2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ,
112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ,
125 126 127 128 129 130 131 ,   132 133 134 135 136 137 ,
138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложениям  101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 113-1 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 138-1 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
101-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   7 509 995 мың теңге (жеті миллиард бес жүз тоғыз миллион тоғыз жүз тоқсан бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 маусымдағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық-маркетингтік жүйесін қалыптастыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310  қаулысы .

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 101
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области агропромышленного комплекса,
лесного и водного хозяйства"
на 2007 год
1. Стоимость:  7 509 995 тысяч тенге (семь миллиардов пятьсот девять миллионов девятьсот девяносто пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года  N 1627  "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года  N 310  "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   орман және су шаруашылығы агроөнеркәсіп кешені саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   стратегиялық жоспарды қалыптастыру және жүзеге асыру, реттеуші салада мемлекеттік және басқа да бағдарламаларды, нормативті құқықтық актілерді, нормативтік және әдістемелік құжаттарды, құжаттардың түрлерін әзірлеу және бекіту; мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру; бәсекеге қабілетті ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді құрудың негізін жасау; Қазақстан Республикасында азық-түліктік қауіпсіздікті және жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету; реттелетін салада мемлекеттік бақылауды, қадағалауды және басқаруды қамтамасыз ету, агроөнеркәсіп кешенін ақпараттық-кеңістік қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  реализация государственной политики в области агропромышленного комплекса, лесного и водного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка и утверждение, формирование и реализация стратегических планов, государственных и иных программ в регулируемой сфере, нормативных правовых актов, нормативных и методических документов, форм документации; повышение профессионального уровня государственных служащих; формирование основ создания конкурентоспособного сельскохозяйственного товаропроизводства; обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационной готовности Республики Казахстан; обеспечение государственного контроля, надзора и управления в регулируемой сфере; информационно-консультационное обеспечение агропромышленного комплекса.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/c
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Агроөнеркәсіптік кешен, орман және су шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Агроөнеркәсіп кешені, орман және су шаруашылығы саласында нормативті құқықтық актілер әзірлеу;
эпизоотикалық мониторингті, диагностиканы және ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыруды жүргізу;
карантинге жатқызылған өнімге импорттық карантиндік рұқсаттар беру;
өсімдіктерді қорғау және карантин саласында мониторингті жүргізу және бақылау;
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен олардың реттелетін сала мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауын тексеру мақсатында бақылау объекттеріне бару;
ведомстволық бағынысты мекемелер мен ұйымдарды бақылауды жүзеге асыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
агропромыш-
ленного
комплекса,
лесного и
водного
хозяйства
2
001
Аппарат
центрального
органа
Разработка
нормативно-правовых
актов в области
агропромышленного
комплекса, лесного
и водного хозяйства;
проведение эпизооти-
ческого мониторинга,
диагностики и орга-
низация ветеринарных
мероприятий;
выдача импортных
карантинных разреше-
ний на подкарантин-
ную продукцию;
проведение монито-
ринга и контроль в
области карантина и
защиты растений;
посещение в порядке,
установленном
законодательством
Республики
Казахстан, объектов
контроля с целью
проверки соблюдения
ими законодательства
Республики Казахстан
по вопросам
регулируемой сферы;
осуществление
внутреннего контроля
подведомственных
учреждений и
организаций.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Өсімдіктерді қорғау және карантин бойынша мемлекеттік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру;
мемлекеттік ветеринариялық бақылауды жүзеге асыру;
мемлекеттік тіркеуді, тракторларды техникалық тексеруді, емтихандарды қабылдауды және тракторларды басқару құқығына куәлік беруді жүргізу.
Қаңтар  -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
4
007
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру
Он тақырып бойынша мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтерді сатып алу:
1) өсімдіктерді қорғау және карантин;
2) ветеринария;
3) техникалық инспекция;
4) тұқымдық және астық инспекциялау;
5) мал тұқымын асылдандыру ісі;
6) балық шаруашылығы;
7) орман шаруашылығы;
8) су шаруашылығы;
9) ауыл шаруашылығына ақпаратты-маркетингтік қызмет көрсету;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасын, мемлекеттік басқару негізін қолдану.
Мемлекеттік тілді оқыту.
Ақпан-қараша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
5
алынып тасталды - 2007.07.13. N 597
6
009
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
Уәкілетті органның агроөнеркәсіптік кешен, орман және су шаруашылығы саласында ары қарай қызмет істеуі үшін материалды-техникалық базамен қамтамасыз ету.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
7
017
Ақпараттық жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз ету
және
мемлекеттік органдарды
ақпараттық-техникалық
қамтамасыз ету
- ақпарат жүйелерін бағдарламалық қамтамасыз ету және техникалық және технологиялық құралдармен қамтамасыз ету;
- Интернет желісіне ену қызметі;
- компьютер жабдықтарына және ұйымдастыру техникаларына техникалық қызмет көрсету;
- 1С:бухгалтерияны қолдау және пайдалану;
- "ЦИФС" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны бағдарламалық өнімдерін қолдау;
-материалдық-техникалық жарақтандыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: орман және су шаруашылығы агроөнеркәсіп кешені саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейді арттыру - 500 адам, оның ішінде аумақтық органдарда - 450 адам;
мемлекеттік тілді оқыту - 1000 адам, оның ішінде аумақтық органдарда - 900 адам.
Түпкі нәтиже: бәсекеге қабілетті ауыл шаруашылығы өндірісін жасау, еліміздің азық-түліктік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға жұмсалатын орташа шығын - 25 734 теңге;

002
Аппараты
террито-
риальных
органов
Осуществление
государственного
фитосанитарного
контроля по защите
и карантину
растений;
осуществление
государственного
ветеринарного
контроля;
проведение
государственной
регистрации,
технического
осмотра тракторов,
прием экзаменов и выдача удостоверений
на право управления
тракторами и т.п.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение услуг
по повышению
квалификации
государственных
служащих по десяти
темам:
1) защиты и
карантина растений;
2) ветеринарии;
3) технической
инспекции;
4) семенного и
зернового
инспектирования;
5) племенного дела;
6) рыбного
хозяйства;
7) лесного
хозяйства;
8) водного
хозяйства;
9) информационно-
маркетингового
обслуживания
сельского хозяйства;
10) применение
законодательств
Республики
Казахстан, основ
государственного
управления.
Обучение
государственному
языку.
Февра-
ль-
ноябрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
(строка исключена - от 13 июля 2007 г. N  597)
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Обеспечение матери-
ально-технической
базой для дальнейшей
деятельности
уполномоченного
органа в области
агропромышленного
комплекса, лесного
и водного хозяйства.
Февра-
ль-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Обеспечение
техническими и
технологическими
средствами и
программное
обеспечение
информационных
систем:
- доступа к сети
Интернет;
- техническое
обслуживание
компьютерного
оборудования и
оргтехники;
- сопровождение и
эксплуатация 1С:
бухгалтерии;
- сопровождение
программных
продуктов
Республиканского
государственного
предприятия "ЦИФС".
- материально-
техническое
оснащение.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение реализации государственной политики в области агропромышленного комплекса, лесного и водного хозяйства;
повышение квалификации государственных служащих - 500 человек, в том числе территориальных органов - 450 человек;
обучение государственному языку - 1000 человек, в том числе территориальных органов - 900 человек.
Конечный результат: создание конкурентоспособного сельскохозяйственного производства, обеспечение продовольственной безопасности страны.
Финансово-экономический результат:
средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 25 734 тенге;

бір мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқытуға жұмсалатын орташа шығын - 38 598 теңге.
Уақтылығы: жоспарланған іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау және бекітілген келісім шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы:
- Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелген мақсаттар мен міндеттерге жету үшін белгіленген мерзімді ескере отырып іс-шараларды толық көлемде 100% сапалы орындау;
- кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін көтеру; мемлекеттік тілді оқыту курсын өткеннен кейін мемлекеттік тілде іс қағаздарын жүргізуге өтетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 12,7%; біліктілікті арттыру курстарын өткеннен кейін жоғарғы лауазымға тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесі - 6,3%.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
102-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және жақсарту"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   188398 мың теңге (бір жүз сексен сегіз миллион үш жүз тоқсан сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің  95,   135-баптары ;»"Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы .

средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 38 598 тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки и в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
- 100 % качественное выполнение мероприятий в полном объеме с учетом установленных сроков для достижения цели и задач, возложенных на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
- повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы; доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения курса обучения государственному языку - 12,7 %; доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации - 6,3 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 102
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Сохранение и улучшение мелиоративного состояния земель"
на 2007 год
1. Стоимость:  188398 тысяч тенге (сто восемьдесят восемь миллионов триста девяносто восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 95 135  Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года  N 214  "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйін жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   суармалы жерлерге және жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру жобасы объектілеріне, жерді қалпына келтіру мен су ресурстарын басқару жобасына мониторинг, Қазақстан Республикасының суармалы жерлерінің мелиориативтік жай-күйін бағалау, гидромелиоративтік және су шаруашылығына бағытталған жобалау-іздестіру жұмыстарына әдістемелік және нормативтік құжаттарды әзірлеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  улучшение мелиоративного состояния орошаемых земель.
5. Задачи бюджетной программы:  мониторинг орошаемых земель и на объектах Проекта усовершенствования ирригационных и дренажных систем, Проекта управления водными ресурсами и восстановления земель, оценка мелиоративного состояния орошаемых земель Республики Казахстан, разработка методической и нормативной документации на проектно-изыскательские работы гидромелиоративного и водохозяйственного назначения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және жақсарту
2
100
Гидрогеология-мелиоративтік экспедициялар
Штаттық саны 92 адам болатын "Жетісу гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" мемлекеттік мекемені мынадай жұмыстарды жүргізу үшін ұстау:
700 000 гектар суармалы жерлерді агромелиоративтік зерттеу, оның ішінде Алматы облысында 662 000 гектар, Жамбыл облысында 38 000 гектар және жобаның объектілерінде 21332 гектар жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру, оның ішінде мынадай аймақтарда:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Сохранение
и улучшение
мелиоратив-
ного состоя-
ния земель
2
100
Гидрогеоло-
гомелиора-
тивные
экспедиции
Содержание Государ-
ственного учреждения
"Жетысуская
гидрогеолого-мелио-
ративная экспедиция"
со штатной
численностью 92
человека для
проведения:
агромелиоративного
обследования
орошаемых земель на
площади 700 000
гектар, в том числе
Алматинской области
662 000 гектар,
Жамбылской области
38 000 гектар и на
объектах проекта
усовершенствования
ирригационных и
дренажных систем на
площади 21332
гектар, в том числе
в зоне: Жетысуской
(головной)

Жетісу (бас) экспедициясында - 13 495 гектар;
Солтүстік бөлімінде - 7 837 гектар;
ыза сулардың деңгейдік-тұздық режиміне стационарлық гидрогеологиялық бақылаулар - 8 400 өлшеу;
коллекторлық-дренаждық су ағымына гидрогеологиялық бақылау - 550 өлшеу;
ұңғымаларды ағымдағы жөндеу - 490 ұңғыма;
7000 гектарға топырақтық-тұздық түсірімдер;
лабораториялық анализдер - 5 000 шартты бірлік;
суармалы жерлердің есебі мен картографиялық материалдарын құрастыру;
суармалы жерлерге кері әсер етуді жеңілдету жөніндегі ұсыныстар мен іс-шараларды әзірлеу.
Негізгі құралдарды сатып алу:
арнайы машина, арнайы автокөлік, бағдарламалық қамтамасыз ету, оргтехника, аспаптар мен жабдықтар.
Штаттық саны 85 адам болатын "Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедиция" мемлекеттік мекемені мынадай жұмыстарды жүргізу үшін ұстау:
618093 гектар суармалы жерлерді агромелиоративтік зерттеу (оның ішінде Оңтүстік Қазақстан
облысында - 512500 гектар, Жамбыл облысында - 105593 гектар) және жобаның объектілерінде 9637 гектар жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру және 39300 гектар алаңда су ресурстарын басқару жобасы мен жерлерді қалпына келтіру; ыза сулардың деңгейдік-тұздық режиміне стационарлық гидрогеологиялық
бақылаулар - 30472 өлшеу;
коллекторлық-дренаждық су ағынына гидрогеологиялық бақылау - 2168 өлшеу;
ұңғымаларды ағымдағы жөндеу - 155 ұңғыма;
20000 гектарға топырақтық-тұздық түсірімдер;
лабораториялық анализдер - 7607 шартты бірлік;
суармалы жерлердің есебі мен картографиялық материалдарын құрастыру;
суармалы жерлерге кері әсер етуді жеңілдету жөніндегі ұсыныстар мен іс-шараларды әзірлеу.
Негізгі құралдарды сатып алу:
арнайы автокөлік, аспаптар мен құралдар.
Штаттық саны 50 адам болатын "Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы" мемлекеттік мекемені мынандай жұмыстарды жүргізу үшін ұстау: 300000 гектар суармалы жерлерді агромелиоративтік зерттеу және жобаның объектілерінде 1034 гектар жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру;
ыза сулардың  деңгейдік-тұздық режиміне стационарлық гидрогеологиялық бақылаулар - 10000 өлшеу;
коллекторлық-дренаждық су ағымына гидрогеологиялық бақылау - 200 өлшеу;
ұңғымаларды ағымдағы жөндеу - 143 ұңғыма;
2000 гектарға топырақтық-тұздық түсірімдер;
лабораториялық анализдер - 3000 шартты бірлік;
суармалы жерлердің есебі мен картографиялық материалдарын құрастыру;
суармалы жерлерге кері әсер етуді жеңілдету жөніндегі ұсыныстар мен іс-шараларды әзірлеу.
Негізгі құралдарды сатып алу:
автокөлік, арнайы автокөлік, лабораториялық жабдықтар, жоғары жылдамдықты модем.
Қаңтар - желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3

экспедиции 13 495
гектаров;
Северного отделения
- 7 837 гектаров;
стационарных
гидрогеологических
наблюдений за
уровенно-солевым
режимом грунтовых
вод - 8 400 замеров;
гидрологических
наблюдений за стоком
коллекторно-дренаж-
ных вод - 550
замеров;
текущего ремонта
скважин - 490
скважин;
почвенно-солевых
съемок на площади
7 000 гектаров;
лабораторных
анализов - 5 000
условных единиц;
составления отчетов
и картографического
материала орошаемых
земель;
разработки рекомен-
даций и мероприятий
по смягчению
негативных
воздействий на
орошаемых землях.
Приобретение
основных средств:
специальной машины,
специального автотранспорта,
программного
обеспечения,
оргтехники,
приборов и
оборудования.
Содержание
государственного
учреждения "Южно-
Казахстанская
гидрогеолого-мелио-
ративная экспедиция"
со штатной
численностью 85
человек для
проведения:
агромелиоративного
обследования
орошаемых земель на
площади 618093
гектара (в том
числе по
Южно-Казахстанской
области - 512500
гектаров и
Жамбылской области -
105593 гектара) и
на объектах проекта
усовершенствования
ирригационных и
дренажных систем на
площади 9637
гектаров и проект
управления водными
ресурсами и
восстановления
земель на площади
39300 гектар;
стационарных
гидрогеологических
наблюдений за
уровенно-солевым
режимом грунтовых
вод - 30472 замера;
гидрологических
наблюдений за стоком
коллекторно-дренаж-
ных вод - 2168
замеров;
текущего ремонта
скважин - 155
скважин;
почвенно-солевых
съемок на 20000
гектарах;
лабораторных
анализов - 7607
условных единиц;
составление отчетов
и картографического
материала орошаемых
земель;
разработка
рекомендаций и
мероприятий по
смягчению
негативных
воздействий на
орошаемых землях.
Приобретение
основных средств:
спецавтотранспорта,
приборов и
инструментов.
Содержание
государственного
учреждения
"Кызылординская
гидрогеолого-мелио-
ративная экспедиция"
со штатной
численностью 50
человек для
проведения:
агромелиоративного
обследования
орошаемых земель на
площади 300000
гектаров и на
объектах проекта
усовершенствования
ирригационных и
дренажных систем на
площади 1034
гектара;
стационарных
гидрогеологических
наблюдений за
уровенно-солевым
режимом грунтовых
вод - 10000 замеров;
гидрологических
наблюдений за стоком
коллекторно-дренаж-
ных вод - 200
замеров;
текущего ремонта
скважин - 143
скважины;
почвенно-солевых
съемок на 2000
гектарах;
лабораторных
анализов - 3000
условных единиц;
составление отчетов
и картографического
материала орошаемых
земель;
разработка
рекомендаций и
мероприятий по
смягчению негативных
воздействий на
орошаемых землях.
Приобретение
основных средств:
автотранспорта,
спецавтотранспорта,
лабораторного
оборудования,
модема высоко-
скоростного.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

101
"Қазагромелиосу шаруашылығы" республикалық әдістемелік орталығы
Штаттық саны 23 адам болатын Республикалық әдістемелік орталық "Қазагромелиосушар" мемлекеттік мекемесін мынандай жұмыстарды жүргізу үшін ұстау:
- жобалау-іздестіру жұмыстарын республикалық бірыңғай нормативтік-әдістемелік құжаттармен қамтамасыз ету және әзірлеу;
- гидромелиоративтік және су шаруашылығына арналған жобаларды бірыңғай ақпараттық қамтамасыз етуді әзірлеу;
- гидромелиоративті және су шаруашылығына арналған жобаларды сараптау және қорытындысын беру;
- өңірлік жобалау-іздестіру кәсіпорындарының қызметтерін үйлестіруді жүзеге асыру;
- су шаруашылығы және гидромелиоративтік жүйелерді қалпына келтіруге инвестиция тарту.
Қаңтар - желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жалпы ауданы 1689396 гектар жерге жүргізілген іс шаралар кешенінің нәтижесінде суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйі туралы ақпарат алынды, инженерлік дайын суармалы жерлерге мелиоративтік іс-шаралардың орындалуы бойынша мемлекеттік бақылау жүзеге асырылды, жердің мелиоративтік жай-күйін сақтау және жақсарту жөнінде нұсқаулар мен іс-шаралар әзірленді. Су объектілерін қорғау және пайдалану саласында жобалау-іздестіру жұмыстарына нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу және бекіту жоспарлануда. Мемлекеттік мекемелер жарақтандырылатын болады: Жетісу гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы: арнайы машина - 1 бірлік, арнайы автокөлік көлік - 2 бірлік, бағдарламалық қамтамасыз ету - 1 жинақтама, оргтехника - 5 бірлік, аспаптар мен құралдар - 13 бірлік. Оңтүстік Қазақстан гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы: арнайы автокөлік - 1 бірлік, аспаптар мен құралдар - 2 жинақтама.
Қызылорда гидрогеологиялық-мелиоративтік экспедициясы: автокөлік - 1 бірлік, арнайы автокөлік - 1 бірлік, лабораториялық жабдықтар - 1 бірлік, жоғары жылдамдықты модем - 2 бірлік.
Түпкі нәтиже: жерді, суармалы суды тиімді және ұтымды пайдалану, тұзданудың, сортаңдаудың, суландыру эрозиясы мен топырақ құнарлығының төмендеуінің алдын алу; жобалау-іздестіру жұмыстарын сапалы және тиімді орындау, келісілген нормалармен және ережелермен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір гектар суармалы жердің мелиоративтік жай-күйін бағалаудың орташа құны - 97,4 теңге/гектар. Бір нормативтік-әдістемелік құжаттың орташа құны - 0,5 млн. теңге (есеп материалдық-техникалық жарақтандыру шығындары есепке алмай жүргізілген).
Уақтылығы: белгіленген мерзімде орындалған іс-шаралардың нәтижесін ұсыну.
Сапасы: жерді пайдалану коэффициентінің жыл сайынғы ұлғаюымен инженерлік дайын жерлерді тиімді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
103-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Өсімдіктерді қорғау"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

101
Республикан-
ский методи-
ческий центр
"Казагроме-
лиоводхоз"
Содержание государ-
ственного учреждения
Республиканский
методический центр
"Казагромелиоводхоз"
со штатной
численностью 23
человека для
проведения:
- разработки и
обеспечения единой
республиканской
нормативно-методи-
ческой документации
на проектно-изыска-
тельские работы;
- разработки единого
информационного
обеспечения проектов
гидромелиоративного
и водохозяйственного
назначения;
- выдачи заключений
и экспертиз проектов
гидромелиоративного
и водохозяйственного
назначения;
- осуществления
координации
деятельности
региональных
проектно-изыскатель-
ских предприятий;
- привлечения
инвестиций на
восстановление
гидромелиоративных
и водохозяйственных
систем.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: в результате проведения комплекса мероприятий на общей площади 1689396 гектар будет получена информация о мелиоративном состоянии орошаемых земель, осуществлен государственный контроль за выполнением мелиоративных мероприятий на инженерно-подготовленных орошаемых землях, разработаны рекомендации и мероприятия по сохранению и улучшению мелиоративного состояния земель. Планируется разработка и утверждение нормативно-методических документации на проектно-изыскательские работы в области эксплуатации и охраны водных объектов. Будут оснащены государственные учреждения: Жетысуская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция: специальной машиной - 1 единица, специальным автотранспортом - 2 единицы, программным обеспечением - 1 комплект, оргтехникой - 5 единиц, приборами и оборудованием - 13 единиц.
Южно-Казахстанская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция - специальным автотранспортом - 1 единицы; приборами и инструментами - 2 комплекта.
Кызылординская гидрогеолого-мелиоративная экспедиция - автотранспортом - 1 единица; специальным автотранспортом - 1 единица; лабораторным оборудованием - 1 единица; модемом высокоскоростным - 2 единицы.
Конечный результат: эффективное и рациональное использование земель, поливной воды, предотвращение развития засоления, осолонцевания, ирригационной эрозии и снижения плодородия почв; качественное и эффективное выполнение проектно-изыскательских работ, обеспечение согласованными нормами и правилами.
Финансово-экономический результат: средневзвешенная стоимость оценки мелиоративного состояния 1 (одного) гектара орошаемых земель - 97,4 тенге/гектар. Средняя стоимость 1 (одной) нормативно-методической документации - 0,5 миллиона тенге (расчет произведен без учета затрат на материально-техническое оснащение).
Своевременность: представление результатов выполненных мероприятий в установленные сроки.
Качество: эффективное использование инженерно-подготовленных земель с ежегодным увеличением коэффициента земельного использования.
ПРИЛОЖЕНИЕ 103
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Защита растений"
на 2007 год

1. Құны :   3095812 мың теңге (үш миллиард тоқсан бес миллион сегіз жүз он екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Өсімдіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шілдедегі Заңының  20-бабы ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  Заңы ;»"Карантиндік объектілер және ерекше қауіпті зиянды организмдер тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жекелеген мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республикада қолайлы фитосанитариялық ахуалды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   1) республика аумағында фитосанитариялық ахуалға жүйелі түрде бақылау жүргізу;

1. Стоимость:  3095812 тысяч тенге (три миллиарда девяносто пять миллионов восемьсот двенадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 20  Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений";  Закон  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении Перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки в республике.
5. Задачи бюджетной программы:  1) проведение систематических наблюдений за фитосанитарным состоянием на территории республики;

2) ағымдағы жылы аса қауіпті зиянды организмдердің жаппай дамуы мен таралуының ошақтарын толық анықтау;
3) ауыл шаруашылығы дақылдары мен алқаптарындағы ерекше қауіпті зиянды организмдердің санын қауіпсіз (ЗЭШ - зияндылықтың экономикалық шегінен төмен) деңгейге дейін төмендету;
4) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді ерекше қауіпті зиянды организмдердің дамуы мен таралуының мейлінше анық болжамдарымен қамтамасыз ету.

2) максимальное выявление очагов массового развития и распространения особо опасных вредных организмов в текущем году;
3) снижение численности особо опасных вредных организмов до безопасного уровня (ниже экономического порога вредоносности - ЭПВ) для сельскохозяйственных культур и угодий;
4) обеспечение сельскохозяйственных товаропроизводителей максимально точным прогнозом развития и распространения особо опасных вредных организмов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Өсімдіктерді қорғау
2
100
Аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізу
Кемінде 3,5 млн. га алаңда химиялық өңдеуді қамтамасыз ететін, республикада қолдану үшін тіркелген пестицидтер сатып алу, оның ішінде пестицидтердің запасын сатып алу.
Пестицидтерді арнайы автокөлікпен белгіленген жерге, оның ішінде пестицидтердің запасын да жеткізу.
Сатып алынатын пестицидтерді тиісті жағдайда, оның ішінде пестицидтердің запасын сақтау.
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеде анықталған зиянкестер мен ауруларға қарсы шамамен 2,9 - 3,1 млн. га алаңда биологиялық тиімділігі 80-85% болатын химиялық өңдеулер жүргізу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Защита
растений
2
100
Борьба с
особо
опасными
вредными
организмами
Закуп пестицидов,
зарегистрированных
для применения в
республике,
обеспечивающих
химическую обработку
земель на площади не
менее 3,5 млн. га, в
том числе закуп
пестицидов для
запаса.
Доставка пестицидов
до места назначения
на специализирован-
ном автотранспорте,
в том числе запаса
пестицидов.
Хранение закупаемых
пестицидов в
соответствующих ус-
ловиях, в том числе
запаса пестицидов.
Проведение
химических обработок
против вредителей и
болезней, определен-
ных перечнем,
утвержденным
Правительством
Республики
Казахстан,
с биологической
эффективностью 80-85
процентов на площади
порядка 2,9-3,1
млн. га.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

101
Фитосанитариялық диагностика және болжамдау республикалық әдістемелік орталығы
943 штат бірлігі бар мемлекеттік мекемені ұстау.
Шамамен 86,6 млн. га алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының ерекше қауіпті зиянды организмдерінің қоныстануына (залалдануына);
4,6 млн. га алаңда зиянды организмдерінің пайда болуына, дамуына және таралуына;
1,7 млн. га алаңда ауыл шаруашылығы өсімдіктері ауруларының пайда болуына, дамуына және таралуына;
2,0 млн. га алаңда арам шөптердің пайда болуына, дамуына және таралуына жүйелі түрде зерттеу жүргізу.
2007 жылдың есебін және 2008 жылы Қазақстан Республикасы аумағына ерекше қауіпті зиянды организмдердің дамуы мен таралуына болжам жасау.
Автокөлік құралдарын, лабораториялық жабдықтарды, ұйымдастыру техникасын, кеңселік жиһаз, автометеокешен сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 86,6 млн. га алаңда ерекше қауіпті зиянды организмдердің жаппай дамуы мен таралу ошақтарын анықтау.
8,3 млн. га алаңда зиянкестердің, аурулардың және арамшөптердің пайда болуына, дамуына және таралуына жүйелі түрде зерттеу жүргізу;
Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығын: 13 бірлік автокөлік құралдарымен, лабораториялық құралдармен: микроскоп бинокуляр - 13 бірлік, лабораториялық центрифуга - 13 бірлік, оргтехникамен: компьютерлер - 39 бірлік, басқа да жабдықтармен: кеңселік жиһаздар - 13 жинақтама, автометеокешені - 13 бірлік жарақтандыру.
2,9 - 3,1 млн. га алаңда ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы химиялық өңдеу.
кемінде 412 мың га аспанға аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы пестицидтер қорын толықтыру.
Түпкі нәтиже: ерекше қауіпті зиянды организмдердің қоныстанғаны анықталған алаңдармен салыстырғандағы химиялық өңдеулермен қамту алаңдарының пайызы:
ерекше қауіпті зиянкестер бойынша - 100%;
бидайдың аурулары (тат және септориоз) бойынша - 40,3%.
2,9 - 3,1 млн. га алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының ерекше қауіпті зиянды организмдерінің санын қауіпсіз (ЗЭШ - зияндылықтың экономикалық шегінен төмен) деңгейге дейін азайту;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді ерекше қауіпті зиянды организмдердің дамуы мен таралуының мейлінше анық болжамдарымен қамтамасыз ету.
2008 жылға арналған қажетті қор көлемінің кемінде 54 % көлемінде аса қауіпті зиянды организмдерге қарсы пестицидтер қорын құру.

101
Республикан-
ский методи-
ческий центр
фитосанитар-
ной диаг-
ностики и
прогнозов
Содержание государ-
ственного учреждения
со штатной
численностью 943
единицы.
Проведение
систематических
обследований:
на наличие
заселенности
(зараженности) особо
опасными вредными
организмами
сельскохозяйственных
культур на площади
порядка 86,6 млн.
га;
за появлением,
развитием и
распространением
вредных организмов
на площади 4,6 млн.
га;
за появлением,
развитием и
распространением
болезней
сельскохозяйственных
растений на площади
1,7 млн. га;
за появлением,
развитием и
распространением
сорных растений на
площади 2,0 млн.
га.
Составление отчета
за 2007 год и
прогноза развития
и распространения
особо опасных
вредных организмов
на территории
Республики
Казахстан в 2008
году.
Приобретение
автотранспортных
средств,
лабораторного
оборудования,
оргтехники, офисной
мебели, авто-
метеокомплексов.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выявление очагов массового развития и распространения особо опасных вредных организмов на площади 86,6 млн. га.;
систематические обследования за появлением, развитием и распространением вредителей, болезней и сорняков на площади 8,3 млн. га.;
оснащение Республиканского методического центра фитосанитарной диагностики и прогнозов: автотранспортными средствами 13 ед., лабораторным оборудованием: микроскоп бинокуляр - 13 ед., центрифуга лабораторная - 13 ед., оргтехникой: компьютеры - 39 ед., прочим оборудованием: офисная мебель - 13 комплектов, автометеокомплекс - 13 единиц;
химическая обработка против особо опасных вредных организмов на площади 2,9-3,1 млн. га.;
пополнение запаса пестицидов против особо опасных вредных организмов на площади не менее 412 тыс. га.
Конечный результат: процент охвата площадей химическими обработками в сравнении с выявленными площадями заселения особо опасными вредными организмами:
по особо опасным вредителям - 100 %;
по болезням пшеницы (ржавчина и септориоз) - 40,3 %.
снижение численности особо опасных вредных организмов до безопасного уровня (ниже экономического порога вредоносности - ЭПВ) для сельскохозяйственных культур на площади 2,9-3,1 млн. га.;
обеспечение сельскохозяйственных товаропроизводителей максимально точным прогнозом развития и распространения особо опасных вредных организмов;
создание запаса пестицидов против особо опасных вредных организмов в объеме не менее 54 % от необходимого объема запаса на 2008 г.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: зиянды және ерекше қауіпті зиянды организмдердің пайда болуына, дамуына және таралуына жүйелі түрде бақылау және зертеу жүргізудің 1 га жалпы шығыны - 5,88 теңге;
ауыл шаруашылығы дақылдарының және алқаптардың 1 га ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы іс-шаралар жүргізуге жалпы шығыны - 1000 теңге.
Уақтылығы: ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы оңтайлы мерзімде жүргізілген химиялық өңдеулердің пайызы - 100%.
Сапасы: ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы жүргізілген химиялық өңдеулердің уақтылығы мен сапасына қанағаттанған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің пайызы - 80% жоғары.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
104-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Өсімдіктер карантині"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   838596 мың теңге (сегіз жүз отыз сегіз миллион бес жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының  18-бабы ;»"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  Заңы ;»"Карантиндік объектілер және ерекше қауіпті зиянды организмдер тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы N 1295  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жекелеген мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 19  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы аумағын карантиндік объектілерден қорғау жөніндегі ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 тамыздағы N 773  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

Финансово-экономический результат: общие затраты на 1 га обследования и систематического наблюдения за появлением, развитием и распространением вредных и особо опасных вредных организмов - 5,88 тенге.
Общие затраты на 1 га сельскохозяйственных культур и угодий на проведение мероприятий против особо опасных вредных организмов - 1000 тенге.
Своевременность: процент химических обработок, проведенных в оптимальные сроки против особо опасных вредных организмов - 100 %.
Качество: процент сельскохозяйственных товаропроизводителей, которые удовлетворены своевременностью и качеством проведения химических обработок против особо опасных вредных организмов - более 80 %.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 104
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Карантин растений"
на 2007 год
1. Стоимость:  838596 тысяч тенге (восемьсот тридцать восемь миллионов пятьсот девяносто шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 18  Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений";  Закон  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года N 1295 "Об утверждении Перечней карантинных объектов и особо опасных вредных организмов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 19 "О создании отдельных государственных учреждений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 773 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы аумағында карантиндік объектілердің таралуының алдын алу мен оған жол бермеу және қолайлы фитосанитарлық ахуалды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   карантиндік объектілердің бар ошақтарын анықтау, оқшаулау, жою, олардың бұдан әрі таралуының алдын алу және оны болдырмау, карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлердің түрлік құрамын айқындау, себілетін және отырғызылатын материалдағы жасырын залалдануды анықтау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  профилактика и недопущение распространения карантинных объектов и обеспечение благоприятной фитосанитарной обстановки на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  выявление, локализация, ликвидация имеющихся очагов карантинных объектов, профилактика и предотвращение их дальнейшего распространения, определение видового состава карантинных объектов и чужеродных видов и выявление скрытой зараженности в посевном и посадочном материалах.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Өсімдіктер карантині
2
100
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік мекемелер
Республикалық карантиндік зертхана:
35 штат бірлігі бар мемлекеттік мекемені ұстау;
карантинге жатқызылған өнімге және үлгілерге зертханалық фитосанитарлық сараптама жүргізу, оның ішінде биологиялық объектілердің болуын анықтау және олардың түрлік құрамын айқындау;
ұйымдастыру техникасын, лабораториялық приборлар мен құрал-жабдықтарды сатып алу;
Республикалық жемiс-жидек дақылдардың интродукциялық-карантиндік питомнигi:
12 штат бiрлiгi бар мемлекеттiк мекеменi ұстау;
жемiс-жидек дақылдарындағы зиянкестердi, өсiмдiк ауруларын және арамшөптердi анықтауға сараптамалар мен талдау жүргізу, өсiмдiктердің жетiлу кезеңiнде (қалемшелер, көшеттер, тұқымдар, түйнек, жуашық, тамыртүйнек, жемiс үлгiлерi) карантинге жатқызылған материалды зерттеу;
жемiс-жидек және басқа да дақылдардың тiрi өсiмдiктерiн өсiру, тексерiлiп жатқан карантинге жатқызылған материалдарды күту жөнiндегі агротехникалық iс-шаралар жүргiзу;
карантиндiк тексеру аяқталғаннан кейiн отырғызу, егу немесе тұқымдық сау материал шығару;
ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу.
Республикалық дәндi дақылдардың интродукциялық-карантиндiк питомнигi:
18 штат бiрлiгі бар мемлекеттiк мекеменi ұстау;
дәндi, дәндi-бұршақты дақылдардың, жүгерiнің және басқа да дақылдардың келiп түскен импорттық сорт үлгiлерiнің карантиндiк объектiлермен жасырын залалдануына сараптамалар мен талдау жүргізу;
дәндi, дәндi бұршақты, жүгерi және басқа дақылдардың импорттық сорт үлгiлерiн өсiру және сараптама;
карантиндік тексеру аяқталғаннан кейiн сау тұқым материалын шығару;
ұйымдастыру техникасын, ауыл шаруашылығы техникасын, зертханалық құрал-жабдықтарын сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
3
101
Карантиндік зиянкестердің, өсімдік ауруларының және арамшөптердің таралу ошақтарын анықтау, оқшаулау және жою
Қазақстан Республикасы Үкіметі айқындаған тізбе бойынша объектілердің таралу ошақтарын айқындау, оқшаулау және жою жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру, соның ішінде:
- карантиндік объектілердің болуына 3000 - 3200 мың гектар аумағында зерттеулер жүргізу;
- химиялық препараттар сатып алу:
карантиндік зиянкестерге қарсы күрес жүргізу үшін, оның ішінде запасты жаңарту және толықтыру үшін инсектицидтер;
карантиндік арамшөптерге қарсы күрес жүргізу үшін, оның ішінде запасты жаңарту және толықтыру үшін 165 - 210 мың гектар алаңға гербицидтер;
- химиялық препараттарды, оның ішінде запасты сақтау;
- химиялық препараттарды, оның ішінде запасты белгіленген жерге жеткізу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Карантин
растений
2
100
Государст-
венные
учреждения
по карантину
растений
Республиканская
карантинная
лаборатория:
содержание
государственного
учреждения со
штатной численностью
35 единицы;
проведение
лабораторных
фитосанитарных
экспертиз
подкарантинной
продукции и
образцов,
установление наличия
в них биологических
объектов и
определения их
видового состава;
приобретение
организационной
техники,
лабораторных
приборов и
оборудования.
Республиканский
интродукционно-ка-
рантинный питомник
плодово-ягодных
культур:
содержание
государственного
учреждения со
штатной численностью
12 единиц;
проведение экспертиз
и анализ плодово-
ягодных культур на
выявление
вредителей,
болезней растений и
сорняков,
обследование
подкарантинного
материала в период
вегетации растений
(черенки, саженцы,
семена, клубни,
луковицы,
корнеклубни, плоды
образцов);
выращивание живых
растений
плодово-ягодных и
других культур,
проведение
агротехнических
мероприятий по
уходу за проверяемым
подкарантинным
материалом;
выпуск здорового
посадочного,
прививочного или
семенного материала
по завершению
карантинной
проверки;
приобретение
сельскохозяйственной
техники.
Республиканский
интродукционно-
карантинный питомник
зерновых культур:
содержание
государственного
учреждения со
штатной численностью
18 единиц;
проведение экспертиз
и анализ импортных
сортообразцов семян
зерновых,
зернобобовых,
кукуруза и других
культур на скрытую
зараженность
карантинными
объектами;
выращивание и
экспертиза импортных
сортообразцов семян
зерновых,
зернобобовых,
кукурузы и других
культур;
выпуск здорового
семенного материала
по завершению
карантинной
проверки;
приобретение
организационной
техники,
сельскохозяйственной
техники, лаборатор-
ного оборудования.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
101
Выявление,
локализация
и ликвидация
очагов рас-
пространения
карантинных
вредителей,
болезней
растений и
сорняков
Осуществление
мероприятий по
выявлению,
локализации и
ликвидации имеющихся
очагов распростране-
ния карантинных
объектов по перечню,
определенному
Правительством
Республики
Казахстан, в том
числе:
- проведение
обследований на
наличие карантинных
объектов площади
3000-3200 тысяч
гектар;
- закуп химических
препаратов:
инсектицидов для
борьбы против
карантинных
вредителей, в том
числе для
обновления и
пополнения запаса;
гербицидов для
борьбы против
карантинных
сорняков на площади
165,0 - 210,0 тысяч
гектар, в том числе
для обновления и
пополнения запаса;
- хранение
химических
препаратов, в том
числе запаса;
- доставка
химических
препаратов до места
назначения, в том
числе запаса;
- химическая борьба
против карантинных
вредителей и
сорняков на площади

- 195,0 - 220,0 мың гектар алаңда карантиндік зиянкестер мен арамшөптерге қарсы химиялық күрес.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 3000,0 - 3200,0 мың гектар алаңда және 100 кәсіпорындарда карантиндік зиянкестердің, өсімдік аурулары мен арамшөптердің таралу ошақтарын айқындау;
195 - 220,0 мың гектар алаңда анықталған карантиндік зиянкестердің, өсімдік аурулары мен арамшөптердің таралу ошақтарын оқшаулау және жою;
карантиндік объектілердің бар болуына жүргізілген шамамен 35 мың лабораториялық сараптама нәтижесінде деректер алу;
Республикалық карантиндік зертхананы, 7 бірлік оргтехникамен, 27 бірлік зертханалық приборлармен және құрал-жабдықтармен жарақтау;
шамамен 240 сорт үлгілеріне және 4000 дана әртүрлі жеміс-жидек дақылдарының және басқа дақылдардың өсірілген тірі өсімдіктеріне жүргізілген зерттеулер кезінде деректер алу;
Республикалық жеміс-жидек дақылдардың интродукциялық-карантиндік питомнигін ауыл шаруашылығы техникасымен жарақтау (бауға арналған фреза - 1 бірлік);
дәнді дақылдардың өсу кезеңінде карантинге жатқызылған материалдың шамамен 70 сорт үлгілеріне жүргізілген зерттеулер кезінде деректер алу;
Республикалық дәнді дақылдарын интродукциялық-карантиндік питомнигін 2 бірлік ұйымдастыру техникасымен, 4 бірлік ауыл шаруашылығы техникасымен, 5 бірлік зертханалық жабдықтармен жарақтау.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы аумағына карантиндік объектілердің таралуын алдын алу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауыл шаруашылығы дақылдары мен 1 гектар егістік жердегі карантиндік зиянкестер мен арамшөптерге қарсы химиялық күрес жүргізу іс-шараларына жұмсалатын жалпы шығындар шамамен 3131,3 теңгені құрайды;
ауыл шаруашылығы дақылдары мен 1 гектар егістік жердегі карантиндік зиянкестер мен арамшөптердің ошақтарын анықтау жөніндегі іс-шаралар жүргізуге жұмсалатын жалпы шығындар шамамен 39,5 теңгені құрайды;
1 кәсіпорынды зерттеуге жұмсалатын жалпы шығындар шамамен 16192,0 теңгені құрайды;
карантиндік объектілердің бар болуына 1 зертханалық сараптама жүргізуге жұмсалатын жалпы шығын 631 теңгені құрайды;
дәнді дақылдардың өсу кезеңінде карантиндік материалдың 1 сорт үлгісіне зерттеу жүргізуге жалпы шығын 141,9 теңгені құрайды;
1 сорт үлгісіне және 1 дана жеміс-жидектер және басқа дақылдардың өсірілген тірі өсімдіктеріне зерттеу жүргізуге жұмсалатын жалпы шығын 914 теңгені құрайды.
Уақтылығы: ерекше қауіпті зиянды организмдерге қарсы оңтайлы мерзімдерде жүргізілген химиялық өңдеу - 100%.
Сапасы: карантиндік зиянкестер мен арамшөптерге қарсы химиялық өңдеулердің уақтылы және сапалы жүргізілуімен қанағаттанған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер - 90% астам.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
105-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Тұқымдық және көшет материалының сорттық және себу
сапаларын анықтау" деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

195,0 - 220,0 тысяч
гектар.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выявление очагов распространения карантинных вредителей, болезней растений и сорняков, на площади 3000,0 - 3200,0 тысяч гектаров и 100 предприятиях;
локализация и ликвидация выявленных очагов распространения карантинных вредителей, болезней растений и сорняков на площади 195 - 220,0 тысяч гектаров;
получение данных в результате проведенных порядка 35 тысяч лабораторных экспертиз на наличие карантинных объектов;
оснащение Республиканской карантинной лабораторной оргтехникой - 7 единиц, лабораторными приборами и оборудованием - 27 единиц;
получение данных при проведении обследования порядка 240 сортообразцов и порядка 4000 штук выращенных живых растений различных плодово-ягодных и других культур;
оснащение Республиканского интродукционно-карантинного питомника плодово-ягодных культур сельскохозяйственной техникой (фреза садовая - 1 единица);
получение данных при проведении обследования порядка 70 сортообразцов подкарантинного
материала в период вегетации зерновых культур;
оснащение Республиканского интродукционно-карантинного питомника зерновых культур 2 единицами организационной техники, 4 единицами сельскохозяйственной техники, 5 единицами лабораторного оборудования.
Конечный результат: предотвращение распространения карантинных объектов на территории Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: общие затраты на проведение химической борьбы против карантинных вредителей и сорняков сельскохозяйственных культур и угодий на 1 га составляют порядка 3131,3 тенге; общие затраты на проведение мероприятий по выявлению очагов карантинных вредителей и сорняков на 1 га сельскохозяйственных культур и угодий составляют порядка 39,5 тенге;
общие затраты на обследование 1 предприятия составляет порядка 16192,0 тенге;
общие затраты на проведение 1 лабораторной экспертизы на наличие карантинных объектов составляют 631 тенге;
общие затраты на проведение обследований 1 сортообразца подкарантинного материала в период вегетации зерновых культур 141,9 тысяч тенге;
общие затраты на проведение обследований 1 сортообразца и 1 штуки выращенных живых растений различных плодово-ягодных и других культур составляют 914 тенге.
Своевременность: процент химических обработок проведенных в оптимальные сроки против особо опасных вредных организмов - 100 %.
Качество: процент сельскохозяйственных товаропроизводителей, которые удовлетворены своевременностью и качеством проведения химических обработок против карантинных вредителей и сорняков - более 90 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 105
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Определение сортовых и посевных качеств
семенного и посадочного материала"
на 2007 год

1. Құны :   177840 мың теңге (бір жүз жетпіс жеті миллион сегіз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының  4-бабы ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  11-бабы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы N 454  бұйрығымен  бекітілген Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесі (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелді 2004 жылғы 22 қыркүйекте N 3082).

1. Стоимость:  177840 тысяч тенге (сто семьдесят семь миллионов восемьсот сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 4  Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";  статья 11  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  приказ  Министра сельского хозяйства от 25 августа 2004 года (зарегистрированные в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2004 года N 3082) "Правила осуществления сортового и семенного контроля".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің өнімділігін арттыру, өсімдік шаруашылығы өнімнің сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   бүкіл алқапқа егілу сапасы тексерілген тұқымдар себуді қамтамасыз ету, барлық отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер, бірегей және элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілер, мемлекеттік сортсынау учаскелері мен станциялар, мемлекеттік тұқым ресурстары үшін ауыл шаруашылығы өсімдік тұқымының сапасына дер кезінде және білікті сараптама жүргізу, олардың қолданыстағы мемлекеттік стандарттарға сәйкестігін айқындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение урожайности сельскохозяйственных растений, улучшение качества растениеводческой продукции
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение посева проверенными на посевные качества семенами на всей площади, своевременное и квалифицированное проведение экспертизы качества семян сельскохозяйственных растений для всех отечественных товаропроизводителей, производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукции, государственных сортоиспытательных участков и станций, государственных ресурсов семян, определения их соответствия действующим государственным стандартам.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Тұқымдық және көшет материалының сорттық және себу сапаларын анықтау
Тиісті мемлекеттік стандарттармен көзделген барлық сапа көрсеткіштері бойынша (өнгіштігі немесе өмірге бейімділігі), ылғалдылығы, 1000 дәннің салмағы, тазалығы, зиянкестермен жайлануы, аурулармен дерттенуі) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер, элиталық және бірегей тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілер, мемлекеттік сортсынау учаскелері мен станциялар, мемлекеттік тұқым ресурстары үшін ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымының сорттық және егістік сапасына 255,0 мың зерттеу жүргізу
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 2,0-2,1 миллион тонна көлемінде тұқымдық және көшет материалының сорттық және егу жағдайының шынайы нәтижелерін алу.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер пайдаланатын ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының сапасын 100% дейін тексеруді қамтамасыз ету, кондициялы тұқымдармен себуді (90% тәртіппен) жүзеге асыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: тұқым сапасын сараптау бойынша 1 зерттеудің құны 697,4 теңгені құрайды.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шаралар жоспарын белгіленген мерзімде орындау, ауыл шаруашылығы өсімдіктері тұқымының сапасын дер кезінде сараптау: жазғы дақылдарды - көктемгі егіске дейін, ал күздік дақылдарды - күзгі егіске дейін.
Сапасы: егілетін тұқымдардың сапасының жақсару нәтижесінде, кондициялы тұқымдардың үлесі тәртіппен 90% құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
106-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1569080 мың теңге (бір миллиард бес жүз алпыс тоғыз миллион сексен мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңының  9 және   12-баптары ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  9 ,   11-баптары ;»"Агроөнеркәсіп кешеніне кредит берудің және оны субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 18 наурыздағы N 259  қаулысы ; "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруды қолдауға арналған бюджет қаражатын басқару үшін агентті айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қыркүйектегі N 997  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралардың бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы ; "Өсімдік шаруашылығын міндетті сақтандыруды қолдау үшін бөлінетін қаржыны игерудегі кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қарашадағы N 1133  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Определение
сортовых и
посевных
качеств
семенного и
посадочного
материала
Проведение 255,0
тысяч исследований
сортовых и посевных
качеств сельско-
хозяйственных расте-
ний для отечествен-
ных сельскохозяй-
ственных товаро-
производителей,
производителей
элитных,
оригинальных семян,
семян первой,
второй и третьей
репродукции,
государственных
сортоиспытательных
участков и станций,
государственных
ресурсов семян по
показателям
качества,
предусмотренным
соответствующими
государственными
стандартами
(всхожесть, (или
жизнеспособность),
влажность, масса
1000 семян,
чистота,
заселенность
вредителями,
зараженность
болезнями)
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: получение достоверных результатов состояния сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала в объеме 2,0-2,1 миллион тонн.
Конечный результат: обеспечение проверки качества семян сельскохозяйственных растений до 100 %, осуществление посева кондиционными семенами (порядка 90 %), используемых сельскохозяйственными товаропроизводителями.
Финансово-экономический результат: по экспертизе качества семян стоимость 1 исследования составит 697,4 тенге.
Своевременность: выполнение плана мероприятий, предусмотренных данной программой, в установленные сроки, своевременная экспертиза качества семян сельскохозяйственных растений: яровых культур - до весеннего сева, а озимых - до осеннего.
Качество: улучшение качества высеваемых семян, в результате чего доля кондиционных семян составит порядка 90 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 106
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Государственная поддержка развития
агропромышленного комплекса"
на 2007 год
1. Стоимость:  1569080 тысяч тенге (один миллиард пятьсот шестьдесят девять миллионов восемьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 9  и  12  Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве",  статья 9 ,  11  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2003 года N 259 "О некоторых вопросах кредитования и субсидирования агропромышленного сектора",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 997 "Об определении агента для управления бюджетными средствами для поддержки обязательного страхования в растениеводстве",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2006 года N 1133 "О некоторых вопросах использования денег, выделяемых для поддержки обязательного страхования в растениеводстве".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауыл шаруашылығы өндірісінің тиімділігін көтеру және қолдау; ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу салаларын дамытуды ынталандыру және ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу жөніндегі отандық кәсіпорындар өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру; өнімнің табиғаттың қолайсыз әсерінен толық немесе ішінара жойылуына әкелетін сақтандыру төлемдерін төлеудің кепілдігін арттыру арқылы өсімдік шаруашылығы өнімін өндірушілердің мүліктік мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету; отандық ауыл шаруашылығы өнімдерін және қайта өңделген өнімнің ішкі және сыртқы рынокта бәсекелестігін арттыру мақсатында, халықаралық стандарттар базасында кәсіпорынның агроөнеркәсіп кешенінің салаларына өнімнің қауіпсіздігі және сапа менеджменті жүйесіне жедел көшуіне жәрдем беру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  поддержка и повышение эффективности сельскохозяйственного производства; стимулирование развития отраслей переработки сельскохозяйственной продукции и повышение конкурентоспособности продукции отечественных предприятий по переработке сельскохозяйственного сырья; обеспечение защиты имущественных интересов производителей продукции растениеводства от последствий неблагоприятных природных явлений, повлекших частичную или полную гибель урожая посредством повышения гарантированности осуществления страховых выплат; содействие ускоренному переходу предприятий отраслей агропромышленного комплекса на системы менеджмента качества и безопасности продукции на базе международных стандартов с целью повышения конкурентоспособности отечественной сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки на внутреннем и внешних рынках.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   лизинг алушылар төлейтін және кейіннен республикалық бюджетке қайтарылатын сыйақы бөлігінің сомасына ауыл шаруашылығы техникасы лизингісінің шығыстарын арзандату; ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін кәсіпорындардың лизингісіне берілетін құрал-жабдықтың құнын Кредиттік келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің тиісті сыйақы (мүдде) сомасына арзандату; міндетті сақтандырушыға төленген сақтандыру төлемінің бөлігін өтеу жолымен өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруды мемлекеттік қолдау; өндірістік мақсаттар үшін айналымдағы қаражатты толықтыруға екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындары төлейтін төлемдердің сомасын ішінара арзандату; сапа менеджменті жүйесін әзірлеу, енгізу және сертификаттау және халықаралық стандарттар базасында өнім қауіпсіздігі бойынша агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының шығындарын арзандату жолымен ауыл шаруашылығы өнімінің өндірісін және рыногын басқару жүйесін дамытуға жәрдемдесу.

5. Задачи бюджетной программы:  удешевление расходов по лизингу сельскохозяйственной техники на сумму части вознаграждения, подлежащего уплате лизингополучателями и последующему возврату в республиканский бюджет; удешевление стоимости оборудования, передаваемого в лизинг предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции, на сумму соответствующего вознаграждения (интереса) Министерства финансов Республики Казахстан по Кредитным соглашениям; государственная поддержка обязательного страхования в растениеводстве путем возмещения страховщику части произведенной страховой выплаты; частичное удешевление суммы платежей, уплачиваемых предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции по кредитам банков второго уровня, выдаваемых на пополнение оборотных средств для производственных целей; содействие развитию систем управления производством и рынка сельскохозяйственной продукции путем удешевления затрат предприятий отраслей агропромышленного комплекса по разработке, внедрению и сертификации систем менеджмента качества и безопасности продукции на базе международных стандартов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдау
2
103
Ауыл шаруашылығы техникасының қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу
"Агроөнеркәсіп кешеніне кредит берудің және оны субсидиялаудың мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 18 наурыздағы N 259 қаулысымен бекітілген Лизингтік негізде 2003 жылы ауыл шаруашылық техникасымен қамтамасыз етуге кредит беру және сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесінде айқындалған тәртіпте қарыз алушыға сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу.
Желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Государст-
венная
поддержка
развития
агропромыш-
ленного
комплекса
2
103
Возмещение
ставки
вознаграж-
дения (ин-
тереса) по
финансовому
лизингу
сельскохоз-
яйственной
техники
Возмещение ставки
вознаграждения
(интереса) заемщику
в порядке,
определенном Правилами
кредитования
обеспечения
сельскохозяйственной
техникой на
лизинговой основе
на 2003 год и
возмещения ставки
вознаграждения
(интереса),
утвержденными
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан 18 марта
2003 года N 259 "О
некоторых вопросах
кредитования и
субсидирования
агропромышленного
сектора".
Де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

105
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдейтін кәсіпорындарға арналған жабдықтардың қаржы лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу
"Агроөнеркәсіп кешеніне кредит кәсіпорындарға берудің және оны субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 18 наурыздағы N 259 қаулысымен бекіткен Лизингтік негізде ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды жабдықтармен қамтамасыз етуге кредит беру және сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесіне сәйкес қарызгер-банктерге сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу.
Қараша -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
4
106
Өсімдік шаруашылығындағы сақтандыруды қолдау
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруды қолайсыз табиғат құбылыстардан мемлекеттік қолдау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тәртіпте қаражат бөлу. Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруды мемлекеттік қолдау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тәртіпте бюджет қаражаттарын басқару үшін агент қызметтерін төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
5

105
Возмещение
ставки воз-
награждения
(интереса)
по финансо-
вому лизингу
оборудования
для пред-
приятий по
переработке
сельскохоз-
яйственной
продукции
Возмещение ставки
вознаграждения
(интереса)
банку-заемщику в
соответствии с
Правилами
кредитования
обеспечения
предприятий по
переработке
сельскохозяйственной
продукции
оборудованием на
лизинговой основе и
возмещения ставки
вознаграждения
(интереса),
утвержденными
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от 18
марта 2003 года
N 259 "О некоторых
вопросах
кредитования и
субсидирования
агропромышленного
сектора".
Ноябрь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Мини-
стерство
финансов
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
106
Поддержка
страхования
в растение-
водстве
Выделение средств,
для государственной
поддержки
обязательного
страхования в
растениеводстве от
неблагоприятных
природных явлений в
порядке,
утвержденным
Правительством
Республики
Казахстан.
Оплата услуг агента
для управления
бюджетными
средствами для
государственной
поддержки
обязательного
страхования в
растениеводстве в
порядке,
утвержденным
Правительством
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
5

107
Екінші деңгейдегі банктер ауыл шаруашылығы өнімін өңдейтін кәсіпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретін кредиттер бойынша сыйақы мүдде ставкасын субсидиялау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдейтін кәсіпорындарға олардың айналымды қаражатын толықтыруға екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесіне сәйкес ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу үшін кәсіпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттері бойынша банктік сыйақыны ішінара өтеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
6

107
Субсидирова-
ние ставки
вознагражде-
ния (интере-
са) по
кредитам,
выдаваемым
банками
второго
уровня
предприятиям
по перера-
ботке
сельскохоз-
яйственной
продукции
на пополне-
ние их
оборотных
средств
Частичное возмещение
банковского возна-
граждения по кредитам, выдаваемым
банками второго
уровня предприятиям
по переработке
сельскохозяйственной
продукции на
пополнение оборотных
средств для
переработки сельхоз-
продукции, в
соответствии с
Правилами субсидиро-
вания ставки
вознаграждения по
кредитам, выдаваемым
банками второго
уровня предприятиям
по переработке
сельскохозяйственной
продукции на
пополнение их
оборотных средств,
утверждаемыми
Правительством
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
6

111
Ауылшаруашылық өнімдері өндірісі жүйесін дамытуды субсидиялау
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Субсидиялау ережесіне сәйкес Агроөнеркәсіптік кешен базасында кәсіпорындар салаларының халықаралық стандарттар сапа менеджментін әзірлеу, енгізу және сертификаттау жүйесі қызметі құнының (50 % дейін) ішінара өтеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
1. ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша шығыстарды 158 194,0 мың теңгеге арзандату.
2. технологиялық құрал-жабдықтар лизингі бойынша шығыстарды 10 886,0 мың теңгеге арзандату.
3. сақтандырушылар (ауылшаруашылығы тауарын өндірушілер) алдындағы сақтандыру жағдайлары бойынша өзінің міндеттемелерін жүзеге асыратын сақтандыру компанияларының сақтандыру төлемдері кепілділігінің 50% қамтамасыз ету;
- 2007 жылы сақтандыру төлемдерін алған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің күтілетін саны 500-1000 ауылшаруашылық құрамын құрайды.
4. ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарының айналым қаражатын толықтыруға беретін банктік кредиттер бойынша қызмет көрсету шығындарын төмендету.
5. агроөнеркәсіп кешендері салаларының 45-55 кәсіпорындарына халықаралық стандарттар негізінде өнім қауіпсіздігін және сапа менеджмент жүйесін әзірлеу, енгізу және сертификациялау; өнім сапасы және қауіпсіздігі менеджменті жүйесін енгізу өнім қауіпсіздігіне сын қауіпті және өнім тұтынушыға қатер тигізбейтініне кепілдік болатын өндірістің процестері мен жағдайларының сатыларына назар аударуға мүмкіндік береді; ДСҰ-на елдің кіруі кезінде отандық кәсіпорындардың жұмыс істеуі және тиімділігінің сапалы жаңа кезеңіне шығу, олардың өту бойынша процесін тездету, ауылшаруашылық шикізатты өндіру және қайта өңдеу өнімі сапасын және қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Түпкілікті нәтиже:
1. лизинг негізінде алынатын ауыл шаруашылығы техникасы мен технологиялық құрал-жабдықтарды арзандату есебінен ауыл шаруашылығы өндірушілердің және қайта өңдейтін кәсіпорындардың табыстылығын арттыру;
2. ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін кәсіпорындар үшін шикізаттарды өндіру мен сатып алуды дамыту; отандық өндірілген ауыл шаруашылығы шикізаттарының қайта өңдеу үлесін көбейту, шығарылатын өнімдердің түрлерін кеңейту; ішкі рынокты ауыл шаруашылығы шикізаттарынан қайта өңделген жоғары сапалы өнімдермен қанықтыру, ішкі рыноктан импортты біртіндеп ығыстыру; еліміздің ДСҰ кіруде отандық кәсіпорындардың тиімділігін және әрекет ету деңгейін жаңа сапаға шығару және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.

