сапасы:»"ЦентКредитБанкі" АҚ бағамдық айырмасын өтеу толықтығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
202-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне
бюджеттік түсімдердің шығындарын өтеуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   29 666 165 мың теңге (жиырма тоғыз миллиард алты жүз алпыс алты миллион бір жүз алпыс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексі , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің  38-бабы , "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңы , "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы N 219  Заңы , "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ойын бизнесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы N 220  Заңы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

4. Цель бюджетной программы : смягчение социальных последствий перехода к режиму свободно плавающего обменного курса тенге для граждан, получивших льготные жилищные кредиты.
5. Задачи бюджетной программы : частичная компенсация потерь граждан, получивших льготные жилищные кредиты, возникших после перехода к режиму свободно плавающего обменного курса тенге.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Выплата
курсовой
разницы по
льготным
жилищным
кредитам
Перечисление
курсовой разницы
АО "Банк Центр
Кредит" по
льготным
жилищным
кредитам,
выданным ЗАО
"Жилстройбанк"
за 2006 год
до конца
третьего
квартала
2007
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выплата курсовой разницы АО "Банк Центр Кредит" по льготным жилищным кредитам.
Конечный результат: обеспечение государственной поддержки граждан, получивших льготные жилищные кредиты, путем возмещения курсовой разницы по выполненным обязательствам в части погашения задолженности по кредитам в соответствии с условиями заключенных кредитных соглашений.
Финансово-экономический результат: доля вкладчиков, получивших компенсацию курсовой разницы по льготным жилищным кредитам.
Своевременность: своевременное исполнение обязательств Правительства Республики Казахстан перед АО "Банк Центр Кредит".
Качество: полнота возмещения курсовой разницы АО "Банк Центр Кредит".
ПРИЛОЖЕНИЕ 202
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на возмещение
потерь поступлений в бюджет"
на 2007 год
1. Стоимость:  29 666 165 тысяч тенге (двадцать девять миллиардов шестьсот шестьдесят шесть миллионов сто шестьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)";  статья 38  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения",  Закон  Республики Казахстан от 12 января 2007 года N 219 "Об игорном бизнесе",  Закон  Республики Казахстан от 12 января 2007 года N 220 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жеке табыс салығының бірыңғай ставкасын 10% көлемінде белгілеу мен салық салу кезінде кірістерден есептік көрсеткіштің орнына жалақының ең төменгі мөлшерін алып тастаудан және жергілікті бизнеске түсетін ойын бизнесіне арналған акцизді жоюдан туындаған жергілікті бюджеттердің жоғалуларын өтеу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : компенсация потерь местных бюджетов, вытекающих в связи с установлением единой ставки индивидуального подоходного налога в размере 10 %, исключением из доходов при налогообложении минимальной заработной платы вместо расчетного показателя, и отмены акциза на игорный бизнес, поступающего в местный бюджет.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті бюджеттердің шығыстарын уақтылы қаржыландыруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне бюджеттік түсімдердің шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес бюджетке түсетін түсімдердің шығынын өтеуге республикалық бюджеттен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттерді аудару.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі, жергілікті атқарушы органдар
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметінің стандарттық деңгейін ұсынуы.
Түпкі нәтиже: жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегінің болмауы.
Уақтылығы: жергілікті бюджеттік бағдарламаларды уақтылы қаржыландыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
203-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу" деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   346700 мың теңге (үш жүз қырық алты миллион жеті жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы  Заңы ,»"Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының дамуының мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан  Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы , "Тұрғын үй құрылысы ұзақ мерзімді қаржыландыру және ипотекалық несие беру жүйесін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 тамыздағы N 1290  қаулысы , "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 364  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы : обеспечение своевременного финансирования расходов местных бюджетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
возмещение
потерь
поступлений
в бюджет
Перечисление
целевых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета в
бюджеты областей
и городов Астаны
и Алматы на
возмещение потерь
поступлений в
бюджет согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: предоставление стандартного уровня государственных услуг местными исполнительными органами.
Конечный результат: отсутствие кредиторской задолженности местных бюджетов.
Своевременность: своевременное финансирование местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 203
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения"
на 2007 год
1. Стоимость : 346700 тысяч тенге (триста сорок шесть миллионов семьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2000 года N 1290 "О Концепции долгосрочного финансирования жилищного строительства и развития системы ипотечного кредитования";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года № 364 "О создании жилищного строительного сберегательного банка".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы бойынша мемлекеттік сыйлықақылар беру бөлігінде Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесін дамытудың мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы бойынша мемлекеттік сыйлықақылар беру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение государственной поддержки развития жилищной строительной сберегательной системы в Республике Казахстан в части выплаты премий государства по вкладам в жилищные строительные сбережения.
5. Задачи бюджетной программы : увеличение доходности по вкладам в жилищные строительные сбережения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлақылар төлеу
"Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ салымшыларына мемлекеттің сыйлықақысын төлеу.
10 ақпанға дейін
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша мемлекеттік сыйлықақыларды төлеу.
Түпкі нәтиже: тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы банктерінің салымшылары санын көбейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша мемлекеттік сыйлықақыларды төлеу ережелеріне сәйкес мемлекеттің сыйлықақысын алған "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ салымшыларының саны.
Уақтылығы: заңнамаға сәйкес мемлекеттің сыйлықақысын төлеуге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ корреспонденттік шотына қаражатты уақтылы аудару.
Сапасы: тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша мемлекеттің сыйлықақысын дұрыс және толық есептеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
204-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу" деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1530818 мың теңге (бір миллиард бес жүз отыз миллион сегіз жүз он сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуірдегі Кеден  кодексі .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Выплата
премий по
вкладам в
жилищные
строительные
сбережения
Перечисление
премии
государства АО
"Жилищный
строительный
сберегательный
банк Казахстана"
для последующего
зачисления на
счета вкладчиков
АО "Жилищный
строительный
сберегательный
банк Казахстана".
до 10 февраля
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: зачисление премий государства на счета вкладчиков АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана".
Конечный результат: увеличение количества вкладчиков жилищных строительных сберегательных банков.
Финансово-экономический результат: развитие системы жилищных строительных сбережений в результате привлечения дополнительных вкладчиков в жилищные строительные сберегательные банки.
Своевременность: своевременное перечисление средств на счет АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для выплаты премии государства в соответствии с законодательством.
Качество: правильность и полнота начисления премии государства по вкладам в жилищные строительные сбережения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 204
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры"
на 2007 год
1. Стоимость : 1530818 тысяч тенге (один миллиард пятьсот тридцать миллионов восемьсот восемнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Таможенный кодекс  Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халықаралық стандарттарға және талаптарға сәйкес мемлекеттік шекарада тауарлар мен көлік-құралдарына бірлескен бақылауды, мемлекеттік шекараны қорғау мен сақтауды, Қазақстанның егемендігіне және аумақтық тұтастығына қол сұғушылыққа тыйым салуды, орын ауыстыратын объектілердің ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, өсімдіктердің карантині жөнінде бақылауды, халықтың  санитарлық-эпидемиологиялық жағдайын сақтауды жүзеге асыру, ұлттық, экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : осуществление на государственной границе совместного контроля за перемещением товаров и транспортных средств в соответствии с международными стандартами и требованиями, охране и защите государственной границы, пресечения посягательств на суверенитет и территориальную целостность Казахстана, обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности перемещаемых объектов, контроля по карантину растений, соблюдению санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обеспечение национальной, экологической безопасности.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар үшін қолайлы жағдай жасау, қарудың, есірткі заттарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың контрабандасын анықтау тұрғысынан нақты тексерудің сапасын жақсарту, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік әлеуетті арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің сәйкес сомалардың шегінде инвестициялық жобаларды мыналар бойынша іс-шараларға арналған белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іске асыру:

