Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложениям  326 327 328 329 330 331 332 , 333 (секретно),  334 335 336 337 338 338-1 339 339-1 340 341 342 343 344 345 346 347 349 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области индустрии и торговли"
на 2006 год
1. Стоимость: 2390215 тысяч тенге (два миллиарда триста девяносто миллионов двести пятнадцать тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 12-14  Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании";  статьи 5-1 5-2  Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле";  Закон  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства";  Закон  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия"; статьи  18,   23,   28 Закона  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности";  Закон  Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях";  статьи 24 25 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппаратов государственных органов";  постановление  Правительства РК от 14 ноября 1996 года N 1389 "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 "Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по поверке, производству и ремонту средств измерений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении правил служебных командировок в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2002 года N 1222 "Об учреждении Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 572 "Об утверждении Правил проведения государственными органами проверок деятельности субъектов малого предпринимательства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2005  года N 718 "Об утверждении Правил создания и функционирования Информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам"; совместный Приказ Министерства транспорта и коммуникаций от 20 июля 2001 года N 226-1 и Министерства энергетики и минеральных ресурсов от 16 июля 2001 года N 176 "Об утверждении правил по нормированию расходов топливно-смазочных и эксплуатационных материалов для автотранспортной и специальной техники".

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 (құпия), 334, 335, 336, 337, 338, 338-1, 339, 339-1, 340, 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
326-ҚОСЫМША
Ескерту. 326-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.06.28. N   470A , 2006.11.06. N  470e  қаулыларымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Индустрия және сауда саласындағы уәкілетті
органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  2390215 мың теңге (екi миллиард үш жүз тоқсан миллион екi жүз он бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі Заңының  12-14-баптары ; "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының  5-1 5-2-баптары ; "Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы  Заңы ; "Қарудың жекелеген түрлерінің айналымын мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы  Заңы ; "Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  18,   23,   28-баптары ; "Бәсеке және монополиялық қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  Заңы ; "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы  Заңы ; "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  24,   25-баптары ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы ; "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндірісімен байланысты шикізаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120  қаулысы ; "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндірісімен байланысты шикізаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесін енгізу жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025  қаулысы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Әкелінетін тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы тауарларды (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қазандағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарында көлік қызметін көрсету үшін қызметтік жеңіл автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Өлшем құралдарын тексеру, шығару және жөндеу жөніндегі қызметті лицензиялау кезіндегі біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867  қаулысы ; "Қарудың жекелеген түрлерінің айналымын мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176  қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы экспорттық бақылауға жататын өнімдер тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы өнімінің сәйкестігін бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1787  қаулысы ; "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы сауда өкілдігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 қарашадағы N 1222  қаулысы ; "Мемлекеттік органдардың шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметіне тексерулер жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 маусымдағы N 572  қаулысы ; "Саудадағы техникалық кедергілер, санитарлық және фитосанитарлық шаралар жөніндегі ақпарат орталығын құру және оның жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 11 шілдедегі N 718  қаулысы ; "Автокөлік және арнайы техника үшін жанар-жағармайдың және пайдалану материалдарының шығыстарын нормалау жөніндегі ережені бекіту туралы" Көлік және коммуникация министрлігінің 2001 жылғы 20 шілдедегі N 226-1 және Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2001 жылғы 16 шілдедегі N 176 бірлескен бұйрығы.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  формирование государственной политики в области развития индустрии, торговли и предпринимательства, а также научно-технического и инновационного развития страны.
Создание условий для развития свободной конкуренции на товарных рынках Республики Казахстан.
Обеспечение исполнения контрактных обязательств недропользователями в части казахстанского содержания.
Насыщение рынка Казахстана высококачественной и конкурентоспособной продукцией отечественных товаропроизводителей.
Обеспечение продвижения экспорта казахстанских товаров на внешние рынки.
Пресечение нарушений законодательства в области стандартизации, сертификации и обеспечения единства измерений. Защита прав потребителей продукции.
Создание условий для дальнейшего роста количества субъектов малого предпринимательства и увеличения доли малого предпринимательства в структуре ВВП.
Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявленными квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
5. Задачи бюджетной программы:  формирование государственной политики в областях: индустриального развития, научно-технического и инновационного развития страны, развития технического регулирования и единства измерений, развития торговой деятельности, развития внешних торгово-экономических отношений Казахстана, развития и поддержки предпринимательства и защиты конкуренции;
обеспечение информированности отечественных товаропроизводителей приграничных и промышленно-развитых регионов по вопросам экспортопродвижения, в том числе с учетом международного опыта;
разработка Программы содействия продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки, основной задачей которого является создание оптимальных условий для доступа казахстанских экспортеров на зарубежные рынки;
создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в несырьевой сектор экономики; формирование национальной инновационной системы;
определение степени концентрации товарных рынков, показателей структуры товарного рынка по 25 товарным позициям, выработка рекомендаций и соответствующих мер реагирования;
привлечение отечественных товаропроизводителей к участию в конкурсах на приобретение товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию и нефтяных операций:
- повышение казахстанского содержания товаров, работ и услуг в проектах недропользования,
- создание и постоянное ведение Информационной системы "Единый регистр отечественных производителей и иностранных инвесторов",
- проведение ценовой экспертизы проектов заключаемых договоров подрядчиками на закупку казахстанских товаров, работ и услуг, ежегодных рабочих программ и бюджетов подрядчиков по объему закупаемых товаров, работ и услуг,
- проведение мониторинга процесса приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию и нефтяных операций, и мониторинга казахстанского содержания товаров, работ и услуг в проектах недропользования;
анализ экономических и социальных проблем малого предпринимательства для формирования государственной политики по его поддержке; анализ и систематизация действующего налогового законодательства в Республике Казахстан, касающейся сферы малого предпринимательства; пропаганда развития малого предпринимательства в регионах, путем проведения семинаров, конференций, выпуска методических пособий и журнала;
стимулирование деятельности отечественных производителей к постоянному выпуску конкурентоспособной продукции;
проведение аттестационных обследований органов по сертификации и испытательных лабораторий для оценки независимости и компетентности с выдачей аттестатов аккредитации. Обеспечение безопасности и качества отечественной и импортируемой продукции, процессов и услуг, достоверности результатов измерений при диагностике и лечении заболеваний, контроле безопасности условий труда и быта людей, обеспечение безопасности движения, охраны окружающей среды. Обеспечение защиты интересов государства и потребителей от недоброкачественной продукции. Нормальное функционирование информационной системы Государственного фонда нормативных правовых актов в области технического регулирования и стандартов. Обеспечение процесса вступления Республики Казахстан в ВТО;
повышение профессиональной квалификации государственных служащих.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : индустрияны, сауданы және кәсіпкерлікті дамыту, сондай-ақ елдің ғылыми-техникалық және инновациялық дамуы саласындағы мемлекеттік саясатын қалыптастыру.
Қазақстан рыногын отандық тауар өндірушілердің жоғары сапалы және бәсекеге қабілетті өнімімен молықтыру.
Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарықтарға жылжытуды қамтамасыз ету.
Стандарттау, сертификаттау және, өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету саласындағы заңнаманы бұзушылықтардың жолын кесу. Өнiмдi тұтынушылардың құқықтарын қорғау.
Жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық қатысу бөлігіндегі келісім-шарттық міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету.
Шағын кәсіпкерлік субъектілерін одан әрі өсіру және шағын кәсіпкерліктің ЖІӨ құрылымындағы үлесін ұлғайту үшін жағдайлар жасау.
Өз лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлікті жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласындағы білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімдерді, білік пен дағдыны жаңарту.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мына: индустриялық даму, елдің ғылыми-техникалық және инновациялық дамуы, техникалық реттеу мен өлшем бірліктерін дамыту, сауда қызметін дамыту, Қазақстанның сыртқы сауда-экономикалық қатынастарын дамыту, кәсіпкерлікті дамыту және қолдау мен бәсекелестікті қорғау салаларында мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
экспортты жылжыту мәселелерi бойынша шекара маңындағы және өнеркәсiптiк дамыған өңiрлердiң отандық тауар өндiрушiлерiнiң, оның iшiнде халықаралық тәжiрибенi ескере отырып, ақпарттандырылуын қамтамасыз ету;
Қазақстандық тауарлардың экспортын, сыртқы нарықтарға жылжытуға жәрдемдесу бағдарламасын әзiрлеу оның негiзгi мiндетi қазақстандық экспорттаушылардың шетелдiк нарықтарға қол жетiмдiлiгi үшiн оңтайлы жағдай жасау болып табылады;
инвестицияларды экономиканың шикізаттық емес секторына тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау;
ұлттық инновациялық жүйені қалыптастыру;
тауар рыноктарының шоғырлану деңгейін, 25 тауар көріністері бойынша тауарлар рыногы құрылымының көрсеткіштерін айқындау, ұсынымдар мен ден қоюдың тиісті шараларын пысықтау;
жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар мен мұнай операцияларын жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуға конкурстарға қатысуға отандық тауар өндірушілерді тарту:
- жер қойнауын пайдалану жобаларында тауарларда, жұмыстарда және қызметтерде қазақстандық қатысуды арттыру,
- "Отандық өндірушілер мен шетел инвесторларының бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесін құру және тұрақты жүргізу,
- мердігерлердің қазақстандық тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуға мердігерлермен жасалатын шарттардың, жыл сайынғы жұмыс бағдарламаларының және сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің көлемі бойынша мердігерлер бюджеттерінің жобаларына бағалық сараптама жүргізу,
- жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар мен мұнай операцияларын жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу процесіне мониторинг және жер қойнауын пайдалану жобаларында қазақстандық қатысы бар тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге мониторинг жүргізу;
кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру үшін оның экономикалық және әлеуметтік проблемаларын талдау; Қазақстан Республикасындағы шағын кәсіпкерлік саласына қатысты қолданыстағы салық заңнамасын талдау және жүйелеу; өңірлерде семинарлар, конференциялар өткізу, әдістемелік құралдар және журнал шығару жолымен шағын кәсіпкерлікті дамытуды насихаттау;
отандық өндірушілер қызметін бәсекеге қабілетті өнімді тұрақты шығаруға ынталандыру;
тәуелсіздік пен құзыреттілікті бағалау үшін сертификаттау жөніндегі органдар мен сынақ зертханаларын аккредиттеу аттестаттарын бере отырып, аттестациялық зерттеулер жүргізу. Отандық және импортталатын тауарлардың қауіпсіздігі мен сапасын, ауруларды диагностикалау және емдеу кезінде өлшем нәтижелерінің сенімділігін, адамдардың еңбек және тұрмыс жағдайлары қауіпсіздігін қамтамасыз етуді бақылауды қамтамасыз ету, қозғалыс қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаны қорғау. Мемлекет мүдделерін және тұтынушыларды сапасыз өнімнен қорғауды қамтамасыз ету. Техникалық реттеу және стандарттар саласындағы нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік қоры ақпараттық жүйелерінің қалыпты жұмыс істеуі. Қазақстан Республикасының ДСҰ-ға кіруі жөніндегі процесін қамтамасыз ету;
мемлекеттік қызметшілердің кәсіптік біліктілігін арттыру.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
индустрии и
торговли
2
001
Аппарат
центрального
органа
1) Содержание
центрального ап-
парата Министер-
ства индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан и
его комитетов
согласно утверж-
денному лимиту
штатной числен-
ности в количест-
ве 458 единиц.
Содержание и
аренда автотранс-
порта в количест-
ве 16 единиц,
согласно установ-
ленному нормативу
положенности.
Проведение прове-
рок в области
метрологии и сер-
тификации, защиты
конкуренции, жи-
лищного строите-
льства, поддержке
инвестиций, инно-
вационного разви-
тия, торговой
деятельности.
Срок реализации:
январь-декабрь
2006 года.
2) Проведение
семинаров, тре-
нингов по вопро-
сам индустриаль-
но-инновационного
развития Респуб-
лики Казахстан.
Срок реализации:
январь-декабрь
2006 года.
3) Проведение конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканского конкурса-выставки "Алтын Сапа". Срок реализации: февраль-ноябрь 2006 года.
4) Ведение и из-
дание государст-
венного кадастра
гражданского и
служебного оружия
и патронов к
нему. Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
5) Аккредитация
органов по серти-
фикации, испыта-
тельных и измери-
тельных лаборато-
рий, в том числе:
- командировочные
расходы;
- услуги связи;
- изготовление
бланков аттеста-
тов аккредитаций.
Срок реализации
январь-декабрь
2006 года.
6) Разработка,
внедрение и сер-
тификация системы
менеджмента
качества в Коми-
тете по техничес-
кому регулирова-
нию и метрологии.
Срок реализации:
январь-декабрь
2006 года.
7) Выполнение
функций лицензиа-
ров (Изготовление
бланков лицензий
2500 штук). Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
8) Совершенство-
вание мер по
государственной
поддержке инвес-
тиций:
- приобретение
услуг по реклам-
но-информационной
продукции, под-
держка, обновле-
ние, сервисное
обеспечение веб-
сайта (www.
kazinvest.kz);
- организация и
проведение самми-
тов конференций и
семинаров;
- обеспечение
деятельности
Совета иностран-
ных инвесторов
при Президенте
Республики Казах-
стан (аренда по-
мещений, транс-
порта, оборудова-
ния для синхрон-
ного перевода и
звукоусиления,
оплата услуг свя-
зи, фотоуслуги,
цветочное оформ-
ление, представи-
тельские затра-
ты). Срок реали-
зации январь-
декабрь 2006
года.
9) Проведение
мероприятий по
государственной
поддержке малого
предприниматель-
ства, в том
числе:
- исследование
по дальнейшему
развитию предпри-
нимательства;
- разработка и
выпуск методичес-
ких пособий;
- исследования
системы налого-
обложения;
- выпуск журнала;
- проведение се-
минаров,
конференций.
Срок реализации январь-декабрь
2006 года.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Индуст-
рия және
сауда
саласын-
дағы уә-
кілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
1) Қазақстан Республи-
касы Индустрия және
сауда министрлігінің
орталық аппаратын және
оның комитеттерін 444
бірлік санда штат са-
нының бекітілген лими-
тін ұстау. Белгіленген
нормативтік қалыпқа
сәйкес 16 бірлік сан-
дағы автокөлікті ұстау
және жалдау. Метроло-
гия және сертификат-
тау, бәсекелестікті
қорғау, тұрғын үй құ-
рылысы, инвестициялар-
ды қолдау, инновация-
лық даму, сауда
қызметі саласында
тексерулер жүргізу.
Іске асыру мерзімі:
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
2) Қазақстан Республи-
касының индустриялық-
инновациялық даму
мәселелері бойынша
семинарлар, тренингтер
өткізу.
Іске асыру мерзімі
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға конкурс және "Алтын Сапа" республикалық көрме-конкурсын өткiзу. Іске асыру мерзімі. 2006 жылғы ақпан-қараша
4) Азаматтық және қыз-
меттік қарудың және
оның патрондарының
мемлекеттік кадастрын
жүргізу және басып
шығару.
Іске асыру мерзімі
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
5) Сертификаттау
жөніндегі органдарды,
сынақ және өлшеу зерт-
ханаларын аккредиттеу,
оның ішінде: - Іссапар
шығыстары; - байланыс
қызметтері; - аккре-
диттеу аттестаттарының
бланкілерін дайындау.
Іске асыру мерзімі:
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
6) Техникалық реттеу
және метрология коми-
тетінде сапа менедж-
ментінің жүйесін
әзірлеу, енгізу және
сертификаттау.
Іске асыру мерзімі
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
7) Лицензиарлардың
функцияларын орындау
(2500 дана лицензия
бланкілерін дайындау).
Іске асыру мерзімі:
2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
8) Инвестицияларды
мемлекеттік қолдау
жөніндегі шараларды
жетілдіру: жарнамалық-
ақпаратты өнім бойынша
қызметтерді сатып алу,
жаңарта отырып қолдау,
веб-сайтты сервистік
қамтамасыз ету (www.kazinvest.kz); -
самиттер, конференция-
лар, семинарларды
ұйымдастыру және
өткізу; - Қазақстан
Республикасы Президен-
тінің жанындағы Шетел
инвесторлары кеңесінің
қызметін (үй-жайды,
көлікті, синхрондық
аударма және дыбыс
күшейткіш үшін жабдық-
ты жалға алу, байланыс
қызметін төлеу, фото-
қызметтер көрсету,
гүлмен безендіру,
өкілеттік шығындар)
қамтамасыз ету.
Іске асыру мерзімі 2006 жылғы қаңтар-
желтоқсан.
9) Шағын кәсіпкерлікті
мемлекеттік қолдау
жөніндегі іс-шараларды
жүргізу, оның ішінде:
- кәсіпкерліктің одан
әрі дамуы жөнінде зер-
ттеулер; - әдістемелік
құралдар әзірлеу және
шығару;
Іске асыру мерзімі 2006 жылғы
қаңтар-желтоқсан.

9-1) Проведение республиканского конкурса "За достижения в области развития малого предпринимательства в Республике Казахстан". Срок реализации: январь-декабрь 2006 года.
10) Совершенство-
вание политики в
сфере защиты
конкуренции:
- исследование
25 товарных рын-
ков. Срок реали-
зации: январь-
декабрь 2006
года.
11) Проведение
мероприятий по
экспортопродвиже-
нию казахстанс-
ких товаров, ре-
шение проблемных
вопросов, возни-
каюших в сфере
торговли путем
проведения выста-
вочно-ярмарочной
деятельности, в
том числе:
- участие в еже-
годной Междуна-
родной выставке
"HANNOVER MESSE -
2006" г. Ганновер
(Германия);
- участие в выс-
тавке пищевых
продуктов,
сельскохозяйст-
венной и садовод-
ческой промышлен-
ности "Зеленая
Неделя - 2006"
г. Берлин
Германия);
- участие в Меж-
государственной
выставке, посвя-
щенной 15-летию
СНГ г. Москва
(Россия);
- участие в
выставке "Золотая
осень - 2006" г.
Москва (Россия);
- участие в Меж-
дународной выс-
тавке "MosBuild
- 2006" г. Москва
(Россия);
- участие в
98-ой выставке
экспортных това-
ров г. Гуанчжоу
(Китай);
- участие в Меж-
дународной выс-
тавке "СЕВIT - 2006" г. Ганновер
(Германия);
- разработка
эскизного проекта
на Международную
выставку "ЕХРО -
2010, Шанхай";
- разработка
эскиза и рабочего
проекта на Между-
народную выставку
"EXPO - 2008,
Сарагоса";
- участие в Меж-
дународной обще-
отраслевой выс-
тавке г. Измир,
Турция. Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
11-1) (исключен - от 6 ноября 2006 года N 470е).
11-2) Разработка Программы содействия продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки.
11-3) (исключен - от 6 ноября 2006 года N 470е).
12) Мониторинг
Казахстанского
содержания в
проектах недро-
пользования и
экспертные проце-
дуры, в том
числе:
- осуществление
ценовых экспертиз
всех контрактов
по закупу това-
ров, работ, услуг
в рамках СРП;
- осуществление
экспертных проек-
тов заключаемых
договоров, рабо-
чих программ и
бюджетов;
- проведение мо-
ниторинга процес-
са приобретения
товаров, работ и
услуг при прове-
дении операций
по недропользо-
ванию и нефтяных
операций;
- мониторинг
казахстанского
содержания това-
ров, работ и
услуг в проектах
недропользования;
- разработка и
внедрение второго
этапа;
- проектирование
Веб-сайта и базы
данных;
- проведение вто-
ричного тестиро-
вания, завершение
тестирования и
передача в про-
мышленную эксплу-
атацию;
- проведение мо-
ниторинга испол-
нения контрактных
обязательств нед-
ропользователями
в части казахс-
танского содержа-
ния в отношении
приобретения то-
варов, работ и
услуг;
- осуществление
экспертиз проек-
тов, заключаемых
договоров Подряд-
чиками на закупку
товаров, работ и
услуг казахстанс-
кого содержания,
ежегодных рабочих
программ и бюдже-
тов Подрядчиков
по объему закупа-
емых товаров,
работ и услуг на
2007 год;
- экспертиза
проектов, заклю-
чаемых контракт-
ных документов на
право недрополь-
зования в части
казахстанского
содержания;
- разработка и
внедрение второго
этапа государст-
венного реестра
казахстанских
производителей
товаров, работ и
услуг казахстан-
ского происхожде-
ния, соответст-
вующих
государственным
и (или) меж-
дународным стан-
дартам и в обяза-
тельном порядке
приобретаемых на
конкурсной основе
(информационная
система "Единый
регистр"). Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.

9-1) "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту саласындағы жетiстiктерi үшiн" республикалық конкурсын өткiзу. Iске асыру мерзiмi: 2006 жылғы қаңтар-желтоқсан.
10) Бәсекелестікті
қорғау саласындағы
саясатты жетілдіру: -
25 тауар рыноктарын
зерттеу.
Іске асыру мерзімі 2006 жылғы қаңтар-желтоқсан.
11) Қазақстан тауарла-
рын экспорттық жылжы-
туға бойынша іс-шара-
лар өткізу, көрме -
жәрмеңкелік қызмет
жүргізу жолымен проб-
лемалық мәселелерді
шешу, оның ішінде:
- Ганновер қаласында
(Германия); "HANNOVER
MESSE - 2006" халықа-
ралық көрмеге жыл
сайын қатысу;
- Берлин қаласында
(Германия); "Жасыл
апта-2006" азық-түлік
өнімдері, ауыл шаруа-
шылық және бау-
бақшалық өнеркәсіп
көрмесіне қатысу;
- Мәскеу қаласында
(Ресей) ТМД елдерінің
15 жылдығына арналған
Мемлекет аралық
көрмесіне қатысу;
- Мәскеу қаласында
(Ресей) "Алтын күз -
2006" көрмесіне қатысу;
- Мәскеу қаласында
(Ресей) "MosBuild"
халықаралық жәрмеңкесіне қатысу;
- Гуанжоу қаласында
(Қытай) 98-ші экспорт-
тық тауарлар көрмесіне
қатысу, Ганновер қала-
сында (Германия)
"СЕВІТ - 2006"
халықаралық көрмесіне
қатысу;
- "ЕХРО - 2010, Шанхай" халықаралық көрмесінің эскиздік жобасын әзірлеу;
- "ЕХРО - 2008, Сарагоса" халықаралық жәрмеңкесінің эскиздік
және жұмыс жобасын
әзірлеу;
- Ізмір қаласында
(Түркия) Халықаралық
жалпы салалық көрмесі-
не қатысу.
Іске асыру мерзімі 2006 жылғы
қаңтар-желтоқсан.
11-1) алынып тасталды
11-2) Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарықтарға жылжытуға жәрдемдесу бағдарламасын әзiрлеу.
11-3) алынып тасталды
12) жер қойнауын пай-
далану және сарапшылық
рәсімдер жобаларында
қазақстандық қатысудың
мониторингі, оның
ішінде: - өнімді бөлу
туралы келісім шеңбе-
рінде тауарларды,
жұмыстар мен қызмет
көрсетулерді сатып
алу жөніндегі барлық
келісім-шарттардың
бағалық сараптамасын
жүзеге асыру;
- жасалынатын шарттар,
жұмыс бағдарламалары
мен бюджеттердің са-
раптамалық жобаларын
жүзеге асыру;
- жер қойнауын пайда-
лану жөніндегі опера-
циялар мен мұнай
операцияларын жүргізу
кезінде тауарларды,
жұмыстар мен қызмет
көрсетулерді сатып
алу процесінің монито-
рингін жүргізу;
- екінші кезеңді әзірлеу және енгізу;
- ВЕБ сайтты және
деректер базасын
жобалау;
- қайтадан тестілеуді
жүргізу, тестілеуді
аяқтау және өнеркәсіп-
тік пайдалануға беру;
- жер қойнауын пайда-
ланушылардың тауар-
ларды, жұмыстар мен
қызметтерді сатып
алуға қатысты қазақс-
тандық ұстау бөлігін-
дегі келісім-шарттық
міндеттемелерді орын-
дауының мониторингін
жүргізу;
- 2007 жылға арналған
сатып алынатын тауар-
лардың, жұмыстардың
және қызмет көрсету-
лердің көлемі жөнінде-
гі мердігерлердің жыл
сайынғы жұмыс бағдар-
ламалары мен бюджет-
тердің, қазақстандық
қатысудың тауарларды,
жұмыстар мен қызмет
көрсетулерді сатып алу
жөніндегі мердігерлер
жасайтын шарттардың
жобаларына сараптаманы
жүзеге асыру;
- жер қойнауын пайда-
лануда қазақстандық
қатысу бөлігіндегі
құқығына келісім-шарт-
тық құжаттарды жасасу
жобаларының сараптама-
сы; - қазақстандық
өндірушілер мен мемле-
кеттік және (немесе)
халықаралық стандарт-
тарға сәйкес келетін
және конкурстық негіз-
де міндетті сатып
алынатын қазақстанда
шығарылатын тауарлар-
дың, жұмыстар мен қыз-
меттердің мемлекеттік
тіркелімінің екінші
кезеңін әзірлеу және
енгізу ("Бірыңғай
тіркелім" ақпараттық
жүйесі). Іске асыру
мерзімі: 2006 жылғы
қаңтар-желтоқсан.