111
Субсидирова-
ние развития
систем
управления
производст-
вом сельско-
хозяйствен-
ной про-
дукции
Частичное возмещение
(до 50 %) стоимости
услуг по разработке,
внедрению и
сертификации систем
международных
стандартов менедж-
мента качества
предприятий отраслей
на базе агропромыш-
ленного комплекса,
в соответствии с
Правилами субсидиро-
вания, утверждаемыми
Правительством
Республики Казахстан
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
1. удешевление расходов по лизингу сельскохозяйственной техники на 158 194 тысяч тенге;
2. удешевление расходов по лизингу технологического оборудования на 10 886,0 тысяч тенге.
3. обеспечение гарантированности 50 процентов страховых выплат страховым компаниям, осуществившим свои обязательства по страховым случаям перед страхователями (сельскохозяйственными товаропроизводителями);
предполагаемое количество сельскохозяйственных товаропроизводителей, получившие страховые выплаты в 2007 году будут составлять 500-1000 сельскохозяйственных формирований.
4. снижение затрат предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции на обслуживание банковских кредитов на пополнение оборотных средств;
5. разработка, внедрение и сертификация систем менеджмента качества и безопасности продукции на базе международных стандартов 45-55 предприятиями отраслей агропромышленного комплекса; внедрение системы менеджмента качеств и безопасности продукции позволит сконцентрировать внимание на тех этапах, процессах и условиях производства, которые являются критическими для безопасности продуктов и гарантии того что, продукция не нанесет ущерб потребителю; выход на качественно новый уровень в функционировании и эффективности отечественных предприятий при вступлении страны в ВТО, ускорение процесса по их переходу, обеспечение качества и безопасности продуктов производства и переработки сельскохозяйственного сырья.
Конечный результат:
1. повышение доходности сельскохозяйственных производителей и перерабатывающих предприятий за счет удешевления приобретаемой на лизинговой основе сельскохозяйственной техники и технологического оборудования.
2. развитие производства и закупа сырья для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции; увеличение доли переработки сельскохозяйственного сырья отечественного производства, расширение ассортимента выпускаемой продукции; насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами переработки сельскохозяйственного сырья, постепенное вытеснение импорта с внутреннего рынка, обеспечение продовольственной безопасности и выход на качественно новый уровень в функционировании и эффективности отечественных предприятий при вступлении страны в ВТО.

3. ауыл шаруашылығы дақылдары егістерінің 100% сақтандырылумен қамтылуы және осы негізде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің екінші деңгейдегі банктердің кредиттік ресурстарына қол жеткізуін қамтамасыз ету.
4. ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін кәсіпорындар үшін шикізаттарды өндіру мен сатып алуды дамыту; отандық өндірілген ауыл шаруашылығы шикізаттарының қайта өңдеу үлесін көбейту, шығарылатын өнімдердің түрлерін кеңейту; ішкі рынокты ауыл шаруашылығы шикізаттарынан қайта өңделген жоғары сапалы өнімдермен қанықтыру, қайта өңдеуші салалардың өнімдерінің жекелеген түрлері импортын ығыстыру; ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеуші кәсіпорындардың айналым қаражатын толықтыруға берілген кредиттер бойынша екінші деңгейлі банктерге төленетін төлемдердің сомасын төмендету жолымен ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуші кәсіпорындардың табыстылығын арттыру.
5. агроөнеркәсіп кешені саласындағы отандық кәсіпорындардың бәсекелестік қабілеті мен тиімділігін қамтамасыз ету мәселелерін шешу, ішкі және сыртқы рыноктарда өткізу рыногы үшін бәсекелестік күреске қатысу, экспорттық әлеуетін, өнімдер сапасын арттыру; азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, бюджетке түсетін салықты және жұмыс орнын көбейту (әлеуметтік салық, жеке тұлғадан алынатын салық және т.б.); өнімнің»"өмірлік циклы" кезеңіндегі шикізатты және ауыл шаруашылығы өнімінің жоғары сапасын қалыптастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1. ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының негізгі қаражаттарын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің сыйақы ставкасын өтеу сомасына арттыру;
2. технологиялық құрал-жабдықтар лизингіне төлем сомасын төмендету арқылы ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуші кәсіпорындардың табыстылығын арттыру;
3. болжаммен 2007 жылы өсімдік шаруашылығын бір реттік сақтандыру төлемдер мөлшері - 819-1639 мың теңге.
4. айналым қаражатын толықтыруға беретін банктік кредиттер бойынша қызмет көрсету және технологиялық жабдықтардың лизингтік төлем сомаларын арзаңдатумен ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарының пайдасын жоғарылату, өндірісті жетілдіру және өнімді өндіру үшін кәсіпорындардың айналым қаражаттарын босату, халықаралық деңгейде стандартталған, сенімділігі мен қауіпсіздігі талаптарға сай, рынокта барынша талап етілетін және тұтынушылар сенімімен қолданатын.
5. нарықта талабы үлкен және тұтынушылардың сенімінен шыққан, қауіпсіздік және сенімділік талабына сәйкес, халықаралық деңгейге стандартталған өнім өндіру үшін, сапа менеджменті жүйесін сертификациялау және енгізу, әзірлеу бойынша агроөнеркәсіп кешені саласындағы кәсіпорындардың шығынын 50% төмендету жолымен ауыл шаруашылығы өнімін өндіру бойынша кәсіпорындардың өндірістік емес шығындарын кеміту күтілетін ауыл шаруашылығы отандық шикізат өнімін өңдеудің бәсекелестігін арттыру.
Уақтылығы: көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы:

3. 100 % охват страхованием посевов сельскохозяйственных культур и на этой основе обеспечение доступа сельскохозяйственных товаропроизводителей к кредитным ресурсам банков второго уровня.
4. развитие производства и закупа сырья для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции; увеличение доли переработки сельскохозяйственного сырья отечественного производства, расширение ассортимента выпускаемой продукции; насыщение внутреннего рынка высококачественными продуктами переработки сельскохозяйственного сырья, вытеснение импорта отдельных видов продукции перерабатывающей отрасли; повышение доходности предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции путем удешевления суммы платежей, выплачиваемых предприятиями по переработке сельскохозяйственного сырья банкам второго уровня по кредитам, выданным на пополнение оборотных средств.
5. решение вопросов обеспечения конкурентоспособности и эффективности отечественных предприятий отраслей агропромышленного комплекса, участие в конкурентной борьбе за рынки сбыта на внутреннем и внешних рынках, повышение экспортного потенциала, качества продукции; обеспечение продовольственной безопасности, увеличение рабочих мест и налоговых платежей в бюджет (социальный налог, налог с физического лица и др.); формирование высокого качества сельхозпродукции и сырья на этапах "жизненного цикла" продукции.
Финансово-экономический результат:
1. увеличение основных средств сельскохозяйственных предприятий на сумму возмещения ставки вознаграждения Министерства финансов Республики Казахстан; снижение затрат на производство сельскохозяйственной продукции.
2. повышение доходности предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции с удешевлением суммы платежей на лизинг технологического оборудования.
3. предполагаемый размер одной страховой выплаты в растениеводстве - 819-1639 тысяч тенге.
4. повышение доходности предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции с удешевлением суммы платежей на обслуживание банковских кредитов, полученных на пополнение оборотных, высвобождение оборотных средств  предприятий для модернизации производства и производства продукции, стандартизированной на международном уровне, соответствующей требованиям надежности и безопасности, более востребованную рынком и пользующейся доверием у потребителей.
5. повышение конкурентоспособности отечественной продукции переработки сельскохозяйственного сырья предполагает уменьшение непроизводительных затрат 45-55 предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции путем удешевления до 50 процентов затрат предприятий отраслей агропромышленного комплекса на услуги по разработке, внедрению и сертификации систем менеджмента качества, для производства продукции, стандартизированной на международном уровне, соответствующей требованиям надежности и безопасности, более востребованную рынком и пользующим доверием у потребителей.
Своевременность: выполнение мероприятий предусмотренных в установленные сроки.
Качество:

1. сыйақы ставкасын өтеу есебінен қайта өңдеуші кәсіпорындардың технологиялық құрал-жабдықтарын жаңарту үшін қажетті кредиттік ресурстарға қол жетімдігін арттыру.
2. сыйақы ставкасын өтеу есебінен аграрлық сектордың машина-тракторлық паркін жаңартуға қажетті қаржылық қызметтердің қолайлығын арттыру; импорт алмастыратын және экспортқа бағытталған ауыл шаруашылығы шикізаттарын қайта өңдеу өнімдерінің өндіріс кезеңдерін жетілдіру және дамыту, өндіру мен бағаларды төмендету есебінен оның бәсекеге қабілеттігін арттыру.
3. Агроөнеркәсіптік кешен салаларының өнімдерін өндіру мәдениетін көтеру, өнімнің сапасын арттыру, еліміздің ДСҰ кіру аясында отандық кәсіпорындардың тиімділігі.
3. сақтандыру қызметтерінің нарығын тұрғызу және дамыту, өсімдік шаруашылығы өнімін өз тұқымынан өсіру кепілділігін арттыру.
4. ауыл шаруашылығы дақылдарын егуді сақтандыруды жүз пайыздық қамту және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің екінші деңгейлі банктердің кредиттік ресурстарына қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. агроөнеркәсіптік кешен салаларының өндірістік мәдениетін арттыру, еліміздің ДСҰ-ға кіру кезіндегі 40-55 отандық кәсіпорындары өнімдерінің сапасы мен тиімділігін жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
107-ҚОСЫМША
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
007 "Ауыл шаруашылығы саласындағы білім беру объектілерін дамыту"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   274 675 мың теңге (екі жүз жетпіс төрт миллион алты жүз жетпіс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 300  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

1. повышение доступности финансовых услуг, необходимых для обновления машинно-тракторного парка аграрного сектора за счет возмещения ставки вознаграждения.
2. повышение доступности кредитных ресурсов, необходимых для обновления технологического оборудования перерабатывающих предприятий за счет возмещения ставки вознаграждения; модернизация и развитие процесса производства импортозамещающей и экспортоориентированной продукции переработки сельскохозяйственного сырья, повышение ее конкурентоспособности за счет снижения издержек производства и цен.
3. развитие и становление рынка страховых услуг в растениеводстве, повышение гарантированности воспроизводства продукции растениеводства.
4. повышение страховой культуры в аграрном секторе, рост заинтересованности страхового бизнеса к аграрному сектору.
5. повышение культуры производства продукции отраслей агропромышленного комплекса, улучшение качества продукции, эфективности 45-55 отечественных предприятий при вступлении страны в ВТО.
ПРИЛОЖЕНИЕ 107
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Развитие объектов образования в сфере сельского хозяйства"
на 2007 год
Сноска. Заголовок приложения 107 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
1. Стоимость:  274 675 тысяч тенге (двести семьдесят четыре миллиона шестьсот семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 300 "Отдельные вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   инженерлік сала мамандарын, магистранттар, аспиранттар және докторанттарды дайындау сапасын жоғарлату; студенттерді сапалы оқыту, әлемдік талаптарға сай ғылыми зерттеулерді жүргізу үшін қазіргі заманғы оқу-ғылыми және инновациялық инфрақұрылымдарды (агроөнеркәсіптік кешен саласында оқу-ғылыми орталықтар құру) қалыптастыру; ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу үшін ауыл шаруашылығы техникаларының, машиналардың эксперименталды үлгілерін жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение качества подготовки специалистов инженерного профиля, магистрантов, аспирантов и докторантов; формирование современной учебно-научной и инновационной инфраструктуры (создание учебно-научного центра в области агропромышленного комплекса) для качественного обучения студентов, проведения научных исследований в соответствии с мировыми тенденциями; создание экспериментальных образцов сельскохозяйственной техники, машин для переработки сельскохозяйственной продукции.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   агроөнеркәсіптік   кешеннің жоғары білікті, бәсекеге қабілетті мамандарын даярлау үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университеті техникалық факультетінің оқу корпусын салу.
"С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің техника факультетінің оқу корпусын салу" жобасын заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалы-сметалы құжаттамаға сәйкес алу (Мемлекеттік сараптама 4 қазан 2006 жыл N 2-524/06);
С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің жатақханасын салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу (06.09.2006 ж. N 2-480/06 мемлекеттік сараптама);
С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің студенттік жатақханасын салуға жобалау-сметалық құжаттамаға мемлекеттік сараптама жүргізу
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің техника факультетінің оқу корпусы құрылысының құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізу.
С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің жатақханасын салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу және сараптама жүргізу.
Түпкі нәтиже: 570 студенттерді оқыту үшін кестеге сәйкес С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің техника факультетінің оқу корпусының 5 қабатты ғимараты құрылысының белгілі циклдің құрылыс-монтажды жұмыстарын жүргізуді аяқтау.
С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің жатақханасын салуға әзірленген және белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 2009 жылда күтіледі.
Уақтылығы: жұмыс кестесінің жоспарына сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
108-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік мекемелердің инфрақұрылымын дамыту"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для подготовки высококвалифицированных, конкурентоспособных специалистов агропромышленного комплекса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Строитель-
ство учеб-
ного корпуса
технического
факультета
Казахского
государст-
венного аг-
ротехниче-
ского уни-
верситета
им. С.
Сейфуллина
Реализация проекта
"Строительство
учебного корпуса
технического
факультета
Казахского
государственного
агротехнического
университета им.
С. Сейфуллина" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательством
порядке
проектно-сметной
документацией
(Государственная
экспертиза от
04.10.2006 г.
N 2-524/06.).
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство
общежития Казахского
государственного
агротехнического
университета
им. С. Сейфуллина
(государственная
экспертиза от
06.09.2006 г. N
2-480/06).
Проведение
государственной
экспертизы
проектно-сметной
документации на
строительство
студенческого
общежития Казахского
государственного
агротехнического
университета
им. С. Сейфуллина.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение строительно-монтажных работ строительства учебного корпуса технического факультета Казахского государственного агротехнического университета им. С. Сейфуллина. Разработка и проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство общежития Казахского государственного агротехнического университета им. С. Сейфуллина.
Конечный результат: согласно графику завершение проведения строительно-монтажных работ определенного цикла строительства 5-ти этажного здания учебного корпуса технического факультета Казахского государственного агротехнического университета им. С. Сейфуллина для обучения 570 студентов. Разработанная и утвержденная в установленном порядке проектно-сметной документации на строительство общежития Казахского государственного агротехнического университета им. С. Сейфуллина.
Финансово-экономический результат: ожидается в 2009 году.
Своевременность: согласно плана графика работ.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 108
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Развитие инфраструктуры государственных учреждений"
на 2007 год

1. Құны :   57057 мың теңге (елу жеті миллион елу жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  34-бабы ;»Қазақстан Республикасының "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарын 2030 жылға дейін дамытудың және орналастырудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1692  қаулысы ; "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды күзету, қорғау, молайту әрі орман өсіру жөніндегі нормалар мен нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 53  қаулысы ;»"2005-2007 жылдарға арналған Жасыл Ел бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632  қаулысы .

1. Стоимость:  57057 тысяч тенге (пятьдесят семь миллионов пятьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 34  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1692 "Концепция развития и размещения особо охраняемых природных территорий Республики Казахстан до 2030 года",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 53 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении Программы "Жасыл Ел" на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылымын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инспекторлық құрамына кордондар салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемлекеттік мекемелердің инфрақұрылымын дамыту
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің сәйкес сома шегінде инвестициялық жобаларды іске асыру:
Алакөл мемлекеттік табиғи қорығы үшін кордондар салу (27.08.2004 жылғы N 20-275/2004 МС және 27.08.2004 жылғы N 20-276/2004 МС);
Үстірт мемлекеттік табиғи қорығы үшін кордондар салу (14.04.2005 жылғы№ 15-108/05 МС);
Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркіне кордондар салу (06.05.2005 жылғы N 12-75/05 МС).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының Министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Алакөл мемлекеттік табиғи қорығына - 2 бірлік кордон, Үстірт мемлекеттік табиғи қорығына - 3 бірлік кордон, Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркіне - 5 бірлік кордон салынатын болады.
Түпкі нәтиже: мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерін сақтау және қалпына келтіру.
Уақтылығы: ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жағдайын материалдық-техникалық базасын бекіту және инфрақұрылымын дамыту нәтижесінде жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың дамуын қамтамасыз ету.
Сапасы: генетикалық резервтің табиғи эталон, уникум және көнезамандық түрлері ретінде ерекше экологиялық, ғылыми және мәдени құндылықтарға ие мемлекеттік қорғауға алынған мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерін сақтаудың тиімділігі мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
109-ҚОСЫМША
Ескерту. 109-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.06.18. N  506  (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.06.30. N  560 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие инфраструктуры особо охраняемых природных территорий.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство кордонов для инспекторского состава особо охраняемых природных территорий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Развитие
инфраструк-
туры госу-
дарственных
учреждений
Реализация
инвестиционных
проектов в пределах
сумм, согласно
постановлению
Правительства
Республики Казахстан
"О реализации Закона
Республики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2007 год"
на:
строительство
кордонов (ГЭ
N 20-275/2004 от
27.08.2004 года и
N 20-276/2004 от
27.08.2004 года)
для Алакольского
государственного
природного
заповедника;
строительство
кордонов (ГЭ
N 15-108/05 от
14.04.2005 года)
для Устюртского
государственного
природного
заповедника;
строительство
кордонов для
Каркаралинcкого
государственного
национального
природного парка
(ГЭ N 12-75/05 от
06.05.2005 года).
Январь
-де-
кабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяй-
ства
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будут построены кордоны - 2 единицы для Алакольского государственного природного заповедника; кордоны - 3 единицы для Устюртского государственного природного заповедника; кордоны - 5 единиц для Каркаралинского государственного национального природного парка.
Конечный результат: сохранение и восстановление объектов государственного природно-заповедного фонда.
Своевременность: улучшение состояния особо охраняемых природных территорий в результате укрепления их материально-технической базы и развития инфраструктуры.
Финансово-экономический результат: обеспечение развития особо охраняемых природных территорий.
Качество: повышение эффективности и качества сохранения взятых под государственную охрану объектов государственного природно-заповедного фонда, которые имеют особую экологическую, научную, и культурную ценность в качестве природных эталонов, уникумов и реликтов генетического резерва.
ПРИЛОЖЕНИЕ 109
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства"
на 2007 год

1. Құны :   19988355 мың теңге (он тоғыз миллиард тоғыз жүз сексен сегіз миллион үш жүз елу бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің  135-бабы ;»"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының  15-бабы ;»"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының  10-бабы ; "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының  4-бабы ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  3 ,    9 және   11-баптары ;»"Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының  11-бабы ; "Экономиканың басым секторларында пилоттық кластерлерді жасау мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633  қаулысы ; "Тоқыма өнеркәсібі»пилоттық кластерін дамытудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 858  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті атқарушы органдары арқылы мемлекеттік қолдауды іске асыру жолымен отандық тауар өндірушілердің өндірген мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы өнімінің сапасын, бәсекеге қабілеттілігін, өнімділігін, пайдалылығын және тиімділігін көтеру, республиканың суармалы жерлерін сумен қамтамасыз етуді арттыру, суармалы жерлердегі ауыл шаруашылығы өндірісінің пайдалылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   тұқым шаруашылығын дамыту, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің өнімділігін және өсімдік шаруашылығында өндірілетін өнімінің сапасын көтеру, бірінші ұрпақты будан мен элиталық тұқымды толық қажеттілікте өсіру үшін қажетті бірегей тұқымды санында және ассортиментте өндіру есебінен ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің гендік қорын сақтап қалу;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің асыл тұқымды өнімге қол жеткізуін қамтамасыз ету жолымен ауыл шаруашылығы малдарының гендік қорын дамыту және сақтап қалу және мал шаруашылығы мен құс шаруашылығының тұқымдық базасын қалпына келтіру;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге дизель отынының, тыңайтқыштардың (органикалықтардан өзге) тұқым улағыштардың және гербицидтердің құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді суармалы сумен қамтамасыз ету;
жеміс дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпе ағаштарын егуді және өсіруді қамтамасыз ету, сондай-ақ отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді мемлекеттік қолдау;
құрама жемнің құнын арзандату арқылы мал шаруашылығы өнімінің өндірісін ұлғайту және бәсекелестікке қабілеттілігін арттыру;
қазақстандық мақта талшығының сапасын міндетті түрде бума бойынша сараптамадан өткізуді енгізу, мақта талшығының сапасын сараптамадан өткізуге бағытталған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің шығынының құнын өтеу.

1. Стоимость:  19988355 тысяч тенге (девятнадцать миллиардов девятьсот восемьдесят восемь миллионов триста пятьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 135  Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;  статья 15  Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве";  статья 10  Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне";  статья 4  Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";  статьи 3 ,  9  и  11  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  статья 11  Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2005 года N 858 "О некоторых вопросах развития пилотного кластера "Текстильная промышленность";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение качества, конкурентоспособности, урожайности, рентабельности и эффективности растениеводческой и животноводческой продукции, произведенной отечественными товаропроизводителями путем реализации государственной поддержки местными исполнительными органами, повышение водообеспеченности орошаемых земель республики, обеспечение рентабельности сельскохозяйственного производства на орошаемых землях.
5. Задачи бюджетной программы:  развитие семеноводства, повышение урожайности сельскохозяйственных растений и качества производимой продукции растениеводства, сохранение генофонда сельскохозяйственных растений за счет производства оригинальных семян в количестве и ассортименте, необходимых для выращивания в полной потребности элитных семян и гибридов первого поколения;
сохранение и развитие генофонда сельскохозяйственных животных путем обеспечения доступности племенной продукции (материала) отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям и восстановление племенной базы животноводства и птицеводства;
удешевление для отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей стоимости дизельного топлива, удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов;
обеспечение поливной водой сельскохозяйственных товаропроизводителей;
обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда, а также государственная поддержка отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей;
увеличение производства животноводческой продукции и повышение конкурентноспособности через удешевление стоимости комбикормов;
внедрение обязательной покипной экспертизы качества казахстанского хлопка-волокна, возмещение стоимости затрат сельхозтоваропроизводителей на экспертизу качества хлопка-волокна.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген тәртіппен субсидиялау жолымен облыстық бюджеттерге тұқым шаруашылығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде: бірегей тұқымдарын және жеміс дақылдарының көшеттерімен қоса өндіруге жіберілген шығындарды (40%-ға дейін) өтеу;
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға, жеміс дақылдарының аласа діңді телітушілерінің жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің аналықтарының салынған алқаптарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге кететін шығындарды (100%) толық өтеу;
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқымның құнын (40%-ға дейін) арзандату;
аналық жеміс дақылдарының көп жылдық екпелерін отырғызуға кететін шығындарды (100 %) толық өтеу (Сиверс алманың өскін сорты және кәдімгі өрік).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, облыс әкімдері
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
сельского
хозяйства
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
поддержку
развития
семеновод-
ства
Целевые текущие
трансферты областным
бюджетам на развитие
семеноводства, путем
субсидирования в
порядке, устанавли-
ваемом Правитель-
ством Республики
Казахстан, в том
числе:
возмещение (до 40 %)
затрат на
производство
оригинальных семян
и саженцев плодовых;
полное возмещение
(100 %) затрат на
закладку многолетних
насаждений
плодово-ягодных
культур и винограда,
обслуживание
незавершенного
производства
заложенных маточника
карликовых подвоев
плодовых культур и
маточников
многолетних
насаждений
плодово-ягодных
культур и винограда;
удешевление
стоимости (до 40 %)
элитных семян,
реализованных
отечественным сель-
скохозяйственным то-
варопроизводителем;
полное возмещение
затрат (100 %) на
закладку маточников
многолетних
насаждений плодовых
культур (сортов-
клонов яблони
Сиверса и абрикоса
обыкновенного).
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Акимы
областей
3

101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіппен субсидиялау үшін облыстық бюджеттерге асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, оған қоса:
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылатын асыл тұқымды өнімнің (материалдың):
асыл тұқымды төлдердің 11000 - 13000 тонна тірідей салмағын, асыл тұқымды жұмыртқаның 5500,0 - 7500,0 мың данасын, бұқалар ұрықтарының 900 - 1100 мың дозасының құнын жартылай (50%-ға дейін) арзандату;
мал тұқымының асылдандыру орталығына 20 бас асыл тұқымды бұқаларды сатып алу мен 130 - 140 бас малды күтіп ұстау және олардың ұрықтары мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалануға кеткен шығындарды толық өтеу;
мал тұқымын асылдандыру орталығына 50 бас асыл тұқымды қошқарларды сатып алу және 140 - 160 бас қошқарларды күтіп ұстау, олардың ұрықтарын алу, сақтау, пайдалануға кеткен шығындарды толық өтеу;
етті құс өсіру жөніндегі асыл тұқымды шаруашылығына 11000 - 12000 бас асыл тұқымды балапандарды сатып алу және 21000 - 23000 бас асыл тұқымды құсты күтіп ұстауға кеткен шығындарды толық өтеу;
асылдандыру ісін дамыту үшін сатып алынатын арнайы технологиялық, лабораториялық құрал-жабдықтар, арнайы ауыл шаруашылығы және ұйымдастыру техникасының құнын өтеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, облыс әкімдері
4
104
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға және өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығын және сапасын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тәртіппен басымды дақылдар бойынша 2007 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылық тауар өндірушілердің тыңайтқыштарды (органикалықтардан өзге), тұқым улағыштарды және гербицидтерді, сондай-ақ дизель отынын сатып алуға кеткен шығындарын ішінара өтеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, облыс Әкімдері
5
105
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауылшаруашылық тауар өндірушілеріне су жеткізіп беру бойынша қызмет құнын субсидиялауға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тәртіппен ауыл шаруашылық тауар өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау.
Сәуір -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл министрлігі, облыс Әкімдері
5-1

101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
племенного
животновод-
ства
Целевые текущие
трансферты областным
бюджетам на развитие
племенного животно-
водства для субсиди-
рования в порядке,
устанавливаемом
Правительством
Республики Казахстан
включая:
частичное (до 50 %)
удешевление
стоимости
реализованной
отечественным
сельскохозяйственным
товаропроизводителям
племенной продукции
(материала):
племенного молодняка
11000 - 13000 тонн
живой массы, 5500,0
- 7500,0 тысяч штук
племенного яйца,
900,0 - 1100 тысяч
доз семени быков-
производителей;
возмещение затрат
по приобретению 20
голов и содержанию
130 - 140 племенных
быков-производителей
в племенном центре,
получению, хранению
и использованию их
семени и эмбрионов;
возмещение затрат
по приобретению 50
голов содержанию
140-160 голов
баранов-производите-
лей в племенном
центре, получению
хранению и исполь-
зованию их семени;
возмещение затрат
по приобретению
11000 - 12000 голов
и содержанию 21000
- 23000 голов
племенной птицы в
племенном хозяйстве
по мясному
птицеводству;
возмещение затрат
по разведению,
содержанию и
тренингу 300
племенных лошадей,
получению, хранению
семени жеребцов-
производителей в
племенном заводе по
кустанайской породе;
возмещение стоимости
приобретаемого
специального
технологического,
лабораторного
оборудования и их
монтаж, специальной
сельскохозяйственной
техники оргтехники
для развития
племенного дела.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Акимы
областей
4
104
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
удешевление
стоимости
горюче-
смазочных
материалов и
других
товарно-
материальных
ценностей,
необходимых
для проведе-
ния весенне-
полевых и
уборочных
работ и
повышение
урожайности
и качества
продукции
растениевод-
ства
Частичное возмещение
затрат, связанных с
приобретением
отечественными сель-
скохозяйственными
товаропроизводите-
лями удобрений
(за исключением
органических),
протравителей семян
и гербицидов, а
также дизельного
топлива для
проведения
весенне-полевых и
уборочных работ
2007 года по
приоритетным
культурам в порядке,
устанавливаемом
Правительством
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Акимы
областей
5
105
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
субсидиро-
вание
стоимости
услуг по
доставке
воды
сельскохоз-
яйственным
товаропроиз-
водителям
Субсидирование
стоимости услуг по
доставке воды сель-
хозяйственным товаропроизводите-
лями в порядке,
устанавливаемом
Правительством
Республики
Казахстан.
Апрель
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Акимы
областей
5-1

Түпкі нәтиже: егісте жоғарғы репродукциялы тұқымды пайдаланудың үлестік салмағының 85%-ға дейін, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелер аналықтарын салу алқабының 25 гектарға дейін артуы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілерінің айналым қаражаты 996 253 мың теңгеге көбейеді, арзандатылған тұқымның орташа құны: дәнді-дақылдар шамамен 19800 теңгені, картоп - 46 000 теңгені және мақта - 50 000 теңгені құрайды.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шаралар жоспарын белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: себілетін тұқымның сапасы жақсарады, сапалы тұқымның үлесі 90% құрайды.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту:
Тікелей нәтиже:
- сатылатын асыл тұқымды төлдің саны: ірі қара малдың - 10 600 - 12 600 бас, қой - 141 500 - 145 000 бас, жылқы - 2 990 - 3 500 бас, шошқа - 7000 - 9 000 бас, түйе - 1600 - 2 100 бас, түйе құс - 2 000 - 2 500 бас; асыл тұқымды жұмыртқа - 5 500 - 7 500 мың дана; жоғары өнімді бұқалардың ұрығы - 900 - 1 100 мың доза;
- мал және құс шаруашылығының асыл тұқымдық базасын қалпына келтіру мақсатында 70 бас отандық және шет елдік-селекциядан алынған аталықтар, сондай-ақ шет елдік селекциялық - 150 дана эмбриондар мен 5 811 доза бұқалардың ұрығы, 11 000 - 12 000 бас шет елдік селекциялық асыл тұқымды құстар сатып алынады;
- асылдандыру ісі үшін 97 данаға арнайы технологиялық жабдықтар және арнайы ауыл шаруашылығы және ұйымдастыру техникасы сатып алынады;
- асыл тұқымды мал шаруашылығының әрбір субъектісіне орташа есеппен 5 000,0 мың теңгеден астам қаржылай көмек көрсетіледі.
Түпкі нәтиже:
- отандық тауар өндірушілерге сатылатын асыл тұқымды төлдердің есебінен жыл сайын 30-40 асыл тұқымды шаруашылықтар қалыптасады;
- сиырлар мен қашарларды қолдан ұрықтандыру бекеттерін қалпына келтіру және жаңадан салу (100-ге жуық) есебінен олардың саны көбейеді, бұл қолдан ұрықтандырылған аналықтардың санын 470,0 мың басқа жеткізуге мүмкіншілік тудырады, қолдан ұрықтандыру әдісімен қамту 35%-ға жетеді;
- қолдан ұрықтандыру үшін жоғары классты аталық бұқалардың ұрығын пайдалану малдың өнімділігін 10-12%-ға арттыруға мүмкіншілік береді және сәйкесінше мал шаруашылығы өнімінің өндірісі 6-8%-ға ұлғаяды;
- аудандастырылған бағалы тұқымның гендік қорын дамыту және сақтап қалу: болжам бойынша асыл тұқымды мал басының өсуі 10-15% (қойлар 20% жоғары);
- құрылып жатқан асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінде 350-500-дей жұмыс орындары ашылады;
- келешекте екі отандық салт мініс жылқы тұқымдары шығарылады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: асыл тұқымды мал шаруашылықтарының қаржылай-экономикалық жағдайлары жоғарылайды, сатқан ірі қара мал, жылқы, түйенің әр басынан 15-18 мың теңге, қойдан - 3,5 - 5 мың теңге, шошқадан - 5 - 6 мың теңге табыс түседі.
Уақтылығы: берілген бағдарламада көзделген іс-шаралар көрсетілген мерзімде орындалады.
Сапасы: ауыл шаруашылығы малдарының өнімдік және тұқымдық сапалары жоғарылайды, асыл тұқымды малдың жалпы мал санынан үлесі 10% дейін болады, бірінші және элита классты асыл тұқымды малдың үлесі 30%-дан жоғары болады. Қазіргі уақытта республикада кейбір асыл тұқымды шаруашылықтарда малдың сүт өнімділігінің деңгейі 6000,0 кг-нан асып, еуропа елдерінің деңгейіне жетті.
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауарлы материалдық құндылықтардың бағасын төмендетуге, өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын көтеруге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер:

Конечный результат: увеличение удельного веса использования в посевах семян высоких репродукций - до 85 %, площади закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда - до 25 гектара.
Финансово-экономический результат: увеличатся оборотные средства аттестованных субъектов семеноводства на 996 253 тысяч тенге, средняя стоимость удешевленных семян составит: зерновых культур порядка 19 800 тенге, картофеля - 46 000 тенге и хлопчатника - 50 000 тенге.
Своевременность: выполнение плана мероприятий, предусмотренного данной программой в установленные сроки.
Качество: улучшится качество высеваемых семян, доля кондиционных семян составит свыше 90 %.
Развитие племенного животноводства:
Прямой результат: ожидаемая реализация племенного молодняка: крупного рогатого скота 10 600 - 12 600 голов, овец - 141 500 - 145 000 голов, лошадей - 2 990 - 3 500 голов, свиней - 7000 - 9000 голов, верблюдов - 1 1600 - 2 100 голов, страусов - 2 000 - 2500 голов; племенного яйца - 5 500 - 7 500 тысяч штук; семени высокопродуктивных производителей - 900 - 1 100 тысяч доз;
для восстановления племенной базы животноводства и мясного птицеводства будут приобретены 70 голов производителей отечественной и зарубежной селекции, а также 150 единиц эмбрионов, 5 811 доз семени быков-производителей зарубежной селекции и 11 000 - 12 000 голов племенной птицы зарубежной селекции;
для племенного дела будут приобретены 97 единиц специального технологического оборудования и специальной сельскохозяйственной техники и оргтехники;
каждому субъекту племенного животноводства будет оказана финансовая помощь в форме субсидии свыше 5 000,0 тысяч тенге.
Конечный результат: за счет реализованного отечественным сельхозтоваропроизводителям племенного молодняка будут организованы 30-40 племенных хозяйств;
будет расширена сеть пунктов искусственного осеменения коров и телок за счет восстановления и создания новых пунктов (около 100), что позволит довести численность искусственно осемененных маток до 470 тысяч голов, охват искусственным осеменением составит 35 %;
использование для искусственного осеменения семени высококлассных быков-производителей позволит повысить продуктивность скота на 10-12 % и соответственно увеличится производство животноводческой продукции на 6-8 %;
сохранение и развитие генофонда районированных ценных пород: по прогнозу ежегодный прирост поголовья племенных животных составит 10-15 % (овец более 20 %);
в создаваемых субъектах племенного животноводства будут организованы около 350-500 рабочих мест;
в будущем будут выведены две отечественные породы верховых лошадей.
Своевременность: мероприятия по реализации настоящей программы будут выполнены в указанные сроки.
Финансово-экономический результат: улучшится финансово-экономическое положение субъектов племенного животноводства, от реализации каждой головы крупного рогатого скота, лошадей, верблюдов прибыль составит 15-18 тысяч тенге, овец - 3,5-5,0 тысяч тенге, свиней - 5-6 тысяч тенге.
Качество: ожидается улучшение продуктивных и племенных качеств сельскохозяйственных животных, удельный вес племенных животных от общей численности скота составит до 10 %, племенные животные первого класса и класса элита будут составлять более 30 %. В настоящее время в республике в отдельных племенных хозяйствах уровень молочной продуктивности животных достиг уровня европейских стран и превысил 6 000 килограмм.
Субсидирование стоимости горюче-смазочного материала и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, повышение урожайности и качества продукции растениеводства:

Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерінің 14 -16 миллион гектар аумақта басымды дақылдар бойынша көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін дизель отынын, тыңайтқыштарды (органикалықтардан өзге), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алу бағасын төмендету.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілеттігін, азық-түлік қауіпсіздігін және өндірістің агротехнологиялық айналымын қамтамасыз ету;
республиканың экспорттық әлеуетін және ішкі нарықты қамтамасыз ету үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру көлемін арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: отандық ауылшаруашылығы өнімін өндірушілері көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін дизель отынын, тыңайтқыштарды (органикалықтардан өзге), тұқым улағыштарды және гербицидтерді сатып алу шығынын өтеу орта шамамен 15-17% құрайды.
Уақтылығы: бағдарламада көрсетілген іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: тұқым улағыштарды, тыңайтқыштарды гербицидтерді қолдану нәтижесінде өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыру, сонымен қатар көктемгі - дала және күзгі егін жинау жұмыстарын уақтылы өтуін қамтамасыз ету.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау:
Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге 8 545,378 миллион куб суармалы су беру жөніндегі қызметтердің құнын арзандату.
Түпкі нәтиже: суармалы жерлердің тиімділігін және ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігін арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: суармалы судың бір текше метрінің нақты құны ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау ережесіне сәйкес анықталады.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімдерде орындау.
Сапасы: суарылатын жерді сумен қамтамасыз етудегі үлесі 90% кем болмауы.
Жеміс дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпе ағаштарын егуді және өсіруді қамтамасыз ету:
Тікелей нәтиже: жеміс дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпе ағаштарын тиісінше 450-550 гектар және 650-750 гектар алқапқа егу.
Түпкі нәтиже: жеміс шаруашылығының және жүзім шаруашылығының дамуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: көп жылдық екпе ағаштарын егуге кететін шығындардың 40%-ын субсидиялау 1 гектарға кететін шығынды тиісінше 402,7 мың теңгеге және 855,8 мың теңгеге азайтуға мүмкіндік береді.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімдерде орындау.
Сапасы: республика тұрғындарын жеміс шаруашылығының және жүзім шаруашылығының сапалы өнімдерімен қамтамасыз ету, сондай-ақ жеміс дақылдары мен жүзім өнімдерінің сапасын және ассортиментін жақсарту есебінен отандық жеміс дақылдары мен жүзімді қайта өңдеу өнімдерінің бәсеке қабілеттілігін көтеру.
Мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын көтеруді субсидиялау: Тікелей нәтиже:

Прямой результат: удешевление стоимости приобретенных сельскохозяйственными товаропроизводителями удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов, а также дизельного топлива для проведения весенне-полевых и уборочных работ под приоритетные сельскохозяйственные культуры на площади 14-16 миллион гектар.
Конечный результат: обеспечение агротехнологического цикла производства, продовольственной безопасности и конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции;
увеличение объемов производства сельскохозяйственной продукции для обеспечения внутреннего рынка и экспортного потенциала республики.
Финансово-экономический результат: возмещение затрат, связанных с приобретением отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями удобрений (за исключением органических), протравителей семян и гербицидов, а также дизельного топлива для проведения весенне-полевых и уборочных работ составит в среднем 15-17,0 %.
Своевременность: выполнение мероприятий, предусмотренных данной программой в установленные сроки.
Качество: повышение урожайности и качества растениеводческой продукции в результате применения удобрений, протравителей семян, гербицидов, а также обеспечение своевременного проведения весенне-полевых и уборочных работ.
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям:
Прямой результат: удешевление стоимости услуг по доставке 8 545,378 миллиона кубометров поливной воды сельскохозяйственным товаропроизводителям.
Конечный результат: повышение эффективности использования орошаемых земель и урожайности сельскохозяйственных культур.
Финансово-экономический результат: фактическая стоимость одного кубического метра поливной воды будет определена в соответствии с Правилами субсидирования стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям.
Своевременность: выполнение мероприятий, предусмотренных данной программой, в установленные сроки.
Качество: обеспечение поливной водой не менее 90 % орошаемых земель.
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда:
Прямой результат: закладка многолетних насаждений плодовых культур на площади 450-550 гектар и винограда - на площади 650-750 гектар.
Конечный результат: обеспечение развития плодоводства и виноградарства.
Финансово-экономический результат: субсидирование 40 % от стоимости закладки многолетних насаждений плодовых культур и винограда позволит снизить затраты на 1 гектар порядка 402,7 тысяч тенге и 855,8 тыс. тенге соответственно.
Своевременность: выполнение мероприятий, предусмотренных данной программой, в установленные сроки.
Качество: обеспечение населения республики качественной продукцией плодоводства и виноградарства, а также повышение конкурентоспособности отечественных продуктов переработки плодовых культур и винограда за счет улучшения их свойства и ассортимента.
Субсидирование повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
Прямой результат:

- сиыр етін өндірудің жалпы көлемі 348,3-тен 385,0 мың тоннаға дейін, шошқа еті - 196,5-тен 228,0-ге дейін, құс еті 45,7-ден 87,9 мың тоннаға дейін ұлғайтылуы;
- сиыр етінің, шошқа етінің және құс етінің импорттық үлесі 20,0 - 25,0-ға азайтылуы;
- ішкі нарықтың жоғары сапалы отандық өндірістен алынған сиыр етімен, шошқа етімен және құс етімен толықтырылуы.
Түпкі нәтиже:
- отандық ірі мамандандырылған кәсіпорындар мен шаруашылықтардың ет сатуды ұлғайтуы: сиыр етін - 11,2-тен 18,6 мың тоннаға дейін, шошқа етін - 8,0-ден 12,0 мың тоннаға дейін, құс етін - 30,2-тен 60,0 мың тоннаға дейін, немесе 2005 жылмен салыстырғанда, ретінше 18,6%-ға, 66,6%-ға және 100,3%-ға көтеруі.
Уақтылығы: осы кіші бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар белгіленген уақытта орындалады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: құрама жемнің құнын арзандату арқылы сиыр етінің, шошқа етінің және құс етінің отандық өндірісін ынталандыру және ішкі нарықтағы импорттық ет өнімінің үлесін азайту жөніндегі шараларды дер кезінде жүргізудің нәтижесінде отандық мамандандырылған кәсіпорындар мен шаруашылықтардың сатқан етінің өзіндік құны 25,0% - 30,0%-ға төмендейді, соған байланысты 1 кг еттің сатылу бағасы 20,0% - 25,0%-ға төмендейді.
Сапасы: ішкі нарықта отандық өндірістен алынған еттің бәсекелеске қабілеттілігі оның сапасының мал мен құсты азықтандыру, күтіп бағу және бордақылау жағдайын жақсартуға байланысты жоғарылауының арқасында арта түседі. Тұтынушы отандық жоғары сапалы сиыр етін, шошқа етін және құс етін арзандау бағамен сатып ала алады.
Қазақстанның мақта талшығының сапасын сараптамадан өткізуге:
Тікелей нәтиже: республикада өндірілетін мақта талшығының сапасын халықаралық стандарттар бойынша шамамен 300 мың сынама сараптамадан объективті түрде бума бойынша өткізуді қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: мақта талшығын тиімді кешенді түрде талдау;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің мүдделерін қорғау, олардың табыстарын өсіру;
одан әрі экспортқа шығару үшін өсірілген мақтаға оңтайлы баға;
"әділетті" бағаны белгілеу есебінен мақта саласының табысын және бюджетке салықтық түсімдерді арттыру;
қазақстандық тоқыма өндірісінің беделін арттыру және тоқыма өнімдерін әлемдік нарыққа шығару;
мақтаның шынайы сапасы туралы нақты ақпарат;
бүкіл әлем бойынша өлшемнің сәйкестілігіне, дәлдігіне және тұрақтылығына кепіл беретін халықаралық стандарттарға сәйкес мақта талшығының сапасын бағалау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің табысын 5%-ға дейін арттыру;

- увеличение объема производства во всех категориях хозяйств - говядины с 348,3 до 385,0 тыс. тонн, свинины - с 196,5 до 228,0 тыс. тонн, мяса птицы с 45,7 до 87,9 тысяч тонн;
- снижение доли импорта говядины, свинины и мяса птицы на 20 % - 25 %;
- насыщение внутреннего рынка высококачественной продукцией: говядиной, свининой и мясом птицы отечественного производства.
Конечный результат:
- увеличение отечественными крупными специализированными предприятиями и хозяйствами реализации говядины с 11,2 до 18,6 тыс. тонн, свинины - с 8,0 до 12,0 тыс. тонн, мяса птицы птицефабриками с 30,2 до 60,0 тысяч тонн, или по сравнению с 2005 годом, соответственно, на 18,6 %, на 66,6 % и на 100,3 %;
Своевременность: мероприятия по реализации настоящей подпрограммы будут выполнены в указанные сроки.
Финансово-экономический результат: в результате проведения своевременных мер по стимулированию отечественного производства говядины, свинины и мяса птицы и сокращению доли импортной мясной продукции на внутреннем рынке путем удешевления комбикормов, себестоимость производимого отечественными специализированными предприятиями и хозяйствами мяса снизится на 25,0-30,0 %, в результате чего реализационные цены за 1 кг мяса снизятся на 20-25 %.
Качество: возрастет конкурентоспособность отечественного мяса на внутреннем рынке вследствие повышения их качества за счет обеспечения лучших условий кормления, содержания и откорма скота и птицы;
потребитель сможет приобретать высококачественную говядину, свинину и мясо птицы по более низкой цене.
На экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна:
Прямой результат: обеспечение проведения объективной покипной экспертизы качества производимого в республике хлопка-волокна по международным стандартам в объеме порядка 300,0 тысяч проб.
Конечный результат: эффективный комплексный анализ хлопка-волокна;
защита интересов сельхозтоваропроизводителей, повышение их доходов;
оптимальная цена выращенного хлопка для дальнейшей реализации его на экспорт;
повышение за счет установления "справедливой" цены доходности хлопковой отрасли и налоговых поступлений в бюджет;
повышение престижа казахстанского текстильного производства и продвижение текстильной продукции на мировые рынки;
достоверная информация о реальном качестве хлопка;
оценка качества хлопка-волокна в соответствии с международными стандартами, гарантирующая совместимость, точность и постоянность измерений между инструментами по всему миру.
Финансово-экономический результат: увеличение доходности сельхозтоваропроизводителей до 5 %;

мақта талшығын экспортқа шығарған жағдайда 7,0-8,4 млн. АҚШ долларына ысырапты төмендету.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: мақта талшығының сапасын сараптамадан өткізу бойынша халықаралық талаптарға сәйкес қызметтер көрсету;
қазақстандық мақта талшығын кешенді, объективті және тәуелсіз талдауды қамтамасыз ету;
қажетті сапа көрсеткіштерімен талшық бумасын дәл таңдап алу есебінен тоқыма фабрикалары өндіретін тауарлардың сапасын арттыру;
көрсетілген бағдарламаға ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бөгетсіз қатысуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
110-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1122233 мың теңге (бір миллиард бір жүз жиырма екі миллион екі жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің  135-бабы .

снижение потерь при условии реализации хлопка-волокна на экспорт на 7,0-8,4 миллион долларов США.
Своевременность: выполнение мероприятий, предусмотренных данной программой, в установленные сроки.
Качество: оказание услуг по экспертизе качества хлопка-волокна в соответствии с международными требованиями;
обеспечение комплексного, объективного и независимого анализа казахстанского хлопка-волокна;
улучшение качества производимого прядильными фабриками товара за счет точного подбора кип волокна с требуемыми качественными параметрами;
неограниченный доступ сельхозтоваропроизводителей к участию в указанной программе.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 110
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения,
являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения"
на 2007 год
1. Стоимость:  1122233 тысячи тенге (один миллиард сто двадцать два миллиона двести тридцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 135  Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жеткілікті көлемде, сапалы ауыз суына тұрғындардың қолын жеткізуді қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын, аса маңызды сумен жабдықтау топтық жүйелерінен ауыз су беруде көрсетілген қызметтердің құнын арзандату.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тәртіпте Көкшетау өнеркәсіптік су құбыры, Орда, Каменск, Булаев, Есіл, Сергеев, Соколов, Преснов, Арыс, Шәуілдір, Сарыағаш, Жиделі, Октябрь, Арал-Сарыбұлақ, Қазба-Ақшымырау-Қызан, Атырау-Мақат топтық су құбырлары бойынша және Қаныш Сәтпаев атындағы канал бойынша ауыз су беру жөніндегі көрсетілген қызметтердің құнын субсидиялаудың дифференцияланған мөлшері бойынша арзандату.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: субсидиялаудың дифференцияланған мөлшерлері бойынша саны жағынан 267 және 34697,487 мың текше метр көлемдегі елді мекенді қамти отырып, ауыз суды үздіксіз беру.
Түпкі нәтиже: Ақмола, Атырау, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Қостанай, Маңғыстау, Солтүстік Қазақстан мен Оңтүстік Қазақстан облыстарындағы ауыл және қала тұрғындарын қажетті көлемде сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету (қолайлы баға бойынша).
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауыз судың бір текше метрінің нақты құны төмендейді, 2007 жылдың орташа арзандатылған тарифі орта есеппен 32,34 теңге/м 3  құрайды.
Уақтылығы: ауыз су беруде қызметтердің құнын су беру кестесіне сәйкес субсидиялау.
Сапасы: Қазақстан Республикасының 10 облысының тұрғындары үшін ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын арзандату, республикалық топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз сумен қамтамасыз етілу пайызы 5% құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
111-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ветеринарлық лабораториялар объектілерін дамыту"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступа населения к питьевой воде гарантированного качества и количества.
5. Задачи бюджетной программы:  снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
субсидирова-
ние стои-
мости услуг
по подаче
питьевой
воды из
особо важных
групповых
систем водо-
снабжения,
являющихся
безальтерна-
тивными
источниками
питьевого
водоснабже-
ния
Удешевление стои-
мости услуг по пода-
че питьевой воды по
дифференцированному
размеру субсидирова-
ния по Кокшетаускому
промышленному
водопроводу,
Урдинскому,
Каменскому,
Булаевскому,
Ишимскому,
Сергеевскому,
Соколовскому,
Пресновскому,
Арысскому,
Шаульдерскому,
Сарыагашскому,
Жиделинcкому,
Октябрьскому, Арало-
Сарыбулакскому, Каз-
ба-Акшымырау-Кызан,
Атырау-Макат
групповым
водопроводам и по
каналу имени Каныша
Сатпаева в порядке,
устанавливаемом
Правительством
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: бесперебойная подача питьевой воды по дифференцированному размеру субсидирования с охватом населенных пунктов в количестве 267 единиц и в объеме 34697,487 тысяч кубометров.
Конечный результат: обеспечение сельского и городского населения Акмолинской, Атырауской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кызылординской, Костанайской, Мангистауской, Павлодарской, Северо-Казахстанской и Южно-Казахстанской областей качественной питьевой водой в необходимом количестве (по приемлемым ценам).
Финансово-экономический результат: снизится фактическая стоимость одного кубического метра питьевой воды, средний удешевленный тариф 2007 года составит 32,34 тенге/м3.
Своевременность: субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды в соответствии с графиком подачи воды.
Качество: снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды для населения 10-ти областей Республики Казахстан, процент обеспеченности питьевой водой из республиканских групповых систем водоснабжения составит 5 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 111
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Развитие объектов ветеринарных лабораторий"
на 2007 год

1. Құны :   450400 мың теңге (төрт жүз елу миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының  8 ,   11,   12,   20,   24,   26,   27,   28,   29,   30,   31,    32,   35-баптары ;»Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ;«"Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық кесімдерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 28 сәуірдегі N 407  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

1. Стоимость:  450400 тысяч тенге (четыреста пятьдесят миллионов четыреста тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 8 11,   12,   20,   24,   26,   27,   28,   29,   30,   31,   32,   35  Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2003 года N 407 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ветеринариялық лабораториялар мен объектілерді салу, қайта жаңғырту, ветеринариялық лабораторияларды материалды-техникалық жарақтандыру және ветеринариялық лабораториялардағы ветеринариялық мамандарды халықаралық нормалар, стандарттар мен ұсыныстар талаптарына сәйкес қайта дайындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ветеринариялық лабораториялар мен объектілерді салу, қайта жаңғырту, ветеринариялық лабораторияларды материалды-техникалық жарақтандыру және білікті мамандарды дайындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  строительство, реконструкция ветеринарных лаборатории и объектов, материально-техническое оснащение ветеринарных лабораторий и переподготовка ветеринарных специалистов ветеринарных лабораторий в соответствии с требованиями международных норм, стандартов и рекомендаций.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство, реконструкция ветеринарных лаборатории и объектов, материально-техническое оснащение и подготовка квалифицированных специалистов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Ветеринарлық лабораториялар объектілерін дамыту
Жобалау-смета құжаттамалар әзірлеу және оның:
- "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесінде биоқойма салу;
- "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекеменің ғимараттарын және қосалқы үй-жайларын қайта жаңғырту;
- Қазақстан Республикасы  Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бір типті
модульдік облыстық
ветеринариялық
зертханаларын салу;
- Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бір типті
модульдік аудандық
ветеринариялық
зертханаларын салу
бойынша мемлекеттік
сараптамаларын
жүргізу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.15.  N 1086  Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесінде биоқойма салуға, ғимаратын және қосалқы үй-жайларды қайта жаңғыртуға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының 11 бір типті модульдік облыстық ветеринариялық зертханаларда жануарларға арналған 11 үй-жайларымен салуға және 115 бір типті модульдік аудандық ветеринариялық зертханаларды 26 үй-жайларымен салуға жобалау-смета құжаттамалар әзірленетін болады.
Түпкі нәтиже: жобалау-смета құжаттамаларын және оның мемлекеттік сараптамасын толық әзірлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Қазақстан Республикасында ветеринариялық лабораториялардың ғимараттары мен құрылыстарын халықаралық стандарттардың талаптарына сәйкестендірудің бірінші кезеңін іске асыру.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: республикадағы ветеринариялық лабораториялардың ғимараттары мен құрылыстарының халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес болуы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.15.  N 1086  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
112-ҚОСЫМША
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-кезең)"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Развитие
объектов
ветеринарных
лабораторий
Разработка
проектно-сметной
документации и
проведение ее
государственной
экспертизы по:
- строительству
биохранилища
государственного
учреждения
"Национальный центр
мониторинга,
референции,
лабораторной
диагностики и
методологии в
ветеринарии";
- реконструкции
зданий и
вспомогательных
помещений
государственного
учреждения
"Национальный центр
мониторинга,
референции,
лабораторной
диагностики и
методологии в
ветеринарии";
- строительству
однотипных модульных
областных
ветеринарных
лабораторий
Республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Республиканская
ветеринарная
лаборатория"
Министерства
сельского хозяйства
Республики
Казахстан;
- строительству
однотипных модульных
районных
ветеринарных
лабораторий
Республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Республиканская
ветеринарная
лаборатория"
Министерства
сельского хозяйства
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15 ноября 2007 года N  1086 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: будут разработаны проектно-сметные документации на строительство биохранилища, на реконструкцию здания и вспомогательных помещений государственного учреждения "Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии", а также на строительство 11 однотипных модульных зданий областных ветеринарных лабораторий с 11 вивариями для животных и на строительство 115 однотипных модульных районных ветеринарных лабораторий с 26 вивариями для животных Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканская ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Конечный результат: полная разработка проектно-сметной документации и ее государственная экспертиза.
Финансово-экономический результат: реализация первого этапа приведения в соответствие с требованиями международных стандартов зданий и сооружений ветеринарных лабораторий в Республике Казахстан.
Своевременность: выполнение мероприятий, предусмотренных данной программой в установленные сроки.
Качество: соответствие международным требованиям и стандартам зданий и сооружений ветеринарных лабораторий республики
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15 ноября 2007 года N  1086 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 112
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение
северной части Аральского моря (2-я фаза)"
на 2007 год

1. Құны :   137 931 мың теңге (бір жүз отыз жеті миллион тоғыз жүз отыз бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы»Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-кезең) жобасын дайындауға грант бөлу туралы келісім-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы N 195  Жарлығы ;»"Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 915  қаулысы .