5. Задачи бюджетной программы : создание благоприятных условий для участников внешнеэкономической деятельности, улучшение качества физического досмотра на предмет выявления контрабанды оружия, наркотических средств, психотропных веществ, увеличение транзитного потенциала через территорию Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Строительство
объектов
таможенного
контроля и
таможенной
инфраструк-
туры
Реализация
инвестиционных
проектов в
пределах сумм
согласно
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
Республиканском
бюджете на 2007
год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
порядке
проектно-сметной
документацией на
мероприятия по:

1. Мынадай:
- Атырау облысының "Котяевка";
- Атырау облысының "Оңтүстік Қарабатан";
- Маңғыстау облысының "Баутино" бірыңғай бақылау-өткізу пункттерін салуды аяқтау (21.04.2004 жылғы N 7-07-КБ/2004 үлгілік жобаға мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
2. Мынадай:
- Батыс Қазақстан облысының "Бірлік" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
- Солтүстік Қазақстан облысының "Бидайық" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы) бірыңғай бақылау-өткізу пункттерінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу және құрылысын салу;
3. Мынадай:
- Ақтөбе облысының "Қарғалы" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
- Жамбыл облысының»"Ауқатты" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы);
- Жамбыл облысының "Сортөбе" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы) кеден бекеттері инфрақұрылымының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу және құрылысын салу;
4. Солтүстік Қазақстан облысы "Жаңажол" (17.02.2006 жылғы N 7-74-1/06 техникалық-экономикалык негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың қорытындысы) кеден бекеті жолаушылар терминалының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу және құрылысын салу.
5. Маңғыстау облысының Ақтау қаласында кедендік ресімдеу орталығы, кедендік бақылау орталығы бар Кедендік бақылау департаментін салу (техникалық-экономикалық негіздеме бойынша мемлекеттік сараптаманың 2007 жылғы 24 наурыздағы N 15-102/07 қорытындысы).
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Қаржы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Атырау, Маңғыстау облыстарында 3 объектіні аяқтау; Батыс Қазақстан, Солтүстік Қазақстан, Ақтөбе, Жамбыл, Маңғыстау облыстарында 7 объекті бойынша мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама; Батыс Қазақстан облысының "Бірлік", Солтүстік Қазақстан облысының "Бидайық" бірыңғай бақылау-өткізу пункттерінің, Ақтөбе облысының "Қарғалы", Жамбыл облысы "Қордай" кеденінің "Ауқатты", Жамбыл облысы "Ауқатты", Жамбыл облысы "Сортөбе кеден бекеттері инфрақұрылымының, Солтүстік Қазақстан облысы "Жаңажол" кеден бекеті жолаушылар терминалының құрылысы жөніндегі орындалған жұмыстардың көлемі және Маңғыстау облысының Ақтау қаласында кедендік ресімдеу орталығы бар Кедендік бақылау департаментін салу бойынша орындалған жұмыстардың көлемі.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігін нығайту үшін кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жұмыстарды жүргізу кестесіне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.28.  N 747  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
205-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Еуразия даму банкіне қатысушы мемлекеттердің нарықтық экономикасының қалыптасуы мен дамуына, олардың экономикалық өсуі мен сауда-экономикалық байланыстарын кеңейтуге жәрдемдесу"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. завершению строительства единых
контрольно-
пропускных
пунктов
(заключение
госэкспертизы к типовому проекту
N 7-07-ТП/2004
от 21.04.2004
года):
- "Котяевка"
Атырауской
области;
- "Южный
Карабатан"
Атырауской
области;
- "Баутино"
Мангистауской
области;
2. разработке,
проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации и
строительству
единых
контрольно-
пропускных
пунктов:
"Бырлик" Западно-
Казахстанской
области
(заключение
госэкспертизы
по технико-
экономическому
обоснованию
N 7-74-1/06 от
17.02.2006 года);
- "Бидаик"
Северо-
Казахстанской
области
(заключение
госэкспертизы
по технико-
экономическому
обоснованию
N 7-74-7/06 от
17.02.2006
года);
3. разработке,
проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации и
строительству
инфраструктуры
таможенных
постов;
- "Каргалы"
Актюбинской
области (заключение
госэкспертизы
по технико-
экономическому
обоснованию
N 7-74-3/06 от
17.02.2006 года);
- "Аухатты"
Жамбылской
области
(заключение
госэкспертизы по
технико-экономи-
ческому
обоснованию
N 7-74-12/06
от 22.02.2006
года);
- "Сортобе"
Жамбылской
области
(заключение
госэкспертизы по
технико-экономи-
ческому
обоснованию
N 7-74-5/06
от 17.02.2006
года);
4. разработке,
проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации и
строительству
пассажирского
терминала на
таможенном посту
"Жанажол"
Северо-Казахстан-
ской области
(заключение
госэкспертизы по
технике-экономи-
ческому
обоснованию
N 7-74-6/06 от
17.02.2006 года).
5. Строительство
Департамента
таможенного
контроля с
центром
таможенного
контроля с
центром
таможенного
оформления в
городе Актау
Мангистауской
области
(заключение
госэкспертизы по
технико-
экономическому
обоснованию N
15-102/07 от 24
марта 2007 года).
Январь-декабрь
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: завершение 3 объектов в Атырауской, Мангистауской областях; утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу по 7 объектам в Западно-Казахстанской, Северо-Казахстанской, Актюбинской, Жамбылской, Мангистауской областях; объем выполненных работ по строительству единых контрольно-пропускных пунктов: "Бырлик" Западно-Казахстанской области, "Бидаик" Северо-Казахстанской области, инфраструктуры таможенных постов: "Каргалы" Актюбинской области, Аухатты" Жамбылской области, "Сортобе" Жамбылской области, пассажирского терминала на таможенном посту "Жанажол" Северо-Казахстанской области и объем выполненных работ по строительству Департамента таможенного контроля с центром таможенного оформления в городе Актау Мангистауской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры для укрепления национальной безопасности Республики Казахстан.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 28 августа 2007 года  N 747  .
ПРИЛОЖЕНИЕ 205
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Содействие становлению и развитию рыночной
экономики государств-участников Евразийского банка развития,
их экономическому росту и расширению торгово-экономических связей"
на 2007 год

1. Құны :   23400000 мың теңге (жиырма үш миллиард төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық-негізі :   "Еуразия даму банкін құру туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 12 сәуірдегі  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халықаралық қаржылық-экономикалық ынтымақтастықтың нығаюына септігін тигізу.

1. Стоимость : 23400000 тысяч тенге (двадцать три миллиарда четыреста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 12 апреля 2006 года "О ратификации Соглашения об учреждении Евразийского банка развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : содействие укреплению международного финансово-экономического сотрудничества.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының Еуразия даму банкінің жарғылық капиталын қалыптастыруға қатысуы.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Еуразия даму банкіне қатысушы мемлекеттердің нарықтық экономикасының қалыптасуы мен дамуына, олардың экономикалық өсуі мен сауда-экономикалық байланыстарын кеңейтуге жәрдемдесу
Қазақстан Республикасының Еуразия даму банкінің жарғылық капиталындағы үлесін төлеу
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының Еуразия даму банкінің жарғылық капиталындағы акциялардың 40 пайызын сатып алуы.
Түпкі нәтиже: Еуразия даму банкінің жарғылық капиталына төлемдерді 100 пайыз қамтамасыз ету.
Уақтылығы: Еуразия даму банкін құру туралы келісімде көрініс тапқан қаржыландыру мерзімдері мен шарттарын сақтау.
Сапасы: жүзеге асырылатын инвестициялар арқылы Қазақстан Республикасының экономикасын дамыту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
205-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 205-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшілігі
2007 жылға арналған
049 -»"Қазақстандық ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры"
АҚ жарғы капиталын ұлғайту"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  1 025 000 мың теңге (бір миллиард жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:  "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспары аясында екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық несиелер беруі кезінде тұрғын үйді қаржыландыру жүйесінің тұрақтылығын сақтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  "Қазақстандық ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры" АҚ қаржыландыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағдар-
ламаның
коды
Кіші
бағдар
-лама-
ның коды
Кіші бағдар-
ламалардың
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдарла-
маны) іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