13) Разработка технико-экономи-
ческого обосно-
вания СЭЗ.
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
аСодержание терри-
ториальных под-
разделений Минис-
терства индустрии
и торговли Рес-
публики Казах-
стан, согласно
утвержденного ли-
мита штатной чис-
ленности в коли-
честве 288 еди-
ниц. Содержание и
аренда автотранс-
порта в количест-
ве 16 единиц сог-
ласно утвержден-
ному нормативу
положенности.
Проведение про-
верок с целью
осуществления
государственного
контроля в облас-
ти технического
регулирования и
метрологии. Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
Покупка и испыта-
ние образцов то-
варов для осу-
ществления госу-
дарственного над-
зора за их
качеством и безо-
пасностью в сфере
их реализации, в
том числе:
1. Осуществление
покупок не менее
5040 образцов
товаров по
следующим направ-
лениям: товары
народного
потребления,
контактирующие с
кожей человека,
пищей и водой;
строительные
материалы и
конструкции; ле-
карственные сред-
ства; медицинские
изделия и средст-
ва санитарно-
гигиенического
назначения; про-
дукты сельскохо-
зяйственного
производства и
пищевой промыш-
ленности; топлив-
ное сырье;
Игрушки.
2. Проведение
испытания приоб-
ретенной продук-
ции аккредитова-
нными лаборато-
риями - 5040
покупок. Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
Разработка, внед-
рение и сертифи-
кация системы
менеджмента ка-
чества в террито-
риальных подраз-
делениях Комитета
по техническому
регулированию и
метрологии. Срок
реализации:
январь-декабрь
2006 года.
Погашение
кредиторской
задолженности
перед
работниками
Комитета по
делам
строительства
по выплате
заработной
платы за
январь-февраль
месяцы и
выходного
пособия,
образовавшейся
в результате
передачи
территориальных
органов
Комитета по
делам
строительства
местным
исполнительным
органам.
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по
следующим темам:
1) Развитие
финансово-кредит-
ного сектора ма-
лого предпринима-
тельства,
2) Налогооблаже-
ние,
3) Индустриальная
политика развитых
стран.
Обучение государ-
ственному и
английскому
языкам. Обучение
государственных
служащих на
звание экспертов-
аудиторов
международного
уровня.
В тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных орга-
нов
Приобретение обо-
рудования:
- рабочий комп-
лект N 1 - для
определения
массы товаров
(16 ед.);
- рабочий комп-
лект N 2 - для
определения плот-
ности товаров
(16 ед.);
- технологичес-
кого автотранс-
порта (19 ед.);
- 14 ед. специа-
льного автотранс-
порта (передвиж-
ные лаборатории);
- приобретение 3-х ед.легкового автотранспорта;
- копировально-
множительный аппарат (1 ед.);
мебель для
территориальных подразделений Комитета по защите конкуренции, в том числе:
комплект мебели для руководителя (16 ед.).
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
6

13) АЭА-ның техника-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу.
қаңтар-желтоқ
сан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппа-
раттары
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігінің аумақ-
тық органдарын 288
бірлік санда штат
санының бекітілген
лимитті ұстау.
Белгіленген норматив-
тік қалыпқа сәйкес 16
бірлік сандағы автокө-
лікті ұстау және
жалдау. Техникалық
реттеу және метрология
саласындағы мемлекет-
тік бақылауды жүзеге
асыру мақсатында
тексерулер жүргізу.
Іске асыру мерзімі
2006 жылғы қаңтар-жел-
тоқсан. Оларды сатып
алу саласында сапасы
мен қауіпсіздігін
мемлекеттік қадағалау-
ды жүзеге асыру үшін
тауар үлгілерін сатып
алу және сынау, оның
ішінде: 1. мынадай
бағыттар бойынша 5040-
тан кем емес тауар
үлгілерін сатып алуды
жүзеге асыру: адам
терісімен, тамақпен
және сумен жанасатын
халықтың тұтыну тауар-
лары; құрылыс материалдары және құрастырмалар; дәрі-дәрмек;
медициналық бұйымдар
және санитарлық-
гигиеналық мақсаттағы
құралдар; ауыл шаруа-
шылығы мен тамақ өнер-
кәсібінің өнімдері;
отындық шикізат; ойын-
шықтар. 2. Аккредит-
телген зертханалар
сатып алған өнімдерге
сынақ жүргізу - 5040
сатып алу. Іске асыру
мерзімі: 2006 жылғы
қаңтар-желтоқсан.
Техникалық реттеу және
метрология комитетінің
құрылымдық бөлімше-
леріндегі сапа
менеджментінің жүйесін
әзірлеу, енгізу және
сертификаттау. Іске
асыру мерзімі: 2006
жылғы қаңтар-
желтоқсан.
Құрылыс iстерi комитетiнiң аумақтық органдарын жергiлiктi атқарушы органдарға беру нәтижесiнде пайда болған қаңтар-ақпан айларының жалақысын және жұмыстан шығару жәрдемақысын төлеу бойынша Құрылыс iстерi комитетiнiң қызметкерлерi алдындағы кредиторлық берешектi өтеу.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
4
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Мына тақырыптар бойын-
ша мемлекеттік қызмет-
шілердің біліктілігін
арттыру жөніндегі қыз-
меттерді сатып алу:
1) шағын кәсіпкерлік-
тің қаржы-кредиттік
секторын дамыту;
2) салық салу;
3) дамыған елдердің
индустриялық саясаты.
Мемлекеттік және ағыл-
шын тілдерін оқыту.
Халықаралық деңгейдегі
сарапшы аудиторлардың
атағына мамандар
дайындау.
жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
5
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Мына жабдықтарды
сатып алу:
- тауарлардың массасын
айқындау үшін - N 1
жұмыс жиынтығы
(16 бірлік);
- тауарлардың тығызды-
ғын айқындау үшін -
N 2 жұмыс жиынтығы
(16 бірлік);
- технологиялық
автокөлік (19 бірлік);
- 14 бір арнайы
автокөлік (жылжымалы
зертхана).
- 3 бiрлiк жеңiл автокөлiк сатып алу.
- көшiру-көбейту аппараты (1 бiрлiк);
Бәсекелестiктi қорғау комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерi үшiн жиһаз, оның iшiнде:
басшыға арналған жиһаздар жиынтығы (16 бiрлiк)
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
6

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение рас-
ходных материа-
лов, комплектую-
щих и запасных
частей. Услуги
доступа к сети
Интернет.
Техническое обс-
луживание средств
вычислительной
техники.
Сопровождение
локальных задач
и информационных
систем:
сопровождение
программы
"1С-бухгалтерия",
сопровождение
программы
"План
финансирования",
сопровождение
веб-сайта МИТ
и БД "Закон",
сопровождение
информационных
систем по взаи-
модействию со
Всемирной торго-
вой организацией
по ТБТ и СФС;
Государственного
фонда нормативных
правовых актов в
области техничес-
кого регулирова-
ния и стандартов.
Приобретение
вычислительной
техники: серверов, персональных компьютеров, сканеров, принтеров, свитчей и лицензионных программных продуктов для центрального аппарата и комитетов Министерства.
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7
100
Обеспечение
деятельности
торговых
представи-
тельств за
рубежом
Содержание торго-
вого представите-
льства Республики
Казахстан в Рос-
сийской Федерации
в количестве 8
человек.
Представление
интересов Респуб-
лики Казахстан в
Российской Феде-
рации в сфере
внешней торговли,
а также содейст-
вие развитию
торгово-экономи-
ческих связей
между Республикой
Казахстан и зару-
бежными странами.
Приобретение мик-
роавтобуса, ком-
пьютеров, приоб-
ретение мебели.
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
8
101
Вступление
Казахстана
во Всемирную
торговую
организацию
Расходы Министер-
ства индустрии и
торговли Респуб-
лики Казахстан по
вступлению в ВТО,
в том числе:
- оплата услуг
профессиональных
переводчиков анг-
лийского и госу-
дарственного
языка на много-
сторонних перего-
ворах, а также
перевод материа-
лов;
- оплата услуг
по сопровождению
веб-сайта;
- приобретение
услуг международ-
ной связи с Сек-
ретариатом Все-
мирной торговой
организации и со
странами-членами
Рабочей группы
(около 40 стран),
Интернет;
- приобретение
канцелярских
товаров и услуг
для реализации
данной программы;
- представите-
льские расходы;
- приобретение
услуг по произ-
водству телепро-
грамм и сюжетов
о процессе вступ-
ления Казахстана
во Всемирную тор-
говую организа-
цию;
- проведение
семинаров, круг-
лых столов, ре-
гиональных конфе-
ренций по вступ-
лению Казахстана
во Всемирную тор-
говую организа-
цию;
- приобретение
услуг на прове-
дение работ по
оценке последст-
вий вступления
Казахстана во
Всемирную торго-
вую организацию.
Приобретение
радио - Интернет,
факсовый аппарат
ноутбук, оргтех-
ники, сервер баз
данных, столы
компьютерные,
принтеры, сканер,
компьютеры.
январь-
декабрь
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 6 ноября 2006 года N  470е .

017
Ақпарат-
тық жүй-
елердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Шығыс материалдарын,
жинақтаушы және
қосалқы бөлшектерді
сатып алу. Интернет
желісіне ену
қызметтері.
Есептеу техникасы құ-
ралдарына техникалық
қызмет көрсету.
Дербес міндеттерді: 1С-бухгалтерия" бағдарламасын сүйемелдеу, "Қаржыландыру жоспары" бағдарлама-
сын сүйемелдеу ИСМ веб-сайтын және "Заң" ДҚ сүйемелдеу, ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, ДСҰ
және Мемлекеттік
стандарттар қорымен
өзара қызмет бойынша
ақпараттық жүйелерді
сүйемелдеу; Техникалық
реттеу және стандарт-
тар саласында норма-
тивтік құқықтық акті-
лердің мемлекеттік
қоры. Есептеу техникасын сатып алу: Министрлiктiң орталық аппараты мен комитеттерi үшiн серверлер, дербес компьютерлер, сканерлер, принтерлер, свитчтер және лицензиялық бағдарламалық өнiмдер.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
7
100
Шет
елдегі
сауда
өкілдік-
терінің
қызметін
қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика-
сының Ресей Федерация-
сындағы саны 8 адамнан
тұратын сауда өкілді-
гін ұстау.
Ресей Федерациясында
Қазақстан Республика-
сының сыртқы сауда
саласындағы мүдделерін
білдіру, сондай-ақ
Қазақстан Республикасы
мен шетел мемлекеттер
арасындағы экономика-
лық байланыстарды
дамытуға жәрдемдесу.
Микроавтобустар,
компьютерлер,
жиһаздар сатып алу.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респу-
бликасы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
8
101
Қазақс-
танның
Дүние-
жүзілік
сауда
ұйымына
кіруі
Қазақстанның ДСҰ-ға
кіруі бойынша Индуст-
рия және сауда минис-
трлігінің шығыстары,
оның ішінде: - Астана
қаласындағы және
Женева қаласындағы
көпжақты келіс сөздер-
ді, сондай-ақ материалдарды аударатын ағылшын тілінің және мем-
лекеттік тілдің
кәсіби аудармашылары-
ның қызметтерін төлеу;
- веб-сайтты сүйемел-
деу жөніндегі қызмет
көрсетулерді төлемі;
- Дүниежүзілік сауда
ұйымының хатшылығымен
және Жұмыс тобына мүше
елдермен (шамамен 40
ел халықаралық қызмет-
терді, Интернетті
сатып алу; - осы бағ-
дарламаны іске асыру
үшін кеңсе де тауарлар
мен қызметтерді сатып
алу; - өкілдік шығыс-
тар; - Қазақстанның
Дүниежүзілік сауда
ұйымына кіруі процесі
туралы телебағдарлама-
лар мен сюжеттер шыға-
ру жөніндегі қызмет-
терді сатып алу; -
Қазақстанның Дүниежү-
зілік сауда ұйымына
кіру жөніндегі семи-
нарларды, дөңгелек
үстелдерді, өңірлік
конференцияларды
өткізу; Қазақстанның
Дүниежүзілік сауда
ұйымына кіруінің
салдарларын бағалау
бойынша жұмыстар
жүргізуге қызметтерді
сатып алу. Радио-Ин-
тернет, факс аппара-
тын, ноутбук, ұйымдас-
тыру техникаларын,
сервер, дерекқорларды,
компьютер үстелдерін,
принтерлерді, сканер-
лерді, компьютерлерді
сатып алу.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Индустрия
және
сауда ми-
нистрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
проведение 20 семинаров и тренингов по вопросам индустриально-инновационного развития;
проведение 2 конкурсов: на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканского конкурса-выставки "Алтын-Сапа";
издание 1 кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему в количестве не менее 35 экземпляров;
аккредитация не менее 45 организаций;
разработка, внедрение и сертификация системы менеджмента качества в Комитете;
изготовление бланков лицензий не менее 2500 штук; покупка образцов товаров не менее 5040 единиц и их испытание;
разработка, внедрение и сертификация системы менеджмента качества в 16 территориальных подразделениях Комитета;
совершенствование мер по государственной поддержке инвестиций, в том числе проведение 25 семинаров, конференций, бизнес форумов, саммитов (21 внутри страны, 4 зарубежом), проведение 2 заседаний СИИ, выпуск 6000 экземпляров рекламно-информационной продукции;
отчет о проведенном исследовании в сфере предпринимательства - 1 отчет; отчет по проведенному анализу и систематизация действующего налогового законодательства в Республике Казахстан в сфере малого предпринимательства - 2 отчета; проведение не менее 10 семинаров в регионах по обсуждению проблем в сфере малого бизнеса и выработке мер по их устранению; выпуск 6 методических пособий в количестве по 1000 экземпляров каждая и 4 номеров журнала с тиражом по 3000 экземпляров каждая;
проведение республиканского конкурса "За достижения в области развития малого предпринимательства в Республике Казахстан";
разработка технико-экономического обоснования СЭЗ;
отчеты по анализу состояния конкурентной среды на товарных рынках по 25 товарным позициям;
разработка Программы содействия продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки;
продвижение казахстанских товаров на внешние рынки, на 2006 год запланировано участие Республики Казахстан в восьми международных выставках, а также разработка эскизов и рабочих проектов казахстанского павильона на международные выставки "ЭКСПО - 2008, Сарагоса" и "ЭКСПО - 2010, Шанхай". Участие в каждом из запланированных мероприятий в среднем около 50 казахстанских предприятий оптовой и розничной торговли;
мониторинг исполнения 148 контрактных обязательств недропользователей в части казахстанского содержания;
создание и постоянное ведение 1 информационной системы; проведение не менее 4 выездных областных семинаров по увеличению содержания казахстанского участия в проектах недропользования;
повышение квалификации государственных служащих по темам:
- развитие финансово-кредитного сектора малого предпринимательства - не менее 10 человек;
- налогооблажение - не менее 15 человек;
- индустриальная политика развитых стран - не менее 10 человек;
обучение государственному языку - 97 человек, и английскому языку - не менее 46 человек;
обучение государственных служащих на звание экспертов-аудиторов международного уровня не менее 40 человек;

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер Тікелей нәтижесі:
индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөнінде 20 семинар мен тренингтер жүргізу;
Мына 2 конкурс-көрмені: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сапа саласындағы жетiстiктерi үшiн" сыйлығын алуға және "Алтын Сапа" республикалық көрме-конкурсын;
азаматтық және қызметтік қарудың және оның патрондарының кемінде 35 дана санында 1 мемлекеттік кадастрын басып шығару;
кемінде 45 ұйымды аккредиттеу. Комитетте сапа менеджментінің жүйесін әзірлеу, енгізу және сертификаттау;
кемінде 2500 дана лицензия бланкілерін дайындау;
кемінде 5040 бірлік тауар үлгілерін сатып алу және оларды сынау;
Комитеттің 16 аумақтық бөлімшелерінде сапа менеджменті жүйесін әзірлеу, енгізу және сертификаттау;
инвестицияларды мемлекеттік қолдау жөніндегі шараларды жетілдіру, оның ішінде 25 семинар, конференция, бизнес-форум, самит (21-і ел ішінде, 4-уі шетелде) өткізу, ИИС-тің 2 мәжілісін өткізу, 6000 дана жарнамалық-ақпараттық өнім шығару;
кәсіпкерлік саладағы зерттеулер жүргізу туралы есептер - 1 есеп;
шағын кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы салық заңнамасына жүргізілген талдау және жүйелеу бойынша есеп - 2 есеп; шағын бизнес саласындағы проблемаларды өңірлерде талқылау бойынша кемінде 10 семинар өткізу және оларды жою жөніндегі шаралар әзірлеу; әрқайсысы 1000 дана санда 6 әдістемелік құрал шығару және әрқайсысының 3000 дана таралымы бар журналдың 4 нөмірін шығару;
Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту саласындағы жетiстiктерi үшiн" республикалық конкурсын өткiзу;
АЭА-ның техника-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу;
25 тауар көрінісі бойынша тауар рыноктарындағы бәсекелік ортаның жай-күйін талдау жөніндегі есеп.
Қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарықтарға жылжытуға жәрдемдесу бағдарламасын әзiрлеу;
Қазақстан тауарларын сыртқы рыноктарға жылжыту, 2006 жылға Қазақстан Республикасының сегіз халықаралық көрмеге қатысуы жоспарланған, сондай-ақ "ЭКСПО-2008, Сарагоса" және "ЭКСПО-2010, Шанхай" халықаралық көрмелерінде қазақстандық павильондардың эскиздерін және жұмыс жобаларын әзірлеу. Әрбір жоспарланған іс-шараға көтерме және бөлшек сауданың орта есеппен 50 қазақстандық кәсіпорындарын қатыстыру;
жер қойнауын пайдаланушылардың қазақстандық қатысу бөлігінде 148 келісім-шарт міндеттемелерінің орындалу мониторингі; 1 ақпараттық жүйені құру және тұрақты жүргізу; жер қойнауын пайдалану жобаларында қазақстандық қатысуды ұлғайту жөніндегі кемінде 4 облыстық көшпелі семинарлар өткізу;
Мына тақырыптар бойынша сәйкес мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру:
- шағын кәсіпкерліктің қаржы-кредиттік секторын дамыту - кемінде 10 адам; салық салу - кемінде 15 адам; дамыған елдердің индустриялық саясаты - кемінде 10 адам; мемлекеттік тілді оқыту - 97 адам, ағылшын тілін оқыту кемінде 46 адам; халықаралық деңгейдегі сарапшы аудиторлардың атағына кемінде 40 адам дайындау;

приобретение оборудования: рабочий комплект N 1 - для определения массы товаров (3 ед.); рабочий комплект N 2 - для определения плотности товаров (3 ед.); технологического автотранспорта (не менее 19 ед.); не менее 14 ед. специального автотранспорта (передвижные лаборатории); приобретение 3-х ед. легкового автотранспорта. Приобретение расходных материалов, комплектующих и запасных частей. Материально-техническая оснащенность на 2006 год составило 50 % от общей потребности, оснащенность оргтехникой - 75 % от общей потребности;
обеспечение сотрудников Министерства услугами доступа к сети Интернет. Техническое обслуживание средств вычислительной техники. Сопровождение локальных задач и информационных систем: по взаимодействию со Всемирной торговой организацией по ТБТ и СФС; Государственного фонда нормативных правовых актов в области технического регулирования и стандартов;
приобретение для торгового представительства Республики Казахстан в РФ микроавтобуса - 1 единиц, компьютеров - 2 единиц, мебели для руководителя в количестве 1 единиц;
оплата услуг профессиональных переводчиков, изготовление и трансляция телепрограмм и сюжетов о процессе вступления Казахстана в ВТО в количестве 12;
приобретение радио - Интернет - 1 единиц, факсовый аппарат -1  единиц, ноутбук - 1единиц, оргтехники - 4 единиц, сервер баз данных - 1 единиц, столы компьютерные - 4 единиц, принтеры - 2 единиц, сканер - 1 единиц, что составляет 100 % от потребности.
Конечный результат:
всего количество предприятий Республики Казахстан перешедших на международные стандарты ИСО 9001 в 2005 году составляет 409, ожидаемый прирост в 2006 году - 20 %;
привлечение крупных иностранных инвесторов в несырьевой сектор экономики;
создание условий для дальнейшего роста количества субъектов малого предпринимательства;
обеспечение защиты интересов государства и потребителей от недоброкачественной продукции;
обеспечение достоверного учета всех видов измерений;
повышение информированности отечественных товаропроизводителей по вопросам экспортопродвижения;
наличие технико-экономического обоснования целесообразности создания СЭЗ;
заключения отечественными товаропроизводителями выгодных контрактов и договоров с компаниями дальнего и ближнего зарубежья (ссылаясь на опыт ранее проводимых выставок необходимо отметить, что более 50 % предприятий принимающих участие в выставке заключают договора о сотрудничестве с иностранными компаниями);
увеличение количества субъектов малого предпринимательства с 692,6 тысячи до 734,0 тысячи;
определение степени концентрации товарных рынков, показателей структуры товарного рынка по 25 товарным позициям, выработка предложений и рекомендаций по совершенствованию политики в сфере защиты конкуренции;
развитие торгово-экономических связей между Республикой Казахстан и ближними, дальними зарубежными странами;
отчет оценки последствий вступления Казахстана в ВТО;
обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 6 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 16 %, и в обучении английскому языку государственных служащих - 7 %. Признание Казахстанских экспертов аудиторов за рубежом.
Финансово-экономический результат:

мына жабдықтарды сатып алу: тауарлардың массасын айқындау үшін - N 1 жұмыс жиынтығы (3 бірлік); - тауарлардың тығыздығын айқындау үшін - N 2 жұмыс жиынтығы (3 бірлік); - технологиялық автокөлік (кемінде  19 бірлік); кемінде 14 бірлік арнайы автокөлік (жылжымалы зертхана). 3 бiрлiк жеңiл автокөлiк сатып алу; Шығыс материалдарын, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді сатып алу; 2006 жылға арналған материалдық-техникалық жарақтандыру жалпы қажеттіліктің, 50 %-ын, ұйымдық техникамен жарақтандыру жалпы қажеттіліктің 75 %-ын құрайды.
Министрліктің қызметкерлерін Интернет желісіне ену қызметтерімен қамтамасыз ету. Есептеу техникаларына техникалық қызмет көрсету. Мына жергілікті міндеттер мен ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу: СТК және СФС бойынша Дүниежүзілік сауда ұйымымен өзара іс-қимыл жасау; Техникалық реттеу және стандарттар саласындағы нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік қоры;
Қазақстан Республикасының РФ-дағы сауда өкілдігі үшін микроавтобус - 1 бірлік; компьютер кемінде 2 бірлік, басшы үшін 1 бірлік жиһаз сатып алу;
Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруі процесі туралы 12 санда кәсіпқой аудармашылардың, телебағдарламалар мен сюжеттерді дайындау және тарату жөніндегі қызметтерді сатып алу;
Радио-Интернет - 1 бірлік, факс аппараты - 1 бірлік, ноутбук - 1 бірлік, ұйымдастыру техникалары - 4 бірлік, сервер, дерекқорлар - 1 бірлік, компьютер үстелдері - 4 бірлік, принтерлер - 2 бірл., сканерлер -1 бірлік сатып алу, бұл қажеттілікті 100 %-ын құрайды.
Түпкілікті нәтиже:
2005 жылы ИСО 9001 халықаралық стандарттарынан өткен Қазақстан Республикасы кәсіпорындарының барлық саны 409-ды құрайды, 2006 жылы күтілетін күтім - 20 %;
экономиканың шикізаттық емес секторына ірі шетел инвесторларын тарту;
шағын кәсіпкерлік субъектілерінің санын одан әрі өсіру үшін жағдайлар жасау;
мемлекет мүдделерін және тұтынушыларды сапасыз өнімнен қорғауды қамтамасыз ету;
барлық өлшемдер түрлерін шынайы есепке алуды қамтамасыз ету;
экспортты жылжыту мәселелерi бойынша отандық тауар өндiрушiлердiң хабардар болуын арттыру;
АЭА-ны құру орындылығының техника-экономикалық негiздемесiнiң болуы;
отандық тауар өндірушілердің алыс және жақын шетел компанияларымен тиімді келісім-шарттар және шарттар жасасуы (бұрын өткізілген көрмелер тәжірибесін ескере отырып, көрмеге қатынасқан кәсіпорындардың 50 %-дан астамы шетелдік компаниялармен ынтымақтасу туралы шарттар жасайтынын атап кету қажет);
шағын кәсіпкерлік субъектілер санын 692,6 мыңнан 734,0 мыңға дейін ұлғайту;
тауар рыноктарының шоғырлану деңгейін, 25 тауар көрінісі бойынша тауар рыногының құрылым деңгейінің көрсеткіштерін айқындау, бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу;
Қазақстан Республикасы мен алыс, жақын шетелдері арасындағы сауда-экономикалық байланысты дамыту.
Қазақстанның ДСҰ-ға кіру салдарын бағалау есебі.
Қаржы-экономикалық нәтижелері:

средние затраты на привлечение 1 участника конкурса по республиканскому конкурсу-выставке "Алтын Сапа" 175 тыс. тенге;
средние затраты на ведение и издание 1 кадастра - 48,5 тыс. тенге;
средние затраты на проведение 1 аттестационного обследования составляет - 24,1 тыс. тенге;
средние затраты на разработку, внедрение и сертификации менеджмента качества составляет 4700,0 тыс. тенге;
средние затраты на изготовление 1 бланка лицензии - 0,45 тыс. тенге;
средние затраты на покупку 0,595 тыс. тенге, испытание - 3,4 тыс. тенге;
средние затраты на разработку, внедрение и сертификации менеджмента качества для 1 территориального подразделения составляет - 1875,0 тыс. тенге;
средние затраты на покупку 1 метрологического прибора по надзору за количеством фасованных товаров в упаковках любого вида составляет не более 1851,0 тыс. тенге;
средние затраты на приобретение передвижных лабораторий составляет не более 9318,0 тыс. тенге;
средние затраты на приобретение технологического транспорта составляет не более - 1346,0 тыс. тенге;
сопровождение ГФС на сумму 3500,0 тыс. тенге;
сопровождение системы информационного центра по взаимодействию с ВТО по техническим барьерам - 5500 тыс. тенге;
затраты на 1 семинар, саммит по поддержке инвестиций составляют - 400 тыс. тенге, СИИ с участием Президента Республики Казахстан - 3310 тыс. тенге, затраты на издание 1 рекламно-информационной продукции - 3,8 тыс. тенге;
увеличение доли малого предпринимательства в структуре ВВП не менее 35 %;
затраты на проведение республиканского конкурса "За достижение в области развития малого предпринимательства в Республике Казахстан" 5000,0 тыс. тенге;
затраты на разработку технико-экономического обоснования СЭЗ составят 30 млн. тенге;
ссылаясь на опыт ранее проводимых выставок необходимо отметить, что более 50 % предприятий принимающих участие в выставке заключают договора о сотрудничестве с иностранными компаниями, это позволяет совершенствовать структуру казахстанского экспорта, повышать эффективность и масштабы экспортной деятельности предприятий на основе улучшения качества выпускаемой продукции и расширения ассортимента;
средние затраты на повышение квалификации 1 государственного служащего - 15,2 тыс. тенге; средние затраты на обучение государственному языку 1 государственного служащего - 13,5 тыс. тенге; английскому языку - 15,0 тыс. тенге; средние затраты на обучение 1 эксперта-аудитора - 635,0 тыс. тенге.
Своевременность:
своевременное выполнение возложенных функций; своевременное информирование бизнес сообщества об инвестиционных возможностях Республики Казахстан и развитие приоритетных кластеров экономики;
в соответствии с техническим заданием (спецификацией) и заключенными договорами.
Качество:
создание условий для экспортопродвижения казахстанских товаров на внешние рынки, степень удовлетворения казахстанских предприятий от организации проведенных мероприятий, публикации в СМИ, отзывы об успешном проведении выставок. Увеличение казахстанского содержания;
в соответствии с предъявленным техническим заданием (спецификацией) и заключенными договорами;
обеспечение инвесторов полной информацией о мерах государственной поддержке инвестиций;
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ; от 6 ноября 2006 года N  470е .
ПРИЛОЖЕНИЕ 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на строительство жилья"
на 2006 год