1. Стоимость:  137 931 тысяча тенге (сто тридцать семь миллионов девятьсот тридцать одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года N 195 "О подписании письма-соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (2-я фаза)";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем Приаралья на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау» жобасының 2-кезеңінің техникалық-экономикалық негіздемесін алу (САРАТС-2).
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жобаны әлеуметтік бағалауды жүргізу, техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу үшін жобаның қоршаған ортаға әсерін бағалауды жүргізу.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  получение технико-экономического обоснования 2 фазы проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря" ("РРССАМ-2").
5. Задачи бюджетной программы:  проведение социальной оценки проекта, проведение оценки воздействия проекта на окружающую среду для разработки технико-экономического обоснования.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-кезең)
2
006
Жобаны республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
"САРАТС-2" жобасының 2-кезеңінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге келісім-шарттардың жартылай құнын төлеу.
Жобаны әлеуметтік бағалауды жүргізу. Жобаның қоршаған ортаға тигізетін әсерін бағалауды жүргізу;
Сатылып алынатын ұйымдастыру техникасы бойынша келісім-шарттар құнының бір бөлігін төлеу.
Консультациялық қызметтер мен оргтехниканы сатып алудың келісім-шарттары бойынша салықты және баж салығын төлеу.
Операциялық шығындарды қоса 2 адамнан тұратын жобаны басқару бойынша жергілікті консультанттардың қызметін төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Регулирова-
ние русла
реки
Сырдарьи и
сохранение
северной
части
Аральского
моря (2-я
фаза)
2
006
Реализация
проекта за
счет софи-
нансирования
гранта из
республикан-
ского
бюджета
Оплата части
стоимости контрактов
на разработку
технико-
экономического
обоснования 2-й фазы
проекта "РРССАМ-2".
Проведение
социальной оценки
проекта. Проведение
оценки воздействия
проекта на
окружающую среду.
Оплата части
стоимости
контрактов по
закупаемой
организационной
технике.
Оплата налогов и
пошлин по контрактам
на консультационные
услуги и закуп
оргтехники.
Оплата услуг местных
консультантов по
управлению проектом
в количестве 2
человек, включая
оплату операционных
расходов.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

018
Жобаның грант есебінен іске асыру
"САРАТС-2" жобасының 2-кезеңінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге консультациялық қызметтердің ақысын төлеу.
Әлеуметтік бағалауды және қоршаған ортаға тигізетін әсерін бағалауды жүргізу.
"Жергілікті 2 консультант үшін ұйымдастыру техникасын сатып алу
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: бір техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу.
Түпкі нәтиже: САРАТС 2-кезең»кең ауқымды жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін алу (жобаның соңында).
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Арал өңіріндегі 600 мың адамның тұрмысын жақсартуға 1 техникалық-экономикалық негіздемесін алу.
Уақтылығы: жұмысты 75 пайыз орындау.
Сапасы: техникалық-экономикалық негіздемеге оң қорытынды алу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
113-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   131268 мың теңге (бір жүз отыз бір миллион екі жүз алпыс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының  3-бабы ;»"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының  4-бабы ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  Заңы ;»Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Селекциялық жетістіктерді сынау және қорғау республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 11 ақпандағы N 204  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

018
Реализация
проекта за
счет гранта
Оплата консульта-
ционных услуг на
разработку технико-
экономического
обоснования 2-й фазы
проекта "РРССАМ-2".
Проведение социаль-
ной оценки и оценки
воздействия
окружающую среду.
Закуп организа-
ционной техники для
2-х местных
консультантов
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: разработка одного ТЭО.
Конечный результат: Получение технико-экономического обоснования полномасштабного проекта "PPCCAM Фаза 2" (в конце проекта).
Финансово-экономический результат: получение 1 ТЭО для улучшения благосостояния 600 тысяч жителей Приаралья.
Своевременность: 75 процентов выполнения работ.
Качество: получение положительного заключения на ТЭО.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 113
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Сортоиспытание сельскохозяйственных культур"
на 2007 год
1. Стоимость:  131268 тысяч тенге (сто тридцать один миллион двести шестьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 3  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений";  статья 4  Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";  Закон  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2000 года N 204 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Испытание и охрана селекционных достижений" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Республикамыздың ауыл шаруашылығы өндірісіне ауыл шаруашылығы өсімдіктердің отандық және шетел селекциясының жаңа жоғары өнімді сорттарын енгізу. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің егіске Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымын пайдалануы.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  внедрение в сельскохозяйственное производство республики новых высокопродуктивных сортов сельскохозяйственных растений, отечественной и зарубежной селекции. Использование отечественными сельхозтоваропроизводителями для посева семян сортов сельскохозяйственных растений включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   өнімді және сапасы жөнінен бағалы сорттарды анықтау, селекциялық жетістіктің патенттік қабілеті мен шаруашылықтық пайдалылығы шарттарына сәйкестігі туралы қорытынды беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынақтан өткізу
Мемлекеттік мекемені ұстау:
Қазақстан Республикасында пайдалануға жіберілген селекциялық жетістіктердің Мемлекеттік тізіліміне енгізілген сапасы жағынан өнімді сорттарды енгізу мақсатымен 6550 сорт сынау өткізумен 115 ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша сапалы және өнімді сорттарды анықтау үшін 16000 гектар алаңда агротехникалық іс-шаралардың кешенін орындау жолымен ауыл шаруашылығы дақылдарының патенттік қабілеті мен шаруашылық пайдалылығына мемлекеттік сорт сынауды жүргізу үшін штат саны 37 адамнан тұратын "Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссияны", штат саны 212 адамнан тұратын ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөніндегі 12 облыстық және 3 өңірлік инспектураны.
Автомашиналар, астық жинайтын комбайн, шынжыр табанды және дөңгелекті тракторлар, кеңселік жиһаздар, ұйымдастыру техникасын және лабораториялық құрал-жабдықтар сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің Мемлекеттік тізіліміне анықталған сапасы жағынан ең өнімді сорттарды енгізу мақсатымен 115 ауыл шаруашылық дақылдары бойынша барлығы 890 сорт сынақтан өтеді.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау жөніндегі Мемлекеттік комиссияны, өңірлік және облыстық инспектураларды жарақтандыру: автомашина - 2 бірлік, астық жинаушы комбайн - 1 бірлік, шынжыр табанды трактор - 1 бірлік, дөңгелекті трактор - 1 бірлік, лабораториялық құрал-жабдық - 11 бірлік, ұйымдастыру техникасы - 12 бірлік, кеңсе жиһазы - 16 бірлік.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау нәтижелері бойынша 45-50 сорт өндіріске жіберіледі және республика облыстарында аудандастырылады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауыл шаруашылығы дақылдарының 1 сорттық тәжірибесіне жұмсалатын жалпы шығындар 20 041 теңгені құрайды.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шараларды белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің Мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылық дақылдарының сорттарын пайдаланудың меншікті салмағы кемінде 85% құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

5. Задачи бюджетной программы:  выявление высокопродуктивных и ценных по качеству сортов, выдача заключений о соответствии селекционного достижения условиям патентоспособности и хозяйственной полезности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Сортоиспыта-
ние сельско-
хозяйствен-
ных культур
Содержание
государственного
учреждения:
"Государственная
комиссия по
сортоиспытанию
сельскохозяйственных
культур" со штатной
численностью 37
единиц, 12 областных
и 3 региональных
инспектур по
сортоиспытанию
сельскохозяйственных
культур со штатной
численностью 212
человек для
проведения
государственного
сортоиспытания
сельскохозяйственных
культур на
патентоспособность
и хозяйственную
полезность путем
выполнения комплекса
агротехнических
мероприятий на
площади 16000 га
для определения
наиболее
продуктивных и
ценных по качеству
сортов по 115
сельскохозяйственным
культурам с
проведением до 6550
сортоопытов с целью
внесения выявленных
наиболее
продуктивных по
качеству сортов в
Государственный
реестр селекционных
достижений,
допущенных к
использованию в
Республике
Казахстан.
Приобретение
автомашин,
зерноуборочного
комбайна,
гусеничного и
колесного тракторов,
офисной мебели,
организационной
техники и
лабораторного
оборудования.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: всего будет испытано 890 сортов по 115 сельскохозяйственным культурам с целью внесения выявленных наиболее продуктивных по качеству сортов в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан. Оснащение Государственной комиссии, региональных и областных инспектур по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур: автомашина - 2 единицы, комбайн зерноуборочный - 1 единица, трактор гусеничный - 1 единица, трактор колесный - 1 единица, лабораторное оборудование - 11 единиц, организационная техника - 12 единиц, офисная мебель - 16 единиц.
Конечный результат: по результатам сортоиспытания сельскохозяйственных культур 45-50 сортов будут допущены в производство и районированы по областям республики.
Финансово-экономический результат: общие затраты на 1 сортоопыт сельскохозяйственных культур составят 20 041 тенге.
Своевременность: выполнение плана мероприятий, предусмотренных данной программой в установленные сроки.
Качество: удельный вес использования сортов сельскохозяйственных культур, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, составит не менее 85 %.

113-1-ҚОСЫМША
212-Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
2007 жылға арналған
014 "Жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   9 560 мың теңге (тоғыз миллион бес жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативті-құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы "Жерді суару және дренаж жүйелерін жетілдіру" жобасының екінші кезеңін дайындауға грант бөлу туралы келісім-хатқа қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 2 тамыздағы N 804  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы 2006 жылғы 2 тамыздағы N ТҒ054 598 грант туралы келісім.

ПРИЛОЖЕНИЕ 113-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 113-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем"
на 2007 год
1. Стоимость : 9 560 тысяч тенге (девять миллионов пятьсот шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан о подписании Письма-соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку 2-ой фазы проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем" от 2 августа 2006 года N 804; соглашение о гранте N TF054598 от 2 августа 2005 года между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзі:  республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаттары:  ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің экономикалық және қаржылық орнықтылығын арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  "Жерді суару және дренаждық жүйелерді жетілдіру" жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуді аяқтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
п/п
Бағ-
дар-
лама коды
Бағдар-
лама тарма- ғының
коды
Бағдарлама- ның (кіші бағдарлама- ның атауы)
Бағдарламаны (кіші бағдарламаны жүзеге асыру
жөніндегі іс-шаралар
Жүзеге
асыру
мерзімі
Орындалуына
жауаптылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жерді суару және дренаждық жүйелерді жетілдіру
2

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : повышение экономической и финансовой устойчивости деятельности сельхозтоваропроизводителей.
5. Задачи бюджетной программы : завершение разработки технико-экономического обоснования второй фазы проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
грамм)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Усовершенст-
вование
ирригацион-
ных и
дренажных
систем
2

018
Грант
есебінен
a) техника-
лық-экономи-
калық негіз-
деме әзірлеу жөніндегі консультация-лық қызмет- терді сатып алу.
б) екінші деңгейлі  банктердің комиссиялық алымды төлеу.
шілде-
желтоқсан
шілде-
желтоқсан
Қазақстан Республика-
сы Ауыл шаруашылығы министрлі- гінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  тікелей нәтиже: жобаның әзірленген техникалық-экономикалық негіздемесі бойынша барлық оң сараптамаларды алу;
түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің экономикалық және қаржылық орнықтылығын арттыру;
қаржылық-экономикалық нәтиже: ТЭН-ге енгізілген жобалық жердің әрбір 1000 мың теңгеге шығуы кемінде 2500 га;
уақтылығы: жоспарланған жұмыстың 100%;
сапасы:»"Жерді суландыру және дренаждық жүйелерді жетілдіру" жобасының екінші фазасының техникалық-экономикалық негіздемесін ескертулерін ескере отырып пысықтау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
114-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2130 мың теңге (екі миллион бір жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы»Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіптік сарқынды суларды тазарту»жобасын дайындауға грант бөлу туралы келісім-хатты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 8 қаңтардағы  Заңы .

018
За счет
гранта
а) приобретение
консультационных
услуг по разработке
технико-экономичес-
кого обоснования;
б) оплата комиссион-
ного сбора банкам
второго уровня.
июль-
де-
кабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Министер-
ства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: получение всех положительных экспертиз по разработанному технико-экономическому обоснованию проекта.
Конечный результат: повышение экономической и финансовой устойчивости деятельности сельхозтоваропроизводителей.
Финансово-экономическая эффективность: выход проектных земель, включенных в ТЭО на каждые 1 000 тыс. тенге не менее 2 500 га.
Своевременность: 100 % запланированных работ.
Качество: доработка с учетом замечаний технико-экономического обоснования 2-ой фазы проекта "Усовершенствование ирригационных и дренажных систем".
ПРИЛОЖЕНИЕ 114
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Охрана подземных вод и очистка промышленных стоков
в городе Усть-Каменогорске"
на 2007 год
1. Стоимость:  2130 тысяч тенге (два миллиона сто тридцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 8 января 2004 года "О ратификации Письма-Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Охрана подземных вод и очистка промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жер асты суларының сапасын жақсарту бойынша шаралар жүргізу, Ертіс өзеніне улы металдардың түсуін болдырмау және Астана, Қарағанды, Өскемен, Павлодар қалалары тұрғындарын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жер асты суларының ластану деңгейін бағалау және олардың таралу жерлерін анықтау, сондай-ақ жер асты суларының қозғалысына болжам жасау бойынша іс-шараларды анықтау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  проведение мер по улучшению качества подземных вод, предотвращение поступления токсичных металлов в реку Иртыш и обеспечение качественной питьевой водой населения городов: Астана, Караганда, Усть-Каменогорск, Павлодар.
5. Задачи бюджетной программы:  определение мероприятий по оценке уровня загрязнения подземных вод и мест их распространения, а также прогноз движения подземных вод.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту
2
018
Жобаны грант есебінен іске асыру
Жоба щеңберінде аудит жүргізу қызметін төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Охрана
подземных вод и
очистка
промышленных
стоков в
городе
Усть-Камено-
горске
2
018
Реализация
проекта за
счет гранта
Оплата услуг по
проведению аудита в
рамках проекта.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жоба шеңберінде жүргізілген операциялар бойынша аудиторлық тексеру жүргізу.
Түпкі нәтиже: есептеме кезеңінің аудиторлық есебі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: аудиторлық қызметтің құны - 2 130 мың теңге.
Уақтылығы: қызмет ұсынудың кестеге сәйкестігі.
Сапасы: грант қаражатын мақсатсыз және тиімсіз пайдалануды болдырмау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
115-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   130299 мың теңге (бір жүз отыз миллион екі жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылдағы 14 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасында Қарыз туралы Келісім (Ауыл шаруашылығын екінші жекешелендіруден кейінгі қолдау жобасы) жасау туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2005 жылғы 19 наурыздағы N 255  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение аудиторской проверки по проведенным операциям в рамках проекта.
Конечный результат: аудиторский отчет за отчетный период.
Финансово-экономический результат: стоимость аудиторских услуг - 2 130 тысяч тенге.
Своевременность: соответствие предоставления услуг графику.
Качество: эффективность использования средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 115
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства"
на 2007 год
1. Стоимость:  130299 тысяч тенге (сто тридцать миллионов двести девяносто девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года "О ратификации Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2005 года N 255 "О заключении Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   фермерлердің, ауылдық шағын және орта кәсіпорындардың, қаржылық қызметтеріне қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ауылдық қаржылық консультациялық қызметке қол жеткізетін ауылдық аудандар тұрғындарының пайызын барынша арттыру; ауыл жайында ауылдық аудандағы азаматтардың барлығын сапалы консультациямен қамтамасыз ету; лизингтік компаниялар мен екінші деңгейлі банктерде оқылатын кредиттік офицерлердің пайызын барынша ұлғайту; ауылдық қаржылық консультациялық қызмет жүйесін дамыту; ауыл шаруашылығын кредиттеу тәуекелділігін кеміту; коммерциялық банктер мен лизингтік компаниялардың ұзақ мерзімді ауыл шаруашылық инвестицияларын бағалау жөніндегі функционалдық мүмкіндіктерін нығайту; микроқаржылық ұйымдарды институционалды дамыту, жаңа микроқаржылық нәтижелерді дамыту, микроқаржылық ұйымдардың коммерциялық банктермен қарым-қатынастарын нығайту.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступа фермеров, мелких и средних сельских предприятий к финансовым услугам.
5. Задачи бюджетной программы:  максимизировать проценты граждан сельских районов, которые имеют доступ к сельским финансовым консультационным службам, обеспечение максимального количества граждан сельских районов консультационными услугами в области сельского хозяйства; максимизация процента обученных кредитных офицеров областных и районных филиалов банков 2-го уровня и лизинговых компаний; развитие сети сельских финансовых консультационных служб; укрепление функциональных возможностей коммерческих банков и лизинговых компаний по оценке долгосрочных сельскохозяйственных инвестиций; институциональное развитие микрофинансовых учреждений, развитие новых продуктов, укрепление взаимодействия микрофинансовых учреждений с коммерческими банками.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау
2
016
Жобаны республикалық бюджеттенсыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Ауылдық қаржылық
консультациялық
қызметтер желісін құру
жөніндегі құрамдас
бөлік шеңберінде
техникалық көмек
көрсету және консуль-
танттарды облыстық
және аудандық деңгейде
оқытуды жүргізу үшін
консалтинг компания-
ның, 3 шетелдік және
3 жергілікті жеке
консультанттың және
аудармашының консуль-
тациялық қызметтерін
сатып алу. Ауылдық
инвестициялық жоба-
ларға кредит беру
мәселелері бойынша
2-деңгейдегі банк-
тердің облыстық және
аудандық филиалдары-
ның және лизингтік
компаниялардың
кредиттік қызметкер-
леріне техникалық
көмек көрсету және
оларды оқыту үшін
консалтингтік компа-
нияның және халық-
аралық тәжірибесі бар
2 консультанттың
қызметтерін сатып
алу. Микроқаржыландыру
құрамдас бөлігі
шеңберінде іріктеп
алынатын микроқаржы
мекемелерінің
функционалдық
мүмкіндіктерін
арттыру жөнінде
техникалық көмек
көрсету үшін Қазақстан
микроқаржы ұйымдары
қауымдастығының және
халықаралық тәжірибесі
бар консультанттардың
консультациялық
қызметтерін сатып
алу. Операциялық
шығыстарға (жалақы
және әлеуметтік
аударымдар, кеңсе
және басқа да тауар-
ларды сатып алу,
байланыс, Internet
қызметтеріне, көлік
қызметтеріне ақы
төлеу, Астана
қаласында үй-жайды
жалға алу, іссапар
шығыстары, ұйымдастыру
техникасына қызмет
көрсету) ақы төлеуді
қоса алғанда, саны 5
адам жобаны іске асыру
тобы консультанттары-
ның қызметтеріне ақы
төлеу. Жобаны іске
асыру тобының 5
консультанты үшін
кеңсе жиһазы мен
ұйымдастыру техника-
сының 5 жиынтығын
сатып алу (5 компью-
тер, 5 принтер, 1 көп
функциялы ксерокс-
сканер, 1 факсимильді
аппарат, 1 ноутбук, 5
үздіксіз қоректендіру
көзі, 1 түрлі-түсті
лазерлі принтер).
Тауарларды, жұмыстар
мен қызметтерді сатып
алу жөнінде конкурстар
өткізу туралы хабар-
ландыруларға ақы
төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жобамен қамтылған облыста, өз кезегінде аудандық деңгейдегі 600 консультантты оқытқан 60 оқытушы-жаттықтырушылар; өсімдік шаруашылығында сақтандыру мен тауар биржалары жөніндегі нормативтік-құқықтық базасын талдау; жергілікті консалтингтік компания мен халықаралық жеке консультанттар оқытқан жобаға қатысушы банктер мен лизингтік компаниялардың кредит беру бөлімдерінің 280 қызметкері; ауылда жұмыс істейтін микроқаржылық ұйымдардың әлеуметтік мүмкіндіктері зерттеледі және талдау негізінде кейінгі жылдары жобаны іске асыру кезінде микроқаржыландыру үшін қаржы ресурстарын беру және олардың мамандарын оқыту үшін микроқаржылық ұйымдар іріктеп алынады.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, ауылдық жердегі бизнес өкілдерінің бизнес-жоспар жасау, кредиттік құжаттарды рәсімдеу бойынша мүмкіндіктері ұлғаяды; микроқаржылық ұйымдардың функционалдық мүмкіндіктері нығайтылады; банктердің аграрлық секторға сенімдері молайып және ауыл бизнесіне несие ресурстарының келуі артады.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: консультанттар тобының, халықаралық және жергілікті консультанттардың қызметін сатып алуға байланысты шығындар инвестициялық жобалар бойынша бекітілген лимиттерден аспайды. Қысқа мерзімді жергілікті консультанттың 1 адам-ай қызмет көрсетуі 234 мың теңгеден аспайды, халықаралық консультанттың - 3334,5 мың теңге.
Уақтылығы: бағдарлама бойынша іс-шаралар осы бағдарлама паспортында көзделген мерзімдерде орындалады.
Сапасы: Ауылдық қаржылық консультациялық қызметке қанағаттанған фермерлер санының артуы, ауылда микроқаржы мекемелері мен екінші деңгейдегі банктердің қызмет көрсету сапасы артады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
116-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
От-
вет-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Постпривати-
зационная
поддержка
сельского
хозяйства
2
016
Реализация
проекта
за счет
софинанси-
рования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Приобретение
консультационных
услуг консалтинговой
компании, 3
иностранных, 3
местных индивидуаль-
ных консультантов и
переводчика для
оказания технической
помощи и проведения
обучения
консультантов
областного и
районного уровня в
рамках компонента по
созданию сети
сельских финансовых
консультационных
служб. Приобретение услуг консалтинговой
компании и 2
консультантов с
международным опытом
для оказания
технической помощи и
проведения обучения
кредитных
сотрудников
областных и районных
филиалов банков 2-го
уровня и лизинговых
компаний по вопросам
кредитования
сельских инвести-
ционных проектов.
Приобретение
консультационных
услуг Ассоциации
микрофинансовых
организаций
Казахстана и
консультантов с
международным опытом
для оказания
технической помощи
по повышению
функциональных
возможностей
микрофинансовых
учреждений, которые
будут отобраны в
рамках компонента
микрофинансирования.
Оплата услуг
консультантов
группы реализации
проекта в количестве
5 человек, включая
оплату операционных
расходов (заработная
плата и социальные
отчисления,
приобретение
канцелярских и
прочих товаров,
оплата услуг связи,
Internet,
транспортных услуг,
аренда помещения в
г. Астане,
командировочные
расходы, обслужи-
вание оргтехники).
Приобретение 5
комплектов офисной
мебели и оргтехники
для 5 консультантов
группы реализации
проекта (5
компьютеров, 5
принтеров, 1
многофункциональный
ксерокс-сканер, 1
факсимильный
аппарат, 1 ноутбук,
5 источников
бесперебойного
питания, 1 принтер
цветной лазерный).
Оплата объявлений о
проведении конкурсов
по закупу товаров,
работ и услуг.
Январь
-де-
кабрь
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: 60 преподавателей-тренеров из всех областей, обученных консалтинговой компанией, которые в свою очередь обучать 600 консультантов на районном уровне; проведен анализ нормативно-правовой базы по страхованию в растениеводстве и товарным биржам; 280 сотрудников кредитных отделов, руководители филиалов, участвующих банков второго уровня и лизинговых компаний, обученных отечественной компанией и международными индивидуальными консультантами; будут изучены потенциальные возможности микрофинансовых учреждений, работающих на селе и на основе анализа будет отобран ряд микрофинансовых учреждений для дальнейшего обучения их персонала разработке и развитию новых продуктов микрофинансирования и предоставления финансовых ресурсов для микрокредитования в ходе реализации проекта в последующие годы.
Конечный результат: улучшатся возможности сельхозтоваропроизводителей, представителей бизнеса в сельской местности по составлению бизнес-планов, оформлению кредитных документов; повысятся функциональные возможности микрофинансовых учреждений; возрастет доверие банков к аграрному сектору и увеличится поток кредитных ресурсов для сельского бизнеса.
Финансово-экономический результат: услуги 1 человеко-месяца краткосрочного отечественного консультанта составят не более 234 тыс. тенге, международного консультанта - 3 334,5 тыс. тенге.
Своевременность: согласно установленных сроков.
Качество: увеличение количества фермеров, удовлетворенных сельскими финансовыми консультационными службами, повышение качества представления услуг на селе микрофинансовыми учреждениями и банками второго уровня.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 116
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения"
на 2007 год

1. Құны :   12 739 138 мың теңге (он екі миллиард жеті жүз отыз тоғыз миллион бір жүз отыз сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауылдық аумақтарды дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы ; "2002-2010 жылдарға арналған»"Ауыз су" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысы .

1. Стоимость:  12 739 138 тысяч тенге (двенадцать миллиардов семьсот тридцать девять миллионов сто тридцать восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий на 2004-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты:  ауылдық елді мекендерді, қалалар мен кіші қалаларды қажетті көлемде және сапалы ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ауылдық елді мекендерді, қалалар мен кіші қалаларды қажетті көлемде және сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы  даму трансферттері
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысының 3 қосымшасына сәйкес, тізбе бойынша және сомалар шегінде ауыз сумен жабдықтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру жолымен облыс бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін трансферттер, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы  министрінің  бұйрығына сәйкес бекітілген, мемлекеттік сараптамадан өткен, бекітілген жобалау-смета құжаттамаларға сәйкес іс-шараларға 2002-2010 жылдарға арналған»"Ауыз су" бағдарламасы шеңберінде 2 398 328 мың теңге, Қазақстан Республикасының 2004-2010 жылдарға арналған ауылдық аумақтарды дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде - 10 340 810 мың теңге.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ауыз сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңғырту және салу бойынша жұмыс көлемінің орындалуы.
Түпкі нәтиже: Қазақстан халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету үшін ауыз сумен жабдықтау объектілерін пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жасалынған шарттар бойынша жұмыс жоспары-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
117-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  устойчивое обеспечение сельских населенных пунктов, городов и малых городов питьевой водой гарантированного качества и необходимого количества.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение сельских населенных пунктов, городов и малых городов питьевой водой гарантированного качества и необходимого количества.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы
водоснабже-
ния
Целевые трансферты
на развитие
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы на
развитие систем
водоснабжения путем
реализации
инвестиционных
проектов,
направленных на
строительство и
реконструкцию
объектов питьевого
водоснабжения по
перечню и в
пределах сумм,
согласно приложения
3 к постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006 года N
1204 "О реализации
Закона Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год", в том числе в
рамках программы
"Питьевые воды" на
2002-2010 годы -
2 398 328 тысяч
тенге, в рамках
Государственной
программы развития
сельских территорий
на 2004-2010 годы -
10 340 810 тысяч
тенге на мероприятия
в соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией,
прошедшей
государственную
экспертизу,
закрепленной
согласно приказа
Министра сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
Январь
-де-
кабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Мини-
стерства
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение объема работ по строительству и реконструкции объектов питьевого водоснабжения.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов питьевого водоснабжения для обеспечения населения Казахстана качественной питьевой водой.
Своевременность: согласно плана-графика работ, заключенных договоров.
Качество: согласно со строительными нормами и правилами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 117
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Обеспечение эпизоотического благополучия"
на 2007 год

1. Құны :   5746698 мың теңге (бес миллиард жеті жүз қырық алты миллион алты жүз тоқсан сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының  8 ,   11,   12,   20,   24,   26,   27,   28,   29,   30,   31,    32,   35-баптары ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  9 ,   13-баптары ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы жекелеген ұйымдардың мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1431  қаулысы ;»"Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 28 сәуірдегі N 407  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

1. Стоимость:  5746698 тысяч тенге (пять миллиардов семьсот сорок шесть миллионов шестьсот девяносто восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 8 11,   12,   20,   24,   26,   27,   28,   29,   30,   31,   32,   35  Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";  статьи 9 ,  13  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1431 "Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2003 года N 407 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан азаматтарын және жануарлар әлемін адамдар, жануарлар және құстар үшін ортақ аурулардан диагностика жасау, алдын алу және жою іс-шараларын жүргізу арқылы қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикада жануарлар мен құстардың жұқпалы ауруларының таралуына жол бермеу; ауыл шаруашылығы жануарларының бруцеллез және/немесе туберкулезінен қолайсыз пункттерді сауықтыру; жануарлар мен құстардың тез тарайтын жұқпалы ауруларының ошақтарын оқшаулау және жою; шекаралас мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына жануарлар мен құстардың тез тарайтын жұқпалы аурулары енуіне тосқауыл қою; уақтылы диагноз қою.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  защита граждан Казахстана и животный мир от болезней общих для человека, животных и птиц, путем проведения диагностических, профилактических и ликвидационных мероприятий.
5. Задачи бюджетной программы:  недопущение и предотвращение распространения заразных заболеваний животных и птиц в республике; оздоровление неблагополучных пунктов от бруцеллеза и/или туберкулеза сельскохозяйственных животных; локализация и ликвидация очагов острых инфекционных заболеваний животных и птиц; недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств;
своевременная постановка диагноза.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Жұқпалы аурулардан сақтануды қамтамасыз ету
2
100
Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы
Мына жұмыстарды орындау мақсатында штат саны 84 адамдық мемлекеттік мекеме ұстау:
- жануарлардың ауруларына диагноз қоюды әдістемелік қамтамасыз ету;
- жабайы фаунаның эпизоотиялық мониторингін жүргізу;
- жануарлардың ауруларына диагноз қою кезіндегі референттік функция (даулы жағдайларда немесе басқа зертханаларда диагноз қою қиын болған кезде түпкілікті диагноз қою);
- ветеринарияда пайдаланылатын микроорганизмдердің депондалған штаммдарының ұлттық коллекциясын жүргізу;
- малдың организміндегі, малдан өндірілетін өнімдер мен шикізаттардағы өте улы немесе радиоактивті заттарды анықтау;
- малдан өндірілетін өнімдер мен шикізаттардың, жемдердің, жем қоспаларының, ветеринариялық препараттардың импорты, экспорты және транзиті кезіндегі ветеринариялық-санитариялық сараптамасының даулы жағдайларындағы зертханалық зерттеулер;
- жұмысшыларының біліктілігін көтеру жөніндегі алыс және жақын шетелдердің және халықаралық референттік орталықтардың ғылыми зерттеу мекемелері көрсететін қызметтерін сатып алу;
Мыналарды сатып алу:
- термостат;
- стерилизациялаушы және кәдеге жаратушы автоклав;
- дьюара ыдысы;
- ұштық жинақтамасы бар механикалық тамызғыштар жиынтығы;
- автоматтандырылған мөлшерлеуші қондырғы;
- бағдарламамен қамтамасыз етілген компьютер;
- лазерлік принтер;
- түрлі-түсті принтер;
- сканер;
- УАЗ автокөлігіне орналасқан жылдам жылжымалы зертхана;
- ГАЗ автокөлігіне орналасқан жүк тасымалдайтын автокөлік.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
3
101
Жануарлар ауруларының диагностикасы
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес жануарлар мен құстардың аурулары бойынша серологиялық, бактериологиялық, вирусологиялық, паразитологиялық зерттеулерді қоса алғанда 19,0-24,0 млн. зерттеулер жүргізу жөніндегі іс-шараларды орындау бойынша көрсетілген қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
4
102
Эпизоотияға қарсы шаралар
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес жануарлар мен құстардың ауруларына қарсы эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз ету:
ветеринариялық препараттардың 90,0-110,0 миллион дозасын және жануарлар мен құстардың аса қауіпті ауруларының алдын алу, сонымен қатар ветеринариялық препараттардың республикалық қорын толтыру үшін 50 000 -55 000 литр дезинфекциялық заттар сатып алу;
сатып алған препараттарды соның ішінде республикалық ветеринариялық препараттар қорын белгіленген орнына дейін жеткізу;
ветеринариялық препараттарды қолданғанға дейін сақтау;
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын сақтау;
ветеринариялық препараттарды жергілікті жерлерде қолдану, оған қоса:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Обеспечение
эпизоотиче-
ского
благополучия
2
100
Национальный
центр
мониторинга,
референции,
лабораторной
диагностики
и методоло-
гии в
ветеринарии
Содержание
государственного
учреждения со
штатной численностью
84 человека для
выполнения работ по:
- методологическому
обеспечению
диагностики
заболеваний
животных;
- проведению
эпизоотического
мониторинга дикой
фауны;
- референтной
функции при
диагностике болезней
животных (установ-
ления окончательного
диагноза в спорных
случаях или при
затруднении
постановки диагноза
в других
ветеринарных
лабораториях);
- ведению
Национальной
коллекции
депонированных
штаммов
микроорганизмов
используемых в
ветеринарии;
- определению
высокотоксичных или
радиоактивных
веществ в организме
животных, продуктах
и сырье животного
происхождения;
- лабораторным
исследованиям в
спорных случаях
ветеринарно-сани-
тарной экспертизы
продуктов и сырья
животного
происхождения,
кормов, кормовых
добавок,
ветеринарных
препаратов при их
импорте, экспорте и
транзите;
- приобретение
услуг по повышению
квалификации
работников в
научно-исследовате-
льских учреждениях
стран ближнего и
дальнего зарубежья
и международных
референтных центрах.
Приобретение:
- термостат;
- автоклав для
стерилизации и
утилизации;
- сосуд Дьюара;
- набор механических
пипеток с
комплектами
наконечников;
- автоматическое
дозирующее
устройство;
- компьютер с
программным
обеспечением;
- принтер лазерный;
- принтер цветной;
- сканер;
- мобильно
передвижная
лаборатория на базе
шасси УАЗ;
- грузовой
автомобиль на базе
шасси ГАЗ.
В те-
чение
года
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
101
Диагностика
заболеваний
животных
Оплата услуг по
выполнению
мероприятий по
проведению 19,0-24,0
миллионов
исследований включая
серологические,
бактериологические,
вирусологические и
паразитологические
исследования по
болезням животных и
птиц в соответствии
с перечнем,
утвержденным
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан.
В те-
чение
года
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
102
Противо-
эпизоотия
Обеспечение проведения противо-
эпизоотических
мероприятий против
особо опасных
болезней животных и
птиц по перечню,
определенному
Правительством
Республики
Казахстан:
закуп 90,0-110,0
миллионов доз
ветеринарных
препаратов, для
профилактики особо
опасных болезней
животных и птиц и
50000 - 55000 литров
дезинфицирующего
средства, для
пополнения
республиканского
запаса ветеринарных
препаратов;
транспортировка до
мест назначения
ветеринарных
препаратов, в том
числе республикан-
ского запаса
ветеринарных
препаратов;
хранение
ветеринарных
препаратов до их
применения;
хранение
республиканского
запаса ветеринарных
препаратов;
применение
ветеринарных
препаратов на
местах включающее:

1) серологиялық зерттеу үшін қанның сынамаларын алу және жеткізу - 19,0-24,0 миллион сынама;
2) 90,0-110,0 миллион ветеринариялық препараттардың дозасын жануарларға егу.
Ауыл шаруашылығы жануарларының бруцеллезі және/немесе туберкулезі бойынша қолайсыз 65-75 пункттерін белгіленген тәртіпке сәйкес сауықтыру, оған қоса мыналарды өткізу:
кері нәтиже алғанға дейін жануарларды зерттеу;
ауру жануарларды өткізу;
жануарларды егу;
ауру жануарлар ұсталған жайларды дезинфекциялау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
5
103
Жануарлар мен құстардың қауіпті жұқпалы ауруларының ошақтарын жою
Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес жануарлар мен құстардың ауруы шығады деп күтілген табиғи ошақтарын оқшаулау және жою бойынша 100% іс-шараларды ұйымдастыруға кіретіндері:
ветеринариялық препараттар мен дезинфекциялық құралдарды жеткізу;
өлген малдар мен құстардың өлекселерін өртеп жіберу арқылы жою;
алынып қойылған, жойылған малдың, азықтың, азық қоспаларының және ветеринариялық препараттардың құнын өтеу;
эпизоотологиялық ошақта және қатерлі аймақта малдар мен құстарды мәжбүрлеп егу;
малдар мен құстар ұсталған жайларды дезинфекциялау;
зертханалық зерттеу үшін қанның сынамаларын және патматериалды алу және жеткізу;
созылмалы ауруларға бақылаулық зерттеу жүргізу;
карантин кезінде карантиндік бекеттер, дезинфекциялық кедергілер орнату және оларда тәулік бойы кезекшілік ұйымдастыру.
Шекаралас мемлекеттерде жануарлар мен құстардың аса қауіпті инфекциялық аурулары шыққан кезде республикаға инфекцияны енуіне жол бермеу жөнінде шекаралық карантиндік уақытша бекет ұйымдастыру жүзеге асырылады, онда мыналар қамтылады:
дезинфекциялық заттарды республикалық қордан осы бекеттерге дейін жеткізу;
көлік құралдарын дезинфекциялау үшін дезинфекциялық уақытша кедергілер орнату немесе бар дезинфекциялық кедергілерді жөндеу және оларда тәулік бойы кезекшілік ұйымдастыру жұмыстары шекаралас мемлекеттерде эпизоотиялық қалыпты жағдай қалыптасқанынша ұйымдастырылады.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жануарлар мен құстардың ауруларына диагноз қоюдың қолданыстағы әдістерін жетілдіру; мемлекеттік мекеменің атқаратын қызметін жақсарту мақсатында қажетті зертханалық құрал-жабдықтар мен техникалармен жарақтау: термостат - 4 бірлік, стерилизациялаушы және кәдеге жаратушы автоклав - 4 бірлік, Дьюара ыдысы - 30 бірлік, ұштық жинақтамасы бар механикалық тамызғыштар жиынтығы - 10 бірлік, түрлі сұйықтықтармен жұмыс істеу үшін автоматтандырылған мөлшерлеуші қондырғы - 6 бірлік, бағдарламамен қамтамасыз етілген компьютер - 4 бірлік, лазерлік принтер - 4 бірлік, түрлі-түсті принтер - 4 бірлік, сканер - 4 бірлік, УАЗ автокөлігіне орналасқан жылдам жылжымалы зертхана - 2 бірлік, ГАЗ автокөлігіне орналасқан жүк тасымалдайтын автокөлік - 1 дана; жануарлар мен құстар ауруларына диагноз қою бойынша 19 - 24 миллион зерттеу жүргізу, 90,0 - 110,0 миллион бас жануар мен құсты иммунизациялау, ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстардың туберкулезі және/немесе бруцеллезі бойынша 65-75 қолайсыз пункттерді сауықтыру, жануарлар мен құс ауруларының ошақтарын 100% жою;
Қазақстан Республикасы аумағына жануарлар мен құс ауруларының шекаралас мемлекеттерден енуіне жол бермеу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының азаматтары, жануарлар әлемі және құстар үшін эпизоотиялық қолайлықты қамтамасыз ету.

1) взятие и
доставку проб крови
для серологических
исследований в
количестве
19,0-24,0 миллионов
проб;
2) введение животным
90,0 - 110,0
миллионов доз
ветеринарных
препаратов.
Оздоровление 65-75
неблагополучных
пунктов от
бруцеллеза и/или
туберкулеза
сельскохозяйственных
животных в
соответствии с
установленными
требованиями,
включая проведение:
исследований
животных до
получения
отрицательных
результатов;
сдачи больных
животных;
вакцинации животных;
дезинфекции
помещений, где
содержались больные
животные.
В те-
чение
года
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
103
Ликвидация
очагов
острых
инфекционных
заболеваний
животных и
птиц
Организация
мероприятий по 100 %
локализации и
ликвидации,
ожидаемых очагов
вспышек болезней
животных и птиц, по
перечню,
определенному
Правительством
Республики
Казахстан,
включающее:
доставку
ветеринарных
препаратов и
дезинфицирующих
средств;
уничтожение трупов
павших животных и
птиц путем сжигания;
возмещение стоимости
изъятых и уничтожен-
ных животных,
кормов, кормовых
добавок и
ветеринарных
препаратов;
вынужденную
вакцинацию животных
и птиц в
эпизоотическом очаге
и в угрожаемой зоне;
дезинфекцию
помещений, где
содержались больные
животные и птицы;
взятие и доставку
проб крови или
патологического
материала для
лабораторных
исследований;
проведение
контрольных
исследований на
хронические
инфекции;
установку
карантинных постов,
дезинфекционных
барьеров и
организацию на них
круглосуточного
дежурства на время
карантина.
При возникновении в
сопредельных
государствах
вспышек особо
опасных инфекционных
заболеваний
животных и птиц
осуществляется
организация
временных
приграничных
карантинных постов
по недопущению
заноса инфекции в
республику, которая
включает:
доставку
дезинфицирующих
средств до этих
постов из
республиканского
запаса;
сооружение временных
дезинфекционных
барьеров или ремонт
существующих
дезинфекционных
барьеров и
организацию на них
круглосуточного
дежурства для
дезинфекции
транспортных средств
до стабилизации
эпизоотической
ситуации в
сопредельном
государстве.
В те-
чение
года
Мини-
стерство
сельско-
го хоз-
яйства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: совершенствование существующих методов диагностики заболеваний животных и птиц, улучшение деятельности государственного учреждения в результате оснащение необходимым оборудованием и техникой: термостат - 4 единицы, автоклав для стерилизации и утилизации - 4 единицы, сосуд Дьюара - 30 единицы, набор механических пипеток с комплектами наконечников - 10 единицы, автоматическое дозирующее устройство для работы с разными жидкостями - 6 единицы, компьютер с программным обеспечением - 4 единицы, принтер лазерный - 4 единицы, принтер цветной - 4 единицы, сканер - 4 единицы, мобильно передвижная лаборатория на базе шасси УАЗ - 2 единицы, грузовой автомобиль на базе шасси ГАЗ - 1 единица, проведение 19-24 миллионов исследований по диагностике заболеваний животных и птиц, иммунизации 90,0 - 110,0 миллион голов животных и птиц, оздоровление 65-75 неблагополучных пунктов от туберкулеза и/или бруцеллеза, 100 % ликвидация очагов вспышек болезней животных и птиц, недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан из сопредельных государств.
Конечный результат: обеспечение эпизоотического благополучия граждан Республики Казахстан, животного мира и птиц.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: орташа шығын 1 диагностикалық зерттеуге - 93,59 теңгені, бір алдын-алу іс-шарасына - 27,05 теңгені, бір ошақты туберкулез және бруцеллез ауруларынан сауықтыруға - 7 429,84 мың теңгені және Қазақстан Республикасы аумағында жануарлар мен құс ауруларының ошағын жоюға және жануарлар және құстың жіті инфекциялық аурулары таралуының алдын алуға - 550 000,0 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: осы бағдарламада көзделген іс-шаралар жоспарын белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасында мал және құс ауруларының таралуын 100% болдырмау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
118-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтауды және кәріздендіруді дамытудың салалық жобасы (2-кезең)"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 118-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
119-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру қажеттіліктерін қамтамасыз ету" деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   7058162 мың теңге (жеті миллиард елу сегіз миллион бір жүз алпыс екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының  3 ,   4 ,   6 ,   9 ,   10,   11,   12-баптары ; "Агроөнеркәсіп кешені және ауылдық аймақтардың дамуын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  3 ,    9 ,12-баптары ; "Мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысы ; "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы акционерлік қоғамын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 41  қаулысы .

Финансово-экономический результат: в среднем затраты на 1 диагностическое исследование - 93,59 тенге, на одно профилактическое мероприятие - 27,05 тенге, на оздоровление одного очага от туберкулеза и бруцеллеза составляет 7 429,84 тысячи тенге и на ликвидацию очагов вспышек болезней животных и птиц и недопущение заноса острых инфекционных заболеваний животных и птиц на территорию Республики Казахстан - 550 000,0 тысячи тенге.
Своевременность: выполнение плана мероприятий предусмотренных данной программой в установленные сроки.
Качество: достижение 100 % эпизоотического благополучия в Республике Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 118
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Отраслевой проект развития водоснабжения
и канализации сельских территорий (2-я фаза)"
на 2007 год
Сноска. Приложение 118 исключено постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 119
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Обеспечение продовольственной безопасности
и мобилизационных нужд"
на 2007 год
1. Стоимость : 7058162 тысячи тенге (семь миллиардов пятьдесят восемь миллионов сто шестьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статьи 3 ,  4,   6,    9, 10,   11,   12  Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне",  статьи 3 ,  9,   12  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 января 2006 года N 41 "Об утверждении Плана развития акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының азық-түліктік қауіпсіздігін және жұмылдыру қажеттіліктерін қамтамасыз ету, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді мемлекеттік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттік азық-түліктік астық резервін дер уақытында жаңарту және отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді қолдау үшін астық сатып алу, мемлекеттік азық-түліктік астық резервін сақтау және орнын ауыстыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение продовольственной безопасности и мобилизационных нужд Республики Казахстан, государственная поддержка отечественных сельхозтоваропроизводителей.
5. Задачи бюджетной программы : закуп зерна для своевременного обновления государственного резерва продовольственного зерна и поддержка отечественных товаропроизводителей, хранение и перемещение  государственного резерва продовольственного зерна.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Азық-түлік қауіпсіздігін және жұмылдыру қажеттіліктерін қамтамасыз ету
2
100
Мемлекеттік ресурстарға астықты сатып алу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес мемлекеттік азық-түліктік астық резервін жаңарту үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерден 543 мың тоннаға дейінгі көлемде астық сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Обеспечение
продовольст-
венной
безопасности
и мобили-
зационных
нужд
2
100
Закуп зерна в
государствен-
ные ресурсы
Закуп зерна в
объеме до 543
тыс. тонн зерна
у отечественных
сельскохозяйст-
венных товаро-
производителей
для обновления
государствен-
ного резерва
продовольствен-
ного зерна в
соответствии с
решением
Правительства
Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сель-
ского
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

101
Азық-түлік астығы мемлекеттік резервінің астығын сақтау және ауыстыру
500,0 мың тонна көлеміндегі мемлекеттік азық-түліктік астық резервін лицензияланған астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау, сол сияқты 17,0 мың тоннаға дейінгі көлемдегі мемлекеттік азық-түліктік резерві астығының орнын ауыстыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже:
- 543 мың тоннаға дейін көлемдегі астықты мемлекеттік астық ресурстарына сатып алу;
- есеп беру кезеңінің соңына 250,0 мың тоннаға дейін көлемдегі ағымдағы жылғы егіннің астығын мемлекеттік азық-түліктік астық резервіне орналастыру;
- 500,0 мың тонна көлемдегі мемлекеттік азық-түліктік астық резервін республиканың астық қабылдау кәсіпорындарында сақтау;
- 17,0 мың тоннаға дейін көлемдегі мемлекеттік азық-түліктік астық резервін жеке меншік астық қабылдау кәсіпорындарынан мемлекеттік астық базаларына орнын ауыстыру.
Түпкі нәтиже:
- есеп беру кезеңінің соңына шамамен 45% көлемдегі ағымдағы жылғы егіннің астығын мемлекеттік азық-түліктік астық резервіне орналастыру (ғылыми негізделген нормалар бойынша 30% кем емес);
- республика тұрғындарының астықпен азық-түліктік қамтамасыз ету үлесі - шамамен 16-17%;
- астықты мемлекеттік сатып алуға қатысушы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің саны - 1500 кем емес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- мемлекеттік ресурстарға сатып алынатын 3 сыныпты жұмсақ бидайдың 1 тоннасының орташа бағасы - 14,0-18,0 мың теңге;
- мемлекеттік ресурстарға сатып алынатын 1 тонна астықтың сақтау құны - 130,0-дан -140,0 теңгеге дейін;
- мемлекеттік астық ресурстарының 1 тоннасының орнын ауыстыру бағасы - 1200,0-дан - 1300,0 теңгеге дейін.
Уақтылығы: мемлекеттік астық ресурстарын сатып алу, сақтау және орнын ауыстыру белгіленген мерзімде жүзеге асырылады:
Сапасы: жоғарғы сапалы 100% астық сатып алу, астықтың 100% сандық-сапалық сақталуы, мемлекеттік ресурстарға сатып алынған астықтың 3,5% дейінгі көлемінің орнын ауыстыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.27.  N 637  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
120-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және агроклиматтық қамтамасыз ету" деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   203594 мың теңге (екі жүз үш миллион бес жүз тоқсан төрт мың теңге).

101
Хранение и
перемещение
зерна
государствен-
ного резерва
продовольст-
венного зерна
Хранение
государствен-
ного резерва
продовольствен-
ного зерна на
лицензированных
хлебоприемных
предприятиях в
объеме 500 тыс.
тонн, а также
перемещение
государствен-
ного резерва
продовольствен-
ного зерна в
объеме до 17,0
тыс. тонн.
Январь-декабрь
Минис-
терство
сельско-
го хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- объем закупленного в государственные ресурсы зерна - до 543 тыс. тонн;
- объем зерна урожая текущего года, размещенного в государственном резерве продовольственного зерна, на конец отчетного периода - до 250,0 тысяч тонн;
- объем государственного резерва продовольственного зерна, хранящегося на хлебоприемных предприятиях республики - 500,0 тысяч тонн;
- объем государственного резерва продовольственного зерна, перемещенного с частных хлебоприемных предприятий на государственные хлебные базы - до 17,0 тысяч тонн.
Конечный результат:
- объем зерна урожая текущего года, размещенного в государственном резерве продовольственного зерна, на конец отчетного периода (не менее научно-обоснованной нормы (30 %) - порядка 45 %;
- доля продовольственной обеспеченности населения республики зерном порядка 16-17 %;
- количество сельхозтоваропроизводителей, участвующих в государственном закупе зерна - не менее 1500 ед.
Финансово-экономический результат:
- средняя стоимость 1 тонны зерна, закупаемого в государственные ресурсы: пшеницы мягкой 3 класса - от 14,0-18,0 тыс. тенге;
- стоимость хранения 1 тонны зерна, закупаемого в государственные ресурсы от 130,0 до 140,0 тенге;
- стоимость перемещения 1 тонны государственных ресурсов зерна от 1200,0 до 1300,0 тенге.
Своевременность: закуп, хранение и перемещение государственных ресурсов зерна осуществляются в установленные сроки.
Качество: 100 %-ный закуп зерна надлежащего качества, 100 %-ная количественно-качественная сохранность зерна, перемещение до 3,5 % от объема закупаемого в государственные ресурсы зерна.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27 июля 2007 года N  637 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 120
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Агрохимическое и агроклиматическое обеспечение
сельскохозяйственного производства"
на 2007 год
1. Стоимость : 203594 тысячи тенге (двести три миллиона пятьсот девяносто четыре тысячи тенге)

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің  159-бабы ;»"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының  10-бабы ;»"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аймақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  6-бабы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемені құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 қаңтардағы N 83  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья  159  Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года;  статья 10  Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне";  статья 6  Закона Республики Казахстан 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2003 года N 83 "О создании государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   дала жұмыстарын бастауды, тұқым себудің мерзімі мен көлемін, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауды жоспарлау үшін Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін сапалы агрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету; өсімдік шаруашылығы өнімінің түсімділігін, жалпы өнімі мен сапасын арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   топырақ ылғалдылығының жай-күйіне, дала жұмыстарының басталуы алдында топырақ ылғалдылығы қорларын, тұқым себу мерзімдерін, дәнді дақылдарды жинаудың агрометеожағдайларын бағалау және болжау, агрометеорологиялық көрсеткіштерді былтырғы жылғымен салыстырғанда, талаптарда қардың қалың жиналу жағдайын және басқаларды талдау метеопараметрлеріне 100% бақылау жүргізу; жаздық дәнді дақылдар егістігінің жағдайына ғарыштық мониторинг жүргізу және ауыл шаруашылығы өндірісінің өнімділігін бағалау, топырақтың құнарлылығын сақтау және көтеру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение агропромышленного комплекса Республики Казахстан качественной агрометеорологической информацией для планирования начала полевых работ, сроков и объемов сева, уборки сельскохозяйственных культур; повышение урожайности, валового сбора и качества продукции растениеводства.
5. Задачи бюджетной программы : проведение 100 % наблюдений за метеопараметрами: состоянием влажности почв, оценка и прогноз запасов влаги в почве к началу полевых работ, сроков сева, агрометусловий уборки зерновых, анализ агрометеорологических показателей в сравнении с предыдущим годом, состояния снегонакопления на полях и другие; проведение космического мониторинга состояния посевов зерновых культур и оценка продуктивности сельскохозяйственного производства, сохранение и воспроизводство почвенного плодородия.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Ауыл шаруашылығы өндірісін агрохимиялық және агроклиматтық қамтамасыз ету
2
100
Ауыл шаруашылық өндірісін агрометеорологиялық қамтамасыз ету
1. Ауыл шаруашылығы өндірісін мынадай ақпаратпен қамтамасыз ету үшін агрометеорологиялық мониторинг жүргізу:
онкүндік агрометеорологиялық бюллетені;
онкүндік ішіндегі топырақтағы пайдалы ылғалдық қорларының қосылып отыру қорытындысы;
жаздық дәнді дақылдардың онкүндік ішіндегі жай-күйі (даму кезеңі басталған күн, биіктігі, қалыңдығы, жай-күйін бағалау) және ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен дамуына агрометеорологиялық жағдайлардың әсер етуі;
дәнді және дәнді-бұршақты дақылдардың облыстағы орташа өнімділігі мен жалпы өнімін болжау;
көктемгі-егіс жұмыстары басталуы алдына топырақтағы ылғалдық қорларын болжау;
тұқым себудің оңтайлы мерзімдерін болжау;
күздік дақылдардың қыстап шығуын болжау;
бидайдың пісу мерзімдерін болжау;
қар жиналу жағдайы туралы кеңес беру;
дәнді дақылдарды жинаудың агрометеорологиялық жағдайларын болжау;
күздік дәнді дақылдардың қыс келер алдындағы жағдайын талдау;
күздік дәнді дақылдардың өсу жаңаруы кезеңіндегі жағдайын талдау;
топырақтың күзде қатып қалуы алдындағы және көктемгі-егіс жұмыстары алдындағы пайдалы ылғалдың нақты қорларын талдау;
дәнді дақылдарды жинау жағдайларын талдау;
агрометеорологиялық көрсеткіштерді орташа көпжылдық көрсеткіштермен, өткен жылғы көрсеткіштермен салыстырмалы сипаттама;
еліміздің аумағы бойынша ауа райы жағдайына байланысты аурулар мен ауыл шаруашылығы зиянкестерінің дамуы жағдайын талдау;
станциялар бойынша метеорологиялық кесте;
көктемгі егісті өткізудің мерзімі мен шарттары туралы консультация;
қар ерігеннен кейін күздік дәнді дақылдардың жай-күйін талдау (бағыттық зерттеулер қорытындысы бойынша);
Қазақстан аумағы бойынша маусымға арналған ауа-райы болжамы туралы анықтама;
Қазақстанның астықты аймағының 21 ауданы үшін өсу кезеңінің ортасындағы және бүкіл өсу кезеңіндегі жағдай бойынша онкүндік бойынша өсімді нәтижемен тәуліктік орташа температура 0 градустан жоғары болған кезеңдегі ауаның белсенді оң температуралары сомаларының кестесі;
Қазақстанның астықты аймағының 21 ауданы үшін өсу кезеңінің ортасындағы және бүкіл өсу кезеңіндегі жағдай бойынша онкүндік бойынша өсімді нәтижемен тәуліктік орташа температура 5 градустан жоғары болған кезеңдегі ауаның тиімді температуралары сомаларының кестесі.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Агрохими-
ческое и
агроклима-
тическое
обеспечение
сельскохо-
зяйственного
производства
2
100
Агрометеоро-
логическое
обеспечение
сельскохо-
зяйственного
производства
1. Проведение
агрометеороло-
гического
мониторинга
для обеспечения
сельскохозяй-
ственного
производства
следующей
информацией:
декадный
агрометеороло-
гический
бюллетень;
запасы
продуктивной
влаги в почве
за декаду с
нарастающим
итогом;
состояние
яровых зерновых
культур (дата
наступления 4
развития,
высота,
густота, оценка
состояния) за
декаду и
влияние
агрометеороло-
гических
условий на
развитие и
урожайность
сельскохозяй-
ственных
культур;
прогноз
среднеобластной
урожайности и
валового сбора
зерновых и
зернобобовых
культур;
прогноз запасов
влаги в почве
к началу
весенне-полевых
работ;
прогноз
оптимальных
сроков сева;
прогноз
перезимовки
озимых культур;
прогноз сроков
созревания
пшеницы;
консультация
об условиях
снегонакопле-
ния;
прогноз
агрометеороло-
гических
условий уборки
зерновых
культур;
анализ состоя-
ния озимых
зерновых
культур перед
уходом в зиму;
анализ
состояния
озимых зерновых
культур в
период
возобновления
вегетации;
анализ
фактических
запасов
продуктивной
влаги перед
замерзанием
почвы осенью и
к началу
весенне-полевых
работ;
анализ условий
уборки
зерновых;
сравнительная
характеристика
агрометеороло-
гических
показателей по
отношению к
среднемноголет-
ним значениям,
к значениям
прошлого года;
анализ условий
развития
болезней и
сельхозвреди-
телей в
зависимости от
погодных
условий по
территории
страны;
метеорологи-
ческая таблица
по станциям;
консультация о
сроках и
условиях
проведения
весеннего сева;
анализ
состояния
озимых зерновых
культур после
схода снежного
покрова по
результатам
маршрутного
обследования;
справка о
прогнозе
погоды на сезон
по территории
Казахстана;
таблица суммы
активных
положительных
температур
воздуха за
период со
средней
суточной
температурой
выше 0 градусов
с нарастающим
итогом по
декадам по
состоянию на
середину
вегетационного
периода и за
вегетационный
период для 21
района
зерновой зоны
Казахстана;
таблица суммы
эффективных
температур
воздуха за
период со
средней
суточной
температурой
выше 5 градусов
с нарастающим
итогом по
декадам по
состоянию
на середину
вегетационного
периода и за
вегетационный
период для 21
района зерновой
зоны
Казахстана.