5. Задачи бюджетной программы : участие Республики Казахстан в формировании уставного капитала Евразийского банка развития.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Содействие
становлению
и развитию
рыночной
экономики
государств-
участников
Евразийского
банка
развития, их
экономичес-
кому росту
и расширению
торгово-эко-
номических
связей
Оплата доли
Республики
Казахстан в
уставном
капитале
Евразийского
банка развития.
Январь-декабрь
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: приобретение Республикой Казахстан 40 процентов акций в уставном капитале Евразийского банка развития.
Конечный результат: 100 процентное обеспечение выплат в уставной капитал Евразийского банка развития.
Своевременность: соблюдение сроков и условий финансирования отраженных в Соглашении об учреждении Евразийского банка развития.
Качество: развитие экономики Республики Казахстан посредством осуществляемых инвестиций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 205-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 205-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
049 - "Увеличение уставного капитала АО "Казахстанский фонд
гарантирования ипотечных кредитов"
на 2007 год
1. Стоимость:  1 025 000 тысяч тенге (один миллиард двадцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  сохранение устойчивости системы жилищного финансирования при выдаче банками второго уровня ипотечных кредитов в рамках Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  капитализация АО "Казахстанский Фонд гарантирования ипотечных кредитов"
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1

049
"Қазақстандық
ипотекалық
несиелерге
кепілдік беру
қоры" АҚ
жарғы капита-
лын ұлғайту
"Қазақстандық
ипотекалық
несиелерге
кепілдік беру
қоры" АҚ жарғы
капиталын
толықтыру
2007
жылғы
қара-
ша
жел-
тоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижесі:»"Қазақстандық ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры" АҚ жарғы капиталының толығуы.
Түпкі нәтижесі: екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық несиелер беруі кезінде тұрғын үйді қаржыландыру жүйесінің тұрақтылығын сақтау. Бұл ретте 1:20 қатынастағы капитал жеткіліктілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес»"ҚИНКҚ" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға көзделген 1,025 млрд. теңге 20,5 млрд. теңге мөлшерінде ипотекалық несиелендірудің жалпы көлемінің қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
Қаржы-экономикалық тиімділік: ипотекалық несиелендіру кезіндегі тәуекелді төмендету жолымен»"Қазақстандық ипотекалық қоры" АҚ мен екінші деңгейдегі банктердің қаржылық тұрақтылығын арттыру.
Уақтылылығы: ақшалай қаражатты уақтылы аударылуы.
Сапасы: "Қазақстандық ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры" АҚ қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген пруденциялық нормативтерді, халықаралық рейтингтік агенттіктердің ұсынымдарын және қазіргі таңдағы халықаралық стандарттарды орындауын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
205-2-ҚОСЫМША
Ескерту. 205-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
050 - "2007 жылға арналған»"Қазақстан ипотекалық компаниясы"
АҚ жарғылық капиталын арттыру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  8 500 000 мың теңге (сегіз миллиард бес жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:» "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар Жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қараша N 1039 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар Жоспары шеңберінде екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық кредиттер беруін тұрақтандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:» "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту.

049
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казахстан-
ский Фонд
гарантирова-
ния ипотечных
кредитов"
Пополнение устав-
ного капитала
акционерного
общества "Казах-
станский Фонд
гарантирования
ипотечных
кредитов"
Ноябрь-декабрь
2007
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: пополнение уставного капитала АО "Казахстанский Фонд гарантирования ипотечных кредитов".
Конечный результат: сохранение устойчивости системы жилищного финансирования при выдаче банками второго уровня ипотечных кредитов. При этом в соответствии с международными стандартами достаточности капитала 1:20 предусмотренные 1,025 млрд. тенге на увеличение уставного капитала АО "КФГИК", позволят обеспечить финансовую устойчивость общего объема ипотечного кредитования в размере 20,5 млрд. тенге.
Финансово-экономическая эффективность: повышение финансовой устойчивости банков второго уровня и АО "КИК" путем разделения рисков по выданным ими ипотечным кредитам.
Своевременность: своевременность перечисления денежных средств.
Качество: обеспечение выполнения АО "Казахстанский Фонд гарантирования ипотечных кредитов" пруденциальных нормативов, установленных уполномоченным органом по регулированию и надзору финансовых рынков и финансовых организаций, рекомендаций международных рейтинговых агентств и существующих международных стандартов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 205-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 205-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
050 - "Увеличение уставного капитала АО "Казахстанская
ипотечная компания"
на 2007 год
1. Стоимость:  8 500 000 тысяч тенге (восемь миллиардов пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  стабилизация выдачи банками второго уровня ипотечных кредитов в рамках Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  увеличение уставного капитала АО "Казахстанская ипотечная компания"

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама
-ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
-ның
коды
Кіші бағдар-
ламалардың
(кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдар-
ламаны) іске асыру жөнінде-
гі іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
050
"Қазақстандық
ипотекалық
несиелерге
кепілдік беру
қоры" АҚ жарғы
капиталын
ұлғайту
"Қазақстандық
ипотекалық
несиелерге
кепілдік беру
қоры" АҚ жарғы
капиталын
толықтыру
2007
жылғы
қараша-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр-
лігі
7 Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижесі: "Қазақстандық ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры" АҚ жарғы капиталын толықтыру.
Түпкі нәтижесі: екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық кредит беруін тұрақтандыру. "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға көзделген 8,5 млрд. теңгеден 3,5 млрд. теңгенің қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз етеді 5 млрд. теңгесі "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ талаптарына сәйкес екінші деңгейдегі банктер берген ипотекалық кредиттер бойынша талаптар құқығын иеленуге.
Қаржы-экономикалық тиімділік: "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ талаптарына сәйкес екінші деңгейдегі банктер берген ипотекалық кредиттер бойынша талаптар құқығын иелену жолымен өтімділігін көтеру.
Уақтылылығы: ақшалай қаражатты аудару уақтылылығы.
Сапасы:»"Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" АҚ қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген пруденциялдық нормативтерді, халықаралық рейтингтік агенттіктер мен бар халықаралық стандарттардың ұсыныстарын орындауын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
205-3-ҚОСЫМША
Ескерту. 205-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  Қаулысымен.
217  Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
051 -»"2007 жылғы тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға арналған
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ кредиттеу
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1 Құны:  12 000 000 мың теңге (он екі миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі:» "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар Жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қараша N 1039 қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:  республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар Жоспары шеңберінде екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық кредиттер беруін тұрақтандыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
050
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казахстан-
ская ипотеч-
ная компания"
Пополнение устав-
ного капитала
акционерного
общества "Казах-
станская ипотеч-
ная компания"
Ноябрь-декабрь
2007
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: пополнение уставного капитала АО "Казахстанская ипотечная компания".
Конечный результат: стабилизация выдачи банками второго уровня ипотечных кредитов. Из 8,5 млрд. тенге, предусмотренных на увеличение уставного капитала АО "Казахстанская ипотечная компания", 3,5 млрд. тенге будут обеспечивать его финансовую устойчивость, 5 млрд. тенге будут направлены на приобретение прав требования по ипотечным кредитам, выданным банками второго уровня, соответствующим требованиям АО "Казахстанская ипотечная компания".
Финансово-экономическая эффективность: фондирование банков второго уровня путем приобретения прав требования по выданным ими ипотечным кредитам, соответствующим требованиям АО "Казахстанская ипотечная компания".
Своевременность: своевременность перечисления денежных средств.
Качество: обеспечение выполнения АО "Казахстанская ипотечная компания" пруденциальных нормативов, установленных уполномоченным органом по регулированию и надзору финансовых рынков и финансовых организаций, а также рекомендаций международных рейтинговых агентств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 205-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 205-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
051 - "Кредитование АО "Казахстанская ипотечная компания" на
финансирование жилищного строительства
на 2007 год
1. Стоимость:  12 000 000 тысяч тенге (двенадцать миллиардов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  долгосрочное льготное кредитование АО "Казахстанская ипотечная компания" на приобретение прав требования по ипотечным кредитам, выданным банками второго уровня, соответствующим требованиям АО "Казахстанская ипотечная компания".