"Алтын Сапа" республикалық көрме-конкурсына 1 қатысушыны тартуға кететін орташа шығын - 175 мың теңге;
1 кадастрды жүргізуге және басуға кететін орташа шығын - 48,5 мың теңге;
1 аттестациялық зерттеу жүргізуге кететін орташа шығын - 24,1 мың теңгені құрайды;
сапа менеджментін әзірлеуге, енгізуге және сертификаттауға кететін орташа шығын 4700,0 мың теңгені құрайды.
лицензияның 1 бланкісін дайындауға кететін орташа шығын - 0,45 мың теңге;
сатып алуға кететін орташа шығын 0,595 мың теңге, сынау - 3,4 мың теңге;
1 аумақтың бөлімше үшін сапа менеджментін әзірлеуге, енгізуге және сертификаттауға кететін орташа шығын - 1875,0 мың теңгені құрайды; кез келген түрде орамадағы қатталған тауарлардың санын қадағалау бойынша 1 метрологиялық аспапты сатып алуға кететін орташа шығын кемінде 1851,0 мың теңгені құрайды;
жылжымалы зертхананы сатып алуға кететін орташа шығын кемінде 9312,0 мың теңгені құрайды;
технологиялық көлікті сатып алуға кететін орташа шығын кемінде 1346,0 мың теңгені құрайды;
КМҚ-ты 3500,0 мың теңгеге сүйемелдеу;
ДСҰ-мен техникалық кедергілер жөніндегі өзара іс-қимыл бойынша ақпараттық орталық жүйесін сүйемелдеу - 5500 мың теңге; инвестицияларды қолдау жөніндегі 1 семинар, саммитке кететін шығын 400 мың теңгені, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін ШИС 3310 мың теңгені, 1 жарнамалық-ақпараттық өнімді басуға кететін шығын - 3,8 мың теңгені құрайды;
шағын кәсіпкерліктің ЖІӨ құрылымындағы үлесін ұлғайту кемінде 35 %;
Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту саласындағы жетiстiгі үшiн" республикалық конкурсын өткiзуге арналған шығындар 5000,0 мың теңге;
АЭА-ның техника-экономикалық негiздемесiн әзiрлеуге арналған шығындар 30 млн. теңгенi құрайды.
бұрын өткізілген тәжірибелерге сілтеме жасай отырып, көрмеге қатынасқан кәсіпорындардың 50 %-дан астамы шетелдік компаниялармен ынтымақтасу туралы шарттар жасайтынын атап кету қажет, бұл қазақстандық экспорттың құрылымын жақсартуға, шығарылатын өнімнің сапасын жақсарту және түрлерді ұлғайту негізінде кәсіпорындардың экспорттық тиімділігін және ауқымын арттыруға мүмкіндік береді;
1 мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығын - 15,2 мың теңге; 1 мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытуға кететін орташа шығын 13,5 мың теңге; ағылшын тіліне - 15,0 мың теңге; 1 сарапшы - аудиторды дайындауға кететін орташа шығын 635,0 мың теңге;
Уақтылығы:
жүктелген функцияларды уақтылы орындау. Қоғамдастыққа Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктері туралы уақтылы хабар беру және экономиканың басым кластерлерін дамыту;
техникалық тапсырмаға (ерекшелікке) және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы:
қазақстандық тауарларды сыртқы рыноктарға экспорттық жылжыту үшін жағдайлар жасау, қазақстандық кәсіпорындардың жүргізілген іс-шаралардың ұйымдастырылуынан қанағаттану деңгейі, БАҚ-та басылымдар, көрменің сәтті өткізілгені туралы пікірлер. Қазақстандық қатысуды ұлғайту;
техникалық тапсырмаға (ерекшелікке) және жасалған шарттарға сәйкес;
инвесторларды инвестицияларды мемлекеттік қолдау шаралар туралы толық ақпаратпен қамтамасыз ету;
қазіргі заманғы экономикалық шарттарға сәйкес, кәсіптік мемлекеттік қызметтің талаптарына сай мемлекеттік қызметшілердің кәсіптік деңгейін арттыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
327-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне тұрғын үй салуға кредиттер беру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  22000000 тысяч тенге (двадцать два миллиарда тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства от 5 марта 2005 года N 210 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  комплексное решение проблем развития жилищного строительства, обеспечивающее доступность жилья широким слоям населения.
5. Задачи бюджетной программы:  создание полноценного сбалансированного рынка жилья как со стороны рынка, так и со стороны спроса;
повышение доступности ипотечного кредитования и жилищных строительных сбережений для широких слоев населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Кредитование
областных
бюджетов,
бюджетов
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во жилья
Перечисление кре-
дитных средств из
республиканского
бюджета в сумме
22000 млн. тенге
бюджетам облас-
тей, городов
Астаны и Алматы
на строительство
жилья.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- ожидаемый ввод в эксплуатацию кредитного жилья составляет 0,42 млн. кв. метров;
- снижение объема импорта строительной продукции;
- создание полноценного сбалансированного рынка жилья как со стороны рынка, так и со стороны спроса;
- формирование эффективного рынка строительной индустрии.
Конечный результат:
- объем жилищного строительства всего по республике составит 4,2 млн. кв. метров;
- решение проблем развития жилищного строительства.
Финансово-экономический результат:
- повышение эффективности инвестиционных вложений и оптимизация расходования финансовых средств через систему новых казахстанских сметных нормативов;
- увеличение сбора налогов в бюджет от строительной деятельности, в том числе налога на имущество, подоходного налога с работников строительной отрасли;
- мультипликативный эффект в смежных отраслях за счет увеличения выпуска продукции промышленности строительных материалов, электротехнической, металлургической и химической промышленности, а также предметов обустройства нового жилья.
Своевременность:
- при ежегодном темпе роста ввода в эксплуатацию жилых домов за три года будет построено более 12 млн. кв. метров общей площади жилья;
- создание новых рабочих мест для более чем 45 тысяч человек;
- дальнейшее развитие получит первичный рынок жилья и инвестиционный процесс.
Качество:
- улучшение комфортности жилищного фонда;
- улучшение архитектурного облика городов и других населенных пунктов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения"
на 2006 год

1. Құны : 22000000 мың теңге (жиырма екі миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715  қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысымен  бекітілген Мемлекет Басшысының "Қазақстан экономикалық әлеуметтік және саяси жедел жаңару жолында" Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын" орындаудың желілік кестесінің 35-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың қалың топтары үшін тұрғын үйдің қолжетімділігін қамтамасыз ететін тұрғын үй құрылысын дамытудың проблемаларын кешенді шешу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : рыноктың тарабынан да және сұраныс тарабынан да тұрғын үйдің толыққанды теңгермелі рыногын құру;
халықтың қалың топтары үшін ипотекалық кредиттер беру мен тұрғын үй құрылыс қорланымдарының қолжетімділігін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
тұрғын үй
салуға
кредиттер
беру
22000 млн. теңге сома-
сында облыстық бюджет-
терге, Астана және
Алматы қалаларының
бюджеттеріне тұрғын үй
салуға республикалық
бюджеттен кредиттік
қаражаттар аудару.
жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Индустрия
және сау-да мини-
стрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже.
- кредиттік тұрғын үйді болжанатын пайдалануға беру 0,42 млн. шаршы метрді құрайды;
- құрылыс өнімі импортының көлемін азайту;
- рыноктың тарабынан да және сұраныс тарабынан да тұрғын үйдің толыққанды теңгермелі рыногын құру;
- құрылыс индустриясының тиімді рыногын қалыптастыру;
Түпкілікті нәтиже.
- республика бойынша тұрғын үй құрылыстың барлық көлемі 4,2 млн. шаршы метрді құрайды.
- тұрғын үй құрылысын дамытудың проблемаларын шешу;
Қаржы-экономикалық тиімділік.
- инвестициялық салымдардың тиімділігін арттыру және жаңа қазақстандық сметалық нормативтердің жүйесі арқылы қаржы қаражаттарын жұмсауды оңтайландыру;
- құрылыс қызметінен бюджетке салықтарды, оның ішінде, құрылыс саласы қызметкерлерінен мүлік салығын, табыс салығын жинауды ұлғайту;
- құрылыс материалдары, электротехникалық өнеркәсіп, металлургия және химия өнеркәсібінің өнімін, сондай-ақ жаңа тұрғын үйді жайғастыру заттарын шығаруды ұлғайту есебінен салалас салаларындағы мультипликативтік тиімділік;
Уақтылығы:
- тұрғын үйлерді пайдалануға берудің жыл сайынғы қарқыны өсуі кезінде үш жылда жалпы аумағы 12 млн. шаршы метрден астам тұрғын үй салынатын болады;
- 45 мыңнан астам адамға жаңа жұмыс орындарын құру;
- тұрғын үйдің бастапқы рыногы және инвестициялық процесс одан әрі дамиды;
Сапа.
- тұрғын үй қорының қолайлылығын жақсарту;
- қалалар мен басқа да елді мекендердің сәулет бейнесін жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
328-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мырғалымсай кен орны кеніштерін жою"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  502619 тысяч тенге (пятьсот два миллиона шестьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1997 года N 1488 "О создании Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года N 1278 "О Программе "Охрана окружающей среды Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Предотвращение экологического бедствия в регионе городов Кентау, Туркестан и прилегающих к нему свыше 20 населенных пунктов.
5. Задачи бюджетной программы:  осуществление работ по проходке водосливной выработке от Клетьевого ствола рудника "Глубокий" на юго-западный район г. Кентау и по консервации и рекультивации Баялдырского хвостохранилища, согласно проектам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Ликвидация
рудников
Миргалимсай-
ского место-
рождения
Баялдырское
хвостохранилище:
1.Начальные рабо-
ты по планировке
территории Баял-
дырского хвосто-
хранилища (I
очередь - 142 га).
2.3емляные рабо-
ты (35 га).
3. Создание лесо-
полосы (25 га).
Водосливная
выработка:
1. Проходка отк-
рытого канала
сброса воды от
железобетонного
лотка до Кошкур-
ганского водохра-
нилища.
2. Проходка и
крепление откры-
той части водос-
ливной выработки
от портала до
скважины 372 В на
юго-западный
район г. Кентау.
3. Оснащение на
проходку стволов
N 1, 2, 3 (копер).
4. Оснащение на
проходку (эл.
снабжение).
5. Проходка ство-
лов N 1, 2, 3,
6.Водосливная вы-
работка от Клетьевого ствола рудника
"Глубокий" на
юго-западный
район г. Кентау
(скальная порода
750 м).
7. Водосливная
выработка от
Клетьевого ствола
рудника
"Глубокий" на
юго-западный
район г. Кентау
(по грунту IV
группы 1510 м).
8. Водонепрони-
цаемая перемычка
на 5 атм. с
водосливными
трубами.
9. Водопонижение
при проходке во-
досливной выра-
ботки.
10. Производст-
венный мониторинг
по наблюдению за
земной поверхнос-
тью и подземными
водами.
11. Эксплуатацио-
нные расходы.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
по проходке водосливной выработки с рудника "Глубокий" в юго-западный район г. Кентау в 2006 году будут выполнены работы в объеме соответствующем 56 % от общего объема работ по проекту, всего с начала реализации проекта на 90 %;
по продолжению консервации Баялдырского хвостохранилища в 2006 году будут выполнены работы в объеме соответствующем 60 % от общего объема работ по проекту, всего с начала реализации проекта на 80 %.
Конечный результат:
минимальный риск попадания токсичной пыли в жилой массив и сельхозугодия в регионе городов Кентау, Туркестан и прилегающих к нему свыше 20 населенных пунктов.
Финансово-экономическая эффективность: предотвращение возможного возникновения ситуаций, которые потребуют обязательного выделения бюджетных средств на возмещение ущерба населению и организациям.
Своевременность: в соответствии с календарным планом работ.
Качество: в соответствии с ПСД.
ПРИЛОЖЕНИЕ 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие и обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры"
на 2006 год

1. Құны : 502619 мың теңге (бес жүз екі миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Кентаукеніштерінжою" республикалық мемлекеттік кәсіпорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 қарашадағы N 1488  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 желтоқсандағы N 1278  қаулысымен  бекітілген "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған қоршаған ортаны қорғау" мемлекеттік бағдарламасы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Кентау, Түркістан қалаларының өңірлерінде және оған жақын 20-дан астам елді мекендерде экологиялық апаттың алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Кентау қаласының оңтүстік-батыс ауданындағы "Глубокий" кенішінің Клетьев діңгегінен суағар қазбасының өткіні бойынша және жобаларға сәйкес Баялдыр қалдықсақтауышын тоқтату және қалпына келтіру бойынша жұмыстарды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мырғалымсай кен
орны ке-ніштерін жою
1. Баялдыр қалдықсақ-
тауыш аумағын жоспарлау жөніндегі жұмыстарды бастау; (1-ші кезек - 142 га).
2. Жер жұмыстары
(35 га).
3. Орманды алқап.
(25 га).
Су ағар қазбасы:
1. Темір бетон науаша-
сынан бастап Қосқорған
су қоймасына дейінгі
су лақтырындысының
ашық арнасын үңгілеу;
2. 372В ұңғысының порталынан бастап
Кентау қаласының оң-
түстік-батыс ауданына
дейін су ағар қазбасы-
ның ашық қазбалау
бөлігін үңгілеу және
бекіту;
3. N 1, 2, 3 өзектерін
үңгілеуге жарақтандыру
(копер).
4. Үңгілеуге жарақтау
(электр. жабдықтау);
5. N 1, 2, 3 ұңғыларын
қазбалау.
6. "Глубокий" кенішінің Клетьев
ұңғысынан бастап Кентау қаласының
оңтүстік-батысына
су ағар әзірлеу (750м.
тау жынысы).
7. "Глубокий"»кенішінің
Клетьев ұңғысынан
бастап Кентау қаласы-
ның оңтүстік-батысына  су ағар әзірлеу (ІҮ тобының топырағы бойынша 1510 м);
8. Су ағар құбырлар бар 5 атм.-ге су өткізбейтін мойнақ
9. Су ағар қазбалауда
үңгілеу кезінде су
деңгейінің төмендеуі
10. Жер бетін және жер
асты суларын бақылау
жөнінде өндірістік
мониторинг.
11. Пайдалану
шығыстары.
жыл бойы
Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда ми-
нистрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
2006 жылы Кентау қаласының оңтүстік-батыс ауданындағы "Глубокий" кенішінің суағар қазбасының өткіні бойынша жобаға сәйкес жұмыстың жалпы көлемінен 56,0%-ға сәйкес келетін көлемінде жұмыс, 90,0 % жобаны іске асыруды бастаудың барлығы орындалатын болады;
2006 жылы Баялдыр қалдықсақтауышын консервациялауды жалғастыру жөніндегі жұмыстар жоба бойынша жұмыстардың жалпы көлемінен 60,0 %-ға сәйкес келетін көлемде, 80,0 % жобаны іске асыруды бастаудың барлығы орындалатын болады.
Түпкілікті нәтиже:
Кентау, Түркістан қалаларының өңірлеріндегі және оған жақын 20-дан астам елді мекендердегі тұрғын үй массивіне және ауыл шаруашылығы алқаптарына улы шаңдардың түсуінің ең аз қатері.
Қаржы-экономикалық тиімділік: халық пен ұйымдарға зиянды өтеуге арналған бюджеттік қаражатты міндетті бөлуді талап ететін мүмкін болатын жағдайдың туындауының алдын алу.
Уақтылығы: күнтізбелік жұмыс жоспарына сәйкес.
Сапасы: ПСД-ға сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
329-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  20000000 тысяч тенге (двадцать миллиардов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населения надлежащими условиями проживания.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение территорий индивидуального жилищного строительства и многоквартирных жилых домов инженерно-коммуникационными сетями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Целевые транс-
ферты на раз-
витие област-
ным бюджетам,
бюджетам горо-
дов Астаны и
Алматы на раз-
витие и
обустройство
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
Предоставление
из республикан-
ского бюджета
трансфертов
бюджетам облас-
тей, городов
Астаны и Алматы
на строительст-
во инженерно-коммуникацион-
ных сетей для
индивидуального
жилищного
строительства и
многоквартирных
жилых домов.
Строительство
инженерно-ком-
муникационных
сетей для инди-
видуального жи-
лищного строи-
тельства и
многоквартирных
жилых домов.
I
квартал
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
* Прямой результат:
- ввод в эксплуатацию 2,6 млн. кв. метров инженерных сетей.
Конечный результат:
- наиболее полное удовлетворение потребности населения в надлежащих условиях проживания.
Финансово-экономический результат:
- затраты на строительство инженерно-коммуникационных сетей на 1 кв. метр составят 7700 (семь тысяч семьсот) тенге.
Своевременность:
- в соответствии с графиком ввода в эксплуатацию инженерно-коммуникационных сетей для эффективной реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Качество:
- согласно СНиПам;
- полное соответствие коммунальных и других услуг инженерно-коммуникационных сетей потребностям территорий застройки жилыми домами.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к  постановлению  Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1228 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Прикладные научные исследования в области строительства"
на 2006 год

1. Құны : 20000000 мың теңге (жиырма миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715  қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықты тұрудың тиісті жағдайларымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жеке тұрғын үй құрылысы аумақтарын және көп пәтерлі тұрғын үйлерді инженерлік-коммуникациялық желілермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Облыстық бюджет- терге, Астана және Алматы қалала- рының бюджет-
теріне инженер-лік-ком-муникациялық инфрақұ-рылымды дамытуға және жайлас-
тыруға беріле-
тін нысаналы даму трансфе-рттері
Облыстардың, Астана және Алматы қалалары-
ның бюджетеріне жеке тұрғын үй құрылысы және көп пәтерлі тұр-
ғын үйлер үшін инженерлік-
коммуникациялық желі-
лерді салуға арналған республикалық бюджет-
тің трансферттерін беру. Жеке тұрғын үй құрылысы және көп пәтерлі тұрғын үйлер үшін инженерлік-комму-
никациялық желілерді салу.
I
тоқсан
ҚазақстанРеспубли-касы Индустрия және сау-
да минис-
трлігі, облыстар-дың,
Астана және Алматы қалалары-ның әкім-
діктері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : *Тікелей нәтиже:
- 2,6 млн. шаршы метр инженерлік желілерді пайдалануға беру.
Түпкілікті нәтиже:
- тұрудың тиісті жағдайларында халықтың қажеттілігін неғұрлым толық қанағаттандыру.
Қаржы-экономикалық тиімділік:
- 1 шаршы метрге инженерлік-коммуникациялық желілерді салуға шығыстар 7700 (жеті мың жеті жүз) теңгені құрайды.
Уақтылығы:
- Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын тиімді іске асыру үшін инженерлік-коммуникациялық желілерді пайдалануға берудің кестесіне сәйкес.
Сапасы:
- СНиП-тарға сәйкес;
- тұрғын үйлерді салу аумақтарының қажеттіліктеріне инженерлік-коммуникациялық желілерін коммуналдық және басқа да қызметтеріне толық сәйкестігі.
Ескерту: *) "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 желтоқсандағы
N 1228 қаулысының 2-қосымшасына сәйкес инвестициялық жобалардың тізбесі, сондай-ақ заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекітілген күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
330-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  73460 тысяч тенге (семьдесят три миллиона четыреста шестьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 28 29 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 1305 "Об утверждении программы развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций в Республике Казахстан на 2005-2014 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека; обеспечение инновационного развития промышленности строительных материалов, изделий и конструкций.
5. Задачи бюджетной программы:  - снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений;
- обеспечение устойчивости и долговечности зданий и сооружений, в том числе разработка эффективных конструктивных решений фундаментов и оснований зданий для строительства в сложных инженерно-геологических условиях;
- получение новых видов технологий производства импортозамещающих строительных материалов, изделий, конструкций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Прикладные
научные
исследования
в области
строительства
I. Проведение прикладных научных исследований в области
снижения сейс-
мического риска
и ущерба от
возможных раз-
рушительных
землетрясений
по трем перехо-
дящим темам:
1) Разработка
рекомендаций
по проектирова-
нию, строитель-
ству и усилению
жилых домов их
местных строи-
тельных мате-
риалов (саман,
шлакозолоблоки)
в сейсмических
районах Казах-
стана;
2) Исследование
сейсмостойкости
стеновых систем
из ячеистых бе-
тонов и разра-
ботка.
Рекомендации по
проектированию
монолитных зда-
ний с несущими
стенами из
ячеистых бето-
нов для сейсми-
ческих районов;
3) Проведение
модернизации
приборов стан-
ции инженерно-
сейсмометричес-
кой службы на
зданиях и внед-
рение цифровых
систем измере-
ния.
II. Проведение прикладных научных
исследований в
области обеспе-
чения устойчи-
вости и долго-
вечности зданий
и сооружений, в
том числе раз-
работка эффек-
тивных конст-
руктивных реше-
ний фундаментов
и оснований в
слабых грунтах
по одной пере-
ходящей теме:
Исследование и
разработка тех-
нологии и меха-
низации устрой-
ства малозаглу-
бленных фунда-
ментов в уплот-
няемых грунтах.
III. Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в
области научно-
технического
обеспечения
развития базы
строительной
индустрии по
трем новым
темам (в рамках
Программы раз-
вития промыш-
ленности строи-
тельных матери-
алов, изделий и
конструкций в
Республики
Казахстан на

1. Құны : 73460 мың теңге (жетпіс үш миллион төрт жүз алпыс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі N 242-ІІ Заңының  28 және   29-баптары ; "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі  Заңы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы , "Қазақстан Республикасында құрылыс материалдары, бұйымдары мен құрастырмалары өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1305  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : адамның толыққанды мекен ету және өмір қызметін қалыптастыру, құрылыс материалдары, бұйымдары және құрастырмалары өнеркәсібінің инновациялық дамуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - болуы мүмкін бұзушылық жер сілкіністерінен сейсмикалық тәуекелді және залалды төмендету;
- ғимараттардың және имараттардың тұрақтылығы мен ұзақ жарамдылығын қамтамасыз ету, оның ішінде күрделі инженерлік-геологиялық жағдайлардағы құрылыс үшін іргетастарды және ғимарат негіздерін тиімді құрастырмалық шешімдер әзірлеу;
- импорт алмастырушы құрылыс материалдарының, бұйымдарының, құрастырмаларының өндірістері технологияларының жаңа түрлерін алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Құрылыс саласын-дағы қолданбалы ғылыми зерттеу-лер
I. Үш өтпелі тақырып-
тар бойынша болуы мүмкін бұзушылық жер
сілкіністерінен  сейс-
микалық тәуекелді және
залалды төмендету
саласындағы  қолданбалы ғылыми
зерттеулерді жүргізу:
1) Қазақстанның сейсмикалық аудандарындағы тұрғын үйлерді жергілікті құрылыс материал-
дарымен(саман, қожкүл-
блоктар) жобалау, салу және күшейту
жөніндегі  нұсқама.
ларды әзірлеу;
2) Қабатты бетондардан
қабырғалық жүйелердің
сейсмикалық тұрақтылы-
ғын зерттеу және сейс-
микалық аудандар үшін
қабатты бетондардан ұстап тұрушы қабырға-
лармен моналиттік
ғимараттарды жобалау жөніндегі нұсқама.
ларды әзірлеу;
3) Ғимараттардағы инженерлік-сейсмомет-
рикалық қызмет стан-
циясы аспаптарына жаңғырту жүргізу және өлшеудің цифрлық жүйе-
сін енгізу.
II. Ғимараттардың және имараттардың тұрақтылығы мен ұзақ жарамдылығын қамтамасыз ету саласындағы қолданба-
лы ғылыми зерттеу-
лерді жүргізу, оның ішінде бір өтпелі тақырыптар бойынша әлсіз топырақтағы
іргетастар мен негіздемелердің тиімді конструктивтік шешімдерін әзірлеу:
Нығыздалатын топырақ-
тардағы азбүлдірілген
іргетастар құрылғыла-
рының технологияларын
және механизациясын
зерттеу және әзірлеу.
ІІІ. Үш жаңа тақырып
бойынша құрылыс индус-
триясының базасын да-
мытуды ғылыми-техника-
лық қамтамасыз ету саласындағы қолданба-
лы ғылыми зерттеулерді
жүргізу (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 1305 қаулысымен бекі-
тілген Қазақстан Республикасында құры-
лыс материалдары, бұйымдары мен құрас-

2005-2014 годы,
утвержденной
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от
13 декабря 2004
года N 1305):
1) Проведение
исследований и
выполнение
комплексной
оценки сырьевой
базы промышлен-
ности строите-
льных материа-
лов;
2) Организация
научно-техни-
ческого обеспе-
чения разработ-
ки стандартов,
нормативно-тех-
нических и ме-
тодических до-
кументов для
новых производ-
ств строитель-
ных материалов,
изделий и
конструкций;
3) Проведение
комплексных ис-
следований и
опытно-конст-
рукторских ра-
бот по выпуску
химических до-
бавок для сухих
строительных
смесей, бето-
нов, растворов
и красителей.
IV. Оплата
услуг по прове-
дению государ-
ственной науч-
но-технической
экспертизы.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
комплексная оценка сырьевой базы для определения перспектив развития отрасли.
Конечный результат:
снижение возможного ущерба от землетрясений, обеспечение развития базы строительной индустрии новыми технологиями и нормативными документами, развитие производства эффективных, экологически чистых строительных материалов.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 10494,3 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
соответствие результатов работ с международными требованиями к научно-технической продукции, положительное заключение государственной научно-технической экспертизы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования технологического
характера" на 2006 год
1. Стоимость:  964540 тысяч тенге (девятьсот шестьдесят четыре миллиона пятьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2004 года N 187 "Об утверждении научно-технической программы "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 703 "Некоторые вопросы разработки новых противоинфекционных препаратов".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание научно-технической продукции, направленной на усовершенствование действующих технологий, создание новых материалов и снижение инфекционных заболеваний.

тырмалары-өнеркәсібін дамытудың 2005-2014 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде):
1) Құрылыс материалда-
ры өнеркәсібінің шикізаттық базасын кешенді бағалауды орындау және зерттеу жүргізу;
2) Құрылыс материал.
дарының, бұйымдарының және құрастырмала.
рының жаңа өнді-
рістері үшін стандарт-
тарды, нормативтік-
техникалық және әдістемелік құжаттар-
ды әзірлеуді ғылыми-
техникалық қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
3) Құрғақ құрылыс қоспалары, бетондар, ерінділер мен бояғыш-
тар үшін химиялық қоспаларды шығару жө-
ніндегі кешенді зерт-
теулерді және тәжіри-
белік-конструкторлық жұмыстарды жүргізу. IV. Мемлекеттік ғылы-
ми-техникалық сарапта-
маны жүргізу жөніндегі
қызметтерді төлеу.
жыл бойы
ҚазақстанРеспубли-касы Индустрияжәне
сауда министр- лігінің Құрылыс  және тұр-ғын үй-
коммунал-дық шаруашылық іс-
тер коми-
теті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
саланың дамытудың перспективаларын айқындау үшін шикізат базасын кешенді бағалау.
Түпкілікті нәтиже:
жер сілкінісінен мүмкін болатын зиянды азайту, жаңа технологиялармен және нормативтік құжаттармен құрылыс индустриясының базасын дамытуды қамтамасыз ету, тиімді, экологиялық таза құрылыс материалдарын шығаруды дамыту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізудің орташа құны 10494,3 мың теңге құрайды;
Уақтылығы: жасалатын шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапасы:
ғылыми-техникалық өнімнің халықаралық талаптармен жұмыстар нәтижелеріне сәйкестігі, мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманың оң қорытындысы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
331-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 964540 мың теңге (тоғыз жүз алпыс төрт миллион бес жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургия кешенін дамытудың
тұрақты қалыптасуын және стратегиялық басымдықтарын ғылыми-техникалық қамтамасыз етудің" 2004-2006 жылдарға арналған ғылыми-техникалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 17 ақпандағы N 187  қаулысы ; "Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттар әзірлеудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 703  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : қолданыстағы технологияларды жетілдіруге бағытталған ғылыми-техникалық өнімді құру, жаңа материалдарды жасау және жұқпалы ауруларды азайту