2. Мына бағыттар бойынша ғарыштық мониторингтің мәліметтерін алу:
жаздық дәнді дақылдардың егістік алқаптарының көлемдерін бағалау;
дәнді дақылдар егістіктер жай-күйінің диагностикасы;
жаздық дәнді дақылдар егістіктерінің ластануын бағалау;
таза сүрі жерлердің алқаптарын айқындау;
жаздық дәнді дақылдардың өнімділігін және жалпы өнімін болжау;
биылғы жылы өңделген егістіктерді айқындау және күріш егістігі алқаптарының көлемдерін бағалау;
күріш өнімділігін және жалпы өнімін болжау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
3
101
Республикалық ғылыми- әдістемелік агрохимиялық қызмет орталығы
Топырақ агрохимиялық зерттеулер және топырақ құнарлылығы мониторингін жүргізу жөніндегі жұмыстарға ғылыми-әдістемелік басшылықты, жылдағы агрохимиялық тексерулерге және топырақ құнарлығы мониторингі нәтижелеріне талдауды, басқарудың әртүрлі деңгейлері үшін қазіргі заманғы ГИС-технологиялар негізінде топырақтың гумуспен және қоректік заттардың жылжымалы нысандармен қамтамасыз етілуі жөніндегі электрондық және қағаз жүзіндегі агрохимиялық картограммаларын құрастыруды;
республиканың жыртпалы жерлерінің агрохимиялық мәліметтері банкін қалыптастыру және толықтыруды;
жер пайдалану аумағының агроландшафтық жағдайын ескере отырып минералдық тыңайтқыштарды қолданудың ғылыми-әдістемелік негіздемесін әзірлеу үшін химияландыру құралдарын тиімді пайдалану жөніндегі ғылыми-өндірістік тәжірибелер жүргізуді;
микротыңайтқыштардың жаңа түрлерін сынау;
минералдық тыңайытқыштардың
үлкен мөлшерлері пайдаланылатын суармалы жерлерде топырақта, өсімдіктерде және өнімде ауыр металдардың жылжуы мен жиналуы мәселелерін зерттеуді;
топырақта және ауыл шаруашылығы өнімінде пестицидтердің қалдықты көлемінің жиналуы жөнінде зерттеулер жүргізуді;
уәкілетті органның аумақтық инспекциялары бақылау жүргізгенде топырақтың агрохимиялық құрамы туралы шынайы мәліметтерді алу үшін бақылау топырақ үлгілеріне іріктеуді және талдауды;
топырақ құнарлығының жағдайы мен өзгеруін бақылауды, топырақты химиялық талдау және агрохимиялық зерттеулер жүргізу жөніндегі әдістеме мен әдістемелік нұсқауларды жетілдіру жүзеге асыратын штат саны 150 адамдық "Республикалық агрохимия қызметінің ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесін ұстау.
Ұйымдастыру техникасын, автокөлік, зертханалық жабдық, зертханалық жиһаз сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы өндірісін қамтамасыз ету үшін агрометеорологиялық мониторинг жөнінде 191 дана және ауыл шаруашылығы алқаптарының және өсімдік шаруашылығы өнімдерінің ғарыштық мониторингі жөнінде 7 дана ақпарат алу, топырақтың агрохимиялық құрамы туралы шынайы мәліметтерді алу үшін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі аумақтық инспекцияларымен бірге 20-30 мың бақылау топырақ үлгілерін іріктеуді және талдауды жүргізетін»"Республикалық агрохимия қызметі ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - РАҚҒӘО ММ) 4 аймақтық филиалын құру, топырақ агрохимиялық жұмыстарының және топырақ құнарлылығы мониторингінің сапасына ғылыми-әдістемелік басшылық жасау, Агрохимиялық мәліметтер банкін және алқаптарға электрондық карталар құру, 4,2 мың данаға жуық топырақтың гумуспен және қоректік заттардың жылжымалы нысандарымен қамтамасыз етілуі жөніндегі агрохимиялық картограммалар әзірлеу, РАҚҒӘО ММ-ін 4 бірлік»Нива жеңіл автомобильдерімен, 4 бірлік УАЗ микроавтобустарымен, 4 бірлік сканерлермен, 4 бірлік көшіру аппараттарымен, 4 бірлік факсимильдік аппараттармен, 13 бірлік компьютерлермен (комплектте), 60 бірлік зертханалық жабдықпен, 40 бірлік зертханалық жиһазбен, 1 бірлік мультимедиилік проектормен, АА-6200 (атомдық-абсорбциялық спектрометр) үшін катодтық лампалармен жабдықтау.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің барынша көлемін агрометеорологиялық мониторинг жөніндегі ақпаратпен қамтамасыз ету, негізгі ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізу мерзімдерін, ауыл шаруашылығы өнімін өндіру технологиясын және көлемін болжау үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің барлық мүдделі құрылымдық бөлімшелерін ауыл шаруашылығы алқаптарының ғарыштық мониторингі және топырақ құнарлылығы жағдайы жөніндегі ақпаратпен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір агрометеорологиялық ақпараттың орташа құны 117,5 мың теңгені, IRS спутнигінен космостық суретке түсірудің бір көрінісінің құны 80,0 мың теңгені, канадалық RADARSAT-1 барлық ауа-райылық спутнигінен космостық суретке түсірудің бір көрінісінің құны 130,0 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: агрометеорологиялық, ғарыштық мониторингті және агрохимиялық мониторингті жүргізу жөніндегі ақпаратпен белгіленген мерзімдерде қамтамасыз ету.
Сапасы: агрометеокөрсеткіштер болжамдарының 85% шынайылығы мен дәлдігін, егістік алқаптар мен егістіктердің жағдайы туралы шынайы ақпаратпен қамтамасыз ету. Агрохимиялық қызметті ғылыми-әдістемелік қамтамасыз етуді және агроөнеркәсіп кешені ұйымдарын агрохимиялық ақпараттық қамтамасыз етуді одан әрі жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
121-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының Ауылшаруашылық министрлігінің жергілікті бөлімшелері үшін ғимараттар және құрылыстар сатып алу"
деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Получение
данных
космического
мониторинга по
следующим
направлениям:
оценка размеров
посевных
площадей
яровых зерновых
культур;
диагностика
состояния
посевов
зерновых
культур;
оценка
засоренности
посевов яровых
зерновых
культур;
определение
площадей чистых
паров;
прогноз
урожайности и
валового
сбора яровых
зерновых
культур;
определение
обработанных в
текущем году
полей и оценка
размеров
посевных
площадей риса;
прогноз
урожайности и
валового сбора
риса.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйст-
ва
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
101
Республикан-
ский
научно-мето-
дический
центр
агрохимичес-
кой службы
Содержание государственно-
го учреждения:
"Республикан-
ский
научно-методи-
ческий центр
агрохимической
службы" со
штатной
численностью
150 человек,
которое
проводит
мониторинг
агрохимического
состояния
пахотных почв
Республики
Казахстан,
включающий
расчет
потребности
минеральных
удобрений по
регионам и
Республике в
зависимости от
агрохимических
показателей
почв;
составляет
электронные и
на бумажных
носителях
агрохимические
картограммы
обеспеченности
почв гумусом и
подвижными
формами
питательных
веществ для
различных
уровней
управления на
основе
современных
ГИС-технологий;
формирует и
пополняет банкагрохими-
ческих данных
пахотных угодий
республики;
проводит
научно-произ-
водственные
опыты по
эффективному
использованию
средств
химизации для
разработки
научно-методи-
ческого
обоснования
применения
минеральных
удобрений с
учетом
агроландшафт-
ных условий
территории
землепользова-
ния;
испытывает
новые виды
микроудобрений,
изучает
вопросы
передвижения и
накопления
тяжелых
металлов в
почве,
растениях и
продукции на
орошаемых
землях, где
используются
большие дозы
минеральных
удобрений;
проводит
исследования
по накоплению
остаточных
количеств
пестицидов в
почвах и
сельскохозяйст-
венной
продукции;
отбор и анализ
контрольных
почвенных
образцов при
проведении
контроля
территориаль-
ными
инспекциями
уполномоченно-
го органа для
получения
достоверной
информации об
агрохимическом
составе почв;
проводит
наблюдение за
состоянием и
изменением
почвенного
плодородия,
совершенствует
методики и
методические
указания по
проведению
химических
анализов и
агрохимических
исследований
почв.
Приобретение
организационной
техники,
автотранспорта,
лабораторного
оборудования,
лабораторной
мебели.
Январь-декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйст-
ва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: получение 191 штук информации по агрометеорологическому мониторингу для обеспечения сельскохозяйственного производства и 7 штук - по космическому мониторингу сельскохозяйственных угодий и объемов растениеводческой продукции, создание 4 региональных филиалов государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" для проведения совместного с территориальными инспекциями Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан отбора и анализа 20-30 тыс. контрольных почвенных образцов для получения достоверной информации об агрохимическом составе почв, научно-методическое руководство за качеством почвенно-агрохимических работ и мониторингом плодородия почв, создание Банка агрохимических данных и электронных карт полей, подготовка порядка 4,2 тысяч штук агрохимических картограмм обеспеченности почв гумусом и подвижными формами питательных веществ, оснащение государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" легковыми автомобилями "Нива" - 4 единицы, микроавтобусами "УАЗ" - 4 единицы, сканерами - 4 единицы, копировальными аппаратами - 4 единицы, факсимильными аппаратами - 4 единицы, компьютерами (в комплекте) - 13 единиц, лабораторным оборудованием - 60 единиц, лабораторной мебелью - 40 единиц, мультимедийным проектором - 1 единица, катодными лампами для АА-6200 (атомно-абсорбционного спектрометра) - 4 единицы.
Конечный результат: обеспечение максимального количества сельхозтоваропроизводителей информацией по агрометеорологическому мониторингу, всех заинтересованных структурных подразделений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - информацией по космическому мониторингу сельскохозяйственных угодий и объемов растениеводческой продукции для прогнозирования сроков проведения основных сельскохозяйственных работ, объемов производства сельскохозяйственной продукции.
Финансово-экономический результат: стоимость одной сцены космической съемки со спутника IRS составит 80 тыс. тенге, стоимость одной сцены космической съемки с канадского всепогодного спутника RADARSAT-1 - 130 тыс. тенге.
Своевременность: проведение агрометеорологического, космического и агрохимического мониторинга в установленные сроки.
Качество: обеспечение 85 % достоверности и точности прогнозов агрометеопараметров, достоверной информации о посевных площадях и состоянии посевов. Дальнейшее совершенствование научно-методического обеспечения агрохимической службы и агрохимического информационного обеспечения организаций агропромышленного комплекса.
ПРИЛОЖЕНИЕ 121
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Приобретение зданий и сооружений для территориальных
подразделений Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
на 2007 год

1. Құны :   357000 мың теңге (үш жүз елу жеті миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  8-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылдың 10 желтоқсандағы Заңының  7-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   аумақтық   органдардағы мемлекеттік қызметшілерді еңбек жағдайларымен қамтамасыз ету.

1. Стоимость:  357000 тысяч тенге (триста пятьдесят семь миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 8  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О труде в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение условиями труда государственных служащих территориальных органов.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   аумақтық органдардың қызметін меншікті әкімшілік ғимаратын иелікке алу арқылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Қазақстан Республикасының Ауылшаруашылық министрлігінің жергілікті бөлімшелері үшін ғимараттар және құрылыстар сатып алу
Әкімшілік ғимаратпен: Оңтүстік-Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясын және Павлодар облыстық аумақтық инспекциясын қамтамасыз ету.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: әкімшілік ғимаратпен қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің аумақтық инспекциясының қызметкерлерін еңбек жағдайымен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бюджет қаржысын жеке меншікті жалдаудан үнемдеу.
Уақтылығы: белгіленген мерзімге сәйкес іс-шараларды орындау.
Сапасы: іс-шараларды толық көлемде орындау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
122-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   346640 мың теңге (үш жүз қырық алты миллион алты жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің  46,   57,   59-баптары ;»"Қазақстан Республикасы экономикасының су секторын дамытуды және су шаруашылығы саясатының 2010 жылға дейінгі тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 71  қаулысы ;»"Мемлекеттік су кадастрын жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1378  қаулысы ;»"Су ресурстарын кешенді пайдалану мен қорғаудың басты және бассейндік схемаларын және су шаруашылығы теңгерімдерін әзірлеу әрі бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 10 ақпандағы N 159  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение деятельности территориальных органов приобретением собственного административного здания.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Приобре-
тение
зданий и
сооруже-
ний для
террито-
риальных
подраз-
делений
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Обеспечение административ-
ным зданием:
Южно-Казах-
станскую
областную
территориаль-
ную инспекцию
и Павлодарскую
областную
территориаль-
ную инспекцию.
Январь-
декабрь
Министер-
ство
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение административным зданием.
Конечный результат: обеспечение условиями труда сотрудников территориальных инспекции Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономия бюджетных средств от арендной платы у частных собственников.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с установленными сроками.
Качество: выполнение мероприятий в полном объеме.
ПРИЛОЖЕНИЕ 122
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Охрана и рациональное использование водных ресурсов"
на 2007 год
1. Стоимость:  346640 тысячи тенге (триста сорок шесть миллионов шестьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи  46,   57,   59,  Водного Кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 71 "Об одобрении Концепции развития водного сектора экономики и водохозяйственной политики Республики Казахстан до 2010 года";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1378 "Об утверждении Правил ведения государственного водного кадастра";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года N 159 "Об утверждении Правил разработки и утверждения генеральных и бассейновых схем комплексного использования и охраны водных ресурсов и водохозяйственных балансов".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республикадағы су ресурстарын тұрақты және теңгерімді пайдалануды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   экономика саласымен халықтың суға деген қажеттілігін қанағаттандыру үшін негізгі бағыттар мен шараларды айқындау; экономика саласын су ресурстары мен олардың пайдалануы туралы қажетті мәліметтермен қамтамасыз ету, Шідерті өзенінің сағасында табиғи көктемгі гидрологиялық режімді қалпына келтіру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение устойчивого и сбалансированного использования водных ресурсов в республике.
5. Задачи бюджетной программы : определение основных направлений и мер для удовлетворения перспективных потребностей в воде населения и отраслей экономики; обеспечение отраслей экономики необходимыми данными о водных ресурсах и их использовании; восстановление естественного весеннего гидрологического режима в низовьях поймы реки Шидерты.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Су ресурстарын қорғау және ұтымды пайдалану
2
100
Су ресурстарын қорғау және пайдалану саласындағы схемаларды, су шаруашылығы баланстарын және нормативтерін әзірлеу
1. Орал өзені саласы бассейні су ресурстарын қорғау және пайдалану кешенінің сұлбаларын әзірлеуді аяқтау;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және сумен қамтамасыз ету, су көздерін қорғау және суға келетін кері әсерлердің алдын-алу бойынша болашақ және кезек күттірмейтін іс-шаралар кешенін әзірлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Охрана и
рациональ-
ное
использова-
ние водных
ресурсов
2
100
Разработка
схем, водо-
хозяйствен-
ных балансов и
нормативов
в области
охраны и
использова-
ния водных
ресурсов
1. Завершение
разработки
схем комплексного
использования и
охраны водных
ресурсов бассейна
реки Урал с
притоками;
разработка
комплекса
неотложных и
перспективных
водохозяйственных
мероприятий по
водообеспечению
и регулированию
использования
водных ресурсов,
по охране
водных источников
и по предотвраще-
нию вредного
воздействия вод;

2. Сырдария өзені саласы және Іле өзені саласы бассейні су ресурстарын қорғау және пайдалану кешенінің сұлбаларын әзірлеуді бастау:
экономика салалары мен меншік түрлері бойынша суды тұтынушылар мен суды пайдаланушылар құрылымын, су ресурстарының көлемін және олардың сапасын нақтылау;
су ресурстарын пайдаланудың қазіргі заманғы деңгейін бағалау және су тұтыну мен су пайдалану кесінінде алыс болашақтағы және жақын арадағымен болашақтағы өзгеруін болжау;
суды тұтынушылар мен суды пайдаланушылардың көзқарасынан судың сапасын бағалау және оның өзгеруіне болжау жасау.
3. Талас өзені және Шу өзені саласы бассейні су ресурстарын қорғау және пайдалану кешенінің сұлбаларын әзірлеуді бастау:
экономика салалары мен меншік түрлері бойынша суды тұтынушылар мен суды пайдаланушылар құрылымын, су ресурстарының көлемін және олардың сапасын нақтылау;
су ресурстарын пайдаланудың қазіргі заманғы деңгейін бағалау және су тұтыну мен су пайдалану кесінінде алыс болашақтағы және жақын арадағымен болашақтағы өзгеруін болжау;
суды тұтынушылар мен суды пайдаланушылардың көзқарасынан судың сапасын бағалау және оның өзгеруіне болжау жасау;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және сумен қамтамасыз ету, су көздерін қорғау және суға келетін кері әсерлердің алдын-алу бойынша қызығушы мемлекеттік органдарымен жобаны болашақ және кезек күттірмейтін іс-шаралар кешенін әзірлеуді келістіру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3
101
Мемлекеттік су кадастрын жасау
Мемлекеттік су кадастрының суды пайдалану бөлімін жаңарту, Мемлекеттік су кадастрын құрастыру бойынша әдістемелік нұсқау:
Қазақстан Республикасы мен облыстарында, экономика салаларында, су шаруашылық учаскелерінде, теңіз және өзен кесінділеріндегі белгіленген су жинау лимиттері, нақты судың жиналуы, суды қайталап, өтеусіз пайдалану, жер үсті, жер асты, коллекторлық-дренаждық және теңіз суларын тастау бойынша ақпараттар базасына енгізу және жинау, өңдеу, жаңарту, сондай-ақ су пайдалану құрылымы мен көлемі бойынша материалдар әзірлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
4
102
Табиғат қорғау су жіберу
Шідерті өзенінің жайылмасына табиғат қорғау мақсатында судың жіберілуін қамтамасыз ету:
"Қаныш Сәтпаев" атындағы каналдан Шідерті өзенінің жайылмасына табиғат қорғау мақсатында судың жіберілуін жүргізу;
табиғат қорғау мақсатында жіберілген судың нәтижелерін тексеру үшін Шідерті өзенінің жайылмасын зерттеу.
Сәуір-мамыр
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті

2. Начало
разработки
схемы комплексного
использования и
охраны водных
ресурсов бассейна
реки Сырдарьи с
притоками и Или с
притоками:
уточнение объемов
располагаемых
водных ресурсов
и их качества,
структуры
водопотребителей
и водопользо-
вателей по
отраслям экономики
и формам
собственности;
оценка современ-
ного уровня
использования
водных ресурсов
и прогноз его
изменения
на ближайшую и
более отдаленную
перспективу в
разрезе водопот-
ребителей и
водопользователей;
оценка
качественного
состояния водных
ресурсов с точки
зрения требований
водопотребителей
и водопользо-
вателей и прогноз
его изменения.
3. Разработка
схем комплексного
использования и
охраны водных
ресурсов бассейнов
рек Талас с
притоками и Шу
с притоками:
уточнение объемов
располагаемых
водных
ресурсов и их
качества,
структуры водо-
потребителей и
водопользователей
по отраслям
экономики и
формам
собственности;
оценка современ-
ного уровня
использования
водных ресурсов и
прогноз его
изменения
на ближайшую и
более отдаленную
перспективу в
разрезе водопот-
ребителей и
водопользователей;
оценка
качественного
состояния водных
ресурсов с точки
зрения требований
водопотребителей
и водопользо-
вателей и прогноз
его изменения;
разработка
комплекса
неотложных и перспективных
водохозяйственных
мероприятий по
водообеспечению
и регулированию
использования
водных ресурсов,
по охране водных
источников и по
предотвращению
вредного
воздействия вод
согласование
проекта с
заинтересованными
государственными
органами
Январь-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Министер-
ства
сельского  хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Составление
государст-
венного
водного
кадастра
Обновление раздела
использование вод
Государственного
водного кадастра,
методические
указания по
составлению
обобщенных
изданий Государ-
ственного водного
кадастра:
сбор, обработка,
обобщение и
внесение
в базу данных
информации по
установленному
лимиту забора,
фактическому
водозабору,
оборотному,
повторно-после-
довательному и
безвозвратному
использованию,
сбросу поверх-
ностных,
подземных,
коллекторно-
дренажных и
морских вод в
разрезе бассейнов
морей и рек,
водохозяйствен-
ных участков,
отраслей
экономики,
областей и
Республики
Казахстан в
целом, а также
данных по коли-
честву и структуре
водопользователей
с подготовкой
следующих
материалов;
разработка
методики
составления
обобщенного
водного кадастра.
Январь-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Министер-
ства
сельского  хозяйства
Республики
Казахстан
4
102
Природо-
охранные
попуски
Обеспечение
проведения
компенсационного
природоохранного
попуска в пойму
реки Шидерты:
проведение
компенсационного
природоохранного
попуска из канала
имени "Каныша
Сатпаева" в пойму
реки Шидерты;
обследование
поймы реки
Шидерты для
проверки
результатов
компенсационного
природоохранного
попуска.
Апрель-
май
Комитет
по водным
ресурсам
Министер-
ства
сельского  хозяйства
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижелері: Орал, Талас және Шу өзені саласы бассейні су ресурстарын қорғау және пайдалану кешенінің негізгі үш сұлбаларын әзірлеуді аяқтау; Іле, Сырдарья өзені саласы бассейні су ресурстарын қорғау және кешенді пайдаланудың сұлбалардың негізгі жағдайларын әзірлеуді бастау; Мемлекеттік су кадастрының суды пайдалану бөлімін жаңарту; Шідерті өзенінің жайылмасына табиғат қорғау мақсатында 50 млн. текше метр су жіберу.
Түпкілікті нәтижелері: әзірленген су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану сұлбаларымен Қазақстан Республикасы аумағының 80 пайызын қамту; экономика саласының тұрақты дамуы үшін, халықтың қажеттілігін кешенді есепке алу үшін су ресурстарының пайдалануын мемлекеттік есепке алу; табиғат қорғау мақсатында Шідерті өзенінің жайылмасына су жіберу.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі: 2007 жылға су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану сұлбаларының құны Орал өзені арнасымен - 39865 мың теңге, Іле өзені бассейнінде - 30502 мың теңгені, Сырдарья өзені - 30502 мың теңге, Талас өзені - 24569 мың теңге, Шу өзені арнасымен - 36810 мың теңге, Мемлекеттік су кадастрын құрастырудың бір айлық құны 991 мың теңгені құрайды;
Шідерті өзенінің жайылмасындағы Қаныш Сәтпаев атындағы каналдан берілетін судың бір текше метрі қосымша құн салығын қоса алғанда 3,45 теңгені құрайды.
Уақыттылығы: су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану сұлбаларын қызмет көрсету жоспарларына сәйкес құру; Шідерті өзені жайылмасына су жіберу 2007 жылғы сәуір-мамыр айларына арналған жоспарға сәйкес жүргізіледі.
Сапасы: су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану сұлбаларын су шаруашылығы баланстары мен су ресурстарын қорғау және кешенді пайдалану бас және бассейндік пайдалану сұлбаларын бекіту және әзірлеу Ережесіне сәйкес құру; су объектілеріне мемлекеттік мониторинг жүргізу, суды және оны пайдалануды мемлекеттік есепке алу
Ережелеріне сәйкес су кадастрын құру; табиғатты қорғау мақсатында су жіберу негіздемесіне сәйкес Шідерті өзені жайылмасының табиғи жағдайын қалпына келтіру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
123-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сатып алу операцияларын және бағалық интервенцияларды өткізу" деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение разработки трех схем комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна рек Урал с притоками, Талас с притоками и Шу с притоками; начало разработки основных положений схемы комплексного использования и охраны водных ресурсов реки Или с притоками и Сырдарьи с притоками; обновление раздела использование вод Государственного водного кадастра; компенсационный природоохранный попуск в объеме 50 миллионов кубических метров в низовья поймы реки Шидерты.
Конечный результат: охват 80 % территории Республики Казахстан разработанными бассейновыми схемами комплексного использования и охраны водных ресурсов; государственный учет использования водных ресурсов для комплексного учета потребностей населения, отраслей экономики, для дальнейшего их устойчивого развития; восстановление естественный гидрологический режим в низовья поймы реки Шидерты.
Финансово-экономический результат: стоимость схем комплексного использования и охраны водных ресурсов бассейна реки Урал с притоками на 2007 год составляет 39865 тысяч тенге, реки Или с притоками - 30502 тысяч тенге, реки Сырдарьи с притоками - 30502 тысяч тенге, реки Талас с притоками- 24569 тысяч тенге, реки Шу с притоками - 36810 тысяч тенге, среднемесячная стоимость составления Государственного водного кадастра составляет 991 тысяч тенге;
стоимость одного кубического метра подаваемой воды из канала им. "Каныша Сатпаева" в пойму реки Шидерты 3,45 тенге с учетом налога на добавленную стоимость.
Своевременность: составление схем комплексного использования и охраны водных ресурсов в соответствии с планом оказания услуг; подача воды в низовья поймы реки Шидерты в соответствии с планом в период апрель-май 2007 года.
Качество: составление схем комплексного использования и охраны водных ресурсов соответствующих Правилам разработки и утверждения генеральных и бассейновых схем комплексного использования и охраны водных ресурсов и водохозяйственных балансов; составление водного кадастра соответствующего Правилам ведения государственного мониторинга водных объектов, государственного учета вод и их использования; восстановление естественного состояния низовьев поймы реки Шидерты в соответствии с обоснованием компенсационного природоохранного попуска.
ПРИЛОЖЕНИЕ 123
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Проведение закупочных операций и
ценовых интервенций"
на 2007 год

1. Құны :   1000000 мың теңге (бір миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Агроөнеркәсіп кешенін және ауылдық аумақтардың дамуын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  12-бабы ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

1. Стоимость : 1000000 тысяч тенге (один миллиард тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 12  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ішкі рынокта әлеуметтік маңызды мал өнімдерінің түрлерін (сиыр еті) тұрақтандыру және ауыл шаруашылық тауар өндірушілерді қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мал шаруашылығы өнімдеріне баға интервенциясын және сатып алу операциясын жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Сатып алу операцияларын және бағалық интервенцияларды өткізу
Мал өнімдерінің (сиыр еті) мемлекеттік ресурстарын 2,4-3,0 мың тонна көлемінде сақтау және құру.
Мамандандырылған ұйымға комиссиялық сыйақы төлеу.
Тамыз -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: сиыр еті мемлекеттік ресурстарын 2,4 - 3,0 мың тонна көлемінде құру.
Түпкі нәтиже:
- мал өнімдері ішкі нарығын реттеу;
- отандық ауылшаруашылық тауар өндірушілерді мемлекеттік қолдау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- мал өнімдері ішкі нарығын реттеу механизмін құру;
- ішкі нарықта инфляция қарқынын ұстау.
Уақтылығы: жаппай өндіру кезеңінде сиыр етін сатып алуды ұйымдастыру (тамыз - желтоқсан - 2007 жыл)
Сапасы: (МЕМСТ 779-55»Сиыр еті жарты бөлікте және төрт бөлікте) мемлекеттік стандартына сәйкес келетін бәсекеге қабілетті сиыр етін сатып алу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
124-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және жерлерді қалпына келтіру" деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   3768 мың теңге (үш миллион жеті жүз алпыс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы қарыз туралы келісімдерді (Су ресурстарын басқару және жерді қалпына келтіру жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі  Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : стабилизация внутреннего рынка по социально значимым видам животноводческой продукции (говядина) и поддержка отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей.
5. Задачи бюджетной программы : осуществление закупочных операций и ценовых интервенций животноводческой продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответст-
венные
исполните-
ли
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Проведе-
ние
закупочных
операций и ценовых
интервен-
ций
Формирование и
хранение
государственных
ресурсов
животноводческой
продукции
(говядина) в
пределах 2,4 -
3,0 тысяч тонн.
Выплата
комиссионного
вознаграждения
специализирован-
ной организации.
Август-
декабрь
Министер-
ство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: формирование государственных ресурсов говядины в объеме 2,4 - 3,0 тысяч тонн.
Конечный результат:
- регулирование внутреннего рынка животноводческой продукции;
- государственная поддержка отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Финансово-экономический результат:
- формирование механизма регулирования внутреннего рынка животноводческой продукции;
- сдерживание темпов инфляции на внутреннем рынке.
Своевременность: организация и проведение закупа говядины в период его массового производства (август - декабрь 2007 года).
Качество: закуп конкурентоспособной говядины, соответствующей действующему государственному стандарту (ГОСТ 779-55 "Мясо-говядина в полутушах и четвертинах").
ПРИЛОЖЕНИЕ 124
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Совершенствование управления водными ресурсами
и восстановление земель"
на 2007 год
1. Стоимость : 3768 тысяч тенге (три миллиона семьсот шестьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Специальные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасында тұрақты суармалы егіншілікті дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   экологиялық нормалар мен талаптарды енгізуді, қайта жаңғыртылған суару және дренаж жүйелерін су пайдаланушылар бірлестіктеріне беру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету, агротехника мен суару тәсілдерін үйретуді ескере отырып суару және дренаж жүйелерін қайта жаңғырту және жақсарту арқылы Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданында 39,2 мың гектар алқапта суармалы егіншілікті қалпына келтіру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : развитие устойчивого орошаемого земледелия в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы : восстановление орошаемого земледелия на площади 39,2 тысячи гектаров в Махтааральском районе Южно-Казахстанской области путем реконструкции и улучшения оросительной и дренажной систем с учетом экологических норм и требований, передачи управления реконструированной оросительной и дренажной систем объединениям водопользователей, обучение приемам эксплуатации и технического обслуживания, орошения и агротехники.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Су ресурстарын басқаруды жетілдіру және жерлерді қалпына келтіру
2
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Ақау кезеңінде құрылыс жұмыстарын қадағалайтын құрамы 2 маманнан тұратын жергілікті сарапшылардың қызметін, операциялық шығындарды қоса есептегенде төлеу (байланыс қызметтеріне, көлік қызметтеріне, Астана қаласындағы ғимаратты күтіп-баптау бойынша қызметтерге, Жетісай қаласында ғимаратты жалға алуға, іссапар шығындарына, әлеуметтік аударымдар мен екінші деңгейдегі банктің комиссиясына байланысты төлемдерді төлеу).
Қаңтар -маусым
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Совершен-
ствование
управле-
ния водными
ресурсами
и восста-
новление
земель
2
016
Реализа-
ция проек-
та за счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Оплата услуг
местных консультантов
для надзора за
строительством
во время
дефектного
периода в
количестве 2
человека,
включая оплату
операционных
расходов
(оплата
услуг связи,
транспортных
услуг, услуг
по обслуживанию
здания в
городе Астане,
аренда
помещения в
городе Жетысае,
командировочные
расходы,
заработная
плата и
социальные
отчисления,
оплата комиссии
банка второго
уровня).
Январь
-июнь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: суару және дренаж жүйелерін қайта құру, бұл жұмыстар 39,2 мың гектар суармалы жерде 100 пайыз орындалды.
Түпкі нәтиже: өнімділіктің жоғарылауы, жобалық есеп бойынша таза пайданың 28 пайыз өсуі, халықты жұмыспен қамтудың 21 пайыз артуы, капиталдық салымдардың тиімділігі жобалық есеп бойынша 26 пайыз құрайды, әр гектардан түсетін дақылдар өнімділігінің артуы (центнер): мақта - 15,5-тен 25-ке, күздік бидай - 25-тен 36-ға, дәндік жүгері - 17-ден 54-ке, жоңышқа 34,3-тен 89,0-ға дейін құрайды, су ресурстарын үнемдеу жылына 16,9 миллион текше метрден 23,1 текше метрге дейін құрайды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Су ресурстарын басқару және жерді қалпына келтіру жобасы бойынша капиталдық салымдар 1 гектарға 153,3 мың теңгені құрайды, жүйенің ПӘК-ті - 0,60-тан 0,80-ге дейін жоғарылайды.
Уақтылығы: мердігерлермен бекітілген келісім-шартқа сәйкес іске қосылған жобаның Фаза 2 жер суландыру және дренаж жүйелері жөніндегі ақау кезеңінің 2007 жылы аяқталуы жоспарлануда.
Сапасы: 100 пайыз фермер шаруашылықтарының атқарылған жұмыс нәтижелеріне қанағаттануы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
125-ҚОСЫМША
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау" деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   312100 мың теңге (үш жүз он екі миллион бір жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы заем туралы келісімді (Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (1 кезең) жобасы бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы  Заңы ;»"Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (1-кезең) жобасын қаржыландыруға Халықаралық Қайта құру және Даму Банкін тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 қазандағы N 1342  қаулысы ; "Арал өңірінің проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 915  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: реконструкция оросительной и дренажной систем, выполнение 100 процентов работ на площади 39,2 тысяч гектар орошаемых земель.
Конечный результат: повышение урожайности, увеличение по проектным расчетам чистых доходов на 28 процентов, рост занятости населения на 21 процентов, эффективность капитальных вложений по проекту составит 26 процентов, рост урожайности хлопка с 15,5 до 25 центнеров с гектара, рост урожайности озимой пшеницы с 25 до 36 центнеров с гектара, рост урожайности кукурузы на зерно с 17 до 54 центнеров с гектара, рост урожайности люцерны с 34,3 до 89 центнеров с гектара, экономия водных ресурсов составит поэтапно от 16,9 до 23,1 миллиона кубометров в год.
Финансово-экономический результат: в целом по проекту "Управление водными ресурсами и восстановление земель" капитальные вложения составят 153,3 тысяч тенге на 1 гектар реконструкции, коэффициент полезного действия системы будет доведен с 0,60 до 0,80.
Своевременность: в 2007 году планируется завершение дефектного периода по ирригационным и дренажным системам Фазы 2 проекта, сданным в эксплуатацию, в соответствии с заключенными контрактами с подрядчиками.
Качество: 100 процентов фермерских хозяйств удовлетворены качеством проведенных работ по реконструкции оросительной и дренажной систем.
ПРИЛОЖЕНИЕ 125
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Регулирование русла реки Сырдарьи и
сохранение северной части Аральского моря"
на 2007 год
1. Стоимость:  312100 тысяч тенге (триста двенадцать миллионов сто тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (Фаза 1) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2001 года N 1342 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития для финансирования проекта "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (Фаза 1)";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года N 915 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем Приаралья на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтап қалуды қамтамасыз ету, Сырдария өзені атырауының су ресурстарын қалпына келтіру, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруді арттыру және балық шаруашылығын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Арал теңізінің солтүстік бөлігіндегі су деңгейін тұрақтандыру, Сырдария өзені арнасынан су өтімін реттеу үшін гидротехникалық құрылыстар салу арқылы Арал өңірінде орналасқан елді мекендерді су басу мүмкіндігін төмендету.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение сохранения северной части Аральского моря, восстановление водных ресурсов в дельте реки Сырдарьи, увеличение производства сельскохозяйственной продукции и развитие рыбного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы : минимизировать вероятность затопления населенных пунктов региона Приаралья путем строительства гидротехнических сооружений для стабилизации уровня северной части Аральского моря и регулирования пропуска расходов воды по руслу реки Сырдарья.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
а) Солтүстік Арал теңізі бөгетінің және Ақлақ кешенінің құрылысын салу:
- бөгетше;
- су қашыртқысы;
- Ақлақ су торабы;
- реттеуіш-шлюздер;
- жолдар мен көпірлер.
б) Шардара бөгетін қалпына келтіру:
- Қызылқұм суландыру каналын қалпына келтіру;
- геотехникалық зерттеулер бағдарламасы;
- бөгетті жабдықтау; жоғарғы беткейдің тұрақтылығын қалпына келтіру;
- бөгет астына жаңа дренаж салу;
- Арнасай бөгетінің төменгі беткейін бекіту.
в) Қызылорда су торабын жөндеу.
г) Қазалы су торабын жөндеу.
д) Банкілік операциялар жүргізгені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық алым төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Құрылыс жұмыстарының қосымша құнына келісім-шарттары бойынша салықтарды төлеу.
Құрылыс жұмыстарының келісім-шарттары құнының бөлігін төлеу.
Операциялық шығындармен қоса, жергілікті 8 адамнан тұратын кеңесшілердің қызметін төлеу, оның ішінде:
жалақы;
іс-сапар шығындары;
автокөлік иелерін міндетті азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыруға жарналар;
кеңсе тауарларын сатып алу;
жанар-жағар майлар сатып алу;
мерзімдік басылымдарды сатып алу;
байланыс қызметтерін төлеу;
автокөлік қызметтерін төлеу;
автобөлшектер сатып алу және ұйымдастыру техникаларына техникалық қызмет көрсету;
2 жүргізушінің қызметтерін төлеу, оның ішінде:
жалақы;
іс-сапар шығындары;
техникалық аудармашының қызметтерін төлеу;
әлеуметтік аударымдар;
Нақтыланған жобалауға және құрылысқа қадағалау жасайтын кеңесшілердің қызметіне ақы төлеу;
Жобаға мониторинг және бағалау жасайтын кеңесшілердің қызметіне ақы төлеу;
Кеңесшілік қызметтерге келісім-шарттар бойынша салықтарды төлеу;
Екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық алым төлеу;
Қамыстыбас көлдер жүйелерінде құрылыстарды жобалауды және бақылауды жүргізу үшін кеңесшілер қызметін төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: солтүстік Арал теңізі бөгетін, Ақлақ және Айтек 2 су тораптарын салу, Қызылорда және Қазалы су тораптарын жөндеу, қорғаушы бөгетшелерді күшейту.
Түпкі нәтиже: сырдария өзенінің су өткізу қабілетін арттыру. Арал теңізін 42 метр абсолюттік балтық жүйесіне дейін толтыру (жыл сайын, жоба аяқталғаннан кейін).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Регулиро-
вание
русла реки
Сырдарьи
и сохране-
ние север-
ной части
Аральского
моря
2
004
Реализа-
ция проек-
та за счет
внешних
займов
а) Строительство
плотины на
Северном
Аральском море и
комплекса Аклак:
- дамба;
- водосброс;
- гидроузел Аклак;
- шлюзы-регулято-
ры;
- дороги и мосты.
б) Реабилитация
Чардаринской
плотины:
- восстановление
Кызылкумского
ирригационного
канала;
- программа
геотехнических
исследований;
- оснащение
плотины;
восстановление
устойчивости
верхнего откоса;
- новый дренаж в
основании
плотины;
- крепление
низового откоса
Арнасайской
плотины.
в) Ремонт
Кызылординского
гидроузла.
г) Ремонт
Казалинского
гидроузла.
д) Оплата
комиссионного
сбора банкам
второго уровня
за проведение
банковских
операций.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казахстан
3
016
Реализа-
ция проек-
та за счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Оплата налога на
добавленную
стоимость по
контрактам на
строительные
работы. Оплата
части стоимости
контрактов на
строительные
работы.
Содержание мест-
ных консультантов
в количестве 8
человек, включая
оплату операцион-
ных расходов, в
том числе:
заработная плата;
командировочные
расходы;
взносы за
обязательное
страхование
гражданско-
правовой
ответственности
владельцев
автотранспортных
средств;
приобретение
канцелярских
товаров;
приобретение
горюче-смазочных
материалов;
приобретение
периодических
печатных изданий;
оплата услуг связи;
оплата транспорт-
ных услуг;
техническое
обслуживание
оргтехники и
приобретение
запчастей;
Оплата услуг 2
водителей в том
числе:
заработная плата;
командировочные
расходы;
Оплата услуг
технического
переводчика;
Социальные
отчисления;
Оплата услуг
консультантов для
осуществления
детального
проектирования
и надзора за
строительством;
Оплата услуг
консультантов для
осуществления
мониторинга и
оценки проекта;
Оплата налогов
по контрактам на
консультационные
услуги;
Оплата
комиссионного
сбора банкам
второго уровня;
Оплата услуг
консультантов для
осуществления
проектирования и
надзора за
строительством на
системе озер
Камышлыбаш.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресурсам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: строительство плотины на Северной части Аральского моря, 2 гидросооружений Аклак и Айтек, ремонт Кызылординского и Казалинского гидроузлов, усиление защитных дамб.
Конечный результат: улучшение пропускной способности реки Сырдарьи. Пополнение Аральского моря до 42 метра абсолютной балтийской системы (ежегодно, после окончания проекта).

Қаржылық-экономикалық нәтиже: жүргізілген шығындардың құны 1000 адамға шаққанда - 2462 мың теңге.
Уақтылығы: құрылыс жұмыстары 80-90% орындалады.
Сапасы: жоба шеңберінде атқарылған жұмыс тұрғындардың 85% қанағаттандырады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
126-ҚОСЫМША
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Арал теңізі өңірінің елді мекендерін сумен жабдықтау және санитариясы" деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   19503 мың теңге (он тоғыз миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы мен Араб Экономикалық Дамуының Кувейт қоры арасындағы Арал қаласын (Арал теңізінің аймағы) сумен жабдықтау жобасы бойынша заем туралы келісімді бекіту туралы" 2001 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңы .

Финансово-экономический результат: стоимость проведенных затрат на 1000 человек - 2462 тысяч тенге.
Своевременность: выполнение 80-90 % строительных работ.
Качество: 85 % населения удовлетворенных качеством проведенных мероприятий в рамках проекта.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 126
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Водоснабжение и санитария населенных
пунктов региона Аральского моря"
на 2007 год
1. Стоимость : 19503 тысячи тенге (девятнадцать миллионов пятьсот три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 1 марта 2001 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту водоснабжения города Аральска (регион Аральского моря) между Республикой Казахстан и Кувейтским Фондом Арабского Экономического Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қызылорда облысы Арал ауданы тұрғындарын сапасына кепілдігі бар және қажетті мөлшердегі ауыз сумен тұрақты қамтамасыз ету және сумен жабдықтау қызметтерін жақсарту арқылы Арал ауданы тұрғындарының денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Арал ауданы тұрғындарын сапалы ауыз сумен жабдықтау көлемін барынша ұлғайту.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : устойчивое и достаточное обеспечение населения Аральского района Кызылординской области питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве, и улучшение здоровья населения Аральского района путем обеспечения улучшенными услугами водоснабжения.
5. Задачи бюджетной программы : максимально увеличить объем водоснабжения жителей Аральского района качественной питьевой водой.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Арал теңізі өңірінің елді мекендерін сумен жабдықтау және санитариясы
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Арал қаласының сумен жабдықтау жүйелерін жетілдіру келісім-шарты бойынша жоба шеңберінде құрылыс жұмыстары келісім-шарты бойынша  сақтандыру ұсталымдарын төлеу.
Кеңестік техникалық қызметтер:
келісім-шарт бойынша кеңесшілердің нақтыланған жобалауға және құрылысқа қадағалау жасау қызметтеріне ақы төлеу.
Шілде -тамыз
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Водоснаб-
жение и
санитария
населен-
ных
пунктов
региона
Аральско-
го моря
2
004
Реализа-
ция проекта
за счет
внешних
займов
Оплата страховых
удержаний по
контракту на
строительные
работы в рамках
проекта по
контракту на
усовершенствова-
ние системы
водоснабжения
города Аральск.
Консультационные
технические услуги:
оплата услуг
консультантов по
контракту для
детального
проектирования и
надзора за
строительством.
Июль-
август
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
3

016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Құрылыс жұмыстары бойынша сақтандыру ұсталымдарының құнының жартысын төлеу.
Операциялық шығындарды қоса есептегенде, жобаны басқару бойынша жергілікті 1 кеңесшінің қызметін төлеу.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: құрылыс жұмыстары бойынша сақтандыру ұсталымдарын төлеу.
Түпкі нәтиже: сапалы ауыз сумен аудан тұрғындарын қамтамасыз ету үшін ауыз сумен жабдықтау объектілерін пайдалануға беру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1000 адамға шаққанда бір ауыз сумен жабдықтау объектісін салу 390 мың теңге тұрады.
Уақтылығы: жасалынған шарттардағы жұмыс жоспары-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
127-ҚОСЫМША
Ескерту. 127-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сумен жабдықтау жүйесін салу және реконструкциялау"
деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4971425 мың теңге (төрт миллиард тоғыз жүз жетпіс бір миллион төрт жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Германия Федеративті Республикасының Үкіметі арасындағы қаржы ынтымақтастығы туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Жай операциялар) (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәріз салалық жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ислам Даму Банкі арасындағы Қазақстандағы Қарағанды облысының ауылды сумен жабдықтау жобасы үшін Қарыз туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 26 мамырдағы  Заңы ; "2002-2010 жылдарға арналған "Ауыз су" салалық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 23 қаңтардағы N 93  қаулысы .

016
Реализа-
ция проекта
за счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Оплата части
стоимости
страховых
удержаний по
строительным
работам.
Оплата услуг
местных
консультантов в
количестве 1
человека по
управлению
проектом, включая оплату
операционных
расходов.
Февраль-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выплата страховых удержаний по строительным работам.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов питьевого водоснабжения для обеспечения населения района качественной питьевой водой.
Финансово-экономический результат: стоимость строительства одного объекта питьевого водоснабжения на 1000 граждан - 390 тысяч тенге.
Своевременность: согласно плана-графика работ и заключенных договоров.
Качество: согласно со строительными нормами и правилами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 127
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Строительство и реконструкция системы водоснабжения"
на 2007 год
1. Стоимость : 4971425 тысяч тенге (четыре миллиарда девятьсот семьдесят один миллион четыреста двадцать пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о финансовом сотрудничестве";  Закон  Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон  Республики Казахстан от 26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития для Проекта сельского водоснабжения Карагандинской области в Казахстане";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 93 "Об отраслевой программе "Питьевые воды" на 2002-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Сумен жабдықтау және кәріз қызметтерінің негізі түрлерімен қамтамасыз ету жолымен аталған ауылдық елді мекендер тұрғындарының денсаулығын және өмір жағдайларын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сапасына кепілдігі бар және қажетті мөлшердегі ауыз сумен халықты қамтамасыз ету; ауылдық елді мекендердің инфрақұрылымын жақсарту; сумен жабдықтау жүйесінің құрылысын жоспарлау, қалпына қайта келтіру, ақтау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : улучшение условий жизни и здоровья населения в выбранных сельских населенных пунктах, путем обеспечения основными видами услуг водоснабжения и канализации.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение населения питьевой водой гарантированного качества и необходимого количества; улучшение инфраструктуры сельских населенных пунктов; планирование, восстановление, реабилитация, строительство систем водоснабжения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Сумен жабдықтау жүйесін салу және реконструкциялау
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және канализацияны дамыту жобасы бойынша:
физикалық құрылым-құрылыс жұмыстарын жүргізу.
"Қарағанды облысын ауылды сумен жабдықтау" жобасы бойынша:
нақты жобалау жұмыстарын іске асыру
және құрылысты
қадағалау үшін
кеңесшілердің қызметтерін төлеу;
құрылыс жұмыстарын жасау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3
005
Ішкі көздер есебінен жобаны іске асыру
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына сәйкес бекітілген бағдарламалар бойынша, Мемлекеттік сараптамадан өткен бекітілген жобалау-құжаттарына сәйкес ауыз сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңарту және ауыз сумен жабдықтау объектілерін салуға және қайта жаңарту жөніндегі іс шараларға тізбе бойынша "2007 жылға республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру туралы" 2006 жыл 14 желтоқсандағы N 1204 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының 3 қосымшасына сәйкес ауыз сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңарту және салуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
4
006
Жобаны республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
"Қазалыны (Жаңақазалыны) сумен жабдықтау" жобасы бойынша:
құрылыс жұмыстары бойынша сақтандыру ұсталымдары құнының жартысын төлеу;
жоба шеңберінде
құрылыс жұмыстары
құнының бір бөлігіне
ақы төлеу; құрылыс
жұмыстарына
келісім-шарт бойынша
салықтар төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
5
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
"Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрізді дамыту" жобасы бойынша:
физикалық инфрақұрылымы құрылыс жұмыстары;
шетелдік консалтингтік компаниялар қызметін төлеу, операциялық шығындарды қоса алғанда жобаны басқарушы орталық топтың 5 жергілікті кеңесшілерінің қызметін төлеу, операциялық шығындарды қоса алғанда жобаны басқарушы облыстық үш топтың 9 жергілікті кеңесшілерінің қызметін төлеу, санитарлық-гигиеналық ағарту бағдарламасы, институционалдық дамыту бағдарламасы, баж және салық төлеу.
банкке комиссиондық сыйақылар;
хабарландыруға төлеу;
"Қарағанды облысындағы ауылды сумен жабдықтау" жобасы бойынша:
операциялық шығындарды қоса есептегенде, жобаны іске асыру үшін 5 адамнан тұратын жергілікті кеңесшілердің қызметін төлеу;
құрылыс жұмыстарын бақылауға және жобалауды жүзеге асыруға кеңесшінің қызметін төлеу;
жоба бойынша құрылыс жұмыстарын жүзеге асыру;
сумен жабдықтау
объектілерін салу үшін
жабдықтар сатып алу;
сатып алынған
жабдықтар бойынша
салықтар мен баждарды
төлеу;
құрылыс жұмыстарына
келісім-шарт бойынша
бюджетке салықтар мен
басқа да міндетті
төлем ақылар төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
6

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Строите-
льство и
реконст-
рукция
системы
водоснаб-
жения
2
004
Реализа-
ция проек-
та за счет
внешних
займов
По проекту
"Развитие
водоснабжения
и канализация
сельских
населенных
территорий":
физическая
инфраструктура -
строительные
работы.
По проекту
"Сельское
водоснабжение
Карагандинской
области":
оплата услуг
консультантов
для осуществле-
ния детального
проектирования и
надзора за
строительством;
осуществление
строительных
работ.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
005
Реализа-
ция
проекта
за счет
внутренних
источников
Реализация
инвестиционных
проектов,
направленных на
строительство и
реконструкцию
объектов питьевого
водоснабжения,
по перечню и в
пределах сумм,
согласно
приложения 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006 года N 1204 "О
реализации Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" на
мероприятия, в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией
прошедшей
государственную
экспертизу,
закрепленной по
программам
согласно приказа
Министра
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
006
Реализа-
ция
проекта
за счет
софинан-
сирования
гранта из
республи-
канского
бюджета
По проекту
"Водоснабжение
Казалинска
(Новоказалин-
ска)":
оплата части
стоимости
страховых
удержаний по
строительным
работам; оплата
части стоимости
строительных
работ в рамках
проекта; оплата
налогов по
контракту на
строительные
работы.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
5
016
Реализа-
ция
проекта
за счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
По проекту
"Развитие
водоснабжения и
канализации
сельских
территорий":
физическая
инфраструктура
строительные
работы;
оплата услуг
иностранной
консалтинговой
компании;
оплата услуг 5
местных
консультантов
центральной
группы управления
проектом,
включая оплату
операционных
расходов;
оплата услуг 9
местных
консультантов трех областных
групп управления
проектом,
включая оплату
операционных
расходов;
программа
санитарно-
гигиенического
просвещения;
программа
институциональ-
ного развития;
оплата налогов
и пошлин.
По проекту
"Сельское
водоснабжение
Карагандинской
области":
оплата услуг
местных
консультантов для реализации
проекта в
количестве 5
человек включая
оплату
операционных
расходов;
оплата услуг
консультанта для
проектирования и
надзора за
строительством;
осуществление
строительных
работ по проекту;
приобретение
оборудования для
строительства
объектов
водоснабжения;
оплата налогов
и пошлин по
приобретаемому
оборудованию;
оплата налогов
и других
обязательных
платежей в
бюджет по
контрактам на
строительные
работы.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан
6

018
Жобаны грант есебінен іске асыру
"Қазалыны"
(Жаңақазалыны) сумен
жабдықтау жобасы
бойынша:
құрылыс жұмыстарына
келісім-шарт бойынша
сақтандыру
ұсталымдарын төлеу;
жоба шеңберінде құрылыс жұмыстарына ақы төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ауыз сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңарту және салу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан халқын сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету үшін ауыз сумен жабдықтау объектілерін пайдалануға енгізу.
Уақтылығы: жұмыс жоспары-кестесіне және жасалынған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
128-ҚОСЫМША
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық меншіктегі сумен жабдықтаудың инфрақұрылымдық желілерінің жұмыс істеуіне мемлекеттік қолдау көрсету"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының "2007 жылға Республикалық бюджет туралы" 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы .

018
Реализация проекта за счет гранта
По проекту "Водоснабжение
Казалинска
(Новоказалин-
ска)":
оплата страховых
удержаний по
контракту на
строительные
работы; оплата
строительных
работ в рамках
проекта.
Январь-
декабрь
Комитет
по
водным
ресур-
сам
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяй-
ства
Респуб-
лики
Казах-
стан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: строительство и реконструкция объектов питьевого водоснабжения.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов питьевого водоснабжения для обеспечения населения Казахстана качественной питьевой водой.
Своевременность: согласно план-графика работ, заключенных договоров.
Качество: в соответствии со строительными нормами и правилами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 128
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Оказание государственной поддержки функционирования
инфраструктурных сетей водоснабжения, находящихся
в республиканской собственности"
на 2007 год
1. Стоимость : 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қарағанды, Ақсу, Екібастұз қалаларына сумен қамтылуын тұрақты қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   РММ "Қаныш Сатпаев атындағы каналдың" сумен қамтылуы инфрақұрылымдық жүйелерін жұмыс күйінде болуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Республикалық меншіктегі сумен жабдықтаудың инфрақұрылымдық желілерінің жұмыс істеуіне мемлекеттік қолдау көрсету
РММ "Қаныш Сатпаев атындағы каналдың" 22 насосты станциялары үшін электр энергиясын тасымалдау және сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: РММ "Қаныш Сатпаев атындағы каналдың" сумен қамтылу жүйелерінің инфрақұрылымын энергиямен қамтамасыз етілуі.
Түпкі нәтиже: Қарағанды, Екібастұз, Ақсу қалаларының су тұтынушыларына тұрақты сумен қамтылуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сумен қамту бойынша қызметтердің тарифін 24% төмендету.
Уақтылығы: сумен қамтудың жылдық жоспарына сәйкес жұмыстарды іске асыру.
Сапасы: су сапасы стандарттарының талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
129-ҚОСЫМША
Ескерту. 129-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Гидротехникалық құрылысты реконструкциялау"
деген 031 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 7306093 мың теңге (жетi жүз отыз миллион алты жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 1 қарашадағы N 1466  Жарлығы ; "Республика аумағында төтенше оқиғалардың алдын алу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 451  өкiмi .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : устойчивое обеспечение водоснабжения городов Караганды, Аксу, Экибастуза.
5. Задачи бюджетной программы : поддержание в рабочем состоянии инфраструктурных сетей водоснабжения РГП "Канал имени Каныша Сатпаева".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Оказание
государст-
венной
поддержки
функцио-
нирования
инфраст-
руктурных
сетей
водоснаб-
жения,
находя-
щихся в
республи-
канской
собствен-
ности
Закуп и
транспор-
тировка
электрической
энергии для
22 насосных
станций
РГП "Канал
имени Каныша
Сатпаева".
Январь-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: энергообеспечение инфраструктурных сетей водоснабжения РГП "Канал имени Каныша Сатпаева".
Конечный результат: обеспечение бесперебойной подачи воды водопотребителям городов Караганды, Экибастуза, Аксу.
Финансово-экономический результат: снижение тарифа на услуги по подаче воды на 24 %.
Своевременность: осуществление работ в соответствии с годовым планом водоснабжения.
Качество: соответствие требованиям стандартов качества воды.
ПРИЛОЖЕНИЕ 129
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Реконструкция гидротехнических сооружений"
на 2007 год
1. Стоимость : 730693 тысячи тенге (семьсот тридцать миллионов шестьсот девяносто три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ  Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года N 1466 "О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение";  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2004 года N 451 "О мерах по предотвращению чрезвычайных происшествий на территории республики".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : гидротехникалық құрылыстарда техногендiк сипаттағы төтенше жағдай туындаудың қаупiн алдын алу, ирригациялық құрылыстарды пайдалану бойынша ауыл шаруашылығы су пайдаланудың және құрылымының тиiмдi жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңарту, ерекше апатты гидромелиоративтiк жүйелердi қалпына келтiру жөнiндегi кешендi iс-шараларды орындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : предупреждение угрозы возникновения чрезвычайных ситуаций техногенного характера на гидротехнических сооружениях, развитие эффективной системы сельскохозяйственного водопользования и структур по эксплуатации ирригационных сооружений.
5. Задачи бюджетной программы : выполнение комплекса мероприятий по реконструкции гидротехнических сооружений восстановление особо аварийных гидромелиоративных систем.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Гидротехникалық құрылысты реконструкциялау
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң бұйрығына сай бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттарына сәйкес іс-шараларға және Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "2007 жылғы республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын iске асыру туралы" 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысының 3 қосымшасына сәйкес тізбе бойынша және белгiленген сомалар шегiнде гидротехникалық құрылыстарды қайта жаңартуға бағытталған бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: 1 объект аяқтау, 7 объектiлер бойынша құрылыс жұмыстары көлемiнің орындалуы.
Түпкi нәтиже: гидротехникалық құрылыстардың дұрыс қызмет көрсетуiн қамтамасыз ету және төтенше жағдайдың туындау қаупін төмендету.
Уақытылығы: бекітілген жұмыс жоспарына және жасалынған шарттарға сәйкес.
Сапасы: Қазақстан Республикасы құрылыс нормалары және ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
130-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану" деген 034 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1 542 687 мың теңге (бір миллиард бес жүз қырық екі миллион алты жүз сексен жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің  135-бабы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Рекон-
струкция
гидротех-
нических
сооруже-
ний
Реализация
бюджетных
инвестиционных
проектов,
направленных на
реконструкцию
гидротехничес-
ких сооружений,
по перечню и в
пределах сумм,
согласно
приложения 3,
к постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006
года N 1204 "О
реализации
Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" на
мероприятия в
соответствии с
утвержденными
проектно-
сметными
документациями,
закрепленными
согласно
приказа
Министра сель-
ского хозяйства
Республики
Казахстан.
Январь-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: завершение 1 объекта, выполнение объема строительных работ по 7 объектам.
Конечный результат: обеспечение нормального функционирования гидротехнических сооружений и снижение риска возникновения чрезвычайных ситуаций.
Своевременность: согласно утвержденному плану работ и в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно действующим строительным нормам и правилам Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 130
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
034 "Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов,
не связанных с подачей воды"
на 2007 год
1. Стоимость:  1 542 687 тысяч тенге (один миллиард пятьсот сорок два миллиона шестьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 135  Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   шекаралас мемлекеттермен бірлесіп пайдаланатын объектілерін қоса алғанда су берумен байланысты емес су шаруашылығы объектілерінің үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   су берумен байланысты емес, республикалық меншіктегі су қоймалары мен басқа да гидротехникалық құрылыстардың функцияларын қамтамасыз ету; трансшекаралық өзендерде орналасқан су шаруашылығы объектілерін бірлесіп пайдалану.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : бесперебойная работа водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды, включая объекты, совместно используемые с сопредельными государствами.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение функционирования водохранилищ и других гидротехнических сооружений, находящихся в республиканской собственности, не связанных с подачей воды; совместное использование водохозяйственных объектов, расположенных на трансграничных реках.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану
Республикалық су шаруашылығы объектілері мен құрылыстарында пайдалану іс-шараларын жүргізу: су астын зерттеу, сметаны және ақау ведомосын құрып техникалық жай-күйін анықтау;
линия жұмысшыларын ұстау;
құрылыстардың электрокүш, механикалық, көтерме-көлік жабдықтарына, су торабының металл жапқыштарына, электр желілері мен байланыс жүйелеріне, сондай-ақ өндіріс орындары мен су шаруашылығы объектілерінің техникаларына жөндеу жүргізу және пайдалану;
гидротехникалық құрылыстардың жоғарғы және төменгі бьефтерін және беткейлерді бекіту;
беткейлерді бекіту, су шаруашылығы объектілерінде каналдар бөгетшелерін және бөгеттерін күшейту және басқа да жөндеу жұмыстарын жүргізу, каналдарды тазарту;
- су сақтандыру, реттеу, тасқынға қарсы жұмыстарды жүргізу;
су қоймаларының параметрлерін нақтылау бойынша жұмыстар жүргізу;
гидротехникалық құрылыстарды күзету;
- республикалық су
шаруашылығы
құрылыстарын
мемлекеттік тіркеу;
- республикалық су
шаруашылығы
құрылыстарын
инженерлік-техникалық
жарақтандыру және
оларды қауіпсіздік
жүйелерімен
қамтамасыз ету;
Өзбекстан
Республикасы,
Қырғызстан
Республикасымен транс
шекаралық өзендерде
орналасқан су
шаруашылықтары
объектілерін ұстап
тұрудағы үлестік
қатынасы;
Зах-Келес су
шаруашылығы  басқармасы жүйесін
ұстап тұру;
Ресей Федерациясынан берілетін сумен байланысты шығындарды өтеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: республикалық меншіктегі 129 су шаруашылығы объектілері мен 10 мемлекетаралық объектілерге пайдалану іс шаралар жүргізу.
Түпкі нәтиже: 118 республикалық және 10 мемлекетаралық объектілердің техникалық жағдайы жақсарады және ауылдық тауар өндірушілерге суармалы су қажетті көлемде уақтылы берілуі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 республикалық су шаруашылығы объектісіне пайдалану іс шараларын жүргізуге орта есеппен 8,9 миллион теңге және 1 мемлекетаралық объектіге орта есеппен 39,2 миллион теңге жұмсалады.
Уақтылығы: республикалық меншіктегі су шаруашылығы объектілеріне және мемлекетаралық объектілерге пайдалану іс шаралары бекітілген жұмыс пен қызмет көрсету жоспарына сәйкес жүзеге асырылуы.
Сапасы: су шаруашылығы объектілерін пайдалану Ережелеріне сәйкес республикалық су шаруашылығы объектілерінде техникалық және экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
131-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын қамтамасыз ету"
деген 036 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
034
Эксплуа-
тация
республи-
канских
водохозяй-
ственных
объектов,
не связан-
ных с
подачей
воды
Проведение экс-
плуатационных
мероприятий на
республиканских
водохозяйствен-
ных объектах и
сооружениях:
- подводное
обследование,
определение
технического
состояния с
составлением
дефектной
ведомости и
сметы;
- содержание
линейных
работников;
- эксплуатация и ремонт
электро-
силового,
механического,
подъемно-
транспортного
оборудования
сооружений,
металлических
затворов
гидроузлов, систем связи и
электролиний,
а также произ-
водственных
помещений и
обслуживаемой
техники
водохозяйствен-
ных объектов;
- крепление
верхнего и нижнего
бьефов и откосов гидро-
технических
сооружений,
крепление откосов,
усиление дамб
каналов и плотин и дру-
гие ремонтные
работы на
водохозяйствен-
ных объектах,
очистка
каналов;
- проведение регулировочных, противопавод-
ковых и
водоохранных
мероприятий;
- проведение работ по уточнению параметров водохранилищ; - охрана гидро-
технических
сооружений;
- государст-
венная
регистрация
республиканских
водохозяйст-
венных
сооружений;
- инженерно-
техническое
оснащение и
обеспечение
системами
безопасности
республиканских
водохозяйст-
венных
сооружений;
Долевое
участие в
содержании
водохозяйствен-
ных объектов,
расположенных
на трансгранич-
ных реках с
Кыргызской
Республикой,
Республикой
Узбекистан;
содержание
Зах-Келеского
Управления
водохозяйствен-
ных систем;
возмещение
затрат,
связанных
с подачей воды из Российской
Федерации.
Январь-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: будут проведены эксплуатационные мероприятия на 129 водохозяйственных объектах республиканской собственности и 10 межгосударственных объектах.
Конечный результат: улучшится техническое состояние на 118 республиканских и на 10 межгосударственных объектах, и своевременная подача в необходимом количестве поливной воды сельхозтоваропроизводителям.
Финансово-экономический результат: на проведение эксплуатационных мероприятий на 1 республиканском водохозяйственном объекте затрачивается в среднем 8,9 миллионов тенге и на 1 межгосударственном объекте в среднем затрачивается 39,2 миллионов тенге.
Своевременность: осуществление эксплуатационных мероприятий на водохозяйственных объектах, республиканской собственности и межгосударственных объектах в соответствии с утвержденным планом оказания работ и услуг.
Качество: обеспечение технической и экологической безопасности на республиканских водохозяйственных объектах в соответствие с Правилами эксплуатации водохозяйственных объектов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 131
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Обеспечение сохранения и устойчивого развития лесов"
на 2007 год

1. Құны :   2488766 мың теңге (екі миллиард төрт жүз сексен сегіз миллион жеті жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының "Қоршаған ортаны қорғау туралы" 1997 жылғы 15 шілдедегі 9-бабы; 2004 жылғы 9 шілдедегі "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  43-бабы ; 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  34-бабы ; "Ормандарда өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1271  қаулысы ; "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды күзету, қорғау, молайту ірі орман өсіру жөніндегі нормалар мен нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 53  қаулысы ; "Тұяқты жабайы жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлері мен киіктерді сақтаудың және қалпына келтірудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 наурыздағы N 267  Қаулысы ; "2005-2007 жылдарға арналған "Жасыл Ел" Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632  қаулысы .

1. Стоимость : 2488766 тысяч тенге (два миллиарда четыреста восемьдесят восемь миллионов семьсот шестьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 9   Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды";  статья 43  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";  статья 34  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1271 "Об обеспечении пожарной безопасности в лесах";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 53 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2005 года N 267 "Об утверждении Программы "Сохранения и восстановления редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении Программы "Жасыл Ел" на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ормандардың экологиялық және ресурстық әлеуетін арттыру, орман ресурстарын ұтымды және сарқып тауыспай пайдалану, оларды күзету, қорғау және молықтыру үшін жағдайларды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   орман дақылдары тұқымдарының егістік сапасын, олардың энтомологиялық және фитопатологиялық залалдану деңгейін айқындау; орман шаруашылығы саласындағы студенттер үшін оқу тәжірибелерін өткізу; тұрақты орман тұқым базасын қалыптастыру және мұрагерлік қасиеттері жақсартылған отырғызу материалын алу; орман орналастыру, аңшылық ісін ұйымдастыру жұмыстарын және орман шаруашылығын жобалауды өткізу; ормандардың мемлекеттік есебі мен кадастрын жүргізу; орман және аңшылық шаруашылықтары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ғылыми-әдістемелік талдамалармен қамтамасыз ету; Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру; ормандарды авиациямен күзетуді қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение условий для повышения экологического и ресурсного потенциала лесов, рационального и неистощительного использования лесных ресурсов, их охраны, защиты и воспроизводства.
5. Задачи бюджетной программы : определение посевных качеств лесных семян, степени их энтомологической и фитопатологической зараженности; проведение учебных практик для студентов в области лесного хозяйства; формирование постоянной лесосеменной базы и получение посадочного материала с улучшенными наследственными качествами; проведение лесоустроительных, охотустроительных работ и лесохозяйственного проектирования; ведение государственного учета и кадастра лесов; обеспечение научно-методическими разработками лесного и охотничьего хозяйства и особо охраняемых природных территорий; создание санитарно-защитной зеленой зоны города Астана; обеспечение авиационной охраны лесов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Ормандардың сақталуын және тұрақты дамуын қамтамасыз ету
2
100
Қазақ мемлекеттік республикалық орман дақылдарының тұқымын дайындайтын мекеме
Тұқымды егістік қасиеттеріне, энтомологиялық және фитопатологиялық залалдануына сараптамадан өткізуді қамтамасыз ету, орман зиянкестері мен ауруларының ошақтарын болжау бойынша мәліметтер жинау және ақпарат әзірлеу үшін штат саны 28 адамнан тұратын Қазақ мемлекеттік республикалық орман дақылдарының тұқымы мекемесі мемлекеттік мекемесін ұстау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
036
Обеспечение
сохранения
и устойчи-
вого разви-
тия лесов
2
100
Казахское
государ-
ственное
республи-
канское
лесосемен-
ное
учреждения
Содержание
государствен-
ного учреждение
Казахское
государственное
республиканское
лесосеменное
учреждение со
штатной
численностью
28 единиц для
обеспечения
проведения
экспертизы
семян на
посевные
качества, энто-
мологической и
фитопатологи-
ческой заражен-
ности, сбора
сведений и
подготовки
информации по
прогнозу очагов
вредителей и
болезней леса.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
3

101
Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы
Орман өрттерінің алдын алу, оларды байқау және жою, ормандарды орман зиянкестері мен ауруларынан қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізу, орман өсіру жұмыстарын жүргізу, ормандарды заңсыз кесуден қорғау, табиғат пайдаланушылардың орман пайдалану тәртібі мен аң аулау ережелерін сақтауын қамтамасыз ету, оқу тәжірибелерін ұйымдастыру және өткізу, жабдықтар мен басқа да негізгі құралдардың ағымдық жөндеуі үшін штат саны 39 адамнан тұратын Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесін ұстау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
4

101
Сандыктау-
ское
учебно-
производ-
ственное
лесное
хозяйство
Содержание
государствен-
ного учреждения
Сандыктауское
учебно-произ-
водственное
лесное
хозяйство со
штатной
численностью
39 единиц для
проведения
мероприятий по
предупреждению
лесных пожаров, их обнаружению
и ликвидации,
защите лесов от
вредителей и
болезней леса;
проведение
лесокультурных
работ;
охраны лесов
от незаконных
порубок;
обеспечение
соблюдения
природополь-
зователями
порядка
лесопользования и правил охоты;
организация и
проведение
учебных
практик;
текущий ремонт
оборудования и
других основных
средств.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
4

102
Тұрақты орман дақылдарының тұқымын дайындайтын базасын қалыптастыру
Тұрақты орман тұқым базасын, оның ішінде тұрақты орман тұқым учаскелерін құру үшін алаңдарды іріктеу, уақытша орман тұқым учаскелерін іріктеу, тұрақты орман тұқым плантацияларын іріктеу, артықшылығы бар екпелер мен ағаштарды іріктеу, генетикалық резерваттарды жекелеп бөлу, тұрақты орман дақылдарының тұқымы учаскелерін құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, тұрақты орман тұқым базасының объектілерін ұстау және қорғау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
5

102
Формиро-
вание
постоянной
лесосе-
менной
базы
Формирование
постоянной
лесосеменной
базы, в том
числе отбор
площадей для
создания
постоянных
лесосеменных
участков, отбор
временных
лесосеменных
участков, отбор
постоянных
лесосеменных
плантаций,
отбор плюсовых
насаждений и
деревьев,
выращивание
посадочного
материала
улучшенного
качества,
выделение
генетических
резерватов, охрана и
содержание
объектов
постоянной
лесосеменной
базы.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
5

103
Орман-аң аулауды орналастыру және орман шаруашылығын жобалау, орман және жануарлар  дүниесі саласындағы есепке алу және биологиялық негіздеме
2008 жылғы орман
орналастыруға
дайындық жұмыстары:
топокарталар, ішкі
шаруашылық жерге
орналастыру
жоспарларын, аудандық
және облыстық
карталар сатып алу.
Далалық орман
орналастыру жұмыстары.
Алматы және Маңғыстау
облыстарында далалық
орман орналастыру
жұмыстарын жүргізу,
тапсырыс берушінің
тапсырмасы бойынша
орман орналастыру
жобаларын өндіріске
енгізуге авторлық
қадағалаулар мен
тексерулер жасау.
Камералдық орман
орналастыру жұмыстары.
Павлодар және Ақмола
облыстарының орман
мекемелерінде
камералдық орман
орналастыру жұмыстарын
жүргізу, Солтүстік
Қазақстан облысы
бойынша жиынтық орман
орналастыру жобаларын
жасау, камералдық
жұмыстарды орындау
үшін бағдарламалық
қамтамасыз етуді
жетілдіру.
Жобалау-іздестіру
жұмыстарын жүргізу:
2006 жылғы іздестіру
бойынша камералдық
жобалық жұмыстар,
оның ішінде:
Қарқаралы және
Баянауыл мемлекеттік
ұлттық табиғи саябақ
ормандарының өртке
қарсы құрылғысының
жұмыс жобасы; Іле
Алатауы мемлекеттік
ұлттық табиғи
саябағының орман
көмкермеген жерлері
ормандануының және
жабайы жемісті
екпелерін қалпына
келтірудің жұмыс
жобасы;
Солтүстік Қазақстан
облысы Соколов орман
питомнигі мен Алматы
облысы Қаскелең орман
питомнигінің
ұйымдастыру-шаруашылық
жоспары мен
суландырудың жұмыс
жобасы;
Ақмола облысы
Көкшетау орман
селекциялық орталығының
ұйымдастыру-шаруашылық
жоспарының жұмыс
жобасы;
жұмыс жобаларының сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету;
Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығын ұйымдастыру- шаруашылық
жоспары мен суландыру жобасының техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу;
Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығын ұйымдастыру мен суландыру жобасының техника-экономикалық негіздемесіне сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету;
Жаңа далалық іздестіру жұмыстарын жүргізу:
Жамбыл облысы Байзақ
орман питомнигінің, Іле-Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағының, Қостанай облысы Затобол орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы.
Орман және жануарлар дүниесі саласында есепке алу мен биологиялық негіздемелер жүргізу.
"Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының, "Қазақ
мемлекеттік жобалау
жөніндегі жобалау-
іздестіру институты"
республикалық
мемлекеттік
кәсіпорнының
балансына берілген
ғимаратты ішінара
күрделі жөндеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
6

103
Лесоохото-
устройство
лесохозяй-
ственное
проектиро-
вание,
учет и
биологи-
ческое
обоснова-
ние в
области
лесов и
животного
мира
Подготовитель-
ные работы к
лесоустройству
2008 года, в
том и числе:
приобретение
топокарт, планов
внутри-
хозяйственного
землеустройст-
ва, районных и
областных карт.
Полевые лесоус-
троительные
работы.
Проведение
полевых лесо-
устроительных
работ в
Алматинской и
Мангистауской
областях,
проведение
авторских
надзоров и
проверок за
внедрением в
производство
лесоустроитель-
ных проектов
по заданию
заказчика.
Камеральные
лесоустрои-
тельные работы.
Проведение
камеральных
лесоустрои-
тельных работ
в лесных
учреждениях
Павлодарской
и Акмолинской
областях,
составление
сводного лесо-
устроительного
проекта по
Северо-
Казахстанской
области, совер-
шенствование
программного
обеспечения
для выполнения
камеральных
работ.
Проведение
проектно-
изыскательских
работ:
Камеральные
проектные
работы по
изысканиям
2006 года, в том числе:
рабочий проект
противопожарно-
го устройства лесов
Каркаралинского
и Баянаульского
государственных
национальных
природных парков;
рабочий проект
облесения не
покрытых лесом
земель и
восстановление
дикоплодовых
насаждений
Иле-Алатауского
государственно-
го национально-
го природного
парка;
рабочий проект
организационно
хозяйственного
плана и орошения
Соколовского
лесного питомника
Северо-
Казахстанской
области и
Каскеленского
лесного
питомника
Алматинской
области;
рабочий проект
организационно-
хозяйственного
плана
Кокшетауского
лесного
селекционного
центра
Акмолинской
области;
обеспечение
архитектурно-
строительной
государственной
экспертиз и
рабочих
проектов;
разработка
технико-
экономического
обоснования
проекта
организации и
орошения
Кокшетауского
лесного
селекционного
центра
Акмолинской
области;
обеспечение
архитектурно-
строительной
экспертизы
технико-
экономического
обоснования
проекта
организации и
орошения
Кокшетауского
лесного
селекционного
центра
Акмолинской
области.
Проведение новых
полевых
изыскательских
работ:
рабочий проект
организационно-
хозяйственного
плана и
орошения
Байзакского
лесного питомника
Жамбылской
области,
Иле-Алатауского
государственного
национального
природного
парка,
Затобольского
лесного
питомника
Костанайской
области.
Проведение
учетов и
биологических
обоснований в
области лесов и
животного мира.
Частичный
капитальный
ремонт здания,
переданного на
баланс
республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Казахское государственное лесоустрои-
тельное
предприятие",
республиканского
государственного
предприятия
"Казахский
государственный
проектно-
изыскательский
институт по
проектированию"
в рамках
государственного заказа.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
6

104
Астана қаласының жасыл желекті санитарлық-қорғау аймағы
Астана қаласының санитарлық-қорғаныштық жасыл аймағын құру,
оның ішінде:
жер пайдаланушыларға шығындарды өтеу, жер бөлу, жобаны табиғи жағдайға алып шығу, отырғызу материалдарын өсіру, орман тұқымы плантацияларын құру, ағаш тұқымдарын аудандастыру, отырғызу материалдарын сатып алу, орман екпелерін қорғау, ағаш дақылдарын отырғызар алдында топырақты өңдеу, екпелерге күтім жасау, екпелермен толықтыру, екпе ағаштарға орманшылық күтім жасау және күтіп-баптау үшін кесу, техника жөндеу.
2006 жылдың ізденістері бойынша камералдық жобалау жұмыстарын жүргізу, оның ішінде: Астана қаласының шетіндегі аймағы ішінде қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобасы;
Ақмола облысы Шортанды орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен оны суландырудың жұмыс жобасы;
"Жасыл Аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының орман дақылдары тұқымы плантациясын суландырудың жұмыс жобасы;
Астана қаласының қала шетіндегі аймағы шегінде қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобасын табиғи жағдайға алып шығу;
Астана қаласының шетінде қорғаныштық екпе ағаштар құру жөніндегі жұмыс жоспары бойынша сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету;
Шортанды орман питомнигі мен "Жасыл Аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының орман тұқымы плантациясын ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен оны суландырудың жұмыс жобасының сәулет-кұрылыс
мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету;
Астана қаласының жасыл аймағында қорғаныштық екпе ағаштарын құрудың жұмыс жобасына авторлық қадағалау.
Жаңа далалық іздестіру жұмыстарын жүргізу, оның ішінде:
Астана қаласының шетіндегі аймақта 2015 жылға дейінгі кезеңге 155 мың гектар ауданда екпе ағаштар құрудың техника-экономикалық негіздемесі;
Астана қаласының шетіндегі аймағы шегінде қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобасы (Солтүстік, Шығыс және Оңтүстік-Шығыс бағыттар).
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде "Жасыл аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын материалдық-техникалық жарақтандыру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
7
105
Орманды әуеден қорғау
5639 мың гектар алқапта бүлінген екпелерді байқау, осы екпелерді есепке алу және олардың жай-күйін қадағалау бойынша оны авиациямен қарауылдау және аэрокөрілімдік орман-патологиялық бақылау.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

104
Санитарно-
защитная
зеленая
зона
города
Астаны
Создание
санитарно-защит-
ной зеленой зоны
города Астаны,
в том числе:
возмещение
убытков
землепользовате-
лям, отвод земли, вынос
проекта в
натуру,
выращивание
посадочного
материала,
создание
лесосеменной
плантации,
районирование
древесных пород,
приобретение
посадочного
материала, охрана
лесонасаждений,
посадка
лесокультур с
предпосадочной
обработкой почвы,
подготовка почвы
под посадки,
уход за
посадками,
дополнение
посадок,
лесоводственный
уход за
лесонасаждениями
и рубки ухода,
ремонт техники.
Проведение
камеральных
проектных работ
по изысканиям
2006 года, в
том числе:
рабочий проект
создания защитных
и ландшафтно-
рекреационных
насаждений в
пределах
пригородной зоны
города Астаны;
рабочий проект
организационно-
хозяйственного
плана и орошения
Шортандинского
лесного питомника
Акмолинской
области;
рабочий проект
орошения
лесосеменной
плантации в
республиканском
государственном
предприятии
"Жасыл Аймак";
вынос в натуру
рабочего проекта
создания
ландшафтно-
рекреационных
насаждений в
пределах
пригородной зоны
города Астаны;
обеспечение
архитектурно-
строительной
государственной
экспертизы по
рабочему проекту
создания защитных
насаждений в
пригородной зоне
города Астаны;
обеспечение
архитектурно-
строительной
государственной
экспертизы
рабочего проекта
организационно-
хозяйственного
плана и орошения
Шортандинского
лесного питомка
и лесосеменной
плантации в
республиканском
государственном
предприятии
"Жасыл Аймак";
авторский надзор
за рабочим
проектом создания
лесонасаждений в
зеленой зоне
города Астаны;
Проведение новых
полевых
изыскательских
работ, в том числе:
Технико-
экономическое
обоснование
создания
лесонасаждений в
пригородной зоне
города Астаны на
площади 155
тысяч гектаров,
на период до
2015 года;
рабочий проект
создания
защитных и
ландшафтно-
рекреационных
насаждений в
пределах
пригородной зоны
города Астаны
(Северное,
Восточное и
Юго-восточное
направления).
Материально-
техническое
оснащение
республиканского
государственного
предприятия
"Жасыл Аймак",
в рамках
государственного
заказа.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7
105
Авиаохрана
леса
Авиапатрулирова-
ние и
аэровизуальные
лесопатологи-
ческие
наблюдения на
площади 5639
тысяч гектар по
обнаружению
поврежденных
насаждений, учет
этих насаждений и надзор за их
состоянием.
Материально-
техническое
оснащение
республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Казахская база
авиационной
охраны лесов и
обслуживания
лесного
хозяйства",
в рамках госу-
дарственного
заказа.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: тұқымның егістік қасиеттеріне сертификаттар, себуге әзірленген тұқымды өңдеу жөнінде ұсыныстар алынды, Сандықтау оқу-өндірістік орман шаруашылығының орман қоры орман өрттерінен және заңсыз ағаш кесуден сақтап қалынды, Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің саны 25-ке дейінгі студенттердің орман шаруашылығын жүргізу жөнінде өндірістік тәжірибеден өтуі жүзеге асырылды, 171 гектар тұрақты орман тұқымы учаскелерін құру жөнінде алқаптар іріктеп алынды және ұсыныстар әзірленді; 622 гектар уақытша орман тұқымы учаскелері таңдап алынды; 7 гектар тұрақты орман тұқымы плантациялары отырғызылды; 100 гектар артықшылығы бар екпелер іріктеп алынды; 157 дана артықшылығы бар ағаштар іріктеп алынды; 9320 гектар алқапта генетикалық резерваттар бөлінді; 341 гектар тұрақты орман тұқымы базасының объектілері қорғалады және қамтамасыз етіледі; 671500 дана жақсартылған сападағы отырғызу материалдары өсіріледі;
2008 жылдың орман орналастыру шараларына дайындық жұмыстары жүргізілді: топокарталар, ішкі шаруашылық жер орналастыру жоспарлары, аудандық және облыстық карталар сатып алынды.
Далалық орман орналастыру жұмыстары жүргізілді: Алматы облысында - 706,8 мың гектар, Маңғыстау облысында - 242,4 мың гектар; тапсырыс берушінің тапсырмасы бойынша орман орналастыру жобаларының өндіріске енгізілуіне авторлық қадағалаулар мен тексерулер жүргізілді.
Орман мекемелерінде камералдық орман орналастыру жұмыстары жүргізілді: Павлодар облысында - 178,3 мың гектар: Максим-Горький - 27,6 мың гектар, Павлодар - 53,5 мың гектар, Өрлітөбе - 46,5 мың гектар және Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркінде - 50,7 мың гектар; Ақмола облысында - 248,3 мың гектар, соның ішінде орман мекемелерінде:»Бұқпа»- 22,8 мың гектар, Бұланды - 48,0 мың гектар, Куйбышев - 47,8 мың гектар, Кіші-Тоқты - 19,6 мың гектар, Ұрымқай - 34,1 мың гектар және»Көкшетау»мемлекеттік ұлттық табиғи паркі - 76,0 мың гектар.
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша жиынтық орман орналастыру жобасы жасалды.
Камералдық жұмыстар орындау үшін бағдарламалық қамтамасыз ету жетілдірілді.
Жобалау-іздестіру жұмыстары жүргізілді, оның ішінде:
2006 жылғы іздестіру бойынша камералдық жұмыстар: Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы ормандарының өртке қарсы құрылғысының жұмыс жобасы - 90,3 мың гектар; Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы ормандарының өртке қарсы құрылғысының жұмыс жобасы - 50,7 мың гектар; Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағының орман көмкермеген жерлері ормандануының және жабайы жемісті екпелерін қалпына келтірудің жұмыс жобасы - 2700 гектар; Солтүстік Қазақстан облысы Соколов орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 50 гектар; Алматы облысы Қаскелең орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 45 гектар; Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығының ұйымдастыру-шаруашылық жоспарының жұмыс жобасы 192 гектар; жұмыс жобалардың сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету, оның ішінде: Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағының орман көмкермеген жерлері ормандануының және жабайы жемісті екпелерін қалпына келтірудің жұмыс жобасы - 1 дана, Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы ормандарының өртке қарсы құрылғысының жұмыс жобасы - 1 дана, Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы ормандарының өртке қарсы құрылғысының жұмыс жобасы - 1 дана, Солтүстік Қазақстан облысы Соколов орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 2 дана, Алматы облысы Қаскелең орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 2 дана, Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығының ұйымдастыру-шаруашылық жоспарының жұмыс жобасы - 2 дана, Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығын ұйымдастыру мен суландырудың жобасының техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу - 192 га; Ақмола облысы Көкшетау орман селекциялық орталығын ұйымдастыру мен суландырудың жобасының техника-экономикалық негіздемесін әзірлеудің сәулет-құрылыс сараптамасын қамтамасыз ету - 1 дана.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: получены сертификаты на посевные качества семян, рекомендации по обработке семян, подготовленных к посеву; сохранен лесной фонд от лесных пожаров и незаконных порубок Сандыктауского учебно-производственного лесного хозяйства, осуществлено прохождение производственной практики до 25 студентов Казахского государственного агротехнического университета по ведению лесного хозяйства. Отобрано площадей и разработано рекомендаций по созданию постоянных лесосеменных участков - 171 гектар; отобрано временных лесосеменных участков - 622 гектар; заложено постоянных лесосеменных плантаций - 7 гектар; отобрано плюсовых насаждений - 100 гектаров; отобрано плюсовых деревьев - 157 штук; выделены генетические резерваты на площади - 9320 гектаров; охраняются и содержатся объекты постоянной лесосеменной базы - 341 гектар; выращено посадочного материала улучшенного качества - 671500 штук. Проведены подготовительные работы к лесоустройству 2008 года: приобретены топографические карты, планы внутрихозяйственного землеустройства, районных и областных карт.
Проведены полевые лесоустроительные работы: в Алматинской области - 706,8 тысяч гектар, Мангистауской области - 242,4 тысяч гектаров; проведены авторские надзоры и проверки за внедрением в производство лесоустроительных проектов по заданию заказчика.
Проведены камеральные лесоустроительные работы в лесных учреждениях: в Павлодарской области - 178,3 тысяч гектаров, в том числе по лесным учреждениям: Максимо-Горьковское - 27,6 тысяч гектаров, Павлодарское - 53,5 тысяч гектаров, Урлютюбинское - 46,5 тысяч гектаров и Баянаульскому государственному национальному природному парку - 50,7 тысяч гектаров; в Акмолинской области - 248,3 тысяч гектаров, в том числе по лесным учреждениям: "Букпа" - 22,8 тысяч гектаров, Буландинское - 48,0 тысяч гектаров, Куйбышевское - 47,8 тысяч гектаров, Мало-Тюктинское - 19,6 тысяч гектаров, Урумукайское - 34,1 тысяч гектаров и государственному национальному природному парку "Кокшетау" - 76,0 тысяч гектаров.
Составлен сводный лесоустроительный проект по Северо-Казахстанской области.
Совершенствовано программное обеспечение для выполнения камеральных работ.
Проведены проектно-изыскательские работы, в том числе:
камеральные проектные работы по изысканиям 2006 года: рабочий проект противопожарного устройства лесов Каркаралинского государственного национального природного парка - 90,3 тысяч гектаров; рабочий проект противопожарного устройства лесов Баянаульского государственного национального природного парка - 50,7 тысяч гектаров; рабочий проект облесения не покрытых лесом земель и восстановление дикоплодовых насаждений Иле-Алатауского государственного национального природного парка - 2700 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Соколовского лесного питомника Северо-Казахстанской области - 50 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Каскеленского лесного питомника Алматинской области - 45 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана Кокшетауского лесного селекционного центра Акмолинской области - 192 гектара; обеспечение архитектурно-строительной экспертиз и рабочих проектов, в том числе: рабочий проект облесения непокрытых лесом земель и восстановление дикоплодовых насаждений Иле-Алатауского государственного национального природного парка - 1 штука, рабочий проект противопожарного устройства лесов Каркаралинского государственного национального природного парка - 1 штука, рабочий проект противопожарного устройства лесов Баянаульского государственного национального природного парка - 1 штука, рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Соколовского лесного питомника Северо-Казахстанской области - 2 штуки, рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Каскеленского лесного питомника Алматинской области - 2 штуки, рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Кокшетауского лесного селекционного центра Акмолинской области - 2 штуки; разработка технико-экономического обоснования проекта организации и орошения Кокшетауского лесного селекционного центра Акмолинской области - 192 гектара; обеспечение архитектурно-строительной экспертизы технико-экономического обоснования проекта организации и орошения Кокшетауского лесного селекционного центра Акмолинской области - 1 штука.

Жаңа далалық іздестіру жұмыстары жүргізілді: Жамбыл облысы Байзақ орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 30 гектар, Іле-Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 15 гектар, Қостанай облысы Затобол орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен суландырудың жұмыс жобасы - 50 гектар.
Астана қаласы мен оның қала шетіндегі аймағы жағдайында қаланы көгалдандыру мен сортаң және батпақты жерлерінде ағаш екпелерін құрудың тәсілдері мен технологияларын айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу; Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи саябағы аумағын кеңейту жөнінде табиғи-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелер әзірленді;»Көкшетау мемлекеттік ұлттық табиғи саябағының түзетілген табиғи-ғылыми және техника-экономикалық негіздемесі жасалды; орманды пайдалану ақысын есептеу ставкаларының әдістемесі әзірленді; ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану ақысын есептеу ставкаларының әдістемесі әзірленді; орман қорына жыл сайынғы есеп жүргізілді, Іле-Алатауы, Баянауыл,»Алтын Емел,»Көкшетау мемлекеттік ұлттық табиғи саябақтары аумағында туризм инфрақұрылымын дамытудың түзетілген техника-экономикалық негіздемесі жасалды; Қазақстанның Қызыл кітабына енгізу үшін аз танылған сирек және бірегей өсімдіктер бірлестігі зерттелді; Қазақстанның оңтүстік-шығысында ителгінің таралымы қалпына келтірілді;»Жануарлар дүниесінің кадастры, мониторингі және есебі» автоматтандырылған бағдарламасын әзірлеуге техникалық тапсырма дайындау, жануарлар дүниесінің мониторингі мен есебі; 2008 жылы жануарлар дүниесі объектілерін алудың биологиялық негіздемесі жүргізілді; киіктер санының жай-күйі туралы есеп жүргізілді; сирек кездесетін және жойылып бара жатқан жабайы тұяқты жануарлардың есебін және бақылауын (мониторингін) ұйымдастыру және таралымдардың жай-күйіне үнемі жедел баға беріп отыру жүргізілді.
"Қазақ орман орналастыру кәсіпорны" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының, "Қазақ мемлекеттік жобалау жөніндегі жобалау-іздестіру институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының балансына берілген ғимаратқа ішінара күрделі жөндеу жүргізілді.
Жер бөлу, жобаны табиғи жағдайға алып шығу - 8000 гектар; 11 млн. дана отырғызу материалы өсірілді; 0,042 мың гектар орман тұқымы плантациялары құрылды; 9 тұқым ағаш тұқымдарын аудандастырудың бірінші кезеңі өткізілді; 5000 гектар орман дақылдары отырғызар алдында топырақ өңдеп отырғызылды; 5100 гектар бұрнағы жылдары отырғызылған орман дақылдарымен толықтырылды, 2,7 млн. дана отырғызу материалы сатып алынды; 19602,8 гектар екпелерге күтім жасалды; 33043 гектар орман екпелері қорғалды; 2008 - 2009 жылдары отырғызу үшін 15000 гектар жер дайындалды; 7700 гектар орман екпелеріне күтім және күтіп-баптау үшін кесу жасалды; жер пайдаланушылардың шығындары өтелді; техника жөнделді.

Проведены новые полевые изыскательские работы: рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Байзакского лесного питомника в Жамбылской области - 30 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения лесного питомника Иле-Алатауского государственного национального природного парка - 15 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Затобольского лесного питомника Костанайской области - 50 гектаров.
Разработаны рекомендации по определению способов и технологий озеленения города и создания лесонасаждений на засоленных и заболоченных землях в условиях города Астаны и его пригородной зоны; разработаны естественнонаучное и технико-экономическое обоснования по расширению территории Каркаралинского государственного национального природного парка; проведена корректировка естественно-научного и технико-экономического обоснований государственного национального природного парка "Кокшетау"; разработаны методики расчета ставок платы за лесные пользования; разработаны методики расчета ставок платы за использование особо охраняемых природных территорий; проведен ежегодный учет лесного фонда; проведена корректировка технико-экономического обоснования развития инфраструктуры туризма на территории Иле-Алатауского, Баянаульского, "Алтын-Эмель", "Кокшетау" государственных национальных природных парков; изучены малоизвестные редкие и уникальные растительные сообщества, для включения в Красную книгу Казахстана; восстановлена популяция балобана на юго-востоке Казахстана; подготовка технического задания к разработке автоматизированной программы "Кадастр, мониторинг и учет животного мира"; разработано биологическое обоснование на изъятие объектов животного мира в 2008 году; проведен учет численности сайгаков; проведена организация учета и контроля (мониторинга) редких и исчезающих видов диких копытных животных. Проведена постоянная оперативная оценка состояния популяций.
Для республиканского государственного казенного предприятия "Казахское лесоустроительное предприятие", республиканского государственного предприятия "Казахский государственный проектно-изыскательский институт по проектированию" проведен частичный капитальный ремонт здания, переданного на баланс предприятия.
Отвод земли, вынос проекта в натуру - 8000 гектаров; выращен посадочный материал - 11 млн. штук; созданы лесосеменные плантации - 0,042 тысячи гектаров; проведено районирование древесных пород - 9 пород; посажено лесокультур с предпосадочной обработкой почвы - 5000 гектаров, дополнение посадок - 5100 гектаров, приобретено посадочного материала - 2,7 млн. штук; проведен уход за посадками - 19602,8 гектаров; охрана лесонасаждений - 33043 гектара; подготовлена почва под посадки 2008-2009 годов - 15000 гектаров; осуществлены лесоводственный уход за лесонасаждениями и рубки ухода - 7700 гектаров; возмещены убытки землепользователей.

2006 жылғы іздестіру бойынша камералдық жобалау жұмыстары: Астана қаласының шетіндегі аймағының шегінде (оңтүстік бағыты) қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпелер құрудың жұмыс жобасы - 15000 гектар; Ақмола облысы Шортанды орман питомнигінің ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен оны суландырудың жұмыс жобасы 69 гектар;»"Жасыл Аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының орман дақылдары тұқымы плантациясын суландырудың жұмыс жобасы - 155 гектар; Астана қаласының шетіндегі аймағы шегінде қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобасын табиғи жағдайға алып шығу (оңтүстік бағыт) - 15000 гектар; Астана қаласының шетіндегі аймағында қорғаныштық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобалары бойынша сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасын қамтамасыз ету (оңтүстік бағыты) - 2 дана; Ақмола облысы Шортанды орман питомнигінің және»"Жасыл Аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ұйымдастыру-шаруашылық жоспары мен оны суландырудың жұмыс жобасының сәулет-құрылыс мемлекеттік сараптамасы қамтамасыз етілді - 3 дана; Астана қаласының жасыл аймағын құрудың жұмыс жобасын авторлық қадағалау - 4 дана.
Жаңа далалық іздестіру жұмыстары жүргізілді: Астана қаласының шетіндегі аймағында 2015 жылға дейінгі кезеңге 155 мың гектар ауданда екпе ағаштар құрудың техника-экономикалық негіздемесі - 155 гектар; Астана қаласының шетіндегі аймағы шегінде қорғаныштық және ландшафты-рекреациялық екпе ағаштар құрудың жұмыс жобасы (Солтүстік бағыт - 5000 гектар, Шығыс бағыт - 5000 гектар, және Оңтүстік-Шығыс бағыт - 5000 гектар) - 15000 гектар.»
"Жасыл Аймақ" республикалық мемлекеттік кәсіпорынның материалдық-техникалық базасы 10 бірлік трактормен, 1 бірлік автобуспен, 2 бірлік өрт сөндіру машинасымен, 1 бірлік дискілі маламен, 8 бірлік мотоциклмен, 4 бірлік культиватормен, 2 бірлік отын автоқұйғышымен, 4 бірлік УАЗ автомашинасымен жарақтандырылды, ақпараттық және аппараттық жарақтандыру жүзеге асырылды және геодезиялық приборлар сатып алынды.
"Орман шаруашылығына қызмет көрсету және орманды авиациялық қорғау Қазақ базасы" мемлекеттік қазыналық кәсіпорынмен 6 180 ұшу сағаты жүргізілді.
Түпкі нәтиже: орман питомнигінде стандартты отырғызу материалы алынды, орман қорының сақталуы қамтамасыз етілді, ормандарды молықтыру және орман өсіру алқаптары кеңейтілді, орман орналастыру жобалары, жобалық іздестірулер мен техника-экономикалық негіздемелер алынды, орман өрттері қамтыған алқаптар азайды, орман қорының бір жану алқабы 1 гектарға дейін қысқарды.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 гектар уақытша орман тұқымдары учаскелерін құру 1252 теңге, 1 артықшылығы бар ағаш іріктеу - 5277 теңге, 1 га орман орналастыру жұмыстары 71,21 теңге, 1 га жобалық іздестіру 6446 теңге, 1 га жасыл аймақ құру бойынша жобалық іздестіру 1380 теңге, 1 га орман отырғызу 14725,8 теңге, 1 га орманды авиациямен күзету және аэрокөрілімдік орман-патологиялық бақылау 136,1 теңге (бір ұшу сағаты: МИ-8 МТВ - 214 мың теңге, МИ -8Т - 180 мың теңге, АН-2, А-22 - 55 мың теңге, ЯК-18, цесна - 50 теңге, МИ-2-61 - 88 мың теңге) құрайды.
Уақтылығы: өртке қарсы және ормандарды қалпына келтіру іс-шараларын, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу, материалдық-техникалық жарақтандыру, орман тұқымы плантацияларында ағаш отырғызу және перспективалы нысандағы отырғызу материалын өсіру, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар ормандарын өртке қарсы жабдықтау жобаларын және республиканың орман күзеті мекемелерінде ұйымдастыру-шаруашылық жоспарының жобаларын әзірлеу, жобаларға сәйкес ағаш отырғызу жұмыстарын жүргізу, орман қорын күзету бойынша авиациялық жұмыстар туралы ережеге және ұшу жоспарына сәйкес авиациямен орман күзету жұмыстарын орындау.
Сапасы: келіп түскен бүкіл тұқым қорының тұқымын анализбен жүз пайыз қамту және оны сертификаттау, питомниктер мен орман дақылдарында отырғызу материалының шығымы нормативтеріне сәйкес тұқымның өсіп-өну пайызы, мұрагерлік сапасы жақсартылған отырғызу материалын алу, геоақпараттық жүйе технологияны қолдану арқылы орман орналастыру жұмыстарының құнын төмендету және бағдарламамен қамтамасыз етуді жетілдіру, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың өртке қарсы құрылғысы үшін іздестіру жүргізу, көп жылғы деректермен салыстырғанда бір өрттің орташа алқабының артып кетуіне жол бермеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
132-ҚОСЫМША
212 ң Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Проведены камеральные проектные работы по изысканиям 2006 года: рабочий проект создания защитных и ландшафтно-рекреационных насаждений в пределах пригородной зоны города Астаны (южное направление) - 15000 гектаров; рабочий проект организационно-хозяйственного плана и орошения Шортандинского лесного питомника Акмолинской области - 69 гектаров; рабочий проект орошения лесосеменной плантации в республиканском государственном предприятии "Жасыл Аймак" - 155 гектаров; осуществлен вынос в натуру рабочего проекта создания защитных ландшафтно-рекреационных насаждений в пределах пригородной зоны города Астаны (южное направление) - 15000 гектаров; обеспечены архитектурно-строительные государственные экспертизы по рабочим проектам создания защитных насаждений в пригородной зоне города Астаны (южное направление) - 2 штуки; обеспечены архитектурно-строительной экспертизой рабочие проекты организационно-хозяйственного плана и орошения Шортандинского лесного питомника и лесосеменной плантации в республиканском государственном предприятии "Жасыл Аймак" - 3 штуки; осуществлен авторский надзор за рабочим проектом создания лесонасаждений в зеленой зоне города Астаны - 4 штуки.
Проведены новые полевые изыскательские работы: технико-экономическое обоснование создания лесонасаждений в пригородной зоне города Астаны на период до 2015 года - 155 гектаров; рабочий проект создания защитных и ландшафтно-рекреационных насаждений в пределах пригородной зоны города Астаны - 15000 гектаров (Северное направление - 5000 гектаров, Восточное направление - 5000 гектаров, Юго-восточное направление - 5000 гектаров).
Материально-техническая база республиканского государственного предприятия "Жасыл Аймак" оснащена техникой, в том числе: трактор - 10 единиц, автобус - 1 единица, пожарная автомашина - 2 единицы, автомашина УАЗ грузопассажирский - 4 единицы, борона дисковая - 1 единица, мотоцикл - 8 единиц, культиватор - 4 единицы, автотопливозаправщик - 2 единицы, осуществлено программное и аппаратное оснащение и приобретены геодезические приборы.
Проведены налеты 6 180 часов государственным казенным предприятием "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства".
Конечный результат: получен стандартный посадочный материал в лесном питомнике, обеспечено сохранение лесного фонда, увеличены площади по воспроизводству лесов и лесоразведению, получены лесоустроительные проекты, проектные изыскания и технико-экономические обоснования, уменьшены площади охваченных лесными пожарами, сокращены площади, одного возгорания лесного фонда до 1 га.
Финансово-экономический результат: закладка 1 га временных лесосеменных участков составит 1252 тенге, отбор 1 плюсового дерева составит 5277 тенге, лесоустроительные работы на 1 га составят 71,21 тенге, проектные изыскания на 1 га составит 6446 тенге, по созданию зеленой зоны проектные изыскания на 1 га составит 1380 тенге, посадка 1 га леса составит 14725,8 тенге, авиапатрулирование и аэровизуальные лесопатологические наблюдения 1 га составит 136,1 тенге, (1 летный час: МИ-8 МТВ-214 тысяч тенге, МИ-8Т-180 тысяч тенге, АН-2, А-22-55 тысяч тенге, ЯК-18, цесна-50 тысяч тенге, МИ-2-61-88 тысяч тенге).
Своевременность: проведение противопожарных и лесовосстановительных мероприятий, ремонтно-восстановительных работ, материально-техническое оснащение, проведение посадок на лесосеменных плантациях и выращивание посадочного материала перспективных форм, разработка проектов противопожарного обустройства лесов в особо охраняемых природных территориях и лесоустроительных проектов по государственным лесовладениям республики, проведение лесопосадочных работ в соответствии с проектами, выполнение авиалесоохранных работ согласно положения об авиационных работах по охране и защите лесного фонда и в соответствии с планом налета часов.
Качество: стопроцентный охват анализом семян всего поступившего семенного фонда и их сертификация, процент всхожести семян согласно нормативов выхода посадочного материала в питомниках и лесных культурах, получение посадочного материала с улучшенными наследственными качествами, снижение стоимости лесоустроительных работ с применением гиоинформационной системы технологии и совершенствования программного обеспечения, доведение периодичности лесоустроительных работ до нормативной, проведение изысканий для противопожарного устройства территории особо охраняемых природных территории, увеличение процента приживаемости лесных культур до нормативной, недопущение превышения средней площади одного пожара в сравнении с многолетними данными.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 132
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов"
на 2007 год

1. Құны :   119500 мың теңге (бір жүз он тоғыз миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шілдедегі Заңының 17-бабы; "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының  22,   47-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость : 119500 тысяч тенге (сто девятнадцать миллионов пятьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 17  Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; статьи  22,   47  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   балық қорларын ұтымды пайдалану, балықтың құнды түрлерінің гендік қорын сақтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   санының өсуіне мониторинг жүргізу, балықтың жай-күйін және кәсіпшілік балық табындары қорын бағалау; оларды тұрақты пайдалану жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры
Кәсіпшілік аудандардың балық өнімділігін және халықаралық және республикалық маңызы бар ірі балық шаруашылықтарының жалпы рұқсат етілетін аулауды анықтау.
Жергілікті маңызды резервтік қордағы балық шаруашылығы су айдындарының балық ресурстары мен басқа да су жануарларының жыл сайынғы жай-күйін бағалау.
Шекаралас ағын сулардың режимін гидрологиялық талдау және олардың биоресурстарды қалыптастыруға әсерін анықтау.
Каспий теңізіндегі балық қорларын мемлекетаралық зерттеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ауланған балық лимитін және квотасын анықтау үшін оңтайлы рұқсат етілетін балық аулауды (ОРБА) анықтау жөніндегі биологиялық негіздеме; Каспий теңізінің балық қорын зерттеу жөніндегі халықаралық экспедицияның есебі.
Түпкі нәтиже: халықаралық, республикалық және жергілікті маңызды резервтік қор су айдындарындағы судың биологиялық ресурстарын оңтайлы пайдалану және сақтау жөнінде басқарманың шешім қабылдауы үшін нұсқамалар беру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: шекаралас және ішкі су айдындарынан оңтайлы рұқсат етілетін балық аулауды анықтау жөніндегі есеп құны 65 508,0 мың теңге, жергілікті маңызды резервтік қордағы балық шаруашылығы су айдындарының балық ресурстары мен басқа да су жануарларының жыл сайынғы жай-күйін бағалаудың есеп құны 25325,0 мың теңге, Каспий теңізінің су биоресурстарын мемлекетаралық зерттеу жөніндегі есеп құны 28 667,0 мың теңге.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасындағы балық ресурстарын және басқа да су жануарларын ұтымды пайдалану үшін, Каспий теңізінің су биоресурстары жөніндегі халықаралық Комиссиясының жыл сайынғы отырысына каспий жанындағы мемлекеттер арасындағы ауланған су биоресурстарының квоталары мен лимиттерін, сондай-ақ жануарлар дүниесін пайдаланушылар арасындағы ауланған су биоресурстарының квоталарын бөлу үшін жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы заңнамасы нормаларының талаптарына сәйкес жануарлар дүниесінің жай-күйін жыл сайын бағалау.
Сапасы: мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
133-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Балық ресурстарын молайту"
деген 038 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4. Цель бюджетной программы : рациональное использование рыбных запасов, сохранение генофонда ценных видов рыб.
5. Задачи бюджетной программы : ведение мониторинга за динамикой численности, оценка состояния и запасов промысловых стад рыб; разработка рекомендаций по их устойчивому использованию.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Государ-
ственный
учет и
кадастр
рыбных
ресурсов
Определение
рыбопродуктив-
ности
промысловых
районов и общих
допустимых
уловов крупных
рыбохозяйствен-
ных водоемов
международного и
республиканского
значения.
Ежегодная оценка
состояния рыбных
ресурсов и
других водных
животных на
резервном фонде
рыбохозяйствен-
ных водоемов
местного
значения
Анализ
гидрологического
режима
трансграничных
водотоков и
определение его
влияния на
формирование
биоресурсов.
Межгосударствен-
ные исследования
запасов рыб
Каспийского моря.
Январь-
декабрь
Комитет
рыбного
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: биологическое обоснование по определению оптимально-допустимых уловов (ОДУ) для определения лимитов и квот вылова рыб;
- отчет международной экспедиции по исследованиям запасов рыб Каспийского моря.
Конечный результат: управленческие решения по рациональному использованию и сохранению водных биологических ресурсов водоемов международного, республиканского и резервного фондов водоемов местного значения.
Финансово-экономический результат: стоимость отчета по определению оптимально-допустимых уловов в трансграничных и внутренних водоемах 65 508,0 тыс. тенге, стоимость отчета ежегодной оценки состояния рыбных ресурсов и других водных животных на резервном фонде рыбохозяйственных водоемов местного значения 25 325,0 тыс. тенге; стоимость отчета по Межгосударственным исследованиям водных биоресурсов Каспийского моря 28667,0 тыс. тенге.
Своевременность: ежегодная оценка состояния животного мира в соответствии с требованиями норм законодательства об охране, воспроизводстве и использовании животного мира необходима для обоснования рационального использования рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан и отчета прикаспийскими странами на ежегодном заседании Комиссии по водным биоресурсам Каспийского моря для распределения лимитов и квот вылова водных биоресурсов между прикаспийскими странами, а также для распределения квот вылова водных биоресурсов между пользователями животного мира Республики Казахстан.
Качество: наличие положительного заключения государственной экологической экспертизы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 133
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Воспроизводство рыбных ресурсов"
на 2007 год

1. Құны :   737539 мың теңге (жеті жүз отыз жеті миллион бес жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының  47-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы су айдындарында кәсіпшілік балық қорларын толықтыру.