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  Қаржы секторының тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша бірінші кезектегі іс-әрекет Жоспары шеңберінде екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық кредит беруін тұрақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама
-ның
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
-ның
коды
Кіші бағдар-
ламалардың
(кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдар-
ламаны) іске асыру жөнінде-
гі іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
051
Тұрғын үй
құрылысын
қаржыландыруға
арналған
"Қазақстан
ипотекалық
компаниясы" АҚ
кредиттеу
Екінші деңгей-
дегі банктер
берген ипоте-
калық кредиттер
бойынша талап-
тар құқығын
иеленуге
"Қазақстан
ипотекалық
компаниясы" АҚ
жеңілдетілген
сыйақы ставкасы
бойынша ұзақ
мерзімді
бюджеттік
кредит беру
2007
жылғы
қараша-
желтоқ-
сан
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтижесі: "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ талаптарына сәйкес екінші деңгейдегі банктер берген ипотекалық кредиттер бойынша талаптар құқығын иеленуге»"Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ ұзақ мерзімді жеңілдетілген кредитін алу.
Түпкі нәтижесі: екінші деңгейдегі банктердің ипотекалық кредит беруін тұрақтандыру.
Қаржы-экономикалық тиімділік: Қаржы секторы мен әлеуметтік-экономикалық дамуды тұрақтандыру үшін екінші деңгейдегі банктердің өтімділігін көтеру.
Уақтылылығы: бюджет кредитінің уақытылы бөлінуі.
Сапасы: республикалық бюджетте көзделген кредит қаражатының толық мөлшерде бөлінуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
206-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған "Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне
қарсы күрес" деген 104 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 45883 мың теңге (қырық бес миллион сегіз жүз сексен үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2006-2014 жылдарға арналған Стратегиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678  Жарлығы ,»"Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 240  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы:  стабилизация выдачи банками второго уровня ипотечных кредитов в рамках Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
051
Кредитование
АО "Казах-
станская
ипотечная
компания" на
финансирова-
ние жилищного
строительства
Предоставление
долгосрочного
бюджетного креди-
та по льготной
ставке вознаграж-
дения АО "Казах-
станская ипотеч-
ная компания"
бюджетного креди-
та на приобрете-
ние прав требова-
ния по ипотечным
кредитам, выдан-
ным банками
второго уровня
ноябрь-декабрь
2007
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: приобретение АО "Казахстанская ипотечная компания" прав требования по ипотечным кредитам, выданным банками второго уровня, соответствующим требованиям АО "Казахстанская ипотечная компания".
Конечный результат: стабилизация выдачи банками второго уровня ипотечных кредитов.
Финансово-экономическая эффективность: фондирование банков второго уровня для стабилизации социально-экономического развития Республики Казахстан.
Своевременность: своевременность выделения бюджетного кредита.
Качество: выделение в полном объеме кредитных средств, предусмотренных в республиканском бюджете.
ПРИЛОЖЕНИЕ 206
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2007 год
1. Стоимость : 45883 тысячи тенге (сорок пять миллионов восемьсот восемьдесят три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1678 "Об утверждении Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есірткі бизнесінің одан әрі таралуына қарсы тиімді мемлекеттік және қоғамдық іс-қимыл жүйесінің негізгі буындарын нығайту, кеден органдарын техникалық жарақтандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   есірткі    құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы әрекет тетігін дамыту, есірткі құралдарының заңсыз айналымына және олардың теріс пайдаланылуына бақылау жасау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайту, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың контрабандасын анықтау нысанына кедендік тексеріс сапасын жақсарту.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : укрепление основных звеньев системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан, техническое оснащение таможенных органов.
5. Задачи бюджетной программы : укрепление механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, укрепление международного сотрудничества в области контроля незаконного оборота наркотиков и злоупотребления ими, улучшение качества таможенного досмотра на предмет выявления контрабанды наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
Қазақстан Республикасына есірткі құралдарының әкелінуінің алдын алу, елдегі есірткі ахуалын тұрақтандыруға жәрдем көрсету; нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы іс-әрекет жасау саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту; есірткі құралдарының контрабандасы фактілерін анықтау; нашақорлықтың алдын алу үшін мүдделі мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекет жасауды күшейту.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: есірткілердің заңсыз айналымына қарсы күресті тиімді ұйымдастыру үшін кедендік бақылау органдарына қажетті жабдықтарды сатып алу жолымен есірткі және жарылыс заттары контрабандасының жолын кесу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігін нығайту, кедендік бақылау сапасын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: есірткі құралдарын айқындаудың фактісіне арналған шығындардың орташа құны - 228 мың теңге.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарының мерзіміне сәйкес қойылған міндеттерді іске асыру.
Сапасы: есірткі құралдарының кіруіне жол бермеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
207-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   3 259 520 мың теңге (үш миллиард екі жүз елу тоғыз миллион бес жүз жиырма мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  Кодексі ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N
1471  Жарлығы ; "Ақпарат алмасуды қамтамасыз ету және мемлекеттік меншік жөніндегі деректердің ақпараттық базасын жүргізу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан  Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы  8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и нарко-
бизнесом
Предотвращение
ввода в
Республику
Казахстан
наркотических
средств,
содействие в
стабилизации
наркоситуации в
стране; развитие
международного
сотрудничества в
сфере
противодействия
наркомании и
наркобизнесу;
выявление фактов
контрабанды
наркотических
средств;
усиление
взаимодействия с
заинтересованными
государственными
органами для
профилактики
наркомании.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: пресечение контрабанды наркотических и взрывчатых веществ путем приобретения необходимого оборудования для органов таможенного контроля для эффективной организации борьбы с незаконным оборотом наркотиков.
Конечный результат: обеспечение национальной безопасности Республики Казахстан, улучшение качества таможенного контроля.
Финансово-экономический результат: условная стоимость затрат на факт выявления наркотических средств составляет в среднем 228 тыс. тенге.
Своевременность: реализация поставленных задач согласно сроков плана мероприятий.
Качество: недопущение ввода наркотических средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 207
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2007 год
1. Стоимость:  3 259 520 тысяч тенге (три миллиарда двести пятьдесят девять миллионов пятьсот двадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан 24 апреля 2004 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ақпараттық технологияларды дамыту негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің органдары қызметінің айқындылығы мен тиімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   1) азаматтармен, шаруашылық жүргізуші субъектілермен, басқа органдармен ақпараттық-технологиялық өзара іс-әрекеттердің тиімділігін қамтамасыз ету;
2) мемлекет алдындағы міндеттемелерін орындау рәсімдерін біржолғы оңайлату кезінде азаматтар мен шаруашылық жүргізуші субъектілерге көрсетілетін қызметтердің аясын кеңейту;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін кешенді дамыту мен жетілдіру, оның ішінде:
- Салықтардың, алымдардың және басқа міндетті төлемдердің және бюджетке түсетін өзге түсімдердің түсімін қамтамасыз ету, бюджетке міндетті төлемдердің толық және уақтылы аударылуы, шикізат секторы ұйымдарынан бюджетке түсімдер бөлігінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аудару бойынша;
- алкоголь өнімінің және этил спиртінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу бойынша;
- кеден төлемдері мен алымдарының бюджетке түсу толықтығын қамтамасыз ету бойынша;
- электрондық мемлекеттік сатып алудың көмегімен мемлекеттік сатып алудың жүргізілуін бақылау;
- республикалық меншік және жекешелендіру объектілерін басқару бойынша.
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жүйесі органдарының  құзыретін әкімшілендіру рәсімдерінің тиімділігін, ақпараттық ашықтығын және айқындылығын арттыру;