5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований по разработке новых наукоемких технологий, материалов и лекарственных препаратов;
разработка нормативно-методических документов для развития и безопасного функционирования горно-металлургической отрасли промышленности;
создание опытного производства противоинфекционных препаратов по международным стандартам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Прикладные
научные
исследования
технологи-
ческого
характера
I. Проведение
прикладных науч-
ных исследований
в рамках 3-х
научно-техничес-
ких программ:
1. Программа
"Научно-техничес-
кое обеспечение
устойчивого функ-
ционирования и
стратегических
приоритетов раз-
вития горно-
металлургического комплекса Респуб-
лики Казахстан"
на 2004-2006
годы, включающая
следующие основ-
ные мероприятия:
- разработка и
реализация ресур-
со- и энергосбе-
регающих, эколо-
гических чистых
технологий и
оборудования для
комплексного ис-
пользования руд-
ного и техноген-
ного сырья, обес-
печивающие выпуск
конкурентоспособ-
ной продукции;
- разработка тех-
нологии утилиза-
ции твердых,
жидких и газооб-
разных отходов
горнодобывающих
и перерабатываю-
щих предприятий;
- проведение
опытных и опытно-
конструкторских
работ и разработ-
ка технической,
технологической
и проектной доку-
ментации для пос-
ледующей реализа-
ции научно-техни-
ческой продукции;
- организация
научно-техничес-
кого обеспечения
разработки норма-
тивно-методичес-
ких документов
развития и безо-
пасного функцио-
нирования горно-
добывающей и пе-
рерабатывающей
отраслей промышленности.
2. Программа
"Разработка
перспективных
новых материалов
различного назна-
чения" на 2006-
2008 годы, вклю-
чающая следующие
основные меро-
приятия:
- разработка
новых и усовер-
шенствование существующих технологий
получения полу-
проводниковых
материалов для
солнечной энерге-
тики и электрон-
ной техники из
отечественного
сырья;
- разработка
методов создания
и управления
свойствами нано-
материалов и
наноструктур раз-
личного функцио-
нального назначе-
ния;
- проведение
научных исследо-
ваний и разработ-
ка новых методов
получения много-
функциональных
сплавов и мате-
риалов на основе
металлов, произ-
водимых в Казах-
стане. Срок
реализации: май-
декабрь.
3. Программа "Разработка новых противо-
инфекционных
препаратов" на
2004-2007 годы,
включающая сле-
дующие основные
мероприятия:
- проведение бак-
териологических,
вирусологических,
иммунологических
исследований
нового противоин-
фекционного пре-
парата для лече-
ния туберкулеза,
ВИЧ-инфекций, ви-
русных гепатитов и микстинфекций;
- проведение
доклинических и
клинических испы-
таний препарата;
- приобретение
приборов для экс-
пресс-контроля
технологического
процесса произ-
водства препарата
и приборов для
контрольной лабо-
ратории, соответ-
ствующих стандар-
там GLP - шеф-
монтаж опытно-
промышленной ус-
тановки, отработ-
ка технологии
производства пре-
парата и выпуск
пробной партии
препарата.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жаңа ғылымды қажетсінетін технологияларды, материалдар мен дәрілік препараттарды әзірлеу жөніндегі қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу;
өнеркәсіптің тау-кен металлургия саласын дамыту және қауіпсіз жұмыс істеуі үшін нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу;
халықаралық стандарттар бойынша жұқпалы ауруларға қарсы тәжірибелік өндірісті құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Техно-
логиялық
сипатта-
ғы қол-
данбалы
ғылыми
зерт-
теулер
3 ғылыми-техникалық
бағдарламалар шеңбе-
рінде қолданбалы
ғылыми зерттеулер
жүргізу: 1. Мынадай
негізгі іс-шараларды
қамтитын 2004-2006
жылдарға арналған
"Қазақстан Республика-
сының тау-кен-метал-
лургия кешенінің
тұрақты жұмыс істеуі
мен дамытудың страте-
гиялық басымдықтарын
ғылыми-техникалық
қамтамасыз ету" бағ-
дарламасы: - бәсекеге
қабілетті өнімді шыға-
руды қамтамасыз ете-
тін кен және техноген-
дік шикізатты кешенді
пайдалану үшін ресурс-
тық және энергия үнем-
дейтін, экологиялық
таза технологиялар
мен жабдықты әзірлеу
және іске асыру: -
тау-кен өндіру және
өңдеу кәсіпорындарының
қатты, сұйық және газ
тәрізді қалдықтарын
кәдеге жаратудың
технологиясын әзірлеу;
- тәжірибелік және
тәжірибелік-конструк-
торлық жұмыстарды
жүргізу және ғылыми-
техникалық өнімді
одан кейінгі іске
асыру үшін техникалық,
технологиялық және
жобалық құжаттаманы
әзірлеу; - өнеркәсіп-
тің тау-кен және ұқса-
ту салаларын дамыту және қауіпсіз жұмыс істеуінің нормативтік-
әдістемелік құжатта-
рын әзірлеуді қамтама-
сыз етудің ғылыми-
техникалық қамтамасыз етуін ұйымдастыру.
2. Мынадай негізгі іс-шараларды қамтитын 2006-2008 жылдарға
арналған "Әртүрлі мақсаттағы перспекти-
валық жаңа материал-
дарды әзірлеу" бағдар-
ламасы: - отандық шикізаттан күн энер-
гиясы мен электрондық техника үшін жартылай өткізгіш материалдар-
ды алудың жаңа техно-
логиялары әзірлеу және
бұрынғылары жетілдіру;
- әртүрлі функцио.
налдық бағыттағы наноматериалдар мен наноқұрылымдардың
ерекшеліктерін құру мен басқарудың әдіс-
терін әзірлеу; -
Қазақстанда шығарылатын металдар-
дың негізінде көп
функциялы қоспалар мен материалдарды алудың жаңа әдістерін әзірлеу және ғылыми зерттеулер жүргізу. Іске асыру мерзімі: мамыр-желтоқсан. 3. Мынадай негізгі іс-
шараларды қамтитын 2004-2007 жылдарға арналған "Жаңа жұқпалы
ауруларға қарсы препа-
раттарды әзірлеу" бағдарламасы: - тубер-
кулезді, ВИЧ-індетін, жұқпалы гепатиттерді және микст жұқпалы ауруларын емдеу үшін жаңа жұқпалы ауруларға
қарсы бактериоло.
гиялық, вирусоло.
гиялық және иммунологиялық зерт-
теулер жүргізу; - препараттарға клини-
каға дейінгі және
клиникалық сынақтар жүргізу; - GLP стан-
дарттарына сәйкес
келетін бақылау зерт-
ханасы үшін препарат-
тар мен аспаптарды шығарудың технология-
лық процесінің
экспресс-бакылауына арналған аспаптарды сатып алу, - тәжірибе-
лік-өндірістік қондыр-
ғыны шеф-монтаждау, препарат өндірісінің технологиясын өңдеу және препараттың
үлгілік партиясын шы-
ғару.

4. Оплата услуг
по проведению
государственной
научно-техничес-
кой экспертизы.
в тече-
ние года
Министерство индустрии и торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: I. Научно-техническая программа "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан":
1) разработка технологий, предусматривающих повышение извлечения цветных металлов (свинца, цинка, меди, благородных металлов) из руд;
2) снижение потерь и разубоживание руды в пределах 5-8 %;
3) снижение затрат на буро-взрывные работы на 15-20 %;
4) снижение затрат на закладочные работы, крепление и поддержание очистных выработок на 30-35 %.
II. Научно-техническая программа "Разработка перспективных новых материалов различного назначения":
разработка технологий, предусматривающих:
1) повышение качества технического кремния и силана до 99,999 % и 99,95 % соответственно;
2) получение поликристаллического кремния с содержанием примесей 1ч10 - 5 % из отечественного сырья;
3) получение поверхностных наноструктур с увеличенной механической прочностью и изностойкостью в 2-3 раза, жаропрочностью на 200-400 о  С;
4) увеличение каталитической активности поверхностных катализаторов в 2 раза;
5) увеличение емкости и сроков службы наноструктурированных аккумуляторов в 2 раза;
6) увеличение срока службы конструкционных материалов в 2-3 раза.
III. Научно-техническая программа "Разработка новых противоинфекционных препаратов":
синтез 3-х пробных партий новых противоинфекционных препаратов.
Конечный результат:
I. Научно-техническая программа "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан":
развитие и повышение комплексности использования сырья в горно-металлургическом комплексе, разработка конкурентоспособной продукции.
II. Научно-техническая программа "Разработка перспективных новых материалов различного назначения":
создание новых видов материалов по перспективным направлениям науки и техники, способствующих организации новых наукоемких производств.
III. Научно-техническая программа "Разработка новых противоинфекционных препаратов":
предупреждение распространения и снижения заболеваемости инфекционными препаратами.
Финансово-экономический результат:
стоимость научно-технической программы "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан" 220 000 тыс. тенге;

4. Мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптама-
ны жүргізу жөніндегі қызметтерді төлеу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да мини-
стрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
I. "Қазақстан Республикасындағы тау-кен металлургия кешенін дамытудың тұрақты жұмыс істеуін және стратегиялық басымдықтарын ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
1) кеннен түсті металдарды (қорғасын, мырыш, мыс, түсті металдар)
алуды арттыруды көздейтін технологияларды әзірлеу;
2) 5-8 % көлемінде кеннің жоғалуын азайту және араластыру;
3) 15-20 % бұрғылау-жарылғыш жұмыстарына арналған шығыстарды азайту;
4) салу жұмыстарына арналған шығыстарды азайту, 30-35%-ға тазарту әзірлемелерін бекіту және қолдау.
ІІ. "Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу"
ғылыми-техникалық бағдарламасы:
мыналарды көздейтін технологияларды әзірлеу:
1) 99,999 % және 99,95 % дейін сәйкесінше техникалық кремний және силанның сапасын арттыру;
2) отандық шикізаттың 5% 1410 құрамымен жартылай кристалды кремнийді алу;
3) 200-400 С ыстыққа төзімділікпен 2-3 еседегі механикалық мықтылық пен төзімділікті ұлғайтумен үстіңгі наноқұрылымдарды алу;
4) 2 еседегі үстіңгі катализаторлардың қызметінің каталитикалық белсенділігін ұлғайту;
5) 2 еседегі наноқұрылымдық аккумуляторлар қызметінің сыйымдылығы мен мерзімдерін ұлғайту;
6) 2-3 еседегі құрастырмалы материалдардың қызмет мерзімін ұлғайту.
ІІІ. "Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттарды әзірлеу" бағдарламасы:
Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттардың 3 үлгілік партияларының синтезі.
Түпкілікті нәтиже:
I. "Қазақстан Республикасындағы Тау-кен металлуругия кешенін дамытудағы тұрақты жұмыс істеуді және стратегиялық басымдықтарды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету":
тау-кен металлургия кешеніндегі шикізатты пайдаланудың кешенділігін дамыту және арттыру, бәсекеге қабілетті өнімді әзірлеу.
ІІ. "Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
жаңа ғылымды қажетсінетін өндірісті ұйымдастыруға жәрдемдесетін ғылым мен техниканың перспективалық бағыттары бойынша материалдардың жаңа түрлерін жасау;
ІІІ. "Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
жұқпалы ауруларға қарсы преператтармен аурулардың таралуының және кемуінің алдын алу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
"Қазақстан Республикасындағы Тау-кен металлуругия кешенін дамытудағы тұрақты жұмыс істеуді және стратегиялық басымдықтарды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" ғылыми-техникалық бағдарламасының құны 220 000 мың теңге;

стоимость научно-технической программы "Разработка перспективных новых материалов различного назначения" 167 540 тыс. тенге;
стоимость научно-технической программы "Разработка новых противо-инфекционных препаратов" 577 000 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество:
I. Научно-техническая программа "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан":
проведение прикладных научных исследований способствует повышению эффективности производства и качества продукции, а также созданию новой научно-технической.
II. Научно-техническая программа "Разработка перспективных новых материалов различного назначения":
проведение прикладных научных исследований способствует разработке наукоемких технологий по выпуску новых видов материалов.
III. Научно-техническая программа "Разработка новых противо-инфекционных препаратов":
создание отечественных медицинских препаратов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества"
на 2006 год
1. Стоимость:  26000 тысяч тенге {двадцать шесть миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 4 8,    25 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании"; п. 8.2 и п. 8.4  постановления  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года "Об утверждении Программы развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2004 года N 321 "Об утверждении Программы развития государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Достижение безопасности продукции, услуг и процессов, для жизни здоровья человека и окружающей среды, социальных и экологических эффектов, обеспечение выпуска конкурентоспособной безопасной продукции за счет повышения квалификации специалистов в области технического регулирования.

"Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасының құны 167 540 мың теңге;
"Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасының құны 577 000 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы:
I. "Қазақстан Республикасындағы Тау-кен металлуругия кешенін дамытудағы тұрақты жұмыс істеуді және стратегиялық басымдықтарды ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу өнім өндірісінің тиімділігі мен сапасын арттыруға жәрдемдеседі.
ІІ. "Әртүрлі мақсаттағы перспективалық жаңа материалдарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу материалдардың жаңа түрлерін шығару жөніндегі ғылымды қажетсінетін технологияларды әзірлеуге жәрдемдесетін болады.
ІІІ. "Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттарды әзірлеу" ғылыми-техникалық бағдарламасы:
отандық медициналық препараттарды жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
332-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйесі
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 26000 мың теңге (жиырма алты миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өлшем бірліктерін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  5-бабы , "Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 наурыздағы N 321  қаулысы , "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  4,     8 және   25-баптары , "Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттау және сертификаттау жүйелерін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" 2004 жылғы 6 ақпандағы N 148  қаулысының  8.2 және 8.4-тармақтары, "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаттары.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : өнімдердің, қызметтердің және процестердің адамның денсаулығы және қоршаған орта, әлеуметтік және экологиялық тиімділіктер үшін қауіпсіздігіне қол жеткізу, техникалық реттеу саласындағы ғылыми зерттеулер есебінен бәсекеге қабілетті қауіпсіз өнімді шығаруды қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы:  проведение научных исследований и разработка Модели технического регулирования, гармонизированную с международными требованиями и механизма ее внедрения, которая отражает основную концепцию и принципы технического регулирования, проведение исследовательских работ по анализу проблем и путей их решения, возникающих при внедрении стандартов системы управления качеством и безопасностью пищевых продуктов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования
в области
стандартиза-
ции, сертифи-
кации, метро-
логии и сис-
тем качества
Проведение при-
кладных научных
исследований по
трем направле-
ниям:
- Проведение
прикладных
научных иссле-
дований в об-
ласти метроло-
гии;
- Проведение
прикладных
научных исследований в
области
технического
регулирования;
- Проведение
прикладных
научных
исследований в
области систем
менеджмента
качества
(второй этап).
Оплата услуг по
проведению го-
сударственной
научной техни-
ческой экспер-
тизы.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  1. Прямые результаты:
В области метрологии:
- разработка таблиц стандартных справочных данных, методических документов по оценке стандартных справочных данных, методики поверки плоского угла;
В области технического регулирования:
- разработка Модели технического регулирования, гармонизированной с международными требованиями;
В области систем менеджмента качества:
- разработка рекомендаций по созданию системы менеджмента качества, основанной на принципах анализа рисков и критических контрольных точек (Hazard analysis and critical control points - далее НАССР), алгоритма ее внедрения для предприятий пищевой промышленности.
2. Конечные результаты:
В области метрологии:
- обеспечение единства измерений, совершенствование методов и повышение точности измерений прямого угла;
- повышение эффективности производственных процессов за счет обеспечения достоверными данными о свойствах веществ и материалов на 20 %.
В области технического регулирования:
- реформирование системы технического регулирования в свете требований Всемирной торговой организации и обеспечение безопасности продукции, услуги, процессов для жизни и здоровья человека и окружающей среды в Республике Казахстан;
В области систем менеджмента качества:
- повышение безопасности и конкурентноспособности в области производства и реализации пищевой продукции.
3. Финансово-экономический результат:
В области метрологии:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области метрологии - не менее 10950 тыс. тенге.
В области технического регулирования:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области технического регулирования - не менее 9 950 тыс. тенге;
В области систем менеджмента качества:
- затраты на проведение прикладных научных исследований в области систем менеджмента качества (второй этап) - не менее 4 950 тыс. тенге;
По трем направлениям:
- затраты на проведение государственной научной экспертизы - не менее 150 тыс. тенге.
4. Своевременность:
- в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
5. Качество:
В области метрологии:
- повышение точности и надежности измерений плоского угла и достоверности данных о свойствах веществ и материалов на 20 %;
В области технического регулирования:
- обеспечение выпуска конкурентоспособной безопасной продукции за счет проведения научных исследований в области технического регулирования;
В области систем менеджмента качества:
- повышение безопасности и конкурентноспособности в области производства и реализации пищевой продукции.
ПРИЛОЖЕНИЕ 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Создание эталонного центра в городе Астане"
на 2006 год
1. Стоимость:  703193 тысячи тенге (семьсот три миллиона сто девяносто три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 10  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2004 года N 321 "Об утверждении Программы развития государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  развитие государственной системы обеспечения единства измерений в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для хранения и применения государственных эталонов единиц величин Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ғылыми зерттеулер жүргізу және Техникалық реттеудің негізгі тұжырымдамасы мен қағидаттарын білдіретін халықаралық талаптармен үйлестірілген техникалық реттеу моделін әзірлеу, тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігін басқару жүйесінің стандарттарын енгізу кезінде туындайтын проблемалар мен олардың жолдарына талдау жөніндегі зерттеу жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Стандарт-тау, сер-
тификат-
тау, мет-рология және сапа
жүйесі
саласын-
дағы қол-данбалы
ғылыми зерттеу-
лер
Үш бағыттар бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді жүргізу:
- метрология саласын-
дағы қолданбалы
ғылыми зерттеулерді
жүргізу;
- техникалық реттеу
саласындағы қолданба-
лы ғылыми зерттеу-
лерді жүргізу;
- Сапа менеджментінің
жүйесі саласындағы
қолданбалы ғылыми
зерттеулерді жүргізу
(екінші кезең).
Мемлекеттік ғылыми
техникалық сараптама-
ны жүргізу жөніндегі
қызметтерді төлеу.
жыл бойы
ҚазақстанРеспубли-касы
Индустрия және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
Метрология саласында:
- стандартты анықтамалық деректерді, жалпақ бұрышты тексеру әдістемесін бағалау жөніндегі стандартты анықтамалық деректерді, әдістемелік құжаттардың кестелерін әзірлеу;
Техникалық реттеу саласында:
- Халықаралық талаптармен үйлестірілген техникалық реттеу моделін әзірлеу;
жаңғыртуды қамтамасыз ету.
Уақтылығы:
Лизинг шарттарының жағдайына сәйкес.
Сапа:
қозаның, тоқыма және тігін өнеркәсібі өнімдерінің сапасын және бәсекеге қабілеттілігін арттыруға ықпал ететін қазіргі заманғы техника мен жабдықты сатып алу.
Техникалық реттеу саласында:
- техникалық реттеу саласындағы ғылыми зерттеулерді жүргізу есебінен бәсекеге қабілетті қауіпсіз өнімді шығаруды қамтамасыз ету;
Сапа менеджментінің жүйесі саласында:
- тамақ өнімін шығару және өткізу саласындағы қауіпсіздік пен бәсекеге қабілеттілікті арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
333-ҚОСЫМША (құпия)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
334-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Астана қаласында эталондық орталық құру"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 703193 мың теңге (жеті жүз үш миллион бір жүз тоқсан үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 наурыздағы N 321  қаулысы ; "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  10-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасының шама бірліктерінің мемлекеттік эталондарын сақтау және қолдану үшін жағдайлар жасауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

009
Создание
эталонного
центра в
городе
Астане
Завершение
строительства
Эталонного
центра в г.
Астана (заклю-
чение Госэкс-
пертизы Комите-
та по делам
строительства и
жилищно-комму-
нального хозяй-
ства МИТ РК от
21 января 2004
года № 17 ПИР).
январь-
июнь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
2
101
Строительст-
во семейного
общежития на
55 квартир
для ученых-
хранителей
государст-
венных эта-
лонов в го-
роде Астана
Разработка и
проведение Го-
сударственной
экспертизы по
проектно-смет-
ной документа-
ции для строи-
тельства семей-
ного общежития
на 55 квартир
для ученых-
хранителей го-
сударственных
эталонов в
городе Астана.
апрель-сен-
тябрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямые результаты:
1. Наличие эталонного центра, соответствующего международным требованиям.
2. Утвержденная проектно-сметная документация по строительству семейного общежития для ученых-хранителей государственных эталонов в городе Астана.
Конечные результаты: ввод в эксплуатацию объектов для развития государственной системы обеспечения единства измерений в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат:
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Организация лизинга техники и оборудования для выращивания
хлопчатника, развития текстильной и швейной промышленности
в рамках пилотного кластера "Текстильная промышленность"
через АО "Банк Развития Казахстана"
на 2006 год
1. Стоимость:  5080000 тысяч тенге (пять миллиардов восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2004 года N 289 "О Меморандуме кредитной политики акционерного общества "Банк Развития Казахстана".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  расширение инвестиционных возможностей АО "Банк Развития Казахстана" за счет пополнения его кредитных ресурсов для снижения стоимости фондирования финансового лизинга при выращивании хлопчатника и развития текстильной и швейной промышленности.
5. Задачи бюджетной программы:  формирование базы фондирования дочерней лизинговой компании АО "Банк Развития Казахстана"; обеспечение средне- и долгосрочного лизингового финансирования на приемлемых условиях.

009
Астана
қаласындаэталондықорталық құру
2
100
Астана
қаласындаэталондық
орталық салу
Астана қаласында
Эталонды орталық салу-
ды аяқтау (ҚРИСМ Құры-
лыс және тұрғын үй
коммуналдық шаруашы-
лық істері комитетінің
2004 жылғы 21 қаңтар-
дағы N 17 ПИР Мемле-
кеттік сараптамасының
қорытындысы).
Қаңтар-
шілде
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да Минис-
трлігі
3
101
Астана
қаласында
мемлекет-
тік эта-
лондардың
ғалым-
сақтаушы-
лары үшін
55 пәтер-
лік отба-
сылық жа-
тақхана
салу
Астана қаласында мем-
лекеттік эталондарды
сақтаушы ғалымдар үшін
55 пәтерлік отбасылық
жатақхана салу үшін
жобалық-сметалық құжа-
ттама бойынша мемле-
кеттік сараптаманы
әзірлеу және жүргізу
Сәуір-
қыркүй-
ек
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1. Халықаралық талаптарға сәйкес келетін эталондық орталықтың болуы.
2. Астана қаласында мемлекеттік эталондарды сақтаушы ғалымдарға отбасылық жатақхана салу бойынша бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы.
Түпкілікті нәтиже: Қазақстан Республикасындағы өлшем бірліктерін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесін дамыту үшін объектілерді пайдалануға беру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыс жоспарына-кестесіне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
335-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
""Тоқыма өнеркәсібі" пилоттық кластері шеңберінде қоза өсіру,
тоқыма және тігін өнеркәсібін дамыту үшін "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы техникалар мен жабдықтар лизингін ұйымдастыру"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5080000 мың теңге (бес миллиард сексен миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазақстан "Қазақстанның Даму банкі" акционерлік қоғамының кредиттік саясат меморандумы туралы" 2004 жылғы 9 наурыздағы N 289  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-тың инвестициялық мүмкіндіктерін оның кредиттік ресурстарын қоза, өсіру және тоқыма және тігін өнеркәсібін дамыту кезінде қаржы лизингін қорландыру құнын төмендету үшін толықтыру есебінен кеңейту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ еншілес лизингтік компаниясын қорландыру базасын құру; қолайлы жағдайларда орта-ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Организация
лизинга тех-
ники и обо-
рудования
для выращи-
вания хлоп-
чатника,
развития
текстильной и швейной
промышлен-
ности в рам-
ках пилотно-
го кластера
"Текстильная
промышлен-
ность" через
АО "Банк
Развития
Казахстана"
Выпуск постанов-
ления Правитель-
ства Республики
Казахстан о по-
рядке и условиях
предоставления
кредитных ресур-
сов Банку;
заключение кре-
дитного договора,
выполнение проце-
дур, предусмот-
ренных Правилами
исполнения рес-
публиканского и
местных бюджетов,
предоставление
кредитных ресур-
сов АО "Банк Раз-
вития Казахстана"
в соответствии с
кредитным догово-
ром, предоставле-
ние кредитных
ресурсов АО "Банк
Развития Казахс-
тана" дочерней
лизинговой компа-
нии.
в соот-
ветст-
вии с
кредит-
ными
дого-
ворами.
Министерство
финансов,
Министерство
индустрии и
торговли
АО "Банк
Развития
Казахстана"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
создание новых производств и обновление основных средств юридических лиц в текстильной и швейной промышленности, а также в сфере выращивания хлопчатника.
Конечный результат:
развитие текстильной и швейной промышленности и выращивание хлопчатника за счет приобретения оборудования и техники для юридических лиц посредством финансового лизинга.
Финансово-экономический результат:
обеспечение обновления и модернизация основных средств в текстильной и швейной промышленности, а также в сфере выращивания хлопчатника.
Своевременность:
в соответствии с условиями договоров лизинга.
Качество:
приобретение современных техники и оборудования, способствующих повышению качества и конкурентоспособности хлопчатника, продукции текстильной и швейной промышленности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Создание международного центра приграничного
сотрудничества "Хоргос" на 2006 год
1. Стоимость:  1100000 тысяч тенге (один миллиард сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2005 года N 877 "Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос".

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
"Тоқыма
өнеркә-
сібі"
пилоттық
кластері шеңбе-
рінде қоза өсіру,
тоқыма
және
тігін
өнеркә-
сібін
дамыту
үшін
"Қазақс-
танның
Даму
Банкі"
АҚ арқы-
лы тех-
никалар
мен жаб-
дықтар
лизин-
гіні
ұйымдас-
тыру
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің Банкке кре-
диттік ресурстарды бе-
ру тәртібі мен шарт-
тары туралы қаулысын
шығару;
Республикалық және жергілікті бюд-
жеттерді орындау ережесінде көзделген рәсімдерді орындау; кредиттік шартқа сәй-
кес "Қазақстанның Даму
Банкі" АҚ кредиттік
ресурстарын беру;
"Қазақстанның Даму
Банкі" АҚ еншілес
лизингтік компаниясы-
ның кредиттік ресурс-
тарын беру;
қызмет көрсету және бюджеттік кредит бойынша негізгі қарызды өтеу
рәсімдерін жүргізу.
Кредит-
тік шарт-
тарға
сәйкес
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
Қаржы ми-
нистрлігі, Индустрия және сау-
да минис-
трлігі,
"Қазақстан Даму бан-
кі" АҚ
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
тоқыма және тігін өнеркәсібінде, сондай-ақ қоза өсіру саласында жаңа өндірістерді құру және заңды тұлғалардың негізгі құралдарын жаңалау.
Түпкілікті нәтиже:
Заңды тұлғалар үшін қаржы лизингі арқылы жабдық пен техника сатып алу есебінен тоқыма және тігін өнеркәсібін және қоза өсіруді дамыту.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Тоқыма және тігін өнеркәсібіндегі, сондай-ақ қоза өсіру саласындағы негізгі құралдарды жаңартуды және жаңғыртуды қамтамасыз ету.
Уақытылығы:
Лизинг шарттарының жағдайына сәйкес.
Сапа:
қозаның, тоқыма және тігін өнеркәсібі өнімдерінің сапасын және бәсекеге қабілеттілігін арттыруға ықпал ететін қазіргі заманғы техника мен жабдықты сатып алу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
336-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
""Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1100000 мың теңге (бір миллиард бір жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы мен Қытай Халық Республикасы арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығының қызметін реттеу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 тамыздағы N 877  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание благоприятного инвестиционного климата для привлечения частного капитала в Республику Казахстан; повышение внешнего товарооборота Республики Казахстан с другими странами; содействие экономическому сотрудничеству Алматинской области, стимулирование роста экономики в Алматинской области; повышение уровня жизни населения прилегающих регионов.
5. Задачи бюджетной программы:  - создание условий для расширения торгово-экономического сотрудничества с КНР и СНГ;
- повышение доступности транспортных, торговых, туристских, и других услуг;
- расширение технического обмена без дискриминационных мер, упрощенного режима перемещения через государственную границу.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Создание
международ-
ного центра  пригранично-
го сотрудни-
чества
"Хоргос"
Формирование
уставного капи-
тала АО "МЦПС
"Хоргос" для
проведения
проектно-изыска-
тельских работ,
строительства
ограждения тер-
ритории, возве-
дения зданий
контрольно-про-
пускных пунктов,
прокладки инже-
нерной инфраст-
руктуры (водо-
снабжения, водо-
отведения, теп-
лоснабжения,
энерго-
снабжения), благоустройства  территории МЦПС
"Хоргос", рекон-
струкции автомо-
бильной дороги и
строительства
проездов.
I
квартал
Министерство
индустрии и
торговли
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: за счет бюджетных средств предполагается осуществить следующие виды работ: проектно-изыскательские работы, строительство ограждения территории, возведение зданий контрольно-пропускных пунктов, прокладку инженерной инфраструктуры (водоснабжения, водоотведения, теплоснабжения, энергоснабжения), благоустройство территории Центра, реконструкцию автомобильной дороги и строительство проездов. Создание Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос".
Конечный результат: ускорение темпов развития экономики Алматинской области, включая строительство новых промышленных предприятий, объектов в сфере обслуживания как на территории МЦПС, так и на территории города Жаркента.
Финансово-экономический результат: создание международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" будет способствовать интенсивному развитию экономики Алматинской области, развитию и совершенствованию транспортной, инженерной и туристской инфраструктуры, увеличению грузооборота, появлению новых рабочих мест, повышению жизненного уровня населения проживающего на приграничных территориях.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасына жеке капиталды тарту үшін қолайлы инвестициялық климат құру; Қазақстан Республикасының басқа елдермен сыртқы тауар айналымын арттыру; Алматы облысының экономикалық ынтымақтастығына жәрдемдесу, Алматы облысындағы экономиканың өсуін ынталандыру; іргелес өңірлер халқының өмір сүру деңгейін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - ТМД және ҚХР-мен сауда-экономикалық ынтымақтастықты кеңейту үшін жағдай жасау;
- көліктік, сауда, туристік және басқа қызметтерге қолжетімділікті арттыру;
- кемсітушілік шараларсыз техникалық алмасуды, мемлекеттік шекара
арқылы тасымалдаудың оңайлатылған режимін кеңейту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
"Қорғас"
шекара
маңы ын-
тымақтас-
тығының халықара-
лық орта-
лығын құ-
ру
Жобалық-іздестіру жұ-
мыстарын жүргізу, ау-
мақты қоршау құрылысы,
бақылау-өткізу пункте-
рінің ғимараттарын са-
лу, инженерлік  инфра-
құрылымның қабаттары
(су жабдығы, су шыға-
ру, жылу жабдығы, энергия жабдығы),
"Қорғас" ШЫХО АҚ аума-
ғын абаттандыру, авто-
мобиль жолдарын қайта
жаңғырту және өткелдер
құрылысы үшін "Қорғас" ШЫХО АҚ жарғылық капиталын
қалыптастыру.
1 тоқсан
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: бюджет қаражаты есебінен мынадай жұмыс түрлерін жүзеге асыру болжалынып отыр: жобалық-іздестіру жұмыстарын жүргізу, аумақты қоршау құрылысы, бақылау-өткізу пункттерінің ғимараттарын салу, инженерлік инфрақұрылымның қабаттары (су жабдығы, су шығару, жылу жабдығы, энергия жабдығы), орталық аумағын абаттандыру, автомобиль жолдарын қайта жаңғырту және өткелдер құрылысы. "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құру.
Түпкілікті нәтиже: ШЫХО аумағында, сол сияқты Жаркент қаласы аумағында қызмет көрсету саласындағы жаңа өнеркәсіптік кәсіпорындардың, объектілердің құрылысын қоса алғанда Алматы облысы экономикасының даму қарқынын жеделдету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: "Қорғас" шекара маңы халықаралық орталығын құру Алматы облысы экономикасының қарқынды дамуына, көліктік, инженерлік және туристік инфрақұрылымды дамытуға және жетілдіруге, жүк айналымын ұлғайтуға, жаңа жұмыс орындарының пайда болуына, шекара маңы аумақтарында тұратын халықтың өмір сүру деңгейін арттыруға ықпал ететін болады.