1. Стоимость : 737539 тысяч тенге (семьсот тридцать семь миллионов пятьсот тридцать девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 47  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : пополнение промысловых запасов рыб в водоемах Республики Казахстан

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жас балықтарды жасанды жолмен молайту; балықтардың мекендеуіне және табиғи өсіп өнуіне оңтайлы жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Балық ресурстарын молайту
Құнды жас балық түрлерін өсіру (бекіре, тұқы, ақсаха, бір жылға дейінгі тұқы, екі жылдық тұқы) Атырау облысының Қиғаш өзені саласында түп тереңдету жұмыстарын жүргізу.
Балық өндірісімен айналысатын кәсіпорындардың материалдық-техникалық базасын дамыту.
Ақпан -қараша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының 35 су қоймаларына балық жіберілген; Қиғаш өзеніне жалпы ұзындығы 17 шақырымға балық өсіру-мелиорациялық жұмыстарын жүргізу; Құнды жас балық түрлерін су қоймаларына жіберуді ұлғайту: бекірені (7 000 мың дана көлемінде), тұқы - 65 мың дана, ақсаха - 85 мың дана, бір жылға дейінгі тұқы - 33,9 мың дана, жылдық тұқы - 0,9 мың дана, екі жылдық тұқы - 2,22 мың дана; Атырау облысының Қиғаш өзенінен 575,7 мың текше метр тұнба шығару жолымен түбін тереңдету нәтижесінде балықтардың уылдырық шашу мен жайып семірту жерлеріне көшіп-қонуын қамтамасыз ету. Балық шаруашылығы кәсіпорындарының жұмыс тиімділігін арттыру үшін 4 бірлік арнайы автокөлік, 10 бірлік арнайы техника, 11 бірлік арнайы жабдықтар, 1 бірлік жүзу құралын сатып алу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының балық ресурстарын қалпына келтіру мен тұрақты пайдалану.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 дана жас бекірені өсірудің құны - 16,22 теңге, жылға дейінгі тұқы - 7,0 теңге, жылдық тұқы - 20,4 теңге, екі жылдық тұқы - 16,78 теңге, ақсаха құрты - 0,17 теңге, тұқы құрты - 0,12 теңге, Атырау облысының Қиғаш өзенінен 1 текше метр тұнба шығару құны - 411 теңге.
Уақтылығы: өсіру биотехникасының талаптарына сәйкес су қоймаларына құнды жас балық түрлерін жіберу; уылдырық шашу мен қайту уақыты есебін қоса, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы заңнамасы нормаларының талаптарына сәйкес балық өсіру-мелиорациялық жұмыстарын жүргізу.
Сапасы: 1 дана жас бекіренің салмағы - 3 гр., жылға дейінгі ақсаха - 25 гр., жылдық ақсаха - 30 гр., екі жылдық ақсаха - 150 гр., Атырау облысының Қиғаш өзеніндегі параметрлерінің техникалық жобамен сәйкестігі; сатып алынатын техниканың сапа сертификатының талаптарына сәйкестігі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
134-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету"
деген 040 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы : увеличение искусственного воспроизводства молоди рыб; создание оптимальных условий обитания и естественного воспроизводства рыб.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
038
Воспроиз-
водство
рыбных
ресурсов
Воспроизводство
молоди ценных
видов рыб
(осетровых, карпа, сиговых,
сеголетки
карпа, годовики
карпа,
двухлетки
карпа).
Продолжение
проведения
дноуглубитель-
ных работ в
устье реки
Кигач
Атырауской
области.
Развитие
материально-
технической
базы рыбоводных
предприятий.
Февраль-
ноябрь
Комитет
рыбного
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: Зарыбление 35-ти водоемов Республики Казахстан; проведение рыбоводно-мелиоративных работ реки Кигач общей протяженностью 17 километров; выпуск в водоемы молоди ценных видов рыб: осетровых - в количестве 7 000 тыс. шт., карпа - 65 тыс. шт., сиговые - 85 тыс. шт., сеголетки карпа - 33,9 тыс. шт., годовики карпа - 0,9 тыс. шт., двухлетки карпа - 2,22 тыс. шт.; обеспечение пропуска рыбы к местам нереста и нагула при миграции в результате углубления реки Кигач Атырауской области путем выемки 575,7 тыс. куб. м ила; приобретение: 4 единиц спецавтотранспорта, 10 единиц спецтехники, 11 единиц спецоборудования, 1 единицу плавательного средства для повышения эффективности работы рыбоводных предприятий.
Конечный результат: восстановление и устойчивое развитие использования рыбных ресурсов Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: стоимость воспроизводства 1 шт. молоди осетровых - 16,22 тенге, сеголеток карпа - 7,0 тенге, годовиков карпа - 20,4 тенге, двухлеток карпа - 16,78 тенге, личинки сиговых - 0,17 тенге, личинки карпа - 0,12 тенге; стоимость выемки 1 куб. м ила в устье реки Кигач Атырауской области - 411 тенге;
Своевременность: выпуск в водоемы молоди ценных видов рыб в соответствии с требованием биотехники выращивания; проведение рыбоводно-мелиоративных работ в соответствии с требованием норм законодательства об охране и воспроизводстве животного мира с учетом времени нереста и отката молоди рыб.
Качество: навеска 1 шт. молоди осетровых - 3 гр., сеголеток карпа - 25 гр., годовиков карпа - 30 гр., двухлеток карпа - 150 гр.; соответствие технических параметров устья реки Кигач Атырауской области проекту; соответствие приобретаемой техники требованиям сертификатов качества.
ПРИЛОЖЕНИЕ 134
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Обеспечение сохранения и развития особо
охраняемых природных территорий и животного мира"
на 2007 год

1. Құны :   2863282 мың теңге (екі миллиард сегіз жүз алпыс үш миллион екі жүз сексен екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2004 жылғы 9 шілдедегі»"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  12-15-баптары , 2006 жылғы 7 шілдедегі»"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  34-бабы ,»"Республикадағы жыртқыштардың жекелеген түрлерінің санын реттеу жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 5 қыркүйектегі N 1230  қаулысы , "Қазақстан Республикасының ерекше қорғалатын табиғи аумақтарын 2030 жылға дейін дамытудың және орналастырудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1692  қаулысы , "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды күзету, қорғау, молайту әрі орман өсіру жөніндегі нормалар мен нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 53  қаулысы ,»"Тұяқты жабайы жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлері мен киіктерді сақтаудың және қалпына келтірудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 наурыздағы N 267  қаулысы , 2005-2007 жылдарға "Жасыл Ел" Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632  қаулысы .

1. Стоимость : 2863282 тысячи тенге (два миллиарда восемьсот шестьдесят три миллиона двести восемьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статьи 12 -15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира",  статья 34  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях",  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 года N 1230 "О мерах по регулированию численности отдельных видов хищников в республике",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1692 "О Концепции развития и размещения особо охраняемых природных территорий Республики Казахстан до 2030 года",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 53 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2005 года N 267 "Об утверждении Программы "Сохранения и восстановления редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении Программы "Жасыл Ел" на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мемлекеттік табиғи-қорық қоры мен орман қорының объектілерін, биологиялық саналуандықты сақтау, қалпына келтіру және кеңейту, Қазақстанның сирек кездесетін және жойылып бара жатқан жабайы тұяқты жануарларының түрлері мен киіктерінің санын сақтау және қалпына келтіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттік табиғи-қорық қоры мен орман қорының объектілерін қорғау, жұмыс істеуін қамтамасыз ету және дамыту, табиғи кешендерді сақтаудың ғылыми әдістерін әзірлеу және енгізу, жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлері мен киіктердің кәсіпшілік санына қол жеткізу мақсатында олардың табиғи еркіндік жағдайында таралымдарын сақтау және биологиялық жағынан негіздей отырып жыл сайынғы өсімін ұлғайту.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : сохранение, восстановление и расширение объектов государственного природно-заповедного и лесного фонда, биологического разнообразия, сохранение и восстановление численности редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы : охрана, обеспечение функционирования и развития объектов государственного природно-заповедного и лесного фонда, разработка и внедрение научных методов сохранения природных комплексов, сохранение популяций редких и исчезающих видов диких копытных животных и сайгаков в состоянии естественной свободы для достижения их промысловой численности и биологически обоснованное увеличение ежегодного прироста.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды және жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды қамтамасыз ету
2
100
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
Жалпы штат саны 2737 бірлік болатын 20 мемлекеттік мекемені, сонымен бірге: "Ертіс орманы" және "Семей орманы" 2 мемлекеттік табиғи орман резерватын, Ақсу-Жабағылы, Алакөл, Алматы, Барсакелмес, Батыс Алтай, Қаратау, Қорғалжын, Марқакөл, Наурызым, Үстірт 10 мемлекеттік табиғи қорықты;
"Алтын Емел", Баянауыл, Іле Алатауы, Қарқаралы, Қатон-Қарағай,»"Көкшетау", Сайрам-Өгем, Шарын 8 мемлекеттік ұлттық табиғи паркін ұстау.
Жаңа құрылған 2 мемлекеттік мекемені материалдық-техникалық
жабдықтау.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мемлекеттік мекемелері кадрларының біліктілігін арттыру.
Өртке қарсы іс-шаралар жүргізу және ормандарды молықтыру.
"Семей орманы" мемлекеттік табиғи орман резерватына үй-жайлар мен құрылыстар сатып алу.
Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватына орталық кеңсе, бақылау-өткізу пункті және стационарлық кардондар салу үшін жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу.
Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығының Визит-орталық табиғат мұражайын күрделі жөндеу (18.03.2006 жылғы N 2-133/06 Мемлекеттік сараптама); Алматы мемлекеттік табиғи қорығының электр беру желісін күрделі жөндеу. Алматы мемлекеттік табиғи қорығы мен Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркіне материалдық емес активтер сатып алу. Ерекше қорғалатын 20 табиғи аумаққа жазғы және қысқы нысанды киім сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
3
101
Киіктерді, тұяқты жабайы жануарлардың құрып бара жатқан түрлерін сақтау және олардың санын қалпына келтіру
Республика аумағында төлдеу және басқа да маусымдық топталу орындарында киіктерді қорғау. Жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерін қорғауды жүзеге асыру. Киіктердің қоныс аудару жолдарында, төлдеу, қыстау және басқа да мекендеу орындарында қасқырлар ату. Табиғи таралу аймақтары шегінде қарақұйрықты, арқарды жерсіндіру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
040
Обеспече-
ние сохра-
нения и
развития
особо
охраняемых
природных
террито-
рий и
животного
мира
2
100
Особо
охраняемые
природные
территории
Содержание 22
государственных
учреждений с
общей штатной
численностью
2962 единицы,
в том числе: 2
государственных
лесных природных
резерватов
"Ертіс орманы" и
"Семей орманы";
10 государствен-
ных природных
заповедников:
Аксу-
Жабаглинский,
Алакольский,
Алматинский,
Барсакельмес-
ский, Западно-
Алтайский,
Каратауский,
Коргалжынский,
Маркакольский,
Наурзумский,
Устюртский;
9 государствен-
ных националь-
ных природных
парков:
"Алтын-Эмель",
"Кокшетау", Баянаульский,
Иле-Алатауский,
Каркаралинский,
Катон-Карагай-
ский,
Сайрам-Угамский,
Чарынский,
"Колсай колдері"
Иргиз-
Торгайского
государственного
природного
резервата.
Материально-
техническое
оснащение 2 вновь созданных
государственных
учреждений.
Повышение
квалификации
кадров
государственных
учреждений особо
охраняемых
природных
территории.
Проведение
противопожарных
мероприятий и
воспроизводство
лесов.
Приобретение
зданий и
сооружений для
государственного
лесного
природного
резервата "Семей
орманы".
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство
центральной
усадьбы,
контрольно-
пропускных
пунктов и
стационарных
кордонов для
Иргиз-
Торгайского
государственного
природного
резервата.
Капитальный
ремонт: музея
природы
"Визит-центр",
кордонов
Коргалжынского
государственного
природного
заповедника
(Государственная
экспертиза
N 2-133/06 от
18.03.2006 г. на
проектно-сметную
документацию),
линии
электропередач
Алматинского
государственного
природного
заповедника.
Приобретение
нематериальных
активов для
Алматинского
государственного
природного
заповедника и
Чарынского
государственного
национального
природного парка.
Приобретение
летнего и
зимнего
форменного
обмундирования
для
государственных
инспекторов 22
особо охраняемых
природных
территории.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3
101
Сохране-
ние и
восста-
новление числен-
ности
сайги,
редких и
исчезающих
видов
диких
копытных
животных
Охрана сайги на
территории
республики в
местах окота и
других местах
сезонных скопле-
ний. Осуществле-
ние охраны редких
и исчезающих
видов диких
копытных животных.
Регулирование
численности
хищников в
пределах ареала
распространения
редких и
исчезающих видов
диких копытных
животных и
сайгаков.
Интродукция
джейрана, архара в
пределах их
исторического
ареала.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйства
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 3685611,8 гектар алқапта ерекше қорғалатын табиғи аумақты қорғау және ұтымды пайдалану, өртке қарсы минералданған 35701 км алқапты құру және қарау, жүргізілген орман дақылдарын отырғызу жұмыстарының алқабы - 4573 гектар, ормандарды молықтыру алқабы - 5063 гектар.
Материалдық-техникалық жабдықтауымен ерекше қорғалатын табиғи аумақта штат саны 126 бірлік»"Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі мемлекеттік мекемесі және штат саны 99 бірлік Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты құрылады.
Жаңадан құрылған мемлекеттік мекемелерге мыналар сатып алынады:
"Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі үшін: автомашина ВАЗ-Нива - 2 бірлік, патрульдік автомашина - 2 бірлік, өрт сөндіру автомашинасы - 2 бірлік, қайық моторы - 3 бірлік, моторлы қайық - 3 бірлік, дөңгелекті трактор - 1 бірлік, компьютер жиынтығымен - 5 бірлік, ксерокс - 1 бірлік, принтер - 2 бірлік, радиоорталық - 16 бірлік, кеңселік жиһаз - 1 бірлік, сейф - 1 бірлік, екітумбалы стол - 8 бірлік.
Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерваты үшін: автомашина ВАЗ-Нива - 1 бірлік, патрульдік автомашина - 10 бірлік, цифрлы бейнекамера - 3 бірлік, компьютер жиынтығымен - 10 бірлік, ксерокс - 2 бірлік, принтер - 5 бірлік, цифрлы фотокамера - 5 бірлік, радиоорталық - 18 бірлік, мылтық - 47 бірлік, кеңселік жиһаз - 2 бірлік, екі тумбалы стол - 10 бірлік, темір шкаф - 1 бірлік.
"Семей орманы" мемлекеттік табиғи орман резерватына 1 бірлік өрт-бақылау мұнарасы мен ғимараттар сатып алынады.
Ырғыз-Торғай мемлекеттік табиғи резерватына орталық кеңсе, бақылау-өткізу пункті және стационарлық-кардондар салу үшін жобалық-сметалық құжаттама әзірленеді.
Қорғалжын мемлекеттік табиғи қорығының бірлік»Визит-орталық табиғат мұражайы, Алматы мемлекеттік табиғи қорығының электр беру желісіне күрделі жөндеу жасалады.
Алматы мемлекеттік табиғи қорығына 1 бірлік және Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркіне 1 бірлік»"Лука бюджет" бағдарламалық қамтамасыз ету сатып алынады.
22 ерекше қорғалатын табиғи аумақ 532 бірлік жазғы нысанды киіммен, 594 бірлік қысқы нысанды киіммен жарақтандырылатын болады.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың 35 маманы біліктілік деңгейін арттырады, көшеттіктерді отырғызу материалы 44,2 млн. данаға көбейеді, 1500 бас қасқыр атып алынады, киіктердің және жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлері таралымдарының саны олардың табиғи өсімін молайту деңгейінде сақталады.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: охрана и рациональное использование особо охраняемых природных территорий на площади 3685611,8 гектаров, уход и создание противопожарных минерализованных полос на 35701 км, воспроизводство лесов на площади 5063 гектаров, в том числе посев и посадка лесных культур на площади 4573 гектара.
Будут созданы государственные учреждения на особо охраняемой природной территории: государственный национальный парк "Колсай колдері" со штатной численностью 126 единиц и Иргиз-Торгайский государственный природный резерват со штатной численностью 99 единиц.
Будут приобретены для вновь созданных государственных учреждений: для государственного национального природного парка "Колсай колдері": автомашина ВАЗ-Нива - 2 единицы, автомашина патрульная - 2 единицы, автомашина пожарная - 2 единицы, лодочный мотор - 3 единицы, моторная лодка - 3 единицы, трактор колесный - 1 единица, компьютер в комплекте - 5 единиц, ксерокс - 1 единица, принтер - 2 единицы, радиостанция - 16 единиц, офисная мебель - 1 единица, сейф - 1 единица, столы двухтумбовые - 8 единиц; для Иргиз-Торгайского государственного природного резервата: автомашина ВАЗ-Нива - 1 единица, автомашина патрульная - 10 единиц, видеокамера цифровая - 3 единиц, компьютер в комплекте - 10 единиц, ксерокс - 2 единицы, принтер - 5 единиц, фотокамера цифровая - 5 единиц, радиостанция - 18 единиц, оружие - 47 единиц, офисная мебель - 2 единицы, столы двухтумбовые - 10 единиц, шкаф металлический - 2 единицы.
Будут приобретены и смонтированы пожарно-наблюдательная вышка - 1 единица, здания для государственного лесного природного резервата "Семей орманы".
Будет разработана проектно-сметная документация на строительство центральной усадьбы, контрольно-пропускных пунктов и стационарных кордонов для Иргиз-Торгайского государственного природного резервата. Будут капитально отремонтированы музей природы "Визит-центр" Коргалжынского государственного природного заповедника, линия электропередач Алматинского государственного природного заповедника.
Будут приобретены программное обеспечение "Лука бюджет" для Алматинского государственного природного заповедника - 1 единица, Чарынского государственного национального природного парка - 1 единица.
Будут оснащены государственные инспектора в 22 особо охраняемых природных территориях: летним форменным обмундированием - 532 единицы, зимним форменным обмундированием - 594 единицы.
35 специалистов особо охраняемых природных территорий повысят уровень квалификации. Посадочный материал в питомниках увеличится на 44,2 млн. штук, отстрел волков - 1500 голов, сохранность численности популяции сайги и редких и исчезающих видов диких копытных животных на уровне их естественного воспроизводства.

Түпкі нәтиже: табиғи-қорық қоры объектілерінің сақталуы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар алқабы 7,5 % ұлғаяды, киіктердің және жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерінің саны тұрақтанады, сондай-ақ олардың таралу аймақтары бойынша олардың таралымдарын сан өсімінің есептік деректерімен тіркелген орнықты даму деңгейіне дейін қалпына келтіріледі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың 1 гектарын қорғау, молықтыру және онда өртке қарсы іс-шаралар жүргізу 789,4 теңгені құрайды.
Уақтылығы: жұмыстар атқарудың, қызметтер көрсетудің және тауарлар сатып алудың бекітілген жоспарларына сәйкес өртке қарсы жұмыстар және ормандарды молықтыру жөнінде іс-шаралар жүргізу, жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын өткізу, материалдық-техникалық жарақтандыру және 22 ерекше қорғалатын табиғи аумақтың кадрларының біліктілігін арттыру, Бағдарламаны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарына сәйкес киіктерді және жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерін сақтау және өсімін молайту үшін нормативтік құқықтық және ұйымдық-шаруашылық шараларын жүргізу.
Сапасы: орман өрттері қамтыған алқаптардың қысқаруы, қазіргі ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың өздерінің табиғи жағдайында сақталуы, табиғи-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелерге сәйкес жаңа ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құру, жабайы тұяқты жануарлардың сирек кездесетін және жойылып бара жатқан түрлерінің санын қазіргі бар деңгейде сақтау, киіктер санын 10% көбейту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
135-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Нұра-Есіл өзендері алабын қоршаған ортасын оңалту және басқару" деген 041 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   1372844 мың теңге (бір миллиард үш жүз жетпіс екі миллион сегіз жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы қарыз (Нұра өзенін тазарту жобасы) туралы келісімді бекіту туралы" 2004 жылғы 26 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы .

Конечный результат: сохранность объектов природно-заповедного фонда, увеличение площадей особо охраняемых природных территорий на 7,5 %, стабилизация численности сайгаков и редких и исчезающих видов диких копытных животных, также восстановление их популяции по ареалам их распространения до устойчивого развития, зафиксированные учетными данными прироста численности.
Своевременность: проведение противопожарных работ и мероприятий по воспроизводству лесов, ремонтно-восстановительные работы, повышение квалификации кадров в 22 особо охраняемых природных территориях в соответствии с утвержденными планами, оказания услуг и приобретение товаров, проведение нормативно-правовых и организационно-хозяйственных мер для сохранения и воспроизводства сайгаков, редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких копытных животных в соответствии с Планом мероприятий по реализации Программы.
Финансово-экономические: затраты на охрану, воспроизводство и проведение противопожарных мероприятий в расчете на 1 га особо охраняемых природных территорий составит 789,4 тенге.
Качество: сокращение площадей лесных пожаров, сохранение существующих особо охраняемых природных территорий в их естественном состоянии, создание новых особо охраняемых природных территорий, сохранение численности редких и исчезающих видов диких копытных животных на уровне имеющейся численности, увеличение численности сайги на 10 %.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 135
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Реабилитация и управление окружающей
средой бассейна рек Нура-Ишим"
на 2007 год
1. Стоимость : 1372844 тысячи тенге (один миллиард триста семьдесят два миллиона восемьсот сорок четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект Очистки реки Нуры) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   өзен арнасы мен оған іргелес аудандарды сынаппен ластанудан тазарту арқылы Нұра өзені алабы аумағында тұратын халықтың әл-ауқатын жақсарту. Бұл жергілікті су пайдаланушылардың өспелі мұқтаждығын қанағаттандыруға қауіпсіз, тиімді, аз шығынды баламалы сумен қамтамасыз ету көзіне өспелі мұқтаждығын қанағаттандырады, сондай-ақ су тасқынын басқару үшін және экологиялық мақсатта судың шығынын бақылауды жаңартуға мүмкіндік береді.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : повышение уровня жизни населения, проживающего на территории бассейна реки Нуры путем очистки реки и прилегающих к ней районов от серьезного ртутного загрязнения, что приведет к безопасному, эффективному, менее затратному альтернативному источнику водоснабжения для удовлетворения растущих нужд местных водопользователей, а также возобновить контроль над расходом в реке для управления паводками и в экологических целях.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жоба аумағында судағы, ауадағы, топырақтағы сынаптық мөлшерін азайту; Ынтымақ су қоймасын жобалық көлемді (240 миллион текше метр) реттеу мүмкіндігіне жеткізу үшін қайта жаңарту, қазіргі кезде реттелмейтін жылдық орташа көлемі - 40 миллион текше метр; Нұра өзеніндегі 17 гидрологиялық бекетті және Қарағанды облысының 4 зертханасын техникалық қайта жабдықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Нұра-Есіл өзендері алабын қоршаған ортасын оңалту және басқару
2

5. Задачи бюджетной программы : снижение содержания ртути в воде, воздухе, почве на территории проекта; реконструкция Ынтымакского водохранилища до возможности регулирования проектного объема (240 миллион. м3), в настоящее время среднегодовой нерегулируемый объем - 40 миллион. м3; техническое перевооружение 17 гидрологических постов на реке Нура и 4 лабораторий Карагандинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Реабили-
тация и
управле-
ние окру-
жающей
средой
бассейна
рек Нура-
Ишим
2

004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Жоба шеңберінде келісім-шарт бойынша құрылыс жұмыстары:
ластанған аумақтарды тазарту, полигон құрылысын салу және оны пайдалану.
Сәуір -қараша
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
3
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Жоба шеңберінде құрылыс жұмыстарының келісім-шарты бойынша бірлесе қаржыландырудың бөлігін төлеу;
нақтыланған жобаны жасау бойынша кеңесшілердің қызметін төлеу;
жоба шеңберінде кеңесшілердің құрылысқа бақылау жасау және құрылыс жұмыстарына техникалық бақылау жасау бойынша қызметіне төлеу;
жоба шеңберінде институционалдық нығайту бойынша қызметке төлеу;
ынтымақ су қоймасы құралымы шеңберінде тәуелсіз сарапшылардың қызметіне төлеу;
жоба шеңберінде құрылыс жұмыстары бойынша салық және баж салығын төлеу;
келісім-шарттар бойынша кеңес беру қызметінің салығын және баж салығын төлеу;
жоба шеңберінде сынамаларды алу қызметіне төлеу;
операциялар жүргізгені үшін екінші деңгейдегі банктің комиссиясын төлеу;
жергілікті кеңесшілердің қызметіне операциялық шығындармен қоса төлеу;
валюталық операциялар жасағаны үшін лицензиялық алымды төлеу;
аудармашының қызметіне ақы төлеу;
полигон құрылысы уақытындағы уақытша қолдануға бөлінген жерге арендалық төлемді төлеу.
Ақпан -желтоқсан
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: тәуелсіз сарапшылар тобының есебі; медициналық зерттеулер бойынша есеп; жоба шеңберінде жоспарланған құрылыс жұмыстары ауқымының орындалуы; құрылыс жұмыстарына бақылау жасау бойынша есептер;
тәуелсіз сарапшылар панелінің Ынтымақ су қоймасы мәселелері бойынша шешімі; медициналық зерттеулер нәтижесі; сынап қалдықтарын көмуге арналған полигон құрылысын бастау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 текше метр сынап қалдықтарын көму құны - 2500 теңге.
Уақтылығы: қызмет көрсетудің және жұмыс берудің алғашқы кестеге сәйкестігі.
Сапасы: топырақтағы, судағы, ауадағы сынаптың мөлшерін мөлшерлі өткізу концентрациясы деңгейіне дейін азайту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
136-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Агроөнеркәсіп кешені саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген 042 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   2660451 мың теңге (екі миллиард алты жүз алпыс миллион төрт жүз елу бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  26-бабы ; Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  "Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарды және агроөнеркәсіптік кешенін дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының  11 және   17-баптары ; "Қазақстан Республикасы Президентінің 2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалды-инновациялы дамуының стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  жарлығының  7.3.1.-бабы; "Республикалық бюджетінің қаражаты арқылы орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламасын қалыптастыру және іске асыру кейбір сұрақтары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы ; "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптамасын ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 желтоқсандағы N 1385  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654»"2006-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасы агроөнеркәсіп кешенінің тұрақты дамуына арналған концепциясын іске асыру шараларының жоспары туралы"  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының кейбір сұрақтары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қаңтардағы N 1150  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының  агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

004
Реализа-
ция проек-
та за счет
внешних
займов
Оплата
строительных
работ в рамках
проекта по
контракту:
очистка загрязненных территорий,
строительство и эксплуатация
полигона.
Апрель-
ноябрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
3
016
Реализация
проекта
за счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Оплата части
софинансиро-
вания
по контрактам
на строитель-
ные работы в
рамках
проекта;
оплата услуг
консультантов
по осуществ-
лению
детального
проектирова-
ния;
оплата услуг
консультантов по осуществле-
нию надзора за
строительством
и технического
надзора по
строительным
работам в
рамках
проекта;
оплата услуг
по институ-
циональному
усилению;
оплата услуг
независимых
экспертов в рамках
компонента
Ынтымакское
водохранилище;
оплата налогов
и пошлин по
строительным
работам в рамках
проекта;
оплата налогов
и пошлин по
контрактам на
консультацион-
ные услуги;
оплата услуг по отбору
проб в рамках
проекта;
оплата
комиссии
банка второго
уровня за
проведение
операций;
оплата услуг
местных
консультантов,
включая оплату
операционных
расходов;
оплата
лицензионного
сбора за
проведение
валютных
операций;
оплата услуг
переводчика;
оплата арендной
платы за землю
отведенную во
временное
пользование
на время
строительства
полигона.
Февраль-
декабрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: отчеты панели независимых экспертов; отчеты по медицинским исследованиям; выполнение запланированного объема строительных работ в рамках проекта; отчеты по проведению надзора за строительными работами.
Конечный результат: решение панели независимых экспертов по вопросам Ынтымакского водохранилища; результаты медицинских исследований; начало строительства полигона для захоронения ртутных отходов.
Финансово-экономический результат: стоимость захоронения 1 м3 ртутных отходов - 2500 тенге.
Своевременность: соответствие предоставления услуг и работ первоначальному графику.
Качество: снижение содержания ртути в почве, воде, воздухе до уровня предельно допустимой концентрации (2,1 м/кг).
ПРИЛОЖЕНИЕ 136
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
042 "Прикладные научные исследования
в области агропромышленного комплекса"
на 2007 год
1. Стоимость : 2660451 тысяча тенге (два миллиарда шестьсот шестьдесят миллионов четыреста пятьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 26  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 11  и  17  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий"; пункт 7.3.1.  Указа  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программы прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2002 года N 1385 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года N 1150 "О некоторых вопросах республиканских государственных предприятий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   агроөнеркәсіп кешені салаларын тұрақты дамыту; ауыл шаруашылығы өндірісінің тиімділігін арттыру, халықаралық талаптарға сәйкес бәсекеге қабілетті ауыл шаруашылығы өнімін өндіру; агроөнеркәсіп кешенінің қазіргі жағдайын талдау және дамуының перспективалық бағыттарын анықтау, әлемдік гендік типтерді пайдалану арқылы Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы малдарының гендік қорын жақсарту.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса; повышение эффективности сельскохозяйственного производства, производство конкурентоспособной сельскохозяйственной продукции в соответствии с международными требованиями; анализ современного состояния и определение перспективных направлений развития агропромышленного комплекса, улучшение генофонда сельскохозяйственных животных Республики Казахстан путем использования мировых генотипов.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Өсімдіктердің, жануарлардың және микроорганизмдердің гендік ресурстарын қалыптастыру, зерттеу және сақтау; ауыл шаруашылық, жеміс-жидек, орман құрастыратын және басқа дақылдардың сорттары мен гибридтерін, ауыл шаруашылық жануарлар, құстар, бал ара, балық және микроорганизмдердің тұқымдары, типтері, кросстары мен аталық іздерін шығару; ауыл шаруашылық дақылдардың сорттары мен гибридтерінің түпнұсқалық тұқым шаруашылығын ұйымдастыру; бүгінгі күннің генетикалық, биотехнологиялық әдістерін жетілдіру және оларды селекция мен биологиялық, химиялық және ветеринариялық препараттарды шығаруда қолдану; дақылдарды өсіру, жасанды орман құру және орман көбейту, экологиялық қауіпсіз және экономикалық жөнділік, ресурс сақтайтын, барынша бейімделген технологияларды және су ресурстарын басқару әдістерін жетілдіру және шығару; мал шаруашылығы экологиялық таза өнімдерін өндіру технологияларын жетілдіру және енгізу; ауыл шаруашылық жануарларының өнімді-асылтұқымды сапасын көтеру; жоғары иммуногендық вакциналарды және жануарлар, құс және балықтардың инфекциялық және паразитарлық ауруларына қарсы препараттарды шығару; бәсекеге қабілетті өндіріс, қайта өңдеу және өнімді сақтау экологиялық таза технологияларды және машиналардың жүйелерін шығару; азық-түлік кешенінің және ауыл аумақтардың тиімді функцияланатын экономикалық механизмдер шығару; Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің жоғарғы
ғылыми-зерттеу ұйымдарының және С.Сейфуллин атындағы қазақ мемлекеттік агротехникалық университетінің материалдық-техникалық базасын жаңғырту. Оңтүстік-батыс ауыл шаруашылығы ғылыми-өндірістік орталықтың«Мақта шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты еншілес мемлекеттік кәсіпорнын материалды-техникалық жабдықтау.

5. Задачи бюджетной программы : формирование, изучение и сохранение генетических ресурсов растений, животных, микроорганизмов; совершенствование существующих и создание новых сортов и гибридов сельскохозяйственных, плодово-ягодных, лесообразующих и др. культур, пород, типов, кроссов и линий животных, птиц, пчел, рыб; организация первичного семеноводства сортов и гибридов сельскохозяйственных культур; совершенствование современных методов генетики, биотехнологии и использование их в селекционной работе и создании биологических, химических и ветеринарных препаратов; совершенствование и разработка экологически безопасных и экономически целесообразных ресурсосберегающих максимально адаптивных технологий возделывания сельскохозяйственных и других культур, технологий искусственного лесовосстановления и лесоразведения, методов управления водными ресурсами; разработка технологий производства экологически чистой продукции животноводства; повышение продуктивно-племенных качеств сельскохозяйственных животных; обеспечение ветеринарного благополучия животных; разработка: высокоиммуногенных вакцин, препаратов против инфекционных и паразитарных болезней животных, птиц и рыб; разработка конкурентоспособных технологий, техники и машин для производства, переработки и хранения экологически чистой сельскохозяйственной продукции; экономического механизма эффективного функционирования агропродовольственного комплекса и развития сельских территорий; модернизация материально-технической базы научно-исследовательских организаций и Казахского государственного агротехнического университета Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; материально-техническое оснащение дочернего государственного предприятия "Научно- исследовательского института хлопководства" Юго-Западного научно-производственного центра сельского хозяйства.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
042
Агроөнеркәсіп кешені саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
І. Егіншілік, өсімдік шаруашылығы, орман және су шаруашылықтары салаларында қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарды мынадай 11 негізгі бағытта жүргізу, сонымен бірге:
5 жаңа бағытта:

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
042
Приклад-
ные науч-
ные
исследо-
вания в
области
агропро-
мышлен-
ного
комплекса
I. Проведение
прикладных
научно-исследова-
тельских работ в
области
земледелия,
растениеводства,
водного и лесного
хозяйства по 11
направлениям, в
том числе:
по 5 новым
направлениям:
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан

1. Талшық және гендік инженерия, молекулярлық биология және т.б. арқылы жаңа биотехнологияларды қолданып әр түрлі дақылдардың жаңа жоғары өнімді сорттарын шығару және олардың тұқым шаруашылығын ұйымдастыру.
2. Осы заманғы ақпараттық технологияларды қолдана отырып жаңа, экономикалық тиімді және экологиялық қауіпсіз ауыл шаруашылығы дақылдарын егіп өсірудің ылғал қорын сақтаушы жаңа технологияларын әзірлеу.
3. Жаңа биотехнология әдістерімен карантиндік түрлерін жою және оқшаулау шараларын қолданып дақылдарды зиянкес организмдерден қорғаудың биологиялық тәсілдерін жетілдіру.
4. Негізгі өзен арнасы мен кіші өзендердің су ресурстарын қорғау және құрастырылған пайдалану сызбаларды әзірлеу; трансшекаралық су ағынын оңтайлы басқару методологиялық негіздерін әзірлеу.
5. Республикалық орман экожүйелерінің қазіргі заманға сай жағдайын, орман және экологиялық бағалауын жүргізу.
6 жалғасатын бағытта:
1. Ауыл шаруашылығы және басқа дақылдардың генқорын сақтау, қалыптастыру, толықтыру, зерделеу, сақтауын ұйымдастыру және ақпараттық банкін құру.
2. Дәстүрлік селекция негізінде әр түрлі дақылдардың жаңа жоғары өнімділік сорттарын шығару және олардың тұқым шаруашылығын ұйымдастыру.
3. Қазіргі заманға сай және жаңа технологияларын жетілдіру және әзірлеу арқылы өсімдік шаруашылығын диверсификациялау және жер құнарлылығының теориялық негізде ұдайы өндіру арқылы экономикалық тиімді және экологиялық қауіпсізді ылғал қорын сақтаушы ауыл шаруашылығы дақылдарын егіп өсіру.
4. Республиканың әрбір агроэкологиялық аумағында кездесетін зиянды организмдердің түр құрамын, экологиялық өзгешеліктерін зерделеу және олардың зияндылығын анықтау; шаруашылықты жүргізудің жаңа қалыптарына өтуге байланысты агроэкожүйелердің фитосанитариялық тұрақтылығын жоғарылату мақсатында теориялық негіздерін әзірлеу.
5. Су шаруашылығын оңтайлы басқару үшін методологиялық негіздерін әзірлеу; суландыру жүйесінде суару және су тарату, механикалық құрылғыларын, машиналарын, техникалық жабдықтарын, технологияларын және су көтеру техникасын автоматтандыру.
6. Орман шаруашылығы мен қорғайтын орман өсіру, ормантану және орманды жағадан өндіру теориялық негіздерін жетілдіру және оларды техникамен қамтамасыз ету.
II. Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және сақтау салаларында қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарды келесі 6 негізгі бағыттарда жүргізу, соның ішінде: 2 жаңа бағытта:
1. Экологиялық қауіпсіз ылғал қорын сақтау биотехнологиясын және қоршаған ортаны қорғауға арналған микроорганизмдердің ген қорын қалыптастыру және сақтау.

1. Создание с
использованием
новых
биотехнологий на
основе методов
клеточной и генной
инженерии,
молекулярной
биологии и др.
новых
высокопродуктив-
ных сортов
различных культур
и организация их
семеноводства;
2. Разработка новых
экономически
эффективных и
экологически
безопасных
влаго-ресурсосбе-
регающих
технологий
возделывания
культур с
использованием
современных
информационных
технологий;
3. Совершенствова-
ние биологических
приемов защиты
культур от вредных
организмов на
основе новых
методов
биотехнологии и
мер по
локализации и
ликвидации
карантинных видов;
4. Разработка схем
комплексного
использования и
охраны водных
ресурсов основных
речных бассейнов
и малых рек;
методологических
основ
рационального
управления
трансграничными
водотоками;
5. Проведение
лесоводственно-
экологической
оценки
современного
состояния лесных
экосистем
республики;
разработка
экономических
основ ведения
лесного хозяйства;
по 6
продолжающимся
направлениям:
1. Сохранение,
формирование,
пополнение,
изучение,
организация
хранения и
создание
информационного
банка данных
генофонда
сельскохозяйствен-
ных и других
культур;
2. Создание на
основе
традиционной
селекции новых
высокопродуктив-
ных сортов
различных культур
и организация их
семеноводства;
3. Совершенство-
вание
существующих и
разработка новых
экономически
эффективных и
экологически
безопасных
влаго-ресурсосбе-
регающих
технологий
возделывания
культур с учетом
диверсификации
растениеводства и
теоретических
основ
воспроизводства
плодородия почв;
4. Изучение
видового состава
вредных
организмов и
особенностей
экологии наиболее
вредных видов и
определение их
вредоносности в
каждой агроэко-
логической зоне
республики;
совершенствование
теоретических
основ
фитосанитарной
устойчивости
агроэкосистем с
учетом перехода
на новые формы
хозяйствования;
5. Разработка
методологических
основ
рационального
управления
водными
ресурсами;
технологий,
технических
средств, машин и
устройств
механизации и
автоматизации
водоподъема,
водораспределения
и полива на
оросительных
системах;
6. Совершенство-
вание
теоретических
основ
воспроизводства
лесов и защитного
лесоразведения,
лесоведения и
лесоводства,
а также их
техническое
обеспечение;
II. Проведение
прикладных
научно-исследова-
тельских работ в
области
переработки и
хранения сельско-
хозяйственной
продукции по 6
основным
направлениям, в
том числе: по 2
новым
направлениям:
1. Формирование и
поддержание
генофонда
микроорганизмов
для создания
экологически
безопасных
ресурсосберегающих
биотехнологий и
охраны окружающей
среды;

2. Пайдалануға дайын жоғары дәрежелі азық өнімін және азық қосымшаларын құру.
4 жалғасатын бағытта:
1. Қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібінде қолдану үшін микроорганизмдердің генқорын
қалыптастыру және сақтау.
2. Өсімдік және мал шаруашылығының шикізаттарын қайта өңдеу және сақтау үшін қазіргі заман технологияларын және технологиялық жабдықтарын жетілдіру.
3. Әр түрлі ауылшаруашылық малдар, құстар және балықтар түрлеріне арналған құрама азық және азықты қосымшаларын өндіру үшін тиімді технологияларын
әзірлеу.
4. Көпшілік пайдалану үшін және емдеу-сақтандыру бағытына және
болашағы төмендеу халықтың тобына, оның ішінде балалар мен сәтсіздік экологиялық аудандардың тұрғындарына арналған ұлттық өнімдерді және жаңа ұрпақты денсаулық азықтарын бағытталған құрамының өзгеруімен құру.
III. Мал шаруашылығы және медициналық ветеринария саласында қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстарын келесі 7 негізгі бағыты бойынша жүргізу, соның ішінде:
5 жаңа бағытта:
1. Иммуногенетикалық мониторингті пайдалану негізінде ауыл шаруашылығы малдарының
популяциясының және тұқымдарының генетикалық құрылымын иммуногенетикалық талдау тәсілдері арқылы зерттеу.
2. Ауыл шаруашылығы малдарының және құстардың аз және құрып бара жатқан түрлерін, тұқымдарын, сүлелерін, желілерін
және кросстарының биоматериалдарын (эмбриондар мен гаметалар) банктерін жасау және жоғары өнімді, аса құнды генотиптерін жеделдетіп шығарудың мал өсіру бағытындағы биотехнологиясын жетілдіру.
3. Иммунологиялық және эпизоотологиялық мониторинг әдістемелерін әзірлеу және емдеу-профилактикалық, диагностикалық вакциналарды жасау, ауыл
шаруашылығы малдарының және құстардың инфекциялық ауруларының қоздырғыштарының
генетикалық және иммунобиологиялық қасиеттерін зерттеу.
4. Тиімді терапевтикалық, емдеу-профилактикалық және дезинвазия құралдарын жаңа дәрілердің нысандары мен препараттарын жетілдіру арқылы, сонымен қатар
жергілікті өсімдіктер мен минералдарды пайдалану негізінде әзірлеу.
5. Ауыл шаруашылығы малдарының және құстардың инфекциялық, жұқпалы және жұқпайтын ауруларының диагностикалық, профилактикалық
және терапиялық биопрепараттарын алудың биотехнологиялық әдістемелерін әзірлеу.
2 жалғасатын бағытта:
1. Отандық және әлемдік генофондты пайдалану арқылы ауыл шаруашылығы малдарының, құстардың және балықтардың жаңа тұқымдарын, сүлелерін, желілерін, кросстарын шығару және бар малдардың асыл тұқымдық және өнімділік қасиеттерін арттыруды жетілдіру.
2. Экологиялық таза сиыр, қой, жылқы және шошқа еттерін өндірудің прогрессивтік технологиясын әзірлеу негізінде жергілікті аймақтарға қолайлы күтіп баптау және азықтандыруды ескере отырып оңтайлы технологиясын шығару.
IV. Ауыл шаруашылығын механикаландыру саласында қолданбалы ғылыми және тәжірибе конструкторлық зерттеулерді 3 негізгі бағыттары бойынша жүргізу, соның ішінде:
1 жаңа бағытта:

2. Создание
продуктов питания
высокой степени
готовности к
употреблению и
пищевых добавок;
по 4
продолжающимся
направлениям:
1. Формирование
и поддержание
генофонда
микроорганизмов
для
перерабатывающей
и пищевой
промышленности.
2. Совершенство-
вание
существующих
технологий и
технологического
оборудования по
переработке и
хранению сельско-
хозяйственного
сырья
растительного и
животного
происхождения.
3. Разработка
эффективных
технологий для
производства
комбикормов и
кормовых добавок
для различных
видов сельско-
хозяйственных
животных, птиц
и рыб.
4. Создание
национальных
продуктов,
продуктов
здорового питания
нового поколения
с направленным
изменением
состава для
массового
потребления и
лечебно-профилак-
тического
назначения, для
детерминированных
групп населения,
включая детей и
население
экологически
неблагополучных
районов.
III. Проведение
прикладных
научно-исследова-
тельских работ в
области
животноводства
и ветеринарной
медицины по
следующим 7
основным
направлениям, в
том числе:
по 5 новым
направлениям:
1. Изучение
методов иммуно-
генетического
анализа,
генетической
структуры пород и
популяции
сельскохозяйствен-
ных животных на
основе
использования
иммуногенетическо-
го мониторинга.
2. Совершенствова-
ние биотехнологии
воспроизводства
животных для
ускоренного
получения ценных
генотипов с
высоким уровнем
продуктивности и
создание банка
биоматериалов
(гамет и
эмбрионов)
малочисленных и
исчезающих видов,
пород, типов,
линий и кроссов
сельскохозяйствен-
ных животных и
птиц.
3. Изучение
иммунобиологичес-
ких и генетических
свойств
возбудителей
инфекционных
болезней
сельскохозяйствен-
ных животных и
птиц, создание
диагностических,
вакцинных и
лечебно-профилак-
тических
препаратов,
разработка
средств и методов
эпизоотологическо-
го и иммунологи-
ческого
мониторинга.
4. Разработка
эффективных
терапевтических,
лечебно-профилак-
тических и
дезинвазирующих
средств путем
создания и
усовершенствова-
ния новых
лекарственных
форм и
препаратов, в том
числе на основе
местных
минералов и
растительных
добавок.
5. Разработка
биотехнологических
методов получения
биопрепаратов для
диагностики,
профилактики и
терапии
инфекционных,
паразитарных и
незаразных
болезней
сельскохозяйствен-
ных животных и
птиц.
по 2
продолжающимся
направлениям:
1. Совершенствова-
ние племенных
качеств и
повышение
продуктивных
показателей
имеющихся и
создание новых
пород, типов,
линий, кроссов
сельскохозяйствен-
ных животных, птиц
и рыб с
использованием
лучшего
отечественного и
мирового
генофонда.
2. Создание
технологий
производства
экологически
чистой говядины,
баранины, конины
и свинины на
основе разработки
прогрессивных
технологий
применительно к
регионам с учетом
рационального
содержания и
кормления.
IV. Проведение
прикладных
научно-исследова-
тельских и
опытно-конструк-
торских работ
в области
механизации сель-
ского хозяйства
по следующим 3
основным
направлениям, в
том числе:
по 1 новому
направлению:

1. Ауыл шаруашылығы техникаларын жөндеу, ескірген тетіктерін қалпына келтіру және технологиялық қызмет көрсету үшін наноматериалдар пайдалану арқылы жаңа ресурс үнемдеу технологиялар мен құралдарды әзірлеу.
2 жалғасатын бағыттар:
1. Егіншілік және мал шаруашылығы салаларында баптау және малды ұстау жүйесінің аймақтық жағдайына қарап ресурс үнемдеу және бәсекелестікке төтеп бере алатын технологиялар және машиналар жүйесін әзірлеу, соның ішінде қайта қалпына келетін энергия көздерін пайдалану, ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу; шалғайдағы фермерлік шаруашылықтарды энергия және сумен жабдықтау, еңбек және
материалдық шығындарды үнемдейтін құралдарын әзірлеу.
2. Республикалық әрқилы жер-климаттық жағдайына қарай отандық және шетелдік ауыл шаруашылығы техникаларын мемлекеттік сынау, сертификациялау және ұсыныстар әзірлеу.
V. Ауыл шаруашылығы экономикасы саласында қолданбалы ғылыми-зерттеулерді 5 негізгі бағыттар бойынша жүргізу, соның ішінде:
2 жаңа бағытта:
1. Агроөнеркәсіп кешенінің 2015 жылға дейін дамуының болжауын әзірлеу.
2. Қазақстан агроөнеркәсіп кешенінде аумақтық-салалық кластерлерді ұйымдастыру
экономикалық негіздерін қалыптастыру.
3 жалғасатын бағыттар:
1. Ауыл шаруашылығын дамытудың стратегиялық бағыттарын, қайта өңдеу жүйесінің және оның салаларының материалдық-техникалық жабдықтау мен қызмет көрсетудің ғылыми негіздерін әзірлеу.
2. Агроөнеркәсіп кешенінің көпсатылы экономика жағдайында, ауыл шаруашылығы және
агроөнеркәсіп құрылымдарын кооперациялау және интеграциялау, жерді нарық кезеңінде ұқыпты пайдаланудың тиімділігінің экономикалық механизмін әзірлеу.
3. Ауыл тұрғындарының өмір сапасының индикаторларын қалыптастыру, ауылдық аумақтарды дамыту, еңбек қатынастарын, ауыл халқын оптималді орналастыру және жұмыспен қамтудың ғылыми негіздерін әзірлеу.
VI. Мемлекеттік ғылыми-зерттеу экспертизасын өткізу қызметін өтеу.
VII. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітілген қаржыландыру ретіне және тізімге сәйкес, ғылыми-зерттеу ұйымдар мен С. Сейфуллин атындағы мемлекеттік агротехникалық университетіне ғылыми қондырғылар мен жабдықтар және ауылшаруашылық техникалар сатып алу үшін күрделі трансферт аудару.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 1000 бастан көп жануарлардың және 112,0 мың нұсқаға жуық өсімдіктердің гендік қоры көбейтіледі, зерттеледі және құжатталады; ауыл шаруашылығы, жеміс-жидек және басқа дақылдарының жоғары өнімдік жаңа 30 сорты мен гибридтері шығарылады және мемлекеттік сынаққа жіберіледі; ауыл шаруашылығы жануарларының, құстардың, араның және балықтардың жоғары өнімдік 3 типтері мен 4 аталы іздері шығарылады; ауыл шаруашылығы және басқа дақылдарын өңдеу экологиялық қауіпсіз және экономикалық маңызды, ресурс сақтайтын, барынша бейімделген технологиялар әзірленеді және жетілдіріледі; орман қалыптастыру және орман көбейтудің жасанды технологиялары және су ресурстарын басқару әдістері әзірленеді және тен жануарларды, құсты, араны және балықты ұстау технологиялары жетілдіріледі; 2 өсімдік шаруашылығы және 3 мал шаруашылығы салаларына арналған ресурс сақтайтын және бәсекеге қабілетті жүйелер, технологиялар және машиналар әзірленеді және жетілдіріледі; 6 жуық тамақтың жаңа таза өнімдерін өндіру технологиясы, 5-ке жуық ауыл шаруашылығы өнімдерін сақтаудың және қайта өңдеу технологиялары әзірленеді; қоршаған ортаны қорғау және ресурс сақтайтын экологиялық қауіпсіздік технологияларын қолдану үшін микроорганизмдердің гендік қоры қолданылады, қалыптастырылады және 10-ға жуық жобалармен толықтырылады; АӨК салаларында динамикалық дамуын қамтамасыз ететін 4-ке жуық ғылыми әдістемелер, экономикалық және ұйымдастыру шаралары әзірленеді.

1. Разработка
новых ресурсо-
сберегающих
технологий и
средств для
ремонта,
восстановления
изношенных
поверхностей и
технологического
обслуживания
сельхозтехники с
использованием
наноматериалов.
по 2
продолжающимся
направлениям:
1. Разработка
ресурсосберега-
ющих и
конкурентоспособ-
ных систем
технологий и
машин для
отраслей
растениеводства и
животноводства с
учетом зональных
условий
возделывания и
уборки
сельскохозяйствен-
ных культур и
системы
содержания
животных, в том
числе с
использованием
возобновляемых
источников
энергии,
переработки
сельскохозяйствен-
ной продукции;
оборудования для
энерго- и
водоснабжения
отдаленных
фермерских
хозяйств,
технического
сервиса и
обслуживания
машин,
позволяющих
снизить трудовые
и материальные
затраты.
2. Проведение
государственных
испытаний и
сертификации
образцов
отечественной и
зарубежной
сельхозтехники в
различных
почвенно-
климатических
условиях
республики и
разработка
рекомендаций.
V. Проведение
прикладных
научно-исследова-
тельских работ в
области экономики
сельского
хозяйства по
следующим 5
основным
направлениям:
по 2 новым
направлениям:
1. Разработка
комплекса мер по
устойчивому
развитию
агропромышленного
комплекса до 2015
года по регионам
страны.
2. Формирование
организационно-
экономических
основ развития
территориально-
отраслевых
кластеров в
агропромышленном
комплексе
Казахстана.
по 3 продолжаю-
щимся
направлениям:
1. Разработка
научных основ
стратегических
направлений
развития сельского
хозяйства, систем
переработки и
сферы их
материально-
технического
обеспечения и
обслуживания.
2. Разработка
экономического
механизма
эффективной
кооперации и
интеграции
сельскохозяйствен-
ных и
агропромышленных
формирований,
системы классифи-
каторов субъектов
сельскохозяйствен-
ного производства.
3. Разработать
научные основы
формирования
индикаторов
качества жизни
сельского
населения,
развития сельских
территорий,
трудовых
отношений,
занятости и
оптимальной
схемы расселения
сельского
населения.
VI. Оплата услуг
по проведению
Государственной
научно-технической
экспертизы.
VII. Перечисление
капитальных
трансфертов
научно-исследова-
тельским
организациям и
Казахскому
государственному
агротехническому
университету
имени
С. Сейфуллина на
приобретение
научного
оборудования,
приборов и
сельскохозяйствен-
ной техники,
согласно
перечню и порядку
финансирования,
утвержденному
приказом Министра
сельского хозяй-
ства Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: расширен, изучен и документирован генофонд не менее 112,0 тыс. образцов растений и более 1000 голов животных; создано и передано на Государственное сортоиспытание более 30 новых высокопродуктивных сортов и гибридов сельскохозяйственных, плодово-ягодных и других культур; создано 3 типа и 4 линии новых высокопродуктивных сельскохозяйственных животных, птиц, пчел и рыб; усовершенствованы экологически безопасные и экономически целесообразные, ресурсосберегающие, максимально адаптированные технологии возделывания сельскохозяйственных и других культур; технологии искусственного лесовосстановления и лесоразведения и методы управления водными ресурсами и технологии содержания животных, птиц, пчел и рыб; разработано и усовершенствовано не менее 2 ресурсосберегающих и конкурентоспособных систем технологий и машин для отраслей растениеводства и не менее 3 - для отраслей животноводства и переработки сельхозпродукции; разработано не менее 6 технологий производства новых продуктов здорового питания, не менее 5 технологий по переработке и хранению сельскохозяйственной продукции; сформирован, поддержан и пополнен порядка 10 образцами генофонд микроорганизмов для использования в технологиях по охране окружающей среды и экологически безопасных ресурсосберегающих технологиях; разработано и усовершенствовано не менее 4 научных методологий, организационных и экономических мер обеспечения динамичного развития сфер агропромышленного комплекса.

Ғылыми-зерттеу ұйымдар мен С.Сейфуллин атындағы мемлекеттік агротехникалық университетіне 54 ғылыми жабдық пен техника атауларын, 18 ауыл шаруашылығы техникасын, 11 техникалық және станоктік жабдық және су техникаларын сатып алуға күрделі трансферт аудару.
Жетекші асыл тұқымдық зауыттарда жануарлардың жаңа генотиптерін көбейтуге арналған асыл тұқымды репродукторлар жасалады және жоғары өнімді аталық іздер салынады.
Қазақстанның солтүстік өңірлеріндегі асыл тұқымдық табындарында аталық таналарды 8 айдан 15 айға дейін орташа тәуліктік өсімі интенсивті өсіруде 1000 граммға жуық, 12 айдан - 15-18 айға дейін жайылымда 700-900 граммға жуық болатын жаңа зауыттың аталық іздері салынады.
Импорттық генофонның жергілікті биязы жүнді және етті-майлы қойлардың тұқымдары мен типтерінде пайдалануы олардың генетикалық әлеуетін көтереді және қой шаруашылығы өнімінің сапасын жақсартады.
Жыл сайын әрбір жоғары өнімді бұқалардың қатырылған ұрығының 1000-ға жуық дозалары дайындалады.
Түпкі нәтиже:
өңірдің табиғи-климаттық жағдайларының лайықтылығында қолданбалы ғылыми зерттеулердің жүргізілуі:
ауыл шаруашылығы жануарлардың, құстардың, балықтың және араның жоғары өнімді тұқымдары, типтері мен аталық іздерін шығару арқылы мал шаруашылығы өнімінің көлемін орташа 5-7 пайызға дейін көтерілуіне;
ауыл шаруашылығы, жеміс-жидек және басқа дақылдардың жоғары өнімді сорттары мен гибридтерін шығару арқылы өсімдік өнімінің орташа 15-20 пайызға дейін көтерілуіне;
ауыл шаруашылығы жануарларының, құстың, балықтың және араның ресурс және энергия сақтайтын баптау және көбейту технологияларын әзірлеу арқылы мал шаруашылығы өнімін өндіруінің тиімділігі 3-4 пайызға дейін көтерілуіне;
егін шығымдылығын өсуінің 5-10 пайызға дейін, еңбек шығынның 20 пайызға дейін, жағар-жанар май материалдарының шығынын 30 пайызға дейін төмендеуін қамтамасыз ететін ауыл шаруашылығы және басқа дақылдардың экологиялық қауіпсіз және экономикалық жәнділік, ресурс сақтайтын, барынша бейімделген өсіру технологияларды әзірлеу арқылы егіншілік және өсімдік шаруашылығы саласының өнімінің өндірудің тиімділігінің көтерілуіне;
су ресурстарын басқаруының әдістерін әзірлеу арқылы су және жер ресурстарын қолдану тиімділігін 15-20 пайызға дейін көтерілуі қамтамасыз етуіне;
агроөнеркәсіп кешенінің салаларына арналған ресурс сақтайтын жүйелерін, технологияларын және машиналарын шығару арқылы ауыл шаруашылығы өнімін өндіретін және қайта өңдейтін кәсіпорындарының рентабельділігін қамтамасыз етуіне, себепші болады.