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение прозрачности и эффективности деятельности органов Министерства финансов Республики Казахстан на основе развития информационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы : 1) обеспечение эффективности информационно-технологического взаимодействия с гражданами, хозяйствующими субъектами, с другими органами;
2) расширение сферы предоставляемых услуг гражданам и хозяйствующим субъектам при одновременном упрощении процедуры исполнения ими обязательств перед государством;
3) комплексное развитие и совершенствование функциональности информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан, в том числе:
- по обеспечению поступления налогов, сборов и других обязательных платежей и иных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных платежей в бюджет, перечисления в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора;
- по государственному регулированию производства и оборота алкогольной продукции и этилового спирта;
- по обеспечению полноты поступления в бюджет таможенных платежей и сборов;
- по контролю над проведением государственных закупок с помощью электронных государственных закупок;
- по управлению объектами республиканской собственности и приватизации.
4) повышение эффективности, информационной открытости и прозрачности процедур администрирования компетенции органов системы Министерства финансов Республики Казахстан;

5) Қаржы министрлігінің жүйесінде ақпараттық технологиялардың жұмыс қабілетін қамтамасыз ету үшін Қаржы министрлігі жүйесінің ақпараттық-техникалық және аппаратты инфрақұрылымын қайта жарақтандыру мен жаңғырту;
6) ақпараттық қызметтерді біріктіру, мемлекеттік органдармен ақпараттық өзара іс-әрекеттерді жетілдіру мен арттыру;
7) ақпараттық жүйелердің ақпараттық-техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету.

5) переоснащение и модернизация информационно-технической и аппаратной инфраструктуры системы Министерства финансов Республики Казахстан для обеспечения работоспособности информационных технологий в системе Министерства финансов;
6) интегрирование информационных услуг, совершенствование и повышение информационного взаимодействия с государственными органами;
7) обеспечение информационно-технической безопасности информационных систем.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Электрондық үкімет құру
2
100
"Электрондық кеден" ақпараттық жүйесін құру
1. Жаңа компоненттерді әзірлеу бөлігінде "Электрондық кеден" ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін дамыту және кеңейту. Жүйені енгізу және оны пайдаланушыларды оқыту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электронного
правительства
2
100
Создание информацион-
ной системы
"Электронная
таможня"
1. Развитие и
расширение
функциональности
информационной
системы
"Электронная
таможня" в части
разработки новых
компонентов.
Внедрение и
обучение
пользователей
системы.

2. Серверлік және компьютерлік жабдықтар сатып алу.
3. Материалдық емес активтерді сатып алу
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
3
101
Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту "КААЖ"
1. "Сыртқы сауданың кеден статистикасы деректерінің статистикасы, талдау, оған қол жеткізуді ұйымдастыру" компоненттерін әзірлеу бөлігінде КААЖ ақпараттық жүйесін дамыту және кеңейту. Жүйені енгізу және оны пайдаланушыларды оқыту.
2. Кедендік әкімшілендірудің қолданбалы модульдері мен компоненттерін әзірлеу бөлігінде КААЖ ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін дамыту және кеңейту. Жүйені енгізу және оны пайдаланушыларды оқыту.
3. Компьютерлік, телекоммуникациялық жабдықтар мен желілерді қорғау жабдықтарын сатып алу.
4. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
4
102
Біріккен салықтық ақпараттық жүйесін дамыту "ҚР БСАЖ"
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің ақпараттық жүйелерін дамыту және жұмыс істеуін кеңейту.
2. Серверлік, компьютерлік, телекоммуникациялық жабдықтар мен желілерді қорғау жабдықтарын сатып алу.
3. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді, ақпарат қорғау жүйелерінің лицензияларын, вирусқа қарсы бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
4. Серверлік үй-жайлар салу (монтаждау бойынша жабдықтар мен жұмыстар сатып алу).
5. Қосымша құрылымдалған кабель желілерін ұйымдастыру жөніндегі жабдықтар мен қызметтерді, оның ішінде қосымша жұмыс орындарды сатып алу.
6. Шұғыл жадуал модульдерін, дискілік кіші жүйелерді серверлік жабдықтарды жаңғырту үшін сатып алу.
7. Ақпараттық жүйелерді біріктірудің өнеркәсіп платформасын сатып алу және оны енгізу (қызметтер, жабдықтар,
бағдарламалық қамтамасыз ету сатып алу).
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
5
103
"СТжСО" Салық төлеушілердің және салық салынатын объектілердің тізілімі"  ақпараттық жүйесін дамыту
1. "Салық төлеушілердің және салық салу объектілерінің тізілімі" ақпараттық жүйесін дамыту және жұмыс істеуін кеңейту, енгізу және даналау, оның ішінде "МДҚ-мен өзара байланыс" және "Біржолғы талондарды" беруді есепке алу компоненті.
2. Шұғыл жадуал модульдерін, дискілік кіші жүйелерді серверлік жабдықтарды жаңғырту үшін сатып алу.
3. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
6
104
Мемлекеттік сатып алу ақпараттық жүйесін құру
1.»"Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған біріктірілген ақпараттық   жүйесін дамыту және жұмыс істеуін кеңейту.
Жүйені енгізу және оны пайдаланушыларды оқыту.

2. Приобретение
серверного и
компьютерного
оборудования.
3. Приобретение
нематериальных
активов
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
101
Развитие
таможенной
автоматизиро-
ванной
информацион-
ной системы
"ТАИС"
1. Развитие и
расширение
информационной
системы ТАИС в
части разработки
компонентов
"Статистика,
анализ,
организация
доступа к данным
таможенной
статистики
внешней
торговли"
внедрение и
обучение
пользователей
системы.
2. Развитие и
расширение
функциональности
информационной
системы ТАИС в
части разработки
прикладных
модулей и
компонентов
таможенного
администрирова-
ния. Внедрение и
обучение
пользователей
системы.
3. Приобретение
компьютерного,
телекоммуникаци-
онного
оборудования и
оборудования
защиты сетей.
4. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
102
Развитие
интегрирован-
ной налоговой
информацион-
ной системы
"ИНИС РК"
1. Развитие и
расширение
функциональности
информационных
систем Налогового
комитета
Министерства
финансов Республики
Казахстан,
внедрение и
обучение
пользователей
систем.
2. Приобретение
серверного,
компьютерного,
телекоммуникаци-
онного
оборудования и
оборудования
защиты сетей.
3. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения
лицензий систем
защиты
информации,
антивирусного
программного
обеспечения.
4. Построение
серверных
помещений
(приобретение
оборудования и
работы по
монтажу).
5. Приобретение
оборудования и
услуг по
организации
дополнительных
структурированных
кабельных сетей,
в том числе
дополнительных
рабочих мест.
6. Приобретение
модулей
оперативной
памяти, дисковых
подсистем для
модернизации
серверного
оборудования.
7. Приобретение
и внедрение
промышленной
платформы
интеграции
информационных
систем
(приобретение
услуг,
оборудования,
программного
обеспечения).
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
103
Развитие
информацион-
ной системы
"Реестр
налогопла-
тельщиков и
объектов
налогооблаже-
ния "РНиОН"
1. Развитие и
расширение функ-
циональности
информационной
системы "Реестр
налогоплательщи-
ков и объектов
налогообложения",
внедрение и
тиражирование, в
том числе
компонент
"Взаимодействие
с ГБД" и "Учет
выдачи разовых
талонов".
2. Приобретение
модулей
оперативной
памяти, дисковых
подсистем для
модернизации
серверного
оборудования.
3. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
6
104
Создание
информацион-
ной системы
по государ-
ственным
закупкам
1. Расширение
функциональности
автоматизирован-
ной
интегрированной
информационной
системы
"Электронные
государственные
закупки",
внедрение и
обучение
пользователей
системы.