Своевременность: в соответствии с технико-экономическим обоснованием создания Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос", утвержденным приказом Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 3 ноября 2005 года N 368 и согласованным Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, а также в соответствии с графиком работ акционерного общества "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
Качество: Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" будет строиться в соответствии с мировыми стандартами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Совершенствование системы стандартизации, метрологии
и сертификации" на 2006 год
1. Стоимость:  1199875 тысяч тенге (один миллиард сто девяносто девять миллионов восемьсот семьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 5 10,   13,   15,    17 Закона  Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений";   Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  статьи 6 ,   19,   20,   21,   22 Закона  Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2004 года N 321 "Об утверждении Программы развития государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 г. N 148 "Об утверждении Программы развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2004-2006 годы";   постановление  Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2004 года N 926 "Об утверждении Правил создания и ведения Депозитария классификаторов технико-экономической информации".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Защита интересов граждан и экономики Республики Казахстан от последствий недостоверных результатов измерений и обеспечение безопасности и качества отечественной и импортируемой продукции, процессов (работ) и услуг.

Уақтылығы: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2005 жылғы 3 қарашадағы N 368 бұйрығымен бекітілген және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігімен келісілген "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығын құрудың техникалық-экономикалық  негіздемесіне  сәйкес, сондай-ақ "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығы" Акционерлік қоғамының жұмыс кестесіне сәйкес.
Сапасы: "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығы әлемдік стандарттарға сәйкес құрылатын болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
337-ҚОСЫМША
Ескерту. 337-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.06. N  470e  қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау жүйесін жетілдіру"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1199875 мың теңге (бір миллиард бір жүз тоқсан тоғыз миллион сегіз жүз жетпіс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өлшем бірліктерінің бірлігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының  5,    10,    13,    15 17-баптары , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы  Жарлығы , "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы Заңының  6,    19,   20,   21,   22-баптары , "Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 наурыздағы N 321  қаулысы , "Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттау және сертификаттау жүйелерін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 148  қаулысы , "Техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерінің (анықтамалықтарының) депозитарийін құру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 қыркүйектегі N 926  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасының азаматтары мен экономикасының мүдделерін өлшемдердің дұрыс емес нәтижелерінің салдарынан қорғау және отандық және импортталатын өнімдердің, процестердің (жұмыстардың) және қызметтердің қауіпсіздігі мен сапасын қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы:  - обеспечение достоверного учета всех видов материальных и энергетических ресурсов;
- обеспечение достоверных результатов измерений при диагностике и лечении заболеваний, контроле безопасности условий труда и быта людей, обеспечении безопасности движения, охране окружающей среды;
- обеспечение национальной безопасности, предупреждение действий, вводящих в заблуждение потребителей относительно безопасности продукции, услуги;
- устранение технических барьеров в торговле;
- повышение конкурентоспособности продукции, развитие системы классификации и кодирования технико-экономической информации в республике;
- поддержание государственных классификаторов в достоверном состоянии, включающем согласование и проведение экспертизы;
- создание технического законодательства в области технического регулирования и по обеспечению продукции и процессов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Совершенст-
вование сис-
темы стан-
дартизации,
метрологии и
сертификации
Ввод в эксплуата-
цию и содержание
Эталонного центра
в г. Астана.
Создание национа-
льной эталонной
базы единиц фи-
зических величин
республики, в том
числе: приобрете-
ние, обучение,
поставка, пуско-
наладка, ввод в
эксплуатацию,
разработка прог-
рамм метрологи-
ческой аттестации
и метрологичес-
кая аттестация
эталонов и эта-
лонного оборудо-
вания для созда-
ния государствен-
ных эталонов
электрического
напряжения темпе-
ратуры, рН,
электрической
емкости, силы
постоянного
электрического
тока, силы пере-
менного электри-
ческого тока,
плотности жидкос-
ти, показателя
преломления, ки-
нематической вяз-
кости жидкости,
электрического
сопротивления.
Сопровождение и
обслуживание
имеющихся госу-
дарственных эта-
лонов, в том чис-
ле: организация и
проведение сличе-
ний эталонов на
межгосударствен-
ном и международ-
ном уровне, обс-
луживание этало-
нов, дооснащение
и модернизация
эталонных комп-
лексов.
Создание повероч-
ных лабораторий
и организация
поверочных работ
для средств изме-
рений, используе-
мых при обеспече-
нии защиты жизни
и здоровья граж-
дан, контроле
состояния окру-
жающей среды и
торгово-коммер-
ческих операциях,
в том числе пос-
тавка, монтаж,
пуско-наладка
поверочного и
вспомогательного
оборудования.
Организация и
проведение межла-
бораторных сличе-
ний результатов
поверки и калиб-
ровки средств из-
мерений по массе,
давлению и темпе-
ратуре.
Создание измери-
тельных лаборато-
рий и государст-
венного испыта-
тельного центра
средств измере-
ний, по климати-
ческим и механи-
ческим испыта-
ниям, испытаниям
на электробезо-
пасность, элект-
ромагнитную сов-
местимость, соот-
ветствующих меж-
дународному уров-
ню, в том числе:
аккредитация из-
мерительных лабо-
раторий в соответствии с международными требованиями и подготовка квалифициро-
ванного персона-
ла, создание Го-
сударственного
центра испытаний
средств измере-
ний.
Анализ и
систематизация
стандартов.
Разработка осно-
вополагающих
государственных
стандартов Госу-
дарственной сис-
темы технического
регулирования и
стандартов на
методы контроля и
испытания продук-
ции и процессов.
Приобретение нор-
мативных докумен-
тов по стандарти-
зации.
Создание и
развитие системы
классификации и
кодирования тех-
нико-экономичес-
кой информации.
Организация дея-
тельности Депози-
тария по класси-
фикации и кодиро-
ванию ТЭИ.
Разработка и
экспертиза проек-
тов межгосударст-
венных моделей
технических рег-
ламентов и норма-
тивных правовых
актов в области
технического ре-
гулирования, в
том числе анализ
и экспертиза мо-
делей технических
регламентов; раз-
работка проекта
модели техничес-
кого регламента;
разработка проек-
тов нормативных
правовых актов в
области техничес-
кого регулирова-
ния.
Привлечение экспертов ILAC: для предвари-
тельной проверки и оценки лабо-
раторий, аккре-
дитованных в системе техни-
ческого регули-
рования Республики
Казахстан, на соответствие международным стандартам для повторного прове-
дения проверки лабораторий после устранения замечаний по предварительной проверке.
в тече-
нии года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 6 ноября 2006 года N  470е .

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - материалдық және энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін есепке алудың дұрыстығын қамтамасыз ету;
- ауруларды диагностикалау және емдеу, еңбек жағдайының және адамдар тұрмысының қауіпсіздігін бақылау, қозғалыстың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаны қорғау кезінде дұрыс өлшемдер нәтижелерін қамтамасыз ету;
- ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, өнімдердің, қызметтердің қауіпсіздігіне қатысты тұтынушыларды адастыруға әкелетін іс-әрекеттерді болдырмауды қамтамасыз ету;
- саудадағы техникалық бөгеттерді жою;
- өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру, республикадағы техникалық-экономикалық ақпаратты сыныптау және кодтау жүйесін дамыту;
- техникалық реттеу саласында және өнімдер мен процестерді қамтамасыз ету бойынша техникалық заңнама жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Стандарт-
тау, мет-
рология
және сер-
тификат-
тау жүйе-
сін же-
тілдіру
Астана қаласында
Эталондық орталықты
пайдалануға беру
және ұстау. Республи-
каның физикалық шама
бірліктерінің ұлттық
эталондық базасын құ-
ру, оның ішінде: мем-
мекеттік эталондар құру үшін: электрлі кернеу, температура,
рН, электрлі сыйымды-
лық, тұрақты электр
тоғының күші, сұйық-
тықтың тығыздығы,
сұйықтың сынуының,
кинематикалық тұтқыр-
лығының көрсеткіші, электрлі кедергі,
метрологиялық аттес-
тация және эталондық жабдықтардың метроло-
гиялық аттестация
бағдарламаларын әзір-
леу, сатып алу, үйре-
ту, жеткізу, іске қо-
су, пайдалануға беру, әзірлеу. Қолда бар
мемлекеттік эталондар-
ды сүйемелдеу және
оларға қызмет көрсету,
оның ішінде: мемлекет-
тік эталондарды мем-
лекетаралық және ха-
лықаралық деңгейге салыстыру жүргізу жә-
не ұйымдастыру; эта-
лондарға қызмет көрсе-
ту эталондық кешендер-
ді қосымша жарақтан-
дыру және жаңғырту.
Салыстыру зертханала-
рын және азаматтардың өмірі мен денсаулығын
қамтамасыз ету, қорша-
ған орта жағдайын
бақылау және сауда-
коммерциялық операция-
лар кезінде пайдала-
нылатын өлшеу құралда-
рына арналған салыс-
тыру жұмыстарын ұйым-
дастыру, оның ішінде салыстырмалы және қо-
сымша жабдықтарды жет-
кізу, көмекші жабдық-
тарды монтаждау, іске қосу - тексеру. Өлшем
құралдарының салмағы,
қысымы және температу-
расы бойынша зертхана-
аралық салыстырулар
нәтижелерін тексеру
мен калибрлеуін ұйым-
дастыру және жүргізу.
Халықаралық деңгейге
сәйкес келетін өлшем
зертханаларын және өл-
шем құралдарының
климатикалық және
механикалық сынақтар,
электрлі қауіпсіздігі,
электрлі магниттік
өзіндік құны бойынша
сынақтар жөніндегі
өлшеу зертханаларын
және мемлекеттік сынақ
орталығын құру, оның
ішінде: халықаралық
талаптарға сәйкес
өлшеу зертханаларын
аккредиттеу және білікті персоналды дайындау, өлшем құрал-
дарын сынаудың мемле-
кеттік орталығын құру.
Стандарттарды талдау
және жүйелендіру. Техникалық реттеудің
мемлекеттік жүйесінің
Өнімдерді және процес-
терді бақылау және
сынау әдістеріне стан-
дарттардың негізін
қалайтын мемлекеттік
стандарттарды әзірлеу.
Стандарттау жөніндегі
нормативтік құжаттарды
сатып алу. Техникалық-
экономикалық ақпарат-
ты сыныптау мен код-
таудың жүйесін жасау
және дамыту. ТЭЗ сы-
ныптау және кодтау жө-
ніндегі депозитарий-
дің қызметін ұйымдас-
тыру; Техникалық рет-
теу саласындағы тех-
никалық регламенттер-
дің халықаралық модел-
дер және нормативтік
құқықтық актілер жоба-
ларын әзірлеу және
сараптау, оның ішінде:
техникалық регламент
моделдерінің талдауы
мен сараптамасы; тех-
никалық регламент моделінің жобасын әзірлеу; техникалық
реттеу саласында нормативтік құқықтық
актілер жобаларын
әзірлеу.
Алдын ала тексеру бойынша ескертулердi жойғаннан кейiн зертханаларды қайта тексерудi жүргiзу үшiн Қазақстан Рес-
публикасының техни-
калық реттеу жүйесiн-
де аккредиттелген зертханаларды халық-
аралық стандарттарға сәйкес келуiне алдын ала тексеру және бағалау үшiн ILAC сарапшыларын тарту
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  1) Прямые результаты:
- приобретение эталонного оборудования для создания государственных эталонов в количестве не менее 10 единиц;
- обслуживание эталонов, повышение квалификации в международных семинарах не менее 7 специалистов, сервисное обслуживание оборудования, приобретение, поставка, монтаж, пуско-наладка вспомогательного оборудования для филиалов государственного научного метрологического центра;
- создание поверочных лабораторий и организация поверочных работ для средств измерений;
- организация и проведение межлабораторных сличений результатов поверки и калибровки средств измерений не менее 14 метрологических служб;
- организация и оснащение испытательных лабораторий по климатическим и механическим испытаниям, испытаниям на электробезопасность, электромагнитную совместимость, приобретение испытательного, измерительного и вспомогательного оборудования, получение измерительными лабораториями экспертного заключения для аккредитации не менее 3-х лабораторий на признание результатов измерений на мировом рынке и обучение не менее 30 специалистов в соответствии с международными требованиями;
- присоединение к не менее 100 межгосударственным стандартам (ГОСТам) в результате анализа и систематизации государственных стандартов; разработка не менее 120 основополагающих государственных стандартов, включая стандарты на методы контроля и испытания продукции и процессов, приобретение не менее 300 нормативных документов в области стандартизации, метрологии и сертификации;
- ведение десяти классификаторов ТЭИ, поддержание нормального функционирования Депозитария государственных классификаторов технико-экономической информации;
- разработка 8 проектов нормативных правовых актов в области технического регулирования и 1 проекта межгосударственной модели технического регламента, представление в Межгосударственный совет по стандартизации 5 бюллетеней голосования о присоединении Казахстана к Межгосударственным моделям технических регламентов;
аккредитация трех лабораторий на международном уровне.
2) Конечные результаты:
- бесперебойное и безаварийное функционирование технологического оборудования Эталонного центра;
- обеспеченность эталонами не менее 50 % видов измерений (всего видов измерений - 17);
- включение Казахстана в базу данных ключевых сличений Международного бюро мер и весов по одному виду измерений - твердости;
- не менее 30 %-ый охват поверкой средств измерений, используемых при обеспечении защиты жизни и здоровья граждан, контроле состояния окружающей среды и торгово-коммерческих операциях;

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер Түпкілікті нәтиже:
- мемлекеттік эталондарды құру үшін кемінде 10 бірлік санда эталондық жабдық сатып алу;
- эталондарға қызмет көрсету, халықаралық семинарларда кемінде 7 маманның біліктілігін арттыру, жабдыққа сервистік қызмет көрсету, мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталық үшін қосымша жабдықты сатып алу, жеткізу, жөндеу, іске қосу-тексеру;
- салыстыру зертханаларын құру және өлшеу құралдары үшін салыстыру жұмыстарын ұйымдастыру;
- кемінде 14 метрологиялық қызметтердің өлшеу құралдарын салыстыру мен калибрлеудің нәтижелерін зертханааралық салыстыруларды ұйымдастыру және жүргізу;
- климатикалық және механикалық сынақтар, электр қауіпсіздігі, электрлі магниттік бірлесуі сынақтары бойынша сынақтық зертханаларды ұйымдастыру және жарақтандыру, сынақтық, өлшеу
және қосымша жабдықты сатып алу, өлшеу зертханаларының кемінде 3 зертханаларды өлшемдердің нәтижелерін әлемдік рынокта тануға аккредиттеу үшін сараптамалық қорытынды алуы және халықаралық талаптарға сәйкес кемінде 30 маманды оқыту;
- мемлекеттік стандарттарды талдау мен жүйелендірудің нәтижесінде кемінде 100 мемлекетаралық стандарттарға (МЕМСТ-тарға) қосылу;
кемінде 120 негіз қалаушы мемлекеттік стандарттарды, өнімдер мен процестерді бақылау мен сынау әдістерінің стандарттарын қоса ала отырып, әзірлеу;
- ТЭЗ он жіктеуіштерін жүргізу, Техникалық-экономикалық ақпараттарды мемлекеттік жіктеушілер депозитарийінің қалыпты жұмыс істеуін қолдау;
- бұрын басталған техникалық реттеу саласындағы 8 нормативтік құқықтық актілердің жобаларын және техникалық регламенттің мемлекетаралық модельдерінің 1 жобасын әзірлеу, Стандарттау жөніндегі мемлекетаралық кеңеске Қазақстанның Техникалық реттеудің
мемлекетаралық модельдеріне қосылуы туралы дауыс берудің 5 бюллетеньдерін ұсыну;
- үш зертхананы халықаралық деңгейде аккредиттеу.
Түпкілікті нәтиже:
- Эталондық орталықтың технологиялық жабдығының үздіксіз және апатсыз жұмыс істеуі;
- эталондармен кемінде 50 % өлшем түрлерін (жалпы өлшем түрлері - 17) қамтамасыз ету;
- Қазақстанды Өлшемдердің-қаттылықтың бір түрі бойынша өлшемдер мен салмақтардың халықаралық бюросының бастапқы салыстырулар деректер базасына қосу;
- азаматтардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету, қоршаған ортаның жағдайын және сауда-коммерциялық операцияларды бақылау кезінде пайдаланылатын өлшем құралдарының кемінде 30 % салыстыруларын қамту;

- обеспечение межлабораторными сличениями метрологических служб по массе - не менее 20 %, по давлению - не менее 10 %, по температуре - не менее 15 %;
- обеспеченность предприятий испытательной базой в области электрических измерений не менее 80 %, аккредитация лабораторий в соответствии с международными требованиями не менее 0,002 %;
- создание условий для перехода на межгосударственные и международные стандарты, повышение уровня гармонизации государственных стандартов по сравнению с 2005 годом с 43 % до 54 %;
- обеспечение достоверности государственных классификаторов технико-экономической информации;
- приведение технического законодательства в соответствие с положениями Соглашения ВТО по техническим барьерам в торговле, тем самым создание условий для вступления Казахстана в ВТО;
создание основы для признания казахстанских сертификатов соответствия на международном уровне.
3) Финансово-экономические результаты:
- затраты на содержание Эталонного центра в среднем в месяц - от 12,5 млн. до 15,2 млн. тенге;
- затраты на создание эталонов, в среднем стоимость эталона составит от 10 млн. до 110 млн. тенге;
- затраты на содержание 1-го эталона в среднем в год - до 2 499,0 тыс. тенге;
- затраты на создание поверочных лабораторий, в среднем стоимость 1-го поверочного оборудования составит от 1 млн. до 35,0 млн. тенге;
- затраты на проведение межлабораторных сличений, в среднем на проведение одного сличения до 500,0 тыс. тенге;
- затраты на создание измерительных лабораторий и государственного испытательного центра измерений, в том числе на подготовку 1-го специалиста в среднем - до 700 тыс. тенге, аккредитацию 1-ой измерительной лаборатории в среднем - до 4 млн. тенге;
- затраты на разработку 1 основополагающего государственного стандарта в среднем - 958,1 тыс. тенге; приобретение НД в области стандартизации, метрологии и сертификации в среднем - 18,6 тыс. тенге;
- затраты на актуализацию государственных классификаторов ТЭИ в среднем - 415,7 тыс. тенге за 1 единицу;
- затраты на разработку 1-го нормативного правового акта в среднем 1 000,0 тыс. тенге, за экспертизу 1-го проекта межгосударственной модели технических регламентов в среднем - 1000,0 тыс. тенге;
средние затраты на аккредитацию 1 лаборатории 4 333,0 тыс. тенге.
4) Своевременность:
- в соответствии с календарным планом работ.
5) Качество:
- отзывы отечественных предприятий, осуществивших переход на международные стандарты;
- увеличение объема отечественной конкурентоспособной продукции;
- степень удовлетворения потребителей качеством и безопасностью отечественной продукции;
- степень удовлетворения потребителей точностью измерений мер и весов;
повышение достоверности и точности результатов испытаний и оценки безопасности продукции.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 6 ноября 2006 года N  470е .
ПРИЛОЖЕНИЕ 338
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Совершенствование нормативно-технических документов
в сфере архитектурной, градостроительной и
строительной деятельности" на 2006 год

- метрологиялық қызметтердің салмағы бойынша - кемінде 20%, қысымы бойынша - кемінде 10%, температурасы бойынша - кемінде 15 % зертханааралық салыстырулармен қамтамасыз ету;
- кәсіпорындардың электрлі өлшемдер саласында кемінде 80 % сынақтық базамен, халықаралық талаптарға сәйкес кемінде 0,002 % зертханаларды аккредиттеумен қамтамасыз етілуі;
- мемлекетаралық және халықаралық стандарттарға көшу үшін жағдайлар жасау, 2005 жылмен салыстырғанда мемлекеттік стандарттардың 43%-дан 54%-ға дейін үйлесімдендіру деңгейін арттыру;
- техникалық-экономикалық ақпараттардың мемлекеттік жіктеуіштерінің дұрыстығын қамтамасыз ету;
- техникалық заңнаманы Саудадағы техникалық бөгеттер бойынша ДСҰ туралы келісімнің ережелеріне сәйкестендіру, сол арқылы Қазақстанның ДСҰ-ға кіруіне жағдай жасау;
- қазақстандық сәйкестiк сертификаттарын халықаралық деңгейде тану үшiн негiз жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- Эталон орталығын ұстауға шығындар айына орташа алғанда - 12,5 млн.-нан 15,2 млн. теңгеге дейін;
- эталондарды құруға шығындар, эталонның орташа құны 10 млн.-нан 110 млн. теңгеге дейін;
- 1 эталонды ұстауға шығындар, жылына орташа алғанда - 2 499,0 мың теңге;
- салыстыру зертханаларын құруға шығындар, 1 салыстыру зертханасының орташа құны 1 млн.-нан 35,0 млн. теңгеге дейін;
- зертханааралық салыстыруларды жүргізуге шығындар, бір салыстыруды жүргізуге орташа алғанда 500,0 мың теңге;
- өлшеу зертханаларын және мемлекеттік сынау орталығын құруға шығындар, оның ішінде 1 маманды орташа алғанда дайындауға - 700 мың теңге, 1 өлшеу зертханасын аккредиттеуге орташа алғанда - 4 млн. теңгеге дейін.
- 1 негізін қалаушы мемлекеттік стандартты әзірлеуге шығындар - 958,1 мың теңге; стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы НҚ-ны сатып алу орташа алғанда - 18,6 мың теңге;
- ТЭЗ мемлекеттік жіктеуіштерін өзектендіруге шығындар орташа алғанда - 1 бірлікке 415,7 мың теңге;
- 1 нормативтік құқықтық актіні әзірлеуге шығындар орташа алғанда 1 000,0 мың теңге, техникалық регламенттің мемлекетаралық модельдерінің 1 жобасын сараптауға орташа алғанда - 1 000,0 мың теңге;
- 1 зертхананы аккредиттеуге арналған орташа шығын 4 333,0 мың теңге.
Уақтылығы:
- жұмыстардың күнтізбелік жоспарына сәйкес.
Сапа:
- халықаралық стандарттарға көшуді жүзеге асыратын отандық кәсіпорындардың сын-пікірлері;
- отандық бәсекеге қабілетті өнімдердің көлемін ұлғайту;
- тұтынушыларды отандық өнімдердің сапасымен және қауіпсіздігімен қанағаттандырудың дәрежесі;
тұтынушыларды шамалар мен салмақтарды өлшеудің дәлдігімен қанағаттандырудың дәрежесі;
- өнiм қауiпсiздiгiн сынау және бағалау нәтижелерiнiң шынайылығы мен дәлдiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
338-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  175011 тысяч тенге (сто семьдесят пять миллионов одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 12  Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности";  статья 28  и  29 Закона  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1992 года N 540 "О мерах по реализации соглашений и научно-техническому сотрудничеству в рамках стран Содружества независимых государств";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Обеспечение строительной отрасли современными государственными нормативами в области архитектуры, градостроительства и строительства, отвечающими международным требованиям, а также типовыми проектами для строительства основных объектов социальной инфраструктуры для сельской местности, строящихся за счет средств государственного бюджета.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка и переработка государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, также проектных предложений, технических решений с применением прогрессивных материалов, инженерного оборудования и технологий в жилищно-гражданском и промышленном строительстве;
обеспечение строительной отрасли государственными нормативами на государственном языке;
приобретение адаптированных к нашей законодательной базе нормативов, межгосударственных норм и правил, стандартов гармонизированных с требованиями норм для проектирования и строительства объектов, представляющих взаимный интерес стран СНГ;
формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрыво-пожаробезопасности, безопасности труда, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов;
совершенствование сметно-нормативной документации и расширение нормативной базы сметных норм; завершение разработки современных типовых проектов для районов с различными природно-климатическими и сейсмическими условиями и руководящих документов.