Перечисление капитальных трансфертов научно-исследовательским организациям и Казахскому государственному агротехническому университету имени С. Сейфуллина на приобретение порядка 54 наименований научного и лабораторного оборудования, 18 наименований сельскохозяйственной техники, 11 наименований технологического и станочного оборудования и водной техники.
Создание племенных репродукторов по разведению животных нового генотипа в ведущих племхозах и заложены высокопродуктивные линии.
В племенных стадах северного региона Казахстана будут заложены новые заводские линии со среднесуточным приростом массы бычков не менее 1000 г при интенсивном выращивании с 8 до 15 мес., 700-900 г при нагуле с 12 до 15-18 месячного возраста.
Использование импортного генофонда на местных породах и типах тонкорунных и мясо-сальных овец существенно повысит их генетический потенциал и улучшит качество овцеводческой продукции.
Ежегодно будет заготовлено не менее 1000 доз замороженного семени от каждого высокоценного производителя.
Конечный результат:
проведение прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, при соответствующих природно-климатических условиях региона, способствует:
увеличению объемов производства животноводческой продукции за счет выведения высокопродуктивных пород, типов, линий и кроссов сельскохозяйственных животных, птиц, рыб и пчел в среднем на 5-7 процентов;
увеличению объемов производства растениеводческой продукции за счет создания высокоурожайных сортов и гибридов сельскохозяйственных, плодово-ягодных и других культур в среднем на 15-20 процентов; повышению эффективности производства животноводческой продукции на 3-4 процентов за счет разработки ресурсо- и энергосберегающих технологий по содержанию и разведению сельскохозяйственных животных, птиц, рыб и пчел;
повышению эффективности производства продукции в области земледелия и растениеводства, за счет разработки экологически безопасных и экономически целесообразных ресурсосберегающих, максимально адаптивных технологий возделывания сельскохозяйственных и других культур, обеспечивающих повышение урожайности на 5-10 процентов, снижающих затрат труда на 20 процентов и расход горюче-смазочных материалов на 30 процентов;
повышению эффективности методов управления водными ресурсами, обеспечивающие повышение продуктивности использования водно-земельных ресурсов на 15-20 процентов;
обеспечению рентабельности предприятий производящих и перерабатывающих сельскохозяйственную продукцию и росту конкурентоспособности сельскохозяйственного производства за счет создания ресурсосберегающих систем, технологий и машин для отраслей агропромышленного комплекса;
создание племенных репродукторов по разведению животных нового генотипа в ведущих племхозах и заложены высокопродуктивные типы и линии крупного рогатого скота, овец, коз, верблюдов, свиней и кроссы птиц и будут обеспечены сельскохозяйственные товаропроизводители качественным, высокопродуктивным и устойчивым к климатическим условиям зоны разведения племенным материалом.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: АӨК-нің саласындағы бір тақырыпта жүргізілетін қолданбалы ғылыми-зерттеу және тәжірибе-конструкторлық жұмыстық орташа құны 4782,6 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жыл ағымында жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: ғылыми-зерттеу және тәжірибе-конструкторлық жұмыстар ғылыми-зерттеу ұйымдардың ғылыми кеңестерінде бекітілген бағдарламаларға және методикаларға, сонымен қатар күнтізбелік ғылыми-зерттеу жұмыстардың жоспарларына сәйкес жүргізіледі; бағдарламаның шегінде сатып алынатын лабораториялық құралдар және жаңа үлгідегі жабдықтар ғылыми жасауларды тиісті және сапалы деңгейде жасалуын қамтамасыз етеді. Басым әлемдік генотиптерді қолдану негізінде асыл тұқымды ауыл шаруашылығы жануарлардың өнімділік сапасы әлемдік стандарттарға сәйкес көтеріледі және мал мен құс шаруашылығы өнімінің сапасы және бәсекеге қабілеттігі жақсарады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
137-ҚОСЫМША
Ескерту. 137-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
212-Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
2007 жылға арналған
043 "ҚазАгро Ұлттық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын
ұлғайту" деген республикалық бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 27275600 мың теңге (жиырма жеті миллиард екі жүз жетпіс бес миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының  16-бабы ;»"Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңының  11,   36,   53-баптары ; "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  3 ,   6 ,   9 ,   10,   11,   14,   15-баптары ;»"Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы ;»"Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіруге бағытталған шараларды іске асыру жөніндегі»Іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 қыркүйектегі N 66  өкімі ;»"Мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау, жаңарту, орнын ауыстыру және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394  қаулысы ;»"Аграрлық секторға кредит беру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 137  қаулысы ; "Мал өнімдері корпорациясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 8 қыркүйектегі N 1168  қаулысы ; "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 28 ақпандағы N 220  қаулысы ; "Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының аграрлық өнеркәсіп кешенін тұрақты дамыту тұжырымдамасын іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"2006-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының аграрлық өнеркәсіп кешенін тұрақты дамыту тұжырымдамасын іске асыру бойынша 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит беру үшін шағын кредит ұйымдарының желісін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 сәуірдегі N 337  қаулысы ;»"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 41  қаулысы .

Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ одного проекта по направлению агропромышленного комплекса составит - 4782,6 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы будут проводиться в соответствии с утвержденными на ученых советах научно-исследовательских организаций программами и методиками, а также календарными планами НИР; закупаемые в рамках программы научное лабораторное оборудование и приборы нового поколения позволят на должном и качественном уровне проводить научные разработки, которые затем будут внедрены в сельскохозяйственное производство. На основе использования приоритетных пород мировых генотипов будут повышены продуктивные качества племенных сельскохозяйственных животных соответствующие мировым стандартам и улучшено качество и конкурентоспособность продукции животноводства и птицеводства.
ПРИЛОЖЕНИЕ 137
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Приложение 137 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный
холдинг "КазАгро"
на 2007 год
1. Стоимость : 27 275 600 тысяч тенге (двадцать семь миллиардов двести семьдесят пять миллионов шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 16  Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне";  статьи 11 36,   53 Закона  Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах";  статьи 3 6,   9,  10,   11,   14,   15 Закона  Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы;  распоряжение  Президента Республики Казахстан от 11 сентября 2006 года N 66 "О плане мероприятий по реализации мер, направленных на совершенствование системы государственного управления";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении правил формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 137 "О вопросах кредитования аграрного сектора";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2001 года N 1168 "О создании закрытого акционерного общества "Мал онимдери корпорациясы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2003 года N 220 "О создании открытого акционерного общества "Казагромаркетинг";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2004 года N 470 "О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2006 года N 337 "О Концепции развития микрокредитных организаций для кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 января 2006 года N 41 "Об утверждении Плана развития акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ауылдық кредит серіктестіктерінің тиімді жүйесін одан әрі дамыту;
қаржылық жағдайы тұрақты ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды жеңілдетілген кредит ресурстарымен қамтамасыз ету;
ауылшаруашылық өнімдерін қайта өңдеу, сақтау және өткізу мәселелерін бірлесіп шешу мақсатында, ауылда тиімді инфрақұрылым қалыптастыруға көмек көрсету, тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау;
өндіріс тұрақтылығының негізгі шарты және оның өнімдеріне баға деңгейін қолдаудың сенімді тетігі болып табылатын өндіріс теңгеріміне қол жеткізу және өткізу мақсатында ауыл шаруашылығы өнімін және оны өңдеу өнімдерін сату көлемін ұлғайту үшін қажетті жағдай жасау;
ауыл халқының тұрмыс жағдайын жақсарту және жұмыспен қамтамасыз ету үшін ауылда ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсіпкерлік қызмет түрлерін дамыту бойынша тиімді инфрақұрылым қалыптастыру;
мал өнімдері экспортының нарығын кеңейту;
агроөнеркәсіп кешенінде бюджет қаражатын инвестициялаудың нарықтық тетіктерін пайдалану негізінде аграрлық азық-түлік секторының тиімді жүйесін қалыптастыру;
ауыл тұрғындары мен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне ақпаратты-маркетингтік және консультациялық қолдау көрсету;
жаңадан құрылған»"ҚазАгро" Ұлттық холдингі" акционерлік қоғам қызмет етуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жеңілдікті кредит ресурстарымен қамтамасыз етілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды 20 пайызға дейін ұлғайту;
сату, сақтау және қайта өндіру бойынша инфрақұрылым дамуын ынталандыру, тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау;
кредит беру жүйесін жетілдіру арқылы, аграрлық өнеркәсіп кешенінің бәсекеге қабілетті экспортқа бағытталған және импорттың орнын басатын өндірісін дамытуға бағытталған экономиканың аграрлық секторын оңтайлы мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету;
ауылда шағын бизнесті әрі қарай дамыту үшін жеңілдікті кредит ресурстарымен ауыл кәсіпкерлерін қамтуды ұлғайту;
агроөнеркәсіп кешені субъектілерін лизингтік негізде қазіргі заманғы және жаңа ауыл шаруашылығы техникасымен, арнайы техникамен және технологиялық жабдықтармен қамтамасыз ету арқылы, сонымен қатар ауыл шаруашылығы және балық өнімін қайта өңдеу бойынша жабдықтар сатып алуды қаржыландыру арқылы инфрақұрылым жүйесін ұйымдастыру;
өндіру (өсіру) және қайта өңдеудің қазіргі заманғы технологияларды пайдалану негізінде қазақстандық ауыл шаруашылығы және балық өнімінің сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін арттыру;
Баку портында диірмен кешенін салуды қаржыландыру, Ақтау портындағы астық терминалының тиеу жабдығын жаңарту;
сыртқы мал өнімі рыноктарының мониторингі және қазақстандық өнімге сұраныс қалыптастыру жолдары:
аукциондар мен жәрмеңкелерге және көрмелерге қатысу;
мал өнімдерін сыртқы рыноктарға шығару үшін, жарнама ақпарат жұмыстарын жүргізу;
мал өнімдерінің қазақстандық брендін қалыптастыру және ұлғайту;
мал өнімінің экспорты және отандық мал өнімінің бәсекеге қабілеттілігін жақсарту жөніндегі шараларды жүзеге асыру және оны сыртқы рыноктарға шығару жолдары:
- дайындау пункттары және ауыл шаруашылығы малдарын бордақылау алаңдары жүйесін ұйымдастыру арқылы мал өнімін өндіруді және оны қайта өңдеу жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру;
- заңды тұлға құрмай бірлесіп әрекет жасау шартымен мал өнімін қайта өңдейтін кәсіпорындарды үшінші тараптар ретінде қатыстырып мал өнімін дайындауды және қайта өңдеуді ұйымдастыру;
- астық қолхаттарын ұстаушылардың құқығын және заңды мүдделерін қорғауды және астық саласында инвестициялық белсенділіктің өсуін қамтамасыз ету;
- өз бизнесін құру және дамыту үшін экономикалық белсенді ауыл халқын шағын кредиттермен қамтамасыз ету;
- ауыл халқына кәсіпкерліктің негіздерін және шағын кредитті экономикалық тиімді пайдалануды оқытуды ұйымдастыру;
- ауыл тұрғындары мен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне ақпараттық-маркетингтік және консультациялық қолдауды кеңейту;
- ауылшаруашылық саласында аналитикалық зерттеу жүргізу;
- "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамының әкімшілік шығындарын жабу және негізгі жабдықтарды сатып алу;
- техникалық-экономикалық негіздеме жасау және 2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық және ұшқыр жобалар үшін жобалық-сметалық құжаттар дайындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : дальнейшее развитие эффективной системы сельских кредитных товариществ;
обеспечение льготными кредитными ресурсами финансово-устойчивых сельских товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции;
оказание содействия в формировании эффективной инфраструктуры на селе с целью совместного решения вопросов сбыта, хранения и переработки сельскохозяйственной продукции, снабжение товарно-материальными ценностями;
создание необходимых условий для увеличения объемов продаж сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки с целью достижения баланса производства и сбыта, являющегося главным условием стабильности производства и надежным механизмом поддержания уровня цен на его продукцию;
формирование эффективной инфраструктуры по развитию несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности на селе для повышения жизненного уровня сельского населения и обеспечения занятости;
расширение экспортных рынков животноводческой продукции;
формирование эффективной системы агропродовольственного сектора на основе использования рыночных механизмов инвестирования бюджетных средств в агропромышленный комплекс;
повышение уровня доходов, снижение бедности и развитие индивидуального и семейного предпринимательства сельского населения на основе микрокредитования;
обеспечение доступности субъектов агропромышленного комплекса и сельского населения к информационно-маркетинговым и консультационным услугам;
обеспечение функционирования вновь созданного акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро".
5. Задачи бюджетной программы : увеличение до 20 процентов сельхозтоваропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, обеспеченных льготными кредитными ресурсами;
стимулирование развития инфраструктуры по хранению, сбыту и переработке сельскохозяйственной продукции, снабжение товарно-материальными ценностями;
обеспечение рациональной государственной поддержки аграрного сектора экономики, направленной на развитие конкурентоспособных экспортоориентированных и импортозамещающих производств агропромышленного комплекса путем развития системы кредитования;
увеличение охвата сельских предпринимателей льготными кредитными ресурсами для дальнейшего развития малого бизнеса на селе;
организация системы инфраструктуры по обеспечению субъектов агропромышленного комплекса современной и новой сельскохозяйственной техникой, специальной техникой и технологическим оборудованием на лизинговой основе, а также финансирование приобретения оборудования по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции;
повышение качества и конкурентоспособности казахстанской сельскохозяйственной и рыбной продукции на основе использования современных технологий ее производства (возделывания) и переработки;
финансирование строительства мельничного комплекса в порте Баку, реконструкция загрузочного устройства зернового терминала в порту Актау;
мониторинг внешних рынков животноводческой продукции и формирования спроса на казахстанскую продукцию путем:
участия в выставках, ярмарках и аукционах;
проведения информационно-рекламных работ по продвижению животноводческой продукции на внешние рынки;
формирования и продвижения казахстанского бренда животноводческой продукции;
развития инфраструктуры экспорта животноводческой продукции и осуществления мер по повышению конкурентоспособности отечественной животноводческой продукции при ее продвижении на внешние рынки путем:
- осуществления заготовки и переработки животноводческой продукции через организацию сети заготовительных пунктов и откормочных площадок для сельскохозяйственных животных, а также работ и услуг по ее переработке;
- организации заготовки и переработки животноводческой продукции, путем привлечения третьих лиц - предприятий, перерабатывающих животноводческую продукцию на условиях совместной деятельности без образования юридических лиц;
- обеспечения защиты прав и законных интересов держателей зерновых расписок и роста инвестиционной активности в зерновой отрасли;
- обеспечение микрокредитами экономически активного сельского населения для создания и развития собственного бизнеса;
организация обучения сельского населения основам предпринимательства и эффективному использованию микрокредита;
формирование эффективной системы микрокредитования на селе;
- расширение информационно-маркетинговой и консультационной поддержки субъектов агропромышленного комплекса и сельского населения;
проведение аналитических исследований отраслей сельского хозяйства;
приобретение основных средств и покрытие административных расходов акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро";
разработка технико-экономических обоснований и проектно-сметных документации для прорывных и инвестиционных проектов, реализуемых в 2008 году.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ- дар-
лама
коды
Кіші
бағ- дар-
лама коды
Кіші бағдарлама- лардың атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі іс-
шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
043
"ҚазАгро" Ұлттық холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
"Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық
капиталын
заңнамамен
белгіленген тәртіпте ұлғайту жөніндегі шаралар:
ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдейтін ауыл шаруашылығы өндірісі мен өнеркәсібіне ауылдық кредит серіктестіктер жүйесі арқылы кредит беру;
ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізу, сақтау, жабдықтау және қайта өңдеу жөніндегі инфрақұрылымға кредит беру;
тауарлы-материал-
дық құндылықтармен
жабдықтау;
ауылдық жерлерде ауыл шаруашылығына
жатпайтын
кәсіпкерлік қызмет
түрлеріне кредит беру.
"Қаз-АгроҚаржы" акционерлік қоғамының жарғылық
капиталын, кейіннен лизингке беру үшін ауыл шаруашылығы техникасын,
технологиялық
жабдықтарды, арнайы техниканы,
сонымен қатар агроөнеркәсіп кешенінің субъектілеріне арналған ауыл шаруашылығы және балық өнімін қайта өңдейтін жабдықтарды сатып алуды қаржыландыру
үшін ұлғайту.
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық
капиталын ұлғайту:
Ақтау портындағы
астық терминалының
өткізу мүмкіндігін
арттыру;
Баку портында
(Әзірбайжан Республикасы) диірмен кешенін салуды
қаржыландыру;
2008 жылы жүзеге асырылатын
инвестициялық және
ұшқыр жобалардың,
оның ішінде
Потидағы (Грузия) және Амирабадтағы (Иран) астық терминалдарының құрылысының, биодизель өндірісі,
биоэтанол мен
мақталықтың
сорттық тұқым
материалы бойынша
зауыттың құрылысының, ауыл
шаруашылық
өнімдерінің
көтерме сауда
базарының
құрылысының техникалық-эконо- микалық негізде- мелерін және ұшқыр және инвестициялық жобалар үшін жобалық-сметалық құжаттарын дайындау«"Мал өнімдері корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын
ұлғайту:
дайындау пункттерін
желісін дамыту
арқылы мал
өнімдерінің экспорт
инфрақұрылымын қалыптастыруға;
Корпорацияның
орталық аппаратына
кеңсе сатып алуға;
мал өнімдерін
сатып алуды
ұйымдастыру,
өткізу және
импортты
алмастыратын мал
өнімдерін өндіру,
өңдеу, тасымалдау,
сақтау және ішкі және сыртқы
нарықтарда мал
өнімдерін, оның
өңделген өнімдерін сатуға;
2008 жылы жүзеге асырылатын
инвестициялық
және ұшқыр
жобалардың, оның
ішінде дамыған
экспорт инфрақұрылымымен бордақылау алаңдарын құру бойынша техникалық- экономикалық негіздемелерін және ұшқыр және инвестициялық жобалар үшін жобалық-сметалық құжаттарын дайындау;
Астық қолхаттары бойынша міндетте-
мелерді орындауға
кепілдік беру
көлемін ұлғайту үшін "Астық қолхаттары бойынша
міндеттемелерді
орындауға кепілдік
беру қоры" акционерлік
қоғамының жарғылық
капиталын көбейту.
Заңнамада белгіленген
тәртіппен ауыл
халқына шағын
кредит беру үшін
"Ауыл шаруашылы-
ғын қаржылай
қолдау қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қор) жарғылық
капиталын ұлғайту:
- ауыл халқына шағын кредит беруге;
- ауыл халқына ары қарай шағын кредит беру үшін шағын кредит беретін ұйымдарға кредит беру;
- ауыл халқына кәсіпкерлік негіздерін оқытуды ұйымдастыру және Қор кадрларының біліктілігін көтеруге;
- қордың материалдық- техникалық базасын дамытуға;
- жаңа құрылған
микронесиелік ұйымдардың жарғылық капиталына
үлестік қатынасы.
"ҚазАгро" ұлттық холдингі акционерлік қоғамының әкімшілік шығындарын жабу және негізгі жабдықтарды сатып алу үшін акционерлік қоғамының жарғылық капиталын қалыптастыру;
ауылшаруашылық
саласында
аналитикалық зерттеулер жүргізу.
"Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамының жарғылық қорын ұлғайту:
"Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамының облыстық
өкілеттіктеріне
ғимарат (ғимарат) сатып алуға;
методикалық орталық құруға; 2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық жоба бойынша көрме-жәрмеңке
кешенінің құрылысының техникалық-эконо- микалық негіздемелерін және ұшқыр және инвестициялық жобалар үшін жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Қаңтар-
желтоқ- сан
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Ауыл
шаруа-
шылығы
минист-
рлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
043
Увеличение
уставного
капитала АО
"Националь-
ный холдинг
"КазАгро"
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества "Аграрная
кредитная корпорация"
в установленном
законодательством
порядке на
мероприятия по:
кредитованию
сельскохозяйственного
производства и
промышленности,
перерабатывающей
сельскохозяйственную
продукцию, через
систему сельских
кредитных
товариществ;
кредитованию инфра-
структуры по сбыту,
хранению, снабжению
и переработке
сельскохозяйственной
продукции, снабжению
товарно-материальными
ценностями;
кредитованию несель-
скохозяйственных
видов
предпринимательской
деятельности в
сельской местности.
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества
"КазАгроФинанс" на
закуп для последующей
передачи в лизинг
сельскохозяйственной
техники, технологи-
ческого оборудования,
специальной техники,
а также на
финансирование
приобретения
оборудования по
переработке
сельскохозяйственной
и рыбной продукции
для субъектов
агропромышленного
комплекса.
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества
"Продовольственная
контрактная
корпорация" на:
увеличение пропускной
способности зернового
терминала в порте
Актау;
финансирование
строительства
мельничного комплекса
в порте Баку
(Азербайджанская
Республика);
разработку технико-
экономических
обоснований и
проектно-сметных
документации для
прорывных и
инвестиционных
проектов, реализуемых
в 2008 году, в том
числе для:
строительства
зерновых терминалов
в Поти (Грузия) и
Амирабаде (Иран),
строительства заводов
по производству
биодизеля, биоэтанола
и сортового
семенного материала
хлопчатника;
строительства
оптового рынка
сельхозпродукции.
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества "Мал
өнімдері
корпорациясы" на:
формирование
инфраструктуры
экспорта
животноводческой
продукции через
развитие сети
заготовительных
пунктов;
приобретение офиса
для центрального
аппарата Корпорации;
организацию и
проведение закупа,
производства
импортозамещающей
животноводческой
продукции, переработ-
ку, транспортировку,
хранение и реализа-
цию животноводческой
продукции и продуктов
ее переработки на
внутреннем и внешнем
рынках;
разработку технико-
экономического
обоснования и
проектно-сметной
документации для
прорывного проекта,
реализуемого в 2008
году, в том числе по
созданию откормочных
площадок с развитой
инфраструктурой
экспорта.
Увеличение уставного
капитала акционерно-
го общества "Фонд
гарантирования
исполнения
обязательств по
зерновым распискам"
для увеличения объема
гарантирования
исполнения обязатель-
ств по зерновым
распискам.
Увеличение уставного
капитала акционерно-
го общества "Фонд
финансовой поддержки
сельского хозяйства"
(далее - Фонд) в
установленном
законодательством
порядке для:
- микрокредитования
сельского населения;
- кредитования
микрокредитных
организаций для
дальнейшего
микрокредитования
сельского населения;
- организации
обучения сельского
населения основам
предпринимательства
и повышения квалифи-
кации работников
Фонда;
- материально-
технического
оснащения Фонда;
- долевого участия в
уставном капитале
вновь создаваемых
микрокредитных
организаций.
Формирование
уставного капитала
акционерного общества
"Национальный
холдинг "КазАгро"
для:
приобретения
основных средств и
покрытия администра-
тивных расходов
акционерного
общества;
проведения аналити-
ческих исследований
отраслей сельского
хозяйства.
Увеличение уставного
капитала акционерного
общества
"Казагромаркетинг"
для:
приобретения зданий
(помещений) для
областных представи-
тельств акционерного
общества
"Казагромаркетинг";
создания методичес-
кого центра;
разработки технико-
экономического
обоснования и
проектно-сметной
документации по
инвестиционному
проекту строительства
выставочно-ярмароч-
ного комплекса,
реализуемого в 2008
году.
Ян-
варь-
де-
кабрь
Министер-
ство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
Тікелей нәтиже: жеңілдікті кредит ресурстарымен қамтамасыз етілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды 20% дейін ұлғайту;
ауылдық тұтынушы кооперативтер және жауапкершілігі шектеулі серіктестік ретінде ауыл шаруашылық бірлестіктерді құру және көтермелеу;
ауылда шағын бизнесті әрі қарай дамыту үшін жеңілдікті кредит ресурстарымен ауыл кәсіпкерлерін қамтуды ұлғайту.
Түпкі нәтиже: ауылдық кредит серіктестіктері жүйесін әрі қарай дамыту үшін жағдай жасау және жеңілдігі бар кредит ресурстарымен қамтамасыз ету;
жеңілдікпен кредит беру арқылы жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер мен ауылдық тұтынушылар кооперативтері түрінде ауыл шаруашылық бірлестіктерін көтермелеу;
ауыл шаруашылығы өнімдерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу жөніндегі инфрақұрылым субъектілеріне кредит беру арқылы экономиканың аграрлық секторын оңтайлы мемлекеттік қолдаумен қамтамасыз ету, тауарлы-материалдық құндылықтармен жабдықтау;
жеңілдікпен кредит ресурстарын беру арқылы ауылда шағын бизнес объектілерінің санын ұлғайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мынадай бағыттар бойынша бюджет қаражатын игеру жоспарын орындау:
ауылдық кредит серіктестіктеріне кредит беру - 6 508,9 млн. теңге;
ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізу, сақтау және қайта өңдеу жөніндегі инфрақұрылымға, тауарлы-материалдық құндылықтармен жабдықтауға кредит беру - 2 000 млн. теңге;
ауылдық жерде ауыл шаруашылығынан тыс кәсіпкерлік қызметтің түрлеріне кредит беру - 1 000 млн. теңге.
Уақтылығы: 2007 жылғы қыркүйектің соңына дейін ауылдық кредит серіктестіктері жүйесі арқылы ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіретін ауыл шаруашылығы өндірісіне және өнеркәсіпке кредит беру;
2007 жылғы қарашаның соңына дейін ауыл шаруашылығы өнімдерін өткізу, сақтау және қайта өңдеу жөніндегі инфрақұрылымға, тауарлы-материалдық құндылықтарды жабдықтауға кредит беру;
2007 жылғы желтоқсанның соңына дейін ауылдық жерде ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсіпкерлік қызметтің түрлеріне кредит беру.
Сапасы: тиімді ауылдық кредит серіктестіктерінің желісін құру;
импорттық ауыл шаруашылығы өнімдерінің үлесін азайту және экспорт үлесін ұлғайту;
ауылда ауыл шаруашылығынан тыс бизнесті дамыту бойынша тиімді инфрақұрылым қалыптастыру.
"ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
Тікелей нәтиже: машина-трактор паркін және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін жабдықтарды 6,3%-ға жаңарту;
ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдеу бойынша бәсекеге қабілетті өндірісті құру;
нақты және моральды тұрғыдан ескірген машина-трактор паркін қысқарту.
Түпкі нәтиже: қазақстандық ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер өнімінің бәсекеге қабілеттілігін жоғарлату;
отандық тауарлардың сапасын және бәсеке қабілеттілігін жақсарту есебінен ауыл шаруашылығы қайта өңдеу өнімдерінің импорт алмастыру деңгейін жоғарлату.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өсірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарын өндірудің және өнімділіктің көлемін жоғарлату;
өнімділігі жоғары техниканы қолдану есебінен өнімді жинау кезіндегі болатын шығындарды төмендету;
ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдеу саласында жаңа технологиялардың дамуы;
жаңа жоғарғы технологиялық ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықтарды қолдану есебінен еңбек өнімділігін жоғарлату;
аграрлық сектордың машина-трактор паркін ауқымды жаңарту және оған техникалық қызмет көрсету (кепілдік және кепілдіктен кейінгі) бойынша тұрақты қызмет ететін және нәтижелі инфрақұрылымды құру.
Уақтылығы: ауыл шаруашылығы техникасы тиісті ауыл шаруашылық агротехнологиялық операцияларды іске асырудың басталуына жеткізіледі.
Сапасы: техниканы және жабдықтарды агроөнеркәсіп кешендерінің қаржылық тұрақты субъектілеріне ғана беру мүмкіндігінің болуы;
техника және жабдықтар агроөнеркәсіп субъектілерінің қажеттіліктеріне сәйкес сұранымдар бойынша жеткізіледі;
ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықтарды сатып алу, негізінен, тікелей өндіруші зауыттарда нарықтық бағалардан төмен бағамен және кепілдік қызметпен сатып алынады.
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
Тікелей нәтиже: Ақтау портындағы астық терминалының өткізу мүмкіндігін арттыру;
Баку портында диірмен кешенін салу;
2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық және ұшқыр жобалардың, оның ішінде Потидағы (Грузия) және Амирабадтағы (Иран) астық терминалдарының құрылысының, биодизель өндірісі, биоэтанол мен мақталықтың сорттық тұқым материалы бойынша зауыттың құрылысының, ауылшаруашылық өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысының техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Түпкі нәтиже: Қазақстанның экспорттық мүмкіндіктерін арттыру, Ақтау, Баку порттарындағы астық терминалдары теңіз жолдарымен тасымалдау кезінде астықты Каспий өңірі аймағындағы елдерге және олар арқылы транзитпен Грузияға, Молдавияға және еуропалық елдерге үздіксіз асыру мүмкіндігін қамтамасыз етеді, қазақстандық астық экспорттаушыларының мүмкіндіктерін кеңейтеді, Қазақстан Республикасы экономикасының бүкіл астық секторының тұрақтануы мен дамуына септігін тигізеді, Әзірбайжанға, Грузияға Қазақстандық астықты экспорттау және осы елдерде қазақстандық астықтың қайта өңдеу өнімдерін сату.
2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық және ұшқыр жобалардың, оның ішінде Потидағы (Грузия) және Амирабадтағы (Иран) астық терминалдарының құрылысының, биодизель өндірісі, биоэтанол мен мақталықтың сорттық тұқым материалы бойынша зауыттың құрылысының, ауылшаруашылық өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысының техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобалық-сметалық құжаттарын бекіту.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация".
Прямой результат: увеличение на 20 % сельхозтоваропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции, обеспеченных льготными кредитными ресурсами;
создание и стимулирование сельскохозяйственных объединений в виде сельских потребительских кооперативов и товариществ с ограниченной ответственностью;
увеличение охвата сельских предпринимателей льготными кредитными ресурсами для дальнейшего развития малого бизнеса на селе.
Конечный результат: создание условий для дальнейшего развития системы сельских кредитных товариществ и предоставление им льготных кредитных ресурсов;
стимулирование сельскохозяйственных объединений в виде сельских потребительских кооперативов и товариществ с ограниченной ответственностью путем льготного кредитования;
обеспечение рациональной государственной поддержки аграрного сектора экономики путем кредитования субъектов инфраструктуры по сбыту, хранению и переработке сельскохозяйственной продукции, снабжение товарно-материальными ценностями;
увеличение количества объектов малого бизнеса на селе путем предоставления льготных кредитных ресурсов.
Финансово-экономический результат: кредитование сельских кредитных товариществ - 6 508,9 млн. тенге;
кредитование инфраструктуры по сбыту, хранению и переработке сельскохозяйственной продукции, снабжению товарно-материальными ценностями - 2 000 млн. тенге;
кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности - 1 000 млн. тенге.
Своевременность: кредитование сельскохозяйственного производства и промышленности, перерабатывающей сельскохозяйственную продукцию, через систему сельских кредитных товариществ до конца сентября 2007 года;
кредитование инфраструктуры по сбыту, хранению и переработке сельскохозяйственной продукции, снабжение товарно-материальными ценностями до конца ноября 2007 года;
кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности до конца декабря 2007 года.
Качество: развитие эффективной сети сельских кредитных товариществ;
снижение доли импортируемой сельскохозяйственной продукции и увеличение доли экспорта;
формирование эффективной инфраструктуры по развитию несельскохозяйственного бизнеса на селе.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "КазАгроФинанс".
Прямой результат: обновление машинно-тракторного парка на 6,3 %;
создание конкурентоспособного производства по переработке сельскохозяйственной и рыбной продукции;
сокращение физически и морально устаревшего машинно-тракторного парка.
Конечный результат: повышение конкурентоспособности продукции казахстанских сельхозтоваропроизводителей;
повышение уровня импортозамещения продуктов сельхозпереработки за счет улучшения качества и конкурентоспособности отечественных товаров.
Финансово-экономический результат: увеличение объема производства и урожайности возделываемых сельхозкультур;
снижение потерь при уборке урожая за счет применения высокотехнологичной техники;
развитие новых технологий в области переработки сельскохозяйственной и рыбной продукции;
увеличение производительности труда за счет применения новой высокопроизводительной сельхозтехники и оборудования;
создание постоянно действующей и эффективной инфраструктуры по масштабной модернизации машинотракторного парка аграрного сектора и его технического обслуживания (гарантийного и пост гарантийного).
Своевременность: поставка сельхозтехники производится к началу проведения соответствующих сельскохозяйственных и технологических операций.
Качество: наличие возможности передавать технику и оборудование только финансово-устойчивым субъектам агропромышленного комплекса;
поставка техники и оборудования производится по заявкам в соответствии с нуждами субъектов агропромышленного комплекса;
закуп сельхозтехники и оборудования производится, в основном, непосредственно у заводов изготовителей по ценам ниже рыночных с гарантийным обслуживанием.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация".
Прямой результат: увеличение пропускной способности зернового терминала в порте Актау;
строительство мельничного комплекса в порте Баку;
разработка технико-экономических обоснований и проектно-сметных документации для прорывных и инвестиционных проектов, реализуемых в 2008 году, в том числе для: строительства зерновых терминалов в Поти (Грузия) и Амирабаде (Иран); строительства заводов по производству биодизеля, биоэтанола и сортового семенного материала хлопчатника; строительства оптового рынка сельхозпродукции.
Конечный результат: увеличение экспортных возможностей Казахстана, наличие зерновых терминалов в портах Актау, Баку обеспечит возможность бесперебойной перевалки зерна при его поставках морским путем в страны прикаспийского региона и транзитом через них в Грузию, Молдавию и европейские страны, расширит возможности казахстанских экспортеров зерна, будет способствовать стабилизации и развитию всего зернового сектора экономики Республики Казахстан, экспортирование в Азербайджан и Грузию и реализация продуктов переработки Казахстанского зерна;
утверждение технико-экономических обоснований и проектно-сметных документации для прорывных и инвестиционных проектов, реализуемых в 2008 году, в том числе для: строительства зерновых терминалов в Поти (Грузия) и Амирабаде (Иран); строительства заводов по производству биодизеля, биоэтанола и сортового семенного материала хлопчатника; строительства оптового рынка сельхозпродукции.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: Ақтау портындағы терминалдың нақты өткізу мүмкіндігін жылына 500-600 мың тонна астыққа дейін арттыру (қазіргі өткізу мүмкіндігі - жылына 300-350 мың тонна), бұл қазақстандық астықтың экспорттау киімдерін арттыру үшін қажет;
тақау жылдарда Әзірбайжан Республикасына жыл сайын, тұрақты түрде шамамен 100 мың тонна астықты экспортқа шығарып отыру, жыл сайын Әзірбайжан рыногы үшін 25-тен 75 мың тоннаға дейін астықтың әртүрлі жоғары сапалы қайта өңдеу өнімдерін өндіру, Баку портындағы астық қабылдау терминалының құрылысы мен жабдықталуын 0,4 млрд. теңге сомасына қаржыландыру»"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамының әзірбайжан тарапымен бірлескен кәсіпорынға қатысуын 50%-ға қаржыландыруға мүмкіндік береді.
Уақтылығы: Іс-шаралар жоспарын құрылыс кестесіне сай жүргізу.
Сапасы: Ақтау теңіз портындағы астық терминалының өткізу мүмкіндігін арттыру;
Ақтау портындағы астық терминалының тақау онжылдықтарда астықты Каспий өңірі мен Кавказ күнгей елдеріне экспортқа шығару жөніндегі негізгі асыру пунктына айналуы мүмкіндігі бар;
Баку портында диірмен кешенін салу;
"Мал өнімдері корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылық өндірушілеріне, ауыл тұрғындарына және өңдеу өнеркәсіптеріне, қызмет көрсетуді ұлғайту және жаппай өндіру кезеңінде мал өнімдерін дайындауды және өңдеуді төмен бағамен жүзеге асыру;
отандық мал өнімдерінің экспортының үлесін ұлғайту, оның көлемін экспортта ет бойынша жеткізу - 25%, сүт өнімдері - 35%, жүн  - 8% және мал терісі - 11% дейін;
дайындау және мал өнімдерінің өндірісін ұйымдастыру өздігімен оны сатып алу, оның үлесін өндірісте жеткізу ет бойынша - 0,7%, сүт - 1,6%, жүн - 5,1% және де мал терісі - 7,1% дейін;
Корпорацияның импортты алмастыратын өнімдерінің өндірісін ұйымдастыру үлесін республика бойынша ұлғайту:
сары май - 10%, құрғақ сүт - 50%, ірімшік және сүзбе - 7% дейін;
жүн, тері дайындау бойынша 16 пункттер ұйымдастыру жолымен мал шаруашылығы өнімдерінің экспорттық инфрақұрылымын қалыптастыру.
2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық және ұшқыр жобалардың, оның ішінде дамыған экспорт инфрақұрылымымен бордақылау алаңдарын құру бойынша техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Түпкі нәтиже: аграрлы-өнеркәсіп кешені малшаруашылық секторының, бәсекеге қабілеттілігін тиімділігін дамыту және арттыру.
2008 жылы жүзеге асырылатын инвестициялық және ұшқыр жобалардың, оның ішінде дамыған экспорт инфрақұрылымымен бордақылау алаңдарын құру бойынша техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бюджеттік қаржының бөлінуі мал өнімдерін сатып алуды екі есеге ұлғайтады және мал өнімдерінің экспорттық потенциалын көтереді;
импортты алмастыратын өңделген мал өнімдерін өндіруді өсіру.
Уақтылығы: мал өнімдерін сатып алуды және өндірістік өңдеуді 2007 жылдың желтоқсан айына дейін ұйымдастыру.
Сапасы: ауылшаруашылық тауар өндірушілер мен ауыл тұрғындары өңдеу кәсіпорындарына делдалсыз мал шикізатын және өнімдерді өткізу мүмкіндігін алады, сонымен қатар ауылшаруашылық тауар өндірушілерінің табысын ұлғайтады;
мал өнімдерін дайындау, өңдеу, сақтау үшін дайындау инфрақұрылымын дамыту;
бәсекелесе алатын импортты алмастыру өнімдерді өндіруді ұйымдастыру;
импорттық мал өнімдерінің үлесін төмендету және экспорттың үлесін ұлғайту.
"Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын көбейту.
Тікелей нәтиже: қордың қатысушылары - астық қабылдаушы кәсіпорындардың астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру көлемін көбейту.
Түпкі нәтиже: астық қолхаттарын кепілге қою арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді өнім жинағаннан кейінгі несиелендіру көлемін ұлғайту.

Финансово-экономическая эффективность: увеличение реальной годовой пропускной способности терминала в порте Актау до 500-600 тыс. тонн зерна в год (текущая пропускная способность 300-350 тыс. тонн в год), что необходимо для увеличения объемов экспорта казахстанского зерна;
ежегодное, стабильное экспортирование в Азербайджанскую Республику уже в ближайшие годы порядка 100 тыс. тонн пшеницы, ежегодное производство для рынка Азербайджана от 25 до 75 тыс. тонн высококачественных продуктов переработки зерна в ассортименте, финансирование строительства и оснащения приемного зернового терминала в порте города Баку в сумме 0,4 млрд. тенге позволит профинансировать 50 % участия Корпорации в совместном с азербайджанской стороной предприятии.
Своевременность: выполнение плана мероприятий согласно графикам строительства.
Качество: увеличение пропускной способности зернового терминала в морском порту Актау;
зерновой терминал в порту Актау на ближайшие десятилетия имеет возможность стать основным перевалочным пунктом по экспорту зерна в страны Каспийского региона и Закавказья;
строительство мельничного комплекса в порте Баку.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Мал өнімдері корпорациясы".
Прямой результат: расширение оказываемых услуг для сельхозтоваропроизводителей, сельского населения и перерабатывающих предприятий, осуществление заготовки и переработки животноводческой продукции в период массового производства по более низкой цене;
увеличение объемов экспорта конкурентоспособной отечественной продукции, т.е. довести удельный вес в экспорте до: по мясу - 25 %, молокопродуктам - 35 %, шерсти - 8 % и кожсырью - 11 %;
- осуществление заготовки и переработки животноводческой продукции посредством самостоятельного ее закупа, а также работ и услуг по ее переработки и доведение объемов закупа до: по мясу - 0,7 %, молоку - 1,6 %, шерсти - 5,1 % и кожсырью - 7,1 % от общего объема производства товарной продукции;
увеличение удельного веса Корпорации в производстве импортозамещающей животноводческой продукции от общего объема производства по республике до: масло животное до 10 %, сухое молоко - 50 %, сыры и творог - 7 %;
развитие инфраструктуры экспорта животноводческой продукции путем организации 16 пунктов по заготовке шерсти, кожсырья;
разработка технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации для прорывного проекта, реализуемого в 2008 году, в том числе по созданию откормочных площадок с развитой инфраструктурой экспорта.
Конечный результат: развитие и повышение эффективности, конкурентоспособности животноводческого сектора агропромышленного комплекса;
разработка технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации для прорывного проекта, реализуемого в 2008 году, в том числе по созданию откормочных площадок с развитой инфраструктурой экспорта.
Финансово-экономический результат: увеличение закупа животноводческой продукции в 2 раза и повышение экспортного потенциала продукции животноводства;
рост производства импортозамещающей глубокопереработанной продукции животноводства.
Своевременность: организация закупа и промышленной переработки животноводческой продукции до декабря 2007 года.
Качество: сельхозтоваропроизводители и население сельских районов получат возможность реализовывать животноводческое сырье и продукцию перерабатывающим предприятиям без посредников, также увеличится доход сельхозтоваропроизводителей;
развитие заготовительной инфраструктуры по заготовке экспортоориентированной животноводческой продукции;
организация производства конкурентоспособной импортозамещающейся продукции;
снижение доли импортируемой животноводческой продукции и увеличение доли экспорта.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам".
Прямой результат: увеличение объема гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам хлебоприемных предприятий - участников Фонда.
Конечный результат: увеличение объемов постурожайного кредитования сельхозтоваропроизводителей под залог зерновых расписок.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: қорға қатысушылар - астық қабылдау кәсіпорындарындағы 2500,0 мың тонна мөлшеріндегі астықтың сақталуын қамтамасыз ету.
Уақтылығы: республикалық бюджеттен бөлінген бюджет қаражаттарын толықтай және дер уақытында игеру.
Сапасы: қордың қатысушылары - астық қабылдау кәсіпорындарындағы астық сапасының төмендеу немесе оны жоғалту фактілеріне жол бермеу және астық қолхаттары бағдарламасы бойынша несиелендіру көлемін көбейту.
"Ауыл шаруашылығы қаржылай қолдау қоры" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
Тікелей нәтиже: қор филиалдары арқылы шағын кредит алған үй шаруашылығының саны: 2007 жылы - 9 692 адам, 2008 жылы - 16154 адам;
кәсіпкерліктің негіздерін үйренген ауыл халқының санын ұлғайту 2007 жылы - 26 000 адам;
шағын кредиттік ұйымдардың желісін ауылдық жерлерде құру және дамыту.
Түпкі нәтиже: ауыл халқының табысын ұлғайту, қосымша жұмыс орындарын құру, ауыл халқының кәсіпкерлік қабілетін жетілдіру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 қарыз алушыға шағын кредит беру бойынша Қордың шығындары: 2007 жылы - 7,5 мың теңге, 2008 жылы - 5,3 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық бюджеттен бөлінген бюджетті қаражатты игеру;
жоспарға сәйкес өткізілген семинарлардың саны: 2007 жылы - 1300.
Сапасы: үй шаруашылығын Қор филиалдары арқылы шағын кредитпен қамту: 2007 жылы - 0,9%, 2008 жылы - 1,6%.
"ҚазАгро" Ұлттық холдингі акционерлік қоғамының жарғылық капиталын құру:
Тікелей нәтиже: жоғары кәсіби мамандарды жалдау, материалдық-техникалық құндылықтарды (кеңсе жиhазы, көлік, ұйымдастыру техникасы және тағы басқа) және қызметтерді (кеңсе жалдау, коммуналдық қызметтер және тағы басқа) сатып алу;
ауылшаруашылық саласында аналитикалық зерттеулер жүргізу.
Түпкі нәтиже:»"ҚазАгро" Ұлттық холдинг" акционерлік қоғамының тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету, арнайы ұйымдарға қаржылық және басқару менеджментін жүзеге асыру, арнайы ұйымдардың»"ҚазАгро" Ұлттық холдинг" акционерлік қоғамына берілген қызметін ынталандыру, ауыл шаруашылық өнеркәсібінің дамуында басыңқы және әлеуетті текшелерді анықтау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: синергетикалық тиім есебінен аграрлық сектордың инвестициялық тартымдылығын арттыру.
Уақыттылығы: белгіленген мерзімдерде»"ҚазАгро" Ұлттық холдинг" акционерлік қоғамына жүктелген мәселелерді орындау және шұғыл шығындарды жабу.
Сапасы: корпоративті басқару және траспаренттік принциптер негізінде мемлекеттік басқаруды модернизациялау.
"Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту:
Тікелей нәтиже: 16 облыстық өкілдерге ғимарат сатып алу және әдістемелік орталық құру арқылы "Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамының жүйесінің тиімді жұмыс атқаруын қамтамасыз ету.
2008 жылы жүзеге асырылатын көрме-жәрмеңке кешендерінің құрылысының инвестициялық жобалар бойынша техникалық-экономикалық және жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Түпкі нәтиже: агроөнеркәсіп кешенінің субъектілері ақпарат көздеріне қол жеткізуін қамтамасыз ету;
ауыл тұрғындары және агроөнеркәсіп кешенінің субъектілері ақпараттандырылуы және білім деңгейін жоғарлату.
2008 жылы жүзеге асырылатын көрме-жәрмеңке кешендерінің құрылысының инвестициялық жобалар бойынша техникалық-экономикалық және жобалық-сметалық құжаттарын бекіту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:»"Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамының облыстық өкілдіктері шығыны деңгейін 10% төмендету;
ауыл тұрғындары және агроөнеркәсіп кешенінің субъектілеріне қосымша ақпарат көздерін алуға қамтамасыз етуді ұйымдастыру жолымен кәсіпкерлік ортаның бастауларына іске асыруға қолайлы жағдай жасау;
"Қазагромаркетинг" акционерлік қоғамымен ұсынылып отырған қызметтердің жылдамдығы мен сапасын арттыру;
Уақтылығы: іс-шаралар жоспары бойынша бюджеттік бағдарламаның жүзеге асырылуын бекітілген уақытта атқару.
Сапасы: агроөнеркәсіп кешенінің дамуының негізгі бағыттары бойынша ауыл тұрғындары мен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің ақпаратты-маркетингтік және кеңестік қызметтерін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
138-ҚОСЫМША
Ескерту. 138-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту" деген 044 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Финансово-экономический результат: обеспечение сохранности зерна на хлебоприемных предприятиях - участниках Фонда порядка 2500,0 тыс. тонн.
Своевременность: освоение бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета.
Качество: недопущение фактов ухудшения качества зерна или его утраты на хлебоприемных предприятиях - участниках Фонда и увеличение объемов кредитования по программе зерновых расписок.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства".
Прямой результат: количество домохозяйств, получивших микрокредиты через филиалы Фонда в 2007 году - 9692 человека, в 2008 году - 16154 человека;
увеличение количества обученного сельского населения основам предпринимательства в 2007 году - 26000 человек;
создание и развитие сети микрокредитных организаций в сельской местности.
Конечный результат: увеличение дохода сельского населения, создание дополнительных рабочих мест, повышение предпринимательских способностей сельского населения.
Финансово-экономический результат: затраты Фонда по предоставлению микрокредита на 1 заемщика в 2007 году - 7,5 тыс. тенге, в 2008 году - 5,3 тыс. тенге.
Своевременность: освоение бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета,
количество проведенных семинаров согласно плана в 2007 году - 1300.
Качество: охват микрокредитованием домашних хозяйств через филиалы Фонда в 2007 году - 0,9 %, в 2008 году через филиалы Фонда - 1,6 %.
Формирование уставного капитала акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро".
Прямой результат: найм высококвалифицированного персонала, закуп материально-технических средств (офисной мебели, транспорта, организационной техники и других) и услуг (аренда офиса, коммунальные услуги и другие);
проведение аналитических исследований отраслей сельского хозяйства.
Конечный результат: обеспечение эффективного функционирования акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро", осуществление финансового и управленческого менеджмента специальными организациями, оптимизация деятельности переданных в акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро" специализированных организаций; определение приоритетных и потенциальных ниш развития в сельскохозяйственной промышленности.
Финансово-экономический результат: повышение инвестиционной привлекательности аграрного сектора за счет синергетического эффекта.
Выполнение в установленные сроки возлагаемых на акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро" задач и покрытие неотложных затрат.
Качество: модернизация государственного управления на принципах корпоративного управления и транспарентности.
Увеличение уставного капитала акционерного общества "Казагромаркетинг".
Прямой результат: обеспечение эффективного функционирования акционерного общества "Казагромаркетинг" путем приобретения зданий (помещений) для 16 областных представительств акционерного общества "Казагромаркетинг" и создания методического центра;
разработка технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации по инвестиционному проекту строительства выставочно-ярмарочного комплекса, реализуемого в 2008 году.
Конечный результат: обеспечение доступа субъектов агропромышленного комплекса к информационным ресурсам;
повышение уровня информированности и знаний субъектов агропромышленного комплекса и сельского населения;
утверждение технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации по инвестиционному проекту, строительства выставочно-ярмарочного комплекса, реализуемого в 2008 году.
Финансово-экономический результат: снижение до 10 % уровня затрат областных представительств акционерного общества "Казагромаркетинг";
создание благоприятных условий для реализации инициатив предпринимательской среды путем организации обеспечения субъектов агропромышленного комплекса и сельского населения дополнительный источник получения информации;
повышение качества и оперативности предоставляемых услуг акционерного общества "Казагромаркетинг".
Своевременность: выполнение в установленные сроки плана мероприятий по реализации бюджетной программы.
Качество: обеспечение субъектов агропромышленного комплекса и сельского населения информационно-маркетинговыми и консультационными услугами по основным направлениям развития агропромышленного комплекса.
ПРИЛОЖЕНИЕ 138
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости
территории республики"
на 2007 год

1. Құны :   95314 мың теңге (тоқсан бес миллион үш жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы»Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін көбейту жобасын дайындауға грант бөлу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 1 сәуірдегі  Заңы ;»Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін көбейту жобасы) және Қазақстан Республикасы мен Ғаламдық экологиялық қордың атқарушы ұйымы ретінде қатысушы Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Траст-қордың гранты туралы келісімді (Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін көбейту жобасы) ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "2005-2007 жылдарға арналған»"Жасыл ел"»бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімге (Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін көбейту жобасы) және Қазақстан Республикасы мен Ғаламдық экологиялық қордың атқарушы ұйымы ретінде қатысушы Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі арасындағы траст-қордың гранты туралы келісімге (Ормандарды сақтау және республика аумағының орманды жерлерін көбейту жобасы) қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 қазандағы N 984  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   республиканың орманды алқаптарын сақтау және қалпына келтіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жобаны үйлестіру, орман шаруашылығы секторында консультациялық қызметті орындау, орманды қалпына келтіру және орманды қорғау жұмыстарына тауарлармен, материалдармен және тиісті техникамен жабдықтау, Қазақстан Республикасының аумағында ормандарды аумақтарды барынша көбейту және сақтау және өрттің алдын алу үшін орман питомниктерін, тұрғын үй-жайларды, өрт сөндіру станцияларын, өртті бақылау мұнараларын, суару арналарын және орман питомниктері қорғандарын салу.