2. Компьютерлік жабдықтар мен Web-портал жұмыс    істеуі үшін лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7
107
"Мемлекеттік меншік тізілімі" ақпараттық жүйесін дамыту
1. "Мемлекеттік меншік тізілімі" ақпараттық жүйесін дамыту және жұмыс істеуін кеңейту.
2. Серверлік, компьютерлік және телекоммуникациялық жабдықтар сатып алу.
3. Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: кедендік төлемдер мен алымдардың бюджетке түсу толықтығын қамтамасыз ету жөніндегі рәсімдерді жетілдіру, оның ішінде:
кедендік рәсімдерге теріс пиғылды қатысушыларды анықтау;
кедендік рәсімдерді оңайлату және жеделдету;
контрабандаға және әкімшілік кедендік құқық бұзушылықтарға қарсы күрестің тиімділігін арттыру;
лицензиялар мен квоталарды пайдалану бойынша бақылаудың тиімділігін арттыру;
кедендік төлемдердің дұрыстығы мен есептелу жеделдігін арттыру және кедендік төлемдердің түсуін бақылаудың тиімділігін арттыру;
кеден статистикасы мен сыртқы сауда статистикасын жүргізу;
басқа ведомстволармен және басқа мемлекеттердің кеден органдарымен ақпараттық өзара байланыс;
кедендік төлемдер мен алымдардың бюджетке түсу толықтығын қамтамасыз ету жөніндегі ақпараттың жеделдігін арттыру және оның сапасын қамтамасыз ету; қабылданатын шешімдердің жеделдігі мен сапасын арттыру;
салықтардың, алымдардың және басқа да міндетті төлемдердің және бюджетке өзге де түсімдердің түсуін, міндетті төлемдерді бюджетке аударудың, шикізат секторы ұйымдарынан бюджетке түсімдер бөлігі ҚР  Ұлттық қорына аударудың толықтығы мен уақтылылығын қамтамасыз ету жөніндегі рәсімдерді жетілдіру, оның ішінде:
салық төлеушілердің салық және басқа есептілігін жедел қабылдау және өңдеу;
салық әкімшілендіру рәсімдерін автоматтандыру;
салық есептілігін электрондық камералдық бақылау тізбесін кеңейту; ҚҚС төлеушілердің тізілімін жүргізу;
салық төлеушілерді жедел тіркеу, салық төлеушілердің тізілімін жүргізу;
салықтар мен алымдар туралы заңнаманың толық сақталуын, анықталған жолсыздықтар жөніндегі шараларды жедел қабылдау және осының салдары ретінде, салықтар мен алымдардың барлық деңгейлі бюджеттерге және мемлекеттік бюджеттен тыс қорларға тұрақты түсуін бақылауды арттыру;
екінші деңгейлі банктермен, басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекет;
уәкілетті органдардан ССОТ-қа мәліметтерді қабылдау және өңдеу;
салық төлеушілерге ақпараттық сервис пен көрсетілетін қызметтерді кеңейту;
салық міндеттемелерін орындау кезінде салық төлеушілерге тең, белгілі және бірыңғай шарттарды қамтамасыз ету, салық төлеушілердің салықтық сауаттылығын және хабардар болуын арттыру;
салық салу объектілерінің қызметін барлық көлемін қамтитын салық төлеушілердің есеп жүйесін құру және оны шұғыл бақылау. Азаматтардың кірістері мен мүлкі туралы деректерді жинау оларды әлеуметтік сипаттағы мәселелерін шешу үшін пайдалануға мүмкіндік береді.
алкоголь өнімі мен этил спиртінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу бойынша қамтамасыз ету жөніндегі рәсімдерді жетілдіру;
электрондық мемлекеттік сатып алудың көмегімен мемлекеттік сатып алу өткізуді бақылау бойынша қамтамасыз ету жөніндегі рәсімдерді жетілдіру; оның ішінде:
мемлекеттік сатып алу процесінің барлық кезеңдерінің айқындылық деңгейін, мемлекеттік сатып алу жүйесінің барлық ықтимал берушілері үшін ашық және қол жетімділікті арттыру;
банкроттық рәсімдердің (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), сондай-ақ дәрменсіз борышкерді соттан тыс таратудың жүргізілуін бақылау бойынша қамтамасыз ету жөніндегі рәсімдерді жетілдіру;
қосымша мамандандырылған бағдарламалық өнімдерді пайдаланушыларды инсталляциялауды болдырмауға мүмкіндік беретін веб-технологиялар арқылы "Мемлекеттік меншік тізілімі" ақпараттық жүйесіне пайдаланушылардың төте және тікелей қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже:
Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын іске асыру мемлекеттік бюджетті есепке алудың барлық салаларына, оның ішінде, басқару шешімдерін қабылдау мерзімін жеделдетуге және оның сапасы мен тиімділігін арттыруға кезеңді ықпал етеді.
Ақпараттық жүйелерді, атап айтқанда, салық, кеден, қазынашылық жүйесін, оның ішінде мемлекеттік сатып алу жүйесін, банкроттық рәсімдерді, мемлекеттік меншіктің тізілімін жүргізу рәсімдерін жүзеге асыру жүйесін, қаражат мониторингі және кірістер түсімін талдау, мемлекет шығыстарының тиімділігі бойынша жүйелерді біріктіру елеулі мәнге ие болады.
Бюджеттік бағдарламаның осы бөлігінің әсері салықтардың жиналымдылығын арттыру мен олардың түсу толықтығын қамтамасыз етуден көрінетін болады, салық, кеден органдарының, қазынашылық және қаржылық бақылау органдарының және мемлекеттік бюджет қаржысын есепке алу жүйесінің басқа органдарының іс-әрекеттерін үйлестіру мүмкіндігін, сыбайлас жемқорлықтың алдын алу және оны түбірімен жою мүмкіндігін арттырады, елдің қауіпсіздігін арттыруға қабілет береді.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шарасы Қаржы министрлігінің жүйесі органдарының ішіндегі сынды, азаматтармен және шаруашылық жүргізуші субъектілермен де ақпараттық алмасу процесін жылдамдатуды қамтамасыз етеді. Қажетті өндірістік функцияларды жүзеге асыруға шығынды қысқартуға, қағазсыз құжат айналымының үлесін ұлғайтуға мүмкіндік беретін, оның ішінде халықпен жұмыс кезінде ақпараттық технологиялардың құралдары мен аспаптарын пайдаланатын халық және шаруашылық жүргізуші субъектілер үлесінің өсуіне жанама индикатор болады.
Қазақстанның географиялық ережелерінің ерекшеліктері, өндірісті орналастыру құрылымы ақпараттық технологиялардың ерекше маңызын және халық пен бизнесті қажетті консультациялық қызметтермен қамтамасыз ету үшін ақпаратқа үзілген қол жеткізу жүйесін анықтайды. Қаржы министрлігінің жүйесінде қазіргі заманғы ақпараттық технологияларды енгізу әлеуетті түрде барлық азаматтарға "электрондық үкімет" шеңберінде мемлекеттік қызметтерді жедел алуға мүмкіндік береді. Бұл жариялылықты дамыту және ақпарат саласында барлық азаматтардың тең құқықтарын анық қамтамасыз ету жолында маңызды қадам болады. Іnternet пайдаланушылардың саны және үзілген қол жеткізу жүйесінің көмегімен берілетін қызметтердің көлемі индикатор болады.
Бағдарламаны іске асыру Қазақстанды дүниежүзілік коммуникация мен стандарттар жүйесіне біріктіру үшін қажетті және жеткілікті жағдайлар құрады.
ҚР Қаржы министрлігінің жүйесінде "электрондық үкімет" технологиясын енгізу қызметтің тиімділігін арттырады, сыбайлас жемқорлықтың және әкімшілік барьерлердің азаюына әкеледі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
30 %-дан аспайтын деңгейге дейін кеден шекарасында физикалық инспекциялардан алынатын импорт декларацияларының санын қысқарту;
10 %-ға алдын ала операцияларды ескере отырып, шекарада кедендік тазалаудың орташа уақытын қысқарту;
50 %-ға кедендік тазалаудан кейін тауарлардың кеден аумағына кіргеннен бастап шыққанға дейінгі уақытын өлшеу кезінде кедендік тазалаудың орташа ұзақтығын қысқарту;
декларация берілгеннен бастап 50 %-ға тауарларды шығаруға рұқсат берілгенге дейінгі уақытты өлшеу кезіндегі кедендік тазалаудың орташа ұзақтығын қысқарту;
тапсырыстарды өңдеу, статистикалық және талдамалы есептілікті (сағат) қалыптастыру уақытын қысқарту;
камералдық бақылау қорытындылары және салықтық тексеру актілері бойынша есептеулерге дейінгі соманы ұлғайту (теңге);
мемлекеттік мұқтаждықтар үшін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуға бюджет шығыстарын азайту, мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізуге шығындарды азайту, өнім берушілер арасында бәсекелестіктің тең жағдайларын құру, жиналған ақпаратқа жедел қол жеткізу;
мәні бар ақпараттан шығындарды қысқарту;
инспекторлардың уақытын тиімсіз пайдалануынан болатын шығынды қысқарту;
мемлекеттік мұқтаждықтар үшін сатып алуды ұйымдастыруға, дайындауға және жүргізуге бюджет қаражатын 15 %-ға дейін үнемдеу;
әртүрлі берушілердің баға конъюнктурасының айқындығын қамтамасыз ету есебінен бюджет қаражатын 8-10 %-ға үнемдеу; берушілердің арасында бәсекелестікті күшейту есебінен сатып алу бағасын 5-7 %-ға қосымша төмендетуден бюджет қаражатын үнемдеу және шоғырландырылған лоттар бойынша бір түрлі өнімдердің сатып алынатын топтамаларын ірілендіру. Осылайша, жиынтық экономикалық әсер мемлекеттік сатып алуға бөлінетін бюджет қаражаты сомасының кем дегенде 30 %-ын құрай алады;
қазынашылық органдарына құжаттарды беру кезіндегі мемлекеттік мекемелердің шығынын азайту, құжат айналымы уақытын қысқарту және басқалар.
Уақтылығы:
Қарттардың белгіленген мерзіміне сәйкес.
Сапасы:
Есептер, ақпараттық қызметтер беретін ақпараттық жүйелердің жұмыс сапасы қанағаттандаратын пайдаланушылардың ең жоғарғы санына қол жеткізуге талпыну.
Мемлекеттік сатып алу процесін қалыптастыру және жүргізудің бірыңғай тәртібі, мемлекеттік сатып алу процесіне қатысушылардың мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы сақтауын сапалы бақылау,  мемлекеттік сатып алу процесінде құқық бұзушылықтардың санын азайту, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілердің ақпараттық мәдениет деңгейін арттыру.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық ашықтығын арттыру және олардың қызметінің үлкен айқындылығы мемлекетке деген азаматтардың сенімін арттыруға мүмкіндік береді және мемлекеттік шығыстарды бақылауды күшейтуге қабілет береді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
208-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру"
деген 400 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Приобретение
компьютерного
оборудования и
лицензионного
программного
обеспечения для
функционирования
Web-портала.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7
107
Развитие
информацион-
ной системы
"Реестр
государ-
ственной
собствен-
ности"
1. Развитие
расширение
функциональности
информационной
системы "Реестр
государственной
собственности".
2. Приобретение
серверного,
компьютерного и
телекоммуникаци-
онного
оборудования.
3. Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:
совершенствование процедур по обеспечению полноты поступления в бюджет таможенных платежей и сборов, в том числе:
выявление недобросовестных участников таможенных процедур;
упрощение и ускорение таможенных процедур;
повышение эффективности ведения борьбы с контрабандой и административными таможенными правонарушениями;
повышение эффективности контроля по использованию лицензий и квот;
повышение достоверности и оперативности начисления таможенных платежей и повышение эффективности контроля поступления таможенных платежей;
ведение таможенной статистики и статистики внешней торговли;
информационное взаимодействие с другими ведомствами и таможенными органами других государств;
повышение оперативности и обеспечение качества информации по обеспечению полноты поступления в бюджет таможенных платежей и сборов;
повышение оперативности и качества принимаемых решений;
совершенствование процедур по обеспечению поступления налогов, сборов и других обязательных платежей и иных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных платежей в бюджет, перечисления в Национальный фонд РК части поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора, в том числе:
оперативный прием и обработка налоговой и другой отчетности налогоплательщиков;
автоматизация процедур налогового администрирования;
расширение перечня электронного камерального контроля налоговой отчетности;
ведение реестра плательщиков НДС;
оперативная регистрация налогоплательщиков, ведение реестра налогоплательщиков;
повышение контроля за полнотой соблюдения законодательства о налогах и сборах, оперативное принятие мер по выявленным нарушениям и, как следствие этого, стабильное поступление налогов и сборов в бюджеты всех уровней и государственные внебюджетные фонды;
взаимодействие с банками второго уровня, другими государственными органами;
прием и обработка сведений в РНиОН от уполномоченных органов;
расширение информационного сервиса и услуг для налогоплательщиков;
обеспечение равных, предсказуемых и единых условий для налогоплательщиков при выполнении ими налоговых обязательств, повышение налоговой грамотности и информированности налогоплательщиков;
создание системы учета налогоплательщиков, обеспечивающей всеобъемлющий охват и оперативный контроль деятельности субъектов налогообложения. Накопление данных о доходах и имуществе граждан позволит использовать их для решения вопросов социального характера.
совершенствование процедур по обеспечению по государственному регулированию производства и оборота алкогольной продукции и этилового спирта;
совершенствование процедур по обеспечению по контролю над проведением государственных закупок с помощью электронных государственных закупок;
в том числе:
повышение уровня прозрачности всех этапов процесса государственных закупок, открытости и доступности для всех потенциальных поставщиков системы государственных закупок.
совершенствование процедур по обеспечению по контролю над проведением процедур банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), а также во внесудебной процедуре ликвидации несостоятельного должника;
обеспечение прямого и непосредственного доступа пользователям к информационной системе "Реестр государственной собственности", посредством веб-технологий, которые позволят исключить инсталляцию у пользователей дополнительных специализированных программных продуктов.
Конечный результат:
Реализация мероприятий бюджетной программы окажет комплексное воздействие на всю сферу учета финансами госбюджета, в том числе, на ускорение сроков и повышение качества и эффективности принятия управленческих решений.
Важное значение будет иметь интеграция информационных систем, в частности, налоговой, таможенной, системой казначейства, системой госзакупок, системой по осуществлению процедур банкротства, процедур ведения реестра госсобственности, систем по мониторингу средств и анализу поступления доходов, эффективности расходов государства.
Эффект от этой части бюджетной программы будет выражаться в повышении собираемости и обеспечения полноты поступления налогов, повысит возможности скоординированных действий налоговых, таможенных органов, органов казначейства и финансового контроля и других органов системы учета финансов госбюджета, возможности предупреждении и искоренении коррупции, будет способствовать повышению безопасности страны.
Мероприятия бюджетной программы обеспечат ускорение процессов информационного обмена как внутри органов системы Министерства финансов, так и с гражданами и хозяйствующими субъектами. Косвенным индикатором будет служить рост доли населения и хозяйствующих субъектов, использующих средства и инструменты информационных технологий, что позволит сократить издержки на осуществление необходимых производственных функций, увеличит долю  безбумажного документооборота, в том числе, при работе с населением.
Особенности географического положения Казахстана, структуры размещения производства и расселения населения определяют особую важность информационных технологий и систем удаленного доступа к информации для обеспечения населения и бизнеса необходимыми консультационными услугами. Внедрение современных информационных технологий в системе Министерства финансов потенциально позволит всем гражданам оперативно получать государственные услуги в рамках "электронного правительства". Это будет важным шагом по пути развития демократии и реальному обеспечению равных прав всех граждан в области информации. Индикатором выступит число пользователей Internet и объемы услуг предоставляемых с помощью систем удаленного доступа.
Реализация Программы создаст необходимые и достаточные условия для интеграции Казахстана в мировую систему коммуникаций и стандартов, будет способствовать вхождению Казахстан в число пятидесяти наиболее конкурентоспособных стран мира.
Внедрение технологии "электронного правительства" в системе Министерства финансов РК повысит эффективность деятельности, приведет к снижению коррупции и административных барьеров.
Финансово-экономический результат:
сокращение числа импортных деклараций, отбираемых для физической инспекции на таможенной границе до уровня не более 30 %;
сокращение среднего времени таможенной очистки на границе, с учетом предварительных операций, на 10 %;
сокращение средней длительности на импортную очистку при измерении времени от въезда на таможенную территорию до выпуска товаров после таможенной очистки на 50 %;
сокращение средней длительности на таможенную очистку при измерении времени от подачи декларации до предоставления разрешения на выпуск товаров на 50 %;
сокращение времени обработки запросов, формирования статистической и аналитической отчетности (час);
увеличение суммы доначислений по результатам проведения камерального контроля и актам налоговых проверок (тенге);
снижение бюджетных расходов на приобретение товаров, работ и услуг для государственных нужд, сокращения затрат на проведение процедур государственных закупок, создания равных условий конкуренции среди поставщиков продукции, быстрого доступа к накопленной информации;
сокращение убытков от потери значимой информации;
сокращение потерь от неэффективного использования времени инспекторов;
экономия до 15 % бюджетных средств на организацию, подготовку и проведение закупок для государственных нужд;
экономия на 8-10 % бюджетных средств за счет обеспечения прозрачности конъюнктуры цен различных поставщиков;
экономия бюджетных средств от дополнительного понижения на 5-7 % закупочных цен за счет усиления конкуренции среди поставщиков и укрупнения закупаемых партий однотипной продукции по консолидированным лотам. Таким образом, совокупный экономический эффект может составить не менее 30 % от суммы бюджетных средств, выделяемых для государственных закупок;
снижение затрат государственных учреждений при предоставлении документов в органы казначейства, сокращение времени документооборота, и др.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии со сроками, установленными в договорах.
Качество: стремление к максимальному количеству пользователей, которые удовлетворены качеством работы информационных систем, предоставляемых отчетов, информационных услуг.
Единый порядок формирования и проведения процесса государственных закупок, качественный контроль за соблюдением участниками процесса государственных закупок законодательства о государственных закупках, снижение количества правонарушений в процессе государственных закупок, а также повышение уровня информационной культуры государственных служащих.
Повышение информационной открытости государственных органов и большая прозрачность их деятельности позволит повысить доверие граждан к государству и будет способствовать усилению контроля за государственными расходами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 208
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
400 "Субвенции областным бюджетам"
на 2007 год

1. Құны : 192790980 мың теңге (бip жүз тоқсан екі миллиард жетi жүз тоқсан миллион тоғыз жүз сексен мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк кұқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексi ; "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерi арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемдерi туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы ; "Жалпы сипаттағы ресми трансферттердi есептеу Әдiстемесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 916  қаулысы .

1. Стоимость : 192790980 тысяч тенге (сто девяносто два миллиарда семьсот девяносто миллионов девятьсот восемьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "Об объемах официальных трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан 31 августа 2004 года N 916 "О Методике расчетов официальных трансфертов общего характера".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Бюджет кодексiмен облыстық және аудандық бюджеттерге бекiтілген шығыстардың бағыттарына сәйкес мемлекеттiк қызметтердің стандарттық деңгейiн ұсыну.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жергiлiктi бюджеттердің бiрiншi кезектегi шығыстарын уақтылы қаржыландыру үшiн жергілiктi бюджеттерге субвенцияның барлық сомасының түсуiн қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : предоставление стандартного уровня государственных услуг в соответствии с направлениями расходов, закрепленными Бюджетным Кодексом за областными и районными бюджетами.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение поступления в местные бюджеты всей суммы субвенции для своевременного финансирования первоочередных расходов местных бюджетов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
400
Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру
Республикалық бюджеттен мынадай облыстардың бюджеттерiне субвенциялар аудару:
Ақмола облысының бюджетiне - 19616640 мың теңге,
Алматы облысының бюджетiне - 22186299 мың теңге,
Шығыс Қазақстан облысының бюджетiне - 22189261 мың теңге,
Жамбыл облысының бюджетiне - 21326306 мың теңге,
Батыс Қазақстан облысының бюджетiне -
11173159 мың теңге,
Қарағанды облысының бюджетiне - 7677669 мың теңге,
Қызылорда облысының бюджетiне - 14811753 мың теңге,
Қостанай облысының бюджетiне - 13414504 мың теңге,
Павлодар облысының бюджетiне - 3810519 мың теңге,
Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 16545651 мың теңге,
Оңтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне - 40039219 мың теңге.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі, жергiлiктi атқарушы органдар
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметінің стандарттық деңгейін ұсынуы.
Түпкі нәтиже: жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегінің болмауы.
Уақтылығы: жергілікті бюджеттік бағдарламаларды уақтылы қаржыландыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
граммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
400
Субвенции
областным
бюджетам
Перечисление
субвенции из
Республиканского
бюджета в бюджеты
следующих
областей:
Акмолинская -
19616640 тысяч
тенге;
Алматинская -
22186299 тысяч
тенге;
Восточно-Казах-
станская -
22189261 тысяч
тенге;
Жамбылская -
21326306 тысяч
тенге;
Западно-Казах-
станская -
11173159 тысяч
тенге;
Карагандинская -
7677669 тысяч
тенге;
Кызылординская -
14811753 тысяч
тенге;
Костанайская -
13414504 тысяч
тенге;
Павлодарская -
3810519 тысяч
тенге;
Северо-Казахстан-
ская - 16545651
тысяч тенге;
Южно-Казахстан-
ская - 40039219
тысяч тенге.
В
течение
года
Минис-
терство
финан-
сов
Респуб-
лики
Казах-
стан,
местные
испол-
нитель-
ные
органы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: предоставление стандартного уровня государственных услуг местными исполнительными органами.
Конечный результат: отсутствие кредиторской задолженности местных бюджетов.
Своевременность: своевременное финансирование местных бюджетных программ.