1. Құны : 175011 мың теңге (бір жүз жетпіс бес миллион он бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының  12-бабы ;
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы , "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының  28 және   29-баптары , "ТМД елдері шеңберіндегі келісімдер мен ғылыми-техникалық ынтымақтастықты іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1992 жылғы 22 маусымдағы N 540  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Құрылыс саласын сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы халықаралық стандарттарға жауап беретін, қазіргі заманғы мемлекеттік нормативтермен, сондай-ақ мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен құрылысы салынатын ауылдық аймақ үшін әлеуметтік инфрақұрылымдардың негізгі объектілерінің құрылысына арналған үлгілік жобалармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді, сонымен катар жобалық ұсыныстарды, үдемелі материалдарды, инженерлік жабдықтарды және тұрғын үй-азаматтық және өнеркәсіптік
құрылыстағы технологияларды пайдалана отырып, жобалық ұсыныстар, техникалық шешімдер әзірлеу және қайта әзірлеу;
құрылыс саласын мемлекеттік тілдегі мемлекеттік нормативтермен қамтамасыз ету;
ТМД елдерінің өзара мүдделері бар объектілерді жобалау және салу үшін нормалардың талаптарына үйлестірілген стандарттарды, мемлекетаралық нормаларды және ережелерді, біздің заңнамалық базамызға бейімделген нормативтерді сатып алу;
тұрақтылық, беріктік, жарылыс-өрт қауіпсіздігі, еңбек қауіпсіздігі, отын-энергетикалық ресурстарды үнемдеуді қамтамасыз ету проблемалары бойынша іздестіру, жобалау, салу үшін жалпы техникалық нормативтік құжаттар базасын қалыптастыру.
сметалық-нормативтік құжаттаманы жетілдіру және сметалық нормалардың нормативтік базаларын кеңейту;
әртүрлі табиғи-климаттық және сейсмикалық жағдайлары бар аудандарға арналған қазіргі заманғы үлгілік жобаларды және басшылыққа алатын құжаттарды әзірлеуді аяқтау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Совершенство-
вание норма-
тивно-техни-
ческих доку-
ментов в
сфере архи-
тектурной,
градостроите-
льной и
строительной
деятельности
Разработка сборни-
ков сметно-норма-
тивных документов,
а также расширение
и дополнение смет-
ной базы програм-
много обеспече-
ния "SANA-2001":
- сборники сметных
цен и расценок на
строительные рабо-
ты (сборник N 44);
- сборники расце-
нок на монтаж обо-
рудования (7
сборников);
- ценники на пус-
коналадочные рабо-
ты с инструкциями
и правилами (№ 1, 3, 4, 6, 7, 9);
- сборники цен на
проектные работы
для строительства
(9 сборников);
- сборник укрупне-
нных сметных норм
(Сборник Лифты);
- разработка
дополнений и изме-
нений к Сборникам
сметных цен на ма-
териалы, изделия
и конструкции (2
сборника);
- разработка
дополнений и изме-
нений к Сборникам
СНиР на строитель-
ные и монтажные
работы
(2 сборника);
- расширение и до-
полнение програм-
много обеспечения
"SANA-2001".
Составление норма-
тивно-технической
документации для
регулирования ар-
хитектурно-градо-
строительной дея-
тельности:
- предприятия
общественного питания;
- методические
рекомендации по
взаимодействию
приграничных ре-
гионов Республики
Казахстан с сосед-
ними государства-
ми;
- методические
указания по проек-
тированию генера-
льных планов насе-
ленных пунктов
Республики Казах-
стан;
- сборник цен
средней стоимости
разработки генера-
льных планов на
территории Респуб-
лики Казахстан.
Разработка норма-
тивных документов,
проектных предло-
жений, технических
решений с примене-
нием прогрессивных
материалов, инже-
нерного оборудова-
ния и технологий в
жилищно-гражданс-
ком и промышленном
строительстве:
- пособие Пожарная
безопасность зда-
ний и сооружений;
- нагрузки и воз-
действия на гидро-
технических соору-
жениях (волновые,
ледовые и от су-
дов);
- инженерно-гео-
логические изыска-
ния для строитель-
ства.
Технические требо-
вания к производству
работ:
- изыскания грун-
товых строительных
материалов.
Общие правила
выполнения работ:
- сортамент свар-
ных двутавровых
профилей обычного
типа и с гофриро-
ванными стенками,
соответствующие по
прочностным харак-
теристикам прокат-
ным;
- технические
условия на изго-
товление экономич-
ных сварных дву-
тавровых балок с
плоскими и гофри-
рованными стенками
из листового ме-
таллопроката
Карметкомбината.
Общие требования:
- типовая инструк-
ция по ТБ при из-
готовлении сталь-
ных конструкций;
- инструкция по
устройству эксплу-
атации и перебази-
рованию подкрано-
вых путей для
строительных
башенных кранов.
Завершение разра-
ботки типовых
проектов для
строительства в
средних и крупных
сельских населен-
ных пунктах, а
также в поселках
городского типа в
II В и III В, IV
А и IV Г, I В,
III В климатичес-
ких районах с по-
вышенной сейсми-
ческой активностью

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Сәулет,
қала құ-
рылысы
және құ-
рылыс қызметі
саласын-
дағы нор-
мативтік-техника-
лық
кұжаттар-
ды жетіл-
діру
Сметалық-нормативтік
құжаттардың жинағын
әзірлеу, сондай-ақ
"SANA-2001" бағдарла-
малық қамтамасыз етуді
кеңейту және толықты-
ру:
- құрылыс жұмыстарына
сметалық бағалар мен
бағалауларының жинақ-
тары (N 44 жинақ); -
жабдықты монтаждау
бағалауларының жинақтары (7 жинақ);
нұсқаулықтары мен
ережелері бар іске
қосу-жөндеу жұмыстарын
(N 1, 3, 4, 6, 7, 9)
бағалауыштар;
- құрылыс үшін жобалық
жұмыстарға арналған
бағалар жинақтары (9 жинақ);
- іріленген сметалық
нормалар жинақтары
(Лифтер жинағы);
- Материалдарға, бұйымдар мен құрастырмаларға арналған сметалық
бағалар жинақтарына
толықтырулар мен өзге-
рістер әзірлеу (2 жи-
нақ);
- Құрылыс және монтаж-
дау жұмыстарына СНиР
жинақтарына толықтыру-
лар мен өзгерістер
әзірлеу (2 жинақ);
"SANA-2001" бағдарла-
малық қамтамасыз ету-
ді кеңейту және толық-
тыру.
Сәулет-қала құрылысы
қызметін реттеуге
арнаған нормативтік-
техникалық құжаттаманы
жасау:
- қоғамдық тамақтану кәсіпорыны;
- Қазақстан Республи-
касы шекара маңы өңір-
лерінің көршілес мем-
лекеттермен өзара іс-
әрекет бойынша әдіс-
темелік ұсынымдар;
- Қазақстан Республи-
касы елді мекендері-
нің бас жоспарларды
жоспарлау жөніндегі
әдістемелік нұсқамала-
ры;
- Қазақстан Республи-
касының аумағында бас жоспарларды әзірлеу-
дің орташа құны баға-
ларының жинағы. Үдемелі материалдар-
мен, инженерлік жаб-
дықтармен және тұрғын
үй-азаматтық және өнеркәсіптік құрылыс-
тағы технологияларды
қолдана отырып, норма-
тивтік құжаттарды, жо-
балық ұсыныстарды, техникалық шешімдерді
әзірлеу:
- Ғимараттар мен има-
раттардың өрт қауіп-
сіздігі оқу құралы;
- гидротехникалық има-
раттардағы жүктемелер мен әсер етулер (тол-
қынды, мұзды және ке-
мелерден);
- құрылыс үшін инже-
нерлік-геологиялық
іздестірулер.
Жұмыстар өндірісіне
техникалық талаптар;
топырақты құрылыс материалдарын іздес-
тіру.
Жұмыстарды орындаудың жалпы ережелері:
- қарапайым үлгідегі
және жалға берілетін-
дердің төзімді сипат-
тарына сәйкес келетін
гофрирленген қабырға-
лары бар дәнекерлік
екі таврлық пішіндер-
дің сортаменті;
- Карметкомбинаттың
табақ металлпрокаты-
нан жасалған тегіс
және гофрирленген
қабырғалары бар эконо-
микалық дәнекерлік
екі таврлық белтемір-
лерді жасауға техника-
лық жағдайлар.
Жалпы талаптар:
- болат құрастырмалар-
ды жасау кезінде ҚТ
бойынша үлгілік нұс-
қаулық;
- құрылыс мұнара кран-
дары үшін кран асты
жолдарын пайдалануды
және қайта базалауды
орнату жөнінде нұсқау-
лық.
Орта және ірі ауылдық
елді мекендердегі,
сондай-ақ II В және
III В, ІVА және IV Г,
I В, III қала үлгісін-
дегі кенттердегі құры-
лыс үшін үлгілік жоба-
ларды әзірлеу.
Сейсмикалық белсенді-

7-8 баллов:
- школа-интернат
на 200 учащихся;
- многопрофильная
больница на 180
коек с родильным
отделением;
- противотуберку-
лезный диспансер
на 60 коек и 100
посещений в смену;
- родильный дом на
60 коек;
- спальный корпус
на 100 мест для
школ на 200-250
учащихся.
Обеспечение норма-
тивно-техническими
документами на
государственном
языке:
- организационно-
методические и
общие нормативно-
технические доку-
менты;
- нормативные
документы на
строительные
конструкции и
изделия.
Переработка
Строительных норм
и правил (СНиП),
выполняемые по
межгосударственным соглашениям:
"Жилые здания";
"Отопление, венти-
ляция и кондицио-
нирование";
"Внутренний водо-
провод и канализа-
ция зданий" и раз-
работка пособия к
СНиП "Жилые зда-
ния".
Приобретение меж-
государственных
нормативно-техни-
ческих документов,
определяемых по
Плану МНТКС.
2006 год
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: Переработка 28 сборников сметно-нормативных документов, расширение и дополнение программного обеспечения "SANA-2001";
4 нормативно-технических документов в области архитектурно-градостроительной деятельности;
разработка не менее 8 единиц нормативно-технических документов, в том числе 6 ед. - по новым темам;
завершение разработки 21 типовых проектов строительства объектов социальной инфраструктуры;
перевод 30 единиц нормативно-технических документов на государственный язык;
переработка 3-х СНиПов и разработка пособия к СНиП Республики Казахстан, переходящее на 2007 год;
приобретение в рамках МНТКС межгосударственных нормативно-технических документов в количестве 10 единиц.
Конечный результат: совершенствование государственных нормативов в области архитектуры, градостроительства и строительства, создание условий для повышения качества строительной продукции, соответствующей к Евростандартам.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость разработки одного нормативно-технического документа от 850 до 1 700 тыс. тенге, одного типового проекта - 4 300 тыс. тенге.
Оптимизация государственных затрат при проектировании и строительстве объектов здравоохранения, образования, получение оптимальных проектных решений.
Своевременность: согласно утвержденному тематическому плану.
Качество: введение в действие государственных нормативов в строительстве, соответствующих прогрессивным техническим регламентам развитых стран, обеспечение строительного комплекса республики межгосударственными нормами и стандартами, отвечающими современным требованиям и исключающими барьеры в торгово-экономических отношениях, разработка нового поколения типовых проектов, которые предполагают защиту интересов государства и населения в вопросах снижения уровня объективных затрат и недопущения необоснованных расходов на проектирование и строительство большинства объектов социальной инфраструктуры.

лігі 7-8 баллға артқан
климатикалық аудандар-
да:
- 200 оқушыға арналған
мектеп-интернат;
- босанатын бөлімі бар
180 төсек-орындық көп
кәсіпті аурухана;
- 60 төсектік және ауысымға 100 келіп ке-
тетіндерге туберку-
лезге қарсы диспансер;
- 60 төсек-орынды пер-
зентхана;
- мектептер үшін 200
-250 оқушыға арналған
100 орынды жатын кор-
пус.
Мемлекеттік тілдегі
нормативтік-техникалық
құжаттарды қамтамасыз
ету:
- ұйымдық-әдістемелік
және жалпы норматив-
тік-техникалық құжат-
тар;
- құрылыс құрастырма-
ларына және бұйымдары-
на нормативтік құжат-
тар.
Мемлекетаралық келі-
сімдер бойынша орын-
далатын Құрылыс норма-
лары мен ережелерін
(ҚНмЕ) қайта әзірлеу:
"Тұрғын үй ғимарат-
тары", "Жылу, желдету және ауа баптандыру";
"Ішкі су құбыры және
ғимарат кәріздері"
және "Тұрғын үй ғима-
раттары" ҚР ҚНмЕ оқу құралдарын әзірлеу.
МНТКС жоспары бойынша
айқындалатын мемлекет-
аралық нормативтік-
техникалық құжаттарды
сатып алу.
2006 жыл
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрияжәне сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер
Тікелей нәтиже: сметалық-нормативтік құжаттардың 28 жинағын қайта әзірлеу, "SANA-2001" бағдарламалық қамтамасыз етуді кеңейту және толықтыру;
сәулет-қала құрылысы қызметі саласындағы 4 нормативтік-техникалық құжаттар:
кемінде 8 бірлік нормативтік-техникалық құжаттарды, оның ішінде 6 бірлік жаңа тақырыптар бойынша әзірлеу.
әлеуметтік инфрақұрылым объектілері құрылысының 21 үлгілік жобаларын әзірлеуді аяқтау;
30 бірлік нормативтік-техникалық құжаттардың мемлекеттік тілдегі аудармасы;
3 ҚНмЕ-лерді қайта әзірлеу және 2007 жылға ауысатын Қазақстан Республикасының ҚНмЕ-леріне оқу құралдарын әзірлеу;
МНТКС шеңберінде 10 бірлік санда мемлекетаралық нормативтік-техникалық құжаттарды сатып алу;
Түпкілікті нәтиже: сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтерді жетілдіру, Еуростандарттарға сәйкес келетін құрылыс өнімдерінің сапасын арттыру үшін жағдайлар жасау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Бір нормативтік-техникалық құжатты әзірлеудің құны 850-ден және 1700 мың теңгеге дейін, бір үлгілік жоба - 4 300 мың теңге. Денсаулық сақтау, білім беру объектілерін жобалау және құрылысы кезінде мемлекеттік шығындарды оңтайландыру, оңтайлы жобалық шешімдерді алу.
Уақтылығы: бекітілген тақырыптық жоспарға сәйкес.
Сапа: дамыған елдердің техникалық регламенттеріне сәйкес келетін құрылыстағы мемлекеттік нормативтерді қолданысқа енгізу, республиканың құрылыс кешенін қазіргі заманғы талаптарға жауап беретін және сауда-экономикалық қатынастардағы тосқауылдарды болдырмайтын мемлекетаралық нормалармен және стандарттармен қамтамасыз ету, үлгілік жобалардың мемлекет пен халықтың жан жақты шығындар деңгейін азайту және әлеуметтік инфрақұрылымдардың көптеген объектілерін жобалау мен құрылысына негізсіз шығыстарға жол бермеу мәселелеріндегі мүдделерін қорғауды болжайтын жаңа буынын әзірлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына

Приложение 338-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235   <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 338-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые трансферты на развитие областному
бюджету Карагандинской области на строительство
инфраструктуры индустриального парка в городе Темиртау"
на 2006 год
1. Стоимость:  335000 тысяч тенге (триста тридцать пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики"; пункт 9  постановления  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "Сетевой график исполнения мероприятий Общенационального плана по реализации  послания  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее конкурентоспособных стран мира" и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение устойчивого роста производства в металлургии и металлопереработке за счет организации новых производств путем создания индустриальной зоны в рамках кластера "Металлургия" в городе Темиртау Карагандинской области.
5. Задачи бюджетной программы:  строительство инфраструктуры индустриального парка в городе Темиртау Карагандинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
015
Целевые
трансферты
на развитие
областному
бюджету
Карагандинс-
кой области
на строи-
тельство
инфраструк-
туры
индустриаль-
ного парка
в городе
Темиртау
Разработка
проектно-
сметной
документации на
строительство
инфраструктуры
индустриального
парка в городе
Темиртау
Карагандинской
области
в
течение
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан и
Аким
Карагандин-
ской области
7. Ожидаемые результаты реализации бюджетной программы:
Прямой результат: разработка проектно-сметной документации по строительству инфраструктуры индустриального парка в городе Темиртау Карагандинской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию индустриального парка в городе Темиртау Карагандинской области для устойчивого роста производства в металлургии и металлопереработке за счет организации новых производств путем создания индустриальной зоны в рамках кластера "Металлургия" в городе Темиртау Карагандинской области.

338-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 338-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470A  қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және caуда министрлігі       Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
015 "Қарағанды облысының облыстық бюджетiне Темiртау
қаласында индустриялық парктiң инфрақұрылымын салуға берiлетiн
нысаналы даму трансферттерi" деген республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  335000 мың теңге (үш жүз отыз бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi:  "Экономиканың басымды секторларындағы пилоттық кластерлердi құру және дамыту жөнiндегi жоспарларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 25 маусымдағы N 663  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы" Қазақстан халқына  Жолдауын  iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жалпы ұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желiлiк кестесi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысының  9-тармағы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  Қарағанды облысының Темiртау қаласында "Металлургия" кластерi шеңберiнде индустриялық аймақты құру жолымен жаңа өндiрiстердi құру есебiнен металлургия және металды қайта өңдеудегi өндiрiстiң тұрақты өсуi үшiн.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  Қарағанды облысының Темiртау қаласында индустриялық парктiң инфрақұрылымын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарлама) аты
Бағдарламаны (кіші бағдарлама) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
015
Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Теміртау қаласында индустриялық парктің инфрақұрылымын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Қарағанды облысының Теміртау қаласында индустриялық парктің инфрақұрылымын салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі және Қарағанды облысының әкімдігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтижесi: Қарағанды облысының Темiртау қаласында индустриялық парктiң инфрақұрылымын салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзiрлеу.
түпкiлiктi нәтиже: Қарағанды облысының Темiртау қаласында "Металлургия" кластерi шеңберiнде индустриялық аймақты құру жолымен жаңа өндiрiстердi құру есебiнен металлургия және металды қайта өңдеудегi өндiрiстiң тұрақты өсуi үшiн Қарағанды облысының Темiртау қаласында индустриялық парктi пайдалануға беру.
Қаржылық-экономикалық тиiмдiлiк:

Финансово-экономический результат: обеспечение устойчивого роста производства в металлургии и металлопереработке в соответствии с  Посланием  Президента народу Казахстана от 1 марта 2006 года "Стратегия вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее конкурентоспособных стран мира"; создание и развитие в Казахстане новых производств, совместных предприятий в области металлургии, ориентированных на экспорт конечных продуктов.
Своевременность: согласно планам - графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 339
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Создание и развитие новых технологий"
на 2006 год
1. Стоимость:  130000 тысяч тенге (сто тридцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2005 года N 633 "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров в приоритетных секторах экономики".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  выявление наиболее перспективных направлений для повышения конкурентоспособности и создания новых производств в обрабатывающей промышленности.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение маркетинговых и конъюнктурных исследований по определению приоритетных направлений развития ряда отраслей обрабатывающей промышленности и пилотных кластеров; проведение технологических исследований ряда соответствующих отраслей обрабатывающей промышленности, выявленных приоритетными, на предмет их развития, расширения или диверсификации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Создание и
развитие
новых
технологий
Выполнение ос-
новных заданий
по следующим
направлениям:
1. Проведение
конъюнктурных,
маркетинговых и
технологических  исследований для
создания произ-
водств по наибо-
лее перспектив-
ным направлениям
и дальнейшего
развития приори-
тетных кластеров
из числа опреде-
ленных в резуль-
тате совместных
исследований АО
"Центр маркетин-
гово-аналитичес-
ких исследований
и американской
консалтинговой
компании
"J.E. Austin
Associates
Inc.".
2. Направление
полученных по
итогам работы
аналитических
отчетов для по-
лучения оценки
качества их
исполнения.
2006
год,
2-4
кварталы
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан

металлургия және металды қайта өңдеудегi өндiрiстiң тұрақты өсуi үшiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы "Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы" Қазақстан халқына  Жолдауына  сәйкес түпкi өнiмдердiң экспортына бағытталған жаңа өндiрiстердi Қазақстанда; металлургия саласында бiрлескен кәсiпорындарды құру мен дамыту.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстың жоспар-кестесiне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерiне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
339-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жаңа технологияларды құру және дамыту"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 130000 мың теңге (бір жүз отыз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Экономиканың басым секторларындағы пилоттық кластерлерді құру және дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы
N 633  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бәсекеге қабілеттілікті жоғарлату  және өңдеуші өнеркәсіпте жаңа өндірістер құру үшін анағұрлым перспективалық бағыттарды айқындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   өңдеуші өнеркәсіптер мен пилоттық кластерлер салалары қатарының даму бағыттарын айқындау бойынша маркетингтік және конъюнктуралық зерттеулер жүргізу; өңдеуші өнеркәсіптің тиісті салаларының қатарына, олардың даму, кеңейту немесе әртараптандыру мәніне анықталған басымдықтарының технологиялық зерттеулер жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жаңа
техноло-
гияларды
құру
және дамыту
Мынадай бағыттар бой-
ынша негізгі тапсырма-
ларды орындау:
1. Анағұрлым перспек-
тивалық бағыттар жә-
не "Маркетингтік-тал-
дамалық зерттеулер
орталығы" АҚ мен "J.E. Austin Associates Іnс." американдық кон-
салтингтік компанияның
бірлескен зерттеулері-
нің нәтижесінде айқын-
далғандар санынан ба-
сым кластерлерді одан
әрі дамыту бойынша өн-
дірістер құру үшін конъюнктуралық, марке-
тингтік және техноло-
гиялық зерттеулер жүр-
гізу.
2. Жұмыс қорытындылары
бойынша алынған талда-
малық есептерді олар-
ды орындау сапасын ба-
ғалауды алу үшін жібе-
ру.
2006    жылғы   2-4
тоқсан-
дар
ҚазақстанРеспубли-
касының
Индустрияжәне сау-
да минис-
трлігі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: подготовка не менее 5 аналитических отчетов по маркетинговым, конъюнктурным и технологическим исследованиям отраслей промышленности.
Конечный результат: предоставление результатов исследований заинтересованным сторонам (предпринимательским структурам, государственным органам и другим) в целях принятия решений о создании новых производств согласно рекомендациям аналитических отчетов.
Финансово-экономическая эффективность: затраты в среднем на 1 отчет и оценку качества его исполнения 26 млн. тенге.
Своевременность: в соответствии с техническими заданиями заключенных договоров.
Качество: обеспечивается за счет направления выполненных аналитических отчетов третьей стороне для дачи заключения о качестве исполненной работы.
Приложение 339-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 339-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Формирование уставного капитала
АО "Фонд устойчивого развития "Қазына"
на 2006 год
1. Стоимость:  2000000 тысяч тенге (два миллиарда тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года "О мерах по дальнейшему повышению конкурентоспособности национальной экономики в рамках индустриально-инновационной политики Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  повышение и стимулирование инвестиционной и инновационной активности во всех секторах экономики Республики Казахстан путем эффективного корпоративного управления юридическими лицами с участием государства (далее - компаний), права владения и пользования государственными пакетами акций (доли участия) которых переданы АО "Фонд устойчивого развития "Қазына".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Өнеркәсіп салаларының маркетингтік, конъюнктуралық және технологиялық зерттеулері бойынша кемінде 5 талдамалық есептерді әзірлеу.
Түпкілікті нәтиже: талдамалық есептердің ұсынымдарына сәйкес жаңа өндірістерді құру туралы шешім қабылдау мақсатында мүдделі тараптарға (кәсіпкерлік құрылымдарға, мемлекеттік органдарға және басқаларға) зерттеулердің нәтижелерін беру.
Қаржы-экономикалық тиімділік: 1 есепке және орындау сапасын бағалауға орташа есеппен 26 млн. теңге шығындар.
Уақтылық: жасалған шарттардың техникалық тапсырмаларына сәйкес.
Сапа: үшінші тарапқа орындалған жұмыс сапасы туралы қорытынды беру үшін орындалған талдамалық есептерді жіберу есебінен қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
339-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 339-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470A  қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi       Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2006 жылға арналған
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ жарғылық капиталын
қалыптастыру" деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  2000000 мың теңге (екi миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:  "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық саясаты шеңберiнде ұлттық экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгiн одан әрi арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 15 сәуiрдегi N 286  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желiлiк кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджеттiң қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн (қатысу үлестерiн) иелену және пайдалану құқығы "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ға берiлген мемлекет қатысатын (бұдан әрi - компаниялар) заңды тұлғаларды тиiмдi корпоративтiк басқару жолымен Қазақстан Республикасы экономикасының барлық секторларында инвестициялық және инновациялық белсендiлiгiн арттыру және ынталандыру.

5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение достижения компаниями стратегических целей и задач, на основе рекомендаций Специализированного Совета в области индустриально-инновационного развития, с учетом положений Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственных и отраслевых (секторальных) программ; содействие Правительству Республики Казахстан в диверсификации национальной экономики, использование преимуществ экспортно-импортного сектора на основе координации деятельности компаний; внедрение лучшей мировой практики корпоративного управления компаниями; повышение экономической эффективности деятельности компаний, определение баланса между специализацией компаний и разумной конкуренцией между ними; содействие развитию фондового рынка Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Формирование
уставного
капитала АО
"Фонд
устойчивого
развития
"Қазына"
Формирование
уставного
капитала АО
"Фонд
устойчивого
развития
"Қазына".
в
течение
второго
полу-
годия
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: формирование уставного капитала АО "Фонд устойчивого развития "Қазына";
Конечный результат: повышение и стимулирование инвестиционной и инновационной активности во всех секторах экономики Республики Казахстан;
Своевременность: в соответствии с предусмотренными законодательством процедурами по формированию уставного капитала.
Качество: эффективное корпоративное управление компаниями, права владения и пользования государственными пакетами акций (доли участия) которых переданы АО "Фонд устойчивого развития "Қазына"
ПРИЛОЖЕНИЕ 340
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Институциональное обеспечение реализации Стратегии
индустриально-инновационного развития"
на 2006 год
1. Стоимость:  22593600 тысяч тенге (двадцать два миллиарда пятьсот девяносто три миллиона шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года "О создании специальной экономической зоны "Парк информационных технологий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 775 "О неотложных мерах по развитию институционального обеспечения научно-инновационной деятельности, направленных на реализацию Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1377 "Отдельные вопросы специальной экономической зоны "Парк информационных технологий".

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриалдық-инновациялық дамуының стратегиясының ережелерiн, мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламаларды ескере отырып, индустриалдық-инновациялық даму саласында Мамандандырылған Кеңестiң ұсынымдарының негiзiнде компаниялардың стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету; ұлттық экономиканы әр тараптандыруда Қазақстан Республикасының Үкiметiне жәрдемдесу компаниялардың қызметiн үйлестiру негiзiнде экспорттық-импорттық сектордың басымдықтарын пайдалану; компанияларды корпоративтiк басқарудың таңдаулы әлемдiк тәжiрибенi енгізу; компаниялардың қызметiнiң экономикалық тиiмдiлiгiн арттыру, компаниялардың мамандануы арасында және олардың арасындағы мәндi бәсеке балансын айқындау; Қазақстан Республикасының қор нарығын дамытуға жәрдемдесу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
р/с N
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарлама (кіші бағдарлама) атауы
Бағдарламаны (кіші бағдарламаны) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
"Қазына" орнықты даму қоры" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
2006 жылғы екінші жарты жылдықта
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ жарғылық капиталын қалыптастыру
Түпкi нәтиже: Қазақстан Республикасы экономикасының барлық секторларында инвестициялық және инновациялық белсендiлiктi арттыру және ынталандыру
Уақтылығы: жарғылық капиталын қалыптастыру жөнiндегi заңнамада көзделген рәсiмдерге сәйкес келтiру.
Сапасы: акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн (қатысу үлестерiн) иелену және пайдалану құқығы "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ға берiлген компанияларды тиiмдi корпоративтiк басқару.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
340-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын
іске асыруды институционалдық қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 22593600 мың теңге (жиырма екі миллиард бес жүз тоқсан үш миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166 Жарлығы; "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының жекелеген мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1377  қаулысы ; "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ғылыми-инновациялық қызметтің институционалды қамтамасыз етуді дамыту жөніндегі шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 тамыздағы N 775  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  диверсификация отраслей экономики; увеличение объемов кредитования несырьевого сектора экономики и снижение стоимости заимствования и кредитования; формирование и развитие национальной инновационной инфраструктуры, среды для создания и развития новых отраслей экономики Казахстана; реализация инвестиционных и инновационных проектов, трансферта технологий.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечить увеличение объемов кредитования несырьевого сектора экономики и снизить стоимость заимствования и кредитования предприятий обрабатывающей промышленности;
осуществить инвестиции в уставный капитал вновь создаваемых, а также действующих предприятий, производящих углубленную переработку сырья и материалов, выпускающих конкурентоспособную продукцию;
создать Единую информационную систему инновационного развития;
обеспечить деятельность управляющей компании "Парк информационных технологий".
6. План мероприятии по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Институцио-
нальное
обеспечение
реализации
Стратегии
индустриаль-
но-иннова-
ционного
развития
2
102
Увеличение
уставного
капитала АО
"Банк
Развития
Казахстана"
Выполнение про-
цедур, предус-
мотренных Прави-
лами исполнения
республиканского
и местного бюд-
жетов; выполне-
ние предусмот-
ренных законода-
тельством проце-
дур по увеличе-
нию уставного
капитала; выде-
ление бюджетных
средств -
использование
бюджетных сред-
ств на пополне-
ние уставного
капитала АО
"Банк Развития
Казахстана" с
учетом создания
в 2005 году
дочерней лизин-
говой компании
Банка.
До 1
февраля
2006
года,
до 15
марта
2006
года,
до 30
марта
2006
года,
с мо-
мента
получе-
ния
бюджет-
ных
средств
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
3
103
Увеличение
уставного
капитала АО
"Националь-
ный иннова-
ционный
фонд"
1. Увеличение
участия "Нацио-
нального иннова-
ционного фонда в
создании венчур-
ных фондов с
отечественными
и зарубежными
компаниями, в
развитии иннова-
ионной инфраст-
руктуры, в инно-
вационных проек-
тах через прямое
инвестирование в
уставный капитал
компаний и в
грантовом финан-
сировании прик-
ладных научных
исследований.
2. Строительство
и развитие спе-
циальной эконо-
мической зоны
"Парк информа-
ционных техноло-
гий" в поселке
Алатау, в том
числе:
- завершение
строительства
1-ой очереди
СЭЗ "Парк инфор-
мационных техно-
логий" в соот-
ветствии с
проектно-сметной
документацией,
прошедшей в
установленном
порядке государ-
ственную экспер-
тизу и утверж-
дение;
- приобретение
лабораторного,
метрологическо-
го, офисного оборудования и мебели;
- разработка
плана детальной
градостроитель-
ной планировки
"Парк информа-
ционных техно-
логий".
Март
2006 года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
4

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : экономика салаларын әртараптандыру; экономиканың шикізаттық емес секторына кредит берудің көлемін ұлғайту және қарыз алудың және кредит берудің құнын төмендету; Қазақстан экономикасының жаңа салаларды құру және дамыту үшін ұлттық инновациялық инфрақұрылымды, ортаны қалыптастыру және дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : экономиканың шикізаттық емес секторына кредит берудің көлемін ұлғайтуды қамтамасыз ету және өңдеуші өнеркәсіп кәсіпорындарының қарыз алу мен кредит берудің құнын төмендету;
шикізат пен материалдардың тереңдетілген қайта өңделуін жүргізетін, бәсекеге қабілетті өнімдер шығаратын қайта құрылған, сондай-ақ қолданыстағы кәсіпорындардың жарғылық капиталының инвестицияларын жүзеге асыру;
Инновациялық дамудың бірыңғай ақпараттық жүйесін құру;
"Ақпараттық технологиялар паркі" басқарушы компаниясының қызметін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Индустри-
ялық-ин-
новация-
лық даму
страте-
гиясын іске асы-
руды инс-
титуцио-
налдық  қамтама-
сыз ету
2
102
"Қазақс-
танның
Даму
Банкі"
АҚ-ның жарғылық
капиталын ұлғайту
Республикалық және жергілікті бюджеттер-
дің орындалу ережесін-
де көзделген рәсімдер-
ді орындау;
жарғылық капиталды ұл-
ғайту жөніндегі заңна-
мада көзделген рәсім-
дерді орындау;
бюджет қаражатын бөлу;
2005 жылы Банктің ен-
шілес лизингтік компа-
ниясын құруды ескере
отырып, "Қазақстанның
даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын толтыруға арналған
бюджет қаражатын пайдалану.
2006 жылдың 1 ақпаны-
на дей-
ін, 15
науры-
зына
дейін, 30 нау-
рызына  дейін,
бюджет
қаража-
тын ал-
ған кезден бастап
ҚазақстанРеспубли-
касы Индустрия және сау-
да минис-
трлігі
3
103
"Ұлттық
иннова-
циялық қор" АҚ-
ның жар-
ғылық ка-
питалын
ұлғайту
1. Ұлттық инновациялық
қордың инновациялық
инфрақұрылымын дамыту-
да, жарғылық капиталға
компанияларды тікелей
инвестициялау арқылы
инновациялық жобалар-
да және қолданбалы ғы-
лыми зерттеулерді
гранттық қаржыландыру-
да отандық және шетел-
дік компаниялармен
венчурлік қорларды құ-
руға қатысуын ұлғайту.
2. Алатау кентіндегі
"Ақпараттық техноло-
гиялар паркі" арнайы
экономикалық аймағын
салу және дамыту,
оның ішінде: - белгі-
ленген тәртіпте мемле-
кеттік сараптамадан
және бекітуден өткен
жобалық-сметалық құ-
жаттамаға сәйкес
"Ақпараттық техноло-
гиялар паркі" АЭА-ның
1-кезектегі құрылысын
аяқтау:
- зертханалық метроло-
гиялық, кеңсе жабдықтарын және жиһазды сатып алу;
- "Ақпараттық техноло-
гиялық паркі" деталь-
ды қала құрылысының
жобасын әзірлеу.
2006 жыл наурыз
ҚазақстанРеспубли-
касы Индустрия және сау-
да минис-
трлігі
4

104
Увеличение
уставного
капитала АО
"Инвестицио-
нная компа-
ния: "Ин-
вестиционный
фонд Казах-
стана"
Осуществление
инвестиций в
уставные капита-
лы вновь созда-
ваемых, а также
действующих ор-
ганизаций, про-
изводящих углуб-
ленную перера-
ботку сырья и
материалов, вы-
пускающих кон-
курентоспособную
продукцию с
использованием
новых техноло-
гий, а также оказывающих
производственные услуги
перспективным
организациям,
осуществляющим
свою деятельнос-
ть в промышлен-
ности.
Март
2006
года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Подпрограмма 102
Прямой результат:
- обеспечение в 2006 году темпа роста объема кредитов, предоставляемых Банком экономике, на уровне 25 %;
- увеличение регионального лимита кредитования до 200 млн. $, отраслевого лимита кредитования до 250 млн. $ и лимита по риску на 1 заемщика до 130 млн. $;
- увеличение возможности кредитования Банком крупных проектов в несырьевых секторах экономики.
Конечный результат:
- увеличение возможности кредитования более масштабных инвестиционных проектов;
- обеспечение устойчивости Банка;
- создание дочерней лизинговой компании АО "Банк Развития Казахстана", расширяющей инвестиционные возможности Банка.
Финансово-экономический результат:
- выделение бюджетных средств по данной бюджетной программе позволит использовать бюджетные средства на пополнение уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана" с учетом создания в 2005 году дочерней лизинговой компании Банка.
Своевременность:
- в соответствии с предусмотренными законодательством процедурами по увеличению уставного капитала.
Качество:
- реализация инвестиционных проектов, увеличение объемов кредитования несырьевого сектора экономики.
Подпрограмма 103
Прямой результат:
- создание венчурных фондов, участие в зарубежных венчурных фондах;
- создание технологических бизнес-инкубаторов;
- завершение строительства первой очереди Парка информационных технологий;
- создание Единой информационной системы инновационного развития;
- увеличение объемов финансирования инновационных проектов и проектов НИОКР.
Конечный результат:
- повышение инновационной активности предпринимательства.
Финансово-экономический результат:
- укрепление связи науки с производством, увеличение участия Фонда в реализации инновационных проектов, активизация деятельности инновационного предпринимательства.
Своевременность:
- в соответствии с предусмотренными законодательством процедурами по увеличению уставного капитала.
Качество:
- реализация инновационных проектов и проектов НИОКР, создание элементов инновационной инфраструктуры, завершение в соответствии с условиями договора строительства 1-ой очереди специальной экономической зоны "Парк информационных технологий".
Подпрограмма 104
Прямой результат: - оказание финансовой поддержки инициативам частного сектора в несырьевом секторе экономики путем долевого и неконтрольного участия в уставном капитале предприятий как в Казахстане, так и за рубежом;
- расширение инвестиционных возможностей, увеличение объемов финансирования инвестиционных проектов;
- реализация инвестиционных, в т.ч. крупных системообразующих, инфраструктурных и высокотехнологичных проектов.
Конечный результат:
- осуществление Инвестиционным фондом инвестиций в уставный капитал вновь создаваемых, а также действующих предприятий, производящих углубленную переработку сырья и материалов, инновационных проектов, выпускающих конкурентоспособную продукцию;
- достижение инвестиционной привлекательности компаний, осуществляющих деятельность с участием Инвестиционного фонда Казахстана;
- создание и укрепление внутрирегиональных и межрегиональных производственных комплексов и ЦДС;
- создание новых рабочих мест.
Финансово-экономический результат:
- создание новых производств.
Своевременность:
- в соответствии с предусмотренными законодательством процедурами по увеличению уставного капитала.
Качество:
- реализация инвестиционных проектов, предусматривающих развитие обрабатывающей промышленности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 341
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы
водоснабжения" на 2006 год

104
"Қазақс-
танның инвести-
циялық
қоры"
инвести-
циялық
компания-
сы" АҚ-
ның жар-
ғылық капиталын ұлғайту
Жаңа технологияларды
пайдалана отырып шикізат пен материал-
дардың тереңдетілген
қайта өңделуін жүргі-
зетін, бәсекеге қабі-
летті өнімдер шығара-
тын, сондай-ақ өнеркә-
сіпте өз қызметін жү-
зеге асыратын перспек-
тивті ұйымдарға өнді-
рістік қызметтер көр-
сететін қайта құрыл-
ған, сондай-ақ қолда-
ныстағы кәсіпорындар-
дың жарғылық капиталы-
ның инвестицияларын жүзеге асыру.
жыл
бойы
2006
жыл
наурыз
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
102-кіші бағдарлама
Тікелей нәтиже:
- 2006 жылы экономикаға Банк ұсынатын кредиттерінің көлемін өсу қарқынын 25 % деңгейде қамтамасыз ету;
- кредиттеудің өңірлік лимитін 200 млн. $ дейін, кредиттеудің салалық лимитін 250 млн. $ дейін және тәуекел бойынша лимитті 1 қарыз алушыға кемінде 130 млн. $ дейін, ұлғайту;
- экономиканың шикізаттық емес секторларында Банктің ірі жобаларға кредит беру мүмкіндігін ұлғайту;
Түпкілікті нәтиже:
- неғұрлым ауқымды инвестициялық жобаларға кредит беру мүмкіндігін ұлғайту;
- Банктің тұрақтылығын қамтамасыз ету;
- Банктің инвестициялық мүмкіндігін кеңейтетін "Қазақстанның Даму
Банкі" АҚ-ның еншілес лизингтік компаниясын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- осы бюджеттік бағдарлама бойынша бюджет қаражатын бөлу 2005 жылы Банктің еншілес лизингтік компаниясын құруды ескере отырып, "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ның жарғылық капиталын толтыруға арналған бюджет қаражатын пайдалануға мүмкіндік береді.
Уақтылығы:
- жарғылық капиталды ұлғайту жөніндегі заңнамада көзделген рәсімдерге сәйкес.
Сапасы:
- инвестициялық жобаларды іске асыру, экономиканың шикізаттық емес секторына кредит беру көлемін ұлғайту 103-кіші бағдарлама
Тікелей нәтиже:
- венчурлық қорлар құру, шетелдік венчурлық қорларға қатысу;
- технологиялық бизнес-инкубаторлар құру;
- Ақпараттық технологиялар паркінің бірінші кезектегі құрылысын аяқтау;
- Иновациялық дамудың бірыңғай ақпараттық жүйесін құру;
- инновациялық жобалардың және ҒЗТКӘ жобаларын қаржыландыру көлемін ұлғайту;
Түпкілікті нәтиже:
- кәсіпкерліктің инновациялық белсенділігін арттыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- ғылымның өндіріспен байланысын нығайту, Қордың инновациялық жобаларды іске асыруға қатысуын ұлғайту, инновациялық кәсіпкерліктің қызметін жандандыру.
Уақтылығы:
- жарғылық капиталды ұлғайту жөніндегі заңнамада көзделген рәсімдерге сәйкес.
Сапасы:
- инвестициялық жобаларды және ҒЗТКӘ жобаларын іске асыру, инновациялық инфрақұрылымның элементтерін құру, шарттың жағдайына сәйкес "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының 1-кезектегі құрылысын аяқтау.
104-кіші бағдарлама.
Тікелей нәтиже:
- Қазақстандағы сияқты шетелде де кәсіпорындардың жарғылық капиталында үлестік және бақылаусыз қатысу жолымен экономиканың шикізаттық емес секторында жеке сектордың бастамасына қаржылық қолдау көрсету;
- инвестициялық мүмкіндіктерді кеңейту, инвестициялық жобаларды қаржыландыру көлемін ұлғайту;
- инвестициялық, оның ішінде ірі жүйе қалыптастыратын, инфрақұрылымдық және жоғары технологиялық жобаларды іске асыру.
Түпкілікті нәтиже:
- Инвестициялық қордың шикізат пен материалдардың тереңдетілген қайта өңделуін жүргізетін, бәсекеге қабілетті өнімдер шығаратын қайта құрылған, сондай-ақ қолданыстағы кәсіпорындардың жарғылық капиталының инвестицияларын жүзеге асыру;
- Қазақстанның Инвестициялық қорының қатысуымен қызметті жүзеге асыратын компаниялардың инвестициялық тартымдылығына қол жеткізу;
- ішкі өңірлік және өңір аралық өндірістік кешендерді және ЦДС-ті құру және нығайту;
- жаңа жұмыс орнын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- жаңа өндірістер құру.
Уақтылығы:
- жарғылық капиталды ұлғайту жөніндегі заңнамада көзделген рәсімдерге сәйкес.
Сапасы:
- өңдеуші өнеркәсіптің дамуын көздейтін инвестициялық жобаларды іске асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
341-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  2890790 тысяч тенге (два миллиарда восемьсот девяносто миллионов семьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту "Водоснабжение и канализация города Астаны" между Правительством Республики Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества";  Закон  Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении займа для осуществления проекта "Водоснабжение и канализация города Астаны".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.
5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для расширения и реконструкции сооружений   водоснабжения и водоотведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы
водоснабже-
ния
2
004
Реализация
проекта за
счет внешних
займов
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта "Водо-
снабжение и
водоотведение
города Астаны".
январь-
декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
3
016
Реализация
проекта за
счет
софинанси-
рования
внешних
займов из
республи-
канского
бюджета
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны
для реализации
проекта "Водос-
набжение и
водоотведение
города Астаны".
январь- декабрь
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: объем выполненных работ по водоснабжению и водоотведению в г. Астане.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов водоснабжения для обеспечения безопасной, надежной и качественной питьевой водой, а также качественными услугами водоотведения. Ввод в эксплуатацию согласно условиям договора.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по обеспечению населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 342
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство
жилья государственного коммунального жилищного фонда"
на 2006 год

1. Құны : 2890790 мың теңге (екі миллиард сегіз жүз тоқсан миллион жеті жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Халықаралық Ынтымақтастық Жапон Банкі арасындағы "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасы бойынша қарыз туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы  Заңы ; "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасын жүзеге асыру үшін қарыз тарту туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Жапон Үкіметінің арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халыққа сумен жабдықтау қызметтеріне тұрақты қол жеткізуді қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сумен жабдықтау мен су бөлу құрылыстарын кеңейту және қайта жаңғырту үшін жағдайлар жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
сумен жабдықтау
жүйесін
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму трансфер-
ттері
2
004
Сыртқы қарыздар
есебінен
жобаны
іске асы-
ру
"Астана қаласын сумен
жабдықтау және су бө-
лу (кәріз) жобасын іс-
ке асыру үшін Астана
қаласының бюджетіне
нысаналы трансферттер-
ді аудару.
қаңтар-желтоқ-
сан
ҚазақстанРеспубли-
касының
Индустрияжәне сау-
да минис-
трлігі
3
016
Жобаны республи-
калық
бюджеттен
сыртқы қарыздар-
ды бірле-
сіп қар-
жыландыруесебінен
іске асы-
ру
"Астана қаласын сумен жабдықтау және су бө-
лу (кәріз)" жобасын іске асыру үшін Астана
қаласының бюджетіне   нысаналы трансферттер-
ді аудару.
қаңтар-желтоқ-сан
Индустрияжәне сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Астана қаласында сумен жарақтандыру және су тарту жөніндегі орындалған жұмыстардың көлемі.
Түпкілікті нәтиже: қауіпсіз, сенімді және сапалы ауыз сумен, сондай-ақ су тартудың сапалы қызметтерімен қамтамасыз ету үшін сумен жарақтандыру объектілерін пайдалануға беру. Шарт жағдайларына сәйкес пайдалануға беру.
Қаржылық-экономикалық тиімділік: республика үшін экономикалық тиімділігі халықты сумен жарақтандыру қызметіне тұрақты қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақытылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сәйкес.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) Заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекітілген күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
342-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  6200000 тысяч тенге (шесть миллиардов двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступности нового жилья для социально защищаемых групп населения.
5. Задачи бюджетной программы:  расширение государственного коммунального жилищного фонда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
строительст-
во жилья
государст-
венного ком-
мунального
жилищного
фонда
Предоставление
из республикан-
ского бюджета
трансфертов бюд-
жетам областей,
городов Астаны
и Алматы на
строительство
жилья.
Строительство
коммунального
жилья для социа-
льно защищаемых
слоев населения.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- ввод в эксплуатацию 0,13 млн. кв. метров коммунального жилья.
Конечный результат:
- решение жилищных проблем отдельных категорий социально защищаемых граждан;
- сокращение количества нуждающихся социально защищаемых граждан, числящихся в списках на улучшение жилищных условий.
Финансово-экономический результат:
- затраты на 1 кв. метр составят 47700 (сорок семь тысяч семьсот) тенге.
Своевременность:
- в соответствии с графиком ввода в эксплуатацию жилья.
Качество:
- согласно СНиПам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 343
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Обеспечение функционирования
Парка информационных технологий"
на 2006 год
1. Стоимость: 18259 тысяч тенге (восемнадцать миллионов двести пятьдесят девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

1. Құны : 6200000 мың теңге (алты миллиард екі жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715  қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың әлеуметті қорғалатын топтары үшін жаңа тұрғын үйге қол жетімділігін қамтамсыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорын кеңейту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Облыстық бюджет-
терге, Астана және     Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттерін
мемлекет-
тік ком-
муналдық
тұрғын үй
қорының
тұрғын үйін са-
луға бе-
рілетін
нысаналы
даму
трансфер-
ттері
Облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджетіне
тұрғын үй құрылысына
республикалық бюджет-
тен трансферттер беру.
Халықтың әлеуметтік
қорғалған жіктері
үшін коммуналдық тұр-
ғын үй салу.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі,
облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- 0,13 млн. шаршы метр коммуналдық тұрғын үйді пайдалануға беру.
Түпкілікті нәтиже:
- әлеуметті қорғалған азаматтардың жекелеген санаттарының тұрғын үй проблемаларын шешу;
- тұрғын үй жағдайларын жақсартуға арналған тізімде тұрған әлеуметтік қорғауды қажетсінетін азаматтардың санын қысқарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- 1 шаршы метрге шығындар 47700 (қырық жеті мың жеті жүз) теңге.
Уақтылығы:
- тұрғын үйді пайдалануға беру кестесіне сәйкес.
Сапасы:
- құрылыс нормасына және ережелерге сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
343-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Ақпараттық технологиялар паркінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 18259 мың теңге (он сегiз миллион екi жүз елу тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ  Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны "Парк информационных технологий";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1382 "О создании государственного учреждения "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа и обеспечение организационных условий для эффективного функционирования СЭЗ ПИТ.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение координации и взаимодействия государственных и иных органов на территории СЭЗ ПИТ, организация выдачи разрешений на право осуществления проектов на территории СЭЗ ПИТ, регламентация деятельности участников СЭЗ ПИТ, обеспечение работы системы учета и отчетности участников СЭЗ ПИТ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Обеспечение
функциониро-
вания Парка
информацион-
ных техноло-
гий
1. Содержание и
укрепление ма-
териально-техни-
ческой базы Ди-
рекции СЭЗ ПИТ;
2. Участие в
разработке перс-
пективных и
годовых планов
и программ раз-
вития СЭЗ ПИТ;
Участие в
работе Эксперт-
ного Совета;
3. Выработка и
внесение предло-
жений в Уполно-
моченные органы
по вопросам
развития и функ-
ционирования
СЭЗ ПИТ;
4. Регистрация
участников СЭЗ
ПИТ, организация
и осуществление
пропускного ре-
жима на террито-
рию СЭЗ;
Заключение
договоров аренды
с организациями,
осуществляющими
деятельность на
территории СЭЗ
ПИТ на правах
временного зем-
лепользования;
5. Мониторинг
выполнения
проектов участ-
ников СЭЗ "ПИТ" и их
соответствия
целям СЭЗ ПИТ;
6. Осуществление
выдачи участни-
кам СЭЗ ПИТ,
подтверждения
отнесения полу-
ченных доходов
к доходам от
видов деятель-
ности в соответ-
ствии с налого-
вым законодате-
льством в поряд-
ке и по форме
Министерством
индустрии и тор-
говли по согла-
сованию с упол-
номоченным орга-
ном, обеспечи-
вающим налоговый
контроль за ис-
полнением нало-
говых обязатель-
ств перед госу-
дарством;
7. Представление
отчетности о
функционировании
СЭЗ ПИТ Уполно-
моченному орга-
ну;
8. Организация
приема-выдачи
документов по
принципу "одного
окна".
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Дирекция
специальной
экономической
зоны "Парк
информацион-
ных техноло-
гий"

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру туралы"
2003 жылғы 18 тамыздағы  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің "Ақпараттық технологиялар паркі" Арнайы экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : орталық атқарушы органның шешімдерін іске асыру жөніндегі функцияларды жүзеге асыру және АТО АЭА-ның тиімді жұмыс істеуі үшін ұйымдастырушылық жағдаймен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : АТО АЭА-ның аумағында мемлекеттік және өзге де органдарды үйлестіру мен өзара ынтымақтастығын қамтамасыз ету, АТО АЭА-ның аумағында жобаларды жүзеге асыру құқығына рұқсат беруді ұйымдастыру; АТО АЭА-ға қатысушылардың қызметін регламенттеу, АТО АЭА-ға қатысушыларды есепке алу және есептілік жүйесінің жұмысын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Ақпарат-
тық техноло-
гиялар
паркінің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
1. "Ақпараттық технологиялар паркі" Арнайы экономикалық
аймағының дирекция.
сының" матери-
алдық-техникалық
базасын ұстау және
нығайту;
2. АТО АЭА дамуының
перспективалық және
жылдық жоспары мен бағдарламасын әзірлеу-
ге қатысу;
3. Сараптамалық Кеңес-
тің жұмысына қатысу;
АТО АЭА-ның дамуы мен
жұмыс істеуінін мәсе-
лелері жөнінде
Уәкілетті органға
ұсыныстар әзірлеу мен
енгізу;
4. АТО АЭА-ға қатысу-
шыларды тіркеу, АЭА-
ның аумағына рұқсат
беру режимін ұйымдас-
тыру және жүзеге асы-
ру;
Жерді уақытша пай-
далану құқығында АТО
АЭА-ның аумағында
қызметін жүзеге асыра-
тын ұйымдармен жалға
алу шарттарын жасасу;
5. АТО АЭА-ға қатысу-
шылардың жобаларды
орындау  мониторингі
және олардың АТО АЭА-
ның мақсаттарына сәй-
кестігі;
6. АТО АЭА-ға қатысу-
шыларға салықтық заң-
намаға сәйкес тәртіпте
және мемлекет алдында
салықтық міндеттеме-
лерін орындалуына
салықтық бақылауды
қамтамасыз ететін
уәкілетті органдармен
келісім бойынша
Индустрия және сауда
министрлігінің нысаны
бойынша алынған кіріс-
терді қызметтердің
түрлерінен алынған
кіріске жатқызылуын
растайтын құжатты
беруін жүзеге асыру;
7. АТО АЭА-ның жұмыс
істеуі туралы Уәкілет-
ті органға есеп беру;
8. "Бір терезеден"
қағидаты бойынша құжаттарды қабылдау-беруді ұйымдастыру.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-касы
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігінің
(Ақпарат-
тық
техноло-
гиялар
паркі Ар-
найы эко-
номикалық
аймағының дирекция-
сы

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Открытие первой очереди СЭЗ ПИТ в марте-апреле 2006 году;
Количество зарегистрированных и функционирующих фирм на территории СЭЗ ПИТ по плану на 2006 год ожидается - 20-25;
Количество заключенных договоров аренды с организациями, осуществляющими деятельность на территории ПИТ на правах временного землепользования, по плану на 2006 год ожидается - 5-7;
Количество исследованных экспертным советом, проектов участников СЭЗ ПИТ планируется - 20-25;
Организация приема-выдачи документов по принципу "одного окна".
Конечный результат:
В результате эффективной деятельности Дирекции СЭЗ ПИТ будет обеспечено:
привлечение инвестиций в инновационные проекты на территории СЭЗ ПИТ в объеме 100 млн. тенге.
реализуются проекты по производству новых видов программных продуктов информационных технологий в количестве более 10.
Финансово-экономический результат:
Предполагается на 1000 тенге выделяемых из республиканского бюджета средств на содержание Дирекции СЭЗ ПИТ будет привлечено инвестиций в объеме более 5000 тенге.
Своевременность: выполнение программы формирования и развития СЭЗ "ПИТ" на 2004-2006 годы.
Качество: Отсутствие жалоб со стороны участников на недостаточную организацию условий для эффективного функционирования СЭЗ ПИТ.
Положительное заключение на эффективное осуществление функций по реализации решений центрального исполнительного органа.
ПРИЛОЖЕНИЕ 344
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
коммунального хозяйства" на 2006 год
1. Стоимость: 11614073 тысячи тенге (одиннадцать миллиардов шестьсот четырнадцать миллионов семьдесят три тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  расширение и усовершенствование инженерной инфраструктуры коммунального хозяйства для создания благоприятных условий проживания.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: АТО АЭА-ны бірінші кезекте 2006 жылғы наурыз-сәуірде ашу;
2006 жылғы жоспар бойынша АТО АЭА-ның аумағында тіркелген және жұмыс істеуші фирмалардың саны - 20-25 күтілуде.
2006 жылғы жоспар бойынша жерді уақытша пайдалану құқығында АТО АЭА-ның аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымдармен жалға алудың жасалған шарттарының саны - 5-7 күтілуде;
Сараптамалық кеңестің зерттеген АТО АЭА-ға қатысушылары жобаларының саны - 20-25 жоспарлануда;
"Бір терезеден" қағидаты бойынша құжаттарды қабылдау-беруді ұйымдастыру.
Түпкілікті нәтиже: АТО АЭА-ның Дирекциясының тиімді қызметінің нәтижесінде мыналар: АТО АЭА-ның аумағында инновациялық жобаларға 100 млн. теңге көлемінде инвестицияларды тарту;
ақпараттық технологиялардың бағдарламалық өнімдерінің жаңа түрлерін өндіру жөніндегі жобалар саны 10 іске асатынын қамтамасыз етіледі.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: АТО АЭА-ның Дирекциясын ұстауға республикалық бюджеттен бөлінген 1000 теңгеге 5000 теңгеден аса көлемде инвестициялар тартылатындығы ұйғарылады.
Уақытылығы: "АТО" АЭА-ның қалыптасуы мен дамуының 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын орындау;
Сапасы: АТО АЭА-ның тиімді жұмыс істеуі үшін жағдайдың жеткіліксіз ұйымдастырылуына қатысушылар тарапынан шағымның жоқтығы.
Орталық атқарушы органның шешімдерін іске асыру жөніндегі функицяларды тиімді жүзеге асыруға оң қорытынды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
344-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықтарды дамытуға
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11614073 мың теңге (он бiр миллиард алты жүз он төрт миллион жетпiс үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Астана қаласының инженерлік инфрақұрылымдары мен жолдарын 2010 жылға дейін дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы халқының тұруы үшін қолайлы орта жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жайлы тұру жағдайларын жасау үшін коммуналдық шаруашылықтың инженерлік инфрақұрылымын ұлғайту және жетілдіру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
коммуналь-
ного хозяй-
ства
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие бюджету
города Астаны в
пределах сумм
согласно Прило-
жению N 2 к
постановлению
Правительства
Республики Ка-
захстан от 2
декабря 2005
года N 1228
"О реализации
Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2006 год" в
соответствии с
утвержденной в
установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-смет-
ной документа-
цией на реали-
зацию мероприя-
тий в рамках
следующих бюд-
жетных инвести-
ционных проек-
тов:
1) Инженерная
защита от под-
топления, дре-
наж, понижение
уровня грунто-
вых вод левобе-
режной террито-
рии застройки
города Астаны;
2) Ликвидация накопителя
сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане;
3) Развитие
системы ливне-
вой канализации
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
от 20 мая 2005
года № 2-283/05
на период до
2010 года);
4) Инженерные
сети и благо-
устройство к
первоочередным  объектам в
городе Астане;
5) Строительст-
во инженерных
сетей и дорог к
проектируемым и
строящимся жи-
лым комплексам в городе
Астане;
6) Строительство инженерно-коммуникационных сетей нового университета в городе Астане; 7) Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимат
города
Астаны
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
Объемы выполненных работ по проектам: "Инженерная защита от подтопления, дренаж, понижение уровня грунтовых вод левобережной территории застройки города Астаны"; "Ликвидация накопителя сточных вод Талдыколь с рекультивацией в городе Астане"; "Развитие системы ливневой канализации"; "Инженерные сети и благоустройство к первоочередным объектам в городе Астане"; "Строительство инженерных сетей и дорог к проектируемым и строящимся жилым комплексам в городе Астане"; Строительство инженерно-коммуникационных сетей нового университета в городе Астане"; "Строительство инфраструктуры новой промышленной зоны (Индустриальный парк) в городе Астане.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов коммунального хозяйства для благоприятного проживания жителей города, Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием № и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 345
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие
благоустройства городов и населенных пунктов"
на 2006 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
коммунал-
дық
шаруашы-
лықтарды
дамытуға
берілетін
нысаналы
даму
трансфер-
ттері
Астана қаласының бюд-
жетіне белгіленген
заңнамалық тәртіппен
бекітілген мына бюд-
жеттік инвестициялық
жобалар шеңберінде
іс-шараларды іске асы-
руға арналған жобалық-
сметалық құжаттамаға
сәйкес "2006 жылға
арналған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Республика-
сының Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің 2005 жылғы 2 жел-
тоқсандағы N 1228
қаулысына 2-косышаға
сай сома шеңберінде
нысаналы трасферттерді
аудару:
1) Астана қаласының
сол жағалау аумағының
құрылыстарын су басу-
дан инженерлік қорғау,
құрғату, топырақ сула-
рының деңгейін төмен-
дету;
2) Талдыкөл ағынды
суларды жинақтауышты
қайта қалпын келтіру;
3) Жауынды су кәріз-
дері жүйелерін дамыту
(«"Мемсараптама" РМК-тің 2010 жылға дейінгі кезеңге
арналған 2005 жылғы 20 мамырдағы
N 2-283/05 қорытынды-
сы);
4) Астана қаласындағы
бірінші кезектегі
объектілерге инженер-
лік желілер тарту және
аббаттандыру;
5) Астана қаласында
жобаланатын және салы-
нып жатқан тұрғын үй
кешендеріне инженер-
лік желілер мен жол-
дар салу;
6) Астана қаласындағы жаңа университеттiң инженерлiк-коммуникациялық желiлерiн салу; 7) Астана қаласындағы жаңа өнеркәсiптiк аймақтың (Индустриялық парк) салу инфрақұрылымын.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі,
Астана
қаласының әкімдігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
Мына жобалар бойынша орындалған жұмыстардың көлемі: "Астана қаласының сол жағалау аумағының құрылыстарын су басудан инженерлік қорғау, құрғату, топырақ суларының деңгейін төмендету"; "Талдыкөл ағынды суларды жинақтауышты қайта қалпына келтіру арқылы жою";
"Жауынды су кәріздері жүйелерін дамыту"; "Астана қаласында бірінші кезектегі объектілерге инженерлік желілер тарту және аббаттандыру";
"Астана қаласында жобаланатын және салынып жатқан тұрғын үй кешендеріне инженерлік желілер мен жолдар салу, Астана қаласындағы жаңа университеттiң инженерлiк-коммуникациялық желiлерiн салу; Астана қаласындағы жаңа өнеркәсiптiк аймақтың (Индустриялық парк) инфрақұрылымын салу".
Түпкілікті нәтиже: Қазақстан Республикасының, қаладағы тұрғындардың қолайлы тұруы үшін коммуналдық шаруашылық объектілерін пайдалануға беру.
Уақыттылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сай.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) Заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекітілген күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
345-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 11239900 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов двести тридцать девять миллионов девятьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 520 "Об утверждении Программы по комплексному решению проблем Приаралья на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий для развития инфраструктуры для создания благоприятной среды для проживания населения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
благоустрой-
ства городов
и населенных
пунктов
Перечисление
целевых транс-
фертов на раз-
витие областным
бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алматы
на развитие
благоустройства
городов и насе-
ленных пунктов
города Астаны
в пределах сумм
согласно прило-
жению N 2 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от
9 декабря 2005  года N 1228
"О реализации
Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2006 год" в
соответствии с  утвержденной
проектно-смет-
ной документа-
цией на реали-
зацию мероприя-
тий в рамках
следующих ин-
вестиционных
проектов:
1) Президентс-
кий парк в
городе Астане
(заключение РГП
"Госэкспертиза"
по ТЭО от 26
сентября 2005
года N 2-678/05);
2) Строительст-
во парка Арай в
городе Астане;
3) Строительст-
во главной пло-
щади в городе
Астане;
4) Реконструк-
ция русла реки
Ишим в городе
Астане;
5) Реконструк-
ция и расшире-
ние водопровод-
ных и канализа-
ционных сетей
города Кызылор-
да.
в тече-
ние года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акиматы
города
Астаны и
Кызылординс-
кой области.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: объемы выполненных работ по строительству Президентского парка, парка Арай, главной площади в городе Астане, реконструкции русла реки Ишим в городе Астане, реконструкции и расширении водопроводных и канализационных сетей города Кызылорда.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов для благоприятного проживания и отдыха жителей Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: экономический эффект для республики достигается посредством реализации мероприятий по созданию благоприятной среды для отдыха и проживания жителей Республики Казахстан.
Своевременность: согласно планам-графикам работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Примечание: *) Мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием № и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 346
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Развитие малого предпринимательства"
на 2006 год

1. Құны : 11239900 мың теңге (он бiр миллиард екі жүз отыз тоғыз миллион тоғыз жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"2004-2006 жылдарға арналған Арал жағалауы проблемаларын кешенді шешу жөніндегі бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 мамырдағы N 520  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы тұрғындарының демалуы мен тұруы үшін қолайлы орта жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы халқының тұруына арналған қолайлы орта жасау үшін инфрақұрылымды дамытуға арналған шарттарды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
қалалар
мен елді
мекендер-
ді көр-
кеңейтуге
берілетін
нысаналы
даму
трансфер-
ттері
Облыстың бюджеттеріне,
Астана және Алматы
қалаларының бюджетте-
ріне белгіленген заң-
намалық тәртіппен бекітілген мына бюд-
жеттік инвестициялық
жобалар  шеңберінде
іс-шараларды іске асы-
руға арналған жобалық-
сметалық құжаттамаға
сәйкес«"2006 жылға
арналған республикалық
бюджет туралы"
Қазақстан Республика-
сының Заңын іске асыру
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің 2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228
қаулысына 2-қосымшаға
сай сома шеңберінде
қалалар мен елді мекендерді, Астана
қаласын көркейтуге
берілетін нысаналы
трасферттерді аудару:
1) Астана қаласындағы
Президент саябағы ("Мемсараптама"
РМК-тің 2005 жылғы 26 қыркүйектегі
N 2-678/05 ТЭН
бойынша қорытындысы);
2) Астана қаласындағы
Арай саябағының құры-
лысы;
3) Астана қаласындағы
бас алаңның құрылысы;
4) Астана қаласындағы
Есіл өзенінің арнасын
қайта жаңғырту;
5) Қызылорда қаласын-
дағы су құбырлары мен
кәріздік желілерді
қайта жаңғырту және
кеңейту
Жыл бойы
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі,
Қызылорда
облысы
мен
Астана
қаласының
әкімдері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Астана қаласындағы Президент саябағының, Арай саябағының, бас алаңның құрылысы, Астана қаласындағы Есіл өзенінің арнасын қайта жаңғырту, Қызылорда қаласының су құбыры және кәріздер желісін қайта жаңғырту және кеңейту жөніндегі орындалған жұмыстардың көлемдері.
Түпкілікті нәтиже: Қазақстан Республикасы тұрғындарының қолайлы тұруына және демалуына арналған объектілерді іске қосу.
Қаржылық-экономикалық тиімділік: республика үшін экономикалық тиімділік Қазақстан Республикасы тұрғындарының демалуы мен тұруы үшін қолайлы орта жасау жөніндегі іс-шараларды іске асыру арқылы қол жеткізіледі.
Уақытылығы: жасалған шарттарға сәйкес жұмыстардың жоспар-кестесіне сай.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Ескерту: *) Заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекітілген күні мен N немесе ЖСҚ мемлекеттік сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
346-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту"
деген 032 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  10000000 тысяч тенге (десять миллиардов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 6 марта 1997 года "О мерах по усилению государственной поддержки и активизации развития малого предпринимательства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1997 года N 665 "О создании фонда развития малого предпринимательства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1389 "Об утверждении Программы развития малых городов на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства от 28 апреля 2005 года N 397 "Об одобрении Концепции развития акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 514 "Об утверждении Меморандума о деятельности Акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" на 2005-2007 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2005 года N 450 "Об утверждении Программы ускоренных мер по развитию малого и среднего предпринимательства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  Капитализация АО "Фонд развития малого предпринимательства" с целью расширения финансовых услуг субъектам малого предпринимательства. Формирование деятельности фонда по принципу "Финансового супермаркета", в котором должны быть представлены "товары и услуги", формирующие потребность, отвечающие интересам и возможностям различных слоев населения, желающего реализовать имеющиеся у них предпринимательский потенциал и инициативу.
5. Задачи бюджетной программы:  - развитие системы микрокредитования в Республике Казахстан, создание новых и финансирование действующих микрокредитных организаций;
- предоставление гарантий для субъектов малого бизнеса при получении ими кредитов в банках второго уровня;
- осуществление проектного финансирования и финансового лизинга.

1. Құны : 10000000 мың теңге (он миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
Қазақстан Республикасы Президентінің "Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдауды және дамытуды белсендендіруді күшейту жөніндегі шаралар туралы" 1997 жылғы 6 наурыздағы N 3398  Жарлығы  (Қазақстан Республикасы Президентінің 29 тамыздағы 2002 жылғы N 936  Жарлығына  сәйкес енгізілген өзгерістермен); Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1268  Жарлығы ; "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 26 сәуірдегі N 665  қаулысы  (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 27 мамырдағы N 886; 1998 жылғы 28 қаңтардағы  N 44 ; 1998 жылғы 23 қазандағы  N 1077 ; 1998 жылғы 28 желтоқсандағы  N 1346 ; 1999 жылғы 17 тамыздағы  N 1175 ; 2003 жылғы 11 маусымдағы N 571  қаулыларына  сәйкес енгізілген өзгерістермен); "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының қызметі туралы 2005-2007 жылдарға арналған меморандумын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 514  қаулысы ; Қазақстан Республикасында шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі жеделдетілген шаралардың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 мамырдағы N 450  қаулысы ; "Шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1389  қаулысы ; "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының 2005-2007 жылдарға арналған дамуы Тұжырымдамасын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 сәуірдегі N 397  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық қызметтерді ұлғайту мақсатымен "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ны капиталдандыру. Халықтың әртүрлі жіктерінің қажеттілігін туғызатын, мүдделері мен мүмкіндіктеріне жауап беретін, оларда бар кәсіпкерлік әлеуетті және бастаманы іске асыруға ниет қойған "Қаржылық супермаркет" қағидаты бойынша қор қызметін қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - Қазақстан Республикасында микрокредиттер берудің жүйесін дамыту, микрокредиттік ұйымдардың жаңасын құру және қолданыстағыларын қаржыландыру;
- шағын бизнес субъектілерінің екінші деңгейдегі банктерде олардың кредиттерді алуы кезінде шағын бизнес субъектілері үшін кепілдер беру;
- жобалық қаржыландыруды және қаржылық лизингті жүзеге асыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Развитие
малого пред-
приниматель-
ства
Перечисление
средств на уве-
личение устав-
ного капитала
АО "Фонд разви-
тия малого
предпринимате-
льства" - 10000
млн. тенге в
т.ч.:
1 квартал
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан
- предоставле-
ние микрокреди-
тов, финансиро-
вание действую-
щих и вновь
создаваемых
микрокредитных
организаций -
4000 млн.
тенге.;
2006 год
- предоставле-
ние гарантий
для субъектов малого
предпринимате-
льства - 5 000
млн. тенге;
- кредитование
субъектов мало-
го предпринима-
тельства на ос-
нове проектного
финансирования
и финансового
лизинга - 1000
млн. тенге.
2006 год
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- создание условий для развития системы предоставления микрокредитов в регионах республики, а также создание новых и финансирование действующих микрокредитных организаций;
- предоставление гарантий для субъектов малого бизнеса при получении ими кредитов в банках второго уровня;
- осуществление проектного финансирования и финансового лизинга.
Конечный результат:
- расширение финансовых услуг субъектам малого предпринимательства;
- формирование деятельности фонда по принципу "Финансового супермаркета", в котором будут предоставлены "товары и услуги", формирующие потребность, будут отвечать интересам и возможностям различных слоев населения, желающего реализовать имеющиеся у них предпринимательский потенциал и инициативу.
Финансово-экономический результат:
- расширение спектра финансовых услуг, оказываемых Фондом;
- увеличение объема кредитования субъектов малого предпринимательства до 50 млрд. тенге;
- предоставление Фондом гарантий на сумму до 5 млрд. тенге на 50-80 % от стоимости проектов субъектов малого предпринимательства, привлечение до 24 млрд. тенге частных инвесторов;
- развитие третьего уровня кредитной системы республики через создание и поддержку микрофинансовых организаций;
- снижение рисков банков и других инвесторов, что повлечет удешевление стоимости кредитов для малого бизнеса.
Своевременность:
- создание микрокредитных организаций с участием АО "ФРМП" и их ресурсная поддержка (40 МКО), кредитование действующих микрокредитных организаций (не менее 60 МКО);
- увеличение количества субъектов малого предпринимательства, увеличение количества людей занятых в сфере малого предпринимательства - свыше 35 000 предпринимателей;
- обновление и модернизация основных фондов субъектов малого предпринимательства, увеличение капитализации предприятии малого бизнеса - не менее 300 предприятий;
- увеличение доли продукции малого предпринимательства в структуре ВВП.
Качество:
- усиление экономических позиций АО "ФРМП", финансового института, реализующего государственную политику поддержки малого бизнеса;
- укрепление экономических позиций бизнес-сообщества;
- создание финансовых условий для развития стартового производственного бизнеса сервисно-технологической направленности;
- модернизация, расширение и обновление материально-технической базы предприятий малого бизнеса (капитализация);
- повышение качества и конкурентоспособности товаров и услуг, производимых предприятиями товаров и услуг, производимых предприятиями малого бизнеса (капитализация).
ПРИЛОЖЕНИЕ 347
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской
области на поддержание инфраструктуры
города Приозерска" на 2006 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Шағын
кәсіпкер-
лікті
дамыту
"Шағын кәсіпкерлікті
дамыту қоры"»АҚ-тың
жарғылық капиталын
ұлғайту үшін 10 000
млн. теңге қаражат
аудару: оның ішінде:
- микрокредиттер беру, қолданыстағы және жаңадан
құрылған микрокредит.
тік ұйымдарды қаржыландыру - 4000 млн. теңге;
- шағын кәсіпкерлік
субъектілері үшін
кепілдіктер беру -
5000 млн. теңге;
- жобалық қаржылан.
дыру және қаржылық лизинг негізінде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне кредит беру -
1 000 млн. теңге
1
тоқсан
2006 жыл
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- республика өңірлерінде микрокредиттер беру жүйесін дамыту үшін жағдайлар құру, сондай-ақ микрокредиттік ұйымдардың жаңасын құру және қолданыстағыларын қаржыландыру;
- шағын бизнес субъектілерінің екінші деңгейдегі банктерде олардың кредиттерді алуы кезінде шағын бизнес субъектілері үшін кепілдер беру;
- жобалық қаржыландыруды және қаржылық лизингті жүзеге асыру.
Түпкілікті нәтиже:
- шағын кәсіпкерлік субъектілеріне қаржылық қызметтерді ұлғайту;
- халықтың әртүрлі жіктерінің қажеттілігін туғызатын, мүдделері мен мүмкіндіктеріне жауап беретін, оларда бар кәсіпкерлік әлеуетті және бастаманы іске асыруға ниет қойған "Қаржылық супермаркет" қағидаты бойынша қор қызметін қалыптастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- қор көрсететін қаржылық қызметтерінің спектрін кеңейту;
- шағын кәсіпкерлік субъектісінің кредит беру көлемін ұлғайту 50 млр. теңгеге дейін;
- қордың шағын кәсіпкерлік субъектілерінің жобаларының құнынан 50-80%-ке 5 млрд теңгеге дейін сомаға кепілдіктер беруі жеке инвесторлардың 24 млрд. теңгеге дейін сома тартуға алып келеді;
- микроқаржылық ұйымдар құру және қолдау арқылы республиканың қаржылық жүйесінің үшінші деңгейін дамыту;
- шағын бизнес үшін кредиттердің құнын арзандатуға алып келетін банктер мен басқа инвесторлардың тәуекелдерін төмендету;
Уақтылығы:
- "ШКДҚ" АҚ-ның қатысуымен микрокредиттік ұйымдар құру және оларды ресурстық қолдау (40 МКО), қолданыстағы микрокредиттік ұйымды кредиттеу (кемінде 60 МКО);
- шағын кәсіпкерлік субъектілерінің санын ұлғайту, шағын кәсіпкерлік саласында жұмыс істейтін адамдардың санын ұлғайту - 35000 кәсіпкерлерден жоғары;
- шағын кәсіпкерлік субъектілерінің негізгі қорларын жаңарту және жаңғырту, шағын бизнес кәсіпорындарын капиталдандыруды ұлғайту - 300 кәсіпорыннан кем емес;
- ІЖӨ құрылымындағы шағын кәсіпкерліктің өнімдерінің үлесін ұлғайту.
Сапасы:
- шағын бизнесті қолдаудың мемлекеттік саясатын іске асырушы қаржылық институт ретінде "Шағын кәсіпкерлікті қолдау қоры" АҚ-ның экономикалық ұстанымдарын күшейту;
- бизнес-қоғамдастықтың экономикалық ұстанымдарын нығайту;
- сервистік-технологиялық бағыттағы сөрелік өндірістік бизнесті дамыту үшін қаржылық жағдайлар жасау;
шағын бизнес кәсіпорындарының материалдық-техникалық базасын жаңғырту, кеңейту және қайта жаңалау (капиталдандыру);
- шағын бизнес кәсіпорындары шығаратын тауарлар мен қызметтердің сапасы мен бәсекеге қабілеттігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
347-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Парламента Республики Казахстан "О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" (второе чтение) от 9 ноября 2005 года N 23-III ПРК.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение условий жизнедеятельности для населения города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение функционирования систем водоснабжения, водоотведения, теплоснабжения и санитарного состояния, обеспечение сохранности государственного жилищного фонда города Приозерска.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандин-
ской области
на поддержа-
ние инфраст-
руктуры
города
Приозерска
Предоставление
целевых транс-
фертов областно-
му бюджету
Карагандинской
области на под-
держание инфра-
структуры города
Приозерска.
Ремонт инженер-
ных сетей водо-
снабжения, заме-
на трубопрово-
дов, запорной
арматуры, демон-
таж и монтаж
теплоизоляции.
Обеспечение
функционирования
систем водоснаб-
жения, водоотве-
дения и тепло-
снабжения.
Обеспечение
ремонта государ-
ственного жилищ-
ного фонда.
в тече-
нии года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Исполните-
льные органы
Карагандинс-
кой области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- ремонт 2,8 км. сетей теплоснабжения;
- ремонт 2,5 км. сетей водоснабжения;
- ремонт 2,8 км. сетей канализации;
- ремонт 1 ед. водозабора;
- ремонт жилых домов, в том числе:
- ремонт 37 подъездов;
- ремонт 910 кв. м. кровли;
- ремонт 320 кв. м. фасада;
- ремонт 2-х внутридомовой системы отопления, водоснабжения и канализации.
Конечный результат:
- обеспечение стабильного функционирования жилищно-коммунального и коммунального хозяйства.
Финансово-экономический результат:
- затраты на ремонт 1 м сетей теплоснабжения - 13928,6 тенге;
- затраты на ремонт 1 км сетей водоснабжения - 6597,2 тенге;
- затраты на ремонт водозабора - 6507 тыс. тенге;
- затраты на ремонт жилых домов, в том числе:
- на ремонт 1 подъезда - 180963 тенге;
- на ремонт 1 кв. м. кровли - 7358,24 тенге;
- на ремонт 1 кв. м. фасада - 30003,12 тенге;

1. Құны : 100000 мың теңге (бір жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Парламентінің "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы (екінші оқылым) 2005 жылғы 9 қарашадағы N 23-ІІІ ҚРП қаулысы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Приозерск қаласының халқы үшін өміршеңдік жағдайын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сумен жабдықтау, су қайтарғыш, жылумен қамтамасыз ету желілерінің жұмыс істеуін және санитарлық жағдайын қамтамасыз ету, Приозерск қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
Приозерск
қаласының
инфрақұ-
рылымын
қолдауға
берілетін
ағымдағы
нысаналы рансферт-
тер
Қарағанды облысының
облыстық бюджетіне
Приозерск қаласының
инфрақұрылымын қол-
дауға нысаналы
трансферттер беру.
Сумен жабдықтау инже-
нерлік желісін жөн-
деу, құбырларды, бекіту арматурасын
ауыстыру, жылу оқшау-
лағышты демонтаждау
және монтаждау. Сумен
жабдықтау, су қайтар-
ғыш және жылумен қам-
тамасыз ету желілері-
нің жұмыс істеуін қамтамасыз ету. Мемлекеттік тұрғын
үй қорын жөндеуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі,
Қарағанды
облысының
атқарушы
органдары
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- 2,8 км. жылумен қамтамасыз ету желісін жөндеу;
- 2,5 км. сумен жабдықтау желісін жөндеу;
- 2,8 км. кәріз желісін жөндеу;
- 1 бірлік бас тоғанды жөндеу;
- тұрғын үйлерді жөндеу, оның ішінде:
- 37 кіреберістерді жөндеу;
- 910 шаршы метр шатырды жөндеу;
- 320 шаршы метр маңдай алдын жөндеу;
- жылумен қамтамасыз ету, сумен жабдықтау және кәріздің үй ішіндегі 2 желісін жөндеу.
Түпкілікті нәтиже:
- тұрғын үй-коммуналдық және коммуналдық шаруашылықтың тұрақты жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- жылумен қамтамасыз ету желісінің 1 м. жөндеуге арналған шығын - 13958,2 теңге;
- сумен жабдықтау желісінің 1 км. жөндеуге арналған шығын - 6597,2 теңге;
- бас тоғанды жөндеуге арналған - 6507 мың теңге;
- тұрғын үйлерді жөндеуге арналған шығындар, оның ішінде:
- 1 кіреберісті жөндеуге -180963 теңге;
- 1 шаршы метр шатырды жөндеуге - 7358,24 теңге;
- 1 шаршы метр маңдай алдын жөндеуге - 30003,12 теңге;

- на ремонт 1 внутридомовой системы отопления, водоснабжения и канализации - 9070 тенге.
Своевременность:
- выполнение текущего ремонта систем водо-, и теплоснабжения, ремонта государственного жилищного фонда в соответствии с утвержденными графиками ремонтных работ.
Качество:
- бесперебойное обеспечение населения питьевой водой, соответствующей утвержденной ГОСТом;
- обеспечение полного водоотведения;
- бесперебойная транспортировка теплоэнергии;
- обеспечение нормативного состояния государственного жилищного фонда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Формирование туристского имиджа Казахстана"
на 2006 год
(Приложение исключено постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б ).
ПРИЛОЖЕНИЕ 349
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
111 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны
и Алматы на передаваемые административные функции в рамках
разграничения полномочий между уровнями государственного управления"
на 2006 год
1. Стоимость:  84029 тысяч тенге (восемьдесят четыре миллиона двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение деятельности местных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы:  содержание аппарата местных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
передаваемые
администра-
тивные
функции в
рамках раз-
граничения
полномочий
между
уровнями
государст-
венного
управления
Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на передаваемые  административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления для содержания аппаратов местных органов в пределах утвержденного лимита штатной численности в количестве 112 единиц.
в тече-
нии года
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

- жылумен қамтамасыз ету, сумен жабдықтау және кәріздің үй ішіндегі 1 желісін жөндеуге - 9070 теңге.
Уақтылығы:
- жөндеу жұмыстарының бекітілген кестелеріне сәйкес сумен жабдықтау, жылумен қамтамасыз ету желілерін ағымдағы жөндеуді, мемлекеттік тұрғын үй қорын жөндеуді орындау.
Сапасы:
- МС-та бекітілгенге сәйкес келетін халықты ауыз сумен үздіксіз қамтамасыз ету;
- су қайтаруды толық қамтамасыз ету;
- жылу энергиясын үздіксіз тасымалдау;
- мемлекеттік тұрғын үй қорының нормативтік жағдайын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
348-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру"
деген 041 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 348-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
349-ҚОСЫМША
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік басқару деңгейлері
арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде
әкімшілік функцияларға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 111 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 84029 мың теңге (сексен төрт миллион жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : жоқ.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жергілікті органдардың қызметін, оларға жүктелген функцияларын барынша нәтижелі орындауына қол жеткізу үшін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жергілікті органдардың аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
111
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
мемлекет-
тік бас-
қару дең-
гейлері
арасында-
ғы
өкілет-
тіктердің аражігін
ажырату
шеңберін-
де әкім-
шілік
функция-
ларға бе-
рілетін
ағымдағы
нысаналы
трансфер-
ттер
Жергілікті органдар-
дың аппараттарын ұс-
тау үшін саны 112
бірліктегі бекітілген
штаттық санының лими-
тіндегінде мемлекет-
тік басқару деңгейлер
арасында өкілеттікте-
рін ара жігін бөлу
шеберінде берілетін
әкімшілік функциялар-
ға облыстық бюджет-
терге, Астана және
Алматы қалалары бюд-
жеттеріне мақсатты
трансферттер.
жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Индустрия
және сау-
да минис-
трлігі,
облыстар,
Астана
және
Алматы
қалалары-
ның әкімдері.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  качественное и своевременное выполнение возложенных на аппараты местных органов функций и задач.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : жергілікті органдардың аппараттарына жүктелген функциялар мен міндеттерін сапалы және уақытылы орындау.