1. Стоимость:  95314 тысяч тенге (девяносто пять миллионов триста четырнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 1 апреля 2004 года "О ратификации Соглашения между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития о выделении гранта на подготовку проекта "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики";  Закон  Республики Казахстан от 7 июня 2007 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект сохранения лесов и увеличения лесистости территории республики) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития и Соглашения о гранте траст-фонда (Проект сохранения лесов и увеличения лесистости территории республики) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, выступающим в качестве исполнительной организации Глобального Экологического Фонда";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении программы "Жасыл Ел" на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2006 года N 984 "О подписании Соглашения о займе (Проект сохранения лесов и увеличения лесистости территории республики) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития и Соглашения о гранте траст-фонда (Проект сохранения лесов и увеличения лесистости территории республики) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, выступающим в качестве исполнительной организации Глобального экологического фонда".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : сохранение и восстановление лесных массивов республики.
5. Задачи бюджетной программы : координация проекта, выполнение консультационных услуг в секторе лесного хозяйства, оснащение товарами, материалами и соответствующей техникой для лесовосстановительных и лесозащитных работ, строительство лесопитомников, жилых помещений, пожарных станций, наблюдательных пожарных вышек, оросительных каналов и ограждений лесопитомников, для максимального увеличения и сохранения лесистости и предотвращения пожаров на территории Республики Казахстан.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
044
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Операциялық
шығыстарға ақы
төлеуді қоса алғанда,
жобаны үйлестіру
жөніндегі
консультациялық
қызметтерге ақы төлеу.
Өртпен күресу және
инфрақұрылымды ұстау
үшін тауарлар,
материалдар және жеке
жабдықтар сатып алу.
Кеңселік және компьютерлік құрал-жабдықтарды сатып алу.
Орман питомниктері үшін құрал-жабдықтар, тракторлар мен өсімдік отырғызатын машиналар сатып алу.
Күзетуге және орман өрттерін жоюға арналған машина құралдарын және көлік сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
3
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Операциялық
шығыстарды қоса
алғанда, жобаны
үйлестіру жөніндегі
консультациялық
қызметтерге ақы төлеу.
Өртпен күресу және
инфрақұрылымды ұстау
үшін тауарлар,
материалдар және жеке
жабдықтар сатып алу.
Кеңселік және
компьютерлік
құрал-жабдықтарды
сатып алу.
Орман питомниктері,
тракторлар, өсімдік
отырғызатын машиналар
үшін құрал-жабдықтар
сатып алу.
Күзетуге және орман өрттерін жоюға арналған машина құралдарын және көлік сатып алу.
Өртті бақылау
мұнараларын салуға
арналған
жобалау-сметалық
құжаттама әзірлеу. Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінің біржолғы қарыз комиссиясын төлеу.
Операциялық шығындарды қоса алғанда жобаны үйлестіру мен іске асыру жөніндегі жергілікті 27 консультанттың қызметтерін сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
4
018
Жобаны грант есебінен  іске асыру
Саяси құқықтық, ұйымдастыру және ақпараттық құрылымды жетілдіру.
Орман серіктестіктерін дамыту.
Жайылымдық сексеуіл алқаптарын басқаруды жетілдіру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жобаны үйлестіру жөніндегі консультанттардың қызметтері, сондай-ақ орман шаруашылығы секторында 100 пайызға ұсынылды, орман питомниктері үшін сатып алынған тауарлар мен материалдар, өртпен күресуге арналған жеке жабдықтар және МОТР инфрақұрылымын ұстау 20 пайызға, үйлестіру жөніндегі топтар 90 пайызға жабдықталды, 1 өсімдік отырғызатын ауыр машина, 2 өсімдік отырғызатын жеңіл машина, 3 толық еріксіз келтірілген жеңіл машина сатып алынды. Өрт бақылау мұнаралары құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу.
Түпкі нәтиже: іргелі зерттеулер, жаңғырту мен инфрақұрылымды салу және құрал-жабдықтар, тиімді орман басқару арқылы орман қорғау мен орманды қалпына келтіру бойынша шараларды күшейту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
044
Сохране-
ние лесов
и увеличе-
ние лесис-
тости
территории
респуб-
лики
2
004
Реализа-
ция
проекта за
счет
внешних
займов
Оплата консуль-
тационных услуг
по координации
проекта, включая
оплату операци-
онных расходов.
Приобретение
товаров,
материалов и
персонального
оборудований для
борьбы с
пожарами и
содержания
инфраструктуры.
Закуп офисного и
компьютерного
оборудования.
Закуп
оборудования для
лесопитомников,
тракторов,
посадочных
машин.
Закуп машинного
оборудования и
транспорта для
патрулирования и
ликвидации лесных
пожаров.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
016
Реализа-
ция
проекта за
счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Оплата консуль-
тационных услуг
по координации
проекта, включая
оплату операци-
онных расходов.
Приобретение
товаров,
материалов и
персонального
оборудований
для борьбы с
пожарами и
содержания
инфраструктуры.
Закуп офисного и
компьютерного
оборудования.
Закуп
оборудования для
лесопитомников,
тракторов,
посадочных
машин.
Закуп машинного
оборудования и
транспорта для
патрулирования и
ликвидации
лесных пожаров.
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство
наблюдательных
пожарных вышек.
Оплата
единовременной
комиссии займа
Международного
Банка
Реконструкции и
Развития.
Приобретение
услуг 27 местных
консультантов для координации
и реализации
проекта, включая
оплату
операционных
расходов.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
4
018
Реализация
проекта за
счет
гранта
Совершенствова-
ние политической,
правовой,
организационной и информационной
структуры.
Развитие лесных
товариществ.
Усовершенствова-
ние управления
саксауловыми
пастбищными
угодьями.
Январь-
декабрь
Комитет
лесного
и охот-
ничьего
хозяйс-
тва
Минис-
терства
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: услуги консультантов по координации проекта, а также в секторе лесного хозяйства предоставлены на 100 процентов, приобретены товары и материалы, персональное оборудования для лесопитомников для борьбы с пожарами и содержания инфраструктуры ГЛПР на 20 процентов, укомплектованы группы по координации на 90 процентов, поставлены: 1 тяжелая посадочная машина, 2 легкие посадочные машины, 3 полноприводные легковые машины. Разработка проектно-сметной документации на строительство наблюдательных пожарных вышек.
Конечный результат: усиление мер по лесозащите и лесовосстановлению посредством фундаментальных исследований, модернизации и строительства инфраструктуры и оборудования, эффективного лесоуправления.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: ертіс бойы өңірінде орманды алқаптардың 1 гектарында ормандарды қалпына келтіру құны 70 пайызға жерсілкінуімен 27 000 теңге, Қызылорда облысында 55 пайызға жерсінуімен 25 650 теңге құрайды.
Уақтылығы: іс-шараларды орындауда белгіленген мерзімді ескере отырып, кесте бойынша жоспарланған жұмыстарды 80 пайызға орындау.
Сапасы: бағдарлама аяқталғаннан кейін мемлекеттік қызметтер тұтынушыларының қорытынды мөлшерін 100 пайызға деп алғанда, жобалық аумақ халқының 10 пайызға 2007 жылы мемлекеттік қызметтердің сапасына қанағаттанатын болады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
138-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 138-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
045 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне ормандарды күзету, қорғау, молайту әрі орман
өсіру жөніндегі берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  300 000 мың (үш жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды күзету, қорғау, молайту әрі орман өсіру жөніндегі нормалар мен нормативтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 қаңтардағы N 53  қаулысы ;»"2005-2007 жылдарға арналған»"Жасыл ел" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 632  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : орман шаруашылығының мемлекеттік мекемелерін материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ормандарды күзету, қорғау, молайту жөніндегі орман қорғау мекемелері жұмысының тиімділігі.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ- дар-
лама
коды
Кіші
бағ- дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
ламалардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске  асыру
мерзімі
Жауапты
орындау- шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Облыстық
бюджеттер- ге, Астана
және Алматы
қалалары- ның бюджет-  теріне орман- дарды күзету, қорғау, молайту әрі орман өсіру жөніндегі берілетін ағымдағы нысаналы трансферт- тер
Қостанай облысы орман және жануарлар дүниесін қорғау мекемелерінің материалды- техникалық базасын жарақтандыру.
шілде- желтоқсан
Қазақстан Республика- сы Ауыл шаруашылығы министрлігі- нің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті

Финансово-экономический результат: стоимость лесовосстановления 1 га лесных угодий в регионе Прииртышья составит 27 000 тенге с процентом приживаемости до 70 процентов, в Кызылординской области - 25 650 тенге с процентом приживаемости 55 процентов.
Своевременность: выполнение 80 процентов работ, запланированных по графику, с учетом установленных сроков выполнения мероприятий.
Качество: 10 процентов населения проектных территорий, будет удовлетворено качеством государственных услуг в 2007 году, принимая за 100 процентов итоговое количество потребителей государственных услуг по окончании программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 138-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 138-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
045 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение деятельности
по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению"
на 2007 год
1. Стоимость : 300 000 тысяч (триста миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 января 2004 года N 53 "Об утверждении норм и нормативов по охране, защите, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 632 "Об утверждении Программы "Жасыл ел" на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : материально-техническое обеспечение государственных учреждений лесного хозяйства.
5. Задачи бюджетной программы : эффективность работы лесоохранных учреждений по охране, защите и воспроизводству лесов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
деятельности
по охране,
защите,
воспроиз-
водству
лесов и
лесоразве-
дению
Оснащение
материально-
технической базы
учреждений по
охране лесов и
животного мира
Костанайской
области.
Июль-
декабрь
Комитет
лесного и
охотничьего
хозяйства
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Қостанай облысының орман қорғау мекемелері мынадай техникамен жабдықталатын болады: өрт сөндіру машинасы - 8 бірлік; күзет машинасы - 3 бірлік; 5-6 тонналық трактор - 3 бірлік; 3 тонналық трактор - 23 бірлік; 1,4 тонналық трактор - 5 бірлік; экскаватор - 1 бірлік; бульдозер - 7 бірлік; 3-5 тонналық самосвал - 2 бірлік; төрткорпусты соқа - 10 бірлік; дискілі мала - 11 бірлік; орман ағашын отырғызатын машина - 9 бірлік.
Түпкі нәтиже: нормативтерге сәйкес өртке қарсы техника және құрал-жабдықтармен, күзет машиналарымен, өрт сөндіру құралдарымен қамтамасыз етілу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ормандарды молайтуды ұлғайту.
Уақыттылығы: өртке қарсы жұмыстарды және ормандарды молайту іс-шараларын жүргізу.
Сапасы: орман өрттерінің және заңсыз ағаш кесу көлемін қысқарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
139-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Агроөнеркәсіп кешені, су және орман шаруашылығы салаларының дамуын нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету"
деген 046 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   147527 мың теңге (бір жүз қырық жеті миллион бес жүз жиырма жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  19-бабы , "Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы :   Прямой результат: лесоохранные учреждения по Костанайской области будут оснащены следующей техникой: пожарная автомашина - 8 единиц; патрульная машина - 3 единицы; трактор класса 5-6 т - 3 единицы; трактор класса 3 т - 23 единицы; трактор класса 1,4 т - 5 единиц; экскаватор - 1 единица; бульдозер - 7 единиц; самосвал 3-5 т - 2 единицы; плуг четырехкорпусный - 10 единиц; борона дисковая - 11 единиц; лесопосадочная машина - 9 единиц.
Конечный результат: обеспеченность в соответствии с нормативами в противопожарной техники и оборудования, патрульными машинами, средств тушения пожара.
Финансово-экономический результат: увеличение воспроизводства лесов.
Своевременность: проведение противопожарных работ и мероприятий по воспроизводству лесов.
Качество: сокращение количества лесных пожаров и незаконных рубок леса.
ПРИЛОЖЕНИЕ 139
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
046 "Нормативно-методическое обеспечение развития отраслей
агропромышленного комплекса, водного
и лесного хозяйства"
на 2007 год
1. Стоимость : 147527 тысяч тенге (сто сорок семь миллионов пятьсот двадцать семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 19  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий",  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   агробизнестің тиімді жүйесін құру және ауыл тұрғындарының тұрмыс сапасын көтеру үшін нормативтік-әдістемелік базамен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   агроөнеркәсіптік кешенді, су, орман және аңшылық шаруашылығы және ауылдық аумақтарды реттеу кезіндегі шаралар негізділік деңгейін көтеру үшін ұсынымдарды, нормативтерді, стандарттарды және әдістемелерді әзірлеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение нормативно-методической базой для формирования эффективной системы аграрного бизнеса и повышения качества жизни сельского населения.
5. Задачи бюджетной программы : разработка рекомендаций, нормативов, стандартов и методик для повышения уровня обоснованности мер при регулировании агропромышленного комплекса, водного, лесного и охотничьего хозяйства и сельских территорий.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
046
Агроөнеркәсіп кешені, су және орман шаруашылығы салаларының дамуын нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету
Ауыл шаруашылығын және ауылдық аумақтарды дамыту, су шаруашылығы, балық шаруашылығы, орман және аңшылық шаруашылығы, өсімдіктерді қорғау және карантин, ветеринария, мал шаруашылығы саласында 52 шамасындағы нормативті-әдістемелік тақырыптарды (ұсыныстар, ережелер, нұсқаулықтар, бағдарламалар, нормативтер, мемлекеттік стандарттар) әзірлеу бойынша жыл сайын қызметке ақы төлеу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29.  N 1391  Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ұсынымдарды, нормативтерді, стандарттарды және әдістемелерді сатып алу агроөнеркәсіптік кешеннің, су, орман және аңшылық шаруашылығының қазіргі бар нормативтік-әдістемелік қамтамасыз етуінің рыноктық жағдайға және Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіру процесі шеңберінде қажетті халықаралық талаптарға жылдам бейімделуіне мүмкіндік туғызады. Жеткізушілер әзірлеген 52 шамасындағы нормативті-әдістемелік тақырыптарды Ауыл шаруашылығы министрлігінің қабылдауы.
Түпкі нәтиже: осы бюджеттік бағдарламаны іске асыру агробизнестің тиімді жүйесін құру және ауылдық аумақтарды дамыту үшін әдістемелік, нормативтік, құқықтық базасын қамтамасыз етеді.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: агроөнеркәсіп кешенінің, су, орман шаруашылығы және ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы бір тақырыпты әзірлеуге орта есеппен 3 миллион теңге қажет болады.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарында көзделген қызмет көрсетуді белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: нормативтік-әдістемелік тақырыптың қабылдануы қазіргі кездегі агротехнологияларды және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу технологияларын қолдануға, ауыл шаруашылығы тиімділігінің және ауылдық аумақтарға қызмет көрсетуші инфрақұрылымдардың өсуіне, ауылдық елді мекендердің экономикалық әлеуетінің өсуіне, оларды экологиялық қауіпсіздікпен қамтамасыз етуге ықпал ететін болады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.29.  N 1391  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
140-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу"
деген 047 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
046
Норматив-
но-мето-
дическое
обеспе-
чение
развития
отраслей
агропро-
мышлен-
ного
комплекса,
водного и
лесного
хозяйства
Оплата услуг
ежегодно по
разработке
нормативно-
методических
тем (рекомен-
даций, правил,
инструкций,
программ,
нормативов,
ГОСТов) порядка
52 тем в
области развития
сельского
хозяйства и
сельских
территорий,
водного хозяйства,
рыбного хозяйства,
лесного и
охотничьего
хозяйства, защиты
и карантина
растений,
ветеринарии,
животноводства.
Январь-
декабрь
Министер-
ство
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года   N 1391  .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: приобретение рекомендаций, нормативов, стандартов и методик, которые будут способствовать скорейшей адаптации существующего нормативно-методического обеспечения агропромышленного комплекса, водного, лесного и охотничьего хозяйства к рыночным условиям и необходимым международным требованиям в рамках процесса вступления Казахстана во Всемирную Торговую Организацию. Принятие Министерством сельского хозяйства порядка 52 нормативно-методических тематик, разработанных поставщиками.
Конечный результат: реализация данной бюджетной программы обеспечит методическую, нормативную, правовую базу для формирования эффективной системы агробизнеса и развития сельских территорий.
Своевременность: выполнение услуг, предусмотренных планом мероприятий в установленные сроки.
Финансово-экономический результат: в среднем на разработку одного проекта в отрасли агропромышленного комплекса, водного, лесного хозяйства и развития сельских территорий потребуется порядка 3 миллиона тенге.
Качество: принятые нормативно-методические темы будут способствовать применению современных агротехнологий и технологий переработки сельскохозяйственной продукции, росту эффективности сельского хозяйства и обслуживающей инфраструктуры сельских территорий, росту экономического потенциала сельских населенных пунктов, обеспечению их экологической безопасности.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года   N 1391  .
ПРИЛОЖЕНИЕ 140
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
047 "Государственный учет и регистрация тракторов,
прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов"
на 2007 год

1. Құны :   217 601 мың теңге (екі жүз он жеті миллион алты жүз бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық Кодексі)  410 411 412-баптары ; "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы Заңының  4-бабы ; "Агроөнеркәсіптік кешенін және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  14-бабы ; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі "Мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" N 467  бұйрығы  (2003 жылдың 8 қарашасында Әділет министрлігінде N 2564 тіркеуден өтті); Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі»"Жыл сайынғы мемлекеттік техникалық бақылаудан өткізу ережесін бекіту туралы" N 468  бұйрығы  (2003 жылдың 8 қарашасында Әділет министрлігінде N 2563 тіркеуден өтті); Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы "Емтихан қабылдау және тракторист-машинист куәлігін беру ережесін бекіту туралы" N 33  бұйрығы  (2003 жылдың 8 қарашасында Әділет министрлігінде N 2725 тіркеуден өтті); Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 14 қазандағы "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдердің кепілін тіркеу ережесін бекіту туралы" N 567  бұйрығы  (2005 жылдың 10 қарашасында Әділет министрлігінде N 3928 тіркеуден өтті).

1. Стоимость:  217 601 тысяча тенге (двести семнадцать миллионов шестьсот одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статьи  410,   411,   412  Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);  статья 4  Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества";  статья 14  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  Приказ  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года N 467 (зарегистрирован в Министерстве юстиции 8 ноября 2003 года N 2564) "Об утверждении Правил государственной регистрации";  Приказ  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года N 468 (зарегистрирован в Министерстве юстиции 8 ноября 2003 года N 2563) "Об утверждении Правил проведения ежегодного государственного технического осмотра";  Приказ  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 января 2004 года N 33 (зарегистрирован в Министерстве юстиции 1 марта 2004 года N 2725) "Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений тракториста - машиниста";  Приказ  Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2005 года N 597 (зарегистрирован в Министерстве юстиции 10 ноября 2005 года N 3928) "Об утверждении Правил регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   басқару құқығына емтихан қабылдау және тракторист-машинист куәліктерін беру, сондай-ақ тракторларға, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдеріне мемлекеттік тіркеу жүргізу жолымен жол жүрісіне қатысуға рұқсат беру жөніндегі заңнамаларда белгіленген мемлекеттік функцияларды қамтамасыз ету; тракторлардың, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің иелеріне қаржы ұйымдарының және екінші деңгейдегі банктің қаржы ресурстарын алуды қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение установленных законодательством государственных функций по приему экзаменов на право управления и выдачи удостоверения тракториста-машиниста, а также допуску путем проведения государственной регистрации тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к участию в дорожном движении; обеспечение доступа владельцев тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов к кредитным ресурсам банков второго уровня и финансовых организаций.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   тракторлардың, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің иелерін мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерімен, техникалық паспорттармен және тракторист-машинист куәліктерімен, машинаның кепілін тіркеу туралы куәліктермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
047
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу

5. Задачи бюджетной программы : обеспечение владельцев тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов государственными регистрационными номерными знаками, техническими паспортами, удостоверениями тракториста-машиниста, свидетельствами о регистрации залога машин.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
за-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
047
Государст-
венный
учет и
регистра-
ция
тракторов,
прицепов
к ним,
самоход-
ных
сельскохо-
зяйствен-
ных,
мелиора-
тивных и
дорожно-
строитель-
ных машин
и механиз-
мов
Приобретение

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекіткен нысандардың үлгісіне сәйкес 135 000 бірлік техникалық паспорттарды сатып алу.
"Көлік құралдары және олардың тіркемелері үшін қаптамалы жарықшағылыстырғышты мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілер" 1176-2003 ҚР СТ стандартына сәйкес 148 370 бірлік мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерін сатып алу.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекіткен нысандардың үлгісіне сәйкес 30 500 бірлік тракторист-машинист куәліктерін сатып алу.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекіткен нысандардың үлгісіне сәйкес 12 000 бірлік машинаның кепілін тіркеу туралы куәліктерін сатып алу
Наурыз -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: тракторлардың, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің иелері:
- 135 000 дана техникалық паспортпен;
- 148 370 дана мемлекеттік тіркеу белгісімен;
- 30 500 дана тракторист-машинист куәлігімен;
- 12 000 дана машинаның кепілін тіркеу туралы куәлікпен қамтамасыз етіледі.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасындағы тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін жол жүрісіне қатысуы қамтамасыз етіледі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік тіркеу жүргізу үшін тракторлардың, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің иелері мынадай арнайы өнімдермен төмендегідей бағада қамтамасыз етіледі:
- техникалық паспорт - 228 теңгеден;
- мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі - 1210,4 теңгеден;
- тракторист-машинист куәлігі - 223 теңгеден;
- машинаның кепілін тіркеу туралы куәлігі - 36 теңге.
Уақтылығы: тракторлардың, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің иелеріне техникалық паспорттар, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілер, тракторист-машинист куәліктері, кепілдік тіркеу куәлігі өз уақытында беру. Кепілдемені тіркеу туралы куәлік.
Сапасы: сатып алынатын техникалық паспорттар, кепілдік тіркеу куәлігі, мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілер, кепілдемені тіркеу туралы куәліктер, тракторист-машинист куәліктері Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарына сәйкес болуы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
141-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру"
деген 054 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

135 000 единиц
технических
паспортов,
соответствующих
образцам по форме
утвержденной
Министерством
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
Приобретение
148 370 единиц
государственных
регистрационных
номерных знаков,
соответствующих
стандарту СТ РК
1176-2003 "Знаки
государственные
регистрационные
со световозвра-
щающим покрытием
для транспортных
средств и
прицепов к ним".
Приобретение
30 500 единиц
удостоверений
тракториста-
машиниста,
соответствующих
образцам по форме
утвержденной
Министерством
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
Приобретение
12 000 единиц
свидетельств о
регистрации залога
машин,
соответствующих
образцам по форме
утвержденной
Министерством
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан.
Март-
декабрь
Минис-
тер-
ство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: оснащение владельцев тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов:
техническими паспортами - 135 000 штук;
государственными регистрационными номерными знаками - 148 370 штук;
удостоверениями тракториста-машиниста - 30 500 штук;
свидетельствами о регистрации залога машин - 12 000 штук.
Конечный результат: обеспечение участия тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов в дорожном движении в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: обеспечение владельцев тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов следующей спецпродукцией для проведения государственной регистрации по следующим средним ценам:
технического паспорта - 228 тенге;
государственного регистрационного номерного знака - 1 210,4 тенге;
удостоверения тракториста-машиниста - 223 тенге;
свидетельства о регистрации залога машин - 36 тенге.
Своевременность: своевременная выдача государственных регистрационных номерных знаков, технических паспортов, удостоверений тракториста-машиниста владельцам тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов; свидетельства о регистрации залога.
Качество: соответствие закупаемых государственных регистрационных номерных знаков, технических паспортов, свидетельства о регистрации залога, удостоверений тракториста-машиниста к существующим государственным стандартам Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 141
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
054 "Капитальный ремонт и восстановление особо
аварийных участков межхозяйственных каналов
и гидромелиоративных сооружений"
на 2007 год

1. Құны :   431335 мың теңге (төрт жүз отыз бір миллион үш жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің  135-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   суландыру ғимараттары мен ауыл шаруашылық су пайдалану жүйелерін қызметін жақсарту.

1. Стоимость : 431335 тысяч тенге (четыреста тридцать один миллион триста тридцать пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 135  Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  улучшение функционирования систем сельскохозяйственного водопользования и ирригационных сооружений.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   шаруашылықаралық каналдар мен гидротехникалық ғимараттардағы апатты аудандарды қалпына келтіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
054
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың апатты учаскелерді күрделі жөндеу және қалпына келтіру
Жобалау-сметалық құжатына сәйкес гидромелиоративтік ғимараттар мен шаруашылықаралық каналдарда жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу.
Наурыз -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: гидромелиоративтік ғимараттар мен шаруашылықаралық каналдардың 13 ерекше апатты аудандарындағы техникалық жағдайын жақсарту.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылық су пайдаланушыларға суды тоқтаусыз беруді қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: арықтардың пайдалы әсер ету коэффициентін 80% дейін жоғарылату.
Уақтылығы: жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын 2007 жылғы желтоқсанда аяқтау.
Сапасы: орындалған жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын құрылыс нормаларының талаптары мен ережелеріне сәйкестендіру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
142-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлықтар"
деген 055 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  630 мың теңге (алты жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : » "Ғылым саласындағы сыйлықтар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 мамырдағы N 685  қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы:  восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
054
Капиталь-
ный
ремонт и
восстано-
вление
особо
аварийных
участков
межхозяй-
ственных
каналов и
гидроме-
лиоратив-
ных
сооруже-
ний
Проведение
ремонтно-
восстанови-
тельных работ
на межхозяй-
ственных
каналах и
гидромелио-
ративных
сооружениях в
соответствии
с проектно-
сметной
документацией.
Март-
ноябрь
Комитет
по водным
ресурсам
Минис-
терства
сельского
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: улучшение технического состояния на 13 особо аварийных участках межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений.
Конечный результат: обеспечение бесперебойной подачи воды сельхозводопотребителям.
Финансово-экономический результат: повышение коэффициента полезного действия оросительных систем до 80 %.
Своевременность: завершение ремонтно-восстановительных работ к декабрю 2007 года в соответствии с проектно-сметной документацией.
Качество: соответствие выполненных ремонтно-восстановительных работ требованиям строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 142
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
055 "Государственные премии в области аграрной науки"
на 2007 год
1. Стоимость:  630 тысяч тенге (шестьсот тридцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 685 "О премиях в области науки".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ашқан жаңалықтары, өнер табыстары, шығарған және шығарылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттары мен мал тұқымдары, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру, сақтау және қайта өндіру салаларындағы технологиялық және техникалық әзірлемелері үшін, сондай-ақ отандық ғылымның дамуына едәуір үлес қосқан аграрлық ғылым саласындағы республиканың ғалымдары мен мамандарын қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  поддержка ученых и специалистов республики в области аграрной науки за открытия, изобретения, выведенные и апробированные сорта растений и породы животных, технологические и технические разработки в области производства, хранения и переработки сельскохозяйственной продукции, вносящие значительный вклад в развитие отечественной науки.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ғылыми жетістіктері үшін ғалымдарға сыйақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
055
Аграрлық ғылым саласындағы мемлекеттік сыйлықтар
Аграрлық ғылым саласындағы А.И. Бараев атындағы сыйлықтарға іздену конкурсын өткізу Заңнамада белгіленген тәртіппен. А.И. Бараев атындағы сыйлықтарды төлеу.
Банк қызметтерін төлеу.
Рамкаларды, дипломдарды, омырау белгілерін сатып алу.
Конкурс өткізу туралы хабарландыруларды газеттерге төлеу.
Шілде -желтоқсан 2007 жыл
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: аграрлық ғылымның басым бағыттары бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстардың жаңа нәтижелерін алу.
Түпкі нәтиже: талантты жастарды ғылымға тарту мақсатында ғылыми еңбекті ынталандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сыйақылардың мөлшері: бірінші сыйлық - 200 айлық есептік көрсеткішті, екінші - 150 айлық есептік көрсеткішті, үшінші - 100 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Уақтылығы: іс-шараларды белгіленген мерзімінде орындау.
Сапасы: аграрлық ғылымның дамуына үлес қосқан ғалымдарды, сондай-ақ талантты жас ғалымдарды қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
143-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілетін арттыру" деген 056 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   669359 мың теңге (алты жүз алпыс тоғыз миллион үш жүз елу тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілеттігін арттыру жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 шілдедегі  Заңы ; "Ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге қабілеттігін арттыру жобасын қаржыландыру бойынша Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкінен қарыз тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 тамыздағы N 854  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

5. Задачи бюджетной программы:  премирование ученых за выдающиеся научные достижения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
055
Государ-
ственные
премии в
области
аграрной
науки
Проведение
конкурса на
соискание премий имени
А.И. Бараева
в области
аграрной
науки. Выплата
премий имени
А.И. Бараева в
установленном
законодатель-
ством порядке.
Оплата
банковских
услуг.
Приобретение
рамок,
дипломов,
нагрудных
знаков.
Оплата
объявлений в
газетах о
проведении
конкурса.
Июль-
декабрь
2007
года
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: получение новых результатов научно-исследовательских работ по приоритетным направлениям аграрной науки.
Конечный результат: стимулирование научного труда, с целью привлечения в науку талантливой молодежи.
Финансово-экономический результат: размер премий составляет: первая - 200 месячных расчетных показателей, вторая - 150 месячных расчетных показателей, третья - 100 месячных расчетных показателей.
Своевременность: выполнение плана мероприятий, в установленные сроки.
Качество: поддержка ученных, а также талантливых молодых ученых, внесших существенный вклад в развитие аграрной науки.
ПРИЛОЖЕНИЕ 143
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
056 "Повышение конкурентоспособности
сельскохозяйственной продукции Казахстана"
на 2007 год
1. Стоимость:  669359 тысяч тенге (шестьсот шестьдесят девять миллионов триста пятьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект повышения конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2005 года N 854 "О привлечении займа Международного Банка Реконструкции и Развития по финансированию проекта повышения конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауыл шаруашылығы өндірісінің бәсекелестік қабілетін жақсарту жолымен ауыл шаруашылығы саласының экономикалық жағдайының дамуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ауыл шаруашылығы білімдеріне қол жеткізе алатын және аграрлық ғылыми зерттеулердің жетістіктерін енгізу негізінде осы заманғы ауыл шаруашылығы технологияларын пайдаланатын ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің пайызын арттыру; жаңартылған және жаңғыртылған зертханаларға қол жеткізе алатын ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің және ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеушілердің пайызын ұлғайту; халықаралық стандарттарға сай келетін өнім өндіретін қайта өңдеу кәсіпорындарының санын ұлғайту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

4. Цель бюджетной программы:  обеспечить развитие экономического благополучия сельскохозяйственной отрасли путем повышения конкурентоспособности сельскохозяйственных производств.
5. Задачи бюджетной программы:  увеличить процент сельхозтоваропроизводителей, имеющих доступ к сельскохозяйственным знаниям и использующих современные сельскохозяйственные технологии на основе внедрения достижений аграрных научных исследований; увеличить процент сельхозтоваропроизводителей и переработчиков сельскохозяйственного сырья, имеющих доступ к обновленным и модернизированным лабораториям; увеличить количество перерабатывающих предприятий, которые будут производить продукцию, соответствующую международным стандартам.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Қазақстанның ауыл шаруашылығы өнімдерінің бәсекеге қабілетін арттыру
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Конкурстық гранттар жүйесі (КГЖ) бойынша маркетингтік инфрақұрылымды    дамыту үшін;
қолданбалы зерттеулерді дамытуға арналған гранттарды үлестіру (соның ішінде Сенім білдірген институт қызметін сатып алу).
Республикалық
ветеринариялық
зертханалар" РМҚК
және "Фитосанитария"
РМК теңгеріміне
кейіннен бере отырып,
облыстық мемлекеттік
зертханалар үшін
құрал-жабдықтар сатып
алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
3
016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Операциялық шығыстарға
ақы төлеуді қоса
алғанда, жобаны
үйлестіру мен іске
асыру үшін 18 жергілікті консуль-
танттың қызметтерін
сатып алу. Конкурстық
гранттар жүйесі (КГЖ)
бойынша ауыл шаруашы-
лығы өнімдерінің
имиджін арттыруға;
білімді тарату және
беру жөніндегі жүйені
дамытуға; техноло-
гияларды енгізу мен
білімді таратуға
арналған гранттар
бөлу (оның ішінде
сенім білдірілген
тұлғаның қызметтері).
Шетелдерде
зертханалардың
түйінді мамандарын
қамтамасыз ету курс-
тарын ұйымдастыру үшін
компанияның қызметте-
рін сатып алу. Ұлттық
жаттықтырушылар/оқыту-
шылар зертханаларының
мамандары үшін ел
ішінде оқыту курс-
тарын ұйымдастыру
үшін компанияның
қызметтерін сатып алу.
Зертхана әдістерін
жақсарту жөніндегі
1-халықаралық
консультантты тарту.
Тағам өнімдерінің
қауіпсіздігі менедж-
менті жүйесін қолдану
жөнінде нұсқаулық
әзірлеу. Ауыл шаруа-
шылығы өнімінің
стандарттарын халық-
аралық стандарттардың
талаптарымен үйлес-
тіру үшін 2 халықара-
лық консультантты
тарту. Техникалық
регламенттер және
олармен үйлестірілген
стандарттар әзірлеу.
Ауыл шаруашылығы
өнімдерін өндіру және
өңдеу жөніндегі
кәсіпорындар үшін
гранттар бөлу арқылы
тағам өнімдері
қауіпсіздігінің
менеджменті жүйесін
енгізу. Имидж жөнін-
дегі науқан тұжырым-
дамасын әзірлеу
бойынша компанияның
қызметтерін сатып
алу. 1-модуль бойынша
ақпараттық-маркетинг-
тік жүйе (АМЖ)
бойынша оқыту курста-
рын ұйымдастыру
жөніндегі компанияның
қызметтерін сатып алу
(оқып жатқандардың
жолақысына, оқып
жатқандардың шығыста-
рына және әдістемелік
әдебиет пен компания
қызметтеріне ақы
төлеу). 1-модульді
әзірлеуге жәрдемдесу
және оқыту бойынша 2
жергілікті консуль-
тантты тарту. 1,
2-модульдерді әзірлеу
және 1-модульге оқыту
бойынша халықаралық
консультантты тарту.
Конкурстық өтінімдер
жасау жөніндегі
оқытуды ұйымдастыру
үшін компанияның
қызметтерін сатып алу.
Конкурстық гранттарды
іске асыру жөнінде
оқу ұйымдастыру үшін
компанияның қызмет-
терін сатып алу. Конкурстық гранттар жүйесі (КГЖ) бойынша кіші жобалардың мониторингі мен тиімділігін бағалау үшін компанияның қызметтерін сатып алу. Білімді тарату бойынша агенттерді жергілікті жерлерде оқыту курстары. Білімді тарату бойынша жергілікті жерлерде агенттерді оқыту курстарын ұйымдастыру үшін компанияның қызметтерін сатып алу. Білімді тарату және беру жүйесінің қызметін республикалық, облыстық, аудандық деңгейлерде қамтамасыз ету. Білімді тарату және беру жөніндегі нұсқаушылар мен аудармашыларды тарта отырып, 4 оқыту модулін әзірлеу және оларды қазақ тіліне аудару үшін компанияның қызметтерін сатып алу. Оқыту модулін әзірлеу үшін 2 халықаралық консультанты тарту. Білімді және конкурстық гранттар жүйесін (КГЖ) тарату бойынша жарнамалық науқан ұйымдастыру жөніндегі компанияның қызметтерін сатып алу. Білімді тарату жөніндегі пилоттық консультативтік кеңестерді қолдау. Шетелде оқуды және тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру жөніндегі компанияның қызметтерін сатып алу (жас ғалымдарды шетелдерде оқыту, біліктілігін арттыру, ауыл шаруашылығы жоғары оқу орындары мен колледждер оқытушыларының біліктілігін шетелдерде арттыру және тағылымдамадан өткізу, білімді тарату және беру жөніндегі нұсқаушыларды шетелдерде оқыту). Жобаның басшы кеңесінің операциялық шығыстары. Жобалық ұсыныстарды бағалау үшін тартылатын
сарапшылардың қызметтері. Жобаның ақпараттық-мониторингтік жүйесін (АМЖ) әзірлеу және қолдау жөніндегі компанияның қызметтерін сатып алу. Жобаның web-
сайтын (Интернет)
жасау және қолдау.
Жобаның үйлестіру
орталығының қызмет-
керлері үшін кіріспе
семинар және жыл
қорытындылары бойынша
семинар өткізу.
Тауарлар, жұмыстар
мен қызметтер сатып
алу жөнінде конкурс-
тар өткізу туралы
хабарландыруларға ақы
төлеу.
Жобаны үйлестіру
орталығы үшін
тауарлар сатып алу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
056
Повыше-
ние конку-
рентоспо-
собности
сельскохо-
зяйствен-
ной
продукции
Казахстана
2
004
Реализа-
ция проек-
та за счет
внешних
займов
Выделение грантов по системе
конкурсных грантов
(СКГ) для развития
маркетинговой
инфраструктуры;
на развитие
прикладных
исследований
(в том числе услуги
Поверенного).
Закуп
оборудования
для областных
государственных
лабораторий с
последующей
передачей на
баланс РГКП
"Республи-
канские
ветеринарные
лаборатории" и
РГП "Фито-
санитария".
Январь-
декабрь
Минис-
тер-
ство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
3
016
Реализация
проекта за
счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Приобретение
услуг 18
местных
консультантов
для координации
и реализации
проекта,
включая оплату
операционных
расходов.
Выделение
грантов по
системе
конкурсных
грантов (СКГ)
на повышение
имиджа сельско-
хозяйственной
продукции; на
развитие
системы по
распространению
и передаче
знаний; на
внедрение
технологий и
распространение
знаний (в том
числе услуги
поверенного).
Приобретение
услуг компании
для организации
курсов
обеспечения
ключевых
специалистов
лабораторий за
рубежом.
Приобретение
услуг компании
для организации
курсов обучения
внутри страны
для
специалистов
лабораторий
Национальных
тренеров/
преподавателей.
Привлечение
1-го между-
народного
консультанта по
улучшению
лабораторных
методов.
Разработка
руководства по
применению
системы
менеджмента
безопасности
пищевых
продуктов.
Привлечение
2-х между-
народных
консультантов
для гармониза-
ции стандартов
сельско-
хозяйственной
продукции с
требованием
международных
стандартов.
Разработка
технических
регламентов и
гармонизирован-
ных с ними
стандартов.
Внедрение
системы
менеджмента
безопасности
пищевых
продуктов через
выделение
грантов для
предприятий по
производству и
переработке
сельско-
хозяйственной
продукции.
Приобретение
услуг компании
по разработке
концепции
кампаний по
имиджу.
Приобретение
услуг компании
по организации
курсов обучения
по информа-
ционно-
маркетинговой
системе (ИМС)
по модулю 1
(оплата проезда
обучающихся,
расходов
обучающихся и
методической
литературы и
услуг
компании).
Привлечение
2-х местных
консультантов
по содействию
в разработке и
по обучению
модуль 1.
Привлечение
международного
консультанта
по разработке
модулей 1, 2 и
обучению
модулю 1.
Приобретение
услуг компании
для организации
обучения по
составлению
конкурсных
заявок.
Приобретение
услуг компании
для организации
обучения по
реализации
конкурсных
грантов.
Приобретение
услуг компании
для мониторинга
и оценки
эффективности
подпроектов по
системе
конкурсных
грантов (СКГ).
Курсов обучения
агентов на
местах по
распространению
знаний.
Приобретение
услуг компании
для организации
курсов обучения
агентов на
местах по
распространению
знаний.
Обеспечение
деятельности
системы
распространения
и передачи
знаний на
республи-
канском,
областном,
районном
уровнях.
Приобретение
услуг компании
для разработки
4-х обучающих
модулей и их
переводу на
казахский язык
с привлечением
инструкторов по
распространению
и передаче
знаний и
переводчиков.
Привлечение 2-х
международных
консультантов
по разработке
обучающих
модулей.
Приобретение
услуг компании
по организации
рекламной
кампании по
распространению
знаний и
системы
конкурсных
грантов (СКГ).
Поддержка
пилотных
консультативных
советов по
распространению
знаний.
Привлечение
компании по
организации
обучения и
стажировки за
рубежом
(обучение,
повышение
квалификации
молодых ученых
за рубежом,
повышения
квалификации и
стажировки
преподавателей
сельскохозяйст-
венных высших
учебных
заведений и
колледжей за
рубежом,
обучение
инструкторов по
распространению
и передаче
знаний за
рубежом).
Операционные
расходы
Руководящего
совета проекта.
Услуги
экспертов,
привлекаемых
для оценки
проектных
предложений.
Приобретение
услуг компании
по разработке
и поддержке
информационно-
мониторинговой
системы (ИМС)
проекта.
Создание и
поддержка
веб-сайта
проекта
(Интернет).
Проведение
вводного
семинара и
семинара по
итогам года для
сотрудников
координацион-
ного центра
проекта.
Оплата
объявлений о
проведении
конкурсов по
закупу товаров,
работ и услуг.
Приобретение
товаров для
координацион-
ного центра
проекта.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: техникалық регламенттерді үйлестіру; облыстық және аудандық деңгейлерде білімді және технологияларды тарату мен беру жөнінде жүйе құру; гранттар бөлу.
Түпкі нәтиже: көптеген азаматтардың ауыл шаруашылығы біліміне қол жеткізуі; азаматтардың халықаралық стандарттарға сай өнімдерге қол жеткізуі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: консультанттар тобын ұстап тұру, халықаралық және жергілікті консультанттарды қызметке тарту бойынша шығындар инвестициялық жобалар бойынша бекітілген лимиттерден аспайды. Қысқа мерзімдегі жергілікті консультанттың 1 адам/ай қызметі 127 мың теңгеден, халықаралық консультанттікі - 2 286 мың теңгеден аспайды.
Уақтылығы: бағдарлама бойынша іс-шаралар осы бағдарлама паспортымен көзделген мерзімдерде жасалады.
Сапасы: көзделген іс-шаралардың 100%-дық орындалуы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
144-ҚОСЫМША
212 -   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін және ауыл тұрғындарын өтеусіз негізде ақпараттық қамтамасыз ету"
деген 057 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   110000 мың теңге (бір жүз он миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  6 және   15-баптары ; "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ; "2006-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралардың бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат:  гармонизация технических регламентов; создание системы по распространению и передаче знаний и технологий на областном и районном уровнях; выделение грантов.
Конечный результат: доступ большего количества граждан к сельскохозяйственным знаниям; доступ граждан к продукции, соответствующей международным стандартам.
Финансово-экономический результат: услуги 1 человеко-месяца краткосрочного местного консультанта составит не более 127 тыс. тенге, международного консультанта - 2 286 тыс. тенге.
Своевременность: все мероприятия по программе проведены в сроки, установленные настоящим паспортом бюджетной программы.
Качество: 100 %-ое выполнение всех запланированных мероприятий.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 144
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
057 "Информационное обеспечение субъектов агропромышленного
комплекса и сельского населения на безвозмездной основе"
на 2007 год
1. Стоимость : 110000 тысяч тенге (сто десять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статьи 6 15  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "О Плане мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   агроөнеркәсіптік кешені субъектілерінің ақпараттық деңгейін көтеру арқылы агробизнестің жұмыс істеу тиімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   агроөнеркәсіптік кешені субъектілерін ақпараттық-маркетингтік қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
057
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін және ауыл тұрғындарын өтеусіз негізде ақпараттық қамтамасыз ету
161 ауылдық ақпараттық-консультациялық орталық арқылы 50 мыңнан кем емес шаруа (фермер) қожалықтарына және агроөнеркәсіптік кешенінің басқа да субъектілеріне өтеусіз негізде ақпараттық-маркетингтік, анықтамалық, баға ақпараттарын ұсыну.
Наурыз -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шарушылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 50 мыңнан кем емес шаруа (фермер) қожалықтарына және агроөнеркәсіптік кешенінің басқа да субъектілеріне өтеусіз негізде ақпараттық-маркетингтік, анықтамалық, баға ақпараттарын ұсыну.
Түпкі нәтиже: агроөнеркәсіптік кешені субъектілерінің ақпараттық қызметке қол жеткізуін кеңейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: агроөнеркәсіп кешені субъектілеріне ақпараттық қызметтерді ұсынудың бір субъектіге орташа шығыны 2200 теңге, агробизнесті қалыптастыру тиімділігін арттыру және саланың табыстылығын шамамен 0,5 - 1% арттыру күтілуде;
агробизнестің қызмет аясы тиімділігін жоғарылату.
Уақтылығы: бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: 30% кем емес агроөнеркәсіптік кешені субъектілерін өтеусіз негізде ақпараттық-маркетингтік, анықтамалық, баға ақпараттарымен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
145-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау жөніндегі жобаға кредит беру" деген 086 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 22073 мың теңге (жиырма екі миллион жетпіс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасында Қарыз туралы (Ауыл шаруашылығын екінші жекешелендіруден кейінгі қолдау жобасы) Шарт жасау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 14 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасында Қарыз туралы келісім (Ауыл шаруашылығын қолдаудың жекешелендіруден кейінгі екінші жобасы) жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 наурыздағы N 255  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение эффективности функционирования аграрного бизнеса путем повышения информационного уровня субъектов агропромышленного комплекса.
5. Задачи бюджетной программы : информационно-маркетинговое обеспечение субъектов агропромышленного комплекса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
057
Информа-
ционное
обеспече-
ние
субъектов
агропро-
мышлен-
ного
комплекса
и сель-
ского
населения
на
безвоз-
мездной
основе
Предоставление
на безвозмездной
основе не менее
50 тысячам
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам и
другим субъектам
агропромышленного
комплекса через
161 сельский
информационно-
консультационный
центр
информационно-
маркетинговой,
справочной,
ценовой
информации.
Март-
декабрь
Минис-
тер-
ство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: предоставление на безвозмездной основе не менее 50,0 тысячам крестьянским (фермерским) хозяйствам и другим субъектам агропромышленного комплекса информационно-маркетинговой, справочной, ценовой информации.
Конечный результат: расширение доступности субъектов агропромышленного комплекса к информационным услугам.
Финансово-экономический результат: при средних затратах на предоставление субъектам агропромышленного комплекса информационной услуги в сумме 2200 тенге на одного субъекта, ожидается повышение эффективности функционирования агробизнеса и предположительное увеличение прибыльности отрасли на 0,5-1 %.
Своевременность: выполнение в установленные сроки плана мероприятий по реализации бюджетной программы.
Качество: обеспечение на безвозмездной основе не менее 30 % субъектов агропромышленного комплекса, информационно-маркетинговой, справочной, ценовой информацией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 145
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
086 "Кредитование проекта по постприватизационной
поддержке сельского хозяйства"
на 2007 год
1. Стоимость:  22073 тысячи тенге (двадцать два миллиона семьдесят три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года "О ратификации Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2005 года N 255 "О заключении Соглашения о займе (Второй постприватизационный проект поддержки сельского хозяйства) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   фермерлердің, ауылдық шағын және орта кәсіпорындардың, ауылдық жерлердегі бизнес өкілдерінің қаржылық қызметіне қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:  екінші деңгейдегі банктер арқылы жеңілдік несиелер алудағы ауыл аудандары тұрғындарының қамтылу %-ын ұлғайту; 2009 жылға дейін ауыл шаруашылық тауар өндірушілердің, ауылдық жердегі бизнес өкілдерінің жобаға қатысушы екінші деңгейдегі банктердің несиелеріне қол жеткізуін қамтамасыз ету; жобаға қатысушы лизингтік компаниялар арқылы лизинг негізінде жеңілдік несиелер алудағы ауылдық аудандар тұрғындарының қамтылу %-ын ұлғайту; 2009 жылға дейін ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің, ауылдық жердегі бизнес өкілдерінің жобаға қатысушы лизингтік компаниялардың лизинг негізінде берілетін несиелеріне қол жеткізулерін қамтамасыз ету; ауылдық жерлердегі микроқаржылық мекемелердің қызметтерімен қамтылу %-ын ұлғайту, олардың микроқаржылық операцияларын жоғары деңгейге көтеру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение доступа фермеров, мелких и средних сельских предприятий, представителей бизнеса в сельской местности к финансовым услугам.
5. Задачи бюджетной программы : максимизировать процент граждан сельских районов в получении льготных кредитов через банки второго уровня; обеспечить доступ сельхозтоваропроизводителей, представителей бизнеса в сельской местности к кредитам участвующих банков второго уровня до 2009 года; максимизировать процент граждан сельских районов в получении кредитов на лизинговой основе через участвующие лизинговые компании; обеспечить доступ сельхозтоваропроизводителей, представителей бизнеса в сельской местности к кредитам на лизинговой основе участвующих лизинговых компаний до 2009 года; максимизировать процент охвата сельской местности услугами участвующих микрофинансовых учреждений, содействие переходу их на более высокий уровень проведения микрофинансовых операций.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
086
Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау жөніндегі жобаға кредит беру
2
004
Сыртқы қарыздар есебінен жобаны іске асыру
Жобаның шеңберінде ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге және аграрлық сектордың басқа да қатысушыларына тікелей және лизинг негізіндегі несиелер екінші дәрежедегі банктер арқылы беру.
Микрокредит беру тетігі мен жүйесін әзірлеу жолымен ауылдың шағын кәсіпкерлері мен шағын тауар өндірушілеріне микрокредиттер бөлу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
086
Кредито-
вание
проекта по
постприва-
тизацион-
ной
поддержке
сельского
хозяйства
2
004
Реализа-
ция проек-
та за счет
внешних
займов
Выделение
прямых
кредитов и
кредитов на
лизинговой
основе через
участвующие
банки второго
уровня
сельхозпроиз-
водителям, фермерам и
другим
представителям
бизнеса в
приемлемой
области
финансирования
в рамках
проекта.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
3

016
Жобаны республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен іске асыру
Жобаның шеңберінде ауыл шаруашылық тауар өндірушілерге және аграрлық сектордың басқа да қатысушыларына тікелей және лизинг негізіндегі несиелер екінші дәрежедегі банктер арқылы беру.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне және аграрлық сектордың басқа да қатысушыларына 22073 мың теңге жалпы сомасына тікелей кредиттер және лизингтік негізде кредиттер бөлу.
Түпкі нәтиже: ауыл шаруашылығын коммерциялық несиелер жүйесін дамыту, микроқаржыландырудың тұрақты жүйесін дамыту арқылы ауыл тұрғындарының, шағын шаруақожалықтардың ішкі айналым қаржыларын толықтыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ауыл тұрғындарына, шаруақожалықтарына, өңдеуші кәсіпорындарға, және орта кәсіпорындармен жоба аясындағы бизнес өкілдеріне, екінші деңгейдегі банктер, лизинг компаниялары және микроқаржылық мекемелер беретін несиелердің жалпы көлемін арттыру.
Уақтылығы: соңғы қарыз алушылардың қосалқы жобаларын уақытылы қаржыландыру.
Сапасы: екінші деңгейдегі банктер мақұлдаған несиелер алу мақсатындағы тапсырыстар толық көлемде қанағаттандырылады, ауылдағы микроқаржыландыруды дамыту, микронесие алған тұрғындардың пайызын арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
146-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 111 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   195808 мың теңге (бір жүз тоқсан бес миллион сегіз жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жыл 10 қаңтардағы  Заңы .

016
Реализа-
ция
проекта за
счет
софинан-
сирования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Выделение прямых
кредитов и
кредитов на
лизинговой
основе через
участвующие
банки второго
уровня
сельхозпроиз-
водителям,
фермерам и
другим
представителям
бизнеса в
приемлемой
области
финансирования в рамках
проекта.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: выделение прямых кредитов и кредитов на лизинговой основе сельхозтоваропроизводителям и другим участникам аграрного сектора на общую сумму 22073 тыс. тенге.
Конечный результат: развитие системы коммерческого кредитования сельского хозяйства, пополнение оборотного капитала сельского населения и мелких сельских товаропроизводителей путем развития устойчивых схем микрофинансирования.
Финансово-экономический результат: увеличение совокупного объема кредитования банками второго уровня, лизинговыми компаниями и микрофинансовыми учреждениями сельского населения, крестьянских хозяйств, перерабатывающих предприятий, малых и средних предприятий и других представителей бизнеса в рамках проекта.
Своевременность: своевременное финансирование субпроектов конечных заемщиков.
Качество: заявки на получение кредита, одобренные банками второго уровня, удовлетворенных в полном объеме, развитие системы микрофинасирования на селе, увеличение процента сельских жителей получивших доступ к микрокредитам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 146
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
111 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на передаваемые
административные функции в рамках разграничения
полномочий между уровнями государственного управления"
на 2007 год
1. Стоимость : 195808 тысяч тенге (сто девяносто пять миллионов восемьсот восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Закон  Республики Казахстан от 10 января 2006 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті атқарушы органдарға жүктелген функцияларды жоғары деңгейде тиімді орындалуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жергілікті атқарушы органдардың аппаратын ұстап тұру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға ағымдағы нысаналы трансферттер
280 бірлік мөлшерінде бекітілген штат саны шегінде жергілікті атқарушы органдарының аппаратын ұстап тұруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік    басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде әкімшілік функцияларға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   жергілікті атқарушы органдардың аппаратына жүктелген функцияларды және міндеттерді уақтылы және сапалы орындау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
147-ҚОСЫМША
212 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   345054 мың теңге (үш жүз қырық бес миллион елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  Кодексі ; Қазақстан Республикасында "Электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық-маркетингтік жүйесін қалыптастыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы 1627  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 654  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : обеспечение деятельности местных исполнительных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функции.
5. Задачи бюджетной программы : содержание аппарата местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
передава-
емые
админист-
ративные
функции в
рамках
разграни-
чения
полномо-
чий между
уровнями
государст-
венного
управления
Целевые текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы
на передаваемые
административные
функции в рамках
разграничения
полномочий между
уровнями
государственного
управления для
содержания
аппарата местных
исполнительных
органов в пределах
утвержденного
лимита штатной
численности в
количестве 280
единиц.
Январь-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : качественное и своевременное выполнение возложенных на аппарат местных органов функций и задач.
ПРИЛОЖЕНИЕ 147
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2007 год
1. Стоимость : 345054 тысячи тенге (триста сорок пять миллионов пятьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Бюджетный  Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627 "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 654 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   басқарушылық шешімді қабылдау және бизнесті дамыту үшін қазіргі заманғы, біріктірілген және жоғары тиімді ақпаратты ортаны ұсыну арқылы Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытуды белсенді ынталандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстанның барлық аумағын қамтитын саланың ауқымды желін құру және алдыңғы қатарлы ақпараттық технологияны енгізу есебінен, агроөнеркәсіп кешенін сипаттайтын жедел ақпаратты жинау, қайта өңдеу және сақтаудың біріккен жүйесін ұйымдастыру;
- мемлекеттік электронды қызметке және агроөнеркәсіп кешенінің ақпараттық инфрақұрылымына ауыл тұрғындарының қол жетуін қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешені саласын басқару жүйесін біріккен автоматтандыруды қолданушылардың біріккен ұжымды жүйені алу және ауыл шаруашылығы өнімін өндіру саласында ақпаратты пайдалану ретінде мақсатты топтың ақпараттық ресурстарын біріктіруді қамтамасыз ету;
- аграрлық рыноктың дамуын талдау және мониторингін жүзеге асыру;
- мемлекеттік басқару органдары, агроөнеркәсіптік кешен субъектілері және ауыл тұрғындары арасындағы өзара іс-қимылының тиімділігін көтеру.

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : активное стимулирование развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан посредством предоставления современной, интегрированной и высокоэффективной информационной среды для принятия управленческих решений и развития бизнеса.
5. Задачи бюджетной программы : организация единой системы сбора, хранения и обработки оперативной информации, характеризующей состояние агропромышленного комплекса, за счет построения глобальной сети отрасли, охватывающей всю территорию Казахстана и внедрения передовых информационных технологий;
- обеспечение доступа сельского населения к информационной инфраструктуре агропромышленного комплекса и государственным электронным услугам;
- обеспечение интеграции информационных ресурсов целевых групп пользователей Единой автоматизированной системы управления отраслями агропромышленного комплекса Республики Казахстан как единой системы получения и использования информации в сфере производства сельхозпродукции;
- осуществление мониторинга и анализа развития аграрного рынка;
- повышение эффективности взаимодействия между органами государственного управления, субъектами агропромышленного комплекса и сельским населением.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/c
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Электрондық үкімет құру
2
100
Агроөнеркәсіптік кешеннің субъектілерінің кәсіпкерлік белсенділігін арттыру
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ақпараттық-маркетингтік жүйесінде "Е-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешені салаларын басқарудың біріккен автоматтандырылған жүйесін құру:
"Е-Аgriculture" агроөнеркәсіп кешеннің салаларын біріккен автоматтандырылған басқару жүйесінің кіші жүйесін әзірлеу және дамыту;
пилотты аймаққа енгізу және жүйені көбейту;
жүйені пайдаланушылар мен әкмшіліктерді оқыту;
бюджеттік бағдарламаның міндеттерін шешу үшін есептеуіш техниканы, желілік және телекомуникациялық құралдарды, пайдаланушылар лицензиясын және бағдарламамен қамтамасыз ету үшін сатып алу.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: ауыл шаруашылығы министрлігінің аумақтық инспекцияларда - пилоттық аймақтарда»"Е-Аgriculture" 14-кіші жүйені 213 автоматтандырылған жұмыс орнына енгізу.
Түпкі нәтиже: отандық ауыл шаруашылығы тауар өндірушілердің бәсекеге қабілеттігін арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
1) аграрлық азық-түлік рыноктың тауар айналымын 1,7% ұлғайту;
2) өнімді өткізу барысында ауыл шаруашылығы тауар өндірушілердің шығындарын 3-5% төмендету.
Уақтылығы: бюджеттік бағдарламаны іске асыру барысында шаралар Жоспарын белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы: агроөнеркәсіп кешенінде мемлекеттік басқарудың тиімділігін арттыру, сондай-ақ басқаруда қабылданатын шешімдердің сапалылығы және жеделділігі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
148-ҚОСЫМША
212  Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Өсімдіктер мен жануарлардың гендік ресурстарының ұлттық қоймасын салу" деген 743 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   349 мың теңге (үш жүз қырық тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының  17-бабы ;»"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006-2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149  қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электрон-
ного
правитель-
ства
2
100
Повышение
предпри-
ниматель-
ской
активности
субъектов
агропро-
мышлен-
ного
комплекса
Создание в
информационно-
маркетинговой
системе
Министерства
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан единой
автоматизирован-
ной системы
управления
отраслями
агропромышлен-
ного комплекса
"E-Agriculture":
разработка и
развитие
подсистем Единой
автоматизирован-
ной системы
управления
отраслями
агропромышлен-
ного комплекса
"E-Agriculture";
внедрение в
пилотной зоне и
тиражирование
системы; обучение
пользователей и
администраторов
системы;
приобретение
средств
вычислительной
техники, сетевого и
телекоммуника-
ционного
оборудования,
пользовательских
лицензий и
программного
обеспечения для
решения задач
бюджетной
программы.
Февраль-
декабрь
Минис-
тер-
ство
сельс-
кого
хозяйс-
тва
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: внедрение 14-ти подсистем "E-Agriculture" в пилотной зоне - 213 автоматизированных рабочих мест в территориальных инспекциях Министерства сельского хозяйства.
Конечный результат: повышение конкурентоспособности отечественных сельхозтоваропроизводителей.
Финансово-экономический результат:
1) увеличение товарооборота агропродовольственного рынка на 1,7 %;
2) снижение совокупных издержек сельхозтоваропроизводителей при реализации продукции на 3-5 %.
Своевременность: выполнение в установленные сроки плана мероприятий по реализации бюджетной программы.
Качество: повышение эффективности государственного управления в агропромышленном комплексе, а также оперативности и качества принимаемых управленческих решений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 148
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
212 - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
743 "Строительство Национального хранилища
генетических ресурсов растений и животных"
на 2007 год
1. Стоимость:  349 тысяч тенге (триста сорок девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы статья 17  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулирования развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауыл шаруашылығы өсімдіктердің және жануарлардың гендік қорын сақтаудың, өсімін молайтудың, кеңейтудің және пайдаланудың тиімді жүйесін жасау, еліміздің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   ауыл шаруашылығы өсімдіктері мен жануарларының гендік қорын сақтауды қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  создание эффективной системы хранения, воспроизводства, расширения и использования генофонда сельскохозяйственных растений и животных, обеспечение продовольственной безопасности страны.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение сохранения генофонда сельскохозяйственных растений и животных.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
743
Өсімдіктер мен жануарлардың гендік ресурстарының ұлттық  қоймасын салу
Конкурстық
құжаттамаға
мемлекеттік сараптама
жүргізгені үшін
қызметтерге ақы төлеу.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: конкурстық құжаттамаға мемлекеттік сараптама жүргізу.
Түпкi нәтиже: кешен құрылысын аяқтаған соң және оны пайдалануға берген соң өсiмдiктер мен жануарлардың гендiк қоры жүйелерiн жасау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өсiмдiктердің жаңа жоғары өнiмдi сорттары мен будандарының, жануарлардың тұқымдар, сүлелерi мен түрлерiнің құрылынған және сақталып жатқан гендiк қорын пайдалану арқылы елдiң азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету.
Уақтылығы: шартқа сәйкес.
Сапасы: Сараптама жүргізу ережелеріне сәйкес (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 тамыздағы N 918 қаулысы).
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-
рам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наимено-
вание
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
743
Строи-
тельство
Нацио-
нального
хранилища
генетичес-
ких
ресурсов
растений
и животных
Оплата услуг за
проведение
государственной
экспертизы
конкурсной
документации.
Февраль-
декабрь
Минис-
терство
сельс-
кого
хозяйства
Респуб-
лики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: проведение государственной экспертизы конкурсной документации.
Конечный результат: создание системы сохранения генофонда растений и животных после завершения строительства комплекса и ввода его в эксплуатацию.
Финансово-экономический результат: обеспечение продовольственной безопасности страны за счет создания новых высокопродуктивных сортов и гибридов растений, пород, линий, типов и животных с использованием сформированного и хранимого генофонда.
Своевременность: согласно договору.
Качество: согласно Правилам проведения экспертизы ( постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2002 года N 918).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .